Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

9521. 
Odnośnie wpisu numer: 9520

Kto to był? Rzuć nazwiskiem tego śmiałka, bo to ciekawe co piszesz. Czy on nadal mieszka w Iławie?
 zainteresowany
 Piątek 09-11-2007

9520. 
Musiało minąć 49 lat podległości i jeszcze.... 18 lat wolnej Polski, by oddano właściwy hołd pomordowanym oficerom w Katyniu, Miednoje, Charkowie i innych nieznanych miejscach kaźni.

Pojawił się w Belwederze w 2005 roku człowiek o nazwisku Lech Kaczyński, który nie tylko "wybiera przyszłość", ale i patrzy w przeszłość. Gdyby prezydentem był Donald Tusk, na Placu Piłsudskiego dziś (9 listopada) byłaby cisza.

W roku 1981 w iławskim dawnym IWCS-ie jeden z pracowników w zakładowym radiowęźle prezentował audycje na temat zbrodni katyńskiej. Wielu pracowników pierwszy raz o tym słyszało. 13 grudnia 1981 roku autor tych audycji został internowany.
 2000
 Piątek 09-11-2007

9518. 
Atamanie zaporoski Pawka Morozow:
Ty świnio, największa świnio Narodu Polskiego - zamilcz świnio na wieki. Taki jest wyrok na tych, co na Prezydenta i na Polskę plują.
Na nas, Polski obrońców.
 PIŁSUDCZYK
 Piątek 09-11-2007
Odp. 
Ponawiam swą prośbę porządkową do "pogromcy świń".
Oto gdy jesteś w formularzu wpisowym, miej też baczenie.
Wpisuj w okienko numer postu, do którego się odnosisz!
Ułatw życie moderatorom i innym użytkownikom forum.
 Modero Kuriero
 Piątek 09-11-2007

9517. 
Odnośnie wpisu numer: 9508

Do Benka (ogólnie).
Nie martw się tak mocno, może i dużo masz racji, chodzi tylko o to,
że PiS działał w stylu Cyryla i Metodego. Cyryl jak Cyryl, ale chodzi o METODY. Poza tym "przeżylismy Ruska, przeżyjemy i Tuska" jak mówi znany kpiarz. Życzmy mu jednak skcesów, dla kraju i rodaków. Pozdro.
 Benio
 Piątek 09-11-2007

9516. 
Brać Kozacka wyraża niezadowolenie cytując list Kozaków zaporoskich
do sułtana Mechmeda IV z roku 1675. Napisano w nim: w kontekście
tego co się dzieje w sprawie nominacji na premiera w kraju nad Wisłą.
Adresat: Lech K. - sułtan Kaczystanu.
"Ty szajtanie turecki, czarta przeklętego bracie i gamracie i samego Lucyfera sekretarzu! Jaki z ciebie, u licha, rycerz? Czort napaskudzi, a ty i twoje wojsko zeźre. Niegodzieneś mieć pod sobą braci chrześcijańskiej. Twojego wojska się nie lękamy w przygodzie, bić z tobą będziemy się na lądzie i na wodzie. Tyś kuchmistrz babiloński, macedoński kołodziej, jerozolimski beczkowar, kozi hycel aleksandryjski, Wielkiego i Małego Egiptu świniarz, świnia takoż ormiańska, sajdak tatarski, kat kamieniecki, obwieś podolski, samego diaska wnuk i wszego świata i zaświata pośmiewisko, a naszego Boga dureń, ryj kiernozi, kobyle podogonie, pies
z jatki, łeb niechrzczony, czort ci grzał przyrodzenie! Taki to od kozaków respons masz, bledzieńcze, nieluby jesteś wiernych chrześcijan macierzy. Daty nie znamy, jako że kalendarzów nie mamy, miesiąc na niebie, a rok piszą w księdze, dzień taki będzie u was jak i u nas, ty w rzyć za to pocałuj nas!"
 ataman zaporoski Pawka Morozow
 Dzikie Pola, Piątek 09-11-2007

9515. 
Zapraszam na forum o Prusach. Sporo akcentów lokalnych:
 Sever
 http://prusa.strefa.pl/forum/index.php
 Piątek 09-11-2007

9514. 
Odnośnie wpisu numer: 9508

Krzysztof Grabowski - pochodzący z Iławy biznesmen (sklepy z ciuchami
[...], ogólnie handel chińszczyzną)
 www
 Piątek 09-11-2007

9513. 
Odnośnie wpisu numer: 9511

Nareszcie DZIEDZIC Z CHROMAKOWA wyjasnia kwestię żydowską przy pomocy Notatek Kisiela.
Żyd w Polsce jest potrzeby gdyz przez setki lat od Kazimierza Wielkiego współtworzył naszą kulturę, wpisując się jako nacja pozytywnie w rozwój gospodarczy Państwa Polskiego. To mu trzeba oddać, jednak, jako żyd ma swoje za uchem, zreszto jak krnąbrny Polak. Rydzyk w Radio Maryja wydobył kwestie żydowską w Polsce na światło dzienne, niektore ciemne sprawy, ale nic więcej, co też przejaskrawiło spojrzenia Polaków na ich rolę w polityczną w naszym powojennym ustroju. Żydzi są nacją pracowitą, inteligentną, sprytną, potrafiącą dalekowzrocznie mysleć, oszczędną, gromadzącą kapitał i dlatego nie zawszę u nas, nie tylko zresztą, mają dobre opinie.
My Polacy powinniśmy do Żydów odnosić się z szacunkiem, bez urazy.
 Męczennik z Radyja
 Piątek 09-11-2007

9512. 
Odnośnie wpisu numer: 9497

Miło, że Kurier reaguje na wpisy czytelników, trochę się wyjaśniło o polityce (sic!) kadrowej w urzędzie w Suszu. Jeszcze pozostało kilka tematów owianych tajemnicą, chyba że robaki mnożyć się będą dalej...
 Jan Kes
 Czwartek 08-11-2007

9511. 
Odnośnie wpisu numer: 9503

Stefan Kisielewski "Dzienniki" 6 września 1969: "(...) Jakżeż ta Polska bez Żydów będzie wyglądać? A swoją drogą szlag mnie trochę na nich trafia - jak mnieli sytuację wyjątkową,uprzywilejowaną, to siedzieli, a teraz nie odpowiada im życie, które jest tu udziałem milionów ludzi. (...) Wyjechać chce podobno Staszewski, mój sąsiad, o którym było tyle szumu w marcu 1968. Jeden z twórców komunizmu w Polsce (...) w dodatku wiem, że tam na Zachodzie będzie rozrabiał i gadał, korzystając z tamtejszej wolności, a także z tamtejszej głupoty, jeśli chodzi o sprawy polskie. Zawiła to sytuacja. Ale znów powtarzam, że Polska bez Żydów zszarzeje jeszcze bardziej, choć grupa Żydów-komunistów narobiła tutaj głupstw i świństw, za co teraz wszyscy Żydzi pośrednio pokutują, co zresztą przepowiedziałem im kiedyś w rozmowie z Ważykiem dwadzieścia dwa lata temu. Mam już manię, że nikt nigdy nie słuchał moich przepowiedni, a przecież jednak one się sprawdzają! (...)".
 DZIEDZIC Z CHROMAKOWA
 Czwartek 08-11-2007

9510. 
Odnośnie wpisu numer: 9508

Benek, ty lekcje polskiego to miałeś w szkole? "Puki"? Albo "ściągnoł"? Takich słów nie ma w naszym języku pisanym. Wstyd.
 europejczyk
 Czwartek 08-11-2007

9509. 
Odnośnie wpisu numer: 9507

Tak jest!
Kurier musi zabrać się za inwigilację tej sprawy: obwodnicy północnej. Prosze powęszyć u źródeł (siedziba firmy SKANSKA ulokowana jest w IPB). O tym, że załatwiono środki, a nawet, ze prawie ruszyła budowa północnej nitkę obwodnicy czytalismy w obietnicach wyborczych Ptasznika. Podobne były obietnice Żylińskiego rok temu do sejmiku, a niedawno do sejmu. Zatem proszę państwa, ci panowie na tej samej szkapie kłusem posuwają... do władzy. Wczytajcie sie uważnie w programy tych panów z PO, a odpowiedź będzie jasna.
 bolo-tw
 Czwartek 08-11-2007

9508. 
Jestem ciekaw kto stoi za wykupieniem terenu po byłych drobiarskich. Myślę, że tam nic nie powstanie, to tylko kampania chyba Platformy, żeby zachować twarz w Iławie, że teraz będzie hotel z gwiazdkami i może z basenem. Jestem ciekaw czy naprawdę powstanie, jeżeli tak to gościu ma klasę, żeby tak wmoczyć pieniążki w Iławie ciekawe co to za gościu i kto go tu ściągnoł. Pewnie dostał niezły kredyt z Unii na rozbudowę hotelu, a teraz by się przydały autostrady i lotnisko, ale kto wie cuda bywają i Irlandia rozkwita, zatem czekamy na pierwsze fundamenty, nie na słówka, chyba, że za 5 latek odkupi ktoś działeczkę, na ale puki co Iława się rozwija i wybory też będą więc piszmy bajeczki nowe bo dzieci się znudziły i chcą jeszcze fotki przy obrazkach( może by tak jaki poseł stanoł obok tego biznesmena z Ciechanowa, myślę, że niedługo stanie jestem ciekaw który).
 Benek
 Czwartek 08-11-2007

9507. 
Odnośnie wpisu numer: 9505 9506

Odsyłam do uważnej, cotygodniowej lektury Kuriera papierowego.
Będziemy wracać do spraw, które już wielokrotnie poruszaliśmy.
Będziemy sprawdzać wasze wątpliwości i szukać odpowiedzi.
 Jarosław Synowiec

jarek@kurier-ilawski.pl
 Czwartek 08-11-2007

9506. 
Odnośnie wpisu numer: 9505

Niestety, nie ma jeszcze wykupionej ziemii od cytowanego, nomen omen - Ptasznika. Również znam właściciela, który ma działkę powyżej ulicy nad rzeką Iławką, na której przymierza sie do produkcji wiosennej w folii, od ktorego jeszcze nic nie wykupiono. Chyba że kłamie. Czyli są jakieś niedomówienia. Jest racja w tym, co ma ziemia po zakładach drobiarskich do budowy w innym miejscu obwodnicy. Skądinąd wiadomo, że sprawy
z obwodnicą są jeszcze dośc odległe. Kłamliwe są zapewnienia, że już budujemy. Iławy nie stać na wkład do budowy obwodnicy i przebudowy rond w centrum miasta. Gigantyczne zadlużenie zjada budżet.
 nick
 Czwartek 08-11-2007

9505. 
Odnośnie wpisu numer: 9504

Mam pytanie. Czy miasto ma już całość gruntów pod obwodnicę? Tzn. czy kupiło od pana Ptasznika (nie burmistrza) ziemię? Jak tak, to za ile? Co ma sprzedaż gruntu (po drobiarskich) do budowy obwodnicy? Suma z tej transakcji będzie dochodem własnym miasta w roku przyszłym, a nie dotacją celową. I na pewno nie będzie przeznaczona na obwodnicę. Poza tym jeszcze jej nie ma i najprawdopodobniej suma ta będzie rozłożona na raty. Więc w żaden sposób nie ma wpływu na budowę obwodnicy. Ale co ja tam wiem...
 wyborca
 Środa 07-11-2007

9504. 
Odnośnie wpisu numer: 9502

Gdyby szanowny dyskutant „nick” uważnie czytał relacje w „Kurierze” papierowym, to by wiedział, że – zgodnie z biurokratycznym klimatem procedur – wszystkie prace związane z budową drugiej części obwodnicy idą zgodnie z „najszybszym” możliwym scenariuszem.

Na przykład starostwo ogłaszało już na łamach „Kuriera” swoje informacje o prowadzeniu postępowań na udzielenie pozwoleń związanych ze sprawami geodezyjnymi i budowlanymi. Warto więc czytać ogłoszenia.

Akurat dokonuje się sprzedaż ziemi po starych zakładach drobiarskich,
z której to sprzedaży pieniądze będą wkładem własnym Urzędu Miasta
w Obwodnicę Północną, bo wkład własny to najważniejszy warunek w przypadku większościowych dofinansowań unijnych.

Co zaś się tyczy kosztów remontu (a przy okazji też przebudowy) ulicy Niepodległości, to śpieszę poinformować, że „większą większość” pokrywa Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad, gdyż jest to odcinek w ramach krajowej drogi numer 16.

Proponuję więc szanownemu dyskutantowi o wiele więcej uwagi podczas lektury, a jeśli nie, to proszę o rozważenie przyjęcia formuły zadawania pytań – bez zbędnego siania plotkarskich mydlin.

Powiedziałem co wiedziałem. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
 Jarosław Synowiec

jarek@kurier-ilawski.pl
 Środa 07-11-2007

9503. 
STEFAN KISIELEWSKI O RELACJACH POLSKO-ŻYDOWSKICH.
Wpis do "Dziennika" z dnia 18 sierpnia 1968 roku:
"(...) W naszym domu tutaj, jak się rozejrzeć,sporo jest Żydów, i to komunistów (Golde etc.). Widać ostatnia fala antysemityzmu nie wszystkich odstręczyła od komuny: jeszcze się łudzą, że odzyskają w niej znaczenie, nie rozumiejąc, że kto wiatr sieje,zbiera burzę, i że ciąży nad nimi kara boża za stworzenie komunizmu. Ale jak już się trafi Żyd głupi, to taki głupi, że aż hej! I potem się jeszcze dziwią, że za takiego jednego płaci stu. Są przecież narodem, a nie przyznają się do tego przed samymi sobą i dlatego okrutna odpowiedzialność zbiorowa tak ich potem zaskakuje i dziwi. Po wojnie mówiłem im tak: jeśli czujesz się Żydem, to jedź do Palestyny, a jeśli czujesz się Polakiem, to nie daj się używać do budowania sowieckiego komunizmu. Nigdy mnie nie słuchali - i oto skutki! Żal mi ich, choć głupich trudno żałować (...)".
 DZIEDZIC Z CHROMAKOWA
 Środa 07-11-2007

9502. 
Bardzo radzi bylibyśmy, aby podano koszt przebudowy ulic w centrum Iławy wraz z rondami, gdyż wydaje się horendalny.
Tymczasem ucichło z budową "obwodnicy północnej". I nie ogłoszono jeszcze nawet przetargu. Czyżby ronda w centrum były zamydleniem oczekiwań na obwodnicę? Tak słychać.
 nick
 Środa 07-11-2007

9501. 
Odnośnie wpisu numer: 9497

Dziękuje redaktorze za podjęcie tematu.
Odnośnie konkursu na stanowisko dyrektora CSiR, który wygrał pan Z. Kastrau, to i owszem było wymaganie o którym mówi burmistrz, ale było jeszcze inne - "nieposzlakowana opinia" - patrząc przez pryzmat odejścia pana Kastraua z PCPR czy też "afery tenisowej" ciężko się zgodzić ze spełnieniem tego wymagania, chyba że burmistrz J. Sadowski inaczej interpretuje fakty.
Co zaś do tego, że ktoś spełnił wymagania - to fakt, ale te wymagania są pisane "pod" konkretne osoby. Dlaczego wymaga się stażu w jednostce samorządowej i to rocznego, a nie w innej?
Proszę się przyjrzeć sprawie sądowej burmistrza, gdzie kolejne rozprawy od jakiegoś czasu dziwnym trafem są przekładane i się nie odbywają. Kolejna jest bodaj 16 listopada br.
 johan
 Środa 07-11-2007

9500. 
Odnośnie wpisu numer: 9496

Macie tam w Suszu takiego burmistrza, jakiego sobie wybraliście sami.
 Gonzo
 Środa 07-11-2007

9499. 
Odnośnie wpisu numer: 9498

Kto ty jesteś, może medyk mały, co ledwo egzaminy zaliczyłeś na Akademii Medycznej w Gdańsku, że masz pretensje do Pani Naszej Dyrektor? Pewno za mało ci placi? Nie wiesz co zrobić? Ucz się, zrob specjalizację, załóż gabinecik, a pieniążki same będą ci doktorku płynąć. Zaden ze "starych doktorków" nie narzeka, mają swoja kasę, pracują na 2 etacikach. Pojedź za granicę, to zobaczysz jak cię potraktują doktorki ze Szwecji, Kanady, Francji...
Dobry doktorek w Polsce również nieźle zarobi. Skoro wam tak źle w zawodzie, to dlaczego po 10-15 osób kandyduje na jedno miejsce w akademii? Tak sie składa, że mam dokładne rozeznanie jacy spośród kandydatów "pchają się" na medycynę. Baaaaaardzo przeciętni (60-80% lewusy i cwaniacy), którzy czynia to bez powołania (tak, tak - trzeba ostro powiedzieć o postawach kandydatów , ktorzy wybierają taki zawód), a liczą na kasę. Hańbę i degradację etosu zawodu lekarza gołym okiem widać po młodym pokoleniu medyków, nawet w Iławie. Tak to widać. Widac po odnoszeniu sie do pacjentów, do sposobu leczenia. Oczekujecie tylko na prywatyzację szpitali, jakby jedynie ona była panaceum na problemy zdrowia w Polsce. Tymczasem tylko 10% naszego "zdrowia" leży w waszych - nie da się ukryć - rękach, ważnych rękach, ale aż 50% zależy od nas pacjentów, czyli w odpowiednim zachowaniu zdrowia i profilaktyce.
 ESKULAP
 Środa 07-11-2007

9498. 
Apel do Kuriera!!!
Mam ogromna prosbe abyscie przyjzeli sie nowej pani Dyrektor Szpitala
w Iławie traktuje ona bowiem Szpital jak przysłowiowy "Folwark" i robi
co chce nie licząc się ze zdaniem innych a podejmowane decyzje prze pseudo Dyrektorke sa tragiczne i za jakis czas zrojnuja nasz Szpital. Panie Starosto - czy nie warto przyznac się do bledu i odwolac pania Dyrektor ratujac w ten sposob Nasz Szpital, tak przynajmiej wyjdzie
pan z tej blednej decyzji z twarza. Jak tak dalej pozostanie to Pseudo Dyrektorka oprocz meza niedlugo zatrudni pozostala swoja rodzine
i innych kolesi bez minimalnej znajomosci podstaw zarzadzania!!!
 Horhe
 Środa 07-11-2007

9497. 
Odnośnie wpisu numer: 9472 9490 9491 9493 9496

Podjęliśmy ten suski temat - zapraszam do bieżącego wydania Kuriera
na stronę 19. Będę wdzięczny za opinie na temat tego artykułu.
 Radosław Safianowski, redaktor naczelny

radek@kurier-ilawski.pl
 Środa 07-11-2007

9496. 
Odnośnie wpisu numer: 9472 9490 9491 9493

Jestem oszołomiony zdziwieniem mieszkańców Susza, że dzieją sie u nich takie rzeczy. Przecież to jest nic nowego - tak jest po prostu wszędzie. Czy to Iława, czy Lubawa, czy Susz. Jest tak, było i będzie - chyba że politykę zaczną uprawiać mądrzy, uczciwi ludzie, którzy tylko i wyłącznie własnymi rękoma doszli do czegoś i nie liczą na łatwą kaskę poprzez układziki...
Jest takie powiedzenie: koryto jest zawsze takie samo, tylko świnie się zmieniają... Czas aby zniknęły świnie i koryta...
Fakt - w Suszu, jak wszędzie, lądują pociotki, znajomki, spadachroniarze z "nieposzlakowaną opinią"... Co w tym jest najgorsze? Totalny brak kompetencji tych, którzy żerują na publicznej kasie... Z kolei ci uczciwi zajmują stanowiska podrzędne i dostają ochłapy... Dlaczego, bo są ludźmi, a nie świniami...
 iławski wyborca
 Wtorek 06-11-2007

9495. 
Odnośnie wpisu numer: 9494

Witamy pana z GCR w Suszu :-)
 drobny żuczek
 Wtorek 06-11-2007

9494. 
Odnośnie wpisu numer: 9490 9491 9493

Zlew na misia.
Psy i żuczki szczekają, karawana idzie dalej.
 azan
 Wtorek 06-11-2007

9493. 
Odnośnie wpisu numer: 9490 9491

ABC i Drobny żuczek, jestem za tym, by media prześwietliły wiele spraw
w suskim magistracie - choćby te o konkursach, o sprawach toczących się przeciwko burmistrzowi w sądach, o zasądzonych 500 tysiacach zł za nieprawidłowy przetarg na halę, o ziomkach z zarzutami, których ustawił
na ciepłych posadach.
Jeśli tą sprawą nie chcą (?) zająć się Kurierzy, proponuję poinformować prasę ogólnopolską. Może i my wtedy czegoś się dowiemy, bo tak rolę rzecznika burmistrza przejał on sam, tłumacząc się na sesjach Rady.
Nie wiem o kim piszecie, ale zostawiam tu swojego maila na wypadek próby stworzenia wspólnego donosu.
 johan

lucabrasil@gazeta.pl
 Wtorek 06-11-2007

9492. 
Ludzie!!! Bójta się Boga i Wójta.
 smarowóz
 Wtorek 06-11-2007

9491. 
Odnośnie wpisu numer: 9490

Hmmm... Zastanawia mnie jedynie fakt, że Kurier jeszcze nie zajął się tą sprawą. Jeżeli nasi lokalni redaktorzy prasy nie chcą ruszać tej sprawy
(z jakich przyczyn - nie wnikam), to może warto by tak zainteresować nią "Gazetę Wyborczą"? Bo to, co dzieje się w urzędzie w Suszu, to po prostu ludzkie pojęcie przechodzi.
 drobny żuczek
 Wtorek 06-11-2007

9490. 
Odnośnie wpisu numer: 9472

Szanowny Drobny Żuczku!!!
Ogłoszenia o naborze na wolne stanowiska (chociaż nazwać to powinni raczej naborem na już zaklepane stanowiska) w suskim magistracie to oczywiście czysta fikcja. Rację masz Żuczku szanowny - o tego Pana
też chodzi.
Ale nie dziwota - burmistrz [Sadowski] musi zaklepać sobie miejsce po kolejnych wyborach, bo sukcesu mu nie wróżę.
 ABC
 Wtorek 06-11-2007

9488. 
Odnośnie wpisu numer: 9486

Do "kaczki szpitalnej".
Ten pan zasługuje na eutanazję, a szczątki należy skremować.
 nick
 Wtorek 06-11-2007
Odp. 
Wpisuj w okienko numer postu, do którego się odnosisz!
Ułatw życie moderatorom i innym użytkownikom forum.
 moderator
 Wtorek 06-11-2007

9487. 
Odnośnie wpisu numer: 9471

BENEK! Czy przypadkiem ten "wasz" Marek Polański to nie emeryt?
Dlaczego nie lubisz emerytów? Przecie u was dużo mocherków ma
tyle lat, że ich ta formuła obejmuje.
 Jurek
 Wtorek 06-11-2007

9486. 
- Ten depresyjny facet powinien pójść na leczenie - tak o prezydencie Lechu Kaczyńskim mówi PIOTR TYMOCHOWICZ, specjalista wizerunku. Twierdzi co więcej, że u prezydenta mamy do czynienia ze skrajną depresją połączoną z paranoją i psychopatią. Natomiast Nelly Rokicie zaleca wycięcie płatów czołowych mózgu.
 kaczka szpitalna
 http://www.pardon.pl/artykul/2989/tymochowicz_lech_kaczyn...
 Wtorek 06-11-2007

9485. 
Odnośnie wpisu numer: 9479

Na najmłodszych prawników - asesorów - decydujący wpływ mają ich wcześniejsi patroni z aplikacji, wręcz to oni dyktują wyroki nawet wbrew oryginalnym dowodom. Zasady swoje, a życie w sądach - swoje. Sędzia jest zmuszony przepisami prawa do weryfikacji dowodów, a tego nie czyni. Sędzia jest zobowiązany przepisami prawa do wydania wyroku, sprawiedliwego wyroku, a nie według swobodnego „widzimisię”. Jeżeli strony nie mają równych szans przed sądem, to taki sąd absolutnie nie powinien nazywać się sądem reprezentującym majestat Najjaśniejszej Rzeczpospolitej.
A co powiedzieć o sądach, w których przez lata trwają wewnętrzne
zażarte, szokujące rozgrywki personalne? Co powiedzieć o sądach w których giną dokumenty z akt spraw? Na dodatek w sposób taki, że trzeba naprawdę specjalnych starań, by udowodnić, że tam były.
 Sokrates
 Wtorek 06-11-2007

9484. 
Odnośnie wpisu numer: 9476 9479 9480 9481

Nie ulega wątpliwości że sędziami muszą być najlepsi prawnicy, czyli najlepiej sprawdzeni.
Jak ma przebiegać selekcja? Z pewnością nie tak jak dziś, kiedy tak naprawdę nie ma żadnej konkurencji. Wszyscy z teorii są bardzo dobrzy. Na aplikację dostają się głównie dzieci prawników, które i tak dostaną na egzaminie "5", całej reszcie wystarczy dać "4" i już mogą zapomnieć o karierze. Asesurę jakoś kończą niemal wszyscy.
Prawdziwa weryfikacja mogłaby nastąpić dopiero gdyby porównało się praktyczne umiejętności asesorów.
Asesorzy nie mogą zastępować sędziów, ale czy dotyczy to wszystkich kompetencji? Jest ogromny zakres drobnych spraw, których rozstrzyganie tylko z takim przymrużeniem oka można nazwać sprawowaniem wymiaru sprawiedliwości, no bo czy potrzeba aż około 10 lat edukacji po to, by stwierdzić czyjąś winę w obsikania płotu, albo w tym, że ktoś nie oddał komuś na czas 100 zł...?
Wystarczy tylko spojrzeć jak to samo jest załatwione w innych krajach.
 prawnik 2
 Poniedziałek 05-11-2007

9483. 
Odnośnie wpisu numer: 9480

Szanowny Panie, czy zastanowił się Pan głębiej i przemyślał sobie co to znaczy niezawisłość? Prawdziwej - zresztą hipotetycznej - niezawisłości nie ma. Wszakże - to niepojęte - ale prawdziwa niezawisłość powinna być poza naszą zmysłowością. To, że działamy wolni od nacisków, jest tylko pozorną niezawisłością. Człowiek nigdy nie jest niezawisły. To, jak osądza, co sądzi w konkretnej sprawie - wynika tylko z jego głębi, jego personalistycznego odniesienia do idei nabytych z wiary lub przekazu kulturowego.
Niezawisłość - działanie zgodnie z własnym sumieniem. Kiedy działamy
wg własnego, zaznaczam, sumienia, to w tym momencie zostajemy jego niewolnikami, czyli jesteśmy zawiśli. Właściwie w momencie osądu powinniśmy być sumieniem narodu. A tu jest problem, nie zawsze sumienie narodu jest tożsame z sumieniem pojedynczego obywatela, w tym przypadku sędziego. Czyli, jeśli osądzą Pana niezawisłe, zakładamy, sądy, a wyrok będzie nie po pańskiej myśli, to co Pan o nich rzecze? Pewno, że są pod presją.
 owidiusz
 Poniedziałek 05-11-2007

9482. 
IŁAWA w złotej "16" Ogólnopolskiego Konkursu "Grunt na Medal 2007".
Teren inwestycyjny przy ul. Przemysłowej najlepszy w województwie.
 Piotr Ambroziak

pambroziak@um.ilawa.pl
 http://www.paiz.gov.pl/index/?id=afa299a4d1d8c52e75dd8a24...
 Poniedziałek 05-11-2007

9481. 
Odnośnie wpisu numer: 9479

Panie prawnik!
Do sądu idzie się po sprawiedliwość, a tej jest tym mniej, im mniej jest
prawdy obiektywnej w procesie. Strony oczekują rzetelnego procesu, a
nie jakiegoś popisu na sztuczki proceduralne, co - niestety! - ma coraz
częściej miejsce. Takie funkcjonowanie sądów przekłada się na fatalne
notowania prawników w opinii społecznej.
Nie ma, nie było i nie będzie apolitycznej prokuratury!!! Proszę to sobie
wybić z głowy. A dopóki nie będzie apolitycznej prokuratury, dopóty nie
ma szans na normalny wymiar sprawiedliwości. Koło jest zamknięte.
 Andrzej
 Poniedziałek 05-11-2007

9480. 
Odnośnie wpisu numer: 9479

NIEZAWISŁOŚĆ. Panaceum na mądrość i obiektywizm sądu. Zwłaszcza
tego, który nakazał aresztować nastolatka na 3 miesiące za podrobienie
legitymacji szkolnej, albo dziennikarzy niepoprawnych mediów za uparte
poszukiwanie Prawdy. Jeszcze niech ten niezawisły sąd każe aresztować
IPN za posiadanie w archiwach dokumentów na temat pracowników TVN.
NIEZAWISŁOŚĆ. Słowo-klucz, słowo-zaklęcie, słowo-tarcza. Tylko słowo.
 Jarosław Synowiec

jarek@kurier-ilawski.pl
 Poniedziałek 05-11-2007

9479. 
Odnośnie wpisu numer: 9476 9477

W procesie cywilnym obowiązuje zasada kontradyktoryjności, zgodnie
z którą sąd wcale nie ma obowązku dążyć do poznania (całej) prawdy obiektywnej. Sąd ma być niezawisły i nie angażować się w spór. Zatem
sąd ocenia tylko to, co strony same przedłożyły, ewentualnie o co same
zawnioskowały.
To właśnie na stronach procesu ciąży powinność udowodnienia swoich twierdzeń. Samo tylko twierdzenie - jako takie - nie jest przed sądem wystarczające, gdyż nie ma wartości dowodowej.
Jeżeli ktoś oszczędza na prawniku i samemu toczy spór, nie rozumiejąc
i nie znając procedury ani swoich swoich powinności procesowych, no to potem mówi się, że postępowanie uproszczone nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością.
Tak, do sądu idzie się po rozstrzygnięcie.
Sądy nie mają na wyposażeniu czarodzejskich kul a sędziowie zawodowo nie wróżą z fusów czy z kart Tarota, aby móc lepiej poznać prawdę. To strony muszą o tej prawdzie - takiej czy innej - opowiedzieć, a ponadto zgłoszone twierdzenia, z których wywodzą skutki prawne, udowodnić.
 prawnik
 Poniedziałek 05-11-2007

9478. 
Odnośnie wpisu numer: 9476

Twój pierwowzór takich pierdółek by nie napisał:
"(...) Często dzieją się istne prawnicze cuda (...)" - może jakieś konkrety!
Widzę, że prawienie o cudach coraz bardziej staje sie modne. POszli won.
 Azan
 Poniedziałek 05-11-2007

9477. 
Odnośnie wpisu numer: 9476

Zgadza się. W tym "uproszczonym" trybie rozpraw uproszczone jest
wszystko, łącznie z logiką i nazywaniem tego "orzekaniem", kosztem
jakości. Te uproszczenia powinni uchylić.
 RSC
 Poniedziałek 05-11-2007

9476. 
Ostatnio słychać narastający hałas, płynący ze środowisk sądowych o „potrzebie cofnięcia w sądownictwie szkodliwych zmian wprowadzonych przez PiS”.
Przykład z sali rozpraw. W sądach istnieją procesy uproszczone. Dotyczą rzekomo tylko błahych spraw. Jednak wyroki tam zapadające są czasami drastyczne. Na sali jest najczęściej tylko sędzia (asesor), protokolant i oskarżony. Często dzieją się istne prawnicze cuda. Bywa, że wyjaśnienia oskarżonego sędzia (albo asesor, czyli kandydat na sędziego) lekceważy dyktując do protokołu swoją wersję wydarzeń. Oskarżony zwraca uwagę, że mówił co innego, więc sąd karze go karą porządkową. Czy taką władzę sądowniczą należy szanować?
Nie dziwi zatem, że w rankingach zaufania społecznego wymiar takowej
„sprawiedliwości” plasuje się na szarym końcu.
 Sokrates
 Poniedziałek 05-11-2007

9475. 
Odnośnie wpisu numer: 9474

Odpowiedź Hawk-owi.
Nie ma obawy co do posunięć(wania) dyrektor. Ona wie co robi.
Rygielski dał jej "wolną rączkę", czyli pełne zaufanie.
 nick
 Poniedziałek 05-11-2007

9474. 
Odnośnie wpisu numer: 9470

Nowa Pani dyrektor dlaczego chce Pani zatrudnić w szpitalu w Iławie na kierowniczych stanowiskach ludzi, których zwolniono ze szpitala w Ostódzie (J. Kruszewski, M. Bilińska i Granz-Rypina), bo przez 6 lat nie potrafili zrobić dla szpitala tego co deklarowali na początku swych rządów w w/w szpitalu?
Czy tacy fachowcy są potrzebni w szpitalu w Iławie? Czy może spytać władze powiatu ostródzkiego o prawdziwe powody zwolnienia tych osób i zastanowić się przed zatrudnieniem ich na kierowniczych stanowiskach?
Jeżeli są aż tak świetnymi fachowcami, to dlaczego nie pracują dalej w Ostródzie? Dlaczego pozbyto się takich specjalistów? I dlaczego w Iławie mają rządzić szpitalem?
 Hawk
 Poniedziałek 05-11-2007

9473. 
Niektórzy, nawet zwolennicy PiS - tak mi orzekali - głosowali z rodzinami na Żylińskiego. Powód: ma chody w „układach” (które PiS tak zwalczał), doświadczony w sejmowym poruszaniu jako poseł i wie jak załatwiać sprawy dla Iławy.
Co państwo o takiej postawie sądzą? Czy takie zachowanie nie graniczy
z chorobą umysłową, którą nazywają schizofrenia?
 nick
 Niedziela 04-11-2007

9472. 
Odnośnie wpisu numer: 9431 9422

Ustawki w suskim urzędzie to "norma".
Pani/Panie "ABC", czy mowa tutaj o panu D.S.? :-)
Jak do tej pory na stronie urzędu "wisi" jedynie informacja o naborze na wolne stanowisko głównego księgowego w Centrum Sportu i Rekreacji :-)
 drobny żuczek
 Niedziela 04-11-2007

9471. 
Jak będzie źle to wasz poseł z Platformy wam pomoże. Wybierzcie go trzeci raz bo teraz to banany mają lecieć z drzew, a w Iławce ma płynąc mleko. Moje gratulacje z wyboru będziecie mieli lepiej na kartce a na codzień klepali biedę.
 Benek
 Niedziela 04-11-2007

9470. 
Odnośnie wpisu numer: 9641

Ja mocno trzymam kciuki za Panią dyrektor szpitala. Czas zrobić
porządek z personelem lekarskim, bo pielęgniarki są super, tylko
lekarze myślą, że w tym szpitalu nadal rządzi komuna.
 hajmak
 Niedziela 04-11-2007

9469. 
Odnośnie wpisu numer: 9463

Nie tylko prąd podrożeje. Od 1 listopada br. Spółdzielnia Mieszkaniowa
"Praca" w Iławie podnosi opłaty za centralne ogrzewanie i ciepłą wodę.
A podwyżki emerytur i rent podobno od marca przyszłego roku. A co
jeszcze w międzyczasie podrożało? Prawie wszystko, i to nie o 1,5 %
inflacji, ale o kilkanaście lub kilkadziesiąt procent.
 lecher
 Iława, Niedziela 04-11-2007

9468. 
Hasło kadencji Platformy Obywatelskiej w Iławie:
"ZARÓB W ANGLII, WYDAJ W IŁAWIE"
Uważam, iż pomysł właściwy.
Strategia katastrofalna.
 Męczennik z Radyja
 Niedziela 04-11-2007

9467. 
Odnośnie wpisu numer: 9461

Do Jimmego!
Nowa dyrektor szpitala z pustego nie naleje. Doktorków to ona nie ruszy
i zarobków nie odbierze. Jeśli Rygielski nie dołoży, a jemu Tusk, to nic szczególnego ta pani nie wymyśli.
 ESKULAP
 Niedziela 04-11-2007

9466. 
Odnośnie wpisu numer: 9461

Mam nadzieję, że babka wreszcie pomyśli o pielęgniarkach, bo to one
na razie są najbardziej pokrzywdzone!
 samsonite
 Niedziela 04-11-2007

9465. 
Odnośnie wpisu numer: 9463

WESOŁE ŻYCIE - UWAŻAJCIE!
Łotry, głupcy, oszuści, wszechwładni panowie,
Zasiadajcie do stołu! Rozkosze gotowe,
Tylko na was czekały.
Używajcie żywota, raz się tylko żyje!
Ten lud otumaniony, który żywcem gnije,
Do was należy cały.
Sprzedajcie państwo! Lasy wytnijcie, a ziemię
W pustynny piach przemieńcie. Niech rodzą kamienie!
Wasze nastały czasy!
A ręka niech wam nie drży! Niechaj śmiało kradnie
Nędzarzom wsi i miasta grosze ich ostatnie!
Bierzcie jak z własnej kasy!
Używajcie rozkoszy! Niech was to nie zraża,
Że na gnijącym wyrku rodzina nędzarza
Na śmierć głodową czeka!
Ojciec rękę wyciąga i o zmiłowanie
Żebrze, a biednej matce aż serce się łamie,
Że dziecko nie ma mleka.
(Wiktor Hugo)

POczekajcie - przekonacie się, że "młyny Pańskie mielą powoli, ale przednią mąkę"!!!.
 azan
 Sobota 03-11-2007

9464. 
Normalnie nie mogę ponoć jak Tusk wystartuje na prezydenta, Wałęsa ma zostać premierem. Normalnie chyba śnię. Weźcie do rządzenia jeszcze Mazowieckiego, postawcie obok Bartoszewskiego i przekształcie Platformę w partię pod nazwą Dziadziusie emerytowani rządzą Polska. Czasy średniowiecza, taki naiwny naród żeby coś takiego wybrał.
 Benek
 Sobota 03-11-2007

9463. 
No i mamy: Tusk będzie rządził z Wałęsami, to kochani wielka stagnacja dla kraju. Przypomnijcie sobie jak rządził Wałęsa była bieda w kraju i bezrobocie, teraz zanosi się na to samo. Prąd od stycznia w góre o 10% zobaczymy co jeszcze klaskać w dłonie i gratulować Platformie, niech nas sprzedadzą Irlandii bo tu już nic nie zdziałają. Jeżeli się mylę to proszę o wybaczenie internautów a jeżeli mówiłem prawdę to poprzyjcie mnie w następnych wyborach do sejmu, niech nie wygra czasami kolejny raz taki Żyliński czy Lisek z Gdańska, który mówi, że jest z Iławy korzeniami, to ja mu powiem, że jestem korzeniami z Warszamy to muszę wystarować w Warszawie może mnie wybiorą.
 Benek
 Sobota 03-11-2007

9462. 
Do Benka.
W celach poznawczych, samokształceniowych, polecam dzieje Stanisława Cat-Mackiewicza, kimkolwiek był on był, w kontekście "Polska a sprawa Niemiec, rola USA w powstaniu Unii Europejskiej i jej poprzedniczki" itd. Pozwoli ci trochę rozszerzyć horyznty myślowe i poglądy na dzisiejsze czasy, sytuację polityczną po II wojnie światowej i dzisiejsze losy rodaków skupionych w tzw. partiach i partyjkach na tle losów całego naszego narodu... Warto.
 Jan Kes
 Sobota 03-11-2007

9461. 
NOWA DYREKTOR SZPITALA
Mała babka z wielkimi jajami...!!! Może wreszcie ona zrobi porządek z tą sitwą w białych kitlach. Ludzie tam umierają, tynk leci ze ścian, śmierdzi kiszonką, a oni - paniska wielmożne - biorą bajońskie kwoty. Na ludzkiej krzywdzie!
 Jimmy
 Sobota 03-11-2007

9460. 
Odnośnie wpisu numer: 9452

Odnośnie Susza.
Nie dość, że wydał na halę 9 milionów PLN, to przetarg zrobiony został niewłaściwie a sąd pierwszej instancji przyznał rację przegranej firmie.
Nie można jak rozumiem państwo Kurierzy pociągnąć wątku suskiego?
 johan
 Sobota 03-11-2007

9459. 
SŁOWO O KRUS-ie.
Zapewne już za kilka miesięcy szum w sejmie będzie o reformie KRUS-u
(Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społeczneg). Wprowadzony został w drugim roku panowania Edwarda Gierka, 1972 rok. Wcześniej los chłopa zależał tylko od następców, którzy w zamian za "zapisaną" gospodarkę przekazywali rodzicom tzw. deputat w naturze ściśle określony na drodze sądowej. W skład deputatu mógły wchodzić np. ziemniaki, żyto, owies, warzywa w ściśle określonych ilościach.
Stefan Kisielewski w "Dziennikach" z lat 1968-80 pod datą 17 stycznia 1972 napisał: "Gierek odnowił i uzdrowił polską gospodarkę... Owszem, trochę ruchu jest... Na przykład wprowadzono bezpłatną opiekę lekarską dla wsi, ale nie zwiększono aparatu lekarskiego i funduszu dlań. Rezultat jak na razie,to wielki run na szpitale prowincjonalne,a przede wszystkim na stomatologów, jako że wszyscy ludzie ze wsi chcą mieć bezpłatne sztuczne zęby.Efekt jest,ale czy to wszystko wytrzyma? Skąd zdobyć pokrycie - oto główny problem dla Gierka."
To również problem dziś w 2007 roku dla nowej liberalno-chłopskiej ekipy. Wiadomo że 80 % funduszu emerytalnego pokrywa budżet państwa. Roczne składki do KRUS-u wynoszą tylko... 1000 zł bez względu na powierzchnię gospodarstwa.
 DZIEDZIC Z CHROMAKOWA
 Sobota 03-11-2007

9458. 
Ostatnie zameldowanie:
Stare Powązki, Brama I, Kwatera 100, Rząd 1, Mieszkanie numer 22.
 duch
 Sobota 03-11-2007

9457. 
ZATRZYMANE W SIECI

Stara prawda mówi, że po domysłach poznać durnia. No może ujmijmy
to eufemistycznie – nie „durnia”, ale „głupca”. Dodatkowo rozpoznać go
można także po kleconych na prawo i lewo „scenariuszach”, które mimo
że nigdy się nie ziściły bądź nie ziszczą – dają statystycznemu głupcowi
jakieś wytłumaczenie przypadków, z którymi się styka.

W odnośniku poniżej zapraszam do przeczytania felietonu.
 Leszek Olszewski
 http://www.kurier-ilawski.pl/news.php?id=1925&show=opinie
 Sobota 03-11-2007

9456. 
Jestem najlepszy w pingponga w Lubawie :-)
 Henio D.
 Lubawa, Sobota 03-11-2007

9455. 
Polska, jak podają źródła badawcze, posiada jedne z największych na
świecie źródeł geometralnych. Wydobywanie i koszt jest zróżnicowany.
Wiekszość polskich miast może być objętych programem gigantycznej
przebudowy. Wiadomo kto hamuje rozwój tego przedsiewzięcia: spółki
energetyczne, ktore zajmują sie dostarczaniem ciepła do mieszkań. Głównym jednak w tej sytuacji hamulcowym są spółki wydobywające surowce energetyczne.
Pierszym ośrodkiem, który "rzucił" się na geotermię było Zakopane. Ale ceny za ciepło ze źródeł głębinowych postawiono taaaakie, że większość odbiorców podziękowało i przeszło na hitoryczny sposób grzania, czyli na paleniska piecowe.
Przejście np. Iławy na ogrzewanie ekologiczne przyniosłoby zbyt wiele zamieszania i zakłócenia spokoju dostatniego życia na zajmowanych stanowiskach.
Komu z ludzi - np. emerytów - chciałoby się maczać w takiej robocie?
 nick
 Sobota 03-11-2007

9454. 
Odnośnie wpisu numer: 9450

Na cmentarzu przy ulicy Ostródzkiej [w Iławie] w latach 70-ch w ramach
"akcji porządkowych" usuwano niezwykle ładne pomniki poniemieckie...
Nie inaczej było w parku w centrum.
Ciekawe ile osób wie, że lejąc siki za kawiarenkami leją na czyjeś groby. Pod kostką brukową nadal leżą ludzkie kości, które codziennie depczemy. Pamiętam jak robotnicy wykonywali kiedyś wykop pod kable i wyciągali ogromne ilości kości ludzkich.
 Tadeusz
 Sobota 03-11-2007

9453. 
Iława nie chce geotermia, bo podobno za droga, a ojciec Rydzyk dostał już od skarbu państwa 12 mln zł na ten cel i chce jeszcze więcej.
 internauta
 Sobota 03-11-2007

9452. 
Odnośnie Susza.
Przyznanie burmistrzowi Rozalki to chyba kpina. Kiedy cała Europa
walczy o środki unijne, to wyróżnia sie go za 9 mln zł wydanych z
gminnych środków własnych, bez grosza z unii, na halę sportową.
Komuś w głowach się po[...]o.
 suszak
 Piątek 02-11-2007

9451. 
Japończycy sami uprawiają ryż, który jest droższy 7-krotnie od importowanego z Chin. Dlaczego? Dlatego, gdyż żywność jest strategicznym produktem każdego narodu. Im się opłaca, zaś polskim liberałom, sługusom kapitału obcego, nie! Oni mają jedną odpowiedź:
nie opłaca się!
 nick
 Piątek 02-11-2007

9450. 
ZA... DUSZKI.
NIESTETY Z UPŁYWEM CZASU I POSTĘPUJACEJ DEGRADACJI OBYCZAJÓW W POLSCE, NASZE POLSKIE ZADUSZKI JEDYNE W SWOISTYM KLIMACIE W EUROPIE ODEJDĄ W PRZESZŁOŚĆ. WINĄ OBARCZYĆ MOŻNA TYLKO POKOLENIE OSÓB STRSZYCH, NA KTORYCH LEŻY BEZPARDONOWA OBRONA ZWYCZAJÓW I PRZEKAZYWANIE NARODOWEGO DZIEDZICTWA. CZYMŻE JEST DEWASTACJA POMNIKÓW JAK NIE BARBARZYŃSTWEM? ŚMIERĆ NIE ISTNIEJE W ŚWIADOMOŚCI MŁODEGO POKOLENIA, JEST WYCZYSZCZONA ZE ŚWIADOMOŚCI. TAK WYCHOWUJĄ MEDIA. CELOWY ANTYHUMANIZM JEST ZASZCZEPIANY PRZEZ MATERIALISTYCZNE PODEJŚCIE DO ŚWIATA.
 nick
 Piątek 02-11-2007

9449. 
Najbardziej irytująca sytuacja tegorocznych Zaduszek.
Po zapadnięciu zmroku młodzież ostentacyjnie pstrykająca sobie fotki
nad grobami. Pozowanie, śmiechy, rozgardiasz, jarmark. A pstrykanie
z fleszem nadawało tej sytuacji temperaturę groteski i całkowicie psuło
w otoczeniu nekropolii nastrój zadumanego wieczoru... Ceni i półcieni...
Nikt ich słowem nie upomniał, nawet sąsiedzi.
 Maniche
 Piątek 02-11-2007

9448. 
POWRÓT
Na jezioro powróciło Prawo i Sprawiedliwość. Jest tego 11 sztuk, a przed wyborami było ze 300 - wiecej niż w sejmie.
Dobrze tu im jest, wody pełno, pełnia słońca, spokojnie suną po tafli wodnej. Na cholerę im ta ul. Wiejska?!
 DZIEDZIC Z CHROMAKOWA
 Piątek 02-11-2007

9447. 
Odnośnie wpisu numer: 9442

Czy to ten wóz spłonął w b. Jugosławii od słynnej butelki z benzyną?
Jeżeli tak, to faktycznie cacko :-)
 Czarnogórzec / przepalanka
 Czwartek 01-11-2007

9446. 
WRESZCIE DORWAŁEM SIĘ DO FORUM KURIERA. W BOJU POLITYCZNYM DZIELNIE STAWAŁEM, MODŁY NA MSZY ODPRAWIAŁEM, PRZED URNĄ WYBORCZĄ STAWAŁEM, NA PIS GŁOSOWAŁEM. JEŚLI PEOWIACY CHCĄ TO MOGĘ ICH PRZEPROSIĆ ZA TO, ŻE MOJA PRZEPONA, WĄTROBA
I JESZCZE COŚ TAM DZIAŁA. NO I ŻE DZIŚ Z CMENTARZA JESZCZE
Z TARCZĄ POWRÓCIŁEM. WIĘC JA ŻYJĘ I NA PIS RAZ JESZCZE ZAGŁOSUJĘ. AMEN!
 DZIEDZIC Z CHROMAKOWA
 Czwartek 01-11-2007

9445. 
Odnośnie wpisu numer: 9444

KOMU POLSKA ŚMIERDZI, TEMU ŁAJNO PACHNIE.
 nick
 Czwartek 01-11-2007

9444. 
Odnośnie wpisu numer: 9441

Pajacu, a jakże w Polsce możnaby nawet pomarańcze, figi, mandarynki, banany i winogrona hodować i na eksport wysyłać. Wystarczy "tylko" kilkanaśce kilometrów kwadratowych polskiej urodzajnej gleby zabudować szklaraniami i ogrzewać przez całą zimę, a będą rosły ich całe tony. Tylko że ich nikt od nas nie kupi, bo ich cena będzie 500 razy wyższa niż w Gruzji albo Hiszpanii, czy w Afryce, to jednak już takich mędrców jak Owidiusz nie interesuje, prawda?
"Ciemny lud" nie wszystko wszystko kupi proszę pana Owidiusza, co się zna na wszystkim.
 Biały Miś
 Czwartek 01-11-2007

9443. 
Odnośnie wpisu numer: 9441

Odpowiadam kto zarobił na takich, nie innych decyzjach (zaniechaniu rozwoju w Polsce pewnych gałęzi przemysłu). Wszyscy ci politycy, premierzy, ministrowie, nawet prezydenci byli, którzy otrzymali "łapówki"
- TAK! Formą spłaty długu przez obcy kapitał w było powierzenie im stanowisk w zachodnich instytucjach bardzo płatnych i sute nagrody za "wyprowadzenie Polski z zapaści gospodarczej i na prostą, czyli na kierunek globalizmu gospodarczego. Pomyślcie Polacy: KTO?
 Męczennik z Polski
 Czwartek 01-11-2007

9442. 
POLACY MAJĄ WIELKIE OSIĄGNIĘCIA TECHNICZNE.
Czy zdajecie sobie sprawę czym technicznie było RWD-5, działko 45 mm (90% celności, mały kaliber, ale niezwykle skuteczny w niszczeniu części metalowych), nie mówiąc już o powojennym BWP (bojowy wóz piechoty). Wóz, który na gąsienicach w polu osiągał 85-90 km/godz? Podczas misji pokojowej w dawnej Jugosławii wóz oblegany był przez oficerów USA, którzy zaskoczeni byli jakością techniczną (nie wyposażeniem zbrojnym) wozu.
 ADMIRAŁ
 Czwartek 01-11-2007

9441. 
Odnośnie wpisu numer: 9439

JEŚLI JA JESTEM PAJACEM - TO TY JESTEŚ OSTATNIM SZAMBEM RZECZYPOSPOLITEJ.
Jestem ciekaw czy ty byłeś na spotkaniu z ultra-liberałem Krzysztofem Bieleckim w Iławie w sali numer 106 Urzędu Miejskiego. Wówczas pewien hodowca owiec z gminy Lubawa zapytał: „Panie premierze, co z hodowlą owiec w Polsce?”. Odpowiedź: „Kochany! Australia ma do sprzedaży 30 tys. ton wełny (nadwyżki), a pan chce hodować owce!”. Nie ma bardziej kretyńskiej odpowiedzi niż ta. Czyli my Polacy mamy wszystko zamykać, likwidować gdyż świat już to wszystko produkuje, a my mamy kupować?! Jesteś kretynem w takim myśleniu.
To libertyńska ideologia spowodowała, że w Polsce zaprzestano produkcji samolotów, broni, samochodów osobowych oraz motocykli, którymi [tak!] interesowali nawet Japończycy (junak 4-suw, rewelacja lat 60-tych). To dzięki takim myślicielom jak ty i ten Bielecki, ultra-liberałom, zaniechano
w Polsce rozwoju przemysłu broni, motoryzacji, hutniczego i przemysłu lotniczego itp. Pozostaje pytanie zasadnicze: Za ile? Kto zarobił na tych decyzjach. My Polacy nie należymy do narodu potulnego i głupiego, jak
się wydaje.
Otumaniony naród wybrał PO. Naród pożałuje, ale tym bardziej potem ukarze za oszustwo.
 owidiusz
 Czwartek 01-11-2007

9440. 
Odnośnie wpisu numer: 9425

Popieram pana Benka w 200 procentach, choć mam dopiero 30 lat i z tamtego okresu mało pamiętam tylko z opowiadań.
Pieprzone młodziki wybrali Tuska, bo u nas moda "nie dasz w łape, nie załatwisz". Tylko niech pamiętają, że ich rodzice aby ich wychować musieli zmagać się z tym pier[...]nym systemem. Życzę tym biedniejszym co wybrali PO, aby w każdej dziedzinie życia trafiali na tych biorących w łape, bo jak PiS chciał z nimi zrobić porządek to NIE. Trzymajcie się razem, bo tak cieplej, bo PeOwcy napewno was nie ogrzeją!!!
 PiS-owa dama, lat 47
 Iława, Czwartek 01-11-2007

9439. 
Odnośnie wpisu numer: 9430

Pajacu podpisujący się Owidiusz, nie wystarczy podpisywać się imieniem mędrca, do tego jeszcze jego wiedza jest niezbędna.
PGR-y rozwalił podskakujący minister rolnictwa, były szef NSZZ Rolników Indywidualnych Gabriel Janowski z rządu Olszewskiego, bo mu one ideologoicznie i z założenia do nowej Polski nie pasowały.
 Biały Miś
 Czwartek 01-11-2007

9438. 
Odnośnie wpisu numer: 9437

Czy podszywając sie pod mój nick poczułeś sie lepiej?
Boli, że burmistrzem nie jest "menadżer"?
 suszak
 Środa 31-10-2007

9437. 
JESZCZE O SUSZU.
Wodociągi hodują robaki, brudna woda w Jakubowie, a dostały 500 tys. ulgi od burmistrza [Sadowskiego] i inne fory, chyba dla brata, na pewno przejedzą. Burmistrz na okrągło odpowiada radnym, a ci... Gratulujemy, reszta w Kurierze... Co rusz to absurd z Susza... Czas przyjrzeć się dokładniej.
 suszak
 Środa 31-10-2007

9436. 
Czy Kurier zajmie się sprawą kto uszył byle jakie mundurki?
 alibaba
 Środa 31-10-2007

9435. 
Z TUSKA PRAWDZIWY CHRZEŚCIJANIN. POMIMO WSPÓŁPRACY Z SB, TUSK KANDYDATA NA MINISTRA MICHAŁA BONI OBDARZA BEZGRANICZNĄ UFNOŚCIĄ.
 Męczennik z Radyja
 Środa 31-10-2007

9434. 
PROBLEMY TUSKA.
BONI - NASTĘPNY CO ZDRADĘ "SOLIDARNOŚCI" UKRYWAŁ.
Kiedy Tusk zaproponował stanowisko ministra panu Boni (minister pracy
w rzadzie Krzycha Bieleckiego) wyłazi szydło z siermieżnego wora - Boni współpraował z SB.
Boni był szantażowany, ponieważ przebywał i zamieszkiwał u bliskiej mu przyjaciółki na mieszkaniu, będąc w związku formalnym. W obawie przed skandalem wyjawia prawdę o życiu doczesnym, zdradzie małżeńskiej, zdradzie "Solidarności", zdradzie kolegów dla peerelowskiej SB.
 nick
 Środa 31-10-2007

9433. 
Odnośnie wpisu numer: 9432

Nikt nie rozlicza z obietnic przedwyborczych, gdyż wyborcy są masą bezmyślnych durniów.
 Żagiel
 Środa 31-10-2007

9432. 
Odnośnie wpisu numer: 9424

Brawo za przypomnienie obietnic Burmistrza Susza!!!
Panie Burmistrzu, a co obieca nam Pan nastepnym razem? Proponuje Stadion Narodowy - teraz jest to w modzie!:). Ciekawe gdzie by go Pan zlokalizował - może na pieknej błekitnej tafli jeziora:) no tak wtedy tą kładką co ma powstać wszyscy mieszkacy mogli by się dostać do tej wspaniałej inwestycji, która dałaby pracę tysiącom ludzi.
Mam nadzieję, że wyborcy rozliczą Pana z tych kłamstw w czasie kolejnych wyborów. No chyba, że znowu zatrudni Pan na umowe zlecenie pana L. i jego świtę, który za piwko będzie doprowadzał ludzi do lokali wyborczych - a wówczas sukces murowany.
 hh
 Środa 31-10-2007

9431. 
Odnośnie wpisu numer: 9422

Sznowny Panie/Pani Veritas!!!
Może i ma Pan/Pani rację co do fakt ustwiania konkursow w UMiG w Suszu, ale osoby które Pan/Pani wymienia nie dostana tych stanowisk. Pan Zdzisio zadbał o swego byłgo sąsiada, ktory to jeden ze stołków dostanie.
A co do wymianiania tych zawodów. Faktycznie postapil Pan/Pani nieroztropnie, ale słuszne wydaje się, iż na stanowiskach administracyjnych powinny zasiadać osoby wyszkolone - teoretycznie i praktycznie - w tym kierunku. Nie oznacza to oczywiście, że fryzjer, kosmetyczka czy górnik nie sprawdziliby sie ta takim stanowisku, ale nikt nie przyjąby prawnika czy ekononomisty do kopali, zakladu fryzjerskiego - wiecej większość z nas uznalaby to za objaw głupoty.
Nie dziwota że pan Burmistrz Jan (ktory przed wyborami kłaniał się Panom w pas, a Panie po rekach całował - teraz ludzi nie zauważa) rozgrywa to w ten a nie innyc sposób. Przecież gdzie on wróci gdy nie wybiora go w nastepnych wyborach. A tak to Kastrau czy Dawid coś załatwią.
 ABC
 Środa 31-10-2007

9430. 
W PYTANIU O POLSKĘ JUTRA - ODPOWIEDŹ: MINISTREM FINANSÓW zostanie JAN KRZYSZTOF BIELECKI (b. premier) - człowiek, który rozwalił PGR, nieważne, czy dobre, czy złe. Zapisał się w pamięci Polaków jako jeden z naokrutniejszych liberałów, w rękach którego prywatyzacja, to barbarzyńskie uwłaszczanie elit. Dla którego człowiek w rękach biznesu i kapitału jest przedmiotem. Obywatel Tusk daje mu szansę, by dzieła dokończyć. Przeciwnie do hasła w kampanii PO, migracja wzmoże się, lecz w kierunku angielskim.
 owidiusz
 Środa 31-10-2007

9429. 
Odnośnie wpisu numer: 9422

Tyka się osoby po inicjałach, a samemu podpisuje się "veritas".
Chyba coś nie tak. Poprosimy też o inicjały. A skoro nie ma się
odwagi, to może nie tykać innych?
 az
 Wtorek 30-10-2007

9428. 
Odnośnie wpisu numer: 9422

To niby, że osoby które wykonują zawody nie związane z administracją to już nic więcej nie mogą? A sklep mięsny albo kosmetyczka może być?
A może właśnie te osoby bardziej sprawdzałyby się w tym zawodzie?
A może mają lepsze kwalifikacje niż pozostali? A może życie, żeby nie być na garnuszku państwa, zmusiło ich do takiej pracy, jaka tylko znaleźli? Bardzo nieładnie "klasyfikować" osoby po tym, gdzie akurat pracują
i uważać, że są gorsze. Chyba ktoś ma bardzo wysokie mniemanie
o samym sobie.
 oburzony
 Wtorek 30-10-2007

9427. 
Odnośnie wpisu numer: 9423 9424

Psy szczekają - karawana idzie dalej, a dodatkowo bonusik w postaci powiedzenia: pocałujta w d... wójta.
 suszak
 Wtorek 30-10-2007

9426. 
BYLE DZIADYGA NIE MOŻE BYC TRENEREM W JEZIORAKU.
Zgodnie z § 2 Rozporządzenia Ministra Sportu z dnia 3 października 2006 roku w sprawie kwalifikacji lekarzy uprawnionych do wydawania zaświadczeń lekarskich, a także rodzaju niezbędnych badań lekarskich osób ubiegających się o przyznanie licencji zawodnika lub licencji trenera (Dz. U. Nr 189, poz. 1396), zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania określonej dyscypliny sportu oraz zaświadczenie lekarskie o zdolności do wykonywania obowiązków trenera wydaje lekarz specjalista w dziedzinie medycyny sportowej albo lekarz posiadający certyfikat w zakresie orzecznictwa sportowo-lekarskiego nadany przez Polskie Towarzystwo Medycyny Sportowej.
Osoba ubiegająca się o uzyskanie licencji trenera podlega ogólnemu badaniu lekarskiemu, badaniom specjalistycznym i diagnostycznym tj.
1) pomiary antropometryczne;
2) badanie ortopedyczne (na koślawość i platfusa);
3) przegląd stomatologiczny (na szczerabatość) ;
4) badanie elektrokardiograficzne;
5) badanie ogólne moczu z oceną mikroskopową osadu, odczyn opadania krwinek czerwonych, morfologię krwi obwodowej wraz ze wzorem odsetkowym;
6) oznaczenie stężenia glukozy we krwi, HDL, LDH
7) konsultację laryngologiczną;
8) konsultację okulistyczną (kurza ślepota);
9) badanie radiologiczne klatki piersiowej.
 trenerro
 Wtorek 30-10-2007

9425. 
No brawo mieszkańcy powiatu teraz walcie w łeb waszym włodarzom. Więc zacznijcie od Platformy bo ta gruszki obiecała na wierzbie. Rok rządzenia przez tę obiecującą dużo i wszyscy pójdą z torbami. Poleci Żylińki, Ptasznik, Rygielski - to Ci panowie ubzdurali sobie, że zdobędą Iławę w każdym calu, a ja im mówię wasz czas się kończy czeka was wielka przegrana i rozliczenie z waszych rządów, gdzie z Iławy zrobiliście wiochę, że nas wytykają palcami. Wiem co mówię jeżdże po świecie i śmieją się z Iławy, że mamy najsłabszą gospodarkę w warmińsko-mazurskim. Zagłosujcie jeszcze raz na tych samych ludzi, o nie przepraszam, słuchajcie, teraz do Iławy po głosy przyjdzie Jarosław Wałęsa, kolega Liska, głosujcie na nich zbudują wam lotnisko i drugą stocznię albo w ostateczności zorganizują wam wycieczkę, bo jeden ma biuro turystyczne a drugi będzie przewodnikiem. Podczas wycieczek będzie przechwalał tatusia co on dla Polski nie zrobił. Niech pooprowadza ich po stoczni i tam się chwali w obecności klasy robotniczej i opowie turystom jaki miód mają oni stoczniowcy a jak tatusiowi się żyje. Odpowiem wam wycieczka będzie po całym trójmieście, ale z daleka od stoczni bo tata nie zezwala na kontakty z klasą robotniczą. Oni to są inni ludzie po 80 roku, nie ta klasa zobaczcie za liberałów się uważają. Tak kochani świat się zmienia, masz nazwisko masz robotę, masz układy masz robotę, należysz do partii masz robotę. Pytanie zasadnicze do pana Wałęsy drogi Lechu co zmieniłeś w kraju od 1980 roku. Odpowiem Ci narobiłeś biedy, naprodukowałeś bezrobocia, karzesz się płaszczyć przed innymi narodami, no bo sprzatając ulice, zmywać naczynia czy nosić wory za granicą to ta Polska jaką sobie wymarzyłeś. Wiesz dobrze, że nie ale z nienawiści do braci Kaczyńskich przerwałeś odbudowę tożsamości narodowej. Pamiętaj górnicy, hutnicy stoczniowcy i katolicy odnajdą Cię. Zmykaj puki czas za granicę bo będzie ciepło w kraju. Drogi Lechu odpowiem Ci wolność Polski zawdzięczamy nie Tobie tylko naszemu kochanemu Papieżowi, a Ty próbujesz grać przed narodem. Pomódl się za Jana Pawła II I przeproś kościół boś taką krzywdę narodowi wyrządził tym swoim Tuskiem, że rozgrzeszenia w niebie nie dostaniesz.
 Benek
 Wtorek 30-10-2007

9424. 
Odnośnie wpisu numer: 9423

Fakt, Kurier zmiekl w swoich artykulach dotyczacych burmistrza Susza. Chyba po wyborach w 2006 roku to sie stalo, wystarczy w archiwum poczytac artykuly sprzed tamtych wyborow. Mozna powiedziec, ze nie cackaliscie sie z nim, teraz wyluzowaliscie.
Oprocz tego co pisali tu przedmowcy, proponuje tez zajac sie zakladem produkujacym puszki w Suszu, tak bardzo obiecywanym juz dwukrotnie przez burmistrza (zawsze przed wyborami), kiedys potarfiliscie zapytac
o trudne dla wladzy sprawy, wiec moze teraz tez warto.
 z Susza pisze
 Wtorek 30-10-2007

9423. 
Odnośnie wpisu numer: 9422

Potwierdzam co napisał poprzednik. Rodzina burmistrza w sekretariacie.
Pani S. też "po konkursie".
Jeszcze nurtująca mnie sprawa komunalki - na dyrektorskim stołku brat burmistrza, a niby w ekipie remontowej jego syn (o tej sprawie pisaliście w Kurierze). Tylko co to za ekipa skoro syn jeżdzi w godzinach pracy po cywilnemu volvo ojca? To nie jednarazowy przypadek.
W dalszym ciągu nawet z Kuriera nie można się dowiedzieć o sądowych postępowaniach toczonych przeciwko burmistrzowi, były zawiadomienia
do prokuratury na zastępcę pana Dawida... I nic, cisza w eterze...
 johan
 Wtorek 30-10-2007

9422. 
Szanowna redakcjo Kuriera!!! Chciałabym się odnieść do sprawy, która dotyczy osób startujących w konkursach na różnego rodzaju stanowiska w Urzędzie Miasta i Gminy w Suszu. To właśnie do tych osób chciałbym skierować swoj apel. Nie miejcie nadziei, że wygracie któryś z tych konkursów! Wszystkie karty są już rozdane!

Zdaję sobie sprawę, że ten tekst może wzbudzić liczne kontrowersje. Ale dlaczego? Przecież i tak wiadomo, że wszystko jest [...]. Jestem osobą która mogłaby wiele powiedzieć o [...] tych konkursów - chociaż każdy parcownik UMiG w Suszu świetnie o tym wie i mógłby opowiedzieć dużo ciekawych rzeczy. A oto parę przykładów.

Wybór na stanowisko dyrektora CSiR w Suszu - parę miesięcy wcześniej było wiadomo kto siądzie na tym stołku. Burmistrz Jan Sadowski pytany przez redaktorów Kuriera o to, kto zostanie szefem hali, odpowiadał, że rozstrzygnie o tym konkurs. I stało się tak! Tylko jest jedno male ale! Dlaczego wymagania zostały postawione na takim poziomie, że mógł je spełnić tylko jeden kandydat? Dlaczego wykształecnie i doświadczenie obecnego szefa, wówczas kandydata, było wręcz dopasowane do tych wymagań? Pewnie ZBIEG OKOLICZNOŚCI.

Drugi przykład. Stanowisko na referenta w CSiR W Suszu. Wymagania
postawiono na takim poziomie, że niewielu mogło je spełnić. Ale to nie
jest przeszkodą. W tym przypadku mimio iż kandydatka nie mogła się
wykazać takim doświdczeniem i tak została przyjęta... [...].

Ale to nie koniec. Nie wierzycie? W zeszłym tygodniu odbył się konkurs
na stanowiska w MOPS w Suszu. I choć nie ma jeszce wyników, powiem
Wam kto wygra - podam inicjały, bo nie chciałbym robić kłopotu tym
miłym Paniom - pierwsza to M.M., drugą wybrana zostanie J.D. Tak, tak!
Nie wierzycie? Sprawdzcie za parę dni wyniki na stronie UMiG w Suszu.

Takie postępowanie w UMiG w Suszu jest znane od dawien dawna. Na palcach jednej ręki możnaby policzyć osoby, ktore dostały tam pracę dlatego że były najlepsze. No ale może doświadzczenie w sprzedazy w sklepie spżywczym czy strzyżenie włosów bardzie się przyda na stanowisku administracyjnym niż wieloletnie doświadczenie czy wyższe wykształcenie. Brawo panie Janku!!! Brawo opanie Zdzisiu!!!

Nawiasem mówiąc, jak to jest, że nasz burmistrz Jan w takich sytuacjach staje się głuchy i ślepy? Ale to chyba domena naszej władzy, wszak przyklad idzie z góry.
 VERITAS
 Wtorek 30-10-2007

9421. 
Odnośnie wpisu numer: 9420

BENEK - BLASZANY BĘBENEK.
 bolo-tw
 Wtorek 30-10-2007

9420. 
Platforma sperzeda stadion dziesięciolecia w Warszawie jak nie będzie Warszawiaków. Od jutra zagrzmi w Warszawie i dadzą popalić tej judaszowej Platformie, że chce ubić interes na gruntach obecnego stadionu. Nie może być inaczej dla kasy oni zrobią wszystko nawet przyjdą takie Liski z Gdańska do Iławy po głosy, bo tam przecież Jarosław Wałęsa kandydował. Panie Wałęsa każdy zna pana taktykę na wylot, a jak nie zna to ja im uświadomię gdzie pan tak zmierza usilnie. Strajków, komuny już nie ma to nie musi pan agitować, zamiast reklamować Platformę niech pan odszuka swoich kolegów ze stoczni z 80 roku, może oni potrzebują pomocy, bo nie żyje im się tak jak panu. Pytam się z kim pan walczy nadal? Kwaśniewski już skapitulował, Kaczyńskich pan umiejętnie zwalcza. Chętnie by pan widział siebie na stanowisku premiera, a synalka na stanowisku Prezydenta, wtedy było by dobrze. Gorszych czasów nigdy nie było jak za pana rządów. Balcerowicz dokończył pana dzieło a teraz pan grzmi. Niech pan powie Polsce, że to pan jest winien całego zamnieszania. Lepera ulepili komuniści ale nastąpił jego koniec, ja się pytam czego pan dalej oczekuje. Niech pan broni interesów kraju a nie Platformy, bo Ci stoczniowcy przyjdą teraz po pana.
 Benek
 Poniedziałek 29-10-2007


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 156 157 158 ... 311 312 313 314 315 316 317 318 319 ... 349 350 351 ... 386 387 388 następna ] z 388



102913451



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.