Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Zginął podczas koszenia trawy
Propagandowe media samorządowe niszczą lokalną demokrację
Afera budowlana. Domów nie ma, pieniądze zniknęły
Policjant bohatersko ratował uchodźców z pożaru
Ukradł koszyczek ze święconką spod kościoła
Pożar w ośrodku dla uchodźców z Ukrainy
Wdzięczna życiu Wiktoria Szczepańska
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
Więcej...

Forum

34109. 
Odnośnie wpisu numer: 34054

Ja kiedyś pracowałam w jednym z naszych iławskich powiatowych dps-ów i muszę stwierdzić, że nic od tamtej pory się nie zmieniło poza chyba standaryzacją.
Zarobki są nędzne, ponieważ mgr fizjoterapii zarabia 1870 zł brutto, nie wspominając o paniach opiekunkach i pokojowych gdzie ich pensje oscylują ok. 1840 zł do 1870 brutto.
Jest to praca na 3 zmiany, gdzie na 45 pensjonariuszy jest np. jedna pokojowa i opiekunka. Na dyżurze nocnym jest jedna pielęgniarka.
A temu Panu, co tak szkoda pieniędzy, niech przyjdzie na jeden dyżur i zobaczy pięciu obrobionych po pas, to może zastanowi się dwa razy zanim napisze takie bzdury, bo chyba nie wie co to DPS.
 Marta
 Iława, Sobota 07-11-2015

34107. 
Iława, ul. Kresowa - pępek świata? [strona 8].
Widać, że Pan Piotr kpi sobie z ludzi i obowiązującego prawa. Chce nawet wyłudzić od podatników dla siebie korzyść majątkową za (niby) pielęgnację jakichś tam krzaków. Co na to prawnicy?
 żywopłot
 Iława, Piątek 06-11-2015

34106. 
[...] Badania niemieckich lekarzy potwierdzają, że potężne skrzydła wiatraków generują długie fale, tzw. inra-dźwięki. Ich tony o bardzo niskiej częstotliwości (20-15 herc) mają niszczącą moc. Są w stanie wytworzyć ogromną falę ciśnieniową, która w ułamku sekundy na drobne kawałki rozrywa organizm. Stary Testament opisuje, ze na dźwięk Trąb Jerychońskich mury popękały i rozpadały się.

A jak wpływają na ludzkie zdrowie te dźwięki? Przy częstotliwości 100 herców występują mdłości, zawroty głowy, zaczerwienienie skóry i mrowienie w całym ciele. Przy częstotliwości 60 herców występuje kaszel, ucisk pod-mostkowy, trudności w oddychaniu i bóle głowy i żołądka. Spadek częstotliwości poniżej 40 herców powoduje zaburzenie orientacji przestrzennej, ostrości widzenia, dławienie, brak poczucia równowagi i koordynacji mięśni. Śmierć następuje przy około siedmiu hercach.

Tyle nauka o zgubnym działaniu fal wiatracznych na człowieka. Okazuje się również, iż w naszym kraju rządzonym dekadę przez zdegenerowanych przedstawicieli odchodzącej koalicji PO-PSL, instalowanie na siłę w wielu miejscach, nieludzkich maszyn, wiatraków, łączy się z legalnymi przekrętami i korupcją.

Dlaczego tak namiętnie i do upadłego Pan na włościach w Szwarcenowie, niedoszły poseł zdemoralizowanego przez złych ludzi PSL, walczy o instalację skrzydlatych potworów na naszej szwarcenowskiej polskiej od wieków ziemi? A wójt Biskupca, leśnik, z natury miłośnik przyrody, lekką ręką składa podpis pod projektem toksycznej inwestycji?

Proszę panów! Po naszym lub waszym trupie!
W Szwarcenowie wiatraków nie będzie.

Na szczęście kandydat na posła z PSL został przez większość wyborców sponiewierany przy urnie i odesłany do buchty z kurami. Oczywiście poza podległymi mu najemnikami, jakich zatrudnia na swoich latyfundiach. Były, z łaski peeselowskich kolesi, nowomiejski starosta, otrzymuje w obwodach w Nowym Mieście Lubawskim po 20-40 głosów, natomiast w gminie Kurzętnik następuje totalne wytępienie tej „zasłużonej” dla powiatu [...] postaci, czyli [...].

Ostatnio jednak, na złość mieszkańcom wsi za przegrane wybory, [...] posunął się na granicę bezduszności i wbrew prawu dokonał spalania na swych polach starych opon. Po nierychliwej interwencji lokalnej służalczej policji, został tylko „dla oka” pouczony, zamiast przykładnie ukarany. [...]
 Ziomal
 Nowe Miasto, Piątek 06-11-2015

34104. 
Odnośnie wpisu numer: 34052

Czytam o sytuacji w ICK i zastanawiam się nad stanowiskiem naszego Burmistrza Miasta Iławy [Adama Żylińskiego].
Dyrektor Ewa Wiśniewska rządzi tą instytucją kilka miesięcy. Z moich obserwacji co chwila są jakieś [...] wydarzenia związane z tą Panią [...].
Czy nie warto Panie Burmistrzu tak świeżym spojrzeniem przyjrzeć się personalnie Pani Dyrektor? [...]
Ostatnia Pańska wypowiedź na łamach Kuriera tyle mówiła jaką to świetną załogę ma Pan wokół siebie, o zaufaniu i przyjaznej atmosferze. Od wielu miesięcy przyglądam się i jestem zażenowana [...]. Dyrektor na zewnątrz tak milutka, słodziutka, a wśród pracowników panuje fatalna atmosfera [...], jakieś ploty, intrygi itp.
Ci ludzie pracują tam nie od dziś i do tej pory instytucja ICK funkcjonowała dobrze, moim skromnym zdaniem [...].
 iławianka
 Iława, Piątek 06-11-2015

34103. 
Psa w zawiązanym worku po ziemniakach znaleźli zszokowani grzybiarze w lesie koło Siemian. Widać, że okrutnie wygłodzona suczka niedawno się oszczeniła (czytaj na str. 10).
Jeśli ktoś mógłby wskazać jej właściciela, proszony jest o kontakt z iławskim schroniskiem pod numerem 531-532-085.
 KURIERZY
 Iława, Piątek 06-11-2015

34102. 
Odnośnie wpisu numer: 34055

Czy ty wiesz, co to jest DPS...? Jeżeli nie to, przed jakimkolwiek wpisem zapoznaj się chociażby z zadaniami do jakich ta instytucja jest powołana.
 iławianin [459]
 Iława, Piątek 06-11-2015

34055. 
Odnośnie wpisu numer: 34054

No tak...
Trzeba tym biednym spracowanym urzędasom podnieść pensje bo tam zawsze praca wre. Tyłków zza biurek nie ruszą, w prosty lud nie wejdą, tylko na podstawie papierów prowadzą rozeznanie.
A przestać rozdawać pieniądze tym biedakom, zrobić solidne rozeznanie i pomóc tam gdzie naprawdę trzeba. To jest ciężka praca pracownika opieki. Ruszyć tyłki i wypracować zapłatę.
Za siedzenie za biurkiem to i tak dość. W przeciwnym razie ciągle będziemy dokładać tatusiowi na piwo i mamusi na fajki i kawę.
 zainteresowany
 gmina Susz, Czwartek 05-11-2015

34054. 
Może Starosta Polański zainteresowałby się bardzo niskimi płacami w naszych powiatowych DPS-ach.
Od lat nasze pensje są skandalicznie bardzo niskie. Po studiach magister zarabia 1860 zł brutto.
Nie słyszałam, aby nawet któryś z radnych naszego powiatu odezwał się w tej sprawie na sesji i podjął dyskusję na ten temat. Proszę wierzyć, że praca jest naprawdę ciężka.
Dyrektorzy mają również związane ręce, bo wszystko zależy od starosty czy ma pieniądze czy nie.
 Anna
 Iława - Susz - Lubawa, Czwartek 05-11-2015

34052. 
Niedawno wróciłem z zagranicy i w gronie znajomych rozmawialiśmy o tym co dzieje się na naszym podwórku.
A dokładnie [...] o Pani dyrektor ICK - a że [...] a że brak współpracy z jakimiś podróżnikiem.
Pani Ewo, DOBRA RADA! Niech pani pomyśli kto siedzi za drzwiami Pani gabinetu! Może warto się zastanowić i pomyśleć a nie szukać wrogów tam gdzie ich nie ma.
A atmosfera jaką Pani wprowadza w ICK ( - moim zdaniem - ) na pewno nie sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu instytucji.
 podróżnik
 Iława, Czwartek 05-11-2015

34051. 
Odnośnie wpisu numer: 34048

[...] Był czas, kiedy Pan Piotr Żuchowski idąc do rady powiatu iławskiego wygarnął ponad 1000 głosów, ale to było przed 2007 rokiem.
"Ziemia i Niebo przeminie, ale słowa moje nie przeminą"
 Marszałek
 Lipowy, Czwartek 05-11-2015

34050. 
STOP DEZINFORMACJI MEDIALNEJ O IMIGRANTACH

Ani gmina miejska ani wiejska nie widzą u nas miejsca dla imigrantów – świadczące o tym dokumenty i wypowiedzi publikujemy w najnowszym Kurierze na stronie 5.

Ponadto w środę burmistrz Iławy Adam Żyliński spotkał się w ratuszu z przedstawicielami lokalnych anty-systemowców (Łukasz Tulwiński, Dawid Rykaczewski, Norbert Wojewoda), by osobiście rozwiać ich wątpliwości co do stanowiska samorządu i złożyć obietnicę, że wszelkie kroki w tej sprawie będą konsultowane ze społeczeństwem.
 KURIERZY
 Iława, Środa 04-11-2015

34048. 
Odnośnie wpisu numer: 34044

Pan Piotr Żuchowski nawet na Pendolino by nie wjechał do sejmu.
Szkapa PeeSeLowska cienka ze zdartymi podkowami. Pyszałkowaty wasz wódz kreujący się na Juliusza Cezara, Piechociński, ze swą mechaniczną, schematyczną mową prawie zatopił szalupę z napisem „PSL”.
To PiS jest przedstawicielem wsi, nie wy.

WIEŚ:
46,8% - PiS
17,3% - PO
09,4% - Kukiz
09,3% - PSL

Wybory wygrywa się w swoim mateczniku. To stara, banalna już prawda. Piotr Żuchowski dwa razy startował do sejmu – bez powodzenia.

2007
okręg Elbląg - 4489 głosów
powiat Iława - 2991
gmina Iława - 0766

2015
okręg Elbląg - 4478 głosów
powiat Iława - 2156
gmina Iława - 0403

Te liczby coś mówią. Kolega Żuchowski w skali całego okręgu zachował swój stan posiadania. Ale im bliżej swego matecznika, tym gorzej, a na swoim podwórku (gmina wiejska Iława ) całkiem źle – prawie dwukrotnie mniej głosów.
 Leon Kłonica von Kuraś
 Ziemia Iławska, Środa 04-11-2015

34046. 
PO się rozsypuje.
A jak tam nasza koalicja powiatowa PO-PiS w Iławie? Jeśli nie dojdzie do powołania koalicji PiS-PSL, to wtedy starosta Marek Polański (PiS) i jego kompan-gołębiarz w roli wicestarosty Stachu Kastrau będą mieć wielkie problemy z przedłużeniem swojego mandatu w kolejnych wyborach samorządowych 2018.
Nie wolno wam Panowie starostowie uPOdlić iławskiego PiS-u.
 stangret
 Stajnia Augiasza, Środa 04-11-2015

34044. 
Czytałem dziś wywiad w Kurierze z prawie byłym ministrem Żuchowskim o tym "jego" złotym pociągu [strona 11].
I tak się zastanawiam - jakim trzeba być mało rozgarniętym strategiem wyborczym, żeby nie wykorzystać tego w kampanii, dziś już wiadomo, że przerżniętej.
Sensacyjny temat ciągnął ludzi jak ta lala, zwracało by to uwagę i głosów by przybyło mnogo, a tak dzierlatka Pasławska w sejmie, a Pan Piotr... no właśnie gdzie?
Panie Piotrze, jak Pan takich atutów nie umiał wykorzystać, to może lepiej, że Pan posłem nie został.
 wyborca piotrowy
 Kiwity, Środa 04-11-2015

34042. 
Odnośnie wpisu numer: 34036

Dlaczego Ostróda...
No właśnie, moja Mama wieku ponad 80 lat zachorowała na boleriozę i co pewien czas ma badania właśnie w Ostródzie.
Mama jest sama w Iławie, bo ja mieszkam bardzo daleko od naszej Iławy, aż na Dolnym Śląsku i Ona musi sobie radzić sama, bo w Iławie nie robią tych badań, bo nie ma specjalisty - na 35 tysięcy mieszkańców!
Kiedy to się zmieni?
Z tego co wiem, dużo spraw się załatwia w Ostródzie.
I nie tylko medycznych.
 Darek
 Dolny Śląsk, Środa 04-11-2015

34041. 
Kiedy KURIER zainteresuje się dokończeniem [...].
[...] Sprawa ucichła [...].
 mieszkaniec ulicy [...]
 Iława, Środa 04-11-2015
Odp. 
Oczywiście sprawdzimy ten temat. Najwyższa pora.
Będzie kolejna publikacja kontrolna na ten temat.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Środa 04-11-2015

34040. 
Odnośnie wpisu numer: 34038

Szybkość, jaką osiąga się na tych maszynach zawsze jest zabójcza.
Za brak tej wiedzy i intuicji na drodze, przeważnie płacimy życiem. Jeśli macie doskonałe wozy i motory, to delektujcie się, nie szybkością, a formą jazdy i pięknem jazdy.
Było, jak jechałem z kolegą z boku, który na autostradzie A-1 nocą pędził 140 km/g, tłumacząc, że jest pusta. Aż nagle pojawia się na sarna. Tak, sarna na A-1, bo przecież na polskich autostradach są ostrzegające znaki przed zwierzętami. Tyle ogrodzeń, ekranów, a tu sarna. Uratował siebie i sarnę tym, że odległość do zwierza była odpowiednia.
 Marszałek
 Iława, Środa 04-11-2015

34039. 
Gmina Wiejska Iława, jako jedna z trzech gmin w województwie, zgodziła się na przyjmowanie imigrantów.
Po wypowiedzi Wójta K. Harmacińskiego sądzę, że nie widzi on różnicy między chrześcijanami a muslimami, którzy już w genach mają walkę z niewiernymi i obcinanie im głów. Gratuluję wiedzy Panie Wójcie!
 Tomek
 Iława, Środa 04-11-2015

34038. 
WSPOMNIJMY SIERŻANTA ŻÓRAŃSKIEGO...

25-letni Mateusz Żórański był sumiennym policjantem, dobrym kolegą, a także kochanym partnerem, synem i wnukiem. Uwielbiał jazdę swoim kawasaki ninja. W drodze do Iławy na „siódemce” z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad maszyną...

Wspomnienie Zmarłego i wzruszające zdjęcia z rodzinnego archiwum:
w nowym wydaniu Kuriera (strona 3).

Pogrzeb odbędzie się w czwartek 5 listopada br. w iławskim kościele św. Brata Alberta od godziny 11:00 (Osiedle Podleśne).
 KURIERZY
 Iława, Środa 04-11-2015

34037. 
Spokojnie!
Likwidacja gimnazjów dotyczy uczniów, którzy teraz są w podstawówce (oraz ich rodziców).
Aktualni gimnazjaliści mogą nadal walczyć o drożdżówki. Jest baza.
 woźny
 Iława, Wtorek 03-11-2015

34036. 
Dlaczego Iława jest gorsza od Ostródy?
W Iławie nie ma Przychodni Dermatologicznej na NFZ, a w Ostródzie jest i to z terminem oczekiwania tylko 2 tygodni.
W Iławie np. do Przychodni Okulistycznej na NFZ w szpitalu jest komplet już na cały 2016 rok. Nawet do prywatnych przychodni rejestrują już na lipiec 2016 roku.
A w Ostródzie dostałem termin wizyty na 9 grudnia bieżącego 2015 roku.
Czy ktoś to wyjaśni...?
 Piotr, lat 56
 Iława, Wtorek 03-11-2015

34035. 
Przyszpitalna poradnia ginekologiczno-położnicza w Iławie. To co, tam się dzieje jest nie do pomyślenia.
Gabinet rejestracyjny czynny jest od 7.30 zaś rejestracja odbywa się od godziny 8, o ile szanowna pani położna raczy poprosić czekającą pacjentkę. Zdarzyło się, że pacjentki same upominały się, aby w końcu zaczęły rejestrować, gdyż było już dobrze po 8 godzinie. Brak rejestracji telefonicznej, gdzie na stronie internetowej przychodni widnieje informacja, że rejestracja odbywa się osobiście i telefonicznie. Przy próbie zarejestrowania telefonicznego położna każe przyjść osobiście. Po cóż takie wprowadzanie w błąd?
Jakby tego było mało, rejestracja tak się przeciąga, że pacjentki na samą rejestrację czekają godzinę - dłużej niż wizyta u lekarza, która trwa ok. 15 min a czasem mniej. Zaznaczam, że odczekać swoje musi każdy - kobieta po receptę, wynik, jak również chore i w zaawansowanej ciąży (dla których to oczekiwanie jest naprawdę trudne).
Po rejestracji następuje oczekiwanie pod gabinetem lekarza, tak więc po przyjściu na godzinę 8, by się zarejestrować, po oczekiwaniu na wizytę i po wizycie, często wychodzi się z przychodni w godz. 10-11 a czasem i później. Czy nie można tego jakoś sensownie rozwiązać? Co ma wpływ na takie oczekiwanie? Czy panie położne takie mają wolne ruchy, czy po prostu mają w nosie pacjentki? A może nie radzą sobie z obowiązkami, to może pora zatrudnić więcej osób, by wizyta u ginekologa była dla kobiety ludzka a nie drogą przez mękę?
Może są panie, które mają podobne doświadczenia i się wypowiedzą.
 pacjentka
 Iława, Wtorek 03-11-2015

34034. 
Układ trzeszczy coraz bardziej.
PSL zaczyna zrywać koalicje z PO w sejmikach wojewódzkich.
Właśnie zerwało w lubuskim, czyli Zielona Góra & Gorzów Wielkopolski.
Na horyzoncie szykują się kolejne rewolucje. CDN w czwartek.
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 03-11-2015

34032. 
Odnośnie wpisu numer: 33999

Kiedy idziesz na Święto Niepodległości, pamiętaj.
Efekty rządów Platformy O.
- rekordowa ilość bezdomnych,
- rekordowa ilość ludzi żyjących w ubóstwie,
- rekordowa ilość bezrobotnych,
- rekordowa ilość afer,
- rekordowa ilość samobójstw,
- rekordowa ilość założonych podsłuchów,
- rekordowa ilość wejść służb specjalnych do domów o godz. 6:00.
 Marszałek
 Działki na Lipowym, Wtorek 03-11-2015

Fatal error: Call to undefined function autolink() in /guestbook.php on line 1288

34031. 
Bolszewia znokautowana - siła argumentu.
Wszystkie, nie tylko te michnikowe usłużne media POmagały platformie postkomuny jak mogły, a tu i tak nic się nie udało. Polacy już zauważyli tę nagonkę, straszenie PiS-em i powiedzieli DOŚĆ tym skompromitowanym aferzystom.
Profesor Piotr Gliński masakruje "dziennikarza" Jacka Żakowskiego.