Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie
kogel-mogel
CENNIK
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ
Trwa modernizacja placu dworca kolejowego PKP
Perony. Iława gorsza od Malborka
PRZEJAZD DO LIKWIDACJI...?
Radny powiatu zatrzymany za jazdę po alkoholu
Marlena Cichocka w programie „MasterChef”
Znaleźli czołg z II wojny światowej
Trzy metry po śmierć
Żuchowski o sytuacji w ratuszu: „Czy leci z nami pilot...?!”
Terytorialsów siła z Iławy
Musimy zmienić podejście do zwierząt
Pikieta mieszkańców pod ratuszem
Mieszkamy w Berlinie, ale kochamy Iławę!
Rzecznik prasowy Tomasz Więcek robił w szpitalu co chciał?
Problem ze szczurami w kamienicy
Majątek burmistrza Iławy
W porzuconym aucie mieszkają bezdomni
NOWA SZEFOWA KULTURY: WARTO INWESTOWAĆ W SIEBIE
„Bolszewicy” atakują powiatowy Inkubator Technologiczny
Karta Praw Rodziny. Kopaczewski i Młotek na „nie”
Stare Miasto wreszcie troszkę stare
Więcej...

Forum

40332. 
Brawo Burmistrz Dobrodziej!
Otóż Pan szanowny Dawid "Łączy nas LGBT" Kopaczewski na uroczystą kolację Lotniczej Majówki zwaną dziwacznie "hangar party" (czyżby jakiś gejowski klub dla lotników?) łaskawie rozdał zaproszenia radnym Rady Miejskiej w ilości, uwaga, 4 sztuki.
Czemu akurat 4 a nie np. 5 lub 3 - tego nie wiadomo. Nie wiadomo, jak coraz więcej spraw w Ratuszu.
Brzydzi się burmistrz radnymi miasta... Przeszkadzają mu bardzo...
Bardzo, bardzo...
Ja tylko bardzo jestem ciekaw, czy na tym party wyszacowanym na prawie 30 tysięcy złotych - z liczbą gości do nawet 150 - zobaczymy sekciarzy komitetu "Łączy nas Dawid", hę...?
Hello hipokryci! Miłej zabawy za publiczne pieniądze!
 były radny
 Iława, Piątek 10-05-2019

40331. 
Wiszące na słupach po całej Iławie karteczkowe ogłoszenia o pożyczkach [...] szpecą nasze miasto. [...] Czy to jest zgodne z prawem?
 Ela
 Iława, Piątek 10-05-2019

40330. 
Odnośnie wpisu numer: 40321

[...] Dodałbym jeszcze, że podeptali i wyszydzili każdą inwestycję, która wyszła z pod skrzydeł Żylińskiego - człowieka, który się partiom nie kłania, lecz hołduje stałym wartościom. [...] Znam od lat i szanuję.
 Maurycy
 Iława, Czwartek 09-05-2019

40329. 
TAJEMNICZY ZGON

Sąsiadów zaniepokoiła plama krwi na klatce schodowej i na głucho zamknięte drzwi do mieszkania. Do środka strażacy dostali się przez okno z wysięgnika. Krzysztof Kamiński, znany sportowiec, nie żył. Kiedy i co się stało? Czytaj w gazecie Kurier Iławski na stronie 3.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 09-05-2019

40328. 
Odnośnie wpisu numer: 40321

A gdyby Pan Żyliński przed wyborami powiedział do publiki, szczególnie dając sygnał wyborcom PiS, tak:
"Dajcie mi szansę na jedną jeszcze kadencję, ostatni raz. A na zastępcę powołam waszego Macieja Mikołajczyka z PiS". [...]
W tym momencie mogło być podczas całych wyborów bardzo ciekawie, nawet w pierwszej już turze.
Podobnie było z Panem kandydatem Piotrem Żuchowskim, gdzie po tamtej jego stronie komitywy z PO w Starostwie Powiatu [...] wszystko było już poukładane, ale z fałszywą kartą w rękach.
Jednak była pewna dziwna sprawa w obozie Żylińskiego jakoś dziwacznie nie do przeskoczenia: gdzie posadzona będzie po wyborach jedna z pań zastępczyń, Ewa Junkier. [...] No i się skończyło tak, jak flak.
 Spartakus
 Iława, Czwartek 09-05-2019

40327. 
Odnośnie wpisu numer: 40324

Nasz nowy Burmistrz Miasta Iławy, zwany Dawid "Bobasek" Kopaczewski ponoć wszystko robi na "nie".
Nie pije alkoholu.
Nie pali tytoniu.
Nie je mięsa.
Nie śpi.
Nie szczepi dzieci.
Nie chodzi do kościoła.
Nie ma w domu telewizora.
Tak tylko zapytam. Czy to jest normalne?
 turkuć podjadek
 Iława, Środa 08-05-2019

40326. 
Odnośnie wpisu numer: 40320

[...] Jeśli my sami nie nauczymy się zgniatania plastikowych puszek i innych butelek małych i dużych, to po jednym dniu kontener KOMY jest pełniutki. Podobnie z kartonem, który należy złożyć, a nie cały wkładać do mikro-pojemników. Kartony należy łamać i składać na płasko i układać gdzieś pod zadaszeniem w jakich kojcach. Papier idzie wszędzie ze śmieciami też.
Ale jest inna sprawa.
Oto na przykład 2 potężne budynki w których mieszka około 260 osób, a pojemników KOMY stoi aż...3...!!! Po dniu pełne. I nikogo to nie obchodzi, żyje się w... śmieciach. Zarządcom to wisi. Nie ma kar, więc olewają swoje obowiązki.
Dlatego opłaty za śmieci wzrosną do 100 zł za miesiąc. Nie ma innej opcji.
 Swój
 Iława, Środa 08-05-2019

40325. 
Odnośnie wpisu numer: 40309

Pytanie do Ratusza.
Kiedy będą malowane pasy na jezdniach?
Proszę nie zapomnieć pomalować też progi zwalniające. Już kończy się wiosna i czas wziąć się do roboty - malowania.
Gabloty w Galerii Jazzowej przy Ratuszu znowu puste. Czy tak trudno zachować ciągłość wystawową? Materiały w gablotach są różne i to jest naprawdę ciekawe.
 Wojtek
 Iława, Środa 08-05-2019

40324. 
Odnośnie wpisu numer: 40315

Idziecie jutro na zebranie stowarzyszeń kultury?
Po co?
Wszystkim się wydaje, że będą mieli cywilizowany, demokratyczny wpływ na wybór nowego dyrektora ICK, tymczasem Burmistrz Dawidek, zwany na mieście "mordercą o twarzy dziecka", już dawno sam zdecydował bawiąc się w niepodzielnego Pana i Władcę.
Dlatego zaprosił do Iławy kolejną pewną Panią (z Gdańską) o przekroju i orientacji takiej jak On, lewackiej fanatyczki np. Czarnych Marszów oraz "Wolnych Sądów", "tęczowych przedszkoli", a także walki z "globalnym ociepleniem" i "krzywdą wiewiórek". Cała reszta tzw. konkursu to będzie ohydna ustawka.
Pani ta, o kilku nazwiskach i specyficznym życiorysie, została już dawno wmontowana w Iławę w przejętą przez Dawidka w tzw. "Radę Kobiet" i ustawiona na pierwszym miejscu. [...] Popatrzcie, nazywa się:

MAŁGORZATA ILKIEWICZ
https://www.facebook.com/malgorzata.narloch.9

Cała reszta to zaplanowane teatrum. Żeby można było powiedzieć potem radnym na sesji w Ratuszu, że wszystko odbyło się wszak przy otwartej kurtynie, z wyjściem naprzeciw społeczeństwa, transparentnie i zgodnie z prawem. Jasne...
Oto potrzebne w tym żałosnym przedstawieniu nieświadome i świadome marionetki jako kandydaci:

Dominik Jaskulski
Dominika Kasprowicz
Mariusz Gołębiowski
Michał Wróblewski

Burzliwe spotkania, gorące narady, ordynarne spiski i przeciągnie liny.
Iławo, najpiękniejsza córo Północnej Polski!
Popadłaś w chorobę, o nieszczęsna!
 urzędnik z Ratusza
 Iława, Środa 08-05-2019

40323. 
Refleksje po konkursie na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Iławie [strona 7].
Czy to jest uczciwe wobec grona, że osoba, która startuje w konkursie do końca ukrywa to przed koleżankami i kolegami? O jej zamiarach wie tylko kilka wtajemniczonych osób, które prowadzą wrogą kampanię przeciwko obecnej pani dyrektor i wobec szkoły.
Na wieść o sześciu kandydatach ubiegających się stanowisko dyrektora do pięciu szkół, próbujemy ustalić kto jest tym szóstym i do jakiej szkoły startuje i dalej cisza.
Czego się obawiała koleżanka Grażyna Stolarska, ukrywając swój zamiar udziału w konkursie, przed gronem SP3...?
A przedstawicielki Rady Pedagogicznej – Jolanta Chalińska i Katarzyna Grabkowska – oddając swoje głosy na Stolarską, mimo że rada wyraziła poparcie dla dyrektor Żuchowskiej, czyżby zostały skuszone przyszłymi stanowiskami wicedyrektorów? Czy tak się buduje zaufanie?
 pracownicy SP3
 Iława, Środa 08-05-2019

40322. 
BÓL I NIEDOWIERZANIE

Dotarliśmy do miejsca, w którym znaleziono konającego Stefana Karola Walkowskiego, uznanego w regionie lekarza ginekologa. Odwiedziliśmy grób Zmarłego, rozmawialiśmy z Jego bliskimi. Nad czym pracują śledczy? O tym wszystkim przeczytasz w najnowszym wydaniu gazety Kurier Iławski od środy. Niepowetowana strata...
 KURIERZY
 redakcja, Środa 08-05-2019

40321. 
Odnośnie wpisu numer: 40317

Atmosferę wyborów 2018 zapamiętałem odmiennie.
Najbardziej zwracał uwagę niesłychany atak na urzędującego burmistrza Adama Żylińskiego ze wszystkich stron.
Skwapliwie dołączył do tej furii też lokalny PiS. Ramię w ramię atakowali urzędującego burmistrza Piotr Żuchowski (PSL), Marcin Woźniak (SLD), Dawid Kopaczewski, ekipa ze starostwa (PO).
W efekcie, wszyscy nawzajem mogli sobie pogratulować i odetchnąć z ulgą. Udało się! Odsunęli od władzy człowieka, który jest prawdziwą historią Iławy, który zawsze przeszkadzał miejscowym elitom politycznym, bo chadzał własnymi ścieżkami, z nikim się nie układał i nie rozdzielał na prawo i lewo partyjnych synekur.
Jeśli ma Pan jakieś wątpliwości co do prawdziwości tego wpisu, to proszę przestudiować większość wpisów na Forum Kuriera z ubiegłego roku, również swoje.
Nie zostawialiście na Adamie Żylińskim suchej nitki. Niszczyliście, równie skutecznie co pozostali, dorobek publiczny człowieka, który nadał Iławie własny blask, jakiego pozazdrościć jej mogły okoliczne miasta. A blisko 3/4 pisowskiego elektoratu zagłosowało bezkrytycznie w II turze na młodego przedstawiciela Roberta Biedronia (LGBT), nikomu nieznanego Dawida Kopaczewskiego.
Takie są fakty szanowny Panie Emerytowany Nauczycielu. Daremny Pana trud, by je karkołomnie interpretować.
 iławianin [397]
 Iława, Środa 08-05-2019

40320. 
Odnośnie wpisu numer: 40317

Inwestycje w Iławie... O czym tu mówić...? Kiedy spraw podstawowych się nie załatwia...
Kto dziś segreguje śmieci w blokowiskach? Jak to zrobić gdy klapa od pojemnika waży bagatela jakieś 15 kilo. Przed Komą szło się z torbą, po kolei wyjmowało plastik, szkło, papier i wrzucało w otwór. Teraz nikt nie segreguje, bo to przekracza siły przeciętnej osoby. Przecież miały być porobione otwory w pojemnikach... Za trudne.
Ale któż tam by się zajmował tak przyziemnymi sprawami. Przepychanki kadrowe, cooltura kolesiowska pod francuskim płaszczykiem, zbieranie papierków na pokaz tam, gdzie ich nie ma.
Czy urzędnik z Ratusza widział i wąchał stary kanał młyński? Ehhh, to takie przyziemne. Czy sprawdzał ile razy w roku jest koszona trawa na deptaku wzdłuż rzeki Iławki?
 Zbyszek
 Iława, Środa 08-05-2019

40319. 
To jest chore Panie Wójcie!
W Obwodowej Komisji Wyborczej w Ławicach (łącznie 9 osób) są 3 osoby z jednej tylko rodziny: ojciec, czyli Olek (słynny sołtys Ławic) i jego 2 córki - Grochowiecka i Jastrzębowska (na stronie PKW błędnie napisali, że "Jastrzębska").
Jeśli tyle można ustawiać dowolnie w komisjach, to przecież tyle samo może być z innej rodziny wstawionych, tylko z linii wujka. W takiej sytuacji fałszowanie wyników jest absolutnie możliwe.
Czy taka sytuacja jest prawnie usankcjonowana?
https://wybory.gov.pl/pe2019/pl/organy_wyborcze/obwodowe/kom/479473

* * *

Taki rodzinny dobór komisji wyborczej jest impulsem do zaplanowanego fałszowania wyników. A już szczególnie na wójtów czy burmistrzów, nie wykluczam też do parlamentu.
Dlatego należy wpierw zebrać ludzi do ugrupowań czy stowarzyszeń zgłoszonych do komisji i dopiero losowo dobierać do komisji. W ten sposób towarzycho się pomiesza.
W tej ławickiej sytuacji ustawili się jak chcieli i rodzinnie i towarzysko. Mamy tutaj jadowity przykład układu 4:3. W sytuacji bolszewickiej walki o rządy w Polsce, mamy przykład 100-procentowej możliwości sabotażu podczas liczenia głosów i ich np. znakowania jako nieważnych.
A takich sytuacji jest tysiące.
 sołtys zza miedzy
 Iława, Środa 08-05-2019

40318. 
Odnośnie wpisu numer: 40315

Katastrofalna decyzja Burmistrza Dawida dając wiarę człowiekowi znikąd.
Obserwator nawet z ulicy zauważy, że te kilka stowarzyszeń to powstałe efemeryczne twory niejakiego Lulka, który kreuje siebie na znawcę kultury i pomysłów na Iławę.
Słyszałem, że pochodzenie ma czerwone z Wrocławia i podstępem zbliżył się do klubu PiS w Radzie, wstawiając swoją konkubinę na listę pisowską. Czas, by kierownicy PiS przetarli oczy [...].
Lulek ramię w ramię idzie sukmany z D. Kopaczewskim, zwolennikiem środowisk dewiantów LGBT. Gadają, że lulki pali, te odlotowe też. [...] Skąd ma na wszystko glejt na te swoje dzieła sztuki? Nie zastanawiał się ktoś? Dyzma sztuki z niego? Ale kupiony przez nowych ludzi z Ratusza, biedaków politycznych.
Lulek [...] kręci wyborem nowego szefa kultury w Iławie, a wy tak go słuchacie? Teczki założone w [...]?
Burmistrzu Dawidzie, nie zasłaniaj się znowu cudakami o podejrzanej przeszłości postkomunistycznej, tylko sam powołaj nowego Dyrektora ICK. [...] Weź odpowiedzialność za swoje decyzje. Będziemy rozliczać. [...] Człowiek musi być rodem z Iławy [...].
 radny skrzydłowy
 Iława, Wtorek 07-05-2019

40317. 
Odnośnie wpisu numer: 40314

W naszej Iławie mogło być zupełnie inaczej. Niestety, ale nawalił Żyliński. Jego pycha go wypycha.
Rozmawiałem z lokalnym PiS-em i wszystko mi się układa. Jeden taki [...] potwierdził moje informacje.
Otóż Adam Żyliński nie rozmawiał z PiS-em w wyborach. Nie chciał z nimi rozmawiać nawet przed II turą, bo są tam pewne osoby, których nie chciał mieć po swojej stronie.
Do kandydata PiS Macieja Mikołajczyka nic nie miał, nawet chciałby go widzieć na stanowisku wiceburmistrza, ale dwie Panie Radne, Prasek i Rychlik, które teraz w głosowaniu pokazują jak się liczą z Adasiem, wtedy zabroniły wchodzić w koalicje z PiS-em. "Adaś, pamiętaj! Z każdym, tylko nie z PiS-em".
Choroba antypisowska przestawiła miasto o 180 stopni.
Byłoby wszystko dobrze [...] i dziś Iława byłaby pięknie rozwijającym się miastem. A teraz to nic nie będzie.
Pan Internetowy Burmistrz Kopaczewski sam nie podejmuje decyzji tylko ma nakazy od swojej liberalno-lewicowej sekty spoza Ratusza, zwanej na mieście "Łączy Nas Dawid".
Iława się nie rozwija. Nie widać nowych inwestycji poza rozpoczętymi przez Żylińskiego. A, co najgorsze, nie ma widoków na otwieranie drzwi na górze, bo ani marszałek województwa (PSL) ani wojewoda (PiS) ani tym bardziej rząd PiS nie będą współpracować z dzieciakiem kojarzonym z LGBT skandalicznego Roberta Biedronia.
Panie Kopaczewski, proszę weź się do roboty, bo referendum się zbliża. Tik-tak, tik-tak, tik-tak. Potrzebna kolejna zawierucha?
 Emerytowany Nauczyciel
 Iława, Wtorek 07-05-2019

40315. 
Odnośnie wpisu numer: 40310

Jak wieść niesie, Piotr Lulkowski vel Sir Pol, właściciel nowo powstałej Galerii Mon Petit Louvre, został namaszczony przez burmistrza Dawida Kopaczewskiego do werbowania spośród iławskich stowarzyszeń członków nieformalnej Rady Kultury. Nieformalnej, bo w ICK działa już od kilku lat powołana legalna Rada Kultury.
W zamian za udział w samozwańczej Radzie Kultury obiecane są twórcom i stowarzyszeniom strumieniem płynące pieniądze z ICK. Z samozwańczej RK wyłonieni zostaną przedstawiciele do komisji konkursowej na stanowisko nowego dyrektora ICK.
Zastanawia fakt, że jest już lista kandydatów na to stanowisko, czyżby więc planowany konkurs miałby być czystą fikcją? Czy to aby zgodne z prawem, Panie Burmistrzu?
Na podstawie jakiego pełnomocnictwa w oparciu o jaką podstawę prawną reprezentuje Urząd Miasta akurat Piotr Lulkowski...?!
 Madonna
 Iława, Poniedziałek 06-05-2019

40314. 
Odnośnie wpisu numer: 40298

Pełna racja z Pani strony. Słuszna uwaga co do braku znawstwa ludzi, ich doboru na listy wyborcze. Nigdy nie powinna znaleźć na tych listach już dawniej Pani Ewa Jackowska, która wykołowała Pana Adama po miesiącu, jak pamiętamy. A dobór ostatni na trójkę Prasek-Rychlik-Miecznikowski okazał się fatalny pod każdym względem.
Tu sprawdziły się sentencje łacińskie: "Homo homini lupus est" (człowiek człowiekowi bywa wilkiem) i druga "Et tu Brute contra me" (umierający Cezar skierował te słowa do Brutusa, przyjaciela, kiedy zadał zdradziecki cios jako pierwszy pchając sztyletem).
Tak też bywa ze strony radnych z grupy Adama Żylińskiego ps. Szekspir.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 06-05-2019

40313. 
IŁAWIANKA W „PROJEKCIE LADY”!

23-letnia Klaudia Zielińska wystąpi w 4. sezonie „Projektu Lady”, który rusza w maju na antenie TVN. Co chciała osiągnąć dzięki udziałowi w programie? – na to oraz inne pytania odpowiada czytelnikom gazety Kurier Iławski. Czytajcie od środy!
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 06-05-2019

40310. 
Odnośnie wpisu numer: 40293

Pozbyłem się złudzeń.
Burmistrz Kopaczewski mógłby być moim synem, a on ordynarnie mnie oszukuje jak smarkacza z piaskownicy.
Dopiero po wszystkim dowiedziałem się, że wziął i dał kilkadziesiąt tysięcy złotych dla swojego kolegi "Lulka" [...] na zakrapianą imprezkę muzyczną dla kilku osób w piwnicy. [...]
Czemu wydatek został przemilczany przed radnymi nawet na komisjach roboczych? Wielkie "ani mru-mru" na ten temat. Czemu chcieliście to ukryć? Wstyd wam?
Zastanawiam się czy tylko, czy to pierwszy raz, czy było jednak takich sytuacji więcej ze swoim kolegą.
Zastanawiam się również, czy Burmistrz Kopaczewski ma więcej takich kolegów i jaka jest skala zjawiska.
 radny skrzydłowy
 Iława, Niedziela 05-05-2019

40309. 
Odnośnie wpisu numer: 40300

Barierki nad rzeką Iławką przy starym młynie.
Wszędzie ohydne żółte barierki.
Takie same sytuacje są na chodnikach, np. ścieżka nad Małym Jeziorakiem i Dużym Jeziorakiem [...]
Rodzice muszą pilnować dzieci, więc dzieci łatwiej zamknąć w barierach i wtedy mogą spokojnie popijać piwko.
Barierki postawić wszędzie, co tam, zastawić całą Iławę. Pytanie tylko: jakie te barierki? Gęste czy typowe?
Ludzie, szaleństwo barierkowe chcecie wprowadzić w Iławie również?
 Wojtek
 Iława, Sobota 04-05-2019

40308. 
Kobiety potrafią być gorsze od facetów. Zgadzacie się z tą obiegową opinią? Szokująca historia wydarzyła się w centrum Iławy w bloku przy ulicy Niepodległości. O bulwersujących kryminałkach z ostatnich dni czytaj w gazecie Kurier Iławski na stronach 2-3.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 03-05-2019

40304. 
2 maja, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 2004 roku. Święto flagi, która jest naszą dumą, naszym symbolem. Flagi, której barwy oznaczają czystość oraz krew przelaną za suwerenność Narodu. Dokładnie za te barwy ginęli nasi wielcy ojcowie, dziadowie, matki i babki...
Tymczasem Burmistrz Iławy na ten dzień zaplanował wywieszenie flag... Unii Europejskiej. Nie np. 1 maja, gdy Polska wstąpiła do UE - nie w ten symboliczny dzień wejścia do tego kołchozu... Dawid Kopaczewski wybrał sobie akurat dzień 2 maja, w którym wszyscy powinni być dumnymi z naszej polskiej historii.
No cóż... Nie kryję, że od początku kadencji Burmistrz denerwował swymi lewicowymi zagrywkami, ale teraz mnie już tylko cieszy. Im więcej takich akcji, tym szybciej spadnie z tego konia na którego wdrapał się przez przypadek, a spadek z wysokiego boli bardziej.
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Czwartek 02-05-2019

40303. 
Odnośnie wpisu numer: 40300

Wojtku!
Decydujący wpływ na codzienne sprawy zwykłych ludzi nie tylko w Iławie ma lokalna polityka samorządowa. To jej efekty ułatwiają nam lub utrudniają życie każdego dnia.
Dobrze sobie zapamiętaj tę oczywistą oczywistość kiedy będziesz znowu szedł na kolejne wybory samorządowe.
 iławianin [397]
 Iława, Czwartek 02-05-2019

40302. 
MAŁY, ALE WARIAT

Agresywny kozak groził, że „zaraz kogoś zamorduje”, więc załoga karetki wezwała policję. Okazało się, że delikwentowi bardziej od pomocy medycznej potrzebna była terapia pałą, ale zlitowali się i wynieśli go jak worek ziemniaków. Jak się bawiła publiczność? O kryminałkach czytaj w gazecie Kurier Iławski.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 02-05-2019

40301. 
Odnośnie wpisu numer: 40276

Czy to prawda, że Pani Iwona Gawińska, szefowa lokalnych struktur ZNP w pierwszym tygodniu strajku była poza granicami kraju? Ptaszki na mieście ćwierkają, że gościła u południowych sąsiadów. Jeśli potwierdzą się te informacje to oj nieładnie, bardzo nieładnie.
A jak już jesteśmy przy Pani Gawińskiej, to jest jeszcze jedna bardzo brzydko pachnąca sprawa, ale o tym już wkrótce usłyszy cała Iława "nauczycielska".
 bombus lapidarius
 Iława, Środa 01-05-2019

40300. 
Odnośnie wpisu numer: 40279

Ludzieeeeeeee! Starczy bicia piany w sprawie nowego Burmistrza Iławy.
Słusznie dostaje.
Czy zapomnieliście, że zwykły mieszkaniec żyje zwykłymi sprawami dnia codziennego? Na przykład - idzie na nowy cmentarz przy ul. Piaskowej i... nie może znaleźć grobu, ponieważ brak oznaczeń kwartałów, a kiedyś były i co się stało?
Pamiętajcie, że waszą gazetę też kupuje zwykły mieszkaniec, dla którego ta polityka lokalna jest obojętna.
 Wojtek
 Iława, Środa 01-05-2019

40298. 
Odnośnie wpisu numer: 40297

Szanowny Panie Adamie Żyliński!
Pomimo kilku wad, np. braku wyczucia do swych ludzi, był Pan najlepszym burmistrzem Iławy w jej demokratycznej historii.
Dawid Kopaczewski w ciągu zaledwie kilku miesięcy od grudnia 2018 roku pokazał swoje prawdziwe oblicze, czyli cynizm, mściwość i bezwzględność; że nie wspomnę już o braku kompetencji.
Zapewniam Pana, że mieszkańcy Iławy widzą to i komentują, jak ogromną pomyłką był wybór nowego Burmistrza Iławy.
Osobną sprawą jest trójka radnych z Pana klubu, którym niegdyś otwierał Pan drzwi do polityki, a którzy w podzięce sprzedali Pana za przysłowiowe judaszowe srebrniki...
To, co ci ludzie zrobili jest głęboko niemoralne i przekracza granice wszelkiej przyzwoitości.
 obserwator Julia
 Iława, Środa 01-05-2019

40297. 
Odnośnie wpisu numer: 40296

Pan Adam Żyliński został haniebnie zdradzony politycznie przez trójkę "swoich" radnych, którym obiecano odpowiednie stanowiska funkcyjne w radzie oraz apanaże i interesiki na obszarze [...] dla [...] oraz [...].

- Aneta Rychlik
- Elżbieta Prasek
- Zbigniew Miecznikowski

[...] Wymowna zdrada nastąpiła po raz pierwszy, kiedy Żyliński przegrał stosunkiem 10:11 funkcję przewodniczącego Rady Miasta na korzyść Pana Michała Młotka, czyli PO ze Starostwa Powiatu.
Teraz tą samą liczbą 10:11 tych samych głosów powieźli PO-owcy razem z Burmistrzem Kopaczewskim niczemu winną skarbnik Ewę Moszczyńską.
[...]
Hańba! Hańba! Hańba!
 Szekspir
 Iława, Wtorek 30-04-2019

40296. 
Odnośnie wpisu numer: 40293

Oglądałem sesję Rady Miejskiej w Iławie [29 kwietnia ] i przecierałem oczy ze zdumienia. To chyba jakiś koszmarny sen! Niemożliwe, by to wszystko działo się naprawdę.
Do ludzi jestem nastawiony zawsze z optymizmem i wiarą, że nie są z gruntu źli, że jeśli robią złe rzeczy to najczęściej z niewiedzy lub na skutek bycia ofiarą jakiejś manipulacji.
Podczas sesji można było zobaczyć całą gamę najbardziej obrzydliwych ludzkich zachowań. Zdrada, nielojalność, konformizm dla maluczkich, bezwzględny handel ludzkimi personaliami, brak najmniejszych oznak szacunku do drugiego człowieka.
Po drugiej stronie Skarbnik Miasta, samotna, nieruchoma, sparaliżowana falą poniżenia zafundowaną również przez tych radnych, z którymi jeszcze niedawno ściśle współpracowała.
Wcześniej trzy stałe komisje Rady zaopiniowały negatywnie wniosek o odwołanie Skarbnika złożony przez podobno najbardziej transparentnego burmistrza w historii Iławy, Dawida Kopaczewskiego. Wystarczył weekend, by w pełnym składzie radni od Piotra Żuchowskiego i Michała Młotka zmienili zdanie.
Musielibyście widzieć te zimne, beznamiętne twarze.
Nic ich nie obchodziło, że na tej samej sali siedziała Bogu winna kobieta, którą parę dni wcześniej gorąco bronili a niedługo później potraktowali jak towar na jarmarku, jak krzyk handlarza:

"Taaaanio kupię! Droooogo sprzedam!"

Ciekaw jestem jaką atrakcyjną cenę w tej haniebnej gospodarce wymiennej uzyskali. Ile rad nadzorczych w spółkach miejskich trzeba będzie oddać, ile funkcji prezesów spółek, czy dyrektorów podległych jednostek...

I tak już będzie w Iławie do końca tej kadencji... Jarmark, targowisko. Handel wymienny, personalny i budżetowy. Bezwzględna, cyniczna gra kalkulowana tylko na jedno: ile da się wyciągnąć od wybitnego miłośnika jawności Dawidka...
 Eustachy Lewar
 Iława, Wtorek 30-04-2019

40295. 
"W związku z utratą okresowej płynności finansowej przez Gminę Miejską Iława pod koniec 2018, co spowodowało trudności w realizacji zadań i dokonywaniu płatności, a tym samym naraziło Gminę na utratę zaufania, konieczna jest zmiana osoby pełniącej funkcję Skarbnika Miasta Iławy".

Ale zaraz, zaraz.... Czy przypadkiem Narodowcy już na początku lutego br. nie mówili o utracie stabilności finansowej miasta?

Odwołanie Pani E. Moszczyńskiej to krok konieczny, ale niewystarczający. Potrzebny jest audyt finansów miasta - tak jak mówiliśmy to od początku i, z tego co wiemy, nagle Panu Burmistrzowi zaświeciło i znalazł pieniądze na audyt, który rzekomo ma być.

BRAWO! Cieszy mnie to, że chociaż w tej sprawie możemy się zgodzić. Lepiej późno niż wcale. Następnym razem warto jednak słuchać opozycji, bo podobno "Łączy nas Iława".
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Wtorek 30-04-2019

40294. 
Kochani iławianie!
Niezmiernie się cieszymy oraz serdecznie gratulujemy Wam decyzji, że ze szkoły w Kisielicach wzięliście sobie Panią Dorotę Kamińską z powrotem do siebie do Iławy na Zastępcę Burmistrza Miasta. [...]
 dziewczyny z Brygady Remont
 Kisielice, Wtorek 30-04-2019

40293. 
Odnośnie wpisu numer: 40291

Burmistrz Kopaczewski jest wykonawcą poleceń starostwa. Zapytajcie go co znaczą te comiesięczne spotkania z klubem PO. A taki apolityczny był w kampanii wyborczej.
Co do jego merytoryki, wystarczy wejść na BIP i zobaczyć rozstrzygnięcia wojewody uchylające jego uchwały - odrzucone cztery projekty w ciągu ledwo kilku miesięcy. Gratulacje.
To jest merytoryczny poziom. A merytoryczni specjaliści albo są zwalniani albo mają jaja i odchodzą, bo nie chcą pracować w takim bajzlu.
 Jan Wiaderny
 NIL, Poniedziałek 29-04-2019

40292. 
Dzień dobry wyjątkowo już w poniedziałek!

CHLEJTUSY „ŻONDZOM” CENTRUM

Czy wybryki pijaczków mocno doskwierają lokalom w iławskim parku? Jedni tuptusie chcą pieniędzy, inni jedzenia, a jeszcze inni... po prostu idą na pobliski trawnik, obnażają się (często przy dzieciach) i oddają mocz. Widzicie to?! Szczegółowy raport w gazecie Kurier Iławski wyjątkowo już od poniedziałku!

https://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 29-04-2019

40291. 
Odnośnie wpisu numer: 40287

Coś jest w tych narastających plotkach z Ratusza.
Dziś po przeczytaniu Kuriera [strona 5] znów dowiadujemy się o kolejnych roszadach kadrowych.
I co tam...? Nawet Pan Mariusz Korpalski od przetargów? Nawet ten jeden z najbardziej merytorycznych urzędników? A co zawinił Pan Roman Radtke z Wydziału Inwestycji?
Rozumiecie coś z tego, co się dzieje obecnie w Ratuszu...?
 Antonio
 Iława, Poniedziałek 29-04-2019

40290. 
Odnośnie wpisu numer: 40288

Biedroń jest zwolennikiem nawet eutanazji.
Zanim zacznie zabijać ludzi, niech ten zboczeniec odpowie czy cokolwiek w swoim życiu spłodził.
Jeśli wymyślił, niech da przykład, czyli niech podda się w trybie pilnym własnoręcznej samolikwidacji. A za tym przykładem niech pójdą jego wyznawcy. Ci z naszej Iławy również.
 WIOSNA dla ludzi
 Iława, Poniedziałek 29-04-2019

40289. 
PRZYSPIESZAMY PRZED MAJÓWKĄ!

Gazeta tym razem nie w środę, lecz ukazała się już w poniedziałek!
Pytajcie w najlepszych kioskach, salonikach i sklepach regionu!
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 29-04-2019

40288. 
Odnośnie wpisu numer: 40189

Pytanie mam.
Wyznawcy Roberta Biedronia i innych zboczeńców spod znaku LGBT.
Co powiecie na hasło wprowadzenia eutanazji? (zabijania na życzenie).
Pasuje wam?
[...] Wasz Burmistrz Kopaczewski już pewnie przebiera nóżkami, co?
 Grzegorz
 Iława, Niedziela 28-04-2019

40287. 
Odnośnie wpisu numer: 40274

Po jawnych i zakamuflowanych zwolnieniach przez nowego buńczucznego Burmistrza Kopaczewskiego, szykują się taśmowo kolejne szokujące rezygnacje własne.
[...]
Ludzie mają oczy i nie chcą pracować w takim cyrku.
[...]
Demokracja wybrała, no to teraz demokracja będzie spijała te mleko.
 urzędnik z Ratusza
 Iława, Sobota 27-04-2019

40286. 
Odnośnie wpisu numer: 40282

Dyskusja na temat budowy szkoły podstawowej na Osiedlu Piastowskim znów wraca. I nie wraca, bo zawraca w wersji obecnych rządów Ratusza. Adam Żyliński sprawę potraktował poważnie, szukając 30 milionów na tę inwestycję, by zdobyć. Co się wyprawia teraz?

Wówczas była taka dyskusja i zamysł: np. za torami mamy południową stronę Iławy z trzema szkołami, a osiedle tamto jest zamieszkałe przez schodzące pokolenie dziadków, a Piastowskie łącznie z innymi zabudowaniami opanowanie jest przez młode pokolenie iławian.

Ponadto bloki z wielkiej płyty nie będą wieczne, a ulegną zgruzowaniu, o czym już lat wiele temu rozważano. Natomiast jedna ze szkół z tych trzech (SP2) zostanie z całym majdanem przeniesiona do nowej szkoły na Piastowskim. Niech się radują nauczyciele na otarcie łez po przegranym strajku.

Lipowy Dwór natomiast może być skomunikowany szeroką ścieżką przez tereny podmokłe w kierunku na były POM z wyjściem do DK-16. I to nie są wcale żarty, ani prima aprilis. Rosnące osiedle w Nowej Wsi tylko czeka na nową szkołę za miedzą (na Piastowskim), co oczywiście nie musi podobać się wójtowi. Ponadto rozważana jest aneksja Nowej Wsi [...] do Iławy. Takie było strategiczne myślenie, nie zaś kołatanie się po Facebooku i zadawanie pytań typu: jak żyć?

Inwestycyjne w płytę i trybuny dla piłkarstwa na okoliczność kolejnego wyciągania ręki po II ligę są szaleństwem. Na stadionie owszem należy reperować płytę i położyć sztuczną nawierzchnię bieżni, bo wstyd naszej metropolii wobec miasteczek takich, jak Lubawa, Nowe Miasto czy Ostróda czy Działdowo.
 Marszałek
 Iława, Sobota 27-04-2019

40285. 
Szkołom, które przez strajk nauczycieli nie zrealizują harmonogramu zajęć dofinansowanych ze środków unijnych może grozić zwrot części nawet wypłaconych już dotacji.
 Kolega Skaner
 Iława, Piątek 26-04-2019

40282. 
Odnośnie wpisu numer: 40280

Konkursy architektoniczny na budowę szkoły na Osiedlu Piastowskim rozstrzygnięty, ale nie wolno mieć złudzeń. Wyczekiwana w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy placówka oświatowa jeszcze przez wiele kolejnych lat nie powstanie.
Powód jest prosty. Poprzedni burmistrz określił warunki na twardej i konsekwentnej zasadzie, że zwycięzca konkursu, obok nagrody pieniężnej otrzymuje przywilej wykonania dokumentacji. Dokumentacja wymusza pozwolenie na budowę i 3-letni termin rozpoczęcia inwestycji. Tworzy sytuację, od której nie ma odwrotu.
Nowy burmistrz zmienił warunki konkursu, ograniczając rozstrzygnięcie tylko do nagród pieniężnych. A to oznacza, że nasz Dawidek Bobasek zafundował mieszkańcom osiedla grę pozorów. Taką chwilówkę emocji przeznaczoną do szuflady.
Kto by przypuszczał, że po paru miesiącach pobytu w ratuszu nowy burmistrz błyśnie taką perfidią. A jeszcze niedawno taki był skory do konsultacji społecznych, taki transparentny... Prawie że samorządowy ekshibicjonista.
 iławianin [397]
 Iława, Piątek 26-04-2019

40280. 
Konkurs na koncepcję budowy szkoły na Osiedlu Piastowskim został rozstrzygnięty. Jednak czy ona powstanie tego jeszcze nie wiadomo, bo złe siły zakładają z góry, że tutaj nie będzie dzieci tyle, by szkołę nową stawiać na nogi. A to nieprawda, a wmawianie fałszywych danych.

Nie ma obawy, o ile zostanie rząd będzie nadal prorodzinny, mamy tu [poprawę demografii] - szkoła jest niezbędna. Tu jest swego rodzaju tsunami dzieciątek. Proszę o sondaż na plebanii, gdzie proboszcz ma w księgach zanotowane wzrastającą ilości chrztów. Ponadto Nowa Wieś rozbudowuje się na potęgę, a na ulicy Piaskowej też są dzieci.

Wzmocnienie finansowe rodzin już z pierwszym dzieckiem powoduje, że rodziny to formuła 2+2. Ten rząd poszedł drogą krajów zachodnich w zakresie pomocy społecznej. Wrogowie Polski mówią, że pomoc to "kiełbasa wyborcza". Owszem, niewykluczone, ale ta kiełbasa będzie realizowana dalej. My będziemy ją jeść.

Ta szkoła nie zagrozi dla pozostałych. Jest niezbędna. Jej budowa na poważnie jest koniecznością. Musimy się rozwijać. Demograficznie.
 Marszalek
 Iława, Piątek 26-04-2019

40279. 
Odnośnie wpisu numer: 40082

Targowisko przy ulicy Kopernika w Iławie.
Bałagan, nędzne skwerki zrujnowane, ławki połamane, zielsko i mlecze. Wizytówka Iławy dla przyjezdnych.
[...]
Panie Burmistrzu, kto posprząta ten syf? [...]
 Wojtek
 Iława, Piątek 26-04-2019

40277. 
Odnośnie wpisu numer: 40276

Na Stadionie Narodowym w Warszawie obrady Okrągłego Stołu dotyczące naprawy systemu oświaty w Polsce.
Premier Morawiecki, Prezydent Andrzej Duda, przedstawiciele wszystkich partii politycznych zasiadających w sejmowych ławach i gros środowisk, którym los polskiej szkoły nie jest obojętny.
Kogo natomiast brakuje?
ZNP i aparatczyka Broniarza. Bo oni swój "okrągły stół" w czerwcu robią. Ludzie!
Komu dziś zależy na losie polskiej szkoły? Wszystkim, tylko nie oszalałym lewakom z komunistycznego związku, którzy mają jedno zdanie na ustach: odsunąć PiS od władzy! To prawdziwy powód strajku, w którym nikczemnie grano naszymi dziećmi.
Strajk zawiesili na wakacje. No śmiech mnie ogarnął. Biedaki nie mieliby płacone a i na urlopy trzeba jechać, bo towarzystwo styrane jest robotą, bo "kto o zdrowych zmysłach wytrzyma 18 godzin w tygodniu".
Żenada!
 turkuć podjadek
 Iława, Piątek 26-04-2019

40276. 
Odnośnie wpisu numer: 40275

No i nie wstyd wam nauczyciele?
Znowu ten okrutny i znienawidzony Kaczdogan was rozegrał jak pionki na szachownicy. Lewactwo leży i kwiczy i już nie wie jak ugryźć kurdupelka z Żoliborza. Już jego kot podobno się z was śmieje, a jak słyszy o Pani Prasek i Gawińskiej to ze śmiechu kocur wręcz puchnie. [...]
 kaczy kuper
 Iława, Czwartek 25-04-2019

40275. 
Odnośnie wpisu numer: 40262

Iwona Gawińska, smutna prezes ZNP w Iławie i koleżanka radna Elżbieta Prasek, razem z komunistą Sławomirem Broniarzem co narobili...?

* Tylko pogłębili rów emocji w społeczeństwie.
* Milionom dzieci i młodzieży zmarnowali kilka tygodni nauki.
* Stającym teraz do egzaminów przysporzyli ekstremalnego stresu.
* Miliony rodziców, dziadków, rodzeństwa wkurzyli do tego stopnia, że tylko przysporzyli Kaczyńskiemu głosów wyborczych, bo każdy widział, że za plecami sufluje PO i reszta starego układu.
* Skompromitowali całe środowisko schodząc do poziomu wrzeszczących wariatek z Czarnych Marszów.
* Jedyne co wywalczyli nauczycielom to miesiączkę bez pensji i jako premię całkowity upadek wiarygodności, że już o jakimkolwiek autorytecie nie będę wspominać, bo... ("Chcę mieć strzał z pioruna w prącie").

I tacy geniusze nauczają w szkołach nasze dzieci...
 Ola Mała
 Iława, Czwartek 25-04-2019

40274. 
Odnośnie wpisu numer: 40260

Wszyscy, którzy chcieli nowoczesnego, kompetentnego urzędu zostali zwolnieni. Inni sami odeszli.
Tak zrobił na przykład człowiek od IT, jedna z najbardziej kompetentnych i merytorycznych osób. Wielokrotnie miałem z nim do czynienia i powiem szczerze, że wielka szkoda.
Burmistrzu!
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale urząd musi się opierać na kręgosłupie kompetencji i doświadczenia.
Zastał Pan Ratusz murowany, ale wygląda na to, że niestety zostawi go Pan drewnianym.
 Jan Wiaderny
 NIL, Czwartek 25-04-2019

40273. 
Odnośnie wpisu numer: 40264

Zarówno burmistrz Dawidek, jak też zastępczyni Dorotka - na twarzach nie mają uśmiechu, tylko wosk. [...]
Szczególnie ta jego zastępca. Ponura twarz, oczy patrzą donikąd...
[...] Zauważcie...
 Marszałek
 Iława, Czwartek 25-04-2019

40272. 
Odnośnie wpisu numer: 40264

Oczywiście, że dyrektor Ewę Wiśniewską zastraszył ten milutki burmistrz, taki niby bobasek. Taki jeszcze nieskażony, taki poprawny!
[...]
Tak to dostała "podziękowanie" za tyranie świątek, piątek i niedziela - byle ciekawiej, byle więcej dla iławskiej publiczności.
Kogo dzisiaj boli, że jako jedyna jednostka w mieście wypracowała w ICK zysk, i to jaki gigantyczny: 700 tysięcy!
Quo vadis Iławo...!?
 iławianin [397]
 Iława, Czwartek 25-04-2019

40271. 
Galeria Jazzowa przy Ratuszu. I znowu gabloty puste od wielu dni...
Przez całe święta mieszkańcy i turyści spacerują miastem, a tu - pusto.
A wcześniej były bardzo ciekawe zdjęcia.
Czy nie można utrzymać ciągłości wystawowej? Za trudne? Naprawdę?
 Wojtek
 Iława, Czwartek 25-04-2019

40270. 
POCZUJEMY SMAK... PUSTYNI

Zła wiadomość dla alergików, seniorów, sercowców i dzieci – nad nasz region nadciąga brązowy pył po ogromnej burzy piaskowej w Afryce. Szczegóły rzadkiego zjawiska (mapka prądów) oraz zalecenia meteorologów znajdziesz w gazecie Kurier Iławski na stronie 5.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 24-04-2019

40269. 
Odnośnie wpisu numer: 40258

Można zauważyć jedną oczywistość.
Tam gdzie burmistrzami są ludzie z PO to strajki nauczycielskie trwają i są zasilane coraz bardziej przez polityków i urzędników. Tam gdzie rządzi PIS strajki wygasają.
I ktoś jeszcze powie, że to nie są polityczne strajki...?
 iławianin [400]
 Iława, Środa 24-04-2019

40267. 
Odnośnie wpisu numer: 40260

CZYSTKI WOKÓŁ RATUSZA! [...]
[...] A podobno wcześniej było tak źle. [...]
A teraz patrzcie jak Dzieci Biedronia i reszta ukrytych zboczeńców LGBT robią czystki w instytucjach i teraz to jest wszystko OK. [...]
 Mieszkaniec Iławy [10]
 Iława, Wtorek 23-04-2019

40265. 
Wystarczy.
Szlaban, ciszaaaaaa.
Tutaj te numery i numerki nie przejdą.

Pamiętacie, że mamy Święta Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa?
Idźcie świętować, a jak wam nie pasuje, to zamilczcie na kilka dni.
Amen.
 MODERO KURIERO
 KURIER IŁAWSKI, Niedziela 21-04-2019

40264. 
Odnośnie wpisu numer: 40260

Pani Ewo, no co się stało?
Czytałam wywiad, no i czemu nie chce Pani powiedzieć o przyczynach?
Ludzie ciekawi, cała Iława czeka na słowa wyjaśnienia co się dzieje! [...]
Zmusił Panią? [...]
Byłyśmy kiedyś w PUP. Mówiłam do dziewczyn, że źle mu z oczu patrzy.
 Ola Mała
 Iława, Niedziela 21-04-2019

40262. 
Odnośnie wpisu numer: 40195

Zenku Robotniku, w swym wpisie odwołałeś się do publicznej wypowiedzi radnej miejskiej Iławy ELŻBIETY PRASEK na temat słabiutkiego poziomu nauczania iławskich dzieci i młodzieży.
Masz rację!
Pani Elżbieta Prasek to, moim zdaniem, prawdziwy cichy bohater strajku nauczycieli w Iławie. Niewielu byłoby stać na tak odważne wypowiedzi, bo to nie pierwszy raz Pani Ela mówi głośno, bez ogródek, o dramacie naszych uczniów nieznających podstawowych dat z historii Polski, a nawet tabliczki mnożenia.
Elżbieta Prasek pomimo tego, że całe życie zawodowe spędziła w szkole, przy każdej nadarzającej się okazji nie waha się wyrżnąć całą prawdę o kompetencjach iławskich nauczycieli, czyli... swoich. To wielki akt odwagi, przykład bezkompromisowości i odrzucania fałszywie pojmowanej lojalności wobec własnego środowiska. Oby więcej takich radnych w iławskim Ratuszu!
A jak profesjonalnie załatwiła już na pierwszej inauguracyjnej sesji Pana Żylińskiego? Palce lizać!
 Franek Inteligent
 Iława, Sobota 20-04-2019

40261. 
Odnośnie wpisu numer: 40164

Podczas imprezy finansowanej ze środków publicznych - jeśli wpływy z biletów lub kwoty wpisowe trafiają do prywatnej kieszeni - wtedy jest to kryminał, którym powinien się zająć nie tylko Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych, ale również prokurator.
Czy młodzież internetowa "Łączy Nas Dawid Kopaczewski" rozumie to?
Miał się wreszcie ten wieloletni proceder zakończyć w Iławie!
I co? Nowa sitwa? [...]
I nie ma czegoś takiego jak "prywatna impreza organizowana przez same miasto (ICSTiR)". Jest przekręt którego wszyscy udają, że nie widzą.

* * *

Czy może ktoś z Ratusza lub szanowni nasi Radni Miejscy Iławy wyjaśnić taką oto sytuację?
Na jakiej zasadzie i dla czyjego dobra Burmistrz Kopaczewski wykłada sporą kasę z publicznego budżetu Iławy na prywatną imprezę promocyjną firmy prywatnej IPB...?
Mało tego! Dziś dowiedziałem się, że udział w tej prywatnej imprezie, czyli nocnym biegu ulicznym jest jeszcze obwarowany sporym wpisowym od każdego uczestnika, które wpłynie w całości oczywiście do kasy [...] znowu prywatnej firmy IPB.
[...] Czy to są jakieś zaplanowane żarty? Czy może nikt już nie panuje nad sytuacją w finansach miasta?
 urzędnik z Ratusza
 Iława, Piątek 19-04-2019

40260. 
„ZMIANA DOBRZE MI ZROBI”

Po ogłoszeniu nagłej decyzji o odejściu z Iławskiego Centrum Kultury, dyrektor Ewa Wiśniewska udzieliła krótkiego, ale arcyciekawego wywiadu tylko dla gazety Kurier Iławski. Co się stało? Co zostawia po sobie?
Czytaj na stronie 5.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 19-04-2019

40259. 
Jak zawsze przed świętami Wielkanocnymi odwiedziłem groby bliskich na cmentarzu.
We wschodniej górnej części cmentarza komunalnego zauważyłem nowy pięknie wykonany trotuar w kształcie litery C. To kontynuacja działania Burmistrza Żylińskiego, który wielokroć podnosił, że chce cmentarz przy Ostródzkiej [w Iławie] doprowadzić sukcesywnie do kompleksowego zagospodarowania, przeznaczając rokrocznie kilkaset tysięcy złotych na kolejne etapy.
Burmistrz Żyliński miał bardzo charakterystyczną przypadłość. Zawsze potrafił, nie bacząc na wiejący wiatr, powiedzieć logicznie: to jest realne, to odległe w czasie, a to nadające się jedynie do odrzucenia. No i był w tym cholernie konsekwentny.
Dzisiaj, stojąc przy rodzinnych nagrobkach, z żalem pomyślałem, że najważniejszy iławski cmentarz - po zmianie władzy - już nie doświadczy dobrodziejstwa takiej konsekwencji.
 iławianin [397]
 Iława, Piątek 19-04-2019

40258. 
Odnośnie wpisu numer: 40244

Myślę, że sprawa jest jasna.
Jeśli ktokolwiek podniesie łapy na publiczne pieniądze, by zapłacić pieniaczom i leniom - stanie przed komisją orzekającą w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych, które funkcjonują przy Regionalnych Izbach Obrachunkowych.
 Justyna
 Iława, Piątek 19-04-2019

40257. 
Odnośnie wpisu numer: 40225

Ciekawa taktyka burmistrzów.
Wzięli niedoświadczoną na zastępcę żeby posprzątała szkoły z nauczycieli. Jak już za dwa lata będzie posprzątane i wszystkie pretensje spadną na nią to wtedy pani Lusi dostanie kopa, a wtedy wynurzy się ktoś kto czeka na czyste stanowisko zastępcy, ktoś kto ma doświadczenie i zasługuje na emeryturę w urzędzie. Ale teraz cicho sza.
 suszanin [6]
 Susz, Piątek 19-04-2019

40256. 
ZAGINIONY CHŁOPIEC ODNALAZŁ SIĘ W...

Zestresowani rodzice 10-letniego chłopca zgłosili policji zaginięcie. Do zdarzenia doszło na bulwarze przy Galerii Jeziorak. Jak to było możliwe? Malec się odnalazł wreszcie gdzie? Szokująca historia ku przestrodze!
Czytaj w gazecie Kurier Iławski.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 19-04-2019

40255. 
Odnośnie wpisu numer: 40249

Patrzę na twarze Pań wychowawczyń w przedszkolu mojego dziecka.
Te Panie NIE biorą udziału w politycznym ataku skierowanym przez ZNP wobec rządu naszego kraju.
Kiedy odbieram dziecko z przedszkola odnoszę wrażenie, że jest tym Paniom wstyd przed rodzicami, wstyd za Broniarza, wstyd za lokalną Iwonę Gawińską (ZNP) i wszystkich cyników, którzy pod przykrywką "dobra dla polskiej szkoły" wykorzystują nasze dzieci do gry politycznej.
Wstyd i hańba!
Wstyd i hańba!
Chylę czoła ku tym nauczycielom, którzy mają jeszcze odrobinę oleju w głowie. Postawa tychże nauczycieli pokazuje, że w tym zawodzie również są ludzie, którzy kochają swoją pracę.
Fejsbukowy Burmistrz Iławy sympatyzujący z lewackim ruchem Biedronia jest tak bardzo prospołeczny, uczciwy i nowoczesny, że myśli tylko co by tu jeszcze zrobić, by "pokrzywdzonym nauczycielom" zapłacić za czas strajku. Z nienawiści do prawicy odłożył swój młody rozumek tak, jak się odkłada parasolkę za szafę.
Katarzyna Szalona ("Moja Cipa, Moja Sprawa") afiszuje się z poparciem dla strajku, którego zakładnikiem są teraz maturzyści! Ta baba to już nie wie gdzie ma z dupskiem wpaść.
Chroń Panie Boże naszą Polskę przed kolejnymi tymi Królami Dawidami, "czarnymi cipami", "czarnymi macicami", czerwonymi Bronkami i sortem pokroju działaczy czerwonego ZNP.
 turkuć podjadek
 Iława, Czwartek 18-04-2019

40254. 
Biedny nauczycielu...
Proszę, wystaw mi ocenę, a będę ci wdzięczny!
 maturzysta 2019
 Iława, Czwartek 18-04-2019

40253. 
Odnośnie wpisu numer: 40249

Brawa dla Moniki Binek.
Zawsze wiedziałam, że masz lekkie pióro i talent, i to krytyczne spojrzenie z tzw. przymrużeniem oka.
Cieszę się, że mogłam uczyć kiedyś kogoś takiego jak Ty, z nadzieją, że nie byłam taka jak Adaś Miauczyński. [...]
 nieAdaś
 Iława, Czwartek 18-04-2019

40252. 
Odnośnie wpisu numer: 40248

Nie mam pojęcia jakim profesjonalistą był poprzedni burmistrz, ani jakim jest obecny. Sprawy ratusza nie wpływają, ani nie wpływały na moje życie w sposób znaczący. Dobrze życzyłem poprzedniemu, jak i dobrze życzę obecnemu burmistrzowi. Mimo to, mogę jednak polemizować z treścią tego wpisu.
Nazywanie "fetorem" wymiany kadr przez obecnego burmistrza, może przysługiwać chyba tylko poplecznikom poprzedniego, którym nie w smak są nowe rządy.
Dla mnie naturalne jest, że jak zostaje się szefem, to dobiera się sobie pracowników, do których ma się zaufanie, bo mają lepsze kompetencje od ich poprzedników.
Zwracam uwagę na to, że posada burmistrza jest posadą polityczną.
Burmistrz jest wybierany przez społeczeństwo i jeśli następuje zmiana na stołkach to dlatego, że poprzednik oraz ludzie za nim stojący nie sprawdzili się. Czyli okazali się nie tak znowu profesjonalni. [...]
 nemo
 Iława, Czwartek 18-04-2019

40251. 
Odnośnie wpisu numer: 40246

Hmmm.... Coś ci się poprzestawiało...
Wcześniej nie było żadnych czystek...
Ba, największym zarzutem stawianym poprzedniemu Burmistrzowi Miasta Adamowi Żylińskiemu było właśnie to, że po wygranej walce z Bernadetą Hordejuk [PO] i objęciu urzędu [rok 2014] nie zrobił praktycznie żadnego wietrzenia w ratuszu i podległych jednostkach. [...] Na forum Kuriera wielu zarzucało mu to wielokrotnie.
 iławianin [397]
 Iława, Środa 17-04-2019

40250. 
Odnośnie wpisu numer: 40244

"Dodatek motywacyjny" lub "nagroda pieniężna" za czas za co...?
Za czas pobytu nauczyciela na zwolnieniu lekarskim L-4...?
 Tommy
 Iława, Środa 17-04-2019

40249. 
Odnośnie wpisu numer: 40247

Podoba mi się felieton Moniki Binek na temat strajkujących nauczycieli.
Opis środowiska nauczycielskiego - bardzo trafny. Etaty po znajomościach, po mamusi lub tatusiu. Sztafeta pokoleń przeciętniaków. Plotki do potęgi 100-krotnej o wszystkich - o rodzinach uczniów, o sobie. Ogólnie brzydkie środowisko.
Niektórzy, pracując na etatach, kończą jeszcze studia. Obcy może być na zastępstwo. I czego tacy mają nauczyć dziecko, tym bardziej, że nie ma empatii i chęci nauczania.
Gratuluje Pani Monice za odważne napisanie prawdy.
No i Kurier się postarał ujawniając, że nauczyciele kombinują jeszcze jak by tu wziąć kasę za okres strajku. Chwała Kurierom za to. [...]
 Babcia, lat 63
 Lubawa, Środa 17-04-2019

40248. 
Odnośnie wpisu numer: 40243

Ktoś, kiedyś mądrze powiedział, że "jeśli dzieje się coś bardzo złego w działaniach rządzących, to wspólnikami takiego procederu stają się w oczywisty sposób ci, co wynieśli nieodpowiednich osobników do władzy", czyli sami wyborcy.
Mieszkańcy Iławy sami sobie w listopadzie 2018 roku zgotowali ten los. Odrzucili to, co było przewidywalne i profesjonalne, bo zapragnęli "świeżego powiewu młodzieży". Niestety, wielkie g... z tego wyszło.
Po całym powiecie rozlał się jeno nieznośny fetor.
Pewnie żadnemu z rozbawionych wyborców do głowy teraz nie przychodzi, jak niesprawiedliwie potraktowali poprzedniego burmistrza i jaką krzywdę w konsekwencji wyrządzili ludziom z nim współpracującym. Słaba to pociecha, że największe kuku iławianie w swej głosującej większości zrobili sami sobie.
 Eustachy Lewar
 Iława, Środa 17-04-2019

40247. 
PAWEŁ WALCZY O WOLNOŚĆ!

Niepełnosprawny Paweł Babski mieszkanie w bloku opuszcza średnio raz na dwa tygodnie – zazwyczaj tylko dzięki pomocy brata, który na co dzień mieszka w Gdyni. Iławianin potrzebuje pieniędzy na windę, która pozwoliłaby mu samodzielnie jeździć na spacery. Możemy mu pomóc! Szczegóły w najnowszym wydaniu gazety Kurier Iławski.

https://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
 KURIERZY
 Iława, Środa 17-04-2019

40246. 
Odnośnie wpisu numer: 40243

[...]
Rada dla wystraszonych.
Bądźcie fair dla wszystkich, bądźcie uczciwi. Rzetelnie i ciężko pracujcie. Potrzebującym pomagajcie. Nie kłócicie się z innymi o sprawy, które tak naprawdę, w dłuższej perspektywie, nie są istotne, a propagują tylko nienawiść i złość. Szanujcie poglądy innych, choćby wk*rwiały Was niemożebnie i pracujcie z ludźmi je wyznającymi, bo to mogą być także dobrzy ludzie. Wtedy nie będziecie się bali zmian.
 nemo
 Iława, Środa 17-04-2019

40245. 
Odnośnie wpisu numer: 40237

Żadna szkoła w Polsce nie jest w stanie zapewnić warunków lokalowych nauczycielom w czasie 8-godzinnego dnia pracy.
 kos
 Iława, Wtorek 16-04-2019

40244. 
WYNAGRODZENIE ZA... STRAJK?!

Przy pomocy sztuczki prawnej (nagroda lub dodatek motywacyjny) będzie podjęta próba wypłacenia nauczycielom kompensaty wynagrodzeń za czas strajku mimo wyraźnie negatywnego stanowiska rządu, kuratoriów oraz regionalnych izb obrachunkowych (art. 23 ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych). Interpelację złożyła radna Ewa Jackowska z klubu radnych kojarzonych z PO. Jaką opinię zaprezentuje przewodniczący rady Michał Młotek? Jakie stanowisko zajmie burmistrz Iławy, Dawid Kopaczewski? Szczegóły w gazecie Kurier Iławski od środy.

https://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 16-04-2019

40243. 
Odnośnie wpisu numer: 40238

Chodzą słuchy po Ratuszu, że teraz bardzo się spieszy Burmistrzowi Kopaczewskiemu, bo jego specyficzna sekta wyborcza coraz bardziej nerwowo przebiera nóżkami za etatami. Tylko czy te "dzieci internetu" cokolwiek potrafią poza klikaniem przed ekranem komputera lub smartfona...?
Zdegradowany i poniżony został Wiesław Pieńczewski za [...].
Musiał niemal "wyskakiwać przez okno" Piotr Ambroziak za [...].
Wice Mariola Zdrojewska, kobieta, potraktowana została jak zbędny jakiś mebel. Skarbnik Moszczyńska nie chce źle mówić o szefie-poprzedniku, więc też wyleci, trwa poszukiwanie byle tylko pretekstu.
[...]
W spółkach miejskich też czystki.
Czy ktokolwiek słyszał, że prawie miesiąc temu po cichu w Wodociągach z Rady Nadzorczej młodziutki Kopaczewski bezdyskusyjnie wyrzucił dwóch członków Jarosława Maśkiewicza i Romana Przybyłę. Ciszaaaa w eterze. Żadnego uzasadnienia. Zlew całościowy.
"Teraz Kurwa My".
W ITBS-ach oraz ZKM-ach wszystko już obstawione harcerzykami, a zapowiadane rzekome konkursy i przejrzystość to jakiś ponury żart.
Najbardziej łakomy kąsek to ICK. [...]
Kurierzy, alarm!
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 16-04-2019

40242. 
Taki obrazek przed jedną z iławskich szkół.
4 kobitki z balonikami i transparentem "Wspieramy nauczycieli".
Po twarzach można skojarzyć te panie z partią LGBT Biedronia.
Tłum to nie jest.
Może chodzi o wywołanie przygnębienia, wręcz depresji u "strajkujących"?
 Andrzej Oracki
 Iława, Wtorek 16-04-2019

40241. 
Jakieś informacje na temat kandydatów na dyrektorów podstawówek? Podobno jest 6 kandydatów na 5...szkół??? Ktoś coś?
A strajk trwa...
 rodzic [67]
 Iława, Wtorek 16-04-2019

40239. 
Odnośnie wpisu numer: 40223

[...] Strajk nauczycieli?
Prowokator Sławomir Broniarz pod prokuratora. ZNP rozwiązać.
Koniec, kropka.
 Krzysztof Zięba
 Iława, Poniedziałek 15-04-2019

40238. 
Odnośnie wpisu numer: 40229

Kto następny do "zamordowania" w Ratuszu, bo miał czelność pracować z poprzednim Burmistrzem Iławy Panem Adamem Żylińskim?
 Ola Mała
 Iława, Poniedziałek 15-04-2019

40237. 
Chcieliście Karty Nauczyciela, ochrony socjalnej? To teraz nie dziwcie się, że ona działa w obie strony. Z jednej chroni marnych nauczycieli, którzy powinni wylecieć, z drugiej ogranicza zarobki tych dobrych, którzy powinni zarabiać wielokrotność tego co mają obecnie. Tak niestety działa socjalizm. Najbardziej niesprawiedliwy system.
Ale załóżmy, że zgodzimy się (my jako podatnicy) na podwyżki. Co za to dostaniemy? Zwiększenie pensum? (OECD, czyli niezależny twór od rządu, twierdzi, że pracujecie prawie najmniej w Europie). Poprawienie jakości? Niby jak?
Może zlikwidować pensum, ustalić 40h tygodniowo pracy, np. od 7 do 15 i w ramach tych godzin ma być nauczyciel dostępny dla szkoły, 18h niech to będzie przy tablicy, ale reszta przeznaczona na weryfikowalną pracę, ale na terenie szkoły. Nikt nie będzie zarzucał Wam, że pracujecie 18h. Będzie to w pełni weryfikowalne.
 nemo
 Iława, Poniedziałek 15-04-2019

40236. 
Odnośnie wpisu numer: 40216

Chciałem wesprzeć strajkujących nauczycieli, dlatego razem z moim synem poszedłem w piątek po pracy (pracuję do 15) do jednej ze szkół zanieść im ciasto. Pomyślałem, że wesprę ich chociaż w taki sposób. Niestety nikogo oprócz pani sprzątającej nie zastałem. Powiedziała mi, że nauczyciele swój strajk kończą tak jak pracują o 12:30.
Już nie wspieram ich strajku. Moje ciasto podarowałem sprzątaczce, należy się jej.
 rodzic [39]
 Iława, Poniedziałek 15-04-2019

40235. 
Flagi narodowe wywieszone na ulicach całego miasta Iławy.
Jakie to święto? Państwowe?
 Wojtek
 Iława, Niedziela 14-04-2019
Odp. 
USTAWA z dnia 22 lutego 2019 roku
o ustanowieniu Święta Chrztu Polski

W celu upamiętnienia chrztu Polski, datowanego na 14 kwietnia 966 roku, zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, uznawanej za początek Państwa Polskiego, uchwala się co następuje:
Art. 1. Dzień 14 kwietnia ustanawia się Świętem Chrztu Polski.
Art. 2. Święto Chrztu Polski jest świętem państwowym.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Niedziela 14-04-2019

40234. 
Dorota Kamińska, Zastępca Burmistrza Iławy, na zebraniu ogrodów "Słonecznik" została przedstawiona jako przedstawiciel Urzędu Miasta, a zachowała się jak KOMISJA WYBORCZA (!) przedstawiając kandydatów do Zarządu ROD.
A wystarczyło przeczytać porządek obrad.
Pani prezes Kadzik, trzeba koniecznie podesłać do urzędu statut PZD.
A Komisja Wyborcza nie wiedziała po co została powołana.
 obserwator
 Lipowy Dwór, Niedziela 14-04-2019

40233. 
Odnośnie wpisu numer: 40229

A nie mówiłem...?
A nie mówiłem, że marksizm kulturowy wleje się do Iławy...?
 anty-bolszewik
 Iława, Niedziela 14-04-2019

40232. 
W każdym zawodzie i działaniu trzeba wrócić do odbudowy podstawowych wartości, które zostały zniszczone oraz wyeliminowane z naszego życia. Jest to Etyka i Moralność odnosząca się zarówno do człowieka jako jednostki, ale również jako członka grupy zawodowej, która ma spełniać określone role społeczne.
Lekarz czy nauczyciel nie może wykorzystywać przewagi wynikającej z jego statusu zawodowego do krzywdzenia tych, wobec których jest zobowiązany świadczyć swą pracę, w szczególności gdy dotyczy to osób słabszych, w szeroko pojętym znaczeniu.
Uważam, że organizatorzy tego strajku powinni być wydaleni z zawodu bez prawa powrotu.
Każdy ma swoje racje i może ich dochodzić, ale nie niszcząc słabszych. Nauczyciele pokazali młodym ludziom, że nie mają żadnych zasad etycznych - tak potrzebnych w tym zawodzie. Takie będą przecież Narody, jakie ich młodzieży chowanie.
 Polka
 Iława, Sobota 13-04-2019


Strona [ poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 174 175 176 ... 342 343 344 następna ] z 344126082034


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie | kogel-mogel | CENNIK | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe
szukaj | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2019 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.