Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
TEKSTY
OPINIE
Zdrowie i uroda
Wyszukiwarka
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
FORUM

TEKSTY
Wyrwać palaczy ze szponów nałogu!
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Więcej...

Forum

35833. 
Odnośnie wpisu numer: 35830

Szanowni interlokutorzy Radnej Ewy!
Otóż już nie takiej klasy osoba płci żeńskiej stawała w szranki na fotel Burmistrza Miasta Iławy. I co? Jajco.
Jedna z Pań, też niesamowita, ale [...] nawet zasiadawszy na wielu wcześniej stanowiskach w Iławie oraz na urzędach poważnych i też wyższych w Olsztynie, jak marszałkowskich, jednak padła w zderzeniu z nieoszacowaną mocą i siłą osobistego uroku i estymy samorządowca, Pana Żylińskiego Adama. [...]
Wiecie do jakiej kobity się uczepiłem. Czy jeszcze mam wam coś więcej zasugerować? [...]
Ale każden wół na stół trafić może. Nie tylko Bernadetka. Ewunia tyż.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 17-10-2016

35832. 
Odnośnie wpisu numer: 35817

Nasza pikieta antyaborcyjna na Starym Mieście w Iławie [niedziela 16.10] zawiązała iławska komórkę fundacji "PRO - Prawo do Życia":
https://www.facebook.com/ProIlawa
Komórka ta jest formowana wspólnymi siłami przez Ruch Narodowy, ONR oraz Młodzież Wszechpolską.
Wszystkich chętnych do działań na rzecz obrony życia – zapraszamy!
 Łukasz Tulwiński
 Warszawa, Iława, Niedziela 16-10-2016

35831. 
Mamy już 16 października. Od rozpoczęcia roku szkolnego upłynęło 1,5 miesiąca. To chyba wystarczająco dużo czasu, aby szkoły ogarnęły się organizacyjnie.
W szkole podstawowej nr 4 rodzice nadal nie otrzymali dostępu do dziennika elektronicznego.
Jak mogę wpłynąć na córkę, jak śledzić jej postępy, czy potknięcia w nauce, jeśli nie znam ocen dziecka? Córka rozpoczęła naukę w klasie IV. To nie jest proste przejście dla dziecka, które do tej pory uczyło się w jednej sali lekcyjnej. Teraz zmieniają się sale, nauczyciele, a mama jeszcze pyta o oceny!
Żaden nauczyciel nie poprosił również o zakupienie zwyczajnych , papierowych dzienniczków. Wstyd dla dyrekcji - XXI wiek, a przepływ informacji na zerowym poziomie.
 mama
 Iława, Niedziela 16-10-2016

35830. 
Odnośnie wpisu numer: 35825

Szanownych mieszkańców Iławy upraszam, by nie lekceważyć radnej Jackowskiej. Pani radna to potencjalny kandydat na burmistrza naszego miasta w następnej kadencji.
Co prawda sama radna niby odcina się od tego rodzaju spekulacji, ale nie dajcie się zwieść! [...] Znacie powiedzenie klasyka myśli politycznej: "Nie chcem, ale muszem".
[...] Cudowna, wypełniona samorządowym geniuszem radna stanie do wyborów na burmistrza pod "naporem oczekiwań mieszkańców". [...] Uprawnia ją do tego hałda kwiatów składana przy każdej okazji na najróżniejszych uroczystościach, atakowanie jednej po drugiej instytucji samorządowych i przebywanie w permanentnej opozycji do aktualnego burmistrza.
Radna Ewa Jackowska ma bardzo wysoką samoocenę. Zachwyca się publicznie sama sobą bez najmniejszego skrępowania. Na lewo i prawo rozdziela certyfikaty moralności, wydaje cenzurki, kwalifikuje, odrzuca, dopieszcza albo karci.
Doczekało się nasze poczciwe miasto stąpającej po tej grzesznej ziemi bogini mądrości i sprawiedliwości. Iławianie powinni nie posiadać się ze szczęścia. To cud najprawdziwszy!
Jeszcze tylko dwa lata, jeszcze trochę cierpliwości...
Ewa Jackowska nadchodzi...
 Bolek
 okolice Iławy, Niedziela 16-10-2016

35828. 
Odnośnie wpisu numer: 35825

To ja też słów kilka o radnej Jackowskiej.
Moim zdaniem dobrze zrobiła, że po kilkutygodniowej nagonce odniosła się do tych kłamstw, którymi raczył nas felietonista Bartosz Gonzalez. Zrobiła to w pięknym stylu, dosadnie. W końcu. Aż dziw bierze, że przy jej temperamencie i znanym w mieście ciętym języku zrobiła to tak późno. Nareszcie ktoś obnażył intencje wszystkich dotychczasowych felietonów autora. [...] Mimo wysiłków, wiecznego szkalowania jej pracy, radna Jackowska cieszy się dobrą opinią i ogromnym poparciem dla swojej aktywności wśród mieszkańców Iławy. Życzę radnej wiele siły, bo ataki nie ustaną. [...]
 Małgorzata
 Iława, Sobota 15-10-2016

35827. 
Nowy, poprawiony rozkład jazdy pociągów PKP wchodzi w życie od niedzieli 16 października 2016 roku.
W bieżącym wydaniu Kuriera zajrzyj na stronę 14, wyjmij ściągawkę i zachowaj. Może się przydać!
-> Iława, -> Susz, -> Prabuty, -> Biskupiec Pomorski.
 KURIERZY
 Iława, Sobota 15-10-2016

35825. 
Odnośnie wpisu numer: 35820

Chciałabym również odnieść się do "listu otwartego" Pani radnej Ewy Jackowskiej.
Przede wszystkim, jako mieszkanka naszego miasta - bo przecież, jak sama napisała Pani Jackowska, jest skierowany do mieszkańców Iławy - nie życzę sobie opluwania na forum publicznym innego mieszkańca (w tym przypadku Pana Gonzaleza).
Powód: bo to mógłby być każdy z nas - każdy, kto "nadepnie" tej Pani na odcisk; każdy, kto ma inne zdanie niż ona. Z treści tego listu emanuje ignorancja radnej, bezczelność i naruszanie prywatności Pana Gonzaleza.
Mówię NIE takim radnym miejskim!
Kto dał tej Pani prawo oceniać i obrażać innych ludzi?!
I jeszcze jedno.
Te wywody o samej sobie, jaka jestem wspaniała i jakimi wspaniałymi ludźmi się otaczam, są po prostu: że-nu-ją-ce.
 mieszkanka Iławy
 Iława, Piątek 14-10-2016

35821. 
Czy Kurierzy mogliby dowiedzieć się i poinformować nasze społeczeństwo na jakim [...]
 Maryśka
 Iława, Piątek 14-10-2016
Odp. 
Mogliby, mogliby.
Wystarczy czytać regularnie co tydzień wydanie papierowe
„Kuriera Iławskiego”. I stanie się jasność... I mogliby.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 14-10-2016

35820. 
"Gorzkie żale przybywajcie, serca nasze przenikajcie". [...]

Radna Ewa Jackowska list napisała do mieszkańców Iławy [strona 37].
Tak jest w tytule: LIST.
List o powierzchni 910 cm2 (0,09 m2).
[...]
Ale to jest przecież list do Bartosza Gonzaleza, w którym pełno jest uwag osobistych, żalu, pretensji za to, że ktoś coś krytycznie pisze o radnej Jackowskiej, funkcjonariuszu publicznym. Zresztą bardzo ciężko się ten tekst czyta. Nerwówka.
Najciekawszy, moim zdaniem, jest niesamowity fragment listu do Kolosan z Iławy: "Póki co, redakcja nie stawia mu (Gonzalezowi) granic w kreowaniu literackiej fikcji".
Jest tu zawarta delikatna sugestia do redakcji Kuriera, by Pana Gonzaleza zablokować, zadusić, pozbawić pióra lub przynajmniej stępić...
Więcej grzechów nie pamiętam.
 bazalt
 skorupa ziemska, Piątek 14-10-2016

35818. 
Odnośnie wpisu numer: 35789

Nie ma to jak kalać własne gniazdo. Ola Mała nie ma odwagi nawet podpisać się pod opinią.
Kobiety, matki, które wyszły na Czarny Marsz przedstawiły swoje zdanie na temat zmian w prawie.
Prawie wszyscy co wyrażają opinie na temat Czarnego Marszu nie mają zielonego pojęcia o jego przesłaniu. Mają jakieś swoje wyobrażenie, które całkowicie mija się z prawdą. Populistyczne hasła oraz powtarzane kłamstwa. Ciągłe powtarzanie, że marsz był "promocją aborcji i eutanazji", i że był "za mordowaniem nienarodzonych dzieci". A przesłanie było całkowicie inne.
Szkoda, że wiele osób jest zbyt ograniczonych i leniwych by: po pierwsze - dojść do przekazu; po drugie - zrozumieć go. Osobom szkalującym życzę, aby karma do was wróciła.
Czym jest niepełnosprawność? Wada wzroku? Brak kończyny? Brak władzy w kończynach? Może brak średniego iq? Osoby autystyczne są często geniuszami w bardzo wąskich zagadnieniach. Osoby z zespołem dauna mogą normalnie egzystować w społeczeństwie. Tak, mają trudniej, ale niepełnosprawność głównie występuje u zwykłych ludzi, gdy mają kontakt z osobami, które nie wygrały tyle od życia. Osoba upośledzona, która myśli, że jest flamingiem, macha rączkami, które są skrzydełkami, schyla się do ziemi i cieszy się życiem. Widok przelatującego motyla wywołuje euforię, uśmiech drugiej osoby jest powodem do radości. Osoba, które - pomimo swojego położenia - cieszy się życiem i chłonie je każdą chwilą, jest czymś, czego często nam brakuje.
Czy to co napisałem to jest niepełnosprawność? Tak, ale jest to nasza niepełnosprawność w stosunku do osób wyjątkowych. Czemu wyjątkowych? Tylko nieliczni wiedzą i doświadczyli tej wyjątkowości, która w oczach wielu jest ciężarem, a w rzeczywistości jest sensem naszego życia i tym, co nas definiuje jako ludzi.
Ale nie o takiej niepełnosprawności była mowa. Mowa jest o bytach, które nie mają szans na przeżycie, o bytach, które nawet nie będą "warzywami", o bytach, których sam widok poraża. Urodzenie martwego dziecka jest straszne. Urodzenia martwego lub żywego potwora, który umrze w ciągu tygodni jest niepotrzebne.
Uważam, że zmuszanie kogokolwiek do rodzenia czegoś, co i tak umrze w ciągu tygodni albo w czasie porodu (dodatkowo pociągając matkę) jest nieludzkie.
Każdy może mieć swoje zdanie na ten temat. Ja swoje przedstawiłem.
 Aleksander Krygier, lat 37
 Iława, Czwartek 13-10-2016

35817. 
Odnośnie wpisu numer: 35812

Dlatego właśnie warto jest rozmawiać o tym trudnym temacie.
Sam podczas ostatniej "burzy" przekonałem najmniej 3 osoby do zmiany zdania które mi o tym powiedziały. Ciekawe ile osób zmieniło zdanie, ale boi się przyznać do tego, bo ludzie (jeżeli można tak nazwać) nie chcą akceptować obrońców życia. Mimo tego będzie próbować dalej walczyć o życie przekonując iławian w najbliższą niedzielę o 13:00 na placu Starego Miasta w Iławie.
W imieniu wszystkich organizatorów, zapraszam.
 Łukasz Tulwiński
 Warszawa, Iława, Czwartek 13-10-2016

35813. 
Odnośnie wpisu numer: 35712

Zawsze jest problem jak coś się dzieje w Uniwersytecie III Wieku. Obchodziliśmy 10-lecie. Była impreza w kinie, władze miasta, publiczność. Studenci przygotowali program, żywe słowo, chór, no i teatr Arlekin. [...]
Cały wrzesień wałkowaliśmy tę sztukę żeby zrobić przyjemność wszystkim - czy to warto? Pod koniec ukłonów większość gości już stała przy drzwiach wyjściowych - to brak kultury! [...]
 aktor amator
 Iława, Czwartek 13-10-2016

35812. 
Odnośnie wpisu numer: 35789

Piękne uzupełnienie do mojego felietonu w Kurierze.
Tym bardziej cenne, że z bardzo odległego ogródka. Dziennikarz dużej stacji radiowej, matka niepełnosprawnej córki, publicznie przeprasza ją za własne słowa o aborcji. Córka przeczytała wcześniej wypowiedź mamy w gazecie i się popłakała.
I o tym piszę. Zapraszam do lektury w kurierowym dziale OPINIE.
 Bartosz Gonzalez
 Iława, Środa 12-10-2016

35811. 
Odnośnie wpisu numer: 35805

Jest afera, więc będą flesze reporterów, tłumek kamer. Będzie dym !!!
[...] Gdzie diabeł nie może, tam znowu radną Jackowską pośle.
Naprzód Pani Ewo, do boju!
Jak ten sztangista na ciężarowym podium zmagań, szast-prast, aplauz!
 Ola Mała
 Iława, Środa 12-10-2016

35809. 
W którym markecie odchodzą takie „jaja”...?
Ile lat miała ta kobieta?
Jakie stężenie promili odnotowano w jej organizmie?
Odpowiedzi znajdziecie na stronie 4 w bieżącym wydaniu Kuriera.
 KURIERZY
 Iława, Środa 12-10-2016

35806. 
Mam wielki problem i znikąd pomocy.
Sprawa jest poważna [...].
 Agnieszka
 Kisielice, Środa 12-10-2016
Odp. 
Zalecamy kontakt e-mail na adres: redakcja@kurier-ilawski.pl
W e-mailu prosimy podać personalia oraz telefon do kontaktu.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Środa 12-10-2016

35805. 
Odnośnie wpisu numer: 35722

Czy Pan burmistrz Żyliński lub radni miejscy Iławy, głosujący niedawno za likwidacją Straży Miejskiej, mogliby zainterweniować w sprawie źle zaparkowanego samochodu przy Galerii Jeziorak?
 zielony
 Iława, Środa 12-10-2016

35804. 
Odnośnie wpisu numer: 35779

Nie zawsze się z Panem zgadzam, czasem się wzburzę, ale...
Od jakiegoś czasu trwa jakaś "wojna" pomiędzy Panem a jedną z radnych, Ewą Jackowską. Dlaczego? Tego nie wiem, jednakże w kilku kwestiach nie sposób się z Panem nie zgodzić.

[...] Negowanie wszystkiego, co proponuje burmistrz Iławy. Rzeczywiście takie można odnieść wrażenie, nawet tylko pobieżnie znając przebieg sesji. Nie pytam na dzisiejszym etapie o realizację, bo w elfy nie wierzę i skarbczyka nikt za pomocą czarodziejskiej różdżki nie napełni ale...
Plany są niezwykłe i z ogromnym rozmachem. To jest coś, co z pewnością po tej kadencji pozostanie i z pewnością przez długie lata nikt nie zaproponuje równie ciekawych rozwiązań, skupiających się nie na jednej dzielnicy ale umiejscowionych w różnych częściach miasta. Marzę o tym, że kiedyś będą zrealizowane i jest o co walczyć. Rzeczywistość pt. spłacamy długi jest niestety przykra i najbardziej operatywny burmistrz MUSI zmierzyć się z tą ścianą. Czy to będzie Żyliński czy ktokolwiek inny, ale ciężko będzie komukolwiek przebić się z lepszymi pomysłami.

Ktoś na forum zapytał czemu nie wypowiadają się i nagle zamilkli w tym temacie znani oportuniści. Z prostej przyczyny - pomysłom tym nie można nic zarzucić. Nie chodzi też o to, by być radnym-bezradnym i przyklaskiwać wszystkiemu, co włodarz zaproponuje ale bycie w opozycji dla samego "bycia" również nie ma najmniejszego sensu i niczego pozytywnego nie wnosi.

Sprostujmy to jeszcze raz. Radni to władza uchwałodawcza a burmistrz wykonawcza, i to on musi się wysilać i błyskać pomysłami na rozwój miasta. To od niego tego oczekują ludzie, decydując o tym w wyborach bezpośrednich. Jeśli radni wchodzą z komitetu danego burmistrza to również dlatego, że ludzie tak zadecydowali i oczekują współpracy, choćby w minimalnym zakresie a przede wszystkim rozróżnienia pomysłów o szerokim wachlarzu od tych drobnych. To zaledwie połowa kadencji, więc po cichu, w swojej naiwności liczę na to, że operatywność będzie operatywnością a nie "kurzem", jak Pan to ujął w swoim felietonie.

"Czarny marsz" wywołał wiele kontrowersji. Nie wypowiadam się w sprawie słuszności ustawy aborcyjnej. Chcę poruszyć inną kwestię. Wobec dyrektora gimnazjum już polała się fala krytyki - czy słusznie? Na całość trzeba spojrzeć z szerszej perspektywy. Kilka dni po marszu w gimnazjum została zorganizowana wspaniała akcja, zbiórka na rzecz chorego chłopca, zakończona sukcesem. Była to akcja pomagająca dziecku, które zachorowało. Marsz był m.in. protestem wobec nakazu rodzenia chorych dzieci. Czy mamy prawo osądzać, że temu choremu trzeba pomóc ale tamtemu, który urodzi się chory, nie można na to pozwolić? To właśnie mi się kłóci, czuję jakiś wewnętrzny dysonans.

Wobec tego nie tylko Pani Aleksandra Skubij zasługuje na krytykę.
Bo jak odnieść się do tego, że udział w marszu biorą osoby ewidentnie działające na rzecz dzieci, organizujące czas dzieciom, a nawet propagujące place zabaw dla niepełnosprawnych dzieci? Do tego, jak niektórzy tu napisali, biorące udział w "Marszu życia i rodziny" czy w uroczystościach kościelnych? Może ja nie potrafię tego zrozumieć lub źle odczytuję ale dla mnie to są sprzeczności.

[...] Nie rozumiem haseł: "Jestem tu dla dobra mojej córki" czy "Nie jestem za aborcją ale za wolnym wyborem". Życie sensu largo ma wiele odcieni i barw, ale sensu stricto tylko jest jedno - jest, albo go nie ma.
 ktosik
 Iława, Wtorek 11-10-2016

35803. 
Odnośnie wpisu numer: 35794

Same marsze, protesty i pochody ostatnio zawładnęły naszym krajem.
To już jest żałosne.
Nie wiem jak reszta społeczeństwa, ale dla mnie jest to już męczące.
PIS zły, PIS taki siaki i owaki. Niektórzy wszędzie widzą Kaczyńskiego.
Nie wiem, ale chyba mają coś ze wzrokiem.
Mi jest dobrze, kiedy słyszę lub czytam, że dyrektorzy ZUS w kilkunastu miastach zostali odwołani, że w końcu jest jakiekolwiek zainteresowanie ze strony mediów oraz wymiaru sprawiedliwości "dziką" reprywatyzacją nie tylko w Warszawie; że taka paniusia Julia Pitera zaczęła wykonywać po 5 latach ciążące na niej wyroki sądowe itd.
Widać jak bardzo nasz kraj jest POwiązany nicią solidarności oderwanych od koryta decydentów, którzy sprzedaliby własną matkę, byleby uszczknąć coś dla siebie.
Mam nadzieję, że również w naszym mieście Iławie zacznie się rewolucja w instytucjach, które dla wielu POpaprańców stały się prywatnym folwarkiem; gdzie kupczy się w ohydny sposób stanowiskami, gdzie ręka rękę myje i gdzie Rygielski mówi POlańskiemu "dobranoc".
 MRJ
 Iława, Wtorek 11-10-2016

35802. 
HARRY POTTER Z OSP

Podczas porządkowania redakcyjnego archiwum natrafiliśmy na tę oto fotkę z niedawnych powiatowych zawodów sportowo-pożarniczych w Iławie.
Jak widać, techniki strażackie rozwinęły się do tego stopnia, że druhowie wręcz potrafią latać na swoich wężach! ... :-D)
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 11-10-2016

35800. 
Odnośnie wpisu numer: 35797

W planach burmistrza Żylińskiego zabrakło jeszcze jednej makietki.
Trzeba ją poszukać, powinna gdzieś być w urzędzie miasta, powstała również w latach 90. Kolejka liniowa na wyspę Wielka Żuława oraz kompleks hotelowo-golfowy w lądowiskiem dla helikopterów.
 [anonim]
 Iława, Wtorek 11-10-2016

35799. 
Odnośnie wpisu numer: 35796

Przykład przenikania zamordyzmu lewackiego w zakłamanym życiu publicznym nie tylko Iławy, Polski, ale całej Europy i świata.
Taka sytuacja...
Kapłanów się gani za choćby śladowe wypowiedzi ideologicznie lub politycznie – już nie tylko gdy przemawiają poza murami kościoła, ale nawet gdy czynią swą powinność wewnątrz świątyni, z ambony. Nieważne, że będzie to zgodne ze Starym Testamentem. Nieważne, że o tym mówi Ewangelia.
Taka to „Wolność Słowa”.
Zobaczmy co się wydarzyło podczas nawet śladowego Czarnego Marszu pod ratuszem w Iławie.
Co tam robiła np. dyrektor jednej ze szkół? ALEKSANDRA SKUBIJ, szefowa rady pedagogów z Czerwonego Gimnazjum nr 1, zanim wzięła plansze z hasłami ideologicznymi?
Czy zapytała rodziców młodzieży o zdanie?
Według jakich wartości i zasad będzie uczyła teraz dzieci i młodzież na terenie prowadzonej placówki oświatowej? Czarnych Marszów? Pochwały śmierci? Róbta co chceta...?!
 Jarosław Synowiec
 Iława, Wtorek 11-10-2016

35798. 
Odnośnie wpisu numer: 35744

Co to się ostatnio dzieje z ludźmi...
Znajoma, którą dotąd miałem za osóbkę nie tylko urokliwą, ale i rozważną – powiada: „Ten szał aborcyjny wykańcza mnie. Muszę odpocząć od dusznej katolickiej Polski”.
Odpaliłem więc bez namysłu: „Jeśli chcesz się odprężyć i doświadczyć powiewu otwartości cywilizowanej Europy, to zapraszam na Sylwestra do niemieckiej Kolonii”.
Znajomość została gwałtownie zakończona.
 Agent J-23
 Iława, Poniedziałek 10-10-2016

35797. 
Odnośnie wpisu numer: 35739

Kilkadziesiąt niedawno zakończonych inwestycji lub będących w trakcie realizacji zaprezentował podczas sesji Rady Miejskiej w Iławie burmistrz Adam Żyliński.
Przedstawiamy najważniejsze z nich. Niektóre, jeśli dojdą do skutku, otworzą dla mieszkańców dotąd niedostępne lub nieatrakcyjne rejony Iławy.

BURMISTRZA PLANY INWESTYCYJNE DLA IŁAWY
http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Burmistrza-plany-inwestycyjne-dla-Ilawy/4851
 KURIERZY
 Iława, Poniedziałek 10-10-2016

35796. 
Odnośnie wpisu numer: 35789

Jak się czuje rodzic ucznia Gimnazjum 1, który być może ma zupełnie inne poglądy w sprawie aborcji?
Niestety szkoła została bezceremonialnie włączona w politykę.
 Bartosz Gonzalez
 Iława, Poniedziałek 10-10-2016

35795. 
Odnośnie wpisu numer: 35780

Taka sama sytuacja w Suszu. Patrzę na zdjęcia z manifestacji i padam ze śmiechu. Burmistrz Pietrzykowski i jego doradca Zdzisław Zdzichowski wysłali „dobrowolnie” na „Czarny Protest” dziewczyny z Urzędu Miasta i Gminy Susz. [...]
Na pierwszy rzut oka wszystko jest poprawne. Jednak manifestowane hasła: „Mamy prawo do własnych decyzji” i „ kobieta też człowiek” nie są skierowane na Warszawę, ale również pasują do działań burmistrza Pietrzykowskiego. Gratuluję pomysłu.
Współczuję Wam dziewczyny, że wyszliście na protest nie do końca ze szczerych chęci.
Jak ten dzień został Wam rozliczony? W ramach swojej pracy mogłyście zaczerpnąć świeżego powietrza czy wypisaliście oświadczenia, że dobrowolnie idziecie na polityczną manifestacje i zrzekacie się za te godziny zapłaty wynagrodzenia?
A co z petentami? Obsługiwali ich w wolnej chwili mężczyźni? Bo jestem ciekawa jak to zostało wewnętrznie rozegrane.
To jest skandal, burmistrzu Pietrzykowski. Wykorzystywanie stanowiska do celów politycznych!
 maszynista
 Susz, Poniedziałek 10-10-2016

35794. 
Jeśli w kolejny PONIEDZIAŁEK nie będzie jakiegoś protestu przeciwko PiS-owi, to wychodzimy na ulice w środę protestować przeciwko brakowi protestu w poniedziałek!
Zapraszam więc wszystkich starych komuchów, SB-eków, PZPR-owców tradycyjnych i nowoczesnych, ich dzieci i wnuki, lokalne lesby i pedziów,
i wszelakich wykolejeńców.
Bo ten CYRK musi być wreszcie zauważony.
 Mateo
 cały powiat, Poniedziałek 10-10-2016

35793. 
Odnośnie wpisu numer: 35792

Gimnazja - z ich programem nauczania - nic nie wnoszą.
Powielają podstawówki w 7 i 8 klasie. Tymczasem młodzież, która wybiera zawód rzemieślnika, nudząc się, traci 3 lata, zamiast być w zawodówce lub w technikum. Tak mówi młodzież, tak sugerują rodzice. Gimnazjum to dla nich strata czasu.
Natomiast 3-lenie liceum jest okresem jakże małym, by przygotować się należycie do wartościowych studiów, jak nauki medyczne, prawnicze, czy politechniczne.
Pierwszy rok w LO to czas integracji; drugi - czas udawanej nauki; trzeci jest rokiem studniówkowych i maturalnych hulanek z góry założonymi pytaniami.
Dopiero w roku III zaczyna się coś dziać. Natomiast 2-wymiarowa matura (tzw. ta niższa i wyższa poziomem) jest przykładem niepoczytalności różowo-liberalnych "reformatorów".
Nie wiem czy o tym wiecie, bo mnóstwo rodziców nie wie do dziś, że w liceum są od kilku lat "dwie matury". Podstawowy poziom - dla debili oraz matura dla warstwy innego sortu.
I co, ja się pytam Was, ma pozostać "tak jak było", a nawet bardziej...?

* * *

Pies zwęszył dragi w gimnazjum
http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Pies-zweszyl-dragi-w-gimnazjum/3716

Dzieciaki zatruły się nielegalnym narkotykiem
http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Dzieciaki-zatruly-sie-nielegalnym-narkotykiem/2831

* * *

Na potwierdzanie istnienia matury dla dwóch sortów uczniów w Polsce, mam taki oto przykład.
W pewnej rodzinie córka, nawiedzona swą poczytalnością i ciągiem do nauki, postanowiła zaliczyć (zdobyć papier) nauk wyższych. Okazało się, że należy złożyć w dziekanacie uczelni dokument potwierdzający pełną, inaczej rozszerzoną (dawniej każdy taką musiał ukończyć) maturę, czyli tę dla wyższego sortu uczniów.
W ten sposób prysła tajemnica córki, gdyż musiała niepisatym rodzicom wyjaśnić, że zaliczyła maturę płytką, czyli tę dla drugiego sortu debili.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 10-10-2016

35792. 
Odnośnie wpisu numer: 35789

Jeżeli w jakimś zakładzie brakuje pracy, to następują zwolnienia i nikt z tego powodu nie gardłuje na manifestacjach.
Dlaczego nauczyciele naszych gimnazjów mają być traktowani wyjątkowo?
Jestem za likwidacją gimnazjów (i akurat tego nie trzeba uzasadniać).
 Robert
 Iława, Poniedziałek 10-10-2016

35790. 
MODELKI Z KURIERA ROBIĄ ŚWIATOWĄ KARIERĘ!

Ich spełnione marzenia to sen niejednej nastolatki. Siostry Karolina i Wioletta Urbańskie swoją pierwszą sesję zdjęciową miały w „Kurierze Iławskim” – tak dziewczęta rozpoczęły swoją przygodę z modelingiem, a teraz usłyszał o nich wielki świat! Pozowały w Chinach, Japonii i Włoszech. BRAWO!

Dziewczyny z Kuriera eksplodowały do Tokio:
http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Dziewczyny-z-Kuriera-eksplodowaly-do-Tokio/4850
 KURIERZY
 Iława, Poniedziałek 10-10-2016

35789. 
Odnośnie wpisu numer: 35784

Kompromitacja kobiet, które zostały wykorzystane do walki politycznej.
Nędza frekwencyjna, naliczyłam 30 osób.
Dla mnie największy szok, to kilka twarzy znanych z "marszów życia".
Sądzę, że te same twarze winny wyjść gwizdać na likwidację gimnazjów.
Żeby było tak jak było, a nawet bardziej.
Ps. Może Pani dyrektor Aleksandra Skubij już wyszła na rozgrzewkę...?
 Ola Mała
 Iława, Niedziela 09-10-2016

35787. 
Odnośnie wpisu numer: 35779

Z Panem Bartoszem, czytając jego felietony, często byłbym w kontrze, bo mamy inne przemyślenia, ale jeśli chodzi o R. Kapuścińskiego, mimo że dobrze pisał, to facet był zwykłym oportunistą. Karierę, ulegając władzom i głównym nurtom, to każdy przygłup może zrobić. [...]
 Krzysztof Kurpiecki
 Milky Way - Boczna Odnoga, Sobota 08-10-2016

35786. 
Odnośnie wpisu numer: 35780

Zastanawiające jest to, że na zdjęciach z iławskiego Czarnego Marszu można dopatrzeć się wielu tych samych twarzy osób z Marszu Życia i Rodziny (Iława, 15 maja 2016).
Byle się pokazać. Hipokryzja i mentalność Kalego.
 taki1
 Iława, Sobota 08-10-2016

35784. 
Odnośnie wpisu numer: 35780

W najczarniejszych snach nie przypuszczałbym, by Pani dyrektor szkoły tak nisko może upaść.
Jej udział w czarnej manifie to mimo wszystko upadek etyczny względem ETOSU ZAWODU NAUCZYCIELA.
Nigdy nauczyciel, a tym bardziej dyrektor szkoły państwowej, nie może manifestować swej sympatii partyjnej i ideologicznej. Niedopuszczalne!
Szczególnie mętnej ideologii, jaką jest wspieranie unicestwiania życia poczętego.
Zastanawiam się, czy taki jej krok nie jest aby już ostatnim krokiem w bezpowrotną przepaść ze skały.
A co na to szef wszystkich szefów, czyli Burmistrz Miasta A. Żyliński?
 Nowy
 Iława, Sobota 08-10-2016

35783. 
UWAŻAJCIE NA IDIOTÓW DROGOWYCH

Sampława koło Lubawy (DK-15). Zwalniający kierowca był świadkiem jak 30-letni wariat z Iławy wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Na zebrę już wchodziła dziewczynka! UFFF! Dzięki kamerze zarejestrowany film nasz bohater przekazał policji. Sprawca został szybko ustalony i ukarany maksymalnym 500-złotowym mandatem oraz 10 punktami.

 KURIERZY
 Iława, Piątek 07-10-2016

35782. 
Odnośnie wpisu numer: 35779

Ciągle pada.
Trochę wstyd z parasolem wyjść na miasto.
Jak żyć...?...
 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 07-10-2016

35781. 
Ktoś powinien interweniować w sprawie dzieci dojeżdżających ze szkoły podstawowej w Suszu.
Dzieci są wpuszczane przed dzwoniłem, biegną w pośpiechu do autobusów które często odjeżdżają równo z dzwonkiem. Pani dyrektor podobno rozmawiała z kierowcami ale tłumaczą się innymi zobowiązaniami. Tak nie powinno być.
Dzieci nie powinny martwić się czy zdążą i biegać często bez ubrania, bo nie ma czasu. Może burmistrz powinien zmienić przewoźnika. Chyba dzieci są ważniejsze niż Pan właściciel firmy przewozowej.
 mieszkaniec
 Susz, Piątek 07-10-2016

35780. 
Odnośnie wpisu numer: 35768

Na zdjęciach z Czarnego Marszu widzę jak dumnie pierś wypina Pani Aleksandra Skubij, była starosta powiatu, była dyrektor szpitala, a teraz dyrektor szkoły nr 1.
Zastanawiam się, jakie wartości ma do przekazania młodzieży w szkole?
Czy też będzie głosić hasła obecne na Czarnym Marszu? Chyba powinna się zastanowić czy, jako funkcjonariusz publiczny, powinna angażować się w polityczne awantury. [...]
 Kordian
 Iława, Piątek 07-10-2016

35779. 
Odnośnie wpisu numer: 35748

Panie Aleksandrze.
W naszej Polsce nadal panuje w Głównym Nurcie tak wielkie ideologiczne zacofanie, że na przykład trzeba skrywać swoją... religijność (katolicką rzecz jasna, bo każda inna jest spoko); i najbezpieczniej jest milczeć w tej nietolerowanej sprawie.
TOLERANCJA! TOLERANCJA pilnie poszukiwana!
Ciekawe zjawisko. W błyskawicznym tempie tracę znajomych. Czemu?
Bo piszę felietony. Bo mam swoje zdanie.
Okazuje się, że w zidiociałej przestrzeni publicznej nie wolno być ani za ochroną życia (pro-life), ani katolikiem, ani patriotą (nawet lewicowym). Ciekawe, gdzie tolerancja dla, ich zdaniem, inności...?
Ja nikogo nie przekonuję do swoich poglądów. Tym bardziej nie wyzywam, ani nie insynuuję, ani nikogo nie eliminuję. A jednak moje poglądy nie zasługują na tolerancję. Tolerancja jest jedynie dla poglądów słusznych, a niesłuszne należy ganić...
Panie Aleksandrze. Pana wypowiedzi komentować nie będę. Nie zejdę do poziomu takiego jak Pan światowca, dla którego - w stylu "otwórz oczy" - aborcja "jest faktem" z którym niejako należy się pogodzić i przejść do porządku dziennego. Albo, że reportażysta Kapuściński został przez Pana podniesiony na piedestał autorytetu, a który przecież dla niskich korzyści finansowych i paszportu donosił komunistom na kolegów literatów.
Jestem z innej gliny. Do widzenia Panu.
 Bartosz Gonzalez
 Iława, Piątek 07-10-2016

35778. 
Kolejny "tragiczny" efekt kaczystowskiego programu 500+.
LIDL, zmuszony do uruchomienia specjalnego programu pracowniczego, oprócz podwyżek płac rozdaje załodze co miesiąc specjalne bony od 600 zł wzwyż (na głowę).
PiS wstydź się! Kaczyński wstydź się! Witkowski z Iławy, wstydź się!
:-D)
 PiS-men
 Iława, Piątek 07-10-2016

35776. 
ZOSTANIE PO NIM PUSTKA... [*]

W pożarze budynku zginął Krzysztof Falkowski, znany nie tylko w Nowym Mieście miłośnik muzyki, kolekcjoner płyt i stały bywalec Złotej Tarki w Iławie.
Oprawa pochówku 63-latka była niespotykana, bo w kościele lokalny artysta odśpiewał kilka ulubionych utworów zmarłego. Na koniec uczestnicy pogrzebu pożegnali Krzysztofa oklaskami.

Więcej przeczytacie w bieżącym wydaniu Kuriera na stronie 3.
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 06-10-2016

35771. 
Odnośnie wpisu numer: 35769

Dyskusja o aborcji to jest rozmowa na 100-200 lat.
Trzeba wiele edukacji, wiele czasu. [...]
Komendant zdrowo myśli i politycznie, bo nie może dopuścić do aborcji PiS i nowej władzy. By osiągać dalekie cele w polityce, trzeba działać spokojnie i z zimną głową.
 bazalt
 skorupa ziemska, Czwartek 06-10-2016

35769. 
Odnośnie wpisu numer: 35768

Panowie! Kochani - witam Was.
Jednak mój imiennik Józef, Piłsudski, miał rację mówiąc i puentując zarazem charakter Polaków:
Gdzie ława i dupa, tam inna grupa.
Czy Wy nie moglibyście siąść razem na ławce pod Ratuszem i krzyknąć: Bierzemy was!
 Marszałek
 Iława, Czwartek 06-10-2016

35768. 
Odnośnie wpisu numer: 35758

Dziś aborcja, jutro antykoncepcja.
Posługując się Pana retoryką, każdy uczestniczący w planowanym przez Pana w Iławie marszu 16 października "w obronie życia" będzie zarazem przeciw antykoncepcji.
 Aleksander Krygier, lat 37
 Iława, Czwartek 06-10-2016

35767. 
Odnośnie wpisu numer: 35766

Panie Łukaszu, porównałem już kiedyś Pana do gołębia i widzę, że nadal nie rozumie Pan, albo nie chce zrozumieć sztuki rozmowy. "Wszelka próba spokojnej rozmowy będzie mijać się z celem. Nie o rozmowę mu chodzi, tylko o deklaracje. Żebyś mu przytaknął, przyznał rację".
 Aleksander Krygier, lat 37
 Iława, Czwartek 06-10-2016

35766. 
Odnośnie wpisu numer: 35761

Panie Aleksandrze, napisał Pan tak, jakby dla mnie śp. Lech Kaczyński był autorytetem, a niestety tak nie jest.
Tym bardziej nie jest autorytetem żaden człowiek, który współpracował z komunistyczną policją UB, tym bardziej jeżeli robił to dla korzyści, czy to finansowych czy to materialnych lub innych. I nie ma znaczenia czy jest dobrym pisarzem jak Ryszard Kapuściński.
Gdybym wybaczał takim ludziom zdradę Narodu polskiego, plułbym na pamięć Żołnierzy Wyklętych o których staram się, by nie zginęła. Oni też mogli iść na łatwiznę, na współpracę z UB w zamian za "amnestię", pracę, spokój. Wybrali honor. Bo nie ma cenniejszej rzeczy.
No ale cóż, jeśli dla Pana takie osoby są "autorytetem", to domyślam się, że taki TW "Bolek", który też z nimi współpracował - również do grona Pana "autorytetów" należy.
Pozdrawiam Pana serdecznie. Miłego dnia życzę.
 Łukasz Tulwiński
 Warszawa, Iława, Czwartek 06-10-2016

35765. 
Odnośnie wpisu numer: 35756

W Suszu od kilku lat lokalne kacyki PO pozbywają się ludzi z charyzmą i niewygodnych, po to żeby tworzyć wolne stanowiska dla tych, którzy przytakują i cicho siedzą. Od 6 lat zatrudnienie bez konkursów, poprzez zastępstwa i brak kwitów.
Teraz himalaje nepotyzmu. Ot i cała prawda...
Syf, na który wszyscy pozwalamy.
 mieszkaniec
 Susz, Środa 05-10-2016

35764. 
Odnośnie wpisu numer: 35758

Na początku pozwolę sobie częściowo skorzystać z motta Pana Łukasza Tulwińskiego nieco je korygując: "Była szmatława akcja, jest i szmatława reakcja". Ale na forum.

[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 iławianin [89]
 Iława, Środa 05-10-2016
Odp. 
Na więcej nie możemy zezwolić w relacji anonim do Persony.
Sformułowania osobiste w kategoriach skrajnie ocennych
może rozgłaszać jedynie Persona do Persony. Dlatego też
anonim niech chłoszcze anonim, a spersonalizowaną osobę
rugać po bandzie może jedynie znana czytelnikom osoba
realna, rzeczywista.
I tylko według takich właśnie czytelnych reguł panujących na
forum Kuriera można toczyć spory. Bo inaczej zrobiłby się
z tego poczytnego poletka ściek – z którego nic nie wynika
poza pianą na gnojowicy.
Łukasz Tulwiński nie jest księciem z naszej bajki. Nierzadko
szkalował nasze wydawnictwo. Nierzadko zmyślał, atakował
i powielał bezpodstawne brednie. Ale nie może być tak, że
sam Tulwiński (i audytorium czytelników) nie będą wiedzieć
kto go złapał, przełożył przez kolano i nastrzelał na tyłek.
O nie.
Proponujemy zatem ponowienie tego wpisu, ale podając
prawdziwe imię oraz nazwisko. Po pomyślnej weryfikacji
personaliów komentarz zostanie opublikowany.
 Modero Kuriero
 Iława, Czwartek 06-10-2016

35763. 
SZUKAMY SPRAWCY ŚMIERTELNEGO POTRĄCENIA!

W środowy, deszczowy wieczór – na drodze w Złotowie koło Lubawy – znaleziono na poboczu ciało Zbigniewa G. (68 l.), mieszkańca wsi Omule. Denat mieszkał 300 metrów od miejsca tragedii.
Według wstępnych informacji, mężczyzna został potrącony przez nieznany pojazd.
Świadkowie zdarzenia oraz osoby mogące udzielić informacji w tej sprawie proszone są o kontakt z policją pod numerem 997.
 KURIERZY
 Iława, Środa 05-10-2016

35762. 
Odnośnie wpisu numer: 35759

Ciekaw jestem czy oglądaliście w niedzielę niesamowity film o eugenice.
Wielu ludzi doznało pewnie szoku i przetarło oczy, przebudziło się. [...] Eksperymenty doktora Mengele w obozie Auschwitz (Oświęcim) nie były pseudonaukowymi badaniami, jak nam wciskano, ale wtedy NAUKĄ !!! Finansował je... John Davison Rockefeller, najbogatszy w historii Żyd.

Pierwsze ruchy feministyczne nic nie mówiły o prawie do aborcji. Aborcję pierwszy wprowadził w Rosji towarzysz Lenin (rozwiązał też akt ślubu, każda kobieta mogła opuścić męża i rodzinę i pójść do kogo chciała), a potem kontynuowali to i rozwijali twórczo Józef Stalin i Adolf Hitler.
Międzynarodowa bolszewia utyskiwała potem na Hitlera, że ten niestety sfiksował, bo eksterminację ludzi skupił tylko na Żydach, a oni chcieli bez podziału na nacje wycinać wszystkich zbędnych (według teorii walki klas).

Gdy byłem jeszcze chłopcem w podstawówce, opowiadał nam wujek, a kuzyn mego ojca, który przed II wojną przebywał w Rosji bolszewickiej.
W Rosji nie było małżeństw tylko żyli z sobą na zasadzie kwitu, który wydawał komisarz bolszewicki i że można było w każdej chwili pójść do komisarza po nowy kwit i zmienić chłopa lub babę. Dzieci się rodziły i z głodu łączyły w stada jak wilki, by kraść po miastach żywność.

EUGENIKA (z greckiego: eugenes, czyli "dobrze urodzony") – pojęcie wprowadzone w 1869 roku przez Francisa Galtona, przyrodniego brata ciotecznego Karola Darwina, które dotyczyło selektywnego rozmnażania zwierząt i ludzi), aby ulepszać gatunki z pokolenia na pokolenie, szczególnie jeśli chodzi o cechy dziedziczone.

 Marszałek
 Iława, Środa 05-10-2016

35761. 
Odnośnie wpisu numer: 35759

Uważam Ryszarda Kapuścińskiego ze osobę wybitną. Współpracował z UB, bo inaczej by nie pracował jako korespondent zagraniczny. Mało tego - nie ukazałyby się książki.
Panie Tuwiński - to się teraz Pan skompromitował. Poczyta Pan trochę o Kapuścińskim i jego dokonaniach, wtedy może Pan dojrzeje, bo póki co wpis 12-latka (kopia z wiki) i opinia dziecka.

"To cios dla polskiej literatury, dla polskiej kultury". Tak o śmierci Ryszarda Kapuścińskiego mówił w rozmowie z dziennikarzami [nieżyjący] prezydent Lech Kaczyński.
 Aleksander Krygier, lat 37
 Iława, Środa 05-10-2016

35760. 
Odnośnie wpisu numer: 35755

Domy Pomocy Społecznej na terenie powiatu iławskiego są solą w oku naszego starostwa.
Obracają milionowym budżetem i przepisy budżetowe dotąd nie zezwalały staroście wziąć z tego nawet jednej złotówki, dlatego powstał ten zamysł "reorganizacji" w postaci połączenia. Chcą skroić kasę na administrowaniu domami pomocy społecznej.
[...] Ale czy ktoś pomyślał, aby zorganizować spotkanie w starostwie i odnieść się do tych planów?
Dlaczego na sesji rady powiatu żaden radny nie poruszy kwestii DPS-ów?
 Krzysiek
 Iława, Środa 05-10-2016

35759. 
Odnośnie wpisu numer: 35748

Panie Aleksandrze, cytujesz pisarza Kapuścinskiego? Kapuś UB-ecki jest dla Pana wzorcem do naśladowania?
Tym bardziej jestem w przekonaniu, że jeżeli obrońcy "prawa wyboru" mają takich wzorców, to musimy się temu złu postawić.

"Kapuściński od 1965 do 1972 (lub 1977) roku współpracował z wywiadem PRL. W IPN odnalazły się analizy odwiedzanych przez niego krajów i pisane przez niego opisy kilku osób, z którymi się spotykał".
 Łukasz Tulwiński
 Warszawa, Iława, Środa 05-10-2016

35758. 
Była akcja, będzie reakcja.
Czym jest "prawo wyboru" lub "prawo do wolności", jeżeli się nie ma elementarnego podstawowego prawa jakie dostaje każdy człowiek od Stwórcy - prawa do życia.
"Czarny Protest", oparty na kłamstwach neo-komunistów i feminiSStek, zmobilizował w Polsce wiele naiwnych kobiet i ogłupiałych propagandą chłopców (bo mężczyźni walczą o każde życie, mężczyźni nie płaczą nad rozlanym mlekiem, mężczyźni mają siłę.)
Szkoda, że te kobiety, które tak bardzo domagają się rzekomo "swoich praw" nie walczyły z taką zaciętością gdy poprzedni rząd podwyższał im np. wiek emerytalny.
Na szczęście jest wiele organizacji, które w niedzielę 16 października podczas pikiety od godziny 13:00 na Starym Mieście pokażą, że nasze miasto ma w sobie więcej OBROŃCÓW ŻYCIA niż morderców lub ich zwolenników.
Jezus Chrystus powiedział:
„Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25, 40)
 Łukasz Tulwiński, Ruch Narodowy
 Iława, Warszawa, Środa 05-10-2016

35757. 
Odnośnie wpisu numer: 35739

Aż dziw bierze, że na przykład Pan Tomasz Kiejstut Dąbrowski od dnia prezentacji planów inwestycyjnych dla miasta Iławy do dnia dzisiejszego jeszcze nie uruchomił fali narzekania i całościowego krytykanctwa...
 kzm
 Iława, Środa 05-10-2016

35756. 
Odnośnie wpisu numer: 35742

Himalaje nepotyzmu.
Konkurs wygrywa nie tylko sąsiadka Zdzisława Zdzichowskiego, ale to jest również osoba, która była pełnomocnikiem Komitetu Wyborczego burmistrzów Pietrzykowskiego i Zdzichowskiego.
Spłacamy, spłacamy...
 anonim
 Susz, Środa 05-10-2016

35755. 
Odnośnie wpisu numer: 35754

Jak rozumiem, Panu nie udało się dostać do tego zhańbionego grona.
I dobrze.
Tak blisko środka powiatu siedzą dwie Panie z Gminy Susz. Wygadane, wykształcone, doświadczone.
Łudzi się Pan, że któraś choćby skomentuje temat suskiego DPS-u?
 suszak
 Susz, Środa 05-10-2016

35754. 
Odnośnie wpisu numer: 35729

W sprawie likwidacji DPS-ów proponuję zwrócić się o pomoc do radnych powiatowych wybranych do Rady Powiatu przez mieszkańców Susza.
 Adam Świergolski, lat 63
 Susz, Wtorek 04-10-2016

35753. 
Odnośnie wpisu numer: 35748

Kochany Panie!
Polska jest krajem o wyjątkowej tolerancji genetycznie nam należnej, tolerancji jako wzór do naśladowania. Dlaczego, nie pojmuję. Są też nacjonaliści u nas, ale w minimalnej liczbie. To w Polsce, prześladowani Żydzi europejscy, dostali bezkresną wolność działania i tolerancję, jak też fantastyczne przywileje od Kazimierza Wielkiego.
PO-LEN to znaczyło: zostaniesz tu, gdyż dało im nad wyraz spokojne życie i dostanie. Stad pewno nazwa naszego kraju Polska, Polanie.
Z czasem, po epoce Jagiellońskiej, rozbisurmanili się i stąd pewne wobec nich złe skojarzenia.
Nacjonalizm jako oznaczanie idei, to nic innego jak narodowość; czyli szanowanie narodowości polskiej (lub innej), lecz nie wywyższenie się ponad wszystkich, ponad inne narody. Nacjonalizm to pozytywna wartość, nie szaleństwo, niszczenie ludzi z innej narodowości. Tak to należny rozumieć.
Wywyższanie się nie pasuje w żadnym wypadku do polskiego narodu.
I to już jest prawie szowinizm.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 04-10-2016

35751. 
Odnośnie wpisu numer: 35749

Kolejna patologia z Susza.
Kolesiostwo i nepotyzm.

Agnieszka Milewska - referent ds. administracyjno-biurowych.
 anonim
 Susz, Wtorek 04-10-2016

35750. 
Odnośnie wpisu numer: 35749

[...] To jest patologia PO rządzącej Suszem.
Na niektóre stanowiska ciężko w ogóle znaleźć konkurs a niby BIP istnieje. Tylko po co, skoro tam jest jedna informacja!
Ale znajdujemy tam osoby zatrudnione w 2016 roku bez żadnego konkursu. Kolesiostwo i nepotyzm.

Kierowca-koordynator Waldemar Szczegielniak.
 anonim
 Susz, Wtorek 04-10-2016

35749. 
Odnośnie wpisu numer: 35742

Kolejna taka sytuacja w Suszu.
Raz brałem udział w takim przedstawieniu, gdzie z góry było wiadomo kto dostanie stołek. No ale trzeba ogłosić konkurs, żeby nie było i zaprosić paru statystów. Już w trakcie przesłuchiwania ostatniego kandydata na stronie netowej urzędu pojawiła się informacja z wynikami naboru.
Dziękuję bardzo za takie "konkursy".
 suszak
 Susz, Wtorek 04-10-2016

35748. 
Odnośnie wpisu numer: 35744

Panie Bartoszu, prawdopodobnie przez swoje uwielbienie autorytaryzmu nie zrozumiał Pan przesłania czarnego marszu.
Aż dziw bierze, że osoba która trochę świata widziała, tak wąsko patrzy na świat. Aborcja jest faktem, statki aborcyjne, urlopy aborcyjne są czymś normalnym. Tabletki antykoncepcyjne w ilości większej niż wskazane to też lek poronny, ginekolog za odpowiednią kasę i tak wykona zabieg aborcji.
Kaczyński już wiele lat temu powiedział, że ten zawarty kompromis jest satysfakcjonujący dla wszystkich.
Osoba, chcąca dokonać aborcji i tak jej dokona, aktualny zapis prawny nie ma zadania przyzwalania, czy zgody na aborcję, jedynie ma ratować życie. Jedynie co się zmieni po zmianie prawa to dokonywanie aborcji "domowymi" sposobami, albo przez "znachorów", co wywoła dużo więcej szkody niż pożytku.
Moim zdaniem ustawa nie ma na celu jakiekolwiek regulacji prawnej, jedynie ma znów skłócić Polaków.
PiS książkowo wprowadza rządy autorytarne, a jego zwolennicy są jak żaba w garze, powoli podnoszą temperaturę a żaba głupia się powoli gotuje, gdy się zorientuje będzie już za późno. Demokracja to chyba jedyny ustrój, który sam zgadza się na dyktaturę, tylko zmiana z dyktatury na demokrację wymaga już ofiar.

"Światu grozą trzy plagi, trzy zarazy.
Pierwsza - to plaga nacjonalizmu.
Druga - to plaga rasizmu.
Trzecia - to plaga religijnego fundamentalizmu.
Te trzy plagi mają te samą cechę, wspólny mianownik - jest nim agresywna, wszechwładna, totalna irracjonalność. Do umysłu porażonego jedną z tych plag nie sposób dotrzeć. W takiej głowie pali się święty stos, który tylko czeka na ofiary. Wszelka próba spokojnej rozmowy będzie mijać się z celem. Nie o rozmowę mu chodzi, tylko o deklaracje. Żebyś mu przytaknął, przyznał rację, podpisał akces. Inaczej w jego oczach nie masz znaczenia, nie istniejesz, ponieważ liczysz się tylko jako narzędzie, jako instrument, jako oręż. Nie ma ludzi - jest sprawa."

Ryszard Kapuściński - fragment z książki "Imperium"
 Aleksander Krygier, lat 37
 Iława, Wtorek 04-10-2016

35745. 
KIKUTY PO KOMUNIZMIE

Dwukrotnie próbował zainteresować władze Iławy zmianą w mieście nazw komunistycznych. Bezskutecznie. Tym razem zaproponował zmianę nazwy „Osiedla XXX-lecia PRL”.

Szerzej przeczytaliście w papierowym wydaniu Kuriera na stronie 5.
 KURIERZY
 Iława, Poniedziałek 03-10-2016

35744. 
Odnośnie wpisu numer: 35743

Oto przewrotność natury i jej wybuchów.
Mieszkam niedaleko czerwonego kościoła. Oto co widzę. Nawet na mszach codziennych w tygodniu o godzinie 7:00 rano czy też o 18:00 wieczorem (że już nie wspomnę o niedzielnej sumie) jest o wiele-wiele więcej ludzi niż pod ratuszem uczestników Czarnego Protestu.
Jednak nikt nie robi z tego afery miesiąca, a przecież w kościele mamy codzienne żarliwe wyznanie poglądów (wiary).
Mimo że serce mam po lewej stronie, wolę autentyzm Kościoła i jego Dobrą Nowinę dla Życia.
 Bartosz Gonzalez
 Iława, Poniedziałek 03-10-2016

35743. 
CZARNY MARSZ PRZESZEDŁ ULICAMI IŁAWY

Raptem kilkadziesiąt osób wzięło udział w tzw. „czarnym marszu” w reakcji na obywatelski projekt ustawy zaostrzającej prawo aborcyjne.
Podobna frekwencja miała miejsce podczas demonstracji w Suszu.
W innych miastach regionu marszów nie było.
 KURIERZY
 Iława, Poniedziałek 03-10-2016

35742. 
Odnośnie wpisu numer: 35669

Ptaszki na mieście ćwierkają, że w ostatnim naborze do pracy w Urzędzie Miasta w Suszu dostała się znajoma wiceburmistrza Zdzichowskiego która jest też jego sąsiadką i koleżanką żony.
Długo przed ogłoszeniem konkursu wiadome było jakiego wyboru dokona "komisja konkursowa".
Czekam na ogłoszenie wyników. Może okaże się, że jestem wróżką.
 suszarka
 Susz, Poniedziałek 03-10-2016

35740. 
KTO NIE GŁOSOWAŁ, NIECH NIE NARZEKA!

Finał głosowania na propozycje do Budżetu Obywatelskiego w Iławie. Mieszkańcy bezpośrednio wybrali najważniejsze inwestycje do realizacji.
Oto otwarcie urny w ratuszu. Frekwencja była całkiem obiecująca.
Liczenie zawartości wszystkich urn z terenu miasta i potem weryfikacja kart (pesel) potrwa.
A czy Wy głosowaliście? Co jest najważniejsze do zrobienia w Iławie?
 KURIERZY
 Iława, Niedziela 02-10-2016

35739. 
W Kurierze przedstawione zostały projekty, które na sesji Rady Miasta zaprezentował burmistrz Żyliński.
Prezentują się imponująco i szczerze mówiąc, nie ma się do czego przyczepić. Po raz pierwszy, na taką skalę mamy okazję zapoznać się z planami na rozwój naszego miasta i nie przypominam sobie aby którykolwiek z poprzednich burmistrzów, zaproponował tak innowacyjne propozycje dla mieszkańców.
O naszym włodarzu, mówią różne rzeczy, dobre i złe. Wiadomo, ile osób, tyle opinii ale jednego nie można mu zarzucić - że jest figurantem czy marionetką a kadencja służy tylko do zajmowania stołka. O nie! Zaprezentowane projekty dobitnie przypominają, dlaczego Żyliński został burmistrzem - dla serca które ma dla tego miasta i pragnienia uczynienia go naszym małym rajem.
Nie będę cytować za Kurierem, bo wszystko jest w papierowym wydaniu, ale warto wspomnieć o renowacji ulicy Jasielskiej, która zostawiona sama sobie, dziś jest chyba najbardziej zaniedbaną częścią Iławy. Mające tam powstać centrum aktywizacji osób niepełnosprawnych i akademia umiejętności daje dużą nadzieję osobom najbardziej potrzebującym. Wykorzystanie naturalnej górki za Podleśnym, to pomysł, na który czekam od lat. Miejsce to jest charakterystyczne i o każdej porze roku, można spotkać tam spore ilości spacerujących, zwłaszcza w niedzielne popołudnie. Dodatkowe atrakcje z pewnością przyciągną rodziny z dziećmi, zwłaszcza że wielu, dziś już dorosłych osobników, kiedyś korzystało z uroków górki i zjeżdżało na czym się tylko dało. Ta górka aż prosiła by się nią zajęto, a obecne propozycje dla wszystkich grup wiekowych i z szerokim wachlarzem atrakcji całorocznych, wypełniają brakującą lukę. Nie wspomnę już o miejscu do grillowania czy ognisku, bo powinno to zakończyć coroczne wypady absolwentów szkół na zakończenie roku szkolnego i palenia ognisk we wszystkich możliwych miejscach, z narażeniem podpalenia lasu. Tylko przydałby się monitoring, by miejsca te, na stałe nie zamieniły się w miejsca imprezowe dla młodzieży.
Zagospodarowanie brzegów rzeki Iławki z aleją pamięci, będzie niezwykle urokliwym miejscem, zwłaszcza, że w propozycji są zabawki integracyjne dla osób niepełnosprawnych, siłownia dla seniorów czy plac zabaw na łące - kładki i różne urządzenia zabawowe. Szkoda że w to wszystko nie udało się włączyć młyna, który byłby idealnym miejscem na muzeum Iławy, ale zaporowa cena, jaką ze niego chce obecny właściciel, jest barierą nie do pokonania. Zastanawiam się, czy konserwator zabytków nie może zobligować właściciela do zadbania o ten obiekt?
Lasek przy Sienkiewicza z pewnością z racji atrakcji rowerowych, powinien przyciągnąć młodzież a taras widokowy czy hamaki brzmią zachęcająco.
Perełka czyli Strefa Małego Iławianina z parkiem tematycznym, zwłaszcza z wodnym placem zabaw czy bawialnią, nie wiem kogo bardziej będzie cieszyła - bawiące się dzieci czy odpoczywających w tym czasie rodziców? Dla osób, zwłaszcza pracujących, ta propozycja, z mojego punktu widzenia jest idealna. W całym przedsięwzięciu w tym miejscu, należałoby zrezygnować ze zwierząt. Kłopot duży, pozwoleń mnóstwo i koszt utrzymania też niemały.
Dom weterana przerobiony na bibliotekę jest niezłym pomysłem. Byłoby dobrze gdyby jeszcze znalazło się tam miejsce na jakiś klub młodzieżowy.
Wszystkie te projekty skierowane są do mieszkańców, nie mniej jednak znacznie podniosą atrakcyjność naszego miasta.
Zaraz zapewne podniosą się głosy "zakłady pracy". Tak, zakłady są jak najbardziej potrzebne ale atrakcyjność terenu również ważna. Przykładem jest firma "Pol-Mak", która w zamian za wykonanie inwestycji drogowej, przenosi swój zakład do nas.
Takie mam też spostrzeżenie - zaglądając na stronę Powiatowego Urzędu Pracy. Jest 16 stron ogłoszeń o pracę po 10 na każdej + 17 strona z jedną ofertą, co daje nam razem 161 ofert pracy, a niektóre wiszą tam od maja! Faktem jest, że głównie dla mężczyzn, ale na tym forum to właśnie głównie mężczyźni podnoszą temat braku pracy, a budujący się zakład daje szansę kobietom.
Projekty są naprawdę godne uwagi i kompleksowo odpowiadają na potrzeby mieszkańców, a - co najważniejsze - dotyczą rozwoju w różnych lokalizacjach. Do realizacji tych planów, władze miasta w głównej mierze chcą pozyskać środki zewnętrzne - trzymam kciuki by się udało, bo sakiewki teraz wszędzie mocno zasupłane.
Nawet jeśli tych ciekawych planów nie uda się wszystkich od razu zrealizować, to przecież pomysły zostaną do wykorzystania na inne, bogatsze lata. Jak wiadomo, miasto zmaga się obecnie z zadłużeniem, pozostawionym przez poprzednie ekipy i na chwilę obecną, część z tych inwestycji musi poczekać ale niezaprzeczalnym faktem jest, że obecny burmistrz ma "pomysł na Iławę".
Tak trzymać!
 ktosik
 Iława, Niedziela 02-10-2016

35738. 
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 Zenek
 Iława, Sobota 01-10-2016
Odp. 
Zdecyduj się wreszcie jak się nazywasz: Zenek, Cichorek, Jan.
Za próbę tworzenia sztucznego tłoku – masz szlaban.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 03-10-2016

35737. 
Panie Burmistrzu Ryszczuk!
Proszę o odpowiedź na łamach Kuriera - na jakim etapie są rozmowy z właścicielem lubawskiego "Szkłomalu" odnośnie wybudowania nowego zakładu pracy w Kisielicach.
Była to Pana sztandarowa obietnica w Pana kampanii wyborczej.
 emeryt
 Iława, Sobota 01-10-2016

35736. 
Odnośnie wpisu numer: 35730

Co do parkingu przy Ratuszu, to są już istne cyrki. Od dłuższego czasu parkuje tu ktoś 3 busy. Czy to aby na pewno odpowiednie miejsce na takie pojazdy?
Tak samo pewien starszy pan ze Starego Miasta, który parkuje swojego czarnego Citroena. Ten samochód stoi tam non stop. Pan od czasu do czasu podejdzie sobie, obejrzy i odchodzi.
Dziś to już ktoś przegiął na całej linii. Postawił sobie czerwoną skrzynkę aby zarezerwować miejsce parkingowe.
To jakiś obłęd.
Za blokami przy ulicy Piotra Skargi też jakieś szaleństwo. Parkują na chodnikach i w poprzek. Coś by należało z tym zrobić.
 Mama
 Iława, Sobota 01-10-2016

35731. 
Odnośnie wpisu numer: 35727

Takie chwasty społeczne należy bezwzględnie wyrywać z korzeniami.
Im rychlej, tym lepiej dla społeczeństwa.
Tylko w ten sposób przestaną zachwaszczać normalną tkankę społeczną.
My tymczasem - licząc, że same zaschną - pozostawiamy uśpione czyraki, które się rozrastają i trują.
Natomiast taki sędzia jeden z drugim, gdyby to jego córkę ktoś zabił, inaczej by myślał i wyroki ferował.
 Marszałek
 Iława, Piątek 30-09-2016

35730. 
Odnośnie wpisu numer: 35728

Zamiast zablokować na Starym Mieście newralgiczne parkingi, można było samochody gości zmierzających do sali kino-teatru na jubileuszową galę firmy IPB - skierować na pusty parking szutrowy po starej kotłowni.
Po co stoi przy wjeździe aż tylu ochroniarzy?
Żeby ziewać?
No ba, ale wtedy to już trzeba te 50-100 metrów iść piechotą, a elita lokalnego czerwonego byznesu musi podjechać pod same drzwi teatru, a najlepiej na salę pod sam fotel.
Panie burmistrzu, i Pan wydał zgodę na taką hucpę? Miasto prywatne?
 Jimmy
 Iława, Piątek 30-09-2016


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 35 36 37 ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 217 218 219 ... 363 364 365 następna ] z 365131814034


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | TEKSTY | OPINIE | Zdrowie i uroda | Wyszukiwarka | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.