Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Czy ktoś kradnie nawet woreczki na psie kupy?
Paszport wyrobisz w Iławie!
Czy przewodniczący Brzozowski straci mandat?
Znany muzyk jazzowy oskarżony o pedofilię
Remont mieszkania ITBS. Chciałam tylko normalności.
Znaleziono zwłoki kobiety
Dziecko zmarło w Dzień Dziecka
Pierwsza sesja i już podwyżka zarobków burmistrza
Molestowanie sprzed lat
Podwójna tragedia motocyklistów
20 lat Warmii i Mazur w Unii Europejskiej. Co nam się udało?
Koalicja ognia i wody
Zwycięzcy drugiej tury
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Więcej...

Forum

45111. 
Czekam na obiecane przez Donalda Tuska podwyżki zarobków dla nauczycieli o 30 procent.
Mówił, że od 1 stycznia Nowego Roku.
Zapomniał uzupełnić - którego Nowego Roku? Proszę konkret.
 nauczycielka SP3
 Iława, Czwartek 14-12-2023

45108. 
Odnośnie wpisu numer: 45101

Obejrzałem fragment konferencji prasowej Tuska z Brukseli.
Pean na własną cześć.
Oto nasz zbawca wrócił, teraz już nic nie zagrozi jedności całej UE. No, może tylko ten Orban. Przy okazji pouczył dziennikarzy sycząc, co powinni o nim pisać.
Wkrótce w Polsce podniesiony zostanie wiek emerytalny, zlikwidowane zwolnienie z podatku dla młodych osób, zniesione różnego rodzaju tarcze osłonowe dla przedsiębiorców i młodzież ruszy radośnie na szparagowe pola w Niemczech. Również z Iławy.
Nie żal mi ich. Dali się ograć Hołowni, którego przemycił Tusk. Drodzy młodzi przyjaciele: ręce od gówna da się domyć, ale krzywdy wyrządzonej Polsce nie cofniecie.
W obliczu tego, co się stało 15 października uważam, że w wyborach prawo głosu powinny mieć osoby powyżej 25 roku życia.
A tę nową koalicję rządzącą nazwałbym raczej "Koalicją 13 grudnia" [czyli dnia, w którym władza komunistyczna wypowiedziała narodowi wojnę, 1981].
 kibol
 Wola Kamieńska, Środa 13-12-2023

45106. 
Jestem za, a nawet przeciw!

W Iławie burmistrz zabrał się za reglamentowaną sprzedaż alkoholi, jakby ważniejszych nie było problemów realnych i w zakresie jego kompetencji.

Tymczasem:
1). W całym kraju należy wycofać ze sprzedaży tzw. małpek. Tylko 0,70 l.
2). Zamknąć sprzedaż wszystkich alkoholi od 17 do 8 rano.
 Lewy skrzydłowy
 Iława, Środa 13-12-2023

45105. 
Odnośnie wpisu numer: 45101

Który z polityków powie dziś wyborcom, że w badaniach opinii publicznej mówią, iż obecne pokolenie nie będzie bronić Ojczyzny nawet jeśli zostanie napadnięta przez wroga?

Europa ma potencjał, ma możliwości i ma środki aby rozpocząć energiczne przygotowania do obrony. Problemem jest wszakże to, że Europejczycy tak jak niegdyś „nie chcieli ginąc za Gdańsk”, tak teraz nie tylko nie mają zamiaru walczyć o Białystok, ale nawet nieakceptowalną jawi się im myśl, że mogliby zostać zmuszeni do obrony Berlina czy Paryża.

I to, jak się wydaje, jest główna, nieprzezwyciężalna barierą.
 Marszałek
 Iława, Środa 13-12-2023

45104. 
Pierwszy dzień w niemieckiej Polsce i już gazem proszkowym w Żydów!
I to gdzie - w samym parlamencie!
A nie mówiłem...?!
:-D)
 Jarosław
 Iława, Środa 13-12-2023

45103. 
Odnośnie wpisu numer: 45091

KPO to taki specjalnie wymyślony talon na niemieckie - i to jeszcze używane - wiatraki PO regeneracji, z opcją wywłaszczania z ziemi wobec krnąbrnych polskich rolników.
Sznur na szyję...
I to za nasze polskie pieniądze.
I to za pieniądze na zmyślony kredyt, czyli do zwrotu z odsetkami.
 Ola Mała
 Lubawa, Środa 13-12-2023

45102. 
A co z opiłowaniem katolików przez Nitrasa posła z PO ?
A co z zakłóceniami mszy świętych i dewastacją kościołów ?
A co z atakami na księży ?
Czy to nie było i nie jest "przekraczaniem granic" ?

Sądy za takie zachowania uniewinniały, a Nitras z PO nie został nawet oskarżony za publiczne groźby wprost pod adresem katolików.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 12-12-2023

45101. 
Jeśli idzie o wojsko i obronność, to Tusk na pierwszy ogień bierze likwidację terytorialsów.
Wy terytorialsi powinniście zabrać się z całej Polski, otoczyć sejm i dokonać porządku z bestią.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 12-12-2023

45100. 
Odnośnie wpisu numer: 45058

Oni zagłosowali "za" podwyżkami podatków w Iławie.
Oni poparli wniosek lewackiego burmistrza:

- Bojko Edward
- Kamiński Michał
- Miecznikowski Zbigniew
- Pogodowska Anna
- Rochowicz Feliks
- Rychlik Aneta
- Zaborowski Janusz

https://www.kurier-ilawski.pl/informacje/Burmistrz-jednak-podnosi-podatki/6112
 radny skrzydłowy
 Iława, Wtorek 12-12-2023

45099. 
Odnośnie wpisu numer: 45095

I bardzo dobrze z tym paliwem.
Czasy takie przyjdą niebawem, że cena was zastraszy. Skończą się dojazdy do szkół pod same schody, kiedy dziecina może ten kilometr pieszo lub rowerkiem dojechać.
I koniec wreszcie ze starociami silnikami.
Polacy raczej rzadko byli mądrzy.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 12-12-2023

45098. 
„Niezły cyrk” zastąpiło „ale kino” – nowa moda
„europejskich” koneserów sojowego latte

Do tej pory Sejm RP był jednoznacznie kojarzony z cyrkiem, gdy ktoś pragnął wrazić swoje oburzenie tym, co się w Sejmie dzieje, mówił o cyrku. Wiele wskazuje na to, że cyrk zostaje powoli wypierany przez kino, bo „ale kino” to mniej więcej to samo, co „niezły cyrk”. Kilka różnic w obu miejscach rozrywki można by mimo wszystko dostrzec, jednak na potrzeby recenzji nowego zjawiska społecznego wystarczy wskazać tę zasadniczą. O ile sejmowy cyrk miał wymiar wyłącznie metaforyczny, o tyle kino uzupełniło metaforykę realiami i w warszawskiej „Kinotece” można obejrzeć obrady sejmowe w trzech salach kinowych.

Nim cyrk zamienił się kino, wcześniej osiągał sukcesy na platformie YouTube, gdzie kanał Sejmu RP zgromadził ponad 435 tys. subskrybentów i miliony wyświetleń. Na czym dokładnie polega ten fenomen ciężko precyzyjnie odpowiedzieć, ale na pewno spore znaczenia ma to, że marszałkiem Sejmu został Szymon Hołownia, niegdysiejszy „szołmen” w programach rozrywkowych, który przeniósł sporo telewizyjnej formuły na salę sejmową. W efekcie obywatelki i obywatele nie szukający wysublimowanego kontaktu z kulturą i sztuką, zadowalają się pospolitą rozrywką dostarczaną przez wybrańców narodu.

Pozwolimy sobie w tym miejscu na autorską refleksję w postaci stwierdzenia, że w tym zjawisku jest więcej smutku i przygnębiającego podsumowania zarówno części społeczeństwa, jak i parlamentarzystów, niż śmiechu i dobrej zabawy. Wiadomo jednak, że z gustami dyskutuje się ciężko, a kształtuje jeszcze trudniej, dlatego nie pozostaje nic innego, tylko przyjąć do wiadomości, co się dzieje i dokonać próby interpretacji. Mając na uwadze fakt, że ten pomysł jest realizowany wyłącznie w Warszawie i to w gmachu wzniesionym na cześć i chwałę Józefa Stalina, trzeba się pocieszyć. Skoro nikomu innemu poza animatorami kultury z warszawskiego ratusza, coś podobnego nie przyszło do głowy, to z kondycją społeczeństwa nie jest aż tak źle.

Drugą pocieszającą informację dostarcza nam pani Karolina Fornal specjalistka ds. marketingu i promocji w Kinotece. Jak na marketingowca przystało, pani Karolina mówi o tłumach i sukcesie, ale konkrety już tak przygnębiająco nie wyglądają. Do Kinoteki przyszło zaledwie 578 osób i zasiadło w trzech salach kinowych. Przypomnijmy też, że obrady Sejmu rozpoczęły się o godz. 10.00, a o tej porze zdecydowana większość Polaków pracuje albo się uczy. Kto w takim razie siedzi w kinie? Nie będziemy przywoływać brutalnych skojarzeń, bo nadużywanie porównań to specjalność polityków, ale prawdę trzeba powiedzieć.

Z całą pewnością w Kinotece nie siedzą tak zwani „zwykli obywatele”, tylko obywatele, którzy o godz. 10.00 nie mają nic lepszego do roboty, ani też nie mają ochoty niczego nowego się nauczyć. Paradoks tej sytuacji polega na tym, że animatorzy kultury i marketingowcy nazwali tę niskich lotów rozrywkę: “Sejm w kinie – projekt edukacyjno-obywatelski”. Kto i kogo w ramach tego projektu będzie edukował, nie sposób odgadnąć, ale wiadomo, że na całej imprezie zarobią sprzedawcy popcornu. Obroty sprzedawcom popcornu zapewnił Marszałek Sejmu Szymon Hołownia, zwracając się z apelem do narodu: „Drodzy państwo zaopatrzcie się w popcorn solidnie!”.

Pocieszające w tym wszystkim jest to, że każda moda kiedyś przemija, kiedyś obowiązkiem każdego ambitnego „Europejczyka” było spożycie sojowego latte, nawet jeśli „Europejczyk” miał uczulenie na soję. Dziś moda nakazuje pałaszować popcorn na sali kinowej, podczas projekcji obrad na sali sejmowej, choćby organizmy kinomanów nie tolerowały kukurydzy. Ta moda również minie i się zmieni, niestety „Europejczycy” się nie zmienią, bo od rana do wieczora siedzą w poradzieckim kinie albo w amerykańskiej kawiarni i na edukację, czy pracę nie mają czasu.
 Piotr Wielgucki
 KONTROWERSJE, Poniedziałek 11-12-2023

45097. 
Bardzo proszę o informację czy coś się dzieje ze sprawami sądowymi, karnymi i cywilnymi, Wójta Gminy Grodziczno Tomasza Szczepańskiego. Kiedy będzie następna?
Czy będzie kontynuacja opisywana na łamach gazety Kurier Iławski?
 Jacek
 Mroczno, Poniedziałek 11-12-2023

45095. 
Drogi kierowco! To koniec benzyny 95.
Już od 1 stycznia.
Nowe paliwo E10 nie zaszkodzi tylko wtedy, jeśli masz swój samochód wyprodukowany po roku 2010.
W starszych modelach benzyna E10 spowoduje uszkodzenie układu zasilania, zużycie części aluminiowych, uszczelek i wydechu. Pozostaje lanie znacznie droższej benzyny 98.
Spadła sprzedaż nowych i używanych aut, więc należy wykończyć starsze.
Für Deutschland. Proste?
 Zbigniew
 Bydgoszcz-Iława, Niedziela 10-12-2023

45093. 
Mamy ogromny żal!

Odnośnie tragicznego wypadku na budowie [w Miłomłynie], gdzie po upadku z dachu zginął młody 22-letni pracownik, Mirosław Wysocki, mieszkaniec naszego miasta Iławy.

Wykonawcą robót jest dość znana firma budowlana KRAWEĆ, która specjalizuje się m.in. w pokrywaniu powierzchni dachowych.

Na budowie owej nieszczęsnej hali miało być wiele nieprawidłowości, naruszeń zasad BHP, a pracownicy sypią teraz, że nie pierwszy raz musieli pracować na wysokościach bez zabezpieczeń i wymaganych uprawnień, ale nie mnie to oceniać, sprawą zajmują się odpowiednie organa - zwłaszcza, że to już wcale nie pierwsza taka sytuacja z narażeniem zdrowia i życia pracowników.

Mnie bulwersuje najbardziej coś innego. Mijają kolejne dni od śmierci młodego chłopaka, który osierocił malutkiego niemowlaka z młodą matką, a dotąd nikt z firmy budowlanej nie skontaktował się z rodziną ofiary. Nawet telefonu. Żadnych kondolencji. Żadnego zainteresowania rodziną ofiary. Gdzie tu podziała się jakaś przyzwoitość czy empatia - nie tyle pracodawcy, co człowieka...?

Czy w dzisiejszych czasach liczy się tylko zysk firmy? Czy jest jeszcze miejsce dla człowieka? Chłopak zostawił kobietę z malutkim dzieckiem bez środków do życia, bo był jedynym żywicielem rodziny. A teraz firma nawet nie zapyta czy trzeba coś pomóc w organizacji pogrzebu.

Moja córka jest w rozsypce. Pytam w imieniu rodziny: czy tak zachowuje się szefostwo prawdziwej firmy? Wstyd!

________
Na zdjęciu:
prezes Bartłomiej Kraweć (foto: archiwum Facebook)
 Krzysztof Zięba
 Iława, Sobota 09-12-2023

45092. 
KARTOFLISKA, czyli „Najpiękniejsze stadiony w Polsce”.

Radosław Rzeźnikiewicz oraz Pan Adrian przyjechali do nas w gości i prezentują całemu krajowi i światu najwspanialsze obiekty sportowe z naszego regionu.
Oto Iława, Susz, Prabuty.
Zapraszamy na 10 minut beki na dwa pasztety.

https://fb.watch/oOIWgVR2Xy
Który stadion wypadł najbardziej koszmarnie?
 Kurierzy
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 07-12-2023

45091. 
Port przeładunkowy w Gdańsku w roku 2022 przeładował 63.1 mln ton towarów. To wzrost o 40% (rdr) i zajął 5. miejsce w UE z szansą na przegonienie francuskiej Marsylii (66.9 mln ton) i spadającego niemieckiego Hamburga (103 mln ton).
Jak dotąd jesteśmy w I lidze europejskiej. Żeby tylko tego głupio nie zepsuć. Jak z ustawą wiatrakową. Niestety wiadomo już wyraźnie, że rozwalenie tego polskiego dorobku jest głównym zdaniem Koalicji Lobbystów.
 Jan
 Zalewo, Czwartek 07-12-2023

45090. 
Odnośnie wpisu numer: 45079

Od zawsze znawcy teorii i praktyki sportowej powiadali, że „lekkoatletyka królową sportu” i od niej należy zaczynać. Co wcale nie oznacza, by tylko ją uprawiać. Nie dziwota, że ta wszechstronna ruchowo i motorycznie dyscyplina podnosi siłę szybkość i wytrzymałość, jak również koordynację i zwinność. Oczywiście przez ćwiczenie rzutów, skoków i biegów i wielu dodatkowych ćwiczeń też z gimnastyki.

Jeśli piłkarz na treningu tylko kopie, a na treningu mało biega, to ma kłopot z dopadnięciem piłki. Bo wytrzymałość właśnie bardzo potrzebna, ale czy mądrale posłuchają? Nie! Tymczasem w meczu za futbolówką musi ganiać 90 minut. Trener niekiedy przed końcem meczu ratuje tych omdlałych i wpuszcza na krótki czas. tzw. dziką kaczkę, zawodnika wypoczętego, ale zwinnego.

Prawdą jest, że kilka dyscyplin, jakie niżej autor wymienia, sypie się, mimo że z obiektami nie jest tak źle. Ostatnio za Morawieckiego posypało się mniejszymi halami nawet na wsiach, by dzieci ćwicząc, rozwijały tężyznę fizyczną, a zatem były zdrowe.

Czy jednak są przy zdrowiu, skoro około 20% miewa zwolnienia z W-F nawet od rodziców. Tymczasem już sam 4-godzinny w-f plus zajęcia z SKS w tygodniu mogą dać wiele, pod warunkiem, że zajęcia poprowadzi pracowity i zaangażowany belfer.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Czwartek 07-12-2023

45089. 
Odsuwając PiS od władzy spełniliśmy wszystkie obietnice dane naszym wyborcom.
Teraz przyszedł czas na intensywną realizację obietnic danych naszym przyjaciołom w Brukseli i Berlinie.
 Donald Tusk
 Sopot, Środa 06-12-2023

45084. 
Odnośnie wpisu numer: 45076

Od nowego roku srogie podwyżki.
Na pierwszy ogień idą woda, prąd i gaz. Wraca vat na żywność.
A zobaczcie ile procent wzrosną koszty ogrzewania.
Nareszcie, tępe jebaćPisy, będziecie mieć upragniony chleb po 30 złotych i paliwo po 15 za litr.

https://www.kurier-ilawski.pl/informacje/Burmistrz-jednak-podnosi-podatki/6112
 anty-bolszewik
 Iława, Środa 06-12-2023

45083. 
Odnośnie wpisu numer: 45081

Ta wrzutka wiatrakowa to jest taki bubel, że co chwila wychodzą nowe szokujące kwiatki.
A czy wiecie, że od decyzji rady miasta lub gminy w sprawie lokalizacji wiatraka, która może zmieniać nawet plany zagospodarowania przestrzennego, ustawa nie przewiduje żadnego odwołania!
 radny prawicowy
 Iława, Wtorek 05-12-2023

45082. 
Bandycki mord policjantów winien wiele dać do myślenia. Dokonuje tego notoryczny przestępca, który winien jest stryczka, tj. kary śmierci. My, bogobojny, jak gdyby naród, zawiesiliśmy ten rodzaj kary. Czy dobrze postąpiliśmy – moim zdaniem NIE! Jak również bardzo poważny procent polaków.

Jeśli mamy poczucie dobra, jakie dla nas dają swą służbą policjanci, to powinniśmy o tych zamordowanych myśleć i pamiętać. Część naszej społeczności, niestety, ale źle widzi policję.

Mam jednak ważne pytanie: czy my wszyscy potrafimy ocenić nocną służbę policji? Różne na służbie siłowe akcje obezwładnienia bandziorów to nie żarty, można bowiem stracić życie. Kiedy są na różnych interwencjach, jak zabawy miejskie czy nawet w prywatnych domach, gdzie niektórzy miewają noże, a wielu jest nawet zaopatrzonych w broń krótką palną.

W takich sytuacjach pomyślmy, że nawet policjanci przeżywają strach – przecież też ludzie, nie cyborgi.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 05-12-2023

45081. 
Odnośnie wpisu numer: 45080

Kompromitacja Hołowni i jego partii Siemens2050 jest katastrofalna w aferze wiatrakowej. A to jeszcze nawet nie początek.
Najbardziej oczywiście zyskuje na tym Donald Tusk, który schował się pod bezpieczną kołderkę zapory medialnej mediów sprzyjających opozycji. Osłabienie kłopotliwych przystawek wzmacnia Tuska.
Polityczna gra. Tylko Polski szkoda.
 Kazimierz
 Iława, Poniedziałek 04-12-2023

45080. 
Marszałek Hołownia mówi, że w sprawie Afery Wiatrakowej wszystko jest okay, popełniono błędy tylko w... komunikacji.
No jasne... Nic się nie stało...
Jak już przejmą TVP INFO, a prawicowe media otoczą kordonem, to już nie będzie „błędów w komunikacji” i nikt nie będzie głośno mówił o przekrętach.
 Agent J-23
 Iława, Poniedziałek 04-12-2023

45079. 
Bieda sporty zimowe.
Prezes PZN Adam Małysz w czapeczce z reklamą, bo to najważniejsze jest. Nasi „wybitni” skoczkowie gnają po hot-dogi do Żabki.
A wyniki sportowe?
Miejsca skoków? Trzydzieste i w dół.
W biegach narciarskich: pięćdziesiąte i niżej.
W dwuboju zimowym: nie ma nas.
W narciarstwie alpejskim: jedna Maryna, regres, miejsca w 2 dziesiątce.
A Prezes uśmiechnięty, tryskający szczęściem.
Biathlon: też dołuje.
Łyżwiarstwo miało ruszyć z kopyta po wybudowaniu w Polsce krytego toru i co? Żadnych szans na jakiekolwiek medale.
Oglądalność? Smutne.
Aspiracje mocarstwowe były, nawet organizacja olimpiady.
Co zostaje? Piłka kopana na śniegu? Poziom? O matko.
A szanse wszystkich nacji przecież równe.
 Zbyszek
 Iława, Poniedziałek 04-12-2023

45078. 
Artykuł o tragicznej śmierci 36-letniego Bartosza w fabryce meblowej Szynaka w Iławie budzi głęboki smutek i refleksję nad bezpieczeństwem pracowników. Ta straszliwa tragedia rzuca światło na poważne kwestie związane z nadzorem i bezpieczeństwem w miejscu pracy.

Przede wszystkim ważne jest, aby zwrócić uwagę na brak nadzoru i możliwe zaniedbania, które mogły doprowadzić do tego tragicznego wypadku. Bezpieczeństwo pracowników powinno być priorytetem każdego pracodawcy, a brak odpowiednich środków bezpieczeństwa i nadzoru może prowadzić do poważnych konsekwencji, jak w tym przypadku.

Rodzina poszkodowanego w wypadku, która została osierocona przez tę tragedię, zasługuje na pełne zrozumienie i wsparcie społeczności. To zdarzenie powinno skłonić do refleksji nad warunkami pracy i tym, jakie środki bezpieczeństwa są wdrażane w miejscach pracy.

Ponadto konieczne jest, aby organy ścigania dokładnie zbadały okoliczności tego wypadku i wskazały wszelkie ewentualne zaniedbania czy uchybienia w przestrzeganiu norm bezpieczeństwa. Tylko solidna analiza wydarzeń pozwoli na zidentyfikowanie problemów i wprowadzenie niezbędnych zmian w przepisach lub praktykach pracy.

Mam nadzieję, że ta tragedia nie pójdzie na marne i skłoni do bardziej rygorystycznego stosowania norm bezpieczeństwa w miejscach pracy oraz do większego zaangażowania pracodawców w zapewnienie ochrony swoim pracownikom. Współczuję rodzinie zmarłego i mam nadzieję, że społeczeństwo wyciągnie odpowiednie wnioski z tego bolesnego zdarzenia.

https://www.kurier-ilawski.pl/informacje/Tragedia-w-fabryce-Szynaka-Zabila-go-rutyna-Brak-nadzoru/6111
 Marcin Kowalski
 Warszawa, Poniedziałek 04-12-2023

45077. 
Miliony można znowu wygrać w iławskim punkcie LOTTO.
Czy wiecie którym?
Wysyłam dane kontaktowe na adres: forum@kurier-ilawski.pl
 Aleksandra
 Warszawa, Niedziela 03-12-2023

45076. 
Odnośnie wpisu numer: 45068

Czy wiecie dlaczego antypolska Banda Ryżego proponuje mrożenie cen prądu akurat na pół roku I-VI w nadchodzącym 2024, hę?
Odpowiedź jest prosta.
W lipcu 2024 będzie już po wyborach samorządowych i do parlamentu EU. Wtedy ogromne, drakońskie podwyżki cen prądu dla Polaków nie będą już Ryżego interesowały.
 Sokrates
 NML, Niedziela 03-12-2023

45075. 
Odnośnie wpisu numer: 45069

Polecam czasopismo.
Ciekawe artykuły, napisane w sposób bardzo wciągający.
 Bogumił
 Rzeszów, Niedziela 03-12-2023

45073. 
Wreszcie! Rusza budowa słynnej amerykańskiej restauracji KFC w Iławie! Właśnie zapadły pierwsze decyzje inwestorów.
Mimo znowu spiętrzania problemów ze strony władz lokalnych, zobaczymy błyskawiczne tempo inwestycji, bo otwarcie już za 10 miesięcy (po wakacjach 2024).
Zgadnijcie! Gdzie dokładnie zostanie zlokalizowany słynny kurczak w aromatycznej panierce?
 Jarosław Synowiec
 KURIER IŁAWSKI, Sobota 02-12-2023

45070. 
Wreszcie poznajemy krystalizujący się program Ryżego Łotra i przystawek z partii zielonych i żółtych pajaców:

- zniszczyć Narodowy Bank Centralny...
- zlikwidować polską armię...
- sprzedać Orlen i KGHM...
- zaorać energetykę węglową...
- zablokować budowę lotniska CPK...
- zablokować atom...
- pogrzebać polską złotówkę...
- zniszczyć rodzime rolnictwo...
- wykosić polskie stocznie...
- zablokować transport na Odrze...
- dobić gospodarkę...
- uczynić z Polski śmietnik UE...
- wzmocnić Niemcy i Rosję...
- oddać suwerenność...
 Jebać Partię Oszustów
 Iława, Sobota 02-12-2023

45069. 
Dlaczego zablokowano [...]?
Nie ma nic gorszego jak brak [...]
Konieczna jest dyskusja [...]
Co to będzie? [...] Szczujnia opanowała.
Dobrze, że mamy w Iławie forum KURIERA.
 Marszałek
 Iława, Piątek 01-12-2023

45068. 
Rzeczywistość równoległa...
Nowa, "fajna" i "uśmiechnięta" władza właśnie wzięła się w parlamencie za likwidację ustawowego zwolnienia z płacenia podatków w ramach PIT przez młodocianych jebaćpisów do 26 roku życia, czyli swoich wyborców.
Ale to i tak będzie wina Kaczyńskiego...
 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 01-12-2023

45066. 
Temat dla Kuriera.
Spróbujcie ustalić jak do tego doszło, że za panowania Dawidka Rowera Tęczowego nasza Iława straciła kilka szybkich pociągów Pendolino.
Jak to u licha możliwe, że stacja węzłowa PKP traci połączenia, które nie wiadomo dlaczego spadają z rozkładu jazdy?!
Rozumiecie to?! Kilka relacji Pendolino po prostu przelatuje przez Iławę i się nie zatrzymuje! WIOCHA-PL
 Jimmy
 Iława-Lubawa, Piątek 01-12-2023

45065. 
Sieć marketów elektroniki i sprzętu domowego NEONET – w odpowiedzi na doniesienia medialne – oświadczyła, że nie jest w stanie upadłości, a wniosła do sądu o postępowanie sanacyjne celem restrukturyzacji.

NEONET zapewnia też, że sytuacja nie wpłynie na obsługę klientów, realizowanie zamówień, czy respektowania praw konsumenta, jak np. prawo do zwrotów i reklamacji. Zapewnia o determinacji do uzdrowienia firmy i dalszej ekspansji.

NEONET w Iławie jest zlokalizowany w Centrum Handlowym ERA PARK.
 Kolega Skaner
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 01-12-2023

45063. 
Przygarnąłem małe kociaki z tzw. ulicy.
Czy należy się pomoc od gminy w np. dożywianiu tych zwierzątek? Bo dostałem odpowiedz z urzędu gminy, że nie, a jest wiele osób, które dostają taką pomoc z tego co się dowiedziałem. Jak to jest w końcu?
 GM
 Iława, Czwartek 30-11-2023

45062. 
Sondaż:

Czy popierasz pomysł, aby w wigilię Święta Bożego Narodzenia 24 grudnia (niedziela) markety były ZAMKNIĘTE?
TAK? NIE?

Dodaj własny komentarz.
Najciekawsze opinie opublikujemy w gazecie KURIER IŁAWSKI.
 Kurierzy
 http://facebook.com/kurier.ilawski/posts/pfbid0ZH8JbNUoCM...
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 30-11-2023

45061. 
Odnośnie wpisu numer: 45060

Część naszych rodaków jest szczęśliwa jak im się coś odbiera, a jak coś otrzymają to szukają dziury w całym.
A w przypadku Pani była to kwota 500 zł.
 Mały Antoś
 Iława, Czwartek 30-11-2023

45060. 
Odnośnie wpisu numer: 45051

Darmowe leki to te, które kosztowały wcześniej kilka złotych, ale w przypadku mojej żony. A lek bez którego nie byłaby w stanie funkcjonować jest w cenie aż 130 zł, i to dwa opakowania miesięcznie a emerytura nieco ponad 2 tysiące...
Tak jest w przypadku wielu znajomych. Nie rozeznając tematu do końca, a tak było w Twoim przypadku, nie wyrażałbym tak radykalnych opinii...
 JK0
 Iława, Środa 29-11-2023

45058. 
InfoBurmistrz, zaprzyjaźniony portal propagandowy Kopaczewskiego, ani słowem kolejny dzień nie informuje o podwyżce podatków lokalnych w Iławie za ziemię i budynki (z wniosku burmistrza właśnie).
Czekają, co napisze Kurier.
Klasyka prostytucji.
 Jarosław
 Iława, Wtorek 28-11-2023

45057. 
DRAMAT!
We wrześniu tego roku w Polsce urodziło się tylko 22 tys. dzieci. To o 33% mniej niż 3 lata temu.
Trend pokazuje, że do końca roku urodzi się tylko 270 tys. dzieci, gdy w niezłym 2017 roku było to 400 tysięcy.
Demografia, głupcy!
 Agent J-23
 Iława, Poniedziałek 27-11-2023

45055. 
[...] Po Iławie całej pełno graciarni samochodowej, że nie ma człowiek gdzie postawić.
Tymczasem nad głową wielkie białe z długimi szyjami ptaszyska leciały ze wschodu na zachód. Widać dały nam znać, że jednak zimisko idzie i to surowe. Ojej, co to będzie...
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 27-11-2023

45054. 
Jeśli chodzi o artykuł na targowisku w Iławie to [...] chodziło o stragan, gdzie stoją wulgarni Bułgarzy!!! Won z nimi z rynku!!! Robią trzodę i odstraszają klientów!
 Krzysztof
 Iława, Poniedziałek 27-11-2023

45053. 
Do kiedy mają trwać roboty drogowe na zamkniętym odcinku jezdni pomiędzy Bratianem a Mszanowem?
 dostawa mleka
 NML, Niedziela 26-11-2023

45052. 
Odnośnie wpisu numer: 45049

O którym szpitalu jest mowa?
Iława? Nowe Miasto? Ostróda? Kwidzyn?
Czy jeszcze jakiś inny?
 ciekawy
 Nowe Miasto, Sobota 25-11-2023

45051. 
To co wyprawiają w Warszawie te krasnoludki z jeszcze opozycji, to woła o pomstę do Nieba.

Kto jaką bronią walczy - od takiej sam zginie. Odwoływanie komisji, powoływanie komisji, trybunał stanu itd. Marszałek [Hołownia] robi cyrk z Sejmu. Myśli, że prowadzi program rozrywkowy i proponuje Obywatelom popcorn a zima idzie, nowy rok za pasem, trzeba podjąć konkretne decyzje i wziąć się za realizację obietnic.

TVN radosny, wciska kit obywatelom a przykładem jest sytuacja z apteki: starsza Pani kupuje swoje lekarstwa, dochodzi do zapłaty, Pani obsługująca mówi, że te leki są darmowe, na to Pani starsza a ja myślałam, że oni oszukują. Tak potrafi robić wodę z mózgu osobą starszym nasz kochany TVN. Powodzenia.
 Mały Antoś
 Iława, Piątek 24-11-2023

45050. 
Odnośnie wpisu numer: 45043

Zwiększenie limitów zużycia prądu!
Komunikat dla klientów ENERGA

Zamrożone ceny prądu obowiązują w zwiększeniu:

– z 2000 kWh do 3000 kWh limitu podstawowego,

– z 3000 kWh do 4000 kWh dla gospodarstw domowych z Kartą Dużej Rodziny oraz wskazanych rolników,

– z 2600 kWh do 3600 kWh dla gospodarstw domowych z osobami z niepełnosprawnościami.

Do wskazanego limitu zużycia płacisz mniej za prąd.

Nowe limity zastosujemy automatycznie i wystawimy korekty.
Nie musisz się z nami kontaktować w tej sprawie.
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 24-11-2023

45049. 
Od dłuższego czasu w szpitalu [...] przyglądam się pracy [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 sygnalista
 [poufne], Piątek 24-11-2023
Odp. 
Dane identyfikacyjne instytucji oraz osób od początku emisji wpisu zostały wycięte, aby nikogo konkretnego nie szkalować bez należytych dowodów lub choćby przesłanek, a mimo to dyrekcja szpitala w [?] zażądała usunięcia całego postu. Skąd wiedzieli, że chodzi o nich?

Zgadnijcie: o który szpital chodzi...?

Ps. Urocze automatyczne wyrwanie się z szeregu. Reakcja bezwarunkowa.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 27-11-2023

45048. 
Polacy Barabasza (Hołownię) wybrali.
A Chrystusa (Morawieckiego) na krzyż.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 23-11-2023

45047. 
Zwolennicy centralizacji Unii Europejskiej łżą jak ostatnie psy, gdy mówią, że zniesienie jednomyślności (prawa veta) i Unia Obrony tylko wzmocni bezpieczeństwo krajów narodowych. Jest dokładnie odwrotnie.

Gdyby 24 lutego 2022 roku podczas ataku Rosji na Ukrainę istniała Unia Obrony (z upragnionym wypchnięciem USA z Europy) i większościowe podejmowanie decyzji to reakcja Zachodu na rosyjską inwazję byłaby taka jak wtedy kompromitujący głos Berlina, czyli dziś na przedpolach Elbląga, Suwałk, Białegostoku, Chełma, Zamościa, Przemyśla – stałyby rosyjskie czołgi, a o bezpieczeństwie Polski decydowałaby Bruksela (Berlin), a nie w Warszawa.

To absolutny koszmar popierany przez zeszmaconych jurgieltników łasych na apanaże i poklepywanie po ramieniu.

Ale ci, co im wierzą to już tylko zwykli durnie.

Ps. Określenie „federalizacja Europy” już na poziomie terminologii wprowadza opinię publiczną w błąd. To nie żadna próba budowy „federacji” równorzędnych podmiotów, ale podporządkowania państw UE interesom Niemiec i Rosji.
 Jarosław
 Iława, Środa 22-11-2023

45046. 
Odnośnie wpisu numer: 45029

Nasz lokalny PSL nie omieszkał skorzystać z zamieszania.
[...]
No ładnie, ładnie... Wstydu za grosz nie macie...
 byku
 Ząbrowo, Wtorek 21-11-2023

45045. 
Jakże miło na sercu, gdy dowiadujemy się o sukcesie sportowym zawodniczki z małej miejscowości wiejskiej, a już szczególnie skąd pochodził mój Dziadek i Mama – z Kazanic [w gminie Lubawa]. Jest nią Pani Monika Jackiewicz, która zdobyła mistrzostwo Polski w maratonie.

Wywodzi się z też z Kazanic, gdzie się urodziła, skąd rodem również moja gałąź rodzinna dziadka Józefa Junkra. Od niego wiele opowiadań słyszałem o Kazanicach w tym o jego udziale w I wojnie światowej, jako kanoniera z zaprzęgiem końmi.

Na Pani Moniki występ na olimpiadzie w Paryżu czekam z utęsknieniem, a wiem, że to droga trudna, by na tak ważną imprezę się nawet zakwalifikować. Tak w sporcie było i będzie.

Podobnie los mi sprzyjał, że byłem pierwszym trenerem i wychowawcą sportowym Małgorzaty Birbach, która pochodziła z miejscowości Skarszewo (powiat nowomiejski). Pani Małgorzata pozostawiła w swej sportowej historii wiele światowych wyników i osiągnięć na długich dystansach. A jej największym sukcesem był udział w maratonie na olimpiadzie w Barcelonie w 1988 roku.

Zatem Pani Moniko – niech Ci los sprzyja i trenerowi!
 Feliks Rochowicz
 Iława, Wtorek 21-11-2023

45044. 
Taka oto chora sytuacja.
Jest parking przy Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych przy ulicy Sucharskiego na Lipowym Dworze w Iławie, czyli popularnie mówiąc - szkoła "szóstka"
Piękny, nowiutki, nowoczesny budynek, szeroki i duży parking, ale brak tutaj miejsc dla osób niepełnosprawnych, a przecież jest to szkoła specjalna… To nie żart.
Rodzice z chorymi dziećmi z problemami ruchowymi codziennie pokonują kilkadziesiąt metrów niosąc dzieci aby odprowadzić do szkoły, bo inwestor, Starostwo Powiatowe w Iławie, nie pomyślał o przynajmniej jednej niebieskiej kopercie dla osób niepełnosprawnych.
Może nasz "Kurier Iławski" zajmie się problemem i zwróci uwagę dyrekcji szkoły i urzędnikom wyżej?
 rodzic
 Iława, Poniedziałek 20-11-2023

45043. 
Obniżka rachunku za prąd dla gospodarstw domowych!
Komunikat dla klientów ENERGA!

Zobacz:
https://www.kurier-ilawski.pl/ogloszenia/Obnizka-rachunku-za-prad-dla-gospodarstw-domowych/6100
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Niedziela 19-11-2023

45042. 
Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło tury ferii zimowych 2024 dla uczącej się młodzieży:

15 stycznia – 28 stycznia
dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie;

22 stycznia – 4 lutego
podlaskie, warmińsko-mazurskie;

29 stycznia – 11 lutego
lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie;

12 lutego – 25 lutego
kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie.
 Kolega Skaner
 KURIER IŁAWSKI, Sobota 18-11-2023

45041. 
Odnośnie wpisu numer: 44991

Żeby jakiekolwiek zmiany w iławskim LO były możliwe trzeba byłoby zmienić wicedyrekcję...
 Zbyszko
 Iława, Sobota 18-11-2023

45040. 
Odnośnie wpisu numer: 45002

A co słychać w Zespole Szkół Lubawa?
A jak tam uczą nauczyciele?
 były uczeń
 Lubawa, Piątek 17-11-2023

45039. 
Dlaczego na prostym i bezkolizyjnym odcinku drogi z Iławy do Lubawy nagle wyrasta znak ograniczenia prędkości do 60 km/h? Po co?
Sami zobaczcie.
Jedziemy w kierunku do Lubawy. Mijamy zjazd na Smolniki, wychodzimy na prostą, około 1 kilometra dalej, las i spokój, nic się nie dzieje i nagle - stoi ograniczenie prędkości. Za około 500 metrów kolejny znak - odwołanie ograniczenia prędkości.
Kto i po co ustawił ten znak? Czy można to wyjaśnić?
 kierowca
 Iława-Lubawa, Czwartek 16-11-2023

45038. 
Niemcy. Rząd Scholza dopuścił się złamania konstytucji. Niemiecki Sąd Najwyższy orzekł, że przeniesienie miliardów euro długu związanego z pandemią do oddzielnego funduszu klimatycznego było NIEZGODNE z prawem.
Teraz Berlin został z dziurą w budżecie sięgającą ponad 60 miliardów euro i potencjalnie całkowitego zatrzymania sztandarowego programu "transformacji energetycznej".
Minister gospodarki Robert Habeck dzień wcześniej zapowiedział, że negatywne orzeczenie będzie jak "wyciągnięcie dywanu" spod rządowego planu stabilizacji gospodarczej Niemiec.

https://brusselssignal.eu/2023/11/german-government-on-the-ropes-after-devastating-budget-ruling
 Kolega Skaner
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 16-11-2023

45037. 
Picu picu, mój dziedzicu – tak mówi się do osoby wciskającej kit. Dzisiaj mówi się tak do Tuska, Hołowni i innych z PO i PSL, próbujących Polakom sprzedać kłamstwa od 4 lat.
Tymczasem mój bliski sercu, poświęcający się PiS, to idealiści i dlatego dostają po pupie. Zaś sfora dzikiej opozycji dożera im do gardeł i krew spuszcza.
Ideały są jak niedosięgłe gwiazdy i należy się według nich TYLKO orientować, kierować – powiadają marzyciele. Zatem partia płynie jak żagiel, wiatr nią targa jak chce, a kierunek trzyma według gwiazd.
 Marszałek
 Iława, Środa 15-11-2023

45036. 
Odnośnie wpisu numer: 45030

Podcast marszałka Hołowni.
Dziecko posłanki Gajewskiej.
Pizza Donalda Tuska.
Tatuaże Józefaciuka.

Na tym polega odwracanie uwagi społeczeństwa. Państwo polskie będzie zwijane w aurze radosnych komentarzy fajnoPolactwa.

Oto fakty realne. Siemoniak chce wycofać wojsko i policję spod granicy. Ochojska chciałaby, żeby mur został zburzony. Ale to niedobry Kaczor zrobił głupie referendum.

Obudzimy się z ręką w nocniku. Oni kraj rozpieprzą, rozkradną, narobią problemów o których wszyscy myślimy, przy których patologie neoliberalnej III RP to błahostki. Polsce grozi inwazja imigrantów, ich bandytyzm, niespotykane złodziejstwo PO, rozbrojenie armii i wojna z Rosją.
 Agent J-23
 Iława, Środa 15-11-2023

45035. 
Z celi do Brukseli.
Włodzimierz Karpiński.
Koalicja Obywatelska.
Naprzód!
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 14-11-2023

45034. 
Odnośnie wpisu numer: 45028

Pan Antoni Kwaśniewski, prezes iławskiego Stowarzyszenia Dzieci Wojny, napisał LIST OTWARTY do Dawida Kopaczewskiego, Burmistrza Miasta Iławy, pod znamiennym tytułem „AROGANCJA”.

Czytajcie w gazecie „Kurier Iławski” od środy 15 listopada.
 Jarosław Synowiec
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 14-11-2023

45033. 
Odnośnie wpisu numer: 45028

Czy ktoś mi może wytłumaczyć o co chodzi ze Stowarzyszeniem Dzieci Wojny? Bo z tego co rozumiem, to dzieci urodzone w czasie lub po wojnie. Tylko że praktycznie wszyscy Polacy to dzieci lub wnuki dzieci w tym okresie urodzonych.
Mój śp. dziadek, kombatant, niezbyt przychylnie się wypowiadał o tworzeniu kolejnej grupy domagającej się przywilejów.
Rozumiem np. kombatantów, inwalidów wojennych, ale że z samego faktu urodzenia się w tym czasie ma wynikać jakiś przywilej? Szacunek należy się każdemu, szczególnie osobom starszym. Opieka każdemu naszemu emerytowi, zapracowali sobie na to.
 Nemo
 Iława, Wtorek 14-11-2023

45032. 
Odnośnie wpisu numer: 45030

I tak słynna Trzecia Droga została Trzecią Nogą koalicji ryżego...
Nadzieja matką głupich...
 Ola Mała
 Lubawa, Poniedziałek 13-11-2023

45031. 
Pełny spokój! Mój spokój bierze się stąd, że wbrew „analizom” dyżurnych „ekspertów” TVN24 i „Gazety Wyborczej”, Polacy wcale nie zagłosowali za „europejską Polską” i zmianami obyczajowymi.

Około 9 milionów głosowało na konserwatyzm w ostrym wydaniu, bo tyle poparło PiS i Konfederację.

Trzy miliony głosów dla „Trzeciej Drogi” to też nie są głosy, które można wrzucić do centrolewicowego worka, ale jest to centroprawicowa reprezentacja.

W „tęczowej koalicji” najsłabszym ogniwem jest Lewica i tutaj nie ma przypadku, to po prostu odzwierciedlenie światopoglądu Polaków, którzy generalnie rzecz ujmując najbardziej odrzucając skrajności.
 Matka Kurka
 PL, Poniedziałek 13-11-2023

45030. 
Odnośnie wpisu numer: 45022

Zero złudzeń.
Zamiast treści, będzie ciągłe podbijanie emocji, a najłatwiej jest grać na emocjach negatywnych.
Rechot, docinki i wrzaski nawet podczas orędzia Prezydenta RP w trakcie inauguracyjnego posiedzenia Sejmu to prosta konsekwencja wyboru na "przedstawicieli Narodu" zwykłych gówniarzy, prymitywnych chamów i wulgarnej patologii.
Nadeszła "demokratyczna" kadencja "jebać" i "wypierdalać". [...]
 Sokrates
 Iława, Poniedziałek 13-11-2023

45029. 
Sprawdźcie dokładnie skandal wokół zboża "technicznego" zwożonego na potęgę hurtowo z Ukrainy, a dokładniej kto takim zbożem w naszym regionie obracał.
Proszę zwrócić uwagę na firmę [...] z siedzibą w Brzoziu Lubawskim, gmina Nowe Miasto. [...]
Recydywa gospodarcza. Swego czasu błysnęli aferą rekrutacyjną w Holandii.
Masowo wykorzystywali polskich emigrantów zarobkowych. Hieny.
 sygnalista
 Lubawa, Niedziela 12-11-2023

45028. 
Co za wstyd, Panie Burmistrzu Kopaczewski!
Podczas akademii na placu przed iławskim Ratuszem z okazji Narodowego Święta Niepodległości Polski wszystkich zaproszonych gości Pan odczytał i przywitał, ale pominął Pan obecnego w pierwszym rzędzie Prezesa Stowarzyszenia Dzieci Wojny, Antoniego Kwaśniewskiego.
[...]
W co Pan grasz, Panie Burmistrzu?! Jak tak można haniebnie traktować naszych zasłużonych seniorów?!
[...]
Hańba! Hańba! Hańba!
 Sokole Oko
 Iława, Niedziela 12-11-2023

45026. 
Odnośnie wpisu numer: 45018

Zatem kolega jest za dawną oceną - tak, czy nie? Bo ja za dawną.

Przy okazji wspomnę. Był taki profesor, belwederski nawet, Handtke, któremu przyśniło się, by po podstawówce było 3-letnie gimnazjum. Ono szybko upadło.

Myśmy przeszli kształcenie w LO bez żadnych różnicowań, tzn. jeden program, po którym szliśmy na wszystkie studia, od medycyny przez politechnikę, humanistykę, SGH SGPiS, i dziesiątki innych uczelni. I tak się u nas składało ze każdy gdzie chciał, ten się dostał.

Zatem nasi nauczyciele się dobrze wywiązali z przekazu swej wiedzy nawet doskonale.

A teraz jeden na drugiego się ogląda: nauczyciel na ucznia, że tępy, a uczeń na nauczyciela, że źle uczy.

Jeśli chcesz zostać profesorem, naukowcem, inżynierem prawnikiem, medykiem, konstruktorem i Bóg wie kim jeszcze, to pochyl się nad książką i ryj jak kret twardą ziemię. Inaczej zostajesz idyllą maleńką taką...
 Feliks Rochowicz
 Iława, Niedziela 12-11-2023

45022. 
Ku pamięci.
Śmieszy żenujące poparcie Konfederacji w wyborach prezydenckich 2020 dla Rafała Trzaskowskiego [PO].
Dziś, ten sam Rafał Trzaskowski, synuś rodziców z komunistycznej policji politycznej, hardo zapowiada zakończenie w stolicy Marszu Niepodległości w przyszłym roku.

Kurtyna.
 patriota z błota
 Iława, Sobota 11-11-2023

45021. 
Umowa koalicyjna.
Bardzo słabiutki zbiór bolszewickiej antypolityki.
Z solennie obiecywanych 100 konkretów pozostały 24 bzdety.

Warto wydrukować, przeczytać, zapamiętać i zachować.
https://files.niezalezna.tech//storage//documents/upload/2023/11/10/ox3mDdF9wXEw6IFn5b1TKrC97z1tEgyWMfSc5t0I.pdf
 anty-bolszewik
 Warszawa, Piątek 10-11-2023

45020. 
Odnośnie wpisu numer: 45012

...to po co Ci tak zależy na poprawieniu akurat tego sprawdzianu? Wystarczy, że w następnym sprawdzianie ściągnie lub odpisze od koleżanki (kolegi) i ma do przodu, a że jej matma do niczego się nie przyda (tak jak tobie) to olejcie to i skupcie się na tym, co się córci przyda w życiu.
To właśnie powiedziałem synom (tylko im właśnie, o ironio, matma była potrzebna).
A co do kosza na głowie, to nie myślałem o twojej córce, tylko właśnie, że dano uczniom dużo bzdurnych uprawnień. To dlatego dochodzi do takich sytuacji, albo jeszcze bardziej wyrafinowanych, np. oskarżono nauczyciela z naszego powiatu, że dziewczynka była molestowana przez nauczyciela za to, że dostała dwóję.
To dlatego dziś nauczyciele odchodzą z zawodu. [...]
 Emeryt
 Iława, Piątek 10-11-2023

45019. 
Odnośnie wpisu numer: 45013

Czyżby Sodoma i Gomora nam groziła…

Polski naród nie dostrzega, że zmierza ku zagładzie. Zresztą nie ma już polskiego NARODU, a obywatele. A więc, jeśli użytkownik budy na śmieci itp. nie rozróżnia biologicznych od reszty, to z kim mamy doczynek? Wrzuca gdzie popadnie. Robi tak kompletny idiota.

Rozegra się walka politykę, i o porządek też. Chyba widzicie ten burdel? Za duże pieniądze zainstalowano kamery, by patrzyły kto idzie do śmietniska i z czym? I nie myślcie, że kamery widzą co w worku niesie i do jakiego pojemnika wsypie, żółtego, czy innego? Nie!

Dlatego, zdaje mi się, że kamery są bezsensem. Na mieście np. mamy pomazane przystanki i wejścia do domów itp. Kamery podobno widzą i nic z tego, bo lumperia smaruje gdzie tylko chce i nikt ich nie wyłapie [...]

A teraz te wybory do obory. Ostatnie głosowanie pokazało prawdę nad prawdami dokąd zmierzamy i w czyje ręce wpadamy. Stąd larum wołajmy. [...] Józefie Piłsudski – powstań! Józefie ratuj! Ześlij nam brygady. Nas nie ma kto ratować! Ani rządzić nami.
 Marszałek
 Iława, Piątek 10-11-2023

45018. 
Odnośnie wpisu numer: 45011

Nie rozumiem o co ci chodzi, Marszałku.
Kiedyś skala była 2-5, wprowadzono 1 i 6 jako oceny skrajne, z jednej strony dla wybitnego ucznia, z drugiej dla najgorszego ucznia. Obie w założeniu miały pomóc ocenić nauczycielom najlepszych i najgorszych. W rzeczywistości nauczyciele potraktowali 1 jako dawną 2 i tak naprawdę sprowadzili to wszystko jak zwykle do zera.
Np. klasówka z matematyki - aby otrzymać 1 musisz mieć 40-50 procent zrobionego materiału. Czyli pozostałem 50-60 procent rozdzielone jest na 5 ocen. Totalna bzdura. Bo 50 procent to powinna być 3, wtedy to miałoby sens, ale lepiej jest wysłać uczniów na korki niż normalnie ocenić.
 [iławian 45]
 Iława, Piątek 10-11-2023

45015. 
Polska młodzież łatwa w hodowli.
Niemiec i Moskal zadowoleni.
 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 10-11-2023

45012. 
Odnośnie wpisu numer: 45007

Dziękuję.
Jestem na początku drogi wykształcenia moich dzieci. Doskonale jednak pamiętam swoją naukę. Jestem 30 lat po szkole i nigdy absolutnie nigdy nie przydały mi się całki i różniczki. Wychodzi na to, że nie uczyłem się ani dla ocen ani dla siebie?
Jakby moja córka założyła nauczycielowi kosz na głowę to sama chodziłaby z takim cały tydzień.
 Ojciec Mateusz
 Iława, Czwartek 09-11-2023

45011. 
Odnośnie wpisu numer: 45002

Kolego stare powiedzenie: "Non scholae, sed vitae discimus".
[z łaciny: "Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"].

A wiecie co zaszkodziło uczniom też: idiotycznie wprowadzenie oceny "2", jako tej, która daje przejście do klasy następnej. Niech mnie gęś kopnie! Takie to mieliśmy reformy liberałów!
 Marszałek
 Iława, Czwartek 09-11-2023


Strona [ poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 197 198 199 ... 388 389 390 następna ] z 390104474762REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.