Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

22983. 
Odnośnie wpisu numer: 22977

Podaj proszę jakiś cytat "wybielania" i z jakiej to książki. Przejrzałbym
o co tam chodzi. Działalność rodziny Michnika jest jako tako znana dla
kogoś, kto nie obudził się wczoraj, ale jakbyś pomógł z tymi cytatami
- byłbym zobowiązany.
Bo co do osądzania dziecka za winy ojca - podtrzymuję swe zdanie.
 Eskulapski
 Środa 20-04-2011

22982. 
Odnośnie wpisu numer: 22977

Drogi Albercie ! Ależ oczywiście, że w żaden sposób nie można popierać działalności ojca i brata Adama Michnika. Tylko zauważ, że owa stadionowa szmata nie pokazywała fizjonomii owych osobników, tylko twarz Adama Michnika. Przypadek ? Każdy naiwny obserwator od razu skojarzy więc czyny Szechterów z Adamem Michnikiem. Dlaczego człowieka, który nazywa się Michnik na owej szmacie nazywany jest Szechterem, skoro on się tak nie nazywa ? Przypadek ? Nie wierzę w takie przypadki Osobiście nie znam dzieł Adama Michnika wybielających działalność rodzinki. Jeśli to prawda, to nie pochwalam. Dla mnie wymowa owej stadionowej szmaty jest jednak jednoznaczna - Żyd Adam Szechter jest współodpowiedzialny, według autorów tej podłej manipulacji, za zbrodnie stalinowskie. Jakoś autorzy owego "dzieła" zapomnieli, że Adam Michnik był takim dziwnym zwolennikiem socjalizmu, że za działalność polityczną właśnie przeciw owemu socjalizmowi trzykrotnie siedział w kryminale spędzając w nim kilka "miłych" lat.
W dzisiejszych czasach mamy za to wielu takich, którzy zapalczywie krytykują dawną działalność polityczną takich osób jak np. właśnie Adam Michnik czy Jacek Kuroń. Zapominają jednak, że sami "walczyli" z socjalizmem spędzając miło czas w domowych pieleszach w wygodnym fotelu pisząc "dzieła naukowe" wychwalające socjalistyczne prawo pracy, a krytkowane przez nich osoby siedziały wówczas w kryminale. Jednym z takich apologetów "ogromnych" zasług własnych i swego brata w działalności opozycyjnej toczonej w miłej domowej atmosferze z kotem Alikiem na rękach, jest prezes słynnej dziś partii, której jedynem celem politycznym jest budowa pomników "poległych" pod Smoleńskiem w każdym miasteczku i każdej wsi. I na koniec - czy tak naprawdę wierzysz Albercie, że ci kibole, którzy trzymali ową szmatę na stadionie, czytali dzieła Adama Michnika wybielające swego tatusia i braciszka ? Wolne żarty. Ja znam wielu takich młodych ludzi. Oni tak naprawdę często to nawet nie potrafią zbyt dobrze czytać. Czy oni cokolwiek wiedzą o czasach stalinowskich i o politycznej działalności Adama Michnika ? Czy te kwestie tak bardzo ich interesowaly podczas meczu ? Chyba sam w to nie wierzysz. Jacyś cwaniacy polityczni wcisnęli im tę szmatę do ręki i kazali trzymać. Ci młodzi naiwni ludzie mieli jedynie zapamiętać, że Michnik jest wstrętnym Żydem prześladującym "prawdziwych" Polaków. I tyle.
 czytelnik
 Środa 20-04-2011

22981. 
Dla poprawienia humorów na Święta - patrzcie jaka piękna jest paryska avenue d'Eylau czyli aleja iławska. Wprawdzie nazwa jest od iławy pruskiej (tej gdzie była zwycięska bitwa Napoleona), ale zawsze... ;)
 KD
 Środa 20-04-2011

22980. 
Często bywam w lesie niedaleko Makowa i słów mi brakuje żeby opisać co tam spotykam.
Krzysztof Harmaciński ma aspiracje poselskie a bałagan na "jego" terenie przekracza granice wyobraźni. Pan Wójt działa w wielu stowarzyszeniach, organizacjach typu "czyste środowisko" i co? I jest tam tylko pozorantem,
bo fakty mówią same za siebie.
Zrobiłam zdjęcie. [...] Ten śmietnik znajduje się za ośrodkami w Makowie
50 metrów od Jezioraka. Dramat! Szczególnie teraz przed sezonem! [...]

[brak zdjęcia]
 Katarzyna
 Środa 20-04-2011

22979. 
Zwiększa się zasięg oraz ilość programów naziemnej (bezpłatnej) telewizji cyfrowej! (DVB-T).
Jeszcze przed Wielkanocą, czyli przed wyznaczonym wcześniej terminem
rozpocznie się nadawanie w kolejnych lokalizacjach.
Również w IŁAWIE zostaną włączone nadajniki kolejnego, już drugiego multipleksu (mux2), czyli wiązki częstotliwości, na której emitowane są
TVN, POLSAT, TV 4 oraz TVN 7.
Już wcześniej nasz region miał sygnał cyfrowy z platformy mux1, czyli
TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVP Kultura i TVP Historia.
Nowsze telewizory mają wbudowane dekodery sygnału cyfrowego według standardu MPEG-4. Wystarczy więc dokupić nawet małą, wydajną antenę
i rozkoszować się świetnej jakości obrazem i dźwiękiem.
 skaner
 Środa 20-04-2011

22978. 
Odnośnie wpisu numer: 22976

To typowe działanie Jehowych przed Wielkanocą, czyli trzeba się pokazać przed najważniejszym świętem katolickim. I tak się dziwie, że [...]
jeszcze nie chodzą po domach, być może, w tym roku nie mają kasy na zmasowany "atak" [...]
 Ariel
 Środa 20-04-2011

22977. 
Odnośnie wpisu numer: 22975

Drogi czytelniku!
To, co wywiesili kibice Legii podczas meczu w Poznaniu, jest protestem przeciw temu, co w swoich książkach pisze Pan Michnik. Próbuje on wybielić swojego ojca i brata za ich poczynania w czasach komunizmu. Przypomnę, że jego brat został prokuratorem w wieku 22 lat i oskarżał wrogów ludu np. żołnierzy Armii Krajowej i innych ludzi chcących wywalczenia prawdziwej niepodległości po 1945 roku. Dzięki bratu Pana Michnika ludzie Ci często skazywani byli na karę śmierci.
Jak teraz oceniasz Michnika i jego wybielanie brata i ojca?
 Albert
 Środa 20-04-2011

22976. 
O szok! Gdy zobaczyłem dziś jedynkę Kuriera, to się przeżegnałem.
Świadkowie Jehowy!
Czy nadchodzi koniec świata? Tyle razy go przepowiadali, więc już?
http://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
 Stefan
 Środa 20-04-2011

22975. 
Odnośnie wpisu numer: 22971

Chyba nie zrozumiałeś zupełnie "Sokratesie" o czym pisałem.
Czy uważasz, że stadion sportowy wzniesiony za znaczne społeczne pieniądze jest właściwym miejscem do antysemickiej dintojry grupy pseudokibiców na człowieku, którego oskarża się za cudze winy? Czy byłoby ci przyjemnie, gdyby jacyś fanatycy oskarżali ciebie za ewentualne grzechy twego ojca i brata? A może jesteś zwolennikiem bolszewickiej i faszystowskiej tezy, że dzieci dziedziczą winy swych przodków? I dlatego też np. w stalinowskim Związku Radzieckim do obozów trafiały także dzieci tzw. wrogów ludu.
Jeśli tak uważasz, to należy ci tylko pogratulować poczucia swoistej sprawiedliwości. A może głównym, ukrytym źródłem twej niechęci wobec Adama Michnika jest jego żydowskie pochodzenie? Jeśli tak, to może wyjaśnisz dlaczego właściwie uważasz się za osobę bardziej wartościową od przeciętnego Żyda, no bo tak zapewne sądzisz?
Zupełnie także nie rozumiem kto według ciebie uciekł z Polski przed odpowiedzialnością? Czyżby Adam Michnik, którego karykaturę wywiesili osobnicy, którym stadion sportowy pomylił się wiecem politycznym tzw. prawdziwych Polaków spod znaku nieświeżej, antysemickiej i wręcz rasistowskiej endecji?
Jakoś nie słyszałem aby Adam Michnik uciekał z Polski, bo też nie ma do tego żadnego powodu. Może także wyjaśnisz po co właściwie ci osobnicy trzymający tą wielką szmatę z Michnikiem przyszli na stadion? No bo chyba nie po to, by obserwować mecz? I dlaczego wielu z nich zasłania kapturami swe fizjonomie? Czyżby się czegoś wstydzili? Dlaczego są silni zawsze tylko w swym pierwotnym stadzie?
A może ktoś umiejętnie manipuluje tymi młodymi ludźmi, którzy poza swymi skłóconymi i wrogimi plemionami pseudokibiców są w społeczeństwie zupełnie zagubieni? Takich naiwnych i podatnych na wpływy młodych ludzi zawsze umiejętnie wykorzystywali demogodzy budujący różnej maści systemy totalitarne.
Takie same haniebne hasła jakie można ostatnio zobaczyć na polskich stadionach, wznosili w latach 30-tych XX wieku dzielni młodzieńcy z Hitlerjugend, którzy później fachowo obsługiwali "łaźnie" i krematoria w Auschwitz... Wszystko to jest nader smutne.
PS. Zastanawiam się także dlaczego nazwałeś się "Sokratesem", choć twe swoiste poglądy mają tyle wspólnego z myślą tego mądrego filozofa, co Adam Michnik z czynami swego ojca?
 czytelnik
 Wtorek 19-04-2011

22974. 
Przebudowa krajowej „7” wstrzymana przez odkrycie
hitlerowskiego obozu jenieckiego koło Olsztynka

Drogowcy znaleźli pozostałości hitlerowskiego obozu jenieckiego Stalag Hohenstein. W trakcie wojny Niemcy przetrzymywali tu 650 tys. jeńców, głównie z Polski, Rosji i Francji. Ponad 50 tys. z nich zginęło. Drogowcy odkryli pozostałości po fundamentach obozowych baraków, a także buty i naczynia. Teraz na tym 35-kilometrowym odcinku trzeba wstrzymać prace i przeprowadzić dodatkowe badania archeologiczne.

Drogowcy liczą jednak na to, że ten odcinek nowej siódemki zostanie oddany w terminie, czyli latem przyszłego roku. Wykonawca będzie po prostu w tym samym czasie wykonywał inne prace. Budowlańcy potrafią radzić sobie z poniemieckimi pozostałościami. Rok temu przenieśli blokujący budowę bunkier, który ważył 450 ton. (RMF FM)
 skaner
 Wtorek 19-04-2011

22973. 
Odnośnie wpisu numer: 22949

Nareszcie mam nowy urzędowy "Przegląd Suski" i już pierwszy rzut oka powalił mnie na ziemię [...].
Życzenia świąteczne owszem, tradycyjnie. Podpis: "profesor, asystent i
strateg".
Dacie wiarę? Asystent!
Nowy "Pan Piórko" spłaca zobowiązanie.
 kuzyn_nataszy
 Wtorek 19-04-2011

22972. 
Odnośnie wpisu numer: 22971

Unikam jak mogę politycznych debat na lokalnym forum, jako że niczemu
nie służą, ale wywlekanie komuś grzechów jego ojca jest nikczemnością. Głupotą!
Zrozumiałbym może gdyby zarzuty dotyczyły dziecka, bo wchodziłoby
w to wychowanie, ale rodzice? To dziecko odpowiada za rodziców? Taką
skalę przyjmowali komuniści lub hitlerowcy, żeby daleko nie szukać.
Przyganiał kocioł garnkowi... Cytat:
"Jarosław Kaczyński, opisując kiedyś zachowanie A. Michnika, podkreślał
jego niebywałą skłonność do kłamstwa – to, że potrafi łgać w żywe oczy, dosłownie iść w zaparte."
Pomijając całkiem sens przekazu, to jednak oprawa z meczu Lecha - profesjonalna. Czytałem nawet jak za granicą była komplementowana.
Umieją to zrobić. Tylko czy z sensem?
Jeżeli miała za zadanie zdenerwować Michnika, to chyba się udało ;-)
 Eskulapski
 Wtorek 19-04-2011

22971. 
Odnośnie wpisu numer: 22964

Czy "chamskim obrazkiem" na stadionie nazywasz pytanie publiczności
o bardzo brzydką przeszłość Pana Adama Michnika? Tego samego, który
od 22 lat chce być wyrocznią w każdej sprawie, nawet tej: jakiej barwy
mają nosić szaliki kibice na stadionach.
Zaprzeczysz, że po krwi również Michnik był stalinowskim sędzią, który wyprawiał polskich patriotów na śmierć tylko za to, że chcieli niepodległej Ojczyzny?
Czy zaprzeczysz, że chyłkiem uciekł z Polski przed odpowiedzialnością...?
 Sokrates
 Wtorek 19-04-2011

22970. 
Są już dane makro-ekonomiczne za pierwszy kwartał br.
Zarabiamy mniej niż przed rokiem. Dramatycznie spada też zatrudnienie. Niepokojąco rośnie inflacja z tendencją niestety dynamicznie zwyżkową.
Spada konsumpcja. Ceny! Mimo pory wiosennej, nastroje są kiepskie.
 urzędnik
 Wtorek 19-04-2011

22967. 
[...]
Siedzą dwie babcie klozetowe na ławce w parku i plotkują. Przechodzi
elegancki pan i jednej z nich kłania się kapeluszem. Druga komentuje
z podziwem:
- O raaaany, znasz go?
- Znam. Srywa u mnie.
 bob ratowniczy
 Poniedziałek 18-04-2011

22966. 
Skoro było na jednych, to teraz na drugich...
 bob ratowniczy
 Poniedziałek 18-04-2011

22965. 
Obserwuję forum i widzę ogólne niezadowolenie z elyty rządzącej.
Po co się nakręcać? Pośmiejmy się trochę i z jednych, i z drugich.
 bob ratowniczy
 Poniedziałek 18-04-2011

22964. 
Odnośnie wpisu numer: 22956

Po to wydajemy miliardy złotych (których brakuje na szpitale, szkoły lub
drogi) na budowę stadionów, aby oglądać tam takie chamskie obrazki?
 czytelnik
 Poniedziałek 18-04-2011

22961. 
Odnośnie wpisu numer: 22937

„LUB CZASOPISMA”

Dotychczas obowiązująca ustawa edukacyjna mówiła m.in. o tym, że podręczników do nauki danego przedmiotu dla jednej klasy może być
maksymalnie trzy do wyboru i muszą umożliwić naukę z nich przez trzy
lata.
I nagle – dzięki PO – zapis ten w „cudowny sposób” zniknął z ustawy.

By żyło się lepiej.
Kolesiom.
 gobisz
 Poniedziałek 18-04-2011

22959. 
Odnośnie wpisu numer: 22956

Jarosław Kaczyński, opisując kiedyś zachowanie A. Michnika, podkreślał
jego niebywałą skłonność do kłamstwa – to, że potrafi łgać w żywe oczy,
dosłownie iść w zaparte.
Trzeba przyznać, że szczyt łgarstwa osiąga Michnik już przy najnowszych opisach rodowodu swojej rodziny, kiedy np. stara się maksymalnie wybielić postać swego ojca Ozjasza Szechtera, członka Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy.
Pisze o nim, że czuł się on jak „absolutnie polski Polak” („Między panem
a plebanem”, Kraków 1995, s. 50). Nie wyjaśnia tylko nigdzie, czego ten „absolutnie polski Polak” szukał w komunistycznej partii i jak zawędrował na sam jej wierzchołek z tą swą rzekomą „dumą z polskiej tożsamości” [...].
 Donek
 http://www.szechteriada.org
 Poniedziałek 18-04-2011

22956. 
Odnośnie wpisu numer: 22953

Stadion piłkarski Lecha Poznań. Kibice Legii Warszawa w taki oto sposób
komentują ataki „Gazety Wyborczej” wobec poznańskiej „Wiary Lecha”
Bezkompromisowa prośba do Adama Michnika, redaktora naczelnego :

SZECHTER
PRZEPROŚ
ZA OJCA
I BRATA

Po takich obrazkach serce nabiera właściwego pulsu.
 objaśniacz
 http://www.szechteriada.org
 Niedziela 17-04-2011

22953. 
Stadion piłkarski Lecha Poznań i szczera, prawdziwa wypowiedź kibiców:

PROJEKT EURO 2012
- stadiony: przepłacone
- autostrady: nie będzie
- dworce: przypudrowane
- lotniska: prowincjonalne
- zawodnicy: słabi
- temat zastępczy: kibice
- rząd: zadowolony

Po takich obrazkach serce nabiera właściwego pulsu.
 objaśniacz
 Niedziela 17-04-2011

22951. 
Odnośnie wpisu numer: 22926

Mają zdążyć otworzyć basen na majówkę... Starają się...
 Ja
 Sobota 16-04-2011

22950. 
Odnośnie wpisu numer: 22943

A w Suszu jest suuuuuuuperrr!
Świadomi wyborcy wyrugowali Janka i Marka Sadowskich, zaczyna się
więc spełniać przepowiednia obecnego burmistrza Pietrzykowskiego.
"Ludzie są wreszcie szczęśliwi i zaczęli się do siebie uśmiechać!"
Brakuje nam już tylko klimatu śródziemnomorskiego...
 balas
 Sobota 16-04-2011

22949. 
Odnośnie wpisu numer: 22943

Jak to się nie dzieje? [...]
Mówisz, że piszą o duperelach! Zmieni się, bo zmieniono Pana "Piórko".
Nowy, znany cenzor [...] i zagorzały POwczyk już niedługo pokaże, że
Susz czynem i (nie)rządem stoi.
Tak na poważnie, to profesor, asystent i strateg mają głowy zaprzątnięte
czym innym i przygotowują uderzenie, które zatrzęsie okolicą. Tsunami japońskie to betka w porównaniu z tym, co nastąpi w Suszu. Radzę robić
zapasy i kopać schrony.
 kuzyn_nataszy
 Sobota 16-04-2011

22945. 
Co słychać w [...] i w podmiotach z nią powiązanych? Może Redakcja powie, bo przecież [...]. Czekamy na rzetelne potraktowanie "sprawy".
* * *
Materiał idealny "do sprzedania" w prasie. Chyba, że powiązania koteryjne przeszkadzają. Czekam i wierzę, że ten wpis się pojawi, a jeżeli nie, to...
* * *
Sorry, jest jeszcze [...], zwana w lokalnym środowisku "czarną księgową". Więcej nie powiem. Chyba że redakcja mnie sprowokuje. A tak w ogóle [...]. I czekam, czy ten wpis się pojawi. A jeżeli nie, to...
* * *
Zwracam honor Redakcji. Rzeczywiście, jest to naprawdę otwarte forum
- trybuna myśli. Szacunek.
 beneficjent [...]
 Sobota 16-04-2011

22944. 
W Zalewie radni pokazali po co zostali wybrani. Dali podwyżkę
burmistrzowi (prawie jednogłośnie) i pozostawili swoje diety bez zmian.
 obserwatorka
 Piątek 15-04-2011

22943. 
Piszą o tych, o tamtych, a o Suszu nic.
Czy tam nic się nie dzieje? Martwa cisza? Gmina umarła?
 obserwator
 Piątek 15-04-2011

22942. 
Odnośnie wpisu numer: 22939

A pracować zdalnie można? Chętnie taka pracę bym przyjął ;-)
 rudy wiewi0r
 Piątek 15-04-2011

22941. 
Odnośnie wpisu numer: 22931

... no i koniecznie ksiądz powinien poświęcić basen swą wodą święconą.
Oczywiście za free. Hmm, tylko niech z tego basenu muzeum nie zrobią.
;-)
Trafiłem w sieci na dość kontrowersyjną według mnie wypowiedź księdza
na ambonie. Istny kozak. Zaprawdę powiadam ci... Diabeł mówi do nas
odziany w czarną sutannę. Yeah...
http://www.youtube.com/watch?v=HPAznbHHNQk
 rudy wiewi0r
 Piątek 15-04-2011

22939. 
Nabór na wolne stanowisko urzędnicze ds. informatyki
(pełen etat) w Ośrodku Pomocy Społecznej Gminy Lubawa.

Wymagane dokumenty w zamkniętej kopercie z dopiskiem
„Ogłoszenie o naborze na stanowisko ds. informatyki”
należy składać do w terminie do 26 kwietnia 2011 r.

Informacje: tel. (89) 645-54-39
 Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa

sekretariat@gopslubawa.pl
 Piątek 15-04-2011

22937. 
Odnośnie wpisu numer: 22935

Zgadzam się z Panem w 100%.
Jestem uczniem "Żeromka", ale jeszcze tylko przez 20 dni.
Pan R. Groszkowski nie jest autorytetem wśród rodziców, a tym bardziej
wśród uczniów. W dodatku nie powinno być tak, że łączy się dyrektorskie stanowisko z funkcją przewodniczącego Rady Miasta. Szkoła może kiedyś
była dobra, miała renomę, ale teraz wszystko idzie w złym kierunku a pod rządami Pana Groszkowskiego na pewno się nie poprawi.
No cóż, polityka jest u nas jednak najważniejsza. I te układy i układziki...
 YETI
 Czwartek 14-04-2011

22936. 
Odnośnie wpisu numer: 22930

Kim jest Pani Bernadeta Hordejuk?
Pytaj się, dobrodzieju, posła Adama Żylińskiego. To jego jest produkt.
 Nikita
 Czwartek 14-04-2011

22935. 
U schyłku komuny - w latach 90. - jako niepartyjny, ale nie kontestujący PZPR i ich rządów, dostałem zaproszenie z kuratorium, abym wystartował na dyrektora jednej ze szkół iławskich. Jako nauczyciel byłem po 10-kroć bardziej znany w środowisku nauczycieli swego przedmiotu niż np. taki Pan Jacek Protas 10 lat później [dziś marszałek województwa].
Odmówiłem.
Potem, gdy dowiedziałem się o politycznej trampolinie Pana Protasa, to oniemiałem. Potwierdzam zdania o obecnym upolitycznieniu wyboru na stanowiska dyrektorskie drobnych szkółek, choć nie chcę być dla tych co wygrali, niesprawiedliwy.
Ewentualny wybór Romana Groszkowskiego na dyrektora LO w Iławie jest spłatą za służenie swojej partii (PO), a nie społeczeństwu czy młodzieży. Przecież ten Pan nie ma żadnej charyzmy i autorytetu wśród rodziców i młodzieży, podobnie jak jego poprzednik, dziś zastępca burmistrza [Andrzej Lewandowski]. Ci panowie są nauczycielami wprawdzie poprawnymi, ale bez wyrazistej twarzy i wyróżniającej osobowości. Klasyczni BMW.
 swój
 Czwartek 14-04-2011

22933. 
Odnośnie wpisu numer: 22929

Najbliżsi i sąsiedzi dowiedzieli się o tej tragedii dopiero tydzień
po zaginięciu Piotrka. Czy to normalne?
 jakiś chłopak
 Środa 13-04-2011

22931. 
Odnośnie wpisu numer: 22926

Myślę, że basen powinni otworzyć 1 maja, będą 3 dni wolne od pracy,
w tym czasie ludzie mogliby sobie zwiedzić i ewentualnie skorzystać
z basenu. Póki co nie ma jeszcze oficjalnego info...
 Danio, lat 49
 Środa 13-04-2011

22930. 
Odbyły się konkursowe podejścia do wyboru dyrektorów w szkołach średnich powiatu iławskiego. Już samo postawienie osobistości takiej jak Bernadeta Hordejuk na stanowisko przewodniczącej komisji konkursowej (znana specjalistka od wszystkiego) jest tylko i wyłącznie politycznym posunięciem Platformy. Kim ta pani jest? Bo na pewno nie znawcą szkolnej rzeczywistości.

Druga sprawa to kwestia jakości kandydatów. O tym, ze każda małpa może złożyć dokumenty, to pominę. Większość z nich nawet nie potrafiło skompletować prostych dokumentów, jak np. do LO Żeromskiego i innych.
Jeśli kandydat nie potrafi sprostać podstawowej, prostej dokumentacji to o czym tu rozmawiać! Dla mnie, inspektora, to dyskwalifikacja kandydata i tych, co przyjmowali dokumentację. Kandydat nie potrafi skompletować prymitywnej dokumentacji, a urzędnik nie potrafi skontrolować i pouczyć? Niestety - jacy ludzie w oświacie, takie mamy wyniki w nauczaniu. Ile zatem może być podejść do konkursu?

Dyrektora wybierać powinni ludzie z władz oświatowych, światli, a także
doświadczeni, którzy znają pracę nauczycielską i dyrektorską. Oni powinni zaciągnąć języka u wizytatorów i powołać. Bo na pewno nie tacy, jak Pani Hordejuk, czy Pan Rygielski [...]. Oni są politykami i administratorami. To się nazywa degrengoladą polskiej szkoły. Jestem ciekaw, jakie mają wyniki uczniowie z iławskiego LO i innych szkółek, kierowanych przez dyrektorów politykierów.

Co Państwo o tym sądzą? Proszę o wypowiedzi.
 inspektor oświaty
 Środa 13-04-2011

22929. 
Zaginął iławianin PIOTR MICHALEWSKI.
Pracownik spółki „Iławskie Wodociągi”, prywatnie agent ubezpieczeniowy. Przepadł bez wieści we wtorek 5 kwietnia br. (policja prosi o info na 997).
 skaner
 Środa 13-04-2011

22927. 
Sprawa korupcji byłego piłkarza Jezioraka Iława [str. 11].
Nie wiadomo czy również inni wcześniej nie maczali swych brudnych łap
w gnoju piłkarskiej padliny. W tym kontekście nie można dobrze ocenić
osób i rządzących w ratuszu, którzy lekką ręką bez sprawdzenia fundują komu popadnie stypendia.
Czasy mamy takie, że teraz w piłce nożnej nie ma ludzi nieumoczonych, począwszy od wsiowej drużyny B-klasowej.
 swój
 Środa 13-04-2011

22926. 
Odnośnie wpisu numer: 22921

[Basen?]
Tydzień temu słyszałem, że woda nalana, otwarcie w ciągu kilku dni, etc.
Ale nie dzieje się nic. Jaka data teraz pasuje? Wyborów nie ma, święta za
pasem... Tak ni z gruszki ni z pietruszki to chyba drzwi nie otworzą. Może
jakoś to połączą z uroczystościami związanymi z Janem Pawłem II...?
 Eskulapski
 Wtorek 12-04-2011

22925. 
O! Świetny komentarz satyryczny kabaretu "Ani Mru Mru" na prawdziwe
oblicze polityczne Platformy.
Po chwili człowiek zastanawia się - czy to jeszcze skecz, czy jednak już
rzeczywistość codzienna w mediach:

http://www.youtube.com/watch?v=4y551onDohU
 fan PO-lityki miłości
 Wtorek 12-04-2011

22924. 
Gazeta Prawna:
"Dobra wiadomość dla Europy: Będzie niższe cło na świńskie banany"

UE podpisała z krajami Ameryki Południowej porozumienie w sprawie handlu bananami rodzaju musa – m.in. Brazylią, Ekwadorem, Gwatemalą i Peru. Stawka celna dla tych krajów została obniżona do 148 euro za tonę bananów. I będzie jeszcze stopniowo obniżana, tak aby w 2019 roku wynieść 114 euro za tonę. Przy czym niższa stawka celna może być stosowana wobec bananów osiągających długość od 20 do 24 cm spełniających standardy europejskie.
Jednak obywatele Unii nie powinni się cieszyć. Od dawna banany, które są masowo przywożone do Europy z krajów Nowego Świata, to tzw. banany pastewne zawierające głównie skrobię. Takich bananów szanujący się mieszkaniec Ekwadoru nie włoży do ust. Na plantacjach bananów, które są przeznaczone na transport do Europy, mówi się, że te banany jedzą tylko Europejczycy i świnie.
W naszych sklepach rzadko pojawiają się inne banany, takie jak karłowate rosnące w Azji baby banany czy apple banany. Po odpowiednio wyższej cenie, jako luksusowy rarytas.
 świniopas
 Wtorek 12-04-2011

22923. 
Odnośnie wpisu numer: 22921

Kwestie techniczne, finansowe i organizacyjne pomijam z litości, bo to temat ujawniający kompromitację w nieudolności. Nie wystarczy złapać spadek w postaci milionów euro załatwionych przez posła Żylińskiego, a potem jeszcze na niego pluć. Trzeba jeszcze umieć zarządzać taką manną z nieba.
W towarzystwie śmiejemy się, że liderzy iławskiej Platformy czekają z otwarciem basenu chyba do kolejnych wyborów, wszak coś trzeba mieć pod ręką, żeby się pochwalić wyborcom.
Wiadomo, że Ptasznik idzie po tej kadencji na zieloną trawkę [emerytura], więc szykuje się jatka pomiędzy np. Hordejukową i Rygielskim. Ciekawe czy odważą się wejść na pierwszą linię czy nadal będą chcieli rządzić z drugiego fotela i znajdą do tego znowu jakiegoś intelektualnego figuranta.
"Na kogo padnie, na tego bęc..."
 urzędnik
 Wtorek 12-04-2011

22922. 
Odnośnie wpisu numer: 22915

W 2009 r. wtedy marszałek Bronisław Komorowski wygadał się podczas
wywiadu w radiu RMF:

„No wie Pan, przyjdą wybory, prezydent [Lech Kaczyński] będzie gdzieś
leciał i to się wszystko zmieni”.

Kluczowy moment zaczyna się od 1:30. Proszę posłuchać i nie spaść:
http://www.youtube.com/watch?v=86GcCrR4R_s
 nostradamus
 Wtorek 12-04-2011

22921. 
A jak się ma nasz basen kąpielowy w Iławie? Kiedy w końcu te otwarcie?
 iławiak
 Wtorek 12-04-2011

22919. 
Odnośnie wpisu numer: 22915

Ktoś kto zginął w wypadku - nie poległ. O co tu toczyć pianę?
A takie słowa: "sforę bolszewickich sługusów Moskwy" - są zwyczajnie nieeleganckie. Mówisz człowieku o rządzie polskim wybranym przez społeczeństwo kraju. Mojego - Polski.
Proszę więc nie dopowiadać historyjek, jeżeli rząd nie pochodzi z opcji
Twojej partii politycznej (jak podejrzewam).
 Eskulapski
 Poniedziałek 11-04-2011

22918. 
Odnośnie wpisu numer: 22897

Wyobraź sobie taką teoretyczną sytuację.
Do Tucholi na Pomorzu przyjeżdża grupa Rosjan i bez wiedzy oraz zgody władz polskich instaluje na terenie byłego obozu dla jeńców sowieckich tablicę z informacją, że w latach 20-tych XX w. Polacy dokonali tam ludobójstwa na jeńcach radzieckich. Faktyczne - w Tucholi ze względu na fatalne warunki higieniczne i głód tam panujący zmarło po 1921 r. wielu jeńców sowieckich przetrzymywanych przez władze polskie. Jednak władze polskie nie przyjmują informacji (i słusznie), że dokonano tam ludobójstwa. I dalej teoretyzujemy... Wkrótce do Tucholi mają przyjechać prezydenci Polski Rosji. Czy w tej sytuacji władze polskie mają według ciebie prawo zdemontować nielegalną rosyjską tablicę? Byłoby przyjemnie Polakom oglądać w Tucholi ową rosyjską tablicę w trakcie oficjalnej wizyty prezydentów?
Podkreślam fakt, że Tuchola leży na terytorium Polski, podobnie jak Smoleńsk w Rosji. I to władze polskie winny decydować o napisach na pomnikach w Polsce. Podobne prawa mają chyba władze rosyjskie w Rosji? Czyżbym się mylił? Więc może trochę więcej obiektywizmu i zdrowego rozsądku przy ocenie faktów historycznych.
 czytelnik
 Poniedziałek 11-04-2011

22915. 
Odnośnie wpisu numer: 22904

Pamiętacie jak w ubiegłym roku trio PO Ptasznik-Hordejukowa-Rygielski
nie zgodzili się w Iławie na tablicę pamięci smoleńskiej przy czerwonym
kościele nad jeziorem, pamiętacie?
Jeśli ktoś zginął na służbie, to śmiało można powiedzieć, że POLEGŁ !!!
Ciekawe dlaczego od lat jako o "poległych" mówi się nawet o górnikach,
którzy zginęli w zwyczajnych tąpnięciach.
Zabawne to do bólu i łez – przez tyle lat ci Zmarli na czele z profesorem
Kaczyńskim byli wyszydzani, mieszani z błotem, więc dziś słowo POLEGLI
nie przejdzie przez gardło łże-elitom.
W niemałe zakłopotanie wprowadził rząd Tuska i całą sforę bolszewickich sługusów Moskwy sam amerykański prezydent Barack Obama, który w piątkowej depeszy rocznicowej też użył słowa "POLEGLI". I cóż – od razu wydarzenie to zeszło z pierwszych stron mediów, no bo jakże reklamować
pogardzanych "POLEGŁYCH".
A jeśli potwierdzą się bardzo realne podejrzenia o zamach, to ciekawe co wtedy powiedzą autorytety w Kraju Nadwiślańskim...

HOŁD POLSKI
 anty-bolszewik
 Poniedziałek 11-04-2011

22914. 
producent drzwi sosnowych ościeżnic i schodów
ZATRUDNI PRACOWNIKÓW PRODUKCYJNYCH

osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres e-mail
lub również dostarczenie osobiście do biura naszej firmy

RADEX POLAND
Iława, ul. Komunalna 2
 RADEX

m.gronowski@radex.com
 Poniedziałek 11-04-2011

22912. 
Odnośnie wpisu numer: 22907

A więc dzielenie dóbr ma być sprawiedliwe [...].
Niedzielne kazanie do polskich elit biskupa Gondeckiego [w warszawskiej
archikatedrze na Starym Mieście] wielu poraziło, że słychać było nawet szemranie.
Kazanie wyjątkowe, prawda o współczesnych czasach, prawda o tych, co
są na wierzchu, o rozgrabieniu Polski, o ustawce elit przy korycie. Gdyby mogli biskupa zdjąć, to wykonaliby to natychmiast. Nie spodziewali się
takiej katechezy współcześni faryzeusze [...]

http://www.youtube.com/watch?v=WOu6uLIc4do
 Bronek z Boreczna
 Poniedziałek 11-04-2011

22910. 
Odnośnie wpisu numer: 22897

MSZ Rosji podalo, ze jezyk rosyjski na terenie Rosji obowiazuje takze
na tablicach pamiatkowych.
Bylem turystycznie w Norwegii w Kirkenes - w regionie graniczacym z Murmanskiem. I tam na 3 pomnikach tablicach poswieconym Rosjanom
z II wojny swiatowej byly napisy po rosyjsku.
Takze w Stavanger na komunalnym cmentarzu w kwaterze poswieconej Rosjanom, ktorzy zmarli w czasie wojny tam na tym terenie, tez moglem czytac napisy w jezyku rosyjskim.
Tylko obywatele rosyjscy maja widocznie takie ekstra prawa za granica.
Polska to dzis kraj wasalny, wiec nie ma takiego prawa zwlaszcza w Rosji,
by uzywac tam jezyka polskiego.
Takie juz czasy zafundowal nam ten rzad Platformy, ktory wyraznie tym
sie w ogole nie przejmowal i nie uruchomil rzeczowych negocjacji na ten temat... Az do dzisiejszej rocznicy.
Kolejny cios w polskie Rodziny Katynskie, ale zadany wlasnymi rekami.
 Latarnik z Sienkiewicza
 Niedziela 10-04-2011

22909. 
Odnośnie wpisu numer: 22890

Zatroskana "mamo 3", nigdzie nie napisałam w swoim poście "do cholery" tylko "do pieruna".
Proszę czytać wpisy ze zrozumieniem, bo ja jasno napisałam, że to jest
wina połowiczna. Ba, nawet z przewagą winy rodziców.
Ja tylko wyraziłam opinię (nie tylko moją), że od momentu rządów nowej dyrekcji dzieje się coś złego w szkole. Gdyby wszystkie sprawy wyszły na
jaw, to co poniektórym otworzyły by się oczy jak dobierać kadrę.
 mama 2
 Niedziela 10-04-2011

22908. 
Odnośnie wpisu numer: 22897

"Nocą, skrycie i na ostatni moment rocznicy demontaż tablicy pamięci".
Też mi się to nie podoba.
Z drugiej strony, Rosjanie od dawna zgłaszali do niej swe uwagi, podobno informowali o tym nasz rząd. Czy przypadkiem ustawienie tej tablicy nie odbywało się bez uzgadniania z Rosją?
Nam też by się pewnie nie podobało, gdyby Rosjanie np. pod Wrocławiem ustawili swój pomnik ze swoją tablicą. Musi być prawo i sprawiedliwość.
Ale na pewno wybrano na to zły czas i złe miejsce.
 Eskulapski
 Niedziela 10-04-2011

22907. 
Odnośnie wpisu numer: 22893

Biznesmeni nie wiedzieli wcześniej o możliwości wybudowania hali, czy zaszantażowali emocjami "teraz lub wcale" radnych, którzy bezwolnie
zgodzili się na ich dyktat?
Nie wiedzieli wcześniej? Nie szacowali kosztów? Tak po prostu przyśnili sobie temat hali i przyszli na sesję?
Bzdura. Zasady dzierżawy miejskiej ziemi powinny być równe dla wszystkich. Ja chcę wiedzieć ile kosztowała dzierżawa. Dlaczego oferta była dostępna właściwie tylko dla tych dwóch osób? Czy takie stawianie sprawy na sesji to przypadek, czy to ma być reguła postępowania mieszkańców?
Nic nie mam do hali. Mam natomiast uwagi do braku informacji i dzielenia publicznego dobra na rzecz uprzywilejowanych wybranych osób. Obojętnie, czy to tzw. biznesmeni, cinkciarze, lekarze, czy bezrobotni.
 Eskulapski
 Niedziela 10-04-2011

22906. 
Proszę spojrzeć na tę mapę, która prezentuje geografię występowania w
Polsce łupków gazowych. Czy nie mylę się?!
Przecież Iława leży na gazie. Hotele trafione!!! Właściciele hoteli zarobią
krocie na wynajmowaniu lokali firmom wydobywającym gaz.
 Bronek z Boreczna
 Niedziela 10-04-2011

22904. 
Odnośnie wpisu numer: 22894

Iława - zarządzana przez Platformę - przespała rocznicę smoleńską.
[...]
Tylko w "czerwonym kościele" na Starym Mieście [w Iławie] w niedzielę
o godzinie 10:00 odprawiono Mszę świętą w intencji - uwaga - Ojczyzny.
Podczas kazania było kilka słów o ofiarach spod Smoleńska. Blado...
[...]
Chyba księża zbyt mocno zajęci są w Iławie robieniem interesów żeby się
"z byle powodu" narażać Trzem Królom: Hordejuk, Ptasznik, Rygielski.
 swój
 Niedziela 10-04-2011

22899. 
12 stycznia 2011 roku prezentacja przez rosyjski MAK "kopii nagrań"
z rozmów pomiędzy rosyjską wieżą a kabiną polskiego samolotu, jest
MISTYFIKACJĄ.
Po przekazaniu Tuskowi przez Putina (1 czerwca ub. roku) papierowych manipulacji ze stenogramów, pierwszy taką tezę postawił wysokiej klasy
fachowiec - specjalista od infrastruktury lotniczej dr inż Eugeniusz Wróbel,
były wiceminister transportu, który miał być fundamentalnym ekspertem
komisji posła Antoniego Macierewicza do sprawy zbadania katastrofy, a
którego nagle zamordował podobno ukochany syn ćwiartując ukochanego Ojca, czego już nie dowiemy się, bo zamknęli go w wariatkowie.
 005-KW
 Sobota 09-04-2011

22897. 
Odnośnie wpisu numer: 22894

Oto czym Rosjanie za postawę uległości odpłacają Tuskowi i Pawlakowi.
Rzucono wyzwanie.
Nocą, skrycie i na ostatni moment rocznicy demontaż "tablicy pamięci" zamontowanej na miejscu katastrofy w Smoleńsku jest teraz nie tylko
skandalem, ale i prawdą o traktowaniu rządu polskiego podległego Rosji.
Na kelnerów wylano zlewki.
Rosja od setek lat każdy naród, który wyczuwa jako słaby, nieszanujący
siebie, traktuje jak szmatę, pachołków i stara się podbić go fizycznie i psychologicznie. Żadne bezwarunkowe gesty pojednania z nim, jak chcą panowie Tusk, Sikorski, Komorowski i inni, nie przyniosły pozytywnego
skutku.
Z Rosją należy grać tylko i wyłącznie na równych warunkach, twardo i rzeczowo.
Nareszcie Polacy powinni wyciągnąć właściwe wnioski o tymczasowych przywódcach narodu polskiego, ludzi służalczych wobec Rosji i Niemiec.
 Bronek z Boreczna
 Sobota 09-04-2011

22896. 
Odnośnie wpisu numer: 22821

Odnosząc się do artykułu z KURIERA o pani katechetce ze szkoły trójki
[w Iławie], chciałam również powiedzieć, że moje dziecko przyniosło ze
szkoły do domu takie same informacje dotyczące niechodzenia na religię,
a na etykę.
Powtórzyło także, że osoba nieuczęszczająca na lekcje religii będzie miała "pogrzeb bez księdza i grabarza".
 rodzic
 Sobota 09-04-2011

22894. 
Czy w Iławie są przewidziane jakiekolwiek uroczystości dla upamiętnienia
rocznicy tragedii w Smoleńsku? Jakoś cicho...
Gdzie jest lokalny samorząd, "Solidarność", PiS, Kościół... No tak, umiesz liczyć, to licz na siebie. Wstyd.
 pamiętam
 Piątek 08-04-2011

22893. 
Odnośnie wpisu numer: 22871

Jakie to żałosne.
Leży sobie koleś na kanapie i jęczy, jedyne co w życiu osiągnął, to kanapa na której leży.
Sportów nie uprawia i nie wie, że w Iławie nie ma hali do tenisa. Tenisiści jeżdżą do wsi Rożental lub Złotowo koło Lubawy i płacą 70 zł za 2 godz.
bo miasto za halę chce 122 zł za 1 godz.
Teraz zamiast się cieszyć, że ktoś chce zainwestować prywatne pieniądze, podnieść poziom, to narzeka, bo tak najłatwiej. Ja się bardzo cieszę, że powstanie hala, że przez cały rok będzie można grać i trzymam kciuki za inwestycję.
 tenisistka
 Piątek 08-04-2011

22892. 
Odnośnie wpisu numer: 22882

To, że Iława to totalny kibel na rynku pracy, to się zgodzę.
Ale u nas na turystykę stawiają, będziemy kurortem Warmii i Mazur :)
 bob ratowniczy
 Piątek 08-04-2011

22890. 
Odnośnie wpisu numer: 22823

Proszę Pani, czy zastanowiła się Pani nad swoimi oskarżeniami pod adresem szkoły, dyrekcji i nauczycieli?
Za wychowanie dzieci odpowiadają przede wszystkim rodzice. Szkoła jedynie wspomaga rodziców w wychowaniu ich dzieci. Najłatwiej jest oskarżać, a nie widzieć swojej winy.
Używając słów "do cholery" można podejrzewać, że Pani w ten sam sposób zwraca się do własnych dzieci. To świadczy o złych metodach wychowawczych. Zachowanie dzieci na terenie szkoły świadczy o kulturze i nawykach, które wynoszą z rodziny.
Gdzie jest ojciec, czy matka, która nie zauważyła, że dziecko pali papierosy?
 zatroskana mama 3
 Piątek 08-04-2011

22888. 
Odnośnie wpisu numer: 22887

Flagę bywało, że można by kupić w sklepie sportowym oraz tekstylnym
obok siebie naprzeciwko szkoły budowlanki [przy Sobieskiego w Iławie].
 swój
 Piątek 08-04-2011

22887. 
Gdzie można kupić w Iławie flagę narodową, co?
 Ola mała
 Piątek 08-04-2011

22886. 
Odnośnie wpisu numer: 22884

I o tym - zdaje się - Olszewski pisał.
Za późno na edukację, to do cholery Straż Miejska i Policja tyłki w troki
i KARAĆ! Od rana do nocy. Na razie obie służby sobie jeżdżą całe dnie
"po nic" po mieście!
 Rabbes
 Piątek 08-04-2011

22884. 
Odnośnie wpisu numer: 22883

Pani szanowna! O kant te pisanie Olszewskiego o bałaganie.
Od wymuszania porządku jest Państwo przy pomocy administracji i odpowiednich służb, ale oni nie dają rady hołocie, bo "polityka miłości"
ich ogarnęła. Jeśli edukacja nie pomaga, to ostro należy karać, a przede wszystkich ktoś musi mieć wolę, aby wyegzekwować porządek w kraju.
Raz jeszcze powtarzam: najpierw edukacja, ale kiedy nie pomaga, bo
nie można wiecznie edukować, to należy ostro karać.
 swój
 Piątek 08-04-2011

22883. 
Włodarze dolatują do pracy w magistracie chyba helikopterem. Nie widzą wszechobecnego piachu na chodnikach? Czyż nie można [...] posprzątać miasta? Tyle jest piachu na każdym chodniku oraz na pasach pomiędzy chodnikiem a ulicą.
Iława ma aż dwie firmy utrzymujące porządek i wierzę w to, że one nie nadążają ze sprzątaniem. Leży dużo worków foliowych, miasto prosi się
o więcej pojemników nawet z pokrywami, by te nieszczęsne śmieci nie fruwały po ulicach.
Czytając felietony Pana Olszewskiego o zaniedbanych miejscach, zapiera
mi dech, aby nie zobaczyć zdjęć z rowu pomiędzy lasem, a szosą wiodącą
do przejazdu kolejowego pod Stradomno. Jak jest zamknięty przejazd, to oczekujący przed szlabanem kierowcy - uwaga! - pozbywają się śmieci ze swoich samochodów. "Głowa mała" jakie tam jest śmietnisko!
 Anna
 Piątek 08-04-2011

22882. 
Archaniele i Bobie, ile płacicie za 1m mieszkania? Więcej: jakie są czynsze w komunalnych?
W nowym w IPB płaci się 3,20 za 1m z centralnym, w komunalnym płacę 4,12 za 1m tylko czynszu, a gdzie centralne? To jest nasz wkład do ceny wykupu. I wieczne remonty, żeby jakoś to wyglądało. Iława to nie pępek świata, to zadupie Polski, więc niech biorą przykład z mądrzejszych i bardziej gospodarnych miast w Polsce.
U nas ani pracy ani ulg. Ośmielam się porównać poziom wszystkiego: Europa a obok Polska i Polska a obok Iława.
 zainteresowana
 Czwartek 07-04-2011

22880. 
Odnośnie wpisu numer: 22873

Ameryki nie odkryłeś, że mam kajdany na 30 lat. Ma je tysiące Polaków
(tych, których stać na to, aby sobie te kajdany założyć). Ale gdy jednak
nie założysz sobie tych kajdan, to co? Pod most? A może na dworzec?

„ŻEBY WSZYSTKIM ŻYŁO SIĘ LEPIEJ!” Druga Irlandia.
 bob ratowniczy
 Czwartek 07-04-2011

22879. 
Odnośnie wpisu numer: 22876

Zawsze będzie lepiej, gdy na zagrodzie pojawi się realny gospodarz, który – jako sumienny właściciel – będzie miał konkretną motywację do dobrego prowadzenia spraw.
Jednak nie mogę się zgodzić z propozycją taką, aby właścicielem zostawał jeden czy drugi cwaniak, któremu marzy się skok na majątek za ledwo 5% realnej jego wartości, bo to jest już nie porządkowanie spraw, lecz zwyczajny bandytyzm społeczny.
Zatem prywatyzujmy podwórka, kamienice i wszelkie dobra nieruchome, lecz nie na zasadzie hurra urawniłowki za bezcen (bo to demoralizacja jest), ale za konkretną wycenę oddającą stan realny, oparty na Prawdzie.
 Archanioł Jarosław
 Czwartek 07-04-2011

22878. 
Ciekawa, wnikliwa i szczera rozmowa z profesor JADWIGĄ STANISZKIS
na bieżące tematy polityczne w kraju.

Zapraszamy do TV RP: http://tv.rp.pl/video/Wydarzenia,Kraj,Rozmowy/Subotic-Staniszkis-Dla-PiS-koalicjant-zawsze-sie-znajdzie
 skaner
 Czwartek 07-04-2011

22877. 
Odnośnie wpisu numer: 22871

Ty Eskulapie ciągle do kogoś masz pretensje :-D))
Panowie, którym daleko do biznesu - jeden podwórkowy producent okien, żaden problem; drugi małomiasteczkowy sprzedawca, też no problem - normalnie zaproponowali tępym głowom z ratusza postawienie staroci tenisowej (rupieć, za rozebranie i wywiezienie którego z Niemiec dostaną
jeszcze dotację środowiskową).
Tamci, zwietrzywszy w nieprzewietrzonych szlakach mózgowych drobne załatwienie sprawy tenisa iławskiego, poszli na "UKŁAD". Bo to jest nic innego jak "układ", o którym często powtarza prezes PIS. Jednak interes będą mieć ci dwaj, bo nie wierzę, iż należą oni do altruistów, czyli mówmy po chłopsku, jak w Borecznie - ludzi niosących pomoc biednej młodzieży, by nauczyła się tenisa. Ale to mało.
Głowy z magistratu (nieprzewietrzone szlaki mózgowe) poszli na prostotę,
tzn. na łatwe i szybkie rozwiązanie problemu - hali krytej do ziemnego tenisa w Iławie.
Tak postępuje ich opcja PO, szczególnie widać to po rządzie, który tylko administruje Polską, bo według nich i tak kraj się rozwija, napędzany niewidzialną ręką liberalizmu.
 Bronek z Boreczna
 Czwartek 07-04-2011

22876. 
Odnośnie wpisu numer: 22872 22873

Macie rację "zainteresowana" i "Bronek".
Zaperzył się BOB straszliwie. Podejrzewam, na granicy z pewnością, że
jest pracownikiem lub też nawet prezesem ITBS-ZGL. Dlaczego tak sądzę?
Otóż po sprzedaży mieszkań komunalnych taka czapa jak ZGL nie ma racji bytu. Nieprawdaż Bobie?
Dlatego uważam, że tą sprawą powinna się zająć bezzwłocznie Rada Miasta Iławy. Kto pierwszy Panie i Panowie radni?
 lokator
 Czwartek 07-04-2011

22875. 
Jechałam pociągiem rano do pracy ze stacji IŁAWA GŁÓWNA.
Pewna starsza pani dojeżdża moim pociągiem do Gdańska Wrzeszcza. Zapytała mnie: "Gdzie tu jest to przejście?", gdyż ona była świadkiem jak pani mająca niepełnosprawne dziecko na wózku zjechała ze schodów i nie mogła dać sobie rady z wejściem na peron. Ta starsza pani mieszka w Iławie i jest na stacji już o 6 rano, i wczoraj szukała tego przejścia, ale nie znalazła i tak mi się wczoraj żaliła.
Ja po powrocie z pracy pociągiem również zaczęłam szukać tego przejścia i znalazłam, ale od strony poczty i budynku sokistów. Kto nie wie, to może dostać szału, bo trzeba kupić bilet i szukać to przejście.
Ta starsza pani wierzy, że ta pani z niepełnosprawnym dzieckiem to załatwiła, bo ona również huknęła na młodych ludzi, by pomogli tej pani wciągnąć wózek na peron.
 Anna
 Czwartek 07-04-2011

22873. 
Odnośnie wpisu numer: 22866

Jak pożyczysz od [...] pazernego banku 200 tys. zł, będziesz to spłacał
przez co najmniej 30 lat i na koniec kwota urośnie do 600 tys. zł. Nawet
nie fikniesz, bo mają w łapie twoje mieszkanie, więc jesteś niewolnikiem.
 Bronek z Boreczna
 Czwartek 07-04-2011

22872. 
Odnośnie wpisu numer: 22866

Drogi bobie. Szukasz sprawiedliwości? Nie ma jej. A co powiesz na wykup mieszkań spółdzielczych za symboliczną złotówkę? To też nie było sprawiedliwe dla tych, którzy wykupili mieszkania za grube tysiące. Sprawiedliwości nie ma i nie będzie.
Trzymam z lokatorem. A władza jest wybierana przez nas i dla nas. Mają działać tak aby nam było dobrze a nie tylko im. Iława z takim bezrobociem, gdzie władze nic nie robią w tym kierunku, aby ściągnąć tu pracodawców, aby żyło nam się lepiej, powinna rozumieć poziom życia i bogactwo mieszkańców.
A poza tym nowe mieszkanie masz na ekstra, a my od wielu lat inwestujemy w te ruiny. To dzięki nam to wszytko jeszcze się nie zawaliło. Może właśnie z tej przyczyny w dowód wdzięczności powinniśmy mieć większe ulgi.
Czytaj w internecie jak w całej Polsce bogate miasta i gminy pozbywają się ruder tylko dlatego, że rozsądniej myślą, że wiedzą co to znaczy gospodarowanie publicznymi pieniędzmi i oddają mieszkania tylko dlatego, żeby nie wkładać pieniędzy w rudery i inwestować w inne potrzebne rzeczy.
Trzeba tylko mieć dużo dobrych chęci, rozumieć swoich wyborów a nie mieć ich gdzieś i przede wszystkim rozumieć na czym polega i jaka jest odpowiedzialność za wydawanie publicznych pieniędzy.
Dlaczego wkurza cię, że chcemy większej bonifikaty a nie masz pretensji do władz Iławy o to, że wydają nasze pieniądze na remonty starych domów (często ruder), zamiast oddać to wspólnotom, a nie inwestują w bardziej potrzebne w mieście rzeczy, co...?
 zainteresowana
 Środa 06-04-2011

22871. 
Nie rozumiem tej akcji z halą do tenisa (obok basenu w Iławie).
Działanie na wariata jakieś. Wchodzi dwóch panów na sesję, mówią tak:
"Jak nie teraz, to nigdy" i reszta przyklepuje pomysł? Bez jakiejkolwiek analizy? Sukces przez zaskoczenie? Przecież tu chodzi o coś więcej niż budka z pietruszką.
A plan zagospodarowania przestrzennego? I choćby ta odległość od boiska jest wystarczająca? Rozumiem, że piłkarze nie będą w stronę hali kopać piłki? ;-)
Mieszkańcy mogą się dowiedzieć jaki jest koszt dzierżawy tej ziemi, czy jest to pilnie strzeżona tajemnica? Jeśli dzierżawa jest za symboliczną złotówkę, to może inni mieszkańcy też powinni mieć szansę podjęcia w tym miejscu jakiejś działalności?
Czy, cytując klasyka, "ciemny naród wszystko kupi"?
 Eskupalski
 Środa 06-04-2011

22870. 
Odnośnie wpisu numer: 22806

Szanowny Panie Nemesis! Czekałam na jakąkolwiek reakcję na Pana wpis, ale mieszkańcy Kisielic przestali interesować się Pana losem. Na dodatek sam Pan jest temu winny.
Szczuje Pan ludzi na Panią Dyrektor, ale chce zaszkodzić komuś innemu. Od nie tak dawnej miłości blisko do nienawiści. A może poznamy powody, z jakich Pan nie utrzymał się na stanowisku. W Kisielicach znają je wszyscy, a i cały powiat śmieje się z Pana. Zresztą do dzisiaj nic się nie zmieniło, tylko wygląd i wątroba już nie te, co kiedyś.
Przyjdzie czas i odpowie Pan za rozpacz pewnej młodej kobiety (nie tylko tej jednej), ale też rozbicie własnej Rodziny. Nie pomoże funkcja w radzie gminy, ani rozległe znajomości. Przez ostatnie 20 lat stoczył się Pan na dno. Ponieważ na rozum nigdy nie jest za późno, życzę Panu odbicia się od tego dna i naprawy własnego życia. Na początek polecam pewien oddział w Prabutach.
 Pytia
 Środa 06-04-2011

22868. 
Dziękujemy ci tuskowa Platformo cwaniaczków Rycha, Zbycha i Zdzicha!
Drożyzna jak na zachodzie i rośnie, a zarobki pozostały wschodnie!
 anty-bolszewik
 Środa 06-04-2011

22866. 
Odnośnie wpisu numer: 22862

Drogi lokatorze, ile będzie kosztować Twoje mieszkanie?
Jak domniemam, mieszkasz w komunalnym. Ciesz się, że masz okazję
wykupić za psie pieniądze, chyba że nie orientujesz się ile teraz kosztują mieszkania. To przejdź się do biura nieruchomości. Będziesz skakał z
radości, bo wykupując za bezcen złapałeś Boga za nogi.
Jeszcze jedno, Ostróda jest pozytywnym przykładem, ale dla kogo? Tak,
dla lokatorów mieszkań komunalnych, nie dla mnie, powtarzam po raz
enty. Weź 200 tysięcy kredytu i kup mieszkanie. Wtedy pogadamy.
 bob ratowniczy
 Środa 06-04-2011

22865. 
Janusz Palikot w swoim stylu ostro na temat Joanny Kluzik-Rostkowskiej:

„Ona miała dosyć nihilistyczne i cyniczne podejście do Kaczyńskiego. Traktowała go jak wehikuł polityczny. W tym sensie ona jest dzisiaj niewiarygodna, bo w czasie kampanii udawała, że Kaczyński to dobry kandydat.”
 skaner
 Środa 06-04-2011

22864. 
Sztabowcy PO zgarnęli pół miliona!
Spółka czołowych polityków PO, przy tym byłych sztabowców prezydenta miasta Lublina Krzysztofa Żuka zgarnęła pół miliona złotych unijnego dofinansowania. Ich wniosek zatwierdził kolega z kampanii wyborczej,
a pieniądze przyznał zarząd województwa, w którym zasiadają dwaj wiceszefowie Platformy
Chodzi o Pawła Markiewicza i Piotra Steca. Pierwszy jest sekretarzem regionalnej PO. Stec zaś nie tylko zasiada w zarządzie Platformy w województwie, ale jest też wiceszefem młodzieżówki partii na cały kraj.
Obu panów łączy znajomość i wspólny sukces - razem tworzyli zwycięską kampanię prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka (PO). Razem mogliby wydać pół miliona złotych, które zatwierdzili ich partyjni koledzy. [...]
 POkaz zaradnych ludzi
 Środa 06-04-2011

22862. 
Odnośnie wpisu numer: 22857

Ostróda jest tylko pozytywnym przykładem. Podobnie postąpiła większość miast ościennych.
Prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy ile ratusz dokłada rokrocznie do mieszkań komunalnych. Chcesz dalej zadłużać budżet?
Chcesz, aby było sprawiedliwie? Wszyscy chcą od zawsze. Zapewniam, że będzie. Po śmierci. Amen.
 lokator
 Wtorek 05-04-2011

22861. 
Odnośnie wpisu numer: 22859

Wszystkich nas w kosmos wywali.
TUSKonauta już w kombinezon się zaopatrzył.
 bob ratowniczy
 Wtorek 05-04-2011

22859. 
Jak likwidować, to do dna.
Rządy PO zamiarują zlikwidować kolejne szkoły w gminne wiejskiej Iława. Gromoty, Laseczno, Mózgowo, Frednowy. Pod młotek poszedłby nawet budynek szkolny w Ławicach, ale ze względów historycznych (Emil von Behring) jeszcze na razie nie!
Tsunami likwidacyjne szkół w Polsce nie jest przypadkowe. Z rozmysłem. Eksperci unijni od demografii założyli, że w najbliższej przyszłości zmniejszy się "pogłowie nacji polskiej" do 25 milionów ludzi. Współczesne pseudoelity ze zdwojoną siłą "pracują", by Polska zmniejszała zaludnienie, likwidując rozwój przemysłu, stawiając na drobne usługi.
 Bronek z Boreczna
 Wtorek 05-04-2011

22858. 
10 lat temu w miejscowości Szwarcenowo (gmina Biskupiec Pomorski),
obok starej murowanej szkoły z czerwonej cegły postawiono szkaradę sali gimnastycznej, choć szkoła - jak należało wtedy przypuszczać - zostanie zlikwidowana.
Salę potężną 40x22 dla 80-cioro dzieciaków, jakby nie można było dwa razy mniejszą i stylem pasującą do bryły szkolnej. Wówczas załatwiano interesy pomiędzy radnymi a wójtem, czyli coś za coś.
Dziś wiadomo, że likwidacja szkoły jest nieunikniona. Do kupna budynku przymierza się ta sama osoba, której dziś bardzo zależy tu na lokalizacji
fermy wiatrowej (dawny PGR).
Ta piękna polska wieś z tradycjami i kulturą rolną ginie, jak ginie Polska za pseudo-demokracji i rządów ludzi PO o antypolskich postawach.
 Bronek z Boreczna
 Wtorek 05-04-2011

22857. 
Odnośnie wpisu numer: 22819

Nie "jak pies ogrodnika", tylko chciałbym, aby była równość społeczna. Widocznie Ostróda jest bogatszym miastem i sprzedała mieszkania za
grosze, albo nie było podwyżek pensji dla piastujących urzędy notabli.
U nas w Iławie dziura budżetowa i wyprzedają za 30 procent wartości,
co i tak jest tanio na rynku mieszkań.
 bob ratowniczy
 Poniedziałek 04-04-2011

22856. 
Platforma w edukacji wraca do form, jakie stosowano w polskiej szkole
za komunistycznych czasów Gomółki.
Dziś w szkołach podstawowych jest nawrót do uczenia dwóch klas naraz,
np. I z II. Na jednej szkółce wiejskiej można zaoszczędzić 2 do 3 etatów nauczycielskich.
Taki prikaz wystosował wójt Harmaciński wraz z radnymi do niektórych
szkół jemu podległych. Nauczyciele nie po myśli - na bruk.
 swój
 Poniedziałek 04-04-2011

22853. 
Wybory na sołtysa w Zielkowie gm. Lubawa.

„Policjanci weszli do remizy. Na stole stały dwie butelki alkoholu. Poprosili sołtysa Stanisława Rudzyńskiego o wyjście do radiowozu w celu poddania
się badaniu na zawartość alkoholu. Sołtys odmówił, jednak policjant po
chwili stwierdził, że wyczuwa od sołtysa woń alkoholu.”

Krótki filmik pt. „Dajcie nam spokój”
http://www.youtube.com/watch?v=MyDQFVhkjus
 Ormowiec
 Poniedziałek 04-04-2011

22852. 
„LISTA PASAŻERÓW”

Przejmujący do głębi dokument Ewy Stankiewicz i Jana Pospieszalskiego. Wspomnienia rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. To zbiór krótkich etiud,
portretów osób, które zginęły w Smoleńsku, stworzonych na podstawie
rozmów z ich najbliższymi. To często wstrząsające relacje.

poniedziałek, dodatek płytowy DVD do dziennika „Rzeczpospolita”:
część 1
http://www.youtube.com/watch?v=gaiqbS3MS1M

wtorek, dodatek płytowy DVD do dziennika „Rzeczpospolita”:
część 2
http://www.youtube.com/watch?v=YwaOD9xF2XI
 objaśniacz
 Poniedziałek 04-04-2011

22851. 
Odnośnie wpisu numer: 22821

Widocznie osobie prowadzącej etykę w szkole brakuje godzin.
 mama 3
 Poniedziałek 04-04-2011

22850. 
Odnośnie wpisu numer: 22849

Niestety, prawdą jest to, że dla polityka z takimi jak Kaczyński poglądami
jawnie artykułując interes narodowy PL, szczególnie w czasach obecnych,
jest to śmiertelne zagrożenie - nawet życia, nie mówiąc już o politycznej
działalności.
J. Kaczyński nie zgadza się na wizję współczesnej Europy zdominowanej
przez faktyczne condominium rosyjsko-niemiecko-francuskie. Ale takich
postaw nie ujawnia się. Trzeba być sprytniejszym (zobaczcie np. Węgry).
Zdobywa się władzę absolutną i dokonuje czynu, jaki jest właściwy dla Narodu swego, choć nie po myśli dla euro-komuny.
Wygląda na to, że PIS z Kaczyńskim zostanie stłamszony, wyszydzony,
a krucjata przeciw niemu zniweczy partię.
 005 - KW
 Poniedziałek 04-04-2011

22849. 
Odnośnie wpisu numer: 22847

Kaczyński trafił w środek tarczy.
Podziwiam odwagę gościa... Celne słowa zabolały, gdyż stały się kubłem
zimnej wody na powszechne kłamstwo (a i również milczenie) w sprawie
separatyzmu grupki wichrzycieli na Śląsku.
Sprawa arcyprosta: adresatem słów Kaczyńskiego nie są polscy patrioci
Śląska, lecz wywrotowcy z Ruchu Autonomii. To był bardzo celny strzał,
niepopularny, kosztowny politycznie, ale kolejny raz udowadniający, że
Kaczyński kieruje się przede wszystkim interesem Polski, a nie słupkami
sondażów.
Oczywiście, przeciwnicy polityczni i wszelkie media „kochające inaczej”
walą w bębny. A niech walą, przynajmniej widać, gdzie kto stoi.
 Bolesław
 Poniedziałek 04-04-2011

22848. 
Odnośnie wpisu numer: 22840

O tym, że był wybuch, albo już po ześliźnięciu się na błocie TU-101 lub na sekundy przed dotknięciem ziemi, nie ulega wątpliwości. Są świadkowie, dziesiątki ludzi z okolic lądowiska (nie lotniska), którzy na początku, już
w pierwszym dniu potwierdzali to, co nie umknęło ich percepcji. Oni wypowiadali się, były trzy takie relacje: o błyskawicznej łunie kiedy samolot był już bardzo nisko. Potem zamilkli na amen. Zamilkli nawet ci, którzy mogli zeznać co widzieli i słyszeli.
Jeden z najlepszych w Polsce specjalistów z zakresu systemów sterowania lotami samolotów dr inż. Eugeniusz Wróbel, ginie w nieprawdopodobnych okolicznościach, poćwiartowany niby przez syna. Wróbel na temat stenogramu rozmów pomiędzy pilotami a wieżą powiedział: "To nie jest rozmowa z tego Tupolewa". Stenogram był mistyfikacją. Po czym poćwiartował go syn. Pamiętają państwo...?
Przyjdzie czas, kiedy USA ujawnią obrazy satelitarne "na żywo" z ostatnich minut lotu TU-154. Na pewno szybciej niż Anglicy wyłożyli prawdę o "katastrofie" samolotu gen. Sikorskiego na Giblartarze.
 005-KW
 Poniedziałek 04-04-2011

22847. 
Odnośnie wpisu numer: 22845

Jakim trzeba być durniem, żeby otwarcie nienawidzić jako polityk dwóch największych sąsiadów Polski - straszyć niemieckością oraz Rosją!
Jak potem taki ktoś chce się spotykać jako premier z przywódcami tych państw? A może lepsza izolacja, druga Korea Północna i kiszenie się we własnym sosie? Świat sobie, Polska sobie!
 Rabbes
 Poniedziałek 04-04-2011

22845. 
Mieć opozycję, która nie potrafi przedstawić spójnej i wiarygodnej alternatywy dla działań władzy – to bardzo źle. Ale mieć jeszcze i władzę, która nie umie nic poza odwracaniem każdego słowa opozycji – to tragedia. Szczególnie gdy władza ta obejmuje też sterujące emocjami wyborców media elektroniczne.

Polska debata publiczna jest na dnie. Wydarzenia tak brzemienne w skutki, jak wprowadzenie Polski do zagadkowej strefy euro-bis, przechodzą równie niezauważone, jak niegdyś „pakt trzech czarnych orłów”. Zbyt szczelnie wypełniła bowiem eter gromada małp przedrzeźniających każde słowo Jarosława Kaczyńskiego. Obraził Gabon! Obraził Kaszubów! – serwują nam co dzień rozrechotani od rana prezenterzy i zapraszani przez nich „eksperci”.

Na tej fali liczni odpasieni osobnicy w markowych garniturach zapewniali nas niedawno, że oni też robią zakupy w Biedronce. Teraz ci wczorajsi klienci dyskontów rzucili się deklarować, że w spisie powszechnym podadzą „narodowość śląską”, choć są skądinąd, ale „dla solidarności”. To już jest nie tylko do bólu groteskowe. To jest po prostu groźne. Są sprawy wymagające nieco więcej rozumu, niż tylko robić wszystko na przekór Kaczyńskiemu. Jeśli tego rozumu brak, to może lepiej się przymknąć.

Mądrze przeprowadzona regionalizacja państwa mogłaby je wzmocnić i
z perspektywy Warszawy nawet wskazane by było, żeby zamiast podatników z całej Polski dotowaniem śląskich kopalń obciążyć pana Gorzelika. Ale „naród śląski” istnieje tak samo jak naród mazowiecki czy kujawsko-pomorski. Agresywna retoryka separatystów może tylko stworzyć nowe problemy i zaognić stare – ale na pewno niczego nie rozwiąże. Tych, którzy rzucają się ich wspierać, aby tylko na złość Kaczyńskiemu, proszę – puknijcie się w głowy, póki czas.
 Ślązak
 Poniedziałek 04-04-2011

22842. 
Jak patrzę na ten kraj z perspektywy lokalnej i ogólnokrajowej, to aż nie chce mi się wierzyć, że ludzie znowu dali się nabrać na te ich obietnice Platformy Obywatelskiej. Przecież oni nic nie robią dla zwykłych ludzi, tylko dla swoich kolesi i siebie.
Weźmy takiego nowo wybranego burmistrza MiG Susz Pana Krzysztofa Pietrzykowskiego. Człowiek nie liczy się z tym, że zajmuje miejsce w szkole budowlance jako nauczyciel innym młodym po studiach, chcących zacząć nowy etap życia. Dla takich ludzi ważne jest aby odbierać dwie pensje, jako burmistrz i jako nauczyciel (o jego wiedzy na temat tego co uczy lepiej się nie wypowiadać).
Pan burmistrz Pietrzykowski często znika około dwie godziny wcześniej z pracy w Suszu żeby dojechać na lekcje do budowlanki w Iławie. Nie wiem czy aż tak mało obowiązków ma jako burmistrz czy jest nie zastąpiony w budowlance. Drogownictwa w budowlance uczy nie tylko Pietrzykowski [...], ale także dyrektor zarządu dróg powiatowych Pan Tatarek i Pan Lasowy także pracujący w zarządzie dróg.
No ale cóż Pan Starosta Rygielski dał prikaz stworzenia nowego kierunku w budowlance żeby sobie chłopcy dorobili trochę grosza. A młodzi po studiach niech zapisują się do urzędów pracy (tam kasy z dotacji do wzięcia jest aż 0 zł), niech czekają na swoją kolej, no albo zapiszą się do Platformy Obywatelskiej. [...]
 ponawiacz
 Niedziela 03-04-2011

22840. 
Szokująca książka – niepublikowane dowody zbrodni
Leszek Szymowski: „ZAMACH W SMOLEŃSKU”

Książka obnaża działania rosyjskiej prokuratury, które nie mają na celu
wyjaśnienia przyczyn katastrofy tupolewa, lecz uwiarygodnienie wersji
o błędzie pilotów. Przedstawia fakty, wypowiedzi osób związanych ze służbami specjalnymi, z lotnictwem (zwłaszcza wojskowym), świadkami wydarzeń.
Przedstawia również analizę przyczyn zamachu, zaniechania służb specjalnych, sposoby dezinformacji ze strony polskiego i rosyjskiego rządu, obu prokuratur i komisji śledczych.
W książce znajdziemy zeznania fizyka prof. Mirosława Dakowskiego, autorytetu na skalę światową (to on odkrył prawdziwe przyczyny katastrof radzieckich IŁ-ów w latach 80.).
Autorowi udaje się dotrzeć do oficera ABW, który widział przekazane przez amerykanów kopie zdjęć i nagrań z satelitów szpiegowskich NASA. Z tych materiałów wynika, że samolot wylądował na drzewach i w błocie w lesie niedaleko lotniska, trochę poobijany i pokiereszowany, ale wylądował. Zdjęcie zrobione chwilę później przedstawia wrak Tupolewa, którego fragmenty są już porozrzucane po wybuchu...
Szef ABW Krzysztof Bondaryk i premier Donald Tusk milczą na temat tych materiałów.
Amerykański wywiad twierdzi, że jeśli polski rząd postąpił w taki sposób, to mamy tu „zdradę interesów narodowych Polski i zdradę sojuszników z NATO, bo to oznacza, że rząd Tuska wspólnie z Rosją uczestniczy w matactwie i tuszuje ślady zabójstwa prezydenta i generałów państwa członka sojuszu NATO”.
Każde zdanie tej książki jest ważne i przybliża nas do wyjaśnienia zbrodni, dokonanej na najważniejszych, patriotycznych Obywatelach.

Co o tym Państwo sądzicie?

Autor: Leszek Szymowski, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarz śledczy i fotograf, publicysta (Agora, Gazeta Polska, Najwyższy Czas, Warszawska Gazeta, Wprost). Współpracownik telewizyjnej „Misji Specjalnej”. Od 10 kwietnia 2010 r. prowadzi dziennikarskie śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Tu można zamówić książkę przez internet:
http://www.warszawskagazeta.pl/component/contact/12-contacts/6-ksiazka
 Św. Oleksy
 Sobota 02-04-2011


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 101 102 103 ... 200 201 202 203 204 205 206 207 208 ... 294 295 296 ... 386 387 388 następna ] z 388



102762524



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.