Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
Zdrowie
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka
FORUM

CZYTAJ
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

Forum

35463. 
Odnośnie wpisu numer: 35456

Mówisz, że wszyscy radni biorą łapówki. Pewnie byłeś radnym i też brałeś. Bajki. Co taki radny w Iławie załatwi? Działkę za darmo? Pracę w urzędzie? Kontrakt za ekstra cenę?
Jesteś śmieszny.
Biorę udział w różnych przetargach i żaden radny mi nie pomógł.
 Wojtek
 Iława, Niedziela 24-07-2016

35462. 
Panie Burmistrzu Iławy!
Wzruszyłem się Pana występem w najbardziej kłamliwej stacji telewizyjnej która manipuluje wszystkim przez całą dobę.
Czy nie sądzi Pan, że szkoda walorów Iławy i Pana urzędu w tak nędznej i poczytywanej za dno stacji prywatnej...? [...]
Czy nie wstyd Panu występować w telewizji założonej przez peerelowskie wojskowe służby specjalne z majątku afery FOZZ...?
[...]
Czy w Polsce nie ma innych mediów telewizyjnych - np. publicznych...?
 Jimmy
 Iława, Sobota 23-07-2016

35461. 
Odnośnie wpisu numer: 35457

Jako człowiek obiektywny słusznie zauważyłeś, że jednak przynajmniej połowa iławian nie słucha disco-polo. Tak przecież wynika z logiki Twojego wpisu. Ciekaw także jestem, w którym miejscu naszego miasta można się wsłuchiwać w "głos ulicy" zachwycającej się ponoć disco-polo? Proszę o wskazówki geograficzne.
Nikt również Ci nie broni słuchać disco-polowej, przysłowiowej pompki oraz trąbki z akompaniamentem lewarka na swym pikniku rodzinnym czy też na festiwalu w Ostródzie. A słuchaj sobie do woli, byle byś nie obrzydzał swą ulubioną, ryczącą "muzyką" życia innych osób, które mają nieco odmienne preferencje muzyczne.
A z tymi halami produkcyjnymi to już przesada. Słuchanie jednocześnie odgłosów różnych urządzeń mechanicznych i muzyki disco-polo może prowadzić do różnych niebezpiecznych sytuacji, a co gorsza do kompletnego rozstroju psychicznego. Z drugiej zaś strony można przyjąć, że jakość "muzyki" disco-polo niczym się nie różni od warkotu silników urządzeń takich czy owakich lub też np. od odgłosu stukających młotków. Więc pracownikom może już jest wszystko jedno czego muszą słuchać przymusowo z zakładowych głośników.
A jeśli chodzi o Twoje autorskie przekonanie, że "disco-polo jest be, dla prostaków" to muszę przyznać, że cenię Twoją przenikliwość, spostrzegawczość oraz mądrość wnioskowania. Byle tak dalej... Również bardzo mi się podoba Twoja uwaga z pierwszego zdania Twych jakże mądrych przemyśleń, że "to nie jest spór o kulturę, tylko o disco-polo". Faktycznie, masz całkowitą rację. Trudno bowiem disco-polo utożsamiać z jakąkolwiek kulturą.
I na koniec - skoro na festiwalu disco-polo w Ostródzie można spotkać tylko "same twarze z Iławy" to najwidoczniej ostródzianie w tych trudnych dla siebie chwilach w panice masowo uciekają ze swego miasta. I wcale im się nie dziwię.
 iławianin [255]
 Iława, Piątek 22-07-2016

35460. 
PODPALENIE...?

Audi na iławskich blachach zapaliło się w nocy na parkingu marketu Netto w Iławie.
Jeśli „ktoś-coś” widział lub słyszał w tej sprawie, dajcie znać.
Szczegóły znajdziecie na stronie 4 bieżącego wydania Kuriera.
 KURIERZY
 Iława, Piątek 22-07-2016

35459. 
To wszystko co o iławskiej kulturze czytam, to gęganie.
Mieszanka kultury masowej z popularną (czy popkulturą), to o jednym mowa. Jeśli ktoś kulturę masową pojmuje jako osobisty udział w imprezie w roli tancerza, obserwatora, czy też udział jako imprezowicza kiedy może napić się piwa, to ja go pojmuję pozytywnie.
Jednak kultura popularna to działania i koncerty typu, z nieco wyższej półki, jak biesiady, czy owe disco-polo, a nawet słuchanie znanych wykonawców. Kultura muzyczna związana z występami popularnych wykonawców, a popularna zarówno u mniej uczulonego lub bardziej na muzykę typu diso jednych czy muzykę znanych artystów piosenki wysublimowanej.
Ewa Bem to już kultura elitarna z wysokiej półki nawet jazzowej, podobnie jak Gala Tenorów, co zdarzyło się w Iławie dwukrotnie.
Jeśli ktoś mówi, ze Iława jest w tyle za Lubawa, Nowym Miastem czy Ostródą to błądzi.
Ale pamiętać należy również o tym, że kultura to nie tylko bierny udział w niej, ale rolą naszą - że tak się wyrażę - musi być kreowanie kultury, znaczy edukowanie w zakresie muzycznym teatralnym, czy w rzeźbie, w malarstwie itp.
Tu podaję za przykład orkiestr przy szkołach, czy chóru prowadzanie. Inaczej, kształcenie w kierunku sztuki muzycznej, wokalnej, malarskiej, literackiej tez - swoiste kreowanie, szukanie utalentowanej młodzieży.
Pytanie w tym miejscu mam takie: kogo wychowaliśmy w Iławie w kierunku sztuki wyższej niż gierka na murawie, czy gierka na bębenkach na zapleczu domostw.
 Marszałek
 Iława, Piątek 22-07-2016

35458. 
Odnośnie wpisu numer: 35454

A gdzie konkretnie "na mieście" były informacje o koncercie Pro Musica Antiqua"?
Czy miasto Iława to tylko ulica Niepodległości? (jeśli tam chociażby były te informacje?). Czy koncert organizowany przez marszałka województwa nie zasługuje na to, by o nim informowało ICK? To przecież także władza samorządowa.
A konkretnie w którym numerze "Kuriera" były informacje o planowanym koncercie? Staram się dokładnie czytać różne zapowiedzi zamieszczane w "Kurierze", ale jakoś tej informacji nie zauważyłem.
Również dziękuję za uwagę i życzę wielu uciech na koncertach disco-polo oraz smacznego kotleta przy muzyce biesiadnej.
 iławianin [255]
 Iława, Czwartek 21-07-2016

35457. 
Odnośnie wpisu numer: 35453

To nie jest spór o kulturę, ale o disco-polo, i myślę, że ten spór nie będzie mieć końca.
Obrażanie dyrektor ICK Ewy Wiśniewskiej albo sympatyków disco-polo niczego nie zmieni.
Wszyscy oponenci muszą się w końcu z tym pogodzić, że przynajmniej połowa iławian słucha disco-polo, wystarczy wsłuchać się w "głos ulicy". Wystarczy już tej pruderii osób mówiących "ja nie słucham disco-polo", disco-polo jest be, dla prostaków, wieśniaków itp.
Spójrzcie, kogo można spotkać na festiwalu disco-polo w Ostródzie - same znajome twarze z Iławy. Jakiej muzyki słuchają pracownicy na halach produkcyjnych w Iławie? Disco-polo. Czego słuchamy na piknikach rodzinnych? Disco polo...
Burmistrz Żyliński poproszony o komentarz, miał rację. Iława grymasi, na ambitne koncerty trudno zebrać 500 osób.
Trudno też nie zgodzić się z Bartoszem Gonzalesem, że trzeba być głuchym i ślepym żeby nie widzieć ile dzieje się w Iławie... Myślę też, że radny Harmaciński mówiąc, że Iława jest w tyle za Lubawą i Ostródą miał właśnie na myśli brak imprezy disco-polo, która przyciąga tysiące ludzi.
 obiektywny
 Iława, Czwartek 21-07-2016

35456. 
Odnośnie wpisu numer: 35446

Zastanów się dwa razy zanim coś chlapniesz.
W obowiązku publikowania oświadczeń majątkowych nie chodzi o kwoty KTO oraz ILE ma.
Chodzi w transparentność ŹRÓDEŁ zarobku.
Wystarczy prosta analiza.
Druga ważna sprawa to PORÓWNANIE zarobków rok do roku. I wszystko jest jasne.
Przy okazji jedna uwaga publicystyczna.
Szanować należy każdego, nawet tego na klepisku w stodole, kto uczciwie zarobił swój grosz i bezproblemowo to ujawnia, nawet ten z traktorem zwanym „ciapek”, czyli URSUS C-330.

Ps. Radni w każdej małej pipidówie też biorą łapówki.
Na potęgę. Nie tylko w gotówce.
 Agent J-23
 Iława-Zakopane, Czwartek 21-07-2016

35455. 
Odnośnie wpisu numer: 35453

"Na forum internetowym jeden z mieszkańców miasta zaproponował, by iławianie mieli możliwość przedstawienia swych opinii w kwestii ulubionych form muzycznych także drogą internetową."

Skoro tak, to już podaję propozycję muzyczną dla iławian. Taka muzyka grana nad Małym Jeziorakiem o północy byłaby ukojeniem dla matek niemogących uśpić niemowląt.

 Leon Kłonica von Kuraś
 Ziemia Iławska, Czwartek 21-07-2016

35454. 
Odnośnie wpisu numer: 35453

Bardzo krótko.
Koncert muzyki poważnej Pro Musica Antiqua (czerwony kościół) nie był organizowany przez ICK, ale przez marszałka województwa z Olsztyna.
Na mieście były informacje o tym koncercie. W Kurierze również.
Dziękuję za uwagę.
 Bartosz Gonzalez
 Iława, Czwartek 21-07-2016

35453. 
Pan Bartosz Gonzalez w bieżącym wydaniu "Kuriera" w felietonie odniósł się m.in. do sprawy imprez muzycznych organizowanych przez Iławskie Centrum Kultury (ICK).
Krytykuje zaciekle także tych, którzy na różnych forach internetowych wyrażają swą niechęć wobec repertuaru imprez odbywających się w amfiteatrze. Wyśmiewa się z nich podając jako przykład minimalne podobno zainteresowanie kolejnym koncertem muzyki kameralnej w wykonaniu zespołu Pro Musica Antiqua, który się odbył niedawno w czerwonym kościele.
Szkoda tylko, że Pan Gonzalez nie zorientował się wcześniej co było przyczyną tej zawstydzającej minimalnej ilości publiczności. Otóż w całym mieście nie było żadnej informacji o zbliżającym się koncercie. Żadnej wzmianki nie zamieszczono także na stronie internetowej ICK. Skąd więc iławianie mieli wiedzieć o terminie koncertu, który im przeszedł koło nosa dzięki indolencji pracowników ICK, które prawdopodobnie było jego współorganizatorem?
Jeśli zaś chodzi o panoszące się w iławskim amfiteatrze koncerty muzyki biesiadnej nadającej się jedynie do przysłowiowego kotleta oraz podobnej w duchu i jakości artystycznej "muzyki" disco-polo, to informacji jest mnóstwo - zarówno na tablicach ogłoszeń ICK, jak i na jego stronie internetowej.
I oczywiście na tych imprezach przeprowadzane są badania ankietowe dotyczące preferencji muzycznych mieszkańców naszego miasta Iławy.
A jakie mogą być ich wyniki skoro na widowni siedzą tylko miłośnicy disco-polo? Czy oni zagłosują na jakikolwiek inny rodzaj imprezy muzycznej? Bez żartów.
I dzięki temu w nieskończoność dzięki "inteligencji" i pomysłowości dyrekcji ICK ciągle będziemy się mogli "raczyć" i Iławie koncertami w wykonaniu zespołów typu "pompka, trąbka i lewarek" z ich niewybrednym repertuarem. Organizacja takich imprez jest zwykłą łatwizną - tanich zespołów tego typu jest mnóstwo w każdej gminie, a publika będzie waliła drzwiami i oknami.
Tylko co ta wspólnego z propagowaniem i kształtowaniem u słuchaczy kultury i wrażliwości muzycznej, co powinno być jednym z głównych zadań ICK, które przynajmniej w nazwie ma słowo "kultura"... Dokładnie nie ma nic wspólnego.
Ciekaw jestem czy na koncercie zespołu muzyki kameralnej z Olsztyna Pani [Ewa Wiśniewska], dyrektor ICK, również rozdawała nielicznym szczęśliwcom, którzy wiedzieli o tym koncercie lub trafili nań tylko przypadkowo, blankiety ankiet o upodobaniach muzycznych? A przecież wyniki tych ankiet mają być głównym kryterium doboru rodzaju imprez muzycznych planowanych przez ICK na przyszły rok.
Na forum internetowym jeden z mieszkańców miasta zaproponował, by iławianie mieli możliwość przedstawienia swych opinii w kwestii ulubionych form muzycznych także drogą internetową. Ale to by z kolei wymagało od ICK nieco wysiłku w postaci umieszczenia wzoru ankiety na jego stronie internetowej. Odzew ze strony ICK na tę ciekawą propozycję by taki jak zawsze gdy chodzi o dwustronnym kontakt internetowy z tą instytucją, która winna nauczyć się nieco kultury polegającej na tym, że na różne kwestie kierowane pod jej adresem winno się jakoś odpowiadać. Czyli jak zwykle odzewu nie było żadnego...
Może tymi kwestiami także by zainteresował się wnikliwy [felietonista] jakim jest Pan Bartosz Gonzalez?
Ale z góry jednak można przewidzieć z dużą dozą prawdopodobieństwa, że dzięki "sprawności" organizacyjnej oraz mentalnej dyrekcji ICK w przyszłym roku będziemy mieli okazję bawić się już tylko i jedynie przy muzyce biesiadnej czy też innej disco-polo.
Już się nie mogę doczekać.
 iławianin [255]
 Iława, Czwartek 21-07-2016

35451. 
Iława należy do ładnych i przyjemnych miasteczek. Zamiatają, sprzątają, zarośla koszą. Acz wyjątki też bywają.
Bo skąd te szuwary na Osiedlu Ostródzkim przy u. Zielonej około stawu wyschłego? Odpowiem.
Na poletku znanej firmy deweloperskiej IPB. Jakie szuwary, taka i firma.
Wstyd, wstyd!
 ORMO-wiec
 Iława, Czwartek 21-07-2016

35450. 
Bardzo rzadko korzystam z usług szpitala w Iławie, jednak przez ostanie 30 dni byłam w nim aż 3 razy, w tym 2 razy na SOR. Za każdym razem wizyta była bardzo nieprzyjemna. Dlaczego? Odpowiedz jest prosta. Ludzie i jeszcze raz ludzie.
Niestety szpital to nie tylko piękny budynek, nowoczesny sprzęt oraz finanse. Personel od najniższego do najwyższego szczebla – wyrachowany i opryskiwany.
Przykro mi, że używam mocnych słów, ale jak można ocenić pozytywnie opiekę w Iławie, kiedy jedzie się na salę operacyjną, a pielęgniarka komentuje i negatywnie ocenia pracę swoich lekarzy, np. cytuję słowa: „Co, jeszcze go nie ma? Nie wsypał (...)”.
Albo pielęgniarki kłócą się między oddziałami przy pacjencie, kto ma i gdzie jaką pieczątkę przystawić.
O utarczkach słownych nie wspomnę typu: „Po co mnie Pani wzywa? Przecież wiem, że mam panią podłączyć do kroplówki”. Bez znieczulenia takie teksty lecą na ostro.
Kolejne wizyty np. w przychodni, gdzie pielęgniarka na moich oczach przegląda sobie portale społecznościowe, gdy lekarz jest odwrócony i bada pacjenta!
Na SOR-ze nie lepiej. Siedzą wszyscy w jednym pokoju i po wejściu z zapytaniem o stan pacjenta nie wolno, bo się przeszkadza – taka jest znieczulica i już!
Nasz iławski personel nie tylko przez pacjentów jest źle oceniany, ale również przez inne szpitale współpracujące z Iławą. Pacjenci w ciężkich stanach najgorzej są przygotowani do pozostawienia ich np. na innych oddziałach ZOL-u, gdzie są nieumyci, brudni lub niezabezpieczeni np. bez peg-ów.
Nie rozumiem dlaczego ludzie wybierają taki zawód w SŁUŻBIE zdrowia. Gdzie są cierpliwość i empatia dla drugiego człowieka? (w tym chorego i cierpiącego). To są najważniejsze cechy, a tutaj pasują tylko do fabryki miedzi lub żelaza.
Ale tak właśnie jest w szpitalu w Iławie. Nie ma dobrego gospodarza, który dba aby personel stawiał sobie cele zawodowe zgodnie z przysięgą Hipokratesa.
 pacjentka
 Iława, Środa 20-07-2016

35449. 
Z IMPREZAMI GORZEJ NIŻ W OSTRÓDZIE I LUBAWIE...?

Radni nie są zachwyceni kierunkiem, w jakim idzie iławska kultura. Uważają, że brakuje masowych imprez. Burmistrz stawia jednak na różnorodność, a nawet elitarność... Czy to dobra ścieżka?

Szczegóły dyskusji w najnowszym wydaniu Kuriera od środy.
 KURIERZY
 Iława, Środa 20-07-2016

35448. 
Odnośnie wpisu numer: 35447

Nad nauczycielami, podobnie jak nad lekarzami, sędziami, prokuratorami, komornikami, adwokatami, proboszczami (a jakże...!!!!), różnej maści wyłudzaczami - NIE MA BATA!
Na przykład nad nauczycielami dawniej byli kuratoryjni oraz wizytatorzy metodyczni. A dziś co? Przez 8 lat liberalna lewica rozmontowała kolejny system. Nie pierwszy nie ostatni.
Trzeba rządowi pomóc jeśli tylko chce porządek zrobić, czyli popierać to.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 19-07-2016

35447. 
Odnośnie wpisu numer: 35355

Blady strach padł na kolejną grupę zawodową - belfrów.
Praca pedagoga dotąd rzadko była weryfikowana przez przełożonych.
To się wkrótce zmieni. Zmiany będą ogromne, zasadnicze.
W środowisku zawrzało.
 woźny
 Iława, Poniedziałek 18-07-2016

35446. 
Odnośnie wpisu numer: 35445

Uważam, że obowiązek wykazywania tych swoich marnych "fortun" przez radnego z małego miasta to bzdura.
Dieta to 300, może 500 zł miesięcznie. Dom marny, murowany, stodoła z klepiskiem kryta strzechą, na niej bocian [...], 10 ha ziemi, ciągnik C-330.
Co to kogo ma obchodzić? Taaaaakie majątki!
Co innego burmistrz, wójt, prezydent miasta. Bo taki może brać łapówy.
Ma władzę i możność czegoś załatwienia.
 bazalt
 skorupa ziemska, Poniedziałek 18-07-2016

35445. 
Odnośnie wpisu numer: 35444

No dobrze Panowie! Pogadajmy sobie.
Co to za fortuna te 5 czy 6 mieszkań nad Bałtykiem każde po 500-800 kawałków... Pikuś! Dodajmy jeszcze mieszkania poukrywane, bo zapisane na dzieci i wnuków.
Jeden apartament w Monako załatwia wszystkie i nikt nic nie wie... sza... Nawet 1000 ha nad Adriatykiem w ciepłym miejscu z polami golfowymi do wynajęcia i nikt nic o tym nie wie... sza...
Wystarczy, że z przypadku durnym radnym zostanie i cala Iława trąbi, że mają mieszkania 20-metrowe na poddaszu, grata za 5 tysięcy, czy po dziadku 10 ha zarośnięte kąkolem ze stawem z dostępem do wody z żabami i kijankami.
A za ten chwast, któren starczy raz do roku wykosić, jeszcze durniejsza UE dopłaca za utrzymanie tego całego barłogu.
Wszystko stoi na głowie.
Czy Ziobro da radę złapać cwaniaków za twarz i posprzątać ten bajzel...?
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 18-07-2016

35444. 
Skala degrengolady środowisk lokalnych PO oraz SLD w Trójmieście.
Co by spotkało zwykłego człowieka po takim "numerze"...?
A tu umorzenie...
 Jimmy
 Iława, Poniedziałek 18-07-2016

35442. 
Odnośnie wpisu numer: 35435

Bzdury piszecie i tyle.
Śmieci podrzucają, jeśli nie w mieście to wywożą poza miasto. Jest taki jeden, właściciel osobówki z naczepą NIL 36xxxx, który tylko niedzielami przed południem gdzieś wywozi pobudowane odpady. Chałupę remontuje, to trza śmieci osunąć...
 Marszałek
 Iława, Niedziela 17-07-2016

35441. 
Z debilami z UE nie należy już rozmawiać, oni sami by do Polski zwrócili się po ratunek przed zamachami ulicznymi.
Bo jeśli gwałt się dzieje, my nie płaczmy, nie widząc prawdy, jeno "gwałt niech się gwałtem odciska" - jak pisał Mickiewicz.
 Marszałek
 Iława, Sobota 16-07-2016

35439. 
Odnośnie wpisu numer: 35426

Panie dyrektorze Sławku, niech Pan się nie martwi, cały świat stoi na d..pie i znajomościach, więc niech się pan nie przejmuje, że ktoś dał d..py żeby pan został dyrektorem. [...]
Normalnie to niestety siedziałby pan ze swoim prawie doktoratem na kasie w [markecie].
 ciotek
 Iława, Piątek 15-07-2016

35438. 
Odnośnie wpisu numer: 35434

[...] Wkrótce odbędzie się konkurs na Prezesa Spółdzielni "Przyszłość". Dokumenty można składać do 15 lipca. [...]

http://www.kurier-ilawski.pl/ogloszenia/Praca-prezes-zarzadu-spoldzielni/4790
 Wiktor
 Iława, Czwartek 14-07-2016

35437. 
Odnośnie wpisu numer: 35355

Nie zgadzam się z wypowiedzią Burmistrza Iławy na temat wydarzeń w szkole nr 3 w Iławie.
W czasie zagrożenia wystarczy logiczne myślenie, mądrość dyrektora (tym wykazały się dyrektorki innych szkół).
Przepisy są potrzebne, ale czasem trzeba je naginać do sytuacji. Po co przepisy komuś, kto nie potrafi podjąć dobrej decyzji.

http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Kto-kogo-narazil-w-SP-3/4784
 Maria Wesołowska
 Iława, Czwartek 14-07-2016

35436. 
Podczas spaceru zauważyłam, że koło "Portu 110" jest zagrodzony teren aż do lustra wody.
Czy to zgodne z prawem?
Być może jest tak na czas budowy. Mam nadzieję, że po skończeniu inwestycji będzie tam możliwe przejście brzegiem jeziora.
 Jola
 Iława, Czwartek 14-07-2016

35435. 
Odnośnie wpisu numer: 35413

Odnośnie śmieci.
Proszę osobę kompetentną o uzasadnienie zabrania zbiorczych pojemników na plastiki czy szkło z osiedli domków jednorodzinnych. Pisanie, że jest w tych miejscach bałagan jest według mnie nieuzasadniony. Wystarczyłoby, jak wynika z moich obserwacji pojemniki na odpady niebiodegradalne wystawić trzykrotnie większe i byłoby po temacie bałaganu.
Tak wygląda dziś pakowanie w naszym świecie... wszystko musi być w plastiku... stety i niestety.
Pisanie o tym, że ktoś podrzuca śmieci też mnie nie przekona, że to przestępca. Świadczy to tylko o tym, że człowiek wie co to znaczy segregacja a tam gdzie mieszka brak jest pojemników na segregację. Jeżeli firma odbierająca odpady odbiera z jednego pojemnika śmieci od 25-40 domków a teraz będzie to odbierała od tych 40x2 pojemniki to czarno to widzę.
 mieszkaniec, lat 56
 Iława, Środa 13-07-2016

35434. 
Odnośnie wpisu numer: 35431

Od dłuższego czasu nic nie można załatwić w spółdzielni mieszkaniowej [Przyszłość].
Pan wiceprezes we wszystkich sprawach jest anty. Od progu nie wita, ale żegna petenta. Chyba zapomniał, że rolą spółdzielni jest zaspokajanie podstawowych potrzeb mieszkaniowych.
Panie jakieś takie zastraszone, nie mogące chyba udzielać informacji.
Coś żenującego. A Pana Prezesa od wieków nie widać.
 lokatorka
 Iława, Wtorek 12-07-2016

35432. 
Czy ten widok rozlewisk rzeki Iławki nie jest piękny...?
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 11-07-2016

35431. 
Odnośnie wpisu numer: 35423

Ja też nie mam pojęcia co dzieje się w naszej spółdzielni mieszkaniowej "Przyszłość".
Poprzedni prezes nagle odszedł. Dlaczego? Co się właściwie stało?
 Wiktor
 Iława, Poniedziałek 11-07-2016

35430. 
Odnośnie wpisu numer: 35426

Jak to mówią chłopaki z Kabaretu Moralnego Niepokoju:
"Oj, Ziobro się za nich weźmieeeee....."
 xyz
 Iława, Poniedziałek 11-07-2016

35429. 
Mam nadzieję, że ktoś przyjrzy się temu kumoterstwu w starostwie.
Prokuratura i CBA - to instytucje które mają u nas dużo roboty.
 adi
 Iława, Niedziela 10-07-2016

35426. 
Odnośnie wpisu numer: 35424

Dyrektor Portu Iława to jedna historia.
Prześledźcie kto z kim się parzy w konkubinacie i będzie jasne skąd typek znikąd po biologii zostaje dyrektorem portu. Po kuperku na stanowisko...
Że też on się nie brzydzi tym [...].
Jeszcze pytanie: co on robi poza sezonem? Dyrektoruje czemu?
 sfilcowany doktor
 zacumowany, Sobota 09-07-2016

35425. 
Odnośnie wpisu numer: 35424

Za naszych czasów stanowiska zatwierdzało PZPR iławskie.
[...]
Mam nadzieje, że dotarło do was, iż owe konkursy to ustawki i lipa wielka.
Najpierw musisz mieć poparcie we współczesnym pezetpeerze powiatu, czyli czerwonego PO i brunatnego SLD, a dopiero potem zastartować jako ustalony pewniak. [...]
 Marszałek
 Iława, Sobota 09-07-2016

35424. 
Odnośnie wpisu numer: 35423

Podobnie było z konkursem na dyrektora Portu Iława.
Jednym z kryterium wyboru było posiadanie wyższego wykształcenia.
Ale jakiego...? PRZYRODNICZEGO, hehe.
Na szczęście obecny dyrektor zwycięzca takie wykształcenie posiadał i po ciężkiej walce wygrał upragnione stanowisko.
A konkurs odbył się w najlepsze, maglowali dwa dni kilku kandydatów...
 Galileusz
 Iława, Piątek 08-07-2016

35423. 
Nowym Prezesem Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej "Przyszłość" w Iławie ma zostać podobno szwagier Członka Rady Nadzorczej (i to samego byłego Przewodniczącego Rady Nadzorczej), dziś Członka Zarządu.
Z wykształcenia: technik budowlany...
Widziany był podobno w trakcie niedawnego walnego zebrania członków spółdzielni (na które nie miał wstępu zgodnie z obowiązującym Statutem).
Po więc co te konkursy...?
 Kopernik
 Iława, Piątek 08-07-2016

35421. 
Oto sukcesy po ponad półtora roku rządów nowego Burmistrza Kisielic - Pana Rafała Ryszczuka [...].
Dziwię się trochę Kurierowi, bo jeszcze dwa lata wstecz Kurier poświęciłby zarośniętym trawnikom i przepełnionym śmietnikom całą stronę z odpowiednim komentarzem.
O obiecanym przez Ryszczuka zakładzie "Szkłomal" już nie wspomnę, gdyż to było jasne od samego początku, ale co tam ludzie z GS i POHZ-tu, którzy tylko pili i chlali [...]
 emeryt
 Iława, Czwartek 07-07-2016
Odp. 
1. Nie publikujemy linków do dziwacznych portali (pełnych obrzydliwych zniesławień i pomówień). Linków, nota bene, podanych nieprawidłowo.
2. Nas nie dziwi twoja bezczelność wynikająca z genetycznego chamstwa w mieszance z elementarnym deficytem znajomości łamów Kuriera.
3. Poziom komentarza w sprawie osiedli biedy pokazuje, że nie powinieneś tu więcej wracać, bo to naprawdę nie jest adres dla ciebie.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 07-07-2016

35419. 
Po ostatnich ulewach [...] [...] [...] została poważnie uszkodzona.
Czy ktoś może to potwierdzić...?
 Wasyl 67
 Iława, Czwartek 07-07-2016
Odp. 
Sprawdzamy to.
Nie wszystkie informacje publikujemy na forum.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 07-07-2016

35418. 
CHCĘ WZIĄĆ MOJE DZIECKO W RAMIONA

Policja odebrała dziecko pijanej matce. Jej konkubent PAWEŁ KASZUBA twierdzi, że o interwencji nic nie wiedział i chce odzyskać córkę, a ta jest w rodzinie zastępczej.
Komu należy się opieka nad małą Klaudią?
Szczegóły sprawy na str. 5 w najnowszym wydaniu KURIERA od środy.
 KURIERZY
 Iława, Środa 06-07-2016

35417. 
Proszę sprawdzić jaki syf jest w pomieszczeniu z bankomatem przy ulicy Niepodległości 1 (Dom Handlowy PARKOWY).
Jak można dopuścić do takiego stanu, to nie mam pojęcia...
 Majec
 Iława, Środa 06-07-2016

35415. 
Odnośnie wpisu numer: 35296

Panie Brzozowski, przypadkowo ma Pan rację tylko w jednej kwestii: że "nie powinien (Pan już) odpowiadać", bo z każdym słowem tylko się Pan pogrąża. Nie powinien Pan już w ogóle się odzywać, nawet do lustra. Niestety ta cecha jest darowana jednostkom jedynie rozumnym i zwyczajnie uczciwym.
Miał Pan szansę milczeć, lecz nie skorzystał.
Nie myliłem się w ani jednym słowie i nie uczyniłem żadnego pomówienia. Były dużo gorsze sytuacje niż pognanie Pana z zakładu przez załogę jako farbowanego związkowca. Ja tam byłem, nahajkę i gnój za Pana woziłem.
I przyjdzie ta chwila, kiedy sobie porozmawiamy otwarcie na ten temat przed Pana wyborcami.
Przy okazji również mimowolnie sprowokowałem Pana do autorskiego przedstawienia swojego niezwykle bogatego biogramu, który jest kolejnym dowodem przypadłości zwanej "co by tu jeszcze spieprzyć". Popatrzmy krótko na Pana wiekopomne osiągnięcia na niwie publicznej działalności.
Od roku 1980 rzekomo działacz prawicy przez wiele lat 80, 90, 2000, i dalej – narobił tak wiele, że dziś w Iławie prawicy właściwie nie ma. Takie są właśnie efekty Pana kręgosłupa ideowego.
Dziś ani w Radzie Miasta Iławy, ani w Radzie Gminy Iława, ani w Radzie Powiatu nie ma autentycznych prawicowców, lecz tylko jacyś żałośni nibyPiS-owcy farbowani, skaperowani przez PO i SLD, którzy aportują grzeczniej niż wilczur przy nodze.
To właśnie dzięki takim jak Pan działaczom dziś przekleństwem Iławy jest m.in. taki krajobraz personalny, w którym wykreowani przez komunę tzw. demokraci czerwoni walczą z tzw. demokratami różowymi. Ale mam złą wiadomość: niebawem usłyszycie bębny i gromkie: "Wszyscy won!"
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 05-07-2016

35413. 
Odnośnie wpisu numer: 35411

Wychodzi na to, że sprawcę śmieciowego trzeba złapać za rękę i policji do komendy doprowadzić ze śmieciami.
Może komendant wyobraża sobie, że utworzymy jakąś policję społeczną i będziemy za sprawcami podrzuceń ganiać jakąś... specjalnie zespawaną śmieciarką na sygnałach, co...?!
Jednak samo złapanie o kant siedzenia się zda, jeśli nie macie świadków czynu. Co innego jak zatrzymuje policja.
 ORMO-wiec
 Działki na Lipowym, Wtorek 05-07-2016

35412. 
Pytanie do Pana Wojciecha Żmudzińskiego z ICSTiR.
Co się stało z imprezą sportową skoku wzwyż na parkingu przy Starym Spichlerzu nad Małym Jeziorakiem? Czemu w tym roku nie odbywa się?
 kibic
 Iława, Wtorek 05-07-2016

35411. 
Drodzy Kurierzy!
My, mieszkańcy ulicy Radomskiej w Iławie bardzo prosimy o interwencje w sprawie wysypywania śmieci poza kontenery przez ludzi nie mieszkających na naszej ulicy.
Jacyś ludzie przywożą śmieci po cztery duże wory, krzesła i rzucają pod kontenery. Zapach jest teraz nie do wytrzymania, porozbijane szkła zagrażające zbliżaniu się do kontenerów.
Czy taka właśnie jest nasza ekologiczna piękna turystyczna Iława...?
 mieszkanka ulicy Radomskiej
 Iława, Poniedziałek 04-07-2016

35409. 
TAKA RÓŻNICA

Przy okazji konieczności powtórzenia wyborów prezydenckich w Austrii, warto przypomnieć, że wyniki wyborów samorządowych w Polsce z roku 2014 "ustalano" przez pół roku i doliczono się wówczas ponad 5,1 mln głosów nieważnych, a PSL uzyskał aż 20 proc. poparcie w skali kraju (!), dzięki czemu utrzymał w koalicji z PO wszystkie sejmiki wojewódzkie, które przyznają dotacje unijne.
Ale kiedy po alarmach społecznego Ruchu Kontroli Wyborów pojawiły się opinie o konieczności powtórzenia wyborów, politycy PO-PSL i ówczesny prezydent Bronisław Komorowski grzmieli, że "kwestionowanie uczciwości wyborów przeprowadzonych przez PKW to odmęty szaleństwa".

Taka różnica.

 Kolega Skaner
 Iława, Poniedziałek 04-07-2016

35406. 
Odnośnie wpisu numer: 35403

Piękny rechot zabrzmiał z ust wszechwiedzącego Marszałka.
O, ten człowiek wie wszystko, zna się na wszystkim i potrafi wszystko.
Od dawna już wiem, że ma monopol na najbardziej bystre, wyjątkowe i trafne uwagi natury politycznej oraz wychowawczej, a teraz ujawnił, iż ma również wybitny talent kulinarny. [...]
 bobbi
 world, Niedziela 03-07-2016

35405. 
Pytanie do Pana Burmistrza Iławy.
Co dalej z Lunaparkiem Muszyńscy? Pracownicy tego lunaparku pozbawili wzroku dziewczynę w pizzerii. Czy będzie zakaz wjazdu do miasta?
 Krzysztof Ruczyński
 Iława, Niedziela 03-07-2016

35404. 
Odnośnie wpisu numer: 35403

Niech Marszałek przyjedzie z tymi naleśnikami na stoisko dożynkowe w Kałdunach dnia Pańskiego 11 września 2016 roku.
W tym dniu odbędą się pierwszy raz w powojennych dziejach Kałdun dożynki gminne. Wiele sztuk świń, dzików i innego zwierza złożone będzie w ofierze na stole dożynkowym owego dnia. Przybędzie wielu gości, również starosta iławski bez teki partyjnej...
 zagłodzony
 Kałduny, Sobota 02-07-2016

35403. 
Musze skomentować ten Bar Bistro Centrum w środku Iławy koło ronda Grunwaldzka/Kościuszki.
Co takiego takiego dobrego macie? Wszystko jest równo dobre, zatem żadne to delicje.
Ja natomiast podaję naleśnik na mleku z krowiego cyca z kandyzowaną truskawką w syropie oryginalnym. I tym smakiem zabijam wszystkie smaki iławskich restauratorów, he he...
 Marszałek
 Iława, Sobota 02-07-2016

35402. 
Czy ten podejrzany typek, który rozkleja wlepki po całym mieście Iławie i maluje sprayem mury i ściany, jest aktualnie na wolności, czy znowu siedzi…?!
Taki biedny misiu pysiu...
 brat Andżeja
 Iława, Sobota 02-07-2016

35401. 
Co to jest za firma "Perfumy Jacques Battini"...?
Czyżby znowu wrócił do Iławy robić interesy Frank Sistermann, stary dobry znajomy Burmistrza Żylińskiego?
Pamiętacie cudowne plany firmy Oetken na wyspie?
PO-owskie czary-mary, tro-lo-lo-lo... I teraz, co - powtórka z rozrywki...?
 Jimmy
 Iława, Piątek 01-07-2016

35400. 
Odnośnie wpisu numer: 35392

Widzę, że zna mnie Pan lepiej niż Ja siebie. Ciekawe.
Z Pańskiej interpelacji wychodzi na to, że nie mam poszanowania dla wiary Chrześcijańskiej. Bardzo ciekawe, bo skoro mnie Pan zna bardziej niż Ja siebie, to by Pan widział ile razy wypowiadałem się publicznie broniąc naszej najwspanialszej religii. Nie bez powodu jestem członkiem partii Narodowo-Katolickiej.
Co to definicji patriotyzmu jaką Pan przedstawił w ostatnim swoim wpisie to w pełni się z nią zgadzam. Ale to, że Pan płaci podatki to nie oznaka patriotyzmu tylko Pańskiego obowiązku.
Szanowanie prawa.... Oczywiście szanuje się prawo, ale tylko prawo sprawiedliwe. "Prawo, które nie służy Narodowi jest bezprawiem". Czy zatem "Żołnierze Wyklęci" którzy byli w konflikcie z prawem komunistycznym byli Pana zdaniem bandytami?
Konflikty z prawem? To, że byłem przez wiele lat kibicem Jezioraka (i nadal nim jestem), prowadziłem doping, jeździłem na mecze, odpalałem race to niestety w państwie bezprawia równa się z zainteresowaniem Policji ale nigdy nie byłem skazany przez Sąd Karny nawet na jakieś wyroki w zawieszeniu. Jedne co otrzymywałem to mandaty lub jak rok temu grzywnę za to, że byłem organizatorem jednego ze zgromadzeń publicznych na którym uczestnik odpalił racę a Ja otrzymałem 200 zł kwitu dla skarbu Państwa.
Ja rozumiem, że moja działalność na płaszczyźnie społecznej boli wiele osób i boleć będzie... bo boli najbardziej tych, którzy sami nie robią dla Narodu nic.
Uważam też, że niezależnie od tego co Pan napisze podpisując się anonimowym pseudonimem - ja już debatować nie będę. Jeżeli ktoś ma odwagę mnie oczerniać, niech ma odwagę robiąc to pod swoim imieniem i nazwiskiem które jak w pana przypadku jest tak bardzo praworządne.
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Piątek 01-07-2016

35398. 
Odnośnie wpisu numer: 35396

Oj Panowie, oj!
Wam jeno igraszki w głowie. Szalejecie za stadnym oglądaniem igrzysk na wielkim ekranie, pomimo że każdy w domu ma po dwa lub trzy odbiorniki. Was jednak przyciąga nie istota sportu, lecz próżność, stadne szaleństwo (alkoholowe), oczywiście pod płaszczykiem waszego nagłego patriotyzmu jednodniowego. [...]
Za chwilę zarzucicie burmistrzowi, opętani rzekomo ideą naprawy miasta, że dba tylko o igrzyska, a nie o rzeczy ważniejsze.
 Marszałek
 Iława, Piątek 01-07-2016

35397. 
Odnośnie wpisu numer: 35396

Panie Tomaszu, brakuje Panu elementarnej wiedzy, co wielokrotnie swoimi wypowiedziami Pan potwierdzał.
Pomysł strefy kibica był omawiany na spotkaniu Rady Miasta Iławy w poniedziałek. Pani radna Anna Zakrzewska ten pomysł zgłosiła pod dyskusję. Pani Ewa Jackowska również wskazała, że nawet mniejsze miejscowości mają strefę kibica. Burmistrze przystał na ten wniosek, ale pod warunkiem półfinału. Tak więc tu mija się Pan z prawdą: "Burmistrz sam się z takim pomysłem wyrwał".
Pragnę podziękować Paniom radnym za inicjatywę.
Biorąc pod uwagę Pana poprzednie wpisy, jestem pewien, że gdyby strefa kibica zaistniała w Iławie podczas czwartkowego meczu, to krytykowałby Pan za wszystko - za mały ekran, złe nagłośnienie, klapę organizacyjną, brak szalików, brak Pana ulubionej gastronomii i nie wiem co jeszcze można wymyślić.
Skoro jest Pan w stanie i wie lepiej jak zorganizować strefę kibica, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby Pan napisał własny projekt takiego wydarzenia i przesłał go do ratusza. Do 9 lipca można przysyłać wnioski do budżetu obywatelskiego. Jeśli 30 osób poprze projekt, to sam złożę taki wniosek, ale jeśli uważa Pan, że jest w stanie zrobić lepszy projekt takiego wydarzenia i uzyska poparcie 30 iławian, to również namawiam do złożenia takiego projektu.
Moim zdaniem mieszkańcy skorzystają z takiej atrakcji w 2017 roku. Jesteśmy przecież gospodarzem siatkarskich Mistrzostw Europy, a i inne wydarzenia sportowe będą też, jak choćby piła ręczna. Doświadczenie przy organizowaniu stref kibica dadzą nam know-how na kolejne lata.
 Aleksander Krygier, lat 37
 Iława, Piątek 01-07-2016

35396. 
Odnośnie wpisu numer: 35394

Bierność burmistrza Iławy w załatwianiu najprostszych spraw zasługuje na krytykę.
Obóz obecnej władzy w ratuszu zamiast odnosić się merytorycznie do stawianych zarzutów dostaje białej gorączki, ciska obelgami i przypisuje swoje własne intencje innym. A wystarczyło zamiast składać obietnice na wyrost i to poniewczasie, po prostu na co dzień dbać o rozrywkę i dobre samopoczucie mieszkańców.
Ja akurat postulatu o strefę kibica nie składałem. To burmistrz sam się z takim pomysłem wyrwał, gdy już było za późno.
Wyszło cokolwiek żałośnie. Nazywanie mnie "człowiekiem chorym na władzę" tego nie zmieni.
Skąd szanowny marszałek wie w jaki sposób celebrowałem polski udział w ME? Czy ściągałem flagi, czy w ogóle je zawieszałem? Co to ma do rzeczy?
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Piątek 01-07-2016

35394. 
Odnośnie wpisu numer: 35393

Człowieku chory na władzę w Iławie.
Twój patriotyzm skończył się wczoraj o godz 23, kiedy Polacy odpadli z turnieju w piłce nożnej, wówczas pogasiliście światła i pościągaliście flagi biało-czerwone z okien, z samochodów, balkonów, biało-czerwone banery z napisem Polska. [...]
Burmistrz wcale nie musi służyć na każdą chwilę zachcianek waszych.
 Marszałek
 Iława, Piątek 01-07-2016

35393. 
Burmistrz Iławy Adam Żyliński może odetchnąć z ulgą.
Niewykorzystany rzut karny Błaszczykowskiego zwalnia go z obietnicy zorganizowania w mieście Iławie strefy kibica na niedoczekany półfinał.
Skąd wiedział, że jednak biało-czerwonym się nie uda?
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Piątek 01-07-2016

35392. 
Odnośnie wpisu numer: 35375

Panie Tulwiński!
Patriotyzm to m.in. (i najważniejsze) stawianie dobra swego kraju ponad partykularne interesy własne. Co przez to rozumiem? I tu odpowiedz na Pana pytanie.
Jedną z rzeczy, którą robię dla mojego kraju od wielu lat - to po prostu płace podatki, bo pracuje w Polsce! Proste, a takie oczywiste.
Po drugie, dzięki nauczycielom w gimnazjum nie rzucałem doniczkami w katechetkę - poznałem historię Polski, poszanowanie dla religii chrześcijańskiej i nauczyłem się mówić w języku polskim. Nie krzyczę haseł, których znaczenia nie znam.
No i chyba najbardziej istotne - szanuje prawa i obowiązki obywatela w naszym kraju - nie miałem konfliktów z prawem, policją czy innymi służbami. A Pan...? Chyba często?
Dlatego zarzucam Panu hipokryzję. Proszę lepiej schować głowę w piasek i już nić nie pisać na temat Pana patriotyzmu. [...]
 Polak
 Iława, Czwartek 30-06-2016

35391. 
Gmina nasza podobno turystyczna.
Siemiany. Jak co roku, kiedy zaczynają się wakacje, wieś turystyczna jest prawie odcięta od świata.
Jeden bus firmy Lipnicki o godzinie 9:26 wyjeżdża z Siemian do Iławy i o 12:02 wraca z Iławy do Siemian. W późniejszych godzinach aby dostać się do Siemian pozostaje tylko własny samochód lub, jak tu się preferuje, na stopa.
Zaczyna się kolejny sezon - jest tu piękna eko-maria, ale co z tego skoro nie ma czym dojechać... Nie wszyscy chcą przyjeżdżać samochodami lub jechać na przysłowiowe zakupy do Iławy. Ale czym, skoro nie ma żadnego połączenia...
 Bożena
 Siemiany, Środa 29-06-2016

35390. 
KAPELMISTRZ SKAZANY ZA MOLESTOWANIE

Kapelmistrz lubawskiej orkiestry dętej STEFAN R. skazany za obcowanie płciowe z małoletnią podopieczną. Wyrok: 2 lata więzienia w zawieszeniu. Musi też przeprosić pokrzywdzoną na piśmie i zapłacić jej 5 tysięcy zł zadośćuczynienia. Ma też zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz pracy w edukacji.
Więcej przeczytacie w najnowszym wydaniu Kuriera od środy (strona 2).
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 28-06-2016

35389. 
Czy może mi ktoś odpowiedzieć jakim prawem ksiądz pobiera opłatę za postawienie pomnika w wysokości 10% wartości pomnika. Dla mnie to skandal.
Za pogrzeb wziął 700 złotych i jeszcze mam mu zapłacić za to, że firma kamieniarska postawiła pomnik. [...]
 zbulwersowana
 Gmina Iława, Wtorek 28-06-2016

35388. 
Odnośnie wpisu numer: 35355

Uważam, że Pani Dyrektor SP 3 postąpiła słusznie wysyłając dzieci mieszkające blisko szkoły do domów, gdyż nad dużą ilością dzieci w takiej sytuacji trudno jest zapanować.
Dzieci starsze straszą dzieci młodsze i dopiero wtedy rodzi się prawdziwa panika.
Jeżeli starsze dzieci miały tyle czasu aby dotrzeć do domów przed burzą to uważam, że Pani Dyrektor SP 3 postąpiła słusznie.
Młodsze dzieci zostały pod opieką nauczycieli w sali gimnastycznej do zakończenia burzy i zostały odebrane przez rodziców.
Jeżeli Pani Dyrektor chodziła od sali do sali aby informować nauczycieli o zbliżającej się nawałnicy, to był to jej święty obowiązek dlatego żeby nie wprowadzić paniki w szkole.
 rodzic-nauczyciel
 Iława, Wtorek 28-06-2016

35386. 
Nad rzeką Iławką deptak opanowała powiększona rodzina łabędzi.
Uwaga na małe i nie zbliżać się, bo rodzice nie wchodzą w dyskusje...
:-D)
 Paulina
 Iława, Poniedziałek 27-06-2016

35385. 
Jest wazna sprawa, ktora wciaz interesuje opinnie publiczna z moja osoba wlacznie. Mianowicie chodzi o nieistniejaca linie kolejowa z Ilawy do Nowego Miasta Lubawskiego.
W trakcie rozbiorki nasi lokalni samorzadowcy zapewniali o powstaniu w tym miejscu sciezki rowerowej. Czas mija, kolejne lata leca, a z obietnic wyborczych - nici.
Prosilbym naszych Kurierow o zadanie pytan samorzadowcom z Ilawy oraz Nowego Miasta odnosnie tej obiecanej inwestycji. Zwlaszcza Pana wojta Waruszewskiego z Nowego Miasta, ktory tak zapewnial o dotrzymaniu slowa.
 Krystian
 NML, Poniedziałek 27-06-2016

35382. 
INWALIDA MOŻE WSZYSTKO...?

Na parkingu przy ul. Smolki w Iławie miejsce dla niepełnosprawnych jest notorycznie zajęte przez… wózek sklepowy. W ten sposób „rezerwuje” sobie zmotoryzowany inwalida.
Czy prawo w tej sytuacji działa? Co na ten temat mówi policja?
Więcej przeczytasz w bieżącym wydaniu Kuriera na stronie 4.
 KURIERZY
 Iława, Piątek 24-06-2016

35381. 
Odnośnie wpisu numer: 35379

Zasada dyskusji jest taka: z dala od smrodu, z dala!
Ważna data w historii Unii Europejskiej: odłamanie się od śmierdzącej Unii jej filaru, konserwatywnej Anglii. Takie są efekty brukselskiego hołubienia samego siebie, mniejszościowej niewybieralnej i niedemokratycznej grupy rządzącej dla siebie, nie dla ludzi - dało krytyczną masę demarkacyjną o sile bomby atomowej.
Mamy praktycznie rozdarcie feudalnego nieludzkiego tworu zwanego UE. Bezideowego potwora, który narody im podległe chciał zgnębić swymi kretyńskimi przepisami, ideologią gender, rozwałką podstawowej komórki społecznej jaką jest rodzina.
Mało tego. Ci zafałszowani przedstawicie brukselskiego burdelu, pragnęli wymieszać narodowości chrześcijańskie z muzułmańskim potokiem zupełnie innego, kolizyjnego społeczeństwa. Naród nie zdzierżył już tego kotła błota. Pierwsza podniosła rękę Anglia. Od dziś to już nie Unia Europejska, a rozlatujące się kruszywo pod wpływem uderzenia angielskiego w jej jądro.
Oczywiście, kłamstwem będą chcieli cofnąć wyniki referendum, ale tam KOD-u nie będzie!
 Marszałek
 Iława, Piątek 24-06-2016

35379. 
Odnośnie wpisu numer: 35367

Dla ktosika jest Pan cynicznym obłudnikiem, który swoje nieudacznictwo próbuje ukryć za poematami "na temat".
Jako "doświadczony samorządowiec" (takim mianem kiedyś sam się Pan określił) jakimi osiągnięciami może się Pan pochwalić w dziedzinie będącej Pana "konikiem", czyli w infrastrukturze...? Mając czterdziestkę na karku powinny chyba jakoweś być?
Może zanim Pan wyleje kolejne wiadro pomyj, warto sprawdzić najpierw czy paluch na klawiaturze podłączony jest do właściwej części mózgu i czy neuroprzekaźniki nie uległy uszkodzeniu.
 ktosik
 Iława, Czwartek 23-06-2016

35378. 
Odnośnie wpisu numer: 35374

Odpowiem Panu krótko, Panie urzędniku.

Czy to są jakieś pogróżki pod moim adresem? Taka niedwuznaczna "zachęta" do poddania się feudalnemu stylowi sprawowania władzy w iławskim samorządzie? Mam ten komfort, że jestem wolnym człowiekiem. Wolnym od głupoty, układów i nieróbstwa. Guzik Pan wiesz, guzik Pan zdziałałeś na swoim stanowisku i zgrywasz gieroja grzebiąc po cudzych życiorysach.

Jest Pan tak "świetnie poinformowany", że nawet Pan nie ma bladego pojęcia, że od 4ech miesięcy znowu jestem w Iławie. Podejrzewam, że równie rzetelną wiedzą dysponuje Pan w zakresie obwodnicy, na którą Pan tak usilnie "dmucha i chucha", że nikt nigdy o Panu w GDDKiA nie słyszał.
Rusz Pan, Panie urzędniku 4 litery i zacznij te swoje pieszczoty nad obwodnicą tak, żeby ktokolwiek poza Panem samym zdołał je zauważyć.

Brutalne fakty są takie, że w temacie obwodnicy zaczynamy w zasadzie od zera. "Uznany dorobek" i zaklinanie rzeczywistości nic tu nie zmieniają. Do roboty szanowny Panie. Nadrabiaj stracony czas, zamiast lać żółć na kogoś, kto śmiał to Panu wytknąć.

Nasz wspólny cel to obwodnica miasta Iławy. Czekam na konkrety.
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Czwartek 23-06-2016

35376. 
Odnośnie wpisu numer: 35373

Do tej radosnej twórczości ja dorzuciłbym most na wyspę Wielką Żuławę, by tam hotele stawiać. I mamy w Iławie niebo.
Za trzydzieści i parę lat, jak dobrze pójdzie, jesteśmy u chwały szczytu. Pamiętaj tylko, że zamysł spóźniony o co najmniej 15 lat, kiedy z UE szła kasiora nieogarniona, a rządzący Polską chłopcy do 2014 roku trwonili ją niemiłosiernie.
Teraz, to spóźniona już aplikacja, a dekada będzie niedokończona jak ta gierkowska pod koniec lat 70, kiedy podobni dziś towarzyszom z KC PZPR obudzili się i wytyczyli na papierze przez pola i wsie autostradę obwodową Iławy. Nie ma co się zachłystywać w sytuacji rozwałki UE i narastania sił rozsadzających nasz kontynent.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 23-06-2016

35375. 
Odnośnie wpisu numer: 35366

Dziękuję Panie Aleksandrze.
Teza o Patriotyzmie w sercu a nie na koszulkach jest mi znana i myślę, że stosuję się do niej. Może być Pan pewny, że prze tyle lat nikomu nie udało się zmienić moich poglądów więc tym bardziej mój krótki wypad na emigrację tylko pogłębia moją miłość do ziemi Polskiej. Nie wyjechałem na kilka lat tylko na 3 miesiące.
Pan o pseudonimie "Polak" niech się tak nie martwi o mój patriotyzm tylko zastanowi się nad swoim, bo cóż Pan zrobił dla Ojczyzny, Narodu i jego historii? Jeśli uczy Pan innych "prawdziwego patriotyzmu" to liczę, że pochwali się Pan teraz swoim zaangażowaniem w sprawy Polskie. Inaczej będę mógł rzec "psy szczekają, karawana jedzie dalej".
 Łukasz Tulwiński
 EMIGRACJA, Czwartek 23-06-2016

35374. 
Odnośnie wpisu numer: 35367

Cytat z Pana Dąbrowskiego:
"(...) zaangażowaniu i pracy kogo? Kiedy? Na czym ono niby polegało? Historia iławskiej obwodnicy to serial niekończących się zaniechań, braku inicjatywy nawet w doraźnych sprawach niewymagających zbyt wielkiego wysiłku (wspomniane wiadukty czy przebieg 16 w granicach miasta)".

Pan jest zwyczajnie nieszczęśliwe dziecko pozostawione w zawiniątku na wysokiej skale, hen gdzieś daleko na zachodnim wybrzeżu Europy, gdzie Atlantyk swoją pieśń gra...
Nie wiem, czy ganić czy tylko współczuć...
To jest poniżej czegokolwiek żeby taki bankrut, podatkowy uciekinier za granicę i etyczny rozszczepieniec wystawiał świadectwa moralne ludziom posiadającym uznany dorobek. [...]
Człowieku, nie masz elementarnej wiedzy na tematy co dzieje się w Iławie przez ostatnie 26 lat, a śmiesz sadzić się, pyszczyć, rozliczać kogokolwiek.
Temat "dużej obwodnicy" dla miasta Iławy jest od lat dokładnie pilnowany, chuchany, monitorowany, dopieszczany, chodzony i mocno wspierany.
Chłopcze - nie podskakuj, grzecznie pytaj i potakuj.
 urzędnik
 Iława, Czwartek 23-06-2016

35373. 
Odnośnie wpisu numer: 35362

Budowa obwodnicy Iławy i S5 może być bardzo rozwojowa dla regionu. Będzie to rezygnacja z DK16 na rzecz S5.
Byłbym pozytywnie zaskoczony drogą klasy S, taką jaka łączy np. Ostródę z Elblągiem. Moim zdaniem bardzo potrzebna jest tego rodzaju droga, która otworzy wrota Warmii i Mazur.
Widać na mapie, że blok wschodni jest odcięty jeśli chodzi o drogę do Małopolski, a taka trasa na pewno wpłynęła by pozytywnie na rozwój gospodarczy i turystyczny regionu.
 Aleksander Krygier, lat 37
 Iława, Środa 22-06-2016

35372. 
BUDŻET OBYWATELSKI
harmonogram spotkań z mieszkańcami:

1. Centrum Iławy - Urząd Miasta Iława, 16 czerwca, godz. 17:00
2. Osiedle Lubawskie - świetlica osiedlowa, 17 czerwca, godz. 17:00
3. Osiedle Podleśne - SDK Polanka, 20 czerwca, godzina 17:00
4. Osiedle Lipowy Dwór - Ekomarina, ul. Kajki, 22 czerwca, godz. 18:00
5. Centrum Iławy - Włodkowic, ul. Kościuszki, 27 czerwca, godz. 17:00
6. Osiedle Ostródzkie, kościół zielony, 28 czerwca, godzi. 17:00
7. Ośrodek Psychoedukacji, ul. Chełmińska, 29 czerwca, godz. 18:00

Nie ma co narzekać na promocję tego wydarzenia.
Przekażcie wszystkim znajomym, niech każdy kto chce kasy "za darmo" dla swojej okolicy, powalczy o nią.
 Aleksander Krygier
 Iława, Środa 22-06-2016

35370. 
Odnośnie wpisu numer: 35355

SZKOŁA MOGŁA NARAZIĆ DZIECI

Trudno zrozumieć tę sytuację. Podstawówki zostały poinformowane, że do Iławy zbliża się trąba powietrzna (piątek 17 czerwca br.). Dla przykładu „czwórka” i „dwójka” zachowały zimną krew.
Natomiast chaos informacyjny zdominował szkołę „trójkę”. Dziś dyrekcja się tłumaczy, a rodzic ucznia złożył doniesienie do prokuratury.

Więcej przeczytacie w bieżącym wydaniu KURIERA na stronie 7.
 KURIERZY
 Iława, Środa 22-06-2016

35369. 
Odnośnie wpisu numer: 35344

Panie Kryger kochany! Piękna łopatologia!
Taaak! Pełna racja z tymi "Ogrodami Jordana" przy blokach mieszkalnych.
Deweloper instaluje "na odwal się" placyki 10x10 dla maluśkich do lat 5 (prawo na więcej nie zmusza). No i starczy. Potem wyrastają i rozbiegają się po osiedlu, a mamusia chce nowe ogrodziki i płacze, że "nikt nie zadbał o infrastrukturę", ale już zapomniała, że sama jest sobie winna, bo zapłaciła za mieszkanie aż o "x" złotych mniej niż w centrum. Te słowo "mniej" oznacza właśnie brak np. boisk!
Dzieciarnia starsza wcale nie garnie się aż tak do sportu, jak tego mamuś sobie myśli. [...] Następuje specjalizacja. Część dzieciarni rodziciele sami wysyłają do szkółek piłkarskich, jak np. u Tomasza Zakierskiego, albo na sporty walki, albo do pływackich rekinów u Radka Burzy na basenie.
[...] Wtedy wszystko jest jasne ile dokładnie kto komu płaci i dlaczego.
Porządek jest.
A wszystkie te nieporozumienia i braki zrozumienia skupiają się dalej na urzędnikach ratusza od burmistrza i radnych miejskich. Nonsens.
 Marszałek
 Iława, Środa 22-06-2016

35367. 
Odnośnie wpisu numer: 35362

Już się pogubiłem. Dla ktosikowej jestem nieudacznikiem, a tu dla odmiany ktoś mi zarzuca, że cwaniakuję. Jeśli prawda leży po środku to mogę spać spokojnie.

Otóż może Pan, Panie urzędniku, prześledzić nie tylko tu na forum, ale i w drukowanym "Kurierze", że tematyką szeroko rozumianej infrastruktury interesuję się na co dzień. Podnosiłem temat braku wiaduktu na "16-ce" kilkukrotnie w ciągu ostatnich dwóch lat. Jestem stałym gościem i komentatorem forów branżowych. Obserwuję temat na bieżąco i żaden cynk od zaprzyjaźnionego urzędnika nie jest mi do niczego potrzebny.

Jak słusznie Pan zauważył, Rząd ogłosił nowe plany, korzystne dla Iławy. Prawdopodobnie możemy to zawdzięczać jednej, konkretnej osobie i nie jestem nią ja, a Pan Jerzy Szmit z Olsztyna, który od lat niestrudzenie lobbuje na rzecz modernizacji DK16 na całej jej długości w granicach województwa warmińsko-mazurskiego. Obecnie pracuje w Ministerstwie Infrastruktury i, jak widzimy, zadziałał skutecznie.

Co w owym czasie zrobili w temacie obwodnicy iławscy samorządowcy? ZERO. Cały ich dorobek materialny to jakaś zakurzona mapa z 2003 roku, z ledwie widoczną, wyblakłą linią oznaczającej orientacyjny przebieg trasy, którą mogłem sobie obejrzeć kilka dni temu podczas wizyty w Urzędzie Gminy. Gdzie przez te wszystkie lata byli burmistrzowie i wójt? Jaką wykonali pracę? Rzucili się nagle zgodnie na jednorazową wycieczkę do GDDKiA do Olsztyna, bo jakiś tam Dąbrowski chce sobie "wypłynąć" na ich trudzie i dorobku? A ja śmiem zapytać: dlaczego dopiero teraz tam pojechali? Dlaczego nie jeździli tam uparcie od lat co najmniej kilka razy do roku?

Otóż między wierszami przypisał Pan mi intencje, które podświadomie przypisuje owym dwóm, zacnym samorządowcom. Czyli zerwali się do działania nie z powodu autentycznej potrzeby lokalnej społeczności, ale tylko i wyłącznie powodowani strachem przed polityczną konkurencją? Jest Pan bardzo surowy w tej ocenie. Nawet ja bym aż tak mocno tego nie opisał. Przecież i Pan Wójt i Pan Burmistrz też bywają kierowcami, prawda?

Bo wszystko jest polityką i ciężko uwierzyć, że ktoś może interesować się sprawą dlatego, że sam chce jeździć wygodniej, szybciej i bezpieczniej. Odwalam właśnie robotę: maile, telefony po instytucjach, żeby zwrócić uwagę na ten iławski drogowy niedowład. To robota, która jest zakichanym obowiązkiem władz samorządowych.

Pisze Pan o jakimś zaangażowaniu i pracy. Kogo? Kiedy? Na czym ono niby polegało? Historia iławskiej obwodnicy to serial niekończących się zaniechań, braku inicjatywy nawet w doraźnych sprawach niewymagających zbyt wielkiego wysiłku (wspomniane wiadukty, czy przebieg 16-ki w granicach miasta Iławy).

Ok. Wójt Harmaciński na swoim gminnym odcinku zrobił to, co do niego należało, przynajmniej w zakresie niedawnej przebudowy linii kolejowej Warszawa-Gdańsk. Jednak sama Iława wyszła na tym jak Zabłocki na mydle. Nie dostaliśmy dwóch wiaduktów choć były na nie pieniądze. Po półtorarocznej obserwacji mogę stwierdzić z całą stanowczością: Burmistrz Żyliński jest kontynuatorem Polityki Drzemki poprzednika. Przez ten czas jego jedyny "sukces" to zablokowanie budowy ekranu akustycznego w formie zasłaniającej pasażerom pociągów Pendolino widok panoramy Iławy. Doprawdy spektakularna sprawa.

Nie wiem co tam sobie roisz w głowie, Panie urzędniku, ale to Twój problem. Interesuję się sprawą jako kierowca i miłośnik rozwoju infrastruktury. Są ludzie, którym wszystko się kojarzy. Akurat Panu zaangażowanie społeczne kojarzy się z brudną, cyniczną, manipulatorską grą obliczoną na polityczne korzyści. Cóż, każdy sądzi podług siebie.
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Środa 22-06-2016

35366. 
Odnośnie wpisu numer: 35348

Panie Tulwiński, patriotą jest ten, kto ma orła w sercu, nie na koszulce.
Jedzie Pan zarabiać. Nie będę pisał wykładu jak wpływa Pana praca na rozwój państwa, ale przytoczę pewien kawał:

Siedzą w kupie dwa robaczki, tatuś i synek.
Synek pyta:
- Tato, tyle lat mieszkamy już tutaj, w tym gównie... A moglibyśmy pomieszkać w jabłuszku?
- Tak synku, moglibyśmy.
- A moglibyśmy mieszkać w gruszeczce?
- Tak synku, w gruszeczce też.
- A w brzoskwince?
- W brzoskwince też.
- A na przykład... w winogronku?
- W winogronku tez byśmy mogli.
- To czemu ciągle mieszkamy w tej kupie?
- Bo to jest nasza OJCZYZNA.

W Polsce oczywiście nie jest tak źle jak w tym kawale. Jest dużo lepiej, ale obrazuje jakie niektórzy mają priorytety.
Patriotyzm to stawianie Ojczyzny ponad siebie, a nie odwrotnie, Panie Tulwiński. Pod zaborem np. niemieckim pewnie żyłoby nam się lepiej, ale jednak nasi przodkowie walczyli.
Oby zachód nie odmienił Pana tak jak niektórych użytkowników forum.
 Aleksander Krygier, lat 37
 Iława, Środa 22-06-2016

35365. 
Odnośnie wpisu numer: 35348

Panie Łukaszu, kompletnie nie zrozumiał Pan przesłania.
Zacytuję: "Może to głupie, naiwne ale najlepiej smakuje własny chleb choćby i ze smalcem niż cudza ciabata z oliwkami. To moje miejsce na świecie. Pięknymi hasłami można sobie gębę wycierać ale harować na własnej ziemi - to już nie."
A Pan, Panie Łukaszu, niech dalej "rzuca doniczkami w katechetów" klękając w obcym kraju i obnosi się obłudnie ze swoim patriotyzmem...
THE END.
 Polak
 Iława, Wtorek 21-06-2016


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 35 36 37 ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 215 216 217 ... 360 361 362 następna ] z 362131022167


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | Zdrowie | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe | Wyszukiwarka | FORUM
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.