Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie, felietony
kogel-mogel
REKLAMA
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ
Zaproszenie na wyjątkową wystawę
Pilnuj komina! Pożary i... kary
Marek Żyliński: Budżet powiatu to cynizm i kpina
Powiat. Gdzie ten miód i mleko?
Bez przetargu na pływalni. Skargi na dzierżawę siłowni
Ciężarówka zamiast lalki Barbie
Hordejuk puszczają nerwy
Uwaga na złodzei kieszonkowców w sklepach
Skarga na szpital. Nie ma chętnych do zwrotu
Z jezdni pompują wodę wytrwale...
Dekomunizacja. Osiedle „XXX-lecia PRL”
Skargi na kolejki do laryngologa
17-letni skejt z mamusią
Szpital i seria zgonów. Sprawdzamy postępy w śledztwach
Susz. Koniec przebudowy drogi wojewódzkiej 521
Heroizm szpitala
Skarga na szpital. Ziółka i do domu
Brak piątej klepki
Skargi na POL-MAK. Hałas i opary
Biegam maratony na wesoło
Więcej...

Forum

37452. 
Odnośnie wpisu numer: 37445

"(...) małe dzieci wyjaśnią panu jak funkcjonuje teraz świat z tunelami, mostami, internetami, językami obcymi. Nowoczesny świat, taka powinna być Polska i Iława (...)".

Już wiele "nowoczesności" świat i Polska przeżyła. Do tej nowoczesności jeszcze dodam: komóreczki, dupeczki, smartfony, laptopy, tablety, FB, Nasze Klasy, 200 kanałów telewizyjnych... I co z tego....?
I co z tego....?
W takim świecie przeciętny mieszkaniec Iławy nie zna elementarnego faktu o własnym mieście. Dziwi się wielce, gdy przewodnik miejski mówi mu, że Iława nigdy nie należała do Polski.
Czy Pan Nowoczesny np. widział w jakim stylu przedwojenny absolwent powszechnej szkoły (7 klas) pisał wspomnienia ze służby wojskowej i wojny drugiej światowej? Pisał bez pomocy komputera, bez żadnych słowników. Ja widziałem ten rękopis.
A jak wyglądałby taki rękopis wypracowania współczesnego absolwenta podstawówki?
 bazalt
 skorupa ziemska, Środa 04-10-2017

37449. 
Odnośnie wpisu numer: 37433

Proszę mi w Pana postach pokazać palcem "argumenty", których zaciekle Pan się dopomina od innych.
Dla mnie Pańskie wpisy, poza dowaleniem Burmistrzowi, nie mają niczego innego na celu.
Pisze Pan o biciu piany, domagając się argumentów, a kilka linijek niżej pisze Pan ogólnie, że czas realizacji projektu nie trwa tak długo (tzn. ile, według Pana, konkretnie?).
Niby mówi Pan we własnym imieniu a kilka linijek niżej, wychwala Pan bliżej nieznaną "szarą strefę działaczy".
Żeby nie "odwracać wzroku", więc pytam - jacy działacze? Jakie sprawy? Jaka jest skala i waga tych działań? Co pożytecznego zrobili dla miasta i mieszkańców? Jakie strategiczne plany dla Iławy mają na najbliższe lata? Bo chyba nie chce Pan mówić o pierdołach jak np. festyn.
Wrzucił Pan "strategię dla miasta" i co?
Mnie akurat guzik obchodzą sporty, ale jest tam mnóstwo klubów, dla każdego coś miłego.
No i co dalej...? W jaki sposób zmienia to fakt, że w bitwie o parking na Starym Mieście kilka osób wywołało niemal bójkę w skali miasta, a potem mieszkańcy tegoż Starego Miasta kompletnie olali ten temat?
 Piotrek
 Iława, Środa 04-10-2017

37448. 
Odnośnie wpisu numer: 37440

Jak czytam takie teksty to jestem za aborcją.
Żal, kiedy każdy protest kobiet [...] jest traktowany jako polityka, wręcz uprzedmiotowienie kobiet i traktowanie ich poglądów jako najgorsze zło, które nie zgadza z poglądami większości.
Sytuacja socjalna-bytowa nie pozwala na wielodzietną rodzinę. Gdyby było tak cudownie to nie byłoby protestów. Nawet zwierzęta wiedzą, że jak jest dobrze to się rozmnażają.
Ale nasze panie walczą żeby ich np. córki miały wybór by nie czekał ich los kobiet zamkniętych w domu. Z sexu powinni czerpać przyjemność wszyscy i razem tworzyć rodzinę i planować.
 mąż żony (nie feministki)
 Susz, Środa 04-10-2017

37447. 
Odnośnie wpisu numer: 37410

Jedna z Pań na tym zdjęciu - Aniołków Pietrzykowskiego - to sołtys jednej z wsi koło Susza. Jest skazana przez sąd za jazdę po pijaku.
 anonim
 Susz, Środa 04-10-2017

37446. 
Pisze Pan Bartosz Gonzales [felieton w KI na stronie 31] bardzo wnikliwie o kosztach tzw. energii wiatrowej; oraz o przekrętach o fałszowaniu pewnych spraw.
Chamstwa i bezczelności, jakie wokół tej sprawy ma miejsce, doznało wielu gospodarzy ze Szwarcenowa. Nie godzili się, by wiatraki powstały w pobliżu ich gospodarstw. [...] Całe szczęście, że jest zmiana rządu i trwa wymiatanie złodziejskiego PO-miotu.
Jeszcze 15 lat temu prof. inżynierii chemicznej Jerzy Buzek - co na własne uszy słyszałem - powiadał, że najtańszą jest energia elektryczna z węgla, szczególnie brunatnego. Obecnie, dodawał, są niezwykle zaawansowane metody eliminujące zanieczyszczenia.
Tylko wdrożyć.
Obecna sytuacja instalacji wiatraków generuje z budżetu państwa potężne sumy, na czym zarabiają zagraniczne, przeważnie niemieckie konsorcja wiatrakowe, żerując na ciemnocie, ale mając w kieszeni sojuszników podobnych do Zielonego Oligarchy ze Szwarcenowa.
 Ziomal
 Nowe Miasto Lubawskie, Środa 04-10-2017

37445. 
Odnośnie wpisu numer: 37439

Panie Marszałku, emerycie.
Nie jestem z młodzieżówki i nie organizuję przedstawień dla przedszkoli.
Moja córka już z przedszkola wyszła...
Jeżeli nie widzi Pan problemu z tym przejazdem kolejowym, to proponuję wrócić do przedszkola i małe dzieci wyjaśnią panu jak funkcjonuje teraz świat z tunelami, mostami, internetami, językami obcymi. Nowoczesny świat, taka powinna być Polska i Iława.
Ludzi ubierają się kolorowo - za waszych czasów w mechaniku wszyscy nauczyciele i uczniowie wyglądali i mówili to samo. Świat się zmienia i rozwija, idzie do przodu, a przez ten szlaban - stoi w miejscu...
 kolejowy
 Iława, Środa 04-10-2017

37443. 
Odnośnie wpisu numer: 37442

"Jest też kandydatka na Wójta Gminy Iława".
[...]
Panie i Panowie! Poloneza czas zacząć!
 bazalt
 skorupa ziemska, Środa 04-10-2017

37442. 
PIS WYSTAWIA NA BURMISTRZA I WÓJTA

Dzień dobry w środę!
Nasz news! ROMAN BRZOZOWSKI, przedsiębiorca oraz radny PiS, został wytypowany przez swoją partię do startu w przyszłorocznych wyborach na Burmistrza Miasta Iławy. Jest też kandydatka na wójta gminy. Szczegóły w najnowszym wydaniu Kuriera od środy.
Waszym zdaniem: to dobry kandydat do fotela burmistrza? A może znacie jeszcze lepszych...?...
 KURIERZY
 Iława, Środa 04-10-2017

37440. 
Smutne, sfrustrowane, pełne złości i takie mało kobiece feministki wyszły dziś znów na ulicę, żeby pochwalić się czarnymi "outfitami" i powygrażać parasolkami mężczyznom i tym kobietom, które - w przeciwieństwie do nich - wieszaki trzymają w szafie.

Własnym oczom nie wierzę na to dziwowisko. Dwie starsze panie dzierżą transparenty "Nie urodzę", choć w tym wieku ciąża to ostatnia rzecz, która mogłaby im "zagrażać".

Za to inne trzy młode wulgarne dziewczyny deklarują: "Moja cipa, moja sprawa", nie czując nawet, jak absurdalnie brzmi to hasło wywrzaskiwane w przestrzeni publicznej.

Ci sami ludzie, którzy za Trybunał Konstytucyjny daliby się pokroić, protestują dziś przeciwko orzeczeniu tegoż TK z roku 1997. Paranoja.

"Obrońcy konstytucji" domagają się aborcji na życzenie, nic sobie nie robiąc z art. 38 ustawy, którą jeszcze niedawno wycierali sobie usta.

"Wrażliwcy", którzy płakali nad ściętym drzewem, aborcję mają za ledwie "zabieg", a kiełkujące ludzkie życie nazywają "tkanką".

Świat oszalał? Absolutnie nie. Widzimy garstkę zaburzonych dziewojek.
Co nam pozostało? Śmiech i pewność, że sączący się dziś z nieba deszcz w końcu zmyje z polskich ulic te opary liberalno-lewackiego absurdu.
 niezapominajka
 Iława, Wtorek 03-10-2017

37439. 
Odnośnie wpisu numer: 37436

Jeśli wasza młodzieżówka zaczyna od przedstawień dla przedszkolaków, to mam pytanie: co ona ma w głowie...? To samo, co na starość dziadki - zabawę w ciu-ciu babkę.
Młoda Rada nic nie wniesie do Rady Miasta poza piknikami, szanowny Panie młody, i wykrzykiwaniem.
Wnioskuję, aby do Rady weszli ślusarze, murarze, rzeźnicy, kolejarze (Stachu gołębiarz), by informacja lotem ptaka się roznosiła [...].
Oby się wam żyło lepiej...
 Marszałek
 Iława, Wtorek 03-10-2017

37438. 
Odnośnie wpisu numer: 37434

Napisałem wyraźnie, że bez znajomości struktury długu [w mieszkaniach komunalnych] niewiele można wniosków wyciągać.
Napisałem, że w moim odczuciu starszak pt. "wirtualny kontener" dla tych, którzy - jak to Pan określił - "kochają jak narkotyk cwaniakować i hulać na czyjś koszt", nie działa.
Skoro są takimi cwaniakami, to przestraszą się wirtualnego kontenera?
W moim odczuciu - nie.
 Aleksander Krygier, lat 34
 Iława, Wtorek 03-10-2017

37436. 
Odnośnie wpisu numer: 37429

Naszemu miastu Iławie POTRZEBNY JEST przejazd bezkolizyjny pod torami w centrum przy białym kościele bardziej niż:

LEGO INSPIRACJE
LOTNICZA MOJÓWKA
FESTIWAL DISCO POLO
ZAKAZ PRACY SKLEPÓW NOCNYCH
itp. itd. etc.

Jeżeli władze z Urzędu Miasta czy Starostwa nie czują tego korka, który powstaje w ciągu dnia i ludzie na obcych rejestracjach mówią, że przez wioskę jakąś przejeżdżają - to po prostu niech nie zarządzają już tym miastem. Wypad na emerytury, dziadki!
 kolejowy
 Iława, Wtorek 03-10-2017

37435. 
KOMORNICZA LICYTACJA NIERUCHOMOŚCI.
Zobacz co, gdzie i za ile idzie pod młotek.
Iława i okolice.

http://www.kurier-ilawski.pl/ogloszenia-modulowe/Licytacja-komornicza-6-pazdziernika/5068
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 03-10-2017

37434. 
Odnośnie wpisu numer: 37416

Panie Krygier, sam Pan wystawiasz sobie świadectwo z każdym kolejnym wpisem. Cytuję: "(...) I co z tego? Jeden argument nie zmienia sytuacji."
To jest kompromitacja.
No przecież Pan nie przedstawił żadnych argumentów, poza ciśnieniem z rury wydechowej.
A ten bełkot o spadku bezrobocia to dopiero są "wyżyny rzeczowości".
W krainie popcornu lemingi, słoiki i bełkotniki nie mają bladego pojęcia, że największy wpływ na strukturę dłużników ma nie poziom zatrudnienia (bezrobocia), bo najbardziej kombinują z opłatami czynszowymi nie ci najbiedniejsi, którym brakuje żeby do gara przysłowiową kość wrzucić, lecz ci, którym niczego nie brakuje, ale kochają jak narkotyk cwaniakować i hulać na czyjś koszt, najlepiej sąsiada.
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 03-10-2017

37433. 
Odnośnie wpisu numer: 37432

Panie Piotrek, jeśli jest inaczej to można spokojnie przedstawić argumenty, a nie pisać post, który poza biciem piany, niewiele wnosi.
Wypowiadam się za siebie, jeśli będzie inaczej to wyraźnie zaznaczę, że mówię w imieniu kogoś lub jakiegoś ugrupowania.
Przygotowanie inwestycji trwa, ale nie tak długo jak Pan to przedstawił. Dziwnym trafem bardzo wiele gmin/powiatów odkłada środki na kolejne lata, aby potem na raz, a raczej na wybory wszystko wybudować i się pokazać. Firmy budowlane już dawno zauważyły ten trend, i dlatego ceny ofert w przetargach na rok i w roku wyborów wielokrotnie są wyższe od zamierzonych. Mało tego, tak dużo wszyscy chcą budować, że jest problem, ponieważ firmy nie mają mocy, aby to przerobić. Wtedy zaczyna się stres władzy, że jak to? Inwestycja realizowana, a wstęgę przetnie ktoś inny? Wiele władz to robi, Gminy, Powiaty, Burmistrzowie i Prezydenci miast. Ale kiedyś nie byłem tego świadomy, jak złe jest takie działanie, dlatego wielokrotnie pisałem o zrównoważonym rozwoju. Bardzo się cieszę, że udało się pozyskać środki na inwestycje, że w Iławie powstanie coś nowego, tylko dlaczego po raz kolejny na wybory, a potem dwa lata stagnacji.
Może się mylę, ale przedstawi mi pan plany na 2019 lub 2020 rok, bo obawiam się, że o tym nikt nie myśli, poniżej link do strategii miasta:

http://bip.umilawa.pl/system/obj/9613_zal_AP_nr_XXXIII_293_16_Zalacznik1.pdf

"wspieranie lokalnych organizacji sportowych w rozwoju i wdrażaniu projektów mających na celu promowanie aktywności fizycznej i uczestnictwa w sporcie w grupach prowadzących siedzący tryb życia."

Bardzo dziękuje, ze informację odnośnie planów biegu w stylu runmagedon (bieg z przeszkodami doliną Iławki lub na wyspie Wielka Żuława), który zgłosiłem jako pomysł do budżetu na rok 2018 i śmiechu z pomysłu. W Iławie jest i działa już młode pokolenie, które chce i może pomóc. Wiele osób, które działa dla miasta i mieszkańców robi to na zasadzie wolontariatu. Jest wiele osób, które wolą pozostać anonimowe, ponieważ nie chcą być pomawiana o "celebryctwo". Można odwracać wzrok i twierdzić, że społeczeństwo się nie zmieniło, albo spróbować pójść z duchem czasu i otworzyć się na współpracę.
 Aleksander Krygier, lat 34
 Iława, Wtorek 03-10-2017

37432. 
Odnośnie wpisu numer: 37428

Rozumiem, że Pana ugrupowanie uwinęłoby się w ciągu roku od projektu, poprzez realizację, aż po zakończenie? Oj buta, pycha i brak realizmu przez Pana przemawia.
Chyba raczej oczywistym jest, że takie inwestycje potrzebują czasu. To nie kolorowy festynek, zorganizowany dla zabicia czasu ku uciesze sąsiadów, ale poważne inwestycje ze skomplikowanymi procedurami realizacji.
Wstydziłby się Pan!
Najpierw dyskredytowanie pomysłów burmistrza: "To tylko plany". Teraz, po zdobyciu środków na realizację, że "To kiełbasa wyborcza". Tak źle, tak niedobrze. Byle tylko zamieszanie robić! Owszem, cyframi można się nieźle bawić, tylko jaką rzeczywistość teraz Pan przedstawił? Uczciwą? Nieprawda! Czysto polityczną!
A skoro tak Pan grzebał w cyferkach i taki pilny z Pana obserwator, to czemu nie zapytał Pan jeszcze ratusza o koszty?
 Piotrek
 Iława, Poniedziałek 02-10-2017

37429. 
Odnośnie wpisu numer: 37370

Temat wiaduktu powraca i będzie dla Iławy coraz bardziej dokuczliwym problemem. Z niezrozumiałych powodów, mimo upływu czasu, wciąż żaden z lokalnych samorządowców nie zaangażował się na serio w lobbing w tej sprawie.

Wiadukt ten powinien był powstać wraz z przebudową trasy kolejowej, która miała ogromny budżet rządowy i dotacje unijne. Ta najbardziej oczywista inwestycja została jednak zaniechana po żenującym festiwalu umywania rąk przez wszystkie potencjalnie zainteresowane strony - od rządu PO, ministerstwa, PKP, przez GDDKiA, na powiecie i mieście Iławie skończywszy [finał: wrzesień 2014].

Rok temu otrzymałem pismo z Ministerstwa Infrastruktury, w którym stwierdzono, że wiadukt nie powstał ponieważ "będzie obwodnica" i po cóż niepotrzebnie mnożyć byty. Argument absurdalny, bo przecież wiadukty dostały nawet szutrowe drogi polne, a obecna 16-ka nawet jeśli kiedyś będzie tylko drogą lokalną - dojazdową do Stradomna - to wciąż krzyżuje się z jedną z najważniejszych dróg kolejowych, którą w założeniu pociągi mają mknąć 200 km/h. Brak tego przejazdu to również blamaż dla PKP, które za 9 mld złotych nie potrafił doprowadzić tak ważnej inwestycji do sensownego końca i zapewnić na trasie pełnej bezkolizyjności.

Warto sobie w tym wszystkim uzmysłowić, że droga S5 z Grudziądza do Olsztyna wypadła z najbliższej perspektywy rządowej. Przyszła obwodnica Iławy ma być jej częścią, ale tak mijają kolejne lata i nic się w tej sprawie nie dzieje. Zostaliśmy wepchnięci do wiecznej poczekalni. Rodzi się obawa, że S5 Grudziądz-Olsztyn może nie powstać nigdy, bo przy totalnej bierności i braku lobbingu S5 skończy swój bieg na Wiśle, a dalej na wschód już powstanie S15. Ku uciesze Brodnicy, Nowego Miasta czy Lubawy. Czy Iława po raz kolejny ma zostać pominięta?

Znamienne, że właśnie teraz Warmia i Mazury straciła "swojego" ministra od dróg. Można wiele zarzucać Jerzemu Szmitowi, ale z pewnością był aktywny w przypominaniu w Warszawie, że system drogowy naszego regionu ma służyć przede wszystkim jego mieszkańcom, a nie tylko jako tranzyt dla Pomorza i Warszawy z i nad morze oraz Wielkie Jeziora.

Teraz będzie jeszcze trudniej, a czas ucieka. Nie dajmy sobie wmówić, że wiadukt nad kolejową E65 i drogowa obwodnica to tematy ze sobą ściśle powiązane. Wiadukt musi powstać w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy. Obwodnica to realnie rzecz biorąc perspektywa 8-10 lat.
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Casares, Niedziela 01-10-2017

37428. 
Odnośnie wpisu numer: 37425

"(...) mnóstwo nowych inwestycji (...)"

Panie Piotrze, zawsze ktoś może rzucić: sprawdzam.
Tu pięknie widać kiełbasę wyborczą. Przetargi w 2016 roku to: 30 mln zł w przetargach, a z Iławką ponad 40 mln w stosunku do niecałych 12 mln w 2016 roku. Ponad 3-krotny wzrost inwestycji na rok wyborów. Zestawienie zrobiłem z BIP w dobrej wierze.
Jako smaczek utrzymanie porządku kosztowało 2015 roku 248 000 zł, a w 2016 już 685 000 złotych. Czyli sprzątanie podrożało o 437 000 złotych.
BRAWO WY!

http://bip.umilawa.pl/system/obj/7867_Ogloszenie_o_wyborze_ZP.271.43.2015.pdf
 Aleksander Krygier
 http://bip.umilawa.pl/system/obj/9497_Sprostowanie__oglos...
 Iława, Sobota 30-09-2017

37427. 
Odnośnie wpisu numer: 37425

Zamieszanie z parkingiem znowu rozprowadzała radna Ewa Jackowska.
Trzeba zapytać: kogo reprezentuje ta Pani?
Moim zdaniem już tylko grupkę "Wspólnych Znajomych".
Moim zdaniem działa w porozumieniu z grupą politykierów nic-nierobów ze starostwa powiatowego. Proszę o jakiekolwiek informacje co pozytywnego zrobiło kierownictwo powiatu. Proszę cokolwiek. Czym może się pochwalić Hordejukowa, Rygielski, Polański, Kastrau?
Przy byle okazji wściekłe ataki na Burmistrza Żylińskiego i jego otoczenie zamiast pozytywnej pracy w radzie miasta to osiągnięcie trzech lat. Proszę o informacje co pozytywnego zrobili tacy radni jak Ewa Jackowska albo Ryszard Kabat, albo Włodzimierz Harmaciński.
Komu zależy najbardziej na psuciu atmosfery w radzie miasta? Wszystkie wątki prowadzą do starostwa i ludzi z PO.
 Mucha Balkonowa
 Iława, Sobota 30-09-2017

37426. 
Odnośnie wpisu numer: 37425

[...] Tak się stało jak piszesz, że ludzi tak naprawdę nie obchodzą ani parkingi, ani żadne inne społeczne tematy.
A podlizywane pikniki pod publiczkę w wykonaniu jeden bardzo ciężkiej radnej, czyli parówa, bigos i grochówa, to takie przedszkolne zabawy w małymi dziećmi. [...]
Ze źródła sączy się informacja, że na działce po tartaku (5 ha ugoru) u wyjazdu z Iławy na Susz-Kisielice szykuje się nareszcie nowa wielka płyta na boisko, marzenie piłkarskiej rodziny. [...]
 Ormowiec
 Iława, Sobota 30-09-2017

37425. 
Z powodu nikłego zainteresowania okolicznych mieszkańców Spółdzielnia Mieszkaniowa "PRACA" wstrzymała budowę parkingu na Starym Mieście - fragment za Apteką Staromiejską.
Nie tak dawno ratusz na czele z burmistrzem odpierał wściekłe ataki za sprzedaż działki po starej kotłowni, ataki podobno poparte "większością mieszkańców".
Papier wszystko przyjmie i w tym przypadku doskonale się to sprawdziło. Zamieszania, krzyku, kukuryku - od cholery.
Pytanie [...] tylko: po co? Wiedziałem, że większość mieszkańców ma w głęboko w doopie co tam będzie, a cały spór był polityczną awanturą i służyć miał tylko kilku osobom.
Powiem tak. Wkurza mnie ciągłe pitolenie i narzekanie. W naszej Iławie DUŻO SIĘ DZIEJE - mnóstwo nowych inwestycji, miasto pięknieje, rozwija się i po kiego gwoździa te ciągłe awantury?
 Piotrek
 Iława, Piątek 29-09-2017

37424. 
Odnośnie wpisu numer: 37422

Jak to po co?
By obywatelom się żyło lepiej i bezpieczniej.
To co jest teraz, to stodoła posegregowana ścianami. Takie coś nie nadaje się do pracy policjantów. Oni nie mają warunków do nawet prowadzenia przesłuchań.
Należy wybudować porządny obiekt - tak samo jak zrobiono z nowym budynkiem sądu, by śledczy mogli skutecznie pracować.
 Ormowiec
 Iława, Piątek 29-09-2017

37423. 
Odnośnie wpisu numer: 37398

ODNALEZIONO CIAŁO ZAGINIONEJ KAMILI

Tragiczne wieści z Zalewa. Na jeziorze Ewingi zauważono dryfujące zwłoki kobiety. To ciało 34-letniej KAMILI KUJAWA, która w ostatnią sobotę wyszła z domu i znikła bez śladu.
Była widziana w okolicach ekomariny (na zdjęciu). Podczas poszukiwań w tym miejscu policyjny pies zgubił ślad.
 KURIERZY
 Iława, Piątek 29-09-2017

37422. 
Znów rozgorzała dyskusja o lokalizacji komendy policji.
Burmistrz Żyliński podczas sesji zaproponował Radzie Miasta Iławy żeby siedzibę policji przeprowadzić z ulicy Wiejskiej [Osiedle Podleśne] na plac przy rondzie Andersa i Wojska [naprzeciwko Urzędu Skarbowego].
Po co i na co? Ktoś wie?
 mikrofon
 Iława, Piątek 29-09-2017

37421. 
Odnośnie wpisu numer: 37415

Odnośnie Pana Piechotki.
Podanie nieprawdy lub zatajenie prawdy w oświadczeniu majątkowym powoduje odpowiedzialność karną na podstawie art. 233 § 1 kodeksu karnego (art. 24l usg, art. 25g usp, art. 27g usw).
Przywołany przepis dotyczy odpowiedzialności za fałszywe zeznanie.
Zgodnie z nim, kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
 Zdzichu
 Susz-Zalewo, Piątek 29-09-2017

37420. 
STRAŻACY SPÓŹNILI SIĘ O SEKUNDY

Dramatyczną walkę kota o przeżycie obserwowała z dołu spora grupa przejętych mieszkańców. Dzieci płakały...
Jak do tego doszło; dlaczego nikt nie zareagował wewnątrz mieszkania; co strażacy zrobili po akcji nietypowego – przeczytaj i zobacz na stronie 7 w papierowym wydaniu Kuriera.
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 28-09-2017

37419. 
Odnośnie wpisu numer: 37408

Ciekawe, że przy tylu pasażerach jedzie mały bus.
Przecież firmie transportowej powinno zależeć na jak największej liczbie podróżnych. Większy bus = więcej biletów = więcej pieniędzy. Na czym polega problem? Na braku kierowców z uprawnieniami na duże autobusy.
Bo małym busem (do 3,5 t.) pojedzie praktycznie każdy kierowca, no a dużym autobusem - już nie.
Taki jest problem, że firma bierze się za usługi przewozowe, a nie ma do tego kierowców.
 Bartosz Gonzalez
 Iława-Londyn, Czwartek 28-09-2017

37417. 
Odnośnie wpisu numer: 37413

Skoro każdego wieczoru grupa "turystów" z wiejskiej gminy iławskiej zalewała się strugami wódy litewskiej, to jak oni funkcjonowali za dnia?
Co zwiedzili?
Jaki to ma sens? Być w takim miejscu... w takiej krainie "nad Niemnem".
 bazalt
 skorupa ziemska, Czwartek 28-09-2017

37416. 
Odnośnie wpisu numer: 37414

I co z tego? Jeden argument nie zmienia sytuacji.
Wskaże Pan ile % długu miały kobiety z dziećmi, aby podtrzymać Pana tezę. Program 500+ podałem jako przykład czynnika jaki może mieć wpływ. Nadal nie znam struktury długu.
Jako ciekawostkę napiszę, że liczba bezrobotnych w Iławie (wg danych PUP) w 2011 roku to 4472 osób, a w 2016 roku - 2042, czyli spadek o ponad 50 procent. Czy taki spadek bezrobocia nie miał wpływu na strukturę zadłużeń w komunalce?
Chce Pan rozmawiać rzeczowo? Proszę przedstawić strukturę długu, a nie czepiać się. Dla mnie wirtualne kontenery to żaden straszak.
 Aleksander Krygier, lat 34
 Iława, Czwartek 28-09-2017

37415. 
Poświadczenie nieprawdy, Panie Piechotka!
[KI 39, strona 15]
Sprawa bardzo prosta. Dwa oświadczenia majątkowe, dwa wypisane tego samego dnia, a dane o zarobkach inne. Nawet jeden kredyt zniknął. Oświadczenia zostały podane do publicznej wiadomości - BIP Susz oraz BIP Starostwa Powiatu Iławskiego!
Lekceważysz dyrektorze swoje obowiązki jak widać.
Ciekawe które oświadczenie jest prawdziwe. A może prawda jest jeszcze inna? Sprawie należałoby się bardziej przyjrzeć, boś krętacz, chłopie, a ta sprawa to tylko namiastka.
 nick
 Susz, Środa 27-09-2017

37414. 
Odnośnie wpisu numer: 37382

Rzeczywiście: "Nieważne czy mam rację, poszukam czegoś co poprze moją tezę i napiszę, że na pewno tak było."
A teraz, po fazie bełkotu, garść faktów w oparciu o lekturę źródła [w KI].
Kulminacja zadłużenia mieszkań komunalnych w Iławie: rok 2011.
Kiedy rozpoczyna się lawinowy spadek zadłużenia? W roku 2015.
Kiedy burmistrz ogłasza program KONTENER+ dla naciągaczy?
Właśnie w roku 2015 (karnawał).
Kiedy wchodzi w życie rządowy program demograficzny 500+... hę?
Dopiero w połowie roku 2016.
Hello! Lądujemy.

Ps. Boli, że lokalizację wymyślił Żyliński aż w dzielnicy Wypierdowo?
Ma boleć! Ma być daleko, ciężko, śmierdząco i przygnębiająco. Tak!
 Agent J-23
 Iława, Środa 27-09-2017

37413. 
Odnośnie wpisu numer: 37410

Rozchlała się nam Polska samorządowa po wejściu do Unii w 2004 roku.
To samo dzieje się w gminie wiejskiej Iława.
Jeżdżą sołtysi, radni, urzędnicy i sprzątaczki na wojaże zagraniczne w ramach braterstwa butelkowego. Byli w tym roku na Litwie. Niektórzy po powrocie z kraju nad Niemnem mieli drgawki mięśniowe.
Codziennie wieczorem chlanie i...
 wyborowa
 Gorzelnia Krzysztofa, Środa 27-09-2017

37412. 
Odnośnie wpisu numer: 37411

Ostatnio wydzwaniał do mnie głos niby z ENERGA i podawał nazwisko. Znał moje nazwisko i nawet numer abonenta.
Chciał mnie ubezpieczyć na wszystkie urządzenia elektryczne w domu także na wypadek ich zepsucia. Że niby za darmo mi przyjadą i naprawią. Jednak mój abonament wzrósłby o 25 zł miesięcznie. Policzcie ile to rocznie byłoby. Przez ostatnie 10 lat to nic mi się nie popsuło. Jeśli tak, to były błahe sprawy.
Totalne szalbierstwo!
Na osiedlu Lipowy Dwór to brali was ostro. Forsa w kieszeń i w długą.
 Ormowiec
 Iława, Środa 27-09-2017

37411. 
Na terenie Lipowego Dworu chodzą od drzwi do drzwi oszuści z firmy rzekomo "ENERGIA dla DOMU" i pobierają zaliczki za...
No właśnie - za nic.
I widziałem na własne oczy, że niektórzy głupi ludzie dają pieniądze!
Trzeba ostrzec społeczeństwo. Ja w porę się zorientowałem.
 Marek
 Iława, Lipowy Dwór, Środa 27-09-2017

37410. 
To już kolejny raz kiedy burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski wraz ze swoją świtą urzędniczą za publiczne pieniądze urządza sobie zagraniczne wycieczki.
Były już i są nadal coroczne „szkolenia” sołtysów, a dzisiaj obserwujemy kolejną podróż, tym razem do Niemiec!
Co konkretnie trzeba było zrobić żeby znaleźć się na wąskiej liście osób na wycieczce za publiczne pieniądze? Ile to wszystko kosztuje? Jakie będą dla naszej gminy korzyści z tego wyjazdu?!
Panie i Panowie radni! Obudźcie się! Czy nie ma ważniejszych potrzeb w naszej gminie, które można byłoby zrealizować za środki przeznaczone na nic nieznaczący wyjazd koleżeński burmistrza?
Na przesłanym zdjęciu najedzone, uchachane „ambasadorki” gminy Susz!
 suszak
 Susz, Środa 27-09-2017

37409. 
Odnośnie wpisu numer: 37407

Takie mamy w Polsce owoce rządzenia partii PO. Wszytko polikwidowane. Koleje PKP rozwalone, autobusy PKS nie dopuszczają innych prywatnych firm przewozowych.
Linie PKP jak Iława-Nowe Miasto, pozrywane i polikwidowanie. Nastała moda na ścieżki rowerowe po zlikwidowanych torach. Debilne pomysły obliczone na tuszowanie demontażu.
Mój wujek mieszkał przed II wojną w Nowym Mieście Lub, a do pracy dojeżdżał aż do Prabut przez Iławę i Susz, i potem wracał. Jechał raptem 45 minut. I co Wy na to?
Mojej babci ojciec do Grudziądza z Sarajewa podczas I wojny światowej jechał pociągiem niecałą dobę. I co Wy na to?
 Ziomal
 Nowe Miasto Lubawskie, Wtorek 26-09-2017

37408. 
JEDZIEMY UPCHANI JAK ŚLEDZIE

Z redakcyjnej poczty: „Proszę o nagłośnienie warunków przewozów firmy LIPNICKI na trasie Iława-Zalewo przez Boreczno. To jest nie do pomyślenia żeby w małym busiku stało aż 13. pasażerów. Nie dość, że wycofali kolejne kursy i podrożały bilety, to jeszcze kierowca zabiera ludzi tylko z biletami miesięcznymi. Załączam fotki i filmik”.

Prześwietlimy temat w papierowym wydaniu Kuriera od środy (str. 9).
Czekamy na wasze komentarze, najciekawsze opublikujemy.
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 26-09-2017

37407. 
Panie Wójcie! Siemiany proszą o pomoc!
Ponoć jesteśmy całą gminą i miejscowością turystyczną na medal, tak?
Zostaliśmy odcięci od miasta. Zlikwidowano następne połączenie z Iławą.
Teraz jest o 6:30, a powrotny 15:29.
A w ciągu dnia nie ma żadnego połączenia. Pomocy Panie Wójcie!
 Bożena
 Siemiany-Iława, Wtorek 26-09-2017

37406. 
Odnośnie wpisu numer: 37381

"(...) Obiecany za chwilę internet bezprzewodowy Wi-Fi nie działa w pociągach do dziś".

A wiesz dlaczego wciąż nie działa ten Internet w najdroższych pociągach pod europejskim niebem, czyli Pendolino?
Bo poprzednie władze PKP, pod światłym przywództwem ministra Zegarka Sławomira Nowaka z rządu Donko Tuska, tak ustawiły umowę pisemną z firmą Alstom z Francji (listy gończe za członkami zarządu w aż pięciu krajach za korupcję łapówkarską), że kupione za ciężkie miliony euro pociągi wciąż nie są własnością Polski, lecz nadal... tego samego sprzedającego, czyli firmy Alstom.
To dlatego Alstom może dziś do woli nowym władzom PKP rzucać kłody pod nogi żądając astronomicznych kwot za możliwość wstawienia do pociągów tego wytęsknionego przez pasażerów sygnału Internet.
KRYMINAŁ NA METALOWYCH KÓŁKACH.
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 26-09-2017

37405. 
ŻEGNAJ JACKU...

Nagle, po dwukrotnym krwotoku podczas pracy, zmarł były piłkarz, bramkarz i trener „Ossy Biskupiec”, JACEK KARBOWSKI (42 lata).
Wspomnienie na stronie 3.
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 26-09-2017

37404. 
Odnośnie wpisu numer: 37345

Moi kochani!
Kibice złoci, na czele z Pawełkiem Jakielskim!
Komunikuję, że dziś uroczyście na sesji Rady Miejskiej w Iławie Pan Edziu Bojko wręczył mi, długo oczekiwaną, Legitymację Członka Klubu Jeziorak.
Zostałem więc przyjęty do RODZINY JEZIORAKA.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Poniedziałek 25-09-2017

37403. 
Na rzece Drwęcy obowiązuje stan alarmowy.
W okolicach miejscowości Rodzone woda rozlała szeroko, bardzo daleko.
Niestety stany wód rosną z dnia na dzień również wzdłuż pozostałych odcinków tej groźnej, uśpionej acz nieobliczalnej, bo latami karygodnie zaniedbanej rzeki.
Woda schodzi z pól i szuka ujścia w koryto rzeki, a koryto i dopływy - przepełnione. Pustki, Bratian, Nowe Miasto... Wszędzie wody przybywa. Podtopienia.
Żeby tylko znowu nie zaczęło padać, bo będzie dramat.

Ps. Na Jeziorze Drwęckim obowiązuje stan ostrzegawczy i rośnie, a do alarmowego brakuje już tylko 4 cm. Jeśli więc Ostróda zacznie zrzucać wodę od siebie, to na południe wzdłuż rzeki Drwęcy będzie katastrofa przez całe NML aż po Brodnicę.
 Sokrates
 Lubawa, Poniedziałek 25-09-2017

37399. 
Co się stanie z naszą zabytkową Drogą Krzyżową skoro jest zastępowana nowymi stacjami z marmuru i mosiądzu?
Może zanim ktoś ją sprzeda, to niech wróci do starego kościoła, czyli aktualnej kostnicy? W sumie to kostnica jest nadal kościołem, bo nowy nie jest oddany do użytku, nie ma święceń głównych. Skomplikowane to wszystko.
Kiedy będzie projekt ołtarza głównego? No bo ten w chwili obecnej to raczej przejściowy? Same obrazy i tabernakulum to nie jest założenie wspólnoty parafii. Czy ktoś się nas o zdanie pytał? [...]
 Remik
 Czachówki, gmina Biskupiec, Niedziela 24-09-2017

37398. 
ZAGINĘŁA 34-LATKA

Pilne! Policjanci poszukują 34-letniej KAMILI KUJAWA, która zaginęła w sobotę 23 września. Ostatni raz była widziana w godzinach porannych, gdy wychodziła z domu w Zalewie. Ubrana w białe skarpetki, legginsy zielone (lub w kwiatki) oraz kurtkę skórzaną futropodobną z białym kołnierzem. Nie miała założonych butów.
Rysopis: • 168 cm wzrostu, • sylwetka szczupła, • włosy długie, blond, poniżej ramion, • twarz owalna, • oczy szare.
Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem (89) 640-72-00, lub 997 oraz osobisty z najbliższą jednostką policji.
 KURIERZY
 Iława, Sobota 23-09-2017

37396. 
Odnośnie wpisu numer: 37394

Dziwnie to wygląda.
Ciekawe z jakiego okresu była wycena.
Teoretycznie można kupić każdą działkę i wystawić ją zaraz na sprzedaż z ceną x3 lub x5. Ale jeśli taka działka zostanie sprzedana po cenie x3 lub x5, to coś jest nie tak.
Plac po starej kotłowni na Starym Mieście jest ponownie na sprzedaż, więc może i tu cena jest niedoszacowana?
 Aleksander Krygier, lat 34
 Iława, Sobota 23-09-2017

37394. 
Ratusz sprzedał działkę o powierzchni 1,3277 ha przy ul. Ziemowita w Strefie Ekonomicznej koło Pol-Maku za kwotę raptem 727 200 zł (w lipcu).
Miesiąc później działka pojawiła się wystawiona do sprzedaży, ale już za kwotę 1 991 550 zł, czyli blisko... 300 procent!
Iława to wymarzone miasto do robienia szybkich interesów.

http://dom.gratka.pl/tresc/407-73983603-warminskomazurskie-ilawa-dzielnica-przemyslowa.html
 urzędnik
 Iława, Piątek 22-09-2017

37393. 
Odnośnie wpisu numer: 37390

[...] "Czy konieczny jest aż zewnętrzny outsourcing sprzątania?"
KONIECZNY JEST I BASTA
Gdzie się Pan uchował z tym średniowiecznym podejściem do życia? [...]
 czytelnik 47
 Iława, Piątek 22-09-2017

37392. 
Odnośnie wpisu numer: 37388

Nic lepszego jak pluralizm. A szczególnie u was - w gminie Biskupiec.
[...]
Żaden z kandydatów nie może mieć żadnych powiązań ani z obecnym wójtem ani ze zdegradowanym z PSL-u przez swoich Zielonym Oligarchą.
 Ziomal
 Nowe Miasto Lubawskie, Piątek 22-09-2017

37391. 
Odnośnie wpisu numer: 37390

Jeśli masz np. czajnik zakamieniały, taki brąz kolor osadza się po bokach, to nie ma lepszego środka chemicznego od octu. Wlej do czajnika pół litra octu 10% plus dolej tyle samo wody, góra 3/4 litra. Włącz prąd i zagotuj. Najlepiej na noc odstaw by postał do rana. Rano oczom nie wierzysz - bialutki jak nowy.
 Ormowiec
 Iława, Piątek 22-09-2017

37390. 
Odnośnie wpisu numer: 37377

Remont basenu w szczycie sezonu turystycznego i wakacji jest trochę jak remont cukierni w tłusty czwartek. Można było poczekać do 1 września i zamknąć na 3 tygodnie a nawet na cały wrzesień. Rodzice i dzieci mają inne sprawy na głowie.
A efekty remontu... Nie znam się, nie wypowiadam się. Ponoć "kamień" idealnie się usuwa octem. Działa tak dobrze, że czajnik wygląda jak nowy. Armatura łazienkowa też.
Czy konieczny jest aż zewnętrzny outsourcing sprzątania? Czy nie lepiej dać nadgodziny etatowym sprzątaczkom? Niech sobie zarobią ekstra raz w roku. Przecież potrafią myć okna równie dobrze co zewnętrzna firma.
 Bartosz Gonzalez
 Iława-Londyn, Piątek 22-09-2017

37388. 
Odnośnie wpisu numer: 37367

Kurniki to smród i brud ogólny. Nie chcę ich więcej. Już i tak mam dość tych, które tu stoją i trują.
To dziwne, bo interesy niby tak dobrze idą (rozwija się kosztem innych), a Zielony Oligarcha na wójta gminy startuje? Chyba tylko po to, aby zgodę na inwestycję wystawić i zdezerterować tak jak z powiatu po zmianie mapek. Tego już za wiele.
PSL-u ludzie nie chcieli, dlatego na Dobka głosowali, żeby było lepiej, a nie gorzej... i jak już człowiek myśli, że gorzej już być nie może, bo układy zostały, to Zielony Skrzat wąsaty chce być wójtem.
Ludzie, Litości...
 aligator
 Bielice, Piątek 22-09-2017

37384. 
PORĘCZNY PROGRAM TELEWIZYJNY!

Na prośby naszych czytelników wróciliśmy do starej i sprawdzonej formuły dodatku telewizyjnego w postaci poręcznego, zszytego formatu A4, który można sobie łatwo wyjąć z gazety i wygodnie korzystać z niego przed telewizorem.
Do zobaczenia jak zawsze od środy w tygodniku KURIER IŁAWSKI.
 KURIERZY
 Iława, Piątek 22-09-2017

37383. 
Odnośnie wpisu numer: 37381

Kochany Gonzalesie, królu złoty!
Tylko co przeczytałem Pana wpis, to szlag mnie trafił na okoliczność zła, o jakim piszesz, czyli o skandalicznych niedoróbkach. Ale nie oni winni są tego, tylko najpierw to MY jesteśmy oszołomami, bo pozwalamy.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Piątek 22-09-2017

37382. 
Odnośnie wpisu numer: 37379

Komentarz godny ekonomisty. Panie Bartoszu! Nieważne czy mam rację, poszukam czegoś co poprze moją tezę i napiszę, że na pewno tak było.

Panie Bartoszu, czy mieszkańcy boją się eksmisji do kontenerów, które na pewno do 2018 nie staną? Wątpię. Aby móc rzeczowo wypowiedzieć się na temat długu trzeba znać jego strukturę. Kto jest dłużnikiem - matki z dziećmi, bezrobotni, emeryci? Program 500+ może miał wpływ na wysokość zadłużenia? Wzrost płac oraz spadek bezrobocia?

Co do kontenerów to jest wiele miejsc w Iławie, gdzie mogą stanąć, tylko burmistrz uparł się na ulicę Kolejową. Nawet radny Milewski powiedział, że kontenery mogą stanąć na Starym Mieście na placu. Starostwo na pewno by tego nie blokowało, ale "bieda" koło ratusza? Przecież lepiej ją gdzieś ukryć z dala.

Co do pozwolenia - jest błąd/nieścisłość formalna, to usuwasz i działasz dalej. W prywatnej firmie za zakup kontenerów, które stoją w Piździszynie trzy lata i czekają z powodu niemocy, to by oberwał każdy od dyrektora rejonu przez kierownika do osoby odpowiedzialnej. A w budżetówce... Inercja jest tak silna, że problemu nie da się rozwiązać, poczekamy na kolejne wybory, może coś zmienią.

A co będzie, jak się nie zmieni układ? Kolejne cztery lata czekania, czyli razem siedem i co dalej? Dalsze czekanie. Na lepszy klimat?
 Aleksander Krygier, lat 34
 Iława, Czwartek 21-09-2017

37381. 
Odnośnie wpisu numer: 37361

Ktoś napisał, że "izolacja puściła". Nie.
Puściła PO-lska fasadowo-obrazkowa z czasów rządów PO. Pan Minister Sławomir "Zegarek" Nowak wymyślił remont linii Gdynia-Warszawa, który kosztował krocie, a przyspieszenie pociągów osiągnęło raptem ile...? Aż 10 minut. Pic na wodę. Grube miliony, a sufit się wali.
To się nawet do kabaretu nie nadaje.
A ile problemów zostało na lata!
Pod Malborkiem usuwa się nasyp kolejowy, który jakoś nie usuwał się przez ubiegłe 70 lat.
Ta sama sytuacja pod Zajączkowem, siada cały wał. Trzeba było ratować kosztem milionów w betonie pompowanym w skomplikowane odwierty.
W Tczewie nie działa informacja elektroniczna do dziś.
Obiecany "za chwilę" internet bezprzewodowy Wi-Fi nie działa w pociągach do dziś.
Na poszczególnych stacjach mnożą się mniejsze lub większe usterki.
Kolejne rodzynki wychodzą.
Ale Pendolino śmiga! To nic, że osobowe wycięli lokalnie. Najważniejsze, że elyta PO ma się czym wozić z Trójmiasta do Warszawy.
I jeszcze coś.
Kiedyś był na miejscu naczelnik stacji, który od ręki mógł wziąć ekipę chłopaków i załatać dziurę w suficie. Dziś naczelnik jest w Olsztynie i ma to gdzieś. Nie ma z kim porozmawiać o kawałku odpadającego tynku... PO-lska.
 Bartosz Gonzalez
 Iława-Londyn, Czwartek 21-09-2017

37379. 
Odnośnie wpisu numer: 37371

Cud polega na tym, że wizja wylądowania w kontenerze skłoniła kombinatorów do uregulowania należności.
A co będzie gdy starostwo przestanie rzucać kłody pod nogi ratuszowi i kontenery w końcu staną...!?
Warto pamiętać, że starostwo blokuje ustawienie kontenerów powołując się na "względy formalne". Ile w tym gry politycznej?
Jeszcze rok trzeba jakoś przeżyć i będą wybory lokalne 2018. Może i tu i tam, i w ratuszu i w starostwie, mieszkańcy udrożnią przy urnie wyborczej zatkane stanowiska urzędnicze.
 Bartosz Gonzalez
 Iława-Londyn, Czwartek 21-09-2017

37378. 
Odnośnie wpisu numer: 37374

Ho-ho-ho!
Wójt Krzysztof Harmaciński to wygłosi jeszcze 9 referatów dożynkowych.
Ostatni referat, pożegnalny, wygłosi w 2026 roku na dożynkach gminy w Lasecznie. Wówczas wejdzie ustawa o dwukadencyjności wójtów oraz burmistrzów.
Czemu nie! Skoro tak zachwalają Panią sołtys Emilię Skolmowską.
 Leon Kłonica von Kuraś
 Ziemia Iławska, Czwartek 21-09-2017

37377. 
BYŁ REMONT CZY NIE BYŁO...?

– Chciałbym państwa zainteresować basenem i pracami podczas trzytygodniowego przestoju – mówi nam czytelnik. – Jestem stałym bywalcem iławskiej pływalni i niestety stwierdzam ze 100% pewnością, że na hali basenowej, jak i w pomieszczeniach sauny nie zostały wykonane żadne prace.
Zdaniem mężczyzny, szatnie i pływalnia nie zostały nawet umyte. Sprawdzamy jak jest. Czytaj na stronie 8.
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 21-09-2017

37376. 
Odnośnie wpisu numer: 37372

Panie Marszałku, w tym czasie towarzystwo PO ze starostwa zajmowało się planowaniem przebudowy skrzyżowań dojazdu do dworca PKP i urzędu skarbowego - efekt [dwa ronda] zadziwia do dziś i za ten "cud" powinni otrzymać nagrodę absurdu.
Zresztą zajmowali się tym, co i teraz, czyli... NICZYM. O, przepraszam, jeszcze zapomniałem o hobby - utrudnianiem życia Żylińskiemu. Po tylu latach nie powinno to już nawet dziwić.
 Marcin
 Iława, Czwartek 21-09-2017

37375. 
Odnośnie wpisu numer: 37370

Wiadukt jest potrzebny i na DK-16 za Iławą, jak i na ulicy Wyszyńskiego (tutaj lepiej tunel).
Ostróda zaraz będzie miała wiadukt, obwodnice, drogę ekspresową, a Iława co... galerię jazową i lodowisko? Obwodnice nawet Nowe Miasto Lubawskie będzie miało. Do 2025 może powstanie eSka z Grudziądza do Ostródy przez Iławę, ale to jest może.
Co do korków, rano około godz. 8:00 oraz od godz. 14 do 15:30 korek jest od ronda Kościuszki do ronda Dąbrowskiego w dwie strony, rondo do budowlanki też zakorkowane. Od godz. 14 ulica Lubawska stoi do Grunwaldzkiej.
Co do blokowania ruchu, to długie składy kolejowe blokują przejazd i w konsekwencji dochodzi do zakorkowania drogi Wyszyńskiego i całkowity paraliż tej części miasta.
Na DK-16 w kierunku na Grudziądza to samo. Zamknięty przejazd potrafi wygenerować korek blokujący aż po liceum [...]
 Aleksander Krygier, lat 34
 Iława, Środa 20-09-2017

37374. 
Dwa obrazki.

Obrazek pierwszy. Dożynki Prezydenckie 2017 w Spale. Prezydent Andrzej Duda przemawia do siedzącego audytorium. Każdy osobno trzyma nad sobą parasolkę, pada deszcz. Nie ma żadnego zadaszenia, namiotu. Prezydent wraca na swoje miejsce i ktoś z obsługi zdejmuje jakieś okrycie z krzesła…
Obrazek drugi. Gminne Dożynki 2017 w Lasecznie (gmina wiejska Iława). Wójt Krzysztof Harmaciński wygłasza 19. w swojej karierze referat dożynkowy wobec bardzo licznego audytorium. Setki ludzi siedzi pod brezentowym zadaszeniem, deszcz nie jest problemem. Nikt nie zawraca sobie głowy, czy aby wójt siądzie na suche krzesło.

Gratuluję przede wszystkim Radzie Sołeckiej Laseczna, na czele z Panią sołtys Emilią Skolmowską. Kancelaria Prezydenta może się czegoś nauczyć od mieszkańców Laseczna. Spała - chałtura. Laseczno - kultura.
 bazalt
 skorupa ziemska, Środa 20-09-2017

37373. 
Odnośnie wpisu numer: 37367

Kurniki to już tylko marzenia pewnych osób. Skończyło się bezprawie.
Cieszę się, że wreszcie znalazł się ktoś kto stawił czoła temu co się dzieje. Jestem godzien podziwu, bo to trudne zadanie, ale - jak widać - nie niemożliwe. [...]
Tak więc, drodzy biznesmeni, to dobrze, że ktoś stawia opór byciu zachłannym na kasę kosztem innych ludzi. Bierzcie dotacje i rozwijajcie się, ale z dala od miejsc zamieszkałych przez ludzi i nikt nikomu nie będzie wchodził w drogę. Taki prosty przepis na sukces, a jakiż z drugiej strony odległy. Pytanie dlaczego?
Nie pokazujmy tylko swoją wielkość i władzę absolutną. Na każdego potwora znajdzie się klatka i wyjedzie jak kura z kurnika i nawet pióro po niej nie zostanie.
Jestem ze wsi. Mieszkam na wsi. Jestem za rozwojem roli, ale z dala od siedlisk ludzi. Zrozumieć to powinniście rolnicy kochani, bo lud nie jest przeciwko wam, tylko przeciw waszym czynom.
 Remik
 Czachówki-Biskupiec, Środa 20-09-2017

37372. 
Odnośnie wpisu numer: 37370

...bądźmy szczerzy, na wylotowej DK-16 wiadukt jeszcze bardziej jest niezbędny. Tam mamy bardzo duży ruch.
Wójt K. Harmaciński potrafił zadbać o liczne przepusty, dukty. A miasto?
Co w tym czasie robił Ptasznik? Co robiła Hordejukowa? Czemu Rygielski załatwić nie chciał czy jednak nie potrafił na górze w swojej PO...?
A cholera ich wie!
Takie inwestycje są strategiczne dla miasta i regionu, czasem ważniejsze od naprawienia ścieżki czy drogi dojazdowej.
 Marszałek
 Iława, Środa 20-09-2017

37371. 
BAT NA DŁUŻNIKÓW DZIAŁA

Był już taki moment, że długi czynszowe w mieszkaniach komunalnych sięgnęły prawie 500 tysięcy złotych! (w roku 2011). Gdy jednak 2 lata temu burmistrz Iławy zapowiedział, że miglanców będzie przenosił do kontenerów socjalnych, stał się cud. Deficyt zaczął wyraźnie maleć.
Adam Żyliński zapowiada konsekwentnie, że się nie wycofa z pomysłu karania. Dlaczego? Czytaj na stronie 5 w Kurierze.
 KURIERZY
 Iława, Środa 20-09-2017

37370. 
Odnośnie wpisu numer: 37362

Nie zgadzam się, Marszałku.
Od wiaduktu na drodze krajowej nr 16 (leśnej) w kierunku na Grudziądz ważniejszy dla mieszkańców Iławy jest wiadukt na szlabanie przy białym kościele [Grunwaldzka/Wyszyńskiego].
Tam w lesie stosunkowo nieliczni kierowcy mogą sobie poczekać aż pociąg przejedzie, ale tutaj, w niemal centrum miasta, gdzie istnieje splot aż tylu ulic i miejsc docelowych – wiadukt jest potrzebny na wczoraj, jak operacja serca po zawale.
Ta sprawa powinna zostać załatwiona przez aktualnego burmistrza jako naprawa fundamentów po poprzednikach. Chałupa ledwo zipie. Tak jest.
 Agent J-23
 Iława, Środa 20-09-2017

37369. 
Odnośnie wpisu numer: 37366

Oto przykład wypowiedzi bez bełkotu.
Cytuję:
"Ja rozumiem, że na Niepodległości nie ma korków spowodowanych zamkniętym szlabanem i problemu nie widać, nie mniej jednak problem jest dość poważny."
 Ormowiec
 Iława, Środa 20-09-2017

37368. 
W sprawie mazania muru przy rodzie Ostródzka/Obwodnica można wiele powiedzieć [strona 9].
Bohomaz pojawił się w rok od oddania wschodniego odcinka obwodnicy.
Były to banalne znaki prawie niewidoczne. Z czasem dorysowywano wiele większe, aż wreszcie namazano pean na cześć "IKS Jeziorak", paskudny.
Na ścianie głównej przy samym rondzie narysowano spory malunek.
Po czasie ornament został zdrapany i zmyty. Jednak ostatni tu napis poraża umysły i jest zemstą [...].
Podejrzewam, że policji ten malarz musi być znany. Gdyby chcieli, to dawno już swołocz złapaliby w sidła operacyjne. Jednak sąd miłosierny wymierzyłby karę symboliczną do "niskiej szkodliwości czynu".
Sądy do wietrzenia!
 Ormowiec
 Iława, Środa 20-09-2017

37367. 
Impreza strażaków była udana. Wójtowie Biskupca z zielonym oligarchą i księżmi - ładnie toasty wznosili. [...]
[...] Ale oligarcha ze Szwarcenowa smutny, sprawy sądowe mu nie idą...
Z niektórymi nie ma mocy układów. [...]
 aligator
 Krotoszyny-Bielice, Środa 20-09-2017

37366. 
Odnośnie wpisu numer: 37362

Co to za bełkot!
A od czego jest obecny burmistrz Iławy?!
[...] Jakiś już chyba czas siedzi na stołku więc projekt można było złożyć choćby w tamtym roku, czy dwa lata temu!
Druga sprawa to trzeba wiedzieć i widzieć co się dzieje w mieście którym się zarządza. Ja rozumiem, że na ulicy Niepodległości nie ma korków spowodowanych zamkniętym szlabanem i problemu nie widać, nie mniej jednak problem jest dość poważny.
To nie rok 1978, tylko 2017. Kapiszi...?! Cywilizacja, postęp. Mówi Ci to coś...?! Dobrze poklikać na emeryturze i pisać takie pierdoły, że DK-16 najważniejsza. Dla kogo najważniejsza, dla tego najważniejsza. [...]
 były uczeń mechanika
 Iława, Środa 20-09-2017

37365. 
Odnośnie wpisu numer: 37349

UDUSIŁ BRATA I... POSZEDŁ SPAĆ

Sławomir P. (40 lat) udusił brata (51 lat) i tydzień czasu mieszkał z jego ciałem pod jednym dachem. O szczegółach tego koszmaru piszemy na stronie 3 w najnowszym wydaniu papierowym Kuriera od środy.
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 19-09-2017

37364. 
III PIKNIK INSPIRACJI za nami i po raz kolejny wielkie brawa dla Burmistrza Miasta Iławy za pomysł i realizację. Super impreza!
 Ewa
 Iława, Wtorek 19-09-2017

37363. 
Odnośnie wpisu numer: 37361

Skąd się bierze ciągłe zalewanie całego placu przed dworcem?
Prawda jest naga.
Studzienka na prawo przy zjeździe dla inwalidów to metrowa rura wkopana w ziemię bez odpływu... Wiem, bo mój znajomy sam ją wkopywał gdy pracował w firmie, która to robiła.
 Mateusz
 Iława, Wtorek 19-09-2017

37362. 
Odnośnie wpisu numer: 37358

Jeśli na stanowisko Burmistrza Miasta wybieraliście faceta, który miał tylko dociągnąć na śpiąco do emerytury jak było ostatnie aż 2 kadencje (osiem lat) [Włodzimierz Ptasznik], to dziś tak mamy jak mamy.
Podziękujmy sobie sami.
Owszem koledze składam podziękowanie za wpis i rzygnięcie prawdy ws. ewentualnego wiaduktu na przejeździe kolejowym ulic Wyszyńskiego z Grunwaldzką. Ale...
Nie ten wiadukt najważniejszy dla Iławy, a na DK-16. Obserwowałem niedawno kolejkę samochodów od ronda przy pływalni do przejazdu kolejowego Iława-Kisielice w lesie na DK-16, zaniechanego przez PO poprzedniej kadencji.
Proszę również pamiętać, że DK-16 biegnie przez miasto i dlatego nowi kierowcy kierują się na centrum miasta.
Proszę teraz o uwagę!
Patrzajcie o jaką obwodnicę oraz wiadukt nad torami postarał się Wójt Harmaciński dla wsi na przykład Ząbrowo? Wiadukt leci nad dachami domostw oraz nad stacją PKP.
Tylko do miodu wrzucam dziegciu łychę. Masz Panie Wójcie swoje sioło rodzinne bardzo zachwaszczone.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 19-09-2017

37361. 
KOLEJNA „ATRAKCJA” NA DWORCU PKP

Odremontowany za miliony dworzec kolejowy Iława Główna ma nową wodno-budowlaną „atrakcję”: w tunelu pod peronami oberwał się sufit, a z dziury przecieka woda. Podróżnych prosimy o ostrożność, a zarządców dworca – o reakcję...
Jak w odnowionym obiekcie mogło dojść do tego incydentu i kto za to odpowiada? Postaramy się wyjaśnić w najbliższym wydaniu Kuriera.
 KURIERZY
 Iława, Poniedziałek 18-09-2017

37358. 
Panie burmistrzu Żyliński! Panie i Panowie radni!
Ocknijcie się!
Ostróda podpisała umowę na budowę wiaduktu kolejowego w centrum miasta. Będzie szybko, nowocześnie, po prostu NORMALNIE.
Okoliczne wioski mają wiadukty.
A Iława?
Zajmujecie się... hałasem i sprzedażą alkoholu w nocy. Gracie o władzę jakimś mało znaczącym parkingiem czy też blokiem na pseudo-starówce.
A tymczasem przez centrum miasta nadal jeżdżą tiry choć jest obwodnica, wystarczy przekierować i już.
Kilkunastominutowe korki w centrum miasta, hałas, nerwy, stracony czas na tym przejeździe. Stracone lata w postoju miasta... To powinno być lata temu. Wstyd, że nie ma!
Głupi naród stoi jak stał 40 lat temu przy tym szlabanie, samochody JAK STAŁY TAK STOJĄ.
Drodzy rezydenci Urzędu Miasta [...] ruszcie umysły.
Ruszcie miasto, dość korków.
 kolejowy
 Iława, Poniedziałek 18-09-2017

37356. 
Odnośnie wpisu numer: 37352

Oto znaki czasu.
Amerykańskie czołgi widziane w... Iławie w roku pańskim 2017.
W 1945 roku amerykański generał George Patton chciał wjechać czołgami U.S.Army - do Wrocławia, Warszawy, Iławy, Grodna, Lwowa. [...]
 bazalt
 skorupa ziemska, Poniedziałek 18-09-2017

37355. 
Mamy plaże, lasy, ulice, ludzi, amfiteatr, dworzec PKP...
Ale nie, iławski ratusz zdecydował się pokazać całemu światu uschnięte drzewo. Strona miasta transmituje z kamery na ratuszu brzeg Małego Jezioraka i widok na smutne drzewko.
Czy to sugestia jednego wydziału dla drugiego, że trzeba wyciąć drzewo?
Czy wiatr przesunął kamerę z jednej strony ratusz na drugą?
(poprzednio pokazywano plac przed ratuszem).
To się nazywa "promocja"!
 bloger
 Iława, Poniedziałek 18-09-2017

37354. 
Odnośnie wpisu numer: 37350

Panie Bartek!
Całe szczęście, że u nas normalizacja się zaczyna, a ludziom żyje się tak dostatnio, że nie wszyscy chcą pracować.
Przez brak rąk do pracy zatrudniamy w polskich zakładach emigrantów ekonomicznych z Ukrainy.
Ukraińcy wartościowe ludziska.
Nie musimy przyjmować muzułmańskiej magmy nierobów, pobieraczy socjalu, gwałcicieli i terrorystów.
A tacy Ukraińcy, jak na chrześcijan przystało, pożenią się tu, wzmocni się przyjaźń między narodami, co bardzo dla Polski ważne i pożądane.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 18-09-2017

37353. 
Sezon letni w zasadzie za nami, ale zainteresowałem się już w ciągu lata i teraz myśl jest nadal niedokończona.
Co się dzieje z pomostem na Dużym Jezioraku, tym na wysokości Hotelu Tiffi? Postawiony w całości jeszcze późną wiosną, w sezonie niestety zamknięty do dziś dnia. O co chodzi...?!
 iławianin [352]
 Iława, Poniedziałek 18-09-2017

37352. 
WOJSKO NA TORACH

W sobotę w całym regionie można było zobaczyć zmierzający z Portu Gdańskiego ciężki sprzęt U.S. Army. Widoczne na iławskim wiadukcie czołgi Abrams, wozy bojowe, haubice i inne elementy wyposażenia trafiły do amerykańskich baz w Toruniu i zachodniej części Polski (Bolesławiec, Świętoszów, Żagań).
 KURIERZY
 Iława, Niedziela 17-09-2017


Strona [ poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 158 159 160 ... 312 313 314 następna ] z 314113181817


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Informator: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie, felietony | kogel-mogel | REKLAMA | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe
szukaj | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2018 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.