Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Rodzinka poszukiwaczy
Radni nie pozwolili burmistrzowi na podwyżkę podatków
Pawdziwy prawdziwek
Zabójstwo pod dyskoteką
Wybory parlamentarne 2023. Wybraliśmy!
Więcej...

Forum

44637. 
Jedzie cyrk ASTORIA!
Niesamowita ekwilibrystyka na wałkach, gimnastyka w kole, clown na szczudłach, człowiek-guma w nowym wydaniu, akrobatyczne hula-hop, ewolucje na linie pionowej, kobieta-kot na trapezie, pokaz magii i iluzji, żonglerka, wyjątkowy balans ze szkłem, duet clownów i inne atrakcje (bez zwierząt). Ponad 90 minut zabawy dla całej rodziny!

Niedziela 25 czerwca.
Spektakle: godz. 16:00 oraz 18:00.
Iława, plac przed dworcem PKP
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Niedziela 18-06-2023

44634. 
45-latek kładąc się spać usłyszał w swoim garażu złodziei. Zadzwonił na policję. Niestety pan policjant przez telefon powiedział mu, że nie mają w tej chwili "żadnego wolnego radiowozu".
Facet rozłączył się, po czym zadzwonił za chwilę ponownie i mówi do dyżurnego policji:
– Ja ponownie w sprawie tych złodziei w moim garażu. Nie kłopoczcie się już, zastrzeliłem ich.
Po dosłownie 3 minutach na posesje zajechały 4 radiowozy, antyterroryści, karetki….. Złodziei oczywiście złapano.
– Przecież powiedział pan, że ich zastrzelił!
– A wy mówiliście, że nie macie wolnego radiowozu... 🤣
 Jan
 Zalewo, Niedziela 18-06-2023

44635. 
Odnośnie wpisu numer: 44630

Widać nie czytało się:

ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO i RADY (WE)
nr 1069/2009 z dnia 21 października 2009 r.

A to tylko 50 stron małego druku, więc wyjaśniam.
W przypadku zaobserwowania martwej mrówki, muchy czy ptaka należy znaleźć odpowiedni organ w wykazie przedsiębiorstw, zakładów i podmiotów, które zostały zatwierdzone lub zarejestrowane zgodnie z rozporządzeniem na danym terytorium, a następnie skontaktować się z nim w celu odbioru martwej mrówki.
Prościej być nie może.
Unia zadbała o wszystko.
 Halina Brukselska
 Wilanów, Niedziela 18-06-2023

44632. 
Sąd nakazał portalowi TVN24.pl publikację sprostowania nieprawdziwych informacji

W publikacji z 2 października 2018 r. pt. „Miał być przełomem w walce z pedofilią. W jawnym rejestrze brakuje duchownych” – podano nieprawdę, że podział Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym (rejestr pedofilów) na część jawną i niejawną był wynikiem działania Ministerstwa Sprawiedliwości. Ponadto, nieprawdziwe jest twierdzenie, że w rejestrze ominięto lub specjalnie ukryto księży.

15 czerwca 2023 roku Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał prawomocny wyrok w tej sprawie. Nakazał publikację sprostowania o treści:

* * *

„W związku z nieprawdziwym informacjami podanymi w powyższym artykule, oświadczam, że podział rejestru pedofilów na część jawną i niejawną był wynikiem prac parlamentarnych, a nie działaniem Ministerstwa Sprawiedliwości. Ponadto, nieprawdziwa jest informacja, że w rejestrze ominięto lub specjalnie ukryto księży. Ministerstwo Sprawiedliwości nie ma żadnego wpływu na publikowane w nim dane, zaś wpis w rejestrze uzależniony jest od rodzaju popełnionego przestępstwa, a wykonywany zawód czy przynależność do grupy społecznej nie mają żadnego znaczenia.
Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.”

* * *

Sąd zasądził również na rzecz Ministerstwa Sprawiedliwości zwrot kosztów procesowych.

Wydział Prasowy MS RP
Biuro Komunikacji i Promocji
Warszawa, Al. Ujazdowskie 11
 MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI RP
 Warszawa, Sobota 17-06-2023

44631. 
Odnośnie wpisu numer: 44630

Ach te sroki, sroki – żarłoczne gady, w locie zabijają ptaki. A cóż one mają jeść? Jacy u nas urzędnicy, że nie potrafią zaradzić...
Dziś z usunięciem martwego ptaszka mamy dylemat nie lada jaki, udając się od Annasza do Kajfasza. Kochani, co z nami się dzieje? Nie potrafimy upadłego ptaszka, czy nawet kotka, zakopać?
 Feliks Rochowicz
 Iława, Sobota 17-06-2023

44630. 
Martwe zwierzę (dzikie) na posesji.
Martwy system wsparcia miejskiego.

W Iławie mamy ogromny problem z usunięciem martwego zwierzęcia, które akurat nie miało gdzie, bo padło na prywatnej posesji. Problem spory, bo martwe ptaki padają sobie jak chcą, niestety jeśli na prywatnej działce, to zaczyna się gehenna.

Zadzwoniła do mnie znajoma, która miała ogromny problem z pozbyciem się martwego ptaka, niestety już w dużym rozkładzie. Sytuacja jak z prześmiewczego serialu Alternatywy 4.

Urzędnicy z Urzędu Gminy, odesłali ją do Urzędu Miasta, jako że ptak padł na terenie miasta Iławy. Urząd Miasta (wydział kryzysowy) po prostu spławił kobietę, nie podając nawet adresu czy nazwy instytucji, gdzie mogliby jej pomóc. A nawet mieli pretensję, gdy zapytała, czy urzędnicy nie próbują pomóc obywatelom poprzez udzielenie informacji o podmiocie, który to usunie? (nawiasem mówiąc, to wcale nie są urzędnicy, zgodnie z przepisami to pracownicy administracji samorządowych, nie mylić ich proszę w przyszłości z urzędnikami).

Znajoma zadzwoniła do sanepidu, gdzie miła pani z Olsztyna podała, iż takimi sprawami zajmuje się inspektorat weterynarii, a miła pani z sanepidu w Iławie podała kontakt do tegoż inspektoratu (znajoma przysięga, iż obie panie były naprawdę miłe i przejęły się sytuacją, niestety nie mogły pomóc).

Inspektorat weterynarii (bardzo mili ludzie) podali jej kilka podmiotów, które odbierają padłe dzikie zwierzęta. Znajoma zatem zadzwoniła: Koma, Spomer - żadna z firm niestety nie świadczy takich usług dla osób prywatnych, chociaż mogą je świadczyć dla instytucji (urzędów).

Pracownicy administracji Urzędu Gminy jak i Urzędu Miasta zaczynali rozmowę nie od chęci pomocy, lecz od stwierdzenia: "Na prywatnej posesji? Zgodnie z przepisami masz obowiązek zutylizować na swój koszt!”. No dobrze, nie masz prawa zakopać, bo karalne, ale nikt nie jest w stanie podać podmiotu, który to odbierze? Ptak jest w stanie rozkładu, a moja znajoma ma sobie to zutylizować sama, czyli co, ma sobie prywatne krematorium wybudować?

Rozumiem, że ustawodawca dał ciała po całej linii, ptaki (dzikie zwierzęta) stanowią własność skarbu państwa, ale jak padły na prywatnej ziemi, to koszt i problem Twój!

Inne gminy i miasta radzą sobie, usuwając na zlecenie padłe zwierzęta i obciążają później skarb państwa. A w Iławie? Bez komentarza.

Piszę o tym, bo to nie problem z jednym padłym ptakiem, pomijając fakt, że nie pierwszym padłym zwierzęciem, o którym od znajomych i sąsiadów słyszę. To problem z usystematyzowaniem zarządzania miastem i zmianą zachowania niektórych pracowników administracji na zachowania prospołeczne.

Po co nam niepomocni pracownicy administracji...?
 Miś
 Iława, Piątek 16-06-2023

44629. 
Odnośnie wpisu numer: 44587

Czy jest pani pewna, że różne ptaki? Czy chodzi może o srokę lub sroki? W okolicach kwadratu Biedronka, Netto, bloków i dzielnicy domków jednorodzinnych - prawie aż do ronda na dole do PKP - grasuje agresywna sroka - morderca. Zabija ptaki na naszych oczach, atakuje małe psy, koty i jeże, atakuje nawet ludzi. Jest bardzo agresywna i stanowi zagrożenie.

Czy pisze pani o tym terenie? Mnóstwo ludzi z tego terenu się skarży, że się jej boją lub boją się wypuścić psa czy kota na podwórko.

Może można prosić o pomoc jakieś koło myśliwskie z tego terenu? Ze srokami naprawdę jest problem, bo nie mają naturalnych wrogów a są pod ochroną. A są drapieżnikami.

Ta sroka nie zabija dla chęci pożywienia, zabija i zostawia zadziobane i zakatowane zwierzę. To wyspecjalizowany drapieżnik i morderca.
 play
 Iława, Czwartek 15-06-2023

44628. 
Jakieś dziwne prace z dziwnymi hukami odbywały się w nocy ze środy na czwartek 14-15 czerwca, gdzie co minutę słychać było ogromny huk (dobiegał chyba z okolicy dworca PKP?).
Trwało to do 5:00 rano.
Huk jak wystrzał z karabinu lub armaty. W okolicach Osiedla Podleśnego i SP4 słychać było już ogromny odgłos z echem.
I tak co kilka minut.
Policja chyba w ogóle nie reagowała, więc pewnie mieli zgłoszenie, że jest to legalne, bo nie wierzę w to, że nie reagowali w ogóle.
Pytanie. Czy ratusz wyraził zgodę na takie hałasy w środku nocy? Co to było? Czy to było konieczne? Czy to będzie się powtarzać?
 Jr
 Iława, Czwartek 15-06-2023

44627. 
Ścieżka pieszo-rowerowa przy targowisku w Iławie. Jest tak wąsko, że dwie osoby na chodniku wypełniają całą szerokość. Dla rowerów też są wąskie, dwa rowery będą miały problem się minąć. Czy nie można było zrobić szerszych tras? Łąka jest szeroka do wykorzystania. Jak firma będzie odśnieżała te trasy w zimę? Nie dość że zabrano miejsca parkingowe to wykonuje się taki bubel.

Ulica Dworcowa, zaczynają układać kostkę brukową na chodnikach i tu następny bubel - od strony torów tylko dla pieszych, od strony PKS-u dla pieszych i rowerzystów. Rowerzyści jadąc od strony dworca na ulicę Lubawską będą musieli przejechać ulicę na drugą stronę. Przy moście odwrotnie. To jest niebezpieczne ponieważ ulica Dworcowa normalnie jest mocno obciążona samochodami.
 Piotr
 Iława, Wtorek 13-06-2023

44626. 
Odnośnie wpisu numer: 44584

Rozdanie nagród w dziedzinie kultury...
Na sali - przeraźliwe pustki, tylko nagradzani i pracownicy urzędowi. Gorzej niż w czasie pandemii.
W tym roku było 12 wniosków, dlaczego? Wiadomo, że i tak niektórzy nigdy nic nie dostaną, blisko urzędu bowiem nie są. Ale i wśród składających było 5 przegranych, tak - przegranych, którzy otrzymali uścisk dłoni burmistrza, a wierzyli, że biorą udział na uczciwych zasadach. Już przestali wierzyć.
Raptem 7 wygranych wyszło z kasą. Z kwotą też nie zaszaleją...
 obserwator
 Iława, Wtorek 13-06-2023

44622. 
Odnośnie wpisu numer: 44615

Czy ktoś wie ile pociągów osobowych uruchamia spółka POLREGIO na odcinku Iława-Działdowo w soboty i niedziele? Nie mylić z InterCity, które zatrzymują się tylko w Iławie i Działdowie.
Chodzi o przystanki Smolniki, Rakowice, Zajączkowo, Montowo itd. etc. Zaledwie jeden w jedną i jeden w drugą stronę.
Sprawdźcie kto nie wierzy, bardzo proszę. Wybudowano nowoczesną infrastrukturę, perony, bezkolizyjne przejścia, podjazdy i windy dla niepełnosprawnych.
Po co?
 Zibi
 Iława, Sobota 10-06-2023

44620. 
W sprawie reformy programów szkolnych niech będzie słowami Mickiewicza.

Należało przypuszczać, iż transformacja gospodarcza w Polsce po 1990 roku będzie trudna, a nawet dramatyczna. Wraz z nią zmiany społeczne przyniosą wiele zła i wyrzeczeń. Nie przypuszczałem jednak, że upadnie obyczajowość, tradycja, przyzwoitość w erystyce, że kulturę Polaków dopadną zwichrowane zachowania, a zastąpią te „nowoczesne i postępowe” z zachodu.

Natomiast w kształceniu ducha i etosu narodowego młodego pokolenia nie ma potrzeby sięgania po trylogię, czy po dzieła Słowackiego, Norwida i Mickiewicza. Owszem, ale po łebkach. Polska dziś w walce z szaleńcami z Europy, przyjęła jakby rolę legendarnego Arnolda Winkelrieda z Kordiana Słowackiego. Tymczasem naszła mnie myśl o Mickiewiczu i tym, co on w prologu napisał:

O, gdybym kiedy dożył tej pociechy,
Żeby te księgi zbłądziły pod strzechy,
Żeby wieśniaczki, kręcąc kołowrotki,
Gdy odśpiewają ulubione zwrotki
O tej dziewczynie, co tak grać lubiła,
Że przy skrzypeczkach gąski pogubiła,
I o tej sierocie, co piękna jak zorze,
Zaganiać gąski szła w wieczornej porze,
Gdyby też wzięły na koniec do ręki
Te księgi proste jako ich piosenki!
Tak za dni moich, przy wiejskiej zabawie,
Czytano nieraz pod lipą na trawie
Pieśń o Justynie, powieść o Wiesławie.
A przy stoliku drzemiący pan włodarz,
Albo ekonom, lub nawet gospodarz,
Nie bronił czytać, i sam słuchać raczył,
I młodszym rzeczy trudniejsze tłumaczył,
Chwalił piękności, a błędom wybaczył.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Sobota 10-06-2023

44616. 
Mława.
Dwóch Cyganów napadło i pobiło policjanta po służbie spacerującego z dzieckiem. Najechali też mężczyźnie autem na nogę.
Powód: wiedzieli, że jest policjantem.
 Kolega Skaner
 Iława, Środa 07-06-2023

44615. 
Zobaczcie jakie zmiany! Wakacyjny #RozkładJazdy pociągów wszystkich operatorów od niedzieli 11 czerwca.

–> Więcej połączeń w szczytach komunikacyjnych i na najbardziej popularnych kierunkach.
–> Łatwiej dojechać znad morza w góry i odwrotnie. Aż 30 par połączeń Warszawy z Trójmiastem, tak samo z Krakowem.
–> Znowu bezpośrednie połączenia do Zakopanego!

Wyjmij z gazety Kurier Iławski i #PodarujBabciRozkład.
Wygodna papierowa ściąga pod ręką!
 KURIERZY
 KURIER IŁAWSKI, Środa 07-06-2023

44614. 
Wiem, że panuje susza [więc koszenie zbawiennych w tej sytuacji traw jest celowo ograniczane], ale Nowa Wieś jest tak zarośnięta, że wyjazd z każdej drogi bocznej na główną drogę krajową nr 16 jest bardzo, bardzo niebezpieczny. Kierowcy wjeżdżają dosłownie na "czuja", bo dosłownie nic tam nie widać.
Może więc, mimo wszystko, można choć trochę przyciąć te trawy tylko przy dojazdach drogowych?
 Ilona
 Nowa Wieś, Środa 07-06-2023

44611. 
Za znalezienie i zwrot znacznej kwoty pieniędzy w gotówce oraz dokumentów (w miejscowości Frednowy koło sklepu) serdeczne podziękowanie przesyłam dla Pana MICHAŁA PALIŃSKIEGO, zamieszkałego w miejscowości Prasneta w gminie wiejskiej Iława.
 Andrzej Grochowiecki
 Iława, Wtorek 06-06-2023

44610. 
Zadzwoniłem do kilku znajomych z zaproszeniem na grilla, bo zbliża się długi weekend na Boże Ciało.
Nie przyjadą, bo są lub będą odpoczywać w Krynicy, Jordanii, Chorwacji, Włoszech, Słowacji, Hiszpanii i Grecji.
Zaznaczam, że nie są to jacyś szalenie bogaci ludzie; niższa klasa średnia.
Przed rokiem 2015 nie podróżowali, bo nie było ich stać. Teraz owszem.
 Zbigniew
 Bydgoszcz-Iława, Wtorek 06-06-2023

44609. 
Odnośnie wpisu numer: 44603

Czy na tym marszu był przedstawiony w ogóle jakiś program polityczny, gospodarczy albo społeczny KO dla Polski?
Chętnie bym się zapoznał.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 05-06-2023

44608. 
Jadę sobie traktorem po skoszonej łące, aż tu patrzę – przychodzi niezapowiedziany gość. A powiadają starzy ludzie, że #wilk boi się człowieka... Niekoniecznie.
Ten chyba chciał pomóc w sianokosach, żeby potem skosztować jakiegoś łatwego przysmaku spod siana.
Niestety ostatecznie zwątpił, chyba się wystraszył hałasu maszyn. Szkoda, chciałem pogadać.

[Zobaczcie nagranie]:
https://www.facebook.com/reel/634291551908587
 Mariusz Musiał
 Stradomno [Rezerwat Karaś], Poniedziałek 05-06-2023

44604. 
Odnośnie wpisu numer: 44602

Bo nasi strażacy to jest siła i zaufanie.
Zawsze można na nich liczyć.
 Ola Mała
 Iława, Niedziela 04-06-2023

44603. 
Odnośnie wpisu numer: 44601

Od organizatorów Marszu Nienawiści nie oczekujmy programu dla Polski, skoro nie znają słów nawet pierwszej zwrotki polskiego hymnu.
 Robert Gontarz
 Iława, Niedziela 04-06-2023

44602. 
Gdyby nie szybka interwencja straży pożarnej, kto wie jakim dramatem to by się mogło skończyć. Pożar mieszkania na drugim piętrze w bloku mieszkalnym przy ulicy Asnyka [w Iławie].

Przerażeni mieszkańcy dopiero w tak dramatycznej sytuacji zdali sobie sprawę, że zostali odcięci od drogi pożarowej wysokim kolczastym płotem szpitala. Strach naprawdę zajrzał w oczy, gdy wozy strażackie nie mogły podjechać bezpośrednio pod klatkę schodową.

Powiedziano nam w Spółdzielni Mieszkaniowej "Praca", że za ten stan rzeczy odpowiedzialna jest dyrekcja szpitala poprzez jego ogrodzenie.

A co gdyby płomienie zajęły cały budynek? Co wtedy? Czy musielibyśmy skakać z okien razem z naszymi dziećmi?

Bezmyślność urzędnicza mogła doprowadzić do tragedii ludzkiej.
 mieszkaniec bloku
 Iława, Niedziela 04-06-2023

44601. 
Odnośnie wpisu numer: 44588

Otumanionych przez Tuska i TVN-owską propagandę nie brakuje również w Iławie.
Przedstawiciele komuchów, złodzieje wszelkiej maści, frustraci, emeryci z ZNP, samorządowcy - zmawiali się przed budynkiem starostwa specjalnie wynajętymi autokarami na wyjazd do W-wy na tuskowy marsz nienawiści.
Ciekaw jestem, kto za to płaci?
 Krzysztof Zięba
 Iława, Niedziela 04-06-2023

44600. 
Jestem blisko środowiska Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w
Iławie i jestem zaniepokojona niekompetencją poprzez brak uwagi niektórych pracowników z iławskiego PCPR.

Kilka tygodni temu poruszyła mnie, jak i cała Polskę, tragedia Kamilka, który był przypalany na gorącym piecu. Myślałam, że takie sytuacje mają miejsce tylko gdzieś daleko od naszego powiatu, tymczasem kilka kilometrów od Iławy w jednym z Rodzinnych Domów Dziecka koło miejscowości [...] [gmina Lubawa] dzieją się również budzące ogromny niepokój wydarzenia.

Od koleżanek dowiedziałam się, że w [...] dla zdyscyplinowania dzieciom zakładano elektryczną obrożę dla psa i były rażone prądem. [...]

Następną niepokojącą sytuacją nie do pomyślenia było to, że gdy dziecko nie zjadło obiadu, bo czegoś nie lubiło, to za karę nie dostało nic w zamian, a na domiar złego za karę nie dostało również kolacji. Czyli tego dnia zjadło tylko śniadanie i poszło spać głodne.

Dzieci o tych i wielu innych szokujących sytuacjach z powodu strachu zaczęły mówić dopiero wtedy, gdy trafiły do innej rodziny zastępczej, gdzie poczuły się wreszcie w miarę bezpiecznie.

Na szczęście do akcji wkroczyły Policja oraz Prokuratura. Dzieci były przesłuchiwane przez psychologa i potwierdzają wiele negatywnych zdarzeń jakie miały miejsce w tym RDD w [...].

Kary te stosowali opiekunowie dzieci, którzy powinni być wzorem do naśladowania dla dzieci, tymczasem okazali się oprawcami.
 Pani Jot
 Iława, Sobota 03-06-2023

44599. 
Odnośnie wpisu numer: 44588

Data tego śmiesznego marszu obłudników jest przypadkowa?

4 czerwca minie 31 lat od obalenia rządu Jana Olszewskiego (1992). Może zamiast „Jebać PiS” niech złotousty Donald „policzmy głosy” Tusk powie publicznie w czasie marszu dlaczego nie chciał i nadal nie chce dekomunizacji Polski. Cała postkomuna od Brukseli aż do Moskwy wyje niczym poparzone dzieci!

Ciekaw jestem co powiedzą lewackie media na temat marszu? Bo np. listopadowy Marsz Niepodległości to, według nich, zjazd faszystów, chuliganów i kiboli, więc jeśli trzymamy się tej retoryki to jutrzejszy marsz będzie zlotem lesbijek i pedałów, elgiebeciarzy i dewiantów, złodziei i degeneratów.

Z naszego podwórka na marsz Tuska wybiera się np. przewodniczący iławskiej Rady Miejskiej Michał Młotek [PO]. Czy to jest stary sowiecki postkomunista? A może dzieciak nowoczesny inaczej?

Tak na marginesie: Panie Michale, czy bierze Pan na swoje dzieci benefit po 500+, co? No oczywiście, że tak. To jest dopiero obłuda, krzyczeć o "pisowskim rozdawnictwie" i wyciągać łapy po te pieniądze. Dobry w te klocki, prawie jak Tusk. Żenada.
 Janek Kos, Rudy 102
 Iława, Sobota 03-06-2023

44598. 
Hulajnogi porozstawiane są po całym mieście Iławie byle gdzie.
Firma w ogóle tym się nie interesuje.
Bałagan i stwarzanie zagrożenia dla pieszych i innych pojazdów.
 Grzegorz
 Iława, Piątek 02-06-2023

44591. 
Pełzający iławski sport

Sięgając po myśl o kulturze fizycznej, tym razem będą rozważania o sporcie. KF oparta jest na 4 filarach: wychowaniu fizycznym, które uczy i rozwija sprawność fizyczną; na sporcie z ideą „szybciej wyżej dalej”, rozdzielonym na sport wyczynowy i młodzieżowy, niekoniecznie z wyczynem związany; na rekreacji fizycznej – czasem też uznawanym jako sport, albo zwanym potocznie sportowaniem, która dotyczyć powinna wszystkich nas; na rehabilitacji, kiedy doznajemy kontuzji.

Ponieważ w niektórych kręgach zarzucają mi, iż rozbijam pracę innym trenerom LA (ilu ich mamy?), a sam wyniki miałem praktycznie żadne, dlatego na początek wypowiedzi chcę je zaprezentować. Jako trener dałem przykład udanych efektów pracy i umiejętności trenerskich. A prawda jest taka… Wszyscy z nas, tj. trenerzy, czy instruktorzy wiedzą, by mieć wyniki, to należy posłużyć się odpowiednimi metodami, formami i środkami, tj. ćwiczeniami. Jednak, by przyszły wyniki, należy mieć jeszcze intuicję w posługiwaniu się nimi, a tylko nielicznych to dotyczy.

Pierwszą moją wysokiej klasy zawodniczką lekkoatletyczną była Małgosia Birbach-Kowalewicz (LO Iława), szkolona dalej w Gwardii Olsztyn, która zamknęła karierę maratonem na Olimpiadzie w Barcelonie w 1988 r. Następną została Barbara Brzyska (budowlanka Iława), trzykrotna mistrzyni Polski juniorek w biegach średnich. Kolejną Magdalena Dzierzęcka (budowlanka Iława), która zdobyła 11 medali, w tym 5 złote.

Ja się wcale nie chwalę, ale widać, że naturę mam taką, iż do uzdolnionych chłopców szczęścia nie miałem, o wiele częściej na treningi zgłaszały się dziewczęta. Tymczasem dzisiaj na medale zdobyte indywidualnie na mistrzostwach Polski iławskich lekkoatletów czekam i czekam...

A najciekawsze jest to, że podobno przeszkadzam Pani Trener i ją „niszczę”. O tempora o mores! Owszem, że jako doświadczony trener mam swoje zdanie, które nie podoba się moim interlokutorom. Oczywiście w pełni doceniam Panią Anetę Ostanek, że wkłada wiele serca i czasu. Tak należy postępować nam trenerom, za co Anetkę pochwalam bardzo. Też za organizację otwarcia sezonu, gdzie startowało prawie 200 dzieci. Z grupy dziewcząt (kat. młodzików U-16) na uwagę zasługuje Barica Kinga, która w tegorocznych statystykach wynikiem na 100m 12.58s zajmuje aktualnie 6 miejsce w Polsce.

Pokątnych cenzorów mojej pracy pytam: a wy kogo wychowaliście?

Iława dysponuje trzema boiskami, w tym głównym piłkarskim bez tartanowej bieżni. Bieżnia tartanowa owszem, czas na nią, ale czy ona sypnie wynikami w la? Niekoniecznie – nie w niej siła, a w pracy i selekcji. W Iławie wszystkie ważne dyscypliny właściwie „egzystują”, to znaczy są. Owszem powstają sekcje podsekcje na różnych poziomach. Dzieciaki ćwiczą. Nie wszędzie jednak mamy wyniki na medal, ale przecież kto powiedział, ze mamy chwalić się medalami?

Chłopcy za piłką biegają ile im sił starcza. "Nawet na utalentowanych piłkarzach można zarabiać. Dobrze jest" – powiedział mi ktoś. Tymczasem finał Wojewódzkiego Pucharu Polski nie dla Iławy... O czym tu mowa?

Oooo! Przecież mamy nawet siatkarzy – owszem, obcych z AZS Olsztyn, którym za pokrętną reklamę Iławy nawet dobrze Ratusz płaci, ewenement. Doskonała z dawna iławska siatkówka dziewcząt przeminęła z wiatrem, czemu też się nie dziwię. Mietek Pietroczuk, dawne bóstwo siatkówki, też przeminął, a następców jego klasy chyba nie ma i nie będzie.

O matko! Byłbym zapomniał. Przecież szczypiornistów też mamy, konglomerat graczy z różnych ościennych stron, zebrany. I to mi się nie podoba: na naszych trzeba się opierać większością, lecz pewnie powiedzą, że racji nie mam. Podobno taki już jest ten świat sportowy, że jeden od drugiego zawodników prze-kupuje. Jednak, bynajmniej i my zdołaliśmy wydać, wychować wicemistrza świata w szczypiorniaku. Nasz wszystek sport jest taki nijaki.

Panta rey… iławskie życie sportowe też. W pewnym sensie nic więcej niż inercja, ale fajnie jest, a jeden z filarów iławskiej kultury fizycznej, sport, trzyma się mocno. By być zdrowym, to zapamiętajcie, że: „serce sportowców jest bardziej naturalne, niż mniej wydolne serce ludzi o ograniczonej aktywności ruchowej. A tzw. serce „normalne” wedle fizjologów jest niepokojącym zjawiskiem występującym u współczesnego człowieka. Pamiętajcie.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Czwartek 01-06-2023

44588. 
Nie mogę się doczekać marszu furii Tuska.
Jeszcze nigdy w życiu nie widziałam tylu omamionych głupców w jednym miejscu. To będzie bardzo ciekawe widowisko.
Będą stali tam, gdzie stało ZOMO.
Totalne obnażenie prostactwa, złodziejstwa, starych komuchów sowieckich i ich nowoczesnych inaczej dzieci.
 anty-bolszewik
 Iława, Środa 31-05-2023

44587. 
Dlaczego ptaki są tak agresywne w Iławie?
Zostałam z dzieckiem podczas spaceru zaatakowana przez ptaki. Na nasze szczęście nic nam się nie stało.
Pani idąca z psem również oznajmiła, że jej pies jest atakowany.
 anonimowa
 Iława, Środa 31-05-2023

44585. 
Czy to dobrze, że uczniowie "jedynki" [SP1] najbardziej nie lubią chodzić na muzykę, plastykę i technikę?
Może pora coś z tym zrobić. Sprawa ta jest omawiana na spotkaniach z wychowawcami. Dyrekcja proszona jest o działania w tej sprawie...
 rodzic
 Iława, Wtorek 30-05-2023

44584. 
Słabiutka, dziwaczna, smutna imprezka w iławskim teatrze. Wręczenie nagród ludziom kultury. I nie chodzi tylko o dramatyczną pustkę frekwencyjną na sali.
Iława nie ma gospodarza – również w dziedzinie kultury, bo jakież to osiągnięcia osobiste na tym polu ma przypadkowy burmistrz Dawid Kopaczewski, że próbuje wyznaczać i wręczać nagrody?
Oświeci mnie ktoś?
Przecież on nie potrafi powtórzyć dwóch taktów piosenki dla dzieci na poziomie przedszkola „Wlazł kotek na płotek”, a nadyma się jako mecenas tym razem kultury (za pieniądze podatników).
Jakie jeszcze kosmiczne jaja zobaczymy w Iławie? Nie ma lepszej diagnozy sytuacji jak właśnie ten obraz nędzy i rozpaczy.
 Jarosław
 Iława, Poniedziałek 29-05-2023

44583. 
Wyobraźcie sobie, że Burmistrz Miasta Iławy DAWID KOPACZEWSKI przymierza się do tego, by po raz pierwszy w historii miejskich szkół podstawowych wziąć udział w... balach ósmych klas.

Nagle, na niecały rok przed wyborami, podjął decyzję, by wprosić się na wewnętrzne imprezy szkolne dla uczniów. Przypadek?

Podtekst tego ruchu jest oczywisty. Na jesieni wybory parlamentarne, a na wiosnę – wybory samorządowe. Trzeba agitować za Lewicą i za sobą. Tylko dlaczego kosztem naszym i naszych dzieci? [prawo surowo zabrania agitowania politycznego na terenie placówek oświaty i wychowania].

Iławskie szkoły podstawowe ukończyła już dwójka moich dzieci i nie przypominam sobie, by wcześniej którykolwiek z burmistrzów wpraszał się na bale uczniowskie.

Panie Burmistrzu! Bal uczniowski nie jest organizowany przez szkołę czy dyrekcję, która Panu podlega służbowo, ale przez RADĘ RODZICÓW! To jest impreza dla naszych uczniów. Proszę to uszanować!

Szanowni politycy lokalni! Trzymajcie się z dala od naszych dzieci. My trzymamy je z dala od polityki. Taki bal szkolny to jest dzień naszych dzieci i tylko ich!

Większość rodziców podziela mój pogląd. Po całej tej sytuacji pozostaje ogromny niesmak.
 zbulwersowany rodzic
 Iława, Niedziela 28-05-2023

44576. 
Spieszymy uspokoić, że tajemniczy balon szybujący nad regionem Iławy to studencka praca naukowa – misja lotu pomiarowego na skraj kosmosu, czyli do stratosfery (50 km).

Balon bezpiecznie wylądował w okolicy Góry Dylewskiej, jedynie 23 km od miejsca startu (stadion w Iławie).

W ekipie młodych naukowców Politechniki Gdańskiej są również absolwenci iławskiego liceum:
- Marcin Jasiukowicz
- Magdalena Sadowska
- Dominika Bagińska
- Maciej Kapciński
- Jakub Radgowski
- Mateusz Gwozdowski
- Nikodem Netkowski

„Zachowaliśmy wszelkie procedury bezpieczeństwa oraz powiadomiliśmy wszystkie odpowiednie służby”.

Politechnika Gdańska
Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa
Koło Naukowe SimLE
 Marcin Jasiukowicz
 Iława-Gdańsk, Sobota 27-05-2023

44575. 
Odnośnie wpisu numer: 44571

Widzę, że Iława cenami dorównuje a nawet przegrywa z Warszawą.

Mały warzywniak w centrum miasta naprzeciw szkoły "trójki":
- czereśnie - 28 zł / 1 kg
- truskawki - 18 zł / 1 kg
- borówki - 5,50 zł / 1 kg
 Ola Mała
 Iława, Piątek 26-05-2023

44574. 
Odnośnie wpisu numer: 44567

„Kaczyński jest politykiem, który wywiązał się z danego mi słowa” - powiedział Paweł Kukiz.
W tym samym wywiadzie Kukiz mówi wprost o Donaldzie Tusku i Władysławie Kosiniaku-Kamyszu, że są to, cytuję: „Oszuści polityczni”.
 mały Jaś
 Iława, Piątek 26-05-2023

44573. 
Odnośnie wpisu numer: 44561

Dlaczego Nadleśnictwo i Policja w Iławie wspierają zagraniczne firmy, w tym przypadku akurat niemiecki DKMS?
Czy nie ma już polskich, czy nawet iławskich organizacji, które można i należy wspierać?
 NN
 Iława, Piątek 26-05-2023

44572. 
Odnośnie wpisu numer: 44568

O polskiej sprawiedliwości słów parę.
Polska policja się użera, wyłapuje przestępców; kodeks karny tylko straszy dziesiątkami lat mamra; a sąd daje w zawiasach, umarza lub wypuszcza na wolność.
Taka to "wolnych sądów" sprawiedliwość - żyć nie umierać. Już lepiej w tej naszej Polsce być nie może.
A zgniła i skorumpowana UE jeszcze krzyczy na to, że we wrażej Polsce brakuje "sprawiedliwości dla przestępców". Ha ha ha! (pusty śmiech).
 Feliks
 Iława, Piątek 26-05-2023

44571. 
Ciekawe jak to wygląda na targowiskach Iławy, Lubawy czy Nowego Miasta Lubawskiego?
Pytam z czystej ciekawości, bo akurat byłem na Hali Mirowskiej, czyli na najpopularniejszym bazarze w stołecznej Warszawie i chciałbym porównać z cenami lokalnymi na prowincji.

Czereśnie - nawet do 27 złotych za kilogram.
Truskawki - nawet do 17 złotych za kilogram.
Pomidory - nawet do 6 złotych za kilogram.
Ogórki - nawet po 6 złotych za kilogram.

Chyba miłe zaskoczenie cenowe, co?
 Bartek
 Warszawa-Iława, Piątek 26-05-2023

44568. 
Odnośnie wpisu numer: 44562

Jeśli bandyci i przestępcy jeżdżą po polskiej policji jak po dzikiej świni, bez większej reakcji ze strony prawa - a nawet przy aprobacie i uniewinnianiu przez tzw. sędziów - to policjanci będą odchodzić.
Proces hybrydowego ataku na Polskę od wewnątrz postępuje.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 25-05-2023

44567. 
Odnośnie wpisu numer: 44553

Konfederacja? Serio?
Na „ruską onucę” będziesz głosować?
Ja bym się ze wstydu spalił na Twoim miejscu.
Konfederacja już nie raz dała popis, na przykład wspierając w wyborach prezydenckich syna ubeckiej matki - Rafalala Trzaskowskiego. Wyskoki rosyjskie Korwina-Mikke to nie były wygłupy.
Wasza wiarygodność stoi na równi z wiarygodnością złotoustego Donalda. Macie przebłyski patriotyzmu, ale zaraz na mównicę wychodzi Braun i robi loda Moskalom albo Chińczykom. Ty serio na to gówno chcesz głosować?
Wybieram Kaczora-Dyktatora.
NIE dla zdradzieckich ruskich onuc w polskim parlamencie.
 Janek Kos, Rudy 102
 Iława, Czwartek 25-05-2023

44564. 
Trwa hybrydowa operacja lewackich środowisk przeciwko Polsce.

Wikipedia pod naciskiem kłamców historycznych zakłamuje publikacje na temat roli Polski i Polaków w żydowskim holocauście.

Lewicowi terroryści wspierają nielegalną imigrację, stanowiącą realne zagrożenie dla bezpieczeństwa wschodnich granic NATO i EU.

Kłamliwe publikacje na temat rzekomych "prześladowań" osób LGBTQ pisane w Polsce, publikowane w europejskiej przestrzeni medialnej, znajdują tam poklask i zrozumienie, bo doskonale wpisują się w narrację naszych przeciwników.

Co znaczy "naszych przeciwników"? Propagatorów kulturowej rewolucji marksistowskiej, która podbiła już większość krajów Starej Europy.

Polska na tle tych kneblowanych chorą polityczną poprawnością narodów pozostaje ostoją tradycji i wartości na których w sumie Wspólnota Europejska powstała.

A teraz dodatkowo dostają szału - wiedząc, że jeśli zrealizujemy przy pomocy USA program modernizacji polskiej armii, będą mogli nas pocałować w nasze polskie tyłki. Bo jak podskoczą, to zatrzymamy się gdzieś tak w okolicy Les Champs Elysées. I oni to wiedzą.
 żołnierz
 PL, Środa 24-05-2023

44563. 
Pan TOMASZ WIĘCEK, zamieszkały oraz prowadzący swoją "działalność gospodarczą" w Lubawie przy ulicy Kazimierza Wielkiego 8/2, oszukał mnie i wiele innych osób pozorując wykonanie i sprzedaż mebli dębowych, których nigdy nie otrzymałem.
Przelałem mu na konto 4300 złotych.
Nie oddał mi całości pieniędzy, a minęło już 1,5 roku.
 Paweł
 Kępno, Środa 24-05-2023

44562. 
Policja ma szokująco rekordowy niedobór kadr.
Liczba wakatów osiągnęła 13 tys.
W roku 2023 ze służby odeszło aż 6,5 tys. osób, a przyjęto tylko 772.
Najgorzej jest w Warszawie: brakuje ok. 2 tys. osób, czyli 1/5 składu.
 Kolega Skaner
 KURIER IŁAWSKI, Środa 24-05-2023

44561. 
LEŚNA KROPLA KRWI
Charytatywna akcja pobierania krwi połączona z dniem dawcy szpiku.

W czwartek 25.05 w siedzibie Nadleśnictwa Iława (wylot ul. Lubawskiej) odbędzie się otwarta zbiórka krwi.
W tym roku poszerzyliśmy naszą inicjatywę o DKMS, czyli poszukiwania bliźniaków genetycznych (potencjalnych dawców szpiku), a do organizacji imprezy połączyliśmy siły z iławskimi policjantami.

Zapraszamy od godziny 8:00.
 Przemysław Pierunek
 Nadleśnictwo Iława, Wtorek 23-05-2023

44560. 
Zdejmijcie to zdjęcie Adamowicza [w galerii jazzowej przy ratuszu] ze względu na szacunek dla zmarłego. O zmarłych nie mówi się źle, a takie zdjęcie w tym miejscu tylko prowokuje.
Idzie grupa turystów: "Kto tu go powiesił?" i salwa śmiechu. Platforma jego nie wzięła na listę, bo był obciążeniem, a tu wieszają jego zdjęcie jak jakiś ołtarzyk. Dlaczego? I następuje określenie: "Oszust, złodziej".
A teraz robicie z niego męczennika. Jego żona jeszcze ma proces o oszustwa podatkowe.
Burmistrz Kopaczewski to zdjęcie powinien powiesić nad swoim łóżkiem.
Przechodzę często i słyszę różne komentarze.
To jest śmieszne i żałosne.
 sygnalista
 Iława, Wtorek 23-05-2023

44558. 
Sprawa pedofilów z Krapkowic.
Ojciec, matka i dziadek skazani na 17 i 18.5 lat więzienia.
Sąd Apelacyjny obniża do 11 i 12 lat.
Sąd Najwyższy odrzuca kasację jako bezzasadną.
Bronią pedofilów jak swoich.
Tak jak bronią złodziei, aktywistów gender, celebrytów. Swoich.
 Gucio
 PL, Wtorek 23-05-2023

44557. 
Odnośnie wpisu numer: 44555

Najlepiej leżeć i narzekać [...].
A gdzie Twój głos był jak te psy biegały? W nosie. Pewnie w telefonie i puszczanie bąków w trawkę ;)
Trzeba zwracać uwagę, dzwonić gdy sprawa się odbywa.
[...]
Uważajcie tam ludzie z pieskami, bo po policję będą dzwonić Ci, co psów i ludzi nie lubią.
 [lizak]
 Iława, Wtorek 23-05-2023

44556. 
Po odrzuceniu przez samorząd Elbląga rządowej oferty rozwoju portu, Ministerstwo Infrastruktury rozpocznie negocjacje z prywatnymi właścicielami nabrzeży.
Karykatura samorządu mafijnego PO-PSL-SLD blokującego rozwój miasta w imię interesu partyjnego.
Oto miara zepsucia Polski samorządowej.
Czy jeszcze Polski...?
 Gucio
 PL, Poniedziałek 22-05-2023

44555. 
Odnośnie wpisu numer: 44554

Tzw. opiekunowie czworonogów najwidoczniej pozamieniali się z durniami na mózgi, dokumentnie.
Plaża "na skarbku" dobitnym przykładem. Ledwo przyjdą to natychmiast odwiązują psy ze smyczy i hulaj do woli. Aportowanie, głównie do wody, bieganie po całej plaży jak długa i szeroka.
Boją się dzieci, boją się dorośli, nie mówiąc, że plaża usłana jest psimi odchodami tak, że nie sposób nie wdepnąć.
Ktoś nie wierzy?
Zapraszam, można się naocznie przekonać. Miasto zainwestowało tam na tyle środków, że czas podnieść status plaży do rangi kąpieliska miejskiego i skończyć z wybiegiem dla psów.
 Zbyszek
 Iława, Poniedziałek 22-05-2023

44554. 
#Koszmar na niestrzeżonej plaży. Dziecko #pogryzione przez #psa. Dziewczynka z obrażeniami ciała przetransportowana do szpitala. Właściciel czworonoga nie zachował należytej ostrożności (36 lat), ukarany mandatem 1 tys. zł.

Niedziela 21 maja, godz. 17.
#Iława, #LipowyDwór, #plaża

Szukamy świadków lub posiadaczy nagrań całego zajścia.
Gwarantujemy tajemnicę źródła. Skrzynka e-mail:
forum@kurier-ilawski.pl
 KURIERZY

forum@kurier-ilawski.pl
 Iława, Poniedziałek 22-05-2023

44553. 
Odnośnie wpisu numer: 44542

Serio?
Pasuje Ci ta amatorszczyzna, kumoterstwo, nepotyzm, szalejąca inflacja, rozdawnictwo? Chce sam zarabiać na siebie, nie chce nic dawać poza niezbędnym minimum i nie chce nic dostawać.
PiS i PO trzeba przegonić.
Zagłosuję na Konfederację z jednego logicznego powodu - to że PO mnie oszuka, to wiem na pewno; to, że PiS mnie oszuka to też wiem na 100%. To czy Konfederacja mnie oszuka mam pół na pół.
Sprawy światopoglądowe mam gdzieś. Trzeba zatrzymać rozdawnictwo, spowolnić inflację, uprościć podatki. To uda się jedynie gdy powiemy NIE, partiom, które już pokazały, że nic nie potrafią.
 Michał
 Iława, Niedziela 21-05-2023

44548. 
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego decyzją z dnia 17 maja br. utrzymał w mocy zaskarżoną przez Gminę Miejską Olsztyn decyzję Wojewody Warmińsko-Mazurskiego dotyczącą obowiązku usunięcia Pomnika Wdzięczności dla Armii Radzieckiej [tzw. szubienice], uznając ją za słuszną i zgodną z prawem.

Minister przypomniał, że pomnik ten wzniesiony został w celu upamiętnienia Armii Czerwonej i propaguje komunizm.

Na ocenę symboliki pomnika nie wpływa usunięcie sierpa i młota czy ustawienie tablicy informacyjnej. To, co na nim pozostało, jednoznacznie odsyła do okresu lat 40/50 ubiegłego XX wieku, przywołując propagandowe i niezgodne z prawdą i sprzeczne z racją stanu RP interpretacje przeszłości.

Zgodnie z Konstytucją, Rzeczpospolita Polska strzeże dziedzictwa narodowego m.in. poprzez pamięć o ofiarach i stratach narodu polskiego w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu, co stanowi ważny interes państwa.
 Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy wojewody
 Olsztyn, Piątek 19-05-2023

44545. 
Kultowy #PanSamochodzik i Templariusze w nowym wydaniu filmowym produkcji Netflix. Jest już pierwszy oficjalny zwiastun! #PoPrzygode!

Obejrzyjcie! (20 sekund).
https://fb.watch/kD9nbAkSoM

No i jak wam się podoba ten przedsmak przygody?
Czekamy na wasze opinie i komentarze. CDN.

#PanTomasz
#ZbigniewNienacki
#Jerzwałd #Jeziorak
#Iława #książka #film
 KURIERZY
 Iława, Piątek 19-05-2023

44543. 
Odnośnie wpisu numer: 44541

Spacerowiczu, bądź lepszy.
Daj bezdomnemu kocyk.
 Stefan
 Iława, Piątek 19-05-2023

44542. 
Odnośnie wpisu numer: 44534

Cisza lokalnych liderów KO w Iławie jest wymowna. Są przerażeni... Ale debatują już podzieleni na 2 obozy. Starsza mafia samorządowa próbuje wytrzeźwieć w bunkrze starostwa powiatowego, a ich młodsze wilczki kombinują jeżdżąc na tęczowych rowerach dookoła Ratusza.

Dżuma goni cholerę...

„Oszust z Platformy” – nie można było lepiej określić kelnera z szatni w Brukseli i Berlinie. Wystarczyło podnieść benefit z 500+ na 800+ i cała totalna, polskojęzyczna opozycja wpadła w spazmatyczne drgawki.

Nagle „Donald Zielona Wyspa” przyklasnął na pomysł nienawistnego Kaczdogana tym, że chciałby podwyżki benefitu już od 1 czerwca. Jako były premier doskonale zdaje sobie sprawę, że jest to niewykonalne w dwa tygodnie, ale degrengoladę robimy dalej. Paniczne bicie piany trwa.

Politycy totalnej opozycji mówili o programie 500+, że te pieniądze są dla patologii na tanie wino. Tymczasem przez 8 lat rządów prawicy i benefitu 500+ budżet Państwa się nie zawalił, biorą go wszyscy uprawnieni, czyli też wszystkie platfusy i całe lewactwo. Pisowskie pomysły i pieniądze im tutaj nie śmierdzą?

Pomimo benefitu 500+ bezrobocie w Polsce z poziomu prawie 20% wśród dorosłych i ponad 40% wśród młodzieży (stan na moment oddania władzy w roku 2015 przez cudotwórców z PO/PSL) spadło do raptem 2%! Drugi najniższy wskaźnik w całej UE. Jak tu żyć?

Trzeba przypomnieć ile „Oszust z Platformy” dał emerytom i rencistom. Pamiętacie? Przez dwie kadencje jego rządów całe 36 złotych! Noż kur*wa mać! Ameryka!

Kaczor ledwo się odezwał w trzech punktach, a totalniacy wpadli w taki popłoch, że już zaczynają się spory wewnątrz, pomimo że to dopiero początek kampanii wyborczej. Aż strach pomyśleć co będzie jesienią kiedy PiS odkryje wszystkie karty. Obawiam się, że „Polityczni Oszuści” będą popełniali masowe samobójstwa z tej niemocy i bezradności. Kaczoglu już kroi ich powoli i posypuje solą, bez znieczulenia.

„Donald Oszust Tusk” nie ma nic do zaproponowania Polsce i Polakom! Nic a nic! Pustka, zero, dno totalne! Tylko naparzanka w PiS i Kaczora. To jest „program KO”! Pogadajcie z warszawiakami ile obietnic wyborczych spełnił boski tęczowy Rafalala, synek ubeckiej mamusi… Nic, zero, pustka, totalne dno!

Dlatego właśnie wybieram Kaczora-Dyktatora!
 Janek Kos, Rudy 102
 Iława, Czwartek 18-05-2023

44541. 
Odnośnie wpisu numer: 44537

Pan Bezdomny vs Burmistrz Iławy.
Raport: środa rano.
Pan Bezdomny nadal marznie a pan burmistrz Kopaczewski nadal nic...
Nic, żadnej reakcji. Nawet starego kocyka.
Burmistrz udaje, że nie ma tematu. Nie widzi człowieka.
Oby trafił go ten sam los.
 specerowicz
 Iława, Środa 17-05-2023


Strona [ poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 194 195 196 ... 383 384 385 następna ] z 385102127373REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.