Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
TEKSTY
OPINIE
Zdrowie i uroda
Wyszukiwarka
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
FORUM

TEKSTY
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

Forum

40028. 
CIĄGLE NERWY W AMBULATORIUM SZPITALA

Czytelnicy skarżą się Kurierowi, że lekarz przyjmujący w ambulatorium szpitala powiatowego wyjeżdża na wizyty domowe i nie ma zastępstwa, przez co skazuje obecnych na korytarzu pacjentów na wydłużone czekanie. Według NFZ takie przypadki nie powinny mieć miejsca. Z kolei Justyna Herubińska zgłosiła się do nas z odwrotną skargą: odmówiono przyjazdu do jej chorej córki.
O co więc chodzi?
Zobacz reportaż w gazecie Kurier Iławski na stronach 4-5.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 21-02-2019

40027. 
Odnośnie wpisu numer: 40022

Ludzie na mieście pytają zdziwieni: o co tutaj tak naprawdę chodzi? Nowy burmistrz Dawid Kopaczewski, pozycjonujący siebie jako nowoczesny liberał i obieżyświat, pozbywa się z ratusza innego podobnego sobie liberała i obieżyświata, Piotra Ambroziaka.
Nie kwestionuję tej decyzji, bo każdy kierownik dobiera podwładnych według własnego uznania. Jednak nie znajduję w wypowiedziach burmistrza żadnego UZASADNIENIA. A chętnie bym poznał.
 Jarosław Synowiec
 Iława, Czwartek 21-02-2019

40026. 
WICEBURMISTRZ IŁAWY ODWOŁANA!

Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski dość niespodziewanie odwołał swoją zastępcę Mariolę Zdrojewską i jednocześnie objął nadzór nad jej obowiązkami (inwestycje, przetargi, ochrona środowiska czy utrzymanie miasta). Jakie były powody tej decyzji?
Przeczytaj komentarz burmistrza w gazecie Kurier Iławski na stronie 10.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 21-02-2019

40025. 
Odnośnie wpisu numer: 40020

Wybaczcie mej ocenie ws. przydziału człowieka do opieki nad Młodzieżową Radą. Tam, spośród radnych, jest najwyżej jedna do trzech postaci, by dać wzór dla młodzieży.
Ideałów to nie znajdziecie pośród nich, bowiem muszą nimi być osoby uczuciowe, sympatycznie, rozmowne, wesołe, narzucające swoją postawę, nie rzucając się swoim zachowaniem. Młodych pieścić tak, jakby mimowolnie, ale porywając do siebie i działań. [...]
 Marszałek
 Iława, Czwartek 21-02-2019

40024. 
Odnośnie wpisu numer: 40020

Szanowna Pani zaniepokojona, a cóż Cię tak irytuje?
Tomasz Woźniak ma bardzo dobry kontakt z młodzieżą. Jest kreatywnym człowiekiem, który cieszy się dużym autorytetem wśród młodzieży. Uważam, że na chwilę obecną nie ma lepszego człowieka na to miejsce po ustępującym Piotrze Ambroziaku.
Woźniak, w przeciwieństwie do poprzednika, nie jest leniem.
A co do przeszłości, eks-dyrektor ICK był już linczowany za błędy nie jego, a księgowego, który dopuścił się [...].
Woźniaka i księgowego zwolnił Żyliński - po czym tegoż gryzipiórka od tabelek i słupków zatrudnił gdzie? W wodociągach, a Tomasz w niesławie zlądował na bruku.
Przestańcie już pluć w Tomka, jego dobry wynik w wyborach świadczy tylko o tym jak wartościowym jest człowiekiem.
 Edek z Fabryki Kredek
 Iława, Środa 20-02-2019

40023. 
Odnośnie wpisu numer: 40015

Ronda powinny mieć nazwy zasłużonych, ale naszych - lokalnych!
I tak:
- przy liceum: rondo Antoniego Gierszewskiego
- przy poczcie główne: rondo Bogdana Olkowskiego
- przy przy szkole budowlance: towarzyszy Kumórka i Chomika
itd. itp.
Tak byłoby w zgodzie z budowaniem iławskiej pamięci, tożsamości oraz wspólnoty. Ale nie z wami...
Z wami - najwyzej w kurniku jajka kurom podbierać.
 Marszałek
 Iława, Środa 20-02-2019

40022. 
NOWY BURMISTRZ, NOWA MIOTŁA

Traci pracę w iławskim ratuszu Piotr Ambroziak. Jego stanowisko ds. współpracy z zagranicą zostanie zlikwidowane. Zdaniem nowego burmistrza Dawida Kopaczewskiego, tego rodzaju odrębne zagadnienie jest... zbędne.

https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Burmistrz-likwiduje-wspolprace-Ilawy-z-zagranica-/5416
 KURIERZY
 redakcja, Środa 20-02-2019

40021. 
W dzisiejszym wydaniu "Kuriera" Pan Leszek Olszewski w swym felietonie zajmuje się wróżbami i przepowiedniami przyszłości. No cóż, kto chce niech w nie wierzy, jego sprawa... Ale nie o to chodzi. Chodzi mianowicie o pewną kwestię związaną z rzekomą wróżbą jednej ze słynnych w dawnych czasach kapłanek nazywanych Pytiami, które swe obrzędy sprawowały w greckich Delfach.
Otóż jedna z takich wróżb dotyczyła podobno słynnego cesarza Nerona i ostrzegała go tajemniczo przed liczbą 73. I pisze w tym miejscu Pan Olszewski, że Neron od tego czasu "apriorycznie bał się roku 73 naszej ery". No i tu pojawia się problem, gdyż takiego roku w czasach Nerona... zupełnie być nie mogło.
Ażeby to wyjaśnić, należy przypomnieć jak w ogóle starożytni Rzymianie liczyli czas i jakiego kalendarza używali. Mieli z tym początkowo znaczny problem i dopiero na przełomie II i I w. p.n.e. przyjęli zasadę, że początkiem "ery" rzymskiej będzie legendarny moment założenia Rzymu, co oznaczano skrótem aUc (od słów - ad Urbe condita - czyli od założenia miasta). Według naszego, dzisiejszego kalendarza był to rok 753 p.n.e. Ale w praktyce poszczególne lata oznaczano na początku czasem panowania jednego z pierwszych królów, w czasach republiki - urzędowania kolejnych dwóch konsulów wybieranych na jeden rok, a od I w. p.n.e., czyli od zaprowadzenia cesarstwa -kolejnym rokiem panowania określonego cesarza.
Ale wróćmy do roku 73 n.e., którego jakoby miał się bać Neron. Jest to rok tzw. kalendarza chrześcijańskiego. Problem jednak w tym, że ten kalendarz został ustalony (i to niezbyt dokładnie) dopiero w VI w. n.e. przez urodzonego w dzisiejszej Syrii uczonego Dionizego Małego. On to dysponując niewieloma i niepewnymi źródłami ustalił, że Jezus urodził się 25 grudnia roku 753 aUc. Został obrzezany 1 stycznia 754 r. aUc, który to dzień stał się początkiem ery chrześcijańskiej. Następne lata zgodnie z tym kalendarzem były oznaczane skrótem AD - Anno Domini (ale oczywiście używano takiej nazwy dopiero od VI w. n.e.). Lata po Chrystusie zapisywano także z dodatkiem - post Christum natum (po urodzeniu Chrystusa, w skrócie pC).
Którego roku, zgodnie z wróżbą Pytii, winien więc się obawiać Lucius Domitius Ahenobarbus, który po adopcji przez swego poprzednika, a zarazem ojczyma, cesarza Klaudiusza przyjął imiona Nero Claudius Caesar? Na pewno nie roku 73 n.e. bo o takim w jego czasach nie było nawet mowy. Gdy się rodził zgodnie z naszym kalendarzem w roku 37 n.e., to Rzymianie mieli już tak naprawdę rok 790 aUc. A więc kiedy umierał śmiercią samobójczą w wieku 31 lat to nie był to dla Rzymian żaden rok 68 n.e. (jak widać - nie udało mu się dożyć wspominanego przez pana Olszewskiego roku 73 naszej ery) tylko rok 821 aUc. Zgodnie z ówczesnym zwyczajem określania czasu był to 14 rok panowania cesarza Nerona (zaczął panować w 54 r. n.e.), czyli w według prawidłowego zapisu rzymskiego - rok DCCCXXI aUc...
Można więc tylko wyobrazić sobie zdziwienie Nerona i jego poddanych gdyby z jakiegoś felietonu dowiedzieliby się, że żyją w I w. naszej ery. Owszem, naszej - ale nie ich.
Takie są niezamierzone skutki prostego przenoszenia naszych dzisiejszych definicji i określeń w dawne czasy, kiedy nie miano o nich zielonego pojęcia. Co może w sumie prowadzić do różnych wesołych figli i oczywistych nieporozumień...
 zegarmistrz czasu
 Iława, Środa 20-02-2019

40020. 
Odnośnie wpisu numer: 40018

Że co??? Tomasz Woźniak opiekunem młodzieżowej rady? To wpadły dzieciaki z deszczu pod rynnę. Rodzice, trzymajcie swoje dzieci z dala od tej ratuszowej sitwy PO !!!
Najpierw ten cały Piotr Ambroziak, [...] a teraz [...] Woźniak. Jak on w ogóle ma czelność chodzić po Iławie?!
A nowy Burmistrz Dawid Kopaczewski niech się wreszcie obudzi, jego wyborcy też niech na oczy przejrzą co się dzieje i ku czemu to zmierza.
 zaniepokojna
 Iława, Środa 20-02-2019

40019. 
Mała Galeria Jazzowa przy ratuszu - brak plakatów w gablotach.
Czyżby była szykowana do rozbiórki? [...]
 Wojtek
 Iława, Wtorek 19-02-2019

40018. 
Odnośnie wpisu numer: 40017

Panie burmistrzu Kopaczewski! Naprawdę dziwię się Panu i nie wiem czy Pana decyzja jest wynikiem głupoty, czy może niewiedzy. Jak to możliwe, że skompromitowany Tomasz Woźniak będzie opiekunem Młodzieżowej Rady Miasta? Opiekunem tych młodych ludzi powinien być radny, który jest wzorem do naśladowania i osobą o nieposzlakowanej opinii.
Co na to teraz powiedzą rodzice tych młodych ludzi?
 wyborca [306]
 Iława, Wtorek 19-02-2019

40017. 
Kpina! Kpina! Kpina! Kpinaaa! Tomasz Woźniak został z ramienia nowego burmistrza Kopaczewskiego nowym opiekunem Młodzieżowej Rady Miasta Iławy.
Były dyrektor ICK, swego czasu wydalony ze stanowiska za podejrzane sytuacje i kooperacje finansowe, będzie się teraz "opiekował" młodzieżą.
[...] Cwana sierota "zgwałci" teraz senne sierotki. [...]
Kabaret!
Takie rzeczy to tylko w Iławie po wyborach.
 Tomcio Paluch
 Iława, Wtorek 19-02-2019

40015. 
Zbliża się 1 marca, czyli Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Dlatego złożyłem do Rady Miasta Iławy oraz do Burmistrza Miasta Iławy dwa wnioski formalne o nadanie nazw dwóm rondom:

- u zbiegu ulic Konstytucji 3 Maja, Sienkiewicza, Biskupskiej (liceum)
nazwy: "Rondo im. Danuty Siedzikówny ps. Inka"

- u zbiegu ulic Niepodległości, Kościuszki, Jagiellończyka (szkoła 1)
nazwy: "Rondo im. rotmistrza Witolda Pileckiego"
 Leszek Nowak
 Iława, Wtorek 19-02-2019

40013. 
[...] Mam pewne info, że [...]
 Ratuszowy
 Iława, Wtorek 19-02-2019
Odp. 
Dziękujemy.
Na bieżąco przyglądamy się sytuacji.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 19-02-2019

40012. 
„CZŁOWIEK ROKU 2018”. GŁOSUJEMY!

Można głosować kuponem z gazety „Kurier Iławski”, ale wprowadziliśmy też wygodne głosowanie telefoniczne poprzez sms. Proponujemy wybór spośród nominowanych 22 popularnych postaci naszego regionu. Przeczytaj o nich notki. Wybierz, głosuj!

https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/CZLOWIEK-ROKU-2018-Glosujemy-/5409
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 18-02-2019

40011. 
Odnośnie wpisu numer: 40001

Co z tą wodą kranową w Iławie?
Czy zagrożenie już ustąpiło? Co się dzieje w dalszym ciągu?
Prosimy o wyjaśnienia.
 Antonio
 Iława, Poniedziałek 18-02-2019

40010. 
Odnośnie wpisu numer: 40005

Proszę nie szarżować na oślep.
Temat muzeum lokalnego jest bardzo ważnym – pod kilkoma względami.
Jest tylko kwestią czasu kiedy powstanie. Kiedy? Przeważą argumenty.
 Agent J-23
 Iława, Poniedziałek 18-02-2019

40009. 
Odnośnie wpisu numer: 40008

Panie Radosławie!
Okna Panu nie pasowały z wyglądu, bo hotel został wybudowany od zera.
Na swoich fotkach stoicie (na pomoście) dokładnie w tym miejscu:

https://goo.gl/maps/Vh5rye4TrcA2
 Kolega Skaner
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 18-02-2019

40008. 
Odnośnie wpisu numer: 40007

Dziękuję serdecznie.
Patrzałem wcześniej już na ten "Port 110", ale mi coś okna nie pasowały, a zdjęć archiwalnych nie znalazłem.
Dzięki jeszcze raz!
 Radosław Gałuszka
 Czechowice-Dziedzice, Poniedziałek 18-02-2019

40007. 
Odnośnie wpisu numer: 40006

Ho ho ho! Ale fajna fotka!
W tle widać dawny ośrodek nieodżałowanej pamięci sportów wodnych PKP.
Dziś już prywatny hotel "PORT 110".
Panie szanowny, toż to samo centrum Iławy. Stoicie na pomoście tuż koło przesmyku wodnego pomiędzy Małym a Dużym Jeziorakiem.
Ech wspomnienia...
 Ola Mała
 Iława, Poniedziałek 18-02-2019

40006. 
[...] Zawitałem na Forum w nadziei, że któryś z czytelników Kuriera będzie mi w stanie pomóc w określeniu miejsca uwiecznionego na poniższym zdjęciu. [...]
20 lat temu, w roku 1999, przejeżdżałem na rowerze przez te tereny, a teraz odnalazłem zdjęcia z tamtej wyprawy. Jednak jednego miejsca nie potrafię określić. [...]
Czy jest ktoś, kto potrafi określić gdzie to zdjęcie zostało zrobione?
Nad jakim to jest jeziorem? Z góry dziękuję za pomoc.
 Radosław Gałuszka
 Czechowice-Dziedzice, Poniedziałek 18-02-2019

40005. 
[...] Jest tyle problemów do rozwiązania w Iławie, a Ratuszowi Królowie internetu niemalże masturbują się - czym? [...] Założeniem muzeum.
[...]
Poruszamy się według jakiej skali? Według jakich priorytetów? [...]
 Jimmy
 Iława, Poniedziałek 18-02-2019

40004. 
Odnośnie wpisu numer: 40003

Wasz władca sam sobie poustawiał w Szwarcenowie gdzie chciał i co chciał za rządów PO-PSL. Nie było żadnych oporów. Oczywiście skończyło się, bo na górze przyszedł PiS, lecz co już stoi to stoi. Tylko wiatraków już mu się nie udało na ziemi parafialnej postawić.
Ale odgraża się, że tylko do końca rządów PiS i wszystko wróci do normy, to znaczy po jego myśli.
Ale wy w Szwarcenowie jesteście w większości za PO i PSL, a więc nie płaczcie teraz jak barany obdzierane ze skóry. [...] Tacy jesteście porąbani.
 Ziomal
 Nowe Miasto, Poniedziałek 18-02-2019

40003. 
Odnośnie wpisu numer: 39954

Nowe ujście wody w Szwarcenowie zatrute.
Źródłem kłopotów jest kurnik Zielonego Oligarchy. Ludzie mają pić wodę z antybiotykami kuraków? Apteki normalnie zbankrutują bo grypę zwalcza woda kranowa.
Takie rzeczy w XXI wieku? [...]
Kto w tym miejscu pozwolił na postawienie czegoś takiego? [...]
 Julka
 Szwarcenowo, Niedziela 17-02-2019

40002. 
NIE BĘDZIE „ŚWIĘTYCH KRÓW”

Wstrząsający materiał. Rozmawiamy z Mariuszem Milewskim, kiedyś ministrantem, dziś dorosłym mężczyzną, ofiarą przemocy seksualnej ze strony zaufanego proboszcza w małej parafii (skazanego przez sąd). Pytamy m.in. o powody ujawnienia się. Pokazujemy też pełne personalia oraz wizerunek sprawcy. Zobacz w gazecie „Kurier Iławski” na stronie 3.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 15-02-2019

40001. 
W Iławie teraz woda z kranu...
Smacznego.
 Grzegorz
 Iława, Piątek 15-02-2019

40000. 
Odnośnie wpisu numer: 39974

Śmiechu warte. Wpuszczacie na forum co chcecie. [...]
Mój kolejny komentarz został tak skrócony, że nie wiadomo o co chodzi.
 wyborca [305]
 Gmina Iława, Piątek 15-02-2019

39999. 
Odnośnie wpisu numer: 39993

Doskonały pomysł na biznes. Super pomysł z tym cmentarzem dla psów. Utworzę firmę zajmującą się kompleksowo tymi usługami. Teren i prezesa już prawie mam. Teraz tylko ekipę. Potrzeba będzie ludzi do obsługi tego wszystkiego.
Wybuduję dom pogrzebowy, aby można godnie pupilka pożegnać. Obok produkcja trumien, kwiaciarnia, znicze, zakład kamieniarski, krematorium itd. Jutro ruszam załatwiać sprawy. Muszę się tylko zorientować od czego zacząć, gdzie iść.
Najważniejsze to trzeba te wszystkie pieski, kotki, papużki itd. - zabronić zakopywać gdzie popadnie i wprowadzić obowiązek godnego chowania. Najlepiej tylko na moim cmentarzu.
 Jan, przyszły biznesmen, lat 70
 Iława, Czwartek 14-02-2019

39998. 
DRAMAT ZA OBORĄ

Chłopczyk wpada do gnojowicy. Na ratunek rzuca się ojciec. Dołączają strażacy i lekarze. Stan malca jest ciężki. Ląduje helikopter i zabiera 3-latka do Olsztyna. Co się stało na zagrodzie?
Szczegóły czytaj w gazecie „Kurier Iławski” na stronie 22.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 13-02-2019

39996. 
Odnośnie wpisu numer: 39993

W jakim Kościele i przez którego kapłana byłaby ta msza celebrowana?
Za co byłaby dedykowana intencja mszalna na ołtarzu świętości?
Kto poprowadzi kondukt? Kto poniesie trumnę?
ŻARTY SOBIE ROBICIE...?

Ps. Na zaproszenie znajomego brałem udział w pogrzebie w pewnym kraju na zachodzie, gdzie od lat rządzi oszalałe ideologiczne lewactwo. To był pogrzeb... kota. Kot został pochowany jak się w Polsce chowa człowieka, z pełnym ceremoniałem "świeckim", w trumieńce na cmentarzu dla zwierząt (oni mówią, że milusińskich). Nigdy bym nie uwierzył w żadne opowiadanie dopóki sam to zobaczyłem.
 Marszałek
 Iława, Środa 13-02-2019

39995. 
Odnośnie wpisu numer: 39993

W sprawie cmentarza dla zwierząt jestem za.
Jest potrzebny ponieważ dużo osób chętnie pochowałoby swojego pupila w normalny sposób. [...]
Moim zdaniem opłata mogłaby być uzależniona od wagi i rozmiaru pupila. Wystarczyłby kawałek ziemi, nawet nieużytek gdzieś na uboczu.
 Roman
 Iława, Środa 13-02-2019

39994. 
Odnośnie wpisu numer: 39993

Ja bym zaczął od ważniejszych spraw bieżących dla społeczeństwa.
Cmentarz dla zwierząt można utworzyć w każdej chwili.
Ludzie w mieście czekają z nadzieją na poprawę życia w naszej Iławie.
 Kamil
 Iława, Środa 13-02-2019

39993. 
GDZIE JEST PIES POGRZEBANY?

Mirosław Rozworski ma pomysł na utworzenie w Iławie cmentarza dla czworonogów. Jego zdaniem takie miejsce jest społeczeństwu potrzebne. Cmentarz był obietnicą wyborczą burmistrza Dawida Kopaczewskiego, a co mówi nam dziś? Przeczytasz więcej w najnowszym wydaniu gazety „Kurier Iławski” od środy.

Pierwsza strona gazety:
https://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
 KURIERZY
 redakcja, Środa 13-02-2019

39992. 
Kogo dziwi, że nowy Burmistrz Iławy czyści Ratusz z osób przede wszystkim z sądowymi wyrokami korupcyjnymi na karku?
Jeszcze jedna taka została, ale niedługo.
 Żołnierz Młodości
 Iława, Wtorek 12-02-2019

39991. 
Odnośnie wpisu numer: 39987

No oczywiście.
Czy mieszkając pod Iławą nie znają potrzeb swoich czy sąsiadów, jak również temat np. szpitala jest im obcy?
To, że ponadto mają doświadczenie w wielomilionowych inwestycjach to nie ma znaczenia?
Bzdura!
Brak jakiejkolwiek logiki w Twoich wywodach. Poza radochą jest jak było!
 Maurycy
 Iława, Wtorek 12-02-2019

39990. 
Czy ktoś może wie jakie są zasady reklamowania swoich usług i produktów na terenie przedszkoli miejskich w Iławie?
Czy każdy reklamuje tam co chce?
Czy miasto pobiera jakieś opłaty?
Pytam, bo naciągaczom bardzo łatwo pracuje się na dzieciach, a potem trudno dziecku, które zetknie się z reklamą w przedszkolu, odmówić.
 Henryk
 Iława, Wtorek 12-02-2019

39989. 
BRUTAL WYRZUCA KALEKĘ ZE SZPITALA!

W internecie zawrzało po ujawnieniu nagrania ze szpitala w Ostródzie, na którym widać jak „ochroniarz” brutalnie wyrzuca z budynku spokojnie siedzącego mężczyznę o kulach. W pewnym momencie brutal zaczyna szarpać kalekę i wlec po podłodze. Nie przestaje nawet po protestach świadków. Coś obłędnego! Sami zobaczcie.

https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/557064761479454
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 12-02-2019

39988. 
Odnośnie wpisu numer: 39883

"[...] nie jest żadnym artystą, tylko [...]."

Powęszyłem, tu i ówdzie ucho przyłożyłem.
Mamy do czynienia z klasycznym przypadkiem "resortowego dziecka" z czerwonej rodziny w czasach komunistycznych (Wrocław). Tacy robią dziś najczęściej za artystów [...] lub pośledniego sortu lumpen-ploretariat.
 anty-bolszewik
 Iława, Poniedziałek 11-02-2019

39987. 
Odnośnie wpisu numer: 39985

"Zarzucasz wymienionym osobom brak kompetencji...?"

Czytaj żołnierzu Żylińskiego, co stoi napisane. "Kandydaci prawie nieznani w środowisku wiejskim, bez żadnych dokonań dla tego środowiska, ani zasług [...], bo przecież nie wystarczy mieć dom na wsi pod Iławą w Szałkowie, Wikielcu lub Nowej Wsi".
Czy naprawdę nie dociera do was to, że bycie etatowym urzędnikiem w Ratuszu nie jest powodem i automatyczną delegacją królewską żeby startować na Radnego i z mocy dekretu gabinetowego otrzymać miejsce w Radzie Powiatu...?... [...]. Oceniają i przyznają mandat wyborcy a nie Jego Królewska Mość Adam Żyliński.
No i wyborcy zadecydowali. Próżne teraz żale, próżne jęki.
 urzędnik ze starostwa
 Iława, Poniedziałek 11-02-2019

39986. 
MISTRZOWIE SŁOWA

Pani Karolina Bretszneider wysoko ustawiła poprzeczkę dla 14 uczniów, którzy przystąpili do Szkolnego Konkursu Ortograficznego w iławskim „mechaniku”. Gratulacje!

1. miejsce: Milena Urbańska (III THA).
2. miejsce: Natalia Gapska (II TRH).
3. miejsce: Kordian Szczypski (IV TG).
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 11-02-2019

39985. 
Odnośnie wpisu numer: 39981

No tak, trzeba mieć tupet, by cieszyć się z tego, że jest nadal jak było.
Urzędniku ze starostwa, najważniejsze, że stołki zachowane, prawda?
„Żeby było tak jak było”. No i jest.
Zarzucasz wymienionym osobom brak kompetencji...? To ci dopiero jest bezczelność pierwsza klasa!
Dla mieszkańców nic się nie zmieni, więc... Niech mają, co chcieli.
 Maurycy
 Iława, Niedziela 10-02-2019

39984. 
Odnośnie wpisu numer: 39982

Każdy ma prawo oddychać świeżym powietrzem.
Nie dość, że jesteśmy ekonomicznymi niewolnikami na tle Europy, to jeszcze pogarsza nam się komfort życia wdychając syf z powietrza. [...]
 Kamil
 Iława, Niedziela 10-02-2019

39983. 
SNY O IŁAWIE RETRO

Od kołyski wiedział, że chce robić zdjęcia. Gdy został zawodowcem, technikę połączył ze sztuką: tworzy swoiste foto-kolaże, zestawia wczoraj i dziś architektury miasta.
Zobacz w gazecie Kurier Iławski na stronach 10-11.
ANDRZEJ ŚWIDZIŃSKI cudownie opowiada o pasji odkrywania Iławy na nowo.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 10-02-2019

39982. 
Odnośnie wpisu numer: 39980

...wracajcie zatem do rządów PO i polityki Donalda Tuska na czele, wtedy dostaniecie emerytury po minimum 1 tys. euro, a pensje 3 tysiące euro.
On wam domy postgierkowskie i późniejsze postpegieerowskie zburzy i postawi generacji nowej o niskim współczynniku przenikania zimna. Pamiętajcie, że taki dom to koszt około 1 miliona złotych.
I wreszcie będzie tak, jak miało być.
 Marszałek
 Iława, Sobota 09-02-2019

39981. 
Odnośnie wpisu numer: 39945

"Adam Żyliński wraz z burmistrzami Lubawy oraz Zalewa wystawił komplet kompetentnych kandydatów do Rady Powiatu."

Hehe, kandydatów tak bardzo kompetentnych, że przepadli z kretesem.
Przykład: okręg nr 3 gminy wiejskiej wokół Iławy.
Kandydaci prawie nieznani w środowisku wiejskim, bez żadnych dokonań dla tego środowiska, ani zasług [...], bo przecież nie wystarczy mieć dom na wsi pod Iławą w Szałkowie, Wikielcu lub Nowej Wsi.
- Mariola Zdrojewska
- Bartosz Kućmin
- Anna Wanic
- Zbigniew Żmudziński

Trzeba mieć w sobie porządny tupet żeby zaproponować mieszkańcom taki zestaw osobowy. Gratulacje! [...] Przegrana na własne życzenie.
 urzędnik ze starostwa
 Iława, Sobota 09-02-2019

39980. 
Odnośnie wpisu numer: 39979

Oni palą tak z biedy, czy z cwaniactwa?
Poszedłbyś do takiego na rozmowę o wytwarzanym przez niego smogu, to by cię obśmiał od ucha do ucha.
Tu potrzeba konsekwentnych rozwiązań. Niestety takowych nie będzie, bo to byłoby niepopularne dla władzy. Także smogowe janusze będą spali sobie spokojnie dorzucając do piecyka buteleczki plastikowe, klejone klepeczki, dechy z laminatu, szmaty itp.
 Kamil
 Iława, Sobota 09-02-2019

39979. 
Odnośnie wpisu numer: 39939

Rano szedłem ulicą Mickiewicza nad Małym Jeziorakiem.
Wiele pisał nie będę, ale com się nawdychał, to moje... Dostałem czadu w płuca czadem z kominów od strony Osiedla Gajerek. Cholernie ciężki dym spalenizny wyraźnie chemicznej snuł się nisko w kierunku drzemiącego centrum miasta.
Ludzie nie palą ani drzewem, ani węglem. No właśnie, do cholery, czym?
 Ormowiec
 Iława, Piątek 08-02-2019

39978. 
KURIEREM Z MAGISTRATU

Warto śledzić. Comiesięczna pigułka informacyjna przygotowywana przez urzędników na temat najważniejszych wydarzeń z punktu widzenia samorządów: Iławy, Lubawy, Susza, Kisielic, Nowego Miasta, Biskupca. Zobacz w bieżącym wydaniu gazety „Kurier Iławski” na stronach 18-23.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 08-02-2019

39977. 
Odnośnie wpisu numer: 39951

Podpisuje się pod komentarzem Pani Anny.
Powietrze w Suszu jest po prostu straszne. Dużo dzieci choruje przez zanieczyszczenia. Może ktoś by poruszył ten temat. Jako stolica polskiego triathlonu powinniśmy dbać o środowisko.
Bieganie wieczorem przy tak złej jakości powietrza bardziej szkodzi niż pomaga.
 pracująca mama
 Susz, Piątek 08-02-2019

39976. 
Brakiem wyobraźni a także brakiem empatii charakteryzują się ludzie odpowiedzialni za stan jezdni i chodników w Iławie.
Szczególnie dojścia do przychodni i szpitala powinny być bezpieczne.
Ludzie nie mogą utrzymać się na nogach na oblodzonych nieposypanych chodnikach. W drodze do pracy nie widziałam ani jednej osoby, która zabezpieczałaby śliskie powierzchnie.
To skandal, żeby zimą zaskoczyła w lutym. Brakuje słów żeby taki stan rzeczy nazwać. Jestem oburzona brakiem reakcji zarządzających i nadzoru.
 Hanna
 Iława, Piątek 08-02-2019

39975. 
DRAMATYCZNY KONIEC ZNAJOMOŚCI

Facet jest podejrzany o takie uderzenie kobiety, że ta zmarła.
Jednak z tym wariantem nie zgadza się partnerka mężczyzny. Twierdzi, że do śmierci mogły się przyczynić schorzenia, z którymi na co dzień borykała się denatka i nieodpowiedzialny tryb życia, który prowadziła.
Więcej przeczytacie w gazecie „Kurier Iławski” na stronie 3.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 07-02-2019

39974. 
Odnośnie wpisu numer: 39935

Dlaczego nie wstawiacie wszystkich komentarzy?
Utwierdzacie mnie tylko w tym, że [...]
 wyborca [305]
 Gmina Iława, Czwartek 07-02-2019

39973. 
Odnośnie wpisu numer: 39971

Nie jestem gruntownie wykształcony, ale z gruntówką, a to inna inszość, Panie szanowny.
Z prasy dało się przeczytać, że obrazy jakie będą wystawione, warte są miliony euro. Jakieś żarty czy prawda?
Za miliony euro obraz na podwórku stoi praktycznie bez ochrony? Jakieś kpiny z dzieła robi sobie właściciel?
Gdyby nawet była doskonałą kopią, to warto obejrzeć, a nawet złodziejom zwinąć.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 07-02-2019

39972. 
Menadżer przyjechał z Niemiec i towarzyszył dostawie dużej partii towaru do jednej z iławskich firm. Rozmowa na luzie, przy kawie.

– Z kim najlepiej się pracuje Niemcom w Europie?
– No z Polakami. Są pracowici, wykształceni, szybcy, efektywni jak my.
– To dlaczego wasz rząd ciągle politycznie atakuje Polskę?
– Och, to proste. No właśnie dlatego.
– Nie rozumiem.
– Żeby pozycja Polski była jak najsłabsza, wtedy więcej zarabiamy.

Zajrzałem do danych GUS oraz EuroStatu. Niemcy mają większy obrót z Grupą Wyszehradzką V4 (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry) niż z osią światowych potentatów razem wziętych: Francją, Chinami i USA. Szok!
 Agent J-23
 Iława, Środa 06-02-2019

39971. 
Odnośnie wpisu numer: 39966

O wielkości SZTUKI ma decydować ilość wyłożonych srebrników?
"Dziełka" Picassa? [...]
Pan jest podobno gruntownie wykształcony, tak...?
 Andrzej Oracki
 Iława, Środa 06-02-2019

39968. 
PEDOFIL NIE UNIKNĄŁ KARY

Były proboszcz w Ostrowitem (gmina Biskupiec) Jarosław P. przez 9 lat molestował ministranta. Koszmar zaczął się, gdy chłopak był 9-latkiem. We wtorek 5 lutego Sąd Najwyższy podtrzymał wyrok 3 lat bezwzględnego więzienia.
Więcej o tej bulwersującej sprawie przeczytacie w najnowszym wydaniu gazety Kurier Iławski od środy.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 06-02-2019

39967. 
Odnośnie wpisu numer: 39963

Pani Ewo!
Może w końcu przestanie Pani w kółko mówić na jeden temat. POL-MAK przeszedł wszystkie możliwe kontrole, o czym Kurier informował na łamach gazety, a Pani swoje (może się uda).
A co do programu "Czyste środowisko" to nie chcę korzystać z niego gdyż ogrzewam dom gazem, który chyba nawet dla Pani jest zgodny z normami środowiskowymi. Z tego co mi wiadomo większość nowych domów również korzysta z tego ogrzewania.
Wybrała Pani mieszkanie w bloku na rozwijającej się przemysłowej części miasta Iławy i myśli Pani, że będą tam tylko bloki mieszkalne? Jeżeli tak, to zobaczymy jak się Pani w blokowisku będzie mieszkać za lat 15.
 iławianin [395]
 Iława, Wtorek 05-02-2019

39966. 
Odnośnie wpisu numer: 39964

Szanowny Panie Oracki!
Nieźle Pan nawijasz w sprawie sztuki w obrazie Picasso czy Salwadore Dali. Akurat osobiście siałem zdziwienie, żeby tak drogocenne obrazy bez ochrony za szybą pancerną i plutonem ochroniarzy w Galerii Jeziorak wystawiać. Ale okazuje się, że nie ma czego chronić, bo zaiste "dziełko" Picasso warte jest ledwo 3 patyki polskich złotych (nie wiem ile warte jest dzieło Dali). Dali i Picasso warto za to pooglądać.
A o tej muzyce, której nie potrafię po polsku wymówić, to w ogóle nie słyszałem i nie chcę ani słuchać ani oglądać. Moją nieposkromioną pasją byłaby popisówka w boogie-woogie. [...]
 Marszałek
 Iława, Wtorek 05-02-2019

39964. 
To może być wydarzenie kulturalne roku w naszym mieście. Myślę, rzecz jasna, o wernisażu oraz koncercie Apostolisa Anthimosa w Iławie [poniedziałek 11 lutego].
Łączenie sztuki plastycznej z muzyką, uważam za bardzo ciekawy pomysł, w Iławie zupełnie nowatorski.
Śledzę dyskusje związane z tą imprezą. Wielu emocjonuje się tym, czy wystawiane prace m.in. Picassa czy Dalego to oryginały. Jestem laikiem w tej dziedzinie i być może dlatego, dla mnie nie ma to żadnego znaczenia. Albo sztuka się podoba, pobudza wyobraźnię, wywołuje emocje, albo nie. Osobiście lubię prace Beksińskiego czy Witkacego, ale nie podjąłbym się dyskusji na ten temat. Taki to ze mnie odbiorca sztuki, stuprocentowy amator.
Krzywdzące (dobrze, że nieliczne) są opinie krytyczne o Apostolisie Anthimosie. To jeden z najlepszych gitarzystów w Polsce. Współtworzył, wraz z J.Skrzekiem i J.Piotrowskim grupę SBB. To jazz-rock z najwyższej półki. Mam, jeśli nie wszystkie, to z pewnością większość ich płyt. Słuchałem na żywo SBB w warszawskiej "Proximie", gdańskim "Żaku", i - uwaga - pod gołym niebem, na tzw. Dzikich Polach w Ostródzie. W tym ostatnim przypadku były tysiące ludzi. Wspominam to do dzisiaj, a było to (niestety dla mnie) dekady temu. SBB nagrało kilka płyt z Niemenem. To też daje wiele do myślenia. Na koncercie A.A. będzie wiele dobrej muzyki. Takiej przez duże "M". Wiem, że się nie zawiodę.

Ps. Właśnie odsłuchałem płytkę zespołu, który będziemy gościć w Iławie. To naprawdę EXTRAKLASA! Przekonacie się!
 Andrzej Oracki
 Iława, Poniedziałek 04-02-2019

39963. 
Odnośnie wpisu numer: 39939

Szkoda, że jeden z punktów pomiaru jakości powietrza nie znajduje się w pobliżu fabryki Pol-Mak. Ulica Zielona nie łapie tego terenu. Chciałabym wiedzieć, czy rzekoma "para wodna" jest rzeczywiście parą, jak zapewnia właściciel zakładu, Pan Makowiak.
Mieszkańcy domków może w końcu skorzystają z dopłat z programu "Czyste powietrze". Wtedy na pewno będzie zdrowiej dla wszystkich.
 Ewa
 Iława, Poniedziałek 04-02-2019

39962. 
Odnośnie wpisu numer: 39904

Odwołali go z funkcji magazyniera papieru toaletowego w szpitalu, więc teraz szaleje udając "dziennikarza" [...] bezpłatnej gazetki niemieckiej, zarejestrowanej w Olsztynie [...], na zlecenie starostwa rozrzucanej po zakamarkach Iławy i Lubawy.
Tomasz Więcek, niespełniony kopacz i wodzirej. Złośliwy chłopiec stworzył tekst pośrednio atakujący burmistrza Kisielic Rafała Ryszczuka pt. "Sąd rodzinny zajmie się bójkami dzieci kandydatek na radne" (już usunięty z internetu).
Pod płaszczykiem troski o zdrowie chłopca tworzy aferę o konflikcie dzieci kandydatek na radne do kisielickiej rady w ostatnich wyborach. Skrajnie tendencyjny tekst tak wykoślawia przesłanie, że po kilku uwagach związanych z chłopcami gładko "dziennikarz" Więcek przechodzi do ataku na dyrektora szkoły w Kisielicach i burmistrza. Myślał, że nikt nie zauważy smrodku jaki przepuszcza i będzie mógł z tatą przez ekranem laptopa zacierać spocone rączki w poczuciu dobrze spełnionego świństewka. Okazało się, że Tomuś "dziennikarz" został rozkodowany przez szefów darmowej gazetki, którzy tekst kazali mu usunąć i zająć się tematami przymarzniętych łabędzi na stawach.
Tomek, rozwiniesz kiedyś skrzydła? Ale czy nielot może to zrobić...?
 Modeks
 miejscowy, Niedziela 03-02-2019

39960. 
KAŻDY CHCE POSZALEĆ

Agnieszka Monastyrska-Maciejewska i Dawid Hajdas zwrócili się do władz Iławy o utworzenie specjalnego wybiegu dla psów. Skąd pomysł i jakby to miało wyglądać? Gdzie lokalizacja? Co na to burmistrz Kopaczewski?
Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 6.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 02-02-2019

39959. 
Wiele rzeczy się doczekałem i wiele słyszałem idiotyzmów, ale żeby [...]
 Marszałek
 Iława, Piątek 01-02-2019
Odp. 
Ponownie prosimy trzymać się tematyki ściśle lokalnej lub regionalnej. Zabrakło jakiegokolwiek odniesienia.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 04-02-2019

39958. 
Odnośnie wpisu numer: 39957

Kopaczewski ma ludzi głęboko gdzieś...
On naprawdę myśli, że [...] i może robić co chce i komu chce... Ktoś musi mu uzmysłowić, że ludzie na mieście uważają wybór jego osoby na burmistrza miasta za nieporozumienie...
Lada dzień pod pretekstem reorganizacji urzędu miasta będzie obsadzanie stanowisk kolegami i koleżankami. Co dalej: wdrażanie słabych pomysłów z pieniędzy podatników.
Zastępca burmistrza Pani Kamińska zachowuje się,jakby wszystkie rozumy pozjadała. Ludzie, trzeba to zatrzymać...
 Dżin
 Iława, Piątek 01-02-2019

39957. 
Odnośnie wpisu numer: 39940

Włos na głowie mi się jeży, kiedy widzę kolejne spotkanie noworoczne organizowane przez miejskich i powiatowych włodarzy, oczywiście wszystko z pieniędzy podatników.
Kiedy skończy się ta patologia?
Chcecie imprezy, jadła i napitku? Róbcie z własnej kieszeni. Taki bankiecik jak np. w Iławie - burmistrz Kopaczewski imprezował w bankietowym Mozarcie - kosztował kilkadziesiąt tysięcy [...].
Pieniędzy podobno brakuje na wiele rzeczy, ale na festiwal uścisków dłoni kaska zawsze się znajdzie. Wstyd!
 beret z antenką
 Iława, Piątek 01-02-2019

39956. 
Samorządowcy, przeważnie PO i PSL, walczą o wyższe wynagrodzenia dla siebie. Do sejmu wpłynął zbiorowy projekt nowelizacji dającej prawną możliwość podkręcania podwyżek, bo jak teraz po 20 tysięcy miesięcznie to za mało. Bieda aż piszczy!
W ubiegłym roku wynagrodzenia zasadnicze lokalnych włodarzy rząd nakazał zmniejszyć o około 20 procent i zaczął się cyrk uników.
Ach ten PiS... Jak żyć...?
 Agent J-23
 Iława, Środa 30-01-2019

39954. 
Odnośnie wpisu numer: 39684

Kaput z wielkim oligarchą w Szwarcenowie.
Dotąd było tak, że przetargi na setki hektarów pod uprawę roli szły od ręki. Nie wszyscy znali termin, a jak poznali to już na 4 lata gleba była jego. Szły z „ręki do ręki”, kapujecie? Teraz koło nosa panu poszło, mimo że uczestniczył w licytacji.
Oczywiście winna jest partia rządząca PiS, że w ogóle rządzi i chwyciła proceder za pysk. Nareszcie mamy sprawiedliwość w przetargach na ziemię, a nie jak dawniej - za zielonych.
Dziś, pod nowym rządem, każdy rolnik wie na czas jaka i gdzie gleba na przetarg pod dzierżawę pójdzie. Przy otwartej kurtynie staje ziemia parafialna i państwowa.
Przegrany oligarcha czeka na upadek rządów i nawrót do "lepszych" czasów. Wtedy nawet wiatraki na polu postawi. I będzie po staremu.
 Ziomal
 Nowe Miasto Lubawskie, Środa 30-01-2019

39953. 
CZŁOWIEK ROKU 2018

Zobacz nadesłane od czytelników nominacje czołowych 22 pretendentów. Oprócz wielu spodziewanych, są też niespodzianki!

Poznaj nowe, raczej wygodniejsze zasady głosowania: kupon z gazety lub sms z telefonu!

Jedno pozostaje pewne: po głosowaniu czeka na zwycięzcę wyjątkowa, autorska statuetka z polerowanego mosiądzu i bursztynu.

Szczegóły w gazecie „Kurier Iławski” na stronie 7.

https://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
 KURIERZY
 redakcja, Środa 30-01-2019

39952. 
Odnośnie wpisu numer: 39950

Przecież to dzisiaj takie proste.
Zorganizować protest pod lub nawet w samym budynku starostwa.
Strajk okupacyjny!
Zaprosić autorytety społeczne itp. I będzie po sprawie.
Powodzenia.
 doradca
 Susz, Środa 30-01-2019

39951. 
Miasto Iława instaluje kolejne dwa mierniki jakości powietrza, więc będzie już ich 6.
Może włodarze naszego miasteczka Susz zastanowiliby się nad takim pomysłem. My również jako mieszkańcy chcielibyśmy dowiedzieć jaka jest jakość powietrza w najbliższej okolicy i na bieżąco ją monitorować i nie bać się wyjść na świeże powietrze na spacer z dziećmi, czy uprawiać sport na zewnątrz.
Niestety w Suszu również czuć i to dosłownie powietrze niedobrej jakości.
 Anna
 Susz, Środa 30-01-2019

39950. 
Odnośnie wpisu numer: 39942

Rodzice dzieci niepełnosprawnych! Nie dajmy się!
Czas wziąć sprawy w swoje ręce!
Starostwo naszego powiatu nigdy nam nie wybuduje szkoły dla naszych dzieci. Za kwotę raptem 18 milionów żadna firma takiej szkoły nie zbuduje. To mydlenie oczu.
Dyrekcja też siedzi i nic w tym temacie nie robi. Za to Szef szefów, czyli Pan Maciej Rygielski siedzi w swoim gabinecie i knuje. Panie! Sam sobie dzieci swoje przenoś a od naszych - wara!
Rodzice! Szukajmy kogoś, kto by nam pomógł. Kto usłyszy nasz krzyk o dobro naszych dzieci! One naprawdę potrzebują godnych warunków do nauki i rehabilitacji!
 Mirka, też matka
 Iława, Środa 30-01-2019

39949. 
Odnośnie wpisu numer: 39947

Przypominam, że jedna jaskółka wiosny w szpitalu nie czyni.
Reszta jest okay?
To skąd tyle dramatycznych historii, relacji świadków, pokrzywdzonych rodzin, od wielu lat opisanych choćby na łamach Kuriera?
 Maurycy
 Iława, Wtorek 29-01-2019

39948. 
PIĘKNA PRZYJAŹŃ

Rozgrywki halowej piłki nożnej w Iławie. Na widowni OLA GRYSZ, Miss Earth Polski 2018. Po prawej: KAMILLA BANG, Miss Earth Danii 2018. Dziewczyny tak się polubiły podczas światowego finału na Filipinach, że Kamilla odwiedziła Olę w Iławie! Brawo! Co za promocja miasta!
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 29-01-2019

39947. 
Odnośnie wpisu numer: 39945

W iławskim szpitalu na Oddziale Ortopedii mają doskonałych specjalistów, dodam, wziętych specjalistów. Z całej Polski do nich na operacje stawów kolan czy biodrowego ludzie zjeżdżają.
Dzień po operacji stan pacjenta: jakby się narodził, bez bólu, na twarzy wyraźny wyraz zadowolenia. A bywało różnie dawniej...
 Marszałek
 Iława, Wtorek 29-01-2019

39945. 
Odnośnie wpisu numer: 39942

Adam Żyliński wraz z burmistrzami Lubawy oraz Zalewa wystawił komplet kompetentnych kandydatów do Rady Powiatu. I co?
I nic.
Wyborcy wybrali "po staremu", rządzi PO-PSL-SLD, więc teraz nie ma co narzekać. Ludzie byli zadowoleni z władz powiatu, z m.in. funkcjonowania powiatowego szpitala.
Pozostało tylko się cieszyć i... wyborcom gratulować takiego wyboru.
A była szansa to zmienić.
 Maurycy
 Iława, Wtorek 29-01-2019

39944. 
Odnośnie wpisu numer: 39890

Czy słyszeliście o tym?
W okolicy Szwarcenowa w pobliskim jeziorze tuż przed świętami łapano szczupaki, które szły na... tarło.
Jakże to możliwe by szczupakom się zegary przestawiły na grudzień?
Czas zatem coś z tym czasem zrobić.
 Ormowiec
 Nowe Miasto, Poniedziałek 28-01-2019

39943. 
Koniec świata!
Otwieram mojego Kuriera, patrzę, a tam felieton Łukasza Tulwińskiego.
I to jeszcze jaki temat! Lokalna "mowa nienawiści".
Zaniepokojona przeczytałam i... oszołomiona jestem lekko, bo... facet kojarzony w Iławie z łysymi narodowcami napisał tekst nawet do rzeczy.
 Krystyna
 Iława, Poniedziałek 28-01-2019

39942. 
Odnośnie wpisu numer: 39940

I co, Panie starosto powiatu Bartoszu Bielawski...?
I co, Panie kierowniku starosty, Macieju Rygielski...?
Już po wyborach, więc Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych jednak będzie przerzucony szturmem do Kisielic. A jaka była wola rodziców? Jaka była wola wyborców i podatników?
Pozbawiacie dzieci niepełnosprawne możliwości np. udziału w zajęciach na basenie, chodzenia do kina, muzeum, biblioteki miejskiej i pedagogicznej, a to niezgodne z waszą Konstytucją.
Miała być nowa szkoła specjalna w Iławie... Obiecanki przed wyborami.
I co, jednak nie ma pieniążków?
Nie umiecie nazbierać?
Ale na podwyżki dla siebie do kieszeni starczyło? Na imprezki huczne oraz bankiety na prawie tysiąc ludzi wystarcza?
Żaden problem? Wygodniej wywieźć nieswoje dzieci niepełnosprawne na peryferia powiatu aż do Kisielic?
Dość mydlenia ludziom oczu. Kurierzy, proszę o zajęcie się tematem.
 Ewa, matka
 Iława, Poniedziałek 28-01-2019

39940. 
Odnośnie wpisu numer: 39933

Wiesz co... Nawet nie mam ochoty już komentować tego, co się wokół teraz wyprawia w Iławie.
Burmistrz - celebryta, król Facebooka. Starosta - "nowa twarz" powiatu. Przewodniczący Rady Miasta Iławy - wymuskany karierowicz. Wspólne zdjęcia, gładkie gadki o współpracy, dobrej atmosferze, no wprost towarzystwo wzajemnej adoracji.
A na spotkaniu noworocznym ani słowa o zasługach poprzednika! To niebywały tupet!
Natomiast pod niebiosa wyśmiewaną dotąd Małą Galerią Jazzową łatwo było się teraz pochwalić, nawet na filmiku z życzeniami świątecznymi, że już o miejscu spontanicznych spotkań, jak choćby po śmierci Adamowicza, nie wspomnę. Tak bardzo teraz "niepotrzebnie potrzebna".
Szkoda na nich słów!
 Maurycy
 Iława, Niedziela 27-01-2019

39939. 
Odnośnie wpisu numer: 39892

TRUTKA Z WŁASNEGO PIECA

Zamontowane niedawno cztery punkty pomiaru jakości powietrza nie pozostawiają żadnych złudzeń. Iława tonie w toksycznych wyziewach. Co wrzucamy do pieca? Dlaczego wieczorami i w jakich dzielnicach jest najgorzej?
Czytaj w gazecie „Kurier Iławski” na stronie 16.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 27-01-2019

39938. 
Odnośnie wpisu numer: 39500

Wczoraj minęła setna rocznica [...]
 Andrzej
 Kałduny, Niedziela 27-01-2019
Odp. 
Ponownie prosimy trzymać się tematyki ściśle lokalnej lub regionalnej.
Tutaj zabrakło jakiegokolwiek przełożenia.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 28-01-2019

39935. 
Odnośnie wpisu numer: 39932

[...] Miejscami ciężko zaczyna się ta nowa kadencja sołtysów w gminie wiejskiej Iława.
Po falstarcie wyborczym w Ławicach jest teraz drugi falstart po sąsiedzku, ale raczej kompromitujący dla niektórych ludzi w tym sołectwie.
 Alfons Krzywda
 Iława, Sobota 26-01-2019

39934. 
Im dalej społeczeństwo dryfuje od Prawdy, tym bardziej zaczyna ono nienawidzić tych, którzy Prawdę głoszą.
Aż w końcu owa Prawda zostanie nazwana nową „Mową Nienawiści”.
 Jerzy
 Iława, Sobota 26-01-2019

39933. 
Odnośnie wpisu numer: 39907

PO, ukochana Partia Obietnic, po wyborach rozsiadła się znów wygodnie w starych fotelach, nawet już nie kryjąc swej buty po utrzymaniu pazurami władzy w iławskim starostwie powiatowym dzięki pomocy kilku figurantów z tlącego się PSL i trupa SLD. [...]
Już zdążyli błysnąć podczas Koncertu Noworocznego w Hali Widowiskowej.
Nie oddali ani miejsca ani szacunku dla obecnych na sali Burmistrzów oraz Wójtów gmin wchodzących w skład Powiatu Iławskiego. [...]
Ale to jeszcze nic.
"Potraktowali" nawet swojego Marszałka Województwa Gustawa Brzezina. Nie pozwolono mu zabrać głosu, nawet kurtuazyjnie! [...] SKANDAL!
Skąd ten zamordyzm? Która matka was tak wychowała?
[...] Powodzenia, bawcie się dobrze!
Tylko czemu, u licha, rachunki za głupotę i rozpasanie przyjdą do płacenia dla wszystkich mieszkańców oraz podatników całego regionu Iławy...?!
 anty-bolszewik
 Iława, Sobota 26-01-2019

39932. 
Zobaczcie jakie odchodzą jatki o stanowiska nawet... sołtysów.

W jednej ze wsi podiławskich, [...], będą drugie wybory sołtysa, bo... ojciec wkurzył się na syna, że ośmielił się startować bez jego wiedzy na wzięte stanowisko sołtysa.
Dwudniowy sołtys mieszka nocą w Iławie, bowiem jego pachnąca żona nie chce wąchać krowiego zapachu. Ojciec za karę, że syn został sołtysem wbrew jego woli, nie otwierał rano bramy na podwórze, przez co syn nie mógł wjechać do swego gospodarstwa.
Takie to są teraz po wioskach przypadki nowych Karguli i Pawlaków...
 Ormowiec
 Iława, Piątek 25-01-2019

39931. 
BESTIE SĄ CORAZ ŚMIELSZE

Podchodzą blisko pod domostwa. Dlaczego tak się dzieje? Co się stało w Dziarnach pod Iławą? Jak odróżnić trop wilka od śladów psa? (przykłady obrazkowe). Czytaj w gazecie „Kurier Iławski” na stronie 2.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 24-01-2019

39930. 
Odnośnie wpisu numer: 39914

Dziękuję szanownemu Kurierowi, że na Forum udostępnia autentyczne historie i losy ludzi, naszych rodzin Ziemi Iławskiej.
Wielu forumowiczów zasługuje na słowa wielkiej wdzięczności. Ciepło się robi na sercu, gdy czyta się na tym zacnym Forum takie opowieści - tak, jakby się oglądało kolejny film oskarowy...
To przecież tak autentyczne i prawdziwe historie Polaków.
Wzruszający wpis, drogi Andrzeju...
Dziękuję...
 Kanclerz
 Iława, Czwartek 24-01-2019

39929. 
Tyle się mówi o ekologii, smogu, czystości, segregacji śmieci itd.
Byłem świadkiem jak kobiecina lat 70 nie mogła podnieść pokrywy do śmietnika, kosza od papieru. A dlaczego?
Bo na koszu zmarzlina śniegu z lodem. Pomogłem - wyrzuciłem jej to do tego kosza i mnie tak zastanowiło, ile to takich sytuacji jest w naszym mieście Iławie? Ile to osób, nie chcąc dźwigać pokrywy od kosza (papier, plastik czy też szkło) pozostawia to koło śmietnika. A potem to hula po chodnikach, trawnikach.
Chcemy edukować społeczeństwo, dzieci już od przedszkola, więc niech mi ktoś powie, które dziecko będzie w stanie samo wyrzucić pustą butelkę? Ok, mamy zimę, żadne dziecko nie pije napojów na dworze - ale w lato jest to samo!
Które dziecko dosięgnie do tych beznadziejnych koszy?! Kto wpadł na pomysł takich koszy? Czy stare były złe? Dziecko już wiedziało, że tam, w odpowiednie kosze się to wyrzuca i basta! A teraz? Nie tylko dziecko ale i pewnie całkiem pokaźna liczba dorosłych (starszych przede wszystkim) "musi sobie darować segregowanie". I to nie z własnej winy! Nie mówiąc o tym, że Panie, które naprawdę ciężko pracują, żeby na osiedlach było w miarę czysto, dostały gratis dodatkową robotę.
Może się tym ktoś zainteresuje. Zacznijmy dbać o naszą piękną Iławę! Ale zacznijmy od prostych rzeczy i rozwiązań "z głową"!
 Edek
 Osiedle Podleśne, Środa 23-01-2019

39928. 
Odnośnie wpisu numer: 39923

Czy większość sołtysów zostało radnymi?
Naród mówi, że należałoby z takim procederem skończyć.
Albo sołtys albo radny. Kto został radnym, zrzeka się funkcji sołtysa.
 Ormowiec
 Iława, Środa 23-01-2019

39927. 
W związku z wilkami...
https://www.kurier-ilawski.pl/jedynka

A może warto zaprosić do Iławy Pana Adama Wajraka?
Od wielu lat tropi wilki. Myślę, że potrafiłby coś więcej powiedzieć o tych sensacyjnych tropach :-)
 Antek, lat 43
 Iława, Środa 23-01-2019


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 15 16 17 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 197 198 199 ... 364 365 366 następna ] z 366132200481


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | TEKSTY | OPINIE | Zdrowie i uroda | Wyszukiwarka | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.