Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
OSTATECZNE STARCIE
Spłonęli we wraku
Obieżyświat Aleksandra Gubernat
Spółdzielnia obniża zaliczki na ogrzewanie
Wracał od dziewczyny
Szpital Iława: Dzieci tutaj nie leczymy
Brudne łapy pedofila
Szeplerzyzna: pomoc dla pogorzelców
Pilnowanie jakości handlu czy utrudnianie życia?
Podpalił sam siebie
Spłonęli żywcem w metalowej pułapce
Gwałt za granicą
Nasza gwiazda eksportowa. Piękna i wszechstronna
Filantrop Jan Szynaka
Szpital znowu nie dla dzieci
Więcej...

Forum

22313. 
Ksiądz i jego etyka, to temat rzeka, rozmawialiśmy o tym ju z nieraz. Niespecjalnie podobają mi się zachowania, ale skuteczni są - to trzeba przyznać. Przyznaję też, że o wiele więcej spotkałem księży, których wspominam z niesmakiem, niż tych których szanuję. No ale co poradzić...
 Eskulapski
 Niedziela 30-01-2011

22312. 
Odnośnie wpisu numer: 22305

Pamietaj czlowieku ,ze nikt myslacy samodzielnie nie zaglosuje na Pis! To sie wyklucza! Nie dla tego, ze partia nie ma wizji, programu czy ludzi. W tej partii nie ma juz zycia, jest tylko smierc. I nieuchronny upadek
 chlopek
 Niedziela 30-01-2011

22311. 
Odnośnie wpisu numer: 22307

Vicek, to że nie widzialeś, nie musi oznaczać, że masz rację:

"Tymczasem, kiedy proboszcz dowiedział się, że wspomniane ciężarówki jadą właśnie do niego, zwołał ludzi do wyładunku, czeka, a tu nic – ani widu, ani słychu. Ciężarówki jak stały za Odrą, tak stoją. Zepsuły się? Nie wiadomo. Ludzie czekali najpierw całą noc, potem cały dzień"
Całość w poniższej lince:)
http://toyah1.blogspot.com/2011/01/don-paddington-jeszcze-raz-o-mgle-tej.html

ps. nie pluj tak jadem, bo jeszcze przez przypadek sie zatrujesz:)
 rumburak
 Niedziela 30-01-2011

22310. 
Odnośnie wpisu numer: 22307

Czy wiesz podły gościu, że..?
JAK WYBUCHNIE WOJNA WYMIGAJĄ SIĘ ZWONIENIAMI.

Prawda. Skladek zdrowotnych kler nie płaci. Idą z podatków naszych.

Czy wiesz, że składek zdrowotnych i emerytalnych również nie placą służby: policji, wojska, straży pożarnej, służby więzienne i inne. A pracują po 15 do 26 lat.

Czy wiesz, że większość policjantów na pół roku przed emeryturą są na zwolnieniach od psychiatry (trudno udowodnić przekręt braku choroby), na co jest przyzwolenie.

Czy wiesz, że za zwolnienia lekarskie panstwo im wszystkim, służbom, wypłacają pełne pensję, stąd policja ma problem z obsadą służby (8-15 % funkcjonariusz jest na zwonieniach dłuższych i krótszych).

Czy wiesz, że od 30 do 40 % żołnierzy tzw zawodowych, okazuje zwolnienia, by wymigać się od szkoleń poligonowych.


Jaki kraj oprócz Polski przyzwala na takie postępowanie.

Zamknij się gościu w temacie księży i kosztów religii, jeśli nie widzisz innych.
 Jacek Zygadłowicz
 Niedziela 30-01-2011

22309. 
Odnośnie wpisu numer: 22307

Zapisz się do ORMO a będziesz więcej wiedział- tak kiedyś mówiono. Poszukaj w internecie jak pomagał Kościół na terenach popowodziowych, ile było kwest w parafiach itp. Najlepiej obrzucać błotem, a nuż coś sie przyklei. Prawdziwa cnota nie trąbi w telewizji. Co do WOŚP to też instytucja z wieloma etatami.
 oko
 Niedziela 30-01-2011

22308. 
Odnośnie wpisu numer: 22305

A wiesz Ty pisowcu, że chwalisz się w swojej wypowiedzi rasizmem? Ja się takimi postawami brzydzę...
 Eskulapski
 Niedziela 30-01-2011

22307. 
Odnośnie wpisu numer: 22300

Cóż,"Potomek Adama" ma całkowitą rację,na psy kraj schodzi.Weżmy dla przykładu taki Kościół katolicki i jego funkcjonariuszy.Kraj na skraju bankructwa,bieda na każdym kroku, a święta instytucja nie identyfikuje się z narodem,stoi i z boku i patrzy.Może nie do końca stoi bo tu coś odzyska,tam coś odzyska,jakieś 100 baniek wydrze i tak z dnia na dzień.Mówiąc krótko święta instytucja ma tyle wspólnego z narodem i Bogiem co ja z Marsem,jest to instytucja stricto finansowa.O czym to świadczy?Każdy sam niechaj sobie odpowie.Jak mówią oficjalne dane co czwarte polskie dziecko idzie do szkoły głodne.W tym momencie wyobrażcie sobie to dziecko na lekcji tzw nauki religii którą prowadzi wypasiony katabas podjeżdżający pod szkołę mercem.Mówi on temu dzieciakowi o miłości bliżniego,równości i sprawiedliwym Bogu.Ciekaw jestem jak gosciowi takie słowa w tym momencie przez gardło przechodzą?Tym bardziej,że rąbany zewsząd polski podatnik do tego interesu /nauki religii/dokłada rocznie 1,5 miliarda złotych.W tym momencie trzeba przypomnieć słowa pana Glempa:"My do szkół nie idziemy po pieniądze,my tam idziemy z misją".Koniec kropka,piękne dzięki za taką misję.Dlaczego podczas tegorocznych powodzi w żadnym przekazie z zalanych terenów nie uświadczyłem pana w sutannie?Grała Orkiestra Owsiaka,w żadnym przekazie również sutanny ni czerwonego beretu nie widziałem.Dlaczego, pytam?Nie mogłem widzieć, bo chcąc przebywać w tych miejscach trzeba coś wysupłać, a oni są od brania,nie dawania.Obłuda ,fałsz i hipokryzja w każdym calu.Działalność handlową prowadzą,podatków nie płacą-mało,my za nich płacimy składki zdrowotne.Weżmy te tzw posługi.Jakie to są posługi.Są to zwyczajne komercyjne USŁUGI od których powinien być odprowadzany podatek-tu kłania się dług publiczny.Posługa kojarzy mi się z bezpłatnością.O tej tzw Komisji Majątkowej pisał nie będę,media pokazały o co tam biegało.Myślę ,że już w tym momencie każdy może sobie odpowiedzieć na pytanie:czy Kościół katolicki w Polsce identyfikuje się z narodem?
 vicek55
 Niedziela 30-01-2011

22306. 
Odnośnie wpisu numer: 22297

Sołtys też może drinkować za granicą.
 oko
 Niedziela 30-01-2011

22305. 
Czy wicie moi mili Państwo, że elektorat PO w Zachodniej Europie sobie pomieszkujący i popracujący (bo faktem
przecież jest że 99% tych osobników na Wyspach, w Holandii i we Francji itd. głosuje na cudotwórcę Tuska),
zostało już rozpoznanych i docenionych przez tubylców
i mają stawki za pracę oraz status ma poziomie
przybyszów z krajów trzeciego świata, przeważnie
czarnoskórych, którzy słyną z lenistwa i braku jakichkolwiek kompetencji.
Tworzą się stąd specjalne biedne dzielnice (getta), gdzie mieszkają Polacy - światowcy z PO razem z murzynami, Pakistańcami Arabam i Romami.
Oj doigrali się, wreszcie Polak jest szanowany za granicą
tak jak obiecywała Platforma!
Życzę Wam drodzy Polacy na emigracji dalej kształtoawania Waszych umysłów oglądając TVN, szczegółnie Szkło Kontaktowe, czytają Gazetę Wyborczą
i obrażając tych ochydnych Kaczorów i Moherów!

 pisowiec
 Niedziela 30-01-2011

22304. 
Odnośnie wpisu numer: 22291

Pani P typowana na sekretarzową nie spełnia wymogów kwalifikacyjnych (wszyscy o tym wiedzą panie burmistrzu),ale wszystko da się zrobić prawda panie Zdzichu ?!Pan jest tego przykładem...A co do skarbniczki to kwestia czasu, pani Zosia już czeka...
 doinformowany
 Susz, Niedziela 30-01-2011

22303. 
Konieczna jest zmiana ordynacji do parlamentu na większościową, czyli jednomandatową, gdzie wchodzi tylko ta osoba, ktora w określonym rejonie wygra bezwzglądną przewagą głosow. Gdzie nie liczy się lista partyjna, która wciąga do parlamentu oddanych kolesi szumowiny rownież. Do wyborów ma prawo zgłosić się kazdy obywatel, nie powinien jego los zależeć od ludzi kórzy rozdają miejsce na listach. Natomiast przed wyborami powinny odbyć się prawybory, ktore wyeliminowałyby śmieci i plankton. Panuje opinia, że w tej ordynacji do sejmu liczy się tylko pierwsza trójka na liście. Pracowity ale cichy poseł wystawiony poza trójką zgóry stoi na przegranej pozycji. W kraju musi być bunt, jak za Solidarności, by wymusić, ale nie przy okrągłym jakimś stole, zmianę ordynacji wyborczej również do sejmików i rad, jak również ukrócić wielokrotność wyboru wójtów i burmistrzów. W inym razie Polska nie ruszy ze zmianami. Ponadto poseł musi być rozliczony z tego, jak głosował, a co obiecywał. Ta świnia ktora sprzeniewierzyła się wobec wyborców sromotnie przegrywa następne wybory.
 Anty-bolek
 Niedziela 30-01-2011

22302. 
Odnośnie wpisu numer: 22245

analizując plan iławskiech inwestycji nie trudno zauwazyc iż UM skoncentrowal sie na infrastukturze miasta. Zyczyłbym nam wszytskim aby do szczelnym kręgu urzedników zaproszono jakiegos DYPLOMOWANEGO urbaniste, który pewnie szybkom poszerzył by wiedze urzedniczyn o podstawowe zasady ksztaltowania przestrzeni miasta. Przykład prosze bardzo: infrastukture dzielimy na 3 rodzaje: techniczną, drogową i chyba najwazniejszą: społeczną. Proszę podac przykłady infrastruktury spolecznej (szkoły, złobki, kina, przedszkola, domy kultury,urzedy pocztowe, apteki) na osiedlach takich jak: ostródzkie. lubawskie, gajerek,lipowy dwór. Po uczciwej odpowiedzi dojdziemy do wniosku iz to miasto sie nie rozwija, modernizowane sa głownie chodniki, nawierzchnie dróg.
 dyplomowany gnom
 Niedziela 30-01-2011

22301. 
Odnośnie wpisu numer: 22300

Czy za takie państwo warto oddawać życie? Nie!! Wolność słowa bez rozumu i formacji umysłowej jest katastrofą na miarę katastrofy smoleńskiej.
 bomba grawitacyjna
 Sobota 29-01-2011

22300. 
W zeszłym tygodniu w Szkle Kontaktowym (TVN-24) jeden z rozmówców telefonujący powiedział tak: "jak mozna mianować błogoslawionym taką szmatę, jak temu papieżowi". Reakcja prowadzących była obojętna. Czy taki naród moze liczyć na zmiłowanie..., na szacunek.
Tak brutalne słownictwo wynika z bezkarnej wolności i libertynizmu, jaki zafundowali nam politycy ludzie władzy, czego kolporterem są media (idei i zachowaniań). NIe ma kary za podłe słownictwo, jakiego używa człowiek do człowieka. Chamstwem zasłynęli profesorowie, posłowie, politycy, chamstwo staje się powszechne na dołach.
Jesli słyczymy: wybić tę zgraję, wykasrować, obedrzeć ze skóry, to jakie mogą być efekty takich przykładów?
Strzały do człowieka w gabinecie poselskim, czy określenie JPII szmatą.
Swiat ludzki jest u progu nędzy, zgnilizny, wyzuty humanitaryzmu i bliski unicestwienia biologicznego.
 Potomek Adama
 Sobota 29-01-2011

22299. 
Polski naród jest zdeformowany psychicznie. Fundują sobie wycieczki do Egiptu, by oglądać zamieszki. Co wart jest taki naród. Tak niedawno sami byliśmy tego swiadkami 80-te lata. Wczesniej rok 70, grudzień. Obserwjemy niedobór emocji wśród polakóe. Dawno nie było wojny. Doczekamy sie niebawem. Prędzej niz później wybuchnie na świecie konflikt społeczny na tle zubożenia wywołanego zadłużeniem i niemożnością spałcenia długów. Wybuchnie wojna gdyż narody zadłużone wzniecą bunt przeciw uciskowi narodów bogatych. Należy liczyć się z wzrostem złych nastrojów w Polsce. Przyczyna będzie niewypłacalność państwa, obniżka pensji, emerytur, powyżki żywnośći i innych produktów.
 Jędrzej Nastazy
 Sobota 29-01-2011

22298. 
Tankowałem dzisiaj na tej polecanej przez burmistrza stacji paliw w Ostródzie. Hmmm, 10gr taniej niż u nas pod Kauflandem. Gra warta świeczki? Swoja drogą, to ceny paliw mamy w PL złodziejskie.
 Eskulapski
 Sobota 29-01-2011

22297. 
to jest sprawiedliwość ? sołtysa odwołuje się ze stanowiska za jazdę po pijaku, a panowie posłowie to nawet mogą za granicą porozbijać cudze pojazdy ( melex ) i czują się bezkarni.
 lech
 Iława, Sobota 29-01-2011

22296. 
Coś mi się zdaje, że wybory do Parlamentu będą szybciej. A to oznaczałoby że coś w trawie skrzeczy. PO szykuje listy, często o tym w mediach. Nigdy tak nie było. Szykują listy, by być gotowym na pewną ewentualność. Przecież oni wiedzą co w gospodarce skrzeczy i, dlatego by raz jeszcze wygrać, muszą wykonać przedcięcie po lotnej zasłonie. (język szermierczy - tak walczyli Zabłocki i Pawłowski)
Zasłona to mgła, przez którą nie widać prawdy o zagrożeniach w gospodarce, a przedcięcie, to szybsze wybory. Tymczasem Kaczor ze stadem tylko o katasrofie. Znów obudzą się z garcią w nocniku.
 Niepospolity komentator
 Sobota 29-01-2011

22295. 
Odnośnie wpisu numer: 22281

Nowe samorządowe hasło iławskie, zarób w Iławie wydaj w Ostródzie.
Nie daj zarobić prywaciarzowi iławskiemu, lepiej niech zarobi przedsiębiorca z poza Iławy, bo nikt się nie dowie, komu musiał zapłacić za przetarg?
 HK007
 Piątek 28-01-2011

22294. 
Odnośnie wpisu numer: 22259

Panie Stajenny w Służbie jego mości Księcia-masz poczucie humoru i gratuluje weny twórczej - Wiesz tylko się zastanawiam kiedy nasz " Księciuniu" przejrzy na oczy ,że to on zbierze na swoje nazwisko żniwo nieudanych kolejnych decyzji swojego Zdzisia.
 Czytający forum
 Piątek 28-01-2011

22293. 
Odnośnie wpisu numer: 22290

masz rację kolego a było już tam sporo potrąceń i co z tego żadnych wniosków pewnie trzeba podpowiedzieć radnemu Dębkowi on może załatwi oznakowanie przejścia dla pieszych
 sławek
 Piątek 28-01-2011

22292. 
Odnośnie wpisu numer: 22290

Miałem i ja podobnie. W ogóle tematyka wypadków na przejściach dla pieszych w Iławie mocno mnie zajmuje i z chęcia poznałbym jakieś statystyki np. policyjne na ten temat. W głowie mi się nie mieści jak można potracić na pasach np. 60-letnią starowinkę, która właśnie z nich schodzi! Generalnie obwiniam za to kierowców. No ale może cześciowo chociaż za taki stan rzeczy odpowiedzialność spoczywa na źle oświetlonych przejściach.
 Eskulapski
 Piątek 28-01-2011

22291. 
Odnośnie wpisu numer: 22274

Był raz bal wielki bal
Na bannerach, ulotkach napisane było, że zmiany są konieczne. Okazało się, że nie do końca, bo i za poprzednika, tak jak i obecnego, bale odbywają się poza Suszem. Daje się zarobić obcym, a nie swoim rodakom, którzy chyba nie odpowiadają standardom.
Widać tylko pałace posiadają alkowy, w których metresy Księciuniów czekają na swoich panów:)
[...] Co do zdziska, to facetowi trafił się deal życia i jak go znam, spróbuje go wykorzystać w 100 procentach, Patron nie ma pojęcia o pracy samorządowej, każda decyzję konsultuje z nim lub "truskaweczką".
Zatrudnienie swojej byłej pracownicy z MOPS-u w programie/m-czny zarobek ok 2000zł/, świadczy, że oprze się na swoich sprawdzonych ludziach.
Pani P typowana jest na sekretarzową, pan W. na głównego budowlańca, a daleka krewna Zosia na skarbniczkę.
Nie zrobi tego od zaraz, bo zadania stojące przed Magistratem nie pozwalają na razie tego uczynić/spis, budżet,itd/.
Chcą się bawić, "fucktycznie" niech sie bawią ale muszą pamiętać, że zmiany zapowiadane muszą zostać dokonane.
To, że nie ma u steru władzy klanu sadowskich, nie powinno oznaczać, że wypełnione zostały obietnice.
Powrót zwolnionych również nie oznacza zmian na lepsze, a tylko pokazuje, że profesor inżynier, jak to mówią, nie jest przygotowany do rządzenia.
Na koniec podpowiem profesorowi żeby porozglądał się dookoła, ruszył dupsko i szare komórki, to zobaczy, że w naszym Suszu są ludzie, na których można polegać i powierzyć im stanowiska w magistracie.
Przewietrzenie Magistratu jest nieodzowne, jak nie chce odejść w niesławie, bo są to ludzie, których praca za poprzednika przynosiła te mierne efekty, które tak zaciekle były atakowane w kampanii wyborczej.
Darz Bór:)
 kuzyn_Nataszy
 Piątek 28-01-2011

22290. 
Mam pytanko do kierowców którzy często jeżdżą koło byłej policji. Chodzi mi konkretnie o słabo oświetlony odcinek drogi miedzy starą policją a Szkołą Wyższą Włodkowica. Przejście dla pieszych jest w tym miejscu nie widoczne wieczorami i w nocy. Jadąc nie można zauważyć, czy jakaś osoba ma zamiar przejść, czy też właśnie wchodzi na jednię. Wczoraj jadąc powoli nie zauważyłem w ogóle człowieka przechodzącego przez przejście dla pieszych i w ostatniej chwili musiałem zahamować. W tym miejscu takie zdarzenie miałem już kilka razy , i zastanawia mnie sam fakt czemu ten odcinek drogi jest tak słabo oświetlony ?Czy musi najpierw dojść do tragedii żeby to naprawić ?Czy ktoś miał podobną sytuacje ?Prośba również do redaktorów Kuriera , proszę o sprawdzenie tego odcinka drogi z poważaniem
 Kierowca.
 Piątek 28-01-2011

22289. 
Odnośnie wpisu numer: 22281

O optymistyczne informacje w temacie basenu jest jak myślę bardzo ciężko. Kiedy to on miał ruszać? IX 2010? Haha! No nic, trzeba pieniądze zostawiać w Ostródzie.
 Eskulapski
 Piątek 28-01-2011

22288. 
Odnośnie wpisu numer: 22247

Do wypłaty pieniędzy z konta służy bankomat. Tym bardziej, że nie są to nie wiadomo jakie pieniądze. Nie trzeba biegać do banku po pieniądze. A jak już pisałęm, biega się tam po wyciągi. Przy kasach nie ma takich kolejek ;-)
 rudy wiewi0r
 Piątek 28-01-2011

22287. 
Odnośnie wpisu numer: 22266

Nie piszę z ogonkami, lecz bez ogonków. Komputer robi resztę. Tak, nauka nie poszła w las, ale raczej programowania ;-)
 rudy wiewi0r
 Piątek 28-01-2011

22286. 
Odnośnie wpisu numer: 22284

Nie można zaprzeczyć tej prawdy, że córka Pana P. z Iławy jest chrześnicą żony jednego z najbogatrzych ludzi na świecie. No i jeszcze coś -...
 005-KW
 Piątek 28-01-2011

22285. 
Odnośnie wpisu numer: 22277

Czyli wszystko po staremu...
Ostateczna zatem kompromitacja.
Wspolczuje mieszkancom ilawskiego grodu. Unia zainwestowala w tego pseudo biznesmena poslugujac sie burmistrzem z Ilawy i przekazujac na ten osrodek ponad 20 mln PLN.
TU POTRZEBNY JEST MARIUSZ KAMINSKI I CBA.
 kanclerz
 Czwartek 27-01-2011

22284. 
Odnośnie wpisu numer: 22278

Szkoda, ze poprzedni wspolwlasciciel firmy BI-ES wyniosl sie do Moskwy zostawiajac w Szalkowie tylko swoja piekna letnia wille nad Jeziorakiem.
On mial nieograniczone mozliwosci sponsorowania Jezioraka.
Sam fakt, ze zona samego Abramowicza - wlasciciela slynnego klubu pilkarskiego w Anglii - zostala matka chrzestna jednej z corek ilawskiego biznesmena. Zabraklo przyslowiowego szczescia Ilawie.
A moglo byc... bardzo ciekawie...
 Zloty Rog
 Czwartek 27-01-2011

22283. 
Odnośnie wpisu numer: 22280

Np. w Norwegii nie ma zadnego zasilku pogrzebowego a tak bogaty kraj!
Natomiast wielu mundurowych emerytow procz tego, ze otrzymuja swoje polskie emerytury, pracuje tu w Norwegii ze srednia placa miesieczna netto (ok 10 000 PLN) wyzsza zatem od pensji prezydentow wiekszych miast polskich...
 Latarnik z Sienkiewicza
 Czwartek 27-01-2011

22282. 
Odnośnie wpisu numer: 22281

Na basenie to juz poprawki naprawią. Daszysko przeciek ma.
 swój
 Czwartek 27-01-2011

22281. 
[...] Czy moze ktos ma jakies wiesci na temat naszego ponad 20 lat oczekiwanego BASENU? Mial byc dla nas gotowy i jakims cudem nie jest, ciekawi mnie kogo za to opoznienie tak naprawde obarcza kosztami nasze wspaniale ilawskie wladze! Niestety ponuro to widze ale moze ktos z Was ma optymistyczne informacje i podzieli sie nimi ;)
 spragniony plywania
 Czwartek 27-01-2011

22280. 
Odnośnie wpisu numer: 22275

I dlatego właśnie jegomość prof. L. Balcerowicz postuluje, by radykalnie obciąć zasiłki pogrzebowe. Wcale mu się nie dziwię, skoro jest taka komuna/rozpusta w emeryturach mundurowych. Na Słowacji zasiłki pogrzebowe ponoć wynoszą...300zł( trzysta złotych), dlatego też większości rodzin nie stać na pochówek i robi to za nich samorząd.
 Dziedzic z Chromakowa
 Czwartek 27-01-2011

22279. 
Odnośnie wpisu numer: 22255

Panie Janku, panie Marku, Wasz czas minął, więc po co te uszczypliwości?
 caps lock
 Czwartek 27-01-2011

22278. 
Jakie [...] kazało przyznać stypendia dla nieudolnych piłkarzyn. Tylko taki sam [...], jak i oni.
Tu sie nie wspiera klubu tylko jedną sekcję, na ktorą przychodzi wyjące bydło.
Bydło rwie ławki masakruje miasto, policja całymi tabunami muszą jedną od drugiej bandę osłaniać. Jeśli nie wiecie ile taka akcja raz kosztowała państwo, to wam powiem: 110 tysięcy złotych. Tyle Burmistrz wyda na stypendia.
Czy ten naród wreszcie zakapuje, że tak dalej nie może być.
Tylko delegalizacja sekcji uratuje Iławę od tego burdelu i może wówczas odbudujemy sekcję, ale z innymi, niz Bojko, Paluszewski, Mazur, Sobiech. [...]
 Czarcie oko
 Czwartek 27-01-2011

22277. 
Czyżby Grand Hotel Tiffi [małżeństwa Grabowskich] złamał umowę stawiając obok hotelu 12 domków dla bogatych z Iławy? Kto na to przyzwolił? Przecież żaden z inwestorów, mając zawartą umowę, nie pozwoliłby sobie na taki jak u nas występek i przekręt. Tylko ten.
Kim onże jest, zachodzi pytanie.
Albo postawmy inaczej pytanie. Jakie są związki pomiędzy nim a pewną osobą z Ratusza, która swego czasu miała swoiste związki z tamtego ubecką formacją.
Jeśli tamten na tego z Ratusza ma ciekawe - nie mówmy o hakach - materiały kompromitujące i zwalające nie z nóg, a może z intratnego stanowiska, to jesteśmy w domu.
Właściciel super działki nad Jeziorakiem może temu panu z Ratusza grać na nosie.
 005-WK
 Czwartek 27-01-2011

22276. 
Odnośnie wpisu numer: 22275

Emerytura Tomka agenta (36 latek życia) po 15 latch pracy wynosi 4.200 złotych polskich. Ten cięzko pracujący młodzieniec, inwigilując na bankiecikach za służbowe pieniążki, bardzo narażał zycie w alkowie kochanki, czy innej łani, na którą zatawiał sidełka.
 005-KW
 Czwartek 27-01-2011

22275. 
Teraz z innej beczki. Z beczki, a włąsciwie nazwał bym ją ekonomiczną puszką pandory, jaką codziennie otwiera Prof. Lechu Balcerowicz.
PENSJE I MERYTURY SŁUŻB( policja, wojsko, specsłużby)
Prof podniósł problem wypłat pełnych pensji podczas choroby i zwolnień lekarskich funkcjonariuszy. Powiada - taki system sprzyją naciąganiu choroby i zwonień, co jest społecznie bardzo szkodliwe.
Profesor powiada: Państwo funcjonariuszom płaci pensję, i opłaca fundusz zdrowotny i inne. Zas funkcjonariusz płaci tylko 20% podatku. A kiedy idzie po 15//20 latach na emeryturę dalej Państwo nie ZUS wypłaca emeryturę wysokości 45 do 85 % ostatniej pensji. Dlatego, każdy z odchodzących nawet na 3 miesiące przed pójściem na emeryturę przeważnie awansuje.
Zatem jak zastanowimy się, wystarczy w słuzbach mundurowych podjąc pracę jako 20 latek, odejść legalniie w wieku 35 latek, jak agent Tomek, by dożywotnio zostać na utrzymaniu Państwa polskiego. Ale jeszcze coś: każdy z emerytów może podjąc pracę bezgraniczną w zarobkach, nawet na etacie państwowym. Zyć nie umierać! Ale tylko w Polsce!
 ZOMOWIEC
 Czwartek 27-01-2011

22274. 
Odnośnie wpisu numer: 22272

Dlaczego chudych? To były tłuste, przepraszam, piękne dni:)
Fakt faktem, że aktualnej metresie bardzo wiele brakuje do poprzedniej poprzednika Księciunia, inżyniera profesora zresztą:)
Niech się bawią, to ich czas, tylko niech zapamiętają, że czas rozliczeń nadejdzie i pozostanie, w przypadku niespełnienia obietnic wyborczych, sromota i wstyd:)
Zdzisek, ten prawdziwy wygrany, rozdaje i będzie rozdawać karty, bo profesor inżynier, nic nie kapuje co sie dzieje wokół niego.
Jestem prawie co tydzień w Urzędzie, widzę i słyszę i nie dziwie sie poczynaniom Zdziska. Proszę pamiętać, że to dopiero początek, a prawdziwe zmiany dopiero się szykują.
Ludziska, którzy głosowali na obecnych włodarzy, włącznie z radnymi, za niedługo przekonają się, co zrobili:)
Biedny ten Susz, biedni ludzie:(
ps
Sadoszczaków nie żałuję, bo im sie to należało.Trzeba rzeczywiście nie rozumieć co się dzieje, żeby tak postępować w ostatnich 2 latach "żondzenia" i zwodzenia ludzi- RIP
 bryonia
 Czwartek 27-01-2011

22273. 
NIebójcie się stacji paliw w mieście, choć należy unikać takich lokalizacji. W Iławie powinno być conajmniej 10 -12 stacji paliw. Inaczej tej bandy właścicieli nie złamiemy. Paliwo może być o conajmniej 20-30 groszy tańsze.

IŁAWIANIE!

Jeśli oni się zmawiają i ustawiają wysokie ceny, to my róbmy to samo. Kupujmy, jeśli to możemy robić, w innych miastach.
Jeśli my im od pyska odstawimy koryto, czyli przestaniemy zaopoatrywać się w mieście najdroższym w okręgu, to nauczymy "tą bandę cepeeniarzy" porządku.

Podejmijmy akcję spólnego, jeśli to możliwe dojeżdżania do pracy po zakupy też można.

Każdemu wolno, ale jeśli w domu rodzina liczy 3 osoby, a samochodów do jeżdżenia (paliwożernych - starych) też 3 to jasne, że tłok i zyżycie paliw wzrasta.
Jednak ceny paliw, a niebawem chleba, mąk i kasz wrosną bardzo, to i naród zmądrzeje oszczędzając.

Marością narodu jest: PRACĄ I OSZCZĘDNOŚCIĄ NARODY SIĘ BOGACĄ.

My Polacy należymy do nacji biednych bo głupich.
Mądrością następną jest: BIEDNYŚ BO GŁUPIŚ.
 OBYWATETEL RP
 Czwartek 27-01-2011

22272. 
Odnośnie wpisu numer: 22259

Widzę zazdrość w tym wpisie. Poprzednia gwiazda z Babięt Wielkich panowała i balowała 9 chudych lat.
 psiurda
 Środa 26-01-2011

22271. 
Odnośnie wpisu numer: 22258

Rzeczywiscie -znalazlem inne zrodlo,tez z internetu -o dochodach Prezydenta Gdyni.
Prezydent W. Szczurek zarabia wiec 12480 brutto i o tylko 1480 zl przebija naszego swietnego Ptasznika...
Ptasznik zarabia wiec duzo za duzo..
Samorzady zzeraja bardzo skutecznie i tak male dochody naszych polskich miast !!
 Krzyk z obrazu
 Środa 26-01-2011

22270. 
Ciagle o pensjach tylko nie swoich,niech ci którzy tak zazdroszcza innym popatrza na swoje portfele i oszczednosci.
 taki sobie
 Środa 26-01-2011

22269. 
Odnośnie wpisu numer: 22255

Napisane było:
"zmiany som konieczne"
Więc som zmiany i następne są szykowane:)
Zdzisek zna swój fach i jak to zawsze mówił:
-Szachując rachujących nie zajmuj się duperelami Głupio się wygląda mając mordę jak pupcia noworodka!
Chcielista to mata i morda w kubeł:)
 bryonia
 Środa 26-01-2011

22268. 
Odnośnie wpisu numer: 22265

Adam nas pouczał, że nauczyciele są mu niepotrzebni i miał facio pełną rację. W radzie powinni być chłopi i robotnicy, oraz intelegencja pracująca, jak prawnicy i niżynierowie od budowy dróg i budynków.
Lekarze są od leczenia nauczyciele od uczenia.
 Zomowiec emerytowany.
 Środa 26-01-2011

22267. 
Odnośnie wpisu numer: 22264

Chryzantemy powinni jej wlepić.
 kwiaciarka
 Środa 26-01-2011

22266. 
Odnośnie wpisu numer: 22243

Oj "rudy w" - widzę że w końcu piszesz z tzw.ogonkami którymi tak się brzydziłeś.Warto było zwracać ci na to uwagę.Choć lasów wokół Iławy sporo, to nauka w twoim przypadku do niego nie poszła.
 Pani od ogonków
 Środa 26-01-2011

22265. 
Odnośnie wpisu numer: 22248

Niestety, mamy demokrację i swoje pomysły parytetowe oraz spiskowe teorie możecie sobie wsadzić ...
Równie dobrze rady mogą być pełne rolników, lekarzy czy kolejarzy. Nikt nikomu nie broni startować. Do Samorządowca i Krzyku z obrazu - w kolejnych wyborach proponuję założyć komitet wyborczy i wystartować. Po ilości zdobytych głosów zobaczymy, kto jest "jaki" a kto "nijaki"
 Kilgore Trout
 Środa 26-01-2011

22264. 
Dziś na sesji rady miejskiej [w Iławie] zegnano kwiatami panią Chordejuk, ciekawe dlaczego nie zrobiono takiego pozegnania panu Kieruzelowi.
 ciekawski, lat 53
 Środa 26-01-2011

22261. 
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie

są aby świadczyć Bóg policzy
i ulituje się nad nimi
lecz jak zmartwychstać mają ciałem
kiedy są lepką cząstką ziemi

przeleciał ptak przepływa obłok
upada liść kiełkuje ślaz
i cisza jest na wysokościach
i dymi mgłą katyński las

tylko guziki nieugięte
potężny głos zamilkłych chórów
tylko guziki nieugięte
guziki z płaszczy i mundurów

 005-KW
 Środa 26-01-2011

22260. 
Co tam ze świńską grypą i wirusem AH1N1. Cisza jak makiem zasiał. A ludzie chorują i młodo umierają, nawet w naszym iławskim szptalu. Zreszto nie może być odosobniony.

Dlaczego ta grypa wraca - jest pytanie. Proponują nam szczepionki z antywirusem na ten rodzaj grypy. Społeczeństwo biedne, ale i głupie. Ludzie chodzą bez kalesonów, bez czapek, lekko ubrani jak wiosną wczesną.

Ostatnio na pewnej ulicy obserwuję gościa poważnie wykształconego (szyld usług na domku) i, niestetety - bardzo głupiego, to mało powiedziane. Ten "mądry inaczej" człowiek odsnieża swoją posesję w podkoszulce z krótkimi rękawkami, bez czapki jak latem.

Jestem ciakaw kiedy zgłosi się do lekarza i za nasze wspólne pieniądze będzie się leczył. Dlatego jestem zdania, by - jak proponował Prof. Raliga - każdy obywatel płacił pewne drobne kwoty (5-15 zł) za wizytę u lekarza kontaktowego. Tylko tak można wymusić szacunek do własnego zdrowia.
 Wirus AH1N1
 Środa 26-01-2011

22259. 
Odnośnie wpisu numer: 22240

Oj , dzieje się , dzieje!!!

"Księciu" Pietrzykowski organizuje bal noworoczny w pałacu
nieopodal domostwa Jadwisi, która zagra na balu rolę
kopciuszka, odorowanego przez swego księcia.
Zapewne bal będzie huczny i udany, bo zjedzie się
na niego okoliczna ''szlachta" i niektórzy dopuszczeni
na łono swego pana ze stanu chłopstwa na czele ze
z najbardziej wykształconym chłopem "Zdzisiem" Zdzichowskim.
Lud niegodny balu ma jednak możliwość poczuć tą odświętną atmosferę i podejść na plac pałacowy,
podsłuchując i podglądając w okiennicach pałacu,
jak bawi się to "zaszczytne grono"

Bal już lada dzień, więc proszę, aby Ci którzy chcą poczuć tą namiastkę życia "elity książęcej" spieszyli się i zajęli odpowiednie miejsce w kolejce, gdyż nie wszyscy mogą zmieścić się na placu pod pałacem.
 stajenny w służbie jego mości Księcia
 Środa 26-01-2011

22258. 
Odnośnie wpisu numer: 22235

zmień źródło informacji, bo obecne wprowadza cie w błąd
http://gdynia.naszemiasto.pl/artykul/727404,zobacz-zarobki-trojmiejskich-samorzadowcow,id,t.html
 ktoś
 Środa 26-01-2011

22257. 
Odnośnie wpisu numer: 22246

ALE PAN SZCZUREK NIE JEST Z PO, WIĘC
NIE TRZEBA MU PRZEPŁACAĆ,
A NAMASZCZENIE PATRYJNE PANA PTASZNIKA
ZOBOWIĄZUJE...NIESTETY NAS PODATNIKÓW.
TAKI INTELYGENT MUSI KOSZTOWAĆ BOGATĄ
IŁAWĘ!
 franz
 Środa 26-01-2011

22255. 
Odnośnie wpisu numer: 22240

W Suszu teraz jest wszystko w porządku. Nie ma złego Sadowskiego. Inżynier, Dyrektor i "Profesor" Pietrzykowski jest Burmistrzem, a "wyuczony" Zdzichowski Jego asystentem. Pani Jadzia Lichaczewska, osoba bliska Burmistrzowi, pracuje w urzędzie jako specjalistka ds wniosków unijnych. Pani Rynkowska z iławskiego GOPS'u (były pracownik ośrodka pomocy w Suszu) jest też specjalistą od środków unijnych. Przypomniec warto, że wraz z panem Zdzichowskim prowadzili projekt w Suszu, za który Pan asystent został zwolniony, bo przebimbali 130 tysięcy zł. Ale co tam - wsio w porzadku, to sie nie liczy, a urzędnik jest bezkarny. Pan Bolek w ZUK'u jest Wiceprezesem. Dziś sytuacja w ZUK'u jest świetna, bo nastąpiły zmiany personalne i o to chodziło, a mówiło się o korupcji i dziadostwie tam panującym. Niecierpliwie czekam na potwierdzenie tych pomówień panie wiceprezesie i panie burmistrzu. Dziś panuje przyjaźń i miłość na szczeblu Powiatu i województwa - jest monowładza, o to chodziło, są porozumienia, kaska dla ZG Jeziorak. A na poważnie to efektów nowej władzy absolutnie żadnych. Najgorsze jest to, że Pan Pietrzykowski ma bardzo mało do powiedzenia, a szarpie się strasznie asystent i przewodniczący rady. Dziś nawet polityczna drużyna siatkarska zmieniła nazwę na CSiR Basten Kamieniec i gra w Suszu (na co nie godzili się przed wyborami), więc o czym mówić. Jak na razie ślizgaja się na robocie przygotowanej przez Sadowskiego, dobre i to , bo inaczej to nic panowie nie mieliby do roboty. Nawet budżetu nie potrafia skleić na 2011r. a robią imprezki noworoczne-ciekawe z czego zapłacą jak radni powiedzą nie budżetowi;) To raczej niemożliwe, ale tak to wszystko wygląda, czyli JAKOŚ TO BĘDZIE. Po pewnej rozmowie juz dziś chętnie z 70% obietnic najlepiej by się wycofali, ale to nie takie proste...Wyborcy maja pamięć i oczekiwania. Jak na razie bezrobocie w Suszu wzrosło, nowych firm żadnych, pracy i mieszkań nie przybyło, woda tańsza nie jest, środków unijnych nie przybylo, więc zapowiadanych zmian nie ma tylko kosmetyka personalna. Wiem, że to krótko, bo dopiero 2 miesiące, ale jak gazeta musi ciagnąć za język kiedy przeniesiecie pogotowie, a panowie do tej pory nie byli zainteresowani tematem, to o czym mówić! To tylko bieżące problemy i sprawy, a gdzie plany na przyszlość i rozwój gminy? Tyle w temacie...Życząc powodzenia czekam na zmiany...
 mieszkaniec
 Wtorek 25-01-2011

22248. 
Odnośnie wpisu numer: 22245

Masz pełną rację. Dziś nawet jest problemem, że rady przepełnione są nauczycielami lub emerytowanymi nauczycielami.
Nawet Pan Adam Żyliński swego czasu płakał, że nie chce mieć rady pedagogicznej w radzie. I ma słuszność!
Na to jest jedna rada. Parytet wyborczy, jak za komuny było. W radzie powinna znaleźć się zrównoważona reprezentacja społeczeństwa.
 samorządowiec
 Wtorek 25-01-2011

22247. 
Odnośnie wpisu numer: 22243

Masz 80 lat, emerytura idzie na konto, kto ci będzie ją z banku przynosił?
Co by nie mówić, czy każdy zakup nawet pączka czy maślankę w GS kupuje się płacąc kartą? Bądźmy poważni z przekazywaniem emerytur w wysokości 800-1500 na konta. Jeśli masz pensję 5 tys., to część jej możesz zadysponować do banku.
 arcymajster
 Wtorek 25-01-2011

22246. 
Odnośnie wpisu numer: 22235

Burmistrz Iławy Włodzimierz Ptasznik zarabia teraz... 11.000 zł brutto.
Dla porównania - Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, najbardziej znany
w powojennej historii w Polsce świetny samorządowiec, zarabia 9.800 zł
brutto...
Brawo Panie burmistrzu Ptasznik!
 Latarnik z Sienkiewicza
 Wtorek 25-01-2011

22245. 
Odnośnie wpisu numer: 22192

Kazdy, obserwujac historie wyborow samorzadowych w Ilawie, zauwazy powtarzalnosc takiego zjawiska, jak ucieczka nijakich nauczycieli za awansem spolecznym = finansowym.
Za komuny przenosili sie do zakladu karnego.
Za PO Tuska przenosza sie do magistratow wladz samorzadowych.
 Krzyk z obrazu
 Poniedziałek 24-01-2011

22243. 
Odnośnie wpisu numer: 22239

Oj widać, że się na tym kompletnie nie znasz i nie masz o tym zielonego pojęcia ;-) Poczytaj, zadzwoń na infolinie i dowiedz się. A może nie masz konta w banku? Rusz głową, rozwiązań jest wiele.
 rudy wiewi0r
 Poniedziałek 24-01-2011

22240. 
A co w Suszu słychać?
Bo bardzo cicho jest o nowej władzy po wyborach. Nikt nic nie pisze,
o niczym nie informuje. To zastanawiające. Kiedyś to ogry księciunia Pietrzykowskiego grasowały po forach internetowych i "jechały" na poprzedniku, a teraz nuda! I tak ma być aż do następnych wyborów?
 Rysiek
 Poniedziałek 24-01-2011

22239. 
Odnośnie wpisu numer: 22236

Jestem ciekaw jak zachowasz się, kiedy miał będziesz 60 lat, a syn twój
18 i nasze komputery tak zestarzeją się, jak tablica do pisania i liczydło
gdyż wejdą komputery biologiczne oparte na pracy mózgu.
Nie dziw się emerytowi, a tym bardziej babci 80-letniej, która chce te
pare groszy mieć w ręku, dostać je od listonosza i poukładać na kupkę
swoją nędzę, oddzieliwszy na poszczególne opłaty.
I tak świat wróci do normalności - do prostoty, która jest miarą postępu
cywilizacyjnego.
 swój
 Poniedziałek 24-01-2011

22238. 
Odnośnie wpisu numer: 22235

Oni, czyli PeOwiacy, spuszczą ten kraj do dna, gdyż nie podejmą żadnych konkretnych działań poprawy w Polsce. Każdego ruchu się boją, gdyż przegrają wybory. Tylko PIS szedł ostro i odważnie, bynajmniej na pewno gospodarczo oraz w walce z korupcją.
Proszę pamiętać, że korupcja jest rakiem państwa. Rak korupcji by żyć, musi zjadać państwo. Rak zawsze był pazerny. Ludzie zarażeni rakiem korupcji idą na całość, zjadają państwo zapominając, że podkopują siebie samych. PIS w walce z rakiem korupcji poszedł va bank licząc, że naród go wesprze (może nawet rozwiązałby Lech Kaczyński parlament). Niestety otumaniony Naród i przegniłe elity nie dały wiary i zachowały się jak rak pozbawiając władzy PIS.
Pseudoelity PO wykorzystały okazję, by zdusić PIS rozpowszechniając opinię o rządach Kaczyńskiego jako o "upadlających naród polski". Dziś słyszałem opinię od elit, że dopóki "PIS nie zdechnie wraz z Kaczyńskim, Polska padnie jako państwo, bo Kaczyński jest ciemiężcą Polaków".
 swój
 Poniedziałek 24-01-2011

22236. 
Odnośnie wpisu numer: 22235

To nie partia winna, to system i biurokracja, z którą trzeba coś zrobić. Wszystko jest chore - począwszy od nas samych i naszego sposobu myślenia.
Jesteśmy jak emeryci, którzy zamiast sprawdzić stan konta przez internet, stoimy w kolejkach w banku robiąc tłok i zamieszanie, przez które młodzi ludzie, którzy chcą coś zrobić, załatwić są zablokowani i tracą tylko czas. A przecież my chcemy sprawdzić czy emerytura przyszła i chcemy wyciąg z konta. Napychamy bankom i innym instytucjom kieszenie kasą, bo biurokracja kosztuje.
 rudy wiewi0r
 Poniedziałek 24-01-2011

22235. 
Odnośnie wpisu numer: 22230

"... Kiedyś była to formacja [Platforma Obywatelska] mająca pobudzać energię Polaków, ułatwiać im życie, otwierać im drogi awansu, wspierać obywatelskie inicjatywy.
Stała się jednak w ciągu tych ostatnich 10 lat partią władzy, opasłą i otłuszczoną korporacją zawodową kryjącą kombinatorów i łapserdaków. Stała się watahą polityków grabiących dobra państwowe, quasi-mafią opanowującą wszystkie możliwe posady.
W jej szeregach znaleźli się Rycho, Zbycho, Miro, senator bawiący się
w sukience i pod wpływem narkotyków z prostytutkami, działacz samorządowy molestujący seksualnie chłopców..."
 czytelnik
 Poniedziałek 24-01-2011

22234. 
Odnośnie wpisu numer: 22205

To nie były, drogi Moderatorze, insynuacje i pomówienia, możesz to sprawdzić, a nawet powinieneś to zrobić - jeśli mienisz się być dziennikarzem!
A podpisywać będę się bardzo chętnie, jak będziesz te kryterium, Kolego, stosował do wszystkich, którzy tu chcą coś napisać. Niejednokrotnie na tym forum padały oskarżenia i nieprawdziwe, obraźliwe informacje od drugiej strony - tej, która teraz pełną gębą rządzi w powiecie. Było to urabianie tej tępoty społecznej przed wyborami. I nie widziałem żeby to towarzystwo się podpisywało, bo bało się i tyle.
Teraz ma być cichutko, bo już po wyborach... A powinno być konkretne bicie piany i mam nadzieję, że się zacznie.
 agent
 Poniedziałek 24-01-2011

22233. 
KOŁYSANKA PLATFORMIARSKA

Znów stara zgraja szczęśliwym trafem,
bez głów, bez planów, za to z rozmachem
do żłobu toczy swe tłuste cielska
Idzie Platforma Obywatelska !

Do sądu złodziej śmiało ucieka
Bo wszak korupcja prawem człowieka!
Czar PRL-u wraca do formy
Wdzięczni jesteśmy ludziom z Platformy?!

Zwrot w dyplomacji to rozdział drugi
Od dziś będziemy świadczyć usługi
Dla Władimira i dla Angeli
Czas na kolanach iść do Brukseli!

Szef MSZ-u już ma kaganiec
Śląsk i Pomorze weźmie Giermaniec
Trzeba wywłaszczyć polskiego chłopa
Vivat Platforma, Vivat Europa !

Angela z Ritą ręce zaciera,
By na Wschód ruszyć tropem Hitlera,
A za nią ziomków procesja tłumna
Vivat Platforma, piąta kolumna.

Za tawariszcza Tuska zdarowie
Piją Gazpromu oligarchowie
Władimir Putin z radości śpiewa:
Nu tiepier budiet kak za Breżniewa.

Odwrót z Iraku, z Afganistanu
Osama śmieje się spod turbanu,
Taki sojusznik jak Tusk się przyda...
Vivat platforma i Al-Kaida!

Koniec z lustracją! Koniec rozliczeń!
Dla konfidentów to koncert życzeń
Od dzisiaj wszyscy jesteśmy święci
Vivat platforma i konfidenci!

Niech żyje wolność! Ćpun na wagarach
Łbem durnym kręci w dymu oparach
Całkiem legalnie ćmiąc porcję zielska
Vivat Platforma Obywatelska!

Niech żyje miłość! Rusza parada
Sprośnych pedałów cała gromada
Gzi się bezwstydnie wśród publiczności
To dar Platformy! Tryumf podłości!

Elektoracie! Wyborco durny!
Gdy będziesz wrzucać głos swój do urny,
A chcesz być sługą Niemca i Ruska,
Dalej popieraj Donalda Tuska!

http://www.youtube.com/watch?v=Fv81TvTZ0ZM
 005-WK
 Niedziela 23-01-2011

22232. 
Odnośnie wpisu numer: 22219

Szary!
Tymi swoimi analizami o lewicowosci Polakow mozesz zrobic to samo
co ten niedzwiedz z zajacem...
 Kanclerz
 Niedziela 23-01-2011

22230. 
Dziwne jest to forum: PO wygrała wybory, to i PO rządzi - w Sejmie, Belwederze, Warszawie, Łodzi, Iławie. Większość Polaków popiera PO, takie są fakty. Was dziwi, że partia zwycięska rządzi - obłęd! Co nie zrobi - źle, kogo nie zatrudni - źle, jakiego ruchu nie wykona - źle.
Paranoja.
Polska to nie jest normalny kraj, a internet to ściek osób sfrustrowanych, zawsze na "nie". Kaczyński taki bóg - z nim wymachiwać mamy szabelką Niemcom i Ruskom. Który to jest wiek?
 szary
 Niedziela 23-01-2011

22229. 
Odnośnie wpisu numer: 22223

Piotr Ambroziak miał kilka lat, żeby udowodnić, jaki jest dobry.
A Marcin Woźniak? Wszyscy go znamy.
Co do obecnego kierownika [Michała Młotka], to młody człowiek i dobrze oceniam jego dotychczasowe działania. I czekam na więcej. Niech się popisze.
 Wojciech
 Niedziela 23-01-2011

22228. 
Odnośnie wpisu numer: 22215

Ale o co się rozchodzi? Prezes wodociągów w Iławie jest tylko jeden.
Dajcie mu Panowie radni np. 200 tysięcy zł miesięcznie, a co!
 Zenon
 Niedziela 23-01-2011

22227. 
Odnośnie wpisu numer: 22225

Marcin Woźniak pomagał w kampanii wyborczej, ale to nie on był jej
"szefem" i nie on wypromował Jarosława Maśkiewicza.
 xy
 Niedziela 23-01-2011

22225. 
Odnośnie wpisu numer: 22217

Jestem jak najbardziej za. Mało kto zna się na promocji tak dobrze jak Marcin Woźniak. Facet ma do tego wyjątkową smykałkę. Swego czasu świetnie wypromował Jarosława Maśkiewicza na burmistrza Iławy. No i
skutki pamiętamy.
A w ratuszu i owszem - zaproponowali podobno Woźniakowi pracę w promocji, ale jako inspektor pod kierownikiem Młotkiem. No bardziej
chyba Ptasznik nie mógł chłopa upokorzyć.
Ale nie zdziwię się, jeśli Woźniak Młotka wygryzie, a promocja jeszcze bardziej zamieniać się będzie w propagandę.
 rubalt
 Niedziela 23-01-2011

22223. 
Odnośnie wpisu numer: 22217

Michał Młotek (PO) to typowy karierowicz!
Drążył, drążył i wydrążył, że wyrzucono z promocji Piotra Ambroziaka. Burmistrz Ptasznik (PO) nagrodził młodego za zaangażowanie w kampanii PO sprzed 4 lat! Jasne, że pojęcie o promocji znikome, ale kogo to obchodzi...?! Ważne że jest tu i teraz.
Dziwię się tylko, że Młotka i Ptasznika koleżanka Błędowska (nota bene dyrektor LOT) poszła w niełaskę. Śmiać mi się chce gdy zobaczyłem, że biuro iławskiego LOT-u przeniesiono do budynku nad Yellow (kiedyś "Pod Kasztanem"). Nikt chyba nie wie, że tam to się znajduje. Ale kaska dla Pani Agnieszki Błędowskiej wpływa co miesiąc - samorządy dają dotację - także żyć nie umierać.
Tak jest Brać PO-lszewicka!
 semafor
 Niedziela 23-01-2011

22222. 
Odnośnie wpisu numer: 22214

Nie kruszcie kopi o profesora, tytule dla nauczyciela, który nadawano wszystkim mianowanym w czasach gierkowskich.
Mianowanie na nauczyciela otrzymywał taki, który musi przed upływam
4 latach pracy zdać egzamin przed komisją kuratoryjną. Jeśli czas 4 lat minął, a komisja do niego się nie stawiła (co było bardzo dziwną praktyką) nazwano tytuł z automatu. Później mianowania na profesorów szkoły średniej zaniechano, gdyż weszły stopnie specjalizacji I, II, III (lata 1982-1992). Za uzyskiwane stopnie podwyższano pensję o 100 do 200 zł. Opozycja szkolna bardzo była niechętna tym praktykom, gdyż uważali, że owe stopnie otrzymywali ludzie służący PZPR.
Nie było to prawdą.
W 2000 roku wprowadzono awans zawodowy (stażysta, kontraktowy, mianowany i dyplomowany nauczyciel). Nie było większego debilizmu w polskiej szkole. Ponieważ wszyscy nauczyciele z latami pracy uzyskują najwyższe awanse, zauważono, że ten system jest również kretynizmem i władza przymierza się do wycofania systemu awansu zawodowego.
To jest tak, jakby każdy pracownik nauki na uniwersytecie po 20 latach pracy otrzymywał tytuł profesora zwyczajnego; albo każdy oficer dosłużył się generała.
 profesor nadzwyczajny szkoły wyższej
 Sobota 22-01-2011

22221. 
Dziwne! Ostatnio przeglądałam "Kurier Iławski" i przeczytałam, że człowiekiem szczególnie zasłużonym dla Warmii i Mazur, czyli zasłużonym dla naszego województwa, został człowiek, który poddawał mobbingowi swoich niektórych pracowników placówki, którą kierował. Nie lubił: inteligentnych i tych, co nie donoszą...
A swoją drogą, po ilu latach można udowodnić mobbing? Słyszałam, że
po 3. latach. Może szanowni państwo wiedzą coś na ten temat? Będę wdzięczna. Bardzo.
 ALFA
 Sobota 22-01-2011

22220. 
Odnośnie wpisu numer: 22204

Moim zdaniem to jest tylko kwestia dogadania się dyrektorów szkół w czasie kiedy planują plan szkolny. Ja bym dała trzy różne terminy do wylosowania dla każdej ze szkół i problem by zniknął.
 matka
 Sobota 22-01-2011

22219. 
Odnośnie wpisu numer: 22212

Czy głupota pana boli czy choroba przebiega bezboleśnie? A na koniec smutny fakt o polskim społeczeństwie - od zawsze w przytłaczającej większości jest liberalne i lewicowe, krzykacze i pieniacze to podobnie jak kibole na stadionach - marginalna ekstrema. Widoczna i żałosna. Koniec.
 Szary
 Sobota 22-01-2011

22217. 
[...] A co robi były radny Marcin Woźniak? Nie dostąpił chłop zaszczytu pracy w miejskich strukturach PO (w ratuszu)? Szkoda, bo do promocji przydałby się jak nikt.
Pan Młotek zupełnie poległ na zadaniach związanych z promocją, czas go zastąpić. Może Woźniak się sprawdzi w tej roli? Jak sądzę nie smarowałby głowy wazeliną o poranku tak jak młodzieniec Młotek! [...]
 Kaśka, lat 43
  9292287
 Sobota 22-01-2011

22215. 
Odnośnie wpisu numer: 22213

Ten komunikat nalezy wywiesic - od zaraz! - w blokach wszystkich
ilawskich emerytow i rencistow, ktorzy kupuja wode od tego Pana
z pensja 7.000 dolarow miesiecznie...
 Latarnik z Sienkiewicza
 Piątek 21-01-2011

22214. 
Odnośnie wpisu numer: 22206

To nie jest krytyka. ale stawianie spraw na właściwym miejscu. Skoro
ktoś nie jest doktorem, to nie należy go tak tytułować. Magister też
brzmi ładnie.
Panuje teraz moda, że na pieczątkach urzędowych pomija się tytuły naukowe i zawodowe. Moim zdaniem to błąd, bo dlaczego niby ich nie używać.
Co do meritum. Przed wojną w np w warszawskich liceach pracowali profesorowie wyższych uczelni, bo nie było dla nich etatów na uniwersytecie. Moi nauczyciele z liceum (w większości) kazali używać określenia magister, by odróżnić się od gierkowskich profesorów szkoły średniej.
 oko
 Piątek 21-01-2011

22213. 
Odnośnie wpisu numer: 22207

[...] Quo vadis Polsko?
Ja go znam, to Andrzej Kolasiński. Zwykły wyrobnik, ale od zawsze był
blisko skazanego przez sąd Jarosława Maśkiewicza. Oni razem pracowali
w "służbie rolnej" za komunistów.
Kiedy Maśkiewicz dostąpił zaszczytu burmistrza, powołał i osadza gościa
na stanowisku w spółce miejskiej i tak zostało do dziś.
On [Kolasiński] zarabia w "ściekach" jakby odpowiadał za super tajne służby bezpieczeństwa kraju. To jest 7 tys. dolarów USA. Tymczasem oficer BOR przy prezydencie ma na rękę niecałe 8 tys. polskich złotych.
 005-WK
 Piątek 21-01-2011

22212. 
Raz ordynarny niedźwiedź kucnąwszy na łące
W dość niewybredny sposób podtarł się zającem.
Zając się potem żonie chwalił po obiedzie:
"Wiesz, stara, nawiązałem współpracę z niedźwiedziem!"

I małe przypomnienie:
6 maja 2010 roku, BRONISŁAW KOMOROWSKI, jako Marszałek Sejmu RP wykonujący tymczasowo obowiązki Prezydenta RP, na wniosek Pana RADOSŁAWA SIKORSKIEGO, Ministra Spraw Zagranicznych, nadał wysokie odznaczenia państwowe obywatelom Federacji Rosyjskiej za "wybitne zasługi i zaangażowanie w działania podjęte przez stronę rosyjską po katastrofie polskiego samolotu specjalnego pod Smoleńskiem".
http://www.youtube.com/watch?v=IZBCbMeXAg0
 anty-bolszewik
 Piątek 21-01-2011

22209. 
Zawrzało w iławskim Ratuszu w kwestii finansowania drużyny seniorów piłkarskich drużyny II-ligowej IKS JEZIORAK. Zawrzało na okoliczność bezczelnej akcji propagandowej zorganizowanej przez nowy zarząd
przy pomocy grupki kiboli, nie kibiców. Chcą oni od Burmistrza Iławy potężnych środków finansowych, ok. 500 tys. złotych wyjęte z kieszeni ogółu podatników, dając za przykład "szereg miast w Polsce".

Zdaje się, że hydra pseudo-piłkarska uszczknie nieco od Ratusza, a bynajmniej na stypendia dla ludzi, którzy dawno już grać nie powinni (biegać za piłką) ze względów geriatrycznych i niskiej kondycji, a normalnie pracować, np. w tartaku lub w Kauflandzie, albo przy oczyszczaniu miasta w Eko lub Spomerze. Ale oni do śmierci chcą nas zadowalać swoimi nieudolnościami do piłki nożnej.

Gdyby byli dobrzy, to sponsorzy nie odchodziliby, jak uczynił to Bi-es. Teraz rzucili się na Burmistrza bezpardonowo, a że on mięczak jak cała PO, nie potrafiąc powiedzieć "NIE!" dla polityki miłości i wygrywania wyborów.

Jednak porozmawiajmy kto rządzi od 20 lat iławską piłką nożną. Te same wyliniałe od starości gapy, którymi od czasu do czasu wicher potrząśnie, one podfruną i wylądują na tym samym drzewie. Są nimi działacze KS.
Tu jest zgnilizna, którą jak się szypą nie zeskrzybie, tak długo będziecie w Iławie jęczeć, że nie mamy promocji przez futbol, a winien będzie Burmistrz lub Starosta. A poszli wy won!
 były działacz IKS-u
 Piątek 21-01-2011

22207. 
Odnośnie wpisu numer: 22193

Jeśli to prawda, że szef podległej miastu firmy komunalnej zarabia dużo więcej niż burmistrz, to jest to szalony układ.
To, oprócz wielu podatków komunalnych, dodatkowy haracz na rzecz
miejskiego kacyka dostarczającego wodę do naszych mieszkań...
To barbarzyństwo...
 Krzyk z obrazu
 Czwartek 20-01-2011

22206. 
Odnośnie wpisu numer: 22195

Krytyka tytułowania nauczycieli szkół średnich "profesorami" jest tutaj
żenująca.
Dowód: jak szybko dawny szacunek do zawodu nauczycielskiego obraca
się we wiadro na głowie nauczyciela.
Ja zawsze odnoszę się do wszystkich nauczycieli z wielkim szacunkiem.
Mam już 59 lat, ale zwracam się "profesor" do moich nauczycieli z LO.
 Krzyk z obrazu
 Czwartek 20-01-2011

22205. 
Odnośnie wpisu numer: 22180

A gdzie podział sie mój wpis? Nic obraźliwego w nim nie było.
Zawarłem przypuszczenie, że [...]. Uważam, że taka sugestia
nikogo nie obraża, więc o co chodzi?
 kolega
 Czwartek 20-01-2011
Odp. 
Masz prawo nawet do tych swoich insynuacji i pomówień, ale
rób to wyłącznie na własnych rachunek.
Proszę bardzo, sam dźwignij odpowiedzialność – podpisz się
swymi prawdziwymi personaliami, a po ich sprawdzeniu wpis
zostanie wyemitowany. Wtedy zobaczymy jaki z ciebie kozak.
 Modero Kuriero
 Piątek 21-01-2011

22204. 
Ooooooooooo jakie piękne i radosne zdjęcia w Kurierze ze studniówek! Studniówek, które odbyły się w jedyną możliwą dla wszystkich panów dyrektorów szkół średnich sobotę.
Czy któryś z tych panów pomyślał o młodzieży, która niejednokrotnie posiada sympatię w sąsiedniej szkole? Czy wiecie, że musieli bawić się
sami, bo uczeń z kolegą, uczeń z uczniem, uczennica z koleżanką... bo
młodzi, ale chcieli być wierni swoim sympatiom, które bawiły się we własnych klasach...?!
Który baran to wymyślił, no?! Kurierzy, sprawdźcie i opiszcie, by nigdy
więcej się to nie powtórzyło. Nie słuchano nawet rodziców...
 rodzic
 Czwartek 20-01-2011

22203. 
Odnośnie wpisu numer: 22174

Skoro kolega taki dociekliwy, proszę dokładnie przeczytać sobie definicję korupcji, a zwłaszcza jej składowych: kumoterstwa i nepotyzmu. Potem zachęcam do analizy sytuacji personalnej w iławskich instytucjach i wyciągnięcia wniosków.
Definicję znajdzie kolega na stronach wydziału policji ds. walki z korupcją, chociażby w Olsztynie. Kolega ma jeszcze sporo czasu na refleksje, jednak doradzam pośpiech, bo jak kolega skończy studia i poprosi swojego "profesora" o pracę, to się kolega zdziwi. Więcej odwagi w myśleniu.
 obywatel2
 Czwartek 20-01-2011

22202. 
Odnośnie wpisu numer: 22195

Prawda.
Tytuł "profesora szkoły średniej" nadawano od czasów Edwarda Gierka,
a ministra bodaj Heliodora Muszyńskiego [...]
Jednak nauczycieli szkół średnich zwano "profesorami" już od czasów powojennych, dotrzymując kroku tradycyjnej ciągłości od przedwojny.
 dyplomowany ogrodnik
 Czwartek 20-01-2011

22200. 
Odnośnie wpisu numer: 22192

Żeby uczyć w szkółce, poza wyższym wykształceniem merytorycznym,
np. rolniczym, ekonomicznym, historycznym, biologicznym (chociaż
każde z tych "wykształceń" jest dyskusyjne), trzeba mieć - nazwijmy to kursem - tzw. studia podyplomowe z "przygotowania pedagogicznego"
(3 semestry zaliczane).
Owe "przygotowanie" daje podstawę, by dopuścić osobę do prowadzenia zajęć lekcyjnych w szkole z dziećmi i młodzieżą. Niejeden dupek po takim kursie raczy mówić, że jest z wykształcenia pedagogiem. [...]
 dyplomowany ogrodnik
 Czwartek 20-01-2011

22195. 
Odnośnie wpisu numer: 22187

Dawno, dawno temu w komunistycznym PRL-u istniał nadawany przez kuratorium tytuł "profesora szkoły średniej". Stąd zwyczaj tytułowania nauczycieli liceum "prof."
 oko
 Środa 19-01-2011

22194. 
Odnośnie wpisu numer: 22191

Z reguły omijam takie linki, gdyż zazwyczaj prezentują głupoty. Czasami jednak ciekawość bierze górę. No i ja przepraszam bardzo, ale czego ma dowodzić ten filmik? Sprawnego posługiwania sie Photoshopem? Skąd bierze się teza, że nauczyciele PO z miast itepe... Ludzie są niemożliwi.
 Eskulapski
 Środa 19-01-2011

22193. 
Odnośnie wpisu numer: 22188

I tak burmistrz Iławy ma śmieszne pieniążki w porównaniu z prezesem spółki miejskiej "Iławskie Wodociągi" [Andrzejem Kolasińskim]. Idąc tym tokiem myślenia, co Pan przewodniczący Groszkowski, to Pan burmistrz Ptasznik powinien mieć minimum ze 30 tys. zł.
 Zenek
 Środa 19-01-2011

22192. 
Odnośnie wpisu numer: 22187

Racja! Partia PO rządzi, nic [i nikt] wokoło się nie liczy!
ZERO przyzwoitości.
Przewodniczącego Rady Groszkowskiego pamiętam z Liceum i niestety nic ciekawego ani pochlebnego nie mogę powiedzieć. Jako nauczycielowi wystawiłbym mu ocenę dostateczną.
Z tymi tytułami - to już w ogóle szkoda gadać. Po wyborach usłyszałem,
że obecny Burmistrz Susza Pietrzykowski (PO) był profesorem w szkole "budowlance" (tak nazwali go uczniowie i kilku znajomych). To już szczyt wszystkiego, ażeby bez przygotowania pedagogicznego nauczać w szkole czegokolwiek i kogokolwiek, a co dopiero tytułować się!
Jednak przyzwolenie społeczne powoduje takie (a nie inne) zachowania rządzących! Na stołkach lądują kolesie partii a nie wykwalifikowana i przygotowana osoba. A pomieszanie i poplątanie polityczno-oświatowe, które obserwuje dzisiaj na scenie naszego powiatu, jest naprawdę niesmaczne!
 wyborca
 Środa 19-01-2011

22191. 
Odnośnie wpisu numer: 22189

Młodzi wykształceni nauczyciele z miast uczą historii Wasze dzieci.
Sympatyzują z PO i wiecie czego konkretnie uczą?
Zobaczcie...
http://www.youtube.com/watch?v=76-G-7Wvq_w
 Bolo
 Środa 19-01-2011

22190. 
Młodociane bestie zaczynają już bezkarnie terroryzować osiedla, gdyż większość ludzi woli nie zgłaszać sprawy policji z uwagi na brak zaufania
i ewentualne przesłuchania.
Zgłaszający staje się jawny, nawet w prasie jest jego twarz, a bandzior
ma twarz ukrytą. Zgłoszenie anonimowe na 997 jest namierzone, przez
głupiego policjanta "zdradzone" zainteresowanym przestępcom lub ich rodzicom.
Zatem postuluję, aby powoływać Policję Obywatelską. Mamy Platformę Obywatelską, może być Policja Obywatelska.
Taka policja musi powstać, jak kiedyś ORMO. Inaczej sobie nie poradzimy z przestępczością. Jednak musi być zmiana prawa, czego nie podejmie się obecny rząd, bo straci poparcie przed wyborami u większości swych wyborców, którzy lubią politykę miłości.
Z "miłości" zatem mamy tak jak chcemy: burdel i przestępczość w kraju.
 Ormowiec
 Środa 19-01-2011

22189. 
Odnośnie wpisu numer: 22180

"To, że prof. Roman Groszkowski zgodził się na podwyżkę dla burmistrza
i poparł ją takimi, a nie innymi argumentami, NIE OZNACZA WCALE, że będzie złym dyrektorem."

Co ma jedno do drugiego? Ale zgoda - pierwsze oznacza, że potężne chłopaki znaleźli sobie klakiera i obsadzili nim decydenckie stanowisko, marionetka już działa... A co do dyrektorowania - brak charyzmy, daru wymowy, mamejowatość, gnuśność, historyk najśredniejszy, pedagog podśmiewany - świetny materiał, dobre czasy idą dla LO.
 szary
 Środa 19-01-2011


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 97 98 99 ... 192 193 194 195 196 197 198 199 200 ... 283 284 285 ... 373 374 375 następna ] z 37595967722REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe | Stopka
Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.