Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie
CENNIK
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ
Pokonała wirusa i urodziła zdrowe dziecko!
Epidemia. Czy młodzież korzysta z telefonu zaufania?
Epidemia. Personel szpitala woła o pomoc
Ziemia Lubawska odbierze Iławie nową drogę ekspresową?
Ratownik Tomasz Sławiński: Lepiej zapobiegać, niż leczyć
Podwyżka pensji dla dyrektor ICK: „Rutynowa”
Roman Żuralski: List otwarty do mieszkańców Iławy i regionu
Chciał ukraść pieniądze z myjni, ale...
O historii starego młyna
Pożar zabytkowego młyna
Mowa ciała prawdę powie. Burmistrz Dawid Kopaczewski
Jest wykonawca drogi ekspresowej S5 Ornowo-Wirwajdy
Pechowy spacer fatalnym chodnikiem
Sprytni obrońcy bagienka zawołali urzędników od środowiska
Sklep Ekologiczny „Zdrowo Nacudowane”
Viola Nowasielska o telewizyjnej przygodzie na wyspie Bali
Najlepsza myjnia w mieście!
Starostwo. Skargi na kolejki w Wydziale Komunikacji
CZŁOWIEK ROKU 2019. Głosujemy!
Uwaga początkujący przedsiębiorcy!
Więcej...

Forum

41240. 
Odnośnie wpisu numer: 41217

Od szczytu jest dość sporo miejsc, wjazd trochę wąski. Po lewej stronie, wzdłuż sklepu dość długi parking. Za sklepem, nowy parking przed blokiem. Za mało?
Rozumiem, że chciałbyś wjechać autem do sklepu, zaparkować przy kasie.
 mieszkaniec z autem
 Iława, Piątek 03-01-2020

41239. 
Odnośnie wpisu numer: 41209

Ten blok jest feralny.
Przy ul. Niepodległości 8, czyli naprzeciw Banku PKO BP, notorycznie dochodziło do podtruć tlenkiem węgla. W ubiegłym roku dwa podtrucia (styczeń i grudzień) i wreszcie kolejne zatrucie ze skutkiem śmiertelnym 14-letniej dziewczynki.
Tydzień wcześniej przed tragedią w tej samej klatce schodowej, tylko na innym piętrze doszło do zasłabnięcia. Dopiero po tragedii skojarzono, że sprawcą mógł być znowu 2-tlenek.
Kto jest administratorem budynku? ITBS.
Tak szanowni iławianie, właścicielem budynku jest miasto. No to Panowie Kopaczewski, Korobczyc, Portjanko (nowy wice od technicznych spraw) macie pole do działania.
Ten budynek to cichy zabójca czadem.
Ludzie się boją, czekają na wymianę piecyków gazowych, na montaż detektorów tlenku węgla.
Tylko czy dacie radę ogarnąć tak prosty temat, bo widzę, że już się nakręcacie na kolejny festiwal latem z cyklu "rowerzyści Biedronia" zwanym SoundLake. Obyście zdążyli przed kolejną ludzką tragedią!
 mucha balkonowa
 Iława, Czwartek 02-01-2020

41238. 
ŚMIERTELNE TABU

Czy zabiegi aborcji są wykonywane w Powiatowym Szpitalu w Iławie? Pod względem przerywania ciąży jak wyglądamy w ostatnich kilku latach na tle województwa? A jak na tle całego kraju? Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 6.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 02-01-2020

41237. 
Odnośnie wpisu numer: 41235

Tak zgadzam się, Iława jest piękna. Jak w kabarecie Laskowika:

Schubert: - Towaru nie będzie, traktor się zepsuł.
Laskowik: - Nie traktor się zepsuł, tylko koło się zepsuło.
- Jak koło jest zepsute, to cały traktor jest...
- Przestań szerzyć defetyzm. Ile traktor ma kół?
- Cztery.
- Ile jest zepsutych?
- Jedno.
- To ile jest dobrych?
- Trzy.
- To nie można powiedzieć, że trzy są dobre...?!
- Przecież to to samo.
- Ale jak brzmi! TRZY DOBRE.

Także tak, Iława jest piękna. Nie szerzmy defetyzmu, zarobki niskie, w rankingach na końcu, przemysłu nie ma, ale Iława jest piękna.
 nemo
 iława, Czwartek 02-01-2020

41236. 
HELIKOPTER RUNĄŁ NA LAS

Śmiertelny upadek helikoptera nad Dylewską Górą. Jak to się stało w tym nieszczęściu, że na kiepskie pocieszenie zginął „tylko” pilot i nikt więcej nie ucierpiał? Co tam się działo nieopodal hotelu „Dr Irena Eris”? Jak w ogóle mogło do tego dojść?
Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 3.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 02-01-2020

41235. 
Odnośnie wpisu numer: 41232

Człowieku, przestań siedzieć tylko w statystykach.
Jakie one są - każdy wie.
Statystyka jest taką nauką, która u każdego znajdzie błąd i każdego zadowoli.
Weź rower, przejdź się dookoła Iławy. Zobaczysz jaka jest piękna.
 iławianin [444]
 Iława, Środa 01-01-2020

41234. 
Nie będzie życzeń noworocznych tym razem. Poddajemy się.
Po fascynującym pomyśle burmistrza Dawida Kopaczewskiego z pokazem „fajerwerków bezhukowych” oraz „bigosem wegetariańskim”, mimo maksymalnego zbiorowego „wysiłku intelektualnego” (około 20 osób) i hektolitrów szampana – nie jesteśmy w stanie wymyślić nic bardziej „fajnego” na Nowy 2020 Rok. Koniec imprezy. Rozejść się.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 31-12-2019

41232. 
Odnośnie wpisu numer: 41223

"Miasto na miarę środków". Mamy jednak do porównania dane z sąsiednich miast, o podobnych rozmiarach, z podobnymi problemami, możliwościami i okazuje się, że jednak w nich zrobiono coś lepiej/więcej.

W kwestii turystyki przytaczasz Złotą Tarkę, Cejrowskiego, i... 3 imprezy w skali roku, które mają rozbujać turystykę, tak by przez cały rok Iława się rozwijała? Trochę mało. Dopiero teraz zaczyna coś się dziać, ale to nie zasługa byłego burmistrza. By być atrakcyjna turystycznie i się z tego utrzymać Iława musiała by ściągać do siebie paręset tysięcy turystów rocznie. Trzeba było by im zapewnić atrakcję, które wypełnią im CAŁY dzień. A nie 3 letnie imprezy w weekend.

Rozmawiałem jakiś czas temu z lokalnym właścicielem restauracji. Zwrócił mi uwagę na jedną rzecz. Kiedyś mieliśmy sporo turystów z Niemiec. Dawni mieszkańcy odwiedzali "swoje" tereny. Jednak oni zaczęli wymierać. Konsekwencją tego był spadek obrotów. W ich miejsce młodzi Niemcy niestety nie chcą przyjeżdżać, bo jesteśmy nieatrakcyjni turystycznie dla nich.

Zastanawiam się, czy ktoś w ogóle robił analizy, jaki profil powinna mieć Iława, przy takiej licznie mieszkańców(W przybliżeniu: 30000 mieszkańców * 12 miesięcy * średnia krajowa (4800) =1728000000 zł. Średnio turyści wydają w Polsce 1800zł. 1728000000/1800 =960000 osób powinno Nas odwiedzić, by 30000 mieszkańców mogło utrzymać się w mieście żyjąc na średnim poziomie. Szacunki bardzo grube, ale uwzględniając ilu realnie odwiedza Nas, to wychodzi, że tylko drobny procent iławian utrzymuje się z turystyki).. Zakładając, że mamy turystów tylko w lato, to ilu mieszkańców jest w stanie utrzymać się z turystyki? Patrząc na liczbę mieszkańców miejscowości turystycznych (np. Krynica Morska - 1700, Krynica Zdrój 10000) to niedużo. Co z resztą? Ma emigrować?

Może jednak trzeba zatroszczyć się o przemysł i to nie tylko taki, który wymaga pracowników za najniższą krajową, których nie da się prosto zastąpić emigrantami z Ukrainy.
 nemo
 Iława, Wtorek 31-12-2019

41231. 
PSY I PIŁKARZE WYGRYWAJĄ KASĘ!

Nasze kuluarowe proroctwa się sprawdziły co do joty. W głosowaniu Iławskiego Budżetu Obywatelskiego (IBO) zwyciężyły dwa projekty, o których piszemy w bieżącym, przyspieszonym wydaniu gazety Kurier Iławski – twardy: budowa wybiegu dla psów za 200 tys. zł (okolice oczka przy ul. Gdańskiej); miękki: organizacja jubileuszu 75-lecia klubu Jeziorak za 50 tys. zł (stadion miejski).
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 30-12-2019

41230. 
Odnośnie wpisu numer: 41226

Dzieciństwo i wczesną młodość, spędziłem właśnie w Ostródzie.
Były tam dwa kina: Świt i Piccolo. W Iławie zawsze było jedno kino, kiedyś "Lenino". Niczego to nie dowodzi. To Iława była miastem lepiej rozwijającym się, z lepszymi perspektywami. Od mniej więcej przełomu 1989 roku jest dokładnie odwrotnie.
Porównajmy plaże, stadiony, amfiteatry w obu miastach. Wystarczy?
 Andrzej Oracki
 Iława, Poniedziałek 30-12-2019

41228. 
Odnośnie wpisu numer: 41226

...tylko problemem jest to, że gdy odetniesz się od tych subiektywnych ocen, gdy nie będziesz zwracał uwagi na marudzenia malkontentów, gdy spojrzysz na realne dane - to cóż, idealnie to nie wygląda.
W Ostródzie zarabiają więcej. I to jest fakt, nie opinia.
 nemo
 Iława, Poniedziałek 30-12-2019

41227. 
Przyspieszamy!
Przyspieszamy wyjątkowo bardzo!
Przyspieszamy ze środy na PONIEDZIAŁEK!

Zobacz tematy z pierwszej strony gazety:
https://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 30-12-2019

41226. 
Odnośnie wpisu numer: 41199

Opowiadasz facet takie głupoty, że aż żal czytać.
Pochodzę z Ostródy. Mam tam wciąż rodzinę i wielu znajomych. [...]
Zapewniam cię, że właśnie tam od wielu lat dokładnie to samo mówi się o Iławie - wyłącznie w samych superlatywach. Dla ostródzian nasza Iława to niedościgniony wzór do naśladowania.
Ja też tak uważam.
Czy ty zdajesz sobie sprawę, że Ostróda nie ma nawet... kina!
 Antonio
 Iława, Niedziela 29-12-2019

41223. 
Odnośnie wpisu numer: 41210

Iławo!
Usłyszałem w Warszawie od znajomych: "Za tej Hanki Gronkiewiczowej nic się nie robi". Mówiły to osoby, które jak w zaklętym kręgu poruszały się na trasie praca-dom-market. Nie zauważały jak zmienia się choćby układ drogowy mający na celu odciążenie śródmieścia i wiele inwestycji o których nie będę tu pisał.
Podobnie jest u nas, tylko to trzeba zauważać. Określenie "niewiele zrobiono" kogóż ono dotyczy?
Miasto, mam wrażenie, na miarę środków i możliwości konsekwentnie działało aby przyciągnąć inwestorów, a równocześnie zapewnić rozwój turystyki.
Wiele zrobili obywatele Iławy, którzy też przyczynili się do jej rozwoju.
To nie PRL gdzie większość miejsc pracy była w sektorze państwowym. Wielu prowadzi różne przedsięwzięcia gospodarcze skutkujące zatrudnianiem współmieszkańców.
W kwestii turystyki pamiętam na Złotej Tarce przed laty tłumy nie tylko iławian, ale i przyjezdnych. Zapamiętałem ze sceny słowa Cejrowskiego zachwyconego frekwencją i aplauzem publiczności: "Częściej do was byśmy przyjeżdżali ale nie ma gdzie spać". Radykalnie to się zmieniło i przybyło miejsc w hotelach i pensjonatach. Wielu tego nie zauważa ale coraz więcej turystów przyjeżdża, co skutkuje czasem zdziwieniem poszukujących kwater przybyszy ale i tubylców poszukujących lokum dla rodziny i znajomych, że noclegów brak.
Zdaję sobie sprawę, że potrzebny jest dalszy rozwój bazy noclegowej i gastronomicznej, gdyż letnią porą oczekiwanie dwugodzinne na posiłek w nadjeziornych lokalach staje się standardem.
Inną sprawą jest niedostatek miejsc pracy, czego przejawem jest np. wielka ilość samochodów parkujących przy dworcu, ludzie dojeżdżają do pracy między innymi pociągiem. Wielu pracujących poza Iławą sprawia, że na rynku pojawia się dużo grosza, który przynajmniej w części jest w Iławie wydawany.
Losy Iławy są też w rękach obywateli, mających możliwość tworzenia firm, zapewniania miejsc pracy i przyczyniania się do rozwoju miasta.
 ADKI
 Iława, Niedziela 29-12-2019

41222. 
Odnośnie wpisu numer: 41210

Sezon turystyczny jest u nas bardzo krótki.
Wystarczy zobaczyć co się dzieje z nadmorskimi miejscowościami takimi jak np. Piaski koło Krynicy Morskiej. Dosłownie się wyludniają. Zimą to miasta widma.
Iławianie muszą zarabiać cały rok. Pójście w turystykę i ograniczanie napływu inwestycji w przemysł to był wielki błąd, za który iławianie płacą niskimi zarobkami.
 nemo
 Iława, Niedziela 29-12-2019

41221. 
„STRZAŁ W KOLANO” MAŁEGO BIZNESU

Przedsiębiorcy Iławy czują się oburzeni podwyżkami lokalnych podatków od gruntów i budynków:
„Panie burmistrzu, dlaczego nikt nie zapytał nas o zdanie? Czy mało lokali stoi już pustych? Jeśli znikniemy, to z czyich podatków zasypie Pan dziurę w budżecie?” – pytają w liście podpisanym przez 143 osoby i odczytanym na sesji Rady Miejskiej przez Ewę Jackowską.
Wskazują na paradoksy budżetu i podpowiadają rozwiązania. Jak tłumaczy sytuację Dawid Kopaczewski? Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na str. 5
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 28-12-2019

41220. 
Odnośnie wpisu numer: 41198

Dariusz Paczkowski? Czy mowa jest o tej samej osobie?
Radny Rady Miasta w Iławie?
Przewodnik miejski?
[...]
No zobacz, a ludzie mieli go za takiego fajnego, sympatycznego kolesia.
Co to w łepetynie człowiekowi potrafi siedzieć...
 Jimmy
 Iława, Sobota 28-12-2019

41219. 
Odnośnie wpisu numer: 41152

Szanowni Państwo, ale jak to należy rozumieć...? [...] Że już nie będzie dorocznego spotkania w styczniu władz miasta Iławy ze środowiskiem przedsiębiorców iławskich? [...] Czyżby młody Burmistrz znowu odwołał kolejny dobry zwyczaj karnawałowy?
 radny prawicowy
 Iława, Sobota 28-12-2019

41218. 
SMAKOWITA MARLENA

Czy dla pasji gotowania można rzucić nawet studia doktoranckie?
Program telewizyjny MasterChef zmienił jej życie. Kim jest 27-letnia, utalentowana, przebojowa i piękna Marlena Cichocka, pochodząca z Krotoszyn koło Biskupca Pomorskiego? Przekonajmy się. Zapraszamy do gazety Kurier Iławski na strony 16-17.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 28-12-2019

41217. 
Co za geniusz z mózgiem wielkości biedronki wymyślił taki parking po remoncie marketu "Biedronka" przy ulicy Smolki w Iławie? [...]
 Piotr
 IŁAWA, Sobota 28-12-2019

41216. 
Odnośnie wpisu numer: 41213

Mówisz i masz. Danych udziela m.in. GUS. Są tam publikacje o warunkach życia dla naszego województwa, które na tle kraju i tak marnie wypada:
https://bdl.stat.gov.pl w zakładkach:
/Dane
/Dane według dziedzin
/Wynagrodzenia i świadczenia społeczne
/Przeciętne miesięczne wynagrodzenia brutto

Porównać sobie można powiaty. [...]
Jak widać powiat iławski jest na 6 miejscu od końca w województwie (21) które dynda na końcu rankingów w skali całego kraju. [...]
 nemo
 Iława, Sobota 28-12-2019

41215. 
Odnośnie wpisu numer: 41213

Na 380, powiat iławski jest aż na 343 miejscu pod względem zarobków.
Takie są fakty, dane GUS.
 Michał
 Iława, Sobota 28-12-2019

41214. 
Odnośnie wpisu numer: 41128

Piekło zamarzło!
Żołnierz Żylińskiego pochwalił żołnierza Kopaczewskiego!
Cuda świąteczne! Cuda!
Ludzie!
 Andrzej Wiśniewski vel Antonio
 Iława, Piątek 27-12-2019

41213. 
Odnośnie wpisu numer: 41195

Kilka razy powołałeś się – z mocą Zeusa – na enigmatyczne dane z „niezależnych rankingów miast”.
Czy mógłbyś wskazać bardziej konkretne źródło tych twoich rewelacji? Może jakiś odnośnik (link) albo co...?
Chciałbym, na przykład, wiedzieć co lub kto jest autorem opracowania.
 Agent J-23
 Iława, Piątek 27-12-2019

41212. 
KRZYŻÓWKA ŚWIĄTECZNA

Rozwiąż krzyżówkę, wytnij kupon z gazety i prześlij do wtorku 7 stycznia na adres redakcji lub wrzuć do skrzynki przy wejściu.
Rozlosujemy 5 atrakcyjnych zestawów nagród: książka (album), kubek i czekoladki. Listę nagrodzonych opublikujemy w gazecie 8 stycznia.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 27-12-2019

41211. 
Odnośnie wpisu numer: 41199

Panie Oracki, a może choć trochę konkretów Pan poda, co? Źródeł swych danych, jakichś liczb, przykładów.
Narzekanie i "lanie wody" jest tej zimy aż nadto wystarczające.
 Wojtek
 Iława, Czwartek 26-12-2019

41210. 
Odnośnie wpisu numer: 41199

Ciągły nacisk na pseudo-turystyczny nurt, który miał być wielkim kołem zamachowym dla iławskiej gospodarki, spalił na panewce.
Nie zrobiono praktycznie nic, bądź niewiele, by Iława mogła się rozwijać na wielu płaszczyznach.
 Kamil
 Piaseczno, Czwartek 26-12-2019

41209. 
ŚMIERĆ NASTOLATKI PO ZATRUCIU CZADEM

Czwartek. Dramat i nieszczęście w jednym z mieszkań bloku przy ulicy Niepodległości 8 w centrum Iławy. W drugi dzień świąt po południu czadem z gazowego piecyka w łazience zatruła się 14-letnia Wiktoria. Niestety, zginęła na miejscu.

Kolejne, sylwestrowe wydanie Kuriera ukaże się znowu wcześniej, bo już w poniedziałek. Pytajcie o nas w kioskach, salonikach i sklepach.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 26-12-2019

41206. 
WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!

Zdrowia, szczęścia, rodzinnej atmosfery oraz wszelkiej pomyślności – swoim Czytelnikom, Współpracownikom oraz Reklamodawcom składa zespół gazety „Kurier Iławski”.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 25-12-2019

41201. 
KUCHNIA ŚWIĄTECZNA NASZYCH VIP-ów

Poprosiliśmy 10 znanych postaci Iławy i regionu, by podzieliły się z czytelnikami gazety „Kurier Iławski” przepisami na świąteczne potrawy, bez których nie wyobrażają sobie wigilijnego stołu. Zajrzyj na strony 8-9. Palce lizać!
Już od poniedziałku jesteśmy w kioskach, salonikach i sklepach.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 23-12-2019

41200. 
Dzień dobry już w poniedziałek 23 grudnia!
Nie pozwolimy czytelnikom czekać na siebie aż do środy!
Świąteczne wydanie gazety „Kurier Iławski” już jest w kioskach i sklepach!
Wesołych Świąt!
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 23-12-2019

41199. 
Odnośnie wpisu numer: 41195

[...] Iława jest (w porównaniu np. do Ostródy) zapóźniona cywilizacyjnie.
Od 1989 roku następuje stały zjazd po linii pochyłej.
Nie wiem, czy tak się stało z przyczyn obiektywnych czy też innych.
Pewne jest, że gloryfikowanie naszego miasta, jego włodarzy, nie znajduje potwierdzenia w liczbach i faktach.
 Andrzej Oracki
 Iława, Niedziela 22-12-2019

41198. 
Odnośnie wpisu numer: 41183

A co tam robił radny Rady Miasta w Iławie Dariusz Paczkowski?
[...]
Podobno wypowiadał się Pan w imieniu też Pani radnej [od stycznia]
Katarzyny Dzik z partii na "Lewo z Biedroniem" oraz koalicji radnych popierających Burmistrza Kopaczewskiego z PO-SLD, prawda?
[...]
Podobno wdrapał się Pan na latarnię i przemawiał jak Rejtan do grupki ostatnich komuchów miejscowych, wymieszanych z kilkuosobowymi młodzieżówkami PO i SLD? Prawda to?
Panie radny! Podobno nie można mieszać polityki z sądownictwem, prawda Panie radny z PO, prawda?
[...]
Kogo tam Pan bronić nawoływał? Bezkarnych ponad prawem złodziei i malwersantów w łańcuchowych sukienkach?
Do kogo Pan mówił nazywając obecnych emerytów PRL-owskich "ostatnimi normalnymi obywatelami miasta Iławy"? Czy to ma znaczyć, że nieobecna większość iławian to ludzie nienormalni? Jest Pan pewny swych słów?
[...]
[...]
Kompromitacja całościowa Panie radny. Mam nadzieję, że był Pan trzeźwy.
 PiS & Love
 Iława, Niedziela 22-12-2019

41197. 
Znika z kalendarza imprez Iławy na przyszły 2020 rok najpopularniejsze wydarzenie: lotnicza majówka.
Jednak musiały się znaleźć pieniądze np. na zatrudnienie i wynagrodzenie dla kolejnego, drugiego zastępcy burmistrza.
Szczegóły roszad budżetu czytaj w gazecie Kurier Iławski na stronie 7.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 22-12-2019

41196. 
Odnośnie wpisu numer: 41190

Do radnych Rochowicza i Rozborskiego!
Chwała panom za troskę o mieszkańców Osiedla Piastowskiego w Iławie.
Ja chciałabym zaprosić panów obok, po sąsiedzku na ulicę Produkcyjną.
To chyba panów okręg wyborczy.
Tutaj to dopiero straci człowiek rachubę od liczenia dziur w jezdni.
 Jola
 Iława, Niedziela 22-12-2019

41195. 
Odnośnie wpisu numer: 41191

Och dziękuje za taką piękną odpowiedź, z której niestety nic nie wynika.
Ja odwołuje się do niezależnych rankingów (np. ranking miast) i danych (wysokość średnich zarobków, co najbardziej boli zwykłego mieszkańca Iławy), a Ty do swojej subiektywnej oceny.
Wskaż mi proszę, w której dziedzinie (np. zarobki, miejsce naszych szkół, wzrost liczby mieszkańców, ich zamożności), na tle lokalnym wypadamy na mapie kraju tak świetnie?
Mogę przyznać jedną rzecz. Tak, Iława jest piękna. Tylko to nie przynosi większości iławian dochodu.
Zwolennicy Żylińskiego! Ciągle wykazujecie wąskotorowe myślenie, że jak nie wspieram Waszego burmistrza, to jestem fanem Kopaczewskiego (albo któregoś z jego poprzedników).
Tymczasem, jak dotąd, żaden z moich kandydatów nie rządził, a wszyscy dotychczasowi dołożyli swoje do słabej pozycji Iławy w rankingach. To, czy obecny burmistrz się sprawdzi, dowiemy się za parę lat, po tym jak będzie wypadała Iława po jego kadencji.
 nemo
 Iława, Niedziela 22-12-2019

41194. 
Odnośnie wpisu numer: 41190

Szanowny kolego radny Feliksie!
Ja również się cieszę z radości mieszkańców Osiedla Piastowskiego, że po mojej interpelacji został zamontowany próg zwalniający przy Odnowiciela. Dziękuję za wsparcie.
Z pozdrowieniami życzę również Wesołych Świąt.
 radny Tomasz Sławiński
 Iława, Niedziela 22-12-2019

41193. 
WIKIELEC RZĄDZI!

Piłkarze klubu spod Iławy stali się objawieniem IV ligi. Z rodzinami, przyjaciółmi, działaczami, trenerami i sponsorami fetowali na uroczystym balu rekordową jesień, bo wygrali wszystkie mecze. Kto tam najbardziej się udziela? Zajrzyj do działu sportowego w gazecie Kurier Iławski.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 21-12-2019

41191. 
Odnośnie wpisu numer: 41180

Nemo! Czterdziestolatku o umyśle jak "brzytwa"! Najprzenikliwszy z przenikliwych iławian obserwatorze. Rusz, tym razem na poważnie swoją mózgownicą.
Iława przez minione trzydzieści lat dokonała olbrzymiego cywilizacyjnego skoku pod każdym względem. Na tle innych miast regionu Warmii i Mazur jest - obok takich potentatów jak np. Elbląg, Ełk czy Olsztyn - najbardziej wyróżniającym się miastem w regionie. Twoje ulubione rankingi wydatnie tego dowodzą.
Przypomnijmy wszystkich burmistrzów miasta Iławy od początku zmian ustrojowych w Polsce:

1990-1994 - ADAM ŻYLIŃSKI
1994-1998 - ADAM ŻYLIŃSKI
1998-2002 - ADAM ŻYLIŃSKI
2002-2006 - Jarosław Maśkiewicz
2006-2010 - Włodzimierz Ptasznik
2010-2014 - Włodzimierz Ptasznik
2014-2018 - ADAM ŻYLIŃSKI
2018-0000 - Dawid Kopaczewski

Trzydzieści lat odrodzonego samorządu odmieniło nasze miasto. Iława urzeka swoją urodą, potencjałem i rozmachem przestrzennym. Z tych trzydziestu lat, aż szesnaście było Żylińskiego, osiem Ptasznika, cztery Maśkiewicza, teraz pierwszy rok Kopaczewskiego.
Według twojej logiki Żyliński rzekomo się "nie sprawdził". Kto w takim razie, niczego nie ujmując pozostałym burmistrzom, dokonał tak wielkich przeobrażeń w Iławie? Nic tylko samo się zrobiło!
 iławianin [397]
 Iława, Sobota 21-12-2019

41190. 
W naszych przyziemnych sprawach wiele mamy "do przodu" na Osiedlu Piastowskim w Iławie.

Między innymi na moje interpelacje, jak również mocne radnego Dariusza Rozborskiego wparcie i przychylność ratusza, wiele w naszym miasteczku osiedlowym zamontowano potrzebnych przyrządów i oznakowań.

Na ul. Odnowiciela, np. progi zwalniające, by nie szalała samochodami młodzież. Ulica Chrobrego, łącząca Ziemowita z Zieloną, została oddana do użytku i prawidłowo oznakowana, by nie przekraczano 30 km/h.

Ponadto w efekcie naszej interpelacji, na ul. Chrobrego w jej górnej części zostały ostatnio zamontowane dwie ławeczki wypoczynkowe. Spacerujący ulicą Ziemowita w dół do ul. Piastowskiej znajdą do odpoczynku ławeczki w okolicy stacji benzynowej, a dwie kolejne, vis a vis DINO, oraz niżej przy ostatnim budynku mieszkalnym również mamy dwie ławeczki.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, słowami wieszcza, następujące dla Was mam życzenia (Cyprian Kamil Norwid):

"Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
najtkliwsze uczucia przekazując w tym chlebie"
 radny Feliks Rochowicz
 Iława, Piątek 20-12-2019

41189. 
ODLOTOWY SPÓR O BILETY

Ta historia mogłaby trafić w poczet absurdów gdyby nie to, że wydarzyła się naprawdę. Które linie lotnicze są takie „mądre”...? (i takie tanie). Bogusław Wiśniewski musiał przełknąć gorzką pigułkę. Jak zawczasu zadbać o swój interes – ku przestrodze udostępnijcie znajomym i czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 9. Uparty z niego gość...
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 20-12-2019

41188. 
Odnośnie wpisu numer: 41176

Zgadzam się z tymi osobami, które z żalem komentują wycofanie się Pana Adama Żylińskiego z życia publicznego.
Doprawdy trudno jest przecenić efekty pracy Pana Adama podczas wielu lat władania miastem. Już sama historia kadencyjności Pana Burmistrza pozwala na wystawienie nieprzeciętnie pięknej laurki dla tego człowieka. Wiem, że wielu iławian podziela tę opinię.
Pojawią się zapewne w tym momencie również negatywne opinie od garstki osób zwyczajnie nieobiektywnych, zawistnych, małostkowych etc. Nie mają one żadnego znaczenia. Jestem przekonany, że to historia w swojej dłuższej perspektywie dokona właściwego i sprawiedliwego osądu.
 Natura 2018
 Iława, Piątek 20-12-2019

41187. 
Odnośnie wpisu numer: 41185

Ramowe zasady przeprowadzania konkursów określone w art. 13, 14, 15 ustawy o pracownikach samorządowych są bardzo proste, wiec w tym przypadku może istnieć podejrzenie, że złamanie ustawy może być efektem zmowy i ma na celu uzyskanie korzyści majątkowej kwalifikującej się jako czyn naruszający przepisy Kodeksu karnego.
Nie jest to bez znaczenia, biorąc pod uwagę założenie, że mamy do czynienia ze świadomym kandydatem, który - zgodnie z art. 115 § 13 pkt 4 k.k. - po zatrudnieniu staje się funkcjonariuszem publicznym.
Sprawa dla CBA.
 prawy
 Iława, Piątek 20-12-2019

41186. 
Odnośnie wpisu numer: 41112

Dawid Rower powiedział, że musi podnieść podatki lokalne w Iławie, bo to wina rządu pisowskiego. Ło matkoooo! Na kogo byłyby zwalane przez podwórkowych ekonomistów wszystkie winy tego łez padołu lokalnego, gdyby nie istniał ten rząd pisowski...?!... 🤩 Ta choroba emocjonalna ma w medycynie fajne określenie, ale zwolnienia L4 na to nie dostaniesz.

Przez lata były wysokie podatki PIT/CIT ------ źleee!
Prawicowy rząd obniżył podatki PIT/CIT ------ też źleee!

Burmistrz Kopaczewski miał w samorządzie rok czasu żeby się przygotować z budżetem i przez ten czas nie zrobił NIC poza okrzykiem "to nie moja wina" albo "jestem za krótki". Nie zrobił NIC poza krokiem najłatwiejszym: podniósł iławianom podatki od gruntów i budynków do maksymalnej dopuszczalnej ustawą wysokości. I jeszcze palcem szuka winnych sytuacji i najpierw próbuje atakować prawicowy rząd.

🤣 Proszę Państwa! Proszę Państwa! 🤣 Od teraz obniżanie podatków dochodowych, ale tylko przez ten PiSowski rząd, staje się terminem negatywnym, zarzutem i powodem do wstydu! 🤣 Tako rzecze kilkuosobowa grupka iławskich ekonomistów z Facebooka wpatrzona w Dawida Rowera jak cielak w malowane wrota stodoły. 🤣 Wreszcie od tylu lat podwyżki dla nauczycieli to też ŹLEEEE! Bo to PiSowski rząd wprowadził! 🤣 Podniesienie płacy minimalnej wszystkim pracownikom najemnym to też ŹLEEEE! Bo to PiSowski rząd wprowadził! 🤣

Swoim dziś zachowaniem potwierdza Kopaczewski, że gdy składał obietnice wyborcze nie miał żądnego pojęcia o stanie finansów miasta, a więc składał obietnice na wyrost. To wielki grzech polityczny i obywatelski. Również po roku rządzenia nie zrobił w tym kierunku. NICCCC. Mało tego, nadal na rok przyszły nie proponuje NICCCC oprócz wyciągania łapy do kieszeni podatników i zwiększania deficytu oraz zadłużania.

Łaaaał! Ten rządu prawicy "schizofreniczny pomysł" obniżenia podatków ogólnych CIT i PIT to samo zło! Biznesmeny będą musiały więcej ZUS-owi oddać. No tak, bo wymuszona minimalna płaca dla pracowników najemnych pójdzie w górę. Źle! No jasne, bo jak "szlachta" rozbija się po Karaibach i nowe Lexusy zmienia co kilka miesięcy, to potem dla pracownika żałuje nawet tej minimalnie godnościowej podstawy. Trzeba więc z pałą i przymusem ustawy iść na was, chłopcy w spodniach rurkach, połykacze sojowej late.

Zobaczcie jak sobie radzą z restrukturyzowaniem finansów publicznych samorządy Brodnicy, Ostródy czy Kwidzyna. Nikt tam nie zwala winy na nikogo. Bo tam się pracuje a nie kombinuje.

"...i choćby nawet tysiąc atletów..."
 Ola Mała
 PKP Iława Główna, Czwartek 19-12-2019

41185. 
DAWID & KUBA: NIEOCZYWISTA RACHUBA

„Burmistrz Dawid Kopaczewski boleśnie uczy się zarządzania miastem. Zatrudnienie w ratuszu bez konkursu Jakuba Kaski, kolegi z dawnej pracy obu w PUP, wywołało poruszenie mieszkańców. Padły zarzuty nawet o kolesiostwo. Nawet zwolennicy Kopaczewskiego są w szoku, że ich burmistrz postąpił według starego wzorca po znajomości. Słusznie?” – pyta w felietonie Bartosz Gonzalez.
Zapraszamy do działu OPINIE w gazecie Kurier Iławski.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 19-12-2019

41183. 
Odnośnie wpisu numer: 41170

Ha! A widzieliście kto był grupką bronić sędziów pod drzwiami iławskiego Sądu Rejonowego?
Miejscowe komuchy, ormowcy, zbowidowcy, esbecja i lewackie oszołomy karmione propagandą przez WSI-24 i GazoWnię.
Dali pokaz braku kultury i tolerancji dla osób o innym poglądzie niż oni.
Słyszeliście te hasła i odzywki?
Ale najbardziej chamskie i ordynarne odzywki wykrzyczała mała, ledwie kilkuosobowa, ale jakże bezkarna grupka lewackich "dzieci resortowych".
 Krzysztof Zięba
 Iława, Czwartek 19-12-2019

41180. 
Odnośnie wpisu numer: 41177

Ciekawa interpretacja. Mam jednak kilka uwag.
To, że kiedyś w życiu miałem nieciekawie, nie znaczy że mam tak obecnie. Dobre studia, ciężka praca, trochę poświęcenia i nawet bez znajomości można 3-4 średnie krajowe wyciągać. Szału nie ma, ale na standardy Iławy - nieźle.
Kopaczewski nic mi nie da i nie chce by mi dał, bo jestem stanowczo antysocjalistyczny. Cały mój komentarz był parafrazą komentarza niżej niejakiego Zbyszka, więc Twe słowa o "błędnym rycerzu, walce z wiatrakami" kieruj raczej do niego.
Dziwi mnie trochę takie wąskotorowe myślenie, że kto nie popiera Pana Żylińskiego musi być automatycznie fanem Kopaczewskiego. Tymczasem wielu ludzi głosowało na obecnego burmistrza nie dla jego poglądów, a przeciw byłemu burmistrzowi. Taka chłodna analiza przydałaby się jego zwolennikom.
Najważniejsze jest dla mnie to jak wypada Iława w rankingach, zwłaszcza w porównaniu do okolicznych miast, bo to jest odzwierciedleniem polityki byłego burmistrza. To są twarde i niepodważalne dane.
Exburmistrz może być prywatnie świętym, naprawdę dobrym człowiekiem, może nawet całym sobą poświęcać się dla Iławy, ale co z tego, skoro się nie sprawdził.
 nemo
 Iława, Czwartek 19-12-2019

41179. 
JEST POZWOLENIE NA BUDOWĘ S5

Wow! Rząd, poprzez wojewodę z Olsztyna wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej ZRID dotyczącą budowy kolejnego ważnego fragmentu drogi ekspresowej S5 Ostróda-Grudziądz na odcinku w stronę Iławy, czyli Ornowo-Wirwajdy (Ostróda-Samborowo).

Decyzja pozwoli wyłonionemu w przetargu wykonawcy na rozpoczęcie robót budowlanych.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 19-12-2019

41177. 
Odnośnie wpisu numer: 41169

Hej 40-latku!
Swoją nieudolnością życiową obarczasz Żylińskiego? Może kogo jeszcze? Równie idiotyczny pomysł jak liczenie na to, że obecny Kopaczewski "da" Tobie dobrobyt.
Jest takie powiedzenie: "Duży jak brzoza, głupi jak koza" (reszta Twojej wypowiedzi).
Oj, faktycznie starszy to Ty będziesz i... tylko tyle.
Śnij dalej, błędny rycerzu i walcz ze swoimi wiatrakami, odcinając hydrze łby i przypalając ogniem a nawet podpalaj całe wioski, ale miecza do polityki nie wtykaj, bo zbyt tępe masz te ostrze.
 Maurycy
 Iława, Środa 18-12-2019

41176. 
Odnośnie wpisu numer: 41165

Jest mi niezmiernie żal, że tak wielka, nietuzinkowa Osobowość odchodzi w sferę prywatności. Przestrzeń publiczna nie jest gotowa na tę pustkę, której nikt nie zastąpi.

Dziękuję za wszystko co mamy w naszej pięknej Iławie. Do wszystkiego pieczęć przyłożył Adam Żyliński. Wszystko pilotował: czy z Iławy, Olsztyna czy nawet Warszawy. Praca Jego rąk przebija się z każdego zakątka naszego pięknego miasta. Od 1990 roku to on dbał o ulice i uliczki, o estetykę i jakość spacerowych traktów, o nowe inwestycje. To on walczył jak lew o to, by jak najwięcej pozyskać pieniędzy z funduszy europejskich dla Iławy. To on jest sprawcą rekordowych w skali Iławy dotacji. To jego przez lata witano na obradach Rady Miejskiej brawami w podziękowaniu dla zasług, gdy pracował już w Olsztynie czy potem w Warszawie, wciąż mając Iławę na sercu... Za to jak dziś wygląda Iława - z całego serca dziękuję.

Chapeau bas za to, że nigdy nie odpowiadał Pan brutalnymi atakami, pomówieniami i oszczerstwami, jakimi Pana przez te lata częstowano.
Za to, że zawsze z dystansem i spokojem odpierał Pan natarczywe ataki, pozostając wiernym sobie i przekonaniom, niezmiennie odpowiadając na namowy do ostrzejszej odpowiedzi: "To nie w moim stylu". Za to, że pozostał Pan sobą i uczciwie, znając realia finansów i budżetu, nie obiecywał Pan gruszek na wierzbie, nawet za cenę stanowiska.

To nie Pan Adam Żyliński przegrał wybory 2018. To Iława przegrała...

I nie jest tak, jak niektórzy próbują nam wmówić. Adam Żyliński zdobył bez najmniejszego problemu a wręcz z dużą nadwyżką potrzebne głosy do startu w senacie.

Podjął decyzję o rezygnacji z udziału w życiu publicznym - jego prawo.
Kto odważny, niech powtórzy, ale potencjału Żylińskiego nie ma nikt.
Za całokształt swojej wieloletniej pracy dla społeczności zasłużył na tytuł "Honorowego Obywatela Miasta Iławy".

Cały czas mam poczucie, że jednak za wcześnie na tę polityczną emeryturę. Kto wie, co przyniesie życie za następnym zakrętem...
 Maurycy
 Iława, Środa 18-12-2019

41174. 
PRZYJECHAŁA WIELKA MASKOTKA

Środa. Pierwszy raz Iława pojawiła się na świątecznej trasie ciężarówek koncernu Coca-Cola. Czerwony pojazd, przystrojony odświętnie, zakotwiczył na parkingu przy basenie. Można spróbować np. wejścia do wirtualnej rzeczywistości rozszerzonej ze Świętym Mikołajem oraz niedźwiedziem polarnym. Piknik potrwa do godz. 20.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 18-12-2019

41173. 
Odnośnie wpisu numer: 41170

Czy wy pamiętacie aferę fatalnego wstawienia ekranów wzdłuż torów kolejowych przy ul. Nowomiejskiej w Iławie?
Bez pojęcia je zainstalowano. Pełne zasłaniały wspaniały widok na akwen Małego Jezioraka i panoramę Starego Miasta. Ptasznik-Hordejuk bezradni.
Pewno NIE PAMIĘTACIE.
Wówczas ludzie zawołali do posła po pomoc. Adam Żyliński wykonał jeden telefon do ministerstwa w Warszawie, by wstrzymać wykonanie fatalnych ekranów i migiem pojawiła się decyzja na zamontowanie prześwitujących, droższych jak cholera, ale niezasłaniających miasta.
Udało się od ręki. Ten gość miał nietuzinkowe wejścia na samej górze.
 Lewy skrzydłowy
 Iława, Środa 18-12-2019

41171. 
Dzień dobry w środę 18 grudnia!
Zobacz na pierwszej stronie wiodące tematy bieżącego tygodnia:

https://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
 KURIERZY
 redakcja, Środa 18-12-2019

41170. 
Odnośnie wpisu numer: 41167

Iława jest dziwnym miastem.
Lata rządów ludzi związanych w jakikolwiek sposób z PO spowodowały zastój w mieście a ludzie nadal głosują na te osoby twierdząc, że nic się nie stało Iławo, nic się nie stało.
Ten ciągle wypominany wiadukt koło białego kościoła to wierzchołek góry lodowej. Takich zaniechań w Iławie jest sporo. Gdyby wtedy, podczas historycznego wielkiego remontu trasy kolejowej [2006-2014] Iławą
rządził Żyliński, to już dawno byśmy jeździli bez stania w korkach pod zamkniętym
Adam Żyliński nie był ideałem, popełnił błędy. Chciał coś zrobić. Chciał i miał konkretne osiągnięcia.
Ptasznik czy teraz Kopaczewski (po roku) nawet nie próbują. Po prostu przerosło ich to. Dziwne imprezki w stylu rzymskiego "igrzysk dla ludu", bo chleba w Iławie nie ma.
PO w Iławie zachowuje się tak samo jak i w całej Polsce, a ludzie i tak na nich głosują, bo na nic-nie-robieniu można wiele zyskać np. szachrujac w podatkach i ustawiając swoje wąskie interesiki. Dla ludzi najwazniejszy jest święty spokój.
Taki jest polski mental na prowincji. Szkoda.
 iławianin [185]
 Iława, Środa 18-12-2019

41169. 
Odnośnie wpisu numer: 41167

Urodziłem się w Iławie. Jestem 40-latkiem.
Nigdy nie czułem się bezpiecznie pod rządami Pana Adama Żylińskiego. Tym bardziej moi rodzice, zarabiający najniższą krajową, mający dzieci na utrzymaniu i bojący się o jutro.
Kadencja burmistrza Żylińskiego jego pokroju to lata rządów kolesi, wykorzystywania zwykłych ludzi, bronienia się przed dopuszczeniem biznesu z zewnątrz, co sprawiłoby, że mielibyśmy konkurencję na rynku pracy i wyższe zarobki.
Według oficjalnych danych GUS, jesteśmy dopiero na 343. miejscu na 380 powiatów, jeśli chodzi o średnie zarobki.
SKANDAL!
Na szczęście mamy w miarę cywilizowane demokratyczne społeczeństwo, które w wyborach pogoniło tego Pana. Iława tak łatwo nie wybacza, jak w filmie "Gra o Tron" słynne: "Północ pamięta".
Żal ogromny, że tyle lat pod rządami Żylińskiego nasza Iława zmarnowała. Głowę tej hydry na szczęście odcięliśmy i szybko przypaliliśmy. Oby nie odrosła.
 nemo
 Iława, Środa 18-12-2019

41168. 
Pragnę zauważyć, iż [...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 czytelnik
 Iława, Środa 18-12-2019
Odp. 
BEŁKOT IDEALNY
Nie podajesz żadnego konkretnego przykładu na poparcie
absurdalnych twierdzeń, szkoda więc czasu na polewanie
wodą zbzikowanego pierdolamento.
Krótkie będzie moje posłanie do niewolnika. Nie przemęczaj
się, nie przychodź tutaj, nie czytaj gazety. Nie zależy nam
na takich „czytelnikach”. Korzystaj z wolności i wybywaj.
Proste.
Masz potężny oręż w ręku, jak np. pilot przed telewizorem.
Wciśnij guzik i przenieś się do rzeczywistości równoległej.
Ląduj w okolicach np. GazoWni albo WSI24.
TAM BEŁKOTAJ NA HEKTARY.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Środa 18-12-2019

41167. 
Odnośnie wpisu numer: 41165

Urodziłem się w Iławie. Jestem 60-latkiem. Bezpiecznie czułem się w tym mieście tylko pod rządami Pana Adam Żylińskiego.
Kadencje pseudo-burmistrzów pokroju Maśkiewicza czy Ptasznika to lata zastoju... głębokiej beztroski o rozwój miasta. Czas nierządu i zaniechań. Niekompetencji.
Smutne jest, że mamy takie społeczeństwo, które po kompromitujących rządach daje mandat na zasiadanie w strukturach samorządu miasta czy powiatu.
Iława została na wieki zakorkowana komunikacyjnie przez zaniechanie budowy wiaduktów drogowych nad/pod torami w czasie rządów duetu Ptasznik/Hordejuk. To się już nie odstanie.
W cywilizowanych demokracjach za taką słabiznę ponosi się określone sankcje. Ale w Iławie łatwo się wybacza i daje kolejne funkcje. Wielkie serce, ale ślepe społeczeństwo. Sitwa ze starostwa powiatu rozlokowała się na wszystkich przyczółkach.
Żal ogromny. Panie Adamie, dziękuję za pracę. Chyba nie było szans wygrać z hydrą. Hydra nie buduje, ona śmierdzi i tylko rujnuje.
 Zbyszek
 Iława, Wtorek 17-12-2019

41166. 
GROBOWY... KABARET

[skrzynka]: „Uroczystość poświęcona pamięci zamordowanych Polaków przez niemieckich hitlerowców, a tu orkiestra dęta na czele pochodu gra sobie radosną melodię z komedii filmowej „Jak rozpętałem II wojnę światową”. Co chciał wyrazić kapelmistrz? Czemu dyrektor kultury nie reaguje? Czemu nie reaguje burmistrz? Starosta? Poseł? Ksiądz? Czy Nowe Miasto to kabaret nawet nad symbolicznym grobem? Czy tak się oddaje szacunek tragicznie zmarłym?” – pyta jeden z widzów.

Zobaczcie video i posłuchajcie co tu jest grane:
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/933351440429254

Główny motyw muzyczny zawadiackiej komedii filmowej pt.
„Jak rozpętałem II wojnę światową”:
https://www.youtube.com/watch?v=UEcpm4TvL-4
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 17-12-2019

41165. 
KONIEC 3O-LETNIEJ EPOKI ADAMA ŻYLIŃSKIEGO W IŁAWIE.
Złożył mandat i pożegnał się z Radą Miasta.
Pan Adam, choć nie miał talentu do rozpoznawania charakterów ludzi, to jednak miał predyspozycje do nietuzinkowego kroczenia po finansowej linii na bosaka.
Odejście Żylińskiego z Rady Miasta będzie miało ogromny wpływ na zmianę wielu spraw w Iławie.
[...]
Mam wątpliwości, czy nastanie wyczekiwana nowa era w rozwoju Iławy.
[...]
Czy znajdzie się właściwy kolejny kapitan statku o nazwie "Iława"...?
 Marszałek
 Iława, Wtorek 17-12-2019

41164. 
"Rocznica 35-lecia odbyła się także w Iławie, gdzie mieszczą się powiatowe struktury [OPZZ]. Jednak władze starostwa powiatowego zafundowały związkowcom skandal."

No rzeczywiście skandal. Cała Polska świętowała, a tu raptem kilka osób ze starostwa powiatu zignorowało zaproszenie. [...]
A na rocznicę 13 grudnia pod upamiętniającą internowanych tablicą przy bramie Zakładu Karnego była tylko niewielka grupa osób pamiętających i składających wiązanki.

https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Starosta-powiatu-zlekcewazyl-jubileusz-35-lecia-OPZZ/5620
 Ireneusz Hering
 Iława, Wtorek 17-12-2019

41163. 
W fajnej Polsce najbardziej fajnym wydarzeniem na fajnej prowincji ma być przyjazd fajnej czerwonej ciężarówki z fajnym napisem "Coca-Cola" do fajnego miasta Iława. Fajno-Polacy fajnie się cieszą, bo jest fajnie.
I co fajnego wynika z tej epokowo fajnej imprezy?
Jest fajnie.

Ps. Tak samo ten wpis jest zajebiście fajny.
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 17-12-2019

41162. 
PRZYJAŹŃ PRYWATNA I URZĘDOWA

Pracowali razem w jednym 2-osobowym pokoju urzędu pracy. Jak teraz Dawid Kopaczewski tłumaczy ręczne, bez konkursu, zatrudnienie swego przyjaciela? Próbujemy ustalić na czym się zna, jakie ma osiągnięcia i czym konkretnie będzie się zajmował w promocji ratusza JAKUB KASKA.
Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 4.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 16-12-2019

41160. 
Odnośnie wpisu numer: 41150

... a teraz jakże wielu z tamtych towarzyszy komunistycznych PZPR, antychrześcijańskich pachołków i utrwalaczy władzy na prowincji, którzy powiadali: "Wicie, rozumicie..." - dziś mają krzyż na nagrobku, mając nawet pochówek z księdzem, a wtedy walczyli z Kościołem jak nawiedzeni, jak psy za kość ostatnią.
[...] Taka oto była ta ówczesna nowoczesna "przewodnia siła narodu".
 Janek
 Iława, Poniedziałek 16-12-2019

41159. 
Smakowite felietony, które zmuszają do myślenia, a nawet prowokują do dyskusji: Leszek Olszewski, Bartosz Gonzalez, Tomasz Dąbrowski, Piotr Wielgucki.
Zapraszamy do działu OPINIE w gazecie Kurier Iławski.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 15-12-2019

41158. 
Odnośnie wpisu numer: 41146

Mówisz o tej samej Pani radnej ELŻBIECIE PRASEK, nauczycielce historii, która w czasach rządów w Polsce komunistycznej czerwonej zarazy na hasło "Katyń" dostawała białej gorączki?
Mówisz o tej samej Pani nauczycielce, która karciła uczniów za prawdę o mordzie katyńskim Rosjan na Polakach?
Jeśli to ta sama Pani, to jako mieszkanka Iławy jestem zbulwersowana, że taka persona piastuje mandat radnej w moim rodzinnym mieście.
Kto głosuje na takich ludzi...?!
 ubecka gnida
 Iława, Niedziela 15-12-2019

41157. 
NOWY ROZKŁAD JAZDY PKP

Od niedzieli 15 grudnia znowu będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy pociągów. Ale spokojnie! Dla czytelników gazety Kurier Iławski (str. 18) przygotowaliśmy zaktualizowane tabele odjazdów na lokalnych stacjach:
* Iława, * Biskupiec, * Susz, * Prabuty. Korzystajcie!
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 14-12-2019

41156. 
Znowu powraca problem tylko załatanej niebezpiecznej dziury w jezdni przy przejściu dla pieszych na ulicy Dąbrowskiego (blisko skrzyżowania z ul. Narutowicza).
Naprawa nie odniosła skutku.
 Grzegorz
 Iława, Piątek 13-12-2019

41155. 
Dyrekcja „budowlanki” podjęła decyzję o zamykaniu drzwi głównych szkoły na klucz, by uczniowie podczas przerw nie wymykali się poza teren za różnymi „potrzebami”. Uczniowie otwarcie demonstrują sprzeciw. Jakie są racje obu stron? A jak do problemu podchodzą pozostałe szkoły średnie? Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 4.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 13-12-2019

41154. 
Odnośnie wpisu numer: 41148

Płatne parkingi w mieście Iławie?
Już jeden burmistrz kiedyś chciał wprowadzić płatne parkingi. Wyglądało to tak, że miasto nie miało kasy na tą inwestycję a firma zewnętrzna do obsługi systemu dzieleniem zyskami nie bardzo chciała się dzielić (75% firma, 25% miasto). Gdzie więc sens?
Może lepiej pomyśleć o większej ilości parkingów. Ludzie po prostu nie mają gdzie parkować a ty chcesz im kolejnych wydatków dostarczyć?
 Ruczyński
 Iława, Piątek 13-12-2019

41153. 
Odnośnie wpisu numer: 41147

W kwestii likwidacji dzikiego parkingu na chodniku [przy Królowej Jadwigi] uważam, że bardzo dobrze się stało.
Na co dzień oglądałem parkujące tam samochody, które wieczorem znikały pozostawiając plamy oleju. Za dnia bezmyślne parkowanie blokowało przejście pieszym, a przecież to chodnik!
Auta zasłaniały również widoczność wyjeżdżającym z osiedla, podobnie jak parkujące wzdłuż wjazdu.
Zgadzam się w pełni z problemem wyjazdu z bocznych uliczek osiedlowych pomiędzy budynkami 7-9 i koło sklepu rybnego.
Niestety parkowanie jest wielkim problemem nie tylko w Iławie. Zauważmy jak szybko zapełnił się jeszcze niedawno dziki parking na górce za rybnym.
 ZOK
 Iława, Piątek 13-12-2019

41152. 
Odnośnie wpisu numer: 41136

Podobno kolega Jakub Kaska będzie się zajmował w Wydziale Promocji u Dawida Kopaczewskiego kontaktami z przedsiębiorcami. [...]
Mocne!
Pierwsza decyzja Kopaczewskiego w sprawie przedsiębiorców, doradzona mu zapewne przez kolegę z pokoju dawnej pracy: zlikwidować tradycyjną doroczną karnawałową "sałatkę" samorządowców z przedsiębiorcami.
Taki sobie rowerowy "prezencik" na święta od ekipy wojujących ateistów.
Dacie wiarę...?
Ciekawa, młodzieżowa metoda promocji miasta i lobbyingu w miejscowym biznesie [...], że już o największych do budżetu miasta mega-płatnikach podatku nie wspomnę. Tak ich "ładnie" potraktowano...
[...]
Idą święta, a tu przed ratuszem wystawiono obok choinki: "Poszli won!"
 pasztet wigilijny
 Ilawa, Piątek 13-12-2019

41150. 
Odnośnie wpisu numer: 41146

13 grudnia w niedzielę, roku pamiętnego 1981, zebrało się w Iławie kierownictwo partii komunistycznej PZPR. Dyskutowano o „stanie bezpieczeństwa w atmosferze politycznej po wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce”.
Niech przemówi skrawek pożółkłego papieru...
Niech odświeży pamięć o nazwiskach...
_________________________

Tow. Taranowicz Bolesław
Tow. Fonfara Irena
Tow. Jasiński Tadeusz
Tow. Jaworski Zdzisław
Tow. Kamiński Zdzisław
Tow. Smajdor Stanisław
Tow. Świniarski Józef
Tow. Zabłotny Ryszard
Tow. Żuk Michał

Naczelnik Miasta Iławy – H. Baczewski
Komendant Milicji Obywatelskiej – J. Lempek
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 13-12-2019

41151. 
Odnośnie wpisu numer: 41147

Z tego, co pamiętam to obok jest market, jakiś mały bank...
Pewnie są "zadowoleni"...
No cóż...
Widzę, że w Iławie ciągle coś nowego, miała być wiosna młodości, jest jesień bezradności... Dlaczego nic dla mieszkańców - a tylko dla rowerowego "burmistrza" i jego "ekipy inaczej".
A może by tak referendum? Przecież to parodia zaczyna się robić...
 Grzegorz, lat 50
 Iława (Wisconsin), Piątek 13-12-2019

41149. 
„Nie będzie sprawiedliwości jeśli nie skończymy z komunistycznymi zwyczajami, że tylko sędziowie pozostają nietykalni i wreszcie zaczną być rozliczani za korupcję” – grzmiał w Nowym Mieście Lubawskim prezydent Andrzej Duda, po czym odwołał spotkanie w starostwie z rządzącą powiatem nieformalną koalicją PSL-PO-SLD, a wyszedł do tłumu zgromadzonego w hali sportowej. Szczegółową relację przeczytacie w najbliższym wydaniu gazety Kurier Iławski (od środy).
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 12-12-2019

41148. 
Sprawa parkowania wokół Ratusza i koło kina od strony fosy należy do kluczowych kwestii do rozwiązania.
Przecież tam w noc i dzień na okrągło parkują samochody z całego miasta. Czy tak być powinno? – pytam.
Czas z tym skończyć. Nawet urzędnicy i klienci Urzędu nie znajdują tam miejsca dla swych pojazdów samochodowych, a tak nie powinno być. Moim zdaniem w całym mieście czas na płatne parkowanie.
 Swój
 Iława, Czwartek 12-12-2019

41147. 
Przyjeżdżam do Matki na święta w Iławie i co widzę? Zagrodzoną przestrzeń, która do niedawna służyła jako tak potrzebne miejsca parkingowe. Kto wpadł na ten "genialny" pomysł?
Po drugie: w jakim celu to zrobiono? Czyżby zmniejszenia liczby miejsc parkingowych w tym miejscu? Auta zawalają całą ulicę Królowej Jadwigi utrudniając wyjazd z ulic podporządkowanych, bo w znacznym stopniu ograniczają widoczność. [...]
Od wielu lat słyszymy o powstaniu parkingu obok na placyku po dawanej pijalni "Krzyś" i nic. Kolejne lata mają minąć? Nie dość, że miejsc mało, to jeszcze jakiś mądrala je ogranicza.
"Gratuluję" pomysłu!
Nie mam gdzie postawić auta przyjeżdżając z dwójką małych dzieci i dźwigam nosidło z Kościuszki. Może ktoś z pomysłodawców mi będzie w tym pomagał - nosidło, zakupy, torba z akcesoriami dla dzieci i drugie dziecko za łapkę!
 Jonkowska
 Iława, Czwartek 12-12-2019

41146. 
Pamiętacie?
Wywrotowcy w Radzie Miejskiej Iławy, którzy zdradzili swój pierwotny komitet wyborczy oraz głosujących na nich wyborców i głosują teraz na antyspołeczne, liberalno-lewackie pomysły Platformy Obłudy:

* Aneta Rychlik
* Elżbieta Prasek
* Zbigniew Miecznikowski

Wszystko to za namową szturmowca ze sztabu PO w starostwie powiatu MICHAŁA MŁOTKA, ciągniętego za sznurek z drugiego siedzenia polityki lokalnej przez mistrza intryg personalnych mr Napoleona Rygielskiego oraz kucharkę Bernadetkę Hordejuk.
Jeszcze im mało, więc nie ustają w kolejnym kombinowaniu na koszt wyborców i podatników wespół z Dawidem Rowerem Kopaczewskim.
Nadal, teraz już razem, okopują swą sitwę postkomunistyczno-lewacką.
 anty-bolszewik
 Iława, Środa 11-12-2019

41145. 
Atrakcyjna i prestiżowa praca na stanowisku urzędniczym w wydziale zamówień publicznych. Ostatnie dni składania wniosków do rekrutacji!

https://www.kurier-ilawski.pl/ogloszenia/Praca-w-urzedzie-Zamowienia-publiczne/5616
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Środa 11-12-2019

41144. 
Odnośnie wpisu numer: 41140

Masz rację i to jest smutne, że nie jest potrzebny Iławie stadion, bo młodzież sportem się nie interesuje i nie uprawia go jako dyscypliny, co najwyżej - biega mała grupka, ale tylko po to, by "lepiej wyglądać" i nic więcej. W czasie biegu fotografują się, by się potem pochwalić w necie, żeby inni go widzieli jaki onże piękny, zgrabny i przyodziany (lub nie). Pójdzie do domu i czasem się wykąpie, a czasem nie, ale zawsze sięgnie po butelkę piwa lub mocniej.
[...]
Na drużynę, co kopie piłkę szmacianą kiepskawej jakości, bywa, że nawet przychodzi z tysiąc kibiców, ale też nie do oglądania kopaniny, ale po temu, by z domu kobicie się wyrwać spod ręki, by czasem nie dała mu odkurzacz w wiadomym celu.
Tak samo jak z tymi rybakami, którzy rzucają błyski do rzeki Iławki i udają że wyciągają żywą rybkę. Ważne, że nie ma ich w domu. Jak już nic nie bierze, to biorą się za butelkę. [...] Tak to jest u nas w Iławie. [...]
 atleta
 Iława, Środa 11-12-2019

41143. 
Dzień dobry w środę 11 grudnia!
Pierwsza strona gazety Kurier Iławski:

• nowy rozkład jazdy PKP • dachowanie na cmentarzu • uczniowie „budowlanki” na przerwach zamykani są w gmachu szkoły • zniczomat pojawił się na cmentarzu w Iławie • mieszkańcy skarżą się na śmietnik usytuowany zbyt blisko ich okien.

Zobacz tematy bieżącego tygodnia:
https://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
 KURIERZY
 redakcja, Środa 11-12-2019

41142. 
Czy ptaszki już ćwierkają kto będzie dyrektorem nowego żłobka?
Termin na składanie CV to 23 grudnia a zatrudnienie od 1 stycznia.
Czyżby "rozmowy" miały się odbyć przy świątecznym stole...? A może - jak zwykle - już się odbyły przy zakrapianych andrzejkach i wszystko jest ustalone?
W 7 dni kalendarzowych, a 4 robocze trudno przeanalizować oferty, odbyć rozmowy i wyłonić zwycięzcę, który w tym czasie wykona odpowiednie badania lekarskie, zakończy współpracę z obecnym pracodawcą itd.

* * *

Mnie zastanawia dlaczego w ogłoszeniu nie podano ile taki dyrektor żłobka będzie zarabiać. Chciałbym się zgłosić ale nie wiem czy warto. Takie informacje powinny być od razu w ogłoszeniu.
 Łukaszek
 Susz, Środa 11-12-2019

41141. 
Odnośnie wpisu numer: 41136

A pamiętacie jak narzekaliście na poprzednika, na A. Żylińskiego, i jego zatrudnianie rzekomo "po znajomości"?
Byłem w grupie nielicznych twierdzących, że następca Kopaczewski będzie robił dwa razy bardziej. Wtedy zostałem zjedzony przez fanów obecnego Burmistrza Kopaczewskiego.
Dziś śmiech mnie ogarnia, jak widzę miny tych samych osób.. Mało wiecie o grach politycznych, dzieciaczki, które dopiero co skończyły 18 lat albo poszły na studia.
 bywalec
 Iława, Środa 11-12-2019

41140. 
Odnośnie wpisu numer: 41134

Skoro miasto Iława ma deficyt w budżecie to nie powinno inwestować w pomysły, które wywołają spiralę długów.
W tej sytuacji uważam, że budowa/remont stadionu jest pomysłem nie na miejscu i nie na czasie.
Wolałbym, żeby dziełem życia Burmistrza było skuteczne rozwiązanie problemu przejazdu kolejowego przy białym kościele.
Mój APEL do Burmistrza!
Zadziałajcie skutecznie swoimi kompetencjami tam gdzie trzeba, żeby wiadukt lub tunel drogowy został sfinansowany przez odpowiednie instytucje i w końcu powstał.
[...]
Moim zdaniem młodzież obecnie mało interesuje się sportem.
W szkole budowlane np. czytamy o protestach w sprawie zakazu palenia papierosów, a na orliku obok ciągle cisza. Więc po co takim sportowcom jeszcze nowy stadion?
 Janek
 Iława, Wtorek 10-12-2019


Strona [ poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 177 178 179 ... 350 351 352 następna ] z 352128876407


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie | CENNIK | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe | szukaj
FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2020 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.