Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Nie potrafi podnieść nawet pieniędzy
Strażak zginął na służbie
Dziewczynki opętane agresją
Animex próbuje wymusić własne „prawo”
Ze strachu narobił w spodnie
Prześwietlamy portfele władzy
Zawalczy o koronę najpiękniejszej
Odeszła kobieta z klasą
Śmierć pieszej po uderzeniu hulajnogą
Dzieci w paszczy krokodyla
Śmierć policjanta. Czy na pewno samobójstwo?
Samobójstwo policjanta na komendzie
Burmistrz Iławy bez wotum zaufania
Mapy sprzed stuleci
Dziewczyna z alpakami
Kiedy kupić węgiel?
Nowe oszustwo: sms do mamy
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Więcej...

Forum

21641. 
Odnośnie wpisu numer: 21640

Młodzi wykształceni? Pan Damian Paszynin jest przykładem dobrym, a gdzie jest reszta?
Pan Paszynin został wciągnięty kilka miesięcy przed wyborami jako zastępca, żeby pokazać że pan Sadowski stawia na młodzież. Żeby przeciwnicy nie mówili, że tylko rodzina się liczy, ale szczęście, że wyborcy pamiętają i zaufali komuś innemu.
A co do pana Pietrzykowskiego, to wszyscy go rozliczajmy, ale dajmy mu trochę czasu i zobaczymy. Ludzie długo pamiętają i myślę, że jeśli były to tylko obietnice to na następną kadencję ponownie go nie wybiorą. [...]
 obserwator
 Wtorek 23-11-2010

21640. 
Odnośnie wpisu numer: 21631

Ja również - Panie Janie Sadowski - pragnę Panu bardzo mocno podziękować za te ostatnie lata i to wszystko co Pan zrobił dla Gminy i Miasta Susz.
Najbardziej jednak chciałabym podziękować Panu za to jakim jest Pan człowiekiem (mimo tego co o Panu mówią przeciwnicy). Zawsze był Pan człowiekiem a nie politykiem, nie cechowały Pana ambicje polityczne a chęć pomocy każdemu, zwyczajnemu człowiekowi. Wyznaczone sobie cele realizował Pan rozważnie, z wielkim poświęceniem, a że nie wszystko dało sie zrealizować, to normalne, zważywszy na fakt braku przychylności wielu czynników niezależnych od Pana. Mam nadzieję, że mieszkańcy Susza i okolic pewnego dnia przekonają się co do Pana przeciwników, uderzą się pięścią w pierś,przejrzą na oczy i zrozumieją jaki ogromny błąd popełnili.
Mam również nadzieję, że młodzi ludzie, którymi Pan się otaczał, wykształceni,przedsiębiorczy, pełni zapału i pomysłów (mam tu na myśli m.in. Pana Paszynina) nie odpuszczą i będą ze wszystkich sił walczyć o naszą gminę i nasze miasto bo to właśnie dzięki nim możemy polepszyć jakość życia w naszej "Małej Ojczyźnie". To oni są naszą przyszłością i furtką do rozwoju naszego miasta.
Pozdrawiam Pana bardzo serdecznie i życzę dalszych sukcesów!

PS. A my Panie Pietrzykowski, zwykli obywatele Gminy i Miasta Susz, pamiętamy Pana obietnice i deklaracje, patrzymy Panu na ręce i czekamy na ich realizację, bo teraz to my Pana będziemy skrupulatnie rozliczać.
 Lena
 Wtorek 23-11-2010

21639. 
Odnośnie wpisu numer: 21631

Drogi Panie wyborco! Żałuje pan bardzo Damiana Paszynina? Dlaczego? Zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych, zastępca burmistrza nawiązuje stosunek pracy z powołania. Jeżeli ktoś decyduje się na taką formę zatrudnienia znaczy, że akceptuje fakt, iż stosunek ten kończy się z chwilą odwołania. Chyba pan Paszynin znał ustawę gdy przyjmował powołanie na zastępcę burmistrza?
Co do twojej wypowiedzi, wyborcy Susza właśnie rozliczyli Sadowskiego, bo tak jak piszesz, mieszkańcy pamiętają i rozliczają. Nie zaczynaj rozliczać Pietrzykowskiego, bo jeszcze nie ma z czego, na razie został wybrany, a jego mandat rozpocznie się na pierwszym posiedzeniu Rady [...]
 drobny żuczek
 Susz, Wtorek 23-11-2010

21637. 
Odnośnie wpisu numer: 21620

[...] Szefowa knajpy obok basenu już na łamach Kuriera wyznaczyła niepalącym fajne pomieszczenie: na piętrze, bez okien... mmm.... no cudowne warunki... Znam jej gości. Będę odradzał. Wielu i bardzo :-) Forumowicze, dobrze Wam wychodzić z knajpy śmierdząc kotletami i petami?
Iławianie - jeśli wobec Pana doktora znikąd staje dziś nauczyciel fizyki, nauczyciel muzyki i były przedstawiciel betonu, czego się spodziewacie? Wokół Was jest tylu wspaniałych ludzi... Dlaczego ich nie zachęcacie, nie promujecie? Ludzie, do kogo pretensje, że jak już wybieramy najlepsze zło - to swoje znane, wyhodowane? Jak u Pawlaka i Kargula.
No kto zostawał nauczycielem? Gamonie bez siły przebicia, którym papier był potrzebny, by złagodzić własne frustracje, oddać to, co się w szkole od belfrów i kolegów/koleżanek dostało.
 niepaląca
 Wtorek 23-11-2010

21635. 
Odnośnie wpisu numer: 21634

Dziedzicu, ale Wy puszczacie przeca chłopów na wybory pod ekonoma okiem - tylko po to, bo im na siebie każeta głosować. Czy to uchodzi?
W miastach rzemieślniki po swojemu kalkulują, może dlatego tak głupio głosują...
 Fornal z Uroczyska Szczochy
 Poniedziałek 22-11-2010

21634. 
Gdy tak patrzę na frekwencję, to Iława jawi się jako pustynia społeczna
- zaledwie 37%, gdzie gminy chłopskie miały średnio o 10% wyższą.
Wstyd i hańba! Wielkie mi miasto z ambicjami europejskimi...!
 Dziedzic z Chromakowa
 Poniedziałek 22-11-2010

21631. 
Szkoda mi Sadowskiego w Suszu.
Człowiek budował tą gminę od lat. Zrobił ogrom pracy, czasami może miał za miękkie serce w stosunku do "swoich" ludzi, za co dziś zapłacił utratą mandatu. Człowiek uczciwy i typowy pracuś znający tajniki pracy samorządowej, a przede wszystkim rozsądny!
Poczekamy co pokaże Pietrzykowski. Jedno jest pewne - obiecał złote góry, pracę dla swoich kolesi, nowe zakłady pracy, morze środków unijnych, leki po złotówce, wyższe renty i emerytury :) My mieszkańcy pamiętamy i rozliczamy!
Szkoda, że dzieło Jana - alejka wokół jeziora - będąca jego marzeniem dziś na ukończeniu, otwierana będzie bez jego udziału, a zrealizowana tylko dzięki niemu! Podobnie z kilkoma świetlicami na wioskach, kanalizacją w Michałowie i Olbrachtówku - to wszystko Sadowskiego, gdzie w chwale przetnie wstęgę Pietrzykowski! Ażeby tylko nie przypisał sobie tych zasług, bo to odziedziczył po Sadowskim.
Ciekawi mnie jak nowy burmistrz Susza poradzi sobie z tym wszystkim. Przecież on nie ma doświadczenia, a i pracuś z niego żaden. Wokół sami kolesie czekający na stołki, po tym jak podziękował im Sadowski za nieróbstwo, tudzież - inne zaniedbania. Kto tam będzie rzetelnie i uczciwie pracował?! Fachowców nie widzę.
Panie Janku, ja Panu dziękuję za te 9 lat burmistrzowania, bo zrobił Pan tyle dobrego dla tej gminy i miasta Susz, co nikt do tej pory! Myślę, że za rok, może dwa ludzie się obudzą i wtedy docenią: i Pana jako człowieka, i efekty Pana pracy. Może nie wszystko było perfect, ale było stopniowe i rozsądnie.
Szkoda zastępcy burmistrza, Pana Damiana Paszynina, człowieka młodego i pracowitego, który dał się poznać jako gość na właściwym miejscu, ale myślę, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa...
 wyborca
 Poniedziałek 22-11-2010

21629. 
Odnośnie wpisu numer: 21628

Śmieszą mnie ludzie wasze wypowiedzi.
Wy biedni, stłamszeni mieszkańcy Susza, okradzeni przez rodzinę Jana Sadowskiego, burmistrza. Myślicie, że teraz wszystko się zmieni, że jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki Susz zamieni się w krainę mlekiem i miodem płynącą?!
Jesteście w ogromnym błędzie. Dopiero teraz zobaczycie co to znaczy obsadzać na stołkach i ważniejszych stanowiskach rodzinę i przyjaciół
- Pietrzykowski ma ich masę. To właśnie im za agitację na swoją osobę naobiecywał gruszki na wierzbie. Jestem ciekawa w jaki sposób to wszystko spełni.
Pozdrawiam wszystkich suszaków, których tak bardzo łatwo oczarował Pan Pietrzykowski i którzy dali mu tak ogromny mandat zaufania (na który moim zdaniem nie zasługuję, bo brak mu doświadczenia i ochoty do pracy, co udowodnił przez kilka ostatnich lat mając możliwość wykazania się a jednak do dnia dzisiejszego jego praca nie przyniosła i nie przynosi żadnych efektów).
Czekam z niecierpliwością na obiecane zmiany i nie mogę się doczekać inwestycji, które powstaną z pozyskanych przez Pana Pietrzykowskiego środków unijnych, bo przecież tak "łatwo je zdobyć"...
Radziłabym wam, biedni mieszkańcy Susza, żebyście zaczęli szukać pracy trochę dalej niż w Kwidzynie, może w Warszawie, bo z tego co wiem, kwidzyński Jabil zaczyna zwalniać, a co najgorsze zaczynają od tych najbardziej ciemnych i łatwowiernych - i jakby nie patrzeć, wypada na was!
 koleżanka z sąsiedniego miasta
 Poniedziałek 22-11-2010

21628. 
Odnośnie wpisu numer: 21621

Myślę, że przez Pana wychodzi właśnie hipokryzja. Nie znam nowego burmistrza Susza, ale może trzeba dać mu czas na wykazanie się, a nie od razu oczerniać?
A Atlantydy Pan nie odkrył, tak było, jest i będzie, iż obsadzani są na stanowiskach ci, którzy pomagali osiągnąć sukces - ważne, aby byli to też specjaliści w danych dziedzinach.
A zaufanie? Jak najbardziej jest potrzebne na starcie, a nie rzucanie kłód pod nogi.
 Jakub Kaska
 Poniedziałek 22-11-2010

21626. 
Odnośnie wpisu numer: 21616

Cytując słowa dawnej piosenki: "Miastem rządzi mafia".
Moherów jest więcej niż młodych ludzi w naszej Iławie.
Tak doprowadzili do tego i Maśkiewicz, i Ptasznik.
 Zuzanna
 Poniedziałek 22-11-2010

21621. 
Odnośnie wpisu numer: 21618

Mam nadzieję, że tak do końca ludzie nie myślą jak ty piszesz. Życzę powodzenia nowemu burmistrzowi gminy i miasta Susz - Krzysztofowi Pietrzykowskiemu (PO). Chciałbym zobaczyć ile z szumnych obietnic danych społeczeństwu zostanie dotrzymane (a było tego trochę) i co
konkretnie z tego zostanie zrobione.

Mam nadzieję, że ludzie w Suszu zdają sobie sprawę, że nie będzie tak, że nowy burmistrz od razu po objęciu stanowiska zatrudni wspaniale wykształconych specjalistów. Na pewno tak nie będzie. Stanowiska, podejrzewam, już są rozdzielone między ludzi, którzy pracowali przy kampanii i dlatego tak naprawdę można śmiało powiedzieć, że tak jak było za Państwa Sadowskich będą pracować najbliżsi, czyli jak to nazwałeś "kolesie i poplecznicy" Pana Pietrzykowskiego (fakt, nie zatrudni rodziny, bo to by była już hipokryzja). Morał z tego jest taki, że jeśli już śmierdziało, to i tak będzie śmierdzieć, tylko dupa się zmieni.

Nadzieja w tym, że może coś nowego się stanie, może coś odżyje, ale wątpię, bo skoro mowa tu o poplecznikach Pan Pietrzykowskiego, jest poplecznikiem Iławy, czyli wszystko co fajne dostanie jak zwykle wspaniała zadłużona po uszy Iława.

A moją największą obawą jest to, że po Janie Sadowskim wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać i na przykład wyprzedzać jego kroki, a po Pietrzykowskim Krzysztofie wiem tylko, że "zmiany są konieczne", ale jakie konkretnie mają to być zmiany? Programu nie przedstawił żadnego! Wygrała nienawiść do nazwiska. Czy przyniesie to coś dobrego?

Pamiętajcie ludzie te wszystkie obietnice, patrzcie na ręce, bacznie obserwujcie i nie dajcie się omamić żadnej ze stron! Czas szybko leci
i na każdego przyjdzie kiedyś czas rozliczenia.
 zażenowany nadmiarem zaufania
 Poniedziałek 22-11-2010

21620. 
Czy ktoś wie, jak wygląda respektowanie ustawy antynikotynowej w Iławie?
Czy w obiektach użyteczności publicznej nie pali się? A jak jest w lokalach gastronomicznych, czy na przystankach?
 antypalacz
 Poniedziałek 22-11-2010
Odp. 
Temat nowelizacji ustawy nikotynowej był 2 tygodnie temu
na gruncie lokalnym szeroko opisywany w Kurierze.
 moderator
 Poniedziałek 22-11-2010

21618. 
Kończy się w Suszu długa kadencja Burmistrza Jana Sadowskiego.
Wyniki wyborów pokazały wreszcie kto liczy się w gminie. Liczą się ludzie. Ci sami ludzie, dla których w osiągnięciach burmistrza trudno szukać pozytywów.
Susz jest niewielkim, biednym miastem i gminą wiejską. Za to ma potężną nową halę sportową i Centrum Zarządzania Kryzysowego. Nie ma za to pracy dla ludzi. Praca jest dla znajomków, popleczników, rodziny. Brak fabryki puszek, sortowni ścieków. Mamy piękną ścieżkę wokół jeziora. Można iść na spacer jak ktoś ma jeszcze ochotę po nocnej zmianie w kwidzyńskim Jabilu.
Gala sportów walki i naprędce skręcane place zabaw przed samymi wyborami na nic się zdały. Za to następca będzie miał problem ze spłatą zadłużenia miasta.
Gdy władza wypina się na swoich obywateli, to obywatele również na nią.
 mieszkaniec
 Susz, Poniedziałek 22-11-2010

21617. 
Odnośnie wpisu numer: 21617

Czarna żałoba w suskiej komunalce (ZUK).
Ich patron Jan Sadowski sromotnie przegrał kolejną kadencję na fotelu burmistrza, więc już niedługo pewnie pożegnają się ze stanowiskami co poniektórzy. A jest ich tam niemało.
Może wreszcie będzie miejsce dla ludzi z kwalifikacjami, którzy do tej pory mieli tego pecha, że nie urodzili się w rodzinie Janka. Tamtym państwu już dziękujemy.
 suszak
 Poniedziałek 22-11-2010

21616. 
BURMISTRZEM IŁAWY ponownie został Włodzimierz Lew Ptasznik, który uzyskał 51,15% (4991 głosów) poparcia. Ponad połowa zgromadzonych głosów sprawiła, że w Iławie nie będzie potrzebna druga tura wyborów.
Na liczbę 26.865 uprawnionych frekwencja wyniosła zaledwie 37,28%.

Wyniki w mieście Iławie:
1. (4991 głosów) 51.15% - Ptasznik Włodzimierz Lew (PO)
2. (2335 głosów) 23.93% - Zabłotny Ryszard Tadeusz (SLD)
3. (1592 głosów) 16.31% - Polański Marek Józef (PiS)
4. (0840 głosów) 08.61% - Witkowski Henryk (KWW)
 Ja
 Poniedziałek 22-11-2010

21611. 
Odnośnie wpisu numer: 21587

Mam nadzieje, że nie jest to plotka.
Ktoś kto gdziekolwiek robił zakupy w markecie NETTO, potwierdzi, że jest
to jeden z najtańszych marketów, jakość produktów jest z górnej półki.
Przykro mi, że miejscowi sklepikarze zamkną interes, ale takie są prawa rynku.
Dla nas konsumentów to bardzo dobra wiadomość, więcej zostanie w portfelu, a "Biedronka" obok może odlecieć.
 klient NETTO
 Lund Sweden, Niedziela 21-11-2010

21608. 
Odnośnie wpisu numer: 21601

Dziękuję, że Ktoś zauważył i zrozumiał w końcu ten problem i nie osądza
z góry. Oczywiście szanownemu Reporterowi Drogowemu dziękuję za przyznanie racji.
Myślę, iż te kuriozalne i absurdalne niedopatrzenie będzie możliwe jak należy rozwiązane.
 iławianin
 Niedziela 21-11-2010

21607. 
Odnośnie wpisu numer: 21601

A nowo wyremontowana ulica Narutowicza w Iławie jest skandalicznym
felerem.
Proszę zobaczyć na przykład nowy asfalt przy posesji domu nr 20, blisko skrzyżowania z Dąbrowskiego. Tam stoi woda, bo studzienka jest wyżej i pozostałe studzienki są też jedna wyżej, jedna niżej.
Koło bloku przy skrzyżowaniu z ul. Jagiellończyka wykonawca rozkopał chodnik i potem położyli byle jak, idąc po nocy można się nieźle urządzić.
 Basia
 Niedziela 21-11-2010

21604. 
Odnośnie wpisu numer: 21601

Czy zdaje sobie ktoś sprawę z tego, że np. jadące od miasta na stadion
3 auta muszą przepuścić 3 auta jadące od Susza blokują całe rondo? Przecież tam nie ma miejsca na takie manewry.
Aktualne rozwiązanie nie jest idealne ale na pewno nie jest złe. Nie wolno stwarzać sytuacji gdzie jakikolwiek manewr powoduje korek na rondzie.
 kierowca
 Niedziela 21-11-2010

21603. 
Szkoda, ze w dyskusji na forum zajmowalismy sie tylko kandydatami
na burmistrza. Teraz byly najwazniejsze kandydatury na radnych.
O nich niemal nikt nikt nie zechcial wspomniec. [...]
 KANCLERZ
 Niedziela 21-11-2010

21602. 
Odnośnie wpisu numer: 21601

To mi sie podoba. Konkretna merytoryczna odpowiedz. Czekam wiec
na odpowiedz urzędników odpowiedzialnych za inwestycje z budzetu.
 Latarnik z Sienkiewicza
 Niedziela 21-11-2010

21601. 
Odnośnie wpisu numer: 21594

Czytelnikowi nie chodziło o to, „ile będzie” lub „nie będzie wjazdów na basen”, tylko o to, że jadąc od centrum miasta (po zjechaniu z ronda w ulicę Sienkiewicza) nie będzie lewoskrętu w drogę prowadzącą do bramy stadionu. Ten moment jest istotą sprawy.
Przeprowadziliśmy szybką wizję lokalną. I okazuje się, że nasz czytelnik
ma całkowitą rację, bo nie ma możliwości wykonania tutaj skrętu w lewo
– w drogę do stadionu – gdyż długość wysepki rozdzielającej oba pasy uniemożliwia taki manewr.
Aby się upewnić, dotarliśmy do dokumentacji projektowej inwestycji i...
niestety nasze obawy potwierdziły się, gdyż w planie organizacji ruchu projektant zrezygnował z lewoskrętu, nie zdając sobie sprawy co się
tutaj dzieje np. w dniu rozgrywania meczów piłkarskich na stadionie.
 reporter drogowiec
 Sobota 20-11-2010

21600. 
Dzisiaj w sobotę - w ciszę wyborczą - w sklepie spożywczym w Iławie
kandydat na radnego powiatowego z komitetu SLD rozdawał babciom
ulotki. Babcie twierdziły, że dodatkowo czuć było od niego alkoholem.
 wnuczek
 Sobota 20-11-2010

21599. 
Odnośnie wpisu numer: 21591

Ciekawe kto tym razem dostał polecenie służbowe wysyłania tych sms. Chyba ktoś uważa wszystkich wyborców za kompletnych głupców!
 moherowy beret
 Sobota 20-11-2010

21597. 
Odnośnie wpisu numer: 21585 21594

Szanowni Państwo, mapkę wkleiła REDAKCJA w odpowiedzi na pytanie.
Jednak mapka mapką, a droga drogą. Proponuję dla zainteresowanych wybrać się na miejsce i zobaczyć na własne oczy.
Szanowny "KzM", bardzo proszę o większą kulturę języka, a także lepszą znajomość różnych przepisów.
 iławianin
 Sobota 20-11-2010

21595. 
Odnośnie wpisu numer: 21591

Jednak najciekawsza ostatnio informacja to ta, że burmistrz karczuje
teren przy wyjeździe z Iławy na Siemiany.
Nie widzicie nic? Świetny teren dla firm, kumplostwa itd. Niby za miastem
jednak z linią brzegową Jezioraka.
Załóżmy się. W ciągu 2-3 lat powstaną tam różne biznesy. Byłby głupim [...], gdyby tego nie widział. On widzi, planuje i z pewnością nie będzie tylko tego otwierał... Raczej zamykał, finansowo... co miesiąc.
 taki
 Piątek 19-11-2010

21594. 
Odnośnie wpisu numer: 21580

Kolego, jak skanujesz mapy, to rób większy ich zakres.
Na parking basenu będą dwa wjazdy: jeden obecny (przy bramie wjazdu na stadion), a drugi wprost z ulicy Biskupskiej, mniej więcej w połowie parkingu basenowego, więc nie ma potrzeby kombinowania.
Nie siej niepotrzebnie zamętu.
 bystry
 Piątek 19-11-2010

21593. 
Na wybory przybieram taką strategię głosowania:

- odrzucam komitety skrzykiwane ad hoc w celu z robienia sztucznego wrażanie pluralizmu, jeżeli nie reprezentują jakiejś realnej wspólnoty a tylko kolesiów do wzięcia mandatów

- odrzucam kandydatów nie przygotowanych merytorycznie, którym brak doświadczenia i wykształcenia (wyższe minimum)

- z pozostałych wybieram według zasady że nie interesuje mnie komitet ale to co wiem o danym człowieku, jak przykłada się do pracy, jak traktuje ludzi, rodzinę, czy jest uczciwy, czy potrafi funkcjonować publicznie, mówić, formułować myśli.

Po takiej operacji z rzeszy kandydatów zostaje dosłownie kilku!
 Arek
 Piątek 19-11-2010

21592. 
Kurierzy, mam prośbę.
Czy moglibyście opisać w kolejnym wydaniu Waszej gazety sposobu finansowania radnych miejskich/gminnych/powiatowych? Za co dostają pieniądze/dietę? Jak to jest wyliczane? Czy pracując w komisjach dostają dodatkowe wynagrodzenie? Jeśli tak, to ile? [...]
 Jola
 Iława, Piątek 19-11-2010

21591. 
Aleee super! W [propagandówce z Olsztyna] ukazały się wyniki sondażu
"na kogo mieszkańcy Iławy zagłosują". Rewelacyjny jest wynik naszego
cudownego burmistrza, Pana doktora Ptasznika Włodzimierza Lwa: 94%
głosów.
I nawet listu żadnego nie napisał do mieszkańców (przynajmniej w mojej
i sąsiadów skrzynkach nie znaleźliśmy) i o planach na kolejne 4 lata mało kto wie. I taaaaaaki wynik...
Aleeeeeeeeeeeeeee super, tak się cieszę. Ach jo - westchnąłby krecik.
 trebor
 Piątek 19-11-2010

21590. 
Odnośnie wpisu numer: 21580

Obrzydliwe. Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski (PO) przyjeżdża do Iławy i przed drzwiami knajpy rzuca do zziębniętych dziennikarzy kiełbasę wyborczą dla ludu: „Dam pieniądze na budowę nowego budynku sądu rejonowego” („tylko zagłosujecie lokalnie na naszych” – zdaje się mówić brzuchem).

Za ministranta pracuje, wprawiony w tej roli, burmistrz z bożej łaski, Włodzimierz Ptasznik. Przytakuje na każde westchnięcie, mimo że już dobrych kilka lat temu było wiadomo publicznie (gazety pisały), iż
resort sprawiedliwości wybuduje w Iławie nowy budynek dla sądu, lokalizując go na łące „za plecami” białego kościoła.

A tymczasem...! Rusza prokuratorskie śledztwo przeciwko ministrowi
Kwiatkowskiemu. Dochodzenie dotyczy odsłuchiwania przez polityka
PO nagrań z czarnych skrzynek rządowego tupolewa w krakowskim instytucie ekspertyz – do tego stopnia bezczelnie i zuchwale, że na
oczach tłumu dziennikarzy, kamer, w błysku fleszy.

Prokurator Generalny RP Andrzej Seremet bardzo się zdenerwował
medialnym popisem Kwiatkowskiego i pomimo wielu nacisków jednak
nakazał wszczęcie śledztwa, bowiem zdaniem najważniejszych w kraju śledczych, minister Kwiatkowski (polityk PO) mógł doprowadzić do ujawnienia niejawnych materiałów z akt śledztwa smoleńskiego.
 komentator podwórkowy
 Piątek 19-11-2010

21587. 
A to niespodzianka!
Jak mówią pracownicy budowlani, którzy rozbierają w Iławie budynek
przy rogu ulic Smolki i Skłodowskiej (dawna wylęgarnia, potem meble), powstanie w Iławie kolejny nowy market: "NETTO".
No to nasz średni handel wyzionie ducha. Kogo to martwi a kogo cieszy?
 Marysia, lat 53
 Piątek 19-11-2010

21585. 
Odnośnie wpisu numer: 21580

Widać kolego, że pianę burzyć to ty potrafisz, ale nic więcej poza tym. Fragment projektu wkleiłeś ładnie, ale dokładnie przyjrzeć się już nie
dałeś rady.
Jadąc od centrum i wyjeżdżając z ronda w prawą, jest za wysepką dla
pieszych możliwość skrętu w lewo, na stadion. Są tam linie przerywane
(jednostronnie, gdyż jest linia przerywana dla jadących od centrum, z
drugiej jest już linia ciągła). Podsumowując - jadąc od centrum można
skręcić.
Za to już wyjeżdżając z basenu trzeba skręcić w prawo i chcąc udać się
na np. Susz należy objechać rondo.
Polecam trochę chęci i zagłębienia się w temat, bo gadać głupoty każdy
jeden potrafi.
 KzM
 Czwartek 18-11-2010

21584. 
Odnośnie wpisu numer: 21552

Niestety wszyscy kandydaci są związani z polityka, ponieważ ten cały samorząd to polityka.
W naszej pipidówce Iławie prawie wszyscy kandydaci i ich rodziny liczą na ciepłe posadki w samorządzie lub przy samorządzie. Kilka zaledwie osób z tych list to obywatele, którzy nie patrzą na swój prywatny interes. Którzy to są - może wiecie? Głosujcie na nich, może coś się zmieni.
Widzicie, że demokracja się nie sprawdza, bo duża część społeczeństwa zostaje na marginesie. Dobrze i spokojnie bez żadnej odpowiedzialności żyją sobie tylko ci, którzy są wybierani i ci, którzy są ich żołnierzami – teraz na ich listach, aby zebrać choć kilka głosów...
 Hans Kloss 007
 Czwartek 18-11-2010

21581. 
Odnośnie wpisu numer: 21577

Co za bzdura!
Cytat: "(...) głosujcie na kandydatów niezwiązanych z polityką (...)".
Najlepiej wcale nie idźcie na wybory, bo każdy z tych kandydatów jest związany z polityką. Skaczą po partiach jak żaby po liściach i tam, gdzie tłuściejsza mucha, tam większy ropuch.
Najbardziej drażnią mnie ci, którzy polowali na muchy już w PZPR oraz ci populiści po prawej stronie bagna. [...]
Pozdrawiam z zielonej wyspy na środku sadzawki.
 zorientowany na sukces
 Czwartek 18-11-2010

21580. 
Uważam, że jest kolejne skandaliczne niedopilnowanie tematu inwestycji drogowej przez władze Iławy. Dlatego proszę szanowną redakcję Kuriera
o możliwe wyjaśnienie.
Koło basenu ze zdumieniem patrzę, że jadąc od miasta nie ma wyjazdu
z ronda w... drogę do stadionu!
Jak to możliwe, że nie ma również dodatkowego pasa umożliwiającego
(po wyjechaniu z ronda w kierunku do ul. Sienkiewicza) skręt w lewo?
(jak lewoskręt przy wjeździe do Galerii Jeziorak).
Wychodzi na to, że aby jadąc od miasta, czyli od mostu ulicy Konstytucji
dojechać do wjazdowej na stadion, to trzeba będzie jechać aż na koniec miasta (ulicy Sienkiewicza) na rondo wylotowe Susz-Kisielice i... dopiero tam zawrócić, by następnie, dojeżdżając już do liceum, skręcić w prawo
i wjechać w drogę do stadionu.
Oczywiście można skrócić sobie podjeżdżając pod posesje mieszkaniowe ale przecież to będzie utrudnienie nie tylko dla nas mieszkańców, ale
zwłaszcza dla gości przyjezdnych.

[LEGENDA do mapki sytuacyjnej:]
-> u dołu: rondo
-> droga w lewo: wjazd na stadion
-> droga w górę: wyjazd w kierunku na Susz-Kisielice (ul. Sienkiewicza)
 iławianin
 Czwartek 18-11-2010

21577. 
Odnośnie wpisu numer: 21552

... czyli jednak miałem rację, że debata dla niektórych kandydatów PO
na burmistrza Iławy była niewygodna. My wyborcy musimy to zauważyć!
Nie wolno milczeć!
Mam nadzieję, iż przełoży się to na liczbę głosów przy urnach. Nie może
być tak, że ktoś "nie ma czasu" dla wyborców w czasie kampanii i potem zostaje burmistrzem.
Mam apel do wyborców Iławy! Ludzie, postawmy w radzie miasta Iławy
na kandydatów niezwiązanych z polityką. Myślę, że oni lepiej zajmą się
naszymi iławskimi, lokalnymi sprawami.
 Gapa
 Czwartek 18-11-2010

21576. 
Odnośnie wpisu numer: 21559

Lista nr 13 w mieście Iławie to lista niepartyjnego komitetu „Wspólnota”. Nasza wkładka do Kuriera nie jest typową wkładką wyborczą, gdyż jest to tylko program. Pewnie nie jest idealny.
Musimy być pracowici - nie tak jak komitety, które „jadą” na krajowych szyldach. My musimy promować się wyłącznie sami, tzn. promować nasz pomysł na nasze miasto Iławę.
Od godziny 6:00 jestem z naszym programem pod bramami iławskich zakładów pracy. Pozdrawiam zainteresowanych wyborami.
 HENRYK WITKOWSKI, kandydat na burmistrza Iławy
 Środa 17-11-2010

21575. 
Odnośnie wpisu numer: 21572

Nie będę kontynuował tej bezowocnej wymiany zdań. Widocznie dla KI prosić o prawdę to zbyt wiele. A kłamstwo, nawet przez jego wielokrotne powtarzanie, nigdy nie stanie się prawdą.
 Bogumił Maśkiewicz
 Środa 17-11-2010

21573. 
Odnośnie wpisu numer: 21463

[...] U nas ksiądz oczywiście też puścił niezłe kazanie na 11, masakra.
Co ksiądz ma do polityki? Nic! Niech lepiej swojego majątku na plebani pilnuje niż tego, co dzieje się w polityce.
No ale za to co powie, to u starszych parafian pójdą za nim, bo co ksiądz powie, to święte, więc Pan [...] pewnie wygra. Mają wspaniałą darmową reklamę. I to od "zwierzchnika" Bożego.
 ogrodniczka
 Środa 17-11-2010

21572. 
Odnośnie wpisu numer: 21535

Panie Maśkiewicz! (SLD)
Czy chce Pan na publicznym forum zaprzeczyć, że Pana ojciec, Jarosław Maśkiewicz, kilka lat temu sprawując urząd burmistrza został przez kilka sądów skazany – prawomocnie, acz w „zawiasach” – za przestępstwo z trzech paragrafów Kodeksu Karnego na tle oszustw finansowych w tylko jednej inwestycji drogowej? Serio chce Pan się upierać, że to nieprawda?
 Modero Kuriero
 Środa 17-11-2010

21567. 
Odnośnie wpisu numer: 21552

Ciekawe dlaczego kandydat [...] jeszcze was nie pozwał w trybie
wyborczym do sądu za publikację oszczerstw. Bo gdyby to trafiło
na mnie, to proces byłby murowany.
 stary komuch
 Środa 17-11-2010
Odp. 
Odpowiem pytaniem.
Jeśli teraz napiszę pod twoim adresem, że jesteś klasycznym
DURNIEM, będzie to rzeczone oszczerstwo czy nie będzie?
 moderator
 Środa 17-11-2010

21566. 
Zawsze odbierałem KURIER jako gazetę obiektywną - a tymczasem w Kisielicach w kupionym najnowszym numerze KI czekała na mnie ulotka wyborcza jednego z lokalnych kandydatów do rady gminy [...].
To może dołączycie ulotki pozostałych kandydatów?
 wyborca czytający Kuriera
 Środa 17-11-2010
Odp. 
Każdy kandydat ma pełne prawo zamówić sobie autonomiczne
ulotki wyborcze lub inne (np. handlowe, usługowe), które mogą
zostać zawkładkowane do Kuriera. Gdzie tu brak obiektywizmu?
Jeśli kandydat ci się nie podoba, to zamiast piany natychmiast
uruchom Wolną Wolę i srrrrrruuuu – ulotka niech leci do kosza.
 moderator
 Środa 17-11-2010

21559. 
Odnośnie wpisu numer: 21552

Bo Henryk Witkowski jako rywal jest bardzo wygodny. Oby więcej takich kandydatów. Może już burmistrz Ptasznik myśleć o kolejnych wyborach
za 4 lata, bo te ma już wygrane.
Pozdro dla Wita, debata z lustrem niech rozkwita. Proszę docenić poezję.
 [anonim]
 Wtorek 16-11-2010

21555. 
Właśnie wyjąłem ze skrzynki kolejne listy wyborcze, w tym jedna ulotka
osoby ubiegającej się o mandat radnego PO.
Dziwi mnie, że ktoś taką ulotkę postanowił wręczać wyborcom - ulotka
to najzwyklejsze ksero lub drukowane na jakiejś zwykłej drukarce, więc
zdjęcie jest nieczytelne. Całość mało estetyczna.
Czy również w ten sposób osoba ta złożyłaby podanie o pracę? No nie,
bo to wszystko musi być estetyczne, a taka forma bardzo zniechęca.
 Jan, lat 54
 Iława, Wtorek 16-11-2010

21552. 
Odnośnie wpisu numer: 21551

Ten niewygodny Witkowski ma przynajmniej - w porównaniu z jednym takim docentem od wołka zbożowego - krystalicznie czyste papiery PO czerwonych czasach komuny.
A tamten, marionetka tajwańska, do dziś nie potrafi wyjaśnić, co się
stało z jego "zaginionymi" aktami paszportowymi.
Pytanie: w najstraszniejszych czasach komunistycznych kto dostawał
paszport na czas nieokreślony i "na wszystkie kraje świata", no kto...?
 anty-bolszewik
 Wtorek 16-11-2010

21551. 
Odnośnie wpisu numer: 21547

A któż to jest radny Witkowski?
Nauczył się na pamięć kilku socjalistyczno-narodowych haseł o wyższości
świętego Mikołaja nad dziadkiem Mrozem i uważa teraz, że na wszystkim
się zna. O czym z populistą dyskutować?
 Luzak
 Wtorek 16-11-2010

21547. 
Odnośnie wpisu numer: 21536

Ja dotąd byłem pewien oddania swego głosu na Pana Ptasznika (PO),
jednak po wczorajszej debacie widzę, że urzędujący burmistrz miasta
zlekceważył wyborców iławskich.
Pan Ryszard Zabłotny (SLD) bał się z widowni wyjść na scenę teatru,
a Panu M. Polańskiemu (PiS) zapewne zabronił mu pokazywać się tam
Ptasznik, Rygielski lub Hordejukowa. Dlatego na tchórzem podszytych kandydatów głosować i tak nie miałem zamiaru.
Wydaje mi się, że na debacie z mieszkańcami miasta zależy tylko Panu
Witkowskiemu i jeśli jest człowiekiem kompromisu, to jemu należy się
stanowisko Burmistrza Miasta Iławy w nadchodzącej kadencji.
 Polak Mały
 Iława, Wtorek 16-11-2010

21543. 
Odnośnie wpisu numer: 21536

DEBATA wszystkich 4. kandydatów na BURMISTRZA IŁAWY powinna się odbyć.
Szkoda, że planowana debata zamieniła się w wystąpienie jednego aktora
Henryka Witkowskiego i jego listy wyborczej.
W takich warunkach Pan Ryszard Zabłotny (SLD) miał rację, że nie wystąpił, choć był gotów do rozmowy. Był obecny, a to nieobecni nie mają racji. Nie chodziło tu wcale o obecność, a raczej brak obecności Pana Ptasznika, ale o ustalenie, że komitet wyborczy SLD zgodzi się na debatę z minimum trzema kandydatami.
Ale to pozostali kandydaci na burmistrza wykazali brak szacunku, wobec swoich wyborców przede wszystkim. Mam tu na myśli sumę debatujących kandydatów, czyli trójkę, gdyby pojawił sie chociaż jeden z nieobecnych debata odbyłaby się.
Nie rozumiem z jakich przyczyn kandydaci na burmistrza unikają swoich wyborców?
 Stefan
 Wtorek 16-11-2010

21540. 
Odnośnie wpisu numer: 21536

Samorząd dla samorządowców, nie dla partii.
Gdzie są jednomandatowe okręgi obiecane przez PO? Niczym się PiS nie wykazał, komitet "Wspólnota" to tylko kawałek PiS-u niezadowolonego z tego, co mu oferował PiS. Stara wiara z Jarosławem Maśkiewiczem na
czele dyskwalifikuje ugrupowanie SLD. PO też z wadami.
Nie ma kandydata na burmistrza Iławy. Starosta? Też brak. PSL i Pan Żuchowski? Wiadomo, trzeba przygotować sobie przyszłość, bo w sejmie prawdopodobnie PSL się nie znajdzie, nie będzie mogło być zatem koalicjantem, posadki nie będzie, lepszy stołek starosty niż nic.
Polski kociołek, eeehhhhh...
 euGENIUSZ
 Poniedziałek 15-11-2010

21537. 
Poniedziałek, jest godz. 19:16. Przed chwilką do moich drzwi zapukało dziecko, które przyniosło ulotkę Pani Anny [...] i powiedziało, żeby głosować na jego nauczycielkę.
Pytam: co to za nauczyciel, który wysyła swoich uczniów z ulotkami?
Zwłaszcza o tej porze? Pani nie zyskała mojego głosu, a dokładnie odwrotnie - odradzę, komu tylko będę mogła.
 nadia84
 Poniedziałek 15-11-2010

21536. 
Odnośnie wpisu numer: 21485

Debata kandydatów na urząd Burmistrza Miasta Iławy jednak odbyła się.
Szkoda, że była monologiem tylko jednego aktora. Porozmawiałem sobie
z widownią.
Na scenie, przy trzech pozostałych pustych krzesłach kontrkandydatów,
byłem jedynym kandydatem. Właściwie było nas dwóch: ja i mikrofon.
Właściwie trzech: moderator też.
Ci OBYWATELE miasta Iławy, którzy przyszli - pomimo fanfar, że debaty
nie będzie - mogą być z siebie dumni i jednocześnie zawiedzeni postawą
pozostałych kandydatów PO, PiS i SLD, choć ten ostatni próbował jakoś
tłumaczyć (siedząc na widowni), że bez obecności obecnie urzędującego
burmistrza Ptasznika nie włączy się do rozmowy. Szkoda, bo myślałem,
że debata wyborcza jest przede wszystkim dla WYBORCÓW - a dopiero
potem dla urzędującego burmistrza.
Do zobaczenia jutro, we wtorek, na konwencji wyborczej niezależnego
komitetu wyborców "Wspólnota" o godz 17:00 w świetlicy spółdzielców
"Polanka" na Osiedlu Podleśnym. Mieszkańców Iławy i zapraszam do
zapoznania się z programem naszego niepartyjnego komitetu.
 HENRYK WITKOWSKI, kandydat na burmistrza Iławy
 Poniedziałek 15-11-2010

21535. 
Odnośnie wpisu numer: 21527

Oczywiście - miałem na myśli wpis 21430 podpisany przez "orb", ale szanowny anonimowy "świadomy wyborco", nie myli się tylko ten, co
nic nie robi.
Poprawnie powinno być: Nieprawdziwa jest wypowiedź z wpisu 21430, że Jarosław MAŚKIEWICZ "za fałszerstwa na tle finansowym jako burmistrz był skazany wyrokiem sądowym" - żądam usunięcia tego wpisu, który nie jest opinią tylko stwierdzeniem anonimowego autora. Jarosław Maśkiewicz nie jest kryminalistą, a cytowany wpis to sugeruje.
Administrator forum internetowego od momentu poinformowanie go o bezprawności wpisu ponosi solidarną odpowiedzialność z autorem wpisu.
 Bogumił Maśkiewicz
 Poniedziałek 15-11-2010

21534. 
[...] Szkoda, że z PiS odszedł Pan Henryk Witkowski i kandyduje na
stanowisko Burmistrza Iławy, zabierając, jeśli w ogóle tak się stanie,
głosy Panu Markowi Polańskiemu. [...]
 komentator polityczny
 Poniedziałek 15-11-2010

21531. 
Odnośnie wpisu numer: 21527 21423

Szanowny Panie Maśkiewicz, bardzo proszę dokładniej czytać forum, aby wiedział Pan z jaką wypowiedzią Pan nie zgadza się.
Mój wpis nr 21423 zawierał odnośniki do stron, na których można było przypomnieć sobie kilka istotnych INFORMACJI dotyczących Pana ojca.
W końcu był on osobą publiczną a teraz ma zamiar reprezentować nas
w sejmiku województwa. Ja osobiście nie chcę takiego reprezentanta.
 świadomy wyborca
 Poniedziałek 15-11-2010

21530. 
Odnośnie wpisu numer: 21513

Nie pouczaj Pan Pana HENRYKA WITKOWSKIEGO!
To byl jedyny radny, ktory rzeczowo kontrowal rozne nieprzemyslane decyzje obecnego burmistrza Ptasznika, wyluskiwal bledy. Co to jest
za radny, ktory mialby ciagle isc na zgnile kompromisy z nierobstwem
oraz z niefachowoscia.
Radny Henryk Witkowski zbierze bardzo duzo glosow i przyczyni sie
wraz z pozostalymi kandydatami do koniecznosci przeprowadzenia
II TURY WYBOROW!
Znakomite bylo pociagniecie Witkowskiego i start niezalezny poza ukladem PiS. To tak jakby przewidzial bieg wypadkow na polskiej arenie politycznej. Start kandydatow oddzielnie, ktorzy jednak wywodza sie z PiS zbierze w Ilawie odpowiedni plon, zacheci szerszy niz zwykle
elektorat PiS do liczniejszego udzialu w wyborach samorzadowych
w Ilawie!
Witkowski odniesie w wyborach 21 listopada sukces na 2 frontach!
Ma szanse w tym mu przeszkodzic Ptasznik, ale pod warunkiem, ze w poniedzialek stanie na obywatelska debate ze swoimi konkurentami!
Ptasznik chyba wie, co to demokracja i szanuje tego najwazniejszego
- wyborce z kartka przy urnie.
Chyba rozumie Ptasznik, ze w niedziele kazdy z nas wyborcow staje sie jego sedzia, ktory ma do wyboru zolta lub czerwona kartke!
 wspierajacy Henryka Witkowskiego
 Poniedziałek 15-11-2010

21529. 
Odnośnie wpisu numer: 21416

Zastanawiam się nad nachalnością i ilością reklam różnej formy zespołu "Ich Troje". Przecież my ich doskonale (sic!) znamy i "kochamy", jak
ojców i matkę miasta.
Skąd więc ta obawa, że ich przeoczymy w wyborze? Czyżby jednak brak zaufania do nas? A może paniczny lęk przed znalezieniem się tam, gdzie
do niedawna z cynizmem wyrzucali ludzi na bruk, lub oferowali im niższe stanowiska, lub też te same obowiązki za niższe wynagrodzenie... (jak w szpitalu).
Czy nepotyzm oraz kumoterstwo, to prężne zarządzanie tzw. zasobami ludzkimi (jeden z głównych radnychuważa, że my, mieszkańcy, to tzw.
"chodnik" (a nasz głos, to głos "chodnika"), czy zwyczajna, ordynarna korupcja na szczeblu władzy?
W tych wyborach odpowiemy temu Państwu na tak postawione pytania
i nie są to wcale pytania retoryczne.
 obywatel2
 Poniedziałek 15-11-2010

21527. 
Odnośnie wpisu numer: 21479 21423

Nieprawdziwa jest wypowiedź z wpisu 21423, że Jarosław MAŚKIEWICZ
"za fałszerstwa na tle finansowym jako burmistrz był skazany wyrokiem sądowym" - żądam usunięcia tego wpisu, który nie jest opinią tylko stwierdzeniem anonimowego autora. Jarosław Maśkiewicz nie jest kryminalistą, a cytowany wpis to sugeruje.
Administrator forum internetowego od momentu poinformowanie go o bezprawności wpisu ponosi solidarną odpowiedzialność z autorem wpisu.
 Bogumił Maśkiewicz
 Niedziela 14-11-2010

21526. 
Temat braku placów zabaw był już poruszany na łamach Kuriera, ale w związku z przygotowywanym projektem planu zagospodarowania miasta Iławy jedna uwaga.
Na terenie oznaczonym w tym projekcie symbolem A-ZP funkcjonuje namiastka publicznego placu zabaw dl dzieci (obok restauracji "Kaper"), tymczasem w zapisach planu zagospodarowania brak jest wzmianki o tej istniejącej funkcji. Czyżby miał on ulec likwidacji i przekształceniu na „funkcję skwerów miejskich”? Dodatkowo część terenu, który mógłby zostać przeznaczony pod rozbudowę tego placu przeznacza się pod funkcję usługową.
W projekcie planu należałoby wskazać lokalizację pod publiczny plac zabaw godny miasta o wielkości Iławy, lub przynajmniej zawrzeć zapisy dotyczące zachowania i modernizacji istniejącego placu. Tym bardziej,
że w chwili obecnej można natknąć się na place zabaw dla dzieci lepiej wyposażone niż iławski w miejscowościach dużo mniejszych niż miasto powiatowe.
 rodzic
 Iława, Niedziela 14-11-2010

21525. 
Odnośnie wpisu numer: 21492

Pani Hordejuk nie przyjdzie na debatę z prostej przyczyny - jest bardzo słaba w wystąpieniach publicznych, brakuje jej elokwencji, a co najgorsze nie może nadrobić tego również wyglądem...
Niestety wszystkie te braki nadrabia intrygami oraz zastraszaniem ludzi. Zastanówcie się ludzie nad tym, zanim zagłosujecie na nią w zbliżających się w wyborach!
 obserwator
 Niedziela 14-11-2010

21523. 
Odnośnie wpisu numer: 21485

"Henryk Witkowski, jedyny niezależny kandydat na burmistrza Iławy,
będzie czekał w poniedziałek 15 listopada o godzinie 16:00 w sali kina"

Zdanie to brzmi tak, jak w dawnych czasach, kiedy rycerz z otwartą
przyłbicą wzywał innego na pojedynek. Tylko czy inni, to szlachetni
rycerze, czy zaledwie giermkowie...?
Również mam pytanie do Towarzysza Ptasznika odnośnie jego zachowań i traktowania ludzi pracujących dawniej na rzecz miasta (instytucji miejskich) a potraktowanych przez Towarzysza Ptasznika "per noga", wręcz haniebnie, nieszlachetnie, ale szczegóły pozna opinia społeczna na spotkaniu.
 obywatel2
 Niedziela 14-11-2010

21519. 
Odnośnie wpisu numer: 21463

Coś musi być na rzeczy, skoro ksiądz dziękuje osobno przybyłym
na zaproszenie władz oraz osobno przybyłym na jego zaproszenie.
 Karol
 Niedziela 14-11-2010

21517. 
Tak od niedawna sobie myślę, co by tu poczynić, by radnymi zostali ludzie najlepsi w sensie uczynności, pomocy innym, ludzie zacni z osiągnięciami, znani nie z gazet, ale miedzy innymi z mediów, a z działalności na rzecz dobra ogółu, z dobrego wykonywania swojego zawodu.
Tacy o których słychać bez czytania w gazecie, a z ust ludzkich. Tacy nie muszą się wcale reklamować w mediach, ani walczyć o wysokie pozycje na listach.
Wpadłem na pomysł, aby zakazano wszelkiej reklamy prasowej, przy pomocy ulotek, a nawet odwiedzania mieszkańców. Jedyne co należy opublikować w prasie, w ogłoszeniach urzędowych, to listy z kandydatami. I tyle.
Reszta należy do wyborców. Kogo nie znamy, o kim nie słyszeliśmy, tego nie wybieramy.
Przecież dobry urzędnik, nauczyciel, lekarz, działacz piłkarski, społeczny, prawnik, rzemieślnik, wreszcie przedsiębiorca prywatny jest każdemu z nas znany.
 racjonalny
 Niedziela 14-11-2010

21515. 
Odnośnie wpisu numer: 21492

Pan [...] doktor inżynier rolnictwa nie przyjdzie na debatę. Nie jest aż tak głupi. Boi się pytań o oświadczenie lustracyjne.
Tylko naiwni wierzą w to, że 4 lata temu jakiś podległy urzędnik z ratusza spóźnił się z wysłaniem oświadczenia.
Prawda jest taka, że nie było oświadczenia. Nie wiecie, dlaczego? Kara grozi za napisanie nieprawdy, a nie za spóźnienie. Pan doktor gdyby napisał prawdę, byłby już dawno załatwiony.
 wróbel z dachu ratusza
 Niedziela 14-11-2010

21514. 
Odnośnie wpisu numer: 21498

Panie Witkowski, szanowni wyborcy.
Niechęć do publicznego prezentowaniu swoich programów wynika przede wszystkim albo z ich braku albo z lekceważenia mieszkańców Iławy, wyborców.
Wynika to z ich, kandydatów na burmistrza, przekonania, że tak są przyspawani do stanowisk, że żadna siła ich nie ruszy, że społeczeństwo jest za leniwe aby coś zmienić w głosowaniu.
Wynika to również z tego, że uważają kandydaci, że ciche uzgodnienia z poplecznikami, utworzonymi klikami, koteriami wystarczą w walce o stanowiska.
A co myślą ludzie, to już ich nie interesuje. Jest to typowa choroba zasiedziałych urzędasów, co wszystko lepiej wiedzą i uważają, że władzę otrzymali od sił wyższych i z plebsem nie muszą się liczyć. Kiedyś to nazywano: arogancja władzy.
Taką postawą dają świadectwo lekceważenia mieszkańców, co zresztą widać po braku kontaktów ze społeczeństwem.
Pozostaje nam odwdzięczyć się im pięknym za nadobne, jak nie chcą nas posłuchać, okażmy co o nich myślimy i ile są warci, przy urnach wyborczych.
 czyt-for
 Niedziela 14-11-2010

21513. 
Odnośnie wpisu numer: 21498

Oj Panie Witkowski, czy aby w Panu nie ma pychy?
A z tą pańską rzeczowością do tej pory w Radzie Miasta też było różnie. Ciągle Pan dmuchał pod wiatr. A taktyk z Pana żaden. Nie można wszystkiego ciągle potępiać w czambuł. Jeśli tak chciałby Pan działać jako burmistrz miasta, to ja wysiadam.
Trzeba być politykiem skłonnym do kompromisów. Toteż wcale się nie dziwię, że Pan Ptasznik nie ma specjalnej ochoty z Panem rozmawiać. Przecież wszyscy wiedzą, jak trudno kopać się z koniem. Chociaż wszyscy wiemy, że odwagi i stanowczości obecnemu burmistrzowi mocno brakuje.
 Obserwator
 Niedziela 14-11-2010

21512. 
Odnośnie wpisu numer: 21477

Z tego, co zauważyłem w innej frakcji PO, to oni chyba za nic nie płacą.
Uważają, że jak ktoś jest burmistrzem, itp. i podlegają mu instytucje, to może z nich korzystać za darmo.
Polska nie jest krajem demokratycznym w rozumieniu np. amerykańskim. To nadal kraj z komunistycznymi "ogonami" społecznymi. Niechby tylko dyrektor hali miałby coś przeciwko. Zresztą on wie, że musi wiosłować w tej samej łajbie.
A ja pytam mieszkańców: ile jeszcze będziemy się godzić na niewolę, zawłaszczanie naszych dóbr przez różnej maści oszołomów politycznych
i [cwaniaków z pobudek egoistycznych], którzy po dojściu do władzy uważają nasze wspólne dobra za własne?
Ja w głosowaniu eliminuję tych Państwa i tym samym ich sługusów na stołkach dyrektorskich. Ich zawłaszczeniom mówię NIE ! + moja rodzina, tj. kilkanaście osób. Przyłączcie się i żądajmy od różnej maści bolszewików równych szans wyborczych w w/w względzie.
 obywatel2
 Sobota 13-11-2010

21500. 
Odnośnie wpisu numer: 21492

Żenada Panie Ptasznik.
Powinien Pan stanąć na rzęsach by wziąć udział w debacie. To Pana OBOWIĄZEK! Pan powinien starać się o nasze głosy. Łaski Pana nie potrzebujemy. Trochę pokory! Bądź Pan facet z jajami. Choć raz.
 Jan, lat 54
 Iława, Sobota 13-11-2010

21499. 
Odnośnie wpisu numer: 21491

Najwięcej wykształceń ma Hordejukowa: akademię rolniczą, uniwerek warszawski, poznańską AWF, a obecnie kończy wyższą szkółkę biznesu i administracji. Posiada dwa tytuły zawodowe, które podkreśla: menadżera sportu i mistrza sportu. Już myślałem, że była mistrzynią sportu, ale nie, tylko zarządzania.
Trenerzy iławscy! Jeśli macie kłopoty, to już wiecie do kogo zgłosić się po porady w zakresie formy zawodniczej. Bo przecież, jak sądzić można, kto po mistrzowsku rządzić nie potrafi, ten nie ma wyników. A w Iławie szwankuje forma u piłkarzy.
Szkoda tylko, że przy takiej mistrzyni Iławę w przedbiegach odrzucono
z miast starających się o Euro 2012, czyli puszczono z torbami.
 znający babę od podszewki
 Sobota 13-11-2010

21498. 
Odnośnie wpisu numer: 21490

Nie wiem, ile jest w takim traktowaniu mieszkańców (nie mnie) pychy czy tchórzostwa. W poniedziałek będę się starał być rzeczowy. Sami Państwo ocenicie, ile warte są teksty o „rozlicznych obowiązkach urzędującego burmistrza” i jak bardzo uniemożliwiają mu one udział w debacie.
 HENRYK WITKOWSKI, kandydat na burmistrza Iławy
 Sobota 13-11-2010

21493. 
Biedne te Prabuty.
Chciałby sobie człowiek o wyborach podyskutować na forum lokalnej prasy kwidzyńskiej, a tu zaraz załóż konto, zaloguj się i takie tam. Dobrze, że nie żądają od forumowicza rozmiaru kołnierzyka i obuwia. Pozostaje więc stary dobry Kurier Iławski.
Włożył mi jakiś osobnik w skrzynkę pocztową ulotkę Pana burmistrza Pawłowskiego. To nie mój koń na szachownicy, ale poczytać można, zobaczyć jakie to osiągi rekordowe mają nasze władze przed wyborami nie zaszkodzi.
Czytam i dowiaduję się, że: Pan burmistrz zrobił dużo i chce jeszcze więcej. Fakt, dużo ładnych fotek widziałem i to z osobami ze świecznika, dobre i to, splendor na nas mieszkańców też spada, no nie? Lubi Pan burmistrz podróże, zwłaszcza w góry. Panie kochany, a my to co? My też lubimy i jeździmy w góry prawie w każdy łykend, a co nam! Zakładów pracy w Prabutach w ostatnich latach powstało jak mrówków, pracy full, to co mamy się oszczędzać? Dzisiaj w Prabutach nikt nie złapie się za robotę gdzie płacą trzy tysiaki. Jeszcze jedna kadencja i istny Kuwejt tutaj będzie.
Co tam jeszcze? A... wycieczki rowerowe Pan burmistrz lubi. Panie, to przeżytek. Mając tyle dobrze płatnej pracy, my na wycieczki jeździmy samochodami, a mieszkaniec Prabut na rower siada tylko wtedy, jak go na paliwo nie stać, a raczej rzadko to się zdarza.
A tak przy okazji tych wycieczek, po mieście proponuję pojeździć, z wysokości siodełka dużo więcej i lepiej widać Panie burmistrzu, a jest na co popatrzeć.
To tyle, wiśta wio i do przodu.
 wyborca
 [Prabuty], Sobota 13-11-2010

21492. 
Odnośnie wpisu numer: 21485

Panie radny, chcesz Pan debaty z burmistrzem-kukiełką, zaproś Pan też tego specjalistę, która pociąga za sznurki ożywiające kukiełkę. Bo bez
jej obecności kukiełka jest tylko kukiełką, co ani be ani me ani kukuryku.
 Sufler
 Sobota 13-11-2010

21491. 
Odnośnie wpisu numer: 21485

Szanowny Pan Witkowski Henryk!

Kandydaci na burmistrza Iławy, które ma być w zamiarach waszych miastem nowoczesnym, proeuropejskim, nie powinni unikać publicznej debaty. TO TCHÓRZOSTWO LUB PYCHA. Debata winna odbyć się, popierana szczególnie przez obecnego Burmistrza Włodzimierza Ptasznika. Jednak, skoro Jemu zdaje się, że zwycięstwa mu nikt nie wydrze, to należy dać mu po uszach. Jego strata, jeśli "na żywo" nie skomentuje Pańskich wypowiedzi programowych lub, co gorsze - zarzutów!

Szanowny Panie! Zaproś pan iławian zwolenników PO i Pana Burmistrza i proszę o pytania... Ostre pytania. Ma Pan szansę na punktowanie obecnego burmistrza publiczne, o czym napisze prasa w środę.

Ja wam powiem, jakie ma zamierzenia W. Ptasznik. Chce abyście się odkryli, by WAS wypunktować w II turze wyborów. Jednak WY musicie odebrać mu poparcie już w pierwszej turze, co może być poważną dla pysznego człowieka utratą głosów [...]. Dziś Panu Ptasznikowi i PO zdaje się, że są potężni.

[...] Natomiast Pan niech robi swoje w poniedziałek.
 polityczny komentator
 Sobota 13-11-2010

21490. 
Odnośnie wpisu numer: 21485

Czy to oznacza, że tylko Pan będzie w poniedziałek na debacie?
 Jan, lat 54
 Iława, Sobota 13-11-2010

21487. 
Odnośnie wpisu numer: 21475

A, nie napisałem, że składali ulotki!
Właśnie znalazłem zaczepione o drzwi wejściowe do domu! U innych sąsiadów rzucili na wycieraczki. Jak dla mnie to zaśmiecanie, ale co
tu sie sPOdziewać. Jacy kandydaci, takie ulotki i ich kolportaż :-((
PO prostu wstyd!
 qest
 Piątek 12-11-2010

21486. 
Odnośnie wpisu numer: 21478

Widocznie nie każdy sprawujący ponad 2 kadencje jest be. Ciekawe
jak trzęsiPOrtki, czyli przeciwnicy polityczni szukają dziury w całym.
Fakt, zagrożenie jest - Pan Piotr Żuchowski osobowością polityczną i doświadczeniem wybija się z POszarzałej miernoty naszego powiatu.
O swój wynik wyborczy może być spokojny.
 wyborczy zgryz
 Piątek 12-11-2010

21485. 
Odnośnie wpisu numer: 21482

Spodziewałem się, że będzie ciężko. Nie sądziłem tylko, że natrafię na
aż tak silny opór pozostałych sztabów wyborczych – opór niesamowity
jeśli chodzi o termin debaty. Opór bezwzględny, jeśli chodzi o obóz
jeszcze urzędującego Burmistrza Miasta Iławy.

I właśnie termin, rzekomo niedogodny, bo „w poniedziałek po południu”
stał się pretekstem dla obozu urzędującego burmistrza Ptasznika do
panicznej ucieczki od bezpośredniego starcia na racje, na argumenty,
na pomysły, na inne wizje równomiernego pokierowania losami miasta.

Myślę, że sztabowcy burmistrza najbardziej boją się jednak otwartego
zetknięcia ich słabego pupila z mieszkańcami miasta: twarzą, na żywo,
bez asekuracji, bez wyklepanych kartek oraz czarodziejskich formułek.
Tak wiele wstydliwych tajemnic mogłoby się wtedy wydać...

Przeróżnych sztuczek i wybiegów na unik – na przykład propozycji na
czwartek – nie przyjmuję do wiadomości. Największe medium prasowe
w Iławie, Kurier, ukazuje się w środę, więc mieszkańcy oraz wyborcy,
którzy akurat nie mogliby być na tej debacie, zostaliby pozbawieni
możliwości choćby przeczytania relacji. A na pewno wielu chciałoby.

Henryk Witkowski, jedyny niezależny kandydat na burmistrza Iławy,
będzie czekał w poniedziałek 15 listopada o godzinie 16:00 w sali kina...
 HENRYK WITKOWSKI, kandydat na burmistrza Iławy
 Piątek 12-11-2010

21484. 
Odnośnie wpisu numer: 21481

Będzie pełnił równocześnie dwie funkcje dyrektorskie - drugą w sortowni śmieci. A teraz na poważnie.
Czytając niektóre wpisy na temat Krzysztofa Pietrzykowskiego. Ciekawe komu zależy na zdetronizowaniu go jako kandydata na Burmistrza Susza. Czy zrobił ludziom tak dużo krzywdy żeby tak go aż tak opluwać? A może dopiero zrobi powiedzmy, jak zostanie burmistrzem? Kto ma najwięcej do stracenia?
Ale z drugiej strony, jeżeli ktoś rzetelnie i uczciwie pracuje, nie musi obawiać się utraty pracy, ponieważ na stanowiskach urzędniczych powinni pracować fachowcy z wieloletnim stażem.
 towarzysz
 Piątek 12-11-2010

21482. 
Czy w poniedziałek 15 listopada będzie zapowiadana debata, której
niektórzy kandydaci na urząd burmistrza Iławy tak bardzo nie chcą?
Wiem, że było jakieś spotkanie robocze komitetów w tej sprawie.
 Gapa
 Piątek 12-11-2010

21481. 
Jeden z obecnych burmistrzów jak przegra wybory ma zostać dyrektorem fabryki puszek
 [anonim]
 Piątek 12-11-2010

21479. 
Odnośnie wpisu numer: 21457

Panie Bogumile Maśkiewicz.
Jeśli Pan nie zrozumiał tego techniczno-formalnego pytania, to proszę zwyczajnie poprosić o wyjaśnienie. Natomiast proszę tutaj nie pouczać moderatora dyżurnego na temat znaczenia ustalenia tożsamości osoby zgłaszającej określone żądanie.
Powtórzmy. Prosimy o wskazanie konkretnych cytatów, które są – Pana zdaniem – nieprawdziwe. Podkreślmy: chodzi o wskazanie konkretnych informacji w warstwie faktograficznej, gdyż z opiniami nie dyskutujemy.
 Modero Kuriero
 Piątek 12-11-2010

21478. 
Minister Piotr Żuchowski jak kameleon potrafi dostosować się do sytuacji w jakiej się znalazł.
W Iławie nawołuje do tego, aby władzę sprawować tylko przez dwie kadencje. Ale w Suszu podczas konwencji wyborczej wspiera Jana Sadowskiego, burmistrza aż od... 2001 roku.
Panie Ministrze, niech się pan określi !!! Ode mnie ma Pan czerwoną kartkę. Kartka ta znaczy tyle dla Pana, co Pańskie słowa dla mnie.
 xd
 Piątek 12-11-2010

21477. 
Odnośnie wpisu numer: 21475

Czy za wynajem iławskiej hali widowiskowej w celu składania tych
wybiórczych ulotek, sztab PO zapłacił? Proszę o odpowiedź kogoś z PO.
 czytelnik
 Piątek 12-11-2010

21476. 
Odnośnie wpisu numer: 21473

Jakby mnie to interesowało jak ten gościu został tam zatrudniony.
To proste Reniu. Jest w necie taki wynalazek jak "szukajka google". Wpisujesz tam Powiatowy Zarząd Dróg w Iławie. I w zakładce pt.
"konkursy na wolne stanowiska" itp. szukasz. Myślenie nie boli.
 szerszeń
 Piątek 12-11-2010

21475. 
Uwaga!
Cały sztab kandydatów na radnych-bezradnych PO pakował w hali
gazetki pseudo-wyborcze zachwalające pseudo-działania tej partii,
którymi będą teraz nam mydlić oczy!
Nie dajmy się oszukać czas powiedzieć "nie!" ich układom i układzikom!
Była tam plejada "gwiazd" iławskiej sceny politycznej i nie tylko :)
Chyba pierwszy raz widziałem jak oni ciężko pracują! Piękny widok.
Szkoda tylko, że tak rzadki.
 qest
 Piątek 12-11-2010

21471. 
Odnośnie wpisu numer: 21383

Prezydent Komorowski pewnym panom zafundował honory w postaci Najwyższej Wartości - Order Orła Białego. Między innymi otrzymał go były premier, ekonomista jakich setki w tym kraju było, Jan Krzysztof Bielecki.
Ten sam, który jednym podpisem zlikwidował PGR, ludzi odstawiwszy na zagładę społeczną; ten sam, dla którego tylko wolny rynek układa stosunki gospodarcze i społeczne w kraju; ten sam, który lansował tezę:

"Żeby ruszyć biznes, PIERWSZY MILION NALEŻY UKRAŚĆ"

Oto ten, gwiazdor polskich elit gospodarczych, który namawiał i hołdował antywartościom, od Prezydenta Polski otrzymuje ORDER ORŁA BIAŁEGO.
 polityczny komentator
 Czwartek 11-11-2010

21470. 
Odnośnie wpisu numer: 21465

Jakże wciąż aktualne...
http://www.youtube.com/watch?v=Sv8KUOABArE
:-)
 rubalt
 Czwartek 11-11-2010

21469. 
Odnośnie wpisu numer: 21456

Kolego, chociaż troszkę orientacji w tym, co się pisze.
Jedynym Wspólnikiem jest Gmina i Miasto Susz, którą JEDNOOSOBOWO reprezentuje burmistrz. Czy to jest tak trudno zrozumieć?
 suszanin
 Czwartek 11-11-2010

21468. 
Odnośnie wpisu numer: 21461

Akurat chyba nie o te słowo poszło w związku z niedopuszczeniem do finalizacji inicjatywy Pana Ewertowskiego. No ale jak widzę - ksiądz z czerwonego kościoła też niezły magik.
 Eskulapski
 Czwartek 11-11-2010

21465. 
Odnośnie wpisu numer: 21444

Ta Pani nawet komputera nie umie obsłużyć, no może internetu
- są dowody :-)
I jest znana z tego, że jest znana.
 obywatel2
 Czwartek 11-11-2010

21464. 
Odnośnie wpisu numer: 21454

Prokurator może już aresztować Krzysztofa Liska!!!
 czekający na sprawiedliwość
 Czwartek 11-11-2010

21463. 
Odnośnie wpisu numer: 21461

Dzisiaj w Narodowe Święto Niepodległości burmistrz Iławy Ptasznik oraz starosta Rygielski znowu urządzili pokazówkę. Ale w czerwonym kościele w niezwykle mądrym kazaniu dostali trochę PO łbie. Ciekawe czy coś z tego zrozumieli?
A propos, ktoś może wie coś więcej na temat spreparowania [...] podpisu proboszcza na zaproszeniu na obchody Święta Niepodległości? Prawda to czy plotka? [...]
 Piotr
 Czwartek 11-11-2010

21462. 
Odnośnie wpisu numer: 21430

Właśnie - czy jest kryterium niekaralności dla kandydatów radnych różnych szczebli. Przykład.
Syn mojego znajomego starał się o przyjęcie do policji - zdał egzaminy umysłowe i sprawnościowe i go nie przyjęli. Powód: kiedyś dostał 50 zł mandatu za drogowe przewinienie i klops z pracą w policji.
A tu sie pchają ludzie do służby narodowi - wybory a czy wszyscy mogą sie wykpić słowem - NIEKARANY.
 autochton
 Czwartek 11-11-2010

21461. 
Od kilku tygodni toczy się spór o tablicę pamiątkową upamiętniającą ofiary katastrofy samolotowej pod Smoleńskiem. Chodzi o słowo "polegli", czy ma być na płycie, czy nie.
Burmistrz Iławy Włodzimierz Ptasznik w ostatniej chwili zablokował odsłonięcie tej płyty właśnie ze względu na słowo "polegli", gdyż - jak się oficjalnie uważa - zawiera w sobie niesprawdzoną, niosącą daleko idące konsekwencje, informację. Ewertowski, szef PiS-u w Iławie, upiera się przy słowie "polegli".
Dziś podczas uroczystej mszy w czerwonym kościele główny celebrans mszy wyświęcił płytę "ku pamięci poległych pod Smoleńskiem". Burmistrz siedział w pierwszej ławce, zaś jego adwersarz Ewertowski - w 10.
I tak toczy się nasz żywot poczciwy polski...
 gorzelany
 Czwartek 11-11-2010

21460. 
Odnośnie wpisu numer: 21454

Parlament Europejski uchylił Liskowi immunitet.
Niewielka to strata, bo jego działalność była nikła. Karierę zrobił dzięki temu, że znał Tuska i jego dwór.
 oko
 Czwartek 11-11-2010

21457. 
Odnośnie wpisu numer: 21455 21452 21430 21423

Tak, jestem osobą, której imieniem i nazwiskiem się podpisałem, ale to przecież nie ma żadnego znaczenia.
Moja prośba dotyczy wpisu 21430 podpisanego przez "orb".
Cytat: "za fałszerstwa na tle finansowym".
Cytat: "nawet kryminaliści wracają do polityki!" - oczywiste jest kogo to stwierdzenie ma dotyczyć.
 Bogumił Maśkiewicz
 Czwartek 11-11-2010


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 102 103 104 ... 202 203 204 205 206 207 208 209 210 ... 291 292 293 ... 378 379 380 następna ] z 380100445288REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.