Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

35589. 
Odnośnie wpisu numer: 35584

Jeżeli jesteś naprawdę pracownikiem pogotowia, to jestem przerażony tym, jacy tam ludzie pracują.
Wylałeś tu tyle jadu na temat chorych ludzi, którzy czasami chorują na wiele chorób i ta przytoczona Pana "sraczka" może być objawem czegoś poważniejszego!
Wstyd ratowniku, że nie masz za gorsz szacunku ani empatii do chorych ludzi. Nie powinieneś być RATOWNIKIEM, tylko rzeźnikiem!
 watchdog
 Iława, Poniedziałek 29-08-2016

35588. 
[...]
Patrioci, którym komuniści odmówili prawa do szacunku po śmierci wreszcie doczekali się swoich mogił. To prawda, nie wszyscy, ale jest nadzieja.
Oby tylko postkomusze "elity" zostały całkowicie odsunięte od władzy. Przecież to oni domagali się szacunku dla zmarłych sowieckich generałów Jaruzelskiego i Kiszczaka, bo "INKA", "ZAGOŃCZYK" i inni żołnierze podziemia niepodległościowego do tego szacunku nie mieli prawa (według kreatur sowieckich).
Może to i lepiej, bo szacunek ze strony takich "elit" to obraza dla TYCH, którzy wiedzieli co znaczy "zachować się jak trzeba" wobec Polski, swojej Ojczyzny.
Mam nadzieję, że prawdziwa dekomunizacja zacznie się również w tzw. terenie. Obecna władza musi o tym pamiętać. Oczyszczenie samej tzw. wierchuszki nie da rezultatów. Lokalne struktury muszą być dokładnie zweryfikowane a wręcz budowane od nowa. Muszą być bardziej krystaliczne od tych na górze.
W małych społecznościach ludzie dobrze się znają i pamiętają jak w wielu rodzinach - w latach tzw. przemian - tata był w SLD, mama w LPR, a dzieci w PO, a jeszcze przydałby się ktoś w radzie parafialnej. Tacy ludzie nie zbudują struktur, które mają zdobyć zaufanie społeczeństwa.
 Polka
 Iława, Niedziela 28-08-2016

35587. 
Są inicjatywy mądre, głupie i wykraczające poza jakąkolwiek krytykę.
[...]
Każdy ma prawo szukać poparcia społecznego, a nawet rozgłosu, na tle dowolnej tematyki - nie tylko w sprawie podstawowego oddania szacunku ofiarom, urzędnikom państwowym i generalicji wojska polskiego w locie do Katynia, zakończonego tragicznie pod Smoleńskiem.
Dlatego, moim zdaniem, radni Iławy mogliby zająć się tą sprawą, ale pod warunkiem upublicznienia nazwisk obywateli przeciwstawiających się temu pomysłowi.
Bo skoro upublicznia się nazwiska radnych głosujących "za" pomnikiem, to należy zaprezentować również tych, którzy temu pomysłowi mówią "nie".
I wtedy zobaczymy gdzie kto stoi.
W walce o wolną Polskę trzeba ciągle przypominać gdzie stało ZOMO.
 Marszałek
 Iława, Sobota 27-08-2016

35585. 
Odnośnie wpisu numer: 35581

To czemu nie zareagowales po dwoch tygodniach, tylko po miesiacu?
Moze od tego kurzu osleples?
Co by nie zrobil to zle...
Nikogo nie bronie, bo idealnie nie byla przeprowadzona ta operacja pn. "nowy dywan", ale w naszym kraju to juz norma, niezaleznie gdzie zyjemy, zawsze sa jakies niedociagniecia...
 gajowy z lasu
 Susz, Piątek 26-08-2016

35584. 
Odnośnie wpisu numer: 35580

Odsyłam do Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.
W obowiązującym systemie prawnym karetki. których dysponentem jest Powiatowy Szpital w Iławie to:
- 4 karetki oznaczone jako P, czyli Zespół Ratownictwa Medycznego z dwoma ratownikami na pokładzie
- 1 zespół oznaczony jako S, czyli zespół w skład którego wchodzi lekarz, pielęgniarka i ratownik medyczny.
O ile dobrze kojarzę na łamach właśnie Kuriera nie raz pisane było, jakie karetki poruszają się po terenie powiatu iławskiego oraz kiedy, jak i po co należy wzywać Zespół Ratownictwa Medycznego.
Dodam, że karetka pogotowia to nie jest przychodnia na kółkach, która rozdaje na lewo i prawo tabletki od bólu głowy, nadciśnienia i sraczki oraz nie są pisane recepty.
Zespół Ratownictwa Medycznego, jak sama nazwa wskazuje jest od ratowania, a nie od leczenia.
Jeśli do pacjenta przyjedzie nawet zespół S z lekarzem to zapomnijcie o receptach, skierowaniach itd. Lekarz odeśle Was do lekarza rodzinnego o ile nie ma stanu zagrożenia życia bądź zdrowia. I czy Wam się to podoba czy nie tak jest właśnie skonstruowany system ratownictwa medycznego w naszym kraju. Karetka pogotowia powinna jeździć do stanów nagłych.
A do czego jeździ?
Jak wyżej wspomniałem ból głowy, rozwolnienie, gorączka, wymioty, przeziębienie. W aptekach półki uginają się od medykamentów bez recepty na zwykłe dolegliwości czy to bólowe czy też inne. Ale po co iść do apteki, mało tego - tam trzeba zapłacić, skoro karetka podjedzie "za darmo", zabierze do szpitala, tam badania zrobią, leki dadzą i to "za darmo", w kolejce stać też nie trzeba, bo karetka przywiezie i od razu na łóżko się trafi.
Zaraz spotkam się z falą hejtu na forum, ale wiem co piszę. Jestem ratownikiem medycznym z pewnym bagażem doświadczeń i na co dzień zamiast do wypadków i urazów itp. jeżdżę do kolejnej sraczki. I właśnie to mnie zbiera na wymioty kiedy czytam, że karetka bez lekarza przyjechała.
 tylko ratownik medyczny
 Iława, Piątek 26-08-2016

35583. 
Odnośnie wpisu numer: 35579

Szanowni Kurierzy.
Spróbujcie się zarejestrować w iławskim szpitalu np. do urologa ze skierowaniem "pilne podejrzenie nowotworu".
Mojemu koledze powiedzieli, że "pilne" to dla nich najszybciej za kilka miesięcy mogą zarejestrować, a wiem, że ich obowiązkiem jest przyjąć takiego pacjenta w ciągu tygodnia. Ot powiatowa umierania...
 obywatel
 Iława, Piątek 26-08-2016

35581. 
Chyba zbliża się jakaś impreza z udziałem w głównej roli Pana burmistrza Pietrzykowskiego (administratora skansenu emerytowo-budżetowego pn. Susz). Lukier jakim oblewa suskie ulice leje się pełną parą, aby tylko zdążyć przed tegorocznymi dożynkami.
Taka sama akcja jak przed triathlonem, przykryć dziadostwo lukrem i pokazać jak jest pięknie.
Przez ponad miesiąc firma ze Skandynawii w średnim składzie osobowym 5 osób prowadziła roboty remontowe ulic, które powinny być wykonane w dwa tygodnie. Całe miasto jest tak zasyfiałe w kurzu, kamieniach, że nawet z dzieckiem nie można wyjść na lody.
Czy Pan Pietrzykowski, gospodarz Susza, tego jak idą pracę nie zauważał? Nie można było zareagować?
Na szczęście wczoraj polano asfalt i można było strzelić kilkanaście fotek i ogrzać się w blasku fleszy nadwornego mądrego pucusia fotografa. Ale On już wie, już to mówi "czeka mnie trzecia kadencja" - skansen się rozwija.
 konik bujany
 Susz, Piątek 26-08-2016

35580. 
Odnośnie wpisu numer: 35579

A może radni powiatowi i NFZ z Olsztyna sprawdzą dlaczego w szpitalu iławskim zdarza się, że karetka do pacjenta wyjeżdża bez lekarza...
 pacjent
 Iława, Piątek 26-08-2016

35579. 
CZARNA SERIA TRWA

Znowu skarga na szpital w Iławie, tym razem oddział ratunkowy.
Do redakcji Kuriera zgłosiła się warszawianka Ewa Pawlukiewicz, by opowiedzieć nam, jak odmiennie potraktowano ją i córkę w dwóch placówkach medycznych w Iławie – w szpitalu i... prywatnie.
Niestety, tak nas widzą turyści.

„Roman Żuralski ratuje honor szpitala”
http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Roman-Zuralski-ratuje-honor-szpitala/4805
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 25-08-2016

35577. 
Odnośnie wpisu numer: 35574

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku informuje [na temat Prabut], że w związku z rozbiórką istniejącego mostu i budową nowego, droga będzie zamknięta na odcinku około 100 metrów w bezpośrednim sąsiedztwie mostu.
Utrudnienia będą trwały do końca sierpnia br.
Czekaj cierpliwie. A we wrześniu organizuj oblężenie urzędu.
 Roland
 Polska, Czwartek 25-08-2016

35576. 
Odnośnie wpisu numer: 35573

[...]
Tam szefem jest resortowe dziecko postkomuchów, ożenion przez internet z córką pezetpeerowca.
Tego gościa nigdy nie trafisz w pracy. On ma sztamę z sekretarką, która zawsze mówi, że prezia nie ma.
Z komunikacją jest katastrofa jeśli idzie o Polskę C, czyli wieś umęczoną i pozostawioną samą sobie.
Są miejscowości w naszym i sąsiednich powiatach, że autobusy w ogóle są wycofane. Cisza, pustka, nikt nic nie wie. Dramat... Jak tacy staruszkowie, co z łóżka nie wstają mają dojechać do miasta i sobie leki kupić...? Jak oni mają dojechać do lekarza, skoro nawet do kibla nie dojdą, lecz ten kibelek trzeba im przynosić...
Dlatego wołam do was! Coście, kurw*syny, uczynili z tą Krainą?!
 ORMO-wiec
 Iława, Czwartek 25-08-2016

35575. 
Odnośnie wpisu numer: 35571

Wataha Burmistrza (łącznie z PiS-em) jest za wygaszeniem tej formacji.
Nie wiadomo jak zagłosują malarze z partii PO-stępu antynarodowego.
Ale stamtąd też kilku da się skoptować.
I... będzie PO straży miejskiej!
Tylko chłopakom krzywda się stanie. Jeden, ten odźwierny, by się jednak przydał.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 25-08-2016

35574. 
Czy ktoś z Państwa jechał ostatnio przez Prabuty?
Od prawie dwóch miesięcy funkcjonuje tam objazd przez pola i lasy... Wyłączony jest odcinek ok. 20 metrów a objazd to niemal 3 kilometry.
I w dodatku pełen przygód.
A roboty na remontowanym odcinku straszą zastojem. Kto nie jechał a chce przeżyć coś niezwykłego to polecam wycieczkę.
Może to atrakcja turystyczna?
 Jan
 Prabuty, Czwartek 25-08-2016

35573. 
Słyszę ostatnio dużo o inicjatywach i pomysłach co można zmienić oraz ulepszyć w Iławie, ale tematem zapomnianym wydaje się tzw. dworzec autobusowy PKS.
Z grupą innych osób czekałem na autobus linii Gdańsk - Płock. Autobus przyjechał z godzinnym opóźnieniem. Niestety w sobotnie popołudnie nie ma żadnej informacji lub czynnego numeru telefonu - ani w Iławie ani w Gdańsku - gdzie można uzyskać jakąkolwiek pomoc (dobrze, że lato a nie zima z mrozem i śniegiem).
Czy szefowie miasta, powiatu, PKS, PKP nie mogą dla dobra mieszkańców porozumieć się [...] i wybudować nawet nieduży dworzec lub przenieść przystanki PKS na plac przed dworzec PKP i umożliwić pasażerom korzystanie z poczekalni dworca...?!
Przy odrobinie chęci i dobrej woli można też przenieść kasę i zorganizować jakiś rodzaj informacji dla pasażerów, choćby elektronicznej i działającej po południu, wszak jedno pomieszczenie na dworcu stoi puste (dawna poczekalnia).
[...] Nie można mówić, że mieszkaniec Iławy lub turysta to problem w zależności od kompetencji i formalnego wpływu administracji miasta, powiatu, gminy, PKS, PKP itd.
Każdy zasługuje na to, aby władze tak miasta jak i powiatu wykazywały troskę o mieszkańca. To, że stoję na przystanku PKS nie powoduje, że nagle staję się "bezpaństwowcem". [...]
 klient PKS
 Iława, Czwartek 25-08-2016

35572. 
Odnośnie wpisu numer: 35571

Nooo Panie burmistrzu przyznam, że tego się po Panu nie spodziewałem. Myślałem, że jako "Ojciec" Straży Miejskiej w Iławie będzie Pan całe życie bronił tej zbędnej formacji w naszym mieście, a jednak - jak widać - myliłem się.
Dlatego cieszę się bardzo, że zdał Pan sobie z tego sprawę, że Straż nic nie wnosi, a wręcz tylko miastu szkodzi.
Jednak biorąc pod uwagę fakt, iż był Pan wieloletnim posłem Platformy, czyli najbardziej zakłamanej, skompromitowanej i skorumpowanej partii w Polsce, dopóki światło u strażników nie zgaśnie, to Ja nie uwierzę.
Oczywiście mam świadomość, że Pański wniosek musi być przegłosowany przez radę miejską i to od niej głównie wszystko zależy, to jednak liczę, że nie jest to swoista gra, która rozpoczyna kampanię wyborczą do wyborów samorządowych za dwa lata, w której powie Pan "ja próbowałem, ale radni zablokowali".
Liczę, że to szczera inicjatywa, którą doprowadzi Pan do końca.
Powodzenia.
 Łukasz Tulwiński
 Iława - Warszawa, Czwartek 25-08-2016

35571. 
Odnośnie wpisu numer: 35529

BURMISTRZ MA DOSYĆ STRAŻNIKÓW

Oprócz likwidacji straży miejskiej, pytamy też Burmistrza Miasta Iławy ADAMA ŻYLIŃSKIEGO w obszernej 2-stronicowej rozmowie m.in. o szkoły, mieszkania komunalne i eksmisje do kontenerów, zimowe zadymienie, podatki lokalne, pracę, inwestycje, politykę i... plotki.

Czytajcie wywiad w bieżącym wydaniu Kuriera (na stronach 8-9).
 KURIERZY
 Iława, Środa 24-08-2016

35570. 
Odnośnie wpisu numer: 35569

Kiedyś - za Niemca - w każdej wsi była szkoła, cmentarz, a i kościołów było więcej.
Nawet jeszcze za brunatnych czasów komuny (bolszewii) też wszędzie funkcjonowała szkoła.
Dziś, gdy wójt Harmaciński zamykał szkoły powszechne, tłumaczył, że to nieefektywne, by do szkoły uczęszczało np. dziesięcioro dzieci, bo przecież im mniej dzieci, tym łatwiejsza edukacja, bliższy kontakt mistrza z małym człowiekiem.
Ale za to w każdej wsi musi być "świetlica", chlewnia alkoholowa, którą przy otwarciu święci i okadza ksiądz.
Budowa czy remont takiej chlewni wspomagana jest finansowo przez nowoczesną bolszewię - Unię Europejską.
 bazalt
 skorupa ziemska, Środa 24-08-2016

35569. 
Odnośnie wpisu numer: 35566

Wizja stoi za tymi działaniami, poparcie społeczne, no i oczywiście kasa. Jestem ciekaw czy ktoś ma wiedzę - ile placówek szkolnych zostało zamkniętych za panowania Pana wójta Harmacińskiego.
Bo mam podejrzenie, że wiele.
 Aleksander Krygier, lat 40
 Iława, Środa 24-08-2016

35568. 
Odnośnie wpisu numer: 35558

Kochani, ledwo jakiś Andrew Duda został prezydentem, a już po roku klub z Tego Kraju awansował do europejskiej Ligi Mistrzów.
Wstyd w hooy!
Przypominam, iż każdy klub z Tego Kraju powinien na mocy dekretu Komisji Europejskiej przegrywać swoje mecze w Europie, a zamiast w Lidze Mistrzów, występować w Lidze Przegrywu.

Ps. Czy w sektorze dla pikników nie uczą liczenia do trzech? Bo 800 ludzi przychodzi na mecze szmaciaka może w Wikielcu, na pewno nie w Iławie. Walisz siarkę w hooy!
 młody (wykształcony) imigrant do wielkiego miasta
 Iława - Warszawa, Środa 24-08-2016

35566. 
Odnośnie wpisu numer: 35562

Z tą szkoła to dla mnie w ogóle jakaś magia.
W obrębie Gromot działało 6 placówek edukacyjnych - Franciszkowo, Tynwałd, Rudzienice, Frednowy, Gromoty no i Ławice. Z tego co mi wiadomo, to w szkole Rudzienicach w zeszłym roku szkolnym były mniej uczniów niż planowo być powinno, a nadto bardzo dużo dzieciaków dojeżdża do szkół w Iławie.
Pomimo tego wójt sypnął parę baniek po to, aby wybudować nową szkołę dla iluś uczniów (no właśnie ilu?). Ciekawy jestem jaki jest sens ekonomiczny tej szkoły jeśli w odległości 5-10 km znajdują się dwie duże placówki oświatowe? (Franciszkowo i Rudzienice). O co chodzi w tym wszystkim? Bo ja jakoś tego nie czaję.
Do tego zastanawiające jest również to dlaczego ma być remontowana droga Kałduny-Gromoty jeśli jest ona w całkiem dobrym stanie (no poza odcinkiem w samych Gromotach), a o pomstę w tym rejonie wołają drogi Mątyki-Gromoty, Frednowy (odcinek od Indykpolu po wylot na Wiewiórki), Gromoty-Dziarny, czy też Tynwałd-Makowo oraz Kaletka-Sąpy.
Co stoi za tymi działaniami...? Bo - jak dla mnie - są one irracjonalne.
 bobbi
 world, Wtorek 23-08-2016

35565. 
Odnośnie wpisu numer: 35558

Świetne rozumowanie, po prostu genialne!
Według tego wspaniałego ekonomisty należy pompować publiczna kasę w piłkę kopaną albowiem przychodzi na nią aż 800 osób!
No oczywiście... - nie ma innych potrzeb publicznych jak tylko dotowanie profesjonalnych piłkarzy, którzy rozsławiają nasza Iławę (nie wiem w jaki sposób) jadąc na mecz do np. Pcimia lub nawet Ostródy czy Olsztyna (bo oni tam jeszcze Iławy nie poznali).
Super pomysł, ha ha ha.
 bobbi
 world, Wtorek 23-08-2016

35564. 
Dobra wiadomość dla kierowców!
Będzie przedłużenie budowanej aktualnie obwodnicy Ostródy S-5
od DK-15 (Ornowo) w kierunku Iławy, czyli do DK-16 (Wirwajdy).
 Kolega Skaner
 Iława, Wtorek 23-08-2016

35563. 
Ministerstwo Edukacji Narodowej:
„Ponad 80% dzieci zostaje w przedszkolach. Taka jest wola rodziców.”

Specjalny Poradnik: https://men.gov.pl/pdr
„Rodzice macie wybór! Wychowanie przedszkolne i edukacja szkolna
dziecka sześcioletniego i siedmioletniego”
 Kolega Skaner
 Iława, Wtorek 23-08-2016

35562. 
Odnośnie wpisu numer: 35560

A pamiętasz ty, jak Gierek z partią w Olsztynie dożynki narodowe stroił?
Tam był taki numer, ża na bagnach stadion budowali i się im to zapadało. Woda podchodziła i podchodziła, bo ulewy były. Kałduny też kiedyś wiosną po sutych opadach śniegu zalało na pół metra.
Też byłem zdziwiony tą oświatową decyzją budowy szkoły w Gramotach.
Skąd nagle tyle dzieci przybyło, skoro co drugi z chałupy, siedzi albo w Norge lub w Wielkiej Brytanii.
Ale wielka feta z radnymi, nie tylko gminnymi, się szykuje na 1 września.
 ORMO-wiec
 Iława, Wtorek 23-08-2016

35560. 
Odnośnie wpisu numer: 35557

Niestety, bieda idzie drogą do Kałdun.
Mimozami jesień się zaczyna. Forsy na remont drogi w Kałdunach nie ma!
A miała być! Trzeba by zapytać starostę iławskiego, który ma pojechać do Kałdun na dożynki, gdzie będzie suto zastawiony stół kałduński, nie szwedzki. Kałduński! Mnie to nikt nie zaprosi, nawet pod stół nie wpuszczą. Ha ha...
Ławice, nie bardzo podła wieś. Remontowana szkoła behringowska, która może zniknąć z mapy wsi. Teraz Gramoty staną się stolicą szkolnictwa gminnego. W Ławicach z tego powodu zapaść psychiczna wśród rodziców. Ktoś im bzyk-bzyk robi. Na drogę jakiś syf wysypują.
Ale za to w Kałdunach wielkie ożywienie. Koszą i koszą, wycinają, grabią, grabią...
Tak mi mignęło przez szyby samochodu.
 bazalt
 skorupa ziemska, Poniedziałek 22-08-2016

35558. 
Odnośnie wpisu numer: 35552

Człowieku! Zrozum!
Kasa jest tam, gdzie są ludzie.
Jeśli na taką piłkarską A-klasę w Iławie przychodzi 800 widzów (a na inne sporty 10 razy mniej), to nie ma co się dziwić.
Z całym szacunkiem dla Miłosza Jankowskiego, ale wioślarstwo przy piłce nożnej jest strasznie nudne. To tak, jakby grę w bierki porównywać do skoków ze spadochronem.
Tam, gdzie przychodzi na trybuny więcej ludzi, jest i większa kasa, bo reklama dociera do szerszego grona. To przecież logiczne.
 piknik, lat 39
 Iława, Poniedziałek 22-08-2016

35557. 
Odnośnie wpisu numer: 35554

A w Ławicach ktoś systematycznie dziury łata gruzem z jakiś budów.
Jest już kilka przebitych opon.
No i ten widok zeszpeconej wsi - niepowtarzalny. Brawo wy!
 ławiczanin
 Iława, Poniedziałek 22-08-2016

35556. 
Odnośnie wpisu numer: 35550

Duch sportu...?! - powiadasz...
Owszem, duch sportu bywa, że jest, ale tylko u niektórych zawodników.
Duch sportu w czasach obecnych został zgaszony wichrami ideologii mamony, socjalizmu przefarbowanego w liberalizm.
Nigdy nie będzie ducha sportu, kiedy nie będziesz sam dla idei, nie dla mamony, pragnął zwycięstwa i chwały dla Iławy lub dla Kraju, naszej Polski.
Sportowiec musi być taki, jaką siebie określiła polska oszczepniczka rodem z Sejn, mówiąc: "Jestem czystej krwi Polką". Odważyło się dziewczę być niepoprawną we współczesnym lewackim świecie bez granic, bez właściwości, bez imienia, bez treści.
Ja tego nie widzę po niektórych naszych zblazowanych "mistrzach", z koczykami w uszach i w języku.
 Czaruś ze stadionu
 Iława, Poniedziałek 22-08-2016

35555. 
Odnośnie wpisu numer: 35487

[...]
Celulozę owszem, masz w swojej rozgrzanej głowie.
[...]
Zamiast rozsiewać niepotrzebne plotki, zapytaj radnego z tej dzielnicy, albo sam udaj się osobiście najpierw do odpowiedniego urzędu, sprawdź plan zagospodarowania, zobacz jakie są warunki środowiskowe i na koniec zapoznaj się z warunkami pozwolenia na budowę.
[...]
Nie ma mowy przy osiedlu bloków mieszkaniowych i domów na działalność uciążliwą. Mało tego, produkcja celulozy wymaga specjalnych zezwoleń, których na terenie Iławy lub wokół nigdzie nie dostałby nikt.
[...]
Wiem, że ta firma papiernicza z Poznania jest producentem, owszem, ale wyrobów gotowych (torby, koperty itp.). Produkt końcowy to jest czysta, niemal hermetyczna hala produkcyjna. Czyściochy i kulturka, że ho-ho!
[...]
Skończ więc z sianiem fermentu.
 robol
 Iława, Poniedziałek 22-08-2016

35554. 
Będą nowe wyremontowane drogi wiejskie w okolicach Iławy.
I tak:
Kałduny oraz Gromoty - 4 mln zł
Gulb-Skarszewo - 4 mln zł
Wikielec - 200 tys. zł
Dobrzyki - 700 tys. zł
Urowo - 800 tys. zł
Bajdy - 700 tys. zł
Pozorty - 600 tys. zł
Lubnowy Małe - 1,5 mln zł
 chłopek roztropek
 Iława, Niedziela 21-08-2016

35552. 
Odnośnie wpisu numer: 35542

Tu nie chodzi o zaoranie czy zniszczenie klubu piłkarskiego. Tu chodzi bardziej o zakres pomocy finansowej jaki dostają (lub nie) inne nasze lokalne kluby sportowe.
Ludzi boli to, że B-klasowa drużyna piłkarska, rywalizująca z "potęgami" jak Kazanice, Jamielnik czy Łążyn (bez obrazy oczywiście) otrzymywała dużo większe wsparcie niż inne kluby.
Spójrz np. na sporty wodne i osiągane wyniki. Medale w mistrzostwach Polski, sukcesy na arenach międzynarodowych czy też ostatnio występ wychowanka iławskiego klubu na olimpiadzie w Rio. To są wymierne sukcesy, a nie udział w pucharze szczebla gminy.
Poza wodniakami mamy też i inne kluby sportowe z wynikami.
Uważam, że pomoc przekazywana z budżetu miasta lub gminy powinna być proporcjonalna do osiąganych wyników.
 grajek
 Iława, Piątek 19-08-2016

35551. 
Odnośnie wpisu numer: 35542

Jakie bóle, jakie żale - to jest ironia do tego co się dzieje w [...] piłce kopanej i nie dotyczy wcale młodzieży.
Bardzo dobrze, że nie tylko młodzież, ale wiele osób w różnym wieku odczuwa coraz większą potrzebę ruchu i skłania się przez to do bardziej amatorskiego uprawiania sportu. Jest to bowiem o niebo lepsza alternatywa niż przesiadywanie przed pudełkiem grającym bzdury czy też na ławeczkach pociągając co nieco.
Nie należy pochwalać tego, iż pod jednym szyldem wydaje się lekką ręką publiczna kasę w imię "szczytnych celów" (jak np. propagowanie miasta w Polsce, haha), a gdy robi się gorąco dokonać małej magii literek i jechać dalej. Ot taki fajny trynd ekonomiczny.
Stadiony dla młodzieży - tak!
Nie - dla pseudo zawodowców tylko ssących publiczną kasę.
 bobbi
 world, Czwartek 18-08-2016

35550. 
Odnośnie wpisu numer: 35548

O, faktycznie masz do czego się przyczepić.
Jeżeli wygrała wieś, to super. Duch sportu nie powinien być liczony ilością mieszkańców czy stanu konta klubu.
Ale jak już tak bardzo Cię to boli, że piłkarze Jezioraka przegrali sparing to zachęcam do wsparcia klubu, by mógł znów wygrywać chociażby z Olsztynem czy Rzeszowem.
I tak dla przypomnienia. Nie tak dawno temu Lechia Gdańsk zaczynała od nowa budując swoją potęgę od B klasy i nikt wtedy nie płakał po porażkach tak jak Ty. Ale domyślam się, że to kwestia żalu bo na stadionie bywałeś "wierny i dumny" gdy były sukcesy, a teraz... zostały Ci tylko gorzkie żale.
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Czwartek 18-08-2016

35548. 
Odnośnie wpisu numer: 35545

Ufff...
Pomyliłem wioskę Różnowo koło Susza z wioską Różnowo koło Olsztyna.
Ale różnica potencjału jest (w hooy).
Liczba mieszkańców: 360 - Różnowo koło Susza.
Liczba mieszkańców: 1.145 - Różnowo koło Olsztyna.
Liczba mieszkańców: 34.539 - wieś Iława koło... Iławy.
 młody (wykształcony) imigrant do wielkiego miasta
 Iława, Czwartek 18-08-2016

35546. 
MIASTECZKO SZCZĘŚCIARZY

Po niedawnych milionowych wygranych w Iławie, tym razem 100 tysięcy złotych w Mini Lotto wygrał szczęśliwiec, który wysłał kupon w sklepie „Kubuś Monopolista” przy ulicy Kościuszki.
Czyżby Iława obrodziła w hazardowych wybrańców losu?
Więcej przeczytacie w najnowszym wydaniu Kuriera na stronie 4.
 KURIERZY
 Iława, Środa 17-08-2016

35545. 
Odnośnie wpisu numer: 35530

Widać jak się znasz na piłce nożnej. Pewnie ani razu jej dobrze nawet nie kopnąłeś.
Jeziorak Iława zagrał sparing z drużyną z Różnowa owszem, ale tego koło Olsztyna, która również występuje w A-klasie.
Przygotowania jak to przygotowania, są przeróżne wyniki, na które nie powinno się przykuwać uwagi. Wyznacznikiem jest liga.
 kibic
 Iława, Środa 17-08-2016

35544. 
Odnośnie wpisu numer: 35541

Na dożynkach w Kałdunach... to się będą dożynać.
Jeszcze jak przyjadą z Poniatowa Mikasy z orchestrą - to do rana, do Rannych Zorzy, jak będą wstawać, by na trąbce melodie pociągnąć.
Aj jej jej, będzie się działo!
 ORMO-wiec
 Iława, Środa 17-08-2016

35543. 
Odnośnie wpisu numer: 35538

Skąd w tobie Marszałku takie czarnowidztwo?
W klubie, jak wiesz, są teraz inni ludzie, którzy ten klub mają w serduchu.
I wierzę, iż teraz piłkarski Jeziorak jest o wiele lepiej zarządzany.
 Kamil
 Warszawa, Środa 17-08-2016

35542. 
Odnośnie wpisu numer: 35540

Jak czytam bóle i gorzkie żale niektórych na temat Jezioraka to mam do was pytanie na które nie musicie odpowiadać...
Czy wy naprawdę uważacie, że lepiej by było gdyby w Iławie w ogóle nie było klubu piłkarskiego?
No pewnie, lepiej niech NIC nie będzie...
Stadion zaorać.
Młodzieży trenującej proponuję kupić strzykawki z igłami i kratę piwa.
A wam, mądrale, startery komórkowe, byście mogli za każdym razem dzwonić na policję i donosić, że młodzież nie ma co robić w czasie wolnym, to się patologizuje zamiast mieć zajęcie w postaci gry w piłkę.
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Środa 17-08-2016

35541. 
Odnośnie wpisu numer: 35539

Pojedź do Kałdun koło Iławy na dożynki gminne 4 września br.
Tam masz zapewnione spełnienie Twoich sierpniowych postulatów:
1. Możesz potańczyć przy muzyce jednoosobowej dożynkowej.
2. Możesz nachlać się taniego i dobrego piwa - beczkowego.
3. Możesz nie dostać po mordzie.
Mieszkańcy Kałdun udzielają gwarancji na spełnienie tych postulatów.
 bazalt
 skorupa ziemska, Wtorek 16-08-2016

35540. 
Odnośnie wpisu numer: 35537

A, to super.
W nazwie klubu zmienimy jedną literkę - i znowu jedziemy na oślep ;)
Ekstraklasa będzie nasza!
Bua ha ha ha!
 bobbi
 world, Wtorek 16-08-2016

35539. 
Gdzie w Iławie znajdę najlepszy klub, w którym:
- potańczę
- wypiję dobre piwo
- nie dostanę w mordę

Pytasz kolego o trzy niezależne lokalne.
 Jimmy
 Iława, Wtorek 16-08-2016

35538. 
Odnośnie wpisu numer: 35537

Obce menadżery-trenery zachodnich klubów piłkarskich masowo w Polsce szkółki pozakładali i wysysają najzdrowszą krew z naszej młodzieży.
Cofamy się do XIX wieku.
Kto znów robi na tym interes? Cwaniacy zza granicy.
A wy znowu chcecie w Iławie piłkarstwo? Komu i co chcecie udowodnić?
A może naprawdę śnią wam się znowu pożyczki z budżetu miasta "na wieczne oddanie" po nawet kilkaset tysięcy na sezon...? Niedoczekanie.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 16-08-2016

35537. 
Odnośnie wpisu numer: 35530

Kolego "młody (wykształcony)".
Drużyna piłkarska Jezioraka bardzo ciężko trenuje i dlatego zmęczenie przekłada się na wyniki (w chooy).
Pewnie wcześniejszych wyników iławskie ekipy nie dostrzegłeś (a ogrywali dużo mocniejszych od siebie). Jeżeli nie masz pojęcia o danym temacie to nie siej fermentu i poczytaj trochę więcej, bo się tylko kompromitujesz. Wstyd powinno być tylko tobie.
A drużyna o której napisałeś, że została zdegradowana, to IKS Jeziorak Iława. Za to drużyna grająca od tego sezonu w A-klasie to zupełnie nowy twór: ITS Jeziorak Iława. [...]
 trelum morelum
 Iława, Wtorek 16-08-2016

35536. 
Tak oto codziennie kierowcy parkują pod sklepem na chodniku przy ulicy Dąbrowskiego 48a w Iławie naprzeciwko InterMarshe - łamiąc w tym miejscu wszelkie możliwe przepisy o ruchu drogowym.
 kierowca
 Iława, Poniedziałek 15-08-2016

35534. 
Odnośnie wpisu numer: 35530

Przy takim "ogromnym sukcesie" tylko patrzeć jak znowu przyjdą pod ratusz w obstawie łysych kiboli manifestować pod pretekstem, że trzeba poprzez futbol reklamować Iławę, ale w zamian wspierać iławski sport drobną kwotą na początek 300 tysięcy złotych "pomocy".
[...]
W historii iławskiego piłkarnictwa wiele było pożyczek z budżetu miasta na działalność klubu. Pytanie jest takie: czy klub oddał choćby jedną z nich?
Niech ktoś policzy ile kasy poskładało się w ten sposób na przestrzeni lat.
Gdzie jest prokurator?
 ORMO-wiec
 Iława, Poniedziałek 15-08-2016

35531. 
Odnośnie wpisu numer: 35511

Iława, miasto turystyczne.
Osiedle Piastowskie w obrębie stawu. Działka, która zarasta potężnymi chwaściorami, przynależy do IPB.
Do tych ludzi nie dociera nic. [...]
A przecież jakby tylko ochrona przyrody z ratusza chciała, to mogłaby im mandat walnąć za uporczywe zachwaszczanie środowiska.
Ale dla IPB oni są miłosierni...
 ORMO-wiec
 Iława, Niedziela 14-08-2016

35530. 
Drużyna Jezioraka Iława po kompromitującej degradacji na samo dno, awansowała teraz do piłkarskiej A-klasy.
Sukces w hooy!
Ponoć zespół został teraz wzmocniony kilkoma starymi-nowymi graczami.
Sukces w hooy!
Może nikt ich nigdzie nie chciał, więc wrócili na stare śmieci.
Sukces w hooy!
W ramach przygotowań do nowego sezonu rozegrano sparing z drużyną wsi Różnowo koło Susza. Tamtejsi chłopcy oderwali się na chwilę od żniw i w ramach rozrywki zlali iławian aż przykro wymieniać ten wynik: 2-4.
Wstyd w hooy!
 młody (wykształcony) imigrant do wielkiego miasta
 Iława, Sobota 13-08-2016

35529. 
STRAŻNICY ZOSTALI „SIEROTAMI”

Magdalena Woś zrezygnowała ze stanowiska komendanta.
Straż Miejska w Iławie stanęła na równi pochyłej.
Co się dzieje wewnątrz tej jednostki...?
Czytaj na stronie 5 bieżącego wydania Kuriera.
 KURIERZY
 Iława, Piątek 12-08-2016

35528. 
Odnośnie wpisu numer: 35526

Wczoraj cena diesla w Trójmieście: tylko 4,01 !!!
A po drodze w Malborku ON po 4,03 !!!
 podróżnik
 Susz, Piątek 12-08-2016

35525. 
Czy zauważyliście Państwo, że na stacjach paliw w Iławie są najwyższe ceny w całym regionie.
Od ponad miesiąca przy taniejącym dolarze spada cena ropy. Spadły ceny w Lubawie, Nowym Mieście, Ostródzie (benzyna 95 ok. 4,20 za litr). Tylko w Iławie ceny jak zaklęte 4,30- 4,32.
Czy ktoś to potrafi wytłumaczyć?
Jeśli właściciele stacji się umawiają to proponuję każdemu, który jedzie gdzieś poza miasto - niech tankuje w sąsiednich miastach (tak przy okazji załatwiania innych spraw lub po trasie).
 Marcin
 Iława, Czwartek 11-08-2016

35524. 
IŁAWA SZÓSTA W OLIMPIJSKIM FINALE

[czwartek]

To jest absolutnie historyczny debiut w historii iławskiego wioślarstwa!
Nasz MIŁOSZ JANKOWSKI awansował do finału na olimpiadzie w RIO!
Dwójka podwójna wagi lekkiej Jankowski & Mokołajczewski zachwyciła wspaniałą walką do ostatnich metrów!
Iława zasłużenie wyrasta wreszcie na ważne miejsce polskich wioseł.
Brawo Miłosz! Dziękujemy!

[piątek]

W finale nasi zawodnicy zajęli 6. miejsce.
Medalu nie ma, ale i wstydu też! Piękny debiut na olimpiadzie.
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 11-08-2016

35523. 
Odnośnie wpisu numer: 35521

Zależy jak jest przetarg rozpisany.
Poziom przetargów, a raczej ich zawartość merytoryczna wymaga dużego doświadczenia i olbrzymiej wiedzy. Jeśli nie jest określone dokładnie co z kostką ma się stać, tylko są wpisane ogólne wymagania co do nośności to kostka przechodzi na własność wykonawcy, o czym wykonawca dokładnie wie i dlatego uwzględnia to w wycenie.
Niekiedy kostka trafia do nieuczciwych włodarzy, którym ten sam wykonawca robi po "taniości" dojazd do domu. Niektórzy wymieniają stare "kamienne" krawężniki na nowe ładne tanie betonowe.
 Aleksander Krygier, lat 40
 Iława, Czwartek 11-08-2016

35522. 
GDZIE JEST KAMILA...?

Kolejne poszukiwanie zaginionej. Oby tym razem obyło się bez tragedii... 32-letnia KAMILA KLATKOWSKA z Susza miała jechać do pracy w Anglii. Wsiadła do pociągu w Suszu i...
Więcej przeczytacie w najnowszym wydaniu Kuriera na stronie 4.
 KURIERZY
 Iława, Środa 10-08-2016

35521. 
Odnośnie wpisu numer: 35517

Mnie zastanawia co dzieje z zabytkową kostką brukową?
Dlaczego szary obywatel nie ma możliwości kupienia takiego rzadkiego przedmiotu?
Czy nie dochodzi do nadużyć? Przecież tak kostka na niemieckim rynku będzie kosztować majątek.
I niech nie mówią, że zostanie to przerobione na tłuczeń, bo każdy chciałby taki mieć zabytkowy podjazd do domu jak co niektórzy.
 sportowy
 Susz, Środa 10-08-2016

35519. 
Odnośnie wpisu numer: 35518

Grywam na Orliku na Osiedlu Podleśnym.
"Murawa" jest w bardzo dobrym stanie, poprawek wymagają jedynie linie, które w niektórych miejscach się odrywają. Orlik jest już otwarty ładnych parę lat.
 Tomek
 Iława, Środa 10-08-2016

Fatal error: Call to undefined function autolink() in /guestbook.php on line 1288

35518. 
Boiska zwane ORLIKAMI to nie tylko efekt propagandowy dla gawiedzi, ale przede wszystkim tak je zaplanowano i wykonano, żeby niemal co chwilę trzeba było zmieniać "murawę".
Po co?
Ano po to, żeby to była zwyczajnie DOJNA KROWA na lata dla jednej kliki czerwonych cwaniaczków SLD przeflancowanych w różowych liberałów PO.
Po co?
Bo licznik gigantycznych w skali kraju faktur do dziś kręci się jak oszalały kołowrotek... Kasa leci niczym górski potok z wodospadem.