Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
Zdrowie
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka
FORUM

CZYTAJ
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

Forum

42427. 
Odnośnie wpisu numer: 42426

Brawo, wreszcie ktoś odważnie poruszył problem organizacji pracy iławskiego szpitala.
Należy pamiętać, że to dyrektor szpitala Iwona Orkiszewska odpowiada za pracę podległej jednostki. Należy pamiętać, że na stanowisko dyrektora powołał ją właściciel, Zarząd Powiatu Iławskiego [koalicja PO-PSL-SLD]:

Bartosz Bielawski - Starosta Powiatu
Marek Polański - Wicestarosta Powiatu
Maciej Rygielski - Członek Zarządu
Marian Golder - Członek Zarządu
Grażyna Taborek - Członek Zarządu

Jak słyszę wymysły i tłumaczenia Szpitala i Starostwa [...] to włos się jeży. Przecież łóżka to nie wszystko. A gdzie przeszkolony personel? Gdzie odpowiednia liczba personelu? Gdzie sprzęt?
Przecież to brak tych elementów spowodował zainteresowanie mediów i przyjazd telewizji TVN.
Gdzie była wtedy dyrektor szpitala Orkiszewska? Gdzie zastępca ds. pielęgniarstwa? Wystawili na odstrzał znowu swojego zastępcę, który przyjął wszystko na klatę.
Dlaczego dyrekcja szpitala podjęła decyzję o przyjmowaniu "pacjentów w stanie ciężkim" na nieprzygotowany oddział, skazując ich na zagrożenie zdrowia i życia z tragicznym finałem [...], a efekty zamieszania widzimy.
Pani dyrektor! A gdzie zaginęły po drodze obiecane pieniądze za pracę? Co znowu się stało?
Ogromny szacunek dla Was, Panie pielęgniarki!
Czas wyciągać wnioski.
 Karol 2
 Iława, Czwartek 19-11-2020

42426. 
Odnośnie wpisu numer: 42417

Szanowny Panie Starosto! Otóż za sytuację w szpitalu ponosicie pełną odpowiedzialność, ponieważ nie kto inny jak starosta, czyli Pan powołuje na stanowisko dyrektorów podległych mu instytucji.

Skoro przez lata byliście zachwyceni dyrektor Orkiszewską bo napełniała kosztem pacjentów i pracowników Wasze kieszenie zyskami ze szpitala, to teraz nagle odżegnujecie się "To nie my"...?! Przecież od lat słychać o pogarszającej się jakości usług szpitalnych i przychodni. Od lat pracownicy, poza lekarzami, traktowani są jak zło konieczne. Przykład: ratownicy medyczni zmuszeni do przejścia na własną działalność, sekretarki medyczne traktowane jak śmiecie, jak gorszy sort ludzi, za najniższą krajową, których nawet nie trzeba testować (!). A pielęgniarki? Szokiem było to, że na jednym z oddziałów swego czasu zostawała na dyżurze tylko jedna pielęgniarka!

Tak postępuje dyrektor? Tak dba o pacjentów i personel? Byliście głusi w Starostwie na wszystkie sygnały, choć doskonale wiecie za jakie pieniądze ludzie tam pracują i wpłynęła niejedną skarga od niezadowolonych pacjentów. Teraz, jak się posypało, to śmiecie mówić "To nie my"...!!!

To Wy odpowiadacie za to, że szpitalem rządzi kobieta, której żądza pieniądza jest tak potworna, że przyjmuje na nieprzygotowany oddział pacjentów covidowych, tylko dlatego, że ma za nich kasę z NFZ! Jaką obsługę tam zapewniła? Kolejny raz potraktowała ludzi przedmiotowo, wysyłając 1 lekarza i 2 pielęgniarki na tak ciężki oddział! Nikt nie zmusił jej do zapełniania wszystkich łóżek ale liczyła się tylko KASA, KASA, KASA! Za co Pan skrupulatnie przyznaje jaj na koniec roku ogromną, niemoralną wprost nagrodę.

Panie Starosto! Czy Pan naprawdę jest ślepy? Czy Pan nie widzi czyim kosztem szpital - placówka, która ma ludziom pomagać a nie być przedsiębiorstwem - wypracowuje zyski?

Trzeba być łajdakiem, by wydawać takie oświadczenie, idąc pod rękę ze szpitalną pijawką z którą wspólnie nabijacie sobie kieszenie.
 Maurycy
 Iława, Środa 18-11-2020

42425. 
Gdy wstępowaliśmy do UE w roku 2004 nigdy nie przypuszczałem, że największym priorytetem wspólnoty suwerennych państw, zrzeszonych wokół idei wolnego rynku, handlu i usług, stanie się walka o szczególne prawa dla osobników uprawiających seks np. analny faceta z facetem.
[...]
W Polsce przyklaskuje temu niemal cała opozycja KO.
 Zbigniew
 Iława, Wtorek 17-11-2020

42424. 
Odnośnie wpisu numer: 42412

Zamiast debaty, cywilizowanego sporu o racje, mamy ze strony lewackich środowisk przemocową nagonkę na prawicowych oponentów i próbę już nawet nie zamknięcia im ust, ale niszczenia, nie tylko psychicznego.
To jest próba zaszczuwania.
To jest faszyzm.
 Agent J-23
 Iława, Poniedziałek 16-11-2020

42421. 
Odnośnie wpisu numer: 42417

A iławskie Starostwo Powiatowe w sprawie skandalu w swoim szpitalu jak zwykle: "To nie my, to oni".
Albo: "My chcieliśmy, planowaliśmy, dawaliśmy, ale że się nie udało, to nie nasza sprawa".
Tego typu kabaretowe wypowiedzi najczęściej wypowiadane były w serialu "Alternatywy". Tam śmieszyły, tu - przerażają.
 iławianin [499]
 Iława, Niedziela 15-11-2020

42420. 
Odnośnie wpisu numer: 42414

Szanujmy i doceniajmy lekarzy, bo nie będzie komu nas leczyć. To jest wyjątkowa grupa społeczna, której nikt z nas nie jest w stanie zastąpić. Lekarz może być każdym z nas, ale wśród nas po prostu nie ma lekarza. Pielęgniarki zarabiają bardzo, bardzo mało. Piszę o tych, które pracują na oddziałach.
Więcej z opieki społeczenj otrzymują kobiety, które jednego dnia pracą się nie skalały. Za te publiczne pieniądze rzęsy doklejają, paznokcie przedłużają i nikt nigdy ich nie rozlicza a przecież to są ciężkie pieniądze podatnika.
Proponuję żeby je w obecnej "nadzwyczajnej" sytuacji kraju zatrudnić w szpitalach jako salowe i sprzątaczki, a doświadczone salowe niech pomagają pielęgniarkom. Bo jeszcze kilka dni i w salach będą leżały nieboszczyki i nie będzie komu wynieść zwłok.
Państwo się zadłuża i płaci nierobom. Przecież to jest chore.
 Władysława
 Wikielec, Niedziela 15-11-2020

42418. 
Odnośnie wpisu numer: 42414

[...] lokalną gazetę [...], która jako jedyne medium w naszym regionie pisze o patologiach w samorządach lokalnych. [...]
 Adam
 Lubawa, Piątek 13-11-2020

42417. 
Odnośnie wpisu numer: 42414

Szanowni Państwo, chciałbym odnieść się do relacji medialnych, które dotyczą Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie, a konkretnie stworzonego w trybie kryzysowym oddziału tzw. covidowego.

Informuję, że oddział Covid w Powiatowym Szpitalu w Iławie został utworzony na mocy decyzji Wojewody Warmińsko-Mazurskiego. Nikt z Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie ani z Narodowego Funduszu Zdrowia mnie o tym nie poinformował. Jako Starosta nie uczestniczyłem także w żaden sposób w organizacji pracy w tym oddziale. Cały proces tworzenia tego miejsca odbywał się poza Starostwem Powiatowym w Iławie.

Pani dyrektor szpitala przekazała mi jedynie informację, że oddział ma być utworzony. Jego tworzenie miało być 2-etapowe, a pierwsze łóżka miały być uruchomione w ciągu 3 dni. W pierwszym etapie miała być przygotowana część łóżek, około 25, a docelowo miało być ich około 50. Mieli tu trafiać pacjenci z lekkimi objawami Covid, co jak Państwo wiecie, nie miało odzwierciedlenia w rzeczywistości, bo trafiali tu także pacjenci w stanie ciężkim. Na tym etapie nie było rozmowy o tym, jaki personel będzie ten oddział obsługiwał. Przecież wiadomo było od początku, że w szpitalu w Iławie nie ma lekarzy ani pielęgniarek z doświadczeniem w pracy w oddziałach zakaźnych.

Wszelkie kwestie medyczne szpitali, w tym również oddziałów tzw. Covid, nadzoruje Narodowy Fundusz Zdrowia. To kontrola NFZ, która została uruchomiona, wskaże, gdzie były zaniedbania i kto odpowiada za taki stan rzeczy.

Wyrażam słowa ubolewania z powodu sytuacji pacjentów i ich rodzin, które zostały przedstawione w reportażu. Jest mi bardzo przykro.

Bartosz Bielawski, Starosta Powiatu Iławskiego
Foto: Magdalena Rogatty
 Kolega Skaner
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 13-11-2020

42416. 
Odnośnie wpisu numer: 42414

Ludzie! Sami sobie jesteście winni, bo za każdym razem wybieracie takie samorządy lokalne.
Na prowincji za organizowanie pracy w szpitalach samorządowych, takich jak iławska umieralnia, odpowiada, a więc kasę napływającą z góry od rządu i NFZ, rozdziela i dyryguje lokalny samorząd w Starostwie Powiatu, czyli w Iławie polityczna koalicja powiatowa PO z PSL i SLD.
Ha!
Czyli, jak przystało na totalną opozycję, kasa od rządu jest chętnie przytulana, ale po rozdysponowaniu, oczywiście do odpowiednich kieszeni, wszystko potem jest negowane i robione na opak, nawet na złość, żeby tylko czasem się coś nie powiodło.
Ha!
To jest taka jazda polityczna bez trzymanki - kosztem ludzkiego zdrowia i życia. Byle tylko dowalić politycznie rządowi PiS! To jest chore.
 Andrzej Wiśniewski vel Antonio
 Iława, Piątek 13-11-2020

42415. 
Odnośnie wpisu numer: 42414

Szpital iławski sam potrzebuje natychmiastowej "pomocy".
Przede wszystkim wyrzucić na zbity pysk obecną dyrekcję i wszystkich zastępców.
Pracowałem tam i wiele widziałem nieprawidłowości, lecz od kiedy władzę objęła obecna dyrekcja [Iwona Orkiszewska z nadania władz powiatu i politycznej samorządowej koalicji PO-PSL-SLD] to sytuacja diametralnie się pogorszyła.
Priorytetem stała się kasa i "wypracowane zyski". Czy szpital to przedsiębiorstwo komercyjne? Jeśli cokolwiek wypracował i zyskał na kasie, zaoszczędził, to znaczy, że o tyle nie zrobił badań i leczenia pacjentów - o tyle pogorszył sytuację "klientów".
Personel wyższy - z łapanki, arogancki personel średni - to tylko fragment mankamentów tego szpitala. [...]
Hej Kurierzy! Radziłbym jeszcze prześwietlić SOR. [...]
 Amba
 Iława, Piątek 13-11-2020

42414. 
NIE BYŁO KOMU WYNIEŚĆ TRUPA

Szokujący dramat ludzkiego umierania bez elementarnej pomocy w szpitalu został przez telewizję TVN przedstawiony w nie mniej skandaliczny sposób (link do video: poniżej).

Tylko na początku celnie postawiono zarzut, że Powiatowy Szpital w Iławie rozpoczął przyjmowanie pacjentów covidowych mimo braku należytego przygotowania oddziału zakaźnego. Szpital oczywiście bohatersko odbił piłkę, że za brak obsady personelu odpowiada nie on, tylko... wojewoda w Olsztynie (?!). Oni naprawdę to powiedzieli! A redaktorzy TVN oczywiście z marszu przyjęli tę z gruntu fałszywą narrację.

Z właściwym sobie „obiektywizmem”, opakowując łzami i łamiącym od bezsilności głosem rozpaczy rodzin, TVN niejako usprawiedliwia więc właściciela, organ prowadzący powiatową placówkę, czyli Starostwo Powiatowe w Iławie, rządzone przez samorządową koalicję PO-PSL-SLD (wszystko jasne!), i płynnie przechodzi do ataku na... rząd.

Nie wystarczy, że Warszawa daje pieniądze, materiały, podwyżki 100% dla personelu czy nawet luzuje prawo. Wygląda na to, że premier rządu lub jego wojewoda ma jeszcze przyjechać do Iławy, przeprowadzić rekrutację i osobiście podpisać umowę o pracę nawet z salową, a także sprawdzić składzik z papierem toaletowym.

Urocza, acz nadto wzmożona dziennikarz TVN nawet nie zadzwoniła do dyrektor Iwony Orkiszewskiej. A gdzie są szefowie naszej „mistrzyni zarządzania”? Pochowali się w bunkrze po drugiej stronie ulicy? Gdzie jest członek zarządu Maciej Rygielski? Gdzie starosta Bartosz Bielawski? Może zastępca Marek Polański? A może doradca ds. zdrowia Bernadeta Hordejuk coś wie? Być może znowu zajęci są liczeniem kasy na sowite roczne nagrody finansowe.

Czy będzie kolejny proces sądowy przez szpital wytoczony „Kurierowi” za rzekome zniesławienie? Ile tym razem zażądacie odszkodowania: 200 tys. zł? Proponuję podnieść poprzeczkę na 300 tys. zł. Wygląda mocarnie i odstraszająco. Nieważne, że znowu przegracie, przecież i tak za wszelkie koszty pozwu i najdroższych adwokatów z Warszawy nie płacicie z własnej kieszeni, lecz z rachunku podatnika. Dla was pieniądze (oczywiście nieswoje) i Człowiek – to jak splunąć.

________________________________________________

Link do reportażu video:
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/posts/3905465886153807
 Jarosław Synowiec, wydawca
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 13-11-2020

42412. 
Odnośnie wpisu numer: 42404

Niemcy od zawsze byli albo:
- Krzyżakami,
- Prusakami,
- Nazistami.
Teraz mówią o sobie:
- Europejczycy...
 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 13-11-2020

42411. 
Straszny covid już mi nie tak straszny, jak [powiatowy] szpital iławski.
 pacjent
 Iława, Czwartek 12-11-2020

42409. 
„TO JEST UMIERALNIA!”

Od lat ujawniamy, co się dzieje w iławskim szpitalu. Media krajowe dopytują dziś: co znowu...?! Pogarda, pacjenci pozostawieni sami sobie, bez opieki lekarskiej, bez pomocy pielęgniarek, umierający bez należytego ratunku. Tak pobyt na oddziale zakaźnym Powiatowego Szpitala w Iławie opisują osoby, które na nim były.
Wstrząsający reportaż „UWAGA TVN” z Iławy. Czwartek o godz. 19:55. Oglądajcie!
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 12-11-2020

42406. 
Dziwne zachowanie policji.
[...]
Nielegalne marsze tzw. Strajku Kobiet były nieruszane. Mało tego, policja jakby ich nie widziała. Mimo profanacji kościołów.
[...]
Marsz na Święto Niepodległości 11 Listopada - zmotoryzowany, problem. Policja natychmiast atakuje. [...]
 iławianin [499]
 Iława, Środa 11-11-2020

42405. 
Odnośnie wpisu numer: 42401

Dlaczego szpital w Iławie nie raportuje wojewodzie do Olsztyna zgonów z powodu covid?
Na tym oddziale umierają ludzie, a w statystykach urzędu wojewódzkiego szpital iławski nie widnieje. Sprawą powinny zająć się już nie służby z ramienia Rzecznika Praw Pacjenta czy NFZ. Tym powinno zająć się ABW.
A tę dyrektorkę Iwonę Orkiszewską powinni wyprowadzić w kajdankach o godz. 6 rano z chałupy.
Starosta Bielawski, Rada Powiatu i ta cała formacja rządząca powiatem - czyli PO, PSL i SLD z Rygielskim i Hordejuk na czele - za tę koszmarną sytuację w szpitalu ponosicie odpowiedzialność. Wstyd!
 belfer
 Iława, Środa 11-11-2020

42404. 
TESTAMENT MARSZAŁKA
JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

1. My wam wywalczyliśmy niepodległość Ojczyzny, a wy będziecie w niej żyć, pracować i rządzić. Zapamiętajcie: jeżeli zwrócicie się na Wschód, to minimum o jeden wiek cofniecie się z kulturą, ekonomią itp. Jeżeli zwrócicie się na Zachód, minimum o jeden wiek szybciej Polska będzie się rozwijać.

2. Polacy chcą niepodległości, lecz pragnęliby, aby ta niepodległość kosztowała dwa grosze i dwie krople krwi. Ale niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale bardzo kosztownym.

3. Mamy Orła Białego, szumiącego nad głowami, mamy tysiące powodów, którymi serca nasze cieszyć możemy. Lecz uderzmy się w piersi! Czy mamy dość wewnętrznej siły? Czy dość tej potęgi duszy? Czy mamy dość tej potęgi materialnej, aby wytrzymać jeszcze próby, które nas czekają?

4. Sąsiedzi nasi, z którymi pragnęliśmy żyć w pokoju i zgodzie, nie chcą zapomnieć o wiekowej słabości Polski, która tak długo stała otworem dla najazdów i była ofiarą narzucania jej obcej woli przemocą i siłą.

5. Nie ma Europy sprawiedliwej bez Polski niepodległej na jej mapie. Polska jest stale oskarżana w innych państwach. Jest w tym wyraźna i niedwuznaczna chęć posiadania w środku Europy państwa, którego kosztem można byłoby załatwić wszystkie porachunki europejskie. Podziwu godne jest stałe zjawisko, że te projekty międzynarodowe znajdują tak chętne ucho, no i języki, nie gdzie indziej jak w Polsce.

6. Bez względu na to, jaki będzie jej rząd, Rosja będzie zawsze imperialistyczna. Jest to nawet zasadniczy rys jej charakteru politycznego. Rosja będzie jeszcze długo niebezpieczniejsza niż Niemcy, bo jest mniej obliczalna i mniej zależy od Zachodu.

7. Ja nikomu prawie nie ufam, a cóż dopiero Niemcom. Marzeniem Niemiec jest doprowadzenie do kooperacji z Rosją. Dojście do takiej kooperacji byłoby naszą zgubą. Do tego dopuścić nie można. Mimo ogromnych różnic w systemach i kulturze Niemiec i Rosji, trzeba stale pilnować tej sprawy. Na świecie powstały już dziwaczniejsze sojusze. Jak przeciwdziałać? Gra będzie trudna przy paraliżu woli i krótkowzroczności Zachodu.

8. Niegdyś spotkaliśmy w Polsce ludzi twierdzących, że służba dla Rosji jest równoznaczna ze służbą Ojczyźnie.

9. Podczas kryzysów strzeżcie się agentur. Agentury jak jakieś przekleństwo idą dalej. Spotykam świat agentur idący przeciwko nam całą siłą, całą parą, starający się nas zbrukać. Zwycięstwa nad agenturami nie odnieśliśmy wcale.

10. Złą cechą dotychczasowych stosunków w Polsce jest to, że dają one siłę wszystkim szujom, natomiast nie dają siły państwu. Ci, którzy myśleli o Niepodległości lub dla niej pracowali, znaleźli się w Polsce w mniejszości, w myśl demokratycznych zasad zostali przegłosowani przez tych wszystkich, którzy w tej pracy dla Niepodległości udziału żadnego nie brali.

11. Nie może być litości dla złodziejów dobra publicznego w Polsce. Należy wytępić w państwie złodziejstwo! Żadne zdrowe społeczeństwo nie będzie bez zdobycia się na opór czynny, aby znosić gospodarki bandytów podtrzymywanych przez władze i władze podtrzymywanych przez bandytów.

12. Idą czasy, których znamieniem będzie wyścig pracy. Jest on teraz, jak przedtem był wyścig żelaza, jak przedtem był wyścig krwi. Kto do tych zawodów bardziej przygotowany będzie, kto w tym wyścigu większe dowody wytrzymałości złoży, ten w najbliższych czasach będzie zwycięzcą.

13. Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo. Zwyciężyć i spocząć na laurach – to klęska.

14. W życiu są rzeczy ważniejsze niż samo życie.

15. Historię swoją piszcie sami, bo inaczej napiszą ją za was inni i źle. Niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze.

* * *

11 listopada 1918 roku
 KURIERZY
 redakcja, Środa 11-11-2020

42403. 
Tylko dla dorosłych.
Stare porzekadło. Pluniesz kurwie w oczy to powie ci, że deszcze pada. Jednak miejskie suczki szukają szczęścia na ulicy, nie przebierając w słownictwie. [...] [...] [...].
 Adiutant Marszałka
 Iława, Wtorek 10-11-2020

42402. 
Odnośnie wpisu numer: 42401

Odnośnie szpitala w Iławie.
Proszę dopytać Panią dyrektor, czy te "5 pielęgniarek" na nowo otwartym oddziale covid to jest w pracy codziennie? Czy 5 pielęgniarek obstawia dyżur jednak na cały miesiąc?
Dla zrozumienia sytuacji - wypada jedna pielęgniarka do pracy od 7-19 oraz jedna od 19-7. Wygląda już inaczej, prawda?

A co z personelem pracującym szpitala?
Czy pracownicy mają wykonywane testy - tak jak robią to inne szpitale? Nie, ponieważ "nie ma takiej potrzeby". Tak uważa dyrekcja razem z pielęgniarką epidemiologiczną.
 Halina
 Iława, Wtorek 10-11-2020

42401. 
Odnośnie wpisu numer: 42389

SZPITAL DO KONTROLI

Po naszej publikacji w „Kurierze”, krajowy Rzecznik Praw Pacjenta wszczął postępowanie wyjaśniające ws. kontrowersyjnych wydarzeń na oddziale covidowym szpitala w Iławie. Co na to dyrektor Iwona Orkiszewska? Czy starosta Bartosz Bielawski będzie miał na tyle odwagi, by wytłumaczyć podatnikom, co się dzieje w „jego” powiatowym szpitalu?
Czytajcie w gazecie na stronie 7.
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 10-11-2020

42400. 
Historia zatoczyła koło. Pierwszy dekret jaki wydał Włodzimierz Lenin po objęciu władzy w 1917 roku, było "uwolnienie kobiet". Co to znaczyło? Proszę o posłuchanie przez towarzyszy z lewicy i wolnej grupy zboczonej. Powiem wam.

Kobiety zostały wtedy "uwolnione od mężczyzn", tzn. mogły rozwiązać małżeństwo, pisząc na kartce papieru pismo do bandyty komisarza rad, że chce taka odejść. Mogła wtedy pójść do jakiego chłopa chce, jeśli np. był bogatszy lub był przy sprawniejszym członie. Róbta co chceta.

Czyż wy nie pojmujecie, że dziś narzucane są nam pro-leninowskie zapędy bolszewicko-marksistowskie, czyli nawrót do barbarzyństwa, które było przerabiane w najpodlejszym dla świata czasie nastania komunizmu w bolszewickiej Rosji... To wówczas bezczeszczono kościoły, palono i wysadzano, a nawet wywlekano z nich trumny z nieboszczykami znanych i zasłużonych osób i rozrzucano po ulicach.

Macie przykład iławski jak blisko było temu czasowi sprzed 100 lat. Ale wtenczas nie szczekano na ludzi obelżywymi słowami. [...]
 Lewy skrzydłowy
 Iława, Wtorek 10-11-2020

42399. 
Odnośnie wpisu numer: 42396

Rozwrzeszczane idiotki ze swoimi tekturkami nie idą na wojnę tylko z Kościołem, czy rządem. To większy problem i dotyczy całej Europy oraz świata, który od kilkudziesięciu lat idzie na wojnę z rozumem. Marzenie komunistów!
Narzyganie i odcięcie się od dorobku poprzednich pokoleń i wpuszczenie bezwartościowej masy ludzkiej, oznacza powolny koniec cywilizacji.
 Jimmy
 Iława, Poniedziałek 09-11-2020

42398. 
Kolejne wydanie gazety „Kurier Iławski” – z racji wolnej środy (11.11) oraz wtedy przypadającego Święta Niepodległości – ukaże się na rynku wcześniej, bo już we wtorek 10 listopada.
Szukajcie gazety w najlepszych kioskach, salonikach i sklepach Iławy oraz regionu.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 09-11-2020

42397. 
Wyobraziłem sobie, ile by nam zaoszczędzono stresów, pieniędzy, kłótni i zamieszania, gdyby w Polsce lewicowa telewizja TVN, wzorem lewicowej, komunistycznej CNN w USA, ogłosiła od razu w maju, że wybory wygrała Małgorzata Kidawa-Błońska [KO].
 anty-bolszewik
 Iława, Niedziela 08-11-2020

42396. 
„Należy zorganizować intelektualistów i wykorzystać ich w taki sposób, by z zachodniej cywilizacji zrobili odrażający smród. Tylko wtedy, kiedy już zepsują wszystkie jej wartości (…) będziemy mogli narzucić dyktaturę (...)”

Willi Münzenberg, 1922
Instytut Marksa-Engelsa
 Agent J-23
 Iława, Niedziela 08-11-2020

42395. 
Zaktualizowany rozkład jazdy pociągów.
Od niedzieli 8 listopada br.
Stacje: Iława, Biskupiec, Susz, Prabuty.
Wyjmij z gazety i zachowaj pod ręką.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 08-11-2020

42394. 
Odnośnie wpisu numer: 42393

Czy ktoś jeszcze pamięta, że dziś upłynął termin ultimatum samozwańczej Rady Rewolucyjnej Marty Lempart "Wkurwionej".
Ona naprawdę z Dominiką Kasprowicz i jej specyficznymi dziećmi ulicy oraz Dawidem Kopaczewskim z jego sektą liczyli na to, że będzie wojna, rząd sam wypierdoli, znikną kościoły, skończy się "piekło kobiet" [...], wyparuje pandemia, poprawi się klimat, znikną faszyści, niepełnosprawni będą sprawni, a sądy - wolne.
A tu, kurwa, nic.
 Zbigniew
 Iława, Sobota 07-11-2020

42393. 
Odnośnie wpisu numer: 42382

Do Iławy zawitała w sobotę liderka "Strajku Kobiet" Marta Lempart.
No i co, zero zainteresowania. Raptem Dominika Kasprowicz z Iławy, lewacka posłanka Monika Falej z Olsztyna [z listy Biedronia] i kilka osób towarzyszących.
Po co tam policja stała w oznakowanych radiowozach? Chyba tylko po to aby nasze iławskie społeczeństwo bronić przed wrednymi, złośliwymi, zdeprawowanymi, chamskimi babami.
[...] Do czego można się posunąć aby tylko zyskać popularność. [...]
 iławianin [499]
 Iława, Sobota 07-11-2020

42392. 
Kto by się spodziewał...! Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski ma swój udział w zasmradzaniu powietrza w Iławie. O odblokowanie odbioru ścieków technologicznych z „ziemniaczanki” do oczyszczalni w Dziarnach apelują do iławskiego ratusza stowarzyszenia producenckie nawet z Olsztyna. Co odpowiada Kopaczewski? Trzeba to oddać, że ma swój niepowtarzalny „styl”. A mieszkańców nozdrza bolą coraz bardziej. Szczegóły sytuacji zobaczcie w gazecie na stronie 6.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 06-11-2020

42391. 
Odnośnie wpisu numer: 42389

Na prowincji za organizowanie pracy w szpitalach samorządowych, takich jak iławska umieralnia, odpowiada, a więc kasę napływającą z góry rozdziela i dyryguje lokalny samorząd w Starostwie, czyli polityczna koalicja powiatowa PO z PSL i SLD.
Czyli, jak przystało na totalną opozycję, kasa od rządu jest tutaj chętnie przytulana, oczywiście do odpowiednich kieszeni, ale już po wydawaniu wszystko jest tutaj negowane i robione na opak, na złość, żeby tylko czasem się nie powiodło.
Taka jazda polityczna bez trzymanki - kosztem ludzkiego zdrowia i życia.
 Andrzej Wiśniewski vel Antonio
 Iława, Piątek 06-11-2020

42390. 
Jestem zdecydowanie za repolonizacją mediów. To, co wyprawia TVN, ONET czy WP, to naprawdę trzeba nie mieć nerwów albo nie czuć się Polakiem, aby tego słuchać bądź czytać.
Mam znajomego, który na wszystkie święta państwowe wiesza przy domu flagę... UE a nie ojczystą Polski, gdyż twierdzi, że "okazywanie polskości to przeżytek".
Inny znajomy mówi, że na pierwszy sygnał o ataku na Polskę wyjechałby z rodziną do Niemiec.
Inny jeszcze mówi, że jemu byłoby obojętne czy mieszkałby pod rządami Niemców czy innego zachodniego kraju. Zna niemiecki i angielski, więc da sobie radę.
Popatrzcie na ich sposób myślenia. Im jest obojętne czy są Polakami czy nie. Takich osób pozbawiałbym obywatelstwa.
 iławianin [499]
 Iława, Piątek 06-11-2020

42389. 
DRAMATYCZNE SYGNAŁY
z covidowego oddziału szpitala

Zorganizowanie u siebie oddziału covidowego rząd nakazał również szpitalowi w Iławie, którego organem prowadzącym i zarządzającym jest lokalny samorząd na czele ze starostą powiatu Bartoszem Bielawskim (koalicja PO-PSL-SLD). Niestety już na starcie napływa stamtąd wiele dramatycznych opisów jego działania. Mnożą się zarzuty rodzin, że chorzy leżą i umierają nawet... pozostawieni sami sobie. Jak tłumaczy to kierownictwo szpitala?

Szeroką relację czytajcie w gazecie na stronie 9.
Tylko dla czytelników o mocnych nerwach.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 05-11-2020

42388. 
W bieżącym wydaniu "Kuriera" ukazał się, kolejny, pokaźny materiał dotyczący problemu smrodu jaki od dawna emitowany jest z iławskiej ziemniaczanki. I chwała redakcji za to, że podejmuje ten uciążliwy dla iławian problem na swych łamach.

Wypowiadają się w tym materiale różne osoby - od burmistrza Iławy poczynając, a na prezesie zarządu spółki będącej właścicielem zakładu, kończąc. Jest w tych wypowiedziach jednak pewien poważny niedosyt.
Wynika z nich bowiem założenie, że problem odoru, który roztacza się z tego zakładu na znaczną część miasta, jest czymś nowym i rozpoczął się dopiero tej jesieni z początkiem kolejnej, okresowej kampanii produkcyjnej. Można odnieść ogólne wrażenie, że powstał dopiero kilka tygodni temu, gdy zakład zaczął mieć nagłe i niespodziewane kłopoty z pozbywaniem się swym ścieków poprodukcyjnych. A tak wcale nie jest.

Tego roku smród z ziemniaczanki zaczął bowiem atakować nosy iławian już bardzo wczesną wiosną. A przecież nie była wtedy jeszcze prowadzona żadna kampania produkcyjna i nie było wówczas niespodziewanych problemów z odprowadzaniem ścieków. Przejście się już w marcu ulicą Wojska Polskiego lub jej pobliżu w okolicach ziemniaczanki, powodowało powstawanie u przebywających tam osób samoistnego odruchu wymiotnego. Obawiać się można, że nawet rozwiązanie problemu odprowadzania części ścieków z ziemniaczanki do oczyszczalni komunalnej, w żadnym stopniu nie zmniejszy okropnego smrodu, który od lat atakuje z tamtej strony nasze miasto.

Już po raz kolejny, prawie z uporem maniaka, chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że głównym źródłem smrodu emitowanego w kierunku Iławy nie są dość dalekie, kompletnie niesprawne instalacje "oczyszczające" w lesie w okolicach Smolnik. Najbardziej dokuczliwa jest bowiem rozległa łąka leżąca na terenie zakładu, tuż za płotem na ul. Wojska Polskiego. To tam znajdują się dwa baseny, do których od lat zakład wylewa część swych ścieków poprodukcyjnych, które następnie przez wiele miesięcy i lat gnijąc, wydzielają porażający i duszący smród. To tam także od dawna, po prostu wprost na ziemię wylewano część tych ścieków organicznych, nasączając nimi sukcesywnie grunt prawdopodobnie na głębokość wielu metrów.

Dziwnym trafem, żadna z osób wypowiadających się w materiale prasowym, nawet nie wspomina o problemie z basenami (a właściwie z ich zawartością) na tej nieszczęsnej łące. Można odnieść także wrażenie, że także pracownicy inspektoratu Ochrony Środowiska, przeprowadzając swą kontrolę, zupełnie tą łąką się nie zainteresowali, choć przecież musieli niechybnie czuć swymi nosami bijący stamtąd wstrętny fetor.

Chciałbym przypomnieć, że głównym powodem licznych skarg słanych tego roku przez iławian do przeróżnych organów władzy, był problem z ohydnym smrodem roztaczającym się nad miastem, a nie tylko w lesie pod Smolnikami. A głównym źródłem tego smrodu jest właśnie owa nieszczęsna łąka. Tylko że nikt spośród miejscowych władz, organu kontrolującego jak i zarządu spółki (w ich wypadku to jednak oczywiste) tego prostego faktu stara się nie dostrzegać, skupiając się na dość dalekim lesie w Smolnikach oraz na przepychankach w kwestii odbioru czy też nie odbioru ścieków przez miejską oczyszczalnię w Dziarnach. Ciekawe dlaczego?

I co z tego, że kiedyś problem odprowadzania większości ścieków do oczyszczalni będzie być może załatwiony, skoro zarządcy zakładu nadal będą ich część ukradkiem wylewali do stawów leżących pod ich nosem (oraz pod nosami iławian) na łące leżącej tuż przy iławskiej ulicy? I cóż z tego, że nawet być może łaskawie zaprzestaną tego paskudnego procederu? Przecież stawy ze swą od lat porażająco śmierdzącą zawartością i tak tam pozostaną.

Jestem głęboko przekonany, choć żaden ze mnie fachowiec w tym względzie, że bez radykalnego rozwiązania problemu śmierdzącej łąki, jej zdecydowanej rekultywacji i zasypania nieszczęsnych, znajdujących się tam basenów, po uprzednim wypompowaniu ich gnijącej zawartości (oczywiście jak najszybciej i na koszt zakładu), całe obecne zamieszanie wokół tego prymitywnego i niezwykle uciążliwego dla iławian zakładu, będzie warte psu na budę. Różne instytucje będą nadal odpychały od siebie odpowiedzialność za swą bezczynność, kontrolerzy nadal będą przeprowadzali pozorowane kontrole wydając jakieś tam niezbyt znaczące zalecenia i nakładając śmieszne kary, a śmierdzieć będzie dalej przez kolejne lata.

A właściciele zakładu, po zbiciu na nim forsy przy bezczelnym bimbaniu sobie na przepisy ochrony środowiska, tradycyjnie za rok lub dwa, niczym w swoistej karuzeli, sprzedadzą swój cuchnący interes kolejnej szemranej spółce, uchodząc wszelkiej odpowiedzialności. I wszystko rozpocznie się od nowa. Czyli - będzie niestety tak jak zawsze...
 mieszkaniec [334]
 Iława, Środa 04-11-2020

42387. 
Przychodnia ZDROWIE nie ma strony internetowej ani adresu e-mail na zdalne zamawianie powtarzalnych recept. Trzeba latać do przychodni z papierkiem z wykazem leków.
Przychodnia ma [...] - są w średniowieczu, wówczas nie było internetu.
 Wojtek
 Iława, Środa 04-11-2020

42386. 
Odnośnie wpisu numer: 42353

Powietrze w Iławie to hydrant śmierdzącej trucizny.
Długo udawało się kombinacyjnie ukrywać przyczynę przez Burmistrza Dawida Tęczowego.
Tylko patrzeć jak teraz, za zablokowanie odbioru ścieków z ziemniaczanki do oczyszczalni miejskiej, przedsiębiorcy rolni wjadą traktorami na dziedziniec ratusza, hehe...
"Dawid, oddaj rurę!"
[...]
Pogadajcie z pracownikami Wodociągów, bo one należą pod władztwo Burmistrza Iławy i Ratusza. Nawet oni mają już dość tych kłamstw!
 radny skrzydłowy
 Iława, Wtorek 03-11-2020

42382. 
KRÓLOWA DOMINIKA WKURWIONA

[opinia] Znudzona młodzież szkolna ochoczo przystąpiła do zabawy, lecz zapału, gardła i paliwa w baku starczyło na raptem krótki zryw. Miała być walka kobiet o „wolny wybór aborcyjny”, a okazało się, że tak naprawdę chodziło o „mordowanie na żądanie” oraz... politykę. W poniedziałek na centralne rondo Iławy przyszło tylko 20 osób.

Kłopotów będzie więcej. Nie pomoże nawet asysta posłanki Moniki Falej (Lewica). Organizatorkę Dominikę Kasprowicz wezwano na policję i odpowie za trzy paragrafy:
* zorganizowanie zgromadzenia bez wymaganego zezwolenia,
* zorganizowanie nielegalnego zgromadzenia podczas stanu pandemii,
* używanie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym.

Wszystkie trzy czyny miały być popełnione wielokrotnie 25.10 i 26.10.
A wiemy nieoficjalnie, że na tym jeszcze nie koniec kłopotów.
O szczegółach przeczytacie w gazecie (od środy).
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 02-11-2020

42380. 
Dziś na czwartej blokadzie ronda centralnego w Iławie nie było tłumów [raptem 20 osób].
Czyżby rodzice zainteresowali się swoimi "pociechami"? A może część protestujących doszła do wniosku, że dostali się w ręce manipulatorów i postanowiła zrezygnować?
Może nie działa już urok organizatorki Dominisi Kasprowicz? Internetowe ramię Burmistrza Kopaczewskiego [KO] i czarnego strajku - też jakieś przygaszone.
I dobrze. Bo wszelkie spory należy rozstrzygać przy urnie wyborczej. Takie są prawa demokracji i może w końcu protestujący to zrozumieją.
 Patryk
 Iława, Poniedziałek 02-11-2020

42379. 
UWAGA HANDLOWCY!

„Zgodnie obietnicą, rząd zrekompensuje przedsiębiorcom towar niesprzedany w związku z niespodziewanym, acz koniecznym zamknięciem cmentarzy. Przygotowaliśmy 180 mln zł z funduszu rezerwy covidowej i od poniedziałku regionalne oddziały ARiMR oraz KOWR rozpoczną przyjmowanie wniosków” – powiedziała wiceminister rolnictwa Olga Semeniuk.

[opinia] Czy wreszcie zdobędą się na odwagę i wystąpią o wsparcie dla przedsiębiorców poplecznicy opozycji, czyli burmistrzowie Iławy (Dawid Kopaczewski) i Kisielic (Rafał Ryszczuk), znani dotąd z wojowniczego bojkotowania wszelkich działań rządu, nawet ze szkodą dla interesów obywateli administrowanych gmin...?
A może wreszcie starosta powiatowy Bartosz Bielawski (PSL) z kierownikiem Maciejem Rygielskim (PO) i doradcą Bernadetą Hordejuk (PO) zrobią coś konkretnego dla obywateli...? Wystarczy tylko podnieść przygotowane pieniądze i zająć się dystrybucją dla poszkodowanych.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 01-11-2020

42378. 
Odnośnie wpisu numer: 42373

Panie Marszałku, masz chyba rację!
Słyszałam jak baby na mieście gadały, że ta wariatka demonstracyjna jest sponsorowana przez wydział promocji powiatu. Takie samo dno...
W urzędach samorządowych rządzi PO. Powiat mleka i miodu.
 wkładka do Gazety Olsztyńskiej
 Gmina Iława, Niedziela 01-11-2020

42374. 
Odnośnie wpisu numer: 42371

Cmentarze są zamknięte pośrednio z powodu zgromadzeń Pani Kasprowicz i dzieci, które wyprowadziła na ulicę.
Ta Pani powinna pierwsza zastosować w swoim życiu wulgarne swoje hasło, które krzyczała na ulicach Iławy: "Nie będziemy się użalać - wypierdalać" (z Iławy?).
[...]
A fakty są takie, że wykrzykując "wypierdalać", obraziła również mnie jako mieszkańca Iławy.
 Piotr
 Iława, Sobota 31-10-2020

42373. 
Odnośnie wpisu numer: 42368

Pan Rafał Żubertowski, do momentu mianowania nowego szefa, pełni funkcję komendanta powiatowego policji tylko tymczasowo.

Ogólnie od wielu lat mamy problem nazbyt oszczędnego reagowania na bandytyzm. Brak ostrej reakcji policji na chamstwo ulicznej zawieruchy należy do "normalności", co bardzo rozbestwia uliczną szujnię. Nie jest tajemnicą, że towarzystwo KOD-PO-PSL-SLD oddolnie podjudza cały czas wszystkie służby do działań odwrotnych niż porządkowe. [...]

Ta dziewucha - ulicznica demonstracyjna Dominika Kasprowicz, czyli spacerowiczka, przeklętnica, bluzgająca słowami hołoty, nauczycielka młodzieży "jak kochać inaczej" i kiedy uśmiercać dzieci - pomimo tego [upadku] jako osoba, idzie ostro i w zaparte, mając nadzieję na rewoltę uliczną. [...]

Nie można wykluczyć, że stoją za nią cichutko siły polityczne nawet w Iławie. Znane są strategie sztabu PO-PSL-SLD w Starostwie Powiatowym oraz KO w Ratuszu miejskim i gabinecie młodego Burmistrza. [...]

Te przesłanki dają przypuszczenie, że procesy sądowe, to tylko pic na wodę i fotomontaż. Sprawcy łamania prawa zostaną uniewinnieni.

Ale, jak sądzić można z reakcji ludu prawicowego i centrowego, który ekscesów grupki lewactwa ma już serdecznie dosyć, czeka Dominikę Kasprowicz los wyrzuconej na wóz z gnojem i wywiezionej poza miasto. Pamiętacie kto to była Jagna Borynowa...?
 Marszałek
 Iława, Sobota 31-10-2020

42371. 
CMENTARZE ZAMKNIĘTE!

Przez 3 dni świąt zakaz gromadzenia:
–> 31.10 – Sobota
–> 01.11 – Niedziela
–> 02.11 – Poniedziałek
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 30-10-2020

42368. 
Odnośnie wpisu numer: 42364

Panie komendancie policji Rafale Żubertowski!
Miej Pan to, co trzeba na miejscu i zadziałaj odpowiednio względem tej naczelnej krzykaczki Dominiki Kasprowicz.
Nawet do spacerujących z psami potraficie się przyczepić, że np. "tworzą zgromadzenie", a jak po mieście przechodzi cała grupa rozwydrzonych dzieciaków i rzucają wulgaryzmy na prawo i lewo, to wy... cisza?
Strach o stołek? Czy w domu żona też Pana bije?
 Marian
 Iława, Piątek 30-10-2020

42367. 
Odnośnie wpisu numer: 42366

Czemu te wulgarne i zepsute dziewuchy, co drą japy "Wypierdalać!", same nie wypierdolą błyskawicznie z TenKraju?
Aaaa, zaraz, już wiadomo.
We Francji obetną im pusty łeb nawet w biały dzień na środku ulicy.
W Niemczech zgwałcą zbiorowo nawet na placu przed kościołem.
W Szwecji zabiorą dzieci i jeszcze każą płacić alimenty.
W Anglii wychowa ich para pokręconych transseksualistów.
We Włoszech będzie rozrywanie krocza butelką nawet na plaży.
Wiadomo.
Takie z nich wojowniczki.
Tylko w Polsce mogą do woli bluzgać i mordować efekty rozkładania nóg.
 rozbawiony kutas
 Iława, Piątek 30-10-2020

42366. 
OBLACI ODPARLI ATAK NA ŚWIĄTYNIĘ

Miał być „radosny spacer” w obronie „praw kobiet”, a wyszła szokująca próba profanacji poprzez wdarcie się do kościołów. W ok. 500-osobowym zbiegowisku dominowała młodzież i dzieci, a najbardziej wulgarne dziewczęta miały nawet po... 12 lat.

[Niedziela 25-10-2020]

Mamy urywek, jak liderka „Czarnego Marszu”, nauczycielka i feministka Dominika Kasprowicz znieważa kapłanów broniących „czerwonego” kościoła na Starym Mieście w Iławie.
Jest z nią wywiad w gazecie (i pełna relacja na stronach 4-5). Odgraża się, że „grzeczna już była”.

Sami oceńcie na filmie, czy o to chodziło kobietom w całej Polsce.
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/664821607759492
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 29-10-2020

42365. 
Nie wyobrażam sobie radykalnych zmian w kadrze kierowniczej nauczycielstwa.
Jak to teraz weryfikować? Bywa różnie, ale iławscy nauczyciele, zarówno podstawówek jak i szkół średnich, to nie tylko personalnie niski poziom intelektualny, ale też słabizna przygotowania do zawodu.
Żenada.
Na rzeczy przykład. W klasie ekonomicznej przedmiotów ekonomicznych uczy pani po jakiej uczelni ekonomicznej i gdzie ta szkółka się lokowała? Pewno powiecie, że po Akademii Ekonomicznej w Krakowie, albo Szkole Głównej Handlowej w Warszawie? (dawny SGPiS). A czy nie łatwiej było skończyć np. w Brodnicy, gdzie szefem "uczelni" bywali wysocy rangą byli oficerowie.
Podobnie bokiem kształconych nauczycieli, którzy aktualnie uczą dziatwę mamy tysiące. Obecnie są to roczniki, które kończyły podobne uczelnie po roku 2000. [...]
Kadrę w szkole wymienia się pokoleniami, niestety. Przecież poważni uczniowie, ci rozumni, dobrze mogą zrelacjonować kto i w jakiej szkole i jak uczy. [...]
 radny skrzydłowy
 Iława, Czwartek 29-10-2020

42364. 
Odnośnie wpisu numer: 42362

Pytanie do p.o. Powiatowego Komendanta Policji w Iławie.
Czy już ukarano Panią Dominikę Kasprowicz za organizowanie nielegalnych zgromadzeń w czasie trwania stanu pandemii w całym kraju?
Są mandaty? Jaka to kwota?
A może poszły wnioski o ukaranie do sądu?

Pytanie do kierownik powiatowego sanepidu w Iławie.
Czy służby sanepidu już zareagowały?
Są kary grzywny? Jaka kwota?
A może poszły wreszcie wnioski o ukaranie do sądu?

Za taki żenujący przykład do naśladowania jaki daje dzieciom i młodzieży nauczycielka Dominika Kasprowicz powinna być natychmiast zwolniona dyscyplinarnie, i to dożywotnio od pracy we wszelkich szkołach!

Zwracam się do młodzieży, aby nie dała sobą manipulować politycznym krzykaczom, kombinatorom i prowokatorom. Szkoda Waszego zdrowia i zdrowia osób wam bliskich, zwłaszcza najstarszych.
 Witold Nosowicz
 Iława, Czwartek 29-10-2020

42362. 
Odnośnie wpisu numer: 42356

[...] Kierowniczka "spacerów" w Iławie jest znana. [...]
To, że zostały przekroczone regulacje ustawowe, jest oczywiste. Jest też jasne, że nie był to spontaniczny protest, a przemyślana, zorganizowana i przeprowadzona akcja kilku nauczycielek [nawołujących dzieciaki ze szkół do awantur i rewolucji]. [...]
Znaczącą rolę odegrał internetowy portal lokalny [...]. Był przekaźnikiem nawoływania do społeczeństwa, [...] zwłaszcza do małoletnich. Podawane były miejsca i godziny spotkań, trasy, plan blokad, hasła i oczywiście liczne relacje "na żywo".
I tak wyglądał ten spontan w wykonaniu zaplecza politycznego Burmistrza Kopaczewskiego, który po fakcie ronił krokodyle łzy nad ekscesami. Mam wrażenie, że występował tu w roli strażaka, który najpierw pomagał oliwy dolewać do ognia i udawał potem, że pożar gasi. [...]
[...]
Prośba do Kurierów z gazety, mających znacznie większe możliwości niż przeciętny Kowalski, o zapytanie się policji, prokuratury, sanepidu, starostwa powiatowego - czy w materii tych wydarzeń prowadzone jest jakiekolwiek postępowanie administracyjne lub karne?
 Walczący [...]
 Iława, Czwartek 29-10-2020

42356. 
Odnośnie wpisu numer: 42351

Szanowny Panie Zięba!
Niech ta nędzna, zaledwie polskojęzyczna ekipa lewacka - na usługach międzynarodówki komunistycznej, co Polskę podpala i młodzież podjudza do aborcji i rewolty ulicznej - spłonie żywcem.
Oburzeni, że Kaczyński wezwał do obrony kościołów, sami niosą i krzyczą hasła, że "To jest wojna!" albo "Będzie dym!". Kaczyński nie powiedział "atakować". On powiedział "bronić się". [...]
Ale i tak doklejają gębę.
Meritum przepadło w emocjach. O to im chodziło, żebyśmy się wszyscy lali po mordach na ulicy jak bydło jakieś ostatnie i profanowali miejsca święte religii oraz kultury cywilizacyjnej.
Wielki wieszcz w "Odzie do młodości" pisał: "Gwałt się gwałtem odciska".
 Spartakus
 Iława, Środa 28-10-2020

42358. 
Odnośnie wpisu numer: 42353

Właśnie teraz serdecznie zapraszam Burmistrza Kopaczewskiego i Starostę Bielawskiego oraz panią kierownik iławskiego sanepidu Jolantę Labiś w rejon siedziby "Iławskich Wodociągów" przy ul. Wodnej oraz na pobliskie ulice wzdłuż Smolki.
Smród dolatujący właśnie z ziemniaczanki jest tak ohydny i intensywny, że właściwie nie ma czym oddychać. Odnosi się wrażenie, że cały ten rejon jest zanurzony w jednym wielkim szambie.
Przyjdźcie lub przyjedźcie, drodzy notable, i sobie trochę pooddychajcie tym świństwem.
I zróbcie wreszcie z tym porządek. Od tego jesteście.
Tylko znowu nie zasłaniajcie się, tak jak dotychczas, brakiem takich czy innych przepisów. Sytuacja jest wręcz dramatyczna i wymaga naprawdę zdecydowanych kroków. Bez oglądania się na przeróżne biurokratyczne duperele. Ale do tego trzeba mieć tzw. przysłowiowe jaja. Czas sprawdzić czy wy je macie. Z panią szefową sanepidu włącznie.
 mieszkaniec [359]
 Iława, Środa 28-10-2020

42354. 
APELUJĘ do dyrektorów szkół w gminie Susz: wprowadźcie żelazny rygor sanitarny, skróćcie lekcje w klasach 1-3 do 30 minut, ograniczcie do minimum kontakty personalne między kadrą, zwracajcie uwagę innym pracownikom szkół na reżim sanitarny.
Burmistrz Pietrzykowski zachorował, wielu mieszkańców i ich dzieci na kwarantannie, nauczyciele zaczynają chorować. Czy musi stać się tragedia, żebyście oprzytomnieli?
Żadnych rad pedagogicznych, spotkań twarzą w twarz. Dezynfekcja, rękawiczki, maseczki. Dopóki trzeba- pracować, ale z rozumem. Nie narażajcie pracowników na bezpośrednie niebezpieczeństwo, tłumacząc to dobrem dziecka.
Jeśli coś, nie daj Boże, się stanie, to sprawy przed sądami są przykre i konsekwencje mogą opiewać na grube miliony i wyrzuty sumienia do końca życia.
Każdy człowiek jest ważny w szkole: uczeń, nauczyciel, pracownicy obsługi. Dobro dziecka, ale i nauczyciela, pań sprzątających, sekretarek. Dbajcie o zdrowie i bezpieczeństwo powierzonych wam ludzi: uczniów i załogi.
Może zrezygnować z ryzykowna to, jak się okazuje, pobytu w szkole na rzecz nauki on- line. Programy Librus, czy Teams rozwiązują proces zdalnego nauczania bez osobistych obecności.
Dajcie tym ludziom odrobinę zaufania: nie zawiedli od marca do czerwca, to teraz też staną na wysokości zadania. Spokój i ludzkie podejście będą w tej sytuacji bardziej pożądane niż sprawdzanie dyżurów w prawie pustej szkole i polecenie codziennego sprawozdania z działań przesyłane do tzw. nadzoru pedagogicznego.
Po pierwsze być człowiekiem, a potem dyrektorem. Czasy są trudne o wymagają od dyrektorów trudnych decyzji i empatii. Życzenia ZDROWIA będą tu bardzo na miejscu.
 suszanin [12]
 Susz, Wtorek 27-10-2020

42353. 
Odnośnie wpisu numer: 42310

[...] A nie mówiłem, że smród zalewający całą Iławę i okolice to robota Burmistrza Kopaczewskiego, który kazał zakręcić rury koło ziemniaczanki i dlatego całość nie odbiera odprowadzenia do "nowoczesnej oczyszczalni ścieków" w Dziarnach. [...]
[...] Nawet pracownicy Wodociągów mają już dość tych kłamstw! [...]
 radny skrzydłowy
 Iława, Wtorek 27-10-2020

42351. 
Halo forumowicze! Co się stało, że zamilkliście? Przecież tak dużo dzieje się w ostatnich dniach na ulicach Iławy.
Czy boicie narazić się tej rozwydrzonej hołocie? Boicie się, że spalą wam Wasze wille, czy wypasione samochody?
Gdzie jesteście ci, co w każdą niedzielę klęczycie w kościele i zapraszacie księży na wszelkiego rodzaju uroczystości?
Gdzie są lokalni działacze PiS, zwolennicy prawicy, narodowcy? [...]
Pochowaliście się w domach? [...] Zlękliście się gówniażerii i lewackich prowokatorów?
Nadszedł czas na działanie w obronie naszej wiary, Kościoła i wartości chrześcijańskich.
Ludziom o odmiennym zdaniu ubliża się, znieważa, a nawet dochodzi wprost do rękoczynów. Łamane są wszelkie normy. A przecież mamy szczyt pandemii. Nikt nie reaguje!
 Krzysztof Zięba
 Iława, Wtorek 27-10-2020

42350. 
Odnośnie wpisu numer: 42347

Oto nadeszło zło… i będzie waszym panem. Agresja i nienawiść już grasuje po naszych ulicach...
Oto jest skutek 30 lat "wychowania" dzieci i młodzieży w duchu "Jurka" Owsiaka, czyli "róbta co chceta"!
O co chodzi małolatom? O dupę i to, co zawsze! Żeby bez konsekwencji na hektary "Jebać, jebać, i się nie bać!"
Oto efekty dyktatury lewactwa w szkolnictwie i na uniwersytetach! Oto są skutki kompletnego braku reakcji społecznej na zwyrodnienie i zdziczenie lewactwa!
Porażająca bezczynność władz trwa nadal! Nawet episkopat "pochylają się ze zrozumieniem", a policja państwowa działa gorzej od... kiboli i zastygła w bezczynności! Czy to przypadek? Przecież dla lewactwa to tylko kolejna okazja do rozwalenia państwa, społeczeństwa, Kościoła, narodu i rodziny wreszcie!
Popatrzcie na USA! Co za podobieństwa i ta sama kasa - od komunisty żydowskiego George Sorosa! Jeśli tego, my naród Polski, nie wypalimy ogniem - przegramy Polskę!
Trzeba było się tego spodziewać, to naszło. Ten sam scenariusz wiele lat temu realizowano we Francji, Hiszpanii, w Meksyku, wcześniej w Chile, Argentynie. Nic nowego pod słońcem. Uderza się zawsze w fundamentem cywilizacji, tradycji, rodziny. Oprócz rozmiękczania rodziny poprzez różnego rodzaju seksualizację, LGBT, gender, idzie uderzenie w Kościół. Jeżeli nie damy odporu, to obudzimy się z ręką w nocniku. Te kobiety i osoby, które protestują, nie zdają sobie sprawy, że pierwsi padną ofiarami tych wszystkich przemian.
Znam historię rewolucji sowieckiej, powstania okresu bolszewizmu. To jeden z elementów tzw. neomarksizmu, który od lat 60. króluje na całym Zachodzie. Polska wyłamuje się w sposób wyraźny z tego głównego nurtu lewackiego Europy Zachodniej.
To, co mówił kiedyś kardynał Wyszyński, jeżeli będą chcieli zaatakować Polskę, to najpierw zaatakują nasz Kościół, wiarę i świętości. To rzecz bardzo przewidywalna, nie było to zaskoczeniem, wyłamać Kościół to tej bandy cel. Narzędziem są dziś dzieci i młodzież.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 27-10-2020

42349. 
BAŁAM SIĘ. POMÓGŁ LEKARZ

Gdy Ewelina Płotkowska dowiedziała się, że jest w ciąży drugi raz, początkowo chciała ją usunąć, bo pierwsze dziecko miało autyzm. Obawy 30-latki rozwiał znany w Iławie ginekolog. Zaufała mu. Dzięki niemu mały, zdrowy Olek jest na świecie. Dziś kobieta nie żałuje decyzji i jest przeszczęśliwa.
Cofnijmy się w czasie o 10 lat.

https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Ginekolog-namowil-ja-by-nie-usuwala-ciazy/2898
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 26-10-2020

42348. 
Mimo tych wszystkich demonstracji i głośnych zadym, Polska to spokojny i bezpieczny kraj, bo w ciągu ostatnich 30 lat spalono tylko jeden pojazd - radiowóz telewizji TVN24.
W takiej Francji np. jak spalą 1000 samochodów, to media komunikują, że "protesty przebiegły w spokojnej atmosferze".
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Poniedziałek 26-10-2020

42347. 
Dzieci po gimnazjum idą przez miasto w ulicznej demonstracji ze swoimi nauczycielkami i niosą napisane oraz wrzeszczą tak okropne wulgaryzmy, że chyba na stadionie takich nie ma. [...]
 Ola Mała
 Iława, Poniedziałek 26-10-2020

42346. 
Ceny paliw na stacjach polskiej sieci ORLEN w Iławie (niedziela 25.10).
A jak wyglądają ceny ORLEN w miastach wokół Iławy? Porównajmy.
Jest dobrze? Dajcie znać.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 25-10-2020

42345. 
Droga redakcjo Kuriera!
Podczas sesji w mieście Lubawa, przewodniczący Rady zwrócił się z pytaniem do komendanta policji w Lubawie, dlaczego nie widać lubawskiej policji na lubawskich ulicach. Pytanie było retoryczne, bo komendant był nieobecny podczas sesji.
W niedzielę 25 października do Lubawy zawitały, oprócz mieszkańców Lubawy, tłumy mieszkańców Nowego Miasta i okolic. Widoczne to było ponieważ wokół rynku było dużo samochodów z rejestracją powiatu nowomiejskiego.
Pytam, ponieważ rzeczywiście podczas protestu obecny był raptem jeden radiowóz. A protestujący, szczególnie na rynku, skandowali szokujące wulgaryzmy. Grupie przewodziły wulgarne panie z lubawskiego PSL.
Gdzie była policja lubawska i komendant policji?
 lubawianka [30]
 Lubawa, Niedziela 25-10-2020

42344. 
My, obywatele, podatnicy - wynajmujemy urzędników do pracy na rzecz naszego dobra. [...] Płacimy im pensje. [...] Obecna sytuacja w Iławie świadczy, że jesteśmy ciemną głupią masą, którą zarządza garstka ludzi złośliwych, niedouczonych i nie lubiących obywateli.
Gdzie jest moja Mała Ojczyzna?
Gdzie jest Iława?
Mieszkam na Osiedlu Podleśnym. W ładne, wolne dni przyjeżdżam na drugi koniec miasta, na parking przy ul. Kajki koło plaży dzikiej żeby udać się na spacer nad jeziorem.
Co widzę - pełno różnych śmieci, kosze pełne [...] i wokół złożono pełno śmieci, czyli jest dobra wola u ludzi do wrzucenia do śmietnika, ale brakuje miejsca w odpowiednim miejscu.
Burmistrz kupił dwa rowery, niech urzędnicy w poranki, sobota i niedziela, przejadą się ścieżkami i zobaczą swoje miasto.
Kolejny temat: stojaki na psie pakiety, wszędzie brak woreczków.
[...]
Są proste rozwiązania tylko trzeba chcieć a nie udawać jedynego mądrego w całej Iławie i stawiać się nad ciemną masą.
 Wojtek
 Iława, Niedziela 25-10-2020

42343. 
Może ktoś mi powie jak działa monitoring miejski w Iławie.
Na ul. Królowej Jadwigi, w miejscu gdzie są trzy kamery, ktoś wysprajował przystanki autobusowe. Jak to możliwe ???!!! Czy Burmistrz Miasta Iławy przekaże nagrania na policję z wnioskiem o rozliczenie sprawców?
 iławianin [185]
 Iława, Sobota 24-10-2020

42342. 
KOBIETA + FUTBOL = MĘSKI ATOM

Karol Chołaszczyński i Błażej Łukaszewski (z prawej) produkują pierwszy taki w Polsce cykl dokumentalny „Kobiety Ekstraklasy” dla TVP. Dwóch facetów z naszego regionu może czuć dumę, że zostali zauważeni. Poprzeczka poszła wysoko. Kibicujemy im! Poznajcie kulisy wyjątkowej produkcji telewizyjnej: strona 8.
Placki naleśniki u Magdy Wszołek, żony piłkarza Legii, były smakowite!
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 23-10-2020

42341. 
Odnośnie wpisu numer: 42331

[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 Kamila
 Nowa Wieś, Czwartek 22-10-2020
Odp. 
Klasyka gatunku.
Trzy zdania i trzy wierutne kłamstwa.
Na tym forum takie numery nie przejdą.
 MODERO KURIERO
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 26-10-2020

42339. 
Pandemia to jeszcze za mało? Trzeba jeszcze wywołać napierdalankę z wykorzystaniem 14-letnich dziewojek o aborcję, żeby nie było nudno.
A rok się jeszcze nie skończył.
 Jimmy
 Iława, Czwartek 22-10-2020

42337. 
ALARM!

Przedszkola i szkoły podstawowe w całej Iławie zostały uprzedzone przez policjantów operacyjnych, że w okolicy może czaić się pedofil obserwujący dzieci.
Dyrektorzy placówek zwrócili uwagę rodzicom, aby jeszcze bardziej mieli czujne oko na swoje pociechy i otoczenie.
Szczegóły znajdziecie w gazecie „Kurier Iławski” na stronie 5.
Ostrzeż innych!
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 22-10-2020

42335. 
Rząd buduje szpital na Narodowym. Wszystkim idiotom, którzy sobie z tego robią żarty, życzę wesołej imprezy tamże. Biletów nie kupujcie, wystarczy, że się nawzajem pozarażacie.
 Antonio
 Iława, Środa 21-10-2020

42334. 
Wielki sukces opozycji totalnej.
Udało im się zablokować ustawę ułatwiającą pracę... lekarzom.
Podczas gwałtownego powrotu rekordowej pandemii.
Śmiać się czy płakać...?
 Agent J-23
 Iława, Środa 21-10-2020

42333. 
Trwa remont drogi krajowej 16 w Iławie.
Ledwie dwa miesiące wcześniej zrywano asfalt w okolicach przejścia dla pieszych przy sklepie Rondo. Zerwano, położono nowy. Teraz ten nowy znowu zerwano, żeby położyć jeszcze nowszy.
Gospodarność pełną gębą.
Przy rondzie od strony baru Centrum od lat kierowców straszy studzienka kanalizacyjna. Krzywo wklejona trwa tak ciągle. "Nie da się" zapewne inaczej. Jeśli nowa nawierzchnia nie zniweluje tej studzienki do równego poziomu, to odbiorca nie powinien się zgadzać na zakończenie prac. Bylejakość wykończenia studzienek, to jakiś powszechny koszmar. Albo na nich podskakujesz, albo w nie wpadasz. Albo jedziesz slalomem a inni biorą cię za pijanego.
Równolegle zaczął się remont elewacji budynku na Kościuszki 4 (koło SP1). Czas już był na to najwyższy od dawna. Mam nadzieję, że po remoncie znikną ze ścian te obskurne reklamy, którymi upstrzony był budynek jak kasza skwarkami, bo patrzeć się na to nie dało.
 Eskulapski
 Iława, Wtorek 20-10-2020

42332. 
A może nasz "Kurier Iławski" podawałby informację cotygodniową ile to mandatów dostali mieszkańcy miasta i powiatu chodzący bez masek oraz ci z nosami na wierzchu...
Może to nauczy rozumu tych, którzy uparcie twierdzą, że jeszcze nie widzieli i dlatego nie ma żadnego Covid19.
Nie zakładając prawidłowo maseczki wstyd tak narażać innych i wstyd robić z siebie głupka.
 Witold
 Ilawa, Poniedziałek 19-10-2020

42331. 
BILETOWY SKOK MIASTA NA GMINĘ

Nowa Wieś przylega do Iławy, ale pasażerowie zamiast 2,80 zł teraz płacą za bilety blisko dwa razy drożej (4,40 zł), bo burmistrz Kopaczewski wypchnął ich poza strefę. Wójt Harmaciński nie kryje zdumienia: „Nie konsultowano tego z nami, mimo że dopłacamy do ZKM aż 150 tys. zł rocznie. Ponadto gmina była ujęta w dworcowym projekcie unijnym zakupu nowych autobusów. Nowa Wieś od zawsze była z miastem jako pętla do nawracania”.
Zdumiewająca polityka burmistrza: czytajcie na stronie 7.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 19-10-2020

42330. 
Jak idzie zdalne nauczanie w iławskich szkołach średnich?
 Wiktor
 Iława, Poniedziałek 19-10-2020

42329. 
O tym trzeba pamiętać.
Za rządów Donalda Tuska PO/PSL sprzedano w 80% za bezcen lub rozwalono fabryki i zakłady farmaceutyczne, które produkowały nie tylko lekarstwa, ale i sprzęt medyczny miedzy innymi maseczki, ubrania, fartuchy, ale też respiratory. Zlikwidowano 75% szpitali zakaźnych, zlikwidowano 2/3 laboratoriów medycznych badające także wirusy.
Zlikwidowano, część sprzedano do Niemiec, bo w myśl hasła myśliciela PO "Kapitał nie ma narodowości".
Dzisiaj niestety musimy wszystko odtworzyć i kupować zagranica. Bo tej infrastruktury nie da się odbudować od zaraz z dnia na dzień i to będzie trwało latami, tym bardziej że znaczna część specjalistów wyjechała z Kraju za chlebem, bo stracili miejsca pracy z powodu likwidacji fabryk i szpitali i szerzyła się nędza i ubóstwo. O tym trzeba pamiętać.
 Marszałek
 Iława, Niedziela 18-10-2020


Strona [ poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 181 182 183 ... 360 361 362 następna ] z 362131000222


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | Zdrowie | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe | Wyszukiwarka | FORUM
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.