Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
Zdrowie
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka
FORUM

CZYTAJ
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

Forum

42019. 
Powtarzam, że "polityczny bóg" śmieje się z analityków-proroków. [...]
Kto z nich przewidział, że na ostatniej prostej tematem kampanii będzie WZROST albo BUTY albo GORSET Trzaskowskiego...? Platforma kolejny raz udowadnia jaką jest żałosną, miałką opozycją dla idiotów.

Jest takie określenie wśród graczy piłki nożnej: "drewno". I to jest cała charakterystyka Rafałka. Dokładnie na tym przegra. Zero finezji, talentu, autentyczności, jak nic "drewno". Rębacze leśni mają w sobie więcej polotu. I ta jego, nawet nieskrywana, arogancja.

Strategom Krzysztofa Bosaka jeszcze raz przypomnę, bo ponoć są inteligentni i myślą samodzielnie. Duopol PO-PiS można rozbić wyłączenie odstrzeleniem PO. Jeśli dojdzie do podziałów w ośrodkach władzy, to wojna PO-PiS zmiecie wszystko, co na prawo i lewo.

Jestem konsekwentny. Pisałem wiele razy w swoich felietonach, że kandydatom na finiszu kampanii nie zaszkodzi w elektoracie młodego środka nawet porno z kozą, a jedyną szansą na korektę głosów do nawet 2% jest np. skatowanie kotka. Niepełnosprawna na wózku Pani Ania z Bydgoszczy, skatowana przez działaczy PO, to dużo więcej niż "kotek".

Dla tego samego pokolenia Facebooka wyrok na Sebastianie Seicento – stwierdzenie winny (kilku biegłych), nawiązka dla Beaty Szydło oraz dla
kierowcy BOR, który de facto uratował lamerowi zdrowie a nawet życie – to strzał w emocjonalną potylicę. Ciekawe jak teraz inżynierowie Rafałka wytłumaczą to, że przez kilka lat żerowali na emocjonalnym rozedrganiu lemingów. Korekta: nie tłumaczą, olali to. Nawet funkcjonalnym debilom nie da się wyjaśnić wyroku "wolnego sądu" w bańce "pisowskiego reżimu".
 Piotr
 Polska, Piątek 10-07-2020

42018. 
NA LATO ROZKŁAD JAZDY
AUTOBUSÓW ZKM IŁAWA

Nie tylko babcia i dziadek jeżdżą autobusami. Wyjmij rozkład jazdy ze środka gazety i zachowaj. #CzytajKuriera
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 09-07-2020

42017. 
Odnośnie wpisu numer: 42009

Znany gangster [polityczny] z Kisielic, pseud. "Kita", udając poważnego urzędnika, trzymając się barierki na pomoście, ogłosił światu, że popiera Rafała Trzaskowskiego z PO.
Tak ważne, epokowo donośne było to oświadczenie, że cały kosmos aż wstrzymał oddech.
Czy Kita nagrywał swoje wystąpienie w godzinach pracy urzędowej na koszt podatników? Kto za to zapłacił? W "naturze" czy gotówką?
[...]
W tym czasie jego piękna urzędniczka ochoczo przyjęła pół miliona PLN od znienawidzonej przez Kitę prawicy.
I mimo że Kita chętnie wygłasza różne oświadczenia nawet w sprawie zbiórki kapsli plastikowych, jednak w tej tak ważnej dla całej kisielickiej społeczności kwestii nawet słowem nie poinformował i nie podziękował wyższym decydentom za prezent.
Na podbrzuszu Kity, gdzie pierwszą turę wygrał zdecydowanie Duda z wynikiem 60% do 20%, takie postępowanie oznacza strzał w stopę i przekreślenie następnej kadencji.
[...]
Najśmieszniejsza jest jednak koalicja, którą przez przypadek ujawnił Kita. Znienawidzony przez niego Janusz Cukierek również nienawidzi prawicę i namawia do głosowania na PO.
W tym całym zamieszaniu nasuwa się kolejne pytanie: kim z tej ferajny kisielicko-iławskiej jest Łysy?
 Woźny
 Limża, Czwartek 09-07-2020

42016. 
Jakie konie w tym wyścigu startują, to każdy wie. Każdy też wie z jakiej stajni one rodem i rasy. Każdy się domyśla, kto te stajnie sponsoruje. Dlatego cały elektorat, któremu na sercu leży dobro Polski musi odłożyć wzajemne emocjonalne anse i skupić się na faktach.

Jeżeli głosowałeś w I turze na innego kandydata, musisz postawić sobie pytanie: w jakiej Polsce chcesz się obudzić w poniedziałek 13 lipca?
Czy wolisz prezydenta skonfliktowanego z rządem, czy oczekujesz prezydenta współpracującego z nim. Czy jesteś za dalszym pchaniem wózka zwanego Polską? Czy chcesz, aby on się toczył w tył?

Przyznaję rację tym, którzy krytykują osobiste urazy, bowiem każdy ma prawo mieć inne zdanie. Na tym polega demokracja, ale konstruktywna, gdzie spór jest merytoryczny, a nie emocjonalny.

Krytykujmy zachowania, nie osoby. Dlatego zwracam się do wszystkich, którym bliżej jest do poglądów Zjednoczonej Prawicy, niż do lewicowego i liberalnego PO-KO. Wiem, że nie ma rządów idealnych i nigdzie ich nie znajdziecie, dlatego zawsze i wszędzie w demokracji w II turze część elektoratu głosuje na tzw. mniejsze zło. Nawet gdyby ANDRZEJ DUDA był dla ciebie tym mniejszym złem, oddaj na niego głos.

Nie mam zamiaru was przekonywać, zaiste większość ma sprecyzowane poglądy. Jednak wszyscy przed oddaniem głosu winni zadać sobie pytanie o to, kiedy żyło ci się lepiej: czy do 2015 roku, czy też po 2015 roku? Odpowiedź winna być obiektywna, rzetelna i niczym niezmącona.

Ja nie ukrywam, że aktualnie żyje się znacznie lepiej teraz, niż dawniej. Odczucia mogą być różne. Pozdrawiam wszystkich, życząc głosowania zgodnie z własnym niezmąconym sumieniem i poglądami.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Czwartek 09-07-2020

42015. 
Odnośnie wpisu numer: 42013

Jaki idiota takie łączenia wymyślił, jak metale z plastykiem?
Dlaczego mała metalowa butelka do aerozolu nie może być razem z puszką metalową po konserwach? Albo plastykowy pojemnik po płynie do naczyń nie jest plastykiem a tworzywem sztucznym? [...]
 osiedlowy plotkarz
 Iława, Czwartek 09-07-2020

42013. 
CZY NASZE SORTOWANIE MA SENS?

Śmieci powodują wielkie emocje. Wielu mieszkańców Iławy narzeka, że segregacja podczas wywożenia jest fikcją. Czy śmieciarki radzą sobie z zadaniem? Jak tłumaczy to KOMA? Mają rację? Zobaczcie o co chodzi (na stronie 10). #CzytajKuriera. Można się zdziwić, prawda...?
 KURIERZY
 redakcja, Środa 08-07-2020

42011. 
W internecie totalna wojna PO z rządem, Prezydentem oraz praktycznie z całym państwem doprowadziła w konsekwencji do całkowitego zaniku u niektórych osób realnego spojrzenia na świat.
Niektórzy włodarze miast samorządowych zachowują się tak jakby byli udzielnymi książętami na swoich włościach. Taki jeden z drugim Burmistrz lub Wójt Gminy pisze do Prezydenta RP i żąda natychmiastowej odpowiedzi i zaprzestania przez niego kontaktów z USA, bo te kontakty "są sprzeczne z (jego) wizją Polski". Inny Burmistrz twierdzi, że "za budowę CPK i kanału przez Mierzeję powinno się postawić Prezydenta RP przed Trybunałem Stanu".
A ja pytam, co zrobić z takim Burmistrzem za niszczenie podstaw państwa polskiego, co z nim zrobić za wprowadzanie lewackich ideologii do szkół, co z nim zrobić za przedkładanie interesów niemieckich i rosyjskich nad interesami własnego kraju.
Oczywiście, zaraz usłyszę krzyk, że jak tak można myśleć, trzeba iść z duchem czasu, nie można być rasistą. Tylko mi się wydaje, że niektórym ta demokracja myli się z anarchią i pozbawieniem własnego kraju tożsamości. Nigdy, nie byłem przesadnie prawicowy, ale jak widzę co wyprawia w tej chwili Platforma to po prostu siłą rzeczy muszę stanąć po stronie prawicy, bo tylko ona chroni mój kraj przed zalewem zgnilizny.
 iławianin [444]
 Iława, Środa 08-07-2020

42009. 
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 stajenny
 Kisielice-Lubawa, Środa 08-07-2020
Odp. 
Cierpliwości... Cierpliwości...
Najpierw skrupulatne zebranie dowodów.
Kurdupel, Seniorita, Kita, Łysy, Befsztyk z Niemiec. No i Rower.
Cała ta groteskowa kamarylla – razem.
Cudowna wspólnota miernot.
Będzie się działo.
Cierpliwości...
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Środa 08-07-2020

42008. 
Odnośnie wpisu numer: 42000

Dobrze, że Trzaskowski nie jest burmistrzem Iławy, bo z tych nowych autobusów za chwilę nic by nie zostało.
Dziś w Warszawie kolejny naćpany gnojek spowodował wypadek miejskim autobusem. Są osoby poszkodowane. Oto styl zarządzania tęczowych liberałów.
Panie Dawidzie, kiedy niemiecka Arriva w Iławie?
 Bartek
 Iława, Wtorek 07-07-2020

42007. 
Burmistrz Miasta Iławy znowu "zapomniał" pomalować pasków na progach zwalniających.
Ciekawe czy można urzędowi wlepić mandat za złe oznakowanie progów zwalniających? Osoba prywatna czy firma prywatna za złe oznakowanie robót na ulicy dostanie mandat. Ratusz to nadal "święte krowy"?
 Wojtek
 Iława, Wtorek 07-07-2020

42005. 
Odnośnie wpisu numer: 41964

Tak oto w praktyce wygląda sprzątanie i wywózka śmieci w naszej Iławie. Smrodu bijącego z pojemników i rozwleczonych wokół śmieci na szczęście wraz ze zdjęciami przesłać się nie da.
Może by towarzystwo urzędnicze z ratusza miejskiego odpowiedzialnego za organizację wywozu śmieci wzięłoby się do uczciwej pracy i najpierw odpowiednio zorganizowało oczyszczanie na czas? A dopiero może później nakładało na mieszkańców coraz wyższe opłaty i straszyło drakońskimi karami w ramach odpowiedzialności zbiorowej za brak sortowania odpadów?
Jak w ogóle w takiej sytuacji można cokolwiek sortować? Ciekawe czy u państwa urzędników w ich biurach także jest taki porządek jak na załączonych obrazkach?
 lokator
 Iława, Wtorek 07-07-2020

42004. 
Odnośnie wpisu numer: 41998

Quo vadis, kobieto z Miasta Starego - pyta cię Piotr z Katakumb.
Czyżbyś nie wiedziała, że droga jaką się wybrałaś ma swój koniec?
I Ty razem na nią.
A cele tak ziemskie, że nie warto kruszyć kopii.
Kobieto, puchu marny, nawet z Twoim ciałem okazałym, dokąd zmierzasz. Opamiętaj się i trzymaj się drogi polskiej, nie Trzaskowskiego oczeretów i chaszczy.
Bierz na smycz psinę małą dla towarzystwa wesołego i z nią idź drogą prostą, drogą polską.
 Piotr
 Iława, Wtorek 07-07-2020

42001. 
Nowy dyrektor SOK, hmm...
Dlaczego Susz nie stawia na swoich? Trochę to ironiczne, że obcy facet (bez urazy) przejmuje takie stanowisko w Suszu.
Czemu magistrat Susza nie inwestuje w swoich mieszkańców np. młodzież, tylko w spadochroniarza z Iławy?
Takie stanowisko powinien obiąć człowiek z Susza lub okolic znający gusta i wymagania okolicznych mieszkańców.
 portier
 Susz, Wtorek 07-07-2020

42000. 
PRZYJECHAŁY NOWE AUTOBUSY!

Po 2 latach od zamówienia, Iława odbiera 9 bardzo nowoczesnych autobusów Solaris, a dokładnie 7 z napędem tradycyjnym (po 1 mln zł za sztukę) oraz 2 elektryczne (po 1,9 mln zł). Zakup sfinansowano w ramach epokowego projektu budowy węzła przesiadkowego przed dworcem kolejowym za łączną kwotę 26 mln zł (z roku 2018), gdzie aż ponad 80% pieniędzy zewnętrznych załatwił poprzedni burmistrz Adam Żyliński.

https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Burmistrz-Zylinski-zegna-sie-startem-wielkiej-inwestycji/5353
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 06-07-2020

41999. 
Odnośnie wpisu numer: 41997

Co wy, nigdy na mecze nie chodziliście...?
Duduś gra na czas i bawi się piłką, bo spokojnie prowadzi w tym meczu, a Rafalala musi faulować żeby w ogóle próbować odzyskać piłkę.
Proste.
Te "debaty" najdobitniej pokazały w którym miejscu są obaj zawodnicy.
 Ola Mała
 Iława, Poniedziałek 06-07-2020

41998. 
Kim tak naprawdę jest Ewa Jackowska?
Jako osoba publiczna, jako radna miejska Iławy - publicznie postawiła w internecie na totalny potrzask. Udzieliła poparcia Rafałowi Trzaskowskiemu (PO). Temu, który w Warszawie wprowadził kartę LGBT (lesby, geje itd.); który jest za adopcją dzieci przez tęczowych zboków; [...] który chce legalizować aborcję dzieci i staruszków.
Ewa Jackowska, która brała udział w czarnych marszach, dziś oficjalnie jest znowu przeciwko rodzinie. [...]
Czego to się jeszcze nie robi, aby tylko przypodobać się zdeprawowanej wierchuszce iławskiej PO.
 iławianka [192]
 Iława, Poniedziałek 06-07-2020

41997. 
Donald Trzaskowski ponoć "wygrał" debatę w Końskich, od której jak ostatni pachołek zrejterował. Przecież to oczywiste.
Czempion "bagien centralnej Polski".
 anty-bolszewik
 Iława, Poniedziałek 06-07-2020

41996. 
TERAZ RZĄDZI WILK

Czytaliście Kuriera? Dyrektorem klubu sportowego JEZIORAK IŁAWA został Mariusz Wilk. Zobaczcie na stronie 32. 📢 Znacie się? Czy wreszcie powiało optymizmem?
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 06-07-2020

41995. 
Samorządy będą mogły ubiegać się o granty na dodatki dla pracowników DPS oraz zakup testów na obecność koronawirusa. Przewidują to projekty finansowane z budżetu państwa, które będą realizowane we wszystkich województwach.
Będzie można sfinansować z nich m.in. dodatki do wynagrodzeń dla pracowników, np. opiekunów, rehabilitantów, terapeutów i pracowników socjalnych, kupić i przeprowadzić testy wykrywające wirusa oraz środki ochrony indywidualnej, a także przygotować miejsca do odbywania kwarantanny.
Czy władze powiatu iławskiego wiedzą coś na ten temat?
W wielu powiatach w Polsce z własnych środków, organy prowadzące, przekazują do DPS-ów dodatki do pensji dla pracowników, w tak szczególnym okresie dziękując za wkład i zaangażowanie personelu.
Pan starosta iławski milczy... Samymi środkami ochrony osobistej nie nakarmimy rodzin i siebie.
 Andzia
 Iława, Lubawa, Susz, Poniedziałek 06-07-2020

41994. 
Media niemieckie na terenie Polski zażądały od Prezydenta RP, aby stawił się w wyznaczonym przez nich terminie na debatę prezydencką w TVN, a on śmiał odmówić, bo woli polskie debaty.
Czy zajmie się tym Komisja Europejska i Trybunał Sprawiedliwości?
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Poniedziałek 06-07-2020

41993. 
CAŁA POLSKA PATRZY NA OSTRÓDĘ

Czy oglądacie teraz na żywo TVP2 prosto z amfiteatru Ostróda? ❤️ Najgorętsza impreza lata! 🔥 #WakacyjnaTrasaDwójki: występują m.in: Golec uOrkiestra, Halina Mlynkova, Bayer Full, Classic, Piersi, Milano, Jorrgus, Exaited, Andre, Don Vasyl 🎸 #BądźmyRazem rozśpiewani i roztańczeni!
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 05-07-2020

41991. 
[...] O co tu chodzi?
Kiedy wreszcie jakiś koncert z Iławy w telewizji obejrzę?
 rozczarowana
 Iława, Niedziela 05-07-2020

41990. 
Odnośnie wpisu numer: 41986

Trzaskowski w ubiegłym tygodniu odciął się od LGBT, Antify, likwidacji socjalu, podniesienia wieku emerytalnego, zwalczania "faszyzmu", przyjmowania uchodźców, ateizmu i nawet od PO.
W nadchodzącym tygodniu odetnie się od samego siebie i powie, że nazywa się Andrzej Duda.
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Niedziela 05-07-2020

41989. 
WAKACYJNY ROZKŁAD
JAZDY POCIĄGÓW PKP

#ilawa #biskupiec #susz #prabuty

Wyjmij z gazety na stronie 10.
Przydatna ściąga! #CzytajKuriera.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 05-07-2020

41988. 
Odnośnie wpisu numer: 41981

Gdy zwolennicy Dudy zadają pytania Trzaskowskiemu to "zamach na demokrację". Gdy chorzy z nienawiści wyznawcy Trzaskowskiego obrażają prezydenta i uniemożliwiają mu spotkanie z mieszkańcami to wtedy "niezależne media "przedstawiają ich jako "obrońców demokracji".

Jedno jest pewne, Prezydent Duda przejdzie do historii za dobrą zmianę, za budowanie wiary w Polaków, za obudzenie patriotyzmu, za budowanie lepszej przyszłości, za troskę o ludzi, którzy czasami przymierali głodem, za dzieci mogące wyjechać na wakacje choćby za rogatki miasta czy wsi, za emerytów i innych Polaków, za zbudowanie najmocniejszych relacji z USA od czasów Ignacego Paderewskiego.

Nikt nie będzie pamiętał obszczekujących karawanę, wrzeszczących z nienawiści, bo nie mających żadnych argumentów zwolenników totalnej opozycji. Natomiast nasi sąsiedzi walczą z nami od wieków(co najmniej od zaborów) i to tą samą strategią: tworzą u nas grupy sprzedajnych osobników, którzy im służą do walki z Polakami!

Komunistyczną PZPR przemianowano, ale ci, którzy byli jej członkami przecież nie rozpłynęli się w powietrzu. Podstawowym błędem jest trwanie w przekonaniu, że opozycja w Polsce jest tym samym co opozycja w państwie nigdy nie dotkniętym wyniszczającą zarazą komunizmu! NIE! Tak nie jest!

My nie mamy opozycji, ale obóz zdrady narodowej! Utworzony, sterowany i finansowany przez agenturę sąsiadów niemieckich i rosyjskich! Byli członkowie PZPR, ZSL i wszystkich służb bezpieki politycznej, całego aparatu ucisku, część sędziów, agenci, także ci w mediach itd. – stworzyli obóz zdrady narodowej.

Oni pod płaszczykiem różnych partii, prowadzą nieprzerwany ostrzał Polski i Polaków tu u nas i poza granicami Polski! Poddają się ciągłym mutacjom i osaczają, uderzają w praktycznie jedyny polski obóz, jakim jest PiS!
Jaki mają cel? Ten wyznaczyli Niemcy i Rosja już przed wiekami: nie dopuścić do odrodzenia się silnej Polski.
 Marszałek
 Iława, Sobota 04-07-2020

41987. 
Kosiniaku-Kamyszu: "Baaaaczność!!! Sztandar PSL vel ZSL wyprowadzić!"
Tylko to ci zostało! Tak kończy zawsze ten, co obraża Boga i swoich wyborców, co innego mówiąc, a co innego czyniąc. Ten, kto przystaje do czerwonej, różowej i tęczowej ideologicznej zarazy.

Były koalicjant PO, które dawno weszło w lewackie buty i skumało się z tęczową zarazą i konfidentami SB oraz wszelkimi mętami politycznymi. To wówczas był czas abyś Kamyszu odciął się od tego zgniłego towarzystwa. Trzeba było poprzeć i współpracować z Zjednoczoną Prawicą, a dzisiaj miałbyś dwu cyfrowe poparcie elektoratu. Cóż, miałeś chamie złoty róg, miałeś chamie czapkę z piór...

A pamiętacie iławianie jak nagle Adaś Smutny przeskoczył z PO do PSL i jak skończył… Ile mu daliście punktów w Iławie?
 Marszałek
 Iława, Sobota 04-07-2020

41986. 
#Wybory2020

Wyborcza jajko niesPOdzianka.

#RafałHołownia #SzymonTrzaskowski

„Czołem wielkiej Polsce!” 🤣
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 04-07-2020

41985. 
Odnośnie wpisu numer: 41981

W internecie lewactwo pompuje historyjkę, że wyborcy PiS są agresywni. Doprawdy? Nienawiścią do elektoratu prawicy zieje lumpen-elita Platformy Obłudy z naczelnym polskim gangsterem politycznym, S. Nitrasem - uczniem Urbana, Palikota, Stonogi, Niesiołowskiego.
Na nich wzoruje się elyta iławskich yntelydżentów, matołów i pomyleńców internetowych. Was też, rozpasane dzieci i wnuki resortowe, rozliczymy w Iławie przy urnach wyborczych.
Całe to tęczowo-rowerowe lewactwo trzeba odsunąć definitywnie od ratusza, bo zniszczą nawet krawężniki w przepompowni gówna.
 gruby
 Iława, Piątek 03-07-2020

41984. 
Odnośnie wpisu numer: 41981

PAMIĘTAM

Pamiętam wywiad Schetyny, kiedy zapytany o największe sukcesy PO ...nic nie odpowiedział, aż tak zatkało gościa.

Pamiętam jak totalna opozycja podjęła próbę puczu sejmowego i siedzieli przez Święta i Nowy Rok w Sejmie, a jedna nawet kolędy śpiewała.

Pamiętam aferę hazardową i aferę Amber Gold, kiedy syn Tuska zeznał przed komisją, że obydwaj z ojcem od początku wiedzieli, że to lipa.

Pamiętam żałosny strajk nauczycieli podkręcany przez PO i próbę obalenia rządu oraz wtórowanie Broniarzowi (ZNP) przez oszalałe TVN.

Pamiętam jak matka zasłaniała usta niepełnosprawnemu synowi na wózku w Sejmie, bo opozycja znowu próbowała obalić rząd.

Pamiętam hipokryzję marszałka Grodzkiego (PO) w sprawie głosowania kopertowego i opóźnianie decyzji w celu storpedowania terminu wyborów.

Pamiętam również jak platforma zrobiła z Polski kamieni kupę i robili sobie kpiny w knajpie u "Sowy": Hahaha, ale jaja, ale jaja.

Dlatego w najbliższych wyborach nie zagłosuję na fatalnego kandydata Trzaskowskiego, bo - jak znam życie - będzie rzucał totalne kłody pod nogi rządowi, żeby doprowadzić do totalnego chaosu.
 Janek
 Iława, Piątek 03-07-2020

41983. 
Odnośnie wpisu numer: 41981

[...] Skąd ten ściek leci...?
Kocham Rafała Trzaskowskiego, ścieku nie wyleję na Andrzeja Dudę. [...]
 Wojtek
 Iława, Piątek 03-07-2020

41982. 
ŚMIERĆ NA BUDOWIE
#CzytajKuriera na stronie 3.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 02-07-2020

41981. 
Kim naprawdę jest Rafał Trzaskowski?
OTO PRAWDZIWE OBLICZE!

Teresa, matka Rafała Trzaskowskiego, kandydata na fotel prezydenta, była – o zgrozo! – tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie "Justyna". Meldowała komunistycznej bezpiece o kontaktach z dyplomatami USA muzyków i ludzi zajmujących się jazzem – Jerzego Matuszkiewicza, Leopolda Tyrmanda czy Romana Waschki. Jej pierwsza teściowa była kapitanem UB, teść – pułkownikiem LWP, a inni z bliskich działali na wysokich szczeblach PZPR.
Komunistyczna bezpieka zarejestrowała ją w 1960 roku jako tajnego współpracownika działającego pod ps. "Justyna".
Teresą Trzaskowską interesował się kontrwywiad PRL ze względu na jej kontakty z dyplomatami USA, a w szczególności z figurantem akt SB, pierwszym sekretarzem ambasady tego kraju w Warszawie, Thomasem Donovanem.
Precz z zakałą potomkiem SB-eków! Ile mamusia dostaje dziś emerytury za niegdyś donoszenie na znajomych...?!
 skrzydłowy
 Iława, Czwartek 02-07-2020

41979. 
Pogarda III RP.
Sam jeden mam wyższe wykształcenie z kilku specjalności i przeczytałem więcej książek, niż Zbigniew Boniek ma rudych kłaków na łbie, więc nie sadzę, żeby fakt zamieszkiwania na wsi czynił ze mnie wyborcę gorszej kategorii.
Czerwone dzieciątka niczego się nie nauczyły.
 Zbyszek
 Iława, Czwartek 02-07-2020

41978. 
WYBRALIŚMY DOGRYWKĘ

Prezentujemy szczegółowe wyniki wyborów prezydenckich we wszystkich gminach regionu Iławy i Nowego Miasta. Jest kilka zaskoczeń. Uwagę zwracają kolejne rekordy kandydatów prawicowych. Zapraszamy do gazety na stronę 4. #CzytajKuriera
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 02-07-2020

41976. 
Odnośnie wpisu numer: 41969

PO-lska była dziwną krainą dla naiwnych:

- za "złotych czasów PO i Donalda Tuska" ludzie żyli po 140 lat a kamienice, nie tylko w Warszawie, przejmowali za bezcen po 500 złotych

- za czasów PO wymyślili, że zasiłek pogrzebowy należy obciąć o połowę

- za czasów PO ich ekonomista wymyślił, że piniędzy ni ma i nie będzie

- za czasów PO zakosili ludziom miliardy odłożone na filarze OFE

Nie znoszę obłudy i złodziejstwa - czerwonych, tęczowych i...
 Janek
 Iława, Środa 01-07-2020

41975. 
Po gruntownych remontach tras kolejowych, PKP przywraca kursowanie wagonów sypialnych i kuszetek.
Nareszcie pojedziemy z Iławy do Świnoujścia, Kołobrzegu czy Zakopanego - bez przesiadania. [...]
 Marszałek
 Iława, Środa 01-07-2020

41971. 
Odnośnie wpisu numer: 41961

Apel do wszystkich uczciwych i prawych Polaków.
Bądźmy uważni! Chodzi o to, że każdy głos może zaważyć na tym, czy będziemy pogrążać się w chaosie i obstrukcji, czy będziemy przedmiotem kontynuacji poprawy życia Polaków.
Wybierajmy! Czy wrócimy do czasu kiedy likwidowano wszystko co się da, okradano państwo i obywateli, a Polską rządziły obce korporacje, mafie komorniczo-sędziowskie, a zwykły obywatel nie miał nic do powiedzenia.
Wybierajmy!
Apeluję, bo mam duże zastrzeżenia do składów komisji wyborczych w całym kraju. Z tego co się słyszy, to w komisjach zasiadają KOD-owcy, stare komuchy, tęczowi liberałowie, a nawet takie kanalie jak słynny na całą Polskę ochroniarz FARMAZON.
W Iławie jest bardzo podobnie. Większość obwodowych komisji składa się z komuchów, tęczowych rowerów i PO-wców.
Dziwnym jest to, że są w mieście komisje w których nie ma żadnego reprezentanta partii rządzącej, więc lewactwo robi z kartami, co chce.
 Krzysztof Zięba
 Iława, Środa 01-07-2020

41970. 
Jak tam wyborcy "niezależnego" Szymona się czujecie po wskazaniu poparcia dla liberalno-lewackiego tęczowego Rafała?
[Żenada] z tego wyszła.
 xyz
 Iława, Środa 01-07-2020

41969. 
Odnośnie wpisu numer: 41967

Głosuj na Rafała trzaśniętego!

Jeżeli chcesz pracować do śmierci.
Jeżeli chcesz żeby Polską nadal przez marionetki rządzili Niemcy i Ruscy.
Jeżeli chcesz stracić finanse socjalne: 500+, 300+, Mama4+.
Jeżeli chcesz stracić 13. emeryturę.
Jeżeli chcesz aby gówno płynęło w Wiśle od Warszawy aż po Gdańsk.
Jeżeli chcesz aby nadal rządziły osoby z sądowymi wyrokami karnymi.
Jeżeli chcesz aby maluchy uczyły się masturbacji.
Jeżeli chcesz podwyższenia podatków.
Jeżeli chcesz aby Polska się nie rozwijała gospodarczo na swój rachunek.
Jeżeli chcesz aby mniejszość seks-ideologów LGBT rządziła Polakami.
 Marszałek
 Iława, Środa 01-07-2020

41968. 
Odnośnie wpisu numer: 41964

...pewnie dlatego posortowane przez lokatorów śmieci wędrują do jednego brzucha śmieciarki, by później oskarżyć cały blok o ich niesortowanie. I wlepić każdemu lokatorowi karną opłatę 44 zł miesięcznie.
 sortujący
 Iława, Wtorek 30-06-2020

41967. 
Odnośnie wpisu numer: 41961

Małgorzata Kidawa-Błońska publicznie wysypała gang chamskich kolesi z PO, że akcja na przełożenie wyborów w maju była zaplanowana na wymianę kandydata i, co gorsza, w PO wiedzieli o tym wszyscy z Borysem Budką na czele.
Kolejny dowód na to, że z Polaków robili durniów, a biadolenie Tomasza Koperty o zdrowiu i życiu rodaków to stek kłamstw.
Dziś krzyczą, że Prezydent Duda to "długopis", bo prezydent jednej partii. A czyim prezydentem będzie Trzaskowski? Tym bardziej narzędziem walki politycznej jednego ugrupowania.
Lemingi krzyczą: "Mamy dość!". Czego macie dość? Może tego, że PiS ukrócił złodziejski proceder vatowski i akcyzowy w paliwach? A może tego, że Polska jak nigdy ma szansę przestać być wasalem Europy? Tego macie dość? A może tego, że w końcu polska rodzina zaczyna żyć na normalnym poziomie? Tego też macie dość? Kościoła katolickiego też macie dość? Tego samego, który walczył o wolność i suwerenność narodu? Zapomniało się już o czasach komuny? Obrony praw rodzin i nienarodzonych dzieci też macie dość? Czyżby "Moja cipa, moja sprawa" - takiej Polski Wam potrzeba, tak?
Elektorat Platformy jest ukierunkowany na demontaż Polski i klęczenie przed Niemcami i Putinem. Amen!
 kierowca taksówki
 Iława, Wtorek 30-06-2020

41964. 
ŚMIECIARA-FUJARA

[skrzynka]:

„Czy ciężarówki-śmieciarki podczas zabierania nie muszą przestrzegać segregacji? Dlaczego obsługa wszystkie kubły wszystkich 5. kolorów ładuje jak leci w jeden bęben zgniatający? A może firma nie ma jeszcze przystosowanych pojazdów? Czy możecie to wyjaśnić?”
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 30-06-2020

41963. 
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 obserwator
 Kisielice, Wtorek 30-06-2020
Odp. 
Spokojnie, Panie! Wszystko w swoim czasie.
Po łyżeczce, po łyżeczce... Po plasterku, po plasterku...
Pokażemy jak wygląda ogródek gangstera z Kisielic.
I ta cała jego groteskowa kamarylla.
I jego nowi kumple z Iławy.
Wspólnota miernot.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 30-06-2020

41962. 
Zobaczcie jak II turę obstawiają zakłady bukmacherskie.
Trzaśnięty nie ma szans.
Ratuj stolicę, chłopcze, bo szambo znowu z kibla wybiło jak gejzer.
Zajmij się tym, frajerze, za co ci podatnicy płacą.
 Agent J-23
 Iława, Poniedziałek 29-06-2020

41961. 
Odnośnie wpisu numer: 41956

Podczas wieczoru wyborczego Trzaskowski dziękował senatowi i Tomaszowi Kopercie.
Proszę, jak na tacy: czyli przełożenie terminu wyborów majowych to nie było działanie ukierunkowane na troskę o zdrowie i życie Polaków. Tak naprawdę było to działanie na wymianę słabiutkiej kandydat. Platforma kłamie a lemingi kupują te brednie.
Szydzą, że elektorat Dudy to ciemnota i nieuctwo. Wobec powyższego faktu czym jest elektorat Trzaskowskiego? Jaśnie oświecona yntelydżencja pozbawiona zdolności logicznego myślenia.
Jeśli ktoś dziś nadal łudzi się, że PO będzie się troszczyć o los Polski i jej mieszkańców, to niech szybko wyleje sobie kubeł zimnej wody na głowę.
 szyszynka
 Iława, Poniedziałek 29-06-2020

41960. 
Odnośnie wpisu numer: 41928

Trafiłem z prognozą wyborczą, bo musiałem trafić.
Myślenie i liczenie ma przyszłość.

Dlaczego trafiłem z wynikami wyborów? Odpowiedź ciągle jest ta sama. Trzeba liczyć, trzeba bazować na twardych danych i życiowym doświadczaniu, zamiast ulegać tandetnym emocjom. Lekko ponad pół roku temu odbyły się wybory parlamentarne, które dostarczyły danych procentowych i liczb bezwzględnych. Przez ten czas zdarzyło się wprawdzie trzęsienie ziemi zwane „pandemią”, ale to absolutnie nie zmieniło układu politycznych sił. Władza miała proste zadanie do wykonania, wprowadzać nakazy i zakazy w obronie życia, opozycja nie mogła praktycznie nic. W takich okolicznościach preferencje elektoratu nie miały prawa się zmienić i się nie zmieniły.

Od kilku tygodni regularnie pisałem, że wszystko wróci na swoje tory, a najszybciej skończy się bajka o „efekcie Rafała”. Tradycji stało się zadość i jak się miało stać, tak się stało. Pompowanie sondaży do absurdalnych poziomów właśnie dokonało żywota, ale na początek chciałbym zwrócić uwagę nie na wskaźniki poparcia Trzaskowskiego i Dudy, bo to banalne oszustwo sondażowe, tylko na frekwencję. Rekordziści zakładali ponad 80% w pierwszej turze i 90% w drugiej. Taki zabieg miał usprawiedliwiać dwa kłamstwa: niedorzeczne słupki poparcia dla Trzaskowskiego i rzekomo wielką mobilizację pod hasłem „mamy dość”. Przez prawie całą kampanię, prócz opowiadania legend o cudownych właściwościach Trzaskowskiego, ludziom wciskano jeden wielki kit, że w czasach „pandemii” padnie rekord frekwencji niespotykany na świecie. Zabawa się skończyła, Trzaskowski i frekwencja 90% twardo spadły na glebę.

Wyniki dla pierwszej tury musiały zostać urealnione, żeby rozkręcić nowe propagandowe kłamstwo dla następnego etapu, dlatego zachowanie racjonalnego człowieka powinno być konsekwentne. Patrzymy na liczby i posługujemy się matematyką, a nie propagandą.

Tak jak nierealne było zbliżanie się Trzaskowskiego do Dudy na odległość 6%, tak groteskowe jest przekazanie poparcia pomiędzy kandydatami na poziomie 100%, co rzecz jasna nigdy w polityce się nie zdarzyło i nie zdarzy. Problem matematyczny jest taki, że nie mamy liczb, te pojawią się dopiero w niedzielę. Póki co pojawiają się wyłącznie pobożne życzenia i symulacje z pogranicza hazardu.

Najbardziej precyzyjnymi, co nie znaczy, że odzwierciedlającymi ostateczne wyniki wyborów, dysponują sztaby. Tak zwane badania wewnętrzne są robione na większych próbach ankietowanych i przede wszystkim nie zawierają wszystkich komputerowych „poprawek”. Tylko Hołowni wyrwało się, że w tych badaniach od dłuższego czasu wychodziło niedoszacowanie poparcia dla Andrzeja Dudy, reszta milczy, bo takim kapitałem politycy się nie dzielą. Co można zrobić mając do dyspozycji jedynie „sondaże” medialne i wszystkie sygnały, które płyną ze strony sztabów? Zapomnieć o nich i wrócić do archiwalnej matematyki, która pozwoli poukładać preferencje wyborcze, a te nie zmieniają się z miesiąca na miesiąc.

Ostatnie wybory parlamentarne z 2019 roku, przy frekwencji 62%, to jest 18 470 000 głosów, dały następujące wyniki:

43,59 % – PiS (8 051 935)
27,40 % – PO (5 060 355)
12,56 % – Lewica (2 319 946)
08,55 % – PSL (1 578 523)
06,81 % – Konfederacja (1 256 953)

Ostatni przed wyborami sondaż IBRIS niemal idealnie oddaje układ sił pomiędzy Andrzejem Dudą i Rafałem Trzaskowskim. Trzecim i ostatnim kandydatem, który prawie zachował poparcie z wyborów parlamentarnych jest Krzysztof Bosak. Cuda zaczynają się dziać w przypadku Biedronia i Kosiniaka-Kamysza, no i pozostaje Hołownia.

Poparcie dla Biedronia na poziomie 3-4% jest dla mnie wiarygodne, to oznacza, że jakieś 1,5 miliona wyborców uciekło do Hołowni i w zasadzie tylko do Hołowni, przecież Trzaskowski nie wychodzi poza poparcie PO. Odpływ elektoratu PSL-Kukiz, czyli Kosiniaka-Kamysza, na rzecz Hołowni, w części dotyczącej Kukiza też jest bardzo prawdopodobny, wręcz naturalny, bo Kukiz i Hołownia to politycy „antysystemowi”. Pytanie, czy skala odpływu jest wiarygodna i tutaj mam bardzo poważne wątpliwości. Wynik Kosiniaka-Kamysza na poziomie 2% wydaje się nieprawdopodobny, to strata miliona głosów, ale gdy się straty Lewicy połączy ze stratami PSL-Kukiz, to wychodzi nam jak w pysk strzelił około 2,5 miliona głosów i 11-13% poparcia dla Hołowni. Czy Hołownia głównie składa się z byłego Kukiza i mniej radykalnej części Lewicy? Na to wygląda i to się logicznie układa.

Podsumowując. Nie ma najmniejszych powodów, aby rekordową frekwencję 62% sprzed pół roku, nagle w czasach „pandemii” pompować do idiotycznych poziomów. Frekwencja 60-62% jest najbardziej realna. Poparcia dla Andrzeja Dudy powinno oscylować w granicach 44%, co oddaje poparcie dla PiS. Rafał Trzaskowski dostaje w granicach 28%, czyli głosy PO. Krzysztof Bosak ma około 7% i zgarnia poparcie dla Konfederacji. Największą zagadką jest wynik Kosiniaka-Kamysza i na moje oko on powinien utrzymać co najmniej połowę głosów, to jest 4%. Biedroń to kompletna porażka i tu się akurat zgadzam, że 4% to jego próg. No i zostaje Hołownia, który przy stratach Biedronia i Kosiniaka-Kamysza powinien dostać jakieś 11%.

Tak wygląda nie tyle prognoza, co matematyczno-logiczna układanka, ale wiadomo, że wyborca w pewnej części zachowuje się irracjonalnie i ta część będzie odpowiadała za różnice procentowe i wyborcze niespodzianki, o których dowiemy się w niedzielę podczas II tury.
 Piotr Wielgucki, bloger Matka Kurka
 POLSKA, Poniedziałek 29-06-2020

41959. 
WYBORY PREZYDENCKIE 2020 (przed II turą)

[komentarz]

Sytuacja jak na mistrzostwach w piłce nożnej. Z fazy grupowej eliminacji awansowały dwie ekipy – Polska z pierwszego miejsca i Niemcy z pozycji drugiej, ale dzięki tylko nieczystym zagrywkom z ławki rezerwowych (polaryzacja przez agresję). Finał za 2 tygodnie. Nie tylko król strzelców Robert Lewandowski ma coś jeszcze do udowodnienia.
 Jarosław Synowiec
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 29-06-2020

41958. 
Kryzys...?
Urzędnicy mogą spać spokojnie.
Samorządy lokalne nie planują zwolnień ani nawet obniżek pensji.
Ba, nawet coroczne nagrody finansowe pozostaną niezmienione.
Przyjrzyjcie się. W biurach krzywda nie może się stać.
 woźny ze starostwa
 Iława, Poniedziałek 29-06-2020

41957. 
Śmieci w Iławie to nie wszędzie problem - tam gdzie podstawiono druciane kosze na małe bloczki, gdzie zamieszkuje niecałe 80-90 mieszkańców, to starczy i jest porządeczek.
U nas na Osiedlu Piastowskim dla 2 potężnych bloków przy ul Zielonej 72 oraz Odnowiciela 1 jest wybudowany mini-kącik jak ten na fotce. Proszę sobie wyobrazić, że w tych blokach mieszka około 280 z dziećmi mieszkańców. Ten mini-kącik zawsze jest pełen i smród roznosi się wyjątkowy. A szczury też już zawitały.
Proszę sanepid, by zainteresował się bliskością tego syfu położonego koło sklepu spożywczego. Gdyby przy budynku Odnowiciele 1 zainstalowano kosz druciany, to sprawy śmieci nie byłoby.
 mieszkaniec Osiedla Piastowskiego
 Iława, Poniedziałek 29-06-2020

41956. 
Aż 30% ludzi zagłosowało na kolejną niemiecką marionetkę z PO. Ludzie są naprawdę albo aż tak tępi i nie rozumieją po polsku, albo mają kompletnie w dupie, że kandydat [...] otwartym tekstem wali, że znów podniesie kobietom wiek emerytalny kradnąc im 7 lat życia. [...]
[...]
Po ogłoszeniu wyników przemówienie miał chyba najbardziej agresywne jakie kiedykolwiek słyszałem tuż po wyborach. [...] Obelgi, wyzwiska, insynuacje, przytyki. Agresja, zaciśnięte usta przerywane wymuszonym uśmieszkiem cwaniaczka - wszystko co jakiś czas przerywane słowami o wspólnocie, o otwartości. [...] O tym, że on będzie łączył a rywal dzieli.
A potem kolejna porcja wyzwisk.
To przemówienie pisali mu chyba ci sami ludzie, co tworzą "Sok z Buraka". Nawet nie ukrywał, że co chwila zerka na kartkę.
Człowiek bez programu, zbudowany tylko na polaryzacji i przekazie anty - stawia siebie na pozycji budowniczego wspólnoty. Himalaje hipokryzji.
 Marszałek
 Iława, Niedziela 28-06-2020

41955. 
WYBORY PREZYDENCKIE
Niedziela 28 czerwca 2020.

Znajdź swój lokal wyborczy.
#CzytajKuriera. Strony 16-17.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 28-06-2020

41954. 
Odnośnie wpisu numer: 41948

Na temat komarów mam ruski kawał.
Kapral tłumaczy ekipie co to jest trajektoria, czyli linia strzału:

- Widzieli wy komara? - odpowiadają, że widzieli.
- A ma komar prącie? - odpowiadają, że ma prącie.
- A widzieli wy prącie u komara? - odpowiadają, że nie widzieli.
- Ot, to samo z trajektorią jest. Ona jest, ale nie widać.

Zatem komary są, ale tak małe, że ich nie widać.
 Marszałek
 Iława, Niedziela 28-06-2020

41953. 
Jeśli chodzi o komunikację publiczną można dodać ostrzeżenie jak na grafice poniżej. Na niedzielę 28 czerwca - w sam raz.

* * *

Trzeba jeszcze dodać, że #Trzaskowski:
1. odblokuje rosyjsko-niemiecki rurociąg NordStream2
2. zablokuje polsko-norweski rurociąg BalticPipe

I już nie tylko Ruskie, ale i Niemce będą nam dyktować czy mamy mieć dostęp do gazu, czy nie.
Młodzież nie pamięta, ale od 1989 były sytuacje, że Ruskie blokowały transfer gazu i ropy do Polski, i przetrwaliśmy blokadę tylko dzięki temu, że jakieś tam zapasy były (małe, teraz mamy dużo większe rezerwy na szczęście).
Może do niektórych dotrze. Miejmy nadzieję.
 Grzegorz
 Iława, Niedziela 28-06-2020

41952. 
Odnośnie wpisu numer: 41943

Zapytam dalej w temacie skateparku na stadionie miejskim w Iławie.
Dlaczego NIE MA tam ani jednej ubikacji np. "toi-toi"...?!
Gdzie robi się te rzeczy w tym miejscu?
 spoko
 Iława, Sobota 27-06-2020

41951. 
UWAGA RODZICE!

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy na dzieci, powodowany skutkami pandemii, zostaje wydłużony kolejny raz – tym razem do 12 lipca!
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 27-06-2020

41950. 
Nawet komunikacja autobusowa w Warszawie nie była polska a niemiecka.
Kierowca, który był sprawcą wypadku, pracował dla firmy Arriva, która współorganizuje transport miejski w stolicy.
W ubiegłym roku władze stolicy - czyli Rafał Trzaskowski - podpisał z Arrivą umowę na 291 milionów złotych. Spółka należy do niemieckiego Deutsche Bahn. A ta z kolei jest w 100 proc. własnością niemieckiego państwa.
Tak wygląda patriotyzm gospodarczy kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta.
 Operacyjny
 Iława, Piątek 26-06-2020

41949. 
PSZOK, CZYLI URZĘDOWY SZOK

Kolejna skarga na Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Iławie. Tym razem chodzi o odmowę – wbrew temu, co napisano w ulotkach – przyjęcia zużytych baterii. Do tego jeszcze aroganckie zachowanie pracowników. Strona 7. #CzytajKuriera.
Czekamy na Wasze komentarze i listy.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 25-06-2020

41948. 
Ciekawe czy ktokolwiek zauważył, że w tym roku jest nadzwyczajnie mało komarów w przyrodzie. I to mimo parnej, wilgotnej i dusznej pogody.
 szczur lądowy
 Susz, Czwartek 25-06-2020

41947. 
NA LATO ROZKŁAD JAZDY
AUTOBUSÓW ZKM IŁAWA

Nie tylko babcia i dziadek jeżdżą autobusami.
#CzytajKuriera
Wyjmij ze środka gazety i zachowaj.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 25-06-2020

41946. 
Odnośnie wpisu numer: 41936

Dwa pytania do Burmistrza Miasta Iławy zarządzającego oświatą w Iławie:

1. Czy to prawda, że dyrektorzy przedszkoli mają sowity, ale ukryty przed opinią publiczną dodatek motywacyjny?

2. Czy to prawda, że dyrektorzy wykorzystują tzw. z-ców społecznych dyrektora do harowania za nich w czasie obecności dyrektora w placówce przedszkolnej, co jest niezgodne z obowiązującym prawem?
 obywatel 2
 Iława, Czwartek 25-06-2020

41943. 
Wstyd Iławo, wstyd!
Czemu Burmistrz miasta nie dba o infrastrukturę? Czemu na stadionie przy skateparku dla młodzieży wieczorami nie świeci się ani jedna lampa? Mój synek ma sobie rozbić nos? Co, to ja mam wymieniać żarówki? Taka sytuacja trwa już kilka miesięcy od wczesnej wiosny. Byłem w ratuszu, ale odesłali mnie gdzieś do jakiegoś pana żebym mu powiedział. To ja mam chodzić jeszcze po mieście, szukać i załatwiać za was takie proste sprawy?
Wstyd Iławo, wstyd!
 Antonio
 Iława, Czwartek 25-06-2020

41942. 
Nie zgadzam się na [...].
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 Wojtek
 Iława, Czwartek 25-06-2020
Odp. 
Oczywiście seryjnie łżesz jak najęty.
Nie brałeś udziału w przywołanej składce finansowej, więc nie masz żadnego prawa głosu, zwłaszcza anonimowo.
I przestań ciągle wyzywać dyżurnych moderatorów, bo na nikim to nie robi wrażenia. Szkoda twojej rozdygotanej energii. Swojego bzika skieruj na coś pożytecznego.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 25-06-2020

41941. 
Polsko - błagam, ocknij się z letargu lewicowych przekazów medialnych. Czy zabory to mało, czy 17 września to mało, czy 50 lat protektoratu sąsiada ze wschodu to mało?

Czemu lewico - jesteś dotknięta amnezją historyczną, czemu chcesz nas pchać w biedę wschodu? Dlaczego Ci, którzy byli naszymi oprawcami w historii - są prezentowani przez media lewicowe jako jedyni wybawcy?

Zrozumiałe są walki interesów. Ale czemu w Polsce wmawia się, że zastój u wschodniego sąsiada - ma być jedynym pomysłem na przyszłość. Wschód wiele razy nas wykiwał, i nadal ślepo mu wierzycie? A może, to wschodnie media mają moc przekazu swojego poglądu - w naszym państwie?

Sprawa jest prosta. Albo zaczniemy budować swoją suwerenność, bezpieczeństwo i rozwój w oparciu o zaawansowaną naukę i przyszłe technologie, albo staniemy w miejscu i zaczniemy się cofać. Wschodni sąsiad na to liczy.

Nawet poprzez tubę propagandową lewicowych mediów - jest w stanie przekonywać do zastoju w Polsce. Bo to im jest na rękę. Nie Polska ma być wielkim krajem, ale wschodni sąsiad.

Za dni parę rozstrzygnie się - czy spadną łuski z oczu zaślepionych fałszywą ideologią i amnezją historyczną - czy pójdziemy do przodu w walce o prawdziwą Polskę.
 Marszałek
 Iława, Środa 24-06-2020

41940. 
Co się dzieje z obietnicami wyborczymi Pana „Włodarza Kisielic” Rafała Ryszczuka? Głównie chodzi mi o inwestycję hucznie obwieszczoną podczas samorządowej kampanii wyborczej w 2018 roku za pieniądze podatników:

„Kolejna duża inwestycja w Gminie Kisielice jeszcze w tym roku. Właściciel firmy Szkłomal [z Lubawy], przedsiębiorca Piotr Truszczyński, obecny podczas ostatniej sesji kisielickiej rady miejskiej poinformował, że inwestycja polegająca na budowie i uruchomieniu zakładu produkcyjno-usługowego w Kisielicach rozpocznie się jeszcze w tym roku.
(...)
– W zgodzie z tym, co obiecywałem w kampanii wyborczej i oczekiwaniami mieszkańców, w Gminie Kisielice pojawili się nowi inwestorzy, którzy zatrudniają naszych mieszkańców. Wystarczyły niecałe cztery lata, żeby przyciągnąć inwestorów i wywiązać się z obietnic wyborczych – mówił burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk”.

[opłacona publikacja Urzędu Miejskiego w Kisielicach, 27.04.2018]

* * *

Minęły ponad 2 lata, a tu nadal nic! [...]
Czy prawdą jest, że ziemia pod tę inwestycję została sprzedana jako rolna a po tym zaraz odrolniona? Ile na tym budżet miasta zarobił, czyli stracił?
Czy prawdą jest, że kontrahent po zakupie i odrolnieniu działki wycofał się z „budowy fabryki” w Kisielicach?
 Bednarek
 Kisielice, Środa 24-06-2020

41939. 
Jak to będzie po francusku?
"Rafau! Nie kłam!"

:-D)
 Ola Mała
 Iława, Wtorek 23-06-2020

41938. 
OLSZTYN BĘDZIE „GŁÓWNY”

Koleje zaprezentowały wizualizację nowego budynku Dworca Głównego w Olsztynie. Ma być nowoczesny i funkcjonalny. Został zaprojektowany zgodnie z obowiązującymi trendami architektonicznymi. Powstanie przy nim także węzeł przesiadkowy ułatwiający podróżnym skorzystanie z komunikacji miejskiej.
Jak podaje Radio Olsztyn, PKP prowadzą również rozmowy z inwestorem, który chce wybudować w sąsiedztwie centrum handlowe i dworzec autobusowy.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 23-06-2020

41937. 
Mam ogląd z nizin. Ogólnie jest tak, że ludzie myślący patriotycznie, coś sobą przedstawiający, wstydzą się, a raczej boją wyśmiania, ujawniania swoich poglądów przed, nie waham się tak powiedzieć, pospólstwem. Może za mocno, a należy powiedzieć przed ludźmi nieoczytanymi, dającymi sobie wmówić o obciachu.

Traktującymi, głosujących na Dudę, jako oszołomów. Są to często ludzie formalnie wykształceni (papierek), nie zdający sobie sprawy ze swoich ograniczeń, swojej niewiedzy. Na dodatek mają argumenty z opinii zagranicznych. Jest też dużo zakompleksionych, a jednocześnie przemądrzałych. Długo by to opisywać.

I cóż z tego, jak igrzyska prezydenckie wg tego sondażu przenoszą się do II tury z niejakim Trzaskowskim? Przerażeni, nastraszeni, robią odwrót, a tu trzeba patriotycznej mobilizacji i wykurzyć zło w I turze. Już dość napsuli krwi, pokazując swoją pseudo demokrację poprzez obstrukcję konstytucyjnego terminu wyborów. Za to okłamywanie Polaków należy się czerwona kartka w pierwszym podejściu. Szkoda kochani naszego czasu, na niezdrowe emocje do II tury.

Wizyta w lokalu wyborczym nie różni się niczym od wizyty w centrum handlowym, w którym krąży prawdopodobnie powietrze wydychane przez setki ludzi dłużej niż w lokalu wyborczym. W lokalu wyborczym bowiem wymiana powietrza następuje natychmiast. Bądźcie mądrzy swoją mądrością, a nie zostawiajcie wyborów przypadkowi. Wasz głos się liczy. Chcieli tradycyjnego sposoby głosowania, idźcie pełną ławą, aby głupota i antypolskość nie zwyciężyła.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 23-06-2020

41936. 
"Dajcie nam znowu kasę za leżenie, jak podczas strajku"

Nauczyciele znowu żądają pieniędzy. Domagają się całości uposażeń za czas pandemii - łącznie z należnością za niezrealizowane godziny ponadwymiarowe i dodatkami - i to za okres nawet wtedy, gdy nie było kształcenia zdalnego (w marcu).
ZNP namawia nauczycieli do przyłączania się do pozwów sądowych.
Nie ma dla nich żadnego znaczenia, że prawo zabrania płacić za pracę, która nie została wykonana.
 Ola Mała
 Iława, Wtorek 23-06-2020

41935. 
Iława, Osiedle Piastowskie.
Przy ul Zielonej jest blok nr 72, a przy Odnowiciela blok nr 1. W sumie zamieszkuje tutaj 280 osób. Przy tej ilości mieszkańców jest tylko jedno gniazado śmieciowe.
Pojemniki są ciągle przepełnione. Proszę wyobraźcie sobie co tu się dzieje. Po południu trudno wejść do środka. Syf, syf, absolutny syf i czeka nas groźniejsza zaraza od wirusa.
A swoją drogą ta segregacja rodem z Brukseli powinna ograniczyć się do trzech tylko pojemników i być czytelna co gdzie wrzucać. Połowa naszych mieszkańców nie segreguje dokładnie.
Mówi się, że śmieciarze z Komy źle posegregowane śmieci przestaną wywozić i grożą potężnymi karami - i co wtedy? Kto zechce zapłacić? Każdy powie, że on dobrze segreguje.
 Operacyjny
 Iława, Wtorek 23-06-2020

41934. 
Odnośnie wpisu numer: 41930

Czepiam się Pani Oli Skibij, bowiem lubię ją bez opamiętania. A Ona mi na balkonie chałupy swej taką wywłokę Rafalalę Trzaskowską wywiesza.
Ot zdradliwa ci ona bywa...
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 22-06-2020

41933. 
Taka sytuacja.
Yntelydżenty II sortu - w pigułce.
Kompozytor Zbigniew Preisner zarzucił sztabowi Andrzeja Dudy, że w trakcie wiecu w Krakowie (niedziela 21.06) miano wykorzystać jego kompozycję do celów politycznych.
Okazało się, że utwór z megafonów puszczali... zwolennicy opozycji.
Kompozytor przyznał potem, że informację zaczerpnął z... nagłówka "Gazety Wyborczej".
Czy można z siebie zrobić większego idiotę, mieniącego się elitą...?
 Andrzej Wiśniewski vel Antonio
 Iława, Poniedziałek 22-06-2020

41932. 
BURMISTRZ BLOKUJE INFORMACJE

Nadal nie znamy uzasadnienia nagłego wydania decyzji burmistrza Dawida Kopaczewskiego wobec podległego kierownika USC w Urzędzie Miasta Iławy, wedle której ma zaprzestać udzielania informacji o zgonach (nawet na prośbę zainteresowanych rodzin), które to informacje od lat są publikowane dla każdego chętnego bezpłatnie w rubryce (klepsydrze) „Odeszli od nas” na łamach gazety „Kurier Iławski”.

Od strony technicznej od lat wszystko odbywało się sprawnie i zgodnie z prawem. Podczas czynności urzędowej każde nazwisko zmarłego otrzymywało przed urzędnikiem USC potwierdzenie zgody (parafka) lub jej braku od najbliższej rodziny. Nigdy nie było na tym tle jakichkolwiek problemów.

Rubryka „Odeszli od nas” zawsze miała charakter wysoce integrujący społeczność lokalną wokół uniwersalnego aspektu cywilizacji chrześcijańskiej – śmierci i pogrzebu człowieka, nawet tylko sąsiada czy dalszego znajomego.

Reakcja mieszkańców Iławy oraz regionu była łatwa do przewidzenia i zrozumiała – zdumienie, a często również oburzenie wobec blokady informacyjnej ze strony burmistrza. Wielu pyta nas: po co blokowanie i dlaczego? Czy Dawid Kopaczewski odpowie zgodnie z prawdą?
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 22-06-2020

41930. 
Odnośnie wpisu numer: 41908

Dlaczego czepiasz się Pani Skubij o plakat PO na płocie swego domu?
A może powiesił mąż. On też ma prawa do płotu. [...] [...] [...] [...]
 Wojtek
 Iława, Niedziela 21-06-2020

41929. 
BITWA O WOZY STRAŻACKIE

Tego jeszcze nie było! W każdym województwie jedna gmina z największą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich (28 czerwca br.) otrzyma od rządu nowy wóz strażacki dla OSP o wartości po 800 tys. złotych.
Strażacy, sołectwa, gminy – na start!
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 20-06-2020

41928. 
Nie da się skrócić dystansu stojąc w miejscu.
Trzaskowski truchtał, a teraz drepcze

Jeśli Rafał Trzaskowski chce myśleć o wygranej, to do poparcia PO w granicach 5 milionów musi dołożyć prawie drugie tyle. Andrzej Duda ma wielokrotnie łatwiejsze zadanie, bo dodatkowe 1,5-2 miliony głosów powinny zapewnić zwycięstwo. Postawmy sobie kluczowe pytanie. W jakim tempie poruszają się obecnie obaj kandydaci? Wiadomo, że jednej odpowiedzi nie usłyszymy. Wyborcy Andrzeja Dudy będą krzyczeć, że ich ulubieniec bije rywala na głowę, wyborcy Trzaskowskiego odwrotnie. W takiej klasycznej sytuacji warto poszukać średniej i dołożyć chociaż odrobinę obiektywizmu.

Ostatnie dni wyglądały tak, że Andrzej Duda przeprowadził ofensywę, korzystając z prezentu samych aktywistów LGBT, Kolendy-Zalewskiej i politycznego trolla Tuska. Jest to opinia do tego stopnia obiektywna, że potwierdzona przez stronę przeciwną. W mediach lewicowo-liberalnych i w samym sztabie PO, było słychać o histerycznych, niegodnych, zmasowanych atakach Prezydenta RP i jego zaplecza, na biednych „ludzi LGBT”. Atak zawsze jest działaniem dynamicznym, żeby atakować trzeba krzyknąć „hura” i z całych sił biec do przodu. Trudno zatem inaczej ocenić aktywność Andrzeja Dudy niż mianem gwałtownego przyśpieszenia. W tym samym czasie Trzaskowski się praktycznie schował i znów mamy do dyspozycji dość obiektywną ocenę, bo potwierdzoną przez samego zainteresowanego. Otóż kandydat PO konsekwentnie unikał tematu LGBT, uciekał od niego, wycofywał się. Co to oznacza? Posługując się znanym błędem językowym „cofał się do tylu”, do przodu nie sposób się cofnąć.

Nie potrzeba tęgiej głowy i wybitnego stratega, aby zrozumieć, że zawodnik, który ma do odrobienia dwukrotnie dłuższy dystans do mety, niż jego przeciwnik, nie może stanąć na bieżni, a tym bardziej się cofać. Andrzej Duda z wypracowaną przewagą mógłby sobie pozwolić na taką strategię, nie wchodzenia w trudne tematy i omijanie grząskich terenów. Utrzymanie ponad 40% poparcia w I turze jest niemal pewną gwarancją, że w II rywal tego nie odrobi. Trzaskowski z kolei, jeśli marzy o zwycięstwie, jest skazany na podejmowanie ryzyka, w dodatku na granicy brawury. Problem Trzaskowskiego i szczęście Dudy polega na tym, że on nic takiego nie robi. Gdy ogłosił swój udział w wyborach rzeczywiście nastąpiło naturalne przyśpieszenie i do ostatniego dnia zbierania podpisów tempo, choć nierówne, dawało jakiś cień nadziei na zobaczenie pleców Andrzeja Dudy. Po zebraniu podpisów i jeszcze przed „aferą” z LGBT, Trzaskowski dostał zadyszki i praktycznie stanął. Gdy do gry ostro weszła bitwa konserwatystów z LGBT, Trzaskowski zwyczajnie uciekł, wycofał się na z góry upatrzone pozycje.

Dzieje się to wszystko na tydzień przed wyborami, no i chyba każdemu obserwatorowi polskiej polityki chodzi po głowie zagadka, kiedy jeśli nie na ostatniej prostej Trzaskowski zamierzać przyśpieszyć? Wiele razy słyszałem, że trzeba stać z boku i nie zrażać do siebie, ani lewej, ani prawej strony, ale nikt i nigdy na podobnym asekuranctwie wyborów nie wygrał. Tylko tacy kandydaci, którzy mają szerokie poparcie prawicy lub lewicy liczą się w wyborach, a ich zadanie polega na czymś innym. Muszą zmobilizować własny elektorat, jest to absolutna podstawa i jednocześnie przeciągnąć na swoją stronę tych, którzy głosują na „mniejsze zło”. Andrzej Duda LGBT i wbijaniem w glebę Tuska etap mobilizacji własnego elektoratu przerobił na 5+. Z kolei rozmową z aktywistą LGBT i zaproszeniem matki Biedronia wraz z samym Biedroniem, pokazał głosującym, że jest mniejszym złem. Jak swoje zadanie wykonał Trzaskowski? Najkrócej mówiąc nijak! Po prostu nie odrobił zadania. Uciekł z pola walki i tym samym zamiast zmobilizować pozostawił swój elektorat bez jednego słowa pocieszenia, nie wspominając o zagrzewaniu do boju.

Trzaskowski nie przekonał też nikogo z niezdecydowanych, bo sam jest niezdecydowany. Najciekawsze jest jednak to, że pomimo dezercji i tak Trzaskowski ma przyklejoną łatkę LGBT, czym zraża wyborców konserwatywnych i umiarkowanego szerokiego środka, a w elektoracie lewicowym unikami nie zarobił centa. Przy tak prowadzonej kampanii kandydat PO nie tylko nie ma szans na wygraną, ale musi się liczyć z przegraną w I turze. Trzaskowski jest skazany na ostre tempo i jazdę po przysłowiowej bandzie, o ile rzeczywiście chce wygrać, jednak patrząc na jego postawę naprawdę szczerze wątpię, że chce zostawić niemal pewną drugą kadencję w Warszawie i gigantyczny dostęp do kasy, aby „pilnować żyrandola”. Jestem prawie pewien, że woli iść na bazar po dżem, niż pocić się na wiecach i powtarzać oklepane frazy, w które sam nie wierzy. Tak to przynajmniej wygląda.
 Piotr Wielgucki, bloger Matka Kurka
 Polska, Sobota 20-06-2020

41927. 
UWAGA NA PODATEK KATASTRALNY!
Jeżeli wybudowałeś dom na kredyt wzięty na 30 lat, warty np. 500 tys. - to po objęciu władzy przez PO, będziesz do raty kredytu musieli doliczyć około 900 zł miesięcznie, i to pod warunkiem, że w długim okresie czasu wartość jego nieruchomości nie zmieni się.
Taki stan rzeczy spowoduje, ze miliony ludzi posiadających własne mieszkanie czy dom, będą musieli ponieść dodatkowe, wysokie koszty utrzymania. Tak działa podatek katastralny, który został już dawno temu zapowiedziany przez PO.
Jedynie prawica zapowiedziała, że dopóki będą rządzić, ten podatek nie zostanie wprowadzony nigdy.
Wprowadzenie tego podatku spowoduje "żniwa" dla skorumpowanych komorników, a dla ludzi "apartament" pod mostem w kartonie. Nikt o tym dzisiaj nie mówi, wiec przypominam. Nadmienię, ze nie będzie wyjątków dla obecnych popie-raczy opozycji! Przed zaznaczeniem wyboru na karcie wyborczej warto zastanowić się czy mięć własny dom czy oddać go komornikowi.
 Operacyjny
 Iława, Piątek 19-06-2020

41926. 
Droga z Iławy na Sampławę i Lubawę. Parking koło zjazdu na Dziarnówko.
Znowu straszny syf ze śmieciami.
Czy to zostanie sprzątnięte czy czekamy na szczury i inne paskudztwa?
 Wojtek
 Iława, Czwartek 18-06-2020

41925. 
PILNUJMY SIĘ!

W Lubawie zrobiło się gorąco, dosłownie i w przenośni. Wirusa przywlókł podczas wyjazdu. Na długi weekend wyskoczył z bliskimi do rodziny w stolicy. Po powrocie odczuł gorączkę. Wynik badania: pozytywny. Trafił na zakaźny do Ostródy, ale czuje się dobrze. Kierownictwo fabryki IKEA twierdzi, że nie obawia się wybuchu ogniska epidemii, ponieważ załoga przestrzega zasad sanitarnych.

#CzytajKuriera #KoronaWirus
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 18-06-2020

41924. 
Odnośnie wpisu numer: 41909

Kim są zwolennicy PO, KOD i podobnych nacji?

Z reguły są to wykształceni ludzie, zauroczeni Zachodem - wszystko jest tam dobre. Mają jakieś tam swoje własne firmy, korzystali z możliwości przekrętów za czasów PO i było im dobrze. Tu nie odliczyć VAT, tam zachachmęcić z kredycikiem, oszukać ZUS i Skarbówkę. [...]

Mogli wyjeżdżać do Niemiec, Francji na tydzień, dwa, chwalić się tym na portalach społecznościowych i pokazywać, że są trendy. Ci , z których się śmieli tzw. 500 plus nie za bardzo mogło, bo nie znają języków, nie są obyci w wyjazdach. Można więc przyszpanować, jacy to my jesteśmy światowi, europejscy, a nie ta zaściankowość z PIS.

A jak jest w rzeczywistości? Celebryci ćpający, wyjeżdżający na seksualny zarobek do Dubaju, bawiący się z małymi dziećmi w wujka. Ci polscy Europejczycy, którzy za wszelką cenę chcą być modniejsi i bogatsi od sąsiada, bo przecież on jest 500 plus. A zapomnieli skąd się wywodzą, gdzie ich korzenie.

To są takie nacje ludzkie, które pozostawiłyby psa w schronisku, babcię w szpitalu, dziecko u cioci, aby tylko wyjechać do spa lub na wakacje na Majorkę - bo można się tym chwalić.

Całe nasze polskie bagienko PO.
 iławianin [444]
 Iława, Czwartek 18-06-2020

41923. 
Zastanawia mnie jak to jest.
W Urzędzie Miasta Kisielice ukazało się obwieszczenie na temat naboru na rachmistrzów w spisie rolnym.
Spis ma dotyczyć terenu gminy Kisielice, a kandydaci muszą zamieszkiwać na terenie... Gminy Biskupiec. Czy to jest jakiś żart...?
 Asia
 Kisielice, Czwartek 18-06-2020

41922. 
Zbyt wielu przeszło bez reakcji obok leżącego na ulicy człowieka. Ale nie on. Uratował zdrowie a nawet życie nieznajomego. Kim jest ten anioł? Belfer, pastor, strażak i medyk. Jak boży ratownik. MARCIN CHRZĄSZCZ. Należą się słowa uznania?

#CzytajKuriera na stronie 2 oraz 12.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 17-06-2020

41921. 
Odnośnie wpisu numer: 41920

Panie Jarosławie, do tych lokalnych osiołków z Tulwińskim i Kiejstutem Dąbrowskim nie dotrze Pańska argumentacja. Nalali im "sraczki" do mózgownic, więc wypisują wyuczone marksistowskie regułki ściągane z tanich podręczników dla akwizytorów i robią z siebie politykierów. [...]
Śmiech na sali.
Czy w Iławie, czy w polityce centralnej - liczy się dla nich tylko KORYTO. Interes Rzeczypospolitej i zwykłych Polaków mają głęboko w poważaniu. Zero odpowiedzialności za Polskę.
Konfederacja to dno. Niegdyś na wiecu antykodowskim w Lublinie pięknie to określił Marian Kowalski: "Zdrajców trzeba tępić"!
 antyKOD
 Iława, Środa 17-06-2020

41920. 
Odnośnie wpisu numer: 41859

KONFEDERACJA OBYWATELSKA

A nie mówiłem lata temu...? Historia zatoczyła koło. Kuce z wywrotowej organizacji o nazwie aktualnie #KonfederacjaTargowicka kolejny raz pokazali swoje gołe dupska.

Jeden z jej czołowych macherów wygadał się w radio KOD, że farbowani narodowcy tyle mają wspólnego z Narodem, co Rafał Trzaskowski z papieżem Janem Pawłem II.

Ucieszny Rafałek, promujący rozbijanie rodziny, demoralizację i gwałt na dzieciach, ideologię LGBT, cenzurę prewencyjną w mediach, grabież kamienic, zwalczanie patriotyzmu i poddańczy stosunek do Brukseli (a więc Berlina i Moskwy), wspierany przez doradców kojarzonych z agenturą rosyjskiego i niemieckiego wywiadu – to kandydat, którego oni, konfederaci, powinni poprzeć w II turze.

Co się jeszcze musi wydarzyć, żebyście, kuce prowincjonalni, otworzyli oczy i uruchomili resztki mózgu...? No co takiego...?
 Jarosław Synowiec
 Iława, Wtorek 16-06-2020

41919. 
Nad znaczną częścią miasta – okolice dworca kolejowego, okoliczne osiedla, ul. Skłodowskiej i pewnie znaczną część osiedla Podleśnego – unosi się obecnie szeroką ławą ohydny smród z bajora pełnego gnijących odpadów poprodukcyjnych jeszcze z zeszłej jesieni, a znajdującego się przed nieszczęsną ziemniaczanką leżącą przy drodze na lokomotywownię.

Ziemniaczanka to istne przekleństwo i zakała Iławy. Zarządcy tej prymitywnej manufaktury opartej na "nowoczesnej" technologii jeszcze chyba z początków XIX wieku, a mieszkający na dość dalekich Kujawach, kompletnie w nosie od lat mają wszelkie wymogi związane z ochroną środowiska. A lokalne władze tradycyjnie zupełnie na to nie reagują.

W ciepłe dni smród jest tak paskudny i porażający, że nie sposób jest siedzieć w domu przy otwartym oknie, gdyż ma się wrażenie, że na balkonie wyrzygała się cała banda pijaków... I tak od wielu lat.

I od wielu lat ten dotkliwy dla mieszkańców oraz wstydliwy (np. przed turystami, na których tak nam podobno zależy, a którzy także na ten smród narzekają) problem kompletnie nic nie obchodzi bardzo ważnych urzędników w bardzo ważnych lokalnych urzędach. Czyli np. miejscowego sanepidu, który zupełnie olewa tę kwestię, wydziału ochrony środowiska w starostwie czy też ratusza miejskiego. Wszyscy od dawna na wszelkie monity w tej sprawie odpowiadają albo impertynencko (jak np. iławski sanepid) lub też biadolą, że nic nie mogą zrobić, bo to przekracza ich uprawnienia i stosują podobne śliskie wykręty. Pewnie zaczęliby coś robić dopiero wtedy gdyby ich biurka i wygodne fotele ustawiono na łące przed tym śmierdzącym i fermentującym bajorem.

Wszyscy stosują podobną taktykę spychologii nakazując kierowanie wszelkich pretensji do mitycznego regionalnego urzędu ochrony środowiska aż... w dalekim Elblągu. Ale biurokraci z Elbląga także w tej oburzającej i śmierdzącej sprawie nic nie robią, gdyż przecież aż do nich smród z iławskiej ziemniaczanki jednak nie dolatuje.

I tak śmierdzące koło iławskiego buzującego fetoru z ziemniaczanki się domyka. I śmierdzi dalej...
 iławski aromat ziemniaczany
 Iława, Wtorek 16-06-2020

41918. 
GŁOSUJ KORESPONDENCYJNIE!

Do północy we wtorek 16 czerwca br. można zgłosić chęć głosowania korespondencyjnego (kopertowego) dla osób, które nie będą mogły dotrzeć do lokalu wyborczego w niedzielę 28 czerwca podczas wyborów prezydenckich 2020. Najszybciej zgłoszenie można zrobić przez internet.

https://www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-uslugi-wyborczej
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 16-06-2020


Strona [ poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 183 184 185 ... 360 361 362 następna ] z 362131000145


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | Zdrowie | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe | Wyszukiwarka | FORUM
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.