Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Nowe oszustwo: sms do mamy
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Zginął podczas koszenia trawy
Propagandowe media samorządowe niszczą lokalną demokrację
Afera budowlana. Domów nie ma, pieniądze zniknęły
Policjant bohatersko ratował uchodźców z pożaru
Ukradł koszyczek ze święconką spod kościoła
Pożar w ośrodku dla uchodźców z Ukrainy
Wdzięczna życiu Wiktoria Szczepańska
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Więcej...

Forum

22877. 
Odnośnie wpisu numer: 22871

Ty Eskulapie ciągle do kogoś masz pretensje :-D))
Panowie, którym daleko do biznesu - jeden podwórkowy producent okien, żaden problem; drugi małomiasteczkowy sprzedawca, też no problem - normalnie zaproponowali tępym głowom z ratusza postawienie staroci tenisowej (rupieć, za rozebranie i wywiezienie którego z Niemiec dostaną
jeszcze dotację środowiskową).
Tamci, zwietrzywszy w nieprzewietrzonych szlakach mózgowych drobne załatwienie sprawy tenisa iławskiego, poszli na "UKŁAD". Bo to jest nic innego jak "układ", o którym często powtarza prezes PIS. Jednak interes będą mieć ci dwaj, bo nie wierzę, iż należą oni do altruistów, czyli mówmy po chłopsku, jak w Borecznie - ludzi niosących pomoc biednej młodzieży, by nauczyła się tenisa. Ale to mało.
Głowy z magistratu (nieprzewietrzone szlaki mózgowe) poszli na prostotę,
tzn. na łatwe i szybkie rozwiązanie problemu - hali krytej do ziemnego tenisa w Iławie.
Tak postępuje ich opcja PO, szczególnie widać to po rządzie, który tylko administruje Polską, bo według nich i tak kraj się rozwija, napędzany niewidzialną ręką liberalizmu.
 Bronek z Boreczna
 Czwartek 07-04-2011

22876. 
Odnośnie wpisu numer: 22872 22873

Macie rację "zainteresowana" i "Bronek".
Zaperzył się BOB straszliwie. Podejrzewam, na granicy z pewnością, że
jest pracownikiem lub też nawet prezesem ITBS-ZGL. Dlaczego tak sądzę?
Otóż po sprzedaży mieszkań komunalnych taka czapa jak ZGL nie ma racji bytu. Nieprawdaż Bobie?
Dlatego uważam, że tą sprawą powinna się zająć bezzwłocznie Rada Miasta Iławy. Kto pierwszy Panie i Panowie radni?
 lokator
 Czwartek 07-04-2011

22875. 
Jechałam pociągiem rano do pracy ze stacji IŁAWA GŁÓWNA.
Pewna starsza pani dojeżdża moim pociągiem do Gdańska Wrzeszcza. Zapytała mnie: "Gdzie tu jest to przejście?", gdyż ona była świadkiem jak pani mająca niepełnosprawne dziecko na wózku zjechała ze schodów i nie mogła dać sobie rady z wejściem na peron. Ta starsza pani mieszka w Iławie i jest na stacji już o 6 rano, i wczoraj szukała tego przejścia, ale nie znalazła i tak mi się wczoraj żaliła.
Ja po powrocie z pracy pociągiem również zaczęłam szukać tego przejścia i znalazłam, ale od strony poczty i budynku sokistów. Kto nie wie, to może dostać szału, bo trzeba kupić bilet i szukać to przejście.
Ta starsza pani wierzy, że ta pani z niepełnosprawnym dzieckiem to załatwiła, bo ona również huknęła na młodych ludzi, by pomogli tej pani wciągnąć wózek na peron.
 Anna
 Czwartek 07-04-2011

22873. 
Odnośnie wpisu numer: 22866

Jak pożyczysz od [...] pazernego banku 200 tys. zł, będziesz to spłacał
przez co najmniej 30 lat i na koniec kwota urośnie do 600 tys. zł. Nawet
nie fikniesz, bo mają w łapie twoje mieszkanie, więc jesteś niewolnikiem.
 Bronek z Boreczna
 Czwartek 07-04-2011

22872. 
Odnośnie wpisu numer: 22866

Drogi bobie. Szukasz sprawiedliwości? Nie ma jej. A co powiesz na wykup mieszkań spółdzielczych za symboliczną złotówkę? To też nie było sprawiedliwe dla tych, którzy wykupili mieszkania za grube tysiące. Sprawiedliwości nie ma i nie będzie.
Trzymam z lokatorem. A władza jest wybierana przez nas i dla nas. Mają działać tak aby nam było dobrze a nie tylko im. Iława z takim bezrobociem, gdzie władze nic nie robią w tym kierunku, aby ściągnąć tu pracodawców, aby żyło nam się lepiej, powinna rozumieć poziom życia i bogactwo mieszkańców.
A poza tym nowe mieszkanie masz na ekstra, a my od wielu lat inwestujemy w te ruiny. To dzięki nam to wszytko jeszcze się nie zawaliło. Może właśnie z tej przyczyny w dowód wdzięczności powinniśmy mieć większe ulgi.
Czytaj w internecie jak w całej Polsce bogate miasta i gminy pozbywają się ruder tylko dlatego, że rozsądniej myślą, że wiedzą co to znaczy gospodarowanie publicznymi pieniędzmi i oddają mieszkania tylko dlatego, żeby nie wkładać pieniędzy w rudery i inwestować w inne potrzebne rzeczy.
Trzeba tylko mieć dużo dobrych chęci, rozumieć swoich wyborów a nie mieć ich gdzieś i przede wszystkim rozumieć na czym polega i jaka jest odpowiedzialność za wydawanie publicznych pieniędzy.
Dlaczego wkurza cię, że chcemy większej bonifikaty a nie masz pretensji do władz Iławy o to, że wydają nasze pieniądze na remonty starych domów (często ruder), zamiast oddać to wspólnotom, a nie inwestują w bardziej potrzebne w mieście rzeczy, co...?
 zainteresowana
 Środa 06-04-2011

22871. 
Nie rozumiem tej akcji z halą do tenisa (obok basenu w Iławie).
Działanie na wariata jakieś. Wchodzi dwóch panów na sesję, mówią tak:
"Jak nie teraz, to nigdy" i reszta przyklepuje pomysł? Bez jakiejkolwiek analizy? Sukces przez zaskoczenie? Przecież tu chodzi o coś więcej niż budka z pietruszką.
A plan zagospodarowania przestrzennego? I choćby ta odległość od boiska jest wystarczająca? Rozumiem, że piłkarze nie będą w stronę hali kopać piłki? ;-)
Mieszkańcy mogą się dowiedzieć jaki jest koszt dzierżawy tej ziemi, czy jest to pilnie strzeżona tajemnica? Jeśli dzierżawa jest za symboliczną złotówkę, to może inni mieszkańcy też powinni mieć szansę podjęcia w tym miejscu jakiejś działalności?
Czy, cytując klasyka, "ciemny naród wszystko kupi"?
 Eskupalski
 Środa 06-04-2011

22870. 
Odnośnie wpisu numer: 22806

Szanowny Panie Nemesis! Czekałam na jakąkolwiek reakcję na Pana wpis, ale mieszkańcy Kisielic przestali interesować się Pana losem. Na dodatek sam Pan jest temu winny.
Szczuje Pan ludzi na Panią Dyrektor, ale chce zaszkodzić komuś innemu. Od nie tak dawnej miłości blisko do nienawiści. A może poznamy powody, z jakich Pan nie utrzymał się na stanowisku. W Kisielicach znają je wszyscy, a i cały powiat śmieje się z Pana. Zresztą do dzisiaj nic się nie zmieniło, tylko wygląd i wątroba już nie te, co kiedyś.
Przyjdzie czas i odpowie Pan za rozpacz pewnej młodej kobiety (nie tylko tej jednej), ale też rozbicie własnej Rodziny. Nie pomoże funkcja w radzie gminy, ani rozległe znajomości. Przez ostatnie 20 lat stoczył się Pan na dno. Ponieważ na rozum nigdy nie jest za późno, życzę Panu odbicia się od tego dna i naprawy własnego życia. Na początek polecam pewien oddział w Prabutach.
 Pytia
 Środa 06-04-2011

22868. 
Dziękujemy ci tuskowa Platformo cwaniaczków Rycha, Zbycha i Zdzicha!
Drożyzna jak na zachodzie i rośnie, a zarobki pozostały wschodnie!
 anty-bolszewik
 Środa 06-04-2011

22866. 
Odnośnie wpisu numer: 22862

Drogi lokatorze, ile będzie kosztować Twoje mieszkanie?
Jak domniemam, mieszkasz w komunalnym. Ciesz się, że masz okazję
wykupić za psie pieniądze, chyba że nie orientujesz się ile teraz kosztują mieszkania. To przejdź się do biura nieruchomości. Będziesz skakał z
radości, bo wykupując za bezcen złapałeś Boga za nogi.
Jeszcze jedno, Ostróda jest pozytywnym przykładem, ale dla kogo? Tak,
dla lokatorów mieszkań komunalnych, nie dla mnie, powtarzam po raz
enty. Weź 200 tysięcy kredytu i kup mieszkanie. Wtedy pogadamy.
 bob ratowniczy
 Środa 06-04-2011

22865. 
Janusz Palikot w swoim stylu ostro na temat Joanny Kluzik-Rostkowskiej:

„Ona miała dosyć nihilistyczne i cyniczne podejście do Kaczyńskiego. Traktowała go jak wehikuł polityczny. W tym sensie ona jest dzisiaj niewiarygodna, bo w czasie kampanii udawała, że Kaczyński to dobry kandydat.”
 skaner
 Środa 06-04-2011

22864. 
Sztabowcy PO zgarnęli pół miliona!
Spółka czołowych polityków PO, przy tym byłych sztabowców prezydenta miasta Lublina Krzysztofa Żuka zgarnęła pół miliona złotych unijnego dofinansowania. Ich wniosek zatwierdził kolega z kampanii wyborczej,
a pieniądze przyznał zarząd województwa, w którym zasiadają dwaj wiceszefowie Platformy
Chodzi o Pawła Markiewicza i Piotra Steca. Pierwszy jest sekretarzem regionalnej PO. Stec zaś nie tylko zasiada w zarządzie Platformy w województwie, ale jest też wiceszefem młodzieżówki partii na cały kraj.
Obu panów łączy znajomość i wspólny sukces - razem tworzyli zwycięską kampanię prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka (PO). Razem mogliby wydać pół miliona złotych, które zatwierdzili ich partyjni koledzy. [...]
 POkaz zaradnych ludzi
 Środa 06-04-2011

22862. 
Odnośnie wpisu numer: 22857

Ostróda jest tylko pozytywnym przykładem. Podobnie postąpiła większość miast ościennych.
Prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy ile ratusz dokłada rokrocznie do mieszkań komunalnych. Chcesz dalej zadłużać budżet?
Chcesz, aby było sprawiedliwie? Wszyscy chcą od zawsze. Zapewniam, że będzie. Po śmierci. Amen.
 lokator
 Wtorek 05-04-2011

22861. 
Odnośnie wpisu numer: 22859

Wszystkich nas w kosmos wywali.
TUSKonauta już w kombinezon się zaopatrzył.
 bob ratowniczy
 Wtorek 05-04-2011

22859. 
Jak likwidować, to do dna.
Rządy PO zamiarują zlikwidować kolejne szkoły w gminne wiejskiej Iława. Gromoty, Laseczno, Mózgowo, Frednowy. Pod młotek poszedłby nawet budynek szkolny w Ławicach, ale ze względów historycznych (Emil von Behring) jeszcze na razie nie!
Tsunami likwidacyjne szkół w Polsce nie jest przypadkowe. Z rozmysłem. Eksperci unijni od demografii założyli, że w najbliższej przyszłości zmniejszy się "pogłowie nacji polskiej" do 25 milionów ludzi. Współczesne pseudoelity ze zdwojoną siłą "pracują", by Polska zmniejszała zaludnienie, likwidując rozwój przemysłu, stawiając na drobne usługi.
 Bronek z Boreczna
 Wtorek 05-04-2011

22858. 
10 lat temu w miejscowości Szwarcenowo (gmina Biskupiec Pomorski),
obok starej murowanej szkoły z czerwonej cegły postawiono szkaradę sali gimnastycznej, choć szkoła - jak należało wtedy przypuszczać - zostanie zlikwidowana.
Salę potężną 40x22 dla 80-cioro dzieciaków, jakby nie można było dwa razy mniejszą i stylem pasującą do bryły szkolnej. Wówczas załatwiano interesy pomiędzy radnymi a wójtem, czyli coś za coś.
Dziś wiadomo, że likwidacja szkoły jest nieunikniona. Do kupna budynku przymierza się ta sama osoba, której dziś bardzo zależy tu na lokalizacji
fermy wiatrowej (dawny PGR).
Ta piękna polska wieś z tradycjami i kulturą rolną ginie, jak ginie Polska za pseudo-demokracji i rządów ludzi PO o antypolskich postawach.
 Bronek z Boreczna
 Wtorek 05-04-2011

22857. 
Odnośnie wpisu numer: 22819

Nie "jak pies ogrodnika", tylko chciałbym, aby była równość społeczna. Widocznie Ostróda jest bogatszym miastem i sprzedała mieszkania za
grosze, albo nie było podwyżek pensji dla piastujących urzędy notabli.
U nas w Iławie dziura budżetowa i wyprzedają za 30 procent wartości,
co i tak jest tanio na rynku mieszkań.
 bob ratowniczy
 Poniedziałek 04-04-2011

22856. 
Platforma w edukacji wraca do form, jakie stosowano w polskiej szkole
za komunistycznych czasów Gomółki.
Dziś w szkołach podstawowych jest nawrót do uczenia dwóch klas naraz,
np. I z II. Na jednej szkółce wiejskiej można zaoszczędzić 2 do 3 etatów nauczycielskich.
Taki prikaz wystosował wójt Harmaciński wraz z radnymi do niektórych
szkół jemu podległych. Nauczyciele nie po myśli - na bruk.
 swój
 Poniedziałek 04-04-2011

22853. 
Wybory na sołtysa w Zielkowie gm. Lubawa.

„Policjanci weszli do remizy. Na stole stały dwie butelki alkoholu. Poprosili sołtysa Stanisława Rudzyńskiego o wyjście do radiowozu w celu poddania
się badaniu na zawartość alkoholu. Sołtys odmówił, jednak policjant po
chwili stwierdził, że wyczuwa od sołtysa woń alkoholu.”

Krótki filmik pt. „Dajcie nam spokój”
http://www.youtube.com/watch?v=MyDQFVhkjus
 Ormowiec
 Poniedziałek 04-04-2011

22852. 
„LISTA PASAŻERÓW”

Przejmujący do głębi dokument Ewy Stankiewicz i Jana Pospieszalskiego. Wspomnienia rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. To zbiór krótkich etiud,
portretów osób, które zginęły w Smoleńsku, stworzonych na podstawie
rozmów z ich najbliższymi. To często wstrząsające relacje.

poniedziałek, dodatek płytowy DVD do dziennika „Rzeczpospolita”:
część 1
http://www.youtube.com/watch?v=gaiqbS3MS1M

wtorek, dodatek płytowy DVD do dziennika „Rzeczpospolita”:
część 2
http://www.youtube.com/watch?v=YwaOD9xF2XI
 objaśniacz
 Poniedziałek 04-04-2011

22851. 
Odnośnie wpisu numer: 22821

Widocznie osobie prowadzącej etykę w szkole brakuje godzin.
 mama 3
 Poniedziałek 04-04-2011

22850. 
Odnośnie wpisu numer: 22849

Niestety, prawdą jest to, że dla polityka z takimi jak Kaczyński poglądami
jawnie artykułując interes narodowy PL, szczególnie w czasach obecnych,
jest to śmiertelne zagrożenie - nawet życia, nie mówiąc już o politycznej
działalności.
J. Kaczyński nie zgadza się na wizję współczesnej Europy zdominowanej
przez faktyczne condominium rosyjsko-niemiecko-francuskie. Ale takich
postaw nie ujawnia się. Trzeba być sprytniejszym (zobaczcie np. Węgry).
Zdobywa się władzę absolutną i dokonuje czynu, jaki jest właściwy dla Narodu swego, choć nie po myśli dla euro-komuny.
Wygląda na to, że PIS z Kaczyńskim zostanie stłamszony, wyszydzony,
a krucjata przeciw niemu zniweczy partię.
 005 - KW
 Poniedziałek 04-04-2011

22849. 
Odnośnie wpisu numer: 22847

Kaczyński trafił w środek tarczy.
Podziwiam odwagę gościa... Celne słowa zabolały, gdyż stały się kubłem
zimnej wody na powszechne kłamstwo (a i również milczenie) w sprawie
separatyzmu grupki wichrzycieli na Śląsku.
Sprawa arcyprosta: adresatem słów Kaczyńskiego nie są polscy patrioci
Śląska, lecz wywrotowcy z Ruchu Autonomii. To był bardzo celny strzał,
niepopularny, kosztowny politycznie, ale kolejny raz udowadniający, że
Kaczyński kieruje się przede wszystkim interesem Polski, a nie słupkami
sondażów.
Oczywiście, przeciwnicy polityczni i wszelkie media „kochające inaczej”
walą w bębny. A niech walą, przynajmniej widać, gdzie kto stoi.
 Bolesław
 Poniedziałek 04-04-2011

22848. 
Odnośnie wpisu numer: 22840

O tym, że był wybuch, albo już po ześliźnięciu się na błocie TU-101 lub na sekundy przed dotknięciem ziemi, nie ulega wątpliwości. Są świadkowie, dziesiątki ludzi z okolic lądowiska (nie lotniska), którzy na początku, już
w pierwszym dniu potwierdzali to, co nie umknęło ich percepcji. Oni wypowiadali się, były trzy takie relacje: o błyskawicznej łunie kiedy samolot był już bardzo nisko. Potem zamilkli na amen. Zamilkli nawet ci, którzy mogli zeznać co widzieli i słyszeli.
Jeden z najlepszych w Polsce specjalistów z zakresu systemów sterowania lotami samolotów dr inż. Eugeniusz Wróbel, ginie w nieprawdopodobnych okolicznościach, poćwiartowany niby przez syna. Wróbel na temat stenogramu rozmów pomiędzy pilotami a wieżą powiedział: "To nie jest rozmowa z tego Tupolewa". Stenogram był mistyfikacją. Po czym poćwiartował go syn. Pamiętają państwo...?
Przyjdzie czas, kiedy USA ujawnią obrazy satelitarne "na żywo" z ostatnich minut lotu TU-154. Na pewno szybciej niż Anglicy wyłożyli prawdę o "katastrofie" samolotu gen. Sikorskiego na Giblartarze.
 005-KW
 Poniedziałek 04-04-2011

22847. 
Odnośnie wpisu numer: 22845

Jakim trzeba być durniem, żeby otwarcie nienawidzić jako polityk dwóch największych sąsiadów Polski - straszyć niemieckością oraz Rosją!
Jak potem taki ktoś chce się spotykać jako premier z przywódcami tych państw? A może lepsza izolacja, druga Korea Północna i kiszenie się we własnym sosie? Świat sobie, Polska sobie!
 Rabbes
 Poniedziałek 04-04-2011

22845. 
Mieć opozycję, która nie potrafi przedstawić spójnej i wiarygodnej alternatywy dla działań władzy – to bardzo źle. Ale mieć jeszcze i władzę, która nie umie nic poza odwracaniem każdego słowa opozycji – to tragedia. Szczególnie gdy władza ta obejmuje też sterujące emocjami wyborców media elektroniczne.

Polska debata publiczna jest na dnie. Wydarzenia tak brzemienne w skutki, jak wprowadzenie Polski do zagadkowej strefy euro-bis, przechodzą równie niezauważone, jak niegdyś „pakt trzech czarnych orłów”. Zbyt szczelnie wypełniła bowiem eter gromada małp przedrzeźniających każde słowo Jarosława Kaczyńskiego. Obraził Gabon! Obraził Kaszubów! – serwują nam co dzień rozrechotani od rana prezenterzy i zapraszani przez nich „eksperci”.

Na tej fali liczni odpasieni osobnicy w markowych garniturach zapewniali nas niedawno, że oni też robią zakupy w Biedronce. Teraz ci wczorajsi klienci dyskontów rzucili się deklarować, że w spisie powszechnym podadzą „narodowość śląską”, choć są skądinąd, ale „dla solidarności”. To już jest nie tylko do bólu groteskowe. To jest po prostu groźne. Są sprawy wymagające nieco więcej rozumu, niż tylko robić wszystko na przekór Kaczyńskiemu. Jeśli tego rozumu brak, to może lepiej się przymknąć.

Mądrze przeprowadzona regionalizacja państwa mogłaby je wzmocnić i
z perspektywy Warszawy nawet wskazane by było, żeby zamiast podatników z całej Polski dotowaniem śląskich kopalń obciążyć pana Gorzelika. Ale „naród śląski” istnieje tak samo jak naród mazowiecki czy kujawsko-pomorski. Agresywna retoryka separatystów może tylko stworzyć nowe problemy i zaognić stare – ale na pewno niczego nie rozwiąże. Tych, którzy rzucają się ich wspierać, aby tylko na złość Kaczyńskiemu, proszę – puknijcie się w głowy, póki czas.
 Ślązak
 Poniedziałek 04-04-2011

22842. 
Jak patrzę na ten kraj z perspektywy lokalnej i ogólnokrajowej, to aż nie chce mi się wierzyć, że ludzie znowu dali się nabrać na te ich obietnice Platformy Obywatelskiej. Przecież oni nic nie robią dla zwykłych ludzi, tylko dla swoich kolesi i siebie.
Weźmy takiego nowo wybranego burmistrza MiG Susz Pana Krzysztofa Pietrzykowskiego. Człowiek nie liczy się z tym, że zajmuje miejsce w szkole budowlance jako nauczyciel innym młodym po studiach, chcących zacząć nowy etap życia. Dla takich ludzi ważne jest aby odbierać dwie pensje, jako burmistrz i jako nauczyciel (o jego wiedzy na temat tego co uczy lepiej się nie wypowiadać).
Pan burmistrz Pietrzykowski często znika około dwie godziny wcześniej z pracy w Suszu żeby dojechać na lekcje do budowlanki w Iławie. Nie wiem czy aż tak mało obowiązków ma jako burmistrz czy jest nie zastąpiony w budowlance. Drogownictwa w budowlance uczy nie tylko Pietrzykowski [...], ale także dyrektor zarządu dróg powiatowych Pan Tatarek i Pan Lasowy także pracujący w zarządzie dróg.
No ale cóż Pan Starosta Rygielski dał prikaz stworzenia nowego kierunku w budowlance żeby sobie chłopcy dorobili trochę grosza. A młodzi po studiach niech zapisują się do urzędów pracy (tam kasy z dotacji do wzięcia jest aż 0 zł), niech czekają na swoją kolej, no albo zapiszą się do Platformy Obywatelskiej. [...]
 ponawiacz
 Niedziela 03-04-2011

22840. 
Szokująca książka – niepublikowane dowody zbrodni
Leszek Szymowski: „ZAMACH W SMOLEŃSKU”

Książka obnaża działania rosyjskiej prokuratury, które nie mają na celu
wyjaśnienia przyczyn katastrofy tupolewa, lecz uwiarygodnienie wersji
o błędzie pilotów. Przedstawia fakty, wypowiedzi osób związanych ze służbami specjalnymi, z lotnictwem (zwłaszcza wojskowym), świadkami wydarzeń.
Przedstawia również analizę przyczyn zamachu, zaniechania służb specjalnych, sposoby dezinformacji ze strony polskiego i rosyjskiego rządu, obu prokuratur i komisji śledczych.
W książce znajdziemy zeznania fizyka prof. Mirosława Dakowskiego, autorytetu na skalę światową (to on odkrył prawdziwe przyczyny katastrof radzieckich IŁ-ów w latach 80.).
Autorowi udaje się dotrzeć do oficera ABW, który widział przekazane przez amerykanów kopie zdjęć i nagrań z satelitów szpiegowskich NASA. Z tych materiałów wynika, że samolot wylądował na drzewach i w błocie w lesie niedaleko lotniska, trochę poobijany i pokiereszowany, ale wylądował. Zdjęcie zrobione chwilę później przedstawia wrak Tupolewa, którego fragmenty są już porozrzucane po wybuchu...
Szef ABW Krzysztof Bondaryk i premier Donald Tusk milczą na temat tych materiałów.
Amerykański wywiad twierdzi, że jeśli polski rząd postąpił w taki sposób, to mamy tu „zdradę interesów narodowych Polski i zdradę sojuszników z NATO, bo to oznacza, że rząd Tuska wspólnie z Rosją uczestniczy w matactwie i tuszuje ślady zabójstwa prezydenta i generałów państwa członka sojuszu NATO”.
Każde zdanie tej książki jest ważne i przybliża nas do wyjaśnienia zbrodni, dokonanej na najważniejszych, patriotycznych Obywatelach.

Co o tym Państwo sądzicie?

Autor: Leszek Szymowski, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarz śledczy i fotograf, publicysta (Agora, Gazeta Polska, Najwyższy Czas, Warszawska Gazeta, Wprost). Współpracownik telewizyjnej „Misji Specjalnej”. Od 10 kwietnia 2010 r. prowadzi dziennikarskie śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Tu można zamówić książkę przez internet:
http://www.warszawskagazeta.pl/component/contact/12-contacts/6-ksiazka
 Św. Oleksy
 Sobota 02-04-2011

22835. 
Chciałbym wiedzieć, że premierem Kraju w którym mieszkam jest facet z
głową na karku. Gdy jednak widzę ku czemu zmierzają dziś sprawy w tej
Polsce, to... No właśnie.
Spróbujcie sobie przypomnieć, czy wczoraj, w piątek 1 kwietnia, udało
się wam się zauważyć wieczorem w głównych serwisach telewizyjnych
cokolwiek z troski o najważniejsze sprawy w Polsce?
Oczywiście, że nie, bo do szerokiej opinii publicznej nie są przepuszczane materiały na temat ważnych wydarzeń nawet w kuluarach sejmu. Proszę obejrzeć, przypomnieć sobie i porównać:

http://www.youtube.com/watch?v=do3Vc0-77Wk
 patriota
 Sobota 02-04-2011

22832. 
Stary 150-letni dąb na działce parafialnej w Rudzienicach doczekał się
strzyżenia. Komu to było potrzebne? Na pewno nie dębowi.
 Bronek z Boreczna
 Sobota 02-04-2011

22830. 
Odnośnie wpisu numer: 22822

Alberciku kochany, jakie społeczeństwo takie "naczalstwo". Nie miej pretensji do profesora inżyniera, że czerpie pełną chochlą z saganka pełnego pomyj :)
Nastały czasy takie, a nie inne, niestety - demokracją zwane :) Ludzie,
od 20 lat zapomnieli się zupełnie, bo jak pamiętasz może te hasła "wolnościowe", to sam wiesz, że "zima Wasza, wiosna nasza" itp.
Zobacz co się w Gminie Susz wyrabia.
Na przewodniczącego rady wybrano Pana Skolimowskiego, który jeszcze kilka lat temu, kiedy był Burmistrzem, chciał uszczęśliwić ludzi z Osiedla, ogrzewaniem gazowym. Gdyby nie interwencja sadoszczuka, to ludzie gryźli by tynk i płacili za gaz. Szybko o tym zapomnieli i pan Skolimowski, w tym rewirze, wygrał w cuglach.
Teraz triumwirat, inżynier, asystent i truskaweczka, szykują następne niespodzianki, a jakie, to niebawem ludziska się przekonają :)
Przypominam hasło przewodnie - zmiany są konieczne! Zapomniano tylko dodać, że na stanowiskach Burmistrza, Przewodniczącego i Kierownika MOPS-u.
Ale cóż... chwasty i pasożyty w naturze to kolej rzeczy. Niektórzy nawet twierdzą, że ich egzystencja jest potrzebna :)
 kuzyn_nataszy
 Sobota 02-04-2011

22828. 
Odnośnie wpisu numer: 22821

Nic dziwnego w postępowaniu dyrekcji iławskiej SP3.
Przecież należy pamiętać, że jest ona żoną ministra w rządzie PO (koalicjant PSL) i wymaga się od niej również odpowiednich zachowań prorządowych. Skoro zasłonięto krzyż podczas wizyty minister Hall w jednej ze szkół katolickich, to cóż - czy musi być religia w szkołach, a już tam gdzie dyrektorami są najświatlejsi nauczyciele? Należy próbować, a nóż uda się odwrócić zaściankowość polityczną, tradycyjnej szkółki.
Raz jeszcze powtarzam. Co szkodzi religia w szkole, ale niech prowadzona jest dorzecznie.
 swój
 Sobota 02-04-2011

22827. 
Inflacja w Iławie

Wskaźnik inflacji podany w styczniu przez GUS wyniósł 3,4 %.
Niebezpiecznie dużo wobec celu nakreślonego przez rząd (3,5%), w związku z czym GUS w lutym poinformował, że zmieniono portfel inflacyjny i inflacja wyniosła rok do roku 3,2, a nie 3,4 jak pierwotnie podano.

Jak za komuny, żywność podrożała, ale lokomotywy potaniały. Wskaźnik inflacji, co było udowodnione, jest więc manipulowany. I mam wrażenie, że nasz wzrost gospodarczy jest tak prawdziwy, jak wskaźnik inflacji.

W dużym uproszeniu wzrost gospodarczy koryguje się m.in. w oparciu o inflację, aby zniwelować wpływ wskaźnika inflacji na wysokość wzrostu. Jednym zdaniem manipulując inflacją kształtujemy wskaźnik wzrostu.
Przykładowo firma A sprzedała towaru za 107 tyś, a rok temu za 100tyś. Wzrost wynosi więc 7% minus inflacja 3,2% czyli 3,8%. Jest super prawda?

Przyznasz, że dla każdego prezesa firmy, który musi się wykazać, manipulowanie odpowiednimi wskaźnikami jest bardzo kuszące, gdy porażkę trzeba przekuć na sukces?

W zeszłym tygodniu u klienta (spora hurtownia spożywcza) zrobiliśmy ćwiczenie pt. ceny (zakupu, nie sprzedaży, żeby nie było) 100 najbardziej popularnych produktów spożywczych rok temu i teraz. Ćwiczenie miało na celu podnieść normy dla przedstawicieli, bo nagle zaczęli wyrabiać normy jak stachanowcy. Wyszło nam, że różnica to 15%, przy czym na tłuszczach, mące nawet 40%. O cukrze nie wspominam.

Gaz w zeszłym roku stał mniej więcej w miejscu, en. elektr. 5-10%, paliwo 20%. Wydatki te stanowią pewnie dla dużej większości Polaków główny składnik portfela inflacyjnego. Więc kształtowanie tego wskaźnika na poziomie 3,4% (potem zmienionego na 3,2%) jest dla zwykłego Kowalskiego kłamstwem.

Skoro rzeczywista inflacja wynosi 10? 15? procent, to ile wynosi wzrost gospodarczy? Czyżby był ujemny?

BTW.

To ma swoją nazwę, nazywa się kreatywna księgowość i w USA za to się siedzi...
 objaśniacz
 Sobota 02-04-2011

22826. 
Odnośnie wpisu numer: 22821

Jak mozna sobie uzurpowac prawo do slubu koscielnego, gdy odrzuca sie podstawy ksztalcenia religijnego...
Chyba ze ktos tu traktuje slub koscielny jako swiadzenie uslugi: przyjecia przyrzeczenia malzenskiego i nalozenia obraczek.
 Krzyk z obrazu
 Piątek 01-04-2011

22825. 
Odnośnie wpisu numer: 22804

Poczytałem na ten temat i przyznam Pani rację.
Faktycznie pracodawca może zażądać oświadczenia o wysokości dochodów pracownika i jego rodziny. W naszym zakładzie świadczenia z ZFŚS były w jednakowej wysokości dla wszystkich (chyba, że ktoś pracował krócej niż rok), dlatego nie wymagano oświadczeń. Oczywiście jeżeli zrezygnuję całkowicie z jakichkolwiek świadczeń z ZFŚS, to nie będę musiał składać tego oświadczenia?
 Michał
 Piątek 01-04-2011

22824. 
Odnośnie wpisu numer: 22821

Skandal! Klecholand! Szantaż!
Za takie praktyki powinien wziąć się wymiar sprawiedliwości a dyrektorka natychmiast zwolnić katechetkę.
Gwałt na sumieniu dzieci w publicznej szkole? W Kanadzie burmistrz miasta zapłacił ostatnio grzywnę za publiczną modlitwę przed sesją rady miasta. Religia do kościołów i precz ze szkół, to społeczeństwo właśnie dzięki temu jest chore, nienawistne, nietolerancyjne! Każda inność od katoreguł, to szafot!
Jestem wstrząśnięty postem, na który odpowiadam. Czy dyrektorka SP3
tu zagląda?
 Rabbes
 Piątek 01-04-2011

22823. 
Odnośnie wpisu numer: 22821

No nareszcie miał ktoś odwagę to napisać!
W tej szkole od momentu kadencji nowej Pani Dyrektor dzieje się naprawdę źle. Szkoła traci dobrą opinię.
Moje dziecko również przyszło do domu z identyczną rewelacją i również wybieram się do wychowawczyni, aby poskromić "zapendy" nowej Pani katechetki. Wybór powinien być dokonany przez rodziców na przykład na wywiadówce!
W tej szkole panuje niesamowity rozgardiasz, bardzo często jest policja w szkole, dzieciaki palą papierosy i wcale się nie kryją, a dodam, że piszę o podstawówce.
Nie zwalam winy tylko na nauczycieli, bo to jest również wina nas rodziców, ze chowamy takie "kwiatki", ale do pieruna na przerwach nauczyciele na bank nie wywiązują się ze swojego obowiązku.
Również głośno w tej szkole jest o Pani która uczy matematyki, ale to dłuższa bajka, która może się skończy bo Pani ponoć wybiera się na emeryturę.
 mama 2
 Piątek 01-04-2011

22822. 
Jak patrzę na ten kraj z perspektywy lokalnej i ogólnokrajowej, to aż nie chce mi się wierzyć, że ludzie znowu dali się nabrać na te ich obietnice Platformy Obywatelskiej. Przecież oni nic nie robią dla zwykłych ludzi, tylko dla swoich kolesi i siebie.
Weźmy takiego nowo wybranego burmistrza Susza Pana Krzysztofa Pietrzykowskiego. Człowiek nie liczy się z tym, że zajmuje miejsce w szkole budowlance jako nauczyciel innym młodym po studiach, chcących zacząć nowy etap życia. Dla takich ludzi ważne jest aby odbierać dwie pensje, jako burmistrz i jako nauczyciel (o jego wiedzy na temat tego co uczy lepiej się nie wypowiadać).
Pan burmistrz Pietrzykowski często znika około dwie godziny wcześniej z pracy w Suszu żeby dojechać na lekcje do budowlanki w Iławie. Nie wiem czy aż tak mało obowiązków ma jako burmistrz czy jest nie zastąpiony w budowlance. Drogownictwa w budowlance uczy nie tylko Pietrzykowski [...], ale także dyrektor zarządu dróg powiatowych Pan Tatarek i Pan Lasowy także pracujący w zarządzie dróg.
No ale cóż Pan Starosta Rygielski dał prikaz stworzenia nowego kierunku w budowlance żeby sobie chłopcy dorobili trochę grosza. A młodzi po studiach niech zapisują się do urzędów pracy (tam kasy z dotacji do wzięcia jest aż 0 zł), niech czekają na swoją kolej, no albo zapiszą się do Platformy Obywatelskiej. Poczekamy do jesieni a później won!
 Albert
 Piątek 01-04-2011

22821. 
W iławskiej SP3 zaproponowano uczniom lekcje etyki zamiast religii.
W klasie X chęć uczestniczenia w tych zajęciach w przyszłym roku wyraziło ponad dziesięcioro dzieci. Zbulwersowana katechetka zagroziła im, że przejdzie się po parafiach i już żadne z nich nie będzie mogło wziąć ślubu kościelnego, komunii itp. Przestraszone dzieci wycofały swój akces. Poczynania katechetki od lat budzą kontrowersje wśród rodziców. W gabinecie pani dyrektor raz po raz pojawia się jakiś zdenerwowany rodzic ze skargą na metody wychowawcze tej pani. Efekt? Katechetka została wytypowana przez panią dyrektor do nagrody jako bardzo dobry nauczyciel.
 mama
 Piątek 01-04-2011

22819. 
Odnośnie wpisu numer: 22809

Zachowujesz się bobie jak pies ogrodnika.
W Ostródzie sprzedano mieszkania za 5% ich wartości. Pomimo tego
już dawno wybudowano basen, wyciągarkę dla narciarzy wodnych oraz budowany jest nowy stadion. Nie wspomnę o innych inwestycjach.
Widzisz związek między tymi sprawami?
 lokator
 Piątek 01-04-2011

22818. 
Zjawisko atmosferyczne, które podobno miało miejsce wczoraj [czwartek]
późnym popołudniem na drodze w okolicy podiławskich Rudzienic.
 meteorolog
 Piątek 01-04-2011

22814. 
Odnośnie wpisu numer: 22801

Popieram w całości wniosek zainteresowanej.
Może Kurier zamiast usuwać niepochlebne wobec Burmistrza Iławy opinie,
sam zajmie się tą sprawą.
Po prostu: zobowiązać Burmistrza do złożenia wniosku do Rady Miasta
o przyznanie bonifikaty w wysokości 95 proc. wartości zajmowanego mieszkania.
Zwrócić uwagę na sposób głosowania w tej sprawie radnych - imiennie.
Uzyskanie zgody w tej sprawie od Pana Ławrynowicza jest zbędne.
Jest on zobowiązany do wykonania uchwały Rady Miasta w tej sprawie.
Do dzieła Kurierze Iławski! Po czynach Was poznamy!
 lokator
 Piątek 01-04-2011
Odp. 
Nie usuwamy „niepochlebnych opinii wobec burmistrza”.
Co do zasady - jesteśmy krytyczni wobec władz lokalnych.
Gdy nauczysz się odróżniać opinię od kłamstwa, pomówienia
czy prymitywnej insynuacji, wtedy zostaniesz potraktowany
poważnie.
Do dzieła anonimie! Zobowiązujemy cię do bycia Obywatelem.
 Modero Kuriero
 Piątek 01-04-2011

22813. 
Odnośnie wpisu numer: 22795

Eskulapski! Co się martwisz...? Co się smucisz...? Ze wsi jesteś, na wieś wrócisz...
Gdybyś był człowiek miastowy, to umiałbyś odróżnić 3-piętrowe kamienice takie, jak na przykład ostały się nam jeszcze na ul. Kościuszki, budowane w centrum Iławy przez bogatych mieszczan na przełomie XIX i XX wieku z palonej cegły i na podmurówkach kamiennych - od tych ruder z cegły wapiennej, trzciny i drewna, budowanych na kompletnym zadupiu wtedy przy Jamielniker Weg (Droga Jamielnicka), potem Blucherstrasse, obecnie 1 Maja, przez garnizon dla zawodowych żołnierzy z koszar arytlerii Blucherkasserne.
 miastowacki
 Piątek 01-04-2011

22812. 
Odnośnie wpisu numer: 22802

"(...) rondo to rondo, jest projekt taki a nie inny, trzeba tak zrobić."

Tego właśnie nie rozumiem. Po co taki projekt robić? Jak następnym
razem projekt mostu między Jeziorakami zahaczy o czerwony kościół,
to też go rozbierzemy? Kto robi taki plan? Kto go akceptuje? Koszmar.
 Eskulapski
 Czwartek 31-03-2011

22811. 
Odnośnie wpisu numer: 22788

Panie z biura kablówki "Multimediów" widziały tę fakturę na 52 zł i same
nie wiedziały, czym to wytłumaczyć (dodatkowo też sprawdziły w swoim komputerze).
Biegłym w technice informatyki i komputerów co prawda nie jestem, ale często korzystam z pomocy bardziej doświadczonych, więc trudno mi
zarzucić całkowitą niekompetencję.
 lecher, lat 85
 Czwartek 31-03-2011

22810. 
Należałoby opisać konflikt jaki wybuchł w Szwarcenowie (gm. Biskupiec)
pomiędzy ludem bożym, a Plebanem (właścicielem ziem popegerowskich oddanych bezpłatnie Kościołowi) i Panem (PSL-wiec) właścicielem gleby i
dóbr też po byłym PGR - o postawienie na ich glebie fermy wiatrowej,
sztuk 20.
Lud boży nie chce fermy, gdyż za blisko gospodarstw i będzie szkodzić zdrowiu. Fermę w skrytości przed ludem bożym kombinował Pan co najmniej 3 lata temu. Już chwali się Pan po wiosce, że za jeden wiatrak będą mu i Plebanowi płacić 30 tys. złotych na rok.
 Bronek z Boreczna
 Czwartek 31-03-2011

22809. 
Odnośnie wpisu numer: 22801

A ja się nie zgadzam!
Dlaczego ktoś może sobie wykupić mieszkanie za grosze a ja muszę wziąć 200 tys. kredytu aby kupić swoje? I tak Wam idzie na rękę bo płacicie 30% a nie 50%. I tak sprzeda Wam te mieszkania za 30% i wpływ do kasy będzie miał większy niż w Ostródzie tudzież innej polskiej wiosce.
 bob ratowniczy
 Czwartek 31-03-2011

22807. 
Odnośnie wpisu numer: 22797

Spokojnie można ze znajomymi po całym kraju i UE rozmawiać bez patrzenia na czas. Tylko człowiek nie mający niczym podzielić z drugim człowiekiem i apatyczny nie potrzebuje lub nawet boi się rozmów. Emeryci szczególnie odcięli się od swej populacji i cywilizacji, powyłączali się od ludzi, a ich rozmowy są minimalne i bezpłciowe. Jak dzwonią do mnie to tylko życzenia złożyć, a czynią to od 1 do 2 minut. Człowiek światowy, polityczny, mający o czym rozmawiać potrzebuje kontaktu z drugimi ludźmi. [...]
Moi znajomi, kiedy zdradziłem im jaki mam telefon, to nagle zrobili się otwarci i gadatliwi i czę sto proszą mnie o wykonanie telefonu. A więc o czym ty gaworzysz, że jak można tyle minut wydzwonić. Mnie wychodzi około 25 35 godzin na miesiąc.
 swój z miasta
 Czwartek 31-03-2011

22806. 
Odnośnie wpisu numer: 22741

A teraz jeszcze piękniej będzie, bo Pani Dyrektor promuje na dyrektora
Panią z Kisielic, która nie mogła - czytaj: nie potrafiła - utrzymać się u
siebie.
I to nie z powodów merytorycznych, tylko zuuuuuuuuuuupełnie innych.
 Nemesis
 Czwartek 31-03-2011

22805. 
Odnośnie wpisu numer: 22798

Nikt się z nas nie ubiega o żadne zapomogi. Kazano po prostu to wypełnić wszystkim, nic nie wyjaśniając. Nigdy niczego takiego nie wypełniałem, chociaż pracuję już parę lat.
 Michał
 Czwartek 31-03-2011

22804. 
Odnośnie wpisu numer: 22793

Zgodnie z ustawą ZFŚS, pracodawca zobowiązany jest do wypłat świadczeń na podstawie kryterium dochodowego całej rodziny pracownika. Powyższe wypłaty muszą być zróżnicowane, nie można dać wszystkim po równo. Ustawa wprost nie nakazuje w jaki sposób pracodawca ma uzyskać wiedzę na temat sytuacji materialnej pracownika, dlatego najbardziej powszechnym jest tzw. oświadczenie.
Są zakłady, które brną dalej i żądają ksero PIT-u rocznego i to uważam za nadgorliwość. Osobiście od moich kolegów i koleżanek również proszę o oświadczenia i na ich podstawie różnicuję świadczenia.
 kadrowa
 Czwartek 31-03-2011

22802. 
Odnośnie wpisu numer: 22795

Eskulapski, rondo to rondo, jest projekt taki a nie inny, trzeba tak zrobić.
Odnośnie tej budowy to wspaniale widać jak ludzie pięknie łamią przepisy. Nasza polska mentalność jest niesamowita. Jest zakaz, ale co - trzeba go złamać, bo po co będę jeździł na około. Inni jak chcą to niech jeżdżą :)
I później mandaciki. A niech płacą ludzie jak są lekkomyślni.
 letki zgred
 Czwartek 31-03-2011

22801. 
Proszę zapytać się Burmistrza Iławy dlaczego nie chce obniżyć wysokości upustu za wykup mieszkań komunalnych na własność. Obecnie upust ten wynosi tylko 70% wartości mieszkania.
W odwiecznie rywalizującej z naszym miastem Ostródzie upust ten wynosi aż 95%. To jest zrozumienie i wyjście ku mieszkańcom (także i osobom dzięki którym Burmistrz zajmuje swoje stanowisko).
Po rozeznaniu się w internecie jak wygląd sprawa w wielu miastach w Polsce, wszystkie gminy stwierdzają, że sprzedaż mieszkań z dużą bonifikatą daje olbrzymie korzyści dla miasta.
Po pierwsze - większe wpływy do budżetu (bo więcej chętnych).
Po drugie - ratuszowi odchodzi koszt utrzymania i remontu tych mieszkań i budynków, gdyż tworzą się wspólnoty. Burmistrz Iławy w trosce o budżet miasta powinien powinien jak najwięcej tanio sprzedać mieszkań, odejdą mu olbrzymie koszty remontów (wiele z tych budynków chyli sie ku upadkowi).
Po trzecie - zadowolenie mieszkańców miasta Iławy, co może przełożyć się na wyniki kolejnych wyborów. Niech urzędnicy coś zrobią dla swoich wyborców mieszkańców.
Chcący wykupić taniej mieszkania! Jednoczmy się! Nie bądźmy z tyłu za Ostródą (chociaż już w wielu sprawach jesteśmy).
 zainteresowana
 Czwartek 31-03-2011

22800. 
Odnośnie wpisu numer: 22795

A konserwator zabytków? Czy on wyraził na to zgodę? Warto dopytać.
 doinformowany
 Czwartek 31-03-2011

22798. 
Odnośnie wpisu numer: 22793

Jeżeli pracownik ubiega się o pieniążki z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych - tzn. o zapomogę, dofinansowanie itp. - to zobowiązany jest przedstawić dokumenty dokumentujące jego sytuację rodzinną i finansową. Nie musi pisać czy jest rozwiedziony, czy ma kochankę i czy dobrze sypia.
 Marysia Wegeta
 Czwartek 31-03-2011

22797. 
Odnośnie wpisu numer: 22787

No nie często tu cokolwiek piszę. Ale jak czytam "swojego z miasta" to leżę ze śmiechu...
Po co komu abonament telefoniczny 100 minut dziennie opłacone z góry?!
Hahaha... Kto to "wygada" 1 godzinę i 40 minut dziennie.........! Hahaha...
Powodzenia... i pretensje do "garbatego...".
Ja płacę za internet 6 Mb 60 PLN + cyfrowy sygnał (4 programy HD) 57 zł.
Razem 117 PLN. Właśnie w sieci MM.
Se kolega dobierze abonament do swoich możliwości.. Nikt nie zmusza gadać 100 minut dziennie. Hahaaaa. No kino...!
 też z miasta
 Czwartek 31-03-2011

22795. 
Z dużym bólem zdjęcie w Kurierze uświadomiło mi, że budynek starej
poczty [przy osiedlu Podleśnym w Iławie] jest jednak rozbierany. I to przez jakieś kaprawe rondo!
Nie można było inaczej przebudować drogi? Choćby kosztem parkingu. Przecież ta kamienica była piękna, wymagała remontu i o tym chyba z rok temu także Kurier informował. Niedługo zostaną nam w Iławie tylko powojenne budynki + kościół.
No do jasnej anielki!
Czy nikomu w tym mieście nie zależy na pozostawieniu w nim kilku choćby kamienic? Przecież bez nich nasze miasto będzie wyglądało jak zbudowane przedwczoraj na pustyni!
A teraz, jak tylko buduje się rondo, to się niszczy dom. Jak się buduje most (na Iławce) to się burzy dom. Boleję bardzo...
 Eskulapski
 Środa 30-03-2011

22793. 
W pewnym dużym zakładzie pracy w Iławie pracownikom rozdano formularze „oświadczenie pracownikach o osiąganych dochodach i sytuacji rodzinnej” z żądaniem ich wypełnienia.
Zastanawiam się czy zakład pracy ma prawo zbierać takie informacje. Dochody pracowników i ich rodzin nie powinny interesować pracodawcy, oczywiście nie wyjaśniono po co są te informacje.
Może na tym forum ktoś mi odpowie, bardziej zorientowany w tej materii.
 Michał
 Środa 30-03-2011
Odp. 
Proszę przynajmniej na mojego maila napisać, w której firmie wręczano te ankiety - wówczas zajmiemy się tematem na poważnie. Wszelkie inne informacje również mile widziane.
 Radosław Safianowski

naczelny@kurier-ilawski.pl
  3611024
 Środa 30-03-2011

22792. 
Odnośnie wpisu numer: 22791

W naszym MM pracują takie dwie szykowne dziołchy. Do ich punktu nie ma telefonu, tylko do derekcji generalnej.
 swoj
 Środa 30-03-2011

22791. 
Odnośnie wpisu numer: 22784

Trzeba masowo zrezygnować z usług kabla MM na rzecz internetu z sieci komórkowych [...], gdzie abonament dla zwykłego zjadacza chleba (bez nadmiernego łamania prawa w postaci ściągania filmów itp) kosztuje ok.
30 zł miesięcznie, to od razu ceny spadną. Z resztą lada moment powinna pojawić się konkurencja np. [...], oby jak najprędzej!
 student
 Środa 30-03-2011

22788. 
Odnośnie wpisu numer: 22784

Kablówka "Multimedia" to dziwna firma :) Oferty zależne od rejonu kraju, struktury sieci w mieście, konkurencji i wielu innych czynników... Najciekawsze jest to, że oferta w telefonicznym biurze obsługi ZAWSZE JEST GORSZA od tego co dostajesz w punkcie obsługi...

Mieszkam obecnie w mieście ponad 100 tys. mieszkańców i tu dla MM
nie ma alternatywy (wspólnoty zakazują montowania anten na ścianach, kablówki brak, jedyny konkurent UPC, ale działa na małym obszarze dwóch osiedli). Za pakiet Komfort (telewizja cyfrowa) i internet do 6 Mb płacę 122,98 zł.

Z tą ofertą w Inowrocławiu to przesadziłeś :) Dowiedz się dokładnie co i jak i napisz jeszcze raz...

Pomiary prędkości internetu u brata (Iława) i u mnie, pokazują, że internet śmiga z prędkościami zbliżonymi do oferowanych. Z doświadczenia (ogromnegoooo) wiem, że słaba jakość łącza to wina w 99% przypadków sprzętu i oprogramowania komputera ("śmieci", wirusy, spowalniacze i inne "ulepszacze").
 Ja
 Środa 30-03-2011

22787. 
Odnośnie wpisu numer: 22784

Multimedia ode mnie zdzierają 150 złotych za Internet 1 Mb + telewizor
60 kanałów + telefon do wszystkich stacjonarnych 3000 minut na miesiąc. Czy to jest dużo, nie wiem. [...]
 swój z miasta
 Środa 30-03-2011

22784. 
Czy ktoś może wie, dlaczego tylko w Iławie sieć kablowa Multimedia S.A.
tak wysoko wywindowała opłaty abonamentowe za usługi RTV i Internet. Obecnie wynoszą one już 107,35 zł miesięcznie, przy prędkości do 2 Mb
(rzadko osiągane ) oraz zapowiadają już za kwiecień dalszą podwyżkę o
około 6 zł.
Czy to nie jest zmowa usługodawców z TP, którzy oferują podobne kwoty? Dlaczego w innych miastach, m.in. w Inowrocławiu (mam tam brata) za te same usługi płaci się 52 zł miesięcznie?
No tak, ale tam jest oferta pięciu oferentów sieci, więc jest konkurencja.
 lecher, lat 85
 Środa 30-03-2011

22782. 
Gdy Mały Rycerz leciał po Honor
W katyńskiej ziemi żołnierza kwiat
Posłyszał Moskal knowania rządu
Latarnią swoją "oświetlił" szlak.

Nie było nocy roztoczył więc dym
Wskazał azymut, ścieżkę i kurs
W górze Generałowie co wiodą prym
Także Prezesi, Naród i Wódz.

Piloci ufali do końca wieży
Odkryli pułapkę już w gęstej mgle
Nie pas lotniska, tam wąwóz leży
W Moskwie powiedzą szkoli ich źle.

Bracia Moskale, bracia Germanie
Nam obcy podstęp, w tył głowy strzał
Rząd ripostował zbyt późno, niedbale
A Moskal z Polaka już w świat się śmiał.

Na czele rządu wnuk wermachtowca
I akcent "arabski" w rządzie tym trwa
Wpływy Dawida i wpływy Moskal
Polska to jeszcze? Ojczyzna Ma?

Zadeptać prawdy nigdy się nie da
Księdza Jerzego brzmi potok słów
Jan Paweł II śle pomoc z nieba
I zstąpi Duch Święty na Ziemię tę znów.
 Bronek z Boreczna
 Środa 30-03-2011

22781. 
Bronisław Komorowski, kończąc pracę jako marszałek Sejmu, a także jego koledzy wicemarszałkowie przyznali sobie wysokie nagrody. O sprawie pisze "Super Express".

Obecny prezydent ostatniego dnia pełnienia funkcji marszałka Sejmu dostał gigantyczną nagrodę wynoszącą aż 22 tys. zł. Wicemarszałkowie, którzy razem z nim przyznawali sobie premie, też zgarnęli po kilkadziesiąt tysięcy złotych.

To musi budzić niesmak. Kiedy na każdym kroku szuka się oszczędności, a pracownikom zamraża się pensje, czołowi parlamentarzyści sami sobie przyznają gigantyczne nagrody. Komorowski - 22 tys. zł. Jego następca Grzegorz Schetyna (PO) - 36 tys. zł.

"W 2010 r. członkom Prezydium Sejmu wypłacono trzy nagrody: 7 lipca, w wysokości 150 proc. uposażenia miesięcznego; 22 października, w wysokości 100 proc. uposażenia; 9 grudnia, w wysokości 150 proc. uposażenia" - poinformowało dziennikarzy gazety oficjalnie Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu.

Nagrody dla kierownictwa Sejmu formalnie przyznaje Prezydium Sejmu, czyli marszałek oraz wicemarszałkowie. A to oznacza, że najważniejsi parlamentarzyści sami sobie przyznają gigantyczne pieniądze.

"Zostaliśmy nagrodzeni za ciężką pracę. Po katastrofie smoleńskiej w Prezydium Sejmu pracowaliśmy jedynie we troje" - powiedział gazecie wicemarszałek Niesiołowski.

Następca Komorowskiego - marszałek Grzegorz Schetyna był jeszcze hojniejszy. Pod jego rządami wypłacono dwukrotnie nagrody. (!!!)
 prowokator
 Środa 30-03-2011

22780. 
Odnośnie wpisu numer: 22777

"Naszym" z PO jeszcze daleko do poziomu "tamtych":

Monty Python - Ministerstwo Głupich Kroków
http://www.youtube.com/watch?v=ehi9A12xgAw
 Bronek z Boreczna
 Wtorek 29-03-2011

22778. 
Nie rozumiem dlaczego ludzie porzucają swoje zwierzęta? Jakiś czas temu był zamiar czipowania zwierząt, ale nie doszło do skutku, ciekawe dlaczego? Czy tylko o kase chodzi?
Moim zdaniem współcześnie jest ogromna nieodpowiedzialność ze strony ludzi dorosłych, bawia się jak kukiełkami, a jak sie znudzi, to wyrzucają.
A ciekawe jak do swoich znajomych, albo do kogoś z rodziny sie odnoszą?
Wkurza mnie bezkarność takich osób, albo chowanie psów do komórek, aby tylko nie szczepić, bo koszty! Może by tak wprowadzić spis psów sąsiadów?
 miłośnik zwierząt
 Wtorek 29-03-2011

22777. 
Odnośnie wpisu numer: 22774

Bronuś, a ja ci powiadam, że żaden uniwersytet tego ci nie da, co przyzwoita szkoła podstawowa.
 woźny
 Poniedziałek 28-03-2011

22774. 
Odnośnie wpisu numer: 22773

Gdybyś był inteligentem a nie woźnym, to inaczej bym z tobą pogadał.
Może dotrze sytuacja, jaką ci przedstawię.
Pewno słyszałeś o norweskich astmatyczkach, które w obliczu pseudo prawa i przepisów mogą karmić się lekami na bazie sterydowej i są mistrzami świata.
Podobnie jest, nie - jak ty twierdzisz - dyslektami, ale dysortografami, którzy piszą błędnie. Też wymyśla się pseudochorobę, by usprawiedliwić kogoś, kto nie kapuje zasad ortografii. W tym - prezydenta.
 Bronek z Boreczna
 Poniedziałek 28-03-2011

22773. 
Odnośnie wpisu numer: 22772

Bronuś, gdyby u ciebie w Borecznie była jakaś przyzwoita podstawówka, to by ciebie pani od polskiego wyjaśniła, że na dysleksję nic się nie da poradzić, ale można mimo niej zostać Einsteinem, Skłodowską czy innym wybitnym uczonym albo pisarzem, jak Hemingway, bo wystarczy mieć talent, a do poprawiania ortografów można sobie nająć tzw. Murzyna.
 woźny
 Poniedziałek 28-03-2011

22772. 
Taki Bronek - czy on wstydu nie ma, czy co...?! Panie kochany! W pałacu urzędować, a takie ortografy walić, to wstydu nie mieć.
Jak mój koleś kolejarz, znany hodowca ptactwa lotnego, gołębiarz, został
za AWS-u starostą w Iławie, słownik ortograficzny w "biórku hował", żeby wstydu przed sekretarkami nie najeść się.
No i to sie rozumie. A ten z Warszawy, to co on myśli, że nawet ortografy wolno mu walić? I żeby jeszcze w liście do Wałęsy, to zrozumiałbym. Ale
nie do cesarza Japonii ubolewanie "spowodu tusami" napisać. Ale głomb!
 Bronek z Boreczna
 Poniedziałek 28-03-2011

22770. 
Pożar w fabryce obuwia iławianina Piotra Szostaka w Grudziądzu.

Spłonęła hala produkcyjna o wymiarach około 100 x 50 metrów i wysokości kilkunastu metrów, ale nikomu nic się nie stało. W środku znajdowały się maszyny, półprodukty i wyroby gotowe. Ogień strawił około 100 metrów kwadratowych dachu, a ze względu na surowce używane do produkcji powstało duże zadymienie.

Pożar opanowano po około godzinie, ale dogaszenie trwało wiele godzin. Na szczęście fabryka w niedzielę nie pracowała i w hali nikogo nie było.

Fabryka produkuje podeszwy do butów z kauczuków termoplastycznych i poliuretanów. Przyczyny pożaru i wysokość strat nie są znane. Podobny pożar w grudziądzkiej fabryce miał miejsce w marcu zeszłego roku.
 skaner
 Poniedziałek 28-03-2011

22769. 
Odnośnie wpisu numer: 22764

OGŁOSZENIE!
W związku ze wzrostem zgonów, pilnie zatrudnimy na umowę o pracę
lekarzy ze specjalnością "zimny chirurg" w Szpitalu Powiatowym [...].
 Zarząd Starostwa Powiatowego
 Niedziela 27-03-2011

22766. 
Odnośnie wpisu numer: 22763

Prosze wiecej chodzic na spacery i cieszyc sie urokami wiosny, a nie
dzielic sie tu na forum swoimi frustracjami osobistymi...
 Kanclerz
 Sobota 26-03-2011

22765. 
Nawet [...] nie była tak pazerna jak obecne partie, szczególnie ta [...] PO.
Jest normą jest, że jej ludzie, którzy potracili stanowiska muszą zostać awansowani, choćby na dyrektorów przechowalni kościotrupów w kostnicy
szpitala. Tu widzę (po likwidacji PO w Iławie) Pana Rygielskiego, tam on szczególnie zasłużył sobie po kasacji szpitala.
Jedna z przegranych w Nowym Mieście Lubawskim postaci PO ma zostać wypromowana na stanowisko dyrektora szkoły "mechanika". Jest nią była burmistrz Kopiczyńska, była dyrektor SP2 z Nowego Miasta, którą lansuje i wspiera w Iławie sam Rygielski. Jeśliby ta postać została w mechaniku dyrektorem, to byłaby paranoja [...].
 nauczycielka tańca
 Piątek 25-03-2011

22764. 
Odnośnie wpisu numer: 22745

Nie dziwcie się skandalicznemu postępowaniu Rygielskiego, Hordejuk czy Ptasznika!
Rząd Platformy szykuje szpitalom i chorym kolejną zawieruchę. W efekcie
uchwalenia kontrowersyjnej ustawy o refundacji leków szpitale będą mieć
problem z zamawianiem drogich preparatów wykorzystywanych przy (!!!)
leczeniu np. schorzeń onkologicznych.
Co więcej, nie będą mogły ich przyjmować w formie darowizn od firm i hurtowni farmaceutycznych. A dla części pacjentów to ostatnia deska ratunku, gdy leku nie mogą dostać, bo nie refunduje go NFZ.

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/499209,szpitale_podadza_najtanszy_lek.html
 urzędnik
 Piątek 25-03-2011

22763. 
Odnośnie wpisu numer: 22760

Tak, Kaczyński - ten roznosiciel pokoju i miłości - sprawiłby, że cukier byłby po 2 zł, benzyna po 2,50, a chleb pewnie za darmo!
Do tego - dzięki swojemu bezsprzecznemu, cenionemu od Moskwy aż po Madryt urokowi osobistemu byłby w stanie wpłynąć na Rosję, by obniżyła
cenę ropy i gazu. Na Amerykę zaś, by zniosła wizy i nie rezygnowała z
tarczy (w Czechach może tak, w Polsce nie).
Jego rząd z Lepperem i Giertychem i sposób sprawowania władzy to wciąż niedościgniony wzór ostatniej dekady dla demokracji w Europie. Salony od Paryża po Londyn niecierpliwie wypatrują powrotu Pana Prezesa, Polacy
też pójdą za nim w ogień. Za nim i jego ekipą - Panem Macierewiczem, Brudzińskim, Paniami Kempą i Fotygą! PiS-ie wróć, naród uciskany błaga!
 Rabbes
 Piątek 25-03-2011

22762. 
Odnośnie wpisu numer: 22746

Panie Bronku z Boreczna, ma Pan rację.
Powiem, że osoby które obsadziły "Niunię" - jak to pan trafnie określił -
na stanowisku "szefowej" powiatowej oświaty żałują tego z pewnością!
Dlaczego? Bo teraz odgrywa się na nich wyznając zasadę, że nikt nie
może mieć lepiej niż ona, a jeśli ma - to trzeba go gnębić i upodlić.
 google
 Piątek 25-03-2011

22760. 
Odnośnie wpisu numer: 22753

Za Gierka powiadano: "Nie ma lekko, chleb po osiem".
Cukier po 10,50 zł, benzyna 78 od 6,60-12.50 a potem pod koniec Gierka sięgnęła 17.50, potem 25.00 zł, a za Somozy (Generała) poszła na 200 zł.
Za dolara kupiłem wówczas 20 litrów, ale "napędu".
Olej napędowy (ON) to inaczej, popularnie do dziś, "ropa", która stoi po
4.89 zł przy cenie dolara 2.85-3.00.
 Bronek z Boreczna
 Piątek 25-03-2011

22758. 
No to się zaczęło.
Lekarz Jolanta Szulc (PSL) nie jest już członkiem zarządu województwa.
Dalsze przetasowania w toku... hihihihihihhi.
 nowomieszczanin
 Czwartek 24-03-2011

22754. 
Info z [marketu w Niemczech]. Cukier po 0,55 Euro za 1 kg
(przy zakupie minimum 5 kg), co daje 4,02 zł euro x 0,55 euro
= 2,21 zł za kg... Jedziemy na zakupy? :)
 Ja
 Czwartek 24-03-2011

22753. 
Odnośnie wpisu numer: 22740

Bronek, ty znasz się na wszystkim, nawet na ekonomii. No, zazdroszczę.
Ale racji ci akurat nie odmawiam.
Tak, wyczuwa się ewidentnie niesamowite schłodzenie gospodarki, drenaż podatkowy kieszeni i brak jakiejkolwiek stymulacji zmieniającej ten stan
rzeczy, niestety.
Jeśli tak dalej pójdzie, to spełni się obietnica Platformy z parlamentarnej kampanii wyborczej 2007 roku: „3x15”. Pamiętasz? Chyba dopną swego:
„15” - cukier
„15” - chleb
„15” - paliwo
 Archanioł Jarosław
 Czwartek 24-03-2011

22752. 
Chlebowski i Drzewiecki bez zarzutów prokuratury!
Tak wygląda niezależność śledczych pod rządami PO!

Obaj bohaterzy afery hazardowej wyjdą z niej obronną ręką. Prokuratura uznała, że politycy PO są tylko... świadkami. „Nie ma dowodów na naruszenie prawa ani korupcję. Nie każde naganne moralnie działanie można podciągnąć pod zarzuty”.
W końcowej decyzji prokuratorzy ocenią jeszcze telefoniczne rozmowy polityków z biznesmenami. Jednak sprawa jest już przesądzona. Ani politycy, ani Sobiesiak nie usłyszą zarzutów.

http://www.rp.pl/artykul/16,631451-Chlebowski-i-Drzewiecki-bez-zarzutow.html
 anty-bolszewik
 Czwartek 24-03-2011

22751. 
Odnośnie wpisu numer: 22745

Ciekawe kto następny będzie do odstrzału? Niedługo sama Pani dyrektor się przebierze w fartuch i będzie leczyć ludzi, hehe.
 bob ratowniczy
 Czwartek 24-03-2011

22750. 
Odnośnie wpisu numer: 22732

Gratuluję! Odwaga budząca co najmniej podziw.
Jeśli się obrzuca błotem z nazwiska konkretne osoby, to wypadałoby się chociaż przedstawić. A tak, to po prostu jest to kolejny wpis pełen jadu i nienawiści, a może tylko niespełnionych ambicji. Tylko co z tego wynika?
To pytanie pozostawiam bez odpowiedzi.
 DK
 Czwartek 24-03-2011

22749. 
A co z autobusami szynowymi z Lubawy ? Jeżdżą one czy nie?
Tak hucznie były zapowiadane (przez iławską PO).
 xgrzesio
 Czwartek 24-03-2011

22746. 
Odnośnie wpisu numer: 22741

Kariera Niuni należy do typowej w latach 90. [...].
Akcja powoływania osób na nieodpowiednie dla nich stanowiska. Niunia
do 1997 roku była tylko szarą referentką w wydziale oświaty dla bodaj
szkół podstawowych.
Naraz nowy starosta poszukiwał na oświatę, jak się wyraził, menadżera.
Tą osobą, która wg niego speniała wymagania, była właśnie Niunia [...]. Ponieważ z oświatą miała wspólnego tyle co kot napłakał, to szybko dokształcała się na z bożej łaski podyplomówkach, potem już sama na
Włodku iławskim na podobnym "kursie" prowadziła "wykłady". A dziś wiadomo, obrosła w piórka i prowadzi na smyczy takich ludzi jak obecnie w starostwie.
Najlepszym specjalistą od "tych spraw" był za komuny jeszcze nikt inny
jak Pan Edward Bojko.
 Bronek z Boreczna
 Czwartek 24-03-2011

22745. 
Odnośnie wpisu numer: 22735

A kierownik działu technicznego w szpitalu też nie mógł dogadać się z [dyrektor Orkiszewską] w istotnych kwestiach funkcjonowania szpitala.
No i dostał wypowiedzenie.
 świadomy wyborca
 Czwartek 24-03-2011

22744. 
Proponuję, aby - pojawiając się na forum - podawać uprzednio swojego
maila i zastrzec jeden login. Zaręczam, że poziom chamstwa, insynuacji
i buractwa wyzeruje się i będzie się chciało tu zaglądać oraz sensownie dyskutować.
Ilu jest takich ludzi typu Eskulapski? Wyjątki! Myślę tu o przypadkach wpisów grzecznych, merytorycznych, z klasą!
 Rabbes
 Czwartek 24-03-2011

22743. 
Chcialabym zainterweniowac w kwestii przejscia na peron dworca PKP w Ilawie. Otoz jestem mama, ktora czesto jezdzi z dzieckiem pociagiem do lekarzy w Olsztynie.
Pojawil sie pewien problem. Robotnicy zagrodzili drutem przejscie na peron z z tylu dworca. Moje sily nie pozwalaja mi znosic samej wozka wazacego ponad 12 kg razem z corka wazaca swoje. Jeszcze tydzien temu bylo ok, pomimo lezacych na srodku przejscia desek udalo mi sie dostac na peron. Wczoraj juz byl problem, musialam rosic o pomoc przypadkowego czlowieka, a nie tak chyba powinno byc. Ja jeszzce jako matka z dzieckiem jakos sobie poradze, ale co ma zrobic osoba na wozku inwalidzkim? Ma zostac zdana na siebie?
Moze mogliby Panstwo dowiedziec sie czegos wiecej w tej kwestii?
 Marta
 Czwartek 24-03-2011

22742. 
Odnośnie wpisu numer: 22731

Już raz nasi samorządowcy ze starostą Rygielskim na czele zafundowali nam zamykanie oddziałów szpitalnych. Niestety nagle okazało się, że stanowisko dyrektora szpitala to sprawa polityczna, no i mamy tego dziś efekty.
Szpitalem zarządzają ludzie z przypadku, którzy nie mają o tym pojęcia. Właśnie obecna dyrektor jest tego przykładem. Dla tej pani priorytetem stała się (papierowa) "certyfikacja jakości"... A chyba nie o to tu chodzi, prawda?
O jakiej "jakości" mamy mówić, jeśli odchodzą specjaliści, a ci, którzy zostali, są u kresu wytrzymałości. Po co szpitalowi ministerialny certyfikat akredytacyjny? Aby powiesić na ścianie i pokazać ludziom, jak szpital świetnie funkcjonuje? Obłuda i odwracanie uwagi mieszańców od istotnych spraw!
Pacjenci i pracownicy chcą mieć najpierw poczucie bezpieczeństwa. Ale
czy wybrańcy narodu tym się interesują? Rada powiatu dzielnie milczy.
W końcu nic się nie dzieje.
 świadomy wyborca
 Czwartek 24-03-2011

22741. 
Odnośnie wpisu numer: 22732

Wszelkie zawirowania wokół oświaty, nauczycieli, rodziców i uczniów odpowiedzialna jest Pani dyrektor powiatowej oświaty.
To proste. Nakręca swoimi pomysłami starostów, a oni ślepo realizują jej pomysły, a Pani dyrektor jest zadowolona, bo sama ręce ma czyste.
Wielokrotnie bylem uczestnikiem spotkań dotyczących oświaty, których uczestnikiem była m.in. owa dyrektor. Jestem coraz bardziej pełen podziwu dla twórczości pani dyrektor, braku zrozumienia, zawiści jaką emanuje do nas - nauczycieli i dyrektorów.
Ale kiedyś wszystko się odwróci! Życzymy powodzenia!
 google
 Czwartek 24-03-2011

22740. 
Media drwią z Kaczyńskiego, że po jego zakupach w sklepie na Żoliborzu "rząd obniżył nagle ceny cukru z 6.60 do 5.50 zł za kilogram". O co zatem się rozchodzi?
Ni z gruszki ni z pietruszki, o złotówkę w sklepie cena spadła. Czy tamta była spekulacyjna i z powietrza wzięta? Jeśliby nasze PAŃSTWO zabrało się ostro za nasze nieszczęsne podwyżki, to okazało by się co i gdzie w trawie piszczy.
Zatem nie do końca jest prawdą, iż o cenach decyduje tylko wolny rynek. Nawet wolny rynek również musi być w pewnym sensie kontrolowany i sterowany. Choć jego idea musi być niezmienna, czyli wg zasady popytu i podaży. Przy czym zważać należy, ze podażą można spekulować, czyli blokować.
Żywność i energetyka kraju należy do żywotnych elementów życia państwa. Dlatego nie należy opierać się na imporcie, nawet bardzo taniej żywności (tanią kiełbasę już nawet psy nie jedzą), a zadbać o własne zasoby narodowe, choćby ich cena była wyższa.
W ten sposób postępujemy wbrew wolnemu rynkowi, ale bezpiecznie dla kraju.
 Bronek z Boreczna
 Czwartek 24-03-2011

22739. 
Odnośnie wpisu numer: 22732

A brydż to bardzo ważna sprawa! Kto w niego gra, ten wie!
 doinformowany
 Czwartek 24-03-2011

22737. 
Odnośnie wpisu numer: 22724

I owszem, chciałbym jeździć do ZOO.
Wolałbym jednak oglądać w siedzące tam w klatkach nieliczne, ostatnie egzemplarze właścicieli psów, którzy nie umieją sprzątnąć nieczystości po swych pieskach. Szkoda także, że nie zauważyłeś wyleniały kocurku, iż nie protestowałem w swym tekście przeciwko psom, tylko przeciw ich flejtuchowatym właścicielom, którzy uważają, że ich pieski mogą walić kupy we wszelkich rejonach miasta. Wolałbym raczej by te przemiłe zwierzątka obsrywały dywany w domach swych właścicieli zamiast miejskie trawniki i chodniki. A jeśli jesteś takim miłośnikiem psich gówienek zalegających wszelkie połacie miasta, to gratuluję gustu...
 czytelnik
 Środa 23-03-2011

22735. 
Odnośnie wpisu numer: 22731

...jeden taki już się ujawnił, może nie tyle w prasie, co tylko wyraził swe niezadowolenie i sugestie do szanownej Pani dyrektor szpitala. Skutek
jest taki, że dostał wypowiedzenie z pracy.
O kim mowa? Pan ordynator psychiatrii A, lekarz z międzynarodowym doświadczeniem, fachowiec pierwszoligowy - takich lekarzy pozbywa się Pani Orkiszewska za to, że ktoś ma odmienne zdanie niż ona. Ona jest
jak DYKTATOR, nie dyrektor.
Wielu chciałoby powiedzieć otwarcie co o niej myśli, ale zaraz w odwecie dostaje się wypowiedzonko. Fajnie, co?
 bob ratowniczy
 Środa 23-03-2011

22734. 
Odnośnie wpisu numer: 22719

Małysz zakończył karierę. Czy jest w rodzinie olimpijskiej nie będąc członkiem kadry narodowej - tego nie wiem. Wyjaśnij mi proszę. A jako obywatel najwspanialszego narodu miedzy Bugiem a Odrą ma prawo do swojej opinii i tyle.
Wredna wypowiedź? Nie zauważyłem. I wśród forumowiczów wielu wypowiada opinie, czy im się podoba pogrzeb tu, śledztwo tu, wizyta tu, przemowa tu. No i co z tego wynika? Nic, wolność słowa. Na szczęście, bo kiedyś za inne poglądy coś jednak groziło.
 Eskulapski
 Środa 23-03-2011

22733. 
Odnośnie wpisu numer: 22726

...ale ludzie w tych krajach są mądrzejsi i nie wywołują samospełniającej się przepowiedni kupując hurtowo tony cukru ze strachu (!) przed gorzką herbatką.
 student niesłodzący
 Środa 23-03-2011

22732. 
Pan starosta M. Rygielski nieźle sobie poczyna i nie liczy się z drugim człowiekiem.
Dziś zwołał nauczycieli ZPSW oraz rodziców do siebie, żeby pokazać im
kto rządzi i przy okazji obsmarować panią dyrektor ZPSW, która dzielnie walczy i mówi organowi co ją boli.
Zainteresowani o spotkaniu dowiedzieli się na 2 godziny przed. Macie
stawić się u Pana starosty! I jak stali, tak wszystko rzucali i pobiegli...
A tam dowiedzieli się ileż to zła siedzi w szkole...
A na dodatek Pan starosta przyprowadził sobie przyszłą panią wice z przedszkola specjalnego (?) w Kisielicach, żeby sobie placówkę np. promowała i odwróciła uwagę od rzeczy istotnych.
Pani D. Kamińska jest akurat na urlopie zdrowotnym... no ale cóż...
W końcu jest to protegowana Pana Ewertowskiego, a to daje spokój
Panu staroście, bo już teraz Pan Ewertowski i nie wpada nagle i nie
krzyczy...
No i jest jeszcze brydż...
 google
 iława, Środa 23-03-2011

22731. 
Odnośnie wpisu numer: 22730

Jeżeli w iławskim szpitalu jest jakiś pracownik, który jest zadowolony
z rządów Pani dyrektor Orkiszewskiej - to niech się ujawni z imienia i nazwiska. Chciałabym z taka osobą pokonwersować i wymienić poglądy. Może zmienię zdanie.
 Magda Umer, lat 32
 Środa 23-03-2011


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 96 97 98 ... 191 192 193 194 195 196 197 198 199 ... 284 285 286 ... 376 377 378 następna ] z 37898700886REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.