Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
CZYTAJ
Opinie, felietony
Zdrowie
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka
FORUM

CZYTAJ
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

Forum

39235. 
Odnośnie wpisu numer: 39208

Rzeczywiście, po co remontować szkołę...
No po jaką cholerę? Niech zostanie po staremu. Zaniepokojona mamusia będzie miała święty spokój, o ile nie będzie za chwilę znów niezadowolona z powodu... braku remontu.
Tak już jest w Iławie.
Masa malkontentów, którzy wypisują bzdury, anonimowo. To, że kochane dzieciaczki niszczą to, co ciężko wypracowali budowlańcy, to już nie jest ważne. Przecież cudzej pracy nie trzeba szanować. Młodzież może kopać, przypalać i mazać elewacje, i to ma być normalne, prawda...? Na to jest przyzwolenie pani mamusi.
Świat staje do góry nogami, ale to nie jest wina dzieci i młodzieży. To jest wina bezkrytycznych wobec siebie rodziców. Wystarczy poczytać forum Kuriera. To już nie komedia - to dramat.
 AS
 Iława, Niedziela 23-09-2018

39233. 
Odnośnie wpisu numer: 39220

Wiecie co mną najbardziej wstrząsnęło w obecnej kampanii wyborczej? Zachowanie byłego burmistrza Ptasznika.
Żałosne, nikczemne.
Nie wiem czy pamiętacie, ale Włodzimierz Ptasznik odszedł na emeryturę z sutymi odprawami: emerytalną i burmistrzowską. Było spokojnie, bez większych emocji społecznych i medialnych. I dobrze! Nie zakłóciła tego nawet sromotna klęska startu na radnego w okręgu 1-mandatowym na Starym Mieście. [...]
Miał Ptasznik wymarzony komfort emerytowanego burmistrza jeszcze z jednego powodu. Otóż po nim Adam Żyliński nigdy nie wypowiadał się o Ptaszniku źle. Można powiedzieć, że wręcz unikał jakichkolwiek ocen poprzednika. Albo grzecznie, albo cisza.
A przecież mógłby, bo miałby o czym mówić! Wystarczyłoby popastwić się nad kompromitacją niezrealizowanych wiaduktów drogowych na trasie kolejowej koło białego kościoła oraz na wylocie "16" na Kisielice. Na wiele lat utraciliśmy szansę na rozwiązanie tego problemu. Takich pieniędzy w 100% z dotacji unijnych już nie będzie.
Burmistrz Żyliński wolał dystans. Wolał powtarzać, że nie będzie budował swej pozycji na wytykaniu błędów poprzednika. Przyznajcie, że dla byłego burmistrza-emeryta Ptasznika to gwarancja godnego odpoczynku po "publicznych trudach pracy".
Jak się dziś rewanżuje pan Ptasznik? Podejmuje kolejną próbę wejścia do Rady Miejskiej Iławy (oczywiście wolno mu jak każdemu obywatelowi), ale próbuje budować swoją pozycję na ordynarnym pluciu na A. Żylińskiego (który wcześniej popierał go), w rewanżu wygadując największe brednie! Możecie sobie wyobrazić małość tego człowieka, a także jego determinację by roztrwonić resztki szacunku do samego siebie (my, kobiety, jesteśmy bardzo wrażliwe na takie sytuacje i niehonorowe zachowania samców, i wyciągamy wnioski).
Są jednak i dobre strony udziału w wyborach pana Ptasznika u boku pana Żuchowskiego w koalicji rozpaczy PO/PSL/SLD. Wtedy, gdy pan minister Żuchowski wygaduje te swoje "wiekopomne dla Iławy" bzdury, stojący obok Ptasznik albo milczy, albo mu przytakuje. W ten sposób pan były burmistrz pokazuje swoją groteskową niekompetencję i przywołuje wciąż powracające pytanie jak echo: "Cóżeś ty chłopie robił przez te swoje 8 lat w ratuszu...?! Cóżeś...?!"
 obiektywna księgowa
 Iława, Sobota 22-09-2018

39231. 
Odnośnie wpisu numer: 39225

"Strzelcu Wyborowy", nie masz racji, niestety.
Ekipa Piotra Żuchowskiego atakuje dorobek naszego Adama Żylińskiego brutalnie i bezwstydnie. Wsłuchaj się w publiczne wypowiedzi radnej Ewy Jackowskiej, czy też poczytaj wpisy kandydata na radnego, niejakiego Tomasza Sławińskiego. Zachęcam też do prześledzenia "dorobku" szefa struktur powiatowych SLD, Marcina Woźniaka, który ma obiecaną funkcję zastępcy burmistrza za poparcie w wyborach Piotra Żuchowskiego. Dzielnie mu sekunduje uciekinier mieszkający w Niemczech Piotr Behrendt [niegdysiejszy "dziennikarz" radia].
Wszystkich ich łączy trudne do opisania chamstwo oraz na każdą okazję przygotowana niewybredna konfabulacja.
Myślę, że warto skwapliwie gromadzić do szuflady te wszystkie podłością podszyte "materiały wyborcze" i po wyborach je powszechnie upublicznić. Pozwoli to obnażyć ludzkie draństwo i uważniej się przyjrzeć tym szczególnym osobnikom.
Spróbuj znaleźć jakiś obraźliwy wobec konkurencji wpis kandydatów z Komitetu Adama Żylińskiego. Ze świecą możesz szukać...
 Niktoś
 Iława, Sobota 22-09-2018

39230. 
Odnośnie wpisu numer: 39222

Panie urzędniku ze starostwa.
Proszę mi wskazać materiał źródłowy świadczący o tym, że w kampanii wyborczej w roku 2014 podnosiłem kwestię "przewietrzenia ratusza". Chodzi mi o precyzyjne wskazanie mojej wypowiedzi. Gwarantuję, że takiej wypowiedzi Pan nie znajdzie.
Proszę przy tym nie sugerować się tytułem wywiadu jakiego udzieliłem w "Kurierze Iławskim" w tamtym czasie. Pochodził on od redakcji. Taki to już przywilej każdej gazety.
W mojej filozofii zarządzania administracją publiczną dominuje przesłanie by urzędników nie mieszać do bieżącej polityki. Oczywiście mogą zdarzać się wyjątki, ale wówczas ujawniający polityczny temperament urzędnik musi być świadomy tego, na jak cienką taflę lodu wchodzi. Pracownicy samorządowych urzędów powinni być przede wszystkim służbą cywilną. Bardzo źle się dzieje kiedy po zmianie ekipy rządzącej następuje w urzędach personalne trzęsienie ziemi. Nie pozwoliłem na to w roku 1990, nie pozwoliłem też w 2014.
Zupełnie inaczej wygląda sytuacja kiedy się zdarzyło mi napotkać np. partyjnych aparatczyków, którzy np. za polityczne zasługi obejmowali samorządowe posady. Takim "osobistościom" zawsze (b. uprzejmie) odmawiałem współpracy.
W minionej kadencji doszło z najróżniejszych powodów do kilku zmian personalnych w podległych mi służbach miejskich. W zdecydowanej większości stało się tak na życzenie zainteresowanych odejściem osób. Nikogo nie mam zamiaru wymieniać z funkcji, czy też z imienia i nazwiska, bo odchodzenie z pracy to rzecz zawsze niekomfortowa, wymagająca taktu i delikatności.
 Adam Żyliński
 Iława, Sobota 22-09-2018

39229. 
Nawiązując do wypowiedzi p. rzecznika iławskiego Szpitala Powiatowego [Tomasza Więcka] kłamstwem są jego słowa, że trawa przy ogrodzeniu szpitala [od strony ulicy Brzozowej] jest koszona "co trzy miesiące" [...].
Raczej co trzy lata. Liście jesienią też nie są grabione, chyba że ja zgrabię je ze swojej posesji.
Teraz, po ukazaniu się artykułu trawę skoszono ale niestety nie zgrabiono i wiatr rozwiewa ją na wszystkie strony.
W dalszym ciągu na skarpie zalega sterta suchych gałęzi, które zostały jeszcze po... [!] zeszłorocznej burzy.
Wiem jak jest i co się tutaj dzieje, bo akurat kilka razy zwracałam się do działu gospodarczego szpitala i jestem wieloletnią mieszkanką tej ulicy Brzozowej od roku 1967.
A co do rzecznika szpitala niech wreszcie wytknie swój noc spoza biurka.
 Jagoda
 Iława, Sobota 22-09-2018

39228. 
Odnośnie wpisu numer: 39225

Widzę, że dochodzi kolejny co lubi się babrać. Specjalnie założone fikcyjne lub nawet "prawdziwe" profile na portalach społecznościowych. Tam można pisać na Żylińskiego i innych kandydatów tylko źle, bo jak napiszesz coś w kontrze, to i tak skasują.
Po raz pierwszy jest tak paskudna kampania wyborcza, pełna złośliwości, półprawd i wyzwisk.
Chcą wejść nowi gracze i grają po swojemu. Nieważne jak, ważne żeby zdyskredytować Żylińskiego. Wiedzcie jedno, klasę to trzeba w sobie mieć, a nie tylko na mini-konferencjach udawać.
 Maurycy
 Iława, Sobota 22-09-2018

39225. 
Odnośnie wpisu numer: 39215

Drogi Maurycy, nie wiem skąd tak daleko idące wnioski wyciągasz, że komitet Piotra Żuchowskiego jest najbardziej złośliwy i szkalują Adama Żylińskiego? Z moich obserwacji wynika, że to właśnie im najbardziej się obrywa od lewa do prawa. Pytanie tylko: dlaczego?
[...]
Pozwolę sobie przytoczyć słowa jednego z kandydatów do rady miasta od Dawida Kopaczewskiego [skrin poniżej].
Sam więc widzisz, kto tu zionie jadem w kierunku obecnie urzędującego Burmistrza Iławy. Dziwię się, że Adam Żyliński w trybie wyborczym jeszcze tego gościa nie pozwał do sądu. [...]
 strzelec wyborowy
 Iława, Piątek 21-09-2018

39224. 
Odnośnie wpisu numer: 39222

"Brak przewietrzenia Ratusza" to był błąd obecnego Burmistrza Iławy, chociaż rozumiem jego intencje. Nie chciał być postrzegany jako ktoś kto przychodzi i dzieli. Chciał zostać Burmistrzem wszystkich iławian i wydaje mi się, że mu się to udało.
Natomiast mam nadzieję, Panie urzędniku ze starostwa, że przewietrzenie przydałoby się w tym starostwie. Mam nadzieję, że już niedługo trochę więcej będzie tam powietrza.
Co do byłych pracowników Straży Miejskiej, znaleźli miejsca w strukturach Urzędu Miasta Iławy.
 iławianin [305]
 Iława, Piątek 21-09-2018

39223. 
PREMIER MORAWIECKI WPADŁ DO IŁAWY

Premier Mateusz Morawiecki znalazł czas żeby też zajrzeć z „gospodarską wizytą” do Iławy (piątek 21 września).
Po drodze z Ostródy do Gdańska, spotkał się w Iławie ze środowiskiem przedsiębiorców na gościnnym terenie Zakładu Produkcji Odzieży „Exellent” Jana Kowalskiego przy ul. Słonecznej (Osiedle Lubawskie).
Zobacz relację w tygodniku „Kurier Iławski” od środy.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 21-09-2018

39222. 
Odnośnie wpisu numer: 39193

Panie Burmistrzu Iławy!
Prosił Pan o merytoryczną dyskusję, więc pozwolę sobie wrócić do Pana programu wyborczego na mijającą kadencję.
Po co zgodził się Pan kilka lat temu zlikwidować Straż Miejską, a jednak jednocześnie nie zlikwidował Pan tych etatów lub nie zagospodarował w innych wydziałach merytorycznych ratusza? [...] Przecież to jest chore!
[...]
Pamiętam jak 4 lata temu obiecywał Pan w kampanii wyborczej, że wraca zrobić wietrzenie i sprzątanie z zasiedziałych złogów w ratuszu. Super!
No i co? [...]
Proszę wymienić, Panie Burmistrzu chociaż jedno nazwisko lub stanowisko w ratuszu, które Pan rozliczył i wymienił, proszę! Zamieniam się w słuch!
 urzędnik ze starostwa
 Iława, Piątek 21-09-2018

39221. 
Odnośnie wpisu numer: 39196

4 lata temu, 17 listopada 2014 roku o poranku wiadome było, że w Radzie Powiatu Iławskiego PSL ma 7 mandatów, a lista PiS - 5. Oczywiste było, że powstanie koalicja PSL-PiS. Jednak Marek Polański i pozostali radni poszli inną ścieżką koalicyjną - przeszli na pozycje PO i SLD.

Rezultat tej ścieżki koalicyjnej mamy właśnie w tegorocznych wyborach samorządowych, które - jak nigdy dotąd - będą szczególnie wdzięcznym przedmiotem badawczym dla specjalistów z dziedziny socjologii. Mam na myśli okręg nr 2 w wyborach do powiatu iławskiego (Miasto Lubawa, Gmina Lubawa), a z tych dwóch szczególnie gminę wiejską.

Gmina wiejska Lubawa jest bastionem PiS. W wyborach parlamentarnych 2015 roku lista PiS uzyskała prawie 47% poparcia, wobec dobrej średniej dla całego powiatu iławskiego - 33% (cykliczna tendencja wzrostowa).

Jak zareaguje teraz elektorat PiS tej gminy na listę wywrotowca Marka Polańskiego, który 4 lata temu niejako przeszedł do PO...? [...]

Ten nowy, ukryty drugi tworek PO-wski, to - tutaj pilna uwaga wyborcy prawicy i centrum! - "KWW POWIATOWE FORUM SAMORZĄDOWE".
 Andrzej
 Iława, Piątek 21-09-2018

39220. 
O premiowane mandatem 21 miejsc w RADZIE MIEJSKIEJ IŁAWY ubiega się 123 kandydatów (5,85 na miejsce). Kadencja samorządowa po raz pierwszy potrwa dłużej, bo nie 4, ale 5 lat (2018-23). Przedstawiamy zarejestrowane komitety, nazwiska kandydatów oraz ich wiek.

Kandydaci do Rady Miejskiej w Iławie
https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/WYBORY-2018-Kandydaci-do-Rady-Miejskiej-w-Ilawie/5314
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 20-09-2018

39219. 
O premiowane mandatem 21 miejsc w Radzie Powiatu Iławskiego łącznie ubiega się 158 osób (7,52 na miejsce). Kadencja samorządowa po raz pierwszy potrwa dłużej, bo nie 4, ale 5 lat (2018-23). Przedstawiamy zarejestrowane komitety, nazwiska kandydatów, ich wiek, miejscowość zamieszkania.

Kandydaci do Rady Powiatu Iławskiego
https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/WYBORY-2018-Kandydaci-do-Rady-Powiatu-Ilawskiego/5313
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 20-09-2018

39218. 
Odnośnie wpisu numer: 39208

Ręce opadają na takie mądrości (strachy) współczesnych pań mamusiek.
Żałosne.
 ptyś
 Iława, Czwartek 20-09-2018

39215. 
Odnośnie wpisu numer: 39200

Najbardziej złośliwy jest komitet Piotra Żuchowskiego (PO-PSL-SLD).
Nie dosyć, że na każdym kroku szkalują Żylińskiego i innych, to jeszcze wystawiają kandydatów jakby z łapanki.
Żuchowski zapomniał o wielkim blamażu, którego był głównym aktorem? Najgorsze jest to, że dziś z takim samym przejęciem i zaangażowaniem rozpowiada o "planach" na swoją kadencję, z jakim opowiadał o swoim "Złotym Pociągu". Przecież on go "widział"! Dla przypomnienia:

https://www.tvn24.pl/wroclaw,44/fundacja-thesaurus-donosi-na-generalnego-konserwatora-zabytkow,573082.html

A wiedzieliście, że Złoty Piotruś Pan jest specjalistą nie tylko od kultury, zabytków oraz kanalizacji, ale również od muzyki? Prezydent Elbląga Witold Wróblewski (PSL) w maju br. zaproponował jego kandydaturę do rady artystycznej Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Ciekawe są komentarze zbulwersowanych mieszkańców, którzy prześmiewczo mówią o nim: "zawód-dyrektor". Zobaczcie:

https://www.info.elblag.pl/37,54314,Piotr-Zuchowski-znow-bedzie-doradzal-Elblagowi-Tym-razem-jako-specjalista-od-muzyki.html

Teraz pan dyrektor na tapetę wziął Iławę... Ciekawe, ile z niej wyciśnie? Bo wcisnąć, plątając się po salonach politycznych, jakoś nie pamiętał.

Czy ktokolwiek wie o jakichkolwiek działaniach Piotra Żuchowskiego kiedykolwiek na rzecz Iławy?
 Maurycy
 Iława, Czwartek 20-09-2018

39214. 
Odnośnie wpisu numer: 39185

Czesławie Wasiłowski, mistrzuniu kochany!
Tyś wielki w sztuce, zaś mnie w obiektywie oko czasem też coś wpadnie.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Czwartek 20-09-2018

39208. 
[...] Czy może ktoś wie coś na temat terminu zakończenia remontu szkoły podstawowej nr 4...?
Przecież to wciąż plac budowy. Ciężarówki z materiałami przejeżdżają obok dzieci, które mają na dworze zajęcia wf. Czy to dobrze dla bezpieczeństwa dzieci i nauczycieli?
Sala gimnastyczna jest nieczynna. Wszystko fajnie, ale taka pogoda jak obecnie nie będzie trwać wiecznie, co wtedy z wf-em? Będzie na korytarzach, czy dzieci przesiedzą te lekcje bezczynnie albo z telefonami w ręku, bo nie będzie gdzie i jak ćwiczyć?
W szkole były wywiadówki, ale na zadane pytanie odnośnie remontu nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie kiedy koniec. Przecież to jakiś ponury żart, żeby w takich warunkach uczyć i być nauczanym. Moje dziecko smarze i prycha, bo pył i kurz budowlany jest wszędzie.
 zaniepokojona mama
 Iława, Środa 19-09-2018

39206. 
Co dalej z procesem sądowym burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego Józefa Blanka i jego kamratów?
Czy reporterzy "Kuriera Iławskiego" śledzą w sądzie przebieg rozpraw?

https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Przed-sadem-burmistrz-milczy/5217
 wyborca [252]
 Nowe Miasto Lubawskie, Wtorek 18-09-2018

39205. 
WYBORY SAMORZĄDOWE 2018.
W wyborach lokalnych do SEJMIKU województwa warmińsko-mazurskiego w Olsztynie o 30 miejsc będzie rywalizować aż 300 osób. Do rejestracji przez Wojewódzką Komisję Wyborczą zgłosiło się 12 komitetów.

okręg 1 – powiat olsztyński oraz miasto Olsztyn
okręg 2 – powiaty: Ostróda, Iława, Nowe Miasto, Działdowo (6 mandatów)
okręg 3 – powiaty: elbląski, miasto Elbląg, Braniewo, Bartoszyce, Lidzbark
okręg 4 – powiaty: Kętrzyn, Węgorzewo, Gołdap, Olecko, Ełk
okręg 5 – powiaty: Nidzica, Szczytno, Mrągowo, Pisz, Giżycko
 Kolega Skaner
 Iława, Wtorek 18-09-2018

39200. 
Odnośnie wpisu numer: 39196

Polityka, polityka... Wszystkie te "osobistości" bez konkretnych kwalifikacji uprawiający politykę – nagle obudziły się przed wyborami, i nagle tworzą komitety, i nagle tworzą programy pod publikę, bo może uda się wygrać i zdobyć jakiekolwiek stanowisko. Szczytem sukcesu: burmistrz/starosta. Żenujący spektakl obietnic.
"Najwybitniejsi" są oczywiście działacze dotąd w Iławie nieistniejącego PiS. Zwycięstwo prezydenckie i sejmowe winno im pomóc, ale nie w Iławie, bo tutaj działacze od lat potykają się o własne nogi, a najgorsze będzie dla nich to, gdy lud ich wybierze. Udławią się swoim zwycięstwem.
 HK007
 Iława, Wtorek 18-09-2018

39199. 
Odnośnie wpisu numer: 39192

Może niech "specjalny obserwator OSP" sprawdzi ile jest butelek po piwie i posprząta, bo centrum zarządzania kryzysowego bardziej wygląda na centrum zarządzania rekreacją i rozrywką.
Nie ma tam gospodarza żeby to wyglądało na profesjonalny zespół, tylko wygląda na biznes rodziny. Mam nadzieję, że nowy burmistrz Susza zrobi z tym porządek.
 protestant oddolny
 Susz, Wtorek 18-09-2018

39198. 
Odnośnie wpisu numer: 39187

Przecież to są wierne platfusy Pietrzykowskiego. Naprawdę źle się dzieje w magistracie Susza. Na szkodę mieszkańców.
Gdzie braciszek Huberta Młynarczyka, członek rady spółdzielni, spółdzielni Marcina Mądrego. Przecież wszystko jest powiązane nawet z dyrektorem szkoły podstawowej.
To są osoby do których ludzie zwracali się o pomoc i nic nie zrobili, wręcz bojąc się reakcji trójcy świętej potrafili zniszczyć człowieka. Naprawdę nic nie zrobiliście dla mieszkańców najwyżej dla wybranych. Nepotyzm w czystej postaci, a daliście się wykorzystać jako słupy.
 protestant oddolny
 Susz, Wtorek 18-09-2018

39196. 
Odnośnie wpisu numer: 38971

OŚWIADCZENIE

Zarząd Powiatowy Prawa i Sprawiedliwości w Iławie informuje, że niżej wymienieni Panowie radni w składzie Rady Powiatu Iławskiego:

- STANISŁAW EWERTOWSKI, Sampława gmina Lubawa
- MARIAN GOLDER, Prątnica gmina Lubawa
- STANISŁAW KASTRAU, Iława
- JAROSŁAW PIECHOTKA, Zalewo

...nigdy nie byli i nie są członkami PiS.

Natomiast starosta MAREK POLAŃSKI z Iławy został skreślony z listy członków PiS (dwa lata temu).

Wyżej wymienieni nie reprezentują i nie są upoważnieni do wyrażania i podejmowania jakiegokolwiek stanowiska w imieniu partii PiS.
 PIOTR JACKOWSKI, przewodniczący Zarządu Powiatowego PiS w Iławie
 Iława, Wtorek 18-09-2018

39195. 
Odnośnie wpisu numer: 39140

Burmistrz Zalewa Marek Żyliński, który zadbał w swojej gminie o dostawę dobrej jakości wody oraz odprowadzanie ścieków, który inwestuje w najpotrzebniejszą do życia infrastrukturę - rzeczywiście zasługuje na najwyższe uznanie.
Tyle miejscowości: Zalewo, Likszajny, Gajdy, Bajdy, Wieprz, Gubławki, Jerzwałd, Rucewo, Boreczno, Śliwa, Duba, Huta Wielka, Karpowo, Wielowieś, Jaśkowo - skorzystało lub za chwilę skorzysta z tak potrzebnej sieci wodno-kanalizacyjnej.
Będąc ostatnio w Zalewie, specjalnie zapytałem o to ludzi. Z ich opinii wynika, że doceniają tę robotę, zwłaszcza że te milionowe inwestycje są realizowane za pieniądze ściągnięte do gminy z zewnątrz, przy zaoszczędzonych środkach własnych.
Co najbardziej ich cieszy? Własne oszczędności za ścieki.
Faktycznie, zapowiada się kolejna wygrana bez dogrywki.
 Mały Jaś
 Iława, Wtorek 18-09-2018

39194. 
Odnośnie wpisu numer: 39187

"...osoby odtrącone i skrzywdzone..." ???
O czym ty człowieku piszesz? Czy według ciebie zmiana stanowiska np. Pana Marcina Mądrego z "nadwornego fotografa" burmistrza na prezesa spółdzielni mieszkaniowej to "krzywdzenie"?
Wygląda, że chłopaki zapragnęli wyjść spod płaszcza Pietrzykowskiego, Zdzichowskiego i Skolimowskiego.
Ambicje polityczne u Młynarczyka dają po prostu o sobie znać. Ma już dość roli, którą pełnił przez ostatnią kadencję, czyli roli automatu do głosowania zgodnie z wolą Pietrzykowskiego.
 kinomatograf, lat 43
 Susz, Wtorek 18-09-2018

39193. 
Odnośnie wpisu numer: 39186

Nie manipuluj.
W liczbach zatrudnienia przez Ptasznika nie ma ujętej Straży Miejskiej.
Żyliński rozwiązał straż, ale nikogo nie zwolnił. Dlatego taka różnica.
Ale tego już nie napisałeś.
 Jarek z fabryki lalek
 Iława, Wtorek 18-09-2018

39192. 
Odnośnie wpisu numer: 39186

"(...) Podobno to ochotnicza straż pożarna, ale nie dla wszystkich.
Pięciu swoich strażaków otrzymuje po 500 zł miesięcznie wypłaty. (...)"

W Suszu poszli jeszcze dalej. W OSP stworzyli "specjalne" stanowisko "obserwatora" dla Naczelnika Straży. Proszę sprawdzić zużycie wody, prądu itp. w tym naszym "centrum".
Nasi strażacy pójdą nawet w ogień za swoim Burmistrzem Krzysztofem!
 strażak Sam
 Susz, Poniedziałek 17-09-2018

39191. 
ZAROBKI W STAROSTWIE

Zobacz oświadczenia majątkowe kierownictwa Starostwa Powiatowego w Iławie, a także portfele wszystkich radnych (za 2017 rok). Prześwietlamy zasoby pieniężne, nieruchomości, mienie ruchome oraz kredyty. Czytaj obszerne zestawienie w tygodniku „Kurier Iławski” na stronach 10-11.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 17-09-2018

39190. 
Odnośnie wpisu numer: 39182

Teraz czasy nastały takie, że każdy może wszystko chcieć. Dosłownie.
Zwłaszcza się ośmieszyć.
Wolałbym jednak żeby na rachunek własny, bez ośmieszania miasta.
Nie żartujmy.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 17-09-2018

39189. 
Odnośnie wpisu numer: 39184

Janusz [...]. Donosy, to specjalność kandydata na burmistrza...?! [...]
[...]
Ja na obecnym burmistrzu Kisielic, Rafale Ryszczuku, zawiodłam się jeden raz, ale On przynajmniej reprezentuje nas godnie, bez zarzutu i to jest po prostu gość z klasą. Ty zaś aż dziw bierze, że [...]
 Elżbieta
 Kisielice, Poniedziałek 17-09-2018

39187. 
Platformers Krzysztof Pietrzykowski znalazł się w poważnych tarapatach.
[...]
Osoby przez niego odtrącone i skrzywdzone stworzyły konkurencyjną grupę o nazwie "Niezależna Inicjatywa dla Gminy Susz".
[...]
Oj będzie się działo w Suszu! Wojna polityczna - czas start!
 wyborca [251]
 Susz, Niedziela 16-09-2018

39186. 
W roku 2014 burmistrz Włodzimierz Ptasznik zostawiał Urząd Miasta Iławy na poziomie zatrudnienia 58.5 etatu. W roku 2018 roku burmistrz Adam Żyliński kończy kadencję z zatrudnieniem na poziomie 74.25 etatu. Mamy tu więc wzrost zatrudnienia aż o 21%. Proszę Was drodzy forumowicze: czy to jest normalne?
Za kadencji burmistrza Żylińskiego tworzy się stanowiska pod nazwiska. Często zatrudnia są bez konkursu.
[...] Od lat nie było stanowiska wicedyrektora w centrum sportu, gdzie Wojtek Żmudziński doskonale radził sobie ze wszystkim. Po co stworzono etat zastępcy dyrektora dla Krzysztofa Mądrego...? Bo startował na radnego z komitetu Żylińskiego i przegrał?
Utworzone nowe stanowisko do spraw kontaktów z zagranicą specjalnie dla Piotra Ambroziaka (to były rywal wyborczy Żylińskiego, więc mówi się, że został kupiony dla spokoju wyborczego). Po jego przejściu, wakat szefa wydziału promocji obejmuje Beata Furmanek, bez żądnego konkursu, w ramach przesunięcia. Kierownik wydziału komunikacji społecznej też przesunięcie bez konkursu.
Już nie będę wymieniał nazwisk dla spadochroniarzy w spółce miejskiej Iławskie Wodociągi. Na przykład Tomasza Woźniaka z dyrektora ICK się zwolniło, ale jego księgowy ICK, który bez winy nie jest - gdzie zostaje zatrudniony? W wodociągach.
Tam, w wodociągach, dostaje zatrudnienie Pan Masica, były komendant straży miejskiej. [...]
OSP to kolejny temat. Podobno to ochotnicza straż pożarna, ale nie dla wszystkich. Pięciu swoich strażaków otrzymuje po 500 zł miesięcznie wypłaty. Za co? I proszę nie tłumaczyć się, że za mycie wozów, bo remiza ochotników to temat społeczny. Albo ktoś to robi z zamiłowania, albo niech tego wcale nie robi. [...]
 Edek z fabryki kredek
 Iława, Niedziela 16-09-2018

39185. 
Wreszcie trafiona wystawa.
Fotografie Pana Czesława Wasiłowskiego są super ciekawe. Łezka w oku...
Nie ma osoby, która by się nie zatrzymała przy Małej Galerii koło ratusza. Podejrzewam, że archiwum artysty jest pełne tak ciekawych i unikalnych obrazów zatrzymanych w kadrze.
[...] Wystawa mogłaby się stać cykliczna. [...]
 Zbyszek
 Iława, Niedziela 16-09-2018

39184. 
Odnośnie wpisu numer: 39174

Pani Elżbieto, czy nie ma Pani argumentów "za"? Może nie potrafi Pani nic innego, tylko oblewać pomyjami innych? Coś Pani nie wyszło w życiu?
[...]
Pan, o którym pisze Pani z taką nienawiścią był chory, ale już się wyleczył. Stało się to 7 lat temu. Terapia szokowa.
Swoją drogą [...] takie szambo? Wstyd. Ludzi trzeba łączyć a nie dzielić. Spory wygaszać, a nie rozpalać. Proszę podawać argumenty za swoim, pani kandydatem, coś pozytywnego o nim.
[...] Pan Janusz [...] jest teraz abstynentem. Za to pani idol, Rafał [...], i owszem, nie odmawia. Mnie to nie przeszkadza. [...]
 woźny
 Limża, Sobota 15-09-2018

39183. 
Odnośnie wpisu numer: 39172

Czy ktoś zna odpowiedzi na dręczące mnie pytania:
– kto wyprzedał w prywatne ręce spółkę Energetyka Cieplna w Iławie?
– kto latami likwidował przedszkola i żłobki w Iławie?
– kto wygrywa w Iławie większość przetargów na docieplanie budynków?
– w jakiej instytucji iławskiej od lat panuje największy nepotyzm:
a....... iławski ratusz?
b....... iławskie wodociągi?
c....... starostwo powiatowe?
 Krzysztof Zięba, lat 66
 Iława, Sobota 15-09-2018

39182. 
Odnośnie wpisu numer: 39177

A kandydat na burmistrza Dawid Kopaczewski podobno bezpartyjny jest.
A kto kandydatowi zacnemu tyłek ratował, gdy go zwolnić chcieli 2 lata temu, kiedy jątrzył na burmistrza Żylińskiego? Nikt inny proszę Państwa jak Maciej Rygielski. Niech więc Kopaczewski dyrdymał tu nie prawi, że czysty jest jak łza. Już pomijam fakt, że oszukał nas kolegów z pracy zapewniając, że nie wystartuje w wyborach. Co z niego będzie za włodarz skoro jeszcze nie wystartował a już kłamał. Aż strach pomyśleć co z niego wyjdzie gdyby jakimś cudem wygrał te wybory. Świat oszalał.
 pup-ek z pracy
 Iława, Piątek 14-09-2018

39181. 
Odnośnie wpisu numer: 39173

Jak nie wiesz, to się o naszym babskim środowisku nie wypowiadaj. My teraz o czym innym gadamy. Zakamuflowana koalicja w sprawie powiatu to już stary temat. Dzięki żonom naszych polityków wiemy całkiem nieźle, co w trawie iławskiej piszczy.
A piszczy w trawie, że Piotruś Pan na wypadek spodziewanej przegranej w wyborach już zbiera szable w swoim PeeSeLu.
On chce spróbować rozliczyć marszałka Gustawa za gorszy wynik partii w wyborach i samemu wrócić do Olsztyna na fotel wicemarszałka w koalicji z każdym, bez różnicy.
A że Gustaw go dobrowolnie nie wpuści, to pewne. Że marszałkostwo (nawet i wice) się Piotrowi marzy - to jeszcze pewniejsze. A że przegra wybory w Iławie - to mocno prawdopodobne.
I o tym teraz iławskie baby gadają - na mieście i na podmieściu. No...
 baba iławska
 Iława, Piątek 14-09-2018

39180. 
Odnośnie wpisu numer: 39172

Słowa są po to, aby coś wyrażać, a nie po to, by umożliwiać upajanie się brzmieniem własnego głosu (charakterem pisma, objętością akapitu etc.)
Pokazywanie swoich ran jest jedną z póz przed lustrem. Warto czasami zmienić układ rąk. I nie trzymać pięści w kieszeniach. Uderza Pani we własne uda.
I tak na koniec. Jak mawiają biegli w piśmie filozofowie: ważna jest idea, a debil zawsze się znajdzie.
 Natasza_pegeerówka
 droczyn, Piątek 14-09-2018

39179. 
RATUSZ ZOSTANIE... ZBURZONY!

Tego jeszcze nie było w Iławie! Oszałamiająca multimedialna projekcja animacji wyświetlanych na trójwymiarowym prawdziwym obiekcie, czyli specjalny pokaz MAPPINGU 3D. To będzie wydarzenie finałowe „Pikniku Inspiracji”, które zakłada (!) zburzenie, a potem odbudowę ratusza miejskiego. Za sprawą gry świateł zobaczymy sugestywne iluzje i niesamowite efekty wizualne, wsparte muzyką i dźwiękiem. To trzeba zobaczyć! Sobota 15.09 od godz. 21:00.

 Bartosz Gonzalez
 Iławskie Centrum Kultury, Piątek 14-09-2018

39177. 
Wyborów ciąg dalszy.
Dejvid Kopaczewski wymyślił sobie, że zostanie burmistrzem w grodzie nad Jeziorakiem. [...]
Ludziom się już w dyńkach przewraca - dosłownie... Chłopaczyna trochę społecznie się poudzielał i już z grubej rury jedzie. Już nie wiem gdzie jest granica między odwagą a głupotą.
Całkiem nie tak dawno Dejwid deklarował publicznie, że jego dzieło, czyli Stowarzyszenie "Wspólna Iława" to nie pod wybory, a on sam kandydować nie zamierza. I co, Dawidku? Okłamałeś już na starcie. Jaka więc jest Twoja wiarygodność, chłopie? [...]
Marzy Ci się ratusz? Pamiętaj, że "kto chodzi na skróty, ten gubi buty".
Świat oszalał.
 Edgar
 Iława, Czwartek 13-09-2018

39176. 
Odnośnie wpisu numer: 39169

Zaczyna mnie pani irytować.
Co gorsza: głupotą, a dokładniej głupawą złośliwością, której trudno się przeciwstawiać inaczej, jak lekceważeniem.
Jest pani jak granat z dygoczącą zawleczką. Kwestią czasu jest, bardzo krótkiego czasu, gdy... wybuchnie i nie będzie co po niej zbierać!
 Natasza_pegeerówka
 droczyn, Czwartek 13-09-2018

39175. 
IŁAWSKA POLICJA ZNOWU POD LUPĄ TELEWIZJI

Wszystko wskazuje na to, że iławscy policjanci mataczyli w sprawie kolegi, który po pijanemu spowodował wypadek i uciekł – tę odważną tezę postawił program „Uwaga!” (TVN). Śledztwo prowadzi prokuratura i biuro spraw wewnętrznych policji. Domniemany sprawca wypadku Tomasz M. ma już postawione zarzuty i trafi przed sąd. O szczegółach czytaj na stronie 13.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 13-09-2018

39174. 
Odnośnie wpisu numer: 39166

Stała się rzecz groteskowo-tragiczna. Oto kompletnie skompromitowany i wyzuty z morale gość startuje w Kisielicach na najważniejsze stanowisko burmistrza.
Gość, który nie powinien bez obrzydzenia patrzeć w lustro, choćby przez to, co zrobił swojej żonie i rodzinie - teraz chce wystawić się na publiczne pośmiewisko.
Alkohol podobno robi dziury w mózgu...
Ale żeby aż tak...?!
Nie takie to odległe czasy kiedy na pierwszej stronie Kuriera pozował z czarnym paskiem na oczach i spuchniętej twarzy jak lump zebrany z ulicy przez karetkę pogotowia.
Nie takie odległe czasy kiedy czmychał z budynku przed dziennikarzami jak pospolity złodziej. Pamiętam...
A teraz kandydat na burmistrza! Boże miej w opiece Kisielice, bo jak wróci do alkoholizmu w kilkutygodniowych transach, to gotów się sprzedać każdemu nawet za kilka srebrników, czy bukłaków pośledniego trunku.
Kto wie czy zza biurka nie wypadłby jak niegdyś z auta po powrocie z [...] "konferencji".
 Elżbieta
 Kisielice, Czwartek 13-09-2018

39173. 
Odnośnie wpisu numer: 39168

Miejscowe baby powiadają na mieście, że Rygielski (PO) i Żuchowski (PSL) spotkali się z [...]
Nie straszna im ocena mieszkańców, wróg jest tylko jeden: ugrupowanie powiatowe burmistrzów Iławy, Lubawy i Zalewa, bo trójka burmistrzów wystawiła bardzo silną listę kandydatów na radnych powiatowych. To więc spowodowało panikę PO w powiecie. [...]
 Niktoś
 Iława, Czwartek 13-09-2018

39172. 
Odnośnie wpisu numer: 39169

Rzeczywiście ta cała zbieranina z PO, PSL, SLD pod egidą przyczajonego Rygielskiego, Hordejukowej i Żuchowskiego przekracza wszelkie granice ludzkich zachowań.
Kandydaci na radnych [...], czyli marionetki w roli pożytecznych idiotów wylewają w internecie na obecnego burmistrza Żylińskiego wiadra pomyj. Jak ci ludzie spojrzą mu w oczy po wyborach...!?
Burmistrz Żyliński obroni się [...] bez większych problemów na następną kadencję - tak mówi ulica w Iławie. Co wówczas powiedzą tacy ludzie jak na przykład dyrektor LO Groszkowski, przewodnik Paczkowski, aptekarz Świątkowski, stomatolog Śmigielski?
[...] Wszyscy oni stoją u boku Żuchowskiego. Wszyscy muszą słyszeć te bezwstydnie wygadywane brednie. Czy oni myślą, że po 21 października ot tak po prostu rozejdą się do swoich ogródków z poczuciem, że się nic nie stało...? [...]
Cała ta ta radosna grupka, niezależnie od ich wyniku wyborczego, już poniosła druzgoczącą klęskę.
 obiektywna
 Iława, Czwartek 13-09-2018

39171. 
Odnośnie wpisu numer: 39164

[...] Czego można oczekiwać od tchórzy, którzy boją się poddać ocenie i weryfikacji wyborczej przez społeczeństwo głosujące przy urnach........?
Ludzie!
Absolutnie nie głosujcie na zakamuflowane listy ani PO, ani PSL, ani SLD.
[...]
Panie Macieju Rygielski z PO!
Panie Marcinie Woźniak z SLD!
Wystawienie tym razem Żuchowskiego z PSL na wabia tylko potwierdza, że nie jesteście godni żeby wam nawet dupska skopać.
Przestraszyliście się losu koleżanki Bernadety Hordejuk (PO), która 4 lata temu dostała od wyborców łomot z Żylińskim, który miał być już wtedy "trupem politycznym". No i co...?
 Marszałek
 Iława, Czwartek 13-09-2018

39170. 
Odnośnie wpisu numer: 39149

Piotr Żuchowski z PSL, kandydat PO na Burmistrza Iławy, członek Rady Nadzorczej Lubawskich Wodociągów - powołuje na stanowisko prezesa spółki członka PiS, Bolesława Zawadzkiego?
Zatem czy takim politykierom jak Żuchowski można choć trochę wierzyć? Mówią co innego i robią co innego.
 Jaś
 Lubawa, Czwartek 13-09-2018

39169. 
Odnośnie wpisu numer: 39165

Oj, Pani Nataszo [...]. Ja od dawna nie mieszkam w Iławie i nie pracuję dla Żylińskiego. [...]
Uważa Pani, że Żyliński powinien odejść? Ok, Pani prawo. Uważa Pani, że Żuchowski będzie lepszy? Również Pani prawo. Proszę chwalić swojego kandydata, przekonać ludzi do niego, a nie obrażać jego konkurenta. Bo gotowa jestem pomyśleć, że taką macie strategię: zohydzić i oczernić Żylińskiego tak bardzo, by przesłonić pustotę i miałkość waszego partyjnego kandydata. Słabo na tym wyjdziecie, przestrzegam, bo ludzie nie lubią hejterów.
Na zakończenie: przykro mi, że lektura moich postów przyprawia Panią o ból oczu. Może dla odmiany warto do tego procesu zaangażować również szare komórki? Zachęcam, to naprawdę działa!
 iławianka [412]
 dawniej Iława, Czwartek 13-09-2018

39168. 
Jakiś "cymbał-uciekinier" z Iławy, czyli Marcin [...] z SLD rozrzuca gnojem po internetach, że burmistrz Adam Żyliński w zamian za poparcie obiecał iławskim PiS-owcom niby postawiać pomnik śp. Lecha Kaczyńskiego przy wejściu na Stare Miasto.
Oczywiście wszyscy "kandydaci" PO-PSL-SLD od Piotra Żuchowskiego z "placu zabaw" natychmiast pospieszyli z wielką radością za zmyślonym fejkowym "newsem" i już ogłaszają pod ratusz z taczką podjeżdżać.
Co za oszołomy!
 kolejarz
 Iława, Czwartek 13-09-2018

39166. 
Karuzela wyborcza się kręci.
W Kisielicach start w wyborach zadeklarował słynny [...] Janusz Więcek. Będzie walczył o fotel burmistrza! Znany nam wszystkim ze skłonności do "choroby filipińskiej".
Teraz całkiem serio. Panie Więcek, honoru nie masz za grosz. Siedem lat temu po pijaku prowadziłeś lekcję wf-u [...], a dziś burmistrzowania się zachciało. Zwariował.
 kisiołek fijołek
 Iława, Środa 12-09-2018

39165. 
Odnośnie wpisu numer: 39161

"Kto sieje wiatr, ten zbiera burze".
Piszesz tak pretensjonalnie, miałko i o niczym, iż żal gałek ocznych na penetrowanie podobnych wydumek!
Podobno "miarą sukcesu jest ilość posiadanych wrogów". Tak więc nasz Pan Burmistrz Iławy Adam Żyliński powinien być zadowolony, bo w tym odniósł sukces nie lada!
Pani doradzam czytać ze zrozumieniem komentarze na Forum i nie bronić tak bezkrytycznie chlebodawcy.
Radzę również poczytać sobie komentarze na Forum Kuriera sprzed 4 lat w kampanii wyborczej. Żyliński był w tamtym okresie bardzo aktywny i można po przeczytaniu zmienić zdanie w temacie :)
 Natasza_pegeerówka
 droczyn, Środa 12-09-2018

39164. 
Taka jest prawdziwa twarz chłopców i dziewczynek z cyrku PO:

6 lipca - przeciw ACTA (cenzura w internecie).
12 września - za ACTA (cenzura w internecie).

W lutym - za przyjęciem imigrantów do Polski.
W kwietniu - przeciw imigrantom w Polsce.

W styczniu - przeciw koalicji z Nowoczesną.
We wrześniu - jest koalicja z Nowoczesną.

Banda antypolskich oszustów, krętaczy i złodziei.
 anty-bolszewik
 Iława, Środa 12-09-2018

39163. 
Z dużym przerażeniem słucham o coraz większych brakach kadrowych nauczycieli w szkołach. W dużych miastach poszukiwani są specjaliści po studiach magisterskich kierunkowych. [...] Martwię się, że wkrótce dojdzie te zjawisko do Iławy i do naszych szkół będą trafiać przypadkowi ludzie.
Tak już było pod koniec lat 70 i na początku 80.
Myślę, że obudzimy się z ręką w nocniku i to już niedługo.
 mądry człowiek
 Iława, Środa 12-09-2018

39162. 
UWAGA! ZŁODZIEJ PRZY TWOIM AUCIE!

Przewodnik miejski Dariusz Paczkowski został okradziony w Iławie. Sprawca zabrał plecak z samochodu – prawdopodobnie nie zadziałał centralny zamek. Złodziej porzucił plecak, zabrał jednak pieniądze i dokumenty. Policja ostrzega, że tego typu zgłoszeń w ostatnim czasie było niestety więcej.
Szczegóły w najnowszym wydaniu tygodnika „Kurier Iławski” od środy.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 12-09-2018

39161. 
Odnośnie wpisu numer: 39159

Szanowni zwolennicy Piotra Żuchowskiego i innych kontrkandydatów!
Czy naprawdę nie macie już innych argumentów w walce z urzędującym Burmistrzem Żylińskim niż obrzydliwe personalne insynuacje? Widać, że dopiero rozkręcacie ten festiwal zohydzania burmistrza, ale - na Boga! - trzymajcie jako taki poziom...
O co macie znowu do tego człowieka pretensje?! Że mu rodzina wojnę przeżyła? Że jej nie wytłukli Niemcy lub Sowieci? Że jakoś chcieli żyć...?
A kto nie chciał w tamtym czasie? Czy kapelmistrz orkiestry kolejowej to oprawca z UB-owskich kazamatów? Czy urzędniczka w magistracie prześladowała Żołnierzy Wyklętych? Czy naczelnik stacji kolejowej odprawiał tylko pociągi wywożące zagrabione polskie dobra na rubieże ZSRR? Ludzie, nie dajcie się zwariować.
W tych okropnych powojennych czasach żyli również normalni Polacy, którzy kształtowali swój normalny świat i odbudowywali go, jak umieli i jak im było wolno. Tu, w Iławie i na tzw. Ziemiach Pozyskanych było to szczególnie skomplikowane, gdyż w grę wchodziła eliminacja niemieckości z przestrzeni publicznej, z języka i kultury, a priorytetem było szczepienie polskości, budowanie polskich struktur państwowych, szkolnictwa, administracji, kultury, nauki itp. To nie była normalna odbudowa, ale budowa od zera całej państwowości polskiej, na terenie często wrogim, a na pewno nierozpoznanym. I nie każdy, kto brał się wtedy do pracy, od razu musiał strzelać do kolegów Łupaszki. Choć fakty są i takie, że na ich strzały bywał narażony.
Reasumując: obrzydliwie się bawicie, grzebiąc w rodzinnych grobowcach, bo niczego to nie wnosi poza jadem, nienawiścią i szczuciem. Oceniajmy ludzi po tym, co robią sami, poznawajmy ich "po owocach". A swoim politycznych idolom nie przysparzacie chwały, bo tak ohydne ataki na Żylińskiego nie świadczą dobrze nie tylko o was, ale i o tych, których reprezentujecie, o waszych wyborczych faworytach.
 iławianka [412]
 dawniej Iława, Środa 12-09-2018

39159. 
Odnośnie wpisu numer: 39131

Prawie się popłakałem czytając wyciskacza rodu Burmistrza Żylińskiego:

"(...) Żylińscy i Piwowarczyki musieli podjąć decyzję co dalej. (...) Wybrali Iławę z uwagi na wykształcenie Seweryna, tu był potężny węzeł kolejowy dający szansę na zawodową samorealizację. Zresztą oni wszyscy byli dobrze jak na tamte czasy wykształceni i mogli bez trudu znaleźć dla siebie zajęcie przy organizowaniu od postaw życia osadników przybywających do zrujnowanego miasta. (...)"

* siostra dziadka - lukratywne stanowisko w magistracie.
* dziadek - naczelnik pierwszej w Iławie poczty.
* córka Dziadka - kierownik domu kultury.
* mąż córki - naczelnik stacji kolejowej.
* wujek Seweryn - kapelmistrz orkiestry kolejowej.

Ten krótki, symptomatyczny, wszak autorski rys rodowy to, że zacytuję: "symbol obecności Żylińskich na iławskiej ziemi od początku jej polskiego charakteru". Ależ oczywiście! Wszystko się zgadza.

Dlatego rację ma czytelniczka Forum, niejaka Ela, gdy sytuuje i słusznie podkreśla prawdziwe korzenie Pana Żylińskiego: "(...) Jedni przyjechali na te tereny dobrowolnie, a inni zostali przywiezieni siłą przez sowiecki aparat terroru i, jako zaufane marionetki narzuconego przez bandycką Rosję systemu, chętnie zostawali naczelnikami poczty, naczelnikami gminy, naczelnikami kolei itd. (...)"

Tu na miejscu, w Iławie, ich przydatność systemową i kręgosłup ideowy weryfikowano przez machinę złowieszczego NKWD, a swe nominacje na posady miejscowych wirujących aktywistów przyjmowali od towarzysza Czapajewa z wtedy jeszcze wojskowej administracji radzieckiej.

Oni podjęli taką decyzję, samorealizowali się zawodowo, osadnicy tacy...
Dlatego niepotrzebne są żadne zaklęcia. Niczego nie trzeba zohydzać ponad to, co już zostało uczynione, zdecydowane i zapisane w historii.
 historyk
 Iława, Wtorek 11-09-2018

39158. 
Odnośnie wpisu numer: 39151

Oj Zygmunt już przestań... Na wszystkich forach klepiesz to samo.
Jeszcze rok temu siedziałeś jak przysłowiowa mysz pod miotłą. A dziś wiatru w żagle dał Ci radny Pankowski.
Proponuję sam wystartuj w wyborach, przedstaw swój program wyborczy i wtedy zacznij krytykę.
 Edek z fabryki kredek
 Iława, Wtorek 11-09-2018

39157. 
W niedzielę na stadionie odbył się mecz oldbojów Jezioraka Iława. Piłkarze 50+ grali ze swoimi rówieśnikami z Anglii.
Niestety zarząd klubu się nie popisał. Czy tak trudno było zatrudnić meczowego spikera, który by przybliżył - zwłaszcza młodym kibicom - sylwetki grających Jeziorowców? Klub tak wiele im zawdzięcza...
 Andrzej Oracki
 Iława, Wtorek 11-09-2018

39156. 
Odnośnie wpisu numer: 39131

[...] Dziwna tendencja w naszym społeczeństwie oceniania przez pryzmat rodziny. [...]
Spotkałem się z całkiem porządnymi ludźmi, którzy mieli przysłowiowego "dziadka w Wermachcie", czy potomków mieszanych polsko-niemieckich małżeństw. [...] Czy przyzwoici ludzie stają się nieprzyzwoici z powodu posiadania dziadka o którym ktoś coś komuś powiedział, a ta wieść krąży przez pokolenia.
Moim zdaniem Pan Burmistrz Żyliński wiele lat pracuje dla miasta Iławy idąc swoją drogą. To, że komuś się wydaje, że niewłaściwą - jest często subiektywnym wąskim odczuciem. Sądźmy ludzi po ich czynach, nie kierując się tylko własnymi uprzedzeniami.
 ZOK
 Iława, Wtorek 11-09-2018

39152. 
Odnośnie wpisu numer: 39151

Nieprawdopodobna bezczelność PO-wskich manipulantów każe im teraz dobrać się do złotej wyspy Wielkiej Żuławy.
Co? Referendum? Pierdu-pierdu, do którego nigdy nie dojdzie z przyczyn proceduralnych. Precz z łapami.
Rozliczyć tę hałastrę za brak przejazdu przy białym kościele oraz na trasie 16-ce w lesie i rozgonić na 4 wiatry. Co niektórych od razu za mur do hotelu przy ulicy 1 Maja. Czy naprawdę nie ma odpowiedzialności za grzech zaniechania?
Czy to nie oni dali przyzwolenie na zasłonięcie jeziora murem ekranowym między Mickiewicza a Nowomiejską? Kolesie u góry z warszawki pociągi Pendolino kupili za górę złota od szemranej firmy francusko-włoskiej. Teraz jeszcze dodatkowo będziemy się wszyscy składać na internet wi-fi do tego "cuda". Nie chcę takich gospodarzy "pożal się Panie Boże". Złotouści...
"Złoty pociąg". Nie dość obciachu?
 mieszkaniec [351]
 Iława, Wtorek 11-09-2018

39151. 
Odnośnie wpisu numer: 39149

[...] Kolejna „konferencja merytoryczna” :-) Komitetu Wyborczego z Piotrem Żuchowskim, kandydatem do zajęcia fotela burmistrza Iławy w roli głównej. [...] Zagospodarowanie wysypy Wielka Żuława [...] Powiało paskudną propagandą. Michał Młotek: „Wielka Żuława, z uwagi na doskonałe położenie Iławy, jest dziś prawdopodobnie najbardziej atrakcyjnym terenem inwestycyjnym w Polsce”. Jeśli mam poważnie traktować kandydatów na radnych z komitetu Żuchowskiego, wolałbym takich kawałków więcej nie wysłuchiwać. [...]
Gdy spoglądam w kalendarz, to przy takiej „wydajności” komitetu, do wyborów 21 października zdoła on przedstawić jeszcze tylko 5 pomysłów wyborczych, co wydaje się liczbą stanowczo za małą w stosunku do społecznych oczekiwań.
Obym był złym prorokiem, ale uważam, że to nie wystarczy, aby pokonać Pana Adama Żylińskiego. To stanowczo za mało.
[...] W dodatku Pan były wiceminister kultury wyłącznie deklaruje chęć przeprowadzania szczerych, oficjalnych rozmów z mieszkańcami Iławy, a prawda jest taka, że ich unika wszelkimi siłami. Tydzień temu bardzo szybko zwinął się ze swoimi ludźmi z Osiedla Piastowskiego, a teraz uciekł... aż na wyspę Wielka Żuława.
Coś tu jest nie tak z Panem Żuchowskim i z członkami jego komitetu wyborczego. Niby chcą, ale... nie potrafią? Czyżby lękali się wyborców?
 Zygmunt
 Iława, Wtorek 11-09-2018

39150. 
TRAGICZNY ZGON NA PRZEJEŹDZIE

Nieszczęśliwy wypadek? Na przejeździe kolejowym koło „białego” kościoła w Iławie w nocy z soboty na niedzielę 27-letni Krzysztof O. wszedł na słup trakcji elektrycznej, z którego spadł na torowisko. Niewykluczone, że na wysokości został porażony prądem. Mimo reanimacji przez strażaków i medyków nie udało się uratować mężczyźnie życia. Strona 3.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 10-09-2018

39149. 
Odnośnie wpisu numer: 39115

Pan historyk Piotr Żuchowski przyssał się do wszystkiego, co się tylko dało wyssać. Nawet w kanale ściekowym. Co-gdzie-kiedy leży potrafił wyczuć nawet bez geo-radaru. [...]
Oddelegowany do Olsztyna przez swoich kumpli partyjnych z regionalnego PSL, pobiera sowitą wypłatę za dosiadanie tłustej synekury w postaci stołka dyrektora olsztyńskiego muzeum regionalnego (układ się zgadza, bo w sejmiku rządzi koalicja PO-PSL).
Jest również członkiem Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lubawie.
Jest także członkiem Rady Nadzorczej Zakładu Gospodarki Komunalnej w Kurzętniku. [...]
CZŁOWIEK ORKIESTRA! FACHOWIEC OD WSZYSTKIEGO!
"Złota Rączka"! "Konserwator"!
Ostatnimi laty również "Złoty Chłopiec ze Złotego Pociągu".
 Jaś
 Lubawa, Poniedziałek 10-09-2018

39147. 
Odnośnie wpisu numer: 39130

Pragnę sprostować informację, że "szkoła Jedynka zbiera 10 zł na papier i tonery". Informuję, że ani jedna kartka z tej zbiórki nie jest używana w celach administracyjnych szkoły (podobnie toner).
Wychowawcy klas i nauczyciele przedmiotów wykorzystują papier i toner do kopiowania materiałów dodatkowych na lekcje i do kopiowania arkuszy testów do ćwiczeń. Uczniowie unikają w ten sposób niepotrzebnego zajmowania czasu na pisanie poleceń czy treści zadań. Każda klasa otrzymuje rozliczenie zużycia zakupionych materiałów dostarczane przez kierownika gospodarczego szkoły.
Kilka lat temu Rada Rodziców ustaliła kwotę zbiórki po 5 zł na semestr dla jednego ucznia.
Na koniec jeszcze raz podkreślam, że materiały te NIE są wykorzystywane w sekretariacie szkoły.
 Aleksandra Skubij
 Iława, Poniedziałek 10-09-2018

39146. 
Do Krzysia Kempesa, kandydata na burmistrza Susza. Bardzo ładnie zacząłeś kampanię - agresywna choć stonowana.
A teraz trochę krytyki.
Zagłosowałbym na ciebie z rodziną, ale jak przypomnę sobie czasy, gdy podlizywałeś się Pietrzykowi i mniejszości niemieckiej, i to dziubkami spijaliście sobie zachwyty z obecnym dyrektorem SP - to chyba jednak nie, zrezygnuję! Ale jeżeli publicznie określisz się z rozliczeniem konkursu na dyrektora i resztę tego szamba, to mogę zmienić zdanie i namówić rodzinę byśmy oddali głos.
 wkurzony wyborca
 Susz, Poniedziałek 10-09-2018

39145. 
Jak to jest, że wśród drużyny wyborczej Piotra Żuchowskiego są osoby oskarżane publicznie o nieprawidłowości razem z osobami, które oskarżały te osoby...? (Ewa Jackowska vs Tomasz Woźniak).

Jak to jest, że Pani Ewa Jackowska mówi na pierwszym spotkaniu z wyborcami w dzielnicy Stare Miasto JEST ŹLE (mając na myśli zadłużenie budżetu miasta), a obok niej stoi były burmistrz Włodzimierz Ptasznik, który przez 8 lat właśnie robił te zadłużenie, czyli te "Jest Źle"...?!

Jak to jest, że kandydat na burmistrza Piotr Żuchowski nie ma własnych pomysłów, tylko powiela to, co było wcześniej mówione i w dużej części jest już w realizacji...?!

Jak to jest, że mówi Piotr Żuchowski o betonowaniu miasta na Osiedlu Piastowskim, gdy obok niego stoi były burmistrz Ptasznik, który właśnie przez 8 lat podpisywał dokumenty i zmieniał przestrzeń razem z obecnym tam również aktualnym radnym Ryszardem Kabatem...?!
Ps. Ptasznik, mało tego (o ironio), będzie jedynką w tym okręgu...

Jak to jest, że podczas konferencji na Piastowskim głos zabiera Pani Monika Raźniewska, która prowadziła za poprzedniej władzy Informację Turystyczną i [...]. To ma być wzór radnej...?!

Jak to jest, że kolejny raz wystawiany jest na cokolwiek Michał Młotek, który pracując wcześniej w promocji miasta i będąc jej szefem promował bardziej swoją osobę niż nasze miasto...?

Jak to jest, że kandydat na burmistrza miasta Piotr Żuchowski wypada słabo dukając na konferencji bez ładu i składu...? Nie oferując nic...

cdn
 jak to jest...
 Iława, Poniedziałek 10-09-2018

39144. 
Odnośnie wpisu numer: 39123

Wywołany do tablicy, odniosę się do konkursu wyboru na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Suszu.
Nie znam Pana Włodzimierza Palińskiego osobiście, nie miałem okazji go poznać, a tym samym nie mogę stwierdzić czy jest on odpowiednią osobą na to stanowisko. Pan Włodzimierz Paliński wygrał konkurs i ja, jako burmistrz, jeżeli wygram wybory, przyjmę zaistniały stan. Mam nadzieję, że Pan Paliński poświęci się w pełni swojej pracy, a jego zaangażowanie będzie ukierunkowane wyłącznie na rozwój szkolnictwa w Suszu. Natomiast uważam, że jeżeli ktoś ma informację o nieprawidłowości w przeprowadzeniu konkursu to powinien powiadomić o tym fakcie odpowiednie służby, np. Najwyższa Izbę Kontroli, która zbada przebieg procedury konkursowej i jeżeli były nieprawidłowości to wykaże to w swoim raporcie. Jeżeli chodzi o to, że w tej samej jednostce są zatrudnieni: jego żona, teściowa czy szwagierka to muszę stwierdzić, że jeżeli są to osoby w pełni zaangażowane w swoją pracę, posiadający odpowiednie wykształcenie i doświadczenie to powinny dalej tam pracować. Jesteśmy tak małą społecznością, że nie ma możliwości, aby ktoś z kimś nie był powiązany rodzinnie. Mnie osobiście dotknął ten temat, jednak sprawy potoczyły się w zupełnie innym kierunku, a czy dobrym to każdy może sobie odpowiedzieć na to pytanie indywidualnie. Panu Palińskiemu życzę owocnej pracy, aby jego zaangażowanie zostało docenione przede wszystkim przez rodziców, środowisko, nauczycieli oraz przyszłe władze w Suszu.
 Krzysztof Sadowski
 Susz, Niedziela 09-09-2018

39143. 
Odnośnie wpisu numer: 39128

Panie Maurycy... ad vocem :)
A. Waligorski

Decyzja

Raz rycerz Maurycy Dreptak z Iławy po niebezpiecznej wyprawie
Wrócił do zamku i kazał upiec natychmiast dwa pawie,
A zanim się dranie upieką, rozkazał podawać kiełbasę
Z musztardą sarepską lub z chrzanem, atoli koniecznie z półbasem.
Następnie skrzyżował na piersiach obydwie mocarne pięście,
Przeciągnął się i pomyślał, że tak właśnie wygląda szczęście.
I przeszedł się wolnym krokiem przed rozpalony kominek,
I wtedy mu przyniesiono wyzwanie na pojedynek.
A w owym wyzwaniu pisało, iż Maurycy Dreptak jest świntuch stary,
Bo splamił był cześć dziewiczą wojewodzianki Barbary.
Uszczypnął ją bowiem boleśnie, i to, broń Boże nie w liczko,
A przy tym mruknął lubieżnie: - Ciao, synogarliczko!
Więc narzeczony panienki czeka na niego przed borem
Z kopią, koncerzem, pancerzem, toporem i semaforem,
I mają się tam potykać godzinę lub nawet i dwie,
Do ostatniego oddechu, względnie do nagłej krwie.
...no, chyba żeby ten Maurycy Dreptak, jak każe rycerska opinia,
Oznajmił całemu światu, iże jest podlec i świnia!
Przeczytał MaurycyDreptak wyzwanie, przez chwilę się zastanawiał,
A tu już tymczasem wnoszą pachnącą pieczeń z pawia,
I Zuzia, ponętna dwórka, kusząco oczkiem doń mruga,
Natomiast na dworze słota, wiatr i w ogóle szaruga...
...więc rycerz gotyckie okno otworzył szerokim gestem,
Wychylił się i zahuczał: - W porządku! Świnia jestem!!!
Zaczym nałożył bambosze i legł na niedźwiedziej skórce
Przy polędwicy z pawicy, denaturacie, bandurce i dwórce.
Zaś okrzyk z wieży poleciał po górach i po dolinach,
I każdy, kto go usłyszał, powiadał: - Też mi nowina!
Wiadomo, że Maurycy Dreptak jest świntuch, co gwałci, szachruje i łupi!
...a narzeczony Barbary rdzewiał na deszczu jak głupi...

* z małą modyfikacją!
 Natasza_pegeerówka
 droczyn, Niedziela 09-09-2018

39142. 
Po wakacjach przygotowaliśmy dla naszych czytelników nowy rozkład jazdy autobusów miejskich ZKM IŁAWA (ważny od 3 września). Wyciągnij ze środka tygodnika „Kurier Iławski”, zachowaj i korzystaj.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 09-09-2018

39140. 
Odnośnie wpisu numer: 39087

Pani Elu, oprócz Pana Adama niepotrzebnie Pani tykała także jego brata Marka: „Brat Adama, Marek Żyliński jest Burmistrzem Zalewa, chociaż wcześniej nigdy tam nie mieszkał i nie zajmował się żadnymi sprawami tego miasta”. Za to teraz haruje na rzecz gminy, dwoi się i troi, by poprawić jakość życia mieszkańców, z jednoczesnym dbaniem o ich portfele.

Proszę Pani, wystarczy otworzyć Kuriera [z dnia 5 września br.], gdzie na stronie 22 można przeczytać o ogromnym sukcesie Marka Żylińskiego, o jego cichej ale niesamowitej pracy na rzecz Gminy Zalewo. Toż ten chłop dał ludziom do użytku sieć wodociągową Jerzwałd, Likszajny, Rucewo wraz ze stacją uzdatniania wody w Dobrzykach. Wszyscy mieszkańcy i turyści mogą korzystać wreszcie z bardzo wysokiej jakości wody. Inwestycja to niebagatelna, za 3,5 mln zł, na co zdobyto środki z budżetu państwa na ponad 900 tys. złotych!

Mało tego, Marek Żyliński, doprowadził do tego, że Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa z Olsztyna sfinansuje jako zadanie własne, budowę sieci wodociągowej Wieprz-Gubławki wraz z rozbudową sieci uzdatniania wody w Borecznie, skąd dostarczana jest woda do Boreczna, Śliwy, Duby, Huty Wielkiej, Karpowa, Wielowsi i Jaśkowa, za – uwaga - 5,4 mln złotych!

W ruch poszła stacja uzdatniania wody w Zalewie, która unowocześniona i rozbudowana poprawi jakość wody w Zalewie i Półwsi oraz pozwoli na zasilanie miejscowości Bajdy, Dajny i Gajdy. Wartość tej inwestycji to 3,5 mln złotych z czego 2,4 mln to dofinansowanie, reszta to koszt ZGK i gminy.

Nie wolno zapominać o sieci kanalizacyjnej w Jaśkowie, Wieprzu i Gubławkach. Oczyszczalnia w Jaśkowie ma aż 98% skuteczności oczyszczenia, skąd zrzuty, z zachowaniem czystości wód, można oddawać bezpośrednio do jeziora Jaśkowskiego. Tu również na 1,1 mln zł, a dofinansowanie to kwota 708 tys. zł. Natomiast zbudowana kanalizacja sanitarna i oczyszczalnia we Wieprzu i Gubławkach, odbierająca ścieki z obszaru ponad 10 km2 (koszt to 3,3 mln zł przy czym gmina zapłaciła tylko za dokumentację, resztę ponownie Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa z Olsztyna) przekłada się bezpośrednio na kieszenie mieszkańców, którzy odprowadzają ścieki do sieci a nie płaca już za wywóz szamba. Całość zrealizowanych i zaplanowanych inwestycji w infrastrukturę tak bardzo potrzebną mieszkańcom, to kwota 16,8 mln zł.

Kto zajmował się miastem i gminą Zalewo tak jak Marek Żyliński? Nikt. Doświadczony, pracowity, skromny a do tego ceniony przez mieszkańców. Rozwinięcie infrastruktury wodno-kanalizacyjnej z olbrzymim kapitałem zewnętrznym, to ogromny sukces gminy i jej najlepszego włodarza, pozostaje tylko pogratulować.
 Marcin
 Zalewo, Sobota 08-09-2018

39139. 
Odnośnie wpisu numer: 39126

A u Pana Krzysztofa Harmacińskiego, naszego fenomenalnego Wójta Gminy Wiejskiej Iława zanosi się na to, że 100% radnych będzie po jego stronie.
I co wy na to?
 Marszałek
 Iława, Sobota 08-09-2018

39138. 
Coś niesamowitego.
Pan burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski wraz z żoną spacerowali po ulicach z zaciekawieniem oglądając nowe elewacje budynków oraz nowo powstałe bloki mieszkalne. :)
Ciekaw jestem kiedy zaczną odwiedzać nowo powstałe zakłady pracy.
Miłe to jednak, że raz na 4 lata burmistrz przechadza się po mieście, wita się z mieszkańcami. Ludzki Pan!
 Gucio
 Susz, Sobota 08-09-2018


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 16 17 18 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 196 197 198 ... 359 360 361 następna ] z 361130798135


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | CZYTAJ | Opinie, felietony | Zdrowie | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.