Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
INFORMACJE
OPINIE
Zdrowie i uroda
Wyszukiwarka
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
FORUM

INFORMACJE
Atak na plaży
Barbara Sowińska. Lekarka, która służyła ludziom
Jak zginął milicjant Tadeusz Kołecki
Marek Zdrojek. Dobry lekarz i dobry człowiek
Sposób na kolizyjne skrzyżowanie
Odpłynęła w wieczny rejs
Dyrektor szpitala zrezygnowała
Prokurator wchodzi w szpitalny spór
Droga ekspresowa S5 (za miedzą) finiszuje!
Znowu gromy nad szpitalem
„Popołudnie z Kulturą Ukraińską”
Niechciany burmistrz
Katarzyna Dzik złożyła mandat radnej
Piraci złapani na drona
Udana akcja łowców pedofilów
Radny Sławiński zwolniony za karę?
Trzeci oddział szpitala też do zamknięcia?
EKRAN (s)PADŁ
Energetyka Cieplna nie zna litości
Hordejuk i Młotek znowu obiecują koniec szlabanu
Więcej...

Forum

43291. 
Muszę zwrócić Waszą uwagę na skandaliczne zachowanie na pracownika iławskiego Ratusza, mianowicie starszego pana w niebieskim roboczym kombinezonie, który przez większość dnia siedzi z papierosem na jednej z ławeczek Ratusza.
Zwróciłem na niego uwagę gdyż spaceruję często tędy z małym dzieckiem i ten obrazek notorycznie się powtarza.
Kilka razy przechodziłem dosłownie o metr-dwa obok niego i zawsze to samo. Strasznie od niego śmierdzi. Ale okropnie!
[...]
Pytanie kieruję do Burmistrza [Kopaczewskiego]. Czy Pan nie widzi co się dzieje pod oknem na dziedzińcu Ratusza? Czy tak powinna wyglądać praca podwładnego opłacanego z podatków społeczeństwa? [...] Nie mówiąc już o kreowaniu wizerunku Ratusza i całej Iławy.
 podatnik
 Iława, Czwartek 09-09-2021

43290. 
Odnośnie wpisu numer: 43286

Słowo w sprawie drzew. Człowiek to jedyna istota, która wytnie drzewo, zrobi z niego papier i napisze na nim "Ratujcie drzewa!"

Część 3

Rozszumiały się wierzby płaczące,
Rozpłakała się dziewczyna w głos;
Oczy od łez podniosła błyszczące,
Na żołnierski, na twardy, życia los.

Pieśń wojskowa "Rozszumiały się wierzby płaczące" powstała w czasie II wojny światowej pod pierwotnym tytułem "Rozszumiały się brzozy płaczące". Autorem pieśni był Roman Ślęzak. Pieśń zyskała ogromną popularność szczególnie wśród partyzantów. Nasze poczciwe wierzby należą do wyjątkowych drzew, skoro tak wiele o nich ciekawych rzeczy dowiadujemy się i zajmują się nimi poeci. Niejeden Janko muzykant, kiedy nadeszła wiosna wystrugał z kory wierzbiny fujareczkę-piszczałeczkę małą.

W polskich przysłowiach utrwaliło się przekonanie o tym, że to wiotkie drzewo jest siedzibą złych mocy. Można zastanawiać się nad tym, dlaczego siedzibą diabła jest sucha wierzba? Suche konary wierzb w tradycji ludowej były siedzibą wielu diabłów, m.in. słynnego Boruty. Suchość diabelskiej wierzby może także wynikać z wypalenia skutkiem uderzenia przez pioruny. Powszechnie wierzono, że podczas burz w wierzby uderzają błyskawice i wtenczas nie należało się pod nimi chować.

W kulturze ludowej sądzono, iż wierzba jako drzewo magiczne, daje szczęście, płodność, zdrowie i siły witalne. Kiełkujące wczesną wiosną wierzbowe pędy są do dziś uznawanym symbolem świąt wiosennych. Nic w tym dziwnego, że w marcu zbieramy baziowe gałązki. W tym momencie warto przypomnieć o śmigusowo-dyngusowym zwyczaju smagania się wzajemnie wierzbowymi gałązkami. W słowiańskiej tradycji ludowej uderzanie się wierzbowymi witkami składało się z dwóch etapów: w poniedziałek wielkanocny przez mężczyzn smagane były niewiasty, zaś kobiety panów okładały ficiami tydzień wcześniej – w Niedzielę Palmową.

Stare ludowe powiedzenie mówi: „Wiklina gonna, dziewczyna skłonna”. Nie ma zatem dziwić się temu, że na wsi, tradycyjnie w smaganiu się przykładano wielką wagę. Kościół zaadaptował ten zwyczaj, traktując wierzbowe miotełki jak palmy, którymi witany był Jezus Chrystus przy wjeździe do Jerozolimy. Ich pierwotna symbolika wiązała się jednak z zaklinaniem płodności i zdrowia. Zapewne też z tego powodu wierzbowymi witkami okładały się w łaźniach słowiańskie kobiety. W celu szybszego zajścia w ciążę kobiety zjadały nawet wierzbowe bazie, wierząc w to, że „krzak wikliny ciążę przyczyni”. Co ciekawe, dla zdrowotności i płodności smagano nie tylko ludzi, ale też zwierzęta.

Baśniowy motyw zaklęcia w drzewo wykorzystał Juliusz Słowacki w „Balladynie”. „Niechaj wrośnie wszystek w płaczącą wierzbę” – tymi słowami Goplana zaczarowała Grabca. Motywacją wróżki była zazdrość, a drzewo zatem utożsamiane jest tutaj z karą za nieodwzajemnione uczucie i obelgi wobec zakochanej kobiety. Zsyła także na niego słowika, by nauczył niewiernego mężczyznę kochać i płakać. Podkreśla jednocześnie, że wierzba ta wciąż żyje. Można to więc interpretować w sposób, iż zamiana w drzewo jest szansą na naprawienie swych błędów. Ileż to ciekawych z wierzbą mamy zwyczajów, które warto czasem odsłonić.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Wtorek 07-09-2021

43289. 
"Unia Europejska musi teraz albo nałożyć dzienne kary finansowe, albo wstrzymywać finansowanie" - powiedziała Elżbieta Bieńkowska z PO podczas olszyńskiego "Lager Campus" Rafaella Belmondo, znana również z okrzyków ekstazy "ale jaja, ale jaja".

Te sprzedawczyki już dawno napuściły, naszczuły i wszystko wiedziały.
 anty-bolszewik
 Iława, Poniedziałek 06-09-2021

43288. 
Awantura o wprowadzenie stanu wyjątkowego w pasie przygranicznym była tak żenująca, że aż brakuje słów żeby oddać skalę degrengolady. [...]
 Marszałek
 Iława, Niedziela 05-09-2021

43287. 
Wszyscy myślący ludzie rozumieją, że obecne elity nadają się jedynie do wymiany z racji magdalenkowatego pochodzenia. Problem podstawowy polega na znalezieniu odpowiedzi na pytanie, jak nową merytokratyczną elitę, zwaną „inteligencją”, wyłonić.

Droga odgórna jest wykluczona, gdyż złodzieje, kłamcy, niedojdy i tchórze mogliby wynajdywać i ułatwiać karierę jeszcze większym geszefciarzom, oszustom, patałachom i tchórzom, ponieważ inaczej nowi stanowiliby konkurencję dla starych. Na tym polega zasada selekcji negatywnej powszechnie u nas obowiązująca.

Autentyczne elity wyłaniają się oddolnie w wyniku wstrząsu, który pcha ludzi do działania. Tak było, gdy powstawała „Solidarność”. Tworząca się wówczas elita została zniszczona przez bezpiekę i socjalistyczną inteligencję.

Co mogłoby być takim wstrząsem uruchamiającym w wyniku buntu proces elitotwórczy? Czyżby dopiero likwidacja państwa polskiego, kiedy Niemcy działając jako Unia, zlikwidują resztki suwerenności i przekształcą Polskę w krainę geograficzną, spowoduje masowy protest?

Można odnieść wrażenie, że likwidacja Polski zostanie, podobnie jak w 1795 roku, przyjęta z ulgą i zadowoleniem przez mieszkańców, jak kiedyś przez większość szlachty. Jedni będą cieszyli się, że wreszcie Polski nie ma, a inni będą się łudzili, że wraz z nią znikną patologie. Nielicznych buntowników internuje się na kwarantannie, aż zmądrzeją. Nie widać obecnie żadnego powodu, który wywołałby elitotwórczy bunt.

Nie jesteśmy już dawnym Narodem, ale tworem zupełnie nowym.
Komuniści nowej ery daleko przesunęli granicę w umysłach Polaków.
 Jerzy
 Polska, Sobota 04-09-2021

43286. 
Odnośnie wpisu numer: 43283

Słowo w sprawie drzew. Człowiek to jedyna istota, która wytnie drzewo, zrobi z niego papier i napisze na nim "Ratujcie drzewa!"

Część 2.

Polską literaturę związaną z motywem drzewa otwiera słynna czarnoleska lipa Jana Kochanowskiego. Poetyckim podmiotem fraszki jest właśnie personifikowana lipa, natomiast adresatem – strudzony gość. Drzewo zwraca się do gościa, by przed promieniami słońca schronił się pod jego liśćmi. Zachwala przy tym swoje zalety – „nie dosięgnie cię tu słońce”, „sprawić umiem snadnie, że człowiekowi łacno słodki sen przypadnie”. Daje więc ludziom ukojenie, beztroskie bytowanie i szczęście. Jabłek wprawdzie nie daje, jednakże za dobrodziejstwa czynione wszystkim, traktowane jest niczym „szczep najpłodniejszy w hesperyjskim sadzie”. Lipa jest więc tu symbolem dostatku. W całym utworze podkreślona jest harmonia między człowiekiem a przyrodą. Zauważamy tendencję do idealizowania natury.

Innym dziełem, które zawiera motyw drzewa do podkreślenia niezwykłej harmonii między człowiekiem, a naturą jest wiersz Leopolda Staffa „Wysokie drzewa”. To obraz pogodnego zmierzchu, powolnego pogrążania się świata w półmroku. Drzewa „w brązie zachodu kute wieczornym promieniem” są dla autora źródłem inspiracji. Piękno i dostojność drzew skłania do snucia lirycznych refleksji na temat oddziaływania przyrody na człowieka. Obcując z doskonałością i pięknem krajobrazu docieramy do tajemnicy – osiągamy szczęście poprzez wpływający kojąco na psychikę ludzką ład.

Podmiot liryczny podkreśla związek piękna i dobra. Kontemplując rzeczy piękne, stajemy się bogatsi wewnętrznie, wolni i czyści duchowo. Zatem wiersz ten jest wyrazem przekonania Leopolda Staffa o życiodajnym wpływie przyrody na ludzi. Fraza „o, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa” zarówno rozpoczynająca, jak i kończąca utwór, jest podkreśleniem uroku tych roślin i całej przyrody.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Piątek 03-09-2021

43285. 
Wojciech za Wojciecha na stanowisko trenera piłkarzy Jezioraka Iława.
Po irytującej porażce przed swoimi kibicami z niżej notowanym Barczewem, zarząd klubu za porozumieniem stron rozmówił się z Figurskim i „przeprosił się” z Tarnowskim. Czy tym razem obrońca będzie miał lepszą od napastnika rękę do potencjalnie mocnej drużyny? Bo z tak nieskuteczną grą można tylko pomarzyć o zapowiadanym awansie do III ligi.
Czytajcie w gazecie „Kurier Iławski” na stronie 32.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 02-09-2021

43284. 
Szkoła musi pozostać wolna od nauczania lewackiego obłędu – szalejącej seksualizacji, pomylenia i wymieszania tożsamości płciowej, dziwnych fundacji-pontonów zalewających dzieci i młodzież indoktrynacją i działających poza wiedzą rodziców.
Szkoła musi pozostać ucząca biologii według naukowych faktów, uczącą historii bez kompleksów i uczącą matematyki zgodnie z matematyką a nie krytyczną teorią ras.
 Agent J-23
 Iława, Środa 01-09-2021

43283. 
Odnośnie wpisu numer: 43270

Słowo w sprawie drzew. Człowiek to jedyna istota, która wytnie drzewo, zrobi z niego papier i napisze na nim "Ratujcie drzewa!"

Część 1.

Ludzka cywilizacja, rozpoczęła się w ogrodzie. Łagodne niebo, blask słońca w oliwnych gajach były natchnieniem poetów czasów najdawniejszych. Cały świat zamykał się wówczas w naturalnym ogrodzie, jaki stanowi Południe Europy, wybrzeże Morza Śródziemnego. Poza jego granicami zaczynało się nieznane – obca, mroczna przyroda Północy. Plątanina drzew, w której drogi torowały armie i ciągnący ich śladami kupcy, a po zakończeniu wędrówek ludów – misjonarze. Stamtąd docierały niezwykłe towary. Stamtąd nadchodzili barbarzyńcy…

Tymczasem dla cywilizacji Północy, las był czynnikiem umożliwiającym życie – dawał ukojenie, żywił i chronił. Poprzez swoją gęstość tworzył pas obronny podczas niejednej z bitew, np. Sobieski pod Wiedniem. Na przestrzeni wieków, coraz bardziej wiązał się więc z historią narodów. Nie dziwi zatem fakt, iż przeniknął w dziedzinę literatury, sztuki i kultury. Motyw drzewa funkcjonuje w wielu religiach jako symbol istot boskich. Często bywał przedmiotem czci jako połączenie sił podziemnych – korzeni i sfer niebiańskich – korony, z życiem ziemskim, jako pniem. W starożytnej Grecji drzewa i gaje uznawane były za własność mieszkalną bóstw i nimf.

Gdy wycinano las, dla uszanowania i uczczenia tego miejsca, pozostawiano drzewo bogini Artemidzie. W religii chrześcijańskiej mamy natomiast do czynienia z drzewem wiadomości dobrego i złego, symbolizującego wszelki grzech, którego owocu ośmielili się spróbować pierwsi rodzice.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Środa 01-09-2021

43282. 
Odnośnie wpisu numer: 43276

Masz dziewczyno talent, ale i widoczną chęć do katorżniczej pracy nad wynikami. Tak jest szczególnie w wioślarstwie. Widać to po Twojej posturze.
Do najbliższej olimpiady w Paryżu zostało 3 lata, co wystarczy byś wywalczyła minimum olimpijskie i awans na start.
Dobrze, że na wiośle jesteś singlem i nie musisz mieć współpartnerki.
A więc ruszaj i walcz...
 trener kibicujący
 Iława, Wtorek 31-08-2021

43281. 
Odnośnie wpisu numer: 43277

Uważam, że lokatorzy płacą w czynszu tak duże pieniądze spółdzielniom mieszkaniowym, że czas najwyższy zacząć palić w wychłodzonych już mieszkaniach. Wierzę zawsze w pozytywne nastawienie władz iławskiej spółdzielni "Praca" do swoich mieszkańców. I tyle w tym temacie.
 Anna
 Iława, Wtorek 31-08-2021

43280. 
Co to jet za śmieszna kara raptem 500 złotych za przekroczenie szybkości aż o 50 km, a być powinna 5 tys. zł.
Albo za jazdę po pijaku zabór samochodu lub kara 30 tys. zł.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 31-08-2021

43279. 
Odnośnie wpisu numer: 43277

Należy się trzymać mocno dawnych terminów jeśli idzie o ogrzewanie mieszkań i domów. Ciepło gasić w połowie kwietnia a włączać w połowie października.
Nie ma i nie będzie żadnego globalnego ocieplenia, a idzie - planowe i zgodnie z naturalnymi plamami na słońcu - 5. zlodowacenie.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 31-08-2021

43278. 
– Szczepiłeś się?
– Nie.
– Czyli co, jesteś antyszczepionkowcem...?

(cisza)

– A ty byłeś ostatnio w synagodze?
– Nie.
– Czyli co, jesteś antysemitą...?
 Sokrates
 Iława, Poniedziałek 30-08-2021

43277. 
Pamiętacie? Do połowy czerwca trzeba było palić w piecu, bo było zimno.
A tu koniec sierpnia i sezon grzewczy czas zacząć!
Aż 10 miesięcy w roku palenia, a oszalałe lewactwo chce zamykać kopalnie, bo niby "globalne ocieplenie"!
 Antonio vel Wiśniewski
 Iława, Poniedziałek 30-08-2021

43276. 
DZIEWCZYNA Z BICEPSEM

Oto Paulina Józefowicz. Najładniejsze wiosło z Iławy. Ledwo 18 lat, a już spory krajowy i międzynarodowy dorobek tytułów, medali i pucharów. Nadzieja polskiego wioślarstwa. Poznajcie się! Strona 31.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 30-08-2021

43275. 
Artykuł 127 § 1 Kodeksu Karnego:

Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu – podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Teraz się przekonamy, czy rząd pisowski ma cojones.
 Jimmy
 Lubawa, Poniedziałek 30-08-2021

43274. 
Tomasz Grodzki, pseudonim "Koperta", staje się absolutnym hitem eksportowym PO. Nie wiem, która jego wypowiedź bardziej szokuje:

Rok 2017.
Zrobimy wszystko, by zakaz prywatyzacji szpitali przestał obowiązywać.

Rok 2021.
Mamy w Polsce prawie tysiąc szpitali, ale powinno być 130.
 anty-bolszewik
 Iława, Niedziela 29-08-2021

43273. 
Nowy rozkład jazdy pociągów.
Od niedzieli 29 sierpnia 2021.
Iława, Susz, Prabuty, Biskupiec.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 29-08-2021

43272. 
2009. Hiszpania odgrodziła się na granicy z Afryką (Ceuta i Melilla).
Cisza, cichutko w mediach.

2014. Bułgaria zbudowała ogrodzenie na granicy z Turcją.
Cisza, cichutko.

2015. Węgrzy budują ogrodzenie na granicy z Serbią i Chorwacją.
SKANDAL, ORBAN-FASZYSTA NIE CHCE BIEDNYCH UCHODŹCÓW.

2015. Macedonia zbudowała ogrodzenie na granicy z Grecją.
Cisza.

2016. Austria zbudowała ogrodzenie na granicy ze Słowenią i Włochami.
Cisza.

2016. Słowenia zbudowała ogrodzenie na granicy z Chorwacją.
Cisza.

2016. Norwegia zbudowała ogrodzenie na arktycznej granicy z Rosją.
Cisza.

2017. Litwa zbudowała ogrodzenie na granicy z Rosją.
Cisza.

2019. Dania zbudowała ogrodzenie na granicy z Niemcami.
Cisza.

2020. Estonia rozpoczęła budowę ogrodzenia na granicy z Rosją
Cisza.

2020. Grecja zabudowała ogrodzeniami całą granicę lądową z Turcją.
Cisza.

2021. Litwa i Łotwa rozpoczęły budowę grodzenia granicy z Białorusią.
Cisza.

2021. Polska rozpoczęła budowę ogrodzeń na granicy z Białorusią.
SKANDAL, KACZYŃSKI-FASZYSTA NIE CHCE POMÓC UCHODŹCOM.
 Kolega Skaner
 Iława, Sobota 28-08-2021

43271. 
Nadejdzie wkrótce taki dzień, że zginą wszyscy śmiercią szczura.
Nie topór, nie katowski pień, lecz jęk i zaśpiew sznura.

Nie znajdziesz bowiem w świecie kul,
co pomszczą ich okrutne zbrodnie.
Nieważne, który z nich co czuł,
nie może umrzeć godnie.

Nadejdzie w końcu taki świt, że wszyscy razem staną w rzędzie
I razem się rozwieją w mit ich krew przelana będzie.

A czerwień marmurowych płyt potomnym zalśni ku przestrodze,
By nigdy już czerwony świt nie widniał na ich drodze.

Dla woja jest kamienny mur,
szlachetnym miecza błysk i lśnienie.
Dla łotrów zaś napięty sznur!
Dla łotrów poniżenie!
 Marszałek
 Iława, Piątek 27-08-2021

43270. 
Nie wiadomo po co radni Iławy zabrali się za starą i suchą wierzbę, która jeszcze rośnie przy zgniłej rzeczce Młynówce.
Zawzięli się, by temu siedlisku diabła, wierzbie kształtnej jak stara wytarta drapaka z kilkoma suchymi odnogami, trupowi, nadać status „pomnika przyrody”.
Owszem, to pomnik, ale przyrody byłej.
Jak nie wierzycie, to pójdźcie sami i obaczcie.
 radny skrzydłowy
 Iława, Czwartek 26-08-2021

43269. 
Dawali po kolei drapaka z komisji…

Rozpoczęła się kolejna wieeeeeelka debata radnych Iławy (we wtorek 24.08) z ratuszowej komisji oświecenia, usportowienia oraz komisji liczenia pieniędzy na różne wydatki.
A wszystko to pod przewodem Ewuni-laluni z miasta starego oraz jej towarzyszki-pliszki, Anetki. Sama rozprawa nad pomysłem Burmistrza tęczowego, czyli "Centrum Usług Wspólnych" ciągnęła się 2 godziny z okładem. Ogólnie po 4,5 godziny gnuśnej nasiadówki zaczął się ruch i rozglądanie się pośród radnych, słusznie myślących, że czas skończyć stan otępienia w dyskusji, co było przyczyną chyłkiem śmigać – część do pracy, inni do chałupy.
Burmistrz Dawid Rower tym razem ciężkie miał życie na komisji, bowiem radny Ptasznik krótko trzymał go w cuglach, ten sam Ptasznik, który razem z kumplami z PO:

1. zapomniał, by w lesie na trasie Iława-Kisielice nad torami na szlaku Warszawa-Gdańsk WIADUKT drogowy przerzucić;

2. ten sam, który z zastępcą i rzekomo specjalistą od funduszy unijnych Benitą Hordejukową zapomnieli WIADUKT drogowy przerzucić nad torami koło białego kościoła;

3. ten sam, co dwie kadencje (8 lat!) przetrwał w Ratuszu i jako władca niczego nie dokonał osobiście nowego, lecz co zostało do dokończenia i przeprowadzone być musiało, to inicjatywa, robota i kasa doklepaną przez poprzedniego Burmistrza Adama Żylińskiego. [...]

A tak ogólnie radny Ptasznik na uroczystą komisję przyodział się prawie jak na wykopki gustownie i ciągle miał do umęczonego Dawidka naszego grymasy o różne kwestie.
 radny skrzydłowy
 Iława, Środa 25-08-2021

43268. 
W okolicach Lubawy u kilku gospodarzy wykryto ASF, więc w promieniu kilometra wybijają u rolników wszystkie nawet zdrowe świnie.
[...]
Wielu rolników już się nie podniesie z tego zarzynania, bo zamykają swe gospodarstwa, idą do pracy do zakładów meblarskich. Mało tego, muszą zakopywać w ziemię zboże, które dopiero skosili, bo powiatowy weterynarz stwierdził, że zarazki są w zbożu. W ziemię idzie kilka milionów do utylizacji.
Gdyby nie czepiali się zboża i tylko zutylizowanie świnie, to jeszcze rolnik by jakoś przetrwał, bo sprzedałby zboże. Dramat...
 Rafał
 Lubawa, Wtorek 24-08-2021

43267. 
Jessssuuuuu, jak żyć...?

W sprawie zadymy na granicy z Białorusią już nie tylko Donald Tusk, ale nawet Komisja Europejska mówi jak... Jarosław Kaczyński.

Ale najlepsze jest to, że nasza cudowna opozycja mówi dokładnie jak... Aleksander Łukaszenka.
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 24-08-2021

43266. 
Odnośnie wpisu numer: 43265

Tragedia w Kisielicach jest pod kazdym względem...
Upadamy, cofamy się do średniowiecza. Wszystko się zamyka, wszystko się likwiduje. Masakra. Tak pięknie się miasteczko rozwijało. I co, wszystko wniwecz. Osiągnięcia panowania 7 lat Burmistrza Ryszczuka to ławeczka i fontaneczka. Zero inwestycji... Brud, bałagan i ogólnie zaniedbane brudne miasteczko, które po prostu umiera i będzie miało wkrótce zabrane prawa miejskie.
Gdzie słynny inwestor Szkłomal? Dobrze, że poprzedni Burmistrz wytyczył teren inwestycyjny to choć jeden malusi zakład powstał. Bo pewnie i tego by tu nie było.... Z każdej strony wjazdu do Kisielic obskurne domy. Ośrodek Zdrowia bije rekordy w wyglądzie, oblatujące tynki i elewacja. Dawne "Imperium" zarośnięte chaszczami. Wjazd od strony stacji paliw po prostu chwasty chaszcze i oblatujące tynki. Promenada to brud i wysypisko śmieci...
Ot teraz to mamy gospodarza mistrza, który wszystko likwiduje i dzięki któremu wszystko upada i się zamyka...
Totalna ruina brud i beznadzieja....
Serce się kroi tak pięknie się Kisielice rozwijały... Do likwidacji jeszcze pozostał piasek w koło zarośniętego jeziora.... Dramat, jak można szybko wszystko zniszczyć i doprowadzić do ruiny... Kisielice są w ruinie... Koniec i kropka... Serce pęka....
 Józek
 Kisielice, Wtorek 24-08-2021

43265. 
Kurierzy! Chciałbym abyście opisali przychodnię zdrowia w Kisielicach, bo to, co się zaczyna tutaj dziać po zmianach zarządzonych przez tutejszego Burmistrza Ryszczuka to jest tragedia [...]
 Marek
 Kisielice, Poniedziałek 23-08-2021

43264. 
PUSZKA ZNOWU FARBOWANA

Jerzy Owsiak ogłosił, że chętnie udostępni miejsce na „schronienie” dla koczujących „uchodźców” z polsko-białoruskiej granicy. Proponuje centrum szkoleniowe Fundacji WOŚP w niedalekim Szadowie-Młynie, osadzie między Prabutami a Kwidzynem (zaledwie 45 km od Iławy).

„(...) Jest to miejsce przygotowane dla kursantów, którzy jako „Pokojowy Patrol” pomagają nam przy festiwalu i Finałach WOŚP. Uchodźcy znajdą tam spokojne miejsce pobytu (...)” – przekonuje lewacki dziaders stylizowany na nastoletniego hippisa.

Kto zauważył? W przeddzień „migracyjnego” ataku na polską granicę ze strony Białorusi, minister Rosji zaproponował wznowienie małego ruchu granicznego z Polską (Obwód Kaliningradzki).

Oczywiście polski rząd prawidłowo zignorował zagranie Kremla, ale natychmiast odezwały się w kraju wewnętrzne rezonatory Rosji, czyli posłowie opozycji z regionu i organizacje „pozarządowe” (NGO) z histerycznym okrzykiem: „Otwórzcie granice!” i listami do premiera Morawieckiego oraz, a jakże, skargami do Brukseli.

Co musi się jeszcze stać, żeby ludzie otworzyli oczy...?
Pytam: co jeszcze...?
 Jarosław Synowiec
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 23-08-2021

43263. 
Odnośnie wpisu numer: 43259

Straż Graniczna bardzo dziękuje, że na wieść o budowaniu muru na granicy z Białorusią i Rosją, posłowie opozycji przybyli tak licznie. Jednocześnie uściśla, że mur będzie budowany z drutu, nie z pustaków.
 Jimmy
 Iława, Poniedziałek 23-08-2021

43262. 
OSZUSTWO NA „SEKRETARKĘ”

Na twój telefon przychodzi SMS. Z treści wynika, że niby masz wiadomość na skrzynce poczty głosowej („na sekretarce”). To kłamstwo! Oszustom chodzi o sprowokowanie cię do kliknięcia na podany w treści link (odnośnik). Nie rób tego! Ten jeden fałszywy ruch spowoduje, że na telefonie zostanie automatycznie zainstalowane w tle wrogie oprogramowanie, które po cichu przejmie kontrolę nad twoimi danymi, również płatniczymi. 🚨 Ostrzeż znajomych.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 22-08-2021

43259. 
Odnośnie wpisu numer: 43260

Opozycja wraz z TVN, GazoWnią i Onetem tak bardzo uwierzyła w głoszoną przez siebie tezę o Polsce jako Białorusi, że zaczęła pracować dla Łukaszenki.
Władek Frasyniuk poszedł jeszcze dalej: został pożytecznym idiotą Putina.
Kurs rubla to 0,053 zł, więc nie dajcie się skusić milionami.
 Marszałek
 Iława, Sobota 21-08-2021

43258. 
Odnośnie wpisu numer: 43257

Pani z tego samochodu nie umie parkować.
Nie wiem czy za takie coś nie powinno być mandatu.
Powiększcie zdjęcie żeby było widać tablice rejestracyjne.
 Piotr
 Iława, Sobota 21-08-2021
Odp. 
Foto nie zostało załadowane.
Patrz na formularz podczas wpisywania.
Maksymalny rozmiar obrazka to 512 KB.

Ps. Ponownie dosłane foto nie nadaje się do publikacji.
 [moderator dyżurny]
 KURIER IŁAWSKI, Sobota 21-08-2021

43260. 
Odnośnie wpisu numer: 43253

Aleksander Łukaszenka to pozytywny gość.
Unaocznił wielu ludziom jak wyglądają polskojęzyczni idioci w garniturach.
Wyprawka dla niemowlaka, śpiwór, wieprzowina dla islamiistów.
[...]
Festiwal czerwonych błaznów z opozycji - trwa.
Kot Jarosława leży, kiszki mu się poskręcały ze śmiechu.
 radny prawicowy
 Iława, Sobota 21-08-2021

43257. 
MISTRZOWIE PARKOWANIA

„Chamstwo kierowców parkujących gdzie popadnie. Coraz gorzej się dzieje! Chodniki są dla pieszych, a rozjeżdżanie trawników to już pospolite grubiaństwo. Chamy chcą wjechać do siebie pod samą klatkę. Dno!”

Iława, ul. Obrońców Westerplatte (Osiedle Jagiellońskie), naprzeciwko ratusza miejskiego. #StopCham
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 20-08-2021

43255. 
Unia Europejska, czyli Związek Opresyjny, posługując się dyktaturą prawników w postaci TSUE, chce z formy cząstkowej przekształcić Polskę całkowicie w swoją dzielnicę kolonialną. Również pandemia jest dla Unii czynnikiem represyjnym, gdyż umożliwia szantaż: jak zrobicie, co chcemy, dostaniecie fundusze odbudowy.

"Zielony Ład" jest sposobem represjonowania państw, a nawet całego kontynentu. Dlatego zatrzymanie środków jest możliwie i wielce prawdopodobne. Kłania się wiekopomne zwycięstwo lipcowe, gdy zostaliśmy opuszczeni przez Węgrów, którzy już za zdradę otrzymali nagrodę w postaci wstrzymania funduszy, lecz nie obowiązku ich spłacania.

Jakie wnioski? Jak w to nie wejdziemy, zostaniemy absolutnie wykończeni finansowo, system energetyczny padnie i wtyczka z gniazdka zostanie Polsce wyciągnięta. Czyli mamy popełnić samobójstwo, gdyż inaczej zostaniemy zamordowani.

Tymczasem kto nie stawia oporu, nie może zawrzeć kompromisu, ale będzie staczał się coraz szybciej po równi pochyłej. Na kary należałoby odpowiedzieć zmniejszaniem wpłat, ale na to nikt się nie odważy. Polacy nie rozpoczną przygotowań do wyjścia ze Związku Opresyjnego, lecz zaakceptują niewolę za każdą cenę, a młodzi po prostu uciekną.
 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 20-08-2021

43254. 
CUD... TO JEST WŁAŚNIE CUD!

Malutki chłopczyk wypadł z balkonu na ostatnim piętrze bloku mieszkalnego. Po przewiezieniu helikopterem do szpitala, zdumieni lekarze kilka razy powtarzali dokładne badania, bo maluch (1 rok i 10 miesięcy) po lądowaniu na trawniku nie miał nie tylko żadnych złamań czy uszkodzeń wewnętrznych (krwotoków), ale nawet stłuczeń.
Jak to możliwe? Co tam się w ogóle stało? Kto był w domu? Czytajcie w gazecie „Kurier Iławski” na stronie 3.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 19-08-2021

43253. 
Czy dostaliśmy z Brukseli dodatkowe środki finansowe na ochronę granicy UE przed "afgańskimi uchodźcami Łukaszenki"?
Jeśli nie, to zróbmy im korytarz do Niemiec, bo tam czerwoni bardzo ich chcą i niech Makrela się nimi zaopiekuje.
Pizza z wieprzowiną od Szczerby i Jońskiego im na drogę.
U nas absolutnie przebrani Afgańcy nie zostaną, bo - jak twierdzi czerwona opozycja - w Polsce "też jest Białoruś".
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Czwartek 19-08-2021

43252. 
Była martwa wiewiórka (pamiętacie gdzie?).
Była też ścięta jodła (pamiętacie gdzie?).
Był dzik umęczony (pamiętacie gdzie?).
Było pisklę sowy (pamiętacie gdzie?).
Teraz jest kot-uchodźca... Tak, właśnie na granicy z Białorusią.

Brakuje jeszcze dwóch muzułmańskich, najlepiej czarnoskórych gejów spodziewających się dziecka.
Oto "Nowy Świat" nowoczesnych komunistów.
Równoległy stan świadomości, czyli frontalny atak na mózg.
 Ola Mała
 Iława, Czwartek 19-08-2021

43251. 
Poznali się 15 lat temu. Wszystko przez anons towarzyski na łamach gazety „Kurier Iławski”. Teresa Chłopik i Krzysztof Zięba, mimo różnicy wieku, odważnie dali szansę szczęściu. Owocem związku naszych bohaterów jest 9-letnia córka. Historię o pięknej miłości przeczytacie na stronie 7.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 18-08-2021

43250. 
Odnośnie wpisu numer: 43248

Platforma jedzie z kłamliwym przekazem, że „Nowy Ład” to podnoszenie Polakom podatków.
Ci sami platformiani samorządowcy narzekają, że przez obniżkę podatków związaną z wprowadzeniem „Nowego Ładu”, wpływy do budżetów ich miast drastycznie spadną.
Przepraszam, ale jak ten kogel-mogel się lemingom klei...?
Poczytajcie i posłuchajcie co na ten temat opowiada radnym oraz swoim sekciarzom burmistrz Dawid Kopaczewski. Odmienne stany świadomości.
 Agent J-23
 Iława, Środa 18-08-2021

43248. 
Odnośnie wpisu numer: 43244

Lokalni bonzowie PO bardzo chcą wrócić do władzy centralnej, bo drenowanie budżetów lokalnych samorządów to dla nich za mało.
[...]
Powrót PO do władzy centralnej oznacza poprawność polityczną względem szaleństwa ideologicznego UE i doprowadzi do zalewu Polski nielegalnymi migrantami.
Wśród setek tysięcy wychowanych w kulturze plemiennej prymitywów, będą bojownicy islamscy demonstrujący z nadwyżką, że nie mają żadnych barier do szerzenia swojej fundamentalistycznej krucjaty. Będą więc masowe akty terrorystyczne, ideologiczne mordy, zwierzęce gwałty. Czeka nas los Afganistanu. Kobiety i homoseksualiści pójdą pierwsi na rzeź.
[...]
PO = strach.
 pomocnik Marszałka
 Iława, Wtorek 17-08-2021

43247. 
IŁAWA KULEJE, OSTRÓDA SZALEJE!

Zbliża się do półmetka budowa jakże ważnej drogi ekspresowej #S5 na odcinku Ornowo-Wirwajdy, kończącym Południową Obwodnicę Ostródy. Zaawansowanie prac przekroczyło 40 procent.

Rok temu po starcie tej inwestycji opozycyjni w samorządzie działacze iławskiego PiS skrytykowali burmistrza Dawida Kopaczewskiego za brak realnego lobbowania w Warszawie na rzecz obwodnicy Iławy.

W odpowiedzi otrzymali na sesji szokujące połajanki oraz nasłanie ratuszowych prawników szczujących sądami m.in. wobec radnego Andrzeja Rykaczewskiego.

Faktem jest, że urzędnicy Ministerstwa Infrastruktury oraz GDDKiA w kuluarach zastanawiali się, jak w ogóle... wygląda burmistrz Iławy.

Materiał video:
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/posts/4713393815361006
 Jarosław Synowiec
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 17-08-2021

43244. 
Subwencje dla PO to aż 20 mln zł rocznie, co daje kwotę ok. 100 mln zł na kadencję.
Za te ogromne pieniądze darmozjady i klasa próżniacza stworzyli sztab złożony z prawników, ekonomistów i autorytetów naukowych. Po 6 latach intensywnej pracy yntelydżenty napisały mega-program: „Jebać PiS”.
Imponujące.

Program to zbyt wiele, ale zawsze można napisać, że Morawiecki jest gupi i krzyknąć ***** *** !!!
Zasoby intelektualne Platformy Obywatelskiej maleją w zastraszającym tempie. Kiedyś Rokita, Geremek, Olechowski - dziś Szłapka, Budka, kilku złodziei, narkoman i podstarzałe Julki.
W Iławie - Rygielski, Hordejuk, Żyliński, Ptasznik, Młotek, Kopaczewsk i... Dominika Wkurwiona Represjonowana.
 Jimmy
 Iława, Poniedziałek 16-08-2021

43242. 
Marzeniom trzeba pomóc, ale jak konkretnie to zrobiła 18-letnia pasjonatka modelingu z prowincji? W efekcie dostała jedną z głównych ról w nowym filmie kultowego reżysera Patryka Vegi „Pitbull 2021” (premiera w listopadzie).
JULIA MICHALEWSKA z Iławy opowiada jak wygląda show-biznes od kuchni. Czytajcie w gazecie „Kurier Iławski” na stronach 8-9.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 15-08-2021

43240. 
Podczas koncertu galowego na festiwalu jazzowym "Złota Tarka" kierownica ICK Lidia Miłosz wraz z burmistrzem Dawidem Kopaczewskim świadomie zezwolili i całkowicie celowo doprowadzili do złamania obowiązującego prawa pandemicznego:

- przekroczono limit osób 75% zajętości miejsc na widowni amfiteatru
- rozdano ponad 2 razy więcej zaproszeń niż dopuszczają przepisy

Czy radni miejscy zajmą się tym i upomną urzędników ratusza?
 Madonna
 Iława, Niedziela 15-08-2021

43239. 
Żydzi próbują grozić Polsce, że nie chcą mieć tutaj ambasadora i wściekają się, że nikogo to nie rusza.
Izrael to państwo, które powstało "dzięki" zagładzie, w ogromnej mierze, polskich Żydów, obywateli Polski - ale autorami ich zagłady byli Niemcy, nigdy Polacy.
A później zdziwienie, że są szczerze nienawidzeni przez inne narody po całym świecie.
"Przedsiębiorstwo holocaust" to mało. Otwarcie żerują na polskiej tragedii. W tym kontekście to Polska jest ofiarą holokaustu. A Izrael przypomina raczej żydokomunę.
 Sokrates
 Iława, Sobota 14-08-2021

43235. 
Pamiętna nawałnica burzowa z deszczem i wiatrem przeszła przez Iławę w piątek 16 lipca. Mocno zalało dolny parking przy targowisku. Woda wyrwała kostkę brukową.
Mija miesiąc.
Każdy iławianin wie jaki ruch aut tam panuje. Wyjazd z parkingu w stronę ulicy Wojska Polskiego idealnie rozładowywał ruch. Zobaczcie teraz... Droga cały czas zamknięta. Wyjazd z dołu tylko w kierunku na wąskie gardło Kopernika.
To kolejny przykład iławskiej niemożności administracji ratusza. Może naprawa stanowi aż taki problem jak wydanie decyzji nakazującej rozbiórka starej rudery dawnego młyna po spaleniu i przyjdzie nam poczekać kolejny rok, dwa, trzy...
 Zbyszek
 Iława, Piątek 13-08-2021

43234. 
Odnośnie wpisu numer: 43229

Do administratora.
Albo puszczajcie w całości moje wpisy, albo nie puszczajcie w ogóle.
[...] [...] [...]
 iławianin [500]
 Iława, Piątek 13-08-2021
Odp. 
Przyzwyczaj się, że na tym FORUM podajemy w warstwie informacyjnej fakty, a przynajmniej próbujemy zmierzać w ich kierunku – a nie oczywiste kłamstwa, zwłaszcza te wrzucane celowo, z wyrachowaniem, żeby tylko napluć. Szczególnie te bujdy o rzekomych „zarzutach prokuratorskich”.

No chyba że chcesz zostać bohaterem internetów, ale musisz się podpisać pod kalumniami swoimi prawdziwymi personaliami – żeby wszyscy czytelnicy, nie tylko my, poznali twoją chwalebną tożsamość. Odwagi!
 Modero Kuriero (Jaro Paszteto)
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 16-08-2021

43231. 
Odnośnie wpisu numer: 43226

Bliżej niż personalnie znam Mietka Pietroczuka, który odrestaurował piłkę siatkową w Iławie po trenerze śp. Stanisławie Piasku.
Mietek to gościu przedni, jako człek usportowiony od małego chłopca.
Czy wiecie że, Miecio zaliczył 10 maratonów? I czy wiecie, ile z Iławy postaci poklepało Go za ten czyn po prawej łopatce? Zgadnijcie?
NIKT!
I niech mi nikt nie gada, że skoro w sobotnie poranki biegnie wokół Małego Jezioraka jako sfora udających usportowienie, to jest Pan nad Pany, bo fizyczną kulturę uprawia? Taki, co najwyżej tylko udaje, że jest kimś, kto zdrowotność podnosi, ale co on wyczynia w pozostałe dni? Tego nie wie nikt. Leży brzuchem do góry i zajada tłuste...
 trener bez licencji
 Iława, Czwartek 12-08-2021

43230. 
Kwiczą świnie rozpasane,
od koryta oderwane.

Kiedy słucham ich narracji
o zaniku demokracji,

która wtedy właśnie ginie,
kiedy władzę tracą świnie,

to mnie taka myśl nachodzi:
nie o WOLNOŚĆ świniom chodzi.

Pełen fałszu jest ten kwik,
bo to o KORYTO wielki krzyk:

zawłaszczone, rozkradane,
słusznie świniom odbierane.

Wie już cała okolica,
że ów kwik, to TARGOWICA.
 radny prawicowy
 Iława, Czwartek 12-08-2021

43229. 
Odnośnie wpisu numer: 43227

Pani Lidia Miłosz jest miłą, kulturalną osobą, niestety bez wiedzy na temat prowadzenia takiej instytucji, a przede wszystkim bez wiedzy na temat zarządzania zasobami ludzkimi. To spowodowało narastające problemy skutkujące masowym składaniem od pewnego czasu przez pracowników ICK wypowiedzeń z pracy.
Co do repertuaru ICK w szerokim tego słowa znaczeniu, problemem jest [...] otoczenie się tzw. potakiwaczami. Wcale nieprawdą jest, że ICK - nawet przy takim budżecie - nie mogłoby zaistnieć. Mogłoby. Ale trzeba pozbyć się naleciałości nauczycielskich, a stać się zarządzającym kulturą. [...]
 iławianin [500]
 Iława, Środa 11-08-2021

43228. 
Może tak o zwolnieniach podatkowych w Lubawie.
[...]
Czy to tak wypada...?
 Laluś
 Iława, Środa 11-08-2021

43227. 
Odnośnie wpisu numer: 43224

Marny stan ogólnie pojętej kultury masowej w Iławie.
Jeśli Burmistrz Kopaczewski powołuje na szefa instytucji kultury osobę owszem miłą, ale bez doświadczenia, bez umiejętności, bez pojęcia jak zarządzać i prowadzić tak rozległy i skomplikowany obszar tematyczny, to mamy klapę.
Lidia Miłosz od początku sama się przyznała radnym, że praktycznie nie ma pojęcia jak się zabrać do pracy, ale ma "tak wspaniałych pracowników w ICK", że na pewno nauczą Ją. Póki co po kolei pracownicy rzucają wypowiedzeniami z pracy.
Te dziwactwa filmowe, jakie szły w deszczowy wieczór pod gmachem kina, były te same, które trzy lata temu pokazano w auli kina. Powtórka klasyki dla niszowej grupy nawiedzonych?
O co tu chodzi...? Może o zlecenia? Czyżby napychanie do kieszeni dla wykonawcy zadania?
To był katastrofalny błąd Kopaczewskiego, że dał sygnał do odlotu ze stanowiska poprzedniej szefowej, Ewie Wiśniewskiej, która w Ostródzie dała pokaz sztuki rozrywkowej organizując najgłodniejsze w całym kraju imprezy transmitowane przez telewizję.
Takie oto mam porównanie pilotowania kultury lokalnej. Klapa...
 radny prawicowy
 Iława, Wtorek 10-08-2021

43226. 
Odnośnie wpisu numer: 43224

Sprawa sportu w Iławie.
Lekkiej atletyki, nie oszukujmy się, nie ma nad Jeziorakiem, poza papierową wersją i wydawaniem pieniążków na podróże turystyczne po całym kraju.
Piłki nożnej nie ma w Iławie poza udawaniem, że jest gierka i ratowaniem się kilkoma najemnikami do gry.
Szczypiorniaka też nie ma - poza zlepkiem brzuchatych miłych misiów, którzy ot tak sobie pogrywają.
Przynajmniej piłka siatkowa jest na plaży, bo ich widać na eliminacjach do mistrzostw Polski.
TYLKO WIOSŁA PRZYWOŻĄ Z MISTRZOSTW POLSKI MEDALE REGULARNIE ROK W ROK.
 Feliks
 Iława, Wtorek 10-08-2021

43225. 
Odnośnie wpisu numer: 43224

Właśnie o tym i tak trzeba na forum pisać.
O sprawach lokalnych.
O tym, że urzędnicy iławskiego urzędu miasta nie dźwigają prozaicznych problemów jak straszący stary młyn przy ul. Ostródzkiej, albo strasząca kamienica przy Plażowej i Mazurskiej.
Fatalny stan techniczny budynku ratusza miejskiego.
Brak kontynuacji ścieżek rowerowych.
Byle jakie tempo budowy rozpoczętego kolejnego kawałka ścieżki od wiaduktu kolejowego w stronę Jeziora Dół.
Marny stan ogólnie pojętej rozrywki i kultury masowej.
Brak muzeum regionalnego.
Na sam sezon letni kompromitacja przy rozpoczęciu remontu pomostu na plaży Kormoran.
Kompromitujący stan przystani promowej przy Chodkiewicza.
Brak jakiegokolwiek pomysłu na skwer Żeromskiego.
Chaos urbanistyczny w mieście polegający na pomieszaniu zabudowy wielorodzinnej z jednorodzinną.
Cisza w temacie remontu stadionu miejskiego.
Cisza w temacie zadaszenia amfiteatru.
Długa lista zaniechań i niekompetencji poraża...
 Zbyszek
 Iława, Wtorek 10-08-2021

43224. 
IŁAWA ZNOWU PRZEGRYWA

#SportowaPolska to kolejny program finansowy i modernizacyjny, w którym niestety znowu burmistrz Iławy #DawidKopaczewski poniósł całościową klęskę. Oto krótki przegląd wybranych samorządów lokalnych z regionu, które zdobyły dofinansowanie rządowe z budżetu centralnego (do 80% wartości inwestycji):

🎯 Ostróda miasto, budowa boisk szkolnych: 915 tys. zł
🎯 Ostróda wieś, budowa boisk szkolnych (Durąg i Pietrzwałd): 845 tys. zł
🎯 Lidzbark Welski, budowa sali sportowej SP w Słupie: 831 tys. zł
🎯 Nowe Miasto Lubawskie, budowa budynku klubu „Radomniak Radomno”: 365 tys. zł
🎯 Miłomłyn, modernizacja stadionu: 150 tys. zł
🎯 Braniewo, modernizacja stadionu: 2,2 mln zł

🆘 #Iława, modernizacja sali gimnastycznej SP5: zero zł
 Jarosław Synowiec
 Iława, Wtorek 10-08-2021

43223. 
Szwajcaria właśnie odmówiła przystąpienia do Unii Europejskiej po ponad rocznych rozmowach.
Jako powód Szwajcarzy podali zbyt duży wpływ Komisji Europejskiej na wewnętrzne sprawy państwa, zbyt duży wpływ Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości na ustawy wewnętrzne Szwajcarii, naciski Unii na sprawy migracyjne oraz obawy o suwerenność.
Tacy mądrzy Szwajcarzy wiedzą co robią. Mają w nosie lewacką Unię.
Brawo. Brawo. Brawo.
 iławianin [500]
 Iława, Poniedziałek 09-08-2021

43222. 
"Macierzyństwo to udręka".
"Macierzyństwo zamienia kobietę w niewolnicę".

Polskojęzyczny folksdojcz co chwila "pięknie" pokazuje swoją zdziczałą faszystowską mordę.
Moja kochana Mama, która mnie wydała na świat, kiedy słyszy te brednie wypluwane przez folks-trutnia, kwituje, że największą udręką dla polskich Matek były rządy "tego gnojka".
Ukochana Mama wychowała czwórkę dzieci, które dziś są już dorosłe i dla Niej, naszej jedynej autentycznej Bohaterki, to nie była żadna udręka, a wręcz coś odwrotnego, czego ten mały tępak z Wybrzeża nie jest w stanie nie tylko zrozumieć, ale nawet powąchać...
W czasie, gdy moja Mama najbardziej potrzebowała pomocy, to rząd PO miał gdzieś politykę prorodzinną, a dodatkowo doprowadzał do większych problemów.
Spieprzaj dziadu! Spieprzaj niemiecki lokaju gdzie pieprz rośnie!
 Ola Mała
 Iława, Niedziela 08-08-2021

43221. 
PRÓBY OSZUSTW „NA LOTERIĘ”

Coraz więcej sygnałów o próbach wyłudzenia pieniędzy przez osoby, które podają się za organizatorów loterii szczepionkowej. Dzwoniący informuje o rzekomej wygranej w Loterii Narodowego Programu Szczepień (NPSz). Nagrodą mają być rzekomo „leki nierefundowane przez NFZ”. Zwycięzca ma otrzymać nagrodę pod warunkiem, że „tylko opłaci dostawę przesyłki”.

To próba wyłudzenia! Przypominamy, że żadne leki NIE SĄ nagrodą w loterii, pod którą próbują podszyć się oszuści. Organizator, czyli państwowy Totalizator Sportowy, przekazuje nagrody rzeczowe zawsze na WŁASNY koszt, po ustaleniu terminu dostawy ze zwycięzcą.

Każdy przypadek lub podejrzenie wykorzystania loterii do nielegalnych praktyk należy zgłaszać policji. Wszystkie informacje o loterii znajdziesz na oficjalnej stronie – w tym listę nagród oraz zwycięzców: www.gov.pl/loteria

#SzczepimySie
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Niedziela 08-08-2021

43220. 
Śmieją się niektórzy, że propagandowy lewacki "Tour de Konstytucja" zakończył się w Warszawie pod Pałacem Kultury i Nauki im. Józefa Stalina.
A gdzie miał się zakończyć?
Przecież Placu włoskiego komunisty, boga-ojca komunizmu brukselskiego, Altiero Spinelliego - jeszcze nie ma jeszcze w Warszawie.
 Agent J-23
 Iława, Niedziela 08-08-2021

43219. 
"Walczymy o III ligę!" - zapowiedział Andrzej Sobiech, prezes klubu piłkarskiego Jeziorak Iława. Czyli w poprzednim sezonie walczyliście o nic? Czyli znowu okropne oszustwo kibiców. Ale czy to pierwszy raz?

"Mamy wzmocnienia i potencjał zawodników". A na wypłaty pensji dla zawodników macie? Czy znowu będzie tak samo jak w latach ubiegłych?
Czyli naciąganie, spuchnięty balon i kontrolowane bankructwo?
 Antonio vel Wiśniewski
 Iława, Sobota 07-08-2021

43218. 
Pojawiły się znowu badania z Katedry Socjologii UW, pokazujące, że u wyborców PO nienawiść do wyborców PiS jest DWUKROTNIE wyższa niż w odwrotną stronę.
Zero zdziwienia.
PO to zorganizowana grupa hejterska, bazująca na kompleksach, karmiąca elektorat nienawiścią.
To nie PO ma "SokZBuraka". To "SokZBuraka" ma PO.
 Jimmy
 Iława, Piątek 06-08-2021

43217. 
MISTRZOWIE HANDLOWANIA

„Czy burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski wreszcie zareaguje na samowolkę i bałagan? Parking miejski koło targowiska w Iławie przy markecie Stokrotka. Już nie można tu normalnie zaparkować, bo wyznaczone miejsca są ciągle pozajmowane przez busy i przyczepki handlarzy. Celowo blokują skrzynkami czy paletami. Stają nawet w poprzek, zajmując po kilka miejsc. Zachowują się jakby to były ich miejsca prywatne. Pas zieleni też właściwie już nie istnieje, bo został zajeżdżony i zadeptany”.

#Iława, ul. Kopernika.
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 06-08-2021

43214. 
Po co Polakom suwerenność, skoro można ją sprzedać i to nawet nie za kasę tylko jej obietnicę. Pieniądze, które "przyszłyby z UE" po całkowitym podporządkowaniu się i tak byłyby wydane na niszczenie gospodarki polskiej pod okiem Brukseli w ramach tzw. zielonego ładu. Wiatraki, panele słoneczne i rosyjski gaz z Niemiec zamiast energii własnej (np. węgla).

Alternatywny, polsko-skandynawski rurociąg "Baltic Pipe" został już zablokowany, a amerykańcy Demokraci-Komuniści nie mają żadnego interesu w wspieraniu przemysłu węglowodorów czy zbrojeniowego (zakupy militarne), który wspiera Republikanów, czyli amerykańską prawicę. Ale zawsze pomarzyć można.

Polska jest ostatnią przeszkodą do Bismarckowskiego sojuszu Niemiec i Rosji (Moskovii), i wspólnego zarządzania całą Europą i Euro-Azją od kiedy amerykańcy Demokraci-Komuniści powierzyli Berlinowi losy Europy i tym samym zgodzili się na tandem niemiecko-rosyjski. Czasowe zawieszenie broni z Chinami, które Demokraci właśnie wynegocjowali, daje nie tylko pole do swobodnego szerzenia rewolucji komunistycznej w sojuszu z Niemcami, ale tym ostatnim pozwala na zachowanie dobrych stosunków z Chinami i tylko Polska przeszkadza. A już wszyscy byliby szczęśliwi.

Dlatego dla pomyślności wszechświata trzeba Polskę zniszczyć ideologicznie (tożsamościowo) i to z pomocą polskiej wymóżdżonej młodzieży oraz gospodarczo. Tzw. zielony ład, na który już zgodziliśmy się jeszcze przed ostatecznym ciosem neo-marksisty Timmermansa, załatwi nas na wieczność.

Pozostaje zablokowanie wszelkich reform i prób budowy własnego państwa oraz kwestia tożsamości. Pierwszemu służy likwidacji Izby Dyscyplinarnej pod pretekstem jej reformy, co jest wstępem do rezygnacji z tworzenia normalnego, czyli nie ubeckiego sądownictwa, a drugiemu – genderyzacja i triumf marksizmu-lesbianizmu. Przyjdzie nań kolei zaraz po sądach i na wszystko Polacy się oczywiście zgodzą, i to nawet za miskę soczewicy. Obiecaną, nie rzeczywistą.
 Kolega Skaner
 Iława, Czwartek 05-08-2021

43213. 
Niesnaski na ogrodach działkowych za Osiedlem Podleśnym w Iławie.
Co ciekawe: nie chodzi tylko o szokujące zaśmiecanie odpadami, nawet gabarytowymi.
Czytajcie w gazecie #Kurier na stronie 6.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 05-08-2021

43210. 
Jakie to jest śmieszne, a nawet upadająco żałosne (mc2), że podwyżkę uposażenia administracji państwowej krytykuje skompromitowany facet, który kłamiąc do końca rzucił premierowanie na czubie administracji państwowej i wybył na emigrację do IV Rzeszy Europejskiej właśnie z pobudek m.in. zarobkowych.
Czekam na pomnik folksdojcza w Iławie. Może być w Galerii Jazzowej przy Ratuszu, albo od razu wprost pod oknami mieszkania D. Kopaczewskiego, Michała Młotka, Ewy Jackowskiej...
 anty-bolszewik
 Iława, Środa 04-08-2021

43209. 
A wiecie wy, jakie sowy rzeźbi Marek Kałuża w Kuźni Talentów przy moście Dąbrowskiego?
Posadziłem ją na szafie, a ona mi odfrunęła i co ja mam teraz powiedzieć? Rzeźbiarz ma zwrócić mi kasiorę?
 Marszałek
 Iława, Środa 04-08-2021

43208. 
Chiński wirus.
NordStream 2.
Wściekłe macice.
Oszalałe jourove.
Zielony Obłęd.
Lokalni folksdojcze.
Sprzedajni „historycy”.
Ruskie onuce.
Idiota prezydentem USA.
Terror faszystów LGBT.
Bydło grające w PE przeciwko własnemu krajowi.

Rządzącej prawicy nie jest lekko, dlatego stopuję z krytyką.
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Wtorek 03-08-2021

43207. 
Odnośnie wpisu numer: 43206

Wyborcy Iławy sami sobie nawarzyli tego zatrutego piwa.
Dalej głosujcie do Rady Powiatu na czerwonych kolesiów z PO/PSL/SLD.
A nie będzie niczego...
 Marszałek
 Iława, Wtorek 03-08-2021

43206. 
KATASTROFA SZPITALA W IŁAWIE:
ZAMKNĘLI ODDZIAŁ WEWNĘTRZNY!

Do redakcji Kuriera dzwonią i piszą wzburzeni pacjenci:

„Zobaczcie co się dzieje w szpitalu, bo właśnie zamknęli całkowicie oddział chorób wewnętrznych. Podobno nikt już nie chce tutaj pracować. Co z nami będzie dalej? Kto odpowiada w Iławie za ten skandal?”

Powiatowy Szpital w Iławie pod względem formalno-organizacyjnym podlega pod lokalny samorząd Starostwa Powiatowego w Iławie, w którym „od zawsze” rządzi lewicowa koalicja PO-PSL-SLD.

Ani dyrektor szpitala Iwona Orkiszewska (w środku), ani starosta powiatu Bartosz Bielawski w swoich publikatorach nie ogłosili i nie poinformowali społeczeństwa o zaistniałej niebezpiecznej sytuacji.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 03-08-2021

43204. 
Odnośnie wpisu numer: 43201

[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 Spartakus
 Iława, Wtorek 03-08-2021
Odp. 
Na przemoc odpowiedzią ma być... przemoc?
Absolutnie NIE.
Tak się nakręca spirala rozkładu, aż dojdzie do chaosu.
Takie problemy rozwiązuje się inaczej.
 [moderator dyżurny]
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 03-08-2021

43203. 
Odnośnie wpisu numer: 43188

Takie "garażowanie" samochodów i innych pojazdów nie tam gdzie należy jest poważnym problemem miejskim.
Bydło pozostanie bydłem. Ragacz z ulicy Zielonej w Iławie idzie w zaparte. [...] Co na to Policja?
 klient
 Iława, Wtorek 03-08-2021

43202. 
Odnośnie wpisu numer: 43176

Jest tajemnicą poliszynela, że urzędową klub-kawiarnię i dyskotekę otworzył Burmistrz Ryszczuk tylko po to, żeby stworzyć źródło zajęcia i utrzymania dla swojego braciszka.
[...]
Jeżeli dalej nasza Policja powiatowa, która jest opłacana przecież z naszych podatków będzie na te występki oko przymykać, to dojdzie do kolejnej tragedii.
Już motocyklista na motorze pożyczonym od braciszka Burmistrza zginął w szalonym rajdzie popisowym przez miasto...
[...]
Wszyscy mieszkańcy Kisielic domyślają się i o tym rozmawiają w trosce o swoje dzieci, kto rozprowadza w miasteczku środki odurzające.
Ale cóż...
Wszyscy mówią i na tym się kończy... W Kisielicach panuje ogólny strach. Lokalny dyktator i watażka ma wszystko w swoich rękach... Katastrofa.
 Józek
 Kisielice, Poniedziałek 02-08-2021

43201. 
STOP-CHAM

„Pozdrawiam panią, która po chamsku parkuje samochód przed naszymi garażami. Ostatnio robi to notorycznie, mając ogrom miejsca dosłownie obok [na parkingu targowiska]. Zwrócenie uwagi czy grzeczne prośby nic nie dają. Legalne znaki zakazu nie mają dla niej żadnego znaczenia, bo lenistwo powoduje, że 50 metrów dalej to już nadludzki wysiłek. Pani przekonuje, że tu obok pracuje, więc może. A ja, wjeżdżając pod prywatny garaż, za który zapłaciłam ciężkie pieniądze na własność, nie mam możliwości manewrowania, nie mówiąc już o tym, gdy chcę podjechać np. z przyczepką.”

#Iława, ul. Kopernika.
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 02-08-2021

43200. 
Żółty portal internetowy iławskiej Info-PO-KO namieszał ze szczepieniami na parafiach. [...] W Lubawie kobieta owszem zasłabła w punkcie szczepień, ale nie od szczepionki, bo nie była szczepiona, lecz zemdlała stojąc w poczekalni, bo tylko trzymała kolejkę dla syna. [...]
 bat na idiotów
 Lubawa, Poniedziałek 02-08-2021

43198. 
Odnośnie wpisu numer: 43194

Warszawa śpiewała (nie)zakazane piosenki powstańcze. Doświadczenie wspólnoty, więzi międzypokoleniowej i bliskości. Szacunek, ciepło, wielka kultura i wzruszenie.
Z drugiej strony na festiwalu czerwonego Jerzego Owsiaka hołota wyje ze sceny i na widowni wulgarnym "Jebać PIS". Prostacka antywspólnota.

Dwa światy. Każdy może wybrać.
 Jan
 Zalewo, Niedziela 01-08-2021

43194. 
Na festiwalu Owsiaka bez zaskoczeń.
Lewoskrętne pogaduchy są tam od lat na porządku dziennym, ale tym razem polityczna nienawiść wyszła z namiotów tzw. "Akademii Sztuk Przepięknych" prosto na scenę.
Oczywiście całość pod hasłami miłości, równości i walki z nienawiścią.
 radny prawicowy
 Iława, Sobota 31-07-2021

43193. 
Znamienne, że współcześni neo-marksiści, którzy pojedyncze błędy rozpaczy Żołnierzy Wyklętych wykorzystują dziś do tego, by bezczelnie nazywać ich "zbrodniarzami," składają właśnie kondolencje Adamowi Michnikowi z powodu śmierci brata Stefana, stalinowskiego prokuratora, bandyty sądowego i uciekiniera do Szwecji, który według nich "musiał podejmować ciężkie decyzje, bo żył w trudnych czasach".
 anty-bolszewik
 Iława, Sobota 31-07-2021

43192. 
Pilotażowa akcja kontenerowych szczepień mobilnych w wybranych parafiach naszego regionu odbędzie się w niedzielę 1 sierpnia pod nadzorem Ministerstwa Zdrowia:

✝️ IŁAWA – parafia św. Brata Alberta, Osiedle Podleśne, ⏱ od godz. 10:00.

✝️ LUBAWA – parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny,
ul. Kościelna 5, ⏱ od godz. 9:30.

✝️ NOWE MIASTO LUBAWSKIE – parafia św. Tomasza Apostoła, ul. Kościelna 10, ⏱ od godz. 10:00.
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 30-07-2021

43189. 
Odnośnie wpisu numer: 43179

Tak wygląda parkowanie na parkingu przy Powiatowej Komendzie Policji w Iławie. Pojazdy policjantów dają "przykład" innym uczestnikom ruchu drogowego. [...]
 Wojtek
 Iława, Piątek 30-07-2021
Odp. 
Foto nie zostało załadowane.
Patrz na formularz podczas wpisywania.
Maksymalny rozmiar obrazka to 512 KB.
 [moderator dyżurny]
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 30-07-2021

43188. 
Gdyby kierowca był normalny to nie stawiałby samochodu, a obok jeszcze przyczepki (też rupiecia) na parkingu przed blokiem, a na swoim podwórku prywatnym. Jak widać na foto, cwaniaczek ma duże podwórko i w dali garaże puste.
Ten parking jest ogólnie publiczny i służy do zajeżdżania samochodów po zakupy do sklepów spożywczych, ale nie tylko, bo do własnych mieszkań.
Panie!
Możesz postać godzinę, dwie, ale nie całymi dniami. Zabierz te rupiecie i przy swojej chałupie postaw. No!

Iława, Osiedle Piastowskie, ul. Zielona.
 klient
 Iława, Piątek 30-07-2021


Strona [ poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 187 188 189 ... 370 371 372 następna ] z 37292602875


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | INFORMACJE | OPINIE | Zdrowie i uroda | Wyszukiwarka | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2022 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.