Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie
CENNIK
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Pokolenie wojny kontra powiat i „służba zdrowia”
Więcej...

Forum

34957. 
Odnośnie wpisu numer: 34892

Pan policjant Tomasz P. - mimo zatrzymania go przez drogówkę za prowadzenie prywatnego samochodu po pijaku - nadal jeździ sobie swoim samochodem po miejscowości zamieszkania.
 Stefan Antypies
 Tasama, Środa 30-03-2016

34956. 
OGRABILI SALON GIER I STRÓŻA

Napad w środku osiedla Podleśnego w Iławie. Nieznani sprawcy weszli w nocy do salonu gier i zniszczyli wszystkie automaty. Powalili na ziemię dozorcę i zabrali mu saszetkę z pieniędzmi. Pech chciał, że pobity miał przy sobie prywatne 7 tys. zł na kupno samochodu…
O tej i innych niecodziennych akcjach czytaj w bieżącym wydaniu Kuriera!
 KURIERZY
 Iława, Środa 30-03-2016

34955. 
Odnośnie wpisu numer: 34954

Były komendant policji (turysta) razem z Pumbą sprowadzili jednostkę powiatową w Iławie do poziomu dewastacji i zdeprawowania niektórych funkcjonariuszy; do obsady niektórych ważnych stanowisk ludźmi miernymi, tzw. cipami z nadania Pumpy.
Kolejnym na oficerskie stanowisko szykował Szeryf Pumpa degenerata, który wpadł we własne sidła, nachlany za kierownicą i pochwycony przez młodych kolegów ze służby.
Tylko nowy i rozsądny komendant z umocowaniem "u góry" na zmiany; tylko autorytet mógłby ogarnąć sytuację w jednostce iławskiej. Inaczej ciąg dalszy degrengolady w Iławie na policji trwa. Ze szkodą dla młodzieży policyjnej i ze szkodą dla porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli.

Wasz...
 ORMO-wiec
 Iława, Środa 30-03-2016

34954. 
Odnośnie wpisu numer: 34951

Nie rozumiem bulwersacji.
Ta pomylka miala swoj cel a mianowicie wyploszenie mlodziezy tuz przed interwencja patrolu by sie nie narazac na skargi i niepotrzebna robote.
Juz mieli nauczke za czasow Szeryfa Pumby, wiec nikt sie nie wychyla tym bardziej ze w prewencji doswiadczonych zostalo 2 moze 3, ktorym chce sie robic albo juz nie i wcale nie ma co sie im dziwic.
To byla taka fajna komenda dopoty, dopoki nie bylo Konerta i wtedy tak naprawde Pumba rzadzil.
 pesso
 Ilawa, Środa 30-03-2016

34952. 
Odnośnie wpisu numer: 34951

Mafia ma swych ludzi w [...].
Generalnie można usłyszeć takie powiedzenie: to nasz człowiek. Ten "nasz człowiek" jest [...] ws. małych szmugli, rzadko narkotyków, w zamian za fory na policji i jest informowany w razie donosu-telefonu, jak wyżej w sprawie "pomylonego" ataku policji na lokal 48b.
Policja należy do formacji zatrutej i toksycznej dla policjantów będących prawymi ludźmi służb.
Ostatnie, i nie tylko, bulwersujące zdarzenia w iławskiej formacji policji są jedynie czubkiem góry lodowej [...], o czym świadczą niezrozumiałe interwencje na telefon, jakby komuś należało na wypłoszeniu złodzieja tak, by go nie złapać.
Być możne głosy z forum dotrą do naczelnego komendanta, który baczniej zerknie na sprawę. Czy tak się stanie w sytuacji, gdy funkcjonariusz pełni tylko obowiązki komendanta powiatowego i dojeżdża do jednostki prawie 100 km...?
Natomiast nie jest tajemnicą w jednostce Policji iławskiej, że niebawem p.o. komendanta zostanie przeniesiony do Elbląga na lepsze stanowisko.
 ORMO-wiec
 Iława, Wtorek 29-03-2016

34951. 
W poniedziałek wielkanocny telefonowałem na Policję naszą iławską aby wreszcie zainterweniowali i coś zrobili konkretnego w sprawie pijaństwa, wulgaryzmów i nielegalnych automatów na ulicy Dąbrowskiego 48b (jestem sąsiadem).
Panowie policjanci owszem przyjechali z interwencją ale do bloku OBOK, przy Dąbrowskiego 48. Kilka razy powtarzałem przez telefon, że chodzi o zajścia przy budynku 48b.
Dziwnym jakimś trafem po moim telefonie do policji, momentalnie całe zbiorowisko pijanej i naćpanej "młodzieży" w wieku 20-30 lat się rozeszło, momentalnie po wezwaniu policji.
Musiałem się niestety narazić ww. osobom i podejść do "inteligentnych" policjantów z informacją, że telefon był w sprawie zajść przy budynku Dąbrowskiego 48b a nie bloku nr 48.
Dziwna sprawa krótko mówiąc...
Dodam jeszcze, że w lokalu 48b, formalnie należącym do Państwa Marchlewskich, dzieją się naprawdę przykre rzeczy typu: burdy, hałasy, spożywanie alkoholu w okolicy budynku, zaśmiecanie okolicy oraz prawdopodobnie nielegalne automaty do gier i "miejsce", gdzie można nabyć "prochy".
Mam małe dziecko i nie chcę, by miało za sąsiadów taką patologię.
 L2000
 Iława, Wtorek 29-03-2016

34950. 
Odnośnie wpisu numer: 34936

Ten mieszkaniec Podleśnego to ma dobrze...
Ja wstaję o 3:30. O godz. 4:20 startuję jeszcze zanim ruszy pociąg do Olsztyna. Też pracuję na wygnaniu.
No różnię się tym od mieszkańca Podleśnego, że w centrum mieszkam. Wspomniany hałas, nie czekając na sezon turystyczny, mam zapewniony między innymi przez niektórych mieszkańców osiedla Podleśnego, którzy zwłaszcza w weekendy ruszają ochoczo w miasto aby się zabawić. Akcja "powrót" trwa od północy do 5-6 rano, a czasem, mimo niedospanych nocy, o godz. 3:30 wstać trzeba.
Turyści mając do dyspozycji 5* wyruszą do miasta poszwendać się po sklepach, może coś zjeść czy kupić pamiątki.
No właśnie, gdzie kupić pamiątki? Może zajrzeć do galerii czy jakiegoś sklepu kupić coś taniej niż np. w stolicy. Wiadomo, gdyby w sezonie pojawiło się więcej jak to się kiedyś mówiło stonki (turyści), byłyby pewne perturbacje w funkcjonowaniu miasta - np. problemy ze znalezieniem wolnego stolika w restauracji, zatłoczone jeszcze bardziej ulice, może nawet wzrost cen, lecz "Pecunia non olet". A pieniądze zostawiane przez turystów sprawiają, że zostaje ich więcej w postaci zarobków dla zatrudnionych w branżach związanych z turystyką i pokrewnych. A więc poprawa sytuacji tych osób.
Oczywiście podatki. To, co napisałem nie znaczy jednak, że nie chcę aby powstawały miejsca pracy w innych branżach, sam wolałbym pracować w Iławie.
Dużo w Pańskich, Panie Bartoszu, tekstach jest kontekstu politycznego - zresztą nie tylko u Pana.
Zacytuję Pańską koleżankę po piórze: "Polityka jest bardzo brudną grą, w którą bawią się nierzadko dobrze wychowani i eleganccy panowie. Zamiast białych rękawiczek, by nie pobrudzić sobie rąk, używają dziennikarzy".
 Zgred
 Iława, Poniedziałek 28-03-2016

34949. 
Z okazji świąt wielkanocnych życzę użytkownikom Kuriera; osobom, które regularnie czytają, ale nigdy się nie udzielają, jak i administracji forum - aby nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości, abyśmy przez całe życie kroczyli w ludzkiej godności; i karmy, aby wszystko to, co robimy do nas wróciło.
 Aleksander Krygier, lat 36
 Iława, Niedziela 27-03-2016

34948. 
Odnośnie wpisu numer: 34943

Nic do Panów nie mam, nie interesują mnie Wasze personalne rozgrywki, a tylko dobro Nas, mieszkańców Iławy! Iława tonie, a Panowie rozgrywają swoją partie szachów :(
Skupianie uwagi wyłącznie na własnym wyglądzie widzianym w lustrze, to jest potworna strata czasu.
Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę rozmiary naszego mózgu. On naprawdę jest predysponowany do wielkich prac, a nie do banalnych, jak Wasze, przytyków!
Ciekawa jestem czy w niedługim czasie nie zobaczę Panów na pogawędce przy kieliszeczku "chlebka".
Pewne prawo sprowadza się do tego, że logika nie może tolerować sprzeczności, ponieważ ze sprzeczności można wnioskować wszystko.

Ps. Jeden z Rothschildów powiedział:
"Kiedy kupujecie lub sprzedajecie renty, starajcie się nie patrzeć na zysk, powinno wam raczej chodzić o to, żeby maklerzy przywykli do myśli, że muszą do was przychodzić [...]. Na początku musicie się trochę poświęcić, aby ludzie przywykli do myśli, że muszą do was przychodzić, drodzy bratankowie, dlatego że najpierw trzeba rozsypać cukier, żeby później złapać ptaszki."
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Sobota 26-03-2016

34944. 
Przypominamy o zakazie ruchu dla ciężarówek powyżej 12 ton (DMC):

- w sobotę 26 marca w godzinach 18:00-22:00
- w niedzielę 27 marca w godzinach 08:00-22:00
- w poniedziałek 28 marca w godzinach 08:00-22:00
 Kolega Skaner
 Iława, Piątek 25-03-2016

34943. 
Odnośnie wpisu numer: 34937

Coraz bardziej frapujący obrót przybiera moja dyskusja internetowa z Piotrem Ambroziakiem. Szkoda tylko, że jej treść nie była dostępna dla szerokiego forum publicznego. Szef promocji Iławy nie chciał poddać się otwartej ocenie mieszkańców i podatników miasta. Ta ucieczka w cień jest znamienna.
Pozwalam sobie zatem, jako gospodarz konta na Facebooku, na którego ścianie Piotr Ambroziak z własnej i nieprzymuszonej woli publikuje, zacytować dla mieszkańców Iławy wybrane fragmenty tamtej dyskusji.

* * *

Zarzucił mnie Piotr Ambroziak zrzutami podając przykłady kilku filmów reklamowych wyprodukowanych "przez niego". Był tak zdeterminowany, że sięgnął bardzo głęboko w przeszłość, bo aż do roku 2007, kiedy to nakręcił spot promujący Iławę jako "miejsce do inwestowania".

Tomasz Kiejstut Dąbrowski:
– Pokazujesz mi spot sprzed 9 lat, który ma 3500 wyświetleń? Jak to się ma do teraźniejszości i obecnych potrzeb iławian? Gdzie jest aktualna oferta?

Piotr Ambroziak:
– Ty zgrywasz się na takiego czy naprawdę tak masz? Jednak w Ostródzie nie kłamali :-)

– Masz okazję na forum publicznym pokazać efekty swojej pracy, obronić się przed zarzutami, które wydaje mi się są bardzo konkretne. Nie mam pojęcia kim mogą być owi mityczni "oni z Ostródy" i niewiele mnie to obchodzi. Tym bardziej, że nigdy żadnej publicznej funkcji u naszego sąsiada nad Drwęcą nie piastowałem. Nic do Ciebie osobiście nie mam, po prostu odczuwam dyskomfort, że przegrałem w wyścigu na stanowisko szefa promocji z kimś kto odwala taką padakę. Iława jest bliska mojemu sercu i zasługuje na znacznie lepszą promocję. To żadna poza tylko wewnętrzna potrzeba.

Piotr Ambroziak:
– To zrozumiałe, że nie radzisz sobie z porażką. Znam dobrego psychologa, który mógłby Ci pomóc wyjść z depresji i dyskomfort, który Ci doskwiera może szybko zniknąć. Po co Tomaszu dusisz to tyle czasu w sobie. Spokojnych świąt Ci życzę i staraj się tyle nie myśleć o przegranej w wyścigu. A już na pewno nie oglądaj tyle spotów ze skąpo ubranymi modelkami. Nagłe skoki ciśnienia nie są wskazane w depresji. Bardziej kubeł zimnej wody w lany poniedziałek by się przydał.

– Nie masz innych argumentów poza tymi ad personam. I nie sil się na pseudopsychologię, jesteś w tym równie niewiarygodny jak robiąc te swoje motywacyjne sztuczki. Mam się świetnie za to wielu iławian może poczuć się oszukanymi. To raczej Ty masz powody martwić się o swoją przyszłość, bo wygląda na to, że ten nieszczęsny spot to zaledwie czubek góry lodowej szeregu zaniechań i niekompetencji w Twoim wydziale. Musisz wziąć na klatę to, że Twoja publiczna działalność będzie poddawana surowej ocenie. Głupkowate przytyki pod moim adresem w niczym Ci już nie pomogą. Rozpaczliwie brak Ci amunicji do obrony. Sorry stary. To nie ja roztrwoniłem ostatnie kilkanaście miesięcy na maskotki, dęty optymizm i inne pierdoły. O mnie się nie martw. Martw się o reakcję burmistrza i opinii publicznej.

Piotr Ambroziak:
– Naprawdę Tomku, obetrzyj łzy i głowa do góry. Będzie dobrze. Jak kiedyś zostaniesz burmistrzem będziesz mógł wypowiadać się w imieniu wielu iławian. A na razie... no cóż. Nie poddawaj się. Walcz chłopie, chociażby rzucając puste słowa na wiatr, jeśli inne metody zawiodły.

* * *

Gdy forum Kuriera wybuchnęło śmiechem politowania (bo okazało się, że nawet ten pomysł ze zwiedzaniem wieży ratuszowej nie jest autorstwa Ambroziaka), wtedy szef promocji nie wytrzymał, odpalił do mnie taki oto list z bardzo wymownym ostrzeżeniem obliczonym na zamknięcie mi ust.

Piotr Ambroziak:
– Zastanów się 3 razy zanim jeszcze coś napiszesz. "Pomówienie innej osoby, grupy osób, osoby prawnej (na przykład jakiejś firmy) czy instytucji o postępowanie lub przymioty, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej albo narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, jest przestępstwem wymienionym w art. 212 Kodeksu karnego". (...)

Oczywiście jestem gotów ponieść odpowiedzialność prawną w momencie, gdy szef promocji miasta raczy uzmysłowić mi, w którym dokładnie momencie dopuściłem się względem niego zniesławienia lub pomówienia.

Ocenę zachowania szefa promocji pozostawiam Wam, obywatele Iławy.
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Gibraltar - Iława, Piątek 25-03-2016

34942. 
Odnośnie wpisu numer: 34939

Panie Bartku, jest taki pomysł!
Kiedyś byłem na wieży kościoła czerwonego na Starym Mieście.
Prawie dwa razy wyższa od ratuszowej! Zostałem zauroczony dalekimi przepięknymi widokami.
Może by tak więc do zakonników Oblatów udać się po promocję miasta, by udostępnili zwiedzanie "co łaska" od łebka, hę...?
 Marszałek
 Iława, Piątek 25-03-2016

34941. 
LUZAK I RÓWNIACHA PRZYCIĄGA DO WIARY

Ksiądz KAROL WAGA (29 l.) z parafii św. Brata Alberta w Iławie przyciąga młodych do Kościoła bezpośrednim i szczerym podejściem. Aż nie chce się wierzyć, że kiedyś chciał być kierowcą rajdowym…

Rozmowa z Człowiekiem Roku 2015 – w bieżącym wydaniu świątecznym Kuriera!
 KURIERZY
 Iława, Piątek 25-03-2016

34940. 
Odnośnie wpisu numer: 34937

Malkontenci, malkontenci, wszędzie malkontenci. Spot im się nie podoba. Tymczasem z filmiku każdy turysta może się dowiedzieć, że w Iławie są hotele i ładne dziewczyny, bo bez tego mógłby pomyśleć, że mamy tylko pola namiotowe i czające się krzakach mniejszości LGTB... A tak jest konserwatywnie i zachęcająco. Takie reklamowe disco-patrzę-wszysco.

Ale zdziwiło mnie, że w spocie nie chwalimy się naszymi największymi atrakcjami. Na przykład Parkiem Tematycznym pn. „Zrozumieć Świat”, o którym przed wyborami mówił kolorystycznie Burmistrz Żyliński. Długo mnie tu nie było, więc nie wiem gdzie go zbudowali, ale jutro kogoś się spytam i w te pędy biegnę oglądać. Obejrzę też obiecane Technikum Mechatroniczne, choć raczej tylko z zewnątrz, bo to wielki weekend.

Malkontentom, tak, malkontentom, którzy wciąż tylko narzekają polecam poczytanie niemieckiej gazety z Olsztyna wydrukowanej dla mieszkańców pt. "Życie Powiatu Iławskiego". Dostępna jest za darmo np. w niemieckim markecie "Kaufland", na którego drzwiach dumnie wita nas wieeeeeeelka biało-czerwona "POLSKA". Darmowe pismo pełne jest przechwałek urzędników i opowiadań o ich sukcesach. Czyż może być piękniej...?

A w Kurierze przeczytałem felieton Kamili Kosobuckiej jak oszczędzać [strona 36]. Rozumiem, że można i nawet z typowej w Iławie wypłaty w kwocie 1200 zł biznes rozkręcić, tylko musi być innowacyjny. Nauczyciel w mojej szkole, 20 lat temu, pytał uczniów czy mają na zbyciu jakieś stare metki z markowych ubrań. Zdaje się, że podmieniał je na jakichś tańszych wyrobach i huzia z towarem na targ. Był innowacyjny zanim Unia wpisała to do Dyrektywy. Wnoszę po tym, biznes z głową to i za pół darmo można zrobić. No bo dotacje to są, ale wiadomo, że nie dla jakichś burków z ulicy, tylko dla szacownych rodzin.

A we wspomnianej Gazecie Olsztyńskiej cóż za niespodzianka...! - oto Wójt Harmaciński, stały bywalec mediów, i to tylko na dwóch fotkach! Kojarzy mi się to z ostatnio przeczytaną biografią Donalda Trumpa pod tytułem "Nie można przesadzić z autopromocją". Rożnica jest taka, że Trump promował się za pieniądze swoje, nie urzędowe. Podsumuję to w podobny sposób jak na temat kandydata w USA ostatnio posłusznie nadają wszelkie establiszmentowe media: "Głupi ten Trump!"

No dobra, przyznaję: dzieci w kuchni jaja malują, a ja jaja robię sobie tu w tekście. Na poważnie - wygląda mi na to, że wszyscy już dziś szykują się do nowych lokalnych wyborów samorządowych w 2018. I te marsze Komitetu Obrony Koryta (KOD) czy ta polskojęzyczna gazetka niemiecka to dość znaczące sygnały obstawiania na takie rozwiązanie na jesieni.

Dla obywateli to dobrze, niech się partyjniacy biorą za łby, nie ma lepszej pralni, będziemy może mieli wtedy więcej do powiedzenia. Niestety w kluczowych kwestiach obecna grupka władzy skupiona wokół starostwa iławskiego to dokładnie to samo co poprzednia, nawet jeśli inaczej gadają. Market Kaufland też może sobie nalepić polskie logo, a nawet takie trzy, a cała kasa idzie jak dawniej do Schwarz-Gruppe.
 Krzysztof Kurpiecki
 Osiedle XXX-lecia PRL, Piątek 25-03-2016

34939. 
Odnośnie wpisu numer: 34927

Chciałbym sprostować swoją wypowiedź w sprawie autorstwa pomysłu udostępnienia wieży ratusza do zwiedzania. Okazuje się, że ten pomysł wcale nie wyszedł od Piotra Ambroziaka.
Skontaktował się ze mną jeden z mieszkańców Iławy, który wyjaśnił, że pomysł wyszedł od niego.
Bardzo proszę autora, ponieważ nie mam upoważnienia, o ujawnienie się.
Pomysł jest bardzo dobry i z przykrością się dowiedziałem, że nie wyszedł z Wydziału Promocji.
Tym bardziej uzasadnione są pytania o efekty pracy ważnego wydziału ratusza. Mam wrażenie, że nasz burmistrz nie kontroluje pracy Piotra Ambroziaka. Szkoda, bo odpowiedzialność spada na Adama Żylińskiego.
 Bartek Gonzalez
 Iława, Piątek 25-03-2016

34938. 
Odnośnie wpisu numer: 34936

Przeczytałam uważnie Pański wpis i... łzy zaczęły płynąć mi z oczu na wspomnienie wpisów [z roku 2014] Pana Żylińskiego, Burmistrza Iławy:

"I stąd próba przeprowadzenia części planowanych w Iławie przedsięwzięć poprzez lokalne wsparcie samych iławian. Kiedy nasze iławskie zamysły zaczną nabierać rumieńców, będę bardzo chciał, Panie Wiktorze, liczyć na Pana. Jeśli nie czynnym wsparciem, to chociaż niejednym cennym pomysłem na forum Kuriera zaaplikowanym. Dopiero wówczas obydwaj odczujemy prawdziwy powiew obywatelskiego społeczeństwa... "

Ratusz wie najlepiej, co jest nam potrzebne!
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Piątek 25-03-2016

34937. 
Odnośnie wpisu numer: 34932

Kolega Bartosz Gonzalez słusznie zauważył, że wydział zajmujący się promocją miasta Iławy winien przede wszystkim skupić się na tworzeniu atrakcyjnej oferty gospodarczej, inwestycyjnej. Tego oczekują iławianie.

Sezon turystyczny jest bardzo krótki, a mieszkańcy Iławy łakną pracy i perspektyw na rozwój i dobre samopoczucie przez cały rok. Położona na chłodnej północy Iława nie może swojego PKB opierać tylko na turystyce. To jasne jak słońce. Merytoryczna oferta gospodarcza dla inwestorów wymaga rzetelnej pracy, wysiłku intelektualnego i dogłębnych analiz. Promocja turystki to przy tym fraszka. Wystarczy kilka klisz: pokazanie zgrabnej dziewczyny w kostiumie kąpielowym, wyrywkowych sielskich, widoczków i prującej taflę jeziora motorówki.

Krytyka świeżo puszczonego w obieg spotu reklamowego stała się dobrym punktem wyjścia, żeby całościowo przyjrzeć się dokonaniom ostatnich kilkunastu miesięcy w tej komórce organizacyjnej ratusza.
Co zostało zrobione? Za ile? Jaki to przyniosło skutek?

Wdałem się w prywatną dyskusję z Piotrem Ambroziakiem. W polemikę. Zadawałem konkretne pytania oczekując jasnych odpowiedzi. Jako że nadajemy na zupełnie innych falach i nasze rozumienie tego co jest cool jest diametralnie różne, komunikacja przebiegała kiepsko. Wszelako zastanowiło mnie dlaczego kolega Ambroziak poświęcił mi aż tyle uwagi, żeby odpierać moje zarzuty, choć wcześniej byłem ignorowany.

Co ważne, Piotr Ambroziak włożył sporo wysiłku, by odwieść dyskusję od sceny publicznej na forum otwartym Kuriera, a przenieść ją (schować) na prywatny tor internetowy, by uniknąć rozgłosu. Widać moje zarzuty są nie tylko poważne, ale i, jak mniemam, mają solidne umocowanie w faktach. Nie zwykłem formułować poważnych oskarżeń korupcyjnych jeśli nie mam w ręku czy przed oczami poważnych przesłanek, żeby takowe stawiać publicznie. To co zobaczyłem w spocie skłoniło mnie do zdecydowanej reakcji.

W poprzedniej kampanii samorządowej powszechnie na forum Kuriera pojawiały się oskarżenia o powiązania finansowe Piotra Ambroziaka z grupką lokalnych przedsiębiorców z branży turystycznej. Nie przyłączyłem się do tych ataków, bo z mojego punktu widzenia obecny szef promocji był jednym z młodych kandydatów na burmistrza, który miał dać Iławie nadzieję nie tylko na zmianę pokoleniową, ale i jakościową.

Jestem gorącym wyznawcą biblijnej maksymy: "Po owocach ich poznacie". I oto miejska promocja takie owoce wydaje. Wydaje również publiczne pieniądze, a temu warto się uważniej przyjrzeć. Już wcześniej zgłaszałem uwagi na temat bardzo wtórnej i nieciekawej maskotki miasta na co uzyskałem odpowiedź, że skoro mi się nie podoba maskotka "Optymista" to sam jestem pesymistą. Cóż... Zawsze miałem problemy z dyskusją na takim poziomie.

Nie widzę już sensu dalej analizować spotu, który dał początek całej tej dyskusji. Po prostu jako przedstawiciel konstruktywnej opozycji stawiam pytania o celowość działań zarządzanej przez Piotra Ambroziaka komórki Urzędu Miasta i poniesionych przez nią wydatków. W czyim interesie działa? Jakie ma wymierne sukcesy na koncie? Jaka jest strategia na kolejne miesiące i lata? Czy konsultuje swoje plany z mieszkańcami?

Chciałem też zapytać czy takie obiekty jak np. Zajazd "Wielka Żuława", "Stary Tartak", "Stary Spichlerz", "Smocza Jama", "Omega", "Tawerna Kaper", obiekty gastronomiczne w parku, których właściciele też się dokładają do miejskiej kasy - czy zasługują na pokazanie w kolejnym ratuszowym spocie reklamowym czy nie...?

Gibraltar - Iława, Czwartek 24-03-2016

34936. 
Odnośnie wpisu numer: 34934

(...) coraz więcej ludzi do nas przyjeżdża i nie wszyscy chcą spędzać czas w murach hotelu nawet tego 5*. Dziwią mnie wstrętne partyjne dysputy na naszym forum, niech na górze walczą a my bądźmy razem dla naszej małej społeczności. Powinniśmy czyhać za murami hoteli i pensjonatów na ich kasę z przedsięwzięciami na które oni chętnie ową będą wydawać. (...)

Mieszkaniec osiedla Podleśnego, który wstaje o godz. 5 rano, łapie pociąg do Olsztyna, pracuje, wraca po godz. 18 do Iławy - ma w nosie turystów, którzy snują się po ulicach. Chciałby pracować w Iławie, ale nie może dostać pracy.
W tym samym czasie wydział promocji wydaje kilkadziesiąt tysięcy na wizytę TVP, maskotkę Optysia, spot promocyjny video, by przyciągnąć kolejnych turystów z których zwykły mieszkaniec nie będzie miał NIC poza hałasem wieczorami i nocą.
Te kilkadziesiąt tysięcy złotych można zainwestować w promocję terenów inwestycyjnych, gospodarczych, przyciąganie inwestorów, w ulepszanie życia mieszkańcom. Rok ma 12 miesięcy, w tym styczeń, luty, marzec i inne szare i bure miesiące, w których wydział promocji proponuje mieszkańcom ZERO.
Publicznie pytam po raz kolejny: ile kosztowała wizyta TVP, wykonanie maskotki Optysia i spot promocyjny video? Podpowiem, że osobiście znam te koszta, ale chciałbym by mieszkańcy dowiedzieli się z wydziału promocji, oficjalnie.
Niech każdy z podatników oceni sam, indywidualnie, czy pieniądze te są wydawane rzeczywiście dla dobra mieszkańców.
 Bartek Gonzalez
 Iława, Czwartek 24-03-2016

34934. 
Odnośnie wpisu numer: 34932

Mam wrażenie, że Wydział Promocji Miasta Iławy ma za zadanie promowanie miasta, a nie działanie w stylu "panem et circenses"
[chleba i igrzysk].
Jak napisał Karl Kraus "Wymagam od miasta, w którym mam mieszkać: asfaltu, kanalizacji, klucza do bramy, ciepłej wody. Dowcipny i kulturalny jestem sam."
Reszta należy do nas.
Zbyt windykacyjne podejście mamy do wielu spraw. Uważamy, że nam się należy jak "psu micha". Przeżyłem już trochę lat i zawsze były jakieś ale, które czegoś nie zrobiły lub zrobiły niezgodnie z naszymi oczekiwaniami. Dziś mamy większy wpływ na życie nasze i środowiska, korzystajmy z tego i działajmy. Twórzmy atmosferę naszego miasta, bo jesteśmy na dobrej drodze, coraz więcej ludzi do nas przyjeżdża i nie wszyscy chcą spędzać czas w murach hotelu nawet tego 5*.
Dziwią mnie wstrętne partyjne dysputy na naszym forum, niech na górze walczą a my bądźmy razem dla naszej małej społeczności. Powinniśmy czyhać za murami hoteli i pensjonatów na ich kasę z przedsięwzięciami na które oni chętnie ową będą wydawać.
Nie zdołam wyłuszczyć tematu w krótkiej wypowiedzi na forum, postaram się wysłać korespondencję na adres redakcji.
 Zgred
 Iława, Czwartek 24-03-2016

34933. 
ZA ŚMIERĆ MOTOCYKLISTY POLICJANT STANIE PRZED SĄDEM

Jest ciąg dalszy sprawy tragicznego wypadku na krajowej 16-tce pod Gietrzwałdem, gdy w grupę motocyklistów wjechał policyjny radiowóz.
Zginął przepisowo jadący MARCIN TELEJ (41 lat), znany iławianin oraz przedsiębiorca branży motoryzacyjnej.
W efekcie 31-letni policjant Andrzej Ch. usłyszał od prokuratora zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.
Więcej przeczytasz w najnowszym wydaniu Kuriera na stronie nr 7.
 KURIERZY
 Iława, Środa 23-03-2016

34932. 
Odnośnie wpisu numer: 34930

Na dzisiaj, czyli końcówkę marca, co wynika z pracy Wydziału Promocji?
Nie na lipiec, sierpień, ale na dziś? W sobotni wieczór czuć, że wydział pracuje dla dobra mieszkańców?
Te pieniądze można przekazać lokalnym przedsiębiorcom, albo NGO-som na organizację przedsięwzięć i pomysłów, które dadzą coś konkretnego mieszkańcom i turystom.
Czy dobre samopoczucie turysty w Hotelu Tiffi przekłada się na poziom życia mieszkańca Starego Miasta, który patrząc przez okno widzi pustkę? Czy korzysta na tym mieszkaniec Osiedla Podleśnego, który od wydziału promocji miasta nie dostał przez dwa lat NIC...?
 Bartek Gonzalez
 Iława, Środa 23-03-2016

34931. 
Odnośnie wpisu numer: 34923

Cały problem Panie Tulwiński polega na tym, że w poruszanych kwestiach Pan nie ma nic do powiedzenia. Dobrze, że Pan nawet nie próbuje, bo że kłamać publicznie nie wypada, to się Pan już przekonał. Czym więcej Pan milczy, tym rynsztok czyściejszy i nie tytła Pan w nim ideałów ważnych i cennych dla niektórych ludzi, a Panu służących do własnych celów, którymi bez przerwy wyciera Pan sobie "gębę".
Czasem trzeba pogrzebać w rynsztoku, by dno odmulić i nie dopuścić by się wylewał poza własne granice.
A tak przy okazji, ORMO-wiec rzucił tu [34920] zadziwiające tezy. Jeśli to prawda, to szkoda prądu i klawiatury na komentowanie czegokolwiek, co Pana dotyczy.
 ktosik
 Iława, Środa 23-03-2016

34930. 
Odnośnie wpisu numer: 34927

Tu dotknął Pan w ogóle sensu reklamy. Wspomniany spot reklamowy jest ewidentnym jej przykładem.
Generalnie każda reklama jest czynnikiem napędzającym ceny, gdyż dla reklamodawców jest kosztem uzyskania przychodu. Zatem pytanie: reklamować czy nie?
Ostatnio jedna z sieci handlowych ujawniła, że miesięczny koszt reklamy to 22 mln. A finalnie płacimy za to my.
No i jeszcze jedna rzecz. Nie zawsze reklama jest skuteczna. W tym tu wypadku wierzę w jej sens. Walory krajobrazowe mamy, a możliwość przyjazdu pociągiem Pendolino też działa pozytywnie, wiem to z własnego doświadczenia.
Nie wszystko jednak załatwi za nas Wydział Promocji. Miasto to również ludzie tworzący jego nie tylko klimat, ale również infrastrukturę, a w tej kwestii rozwój bazy noclegowej w ostatnich latach dał nam wiele. Resztę zróbmy sami.
 Zgred
 Iława, Środa 23-03-2016

34929. 
Odnośnie wpisu numer: 34925

...dlatego się nie ustosunkuję do zaczepnej wypowiedzi Pani Ktosikowej, bo ktoś z nas dwojga klasę musi mieć.
I zastanawia mnie to od zawsze, czemu ludzie boją się podpisać swoim imieniem i nazwiskiem? Wstydzą się swoich poglądów?
Nie z wszystkim co mówię może się podobać ale przynajmniej pod swoim zdaniem podpisuję się otwarcie, że to ja...
Tak jak Bartek Gonzales, Tomek Dąbrowski czy Henryk Witkowski i kilka innych osób.
 Łukasz Tulwiński, Ruch Narodowy
 Iława, Środa 23-03-2016

34927. 
Odnośnie wpisu numer: 34911

Co do spotu reklamowego. Z jednej strony dziewczyny są piękne, okolice również. Z drugiej strony trzeba postawić pytanie o koszt tego spotu. Ile kosztował, kto go zrealizował? (czy iławianie czy może zewnętrzna firma zarobiła?).
A ile w końcu z każdej wydanej na spot złotówki zarobiło miasto? Trudno co prawda przeliczyć, bo jeśli np. wydano 10 tys. zł, a dzięki spotowi do Iławy przyjechało 1000 osób i wydało po 2 tysiące każdy, to było warto? Moim zdaniem nie, a nie wierzę, że dzięki spotowi przyjechało 1000 osób. Za 10 tys. zł można by postawić plac zabaw, tak bardzo potrzebny na niejednym osiedlu.
Wydział promocji, moim zdaniem, powinien się zajmować szukaniem inwestorów, by iławianie mieli pracę, a nie turystyką. Turystyka jest sezonowa, a w wydziale promocji pracuje kilka osób przez 12 miesięcy. Jakie są efekty ich pracy?
Ile pieniędzy wydział zarabia dla miasta? Otwarcie wieży ratusza dla zwiedzających to autorski pomysł Piotra Ambroziaka i strzał w "10".
Nikt tego wcześniej nie zrobił. To jest promocja!

Bartek Gonzalez
 Iława, Środa 23-03-2016

34925. 
Odnośnie wpisu numer: 34923

Panie Łukaszu, gdy bierzesz się za politykę to musisz mieć zimną krew, by dyskutować z anonimowym rynsztokiem. Trzeba też posiadać wiedzę, którą możesz powalić każdego przeciwnika.
Z tak zwaną "dyskusją konstruktywną" z udziałem anonimów jest tak, jak z zapasami ze świnią w błocie, czyli po pewnym czasie jej się podoba.
 sportowy
 Susz, Środa 23-03-2016

34924. 
Potoki słów z pudła telewizyjnego o solidarności z Belgami, Francuzami, itp. itd. ple…ple…ple…ple…plenum. Pilot do ręki. Czerwony guzik, cyk.
Cisza.
Ileż można tego słuchać przez tyle lat...?!
Krótko do rzeczy.
Problemem współczesnej Europy Zachodniej nie jest islamski terroryzm.
Musi się dokonać rewolucja mentalna, które wyzwoli się spod panowania elit rodem ze Sodomy i Gomory.
Bo lewactwo, ukryte za maskaradą liberalizmu, musi zostać natychmiast wyrzucone na bruk Paryża, Brukseli, Berlina. Bo dla Europy tym realnym zagrożeniem jest terroryzm poprawności politycznej.
 bazalt
 skorupa ziemska, Wtorek 22-03-2016

34923. 
Odnośnie wpisu numer: 34913

Wobec wpisu ktosikowej nie wypowiem się, gdyż poziom Pani odpowiedzi jest naprawdę z rynsztoka wyciągnięty.
I domyślam się, że Pani obelg tam skierowanych wobec mojej osoby nie miałaby odwagi powtórzyć mi prosto w oczy.
 Iława, Wtorek 22-03-2016

34922. 
Odnośnie wpisu numer: 34918

Wobec tej wypowiedzi, drogi Panie, mógłbym Panu sprawę sądową założyć za ten stek oszczerstw z "promocjami".
Nie jeżdżę na mecze piłkarskie od 2012 roku. Mam wiele wojaży w Polskę za ukochaną drużyną ale nigdy nigdzie przestępstwa nie popełniłem ani tym bardziej nie wypisuję na forach internetowych opisów z moich prywatnych przeżyć podczas wyjazdów.
Co do bycia zaangażowanym kibicem piłkarskim Jezioraka, nie wstydzę się i czasami brakuje mi tego dreszczu emocji :)
 Iława, Wtorek 22-03-2016

34920. 
Odnośnie wpisu numer: 34918

Jest jeden numer alarmowy 112, który obsługuje jednocześnie Policję, Straż Pożarną i Pogotowie Ratunkowe.
Pisałem, że była to prowokacja Tulwińskiego. Znana tajemnica poliszynela pośród swoich.
 ORMO-wiec
 Iława, Wtorek 22-03-2016

34919. 

Ktosiku, odnosząc się do pierwszego zarzutu, zasilam budżet Iławy robiąc zakupy w lokalnych sklepach i zaglądając od czasu do czasu do lokalnych lokali na miarę moich skromnych możliwości finansowych. Zarabiam na co dzień za granicą, więc siłą rzeczy tam też wydaję większość swoich pieniędzy.

Wracając do spotu reklamowego. Jego analiza jest przygnębiająca bardzo. Na wymarłej, prowincjonalnej stacji wysiadają dwie dziewczyny i facet. Podziwiają piękno architektury iławskiego dworca i w te "pendy" gonią do "Tiffi" po drodze mijając ratusz i nie mijając nic innego, bo przecież nic innego w Iławie nie ma. Laski są najpierw dwie, potem trzy, a nawet cztery przez chwilę. Facet się pałęta gdzieś w tle by nagle bezpowrotnie zapaść się pod ziemię. Tajemnicza sprawa...

Dziewczyny są przeszczęśliwe, szaleją w najdroższych w mieście przybytkach, wynajmują skutery, motorówki by na koniec nie wiadomo skąd wozić się BMW cabrio. Niesamowita historia pełna zaskoczeń i zwrotów akcji. Rodzi się jednak małe pytanie: Do kogo jest skierowana ta bajka? Jeśli jest nawet w Polsce jakaś grupa zamożnych dwudziestolatków to wsiądą oni w samolot i polecą do Malagi czy innej Barcelony na weekend za porównywalne pieniądze.

Po prawdzie obejrzałem 2 i pół minuty bez ładu składu, bez myśli przewodniej i najdrobniejszego wyróżnika Iławy spośród tysięcy podobnych ofert turystycznych z całego świata. Ledwie pod sam koniec autorzy w niespełna 2-sekundowym ujęciu raczyli zauważyć, że Iława jest gospodarzem festiwalu "Złota Tarka".

Gdzie iławskie smaki? Koloryt? Ciekawi ludzie inni niż znajomi Piotra A.? Gdzie piękna, niedawno odnowiona iławska architektura? Stary Tartak? Stary Spichlerz? Skarbówka? Gdzie lokomotywa? Wieże ciśnień? Ścieżka dydaktyczna? Gdzie garaże dla łodzi nad Iławką? Knajpki w parku? Gdzie pełne ujęcie wyspy Wielka Żuława z drona pokazujące jej wielkość i unikatowość? Mam wymieniać dalej? Iława obiektywnie nie jest super spektakularna turystycznie, ale ma miejsca pełne historii i magii. Ma ludzi pełnych pasji, artystów, historyków, konstruktorów. Trzeba do nich dotrzeć i pokazać światu. Trzeba to dobrze sprzedać. Ale do tego Iławę trzeba choć trochę znać i lubić.

Tymczasem nakręcono okrutnie nudny banał. Reklamowy spot, który bez większych przeróbek może promować dowolne miasteczko położone nad jeziorem jeśli by odjąć to Pendolino. 99% iławskich atrakcji wg szefa promocji UM zapewniają 3 obiekty. Wszystkie trzy bezpośrednio związane z Piotrem Ambroziakiem. Co oczywiście jest zupełnie przypadkowe.

Plaża, skuter wodny, pomost, SPA, hotelowa dyskoteka i hotelowa restauracja, jakieś rowery. Coś niesamowitego po prostu. Jestem pewien, że ciekawszy scenariusz takiego spotu napisałby na kolanie w pół godziny średnio rozgarnięty iławski gimnazjalista.

Nie przemawia przeze mnie żaden żal ani osobiste urazy. Po prostu nóż mi się kieszeni otwiera jak widzę takie totalne dno ponieważ zależy mi, żeby Iława się rozwijała i stawała się coraz atrakcyjniejsza dla odwiedzających. Tymczasem to co odstawia Wydział Promocji to już nawet nie jest nieetyczne to po prostu bezczelne wobec setek innych iławskich firm, które dokładają się do wspólnej kasy.

Ponawiam pytanie do autorów-zleceniodawców tego spotu: do kogo on jest skierowany? W czyim interesie nakręcony? Jakiego rodzaju turystów ma on przyciągnąć? Ja pokrótce przekaz płynący ze spotu odebrałem tak: wsiądź człecze w Pendolino, wysiądź w Iławie, pognaj do "Tiffi" lub "Portu 110", a potem jeszcze do "Zielonego Zakątka", wydaj tam całą kasę, pomachaj maskotce Slavek na pożegnanie przed ratuszem. I spadaj.
 Gibraltar - Iława, Wtorek 22-03-2016

34918. 
Odnośnie wpisu numer: 34904

Ja mam inne pytanie do Pana Tulwińskiego.
A co Pan takiego zrobił w tej sytuacji poza staniem i przysłuchiwaniem się "tłumowi gapiów". Nie znał Pan numeru telefonu do Straży Miejskiej?
Ok, ja też nie znam.
Jednak każdy z nas zna numer telefonu 997 na Policję. Telefon chyba też każdy z nas nosi przy sobie.
Jednak najbardziej mnie drażni inna kwestia w Pana wypowiedziach.
Jak człowiek, który chwali się wszem i wobec na forach internetowych udziałem w licznych "promocjach" związanych z wyjazdami kibolskimi, śmie pouczać innych w kwestiach dotyczących współżycia społecznego?
Hipokryzja w całej okazałości...
 ja
 Iława, Wtorek 22-03-2016

34917. 
Dwie sprawy.
Łukasz Tulwiński, według burmistrza Iławy Adama Żylińskiego, nie jest partnerem do rozmowy w sprawie zatrudnienia Bożeny Cebulskiej (zarzuty korupcyjne prokuratury). Tulwiński napisał list wyrażający zaniepokojenie decyzją burmistrza, Żyliński odpowiedział, że na list nie odpowie. Co na to radni i sam Łukasz Tulwiński? Są obywatele, którym urząd odpowiada i są obywatele drugiej kategorii.
Tomasz Kiejstut Dąbrowski niepotrzebnie się czepia wydziału promocji iławskiego ratusza. Nie kopie się przecież leżącego :)
 Bartek Gonzalez
 Iława, Wtorek 22-03-2016

34914. 

Co tak boli Tomasza Dąbrowskiego...? I ta troska o pieniądze podatnika. Małe pytanko z tej okazji: zasiliłeś Pan chociaż złotówką budżet miasta Iławy, o który tak Pan dba?
Spot jest ciekawy, dynamiczny zawiera najważniejsze elementy: jest czym dojechać, jest gdzie spać, jest co robić w dzień, jest gdzie potańczyć wieczorem. Do tego piękne widoki, mnóstwo zieleni, lśniące jezioro, słońce, plaża i... piękne dziewczyny. Młodość, radość, witalność - jeśli się to Panu nie podoba - sorry - to Pański problem.
Co mieli pokazać? Kochających inaczej? Nie dajmy się zwariować, w końcu my, heteroseksualni mamy swoje prawa.
Wśród takiego klimatu nie tylko młodzież ale i nieco starsi będą się świetnie czuć. Kto wie, może dzięki spotowi niejedno małżeństwo przeżyje tu drugą młodość?
 ktosik
 Iława, Poniedziałek 21-03-2016

34913. 
Odnośnie wpisu numer: 34910

Po pierwsze - numer na straż miejską nie jest tajemnicą i nawet jeśli ktoś nie ma internetu w telefonie, to w ciągu minuty może go uzyskać z telefonicznej informacji. Zabrakło inteligencji?

Po drugie - opisana sytuacja pokazuje, że strażników jest być może za mało, bo to, że są bardzo potrzebni nie ma najmniejszych wątpliwości.

Po trzecie - "w tłumie gapiów" znalazł się jeden podburzacz czyli Pan, który skutecznie ich podkręcał. A przecież miał Pan niebywałą okazję i satysfakcję by strażnikom dokopać, prawda? Skąd Pan wie, że w tym momencie nie byli gdzieś na innej interwencji? Mądry chwyta za telefon i dzwoni, a kołtun zamiast tego w tym czasie kołtuni.

Po czwarte - kilkakrotnie zdarzyło mi się wzywać straż miejską i zawsze były to sprawne i skuteczne interwencje. Nie mam konfliktu z prawem i jak każdy normalnie myślący i zachowujący się obywatel wiem, że są dla mojego dobra i strzegą porządku, za to mają moją wdzięczność i szacun.

Po piąte - piwa nie chla się byle gdzie tylko w odpowiednich miejscach. Za chlanie "na ławeczce" powinno się gonić ile wlezie i trzepać mandaty za pustogłowie. Jak z bezmózgów zero pożytku, to niech przynajmniej budżet podreperują albo godziny społecznie odrobią, a nie chlają byle gdzie, zostawiają butelki albo szkła po nich, nie daj Boże jakiś dzieciak się na tym wywróci i nieszczęście gotowe.

Po szóste - kim jest człowiek startujący na posła, który nie dba a wręcz wrogo jest nastawiony do służb i porządku publicznego? Przecież nie zaprzeczy Pan, że nie pasuje Panu ani straż miejska ani policja. Co chciał Pan wyborcom zaoferować? Anarchię? Tak sobie myślę, ile razy złamał Pan prawo i został na tym przyłapany, że tak ich Pan nienawidzi?

Po siódme - nie minął miesiąc od awantury którą Pan zrobił za Żołnierzy Wyklętych. Jaką Pan jest kreaturą, że z jednej strony niczym harcerzyk kreuje się Pan na pamiętającego i jedynego działającego w słusznej sprawie, a z drugiej - nie szanuje Pan legalnych struktur, dbających o ład publiczny? W sytuacji społecznie użytecznej nie potrafi Pan zadzwonić po odpowiednie służby, jak dziecko tłumacząc "nie mam numeru"? Pan chce być wzorcem dla kogokolwiek? Żenada i wstyd...
 ktosik

34912. 
Odnośnie wpisu numer: 34908

Widzisz...! Nie czekaj na radnego, ale sam dzwoń do Ratusza - i jesteś pewien, że wiadomość dotarła.
Nieboraki tymczasem godzinami skaczą do gardeł i jęczą, że dziury w drodze, że ławeczek za mało lub zbutwiałe, że oświetlenia za mało, że burdel i syf nad brzegami Iławki, albo godzinami ględzą, czy sprzedać działkę bez przetargu za złotówkę, czy kupić inną pod małpi gaj. Jeden przez drugiego gęga, jakby był najważniejszy i jedyny ze wszystkich naprawiał tę naszą Rzeczpospolitą.
A tymczasem [...] narodu obrońca Tulwiński mierzy wskaźniki czasowe dotarcia karetki, policji czy strażaków, podpaliwszy pierw benzyną betonowy pomnik narodowego zrywu.
Powiadają, że na Dąbrowskiego owe tarzanie się pijanego po ulicy to była ustawką na wzór mordobicia po meczu Jeziorak-Czachówki.
Panowie! Sie wie... co nieco.
 ORMO-wiec

34911. 
Wydział Promocji Iławy zaprezentował kolejny spot reklamowy naszego miasta.
Bez żadnej żenady szef Wydziału Promocji Miasta Iławy Piotr Ambroziak za pieniądze podatników "spłaca" swoje wyborcze zobowiązania wobec bliskich jego sercu (i kieszeni) hoteli "Tiffi", "Port 110" oraz "Zielony Zakątek".
W tym ujęciu Iława sprowadza się do banalnego ośrodka nad jeziorem, który - uwaga! - dysponuje boiskiem do piłki plażowej, ma plażę z drewnianym pomostem, z którego można nawet skakać i akwen po którym wesoło śmiga motorówka. Wow!
Poza tym kwitnie u nas życie artystyczne. Jest jeden facet, który sobie rzeźbi w drewnie i to bez wątpienia jest tak zaj...te, że turyści będą walić drzwiami i oknami.
Oczywiście spot reklamowy ma uzmysławiać troglodytom ze świata nader łopatologicznie, że mogą tu zajechać supernowoczesnym Pendolino - pociągiem na miarę XXII wieku.
I nie należy zapominać o maskotce, która łudząco przypomina Slavka z piłkarskiego EURO 2012. I jest tak niefajna i nieoryginalna jak to tylko możliwe.
Gdyby kolega Ambroziak wykazał minimum więcej subtelności to bym się nie czepiał. Wszak ktoś na te jego plakaty zaśmiecające miasto w czasie kampanii wyłożył kasę i oczekuje rewanżu.
Żeby było jasne. To nie jest atak na żaden z wymienionych przeze mnie z nazwy obiektów hotelarskich. Jesteście częścią Iławy i nie mam wątpliwości dobrze służycie naszemu miastu. Wkurza mnie jednak prywata i krótkowzroczność urzędnicza.
Jeśli Iława nie będzie magnesem dla turystów to i poszczególne firmy nic na tym nie skorzystają. Musimy szukać nisz i wyzbyć się kompleksów. Póki co puszczamy w świat przekaz jak bardzo jesteśmy prowincjonalni i przeciętni.

Gibraltar - Iława, Poniedziałek 21-03-2016

34910. 
Odnośnie wpisu numer: 34907

Po pierwsze. Nie znam nawet numeru na Straż Miejską w Iławie.

Po drugie. Opisana sytuacja pokazuje, że Straż Miejska jest niepotrzebna.

Po trzecie. W tłumie gapiów słyszałem wiele głosów ludzi zniesmaczonych, że to policja a nie Straż Miejska zajmuje się taką w sumie błahą sprawą. Natomiast jestem pewny, że gdyby tam był ktoś z otwartym piwkiem i mimo że nie stwarzał zagrożenia, to patrol Straży Miejskiej by się znalazł nawet szybciej niż te Pani 4 minuty... :)

Powtarzam: Straż Miejska niczego nie wnosi do bezpieczeństwa w naszym mieście Iławie. Jest zbędną, kosztowną instytucją.

34909. 
Odnośnie wpisu numer: 34907

Ada, tak nie wypada...
Pastwić się nad narodowcem który urządził sobie bal? Doskonale walnęłaś draniowi, Ado z kopyta w [...] i tę łysą pałę. Doskonale go podsumowałaś.
I teraz wybierzcie takiego [...] na radnego. To by dopiero wtedy był cyrk bez trzymanki! [...]
Ale naród iławski do końca jeszcze nie zdurniał, patrzy i ocenia.
[...]
I taki "egzemplarz" chce być do rozmowy partnerem Burmistrza Miasta, albo chce rozwiązania Straży Miejskiej!
[...]
Obywatele Miasta! Jeno patrzcie jacy dorywają się do rządzenia. [...]
 Marszałek

34908. 

Cokolwiek się dzieje, należy powiadomić odpowiednią służbę, a nie czekać aż pół godziny.
Gdy ktoś chory zasłabnie na ulicy, to co wtedy? Pretensje będą do kogo? Do pogotowia, że nie kontroluje sytuacji w mieście?
[...]
Przejeżdżającemu patrolowi straży miejskiej też można pewne sprawy zasygnalizować zamiast obrabiać tyłki w stylu: "Wożą d... i nie widzą co się na mieście dzieje".
Tu mam propozycję dla Kuriera aby napisać coś na ten temat. Jednym z przykładów zbędnych wpisów jest niedawny na temat oświetlenia ścieżki pieszo-rowerowej nad rzeką Iławką. Gość, gdy zauważył sprawę winien zgłosić do Urzędu Miasta. [...]
 Zgred

34907. 

Opisana sytuacja świadczy tylko o jednym - całkowitym zobojętnieniu ludzi na to, co się dzieje wokół nich.
Pan, Panie Łukaszu, stał i... uczestniczył w tym, spoglądając na zegarek i liczył czas reakcji służb...?! Może wystarczyło wykonać samemu telefon do odpowiednich służb.
Ja natomiast miałam inne zdarzenie.
Leży pijany mężczyzna. Na dworze coś około zera stopni, więc wyciągam smartfona [wybieram numer do Straży Miejskiej], zgłaszam sytuację, by po 4 minutach na miejsce przyjechali funkcjonariusze.
Czasem może warto jednak samemu zareagować, nie czekać biernie. [...]
 Ada
 Iława, Niedziela 20-03-2016

34905. 
Odnośnie wpisu numer: 34816

Na profilu Facebook nowej pracownicy SOK w Suszu [Paulina Korwek] znajduję podziękowania dla "świetnego kierowcy W. Szczegielniaka", który zawiózł dzieci do Torunia...
Czyli już wiemy czym Waldi się zajmuje, tylko dlaczego nie ma papierów na przewóz osób? Gdzie są radni?
To patologia! Powiążcie fakty - wspólne wakacje Burmistrzem, sprzątanie ZUK (jednostki podległej, której członkiem Rady Nadzorczej jest burmistrz Pietrzykowski).
Właściciel lokali i firmy sprzątającej dostaje [...] etat w Centrum Sportu i Rekreacji tuż przed emeryturą? To jest farsa i kolesiostwo.

[edit]
 gruba ryba
 Susz, Sobota 19-03-2016

34904. 
Sytuacja na ul. Dąbrowskiego [w Iławie].

Pijany facet tamuje ruch na ulicy. Kładzie się na drogę itp. Sytuacja trwa około 30 minut, aż w końcu ktoś zadzwonił na policję, która zgarnia faceta i koniec weekendu dla gościa.

Moje pytanie brzmi: gdzie w tym czasie była straż miejska, która za dnia tęże ulicę Dąbrowskiego patroluje z milion razy. Na co nam straż miejska? Obecność tej zbędnej instytucji wcale nie przekłada się na poziom bezpieczeństwa w naszym mieście. LIKWIDACJA...? TAK!
 Iława, Sobota 19-03-2016

34903. 
Odnośnie wpisu numer: 34902

Seniorzy należą do najzdrowszej populacji plemiennej w Polsce.
Senior jest potrzebny.
Do pilnowania wnuków i prawnuków, gdyż opętany jest do nich miłością idiotyczną, zniewalającą zdrowy rozum, stąd jego euforyczne prawie bez opamiętania służenie berbeciom - z poświeceniem graniczącym nawet... oddaniu życia.
Senior jest bardzo potrzebny.
Do płacenia z tej swojej nierzadko głodowej renty lub emerytury na opłaty mieszkaniowe i ciepłą wodę w kranie. Dzięki temu na kupie młodzież jako tako wegetuje.
Do pobierania na jego pesel różnych takich zasiłków pielęgnacyjnych oraz dodatkowych, socjalnych, opiekuńczych, zastępczych, którym nie ma końca gdy się dobrze pokombinuje i odpowiednie historie niezliczonych chorób wysmaży.
Po wszystkim - do pobrania zasiłku pogrzebowego. I tyle tego... Amen.
 Marszałek
 Iława, Piątek 18-03-2016

34902. 
Darmowe leki dla seniorów...?
To kolejna bardzo zła decyzja PiS-owska.
Po ogromnych kolejkach pod drzwiami gabinetu w przychodni i naszym sławnym szpitalu powiatowym, już widzę te znudzone i szukające rozrywki 70-letnie babcie, które zaczną nadużywać na przykład Acodinu, by oderwać się od przygnębiającej rzeczywistości.
Szkoda Polski... Szkoda obywateli... Powstrzymajmy Kaczyńskiego...
 młody, wykształcony
 Iława, Piątek 18-03-2016

34901. 
CZŁOWIEK ROKU 2015 – wybrany!
Wyniki plebiscytu oraz losowania nagród dla głosujących.
Czytaj na stronie 7.
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 17-03-2016

34900. 
Akurat byłem u rodzinki na wiosce pod Iławą.
Telewizor tarabanił, nikt nie zwracał uwagi. Aż tu nagle...
"Nie rzucim ziemi skąd nasz ród!" - usłyszałem z odbiornika, jak intonuje fałszując w grymasie Kosiniak z PSL-u i zakrztusiłem się herbatą.
Czy miastowi rozumieją grę?
Ohyda...
Słupy masowo skupowały ziemię na tysiące hektarów, a ustawa zablokuje jej odsprzedaż i zarobek, to i demonstrują teraz swoje niezadowolenie.
 Agent J-23

34899. 
Bobry poczynają sobie tak, jak im potrzeby fizjologiczne nakazują.
Bobrowe tsunami przechodzi obecnie na zachodnie stronie przyszłego Osiedla Żołnierzy Wyklętych [za Ekodrobem].
Na fotografii widzimy pokłosie ataku bobrów na skarpie nad rzeką Iławką od strony wschodniej. Takich bobrowych żerowisk znajduje się tam na razie trzy pola.
Najciekawsze z tego jest to, że z rzeczki Iławki muszą zwierzaki pokonać bardzo stromą skarpę na 60 metrów wysoką, by dobrnąć do drzew im smakujących.
 ORMO-wiec

34896. 
Policja lubawska złapała złodziei, którzy od dłuższego czasu okradali garaże gospodarzom po okolicznych wioskach.
Wszędzie cisza.
Może Kurierowi uda się nagłośnić to i narobić wstydu [...].
 czytelnik [83]
 Lubawa, Środa 16-03-2016

34894. 
Odnośnie wpisu numer: 34892

Nareszcie oczyściłem wam komendę policji w Iławie.
Ostatni resortowy pomiot Szeryfa Pumby, leń i gad, wreszcie wpadł [...] we własne alkoholowe sidła. Ratunku nie było.
Szeryf już go nie ukrył...
Jesteście chłopaki wolni, nareszcie świeżym powietrzem w powiało.
Wasz oddany... jak zawsze:
 ORMO-wiec
 Lipowy Dwór, Środa 16-03-2016

34892. 
Znany policjant iławskiej komendy Tomasz P. (40 l.) został zatrzymany na jeździe po pijanemu (prywatnie). Jego drogowe wyczyny w niedzielę na trasie z Iławy do Sampławy nagrała kamera samochodu jadącego za nim.

Czemu rzecznik prasowy iławskiej policji Joanna Kwiatkowska odmawia podania ile miał promili? O okolicznościach czytaj więcej na stronie 3.
 KURIERZY
 Iława, Środa 16-03-2016

34891. 
SPOTKANIA PODRÓŻNICZE

Iława. Zapraszamy na Iławskie Spotkania Podróżnicze „4 Strony” w czwartek 17 marca o godz. 18:30, Stary Tartak.
Gościem spotkania będzie Piotr Horzela (podróżnik i fotograf). Opowie o swoim pobycie w najmłodszym państwie świata Sudanie Południowym.
Wstęp wolny.
 Anna i Dawid Kopaczewscy
 Iława, Wtorek 15-03-2016

34890. 
Odnośnie wpisu numer: 34817

...ale trzeba sprawiedliwie oddać ratuszowym służbom utrzymania miasta [Iławy], że reakcja była natychmiastowa.
Następnego wieczoru Aleja Spacerowa nad rzeką Iławką ponownie lśniła światłem z latarni.
 Jimmy
 Iława, Wtorek 15-03-2016

34889. 
POKŁOSIE SZAF KISZCZAKA I JARUZELSKIEGO

„Honorowy Obywatel Iławy” prof. Lech Kobyliński, znany z budowy ośrodka manewrowania statkami na jeziorze Silm w Kamionce koło Iławy, trafił pod lupę prokuratury IPN i policji. Jego dom i mieszkanie zostały przeszukane w ramach śledztwa w sprawie ukrywania dokumentów bezpieki z czasów PRL.
Więcej czytaj w bieżącym wydaniu Kuriera na stronie 6.
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 15-03-2016

34888. 
Nowe lotnisko OLSZTYN-MAZURY (Szymany koło Szczytna) informuje z dumą i radością:
"Już niebawem nowi przewoźnicy i nowe kierunki, a wśród nich (...) tak bardzo wyczekiwany przez wszystkich Londyn!"
Czekamy i natychmiast wypieprzamy!
Bardzo śmieszne.
 Jimmy
 Iława, Poniedziałek 14-03-2016

34887. 
Felieton pt. "POLSKA brzmi dumnie"
Iwona Maliczak-Witkowska
http://www.kurier-ilawski.pl/opinie/Maliczak-Witkowska-POLSKA-brzmi-dumnie/4685

Dla mnie Polska zawsze brzmiało jednakowo. Dawniej i dziś. Zawsze, co robiłem w zawodzie i prywatnie, służyło Polsce. Tak było, bo tak ma być, jeśli czujemy się Polakami. [...]
Natomiast dziś doznaję wielu upokorzeń. Choćby takie. Zaczepił mnie ostatnio pewien znajomy "polak" na ulicy w Iławie i powiada tak: że on jako "polak" nie zgadza się na to, by jego kosztem (wymienia podatek bankowy, podatek dla marketów i inne) pieniądze szły na "czyjeś obce bękarty", mówiąc o programie 500+. I dodaje, że niech rząd pomyśli skąd brać pieniądze, skoro taki mądry.
Czy z takimi "polakami" damy radę dźwignąć się, jeśli jest ich w populacji ćwierć % z zakodowanym w ćwierć-mózgach szlamem myślowym...?
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 14-03-2016

34886. 
Prosiłbym Kuriera o zajęcie się problemem godzin otwarcia lubawskiej filii powiatowego wydziału komunikacji z Iławy.
Interesanci są wprowadzani w błąd przez pracowników poprzez ogłoszenie na drzwiach wejściowych, że godziny pracy są od 7 do 15, a poniżej jest informacja od godz. 8 do 14.
Większość kierowców chcących załatwić sprawę zwraca uwagę na godziny otwarcia biura (pierwsze), a nie - jak by chciała urzędniczka powiatowa - poniżej o "przyjmowaniu interesantów".
Po grzecznym zwróceniu uwagi paniom na ten temat, jest obraza "jak ja śmiałem to powiedzieć, przecież miałem doczytać do końca etykietę" czy raczej wywieszkę.
W lubawskim wydziale komunikacji pracują panie przed którymi musimy się kłaniać, przecież są to URZĘDNICZKI ZZA OKIENKA.
 czytelnik kierowca
 Lubawa, Poniedziałek 14-03-2016

34883. 
Odnośnie wpisu numer: 34860

Oprócz pytania o smrodliwe chciałbym zadać Panu Burmistrzowi o status pasa ziemi od krawędzi jezdni do granic prywatnych posesji po parzystej stronie ulicy Skłodowskiej od nr 2 do 22.
[za marketem NETTO]
Pytanie. Czy jest to nieużytek, czy jest to grunt orny, czy jest to prywatny parking panów mieszkających przy tej ulicy, czy też jest to ogólnie dostępny chodnik?
Wielmożny pan policjant odpowiedział, że nie jest to chodnik i poradził aby zapytać Straż Miejską.
A ponieważ ci panowie i panie mają zajęcie z ubieraniem i rozbieraniem choinki przed Urzędem Miasta, więc ich na mieście nie widać, nie mam więc innej możliwości dojścia prawdy.
Jako wyborca Pana Burmistrza, proszę o wyjaśnienie tej sprawy.
 Jan Kmita, lat 70
 Iława, Niedziela 13-03-2016

34881. 
Odnośnie wpisu numer: 34644

Umacnia się "zamach stanu" przeprowadzony 25.10.2015 przez Polaków.

Oto prognoza ogólnopolskich preferencji sejmowych – 28 lutego 2016 r.
(na podstawie deklaracji pierwszego i drugiego wyboru): Marcin Palade

38 % - PiS
18 % - PO
17 % - NO
12 % - Kukiz
---------------
4 % - SLD
3 % - PSL
3 % - Korwin
3 % - Razem

* * *

Natomiast „TNS Polska” przeprowadziła sondaż w dniach 4-9 marca na ogólnopolskiej grupie 975 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat.

38 % - PiS
13 % - NO
12 % - PO
09 % - Kukiz
 Leon Kłonica von Kuraś
 Ziemia Iławska, Sobota 12-03-2016

34880. 
Odnośnie wpisu numer: 34876

Masz pełną rację, że kiedy dwie głowy prawne toczą śmiertelny spór w sprawie ustaw, to coś z nimi jest nie tak, skoro - jak mówi powiedzenie - każdy k...t na swój strój.
Jasne przepisy nie mogą czynić zamętu w głowach a przepisy rzeszotowe (dziurawe) tak.
Wydaje mi się, iż to nie barany je pisali, ale mądrale, by właśnie były one, te przepisy, zmącone i niejasne, by mógł je byle kut na swój sposób interpretować. I rządzić baranami.
Po II wojnie, kiedy Japonię pokonali Amerykanie, trzech pułkowników siadło do stołu i przez 3 doby napisali konstytucję dla Japonii, której kanwa podobno funkcjonuje do dziś.
Zaś u nas nad jej tylko zmianą deliberują już 10 lat, a cóż dopiero jak zaczną pisać...? Zaraz byłaby skarga do Berlina i Brukseli.
 Marszałek
 Iława, Sobota 12-03-2016

34878. 
Odnośnie wpisu numer: 34872

Inaczej. Nie demokratyczna dyktatura, a Dyktatura Demokracji.
Na wzór Dyktatury Proletariatu.
Albo Polskę, niestety, czekają potoki krwi...
Nam Polakom potrzebny jest żyjący autorytet przez duże "A". Ostatnim był papież Karol Wojtyła.
Obecnie mamy fałszywe i parszywe do granic wytrzymałości "autorytety" chorego lewactwa, np. kanalie zdradzieckie z KOD, za którym czai się się układ dyszący siarką piekielną, czyli szubrawcy postkomunistyczni z PO, NO, SLD, którzy - niczym zdrada targowicka przed rozbiorami - wołają obce stolice na pomoc.
Do tego stopnia Polskę i Polaków mają za nic...
Ale Polacy już to widzą, już zorientowani i prawidłowo rozpoznają wroga, bo najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń nijakich, widać w nastrojach umocnienie Partii Zmiany i wołanie o jeszcze większy radykalizm działania.
 Marszałek
 Iława, Piątek 11-03-2016

34876. 
Odnośnie wpisu numer: 34864

"(...) może istnieć nielegalny proceder z pogwałceniem przepisów prawa"

[...] Przepisy w wielu przypadkach są o kant dupy, intencje tak samo jak i interpretacja niejasne. Jeśli osoby, które mają potężną wiedzę prawniczą spierają się w doktrynie w sposób wykluczający, to świadczy to o jakości przepisów. Niestety dalej tak będzie jeśli przepisy będą pisać barany, a nie specjaliści.
W sądach opinie biegłych są na bardzo niskim poziomie i nikt nic z tym nie robi, np. na motorze po mieście jadąc 130 i powodując wypadek jesteśmy niewinni, tylko trzeba mieś ojca Bolka. A jeśli jedziemy 70 na ograniczeniu do 90, to jest się winnym.
Przypomina mi się dowcip.
Rozmawiali premierzy Polski i innego zachodniego państwa. Premier obcego państwa mówi, że ma ekspertów od... I wymienia. Na to polski premier, że też ma w rządzie ekspertów, w tym jednego specjalistę, ale nie pamięta który to.
 Aleksander Krygier, lat 36
 Iława, Piątek 11-03-2016

34874. 
Aktualny rozkład jazdy pociągów dla stacji PKP:
Iława Główna, Susz, Prabuty, Biskupiec Pomorski.
Zapraszamy w bieżącym wydaniu Kuriera na stronę 14.
 KURIERZY
 Iława, Piątek 11-03-2016

34873. 
Nareszcie sytuacja w OSP Susz jest klarowna.
Sporo się zmieniło, bo jeszcze tak rodzinnie w OSP to nie było nigdy.

Szef OSP - Andrzej Kowalski.
Z-ca szefa i naczelnik OSP - Robert Frankiewicz.
Syn Roberta Frankiewicza - Arkadiusz Frankiewicz został jego zastępcą.
Konkubina Roberta Frankiewicza Agnieszka Woźniak została sekretarzem (zastąpiła brata Roberta Frankiewicza - Krzysztofa).
A były szwagier Roberta Frankiewicza - Sławomir Szałkowski został członkiem komisji rewizyjnej.
Finansami zarządzał będzie Grzegorz Szczegielniak, syna kolegi ze wspólnych wakacji Pana Pietrzykowskiego.
Na Pana Grzegorza głos zapewne oddała jego żona Izabela.
Gospodarzem OSP został Mateusz Baczewski, brat drugiego wiceprezesa OSP Bartosza Baczewskiego.

Ludzie kochani - włącznie z Waszym burmistrzem Pietrzykowskim!
Czy nas macie za idiotów...?
 Dedektyw Colombo
 Susz, Piątek 11-03-2016

34872. 
Odnośnie wpisu numer: 34866

Kłania się logika. [...] Panie Marszałku:

- czym KOD absorbuje władzę w działaniach na rzecz praworządności?
- co to jest "demokratyczna dyktatura"?
- czy potrzeba zaostrzenia czy egzekwowania prawa?
- a co ma do tych spraw Trybunał Konstytucyjny?

Reasumując, taki tok pańskiego myślenia uzasadnia łamanie prawa już istniejącego a zarazem tolerowania bezprawia z winy odpowiednich służb!
 Max
 Iława, Czwartek 10-03-2016

34871. 
Odnośnie wpisu numer: 34825

Chyba komuś żal dupę ściska.
Pozdrawiam redakcję.
 czytelniczka
Odp. 
Identyfikacja użytkownika wpisującego komentarz (whois):
numer IP: 212.160.105.***, host***.gazetaolsztynska.pl

Aaaaaaaaaaa, witamy rogatą koleżankę z Gazety Olszyńskiej.
Redakcja Kuriera ma ubaw niemożebny, ponieważ to komuś
tam u Was puszczają nerwy.
Prawda jest taka, że przedmiotowy wpis 34825 do którego się
koleżanko, tak mocarnie odgrażacie, pochodzi z komputera w
budynku starostwa powiatowego.
Zatem ktoś z Waszego nowego „szefostwa” politycznego PO
robi Wam propagandowe „a ku-ku, tere-fere...” Gratulacje.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 11-03-2016

34870. 

Popyt czyni podaż.
Sprawa wygląda tak. Dopalaczowo-narkotykowe podziemie ma się dobrze a to sporo kosztuje. Stąd bierze się rozkwit maszyn do gier, które dają złudne nadzieje na zarobienie kasy. No i te lombardy skupujące co się da i od kogo się da.
Walkę trzeba zacząć od przecięcia wrzodu a to nie będzie proste. Nowemu komendantowi życzę powodzenia a kierownikowi ośrodka na Chełmińskiej działań wychodzących poza ośrodek.
Napisał Pan o uzależnieniach. A ilu ma Pan specjalistów od narkotyków, hazardu czy uzależnień od komputerów?
 ktosik

34869. 
Odnośnie wpisu numer: 34865

Tu ci trzeba przyznać rację.
Pokażmy prawdę o bohaterach. Prawdziwe mundury, obozowisko, skąd brali jedzenie, przecież nie supermarketu. [...]
 sportowy
 Susz, Czwartek 10-03-2016

34866. 

Zatem Polska istniała tylko wirtualnie. Słuchałem w osławionych taśmach na podsłuchach z Restauracji "Sowa".
Obecny rząd, przy podburzanych rozruchach ulicznych KOD-u oraz przy wsparciu bandy postkomunistycznej, może nie mieć odpowiednio dużo czasu i uwagi na rozwiązywanie takich realnych problemów obywateli.
Powtarzam! Tylko demokratyczna dyktatura!
Bo taki hazard to jednej nocy można zlikwidować i posadzić przestępców.
Ale niestety! Nawet zaostrzenie przepisów prawa nic nie da, bo pilnujący starych porządków Trybunał Konstytucyjny natychmiast to zawetuje.
 Marszałek
 Iława, Środa 09-03-2016

34865. 
Odnośnie wpisu numer: 34859

Ewidentnie widać, że wypowiada się Pani na temat wydarzenia w którym nie brała Pani udziału.
Hasło o rozliczeniu "czerwonej hołoty", które bardzo Panią wzburza, było krzyknięte może 2, 3 razy. Zdecydowana większość haseł wybrzmiewała ku czci Żołnierzy Wyklętych.
Mówi Pani, że powinna być Grupa Rekonstrukcyjna. Fajne przedsięwzięcie, jestem za. Proszę działać w tym temacie, chętnie zacznę współpracować.
 Łukasz Tulwiński - Ruch Narodowy
 Iława, Środa 09-03-2016

34864. 
Odnośnie wpisu numer: 34857

Niesamowite i niewiarygodne... Mało komu z postronnych czytelników przyszłoby do głowy, że w dzisiejszych czasach może istnieć nielegalny proceder z pogwałceniem przepisów prawa, wiążącego się z olbrzymimi stratami skarbu państwa i konkretnych ludzi przy indolencji organów ścigania i karania. Statystyki wprost porażają, oto liczba zatrzymanych automatów (dane tylko województwa warmińsko-mazurskiego):

w 2013 roku - 250 szt.
w 2014 roku - 940 szt.
w 2015 roku - 1941 szt.

Osobna sprawa to straty społeczne rodzin graczy i biednych naiwnych tracących spore, często ostatnie pieniądze. Szeroko opisane jest to w artykule [strona 3].
Aż się wierzyć nie chce, że zamieszane jest w tym procederze unijne prawodawstwo i Sąd Najwyższy RP.
Można mieć nadzieję (poniżej), że rząd PiS z ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym w jednym, ukróci bezprawie i nielegalny hazard zniknie z miasteczek i wiosek.
Podziwiać można za to poczucie humoru właścicieli jednego z lokali w Suszu, którzy zorganizowali tam przy okazji Gminy Punkt Unasieniania Zwierząt! Może Pan burmistrz Susza oceni przydatność tej instytucji dla rozwoju gminnego rolnictwa!
 Max
 Iława, Środa 09-03-2016

34862. 
Odnośnie wpisu numer: 34857

Automaty, lombardy, narkotyki i dopalacze.
Najlepszy biznes w dzisiejszej Polsce, który bardzo często prowadzą podstawione słupy osób bardzo wpływowych [z okolic PO lub SLD], dlatego biznes jest chroniony także poprzez brak reakcji i działań odpowiednich służb. Wyeliminowanie choćby jednego ogniwa spowoduje ogromne straty dla tej strefy.
Czy dostrzeże to nowa władza PiS?
Na tym etapie, nawet na najniższych szczeblach, działania władzy dotyczą zmiany kluczowych stanowisk kierowniczych [...].
Bardziej medialna była dotąd walka z drobnymi rzemieślnikami, którzy zatrudniają na umowach śmieciowych, bo nie mają z czego płacić pracownikom po 3-4 tysiące, ponieważ sami często tyle nie zarabiają.
 HK007
 Iława, Środa 09-03-2016

34861. 
Odnośnie wpisu numer: 34855

Napiszę po raz enty, że prawo do oceny wydarzeń, komentowania ich, jest niezbywalnym prawem każdego człowieka. Tak samo z oceną marszu lub demonstracji. Jak widać po twoich wpisach ktosiku, ta prawda do ciebie jeszcze nie dotarła, bo powinno być tak, jak pisał Orwell w "Roku 1984":

"Jeśli partia powie, że pięć, to ile będzie?” pyta O’Brien, a Winston (ktosik) nie wie... nie wie nic... jednak po chwili sobie tę prawdę uświadamia. Już sobie przypomniał. Już nie ma wątpliwości. Powie co trzeba, pomyśli, co pomyśleć trzeba. Znalazł swój autorytet. I mu zaufał. Na zawsze."

No i jest samo clou komentarza ktosika: "Wyrażam też dezaprobatę dla maszerującego w tym pochodzie PiS-u i radnych."
Władysław Tatarkiewicz mawiał, iż poczucie szczęścia jest objawem zdrowia psychicznego - naturalnym, choć nie zawsze możliwym. A zdrowie jest warunkiem szczęścia istotnym, choć nie jedynym.
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Środa 09-03-2016

34860. 
Czy tylko ja ma takie wrażenie, czy może Państwo też zauważyliście, że takiego zasyfionego, śmierdzącego powietrza, jak mamy teraz w Iławie, to chyba jeszcze nie było.
Żyję tu prawie 40 lat, ale takim syfem jak teraz to jeszcze nie byłem truty.
To powietrze gryzie w gardle. Po krótkim spacerze ma się wręcz "pełno w gardle".
Co na to sanepid? Bo na władzę to pewnie nie ma co liczyć. Wiem, że jest wojna z palącymi czym popadnie właścicielami prywatnych domków, ale uważam, że taki jeden z drugim syfiarzem jakby zapłacili po pięć stówek miesięcznie to przestałoby się im opłacać "oszczędzanie" na właściwym pozbywaniu się śmieci.
Gdzie jest Straż Miejska? Poza wypisywaniem mandatów za niewłaściwe parkowanie czy oni już nic innego nie potrafią? [...]
 Marcin
 Iława, Środa 09-03-2016

34859. 
Odnośnie wpisu numer: 34856

Panie Łukaszu, nikt nie neguje wspominania tego, kto był ich katem, ale nie powinno to być głównym punktem marszu upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych.
A gdyby tak skierować energię w utworzenie grupy rekonstrukcyjnej? Odtworzyć np. warunki ich leśnego życia, zorganizować jakąś scenkę historyczną, pośpiewać pieśni patriotyczne, pokazać wyposażenie, elementy umundurowania?
Czy nie uważa Pan, że byłby to o wiele lepszy sposób na upamiętnienie?
 ktosik
 Iława, Środa 09-03-2016

34857. 
Walka PRAWDZIWA czy POZOROWANA...?

Niepojęte! Na automaty nie ma rady? Rodziny osób uzależnionych od gier hazardowych biją na alarm i proszą Kuriera o pomoc. Celnikom zarzucają bezsilność i małą skuteczność w walce z tym procederem. Urzędnicy zapewniają, że robią co mogą. A Waszym zdaniem – jak jest...?

Czytaj więcej w bieżącym wydaniu Kuriera na stronie 3.
 KURIERZY
 Iława, Środa 09-03-2016

Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 35 36 37 ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 213 214 215 ... 355 356 357 następna ] z 357

130161982

Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl

Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl

Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl

Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl

Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie | CENNIK | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe | szukaj
FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2020 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.