Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
Zdrowie
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka
FORUM

CZYTAJ
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

Forum

41916. 
Odnośnie wpisu numer: 41911

PSZOK, czyli "urzędowy" szok - epilog.
Oto kilka słów jak było naprawdę.

1. Dlaczego miałem czekać z oddaniem baterii? Można się do was zgłosić dopiero wtedy, gdy uzbiera się już całe wiadro?

2. Nie wepchnąłem się do kolejki "przed kilkudziesięciu innych niczym kobieta w ciąży" ponieważ byłem w niej jedyny, a przede mną był jedynie jeden interesant, który także wkrótce wyszedł z waszego biura z dość kwaśną miną. Chciałem się jedynie krótko zapytać gdzie mogę nieszczęsne baterie pozostawić, ponieważ pracownik spotkany na placu nie miał o tym zielonego pojęcia i wręcz stwierdził, że PSZOK żadnych baterii nie przyjmuje, choć informacje znalezione w internecie mówiły zupełnie coś innego.

3. Nawet nie zdążyłem powiedzieć "Dzień dobry", gdyż zaraz po wejściu do biura zostałem z niego obcesowo wyrzucony za pomocą wrogich odgłosów obojga pracowników.

4. Moją ogromną winą, do której ze skruchą się przyznaję, był brak maseczki. Ale na twarzach obojga pracowników także ich nie było...

5. Ale najbardziej bulwersujące było zażądanie... aż dowodu osobistego w celu spisania danych osobowych po to bym mógł oddać kilkadziesiąt baterii - paluszków. Po co wam te dane? I nie jest żadnym usprawiedliwieniem burknięcie "bo takie są przepisy". Zdaję sobie sprawę, że wymóg okazania swych danych osobowych z powodu tak błahej sprawy nie jest wymysłem siedzących tam pracowników, tylko ich niezbyt mądrych przełożonych. Ale trzeba mieć jeszcze nieco osobistego rozsądku i rozumu...

6. Prosiłem o odebranie ode mnie nieszczęsnych baterii już prawie godzinę wcześniej, gdy byłem w PSZOK po raz pierwszy kilkanaście minut po godz. 11. Wtedy też nie było żadnej kolejki. Przyznaję - moja wielka wina, że chciałem tam cokolwiek załatwić aż 45 minut wcześniej, gdyż zapomniałem, że PSZOK udziela audiencji dopiero z dokładnym wybiciem godz. 12. Ale młody pracownik przechadzający się po placu, jeden z pary, która godzinę później potraktowała mnie nadzwyczaj obcesowo, zbył mą prośbę wyniośle i z kompletnym lekceważeniem stwierdzając, że baterie można oddać dopiero po godz. 12. Pewnie korona z głowy by mu spadła, gdyby obywatela troszczącego się o to by nie wyrzucać niebezpiecznych odpadów byle gdzie, potraktował z odrobiną życzliwości. I nie zmuszał go do ponownej jazdy z woreczkiem baterii aż na daleką ul. Komunalną. Takie podejście do drugiego człowieka nazywa się empatią. A że pewnie takie słowo i taka postawa są wam zupełnie nieznane, to sprawdźcie sobie w słowniku wyrazów obcych co ono oznacza i zastanówcie się nad nim.

7. Nie "pierd..." -nąłem baterii po całym pomieszczeniu tylko włożyłem je zapakowane w woreczek do kartonu stojącego w rogu biura. Przepraszam, że nie wypowiedziałem słów pożegnania. Ale waszego "do widzenia" także zupełnie nie usłyszałem. Tym bardziej, że drzwiami nie mam w zwyczaju trzaskać.

8. Ogólnie cała organizacja pracy PSZOK (wyznaczanie klientom bardzo krótkiego odcinka czasu w ciągu tygodnia i tylko wtedy, gdy ludzie są zazwyczaj w pracy), kompletna niekompetencja pracowników, ich swoista kultura obsługi klienta, którego traktuje się obcesowo i z wyraźną niechęcią oraz zatrważająca biurokracja (dane z dowodu osobistego spisywane do "bardzo ważnego" dokumentu potwierdzającego przyjęcie od nachalnego obywatela kilkudziesięciu baterii!) mają chyba na celu tylko jedno. A mianowicie - kompletne zniechęcenie obywatela do właściwego segregowania niebezpiecznych odpadów i wręcz zachęcanie go do wyrzucania ich byle gdzie. No i oczywiście do niezawracania głowy jaśnie państwu tam zatrudnionemu.

Tylko po co wtedy w ogóle nieszczęsny PSZOK został zorganizowany?
 epopeja z bateriami
 Iława, Poniedziałek 15-06-2020

41915. 
Odnośnie wpisu numer: 41907

Jeśli chodzi o ciągłe pretensje o stan miejskich trawników to są one są one całkowicie nietrafione. Jest to wyraźnie zalecenie biologów i specjalistów od ochrony środowiska.
W wielu miastach zaprzestaje się z gruntu szkodliwego procederu ich koszenia. W okresie następującego wysuszania gruntu (brak opadów śniegu zimą i skąpe opady deszczu wiosną) trawa porastająca trawniki magazynuje wilgoć i schładza wysuszone i gorące powietrze. Nieskoszone trawniki są miejscem bytowania bardzo wielu mniejszych organizmów i pożytecznych owadów. Porastające trawniki kwiaty są miejscem odżywiania się np. niezmiernie pożytecznych pszczół. A gdy wyginą pszczoły to później wyginą także ludzie, gdyż nie będzie komu zapylać roślin uprawnych, które produkują niezbędną nam żywność. Gdy trawnik zostaje skoszony w okresie letnich susz i upałów to bardzo długo dochodzi później do siebie i przez wiele dni pozostaje jedynie pożółkłym, suchym klepiskiem.
W wielu miastach propaguje się więc zakładanie na trawnikach wieloletnich łąk kwietnych, na których porastają rośliny miejscowe jak i dosiewane wiosną. Wreszcie słuszna rezygnacja z koszenia trawników pozbawia mieszkańców miasta "cudownych doznań" w postaci wiecznie wokół ryczących i śmierdzących spalinami kosiarek...
 też mieszkaniec pięknej Iławy
 Iława, Poniedziałek 15-06-2020

41912. 
ROZKŁAD JAZDY PKP

Stacje kolejowe: Iława, Susz, Prabuty, Biskupiec. Rozkład jazdy pociągów ważny od niedzieli 14 czerwca. Łap ściągę (strona 22). W mijającym wydaniu wyjmij z gazety #KurierIławski i zachowaj.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 14-06-2020

41911. 
Odnośnie wpisu numer: 41890

(P)SZOKująca epopeja z bateriami.
To co się wyrabia to jest jakiś dramat. W czasach pandemii jeżdżenie z kilkudziesięcioma bateriami po całym mieście było "baaardzo rozsądne".
A wystarczyło posłuchać pracownika PSZOK i tak jak reszta interesantów kulturalnie poczekać w kolejce.
No tak, ale te nieszczęsne baterie nie mogły czekać, tak bardzo utrudniały Panu życie, że kilkudziesięciu innych z kolejki miało Pana przepuść niczym kobietę w ciąży.
Opisując sytuację pominął Pan kilka bardzo ważnych rzeczy. Pomijając fakt iż kultura wymaga przywitania się bądź odpowiedzi na "dzień dobry", to na PSZOKu zasady dla wszystkich takie same. Nawet gdyby to była królowa brytyjska.
Kolejnym ważnym elementem, o którym napisał Pan nie do końca zgodnie z prawdą jest to, że nikt z biura NIE ZOSTAŁ "wyrzucony" - a jedynie POPROSZONY o poczekanie na swoją kolej przed budynkiem. Wynika to z troski o bezpieczeństwo danych osoby, która w danym momencie wypełnia dokumenty oraz ogólnych obostrzeń związanych z pandemią. Tym bardziej jak ktoś nie ma maseczki. No tak ale Pana przecież żadne zasady nie obowiązują.
Jest również różnica między odłożeniem do pudła, a pierd… reklamówką tak, że baterie znalazły się w każdym rogu pomieszczenia. Mimo tak nieprzyjemnej sytuacji został Pan kulturalnie pożegnany zwykłym "do widzenia", lecz mogło być nieusłyszane przez huk zamykających się z impetem drzwi.
Oceniając innych spójrzmy najpierw na siebie. Tym bardziej doświadczony pedagog powinien zachować minimum kultury.
 dwójka młodych i aroganckich pracowników
 Iława, Sobota 13-06-2020

41910. 
Tyle było napinania wątłych muskułów przez Burmistrza Kopaczewskiego, że teraz będzie "nowa uczciwa polityka" odnośnie umorzeń podatkowych w Iławie.
Widziałam w Kurierze listę umorzeń za rok 2019. Ciągle te same nazwiska i te same firmy. Nie tak miało być, Panie obiecywaczu! [...]
 Ola Mała
 Iława, Sobota 13-06-2020

41909. 
Przeczytałem w Kurierze artykuł pt. "Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?"

Liczy się tylko polityczne zwycięstwo, nie liczy się zaś dobro człowieka. Tłumaczenie, że "członkowie wszystkich ugrupowań w Radzie Miasta" itp. - to zwykłe ble ble ble. Chodzi przede wszystkim o to, aby niebawem przegłosować na "tak" problemy, które będę niekorzystne dla Burmistrza Kopaczewskiego. Proste jak drut, jakby powiedział mój dziadek. Dodanie dwóch osób do komisji świata ani nie zbawi, ani go nie zniszczy. Nasz ukochany Burmistrz ma przewagę w radzie dzięki, żeby nie używać brzydkiego słowa, podjęciu właściwej decyzji we właściwym czasie przez niektórych radnych (kojarzonych z klubem PO). [...]

W amerykańskim Minneapolis przewodnicząca tamtejszej Rady Miejskiej rozwiązała policję gdyż stwierdziła, że policja jest rasistowska. Na pytanie jednego z radnych "do kogo ma dzwonić jak w nocy będą mu wchodzić bandyci do domu", przewodnicząca odpowiedziała, że trudno, trzeba poświęcić jednostkę dla ogółu, a walka z rasizmem jest najważniejsza. Totalny lewacki bełkot. Bandyta może cię zabić abyś tylko był biały, czarnego nie może, bo to rasizm.

Dożyliśmy ciężkich dni. [...] Naszym dziadkom i pradziadkom nie o taką wolność chodziło. Dobrze, że w Polsce przewodniczący Rady Miasta nie może zrobić takiej rzeczy, bo już w wielu miastach na pewno lewaccy radni pokusiliby się o rewoltę. [...]
 iławianin [444]
 http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Wiekszy-sklad-komisji...
 Iława, Piątek 12-06-2020

41908. 
Pani Aleksandra Skubij należy do grona dyrektorów jednej z iławskich podstawówek SP 1. [...]
Pytam:
Czy może na balkonie domu uprawiać politykę, wywieszając na widok publiczny banery polityka Trzaskowskiego? Czy powinna się afiszować publicznie ws. swoich przekonań?
[...]
Wydaje mi się, że nauczyciel - a tym bardziej dyrektor szkoły publicznej - nie powinien agitować publicznie swoimi prywatnymi poglądami politycznymi. [...] Dzieci patrzą, młodzież patrzy, rodzice patrzą. [...]
 Marszałek
 Iława, Piątek 12-06-2020

41907. 
Piękna pogoda. Spaceruję alejkami podobno miasta turystycznego, ale oczom nie wierzę. Czy mamy w naszym mieście Iławie jeszcze jakiegoś gospodarza? Tłumy spacerujących mogą sobie oglądać chyba cały katalog chwastów, które dawno przerosły kiedyś ładnie wyglądające rabaty.
Mało tego, na spacerniaku pojawiły się nawet wysypiska śmieci.
"Piękna" wizytówka.
Ja się wstydzę tego co zobaczyłam, ale może to teraz modne? Za co urzędnicy w ratuszu biorą pensje? Za nowy "trend", czyli bałagan i dominację chwastów?
 mieszkanka pięknej niegdyś Ilawy
 Iława, Czwartek 11-06-2020

41906. 
SZPITAL ZNOWU PRZERAŻA

Kolejnym negatywnym bohaterem iławskiej lecznicy został tym razem chirurg Jan B., który podczas wieczornego dyżuru wydmuchał przy policji około promila alkoholu. Sprawą zajęła się prokuratura.
Co się znowu dzieje w iławskim szpitalu – zobacz w najnowszym wydaniu gazety. #CzytajKuriera od środy!
 KURIERZY
 redakcja, Środa 10-06-2020

41904. 
Czytam te artykuły na WP i ONET, patrzę w TVN i okazuje się, że żyję w innym świecie. Tam mi cały czas mówią, że lepiej będzie jak zaharuję się do 70 roku życia, bo pieniądze są potrzebne na ośmiorniczki, na które zresztą trzeba znieść podatek VAT, a podnieść go na ubranka dla dzieci do pełnej stawki 23%.
Słyszę, że górnicy chodzą do pracy, bo pomimo, iż rząd gwarantuje im 100% pensji to oni chcą jeszcze kartki żywnościowe, premie itp, itd.
A węgla "nikt nie chce kupować".
Dodatkowo słyszę i czytam jak to jest "wspaniale" w Szwecji, Francji i jeszcze gdzieś tam, bo tam jest nowa kultura europejsko-arabska, która pozwala nam się rozwijać.
A co słyszę od kolegi ze Szwecji. A mianowicie to, że boi się dziecka do szkoły puszczać, bo gangi arabskie opanowały miasta, a policja nie reaguje gdyż tamci "są pokrzywdzeni przez los". O żonie nie wspominał, bo ta nawet w domu się boi.
Polscy kierowcy przejeżdżający przez Francję czy Niemcy mogą na temat przyjaźni arabskiej więcej powiedzieć niż Trzaskowski, który klepie wyuczone frazesy układane gdzieś za granicą.
Pamiętam doskonale, jak było za czasów PO. Nie ma na nic i nie będzie, a jak będzie to wam nie damy, bo "nie da się".
 iławianin [185]
 Iława, Wtorek 09-06-2020

41902. 
STOP-PIRAT

[skrzynka]: „Dojeżdżam obwodnicą wschodnią do ronda koło Zajazdu Wielka Żuława na ul. Ostródzkiej (w Iławie). Przede mną opel z Kwidzyna. Na przejściu dla pieszych prawie by potrącił panią w czerwonej kurtce, która wchodzi z prawej strony. O mały włos”.

Zobacz video:
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/279519796505116
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 09-06-2020

41900. 
Odnośnie wpisu numer: 41895

Dla oszalałego elektoratu antyPiS wybory nie są wyborami prezydenta, lecz tylko plebiscytem przeciw Dudzie.
Bo nieważne co sobą reprezentuje Trzaskowski. Nieważne, że nie będzie reprezentował interesów PL (wycofanie z budowy CPK - interes niemiecki, zatrzymanie przekopu mierzei - interes rosyjski, wstrzymanie reformy sądownictwa - interes sitwy komunistycznej).
Bo tak naprawdę za plecami Trzaskowskiego prezydentem będzie Tusk. Oszalali w nienawiści idioci zagłosują na każdego, kto ma większe szanse zdetronizować A. Dudę. Dobro kraju nie ma tutaj żadnego znaczenia. Najważniejsze to obalić "kaczystowski reżim".
Obawiam się, że sytuacja może się skończyć podobnie jak w Iławie, gdzie mieszkańcy chcieli zmiany Żylińskiego. Efektu już nie trzeba komentować. Burmistrzem został tęczowy oszołom.
Społeczeństwo nie wyciąga wniosków albo na bardzo krótko. Inna rzecz, że łatwo daje się zmanipulować, zwłaszcza obcym mediom [...]
 Kazimierz
 Iława, Poniedziałek 08-06-2020

41899. 
Odnośnie wpisu numer: 41760

Epopeja z bateriami bardzo mnie rozbawiła.
Nigdy nie byłem i nie jestem zwolennikiem tak kretyńskiego segregowania śmieci jakie nam narzuciła Bruksela, ale skoro są takie przepisy to należy je wykonywać.
Kwestia PSZOK została przez Pana potraktowana bardzo oryginalnie i raczej bardziej subiektywnie niż obiektywnie. Przepisy umieszczone przed wjazdem do PSZOK [...] informują nas wyraźnie, kiedy, jak i co mamy tam zawozić.
Ja sam w tym roku, robiąc porządki w domu, trzykrotnie zawoziłem tam elektrośmieci, opony, a nawet nadmiar biośmieci. Za każdym razem zważono mój pojazd przed wjazdem i po wyjeździe. Osoby pracujące w PSZOK miały w ten sposób wiedzę ile i czego przywiozłem. Dostawałem dokument, w którym potwierdzano przywiezienie przeze mnie rzeczy. I wszystko gra. Gdzie tu się obrażać?
Ja pytam, oni wykonują swoja pracę, odpowiadają i finito. Nie zwróciłem nawet uwagi na to czy pracownicy spojrzeli na mnie krzywo, groźnie czy ironicznie. Oni być może mieliby takie same odczucia w stosunku do mnie. Wydaje mi się, że każdy powinien szanować pracę drugiej osoby i nie wnikać zbytnio w to czy odezwali się arogancko, czy patrzyli krzywo. Jest to subiektywne odczucie.
Co do baterii proponuję DINO na ul Ziemowita, zaraz za wejściem, jest pojemnik. Życzę miłego dnia z uśmiechem.
 iławianin [185]
 Iława, Poniedziałek 08-06-2020

41898. 
Odnośnie wpisu numer: 41890

Segregację, owszem popieram, ale nie można robić takiego rozdrobienia.
Nie wyobrażam sobie mieć w kuchni aż 5 zbiorników. Rozumiem oddzielnie: papiery z dyktą; szkło z filiżankami; metale z plastikiem i kartonami: po śmietanie mleku sokach - i reszta, tzn. bioodpady z odpadami zmieszanymi.
Już widzę ten kogel-mogel i kary - oj będzie wojna.

* * *

Skoro Bruksela narzuciła kolejny idiotyzm śmieciowy, to jeszcze my Polacy mamy swój rząd i możemy się postawić okoniem. Idiotyczne i uciążliwe przepisy wyrzucajcie na śmieci, jeno w który kontener, to już wasza sprawa. Jest taki jeden dobry kontener: to szambo z gównami. No nie! Żeby ci komuniści brukselscy narzucali i ustawiali nam nawet szambo!
 Operacyjny
 Iława, Poniedziałek 08-06-2020

41897. 
Odnośnie wpisu numer: 41896

Nawet co trzeci wyborca kontrolowanego prawicowca Bosaka może zagłosować w drugiej turze na Trzaskowskiego. To jest znamienne!

#KonfederacjaTargowicka #BandaCzworga
 Antonio
 Iława, Poniedziałek 08-06-2020

41896. 
Nurek warszawski z szamba Czajka dokonał oczywistego plagiatu hasła wyborczego śp. Lecha Kaczyńskiego ze zwycięskiej kampanii 2005 roku.
Znamienne.
Wyciął tylko jedno drobne słowo, ale za to robiące różnicę: "uczciwość".
Znamienne.
 anty-bolszewik
 Iława, Niedziela 07-06-2020

41895. 
Odnośnie wpisu numer: 41882

Wystarczyło tylko postawić do kamer facecika praktycznie bez żadnego doświadczenia w zarządzaniu czymkolwiek, bez żadnego konkretnego wykształcenia, bez żadnej pracy na rzecz ogółu, a znanego z tego, że jest znany. Coś tam jeszcze ulał na temat fundacji i demokracji - i proszę! Objawienie!

Ktoś taki miałby zagrozić obecnemu prezydentowi, który w polityce jest wystarczająco długo, by znać wszystkie jej aspekty. Jest doktorem prawa, pisał kiedyś ustawy, więc wie co tam być powinno. Ciężko pracował by zdobyć zaufanie społeczeństwa. A tu, proszę, paru osobników sobie przy kawie usiadło i powiedzieli... stwórzmy sobie prezydenta na podobieństwo nasze. No to próbują przy okazji, robiąc ze społeczeństwa kompletnych idiotów i, za takich was wszystkich z Iławy uważają, was - szczególnie zgrai służalczych komuchów.

[...] Czy ludzi już kompletnie porąbało?! Czy nikogo nie interesuje kto za tym wszystkim stoi? [...]. A nie łaska tak pomyśleć, że facecik jest po to, by w razie czego można było wybierać między mniejszym lub większym złem, czyli choćby między Trzaskowskim a Mazgajem? Przecież cała czwórka kontrkandydatów Dudy to w zasadzie jedno i to samo. I te same żywotne interesy Polski będą zagrożone, gdy któryś z tych hucpiarzy dostanie się do pałacu prezydenckiego. Hołownia zresztą nie był w nim chyba nawet na wycieczce. Bezpiecznie schowany za kurtyną TVN, nigdy się nie wychylił i nie zrobi tego w obronie Ojczyzny, czy ludzi, czy choćby Wartości. Miał wiele ku temu sposobności i, ani razu nie zabrał głosu, bo kasa płynąca co miesiąc do jego kieszeni dawała mu poczucie przynależności do saloonu i wychylanie się, nie było konieczne.

Facecik, widać wyraźnie, jest do zadań specjalnych, bo tak, ni z gruszki ni z pietruszki powiedzieć, że będzie prezydentem, to się [...]. W Polsce jest dosyć inteligentnych ludzi, którzy mogą powstrzymać to szaleństwo.

* * *

Na temat Trzaskowskiego parcia na prezydenturę porównanie z biologii. On zakwitł jak dawniej w PO, nie pośród Polaków, ale to koniec. Zakwitł jak polny mlecz na żółto. Jednak czas jego rozkwitu, jak mlecza ma się ku końcowi, bowiem zmieni się niebawem w puszek, lecący donikąd.
 Adiutant Marszałka
 Iława, Sobota 06-06-2020

41894. 
Odnośnie wpisu numer: 41883

Szanowny Panie Krzysztofie!
Jestem wielkim zwolennikiem jeżdżenia po ścieżkach rowerowych w naszym mieście, ale zdroworozsądkowo – nie ortodoksyjnie. Ścieżki chociażby nad Małym Jeziorakiem są – w weekendy zwłaszcza – po prostu zawłaszczane przez pieszych: wielodzietne rodziny, emerytów, wędkarzy, młodzież… Aleeee! Nie napominam wówczas nikogo, bo przejazd zająłby mi godzinę, a po prostu zmieniam pas, czynię slalomy, mocno zwalniam, przejeżdżam i koniec.
Co do Jezioraka w kierunku Skarbka – też nigdy nie odzywam się słowem do licznych spacerowiczów na rowerówkach, miniemy się przecież, niemniej czasem – dostrzegając ich – mknę pustym pasem pieszym, a z niego tylko np. wjazd na tamtejsze dwa pomosty, na które często wpadam popodziwiać przyrodę.
Jestem więc przejrzysty, bystry, myślący na bieżąco i nie ma to – jak pan widzi – żadnego związku ani z moim EGO, ani z ID (trzymając się Freuda). Połączenie takiego, zerowego w gruncie rzeczy wydarzenia z refleksją, że „czwarta władza uderza do głowy”, uważam po prostu za rozbawiające i absurdalne zarazem, i za ten nader wartościowy koktajl dziękuję!
 Leszek Olszewski
 Iława, Piątek 05-06-2020

41892. 
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 [ukryte]
 Iława, Piątek 05-06-2020
Odp. 
Spokojnie, wszystko w swoim czasie.
Komplet będzie w odpowiednim momencie.
Nie wszystko i nie od razu może być publikowane.
Choćby nie wiem jak nawet nam się podobało.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 08-06-2020

41891. 
Droga wojewódzka (nr 536) Iława-Lubawa. Parking leśny Smolniki.
Znowu pełno śmieci.
Wizytówka dla drogowców ???
 Wojtek
 Iława, Piątek 05-06-2020

41890. 
PSZOK, czyli "urzędowy" szok

Chciałbym się podzielić kilkoma uwagami o tym, jak w praktyce wygląda w Iławie możliwość właściwej selekcji niektórych odpadów. Otóż uzbierała mi się w domu dość znaczna liczba baterii - paluszków. Wiedząc, że nie należy ich wyrzucać do żadnego z pojemników stojących pod domem i w trosce o ochronę środowiska, postanowiłem je zawieźć do tzw. PSZOK-u (czyli Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych) przy na dalekiej ul. Komunalnej w Iławie (wylot na Lubawę), gdzie takie baterie zgodnie oficjalnymi informacjami podobno są przyjmowane. Ale jakże byłem naiwny sądząc, że je tam po prostu pozostawię...

Po wjeździe do teren zakładu zostałem zatrzymany przez młodego pracownika, który mnie wyniośle poinformował, że nic z tego ponieważ nie ma jeszcze godz. 12:00, od której mógłbym się dopuścić tej, wcale jak się później okazało, nieprostej operacji... Mój niewybaczalny błąd polegał bowiem na tym, że stawiłem się tam o godz. 11:15, czyli aż 45 minut za wcześnie. Jak się więc okazuje, załatwić cokolwiek w tym PSZOKU jest trudniej niż np. uzyskać audiencję u królowej brytyjskiej.

Na me pytanie czy mógłbym owemu pracownikowi pozostawić po prostu te nieszczęsne baterie, a on później o godz. 12 zgodnie z regulaminem je wyrzuci do odpowiedniego pojemnika, odpowiedział jedynie wzgardliwym burknięciem, że nic z tego, a poza tym tu wszędzie są kamery. Choć nie wyjaśnił co z tego wynika. Podkuliłem więc przysłowiowy ogon i oddaliłem się od "przyjaznego" PSZOK- u jak zmyty...

Przypomniałem sobie jednak, że kiedyś były specjalne pojemniki na baterie w większych sklepach. Odwiedziłem Biedronkę przy Ostródzkiej - ani śladu pojemników. Odwiedziłem techniczne w końcu BricoMarche. Tam uprzejma pracownica wskazała mi stosowny pojemnik koło bankomatu. Bankomat oczywiście był, ale pojemnika także ani śladu...

Przypomniałem sobie następnie, że kiedyś był punkt zbiórki wszelkich niebezpiecznych odpadów przy ul. Biskupskiej. Punkt oczywiście nadal jest, ale o przyjmowaniu baterii nawet mowy nie ma. Jeden z pracowników protekcjonalnie poradził mi by te baterie wyrzucić po prostu byle gdzie. Jemu już się nazbierało nawet całe wiadro i pewnie też to zrobi, skoro nigdzie nie można się ich pozbyć.

W desperacji ponownie pojechałem do PSZOK-u na ul. Komunalną, tym bardziej, że zdążyłem już na "operację bateryjną" zmitrężyć ponad godzinę, nie licząc oczywiście wypalonej przy okazji benzyny i powietrza zanieczyszczonego spalinami. No i zaczął się istny cyrk...

Najpierw zapytany pracownik odpowiedział, że u nich przecież żadnych baterii się nie przyjmuje. Ale skoro chcę to mogę zgłosić się przy wadze obok bramy wjazdowej. Już się wystraszyłem, że będą tam chcieli ważyć mnie lub każdą baterię z osobna. Z duszą na ramieniu udałem się do niewielkiego biura przy wadze. Ale szybko zostałem z niego niezbyt uprzejmie wyrzucony przez dwójkę młodych i aroganckich pracowników płci obojga. Kiedy już dostąpiłem zaszczytu stanięcia przed ich chmurnymi i ważnymi obliczami, to od razu zostałem ostro wezwany do okazania dowodu osobistego. Zdębiałem i zacząłem się tłumaczyć, że ja przecież chcę tylko zgodnie z przepisami oddać pewną liczbę baterii. I nic więcej. Nic z tego. Mam bezwzględnie okazać dowód osobisty, a ważny pan urzędnik od śmieci spisze wszystkie moje dane na specjalnym druku, bo "takie są przepisy". W obawie jednak o moje dane osobowe odmówiłem okazania dowodu, który jest podobno niezbędny do pozbycia się kilkudziesięciu sztuk baterii. Maksymalnie już wkurzony pozostawiłem torebkę z nieszczęsnym bateriami w pudle stojącym w rogu kanciapy i pożegnałem się z dwójką "uprzejmych" młodych, nadętych biurokratów niezbyt przyjaźnie...

Tak oto w praktyce wygląda prosty przepis jak mieszkańcom naszego miasta wybić z głowy i obrzydzić pomysł zapobiegawczego gromadzenia baterii składających się z toksycznych metali i prób pozbycia się ich we właściwym miejscu w dość prosty sposób. Z innymi niebezpiecznymi odpadami jest pewnie tak samo. Ręce wprost opadają....
 epopeja z bateriami
 Iława, Piątek 05-06-2020

41889. 
Odnośnie wpisu numer: 41880

Rewolucja śmieciowa do końca odebrała rozum urzędnikom w ratuszu... ponieważ bez jakiegokolwiek zastanowienia stawiają wiaty śmieciowe byleby tylko postawić.
Mam tu na myśli budowaną wiatę przy ulicy Konopnickiej 1 [w Iławie], gdzie wytyczono dla niej miejsce w bardzo bliskiej odległości od balkonów i graniczy z placem zabaw....
Postanowiłem zapytać w ratuszu czy w ogóle można postawić box tak blisko bloku i placu zabaw, to Pan którego danych nie przytoczę stwierdził, że jeśli przeszkadza bliskość placu zabaw, to on go rozbierze.
Tak więc Panie Burmistrzu Kopaczewski, gratuluję załogi...
 Adam
 Iława, Czwartek 04-06-2020

41888. 
Dziś zebraliśmy się przed remizą, żeby całą społecznością uklęknąć przed czarnoskórymi braćmi prześladowanymi i dyskryminowanymi.
Okazało się jednak, że u nas na wsi nie ma Murzynów, więc wysłaliśmy sołtysa, żeby jakiegoś poszukał w mieście i przywiózł.

#BLACK_LIVES_MATERS
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Czwartek 04-06-2020

41886. 
„POWRÓT SMOKA”

Spektakularny powrót byłej dyrektor ICK ponownie do... kultury.
EWA WIŚNIEWSKA została szefem za miedzą – w Ostródzie. Zabiegało o nią kilka miast.
Powrót zasłużony i niezwykle interesujący. Niemal symboliczne zmagania podobnych sąsiadów będzie można porównać w swoistym turnieju miast – pisze Bartosz Gonzalez w felietonie pt. „Ewa Wiśniewska, czyli Powrót Smoka”.

#CzytajKuriera w dziale OPINIE na stronach 22-23.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 04-06-2020

41885. 
Odnośnie wpisu numer: 41872

Ale iławskie władze samorządowe się "popisały"!
[...] Przyjechał do Iławy urzędujący, wybrany demokratycznie, Prezydent Polski, w dodatku przez 5 lat z ogromnym poparciem społecznym, a wy zachowaliście się jakby na imieninach u cioci Kloci - jak gdyby nie było żadnej sprawy. [...] Czym wy się zajmujecie w Ratuszu miejskim? Dla kogo wy pracujecie, ludzie...!?
Wszystko na opak Panie burmistrzu Kopaczewski, zero kultury, zero! No kto takie rzeczy widział?
Dobra, nie ma władz miasta, więc może są jakieś władze powiatu? [...] Czy w naszym powiecie iławskim jest jeszcze oficjalny starosta? [...]
 Jadwiga, lat 57
 Lubawa-Iława, Czwartek 04-06-2020

41883. 
Witam Pana Leszka Olszewskiego, wielkiego rowerzystę, który pędzi na ścieżce dla pieszych nad Jeziorakiem.
Rozumiem, że Pana wielkie EGO nie pozwala przestrzegać przepisów.
[...] Czwarta władza uderza do głowy. [...]
 Krzysztof Zakreta
 Iława, Środa 03-06-2020

41882. 
Mamy około 75 milionów w plecy tylko dlatego, że Kidawie-Błońskiej nie żarło i trzeba ją było zastąpić Trzaskowskim.
Te s... [...] z PO potrafią generować straty w budżecie nawet wtedy, gdy nie rządzą. Toksyczna siara.
 anty-bolszewik
 Iława, Środa 03-06-2020

41880. 
PORADNIK ŚMIECIOWY

Wademekum dla każdego mieszkańca regionu. Jak segregować odpady? Jak organizować gniazda śmieciowe? Czy damy sobie radę z nowym obowiązkiem? #CzytajKuriera na stronach 5-6.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 03-06-2020

41879. 
Odnośnie wpisu numer: 41878

Oto masz odpowiedź na to, jak byłaby dalej prowadzona za rządów PO polityka służby zdrowia. Szpitale prywatne, gabinety prywatne i nie masz z niczym problemu.
Beata Sawicka z PO swego czasu wypłakała rzewnie do kamer, że robienie interesów na zdrowiu zostało przerwane przez kaczystowski reżim.
[...]
Tak kolego, ratuj się sam i dbaj za młodu o zęby, bo gdy pisowski minister Łukasz Szumowski próbował w ubiegłym roku znowu ruszyć cały system zdrowotny z jego korporacyjnej zabetonowanej układanki, to podniósł się taki rwetes, jakby kogoś zarzynano. Nie pasuje im profesor-chrześcijanin, dobry i uczciwy człowiek.
Ale wyjdziemy z kryzysu pandemicznego i oni się wezmą na ostro również za tę sitwę. Po kolei, po kolei... Będzie wycie? Znakomicie.
 operacyjny
 Iława, Wtorek 02-06-2020

41878. 
Proszę o pomoc.
Niech mi ktoś napisze gdzie w Iławie można leczyć zęby na NFZ, co?
Na Narutowicza zamknięte z powodu epidemii, ale prywatne gabinety jednak są otwarte. [...]
 Piotr
 Iława, Wtorek 02-06-2020

41877. 
Odnośnie wpisu numer: 41872

Gdyby Iławę odwiedzała niemiecka Kanclerzyca Makrela, na pewno witana byłaby z honorami przez PO-owskie władze powiatu i miasta.
 iławianin [444]
 Iława, Wtorek 02-06-2020

41876. 
ROŚNIE DROGA S16

Ruszyła budowa kolejnego odcinka drogi ekspresowej S16 z Biskupca (Borki Wielkie) do Mrągowa. Podpisana wreszcie umowa przewiduje wybudowanie wygodnej i bezkolizyjnej trasy, która będzie kręgosłupem komunikacyjnym Warmii i Mazur. Rozpoczęcie inwestycji wchodzi na ostanią prostą, a wykonawca może wchodzić na plac budowy. Ministerstwo Infrastruktury: „Jesteśmy zdeterminowani i podpiszemy kolejne umowy na odcinki od Mrągowa do Ełku”.
Trwa również budowa S5 od Ostródy w kierunku Iławy.

Zobacz materiał video:
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/1746037608867504
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 02-06-2020

41875. 
Segregacja: zakała czy bezmyślność?

Można zrozumieć trzy gatunki odpadów, ale sześć z pokrętnymi objaśnieniami - to już nie na głowę ludzką,może na komputer. Ktoś mi objaśnił iż zrozumienie jest bardzo proste i do zapamiętania na każdą głowę, tępą też.
Na przykład opakowania papierowe to można zakapować. Ale plastykowe, gdzie rozróżnia się opakowanie po litrze oleju do samochodu od plastykowego wedle mnie po oleju słonecznikowym to już absurd. Lub, gdzie indziej kości, a gdzie indziej chleb i mięso, czy skrobki; nie wymieniono, gdzie opakowania po bananach i pomarańczach, skórek, zwanych biologicznymi, bo myśleliście, ze idzie mi o kartony, które stanową też w pewnym sensie dodatkowe opakowanie, ale kartonowe. Takich opisów rozróżnienia jest kilka.
Czy nie można plastyk w jedno, papier z kartonami w drugi kontener, a reszta idzie w trzeci kontener, zaprojektowany z trój części.
Tymczasem prawda taka – konia z rzędem temu kto tak segreguje jak wymyślili inżynierowie, ci co nad nami ze śmieciami i odpadami stoją i rządzą. Obserwuję i widzę co dzieje się na naszym śmieciowisku z segregowaniem [...].
Zawiły system segregacji jest pokrętny, stoi na głowie, ale przyjdzie czas, kiedy dobiorą się do wspólnot i nakażą kary wszystkim z blokowiska za nie-segregację po 40 złociszy od łebka? Ależ to będzie wrzask….......
Eko-cwaniaki jak coś wymyślą to kupy się nie trzyma. O właśnie, nie było jak wszystko na jedną kupę szło i komu to przeszkadzało?
 operacyjny
 Iława, Poniedziałek 01-06-2020

41873. 
Wzorowe zachowanie za granicą. Mateusz Kasprzycki pomógł zaginionemu w Niemczech ziomkowi z rodzinnej okolicy w powrocie do Polski, do domu. Nie musiał, ale mu się chciało. Niesamowita historia.
#CzytajKuriera na stronie 7.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 31-05-2020

41872. 
Gdy naszą Iławę odwiedza urzędujący Prezydent Polski, nieważne jakiej opcji [...], ale by żadna postać z lokalnych władz samorządowych nie przywitała po gospodarsku głowy państwa? [...] Nie wierzę by Burmistrz Kopaczewski nie wiedział o wizycie.
Zaskakująco niska kultura polityczna się jawi. [...] Tak się nie postępuje.
 Lewy skrzydłowy
 Iława, Niedziela 31-05-2020

41869. 
Halo Kurierzy!
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 Grzegorz
 Iława, Sobota 30-05-2020

41868. 
Uruchamiamy wyobraźnię.
Niemiecki polityk, który spróbowałby powiedzieć, że "potężna inwestycja państwowa jest zbyteczna, bo za miedzą sąsiad ma taką inwestycję" (czyli nie wolno tworzyć konkurencji sąsiadowi) musiałby natychmiast oddać paszport i schować się na końcu świata... Tylko w Polsce może taka osoba ubiegać się o fotel Prezydenta RP.
Czy słyszeliście żeby jakiś polityk niemiecki był współautorem rezolucji przeciwko własnemu Państwu...?
Ale na tej planecie jest taki jeden #Trzaskowski L4, który tego dokonał i który teraz chce być głową tych, którzy mieliby ponieść koszty jego obrzydliwych, zdradzieckich działań.
 Anna
 Iława, Piątek 29-05-2020

41867. 
WYZDROWIAŁ I... LECZY

Jacek Drozdowski, mieszkający w Iławie komendant policji w Nowym Mieście oddał osocze na leczenie pacjentów z koronawirusem. Wcześniej, podczas słynnej odprawy u strażaków w NML zaraził się, zachorował i wracał do zdrowia w ostródzkim szpitalu zakaźnym.
#CzytajKuriera na stronie 19.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 29-05-2020

41866. 
Z jakiego powodu [...] Burmistrz Kopaczewski zadecydował, że nie mają być publikowane w naszym Kurierze informacje z USC o osobach zmarłych w rubryce "ODESZLI OD NAS"...?
Panie Burmistrzu, proszę o szczerą informację wyjaśniającą.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 28-05-2020

41865. 
Odnośnie wpisu numer: 41857

Pytam publicznie Przewodniczącego Rady Miejskiej w Iławie, Michała Młotka (PO) o komentarz do słów jakie wypowiedział jego wymarzony kandydat na urząd Prezydenta RP - Rafał Trzaskowski.
Trzaskowski chce zablokować budowę Centralnego Portu Lotniczego (po co u nas skoro jest w Berlinie) oraz chce zablokować przekop Mierzei Wiślanej (ważnej inwestycji dla rozwoju regionu).
Panie Michale, Pan jako orędownik budowy obwodnicy drogowej Iławy, obrońca przedsiębiorców i miejsc pracy, budowniczy, człowiek myślący perspektywicznie dla gospodarki Iławy i regionu - jak Pan się odniesie do słów swojego kandydata na prezydenta?
Proszę aby Pan publicznie nam wszystkim odpowiedział i to wyjaśnił.
 Maria Wojciechowska
 Iława, Czwartek 28-05-2020

41864. 
Odnośnie wpisu numer: 41855

Ha! Nawet na terenie powiatu iławskiego, a szczególnie w gminie Kisielice szturmowcy PO popełniają przestępstwo wyborcze bezprawnie zbierając podpisy na listach rejestrujących kandydata Rafała Trzaskowskiego. Ciekawe skąd płyną rozkazy?!
W momencie kiedy nie ma ogłoszonego terminu wyborów prezydenckich takie działania są jawnym łamaniem prawa.
Apeluję do mieszkańców Iławy i okolicznych miast, jeśli spotkacie się z taką praktyką zawiadamiajcie policję.
PO to już nie partia. To gang kolesi prowadzący do destrukcji państwa polskiego. Precz z różową komuną!
 Pan Wiesiek
 Kisielice, Środa 27-05-2020

41863. 
ZWIERZYNIEC KONFLIKTÓW

Co takiego musiało się dziać w środowisku wokół iławskiego schroniska dla zwierząt, że po fali donosów oraz internetowego hejtu kierownik złożyła rezygnację. Komu nie pasuje Ewa Imbiorska? (na foto: po prawej). Jaką pozycję przyjął burmistrz Dawid Kopaczewski?
Czytaj Kuriera na stronie 8.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 27-05-2020

41862. 
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 [ukryte]
 Kisielice, Środa 27-05-2020

41861. 
Odnośnie wpisu numer: 41859

Panie Jarku!
Łukaszek Tulwiński obnosi się w Internecie, że jest z Iławy. Dla naszego miasta to wstyd na całą Polskę. Moi znajomi, którzy są w Internecie, a są z Iławy - nie wiedzą gdzie się schować ;)
Tulwiński kozaczył, kozaczył i po chwili skasował swój wpis... ale internety nie płoną. [...]
Taki to radziecki #NaroDnikSzkodnik
 Grzegorz
 Iława, Wtorek 26-05-2020

41860. 
Odnośnie wpisu numer: 41859

Szczerość to nie oznaka zdrady.
A Łukasz Tulwiński trafnie opisał stan ducha naszych pseudowojsk terytorialnych, skleconych bez ładu i składu. Guzik ma to wspólnego z chęcią współpracy z putinowszczyzną rzekomo planującą atak na naszą ojczyznę.
Przypomnę, że Konfederacja Targowicka była oparta na biskupach katolickich. [...]. My opieramy się na tradycji chrześcijańskiej, ale na tym, co głosił Jezus, a nie na partykularnych interesach biznesmenów w sutannach. [...]
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Wtorek 26-05-2020

41859. 
TULWIŃSKI ATAKUJE PO ROSYJSKU

[opinia]

Działaczowi Konfederacji znowu się wymsknęło. Szybko skasował ten wpis. Kolejna narracja zbieżna z celami wojny hybrydowej, którą w Internecie przeciwko Polsce prowadzi rosyjski „Legion Petersburg” atakując np. obronność (Wojska Obrony Terytorialnej WOT).
Łukasz Tulwiński w wyborach do parlamentu 2019 startował do senatu. Zawodowo ma być handlowcem w jednej z firm branży paliwowej.

#Targowica #RuskaOnuca #Sputnik #Moskwa #Vkolumna
 Jarosław Synowiec
 Iława, Wtorek 26-05-2020

41857. 
Odnośnie wpisu numer: 41855

Najzabawniejsze jest to, że iławskie fajnoPolactwo jest przekonane, iż Prezydent Duda przegra z ich wytresowanym i wyuczonym Trzaskowskim. Trafnie określili trefnisia zachwyceni klakierzy: "Nieważne, że nie wie co mówi, ale w obcych językach mówi".
Program wyborczy trefnisia - odsunąć PiS i Kaczyńskiego od władzy, jakby od tego miała ziemia ruszyć!
Jak to zrobić? W każdy sposób. Zafajdać, nasrać, zaorać, nieważne jakimi metodami, byle skutecznie. Choćby polała się krew na ulicach i zginęli ludzie - ta lumpen elita nie cofnie się.
A temu wszystkiemu klaskają i nóżkami przebierają lokalsi, PełOwska sitwa w samorządach. Taka to odpowiedzialność za Polskę. Bez żadnego programu, bez pomysłu, tylko destrukcja.
Pandemia obnażyła do naga to zepsute środowisko czerwonych, różowych i zielonych, którzy powinni raz na zawsze zniknąć z politycznej mapy Polski.
 zwykły Polak z prowincji
 Iława, Wtorek 26-05-2020

41856. 
Kochani! Nie nazywam się Joanna Szczepkowska z roku 1989, ale co wam powiem, to wam powiem.
W polskim Sądzie Najwyższym w poniedziałek 25 maja 2020 roku skończył się komunizm i zamordyzm resortowych dzieci.
Trochę długo to trwało...
Aż 30 lat... No i nikt, zwłaszcza ze stalinowców, nie zawisł.
 anty-bolszewik
 Iława, Poniedziałek 25-05-2020

41855. 
Rafał Trzaskowski (PO), chwali się na lewo i prawo znajomością aż pięciu języków, skromniś. Szkoda, że nawet w jednym, polskim, niewiele ma mądrego do powiedzenia.
Jak przystało na prawdziwego intelektualistę z warszaFki, mówiąc po angielsku myśli o Szekspirze, a mówiąc po francusku myśli o Rabieju.
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Poniedziałek 25-05-2020

41854. 
Od poniedziałku 18 maja salony fryzjerskie i kosmetyczne mogą wznawiać działalność. Zarówno pracownicy jak i klienci muszą się jednak dostosować do nowych rygorystycznych zasad.
Czytaj Kuriera na stronie 11.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 24-05-2020

41852. 
Odnośnie wpisu numer: 41848

Panie Witoldzie, sprawa jest ciemna i grubymi nićmi szyta.
Bo się wie, o co się rozchodzi. O to, by wirus nie ustępował, a nawet się rozwijał jak raczysko z przerzutami.
To ma byc obstrukcja, by podłożyć bombę pod urzędującego prezydenta Dudę i by nie odbyły się wybory 28 czerwca.
Czy nie widać tego zaprzaństwa po krętactwie przestępców i złodziei z partii bolszewickich, które swych mocodawców mają za granicą? Oni są w stanie doprowadzić nawet do morderstw, nie tylko do dewastowania biur poselskich niewygodnej partii rządzącej.
 operacyjny
 Iława, Niedziela 24-05-2020

41849. 
Oświadczenia majątkowe za ubiegły 2019 rok czołowych urzędników ratusza w Iławie. Prześwietlamy obydwoje wiceburmistrzów Dorotę Kamińską i Krzysztofa Portjanko, sekretarza Mariolę Zdrojewską oraz skarbnika miasta Joannę Wiśniewską. Czytaj Kuriera na stronie 8.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 23-05-2020

41848. 
Dlaczego w Kauflandzie kierownictwo chodzi i szpanuje bez maseczki? Dlaczego kierownictwo pozwala aby w sklepie pojawiali się klienci bez maseczek? Dlaczego nie są wyproszeni? Gdzie znika ochroniarz?
Zapraszamy naszą iławską policję, będzie miło jak sobie zarobią na nierozsądnych szpanerach.
 Witold Nosowicz
 Iława, Sobota 23-05-2020

41847. 
U nas na Osiedlu Piastowskim osiedlu mamy niezły syf w jednym miejscu, potężne śmieciowisko.
Na dwa wielgachne bloki mieszkalne przy Odnowiciela 1 i Zielonej 72, czyli na przeszło 270 ludzi mamy sześć w eku-pojemników na wszystkie odpady, a na zewnątrz trzy kolory, czyli na papier, szkło i plastyk. Żadnej segregacji generalnie.
Ponadto w jednym z tych bloków są aż 4 sklepy spożywczaki, które zawalają kartonami takimi, że nie idzie wejść do eko-pomieszczenia. Toć oni winni mieć oddzielne miejsce na swoje śmieci, a nie walić nam do naszych pojemników. Administrację to nie obchodzi, leją...
Po podwyżce za brak segregacji na 40 złociszy od osoby, zaczną się co niektórzy za pyski ostro brać. Wysoka cena, wielu mieszkańców tych bloków przywoła szybko do szeregu.

* * *

Nasi zarządcy zakopali się pod ziemię i nie ma ich od 2 miesięcy, tak się boją wirusa. Ale niech uważają bowiem może ktoś im odebrać funkcję i kasę, czyli kuku wykręcić, a chętni są. Bardzo łatwo taki im numer wykręcić i puścić z torbami na szczaw. Bo nie może być tak, że administrator może mieszkać np. gdzieś tam gdzieś, nawet w Gdańsku i rządzić przez pośredników za psi grosz.
Tutaj sklepy walą niesamowite ilości opakowań i jak się ktoś zapyta za ile to czynią, to powiadają, że to tajemnica. Jaka tajemnica? Jak tajemnica, to bynajmniej niech wiedzą, że szykują im niespodziankę - kop w tyłek.
 operacyjny
 Iława, Sobota 23-05-2020

41845. 
Odnośnie wpisu numer: 41835

Na Osiedlu Podleśnym [w Iławie] to samo - pan i władca zasiadł na swoim traktorku i jeżdżąc goli trawę aż furczy!
Nie dociera nic, żadne prośby i apele itp. [...] Głupcy nie zrozumieją a za chwilę osiedle będzie pełne wysuszonych, żółtych placów po zielonych niegdyś trawnikach.
Cisną się niecenzuralne wyrazy w kierunku decydenta!
 Podleśny
 Iława, Piątek 22-05-2020

41844. 
NIE DAJ SIĘ OKRAŚĆ!

Nowa metoda oszustwa: „na dezynfekcję paczki”. Dostajesz sms, lecz jego treść to bzdura, która ma cię skłonić tylko do kliknięcia na link. Nie rób tego! Takie kliknięcie spowoduje, że stracisz pieniądze z konta bankowego! Jak to możliwe? O szczegółach elektronicznego rozboju czytajcie na stronie 4. Czy też dostajecie podobne sms-y lub e-maile? Wrzućcie swoje skany. Ostrzegajmy znajomych!
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 22-05-2020

41843. 
To mnie przeraża.
W Polsce, pełnej komputerów i nowoczesnych pojazdów, aż tyle procent społeczeństwa nadal jeszcze chce głosować na złodziei, przestępców, zboczeńców, matkobójców, dzieciobójców, pedałów, pedofil, oszustów podatkowych, targowicę, drugi i trzeci sort...
[...] Co się dzieje w tej naszej Polsce?
Czy jeden wirus to jeszcze za mało...?!!!
 Marszałek
 Iława, Piątek 22-05-2020

41842. 
Odnośnie wpisu numer: 41838

"Nic się nie stało" - dokument Latkowskiego o pedofilii wśród celebrytów uderzył w lewackie środowiska skupione wokół antyrządowych stacji telewizyjnych i prasy.
Gdy jakiś czas temu z troską patrzyłam na artystów, których dopadł kryzys związany z pandemią koronawirusa, tak dziś nie mogę patrzeć na te mordy. Za robotę się weźcie, próżne darmozjady, moczymordy, narkomani i skrzywieni wykolejeńcy. Nowoczesne elyty nowobogackie, życie w skrajnym zepsuciu ponad stan.
[...]
No i w tym wszystkim, gdzie się nagle pochowali nasi lokalni pieniacze, którzy tak krzyczeli po publikacji filmu Sekielskich? Tam się stało, a tu co?
Ano NIC, bo przecież "nic się nie stało"!
 Majka Skowron
 Iława, Czwartek 21-05-2020

41841. 
Odnośnie wpisu numer: 41829

Ja coś Państwu muszę podpowiedzieć!
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 kolega Janusza
 Kisielice, Czwartek 21-05-2020
Odp. 
Proszę wybrać formułę. E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl
Konieczny będzie kontakt telefoniczny: kom. 608-427-846.
Ewentualnie zapraszam do redakcji na Stare Miasto w Iławie.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 21-05-2020

41840. 
WODA SKAŻONA? BZDURA!

Dementujemy! Taka plotka spadła na Iławę lotem błyskawicy, powodując panikę (w czwartek 21.05). Mamy z sanepidu wynik badania próbek. Nasza kranówka jest czyściutka.
Skąd zamieszanie? Ustaliliśmy, że jeden znany łobuz podczas przebudowy posesji przy ul. Ostródzkiej zrobił sobie „lewą” studzienkę i odprowadzał ścieki do (!) miejskiej burzówki. Na szczęście ujęcie wody pitnej jest na drugim końcu miasta i czerpie z głębokości ponad 400 metrów.
A więc: smacznego!
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 21-05-2020

41839. 
PSL z Kosiniakiem oraz Lewica z Biedroniem płacą za potężną polityczną głupotę udziału w konstytucyjnym zamachu obliczonym na przełożenie terminu wyborów prezydenckich.
Gdyby odbyły się jutro Kosiniak miałby 15%, Biedroń 10%, a MKB 5%. Mogliby na stałe zmienić swoją pozycję względem PO.
Powtarzam: NA STAŁE.
Teraz PO wysysa z nich poparcie. Głupcy.
 Agent J-23
 Iława, Czwartek 21-05-2020

41838. 
„NIC SIĘ NIE STAŁO” [dyskusja]

Będzie z tego gryzący dym. Po emisji filmu Sylwestra Latkowskiego pt. „Nic się nie stało” – stało się.
To chyba pierwszy taki przypadek, gdy sam film śledczy o przemocy seksualnej oraz pedofilii wśród celebrytów w otoczeniu show-biznesu był ledwie drobną rozgrzewką do wstrząsającej, ale jakże ważnej dyskusji po nim.
Na antenie TVP1 padły „na żywo” nazwiska znanych osób i bardzo poważne oskarżenia. To trzeba zobaczyć!

Zobacz video:
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/549177109113943
 KURIERZY
 redakcja, Środa 20-05-2020

41837. 
Odnośnie wpisu numer: 41828

Najpierw cię wybierają na marionetkę z ładnym uśmiechem, potem cię lansują jak kukłę, a gdy robisz wiochę i spadasz w sondażach, to dają ci kopa w szanowne dupsko i wymieniają na aroganckiego Rafała.
Sitwa PO w pigułce.
Tczew? Iława? Nie, Warszawa.
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Środa 20-05-2020

41836. 
ZNALEZIONO KLUCZE

Miejsce: centrum Iławy. Brawa dla uczciwego znalazcy, który dostarczył i pozostawił zgubę do odbioru w redakcji Kuriera na Starym Mieście.
[Środa 20.05]
Pomóżmy znaleźć roztargnionego właściciela.
Kontakt telefoniczny do biura: (89) 648-91-80.
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Środa 20-05-2020

41835. 
Panie Burmistrzu Iławy!
Pamiętam, że miało nie być tej wiosny koszenia traw w mieście Iławie żeby uchronić ziemię od wysychania i uwalniania wilgoci. A jednak widzę, że na terenach miejskich koszenie trwa w najlepsze. Zmiana decyzji? Dlaczego? Czym podyktowana?
Czyżby dlatego, że troszkę popadało? Mylące wrażenie. Deszczu będzie w tym sezonie mało, bardzo mało, strasznie mało. Stany wodne nadal są rekordowo niskie.
Dlatego apeluję: nie wysuszajmy gleby! Nie kośmy trawy ani krzewów!
 woźny
 Iława, Środa 20-05-2020

41834. 
Odnośnie wpisu numer: 41828

[...] Przeciwko obecnemu Prezydentowi RP sprzęgły się wszystkie złe demony jak wilki przeciw bizonowi, zaś prawdziwi Polacy - nie wiedzieć czemu - zbytnio milczą.
Złe moce wiedzą jednak, że obecny Prezydent RP ma doskonałe poparcie w terenie i chcą wszelkimi sposobami nie dopuścić w ogóle do wyborów. Plan idzie na anarchię i przewrót. [...]
 Lewy skrzydłowy
 Iława, Środa 20-05-2020

41832. 
CO MU SIĘ ZAPALIŁO W GŁOWIE...?!

Zawodowy strażak z iławskiej komendy miał 2,4 promila, gdy przeleciał przez chodnik, skosił żywopłot, reklamę i zatrzymał się na murku przy kamienicy na ul. Wyszyńskiego i Kopernika. Teraz brawurowego 27-latka czeka proces karny, co może poskutkować m.in. utratą pracy.
O szczegółach czytajcie w najnowszym wydaniu Kuriera od środy.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 19-05-2020

41831. 
Odnośnie wpisu numer: 41829

[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 praktykantka
 Kisielice, Wtorek 19-05-2020
Odp. 
Konieczny będzie kontakt telefoniczny: kom. 608-427-846.
Ewentualnie zapraszamy do redakcji na Stare Miasto w Iławie.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Środa 20-05-2020

41829. 
Dziękujemy za liczne i cenne kontakty oraz informacje – i nie tylko od mieszkańców, ale też od podmiotów gospodarczych działających na terenie miasta i gminy Kisielice.

Rozumiemy obawy przed publicznym ujawnieniem swoich danych z powodu szokującego, nielicującego z powagą zajmowanej funkcji publicznej zachowania burmistrza Rafała Ryszczuka (foto: po prawej) i jego stadka dyżurnych, rozwrzeszczanych wron.

Zapewniamy, że redakcja „Kuriera” zawsze dochowuje zasad tajemnicy dziennikarskiej, absolutnie i bezwarunkowo chroniąc źródła osobowe oraz nieosobowe. Poza skrzynką na Facebooku przypominamy adres e-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl

Oczywiście nie chcemy doprowadzać u siebie do bezsensownego kipiszu (pomówień, zniesławień czy nawet zbędnych złośliwości). Opublikujemy tylko te głosy, które wniosą coś konkretnego lub nowego do sprawy burmistrza Ryszczuka.
 Jarosław Synowiec, wydawca
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 19-05-2020

41828. 
Odnośnie wpisu numer: 41822

I ten ktoś chce być naszym Prezydentem RP.
Wypowiedź Rafała Trzaskowskiego z dnia 14 kwietnia 2016 roku opublikowana na portalu Facebook:

"Tak, to ja napisałem rezolucję w Parlamencie Europejskim - osobiście namówiłem 513 [europosłów] do głosowania za nią - dzięki czemu poparły ją wszystkie liczące się frakcje PE. Namówiłem amerykańskich Senatorów do zadawania pytań o stan demokracji w Polsce. To ja rozmawiałem wielokrotnie z Barackiem Obamą (yo, Barack my man) żeby z Prezydentem Dudą rozmawiał w korytarzu, a na kolację poszedł z Donaldem Tuskiem. Załatwiłem z Jeanem-Claudem Junckerem by rozpoczął procedurę o naruszanie praworządności w Polsce." (...)
 Kajetan
 Iława, Poniedziałek 18-05-2020

41827. 
Odnośnie wpisu numer: 41824

[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 majster
 Kisielice, Poniedziałek 18-05-2020
Odp. 
Prosimy o pilne przesłanie plików skan oraz audio i video
poprzez pocztę e-mail na adres: redakcja@kurier-ilawski.pl
Niezbędny będzie kontakt telefoniczny: kom. 608-427-846.
Ewentualnie zapraszamy do redakcji na Stare Miasto w Iławie.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 18-05-2020

41826. 
Odnośnie wpisu numer: 41822

Uchowaj nas Panie od tej tłuszczy żądnej tylko władzy dla prywaty - tych wszystkich załganych indywiduów: tusków, trzasków, schetynów, budków itd. W oczach chora nienawiść i chęć puszczenia z torbami ciężko pracujących Polaków.
No i dożywotni zakaz wjazdu dla chciwego polskojęzycznego kanciarza i obłudnika niemieckiego z Brukseli. I jego koleżanki o pięknym kwiatowym imieniu oraz tej od klimatu. Niezłe trio pseudopolactwa.
 Zibi
 Iława, Poniedziałek 18-05-2020

41825. 
Odnośnie wpisu numer: 41820

Polska.
Jedyny TenKraj na świecie w którym opozycja za wszelką cenę chce być aresztowana i wtrącona do lochów.
A krwawa reżimowa dyktatura kaczystowska nie chce do tego dopuścić.
 Agent J-23
 Iława, Niedziela 17-05-2020

41824. 
Odnośnie wpisu numer: 41818

Skąd nagle aż taki wybuch, wręcz gejzer histerycznej złości u burmistrza Kisielic Rafała Ryszczuka i jego stadka przybocznych wron? Skopiuję mój krótki komentarz spod artykułu w gazecie.

* * *

Trzeba przypomnieć burmistrzowi, że każdy mieszkaniec gminy – nie tylko Kisielice – ma konstytucyjne prawo do zachowania tajemnicy tożsamości i nie musi stawać do konfrontacji tylko dlatego, że krytykowany przez niego urzędnik ma taki kaprys.

Po to jest właśnie niezależna gazeta, żeby – w odróżnieniu od urzędowych biuletynów propagandowych, rzekomo „bezpłatnych” – w zgodzie z prawem prasowym podatnik mógł szczerze i nieskrępowanie powiedzieć publicznie poprzez gazetę, co go boli.

To my, redakcja, odpowiadamy za rzetelność przedstawienia racji obu stron. Nikomu i niczemu tutaj nie uchybiliśmy. Natomiast burmistrz, jako pracownik a nawet sługa podatnika, winien rozmawiać z każdym (nie tylko z dziennikarzem) w każdy sposób i zawsze w najlepszej wierze.

Swoją drogą, burmistrz RAFAŁ RYSZCZUK od pewnego czasu w swoim rządzeniu nabrał już takiego przekonania o nieomylności, że... „jego” ludzie zaczęli się go zwyczajnie obawiać, skoro nie chcą przyjść do urzędu na rozmowę z nim twarzą w twarz, lecz wolą „rozmawiać” za pośrednictwem gazety, której ufają.

Panie burmistrzu, co się stało u licha? To, że lubi Pan ustawiać dziennikarzy, to już wiemy od kilku lat. Czyżby od niedawna – po „zapisaniu się” do specyficznego towarzystwa politycznego koalicji PO w iławskim starostwie powiatowym – nabrał Pan takiej mocy własnej, że zaczął dzielić nawet mieszkańców gminy, swoich chlebodawców, na posłusznych i krnąbrnych?

Pytam, bo mamy kolejne sygnały od następnych grup społecznych i zawodowych. Co dalej? Znowu będą uniki i odbijanie piłki nazywając problem „zabawą w głuchy telefon”...?

* * *

C.D.N.
 Jarosław Synowiec, wydawca
 KURIER IŁAWSKI, Niedziela 17-05-2020

41823. 
Odnośnie wpisu numer: 41818

Pan Ryszczuk nigdy nie przyjmuje krytyki. Po prostu uważa, że ma zawsze rację, a naprawdę bardzo rzadko tą rację ma...
W Radzie Kisielic zasiadają ludzie, których cechuje [...] i na wszystko mu pozwalają i za wszystkim co on chce, głosują... Po prostu jest burmistrz i Rada [...]. Rządy w Kisielicach są autorytarne.
Nasze Kisielice stanęły pod każdym względem w miejscu, marazm i brak jakiejkolwiek perspektywy do życia.
 Włodzimierz
 Kisielice, Niedziela 17-05-2020

41822. 
Odnośnie wpisu numer: 41820

Patrząc na oszalały z nienawiści wzrok kandydata PO w wyborach Rafała Trzaskowskiego poczułem strach, lecz nie był to strach o życie i zdrowie moje czy moich bliskich, ale o to, co mogłoby dziać się w naszym kraju gdyby tacy ludzie dorwali się do steru.
Obserwuję też innych kandydatów walczących o fotel Prezydenta RP i choć pałają również niechęcią do obecnego rządu i prezesa Kaczyńskiego, to nie widać u nich tego szaleństwa w oczach.
W tym momencie aż cisną się na usta słowa wypowiedziane przez Jarosława Kaczyńskiego: "Broń nas Panie Boże od takich ludzi jak Trzaskowski czy Sikorski aby kiedykolwiek decydowali o losach naszej Ojczyzny".
 Krzysztof Zięba
 Iława, Sobota 16-05-2020

41821. 
Odnośnie wpisu numer: 41818

I tak roztaczany czar przystojnego burmistrza Kisielic Rafała Ryszczuka - prysł jak bańka mydlana. [...]
A to, jak wydawca gazety Jarosław Synowiec doprowadził do wściekłości i ujawnienia prawdziwej twarzy oraz postawił do pionu burmistrza Kisielic - bezcenne.
Panie Jarku, prosimy o następne sygnały od następnych grup społecznych o coraz bardziej znanej "nieomylności" i "czystości rąk" burmistrza Kisielic.
 wyborca [479]
 Kisielice, Piątek 15-05-2020

41820. 
Jedyna właściwa decyzja zapadła: PO wymieniła Kidawę na Rafała Trzaskowskiego i to on będzie walczył z Andrzejem Dudą. Co z tej nominacji wynika dla faworyta wyborów i reszty kandydatów? Kilka poważnych zmian naraz.

Po pierwsze niemal pewna jest druga tura, po drugie Szymon Hołownia może zwijać walizki, bo z jego 20% zostanie tyle, co Kidawie, po trzecie Kosiniak-Kamysz nie ma szans na drugą turę i po czwarte Biedroń staje obok Tanajno, czyli na marginesie.

Gwałtowna zmiana kiepsko działa na psychikę. Nikt się nie ucieszy tuż przed linią mety, gdy usłyszy, że musi zrobić jeszcze jedno albo i dwa okrążenia. Z kolei zupełnie inaczej czuje się zawodnik, który nie ma nic do stracenia i jest pewien lepszego wyniku niż osiągnęła koleżanka z drużyny. Trzaskowski w tym i tylko w tym sensie nie ma nic do stracenia, z kolei Duda może stracić wszystko i tu przewagę ma kandydat PO.

Trzaskowski to najtrudniejszy z możliwych rywali Andrzeja Dudy. Ma swoje atuty, których lekceważyć nie sposób, o ile się myśli i chce się wygrać wybory. Wady Trzaskowskiego są znane jedną z nich już wymieniłem, drugą jest lenistwo, trzecią może się okazać brak motywacji. Z mentalnym problemem musi się zmierzyć Andrzej Duda, ale Trzaskowski też ma psychologiczną zagwozdkę ściśle związaną z motywacją. W tej chwili jest prezydentem stolicy, gdzie ma dostęp do potężnej kasy i niemal pewną drugą kadencję, bo Warszawa to zaklęte miasto i tam się tacy prezydenci sami wybierają.

Czy Trzaskowski wierzy, że pokona Andrzeja Dudę? Gdyby wierzył, startowałby od razu, ale nie chciał i teraz też został zmuszony do startu. Przypomnę, że Andrzeja Dudy sam Tusk się wystraszył, a Kidawa-Błońska to był rozpaczliwy wybór związany z brakiem poważniejszych kandydatów.

Obaj główni rywale mają problem psychologiczny i kto lepiej sobie z tym poradzi, ten wygra. W tle kampanii, która zaraz się znów zacznie mamy „pandemię” i to są kiepskie warunki dla obecnego prezydenta. Andrzej Duda w kontakcie z żywym człowiekiem jest bezkonkurencyjny, Trzaskowski to kompletne beztalencie. PiS musi w „nowej normalności” pokazać starego Andrzeja Dudę przytulającego dzieci i pocieszającego staruszki, z drugiej strony Trzaskowskiego oderwanego od ludzkich spraw, a skupionego na „elitach”.
 Piotr Wielgucki
 bloger Matka Kurka, Piątek 15-05-2020

41819. 
PO miała "Prawdziwą Prezydent" Kidawę-Błońską, ale zdaniem PO ona nie nadaje się na prezydenta naszych czasów, bo nie kłamie i jest rzeczowa. Dlatego PO zmieniła kandydata na Trzaskowskiego, który nie posiada tych wad. Majstersztyk.
A teraz na serio.
Kidawy-Błońskiej spadek z 28% poparcia do 2% kosztowało Platformę Obywatelską 19 mln złotych.
To, jak na razie, najlepiej przez nich zainwestowane pieniądze dla dobra całej Polski.
 Zbigniew
 Iława, Piątek 15-05-2020

41818. 
SKARGA NA BURMISTRZA RYSZCZUKA

Zagotowało się w środowisku nauczycielskim Kisielic. Po skardze na cięcia w wydatkach na szkoły gminne, burmistrz RAFAŁ RYSZCZUK odrzucił kategorycznie zarzuty środowiska i dodatkowo zaatakował dziennikarzy Kuriera, że zajęli się problemem. Jednak głos zabiera zarząd ZNP.
Czytaj Kuriera na stronie 14.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 14-05-2020

41817. 
Według jakiegoś międzynarodowego instytutu, Polska jest na ostatnim w UE miejscu w kategorii tolerancji dla ideologii LGBT.
Jesteśmy na samym dnie i obyśmy się z niego nigdy nie podnieśli.
 Zbigniew
 Iława, Czwartek 14-05-2020

41815. 
Odnośnie wpisu numer: 41812

Przesadzacie troszkę. Gdzie wam się tak spieszy?
Ja swoje różniaste śmieci zmagazynowałam na pewien czas.
Stopniowo są odmrażane kolejne gałęzie naszego codziennego życia.
Spokojnie, przyjdzie czas na pełne funkcjonowanie również iławskiego Punktu Skupu Odpadów.
 Basia
 Iława, Czwartek 14-05-2020

41814. 
TAK JEDZIE DUŻY BANDYTA!

Zobaczcie! Droga krajowa 16, odcinek Kisielice-Iława. Ciężarówka sunie szlaczkiem, tragedia o włos, a za kierownicą 2,5 promila alkoholu w organizmie pozbawionym mózgu.
Przytomna reakcja świadków. Nagranie dowodu na kamerę, telefon na 997, zatrzymanie koło Stradomna, wsparcie od kolejnych kierowców, obywatelskie odebranie kluczyków i... prawie łomot. Ufff... dobrze, że nie wjechał do miasta Iławy! Brawa za reakcję!

Zobacz video:
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/3198462616833133
 KURIERZY
 redakcja, Środa 13-05-2020


Strona [ poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 184 185 186 ... 360 361 362 następna ] z 362130999745


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | Zdrowie | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe | Wyszukiwarka | FORUM
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.