Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Nie potrafi podnieść nawet pieniędzy
Strażak zginął na służbie
Dziewczynki opętane agresją
Animex próbuje wymusić własne „prawo”
Ze strachu narobił w spodnie
Prześwietlamy portfele władzy
Zawalczy o koronę najpiękniejszej
Odeszła kobieta z klasą
Śmierć pieszej po uderzeniu hulajnogą
Dzieci w paszczy krokodyla
Śmierć policjanta. Czy na pewno samobójstwo?
Samobójstwo policjanta na komendzie
Burmistrz Iławy bez wotum zaufania
Mapy sprzed stuleci
Dziewczyna z alpakami
Kiedy kupić węgiel?
Nowe oszustwo: sms do mamy
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Więcej...

Forum

22088. 
Odnośnie wpisu numer: 22076

On i cała reszta niby polityków lokalnych mają takie gadanie w d...e.
Bo liczy się tylko kasa.
A społeczeństwo to dla nich stado głupich baranów, którym trzeba tylko słodko popierdzieć przed wyborami, a później obsrać. I tyle w temacie.

Ps. Przepraszam za brzydkie słowa. Ale krew człowieka zalewa gdy się słyszy i czyta co wyprawiają ci wybrańcy ludu.
 xgrzesio
 Wtorek 11-01-2011

22087. 
Odnośnie wpisu numer: 22078

Nie powiesz mi, że za państwową służbę zdrowia nie płacisz. A składki, które co miesiąc odciągane są od pensji to co?
Pomyśl sobie, że co miesiąc płacisz sobie abonament, idziesz do lekarza kiedy chcesz nie płacąc nic więcej. Nie oszukujmy się, na specjalistyczny zabieg w szpitalu trzeba czekać. Pytanie tylko jak długo? Może czasem się komuś poszczęści i dożyje do tego czasu...
A dentysta? Buhaha, masz czas czekać? No chyba że jesteś masochistą i lubisz ból? Jak trzeba, to i tak się idzie prywatnie, bo lepiej robią, szybciej zrobią no i ból szybciej minie. Ufff.
Lekarze w szpitalach zazwyczaj są tam, bo muszą. Wniosek nasuwa się sam. Zostaniesz przyjęty ot tak - z musu. Nie mówię o wszystkich lekarzach, bo są i tacy, którym się chce, ale ilu ich jest? Ze świecą takich szukać.
A jak wyglądają przychodnie albo sale szpitalne? Pożal się Boże. Nie, stanowcze nie! Boli, to pójdę prywatnie tam, gdzie jest dobry lekarz, który się zna i wyleczy mnie, a nie wciśnie tonę leków, które nic nie pomogą.
Pójdę tam, gdzie zostanę przyjęty po ludzku, jak człowiek. Ba, zapłacę. Cóż... "Nic nad zdrowie ani lepszego, ani droższego" (cytat fraszki "Na zdrowie" Jana Kochanowskiego).
 rudy wiewi0r
 Wtorek 11-01-2011

22086. 
CZERWONA IŁAWO!
ZMIEŃ WRESZCIE BARWY NA PRAWICOWE!

Czy nie widzicie Polacy co się dzieje w Polsce i w Iławie! Już nawet za granicą śmieją się z obecnego rządu Tuska!
Kaczyński chce tego Pana i jego zespół odprawić na bocznicę polityczną! Czy to tak dużo? A wy wciąż traktujecie prezesa PiS jak naiwniaka
i wykolejeńca!
Ludzie czy musi być bardzo źle żeby większość Polaków zrozumiała co
się dzieje w Polsce! Gdzie są prawdziwi patrioci? Nikomu już nie zależy
na Polsce? Wszyscy mają wyjechać na zmywaki i budowy do Londynu,
Paryża czy Berlina?
 prawicowiec z powiatu iławskiego
 Wtorek 11-01-2011

22085. 
Odnośnie wpisu numer: 22078

WOŚP popierałem duchowo. Nie dałem nic, bo utrzymanie mercedesa, plebanii oraz gosposi dużo kosztuje, a dzieci i tak kocham.
 proboszcz
 Wtorek 11-01-2011

22084. 
Przewodniczący Roman Groszkowski. Tak przystojny i bijący na pierwszy rzut oka niespotykaną bystrością umysłu człowiek stoi aktualnie na czele Rady Miasta Iławy!
Inicjator czy wykonawca podwyższenia burmistrzowi Ptasznikowi pensji? Spisał się cukiereczek dla kornego uczniaka! [...] Czy świat (lokalny) oszalał?
Jak myślicie - on steruje czy nim sterują?
 szary
 Wtorek 11-01-2011

22083. 
Odnośnie wpisu numer: 22078

Takich bzdur dawno nie czytałem...
A propos szpitala: o tych długach coś tam słychać, ktoś coś przebąkuje,
ale tak naprawdę ile jest tego długu? Bo za czasów dyrektorek z Elbląga było to chyba około 2 mln zł. A teraz?
 Eskulapski
 Poniedziałek 10-01-2011

22080. 
Odnośnie wpisu numer: 22077

To jest ta sama "czarna groteska", której jedynym sukcesem było wprowadzenie w iławskim szpitalu cateringu w żywieniu chorych. Chorzy umierają nad zimną zupą, a ona znawczyni diety chorego człowieka powierzyła żywienie niespecjalistom.
Już widzę jak wyglądałby Rygielski na jej cateringu. Oczywiście "osiwiały
i wyleniały konus" (słowa Niesiołowskiego) zdechłby na diecie na stojąco.
 wstrętny PiSiora
 Poniedziałek 10-01-2011

22079. 
Odnośnie wpisu numer: 22075

Zastanawiająca jest sprawa zanieczyszczenia osiedli, przed sklepami, pod domami psimi odchodami. Jak można rozkładać ręce i zrzucać winę na brak kultury. Kulturę i właściwe zachowanie ludzi należy, jeśli nie rozumieją, wymuszać przez kary.

Od czego jest Straż Miejska - pytanie pierwsze! Jaki problem, by straż przeszła nawet po osiedlach i sprawdziła jak wyglądają, jaki jest porządek w obejściu sklepów spożywczych. Proszę np obejście wspólnoty przy ulicy Zielonej 72. Jaki problem wejść do sklepu i wlepić mandat za syf od petów i gówien przed sklepem i wokół bloków.

Od czego są zarządcy wspólnot - pytanie drugie! Natomiast zarządcy tylko umywają ręce i psie sprawy ich nie dotyczą? Nie mieszkańcy powinniśmy zwracać uwagę osobom, które mają psy w mieszkaniach o obowiązkach sprzątania. Dobrze wiemy kto ma psa, a także zarządcom jest wiadome. To oni powinni wymusić porządek jako administratorzy, to jest ich psi obowiązek. Ktoś niżej napisał, że brakuje Piłsudskiego. Ja powiem, że brakuje Hitlera.

Panie kom. Masica! Niech Pan wyśle swe straże gdzie ich powinność. Rozpocznijcie akcje wymuszania porządku. Albo fora za dwora!
 Ormowiec
 Poniedziałek 10-01-2011

22078. 
Odnośnie wpisu numer: 22064

Jerzy Owsiak z WOŚP lansuje wśród młodych władzę Platformy, która niszczy polską służbę zdrowia (publiczną, bo ta prywatna dla wybranych
z kasą jest okay). A jednocześnie tenże pan zbiera kasę żeby przykryć
tę polską biedę w ochronie zdrowia.
Co za ironia! Takie coś jest możliwe tylko w Kraju nad Wisłą!
 społecznik
 Poniedziałek 10-01-2011

22077. 
Odnośnie wpisu numer: 22048

Podobno Pani Gelert nie była taka zła. W końcu prowadzi od wielu lat duży szpital w Elblągu.
Ale nie, trzeba jednak było jej podziękować i przywieźć w teczce protegowaną PSL, specjalistkę od technologii żywienia, która wpędziła szpital w milionowe długi.
Jej nieudolność komentowana jest nawet w NFZ. O tym wszystkim doskonale wiedział zarząd powiatu na czele ze starostą Rygielskim.
I co z tego? Mają społeczeństwo głęboko w...
Teraz mają przed sobą 4 lata.
 świadomy wyborca
 Poniedziałek 10-01-2011

22076. 
Odnośnie wpisu numer: 22067

Panie Groszkowski! Chciałbym, żeby Pan wreszcie przestał wciskać ludziom tę belferską inteligencję i przestał być cynikiem, mówiąc o świetnym wyniku burmistrza Ptasznika!
Spójrzmy prawdzie w oczy. Jakie Pan burmistrz ma realne poparcie w społeczeństwie przy tak śmiesznie niskiej frekwencji wyborczej i przy faktycznym braku działalności opozycji w postaci PiS w Iławie, bo Pana Polańskiego traktować poważnie nie można i w najbliższym czasie musi czekać go za wyniki usunięcie z partii PiS lub zupełna marginalizacja. Dla niego nie ma już innej opcji.
Panie Groszkowski wynagrodzenia i poziom życia władza sobie podnosi (z publicznych pieniędzy oczywiste), jak wzrasta dzięki tej władzy poziom życia społeczeństwa, a czy realnie wzrósł poziom życia ogółu iławian za waszych czasów, bo wydaje się że sprawy idą dokładnie w odwrotnym kierunku!
I naprawdę Panie Groszkowski, żeby służyć społeczeństwu na poziomie miasta i powiatu nie trzeba występować pod szyldem partyjnym, no chyba że szyld ten oznacza dla Pana konkretne profity i jedyną drogę kariery. Ale to coś mówi nam o Panu.
Nawiasem mówiąc chciałbym rozpocząć tym wpisem dyskusję wśród społeczeństwa dotyczącą rażąco dużego uczestnictwa nauczycieli wśród władz lokalnych. Spójrzmy ilu nauczycieli (jedna grupa społeczna będąca tzw. budżetówką) piastuje ważne funkcje polityczne i decyduje
o finansach publicznych, budżecie, stanowiskach, inwestycjach itd. Uważam ten stan za bardzo niekorzystny. Czekam na Państwa opinie na ten temat.
 młody i zaniepokojony
 Poniedziałek 10-01-2011

22075. 
Odnośnie wpisu numer: 22071

Oj marszałka Piłsudskiego brakuje teraz w Nadwiślańskim Kraju, widząc co się tutaj dzieje... Naprawdę brakuje. Tylko gdzie byśmy zwieźli tych z PO i PSL, jak Berezy Kartuskiej już nie ma.
Może Pan Groszkowski, historyk z iławskiego LO, zaproponuje jakieś miejsce, w końcu też by się tam znalazł...
 były uczeń Żeromka
 Poniedziałek 10-01-2011

22074. 
Odnośnie wpisu numer: 22069

Jak nazwać osoby, które wychodzą z klatki, przespacerują 30 metrów na zaułek bloku, tam zbierają się ze swymi psiskami, które walą kał bez miary, jak nie prostakami.
Już mamy furę gnoju, jak we wsi za szopą i chlewnią 30 lat temu. Dziś mamy tam kulturę, którą zresztą wymusiła Unia, gdyż nie zatwierdziłby sanepid takiej chlewni, jako produkcyjnej żywiec do masarni. Natomiast w mieście wolno. To jest skandal, że władze miasta na ten temat milczą.
Mieszkańcy miasta też milczą, gdyż nie chcą się hołocie z lumpenploretariatu narażać.
Nawet lekarz, który podobnie ze swym psem tak postępuje, że nie widzi jak on wali gówno pod oknami mieszkańców bloku, chociaż ma dyplom medyka, to jego korzenie zanurzone są gównie.
Piszcie Państwo na forum w jakim bloku i jakiej klatce tacy mieszkają, nawet z ukrycia można go sfotografofać i wysłać na forum zdjęcie. Te bestie nas zagnoją.
 Pies Cywil
 Poniedziałek 10-01-2011

22073. 
Odnośnie wpisu numer: 22070

Ty nie manipuluj tekstem marksistowskim. Bądź przy swej wierze bez Kościoła, nie myl z budynkiem kościelnym.
Księży trzeba zmieniać. Niestety - wielu jest różnych. Wytrwać w wierze
jest niezwykle w dzisiejszych czasach trudno. Nawet tacy jak ty ludziom
mieszają w głowach. Jednak prawdziwy wyznawca chrystianizmu ma swój rozum i nikt go nie zmanipuluje. Takich jednak jest bardzo mało, tacy też nie żywią się byle pożywką, jaką ty podrzucasz, a TRWAJĄ przy swoim.
To nie znaczy, że są niepoczytalnymi, jakimi chciałbyś ich widzieć.
 Duch Święty
 Niedziela 09-01-2011

22071. 
Odnośnie wpisu numer: 22051

Przypominam, że w Iławie i powiecie iławskim żądzą dwa bratanki
z PO i SLD. Niczego dobrego to nie wróży [...]
 suszanin
 Niedziela 09-01-2011

22070. 
Ludzie! Kiedy wreszcie zrozumiecie, że prawdziwa wiara, jeśli ją macie lub jej potrzebujecie, jest w Was, a nie w księdzu, budynku kościoła, papieżu czy Watykanie?!
Zrozumcie też, że to, co się tak ładnie u nas nazywa "chrześcijańskie korzenie" wcale nimi nie jest, bo Europa powstała na podwalinach cywilizacji antycznej, a preferowany dziś w niemal całej Europie ustrój państwowy, demokracja, została stworzona właśnie w starożytnej Grecji. I to jest wartość.
Nawet polska, przez większą część swojej historii wcale nie była, jako społeczeństwo, specjalnie katolicka! Katolicyzm pojawił się jako ideologia przenikająca przez wszystkie warstwy społeczne dopiero w XIX wieku podczas zaborów, kiedy to sprytnie jezuici połączyli w swojej propagandzie hasła: katolik=Polak=wolność, po to żeby zdobyć wpływy nie tylko w warstwie przetrzebionej powstaniami i wojnami napoleońskimi szlachty i arystokracji, ale także w mieszczaństwie i chłopstwie stanowiących wtedy 90% społeczeństwa z majątkiem i siłą nabywczą - w wyniku przemian merkantylizmu znacznie już przekraczającą (łącznie) to czym dysponowały zubożone polskie "elity". a więc stanowiącej zasób potencjalnej kasy.
Kościół powinien poważnie zastanowić się nad swoim postępowaniem, ponieważ coraz więcej ludzi w Polsce widzi wyraźnie, że naprawdę kościół nie jest im do niczego potrzebny. Niewielki krok i nie będzie mentalnej niewoli!
Jako istota wierząca w Boga, dziękuję Mu za tego Leszka Olszewskiego piszącego felietony na łamach Kuriera. W ostatnim tekście mamy to czarno na białym jak działa Kościół w dzisiejszych czasach. Kler nie potrafi zrozumieć, że to nie Średniowiecze, że ludzie nie są ciemni i łatwi do sterowania. Takie listy to próba emocjonalnego szantażu.
 szary
 Niedziela 09-01-2011

22069. 
Odnośnie wpisu numer: 22041

Zupełnie zgadzam się, że Iława wygląda jak jedna wielka psia kloaka. Nie mogę się jednak zgodzić z opinią, że właścicielami psów, które obsrywają całe połacie naszego miasta są jedynie dewianci i przedstawiciele lumpenproletariatu.
No chyba że zaliczymy do tej grupy także luminarzy miejscowej służby zdrowia, których przedstawiciel posiadał jeszcze niedawno wyrośniętego pieska, który regularnie obsrywał trawnik przed blokiem. Właściciel udawał oczywiście, że tych aktów defekacji nie widzi, gdyż w tych momentach subtelnie odwracał wzrok. Ale i tak znaczący pakiecik gówna pozostawał na trawniku, później bawiły się tu dzieci.
Pytam: gdzie jest Straż Miejska, Sanepid, wydział ochrony środowiska ratusza?
A może radni, zamiast podejmować pospieszne decyzje o podwyżkach pensji pana burmistrza, zajęliby się tym śmierdzącym problemem patrolując ulice i trawniki miasta?
Pewnie mieszkańcy Iławy byliby im za to bardziej wdzięczni, niż za bezproduktywne przesiadywanie na posiedzeniach swej Wysokiej Rady i przegłosowywanie wszystkiego czego życzą sobie urzędnicy miejscy.
 iławianin
 Niedziela 09-01-2011

22068. 
Odnośnie wpisu numer: 22042

Od lat znowu ci sami etatowi "działacze".
Czytałem ostatnio listę inwestycji przewidzianych do realizacji przez
budżet miasta Iławy. Uderza z niej całkowity brak pomysłu.
 grom czy gnom
 Niedziela 09-01-2011

22067. 
Odnośnie wpisu numer: 22054

Ustawionym inicjatorem podwyżki pensji Ptasznikowi był przewodniczący Groszkowski.
Poraziła mnie nie tyle sama podwyżka, co sposób umotywowania jej przez przyszłego dyrektora LO - człowieka podobno inteligentnego. Motywacja nie była jednak na poziomie człowieka, który jest nauczycielem w LO, a koniunkturalisty i podlizywacza.
Głównym motywem tej podwyżki, według Pana Groszkowskiego, jest duża ilość głosów w wyborach jaką uzyskał Pan Ptasznik.
Nic ująć inteligencie z LO!
 profesor szkoły średniej
 Niedziela 09-01-2011

22066. 
Odnośnie wpisu numer: 22052

Myślę, że m.in. tędy wiedzie droga ku lepszej Polsce. Akcja dobroczynna, to nie powszechny pobór składek, czy się on komuś podoba, czy nie. Tutaj dajemy z ochoty - jeśli dajemy. Polska nie jest specjalnie znana z takich powszechnych akcji i zbiórek na rzecz potrzebującym. A WOŚP odbija sie echem na całym świecie i Polska jest znana z czegoś, co sama stworzyła i doskonale to robi. Dla mnie akcja pierwsza klasa.
 Eskulapski
 Niedziela 09-01-2011

22064. 
Odnośnie wpisu numer: 22052

Akcja WOŚP to wielki wstyd dla władzy. W żadnym europejskim kraju nie prowadzi się kwesty na rzecz zakupu sprzętu medycznego, bo ochrona zdrowia to sprawa państwa!
Kwesty prowadzi się na rzecz Afryki. U nas najchętniej PO przyłączyłaby się do żebraniny i odtrąbiła sukces. Nota bene w telewizji więcej się mówi o kweście niż np. 11 Listopada o święcie narodowym.
 oko
 Niedziela 09-01-2011

22063. 
Odnośnie wpisu numer: 22049

Na tę bandę różową PO, to potrzebne są nie media, a rewolta. Jeśli nie
przy urnach, to wyjście na ulicę. Ale z mądrym przywódcą, prawdziwym Polakiem, nie takim jak ten dureń ze stoczni.
Ma naród okazję już niedługo pokazać tym dupkom z PO stryczek przy urnie. Jednak oni znowu coś takiego wymyślą, że naród zmięknie.
 polityczny
 Niedziela 09-01-2011

22057. 
Odnośnie wpisu numer: 22048

A ja słyszałam, że na szpital idą Hordejukowa albo Gelertowa.
Same baby się pchają - to już niczego dobrego nie wróży.
 Mania, lat 63
 Sobota 08-01-2011

22056. 
Odnośnie wpisu numer: 22048

Czas na powroty. Swój to swój! Przecież muszą kobietę pocieszyć.
Niedługo podział łupów z tajnej prywatyzacji szpitala. Obca niewygodna.
 005-KW
 Sobota 08-01-2011

22054. 
Odnośnie wpisu numer: 22042

Czy ty jeszcze nie wiesz za co Ptaszkowi podwyższyli radni PO pensję? Jeszcze nie wiesz? To poczytaj w tygodniku. Za swoje funkcje w radzie
i pensje.

1). Przewodniczący Rady Miasta: Groszkowski 1733 zł netto
2). Zastępcy przewodniczącego: Bojko i Pankowski po 971 zł
3). Przewodniczący komisji: Harmaciński i Kabat po 971 zł
4). Zastępcy przewod. komisji: Chomik i Waruszewski po 700 zł
5). Przewodniczący Komisji Rewizyjnej: Sochacki 1250 zł.
6). Zastępca przewodniczącego KR: Żendarski 700 zł.

Ile czasu tygodniowo poświęca taki przewodniczący rady czy komisji? Przecież nie tyle co pracownik na etacie, a bierze tyle co on. Wszak
ma być dieta społecznika tylko rekompensatą za utracone zarobki podczas nieobecności w etatowej pracy.

Zastanówmy się nad wysiłkiem na stanowisku przewodniczącego Rady Miasta, Groszkowskiego, który niebawem będzie dyrektorem LO w Iławie. On powinien być w szkole, jej pilnować od rana do wieczora, a tymczasem będzie też przewodniczącym rady. Czyli co? Na stanowisku PRM poświeci oczami.

Przy takim nepotyzmie i sobiepaństwie - dokąd ta Polska zmierza?
 odnowiciel
 Sobota 08-01-2011

22053. 
Odnośnie wpisu numer: 22045

Jak to nie można dogadać sie pomiędzy gminą a starostwem w kwestii remontu drogi łącznie z budową ścieżki pieszej i rowerowej z jednej przecież strony z Iławy do Wikielca.
Zważywszy na słowa wójta Harmacińskiego, że "Wikielec jest sypialnią Iławy" wydawać się mogło, że w kwestii bezpieczeństwa mieszkańców należy tę drogę potraktować, choć to już wieś gminna Iława, jako drogę podmiejską Iławy. Jedna partia rządzi, ale głupota w głowach, bo jedni chcą drugich wydymać... No i tak macie mieszkańcy z miasta Iławy w
Wikielcu.
Polska jest jednym krajem póki nie zostanie jednym z województw Rosji. Dlatego u nas w Polsce mamy podział oświaty, dróg, szpitali, kolejnictwa, a powinno być JEDNO, jak JEDNA RODZINA.
 odnowiciel
 Sobota 08-01-2011

22052. 
6,1 miliardów zł (przybliżony przychód z podniesienia o około 1 procent składki zdrowotnej) nie równa się 40 milionom zł (przybliżony przychód
z jednej akcji WOŚP).
WOŚP przy takim porównaniu okazuje się "fajną zabawą", ale w żadnym wypadku realnym argumentem w debacie o zmianach i pomocy tym najbardziej potrzebującym - wykluczonym oraz chorym. Zwłaszcza, że
jest organizowana - niestety - pod patronatem wiernego ucznia Leszka
Balcerowicza.
Nie tędy jednak wiedzie droga ku lepszej i sprawiedliwszej Polsce! [...]
 kuzyn_nataszy
 Sobota 08-01-2011

22051. 
Odnośnie wpisu numer: 22044

A agitkę rozdawaną pt. "Powiat Iławski" czytał ktoś?
Kto widnieje w stopce redakcyjnej jako redaktor naczelny?
Roman Groszkowski.
 iławski
 Sobota 08-01-2011

22050. 
Iławianie! przecież te urzędy są dla nas! Dlaczego zmora milczenia pozwala wszystkim sprawom pokryć się kurzem! Czy nie można tego PO-pędzącego koła zatrzymać?

1). Doktor Wiesław Skrobot usunięty za "niewymierną" pracę w kwestii powołania Muzeum Regionalnego w Iławie. Ludzie! przecież to jedyny fachowiec w tej branży na naszym terenie! Wstyd już na całą Polskę! Tyle lat pracy i reanimacji projektu!

2). LOT, którego członkiem jest Miasto Iława, dostaje po dupie za dobrą robotę! Apel do wszystkich stowarzyszeń: uważajcie, bo gdy zaczniecie samodzielnie myśleć i działań to Wam skrzydła podetną!

3). Groszkowski przewodniczącym rady miasta, Lewandowski vice i co? Nikt nadal nie ma wpływu na decyzje w mieście? Lewandowski to prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Iławskiej i jako vice nie potrafi (nie może?) walczyć o Skrobota jako opiekuna projektu muzealnego?

4). Pamiętajcie, wyrządzone krzywdy wracają podwójnie! O biada wam! Hordejuk, Rygielski, Ptasznik! To tylko kwestia czasu.
 emerytka
 Sobota 08-01-2011

22049. 
Odnośnie wpisu numer: 22044

Roman Groszkowski to ma charyzmę... Waldemara Pawlaka.
Dyrektorami LO byli Panowie Hertel, Jaczynowski, Mądry. Już patrzenie
na nich wzbudzało respekt. A teraz Groszkowski - miś o bystrości misia.
Panie Jarosławie Synowiec, grzmij Pan póki czas!
 szary
 Sobota 08-01-2011

22048. 
Czy to prawda że Aleksandra Skubij ma objąć stanowisko dyrektora Szpitala Powiatowego w Iławie?! Mam nadzieję, że to żart.
 Eskulapski
 Sobota 08-01-2011

22047. 
Odnośnie wpisu numer: 21979

A co to ma być? Jakaś ksenofobiczna prowokacja, czy co to jest?
 misio
 Sobota 08-01-2011

22046. 
Odnośnie wpisu numer: 22044

Uczeń z gimnazjum, bo tego nie uczą, nie potrafi policzyć ile jego ojciec zarobi, kiedy wpłaci do banku 1000 zł na 3 procent na 3 miesiące.
Przecież tego nie trzeba nawet uczyć.
Bo na zdrowy zaznaczam mózg, 1000 zł to jest 100%, a 3 % to nie ma innej wersji jak 30 zł. Zatem 30 zł na rok. Jeśli w banku ojciec będzie trzymał 3 miesiące pieniądz, czyli przez ćwierć roku, to dostanie ćwierć z 30 zł. I tu nasz płód gimnazjalny [...] może mieć kłopot, bo co to znaczy "ćwiartka".
Kiedy ojciec zatłucze świnię na święta i podzieli się z sąsiadem na pół,
to mamy 2 połowy od ryja po ogon, jeno problem z rozcięciem ogonka.
Ale już ćwierć świni, to 2 ćwiartki. Te od przodu świni są nie takie same,
jak te od tylca, czyli u tępego z urodzenia gimnazjalistki jest kłopot.
 rzeźnik
 Piątek 07-01-2011

22045. 
Odnośnie wpisu numer: 22036

Prawda. Nie tylko droga między Wikielcem, a Karasiem jest w fatalnym stanie. Droga już od samej Iławy do Wikielca, to coś strasznego. Obraz nędzy i rozpaczy.
Droga oddaje w pełni obraz naszych władz powiatowych - jaki pan, taki kram... Należy się tylko dziwić, że jeszcze nie doszło tam do jakiegoś groźnego wypadku.
 czytelniczka
 Piątek 07-01-2011

22044. 
Odnośnie wpisu numer: 22039

...i ten niby taki grzeczny Groszkowski [PO] jako przewodniczący rady miasta ma aż 1780 zł na łapę dostawać za przytakiwanie burmistrzowi Ptasznikowi [PO].
Ten sam Groszkowski [PO] na dyrektora liceum z powołania starosty Rygielskiego [PO], bez konkursu...???!
Tak bezgłębnego dna i politycznego nepotyzmu, proszę obywateli, to
nawet za znienawidzonych rządów PZPR w Polsce nie było. Bo tamci
jednak miarkowali się w poczynaniach i decyzjach na stanowiska.
A dziś co mamy?
Pan nauczyciel Groszkowski nagle po wejściu do Rady Miasta z listy PO
nie tylko, że otrzymuje płatną funkcję przewodniczącego, to również stanowisko dyrektora LO. Kolejny z PO "czynnik społeczny", po Panu Lewandowskim.
Ten Groszkowski, niczym szczególnym w zawodzie nie wyróżniający się
poza służeniem wiodącej chwilowo partii PO i trzymaniem paluszka, dostępuje awansu.
Obecnie, bez wyraźnego opowiedzenia się po stronie PO, nikt nie ma szansy na stanowisko. Niedługi jest czas nepotyzmu, gdyż za wszelkie wypaczenia przyjdzie im słono zapłacić.
 komentator polityczny
 Piątek 07-01-2011

22043. 
Odnośnie wpisu numer: 22037

Ekonomista, a co ty myślałeś, że czym będziemy spłacać dług?
Czyżby podatkami płaconymi przez ludzi zatrudnionych w obiecanych nowych miejscach pracy? (tak z rozmachem tworzonych hehehehehe).
 ziom Podleśne
 Iława, Piątek 07-01-2011

22042. 
Odnośnie wpisu numer: 22038

Czytając Kuriera w artykule poświęconym działaniom Pana burmistrza
Włodzimierza Ptasznika w bieżących sprawach miasta - na konkretne pytania radnych odpowiadał zdawkowo, niefrasobliwie, niefachowo - jak
na inżyniera. Z odpowiedzi tych bije aż lekceważenie pytających i buta
ze strony Pana burmistrza.
Za co tyle pieniędzy podwyżki dostał, to w głowę zachodzę. Radni (ci,
co głosowali za podwyżką) na głowy upadli włażąc bez przysłowiowego mydła w miejsce gdzie plecy kończą swą szlachetną nazwę.
 autochton, lat 81
 Iława, Piątek 07-01-2011

22041. 
Mamy odwilż i kloakę. Psie odchody ukazują się nad rozpuszczający śnieg. Kloaki po psach przed budynkami, sklepami spożywczymi, na chodnikach - są widokiem zbydlęcenia iławskiego społeczeństwa.
Z jednej strony "tymczasowa miłość" do pieska, a z drugiej prawdziwe oblicze poszanowania środowiska. Kim są ludzie, którzy pozostawiają "po sobie" taką kloakę. Ludzie ze środowisk lumpenproletariatu, pary luźno dobrane, żyjące w blokach tymczasowo. Margines społeczny.
 powikłany
 Piątek 07-01-2011

22040. 
Odnośnie wpisu numer: 22025

"The Economist" nie zostawia suchej nitki na polskim rządzie. Oto cała prawda o polskiej gospodarce...

Z pozoru wszystko idzie po myśli rządu i zanosi się na to, że Donald Tusk będzie pierwszym premierem wybranym na dwie kadencje, ale różowa fasada skrywa to, co mniej atrakcyjne. Tygodnik wylicza: deficyt finansów publicznych na poziomie 7,9% PKB (w 2010 r.) jest 4-krotnie wyższy niż w 2007. Dług publiczny jest tylko nieznacznie poniżej konstytucyjnego progu 55 proc. PKB. Wygląda na to, że Ministerstwo Finansów wspiera złotego, by denominowany w polskiej walucie dług zagraniczny był możliwie najmniejszy.

"Wielu podatników nie widzi korzyści z hojnych wydatków rządu (choć rolnicy i policjanci wciąż korzystają z socjalistycznych przywilejów w postaci ulg podatkowych i wczesnej emerytury). Mimo pewnej poprawy, jak np. lepszych dróg i połączeń kolejowych z Warszawy, stan infrastruktury w wielu rejonach kraju jest tragiczny."

"Pretekstem do zaniechania działań ze strony rządu była w przeszłości groźba weta prezydenta Lecha Kaczyńskiego (...). Teraz, gdy prezydentem jest Bronisław Komorowski nowym usprawiedliwieniem dla bierności jest obawa, iż bolesne reformy byłyby wodą na młyn dla PiS."

"Ministrowie w rządzie Tuska wykazują niepokojącą tendencję do taplania się w drugoplanowych sprawach takich jak rozprawa z dopalaczami czy perspektywa nowego publicznego święta, zamiast skoncentrować się na poważnych reformach potrzebnych w administracji państwowej, finansach publicznych i na rynku pracy" - uważa "The Economist".
 mądry Polak po szkodzie
 Piątek 07-01-2011

22039. 
Odnośnie wpisu numer: 22037

Jaka znowu marionetka?
Roman Groszkowski nie dość, że przewodniczący Rady Miasta Iławy,
to jeszcze od lutego dyrektor LO. Żona Kinga - dyrektorka biblioteki.
Nieźle to wszystko sobie poukładali...
 Wojtek
 Piątek 07-01-2011

22038. 
Odnośnie wpisu numer: 22037

Otóż dowiadujemy się od Burmistrza Ptasznika w jaki sposób zamierza spłacać długi budżetu Iławy. Źródłem spłaty raty długu ma być kolejny zaciągnięty kredyt.
Zatem dług spłacany... długiem!
Dalej. W latach następnych deficyt miasta ma być zmniejszany dzięki
nadwyżkom operacyjnym (różnica pomiędzy dochodami a wydatkami bieżącymi). Dalej. Poprzez wpływy ze sprzedaży spółki "Energetyka Cieplna".
Zatem dług spłacany... długiem! I wyprzedażą majątku miasta.
 ekonomista
 Piątek 07-01-2011

22037. 
Odnośnie wpisu numer: 22024

Nic nie rozumiesz.
Leszek Olszewski nie zna się naturalnie na wszystkim, ale komentuje to,
co widzi [...]. A może zabolało cię poruszanie tematu pazerności księdza
z Rudzienic i nie mniejszej burmistrza Iławy?
[...] Chodniki w mieście nieodśnieżone, a Pan burmistrz Ptasznik ponad
20 tys. rocznie sobie dołożył.
Radny przewodniczący Roman Groszkowski mówi, że podwyżka była za to ile Ptasznik dostał głosów w I turze. Kwaśniewski dostał więcej w 2000 roku i podwyżki sobie nie dał. Teraz też wielu prezydentów w I turze powygrywało i nic - na kasę skoku nie ma. Ten Groszkowski to kolejna marionetka iławskiego PO!
 szemrany
 Piątek 07-01-2011

22036. 
Szanowna redakcjo - chciałbym zwrócić Waszą uwagę na sytuację na drogach powiatu iławskiego. To, co tam się wyrabia każdego dnia, jest
nie do opisania. No gdzie są drogowcy? Dlaczego między Karasiem i Wikielcem ledwo można się przedrzeć?
Dziś potłukłem miskę olejową [...], bo zahaczyłem o bryłę lodu ukrytą pod nieodgarniętym śniegiem. Proszę weźcie się za nich (drogowców), bo my szarzy obywatele tracimy już nadzieję...
 Wojtek d21
 Czwartek 06-01-2011

22031. 
Odnośnie wpisu numer: 22023

"Dzięki działaniom Platformy polska kolej przejdzie w ręce niemieckich spółek (...)"
Oby tak! Bo Niemcy jakoś nie narzekają na jakość swoich kolei!
 trzeźwy
 Czwartek 06-01-2011

22030. 
A ciekawi mnie - kto jest odpowiedzialny za koszmarną drogę z Iławy do Sampławy oraz za drogi w mieście Iławie? No na pewno nie władze miasta i powiatu, no bo nie one przecież!
A wystarczy pojeździć troszkę po okolicy i np. posłuchać na CB-RADIO
co kierowcy sądzą o tych odpowiedzialnych... Ale podobno kasy nie ma...
Ale na podwyżki do kieszeni jest?
No tak, władza może wszystko i wszystkich ma w d[...] oprócz siebie oczywiście...
 iławianin, lat 45
 Środa 05-01-2011

22029. 
Odnośnie wpisu numer: 22022

Widzisz zatem "autochtonie", że nasza władza oszczędza na wydatkach.
Woli, na ten przykład, swego podwórka nie odśnieżyć, by starczyło na
resztę miasta Iławy. To mi się podoba.
 Jędrek z ulicy Barskiej
 Środa 05-01-2011

22025. 
Odnośnie wpisu numer: 22023

PO działa jak w Matrixie.
Ludzie marzną godzinami na peronach, włażą do wagonów oknami, a minister Grabarczyk dostaje kwiatki. A mądrale z PSL (typu Kłopotek) głosują jak im faraońska mumia nakażę. Jak długo wytrzyma jeszcze
nasz naród? [...]
 oko
 Środa 05-01-2011

22024. 
Nie daję rady czytać tych felietonów najmądrzejszego na świecie Pana Leszka Olszewskiego.
On się na wszystkim zna. NA WSZYSTKIM. Mógł zatem startować na
urząd burmistrza Iławy, a może do sejmu niech startuje. [...]
 iławski
 Środa 05-01-2011

22023. 
Odnośnie wpisu numer: 22013

Pozostawienie ministra Grabarczyka jest kolejnym dowodem, że dzięki działaniom Platformy polska kolej przejdzie w ręce niemieckich spółek.
 Polak
 Środa 05-01-2011

22022. 
Najgorzej w Iławie odśnieżony jest chodnik przed ratuszem i szkołą nr 3
- bardzo trudno się chodzi na nieodgarniętym ciężkim sklejonym śniegu.
 autochton, lat 81
 Iława, Środa 05-01-2011

22021. 
Odnośnie wpisu numer: 22019

[...]
Wystawcie w następnych wyborach na fotel burmistrza Iławy tego swego Mazura lub Paluszewskiego, a forsa będzie bez dna.
I jeszcze jedno. Musicie mieć większość swoich radnych, proponuję do
rady wystawcie całą drużynę. My was poprzemy.
 Czaruś
 Środa 05-01-2011

22020. 
Odnośnie wpisu numer: 22013

Komu zależy, by te prawie nowe wagony stały bezużyteczne?
Acha, pewnie naszą kolej wykoleją? A wstawią zachodnią? O to chodzi?
Bo nie rozumiem.
To tak samo z pocztami na wsiach. Zlikwidować i już, a jakby kto się pytał, to tak i już! [...]
 wieśniara
 Środa 05-01-2011

22019. 
Odnośnie wpisu numer: 22012

"Nigdy samorząd lokalny nie będzie pomagał zawodowej piłce."

Piszesz bzdury. Oto 29 grudnia 2010 samorząd Żagania zdecydował się wspomóc II-ligowy (czyli też jak Jeziorak, lecz inna grupa) klub "Czarni"
kwotą 500 tys. zł. rocznie!
Władze Iławy skazują swój klub na niebyt. Panie Ptasznik popamiętamy!
Ja również gratuluję podwyższenia sobie pensji!
 oczytany
 Środa 05-01-2011

22016. 
Oto jak się robi w Iławie wyprzedaż w sklepie obuwniczym Deichmann w Galerii Jeziorak.
Buty kosztują 199 zł na codzień, ale na czas niby-wyprzedaży pojawia
się na nich cena aż 259 złotych, aby poinformować kłamliwie, że (!!!) w promocji niby zyskujemy upust 60 złotych, którego tak naprawdę nie ma
bo te buty cały czas kosztowały 199 złotych.
 czytelnik z buta
 Wtorek 04-01-2011

22014. 
Odnośnie wpisu numer: 22009

Dla mnie to śmieszne, że w tym towarzystwie, które poszło do Ratusza
był Pan Bączek.
W co Pan gra? W Suszu Pan obiecywał, że przyjdzie Tomasz Zakierski
jako grający trener, a teraz popiera Pan Tomka na tej samej funkcji w Jezioraku? Dla mnie to jakieś dziwne zagrywki, co by nie było, prezesie suskiej Unii. Pietrzykowskiemu obiecywał Pan to samo co Ptasznikowi i odwrotnie?
IKS stracił sponsora strategicznego już latem. Piłkarzom i trenerom nie płaci się kasy (obowiązek pracodawcy), a jak odchodzi trener, bo nie ma
na chleb, to jest zdrajcą. A prezes ruga publicznie piłkarzy gdy zwracają uwagę na nieprawidłowości w klubie.
Z czego piłkarze mają żyć? Życzę wszystkim piłkarzom wypłacalnych pracodawców i klubów na miarę ich talentu.
 Johan
 Wtorek 04-01-2011

22013. 
ZAGINIONE WAGONY

Kapitalny film [6 min.] ukazujący nieudolność betonu PKP IC.
Wszystkiego się spodziewałem w PKP, ale nie tego, że nowe wagony
stoją w krzakach, a na TLK jeździ rozsypujący się chłam. Takie są
efekty, gdy na kolei rządzą ekonomiści z politycznego nadania PO.
http://www.youtube.com/watch?v=QJTjQxkFiDg
 maszynista
 Wtorek 04-01-2011

22012. 
Odnośnie wpisu numer: 22009

Jak wiadomo radni Iławy nie zgodzili się na finansowanie zawodowej piłki nożnej w II lidze. I bardzo dobrze chłopaki!
Nigdy samorząd lokalny nie będzie pomagał zawodowej piłce. Zrozumcie barany z IKS-u. Jeśli nie, to pakujcie się razem z tym waszym prezesem
wielkim bufonem i dyrektorem, cwaniaczkiem - i wynoście poza Iławę.
O jakim wy mówicie "programie naprawczym"? To jest papier toaletowy. Zawieście go sobie w WC do podcierania...
Tomasz Zakierski? A kto to jest? Następnego sobie chcecie cwaniaczka podporządkować? Nowa klika? [...]
Dobrze zrobiliście Panowie radni iławscy, że popędziliście dziada na zbity pysk, by wam gumiakami dywanów nie deptał.
 Pies Nero
 Wtorek 04-01-2011

22010. 
Odnośnie wpisu numer: 21971

Drogi Panie kuzynie Nataszy.
Myślę, iż wpis Pana nie powinien być kierowany do obecnego burmistrza [Susza], gdyż to poprzednia władza oraz radni, którzy tak kurczowo trzymali się swoich stołków (co prawda część z nich przefarbowała się
i pozostała na następną kadencję) decydowali o projekcie budynku Centrum Zarządzania Kryzysowego i to ich powinno się za to rozliczyć,
że budynek ten nie spełnia wymogów i powoli nadawać się będzie do remontu (tak źle został wykonany).
Proszę rozliczyć poprzednią kadencję władzy za tak nietrafne decyzje.
 niezrzeszony
 Wtorek 04-01-2011

22009. 
Chciałby poruszyć kwestię trenera a raczej braku w IKS JEZIORAK.
Pan Jerzy Jastrzębowski? Ale to już było. On faktycznie nie jest jakimś nadzwyczajnym trenerem. Ci trenerzy, to stała lista trenerów z półki podobnych fryzjerowi, układnych na pewne okoliczności podbramkowe.
Panie Kazimierzu, dyrektorze! Błagam Pana!
Daj Pan szansę trenerowi Tomaszowi Wojewodzie. On ma już swoją wiedzę i doświadczenie. Niech się uczy. Kto lepszy jest Jeziorakowi potrzebny. Zostawcie tych wyjadaczy waszej kasy. Dajcie sobie spokój. Zapłaćcie chłopakowi jakieś pieniążki, nie muszą być duże, ale trwałe, żeby nie czekał miesiącami i niech poprowadzi drużynę pierwszą. Ale bądźcie poważni. Nie idźcie złą drogą. Drogą, która w Iławie nie sprawdzi się - drogą donikąd drugiej ligi.
Was nie stać na II ligę. Musicie nastawić się na pracę nad talentami, wyławianie uzdolnionych, by grali u nas do okresu juniora i, albo zostawali u nas, albo... odchodzili do wyższych klas. Przecież na tym klub może zarabiać, a bynajmniej utrzymywać się.
 Czaruś z IKS
 Wtorek 04-01-2011

22008. 
Odnośnie wpisu numer: 21981

Mafia iławska pięknie wpisuje się w krajowy teatr.
Sądzę, że Angelę Tuskovą i Bronę Komorovą bardziej zabolał Wojciech Cejrowski. Zobaczcie filmik pt. „Chłoptasie”.
Na moje oko właśnie ten odcinek programu programu „Warto Rozmawiać” Jana Pospieszalskiego był gwoździem do wyrzucenia go przez PO z anteny telewizji publicznej TVP.
U towarzyszy sowieckich nigdy nie ma ani rozgrzeszenia, ani wybaczenia.
http://www.youtube.com/watch?v=d3IH9opS1tc
 anty-bolszewik
 Poniedziałek 03-01-2011

22006. 
A pacjenci do prywatnego gabinetu szanownej Pani Szlesinger stoją ze swoimi choróbskami na korytarzu! Jak to możliwe? Gabinet jeżeli jest,
to w mieszkaniu, a nie na klatce schodowej...
 czary mary, lat 38
 Iława, Poniedziałek 03-01-2011

22004. 
Media mówią o jakimś kolejnym horrorze na PKP, tym razem narzekają
na ścisk.
Moja dygresja... Za komuny zawsze miałem miejsce siedzące na trasie Warszawa-Gdańsk. Może czasem były utrudnienia. Na przykład jechałem eszelonem w bydlęcych wagonach na ćwiczenia taktyczne z Morąga do Orzysza. Wówczas krystki wstawiali, węgiel rzucili na dechy i sie grzało ile weszło. Każdy z nas miał miejscówkę leżącą wyścielaną deką, a pod nią była wata zimno-odporna.
 suchar Z-1
 Poniedziałek 03-01-2011

22001. 
Mam wrażenie, że sprawę w [...] zamieciono pod dywan.
Zapytajcie dyrektora czy nauczyciel wuefu, Pan [...] nie powinien być
zawieszony za faszerowanie dzieci lekami? A co dyrektor zrobił w tej
sprawie? Strach dawać dzieci do takiej szkoły pod opiekę.
 [anonim]
 Poniedziałek 03-01-2011
Odp. 
Temat został sprawdzony, podejmiemy go dopiero wtedy, gdy
zawiadomisz w tej sprawie odpowiednie służby. Czekamy...
 moderator
 Poniedziałek 03-01-2011

22000. 
Odnośnie wpisu numer: 21999

A czego się spodziewaliście...?
Członkami PO są 80% dawni PZPR-owcy i komunistyczni karierowicze.
 Polak, lat 62
 Susz, Poniedziałek 03-01-2011

21999. 
Odnośnie wpisu numer: 21996

A ja wam powiem, że za kilka lat powiedzenie "był związany z PO..."
to będzie synonim obciachu. Niech się teraz jeden z drugim nad tym zastanowi i pomyśli.
 niePOprawny
 Poniedziałek 03-01-2011

21998. 
Odnośnie wpisu numer: 21996

Obywatel, obywatelskość - to godność i postawa, nie przymiotnik dopisywany do zaszłej epoki. Łyknięcie angielszczyzny powoduje czkawkę.
 lingwista
 Poniedziałek 03-01-2011

21996. 
Odnośnie wpisu numer: 21962

Ja nadal uważam, szanowny lingwisto, że zazdrość jest brzydką cechą charakteru i nie zmieniam zdania ani wyrazu szacunku wobec Pana dyr. Andrzeja Lewandowskiego. Mam do tego prawo.
By the way, a piszę ten zwrot do lingwisty. Byłam do tej pory pewna, że czasy stosowania słów typu - obywatelko, obywatelu - bezpowrotnie już minęły.
Przytoczę słowa przedwcześnie bardzo zmarłego reżysera Krzysztofa Kieślowskiego: "Mam nadzieję, że Polska jest już w środku Europy".
 Alfa
 Niedziela 02-01-2011

21995. 
Nareszcie Wiosna Ludów.
Jadąc przez kraj polski ceny paliwa, nie wszędzie, po 5.20-5.50 zł.
Jak za Jaroszewicza w 1976 roku. Za 1 $ można było kupić 15 litrów.
Dziś za dolara kupię jednego litra i pare kropel, czyli Don Tusk Polskę sprowadził poniżej Jaroszewicza, nie licząc jeszcze długów.
 zwolennik Łukaszenki
 Niedziela 02-01-2011

21993. 
Odnośnie wpisu numer: 21980

Nie będę grał roli radnego. Wystarczy, gdy będę aktywnym społecznie. Namawiam innych do tego.
Na najbliższą środę nie zdążę spisać swoich wrażeń z ostatniej sesji. Trochę czasu spędziłem z najbliższymi poza Iławą.
Liczenie długu, proste zajęcie: przyjmijmy zadłużenie na poziomie 57 mln
i rozliczmy je na 34 tys. mieszkańców Iławy. Przekonamy się wtedy, że wystarczy, by każdy z nas wyjął z kieszeni 1.676,47 i nic już nie zagrozi Iławie – nie ma żadnych długów.
Kończąc optymistycznie, pozostaje mi tylko jeszcze życzyć mieszkańcom naszej ładnej Iławy wiele radości w 2011 roku. Pozdrawiam.
 Henryk Witkowski
 Niedziela 02-01-2011

21992. 
Czy to prawda, że Pani, która przejęła Informację Turystyczną w Iławie
była na listach wyborczych PO lub Porozumienia Lokalnego (PO BIS)...?
I jeszcze jedno: czy ta Pani była przez lata związana z posłem Liskiem?
Kurierzy zbadajcie tą sprawę. [...] A LOT zapłacił cenę za Pana Wojtka
Janusza, zwolennika Pana Żylińskiego. Trzej Królowie nie mają litości!
 wumelek
 Niedziela 02-01-2011

21990. 
Odnośnie wpisu numer: 21980

Co się stanie wtedy kiedy banki ocenią, że Iława nie posiada zdolności kredytowych?
Istnieją dobre i złe długi. Kiedy kupuję samochód, który napędza mi zyski, to wydane tak pieniądze są "dobrym" długiem, ale kiedy kupuję Lexusa, a hotel jest słaby rynkowo, to mimo że stać mnie nominalnie na ten zakup, jest to "zły" dług.
Podobnie jest ze wszystkimi wydatkami konsumpcyjnymi - tyle że w większości przypadków skutki odczuwamy ze zwłoką. Jest takie dziwne zjawisko: im więcej zarabiam, tym więcej wydaję, a tym samym tym mniej mam.
Jak jest z Iławą? Czy burmistrz Ptasznik, specjalista rolnictwa, wespół z towarzyszami, wie o tym? A to tylko jest liźnięcie tematu. Gdy należało wstrzymać się z generowaniem zadłużenia Iławy. Wszak dług rodzi dług a zysk rodzi zysk.
Nie prośmy Ptasznika o pracę dla kogokolwiek. każdy musi o to zadbać sam. Jak to zacząć - przeczytajcie książki Napoleona Hilla. Dobrobyt zaczyna się od zmiany myślenia.
Spróbujmy jednak powstrzymać zarazę i nie pozwolić degradować miasta i jeszcze za to płacić.
W mojej ocenie Ptasznik jest wart od 2500 - 3500 tys. zł brutto na m-c. Może więcej jako wykładowca, ale jako burmistrz - nie. Zmniejszajmy płacę Ptasznikowi do takiej kwoty, jak wyżej. Zobaczymy, czy będzie pracował dla ukochanego miasta swojej żony.
To samo z wójtem Harmacińskim, nierobem, pozerem i balangowiczem. Pamiętajcie, za sukcesem tych ludzi stoją często harujący pracownicy urzędów, wiem co mówię.
 obywatel2
 Niedziela 02-01-2011

21988. 
Odnośnie wpisu numer: 21985

Ale czego Pan oczekuje? Jeszcze w lecie to i owszem można pospacerować po ulicach w mundurkach, ale w zimie chyba Pan zbyt wiele wymaga. Może to trzeba brać sprawy we własne ręce?
 Maja, lat 46
 Niedziela 02-01-2011

21987. 
Odnośnie wpisu numer: 21946

Przepraszam bardzo, Pani uwielbia krytykować ludzi a nawet Pani nie poda się kim jest, tylko wpisuje nick "dobrze poinformowana"? Niech sie Pani przedstawi a nie... Boi się Pani czegoś?
Znam moją mamę i wiem o tym, że nic takiego by nie zrobiła. A Pani jest chyba bardzo zazdrosna skoro takie rzeczy Pani pisze na forum. Życzę Pani żeby ktoś kiedyś Pani zepsuł opinie :) Może to Pani jest fałszywa, że tak lubi komuś, za przeproszeniem: obrabiać d[...].
Z poważaniem: córka Pani Danuty.
 Justyna Ćwiklińska

bessi6@wp.pl, lat 30
  11638955
 Iława, Niedziela 02-01-2011

21986. 
Odnośnie wpisu numer: 21984

Moherowa powiedz ino, kto zacz należy do rezerwy kadrowej w LO?
Kiedyś, za komuny faktycznie była tzw. rezerwa kadrowa w każdym zakładzie, w tym i w szkołach. Ona była szkolona politycznie, przeważnie kończyli WUML (Wieczorowy Uniwersytet Marksistowsko-Leninowski) przy Komitecie Powiatowym PZPR.
Czyżby nowi co Polską rządzą, też takie kadry przygotowywali? Jeśli chcą zachować władzę na dłuższy czas, to nie mają wyboru.
 moherowy szalik
 Niedziela 02-01-2011

21985. 
W Sylwestra na ulicy już za dnia panowało bezhołowie - odpalano race gdzie popadło. Jedna z rac uderzyła we mnie, ale nic mi nie było. Kiedy powiedziałem tym co odpalali, że tu nie wolno, bo to chodnik i ulica, to odpowiedzieli mi, że na księżyc nie pójdą.
Na policję [w Iławie] nie dzwoniłem, bo miałbym problem, musiałbym się długo tłumaczyć, jak do tego doszło i który z tych baranów (było ich może pięć osób) odpalał racę. Bez udowodnienia kto odpalał i wskazania palcem, nie miałem szans na obronę. Nawet gdybym pokazał który z nich to zrobił, to musiałbym udowodnić i wskazać świadka. Dlatego na policję nie dzwoniłem, bo obywatel poszkodowany nie ma w tym kraju żadnych szans z bandytyzmem na ulicy, a policja jest bezradna.
[...] Czy wreszcie w Polsce zapanuje prawo, porządek, a obywatel odczuwał będzie, że jest pod ochroną?
 powracający ze spaceru
 Sobota 01-01-2011

21984. 
Odnośnie wpisu numer: 21962

Myślałam, że już długo żyję na tym naszym polskim świecie i nic mnie nie zdziwi. Staram się nie zwracać uwagi na nasze polskie koteryjno-partyjne bagno, ale ostatnio zasłyszany całkiem logiczny wywód znowu zabił we mnie resztki nadziei na odrobinę bezinteresowności w działaniu "naszych" lokalnych władz.
Otóż mamy tego nowego zastępcę burmistrza aby mogła być nowa wice dyrektor LO, a po roku - dyrektorem. Jeśli to prawda i w tak oczywisty sposób pokazuje się dbałość o poziom kiedyś elitarnego liceum, to nie ma szans dla Polski. Taką będziemy mieli Ojczyznę, jakie naszych dzieci chowanie i wykształcenie.
 polski moher
 Sobota 01-01-2011

21982. 
Odnośnie wpisu numer: 21946

Pani "dobrze poinformowana" ma najwyraźniej złe informacje dotyczące mojej osoby.
Osobie, która to pisała najwyraźniej zazdrość uderzyła do głowy widząc,
że reprezentuję się o niebo lepiej niż ona.
Dokładnie wypełniałam obowiązki komisji wyborczej i z rzetelnością liczyłam głosy wyborców do rana, za co otrzymałam wynagrodzenie.
 Danuta Ćwiklińska
 Piątek 31-12-2010

21981. 
„KTO SIĘ BOI AGENTA TOMKA”

Zobaczcie filmik: ten właśnie ten odcinek programu „Warto Rozmawiać” autorstwa Pana Jana Pospieszalskiego był gwoździem do wyrzucenia go
przez PO z anteny telewizji publicznej TVP.

http://www.tvp.pl/publicystyka/tematyka-spoleczna/warto-rozmawiac/wideo/kto-sie-boi-agenta-tomka-08122010/3374203

Gościem programu jest były agent CBA Tomasz Kaczmarek – słynny „agent Tomek”. O walce z korupcją dyskutują: Mariusz Kamiński (były szef CBA), Bartosz Arłukowicz (SLD, komisja śledcza ds. afery hazardowej) i Jerzy Jachowicz (dziennikarz śledczy).
 skaner
 Piątek 31-12-2010

21980. 
SZANOWNY PANIE HENRYKU WITKOWSKI!
Prosimy nadal grać rolę radnego. Jest Pan wolnym strzelcem i może pan nawet opozycje (pseudo) punktować. Bynajmniej dowiedzieliśmy się, że Iława zadłużona jest na 57 milionów złotych. Czy to jest dużo, jaka kwota na mieszkańca, jak się to ma do innych miast. Proszę nam napisać na jaki to jest procent, na ile lat dług do spłacenia.
Ponadto jest prośba w jaki sposób ten dług miasto spłaci, czyli co musi być podwyższone, jakie podatki i kogo to dotyczy, jakich właścicieli, jakie dochody. Niech pan to nam dokładnie opisze. Ludzie w ogóle nie zdają sobie sprawy kto będzie spłacał ten dług. Oni myślą, ze to jest sprawa Ratusza i kropka.
Proszę odnieść się do rozmiaru inwestycji w Iławie, czy można było pewne z nich wybudować taniej. [...]
 inżynier budowy dróg i mostów
 Piątek 31-12-2010

21979. 
Serdeczne życzenia na nowy rok 2011 dla mojego kamrata z Iławy
Włodzimierza Lwa Ptasznika (dla innowierców: Ptasznyk).
Wszak chyba nie wszyscy wiedzą, że miastem Waszym iławskim włada
z krwi i kości nasz ukraiński ziomek. Niech żyje Wolna Ukraina!
 Ostap z Górowa Iławeckiego
 Piątek 31-12-2010

21978. 
Odnośnie wpisu numer: 21977

Na co tu dyskutować... I tak ponad [...] jest za tą bandą.
Kraj musi cały stanąć - jak za komuny. Tylko wtedy ta banda picerów upadnie. Faktycznie takiego rządu to jeszcze nie przerabialiśmy w PL.
Idą w zaparte, jakby nic się nie stało.
 swój
 Piątek 31-12-2010

21977. 
Picuś-glancuś Tusk i jego drogi...

Jeszcze dziś stoją w całym kraju bilbordy niezmienione z wypicowanym gładziuśkim Tuskiem i obietnicą, która sama w sobie obraża inteligencję wyborcy, że nie będzie on robić polityki, tylko budować.

Zaledwie miesiąc minął od stanowczej zapowiedzi tegoż premiera Tuska, że "choć trzeba znacząco ograniczyć budżet przeznaczony na drogi, to budowa nowych dróg i autostrad w żaden sposób na tym nie ucierpi".

No i, jak od razu spodziewał się każdy, kto ma mózg nieco większy od leminga - teraz okazuje się, że jednak ucierpi. Konkretnie ucierpi tak, że rząd skasował wszystkie 45 przetargów na nowe odcinki dróg i autostrad, które były jeszcze w takim stadium, że można je było zgodnie z skasować łatwo i bez narażania się na odszkodowania.

Jest to kwintesencja panowania polityka, który z każdym kolejnym miesiącem utrzymywania się u władzy okazuje się coraz bardziej beznadziejnym picerem i przysparza Polsce coraz większych szkód.

PROSZĘ O DYSKUSJĘ NA FORUM KURIERA.
 kierowca TIRa
 Piątek 31-12-2010

21976. 
Odnośnie wpisu numer: 21972

Szanowna Iławianko! No i jesteśmy w domu.
Poruszony problem dotyczy co najmniej 20% policjantów. Niestety, ich postawy i zachowania nie są przykładem demoralizacji. Gdyby jeszcze dotyczyło takie zachowanie zwykłego prostaczka, bez studiów, takiego po zawie, krawędziowego z ulicy i chodnika, ale czasem dotyczy bardzo ważnych u nas funkcjonariuszy.
A na służbie taki to inaczej zachowuje się...? Udawanie, że "nie widzę" należy do częstych zachowań.
 ormowiec
 Piątek 31-12-2010

21975. 
Odnośnie wpisu numer: 21973

Nie sztuką jest zadłużyć się po uszy i wystawić pałac. Czy rządzący miastem Iławą oraz powiatem biorą pod uwagę, że w razie niemożności spłacenia długu budynek Ratusza idzie pod młotek?
Gdyby radni, którzy popierali to zadłużenie, musieli oddać swoje diety, to może zastanowiliby się i niektóre inwestycje zablokowali. Ale przecież nikt za to nie odpowiada, tylko lekką ręką kasę za byle gadanie biorą. Kiedy czytam ich wypowiedzi drukowane często w KURIERZE, to odnosi sie wrażenie, że poruszają dziecinne sprawy. Poczytajcie!
Taki radny chodzi po mieście i patrzy. Tu jest dziura, a tam pies narobił, a tu nie ma ekranu zabezpieczającego przed hałasem, a tam drzewo trzeba wyciąć, zaś inny zauważył kaczory na rzece Iławce, które niepotrzebnie wypasają się bochenkami chleba, a mógłby przydać się bezdomnym, albo że trzeba nasypać piachu na chodniku.
Czy za takie gęganie trzeba im płacić aż po 600 złotych miesięcznie?
 gumowe ucho spod Ratusza
 Czwartek 30-12-2010

21973. 
Odnośnie wpisu numer: 21966

Przy takim zadłużeniu miasta Iławy (58 mln złotych) należy poszukać
[...] osoby, które zmniejszy ten dług w sposób wirtualny.
 swój
 Czwartek 30-12-2010

21972. 
Odnośnie wpisu numer: 21965

Jak może reagować straż miejska lub policja, jak sama widziałam jak Pan policjant ze Starego Miasta patrzy w niebo jak jego jamniczek załatwia potrzebę przy moim bloku. Mało tego: jamniczek biega sobie bez smyczy. Czego oczekujecie od nich, jak sami nie potrafią zadbać o czystość.
 iławianka
 Czwartek 30-12-2010

21971. 
Kto za to płaci? - chciałoby sie zapytać, kiedy [w Suszu] widzi sie stojący ambulans pod chmurką, a w nowym miejscu pusto. Obserwuję czasami wyjazd ambulansu, te jego próby wyjechania, a później dla nadrobienia czasu włączanie syreny i szybką jazdę.
Czy kurierowy reporter nie mógłby sie zająć ta sprawą? Może zrobiłby fajne zdjęcie sprzed garaży (nowych), gdzie wielka góra śniegu stoi :)
Może najwyższy czas na przenosiny?
Panie Burmistrzu [Pietrzykowski], może Pan pokazać, że coś Pan może...
Chyba może Pan jeszcze...? :)
 kuzyn_nataszy
 Czwartek 30-12-2010

21970. 
Odnośnie wpisu numer: 21964

Ja również przyłączam sie do gratulacji dla pana burmistrza Iławy za tę podwyżkę swoich zarobków, wszak pan burmistrz zarabiał dotąd marne grosze.
Tyle, ile ten dzielny zarządca zrobił dla naszego miasta Iławy nie da sie przecenić, nowe miejsca pracy, drogi, hotele, ronda, dobrobyt widać na każdym kroku w każdym zakątku grodu pięknego. Dumny jestem z włodarza, co nie boi sie podejmować decyzji.
A że takie przetasowania u szczytów władzy lokalnej zdarzają sie, to wiadoma sprawa, bo to jest jak w wielkiej rodzinie, stołeczek tu, stołeczek tam. Pozdrawiam wszystkich normalnych i tych trochę bardziej zwariowanych tez.
 inny mózg
 Wondzynek, Czwartek 30-12-2010

21969. 
Odnośnie wpisu numer: 21965

Niech psy zasrają całe osiedla, bo nikogo to nie obchodzi. Niedługo będą zasrywać klatki schodowe, bo już u nas we wspólnocie to się robi.
Naród mamy prostacki.
 ormowiec
 Czwartek 30-12-2010

21968. 
Odnośnie wpisu numer: 21964

Pan Ptasznik chyba już w ogóle nie wie co robi. Zaplątał się w swych działaniach.
Dowiaduję się, że Lokalna Organizacja Turystyczna LOT nie będzie już prowadziła Informacji Turystycznej. Czyżby Pan burmistrz już zapomniał kto mu "miękkie lądowanie" zapewnił po wykopaniu go z ratusza przez Maśkiewicza?
Koledzy z LOT-u już niewygodni?
Przyjdzie czas, że i Ptasznikowi nikt ręki nie poda.

PS. A Panu Wiesławowi Skrobotowi z muzeum serdecznie współczuję.
Niech się Pan trzyma.
 rubalt
 Czwartek 30-12-2010

21967. 
Odnośnie wpisu numer: 21964

Burmistrz Miasta Iławy - skuteczny zarządca, człowiek moralny, uczciwy, brzydzący się kumoterstwem, nepotyzmem i kolesiostwem, posiadający wizję rozwoju miasta, potrafiący ją wcielić w życie, szanujący ludzi itd. Powinien zarabiać odpowiednio dużo, nawet więcej. Takich ludzi musimy opłacać wprost proporcjonalnie do ich zasług, tyle że nie powinien to być wołek zbożowy Ptasznik, czy belfer Lewandowski (brat to szef skarbówki ale przypadek!), czy ta [...] od historii, manipulant, cwaniaczek. Ale tak wybraliście, więc nie jęczcie teraz. Trzeba było pomyśleć.
 obywatel 2
 Czwartek 30-12-2010

21966. 
Odnośnie wpisu numer: 21959

Przyłączam się do "gratulacji" dla Pana Burmistrza Iławy.
To była "najważniejsza" i... "najmądrzejsza" decyzja zatwierdzona przez radnych. Panie radny Włodzimierzu Harmaciński, zapomniał Pan jeszcze
o zastępcach - im również należy się podwyżka !!!
 bezrobotny
 Czwartek 30-12-2010

21965. 
Odnośnie wpisu numer: 21957

Ja zaś przechodząc, a nie przejeżdżając przez Iławę, szczególnie w okolicach osiedli mieszkaniowych, widzę miasto całkowicie obsrane przez psy. Jeszcze nigdy nie widziałem, aby którykolwiek policjant lub strażnik miejski na widok właściciela srającego gdziekolwiek psa w jakikolwiek sposób zareagował.
Iława nie jest czystym miastem, lecz wielką psią kloaką.
 iławianin
 Środa 29-12-2010

21964. 
Burmistrz Iławy Włodzimierz Ptasznik (PO) wyrzucił z pracy Pana Wiesława Skrobota, który zajmował się m.in. pracami związanymi z organizacją iławskiego muzeum. Czyżby w ten sposób Pan Ptasznik szykował znów miejsce na posadę dla Pani Hordejuk, która jest miejscową alfą i omegą i zna się na wszystkim?
Hordejuk jest rozrywana do przeróżnych prac i zadań nie cierpiących zwłoki. Była niedawno wiceburmistrzem nie wiadomo od czego, obecnie "doradza" coś Panu staroście, walczy dzielnie nie wiadomo o co w sejmiku wojewódzkim. Wcale się nie zdziwię, jak okaże się także niezbędną w ratuszu siłą fachową od archeologii, historii i ochrony zabytków. Oczywiście z wynagrodzeniem adekwatnym do jej wysiłków, zaangażowania (politycznego) i fachowości.
No a Pan Skrobot? On jako człowiek mądry i inteligentny zrozumie, że są sprawy ważniejsze niż jego praca i lepiej umocowani "fachowcy", którym trzeba zapewnić odpowiednie posady...
 mieszkaniec
 Środa 29-12-2010

21963. 
Odnośnie wpisu numer: 21958

Tylko były burmistrz Maśkiewicz chciał zrobić coś z tą tzw. strażą miejską w Iławie. Niestety nie bardzo mu się to udało.
Teraz niestety jest to tzw. towarzystwo własnej adoracji, które dba tylko i wyłącznie o swoje apanaże które kosztują mieszkańców Iławy kilkaset tysięcy złotych rocznie. Niestety efekty pracy są bardzo mizerne, ale etaty "cieplutkie". [...]
 Sylwester
 Środa 29-12-2010

21962. 
Odnośnie wpisu numer: 21961

Nadal twierdzę, iż Pan były dyrektor LO w Iławie należy do nauczycieli niezbyt kreatywnych. Niczym szczególnym nie zasłużył sobie na takie stanowisko, choć nie twierdzę, że nie da sobie rady, gdyż - jak mawiał jeden z byłych zastępców burmistrza w czasach Adama Żylińskiego - funkcja owa jest tylko jedną z czynności jaką może każdy człowiek wykonywać.

Gdyby nie poparcie aparatu partyjnego PO nigdy by ten Pan Andrzej Lewandowski nie dostąpił tej funkcji. Niestety - nepotyzm polityczny PO sięga czasów zamierzchłych od PRL.

Muszę obywatelce przypomnieć wybory do samorządu w 2006 roku, kiedy ten pan startując z listy "Zgoda i Rozwój" Aleksandry Skubij nazbierał jako dyrektor prestiżowej szkoły w mieście raptem 60 głosów. Ten sam człowiek, jako dalej dyrektor LO wystawiony na wysokim drugim miejscu, ale na liście PO, partii rwącej fali, zbiera dokładnie dwa razy tyle co 4 lata temu, czyli 120 głosów poparcia.

Niestety - jak na rwącą listę PO, jak na prestiżowe stanowisko dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Żeromskiego w Iławie - wynik tego Pana to mimo wszystko MIZERIA społecznego poparcia.

Wyznam, iż nie nie należę do zawistnych osób, ale... czasem niektóre osoby w Iławie trzeba wypunktować i usadowić w szeregu.
 lingwista
 Środa 29-12-2010

21961. 
Odnośnie wpisu numer: 21884

Lingwisto!
Przemawia przez Ciebie wyjątkowa zawiść; sam chciałbyś być w sytuacji Pana Andrzeja Lewandowskiego, który na pewno nie jest miernym nauczycielem czy takim sobie dyrektorkiem.
Nie jestem żadną krewną wspomnianego powyżej Pana, ale - to dzięki Niemu przejęłam wieczną miłość do gór, gdy byłam uczennicą żeromka. Poza tym, poprzez nieliczne rozmowy i kontakty prasowe, twierdzę, że jest to człowiek: oryginalny i wartościowy.
Należy się tylko zastanowić, jakie masz powody, żeby wystawiać Mu taką opinię? Niestety, wszystkie marzenia się nie spełniają, o czym powinni już wiedzieć ludzie w wieku dojrzałym, czego życzę w nadchodzącym Nowym Roku, lingwisto. Tak po prostu jest!
 Alfa
 Środa 29-12-2010

21959. 
Burmistrzowi Iławy [Włodzimierzowi Ptasznikowi, PO] gratuluję podwyżki
swoich zarobków...
 szara obywatelka
 Środa 29-12-2010

21958. 
Odnośnie wpisu numer: 21957

Panie lubawiak, straż miejska to o kan d[...] jest w mieście potrzebna.
W ich miejsce powinni być policjanci.
Natomiast co się rozchodzi o policje po 15 w Lubawie, to bym uważał i siedział jak mysza pod miotłom, bo zawsze ktoś czuwa gdy policja śpi.
 ormowiec
 Środa 29-12-2010

21957. 
Jako mieszkaniec Lubawy chciałbym się zapytać czy w Lubawie wzorem innych sąsiednich miejscowości naszego regionu - tzn. Nowego Miasta, Ostródy, Działdowa oraz Iławy jest możliwe powołanie Straży Miejskiej? Przejeżdżając np przez Iławę widzę, że miasto jest zadbane, czyste, a u nas mamy tylko komisariat policji czynny do godziny 15, a później każdy robi co chce.
 lubawiak
 Środa 29-12-2010


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 100 101 102 ... 199 200 201 202 203 204 205 206 207 ... 289 290 291 ... 378 379 380 następna ] z 380100445071REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.