Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie, felietony
kogel-mogel
REKLAMA
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ
Zaproszenie na wyjątkową wystawę
Pilnuj komina! Pożary i... kary
Marek Żyliński: Budżet powiatu to cynizm i kpina
Powiat. Gdzie ten miód i mleko?
Bez przetargu na pływalni. Skargi na dzierżawę siłowni
Ciężarówka zamiast lalki Barbie
Hordejuk puszczają nerwy
Uwaga na złodzei kieszonkowców w sklepach
Skarga na szpital. Nie ma chętnych do zwrotu
Z jezdni pompują wodę wytrwale...
Dekomunizacja. Osiedle „XXX-lecia PRL”
Skargi na kolejki do laryngologa
17-letni skejt z mamusią
Szpital i seria zgonów. Sprawdzamy postępy w śledztwach
Susz. Koniec przebudowy drogi wojewódzkiej 521
Heroizm szpitala
Skarga na szpital. Ziółka i do domu
Brak piątej klepki
Skargi na POL-MAK. Hałas i opary
Biegam maratony na wesoło
Więcej...

Forum

37757. 
Odnośnie wpisu numer: 37752

Nie rozumiały go polsko-austriackie ekscelencje.
Nie rozumiał go burżuj warszawski.
Nie rozumiał ksiądz na ambonie.
Nie rozumiał sąsiad przy kartach.
Nie rozumiał krzykliwy socjalista.
Ani nawet wszystko rozumiejący polski Żyd.
I bracia rodzeni, autentyczni bracia nie rozumieli go.
Nie chcieli, nie mogli...
 giermek
 Iława, Wtorek 05-12-2017

37756. 
Odnośnie wpisu numer: 37748

Towarzyszu Pietrzykowski, pomożemy!
Zejdź Pan ze sceny, na emeryturkę odejdź z klasą.
W innym przypadku młode wilki wyniosą Pana z gabinetu magistratu na tarczy oraz w chwale sztandarów i oklasków patrzących mieszkańców.
Pomożemy!
Rozdamy uśmiechy w Pana stronę i powiemy, idąc za Twoim przykładem:
"Na emeryturze można dorobić w Warszawie", tak jak Pan odpowiadasz swoim wyborcom.
 sprawiedliwy
 Susz, Poniedziałek 04-12-2017

37755. 
Odnośnie wpisu numer: 37749

Ktoś Panu "skoczył do gardła"...? Raczej wyśmiał bełkot jakim zaśmiecił pan przestrzeń internetową.
Kto tutaj mieszka, ten widzi i wie co się w naszym mieście Iławie dzieje.
A nawet jak nie mieszka, a wiedzę zdobywa tylko z internetu, to powinien przynajmniej zdobyć jej minimum o poczynionych w mieście inwestycjach, a nie pisać o wszystkim i niczym, mając na celu nie dyskusję, a tylko dokopanie Żylińskiemu.
Ktoś ma panu przytaczać argumenty? A rusz pan sam cztery litery swoje i odrób lekcję, a nie chcesz mieć na tacy podane! Nie dość, że śmieszny, kłamliwy, to jeszcze leniwy!
 Maurycy
 Iława, Poniedziałek 04-12-2017

37754. 
Partyjne wybory w tutejszym PO ponoć wygrał ponownie imć Napoleon.
I ponoć będzie mu wtórowała ponownie Benia Walewska. [...]
Czy aby jest na sali strażak?
Trzeba wodę odkręcić, sikawką dogasić pogorzelisko i zmyć ten bałagan.
Raz na zawsze.
Pomyłki nie będą już chodziły parami...
 Poważny Obywatel
 Iława, Niedziela 03-12-2017

37753. 
ODŚNIEŻANIE: ZNOWU ZAPOMNIELI O ROWERZYSTACH...?

Do naszej redakcji zgłosił się pan Ireneusz Zawieracz, który zwrócił naszą uwagę na niewłaściwą jego zdaniem pracę służb odśnieżających chodniki w Iławie. Czytaj na stronie 7.
A jak wygląda sytuacja na Waszych chodnikach i ścieżkach rowerowych? Zróbcie fotki i opiszcie adres sytuacji.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 03-12-2017

37752. 
Zawsze byłem za pluralizmem. [...]
Gdy młody Tomasz Kiejstut Dąbrowski startuje i ze wspólnoty kobita Ewa, zwana złośliwie Burmistrzem Starego Miasta, czy też ten od narodowych łepków kandydat na burmistrza, albo od Kaczystów, to powiadam Wam ludzie, że nie jest źle, bo będzie kogo wybierać.
Nie tak, jak dotąd zawsze mówili, że nie mają na kogo głosować i dlatego muszą na Żylińskiego. Ten Adam to ma ciężkie życie. Ja bym tak nie chciał za żadne skarby.
Historia znowu zatoczyła koło w Iławie. Znów Adam będzie musiał...
O mój Boże, ile razy jeszcze...?!
 Marszałek
 Iława, Sobota 02-12-2017

37751. 
Odnośnie wpisu numer: 37741

Kupiłam ziemię i dom właśnie w pobliżu fabryki POL-MAK. Mieszkam tutaj trzy lata... Do tej pory było tak jak być powinno. Spokój, cisza... piękne miejsce do zamieszkana.
Nie czepiam się hałasu w dzień... ale w nocy to jest nie do wytrzymania.
I wiem, że normy hałasu dobiegające właśnie od strony fabryki zostały przekroczone, szczególnie podczas pomiaru przy ul. Księżnej Dobrawy na osiedlu domków jednorodzinnych.
Ktoś tu napisał, że posadzić zieleń, czy postawić ekrany. To byłoby jakieś rozwiązanie. Czekam na dobre decyzje właściciela fabryki.
 Ewa
 Iława, Sobota 02-12-2017

37750. 
SZPITAL I SERIA ZGONÓW.
SPRAWDZAMY POSTĘPY W ŚLEDZTWACH

Wielu czytelników zastanawia się, co dzieje się w sprawach tragicznych zgonów, które miały miejsce w iławskim szpitalu na początku roku. Ciekawość budzą także ustalenia odnośnie ciał noworodków znalezionych na balkonie w centrum Iławy. Sprawdziliśmy, jak przebiegają postępowania w tych sprawach. Większość opisanych przez nas przypadków zostało nagłośnionych także w mediach ogólnopolskich.

http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Szpital-i-seria-zgonow-Sprawdzamy-postepy-w-sledztwach-/5100
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 02-12-2017

37749. 
Odnośnie wpisu numer: 37746

Drodzy incognito, Iwonko i Maurycy. Zapewniam Was, że przez ostatnie trzy lata nie byłem w letargu. Los zrządził, że przebywam za granicą, ale ten stan nie będzie trwał wiecznie. Nie potraktowałem porażki w moich pierwszych wyborach samorządowych jako "obicia mordy". Jest to frazeologia czysto konfrontacyjna, a ja niespecjalnie w niej się czuję. Widać dla Was polityka to wojna na śmierć i życie. Myślę sobie, że to niekoniecznie musi tak być.

Bywam bezpośredni, ostry nawet, ale zawsze się odnoszę do konkretów. Jestem szczególnie zawzięty na kwestie prawdomówności, choć przyjęło się uważać, że w polityce można łgać. Otóż w moim naiwnym mniemaniu nie można. Napisałem o tym, że w ani jednym, strategicznym dla Iławy obszarze samorząd obecnej kadencji nie może pochwalić się żadnym wymiernym sukcesem. Nie zgadzacie się z tą opinią? Mogę się mylić. Z racji mojego, obecnego położenia geograficznego mogłem te i owe wieści przeoczyć, choć staram się być na bieżąco przez Internet.

Burmistrz Żyliński złożył ogrom obietnic w 2014 roku, z punktu widzenia ziszczenia tych najbardziej sztandarowych to wciąż mamy rok 2014. Zamiast jednak rzeczowo mi odpowiedzieć na zarzuty skoczyliście mi do gardeł jak bulteriery. Burmistrz jest z Was dumny na pewno. Agresji Wam nie brak, ino merytoryka szwankuje. Wspomnieliście coś o "rozkwitającej Iławie" i o kasie, która płynie do niej szerokim strumieniem. Też chciałbym to zobaczyć. Pomóżcie mi spojrzeć w odpowiednią stronę.

I jeszcze coś. Kimże Wy jesteście sympatyczni moi forumowi adwersarze żeby arbitralnie osądzać kto na miano iławskiego ziomka zasłużył, a kto nie?
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Casares, Piątek 01-12-2017

37748. 
Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski (PO, PZPR-bis) chyba postanowił sprzeciwić się przywróceniu przez PiS wieku emerytalnego do 65 roku życia i nie chce za rok iść na emeryturę.
Różni dobrzy młodzi ludzie z Susz chcą mu w tym pomóc i odesłać go na zasłużony odpoczynek. Widzą, że Pan burmistrz nie daje już rady, że nie jest już tak energiczny jak kiedyś, że nie panuje nad tym co się dzieje w gminie Susz.
Kiedyś to i podskoczył i przysiad zrobił, ale lata mijają a 65 to już sędziwy wiek i śliczną hiszpańską opalenizną nie da się oszukać kondycji człowieka. Rozumieją jednak zatroskanie Pietrzykowskiego o losy gminy, o jej ogromne zadłużenie i nie tylko o jej zadłużenie, bo co Zdzisław Zastępca zrobi ze swoim kredytem? Kto mu to spłaci?
No cóż, trzeba będzie wybierać między dobrem kilku ludzi, a dobrem całej gminy. Naprawdę zacnych mieszkańców ma Susz. I dlatego coraz częściej zadawane jest w Susza pytanie: "Jak? Pomożecie?"

 Harry Potter
 Susz, Piątek 01-12-2017

37746. 
Odnośnie wpisu numer: 37740

O ho ho, Kiejsut Dąbrowski nam się ocknął z letargu - jak zawsze przed wyborami.
Mówią, że gęba nie szklanka i można w nią walić, bo nie pęknie. Ale ileż "gęb" ma ten facio, by ciągle w nią obrywać? [...] No po prostu nie do uwierzenia, co za śmieszny facet!
 Iwonka
 Iława, Czwartek 30-11-2017

37745. 
Odnośnie wpisu numer: 37740

Śmiech na wpisy Dąbrowskiego.
Facet zatrzymał się na etapie z przed 4 lat i tam pozostał. Może Kurierzy wrzucą mu dla przypomnienia linki do pomysłów burmistrza sprzed roku, a tym samym pokażą Dąbrowskiemu, że burmistrz konsekwentnie je realizuje. Może przypomną też, że technikum miało powstać przy sprzyjającej władzy w powiecie - a tak się niestety nie stało, bo za szkolnictwo "średnie" odpowiada powiat.
Koniecznie Dąbrowski chce oczernić, ośmieszyć, umniejszyć... Tymczasem Iława kwitnie i tego się trzymajmy! A jaka kasa na inwestycje! Na małość nic nie poradzimy, więc może lepiej nie karmić trolla?
 Maurycy
 Iława, Czwartek 30-11-2017

37744. 
Odnośnie wpisu numer: 37740

Panie Kiejstut! Trudno to komentować - bełkot. Pranie, jakie dokonał pan na Burmistrzu Iławy - żaden problem. Śmiechu warte. Zatem co? Wszystko zero, kolego?
Ale oto nadchodzi, jak zwykle na rok przed, człowiek znikąd. Skąd waści ród? Od kiedy z Iławy? Ciebie tu nie widzimy. Oto ma zstąpić duch twój? Odnowić oblicze tej ziemi?
A kysz, maro! Nam tu wystarczy odnowicieli, mamy swoich. A Żyliński ten sam zawsze taki zostanie. Bo kto? Może Ty? Jakaś pani? Jakiś czynnik społeczny z oddali? O jest! Pogromca trzmieli i os.
 Incognito
 Iława, Czwartek 30-11-2017

37743. 
Odnośnie wpisu numer: 37737

Pani Ewo! Z tą fabryką to nie jest aż tak źle. Owszem coś tam ryczy, drży, biały dym też czasem, ale nie warto narzekać.
Natomiast ci, którzy mieszkają od strony ruchliwej DK-16, nie powiem, że mocno słychać, ale od samochodów ciężkich to nawet bardzo słyszymy.
Ten POL-MAK, jakby czymś zasłonił, odgrodzić podwójnymi ekranami, ale nie takimi jak na torach, bo są lekkie i tanie, i dodatkowo ściana może żywopłotu gęstego.
Muszę przyznać, ze jadący pociąg na trasie Iława-Ostróda bywa o wiele głośniejszy niż ta fabryczka. Zależy od pogody, inaczej go słychać. A co pani powie na natrętnego sąsiada, który za ścianą wiecznie tępej muzyki słucha, takiej dudniącej i nie można się do niego czepnąć, gdyż do 22 godziny ma prawo lub nie przekracza poziomu normy decybeli. A słychać uporczywie głośno.
Albo chłopcy na parkingu pod blokiem piłkę kopią-walą a rodzic głupa pali, że go to nie interesuje. Pani, to jest dopiero męka. Ale się żyje.
 Incognito
 Iława, Czwartek 30-11-2017

37742. 
NIEDZIELE WOLNE OD HANDLU

Posłowie właśnie przegłosowali ustawę o zakazie handlu w niedzielę.
Od marca w każdym miesiącu mają być tylko dwie niedziele handlowe, a docelowo od 2020 roku – już tylko sporadycznie, na przykład przed świętami. Co o tej decyzji sądzi lokalny lider związków zawodowych? Przeczytacie o tym w najnowszym wydaniu Kuriera na stronie 9.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 30-11-2017

37741. 
Odnośnie wpisu numer: 37737

Pani należy do osób która zrobi wszystko żeby "udupić" burmistrza!
Nic więcej, reszta to jakiś pijany bełkot.
Żeby pisać cokolwiek o kupnie ziemi, domu itp. trzeba w tym uczestniczyć a nie siedzieć w robocie i pisać na forum. Pewnie wynajmuje Pani gdzieś mieszkanie i jątrzy. Po co?
 lubicz
 Iława, Czwartek 30-11-2017

37740. 
Odnośnie wpisu numer: 37688

Kończy się rok przedwyborczy i trzeba czymś mieszkańców przekonać, żeby w roku wyborczym czuli się zobowiązani do właściwego głosowania. Park przed dworcem, wyspa młyńska i ulica Jasielska.

Gdyby ktoś był zapadł na amnezję to może i te kiełbaski by mu umiarkowanie zapachniały. Sympatyczne drobiazgi w morzu niemocy. Bo kto by tam o Parku Tematycznym albo Technikum Mechatronicznym wspominał? Obiecywano je 4 lata temu, a więc w czasach prehistorycznych. Dawno temu i nieważne.

Niezbyt ekscytująca rzeczywistość roku 2017 to pokłosie wyboru dokonanego przez Was wyborcy w roku 2014. A może na wybory 2018 warto to i owo przypomnieć? Szarość i marazm nie muszą trwać wiecznie.

W tej kadencji miał być skok cywilizacyjny i choć jedna pamiętna inwestycja, ale jest blada dupa. [...] Smutno mi gdy nie mogę odnotować żadnego znaczącego sukcesu samorządu iławskiego.

Brak pomysłu na Stare Miasto, zagospodarowanie Wielkiej Żuławy, zachęty dla inwestorów, przeniesienie więzienia, lobbing na rzecz obwodnicy. Za to w miejsce parku przy dworcu będzie nowy park, ale (prawdopodobnie) ładniejszy niż obecnie, a na wyspie młyńskiej wierzę, że zachowają młyn, który spłonął równie tajemniczo jak niegdyś, w latach 90-tych spłonęły spichrze nad Jeziorakiem. Acha, i jeszcze Jasielska się zmodernizuje. No i najważniejszy (już dziś namacalny) sukces obecnego burmistrza: przezroczyste ekrany wzdłuż linii kolejowej.

Jeśli coś pominąłem to pokornie proszę o korektę. A jeśli nie pominąłem, to niechybnie burmistrz Żyliński szykuje coś w zanadrzu, jakieś nokautujące uderzenie PR-owe dla swoich oponentów na przyszły rok. Aż strach się bać co to takiego.
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Casares, Czwartek 30-11-2017

37739. 
Wybierałam się na film "Najlepszy" do kina w Iławie i tu... rozczarowanie.
Tak świetny film, z bardzo dobrymi recenzjami, a w iławskim kinie grany jest tylko przez niecały tydzień...
Gratuluję.
Nie wiem kto ten repertuar układa. Mydlane "Listy do M" grają miesiąc, jakieś filmy z przypadku ile się da, a coś dobrego tydzień. Szkoda gadać.

[Historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego. Ukończył "bieg śmierci" oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek.]
 rozczarowany kinoman
 Iława, Środa 29-11-2017

37738. 
Odnośnie wpisu numer: 37735

Można przytoczyć ten wiersz Władysława Bełzy, który jest o wiele bardziej rozpoznawalny:

- Kto ty jesteś?
- Polak mały.
- Jaki znak twój?
- Orzeł biały.
- Gdzie ty mieszkasz?
- Między swemi.
- W jakim kraju?
- W polskiej ziemi.
- Czym ta ziemia?
- Mą ojczyzną.
- Czym zdobyta?
- Krwią i blizną.
- Czy ją kochasz?
- Kocham szczerze.
- A w co wierzysz?
- W Polskę wierzę.
- Czym ty dla niej?
- Wdzięczne dziecię
- Coś jej winien?
- Oddać życie.

...i przy okazji nauczyć kolejne pokolenie Polaków.
 Grzegorz, lat 48
 Iława, Środa 29-11-2017

37737. 
Odnośnie wpisu numer: 37723

...ale jak można w Planie Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Iławy planować strefę przemysłową obok osiedla domków jednorodzinnych, czy tuż przy blokach mieszkalnych?
Ludzie kupują działki, aby pobudować domy.
Władze miasta zmieniają plan co kilka lat i ci, co kupili mieszkania czy domy zostają postawieni przed faktem dokonanym, bo nagle tuż obok wyrasta fabryka i wymarzone mieszkanie staje się koszmarnym miejscem. Strefa przemysłowa powinna być poza granicami miasta.
 Ewa
 Iława, Środa 29-11-2017

37736. 
4-LATEK ZGINAŁ W WYPADKU. OJCIEC WALCZY O ŻYCIE

Niedzielne przedpołudnie. W Mełnie pod Grudziądzem 23-latek z powiatu iławskiego kierując fordem focusem prawdopodobnie nie zastosował się do znaku „STOP” i wymusił pierwszeństwo, wjeżdżając pod koła pędzącego volkswagena passata. Na miejscu zginął 4-letni synek kierującego fordem. Jego ojciec w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Bydgoszczy. Czytaj więcej na stronie 3.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 29-11-2017

37735. 
Do radnych Zalewa.

Podaję za Kurierem (strona 23), że radni Zalewa uchwalili znaczenie daty 29 stycznia - jako nazwy jednej z ulic w Zalewie.
Cytuję za Kurierem: "(...) data zawarta w nazwie ulicy 29 Stycznia nie ma odniesień do daty wkroczenia wojsk radzieckich, a do śmierci znanego poety Władysława Bełzy".
Spośród setek wierszy dla dzieci, jakie poeta pisał, cytuję jeden z nich:

Polska dzieweczka

Jak gołąbek biała, czysta,
Jak lilijka zgrabna, gibka,
Jak gwiazdeczka promienista,
Hoża, zdrowa, niby rybka.

Jak ptaszyna wciąż wesoła,
Gniew jej lica nie zachmurzy;
Dusza jasna jak anioła,
Buzia śliczna jak kwiat róży.

Dla ubogich litościwa,
Lgnie jak pszczółka do książeczki,
Jak wiewiórka zwinna, żywa:
Oto polskiej typ dzieweczki
 Feliks Rochowicz
 Iława, Środa 29-11-2017

37734. 
Odnośnie wpisu numer: 37733

Opamiętaj się, gościu.
Od 3 dni na klatkach była informacja, że z powodu podłączenia nowej budowy do sieci grzewczej, w godzinach od 5:00 do 21:00 nie będzie ani grzało w kaloryferze, ani ciepłej wody z kranu.
Ale to miało być wczoraj. Z jakichś powodów przełożono na dziś. Ot co.
 Ormowiec
 Iława, Wtorek 28-11-2017

37733. 
Dziś od rana zimno jak cholera a ktoś wyłączył kaloryfery na całym Osiedlu Piastowskim (w Iławie). Zimno na maksa!
Kto wymyśla takie rzeczy gdy na dworze jest temperatura poniżej 5 st. Podobno przyłączają jakiś blok ale przy takiej temperaturze na zewnątrz? Paranoja!
 mieszkaniec osiedla
 Iława, Wtorek 28-11-2017

37732. 
Odnośnie wpisu numer: 37730

Robi się coraz zimniej, ale na wiosnę, gdy rozpoczną się roztopy, to dopiero może być dużo wody.
 Aleksander Krygier, lat 34
 Iława, Wtorek 28-11-2017

37731. 
O planach likwidacji na koniec roku siedmiu supermarketów sieci TESCO w całej Polsce poinformował związek zawodowy "NSZZ Solidarność".
Chodzi o likwidację marketów m.in. w Brodnicy i Gdańsku.
 Ola Mała
 Iława, Poniedziałek 27-11-2017

37730. 
Wody jest już tak dużo wszędzie wokół, że zaraz Iława z mapy zniknie!
 ten z bloku obok
 ilawa, Poniedziałek 27-11-2017

37729. 
Mam pytanie: dlaczego szpital robi [...] za duże pieniądze na sprzęcie zakupionym za pieniądze z [...] ?
 debil 52
 Iława, Niedziela 26-11-2017

37728. 
KIEROWCA MIAŁ ZAWAŁ, UDERZYŁ W BUDYNEK

64-letni iławianin wyjeżdżając dostawczym autem z parkingu przy Europa Center nagle zasłabł za kierownicą. Pojazd uderzył w pawilon. Okazało się, że kierowca miał zawał. Jak poinformował rzecznik iławskiego szpitala Tomasz Więcek, poszkodowany przebywa na oddziale intensywnej terapii.

Czytaj więcej na stronie 3.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 26-11-2017

37726. 
Odnośnie wpisu numer: 37721

Czy przypadkiem Pol-Mak nie stoi na terenach strefy ekonomicznej?
No ale przecież to fabryka!
Wymyślony park rozrywki EnergyLandia na Wyspie Wielka Żuława byłby pewnie bardzo cichutkooooo.
W sumie może i dobrze, że Pan o tej kupie napisał - pora przestać srać na porządkowane podwórko.
 wkurzony
 Iława, Sobota 25-11-2017

37725. 
Kolego, macie rację z burzeniem pomników. Wścieknę się kiedy zburzą mi na stadionie nie pomnik a cokół z orłem. Niech mi jeszcze tego orła zaiwani ktoś i na działce zainstaluje.
Co innego zmiany nazw ulic. Ludzie głupoty klepią, że to kłopot, bo trzeba dokumenty zmieniać. Gówno prawda, nie trzeba. Dokument możesz nosić po staremu aż straci ważność.
O kolego, nasi ubecy to klepią dziś straszną bidę po tych obniżkach, aż mi ich szkoda. Ale pies im mordę lizał, ja byłem porządny ormowiec...

Pustka jako pomnik
http://www.kurier-ilawski.pl/opinie/Gonzalez-Pustka-jako-pomnik/5109
 Ormowiec
 Iława, Piątek 24-11-2017

37723. 
Odnośnie wpisu numer: 37721

[...] Na Osiedlu Piastowskim są raptem 2 osoby buntujące i prowokujące resztę przeciw fabryce papieru oraz przeciw Burmistrzowi Iławy, by mu dokuczyć i osłabić w oczach opinii publicznej.
Ponad 90% mieszkających na osiedlu nie słyszy nawet tej fabryki. Może przygłuchli. [...] Wcale nie dziwota, bo co drugi chodzi, jeździ rowerem i samochodem, odpoczywa i śpi ze słuchawkami na uszach, tracąc słuch, a co niektóry nawet łapie gorszą chorobę, i staje się psycholem. [...]
My, ormowcy, wiemy co w trawie piszczy.
 Ormowiec
 Iława, Piątek 24-11-2017

37722. 
PORÓD, CZYLI KOBIETY SĄ JEDNAK MOCNE

Nie daj się depresji, zaprzyjaźnij się z bobasem! Kurier gościł z wizytą u położnych na zajęciach dla ciężarnych pań. Bezpłatne spotkania dają nie tylko wiedzę medyczną na temat ciąży i porodu, ale też zwracają uwagę na psychikę matki w tym wyjątkowym okresie. Cenne są także rady, jak w to całe zamieszanie zaangażować tatusia...
Szczegóły znajdziecie w bieżącym Kurierze na stronach 10-11.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 23-11-2017

37721. 
Odnośnie wpisu numer: 37717

Panie wkurzony, każda rzecz lub czynność powinna być w odpowiednim czasie i miejscu.
Odniosę się do kupy, ponieważ to dobrze obrazuje pewne kwestie. Gdy pies nie robi kupy to jest problem i trzeba jechać do lecznicy. Jak pies zrobi kupę w domu, to też jest źle. Gdy pies zrobi kupę na spacerze i właściciel nie posprząta, to też jest słabo, dopiero jak pies zrobi kupę (gdzie?) na dworze (kiedy?) podczas spaceru jest ok, ale pod warunkiem, że właściciel posprząta.
Tak samo z zakładem pracy.
Postawienie zakładu pracy koło sypialni to głupota. IKEA miała stanąć zanim wybudowano Osiedle Piastowskie. Stawianie teraz "kloca" tuż obok sypialni to głupota.
Co zrobili w Lubawie? Postawili zakład za miastem, gdzie nie ma domów tworząc dzielnicę przemysłową, granicą jest droga. A u nas w Iławie? Wciskanie zakładów w osiedla i zaskoczenie, że głośno.
 Aleksander Krygier, lat 34
 Iława, Czwartek 23-11-2017

37720. 
Odnośnie wpisu numer: 37719

I znów odezwą się mędrkowie osiedlowi, nie tylko ze Starego Miasta, ale i z Piastowskiego, co ten Burmistrz wytwarza...
Że trwoni pieniądze na banały, parkingi, podjazdy, na parki, na deptaki, a fabryk nie stawia.
A jak mu się uda jakąś manufakturę zorganizować, krzyk w wniebogłosy, że źle, nie pasuje, niewygodnie, bo hałas.
To dawajcie tę waszą wspólnotę i stawiajcie wasze zabawki i inne bujaczki.
 Ormowiec
 Iława, Czwartek 23-11-2017

37719. 
Odnośnie wpisu numer: 37688

5 NAJWIĘKSZYCH INWESTYCJI

Znamy inwestycje z budżetu na 2018 rok. Iława nabierze nowego blasku. Plac przed głównym dworcem kolejowym, las miejski za stadionem, termomodernizacja szkół podstawowych, ulica Jasielska, zagospodarowanie Wyspy Młyńskiej.
O szczegółach, również finansowych, czytaj w Kurierze na stronie 6.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 23-11-2017

37717. 
Odnośnie wpisu numer: 37715

Co byś człowieku nie zrobił, zawsze źle.
Nie ma fabryki i pracy - źle. Jest fabryka i praca - źle!
Ogarnijcie się trochę!
Hałasy z Namiotu Leśnej są cacy, nawet radna Jackowska interweniowała żeby dalej były, a fabryka dająca ludziom chleb jest be?
Ha! Burmistrza Żylińskiego kąsali jak opętani o zakład z miejscami pracy ("Dlaczego wypuścił IKEĘ do Lubawy?"), a jak tworzy w Iławie, to krzyk: "Ojejka, tylko nie koło nas, gdzieś indziej", bo głośno. Brak słów!
 wkurzony
 Iława, Czwartek 23-11-2017

37716. 
Odnośnie wpisu numer: 37715

...a wiecie jak burczą wasze myjnie samochodowe...?! To posłuchajcie...
Nie do zniesienia.
 Ormowiec
 Iława, Czwartek 23-11-2017

37715. 
Odnośnie wpisu numer: 37711

Nie wiem ludzie w jakich idealnych warunkach mieszkaliście poprzednio, ale jeśli nowoczesna fabryka POL-MAK to dla was hałas, to niedługo wam zaczną przeszkadzać samochody tankujące na stacji paliw BP, albo sąsiad, który odśnieża auto.
To jest kpina! [...]
 chłopak z osiedla
 Iława, Czwartek 23-11-2017

37711. 
Odnośnie wpisu numer: 37648

Fabryka POL-MAK ma wszystkich w nosie. Robi co chce i ratusz mu nie przeszkadza.
Hałas jest o różnych godzinach, najczęściej w nocy ale co tam komu.
Nigdzie nie ma żadnych informacji o podjętych działaniach. No bo niby skąd mają być, jeśli się nic nie robi.
Mieszkańcy osiedla się nie liczą, a przed wyborami jakoś się wszystkich ułaskawi obietnicami lepszego jutra. Może zapomną...
 Bartek
 Iława, Środa 22-11-2017

37710. 
„NIESŁUSZNIE ODEBRANO NAM DZIECI”

Po rodzinie Kwiatkowskich w Niemczech, jest powtórka tym razem w Suszu z iławskimi instytucjami w tle. Małżeństwo Kozaków uważa, że bezpodstawnie odebrano im pięcioro dzieci. Inne zdanie na ten temat mają placówki publiczne. Dzieci odebrano po tym, jak w przedszkolu specjalnym w Kisielicach u 4-latka chorego na padaczkę zauważono siniaki.
O szczegółach sprawy przeczytasz w najnowszym wydaniu Kuriera.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 22-11-2017

37709. 
STRAŻAK PO PIJANEMU POTRĄCIŁ KOLEGĘ

Do niefortunnego wypadku z udziałem dwóch strażaków ochotników doszło w Krotoszynach (gm. Biskupiec). Druhowie zostali zaalarmowani do akcji. Spiesząc do remizy jeden z nich autem potrącił drugiego, który szedł pieszo. Kierowca był pijany. Policja ustaliła też, że pieszy nagle skręcił i wbiegł pod auto swojego kolegi.
Więcej na ten temat przeczytacie w najnowszym Kurierze od środy.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 21-11-2017

37708. 
SZPITAL I SERIA ZGONÓW.
SPRAWDZAMY POSTĘPY W ŚLEDZTWACH

Wielu czytelników zastanawia się, co dzieje się w sprawach tragicznych zgonów, które miały miejsce w iławskim szpitalu na początku roku. Ciekawość budzą także ustalenia odnośnie ciał noworodków znalezionych na balkonie w centrum Iławy.
Sprawdziliśmy, jak przebiegają postępowania w tych sprawach. Większość opisanych przez nas przypadków zostało nagłośnionych także w mediach ogólnopolskich.

http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Szpital-i-seria-zgonow-Sprawdzamy-postepy-w-sledztwach-/5100
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 21-11-2017

37707. 
Odnośnie wpisu numer: 37706

Tam jest namieszane jak nigdzie w Iławie.
Wjazd i wyjazd na przykład na stację paliw tylko z jednej strony? [...]
Przecież w tym miejscu była możliwość prostego rozwiązania problemu z wjazdem i wyjazdem dwustronnym [...]. Ale nie, bo idiotyczny przepis sprzed lat zablokował to.
Podobnie jak to, że DK-16 ciągnie przez całe miasto i jego centrum.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 21-11-2017

37706. 
Kiedy w końcu drogowcy postawią zakaz zawracania na ulicy Sienkiewicza pomiędzy Orlenem a rondem pod lasem (wylot na Susz i Kisielice), czyli na wysokości salonu Yamaha.
Sytuacji "o włos" jest tu przynajmniej kilka dziennie. Ale co ja narzekam, jeśli nawet sami policjanci zawracają tu regularnie...
 Kubeł Smartolini
 Iława, Wtorek 21-11-2017

37705. 
Odnośnie wpisu numer: 37703

Pan Krzysztof Kępiński nie wygra wyborów w Suszu.
Ktoś mu wmówił, że ma szanse zostać burmistrzem i Pan Krzysztof w to uwierzył. Niestety popełnił kilka błędów, a w zasadzie pokazał swoje prawdziwe oblicze i stwierdzają to nawet jego znajomi - w tym piszący te słowa, którzy by mu kibicowali gdyby nie zaczął się dziwnie zachowywać.
To co mówi i jak atakuje innych dyskwalifikuje go jako polityka reprezentującego całe miasto i gminę.
Krzysiek to swojski chłopak dobrze działający dla swojego podwórka, ale zarządzać nie potrafi i nie jest samodzielnie myślący. Jego wielki mentor cieszyłby się z takiego burmistrza.
Na szczęście Krzysztof nie wygra wyborów, bo wielu ludzi w Suszu nie chce takiego burmistrza. Krzysztof będzie mógł robić to, co lubi najbardziej, czyli szukać w ziemi.
 siodełko Jurka
 Susz, Wtorek 21-11-2017

37704. 
DALEKO OD EKO

Skandal! Czytelnik przysłał nam zdjęcia, na których widać, jak iławska firma sprzątająca „Eko” wyrzuca odpady do wodnego zbiornika po Iławą koło Ząbrowa. Co na to władze Gminy Iława? Czytaj na stronie 6.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 20-11-2017

37703. 
Odnośnie wpisu numer: 37695

Rozpoczęła się walka o zacny, dobrze opłacany, fotel burmistrza. Na ulicy wymienia się kilku pretendentów.
Jednak wieloletni UBecko-POwski układ w mieście/gminie Susz najbardziej obawia się Pana Kępińskiego.
Jest bardzo mocny i ma za sobą ludzi. Jest kamieniem młyńskim u szyi obecnej władzy.
Psy zostały spuszczone. Jeśli wytrzyma podgryzanie w pięty, agresję sfrustrowanych i presję karmionych stanowiskami, to wygra wybory.
 Mieszkanka Susza
 Susz, Poniedziałek 20-11-2017

37702. 
Odnośnie wpisu numer: 37700

Owszem byłem pierwszy w tej sprawie, bo za PO-przednich rządów NIC nie dawało rady. [...]
Zwijanie kraju następowało w wielu instytucjach i usługach. Zlikwidowane za PO-przednich rządów punkty pocztowe, posterunki policji, stacje kolejowe, nawet zwijanie torowisk.
Jednak największą tragedią, to zlikwidowanie setek tras autobusowych. Zawsze tłumaczono to na wspak. Likwidujemy, bo "pasażerów nie ma".
Ale skoro zdejmowano z tras pociągi i autobusy, to ludność zmuszona była się ratować i dojeżdżać rowerem. I waliło się dalej jak kostka domino...
 Feliks Rochowicz
 Iława, Poniedziałek 20-11-2017

37701. 
Odnośnie wpisu numer: 37694

Jak można pleść takie bzdury...?
Wielu ludzi w całej Iławie i regionie pracuje w sobotę do godziny 14:00.
Czy 2-3 osoby pracujące w sobotę na jednej poczcie to aż taki kłopot?
Czy ktoś zmusza te panie do pracy akurat na Poczcie Polskiej? No nie!
Można przecież dobrowolnie odejść stąd do pracy w innym urzędzie i wtedy sobota będzie wolna.
Branża transportowa i telekomunikacyjna rządzi się swoimi prawami.
Ktoś musi pracować, by odpoczywać mógł ktoś.
Nie podoba się ciepełko na poczcie?
Jest wielu ludzi, którzy bardzo chętnie pracowaliby w sobotę do wieczora.
 Agent J-23
 Iława, Poniedziałek 20-11-2017

37700. 
Odnośnie wpisu numer: 37693

To sukces, Panie radny Feliksie Rochowicz!
Nieczynny urząd w centrum miasta był symbolem prywatyzacji PO-lski.
Przez 8 lat, gdy Poczta Polska była zwijana, w jej miejsce pewna prywatna firma kurierska o dziwnej przeszłości wygrała kontrakt na obsługę sądów. Pamiętacie zamieszanie z ginącymi listami?
Był zamęt. List nadany na Poczcie a nadany przez firmę prywatną to nie to samo. Ważne listy ginęły, nie były doręczane, nie trafiały do adresatów.
Listonosz Poczty zna adresatów często od dziecka. W prywatnej firmie była duża rotacja listonoszów, często były to przypadkowe osoby...
Dobrze, że Poczta Polska wraca!
Jeszcze tylko – jak w piosence – niech ludzie znowu „listy piszą”!
 Bartosz Gonzalez
 Iława, Poniedziałek 20-11-2017

37699. 
Odnośnie wpisu numer: 37696

Powinien słówko rzecz tu Pan Henio Witkowski.
W miejskim Ratuszu iławski Burmistrz Żyliński trzyma sprawy jak trzeba.
Ma taką Radę, która prawie wszystko mu zatwierdza, mimo obstrukcji kilku etatowych ze starostwa, złośliwych i wrednych, maruderów z PO.
Ich czas, jak Maciusia i Beni, jest policzony.
Oby tylko zdołano w Ratuszu te wszystkie środki finansowe przerobić na inwestycje jakie rozpoczęto, to za rok i dwa, Panie, Iławy nie poznasz.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 20-11-2017

37697. 
FAJNE MIASTO NIEWYKORZYSTANYCH SZANS

W listopadowy weekend nad Małym Jeziorakiem prywatnie gościł dziennikarz, podróżnik, fotograf i stylista, ROBERT KRUPIŃSKI.
Co spodobało mu się w Iławie? Dlaczego celebryta z Warszawy jednak nie kupiłby tu mieszkania? Co sprawiło, że zamiast iść do restauracji kupił jedzenie w „Biedronce”?
Ciekawą rozmowę znajdziesz w bieżącym wydaniu Kuriera na str. 11
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 19-11-2017

37696. 
Odnośnie wpisu numer: 37692

Panie Marszałku, proszę wyjaśnić!
Lokalnymi rozgrywkami o władzę zawiaduje z tylnego siedzenia [...] ze starostwa powiatowego?
Niech Bóg broni Iławy przed taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakimi układami.
Wcześniej to chyba był układ PO z PSL-em.
Kto za tym stoi?
Panie Burmistrzu Iławy, proszę uważać na nich, bo to staje się naprawdę niebezpieczne.
 czytelnik 234
 Iława, Niedziela 19-11-2017

37695. 
Krzysztof Kępiński.
Społecznik, szef TMZS, youtuber, polityk.
Założył na portalu Facebook profil [...] w którym staje w kontrze obecnym władzom Susza. Niestety anonimowo. Sprzeciwia się, gdy ktoś pyta, czy to jego inicjatywa.
Każdy robi błędy. Krzysztof dzisiaj zrobił ogromny błąd. Wpis adresowany do Krzysztofa Kępińskiego skomentował jako [...]. Po 5 godzinach zreflektował się i dokonał korekty.
Krzysiu, w internecie nic nie ginie. Walczysz bardzo brzydko. Opluwasz dobrych ludzi, chcąc zrealizować swoje cele. To bardzo nieładne. Historia, którą tak kochasz nigdy Ci tego nie zapomni.
 jedyny sprawiedliwy
 Susz, Niedziela 19-11-2017

37694. 
Odnośnie wpisu numer: 37693

...tylko czy to na pewno dobra zmiana?
Czy ktoś pomyślał o pracujących tam osobach?
Urząd pocztowy czynny jest codziennie od rana do wieczora, więc swoje sprawy każdy chcący może załatwić. Czy naprawdę koniecznym było zabieranie tym - przeważnie kobietom - wolnej soboty?
 Piotr
 Iława, Niedziela 19-11-2017

37693. 
Koniec zwijania Polski.
Nareszcie będzie w Iławie znów w soboty główny urząd pocztowy otwarty.
Mieszkańcy czekali na to kilka lat. [...]
Otóż jako radnego miejskiego pierwszą lub drugą interpelacją (luty 2015) była właśnie ta sprawa.
Po słownym wygłoszeniu treści interpelacji, jeden z radnych ośmiał mnie, iż niepotrzebnie czepiam się tak banalnej kwestii, więc krew zalała mnie na tyle, że przez myśl mi przeszło: co ja tutaj robię?
Oczywiście wtedy Pan Burmistrz Żyliński wystosował do odpowiedniego urzędu wyżej właściwe pismo, zaznaczając w odpowiedzi do mnie, że to będzie trudna sprawa do załatwienia. A jednak udało się. Dobra zmiana.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Sobota 18-11-2017

37692. 
Odnośnie wpisu numer: 37666

Na sytuację, jaką opisuje Pan Henryk Witkowski o starostwie iławskim, to Józef Piłsudski o polskim narodzie powiedział tak: "Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy skończone".
Ooooooo jakże ten gość był przenikliwy 100 lat temu.

Witkowski: Kolejne kłamstwo z serii kłamstw
http://www.kurier-ilawski.pl/opinie/Witkowski-Kolejne-klamstwo-z-serii-klamstw/5106
 Marszałek
 Iława, Piątek 17-11-2017

37691. 
KSIĄŻĘTA JESIENI

Piłkarze Jezioraka Iława zdeklasowali całą stawkę rywali. Kibice dzielnie im wtórują, klubowo i patriotycznie, i to nawet na wyjazdach (tu: Rybno).
Rewelacyjne Ewingi Zalewo uplasowały się na 4. miejscu.
Podsumowanie jesiennego półmetka okręgówki – przeczytasz w dziale sportowym na stronie 39. tygodnika Kurier Iławski.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 16-11-2017

37690. 
Odnośnie wpisu numer: 37670

Robert Frankiewicz, naczelnik ochotników pożarnych z Susza, to kolejny przyjaciel PO-wskiego Burmistrza Pietrzykowskiego. Ma fory w mieście od dawna. Chwalił się, że jak jego przyjaciel Pietrzykowski wygra wybory, to on będzie miał pewną pracę.
Zaangażował nieświadomych strażaków do swoich celów, organizował występy polityczne przy remizie. Plan powiódł się.
Muszę przyznać, że Pietrzykowski z Frankiewiczem dobrze to rozegrali. Nikt by nie wpadł na to, że druh Robert dostanie pracę jako operator miejskiego monitoringu, niesprawnego monitoringu, za bardzo dobre pieniądze.
 sprawiedliwy
 Susz, Czwartek 16-11-2017

37688. 
A wielka kasa płynie z zewnątrz do Iławy szerokim strumieniem.
Wreszcie rewitalizowany będzie teren przed dworem kolejowym PKP.
Mimo nieprzychylnych wiatrów, złośliwych podszeptów i podszczypywań burmistrz Żyliński dostał wiatru w skrzydła i płynie...
Tak trzymać!
 Maurycy
 Iława, Czwartek 16-11-2017

37685. 
Odnośnie wpisu numer: 37681

Wczesnym rankiem w niedzielę udałem się na zwiady, czy na wsi naszej wszytko gra.
Centrum Iławy. Jadę ulicą Sobieskiego, przejeżdżam pod wiaduktem w kierunku na szkołę budowlankę. Około 25 m dalej patrzę i nie wierzę!
Od strony ulicy Nowomiejskiej maszeruje sobie ŁOŚ, wielki jak stodoła.
Rogi ma wielgachne na łbie.
Skoczył ze skarpy na chodnik, potem na jezdnię. Wkroczył przed maskę samochodu i zarządził drogą jakby chciał powiedzieć, że o tej porze on tu jest Panem. Po czym przeszedł na drugą stronę i zatrzymał się przed sklepem z garniturami, popatrzył, sapnął dwa razy, a że jednak żaden mu nie pasował, pobiegł w stronę na wolne pole sądowe, gdzie obecnie ważą sprawiedliwość.
Lisy niech się przyzwyczajają. Więcej ich być powinno, co uchroni nas przed lisami farbowanymi.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 16-11-2017

37684. 
WAŁ CZY WAŁEK...?

Sprawdzamy co starosta iławski Marek Polański z podległymi służbami zrobił w sprawie zalanej powiatowej ulicy Wojska Polskiego koło zakładów „ziemniaczanki”. Do redakcji Kuriera zgłaszają się kierowcy, których auta ucierpiały w głębokiej wodzie.
Kto zapłaci za szkody? O szczegółach czytaj na stronie 4.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 15-11-2017

37683. 
WIELKA WODA, WIELKI STRACH

Nie tylko drogi, ale też łąki i pola znalazły się pod wodą. Ten, kto w ogromnej kałuży uszkodził auto, może liczyć na odszkodowanie. Gorzej mają ci, u których pod wodą znalazły się nieruchomości.
Mieszkańcy alarmują, że w niektórych miejscach woda niebezpiecznie zbliża się do zabudowań. A co robią zarządcy dróg i melioracji, by pozbyć się problemu?
Czytaj w najnowszym wydaniu papierowym Kuriera od środy.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 15-11-2017

37682. 
Odnośnie wpisu numer: 37680

Drodzy wyborcy! Towarzysze z Susza, PO-wcy i inni postpeerelowcy! [...]
Nie dajmy sie manipulowac! Nie ulegajmy prowokacjom zawartych we wpisach prawicowcow! [...]
Kazdy towarzysz z Susza i okolic wie jak ciezko pracuja dla nas i naszego dobra nasi liderzy, tacy jak burmistrz Pietrzykowski, przewodniczacy Skolimowski i prezes Niemkiewicz.
Ich przewodnia rola w naszej spolecznosci jest nie do przecenienia.
Nikt nie moze kwestionowac ich decydujacego wplywu na rozwoj naszej spolecznosci. Oni najlepiej wiedza, w co i kiedy nalezy inwestowac, by zylo sie nam lepiej, wszystkim!
W trakcie tych wspanialych lat rozwoju naszego mista i gminy, od kiedy nasi rzadzacy prowadza nas w jedynie slusznym kierunku, sukcesy sa nie do podwazenia. W szczegolnosci Pan burmistrz po oddluzeniu gminy, rozwiazaniu palacego problemu bezrobocia i przywroceniu usmiechu na twarzy kazdego towarzysza po okresie wielkiej smuty i zacofania, zajal sie teraz kluczowa inwestycja, ktora stworzy nam wreszcie mozliwosci rozwoju kulturalnego.
Mozna by tu rzecz, kultura przede wszystkim, glupcze!
Gmach dla kultury, ktory powstanie na terenach suskiej plazy, bedzie zwienczeniem sukcesow i namacalnym potwierdzeniem talentu i dalekowzrocznosci naszych lokalnych przywodcow!
 Misiek
 Susz, Środa 15-11-2017

37681. 
LISY W CENTRUM TO JUŻ NIE NOWOŚĆ!

Lisy coraz częściej możemy zobaczyć choćby i pod miejskim ratuszem w Iławie. Zdrowe zwierzęta nie są dla nas zagrożeniem. Chorych, dzięki szczepieniom, od lat nie stwierdzono na naszym terenie. W odłowieniu rudego osobnika pomaga schronisko.
Więcej na ten temat przeczytacie w papierowym Kurierze na stronie 7.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 14-11-2017

37680. 
Odnośnie wpisu numer: 37673

Gdzie jest Przewodniczący Rady Miejskiej w Suszu Zbigniew Skolimowski? Gdzie radna Regina Szpindler?
Oni zawsze mieli zastrzeżenia do pracy ZUK za czasów Sadowskiego! Teraz im wszystko odpowiada? Ba, wiadomo! Punkt widzenia zmienia się od punktu siedzenia!
Zaniedbane stacje uzdatniania wody, rury azbestowe w Bronowie - już nie zagrażają dzisiaj zdrowiu mieszkańców, co?!
Dobro mieszkańców tak naprawdę dla ludzi Pietrzykowskiego nigdy nic nie było warte.
Drodzy mieszkańcy Falknowa i Lubnowy! Nie chcę straszyć, ale czeka Was to samo co mieszkańców Jawt i Bałoszyc. Wasze ujęcia wody również są zagrożone przez zaniedbania inwestycyjne obecnych władz! No cóż, podwyżki dla pracowników ZUK-u ważniejsze niż bezpieczeństwo ludzi.
 odrodzony watchdog
 Susz, Wtorek 14-11-2017

37679. 
Kilka uwag do reportażu o dworcu kolejowym IŁAWA MIASTO i okolicach (strony 10-11).
Budynek dworca był spalony. W latach 50. wyremontowała go PKP i wtedy nadbudowano II piętro, otynkowano oraz rozebrano magazyn handlowy od strony wiaduktu.
Patrząc na świetne zdjęcia pobliskiego pomnika (na koronie stadionu) widać, że przedwojenny pomnik - pomiędzy korpusem a cokołem - miał około 15 cm odsadzkę, której obecnie nie ma.
Aktualnie korpus pomnika obecnego jest znacznie szerszy od starego. Świadczyć to może, że pomnik nie otynkowano, tylko obmurowano cegłą lub innym materiałem. Stare płyty pod tą widoczną obmurówką mogą być nienaruszone.
Jeszcze ciekawostka. Pomiędzy drzewami i krzewami (od strony placu przeddworcowego) w kierunku pomnika zachował się niezły fragment autentycznych schodów prowadzących do pomnika od strony dworca.
 Andrzej
 Iława, Wtorek 14-11-2017

37678. 
NEON NA WNIOSEK PRZYJEZDNYCH

– Osoby przyjezdne zgłaszały nam brak wyraźnego oznakowania obiektu – mówi Ewa Wiśniewska, dyrektor ICK.
O tym, ile kosztował świetlny napis i jak udało się go zamontować na zabytkowym obiekcie, przeczytasz w najnowszym Kurierze od środy.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 14-11-2017

37677. 
Odnośnie wpisu numer: 37667

A przystanku koło Ośrodka Zdrowia RODZINA jak nie było, tak nie ma i wszyscy odpowiedzialni w ratuszu i ZKM mają to gdzieś.
Za to jakiś czas temu czytałem w Kurierze tysiące tłumaczeń i zapewnień "mądrych inaczej" radnych, urzędników ratusza, prezesa ZKM i samego burmistrza - że pochylili się łaskawie nad problemem, bo pojechali na miejsce i zbadali, czyli co zrobili? Och, przyjrzeli się, obliczyli. I wyszło im, że... jest dobrze.
Proszę państwa, od przystanku np. koło Ronda Dąbrowskiego do drzwi ośrodka jest prawie 920 metrów. Spróbuj mądralo urzędnicza przejść prawie kilometr drogi, mając całkowicie chore nogi, np. rozbite stawy po kilku operacjach.
Gdzie was wszystkich wychowano? W składzie gwoździ...?!
 wnuk babci
 Iława, Wtorek 14-11-2017

37676. 
Odnośnie wpisu numer: 37671

No nareszcie coś dla siebie dostała iławska subkultura młodzieżowa.
A powiadali jeszcze do niedawna, że iławskich radnych z oddziału geriatrycznego nie stać na lot z wichrami kulturowego postępu...
 Marszałek
 Iława, Wtorek 14-11-2017

37675. 
Odnośnie wpisu numer: 37666

Z kandydowaniem zawsze były problemy. O ile byli chętni z właściwej proweniencji, to nie należeli do partii i nie chcieli się do niej zapisać. Jednak czy nie byłoby dobrze, by każdą listę otwierali ludzie, 2-3 pierwsze osoby, będące członkami pożądanego ugrupowania partyjnego. Inaczej to mamy nienormalność.
I oni powinni być zaznaczeni na liście, że są partyjnymi, zaś pozostali zwolennikami czy sympatykami.
Ta kwestia jest bardzo ważna. Ważna na tyle, by odróżnić sprawdzonych zwolenników od pieczeniarzy. Innymi słowy mówiąc, należy czyścic szeregi partyjne. Nie zaś komentarze, typu: ten wariat złodziej żarówek z zakładu, tamten tłucze żonę i rodzinę, a na liście PO czy SLD, czy PiS. [...]
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 13-11-2017

37674. 
ŚCIĄŁ SŁUP BLISKO PRZYSTANKU

24-latek w BMW przesadził z prędkością na ul. Wojska Polskiego w Iławie. Zjechał na lewy pas, na chodnik i uderzył w latarnię obok przystanku, na którym na szczęście nikogo nie było.
Zatrzymano mu prawo jazdy. Zdaniem policjantów zachował się skrajnie nieodpowiedzialnie (był trzeźwy). Sprawa trafi do sądu. O szczegółach czytaj w Kurierze od środy.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 13-11-2017

37673. 
Odnośnie wpisu numer: 37647

Gospodarze stwarzają lepsze warunki dla swoich zwierzaków w oborach i chlewniach niż Zakład Usług Komunalnych w Suszu dla mieszkańców gdzie nastąpiło skażenie wody.
Wystarczy spojrzeć na śmieciarkę, tak śmieciarkę, przerobioną na "ekskluzywny" wóz z baniakami do wody! W głowie ludzkiej się nie mieści, że stary trup wozi w tych czasach wodę dla ludzi. Farba odlatuje, rdza odraża i smród.
Halo sanepid, gdzie jesteście? Woda skażona bakterią z grupy coli, a wóz czym? Warto zainteresować się i pobrać wymazy do badań. Z tej wody korzystają ludzie, nie zwierzęta.
Panie Prezesie Niemkiewicz!
Z fajerwerkami, w świetle fleszy otworzyłeś ZUK mechanika, warsztat samochodowy. Prezesie dlaczego nie poddałeś remontowi śmieciarki zanim zaczęła ona wozić ludziom wodę? Szkoda Ci kasy na remont pojazdu, który dostarcza wodę? Cały proceder trwa już dwa miesiące odkąd mieszkańcy podłączeni do stacji uzdatniania wody w Jawtach Małych mają zatrutą wodę.
Widocznie masz prezesie Niemkiewicz przyzwolenie Burmistrza i Rady Miejskiej, którzy nie reagują na sytuację.
Radni nie interesują się swoimi stacjami uzdatniania wody, ich stanem technicznym. Od czerwca nie zwołują sesji Rady Miejskiej,czy specjalnej sesji w sprawie zatrucia wody i zapobiegania takim sytuacją w gminie. Prezesie Niemkiewicz jesteś wielki.
Na kolejnej sesji podjedź śmieciarką z baniakami i poczęstuj naszych radnych i Burmistrza wodą. Niech poczują smak, ten sam smak co czują Ci ludzie, którzy Was wybrali i Wam zaufali.
 sprawiedliwy
 Susz, Poniedziałek 13-11-2017

37672. 
STARE MIASTO DLA PIOTRA SZOSTAKA

Plac po dawnej kotłowni ma nowego właściciela. Piotr Szostak jest przedsiębiorcą znanym w Iławie z budowy hotelu „Port 110” oraz apartamentowców „Marina” na półwyspie „Czapla”.
Ilu było chętnych na działkę? Kto się bił w przetargu? Za ile burmistrz sprzedał prestiżową lokalizację? Co planuje nowy właściciel?
O szczegółach czytaj w papierowym wydaniu Kuriera na stronie 6.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 12-11-2017

37671. 
Odnośnie wpisu numer: 37662

Skejci to taka luźna subkultura młodzieżowa. Pali się jointy, słucha innej niż taka komercyjna muzyki, ubrania, styl.
Jeżeli urzędnikom wydaje się, że ustawią bajerę na skejtparku i wszystko będzie dobrze, to się mylą. Nie. Oni sami wyznaczą sobie te zasady, miejsce idealne pod lasem, w dołku nikt niczego nie widzi. No chyba że kamery zamontują. Małolaty będą odstawione na boku, mamuśki to tam nie przyjdą bo to obciach dla skejta.
A co do zajęć, to nie lekcja wuefu, Panie Marszałku... heh...
W skejtparku jeździ się freestyle. Takie słowo ;)
 Tony Hawk
 California, Niedziela 12-11-2017

37670. 
Czy druh Robert Frankiewicz został Wielkim Bratem?
Do niedawna szeryf ochrony suskich banków sprawuje opiekę nad suskim monitoringiem. Magistrat nie ogłaszał na to stanowisko konkursu. Kto więc i na jakich zasadach? Kto jest pracodawcą Roberta Frankiewicza? [...]
 NICK
 Susz, Niedziela 12-11-2017

37669. 
Odnośnie wpisu numer: 37621

Większość sejmowa według rezydentów Zakładu Karnego w Iławie.
Wybory do Sejmu w latach 2005-15.

* * *

W 2015 r. najniższy wynik ze wszystkich obwodów powiatu iławskiego PiS uzyskało w Zakładzie Karnym - tylko 7,17%
Drugi najniższy wynik PiS uzyskało w obwodzie Wola Kamieńska (gmina wiejska Iława ) - tylko 19,34 %
 bazalt
 skorupa ziemska, Niedziela 12-11-2017

37668. 
Chciałabym, abyście przyjrzeli się kwestii dostępności linii brzegowej Dużego Jezioraka szczególnie w Szałkowie.
Pomimo, że przepisy zabraniają grodzenia, nadal samowola ma się świetnie, a władza w gminie i starostwie udaje, że problemu nie ma. Mamy piękne jezioro i okolice, tak dużo ludzi biega, jeździ na rowerach, rolkach i niestety zostaje im jezdnia, bo ścieżka rowerowa w Szałkowie to jakaś totalna porażka a bliżej natury się nie da.
Chwalimy się, że jesteśmy miastem turystycznym, większość turystów kojarzy Iławę nierozerwalnie z Jeziorakiem, a maratony biegną przez centrum miasta zamiast zrobić je właśnie brzegiem jeziora, to by była dopiero atrakcja. Byłaby gdyby w końcu ktoś zrobił porządek z samowolą nad brzegiem. Bardzo liczę na redakcję Kuriera, bo ludzie już przestali wierzyć, że cokolwiek da się zmienić w tym temacie.
 Małgorzata
 Iława, Niedziela 12-11-2017

37667. 
Uważam, że rozkład jazdy autobusów miejskich ZKM (w Iławie) jest co najmniej dziwny.
Moja córka jeździ linią nr 2 na Podleśne do szkoły. Notorycznie się spóźnia na lekcje, gdyż autobus stoi w korkach. Jadą trzy autobusy pod rząd, może lepiej zrobić je z odstępem np. 10-miutowym? Dałoby to dzieciom szanse na odjazd bez spóźniania na lekcje.
To samo jeżeli chodzi o dojazd do pracy na ul. Lubawską lub powrót z pracy około 22. Nie ma szans, człowiek musi w pocie czoła lecieć na przystanek, bo autobus jest dosłownie kilka minut po skończonej pracy.
Czy tak trudno dopasować te autobusy do ludzi?
Nie wspomnę o matkach z dziećmi z wózkami, bo to jest koszmar dopiero. Nie ma jak wjechać do autobusu. Musisz liczyć na pomoc osób trzecich, a jak nie, to sorry, nie pojedziesz.
Zaobserwowałam ostatnio, że na trasie mało popularnej i uczęszczanej jedzie autobus, do którego można wjechać wózkiem. A na trasach 2- lub 3-koniecznie te dwa schody jednak muszą być.
 Anna Kasprowicz
 Iława, Niedziela 12-11-2017

37666. 
OSZUKAĆ WYBORCĘ MOŻNA TYLKO RAZ

„Proszę usiąść i mocno się trzymać, bo sam do końca nie wierzę, że muszę napisać te słowa. Bo to jest niepojęte... Obecny starosta iławski MAREK POLAŃSKI nadal udaje członka PiS. Po co to robi? Wcześniej i do chwili obecnej próbuje ratować siebie i lokalny układ PO powiązany z SLD”.

Tymi słowami Henryk Witkowski, iławski pełnomocnik PiS, zaczyna swój felieton w dziale OPINIE na stronie 30 w bieżącym wydaniu Kuriera.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 11-11-2017

37662. 
17-letni skejt z mamusią...
http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/17-letni-skejt-z-mamusia/5101

Proszę rozróżnić pojęcie terenu skejtu od samego toru skejt-owego. Nikt z was nie zaznaczył, iż teren na którym wybudowano obiekt-tor należy do ośrodka rekreacyjno-sportowego, gdzie wstęp z psami jest zabroniony, poza wyjątkami.
Niepojęty dla mnie jest przepis np. o wprowadzaniu zwierząt czy paleniu papierosów na torze skejtowym. Co innego pies przy właścicielu, ale poza torem.
Natomiast ilość osób na zajęciach, ich wiek, a nawet pewna sprawność ruchowa winne być brane pod uwagę, ale przez nadzorujących ruch i ćwiczenia na torze przez uczestników.
Dlatego należy wyodrębnić czas na korzystania z toru dla potrafiących jeździć, od czasu na naukę tylko.
 Marszałek
 Iława, Piątek 10-11-2017

37658. 
Odnośnie wpisu numer: 37644

[...] Osoby lub osoba rozkładająca jedzenie z trucizną, czy też ostrymi elementami nie jest desperatem tylko frustratem. Dodatkowo jest osobą o wyjątkowo niskiej inteligencji i wyobraźni. Tylko osoba mocno ograniczona będzie wierzyć, że "parówka z gwoździem" zostanie zjedzona tylko przez psa i dodatkowo trafi dokładnie na tego psa, po którym właściciel nie posprzątał. W Iławie żyje wiele dzikich zwierząt, koty, listy, bobry i inne. Te zwierzęta też padają ofiarą.
Sam Pan powiedział, że co najwyżej połowa zbiera po psach ich ekskrementy. Czym takie osoby zasłuży sobie, aby ich pies zdychał w męczarniach z powodu zatrucia? Jak ma się czuć samotna starsza osoba, która ma tylko swojego równie wiekowego psa, gdy pies jest podłączony do kroplówki i walczy o życie? Co odczuwa dziecko, gdy pies po powrocie do domu zaczyna toczyć pianę i pluć krwią. Jak tłumaczyć dziecku, które prowadzi psa, aby pies szedł tylko koło nogi?
Dla wszystkich czworonogów wyjście na dwór, hasło "spacerek" jest niesamowitą radością. Wyjście na dwór dla psa to przygoda. Jeśli ograniczymy możliwość wyładowania nadmiaru energii na spacerze, poprzez spuszczenie psa w odludnym miejscu lub nie zapewnimy mu więcej luzu na smyczy, to w psie zacznie rodzić się frustracja. Frustracja wzbudza agresję, a agresja ofiary.
Jeśli ktoś nie sprząta po swoim pupilu to należy takiej osobie zwrócić uwagę, nagrać film, wezwać policję, złożyć doniesienie na policji [...]. Można zrobić wiele, aby walczyć z właścicielami, którzy nie sprzątają. Ale zabijanie niewinnych zwierząt? Za kupę na bucie?
 Aleksander Krygier, lat 34
 Iława, Piątek 10-11-2017


Strona [ poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 156 157 158 ... 312 313 314 następna ] z 314113181804


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Informator: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie, felietony | kogel-mogel | REKLAMA | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe
szukaj | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2018 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.