Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
CZYTAJ
Opinie, felietony
Zdrowie
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka
FORUM

CZYTAJ
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Pokolenie wojny kontra powiat i „służba zdrowia”
Więcej...

Forum

19659. 
Odnośnie wpisu numer: 19620

Również apeluję do Pana Marka Polańskiego z PiS-u o bezzwłoczną inicjatywę [w Iławie] na rzecz poparcia Jarosława Kaczyńskiego w najbliższych wyborach na Prezydenta RP!
 metro
 Iława, Piątek 21-05-2010

19655. 
RZĄD [PLATFORMY] ZMUSIŁ ARMIĘ DO OBRONY

Pozwalając na płynący z Moskwy przekaz degradujący wartość polskiej armii, koalicja rządowa poprzez MON osłabia zdolności obronne państwa.
Generał Waldemar Skrzypczak obnaża polityków PO.
Koniecznie przeczytaj ten wywiad.
 wyższy oficer LWP
 http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100521&typ=po&...
 Piątek 21-05-2010

19650. 
Odnośnie wpisu numer: 19647

Tusk załamuje ręce nad kampanią wyborczą Komorowskiego, który mało tego, że co i rusz sam wpędza się w kłopoty, to jeszcze pomagają mu w tym jego poplecznicy.
Komorowski lubi się chwalić przeszłością swojej rodziny, szlacheckim herbem, ale niestety, daleko mu do hrabiowskich manier. Popisał się w Rzeszowie, gdzie zakpił z urody Dunek, porównując je do kaszalotów. Dowcip niezmiernie marszałka rozbawił. Czy "szlachetnie urodzonemu" wypada drwić z kogokolwiek, a zwłaszcza z kobiet? A gdzie szlachecki, rycerski kodeks honorowy?
To dopiero godnego mielibyśmy prezydenta, gdyby podczas podróży zagranicznych, spotkań czy wywiadów w taki sam sposób recenzował urodę mieszkanek różnych krajów.
Najwyraźniej marszałek jest tak błyskotliwy, ponieważ chce dogonić w dyplomatycznych manierach mistrza - Władysława Bartoszewskiego. Łatwe to nie będzie, bo Bartoszewski zdążył już obrazić publicznie: Greków, Bułgarów, Rumunów czy mieszkańców Burundi i Rwandy, a to tylko początek kampanii - Bartoszewski się dopiero rozkręca. Jednak pretensji do Bartoszewskiego mieć nie możemy, bo przecież on jako były szef polskiej dyplomacji i czołowy moralny autorytet wie najlepiej, jaki język i zachowanie przystoi dyplomatom.
Kiedyś Bartoszewski mówił coś o "dyplo-matołkach" oraz "koziołkach".
Pewnie się nie spodziewał, jak szybko to określenie będzie pasować do niego i marszałka Komorowskiego. Puścić takich "dyplo-matołków" na międzynarodowe salony, to zaraz wszystkich wkoło poobrażają, aż będzie wstyd jeździć za granicę.
 Hrabia Głomb Kapusta
 Czwartek 20-05-2010

19648. 
Obejrzyj ciąg dalszy pytań o przebieg smoleńskiego śledztwa.
TVP 1: „MISJA SPECJALNA”. Środa 19 maja. Obejrzyj tutaj!
 skaner
 http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/misj...
 Czwartek 20-05-2010

19647. 
Odnośnie wpisu numer: 19560

PRAWDZIWA TWARZ MARSZAŁKA KOMOROWSKIEGO

Marek Wikiński (Lewica) wyjaśnia, dlaczego nie zagłosuje, nawet w
II turze, na Bronisława Komorowskiego:

„Na Komorowskiego nie zagłosuję, bo na własne oczy widziałem jego drugą twarz, którą pokazał na posiedzeniu Prezydium Sejmu i Konwentu Seniorów w sobotę 10 kwietnia 2010 – w dniu tragedii smoleńskiej. Była to twarz człowieka cynicznego i bezwzględnego. Po tym, co wówczas zobaczyłem i usłyszałem, nie chcę, żeby został prezydentem”.

Co miał na myśli Wikiński? Szok... Otóż Komorowski już w dniu śmierci
tylu osób nie patyczkował się i pośpiesznie dzielił stanowiska w pałacu.
Zresztą posłuchajcie sami tej relacji polityka Lewicy, odnośnik poniżej.
 skaner
 http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka/z-refleksem/wideo...
 Czwartek 20-05-2010

19646. 
Odnośnie wpisu numer: 19645

Podobno, jak zapowiadali mądrzy ministrowie MON, w zawodowej armii
nie miało być problemu z używaniem narkotyków i alkoholizmem, już o korupcji i kombinatorstwie nie wspomnę.
Stwierdzam, że jest gorzej niż w armii z poboru. Co więc się dzieje w WP. [...] w jednostkach nie ma oficerów [...], którzy pilnowaliby takie sprawy, ważne z punktu obronności kraju.
Podobnie pilnowano korupcjogenne zapędy kadry dotyczące zamówień
dla wojska, od marchewki począwszy. Wojsko organizuje przetarg na marchewkę, ziemniaczki, warzywka inne, smalec i inne produkty mięsne, co jest pokusą lewych kombinacji.
Macie przykład afery na zamówień do armii sprzętu łącznościowego w mieście Bydgoszcz. Polskie wojsko droczy rak korupcji, nihilizmu i łajdactwa. [...]
 TW "Wiesław"
 Czwartek 20-05-2010

19645. 
Odnośnie wpisu numer: 19644

Coś bardzo złego dzieje się w polskiej armii, ponieważ odejścia na emerytury nagle zgłosiło chęć aż 30 najwyższych oficerów. W obecnej sytuacji, to masakra, gdyż zgłosili ci, którzy wiedzą, że z tymi ludźmi co obecnie wojskiem rządzą (minister psychiatra z Platformy Obłudy Tuska i Komorowskiego) nie da się nic już uratować.
Najwyżsi nasi generałowie, skutkiem skrytobójczego ataku, padli pod Smoleńskiem, reszta - wiedząc o zapaści - odchodzi na emeryturę. Zostali ci, którzy liczą na szybkie awanse i zajęcie po nich wysokich stanowisk. Są nimi lizusi, którzy wojsko traktują jako dobrą kasę i potem emeryturę, układczycy.
Za moich czasów, za komuny takich też było wielu, ale służby specjalne (kontrwywiad wojskowy) bardzo prześwietlali kandydatów na szkoły oficerskie. Wiadomo, że utrudniali młodzieży z rodzin "inteligencji ", ale wiadomości o kandydacie mieli wszechstronne.
Dziś byle cwaniak, po testach np. w RKU, i zdaniu egzaminu na Studium Oficerskie do Wrocławia, po zaliczeniu go w ledwo 10 miesięcy, zostaje p/porucznikiem WP. Okazało się, iż 50% nie nadaje się do służby, gdyż nie mieli pojęcia, że oficer, to trudna sprawa. Dziś żaden KW nie prześwietla kandydata, a za naszych czasów o tym, że wybieram się na oficerską szkołę wyższą, należało zgłosić się na rok przed maturą. Obecnie startuje się z marszu.
Paranoja - tylko w Polsce!
 oficer Ludowego Wojska Polskiego
 Czwartek 20-05-2010

19644. 
Na terenach zalewowych potrzebna jest wielka pomoc ze strony całego społeczeństwa, czytaj państwa. Taką pomocną siłą jest tylko armia polska, szczególnie jej rezerwy.
Tymczasem od 1990 roku polska armia jest systematycznie krojona, a rządzą nią ludzie, którzy nigdy nie byli na przeszkoleniu wojskowym, gdyż nienawidzili wojska jako formacji, bo ono służyło komunistom. Ludzi ci jak Pan Klich (minister MON) jako student rezerwy buntował żołnierzy przeciw służeniu w WP. Tacy ludzie powołują oficerów na najwyższe stanowiska, niczego o nich nie wiedząc.
Armię mamy dziś zawodową, ale do zawodostwa jej bardzo daleko. Armia ta podczas naboru młodzieży ma poważne kłopoty: rekruci są słabego zdrowia i niesprawni fizycznie. Rządzący armią zrezygnowali ze szkolenia spośród młodzieży rezerwy (na potrzeby obrony obywatelskiej) na 3-cznych szkoleniach, by z tej grupy wybierać osobników do zawodowej armii.
Właśnie taka rezerwa niezbędna byłaby do takich jak obecnie sytuacji w kraju.
 oficer Ludowego Wojska Polskiego
 Czwartek 20-05-2010

19643. 
Odnośnie wpisu numer: 19627 19637

Akurat posiadanie swojego np. wójta wiele znaczy - tzn. rozdaje swoim beneficja, niezależnie od umiejętności kandydatów. Wszak dyplom mgr można zdobyć z marszu (zanikł zupełnie proceder fałszowania dyplomów uczelni wyższych).
PSL trzyma OSP [Ochotnicze Straże Pożarne] żelazną ręką, bo rozdaje kasę na imprezy właśnie za pomocą swoich wójtów. Wielu wójtów z PSL jest strażakami. Pytanie, czy byli strażakami przed wyborami, czy przyjęli funkcje po.
PSL rządzi jeszcze KGW za pomocą instrumentów o których wspomniałem.
 oko
 Środa 19-05-2010

19642. 
Odnośnie wpisu numer: 19637

Fatalna byla ta Pani wypowiedz na temat rzekomego "obrazania PSL".
Nic tam nie bylo obrazajacego - a tylko tyle, ze "sekretarz w gabinecie
Plisa wylozyl w znakomity sposob podstawy ekonomiczne w rolnictwie
UNII EUROPEJSKIEJ.
Chyba Pani zrozumiala ten krotki, wymowny przyklad w jakim kierunku idzie unijne wsparcie dla rolnikow. Tu w unii nie ma zadnej ekonomi, lecz tylko socjal. Tu Unia nic dobrego nie czyni, tylko wyrzuca pieniadze w bloto...
Zobaczy Pani juz niedlugo efekty takiej "tworczosci ekonomicznej".
Zaczelo sie od Grecji...
 Kanclerz
 Środa 19-05-2010

19641. 
Odnośnie wpisu numer: 19633

Ja jestem z PSL-u.
Kiedy tą partią proszę internautki rządzić zaczęli tacy lizusi, tacy co pasują każdej partii do koalicji, raz do lewej, innym razem do prawej strony, to proszę mi wybaczyć - odszedłem.
Czy ty kobieto nie kapujesz, że faktycznie ta partia nie ma czego bronić, gdyż w Polsce i na świecie nie ma już gospodarstw rolnych z dziada pradziada przekazywanych, a przedsiębiorstwa raczej przez dupków z biznesu rządzonych.
Napisał ci prof. Dyszel, że produkowanie żywności w Polsce jest mitem, bo można kupić. Nawet skórę z owcy australijską kupisz u górala - do tego liberałowie, tacy jak Bielecki i Tusk doprowadzili, na czele z tym kretynem z Polanki 21.
Zatem PSL należy do bajki pt. "Mity polskie".
W "Mitach greckich" występuje niejaki Herkules, co dzieckiem w kolebce będąc łeb urwał Hydrze, ten sam co stajnie Audiasza z gówien wyczyścił - dziś stajni sie nie czyści, bo są bezściółkowe, a ty mi kobieto z peerelu mówisz, że potrzebne ci PSL.
Dlatego PSL to bajeczka dla dzieci i ja również zagłosuję na Jarosława Kaczyńskiego.
 wykształciuch z dyplomem
 Środa 19-05-2010

19637. 
Odnośnie wpisu numer: 19628

Tak o PSL może się wypowiadać tylko ktoś, kto nie ma pojęcia ani
o historii ani o polityce. Ja akurat należę do innej partii, ale szanuję
ludzi i uważam, że wybór ideologii należy w państwie demokratycznym wyłącznie do zainteresowanego.
Taka wypowiedź świadczy o wielkim buractwie piszącego. Wstyd.
Ja uważam że ludzie z PSL nie zasługują na takie traktowanie.
 zaniepokojona
 Środa 19-05-2010

19633. 
Odnośnie wpisu numer: 19631

Głosuję w wyborach na naszego Pawlaka, bo spojrzałam mu w oczy i
już mnie... zahipnotyzował. Te jego spojrzenie i stoicki spokój potrafią naprawdę wiele zdziałać.
Nie wierzycie mi? A co było w Moskwie przy ustalaniu umowy gazowej? Oczarował tam wszystkich rosyjskich włodarzy!
 Anna Pawlaczka
 Środa 19-05-2010

19631. 
Odnośnie wpisu numer: 19628

PSL Pawlaka i Kalinowskiego to relikt PRL-u, więc musi zniknąć ze sceny politycznej tak, jak zniknęła Samoobrona i daj Boże żaby ta swołocz już
nie wróciła!!! Jest to warunek niezbędny dla zdrowych podstaw rozwoju naszego kraju.
Wieś oraz małe miasteczka zawsze będą się charakteryzowały swoistą ciemnotą i zacofaniem (wiecie takie typowe polskie buractwo) jeśli w/w partie zachowają wpływy.
Wystarczy podnieść próg wyborczy do 8% i pożegnamy te buractwo.
 pisowiec
 Środa 19-05-2010

19630. 
Odnośnie wpisu numer: 19629

Muzyk Zbigniew Hołdys powiedział, że Palikot to katastrofa dla Polski.
Jeśli Komorowski, kolega tego błazna, wygra wybory, to będzie to oznaką katastrofy społecznej.
Jeśli retoryka PiS-u była ostra, to jaka jest retoryka PO w wykonaniu Palikota, Niesiołowskiego, Kutza, Nowaka, Pitery, Bartoszewskiego?
 wulkan społeczny
 Środa 19-05-2010

19629. 
Bronisław Komorowski i Janusz Palikot - czyli chamy znowu razem!
 anty-komuch
 http://www.youtube.com/watch?v=Rp81ByCULZ8&playnext_from=...
 Środa 19-05-2010

19628. 
Odnośnie wpisu numer: 19627

EURO-BURDEL

Jam jest beneficjent dopłat bezpośrednich do upraw rolnych. Dopłata ta składa się z trzech składników:

1. Jednolita płatność obszarowa (JPO)
2. Uzupełniająca płatność obszarowa(UPO)
3. Płatność ONW

Płatność ONW przyznawana na obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania, powiat iławski jest tą płatnością objęty. Wysokość dopłaty zależy od kursu euro z 30 września.
W interesie chłopskim jest, by nasza złotówka leciała w dół na łeb i szyję. W poprzednie lata dopłata wynosiła na jeden ha między 800 a 900 zł. Za rok 2009 wyszło 1015 zł/ha, bo korzystny był kurs złotówki. Nawozów nie sieję, zbieram 2 tony z ha i mam tyla samo dopłaty jak ten, który zbiera
6 ton z ha. Taka jest prawda o Unii i jej ekonomii.
Ten euro-burdel przebija w swej rozrzutności i rakotwórczej biurokracji komunę i Gierka. Są rolnicy, którzy w ramach Sapardu zakupili sprzęt rolniczy, mimo że maja za mało ziemi do tych maszyn. Mogę pisać tu wiele, ale szkoda czasu.
PSL to bajeczka dla dzieci... Głosuję na Jarosława Kaczyńskiego.
 sekretarz ds. ekonomii w gabinecie cieni Henryka Plisa
 Środa 19-05-2010

19627. 
Odnośnie wpisu numer: 19623

A ja wam powiadam, że w sytuacji zmian polityczno społecznych na polskiej wsi, ich czas jest policzony. PSL nie ma współczesnej wizji rozwoju wsi. Taką siłą, która przyciągnie - nazwijmy ich, polskie chłopstwo - będzie partia PIS-u.
Hasło sztandar, za którym politycy PSL chowają się lub, jak kto woli, obnoszą się: ŻYWIĄ I BRONIĄ - niestety - w czasach dzisiejszych jest historią. To nieprawda, że mają wójtów na wsi i straż ochotniczą, która ma tyle wspólnego z "ochotą", co polska armia z zawodowstwem. Interesów wsi w żaden sposób nie broni już PSL.
Polska wieś rzucona jest na łaskę biurokracji unijnej, gdyż z stamtąd idzie na wieś gigantyczne wsparcie i dotacje. Dotacje, trwonione, wiele w nich kombinacji, wyłudzania. Proszę porozmawiać z ludźmi polskiej wsi, prawdziwymi rolnikami, to poznacie prawdę o dotacjach, które są słuszne, ale przeszacowane. To jest z tymi dotacjami podobnie, jak za Gierka zakładanie na wsi słynnych spółek rolnych (łączyło się po dwóch rolników za dotowanie produkcji). Tu już PSL nie ma wpływu i dlatego tak niskie poparcie.
Młode pokolenie polskiej wsi politycznie skłania się dziś, albo w kierunku PO lub PIS, gdyż oni sądzą tak: jesteśmy w kieszeni Komisarza Unii w Brukseli, a nie polskiego rządu, nie mówiąc już o PSL. Zatem proszę państwa partia chłopów jest na wykończeniu, a chłopstwu już jej byt w polskim krajobrazie politycznym - mówiąc kolokwialnie - zwisa.
 Prof zw. Ignacy Dyszel - doradca w Gabinecie Cieni Henryka Plisa
 Środa 19-05-2010

19626. 
Odnośnie wpisu numer: 19624

Ciekaw jestem gdzie oni swe d[...] posadzą, jak ich partia padnie?
 ogar
 Środa 19-05-2010

19624. 
Odnośnie wpisu numer: 19617

PSL to nie lipa. To wiocha, bez wyrazu, na pograniczu Samoobrony
a partii bez przyszłości.
 buziak
 Wtorek 18-05-2010

19623. 
Odnośnie wpisu numer: 19617

PSL nie jest lipą. Trzyma mocno Ochotnicze Straże Pożarne w całym kraju, SGGW, ma wójtów, wicemarszałka w województwie. Jest dziwną partią, bo zawsze gotowe do rządzenia. Niby nie ma członków, ale zawsze znajduje poparcie. Lipą w tej chwili są sondaże, które zawsze wskazują , że są pod kreską, ale wchodzą do sejmu.
 oko
 Wtorek 18-05-2010

19620. 
Odnośnie wpisu numer: 19610

Marek Polański jest cwany i chytry jak lis. Wie gdzie stoją konfitury i
z kim trzymać żeby sie opłaciło...
 Maja
 Wtorek 18-05-2010

19618. 
Odnośnie wpisu numer: 19616

Panie Bolszewiku inaczej!
Jarosław Kaczyński będzie tępiony w sposób niemiłosierny - jeszcze bardziej niż Lech gdyby żył jako kandydat. Lecha ta banda nie bałaby
się w ogóle, gdyż nawet wielu zwolenników PIS miało żal o to, że nie wystawiono do boju prokuratora Ziobrę, nie mając odwagi powiedzieć Lechowi, by nie startował.
Po skrytobójczej śmierci Lecha i innych osób odmieniło się w narodzie, zaś zwolennikom PO rura zmiękła i naprawdę zestrachali się poważnie przed Jarosławem. I mają rację, gdyż w tej chwili oraz sytuacji żartów
nie ma, a sondaże niech sobie w "poważanie" wsadzą, ale oni o tym dobrze wiedzą.
Na dodatek Komorowski okazuje sie takim lelum polelum, [...] bajarzem drużynowym przy harcerskim ognisku [...]. Od takiego kandydata wielu
się odwróci.
 podharcmistrz z lasów bagenickich
 Wtorek 18-05-2010

19617. 
Moim marzeniem jest, aby w kolejnych wyborach parlamentarnych padło raz na zawsze PSL Waldemara Pawlaka.
PSL w obecnej rzeczywistości społeczno-politycznej to lipa.
 zielony
 Wtorek 18-05-2010

19616. 
Śp. Prezydent RP profesor Lech Kaczyński na arenie międzynarodowej robił dobrą robotę dla Polski, twardo obstawał za interesami naszego Kraju, nie dawał się mamić i poklepywać po plecach, dlatego był tak bardzo zwalczany przez bolszewickie ponadnarodowe media prasowe i telewizyjne.
Po śmierci prezydent Lech Kaczyński doczekał się nawet w Niemczech szacunku i uznania. Dawniej „kartofel” i „jadowity karzeł”, dziś „waleczny patriota” i „wielki europejczyk”.
To, że po tej tragicznej śmierci media w Polsce nagle zmieniły front aż
o 180 stopni w portretowaniu Kaczyńskiego, nie było powodowane ani przyzwoitością, ani nawróceniem na rozum. Media zostały zmuszone do dokonania tego zwrotu, gdyż ich szefowie zorientowali się, że Naród gremialnie wyległ na ulice i zamanifestował swoją miłość lub chociażby szacunek do prezydenta Kaczyńskiego i Pierwszej Damy, a zatem media postąpiły zgodnie z zasadami marketingu - poszły z nurtem emocji.
Wręcz przesadziły. I to – też nie na długo.
Jaką prasę w kraju będzie miał tym razem drugi „jadowity karzeł”, czyli Jarosław Kaczyński? Nic się nie zmieniło. Nadal króluje język pogardy i fałszu, chwilami hamowany przez koniunkturę dla potrzeb marketingu.
 anty-bolszewik
 http://www.i072.radikal.ru/1005/8c/2cccac7905dd.jpg
 Wtorek 18-05-2010

19615. 
A więc powódź i zimno.
Zima zimy sięgać będzie - to nie przepowiednia a realia współczesnych zmian klimatycznych. Wynikają one z arogancji człowieka wobec przyrody, zaśmiecania, ingerencji w przyrodę, jak totalne wycinanie drzew wielkich, krzaków bagiennych, drzew na polach uprawnych, w miastach, na działkach.
Ponadto - jesteśmy dziś świadkami brutalnej ingerencji w naturalne brzegi jezior - ich zabudowa, przy karczowaniu krzewów i wierzb. Sadowienie działek na skarpach nadjeziornych i nadrzecznych, bez zabezpieczenia drzewostanu.
Taka ingerencja skutkować będzie, przy zwiększających się opadach (zwiększona kondensacja pary wodnej) osuwaniem się skarp i wzniesień, pozbawionych naturalnego drzewostanu. Ponadto totalna eksploatacja drzewostanu do opalania domów. Taki stan natury zemści się na tych, którzy posadowili działki na skarpach, nad jeziorami. Ich domostwa spłyną.
Przykłady haniebnej ingerencji w naturę obserwować możemy np. w Iławie, skutkiem remontu dróg; np. nad jeziorem w miejscowości Dół, gdzie bezmyślnie zagospodarowano brzeg w taki sposób, by nie można do niego dojść i łapać ryb. Ktoś na taki stan rzeczy pozwala, ale czy zgodnie z rozumem?
Okazuje się, iż samorządu potrafią dla pieniędzy sprzedać wszystko [...]
 strapiony
 Wtorek 18-05-2010

19614. 
Propagandziści z PO wmawiają ludziom, często młodym i naiwnym swoje kłamstwa, a prawda jest całkiem inna, tylko trzeba ją dostrzec. Obecny rząd PO-PSL, to totalna porażka. Przecież oni ("w pełni przygotowani do rządzenia") nic przez te 2 lata władzy dobrego dla Polski i Polaków nie zrobili, jest wręcz odwrotnie - tysiące bankructw, upadek służby zdrowia, drastyczny wzrost bezrobocia, galopujące ceny, fatalny stan nawierzchni dróg, ogromny dług publiczny i deficyt budżetowy większy od tego z czasów Gierka, stagnacja, pracodawcy nie płacą pracownikom za wykonaną pracę.
PO jest za to wspaniałe w opluwaniu przeciwników. Wypowiedzi Tuska, Niesiołowskiego, Palikota, Sikorskiego, Bartoszewskiego, Chlebowskiego, Wałęsy i jeszcze wielu innych "najemników" - są na poziomie bruku oraz nienawiści.
Z takim przejęciem przedstawiali w kampanii wyborczej swoje "pomysły uzdrowieńcze", z takim zaangażowaniem i nienawiścią opluwali poprzednich ministrów, że aż niemiło było tego wysłuchiwać. A co teraz z tych obietnic pozostało? Czy ci opluwacze z PO mają odrobinę wstydu?
Co PO oferuje teraz?
Znakomicie funkcjonującą propagandę sukcesu rodem z PRL i następne puste obietnice. Pytam - gdzie te gotowe pakiety ustaw które nam obiecywał Tusk? No chyba że za sukces uznamy te dwie ułomne ustawy, czyli:
1. jedno okienko, która to ustawa wydłużyła okres założenia firmy z jednego tygodnia do sześciu tygodni, a miało być odwrotnie i bubel, ustawę antykryzysową z której skorzystało 5 firm.
2. PO to partia czysto medialna, a Tusk to medialny pajac. Ich 2-letnie rządy, to afery i kolesiostwo. Urzędnicy państwowi są na kiwnięcie palcem podejrzanych osobników, a zwykły obywatel musi borykać się z niesprawnymi przepisami i tracić czas i pieniądze w różnych urzędach, a i tak niczego nie załatwi.
 mający wiedzę
 Wtorek 18-05-2010

19613. 
DOWIEDZ SIĘ!

1. Powód, który "kładzie" Komorowskiego, to koalicja PO-PSL, która uchwaliła ustawę z 21.11.2008 (Dz.U. 228 poz. 1507), która pozbawia nas Polaków prawa do dziedziczenia kapitału z OFE oraz emerytur małżeńskich. Jeśli by ktoś wątpił, czy w/w ustawie doszło do nadużycia władzy przez rząd oraz koalicję PO-PSL, proszę zajrzeć do Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego (Art. 31, pkt. 3): "Do majątku wspólnego należą w szczególności: środki zgromadzone na rachunku otwartego lub pracowniczego funduszu emerytalnego każdego z małżonków".

2. Obecna koalicja PO-PSL w sposób bezprawny pozbawiła Polaków majątku zebranego w OFE, nadużyła władzy, nie dopełniła obowiązków, a do tego naraziła Skarb Państwa (z naszych podatków) na gigantyczne odszkodowania w przyszłości.

3. Osobną sprawą jest złamanie ustawy zasadniczej regulującej w odpowiednim zakresie prawa podstawowe, które w przypadku Polski są zapisane w Konstytucji RP. Konstytucja pośród praw podstawowych wymienia zakaz dyskryminacji kogokolwiek ze względu na rasę, narodowość, wiek itd. Jeśli współmałżonek chce zachować stan posiadanego majątku zgodny z Kodeksem rodzinnym i opiekuńczym, to ze względu na ustawę z 21.11.2008r. jest zmuszony rozwieść się przed osiągnięciem wieku 65 lat. Można stąd wywieść, że ustawa ma na celu zmuszanie Polaków do rozwodów przed osiągnięciem wieku 65 lat, czyli kolejne nadużycie władzy, złamanie prawa, totalne bezprawie i odszkodowania na koszt budżetu państwa.

4. Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS) w Strasburgu wydał wyrok na Polskę, że PTE zarządzające OFE nie mogą wyprowadzić naszych pieniędzy za granicę, gdzie mogłyby spokojnie zniknąć w operacjach typu sub-prime. Naszych emerytur po prostu nie będzie!
 mający wiedzę
 Wtorek 18-05-2010

19611. 
Odnośnie wpisu numer: 19610

Pan Marek Polański jest dobrym i przyzwoitym człowiekiem i dlatego nie nadaje się na polityka. Tacy jak starosta Maciej Rygielski (PO) owiną go
na mały paluszek.
Polański jest szczęśliwy, bo jaki może być? Dlatego nie należy go ostro krytykować, ale i on sam powinien do sprawy PIS podejść z rozmysłem
i dla jej dobra choć odsunąć się, jeśli nie odejść, do Rygielskiego i Beni Hordejukowej, czyli do PO.
Może jednak on woli postawę obojętności wobec pewnych wartości...
 bliski
 Wtorek 18-05-2010

19610. 
Odnośnie wpisu numer: 19607

Niechby spróbował Polański założyć komitet. Po nim! Rygielski już by mu pokazał gdzie jego miejsce w szeregu.
Już nieraz tu pisano, jakie pomiędzy nimi powinowactwa. Ten Pan udaje tylko, że jest w PiS. I jak taki człowiek może być przewodniczącym...?
On powiada, że wojny są tylko na górze, tu na dole jest miłość, tylko że
ta miłość jest na warunkach PO.
Przecież nie chodzi o to, by się kłócić i wyzywać.
 Wnuk Stocznowca
 Wtorek 18-05-2010

19608. 
Odnośnie wpisu numer: 19603

Polaku (nie)przyzwoity. To, że nie uważasz się za pastucha świń, to wcale nie oznacza, że nie można cię nazwać zwyczajnym, ordynarnym chamem. Twoja obrzydliwa wypowiedź o prof. Władysławie Bartoszewskim świadczy o tym, że lepiej by zapewne było, abyś faktycznie został nadzorcą świń, zamiast pisać paszkwile na tak zasłużone osoby jak właśnie prof. Bartoszewski, którego nazywasz żenadą dla każdego Polaka. Ja, właśnie jako Polak, i to w dodatku poznaniak (a tych przecież chwalisz), nie życzę sobie abyś wycierał sobie gębę ludźmi, którzy nie raz narażali swe życie, zdrowie i poświęcali wolność, aby takie marne indywidua jak ty mogły popisywać się dziś swym chamstwem i bezmyślną arogancją. Czym się zasłużyłeś dla Ojczyzny, aby pomiatać prof. Bartoszewskim? Czy ratowałeś życie ludziom podczas okupacji, czy byłeś tak jak On więźniem Auschwitz, czy siedziałeś kilkakrotnie w stalinowskich i późniejszych więzieniach jako więzień polityczny ? Czy to ty nieboraku byłeś później zasłużonym dla spraw polskich dwukrotnym ministrem spraw zagranicznych oraz autorytetem na skalę międzynarodową? Nie dorastasz Mu do pięt i mylisz się, że taki osobnik jak ty ma chociażby honorową sprawność by Go obrazić. Piszesz o honorze, ale nie masz zielonego pojęcia co to słowo naprawdę oznacza. Przed chwilą pisałem (wpis 19602) o braku kultury i bezmyślnym zacietrzewieniu niektórych uczestników forum. I nie trzeba było długo czekać - wkrótce odezwał się "Polak", pożal się Boże, "przyzwoity", zgodnie z przysłowiem - uderz w stół, a nożyczki same się odezwą... Nie lubię używać epitetów, ale twe chamskie i podłe uwagi o prof. Bartoszewskim są usprawiedliwiony powodem aby w twym wypadku do nich się dopuścić. Czuję się opluty przez takie jak ty podłoty - nie chwaląc się mój dziadek także walczył za Ojczyznę - jako powstaniec wielkopolski. Jego powstanie, w przeciwieństwie do poprzednich i późniejszego, zakończyło się przynajmniej sukcesem. Ale to nie moja zasługa. Ty zaś uważasz,że ze względu na zasługi swego dziadka masz prawo obrzucać pomyjami innych zasłużonych dla Ojczyzny ludzi. Coś mi się wydaje, że właśnie tacy jak ty byliby pięknym uzupełnieniem owej symbolicznej, wspomnianej przez ciebie, kompanijki z Targowicy wycierającej z uniżeniem klamki w gabinetach ambasadorów trzech czarnych orłów. I kto tu jest żenadą dla wszystkich przyzwoitych Polaków? Spójrz w lustro...
 czytelnik
 Poniedziałek 17-05-2010

19607. 
Pytanie - i zarazem apel do Pana MARKA POLAŃSKIEGO, który podobno reprezentuje w Iławie PiS:
Kiedy w Iławie powstanie z Pana inicjatywy "Społeczny Komitet Poparcia Jarosława Kaczyńskiego". Kiedy?
 J-23
 Poniedziałek 17-05-2010

19606. 
Odnośnie wpisu numer: 19603

Wielka mi szlachta, psiakrew!
Dwa psy w tarczy - jeden sra, drugi warczy.
 oko
 Poniedziałek 17-05-2010

19605. 
Odnośnie wpisu numer: 19602

Dziwi się Pan "czytelniku", że tu na dole w Polsce "B" ludziom puszczają nerwy podczas komentowania sytuacji politycznej.
Przecież przykład daje Polska "A" z Warszawy - to plenum PO na którym jątrzy się ludzi. Jest to wszystko celowo robione, by społeczeństwo, jak pszczeli rój, doprowadzać do szału. Polska i tak jest spokojnym krajem, gdzie nie ma zamachów na polityków.
Polsko "A"!
Nie budź demonów!!!
(niech Pan zwróci uwagę na pojednawczy wpis 19590).
 wyborca
 Poniedziałek 17-05-2010

19603. 
Odnośnie wpisu numer: 19592

Słyszę co ludzie mówią o tej szopce Platformy Opętanej w warszawskich Łazienkach i również czarno to widzę. Same buńczuczne pokrzykiwanie, wywoływanie wojny i demonów. Nienawiść, jazgot, żółć, zakłamanie!

Z kim ta wojna Panie reżyserze Wajda? Kręcisz Pan swój kolejny film? Znów Pan dzielisz ludzi na "Popiół i diament"? Z kim ta wojna Panie założycielu "Gazety Wybiórczej" wyśmiewanej przez uczciwych ludzi (obok Adama Michnika, jak mu tam było po Ojcu? czemu on zmienił nazwisko? wstydził się Ojca czy żydowskiej krwi? A czemuż?). Z kim ta wojna? Może jak onegdaj w 1981 roku - z całą Polską? Z Narodem?

A ten Bartoszewski to całkowita żenada dla każdego Polaka. To, co mówi nie podlega krytyce, gdyż aby z nim polemizować trzeba by było się zniżyć do rynsztoka, a tu honor nie pozwala.

Malowany szlachcic Komorowski i cała zbieranina z łapanki to próba dzielenia Narodu i obrażanie Polaków. To nie jest partia ani kandydat miłości, to partia z kandydatem nienawidzącym wszystkich inaczej myślących. To kandydat i partia czerpiąca garściami z powojennego stalinizmu, kiedy wzorcem dla małych chłopczyków był Pawka Morozow wydający ojca na śmierć, a także czekiści rozstrzeliwujący wrogów socjalizmu. Wrogami takich postępowych, nowoczesnych myślicieli były też kwiaty "rozstrzelane" w Smoleńsku.

Ale, na Boga, pytam: co chce Komorowski od Krakusów i Poznaniaków? Dlaczego na siłę próbuje ich ośmieszać?

Krakusów spotykałem w życiu mało, więc nie umiem ich ocenić. Byłem wiele razy na Wawelu i w Sukiennicach, było drogo, ale gdzie jest indziej? Nad Bałtykiem? Na Mazurach? Na Podhalu?

Poznaniaki, znam ich dobrze od wielu lat. Naród o niespotykanej nigdzie zaradności, inteligencji i dobroci. Poznaniaki mają serce na dłoni, są lojalni i pochylą się nad każdym leżącym, podzielą się z każdym potrzebującym ostatnim kęsem. Przez wieki próbowano ten dzielny polski ród wynarodowić, w zamiarze mieli być pruskimi służącymi, odmawiano im polskości, a za modlitwę "Ojcze nasz" po polsku szło się do więzienia. Zabraniano im budowania domów, nabywania ziemi, a oni i tak wbrew losowi trwali w polskości. Nie wykończył ich Bismarck ani Hakata. Ententa w Wersalu też odmówiła im Polski, więc sobie ją wywalczyli w jedynym zwycięskim polskim powstaniu.

Trzeba tych wszystkich ludzi szanować. To Oni, nie Pan w mroczny czas schyłku Stalinizmu wyszli na ulice, by upomnieć się o człowieczeństwo Polaków. W zamian za to propaganda komunistyczna nie szczędziła im łatek i epitetów, zrobiono z nich niesłusznie sknerusów i drani, obśmiewisko rynsztoka, a tak nie jest.

Dziś bezwstydnie powtarza Pan, Panie Komorowski, ten banał obraźliwy dla każdego Polaka, bo dziś mówi Pan o nich, a jutro kimś gorszym będę ja (jaki z Pana jest szlachcic?).

Ja, którego dziadek, uczestnik legionów, żołnierz wojny z bolszewizmem 1920 roku, wojny obronnej 1939 roku, uciekł z niewoli niemieckiej, aż wreszcie umarł w polskiej rogatywce, takim szynelu i tak w niej został pochowany. Z racji pochodzenia zza Buga, nazwie Pan mnie łykiem? Pastuchem świń albo czymś naprawdę złym? Ot tak dla zabawy? Aby rozweselić ponury salon? (moi przodkowie chodzili w butach). Czy może dlatego, by rozegrać nas dla własnych, doraźnych, niskich celów?

Podżeganie to też zbrodnia! To zbrodnia przeciwko sobie. To zbrodnia przeciw Narodowi, a Naród niedługo zacznie rozliczać. Wstyd mi za Pana
i kompanijkę Pańską, widać to z tych... co Polską kupczyli w Targowicy i byli na liście wypłat u ambasadorów "czarnych orłów".
 Polak przyzwoity
 Poniedziałek 17-05-2010

19602. 
Odnośnie wpisu numer: 19593

Szanowny stoczniowcu! Po przeczytaniu Twej odpowiedzi na me uwagi dochodzę do smutnego wniosku, że chyba niezbyt się rozumiemy. Chodziło mi przede wszystkim o to, że wyrażając swe takie czy inne poglądy, nie ma potrzeby używać języka nienawiści i pogardy wobec innych ludzi. A Ty co? Ciągle się przyczepiasz do tego smutnego padalca. Cóż Ci to zwierzę zaszkodziło, że tak nim poniewierasz? Z drugiej strony czy to po chrześcijańsku (a przecież deklarujesz swą głęboką wiarę) porównywać innych ludzi do takich czy innych jaszczurek? Czy nie można przedstawić swych poglądów w sposób kulturalny i bez obrażania innych osób? Czy byłoby Ci przyjemnie, gdyby ktoś ze względu na Twe poglądy i przekonania, nazywał Cię np. świnią, osłem, baranem czy innym gadem? (za przeproszeniem wymienionych zwierząt). Zarzucasz mi także, że PO jest taka i owaka... Ja jednak nie należę do żadnej partii. Uważam jednak, że przynależność np. do PO czy też PiS nie jest żadną ujmą i hańbą. Twierdzę jedynie, że tylko kulturalna dyskusja jest podstawą demokracji i pomyślności społeczeństwa, a wszelkie epitety generują jedynie wrogość i nienawiść, które do niczego pozytywnego nie prowadzą. Jesteś niekonsekwentny w swej zapalczywości. Zarzucasz np. PO, że oskarża ona PiS o nieprawdziwe dzielenie Polaków, a za chwilę, tych z którymi się nie zgadzasz, znów nazywasz padalcami. Gdzie tu logika, sens i konsekwencja? Wynika z tego, że według Ciebie, nasze społeczeństwo dzieli się na "prawdziwych" Polaków popierających jedynie słuszny PiS oraz wszystkich innych, których łaskawie zaliczasz do padalców. Jest to jakaś dziwna maniera zwolenników PiS. Poczytaj sobie to forum i zobacz ile w nim nienawiści, wrogość i a niekiedy wręcz zwykłej głupoty. I kto się w ten sposób wypowiada? W większości właśnie zwolennicy PiS. Wydaje mi się, że takie skrajne emocje, liczne epitety, objawy nienawiści są jedynie przejawem braku wiary w swe argumenty, słabości, instynktownym strachem przed porażką, a niekiedy wręcz przejawem normalnego braku kultury osobistej. Wygrana w wyborach takiego czy innego polityka, czy też partii politycznej, nie będzie przecież oznaczała upadku naszej Ojczyzny czy też końca świata... Kto za lat kilka lub kilkanaście będzie pamiętał o powodach Twego straszliwego zdenerwowania na tym forum? Chyba tylko Twe zdrowie na tym ucierpi, a tego Ci nie życzę. Jeśli zaś chodzi o sytuację tak Ci bliskiego przemysłu stoczniowego, to uważam, że wykończył on się sam. Gdyby był taki potężny, to pewnie by się obronił. Potęga nie świadczy jednak zawsze o mądrości. Stocznie nie potrafiły dostosować się do nowych warunków ekonomicznych, obrosły spółkami, niekompetentnymi zarządami i prezesami oraz niezbyt mądrymi działaczami związkowymi. Przemysł ten usychał przecież nie tylko od czasu rządów PO. Swe "dokonania" prowadzące do upadku tej części przemysłu dołożyły wszystkie poprzednie rządy - także ekipy Olszewskiego, AWS, PiS, jak i PO. Można się nie zgadzać z twardymi prawami rządzącymi gospodarką kapitalistyczną, lecz wtedy jedyną możliwością jest powrót do realnego socjalizmu, który zapewne nie byłby Ci w smak. Życzę na koniec więcej spokoju i mniejszej ilości stresu...
 czytelnik
 Poniedziałek 17-05-2010

19600. 
AntyPiSowskie wystąpienie

Ciekawe, ze jeszcze pare lat temu gdy Andrzej Wajda popieral AWS i PC
z Kaczynskimi na czele to byl to wzorowy patriota... Jak Wajda kiedys krytycznie wypowiedzial sie o Kwasniewskim, albo o poprzednim systemie, nakrecil "Katyn", to byly ochy i achy jaki to patriota i uczciwy Polak.
Ale wystarczylo wypowiedziec sie krytycznie o tej hecy na Wawelu i juz PiS-uary szkaluja i wyzywaja od najgorszego.

Ale prawda jest taka, ze od samego poczatku wykorzystuja te tragedie tylko w swoim interesie. O tym, ze tam zginelo wielu innych ludzi, o innych pogladach juz nie pamietaja... Zaczelo sie od pogrzebu na Wawelu. To nie byl pogrzeb tylko polityka. Wpierw wykorzystuje sie smierc prezydenta zeby podniesc wlasne ego i na fali tego szoku, smutku i zaloby, w spoleczenstwie promowac wlasna partie. Temu wlasnie ma sluzyc Wawel, zeby moc przywolywac te postac w kampani wyborczej.

Gdy rozlegly sie glosy opamietania, probowano wcisnac Pana prezydenta Kaczorowskiego tez tam do krypty, zeby usprawiedliwic to dzialanie. Ale rodzina Pana Kaczorowskiego jest o wiele bardziej madra, nie uczestniczy w polityce i wie gdzie umiar. Wtedy, zeby uciszyc niepokornych wymyslono, ze bedzie tam, obok sarkofagu tablica z nazwiskami wszystkich co zgineli w Smolensku.

Czy w kilka dni mozna zrobic sarkofag na Wawelu? Mozna. A dlaczego tablicy nie mozna? Bo zalozenie tablicy planuje sie na 14 czerwca, a wybory beda najpewniej 20 czerwca, bo inny termin nie jest mozliwy.
I wtedy znow przypomni sie naiwnym te katastrofe podczas wielkich uroczystosci ktore media beda transmitowaly i te biedna partie ktora poniosla taka strate. I te pare punktow znowu wpadnie we wyborach
No i oczywiscie handlowanie fotografiami, zeby zdobyc podpisy. Brrr. Ochyda. Zaraz, zaraz, jak to mowil posel Kurski.

Platforma okazala sie zbyt taktowna i wstrzemiezliwa. Dla nich kazdy jest dobry i uczciwy patriota dopoki trzyma sztame z nimi. Ale wystarczy, ze ktos z nich budzi sie pewnego dnia z reka w nocniku i wtedy zaczyna sie z takimi jazda. Dziwisz powiedzial pare slow, ze byly naciski na pogrzeb na Wawelu i juz mozna bylo przeczytac kim to on sie okazal. To samo Dorn, Wajda, Marcinkiewicz i wielu innych.
 Klucznik z Ratusza
 Poniedziałek 17-05-2010

19599. 
Panowie: Komorowscy, Tuskowie, Wajdowie, Palikotowie, Niesiołowscy, Bartoszewscy - do was wołam:

GĘBY ZA LUD KRZYCZĄCE

Gęby za lud krzyczące sam lud w końcu znudzą,
I twarze lud bawiące na końcu lud znudzą.
Ręce za lud walczące sam lud poobcina.
Imion miłych ludowi lud pozapomina.
Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie
Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.

(Adam Mickiewicz)
 jam wnuk stoczniowca
 Poniedziałek 17-05-2010

19598. 
Wyczuwam ponowne uderzenie fali ogólnonarodowej amnezji związanej z pamięcią o dokonaniach polityków. Widzę, że 2 lata niektórym wystarcza by zapomnieć o tych wszystkich ministrach Lipcach, targach z kurwikami
z pokojach poselskich... Ludzie, jeśli myślicie, że PiS zmieni cokolwiek... jesteście naiwni. To polityka i władza jest ich celem. Nic więcej.
 mon
 Poniedziałek 17-05-2010

19597. 
Odnośnie wpisu numer: 19590

"W Polsce musi zapanować porządek: w szkołach, na drogach itp."

Tak! To prawda. I czy to się skundlonym politykom podoba, czy nie: zarówno tym z PO, SLD, PSL, a nawet z PIS, bo takich gnid w naszej partii pełno. A wiem co mówię, tylko nie mogę upublicznić tych padalców od nas z Iławy. Ale ich wytępimy, tylko szkoda, że społeczeństwo iławskie jeszcze na nich nie poznało się.
A ostrzegam WAS, zwolenników PIS - uważajcie! Za rok mamy wybory i zaroi się w PIS-ie od padalców, tych co dwa płaszczyki nosili, albo stali z boku i udawali durnego, a teraz raptownie w PIS-ie się poodnajdywali.
KOCHANI IŁAWIACY!
Macie niecały rok czasu [do jesieni]. Żądajcie by ogłaszano publicznie
co najmniej na 6 miesięcy przed wyborami kandydatów na radnych, burmistrza i posłów.
Pamiętajcie iławiacy! Polska może swoje prawo stanowić takie, by dać konsekwentny odpór brutalizacji życia społecznego i prawnego. Tego nikt w Europie nam nie postawić tamy. Czy to się jakiemuś durniowi z Europy i tego forum podoba, czy nie.
 wnuk stoczniowca co kulom się nie kłaniał
 Poniedziałek 17-05-2010

19596. 
Dziwne, zwolenników Platformy w Iławie jest więcej niż PiS-u.
Potwierdzają to wybory na burmistrza [Iławy] i do sejmu w 2007 r. [...]
 Sydney
 Poniedziałek 17-05-2010

19595. 
Odnośnie wpisu numer: 19592

...za to przeciwnicy polityczni kandydata PO Komorowskiego wyjeżdżają
z takim oto argumentem: [patrz: odnośnik]. I kto lepszy? "Partia Obłudy"
czy "Przeproście i Spiiiii".
Szkoda, że Olechowski tak cienko przędzie.
 anty popis
 http://www.bronekkomorowski.republika.pl
 Poniedziałek 17-05-2010

19594. 
Odnośnie wpisu numer: 19589

Oczywiście, że tak było.
Rygielski nie odstępował wtedy Kaczyńskiego, w maju 2005 roku, krok w krok na spotkaniu w auli iławskiej szkoły wyższej Włodkowica. Gdybym
nie interweniował, to zdeptałby go [...].
On ma z Kaczyńskim wiele wspólnego: [...]. Oni potem poszli prywatnie
do kandydata na burmistrza Iławy, drobnego przedsiębiorcy.
 agent pod przykrywką
 Poniedziałek 17-05-2010

19593. 
Odnośnie wpisu numer: 19584

Mój kolega u innych, co przeciw są PO, tylko jadem motywuje. I jak z wami rozmawiać?
Czy nie widzisz, że wielu działaczy z PO jest padalcami. A czy w PiS-ie ich nie ma? Tak są, tylko aby u ciebie w PO ich nie było, to jest cacy! Buldog Kurski już sam się wykończył i w PiS go nie ma. To chamidło, przestępca drogowy - też powiesz, że jadem pluję?
U ciebie w PO też są bardzo porządni ludzie. U mnie w PiS - chciałbyś nie widzieć?
Kto wykańczał potężny polski przemysł stoczniowy? Oczywiście pierwszy był sam Wałęsa, teraz PO wbiło gwóźdź do trumny (potem jeszcze żarło wielką kasę za mydlący socjal dla wyrzuconych na bruk). Chcesz byśmy podeszli do tej rozwałki spokojnie i uznali, że to tylko "restrukturyzacje" kraju?
Jak Kaczyński powiedział, że liczy na "prawych Polaków", to wy z PO zarzucacie mu, że dzieli Polskę. On tylko mówi, że liczy na przyzwoitych ludzi, zakładając, że Oni wszędzie są, podobnie jak padalce - wszędzie.
 stoczniowiec
 Poniedziałek 17-05-2010

19592. 
Odnośnie wpisu numer: 19580

Partia Obłudy (PO) przechodzi samą siebie. Każdego dnia rozszerza swój kalejdoskop chamstwa, wręcz krańcowego zdziczenia.

Było już:

1/. Władysław Bartoszewski wyzwał rodzinę Kaczyńskich od nekrofilów!
2/. Stefan Niesiołowski zabronił Marcie polityki, bo... jest (!) rozwódką!
3/. Kazimierz Kutz zbrukał Kaczyńskich za... żałobę po bracie i stryju!
4/. Nowak przyrównał Kaczyńskiego do dziecka "specjalnej troski".

Doszły kolejne wyzwiska:

5/. Władysław Bartoszewski: kto umie robić dzieci, a kto nie.
6/. Marek Majewski: charyzmę mają psychopaci.
7/. Andrzej Wajda: wezwanie do wojny domowej.
8/. Bronisław Komorowski podzielił (!) Polaków na sknery z Krakowa czy skąpców z Poznania oraz, na biegunie, szczodrych mężów z Warszawy.
 anty-bolszewik
 Poniedziałek 17-05-2010

19591. 
Odnośnie wpisu numer: 19590

Pan Kaczyński i jego zwolennicy zebrali pogrążeni w smutku 1,6 mln podpisów i się tym szczycą. Cóż to za wyczyn dla Kościoła, którego wierni liczą podobno 90% społeczeństwa! To chyba porażka, tylko tylu katolików podpisało się na listach Kaczyńskiego.
Zwycięstwo kandydata Pis-u to zwycięstwo Kościoła, dalsza klerykalizacja kraju. Znowu cofniemy się o kilka lub kilkanaście lat w rozwoju społecznym i gospodarczym. jedynym beneficjentem jego zwycięstwa będzie Kościół i tak już najpotężniejsza siła polityczna i ekonomiczna w Polsce. Wiadomo już komu zamelduje Kaczyński o wykonaniu zadania.
Oto wizja "nowoczesnej" Polski po zwycięstwie Kaczyńskiego. Znowu wielka grupa inaczej myślących niż Pis i Kościół zostanie zepchnięta na margines. Już jest pogardzana, obrażana, chociażby w TVPiS czy na tym forum, a co będzie po jego "zwycięstwie". Strach się bać.
 Sympatyk Iławy
 Poniedziałek 17-05-2010

19590. 
[...] Podczas spotkania Komorowskiego z komitetem podporowym padały znów głupie słowa. Andrzej Wajda straszył o "wojnie domowej" gdy przegra Komorowski, czyli Kaczyński znów jest bandytą, tak to można rozumieć. A profesor-uzurpator Bartoszewski straszył, że w "Polsce będzie republika Ugandy lub Burundi".
Te lokalne fora są na pewno czytane przez analityków z Warszawy, więc czytajcie Panowie z Warszawy!
Ten numer z ośmieszaniem Kaczyńskich, przepraszam, Kaczyńskiego, bo jednego macie z głowy, już nie przejdzie. To nie ta już Polska! W PO jest wielu mądrych i zacnych polityków (Gowin, Mężydło), piszę to jako PiSowiec, ale Niesiołowski, Palikot, Nowak, Kutz niszczą wizerunek PO. Dzieje się to za przyzwoleniem władz PO.
W roku 2005 głosując na PiS, głosowałem zarazem na koalicję PO-PiS, uważałem to za coś oczywistego. Tak myślało wielu obywateli naszego powiatu iławskiego.
Z tej katastrofy w Smoleńsku niestety nie wszyscy wyciągnęli wnioski. Pamiętajcie jedno: PiS to nie jest jednostka chorobowa, w Polsce musi zapanować porządek: w szkołach, na drogach itp.
 wulkan społeczny
 Niedziela 16-05-2010

19589. 
Odnośnie wpisu numer: 19572

A kto to jest ten "Witkowski"...? Do czego go wystawiają? Kto? Jak?
A niby gdzie był i gdzie jest dziś ten iławski PiS...? Pod którą kanapą?
Wieść prowincjonalna niesie:
Podobno gdy w kampanii prezydenckiej roku 2005 przyjechał do Iławy
Kaczyński, to witał go i nie odstępował na krok... Rygielski z PO - ha!
Ludzie, rozumiecie coś z tego?
 polityk lokalny
 Niedziela 16-05-2010

19587. 
Odnośnie wpisu numer: 19566

Zapytaj pracowników Polo. Pamiętaj że pracodawca płaci za 8 godzin pracy. To ile przyjdziesz wcześniej do pracy to twoja sprawa i o której wyjdziesz też twoja sprawa. Co do wyjścia to też są pewne zasady.
Obyś był na stanowisku pracy 8 godzin.
 szerszeń
 Niedziela 16-05-2010

19584. 
Odnośnie wpisu numer: 19574

Ty też, "wnuku stoczniowca", oczywiście zaliczasz się w swym mniemaniu to tego gremium osób prawych. Jednocześnie nie przeszkadza ci to, że w ramach szukania ratunku u Boga nazywasz osoby, z którymi się nie zgadzasz - szumowinami, padalcami i życzysz im jak najgorzej. Wszystko to oczywiście w imię specyficznie pojętej miłości do bliźniego swego. Oskarżasz innych o upadlanie drugiego człowieka, a sam robiąc to samo, uważasz się zapewne za wielce szlachetnego i wrażliwego na krzywdę ludzką. Na tymże forum w dziwny sposób ostatnimi czasy uaktywnili się fanatyczni, niczym dawna inkwizycja, zwolennicy PiS, którzy ludzi o innych przekonaniach najchętniej by pożarli na surowo, obrażający grubym słowem osoby o innych przekonaniach. Czysta w swej postaci nienawiść i jad przy braku racjonalnych argumentów. [...]
 czytelnik
 Niedziela 16-05-2010

19582. 
Jak PiS wygra wybory na prezydenta i potem parlamentarne to wtedy sprawdzimy jak Palikot zarobił majątek czy tak jak pluł na prezydenta
a teraz założył okulary i umył włosy. Hańba dla Polski żeby taki człowiek znów pojawił sie w mediach. [...]
Na jesieni PO pożegna sie z władzą na długie lata, bo wybory wygra PiS. Zobaczycie, PiS ma dla hazardzistów z PO wiele niespodzianek. Dla dobra Polski musimy PO już podziękować, bo oni oddają ukłony w strone Rosjan i odbierają medale z Niemiec, za co?!
Cała Platforma ma taki plan: sprzedać co sie da [...].
Pamiętamy 10 kwiecień w Smoleńsku, do dziś nawet nie macie wglądu do śledztwa, tacy jesteście słabi, tacy jesteście lokaje i sprzedawczyki [...].
Ale PiS nie dopuści do IV rozbioru Polski.
 BENEK
 Niedziela 16-05-2010

19581. 
Woda zalewa Polskę, a rząd Tuska nawet nie piśnie, bo wie, że punkty Komorowskiego lecą na łeb na szyję.
Ale należało wziąć się za zbiorniki i wały. Na co komu w Polsce te kretyńskie Euro 2012, kto na tym zyska? Jak zwykle za publiczne pieniądze buduje się wszystko a zyski będą czerpały jednostki typu
Rychu i Zbychu.
Za nasze pieniądze będą naprawiane straty tej polskiej bandy kiboli,
jak po wczorajszych rozruchach "radości" w Poznaniu. Nikt tej hołoty
nie powstrzyma.
No ale Ziobro i PIS jak chciał ostro z nimi za twarze chwycić, to PO powiedziało: tak nie wolno, żeby ludzi podsłuchiwać i hołotę pałami
po plecach walić. No to naprawiajcie, ale za swoje pieniądze, bo my społeczeństwo mamy inne zdanie.
Ot w takiej durnej Iławie, a jaki zamęt, ilu policjantów ściągają na te kretyńskie mecze, by hołotę zatrzymać przed pacyfikację miast. Hołota
się śmieje z iławskiej policji, a oni stoją jak aniołki i udają, że ich pilnują. Nawet naczelnik Waldemar Jackowski tej bandzie nie da rady, bo nie może, bo musi się z nimi cackać. [...]
 Czaruś z IKS
 Niedziela 16-05-2010

19580. 
Nie wiem czemu, ale... Bronisław Komorowski, kandydat na prezydenta bardzo przypomina mi burmistrza Iławy Włodzimierza Ptasznika [z PO].
Jeden i drugi jakiś taki nijaki... Monotonny w wypowiedziach i w ogóle
taki bez charyzmy... Czy ktoś taki może być prezydentem RP...?
 iławianin
 Niedziela 16-05-2010

19579. 
Odnośnie wpisu numer: 19574

Daj pan spokój. Pół świata chcesz wkręcić w swoje sympatie polityczne.
Natura, wulkany, eksperci, III świat, powodzie, Bóg i wreszcie Twoi wrogowie z innej partii...
A jakby tak partii nie było? Co wtedy?
 Eskulapski
 Niedziela 16-05-2010

19577. 
Odnośnie wpisu numer: 19565

Pierwszy w latach 70-ych siedział cichutko, drugi organizował protesty przeciw komunie, wspierał robotników w 1976 r. Jeden w stanie wojennym siedział cichutko, drugi był internowany w więzieniu. W młodości pierwszy siedział w domu, drugi działał w harcerstwie i rozwijał się jako młody chłopak. W latach 90-ych pierwszy palił kukłę swojego prezydenta, drugi działał dla dobra RP. Pierwszy, gdy miał władzę poniżał zwykłych Polaków, gardził Niemcami i Rosjanami, drugi uprawiał spokojną politykę. Pierwszy tuż po katastrofie, na pogrzebie podzielił Polaków na lepszych i gorszych, drugi będąc w żałobie w sposób sprawny i spokojny prowadził państwo. Pierwszy i jego partia w czasie najgłębszej żałoby szykował się do wyborów, drugi i jego partia nie chcąc urazić pogrążonych w żałobie rezygnują z rozpoczęcia kampanii wyborczej. Ja wolę człowieka , który był odważny w czasach, gdy takich nie było wielu, a nie takiego, który stał się odważny w wolnej Polsce, a jego dowaga polega na zwalczaniu tych, którzy tę wolność wywalczyli, jest destruktorem a nie konstruktorem.
 Sympatyk Iławy
 Niedziela 16-05-2010

19575. 
Jak myślicie, czy nie dałoby się zrobić trochę tańszych biletów na imprezy?
W maju tyle fajnych rzeczy ICK robi, ale prawie każda kosztuje. Pojedynczo może da się znieść, ale jakby się chciało pójść na wszystkie,
to cienko się robi.
 Andrzej
 Niedziela 16-05-2010

19574. 
Matka moja Natura od czasu do czasu oczyszcza ziemię i społeczenstwo z szumowin. Od prawieków tak ona praktykuje i nikt, nawet eksperci, nie mogą postawić naturalnemu biegowi wszechswiata, tamy. Tak chcieli na biednych krajach wymusić zwolnienie rozwoju gospodarczego, wmawiając światu, że ociepla się klimat na skutek emisji do atmosfery tlenków. Jednak sami oni, nie daj Boże zejść niżej z produkcji.
Tymczasem natura szykowała im kuku i walnęła z krateru na Islandii 1000 razy więcej tlenku, niż produkcja przemysłowa na całym świecie rocznie i o tym szaaaaaaaaaaa. Nieprzypadkowo mamy tego maja tyle deszczów (wzmożona kondensacja) i zimna w Europie, na razie zachodniej.
A więc powódź!
A jak powódź, to pierwsze zostaną porwane szumowiny padlców z rządu i Platformy Obywatelskiej, innych partii też, a jakże, chociaż z nimi udsi się częśc prawego stworzenia.
Ludzie otwierają oczy i szukają ratunku w Bogu, więcej luda w Kościołach modli się, więcej luda dyskutuje po domach o tym, co z nami będzie, jako ludzkim stworzeniem, więcej też Polaków skłania się do ludzkich wartości, więcej Polaków odróżnia podłośc Palikota, Niesiołowskiego, Wałęsy i podobnych od ludzi prawych.
A więc bądźmy pokorni, módlmy się i szukajmy ratunku w Bogu. Bądźmy ludźmi, nie padalcami, którym bez miary bogactwo, którzy upodlają drugiego człowieka, mając go za śmiecia, jak stoczniowców za komuny, a obecnie PO.
 wnuk stoczniowca i miłośnik Anny Walentynowicz
 Niedziela 16-05-2010

19573. 
Odnośnie wpisu numer: 19346

Dział ochrony środowiska, z burakami zatrudnionymi bez konkursu i po znajomości, też nadaje się do wymiany. Nieumiejętność doboru ludzi przez burmistrza Susza, brak wyraźnych inwestycji z udziałem funduszy poza gminnych i afery oraz obietnice bez pokrycia (fabryka puszek) będą kosztować burmistrza utratę posady w przyszłych wyborach. Warunek - ludzie nie mogą na niego głosować. Wtedy przyjdzie nowy i Ci, co myślą, że do śmierci będą tam siedzieć i nic nie robić - wylecą na zbity pysk. Czego sobie i Wam ziomale życzę.
 ziomeczek
 Niedziela 16-05-2010

19572. 
Odnośnie wpisu numer: 19551

[...] wystawiają Witkowskiego. Może ten z PiSu?
 donosiciel
 Sobota 15-05-2010

19571. 
Odnośnie wpisu numer: 19559

Tak, ma Pani racje.
Wazny glos w dyskusji przedwyborczej.
Pamietajmy wiec, by isc na wybory prezydenckie i zaglosowac na Jaroslawa Kaczynskiego.
Sam bede na Niego glosowal za granica, jesli ambasada polska w Oslo nie ograniczy sie z powodow tzw. oszczednosci - tylko do punktu wyborczego - w stolicy Norwegii.
Mamy doswiadczenie z poprzednich wyborow i wyprzedzalismy urzednikow z ambasady - organizujac wybory w czynie spolecznym bez obciazania kosztami krajowej komisji wyborczej.
Wystarczy nam sil - oby tylko krajowa komisja wyborcza zarejestrowala nasz punkt wyborczy. Wierzymy, ze ambasada w Oslo stworzy mozliwosci faksowego, internetowego sposobu rejestrowania list wyborczych.
W gore serca!
 Latarnik z Sienkiewicza
 Sobota 15-05-2010

19569. 
Odnośnie wpisu numer: 19549

Pan poseł Adam Żyliński - sejmowy niemowa - wpierw powinien wyjaśnić co następuje: dlaczego, komu i za ile sprzedał część ogrodów FADOM.
Do dziś jest ten teren wysypiskiem śmieci przynoszącym wstyd miastu.
Może Pan Poseł naprawiłby wyrządzone swoim postępowaniem szkody wyrządzone działkowcom? W przeciwnym wypadku niech zapomni o jakimkolwiek kandydowaniu.
Na razie nie wspominam o innych sprawach i zasługach dla mieszkańców.
 Bolszewik
 Sobota 15-05-2010

19567. 
Odnośnie wpisu numer: 19551

Czyli w Iławie był zanik PiS-u, lecz teraz - na fali - pojawi się, bo mamy znakomitych polityków. Zaraz ich poprzemy i wybierzemy tych, którzy choćby nazwą się PiS, bo nie może być pustki w miejscu do obsadzenia. Działacze PiSu, którzy chowali głowy w piasek, teraz się odezwą.
 HK007
 Sobota 15-05-2010

19566. 
Dlaczego pracownicy "Polo-Marketu" w Suszu muszą zaczynać pracę już
30 minut wcześniej, a także zostawać 30 minut po zakończeniu pracy?
Łącznie pracują 9h, a płaci się im za 8h. Ktoś wie dlaczego tak jest?
 Dziki Wonsz
 Sobota 15-05-2010

19565. 
Odnośnie wpisu numer: 19560

Dobrze, że ten tekst tu się pojawił.
To koniec! Polacy nie mogą już głosować jak barany - na koszule białe,
kołnierzyki i krawaty. Malowany hrabia Komorowski niech się z tego tłumaczy, co zrobił jako minister obrony.
Mnie już nie obchodzą jego utarczki słowne i ataki na Kaczyńskich.
 były wyborca PO
 Sobota 15-05-2010

19564. 
Proszę Państwa!
Wraz z powrotnym pojawieniem się Palikota na scenie politycznej, Komorowskiemu od razu spadło w sondażach. [...]
 niewygodny
 Sobota 15-05-2010

19563. 
Najnowsze wiadomości ze Smoleńska:
"Samolot spadł sam, bez przyczyny, bo wszystko się zatrzymało". [...]
 agent
 Sobota 15-05-2010

19562. 
Odnośnie wpisu numer: 19496

Władysław Bartoszewski przypomina pewnego felczera, który nigdy nie protestował, gdy zwracano się do niego: „doktorze”. A taki był z niego doktor, jak z Bartoszewskiego profesor.
Nie przypominałbym tego wstydliwego faktu, gdyby nie kolejne chamskie wystąpienie samozwańczego „profesora” z PO Tuska. Udzielił on wywiadu wychodzącej w języku niemieckim gazecie. Tragedię smoleńską i swoich przeciwników politycznych połączył słowem NEKROFILIA. To nie nadaje się do polemiki! Jedynie do knajackiego bluzgu!
Doskonale by tu się nadał Stefan Niesiołowski. Ale na to nie ma co liczyć. Oni działają przecież „wspólnie i w porozumieniu”.
 Andrzej Oracki
 Sobota 15-05-2010

19560. 
TECZKA PERSONALNA: Bronisław Komorowski
http://www.teczki.obserwowani.pl/8561.html
 prokurator w Sądzie Lustracyjnym
 Sobota 15-05-2010

19559. 
Dla wielu przeciętnych Polaków 2 lata rządów PiS-u były najobfitsze
w ustawy prorodzinne, a to znaczy - prospołeczne!

1) Za rządów PiS-u dostałam zwrot podatku na dzieci - prawie 4 tys. zł
i po dwóch latach kupiłam sobie samochód a tak normalnie z pensji
to byłoby ciężko!

2) Moja najstarsza córka gdy urodzi teraz dziecko dostanie 2000 zł becikowego (po 1000 zł każdy rodzic) i to im na pewno się przyda na wzmożone wydatki na starcie! - ustawa wyśmiewana ale jak dotąd nikt nie odmówił przyjęcia kasy!!!

3) Jedyną poważną realną podwyżkę miałam za czasów właśnie PiS-u!

4) Pan prezydent Lech Kaczyński blokował ustawy uderzające w zwykłego pracownika, a dające większe możliwości pracodawcom wykorzystywania i pomiatania ludźmi - do czego dąży PO!

5) Nie chcę aby w przyszłości moje dzieci i wnuki wyrastały na takich pseudo-autorytetach jak Kuba Wojewódzki czy inni szczekacze PO, bo kto nie potrafi uszanować drugiego człowieka nie będzie też umiał uszanować starszej, schorowanej matki czy babki, a taka kiedyś będę!
 Matka Polka
 Piątek 14-05-2010

19556. 
Odnośnie wpisu numer: 19554

Lat temu 20 dałbym się pokrajać za ówczesnego bohatera narodowego
Lecha Wałęsę, a dziś ten człowiek zblazował ideę bohatera. On powinien
być ponad podziałami, tym bardziej, że jest noblistą za krzewienie idei
solidaryzmu.
Eskulapski ma rację w pewnym sensie dotyczącym zięcia Kaczyńskiego,
ale to jest tylko jeden z wielu "zięciulków", którzy zachowują się tak lub inaczej. Jednak niech Eskulapski nie przyrównuje sytuacji jaką kreował
zięć do sytuacji noblisty nad grobem Walentynowicz, czy nieobecności
w Krakowie.
Natomiast u nas Pan iławski Marek Polański, by ulżyć swojej targanej duszyczce, winien odejść z PIS-u prosto do PO - i byłoby po sprawie.
Niech już nie udaje.
 Polak zgnębiony
 Piątek 14-05-2010

19555. 
Czy pan nie masz nic kultury?
Nie pozwalaj pan psu, maści kremowej wielkości warchlaka, na składanie odchodów na świeżo ściętym trawniku przed blokiem, naprzeciwko sklepu spożywczego "Bochenek".
Kierownictwo administracji mogłoby zebrać właścicieli psów i ich pouczyć, może wystawić tabliczki zakazu. Od sików wypalone są połacie trawy.
 Panie z II klatki bloku przy Zielonej 72
 Iława, Piątek 14-05-2010

19554. 
Odnośnie wpisu numer: 19550

"Eskulapski" czegos tu nie rozumiesz.
Walesa nie zachowuje standardow obowiazujacych glowy panstwa i stad
nie zjawia sie na pogrzebie w Krakowie.
Walesa nie podchodzi na mszy w warszawskiej katedrze i nie podaje reki Jaroslawowi Kaczynskiemu - na znak "przekazcie sobie znak pokoju". Blagalnymi skinieniami glowy swiadkowie prosza Walese o ten zwykly gest, lecz bez skutku... - jak skamienialy nie reaguje i nie wykonuje tego gestu, poniewaz pycha zzarla go do konca. Tak nie postepuje katolik z Matka Boska w klapie marynarki.
Osmieszyl sie i skompromitowal sie do konca [...].
 krzyk z obrazu
 Piątek 14-05-2010

19551. 
Odnośnie wpisu numer: 19547

Przekazalem konkretne informacje do przemyslenia lokalnym dzialaczom PIS. Ale czy to ich obchodzi? Tu nie maja oni zadnego pojecia o polityce - zadnej orientacji ideowej. Sa to bezideowcy, bez doswiadczenia ludzie, ktorymi trzeba kierowac. Zatem kieruja nimi ich koledzy z pracy i z ilawskiej PO. I tyle.
Przykre to, bo w przyszlym roku w wyborach do parlamentu bedzie chcial startowac niejaki Polanski. Przy jego mocnej pozycji u boku obecnego posla Krasulskiego z PIS-u oraz dobrej arytmetyce 36% poparcia opinii publicznej dla tej partii, a takze poparciu Jacka Kurskiego - europosla z biura otwartego na ul. Jagiellonczyka w Ilawie - moze pokusic sie o zwyciestwo w tych wyborach. Bylby to przykry, lokalny scenariusz dla prawicy, dla PIS-u.
Tu na tym zacnym forum podpowiadamy przyszle scenariusze. Ale na szczescie istnieje jeszcze wywiad kadrowy i polityczny w takiej partii, jak PIS. Takie postawy mozna kontrolowac i eliminowac z lokalnego zycia politycznego Ilawy. Tym bardziej, ze Kurski juz nie jest w partii PIS, lecz tzw. niezaleznym poslem wspierajacym partie. Natomiast posel Krasulski tez ma klopoty z soba.
Potrzeba klarownej postawy w ilawskim PIS, zdecydowanej postaci na czele tej partii i to od zaraz. Czas najwyzszy... Obudzcie sie.
 krzyk z obrazu
 Czwartek 13-05-2010

19550. 
Odnośnie wpisu numer: 19531

"Eksprezydent Lech Wałęsa nie zjawił się na Wawelu, media milczą w tej sprawie, może słusznie, bo to wstyd i żenada."

Mnie się takie stawianie sprawy nie podoba. Przypomina mi to takie plotkarskie gadanie po pogrzebach: "A widziałaś/-łeś, że ta córka (syn, żona) wcale nie płakał/-a...?"
A co to ma do rzeczy? Każdy ma swoją wrażliwość i ochotę lub nie, by
w podobnych ceremoniach uczestniczyć.
Mnie akurat raził zięć Lecha Kaczyńskiego, który jako jedyny czekał na jego zwłoki w rozpiętej koszuli, jakoś mi to nie podpasowało. Jego sprawa oczywiście. Aczkolwiek znam ludzi, którzy go z Kwidzyna znają i nie są to pochlebne opinie a propos jego codziennego zachowania. To tak tytułem nawiązania do lokalnych ziem.
 Eskulapski
 Czwartek 13-05-2010

19549. 
Odnośnie wpisu numer: 19547

Wystawiam Adama Żylińskiego z nowej PARTII NARODOWO-LUDOWEJ. Poprze go Lewica i przeciwnicy PO, bo pisek i lisek się nie liczy.
 Urząd Parafialny - sekretarz stanu
 Czwartek 13-05-2010

19547. 
Odnośnie wpisu numer: 19541

Marek Polański (PiS) wcale nie musiał układać się po cichu z Rygielskim
czy nawet Ptasznikiem (PO). On od wielu lat jest kumplem Rygielskiego.
Grają razem w karty i przy stoliku kombinują jak układać lokalne stołki.
Tworzą oficjalną "koalicję" w powiecie.
Ideowe bajeczki o PO i PiS, wypisywane tu na forum, świadczą o tęgiej naiwności autorów tekstów.
Największy cyrk odbędzie się jesienią podczas wyborów samorządowych. Będzie tylko dwóch kandydatów na burmistrza Iławy: Ptasznik (PO) oraz Polański (PiS), lecz ten drugi - w roli zająca. Pod pełną kontrolą!
 wszędobylski
 Czwartek 13-05-2010

19546. 
Obejrzyj ciąg dalszy pytań o przebieg smoleńskiego śledztwa.

1/. Na miejscu katastrofy nadal, mimo solennych zapewnień rządu o zabezpieczeniu terenu, znajdowane są przedmioty stanowiące istotne dowody w śledztwie, np. tak istotne jak radiokompas samolotu.

2/. Kolejny skandal! Okazuje się, że w trakcie śledztwa dopuszczono
do... spalenia ubrań ofiar.

3/. Dziennikarze TVP pytają dlaczego na miejsce zdarzenia za zgodą rządu wyjeżdżają archeolodzy, a nie specjaliści od kryminalistyki.

4/. Nadal nie ma odpowiedzi rządu na temat podstaw prawnych polskiego śledztwa: dlaczego strona polska z góry założyła, że przejęcie nadzoru nad nim jest niemożliwe, choć – jak twierdzą prawnicy oraz dziennikarze – istniały podstawy prawne by uzasadnić taki wniosek (np. na podstawie umowy o współpracy dwustronnej z roku 1993).

TVP 1: „Misja specjalna”. Środa 12 maja, godz. 22:55. Obejrzyj tutaj!
 skaner
 http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/misj...
 Czwartek 13-05-2010

19545. 
Odnośnie wpisu numer: 19538

Czy nikt nie widzi konfliktu w IKS Jeziorak Iława?
Gołym oka widać, że przestarzały gwiazdor Klimek bierze 5 koła, nie robi nic, a do jego olewanctwa (przepraszam za sformułowanie) dołączył się Remi Sobociński, szkoda panowie szkoda.
Było dwóch Białorusinów którzy grali aż miło ale było w nie smak panom gwiazdora.
Panie Klimek czas na emeryturę [...]. Także do roboty panowie, do roboty. Czas pożegnać Klimka i będzie znów atmosfera.
 Horhe
 Czwartek 13-05-2010

19541. 
Odnośnie wpisu numer: 19536

To może rozchodzi się o Marka Polańskiego? On nie jest człowiekiem
PiS-u, ale on cichutko ułożył się z PO oraz Rygielskim i Ptasznikiem.
 Marny Polak
 http://www.youtube.com/watch?v=kQgkWxpy884&NR
 Czwartek 13-05-2010

19540. 
Czy szanowne państwo zauważyli jak zachował się np. Miedzwiedziew
podczas pogrzebowych uroczystości pożegnalnych Lecha Kaczyńskiego.
Oni pokazali jak trzeba uklęknąć i poprawnie przeżegnać się nad trumną narodowego bohatera Polski. Obnażyli nasze pseudoelity typu Dono Tusk.
 Urząd Parafialny - sekretarz stanu ds. wiary
 Czwartek 13-05-2010

19539. 
STANISŁAW KUBA, były kierownik drużyny IKS Jeziorak - nie żyje
[zmarł po wielu latach zmagania z chorobą]. Cześć Jego pamięci!
 swój człowiek
 Czwartek 13-05-2010

19538. 
Plama na honorze IKS Jeziorak gęstnieje.
To jest właśnie tak, gdy trener nie wie czego w życiu szukać. Albo jest nauczycielem, albo kierownikiem internatu, albo trenerem poważnej drużyny i klubu z ambicjami.
A jak chce być trenerem pierwszej drużyny, to niech się bierze za robotę, a nie lata za funkcjami jak kot z pęcherzem. Niech prowadzi Wikielec, albo Czarnych w Rudzienicach, ot co mu radzę i Kazimierzowi Paluszewskiemu.
 sekretarz stanu ds. sportu w Urzędzie Parafialnym
 Czwartek 13-05-2010

19536. 
Odnośnie wpisu numer: 19474

Macie racje, ze PiS spi w Ilawie...
Szef PiSu w Ilawie nie ma nalezytego doswiadczenia i dziala nawet
wbrew rozsadkowi idac na zniweczenie tej partii na terenie Ilawy. Zwalcza nawet inicjatywy podejmowane przez zblizone do PIS organizacje z zewnatrz.
Szkoda wielka, bo jest do wygrania w Ilawie nowa zmiana w samorzadzie ilawskim, nowe rzetelne podjecie tu na dole odnowy moralnej i przemiany gospodarczej. Sam Jaroslaw Kaczynski nic tu nie zrobi, jesli w Ilawie PiS dalej tak bedzie pracowal!
Budowac trzeba mocne szeregi Prawa i Sprawiedliwosci (PiS) w Ilawie.
Edukacja poprzez spotkania z fachowcami, samorzadowcami z innych regionow Polski, ludzmi sukcesu w roznych obszarach zycia, autorytetami znanymi z niezaleznych mediow, ktorzy sa znani ze swej mrowczej pracy oraz nieprzejednanej, oddanej Polsce postawy patriotycznej...
To jest droga i lekarstwo na zjednanie opinii publicznej oraz skuteczne poszerzenie szeregow PRAWA I SPRAWIEDLIWOSCI tu na terenie ilawskim. Potrzeba nam nowej kadry, ale opartej na mrowczej rzetelnej pracy... tu u samych podstaw w Ilawie.
I wtedy nie musimy czekac, ze ktos z Olsztyna przyjedzie i zainicjuje ogolnopolski "zjazd internowanych w stanie wojennym" lub tez zainicjuje obchody 70-rocznicy mordu katynskiego, lub tez zlozy z zewnatrz wniosek o odznaczenie lub uhonorowanie kogos z Ilawy.
 krzyk z obrazu
 Czwartek 13-05-2010

19534. 
W Kurierze najbardziej podobał mi się apel iławskich taksówkarzy... Najśmieszniejsze jest to, że przeszkadza im, że pracują emeryci, czyli najczęściej emerytowani policjanci i to ich boli niby, że na chleb nie zarobią, a na zdjęciu widzę - jak się domyślam - osoby, które mają w tej kwestii najwięcej do powiedzenia, a w szczególności pan Krzysztof.
Proszę mnie poprawić jeśli się mylę, ale czy ten Pan nie pracuje w straży... Trochę mnie to śmieszy...
A tak na marginesie, to faktycznie trochę za dużo tych taxi w Iławie.
 iławianka
 Środa 12-05-2010

19533. 
Chcę wnieść poprawkę do artykułu na temat makiety zamku w Prabutach. Makieta ta jest odzwierciedleniem zamku nie w Malborku, tylko zamku biskupów pomezańskich! [w Prabutach].
 PRB
 Środa 12-05-2010

19532. 
Dlaczego nikt nie pisze o odwołanym burmistrzu Zalewa "TW PIOTR"?
Czy to jest tajemnica?
 obserwator
 Środa 12-05-2010

19531. 
Odnośnie wpisu numer: 19526

[...] Ja mam swoje autorytety, ale większość z nich nie jest ogółowi
znana.
Może mają swoje wady, ale są to ludzie z klasą. Wszyscy oni byli nauczycielami szkół podstawowych i akademickich. Gdyby ktoś z tych nauczycieli był eksprezydentem, to na pewno by się zjawił na pogrzebie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Jego małżonki Marii.
Eksprezydent Lech Wałęsa nie zjawił się na Wawelu, media milczą w tej sprawie, może słusznie, bo to wstyd i żenada. Wałęsa przekroczył moją wyobraźnię, jest moralnym i politycznym trupem. To jest coś gorszego, niż bycie "Bolkiem".
 sekretarz infrastruktury drogowej w gabinecie cieni Henryka Plisa
 Środa 12-05-2010

19526. 
Odnośnie wpisu numer: 19523

Może zacznijmy budować autorytety, lecz niszcząc tych, którzy nam się osobiście nie podobają nie robimy nic dobrego.
Dla każdego z nas ktoś inny jest mentorem, profesorem, mistrzem. Budujmy, choć tak lubimy budować "po swojemu" - niszcząc to, co zbudowały pokolenia. Tu jesteśmy anonimowi, lecz nie bądźmy głupcami.
 HK 007
 Środa 12-05-2010

19525. 
Zobacz pierwszą stronę KURIERA na środę!
http://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
 KURIERZY
 Wtorek 11-05-2010

19523. 
Odnośnie wpisu numer: 19517

Ależ mi autorytety wytarte w łajnie zachowania łajdackiego wobec ludzi. Podły profesorek? A może konfident Bolek? Albo ten zbutwiały aktor, co
trzy żony wykiwał? To są dla ciebie autorytety?
 Twardy Polak
 Wtorek 11-05-2010

19521. 
Odnośnie wpisu numer: 19516

Kolejny dzień wyzwisk i chwytów PO-wiaków poniżej pasa.
Złote Usta uzurpatora Komorowskiego, czyli Sławomir Nowak
przyrównał Jarosława Kaczyńskiego do "kandydata specjalnej
troski". Tak trzymajta, chłopaki! Tak róbta dalej - co chceta!
 anty-komuch
 Wtorek 11-05-2010

19520. 
Odnośnie wpisu numer: 19518

...więc jako córka żołnierza czy nie czujesz potrzeby zadbania o grób nieznanego żołnierza?
Nauczyciel bawi się w żołnierzyki? Super. Poproszę o namiary na tego nauczyciela.
 suszak
 Wtorek 11-05-2010

19518. 
Odnośnie wpisu numer: 19482

Ale po co telewizja! W naszym Suszu, przy zarośniętym po pas Grobie Nieznanego Żołnierza, nie zobaczysz żadnego znicza, czy też świeżej
wiązanki.
Jako córce żołnierza, który przeszedł szlak bojowy do Berlina, jest po prostu wstyd za naszych harcerzy, którzy są wszędzie, a tam gdzie
powinni, to ich nie zobaczysz.
Gdzie są nauczyciele historii, a w szczególności jeden, który bawi się
w "żołnierzyki" zamiast uczyć prawdziwej historii? Brak słów.
 Halina
 Wtorek 11-05-2010

19517. 
Odnośnie wpisu numer: 19516

2. profesor po podstawówce - któremu nie dorównasz zbierając papierki ze wszystkich iławskich uniwerków.
Po łapach należy się [...] takim jak Ty, obrażającym autorytety tego kraju. Właściwie to Ty jesteś jeszcze gorsza, bo [...]
 czytelnik2
 Wtorek 11-05-2010

19516. 
Odnośnie wpisu numer: 19505

Kto popiera Pana Komorowskiego z PO?
Ano:
1. mędrzec (elektryk) "Bolek"
2. profesor po podstawówce
3. rudy aktorzyna (bez dyplomu)
 iławianka
 Wtorek 11-05-2010

19514. 
Odnośnie wpisu numer: 19510

"A jak poszedł król na wojnę,
Grały jemu surmy zbrojne,
Grały jemu surmy złote
Na zwycięstwo, na ochotę..."
 Polak mały
 Wtorek 11-05-2010

19513. 
Odnośnie wpisu numer: 19507

Po szóste - personalne rozmowy właśnie tu i teraz, bo niby gdzie indziej? Prezesi firmy zmieniają się jak rękawiczki, a zastępca nieudacznik dalej ciągnie kasę i nic nie robi. Zastępca nie ponosi żadnej odpowiedzialności! Proste nabijanie Suszan w butelkę.
Po siódme - proszę o pokazanie innej polskiej gminy gdzie brat burmistrz dokłada do interesu bratu przedsiębiorcy.
Po ósme - proszę o analizę cen wody i ścieków innych gmin i miast. Mogą być ościenne.
 czytelnik
 Wtorek 11-05-2010

19511. 
Dlaczego na tym forum tak mało jest spraw dotyczących regionu, którego problemami zajmuje się gazeta, a tak wiele kompletnie niezwiązanych wypowiedzi krzykaczy i narzekaczy politycznych? [...]
Kilka lat temu byłem poniekąd zmuszony sytuacją i wyprowadziłem się
w inny rejon kraju, ale rozwój, sprawy dotyczące miasta w którym się wychowałem wciąż bardzo mnie interesują i z chęcią poczytałbym opinie
i dotyczące regionu [...].
 Unknown
 Wtorek 11-05-2010

19510. 
Miałam urlop, więc wybrałam się w piątek na występ orkiestry dętej z iławskiej szkoły budowlanki. Widziałam otwarcie nowej sceny amfiteatru
i zobaczyłam cudowną scenę, za którą wisi, no właśnie to coś, a za nią rosną drzewa, które mają już liście. Wygląda to jak... tapeta. Cudnie!
Jestem pełna podziwu.
Ktoś powiedział, że "gdyby te granie zrobiono w dzień wolny od pracy,
to frekwencja byłaby o wiele większa".
 Anna
 Poniedziałek 10-05-2010

19509. 
Odnośnie wpisu numer: 19506

Słyszałem coś o tym nastawieniu. To będzie na bagnet broń, powstanie kosynierów, które wyrżnie PO.
W ostatnich wyborach na ludzi z PO głosowało ponad 50% narodu ze wsi. Obecnie nie wrócą już do lepperiady ani nie zagłosują na PeOszumowiny. Może pasternaka wybiorą.
 wiejski kłusownik na wydrę
 Poniedziałek 10-05-2010


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 97 98 99 ... 193 194 195 196 197 198 199 200 201 ... 275 276 277 ... 356 357 358 następna ] z 358130280729


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | CZYTAJ | Opinie, felietony | Zdrowie | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2020 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.