Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Zakaz wejścia na internę szpitala
Rodzinka poszukiwaczy
Radni nie pozwolili burmistrzowi na podwyżkę podatków
Pawdziwy prawdziwek
Zabójstwo pod dyskoteką
Wybory parlamentarne 2023. Wybraliśmy!
Tragedia wisiała na włosku
Nie potrafi podnieść nawet pieniędzy
Strażak zginął na służbie
Dziewczynki opętane agresją
Animex próbuje wymusić własne „prawo”
Ze strachu narobił w spodnie
Prześwietlamy portfele władzy
Zawalczy o koronę najpiękniejszej
Odeszła kobieta z klasą
Śmierć pieszej po uderzeniu hulajnogą
Dzieci w paszczy krokodyla
Śmierć policjanta. Czy na pewno samobójstwo?
Samobójstwo policjanta na komendzie
Burmistrz Iławy bez wotum zaufania
Więcej...

Forum

43932. 
Kończy się pierwszy wakacyjny, lipcowy weekend w Iławie, mieście podobno o aspiracjach turystycznych. Co zaoferował burmistrz Iławy? [...] z całym szacunkiem [...].
Ratunkiem były małe wydarzenia typu spływ kajakowy Drwęcą. Szukałem od kwietnia informacji żeby się zapisać, bo ubiegłoroczny był bardzo fajny, ale cisza, więc pomyślałem, że nie odbędzie się, jak to w tym mieście.
I nagle czytam, że w sobotę 2 lipca spływ się odbył. Impreza dla swoich za kasę moją i podatników. [...]
 pozabudżetowy ZIBI
 Iława, Niedziela 03-07-2022

43931. 
Słyszałem od zniesmaczonych urzędników [...] pracujących w Ratuszu iławskim, że ich szef, Burmistrz Dawid Kopaczewski na koszt publiczny z pieniędzy podatników miał sfinansować studia podyplomowe dla siebie oraz dla swoich zastępców - Doroty Kamińskiej i Krzysztofa Portjanko.

A od radnych słyszałem, że nasz „młody powiew świeżości europejskiej” miał za pieniądze publiczne finansować sobie i zastępcom [...] kursy kwalifikujące do zasiadania w radach nadzorczych spółek samorządowych oraz spółek skarbu państwa.

Podobno jeden z podwładnych urzędników, gdy zainteresował się tym skandalem, miał dostać jednoznaczne ostrzeżenie i „właściwie już jest po nim”, bo nie podarują mu takiej niesubordynacji w miejscu pracy. [...]
 kolega urzędnika
 Iława, Sobota 02-07-2022

43930. 
Nie liczę po ilu latach wreszcie poznaliśmy szczegółowe propozycje programowe Platformy Obywatelskiej dla półgłówków i prymitywów:

- Zwolnimy.
- Wyrzucimy.
- Zlikwidujemy.
- Osądzimy.
- Zamkniemy.
- "Jebać PiS!"
 Ola Mała
 Iława, Sobota 02-07-2022

43929. 
Ja z prośbą o pomoc i nagłośnienie mojej sytuacji.
Muszę się poskarżyć na urzędników Gminy Lubawa, bo zabrali mi zasiłek pielęgnacyjny ponieważ podjęłam pracę i dodatkowo każą mi płacić alimenty na dziecko, które przebywa w rodzinie zastępczej.
Podjęłam pracę by poprawić trudną sytuację finansową. Jestem rozżalona, że bardziej opłaca się siedzieć w domu i nic nie robić niż uczciwie i ciężko pracować, by poprawić swoją sytuację.
 Maria
 Gierłoż Polska, Piątek 01-07-2022

43928. 
MISTRZOWIE PARKOWANIA

„To będzie chyba rekord roku w bezczelności na drodze. Wjazd na parking przy targowisku. Pan z panią zaparkowali sobie idealnie na wjeździe. Pani najspokojniej poszła na zakupy, a pan udał się na pogaduchy z kolegą na chodniku nieopodal. Aż przetarłem oczy ze zdumienia. To mogło się skończyć ulicznym linczem”.

Iława, ul. Kopernika.
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 01-07-2022

43927. 
Pamiętacie słynne słowa Jolanty Szczepkowskiej wypowiedziane na antenie TVP? Przypomnę: „Proszę Państwa, 4 czerwca 1989 roku w Polsce skończył się komunizm”.

Dziś w podobnej tonacji można powiedzieć: „Proszę Państwa, 30 czerwca 2022 roku w Iławie skończyła się dyrektor szpitala Iwona Orkiszewska”.

Czekam na nowego dyrektora w powiatowym szpitalu, który położy kres administracyjnym pozostałościom po „dyrektorce”. Pani główna księgowa i dwoje zastępców dyrektora powinni podzielić losy swojej szefowej…
 Iwon Korniszon
 Iława, Piątek 01-07-2022

43926. 
Nigdy w niczym nie popieraj i nie głosuj na bandytów, którzy w biały dzień ukradli wszystkim nasze pieniądze ulokowane przez wiele lat w składkach emerytalnych II filaru OFE.
Jutro możesz usłyszeć od tych tych samych lewicowych komunistów i lewackich pomyleńców - dla zmyłki nazywających siebie "demokratami" albo "liberałami" albo "chadekami", albo "wolnościowcami" - że twój własny dom nie jest już twój.
 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 01-07-2022

43925. 
Odnośnie wpisu numer: 43921

Panie Feliksie, Panie radny. Nieprawdą jest, że w innych spółdzielniach można osobiście sprawdzić i policzyć osoby. Podam przykład.

Przychodzę o godz. 18 do mieszkania, a w mieszkaniu jest 10 osób, bo jest impreza. To znaczy, że pracownik spółdzielni zalicza do zapłaty za śmieci 10 osób? Nie! Albo odwrotnie. W mieszkaniu zamieszkuje 10 osób, a faktycznie o godz. 18 przebywa 1 osoba - to ile mam zaliczyć? Bo według stanu faktycznego przebywania 1 osoba.

A może według zameldowania? Nie, bo to jest tylko potrzebne do celów statystycznych.

Inny przykład. Gdy chodzi o pomoc finansową (bo liczy się dochód na osobę) to na utrzymaniu widnieje 10 osób, ale do opłaty za śmieci to tylko 2 osoby. Wszystko oparte na oświadczeniach pod odpowiedzialnością karną, ale nie do zweryfikowania. A czy to jest moralne i uczciwe?

[...] Żeby takiego gościa usadzić, sąsiedzi to se mogą, Panie Feliksie, nadmuchać. Jak dojdzie do sprawy sądowej to w sądzie sobie biedy nawarzą. Takie jest prawo.
 mieszkaniec
 Iława, Czwartek 30-06-2022

43924. 
Uczestniczyłam w wycieczce podobno historycznej i podobno turystycznej organizowanej przez Panów Michała Młotka i Dariusza Paczkowskiego na iławską wyspę Wielka Żuława [w niedzielę 26.06]. Pozostaje mi po niej ogromny niesmak w stosunku do prowadzących.

Myślałam, że będzie to czas wolny od polityki. Jak bardzo się pomyliłam.
Agitka polityczna Panów Młotka i Paczkowskiego to [...] szczyt głupoty: „Jak będziecie na nas głosować to…” na wyspie będzie to, tamto i siamto.

Smutne jest to, że obaj panowie ubierają lokalną historię i turystykę w polityczny, wyborczy płaszczyk. Myślałam, że oni robią te wycieczki z pasji, a tu się okazuje wyłazi drugie dno. Nic bezinteresownie. [...] Wyrachowanie i doraźny interes prywatny, polityczny, wyborczy.

Jak już Panowie tak pragną budować sobie elektorat wyborczy, to niech najpierw rozliczą się z wyborczych obietnic poprzedniej kampanii wyborczej [2018]. Pamiętam konferencję komitetu wyborczego Pana Żuchowskiego [PO-PSL] na Wielkiej Żuławie, kiedy to przedstawiano wielkie plany odnośnie wyspy. Panie Paczkowski, gdzie ta obiecana "kolejka gondolowa", o której pan wtedy prawił wizjonersko?

Mam ogromną prośbę do miejskich przewodników. Przestańcie robić z obywateli miasta Iławy półgłówków. Tak się pokazowo obnosicie wielką miłością lokalną do naszego miasta, a w tym wszystkim chodzi wam tylko o nakłanianie ludzi do głosowania na was.

Więcej na Waszą wycieczkę nie pójdę.
 uczestniczka wycieczki
 Iława, Czwartek 30-06-2022

43922. 
Za polskojęzycznym, rosyjsko-niemieckim kondominium medialnym, czyli TVN-em, Onet-em, GazoWnią i wspólnikami - nie nadążysz.

ORLEN jest zły, gdy ceny paliw podnosi.
ORLEN jeszcze gorszy, gdy je obniża.

Obłęd całościowy.
 Agent J-23
 Iława, Czwartek 30-06-2022

43923. 
Odnośnie wpisu numer: 43921

Szkoda, że piszecie Państwo anonimowo. Czyżbyście obawiali się kogoś lub czegoś?
W ościennych spółdzielniach mieszkaniowych można osobiście sprawdzić i policzyć osoby. Niemniej jednak sąsiedzi dobrze wiedzą po ile osób zamieszkuje dany lokal.
Czy Państwo uważacie to za moralne i uczciwe, gdy część z mieszkańców płaci za wszystkich pozostałych, którzy nie płacą jak należy? Przecież można to nazwać czymś więcej niż "tylko" uporczywym złodziejstwem, a wprost nawet bandyckim napadem.
Proszę nie odpisywać anonimowo, a zorganizować zebranie wszystkich właścicieli mieszkań i problem rozwiązać.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Czwartek 30-06-2022

43921. 
Odnośnie wpisu numer: 43918

Panie Feliksie! Panie radny!
W jaki sposób zarządca ma sprawdzić ile osób mieszka w danym lokalu jeśli właściciel podaje w oświadczeniu (pod groźbą kary w przypadku podania nieprawdziwych danych) ilość osób zamieszkałych pod wskazanym adresem.
I na tym kończy się rola zarządcy.
To tak jak z dzikim podłączeniem się do studzienki kanalizacji miejskiej wód opadowych. Możesz kontrolnie wejść na posesję ale tylko za zgodą właściciela posesji. Paranoja. [...]
 mieszkaniec
 Iława, Środa 29-06-2022

43920. 
"Pij tam, gdzie pije koń. Koń zepsutej wody nie będzie pił.
Do spania zaścielaj tam, gdzie kładzie się kotka.
Jedz owoc, który je robak.
Spokojnie bierz grzyby, na które siada meszka.
Sadź drzewo tam, gdzie ryje kret.
Dom stawiaj na tym miejscu, gdzie wygrzewa się żmija.
Studnie kop tam, gdzie w upał gnieżdżą się ptaki.
Kładź się i wstawaj z kurami, a złote ziarno dnia będzie twoje.
Jedz więcej zielonego, będziesz miał nogi i serce wytrwałe jak u zwierza.
Częściej pływaj, a będziesz czuł się na ziemi, jak ryba w wodzie.
Częściej patrz w niebo, a nie pod nogi, a myśli twoje będą jasne i lekkie.
Więcej milcz niż gadaj. W duszy twojej zapanuje duch spokojny."
 Kolega Skaner
 KURIER IŁAWSKI, Środa 29-06-2022

43919. 
Odnośnie wpisu numer: 43914

To prawda jest...
Ewa Jackowska - co wyskakuje z puszki konserwy bez przerwy - czuje się ważniejsza od dyrektora SP2, bo w szkole ustawia wszystkich bardziej niż dyrekcja.
 mama ucznia 2
 Iława, Środa 29-06-2022

43918. 
Problem, który wrzucę na poczytne Forum Kuriera dotyczy większości mieszkań w nowych i starych blokach w Iławie, w tym na moim Osiedlu Piastowskim przy ul. Zielonej.
Właściciele mieszkań nie podają zarządcom bloków prawdziwej ilości osób mieszkających w mieszkaniach, bo zaniżają ją. Na przykład zamiast podać prawdę 5 osób to podają 1 lub najwyżej 2. Potem ma to przełożenie na wyższe lub mniejsze opłaty za śmieci przez ludzi uczciwych.
Tak nie może być.
Winę ponoszą zarządcy nieruchomości, którzy nie potrafią wyegzekwować ilości osób zamieszkałych lub zwyczajnie nie zależy im. Zgodnie ze stanem faktycznym płacą tylko uczciwi właściciele.
Proszę zarządców o odpowiednią zdecydowaną reakcję - tym bardziej, że biorą za to pieniądze.
 Feliks Rochowicz, radny miejski Iławy
 Iława, Wtorek 28-06-2022

43917. 
Odnośnie wpisu numer: 43916

Pan Michał Młotek z PO kandydatem na... burmistrza Iławy.
Nie może być! Toć to samobójstwo!
Dawid Kopaczewski [KO] był mu bratem, a teraz wilkiem. Zapowiada się krwawa jatka na naszym iławskim podwórku.
[...]
A jeszcze, jak PiS wystawi swego kandydata, bo sondaże partyjne ma coraz lepsze nie tylko w Iławie, to może ten trzeci wbić klin pomiędzy te dwa młode wilki, rugując jednego z nich z przejścia do II tury. [...]
 Lewy skrzydłowy
 Iława, Wtorek 28-06-2022

43916. 
Odnośnie wpisu numer: 43906

Bezradna Ewa Jackowska za swoje pochwalne laurki skierowane do dyrektor szpitala Iwony Orkiszewskiej ma podobno dostać robotę w szpitalu za biurkiem w księgowości. [...]

Wiadomo, wybory za pasem. Michał Młotek jest kandydatem wysuniętym z ramienia PO, więc nasza działaczka osiedlowa Ewunia otrzymała zdanie do wykonania - będzie biegać i sopranem śpiewać peany dla PO. Kiedyś pluła "na szczeniaka", teraz będzie się rozpływać w zachwytach.

Gangsterzy polityczni z PO dbają o swoich wafli w specyficzny sposób. Wiadomo, Michałowi Młotkowi zrobili "inkubator technologiczny" żeby nabierał wagi, pęczniał i sztywniał. Żeby się tuczył. [...] Kto wie jakie ma wyniki i efekty ta zabawna instytucja?

Pilnujcie Kurierzy wyboru nowego dyrektora w suskim DPS, ten stołek jest obiecany niejakiej Wasiewskiej, dotąd pracującej na niskim szczeblu w starostwie. Jej "awans" na kierownicze stanowisko ma być zapłatą za.. plakatowanie miasta z wizerunkiem wodza - Macieja Rygielskiego.
 młot na młoty
 Iława, Poniedziałek 27-06-2022

43915. 
Czy nowy, ostródzki pan przewodnik miejski po Iławie [Dominik Lisowski] - rzeczywiście jest synem Piotra Lisowskiego, prezesa ostródzkiego ZLOTu, gdzie wiceprezesem jest Beata Furmanek z iławskiego ratusza?
Kto nagrał te sytuację? Znowu burmistrz Dawid Kopaczewski?
Czy możecie Kurierzy sprawdzić?
 kolo
 Iława, Niedziela 26-06-2022

43914. 
Odnośnie wpisu numer: 43906

Skandal w Szkole Podstawowej nr 2.
Na zakończeniu roku szkolnego dyrektor Małgorzata Kamińska wychwalała pod niebiosa przewodniczącą rady rodziców Ewę Jackowską. Tylko chciałam się zapytać: za co?
To jedyna szkoła w Iławie, gdzie uczniowie za świadectwo z czerwonym paskiem nie otrzymały nagród książkowych, zakupywanych właśnie z funduszu rady rodziców. Jedyną nagrodą był uścisk dłoni pani radnej. Gdzie są więc pieniądze składkowe z rady rodziców?
Proszę jako matka, aby "Kurier Iławski" wyjaśnił tą sprawę!
 mama ucznia
 SP2 Iława, Sobota 25-06-2022

43913. 
Podczas mycia pojemników pracownicy samochodów śmieciowych KOMA wylewają na koniec ten syfiasty płyn gdzie popadnie dookoła, który okropnie śmierdzi, zwłaszcza teraz przy upałach.
Łatwo wdepnąć w takie rozlane szambo i zapaskudzić podeszwy. Potem na klatce schodowej, korytarzu i w domu - masz na parę godzin smród do nie usunięcia. Tak nie może być! Halo Ratusz! Halo Burmistrz! Halo nadzór!
[...] Niech SANEPID zbada ten syf!
 Wojtek
 Iława, Sobota 25-06-2022

43912. 
Szukam pokoju do wynajęcia dla 1 osoby w Iławie.
Tel. 537-105-135.
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 24-06-2022

43911. 
Odnośnie wpisu numer: 43909

Nie tylko Stare Miasto. Niejeden sklep Żabka w Iławie śmieci wokół siebie nie sprząta.
Na przykład Żabka z podobnym śmieciowiskiem na Osiedlu Piastowskim przy ulicy Zielonej w bloku mieszkalnym.
Pozostałe sklepy spożywcze i usługowe tutaj również nie mają nawyków sprzątania przed i za swoimi sklepami.
 miejscowy
 Iława, Piątek 24-06-2022

43910. 
Panowie, bądźcie ostrożni! Latem panie stają się drapieżne jak podczas rui. Łatwiej pokazać się latem w bikini niż napisać coś inteligentnego w internecie.
Mają dwa miesiące na wyrywanie fajnego faceta. Nie wiem na co będą brały w tym sezonie, ale jachty i prosecco nadal chyba są aktualne.
Muszą też natrzaskać tyle zdjęć żeby starczyło na cały rok. W okularach przeciwsłonecznych nie widać "kurzych łapek". Łatwiej obrobić warzywniak niż zdjęcie z plaży.
 Ola Mała
 Iława, Piątek 24-06-2022

43909. 
Do redakcji Kuriera.
Zobaczcie jak wygląda na Starym Mieście teren przy i za sklepem "Żabka" (dawniej przedszkole).
Pełno śmieci. Może zdjęcie zmobilizuje do posprzątania wokół biznesu.
 sąsiadka
 Iława, Piątek 24-06-2022

43908. 
Chcesz pojednania, nazisynu?
Żaden problem.
Zapłać należne Polsce reparacje za napad i zniszczenia podczas II wojny światowej, oddaj zrabowane wtedy dzieła sztuki, dziś zabierz swoje antypolskie media i agenturę - i nie wpierdalaj się w wewnętrzne sprawy Polski.
Wtedy możemy usiąść i pogadać o pojednaniu.
 Jimmy
 Lubawa, Czwartek 23-06-2022

43907. 
Odnośnie wpisu numer: 43889

Bredzisz.
Gdyby rzeczywiście na spodniach widoczne lampasy miały się ułożyć w kolorystykę logo szkoły, to ów trójkolor wyglądałby jak na obrazku niżej.
A nie wygląda.
Bo wygląda dokładnie tak, jak układ symboliki bandytów rosyjskich.
Tfuuuuuu!
 Agent J-23
 Iława, Czwartek 23-06-2022

43906. 
Odnośnie wpisu numer: 43903

Radna Ewa Jackowska - zanim znowu będzie głosiła kolejne pochwalne listy o szpitalu i dyrektor Orkiszewskiej - niech odpowie publicznie na pytanie, dlaczego w swojej prywatnej sprawie wywoziła w panice z iławskiego oddziału covid swoją matkę do szpitala w Prabutach...?!

Radna Jackowska powiedziała publicznie na sesji, że "złego słowa na szpital nie da powiedzieć". Jak to jest, Pani Ewo...?! Jeśli to taki "wspaniały szpital", to dlaczego uciekała Pani stąd przy problemie osobistym? Czego się Pani obawiała? Proszę to publicznie wyjaśnić.

Pamiętamy podczas pandemii publiczne popisy radnej Jackowskiej na Facebooku i pokazowe zdjęcie w prywatnym samochodzie, gdzie ubrała się w kombinezon i wywoziła matkę do szpitala w Prabutach. Co się stało? Czyżby w iławskim szpitalu odmówiono Pani transportu sanitarnego do Prabut? Czyżby odmówiła wtedy pomocy ta sama dyrektor Orkiszewska, której dziś Pani broni jak niepodległości? Naprawdę?! Ale dlaczego? Co się w międzyczasie stało, że szpital jest okay?

A może chodzi o to, że po drodze się przeprosiliście, bo za rok kolejne wybory? A może dlatego, że przystąpiła Pani do obozu PO, który rządzi powiatem i szpitalem? A może dlatego, że PO obiecała Pani wysokie stanowisko w ratuszu miejskim po wyborach? - w zamian za poparcie i pracę agitatora na rzecz kandydata PO, czyli Michała Młotka na stanowisko burmistrza, który potem ma wciągnąć Panią za sobą na wysoki stołek?

Była pani gotowa wówczas podpisać pakt z diabłem, żeby załatwić miejsce dla mamy w innym szpitalu, byleby tylko wyekspediować z Iławy. Proszę publicznie powiedzieć u kogo Pani wtedy szukała pomocy? U kolegów ze starostwa i PO? Proszę powiedzieć publicznie, kto Pani wtedy pomógł? Czego się Pani wstydzi, bądź boi? Michał Młotek z PO Pani pomógł? A może członek zarządu powiatu Maciej Rygielski?

Kim tak naprawdę jest Ewa Jackowska? To bardzo dobre pytanie.

________________________

[Foto z 17 maja 2022 roku]:
Ewa Jackowska, wolontariuszka i słynna bojowniczka o wolność Ukrainy, w czułych objęciach lokalnej arystokracji PO, która odpowiada za dramat organizacyjny w szpitalu powiatowym.
Stoją od lewej w pierwszym rzędzie:
- Bernadeta Hordejuk, turbo omnibus PO od wszystkiego i niczego
- Maciej Rygielski, ojciec chrzestny PO w Iławie
- Jacek Protas, baron regionalny PO z Olsztyna
- Małgorzata Kidawa-Błońska, kwiat inteligencji PO salonów warszaFskich
- Michał Młotek, ministrant z PO, nie załapał się na fotkę, trzyma statyw
 siostra oddziałowa
 Iława, Czwartek 23-06-2022

43905. 
Oto mamy teren pięknie zagospodarowany ścieżkami i placem zabaw za starym młynem (czyli tzw. młynówkę) wzdłuż Rzeki Iławki w kierunku Jeziora Iławskiego dzięki poprzedniemu burmistrzowi Żylińskiemu. Ładnie tam i uroczo.

Aktualny burmistrz Dawid Kopaczewski powinien jednak kontynuować dobre dzieło i zadbać nade wszystko o bezpieczeństwo wokół zielonej architektury. Oto na okoliczność obchodów starosłowiańskich zwyczajów Kupały, pod wierzbą z zeschłymi konarami będzie obchodzone zbiorowe świętowanie Nocy Świętojańskiej. Ludzie kochani! Proszę o ostrożność...

Tradycja Nocy Świętojańskiej wywodzi się z około X wieku i jest znana również pod nazwami kupała, kupalinka, kupalnocka czy sobótka.
To święto ognia i wody – żywiołów posiadających moc oczyszczenia. Obrzędy towarzyszące miały zapewnić ludziom pomyślność zbiorów oraz powodzenie w miłości. Było to święto urodzaju, płodności, radości i miłości.

Niektóre ze zwyczajów (orgiastyczne i pogańskie) były poddawane ostrej krytyce Kościoła, jednak z czasem po oczyszczeniu ze zgorszenia nadano jej nowe elementy. Zamiast pogańskiego bóstwa Kupały, patronem święta stał się święty Jan Chrzciciel. I to zagrało!

A więc modlić się i świętować po chrześcijańsku. Amen.
 Feliks Rochowicz, radny miejski Iławy
 Iława, Środa 22-06-2022

43904. 
Odnośnie wpisu numer: 43903

Burmistrz Kopaczewski na zarzuty radnych o brak inwestycji w Iławie próbował się bronić, że to wszystko ma być winą rządu, bo "Polska nie dostała wypłaty dotacji z UE".
No, nie dostała.
W tym momencie - jak piorun z nieba w starą wierzbę - rąbnął radny Dariusz Rozborski, że "winna sytuacji jest sama koalicja PO-KO", bo w Brukseli finanse dla Polski blokowała przez rok przeciwko rządowi prawicy - w domyśle czytaj: z pobudek wyłącznie politycznych.
 Feliks Rochowicz, radny miejski Iławy
 Iława, Środa 22-06-2022

43903. 
Odnośnie wpisu numer: 43902

Recepta na to, aby w iławski szpital zaczął funkcjonować jak należy jest jedna - dyrektor Iwona Orkiszewska musi odejść.
Co jeszcze jest, a czego nie wiemy, że Zarząd Powiatu ją chroni? Mam nadzieję, że kolejny wniosek o udzielenie informacji publicznej, jaki złożyłem w szpitalu, rozwieje wątpliwości.
Wywodów radnej Ewy Jackowskiej nie skomentuję, bo i po co...?
 Tomasz Sławiński, radny miejski Iławy
 Iława, Środa 22-06-2022

43902. 
Odnośnie wpisu numer: 43900

Radna Ewa Jackowska wzięła na sesji Rady Miasta Iławy w obronę dyrektorkę szpitala Iwonę Orkiszewską, a przypomnę, że szpital jest jednostką powiatu, nie miasta, więc to problem Rygielskiego i spółki bez odpowiedzialności jakiejkolwiek.
Tymczasem obrończyni PO wpadła na pomysł w Ratuszu, by ratować powiatowy szpital, nawołując: "Zjednoczmy się, pomóżmy szpitalowi, znajdźmy nowych lekarzy".
Ewuniu, Tyś słodka jak sam miód, ale weź psinkę na smycz, a ona Cię dobrze poprowadzi.
 Feliks Rochowicz, radny miejski Iławy
 Iława, Środa 22-06-2022

43901. 
Czołowa specjalistka ds. finansów leszczyna-pierzyna-dziecina rozbawiła do łez całą Polskę swoją filozoficznie polityczną deklaracją, że "ujawni program PO" owszem, ale tylko "jeśli PO wygra wybory".
Dobrze, to ja mogę zagłosować nawet na PO, ale... po wyborach.
 Sokrates
 Iława, Środa 22-06-2022

43900. 
Odnośnie wpisu numer: 43892

Ewa Jackowska dostała w partii POKO nową rolę: obrończyni uciśnionych, specjalistka od pospolitych zjednoczeń.
Na sesji Rady Miasta Iławy wystąpiła z pochwalną laurką w kierunku Iwony Orkiszewskiej, po tym jak Łukasz Tulwiński nazwał dyrektorkę szpitala szpitala "hochsztaplerką".
Ewunia wpadła na genialny pomysł i ruszyła z odezwą do narodu, by ratować powiatowy szpital: "Zjednoczmy się! Pomóżmy szpitalowi! Znajdźmy nowych lekarzy!"
No łzy wzruszenia zalały oczy mieszkańcom Iławy...
Najdroższa Ewuniu! Recepta na uzdrowienie szpitala jest jedna i pewna: Iwona Orkiszewska musi odejść.
Zawołam kolejny raz: Ewa, nie idź tą drogą... bo zamiast rady miejskiej zostanie ci Komitet Osiedlowy.
 obserwator
 Iława, Wtorek 21-06-2022

43899. 
Najsensowniejsi urzędnicy uciekają spod panowania Burmistrza Iławy Dawida Kopaczewskiego.
[...] Tym razem uciekła Agnieszka Bronikowska, od wielu lat szanowana Główna Księgowa w Iławskim Centrum Kultury. Stanowisko bardzo blisko pieniędzy, więc strach się w tym grzebać przy wykonywaniu poleceń takiego Burmistrza i potem żyć w strachu, bo za wszystko trzeba ponosić konsekwencje. [...] Wymowne...
 Madonna
 Iława, Wtorek 21-06-2022

43898. 
Jan Falkowski - człowiek, który wiele razy był opisywany w Gazecie Olsztyńskiej (Nowomiejskiej) jako nadzwyczajny filantrop, zawsze tam wychwalany, że "pomaga uchodźcom wojennym z Ukrainy", a okazało się teraz, że wykorzystywał materialnie obywateli Ukrainy na terenie Polski oraz na terenie Holandii Holandii przy pracy na plantacjach kwiatów.
[...]
Przesyłam artykuł z Holandii.

"Vreugdenhil natychmiast przerywa współpracę z agencją pracy Jan-Pol"
https://floranews.com/nieuws/18693/?id=18693

[...]
 sygnalista
 Nowe Miasto Lubawskie, Poniedziałek 20-06-2022

43897. 
Młodzież, baczność!

Nabory uzupełniające!
Liceum Mundurowe Iława!
Duże zainteresowanie, więc zwiększamy nasze szeregi.
Wnioski można składać do czwartku 23 czerwca br.
Spocznij!

Pytania? Tel. 797-415-453.
Wnioski wysyłajcie na e-mail:
ilawa@cnb-feniks.edu.pl
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 20-06-2022

43896. 
Odnośnie wpisu numer: 43887

Uwaga do kosiarzy trawników.
Gdy się kosi trawnik to trzeba też podkaszać przy krawężniku od strony jezdni. Trawnik ładny a od strony jezdni zielsko pozostaje. Może to nowa metoda na utrzymanie estetyki w Iławie?
 Wojtek
 Iława, Poniedziałek 20-06-2022

43895. 
Po pokoleniu, które zbudowało dobrobyt, nadeszło pokolenie, którego wkładem w rozwój cywilizacji jest rujnowanie gospodarek pod pretekstem walki o klimat, promowanie chorej ideologii gender, utrata tożsamości narodowej i deprecjonowanie dorobku białego człowieka.
Cofamy się.
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Poniedziałek 20-06-2022

43894. 
Już słyszę za chwilę ten krzyk V Kolumny, bo od września wchodzi do szkół średnich nowy podręcznik historii pod redakcją prof. Roszkowskiego pt. „Historia i teraźniejszość”. Już widzę ten atak pomyleńców...
 Agent J-23
 Iława, Niedziela 19-06-2022

43893. 
Odnośnie wpisu numer: 43886

W punkt.
Zapomniałeś tylko o Zdzichu.
On się czai zza drzewa i wyskoczy jak filip z konopi.
 czytelnik
 Susz, Sobota 18-06-2022

43892. 
Jestem ciekawy, w którym momencie szturmowiec lokalnej PO Michał Młotek kopnie z hukiem w zadek koleżankę traktorzystkę Ewunię Jackowską? W następnej kadencji władza jej się śni na stanowisku wiceburmistrza w Ratuszu.
Myśli, że się liczy na lokalnej scenie. Komitet osiedlowy - tyle ci zostanie kobieto, puchu marny…
 obserwator
 Iława, Piątek 17-06-2022

43891. 
Wyborcy nie głosują na PiS dlatego, że PiS jest taki zajebisty.
Absolutnie!
Głosują na nich dlatego, że alternatywą jest opozycja złożona z idiotów, folksdojczów, tęczowych gumofilców, ruskich onuc i dupiarzy.
 Jimmy
 Lubawa, Czwartek 16-06-2022

43890. 
Platforma Obłudy sama cudownie pokazuje swoją załganą twarz.
Wszystko w kilka lat.
Od pozorowanej i zakłamanej "konserwatywnej kotwicy" do związków homoseksualnych i legalnego zabijania dzieci do 12 tygodnia.
Ohydny ropień sam wypływa.
Lewacki, polskojęzyczny zagon Berlina i Moskwy do podpalania Polski.
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 16-06-2022

43889. 
Odnośnie wpisu numer: 43883

Na spodniach Pana Grzesia Olszewskiego widoczne są lampasy z kolorami loga szkoły językowej. Nie mają nic wspólnego z flagą rosyjską. [...]
 bez przesady
 Iława, Czwartek 16-06-2022

43888. 
Kanał na Mierzei Wiślanej uniezależniający statki od Rosji - przekopany.
Zapora na granicy chroniąca od ataku Białorusi/Rosji - prawie gotowa.
Uniezależniająca nas rura gazu "Baltic Pipe" z Norwegii - na rozruchu.
Tunel drogowy do Świnoujścia koło Szczecina - na ostatniej prostej.
Tunel drogowy do Zakopanego (S7) w Tatry - na ostatniej prostej.
Tunel drogowy do Karpacza (S3) w Karkonosze - na ostatniej prostej.
Tunel drogowy do Barwinka (S19) w Bieszczady - na półmetku.

Teraz tylko czekam aż wyjdzie Donald Tusk cały na biało z koniem pod pachę i ogłosi, że to wszystko on własnymi rękami zbudował.
 Jowita
 PL, Czwartek 16-06-2022

43887. 
Uschnięte drzewa lub suche konary i wielkie gałęzie.
Czy urzędnicy Burmistrza tego nie widzą? Czy Iława ma gospodarza?
Aż spadnie komuś przypadkowemu na głowę i dojdzie do tragedii?
- ulica Grunwaldzka
- ulica Kościuszki
- cmentarz przy Ostródzkiej
- parking przed marketem Netto

Czy to jest nowa forma "atrakcji turystycznej"?

Lipowy Dwór. Koło szkoły "szóstki" przy ul. Sucharskiego. Zielsko słabo skoszone tylko po wierzchu, zaraz odbije. Kto odebrał takie wykonanie? Wykonawca chyba z Ostródy, olał Iławę. [...]
 Wojtek
 Iława, Czwartek 16-06-2022

43886. 
Odnośnie wpisu numer: 43853

A do kogo ty masz żal? Wznoś apele do siebie i swoich kolegów z urzędu i podległych jednostek.
W roku 2018 wybraliście sobie burmistrza Pietrzykowskiego, gdy całymi hordami rodzin głosowaliście na człowieka bez wizji rozwoju gminy Susz, a - co gorzej - nawet bez rozwoju własnej osoby, bo on już wtedy wiedział, że jak go wybierzecie to przez następną kadencję będzie bujał się w fotelu, by później odebrać na odchodne odprawę emerytalną 6-krotność miesięcznych poborów.
Tak tak, rządzi wami emeryt. Ambicja wyparowała? Nieee... Myślę, że nie jesteście już mu potrzebni, od dawna, a w zasadzie jak już oddaliście swój głos do urny.
Nadzieje na przyszłość? Dacie spokój! Ani żadne Masne, Lucynki, Mądre czy Młynarczyki nie wrócą straconych lat i szans.
Jak więc widzisz, nie tracą tylko urzędasy, ale cała nasza gmina.
 klem
 Susz, Środa 15-06-2022

43885. 
Gadają ludzie na mieście, że iławscy radni nic a nic nie robią, co wygląda, jakby złapać mieli za łopaty i hejże hola na miasto z nimi. Wielu jest milczących, nieodzywających się miesiącami. Ale za to głosują tak, jak chce burmistrz, bo inaczej by wszystko się sypnęło i po radzie było, co się im nie opłaca.

Robota radnego jest niewidoczna i nawet gdyby na czymś się pochylił, wymyślił, to po złożeniu wniosku, jeśli ma go przyjęty, realizacja trawa za 2-3 lata. Radny jest od radzenia, a od roboty jest Burmistrz z dwoma zastępcami i całym wielkim Ratuszem urzędników. Radny jest od wytyczania kierunków, kontrolowania i rozliczania wykonania. [...]

Po co usta mają otwierać radni, kiedy mają wygadaną radną Ewę Jackowską, z wykształceniem ekonomicznym, co się sama zowie. Aby mieć takie wykształcenie, to po SGH (Szkole Głównej Handlowej), a nie jakieś przepychanki czy miało to maturę czy nie. [...]

Mamy też kilku takich radnych którzy zarzekają się, aby do wiosny, by wreszcie koniec nadszedł z tą kadencją, a tu jakby im na złość, rząd zamierza kadencję o pół roku wydłużyć. [...]
 radny skrzydłowy
 Iława, Środa 15-06-2022

43884. 
Kompletną klapą zakończyła się próba ogólnokrajowej akcji blokowania stacji paliw ORLEN w sobotę 11 czerwca.
Zdecydowana większość tankujących kierowców radziła organizatorom akcji puknąć się w czoło.
Przy okazji znowu potwierdziło się, że za próbą destabilizacji nastrojów społecznych w Polsce stoją te same środowiska związane z ruchami antyszczepionkowców, agro-niby-rolników, czarnych marszów oraz konfederatów (tzw. wolnościowców).
Potwierdziło się również które media zagranicznego kapitału próbowały delikatnie promować zadymę.
W tle widać polskojęzyczne osoby pro-rosyjskie lub pro-niemieckie.
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 14-06-2022

43883. 
Co za żenada zachowanie w wykonaniu właściciela... Brak słów...

Zakończenie roku szkolnego szkoły językowej Gregor. Sala kina pełna gości i studentów, a właściciel firmy (imienia nie pamiętam) Olszewski paraduje w garniturze z widocznym, rzucającym się w oczy aż bolą na całej długości pionowym lampasie spodni - trójkolorem flagi rosyjskiej.

Niesłychane! Rusofil i jeszcze się z tym obnosi! [...] Uważam taki ubiór i zachowanie za co najmniej niesmaczne.

Bardzo mnie ciekawi ile ta prywatna firma zapłaciła do kasy Iławskiego Centrum Kultury za wynajem sali kinoteatru pod prywatna imprezkę?

No i kto zrozumie dlaczego akurat Lidia Miłosz, dyrektor ICK, biegała po scenie jak ministrant z mikrofonem? Czyżby robiła to w ramach swoich obowiązków służbowych? A może fucha na boku? [...]. Może to było zlecenie od Burmistrza Kopaczewskiego? Jego "obiektywizm" jest znany.

Jakoś inne iławskie szkoły językowe nie mają przywilejów na włościach miejskich. Jeżeli ktoś mi powie dlaczego akurat ten Pan jest tak bardzo promowany przez urzędników ratusza, to chętnie się dowiem. [...]
 mundek
 Iława, Wtorek 14-06-2022

43882. 
Wysoka cena węgla na składach?
Po 950 zł na wyjeździe z kopalni, ale po aż 2500-3000 zł dla odbiorcy?
A czy ktokolwiek z tej gardłującej opozycji wziął się przez ponad trzy dekady III RP za pośredników, czyli mafię złożoną ze starych brunatnych służb specjalnych, nowych związków zawodowych i partii politycznych?
NIKT.
To jest prawdziwa twarz III RP.
 anty-bolszewik
 Iława, Poniedziałek 13-06-2022

43881. 
Odnośnie wpisu numer: 43876

Czy marksizmem jest, że ktoś nie chce ze swoich pieniędzy fundować komuś utrzymania? Czy to ja nie rozumiem pojęcia marksizm, czy może jednak...?
Co do "nie pracujesz - nie zarabiasz - umierasz". To obecnie mamy taką sytuację, że "pracujesz, zarabiasz, umierasz" bo kolejki są takie, że nie dożywasz opieki. Taka jest cecha "służby zdrowia".
To ja jednak wolę odłożyć trochę pieniędzy, lub się ubezpieczyć i w razie czego z prywatnej opieki korzystać.
 nie
 Iława, Poniedziałek 13-06-2022

43880. 
25 lat temu, kiedy jechało się z Gdańska do Zakopanego, gdy się zajechało na McDonaldsa koło Łodzi albo Częstochowy, to było święto nie wiadomo jakie w wyżerce.
Dziś zobaczcie troszkę inną trasę: Olsztyn-Grudziądz. Żeby posmakować świata trzeba się zatrzymać się w... Iławie. Bo ostródzki Donald został dziwacznie schowany.
To się porobiło na tej naszej mapie drogowej Polski oraz Warmii i Mazur.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 13-06-2022

43879. 
Kiedy w końcu zostanie otwarty nowo wybudowany plac zabaw przy ulicy Szeptyckiego w Iławie? Budowa została już dawno ukończona a plac zabaw jest nadal zamknięty...

Mamy koniec roku szkolnego i wiele szkół bądź przedszkoli chętnie całymi klasami wybrałaby się w owo miejsce... Na przykład w ramach lekcji wychowania fizycznego.

Czy naprawdę czekamy wszyscy na to, aż Pan Burmistrz ze swoją świtą dla fotki do prasy oficjalnie przetnie czerwona wstęgę. Ten projekt w ramach IBO trwa już od czasu urzędowania poprzedniego burmistrza Żylińskiego [2018]. Ile mam jeszcze czekać Panie nowy?

Mamy piękna pogodę, słoneczna niedziela napędziła w to miejsce dużo rodziców z dziećmi, także przyjezdnych, a plac zabaw nadal mimo ukończenia świeci pustkami... A może Burmistrz otworzy ten plac dopiero we wrześniu, gdy wszystkie dzieci pójdą do szkoły?

Kolejne miejsce zabaw i trampolin to Wyspa Młyńska, ale odstrasza już samym widokiem popsutej i rozgrzebanej od kilku miesięcy fontanny...

W drugim kierunku mamy maleńki plac przy dzikiej plaży, ale tam z kolei kolejny rok ku rozczarowaniu dzieci jest ściągnięta siatka wspinaczkowa, której nawet na okres letni nikt nie zakłada...

Wstyd. Nawet maleńki okoliczny Susz ma lepszy plac zabaw niż podobno turystyczna Iława... Czy na prawdę trzeba jechać aż tak daleko żeby skorzystać...? Proszę Kuriera o interwencje w tej sprawie.
 Marta
 Iława, Niedziela 12-06-2022

43878. 
Zielsko przed nową szkołą "szóstką" przy ul. Sucharskiego (na Lipowym Dworze w Iławie).
Zielsko za chwilę przerośnie człowieka.
Wykonawca chyba w umowie miał utworzenie zielni na obszarze zadania. Krótko: dziadostwo!
Niech urząd pogoni wykonawcę albo urzędnicy wraz z burmistrzem zabiorą się do pielenia - do roboty!
 Wojtek
 Iława, Niedziela 12-06-2022

43877. 
Odnośnie wpisu numer: 43875

Jednak ta nasza przychodnia "Zdrowie" na Mierosławskiego (Stare Miasto w Iławie) to prima sort.
Doktorowi Olszewskiemu wraz z pielęgniarkami wielkie dzięki składam.
Ci, co przepisali się dawniej do lekarza w przychodni "Rodzina" doznawali wielkiej łaski i kłopotów. Wyjątkowo wrednie zachowywały się nie pielęgniarki, a "panie" zza okienka. Zresztą widziało się tu kolejki nawet na mrozie od 7 godziny rano.
Na przychodni "Zdrowie" na Starym Mieście takich numerów nie ma.
Teraz dopiero macie przykład prywatnej służby zdrowia. A co byłoby gdyby była ona prywatna w szpitalach?
Owszem, ale wizyty prywatne mają również swoją dobrą stronę...
 Operacyjny
 Iława, Niedziela 12-06-2022

43876. 
Odnośnie wpisu numer: 43874

Jakbym słyszał marksizm w jego najlepszym wydaniu.
Pamiętaj tylko, że zdrowie to rzecz nabyta. Dziś je masz, chwalisz się autem, wyjazdami za granicę itp. ale może przyjść taki czas, że nastąpi trach. Zdrowie poleci, z pracy zwolnią. I co wtedy?
Zasada "pracujesz - zarabiasz i żyjesz", czy "nie pracujesz - nie zarabiasz - umierasz". Nie zawsze wszystko układa się tak jakby się chciało.
 iławianin [45]
 Iława, Sobota 11-06-2022

43875. 
Odnośnie wpisu numer: 43873

Mam odwrotną opinię na temat lekarzy w pandemii.
Przychodnie prywatne "Rodzina" czy "Zdrowie" nie przyjmowały, tylko porada przez telefon.
Ale prywaciarze jak "Meden", Żuralska - przyjmowali bez kłopotu, tylko maseczka. Trzeba pisać uczciwie.
 Wojtek
 Iława, Piątek 10-06-2022

43874. 
Odnośnie wpisu numer: 43866

Jeśli ktoś zdobył porządne wykształcenie, posiada ogromną wiedzę i dobrą pracę z godnymi zarobkami, nie musi i nie powinien utrzymywać dzieci niepracujacych tatusiów i mamuś oraz płacić na ich lenistwo ogromnych podatków.
Zgadzam się z tym zupełnie, że pomóc finansowa ze strony państwa należy się wyłącznie ludziom chorym, niezależnie od wieku oraz emerytom, którzy pracowali bardzo długo, a nędzne grosze i nie stać ich nie tylko na wykupienie leków, ale też wizyty np. u stomatologa. Całe życie opłacają ubezpieczenie.
Poza tym nigdzie, a dużo podróżuję z racji pracy po Europie, nie spotkałam się z tak chamskie nastawieniem młodych do starszych już ludzi jak w Iławie. "Mohery", "ślepoty", "dziady" to tylko niektóre obelgi; jest ich znacznie więcej. A co na to wpłynęło, odpowiedzą sobie tylko ci, którzy czują i myślą.
 Anna
 Warszawa, Piątek 10-06-2022

43873. 
Odnośnie wpisu numer: 43869

Ale zawaniało na forum onucami Konfederatów.
Jeden z miejscowych tzw. wolnościowców popisał się tu właściwym dla tych bagiennych kuców wyzwoleniem od rozumu, czyli naszczał na wszelkie zasady społeczno-gospodarcze.
Słyszycie tą narrację? Zlikwidować struktury państwa, zlikwidować podatki, a potem nie będzie już nic...
Powiedzcie to na przykład ludziom, którzy w szczycie pandemii szukali ratunku szczęśliwie w państwowych szpitalach, bo prywatni wolnościowcy w białych workach zwyczajnie zdezerterowali zamykając drzwi i okna prywatnych "przychodni zdrowia".
Powiedzcie to tym idiotom od rosyjskiego knura Korwina-Mikke.
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 09-06-2022

43872. 
Radny i przewodniczący Michał Młotek chwali się, że skończył studia MBA.
Ciekawe gdzie do której rady nadzorczej wsadzą go partyjni kumple PO?
 urzędnik
 Iława, Czwartek 09-06-2022

43871. 
Odnośnie wpisu numer: 43853

W magistracie się to czuje, obywatel jest problemem. Ale jeśli tam jest tak wesoło, to się nie dziwię.
A wice Lucysia wątpliwej reputacji tylko wszystko przypisuje na siebie. Wybory zrobią swoje, mam dość takiego podejścia.
I jeszcze te ugody za setki tysięcy złotych, masakra. Dlatego brakuje na pracowników. Współczuję.
 petent
 Susz, Czwartek 09-06-2022

43870. 
Jest wyrok sądu.
Jacek Czychewicz, strażnik lokalnej Społecznej Straży Rybackiej pomówiony przez beton komunistów i ormowców z Państwowej Straży Rybackiej. Skamieniały relikt Polski Ludowej.
Niszczyć i zastraszać, to klasyczne działanie szumowin komunistycznych, pomawianie, psychiczne torturowanie, wymuszanie zeznań. Mają we krwi sługusy moskiewskie. Zarabiają pieniądze z podatków mieszkańców, których zadręczają.
 Roman
 Makowo, Czwartek 09-06-2022

43869. 
Odnośnie wpisu numer: 43866

...raczej odpowiedź godna osoby, która ciężko i uczciwie pracuje, która nie ma "pleców" i swój poziom życia zawdzięcza sobie. Odpowiedź osoby, która irytuje, że ktoś chce go okradać z uczciwie zarobionych pieniędzy, bo uważa, że beneficiarzom "się należy", a ty, co najwyżej, nie kupisz sobie jakiejś fanaberii.
Sprawiedliwość mówi tylko: pracujesz, zarabiasz, wydajesz co zarobiłeś, na to na co masz ochotę. Nie pracujesz, nie zarabiasz. A jak chcesz zabierać komuś jego pieniądze, to jest to kradzież.
 nie
 Iława, Czwartek 09-06-2022

43868. 
Odnośnie wpisu numer: 43793

A nie mówiłem...?! Już w kwietniu!
Trzeba było od razu działać.
Dam kolejne newsy.
Gniazdo os.
Żrą się.
 sygnalista z ratusza
 Iława, Czwartek 09-06-2022

43867. 
Zasada "cicho będziesz, dalej zajedziesz" przynosi efekty.
Nie zdradzę wam kto odniesie sukces za rok w szturmie na Ratusz.
Nie ten, o kim myślicie, nie nie! Szlag was trafi. [...]
 Lewy skrzydłowy
 Iława, Środa 08-06-2022

43866. 
Odnośnie wpisu numer: 43864

"Brawo", odpowiedź godna wykształconego w prywatnych uczelniach za prywatne pieniądze, a także osoby, która ma wszystko w 4 literach, bo zarabia "prawie 10 tys. zł".
Życzę sam już nie wiem czego, bo rozumu to chyba nie warto.
 iławianin [45]
 Iława, Środa 08-06-2022

43865. 
Odnośnie wpisu numer: 43793

Atomówką w Ratusz! O matko matuchno, co się dzieje. Lećcie po gazetę Kurier w te pędy.
Bo w Kurierze... radny Tomasz Sławiński wytacza armaty przeciwko największym z Ratusza bonzom, łącznie z byłym burmistrzem Ptasznikiem a nawet Adamem Żylińskim.
Czule zaś obszedł się z aktualnym Panem Dawidem Kopaczewskim - całe szczęście, chłop ocalił chłopca... na razie.
 Marszałek
 Iława, Środa 08-06-2022

43864. 
Odnośnie wpisu numer: 43861

Mam wrażenie, że żyjemy w innej rzeczywistości.
Mam 40 lat, mieszkam w małym miasteczku. Jestem wykształcony, ale nie na państwowej uczelni i nie za pieniądze podatnika. Nie mieszkam u rodziców (którzy mieszkają w małym mieszkanku), tylko w mieszkaniu, które spłacam za kredyt [...].
Nie zarabiam nastu tysięcy, tylko prawie 10, bo sporo nadgodzin ciągnę. Należę do "wkurwionych", bo państwo na mnie żeruje, karci podatkami za to, że jestem pracowity [...].
No i *uj ci do tego tego, co kupuję za moje ciężko ZAROBIONE pieniądze. Nikt mi za darmo ich nie dał. Jak będę chciał sojowe latte, to sobie kupię, bo sam na nią zarobiłem.
 nie
 Iława, Środa 08-06-2022

43863. 
Odnośnie wpisu numer: 43861

Bo wypłacanie pieniędzy z MOPS drażni wszystkich ludzi rozsądnie myślących.
Pieniądze jak liście na drzewach nie rosną.
Jest bardzo bardzo dużo ofert pracy a ludzie notorycznie unikają i nie podejmują pracy bo im się nie opłaci. Pomagać chorym upośledzonym zniedołężniałym staruszkom, którzy uczciwie cale życie przepracowali a dziś mają głodowe emerytury. Odchodzą z apteki, bo leków nie mają za co wykupić. Każda wypłacona kwota z MOPS powinna być przez odpowiedni organ rozliczona co do przysłowiowej złotówki czy naprawdę została ta kwota przeznaczona dla dziecka.
Oddziały szpitalne zamykane bo brak pieniędzy. Przecież to chore. Pognać i to przymusowo zdrowych młodych ludzi do pracy.
 Józef
 Trupel, Środa 08-06-2022

43862. 
Piszę ze skargą na sposób funkcjonowania Spółdzielni Mieszkaniowej "Praca" w Iławie (Podleśne, ul. Okulickiego).
Po godzinie 8 poszłam załatwić swoją sprawę. Prawie wszystkie biura są pozamykane dla klientów, więc nawet nie ma możliwości by kogoś zapytać gdzie się udać. Drzwi pozamykane na kod.
Kolejna sprawa to funkcjonowanie kasy. Są takie kolejki, że kasjerka nie zdołała obsłużyć wszystkich. Problemem jest to, że w dużej mierze są to osoby starsze, które nie korzystają z internetu.
Pandemia się skończyła, a jednak izolowanie się pracowników spółdzielni od klientów trwa.
 Marzena
 Iława, Wtorek 07-06-2022

43861. 
Mam wrażenie, że benefit 500+ najbardziej przeszkadza młodym wykształconym z wielkich miast, co nie mają dzieci i nie płacą podatków, bo mają mniej niż 26 lat i mieszkają wciąż u rodziców.
Druga grupa "wkurwionych" to ci, którzy zarabiają kilkanaście tysięcy miesięcznie i te 500 złotych wydają miesięcznie na sojową latte...
 Jowita
 PL, Wtorek 07-06-2022

43860. 
Odnośnie wpisu numer: 43858

Pomiędzy tych dwóch chętnych, Kopaczewskiego i Młotka, musi PiS wbić klin, by w takim ustawieniu sprawy wszedł do II tury jeden lub drugi i stoczył bój finałowy z człowiekiem z PiS-u.
Wtedy druga tura będzie bardzo bardzo ciekawa...
Lewica kontra Prawica.
Szansa na zwycięstwo w Iławie człowieka z prawicy jest otwarta i realna jak nigdy dotąd.
Jednak uważam, że ci dwaj Panowie w finale dogadają się i jeden drugiemu ustąpi, a jeden z nich zasili Powiat.
Wedle mnie, taki numer, by z jednej partii dwie ważne osoby w Iławie kopie między sobą kruszyły jest niedopuszczalny.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 07-06-2022

43859. 
Piszę w imieniu wszystkich korzystających z chodnika na ulicy Zielonej w Iławie [Osiedle Ostródzkie i Piastowskie].
Wzdłuż części chodnika od ulicy Gospodarskiej w kierunku kościoła rosną przepiękne klony. Problem w tym, że korony tych drzewek rozrosły się na tyle, że idąc chodnikiem trzeba je omijać.
Czy jest ktoś w ratuszu odpowiedzialny za zieleń miejską i mógłby zająć się sprawą? Wystarczy je odrobinę przyciąć, a spacer tą ulicą Zieloną będzie o wiele przyjemniejszy.
 mama z wózkiem
 Iława, Wtorek 07-06-2022

43858. 
Odnośnie wpisu numer: 43857

Wygląda to w Iławie najwyraźniej na znowu bratobójczą walkę w obozie lewicowej PO (KO).
 Jarosław Synowiec
 Iława, Poniedziałek 06-06-2022

43857. 
Odnośnie wpisu numer: 43856

Jeszcze w ubiegłym roku mówiło się, że trzecią listą miała być ta z Adamem Żylińskim na czele, a tymczasem okazuje się, że Adam Żyliński przeprosił się z PO, wraca i ma iść ramię w ramię z PO oraz udzielić poparcia młodemu kandydatowi Michałowi Młotkowi.
Są jeszcze listy PiS, Konfederacji, Lewicy i zobaczymy kogo jeszcze, bo podobno Pani radna Ewa Jackowska dzwoni po ludziach i werbuje na tajemnicze listy. Pytanie jest zasadnicze: na czyje? Czy robi to na zlecenie kolegi Młotka? A może po cichu sama szykuje się do startu na fotel burmistrza Iławy. Pożyjemy, zobaczymy…
 Tomasz Sławiński
 Iława, Poniedziałek 06-06-2022

43856. 
Odnośnie wpisu numer: 43855

Mówi się, że trwają próby zbudowania co najmniej dwóch list wyborczych. Jedna lista z liderem, dotychczasowym burmistrzem miasta Dawidem Kopaczewskim [KO], a druga z konkurencyjnym liderem, przewodniczącym rady miasta Michałem Młotkiem [PO].

W sprawie odejścia z klubu PO/KO radnego Tomasza Sławińskiego mogło chodzić o to, z kim on pójdzie do zbliżających się wyborów w przyszłym roku. Dziś już zaczynają się dla radnych trudne dni. Nie da się zjeść ciastka i mieć ciastko. Trzeba będzie opowiedzieć się po którejś stronie i za to "zapłacić". Tak wygląda polityka i tylko naiwni mówią, że jej nie ma w samorządzie lokalnym.

Dla wyborców najważniejsze jest inne pytanie. Czy te dwie listy wyborcze PO i KO będą różnymi ofertami dwóch różnych ludzi, czy tylko jedną tą samą ofertą (programem politycznym) dwóch ludzi. Bo może tutaj widzimy tylko jakąś pozorną rywalizację czy walkę, a po wyborach będzie nadal tak jak było.
 Bartosz Gonzalez
 Warszawa, Poniedziałek 06-06-2022

43855. 
Odnośnie wpisu numer: 43846

Czy to jest rzeczywiście "niewielka strata" zweryfikują sami wyborcy Iławy w przyszłorocznych wyborach samorządowych.
Patrząc dziś i teraz na ilość telefonów i wiadomości prywatnych, jakie otrzymałem od mieszkańców Iławy po sesji rady miejskiej, stwierdzam, że była to decyzja jak najbardziej właściwa i słuszna.
Przy okazji ciekaw jestem tylko jednego, kto Panu Ptasznikowi pisał treść tej wypowiedzi...?
 Tomasz Sławiński, radny miejski Iławy
 Iława, Niedziela 05-06-2022

43854. 
MISTRZOWIE ZARZĄDZANIA

„Zobaczcie jaką koszmarną skrzynkę postawiono w ścisłym centrum miasta podobno turystycznego przy głównym rondzie. Dlaczego burmistrz Dawid Kopaczewski wydał pozwolenie na ten paździerz i niszczenie zielonej architektury parku miejskiego w Iławie?! Skandal! Smarkateria robi w ratuszu co chce (...)”.
 [skrzynka czytelników]
 Iława, Niedziela 05-06-2022

43853. 
Chcielibyśmy oficjalnie podziękować burmistrzowi, jego zastępcy, skarbnikowi, przewodniczącemu rady za pierwszy od kilkunastu lat brak nagród dla pracowników z okazji dnia samorządowca [27 maja].

Dobrze się zarabia 20 000 złotych miesięcznie za nic. Jedyne co dostaliśmy to życzenia elektroniczne na ekranach naszych komputerów. Zabrakło pieniędzy, bo wszystko poszło na podwyżki dla skarbnika i sekretarz po kilka tysięcy nieplanowanych w budżecie pieniędzy.

Radni dają się robić w balona i głosują za podwyżkami dla ludzi dla których nic się nie liczy tylko kasa dla siebie. Wybory niedaleko szykujcie się na wylot.

W okolicznej gminie ceni się pracowników. Nie dostają kokosów ale nagrody dostali, pojechali też na wspólny obiad. W Suszu do pracy nie chce się przychodzić.
 pracownicy urzedu
 Susz, Sobota 04-06-2022

43852. 
Na ratusz iławski goście z miast partnerskich zjechali i odbywały się nie lada uroczystości.
Przyjechali ze świata dalekiego w odwiedziny. Z niemieckiego Herborn, holenderskiego Tholen i litewskiego Gargźdai.
Każdy swoje wygadał, fotki wykonali itd. itp. etc. Wygłaszano wzajemne uprzejmości na tle setek fotek na wielkim ekranie wyświetlanych. Aż doszło do finału i zabrano się za konsumpcję suto zastawionych stołów. Powstało wrażenie jakoby odniesienia wielkiego sukcesu, tylko... co my jako Iława wygraliśmy...?
Puenta tego jest taka, że - śladem Nikosia Dyzmy - nie te ceregiele i wzajemne kadzenie, co smaczne sałatki jakie podali kucharze.
 radny skrzydłowy
 Iława, Piątek 03-06-2022

43851. 
Niesamowita jest żałoba KO i jej mediów w związku z odblokowaniem KPO. Niebywałe.
A jeszcze rok temu nie uwierzyłbym, że będą wyć gdy UE odmrozi należną pomoc finansową dla Polski. Polski, która przyjęła 3 miliony prawdziwych uchodźców wojennych. Że będą do końca walczyć, by tak się nie stało, mimo inwazji wojennej Rosji.
 Jimmy
 NML, Czwartek 02-06-2022

43850. 
Historia nauczycielką życia jest.
Czytajcie co o nas, o Polsce, uczą dziś w swoich szkołach.

Pouczająca jest lektura programu nauczania historii w maturalnej klasie liceów francuskich w roku 2022: o sztuczności (tak – sztucznej granicy Polski!) granicy polsko-niemieckiej na Odrze i Nysie...

Materiał dla francuskich maturzystów wskazuje granicę „naturalną”: wedle plebiscytu, który potwierdził odwieczną granicę niemiecką na Warmii i Mazurach. Brak tylko wzmianki, że ów plebiscyt odbywał się w końcu lipca 1920 roku, kiedy Europie wydawało się, że za chwilę szturm Armii Czerwonej wymaże znowu Polskę z mapy i wróci „naturalna” granica rozbiorów, między Rzeszą a Rosją.

Jeszcze mocno akcentuje fakt, że obowiązująca od blisko 80 lat granica zachodnia na Odrze i Nysie jest „przykładem granicy sztucznej, stworzonej przez ideologię, arbitralnie stworzonej”. „Rozdziela ona regiony, które przywykły funkcjonować razem, jak Śląsk i Saksonia, Pomorze i Brandenburgia”...

Taki rewizjonistyczny „numer” nie przeszedłby dzisiaj w żadnej klasie w Niemczech. Ale w lewackiej, komunistycznej Francji można tak pisać, elegancko, w rękawiczkach, tekstem podpisanym przez doktoranta z Sorbony.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 02-06-2022

43849. 
ZŁAPANI NA DRONA

Policjanci ustawili się przy skrzyżowaniu DK-15 oraz DW-536 w Sampławie (Lubawa). W tym miejscu często dochodzi do niebezpiecznego zachowania kierowców. W ciągu zaledwie kilku godzin zarejestrowano 53 wykroczenia. Posypały się słone mandaty i punkty karne. Większość dotyczyła niestosowania się do znaku „stop”, a także nieustąpienia pierwszeństwa.

[zobaczcie video z drona]:
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/posts/5647796445254067
 Joanna Kwiatkowska
 Policja Iława, Środa 01-06-2022

43848. 
Słuchajcie mieszkańcy województwa graniczącego z bandycką Rosją!
Wkurzony ambasador Rosji powiedział w USA, że dostawy niektórych systemów rakiet dalekiego zasięgu ze Stanów Zjednoczonych na Ukrainę doprowadzą do eskalacji konfliktu: "Jeśli zostaną umieszczone w pobliżu rosyjskich granic, Ukraińcy będą mogli uderzyć w rosyjskie miasta".
Bingo! To jest super dobra wiadomość.

Niemcy i też Francja zapiszą się w historii XXI wieku jako państwa gówno warte, a organizacja zwana Unią Europejską będzie wspominana w podręcznikach jako utopijny, lewacki, kolejny twór komunistyczny, który przyspieszył upadek cywilizacji na naszym kontynencie.

Problem polskiego premiera Morawieckiego z komunistami UE polega na tym, że on stara się być dżentelmenem w chlewie. Tymczasem w tym korycie zasady są takie, że jak się jest w stadzie świń, to trzeba się liczyć z tym, że cię wyrolują, bo komunistyczne euroświnie z Brukseli nie mają żadnych zasad. UE nałożyła na Rosję pozorowane sankcje, do których od razu dołączyła komentarz, jak je omijać. Czy trzeba więcej dowodów?
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Wtorek 31-05-2022

43846. 
Do: radny Tomasz Sławiński

Prosimy o komentarz do zachowania i słów wszystkich kolegów i koleżanek z klubu PO/KO w Radzie Miejskiej Iławy, a zwłaszcza radnego Włodzimierza Ptasznika (foto poniżej), który publicznie skomentował, że odejście kolegi radnego z klubu „nic dla nich nie zmienia”, bo to „niewielka strata”.
 Kolega Skaner
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 31-05-2022

43847. 
Odnośnie wpisu numer: 43832

Jestem namiętnym czytelnikiem forum Kuriera.
Czy wreszcie ktoś się odważy nagłośnić rozdawnictwo w żaden sposób nierozliczane pieniędzy ciężko pracujących podatników?
Wszędzie jest masę ogłoszeń o pracę, nie ma ludzi do prac sezonowych jak zbiór rabarbaru czy truskawek, a pieniądze z MOPS-u za nic-nie-robienie się wypłaca.
Ludzie nie znają wartości pieniądza, bo na nie nie pracują. Dzieci nie znają szacunku do pieniądza, bo nie mają wzorców w rodzinie. Dramat, że te pieniądze niezarobione przeznacza się nie na edukację czy rozwój intelektualny dziecka, tylko dla siebie, bo większość ma na tatuaże, doklejanie paznokci i przedłużanie rzęs.
Gdzie są instytucje państwowe? Przecież to są nasze pieniądze, które powinny być zainwestowane w badania profilaktyczne dla szpitali. Bardzo to jest zgubne i niewychowawcze.
 Józef
 Trupel, Wtorek 31-05-2022

43845. 
Po ulicach Kisielic szaleje właśnie pięć motocykli. Młodzież robi sobie przejażdżki, czasem wyścigi wokół miasteczka. I tak codziennie od południa do godziny 22.
Niby nic takiego, ale hałas od tego jest już nie do wytrzymania. Policja albo jest głucha jak pień, albo wyjeżdża patrolować okoliczne wioski, bo tam jest ciszej.
 Observatore
 Kisielice, Wtorek 31-05-2022

43844. 
Sprawa radnego Tomasza Sławińskiego o... rzekomym kalaniu przez niego gniazda swego... szpitala, gdzie ratownikiem na karetce pracował i demonstracyjnie w Radzie Miasta Iławy wyszedł z klubu PO/KO.

Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala?
Czy ten, co mówić o tym nie pozwala?
 Lewy skrzydłowy
 Iława, Wtorek 31-05-2022

43843. 
Kiedy byłem małym chłopcem, ale już po szkołach, to chodził za mną jeden gość, abym wstąpił do ZSL-u (wiecie o jakiej partii piszę? - Zjednoczone Stronnictwo Ludowe). Ja durny uparłem się, że nie, bowiem mój ojciec, jako zet-ese-lowiec wystąpił akurat z tej partii. Zatem im również się nie udało, bowiem te cholery chcieli mnie usidlić.

I na tym nie koniec, bowiem zaczęto mnie podbierać S-D (Stronnictwo Demokratyczne), coś takiego blisko PZPR, ale przepędziłem gościa bowiem zawsze w siatce z żyłki nosił pół litra wódki.

Nareszcie po dziesiątkach lat zaistniał PIS... Ale żeby jakaś morda zaproponowała mi PIS, to zobaczcie, żadna !!! A pies im mordę lizał.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 31-05-2022

43842. 
Myślicie, że na symboliczny setny dzień trwania wojny uda się w końcu Niemcom wysłać jakakolwiek broń na Ukrainę ponad słynne 500 hełmów?
Liderzy Europy, ich mać...
 Jimmy
 Lubawa, Poniedziałek 30-05-2022

43841. 
Wypływają kompromitujące manipulacje wyborcze z wyborów samorządu w niemieckim Berlinie, centrum skorumpowanego kołchozu Europa:

- suma przekraczająca ponad 100% głosów,
- fałszywe i unieważnione karty do głosowania,
- nieprzestrzeganie godzin otwarcia lokali,
- kreatywne przeliczanie głosów na korzyść komunistycznej lewicy.

Co by pisano i wykrzykiwano, gdyby chodziło o Polskę?
 Agent J-23
 http://tichyseinblick.de/daili-es-sentials/wahl-berlin-ro...
 Iława, Niedziela 29-05-2022

43840. 
Ostrzeżenie!
Na tzw. cyplu Młynówka za spalonym młynem ludzie burmistrza bez głowy zorganizowali Śniadanie Obywatelskie. Cel śniadania nijaki, by Fabrykować Inicjatywy Obywatelskie. Owszem niech organizują nawet obiad z kolacją, a pomiędzy - podwieczorek.
Jednak jest jedno ale... Wybrane miejsce pod suchymi konarami wierzby, która rośnie nad "rzeką" Młynówką, uznaną jako Pomnik Przyrody, to przecież zagrożenie śmiercią. Konary tego starego drzewa w każdej chwili mogą się obłamać i przygnieść śmiertelnie.
Przestrzegam i nawołuję by burmistrz się opamiętał i w porę wyciął te suche konary wierzby.
 Marszałek
 Iława, Sobota 28-05-2022

43839. 
Jestem zbulwersowany [...].
Burmistrz wymyślił sobie, że teraz do chowanych zmarłych na iławskich cmentarzach doliczana jest opłata 300 zł na tzw. dochowanie.
[...]
Zakłady pogrzebowe są zdziwione, bo nigdy tego nie było, a teraz nagle burmistrz wymyślił sobie zarobek na trupach.
Byłem w ratuszu żeby wyjaśnić za co i na co konkretnie jest ta dodatkowa opłata, ale wyjaśnienia nie otrzymałem.
To jest temat do Kuriera!
 Marian
 Iława, Piątek 27-05-2022

43838. 
Po owocach (głosowaniach) ich poznacie.
Trzy przypadki w jednej targowickiej odmianie zdrady interesów.

1. Cała opozycja lewaków, liberałów i konfederatów razem walczyła do upadłego o zablokowanie pieniędzy z KPO dla Polski. Gdy Bruksela postawiła warunek likwidacji Izby Dyscyplinarnej w Sądzie Najwyższym, i gdy rząd przystał na taki warunek, gdy przyszło do głosowania w sejmie, co zrobiła opozycja? Głosowali PRZECIWKO likwidacji znienawidzonej Izby Dyscyplinarnej.

2. Pod głosowanie sejmowe wszedł projekt, by majątki rosyjskich oligarchów i rosyjskich firm państwowych nie tylko mrozić, ale konfiskować w Polsce. Ale już w pierwszych głosowaniach Donald Tusk nakazał całej opozycji głosować PRZECIWKO. Niemiecki szatniarz brukselski woli jednak oddać pieniądze ruskim, niż poprzeć zmianę i usprawnienie konstytucji PL.

3. Cała opozycja lewaków i konfederatów zagłosowała PRZECIWKO obniżeniu podatków do 12 procent.
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 26-05-2022

43837. 
Odnośnie wpisu numer: 43833

Latali za nimi z językami do pasa.
Ale większość podniecała się [...] Kidawy.
A "nasza" iławska Benia Hordejuk wyglądała okropnie.
 femin lis
 Iława, Środa 25-05-2022

43836. 
Zaglądam na polskojęzyczny portal der Onet niemieckiego wydawcy.
Patrzę na tekst niemieckiego analityka przetłumaczony na polski.
Krytykuje on prorosyjską politykę Niemiec.
Skąd krytyka?
Czyżby z powodu masowych zbrodni Rosji? Ludobójstwa?
Nie!
Krytykuje bo postawa Berlina wzmacnia... w Polsce nacjonalistyczny PiS.
Serio, Niemcy naprawdę w ten sposób gazują mózgi Polakom.
Nie ma już słów na to, jak oni są obrzydliwi.
Stopień zaczadzenia przeraża.
Berlin na serio woli Putina niż Kaczyńskiego.
I Kaczyńskiego, ewidentnie, dużo bardziej się boi niż Putina.
 Dawid
 Nowe Miasto Lubawskie, Wtorek 24-05-2022

43835. 
Słowo do bandy szurów i szmaciarzy, czyli niby prawicowych - w istocie takich samych jak lewicowi - lemingów i matołów przygruntowych, którzy sami nazywają siebie „wolnościowcami” (herbu Janusz Knur-mPizddek, pokorny pachołek i polskojęzyczny zadymiarz Moskwy):

1/. W interesie Polski jest wojna nad Dnieprem, a nie nad Wisłą. Dlatego wysłanie każdego czołgu, armaty czy naboju na front w Ukrainie oddala wojnę od Polski.

2/. Pokonanie Rosji przez Ukrainę oznacza spokój na wiele lat w naszym regionie i na całym kontynencie.

3/. Nie jest znany przypadek, żeby uległością czy nawet próbą rozmowy ktokolwiek osiągnął cokolwiek z Rosją. Przeciwnie, okazał w ten sposób swoją słabość, lękliwość, budyniowatość i tym rozpalił agresję Moskala.

To by było na tyle – z bożej łaski „fachowcy” od gospodarki i polityki...
 Jarosław
 Iława, Wtorek 24-05-2022

43834. 
Odnośnie wpisu numer: 43832

Nie jest wcale w Polsce tak źle, kiedy każdy prawie małolat, do szkoły mając do niej 1-2 km, samochodem dojeżdża. A gdzie mają nogi, hulajnogi, rowery?
Rosną nam kaleki.
I powiada się jaka to w Polsce drożyzna, szczególnie paliw. Duży popyt, większa cena. Z żywnością to już inna historia.
Za późnej komuny tej rozlatującej się kiedy Polacy zachód zwąchali, za dolara można było nabyć 20 litrów ropy.
A dzisiaj okropnie się porobiło? - zapytacie. Litr paliwa, benzyny kosztuje dzisiaj 7,50 zł, to jest 1,7 $. A to, że każdy młodziak ma grata, który z rury czarnym dymem wali, to nie pytać ile ta graciarnia na 4 kołach bierze na 100 km. Rus tąpnął, zatrzymując dopływ ropy i gazu, z mety ceny na świecie idą w górę.
Za czasów komuny czekolada 22 zł, dziś 3-4 zł; chleb był po 8 zł - nie ma lekko - mówili. Dzisiaj chleb różnie... Najlepiej zrobiło się za czasów Balcerowicza na początku, który reformę walutową przeprowadził. Cena benzyny początkowa nie przekroczyła 4 złociszy i powolutku pięła się do 5 zł za litr.
Ale wspomnę i o tym jak współczesna młódź się kolorowo ubiera. Niech pamięta, że pracuje na nich benefit 500+. Polacy zawsze marudzili że ktoś nas oszukuje.
 Lewy skrzydłowy
 Iława, Poniedziałek 23-05-2022

43833. 
Odnośnie wpisu numer: 43818

Zleciało się do Iławy PO/KO.
Młotek, Hordejuk, Protas, Kidawa-Błońska.
Zdyszani, rozczochrani, wygłodniali, niecierpliwi...
Publiczność to tak zwane stowarzyszenia seniorów, czyli pogrobowcy komunistów z PZPR i SLD, a niektórzy przyprowadzili nawet starsze dzieci. Wiadomo, aktyw głosujący.
Urzędujący Kopaczewski chętnie przejąłby te głosy wyborcze na kolejną kadencję, więc obowiązkowo wysłał na wartę swoją wice-Kamińską.
[...]
Zrobiło się mocno politycznie i resortowo.
Ponarzekali.
Wszystkim nieszczęściom i bolączkom winne są pisiory. Aż dziwne, że nazwisko Kaczyńskiego nie padło, bo przecież wiadomo wszystkim opozycjonistom, że to ten złośliwy karakan przez 30 lat likwidował co roku wydziały medyczne, szkoły pielęgniarskie, a lekarzom kazał wypieprzać za granicę.
Świetny pokaz dał Antoni Kwaśniewski, czerwone dziecię wojny. Żalił się na dolę emeryta. Wiadomo, że "za 10 tysięcy miesięcznie to on nie przeżyje". Wiadomo...
Dużo było o "dogadywaniu się polityków" żeby "opozycja wreszcie zwyciężyła z "narodowym nacjonalizmem", bo pcha nas do "trzeciej wojny światowej".
[...]
Program? Ani słowa. Zero programu. Ale kto by się przejmował programem. Chodzi o to, żeby było tak jak było.
 emerytowany urzędnik
 Iława, Niedziela 22-05-2022


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 195 196 197 ... 380 381 382 następna ] z 382101239347REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.