Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie
CENNIK
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ
Pokonała wirusa i urodziła zdrowe dziecko!
Epidemia. Czy młodzież korzysta z telefonu zaufania?
Epidemia. Personel szpitala woła o pomoc
Ziemia Lubawska odbierze Iławie nową drogę ekspresową?
Ratownik Tomasz Sławiński: Lepiej zapobiegać, niż leczyć
Podwyżka pensji dla dyrektor ICK: „Rutynowa”
Roman Żuralski: List otwarty do mieszkańców Iławy i regionu
Chciał ukraść pieniądze z myjni, ale...
O historii starego młyna
Pożar zabytkowego młyna
Mowa ciała prawdę powie. Burmistrz Dawid Kopaczewski
Jest wykonawca drogi ekspresowej S5 Ornowo-Wirwajdy
Pechowy spacer fatalnym chodnikiem
Sprytni obrońcy bagienka zawołali urzędników od środowiska
Sklep Ekologiczny „Zdrowo Nacudowane”
Viola Nowasielska o telewizyjnej przygodzie na wyspie Bali
Najlepsza myjnia w mieście!
Starostwo. Skargi na kolejki w Wydziale Komunikacji
CZŁOWIEK ROKU 2019. Głosujemy!
Uwaga początkujący przedsiębiorcy!
Więcej...

Forum

41545. 
Odnośnie wpisu numer: 41543

A jak inne przychodnie i apteki przyjmują?
Czy wszędzie można telefonicznie albo internetem?
Czyli jest prawidłowe podejście do pacjenta.
Przychodnia Stare Miasto - brawo.
 Wojtek
 Iława, Wtorek 17-03-2020

41544. 
APTEKA NIE MOŻE ZACHOROWAĆ!

Małe okienko w drzwiach wejściowych i rozklejona folia, która hamuje wymianę oddechów. Tak wygląda obsługa w aptece przy ul. Niepodległości w Iławie, naprzeciwko banku PKO. Brawo! Godne naśladowania. Czy widzieliście inne przykłady bezpiecznych rozwiązań w otoczeniu?
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 16-03-2020

41543. 
Odnośnie wpisu numer: 41539

W przychodni zdrowia na Starym Mieście [w Iławie] zgłosiłem telefonicznie (jednym połączeniem) zapotrzebowanie na kilka leków i po podaniu nazwiska i imienia, po niecałej godzinie już otrzymałem sms z numerem kodu i receptę na IKP (wykupioną prawie bez kolejki w aptece...).
Szybko, sprawnie i uprzejmie. Podoba mi się.
 I.L.H.
 Iława, Poniedziałek 16-03-2020

41542. 
POCZTA! POPRAWCIE TO!

[skrzynka]: „Dlaczego na poczcie głównej w Iławie ludzi oczekujących na wejście do środka trzyma się w małym przedsionku, tak blisko siebie? Oczekujący powinni stać na dworze i zachować bezpieczne minimum 1,5 metra, prawda? No i wchodzić do środka po maks 2 osoby, prawda?”
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 16-03-2020

41540. 
Miłosierny polski rząd proponuje pomoc w powrocie Polakom z Anglii.
Czy przeanalizowano ilu pośród nich przybędzie z koroną wirusa na głowie?
Oczywiście tamtym zależy na wyjeździe, bo tam zarażeni muszą zapłacić za leczenie, Brytania bowiem olewa sprawę wirusa, więc nie ma opcji, by nie było u nich zarazy.
Matka Polka litościwa daje wszystko za darmo... Natomiast oni zapomnieli na kogo głosowali w wyborach do parlamentu i na jakiego prezydenta.
Ot fałszywa populacja polskiej elity sortu nr 2. A my im jeszcze samoloty ekstra organizujemy...???
Tymczasem w telewizji posłowie opozycji plotą dyrdymały aż uszy więdną. Oto ci durnie udają nadymając się, że każdy z nich jest nad-inżynierem, nad-lekarzem, nad-prawnikiem, nad-rządem, nad-prezydentem, nad-premierem. Gloria bredni.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 16-03-2020

41539. 
Przychodnia Zdrowia RODZINA w Iławie.
Potrzebna recepta wystawiana co 3 miesiące na chorobę przewlekłą, ale przychodnia nie przyjmuje pacjentów.
Kontakt internetowy z podanym nazwiskiem, peselem, lekarzem i spisem lekarstw jest spławiany na kontakt telefoniczny, który nie odpowiada na wywołania.
Czyżby przychodnia RODZINA nie znała słowa internet, a zalecenia rządu ma w głębokim poważaniu?
 Wojtek
 Iława, Poniedziałek 16-03-2020

41538. 
Pożar starego młyna w centrum miasta Iławy przy ulicy Kościuszki po sąsiedzku z marketem LIDL (niedziela, godz. 18).
Konstrukcja drewniana dachu i stropów spłonęła doszczętnie i zawaliła się. Sąsiedni budynek nie ucierpiał tylko dzięki temu, że wiatr kierował ogień w przeciwnym kierunku.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 15-03-2020

41537. 
Ciekawska o szkołach tysiąclecia:
"W przypadku szkół budowanych w latach 60. plotki te mają jednak potwierdzenie. W roku 1957 Ministerstwo Oświaty porozumiewało się z Departamentem Wojskowym Ministerstwa Zdrowia w celu „zwiększenia liczby szkół, które miałyby być wykorzystane na prowizoryczne szpitale”.
Efektem tej współpracy było stworzenie szczegółowej instrukcji, która dotyczyła uzgodnionych obiektów szkolnych. Ustalone są w niej takie szczegóły, jak szerokość drzwi dostosowana do noszy, dostęp do umywalek w prowizorycznych salach operacyjnych, lub dostęp do instalacji umożliwiający podłączenie aparatu rentgenowskiego. Ustalenia te nie odnoszą się jednak wyłącznie do szkół tysiąclecia, ale do wszystkich gmachów szkolnych, które były budowane w tamtym okresie."
Źródło: Wikipedia.
 Aleksander Krygier, lat 36
 Iława, Niedziela 15-03-2020

41536. 
UCIEKAŁ ZE SZPITALA ZAKAŹNEGO

Ostróda, niedziela, godz. 7:00. Pacjent wygłupił się wyjątkowo bezmyślnie. Choć miał przebywać w szpitalu zakaźnym, bo jest podejrzewany o zarażanie, to dał nogę. Policjanci podjęli szybką i skuteczną interwencję. Dorwali mężczyznę na przystanku w pobliskim Kajkowie. Chodź no tu, koleżko. Wracasz na łóżko, tym razem już w pasy.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 15-03-2020

41535. 
Odnośnie wpisu numer: 41530

Przypominam i podkreślam, nawiązując do treści ostatniego felietonu mojego autorstwa - cokolwiek by się nie działo, musimy się stosować do zaleceń odpowiednich służb.
Dobrowolna, świadoma izolacja i dbanie o higienę doraźną są zarówno dzisiaj, jak i w najbliższym czasie najważniejsze, aby zapobiec wykładniczemu przyrostowi liczby zarażonych.
 Tomasz Orlicz
 Lubawa, Niedziela 15-03-2020

41534. 
Odnośnie wpisu numer: 41531

Najważniejsze musi być, abyśmy po wejściu do mieszkania zawitali prosto przy zlewie, gdzie myjemy dłonie i nadgarstki w mydle każdego rodzaju pod gorąca wodą.
Nie ma lepszego środka odkażającego.
Ponadto nie zapominajcie o wietrzeniu mieszkań zawsze, zwłaszcza po powrocie z miasta, pracy, zakupów.
 lewy skrzydłowy
 Iława, Niedziela 15-03-2020

41533. 
Mieszkam w bloku i mam nad sobą od kilku dni nieustające korona-party wyrośniętej młodzieży. Głośna muzyka 24/h (ktoś już zawiadamiał policję, właściciela mieszkania, administrację i nic).
Teraz dochodzi jeszcze ten wirus...
Kręcą się po klatce grupki różnych dziwnych typów, plują na schody...
Co robić?
 mieszkaniec [115]
 Iława, Niedziela 15-03-2020

41532. 
APEL BISKUPA ELBLĄSKIEGO

„Dla dobra własnego i bliźnich należy w najbliższe niedziele pozostać w domu, rezygnując z udziału we Mszy świętej. W aktualnej sytuacji jest to moralny obowiązek” – pisze w specjalnym postanowieniu biskup elbląski Jacek Jezierski.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 15-03-2020

41531. 
[...] dotyczy osiedli mieszkaniowych - bloków, wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni mieszkaniowej - w sprawie odkażania odpowiednimi środkami wejść do klatek schodowych, dezynfekcji poręczy, przycisków itp. [...]
 Jola
 Lubawa, Sobota 14-03-2020

41530. 
Czy naprawdę nie zdążyliście jeszcze ponapychać do oporu swoich lodówek i spiżarni? Czy te wściekłe tłumy, które dziś (sobota 14.03) zalegały w marketach, sklepach mięsnych, piekarniach, aptekach - były koniecznością? Przecież takie zachowanie, tłumne i zbliżeniowe, to dokładnie jest to, co maksymalnie ułatwia wirusowi ekspansję.

Macie jakiś instynkt samozachowawczy...? Myślicie, że to nas ominie...? Że możemy czuć się bezpieczni...? Nie ominie. Swoją bezmyślnością, egoizmem sprawiacie, że epidemia rozkręci się w całym kraju z ogromną siłą. Nie trzeba znać włoskiego czy hiszpańskiego żeby czytać przez internetowego tłumacza tamtejsze portale informacyjne. Oni też myśleli, że ich to nie dotyczy, że kwarantanna to takie extra wakacje. Dziś umiera tam po ponad 200 ludzi dziennie! A krzywa rośnie.

To nie stopień wypchania żarciem waszych szafek kuchennych i lodówek świadczy o Waszym bezpieczeństwie, a to czy złapaliście wirusa i czy go rozniesiecie na innych. A jedyny sposób, żeby nie roznosić wirusa to siedzieć na dupach w domach przez minimum 2, najlepiej 3 tygodnie!

Pozostaje modlić się, siedzieć w domach i wierzyć, że nasza służba zdrowia stanie na wysokości zadania. Pozdrawiam wszystkich odpowiedzialnych i przezornych z dobrowolnej, domowej kwarantanny.
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Sobota 14-03-2020

41529. 
UCIEKAŁA ZE SZPITALA ZAKAŹNEGO

Początkowo wyglądało to na klasyczny fejk, a jednak potwierdziło się. Do nietypowej i bardzo groźnej sytuacji doszło w Ostródzie, gdzie kobieta uciekała ze szpitala zakaźnego (przekształconego w regionalny). Postawieni na nogi policjanci znaleźli ją szybko, ale dopiero na niemal drugim końcu miasta – na ulicy przy dworcu kolejowym [czwartek 12.03]. Ostatecznie okazało się, że pacjentka na szczęście jest „ujemna”.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 13-03-2020

41528. 
O chińskim wirusie słów parę.
A więc mamy wyhodowaną odmianę grypy chemicznej, która męczy pół świata, czego jeszcze nie było w historii. Bywały grypy naturalne różnych odmian, ale na kolejkach do znachora się kończyło. Słaby padł, mocny przeżył i potrafił odbudować swoje plemię. [...]
Tu mamy coś zupełnie innego, ręką złego człowieka wyprodukowane w laboratorium, czego ludzki organizm i białka obronne nie znają mimo kilku tysięcy lat medycyny wewnętrznych systemów immunologicznych. Wygląda to na celowy biologiczny atak wojskowy w skali globalnej.
[...]
[...]
[...]
Powiadają, że grypa zwykła łapie się głównie starszego pokolenia, tych mniej odpornych organicznie. Ale dziś grypa rzuca się na młodych również w wieku średnim i najmłodszych. Nie dziwota, patrząc na stosunek ludu do zdrowia i trybu życia. [...]
[...]
Nie będę opisywał popisów braku szacunku do zdrowia, szczególnie ubioru i okrycia, w tym najważniejszego organu: głowy. Organu, przez który przepływa najwięcej krwi, a który jest wyjątkowo czuły na wyziębienie. Żenujące sceny i obrazki obserwujemy na iławskich ulicach, szczególnie u młodzieży.
Może wreszcie teraz czegoś się ciżba nauczy...? Zobaczymy.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 12-03-2020

41526. 
Śmiertelny atak młotkiem na byłą partnerkę oraz nożem na broniącą jej córkę (stan ciężki). Zabił z miłości? Co tam się wydarzyło? Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 3.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 11-03-2020

41525. 
Większość ludzi jednak nie uległa panice.
Byłem przed iławskim Kauflandem wieczorem w środę. Na parkingu kilka aut więcej niż zwykle. Co prawda mydło, ręczniki i srajtaśma wykupione, ale już uzupełniają.
Za to na ulicach miasta widziałem mniej ludzi, a więcej radiowozów policji i bałem się nawet kaszlnąć, gdy przejeżdżali.
 Krzysztof Kurpiecki
 Iława, Środa 11-03-2020

41524. 
Odnośnie wpisu numer: 41516

SŁOWO DO MŁODZIEŻY

Nie traktujmy zamknięcia uczelni, szkół i przedszkoli jak ferii i zabawy, lecz jak profilaktyczną kwarantannę domową, dlatego nie wychodźmy bez pilnego powodu (tylko po pokarm, leki, detergenty).
Rząd celowo ogranicza poruszanie się młodszych, bo są oni najbardziej mobilni i roznoszą wirusy często bez żadnych objawów własnych (nawet bez kataru).

Więcej informacji oficjalnych: https://www.gov.pl/koronawirus
 KURIERZY
 redakcja, Środa 11-03-2020

41523. 
Odnośnie wpisu numer: 41522

Patrzcie ludzie na gwiazdora od Platfusów!
Tomasz Grodzki, pseudonim "Koperta", zgrywający największego eksperta ds. mycia rąk (z błędem), nie dość że w najbardziej na początku zapalnym momencie poleciał sobie na urlop do północnych Włoch w epicentrum epidemii, a potem wrócił sobie jak gdyby nigdy nic prosto do budynku senatu i bez kwarantanny wlazł między ludzi na posiedzenie komisji, to jeszcze w celu zbadania się na obecność wirusa, łamiąc podstawowe zasady, poszedł z tym prosto na... Izbę Przyjęć szpitala.
 anty-bolszewik
 Iława, Środa 11-03-2020

41522. 
Odnośnie wpisu numer: 41517

Tępa, żałosna lewacka opozycja PO-PSL-SLD [...], a przecież pamiętamy wszyscy jak żądali od prawicowego rządu przyjęcia tysięcy nachodźców - bez żadnych badań, dokumentów i szczepień.
Mały Jaro znowu miał rację już lata temu. Pamiętacie?
No i kto jest ciemniakiem...?
 Ola Mała
 Iława, Wtorek 10-03-2020

41521. 
CZŁOWIEK ROKU 2019: GŁOSUJEMY!

Oprócz kuponów z gazety, umożliwiliśmy głosowanie również metodą telefoniczną. Należy pod numer 73480 wysłać SMS o treści: „TYP.CR.X”, gdzie w miejsce „x” wpisujemy numer kandydata.
Wejdź w link, zobacz opis dziesiątki nominowanych i wybieraj według własnego uznania!

https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/CZLOWIEK-ROKU-2019-Glosujemy/5661
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 10-03-2020

41520. 
Szanowna redakcjo KURIERA!
Może zwrócicie uwagę na władzom miasta Lubawy na fakt, że podatki płacone są w kasie Urzędu Miasta w Lubawie do 15 marca. Kasa jednak otwarta jest dopiero od godz. 11:00 i tworzą się kolejki. Czy nie można wcześniej otworzyć kasy?
Ps. Opublikowałam mój wpis na stronie lokalnej gazetki "Głos Lubawski" [dodatek "Gazety Olsztyńskiej"] ale został usunięty nie wiem dlaczego.
 Jola
 Lubawa, Wtorek 10-03-2020

41519. 
W okolicznych sklepach chińskich - pusto i głucho.
Ciekawe dlaczego...?
 Jimmy
 Iława, Poniedziałek 09-03-2020

41518. 
A jeśli idzie o sport w Iławie - podejście, wyniki, wynagradzanie [...] to uczcie się iławianie od Lubawy.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 09-03-2020

41517. 
Odnośnie wpisu numer: 41513

Logika różowych łotrów.
Roczna subwencja dla partii PO to około 20 mln złotych.
Przez 10 lat pobrała z budżetu państwa około 200 mln złotych.
Koszt leczenia chorego na raka, to średnio 100 tys. złotych.
Czyli co?
Przez 10 lat swojego istnienia PO "zabiła" 2000 osób chorych na raka?

Jeszcze inna wyliczanka.
PO wybudowała 2 tys. km szybkich dróg za kwotę 134,5 mld złotych.
Zapłaciła 27 mln/km powyżej średniej europejskiej.
Kwota nadwyżki 54 mld zł zniknęła w niewyjaśniony sposób.
Koszt leczenia onkologicznego wynosi około 100 tys. złotych.
Czyli co?
Partia PO "zabiła" 54 tysiące osób?
 anty-bolszewik
 Iława, Poniedziałek 09-03-2020

41516. 
SĄSIEDZKA POMOC

Zarażenie wirusem (np. grypy) ryzykują głównie seniorzy, a zwłaszcza schorowani o obniżonej odporności, warto więc zminimalizować im ryzyko i pomóc w niewychodzeniu z domu. Takie gesty przywracają wiarę w ludzi...
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 09-03-2020

41515. 
Odnośnie wpisu numer: 41510

Samorządy wokół Iławy przygotowały plany awaryjne poprzez powołanie zespołów kryzysowych, jak np. Ostróda, Brodnica, Kwidzyn. A Iława co?
Co się robi w Iławie?
Co w tym czasie słychać w obozie "Dawidka Rowerzysty" na Ratuszu?
[...]
U nich pełny luzik. Ogłosili kolejny zespół ds. luzu na ten ich lewacki spęd nazywany "Soundlake Festiwal". Jest chill, drodzy iławianie. Epidemia nas nie dotyczy! Kto by się tam takimi pierdołami zajmował! Burmistrz głosi, że jest "samodzielny i nie podda się naciskom".
I nie ugnie się przed wirusem!
Zaraz! Nie było u nas konsultacji społecznych czy chcemy tę zarazę u siebie. Dawidzie Burmistrzu! Zrób sondę na fejsie! Zdobywaj lajki!
[...]
Fejsbukowi zoombie Cię kochają!
 turkuć podjadek
 Iława, Niedziela 08-03-2020

41513. 
Nawet "Samoobrona" Andrzeja Leppera nie leciała takim populizmem jak opozycja z jej "dajmy na onkologię", a dotąd takich "racjonalizatorów" powszechnie nazywano oszołomami. Co to nam pokazuje? Skalę patologii i beznadziei Kidawy-Błońskiej. Agonia.
Niedawno pochowałem dwie bliskie osoby. Zmarły na raka nie dlatego, że nie było pieniędzy, ale dlatego, że były przerzuty. Nie ma w całej Polsce JEDNEGO przypadku śmierci pacjenta onkologicznego z braku środków na leczenie. Ostatni skurwysyn posługuje się taką "argumentacją". Zwłaszcza w walce politycznej.
Wszystko można o służbie zdrowia złego powiedzieć, ale ktokolwiek mówi, że usłyszał w szpitalu cokolwiek w stylu: "musi pan umrzeć, bo nie mamy pieniędzy na pana leczenie", jest tępym propagandowym i populistycznym skurwysynem.
 Matka Kurka
 Polska, Sobota 07-03-2020

41512. 
WALKA O ŻYCIE. POMÓŻCIE!

Choroby się nie cofnie, ale można powstrzymać jej postępy. Potrzebne są jednak pieniądze, których on i jego rodzina nie ma. Jan Skonieczka w wieku 65 lat dowiedział się, że jest chory na stwardnienie rozsiane zanikowe. Jego stan znacznie się pogorszył. Pomóc w zahamowaniu choroby może tylko droga terapia komórek macierzystych. O szczegółach czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 15.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 07-03-2020

41511. 
Ja się nie zdziwię, jak rozgrzana KASTA sędziowska każe nam za chwilę przeprosić Niemców za II wojnę światową i wypłacić im odszkodowania.

Wolne Sądy!
Ruskie prądy!
Resortowe Dzieci!
Żeby było tak jak było!
 Zbychu
 Iława, Piątek 06-03-2020

41510. 
Odnośnie wpisu numer: 41501

DEMENTUJEMY PLOTKI!
IŁAWIANKA JEST „CZYSTA”!

Po ogłoszeniu przez ministra zdrowia (piątek o godz. 16:00), że jeden z potwierdzonych pacjentów jest hospitalizowany m.in. w Ostródzie – przez lokalny internet przeszła fala paniki.
Dementujemy, iż NIE chodzi o iławską „pacjentkę 0” – ona, mimo że też wracała z Niemiec tym słynnym „autobusem 0”, została zweryfikowana z wynikiem „UJEMNY”. Wykluczenie potwierdza sztab kryzysowy w Olsztynie (Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody) oraz jej zakład pracy Animex w Iławie, który jest rygorystycznie monitorowany przez sanepid.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 06-03-2020

41509. 
Odnośnie wpisu numer: 41483

Robert Biedroń? Kabaret!
Zrobili badania wewnętrzne i wyszło ledwo 4,5%, dlatego najpierw wezwał
Andrzeja Dudę do dymisji, a potem zaoferował aborcję na życzenie. Obawiam się jednak, że jak ponownie nie złamie szczęki matce albo nie wybije zębów bratu, to się nie przebije.
 Matka Kurka
 Polska, Piątek 06-03-2020

41508. 
CAŁKOWITY ZAKAZ ODWIEDZIN

Uwaga mieszkańcy regionu! Z powodu szalejącej grypy, szpital w Iławie po częściowym wprowadza całkowity zakaz odwiedzin pacjentów na wszystkich oddziałach (do odwołania). W wyjątkowych sytuacjach na Oddziale Pediatrycznym będzie mógł przebywać jeden (zdrowy) opiekun dziecka.
Podaj dalej! Powiadom znajomych!
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 06-03-2020

41507. 
Odnośnie wpisu numer: 41213

Nemo, dopiero zauważyłem odpowiedź.
Kilka razy powołałeś się na enigmatyczne dane z „niezależnych rankingów miast”. Poprosiłem o wskazanie bardziej konkretnego źródła tych twoich rewelacji. I tak jak przypuszczałem, podałeś raporty GUS, które najniżej schodzą do pułapu tylko... powiatów. Czy już rozumiesz jakiego rodzaju brednie rozpowszechniasz? Mam nadzieję, że pojmujesz różnicę między obszarem powiatu a gminy (miejskiej lub wiejskiej).
 Agent J-23
 Iława, Piątek 06-03-2020

41506. 
POLICYJNY POŚCIG

Brawurowa, bardzo niebezpieczna ucieczka zatłoczonymi ulicami Iławy zakończyła się na drzewie za Osiedlem Podleśnym (betonowy wjazd do lasu). Pirat srebrnej mazdy jest z Iławy i ma 22 lata. Po zatrzymaniu nieudolnie próbował udawać... obcokrajowca.
UWAGA! Policja szuka świadków, którzy w czwartek musieli ratować się ucieczką z przejść dla pieszych i chodników (kontakt: 89 640 72 00).
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 05-03-2020

41505. 
Ha! Kosiniak-Kamysz zachowuje się tak, jakby podczas rządów PO-PSL przebywał na Marsie i nie był odpowiedzialny za syf, który po nich został: "Kochani, wróciłem właśnie z Marsa i jestem przerażony tym, co widzę, ale nie martwcie się, naprawię to!". Dziewica z regenerowaną błoną.
Ha!
Władek, wbijaj do Iławy! Rozprawiczymy cię. Tym razem już na dobre!
 Zbychu
 Iława, Czwartek 05-03-2020

41504. 
NIE CHCIAŁ „SIEDZIEĆ”

Awansował do ekipy remontowej i podczas wyjścia za mur „dał nogę”.
Nie jesteśmy amerykańskim Alcatraz, ale – rzadko bo rzadko – ucieczki się zdarzają nawet w iławskim Zakładzie Karnym. Jakim był więźniem? Co mogło go motywować? Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 3.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 05-03-2020

41503. 
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 [...] [...]
 Iława, Czwartek 05-03-2020

41502. 
Ćwiczymy zbiorową psychozę z powodu „chińskiej zarazy”, a tymczasem tylko w jednym miesiącu lutym (29 dni) nasza stara dobra znajoma, czyli kontynentalna GRYPA położyła do łóżka w Polsce prawie 900 tysięcy ludzi, a zmarły aż 23 osoby.
I co...? I jakoś na nikim nie robi to wrażenia...
Cofnijmy się do ubiegłego roku. Istny armagedon. Aż 3,7 mln zachorowań i aż 143 zgony.
I co...? I jakoś na nikim nie robi to wrażenia...

Ps. Jedna tylko iławska przychodnia zdrowia RODZINA „przerabia” jednego dnia ponad 700 pacjentów.
 Agent J-23
 Iława, Środa 04-03-2020

41501. 
EPIDEMIA LENISTWA I GŁUPOTY

Sprawdziliśmy w jaki sposób region jest przygotowany na koronaWirusa. Od jednostek powiatu iławskiego nie otrzymaliśmy satysfakcjonujących odpowiedzi. Za to szeroko temat był omawiany podczas sesji powiatu nowomiejskiego. A najciekawszy sposób walki z wszelkimi wirusami podjęto w przedszkolu nr 3 w Iławie.
Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 5.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 04-03-2020

41500. 
Nareszcie jest!
Opozycja wymodliła sobie wirus, na który obłożnie zachorowała!

Najpierw pytanie. Czy sensownym jest pisanie o chorobie w kontekście politycznym? O chorobie nie, ale mówimy o wirusie i to głównie polityczno-gospodarczym. Powtarzał się nie będę, wszystko o tym reżyserowanym obłędzie już napisałem. Co bardziej rozsądni fachowcy mówią krótko i dosadnie, mamy kolejny wirus sezonowy, do którego trzeba się będzie przyzwyczaić, jak do setki innych. Naturalny porządek rzeczy, o czym każdy myślący człowiek wie, tyle tylko, że to nie na myślących zbija się polityczny kapitał, jak i obdziera ze skóry, przy czym maseczki to naprawdę drobiazg. Kto ma na panice zarobić ten zarobi, kto się okaże frajerem wiadomo od dawna.

W każdym razie wirus w końcu do Polski dotarł, ale czas oczekiwania rozładował wszelkie emocje. Oczywiście w mediach nagłówki świecą się na czerwono i w TVN przewijają się żółte paski, jednak to wszystko jakieś takie leniwe i bezpłciowe. Do tego stopnia nic się nie dzieje, że od rana jeszcze nie widziałem jednej konferencji Gasiuk-Pihowicz, czy innej Lubnauer. Państwo zdało egzamin? Nie zwykłem oszukiwać ludzi, wszyscy wiedzą jak wyglądają wizyty na SOR i to w „normalnych” warunkach, o takich zadymach jak medialny wirus nie wspominając. Pewnie, że istnieją procedury i w ostatnich dniach rząd i wszystkie służby dodatkowo stały na baczność dzień i noc, ale gdyby przyszła prawdziwa pandemia, żaden system i żadna służba zdrowia sobie z tym nie poradzi. Natomiast doskonale poradził sobie PiS, politycznie zostało to rozegrane naprawdę po mistrzowsku.

Najpierw PiS wciągnął opozycję do rzeczowej dyskusji, a w konsekwencji podzielił się polityczną odpowiedzialnością poprzez wspólne przegłosowanie ustawy. Wydawałoby się, że takie rzeczy są niemożliwe, jednak udało się, głównie z tego powodu, że w trakcie kampanii byłoby strasznie trudno kontestować ustawę, która w założeniu ma pomagać w zwalczaniu wirusa. Tak, czy siak opozycja grzecznie podniosła łapki, wcześniej w balonie emocji rozdymanym do monstrualnych rozmiarów, puścił zwór bezpieczeństwa i prawie całe niezdrowe powietrze zeszło. Dziś nie ma chętnych do zbijania kapitału na „pandemii” i zgodnie z moimi przewidywaniami PiS wyszedł na tym najlepiej, bo po prostu ma narzędzia, aby się przed społeczeństwem popisywać. Nie ma konferencji pozycji, nie licząc wygłupów lubuskiej marszałek z PO, nawiasem mówiąc ulubienicy Owsiaka, co mówi wszystko, za to są liczne konferencje przedstawicieli rządu. Tak to się musiało skończyć i tak się skończyło.

Prawie dwa tygodnie budowania atmosfery grozy i wyczekiwania na najgorsze, a gdy w końcu jakiś nieszczęśnik przywlókł wirusa z Niemiec, to się okazało, że wszystko przebiega podręcznikowo i jest pod pełną kontrolą. Nie chcę być nadmiernie złośliwy, ale jak inaczej opisać kolejną głupotę najdurniejszej na świecie opozycji? Zmarnowali kupę czasu i budowali kampanię Kidawy-Błońskiej na ludzkim nieszczęściu, co się nigdy Polakom nie podoba. Ich jedyną nadzieją było to, że tysiące chorych zaleją przychodnie i szpitale, tymczasem od początku było wiadomo, że na całym świecie ten wirus atakuje setki, nie miliony i wszędzie w mniejszym lub większym stopniu jest to opanowane. PO wystawiała PiS prezent na tacy i jeszcze zawiązała złotą wstążeczką. Dzień w dzień prognozowali kataklizm, pomór, lament i zgrzytanie zębów. Finał? PiS otoczył opieką jednego jedynego pacjenta i urządził popisowy spektakl skuteczności państwa. Dziękujemy, frajerstwo może się rozejść.

Ile się naczytałem, że wirus może zdominować kampanię i wywrócić plany PiS do góry nogami, no i wyszło jak zwykle. Młodzież używa idiotycznego określenia „karma wraca”, dostaję drgawek, gdy to słyszę, ale lepiej w zrozumiałym dla opozycji języku, ująć tego nie umiem. Najdobitniej skalę porażki oddaje chyba cała seria wizyt ekspertów w studiach TVN. Co wizyta to kupa śmiechu z „dziennikarzy” TVN, ale też irytacji na głupotę i za każdym razem apel, żeby media nie siały paniki, bo nie ma żadnego wielkiego zagrożenia. Nie widziałem jednego lekarza, który powiedziałby coś innego, a trzeba wiedzieć, że TVN zaprosił kilkunastu. Nic opozycja na wirusie nie ugrała i nie ugra, co więcej dostarczyła PiS amunicji, co w polityce zawsze kończy się rozstrzelaniem przeciwnika.
 Piotr Wielgucki, Matka Kurka
 Polska, Środa 04-03-2020

41498. 
Odnośnie wpisu numer: 41489

Takich cwaniaków gnać. Nie dawać kasy. Pomagać w przemyślany sposób. Wielu z tych ludzi zrobiło sobie niezły biznes.
Z racji tego, że jestem na emigracji, konkretnie w Wawie, widzę tam gros tych cwaniaków. Wiadomo, nie można uogólniać, lecz przeważnie biedni ludzie nie łowią na mieście, bo im wstyd.
 Kamil
 Warszawa, Środa 04-03-2020

41497. 
DZIEWCZYNY MAJĄ TRENERA

Łukasz Gurowski zastąpił Piotra Lange na stanowisku trenera III-ligowych piłkarek nożnych Jezioraka Iława. Szkoleniowiec zaprasza wszystkie dziewczyny do udziału w treningach! Szczegóły i komentarz nowego trenera znajdziecie w najnowszym wydaniu gazety Kurier Iławski od środy. Życzymy powodzenia! (foto: Artur Kijewski)
 KURIERZY
 redakcja, Środa 04-03-2020

41496. 
Jaśnie zapracowany marszałek Tomasz Grodzki, pseudonim "Koperta", zwołał posiedzenie senatu dopiero na... piątek, więc galopem zrobiona w poniedziałek przez sejm rządowa ustawa wirusowa ("pieniądze durniu!") będzie musiała poczekać. Oby koronawirus poczekał na Partię Obłudy do tego czasu. Nawet zdrowiem i życiem obywateli grają politycznie jak karciarze.
Przypomnę, że ten delikwent to z zawodu lekarz...
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 03-03-2020

41495. 
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 operacyjny
 Iława, Wtorek 03-03-2020
Odp. 
Uważasz, że warto rozmawiać publicznie o patologii...?
Nagłaśniać zaraźliwe wynaturzenia nadające się pod lekarzy...?
Przemyśl.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 03-03-2020

41494. 
MISTRZOWIE PARKOWANIA

[skrzynka]: „Parking przy Ośrodku Zdrowia Rodzina [przy północnej obwodnicy średnicowej w Iławie]. Niektórzy nawet małym samochodem muszą zająć miejsca jak na hektary. Czy to tylko brak umiejętności, czy jednak nadczynność gruczołu ważności? Czy jest tutaj specjalista od takiej przypadłości?”
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 03-03-2020

41493. 
WAŻNA INFORMACJA UOKiK

Klienci mają prawo bezpłatnie odstąpić od umowy na wycieczkę lub przewóz, którą zawarli z biurem podróży (w uzasadnionych przypadkach związanych z ryzykiem epidemii koronawirusa).
W razie wątpliwości można skorzystać z powiatowego rzecznika praw konsumentów w starostwie.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 03-03-2020

41492. 
Wynagrodzenia nauczycieli: trzynastka zostanie pomniejszona o strajk.
Do końca marca pracownicy oświaty czekają na dodatkowe wynagrodzenie roczne: 13 pensję (8,5 proc. sumy wynagrodzenia za pracę otrzymanego w ciągu roku kalendarzowego).
Przez kwietniowy protest może być ono mniejsze nawet o kilkaset złotych.
Zeszłoroczny strajk, który trwał prawie trzy tygodnie, już po raz drugi powoduje spustoszenie w kieszeniach nauczycieli. Po raz pierwszy – gdy za ten okres nie mieli wypłacanego wynagrodzenia. Teraz okazuje się, że odejście od tablicy przekłada się również na niższe bonusy.
 Kolega Skaner
 Iława, Wtorek 03-03-2020

41490. 
Odnośnie wpisu numer: 42486

Panie Marszałku, idiotyzm nie wybiera stron.
Czy koronowirus już jest w Polsce? Jestem przekonany, że tak. Dlaczego? Mamy migrację ludzi i to dość sporą, a to ludzie są nośnikiem tej choroby, a nie wiatr.
[...]
Poza tym zagrożone są osoby najstarsze oraz te z osłabionym układem odpornościowym.
Ps.
Na grypę umiera w ciągu roku znacznie więcej osób niż na koronowirusa.
 Obywatel
 Powiat Iławski, Wtorek 03-03-2020

41489. 
POMAGAĆ CZY GNAĆ...?

[skrzynka]: „Widziałem faceta, który żebrał pieniądze najpierw pod Galerią Nenufar w Iławie. Chyba grał kalekę. Po kilku dniach tego samego zawodnika spotkałem w Ostródzie, ale nieco inna metoda i ubiór. Czy takie wyrachowane wyłudzanie pieniędzy od litujących się nieświadomych ludzi jest tak do końca legalne?”
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 02-03-2020

41488. 
Odnośnie wpisu numer: 41486

Nieznośną rozmowę przeprowadziłem ze zwolennikiem lewej strony na temat koronowanego wirusa.
Otóż ten idiota próbował udowadniać mi z pełnym przekonaniem, że te zło musi być już dawno w granicach Polski, a zły rząd ukrywa przed ludźmi prawdę.
Idiota chciał udowadniać mi tonem naukowym, że "przecież wirus leci z wiatrem", więc jak go nie może być w Polsce jako że wiatry ciągle wieją z zachodu lub od południa.
Ha, nawet nie zdawałem sobie sprawy, że mieszkam i niemal codziennie przechodzę obok durniów takiego sortu.
No dobrze, a co to będzie gdy naprawdę dopadnie nas kryzys globalny albo wojna światowa...? Z kim wtedy stawać dla Ojczyzny ratowania...?
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 02-03-2020

41486. 
Oszalałe siły niepolskiej zjednoczonej opozycji, czyli Czerwoni KOD-owcy i Czarne Tarantule doprowadzili sytuację polityczną w Polsce do niemal obłędu.
Na przykład dziś od rana rząd w sejmie tłumaczy się, dlaczego w naszym kraju jeszcze nie ma KoronaWirusa. To dopiero jest problem!
 Jerzy Kłosiński
 Lubawa, Poniedziałek 02-03-2020

41484. 
Mało jest tak zabawnych sytuacji, gdy "liberałowie" lub "wolnościowcy" zgłaszają pretensje do "wolnorynkowej" ceny np. musztardy, oleju czy pietruszki. A już kwadratowe jaja pojawiają się tam, gdzie liberałowie żądają od rządu obniżki cen.
Powiedzieć idioci, to nic nie powiedzieć.
 Piotr Wielgucki
 Polska, Niedziela 01-03-2020

41483. 
KŁAMCA ŁŻE W ŻYWE OCZY

Robert Biedroń (Lewica) w kampanii wyborczej nie cofa się nawet przed wykorzystywaniem sytuacji w służbie zdrowia do celów politycznych, tak jak w Nowym Mieście Lubawskim: „W tym szpitalu nie ma ma nawet karetki”. A za nim stoją dwie i jeszcze dwie. Na koniec podchodzi do pacjenta na wózku, ale nawet on nie chce z nim rozmawiać.

Zobacz video:
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/615344169246155
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 01-03-2020

41482. 
Pytanie/odpowiedź:
- Dlaczego sympatycy prawicy i Andrzeja Dudy nie zakłócają przemówień Kidawy-Błońskiej z PO?
- A po co...?
 prawicowy radny
 Iława, Sobota 29-02-2020

41481. 
Chciałbym bardzo podziękować ekipie karetki, która miała dyżur w piątek 28 lutego za wyjazd do Szymbarku. Dziękuję wam z całego serca. Takie podejście jak wy macie do pacjenta to zasługuje na medal. Nigdy nie zapomnę tej wizyty. Nie mogłem uwierzyć, że jestem w Polsce.
Dzięki, dzięki i jeszcze raz dzięki.
 Hans, lat 45
 Zamek Szymbark, Sobota 29-02-2020

41480. 
W poprzek leśnej ścieżki jakiś debil rozciągnął między drzewami stalową linkę – niewidoczną dla np. jadącego na rowerze. Tragedia była o krok... Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 8.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 28-02-2020

41479. 
HALA ODCZAROWANA DLA IŁAWY!

Boisko gospodarza w końcu zostało odczarowane. Nasi piłkarze ręczni Jezioraka, przy wspaniałym dopingu kibiców, zwyciężyli na swoim terenie pierwszy raz od dawna. Więcej zdjęć i relacja: w bieżącym wydaniu gazety Kurier Iławski.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 28-02-2020

41476. 
Odnośnie wpisu numer: 41469

Gdyby "obwodnica średnicowa" stała się już zwykłą drogą miasta, to ten gość nie walczyłby tak zaciekle od 5 lat o ten wjazd.
[...] Liczy, że cena jego działki przez to wzrośnie krocie. [...]
 Marszałek
 Iława, Czwartek 27-02-2020

41475. 
Odnośnie wpisu numer: 41466

Nie ma lepszego, piękniejszego miejsca w Iławie niż tego typu park nad bagienkiem przy Gdańskiej i Nowomiejskiej.
Ale! Ale!
Jeśli mam się męczyć nad projektem to nie ma sensu. A od czego są pomysły i wnioski przez radnych składane do urzędu wykonawczego jak Burmistrza Miasta z całym swoim aparatem wykonawczym w Urzędzie Miasta i jednostkach podległych...?
Dajesz wizję do burmistrza i jak zatwierdzi to mamy robotę zaczętą. Jednak z tego musi być cyrk, a potem komuś się nie spodoba i masz drugi cyrk, to już lepiej siedzieć na dupie (przepraszam).
 Marszałek
 Iława, Czwartek 27-02-2020

41474. 
Odnośnie wpisu numer: 41464

Pamiętam jak w kampanii samorządowej [2018] Marcinek "Pożycz Kasę" Woźniak latał za Piotrem Żuchowskim [PSL]. W tym samym czasie latał również do Dawida "Rowerzysty" Kopaczewskiego. Natomiast już po wyborach łemzał wśród radnych aby poparli go na stanowisko zastępcy burmistrza w iławskim ratuszu.
Dziś nasz miś portowy przykleił się przyjacielsko do Kasi "LGBT" Dzik, bo chce mieć newsy z wnętrza rady [...]. Widzimy więc pana "Pożycz Kasę" po lewicy Biedronia.
Pomijam już fakt, że posadka w porcie to nagroda za wsparcie koalicji powiatowej Maciusia Napoleona PO/PSL/SLD.
Zarzucano np. [...][...], że zmienia barwy i krzesełka. Ja myślę, że takiego kameleona jak Marcin "Pożycz Kasę" Woźniak to nie ma i nie było w całym Układzie Warszawskim.
Gość kumpluje się z niejakim Wojciechem Lewińskim, który usilnie chce dowalić Burmistrzowi Kopaczewskiemu. To Iława teraz właśnie...
 mucha balkonowa
 Iława, Czwartek 27-02-2020

41473. 
PRZEKLĘTE SKRZYŻOWANIE

Pasażerka osobówki traci dziecko w ciąży, bo kierowca ciężarówki się... zagapił. Który to już dramat na feralnym skrzyżowaniu drogi krajowej 15 w Rożentalu (gmina Lubawa). Przypominamy ponurą historię tego miejsca. Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 2.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 27-02-2020

41470. 
Odnośnie wpisu numer: 41459

[...] Proponuję zapoznać się z ostatnim zdaniem. Nic dodać, nic ująć...
Weźcie się wreszcie do roboty.
Pierdołami zajmujcie się w domu [...]. Tu działacie na rachunek ciężko zapracowanych pieniędzy podatników. [...]
 Zibi
 Iława, Środa 26-02-2020

41469. 
Odnośnie wpisu numer: 41449

Panie Marszałku, obwodnica średnicowa stała się już zwykłą drogą miasta.
[...]
Uważam, że wyjazd/wjazd (razem z pasem rozbiegowym) na tę naszą "średnicówkę" jest jak najbardziej uzasadniony i nie rozumiem obiekcji burmistrza w tym temacie.
To przedsiębiorcy tworzą zaplecze finansowe i poprzez swoje działania inwestycyjne bezpośrednio rozwijają gospodarkę. To, że ktoś ma "lepiej" wielokrotnie jest pretekstem do "dokopania".
Prywatny biznes prawie zawsze jest lepiej dopasowany do realiów. Rolą regulatora (tu: gospodarza terenu) jest wspieranie biznesu, ale też kierunkowanie, a niestety wielokrotnie jest jedynie kagańcem.
 Aleksander Krygier, lat 36
 Iława, Środa 26-02-2020

41468. 
Odnośnie wpisu numer: 41464

A myśmy przez tyle lat i różnych działań mieli tę babkę Kaśkę Dzikównę za normalnego, wartościowego nie tylko przedsiębiorcę z Tawerny Kaper, ale i aktywnego społecznika...
Teraz przecieram oczy ze zdumienia i sama już nie wiem, co odpowiadać koleżankom...
 Ola Mała
 Iława, Środa 26-02-2020

41467. 
Odnośnie wpisu numer: 41464

Czy Marcin Woźniak, podczas zaprzysiężenia radnej Dzik, lansując się na galerii Ratusza politycznie, był w tym czasie na urlopie z miejsca pracy? [powiatowy Port Iława]
[...] Każdy pracownik najemny musi się rozliczać z każdej minuty pobytu w czasie pracy. [...]
[...] Panie Marcinie, proszę odpisać i wyjaśnić. Czy jednak moje pytanie pozostanie bez odpowiedzi?
 kogel-mogel
 Iława, Środa 26-02-2020

41466. 
Odnośnie wpisu numer: 41462

Jestem za.
Przygotuj projekt inwestycji do Budżetu Obywatelskiego, przekonaj ludzi by zagłosowali na niego i niech będzie realizowany. Tak jak zrobili to zwolennicy wybiegu dla psów.
 nemo
 Iława, Środa 26-02-2020

41465. 
Odnośnie wpisu numer: 41448

Pani Marto szanowna, o nazwisku chyba Mróz, najmocniej przepraszam, przeoczyłem Panią.
Okazuje się zatem, że nie potrafię liczyć nawet do dwóch.
 Agent J-23
 Iława, Środa 26-02-2020

41464. 
KATARZYNA „KAPER” NIEZŁOMNA

Miało być bez ideologii i polityki, a jednak podczas zaprzysiężenia nowej radnej Katarzyny Dzik (Wiosna Biedronia) na sali obrad wyreżyserowano demonstrację polityczną w postaci dużego szyldu partyjnego Lewicy i tęczowego pomponika w ręku.
Relację z sesji Rady Miejskiej w Iławie zobaczcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 9.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 26-02-2020

41463. 
Odnośnie wpisu numer: 41455

Tulwiński powiedział co wiedział. Wielki patriota, zasraniec-narodowiec w szeregach Konfederacji Targowickiej, idącej ramię w ramię z Januszem Korwinem-Mikke i Krzysztofem Bosakiem, ruskimi lokajami, którzy pięknie przenoszą do PL rosyjską narrację.
Grzmi, że radni odrzucili świętość, a sam stawia na rosyjskiego lokaja.
Z drugiej strony idzie w jednym szeregu z człowiekiem niekryjącym swej sympatii do Kremla i Moskwy.
To jest dopiero level hipokryzji. Ruska onuca - nic dodać, nic ująć.
 turkuć podjadek
 Iława, Wtorek 25-02-2020

41462. 
Odnośnie wpisu numer: 41447

Już za chłopaka będąc, a później jako uczeń budowlanych, miałem okazję poznać walory tego parku, terenu ze stawem, zwanego bagienkiem.

Służył wszystkim, a przede wszystkim naszej szkole w różnych sprawach. Tu wybiegaliśmy na zajęcia szkolne wychowania fizycznego. Dla nas oprócz pięknej w tamtych czasach hali sportowej, tereny te służyły nam do zajęć terenowych i z przysposobienia obronnego, ale przede wszystkim do różnych zawodów, biegów przełajowych organizowanych dla nas uczniów z budowlanki. Tutaj również trenowaliśmy zimą biegi narciarskie.

Tam psy wypuszczane dziś zostawiają za sobą ślady. A walka pewnych osób o wybiegi dla psów jest jakaś dziwna. Oczko należy pogłębić, by wody przybyło, a dookoła jego wybudować ścieżkę do spacerów i dla rowerzystów oddzielną, by szło się pościgać a kiedy śnieg spadnie utworzyć trasę biegową narciarską. Oczywiście poustawiać w wielu ładnych punktach przy starych pięknych wierzbach ławeczki.

Zainstalować można na tym rozległym terenie ze dwa boiska do siatkówki plażowej i proste urządzenia do gimnastykowania jak podciąganie na drążkach czy do wspinania po linach albo kratach.
 trener
 Iława, Wtorek 25-02-2020

41461. 
Gala Sportu owszem, ale nie może być takiej masy młodzieży, często o bardzo miernych wynikach, a tylko dlatego, że się ruszają w sekcji.
Gala powinna być dla medalistów i z wynikami rangi mistrzostw kraju, a sekcje zrzeszone w Polskim Związku Sportowym.
Dlaczego dajecie stypendia dla osób, które zmieniły już klub, bo u nas pokończyły szkoły maturalne, a trenują w innych klubach poza Iławą? Owszem tacy zawodnicy, o ile zdobyli w tym roku medale, mogą być poproszeni na uroczystość w celu wyróżniania, jako przykład. Ale bez nagradzania stypendiami.
Zastanówcie się nad sprawą. Mamy bowiem dewaluację prawdziwego sportu. Proszę zapytać się organizatorów czy trenerów z innych miast, to powiedzą wam jacy zawodnicy nagradzani są stypendiami.
 trener
 Iława, Wtorek 25-02-2020

41460. 
ZAPCHANE ODPŁYWY

[skrzynka]: „Czy urzędnicy ratusza monitorują po zimie pracę studzienek burzowych przynajmniej przy najważniejszych ulicach w mieście Iławie? Oto sytuacja na ulicy Ostródzkiej przy zjeździe na Osiedle Księżnej Dobrawy. Deszcz padał rano [wtorek], a woda nie schodzi nawet po południu”.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 25-02-2020

41459. 
Odnośnie wpisu numer: 41455

Co za przebiegła sztuczka! Zaproponujmy papieża-Polaka, a jak kto się sprzeciwi to mu prosto mi oczy wygarniemy, że jest wrogiem ludu! Rozumiem, że kolega Tulwiński doskonale odczytał intencje radnego Rykaczewskiego i użył tego prymitywnego oręża wobec mnie. Pozwolę go sobie jednak rozbroić.

Wycieranie sobie gęby Janem Pawłem II, czy kardynałem Wyszyńskim w imię politycznego PR-u jest zwyczajnie niegodziwe. Jeśli ktoś nie czuje rażącego dysonansu pomiędzy samą głupawą i pozbawioną jakiejkolwiek sensu i treści akcją "Patron roku" (technicznie rzecz biorąc to będzie już co najwyżej patron 10 miesięcy), a dwiema postaciami, które są dla Polaków kimś bardzo ważnym, to co ja mam więcej napisać? Jak mam wyjaśniać różnicę pomiędzy podmiotem, a przedmiotem sprawy?

Instrumentalizacja dobrego imienia dwóch najważniejszych duchownych w historii Polski budzi moje głębokie oburzenie. Przecież to było oczywiste, że taki pomysł wzbudzi sprzeciw. Zatem radnemu Rykaczewskiemu dokładnie o to chodziło. Z braku sensownych propozycji dla swoich wyborców i mieszkańców Iławy szachuje nas papieżem Polakiem i prymasem Tysiąclecia. Co za żenada! Na tym polega cały dowcip, że ja się nie dam wciągnąć w te bzdury. Jako wolnościowca interesują mnie sprawy praktyczne i przyziemne. Szkoda każdej złotówki i każdej sekundy sesji na tego typu głupstwa.

I jeszcze coś. Uwielbiam historię i mam wobec niej wiele pokory. Uważam, że trzeba ją uprawiać poza salą sesyjną ratusza. Nie ośmieliłbym się nazwać kogoś "komunistyczną gnidą" nie poznając dogłębnie kontekstu i drogi życiowej jakiegoś człowieka. Nie interesują mnie uproszczenia w stylu: Polacy po II wojnie dzielili się na dwie grupy: Ci dobrzy z bronią w lasach i Ci źli, którzy się podporządkowali władzy komunistycznej. Historia nigdy nie jest taka prosta, a już ta sprzed siedemdziesięciu paru lat była wyjątkowo pogmatwana, a ludzie uwikłani byli w tak skomplikowane i dramatyczne losy, że trudno to sobie nawet dzisiaj wyobrazić.

Uważam za ciekawe i ważne zarówno takie wydarzenia jak "Historia jednej ulicy", jak i "Marsz Wyklętych" z towarzyszącymi mu prelekcjami. Można się dzięki temu przekonać, że nawet spojrzenie na historię lokalną nie jest jednoznaczne i budzi wiele gorących sporów. Trzeba do tego podchodzić jako pola do otwartej dyskusji. Może organizatorzy obu tych wydarzeń przełamią się kiedyś i spróbują na żywo posłuchać narracji tej drugiej strony?

Organicznie brzydzę się wszelką propagandą i młócką. Wiem co napisałem i nie dam sobie wmawiać, że miałem co innego na myśli niż rzeczywiście miałem. Temat dla mnie już jest zamknięty. Został przegłosowany i tyle. Nie opuszcza mnie przy tym nadzieja, że radni i burmistrz zaczną się zajmować w końcu sprawami, które mają dla mieszkańców znaczenie daleko bardziej praktyczne na dziś i jutro.
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Wtorek 25-02-2020

41458. 
Przedwczoraj żerowali na nieszczęściu chorych na raka (sami blokowali).
Wczoraj żerowali na chorych psychiczne.
Dziś żerują na zagrożeniu koronawirusem i niecierpliwe czekają na ofiary.

Do tego jeszcze ten rechot z kobiety, która broniła swego dziecka przed napastnikiem, okraszony chamskimi porównaniami do gryzącego psa.

Co będzie użyte jutro w walce politycznej postkomuny PO-SLD-PSL?
To nie jest żadna opozycja. To niebezpieczni socjopaci!
 Ola Mała
 Iława, Wtorek 25-02-2020

41457. 
IŁAWSKI INKUBATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
zaprasza!

Jesteś młodym przedsiębiorcą, działającym nie dłużej niż 3 lata? A może zamierzasz otworzyć własną firmę? Skorzystaj z oferty biura oraz bezpłatnych usług: księgowych, prawnych. Umów się na spotkanie, przyjdź i porozmawiaj o ofercie.
Fundacja Rozwoju Warmii i Mazur w Iławie, ul. Gdańska 10/8,
tel. (89) 648-76-69.

https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Uwaga-poczatkujacy-przedsiebiorcy/5658
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 25-02-2020

41456. 
Odnośnie wpisu numer: 41442

Obwodnica średnicowa Iławy i zjazd do planowanego Parku Handlowego.
Zastanówmy się.
Chyba po to wybudowaną ją w standardzie wysokim aby było na niej mało zjazdów lub wjazdów, żeby było bezpiecznie. To ma być droga przelotowa a nie osiedlowa.
Skoro jest tam zjazd od strony Ziemowita to po co jeszcze tworzyć kolejny od strony obwodnicy?
Przepisy drogowe podają odległości pomiędzy zjazdami/wjazdami i tego się trzymać. Zwłaszcza, że w pobliżu jest rondo [Ostródzka-Zajazd].
 Wojtek
 Iława, Wtorek 25-02-2020

41455. 
Odnośnie wpisu numer: 41452

Tomasz Kiejstut Dąbrowski, [...] pisze: "Zaiste można się wzruszyć. Serce roście widząc zaangażowanie radnych w gorącej debacie na temat tej urzekająco nieistotnej sprawy. Na wykresie priorytetowych zadań z setką podziałek umieściłbym ten problem gdzieś pomiędzy 97 a 100. Dla porównania posprzątaniu psiej kupy z chodnika dałbym co najmniej pozycję 25".

Czytam i oczom nie wierzę. Wielkie nazwiska porównane do psiej kupy. Dosłownie te same słowa mogłaby napisać lewicowa poseł Monika Falej i to bez zmiany przecinka. Myślę, że będąca na trybunie lewica byłaby dumna z takiej wypowiedzi. A ja wyjątkowo będę bronił radnego Andrzeja Rykaczewskiego i klubu radnych PiS.

Zachowanie WSZYSTKICH RADNYCH było bardzo nieuczciwe przy wyborze patrona roku w Iławie. [...] Wybrano Maksymiliana Grabowskiego, a więc człowieka, którego stalinowski rząd wysłał z kongresówki na północne "Ziemie Odzyskane" i w ramach dyktatury komunistycznej nadał mu do sprawowania urząd Burmistrza Miasta Iławy.

Jak sami radni pomysłodawcy z klubu PO podkreślali, nie wiedzą za wiele o patronie i jego historię będą dopiero odkrywać... Tak... będą odkrywać. A jak się okaże, że był winien (nie daj Boże) czynów przestępczych to powie się "trudno". Taki mamy klimat w iławskim ratuszu. Proponuję go przemalować podczas remontu z różowego na czerwony.

Dopiero na tej sesji rady usłyszałem od radnych klubu PO, że patronem roku musi być "człowiek związany z Iławą". Pamiętam doskonale dyskusję rok temu, gdy burmistrz Kopaczewski mówił zupełnie coś innego, że NIE muszą być to ludzie związani z naszym miastem. [...]

[...] Była obiecana również możliwość zgłaszania propozycji przez samych mieszkańców. I co? Nie dano obywatelom tej możliwości. Pozostały puste obiecanki.

Dziś mamy taką sytuację. Można było wybrać człowieka świętego lub jakąś komunistyczną gnidę. Wybrano komunistyczną gnidę. I to na tydzień przed Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Hańba wam!
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Wtorek 25-02-2020

41454. 
Odnośnie wpisu numer: 41452

Dobry rzetelny, merytoryczny wpis. [...] Bardzo słuszna uwaga na temat prędkości pociągów w obszarze Iławy.
Brak wiaduktów czy tuneli to grzechy niewybaczalne po wieki. Winni tego stanu rzeczy piastują nadal ważne funkcje publiczne (np. w starostwie powiatu oraz w ratuszu, a nawet w sejmiku województwa). Co ciekawe: zostali wybrani przez demokratyczny myślący elektorat PO-PSL. Nic mnie już nie zdziwi w Iławie.
W lipcu br. rządowa GDDKiA przedstawi Studium Korytarzowe na temat wybranego jednego z trzech wariantów dokańczanej drogi ekspresowej S5 na odcinku Ostróda-Grudziądz.
Nie spodziewam się tu niczego dobrego dla naszego miasta Iławy. Nasi urzędujący fachowcy od w-fu, historii, rolnictwa - będą z pełnym zaangażowaniem rozgrzebywać tematy zastępcze, a droga szerokim łukiem ominie nas...
 Kasiek
 Iława, Wtorek 25-02-2020

41453. 
DZIURAWA SALA ZABAW

Jak to możliwe, że tak blisko zjeżdżalni pozostawiono w podłodze źle zabezpieczony duży otwór, przez który 4-letnie dziecko wpadło do remontowanej piwnicy? (spadając aż kilka metrów, ale szczęśliwie).
Kto zawinił: budowlańcy czy jednak właściciele? Dlaczego mimo remontu sala zabaw „Bam Bam” nie została zamknięta? (na rogu Sobieskiego i Andersa w Iławie). Co na to nadzór budowlany i prokuratura? Czytajcie w gazecie Kurier Iławski od środy.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 24-02-2020

41452. 
Co to był za dzień w ratuszu iławskim. Lewica nie tylko namaściła nową radną Katarzynę Dzik, ale zainteresowała się drogownictwem a nawet przejazdami, a radny Andrzej Rykaczewski nie ustawał w wysiłkach żeby wcisnąć - uciekając się do szantażu emocjonalnego - swoich duchowych patronów, czemu burmistrz Dawid Kopaczewski z wtórującym mu radnym Dariuszem Paczkowskim przeciwstawili Maksymilian Grabowski, swego patrona samorządowego (z pierwszych lat stalinowskich po II wojnie).

Zaiste można się wzruszyć. Serce roście widząc zaangażowanie radnych w gorącej debacie na temat tej urzekająco nieistotnej sprawy. Na wykresie priorytetowych zadań z setką podziałek umieściłbym ten problem gdzieś pomiędzy 97 a 100. Dla porównania posprzątaniu psiej kupy z chodnika dałbym co najmniej pozycję 25.

Można by wręcz pomyśleć, że chociaż ta Lewica się zatroskała czymś poważniejszym i nam tu posłankę Monike Falej przywiozła z Olsztyna, to równie urzekająco wykazała się całkowitym dyletanctwem, czym tylko ośmiesza kwestię lobbingu w sprawie przejazdów przed PKP PLK.

Otóż śpieszę poinformować lokalnych działaczy lewicowych, że na linii Warszawa-Gdynia nie ma żadnych "niezabezpieczonych przejazdów", w istocie wszystkie są uzbrojone po zęby (incydent sprzed kilku miesięcy na przejeździe obok białego kościoła dowiódł, że są tam wdrożone systemy bezpieczeństwa na kilku poziomach i działają) i głównym problemem nie jest bezpieczeństwo na nich, co beztrosko i niezgodnie z prawdą głosi posłanka Falej, a sam fakt, że istnieją i tamują ruch. Warto rozróżnić te dwie sprawy zamiast publicznie pleść trzy po trzy.

Ponadto na wysokości Iławy pociągi nigdy nie osiągną prędkości 200 km/h po pierwsze: z przyczyn czysto technicznych (za ostre łuki), po drugie: z mocy prawa przejazdy nie mają prawa istnieć wszędzie tam gdzie prędkość pociągów przekracza 160 km/h.

Jak widać temat przejazdów i obwodnicy porusza coraz liczniejszych lokalnych polityków. Z jednej strony dobrze, z drugiej możemy się przekonać, że to działania chaotyczne, pozorne, często bez zadania sobie choćby minimum trudu, żeby dowiedzieć się czego tak naprawdę i od PKP PLK i GDDKiA chcemy. Jakie mamy argumenty na stole, co możemy realnie uzyskać, jak prowadzić negocjacje żeby nie wyjść przed ekspertami na głupków.

Póki każdy będzie w tej sprawie coś tam rzeźbił bez ładu i składu na własną rękę - nic się nie zmieni. Zamiast dzisiejszej całkowicie bezsensownej debaty w ratuszu na temat patrona roku, chciałbym widzieć równie emocjonującą dyskusję o wspólnym, silnym, jednogłośnym stanowisku iławskiego samorządu na temat zarówno przejazdów jak i spodziewanych działań osłonowych wymaganych od GDDKiA do 2023 roku kiedy w związku z postępem budowy ekspresowych S5 i S16 przewiduję lawinowy wzrost natężenia tranzytu przez nasze miasto (odsyłam do mojego obszernego felietonu w tej sprawie w ostatnim "Kurierze").
W takich konsultacjach z chęcią wziąłbym udział. Może się jeszcze doczekam. Kto wie...?

Tymczasem dla przeciwwagi zaproponuję rozemocjonowanym radnym na patrona wybranej ławki w parku AD 2020 Misia Yogi. Zapytacie po co ten miś? Odpowiem pytaniem na pytanie: A na co komu ten Wasz patron?
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Poniedziałek 24-02-2020

41450. 
TAK NAS ROSJANIE WYZWALALI

Rok 1945. Żołnierze Armii Czerwonej albo zastrzelili 16-letnią dziewczynę po gwałcie, albo dlatego, że zaciekle się przed nim broniła...
W 75. rocznicę bestialskiego zabójstwa wspominamy IRENĘ OSTROWSKĄ. Jak do tego doszło i co było potem? Wstrząsającą historię czytajcie w gazecie Kurier Iławski (strona 15).
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 23-02-2020

41449. 
Odnośnie wpisu numer: 41442

Na wokandzie Rady Miejskiej w Iławie obraca się skarga na Burmistrza Kopaczewskiego, że opieszale działa w sprawie wniosku przedsiębiorcy Wojciecha Lewińskiego o wyznaczenie zjazdu/wyjazdu [...] na teren planowanej budowy parku handlowego [przy obwodnicy średnicowej] przez co tamten traci setki tysięcy złotych.
Rozchodzi się o to, przy jakiej ulicy jego pole inwestycyjne ma być określone, ale szkopuł w tym, że działka leży na winklu ulic Ziemowita i obwodnicy średnicowej [wschodniej].
Lewiński wnioskuje by wjazd był nie tylko z Ziemowita, jak obecnie, ale również bezpośrednio z obwodnicy, przez co wartość nieruchomości bardzo ale to bardzo wzrośnie.
Sprawa ciągnie się już od lat.
Ciekawe co o tym myślą sami mieszkańcy Iławy? Czy burmistrz ma dać zgodę na budowę wjazdu od strony obwodnicy czy nie?
 Marszałek
 Iława, Sobota 22-02-2020

41448. 
Odnośnie wpisu numer: 41445

Jako osoba powołana do Zespołu IBO, chętnie dowiem się w której grupie zostałam zaklasyfikowana przez Pana "Agenta J-23"?
Wydawało mi się, że sama znam siebie najlepiej i nie należę do żadnej ze wspomnianych grup, ale widocznie żyłam w błędzie ;)
Widocznie to, co do powiedzenia na czyjś temat mają osoby, nieznające tej osoby kompletnie, jest dla "Agenta J-23" ważniejszym wyznacznikiem, niż moja wiedza na temat mnie samej :)
 Marta
 Iława, Sobota 22-02-2020

41447. 
SPOKOJNIE JAK NA WOJNIE

Burza na temat niekonsultowanej z mieszkańcami budowy wybiegu dla psów przy bagienku nie przynosi rozstrzygnięcia. Burmistrz Kopaczewski próbuje przekonać zapraszając ich do ratusza w węższym gronie. Jakie padają argumenty? Czytajcie relację w gazecie Kurier Iławski na stronie 8
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 21-02-2020

41446. 
Czemu iławski Ratusz nie pilnuje sprzątania ścieżek pieszo-rowerowych na przykład nad rzeką Iławką?
Ścieżki wcale nie są zamiatane z porozbijanego nagminnie drobnego szkła po butelkach wyskokowych.
Proszę wykonać wizję lokalną na odcinku np. od mostu Dąbrowskiego w kierunku do starego młyna przy Kościuszki. To jakaś makabra co się tutaj wyprawia.
Pytanie czy Ratusz w ogóle monitoruje sytuację na "swoim" terenie?
 Anna Dziewanna
 Iława, Piątek 21-02-2020

41445. 
Odnośnie wpisu numer: 41442

Popatrzyłem na powołany przez Burmistrza Miasta Iławy skład zespołu oceniającego Iławski Budżet Obywatelski (IBO).
Ponad połowa 16-osobowego składu to urzędnicy wprost lub pośrednio podlegli burmistrzowi. Dalej: radni kojarzeni z PO. Dalej: politycy lewicy.
Dalej: samorodni działacze i sympatycy lewicy.
Dalej: lewacy i libertyni.
I teraz uwaga! Ja nie żartuję. Tylko jedna osoba! Tylko jedna osoba!
Jedna osoba nie pasuje do matrycy ideologicznej Dawida Kopaczewskiego.
Tak, że tak...
Rozumienie i stosowanie mechanizmów OBYWATELSKICH zależy od miejsca siedzenia.
 Agent J-23
 Iława, Piątek 21-02-2020

41444. 
ZABLOKOWANI NA SWOICH POSESJACH

Remont jednej z dróg przy ul. Wyszyńskiego wygląda w taki sposób, że sąsiedzi zostali zablokowani na swoich posesjach. Co tam się dzieje? Jak tłumaczą sytuację urzędnicy iławskiego ratusza? Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 4.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 21-02-2020


Strona [ poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 176 177 178 ... 350 351 352 następna ] z 352128875737


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie | CENNIK | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe | szukaj
FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2020 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.