Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
CZYTAJ
Opinie, felietony
Zdrowie
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka
FORUM

CZYTAJ
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Pokolenie wojny kontra powiat i „służba zdrowia”
Więcej...

Forum

38958. 
Odnośnie wpisu numer: 38957

Pomijając szokujący wynik meczu.
Dziady, które spuściły klub Jeziorak w otchłań piekielną, jak gdyby nic znowu siedziały sobie w loży VIP pod ochroną. Kogo? Fuj. Obrzydliwość. Chamstwo zawsze będzie się panoszyć. Nic dziwnego, że poważny sponsor omija ten tygiel czarownic szerokim łukiem i ląduje na wsi cichej i spokojnej. I spuszcza ten Wikielec manto 1:7 biedakom z Iławy.
Żal było patrzeć. Serce pękało.
Ale brak biletów ulgowych, to już zakrawa na gruby żart. Żona i dziecko nieprędko tu wrócą.
 tzw. statystyczny kibic
 Iława, Niedziela 12-08-2018

38957. 
Głos trybun przemówił do spadkobierców PZPR i ubeckich tradycji.
Do tych, którzy świętowali na stadionie komunistyczne święto 22 lipca.
Powtórzę tradycyjne: PRECZ Z KOMUNĄ!
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Niedziela 12-08-2018

38956. 
Odnośnie wpisu numer: 38951

Chodzi ci wyłącznie o dowalenie Burmistrzowi. [...]
W każdym zakładzie pracy, a Urząd Miasta też jest zakładem pracy, są powołani ludzie, którzy odpowiadają za swój wycinek. Ich wspólna praca składa się na wynik. Sam wiesz doskonale, że zarówno dyrektor w jakimś zakładzie, tak samo też i Burmistrz nie może wiedzieć o wszystkim co się dzieje w jego zakładzie i nie może o wszystkim osobiście decydować.
W tym przypadku za brak sprawdzenia działania syreny odpowiada jakiś szeregowy pracownik. [...]
Rzuciłeś się na Burmistrza, gdyż udało Ci się znaleźć jakiś drobny błąd w działaniu urzędu, który odnosi wydźwięk społeczny. [...]
 iławianin [345]
 Iława, Niedziela 12-08-2018

38953. 
BADANIE PROBLEMU

Krawężniki wyspowe na trasie Iława-Susz od początku remontu irytowały kierowców i były przyczyną wielu niebezpiecznych kolizji. Na wysepkach w Ulnowie, Falknowie, Chełmżycy pojawił się specjalistyczny sprzęt pomiarowy. Co jest badane? Co jest planowane? O szczegółach czytaj w bieżącym wydaniu tygodnika „Kurier Iławski” na stronie 4.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 12-08-2018

38952. 
Klasycznym przykładem kombinacji społecznej jest sytuacja związana z poborami prezesa Zakładu Usług Komunalnych w Suszu, Bolesława Niemkiewicza.

Na początku roku, po ukazaniu się oświadczeń majątkowych (za 2016), ludzie podnieśli larum i poddali krytyce zarobki prezesa Niemkiewicza sięgające 109.247.70 zł rocznie. A kilka dni temu ukazały się w BIP nowe oświadczenia majątkowe (za 2017).

Patrzę i nie wierzę w to, co widzę. Prezes Niemkiewicz ma jeszcze wyższe zarobki niż w poprzednich latach. Dochody z tytułu pracy opiewają na kwotę 62.734.80 zł, a dodatkowo z działalności gospodarczej 59.812.41 zł. Nic w tym nadzwyczajnego, tylko że własną działalność gospodarczą prowadzi na rzecz zarządzanego przez siebie Zakładu Usług Komunalnych.

Przecież to jest kpina ze społeczeństwa, na którą pozwala platformiany burmistrz Susza jako właściciel samorządowej spółki ZUK. Ta sytuacja jest rażąca i rzuca się w oczy. Jak tak można? Prezes komunalki zwiększa swoje dochody aż o 13,299.42 zł pomimo niezadowolenia ludzi. SKANDAL!

Może niech Pan prezes pochwali się jakie kroki poczynił w sprawie zatrutej wody bakteriami z grupy coli? Jaki ma plan na zagwarantowanie w przyszłości bezpieczeństwa wodnego? Jak wygląda sprawa z wymianą starych rur wodnych? Czerpie kolosalną kasę z komunalki, mamy za to prawo domagać się wyjaśnień.
 mieszkaniec [351]
 Susz, Niedziela 12-08-2018

38951. 
Odnośnie wpisu numer: 38947

Nie czujesz wagi tematu.
Gdy jest się burmistrzem miasta to trzeba brać też odpowiedzialność za wszystkie niepowodzenia i "złośliwości rzeczy martwych", tym bardziej, że włodarz wypowiada się publicznie.
[...] Krytyka Żylińskiego ci nie odpowiada. [...] Przyjmij grzecznie krytykę obecnego włodarza, takie są prawa demokracji. Iława to nie putinowska Rosja z dyktatem jednego pana.
 zażenowany
 Iława, Sobota 11-08-2018

38950. 
Odnośnie wpisu numer: 38943

[...]
Tu się Burmistrz Iławy nie popisał, nie dopilnowawszy sprawnej syreny, i to akurat w momencie "Godziny W" na rocznicę powstania warszawskiego, i to akurat drugi rok z rzędu taka niemoc.
O ile prawdą jest, że zacięła się akurat na ten czas, bo w rachubę wchodzi również sabotaż, nawet wewnętrzny, co w czasach walki o władzę jest bardzo możliwe. [...]
 Swój
 Iława, Piątek 10-08-2018

38947. 
Odnośnie wpisu numer: 38943

Wydaje się, że przeciwnicy Burmistrza Żylińskiego z koalicji PSL-PO-SLD mają nowy temat do krytyki: syrena na wieży ratusza.
Według ich wypowiedzi, to nawet w sytuacji gdy zapcha się toaleta, też winnym będzie Burmistrz Żyliński.
Ciekawe, że nie poruszają tematu zapomnianego przez nich skrzyżowania kolejowego w Iławie.
 iławianin [345]
 Iława, Piątek 10-08-2018

38946. 
ZBLIŻAJĄ SIĘ GWAŁTOWNE BURZE

Piątek, godz. 14.
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje mieszkańców naszego regionu, że dziś spodziewane są gwałtowne burze, silny wiatr i ulewny deszcz z gradem.
ZALECENIA: unikaj otwartych przestrzeni, zabezpiecz dobytek i śledź komunikaty pogodowe.

[aktualizacja: o godz. 19 ostrzeżenie odwołano]
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 10-08-2018

38945. 
Chciałabym powiadomić mieszkańców Iławy o złodzieju, który do Iławy przyjeżdża na gościnne występy z Miłomłyna, a mianowicie nazywa się Mateusz [...] i jest narkomanem.
Jest cwanym złodziejem. Okrada auta, kradnie wartościowe rzeczy oraz pieniądze. [...] Chodzi po blokach, sprawdza czy ktoś nie zostawił drzwi.
Plądruje mieszkania. [...]
Miałam przyjemność go poznać w parku miejskim, gdzie przysiadł się do stolika i pod moją nieuwagę wyjął mi z portfela 1500 zł i uciekł. [...]
 Edyta, lat 32
 Ilawa, Czwartek 09-08-2018

38944. 
Odnośnie wpisu numer: 38942

Ja, jako obywatel mojego miasta Iławy, od dawna widzę różne sprawki i bałaganiki.
Widzę dziury w ścieżkach rowerowych, w chodnikach. Widzę burdel przy kontenerach firmy Koma, Spomer, Eko. Nieskoszone tereny zielone, jak pomiędzy ścieżkami rowerowymi i spacerowymi zielone trawniki i setki innych. Widzę też znaków drogowych na rondach mrowie, że nie pojmuję po diabła tego tyle. [...]
Naprawy na drogach miasta trwają za długo. [...] Przetarg jeden, drugi, wykonawca, podwykonawca i… robol z łopatą na końcu, nie zawsze starczy mu na wypłatę.
Dlatego mam tego dość i nie będę dalej donosił do ratusza, bo wezmą mnie za agenta, nie zaś porządnego, ale natrętnego obywatela, a po latach do emerytury się dobiorą. [...]
 Ormowiec
 Iława, Czwartek 09-08-2018

38943. 
Jako mieszkaniec MIASTA IŁAWY i człowiek, który 4 lata temu swój głos oddał na Adama Żylińskiego, jestem dziś zażenowany postawą mojego Burmistrza Miasta.
Czytając ostatnie wydanie "Kuriera Iławskiego" [strona 7] zbulwersowała mnie wypowiedź Pana Żylińskiego na temat syreny na wieży ratusza, która nie zadziałała 1 sierpnia o godzinie 17:00 w 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
[...] Pojawiło się sporo komentarzy w tym temacie. Mieszkańcy Iławy mają niesmak, że z wieży siedziby władz miejskich nie zawyła syrena tego ważnego dnia. [...]
Pytany przez dziennikarzy "Kuriera", burmistrz Adam Żyliński powiedział, że ratuszowa syrena miała awarię i tego dnia nie zadziałała, określając to jako "złośliwość rzeczy martwych" oraz, że zwyczaj włączania syren to "domena wielkich miast".
Ale wisienką na torcie jest stwierdzenie Burmistrza, że dyskusja na temat niedziałającej w tym dniu syreny jest "absurdalna". Panie Burmistrzu! Czy np. Susz jest "wielkim miastem"? Bo tam syrena zadziałała normalnie jak co roku.
Mało tego, Panie Burmistrzu! Syrena na wieży iławskiego ratusza nie działa już od ponad roku. W roku ubiegłym sytuacja była podobna do tej obecnie, więc najwygodniej jest powiedzieć, że nie będziemy kultywować dobrych tradycji o czczeniu bohaterstwa powstańców warszawskich niż syrenę naprawić.
[...] Ponadto Panie Burmistrzu nie wiem czy ma Pan świadomość, że jest łamane rozporządzenie wojewody odnośnie sprawdzania stanu wszystkich syren alarmowych na terenie Iławy w sytuacjach kryzysowych. Ta syrena na wieży ratusza nie jest wyjątkiem. Treść rozporządzenia wysyłam w załączeniu.
Dlaczego nie reaguje Pan na głosy mieszkańców Iławy, którzy wybrali Pana na urząd Burmistrza w naszym mieście Iławie? Skoro ludzie mówią, że syrena w tym dniu ma wyć i oddać hołd, to - czy to się Panu podoba czy nie - ona ma wyć!
Czy naprawdę jest Pan aż tak bardzo zakochany w sobie? To dzięki nam jest Pan gospodarzem naszej Małej Ojczyzny i to my daliśmy Panu kredyt zaufania.
 zażenowany
 Iława, Czwartek 09-08-2018

38942. 
Odnośnie wpisu numer: 38908

Dziękujemy za zgłoszenie przekazane za pośrednictwem internetowego Forum. Naprawa zniszczonych elementów infrastruktury drogowej była długotrwała, jednakże nie wynikało to z opieszałości pracowników Wydziału Bieżącego Utrzymania.

Znaki drogowe przy Al. Jana Pawła II, które zostały zniszczone wskutek kolizji drogowej zostały naprawione w dniu 8 sierpnia br. Na wysepce, która znajduje się między jezdniami znajduje się włącznik sygnalizacji świetlnej, który musiał być zakupiony i zamontowany przed ustawieniem znaków drogowych, stąd tak długi czas realizacji. Wydłużony czas naprawy wiąże się również z tym, że zniszczone znaki nie nadawały się do ponownego montażu i trzeba było zamówić nowe.

Uszkodzona blacha na moście przy Al. Jana Pawła II jest elementem zabezpieczającym szczelinę dylatacyjną. Wykonawca robót przeprowadził rozeznanie rynku, jednakże okazało się, że zakup i montaż nowej blachy nie jest możliwy ze względu na specyfikę elementu i sposób jego montażu. Prace naprawcze polegać będą na wyprostowaniu zniszczonego elementu i zostaną zakończone w najbliższych dniach.
 Grzegorz Frąckowiak, Wydział Bieżącego Utrzymania
 URZĄD MIASTA IŁAWY, Czwartek 09-08-2018

38941. 
LOKUM SOCJALNE SIĘ WALI

Magdalena Szczepańska (Szymańska) samotnie wychowuje aż szóstkę dzieci. Ta 35-letnia matka potrzebuje wsparcia ze zmianą katastrofalnego mieszkania socjalnego, jednak dla urzędników jest jakby kłopotem. Dlaczego tak się dzieje? Czytaj na stronach 26-27 w bieżącym wydaniu tygodnika „Kurier Iławski”.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 08-08-2018

38940. 
Odnośnie wpisu numer: 38937

[...] apeluję, przestańcie przypinać łatki i bawić się w politykierstwo.
Skupcie się na merytorycznej publicznej debacie, której przewodnim tematem będzie dobro naszej ukochanej Iławy.
 dżezowy
 Iława, Środa 08-08-2018

38939. 
Odnośnie wpisu numer: 38877

Uderz w stół, a nożyce same się odezwą. Wiadomo, pojęcia takie jak "Bóg, Honor i Ojczyzna" to dla lewackiego prostaka powód do nerwicy.
Ale to jeszcze nic.
Te pouczanie na temat zasad chrześcijańskich najbardziej znamienne jest w ustach takiego lewackiego matoła i liberalnego, nowoczesnego kolesia, antycywilizacyjnego jełopa, Europejczyka, któremu dekalog kojarzy się wyłącznie z rzekomym obowiązkiem nadstawiania drugiego policzka żeby taka wyczekująca bolszewicka menda „drugiego sortu” mogła sobie bez skrępowania pluć.
A ty, chrześcijaninie, masz milczeć pokornie, stać grzecznie i na jednym oddechu potakiwać.
Doucz się również z historii całego Starego Testamentu, różowy tępaku libertyńsko-lewacki, o wielkich bohaterach walki do krwi ostatniej, którzy zasad wiary dochowywali pięścią, mieczem, łukiem, włócznią. I nie tylko z przypowieści o Gedeonie czy Samsonie. Nie tylko o bezwzględnej karze śmierci zesłanej przez Boga w potopie.
Nawet w Nowym Testamencie chodzące umiłowanie pokoju, czyli Jezus Chrystus jako mesjasz wpada w szał i ulicznym rękoczynem wyrzuca kupców handlujących w świątyni, wywracając stragany, wykopując łotrów po zadkach i targając ich za fraki.
Zapewne wszyscy bohaterowie wypraw krzyżowych tak bardzo miłowali bliźnich, że mieczem i krwią udowadniali swój szacunek dla wielkiego Boga w niebie i małego człowieka na ziemi.
Ale czy bolszewicki niziołek jest w stanie pojąć biblijne „żeby TAK znaczyło TAK, a NIE znaczyło NIE”...? Gadanie po próżnicy.
 anty-bolszewik
 Iława, Środa 08-08-2018

38938. 
NIE DAJ SIĘ UPAŁOM !!!

Z powodu utrzymujących się upałów w najnowszym Kurierze od środy podajemy kilka rad, jak się z nimi uporać.
Czytelnikom wskazówek udziela lekarz ROMAN ŻURALSKI z przychodni „Rodzina” w Iławie. Zobacz na stronie 5.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 08-08-2018

38937. 
Odnośnie wpisu numer: 38934

Janek!
Jakie ugrupowanie miałoby być napisane przy nazwisku Pana Żylińskiego skoro jest to bezpartyjny "Komitet Wyborczy Wyborców"? (KWW).
Mówiłeś, że czytasz ze zrozumieniem. Chyba jednak nie do końca.
 Ewa
 Iława, Środa 08-08-2018

38935. 
Odnośnie wpisu numer: 38933

[Uchwała o repatriantach ze Wschodu]. Panie Andrzeju, zacytuję Pana:
"(...) z przyczyn koniunkturalnych oraz ideologicznych nie została ona zrealizowana przez władzę wykonawczą, czyli Burmistrza i jego służby w Urzędzie Miasta Iławy."

Czyli co? Kapitulacja iławskiego PiS wobec dyktatu Burmistrza Żylińskiego i kolegów z cichego komitetu PO-SLD (bez znaczków), co? Pogodzenie się z rolą dekoracji na sali sesyjnej w ratuszu? [...]
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Wtorek 07-08-2018

38934. 
Odnośnie wpisu numer: 38926

Panie Burmistrzu, nie da się przemilczeć tego co Pan nam tutaj na Forum wypisuje. [...]
Szczerze Panu gratuluję życiowych pasji. Tylko niech Pan nie zapomina, że te miasto ma wielu pasjonatów różnych dziedzin.
Potraktował mnie Pan jak półgłówka. Muszę Pana zmartwić, umiem czytać ze zrozumieniem i wiem co przeczytałem na łamach "Kuriera Iławskiego" w temacie imigracji. Czytam podobnie jak Pan książki, a na temat moich życiowych pasji nie ma Pan bladego pojęcia.
Marginalizuje mnie Pan tu na forum i zmarginalizował mnie Pan (i nie tylko mnie) w wielu sytuacjach jakie miały miejsce w trakcie Pańskiej kadencji. Liczy się tylko Pana zdanie i Pana wizja, co potwierdzają dwa poniższe wpisy, do których się właśnie odnoszę.
Wymienia Pan z imienia i nazwiska polityków i ich przynależność partyjną aby pokazać, że Adam Żyliński jest czysty i kryształowy. Tu rodzi się pytanie, dlaczego nie ma przy Pańskim nazwisku nazwy ugrupowania, skoro uważa się Pan za tak dobrego gospodarza Iławy? [...]

* * *

KOMPROMIS W SPRAWIE IMIGRANTÓW [2015-11-11]
https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Kompromis-w-sprawie-imigrantow/4593
 Janek z warzywniaka
 Iława, Wtorek 07-08-2018

38933. 
Odnośnie wpisu numer: 38931

W sprawie sprowadzenia do Iławy jednej (tak, to nie pomyłka: jednej) rodziny polskich repatriantów np. z Kazachstanu jest stosowna uchwała Rady Miejskiej w Iławie z lutego 2017 roku.
Jednakże z przyczyn koniunkturalnych oraz ideologicznych nie została ona zrealizowana przez władzę wykonawczą, czyli Burmistrza i jego służby w Urzędzie Miasta Iławy.
Sami radni co najmniej tolerują sytuację, że ich decyzje lądują w koszu u tych, którzy winni je wykonywać.
Hipoteza Pana Łukasza Tulwińskiego wydaje się być w pełni uzasadniona. Coś wiem na ten temat. Byłem inicjatorem pomysłu.
 Andrzej Oracki
 Iława, Wtorek 07-08-2018

38932. 
Odnośnie wpisu numer: 38928

Chciałbym przypomnieć, że patriotyczne nazewnictwo rond to pomysł, który zapoczątkował Ruch Narodowy w roku 2015.
Pamiętam, że gdy zanosiłem do ratusza wniosek na którym były wypisane propozycje nazwisk Żołnierzy Wyklętych, to przewodniczący Rady Miasta Iławy Wojciech Szymański (PiS) wtedy jeszcze nie wiedział kim jest np. "Łupaszko".
Nasz patriotyczny pomysł oddania hołdu bohaterom polskiej wolności już wtedy Burmistrz Żyliński nazywał bez ceregieli "błędem innych miast" i zaproponował nam na odczepnego, zamiast czekających na opisanie rond, nazwanie za miastem osiedla im. Żołnierzy Wyklętych, na co przystaliśmy, a lokalny PiS zabrał to do swojej "galerii zasług".
Już wtedy PiS chciał przeforsować nazwę jednego z rond w centrum (przy poczcie głównej lub przy Galerii Jeziorak] imieniem śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i domyślam się, że zapewne o to chodziło w tym sprzeciwie Burmistrza wyrażonym jako "historia najnowsza".
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Wtorek 07-08-2018

38931. 
Odnośnie wpisu numer: 38923

Poczułem się troszeczkę wywołany jakby do tablicy, bo znów wraca temat imigrantów.
Panie Burmistrzu, rozumiem Pańską troskę. W naszej Iławie zauważalny jest wzrost obywateli innych państw. A jak to się stało?
PiS z jednej strony centralnie zablokował przyjęcie narzucanej nam kwoty imigrantów muzułmańskich, tak z drugiej strony otworzył szeroko bramy dla migrantów zarobkowych (z Ukrainy oraz Azji).
Lokalny ratusz miejski nie ma żadnego wpływu na to kto się osiedla w Iławie, jednak warto wspomnieć, że lokalny PiS jakiś czas temu chciał słusznie sprowadzać do Iławy repatriantów polskiego pochodzenia z Kazachstanu i innych republik dawnego ZSRR. I jakoś temat ucichł?
DLACZEGO?
Może Pan Burmistrz Żyliński odpowie na czym stanęła ta sprawa? A może ktoś z lokalnego PiS-u wytłumaczy się dlaczego zapał wam po raz kolejny prysł? Ile jest w was prawdziwego patriotyzmu a ile populizmu?
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Wtorek 07-08-2018

38930. 
Z Iławy dość łatwo wyjechać w świat. Jest autobus do Berlina, do Londynu, pociąg wszędzie, nawet do Wiednia... Można dojechać bardzo daleko. A jak to jest odwrotnie, czyli przyjechać do Iławy jako turysta? Co wtedy?

Bartosz Gonzalez [felieton]: W turystyce mamy dużo do nadgonienia
https://www.kurier-ilawski.pl/opinie/Gonzalez-W-turystyce-mamy-duzo-do-nadgonienia/5266
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 07-08-2018

38929. 
Odnośnie wpisu numer: 38927

Hallo, hallo!
Na prawicy już przynależność do komunistycznej PZPR nie przeszkadza? Towarzysz oficer pułkownik należał do partii opiekunki. Bądźcie poważni i zostawcie gościa niemającego nic wspólnego z rolnictwem. Niech on się cieszy, że ma niezgorszą emeryturę LWP i spoko siedzi na miedzy i strzela do dzików z wirusem.
Ta Pani Anna Węgłowska z KRUS-u pochodzi z rolnictwa, wie co boli ludzi i młoda wiekiem jest, niech bynajmniej choć raz wystartuje nie jako partyjna a jako rolnik.
Jednak nie ma takiej siły żeby Krzysiowi Harmacińskiemu w naszej gminie ktokolwiek zagrodził drogę do kolejnej kadencji na stanowisko wójta.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 07-08-2018

38928. 
Odnośnie wpisu numer: 38926

Adam Żyliński:
"Działacze PiS stawiali mi postulaty o nadaniu nazw rond, mostu między Małym a Dużym Jeziorakiem, pomnika i stadionu miejskiego. Oczywiście wszystko szyte na miarę historii najnowszej. Ja, z przykrością o tym moich rozmówców informując, stanąłem na stanowisku, że zupełnie mnie tego rodzaju inicjatywy nie interesują. I oczywiście byłem zmuszony odmówić."

Czy iławski PiS może ujawnić szczegóły tej rozmowy? Byłoby to ciekawe, jakie nazewnictwo z "historii najnowszej" Żylińskiemu się nie podobało.
 matematyk
 Iława, Wtorek 07-08-2018

38927. 
Odnośnie wpisu numer: 38918

Weź kalkulator i policz.
Nieznana i przestraszona Anna Węgłowska przeciwko rozpędzonemu Krzysztofowi "czołg T-34" Harmacińskiemu.
Kto ma większe szanse? Chyba lepiej poprzeć pułkownika Małka niż stawiać na przegraną na starcie? Małek ma przynajmniej minimalne szanse.
PiS iławski dobrze kalkuluje.
 matematyk
 Iława, Wtorek 07-08-2018

38926. 
Odnośnie wpisu numer: 38913

Panie Janku! Drugi, osobny temat. Muszę ostudzić Pańskie rozchwiane emocje i nieco zapaskudzić Pańskie "karmienie się pogardą do wszelkiej maści hipokryzji". Z kolegami z kierownictwa PIS-u spotkałem się tylko raz, gdzieś około lutego-marca bieżącego roku. Było tak, jak można się spodziewać.

Działacze PiS stawiali mi postulaty o nadaniu nazw rond, mostu między Małym a Dużym Jeziorakiem, pomnika i stadionu miejskiego. Oczywiście wszystko szyte na miarę historii najnowszej. Ja, z przykrością o tym moich rozmówców informując, stanąłem na stanowisku, że zupełnie mnie tego rodzaju inicjatywy nie interesują. I oczywiście byłem zmuszony odmówić.

Jednak nasza rozmowa zakończyła się uczciwym postawieniem sprawy: JEŚLI WYGRACIE WYBORY, ZROBICIE CO TYLKO DUSZA ZAPRAGNIE. Rozstaliśmy się grzecznie i, wydawało mi się, bez niedomówień. Sądzę, że internetowy hejt, agresja, fundamentalna niechęć, jakie od miesięcy wylewają się na mnie z pisowskiej strony, niejako porządkuje sytuację.

PO Macieja Rygielskiego, PSL Piotra Żuchowskiego, SLD Marcina Woźniaka, wreszcie PiS Piotra Jackowskiego - to wyraźne pokazanie partyjnych namiętności w Iławie... Dla mnie to oczywista oczywistość, jak mawiał jeden z klasyków polskiej myśli politycznej... Adrenalina rośnie, rzecz staje się bardzo ekscytująca, choć nie nowa - zdarzyła się 4 lata temu... Dlaczego zatem próbuje Pan, Panie Janku, pokazać inne, fałszywe odbicie tego partyjnego, iławskiego szaleństwa?
 Adam Żyliński
 Iława, Poniedziałek 06-08-2018

38923. 
Odnośnie wpisu numer: 38913

Panie Janku, aleś Pan zabełtał! Nienawiść do mnie przysłoniła Panu zdolność rozróżniania zdarzeń i ustalania chronologii moich wypowiedzi...
Nie będę odnosił się do Pana przypowieści na temat uchodźców. Ograniczę się jedynie do przypomnienia, że trzy lata temu próbowano napompować w Iławie do monstrualnych rozmiarów balon z napisem UCHODŹCY NADCHODZĄ! Gwoli szacunku do politycznego kalendarza w Polsce dodam, że spotkanie ze środowiskiem narodowców odbyłem już po uformowaniu się rządu PiS [jesień 2015].

Dziś nie zmieniłbym ani jednego słowa z moich ówczesnych wypowiedzi na ten temat.

Nadal podtrzymuję, że zgodnie z ewentualną dyrektywą aktualnego rządu, jeśli zajdzie taka konieczność, z pełną odpowiedzialnością iławski samorząd przyjmie rodzinę, czy też dwie z Bliskiego Wschodu, tudzież Północnej Afryki. I proszę przyjąć do swej wiadomości, że w tak poważnych kwestiach jak przyjmowanie uchodźców, miasta wielkości Iławy nie prowadzą samodzielnej polityki międzynarodowej. To właściwość administracji rządowej - zobowiązania o charakterze wręcz traktatowym. Opowiadanie farmazonów o obozach dla uchodźców w okolicach Iławy, na które wyraził zgodę lokalny wójt czy burmistrz, obraża ludzką inteligencję i dowodzi niebywałej abnegacji formułujących tego rodzaju rewelacje.

Do Pana mam oddzielną prośbę, bez specjalnej nadziei, że jej Pan wysłucha. Proszę nie czynić mi zarzutu, że jestem tak bardzo ciekaw kultur i religii narodów z różnych części świata. Od szkolnej ławki pasjonuję się historią powszechną - widzianą nie tylko z perspektywy eurocentrycznej. Od kilkudziesięciu lat czytam literaturę faktu, reportaż, pozycje dokumentalno-historyczne ze wszystkich zakątków świata, ze skrajnie odmiennymi punktami widzenia. To takie moje hobby, jak u innych wędkowanie, czy filatelistyka. Może dlatego zupełnie inaczej patrzę na problemy Aborygenów, Maurysów, Tajów, Palestyńczyków, Żydów, Ukraińców i wszystkich innych nacji stanowiących oszałamiają zdobycz ziemskich cywilizacji. Pojęcia Pan nie ma, jak takie zainteresowania potrafią wzbogacić...

Tylko jakie to ma znaczenie w zderzeniu z zawodowymi obowiązkami burmistrza miasta położonego w południowo-zachodniej części Warmii i Mazur? Niestety żadne... Starałem się to wyjaśnić na spotkaniu z iławskimi narodowcami w listopadzie 2015 roku. Wielka szkoda, że do Pana niewiele wówczas dotarło...

Najbardziej jednak mnie Pan zaintrygował swoimi insynuacjami na temat moich kontaktów z lokalnym PiS-em. To dopiero ciekawostka! Tak ważka, że warta oddzielnego wpisu...

* * *

KOMPROMIS W SPRAWIE IMIGRANTÓW [2015-11-11]
https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Kompromis-w-sprawie-imigrantow/4593
 Adam Żyliński
 Iława, Poniedziałek 06-08-2018

38922. 
Odnośnie wpisu numer: 38920

Że cooooo...?!
Policja utajnia awanse i finansowe premie służbowe...?!
Skandal...!!!
[...] Ciemna strona komunizmu PRL-wskiego długo jeszcze będzie plamić mundur służbowy. Jeśli nagrody przydzielane mają być nadal na zasadzie widzimisię, po kolesiowsku, pod stolikiem, to nie mamy już policji. [...]
 Ormowiec
 Iława, Poniedziałek 06-08-2018

38920. 
POLICJANCI WSTYDZĄ SIĘ AWANSU...?

Tego jeszcze nie było. Nie możemy podać personaliów awansowanych, gdyż lista 44 policjantów została... utajniona! Na czyj wniosek? A kto dostał nagrody pieniężne? Można się tylko domyślać, że 6. pracowników iławskiej policji. Relację ze święta policji zobacz w bieżącym wydaniu tygodnika „Kurier Iławski” na stronie 8.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 06-08-2018

38919. 
Ludzie! We wtorek odbędzie się uroczyste "wyświęcenie" gminnej drogi w Rudzienicach. Niech reporterzy z Kuriera przyjadą i zrobią fotki głupocie zaprojektowanej i, niestety, zrealizowanej. Mam na myśli skrzyżowanie Gromoty-Kałduny-Rudzienice.
Czy projektant ma wyobraźnię przestrzenną? Ktokolwiek jadący z Gromot i skręcający na Rudzienice wielkim traktorem z dwiema wielkimi przyczepami (21 metrów długości) ma się zmieścić na swoim pasie? Żarty jakieś?
 chłop polski
 Gmina Iława, Poniedziałek 06-08-2018

38918. 
Odnośnie wpisu numer: 38914

Ten wpis to jakaś prowokacja.
Przecież w wyborach samorządowych na Wójta Gminy Iława iławski PiS popiera swoją Annę Węgłowską z KRUS-u.
 chłop polski
 Gmina Iława, Poniedziałek 06-08-2018

38917. 
Odnośnie wpisu numer: 38913

Dawno nie było tak perfidnie zakłamane wypowiedzi na forum! Burmistrz Żyliński nigdy nie zaprzeczał, że przynależał do PO, ale już dawno wystąpił z tej partii. Ile jeszcze razy ma powtarzać, by dotarło do zabetonowanych głów? Czemu przypisujesz mu chęć przyjęcia imigrantów islamskich, choć nigdy nie wyraził takiej chęci?
To WÓJT GMINY a nie BURMISTRZ MIASTA potwierdził (w razie kryzysu) możliwość udostępnienia sal gimnastycznych na wsi w okolicach Iławy! BURMISTRZ ŻYLIŃSKI ODPOWIEDZIAŁO WTEDY DO WOJEWODY O BRAKU MIEJSC!
Kampania idzie jak widać na całego, ale pisząc cokolwiek nie może to być oderwane od rzeczywistości!
Rozumiem, że tak dobra kadencja burmistrza jak ostatnia, obroni się sama ilością inwestycji, ciekawych imprez, rozwojem miasta, więc trzeba sięgnąć dna, by pogrzebać trochę w mule, a i tam łapy upaprają tylko ci, co grzebią, bo Żylińskiego tam po prostu nie ma. Miłego brudzenia i tak zafajdanych oszczerstwami rączek.

* * *

KOMPROMIS W SPRAWIE IMIGRANTÓW [2015-11-11]
https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Kompromis-w-sprawie-imigrantow/4593
 Maurycy
 Iława, Poniedziałek 06-08-2018

38916. 
BABY WYDŁUBIĄ MI OCZY

Justyna Kozłowska wygląda jak okaz zdrowia. Na ulicy nie ma faceta żeby się za nią nie obejrzał. A jednak tylko ona wie, jaką musiała stoczyć walkę ze zdrowiem. Na co dzień pracuje w żłobku, ale 26-latka nadal uprawia kulturystykę fitness i to z sukcesami. Zobaczcie na stronie 40. w bieżącym wydaniu tygodnika „Kurier Iławski” jak w całej okazałości prezentuje się piękna i silna laska z Iławy!
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 06-08-2018

38915. 
Nie organizuję firm parabankowych wyłudzających ludziom oszczędności.
Nie wyłudzam podatków VAT.
Nie kradnę kamienic.
Nie biorę łapówek.
Nie byłam ubekiem ani tajnym donosicielem.
Nie piorę pieniędzy mafii.
Nie kabluję do zidiociałych komunistów ani w Brukseli ani w Berlinie.
Nie mam obgryzionych paznokci.
Śpię spokojnie.
Rano wyślę dziecko do szkoły z nowym tornistrem i książkami.
Kocham Cię Polsko.
 PiS & Love
 Iława, Poniedziałek 06-08-2018

38914. 
Kto wystartuje na Wójta Gminy Iława?
Słyszałam, że kandydat Franciszek Małek z PSL dostał ciche poparcie Piotra Jackowskiego z PiS! Brzmi ciekawie. [...]
Może z takim poparciem prawicy zakończy się epoka Harmacińskiego?
 pasterka
 Iława, Poniedziałek 06-08-2018

38913. 
Podobno Pan Adam Żyliński jest apolityczny, tak?
Cofnijmy się więc do czasów rządu PO i premier Ewy Kopacz, kiedy na tapecie był w Polsce temat relokacji uchodźców.
Sprawujący już wtedy urząd Burmistrza Miasta Adam Żyliński godził się, że w okolicach Iławy będą umieszczeni islamscy imigranci, o ile przyjdzie nakaz z tzw. góry.
Pani wiceburmistrz Ewa Junkier we wrześniu 2015 roku na łamach Kuriera powiedziała o tym wprost, cytuję: "Jeśli znajdziemy się w sytuacji, że rząd narzuci nam pewne rozwiązania, możemy nie mieć wyjścia. W tej chwili żadne wiążące decyzje z naszej strony nie zapadły." [...] Po tych słowach jasne jest jak słońce, że Burmistrz był podległy rządzącej wówczas koalicji PO-PSL i nie wyrażał żadnego sprzeciwu.
I jaka tu apolityczność, Panie Żyliński?
Przecież jest Pan namaszczony przez Platformę Obywatelską, wcześniej przez KLD, z którego Pan się wywodzi, następnie Unię Wolności. Odkąd sięgam pamięcią niejednokrotnie podkreślał Pan, że jest "dzieckiem Balcerowicza". To piętno ciąży na Panu i nie zmieni tego nic i nikt. Pomimo głosu ulicy, że w Iławie nie ma zgody na relokację islamskich imigrantów, Pan czarował nas, że niby zgody nie ma ale jak będzie trzeba to będziemy musieli ich przyjąć. Pana kolejne wypowiedzi w tej sprawie były nijakie, enigmatyczne, pokrętne, gdyż - jak sam Pan mówił - jest Pan ciekawy świata i innych religii. Niedługo wpadnie Pan na pomysł aby w Iławie pobudować meczet.
[...] Nie liczył się Pan z głosem mieszkańców Iławy, których ma Pan po prostu za nic! Liczy się tylko Pana "wizja" i marzy kolejna kadencja, aby spokojnie dopełzać do emerytury.
Dlatego niech Pan nie mówi o apolityczności, bo najzwyczajniej okłamuje Pan mieszkańców Iławy.
No i dzięki Bogu wybory parlamentarne wygrał PiS i wybił wszystkim z głowy temat islamskiej imigracji.
Teraz podobno zaczyna Pan się układać z działaczami iławskiego PiS, których jeszcze niedawno obrażał Pan od najgorszych. I nagle siada Pan z nimi do stołu? To z kolei świadczy o skrajnej hipokryzji z Pana strony. Idę tam gdzie większe słupki poparcia w sondażach. Mnie nie nabierze Pan.
 Janek z warzywniaka
 Iława, Niedziela 05-08-2018

38910. 
Odnośnie wpisu numer: 38903

Teraz trzeba rzucić okiem na Rudzienice roku 1946.
Do organizowania gminnych rad narodowych w naszym powiecie iławskim przystąpiono w 1946 roku. Pierwsza w polskich dziejach wsi Rudzienice Gminna Rada Narodowa. Pierwsze zebranie z lipca 1946, z którego zachował się protokół.
Nie używano jeszcze wówczas określenia „sesja”. Również nie mówiono wtedy o radnych, lecz o członkach Rady.
Pierwszy Przewodniczący Gminnej Rady Narodowej w polskich dziejach Rudzienic: Adamski Wincenty. Sekretarz: Grabkowski Teofil. Obecni byli:
Sitarek Michał,
Grabkowski Teofil,
Maćkowski Stanisław,
Kalinowski Teodor,
Kozłowski Stanisław,
Adamski Wincenty,
Szynkiewicz Wincenty,
Ochlak Stanisław,
Jagielski Stefan,
przedstawiciel PPR Bugowski.
 bazalt
 skorupa ziemska, Sobota 04-08-2018

38909. 
Sprawa szaleńców na skuterach wodnych.
Czy ktoś się orientuje?
Czy można odstawiać taki "taniec wariata", stawać w pionie, wszczynać niemiłosierny zgiełk i hałas na skuterach w okolicy kąpieliska koło działek Lipowy Dwór? To co tam wyprawiają skutery woła o pomstę do nieba!
 biedronka
 Iława, Sobota 04-08-2018

38908. 
Odnośnie wpisu numer: 38731

Na wstępie chciałbym napisać, że nie jestem przeciwnikiem burmistrza Adama Żylińskiego, wręcz przeciwnie [...]. Jednakże jako mieszkaniec miasta pozwolę sobie na krytykę, bo przecież taka też jest rola społeczeństwa obywatelskiego.
[...] Jak długo można naprawiać oznakowanie po wypadku na obwodnicy północnej koło przejścia dla pieszych przy przychodni MEDEN? Minęło ponad 2 miesiące, a z polbruku nadal wystaje niebezpieczna rura od znaku. Znaków na wysepce też nie widać.
Stan techniczny oznakowania w mieście, szczególnie po kolizjach, budzi wiele zastrzeżeń. Krzywe słupki, popękane żółte pylony, powyginane barierki, pozapadane płyty chodnikowe. To są małe rzeczy, ale właśnie te małe rzeczy są najbardziej dostrzegalne.
Domyślam się, że jest kilku zarządców dróg na terenie miasta, ja jednak mówię tylko o drogach miejskich.
W ogóle Iława jest miastem słupków. Jest dziura, nie ma znaku. Jest wygięta blacha na wiadukcie przy zakładach drobiarskich - no to na dwa miesiące postawimy słupek na gumowej podstawie, naprawi się "zgodnie z rytmem pracy Wydziału Bieżącego Utrzymania".
Szkoda by było, Panie burmistrzu, żeby przy tak doskonałej kadencji, ktoś wypominał tak proste do załatwienia sprawy.
 KZM
 Iława, Sobota 04-08-2018

38907. 
BRAWO! POŻYTECZNE WAKACJE!

Młodzi piłkarze, zamiast obciążać rodziców, wzięli sprawy w swoje ręce i przy ul. Dąbrowskiego w Iławie otworzyli stoisko z własnoręcznie przygotowanym napojem. Tylko 2 zł kosztuje kubek orzeźwiającej lemoniady z lodem, listkiem mięty i słomką. Kto następny? Czytaj więcej w bieżącym wydaniu tygodnika KURIER IŁAWSKI na stronie 9.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 04-08-2018

38906. 
Dosyć ciekawa sprawa.
Niejaka Pani [...] nielegalnie sprzedaje swoje wyroby wędliniarskie i alkoholowe na terenie MOPS [...]. Żadne z tych wyrobów nie były badane, żadne nie są nabijane na kasę fiskalną [...]
[...] Dyrektor ponoć wie o wszystkim i udaje lub zamiata pod dywan.
 znający temat
 Iława, Sobota 04-08-2018

38905. 
Jeśli tak, jak ta bramka mają być dewastowane siłownie, które instalowane będą w ramach Budżetu Obywatelskiego, to na Osiedlu Piastowskim należy postawić również Straż Obywatelską.
 Marszałek
 Iława, Sobota 04-08-2018

38904. 
Odnośnie wpisu numer: 38902

A od kiedy to niejaki "Miejski Inspektorat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego" potrafi pisać? Może mniej buty i zatwardzenia, a więcej samokrytyki.
Chłopie, skoro pracujesz w strukturach władzy to przynajmniej podpisz się z imienia i nazwiska. Pewnie się wstydzisz (to dobry znak) za ten chłam który odwaliliście...
Musiałem spędzić ostatnie kilka dni poza granicami Polski i nie dane mi było na miejscu czcić i hołdować Rocznicy 44, ale nawet będąc daleko zrobiłem to... bo jestem Polakiem.
Poniżej umieszczam krótki filmik jak w innym miejscu szykowano się do "Godziny W" [patrz i ucz się, to nie boli].

 Grzegorz, lat 50
 Iława, Piątek 03-08-2018

38903. 
Odnośnie wpisu numer: 38882

Tak ówcześni demokraci i obywatele wolność utrwalali:

„Myśmy bowiem gospodarze (...). Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy (...). Władzy nie oddamy dlatego, aby naród polski nie spotkała nowa zguba, jaka mu grozi w wypadku fałszywej linii politycznej, którą próbuje narodowi narzucić reakcja (...). Zniszczymy wszystkich bandytów reakcyjnych, bez skrupułów. Możecie jeszcze krzyczeć, że leje się krew narodu polskiego, że NKWD rządzi Polską, lecz to nie zawróci nas z drogi” – Władysław Gomułka do przedstawicieli Polskiego Stronnictwa Ludowego w czerwcu 1945 roku.

Prawie dwa lata później ówczesny „iławski salon”, dokładnie ten sam, który w 1948 roku „wyświęcał” na stadionie tablicę na cześć stalinowskiego PKWN, wysyła laurkę do... tegoż Władysława Gomułki ps. „Wiesław”.

GENERALNY SEKRETARZ TOWARZYSZ WIESŁAW

My, Delegaci na Konferencję Powiatową w Iławie powiat Susz, zebrani w dniu 13.IV.1947 r. przesyłamy Towarzyszowi proletariackie pozdrowienie i przyrzekamy stać wiernie przy Bloku Obozu Demokratycznego, powiększyć naszą Partję w następnym roku dwukrotnie, dobić doszczętnie resztki reakcji i program partyjny wcielać będziemy w czyn, stając się godnymi członkami naszej Partji.

Niech żyje Polska Partja Robotnicza
II żyją bratnie Partje PPR i PPS
II żyje sojusz robotniczo – chłopski
II II Rząd Demokratyczny
II II Prezydent Rzeczypospolitej ! Ob. Bierut
 bazalt
 skorupa ziemska, Piątek 03-08-2018

38902. 
Odnośnie wpisu numer: 38898

Szanowny patrioto! W mieście Iława posiadamy 11 syren mechanicznych i jedną elektroniczną załączanych drogą radiową.
Rzeczywiście elektroniczna syrena alarmowa zainstalowana na Ratuszu uległa uszkodzeniu. Nawet uruchomienie bezpośrednie nie odniosło skutku. Będziemy ją naprawiać.
Natomiast trzeba być rzetelnym i przyznać, że pozostałe syreny były słyszalne w całym mieście.
Iława jako z jedne kilku miast w całym województwie działa w systemie alarmowania drogą radiową, gdzie Wojewódzki Wydział Zarządzania Kryzysowego ma możliwość zdalnie włączyć syreny w poszczególnych miastach.
Natomiast jeśli chodzi o pożary, to system syren w mieście nie służy do ostrzegania ludności o pożarach, nawet Państwowa Straż Pożarna obecnie nie używa syren stacjonarnych do alarmowania ludności.
Dlatego ratusz nie "ma wywalone".
 Miejski Inspektorat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
 URZĄD MIASTA IŁAWY, Piątek 03-08-2018

38901. 
Odnośnie wpisu numer: 38898

[...] na poddaszu ratusza [siedzi] takich dwóch gości w komórce zwanej "obrona cywilna" [...].
Panie Burmistrzu, zrób Pan tam porządek! Nigdy nikogo tam nie ma. Kilka razy miałem coś do załatwienia. Wiecznie nikogo nie ma. Jak już ktoś jest, to zastanawiam się czy ja żyję w głębokiej komunie. Ten Pan z wąsem chyba ciągle [...]. Ten drugi, młodszy, nadaje na tego [...]. Istny cyrk. Następnym razem zadzwonię na policję żeby podjechali z [...].
 Alvaro
 Iława, Czwartek 02-08-2018

38900. 
Odnośnie wpisu numer: 38898

No właśnie, i tu nasuwa się pytanie.
[strona 9]
Za co bierze wynagrodzenie w wysokości ponad 144 tys. złotych rocznie wiceburmistrz miasta Mariola Zdrojewska?
Nie wspomnę już o drugiej wiceburmistrz Ewie Junkier z pensją na ponad 116 tys. zł rocznie. Przecież to jakaś kpina...
Burmistrz wciska kit pracownikom urzędu i jednostek organizacyjnych, że nie ma kasy dla pracowników na podwyżki, ale okazuje się, że dla tych pań ma środki...
Proponuję, żeby ktoś policzył o ile wzrosły wynagrodzenia zastępców burmistrza w skali ostatnich czterech lat. Dość tego, burmistrzu Żyliński!
 oburzony
 Iława, Czwartek 02-08-2018

38899. 
POWIESIŁ SIĘ NA KLATCE

Straszny widok. Wisiał na barierce nad schodami. Mimo 40-minutowej reanimacji lekarz stwierdził zgon.
Mężczyzna mieszkał w piwnicy kamienicy przy ul. Niepodległości 4 w Iławie. Ile miał lat? Co o nim mówili sąsiedzi? Czemu doszło do tragedii? Szczegóły przeczytasz w bieżącym wydaniu Kuriera na stronie 3.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 01-08-2018

38898. 
Odnośnie wpisu numer: 38896

Żenada jak co roku.
Syrena na iławskim ratuszu znowu nie zadziałała [o godzinie 17:00] w rocznicę Powstania Warszawskiego.
A co by było, gdyby był pożar, wojna, klęska?
Też byśmy się nie dowiedzieli, bo ratusz ma "wywalone".
 patriota
 Iława, Środa 01-08-2018

38897. 
Odnośnie wpisu numer: 38894

Szanowny mieszkańcu Gminy Iława.
Informujemy, że Urząd Gminy Iława nie jest właścicielem wspomnianej drogi [z Mątyk do Gromot]. Droga ta jest zarządzana przez Powiatowy Zarząd Dróg w Iławie.
Dlatego wnioski o naprawę jezdni prosimy kierować bezpośrednio do właściciela, czyli do Starostwa Powiatowego w Iławie.
 Robert Jankowski, Urząd Gminy w Iławie
 Iława, Środa 01-08-2018

38896. 
CHWAŁA BOHATEROM WARSZAWY!

Podczas II wojny światowej 1 sierpnia 1944 roku okupowana przez Niemców stolica Polski poderwała się do heroicznej walki w dramatycznej sytuacji potrzasku (Rosjanie od wschodu).
W rewanżu najeźdźcy wymordowali, wypędzili ludność i zrównali miasto z ziemią. By upamiętnić tamte wydarzenia powstał wzruszający spot.

Pamiętaj młodzieży w Iławie!
To dlatego po wojnie ze zniszczonej (przez sowietów) iławskiej starówki czerwone cegły wywożono pociągami na odbudowę spalonej i zburzonej (przez hitlerowców) stolicy Polski.

 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 31-07-2018

38895. 
26 lipca br. zmarł ppłk STANISŁAW OLEKSIAK.
Żołnierz AK, uczestnik Powstania Warszawskiego, przez 10 lat więziony przez UB, prezes Światowego Związku Żołnierzy AK, w ostatnich latach - prezes honorowy.
Poniekąd związany z naszym regionem. Brał udział w Zjeździe Sybiraków w Iławie, a przede wszystkim odwiedzał zakłady INCO w Suszu jako dyrektor jednostki nadrzędnej z Warszawy.
Mało ci u nas Ludzi Wielkich Duchem, więc oddajmy hołd tym niewielu, którzy w jakikolwiek sposób, chociażby na krótko, zaszczycili nas swoją obecnością. Czas ku temu jest szczególny.
 Polka
 Iława, Wtorek 31-07-2018

38894. 
Odnośnie wpisu numer: 38881

Panie Harmaciński, Wójcie szanowny!
Czy tak ma wyglądać naprawa drogi gminnej i dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców gminy? Droga z Mątyk do Gromot jest w skandalicznym stanie od wielu lat, ale wy - zamiast naprawiać - wystarczy wam postawić znak i sprawa załatwiona.
Z drugiej strony - jak trzeba się nazywać żeby mieć taką piękną drogę jak ostatnio zrobiono Rudzienice-Gromoty, co? Nowy asfalt, nowy chodnik i nowoczesne latarnie usiane co 15 metrów. To się nazywa siła przebicia!
Dziękujemy ci gminna władzo nasza kochana!
 mieszkaniec [349]
 Gmina Iława, Wtorek 31-07-2018

38893. 
Odnośnie wpisu numer: 38892

No i co z tym profesorkiem poczynić, który wisi na ścianie sali sesyjnej w Ratuszu iławskim...? [...]
Podobnie było ze znanym prof. Antonim Gierszewskim, który - służąc nawet przed II wojną w Wojsku Polskim - po wojnie wstępuje do marionetkowego LWP, nawet zostaje awansowany do stopnia porucznika, ale po roku się wycofuje.
Gdy w Iławie pojawił się wniosek o nazwanie jego imieniem jednej z ulic, część radnych uznała, że to komuch, bo służył w LWP i był w PZPR. [...]
 Marszałek
 Iława, Wtorek 31-07-2018

38892. 
Odnośnie wpisu numer: 38888

Szanowny Panie Burmistrzu Iławy! Podobno jest Pan człowiekiem wielce oczytanym i podobno zna historię.
Gwardia Ludowa została założona przez rosyjskie NKWD w celu wywołania przecięcia linii dostaw na front wschodni. Szeregi Gwardii Ludowej zasilili komuniści z PPR i ZWM (obie organizacje przed wojną były zwykłą agenturą NKWD).
Po wybuchu Powstania Warszawskiego, Armia Krajowa nieufnie patrzyła na GL, bo na czele GL stali tacy "wybitni" dowódcy jak Marian Spychalski, Michał Rola-Żymierski, Franciszek Jóźwiak i inni.
Lech Kobyliński nie był szeregowcem, ale sowieckim kapitanem, dowódcą batalionu, czyli kilkuset żołnierzy.
Udział GL (czy precyzyjniej batalionu dowodzonego przez Kobylińskiego) w powstaniu jest co najmniej dyskusyjny. Porzucanie stanowisk bez konsultacji, ewakuacja z 26 sierpnia (wbrew rozkazom dowództwa AK).
Nawet w opracowaniu "AL w Powstaniu Warszawskim" (Warszawa 2008) pod redakcją samego Lecha Kobylińskiego jest fragment o nieufności żołnierzy GL wobec powstania jako sabotażu wobec Armii Czerwonej ze strony AK. Dalej czytamy, że dowódca powstania Komorowski traktował GL/AL jako przybudówkę PPR a nie równorzędną organizacje wojskową. To dlatego dowództwo AK podjęło decyzję o dublowaniu oddziałów GL na stanowiskach. Nieufność wynikała z prostego faktu. AK była organem prawnego rządu, a GL organem sowieckiego ZSRR.
Wielka szkoda, że ewidentny i pryncypialny komunista, członek PZPR do końca, jest "Zasłużonym Obywatelem Iławy", a Pan go broni udając, że to tylko poczciwy naukowiec.
Gdy AKowcy po wojnie gnili w więzieniach UB i NKWD, Pan Kobyliński robił karierę naukową pod egidą ludowego, totalitarnego niby-państwa sowieckiego. Mógł wielokrotnie uciec na Zachód, ale wspierał i angażował się w zbrodniczy PRL. Nie złamał swoich chorych zasad - od początku był konsekwentnym komunistą. To trzeba mu oddać. Nigdy nie zdradził swoich poglądów.
 powstaniec
 Iława, Wtorek 31-07-2018

38891. 
Nawiązując do starego pomysłu Technikum Mechatronicznego, na temat którego jechaliśmy po kandydacie/burmistrzu Żylińskim razem z Panem Tomaszem Kiejstutem Dąbrowskim w okolicach poprzedniej kampanii samorządowej roku 2014... Teraz technologie kosmiczne i biologiczne są na wyciągnięcie ręki w trybie "Zrób to Sam". Co prawda temat ludzi nie porusza, więc nie przyniesie głosów w wyborach, ale jest inspirujący. Porozmawiamy po wyborach? :-)
[...]
Miałem okazję zobaczyć i posłuchać szefa Polskiej Agencji Kosmicznej [...] i innych kosmicznych prelegentów. Może zrobimy Iławę do przodu? Syn naszego burmistrza siedzi w łazikach planetarnych, ludzie [...] mają rakiety (spaceforest), zamówimy jakieś zestawy do domowej edycji genów (CRISPR), ja ogarnę sztuczną inteligencję i jedziemy ;-)
 Krzysztof Kurpiecki
 Docon Galaxy, Wtorek 31-07-2018

38890. 
Jednym z dwóch zastępców rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych został sędzia MICHAŁ LASOTA, prezes Sądu Rejonowego w Nowym Mieście Lubawskim. Prezes będzie więc pełnił funkcję jednego z oskarżycieli sędziów przez sądem dyscyplinarnym.

SĘDZIA OSKARŻY SĘDZIÓW. NIEWDZIĘCZNA FUCHA
https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Sedzia-oskarzy-sedziow-Niewdzieczna-fucha/5272
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 30-07-2018

38889. 
Panie Piotrusiu... Już raz się Pan ośmieszył... "Malarstwo secesyjne" pod Wałbrzychem?
Obawiam się, że z Iławy może Pan zrobić pośmiewisko ogłaszając światu, że np. Komnata Bursztynowa spoczywa u Michała Młotka w piwnicy.
 mnie Pan nie nabierzesz
 Iława, Poniedziałek 30-07-2018

38888. 
Odnośnie wpisu numer: 38885

Powstańcu! Opamiętaj się Pan! Jak można tak obrażać drugiego człowieka!?
Profesor Lech Kobyliński faktycznie jako 20-latek walczył w szeregach Gwardii Ludowej na terenie Warszawy. Brał między innymi w osławionej akcji "Cafe Club". Z chwilą wybuchu Powstania Warszawskiego oddział, którym dowodził podporządkował się dowództwu AK i walczył z Niemcami na Starówce i Żoliborzu praktycznie do ostatnich dni powstania. Jako jeden z nielicznych ocalałych z AL, porucznik Kobyliński przedarł się w początkach października przez Wisłę i dotarł do Lublina. Tam wcielony został do LWP, ale już w maju 1945 roku osiedlił się w Gdańsku, zrzucił mundur i został studentem II roku Wydziału Budowy Okrętów Politechniki Gdańskiej. Odtąd nauka wypełni Lechowi Kobylińskiemu resztę życia...
Powyższe informacje z życiorysu Pana Profesora są powszechnie dostępne. Co Pana tak bardzo w życiowej drodze Lecha Kobylińskiego porusza?
 Adam Żyliński
 Iława, Poniedziałek 30-07-2018

38885. 
Odnośnie wpisu numer: 38857

Czy można sobie wyobrazić, że niemieckie gestapo tworzy polski oddział partyzancki do walki z Moskalami?
A czy można sobie wyobrazić, że dziś dowódca takiego oddziału jest... "Honorowym Obywatelem Iławy"?
Ten Kobyliński był dowódcą batalionu Gwardii Ludowej, czyli ekspozytury sowieckiego NKWD na Polskę. NKWD było tym samym, co naziści gestapo.
I co? I nic.
Facet jest dziś profesorem i "Honorowym Obywatelem Iławy", a Burmistrz Miasta Iławy patrzy w niego jak w obrazek.
 powstaniec
 Iława, Poniedziałek 30-07-2018

38884. 
Odnośnie wpisu numer: 38873

Szanowny Panie Burmistrzu.
Dziękuję za odpowiedź. Zarzutu o krytykowanie wszystkich przedsięwzięć nie przyjmuję. [...] Zaznaczam, że jestem Pańskim zwolennikiem jako gospodarza mojego miasta. Mój głos to troska setek dojeżdżających do pracy dwoma środkami lokomocji.
Latem często korzystam z roweru. [...] Park, wypoczynek w tym miejscu - chyba nie o to chodzi podróżnym. Ta część Iławy "nie żyje" też w sensie atrakcyjności dla mieszkańców.
Czas pokaże. Życzę wytrwałości i determinacji w dążeniu do realizacji celów służących zaspokajaniu potrzeb mieszkańców przez kolejne 5 lat.
 tułacz
 Iława, Niedziela 29-07-2018

38883. 
Odnośnie wpisu numer: 38874

Panie Bartoszu!
Wybór burmistrza, choćby małego miasta, to nie jest konkurs piękności. To jest nie licytacja sympatii.
Trzeba myśleć o przyszłości miasteczka, o umiejętnościach, doświadczeniu kandydata. Nawet orientacja polityczna dziś nie ma znaczenia. Będziemy żyć w takich warunkach jakie stworzą burmistrz czy wójt z radnymi, przy ich akceptacji, korektach społecznych, dyskusji w mediach itd.
Życzmy sobie mądrych wyborów spośród mądrych ludzi!
 czytelnik [444]
 Iława i okolice, Niedziela 29-07-2018

38882. 
Odnośnie wpisu numer: 38856

Ci, co dziś tak bezwstydnie stają do zdjęć pod czerwonym pomnikiem ku czci stalinowskiego PKWN [na stadionie miejskim w Iławie], przypominają mi słowa pewnej pani:
„Ja bym jeszcze raz chciała być młoda, nawet gdybym musiała jeszcze raz przeżyć wojnę”.
Nigdy tych słów nie zapomnę. Czyż to nie jest tej styranej życiem kobiety „Oda do młodości” wypowiedziana w tamtej ulotnej chwili?
 bazalt
 skorupa ziemska, Niedziela 29-07-2018

38881. 
Panie Wójcie Harmaciński! Z budowami dróg gminnych w Kałdunach i Gromotach jest problem.
Jechałem przez Gromoty. Droga na całej szerokości przecięta wykopem. Nie mam o to pretensji, ale gdzie była o tym informacja? Gdzie są znaki informujące o objazdach? Miejscowi znają boczne objazdy, ale obcy ludzie błądzą.
Kałduny to chyba będą zryte do zimy. Oby nie było takich wielkich ulew jak w tamtym roku. Roboty idą jak mucha w smole. Pracowników jest mało. Tu są potrzebne trzy brygady, nie jedna. Ruch regulowany światłami, co i tak do końca nie zdaje egzaminu, bo co z tego, że mam zielone światło skoro i tak jest przejazd zablokowany przez ciężarówkę wywożącą ziemię. A ci, co wyjeżdżają ze swoich posesji nie zawsze widzą, w którą stronę jest dozwolony ruch.
 kierowca
 Iława, Niedziela 29-07-2018

38880. 
NAWAŁNICE NAD IŁAWĄ

Sobota. Wiatrołomy i podtopienia to efekt porywistego wiatru z deszczem i gradem, który przeszedł nad regionem Iławy.

Na zdjęciu (od góry):
- ul. Broniewskiego przy dworcu PKP,
- fontanna przy Galerii Jeziorak,
- miejscowość Dziarny.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 28-07-2018

38878. 
Odnośnie wpisu numer: 38865

A dlaczego ten Żuchowski z czerwonego peezelu iławskiego nie wystartuje w wyborach na Wójta Gminy Iława? Od wielu lat osmarkują się obaj ciągle z tym Harmacińskim, i ciągle bezskutecznie. Ale nie. Co ratusz, to ratusz. Wyższe honory i dostojność jaka! [...]
 wyborowy
 Iława, Piątek 27-07-2018

38877. 
Odnośnie wpisu numer: 38862

[...] Dlaczego ludzie o poglądach "bogoojczyźnianych" muszą być aż do takiego stopnia chamscy dla drugiego człowieka w przekazywaniu swoich racji? [...] Czy nawtykanie komuś od "lewactwa", "drugiego sortu", "zdradzieckich mord" tak bardzo Pana dowartościowuje? Chciałby Pan być równie niewybrednymi określeniami opisywany?
I ciągle te pytanie z tyłu mojej głowy: gdzie tu chrześcijańska miłość i szacunek do bliźniego?
 Marcin
 Iława, Piątek 27-07-2018

38876. 
Odnośnie wpisu numer: 38863

Masz rację. Żuchowskiego nie można oceniać tylko w ramach działacza partyjnego PSL, któremu partia powierzała funkcje wicemarszałka sejmiku oraz wiceministra kultury. W powodzeniu i ocenach u ludzi Żuchowskiemu szło dużo gorzej. Aż 4 razy kandydował bez powodzenia do parlamentu. Przegrywał zdecydowanie, bo nigdy nie dostawał głosów z Iławy. Nie znajdziesz tu powodów do szczególnej chwały. Nie to jest jednak najważniejsze.

Bijącymi na alarm są informacje, kto stoi za kandydaturą Żuchowskiego i co komu tenże obiecał... Autorem kandydatury Żuchowskiego na stołek Burmistrza Iławy jest szef struktur powiatowych PO, były starosta, polityczny intrygant Maciej Rygielski.

To już drugi taki wyborczy koktajl Rygielskiego. W roku 2011, chcąc zniszczyć Żylińskiego, wystawił przeciwko niemu w wyścigu do Sejmu wójta Harmacińskiego. Nic z tego nie wyszło, jedynie nieborak Harmaciński przez kilka lat gęsto z tej bezmyślnej podpuchy musiał się tłumaczyć.

Metoda Rygielskiego razi prymitywnym schematem. Świadczy jak wiele w tym osobniku pogardy do wyborców i przekonania, że ma do czynienia z wyborczymi bezmózgami. Oto przed nami kolejna odsłona zabiegów Rygielskiego, realizowanych rękoma Żuchowskiego.

By pozyskać szeregi SLD, wieczny kandydat na "coś" Marcin Woźniak otrzymuje propozycję wiceburmistrza. [...] PO desygnuje na stanowisko drugiego wiceburmistrza, Michała Młotka, wiernego platformerskiej przysiędze. Nie zapomina Żuchowski o najważniejszym zbrojnym ramieniu, Ewie Jackowskiej, sympatyczce "Wściekłych Macic". Ta pójdzie na całość, nie cofnie się przed żadną potwarzą i agresją.

No i mamy w całej okazałości propozycję przyszłego garnituru skrojonego na zdobycie szturmem ratusza: Żuchowski (PSL), Woźniak (SLD), Młotek (PO), Jackowska (Strajk "Kobiet") i ojciec chrzestny tego zacnego towarzystwa, wzór obywatelskich cnót, ulubieniec iławskich, politycznych salonów: Maciej Rygielski (PO).
 Niktoś
 Iława, Piątek 27-07-2018

38875. 
Nasi chłopcy z policji dostali awanse i dyplomy za służbę. [...]
Brawo!
 Marszałek
 Iława, Piątek 27-07-2018

38874. 
Odnośnie wpisu numer: 38865

Polecam tekst w bieżącym wydaniu tygodnika Kurier Iławski pt. „Kto na burmistrza Iławy?” (strona 7). Może znany fotograf Czesław Wasiłowski?
 Bartosz Gonzalez
 Iława, Piątek 27-07-2018

38873. 
Odnośnie wpisu numer: 38821

Szanowny Panie Tułaczu! Pana głos w sprawie modernizacji terenu przed dworcem PKP wpisuje się w iławskie klimaty. Krytykowanie wszystkich przedsięwzięć to taka nasza lokalna specjalność. Tak było zawsze odkąd sięgam pamięcią. Przy każdej inwestycji odbywał się, odbywa i pewnie się odbywać nadal będzie ten sam rytuał. Czepiać się byle dowalić, bez składu i ładu. Oczywiście po oddaniu gotowej inwestycji do użytku zapada nagle cisza i chętnych do kontynuowania krytyki brak... Jestem przekonany, że dokładnie taki scenariusz będzie towarzyszył zagospodarowaniu przestrzeni przed dworcem.

Do tego projektu przystąpiliśmy z wyjątkową starannością. Wybór dokumentacji poprzedził konkurs architektoniczny. Komisja konkursowa, złożona z architektów, projektantów układów drogowych i specjalistów od zieleni wyłoniła zwycięskie opracowanie uwzględniając wszystkie przesłanki dotyczące funkcjonalności komunikacyjnej i estetyki tego terenu - terenu niezwykle wymownego, bo będącego wraz z dworcem czymś na kształt "Kolejowych Wrót Warmii i Mazur".

Projekt przewiduje wszystko co istotne w przestrzeni przydworcowej. Punkty przesiadkowe dla komunikacji miejskiej i międzymiastowej, wiaty dla użytkowników rowerów, postój taksówek i dwa rodzaje parkingów - krótko- i długoterminowe. Łącznie 225 miejsc postojowych. Parking krótkoterminowy funkcjonować będzie na zasadzie postoju przez ściśle określony czas, a z kolei długoterminowy pozwoli parkować bez czasowego limitu. Takie rozwiązanie zdecydowanie uporządkuje intencje kierowców i tych odwożących kogoś na dworzec i tych zostawiających swój pojazd na wiele godzin przed dworcem.

Przedmiotem opracowania nie jest jeszcze teren poboczny lokalizowany przy restauracji "Venus". To miejsce musi chwilę poczekać, co oznacza, że pozostanie tam po staremu około 25 miejsc parkingowych.

Dyskusja na temat ogólnej ilości miejsc parkingowych nie ma większego sensu, ponieważ w efekcie będzie ich blisko dwa razy więcej niż mamy dziś - z wymuszeniem określonego porządkującego zachowania kierowców.

Jednak najbardziej mnie zadziwia dyskusja na temat założenia parkowego w tym fragmencie Iławy. Ten przydworcowy park ma wymiar historyczny, niestety jego wygląd dziś jest antyreklamą naszej Iławy w oczach przyjezdnych. Przeobrażenie tego parku to ważny element zdecydowanie większej całości składającej się na wyjątkowy charakter iławskiej przestrzeni publicznej. Na takich akcentach ma między innymi polegać piękno całego grodu położonego nad Jeziorakiem.

To dlatego ja tak bardzo się cieszę na ten projekt - harmonijnie łączący funkcjonalność komunikacyjną z urodą tamtejszej przestrzeni oraz architekturą zieloną. Wszystko zostało przemyślane i sprawdzone wielokrotnie przez liczne zastępy fachowców od tych dziedzin.

Z wielką niecierpliwością oczekuję rozstrzygnięcia przetargu i przez wykonawcę wbicia w ziemię tej pierwszej, przysłowiowej łopaty...
 Adam Żyliński
 Iława, Piątek 27-07-2018

38872. 
Odnośnie wpisu numer: 38837

Czas zrobić porządek w radzie gminy Susz.
Dla mnie stracili zaufanie obywatelskie. Interesuje ich tylko to jak urządzić się i ciągnąć z tego profity. Na jesieni wypłyną pajacyki w stylu dziwne przetargi, projekty świetlic obsadzanie słupami stanowisk, konkursy na dyrektorów szkół, bakterie cola w kranie, ogrzewanie z [...] itd.
Można wymieniać tysiące takich szkód dla gminy.
Tej ekipie z PO ja mówię stanowcze nie!
 protestant oddolny
 Susz, Piątek 27-07-2018

38871. 
BĄCZEK KOPNĄŁ SUSZ

Dlaczego Krzysztof Bączek, znany przedsiębiorca branży stolarskiej, obraził się na Krzysztofa Pietrzykowskiego, burmistrza Susza? Dlaczego postanowił przenieść się z piłkarzami do mniejszego klubu we wsi Wikielec? Co będzie z dotychczasowym prezesem Krzysztofem Sadowskim? Czytaj szczegóły w bieżącym wydaniu tygodnika „Kurier Iławski” na stronie 37.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 27-07-2018

38870. 
Odnośnie wpisu numer: 38866

...ten "polityczny rekin" Piotr Żuchowski takie "zrobił wrażenie ogromne na mieszkańcach", że w ostatnich wyborach do Sejmu otrzymał w Iławie raptem ponad 700 głosów.
To była prawdziwa klęska! Członek PSL, numer jeden na liście, mieszkaniec podiławskiego Szałkowa...
 Niktoś
 Iława, Piątek 27-07-2018

38869. 
Odnośnie wpisu numer: 38866

Kochany! Bądź poważny.
Każde stanowisko z ustawki czającego się PSL-u [...] Chodzi o to, jakie On [Żuchowski] ma predyspozycje na zarządzającego sporym miastem. [...] Bo czym konkretnym On dotąd zasłynął? Czym błysnął? Co stworzył? Co wymyślił? Co zbudował? Czym zaskoczył?
Czyżby tym, że po wskazaniu z linii partyjnej PSL wsiadł sobie Żuchowski na fotelik 25 zastępcy ministra kultury w koalicji rządowej PO-PSL, która zapisze się w historii PL jako symbol szalejącej korupcji, systemowego złodziejstwa, elitarnego poniżania całego społeczeństwa i haniebnej zdrady interesów narodowych...?
I nie myśl koleżko, że mieszkańcy Iławy znowu łatwo dadzą się nabrać.
"Złoty Chłopiec" Piotr Żuchowski to chodzący dowód tylko na słabiznę charakteru i polityczną ślizgawkę według rozdzielnika partyjnego. [...]
Litości na wszystkie świętości! Toż to powód do wstydu, a nie dumy.
 Marszałek
 Iława, Piątek 27-07-2018

38868. 
Odnośnie wpisu numer: 38861

Nawet jeśli ktoś Go bardzo nie lubi, to może niemal wszystko o Nim sobie dopowiedzieć, ale tego, że Żyliński jest kogokolwiek słupem nijak się nie da uzasadnić.
Adam Żyliński to włodarz miasta pełną gębą, z krwi, kości i serca. Zawsze, mimo odgórnych zmian politycznych w całym kraju, dążący skutecznie, by naszym lokalnym podwórkiem zarządzać ponad politycznymi podziałami i wojnami o wpływy.
Żuchowski to PSL, na zdjęciu - z poparciem PO i SLD. Jak myślisz: akurat dlaczego tak? Dlatego, że ludzie już w poprzednich wyborach postawili do kąta takich jak Rygielski i Hordejukowa z PO, oraz pozostali z SLD. Ale dzięki przebierańcom, m.in. Polańskiemu (startującemu z listy PiS-u), ponownie PO dorwało się do władzy i zza pleców, dalej dzierżą władzę w powiecie. Jak ta władza wygląda?
A choćby dla przykładu SZPITAL POWIATOWY, ciągle nietykalny w swoich niezliczonych pomyłkach i skandalicznym traktowaniu pacjentów, butny, bezkarny i nie do ruszenia, nie bojący się żadnej krytyki, ochraniany przez bonzów politycznych PO-PSL-SLD z powiatu.
Czy ratusz iławski pozwoliłby sobie na takie bezkarne działania? Żyliński w życiu by na taki burdel nie pozwolił!
Żuchowski z PSL z poparciem PO i SLD czymże więc jest, jak nie brzytwą dla tonącego?
 Mały Jaś
 Iława, Czwartek 26-07-2018

38867. 
Odnośnie wpisu numer: 38837

Panie Marianie Górny!
Z Pańskiej wypowiedzi wynika, że radny gminny (na zagrodzie) jest równy Wojewodzie.
Pan i reszta kolegów zapomnieli, że idą wybory i to nie Pan Pietrzykowski będzie was mianował, a tylko obywatele.
Chcę zobaczyć Pańską minę w moim mieszkaniu, gdy zapytam o wysokość zarobków Pana Burmistrza - za co mu się tyle należy (sam mam niewiele ponad 1000 zł za ponad 40 lat pracy).
Co będzie, gdy po wyborach Sejmik województwa przejmie PiS i wtedy tam przypomni im się w Olsztynie, że radni Susza nie zgadzają się z władzą zwierzchnią...?
Co się stało, że zmienił pan swoje poglądy w sprawie pana Burmistrza?
 słonecznik
 Susz, Czwartek 26-07-2018

38866. 
Odnośnie wpisu numer: 38860

[...] Zastanawia mnie jedna rzecz.
Ten Żuchowski to musi być naprawdę mega mocny gość, bo z tego co kojarzę, on jeszcze publicznie nie zadeklarował startu w wyborach na Burmistrza Iławy. W tej materii nawet bąka nie puścił, a wszyscy dookoła narobili już w gacie.
Nazwisko robi wrażenie, eks wiceminister kultury, były wicemarszałek sejmiku województwa. To może nie "Złoty Chłopiec" a polityczny rekin?
 Janek Skoczylas
 Iława, Czwartek 26-07-2018

38865. 
KTO NA WODZA IŁAWY...?!

Pierwsze oficjalne wyrazy poparcia przed jesiennymi wyborami na burmistrza Iławy dostali od różnych organizacji dwaj najwięksi kandydaci: obecnie rządzący ADAM ŻYLIŃSKI (niezależny) oraz ludowiec PIOTR ŻUCHOWSKI (PSL).
Kto popiera kogo i dlaczego? Czytaj ciekawe szczegóły na stronie 7.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 26-07-2018

38864. 
Odnośnie wpisu numer: 38859

Znowu szpital iławski.
Słyszę wiele takich olanych sytuacji.
Jakiś czas temu odesłali z kwitkiem (dokładnie z... zaleceniem zalania oka kroplami bez recepty) cierpiącego chłopaka, któremu wpadł do oka opiłek metalu. Skutek: na następny dzień szpital w Olsztynie i operacja, potem następna operacja.
Prawdopodobnie będzie procentowa utrata widzenia. Chłopak nie może pracować, ciągle musi się leczyć.
Na jego miejscu podałbym ten szpital do sądu o wysokie odszkodowanie.
 Kris
 Susz, Czwartek 26-07-2018

38863. 
Odnośnie wpisu numer: 38860

Wybierając Żuchowskiego trzeba mieć w pamięci możliwe kandydatury jego planowanych zastępców.
Szef "bez kręgosłupa". Można przypuszczać, że był i jest "słupem" lub tzw. ubezpieczeniem, wentylem bezpieczeństwa m.in. dla wielu lokalnych szarych eminencji.
Wszelkie dotacje oraz składy osobowe zarządów spółek samorządowych powinny być jawne.
Kto w powiecie otrzymywał wszelkie możliwe dotacje i zyskiwał przewagę budując lokalne "biznesy"? Kto pomiatał pracownikami? (skargi i procesy sądowe i administracyjne). Z których podatków i od kogo uzyskiwał dotacje lub umorzenia zobowiązań?
Dobrze by było ujawnić beneficjentów oraz kwoty tych działań za okres minimum ostatniej dekady, ale pod warunkiem, że wszystkie, a nie tyko wybrane. [...]
To oczyściłoby sytuację lepiej niż nierzetelne lustracje, często z powodu zniszczenia dokumentów, które - jak okazuję się - były niszczone jeszcze do niedawna i to wciąż bez żadnych konsekwencji dla sprawców.
 Polka
 Iława, Czwartek 26-07-2018

38862. 
Odnośnie wpisu numer: 38860

Odstawianie komuchów i ich dzieci od koryta jest bolesne. To widać, słychać i czuć. [...] Nie tylko w Warszawie, ale również na prowincji. Jednak u nas, na szczęście, ludzie mają oczy.
[...] Starannie wyselekcjonowany, psychiczny motłoch pośród drugiego sortu opozycji atakuje demokratycznie wyłonione władze w sposób chamski, chwilami skandaliczny, bandycki.
[...] A ta "nadzwyczajna kasta sędziowska", która nie podporządkuje się Narodowi, czyli większości Suwerena, powinna zostać potraktowana w sposób nadzwyczajny - odebrać przywileje i zmniejszyć pensje do średniej. [...] To jest właśnie: D-E-M-O-K-R-A-C-J-A.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 26-07-2018

38861. 
Odnośnie wpisu numer: 38860

Mały Jasiu! Skoro twierdzisz, że Żuchowski jest "słupem", to proszę powiedz kim jest, według ciebie, Żyliński? [...]
Proponuję niech mieszkańcy Iławy ocenią kogo chcą mieć na fotelu Burmistrza Miasta. [...]
 On z Iławy
 Iława, Środa 25-07-2018

38860. 
Odnośnie wpisu numer: 38857

Żuchowski "słup"...
Zastanawiam się, skąd u ludzi, wydawałoby się spełnionych, bierze się ten dziwaczny pęd? Gdyby to była zdrowa ambicja - mogę, umiem, potrafię, mam pomysł - to okay, ale jeśli nie ma się asów w rękawie, a przy tym naraża się na drwiny i śmieszność, to aż żal pomieszany z politowaniem bierze.
A może ma aż tak grubą skórę? Zaprawka była, teraz "Złoty Chłopiec" uodporniony widać na lokalne obśmiewanie.
 Mały Jaś
 Iława, Środa 25-07-2018

38859. 
KOLEJNA WTOPA SZPITALA

Ból 8-letniego dziecka zmusił matkę, by pojechała po pomoc do szpitala w Nowym Mieście, bo w Iławie powiedziano jej, że bolący łokieć synka to „tylko stłuczenie”. Skończyło się operacją w Olsztynie i stabilizacją stawu drutami. Teraz chłopiec poddawany jest kosztownej rehabilitacji. Co na to iławski szpital? Od ponad 2 miesięcy milczy.
Szczegółowo o tej bulwersującej sprawie piszemy w bieżącym wydaniu tygodnika „Kurier Iławski” na stronach 4-5.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 25-07-2018


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 16 17 18 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 194 195 196 ... 356 357 358 następna ] z 358130280608


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | CZYTAJ | Opinie, felietony | Zdrowie | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2020 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.