Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
Zdrowie
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka
FORUM

CZYTAJ
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

Forum

42121. 
Wygląda na to, że po pół roku walenia głową w mur – dotarło…

Od kilku dni mamy klasyczne przełożenie wajchy, do tego w typowym stylu „niepokornych”, ze szczególnym uwzględnieniem TVP. Po prostu z dnia na dzień problem pandemii zaczyna znikać. W poniedziałek był prawdziwy przełom. Okładka tygodnika „Sieci” zrobiła furorę i pewnie z taką intencją była również tworzona, ale intencje to jedno, pozwolenie drugie. Trzeba by poszukać wyjątkowo naiwnego obserwatora polskiej rzeczywistości, aby uwierzył, że taki tekst jak „Czy to fałszywa pandemia?” mógł się ukazać bez zielonego światła z Nowogrodzkiej. Wystarczy sobie zrobić prosty eksperyment w postaci równie prostego pytania: czy podobny artykuł mógłby się ukazać w kluczowym dla PiS momencie, na przykład dzielnej walki, żeby w Polsce nie było Bergamo? Oczywiście, że nie.

Zresztą nie ma co zgadywać, po ostrej replice Szumowskiego, w tekście „od redakcji” Michał Karnowski wprost pisze, że to nie chodzi o Szumowskiego, tylko o rozhisteryzowaną pandemię i o opozycję, która może wykorzystać zmęczenie narodu z wizją bankructwa wielu firm. Krótko mówiąc tekst „Czy to fałszywa pandemia?” powstał, ponieważ było na to co najmniej polityczne przyzwolenie, jeśli nie zamówienie.

Szczęśliwie dla Karnowskich się złożyło, że mają w zespole Macieja Pawlickiego, który od wielu tygodni miał zdanie odrębne, ale jego teksty bynajmniej nie trafiały na okładkę. Dzięki temu zbiegowi okoliczności powstał esej, jaki się „niepokornym” rzadko zdarza – prawdziwy, z wątroby, a nie partyjna mantra o „totalnej opozycji”. Pawlicki napisał tak dobry tekst, że trafiło ekspertów i samego Szumowskiego, w środek ego. Ich odpowiedź „naukowa”, to poziom internetowego Wieśka123, czyli „jedź do Bergamo”, „zapraszam do DPS’, „wyznawca płaskiej Ziemi”. Tak się zachowują ludzie z tytułami profesorskimi, którzy nie mają żadnej sensownej odpowiedzi na podane fakty.

Dla mnie esej Pawlickiego nie jest żadną sensacją, czy nowością. Pisałem to wszystko, co w nim zawarte, praktycznie od samego początku, ale wówczas płaciło się za to gigantyczną cenę. Teraz już można. Co więcej widać, że można też, a za chwilę będzie trzeba pisać we wszystkich „naszych mediach”. Dziś podobny tekst opublikował portal TV Republika. Kto nie wie, temu podpowiem, że to koncern Sakiewicza, czyli twardego jądra PiS (za przeproszeniem).

Dodatkowo w poniedziałek 10 sierpnia 2020 roku mieliśmy prawdziwy cud w „Dzienniku” TVP Kurski, bo pierwszy raz od marca nie padło ani jedno słowo o „pandemii” i to w czasie, gdy Szumowski szaleje razem z patrolami policji i sanepidu. Jak widać „narracja” jeszcze się rozjeżdża, proszę jednak pamiętać, że mówimy o komunikacji w wykonaniu PiS, a to jest w tym środowisku norma. Tak czy inaczej, jednoczesne sygnały wysłane z „naszych mediów”, że wirus jest, ale to właściwie grypa i nie możemy zamknąć Polski, są niezaprzeczalnym faktem.

Na ile ta, póki co chaotyczna, próba odwrócenia proporcji i kierunków jest stałym trendem, tego jeszcze nie wiemy. Być może wysłano balon próbny i teraz zbierana jest informacja zwrotna. Natomiast sam fakt, że taka próba została podjęta świadczy, że żarty się skończyły.

Wyjścia są dwa: albo PiS będzie jechał ciężarówką z Bergamo na lodowisko do Hiszpanii i wówczas TVN z GW dobiją Polskę ponownym zamknięciem, albo systematycznie zacznie ludzi oswajać ze „zwykłym przeziębieniem”. W marcu jeszcze się dało udawać, że chodzi o pandemię, nie o nowy układ sił gospodarczych i politycznych na świecie, we wrześniu drukarkami do pieniędzy już niczego nadrobić się nie da. Jeśli PiS nie wygasi histerii, nie oswoi ludzi z „pandemią”, to pierwszym krokiem do bankructwa politycznego i gospodarczego będą zamknięte szkoły. Nie da się jednocześnie doprowadzać ludzi do stanu paranoi, w którym wyjście do Biedronki grozi śmiercią własną i tysięcy osób, by za moment radośnie zaśpiewać: „Gdy dzwoneczek się odezwie biegniemy do szkółki”, w dodatku idziemy bez maseczek i przyłbic.

Wygląda na to, że po pół roku walenia głową w mur – do PiS dotarło, że projekt zmian może się powieść wyłącznie po zmianie kadr, bo z twarzą Szumowskiego PiS absolutnie wajchy nie przestawi. Minister kojarzony z największą grozą i lewymi interesami, występujący w roli wiarygodnego pocieszyciela, to misja stracona.

Czekam na rozwój wypadków i jeszcze raz podpowiadam scenariusz:
1. Wyciszyć pandemię i oswoić ludzi ze zwykłą infekcją.
2. Ustalić ten przekaz po spotkaniu i „ograntowaniu” różnych Simonów i Gutów, niech za kasę albo ordery powtarzają nową baśń.
3. Wrzucić mocny temat zastępczy, a lepszego od repolonizacji mediów nie będzie.
4. Zmienić rozporządzenie z obowiązku noszenia w kierunku zaleceń dla osób chorych i starszych.

Każda inna droga, to droga w przepaść.
 Piotr Wielgucki, bloger Matka Kurka
 Polska, Środa 12-08-2020

42120. 
POTENCJALNY MORDERCA

Facet już nie taki młody (34 l.), ale z rozumkiem nastolatka. Nie dość, że kompletnie pijany wsiadł za kierownicę BMW, to jeszcze zabrał się za brawurowe wyprzedzanie. W efekcie przywalił w tył skody, potem skasował latarnię oraz przestawił drzewo.

#CzytajKuriera na stronie 4.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 12-08-2020

42119. 
Odnośnie wpisu numer: 42118

Fajno medykom z przychodni rodzinnej - nawet te telefony odbierasz z łaski nie za często, a mimo to leci taka sama kasa płacona z podatków odprowadzanych do NFZ.
Chcę się zapisać do pracy na medyka, będzie fajna lekka robota.
 Wojtek
 Ilawa, Środa 12-08-2020

42118. 
Odnośnie wpisu numer: 42046

Swego czasu wszyscy się śmiali, że rosyjski psychiatra, celebryta oraz hipnotyzer Anatolij Kaszpirowski próbuje leczyć ludzi z ekranu telewizora, a dziś lekarz najspokojniej stawia diagnozę przez telefon i jest okay.
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 11-08-2020

42117. 
PYTANIE OTWARTE

Uwaga kierowcy! Minęło kilka miesięcy nowej organizacji parkowania przy ulicy Jagiellończyka w Iławie. Czy rozsądne było z 24 miejsc okrojenie aż do 12 – i to tylko po to, by rozwiązać banalny problem skutków zwężenia na początku drogi? (foto: dolny prawy narożnik).
Ratusz tłumaczy to kłopotami gabarytu ciężarówki strażackiej. Czy zatem nie wystarczyło „wyprostować” jednego-dwóch pierwszych miejsc parkingowych zamiast wszystkich do końca ulicy?
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 10-08-2020

42116. 
Odnośnie wpisu numer: 42110

To samowola człowieczka, który nie zdaje sobie sprawy co czują ludzie starsi, którzy nie wychodzą z domów ze strachu przed pandemią, przed zarażeniem, bo może być dla nich śmiertelne.
Nie mogę zrozumieć, że ten człowiek jest burmistrzem mojego miasta. Niszczy Iławę. Bezpartyjny, jak mówił. Kłamie, nie ma szacunku dla ludzi.
 Halina
 Iława, Poniedziałek 10-08-2020

42115. 
Hej Kurierzy! Jako lokalna gazeta naszego regionu zapytajcie dyrektorów naszych szkół w regionie, co oni uważają o powrocie uczniów do szkół we wrześniu. Czy, jeśli decyzja będzie należała do dyrektorów szkół, to postawią na tradycyjną naukę w szkołach, czy może jednak tak, jak było do tej pory - na naukę zdalną?
Na pewno większość rodziców i uczniów interesuje zdanie dyrektora danej placówki do której uczęszczają ich dzieci lub sami uczniowie.
 Natalia
 Susz, Poniedziałek 10-08-2020

42114. 
Homofobia to najdziwniejsza fobia na świecie. Polega na tym, że nie boisz się mówić, tego co myślisz o lobby ideologii LGBT.
 Jacek
 Iława, Niedziela 09-08-2020

42113. 
„POGODA” TVP LECI Z IŁAWY

Telewizja Polska przez cały weekend podaje pogodę dla całego kraju z Ośrodka Wypoczynkowego „Sarnówek” nad Dużym Jeziorakiem. Świetna reklama turystyczna dla Iławy na największej antenie ogólnopolskiej. Na zdjęciu: przewodnik Dariusz Paczkowski sprawnie nawija z pomostu w Sarnówku.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 09-08-2020

42112. 
Kolejny ciamajdan, nie żadna „nowa strategia”

I właściwie byłoby na tyle, jeśli chodzi o nowy pomysł na „ulica i zagranica”, no ale uporządkujmy to, bo w wymiarze społecznym znów mamy dość prostą socjotechnikę i dlatego ta socjotechnika działa na masy pracujące miast i wsi. Po pierwsze nie tylko rząd działa spontanicznie i jak usłyszy w TVN, że trzeba zamknąć plaże we Władysławowie to je zamknie albo podzieli na strefy żółte i czerwone. Opozycja działa w jeszcze w większej spontaniczności i mogę się szczerze uśmiać ze wszystkich publikacji w „niepokornych mediach”, gdzie powielane są schematy o Sorosu, który to misternie zaplanował piątkową rewolucję w Warszawie. Soros i nikt inny niczego nie planował, wojna ideologiczna po prostu jest faktem, a w ostatnich dniach jesteśmy świadkami kolejnej bitwy, czy raczej partyzanckiej akcji.

Socjopata udający kobietę nie pojawił się wczoraj, postępowanie przeciwko niemu było prowadzone od dawna. W końcu postawiono mu zarzuty, a sąd, co mnie ogromnie dziwi, zdecydował o aresztowaniu. Od tego momentu zaczyna się naturalne zachowanie innych socjopatów udających 56 płci. Robią najzwyczajniejszą w świecie zadymę, identycznie na przykład zachowywali się kibice po niesprawiedliwym aresztowaniu kumpla, czy aktywiści prawicowi, w czasie rządów trolla Tuska. Nic nowego i planowanego się pod tym względem nie wydarzyło. Prosta zasada wojny ideologicznej – biją naszych, akcja i reakcja. Jak zawsze w takich przypadkach sytuacja wymyka się spod kontroli i pod wpływem skrajnych emocji, w dodatku przejawianych przez fanatyków, dochodzi do scen, jakie widzieliśmy. Naturalnie takie akcje mają inspiracje polityczne, więcej, one są sensu stricte polityczne, ale to nie znaczy, że mamy do czynienia z przemyślanym działaniem i częścią większego planu, ściśle ustalonego w sztabie lewicowych geniuszów.

Pojawił się „fajny” incydent i zadyma, dopiero potem opozycja rzuciła się na okazję. Tak samo było z „szarym człowiekiem”, o którym zapomnieli wszyscy, tak samo było z „Kulsonem” i tego kabaretu też już nikt nie wspomina. Tyle o faktach, ale dziennikarze i analitycy polityczni ze wszystkich stron nie byliby sobą, gdyby nie wymyślili piętrowych teorii, które się nadają na wkładkę do butów. I jakże charakterystyczne w tym wszystkim są te klasyczne „polskie coś tam”. Tym razem padło na polskie Black Lives Matter, polskiego Georgea Floyda i inne głupoty, jakie tylko da się w haśle bojowym zapisać. Nie ma żadnego „polskiego coś tam” i sam fakt, że sięga się po tak zdarte płyty świadczy o kolejnej desperacji. Jako to powiadają psycholodzy, mamy do czynienia z nagromadzeniem frustracji, która musi się gdzieś uwolnić, no i się uwolniła i uwalniać będzie. Dziś jest polskie Black Lives Matter jutro będzie coś innego i tak samo wtórnego, czyli małpie naśladowania wydarzeń na świecie.

Jeśli w ogóle można zaryzykować jakąś głębszą tezę, to nasuwa się tylko jedno. Tęczowe środowisko strzeliło sobie między oczy, pokazali agresję, jakiej nie akceptuje nawet część POKO, czego rzecz jasna głośno nie powiedzą. Przepraszam najmocniej Antoniego Macierewicza, ale ta analogia jest politycznie trafna, PiS miało przez całe lata problem z „twarzą Macierewicza”, to samo jest po stronie lewackiej. Twarze tęczowe stały się gębami, obrazem szaleństwa i radykalizmu, jakiego nie akceptuje 90% Polaków. Owszem w nienawiści do przeciwnika, czyli PiS, wyborcy anty-PiS są w stanie znieść bardzo wiele i tak też patrzyli na bieganie z gołymi półdupkami po ulicach, ale to wcale nie znaczy, że się w jakikolwiek sposób z tym identyfikują.

Innymi słowy prawicowi geniusze zamiast pisać brednie o skoordynowanej i śmiertelnie niebezpiecznej akcji, powinni opatrzności podziękować za takie dary. Śmiertelnie niebezpieczna jest sama „ideologia, nie ludzie” i tutaj rzeczywiście wszystko precyzyjnie, chociaż prostacko zaplanowano. Partyzancka akcja z męczennikiem, którego bandytyzm jest nie do obrony, a on sam postacią groteskową, do żadnego przełomu nie doprowadzi. Moja ulubiona diagnoza brzmi: „za tydzień będzie po sprawie” i tak też się stanie. Wybuch w Libanie gdzieś tak do piątku był tematem dnia, cała świat ruszył na pomoc, aż wydarzyła się większa „tragedia”, polskie Black Lives Master. Biegunka medialna, nic więcej. Można się rozejść.
 Piotr Wielgucki, bloger Matka Kurka
 Polska, Niedziela 09-08-2020

42110. 
BRUDNA GRA BURMISTRZA NEKROLOGAMI

Jako członek ogólnopolskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (SDP), stanowczo protestuję przeciwko zablokowaniu przez burmistrza Dawida Kopaczewskiego informacji z Urzędu Stanu Cywilnego (USC) w iławskim ratuszu o zgonach do rubryki „Odeszli od nas” w „Kurierze”.

Takie ograniczanie wolności nie znajduje żądnego uzasadnienia w prawie i stanowi zaprzeczenie postulatu powszechnego dostępu do informacji. Społeczeństwo ma prawo do informacji, których utajnienie nie jest wymagane przepisami.

Tylko członek rodziny może wydawać zgodę lub mówić „nie” i kropka. Dlaczego burmistrz się do tego miesza? Dlaczego chce decydować za rodzinę? Jego rola powinna pozostać służebna. Prasa, której wolność i prawo do informacji są gwarantowane Konstytucją RP, mają prawo i obowiązek otrzymać z urzędu informacje nieobjęte tajemnicą. Nie można pozwolić, by lokalny urzędnik utajniał informacje według tylko własnego dowolnego uznania.

Każdego obowiązują przepisy o dostępie do informacji publicznej, a szczególnie powinny te przepisy być bliskie obecnemu burmistrzowi, który w swojej kampanii wyborczej obiecywał pełną jawność i służebność urzędu. Szkoda, że o tę jawność trzeba walczyć i że informacja stała się własnością urzędnika, a nie rodziny czy społeczeństwa.

Utajnienie bezpłatnej klepsydry, nawet pomimo woli rodziny, jest całkowicie niezrozumiałe. Więcej: jest skandalem w historii miasta Iławy.

Jako dziennikarz i członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, nie mogę milczeć wobec zawłaszczenia informacji publicznej.
 BARTOSZ GONZALEZ
 Warszawa, Piątek 07-08-2020

42109. 
Iława jest moją "Małą Ojczyzną" dlatego często piszę o porządkach oraz estetyce. [...]
Trawniki nawet na peryferiach są koszone. Trzeba tylko nauczyć kosiarzy i odbierających z urzędu, że zielsko rosnące przy krawężniku od strony jezdni trzeba usunąć - jakoś ten element nie dociera do umysłów [...] odpowiedzialnych za to ludzi.
"Mała Galeria Jazzowa przy Ratuszu", czyli "betonowy" wróg Burmistrza Kopaczewskiego z kampanii wyborczej, pięknie się sprawdza jako scena kameralna i sporo mieszkańców ogląda zamieszczone tam zdjęcia, obrazy.
Złe fontanny też działają i jest fajnie.
Wyremontowany plac przed dworcem - sporo zieleni, która jeszcze urośnie i powiększy się bujnie. Tak trzymać.
A wszystkim frustratom życzę aby upały spowodowały im parowanie w zacietrzewionych umysłach.
 Wojtek
 Iława, Piątek 07-08-2020

42108. 
Odnośnie wpisu numer: 42048

Nie, nie, nie! Protestuję!
Panie Feliksie! Rozumiem, że często jest Pan gościem dróg powiatowych, polnych, leśnych i innych nieutwardzonych, ale pomysł z wyasfaltowaniem odcinka leśno-międzypolnego Dół-Kałduny to już nawet jak dla Pana duże przegięcie.
Zaspokajając Pańskie potencjalne pytania, śpieszę z argumentami:

1. Biorąc pod uwagę przysłowiowe już "nasycenie" krwi wielu miejscowych kierowców niekoniecznie paliwem silnikowym sugeruję raczej umieszczenie dwóch odcinków pomiaru "stężenia", wyjdzie taniej.

2. Dotychczasowe ukształtowanie dróg i stan nawierzchni każe myśleć, że zachowanie większej uwagi podczas jazdy jest mimo wszystko ważniejsze od większych przyśpieszeń.

3. Turystyczny i rekreacyjny charakter tego odcinka (zaawansowana agroturystyka w Dole, duża ilość rowerzystów i osób biegających) skłania raczej do rozważnej niż szybkiej jazdy.

4. Aspekt turystyczny (!!!) premiuje drogi o charakterze wiejskim.
 pHp
 Iława, Czwartek 06-08-2020

42107. 
Z PRZYMRUŻENIEM OKA

Michał Młotek, przewodniczący Rady Miejskiej w Iławie, działacz lokalnej PO: – Wtedy mówię do niej „Gosia, ty na prezydenta startuj”, a ona do mnie tym swoim ciepłym matczynym głosem „Michałku, nikomu tego nie mówiłam, że swoich głosów nie przekazałam dla Rafała, lecz zatrzymałam dla ciebie”.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 06-08-2020

42106. 
Odnośnie wpisu numer: 42099

Samozwańczych „obrońców demokracji”:
– zawiodła ulica
– zawiodła zagranica
– została im więc piaskownica
 Agent J-23
 Iława, Środa 05-08-2020

42105. 
Obudziłem się.
Trochę poleżałem.
Spojrzałem na telefon.
Zjadłem śniadanie.
Już prawie obiad.
Drzemka na balkonie.
I tak 30 lat stuknęło.
 opozycyjny inteligent
 Iława, Środa 05-08-2020

42104. 
SKARGA NA PORODÓWKĘ

28-letnia Natalia skarży się na szokujące zachowanie położnej podczas porodu jej (drugiego) dziecka. Mowa jest nawet o poniżaniu, krzykach i niezrozumiałych pretensjach do pacjentki. Co na to dyrekcja Powiatowego Szpitala w Iławie?

#CzytajKuriera na stronie 5.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 05-08-2020

42103. 
Odnośnie wpisu numer: 42101

Ładnie z tymi łopatami wyglądacie, ładnie.
Muszę do Panów zwrócić się w sprawie planowania Wielkiej Obwodnicy Iławskiej - jako tej długo wyczekiwanej.
Ciągnąc DK-16 od Ostródy, po Wirwajdach i Samborowie dojedziecie do naszej iławskiej Nowej Wsi. Jeśli jednak ktoś kombinuje ciągnąć do DK-15 w okolice Lubawy, to wtedy stawiajcie weto.
Obwodnica musi zaczynać się grubo przed Nową Wsią albo nawet zaraz minięciu Rudzienic i tylko południową stroną - w kierunku na Lowizowo, Kałduny, Dół, Dziarny. Potem przetnie drogę lubawską w lesie, skręci w prawo nad szlakiem kolejowym (jako estakada) i poleci lasem na Wikielec oraz Stradomno. To już nie żarty.
Żaden problem Panowie, tylko odpowiednie rządy gospodarcze w Polsce i wysoki wskaźnik PKB na mieszkańca, a będziemy mieć obwodnice.
 Marszałek
 Iława, Środa 05-08-2020

42102. 
Odnośnie wpisu numer: 42099

Ogłoszenie mądrych urzędników sanepidu iławskiego.
W związku z ponownym narastaniem dużej liczby zakażeń koronawirusem zaleca się nad wejściem na salę weselną umieszczać napis:
"PLAŻA WE WŁADYSŁAWOWIE"
 woźny ze starostwa
 Iława, Wtorek 04-08-2020

42101. 
DROGA S5 CORAZ BLIŻEJ IŁAWY

Ruszyła budowa ekspresówki od Ostródy w stronę Iławy! Piotr Jackowski i Andrzej Rykaczewski, szefowie iławskich struktur PiS, komentują:

„Czasy zwijania Polski powiatowej mamy już za sobą dzięki rządom prawicy. Nasz region będzie dofinansowywany. Pilnujemy interesów Iławy. Wspierają nas posłowie i ministrowie Jerzy Szmit i Zbigniew Babalski. Jak już widać, nie tylko po drogach w Ostródzie, dotrzymują słowa. Niestety, nie wiemy gdzie w tej sprawie jest burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski (KO) albo przewodniczący rady Michał Młotek (PO)”.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 04-08-2020

42100. 
Co oznaczają "europejskie standardy/wartości"?
Czyżby standardy lewackiej Pani komisarz ds. praworządności, która miała zarzuty korupcyjne w Czechach?
A może też standardy rzecznika generalnego TSUE, który jako Minister Sprawiedliwości Belgii wypuścił po 3 latach (zamiast po 13.) najsłynniejszego pedofila, który dostarczał dzieci na orgie?
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 04-08-2020

42099. 
PORTFELE WŁADZY LOKALNEJ

Czy wiedzieliście, ile zarabiają czołowi urzędnicy Starostwa Powiatowego w Iławie? Niemało. Prześwietliliśmy oświadczenia majątkowe. Ciekawa i pouczająca lektura.
#CzytajKuriera na stronie 10.
Przypominamy młodszym wyborcom, że powiatem iławskim od wielu lat i kadencji po różnych przetasowaniach rządzi ta sama koalicja PO–SLD.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 03-08-2020

42098. 
Szamani, czarownicy, guślarze, zaklinacze z PO/KO:

"Ten nowy ruch ma być uzupełnieniem działalności partii politycznej. Ma zrzeszać te osoby, które nie widzą się w działalności partyjnej, a które wiedzą, że w Polsce warto być aktywnymi w sferze społecznej".

Ale to już było: ORMO.
Teraz będzie nowe ORMO, czyli ORPO.
Ochotnicza Rezerwa Platformy Obywatelskiej.
 anty-bolszewik
 Iława, Poniedziałek 03-08-2020

42097. 
Jeśli rząd nie chwyci za grzywę i radykalnie nie zajmie się zboczeńcami, to jedyne wolne od pomyleńców strefy będą tylko we własnych mieszkaniach, a i to nie wiadomo.
Wreszcie ktoś nie wytrzyma nerwowo i wybije kły jakiemuś zbokowi za obsceniczne zachowanie. I wtedy będzie wrzask na cały świat. Przecież tego pawiana, co się produkował na balkonie podczas marszu żałobnego powinno się kastrować.
Oto efekty liberalnych reform oświaty, gimbaza rozlewa się po balkonach.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 03-08-2020

42096. 
URZĘDNIK „JAK NIE TEN”

Kulturystyka, podnoszenie ciężarów, narty, strzelectwo, morsowanie, motocykle. To nie wszystko. Urzędnik, jakiego nie znacie. Poznajcie się: Andrzej Kowalczyk (44 l.).

#CzytajKuriera na stronach 20-21.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 03-08-2020

42095. 
Droga Iława-Rodzone-Sampława (Lubawa). Parking leśny Smolniki koło zjazdu na Dziarnówko (kilometr 6).
Znowu straszny syf ze śmieciami.
Czy jest wielkim problemem, aby zamontować kamerę i brudasów złapać a policja nałoży duże mandaty...?
Zielsko ponad metr na poboczu. Miasto niby turystyczne a drogi wjazdowe na Warmię i Mazury - wstyd.
 Wojtek
 Iława, Poniedziałek 03-08-2020

42094. 
Bardzo mi się podobały opowieści "powstanki" Traczyk-Stawskiej o tym, jak walczyła o "wolność wszystkich Polaków", w tym "osób LGBT". Szkoda, że nie żyje Maćko z Bogdańca, bo też mógłby opowiedzieć, jak w 1410 roku walczył o odnawialne źródła energii.
Hej idioci!
Janusz Gajos być może jest wybitnym aktorem, być może nie ma lepszego w Polsce i być może długo nie będzie, ale jako człowiek to jest na pewno taki sam Jerzy Stuhr, kompletnie zeszmacony koniunkturalista, który 30 i więcej lat temu na jednym oddechu lizał dupę czerwonym sekretarzom, a dziś widzi "zagrożenie dla demokracji".
Hej idioci!
Bojkot Podkarpacia nie udał się.
Lublin, Rzeszów i Przemyśl zostają w Polsce. Amen!
 Piotr
 Iława, Poniedziałek 03-08-2020

42093. 
Nietuzinkowa sytuacja, zobaczcie. Rafał Zalewski chciałby pracować jako opiekun osób starszych. Jednak, z racji na jego płeć, iławski MOPS jest niechętny, a nawet sugeruje [...]. Upsss. Jak tłumaczy to kierownictwo placówki? #CzytajKuriera na stronie 7. Równouprawnienie a realia.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 02-08-2020

42092. 
Drodzy Kurierzy, proszę Was o interwencję.
Dowiedziałam się, że Urząd Marszałkowski z Olsztyna prowadzi nabór w ramach WNIOSKÓW GRANTOWYCH NA DZIAŁANIA ZWIĄZANE Z ŁAGODZENIEM SKUTKÓW PANDEMII KORONAWIRUSA ORAZ PRZECIWDZIAŁANIEM JEJ NEGATYWNYM KONSEKWENCJOM W RAMACH PROJEKTU „POMAGAJMY RAZEM”.
Są to środki m.in. na dodatki do wynagrodzenia dla pracowników DPS-ów oraz zakup środków przy zwalczaniu covid-19. Wnioski można składać tylko do 21 sierpnia, więc nie zostało dużo czasu, dlatego chciałabym się dowiedzieć czy starostwo iławskie zrobiło coś w tej sprawie, bo jak do tej pory nie dostaliśmy żadnej gratyfikacji w postaci dodatku do pensji w tym trudnym okresie (w przeciwieństwie do większości innych starostw). Nasze pensje są zbliżone do płacy minimalnej.
Proszę o zajęcie się sprawą.
 pracownik DPS
 Iława-Lubawa-Susz, Sobota 01-08-2020

42091. 
Strach przed wirusem wśród ludzi jest żaden. Kto z was wie albo zna człowieka z Iławy, który zmarł na wirusa? Dajcie mi gościa takiego. [...]

Jeszcze niedawno można było dopaść gazetę Kuriera i wyczytać w rubryce, że "odeszli od nas". Jednak Burmistrz zablokował informacje z USC Ratusza. [...] I szkoda. [...] Wyobraźcie sobie. Czytamy nazwiska z dopiskiem: "zarażony wirusem". [...] O Matko święta! Co by się działo w Iławie i okolicy! Nareszcie posłuchaliby wszyscy ministra Szumowskiego, zostali w chałupie, nie łazili tłumem po mieście i sklepach. [...]

Tymczasem wirus się pomnożył razy trzy i nie ustąpi nawet do listopada a ze zdwojoną siłą będzie kładł do gleby na kogo trafi z byle defektem organizmu. A że tłum wystarczy nawet niewielki, to będzie mu sprzyjał w ataku.

[...] Siedźcie w domach. Bóg z Wami.
 Marszałek
 Iława, Piątek 31-07-2020

42090. 
"Jezus miał dwóch ojców i wyrósł na dobrego człowieka".
Tak powiada poślica PO, nazwiska nie wymienię, próbując usprawiedliwiać ataki ideologiczne lewackiej dziczy tęczowej na symbole chrześcijaństwa.
Nie, głupia i pusta pindo.
Nie miał Jezus dwóch ojców. Miał Ojca i Ojczyma. Szczegół robi różnicę.
 Ola Mała
 Iława, Piątek 31-07-2020

42089. 
Droga S5 bliżej Iławy. Ruszyła budowa!

Nowa, wygodna 2-jezdniowa trasa będzie gotowa za nieco ponad 2 lata. Rozpoczęła się budowa drogi ekspresowej S5 na jakże ważnym dla całej sieci odcinku Ostróda (Ornowo) – Wirwajdy (Samborowo). Wykonawca robót, polska firma Budimex, już zaczął od odhumusowania terenu.

Czytaj więcej:

https://www.facebook.com/notes/kurier-ilawski/droga-s5-blizej-ilawy-ruszyla-budowa/3564982696868796
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 30-07-2020

42088. 
Droga Iława-Susz (521).
Krawężniki wyspowe to skandaliczna fuszerka, która naraża na koszty oraz utratę zdrowia i życia - wysokie, ostre jak pułapka, kolejni kierowcy stracili opony.
Namalowano na asfalcie poziome białe znaki zygzaków, których np. w zimę nie będzie widać
Może zrobić jak na drogach krajowych - na trójkątach malowanych przed wyspą i na wyspie zamontować "kocie oczka", co? W dzień bardzo dobrze widać. W nocy super świecą.
 Wojtek
 Iława, Czwartek 30-07-2020

42087. 
Tak, jak uprzedzałem.
Na czas wyborczej kampanii prezydenckiej zamknąłem dziób, żeby "najgorszy sort" nie wygrał, bo to byłby dramat dla Polski.
Ale teraz mam 3 lata wolnego.
 Piotr Wielgucki, bloger Matka Kurka
 Polska, Środa 29-07-2020

42086. 
Agresywny złodziej sklepowy miał pecha. Przegrał pojedynek biegowy najpierw ze strażakiem, a potem „siadł” mu na kark policjant. Obaj mieli wolne, załatwiali prywatne sprawy z rodzinami, ale gdy zobaczyli i usłyszeli wołanie „pomocy!”, włączyli „szósty bieg”. Ludzie bili im brawa. Poznajcie się: Rafał Brzozowski i Dariusz Lamkowski.

#CzytajKuriera na stronie 3.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 29-07-2020

42085. 
Jako twardy sympatyk prawicy i umiarkowany PiS-u, mam informację do groteskowych celebrytów, również tych lokalnych, nadymających się jak ropuchy, którzy mną gardzą:
Ja też nie mogę oglądać waszych ryjów, patrzeć jak wyciągacie łapska po dotacje i słuchać waszych pustych frazesów. Nie stworzyliście nic, co by mnie zainteresowało, dlatego olewam was i wasze bluzgi.
 anty-bolszewik
 Iława, Środa 29-07-2020

42084. 
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry

Radni Iławy poruszyli na sesji rady miejskiej temat nagłego zablokowania przez burmistrza Dawida Kopaczewskiego bezpłatnych nekrologów dla petentów USC, które od wielu lat ukazywały się na łamach Kuriera.
Mieszkańcy są zdziwieni i oburzeni.

https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Burmistrz-zablokowal-w-USC-bezplatne-klepsydry/5758
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 28-07-2020

42082. 
Ludzie na targowisku iławskim w większości nie noszą maseczek! Odległość między straganami jest tak mała, że dwie osoby mają problem się minąć. Zarządca targowiska nic nie widzi złego, a żeby było śmieszniej pracownik pobierający opłatę targową chodzi bez maseczki między wszystkim sprzedawcami i w razie choroby któregoś rozniesie na pozostałych.
 Piotr
 Iława, Wtorek 28-07-2020

42081. 
RAPORT O STANIE IŁAWY

[skrzynka czytelników]:

„Czy burmistrz zacznie wreszcie reagować na zarastanie miasta? Ścieżka pieszo-rowerowa nad rzeką Iławką. Spacerniak powinien być wizytówką, a staje się powodem do coraz większego wstydu. O zarastaniu kwietników chwastami powiedziano już chyba wszystko. Teraz dochodzą nawet dzikie drzewa. Pod nagminnie zwisającymi gałęziami trzeba się schylać, a niedługo chyba czeka nas poligon na czworakach.”
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 28-07-2020

42080. 
Baba, która krzyczy całemu światu, że jest mądrzejsza niż facet, to jest dokładnie ten sam gatunek, co facet, który krzyczy całemu światu, że ma fiuta największego.
Odwieczny problem feministek: naśladowanie najgłupszych facetów.
 Jimmy
 Iława, Wtorek 28-07-2020

42077. 
Cały skład kierownictwa zielonych pajaców "Greenpeace Polska" to... Niemcy. Dosłownie!
Dlatego trudno się dziwić, że o niektóre rzeczy walczą jak lwy, jak np. Puszcza Białowieska, Mierzeja Wiślana - a inne olewają, jak rura pod Bałtykiem, pożary śmieci importowanych z Niemiec itd.
Jako żywo dywersja ciała obcego!
 Zbigniew
 Iława, Wtorek 28-07-2020

42076. 
Czy słynna "Konwencja Stambulska" już została wypowiedziana?
Tak pytam dla kuzyna, bo nie wie, czy już może bić babę.
Na razie tylko swoją.
 Zbigniew
 Iława, Wtorek 28-07-2020

42075. 
Niech zjawi się SANEPID, dlaczego wylęgają się szczury i ma się dobrze zaraza w naszym mini-eko na iławskim Osiedlu Piastowskim przy Zielonej 72. Zobaczcie czy tak ma być.
Mieszkańcy przeżywają mękę. Gdyby tenże eko-kurnik należał tylko do mieszkańców bloku nr 72, to porządek ze śmieciami można by trzymać. Ale do tego mini-kurnika przynależy drugi blok przy Odnowiciela 1. Mamy syf i kiłę, na co nie reagują zarządcy, których ta sprawa nie interesuje, bowiem śmieciami zajmuje się wyłącznie KOMA. Razem w tych blokach żyje i mieszka około 300 osób. [...]
KOMA, nie wiemy dlaczego zabiera raz w tygodniu śmieci w piątek rano, a do południa w sobotę już nie ma gdzie ich składać. A jeszcze sobota cała i niedziela.
A może ta KOMA to jakaś zagraniczna niemiecka firma? Szkopuł w tym, że oni wywożą co 5 dni zbiorniki bio. Tymczasem w jeden dzień napełniane są one do pełna. A mieszkańcy wciąż donoszą i czubek rośnie ze śmieciami. Gdyby jeden kurnik był na jeden blok to mamy spokój. Kto zatem zajmie się tą sprawą?
 Piast Kołodziej
 Iława, Wtorek 28-07-2020

42074. 
Jeśli Donald Tusk napisał książkę pt. "Szczerze", to Sławomir Nowak powinien napisać książkę pt. "Uczciwie".
 Agent J-23
 Iława, Poniedziałek 27-07-2020

42073. 
Z raportów EuroStatu.
Różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn:

11,5% - Hiszpania
14,1% - Holandia
14,2% - Australia
15,5% - Niemcy
15,6% - Czechy
16,4% - Finlandia
16,5% - W. Brytania
18,1% - USA
24,5% - Japonia

Polska: 9,4%

Cóż za dyskryminacja dziewczyn w Polandzie!
Jak żyć w tymKraju...?
 Ola Mała
 Iława, Poniedziałek 27-07-2020

42072. 
Widzieliście go w gazecie? MARCIN KOPCZYŃSKI z Iławy dostał się do półfinału konkursu Mister Poland. Wow! Od zawsze marzył, żeby zostać modelem. Marzenia się spełniają. Za kilka miesięcy 20-latek będzie też żołnierzem zawodowym. Dziewczyny, są pytania?

#CzytajKuriera na stronie 11.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 27-07-2020

42071. 
Obserwując zachowanie nawet tej skromnej publiczności na koncercie w amfiteatrze, a chodzi mi o zabezpieczenie i zasady ochrony przed zarazą, to Polacy są bliżej niż dalej od kolejnego ataku wirusa.
Zatem czuwaj wiaro i wytężaj słuch - nadchodzi!
 obserwator [822]
 Iława, Poniedziałek 27-07-2020

42070. 
Polska to taka dziwna kraj.
CBA doprowadza, prokuratura oskarża, a Wolny Sędzia uniewinnia.
 anty-bolszewik
 Iława, Niedziela 26-07-2020

42069. 
Na okoliczność zarazy pedofilii - słów kilka.

Ideologia LGBT dąży do tego, by maksymalnie namieszać dzieciom w głowach i masowo doprowadzać do zmiany osobowości oraz płci. Dlatego, że pederaści i rożnej maści zboczeńcy będą mieli w kim wybierać. [...] Typy jednopłciowe i transwestyci nie mogą rodzic dzieci, więc są bardzo niebezpieczni dla zdrowej tkanki społecznej. [...]

Jeżeli ideologia LGBT zdoła nas zmusić do uznania ich za normalnych, to kolejnym krokiem będzie odkryminalizowanie PEDERASTII. Nie wolno nam do tego dopuścić! Naszym świętym obowiązkiem jest chronić naszą cywilizację, nasze dzieci i rodziny przed śmiertelnym zagrożeniem jakim jest ideologia LGBT. Już mamy informacje, że w tzw. paradach równości biorą udział PEDERAŚCI wykrzykujący hasło: "Uwolnić dzieci".

Mądre słowa mądrego człowieka: "To jest jak rak, który toczy zdrowy organizm narodu. Żyjcie sobie jak chcecie, ale nie afiszujcie się swoimi skłonnościami, bo to obnaża wasz brak inteligencji. Człowiek mądry, inteligentny wie, że pewne sfery życia są tak indywidualne, że wyciąganie ich na forum publiczne jest oznaką niezrównoważenia."
 Marszałek
 Iława, Piątek 24-07-2020

42068. 
„ZAMYKANIE MIASTA”

Doroczny „Raport o stanie miasta Iławy” wywołał chwilami burzliwą dyskusję mieszkańców z burmistrzem i jego radnymi. Z komentarzy wypływa stare porzekadło w nowych czasach: cukierek im usilniej opakowany w atrakcyjny papierek, tym bardziej po skosztowaniu zawartości okazuje się być podróbką.
#CzytajKuriera na stronach 8-9.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 24-07-2020

42066. 
Odnośnie wpisu numer: 42057

Co tam wybory! Co tam "kto rządzi miastem"! Co tam niewykoszone pobocza i trawniki!
Zaraza dotarła do Iławy - i to dopiero początek! Warto włączyć lokalne myślenie i dawać przyjezdnym dobry przykład w ochronie przed tym co po turystach zostanie - czyli maseczki i dystans, to powinien być nasz priorytet i lokalny obowiązek zwracać przyjezdnym uwagę, bo myślą, że wirus został w domu.
[...]
A tak swoją drogą - obrzydzenie mnie bierze do lekarzy kiedy widzę tłumy pacjentów przed prywatnymi gabinetami. Czy koronawirus atakuje tylko w godzinach przyjęć na NFZ?
No cóż, wracam na moją wyspę El Balconac. Jak tu pięknie i bezpiecznie.
 El Balconac
 Iława, Czwartek 23-07-2020

42065. 
Piłka kopana na prowincji to rak, którego nie idzie wypalić nawet ogniem niebieskim, a który tylko żeruje i wysysa ze zdrowej tkanki lokalnej społeczności jej soki żywotne, gazując trucizną przez to mózgi żywych jeszcze mieszczan. [...].
 kuna
 Iława, Czwartek 23-07-2020

42064. 
Odnośnie wpisu numer: 42062

Proszę sobie przypomnieć jaka była narracja podczas ataków na Pana Adama w ubiegłej kadencji - że hamuje, betonuje miasto i doprowadza je do ruiny. Daliście mu rozliczenie i zapłatę - odsunięcie na bok.
I co macie po 2 latach?
Macie obecnie za kierownicą młodszego i świeższego Pana Dawida.
I co? Co się dzieje obecnie?
 fr
 Iława, Czwartek 23-07-2020

42063. 
Odnośnie wpisu numer: 42057

[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 środkowy
 Iława, Czwartek 23-07-2020
Odp. 
Nikt kompletnie nie zrozumie do kogo i o czym mówisz.
Napisz więc ponownie, ale w sposób zrozumiały dla ogółu.

Poza tym tematyka wpisu, do którego się odnosisz, jest
zupełnie na inny problem. Przeczytaj jeszcze raz i pomyśl.

No i te „pozdrawiam”. Ludzie kontrolujcie się, bo wypluwacie
z siebie bełkot na hektary. Anonim pozdrawia anonim, tak?
Spróbuj pocztówkę z wakacji wysłać do rodziny. Zrób to
anonimowo. Wszyscy popukają się w czoło. Rozumiesz?
 MODERO KURIERO

forum@kurier-ilawski.pl
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 23-07-2020

42062. 
Odnośnie wpisu numer: 42061

Panie Rochowicz, jako Radni okazaliście swoje pełne zaufanie aktualnemu Burmistrzowi, czyli popieracie jego sposób prowadzenia naszego miasta ku "rozwojowi i dobrobytowi mieszkańców".
Mam wrażenie, że mieszkamy w dwóch różnych miastach.
Ja nie widzę żadnego "rozwoju Iławy". Widzę za to syf, brud i ubóstwo. Jako radni jesteście państwo klakierami słabych pozorów działania burmistrza i stagnacji miasta. [...]
Zapleśniały z sypiącym się tynkiem budynek ratusza jest doskonałym zobrazowaniem tego, w jakiej kondycji jest Rada Miasta na czele z Burmistrzem Kopaczewskim.
 Tomasz
 Iława, Czwartek 23-07-2020

42061. 
Odnośnie wpisu numer: 42060

Wiem jedno, że człowiek nigdy nie jest wolny do końca i musi liczyć się z sytuacjami różnymi.

By być wolnym, nie wystarczy mieć wolność, jako możliwość działania. Można stworzyć warunki do wolności, ale nie można nikogo przymusić do inicjatywy, do wolnego działania.

I proszę zobaczyć, że - kiedy za burmistrzem się stanie - to zaraz rwetes. Już jeden telefon od kolegi dostałem ze złamałem przysięgę prawicy. Na poziomie rady, głosowania nie powinny mieć odcień polityczny, a merytoryczny.

Na poziomie głosowań do sejmu czy w wyborach na prezydenta Polski byłem i jestem po stronie prawicowej. No tak, ale mamy tutaj z tzw. wyższej natury wolnością.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Środa 22-07-2020

42060. 
Odnośnie wpisu numer: 42059

Panie Feliksie!
Komitetu Pana Adama Żylińskiego, owszem, już nie ma. Pozostają jednak wyborcy w mieście, którzy to swoim głosem wybrali Pana Rochowicza do Rady Miejskiej. Powierzyli Panu tym samym misję reprezentowania ich interesów na forum tej Rady. I jak najbardziej ci, dzięki którym zdobył Pan ten mandat członka Rady mają święte prawo "rozliczać" właśnie Pana z podejmowanych decyzji.
Czy więc na pewno tak do końca stał się Pan "wolny"...?
 Marcin
 Iława, Środa 22-07-2020

42059. 
Odnośnie wpisu numer: 42057

Gwałt niech się gwałtem odciska, ale ów fragment "Ody do młodości" mnie nie dotyczy.
Nie byłem zdrajcą komitetu Adama Żylińskiego wtenczas, kiedy w Radzie głosowaliśmy za nim, by został przewodniczącym Rady Miasta, zamiast obecnego Pana Michała Młotka.
Kiedy jednak Pan Adam odszedł z Rady, poczułem się wolnym radnym i nikt nie powinien rozliczać mnie, że głosuję tak jak chcę.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Wtorek 21-07-2020

42058. 
Piotr Pancer, nowy dyrektor Suskiego Ośrodka Kultury - wybrany. [...]
Kiedy zostanie upubliczniona jego zwycięska koncepcja oraz pozostałe koncepcje biorące udział w konkursie? [...]
Z pewnością wiele osób chętnie zapozna się z koncepcją prowadzenia kultury w Suszu.
Dlaczego jeszcze nie zostało to upublicznione do informacji publicznej?

https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Susz-Nowy-dyrektor-osrodka-kultury/5745
 suszanin [12]
 Susz, Wtorek 21-07-2020

42057. 
Wydawało, że cyrk już odjechał z Iławy... A jednak nie... Absolutorium za wykonanie budżetu powinno być na Radzie jednogłośne, bo tutaj nie ma nad czym dyskutować. [...] Trzeba być ostatnim idiotą w Ratuszu żeby nie zastosować się do przyjętych zapisów w tabelkach, które na bieżąco głosują radni. Jeśli burmistrz uchybiłby choćby jednemu przecinkowi, to skończyłby karierę w prokuraturze.

Ale głosowanie nad "wotum zaufania" to zupełnie inna bajka. Ciekawe czym w działaniu "kupił" sobie zaufanie nasz lewicowo-tęczowy burmistrz Dawid Kopaczewski, że przejął zdrajców z klubu Adama Żylińskiego? [...]

- Elżbieta Prasek
- Aneta Rychlik
- Zbigniew Miecznikowski
- Katarzyna Dzik
- Feliks Rochowicz

Czym w działaniu "kupił" sobie zaufanie nawet kilku radnych prawicy? [...]

- Wojciech Szymański
- Dariusz Rozborski

Czym w działaniu "kupił" sobie zaufanie nawet kilku kolejnych radnych klubu PiS, którzy dali nogę z sali i nie wzięli udziału w głosowaniu? [...]

- Martyna Wyżlic
- Stefan Hatała

[...] Tak wyglądają kręgosłupy wyborcze naszych radnych iławskich.
 prawy skrzydłowy
 Iława, Poniedziałek 20-07-2020

42056. 
Historia zatoczyła koło...

15 lipca 1410 roku wojska korony polsko-litewskiej pod dowództwem króla Władysława Jagiełły pozamiatały Niemców na rozległych polach nieopodal wioski Grunwald.

610 lat później...

15 lipca 2020 roku generał Daniel Obajtek z polskiego oddziału Orlen jednym mieczem pyskatym pozamiatał – pieszo, bez konia – hordę polskojęzycznych Niemców pod biurowcem paśnika Lotos w Gdańsku.
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Niedziela 19-07-2020

42055. 
DIAKON ANDRZEJ

Właśnie został pierwszym takim w historii Iławy: rzymsko-katolickim sługą prezbiterium. Kim jest prywatnie Andrzej Chołaszczyński – mąż i ojciec dwójki dorosłych już dzieci oraz dziadek czworga wnucząt? Do pomocy w której parafii iławskiej skierował go biskup?
#CzytajKuriera na stronie 9.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 18-07-2020

42054. 
Po pierwszych przegranych przez PO wyborach pojawił się:

- KOD
- totalna opozycja
- ciamajdan
- pucz w sejmie
- czarne parasolki
- skargi na Polskę za granicą
- udawane ucieczki z Polski
- Ruch Szymona Hołowni

Po siedmiu przegranych wyborach programu jak nie było, tak nie ma.
Jest NOWA próba przepoczwarzenia - kolejnego oszustwa wyborców.
 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 17-07-2020

42053. 
Odnośnie wpisu numer: 42052

Wybory to już historia.
Trzeba zająć się Iławą. Podobno miasto turystyczne, a wiele trawników zarośniętych zielskiem o wysokości nawet do 1 metra. Nawet na rondach najbardziej widocznych zielsko zakryło kwiaty i krzewy.
To jest Iława w ruinie.
Panie Burmistrzu, gdzie te obiecane "łąki kwitnące"?
Jeśli nie widzieliście o co chodzi z "łąkami kwitnącymi" to może wyskoczyć na szkolenie do okolicznych rolników na wieś. Jeśli wzdrygacie się przed kontaktem z wieśniakami i ciemnogrodem to zapraszam np. do Grudziądza. Proszę zobaczyć jak są dopilnowane ronda. Prawdziwe łąki: maki, chabry i inne kwiaty polne - PRZEPIĘKNIE.
Drogi krajowe obkoszone pobocza. Można? [...] W Iławie niedługo zielsko zarośnie nawet na wysepkach środkowych, że nawet wyłożonej kostki nie będzie widać. [...]
W Iławie pomalowano linie na jezdni, ale znowu zapomnieli pomalować paski na progach zwalniających.
To jest problem i obecna wizytówka Iławy - ZIELSKO. Wstyd!
 Wojtek
 Iława, Piątek 17-07-2020

42052. 
Nawet „TenKraju” Trzaskowskiego nie ma...
O Polsce szkoda wspominać...

Tradycji stało się zadość. Ci sami „eksperci” i doradcy, którzy w usilnym „programie” wyborczym „je..ać PiS” widzieli nowy zryw społeczny i bunt młodych, teraz płaczą po studiach telewizyjnych i radiowych, że obrażenie większości Polaków nie może przynieść zwycięstwa. I to jest jedna część nieodzownego rytuału. Wracają do tych samych błędów i tworzą jakieś odrealnione teorie o „Polsce Trzaskowskiego”. W tej Polsce, jak słusznie zauważył prof. Zyberytowicz, nie było ani jednej polskiej flagi w czasie wieczoru wyborczego i to nawet nie jest wierzchołek góry lodowej. Oczywiście nic podobnego jak „Polska Trzaskowskiego” nie istnieje i wystarczy elementarna znajomość matematyki, aby zobaczyć, co się naprawdę stało i że nic nowego się nie stało.

Wynik wyborczy, który jest odzwierciedleniem rzeczywistego poparcia, czyli głosem na dobro, nie na mniejsze zło, to wynik Andrzeja Dudy z pierwszej tury. Przypomnę, że mówimy o 8,5 milionach Polaków i prawie 44% poparciu. Czy w związku z tym istnieje Polska Andrzeja Dudy? Jeśli w ogóle możemy się posługiwać tak terminologią, to wyłącznie w odniesieniu do Andrzeja Dudy, ale nie widzę w tym większego sensu. Tak naprawdę wybieraliśmy pomiędzy Polską i „TymKrajem”, dzięki Bogu okazało się, że Polaków jest więcej niż „TenKrajowców”. Poszczególni kandydaci jedynie reprezentowali te dwie skrajnie przeciwne wizje Polski i nie-Polski. Zupełnie inaczej niż dorobek Andrzeja Dudy wygląda dorobek Trzaskowskiego, on już w I turze dostał głosy „Lewicy” i PSL, co wyraźnie widać, po katastrofalnych wskaźnikach Kosiniaka-Kamysza i Biedronia. Trzeba pamiętać, że sporo tych głosów poszło do Hołowni, niemniej nie ma takiej możliwości, aby sama PO przekraczała w tej chwili 30% poparcia.

Całkowitym nieporozumieniem i pobożnym życzeniem jest przypisywanie 10 milionów wyborców do Trzaskowskiego, w taki sposób, że Trzaskowski tych wyborców porwał, a oni się w nim zakochali. Nic bardziej mylnego i śmiesznego. Wynik kandydata PO jest tylko i wyłącznie antygłosowaniem przeciw PiS, a i to nie do końca. Nieustanie powtarza się ten sam błąd, że wszystko, co nie mieści się w urnie wyborczej PiS jest anty-PiS. Tymczasem prawda jest taka, że pozostałe głosy to ant-POPiS i dlatego wygrał Andrzej Duda. Trzaskowski nie tylko nie zbudował żadnej nowej wspólnoty i nie „połączył Polaków”, ale zaraz po porażce zaczęła się ostra jazda po stronie opozycji. PO oskarżyła Hołownię, Biedronia i Kosiniaka-Kamysza o to, że się przyczynili do porażki, bo wyraźnie nie poprali Trzaskowskiego. Budka w żenującym stylu publicznie pożarł się z Czarzastym, a ten drugi dodatkowo określił liderów PO debilami, którzy przegrali szóste wybory i mają pretensje do wszystkich poza sobą.

Identycznie wygląda to po stronie elektoratu, gdzie jedni drugim skaczą do gardła. Na koniec sam Trzaskowski oświadcza, że uznaje wyniki wyborów i nie będzie składał protestów, gdy w tym samym czasie jego sztabowcy: Tomczyk i Nowacka rozpętują ogólnopolską akcję protestacyjną. Tak wygląda „TenKraj” i to nie Trzaskowskiego, ale po porażce Trzaskowskiego. Nie ma żadnej nowej siły i nadziei, wszystko zaraz rozejdzie się po kościach z wyjątkiem nieuniknionego konfliktu wewnętrznego w PO, PSL i prawdopodobnie na „Lewicy”. „Magiczna moc” Trzaskowskiego to mit pocieszający, ale on się nie utrzyma dłużej niż parę tygodni. Na jesieni Polacy zapomną, kto był rywalem Andrzeja Dudy w wyborach i wystarczy do tego jedna akcja w gatunku „Banaś”, czy inne „dwie wieże”. Byliśmy świadkami typowego referendum, PiS kontra reszta świata i Andrzej Duda to referendum wygrał z rewelacyjnym wynikiem. Kolejny raz frekwencja zadziałała na korzyść, nie przeciw PiS i padł nowy rekord, ponad 10 milionów głosów.

Wyniki Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego to dwa różne światy, Andrzej Duda uzyskał około 8,5 miliona pozytywnych głosów i 2 miliony w ramach „mniejszego zła”. Trzaskowski ma nie więcej niż 5 milionów jako kandydat PO, cała reszta to głosy różnych stronnictw przeciw PiS, w tym głos Czarzastego, który sponiewierał PO. Porażka jest porażką i na porażce niczego nie da się zbudować. Fakt, że Trzaskowski nie wygrał wyborów nie będzie miał pozytywnych konsekwencji dla PO i szerzej pojętej opozycji. Zobaczymy nową falę wzajemnych pretensji i podziałów, zarówno partyjną, jak i w szeregach wyborców. I do tej prognozy wystarczy znajomość życia.

Całą resztą politologicznych i socjologicznych analiz można sobie darować.
 Piotr Wielgucki, bloger Matka Kurka
 Polska, Czwartek 16-07-2020

42051. 
Podwójny koncert: „KOMBI”
oraz „ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY”.
Zapraszamy do amfiteatru Ostróda!
Sobota 18 lipca. Start godz. 20:00.
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 16-07-2020

42050. 
Odnośnie wpisu numer: 42048

GRATULACJE DLA WÓJTA HARMACIŃSKIEGO
I RZĄDÓW ZJEDNOCZONEJ PRAWICY

W październiku 2018 powołany został Fundusz Dróg Samorządowych - nowy mechanizm wsparcia dla jednostek samorządu terytorialnego, realizujących inwestycje na drogach samorządowych.

Droga Ławice-Dół.
Wartość całej inwestycji wyniosła 2,6 mln zł, a dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych to aż 2,1 mln złotych, czyli aż 80%.

To są właśnie pozytywne skutki rządów Zjednoczonej Prawicy.
 Andrzej Rochowicz
 Gmina Iława, Czwartek 16-07-2020

42049. 
Czytam Kuriera i oczom nie wierzę patrząc na wszystkie wyniki wyborów.
Mimo braku kampanii wyborczej, dookoła wszędzie rekordy głosowań dla polityka prawicy, ale w samym mieście Iławie wygrał lewicowo-liberalny Trzaskowski. [...]
Ostatnio przy wyborach na Burmistrza czerwona Iława też zrobiła na złość anty Żylińskiemu i - ledwo bo ledwo - ale wybrała Kopaczewskiego, a teraz nie mogą na niego patrzeć!
Normalni są...?
Jak chcą zmian to niech oddadzą teraz wszystkie pobrane 500+, 300+, a nawet 13 emeryturę, a młodzi do 26 roku podatek dochodowy PIT, który biorą do ręki, a jeśli za mało, to dla pracodawcy niech oddadzą nadwyżkę pensji i niech biorą tyle, ile brali przed 2015.
Ludzie wokół Iławy są bardziej myślący i wiedzą jak im się żyło kiedyś a jak teraz za rządów prawicy i Dudy, i potrafili to docenić przy wyborach.
Iława, żenada!
Nienawiść na anty zaślepia wam rozum.
Nienawiść niszczy wam godność.
Brawo dla mniejszych miast - Susz, Kisielice, Zalewo, Lubawa, i oczywiście małe najmniejsze miejscowości wiejskie wszędzie wokół. Brawo ludzie!
 Piotr
 Iława, Środa 15-07-2020

42048. 
LAUDACJA WIELCE ZASŁUŻONA

Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński zrealizował kolejny projekt restytucji drogi polnej - tym razem z miejscowości Ławice do miejscowości Dół szeroki asfalt z poboczami. Aż serce rośnie patrząc na te czasy.

Droga będzie oświetlona i z chodnikiem. [...] Wspaniale się jeździ po tej nowoczesnej trasie w otoczeniu starych drzew.

Panie wójcie, królu złoty! Powiedziało się A, więc trzeba powiedzieć Z.
Aż prosi się pociągnąć asfalt dalej - od miejscowości Dół przez las do miejscowości Kałduny. Tamtędy jest spory ruch.

Z gratulacjami za czyn!
 Feliks Rochowicz
 Iława, Środa 15-07-2020

42047. 
Odnośnie wpisu numer: 42045

Heh...
Akurat zgłaszałem sprawę tego hydrantu do Iławskich Wodociągów jeszcze w tamtym roku wiosną. Woda ciekła non-stop.
Przyjechali i, zamiast wymienić uszczelkę czy cokolwiek innego naprawić, to oni po prostu wodę ZAKRĘCILI całkowicie.
I już.
 kropla
 Iława, Środa 15-07-2020

42046. 
Odnośnie wpisu numer: 42034

Ależ to jest podłość!
Porównajcie.
Przyjmują pacjentów tylko przychodnie i gabinety prywatne, które muszą z czegoś żyć, bo nie mają danej usługi sfinansowanej z NFZ, więc w takiej sytuacji towarzycho lekarskie nie da rady brać kasy z ubezpieczenia zdrowotnego. Muszą więc prywatnie sięgnąć po kasę.
I tylko dlatego otworzyli drzwi gabinetu.
Brrrrrrrrrrr........
 pacjent 2
 Iława, Wtorek 14-07-2020

42045. 
RAPORT O STANIE MIASTA IŁAWY

[skrzynka]:

„Co się stało, że od zimy nie działa? W dodatku od niedawna zaczyna się dosłownie zapadać. Hydrant na ścieżce pieszo-rowerowej koło kładki przez rzekę Iławkę od lat był świetnym zdrojem nie tylko dla turystów, ale również dla miejscowych biegaczy i spacerników. Czy cała infrastruktura w Iławie jest ostatnio skazana na zarośnięcie lub zardzewienie? Panie Burmistrzu, co się dzieje?!”
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 14-07-2020

42042. 
„Mimo tysiąca brudnych sztuczek, Platforma nie umie wyborów ani wygrać, ani tym bardziej przegrać”.
 Kolega Skaner
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 14-07-2020

42041. 
Odnośnie wpisu numer: 42039

Myślę, że obecne i nadchodzące pokolenie to powtórka rewolty lat 1968. Pamiętacie marksistów Michnika i Kuronia?
Bunt ideologiczny, nie wiedzieć czemu, miał wtedy służyć komunistom dla utrzymania władzy i wtedy PZPR, pałami zomowców z Goleniowa, ich spacyfikowała.
Dziś należałoby również takich spacyfikować, ale nie pałami, a zabraniem dodatków finansowych i innych apanaży oraz wysłać za Ural żeby zobaczyli co ich czeka.
A co dzis mamy? Rozpustę! Młode szczenię szaleje i zabija swoimi starymi gratami po drogach i ulicach, dopalając się marychą dostępną jak kurze jaja na rynku.
Mówią by rząd zajął się nimi, bo opanują ster za 3 lata w nowym rozdaniu wyborczym. Bo młodzież chce braku jakichkolwiek ograniczeń, chce "róbta co chceta", seksualizacji od przedszkola.
Młodzi już wam odpłacają, o zgrozo, bo eutanazją. Seniorzy to dla nich ciężar. To was czeka, niestety.
A np. wasz młody Burmistrz Kopaczewski przekonuje środowisko, że marzy o udzielaniu ślubów dla homoseksualistów w iławskim USC.
Rety!
 Marszałek
 Iława, Wtorek 14-07-2020

42040. 
To jest odlot! Aż połowa bosych kuców poszła za kukłą Tuska.
Wyszło na to, że typowy Konfederata Obywatelski, to taka bosa sierotka, która w ręce trzyma polską flagę, drze mordę o wartościach, a z dupy mu wystaje tęczowe piórko, które jeszcze paruje.
 Zbyszek
 Iława-Bydgoszcz, Poniedziałek 13-07-2020

42039. 
Wyrasta pokolenie, któremu nic nie brakuje. Mają latte, bogatych starych, samochody, mieszkania i pełną wolność. Brak im jedynie zdolności logicznego myślenia.
Pustkę umysłową i nudę zapełniają koreańskimi boys bandami, albo darciem ryja o rewolucji pod sztandarem rapującego grafomana Taco.
Idzie nowe, jeszcze głupsze niż poprzednie.
 Zbyszek
 Iława-Bydgoszcz, Poniedziałek 13-07-2020

42038. 
Wyniki wyborów w powiecie iławskim:
–> 53,40 % – Andrzej Duda
–> 46,60 % – Rafał Trzaskowski
Frekwencja: 62,97 %
Szczegóły z wszystkich gmin: #CzytajKuriera od środy.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 13-07-2020

42037. 
Odnośnie wpisu numer: 42036

To, że więźniowie głosują na PO, nic nowego. Zawsze będą głosować na partię Tuska, bo taka partia gwarantuje im możliwość "rozwoju" na wolności oraz swobodniejszego odbywania kary.
Znowu będą "pokrzywdzeni" na wolności, bo kradną i zabijają, a w Zakładzie Karnym jest swoboda, luz i dowolne wyzywanie klawiszy, którzy im nic nie mogą zrobić.
Brawo PO-wska pogarda dla zwykłych uczciwych ludzi.
 iławianin [444]
 Iława, Poniedziałek 13-07-2020

42036. 
Odnośnie wpisu numer: 42023

Ale od lat nie zmienia się podczas wyborów jedna rzecz. Są takie miejsca w których każdy #Platfus wygra - zakłady karne, areszty... :)
Przypadek? ;)

Zakład Karny w Iławie:
65 % - Rafał Trzaskowski
35 % - Andrzej Duda
 Grzegorz
 Iława, Poniedziałek 13-07-2020

42035. 
Odnośnie wpisu numer: 41959

Polska - Niemcy 2:0
 blackie
 Iława, Poniedziałek 13-07-2020

42034. 
Obstrukcja przychodni prywatnych "Rodzina" i "Zdrowie" w Iławie.
Skandal! Skandal!
Są pozamykane, a porady dają tylko na telefon. Nie ma wizyt domowych nawet do obłożnie chorych. A mimo to cały czas biorą na nasze pesele pieniądze z NFZ za lenistwo i siedzą w pustych gabinetach i pierdzą w stołki, a my płacimy poprzez ZUS.
Urzędy, banki, poczta, sklepy - pracują w reżimie sanitarnym, czyli można jednak!
Czy przychodnie prywatne to następna elita obiboków pasożytująca na naszym zdrowiu lub życiu? Kto może ich pogonić do roboty?
 Wojtek
 Iława, Niedziela 12-07-2020

42033. 
Uwaga do Burmistrza i Urzędu Miasta Iławy.
Rozumiem, że trawniki kosimy żadko aby była łąka, co na suszę trzyma wilgoć, ale także amortyzuje ulewy. Ale! Z braku koszenia zielsko przy krawężnikach niedługo zarośnie na jezdnię. Jezdnia to nie jest łąka.
A kiedyś było ładnie i czysto przy krawężniku.
 Wojtek
 Iława, Niedziela 12-07-2020

42031. 
Niech Burmistrz Kopaczewski o tym wie.
W sobotę koncert w Amfiteatrze to kolejna klapa frekwencyjna. Ktoś na deskach występował i wysilał się wokalnie. Frekwencja niemal zerowa, aż strach się przyznać. [...]
[...] Rozchodzi mi się o to, by Burmistrz zmienił podpowiadaczy w sprawie sztuki muzycznej, bo inaczej my go wymienimy. [...]
To byłoby na tyle, a dalej zobaczymy.
 Swój
 Iława, Sobota 11-07-2020

42028. 
UTOPIŁ PORSCHE W JEZIORAKU!

Piątek. Niezbyt bystry kierowca (33 l.) pomylił na dźwigni automatu bieg pierwszy ze wstecznym, gdy chciał się popisać podczas ostrego ruszania Porsche Panamerą przy nabrzeżu „Portu Iława”. Auto z impetem wystrzeliło w kierunku jeziora i zaczęło nabierać wody idąc na dno. Wirażka na szczęście wydostał się przez wcześniej otwarte okno. Potem mistrz kierownicy sam musiał zatroszczyć się o wyciągnięcie „zguby”.
Co na to wszystko policja?
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 10-07-2020

42023. 
Ludzie głosują na PO z nienawiści do PiS.
Później gdy widzą jak są rolowani, to dopiero krzyk. Krzyczą w mediach społecznościowych, na forach, w rozmowach przy grillu, wszędzie. Tylko po co? Mieli możliwość wyboru. Wybrali wg nich "mniejsze zło". [...] To po co potem krzyczą?
Przecież wiadomo, że Trzaskowski będzie wszystkie ustawy negować, będzie za granicą na premiera donosić. Jak sie będzie zachowywać widać na przykładzie senatu.
Następnie zabiorą się za sejm. A wtedy się zacznie na maksa. Wszystko to co wprowadził PIS będzie cofane: 500+, 300+, trzynastki emerytów, będą wprowadzane znów zmiany w umowach tak aby pracodawca miał dobrze a nie pracownik, będą powoli wycofywać się z dodatków opiekuńczych, pogrzebowych itd. A na koniec powiedzą, że nie ma kasy i trzeba podnieść wiek emerytalny.
I znów normalni ludzie będą biedować, a bogaci i przestępcy bawić się. Zapomniałem o mafiach - vatowskiej, paliwowej, hazardowej, bankowych, no i o tzw argentyńskich przekrętach.
A dodatkowo przecież będą musieli odwdzięczyć się lewakom za poparcie, więc wprowadzą zboczone LGBT, małżeństwa homoseksualne, możliwość adopcji dzieci przez wykolejeńców.
Na koniec zlikwidują Kościół i trzeba się będzie modlić do Tuska.
I nie jest to moja fantazja. To jest całkiem realistyczne spojrzenie.
 iławianin [444]
 Iława, Piątek 10-07-2020

42021. 
Odnośnie wpisu numer: 42000

Mam nadzieję, że w Iławie to już ostatnie zakupione autobusy z silnikiem spalinowym, a każdy następny autobus będzie miał na sobie wielki napis: "JESTEM ELEKTRYCZNY".
😊
Bo nie tylko rząd i prezydent. [...] Samorządowcy również powinni dbać o zdrowie mieszkańców.
 Witold Nosowicz
 Iława, Piątek 10-07-2020


Strona [ poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 183 184 185 ... 360 361 362 następna ] z 362130999852


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | Zdrowie | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe | Wyszukiwarka | FORUM
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.