Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

23239. 
Odnośnie wpisu numer: 23215

Wyzywasz, psioczysz na ten dziwny Land, a ciekawe czy sam coś z tym zrobiłeś?! Drzeć gębę na forum każdy potrafi.
Gdyby doszło do nieszczęścia - ten, jak mówisz, jeden z drugim zachlany
do auta wsiadałby i jechałby, i uderzyłby w inne auto, albo nie daj Boże
w dziecko i zabiłby - to co? Co wtedy panie narzekający i nic nie robiący?
Byłbyś współwinnym śmierci tej osoby, ba a nawet noże współwinnym
zabójstwa!
Dlatego, jak widzisz, takie rzeczy, to interweniuj. Ale pewnie z nimi wódę chlałeś, a potem złość cię zżerała, że oni w luksusowe auta wsiadali i jechali, a ty w rudego od rdzy opla kadetta musiałeś wsiąść i zaginać do walącej się chałupy!
Krowa, która dużo ryczy - mało mleka daje. Dedykuję ci to powiedzenie!
 obserwator
 Środa 25-05-2011

23238. 
Odnośnie wpisu numer: 23232

Budowa basenu w Iławie za pieniądze na kredyt (część UE) należy do modelowego kredytu konsumpcyjnego, w którym fundujemy sobie ulotne dobro - np. telewizor, samochód - których wartość natychmiast maleje.
Innym kredytem jest ten, za który finansujemy inwestycję przynoszącą wymierne zyski , czyli następny pieniądz. Taki kredyt nazywamy dobrym kredytem, inaczej - rozwojowym.

Nie można powiedzieć, że jest złą rzeczą budowa nowych dróg, czy też chodników, a nawet rekreacyjnych inwestycji, do jakich basen należy. Wręcz przeciwnie. Ale ważyć należy koszty na miarę naszych możliwości.

Jednak kredyt na basen, którego już utrzymanie nie przynosi zysku, bo generuje tylko koszty, dla budżetu podatników miasta będzie bardzo problematyczny z punktu widzenia rozwoju. Obywatele powiedzą:
pływanie chleba i pracy nie daje.

Mieszkańcy zawsze wyżej ocenią możliwość pracy niż rekreację za własne pieniądze. Bo przecież nikt za darmo do przybytku zdrowego życia nie zostanie wpuszczony. Owszem, wielu z nas skorzysta z pływalni, lecz - niestety - będzie nią stała garstka pewno tych samych osób.

Tylko wówczas, kiedy obywatele mają pracę i zarobki na utrzymanie rodzin, pozwolić sobie mogą na wyższy pułap stylu życia, godnego życia.
 Bronek z Boreczna
 Środa 25-05-2011

23237. 
Odnośnie wpisu numer: 23235

Według ekspertów niezależnych nasza sytuacja gospodarcza balansuje na krawędzi przepaści. Grozi nam Grecja.
Wszystko skutkiem bezdennych długów, jakie zaciągnął rząd i samorządy.
A rządzący w gminach idą na oślep nie bacząc co zostawiają pokoleniom,
wcale nie tak odległym.
Takiemu miastu jak Iława również grozi bankructwo. Grozi to podatnikom
a nigdy samym rządzącym, bo oni zadekują się na intratnych posadkach.
Grożą nam cięcia emerytur i rent nawet o 20% [...]
 swój
 Środa 25-05-2011

23235. 
Taka będzie cała ta nasza prezydencja w euro-kołchozie...
Bączek by się uśmiał...
 optymista
 Wtorek 24-05-2011

23232. 
Odnośnie wpisu numer: 23219

Z basenem w Iławie jest tak, jak z autostradami Donalda Tuska.
Najpierw wiele wiele lat ciągłego nic oraz zaklinania w obietnicach.
Potem, jak już spadła pieniężna manna z nieba, to heja na łapu-capu.
Potem, jak już budowa ruszyła, wlecze się to jak ten ślimak na pierogi.
Potem, gdy finał blisko, okazuje się drożyzną, że aż strach policzyć.
A jak już ruszy, to zapewne do poprawki - wszystko po kolei.
I tak w kółko Macieju starosto! Zero cudów, zero złudzeń...

Kononowicz w krótkim przesłaniu do Tuska:
http://www.youtube.com/watch?v=fQra4bjrUqQ
 urzędnik
 Poniedziałek 23-05-2011

23231. 
Odnośnie wpisu numer: 23229

Byłem świadkiem urąbanego [...] po imprezie w Ławicach, to było 2 lata temu. Do auta odprowadzał go mój chrześniak, więc wiem co mówię.
"Równy chłop" mówisz, pewno masz rację. Jednak skąd przychodzisz i
z kim przebywasz, takim jesteś... Stara prawda.
[...] nie przystoi szargać własnej godności na oczach ludu, dając przykład
żenady i prymitywnego zachowania człowiekowi władzy, choćby było się
po dyplomie.
Skoro tacy mają poklask i dostępują pozycji dzięki ludkom mu podobnym,
to jest pytanie o Polskę i jej przyszłość. Widać - tak ma być...
 Bronek z Ławic
 Poniedziałek 23-05-2011

23230. 
Odnośnie wpisu numer: 23226

Obecne "elity" władzy w większości "śmieci i spadochroniarze". Następna zmiana w Polsce, to - wbrew demokracji - musi nastąpić bunt społeczny.
Przeciw dotychczasowej ordynacji wyborczej - musi być jednomandatowa
od gminy do sejmu. Żadne partyjniacwo. Jak to możliwe, że obywatel nie miał wpływu na dobór kandydatów.
Tak dalej być nie może. My obywatele musimy decydować o kandydatach.
Nie zgadzajmy się, żeby za nas obecni bonzowie partyjni oznajmiali nam
kto kandyduje na listach do sejmu.
Zmiana ordynacji wyborczej to pierwszy krok dla końca zakłamanej epoki
zakłamanego "Okrągłego Stołu 1989".
 Bronek z Boreczna
 Poniedziałek 23-05-2011

23229. 
Odnośnie wpisu numer: 23215

Spostrzeżenie jak najbardziej słuszne i prawdziwe: alkohol i jazda pod jego wpływem na wsi iławskiej jest często spotykana.
Za dużo tych balang z udziałem władz. To taka nasza specyfika. Na wsiach picie jest podstawowym zajęciem w dni wolne od pracy. Postawa wójta nie jest tu wyjątkiem, wszak wywodzi się ze wsi i podtrzymuje tradycje.
Poza tym musi grac rolę "równego chłopa", co przynosi mu liczne korzyści wyborcze (reelekcja). Panie wójcie - niech się pan zajmie drogami na wsi,
a picie i imprezki zostawi zawodowcom :-)
 obywatel 2
 Poniedziałek 23-05-2011

23227. 
Chodnik wiodący od sklepu z meblami przy SP nr 2 do ronda przy szkole budowlance jest wykonany ze starych, kwadratowych płyt betonowych.
Jest brzydki i nierówny. Tą drogą przechodzi bardzo dużo ludzi.
Czy urzędujący włodarze Iławy mają w planie położenie nowego chodnika?
 obywatel 2
 Poniedziałek 23-05-2011

23226. 
Odnośnie wpisu numer: 23219

Czemu się dziwić skoro wybór podyktowany był zleceniem-wskazaniem
na osobę. Przecież swoi go wybierali, ci sami, u których dawniej przed
wyjazdem do Anglii pracował. Platformie takie gafy to rzecz normalna.
 ratuszowy
 Poniedziałek 23-05-2011

23225. 
Niedziela 22 maja, Iława.
Tak wygląda przystań promu na wyspę, 40-letnie podejście i mnóstwo parkujących samochodów, niektóre prawie wjeżdżały do wody, smród
spalin i plamy oleju.
Co na to włodarze miasta Iławy? Może się ktoś z nich odezwie na forum!
 autochton
 Iława, Poniedziałek 23-05-2011

23219. 
Odnośnie wpisu numer: 23216

Potwierdzam te informacje. Ja również widziałam trzy osoby kąpiące się
w zamkniętym basenie około godz. 20:30.
Zdecydowany nietakt ze strony dyrekcji nowego basenu, skoro wiadomo
było, że w niedzielę dużo ludzi będzie się tamtędy kręcić podczas imprezy charytatywnej na stadionie, a tu dyrekcja dopuściła do takiej sytuacji...
I sprawę czy weszli za darmo czy zapłacili - powinny rozstrzygnąć władze miasta Iławy.
Jednak z góry wiedziałam, że tak tu właśnie będzie. Masz znajomości, to pluskasz się za darmo. Z tego właśnie słynny jest nowy dyrektor basenu.
 Evie
 Poniedziałek 23-05-2011

23218. 
I niechaj każdy zapamięta,
niech w głowę sobie wbije.
Wara żartować z prezydenta,
chyba że z tego, co już nie żyje.
 Wernyhora
 Poniedziałek 23-05-2011

23217. 
Odnośnie wpisu numer: 23210

- twierdzę, że opisany przez ciebie stan to wynik polityki NFZ, od której nie wiadomo czemu odcina się minister zdrowia, NFZ to państwo w państwie !?
- o to właśnie do minister Kopacz pretensje ma J.Kaczyński - oskarża ją o prywatyzację służby zdrowia przez zmęczenie pacjentów,
- ta sytuacja zmusza chorych albo do czekania kilku m-cy na wizytę u specjalisty albo wpychani jesteśmy w ręce prywatnej służby zdrowia,
- NFZ przydziela rozmyślnie MAŁE kontrakty, które wykorzystywane są w szybkim tempie,
- taką metodę stosują również lekarze pierwszego kontaktu nie wysyłając pacjentów na KONIECZNE badania laboratoryjne, bo to z ICH puli, taka jest metoda rozliczania z NFZ, przez to pogarsza się stan zdrowia społeczeństwa,
- ludzie sami, których na to stać, w tym i Ty dochodzisz do wniosku, że powinno się płacić za usługi lekarskie,
- problemem więc jest co się dzieje z naszymi składkami, one nie zmalały, systematycznie je płacimy,
- ustrojowym problemem jest również, na rozwiązanie którego nie ma odważnych, co dalej ze służbą zdrowia, PO dąży do jej prywatyzacji, ustawicznie choć pokrętnie, a opozycja nie ma rozsądnej alternatywy, w którą stronę iść, ni w tą, ani w drugą stronę i tak brniemy,
- reasumując, nie ma politycznej siły która by radykalnie postanowiła co dalej, posłowie zajmują się bzdetami, kadencja się kończy, a chorzy... !?
 czyt - for
 Niedziela 22-05-2011

23216. 
Niedziela 22 maja, godzina 21:00.
Basen po ponad 6-miesięcznym opóźnieniu nadal jest zamknięty. Jednak
za zamkniętymi oszklonymi drzwiami widać wylegujących sie w jacuzzi
6 dryblasów. Kto to, kogo kumple i dlaczego?
Czemu pytam oni tam wylegują sie i za czyje - nasze miejskie pieniądze? Skandal, bo basen jak widać ukończony dla prywatnych przyjemności
naszych władnych.
 obserwator
 Niedziela 22-05-2011

23215. 
Wczoraj ostro w Kałdunach obywatele integrowali się.
Był Harmaciński w roli wójta. Było 400 litrów piwa. Była gorzała i jedzenie sponsorowane.
Że też tam nie zaczaiła się po cywilnemu policja... Ja widziałem osobiście, przeważnie ci co chlali, siadali za kierownicę i jak by nic odjeżdżali w siną
dal, do domów, odwozili dziewuchy itd.
Takie zachowanie jest normą. Nawet ksiądz ich kropi, nic nie mówi, nawet
już nie upomina. Fajnie jest w tym głupim landzie.
 Bronek z Boreczna
 Niedziela 22-05-2011

23214. 
Do byłego burmistrza Susza - Jana Sadowskiego.
Panie Janku może mieć pan satysfakcję z alejki otaczającej jezioro. Setki spacerujących w weekend, rowerzystów, całych rodzin z dziećmi świadczy
o przydatności alejki i trafności decyzji o jej budowie. Niewiele już brakuje
do całkowitego zakończenia inwestycji.
Dzięki. Nowy burmistrz dokończy dzieła zapewne już niebawem.
 dziadek z wnuczkami
 Niedziela 22-05-2011

23213. 
Odnośnie wpisu numer: 23209

"Bronek" przemyslal dobrze temat i napisal prawde.
Za malo placi sie srodkow na sluzbe zdrowia, a wklad wlasny pacjentow
jest dalej zaden!
 Kanclerz
 Niedziela 22-05-2011

23212. 
Proszę o pomoc!
Ukradziono mi dziś spod bloku rower, bardzo charakterystyczny, firmy
"Gary Fisher", zostawiłam go na 3 minuty. Złodziej miał niebywale dużo szczęścia.
Rower ma blokadę na ramie, której kombinację liczb nie zna, gdybyście zauważyli podejrzaną osobę z rowerem wyraźnie ponad stan proszę o kontakt z policją w Iławie, gdzie kradzież zgłosiłam, oto fotka! Z góry dziękuję za zainteresowanie! Dla informatora/znalazcy nagroda!
 Majka

dakota44@wp.pl
 Sobota 21-05-2011

23211. 
A jak się ma sprawa załatwienia przez odpowiedzialnych urzędników z RATUSZA iławskiego zakwalifikowania obwodnicy północnej w Iławie jako drogi krajowej nr 16 ?! Czy pan burmistrz nie widzi jak TIR-y z grzmotem
silników wjeżdżają na ulicę Niepodległości przekraczając wszelkie dopuszczalne normy hałasu!
Kurier poruszał sprawę w gazecie i nadal cicho ze strony urzędników z RATUSZA.
 autochton
 Iława, Sobota 21-05-2011

23210. 
Odnośnie wpisu numer: 23209

Ja tylko powołuję się na dawne wypowiedzi prof. Religi.
Napisz skoro wiesz w czym rzecz, że czekamy do specjalisty rok czasu.
Mało lekarzy? Za duże pieniądze im płacą. Może wyjechali za granicę?
Jednak takich jest mało i nieistotna ilość.
Niedawno temu znajoma prywatnie odwiedziła gabinet neurologa w Iławie. Postukał jak wszędzie standardowo to się robi i nawet recepty nie wypisał.
Na jej prośbę otrzymała skierowanie na tomograf, ale tu okazało się, że
badanie jest nie z funduszu. Wizyta 100 zł.
Ta sama wizyta u profesora z kliniki w Gdańsku, porada zupełnie na innym standardzie - cena 130 zł.
Jeśli w Polsce służba zdrowia będzie sprywatyzowana, to daję głowę, że katastrofa dla pacjenta. Przykłady niektórych gabinetów i tzw. klinik prywatnych. Bagno!
 Bronek z Boreczna
 Sobota 21-05-2011

23209. 
Odnośnie wpisu numer: 23206

Szanowny Bronku.
Czyżbyś nie wiedział, że dziś płacimy spore pieniądze za usługi medyczne: emeryci i renciści - składkę na ubezpieczenie, pracujący - takież same,
nawet bezrobotni są ubezpieczeni.
Nie w tym leży problem, przemyśl temat i podyskutujemy.
 czyt - for
 Piątek 20-05-2011

23208. 
Odnośnie wpisu numer: 23206

Bo szpitale nie są po to, żeby leczyć - tylko po to, żeby miały gdzie
pracować pielęgniarki i lekarze. Czy tego nikt nie widzi, że pacjenci
im przeszkadzają w ich ciężkiej pracy?
 DD
 Piątek 20-05-2011

23206. 
To przykre ale prawdziwe.
Chcąc złożyć wizytę u neurologa w iławskim powiatowym, najbliższy jest termin w lutym 2012 roku.
Tak - w lutym 2012 roku! Takie są terminy, kiedy odwiedziłem szpital
wczoraj 19 maja o godz. 11:00, by zapisać się na wizytę u specjalisty
ze skierowaniem po urazie, ataku rwy kulszowej.
Nie mam na to słów, chyba tylko tyle: kto z iławian może dostać się do specjalisty neurologa w ludzkim terminie? Może tylko ludzie starosty Rygielskiego, burmistrza Ptasznika, czy znajomi lekarzy i inne ważne osoby z Iławy.
Kiedy śp. prof Religa chciał wprowadzić drobną, ale jakże istotną opłatę
za wszystkie usługi medyczne w polskim systemie lecznictwa, to obecna
minister zdrowia Kopacz wyśmiała go. Przecież prędzej czy później do opłat wrócimy.
Kiedy każdy obywatel - bez żadnych przywilejów - uiszczałby opłaty za wizyty u lekarza pierwszego kontaktu lub u specjalisty od 5-20 złotych,
czy za badania na tomografie, USG, to koszty zrównoważyłyby się i jaka ulga byłaby dla NFZ.
Opłaty powinny być w skali niewielkiej, ale muszą być. Tylko wówczas
Polacy szanowaliby zdrowie, kiedy musieliby wyłożyć drobną sumę za wizytę.
 Bronek z Boreczna
 Piątek 20-05-2011

23205. 
Odnośnie wpisu numer: 23196

Dowodow na beznadziejne zachowania tych osob w panstwie mozna znalezc wiele. Ja wywolalem tylko temat, sadzac, ze forumowicze tu na tym forum znajda latwe przyklady z pamieci - z archiwow, by poprzec moja teze.
Oczywiscie, gdyby trzeba w sadzie bronic mojej tezy, to znalazlbym w archiwach wiele przykladow potwierdzajacych, ze sa to osoby wywolujace takie reakcje, jak moja.
1. Prezydent Bronislaw Komorowski: "Przyjda wybory, Kaczynski gdzies bedzie leciał i problem sie rozwiaze". Dalej: wydobycie gazu lupkowego jest w Polsce nioplacalne i szkodliwe itd.
2. Premier Donald Tusk: "Nie placcie abonamentu telewizyjnego". Dalej: doprowadzil do w ogole niezabezpieczonego w minimalny chociaz sposob
lotu rzadowego samolotu do Smolenska, bo nie zorganizował wspolnej z sp. Prezydentem Lechem Kaczynskim uroczystosci w Katyniu, a wolal towarzystwo rosyjskiego agenta KGB Putina niz prezydenta swojego
kraju.
Mozna podawac wiele racjonalnych przykladow. Co zapisane w archiwach dziennikarskich, to zapisane... Tego nie da sie obalic w zadnym sadzie.
 Krzyk z Obrazu
 Czwartek 19-05-2011

23204. 
Odnośnie wpisu numer: 23197

Oczywiście, że przytaczałem prawdziwy przykład osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności nie ze względu na przyczynę tejże Ps/s,
czyli sprawnej umysłowo.
Ta osoba chciała się dowiedzieć o uprawnieniach. Skorzystaliśmy z opracowania Stowarzyszenia Odonis. Pięknie opisane, na wielu stronach ale... proszę poczytać, nawet urzędnik z PCPR ma problem ze streszczeniem wykazu ulg przysługujących niepełnosprawnemu, a starsza osoba zakończyła lekturę na tytule.
Z kolei 500 artykułów kodeksu wyborczego jako efekt dwuletniej pracy posłów zakrawa na kpinę. W cudzysłowie przytoczyłem tekst szanownego posła z jego felietonu. Nie winię za to oczywiście pana Żylińskiego - przeraża mnie radosna twórczość posłów, sztabu prawników itd. czyli całego systemu stanowienia prawa. Do ilu artykułów dojdą do końca swej kadencji ?
Kodeks pracy zawiera 304 art., Kodeks cywilny z 1964 r. kończy się na 1087, z tego mnóstwo art. uchylonych lub skreślonych, kodeks Hammurabiego - 282 art. Prawo ma być dla ludzi, nie tylko tych wtajemniczonych, choć np. pracownicy ZUS mają kłopoty ze swoją sztandarową ustawą o emeryturach i rentach z FUS z 1998 r., nowelizowaną zresztą dziesiątki razy.
To są oczywiście moje poglądy, do których mam prawo. Wynikają one z doświadczenia, obserwacji ludzkich problemów ale też i problemów urzędników.
 czyt - for
 Czwartek 19-05-2011

23203. 
Pracuję w szkole podstawowej w której odbywa się matura, często w moim gabinecie, ale z tego powodu nigdy uczniowie nie zostali poszkodowani; lekcje odbywają się wtedy w innej klasie.
Poza tym, nauczyciel wychowawca to też człowiek i po prostu, z powodu dyżurów czy innych dodatkowych funkcji, nie jest w stanie być w każdej chwili do dyspozycji rodziców, szczególnie w czasie zajęć.
Nauczyciele to nie roboty, tylko po prostu ludzie i nigdy nie odmawiają pomocy w wolnej chwili, często pozostając dłużej po skończonej pracy.
 to ja
 Czwartek 19-05-2011

23202. 
Odnośnie wpisu numer: 23195

Ciekawe czy "mała" nie ma układu z prywatnym przewoźnikiem na [...]
(bo dużo nauczycielek ma), który "uratował "wyjazd dzieciaków od [...].
A może "mała" to szuja pracująca kiedyś w PKS i wyrzucona z pracy...?
 podejrzliwa
 Czwartek 19-05-2011

23200. 
Odnośnie wpisu numer: 23194

Usuń wreszcie tego grata z naszego parkingu! Nie rozumiesz, że to
nie twoje miejsce?! Jeśli ktoś jest po prawie uniwersyteckim, to
wymaga się od niego odpowiednich właściwości i kultury. [...]
 Bronek
 Czwartek 19-05-2011

23199. 
Odnośnie wpisu numer: 23195

Jestem stałą pasażerką PKS na trasie z Iławy do Bydgoszcz, który kursuje tylko od piątku do niedzieli, a odjeżdża z iławskiego PKS o godz. 12:05.
Już parę razy był odwoływany, z przyczyn niewiadomych albo lakonicznie głupich.
Skądinąd wiedziałam, że np. wysłano wtedy autobusy z maturzystami do Częstochowy; innym razem powiadomiono nas 2-krotnie, że w mieście zatrzymało go w kolejce, że awaria itp.
Od zawsze ten autobus jeździł do Bydgoszczy codziennie, ale z powodów nierentowności czas kursów skrócono. Jakże może być rentowny, skoro
przy takiej niekompetencji całej załogi, ludzi odprawia się z kwitkiem.
W takich razach ludzie wycofali się z jeżdżenia nim i stał się nierentowny.
 kierownica
 Czwartek 19-05-2011

23197. 
Odnośnie wpisu numer: 23188

Skąd to założenie, że osoby z niepełnosprawnością w stopniu znacznym powinny otrzymać "prosty, przejrzysty i jasny tekst" Kodeksu wyborczego, bo innego nie będą w stanie zrozumieć? To absurd! Niepełnosprawność w stopniu znacznym nie odnosi się do poziomu sprawności intelektualnej (choć może się z nią wiązać). Najkrócej mówiąc oznacza, że sprawność organizmu jest naruszona w stopniu znacznym, a nie umysłu.
To dwie różne kwestie.
Na marginesie - sądzę, że zapisów prawnych nie jest w stanie przebrnąć bez zakłopotania chyba nikt, kto nie jest wtajemniczony w tę specyficzną terminologię i sposób formułowania treści.
Nie zgadzam się zatem z taką opinią, że "szczera, choć paranoiczna praca
(posłów) zakrawa na śmieszność i stratę czasu". Doceniam te wysiłki, bo niepełnosprawni powinni mieć warunki korzystania z prawa wyborczego.
Zdaję też sobie sprawę, że proponowane rozwiązania będą z pewnością niedoskonałe i trzeba będzie wielu poprawek...
 to nie tak...
 Czwartek 19-05-2011

23196. 
Odnośnie wpisu numer: 23190

Bardzo dobrze "bliski"! Wystarczy siegnac do archiwow i mozna
wypunktowac zarowno MAK Donalda Tuska, jak i Bronko Komoruska...
To najbardziej beznadziejne postaci wspolczesnej historii Polski.
 Krzyk z Obrazu
 Środa 18-05-2011
Odp. 
Nominalnie taki wpis (szum bez treści) ląduje w koszu, jednak
posłuży nam jako studium przypadku, gdyż wielu dyskutantów
pyta nas czemu tak wiele wpisów ląduje na wysypisku śmieci.
To proste jest (i chyba najtrudniejsze).
Oto twój wpis jest niestety klasycznym bełkotem internetowym.
Jeśli stawiasz twierdzenie, że Tusk, Komorowski, Kaczyński czy
inny Kowalski jest „najbardziej beznadziejną postacią”, to taka
wypowiedź sama w sobie jest bełkotem, którego pokłosiem jest
wyłącznie obrażanie skonkretyzowanych postaci. Obrażanie to
jest nie tylko bełkotliwe, ale zwyczajnie płytkie, niehonorowe,
bo masz oczywiście do tego prawo, ale czyń to pod własnym
prawdziwym nazwiskiem. Anonimowi bowiem w relacji do np.
personaliów prawdziwych wolno o wiele mniej.
Mówiąc wprost: możesz zarzucić Kowalskiemu, że jest durniem.
Ale bez choćby zdania wyjaśnienia DLACZEGO, twój wpis jako
bełkot nie ma szans na tym forum. Zawsze w każdej dyskusji
najistotniejsze jest nie to, czy kto jest jest na TAK lub NIE, lecz
DLACZEGO.
Postaw więc każde twierdzenie, tezę (acz nie naruszając prawa)
ale przeprowadź choćby najmniejszą i najkrótszą swoją próbę
dowodową: DLACZEGO? JAK? SKĄD? W OPARCIU O CO? BO?
 moderator
 Czwartek 19-05-2011

23195. 
Właśnie przeczytałam w Kurierze papierowym o iławskich przewoźnikach
autobusowych. Masakra. Prezes PKS-u do dymisji.
Taki obciach. Własny warsztat, stacja diagnostyczna, rzesza ludzi do pracy
i niesprawne autokary. Porażka.
 mała, lat 46
 Środa 18-05-2011

23194. 
Odnośnie wpisu numer: 23192

Niestety ma Pan rację w tym parkowaniem samochodów, na przykład
tak jest w Iławie na parkingu przy ulicy Zielonej 72, kiedy cwaniaczek z naprzeciwka od dwóch miesięcy postawił samochód osobowy nieużywany, którego reklamuje do sprzedaży. Zajmuje parking dla mieszkańców bloku wspólnoty przy ulicy Zielonej 72, jak również osobom podjeżdżającym do sklepu "Bochenek".
Uparty cwaniaczek postawił samochód "na sępa" sąsiadom, chociaż sam mieszka po drugiej stronie ulicy Zielonej w obszernym domku z pustym garażem i miejscem przed domkiem do parkowania.
Ten pan na swoim domku wywiesił planszę z napisem: "Kancelaria Radcy Prawnego Robert Maślany". Jego porady być może są prawne, lecz jego postępowanie wobec sąsiadów jest moralnie nieczyste.
Pani mama została przyłapana (są świadkowie, którzy zwracali jej uwagę)
na wynoszeniu ze swojego domu starych chodników i podrzucaniu do pojemników "eko" przy... wspólnocie.
Bezradność zarządców sięga dna. Oni wiedzieć powinni, że ten chodnik
nie należy do mieszkańców całej Iławy, a tylko wspólnoty.
 Bronek
 Środa 18-05-2011

23193. 
A co się dzieje z europosłem Krzysztofem Liskiem? (PO)
Czyżby spadł z wokandy?
 oko
 Środa 18-05-2011

23192. 
Odnośnie wpisu numer: 23187

W moim wpisie chciałem się odnieść to sprawy parkingów, która to kolega nadmienił. To co się dzieje w Iławie z parkingami woła o pomstę do nieba. Ludzie, jeśli macie garaże to chowajcie swoje samochody do nich, później
taki kierowca, który nie posiada garażu musi kombinować jak tu ustać, bo wszędzie zawalone samochodami jest. Wiadomo każdy wygodny jest woli
sobie koło domu trzymać samochód, no ale się później nie dziwcie, że
miejsca nie ma.
Inna sprawa to brak nowych parkingów, lecz tu się nie wypowiadam, bo
nie warto. Jeśli nasza władza ma problem z ustawieniem znaku tranzyt, to
co dopiero powiedzieć o tworzeniu nowych parkingów...
Ps: Ja swój samochód chowam do garażu, co i tak często spotyka się z pobłażliwymi spojrzeniami sąsiadów, no ale czego się innego spodziewać
skoro często jest tak, że normalne zachowania są czymś abstrakcyjnym.
 kierowca
 Środa 18-05-2011

23191. 
Odnośnie wpisu numer: 23185

Nagle, co dawniej nie było możliwe, sąd zgodził się na publikację twarzy
40 chuliganów, na razie dopiero tylko podejrzanych o przestępstwo na stadionie w Bydgoszczy. Jak to możliwe w tzw. państwie uprawiającym politykę miłości i miłosierdzia.
Czyżby to znowu ręka pana Tuska?
Dawniej pokazywano twarz policjanta, który prowadził bandytę do sądu
zaś bandzior był przysłonięty. Tak było z gangsterami lub mordercami.
Skąd teraz odwrót od "polityki miłości" - niech mi ktoś wyjaśni.
 swój
 Środa 18-05-2011

23190. 
Odnośnie wpisu numer: 23187

Już nie raz (pod innym nikiem) pisałem, że polskie państwo jest słabe
lub czasem go nie ma.
Przykład karygodny, znamienny, to prowadzenie śledztwa przez organa ścigania w sprawie porwania i zabójstwa Olewnika. Porwanie było tak prostackie i łatwe do szybkiego wykrycia, że wyłapać zbrodniarzy mógłby dokonać zwykły, ale odpowiedzialny i kompetentny policjant z Komendy Miejskiej w Płocku. A ileż to podobnych spraw skręconych przez organy mamy w kraju, lecz biedni ludzie siedzą cicho.
Co znamienne, nie bez ręki Pana Tuska komisja śledcza nagle głosuje jak mąż i żona jednogłośnie. Przecież chodzi o dobry wynik w wyborach.
Jednak co sędzia, to inna opinia; co prawnik, to inne spojrzenie. Kiedy jest taka zawiłość prawa polskiego, nieprzypadkowa zresztą, to czemu potem dziwić się.
Podobnie proszę przeanalizować działanie państwa, poprzez swoją prawą rękę, organy policji i sądownictwa ws reagowania na stadionie podczas burd. Na oczach uzbrojonej policji bandzior kopie dziennikarkę, a oni
nie reagują? To w jakim państwie my żyjemy? Proszę zastanówmy się.
I oceńmy sytuację nas Polaków w kraju rządzonym od 20 lat przez ludzi przez nas już wybranych.
Tymczasem Polacy cieszą się, że byle małpa jeździ własnym samochodem, choć na ciężkie raty, ale nie ma gdzie postawić go bo np. w Iławie brakuje parkingów.
Proszę zastanowić się: w jakim kraju premier rządu namawia do łamania przepisów, żeby nie płacić abonamentu TVP! W jakim kraju nie ma takiej ustawy, by nie można było wymóc płacenia abonamentu!
 bliski
 Środa 18-05-2011

23188. 
Odnośnie wpisu numer: 23186

Lekcja z udziałem labradora.
Dobrze, że Pan poseł Żyliński pisze o pracy w sejmie. Nie jestem jednak odosobniony w krytycznej ocenie pracy posłów. To widać na co dzień. Oceniam ją jak najbardziej negatywnie.
Niektóre tematy - podrzucane opinii publicznej przez rząd - załatwiane są szybko, jak np. sprawa dopalaczy, inne zaś - jak np. abonamentu RTV -
całkowicie „leżą”, mimo nawoływań premiera Tuska, jak pamiętamy, o... niepłacenie abonamentu.
Niejako o Prawo Parkinsona ociera się już opisana sławetna praca nad Kodeksem wyborczym i „opracowanie oddzielnego rozdziału w Kodeksie wyborczym – dziele niemalże monumentalnym, liczącym ponad pięćset artykułów, których opracowanie zajęło wybranej grupie posłów blisko
dwa lata”.
Osoba niepełnosprawna w stopniu znacznym nie jest w stanie przebrnąć wykazu - tego kompendium przywilejów pt. prawa i uprawnienia osób niepełnosprawnych, liczącego kilkanaście stron.
Wasza szczera, choć paranoiczna praca zakrawa na śmieszność i stratę czasu. Sam Kodeks wyborczy winien być krótki, prosty oraz czytelny, a rozdział dla osób niepełnosprawnych tym bardziej – prosty, przejrzysty i jasny.
Nie dziwię się labradorowi, że zasnął w czasie waszych obrad i heroicznej twórczości.
 czyt - for
 Wtorek 17-05-2011

23187. 
Odnośnie wpisu numer: 23186

Oczekuję więcej żywego głosu Pana posła Adama Żylińskiego na Forum
iławskim KURIERA. Tutaj możemy szybko wymienić zdanie na nurtujące tematy, szczególnie sprawy publiczne miasta Iławy, ale nie tylko.

Na Forum powinniśmy dyskutować ochoczo i przy otwartej kurtynie.
Mądrze, ale niekoniecznie - jak mówimy - poprawnie wobec obecnych
trendów politycznych. Nic gorszego jak poprawność polityczna, którą za czasów PZPR wystarczająco już przerabialiśmy, choć gros naszego narodu myślało inaczej. Nie może być powtórki w skrywaniu fałszywych postaw obywatelskich, lecz jawne afirmowanie swych poglądów.

Na przykład poglądów o kierunku gospodarowania krajem, miasteczka i osiedla; poglądów na temat ordynarnej - jak się wyrażę - architektury nowych hoteli w Iławie; na temat też zaniechania przez władze Iławy powstawania nowych poważnych zakładów pracy; czy nawet o tym, że - taki jest mój pogląd - w Iławie, mieście biednym gospodarczo, nie należy na siłę utrzymywać II ligę piłkarską w IKS JEZIORAK.

Pan, jako poseł, szczególnie przy założeniu, iż wystartuje Pan ponownie (wbrew niechęciom politycznym we własnym gnieździe), musi Pan wyraziście określić się z trwałymi postulatami.
 bliski
 Wtorek 17-05-2011

23186. 
Odnośnie wpisu numer: 23096

Nie jestem zaprawionym w bojach forumowiczem, jednak spróbuję
w kilku słowach odpowiedzieć na "głos z podleśnego".

Wątpliwości Prokuratora Generalnego są jak najbardziej na miejscu. Na tym polega istota demokratycznego państwa prawa. Instytucja do tego powołana zgłasza swe uwagi do przyjętej przez Sejm RP i podpisanej przez Prezydenta ustawy, a niezawisły Trybunał Konstytucyjny rozstrzyga wszelkie niejasności, uważnie odwołując się do artykułów Konstytucji.
To wielka ulga, że żyjemy w takim właśnie kraju!

Sejm, Senat RP oraz Prezydent RP pozwalają sobie mieć inne zdanie w kwestii Ordynacji Wyborczej niż pan Andrzej Seremet. Zatem pozostaje nam tylko czekać na orzeczenie Trybunału. Zdarzało się w przeszłości, iż w wyniku wyroków Trybunału Konstytucyjnego Sejm musiał stanowione prawo poprawiać. Trudno mi przesądzić jak będzie tym razem.

Proszę pamiętać, że żaden projekt ustawy nie jest "poselskim widzimisię". Pracuje nad nim, wspomagający parlament, cały sztab prawników – sejmowych, senackich i prezydenckich. A jak dobrze wszyscy wiemy, w prawniczym świecie zawsze jest tak samo – co człowiek, to inna opinia. Często – skrajnie inna. Sam jestem ciekaw jaki efekt przyniesie skarga Prokuratora Generalnego. Poczekajmy!

Korzystając z okazji serdecznie pozdrawiam wszystkich czytelników forum.
 Adam Żyliński
 Wtorek 17-05-2011

23185. 
Odnośnie wpisu numer: 23183

Tak uczyniłbym z bandą przestępców: wio do robót ciężkich na budowę
wałów ochronnych przed powodzią!
A jeśli który nie chciałby pracować, to zmniejszamy żarcie, odstawiamy
koryto i wtedy zobaczymy czy taki nie nauczy się porządku i dyscypliny. Ogrodziłbym ich drutami pod napięciem 300 volt (ha, ciekawe co na to
obrońcy tzw. "praw człowieka").
Podskoczyłby który rozbyszaka? To od razu wio z nim za druty. Tak jak
Piłsudski robił za sanacji. I porządek!
A posłom-osłom obrońcom tej hołoty: przepierka i do klasztoru zsyłka.
 Piłsudczyk
 Wtorek 17-05-2011

23184. 
Odnośnie wpisu numer: 23183

Zastanówmy się, co na tę sytuację sądzą panowie działacze z Iławy, np. taki Pan jak Kazimierz Paluszewski. Czy tak naprawdę coś robi w kierunku spokoju na meczach?
Takich jak on jest setki w Polsce działaczy, co siedzą spokojnie. to oni powiadali, że korupcja jest wymysłem chorej wyobraźnie mediów [...].
To oni lansują od wielu lat tezę, że bandytyzm na stadionach jest marginesowy. Mało tego, jest poprawa, ale w którym kierunku Panie Kazimierzu? Ci sami lansują tezę, że właśnie media nadmuchały sprawę zamieszek na polskich stadionach, a jest - jak mówią - odwrotnie. "Jest dobrze i coraz lepiej".
Straty, jakie poniosła policja na ochronę stadionu w Iławie wyniosły za jeden ryzykowny mecz 110 tys. złotych. Tymczasem Pan Kazimierz znów będzie [...] skomlał o kasę z publicznego wora. [...] Proponuję zejść na ziemię: honorowa rezygnacja z II ligi i zabranie się za szkolenie młodzieży do poziomu juniorów.
 Jan z Gajerka
 Wtorek 17-05-2011

23183. 
Odnośnie wpisu numer: 23180

Ci ludzie, którzy nazywają siebie "kibicami" powinni w obronie swojego imienia sami wskazywać palcami tych degeneratów kiboli, którzy psują wizerunek polskiej piłki i polskiego kibica!
Dla bandytów nie powinno być miejsca w społeczeństwie! Pozwoliłbym im się pozabijać poza boiskami. Niech walczą w lasach a nie na boiskach. Chciałbym iść z dzieckiem na mecz ale nie mogę bo przez jedna połowę moje dziecko dostanie urazu na całe życie przez przekleństwa bijatyki i inne według bandytów pseudo kibicowskie zachowania.
Dlaczego dwa największe kluby na świecie, takie jak Real i Barcelona po przegranym meczu kibice nie wszczynają burd?! Bo tam są normalni kibice a nie w Polsce.
Protestują przed stadionami po ich zamknięciu. Zamykanie stadionów to za mało Panie Premierze. Do kamieniołomów z degeneratami i zakałą polskiego narodu! Nikt za nimi nie będzie płakał.
Za przekroczenie strefy zabronionej powinni dostawać po 100 tys. zł, a jak ich nie stać to dożywocie o chlebie i wodzie w przymusowych robotach dla państwa! Albo, żeby było taniej, po prostu proponuje ROZSTRZELAĆ!
 oburzona
 Poniedziałek 16-05-2011

23182. 
Odnośnie wpisu numer: 23181

Chociaż 70 km/godz. to nie taka aż szybkość, ale tam na obwodnicy są
częste skrzyżowania, więc pomyśl!
Jednak pełna racja z usankcjonowaniem na północnej obwodnicy "nakazu tranzytu" tym, co jadą na Susz i Kisielice. TRANZYT! Nakazać można,
gdyż ci, co TIR-em jadą, nie mają możliwości w centrum zatrzymać się.
Jednak my nie mamy gospodarza.
Inna sprawa, to dziesiątki wypadów nowo nasadzonych drzewek, policzcie proszę od Ostródzkiej (od myjni), policzcie obwodnicę północ (szczególnie
od strony Kanału Iławskiego na dole, masakra) i w centrum miasta aż 12
sztuk akacji w doniczkach.
Kto sadzi drzewka z gatunku zmodyfikowanych jakie przeznaczone są na wystawy pod dach, na ulicy? Kto sadzi?!
[...] Jest wypadniętych około 50 drzewek. Przecież to kosztuje. Ale kiedy ludzie mądrzy z ratuszą, którzy tego pilnować mają, z własnej kieszeni nie wykładają, to czego spodziewać się mamy. Czego? Trwonienia środków z naszej kasy, bo nie z ich kieszeni.
 Bronek z Boreczna
 Poniedziałek 16-05-2011

23181. 
Na ulicy Ostródzkiej przed rondem koło cmentarza stoi drogowskaz. Informuje on nadal, że droga na Grudziądz wiedzie prosto przez środek Iławy. Brak zaś informacji, że skręcając w prawo na obwodnicę można środek miasta łatwo ominąć.
Zastanawiam się jak długo potrwa jeszcze indolencja władz miasta Iławy i zarządcy drogi wobec tego absurdu? Wielokrotnie poruszano tę sprawę np. na łamach lokalnej prasy. I co?
I nic... Czy jest wielkim problemem umieszczenie prostej informacji na zwykłym drogowskazie? Po co ciężkie samochody mają nadal pchać się przez środek miasta? Chyba tylko dlatego, aby obejrzeć ratusz, w którym urzędują nieskuteczni urzędnicy. Ci oczywiście zaraz się usprawiedliwią, że to nie oni są zarządcami drogi, zarządca zaś zapewne oczekuje jakiegoś biurokratycznego wniosku od władz miasta. I tak się toczy ów kabaret niemożności i tumiwisizmu z każdej strony, a ciężkie samochody wyładowane np. belami drewna nadal pchają się przez ulicę Niepodległości stwarzając ogromne zagrożenie dla pieszych na ciasnych rondach i zakrętach.
Takich absurdów jest w naszym mieście Iławie więcej. Wnioskowano np. kiedyś, bodajże na posiedzeniu Rady Miejskiej, aby zwiększyć do 70 km/h dopuszczalną prędkość na obwodnicy obok cmentarza. Brak tam obszaru zabudowanego i nie ma żadnych przeszkód, aby szybkość dopuszczalną tam zwiększyć. I co? I nic. A większość kierowców i tak przekracza tam szybkość 50 km/h.
Czyż nie można załatwić tak drobnych spraw i trzeba latami oczekiwać na pójście po rozum do głowy władz miejskich i zarządców dróg?
 czytelnik
 Poniedziałek 16-05-2011

23180. 
Odnośnie wpisu numer: 23178

Emigrantko, Ty nie myśl tylko domagaj się od rządu surowych przepisów
i kar dla tej bandy, która terroryzuje większość kibiców. A, jak sądzę, Ty zapewne głosowałaś na PO, dlatego tym bardziej domagaj się od swego
rządu. Bo "polityka miłości" leży.
Już słyszałem od komendanta głównego policji, że policja owszem będzie
na wszystkich stadionach, ale w "przyjaznych mundurach". Co to znaczy:
"w przyjaznych mundurach", co...? Policja ma być gotowa do pacyfikacji
bandziorów w sposób zdecydowany i bezkompromisowy, jak robią to tam
u was w Niemczech czy w Anglii. Policja powinna zatem wyglądać bojowo,
nie powiem, że odstraszająco.
Daję głowę, że ta cała sprawa ucichnie, zresztą już są artykuły w prasie
wyciszające i uspakajające, że nie jest aż tak źle na stadionach, tylko
media rozpętały nagonkę. [...]
 swój
 Poniedziałek 16-05-2011

23179. 
Odnośnie wpisu numer: 23163 23169

Nie nazywajcie siebie "kibicami", bo nimi nie jesteście i nie macie pojęcia
co to słowo oznacza. W 100% zgadzam się z wpisem 23169.
 xgrzesio
 Poniedziałek 16-05-2011

23178. 
Odnośnie wpisu numer: 23173

To prawda! W Hannoverze cale rodziny w barwach klubowych chodza na mecze swojej druzyny! Nawet mamy z dziecmi w wozkach. Mieszkam blisko stadionu, widze i strasznie im zazdroszcze tej mozliwosci, kiedy moga bezpiecznie kibicowac!
Ja jestem i bylam kibicem pilkarskim. Kiedys wielka fanka KS "Jezioraka".
Wracaja wspomnienia i zal, jak z rodzicami w niedzielne popoludnia chodzilismy na mecze! Bylo swiatecznie i bezpiecznie!
Dwa lata temu bylam na meczu Ilawy z Olsztynem! To byl dla mnie horor! Mysle, ze surowe kary (jak w Angli) dla pseudokibicow i konsekwencja w dzialaniu sluzb do tego powolanych moglyby to chuliganstwo stadionowe wyeliminowac, bysmy my, kibice - kobiety, dzieci - mogli bezpiecznie czuc sie na naszych polskich stadionach!
Obym dozyla tych czasow,czego sobie i Wam kibicom zycze!
 emigrantka
 Hannover, Poniedziałek 16-05-2011

23177. 
Odnośnie wpisu numer: 23175

Bądź koleżanko poprawna i nie zadawaj niewygodnych pytań, bo PIS-u
w Iławie nie ma. Jak już, to na papierze.
Atrapę PiS-u stanowi Marek Polański, wywrotowiec na usługach PO, który
od lat zasiada w starostwie jako radny, a obecnie w Zarządzie Powiatu.
Przeciw PO i Rygielskiemu goli onże strzelał nie będzie. Kontrolują go.
 ratuszowy
 Niedziela 15-05-2011

23176. 
GUS podał bardzo niepokojące dane dotyczące przyspieszającej inflacji.
W kwietniu wyniosła 4,5 proc.
Wzrost inflacji to skutek drożejących produktów i usług.
W ciągu ostatniego roku zdrożało niemal wszystko:
> owoce - o 20,7 proc.
> drób - o 17,3 proc.
> paliwa - o 13,9 proc.
> pieczywo - o 10,7 proc.
> gaz - o 7,6 proc.
> prąd - o 6,8 proc.
 mega
 Niedziela 15-05-2011

23175. 
Może ktoś wie, czy w Iławie działa PIS...?
Mam ochotę podpisać się przeciwko komercjalizacji szpitala w Iławie.
Czy ktoś zbiera te podpisy?
 Majka
 Sobota 14-05-2011

23174. 
Odnośnie wpisu numer: 23169

Gówniarstwo trzeba wyplenić ze stadionów, żadnej patologii 14-17 lat i
ich łysych, starszych kolegów. Hołota precz.
Potrzebna jest wreszcie zmiana całej struktury obecności, jak w Anglii czy
Niemczech, gdzie nawet dzieci i babcie w klubowych szalikach dobrze się
bawią w sobotę na miejskim stadionie!
 Rabbes
 Sobota 14-05-2011

23172. 
Odnośnie wpisu numer: 23171

[...] Masz rację, że na stadionach piłkarskich jest kibolska wylęgarnia zła.
I nikt tego nie ruszył aż zaczną metodycznie mordować. Aparat Państwa polskiego milczy.
I nie wierzę temu Tuskowi, który działa pod publikę, bo on sprawę odpuści zaraz po wyborach.
I tylko uciążliwe kary fizyczne dla tych zwyrodnialców, gdyż oni żadnych
kar finansowych nie zapłacą. Kto za nich zapłaci, rodzice? Bo tylko obozy pracy dla takich, niech posmakują.
I nie można liczyć się z chorymi tzw. obrońcami praw człowieka.
 swój
 Sobota 14-05-2011

23171. 
Do trzech razy sztuka.
Nie moglem byc na wywiadowce u mojego syna. Wprawdzie IV klasa, ale roznie bywa. Trzeci raz bylem u wychowawcy. Nie mogla podac mi kartki z ocenami, bo w tej szkole jest prywatna szkola srednia i matura. W jej klasie. Dzis mi bylo bardzo zal tej kobiety, bo zostala wyproszona z powodu matury.
I znow nie zdazyla dac mi tej kartki z ocenami mojego syna. Czy tak moze byc? Czy ona nie ma prawa do dysponoowania w swojej klasie, bo uczy w szkole panstwowej? Cos jest nie tak. Ze lzami w oczach mnie przepraszala. Czy nie mozna jej pomoc? Czy ktos zarzadza oswiata w szkolach podstawowych?
Ja specjalnie zwolnilem sie z pracy. Pani byla, ale pozbawiona dostepu do swojej sali. Nikt jej wczesniej nie powiadomil. Zawod nauczyciela jest piekny, ale i straszny. Jesli spojrzymy z drugiej strony, znoszenie z pokora niedogodnosci niewynikajacej absolutnie z jej winy tej pani. Wychowawczyni mego dziecka.
 oburzony rodzic
 Sobota 14-05-2011

23170. 
Dzisiaj w nocy i w ciągu dnia też rozpylali.
Obserwujcie niebo w dni słoneczne. Czasem przeleci zwykły samolot,
po czym "ślad" za nim zanika. Inne nie. Obejrzyjcie sobie:
http://www.youtube.com/watch?v=ZLNmjUoQymg
 obywatel2
 Piątek 13-05-2011

23169. 
Odnośnie wpisu numer: 23163

Kpiną jest wasze "kibicowanie". [Nawalanka] na stadionie jeśli według Ciebie jest kibicowaniem, to ja papieżem zostanę.
O jakim bezpieczeństwie na stadionach ty mówisz? Poszedłem raz z moim synkiem na mecz Jezioraka i Olimpii Elbląg i przez połowę meczu zastanawiałem się którędy będę spieprzał z tego stadionu z dzieciakiem w razie zadymy która wisiała w powietrzu, bo kibole gości się już jątrzyli w swojej klatce.
Nasi pseudokibice to bydło! Powinno się ich upalować jak krowy na polu!
Piszesz o pojedynczych incydentach, właśnie od czasu do czasu [rozwalicie] jakiś stadion i jest ok. Nagonka a przede wszystkim represje dla kiboli są zbyt małe jeszcze. Finansowo karać nie 2 czy 5 tysięcy, taki kibol powinien otrzymać karę że przez połowę życia będzie robił za darmo aby spłacić grzywnę, tak jak jest to np w Anglii. Tam kary są tak wysokie że nie śni się kibicowi przez płotek choćby jedną nogę przełożyć. A w Polsce...
Kibole śmieją się i plują nam w twarz. Donald Tusk jest jeszcze dla Was łaskawy. Jest tyle rowów i wałów przeciwpowodziowych do melioracji, państwo polskie nie ma kasy na meliorację ale ma siłę roboczą w Waszej postaci. Schemat jest prosty, rozpierducha na stadionie, policja wyłapuje, kibole do łopaty i tam moglibyście się wykazać waszą tężyzną fizyczną dla dobra całego społeczeństwa!
Piszesz o łamaniu praw obywatelskich, człowieku nie ośmieszaj siebie.
 bob ratowniczy
 Piątek 13-05-2011

23168. 
Ho! Czytałem w Kurierku, że iławski HUMDREX zbankrutował i do dzisiaj
licytują już same resztki Wielkiego Szu. Aaaale się porobiło w tej Iławie...
 powracający w emigracji zrobkowej
 Piątek 13-05-2011

23163. 
Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców (OZSK)
skupia fanów 48 klubów piłkarskich w całej Polsce extra, I, II, III ligi,
z czego aż 37 reprezentowanych jest przez działające stowarzyszenia.

OŚWIADCZENIE

OZSK ze zdumieniem i oburzeniem przyjmuje decyzje o zakazie wyjazdów kibiców na mecze i inne działania podejmowane w ostatnich dniach przeciwko polskim kibicom. Są one kpiną z zasad praworządności, zbliżają Polskę do standardów państw niedemokratycznych.

Od kilku lat poprawia się stan bezpieczeństwa na polskich stadionach, co potwierdzają statystyki, jak też frekwencja na trybunach. Przyczyniła się do tego m.in. działalność stowarzyszeń kibiców. Trwająca od tygodni nagonka na kibiców oparta jest na kłamstwach i szkalowaniu fanów piłki nożnej. Pojedyncze incydenty niereprezentatywne dla stanu bezpieczeństwa na ligowych stadionach są wyolbrzymiane. Nagonka ma na celu odwrócenie uwagi opinii publicznej od realnych problemów państwa polskiego, w tym fiaska wielu obietnic związanych z Euro 2012.

Osobą bezpośrednio odpowiedzialną za zaistniałą sytuację jest premier Donald Tusk. Od miesięcy kibice w różny sposób kierowali krytykę wobec poczynań premiera. Reakcją na krytykę stała się nagonka i represje. Absurdalne decyzje władz różnych szczebli uderzają nie tylko we wszystkich kibiców, ale także w kluby piłkarskie oraz całą polską piłkę nożną.

Stowarzyszenia kibicowskie od dawna realnie i skutecznie pod wieloma względami dążyły do poprawy wizerunku polskiej piłki, w tym stanu bezpieczeństwa na trybunach. Zawsze byliśmy, jesteśmy i będziemy gotowi do dialogu ze wszystkimi chętnymi do współpracy w staraniach na rzecz rozwoju polskiej piłki. Przygotowujemy własne propozycje legislacyjne dotyczące bezpieczeństwa imprez masowych.

Nie pozwolimy natomiast na szkalowanie polskich kibiców, na łamanie ich elementarnych praw obywatelskich. Nie pozwolimy na stosowanie zasad odpowiedzialności zbiorowej. Jesteśmy świadomi, że nasza walka będzie co najmniej wielomiesięczna. Jej pierwszym etapem od najbliższej kolejki jest brak dopingu i jakichkolwiek opraw na meczach ligowych wszelkich rozgrywek. Kolejne formy protestu będą prezentowane opinii publicznej w odpowiednim czasie.

PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW!
 Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców (OZSK)
 http://www.ozsk.pl
 Piątek 13-05-2011

23162. 
Czasem odejść warto od iławskiej rzeczywistości i przypomnieć czas
13 maja 1981: ZAMACH na papieża.
Zastanówmy się nad słowami kard. Giovani Colombo, niegdyś arcybiskupa Mediolanu, który 10 maja 1981 r. powiedział: "Ten papież ma powołanie
do męczeństwa; nikt nie może go powstrzymać. Nie zdziwiłbym się, gdyby ktoś do niego strzelił".
Podobno, kiedy za trzy dni słowa stały się ciałem - w Watykanie zawrzało.
Padły podejrzenia na wewnętrzne przyczyny.
Tymczasem upływa prawie 30 lat, kiedy (jeszcze wtedy marszałek sejmu)
Bronisław Komorowski też jakby przewidywał w studiu radia RMF, mówiąc,
że "Kaczyński gdzieś będzie leciał i to się wszystko zmieni".
Czy to zbieżność sytuacji, czy może spełnienie pewnych przepowiedni?
 Polak Mały
 Piątek 13-05-2011

23161. 
Odnośnie wpisu numer: 23146

I slusznie.
Norwegia cudownie ruszyla w latach 70-tych z pomoca amerykanskich technologii i firm. I to Eldorado naftowo-gazowe toczy sie aż do dzis.
I slusznie.
Polska firma PGNiG rusza teraz latem z wydobyciem ropy na Morzu Polnocnym i jednoczesnie staje sie (dzieki amerykanskiemu lobby gazu lupkowego na terenie Polski) graczem na miedzynarodowym rynku wymiany inwestycjami gazowo-naftowymi.
PGNiG ma realne szanse uzyskac wiecej na Morzu Polnocnym w zamian
za udostepnienie swojego potencjalu gazu lupkowego na terenie Polski.
Polska i Norwegia stana sie w nieodleglym czasie najwiekszym graczem energetycznym w Europie, gdy wystapia razem.
Takie same mozliwosci ma tez LOTOS, ktory razem z PGNiG rozwijaja orle skrzydla nad Morzem Polnocnym.
Rozwina je wkrotce tu nad Polska - wsparci doswiadczeniem i kapitalem norweskim.
 Latarnik z Sienkiewicza
 Piątek 13-05-2011

23160. 
Odnośnie wpisu numer: 23156

Nic nie zrozumiałeś. Przeczytaj jeszcze raz. Pomyśl.
 Eskulapski
 Czwartek 12-05-2011

23157. 
Odnośnie wpisu numer: 23154

Jeśli Donald Tusk dokona dzieła na wzór Piłsudskiego, zrobi porządek w swojej PO, potem w Kraju, pozamyka wandali, chuliganerię uliczną, zrobi porządek z pijanymi na drogach (niech tylko tyle co robią w Skandynawii),
nie włazi ruskiemu do tyłka, zabezpieczy nas energetycznie, dobrze rozda koncesję na wydobycie łupek, pozamyka w "Berezie" swoich przestępców i innych - to dla mnie zostanie największym bohaterem. Tego czekam.
 Polak mały
 Czwartek 12-05-2011

23156. 
Odnośnie wpisu numer: 23152

Powiadasz, aby zająć się gadaniem o psich kupach. Tego mi brakowało
u ciebie. Tak pouczała nas władza za Gierka, a potem za Jeruzelskiego.
 swój
 Czwartek 12-05-2011

23154. 
Odnośnie wpisu numer: 23133

W pełni się zgadzam z kolegą Eskulapskim.
Po co zaśmiecać forum sprawami, które nie dotyczą Iławy czy regionu iławskiego. Jest cała masa innych tematycznych forów. Wpisy dotyczące polityki ogólnokrajowej są do bani, mnie interesuje to, co się dzieje na moim lokalnym podwórku.
Jaruzelski czy Piłsudski koło [...] mi lata, wiem że jeden był, drugi żyje, ale ponoć chory jest i taka informacja mi wystarczy.
W Iławie dzieje się wiele tylko trzeba oczy szeroko otworzyć. Po co jakieś górnolotne wpisy dotyczące marszałka Piłsudskiego?
 bob ratowniczy
 Czwartek 12-05-2011

23152. 
Odnośnie wpisu numer: 23133

"Tu jest tez Polska!" - ale Kurier jest iławski! My tu gadajmy lepiej o psich kupach w Iławie, bo to nasze podwórko.
A forów historycznych, politycznych etc. masz w internecie bez liku, więc
działaj tam jeśli możesz.
Mnie nie interesują zbite dachówki w leśniczówce w Ustrzykach Dolnych,
tak samo ludzi w Bieszczadach nie interesują ambicje polityczne jakiegoś Harmacińskiego.
To są sprawy lokalne, dla lokalsów.
Czy warto naprawdę w tym miejscu na forum kruszyć kopie a propos ocen politycznych Bieruta, admirała Graf Spee, Tuska czy Kaczyńskiego?
 Eskulapski
 Środa 11-05-2011

23151. 
Odnośnie wpisu numer: 23138

Ewa! Masz prawdę! Dzieciaki są teraz rozwydrzone bardzo.
Ale jakby nauczycielka nie wyszła podczas lekcji z klasy to dziecko wcale
nie byłoby pobite. Chyba z tego zdajesz sobie sprawę. Brak wychowania
w domu to inna sprawa.
 Marek
 Środa 11-05-2011

23146. 
Odnośnie wpisu numer: 23136

Jeśli nasz region ma być gazowym Eldorado, warto reklamować twarde stanowisko Norwegów wobec tych, którzy zajmują się wydobywaniem
surowców z ich narodowych złóż.

Wszystko wskazuje na to, że potwierdzą się dane opublikowane niedawno
przez amerykańską Agencję Informacji ds. Energii: Polska będzie bardziej zasobna w gaz niż Norwegia.

Czy jednak jesteśmy przygotowani do wykorzystania takich zasobów? Eksperci alarmują, że brakuje m.in. reguł i mechanizmów podziału ryzyka poszukiwań i eksploatacji między państwem a firmami sektora ropy/gazu.

Wiele cennych rozwiązań możemy podpatrzeć właśnie w Norwegii - kraju, który restrykcyjnie reguluje działalność firm wydobywczych u siebie.
 Polak Mały
 Środa 11-05-2011

23145. 
Odnośnie wpisu numer: 23139

Zapytajcie Rygielskiego o prawdę. Czym się kieruje przenosząc szkołę do
Kisielic. Co chce utworzyć w lokalu z infrastrukturą po szkole? Lub komu
sprzedać. To jest nienormalny pomysł. Na pograniczu psychologicznym.
 swój
 Środa 11-05-2011

23141. 
Miłośników rowerowych „dwóch kółek” zapraszamy w najbliższą sobotę
14 maja na Pomarańczowy Rajd Rowerowy im. Harma Venekampa.
Zbieramy się przed ratuszem w Iławie. Start o godzinie 12.
Szczegóły: w Kurierze papierowym na stronie 4.
 Stowarzyszenie Iława Tholen
 Środa 11-05-2011

23139. 
Odnośnie wpisu numer: 23129

Jeśli chodzi o nauczycieli i wychowawców z ZPSW to fajni życzliwi ludzie, oni naprawde dbają o dzieci, wiem moja siostra ma dziecko w szkole a i też w internacie.
Tyle zajęc tam mają dzieciaki, konkursy nie tylko szkolne ale i ogólnopolskie, dużo rozwijają sie manualnie, rysują, malują. Mój siostrzeniec nie chce wracać do domu bo tak mu sie podoba, zreszta widzę jak on jest w internacie kochany i zaopiekowany aż lgnie do tych wychowawczyń, to swiadczy o tym, że jest mu tam dobrze, że jest szczęśliwy, proszę nie zwalniajcie nauczycieli to wspaniali ludzie, pelni pasji, nie chcemy szkoły w Kisielicach, bo ta w Iławie ma tradycje wieloletnią i ogromne doswiadczenie!
Dzieci nasze (upośledzone umysłowo) najkochańsze w Iławie mają możliwość spędzenia wolnego czasu z innymi dzieciakami, np. z przedszkola nr 3, integrują się chodzą na spacery, czują się w iławie dobrze a dla takich specyficznych dzieci to wielkie przezycie, jeśli sie im odbiera "zwalnia" ukochanego nauczyciela, który przełamł z nimi barierę kontaktu!
 Ewa
 Środa 11-05-2011

23138. 
Odnośnie wpisu numer: 23135

To prawda z tym pobiciem chłopca z IV klasy. Skandal co się teraz dzieje
z dzieciakami w naszych szkołach, a brak dyscypliny z domu doprowadza
do tego.
 Ewa
 Środa 11-05-2011

23137. 
Odnośnie wpisu numer: 23134

Do: „lipowiec dwór”.

Ty się chłopie zastanów co piszesz, bo możesz tu wielką krzywdę komuś
zrobić takim bzdurnym, kretyńskim pisaniem!
Z tego co wiem to oni się kumplowali, więc tym bardziej to oszczerstwa za które możesz mieć nawet sprawę cywilną w sądzie... Nie dość, że wszyscy są w szoku z tego powodu co się stało, kumple w pracy przeżywają śmierć Radka, to ty coś takiego wypisujesz?!
Ale przecież Iława słynie z plotek, bo przynajmniej jest czym żyć, można o czymś pogadać w knajpie przy piwku, byleby swoich brudów na światło dzienne nie wyciągać. Brawo, oby tak dalej. Gratuluje wyczucia!
 iławianka
 Środa 11-05-2011

23136. 
Odnośnie wpisu numer: 23132

Rygielski wielka perspektywa. Tylko co ma wspólnego przenoszenie szkoły
do Kisielic z odwiertami w poszukiwaniu gazu?
Harmaciński się szykuje z PO do sejmu, Żyliński pewno też. Gdzie zmieści
się Rygielski? Musieli będą chyba dwie listy tworzyć? Kto pójdzie na posła
z listy PiS?
Panie Święty! Łupki w okolicy powiatu iławskiego to jest tak, jak łupanie
głowy po kacu. Ale podobno pod naszym powiatem są najlepsze łupki w
Polsce. Tylko jak zaczną wiercić pod ziemią, to woda z Jezioraka może
być spuszczona i mamy po turystyce.
 Bronek z Boreczna
 Środa 11-05-2011

23135. 
W jednej ze szkół nauczycielka wyszła z klasy pozostawiając bez opieki.
W tym czasie jeden z uczniów pobił drugiego.
Kto tu ponosi winę? Uczniowie?
Czy jest to karalny czyn? Nie chciałbym żeby moje dziecko to spotkało.
 Marek
 Wtorek 10-05-2011

23134. 
Chłopak z ICSTiR się powiesił, bo podobno [...]
A wiem to od kolegi, który [...].
 lipowiec dwór
 Wtorek 10-05-2011
Odp. 
Wpis ocenzurowany (80%) na prośbę zainteresowanych osób.
Oto kolejny przykład, że bez CENZURY się tu nie obejdzie, bo
do pełnej i nieskrępowanej Wolności Słowa trzeba dorosnąć.
 Modero Kuriero
 Środa 11-05-2011

23133. 
Odnośnie wpisu numer: 23127

To forum jest wlasciwe do dyskusji o sprawach polskich i nie potrzeba przenosic dyskusji na jakies ponadregionalne fora. Tu jest tez Polska!
 Latarnik z Sienkiewicza
 Wtorek 10-05-2011

23132. 
Odnośnie wpisu numer: 23129

Rygielski ma racje - przenosi placowke do Kisielic. Tam jest przyszlosc naszego powiatu ilawskiego. Przeciez juz w sierpniu w okolicach Prabut ruszaja odwierty - w celu zlokalizowania gazu lupkowego przez jedna z amerykanskich firm poszukiwawczych...
Rygielski wie co robi. To czlowiek z charyzma i patrzy perspektywicznie
z troska o przyszlosc naszego powiatu. Powinien startowac na posla do parlamentu.
 Latarnik z Sienkiewicza
 Wtorek 10-05-2011

23130. 
Odnośnie wpisu numer: 23129

[...] Starosta Rygielski każe zwolnić 7 kolejnych nauczycieli...?
Trzeba było nie głosować na Platformę i Platformę Bis do powiatu.
To by takiego cyrku nie było. [...]
 Adam
 Wtorek 10-05-2011

23129. 
W ZPSW w Iławie starosta Rygielski każe zwolnić 7 kolejnych nauczycieli! Otwiera taką samą placówkę w Kisielicach, a tu u nas takie zwolnienia...
O co chodzi? Nagle dla nas nie ma etatów?!
Nie chce Pan starosta upośledzonych dzieci w Iławie i zwalnia nauczycieli, którzy podobno - jak wszędzie to podkreśla - są najlepiej wykształconymi nauczycielami.
Skandal! Bez wytłumaczeń i bez skrupułów! Ale sobie podwyżkę to wziął!
I super! Proszę o interwencję szybką, przecież to się do mediów nadaje.
 Gary
 Wtorek 10-05-2011

23128. 
Obejrzałem dzisiaj nadbrzeża Jezioraka w Iławie. Na przystaniach [...]
nie ma jeszcze sezonu, więc nikt nie wypożyczy roweru, czy kajaka.
Hm... Plaża przy "Kormoranie": molo obsrane, pobite butelki, wyłamane deski, wystające gwoździe. Sezon jeszcze nie ruszył, mamy już 10 maja...
 Eskulapski
 Wtorek 10-05-2011

23127. 
Odnośnie wpisu numer: 23121

Piejesz z zachwytu nad Naczelnikiem Piłsudskim, a jak oceniasz jego postać w porównaniu do Generała Jaruzelskiego?
Jeden wprowadził niemal wojnę domową, drugi stan wojenny. Przy czym bilans ofiar obu tych bezprawnych wystąpień jest zdecydowanie nie na korzyść "Dziadka".
I jeden i drugi bronili nas przed sąsiadem ze Wschodu, tak? To czemu jeden dobry, a drugi zły?
Tak na marginesie: nie ma na to lepszego, innego forum, niż nasze lokalne opisujące Iławę? Pokłóć się Pan (Pani) z kimś na forum ponadregionalnym, bo taka gadka po co tu?
 Eskulapski
 Wtorek 10-05-2011

23125. 
Odnośnie wpisu numer: 23122

W Iławie: błoga cisza... nic-nierobienie... wyludnienie... bankructwa...
W kraju: równia pochyła, cyrk, kibole, Arłukowicz, a chłop śliwki rwie...

Cały zeszły tydzień temat: kibole, kibice, stadiony, bijatyki. Numer 1 w mediach, rozbierany na czynniki pierwsze. W końcu po 9 dniach policja zaczyna zatrzymywać jakichś ludzi, podobno zidentyfikowanych, wchodzą do domów nad ranem. Cyrk, zaraz będzie to w mediach (jakieś jeszcze dwa dni).
W tym czasie całkiem bez echa przechodzi ważny i jakże groźny dla Polski moment oddania pierwszej nitki gazociągu północnego na dnie Bałtyku. Rozprawa z kibicami elegancko przykrywa całą sprawę i nikt z rządu nie musi się tłumaczyć z upośledzenia portu w Świnoujściu i uczynienie kosztowniejszym przedsięwzięcia dla „GazoPortu” (brak możliwości wpływania gazowców o największym z dopuszczalnych w duńskich cieśninach zanurzeniu).
Dziś kolejny mega news - poseł Bartosz Arłukowicz z SLD, telewizyjny „Agent” TVN, pierwszoplanowa postać polskiej polityki, nestor lewicy, błyskotliwy i charyzmatyczny wchodzi do rządu Tuska. Tak, wiadomość spada na nas jak grom z nieba (trzy dni z głowy).
Najpóźniej w piątek zobaczymy co ona ma przykryć tym razem, być może wypuszczanie na wolność tych zatrzymanych dziś 21 kiboli. I kręci się
ten cyrk... I kręci się karuzela...
 skaner
 Wtorek 10-05-2011

23123. 
Zrobiłem obchód północnej obwodnicy w Iławie by skontrolować robotę
firmy EKO z koszenia traw i wzrostu nowych nasad drzewek jesienią.
I co mamy?
Nawet na sadzeniu drzew i koszeniu trawy trzeba znać się. Jak mi wiadomo od dendrologów, to jest tych co zajmują się drzewami, że drzewa hodowlane trudno się przyjmują, a szczególnie te z słabym systemem korzeniowym. Ponadto na zimę nie podlewamy korzeni, gdyż tęgą zimą padną. Nie wiem jakie były korzenie drzewek i ich jakość (wyglądały na słabe), ale 40 sztuk, najwięcej wierzb, było nie było, to za wiele, aby padło. Wyraźnie widać po koronach, bo te, które zimę przeżyły puściły już liście, korony pozostałych są bez.
Firma EKO jak sądzę zrzuci winę na tęgą zimę, ale... coś nie tak, gdyż wypadów jest zbyt wiele.
Podobnie nie kosi się zbyt wcześnie wiosną, nie wyrosłych jeszcze traw,
a szczególnie tych świeżo posianych, które nie rozwinęły w glebie silnego systemu korzeniowego. Dlaczego? Gdyż blokuje się rozwój i zakorzenienie młodej trawy. Trawa dziś ścięta, przy od miesiąca potężnej suszy, odrasta wolno lub wcale.
Zatem nie wystarczy ekonomię skończyć, by prowadzić firmę zajmującą się zielenią w mieście, trzeba mieć również pojęcie o biologii zieleni.
 Bronek z Boreczna
 Wtorek 10-05-2011

23122. 
Za miedzą: DONALD TUSK ZŁAMAŁ PRZEPISY ORDYNACJI

Policjanci z Tczewa przesłali do Komendy Głównej Policji w Warszawie
wyniki prowadzonego dochodzenia związanego z podejrzeniem złamania ordynacji wyborczej przez premiera Donalda Tuska. Sprawa związana jest
z wizytą szefa rządu w starostwie w Starogardzie Gdańskim, gdzie przed drugą turą wyborów samorządowych spotkał się z kandydatem PO na prezydenta stolicy Kociewia - Patrykiem Gabrielem i agitował za nim.

"Niecodziennie zdarza się, żeby Kaszuba z takim przekonaniem wspierał Kociewiaka" - mówił premier Donald Tusk podczas konferencji prasowej,
do której doszło w starostwie Starogardu 28. listopada, tuż przed II turą.

http://www.youtube.com/watch?v=uIOC7QhR5A0
 objaśniacz
 Poniedziałek 09-05-2011

23121. 
Odnośnie wpisu numer: 23119

Nie ma ceny, aby uratować od zagłady Państwo. Nawet śmierć. Słusznie
zrobił Marszałek, obaliwszy siłą tę zgraję mend. Gdyby tego nie uczynił,
to sprzedawczyki rozwalili by sejm, Polska nierządem by stała, a komuna rosyjska tylko na taki stan rzeczy czekała. Zajęłaby bez większego oporu Polskę do 30. roku, kraj zostałby wówczas tylko jedną z wielu podległych republik. Sowiety poszliby dalej do Paryża.
Obecnie zmierzamy do takiego stanu kraju, że dojdzie do podobnych sytuacji i obalenia ustroju.
Kiedy obalaliśmy ustrój w Polsce po 80 roku, którego przemiany pogrążały naród w biedzie i długach, wielu podobnych mówiło wtedy, że nie ma siły na ZSRR. Dziś powiadają podobnie, że nie ma siły na obalanie prawnego ustroju demokratycznego. Wówczas również uważano, że socjalizm jest prawny i nie można go obalać.
 katarski inwestor
 Poniedziałek 09-05-2011

23120. 
Odnośnie wpisu numer: 23103

Artykuł 27 prawa wodnego zabrania grodzenia nieruchomości przyległych do powierzchniowych wód publicznych w odległości mniejszej niż 1,5 m od linii brzegu, a także zakazywania lub uniemożliwiania przechodzenia przez ten obszar. Oznacza to, że nie tylko samo ogrodzenie jest niezgodne z prawem, ale również postawienie tabliczki z napisem "Wstęp wzbroniony".

Oczywiście zakaz grodzenia nie oznacza, że właściciel posesji musi się godzić na coś więcej niż tylko przejście przez jego posesję. Pas gruntu nadal jest jego własnością. Może zatem zabraniać biwakowania, wędkowania, jeżdżenia rowerem itp.

Czy może pobierać myto za przejście? Artykuł 140 kodeksu cywilnego przewiduje, że ma prawo pobierać pożytki i inne dochody z nieruchomości, ale w granicach określonych przez ustawy i zasady współżycia społecznego. Prawo wodne nic nie mówi o pobieraniu opłat, sądy zaś mogłyby je uznać za sprzeczne z zasadami społecznego współżycia.

Zakaz grodzenia ma swoje niuanse i nie dla wszystkich jasne są zasady jego obowiązywania. Przepis art. 27 prawa wodnego mówi o obowiązku pozostawienia wolnego przejścia o szerokości 1,5 m od linii brzegu. A zatem zakaz ma zastosowanie tam, gdzie jest linia brzegu.

Pojęcie to dotyczy tylko naturalnych wód płynących, czyli rzek, strug, strumieni, potoków i jezior, ale w przypadku tych ostatnich tylko wtedy, gdy są to jeziora przepływowe i nie zostały sztucznie podpiętrzone. Zakaz grodzenia nie obejmuje zatem kanałów, rowów oraz jezior, w których naturalna linia brzegu została przykryta zwierciadłem podpiętrzonej wody.

Niektóre rzeki czy jeziora mają zmienną linię brzegu, zależnie od pory roku, ilości opadów. Brzegiem innych jest skarpa. To utrudnia określenie, gdzie może stać ogrodzenie. W takich przypadkach linię brzegu określa się jako krawędź skarpy lub linię stałego porostu traw. W razie wątpliwości linia brzegu może być wyznaczona w urzędowej decyzji według średniego stanu wody z co najmniej ostatnich dziesięciu lat.

Właściciele nadwodnych działek mają wątpliwości, czy muszą utrzymywać pas wolnego przejścia w stanie umożliwiającym to przejście. Na przykład usunąć pień zwalonego drzewa, wycinać krzewy. Przepisy na ten temat milczą, więc należy domniemywać, że nie mają takiego obowiązku. Nie powinni tam jednak sadzić roślin utrudniających przejście, choćby krzewów róż.

Prawo swobodnego przejścia nie obejmuje pomostów i przystani. Można
z nich korzystać wyłącznie po uzyskaniu zgody właściciela. Na budowę nawet najmniejszego pomostu wymagane jest pozwolenie.
 bob ratowniczy
 Poniedziałek 09-05-2011

23119. 
Odnośnie wpisu numer: 23116

Niezależnie od tego jakie cele przyświecały Józefowi Piłsudskiemu podczas zamachu majowego w 1926 r., to należy pamiętać, że posunął się wtedy marszałek do zwykłego przestępstwa politycznego. Nikt bowiem nie ma prawa do obalania rządu siłą. Nawet rządu słabego lub nieudolnego. Od tego są prawa demokracji spisane w konstytucji i wybory parlamentarne.

Marszałek J. Piłsudski postawił się ponad prawem dając fatalny przykład społeczeństwu. Szczególnie przykre było to, że przecież marszałek miał wielkie zasługi w odbudowie naszego państwa, którego prawa następnie brutalnie podeptał.

Dobrze byłoby również pamiętać, że w bratobójczych walkach na ulicach Warszawy w czasie zamachu zginęło 379 żołnierzy i osób cywilnych, a prawie 1000 było rannych. Czy nie zbyt wysoka cena za ustanowienie władzy wojskowych, którzy i tak nie potrafili sprawnie rządzić państwem?

Zupełnie już żałosne jest wychwalanie obozu w Berezie Kartuskiej, gdzie okrutnie prześladowano, torturowano i gnębiono ludzi pozbawionych wolności i wszelkich praw.

Inaczej by śpiewał dziś niejaki "katarski inwestor", gdyby przyszło mu wówczas skorzystać z "gościny" sadystycznego komendanta Berezy pułkownika Kostka-Biernackiego. Jak widać i dziś nie brakuje osób z sadystycznymi skłonnościami, którzy ludzi o odmiennych poglądach potrafią nazywać jedynie mendami.

Ale cóż, taka dziś kultura niektórych osobników. O tempora, o mores...
 czytelnik
 Poniedziałek 09-05-2011

23118. 
Odnośnie wpisu numer: 23115

Poznań odpowiedział Warszawie pomostem na drugi dzień w sobotę!
Pomimo zamknięcia stadionu, piłkarze Lecha podczas meczu mogli zobaczyć swoich kibiców zgromadzonych przy stadionie dzięki transmisji na dwóch ogromnych telebimach zamontowanych pod dachem obiektu.

Kilka tysięcy uczestników manifestacji chóralnie śpiewało:

"Każdy Polak to wie, kto populistą jest!
Zamknął stadiony, nie wybudował dróg.
To premier Donald Tusk! La la la la la!"

Na transparentach Wiara Lecha miała napisane:

"Nie róbmy polityki. Zamykajmy stadiony, a potem
kopalnie i szpitale. I niech nie będzie niczego"

"Stop hi-PO-kryzji!"

http://www.youtube.com/watch?v=BzuLhwaJXI8
 kibic 2
 Poznań, Poniedziałek 09-05-2011

23117. 
Odnośnie wpisu numer: 23107

W przypadku braku odwagi cywilnej, braku NSZZ Solidarność (zdobycze kapitalizmu w Polsce), pozostaje poinformowanie PIP w Olsztynie o tym procederze z zachowaniem anonimowości zgłaszającego. Przyjmowane
są również informacje anonimowe, najlepiej pisemnie:

Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie, ul. Kopernika 29.
10-512 Olsztyn, codziennie 7:30-15:30, tel (89) 527-42-75.

Nie dajcie się!
To się w pale nie mieści, jak mawiał posterunkowy z Gajerka!
 kadrowy
 Poniedziałek 09-05-2011

23116. 
Odnośnie wpisu numer: 23114

Jakie to "złe" rzeczy można przypisać marszałkowi Piłsudskiemu?
Przewrót majowy? Berezę Kartuską?
Toć to najlepsze co Polskę spotkać mogło i spotkało. Pozamykać i dziś te lewackie mendy na ich własny koszt w więzieniach. Przecież one potrafią tylko całe życie w budżetówce przezimować.
Donald i spółka mogą tylko "kury szczać wyprowadzać" (jak to Marszałek
miał okazję powiedzieć swego czasu), a nie krajem rządzić.
Na pohybel lewakom i PZPO-rowcom!
 katarski inwestor
 Poniedziałek 09-05-2011

23115. 
Odnośnie wpisu numer: 22956

Filmiki wideo z manifestacji kibiców "LEGII" pod zamkniętym stadionem
w piątek 6 maja br. przeciwko nagonce Tuska na środowiska kibicowskie
oraz przeciwko zamknięciu stadionów.

Kibice przynieśli liczne transparenty oraz skandowali hasła antyrządowe:

"Donald matole! Twój rząd obalą kibole!"
"Rządu niespełnione obietnice, temat zastępczy: kibice!"
"Donald czy już zapomniałeś jak na Lechii [Gdańsk] rozrabiałeś?!"

Protest przed stadionem Legii Warszawa:
http://www.youtube.com/watch?v=ns3LM9PlVTY

Mecz przy pustych trybunach:
http://www.youtube.com/watch?v=_ExbS0yHExo
 kibic
 Warszawa, Poniedziałek 09-05-2011

23114. 
Odnośnie wpisu numer: 23108

Piłsudski, w przeciwieństwie do Wałęsy, to jak Niebo do Piekła. Niestety działalność polityczna obydwóch odcisnęła piętno na polskim narodzie
nie bez krwi wylanej. Wałęsę historia też ocenia różnie. Nie należy więc Piłsudskiemu przyszywać pewnych niedobrych spraw.
 Piłsudczyk
 Poniedziałek 09-05-2011

23113. 
Odnośnie wpisu numer: 23103

Wybrałam się na wycieczkę rowerową z Makowa do Szałkowa.
Brawo za ścieżki rowerowe. Też zastanawiam się czy zagrodzone dojście
do jeziora jest zgodne z prawem. Nie zazdroszczę tych pięknych domów,
ale dostępu do jeziorka owszem, haha.
Np. mieszkańcy ulicy Sikorskiego w Iławie takiego dostępu nie mają.
 ciekawska
 Poniedziałek 09-05-2011

23112. 
Przemierzając polne dróżki iławskiej gminy, trudno nie zauważyć piękna
jej wiosennej przyrody... Idąc polami zauważysz samotne grusze, które kwitnąc jakby śniegiem były gęsto przykryte. Niektóre rosną w miejscach
po byłych spalonkach, czasem w szczerym polu pośród łąk zielonych...

Polski pejzaż opisywał w Panu Tadeuszu Adam Mickiewicz:
"A wszystko przepasane, jakby wstęgą, miedzą
Zieloną, na niej z rzadka ciche grusze siedzą."
 Swój
 Niedziela 08-05-2011

23111. 
Odnośnie wpisu numer: 23103

Tymczasem w innych miastach, jak na przykład Lidzbark Welski, potrafią inaczej zagospodarować brzegi jeziora. Proszę zobaczyć:
 Swój
 Sobota 07-05-2011

23110. 
Nie wyobrażam sobie, aby gospodarz szukał gościa z forsą, by obsiewał
mu pola pszenicą, gdyż on sam nie ma o tym pojęcia. Szkopuł w tym, iż gospodarz musi bogatemu sprzedać pole, jak chce to zrobić Burmistrz
Iławy Włodzimierz Ptasznik z wyspą Wielka Żuława.
To my, iławianie, mamy cieszyć się, że na wyspie będzie piękny hotel, na
który możemy zza brzegu tylko popatrzeć?
Bo nie łudźmy się, że zatrudnią tam połowę bezrobotnych młodych ludzi
z Iławy.
My musimy budować własne hotele przez naszych stąd ludzi, a nie czekać
na obcych właścicieli. Oszczędzajmy, odkładajmy i budujmy nową Polskę,
nie sprzedawajmy własnego kraju.
 Polak mały
 Sobota 07-05-2011

23108. 
Odnośnie wpisu numer: 23100

Piłsudczyku, nie powołuj się na śp. Antoniego. Bo tak samo, jak Piłsudski, zwyczajnie zamordysta jesteś i wróg demokracji.
 Republikanin
 Sobota 07-05-2011

23107. 
Odnośnie wpisu numer: 23073

Szanowny Panie kadrowy! Ten zakład pracy chronionej "Feniks" nadal
nie płaci za badania profilaktyczne. Ma w nosie art. 229 paragraf 6.
Co robić? Pracownicy boją się odezwać.
 seniorita
 Sobota 07-05-2011

23104. 
Odnośnie wpisu numer: 23100

Rozmówco, ja Pana Gierszewskiego znałem osobiście (trochę starszy ode
mnie), więc znałem jego poglądy. Piłsudskiego tylko z historii - różnie Go oceniającej.
Cytowanych w moim poście felietonistów cenię za wiedzę i obiektywizm.
 Autochton, lat 82
 Iława, Piątek 06-05-2011


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 99 100 101 ... 197 198 199 200 201 202 203 204 205 ... 292 293 294 ... 385 386 387 następna ] z 387



102482323



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.