Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
TEKSTY
OPINIE
Zdrowie i uroda
Wyszukiwarka
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
FORUM

TEKSTY
Wyrwać palaczy ze szponów nałogu!
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Więcej...

Forum

35936. 
PARKUJĄ, JAK CHCĄ

Fotografia nieprawidłowo zaparkowanego pojazdu może być dowodem w sprawie o ukaranie kierowcy. Policja ściga i rozlicza ignorantów.
Czytelnicy wykonane zdjęcia mogą nadsyłać do nas e-mailem na adres:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Czytaj więcej na stronie 9 w bieżącym wydaniu Kuriera.
 KURIERZY
 Iława, Poniedziałek 07-11-2016

35933. 
Czy zauważyliście, że nastała jakaś bez bez pojęcia moda zbierania podpisów? [...]
Obecnie wybuchła panika zebrania 300 podpisów w/s woli mieszkańców Osiedla Piastowskiego (ostródzkiego) budowania orlika, ale nie tam gdzie proponuje burmistrz, a tam gdzie chce tego 5 osób. Zadymiarzy takich.
Zawsze na opak, by udowodnić, że nasze ma być na górze, choćby nawet bez spadochronu wyskoczyć. [...]
Nie wszyscy wiedzą, że stoją za tym praktycznie 5 osób, którym, idącym od klamki do klamki po chałupach, nikt nie odmawia gryzmoł na kwicie. [...]
 Marszałek
 Iława, Niedziela 06-11-2016

35932. 
Odnośnie wpisu numer: 35928

[...] Panie Czerwiński, gdy chce Pan rozpoczynać dyskusje historyczne to dobrze byłoby wcześniej nieco się tejże historii pouczyć, gdyż nie ma Pan najwyraźniej o niej zielonego pojęcia.
Chciałem np. panu wyjaśnić, że miecz koronacyjny Chrobrego wcale nie był używany podczas koronacji pozostałych polskich królów. Do tego służył tzw. szczerbiec, którego pierwszym znanym właścicielem był książę mazowiecki Bolesław I, żyjący w I połowie XIII wieku. Jakże więc mógł się tym mieczem koronować Bolesław Chrobry w 1025 roku? Pierwszym królem koronowanym szczerbcem w 1320 roku był Władysław Łokietek. [...]
Szkoda, że głosząc peany pochwalne wobec "bohaterstwa" członków NSZ zapomniał Pan Czerwiński wspomnieć z kim ci dzielni eneszetowcy walczyli podczas okupacji hitlerowskiej. Otóż walczyli prawie wyłącznie z innymi polskimi formacjami partyzanckimi (w tym także z AK), a głównie prześladowali i mordowali ukrywających się przed hitlerowcami Żydów. Współpracowali w tym względzie oczywiście także z hitlerowcami, którzy ich jawnie wspierali i służyli bronią. Szkoda, że piejąc hymny o NSZ nie wspomniał Pan czytelnikom forum o niesławnym, największym oddziale NSZ, czyli "osławionej" Brygadzie Świętokrzyskiej, która - bojąc się słusznej kary za kolaborację z niemieckim okupantem - w końcowym etapie wojny "dzielnie przebijała się" przez terytorium Niemiec pod osłoną oficerów łącznikowych z SS.
[...]
I bardzo proszę nie stawiać na jednej szali bohaterskiego kierownictwa Dywersji AK (czyli właśnie Kedywu) z kolaborantami z okupantem oraz mordercami prześladowanej ludności żydowskiej w postaci "patriotów" z NSZ. AK nie zasłużyła sobie na takie ewidentne plucie na jej pamięć.
[...]
I jeszcze słówko do wiecznego [...] iławskiego "superpatrioty", czyli [...] Łukasza Tulwińskiego. Otóż chciałem Pana oświecić, że edukacji historycznej nie pobierałem na kursach takich czy owakich w Moskwie, tylko na jednym z najlepszych polskich uniwersytetów. [...]
I, co jest najbardziej smutne, Panie Tulwiński, że ciągle Pan szermuje swym żałosnym "patriotyzmem" [...]. Bardzo jestem ciekaw co o pańskim bezgranicznym [...] fanatyzmie powiedziałyby rodziny sołtysa, gajowego i melioranta - zamordowanych przez wychwalany przez Pana pod niebiosa oddział Smoleńskiego? [...]
 iławianin [89]
 Iława, Sobota 05-11-2016
Odp. 
1. Wklepałeś monstrum na prawie 10 tysięcy znaków.
Do publikacji nadaje się raptem 2 tysiące. Reszta to bełkot absolutny.

2. Najgorsze jest jednak to, że nadal jako anonim (nie dla nas, lecz dla czytelników) za wszelką cenę starasz się opluć swoich rozmówców. Nic z tego, anonimowo nie masz szans.

3. W swej niezmierzonej inteligencji i nieograniczonej wiedzy nadal nie potrafisz zrozumieć i uszanować obowiązującej na tym forum prostej jak konstrukcja cepa zależności:
......... a/. personał wobec anonimu może wszystko, a nawet nieco więcej, ponieważ anonimu nie ma, nie istnieje.
......... b/. anonim wobec personażu może niemal... nic.

4. Najtrafniejszym podsumowaniem twojej specyficznej konstrukcji emocjonalnej jest próba (nawet przez sarkazm) „pozdrowienia” kogokolwiek jako... anonim.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 07-11-2016

35931. 
Odnośnie wpisu numer: 35919

Ależ się Pan rozkręcił z komentarzem dotyczącym Leona Smoleńskiego! Gruntowna analiza podziemia niepodległościowego w okolicach Iławy na podstawie czyjejś notatki gdzie...? Wikipedii...? Żenada! Nie mogę się powstrzymać, aby coś nie napisać.
Zapraszam do głębszej lektury opracowań dotyczących tematu. Ja może od razu tylko sprostuję kilka kwestii. Pojawienie się na Warmii i Mazurach wileńskich żołnierzy z ryngrafami Matki Bożej Ostrobramskiej najczęściej budziło wśród miejscowej ludności i napływowych osadników bardziej zaufanie niż przerażenie. Nie zapominajmy, że w okresie tużpowojennym poczucie zagrożenia zwykłych ludzi wynikało z łatwego dostępu do broni. Ludzie pragnący stabilizacji obawiali się każdego uzbrojonego i z bronią w ręku, ponieważ do końca nie było wiadomo, kto jest kto. Partyzanci udawali ubeków, ubecy udawali partyzantów, bandyci udawali akowców, a milicjanci okazywali się bandytami.
Wspomniane wyroki dokonane przez szwadron Zeusa nie były realizacją ślepej chęci mordowania przypadkowych ludzi. Regułą było puszczanie wolno żołnierzy LWP oraz milicjantów, którzy mieli chronić miejscową ludność przed bandytyzmem. Gorliwi milicjanci wierzący w nową ideologię dostawali baty na tyłek wyciorem karabinowym. Natomiast z zasady zabijano na miejscu pochwyconych żołnierzy Armii Czerwonej (z czasem z tego zrezygnowano), oficerów NKWD w polskich mundurach, oficerów UB i osoby, którym udowodniono kolaborację z UB. Zabijania nie popieram, ale partyzanci wileńscy wierzyli, że walczą z nowym wrogiem ojczyzny, z nowym okupantem i jego kolaborantami.
Leon Smoleński „Zeus” i jego żona Janina „Jachna”, sanitariuszka ze szwadronu, dożyli wolnej Polski. Przeszli represje, wiezienia i nękanie ze strony komunistycznego UB. Polecam tu zwłaszcza książkę Jachny „Nie było czasu na strach...” - wtedy zrozumiecie tych ludzi. Kiedy im na to pozwolono oboje dali w Szczecinie piękny przykład, jak można służyć Polsce w czasie pokoju.
Gdyby Iława zdecydowała się uhonorować skromnego dowódcę jednego ze szwadronów 5 Wileńskiej Brygady AK, to nie mogłaby wybrać lepiej.
 Zeus
 Wilno, Sobota 05-11-2016

35930. 
Odnośnie wpisu numer: 35918

W tej szkole nie radzą sobie od dawien dawna. To była nie pierwsza taka sytuacja.
A najlepsze są przerwy na których uczniowie biegną z papierosami, a byli już uczniowie pełnoletni z innych szkół sprzedają im używki. Witają się jak na bazarze i popisują.
Przypomnę, że obok jest wyjście szkoły podstawowej.
Jeszcze wspomnę o opiece pedagoga. Mam wrażenie, że polega ona tylko i wyłącznie na szukaniu winy w uczniach, a przecież to szkoła powinna nie dopuszczać do takich sytuacji.
 mieszkaniec
 Susz, Piątek 04-11-2016

35929. 
Odnośnie wpisu numer: 35928

Znam osobę przyjaciela mego, który niepojęte sprawy z tamtych czasów opowiadał.
Sowieci najgorsze rzeczy robili polskimi rękoma. Wychowywali janyczarów żeby siali postrach i zamordyzm wśród swoich.
Przyszedł sobie taki jeden na pogawędkę do swoich i, jak gdyby nigdy nic, przyłożył pistolet znajomemu pod żebro i wysyczał: "Ty zdrajco, ty karle reakcji!". Ściąga spust na oczach reszty... Wielkie oczy. Szczęk metalu i...
Grobowa cisza. Straceniec mdleje...
 ORMO-wiec
 Iława, Piątek 04-11-2016

35928. 
Odnośnie wpisu numer: 35919

Drogi panie, swoim wpisem przyznał się pan do prokomunistycznych i tym samym antypatriotycznych i antypolskich poglądów, broniąc narzuconą Polakom okupacyjną władzę sowiecką.
Żołnierze NSZ stawili bohaterski opór okupantom spod znaku sierpa i młota, walczyli z komunistami i kolaborantami, a podczas wojny karą za kolaborację jest śmierć.
Mimo to żołnierze podziemia antykomunistycznego często darowali życie zwykłym żołnierzom. Kierownik urzędu melioracyjnego nie zginął za to, że był kierownikiem urzędu melioracyjnego, tylko dlatego, że był agentem rosyjskiego NKWD i donosił wrogom - czy jest coś w tym dziwnego, że został zlikwidowany? Wcześniej taką samą rolę spełniał KEDYW AK oraz Akcja Specjalna NSZ.
Żołnierze podziemia mogli toczyć walkę dzięki masowemu poparciu ludności cywilnej, więc te bajki o "terroryzowanych chłopach" może pan pisać na łamach rosyjskiego Sputnika.
Czy wie pan o tym, że w Iławie był oddział UB, który przebierał się za oddział Ruchu Oporu Armii Krajowej Marcjana Sarnowskiego ps. "Cichy"! Przebierańcy z UB kradli i gwałcili, żeby zdyskredytować ROAK wśród lokalnej ludności. Czy gdyby "Cichy" nie miał poparcia ludności chłopskiej to komuniści robiliby takie rzeczy? Ależ NIE! Co więcej: oddział Cichego nigdy nie został rozbity.
Z kolei nazywanie przez pana Miecza Chrobrego, który był mieczem koronacyjnym królów Polski, "mieczykiem" tylko potwierdza pana wrogie antypolskie intencje.
W przeciwieństwie do ONR-u czy "Iławskich Patriotów" nie dość, że nie ma pan pojęcia czym jest patriotyzm, to prezentuje pan mentalność zwykłego komucha i szkodnika.
 Jerzy Czerwiński
 Iława, Piątek 04-11-2016

35927. 
Odnośnie wpisu numer: 35919

PIĘKNIE! Dziękuję za ten wpis, bo właśnie takie samozaoranie utrwala mnie w przekonaniu, że z tymi komunistycznymi kłamstwami trzeba się zmierzyć i nie popuszczać.
Właśnie dlatego będziemy opowiadać o BOHATERZE NARODOWYM jakim niewątpliwie był "Zeus" i jego Bracia Walki.
W swym wiadrze pomyj zapomniał ten anonimowy tchórz "iławianin 89" napisać jednak za co zostali skazani na śmierć wymienieni - sołtys, gajowy i meliorant. To ja ci przypomnę, mądralo - byli konfidentami i zdrajcami Ojczyzny za ruskie srebrniki.
Wzruszyłem się twoją bolszewicką opowieścią o "dobrej władzy ludowej", która biednym chłopom rozdawała ziemię...
Nie będę wchodził z tym anonimowym czerwonym tchórzem w dyskusję, bo to by było tak, jakbym rozmawiał ze ścianą - tylko że ściana więcej przyjmuje do siebie ;)
Dodam tylko, że Leon Smoleński był odznaczony "Krzyżem Walecznych", "Krzyżem Armii Krajowej" i "Medalem Wojska".
No ale anonimowy tchórz o pseudonimie "iławianin 89" swoją edukację historyczną opiera na historii marksizmu-leninizmu pisanego w Moskwie, więc dlatego nie uprawia sporu, nie umie dyskutować, lecz tylko agituje w sowieckim stylu. Poplecznik i konfident!
Gdy w końcu nabierze odwagi i odpowiedzialności za swoje złajdaczone słowa, i się podpisze z imienia i nazwiska, to ja mu poświęcę więcej czasu i przedstawię fakty, a nie propagandę.

Ps. Przestań czerwony konfidencie pisać na mnie te swoje anonimowe donosy do redakcji Kuriera, bo tam śmiech mają z ciebie taki, że kabarety odpadają na bezrobocie.
 Łukasz Tulwiński
 Warszawa, Iława, Piątek 04-11-2016

35924. 
Taka karteczka wisiała w przedszkolu [...].
Nie wiem, żart czy na serio...

"Drodzy Rodzice!
Prosimy nie wierzyć we wszystko, co Wasze dzieci mówią Wam o naszym przedszkolu.
A my obiecujemy, że nie będziemy wierzyć we wszystko, co Wasze dzieci mówią o Was".
 tata, co na miotle latał
 Iława, Piątek 04-11-2016

35923. 
Odnośnie wpisu numer: 35917

Obywatelu! Chciałeś mieć wolność szaloną i demokracji rozpasanie, to będziesz jeszcze bardziej poniżany w Internecie, na ulicy, na murach, na ścianach domów.
Za to masz KOD, feministki i wściekle macice, tęczowych prezydentów. Szkoda jeszcze, że nie masz wściekłych penisów, ale ma murach już masz.
Policja jest bez narzędzi i instrumentów do prawdziwej inwigilacji zbójów co po murach znęcają się na człowieku. Zapytaj się ilu policjantów do pracy brakuje w na komendzie w Iławie?
Nie wściekaj się na brak porządku i wolności i nie donoś na rząd do brukselskiego caratu, jak 250 lat temu do Katarzyny II, carycy Rosji.
Ty chcesz dwie rzeczy na raz? Nigdy nie będziesz miał. Ile wolności, tyle zakazów być musi. A ty chcesz tylko wolność. To ją masz! I sieć cicho.
 ORMO-wiec
 Iława, Piątek 04-11-2016

35922. 
Odnośnie wpisu numer: 35917

Obiekty pomalowane przez tych (tu pominę epitety) można by długo wymieniać, budynek PKS, budynek gospodarczy przy obwodnicy, sklep meblowy przy ul. Andersa, blok naprzeciw galerii przy ul. Sobieskiego. Nasze miasto uznawane za tak czyste i piękne od kilku miesięcy jest szpecone przez bandę i nikt z tym nie robi. Nawet budynek komendy Policji został pomalowany, wstyd!
[...] Co z tego, że ewentualni sprawcy zostaną zatrzymani, napisy i tak zostaną, elewacje nadal będą oszpecone. Do tego bandyci nie wybierają starych murów, tylko nowe tynki.
Nerwy puszczają niejednemu mieszkańcowi przez takich bydlaków.
 Kzm
 Iława, Piątek 04-11-2016

35921. 
Odnośnie wpisu numer: 35917

Cytat: "Tyle pogadanek o tzw. hejcie".
Co to jest "hejt"? Jeśli już to hate. A polskie słowo "nienawiść" już nie istnieje, Jaśnie Wysoka Europejskość?
Mógł przecież ktoś napisać "tyle chatów o tzw. hejcie". Aż dziw bierze, że po polsku napisano. Czy nie pięknie brzmią słowa: pogadanka, pogawędka?
Czy ktoś jeszcze pamięta zespół harcerski "Gawęda"?
Tak. Słowacki ciągle żywy, który pisał: "Pawiem narodów byłaś i papugą".
 bazalt
 skorupa ziemska, Czwartek 03-11-2016

35920. 
MOJA CÓRKA TO CUD, NIE KARA

– Zosia ma wady kończyn, przy jednej dłoni brak palców, nieprawidłowo rośnie. Dla nas, rodziców, oznacza to też wadę serca, refluks przełykowo-żołądkowy i w nerkach, opóźnienie psychoruchowe i upośledzenie – opowiada MARTA DRESZLER, mama cierpiącej na zespół Cornelii de Lange 3-letniej Zosi. Mimo trudności, mówi: – Nigdy bym Zosi nie usunęła!

Poruszająca historia w bieżącym wydaniu Kuriera na stronie 11.
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 03-11-2016

35919. 
Odnośnie wpisu numer: 35916

Chciałbym Panu Tulwińskiemu pogratulować wyboru niedoszłego patrona któregoś z iławskich rond w osobie "dzielnego" Leona Smoleńskiego pseudo "Zeus".
Otóż ten Pan był faktycznie dowódcą jednego ze szwadronów brygady osławionego majora Łupaszki, która od jesieni 1945 działała na terenie Pomorza i częściowo na Warmii i Maurach.
I tak np. od czerwca do września 1946 szwadron Pana Smoleńskiego grasujący na tych terenach zdążył zamordować około 11 Polaków. Prawdą jest, że większość z nich to byli urzędnicy władzy komunistycznej ustanowionej na tych terenach. Tyle tylko, że żadnej innej polskiej władzy tutaj nie było. A ogromna większość ówczesnych Polaków umęczonych krwawą hitlerowską okupacją nie marzyła o żadnej III wojnie światowej, o walce z kolejnym okupantem, która byłaby typowym porywaniem się z motyką na Słońce, tylko wreszcie o świętym spokoju i możliwości normalnego życia.
Ale nie tylko funkcjonariusze UB byli ofiarami szwadronu Smoleńskiego. Niejako przy okazji "bohaterowie" Zeusa nie omieszkali zamordować np. pewnego sołtysa, gajowego, a nawet - kierownika robót melioracyjnych. Widocznie melioracja wykonywana z polecenia polskiej władzy komunistycznej także była zażartym wrogiem politycznym i ideowym bojowców Pana Smoleńskiego.
Oczywiście dla tak zażartego superpatrioty, jak Pan Łukasz Tulwiński dawna melioracja także i obecnie jest zapewne symbolem dawnego ucisku komunistycznego. I wcale się nie zdziwię, gdy dziś - wraz ze swymi towarzyszami partyjnymi spod znaku zgiętej rączki - z mieczykiem ruszy Pan Tulwiński na okoliczne łąki i pola, by wyszukiwać i zasypywać te wraże rowy melioracyjne, wykopane niegdyś z polecenia wrażej władzy komunistycznej.
Szkoda tylko, że Pan Tulwiński nie słyszał co o "patriotycznych" wyczynach brygady "dzielnego" Łupaszki mówili niegdyś polscy chłopi mieszkający na terenach Pomorza oraz Warmii i Mazur, a którzy byli żywo zainteresowani ziemią im rozdawaną przez władze komunistyczne w ramach jakże "niesłusznej politycznie" (z punktu widzenia Łupaszki i także obecnie Pana Tulwińskiego) tzw. reformy rolnej. Okolicznym tzw. chłopom małorolnym ich jakże niesłuszne politycznie marzenia o dodatkowym kawałku tzw. obszarniczej lub poniemieckiej ziemi, skutecznie wybijali z chłopskich głów za pomocą bata, kolby karabinowej lub kuli wystrzelonej w chłopski łeb różnej maści powojenni "bohaterowie" w typie Zeusa i dzielnych bojowców z NSZ tak wiecznie wychwalanych przez Pana Tulwińskiego, a którzy w czasie okupacji interesowali się głównie prześladowaniem ukrywających się Żydów.
Panie Tulwiński, zawsze należy rozważnie i poważnie wybierać sobie różnych bohaterów i patronów miejsc takich czy owakich. A dawne czasy rzadko miały kolor skrajnie biały lub też skrajnie czarny, podobnie jak ich bohaterowie. Najczęściej dominowała mieszanka tych kolorów. I dlatego trzeba się wreszcie Panie Tulwiński pouczyć trochę poważniej prawdy historycznej i wiedzy o realiach dawnych czasów, gdyż raczej ich Pan nie znajdzie w jakże ulubionych przez Pana broszurkach propagandowych lub podejrzanych stronach internetowych Pańskiej ukochanej, szemranej, brunatnej politycznie i hałaśliwej partyjki, której nazwy tutaj nie wspomnę ze względu na jakże normalne dla świadomego obywatela znającego nieco przeszłość - obrzydzenie dla niej.
I proszę sobie nie rościć wiecznych pretensji do monopolu na miano "iławskich patriotów", gdyż Pan i Pańscy towarzysze partyjni spod znaków różnych podejrzanych falang, zgiętych rączek, mieczyków itp. itd. - macie takie samo pojęcie o prawdziwym polskim patriotyzmie co przysłowiowa kura o pieprzu...
 iławianin [89]
 Iława, Czwartek 03-11-2016

35918. 
Odnośnie wpisu numer: 35900

Szanowna Redakcjo, w temacie skandalu w suskim gimnazjum, jako rodzic, nadal bardzo mało wiem.
Nie wiem czy w tej sesji filmowej, która musiała trwać kilkanaście minut, nie było w pobliżu nauczyciela, który nic nie zauważył? Czy winą za zaistniałą sytuację ponoszą tylko uczniowie?
Jaką opieką została objęta ofiara, czyli uczeń?
Jaką gwarancję mamy My, rodzice naszych dzieciaków, że taka sytuacja się już nie powtórzy? Chyba żadnej, bo jak widać po wypowiedziach dyrektora gimnazjum, została wezwana policja, dzieci mają pogadanki, a także będzie - uwaga - zwołana rada pedagogiczna, aby ukarać... kogo? Uczniów.
No brawo dyrektorze!
 Biały Kruk
 Susz, Czwartek 03-11-2016

35917. 
Jadąc przez Iławę na Osiedle Lubawskie moje oczy ujrzały...
Czy Kurierzy widzieli te wulgaryzmy przy ulicy Ogrodowej? Były budynek PKS. Kiedy to się zakończy?
I tu mam pytanie do policji. Ile można? Przecież to jest karalne. Debilizm, bo inaczej nazwać tego nie można, zniszczyć całą elewację budynku, celem gnębienia drugiego człowieka. Sprawa dotyczy chłopca sprzed kilku miesięcy, kiedy to Iława ociekała debilnymi hasłami pod adresem młodego człowieka. Co do tej pory zrobiła policja, aby zapewnić temu człowiekowi jakiekolwiek bezpieczeństwo?
Tyle pogadanek o tzw. hejcie w życiu codziennym, jak i wirtualnym, ale chyba na nic, bo do niektórych to jak grochem o ścianę.
[...]
 MRJ
 Iława, Czwartek 03-11-2016

35916. 
Odnośnie wpisu numer: 35915

Trochę Pan nasze zrzeszenie wyprzedził, ale skoro już o tym mowa, to powiem Panu, że "Iławscy Patrioci" planują w nowym roku kolejną akcję upamiętnienia bohaterów.
Tym razem jednak postaci tych bardziej lokalnych jak właśnie wspomniany kpt. Edmund Szamlewski czy też Leon Smoleński pseud. "Zeus", żołnierz AK i WiN, dowódca 3. szwadronu 5. Wileńskiej Brygady AK, która w 1946 walczyła na naszych terenach.
Już raz próbowaliśmy uczcić postać "Zeusa" nazywając jedno z rond w Iławie jego imieniem, ale niestety propozycja przepadła w zamian za nazwanie Osiedla Żołnierzy Wyklętych, chociaż i tam tego zasłużonego dla naszej ziemi człowieka również pominięto.
No ale nie poddajemy się i działamy dalej, by mieszkańcy Iławy znali swoich bohaterów.
 Łukasz Tulwiński
 Warszawa, Iława, Czwartek 03-11-2016

35915. 
Postać westerplatczyka Edmunda Szamlewskiego wspomniano w bieżącym wydaniu Kuriera [strona 13].
Dlaczego do tej pory władze samorządowe Iławy nie uhonorowały Jego pomięci?
Pan Edmund Szamlewski, ten zasłużony żołnierz, całe swoje powojenne życie związał z Iławą i węzłem kolejowym, na którym pracował jako dyżurny ruchu.
 Andrzej
 Iława, Czwartek 03-11-2016

35914. 
UCZNIOWIE ZNĘCALI SIĘ NAD KOLEGĄ

Gimnazjaliści rozebrali swojego kolegę i wykonywali wobec niego „seksualne gesty”. Wszystko nagrali i umieścili w internecie. Dyrektor szkoły zapewnia, że sprawcy zostaną ukarani. Sprawę monitoruje policja.
Więcej przeczytacie w bieżącym wydaniu papierowym Kuriera na str. 2
 KURIERZY
 Iława, Środa 02-11-2016

35913. 
Odnośnie wpisu numer: 35760

Stało się faktem!
Zarząd Powiatu Iławskiego wybrał Panią Jolantę Rynkowską na stanowisko Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie.
 Pan Ciekawski
 Iława, Środa 02-11-2016

35912. 
Odnośnie wpisu numer: 35910

Panowie! Ja swoje wiem jako funkcjonariusz społeczny, dbający o ład i porządek w kraju Polan.
Idzie takich dwóch, jeszcze oznakowanych jak małpy w cyrku i patrzą, wyprują złodzieja. Myślicie, że co? Złodziej akurat będzie okradał groby? Żenada i idiotyzm, panowie.
Za moich czasów ja wiedziałem z góry, która swołocz wybiera się na pachtę i na kradzieże. Ustawiało się gości na "odstrzał", a koledzy po cywilaku jako funkcyjni ich zdejmowali.
A dziś co? Żądacie, aby oznakowany z policji powiatowej lub niedołęga i grubas ze straży miał ich wyłapywać? To jakaś kpina z państwowej policji.
 ORMO-wiec
 Iława, Środa 02-11-2016

35911. 
Jesteśmy podzieleni, skłóceni, rozbici.
Na święta do Iławy przyjechała z emigracji zarobkowej rodzina, znajomi.
Nawet nad grobem nie mogli przestać gadać o polityce, gospodarce.
Zapalili znicze i... pokłócili się.
Swary przeniosły się do... domu. Wódeczka poluzowała hamulce, więc otwartym tekstem poleciało kilka mądrości życiowych. Tamto i owamto.
Przykro było słuchać.
Emigranci wytresowani są jak papugi w cyrku. Myślą dokładnie tak, jak wymaga od nich system i propaganda.
Wiecie czyja to jest wina, że oni musieli porzucić rodzinę i za chlebem wyjechać na lata z Polski...?
 Sokrates
 Iława, Wtorek 01-11-2016

35910. 
PATROLE NA CMENTARZACH: DRŻYJCIE ZŁODZIEJASZKI !

To wszystko, co naznosiliśmy na groby bliskich, ma już nie paść łupem złodziei.
Zarówno przed 1 listopada, jak i po, nekropolie w naszym regionie patrolują policjanci, a w Nowym Mieście Lubawskim dodatkowo przy wsparciu straży miejskiej.
Przypominamy, że od listopada Iława jest miastem bez miejskiej straży i tego typu prewencja jest już tylko na głowie „niebieskich”.

Więcej przeczytacie w papierowym wydaniu Kuriera od środy.
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 01-11-2016

35909. 
Odnośnie wpisu numer: 35908

Najlepsze szkoły, co podstawowe kształcenie dawały, to te, które za swej 16-letnich rządów nasz kochany Wójt Krzysio Harmaciński polikwidował.
Jednak dziś nowe stawia bez słowa "przepraszam", jakby przewidział, że potrzeba restytucji dobrych klasycznych podstawówek powróci.
Szkoda mi gościa, bo Go kocham, lecz...
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 31-10-2016

35908. 
Odnośnie wpisu numer: 35799

Mądrość ludowa wybrała PiS, żeby pozamiatało ten bałagan.
Większość ma rację (prawie) zawsze. Nic dodać, nic ująć.
 woźny
 Iława, Poniedziałek 31-10-2016

35907. 
Odnośnie wpisu numer: 35903

Drogi tato, po cóż od razu tyle złośliwości?
Prawdą jest, że rodzice maluchów mają zaburzony rytm dnia codziennego przez takie uroczystości, prawdą jest też, że nauczyciele pracują krócej w tygodniu i mają "całe wakacje".
Prawdą jest też, że jeśli ktoś pragnął tego miodu, to mógł po prostu nauczycielem zostać.
Co roku można takie wpisy przeczytać od zdenerwowanych rodziców i kontrę z drugiej strony.
Droga mamo - powiem tyle, zawsze tak było, że nauczyciele mieli wolne, że w szkole oprócz nauki, musi być trochę rozrywki, by dzieciakom się dobrze kojarzyła i proszę pokazać mi choć jednego ucznia, zmartwionego z tego powodu.
To zaledwie kilka dni w ciągu roku, które cyklicznie się powtarzają i chyba nie ma powodu do kruszenia kopii?
 ktosik
 Iława, Niedziela 30-10-2016

35905. 
HALLOWEEN PRZEGRYWA

Bal Wszystkich Świętych organizują dla dzieci iławskie parafie w poniedziałek. To odpowiedź Kościoła na amerykańskie Halloween, z celebrowania którego w tym roku zrezygnowały wszystkie iławskie szkoły podstawowe.
Dlaczego tak, a nie inaczej, czytaj na stronie 9 w najnowszym wydaniu papierowym Kuriera!
 KURIERZY
 Iława, Niedziela 30-10-2016

35903. 
Odnośnie wpisu numer: 35881

Droga mamo ucznia SP2.
Dlaczego Ty nie jestes nauczycielem? Tez bys miala krotki dzien pracy, wziela udzial w - jak to napisalas - zenujacym dniu ziemniaka i festynie.
Nie musialabys oddawac dziecka na kolejne korepetycje, tance, basen, nauke jezyka czy do szkoly muzycznej, jak to robisz teraz. Mialabys mnostwo czasu dla rodziny, zatem szybciutko rob pedagogike!
 Tata uczennicy
 Ilawa, Sobota 29-10-2016

35901. 
Jako ziomal wolałbym poruszyć "ciemną stronę" pewnego oligarchy ze Szwarcenowa. By obadać jego dawny układ z wójtem Biskupca, ale już świętej pamięci, w sprawie odrolnienia swej ziemi nad jeziorem Gulb w Szwarcenowie na działki budowlane, potem uzbrojenia na koszt gminy Biskupiec. Jest wiadome, że ten oligarcha peeselowski nie płacił też od tych działek podatków.
Inna sprawa to wybudowanie boiska za 600 tysięcy złotych, którego podwykonawcą był również ten sam osobnik ze Szwarcenowa... [...] Proszę tylko porównać dwa boiska, to w Szwarcenowie za 600 patyków, z boiskiem w Wonnie i jego wyposażeniem za 300 tys zł. Przecież to jeden wielki skandal.
Proszę również zobaczyć jakimi chwastami porośnięte jest aktualnie boisko w Szwarcenowie, to jest drugi skandal. Jednak chwasty na szwarcenowskim boisku to sprawa nowego wójta-leśnika. Widać temu leśnikowi pasują chwasty.
Ziomal również zwraca się do proboszcza tamtejszego, czy jest zgodne z zasadami Kościoła, by w radzie parafialnej zasiadał osobnik rozwiedziony, to jedno. A drugie, to gorsze, bo ten oligarcha za psi grosz bez przetargów od parafii dzierżawi 100 ha doskonalej ziemi uprawnej. Podobno o takiej dzierżawie decyduje rada parafialna. Ta ziemia jest darem dawnego parafianina i w żaden sposób nie powinna o tej ziemi dzierżawieniu decydować rada, w której zasiada oligarcha.
 ziomal
 Nowe Miasto Lubawskie, Sobota 29-10-2016

35900. 
Odnośnie wpisu numer: 35793

Poważna afera w suskim gimnazjum wydarzyła się z udziałem uczniów tej szkoły, czego ofiarą był uczeń i kilku rówieśników-oprawców w roli głównej.
[...]
Oczywiście sprawa jest zamiatana pod dywan, aby opinia publiczna nic nie wiedziała jak nasi suscy PEDAGODZY dopilnowali młodzieży w klasie i doszło do skandalicznego zachowania małolatów.
No cóż... jaka władza w magistracie, taki dyrektor. Szkoda, bo aż strach posłać tam dziecko. Dobrze, że likwidują już te gimnazja - oj dobrze!
 biały kruk
 Susz, Piątek 28-10-2016
Odp. 
Rzeczywiście – jest to afera, a raczej skandal dużego kalibru.
Na pewno więc nie pozwolimy zamieść tego tematu pod dywan.
O to proszę być spokojnym.
Zapraszamy do lektury od środy w papierowym Kurierze.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 28-10-2016

35899. 
Odnośnie wpisu numer: 35894

Łukasz Tulwiński nie może budować autorytetu na byciu bez autorytetu.
Bo były kibic piłkarski i działacz organizacyjek bez politycznego zaplecza społecznego to zbyt mało, by pociągnąć za sobą tłumy, a co najwyżej watahę ujadaczy. [...]
Dziś Polska - pomimo pewnych perturbacji - jest narodem wyzwolonym poniekąd, lecz zniewolonym przez zdrajców i ludzi niewiele rozumiejących, co znaczy wolność (lewaków, liberałów, feministy itd.). Postsowieckiej społeczności, to za wiele powiedziane, daleko do pełnowymiarowego NARODU i jego TOŻSAMOŚCI NARODOWEJ.
Dlatego Obywatel Polak Tulwiński musi pójść drogą organicznej pracy nad sobą jako nowym obywatelstwem; i tu dawać przykład własnym życiem prywatnym, osobistym, by potem komuś mówić, dyskutować, publikować, kruszyć i budować autorytet narodowego obywatelstwa. Dziś osoba, która chce porwać za sobą tłumy musi być kimś, musi być zakorzeniona w społeczność bardziej.
Dlatego nie może mu byle łachmyta anonimowa pluć w twarz. Albo jakaś "wściekła macica" (same się tak nazwały) z rozbitego związku i rozbijająca inne małżeństwa nie może ani jemu ani nikomu prawić żadnych morałów. Zbzikowana wrzeszcząca histeryczka nie może być ratownikiem na plaży ani tym bardziej nauczycielem w szkole, bo to demoralizacja jest!
 Marszałek
 Iława, Piątek 28-10-2016

35898. 
Odnośnie wpisu numer: 35896

...przecież poprzedni dyrektor [Tomasz Woźniak] o wszystkim dobrze wiedział i chyba, na to wygląda, krył całą akcję ze sprzętem jeżdżącym po całej Polsce i Europie.
To chyba on powinien beknąć, a nie szary pracownik. Są ludzie i fakty.
 kibic
 Iława, Piątek 28-10-2016

35897. 
UJAWNIAMY MAJĄTEK PROKURATORÓW

Tego jeszcze nie było. Zaglądamy do kieszeni śledczych z prokuratur rejonowych w Iławie oraz Nowym Mieście Lubawskim. Nasz raport obejmuje stan portfeli na koniec 2015 roku.

Zapraszamy na stronę 5 oraz 25 w bieżącym wydaniu Kuriera.
 KURIERZY
 Iława, Piątek 28-10-2016

35896. 
Odnośnie wpisu numer: 35893

No i właśnie dlatego teraz nie mogą dojść, co jest, a czego nie ma w ICK, bo powszechne było wynoszenie i wypożyczanie sprzętu technicznego, który krążył po całej Polsce... (a nawet Europie).
 Marek
 Iława, Piątek 28-10-2016

35894. 
Odnośnie wpisu numer: 35892

Nie powiedziałabym, żeby tego "chłopaczka (faszysty?)", a dla przyjaciół po prostu Łukasza Tulwińskiego, znało "niewielu" ludzi. Gdyby tak było, to nie miałby dobrego wyniku w poprzednich wyborach samorządowych. Jeżeli byłby taki nieznany, to Pani Jackowska nie uznawałaby go za zagrożenie i nie ośmieszała się swoimi komentarzami.
Nie sądzę też, aby (nawet ze znakiem zapytania) nazywanie go faszystą było właściwe.
Może czas się pogodzić z tym, że to po prostu głos młodego pokolenia, które ma zwyczajnie dosyć takich ludzi u władzy, jak wspomniana wcześniej kobieta.
 Ania
 Sarnówek, Piątek 28-10-2016

35893. 
Odnośnie wpisu numer: 35886

...może robili co chcieli, ale jedno jest pewne.
Gdy ktoś z zewnątrz przyszedł do ICK i powiedział: "Robię imprezę, ale potrzebuję wsparcia, jakichś przewodów, nagłośnienia, namiotu, miejsca. Pomóżcie!" - to nikt z kwitkiem, żałosną miną i bez pomocy nie wychodził.
 tak było
 Iława, Piątek 28-10-2016

35892. 
Odnośnie wpisu numer: 35875

Pani ktosikowa należy do rozsądnych głosów na Forum. Nawet gdy się z Nią nie zgadzam, to z przyjemnością Ją czytam. Dlatego stuknę słów kilka z uwagą taką rozrywkową.
Bo obawiam się, że zbyt wielką ufność pokłada Pani w... możliwościach poznawczych Pani Ewy Jackowskiej, czyli naszej słynnej już "Burmistrz Starego Miasta".
Proszę zwrócić uwagę na to, co ta kobitka pisze i... jak to pisze, zwłaszcza w słowie do jakiegoś chłopaczka (faszysty?), którego w całej Iławie - no przepraszam - zna niewielu ludzi:

"czasy Pańskiego posłuchu się skończyły"
"nie potrzebuję poklasku"
"mam dość liczne grono znajomych"
"nie muszę nic nikomu udowadniać i nawet nie chcę"
 Agent J-23
 Iława, Czwartek 27-10-2016

35891. 
PRZYJAZDY POCIĄGÓW

Na życzenie naszych czytelników przygotowaliśmy tablicę tym razem PRZYJAZDÓW pociągów (od 16 października).
W bieżącym wydaniu Kuriera zajrzyj na stronę 14, wyjmij ściągawkę i zachowaj. Może się przydać!

-> Iława, -> Susz, -> Prabuty, -> Biskupiec Pomorski
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 27-10-2016

35890. 
Odnośnie wpisu numer: 35887

Zastanawiam się jak osoby z tak daleko posuniętą demencją mogą pracować w oświacie...
Z drugiej strony nie dziwią wyniki nauczania.
Pamiętam jak przed wyborami samorządowymi (kilkanaście lat temu) jedna z uczestniczek marszu przepytywała uczniów na lekcji - jak będą głosować ich rodzice. Wszystkie dzieci, oprócz jednej dziewczynki, odpowiadały, że nie wiedzą lub zgodnie z opcją pani nauczycielki (tzn. lewicowo). To dopiero była indoktrynacja!
Nie mówiąc o tym, że dziewczynka dostała jeszcze reprymendę z puentą, że nie dziwi jej (pani nauczycielki) taka postawa dziecka, gdyż tak głosuje tzw. ciemnogród.
Na marginesie tzw. czarnych marszów chciałabym, by powtórzono w tv reportaż dotyczący wspomnień dojrzałych już kobiet, które dokonały aborcji w młodości. Ich tęsknota za utraconym dzieckiem, przejmujące zaglądanie do innych wózków i przytłaczające myśli (np. jakie byłoby teraz moje dziecko) doprowadzało do niemal szaleństwa. Ten ciężar niesie się przez całe życie i warto by uświadamiały to sobie młode kobiety stojące przed taką decyzją.
Trzeba im pomagać, by nie musiały nieść takiego brzemienia przez swoje życie, bo nie wierzę, że są aż tak pozbawione uczuć.
 Polka
 Iława, Czwartek 27-10-2016

35888. 
Odnośnie wpisu numer: 35886

Co chcesz...?
Jeśli przez wszystkie poprzednie kadencje rządów PO pracownicy robili w ICK co chcieli, to oczywiste, że będzie bajzel.
Ten bajzel próbuje posprzątać dyrektor Wiśniewska, ale niektórym to się bardzo nie podoba, więc hejtują na nią w internecie. Cel jest jeden: osłabić przeciwnika...
 ktoś
 Iława, Czwartek 27-10-2016

35887. 
Pytanie do organizatorek "Czarnego Protestu" w Iławie.
Jednym z postulatów był sprzeciw wobec "indoktrynacji w szkołach".
Czy zatem potępią Panie szerzącą się w szkołach homo-propagandę?
Tak?
Bo przez osoby biorące udział w "Czarnym Proteście" dopuszczenie do przeprowadzenia w szkole, indoktrynującej uczniów, akcji "Tęczowy Piątek" nie można byłoby nazwać inaczej niż... hipokryzją i kłamstwem.
 Jerzy Czerwiński
 Iława, Czwartek 27-10-2016

35886. 
Odnośnie wpisu numer: 35854

Jak to jest z tym zwolnieniem księgowego w ICK?
Zwolnili go czy nie?
Dyrektor Wiśniewska podała do prasy [strona 3], że go zwolniła, a podobno ten Pan nie pokwitował dokumentu zwolnienia. Kto wie?
Ale tam jest bajzel!
 Wanda
 Iława, Czwartek 27-10-2016

35885. 
GROBY CORAZ BARDZIEJ KOLOROWE

Ranking cen przed 1 listopada znajdziecie w najnowszym wydaniu Kuriera na stronach 12-13.
Jak zwykle, iławskie targowisko zapełniło się sprzedawcami kwiatów i zniczy. O dziwo największą popularnością wśród klientów cieszą się już nie chryzantemy, ale kolorowe kompozycje kwiatowe – na stoisku pana Zbigniewa spore branie mają także te w barwach narodowych.
 KURIERZY
 Iława, Środa 26-10-2016

35882. 
Odnośnie wpisu numer: 35877

Kordianie! Doskonale zauważasz prawdę o ludzkim sumieniu.
Idziesz za myślami naszego papieża Jana Pawła II, którego zacytuję ad vocem aborcji z encykliki "Evangelium vitae", gdy zwrócił się do kobiet, które dokonały już aborcji.
"Z pokorą i ufnością otwórzcie się - jeśli tego jeszcze nie uczyniłyście - na pokutę: Ojciec wszelkiego miłosierdzia czeka na was, by ofiarować wam swoje przebaczenie i pokój w Sakramencie Pojednania. Odkryjecie, że nic jeszcze nie jest stracone i będziecie mogły poprosić o przebaczenie jeszcze swoje dziecko - Ono teraz żyje w Bogu".
Szacunkowo w niebie żyje obecnie miliard dzieci zabitych podczas aborcji.
W obecnej przestrzeni życia chrześcijańskiego komunia święta jakże często bywa świętokradztwem i naigrywaniem się z Boga.
 Salamandra
 Centrum Iławy, Środa 26-10-2016

35881. 
Dlaczego nauczyciele skracają lekcje gdy organizują sobie wieczorem imprezę z okazji Dnia Nauczyciela? Kto im na to pozwala? Czy Pan Burmistrz Miasta o tym wie?
Moje dziecko chodzi do iławskiej SP2. W piątek (14.10) lekcji nie było, tylko apel - powód: Dzień Nauczyciela.
Tydzień później (21.10) lekcje skrócone i zamiast o godz. 16:10 kończyły się o 14:20 - powód impreza nauczycieli.
Czy rodzicom następnym razem też załatwią dzień krótszy w pracy?
Te skracanie lekcji i odrabianie dni wolnych np. dniem pieczonego ziemniaka jest po prostu żałosne.
 Mama ucznia
 Iława, Środa 26-10-2016

35880. 
Odnośnie wpisu numer: 35876

Ludzie zdają się nie mieć pojęcia czym jest aborcja.
Te malutkie dzieci czują jak są żywcem rozrywane na strzępki. Czują to!
Proszę poczytać najnowsze badania i nie zasłaniać się komunistycznymi podręcznikami medycyny, które już dawno stały się sprzeczne z aktualną wiedzą naukową.
Proszę obejrzeć filmy dokumentalne. Żyjemy w XXI wieku, więc dostęp do informacji jest nieograniczony, wystarczy chcieć wiedzieć. Jeżeli ktoś ma za słabe nerwy na filmy i zdjęcia z zabiegu aborcji, to w internecie jest wiele filmów pokazujących sposoby pozbawiania życia demonstrowane przez byłych aborcjonistów na lalkach. Dzisiaj ignorancja jest wyborem, wiedza jest na wyciągnięcie ręki.
Jeżeli po tym wszystkim człowiek nadal nawołuje do aborcji, to jest to jawne nakłanianie do przemocy (na dziecku!) i, moim zdaniem, to powinno być karane.
 Ola
 Łódź, Środa 26-10-2016

35879. 
Odnośnie wpisu numer: 35876

[...]
Napisałem raz i napiszę jeszcze raz.
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 Aleksander Krygier, lat 37
 Iława, Środa 26-10-2016

35877. 
Odnośnie wpisu numer: 35870

"Gwoli ścisłości", Pani Ewo, chciałbym powiedzieć, że wielu rodaków niestety nie łączy wolności z odpowiedzialnością. Wielu myli również przykazania boże, dogmaty itp.
Widziałem na zdjęciach osoby, które - idąc pod sztandarami wolności - są za tzw. wolnym wyborem, czyli aborcją, a następnie idą w niedzielę do kościoła na mszę, przystępują do komunii.
Sam widziałem prominentną osobę, która ledwo idąc w marszu w radością przyjmowała Najświętszy Sakrament.
Osoby, które popierają ruchy aborcyjne popełniają grzech śmiertelny i same się wykluczają z grona wierzących. Takie są zasady wiary. Myślę, że episkopat kolejny raz to przypomni.
Kilkanaście lat temu, gdy uchwalano tzw. ustawę aborcyjną (kompromis?), jeden z posłów z PSL był za liberalizacją prawa aborcyjnego. Jakież było potem jego i prasy zdziwienie, gdy ksiądz pominął go podczas udzielania komunii świętej.
Warto o tym pomyśleć zanim pójdzie się na taki marsz. Myślenie nie boli.
 Kordian
 Iława, Środa 26-10-2016

35876. 
Odnośnie wpisu numer: 35873

Wydaje się, że udział w Czarnym Proteście był dla wielu po prostu TOP. Ciekawe ile osób przeczytało ustawę, ile osób zastanowiło się nad tym. Podejrzewam, że niewiele.
Kobiety chciały wziąć udział w pewnego rodzaju modnym happeningu.
Strasznie przykre.
 Xena
 Olimp, Środa 26-10-2016

35875. 
Odnośnie wpisu numer: 35863

Pani Małgorzato, obawiam się, że mojej wypowiedzi Pani nie zrozumiała.
Tak, obydwa listy "obnażają" - co?
Ponownie odsyłam do lektury. Nawet kilkukrotnej.


Ewa Jackowska: List do Bartosza Gonzaleza
http://www.kurier-ilawski.pl/opinie/Ewa-Jackowska-List-do-Bartosza-Gonzaleza/4858

Bartosz Gonzalez: W odpowiedzi na list radnej Jackowskiej
http://www.kurier-ilawski.pl/opinie/Bartosz-Gonzalez-W-odpowiedzi-na-list-radnej-Jackowskiej/4859
 ktosik
 Iława, Wtorek 25-10-2016

35874. 
Odnośnie wpisu numer: 35865

Znakomity tekst!
Czytałem z zapartym tchem. W 1980 roku patrzyliśmy na Gdańsk.
A tu... mamy przykład Nowego Miasta Lub. oraz Ostródy z roku 1956.
Dumą napawa mnie odwaga i postawa naszych lokalnych patriotów.
Bezcenny materiał i świadectwo, które trzeba jak najmocniej wyciągać na światło dzienne, bo jeszcze jest szansa dotrzeć do świadków tamtych lokalnych wydarzeń.
Zbliża się 1 Listopada. Przy okazji odwiedźmy groby pomordowanych przez Niemców w 1939 roku Polaków - z terenów lubawskich i nowo-miejskich, rozsianych tak licznie po okolicznych lasach. Zapalmy światełko...
 Kanclerz
 Ilawa, Wtorek 25-10-2016

35873. 
Odnośnie wpisu numer: 35870

Oj, Pani Ewo...
Będziemy się śmiać, i owszem, ale dopiero wtedy, gdy prokurator uzna, że Wasza skarga jest bezpodstawna, a wtedy śmiać się będzie ten - za przysłowiem - kto się śmieje ostatni.
Mam "prawo wyboru" (ha, ha... brzmi znajomo?).
Mam prawo być wulgarnym odpowiadając w ten sposób na wulgarne zachowania zdziczałych feministek, które mam prawo porównywać do nawet nazistów z SS, ponieważ oni też przypisywali sobie prawo do masowego zabijania.
Dla ratowania życia gotów jestem zostać nawet ostatnim chamem.
Mam prawo do każdej dopuszczalnej formy twardej prowokacji.
Mam prawo do dosadnej krytyki, a nawet do przesady.
Trafiam, wiem...
Mówi Pani, że tracę wiarygodność. Jakoś nie zauważyłem... W przeciągu tylko dwóch tygodni miałem np. okazję uczestniczyć na spotkaniach organizacyjnych nowych formacji (Młodzież Wszechpolska i Fundacja Pro - Prawo do Życia). Mało tego, jeszcze byłem zaproszony do prezydium na kongresie środowisk patriotycznych, gdzie organizacje patriotyczne chętnie podpisały deklarację współpracy.
W sumie to cieszą mnie te wasze czarne protesty. Źle je oceniłem, bo dzięki waszym durnym postulatom wywołujecie u normalnych ludzi skrajne emocje a dzięki temu mam nowe deklaracje współpracy.

Ps. Tak wygląda Wasza idea protestu? Kolejna nazistowska profanacja symbolu religijnego? Święta Maria porównana do waginy? Matka Boga sprowadzona do roli cipy? O to Wam chodzi? Popieracie to? Dobra, to ja Wam powiem co Wam dolega. Na chwilę będę weterynarzem. W dupach Wam się przewraca - albo z nudów, albo chłopa Wam brak.
I co, obrażona ponownie? Kolejna skarga do prokuratury? Proszę bardzo. Mam w nosie Wasze obrażanie. Uderz w stół, a nożyce same się...
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Warszawa, Wtorek 25-10-2016

35872. 
Odnośnie wpisu numer: 35866

Kolego Łukaszu!
Płonne masz nadzieje pozbycia się radnej Ewy Jackowskiej w następnej kadencji. Takim lud przyklaskuje.
Widzisz, kolego, Ona bywa wszędzie; [...] i na manifach feministycznych przeciwko Kościołowi, i w kościele na mszach świętych za "Solidarność", i u strażaków w stroju bojowym.
Ona bywa w każdym osiedlu i przy każdym nurtującym mieszkańców problemie. Jako radna, musi zostawiać po sobie ślad nie tylko wirtualny.
W kuluarach nie od dziś szeptanka głośna, że owa persona zbiera się na przyszłą kampanię wyborczą, nie tyle na stanowisko burmistrza miasta - z własnym komitetem wyborczym.
To mądre posuniecie, należy przyklasnąć, jako że im wskaźnik pluralizmu wyższy, tym lepiej podobno dla demokracji.
Radna Ewa zawczasu szpera na osiedlach, wyszukując odpowiednich ludzi, których widzieć będzie kandydatami do rady ze swego ugrupowania. Nominowani osobnicy zbierają obecnie podpisy, nie bez poklasku przecież, pod wziętymi dla oka i słuchu działaniami, które od dawna w ciszy gabinetu Burmistrza Miasta były aplikowane do wcielenia w życie. Nawet w sprawach różniących społeczeństwo, jak stawianie pomnika w Iławie tym, którzy zginęli pod Smoleńskim.
Ona zbiera wyborców w każdej niemal sprawie, nawet przeciwstawnej. [...]
 Salamandra
 Iława Centrum, Wtorek 25-10-2016

35871. 
Odnośnie wpisu numer: 35862

Inna prawda obiektywna [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 iławianin [89]
 Iława, Wtorek 25-10-2016
Odp. 
No i po co znowu (anonimowo) te inwektywy wobec osoby
spersonalizowanej...?
Kobieto rozentuzjazmowana, włącz hamulce emocjonalne
i ciśnij ile sił. Bo naprawdę napytasz sobie kolejnej biedy.
I to o wiele większej niż dotychczas.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 25-10-2016

35870. 
Odnośnie wpisu numer: 35866

Panie Łukaszu, w woli wyjaśnienia. Zeszłam do uczestników marszu - w większości swoich znajomych - w przerwie obrad sesji rady miasta. Nic Panu do tego co robię w przerwie.
Wspieram inicjatywę marszu z własnych przekonań, które są dalekie od tych zacytowanych. Nie jestem za aborcją i doskonale Pan o tym wie. Uważam, ze obecne przepisy prawne i postawa lekarzy dostatecznie chronią życie poczęte.
Najwyższa pora pogodzić się z faktem, że traci Pan wiarygodność w mieście. Ostatni Pana marsz był tego żywym przykładem (zero poparcia mieszkańców, obecność tylko organizatorów).
Może Pan zaklinać rzeczywistość, wyzywać (wszystkie Pana wpisy screenuję, te szybciutko usunięte również). Nie zmieni to faktu, że czasy Pańskiego posłuchu się skończyły.
Jest Pan osobą, która w sposób wulgarny próbuje przekonać do swoich racji, notorycznie wyzywając kobiety, aby w późniejszym czasie skwitować swoje zachowanie, że poniosło Pana. Na to przyzwolenia nie ma i nie będzie. Stąd wniosek o ukaranie w Prokuraturze. Chamstwem nie nawiąże Pan dialogu społecznego.
Co do mojej skromnej osoby, nie potrzebuję poklasku, mam dość liczne grono znajomych z racji aktywności społecznej. Nie muszę nic nikomu udowadniać i nawet nie chcę.
Dobrego dnia.
 Ewa Jackowska
 Iława, Wtorek 25-10-2016

35869. 
Odnośnie wpisu numer: 35861

Jeszcze raz.
W Iławie głośno się gada, że [...] lubi mieć duży wpływ na to, kogo się zatrudnia w powiecie i jednostkach mu podległych.
Jego wybór, jak słyszałem, nie koniecznie wychodzi z klucza kompetencji osoby angażowanej na dane stanowisko.
A powinny być równe szanse dla wszystkich - nawet tych spoza kręgów rodzinnych i znajomych. Tak czy nie?
 Janusz
 Iława, Wtorek 25-10-2016

35868. 
Odnośnie wpisu numer: 35866

A gdzie Pana kontr-manifestacja?
Panie Tulwiński, miał Pan potencjał, ale swoim działaniem oraz narcyzmem zniechęca Pan ludzi do siebie. Znam wiele osób, oddanych patriotów, którzy uczestniczyli w niejednym marszu, jak i nie jednej akcji, ale ze względu na Pana osobę odcinają się od akcji patriotycznych, ponieważ nie chcą być wiązane z Pana osobą.
Niedługo dojdzie do sytuacji, że ktoś inny przejmie pałeczkę organizowania akcji upamiętniających najważniejsze wydarzenia w historii Polski, a Pan dalej z pięcioma kolegami będzie krzyczeć w internecie i dziwić się, że świat poszedł do przodu, a Pan został w miejscu.
 Aleksander Krygier, lat 37
 Iława, Wtorek 25-10-2016

35866. 
"Czarny Protest nr 2" był tak naprawdę tylko kontynuacją promowania mordowania najbardziej bezbronnych, najmniejszych i bezsilnych malutkich ludzi.
Zastanawiam się jednak jakie cele przyświecały radnej (mam nadzieję, że ostatniej kadencji) EWIE JACKOWSKIEJ, która opuściła budynek ratusza by na chwilę (ale jednak!) pokazać się przed wejściem na zbiórce naszych feminiSStek, uzyskać kilka buziaczków, dać namaszczenie, zrobić kilka fotek pod prasę i wrócić na sesję...
Może oczekiwała owacji z rzucaniem parasolek w górę pod same okna ratusza od koleżanek, które pod maską luzu i uśmiechów próbowały ukryć pogardę dla człowieczeństwa...?
Może liczyła, że potem, po powrocie na salę obrad Rady Miasta, cała świta powita ją burzą oklasków na stojąco...?
Sądzę, że już otwarcie rozpoczęła swoją kampanię wyborczą 2018 mając świadomość, że jest nieudolnym (bez) radnym, na którego tylko spada poparcie, bo żadna z dotychczasowych obietnic władzy póki co w Iławie nie została spełniona.
Niestety jest taka radna, która związana jest ze środowiskiem iławskich socjalistów i postkomunistów, udających nowoczesnych liberałów oraz szpanerskich Europejczyków, ale zamiast działać, by w MOPS-ie wsparcie dla matek było jak najlepiej zorganizowane, ona woli pokazywać swoją twarz pomiędzy skompromitowanymi ludźmi bez honoru - jak np. Pan [...] i promować idę morderstwa, która jest skryta pod ładnymi hasłami "walki o wybór".
Domyślam się, że gdy wkrótce Czarny Protest będzie popierał eutanazję dla osób starszych lub innych "niewygodnych zlepków", to Pani radna też ruszy na "leninowskim rydwanie" szukać poparcia...

Dedykuję Pani piosenkę i teledysk "W obronie życia" zespołu IRYDION.

 Łukasz Tulwiński
 Iława, Poniedziałek 24-10-2016

35865. 
LOKALNY SKOK CZASOWY, czyli historia lubi się powtarzać

W roku 1956 na Placu Defilad w Warszawie odbył się potężny wiec na którym przemawiał Władysław Gomułka „Wiesław”. Było to apogeum polskiego Października 1956. Czas odwilży i liberalizacji systemu. Czas wielkich oczekiwań i nadziei społecznych. Ta fala nadziei dotarła i do naszych lokalnych krajobrazów.

W kilkutysięcznym Nowym Mieście tegoż roku 1956 zwołano wiec, na którym przewodniczący Powiatowej Rady Narodowej usiłował omówić nową politykę PZPR związaną z VIII Plenum. Okazało się to jednak niemożliwe, gdyż w trakcie jego wystąpienia zaczęły bić dzwony we wszystkich miejscowych kościołach, a zebrana ludność odśpiewała „Boże Coś Polskę". Zgromadzeni nie zaakceptowali projektu rezolucji przygotowanego przez lokalne władze, zgłosili natomiast swoje własne postulaty. Żądano ponownego wprowadzenia do szkół lekcji religii, umieszczenia w klasach krzyży, zniesienia nauki języka rosyjskiego; postulowano także, aby podręczniki szkolne pisane były wyłącznie przez polskich autorów (a nie rosyjskich). Domagano się łatwiejszych kontaktów z Zachodem. Żądano zwrotu ziem wschodnich zabranych Polsce przez Związek Radziecki, ukarania ludzi odpowiedzialnych za deportacje i więzienie Polaków w ZSRR. Mówiono o zbrodniach Urzędu Bezpieczeństwa („w UBP wybijali zęby, kręcili kości i więzili niewinnych ludzi"). W trakcie przemówień wznoszono okrzyki: „Precz z Ruskami", „Chcemy wolnej Polski", „Precz z Rokossowskim", „Precz z pachołkami stalinowskimi". Na zakończenie organizatorzy wiecu zaintonowali „Międzynarodówkę", zebrani woleli jednak odśpiewać hymn narodowy. Po wiecu grupa młodzieży udała się pod pobliską szkołę, z której — nie bacząc na obecność milicji — usiłowano zerwać czerwoną gwiazdę. Pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej został oblany żółtą farbą, zdemolowano również gablotki Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. Następnego dnia uczniowie szkoły podstawowej w Nowym Mieście odmówili uczestnictwa w lekcjach języka rosyjskiego; dzieci przyniosły do szkoły krzyże i chciały rozpoczynać zajęcia od głośniej modlitwy.

Symbolem zachodzących przemian może być relacjonowany w raportach przez funkcjonariuszy UB epizod z [wtedy jeszcze] wsi Zalewo, gdzie w szkole podstawowej nauczyciele zdjęli ze ścian portrety Bieruta oraz Rokossowskiego i na ich miejscu powiesili krzyże.

W Ostródzie na tablicy ogłoszeń naklejono dwie ulotki: „Żądamy zniesienia komunizmu", „Żądamy powrotu Wilna i Lwowa".
Ulotka (pismo odręczne): „Robotnicy! Związek Radziecki jest największym naszym wrogiem. W Związku Radzieckim «zmarł» Gottwald i Bierut (...) Każdy z Was wie, że Rokossowski wydal rozkaz, ażeby wojska polskie z Łodzi szły na Warszawę. Wypadki poznańskie wykazują, że robotnicy nie mają chleba i za małe mają zarobki. Robotnicy, żądajcie podwyżki płac i obniżki cen towarów spożywczych. Precz z bolszewizmem w Polsce! Żądamy, aby w polskich szkołach nie było przymusowego nauczania języka rosyjskiego. Robotnicy polscy, wszyscy głosujemy na towarzysza Gomułkę".

„Precz z Ruskami", „Chcemy wolnej Polski", „Precz z bolszewizmem w Polsce”, „Żądamy powrotu Wilna i Lwowa". Takie były żądania w czasie Października 1956. To był głos pokolenia II RP. Poddane indoktrynacji komunistycznej pokolenie PRL w Sierpniu 80 takich postulatów tak daleko idących nie ośmieliło się wysuwać.

„Robotnicy polscy, wszyscy głosujemy na towarzysza Gomułkę" – tak pisano nie tylko w Ostródzie. Towarzysz Gomułka „Wiesław” miał wówczas ogromne poparcie w całym kraju. Sytuacja powtórzyła się w 1990, gdy Lech Wałęsa „Bolek” został prezydentem Polski.

Ciąg dalszy jest znany...
 bazalt
 skorupa ziemska, Poniedziałek 24-10-2016

35864. 
Odnośnie wpisu numer: 35855

Już tak nie narzekajcie na stary dobry niemiecki Kaufland.
Do zakupów ryżu, makaronu albo innych produktów mącznych dodają często bonusy w wielkiej ilości - a są to wołki zbożowe i wołki ryżowe. Szkodliwe chrząszcze, które miałem okazję zobaczyć kilka razy z bliska po zakupach w tym markecie.
Można zarobaczyć sobie nimi cały dom.
Ostatnim razem nie wytrzymałem i poszedłem z makaronem zwrócić towar, a pani siedząca przy bramce bez mrugnięcia okiem oddała mi pieniądze. Widać problem jest znany pracownikom, jednak nic z tym nie robią.
 klient
 iława, Niedziela 23-10-2016

35863. 
Odnośnie wpisu numer: 35858

Szanuję Pani opinię, ale oczywiście się z nią nie zgadzam.
W tym wszystkim nawet nie chodzi kto lepiej, tylko kto jakie miał intencje. List Pani radnej Jackowskiej obnażył [...] intencje ciągłej napaści. [...]
 Małgorzata
 Iława, Niedziela 23-10-2016

35862. 
Odnośnie wpisu numer: 35844

Wiele razy już ci powtarzałem, że z anonimami nie katam.
Pożegnam się.
Jest prawda obiektywna, jest półprawda i jest gówno-prawda.
Prawda obiektywna: Żyd to Żyd. Murzyn to Murzyn.
Reszta: to już tylko twoja gówno-prawda.
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Sobota 22-10-2016

35861. 
W Iławie się gada głośno, że [...].
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 Janusz
 Iława, Sobota 22-10-2016
Odp. 
Trzeci dzień próbujemy wespół odgadnąć o co ci chodziło.
Nie dajemy rady, poddajemy się. Bełkot idealny.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 24-10-2016

35860. 
Odnośnie wpisu numer: 35851

Pojawiła się praca zbiorowa pn. „List otwarty uczestników i uczestniczek Czarnego Marszu w Iławie do mieszkańców miasta Iławy”. Podpisali się m.in. Ewa Jackowska, Piotr Ambroziak, Dariusz Paczkowski.

Jeden tylko cytat:
„Jesteśmy różni, wierzący i niewierzący, inaczej postrzegamy świat. Wszyscy jednak zgadzamy się i żyjemy zgodnie z podstawowymi i uniwersalnymi zasadami zawartymi w Dekalogu”.

Komentarz.
Czy wy pojmujecie, co wypisujecie publicznie? W paragrafie 5. Dekalogu napisane jest: „NIE ZABIJAJ”.
Tylko tyle i aż tyle.
Wasze mądrości cytowane mają się nijak do pozostałej treści tego żałosnego listu. Każe słowo zaprzecza następnemu. Kompromitacja.
Gdyby tego fragmentu w liście nie było, to siedziałbym cicho. Każdy ma prawo gadać głupoty publicznie, nawet zdjąć majty. Mądremu dosyć.
Com napisał, napisałem.

http://www.kurier-ilawski.pl/opinie/LIST-OTWARTY-uczestnikow-Czarnego-Marszu-w-Ilawie/4862
 bazalt
 skorupa ziemska, Sobota 22-10-2016

35858. 
Odnośnie wpisu numer: 35853

Niestety Pani Małgorzato, tym razem jest 1:0 dla Pana Gonzaleza jeśli chodzi o "warsztat".
Dlaczego chce Pani przypisać Pani [radnej] Jackowskiej tak brzydkie cechy jak mściwość i pamiętliwość?
 ktosik
 Iława, Piątek 21-10-2016

35855. 
KAUFLAND NABIJAŁ KLIENTÓW W... KUPONY!

Kaufland zorganizował dla klientów akcję lojalnościową – paragony można wymienić na bony o wartości 5 zł do wykorzystania w markecie. Problem w tym, że w Iławie tych kuponów często brakuje. Centrala przyznaje się do „trudności” i obiecuje poprawę.

O szczegółach przeczytacie w bieżącym wydaniu Kuriera na stronie 9.
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 20-10-2016

35854. 
Odnośnie wpisu numer: 35847

Owszem, cuchnie w ICK zgnilizną, ale po byłych pracownikach, którzy w swej nienawiści "gryzą" burmistrza Żylińskiego i dyrektor Wiśniewską. [...]
 obserwator
 Iława, Czwartek 20-10-2016

35853. 
Odnośnie wpisu numer: 35852

Ciasteczko...?
Zakalec.
Zero treści, zero argumentów. Tylko puste przepełnione sarkazmem słowa [...] Bartosza Gonzaleza [...].
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
Mam nadzieję, że radna Ewa Jackowska ma doskonałą pamięć.
 Małgorzata
 Iława, Czwartek 20-10-2016

35852. 
Niech nam żyje felietonista pseudo-inteligent!
Upssss...!
O wybaczenie proszę, iż zniżyłem się do użycia tak chamskiego określenia w stosunku do Pana Bartosza Gonzaleza z głośnego "listu do iławian" skleconego przez SŁOŃCE IŁAWY, radną Ewę Jackowską.
Czy ta kobieta wie, co znaczy termin intelligentia? [...]
To znaczy: pojmować.
Ona nic nie pojmuje, się kompromituje, Pana Bartka publicznie wyzywa.
No tego jeszcze nie było w historii życia publicznego naszego miasta.
Panie Bartku!
O spójrz! Jak nad ziemi wody trupie wzbił się jakiś płaz w skorupie; sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem; to się wzbija to w głąb wali; nie lgnie do niego fala, ani on do fali. Wtem jak bańka prysnął o szmat głazu...
itd. itp. etc...
Pana riposta w bieżącym Kurierze [strona 36] jakże celna. Ciasteczko!
 Marszałek
 Iława, Środa 19-10-2016

35851. 
Odnośnie wpisu numer: 35818

"Każdy może mieć swoje zdanie na ten temat."
Oczywiście...
Można sobie podyskutować czy na przykład Aleksander Krygier, lat 32, powinien był się urodzić czy jednak nie...
Aha...
 Ola Mała
 Iława, Środa 19-10-2016

35850. 
CELNIK CHRONIŁ PRZESTĘPCÓW

Nawet umundurowany celnik potrafi się sprzedać. Za łapówki ostrzegał właściciela salonów gier w Iławie przed kontrolami. Wreszcie wpadł.
Ile na tym zarobił i czy za to odpowie?
Służby celne nie zdradzają personaliów zdrajcy – może Wy je znacie...? Prosimy o informacje na adres e-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl
 KURIERZY
 Iława, Środa 19-10-2016

35849. 
Odnośnie wpisu numer: 35846

[...] Nie rozumiem tego.
Burmistrz Żyliński swoje zastępczynie posyła do nas, mieszkańców, na przeróżne imprezy celem reprezentowania Ratusza. Bardzo niemedialne i nieobywatelskie to działanie, Panie szanowny.
Na przykład Pani Junkier idzie do ludzi na spotkanie i pyta: Co macie w tym temacie do powiedzenia? Słucham....
Pomylenie pojęć. No kto tu jest dla kogo? Przecież to ludzie chcieliby się dowiedzieć co władza myśli, planuje, inicjuje, wyprzedza i jakie stawia propozycje, nie zaś odwrotnie, gdy oczekuje z nasłuchu.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 18-10-2016

35847. 
Odnośnie wpisu numer: 35846

Burmistrz Żyliński POWINIEN się zabrać za porządek w źle zarządzanym od wielu lat Iławskim Centrum Kultury.
Od środka cuchnie tam zgnilizną. Szokująca nienawiść w załodze szaleje. Brak pomysłów. Ludzie trzymani na etatach, bo TRUDNO ICH ZWOLNIĆ.
Po co tam aż tylu...?!
 ORMO-wiec
 Iława, Wtorek 18-10-2016

35846. 
Odnośnie wpisu numer: 35842

Ja to widzę trochę inaczej.
Gdyby burmistrz zwolnił dyrektora Centrum Sportu, nie musiałby tworzyć fikcyjnego z-cy, i narażać na krytyczne uwagi. Z tylko sobie znanych powodów okazał akt łaski Żmudzińskiemu.
Co do zastępców burmistrza to chyba jednak dobra decyzja. Zdrojewska podobno merytoryczna, ale kompletnie niemedialna, szara i nijaka. Junkier odwrotnie: medialna, ale bez doświadczenia w samorządzie, czyli jest równowaga.
O wysokości wynagrodzenia burmistrza miasta decydują w głosowaniu wszyscy radni, więc pretensje do nich.
Co do inwestycji w mieście, to czas pokaże co z tego wyniknie...
 obiektywny
 Iława, Wtorek 18-10-2016

35845. 
Odnośnie wpisu numer: 35842

[...]
Na wsi mówią: "Mnie obojętnie czy robi to Franek, czy Kasia, byle było to dobrze zrobione". Ja również czekam na czyny, dobre czyny dla naszego miasta i naszej społeczności. Jest przecież napisane: "Po czynach ich poznacie".
[...]
Mam nadzieję, że zobaczymy w końcu te rzeczone czyny, bo papier wszystko przyjmie. Pytanie tylko, czy wyborca też...
 Wiktor
 Iława, Wtorek 18-10-2016

35844. 
Odnośnie wpisu numer: 35839

Panie Tulwiński, mam tylko jedno pytanie w związku z jakże światłą Pańską kolejną wypowiedzią nacechowaną charakterystyczną dla Pana miłością do bliźniego swego.
Zarzuca Pan przysłowiowemu Żydowi, że się obraża gdy nazwie się go Żydem, a Murzynowi obrazę za nazwanie go Murzynem. To dlaczego w takim razie faszysta obraża się, gdy się go nazwie - zgodnie z prawdą - zwykłym faszystą? Przecież powinien być z tego dumny, skoro ma oczywiste faszystowskie poglądy. [...]
 iławianin [89]
 Iława, Wtorek 18-10-2016

35842. 
Odnośnie wpisu numer: 35840

Populizm, powiada Pan.
Niejednokrotnie słyszałam [...] pytania radnej Jackowskiej do burmistrza Żylińskiego. Nie ma w nich krztyny populizmu.
Wręcz przeciwnie. Są to pytania przeciętnego mieszkańca naszego miasta, który po wysłuchaniu kolejnego bajdurzenia burmistrza zastanawia się kto go wybrał.
Dość złotoustnych obietnic. Liczą się fakty. [...] Doskonale pamiętam obietnicę o jednym wiceburmistrzu, o nie tworzeniu sztucznego etatu zastępcy dyrektora centrum sportu, o walecznej walce o podwyżkę swojej pensji w pierwszym miesiącu swojej kadencji.
To jest populizm.
Iława stoi w miejscu, od dwóch lat nie rozwija się, kończone są projekty poprzedników. Tworzy się piękne aczkolwiek nierealne plany inwestycyjne.
Na obecną chwilę posiadamy tylko kosztowne projekty. I to nie jest populizm, a realna sytuacja w mieście. Skupiacie uwagę nie na tej osobie co trzeba.
 Małgorzata
 Iława, Wtorek 18-10-2016

35840. 
Odnośnie wpisu numer: 35835

No teraz to już Pani przesadziła.
Pytam.
Co według Pani znaczy określenie "trzeźwa ocena działań burmistrza i urzędników"...?
Wypowiedzi Pani E. Jackowskiej to nic nieznaczący POPULIZM, niepoparty żadnymi argumentami i podstawami prawnymi.
Pani, jako prawdopodobnie laik, nie powinna wypowiadać się na tematy o których Pani tylko prawdopodobnie słyszała.
 obserwator
 Iława, Wtorek 18-10-2016

35839. 
Odnośnie wpisu numer: 35818

Nastały czasy agresywnego lewactwa, które dla celów swojej rewolucji moralnej zmienia nawet znaczenie i wymowę najprostszych słów. To już nie incydenty, lecz zalew kłamstwa i manipulacji.
Żyd "powinien" się obrazić, gdy nazwiesz go... Żydem, albo Murzyn gdy nazwiesz go Murzynem, no i oczywiście morderca powinien protestować i pozwać cię do sądu, gdy określisz go mordercą...
I wszystko to jest tłumaczone i podpisane pod jednym kłamliwym hasłem: "MOWA NIENAWIŚCI".
Ale za to Polaka nazwać antysemitą, ksenofobem, rasistą i nazistą już śmiało można. Bo takie podobno są fakty.
Lewactwo tworzy kłamstwa nazywając je faktami. Pierwszy przykład z brzegu: "Polskie obozy śmierci".
Nacjonalizm to teraz grzech. Bo nie wolno mówić, że interesy mojego Narodu są na pierwszym miejscu, a dopiero pozostałe sprawy wokół. Lewactwo przemilcza, że to dopiero szowinizm jest przegięciem, bo on neguje i zwalcza inne pojęcia.
Zwalczanie nacjonalizmu i patriotyzmu prowadzi lewaków do walki z podstawową komórką społeczną jaką jest rodzina. Jeśli rodzina się sypie, to dalej posypie się wszystko.
Oto są efekty współczesnej polityki lewackiej i rozsiewanej przez nią maczugi pn. "POLITYCZNA POPRAWNOŚĆ".
To dlatego zewsząd zalewają nas kłamstwa neokomunizmu. To dlatego codziennie poddawani jesteśmy praniu mózgów.
Cóż... Dla mnie było i pozostanie jasne. Kto zabija, ten jest mordercą.
 Łukasz Tulwiński
 Warszawa, Iława, Wtorek 18-10-2016

35837. 
Odnośnie wpisu numer: 35835

Nie trzeba wcale być radnym, aby prospołecznym być i angażować się w działania na rzecz społeczeństwa.
Gdy jesteś już radnym, to na "NIE" w czambuł wszytko jest stawiane, tzn. intencje burmistrza jako władzy wykonawczej.
Radna Jackowska jawi się jakoby bóstwo pomiędzy radnymi było i ono chce im principia stawiać i wyznaczać drogi rozwoju miasta. [...] Czasem można być na "NIE", ale tutaj jest sytuacja anormalna. Wszystko co ONA, to właściwe, nieomylne, cudowne.
Czyżby Herkules? [...] Non herkules kontra plures.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 18-10-2016

35835. 
Odnośnie wpisu numer: 35830

Znać własną wartość to faktycznie zbrodnia.
Postawa radnej Jackowskiej jest wiarygodna i najbliższa mieszkańcom. Żadnych układów, trzeźwa ocena działań burmistrza miasta i urzędników, zaangażowana w prace społeczne.
Nic tylko jej dokopać trzeba. Bo jeszcze odważy się zostać burmistrzem naszego miasta. Bo normalność nastanie. Albo, że rozwali towarzystwo wzajemnej adoracji, zmusi do rzetelnej pracy. Bo potrzeb ludu wysłucha.
No, skandal.
 Małgorzata
 Iława, Poniedziałek 17-10-2016


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 35 36 37 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... 216 217 218 ... 363 364 365 następna ] z 365131814473


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | TEKSTY | OPINIE | Zdrowie i uroda | Wyszukiwarka | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.