Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie
CENNIK
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ
Raport przedwakacyjny. Co mamy na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Pokolenie wojny kontra powiat i „służba zdrowia”
Pokonała wirusa i urodziła zdrowe dziecko!
Epidemia. Czy młodzież korzysta z telefonu zaufania?
Epidemia. Personel szpitala woła o pomoc
Ziemia Lubawska odbierze Iławie nową drogę ekspresową?
Ratownik Tomasz Sławiński: Lepiej zapobiegać, niż leczyć
Podwyżka pensji dla dyrektor ICK: „Rutynowa”
Roman Żuralski: List otwarty do mieszkańców Iławy i regionu
Chciał ukraść pieniądze z myjni, ale...
O historii starego młyna
Pożar zabytkowego młyna
Mowa ciała prawdę powie. Burmistrz Dawid Kopaczewski
Jest wykonawca drogi ekspresowej S5 Ornowo-Wirwajdy
Pechowy spacer fatalnym chodnikiem
Sprytni obrońcy bagienka zawołali urzędników od środowiska
Więcej...

Forum

12058. 
II liga, to nie wszystko. Wejść do niej, ale co dalej?

Jestem ciekaw, czy kierownik Nerowski z Paluszewskim mają możliwości zabezpieczenia kosztów tego przedsięwzięcia. Kosztów horendalnych jak na Iławę. Milion złotych jest potrzebne. Koszt wyjazdów na zawody (po całej Polsce), obozy, pensja dla zawodników, trenerów, conajmniej 2 tys netto, wynajęcie mieszkań dla zawodników sprowadzonych i setki innych wydatków. Prosiłbym, aby na ten temat społeczeństwo się wypowiedziało.

Głos 1. O tym, że Iława zasługuje nawet na I ligę, wiadomo. Ale kwestia organizacji - to jednak sztuka, którą, niestety, Iława nie sprosta. Pytanie o to, czy walka o tak wysokie miejsce i awans, jest zasadne.

Prawdziwy sportowiec, trener, działacz sportowy powinien stawiać przed sobą wysokie cele, z olimpijskim występem łącznie. Inaczej sport nie ma najmniejszego sensu. Gdyby nasi na Euro 2012 takie cele sobie stawiali, to nie odpadliśmy z rozgrywek. Jednak jest inaczej.

Obserwując, szczególnie piłkarzy, widzimy, że w grze widzą tylko zarobki na pierwszym miejcu. Sportowiec nie może liczyć kasy, sportowca celem ma byc jedno: osiąganie coraz wyższych wyników, a na drugim miejscu nagroda.

Tymczasem młodzi piłkarze (12-latek) myślą i rozmawiają z kolegami o jednym, ile zarobią, jakie dostaną stypendium. To przecież nie tędy droga do prawdziwej kariery. Celem gry w IV lidze powinno byc perfekcyjne szkolenie ze strony trenera, zaangażowanie piłkarza, praca nad sobą nawet poza treningiem, by wyrózniać się techniką i kondycją.
 ADMIRAŁ - specjalista planowania strategicznego walki
 Czwartek 19-06-2008

12057. 
Uważam że Wałęsa pluł na wszystkich szczególnie na Kaczyńskich i ich ośmieszał a sam był agentem, kupiła go Platforma więc bee, patrzył i śmiał sie jak będa wołali do niego cześc "Bolek" bo ludzie ze stoczni więdza czym było odzyskanie wolności a Wałęsa to nie wie gdzie jest jego miejsce niech zobaczy jak zrobił to Kwasniewski zniknoł bo nic nie zrobił dla Polski zreszta jak Wałęsa jak doszedł do władzy rozwalił PGR , STOCZNIE KOPALNIE ITP a teraz salutuje PLATFORMIE. Jest mi go nie szkoda był czas że go popierałem ale jak zaczoł pluc na KACZYŃSKICH bez potrzeby to chciałem zeby sprawiedliwości stało się zadosc i mamy ksiązke zę LECH Wałesa był tajnym agentem SB, WIĘC WSZYSKO JASNE CIESZE SIE NIEZMIERNIE ZE PIS WYCHODZI NA PROSTA PLATFORMA MA 5 MIESIĘCY RŻADÓW I PO NIEJ NIECH ŻYJE JAROSŁW KACZYŃSKI I BENEK W IŁAWIE.
 BENEK
 Czwartek 19-06-2008

12056. 
Z tego co ptaki cwierkaja, to chlopaki z Jezioraka zafundowali kibicom niezly horror.
BRAVO Jeziorak. IKS PANY!
 Kielo
 Paryz, Czwartek 19-06-2008

12055. 
Małżeństwo jest jak fatamorgana na pustyni. Widzisz pałace, palmy,
wielbłądy. Potem znikają kolejno pałace i palmy, a na kocu zostajesz
sam na sam z... wielbłądem. :-)
 mąż
 Środa 18-06-2008

12054. 
Urzędy skarbowe w Piszu, Elblągu, Braniewie, Giżycku i Kętrzynie zostały laureatami konkursu pn. "Urząd Skarbowy przyjazny przedsiębiorcy". Natomiast o skarbówce iławskiej ani słowa. I nie ma dziwne.
 podatnik
 Środa 18-06-2008

12053. 
Odnośnie wpisu numer: 12046

Czy Ty Benku uważasz, że należy Lecha Wałęsę rozliczyć, czy może napiętnować, czy odsłonić tylko to, co było złą jego przeszłością i, pójść bez słowa dalej? Bo przecież nie zawrócimy już historii; ani dobrego i również złego, tego co on, Wałęsa zrobił.
Najciekwsze z tej wichury jest to, iż ON tak bardzo "szaleje", bo gdym ja osobiście był czysty, to czekałbym na odsłonę kurtyny. Czasem porywy wiatru po burzy mogą być groźniejsze, niż sama burza. Czasem, kiedy burza przejdzie, nagle piorun z jasnego nieba spadnie i porazi niespodziewanie tych, co przed dom wychodzą, ucieszeni jej ustaniem.
 Męczennik z Polski
 Środa 18-06-2008

12052. 
Odnośnie wpisu numer: 12042 12040

Adaś, Adaś, Adaś, kogoś oplułem? Obraziłem??? Po prostu stwierdziłem fakt. No cóż, czemuś taki nerwowy??? Czuła nutka??? A z tego remontu dróg to coraz więcej ludzi z całej Polski się nabija (bo nerwów już nie mają), a zobaczymy co będzie po sezonie turystycznym, jak mniemam, niewątpliwie bardzo udany będzie.
PS. Że jestem iławianinem w sercu, to nie mogę mysle o moim mieście?
 były iławianin
 wlkPolska, Środa 18-06-2008

12051. 
Odnośnie wpisu numer: 12050

Ha! Może jestem młody, ale jednego studiując w Warszawie nauczyłem się: Nie można własnych niepowodzeń czy potknięć tłumaczyć jedynie istnieniem układów. Wszystko, co człowiek ma w życiu to efekt ciężkiej pracy. Więc może ten wasz układ to grupa ludzi, którzy swą ciężką pracą coś w życiu osiągnęli? I wiem też jedno - takim gadaniem podcina się skrzydła ludziom z inicjatywą, ludzi, którzy chcą coś zrobić dla innych. Może (pewnie) uważacie, że jestem naiwny, ale ja wiem swoje!
 Adam
 Iława, Środa 18-06-2008

12050. 
Odnośnie wpisu numer: 12048

Do iławianina:
Otóż masz świętą rację. Jestes człowieku bez szans, choćbyś był dobrym, uczciwym, wykształcony; nie jestes w układach - będzieś śmieciem. Chociaż powiedziedź ci muszę, ze będą ci w oczy patrząc, mówili, że cię lubią, szanuja twoje poglądy i jesteś dla nich niby bliski. Takie z nich bestie i chamidła. Musisz ich, ludzi partii wspierać, a mówiąc wprost - lizać im dupę. Jeśli słowem jednem bedziesz miał inne zdanie, to wbudzisz u nich niepokój i stracisz na zaufaniu. Nie będziesz ich. Chyba że jestes wziętym lekarzem, adwokatem, weteryniarzem, pominę ludzi prywatnej inicjatywy, to będziesz radził sobie nieźle. i z ta bandą, gdyz to oni u ciebie będą w kieszeni. W Iławie żyję 40 lat z nawiązką i wszystkiego doświadczyłem. Od komuny po dziś. Od zawsze było tak jak piszesz. Ludzie zostali ci sami, to jak może zmienić sie w Polsce.
Wszystkiemu winna jest nierówność w płacach pomiędzy człowiekiem wykształconym, a ludźmi władzy, ludźmi z samorzadów. Ponadto wejście w układ, np.: radnych, przynosi również pewne korzyści. Korzyści w postaci znajomości w załatwieniu pewnych - niekoniecznie dochodowych - ale uprzemości.
Jeśli masz dzieci, to nie trzymaj ich surowo w tym kraju. Mają odwagę, niech wyjeżdżają w świat.
 **
 Środa 18-06-2008

12049. 
No, no... Jedna pani z magistratu powiedziała, że na ul. Niepodległości
staną... donice! Będziecie sobie mogli spacerować w ich cieniu. No i jeszcze rowerkiem będzie można jeździć w cieniu tyczek od latarń, bo drzewka są po południowej stronie trasy rowerowej. Wcześniej były po lewej, pamiętacie? A za granicą to przesadzają drzewka, nawet duże.
Nasi to mają rozmach: wycieli wszystkie! Kto policzy ile drzew stoi na przy tej ulicy? Jedno, dwa, a może trzy? (parku nie liczę).
 czytelnik
 Środa 18-06-2008

12048. 
Odnośnie wpisu numer: 12046

Panie Benku, wydaje mi się, że jaka opcja polityczna nie będzie przy władzy, ZAWSZE BĘDZIE TO SAMO I TAK SAMO!

01). Koleżeństwo... Ty pomogłeś mi, ja się "dopchałem do koryta", pomogę Tobie... Tak jest polska natura i tego nikt nigdy nie zmieni...

02). Niedoinformowanie lub nie przekazywanie pełnej informacji... Wywołać skandal podając część faktów to najważniejsze... Nawet jeśli okaże się nieprawdą, to i tak ludzie pamiętają aferę, a nie jej wyjaśnienie...

03). W Polsce nie ma odpowiedzialności za to, że ktoś na stanowisku nic nie robi... Pracę można bardzo dobrze markować i zawsze coś tam wygrzebać, żeby zamydlić oczy... Gdyby urzędnicy mieli świadomość, że jak nie będą nic robić, to wylecą z pracy - wzieliby się do roboty...
Postawa leniuchów wpływa na tych, którzy chcą coś zrobić i z biegiem czasu i oni przestają sie starać...

04). Obawa przed zmianami... Zawsze te same nazwiska, zawsze te same zwarte grupy interesów... Nawet będąc przebojowym, nie ma szans na zaistnienie...

TAKA JEST POLSKA i to bez względu jaka opcja polityczna rządzi...
Było, jest i będzie... Mieszkam w tym mieście 31 lat, nie komentuję sytuacji politycznej, choć bardzo się nią interesuję... Robię wszystko,
by nie mieć sobie nic do zarzucenia...
 iławianin
 Środa 18-06-2008

12046. 
Czytałem ile zarabia pani doktor obecnie pełniaca obowiazki szefa szpitala w Iławie otóz [...][...][...] zarabia wiecej od prezydenta Olsztyna zatem ma około 150 tys zł rocznie tak podała w zeznaniu skarbowym do tego dojdzie kasa w IŁWSKIM SZPITALU WIEC OBLICZCIE ile moze wytrzepac kasy. To co wyprawia Platforma w Iławie to mieszkańcy szok miasto biznesu dla paru ludzii.
PLATFORMO SKOŃCZ SWOJE RZADY W IŁAWIE I CAŁEJ POLSCE BO JESTESCI LUDZIE KASY. LUDZIE ODWOŁAJMY CAŁA SWITE W IŁAWIE BO NAS ZNISZCZĄ. PANI GELERT MA OCHOTE WZIAŚC SZPITAL W SWOJE PRYWATNE RECE BO JA STAC NA TO. TAKA JEST PRAWDA I LUDZIE PLATFORMY POBIORA CO SIE DA A MY BEDZIEMY U NICH PRACOWAC ZA KROMKE CHLEBA. ALBO ODWOŁAMY CAŁA PLATFORME I PSL W IŁAWIE ALBO BEDZIEMY BEZDOMNI I POD MOSTAMI LADOWAC BO ONI BIORA CO SIE DA I JAK SIĘ DA
 BENEK
 Środa 18-06-2008

12044. 
Odnośnie wpisu numer: 12023

Kilka słów do PIECHÓRA.
Bbbbbbbbbbbuuuuuuuuuuuuhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!
Ten twój Maśkiewicz, pseudonim Masa, to taki gospodarny burmistrz był, że skończył z wyrokiem karnym za machlojki w papierach przy budowie ulic w Lubawie, a w Iławie nic nie wybudował i nic nie uzgadniał. Może coś i próbował, ale chyba tylko po to, żeby nakręcić licznik do naliczania sobie kasy w delegacjach, znany był z tego. Myślę, że najwięcej czasu spędził - tak! - na uzgodnieniach, ale z prawnikami, bo on praktycznie
nie wychodził z sal sądowych jako skazany.
Nie, przepraszam! Jak mogłem zapomnieć! Wybudował dom pogrzebowy!
Bbbbbbbbbbbuuuuuuuuuuuuhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!
 BOLO
 http://www.kurier-ilawski.pl/news.php?id=2042
 Wtorek 17-06-2008

12043. 
Odnośnie wpisu numer: 12026

Ten gość jest niesamowity... Mówię o autorze, buhahahaha.
 Fakirr
 Wtorek 17-06-2008

12042. 
Odnośnie wpisu numer: 12040

Mnie się w Iławie dobrze żyje i opinia kogoś, kogo już tu nie ma, nic dla mnie nie znaczy. Tym bardziej język - opluwać każdy potrafi! Nie pasuje Ci? Przyjedź i zrób coś dla wszystkich.
 Adam
 Iława, Wtorek 17-06-2008

12041. 
Odnośnie wpisu numer: 12038

Jako doświadczony różnymi przejściami, od komuny począwszy przez
Bolka-TW, do czasów Ptasznika i Tuska, towarzysze i tawarzyszki
powiadam wam:
Nie było jak za komuny, bo jeśli im słuzyłeś, a wiele nie trzeba było sie wysiląć, gdyż postawili cie na stanowisku i trzymali jak długo chcieli. Czasem cie przeflancowali na żyźniejszą glebę i dalej trawałeś.
Obecnie, pozornie tylko, jest inaczej.
Najpierw - jeśli służysz odpowiednim osobnikom - osadzą cie na wysokim
miejscu na liście wyborczej odpowieniej parti. Potem nawet dostajesz stanowisko i kapujesz co i jak kogo wykołować, by wybrali cię za 4 lata ponownie do "elity" wzajemnej adoracji, ktora ponownie osadza na fotelach. Kapujesz (dosłownie: należysz do osobników donoszących) do głównego Lucypera, wkonujesz jego polecenia.
Kombinujesz czasem, co by ludziom dobrego zrobić, podonie jak to było 30-40 lat temu. Czasem asfalt położysz, nową budkę z piwem, może market, może most rzucisz prze strugę, a może pare metrów obwodnicy. Pieniądze, podobnie jak za komuny ciężko wydobyć od Lucypra. Musisz mu śłużyć jak pies, to ci coś skapnie.
 ORMOWIEC
 Wtorek 17-06-2008

12040. 
Odnośnie wpisu numer: 12035

Ja myślę, że burmistrz ma to w d[...]ie. To i wiele innych spraw (remonty dróg - hahaha, nowe miejsca pracy - hahaha itd. itp.)
Cóż, "masa" był cienki, ale i Ptaszek też niczym szczególnym nie błyska.
Szkoda Iławy, szkoda. [...]
 były iławianin
 WlkPolska, Wtorek 17-06-2008

12039. 
Zaszukane w sieci:
Dlaczego kobiety kibicują Portugalii, a nie Polsce?
Poniżej pod linkiem jest odpowiedź...
 prof. rudy wiewior
 http://mojalegia.republikafutbolu.pl/2008/06/16/dlaczego-...
 Wtorek 17-06-2008

12038. 
JAK OSZUKANO CAŁE POKOLENIE, CZYLI HISTORIA LECHA

Wałęsa był 29.12.1970 roku pozyskany do współpracy z SB. W okresie 1970-72 przekazał szereg informacji dotyczących negatywnej działalności pracowników stoczni. W gdańskiej delegaturze UOP porucznik Krzysztof Bollin odnalazł w roku 1991 ponad 20 donosów TW "Bolka". Jest także mowa o notatce esbeków z 1978 roku. Jeden z nich zapisał, że Wałęsa "jako TW ps. »Bolek« przekazywał nam szereg cennych informacji (...)". Oficer SB stwierdził także, że "Bolek" za przekazane informacje był wynagradzany.
Część dokumentów zniknęła z archiwów po obaleniu rządu Jana Olszewskiego. To wtedy (6 lub 7 czerwca 1992 r.) Wałęsa zażądał dostępu do zgromadzonych przez SB dokumentów na swój temat. Prezydent zwrócił ją we wrześniu, ale zniknęły niektóre materiały. Brakowało m.in. oryginału karty ewidencyjnej Lecha Wałęsy i licznych doniesień TW "Bolka".
 J-23 [na podstawie dziennika "Rzeczpospolita"]
 Wtorek 17-06-2008

12037. 
Odnośnie wpisu numer: 12031

Co piszą sprawozdawcy PZLA o Michalinie Kwaśniewskiej:
"Przewaga reprezentacji dziewcząt była na tyle duża, że przed zakończeniem ostatnich dwóch konkurencji nie było już wątpliwości co
do zwycięstwa. Mimo to ostatnia konkurencja, skok wzwyż – przyniosła
wiele emocji. Faworyzowana reprezentantka gospodarzy, Elena Vallortigara, która już w ubiegłym roku pokonała 1.86, tym razem była mocno naciskana przez Michalinę Kwaśniewską. Zawodniczka z Iławy, która przyjechała na zawody z rekordem życiowym 1.75, skakała jak w transie, pokonując w pierwszej próbie wysokość 1.76, a następnie, po opuszczeniu 1.78, poprawiając swoje najlepsze osiągnięcie jeszcze dwa razy – na 1.80 i 1.82. Kwaśniewska była następnie bardzo bliska pokonania wysokości 1.84, minimalnie strącając poprzeczkę piętami w ostatniej próbie. Ostatecznie pozostała na drugim miejscu w konkursie z takim samym wynikiem jak włoska zwyciężczyni".
 trenerro
 Wtorek 17-06-2008

12036. 
Odnośnie wpisu numer: 12535

Bynajmniej prawdą jest w temacie usportowienia szkoły i wyników sportowych, jakie uzyskują na arenie wojewódzkiej. Napewno pierwsza była (kiedy w szkole pracowało małżeństwo Gralaków) szkół SP2, jednak wysoko notowano SP4.
Natomiast jeśli chodzi o osiągnięcia sportowe SP3, to ŻENADA! Młodzież tej szkoły nie istnieje w sporcie szkolnym, nie mają wiekszych znacznych, widocznych, systemtycznych osiągnięć na arenie powyżej powiatu. Proszę to sprawdzić w publikatorze - Wojewódzkim Kalendarzu SZS imprez sportowych.
Dziwne tym bardziej, że szkoła nosi zaszczyte imie Polskich Olimpijczyków, co powinno do czegoś zobowiązywać. Zaś Dyrektor "paraduje się" w olimpijskim dresie kadry narodowej. I w tym prosze Państwa jest cała odpowiedź, w szpanie.
 **
 Wtorek 17-06-2008

12035. 
Dlaczego władza nie lubi najlepszej szkoły w Iławie?
Ostatnio byłam na Gali Osiągnięć uczniow szkół podległych Burmistrzowi. Ze zdumieniem przecierałam oczy i słuchałam głupstw, które podawała prowadząca namaszczona przez Burmistrza i dyrektorkę MZOSiP. Podobno najlepszą szkołą w miescie jest "3". To kłamstwo!
Organizatorzy nie pokusili sie wejść na stronę internetową CKE, MEN lub Scholaris, aby zobaczyć, że najlepszą szkołą w Iławie od 2002 roku jest
"4". To ona ma najlepszych uczniów matematyki czy języka polskiego, przyrody, historii oraz lekkoatletów i piłkarzy. Co mogą teraz pomyśleć nauczyciele i dyrekcja "4" o swoich przełożonych?
Panie Burmistrzu niech pan odwiedzi iławskie szkoły i zobaczy co się w nich dzieje, bo od wyborów nie odwiedził Pan żadnej szkoły, a warto by wiedzieć na co idzie 40% budżetu miasta.
 meKalinowska

mezkal1@wp.pl
 Poniedziałek 16-06-2008

12034. 
Odnośnie wpisu numer: 12032

Wreszcie koniec.
Chłopcy sobie pograli, zgodnie ze swoim motto widniejacym na
autokarze, pobawili się i wracają. Na jesieni zaczynają od nowa.
 kibic47
 Poniedziałek 16-06-2008

12033. 
Ledwo wstawiono okna w kwiaciarnię w parku, a już jakaś szyba poszła. Pewnie to młodzież bierze przykład z naszego Benka i zamiast uczyć się poprawnej polszczyzny atakuje szkło...
 Eskulapski
 Poniedziałek 16-06-2008

12032. 
Czy w fan zonie obowiązuje fanzolenie?
Dobrze, że to koniec.
 kibic47
 Poniedziałek 16-06-2008

12031. 
Taraz o piłce nożnej. Lecz, że w niej ciemność i ciemność, to najpierw niech promyk słońca ją rozjaśni.
Na oficjalnej sronie Polskiego Związku LA pojawił się wpis: "Niespełna
17-letnia Michalina Kwaśniewska (Jeziorak Iława) zajęła drugie miejsce
w skoku wzwyż bijąc dwukrotnie rekord życiowy, pokonując 1.80 i 1.82 (obie wysokości w drugich próbach). Minimum na Mistrzostwa Świata Juniorów w Bydgoszczy wynosi właśnie 1.82"
Oto w Iławie mamy kolejny wielki talent lekkoatletyczny, który jasnościa może oswietlić ciemność piłkarstwa w Jezioraku - MICHALINA. Nawet pieknie brzmi.
Wiwat MICHALINA!
Wiwat były oszczepnik, TATO Michaliny!
Wiwat Ewa i Andrzej Gralak!
Wiwat my, iławianie!
 trenerro
 Poniedziałek 16-06-2008

12030. 
Odnośnie wpisu numer: 12026

Akurat tak się składa, że czasami odwiedzam tamte okolice rowerem...
Ile tych megadomów jest? Jeden? Trzy? :-) I z tego co wiem, to jeden
jest przeznaczony do wynajmowania pod imprezy...
 iławianin
 Poniedziałek 16-06-2008

12029. 
Odnośnie wpisu numer: 12026

Jasne, pieniadze to ukradli, ryby kradna, a ja jeszcze slyszalam, ze
nie niemowleta jedza!!!
 MARLEYKA
 Poniedziałek 16-06-2008

12028. 
Odnośnie wpisu numer: 12026

Zrob zdjecie prosze. Moze redakcja zamiesci gdzies zdjeceia lub podasz jakis link gdzie je mozna zobaczyc. Niestety nie jestem w stanie sam obejrzec tego cuda (pojechac zobaczyc)... A uczynilbym to z mila checia...
 prof. rudy wiewior
 Poniedziałek 16-06-2008

12027. 
Odnośnie wpisu numer: 12026

Benek!
Czy nie można zadać pytania niektóym z nich następującej treści,
np.: "Panie Gra[...]-olog, Panie Soko[...]łow! Czy to wasze chacjendy
nad jeziorem w Radomnie?"
 ESKULAP
 Poniedziałek 16-06-2008

12026. 
LEKARZE!!!
Ludzie tego co dowiedziałem sie to dla mnie szok. Jade sobie autem do Radomna koło Iławy w strone Nowego Miasta patrze stoja wielkie wille warte miliardy przy jeziorku. Pytam ludzi bo myslałem ze jakies przekrety z Warszawy maja te wille a tu mi kobietka starsza odpowiada panie to nasi lekarze z Iławy maja te wille. Ludzie to niemozliwe ale prawdziwe pieniadze ukradzione od państwa zaiwestowane w wielkie chacjenty pod Iława w Radomnie. Maja dostęp do jeziora pewnie tez pradem łowia ryby i maja je za darmo. Ten kraj jest niesamowity POLSKA RAJ W POLSCE ale dla wybranych co sa lekarzami albo politykami a wy zyjcie za 700 zł na rodzinę to nie mozliwe ale prawdziwe mafia wszedzie i na kazdym kroku, zygac sie chce z takie niespawiedlkiwosci. Mam nadzieje że te wille sprawdzi urzasd skarbowy i miszkańcy powiatu bo lekarzom sie źle zyje.
 Benek
 Poniedziałek 16-06-2008

12023. 
Odnośnie wpisu numer: 12008

Myślę, że większy nacisk niż na handel Burmistrz Jarosław Maśkiewicz stawiał na rozwój transportu iławskiego. Mam na uwadze, głównie budowę ciągów drogowych i ulic w Osiedlach.
Wybudował zapwene 5 rond, nie mówiąc o obwodnicy i nowej drogi od ronda przy ul. Kościuszki do ul. Narutowicza. Nie muszę chyba pisać o budowie po kilka ulic na każdym Osiedlu przez Jarosław Maśkiewicza. Obecna przebudowa ulicy Niepodległości to też jego inicjatywa. Uzgodnienia z drogowcami z Olsztyna i dokumentracja jest również jego dziełem. Obecni włodaże ją tylko erealizują. Każdy z iławian wie, że całkowicie nowa ulica PIASKOWA do terenów przemysłowych z nowym cmentarzem i nowym osiedlem mieszkaniowym to efekt działań i pracy Jarosława Maśkiewicza od podstaw. A o rozwoju budownictrwa mieszkaniowego w różnych formach, trzeba również wspomnieć.
 PIECHÓR
 Niedziela 15-06-2008

12022. 
Już nie mogę doczekać się rżnięcia z Unią Tarnów w środę na meczu
o wejście do II ligi IKS-u Jeziorak Iława. Ta sprawa jest do załatwienia
z chłopakami z Tarnowa za 100 baniek.
 smarowóz
 Niedziela 15-06-2008

12021. 
Odnośnie wpisu numer: 12018

Kielo, ale Ty przytyłeś :) W życiu bym Cię nie poznał... Wiesz o rozkopanej Iławie, więc już MOŻESZ odwiedzać Polskę? ;-)
 kolega z bardzo dawnych czasów
 Niedziela 15-06-2008

12020. 
Odnośnie wpisu numer: 12017

Jeziorak przegrał, więc w środę będzie gorąco na trybunach.
Chłopcy muszą się pokazać.
 Eskulapski
 Sobota 14-06-2008

12018. 
No i co? Zeby umilic innym czas to trzeba tak remont ul. Niepodleglosci przeprowadzic zeby nikt nie mogl korzystac???!!! Skanska sie boi o konkurencje i odrazu dwa pasy wali ???? Chyba tak, bo na zachodzie raz jeden pas, raz drugi.
Ale tylko w polsce jest wszystko mozliwe. Jak nie karny z rekawa to dwa pasy zablokowane na raz. Moze jeszcze czerwony kosciol wyremontuja, jezioro powieksza, 4 stadiony zbuduja na Euro 2012 i Disneyland. Skanska to potrafi !!!!!!!!!!!!!!! Szok !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Karny to byl.... ale jak z butli pociagnalem na trybunach. Takich karnych
to powinno byc po 20 w kazdym meczu !!! SKANDAL. Angielski zlodziej!!!
Nazywam sie Jakielski Piotr, pseudonim Kielo.
 Paryzanin KIELO

jpiotr_13@hotmail.com, lat 47
  4024994
 http://pl.youtube.com/user/piotrparis
 paryz ilawa, Sobota 14-06-2008

12017. 
Odnośnie wpisu numer: 12016

U nas będzie remis, potem dogrywka, potem karne i jakoś wśliźniemy sie do II ligi. Tak czuję... bo nosa mam zajebistego.
I odnowa Polska Ludowa, jak za Łobockiego trenera (dobrego trenera)
i kanciarzy-działaczy z IKS-u. Tylko tego im, II Ligi, trzeba, bo oni wiedzą, co z lewą kasą od sponsorów zrobić.
 Duch I
 Sobota 14-06-2008

12016. 
No i przegrali piłkarze Jezioraka pierwszy mecz barażowy na wyjeździe
z Unią Tarnów 1-0. Ponoć dobrze, że tylko tyle...
 BOLO
 Sobota 14-06-2008

12015. 
Odnośnie wpisu numer: 12011

A ja myślę, że jesteś obrażony na cały świat, bo ci w życiu nie wyszło.
Słuchaj, zgłoś się do MOPS-u, może ci pomogą.
 Adam
 Sobota 14-06-2008

12014. 
Odnośnie wpisu numer: 12013

Bielice! Czy tam dyrektorem jest pewien magister z Iławy, trener piłki nożnej? Jeśli tak, to nie dziwmy się, że szkoła jest niedopilnowana, a nauczyciele harcują. Ten pan, nauczony doświadczeniem swojego byłego dyrektora, szkoły w której jako młody nauczyciel praktykował i ostrzył ostrogi nauczycielskie, odbębni swoje i pakuje manele, by prowadzić sekcję piłkarską np. w Dzierzgoniu. Bielice - Dzierzgoń.

Nieporozumieniem jest sytuacja, kiedy dyrektor zajmuje się dodatkowymi zajeciami, czy jest radnym, czy przewodniczacym rady, czy pełni tysiące innych fukcji. Taka jest sytuacja w polskim systemie oświatowym. Dyrektora praktycznie nie ma w szkole.

Panuje dotąd powiedzenie, przeświadczenie, że dyrektor od roboty ma zastepców i, jak potrafi chwycić ich za gardło, to ma wolne i fruwa po, róznych nieznanych zajęciach, naradach itp. Taka jest prawda. Prawda smutna, ale prawdziwa.

Są również na tym świecie prawdy nieprawdziwe. Prawdą nieprawdzwą jest ta prawda o szkole, która mówi: "U nas w szkole nie ma problemu z przemocą", czy też, że "nie ma problemu z uczniem słabym". Najczęściej niepradziwą prawdą jest ta, kiedy nauczyciel mówi: "W klasie nie mam kłopotów wychowawczych".
 owidiusz
 Piątek 13-06-2008

12013. 
Kolejna dziewczyna odebrała sobie życie w Gimnazjum w Bielicach, miała tak niewiele lat i mogła żyć, ale tam jest takie super grono, że guzik ich obchodzi uczeń. Mam żal do kuratora elbląskiego, że jak odebrał sobie zycie gimnazjalista w Suszu to nic kuratorium w Elblagu nie zrobiło, nie było dochodzenia a ja wiem ze uczeń w SUSZU pochodzi z porzadnej rodziny wiec dlaczego tak sie dzieje. Powiem dlaczego w Bielicach nauczyciele przycjhodza pijani na lekcje wiec moze patologia to jest ale w nauczycielu jak będzie trzeba to podam nazwiska i będą swiadkowie tak wyglada szkoła co więc moze widziec w szkole pijany nauczyciel chyba butelke przez mgłę. Dyrektor po układach wybrany. Kuratorium w Elblagu powinni rozwiazac ale zanim to sie stanie nich Ci którzy nie pomogli w aspekcie wychowawczym tym niewinnym uczniom niech zostana osadzeni, to zwierzęta a nie nauczyciele. ZAPEWNE porobili podyplomówki na Włodkowicu więc wiedzi wychowawczej i pedagogicznej nie posiadaja ale na dyplomoe piatke maja czyste jaja szkoda tych uczniów a dyrektorzy dalej stołki grzeja ciekawe w której teraz szkole sie powiesi uczen nastepny. Tak panie Lewandowski i pani Paźkiewicz wasze wizytowanie szkól to spijanie kawek i klapanie dyrektorów po plecach a młodzi uczniowie odbieraja sobie zycie mam nadzieje że minister edukacji wkroczy w kuratorium elblaskie chyba raczej nie bo dyrektorzy zapisza sie jak nie sa zapisani do PLATFORMY a swój swojego nie rusz. Tak wyglada edukacja. Spytajcie sie dziennikarze uczniów w szkołach czy wychowacy sie nimi interesuja czy kuratorzy im sie przedstawiali na korytarzu czy rozmawiali z nimi czy ich nie krzywdza jak jest w szkole czego im brakuje czy maja jakies problemy odpowiedza wam tak mamy łzy w oczach bo nasza kolezanka czy kolego niezyje ale dlaczego otóz to zła rodzina patologiczna biedna nieradzaca sobie. Ja zadaje pytanie a za co wy bierzecie pieniadza za odczytanie listy obecności uczniów. Sam jestem nauczycielem ale wy to mi do piet nie dorastacie wasza wiedza i poziomem takich jak wy to powinni na zbity pysk ze szkół wypiepszac z szacunkiem dla dobrych nauczycieli pedagow. Mam nadzieje że doczekam czasów ze to ja przyjade na wizytowanie was to zobaczycie nastepnego dnia marny nauczyciel zakończy prace ale wczesniej odwołam dyrekora jezeli będzie mataczył, bo to on kryje pod płaszcem tez układ. Kto chce niech podyskutuje ze mna zapraszam. Ostrzegałem kuratorów elbląkich że źle dzieje sie w Iławskim i Nowo Miejskim powiecie ze źle dzieje się tu w szkołach że dyrektorzy nie wychowuja uczniów a politykuja ale oni mile mnie w dupie bo uczeń dla nich to jak nikt, ale teraz zapłaca za wszystko albo zmienia zawód.
 BENEK
 Piątek 13-06-2008

12012. 
Maryla Rodowicz, oszalała Sześćdziesieciolatka dała czadu!
45 minut występu NON STOP! Żadna szczawiara nigdy jej niedorówna.
Na Marylę nie mocnych.
 owidiusz
 Piątek 13-06-2008

12011. 
Odnośnie wpisu numer: 12006

Przyjdzie czas to sie dowiesz kim jestem, co masz problem bo Cie wymiatam z IŁAWY a tak bo nie masz pojecia o rzadzeniu w Olsztynie Ci też smrodu narobie niech wiedza co ty naprawde potrafisz ja wiem wiem ze niewiele patrzac na IŁAWE co z niej zrobiłes kawał szamba. Ciekawe czy tez z hipermarketów czerpałes korzysci materialne ale przyjdzie czas to Cie sprawdze i tak jak Małkowskiego w OLSZTYNIE ty bedziesz drugi po nim obiecuje Ci to juz mozesz sie bac
 BENEK
 Piątek 13-06-2008

12010. 
Odnośnie wpisu numer: 11971

Trochę pokory, czytelniku.
Mylisz pojęcia. No i wyszedł ci groch z kapustą. Przymusowi na „Ziemie Odzyskane” przesiedleńcy z akcji „Wisła”, akcji przez Polskę wymierzonej przeciwko ukraińskiej ludności cywilnej kresów (1947), to nie to samo co polscy osadnicy z rodu Pawlaków; szkoda, że o „niemieckich” Kargulach zapomniałeś (bardzo fajna, kultowa komedia, ale w warstwie historycznej zakłamana w sposób niezwykły).
Słusznie zauważyłeś, że losy Iławy są niesamowicie poplątane. Od korzeni i przez wieki niemieckie miasto – dziś leżące w granicach Polski, rządzone jest przez osoby pochodzenia kozackiego. Sami swoi?
 Jarek
 Piątek 13-06-2008

12008. 
Odnośnie wpisu numer: 12002

BENEK ZAJEBIŚCIE PISZESZ!
Ty PiSowska Mordo Mechata, nie zauważasz rozwoju Iławy. Wszystko zaczęło sie od Maskiewicza Jaroslawa I, który postawił na handel. Iława od setek lat nazad znana była z tej profesji. Jarosław I, wczuwszy sie w historyczne dradycje, poszedł dalej. Chociaż szlaki u nas nie krzyżują się, to zawsze można u nas tanio i smacznie kupić. Kaufladów ci u nas dostatek, paliw również. Czasem drożeją, ale czy ktoś przewidział,
że z konia przesiadliśmy się na maszyny samobieżne?
* * *
Jarosław I Maśkiewicz, jak wiesz, postawił na handel, niezapominając o wykwintnych gospodach i obfitym wikcie. Proszę bardzo Benek, czy ty nie zauważasz, że DRAY HOTELE szybuja w górę? Jeden po Ekodrobie, stawia go inwestor z Ciechanowa; drugi szykuje się po tartaku, a trzeci po Czapli na cyplu - będzie własnością wytwórcy kapci z Grudziądza, miłośnika Iławy.
Benowiuszu Szanowny! Nie martw sie o niedożywionych iławskich mieszkańców.
BENEK NIE BÓJ! Dadzą sobie radę. Z pańskiego stołu tyle jadła zostaje,
że wyżywią się i to obficie, że nawet będziesz im zazdrościł wypasu
i sam się pozywisz i wyjdziesz z chudoby.
 **
 Piątek 13-06-2008

12007. 
Odnośnie wpisu numer: 12005

Swiete slowa - ale ja bym sie cieszyl, zeby Nasi laryngolodzy wrocili.
Moze i o Nich Pani Dyrektor [Gelert] pomysli, bo prywatnie to nie mam pieniedzy a leczyc swoj sluch musze - a renta mala.
Pani Dyrektor z gory dziekuje.
 byly stolarz
 Ilawa, Piątek 13-06-2008

12006. 
Odnośnie wpisu numer: 12003

Uśmiałem się po pachy.
Wiele bym dał, by dowiedzieć się, kim jest ten człowiek.
 Adam
 Iława, Piątek 13-06-2008

12005. 
Brawo Pani Dyrektor Szpitala! Od kilku lat chodze na opatrunki do Poradni Chirurgicznej i teraz jestem szczesliwa, bo narescie jest tam lekarz Pan
dr Rozynski. Znam Go jeszcze z oddzialu. Wspanialy czlowiek i zna swoj fach. Teraz atmosfera i leczenie bedzie na poziomie europejskim. Dziekuje Pani Dyrektor. Wdzieczna pacjentka. Oby tak dalej Pani rzadzila to szpital w Ilawie bedzie tak jak kiedys slawny.
 wdzieczna
 Ilawa, Piątek 13-06-2008

12004. 
Dobrze, że Irlandia powiedziała NIE euro-sowchozowi Europy. Zawsze ktoś jest odważny i mówi: NIE! Mówi NIE eurpejskiej żydokomunie.
Tak trzymać!
 PIŁSUDCZYK
 Piątek 13-06-2008

12003. 
Odnośnie wpisu numer: 12002

BENEK TY RYJU WSTRĘTNY!
Kto w Iławie głoduje? Noszą brzuchy wydęte, a jakie również samochody wypasione po ulicach mkną, jak sie ubierają. Paryż, Benek. Nie przeczę,
iż paru meneli głoduje, sam im czasem coś na "chleb"wrzucę. Skoczą na "jednego" i jakoś żyją dalej. Zobacz jak Iława idzie do przodu, jakie markety, a jakie hotele idą w górę, 3-piętrowe nawet.
 **
 Piątek 13-06-2008

12002. 
PLATFORMO I PSL DAJCIE JEŚĆ IŁAWIE A NIE SWOJE D[...] WOZICIE
W LIMUZYNACH I BAJECZKI OPOWIADACIE LUDZIOM O TYCH CUDACH GOSPODARCZYCH O GŁODENEJ IŁAWIE ROZKOPPANEJ I POUKŁADANEJ
W PLATFORME I PSL. LUDZIE ROBIMY REFEREDUM I ODSUWAMY OD KORYTA WSZYSKICH LUDZI Z PO I PSL ALBO ZDECHNIEMY Z GŁODU.
 BENEK
 Piątek 13-06-2008

12001. 
Odnośnie wpisu numer: 12000

To juz teraz zacznij biczowac sie Meczenniku ;) i rozaniec odmawiac :) Zartuje oczywiscie.
Mamy ladny numer na forum :) 12000. Stawiasz wszystkim piwo :)
 prof. rudy wiewior
 Piątek 13-06-2008

12000. 
Niestety - karny słuszny. Bardzo uczuleni byli na taki rodzaj przewinienia
w polu karnym sędziowie. A mogli zabezpieczyć sie Polacy zdobytymi bramkami wcześniej, a nie płakać na sędziego. Trener Górski zawsze mówił, iz do ostatniej sekundy należ uważać, nie głupka strugać, że uda mi się.
Jutro IKS Jeziorak przerżnie w Tarnowie i znów będzie krzyk.
 Męczennik z Polski
 Piątek 13-06-2008

11999. 
Odnośnie wpisu numer: 11997

Tobie chyba cos na glowe spadlo ;) A co ma korupcja do reprezentacji Polski i zawodnikow? Przekupiony zostal sedzia, mecz ustawiony? ;) Po zdobyciu gola gralismy dobrze, powiedzialbym, ze nawet bardzo dobrze. Niestety stalo sie jak sie stalo... Jedziemy do domu...
 prof. rudy wiewior
 Piątek 13-06-2008

11998. 
Odnośnie wpisu numer: 11991 11990

Nie jestem i nie byłem nigdy z CECH-u. Adam, czemu denerwujesz się na niepodważalną prawdę? Do lektury aktu natarialnego zalecam Ci jeszcze mapy ewidencyjne. To jednoznacznie wskaże ci ewidentne błedy ratusza. Tyle faktów w tym zakresie.
A za "skróty Żylinskiego" trzeba zapłacić. Płatnikami tego skrótu, jak zwykle, będą PODATNICY - iławianie. Oby jak najmniejsze skutki tego skrótu ratusza odczuł potencjalny inwestor na cyplu po Czapli.
 WYBORCA **
 Piątek 13-06-2008

11997. 
Niestety - biednemu wiatr w oczy - nie ma nas dalej na Euro. Nawet cieszę się, gdyż polska piłka nożna nie zasłuzyła na dalej... Korupcja ją zniszczyła. Dobrze stało się , że dostaliśmy baty, gdyż ta sytuacja być może przyczyni się do odejścia od władzy takich osobników jak Listek i inni. Malutcy ludkowie.
 Męczennik z Polski
 Piątek 13-06-2008

11996. 
Odnośnie wpisu numer: 11993

Tragedii nie bylo... Za to heroiczna postawa brakmkarza i owszem... Potem juz bylo lepiej - bramka dla Naszych i przebudzenie. Nieszczescie przyszlo jak grom z jasnego nieba w postaci karnego (nieslusznego zreszta) i... Coz...
 prof. rudy wiewior
 Czwartek 12-06-2008

11995. 
Gut Bak. Faul i koniec Polaki na Euro.
 "HELMUT"
 Czwartek 12-06-2008

11994. 
Jak będzie, tak będzie. Zaraz początek meczu, czuję kłopoty.
Jeszcze nie ciemność. Powodzenia wszystkim kibicom.
 kibic
 Czwartek 12-06-2008

11993. 
No! Dochodzi godzina 20:30. Odpalam telewizor, otwieram piwo. Lubię Austriaków, ale Polska potrzebuje punktów - tym bardziej, że Niemcy przegrali z Chorwatami 1:2.
Jestem dobrej myśli. Saganowski, niczym drągal, jest w sam raz na zapasy z drągalami z gór. Nasi rozjadą górali. Jeśli nie będzie jakiegoś pecha w pierwszym kwadransie, to Orły po całości zmiotą gospodarzy.
Na prawej pomocy zobaczymy zupełnie innego Smolarka, ustawionego przodem do bramki, lubiącego bieg i drybling, a nie zapasy...
 BOLO
 Czwartek 12-06-2008

11991. 
Odnośnie wpisu numer: 11988

A co ty, z Cechu jesteś?
 Adam
 Iława, Czwartek 12-06-2008

11990. 
Odnośnie wpisu numer: 11988

Panie Wyborco!
Jestem zdania, iż Żyliński szedł w wielu sprawach na skróty, inaczej - na szage. Aby błyszczeć w aureoli mediów. Działał na wyrost, że jakoś to będzie. A tu bęc! Trafił na opór klanu rzemieślników. I tu nie ma siły - hotelu nie będzie!
Czy Iławie aż tyle potrzebne jest hoteli, nie wystarczą namioty?
 **
 Czwartek 12-06-2008

11989. 
Szanowni Państwo! SENSACJA!
"BOLEK I LOLEK" na wakacjach, czyli na meczu Polska : Austria. Jeśli się pogodzą, to podobno będą Polsce kibicować do końca gry na ME. BOLEK
- Lech Wałęsa; LOLEK - Lech Kaczyński. Zgoda pomiędzy tymi Panami znaczy tyle, co Mistrzostwo Europy dla Polskiej drużyny.
 trenerro
 Czwartek 12-06-2008

11988. 
Odnośnie wpisu numer: 11983 11984

BOLO, jeżeli sie tak nazywasz. Nie wprowadzaj iławian świadomie w błąd
i nie borażaj członków CECH RZEMIOSŁ.
Dojazd do każdej nieruchomości musi być zapewniony. Takie jest polskie Prawo w tym zakresie. Żyliński sprzedał tzw. CYPEL po Czapli bez zapewnienia dojazdu do zabudowanej działki CECH-u. Wina jest całkowicie po stronie Burmistrza Iławy za błędy lub niedopatrzenia świadome czy nieświadome - wystarczy tylko przeanoalizować dokomentację (głównie akt naotarialny z Panią Banaszek). Takie są niepodważalne fakty.
A próba szantażowania przedstawicieli CECH-u, a tak to zaczyna wyglądać, jest bardzo dużym nietaktem. A skutki błędu Burmistrza próbuje się przeżucić na CECH. Z lektury medialnej wynika, że CECH wie jaka jest prawda i jakie są ich prawa do swobodnego dojazdu do swoich budynków.
Burmistrzowi nie pozostaje nic innego, jak udeżyc się w pierś i przeprosić za błędy Ratusza i przeprosić CECH oraz Pana SZOSTAKA za całe to zamieszanie.
 WYBORCA **
 Czwartek 12-06-2008

11987. 
WEŹCIE SIĘ DO ROBOTY I WYCHOWUJCIE SWOJE DZIECI, KTÓRE SĄ NIETYLKANE.
 Męczennik z Polski
 Czwartek 12-06-2008

11986. 
Do sprzątaczy w naszym mieście!!!!! Weźcie się do roboty i sprzątnijcie trasy rowerowe na osiedlu Ostródzkim. Jak można jeździć po szkłach??? Dzięki z góry.
 Arleta
 Czwartek 12-06-2008

11985. 
Wybieram się do Gdańska na imieniny Lecha. Dysponuję wolnym miejscem w samochodzie. Chętnie przyjmę gościa za dopłatę do paliwa.
 smarowóz
 Środa 11-06-2008

11984. 
Odnośnie wpisu numer: 11983

A ja wierzę, że mediacje burmistrza wiele dadzą.
Bo co, jak co, cechowianie postawią się p. Szostakowi, ale burmistrzowi już nie bardzo, bo wiedzą, że podskoczyć za bardzo nie mogą! Poza tym wiecznie zapierać się też nie wolno!
 Adam
 Iława, Środa 11-06-2008

11983. 
Po lekturze tematu z problemem na osławionym tzw. cyplu Czapla (nowy właściciel ziemi nie może ruszyć z budową hotelu, bo kilku nieudaczników z tzw. Cechu Rzemiosł nie może przeżyć czyjegoś sukcesu), dochodzę
do wniosku, że stare porzekadło o psie ogrodnika ma się bardzo dobrze.
Taka właśnie jest jakość naszego życia publicznego - sam nie mogę, ale drugiemu też nie pozwolę. Zaprę się, napnę się, wycisnę ostatnie poty, zapultam się, ale nie pozwolę, żeby ktoś miał lepiej niż ja.
 BOLO
 Środa 11-06-2008

11982. 
Odnośnie wpisu numer: 11977

Benek ty durna pało!
Na barykadę stawaj, sztandar w górę, w szablę w dłoń i hura na Józia.
W Iławie jeszcze nigdy nie było tak dobrze i bogato, jak obecnie za Tuska i Rzeczypospolitej Polskiej PO.
Pod jednym okapem stacjonują nawet po trzy samochody osobowe.
Przypomniej sobie Baranie Jeden, że nie tak dawno pod strzechą spały krowy i ludzie, a teraz... zobacz jak poprawiło sie - Ty Durna Pało.
 ORMOWIEC
 Środa 11-06-2008

11981. 
Odnośnie wpisu numer: 11979

Iławę niemieccy ziomkowie zostwili niezniszczoną, co najwyżej kilka uderzeń z armat zaledwie drasnęło masę iławską, kiedy bronili się przed AR. Co najwyżej 5 % zabudowy było zniszczone. Iława zapłonęła, kiedy AR opuszczała miasto. Taka jest jedyna prawda o zniszczonej Iławie. Tylko do ludzi tępych, nie dociera ta smutna rzeczywistość.
 **
 Środa 11-06-2008

11980. 
Od kilku dni denerwował mnie notoryczny spadek ciśnienia w instalacji wodociągowej w domu mamy zwłaszcza, że w mediach jest głośno na temat inwestycji w Iławskich Wodociągach w wymiarze naj, naj, naj. Pod jednym z numerów Wodociągów uzyskałem informację i przeprosiny za zaistniałą sytuację z wyjaśnieniem, że Iławskie Wodociągi w trybie awaryjnym od ponad tygodnia zasilają sieć Gminy Wiejskiej Iława w rejonie Nowej Wsi.
Po dzisiejszej lekturze Kuriera i artykule związanym z wodą, opadły mi ręce. Jak można dziennikarzowi i społeczeństwu fundować takie bzdury (może jest to spowodowane małą starannością w zbieraniu i przygotowaniu materiału?). Czy Pan nasz Wójt kochany miał i nadal ma wiedzę o jakości i stanie technicznym wodociągów wiejskich, które są własnością Gminy Wiejskiej Iława? Na zasadzie spychologii pozbył się ich i od lat zarządza nimi spółka HYDRO. Nasz Pan Wójt kochany to z pikniku na piknik jeździ - tu rzuci podkową, tam wbije gwoździa i tak kadencja po kadencji. Przed laty, o ile pamiętam, to prezes Iławskich Wodociągów był konkurentem w wyborach naszego Pana Wójta kochanego. Wtedy przegrał i mamy to, co mamy. Gdyby wygrał, to może z wodą i kanalizacją na wsiach byłoby lepiej?
Dziwi ton wypowiedzi zarządcy i osoby czerpiącej zyski z zarządzania w imieniu Pana Wójta wodociągami wiejskimi. Tego nie jestem pewien, ale prezes Iławskich Wodociągów byłby na pewno bardzo zadowolony, gdyby ludzie dużo wody chcieli od Niego kupować? Natomiast Pan dzierżawca wodociągów wiejskich chce wspólnie z naszym kochanym Panem Wójtem organizować inspekcję robotniczo-chłopską kontrolująca ilość zużywanej wody w Nowej Wsi przez nas - mieszkańców, tych najgorszych "Jego" klientów.
Nie tak powinien pełnić Pan nadzór nad mieniem gminnym, wodociągami, Panie Wójcie.
Nie tak dawno okazał się Pan znawcą i ekspertem w dziedzinie uzdrawiania iławskiej służby zdrowia, stając do wspólnej fotografii z Panem Starostą i byłą Panią dyrektor w awanturze, w której także Pańscy Wyborcy, mieszkańcy wsi, zostali pozbawieni szpitala. Czy policzył Pan jakie koszty ludzie wsi ponieśli będąc zmuszeni w trudnych chwilach jeździć do swoich bliskich, leżących w odległych od Iławy szpitalach?
Zdaję sobie sprawę z tego, aby rozbudować i zmodernizować wiejskie Wodociągi, to potrzeba przede wszystkim potężnych nakładów ale także i trochę serca i wysiłku w pozyskiwaniu środków pomocowych. Myślę, że mieszkańcy Nowej Wsi i innych powinni zostać wcześniej powiadomieni o rozmiarze awarii i niewydolności sieci wodociągowej, ale przede wszystkim przeproszeni. [...]
 stary iławianin
 Środa 11-06-2008

11979. 
Odnośnie wpisu numer: 11978

Dziekuje, ze juz stalem sie dzieki Tobie profesorem...
Wojska Armii Czerwonej zastaly Ilawe zniszczona i wyludniona, gdy zmierzaly w kierunku Niemiec, ale nawet i one pladrowaly i podpalaly wszystko co stanelo im na drodzde. Wowczas Ilawa zostala juz zniszczona doszczetnie. Takze zarowno Niemcy jak i Rosjanie
zrujnowaly sliczne niegdys miasteczko.
 prof. rudy wiewior
 Środa 11-06-2008

11978. 
Odnośnie wpisu numer: 11976

Ten domorosły historyk, mądry profesorze Wiewiórze, wiedział co pisał, Iławę po ucieczce Niemców 22 stycznia 45 roku, okupowała i rządziła w niej kompania skośnookich Kałmuków i to nie byli aryjczycy znad Renu.
 tiktas
 Środa 11-06-2008

11977. 
PLATFORMO I PSL DAJCIE JEŚĆ IŁAWIE A NIE SWOJE D[...] WOZICIE
W LIMUZYNACH I BAJECZKI OPOWIADACIE LUDZIOM O TYCH CUDACH GOSPODARCZYCH O GŁODENEJ IŁAWIE ROZKOPPANEJ I POUKŁADANEJ
W PLATFORME I PSL. LUDZIE ROBIMY REFEREDUM I ODSUWAMY OD KORYTA WSZYSKICH LUDZI Z PO I PSL ALBO ZDECHNIEMY Z GŁODU
 BENEK
 Środa 11-06-2008

11976. 
Odnośnie wpisu numer: 11975

No to ten domorosly historyk mial ulanska fantazje, ze napisal iz Ilawe spalily "hordy tatarskie"... Trudno w to uwierzyc tym bardziej, ze bylo
to w latach drugiej wojny swiatowej ;-)
 rudy wiewior
 Środa 11-06-2008

11975. 
Odnośnie wpisu numer: 11974

Ani Polacy, ani Niemcy nie burzyli Iławy. Została spalona podczas chwilowej okupacji wojsk radzieckich.
Nawet pewien domorosły historyk, w opowiadaniu, podawał, iż Iławę spalili "hordy tatarskie i tym podobne nacje..." Książka leżała odłogiem
w iławskich witrynach księgarskich. Co jednak ważniejsze, to sprawa zaniedbań czasów współczesnych, gdyż komuna na swój sposób tchnęła w Iławę ducha.
Obecnie, jak obserwujemy, powoli rozwija się, lecz jednak nie w kierunku pożądanym. Tym kierunkiem jest średni i drobny przemysł, usługi. Lubawa jest tego pozytywnym przykładem.
Tymczasem u nas tylko handel i handel. Rozwój to produkcja towarów
na eksport: wewnętrzny i zewnętrzny (może byc zagraniczny).
 **
 Środa 11-06-2008

11974. 
Odnośnie wpisu numer: 11973

To trzeba bylo nie burzyc Ilawy, nie niszczyc podczas wojny.
A teraz nie jecz...
 rudy wiewior
 Środa 11-06-2008

11973. 
Odnośnie wpisu numer: 11971

"Obecna Iława to zadupie - w odróżnieniu od Deutch Eylau!" - Gut mówi ilawiak. Iława niemiecka to była metropolia do Ilawy dzisiaj. Ile domów, jakie kamienice, jak zdobione, a parki, a te drzewa, architektura. Co wy Polaki robicie z naszej Ilawy. My jej nie poznać, jak tu odwiedzamy. Wy tak gospodarzyć, że strach mysleć. Wasza Ilawa robi sie jak sachara. My nie chcemy wam jej zabrac, ale my płaczemy jak patrzem na te miasto. Wy zobaczyc moga jaka nasza Ilawa byla:
http://www.rosenberg-wpr.de/Rosenberg/3/kreisrosenberg_teil3.htm
 "HELMUT"
 Środa 11-06-2008

11972. 
Chodzi mi o zaznaczenie na chodnikach miejsc do parkowania dla skuterów i motocykli.
Czy nie można wzorem państw też "zmotocyklowanych" oznaczyć paski postojowe o szerokości ok. 0,5 m na chodnikach przed sklepami i pod drzewami na parkowanie wyłącznie dla motocykli i skuterów, a zabronić im parkowania na miejscach dla samochodów osobowych? W chwili obecnej postawienie jednego skutera na środku miejsca na samochod blokuje parkowanie jednego samochodu zajmując miejsce, nadmiernie
dla jego potrzeb. Czy ktoś mnie poprze z taką propozycją?
 lecher
 Iława, Środa 11-06-2008

11971. 
Odnośnie wpisu numer: 11969

Moi Drodzy! Czy potrzebne Nam są te emocje?
Nie stać Iławy na III-cią ligę, tym bardziej na II-gą. Po co bijecie pianę? Pykajcie piłeczkę, sadźcie drzewka i będzie ok...
Iława nie ma kasy na "być Giżyckiem, Mikołajkami" itd... Burmistrz też
nie jest stąd. Czego się spodziewacie?
Praca, rodzina, grill - proza Polaka. Trochę pokory "Akcjo Wisła" - czyli przybyli z Pawlakami... Obecna Iława to zadupie - w odróżnieniu od Deutch Eylau!
 czytelnik
 Środa 11-06-2008

11970. 
Odnośnie wpisu numer: 11967

Panie Adamie!
Tak to prawda, wówczas cała Iława rzuciła się do Radyja Wa-Ma, zaś naczelnym sprawozdawcą był Wojtek Żmudziński, dzis dyr. Centrum Sportu. Później doszło Radyjo Iława, z naczelnym sprawozdającym, redaktorem "Wieszo". Cóż to były za czasy...
Jednak Panie Adam, obecna II liga nie nic współnego z II LIGĄ, kiedy działaczami byli: Klonowski - czołowy inwestor wodno-kanalizacyjny, Zyga - znany stolarz iławski i, ś.p. Gac Benedykt - który trzymał cugle
w Jezioraku. "To były piękne dni".
 trenerro
 Wtorek 10-06-2008

11969. 
Odnośnie wpisu numer: 11966

Też pamiętam Jeziorak w II lidze - w końcu było to niedawno. Na pewno spora część gówniarzy awanturująca się na stadionie tego nie pamięta,
bo jest za młoda.
W meczu z Granicą Kętrzyn chuligaństwo też próbowało zepsuć mecz.
Bedzie jakas za to kara? No i ten idiotyczny transparent "pozdrowienia
do więzienia".
Czy teraz Klub Kibica też napisze łzawy list do Kuriera, jak to oni są źle traktowani przez władze klubu? Może Klub powinien im jeszcze kupować jakieś kije do awantur?
 Eskulapski
 Wtorek 10-06-2008

11968. 
Odnośnie wpisu numer: 11960

W ogóle nie wierze, by młodzież wczuwała się w klimat PO. Raczej widze,
że rodzice wczuwają się w klimat duchów. A i my nie jesteśmy bez winy skoro idąc ulicą odwracamy głowy...
 Eskulapski
 Wtorek 10-06-2008

11967. 
Odnośnie wpisu numer: 11966

Pamiętam, jak Jeziorak grał w II lidze.
Pamiętam też swój pierwszy mecz transmitowany wtedy w radiu. To było spotkanie z Unią Tarnów, wygraliśmy wtedy 2:4. Oby po ponad 10 latach piłkarze powtórzyli ten wynik na wyjeździe i na Sienkiewicza.
I mam pytanie do znawców - dlaczego gramy baraże o II ligę??? - czyli właściwie o ligę o jeden szczebel wyższą od obecnej IV ligi (biorąc pod uwagę reorganizację rozgrywek), skoro zajęliśmy pierwsze miejsce w tabeli???
A wiecie... właściwie to jestem spokojny o te baraże. Ptasznikowi idzie, Harmacińskiemu idzie, to dlaczego Witkowskiemu miałoby nie pójść? Wszystkiego dobrego!
 Adam
 Iława, Wtorek 10-06-2008

11966. 
Jeziorak Iława dziś wylosował Unię Tarnów w barażach o drugą ligę.
Pierwszy mecz iławianie rozegrają w sobotę 14 czerwca w Tarnowie.
Rewanż będzie w Iławie - w środę 18 czerwca o godzinie 17:00.
 kibic 2
 [godz. 16:00], Wtorek 10-06-2008

11965. 
Po [...] lekturze artykułu [...], mocno się wzruszyłem zatroskaniem i
zaangażowaniem Pana Starosty w wizerunek oraz kondycję Naszego
Szpitala.
Przy okazji wspomnę, że niedawno w jednym z gminnych ośrodków, za aprobatą władz, spotkali się przedstawiciele siedmiu samorządów z pracownikami służby zdrowia. Omówiono aktualną sytuację Naszego Szpitala, wypowiedziano dużo ciepłych słów na temat nowej Pani Dyrektor, Jej profesjonalizmu i szacunku dla godności ludzkiej. Uznano skierowanie przez władze wojewódzkie do iławskiego szpitala Pani Gelert za bardzo dobre posunięcie a Pan Starosta poczuł przy tej okazji ogromną ulgę, że spadł z niego ciężar i nie musi już osobiście odpowiadać za to, czego do końca nie rozumiał wszczynając awanturę w podległej Mu jednostce.
Jak czują się teraz Ci, którzy w jednym szeregu pozowali [na zdjęciu]
w Kurierze do rodzinnej fotografii poparcia dla Pana Starosty i Pani Wiesławy Jastrząb?
Zaznaczono, że niefortunnemu splotowi niekorzystnych zdarzeń dla Naszego Szpitala towarzyszyli doradcy pana Starosty w osobach Pani Sekretarz i Pana Mareczka z laboratorium szpitalnego. Właśnie tam spędzał dużo czasu ówczesny radny a dzisiejszy starosta, opracowując wspólnie z Mareczkiem strategię dokopywania ówczesnemu Burmistrzowi Iławy [Jarosławowi Maśkiewiczowi] zamiast być w szkole, skąd pobierał wynagrodzenie za pracę.
Podkreślono, że w niszczycielskiej dla Naszego Szpitala awanturze, swoim ogromnym zaangażowaniem wykazał się Pan Mareczek, co będzie Mu pamiętane, a przy najbliższej okazji otrzyma należne podziękowanie tak, aby w przyszłości tak WIELU MIESZKAŃCÓW POWIATU NIE MUSIAŁO POLEGAĆ na tak nielicznych naszych wybrańcach.
 stary iławianin
 Wtorek 10-06-2008

11964. 
Od lat w przygotowaniach do ważnych imprez turniejowych w piłce noznej brakuje formy, zwanej bezposrednim przygotowaniem startowym. Jak wiadomo, ostatnio takie poważne podejście do sprawy wykonano przygotowania za trenera Piechniczka.
W obecnych warunkach (udział zawodników w ligach zagranicznych), złych w przygotowaniu formy na imprezę turniejową, kilkudniowy obóz sportowy jest fikcją. Górski i Piechniczek przed MŚ mieli druzynę do dyspozycji przez okres 6 tygodni. Tymczasem w ostatnich nastu latach zgrupowania mają epizodyczny charakter.
Proszę przypomnieć sobie na czym polegał obóz sportowy, czy specjalne przygotowanie bezpośrednie obecnie: zawodnicy dojeżdżali na zgrupowanie po czasie, wyjeżdżali na załatwianie własnych spraw, dziwne mecze sparingowe, dziwniejszy jeszcze w Chorzowie, a dodatkowo te odnawiające się kontuzję najlepszych graczy. Kontuzje, jak wiadomo, wynikają między innymi z przeciążeń funkcjonalnych grą, krotkim czasem odnowy, stosowaniem leków i środków szybkoreagujących, które niestety, działanią krótkotrwale [i pustosząco]. W jaki więc sposób i, czy jest możliwe podwyższenie kondycji i zgrania na zgrupowaniu, praktycznie 2-tygodniowym?
Zatem strategią ważną w budowie drużyny na współczesne arcytrudne turnieje powinno byc oparcie się na zawodnikach świeżych, niewyżytych, z ligi krajowej, którzy "poważnie" nie byli kuntuzjowani. Na osobnikach, nieuwikłanych we współczesne zawiłości taktyczne, z polotem inteligencji praktycznej w grze. Takich w kraju - jak sądzę - nie powinno nam brakować. Natomiast zasilić drużynę mogliby tylko wyjątkowi zawodnicy z ligi zagranicznej.
Tymczasem u nas jest dokładnie odwrotnie. Karkołomną strategię przygotowania i budowania drużyny męskiej w siatkówce zastosowali swego czasu Amerykanie. Długotrwałe obozy przetrwania w puszczy, w arcytrudnych warunkach. Efekt był porażający. Mistrzostwo olimpijskie w grze sportowej, która w USA nie należała do narodowych sportów.
 ADMIRAŁ - specjalista planowania strategicznego walki
 Wtorek 10-06-2008

11963. 
Odnośnie wpisu numer: 11961

Do Bola:
Stary! Oni są u siebie i szurają ile chcą, dlatego tylu ich zaklamkowali. Policja u nich nie patyczkuje się. Poczekaj do Euro 2012, a obaczysz co Polske złe kibice pokażą. Rada polakom, aby wybudowali do 2012 roku więcej aresztów i więzień bo będą klopoty.
Ja wasze granie widziałem w Monachium. Wy mieli dobra drużyna, dobry trener. Niemcy bali waszych graczy jak ognia, ale udało nam sie wtedy. Wasz "menczenik" powiedział, że juz takiej drużyny mieć nie będzie w Polsce. On ma racje, my takiej drużyny mieć jak wtedy nie mamy.
 "HELMUT"
 Wtorek 10-06-2008

11962. 
Do tych co maja lat 10, 20 a moze 30.
Przed chwila Holendrzy pokazali sens i urok pilki noznej. Wlochow
jak slimaka zgnietli. To tak wlasnie grala polska druzyna pod wodza Kazimierza Gorskiego w latach 70-tych. Szybkosc, kondycja i inteligencja. Tylko tyle i az tyle. Zaden "fachowiec" nic tu nie wymysli nowego. Wasze pokolenie takiej druzyny sie nie doczeka.
 Meczennik z Norwegii
 Poniedziałek 09-06-2008

11961. 
Odnośnie wpisu numer: 11951

Helmut, odpowiem ci krótko.
Po meczu stosunek aresztowanych przez policję austriacką przedstawiał się następująco: 16 sztuk "polskiego bydła" - 160 "niemieckich książąt salonowych".
Masz jeszcze coś do powiedzenia?
 BOLO
 Poniedziałek 09-06-2008

11960. 
Odnośnie wpisu numer: 11958

Eskulap do eskulapskiego:
Iława - ostanimi czasy - staję sie jednym wielkim slamsem w zachowaniu młodzieży. Oni wczuli sie w liberalne rządy PO, dlatego robią co chcą. Proszę spojrzeć ile napisów w ostatnim czasie na nowych murach, a
na ekranach antydźwiękowych nabazgrali. Policja też czuje blusa i, wprawdzie widać ją na ulicach jak jeżdżą po wiosce, i to wszystko. Oni też ludzie, boją się tej hołoty, bo z nimi nie ma żartów. Potrzebne są grupy antyterrorystyczne.
Jest sposób na hołotę "kibiców". PAVULON, środek zmiękczający mięśnie.
 ESKULAP
 Poniedziałek 09-06-2008

11959. 
Odnośnie wpisu numer: 11957

Widać ten chłopiec z samorządu gminy wiejskiej Iława, któremu Twoim zdaniem brakuje "gruntówki" intelektualnej jest na takim samym poziomie jak Ty ;) On lata do szkoły dreptał, nad ten staw w środku miasta i nic nie "zakumał", ale pewnie ulicę przy której stoi jego dawna Alma Mater
do dziś umie poprawnie napisać, a Ty... niestety nie. I to właśnie łączy Cię z ów samorządowcem - takiś sam głupi jak i on ;)
 uczeń zaszczytnego "mechanika"
 Poniedziałek 09-06-2008

11958. 
Po "pięknej" porażce z Niemcami elewacje budynków w Iławie oszpecili jacyś idioci wieszając na szubienicy nazwisko Podolskiego itd. Tej samej nocy pokazalii swą siłę łamiąc ogrodzenie budowanej kwiaciarni w parku. Co za bezdenna głupota... Co za fatalne zachowanie policji, której nie ma, gdy duża grupa idzie po meczu np. ulicą Sobieskiego i wulgarnymi okrzykami zwraca na siebie uwagę. Policja tego nie widzi a my patrzymy na chore malunki "twórców" o umysłach dziecka wieku przedszkolnego.
W ten sposób mieszkańcy wystawiają sobie świadectwo. Świadectwo prostaków i chamów.
 Eskulapski
 Poniedziałek 09-06-2008

11957. 
UCZNIU BYŁY MECHANIKA NAD STAWEM W ŚRODKU MIASTA IŁAWY!
Nie problem Mierosławskiego, generała - był tematem wypowiedzi filomatów, a kwestia braku fundamentalnej wiedzy ekologicznej pewnego chłopca, który robi mętną karierę w samorzadzie gminy wiejskiej Iława.
Chodzi o to, że brakuje mu "gruntówki" intelektualnej, gdyż skąd można nabyć. Nie przecież w Kółku Rolniczym w Rudzienicach Suskich, nie na studiach orki i uprawy roli w Starym Polu. I tyle.
 Filomaci
 Poniedziałek 09-06-2008

11956. 
Odnośnie wpisu numer: 11946

Filomato, czy też Filomaci.
Zero mądrości w główce. Nie było żadnego MIROSŁAWSKIEGO (!) ulica przy której stoi "mechanik" nazywa się M-IE-rosławskiego, od (uważnie przeczytaj) Ludwik Adam Mierosławski (ur. 17 stycznia 1814 w Nemours – zm. 22 listopada 1878 w Paryżu) – polski generał, pisarz i poeta, działacz polityczny i narodowościowy, a także historyk wojskowości, brat Adama Piotra (1815-1851) - żeglarza i kapitana marynarki handlowej, syn płk. Adama Kaspra. Mierosławski, w stopniu porucznika, brał udział w powstaniu listopadowym walcząc w korpusie generała Samuela Różyckiego, z którym przedarł się do Galicji. Po klęsce powstania od 1833 roku przebywał na emigracji we Francji, gdzie zyskał sobie sławę wybitnego teoretyka wojskowości. Był jednym z przywódców Centralizacji Towarzystwa Demokratycznego Polskiego i członkiem Młodej Polski (starał się także, z polecenia Mazziniego, zorganizować Młodą Francję). W latach 1839-40 prowadził wykłady z historii ludów słowiańskich we Francuskim Instytucie Historycznym w Paryżu. Mierosławski był planowany na dowódcę powstania w 1846 roku, jednak zaraz po przybyciu, wskutek denuncjacji hrabiego Henryka Ponińskiego został ujęty przez pruską policję w Świniarach pod Poznaniem. Skazany na karę śmierci, uniknął jej wykonania dzięki wybuchowi rewolucji berlińskiej. Resztę możesz w necie poszukać.
 uczeń zaszczytnego "mechanika"
 Poniedziałek 09-06-2008

11955. 
Olszewski, mąż Agaty Mróz, raczył nie odebrać odznaczenia Krzyża Kawalerskiego Odrodzenia Polski, przyznanego pośmiertnie mażonce, zaznaczając, iż jest przeciwko politykowaniu nad grobem. Ciekawe, że
nie przeszkadza mu odebranie stypendium dla nowonarodzonej córki, zafundowane przez Ministerstwo Sportu. Przyznanie stypendium dla malutkiego dziecka jest dziwnym zwyczajem, szczególnie, że nie zostało same na tym swiecie, bo z ojcem.
Ciekawe czy odmówiłby odznaczenia z rąk Kwaśniewskiego lub Tuska...?
 trenerro
 Poniedziałek 09-06-2008

11954. 
Odnośnie wpisu numer: 11943

Dziękuję ci bardzo za te słowa poparcia :p
uwieżcie w te słowa co są napisane...
czy ktos łyszał tam o jakimś przestępstwie? jesli tak to napiszcie :p
dziękuje jeszcze raz
pozdrawiam wszystkich a w szczególności właścicielkę lub właściciela tego komka :p czyli z wpisu nr 11943
 miśka
 Poniedziałek 09-06-2008

11953. 
Odnośnie wpisu numer: 11951

TY HELMUT TY WEZ SIE ZASTANOW CO TY PISZESZ.......... SZCZEKASZ JAK MALY UWE !!!!! CO WY TAKIEGO MACIE W TYCH NIEMCZECH???????OOOOO SORY MACIE COS DOBRE NIEMIECKIE FIMY PO...... NO Z HELGA
W ROLI GLOWNEJ...... A W PILKE I TAK NIE UMIECIE GRAC !!!!!! MACIE TYLKO KASE ZEBY PODKUPYWAC INNYM ZAWODNIKOW I TU MAMY TEGO PRZYKLAD...........
A POWIEDZ MI JEDNO - OGLADALES WIADOMOSCI?????? TO ZOBACZ ILU TWOICH RODAKOW POLICJA ZAMKNELA ZA ZAKLUCANIE SPOKOJU
I WYKRZYKIWANIE NAZISTOWSKICH HASEL, WIEC ZAMILCZ I ZACZNIJ CZYTAC "Mein Kampf" SWOJEGO DZIADZI BO TYLKO TO UMIECIE...
 TASIOR
 Poniedziałek 09-06-2008

11952. 
[...] ostatni numer Kuriera - myślałem, że ze szpitalem spokój bo porządki robi sama pani Gelert ("uznany w kraju autorytet w dziedzinie zarządzania placówkami medycznymi"), ale oto na 5. stronie zdjęcie pana Starosty i wywiad:
"Nie będzie powrotu do starych, złych przyzwyczajeń. Jeśli ktoś w to wierzy, to na pewno się pomyli."
Może mnie źle uczono, ale rozumiem, że albo Pan starosta nie wie co mówi, albo nie autoryzował wywiadu. Poza tym (z tego co mi wiadomo) chwalony przez pana Starostę dr Kruszewski był przysłowiową oliwą dolaną do ognia, który realizuje swoje własne cele.
Mam nadzieję, że pod rządami Pani Gelert wreszcie będzie spokój.... no chyba, że pan Starosta coś wymyśli, ale lepiej żeby pojechał na długi urlop, bo na zdjęciu kiepsko wygląda. [...]
 obserwator
 Poniedziałek 09-06-2008


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 127 128 129 ... 253 254 255 256 257 258 259 260 261 ... 303 304 305 ... 351 352 353 następna ] z 353129394522


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie | CENNIK | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe | szukaj
FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2020 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.