Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

38441. 
Odnośnie wpisu numer: 38429

Nie odebrałem tego jako krytyki, tylko głos z internetu. Zazwyczaj nie odpisuję na anonimowe wpisy, ale tu chodzi o koszykówkę - moją pierwszą miłość. Dlatego moja odpowiedź.

Co do imprez. Nie ma czegoś takiego jak czysto impreza Centrum Sportu. Tego w sporcie się nie da zrobić. Zawsze musi być ten wariat od czegoś. I tak półmaraton zaczął swoją myślą Paweł Hofaman, a my to realizujemy fizycznie jako pracownicy i ulepszamy razem z nim o jakiś element co roku.

MTB - Wyścig Pięciu Jezior rzuciłem ja na tapetę jeżdżąc 3 lata temu z Cezarym Zamaną po Iławie, ale ostatecznie zamiast Mazovii robimy to sami, bo jest taniej. Korona 3x3 to robimy również przy współpracy z osobami od koszykówki, które znam z tego środowiska czego owocem są 1 maja br. Halowe Mistrzostwa Polski w 3x3.

Lotnicza Majówka z kolei to specjaliści ściśle związani z taką rozrywką. Tutaj osobiście odpowiadam za część związaną z dokumentacją do Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Urzędu Komunikacji Elektronicznej itd. Mimo że jest to arcytrudne zadanie po zaledwie roku organizacji przez miasto i nas jako Centrum Sportu to do mnie dzwonią po porady z innych miast (np. Tczew, Świdnik, Grudziądz czy nawet ostatnio baza wojskowa w Malborku).
W między czasie pojawiają się inne opcje, które rozważamy lub odrzucamy z różnych powodów. Często finansowych.

Argument, że to Centrum Sportu musi wszystko robić, a inni tylko pomagają jest błędny. Po to ludzie zakładają stowarzyszenia i jednoczą się w grupy żeby kreować rzeczywistość w swoich ulubionych pasjach. A Centrum Sportu jeśli to możliwe pomaga w sposób różny.
Stowarzyszenia czy ludzie organizujący wydarzenia muszą mieć świadomość, że miasto może dofinansować a nie finansować w pełni ich potrzeby. Dlatego należy szukać również innych form finansowania poza budżetem miasta.

Odnosząc się do porównania Centrum Sportu do ICK, czyli sport vs. kultura. Nie można tego w ten sposób traktować. Po pierwsze rozdzielają nas odrębne ustawy. Po drugie koncerty, bo o tym mowa są drogie w porównaniu do imprez sportowych i wymagają zupełnie innej organizacji takiego wydarzenia. O organizacji koncertów też wiem, ponieważ organizowałem je przy okazji triathlonu suskiego.
 Krzysztof Mądry
 Iława, Piątek 27-04-2018

38439. 
Odnośnie wpisu numer: 38434

Sosna się obudziła po śnie zimowym?
Kiedy już temat wałkowany był na wszystkie strony i krzykacze usłyszeli, że wszystkie normy są spełnione a fabryka stoi w strefie ekonomicznej, komuś na nowo zaszumiało w głowie...?
 cudak
 Iława, Piątek 27-04-2018

38438. 
ROZSĄDEK ZA 250 TYSIĘCY PLN

Bartosz Kołecki zatrzymał się dopiero na pytaniu o detal u robota z filmu „Gwiezdne Wojny”. Poległ zwycięsko, bo typował w górę stawki odpowiedź prawidłową, ale nie ryzykował, nie szarżował i wycofał się. Wrócił do Iławy z gwarantowaną sumką.
Jak to było i kto go wspierał, czytaj i zobacz więcej na stronie 6.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 27-04-2018

38437. 
Odnośnie wpisu numer: 38429

Panie Krzysztofie, nie krytykuję i nie śmiałbym krytykować Pana osoby. Wiem, że jest Pan zapaleńcem koszykówki i szacun za to, m.in. za czas poświęcany dzieciakom grającym w kosza.
Ale chyba nie zrozumieliśmy się.
Mnie chodziło o to, aby Broken Ball był imprezą organizowana przez Centrum Sportu przy udziale grupy zapaleńców i z pełnym finansowaniem przez miasto, a nie odwrotnie - żeby to grupa zapaleńców organizowała imprezę m.in przy jakimś tam, większym czy mniejszym udziale Centrum Sportu.
Nie wiem czy Pan teraz dokładnie zrozumiał, o czym mówię.
Ta impreza, dofinansowana odpowiednio, mogłaby być kolejną, sportową wizytówka miasta Iławy, taką jaką już jest półmaraton, czy staje się np. lotnicza majówka. Proszę zobaczyć ile imprez organizuje ICK, prawie całkowicie sponsorowanych przez miasto. Tutaj chodziło mi o to samo.
 iławianin [260]
 Iława, Piątek 27-04-2018

38436. 
Odnośnie wpisu numer: 38429

Ale ile osób chodzi na koszykówkę "Broken Ball"...?
Niszowa imprezka dla kolegów...
Sorry, są ciekawsze rzeczy do sfinansowania z kasy publicznej.
 hip-hop
 Iława, Piątek 27-04-2018

38434. 
Odnośnie wpisu numer: 38431

Jak można było zezwolić przez władze lokalne na budowę tak dużej fabryki jak POL-MAK w części mieszkalnej miasta Iławy?
To absurd.
To tragedia dla ludzi mieszkających w okolicach tego zakładu.
 sosna
 Gmina Iława, Piątek 27-04-2018

38433. 
Odnośnie wpisu numer: 38429

Szanowny iławianinie. Centrum Sportu jest zaangażowane w ten projekt od lat – personalnie oraz finansowo. Zawsze udostępnialiśmy obiekt i jego okolice dla Broken Ball. W tegorocznej edycji również tak jest, tyle że nie na naszym obiekcie (hali), ponieważ chłopaki zdecydowali, że lepsza klimatycznie jest sala SP1.
Znam osobiście wszystkich ze zdjęcia. Z częścią gramy razem w turniejach i dwa razy w tygodniu spotykamy się grając w koszykówkę. Synowie Marka (jednego z organizatorów) chodzą na zajęcia koszykówki, które ja również prowadzę.
Faktem niepodważalnym jest, że w koszykówkę pogrywa w Iławie dużo ludzi w różnym wieku. Młodzież wyszła po zimie i grają bardzo często na boiskach przy SP1.
Jako pracownik ICSTiR i osoba prywatna zawsze wspierałem Broken Ball. Jestem jednym z tych grających. Pozdrawiam koszykarsko zakręconych.
 Krzysztof Mądry
 Iława, Piątek 27-04-2018

38431. 
Odnośnie wpisu numer: 38353

Fabryka nadal POL-Mak się powiększa.
Czy gdzieś są opublikowane wyniki kontroli WIOŚ?
Może ktoś wskaże link? Kolejny komin to jakaś masakra.
 Ewa
 Iława, Czwartek 26-04-2018
Odp. 
Chętnie podam link (ścieżkę dotarcia).
Papierowe wydanie tygodnika „KURIER IŁAWSKI” nr 15
ze środy 11 kwietnia br. Strona 9. Tytuł publikacji:
„POL-MAK znowu w tarapatach”.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 26-04-2018

38430. 
Nie wiem która firma zajmuje się sadzeniem zieleni w Iławie, ale należą się jej podziękowania za przepiękne klomby wiosennych kwiatów. Ślicznie i z gustem.
 Ewa
 Iława, Czwartek 26-04-2018

38429. 
Wydaje się, że Centrum Sportu powinno zaangażować się w koszykarski Broken Ball.
To świetna impreza, również dla dzieci, których coraz więcej przychodzi na zajęcia koszykówki w Iławie.
Myślę, że w tym przypadku ludzie powinni dogadać się między podziałami, może nie zapomnieć o wszystkich błędach, ale wyciągnąć rękę dla dobra koszykówki w Iławie.
Tomek, chyba ktoś cię chciał wykorzystać w swoich, politycznych celach i po prostu dałeś się wrobić, a później obie strony poszły za ostro.
 iławianin [260]
 Iława, Czwartek 26-04-2018

38428. 
Odnośnie wpisu numer: 38366

No proszę. A jednak.
Sejmik województwa warmińsko-mazurskiego w Olsztynie (w odróżnieniu od pomorskiego w Gdańsku) poparł inwestycję dotyczącą budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Przyjął jednoznaczne stanowisko, w którym oświadcza, że przedsięwzięcie jest istotne dla rozwoju całego subregionu elbląskiego.
Oto magiczna różdżka nastrojów społecznych przesuniętych radykalnie w prawo. Tak daleko w prawo, że nawet różowe komuchy z SLD/PO/PSL, a nawet ich zbzikowane libertyńskie dzieci, muszą głosować zgodnie z polskim interesem regionu i całej Polski. Amen.
Boże, chroń Polskę.
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 26-04-2018

38427. 
Widzę, że mówicie tu o "ludkach, którzy kręcą i chcą dalej kręcić lody", a nie mówi się nic o problemach zwykłych mieszkańców Iławy. Przecież ci "ludkowie" manipulują nami wszystkimi.
Jeśliby dociekać głębiej w decyzje tych "ludków", to okaże się że, mają one drugie dno. Są tam ukryte różne interesy różnych osób (deweloperzy, nowe firmy, szwagrowie itp.).
 Ela
 Iława, Czwartek 26-04-2018

38426. 
Odnośnie wpisu numer: 38424

Grupa wzajemnej adoracji ("Wspólna Zabawa") się rozleciała, bo jeden sprytniejszy był od drugiego, a na jednym podwórku nie może być kilku gospodarzy.
Teraz słychać, że Ona z Indianą Jones robić będą podkopy po skarb.
Niech uważa, bo tron solidne nóżki ma i przygnieść może tak, że się oboje dłuuuugo zbierać będą.
 Mały Jaś
 Iława, Środa 25-04-2018

38425. 
Odnośnie wpisu numer: 38424

Już Adam się przejechał na "armacie" ze Starego Miasta.
A nikt inny, jak tenże Adam wystawił "armacisko" na wojnę w poprzednich wyborach do służby w Ratuszu. Czyżby dziś Pietrek Złoty Pociąg poszedł śladami pomyłki Adama?
Bo w świecie owadów taka miłość oznacza, po skonsumowaniu, że ona pożera jego. Nie może być inaczej i tym razem - modliszka pozostanie zawsze modliszką i ze smakiem pożre przyjaciela. Natury nie zmienisz.
 Marszałek
 Iława, Środa 25-04-2018

38424. 
Odnośnie wpisu numer: 38421

4 lata temu Pani Ewa, burmistrzowa Starego Miasta, razem z Adamem rozbijała układ platformerski w Iławie, a teraz z tym samym układem ona chce tego samego Adama pokonać.
Czy można bardziej odlecieć? Jej wiarygodność sięgnęła depresji.
 Jan
 Iława, Środa 25-04-2018

38423. 
Odnośnie wpisu numer: 38408

SZCZĘŚCIE W KARETCE, DRAMAT W SZPITALU

Piękna historia z odbiorem porodu w karetce na trasie z Susza po dotarciu do Iławy zmieniła się w koszmar. MONICE KOZAK odebrano w szpitalu malutką Mariannę. Dlaczego sąd podjął taka decyzję? Czytaj w papierowym Kurierze na stronie 5.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 25-04-2018

38422. 
Pani Iwona z Iławy pojechała do Warszawy na protest nauczycieli.
Jak mówi, czuje się upokorzona. Chyba dlatego, że pisowski rząd zaproponował nauczycielom podwyżkę "tylko" o 1 tysiąc złotych.
Czy są jeszcze jakieś granice tego szaleństwa nowych awantur?
 Ola Mała
 Iława, Środa 25-04-2018

38421. 
Czuję pismo nosem!
Dlaczego królowa Starego Miasta tak ostatnio milczy? Ha! Szykuje się bój. Coś mamy wrażenie z koleżankami, że lada moment Pani księgowa będzie "pierwszą armatą" poszukiwacza Złotego Pociągu.
Grad pocisków spadnie na ratusz i Burmistrza Iławy! Ciekawe tylko kiedy pojawią się pierwsze ofiary tej wyborczej wojny? Ciekawe także czy "pierwsza armata" nie stanie się mięsem armatnim. Tylko Iławy żal...
 reżyser filmowy
 Iława, Środa 25-04-2018

38420. 
Odnośnie wpisu numer: 38386

STOP-CHAM...!

Kontynuujemy interwencyjny cykl. Takie parkowanie zarejestrowano na chodniku przed marketem Media-Expert wzdłuż ulicy Królowej Jadwigi w Iławie.
Przesyłacie na redakcyjną skrzynkę ważne i dobre fotki. Dziękujemy i prosimy o jeszcze.
 KURIERZY

forum@kurier-ilawski.pl
 redakcja, Wtorek 24-04-2018

38419. 
Odnośnie wpisu numer: 38417

Poseł Żyliński wystąpił z PO (2013), ale w sejmie nadal zasiadał i był do końca w klubie parlamentarnym PO (2014), więc polityka tej partii Mu odpowiadała, tylko poróżnił Go konflikt z lokalnymi działaczami PO.
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Wtorek 24-04-2018

38417. 
Odnośnie wpisu numer: 38410

A może dlatego właśnie wystąpił z PO?
 iławianin [259]
 Iława, Poniedziałek 23-04-2018

38416. 
JÓZEK, WSTYD JAK CHOLERA!

Przed sądem w Olsztynie ruszył proces burmistrza JÓZEFA B. i jego dwóch podwładnych, oskarżonych przez prokuraturę m.in. o wyłudzenie dotacji na renowację zabytków w Nowym Mieście, sfałszowanie dokumentów i osiągnięcie korzyści majątkowej. Zaczęło się od łapówkarskiej wpadki byłej konserwator zabytków z Olsztyna.
Co mówią oskarżeni? Czytaj więcej na stronie 9 w Kurierze papierowym.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 23-04-2018

38415. 
Odnośnie wpisu numer: 38411

Zapewne te jeziorko suskie mimo wszystko nie stanie się sadzawką, a szkoda, bo jednak 90% przyjeziornych mieszkańców znad jeziorka, szczególnie tych pobudowanych za jeziorem, to zapewne zwolennicy Pana burmistrza i Pana wiceburmistrza.
Miło byłoby poczuć i popatrzeć jak smród, muchy i komary z tej sadzawki suskiej zadomowiły się na działkach takich zacnych obywateli, jak Marian Górny, Zdzisław Zdzichowski czy też innych "fajnych europejczyków" mieszkających przy jeziorku.
Ale jestem złośliwy, pewnie mam zły dzień...
 Aleks
 Kisielice, Poniedziałek 23-04-2018

38414. 
Odnośnie wpisu numer: 38411

[...] Dlaczego nigdzie nie ma informacji zwiastującej terminy sesji Rady Miejskiej w Suszu?
W tym roku, to pierwszy raz, kiedy takiej informacji wyprzedzającej nie ma, a na BIP ukazują się po fakcie już podjęte uchwały. W zeszłym roku takich sytuacji było więcej.
Weszło już prawo zobowiązujące samorząd do podawania informacji który radny za jaką uchwałą i jak głosował. Czy Kurier może sprawdzić, jak to wygląda na terenie powiatu?
 Obywatel
 Powiat Iławski, Poniedziałek 23-04-2018

38413. 
Wizyta w Iławie ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka. Było to dobre spotkanie.
Mówiono i pytano o różne ważne sprawy lokalne. Na przykład niezrobione za sprawą samorządowców przejazdy kolejowe, albo niechciane przez władze iławskie mieszkania z programu Mieszkanie+ czy inne potrzebne w Iławie tematy.
Niestety potwierdza się nieudolność naszych władz lokalnych. Nie wpadło im do głów, że można by wykorzystać okazję i spotkać się z ministrem konstytucyjnym RP. I może coś załatwić dla naszego miasta. Niestety nikogo z nich nie było.
 Ela
 Iława, Poniedziałek 23-04-2018

Fatal error: Call to undefined function autolink() in /guestbook.php on line 1288

38412. 
Satyrycy okpili rzekomy "horror" niedzieli bez handlu!
Oto PO-lska nowoczesnych lemingów, yntelydżentów.