Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Rodzinka poszukiwaczy
Radni nie pozwolili burmistrzowi na podwyżkę podatków
Pawdziwy prawdziwek
Zabójstwo pod dyskoteką
Wybory parlamentarne 2023. Wybraliśmy!
Tragedia wisiała na włosku
Nie potrafi podnieść nawet pieniędzy
Strażak zginął na służbie
Dziewczynki opętane agresją
Animex próbuje wymusić własne „prawo”
Ze strachu narobił w spodnie
Prześwietlamy portfele władzy
Zawalczy o koronę najpiękniejszej
Odeszła kobieta z klasą
Śmierć pieszej po uderzeniu hulajnogą
Dzieci w paszczy krokodyla
Śmierć policjanta. Czy na pewno samobójstwo?
Samobójstwo policjanta na komendzie
Więcej...

Forum

23193. 
A co się dzieje z europosłem Krzysztofem Liskiem? (PO)
Czyżby spadł z wokandy?
 oko
 Środa 18-05-2011

23192. 
Odnośnie wpisu numer: 23187

W moim wpisie chciałem się odnieść to sprawy parkingów, która to kolega nadmienił. To co się dzieje w Iławie z parkingami woła o pomstę do nieba. Ludzie, jeśli macie garaże to chowajcie swoje samochody do nich, później
taki kierowca, który nie posiada garażu musi kombinować jak tu ustać, bo wszędzie zawalone samochodami jest. Wiadomo każdy wygodny jest woli
sobie koło domu trzymać samochód, no ale się później nie dziwcie, że
miejsca nie ma.
Inna sprawa to brak nowych parkingów, lecz tu się nie wypowiadam, bo
nie warto. Jeśli nasza władza ma problem z ustawieniem znaku tranzyt, to
co dopiero powiedzieć o tworzeniu nowych parkingów...
Ps: Ja swój samochód chowam do garażu, co i tak często spotyka się z pobłażliwymi spojrzeniami sąsiadów, no ale czego się innego spodziewać
skoro często jest tak, że normalne zachowania są czymś abstrakcyjnym.
 kierowca
 Środa 18-05-2011

23191. 
Odnośnie wpisu numer: 23185

Nagle, co dawniej nie było możliwe, sąd zgodził się na publikację twarzy
40 chuliganów, na razie dopiero tylko podejrzanych o przestępstwo na stadionie w Bydgoszczy. Jak to możliwe w tzw. państwie uprawiającym politykę miłości i miłosierdzia.
Czyżby to znowu ręka pana Tuska?
Dawniej pokazywano twarz policjanta, który prowadził bandytę do sądu
zaś bandzior był przysłonięty. Tak było z gangsterami lub mordercami.
Skąd teraz odwrót od "polityki miłości" - niech mi ktoś wyjaśni.
 swój
 Środa 18-05-2011

23190. 
Odnośnie wpisu numer: 23187

Już nie raz (pod innym nikiem) pisałem, że polskie państwo jest słabe
lub czasem go nie ma.
Przykład karygodny, znamienny, to prowadzenie śledztwa przez organa ścigania w sprawie porwania i zabójstwa Olewnika. Porwanie było tak prostackie i łatwe do szybkiego wykrycia, że wyłapać zbrodniarzy mógłby dokonać zwykły, ale odpowiedzialny i kompetentny policjant z Komendy Miejskiej w Płocku. A ileż to podobnych spraw skręconych przez organy mamy w kraju, lecz biedni ludzie siedzą cicho.
Co znamienne, nie bez ręki Pana Tuska komisja śledcza nagle głosuje jak mąż i żona jednogłośnie. Przecież chodzi o dobry wynik w wyborach.
Jednak co sędzia, to inna opinia; co prawnik, to inne spojrzenie. Kiedy jest taka zawiłość prawa polskiego, nieprzypadkowa zresztą, to czemu potem dziwić się.
Podobnie proszę przeanalizować działanie państwa, poprzez swoją prawą rękę, organy policji i sądownictwa ws reagowania na stadionie podczas burd. Na oczach uzbrojonej policji bandzior kopie dziennikarkę, a oni
nie reagują? To w jakim państwie my żyjemy? Proszę zastanówmy się.
I oceńmy sytuację nas Polaków w kraju rządzonym od 20 lat przez ludzi przez nas już wybranych.
Tymczasem Polacy cieszą się, że byle małpa jeździ własnym samochodem, choć na ciężkie raty, ale nie ma gdzie postawić go bo np. w Iławie brakuje parkingów.
Proszę zastanowić się: w jakim kraju premier rządu namawia do łamania przepisów, żeby nie płacić abonamentu TVP! W jakim kraju nie ma takiej ustawy, by nie można było wymóc płacenia abonamentu!
 bliski
 Środa 18-05-2011

23188. 
Odnośnie wpisu numer: 23186

Lekcja z udziałem labradora.
Dobrze, że Pan poseł Żyliński pisze o pracy w sejmie. Nie jestem jednak odosobniony w krytycznej ocenie pracy posłów. To widać na co dzień. Oceniam ją jak najbardziej negatywnie.
Niektóre tematy - podrzucane opinii publicznej przez rząd - załatwiane są szybko, jak np. sprawa dopalaczy, inne zaś - jak np. abonamentu RTV -
całkowicie „leżą”, mimo nawoływań premiera Tuska, jak pamiętamy, o... niepłacenie abonamentu.
Niejako o Prawo Parkinsona ociera się już opisana sławetna praca nad Kodeksem wyborczym i „opracowanie oddzielnego rozdziału w Kodeksie wyborczym – dziele niemalże monumentalnym, liczącym ponad pięćset artykułów, których opracowanie zajęło wybranej grupie posłów blisko
dwa lata”.
Osoba niepełnosprawna w stopniu znacznym nie jest w stanie przebrnąć wykazu - tego kompendium przywilejów pt. prawa i uprawnienia osób niepełnosprawnych, liczącego kilkanaście stron.
Wasza szczera, choć paranoiczna praca zakrawa na śmieszność i stratę czasu. Sam Kodeks wyborczy winien być krótki, prosty oraz czytelny, a rozdział dla osób niepełnosprawnych tym bardziej – prosty, przejrzysty i jasny.
Nie dziwię się labradorowi, że zasnął w czasie waszych obrad i heroicznej twórczości.
 czyt - for
 Wtorek 17-05-2011

23187. 
Odnośnie wpisu numer: 23186

Oczekuję więcej żywego głosu Pana posła Adama Żylińskiego na Forum
iławskim KURIERA. Tutaj możemy szybko wymienić zdanie na nurtujące tematy, szczególnie sprawy publiczne miasta Iławy, ale nie tylko.

Na Forum powinniśmy dyskutować ochoczo i przy otwartej kurtynie.
Mądrze, ale niekoniecznie - jak mówimy - poprawnie wobec obecnych
trendów politycznych. Nic gorszego jak poprawność polityczna, którą za czasów PZPR wystarczająco już przerabialiśmy, choć gros naszego narodu myślało inaczej. Nie może być powtórki w skrywaniu fałszywych postaw obywatelskich, lecz jawne afirmowanie swych poglądów.

Na przykład poglądów o kierunku gospodarowania krajem, miasteczka i osiedla; poglądów na temat ordynarnej - jak się wyrażę - architektury nowych hoteli w Iławie; na temat też zaniechania przez władze Iławy powstawania nowych poważnych zakładów pracy; czy nawet o tym, że - taki jest mój pogląd - w Iławie, mieście biednym gospodarczo, nie należy na siłę utrzymywać II ligę piłkarską w IKS JEZIORAK.

Pan, jako poseł, szczególnie przy założeniu, iż wystartuje Pan ponownie (wbrew niechęciom politycznym we własnym gnieździe), musi Pan wyraziście określić się z trwałymi postulatami.
 bliski
 Wtorek 17-05-2011

23186. 
Odnośnie wpisu numer: 23096

Nie jestem zaprawionym w bojach forumowiczem, jednak spróbuję
w kilku słowach odpowiedzieć na "głos z podleśnego".

Wątpliwości Prokuratora Generalnego są jak najbardziej na miejscu. Na tym polega istota demokratycznego państwa prawa. Instytucja do tego powołana zgłasza swe uwagi do przyjętej przez Sejm RP i podpisanej przez Prezydenta ustawy, a niezawisły Trybunał Konstytucyjny rozstrzyga wszelkie niejasności, uważnie odwołując się do artykułów Konstytucji.
To wielka ulga, że żyjemy w takim właśnie kraju!

Sejm, Senat RP oraz Prezydent RP pozwalają sobie mieć inne zdanie w kwestii Ordynacji Wyborczej niż pan Andrzej Seremet. Zatem pozostaje nam tylko czekać na orzeczenie Trybunału. Zdarzało się w przeszłości, iż w wyniku wyroków Trybunału Konstytucyjnego Sejm musiał stanowione prawo poprawiać. Trudno mi przesądzić jak będzie tym razem.

Proszę pamiętać, że żaden projekt ustawy nie jest "poselskim widzimisię". Pracuje nad nim, wspomagający parlament, cały sztab prawników – sejmowych, senackich i prezydenckich. A jak dobrze wszyscy wiemy, w prawniczym świecie zawsze jest tak samo – co człowiek, to inna opinia. Często – skrajnie inna. Sam jestem ciekaw jaki efekt przyniesie skarga Prokuratora Generalnego. Poczekajmy!

Korzystając z okazji serdecznie pozdrawiam wszystkich czytelników forum.
 Adam Żyliński
 Wtorek 17-05-2011

23185. 
Odnośnie wpisu numer: 23183

Tak uczyniłbym z bandą przestępców: wio do robót ciężkich na budowę
wałów ochronnych przed powodzią!
A jeśli który nie chciałby pracować, to zmniejszamy żarcie, odstawiamy
koryto i wtedy zobaczymy czy taki nie nauczy się porządku i dyscypliny. Ogrodziłbym ich drutami pod napięciem 300 volt (ha, ciekawe co na to
obrońcy tzw. "praw człowieka").
Podskoczyłby który rozbyszaka? To od razu wio z nim za druty. Tak jak
Piłsudski robił za sanacji. I porządek!
A posłom-osłom obrońcom tej hołoty: przepierka i do klasztoru zsyłka.
 Piłsudczyk
 Wtorek 17-05-2011

23184. 
Odnośnie wpisu numer: 23183

Zastanówmy się, co na tę sytuację sądzą panowie działacze z Iławy, np. taki Pan jak Kazimierz Paluszewski. Czy tak naprawdę coś robi w kierunku spokoju na meczach?
Takich jak on jest setki w Polsce działaczy, co siedzą spokojnie. to oni powiadali, że korupcja jest wymysłem chorej wyobraźnie mediów [...].
To oni lansują od wielu lat tezę, że bandytyzm na stadionach jest marginesowy. Mało tego, jest poprawa, ale w którym kierunku Panie Kazimierzu? Ci sami lansują tezę, że właśnie media nadmuchały sprawę zamieszek na polskich stadionach, a jest - jak mówią - odwrotnie. "Jest dobrze i coraz lepiej".
Straty, jakie poniosła policja na ochronę stadionu w Iławie wyniosły za jeden ryzykowny mecz 110 tys. złotych. Tymczasem Pan Kazimierz znów będzie [...] skomlał o kasę z publicznego wora. [...] Proponuję zejść na ziemię: honorowa rezygnacja z II ligi i zabranie się za szkolenie młodzieży do poziomu juniorów.
 Jan z Gajerka
 Wtorek 17-05-2011

23183. 
Odnośnie wpisu numer: 23180

Ci ludzie, którzy nazywają siebie "kibicami" powinni w obronie swojego imienia sami wskazywać palcami tych degeneratów kiboli, którzy psują wizerunek polskiej piłki i polskiego kibica!
Dla bandytów nie powinno być miejsca w społeczeństwie! Pozwoliłbym im się pozabijać poza boiskami. Niech walczą w lasach a nie na boiskach. Chciałbym iść z dzieckiem na mecz ale nie mogę bo przez jedna połowę moje dziecko dostanie urazu na całe życie przez przekleństwa bijatyki i inne według bandytów pseudo kibicowskie zachowania.
Dlaczego dwa największe kluby na świecie, takie jak Real i Barcelona po przegranym meczu kibice nie wszczynają burd?! Bo tam są normalni kibice a nie w Polsce.
Protestują przed stadionami po ich zamknięciu. Zamykanie stadionów to za mało Panie Premierze. Do kamieniołomów z degeneratami i zakałą polskiego narodu! Nikt za nimi nie będzie płakał.
Za przekroczenie strefy zabronionej powinni dostawać po 100 tys. zł, a jak ich nie stać to dożywocie o chlebie i wodzie w przymusowych robotach dla państwa! Albo, żeby było taniej, po prostu proponuje ROZSTRZELAĆ!
 oburzona
 Poniedziałek 16-05-2011

23182. 
Odnośnie wpisu numer: 23181

Chociaż 70 km/godz. to nie taka aż szybkość, ale tam na obwodnicy są
częste skrzyżowania, więc pomyśl!
Jednak pełna racja z usankcjonowaniem na północnej obwodnicy "nakazu tranzytu" tym, co jadą na Susz i Kisielice. TRANZYT! Nakazać można,
gdyż ci, co TIR-em jadą, nie mają możliwości w centrum zatrzymać się.
Jednak my nie mamy gospodarza.
Inna sprawa, to dziesiątki wypadów nowo nasadzonych drzewek, policzcie proszę od Ostródzkiej (od myjni), policzcie obwodnicę północ (szczególnie
od strony Kanału Iławskiego na dole, masakra) i w centrum miasta aż 12
sztuk akacji w doniczkach.
Kto sadzi drzewka z gatunku zmodyfikowanych jakie przeznaczone są na wystawy pod dach, na ulicy? Kto sadzi?!
[...] Jest wypadniętych około 50 drzewek. Przecież to kosztuje. Ale kiedy ludzie mądrzy z ratuszą, którzy tego pilnować mają, z własnej kieszeni nie wykładają, to czego spodziewać się mamy. Czego? Trwonienia środków z naszej kasy, bo nie z ich kieszeni.
 Bronek z Boreczna
 Poniedziałek 16-05-2011

23181. 
Na ulicy Ostródzkiej przed rondem koło cmentarza stoi drogowskaz. Informuje on nadal, że droga na Grudziądz wiedzie prosto przez środek Iławy. Brak zaś informacji, że skręcając w prawo na obwodnicę można środek miasta łatwo ominąć.
Zastanawiam się jak długo potrwa jeszcze indolencja władz miasta Iławy i zarządcy drogi wobec tego absurdu? Wielokrotnie poruszano tę sprawę np. na łamach lokalnej prasy. I co?
I nic... Czy jest wielkim problemem umieszczenie prostej informacji na zwykłym drogowskazie? Po co ciężkie samochody mają nadal pchać się przez środek miasta? Chyba tylko dlatego, aby obejrzeć ratusz, w którym urzędują nieskuteczni urzędnicy. Ci oczywiście zaraz się usprawiedliwią, że to nie oni są zarządcami drogi, zarządca zaś zapewne oczekuje jakiegoś biurokratycznego wniosku od władz miasta. I tak się toczy ów kabaret niemożności i tumiwisizmu z każdej strony, a ciężkie samochody wyładowane np. belami drewna nadal pchają się przez ulicę Niepodległości stwarzając ogromne zagrożenie dla pieszych na ciasnych rondach i zakrętach.
Takich absurdów jest w naszym mieście Iławie więcej. Wnioskowano np. kiedyś, bodajże na posiedzeniu Rady Miejskiej, aby zwiększyć do 70 km/h dopuszczalną prędkość na obwodnicy obok cmentarza. Brak tam obszaru zabudowanego i nie ma żadnych przeszkód, aby szybkość dopuszczalną tam zwiększyć. I co? I nic. A większość kierowców i tak przekracza tam szybkość 50 km/h.
Czyż nie można załatwić tak drobnych spraw i trzeba latami oczekiwać na pójście po rozum do głowy władz miejskich i zarządców dróg?
 czytelnik
 Poniedziałek 16-05-2011

23180. 
Odnośnie wpisu numer: 23178

Emigrantko, Ty nie myśl tylko domagaj się od rządu surowych przepisów
i kar dla tej bandy, która terroryzuje większość kibiców. A, jak sądzę, Ty zapewne głosowałaś na PO, dlatego tym bardziej domagaj się od swego
rządu. Bo "polityka miłości" leży.
Już słyszałem od komendanta głównego policji, że policja owszem będzie
na wszystkich stadionach, ale w "przyjaznych mundurach". Co to znaczy:
"w przyjaznych mundurach", co...? Policja ma być gotowa do pacyfikacji
bandziorów w sposób zdecydowany i bezkompromisowy, jak robią to tam
u was w Niemczech czy w Anglii. Policja powinna zatem wyglądać bojowo,
nie powiem, że odstraszająco.
Daję głowę, że ta cała sprawa ucichnie, zresztą już są artykuły w prasie
wyciszające i uspakajające, że nie jest aż tak źle na stadionach, tylko
media rozpętały nagonkę. [...]
 swój
 Poniedziałek 16-05-2011

23179. 
Odnośnie wpisu numer: 23163 23169

Nie nazywajcie siebie "kibicami", bo nimi nie jesteście i nie macie pojęcia
co to słowo oznacza. W 100% zgadzam się z wpisem 23169.
 xgrzesio
 Poniedziałek 16-05-2011

23178. 
Odnośnie wpisu numer: 23173

To prawda! W Hannoverze cale rodziny w barwach klubowych chodza na mecze swojej druzyny! Nawet mamy z dziecmi w wozkach. Mieszkam blisko stadionu, widze i strasznie im zazdroszcze tej mozliwosci, kiedy moga bezpiecznie kibicowac!
Ja jestem i bylam kibicem pilkarskim. Kiedys wielka fanka KS "Jezioraka".
Wracaja wspomnienia i zal, jak z rodzicami w niedzielne popoludnia chodzilismy na mecze! Bylo swiatecznie i bezpiecznie!
Dwa lata temu bylam na meczu Ilawy z Olsztynem! To byl dla mnie horor! Mysle, ze surowe kary (jak w Angli) dla pseudokibicow i konsekwencja w dzialaniu sluzb do tego powolanych moglyby to chuliganstwo stadionowe wyeliminowac, bysmy my, kibice - kobiety, dzieci - mogli bezpiecznie czuc sie na naszych polskich stadionach!
Obym dozyla tych czasow,czego sobie i Wam kibicom zycze!
 emigrantka
 Hannover, Poniedziałek 16-05-2011

23177. 
Odnośnie wpisu numer: 23175

Bądź koleżanko poprawna i nie zadawaj niewygodnych pytań, bo PIS-u
w Iławie nie ma. Jak już, to na papierze.
Atrapę PiS-u stanowi Marek Polański, wywrotowiec na usługach PO, który
od lat zasiada w starostwie jako radny, a obecnie w Zarządzie Powiatu.
Przeciw PO i Rygielskiemu goli onże strzelał nie będzie. Kontrolują go.
 ratuszowy
 Niedziela 15-05-2011

23176. 
GUS podał bardzo niepokojące dane dotyczące przyspieszającej inflacji.
W kwietniu wyniosła 4,5 proc.
Wzrost inflacji to skutek drożejących produktów i usług.
W ciągu ostatniego roku zdrożało niemal wszystko:
> owoce - o 20,7 proc.
> drób - o 17,3 proc.
> paliwa - o 13,9 proc.
> pieczywo - o 10,7 proc.
> gaz - o 7,6 proc.
> prąd - o 6,8 proc.
 mega
 Niedziela 15-05-2011

23175. 
Może ktoś wie, czy w Iławie działa PIS...?
Mam ochotę podpisać się przeciwko komercjalizacji szpitala w Iławie.
Czy ktoś zbiera te podpisy?
 Majka
 Sobota 14-05-2011

23174. 
Odnośnie wpisu numer: 23169

Gówniarstwo trzeba wyplenić ze stadionów, żadnej patologii 14-17 lat i
ich łysych, starszych kolegów. Hołota precz.
Potrzebna jest wreszcie zmiana całej struktury obecności, jak w Anglii czy
Niemczech, gdzie nawet dzieci i babcie w klubowych szalikach dobrze się
bawią w sobotę na miejskim stadionie!
 Rabbes
 Sobota 14-05-2011

23172. 
Odnośnie wpisu numer: 23171

[...] Masz rację, że na stadionach piłkarskich jest kibolska wylęgarnia zła.
I nikt tego nie ruszył aż zaczną metodycznie mordować. Aparat Państwa polskiego milczy.
I nie wierzę temu Tuskowi, który działa pod publikę, bo on sprawę odpuści zaraz po wyborach.
I tylko uciążliwe kary fizyczne dla tych zwyrodnialców, gdyż oni żadnych
kar finansowych nie zapłacą. Kto za nich zapłaci, rodzice? Bo tylko obozy pracy dla takich, niech posmakują.
I nie można liczyć się z chorymi tzw. obrońcami praw człowieka.
 swój
 Sobota 14-05-2011

23171. 
Do trzech razy sztuka.
Nie moglem byc na wywiadowce u mojego syna. Wprawdzie IV klasa, ale roznie bywa. Trzeci raz bylem u wychowawcy. Nie mogla podac mi kartki z ocenami, bo w tej szkole jest prywatna szkola srednia i matura. W jej klasie. Dzis mi bylo bardzo zal tej kobiety, bo zostala wyproszona z powodu matury.
I znow nie zdazyla dac mi tej kartki z ocenami mojego syna. Czy tak moze byc? Czy ona nie ma prawa do dysponoowania w swojej klasie, bo uczy w szkole panstwowej? Cos jest nie tak. Ze lzami w oczach mnie przepraszala. Czy nie mozna jej pomoc? Czy ktos zarzadza oswiata w szkolach podstawowych?
Ja specjalnie zwolnilem sie z pracy. Pani byla, ale pozbawiona dostepu do swojej sali. Nikt jej wczesniej nie powiadomil. Zawod nauczyciela jest piekny, ale i straszny. Jesli spojrzymy z drugiej strony, znoszenie z pokora niedogodnosci niewynikajacej absolutnie z jej winy tej pani. Wychowawczyni mego dziecka.
 oburzony rodzic
 Sobota 14-05-2011

23170. 
Dzisiaj w nocy i w ciągu dnia też rozpylali.
Obserwujcie niebo w dni słoneczne. Czasem przeleci zwykły samolot,
po czym "ślad" za nim zanika. Inne nie. Obejrzyjcie sobie:
http://www.youtube.com/watch?v=ZLNmjUoQymg
 obywatel2
 Piątek 13-05-2011

23169. 
Odnośnie wpisu numer: 23163

Kpiną jest wasze "kibicowanie". [Nawalanka] na stadionie jeśli według Ciebie jest kibicowaniem, to ja papieżem zostanę.
O jakim bezpieczeństwie na stadionach ty mówisz? Poszedłem raz z moim synkiem na mecz Jezioraka i Olimpii Elbląg i przez połowę meczu zastanawiałem się którędy będę spieprzał z tego stadionu z dzieciakiem w razie zadymy która wisiała w powietrzu, bo kibole gości się już jątrzyli w swojej klatce.
Nasi pseudokibice to bydło! Powinno się ich upalować jak krowy na polu!
Piszesz o pojedynczych incydentach, właśnie od czasu do czasu [rozwalicie] jakiś stadion i jest ok. Nagonka a przede wszystkim represje dla kiboli są zbyt małe jeszcze. Finansowo karać nie 2 czy 5 tysięcy, taki kibol powinien otrzymać karę że przez połowę życia będzie robił za darmo aby spłacić grzywnę, tak jak jest to np w Anglii. Tam kary są tak wysokie że nie śni się kibicowi przez płotek choćby jedną nogę przełożyć. A w Polsce...
Kibole śmieją się i plują nam w twarz. Donald Tusk jest jeszcze dla Was łaskawy. Jest tyle rowów i wałów przeciwpowodziowych do melioracji, państwo polskie nie ma kasy na meliorację ale ma siłę roboczą w Waszej postaci. Schemat jest prosty, rozpierducha na stadionie, policja wyłapuje, kibole do łopaty i tam moglibyście się wykazać waszą tężyzną fizyczną dla dobra całego społeczeństwa!
Piszesz o łamaniu praw obywatelskich, człowieku nie ośmieszaj siebie.
 bob ratowniczy
 Piątek 13-05-2011

23168. 
Ho! Czytałem w Kurierku, że iławski HUMDREX zbankrutował i do dzisiaj
licytują już same resztki Wielkiego Szu. Aaaale się porobiło w tej Iławie...
 powracający w emigracji zrobkowej
 Piątek 13-05-2011

23163. 
Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców (OZSK)
skupia fanów 48 klubów piłkarskich w całej Polsce extra, I, II, III ligi,
z czego aż 37 reprezentowanych jest przez działające stowarzyszenia.

OŚWIADCZENIE

OZSK ze zdumieniem i oburzeniem przyjmuje decyzje o zakazie wyjazdów kibiców na mecze i inne działania podejmowane w ostatnich dniach przeciwko polskim kibicom. Są one kpiną z zasad praworządności, zbliżają Polskę do standardów państw niedemokratycznych.

Od kilku lat poprawia się stan bezpieczeństwa na polskich stadionach, co potwierdzają statystyki, jak też frekwencja na trybunach. Przyczyniła się do tego m.in. działalność stowarzyszeń kibiców. Trwająca od tygodni nagonka na kibiców oparta jest na kłamstwach i szkalowaniu fanów piłki nożnej. Pojedyncze incydenty niereprezentatywne dla stanu bezpieczeństwa na ligowych stadionach są wyolbrzymiane. Nagonka ma na celu odwrócenie uwagi opinii publicznej od realnych problemów państwa polskiego, w tym fiaska wielu obietnic związanych z Euro 2012.

Osobą bezpośrednio odpowiedzialną za zaistniałą sytuację jest premier Donald Tusk. Od miesięcy kibice w różny sposób kierowali krytykę wobec poczynań premiera. Reakcją na krytykę stała się nagonka i represje. Absurdalne decyzje władz różnych szczebli uderzają nie tylko we wszystkich kibiców, ale także w kluby piłkarskie oraz całą polską piłkę nożną.

Stowarzyszenia kibicowskie od dawna realnie i skutecznie pod wieloma względami dążyły do poprawy wizerunku polskiej piłki, w tym stanu bezpieczeństwa na trybunach. Zawsze byliśmy, jesteśmy i będziemy gotowi do dialogu ze wszystkimi chętnymi do współpracy w staraniach na rzecz rozwoju polskiej piłki. Przygotowujemy własne propozycje legislacyjne dotyczące bezpieczeństwa imprez masowych.

Nie pozwolimy natomiast na szkalowanie polskich kibiców, na łamanie ich elementarnych praw obywatelskich. Nie pozwolimy na stosowanie zasad odpowiedzialności zbiorowej. Jesteśmy świadomi, że nasza walka będzie co najmniej wielomiesięczna. Jej pierwszym etapem od najbliższej kolejki jest brak dopingu i jakichkolwiek opraw na meczach ligowych wszelkich rozgrywek. Kolejne formy protestu będą prezentowane opinii publicznej w odpowiednim czasie.

PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW!
 Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców (OZSK)
 http://www.ozsk.pl
 Piątek 13-05-2011

23162. 
Czasem odejść warto od iławskiej rzeczywistości i przypomnieć czas
13 maja 1981: ZAMACH na papieża.
Zastanówmy się nad słowami kard. Giovani Colombo, niegdyś arcybiskupa Mediolanu, który 10 maja 1981 r. powiedział: "Ten papież ma powołanie
do męczeństwa; nikt nie może go powstrzymać. Nie zdziwiłbym się, gdyby ktoś do niego strzelił".
Podobno, kiedy za trzy dni słowa stały się ciałem - w Watykanie zawrzało.
Padły podejrzenia na wewnętrzne przyczyny.
Tymczasem upływa prawie 30 lat, kiedy (jeszcze wtedy marszałek sejmu)
Bronisław Komorowski też jakby przewidywał w studiu radia RMF, mówiąc,
że "Kaczyński gdzieś będzie leciał i to się wszystko zmieni".
Czy to zbieżność sytuacji, czy może spełnienie pewnych przepowiedni?
 Polak Mały
 Piątek 13-05-2011

23161. 
Odnośnie wpisu numer: 23146

I slusznie.
Norwegia cudownie ruszyla w latach 70-tych z pomoca amerykanskich technologii i firm. I to Eldorado naftowo-gazowe toczy sie aż do dzis.
I slusznie.
Polska firma PGNiG rusza teraz latem z wydobyciem ropy na Morzu Polnocnym i jednoczesnie staje sie (dzieki amerykanskiemu lobby gazu lupkowego na terenie Polski) graczem na miedzynarodowym rynku wymiany inwestycjami gazowo-naftowymi.
PGNiG ma realne szanse uzyskac wiecej na Morzu Polnocnym w zamian
za udostepnienie swojego potencjalu gazu lupkowego na terenie Polski.
Polska i Norwegia stana sie w nieodleglym czasie najwiekszym graczem energetycznym w Europie, gdy wystapia razem.
Takie same mozliwosci ma tez LOTOS, ktory razem z PGNiG rozwijaja orle skrzydla nad Morzem Polnocnym.
Rozwina je wkrotce tu nad Polska - wsparci doswiadczeniem i kapitalem norweskim.
 Latarnik z Sienkiewicza
 Piątek 13-05-2011

23160. 
Odnośnie wpisu numer: 23156

Nic nie zrozumiałeś. Przeczytaj jeszcze raz. Pomyśl.
 Eskulapski
 Czwartek 12-05-2011

23157. 
Odnośnie wpisu numer: 23154

Jeśli Donald Tusk dokona dzieła na wzór Piłsudskiego, zrobi porządek w swojej PO, potem w Kraju, pozamyka wandali, chuliganerię uliczną, zrobi porządek z pijanymi na drogach (niech tylko tyle co robią w Skandynawii),
nie włazi ruskiemu do tyłka, zabezpieczy nas energetycznie, dobrze rozda koncesję na wydobycie łupek, pozamyka w "Berezie" swoich przestępców i innych - to dla mnie zostanie największym bohaterem. Tego czekam.
 Polak mały
 Czwartek 12-05-2011

23156. 
Odnośnie wpisu numer: 23152

Powiadasz, aby zająć się gadaniem o psich kupach. Tego mi brakowało
u ciebie. Tak pouczała nas władza za Gierka, a potem za Jeruzelskiego.
 swój
 Czwartek 12-05-2011

23154. 
Odnośnie wpisu numer: 23133

W pełni się zgadzam z kolegą Eskulapskim.
Po co zaśmiecać forum sprawami, które nie dotyczą Iławy czy regionu iławskiego. Jest cała masa innych tematycznych forów. Wpisy dotyczące polityki ogólnokrajowej są do bani, mnie interesuje to, co się dzieje na moim lokalnym podwórku.
Jaruzelski czy Piłsudski koło [...] mi lata, wiem że jeden był, drugi żyje, ale ponoć chory jest i taka informacja mi wystarczy.
W Iławie dzieje się wiele tylko trzeba oczy szeroko otworzyć. Po co jakieś górnolotne wpisy dotyczące marszałka Piłsudskiego?
 bob ratowniczy
 Czwartek 12-05-2011

23152. 
Odnośnie wpisu numer: 23133

"Tu jest tez Polska!" - ale Kurier jest iławski! My tu gadajmy lepiej o psich kupach w Iławie, bo to nasze podwórko.
A forów historycznych, politycznych etc. masz w internecie bez liku, więc
działaj tam jeśli możesz.
Mnie nie interesują zbite dachówki w leśniczówce w Ustrzykach Dolnych,
tak samo ludzi w Bieszczadach nie interesują ambicje polityczne jakiegoś Harmacińskiego.
To są sprawy lokalne, dla lokalsów.
Czy warto naprawdę w tym miejscu na forum kruszyć kopie a propos ocen politycznych Bieruta, admirała Graf Spee, Tuska czy Kaczyńskiego?
 Eskulapski
 Środa 11-05-2011

23151. 
Odnośnie wpisu numer: 23138

Ewa! Masz prawdę! Dzieciaki są teraz rozwydrzone bardzo.
Ale jakby nauczycielka nie wyszła podczas lekcji z klasy to dziecko wcale
nie byłoby pobite. Chyba z tego zdajesz sobie sprawę. Brak wychowania
w domu to inna sprawa.
 Marek
 Środa 11-05-2011

23146. 
Odnośnie wpisu numer: 23136

Jeśli nasz region ma być gazowym Eldorado, warto reklamować twarde stanowisko Norwegów wobec tych, którzy zajmują się wydobywaniem
surowców z ich narodowych złóż.

Wszystko wskazuje na to, że potwierdzą się dane opublikowane niedawno
przez amerykańską Agencję Informacji ds. Energii: Polska będzie bardziej zasobna w gaz niż Norwegia.

Czy jednak jesteśmy przygotowani do wykorzystania takich zasobów? Eksperci alarmują, że brakuje m.in. reguł i mechanizmów podziału ryzyka poszukiwań i eksploatacji między państwem a firmami sektora ropy/gazu.

Wiele cennych rozwiązań możemy podpatrzeć właśnie w Norwegii - kraju, który restrykcyjnie reguluje działalność firm wydobywczych u siebie.
 Polak Mały
 Środa 11-05-2011

23145. 
Odnośnie wpisu numer: 23139

Zapytajcie Rygielskiego o prawdę. Czym się kieruje przenosząc szkołę do
Kisielic. Co chce utworzyć w lokalu z infrastrukturą po szkole? Lub komu
sprzedać. To jest nienormalny pomysł. Na pograniczu psychologicznym.
 swój
 Środa 11-05-2011

23141. 
Miłośników rowerowych „dwóch kółek” zapraszamy w najbliższą sobotę
14 maja na Pomarańczowy Rajd Rowerowy im. Harma Venekampa.
Zbieramy się przed ratuszem w Iławie. Start o godzinie 12.
Szczegóły: w Kurierze papierowym na stronie 4.
 Stowarzyszenie Iława Tholen
 Środa 11-05-2011

23139. 
Odnośnie wpisu numer: 23129

Jeśli chodzi o nauczycieli i wychowawców z ZPSW to fajni życzliwi ludzie, oni naprawde dbają o dzieci, wiem moja siostra ma dziecko w szkole a i też w internacie.
Tyle zajęc tam mają dzieciaki, konkursy nie tylko szkolne ale i ogólnopolskie, dużo rozwijają sie manualnie, rysują, malują. Mój siostrzeniec nie chce wracać do domu bo tak mu sie podoba, zreszta widzę jak on jest w internacie kochany i zaopiekowany aż lgnie do tych wychowawczyń, to swiadczy o tym, że jest mu tam dobrze, że jest szczęśliwy, proszę nie zwalniajcie nauczycieli to wspaniali ludzie, pelni pasji, nie chcemy szkoły w Kisielicach, bo ta w Iławie ma tradycje wieloletnią i ogromne doswiadczenie!
Dzieci nasze (upośledzone umysłowo) najkochańsze w Iławie mają możliwość spędzenia wolnego czasu z innymi dzieciakami, np. z przedszkola nr 3, integrują się chodzą na spacery, czują się w iławie dobrze a dla takich specyficznych dzieci to wielkie przezycie, jeśli sie im odbiera "zwalnia" ukochanego nauczyciela, który przełamł z nimi barierę kontaktu!
 Ewa
 Środa 11-05-2011

23138. 
Odnośnie wpisu numer: 23135

To prawda z tym pobiciem chłopca z IV klasy. Skandal co się teraz dzieje
z dzieciakami w naszych szkołach, a brak dyscypliny z domu doprowadza
do tego.
 Ewa
 Środa 11-05-2011

23137. 
Odnośnie wpisu numer: 23134

Do: „lipowiec dwór”.

Ty się chłopie zastanów co piszesz, bo możesz tu wielką krzywdę komuś
zrobić takim bzdurnym, kretyńskim pisaniem!
Z tego co wiem to oni się kumplowali, więc tym bardziej to oszczerstwa za które możesz mieć nawet sprawę cywilną w sądzie... Nie dość, że wszyscy są w szoku z tego powodu co się stało, kumple w pracy przeżywają śmierć Radka, to ty coś takiego wypisujesz?!
Ale przecież Iława słynie z plotek, bo przynajmniej jest czym żyć, można o czymś pogadać w knajpie przy piwku, byleby swoich brudów na światło dzienne nie wyciągać. Brawo, oby tak dalej. Gratuluje wyczucia!
 iławianka
 Środa 11-05-2011

23136. 
Odnośnie wpisu numer: 23132

Rygielski wielka perspektywa. Tylko co ma wspólnego przenoszenie szkoły
do Kisielic z odwiertami w poszukiwaniu gazu?
Harmaciński się szykuje z PO do sejmu, Żyliński pewno też. Gdzie zmieści
się Rygielski? Musieli będą chyba dwie listy tworzyć? Kto pójdzie na posła
z listy PiS?
Panie Święty! Łupki w okolicy powiatu iławskiego to jest tak, jak łupanie
głowy po kacu. Ale podobno pod naszym powiatem są najlepsze łupki w
Polsce. Tylko jak zaczną wiercić pod ziemią, to woda z Jezioraka może
być spuszczona i mamy po turystyce.
 Bronek z Boreczna
 Środa 11-05-2011

23135. 
W jednej ze szkół nauczycielka wyszła z klasy pozostawiając bez opieki.
W tym czasie jeden z uczniów pobił drugiego.
Kto tu ponosi winę? Uczniowie?
Czy jest to karalny czyn? Nie chciałbym żeby moje dziecko to spotkało.
 Marek
 Wtorek 10-05-2011

23134. 
Chłopak z ICSTiR się powiesił, bo podobno [...]
A wiem to od kolegi, który [...].
 lipowiec dwór
 Wtorek 10-05-2011
Odp. 
Wpis ocenzurowany (80%) na prośbę zainteresowanych osób.
Oto kolejny przykład, że bez CENZURY się tu nie obejdzie, bo
do pełnej i nieskrępowanej Wolności Słowa trzeba dorosnąć.
 Modero Kuriero
 Środa 11-05-2011

23133. 
Odnośnie wpisu numer: 23127

To forum jest wlasciwe do dyskusji o sprawach polskich i nie potrzeba przenosic dyskusji na jakies ponadregionalne fora. Tu jest tez Polska!
 Latarnik z Sienkiewicza
 Wtorek 10-05-2011

23132. 
Odnośnie wpisu numer: 23129

Rygielski ma racje - przenosi placowke do Kisielic. Tam jest przyszlosc naszego powiatu ilawskiego. Przeciez juz w sierpniu w okolicach Prabut ruszaja odwierty - w celu zlokalizowania gazu lupkowego przez jedna z amerykanskich firm poszukiwawczych...
Rygielski wie co robi. To czlowiek z charyzma i patrzy perspektywicznie
z troska o przyszlosc naszego powiatu. Powinien startowac na posla do parlamentu.
 Latarnik z Sienkiewicza
 Wtorek 10-05-2011

23130. 
Odnośnie wpisu numer: 23129

[...] Starosta Rygielski każe zwolnić 7 kolejnych nauczycieli...?
Trzeba było nie głosować na Platformę i Platformę Bis do powiatu.
To by takiego cyrku nie było. [...]
 Adam
 Wtorek 10-05-2011

23129. 
W ZPSW w Iławie starosta Rygielski każe zwolnić 7 kolejnych nauczycieli! Otwiera taką samą placówkę w Kisielicach, a tu u nas takie zwolnienia...
O co chodzi? Nagle dla nas nie ma etatów?!
Nie chce Pan starosta upośledzonych dzieci w Iławie i zwalnia nauczycieli, którzy podobno - jak wszędzie to podkreśla - są najlepiej wykształconymi nauczycielami.
Skandal! Bez wytłumaczeń i bez skrupułów! Ale sobie podwyżkę to wziął!
I super! Proszę o interwencję szybką, przecież to się do mediów nadaje.
 Gary
 Wtorek 10-05-2011

23128. 
Obejrzałem dzisiaj nadbrzeża Jezioraka w Iławie. Na przystaniach [...]
nie ma jeszcze sezonu, więc nikt nie wypożyczy roweru, czy kajaka.
Hm... Plaża przy "Kormoranie": molo obsrane, pobite butelki, wyłamane deski, wystające gwoździe. Sezon jeszcze nie ruszył, mamy już 10 maja...
 Eskulapski
 Wtorek 10-05-2011

23127. 
Odnośnie wpisu numer: 23121

Piejesz z zachwytu nad Naczelnikiem Piłsudskim, a jak oceniasz jego postać w porównaniu do Generała Jaruzelskiego?
Jeden wprowadził niemal wojnę domową, drugi stan wojenny. Przy czym bilans ofiar obu tych bezprawnych wystąpień jest zdecydowanie nie na korzyść "Dziadka".
I jeden i drugi bronili nas przed sąsiadem ze Wschodu, tak? To czemu jeden dobry, a drugi zły?
Tak na marginesie: nie ma na to lepszego, innego forum, niż nasze lokalne opisujące Iławę? Pokłóć się Pan (Pani) z kimś na forum ponadregionalnym, bo taka gadka po co tu?
 Eskulapski
 Wtorek 10-05-2011

23125. 
Odnośnie wpisu numer: 23122

W Iławie: błoga cisza... nic-nierobienie... wyludnienie... bankructwa...
W kraju: równia pochyła, cyrk, kibole, Arłukowicz, a chłop śliwki rwie...

Cały zeszły tydzień temat: kibole, kibice, stadiony, bijatyki. Numer 1 w mediach, rozbierany na czynniki pierwsze. W końcu po 9 dniach policja zaczyna zatrzymywać jakichś ludzi, podobno zidentyfikowanych, wchodzą do domów nad ranem. Cyrk, zaraz będzie to w mediach (jakieś jeszcze dwa dni).
W tym czasie całkiem bez echa przechodzi ważny i jakże groźny dla Polski moment oddania pierwszej nitki gazociągu północnego na dnie Bałtyku. Rozprawa z kibicami elegancko przykrywa całą sprawę i nikt z rządu nie musi się tłumaczyć z upośledzenia portu w Świnoujściu i uczynienie kosztowniejszym przedsięwzięcia dla „GazoPortu” (brak możliwości wpływania gazowców o największym z dopuszczalnych w duńskich cieśninach zanurzeniu).
Dziś kolejny mega news - poseł Bartosz Arłukowicz z SLD, telewizyjny „Agent” TVN, pierwszoplanowa postać polskiej polityki, nestor lewicy, błyskotliwy i charyzmatyczny wchodzi do rządu Tuska. Tak, wiadomość spada na nas jak grom z nieba (trzy dni z głowy).
Najpóźniej w piątek zobaczymy co ona ma przykryć tym razem, być może wypuszczanie na wolność tych zatrzymanych dziś 21 kiboli. I kręci się
ten cyrk... I kręci się karuzela...
 skaner
 Wtorek 10-05-2011

23123. 
Zrobiłem obchód północnej obwodnicy w Iławie by skontrolować robotę
firmy EKO z koszenia traw i wzrostu nowych nasad drzewek jesienią.
I co mamy?
Nawet na sadzeniu drzew i koszeniu trawy trzeba znać się. Jak mi wiadomo od dendrologów, to jest tych co zajmują się drzewami, że drzewa hodowlane trudno się przyjmują, a szczególnie te z słabym systemem korzeniowym. Ponadto na zimę nie podlewamy korzeni, gdyż tęgą zimą padną. Nie wiem jakie były korzenie drzewek i ich jakość (wyglądały na słabe), ale 40 sztuk, najwięcej wierzb, było nie było, to za wiele, aby padło. Wyraźnie widać po koronach, bo te, które zimę przeżyły puściły już liście, korony pozostałych są bez.
Firma EKO jak sądzę zrzuci winę na tęgą zimę, ale... coś nie tak, gdyż wypadów jest zbyt wiele.
Podobnie nie kosi się zbyt wcześnie wiosną, nie wyrosłych jeszcze traw,
a szczególnie tych świeżo posianych, które nie rozwinęły w glebie silnego systemu korzeniowego. Dlaczego? Gdyż blokuje się rozwój i zakorzenienie młodej trawy. Trawa dziś ścięta, przy od miesiąca potężnej suszy, odrasta wolno lub wcale.
Zatem nie wystarczy ekonomię skończyć, by prowadzić firmę zajmującą się zielenią w mieście, trzeba mieć również pojęcie o biologii zieleni.
 Bronek z Boreczna
 Wtorek 10-05-2011

23122. 
Za miedzą: DONALD TUSK ZŁAMAŁ PRZEPISY ORDYNACJI

Policjanci z Tczewa przesłali do Komendy Głównej Policji w Warszawie
wyniki prowadzonego dochodzenia związanego z podejrzeniem złamania ordynacji wyborczej przez premiera Donalda Tuska. Sprawa związana jest
z wizytą szefa rządu w starostwie w Starogardzie Gdańskim, gdzie przed drugą turą wyborów samorządowych spotkał się z kandydatem PO na prezydenta stolicy Kociewia - Patrykiem Gabrielem i agitował za nim.

"Niecodziennie zdarza się, żeby Kaszuba z takim przekonaniem wspierał Kociewiaka" - mówił premier Donald Tusk podczas konferencji prasowej,
do której doszło w starostwie Starogardu 28. listopada, tuż przed II turą.

http://www.youtube.com/watch?v=uIOC7QhR5A0
 objaśniacz
 Poniedziałek 09-05-2011

23121. 
Odnośnie wpisu numer: 23119

Nie ma ceny, aby uratować od zagłady Państwo. Nawet śmierć. Słusznie
zrobił Marszałek, obaliwszy siłą tę zgraję mend. Gdyby tego nie uczynił,
to sprzedawczyki rozwalili by sejm, Polska nierządem by stała, a komuna rosyjska tylko na taki stan rzeczy czekała. Zajęłaby bez większego oporu Polskę do 30. roku, kraj zostałby wówczas tylko jedną z wielu podległych republik. Sowiety poszliby dalej do Paryża.
Obecnie zmierzamy do takiego stanu kraju, że dojdzie do podobnych sytuacji i obalenia ustroju.
Kiedy obalaliśmy ustrój w Polsce po 80 roku, którego przemiany pogrążały naród w biedzie i długach, wielu podobnych mówiło wtedy, że nie ma siły na ZSRR. Dziś powiadają podobnie, że nie ma siły na obalanie prawnego ustroju demokratycznego. Wówczas również uważano, że socjalizm jest prawny i nie można go obalać.
 katarski inwestor
 Poniedziałek 09-05-2011

23120. 
Odnośnie wpisu numer: 23103

Artykuł 27 prawa wodnego zabrania grodzenia nieruchomości przyległych do powierzchniowych wód publicznych w odległości mniejszej niż 1,5 m od linii brzegu, a także zakazywania lub uniemożliwiania przechodzenia przez ten obszar. Oznacza to, że nie tylko samo ogrodzenie jest niezgodne z prawem, ale również postawienie tabliczki z napisem "Wstęp wzbroniony".

Oczywiście zakaz grodzenia nie oznacza, że właściciel posesji musi się godzić na coś więcej niż tylko przejście przez jego posesję. Pas gruntu nadal jest jego własnością. Może zatem zabraniać biwakowania, wędkowania, jeżdżenia rowerem itp.

Czy może pobierać myto za przejście? Artykuł 140 kodeksu cywilnego przewiduje, że ma prawo pobierać pożytki i inne dochody z nieruchomości, ale w granicach określonych przez ustawy i zasady współżycia społecznego. Prawo wodne nic nie mówi o pobieraniu opłat, sądy zaś mogłyby je uznać za sprzeczne z zasadami społecznego współżycia.

Zakaz grodzenia ma swoje niuanse i nie dla wszystkich jasne są zasady jego obowiązywania. Przepis art. 27 prawa wodnego mówi o obowiązku pozostawienia wolnego przejścia o szerokości 1,5 m od linii brzegu. A zatem zakaz ma zastosowanie tam, gdzie jest linia brzegu.

Pojęcie to dotyczy tylko naturalnych wód płynących, czyli rzek, strug, strumieni, potoków i jezior, ale w przypadku tych ostatnich tylko wtedy, gdy są to jeziora przepływowe i nie zostały sztucznie podpiętrzone. Zakaz grodzenia nie obejmuje zatem kanałów, rowów oraz jezior, w których naturalna linia brzegu została przykryta zwierciadłem podpiętrzonej wody.

Niektóre rzeki czy jeziora mają zmienną linię brzegu, zależnie od pory roku, ilości opadów. Brzegiem innych jest skarpa. To utrudnia określenie, gdzie może stać ogrodzenie. W takich przypadkach linię brzegu określa się jako krawędź skarpy lub linię stałego porostu traw. W razie wątpliwości linia brzegu może być wyznaczona w urzędowej decyzji według średniego stanu wody z co najmniej ostatnich dziesięciu lat.

Właściciele nadwodnych działek mają wątpliwości, czy muszą utrzymywać pas wolnego przejścia w stanie umożliwiającym to przejście. Na przykład usunąć pień zwalonego drzewa, wycinać krzewy. Przepisy na ten temat milczą, więc należy domniemywać, że nie mają takiego obowiązku. Nie powinni tam jednak sadzić roślin utrudniających przejście, choćby krzewów róż.

Prawo swobodnego przejścia nie obejmuje pomostów i przystani. Można
z nich korzystać wyłącznie po uzyskaniu zgody właściciela. Na budowę nawet najmniejszego pomostu wymagane jest pozwolenie.
 bob ratowniczy
 Poniedziałek 09-05-2011

23119. 
Odnośnie wpisu numer: 23116

Niezależnie od tego jakie cele przyświecały Józefowi Piłsudskiemu podczas zamachu majowego w 1926 r., to należy pamiętać, że posunął się wtedy marszałek do zwykłego przestępstwa politycznego. Nikt bowiem nie ma prawa do obalania rządu siłą. Nawet rządu słabego lub nieudolnego. Od tego są prawa demokracji spisane w konstytucji i wybory parlamentarne.

Marszałek J. Piłsudski postawił się ponad prawem dając fatalny przykład społeczeństwu. Szczególnie przykre było to, że przecież marszałek miał wielkie zasługi w odbudowie naszego państwa, którego prawa następnie brutalnie podeptał.

Dobrze byłoby również pamiętać, że w bratobójczych walkach na ulicach Warszawy w czasie zamachu zginęło 379 żołnierzy i osób cywilnych, a prawie 1000 było rannych. Czy nie zbyt wysoka cena za ustanowienie władzy wojskowych, którzy i tak nie potrafili sprawnie rządzić państwem?

Zupełnie już żałosne jest wychwalanie obozu w Berezie Kartuskiej, gdzie okrutnie prześladowano, torturowano i gnębiono ludzi pozbawionych wolności i wszelkich praw.

Inaczej by śpiewał dziś niejaki "katarski inwestor", gdyby przyszło mu wówczas skorzystać z "gościny" sadystycznego komendanta Berezy pułkownika Kostka-Biernackiego. Jak widać i dziś nie brakuje osób z sadystycznymi skłonnościami, którzy ludzi o odmiennych poglądach potrafią nazywać jedynie mendami.

Ale cóż, taka dziś kultura niektórych osobników. O tempora, o mores...
 czytelnik
 Poniedziałek 09-05-2011

23118. 
Odnośnie wpisu numer: 23115

Poznań odpowiedział Warszawie pomostem na drugi dzień w sobotę!
Pomimo zamknięcia stadionu, piłkarze Lecha podczas meczu mogli zobaczyć swoich kibiców zgromadzonych przy stadionie dzięki transmisji na dwóch ogromnych telebimach zamontowanych pod dachem obiektu.

Kilka tysięcy uczestników manifestacji chóralnie śpiewało:

"Każdy Polak to wie, kto populistą jest!
Zamknął stadiony, nie wybudował dróg.
To premier Donald Tusk! La la la la la!"

Na transparentach Wiara Lecha miała napisane:

"Nie róbmy polityki. Zamykajmy stadiony, a potem
kopalnie i szpitale. I niech nie będzie niczego"

"Stop hi-PO-kryzji!"

http://www.youtube.com/watch?v=BzuLhwaJXI8
 kibic 2
 Poznań, Poniedziałek 09-05-2011

23117. 
Odnośnie wpisu numer: 23107

W przypadku braku odwagi cywilnej, braku NSZZ Solidarność (zdobycze kapitalizmu w Polsce), pozostaje poinformowanie PIP w Olsztynie o tym procederze z zachowaniem anonimowości zgłaszającego. Przyjmowane
są również informacje anonimowe, najlepiej pisemnie:

Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie, ul. Kopernika 29.
10-512 Olsztyn, codziennie 7:30-15:30, tel (89) 527-42-75.

Nie dajcie się!
To się w pale nie mieści, jak mawiał posterunkowy z Gajerka!
 kadrowy
 Poniedziałek 09-05-2011

23116. 
Odnośnie wpisu numer: 23114

Jakie to "złe" rzeczy można przypisać marszałkowi Piłsudskiemu?
Przewrót majowy? Berezę Kartuską?
Toć to najlepsze co Polskę spotkać mogło i spotkało. Pozamykać i dziś te lewackie mendy na ich własny koszt w więzieniach. Przecież one potrafią tylko całe życie w budżetówce przezimować.
Donald i spółka mogą tylko "kury szczać wyprowadzać" (jak to Marszałek
miał okazję powiedzieć swego czasu), a nie krajem rządzić.
Na pohybel lewakom i PZPO-rowcom!
 katarski inwestor
 Poniedziałek 09-05-2011

23115. 
Odnośnie wpisu numer: 22956

Filmiki wideo z manifestacji kibiców "LEGII" pod zamkniętym stadionem
w piątek 6 maja br. przeciwko nagonce Tuska na środowiska kibicowskie
oraz przeciwko zamknięciu stadionów.

Kibice przynieśli liczne transparenty oraz skandowali hasła antyrządowe:

"Donald matole! Twój rząd obalą kibole!"
"Rządu niespełnione obietnice, temat zastępczy: kibice!"
"Donald czy już zapomniałeś jak na Lechii [Gdańsk] rozrabiałeś?!"

Protest przed stadionem Legii Warszawa:
http://www.youtube.com/watch?v=ns3LM9PlVTY

Mecz przy pustych trybunach:
http://www.youtube.com/watch?v=_ExbS0yHExo
 kibic
 Warszawa, Poniedziałek 09-05-2011

23114. 
Odnośnie wpisu numer: 23108

Piłsudski, w przeciwieństwie do Wałęsy, to jak Niebo do Piekła. Niestety działalność polityczna obydwóch odcisnęła piętno na polskim narodzie
nie bez krwi wylanej. Wałęsę historia też ocenia różnie. Nie należy więc Piłsudskiemu przyszywać pewnych niedobrych spraw.
 Piłsudczyk
 Poniedziałek 09-05-2011

23113. 
Odnośnie wpisu numer: 23103

Wybrałam się na wycieczkę rowerową z Makowa do Szałkowa.
Brawo za ścieżki rowerowe. Też zastanawiam się czy zagrodzone dojście
do jeziora jest zgodne z prawem. Nie zazdroszczę tych pięknych domów,
ale dostępu do jeziorka owszem, haha.
Np. mieszkańcy ulicy Sikorskiego w Iławie takiego dostępu nie mają.
 ciekawska
 Poniedziałek 09-05-2011

23112. 
Przemierzając polne dróżki iławskiej gminy, trudno nie zauważyć piękna
jej wiosennej przyrody... Idąc polami zauważysz samotne grusze, które kwitnąc jakby śniegiem były gęsto przykryte. Niektóre rosną w miejscach
po byłych spalonkach, czasem w szczerym polu pośród łąk zielonych...

Polski pejzaż opisywał w Panu Tadeuszu Adam Mickiewicz:
"A wszystko przepasane, jakby wstęgą, miedzą
Zieloną, na niej z rzadka ciche grusze siedzą."
 Swój
 Niedziela 08-05-2011

23111. 
Odnośnie wpisu numer: 23103

Tymczasem w innych miastach, jak na przykład Lidzbark Welski, potrafią inaczej zagospodarować brzegi jeziora. Proszę zobaczyć:
 Swój
 Sobota 07-05-2011

23110. 
Nie wyobrażam sobie, aby gospodarz szukał gościa z forsą, by obsiewał
mu pola pszenicą, gdyż on sam nie ma o tym pojęcia. Szkopuł w tym, iż gospodarz musi bogatemu sprzedać pole, jak chce to zrobić Burmistrz
Iławy Włodzimierz Ptasznik z wyspą Wielka Żuława.
To my, iławianie, mamy cieszyć się, że na wyspie będzie piękny hotel, na
który możemy zza brzegu tylko popatrzeć?
Bo nie łudźmy się, że zatrudnią tam połowę bezrobotnych młodych ludzi
z Iławy.
My musimy budować własne hotele przez naszych stąd ludzi, a nie czekać
na obcych właścicieli. Oszczędzajmy, odkładajmy i budujmy nową Polskę,
nie sprzedawajmy własnego kraju.
 Polak mały
 Sobota 07-05-2011

23108. 
Odnośnie wpisu numer: 23100

Piłsudczyku, nie powołuj się na śp. Antoniego. Bo tak samo, jak Piłsudski, zwyczajnie zamordysta jesteś i wróg demokracji.
 Republikanin
 Sobota 07-05-2011

23107. 
Odnośnie wpisu numer: 23073

Szanowny Panie kadrowy! Ten zakład pracy chronionej "Feniks" nadal
nie płaci za badania profilaktyczne. Ma w nosie art. 229 paragraf 6.
Co robić? Pracownicy boją się odezwać.
 seniorita
 Sobota 07-05-2011

23104. 
Odnośnie wpisu numer: 23100

Rozmówco, ja Pana Gierszewskiego znałem osobiście (trochę starszy ode
mnie), więc znałem jego poglądy. Piłsudskiego tylko z historii - różnie Go oceniającej.
Cytowanych w moim poście felietonistów cenię za wiedzę i obiektywizm.
 Autochton, lat 81
 Iława, Piątek 06-05-2011

23103. 
Szanowna władzo!
Ja, iławianin, marzę, by począwszy od dzikiej plaży w Iławie do Makowa wybudować nad brzegiem Jezioraka pieszego i rowerowego przejścia. Tak, abyśmy mogli cieszyć się niespotykanym pięknem jeziora - i my iławianie,
i turyści. Tymczasem dostęp do lustra wody mają tylko obywatele, którzy wykupili działki nad jeziorem.
Ja, iławianin, na całej tej linii nie mam szans na dostęp do pięknej natury,
powiem, że boskiego dzieła. Bo taka inwestycja dopiero przyciągnęłaby
turystów do Iławy.
Owszem, ścieżka wzdłuż Szałkowa (przy drodze do Makowa), to początek inwestycji w kierunku przybliżenia natury do człowieka. Obywatel jednak
pragnie dostępu do wody, nie tylko ci, którym udało się wykupić działki
nad Jeziorakiem.
Czy jest zgodne z prawem aby w otulinie Parku Krajobrazowego budować
domy nad skarpami jezior, bliżej niż 100 metrów, czego miedzy innymi
jest przykład na zdjęciu niżej.
 przyrodnik
 Piątek 06-05-2011

23100. 
Odnośnie wpisu numer: 23093

Interlokutorze! Mówię do ciebie.
Oni, felietoniści z Kuriera, nawet gdyby na [...] stanęli, to i tak zostaną prowincjonalnymi pisarzami, gdyż nie są w „układzie okrągłostołowym”.
Tacy jak nasi z Kuriera [...] musieliby „służyć”. Czy kapujesz co to znaczy „służyć”? Nie wychylać się.
Jedynym kto nie służył układom, a Polsce, był marszałek Józef Piłsudski. Przypominam, że rocznica chwalebnego Zamachu Majowego 1926 oraz śmierci marszałka zbliża się. To już 12 maja!
Musimy to uczcić.
W tym dniu zmarł również piłsudczyk - nasz profesor z iławskiego LO -
Antoni Gierszewski. Kiedyś na jego cześć organizowano biegi w 12 maja
a teraz, słowem nie wspomniwszy o Nim, zwykłe są biegi po zdrowie.
Po zdrowie...
Biegajmy sami po lasach, a nie dla poklasku.
 Piłsudczyk z LO
 Piątek 06-05-2011

23099. 
Odnośnie wpisu numer: 23096

Może dowiem się wreszcie komu, dlaczego, za ile Pan Żyliński [...].
Pisze Pan felietony o całym świecie - a ten temat uporczywie omija.
Co Pan na to Panie pośle?
 były działkowicz
 Piątek 06-05-2011
Odp. 
Nudny jesteś jak flaki w oleju. Powtarzasz się jak katarynka.
Ale najgorsze jest to, że twoje „pytanie” tak po prawdzie jest
pomówieniem. I tu zawiera się odpowiedź dlaczego Pan poseł
nie odpowie na żółć anonimowego awanturnika. Jeśli prawdą
miałby być postawiony przez ciebie zarzut, to czemu uparcie
chowasz się swoją twarz? Jaki tu powód? Czego się obawiasz?
Odpowiedzialności...? Aaaaaaaaaaa. I wszystko jest już jasne.
 Modero Kuriero
 Piątek 06-05-2011

23096. 
Do Pana ADAMA ŻYLIŃSKIEGO z Iławy, posła na Sejm RP:

Prokurator Generalny Andrzej Seremet uważa, że „2-dniowe wybory
oraz 1-mandatowe okręgi do senatu są NIEZGODNE z konstytucją”.
Sprawa zostanie rozpatrzona na wokandzie Trybunału Konstytucyjnego jeszcze przed wakacjami. Pracował Pan w komisji nad tymi nowościami.
Proszę publicznie wyjaśnić wyborcom co Pan tam do cholery wyrabia!
 głos z Podleśnego
 Piątek 06-05-2011

23095. 
Nord Stream ogłosił, że ułożono już wszystkie trzy odcinki gazociągu przez Bałtyk o długości 1224 km - poinformowała wczoraj szwajcarska spółka Nord Stream AG, która buduje ten najdłuższy na świecie podmorski gazociąg łączący bezpośrednio Rosję z Niemcami.

Niemiecka administracja pozwoliła Rosjanom ułożyć rury w poprzek północnego toru podejściowego do portu w Świnoujściu wprost na dnie morza. To nie pozwoli dopłynąć do polskiego portu statkom o zanurzeniu ponad 13,5 m. Takie statki obecnie obsługuje Świnoujście, ale port chce w przyszłości przyjmować statki o zanurzeniu do 15 m, bo jest ich coraz więcej na świecie. Dlatego port chce, aby Nord Stream zakopał rurę na odcinku ok. 5 km przez tor do Świnoujścia. Jednak nie można tego zażądać, bo sporny odcinek rury leży na akwenach, gdzie obowiązuje niemieckie prawo. Nord Stream nie chce jednak zakopać rury na trasie do polskiego portu, choć przed rokiem na żądanie niemieckiej administracji postanowił zakopać ją na odcinku 20 km na niemieckich wodach terytorialnych.

- Gdzie jest premier Tusk, mający podobno takie niezwykłe relacje z niemiecką kanclerz Merkel...?!
- Gdzie jest prezydent Komorowski, mający podobno takie świetne układy u rosyjskiego prezydenta Miedwiediewa...?!
- Gdzie jest minister spraw zagranicznych Sikorski...?!
- Gdzie jest polska racja stanu w aspekcie żywotnych interesów gospodarczych i strategicznych...?!
 kapitan Żeglugi Wielkiej
 Piątek 06-05-2011
Odp. 
Próbuję w twojej (jasne, że ważnej wypowiedzi) doszukać się
jakiegokolwiek nawiązania do naszego lokalnego podwórka.
 Modero Kuriero
 Piątek 06-05-2011

23094. 
Odnośnie wpisu numer: 23086

Panie moderatorze, a dlaczego tolerujesz i publikujesz na forum ataki na
naszych księży oraz generalnie na kler, owszem czasem słuszne, ale te
wpisy tego „Rabbesa” to dziadostwo, również odnośnie polityki stricte!

A dlaczego zatem blokujesz wpisy odnośnie rozrastających się w Polsce interesów i wpływów żydowskich, szczególnie amerykańskich Żydów, które bynajmniej nie są zbieżne z polską racją stanu. Wolę żeby w Polsce bogaty był polski księżulo niż "gmina żydowska"!

W II RP Żydzi polscy byli odpowiedzialni za 3/4 afer gospodarczych, które potem odbijały się na życiu przeciętnego Polaka - to fakt historyczny, nie żaden antysemityzm, proszę sprawdzić kto umie czytać historię i rozumie co czyta.
 Polak jeszcze młody
 Piątek 06-05-2011
Odp. 
Forum dotyka spraw przede wszystkim lokalnych, ewentualnie
regionalnych – a tematy krajowe czy światowe nie mają tutaj
sensu bez jasnego nawiązania lub „innych pochodnych” (pf!)
do naszego prowincjonalnego podwórka Iławy, Susza... itd.

Nie jest rolą moderatora pomagać w atakowaniu lub „kryciu”
kogokolwiek, nie tylko kleru. Jest to kwestia indywidualnych
poglądów osób wypowiadających się. Rola moderatora tylko
ogranicza się do poprawienia oczywistych błędów (!), a także
reagowania na ewidentne łamanie przepisów i „praw os. III”.

Nie pisz całych wypowiedzi dużymi literami, czyli wersalikami,
bo nie sposób tego przeczytać bez bólu oka.
 Modero Kuriero
 Piątek 06-05-2011

23093. 
Świetne felietony Panów Reicha, Olszewskiego, Kurpieckiego w bieżącym
nr 18 ze środy 4 maja uzmysłowiły mi, jak jestem robiony w konia przez naszą polską rzeczywistość lokalną (a może oczywistą oczywistość).
Krew się burzy. Każdy felieton super w swoim temacie.
 autochton, lat 81
 Iława, Piątek 06-05-2011

23089. 
Odnośnie wpisu numer: 23086

Dlaczego znów atak na kler?
Zobaczcie jaki biedny jest z ul. Ostródzkiej księżulo. Nawet na ogrodzenie
nie ma, a by nie zziębnąć dechami w plebance popala.
 parafianin
 Czwartek 05-05-2011

23087. 
Odnośnie wpisu numer: 23083

Recenzja? Czego? Ciemnoty?
Ostatnio badam procent schodzenia iławskich tygodników. Znam
sprawę i... bądźmy poważni. Jednak prawda będzie ocenzurowana.
 swój
 Czwartek 05-05-2011
Odp. 
Zatem „bądź poważny” i przedstaw swoją Prawdę objawioną.
Co wybadałeś w procentach schodzenia iławskich tygodników?
 Modero Kuriero
 Czwartek 05-05-2011

23086. 
Księdza dobrodzieja z białego kościoła okradli!
Ponoć zostawił otwartą kancelarię, ktoś wszedł i z szuflady zgarnął to,
co na dniach barany i owce przyniosły w zębach - aż 6 tysięcy złotych.
Policja sprawę potwierdza, ksiądz zaprzecza, czym jawnie grzeszy przed Stwórcą, bo chyba nie wierzy w to, że Ten go dziś nie widzi i nie słyszy!
Takie to łatwe do przytulenia pieniążki - szkoda. Wyrazy współczucia!
 Rabbes
 [Iława], Czwartek 05-05-2011

23083. 
Przeleciałem wzrokiem po Kurierze. Kilka refleksji.

Basen. Wreszcie! Nurtuje tylko temat odszkodowania za spóźnienie od
wykonawcy, bo poprzednie wyjaśnienia burmistrza [Ptasznika] były mocno wymijające. Czy coś się zmieniło?

Słupki na Królowej Jadwigi. Jakaś absurdalna sytuacja! Jeden pan naciska, prezes spółdzielni ustępuje, ktoś sobie łamie prawo i daje radę inaczej: kontr-petycja z większą ilością podpisów. Po pierwsze: prawo. Jeśli nie ma zgody prawnej na grodzenie - nie ma o czym w ogóle rozmawiać. Szafowanie jakimiś liczbami na petycjach? Idiotyzm. A jeśli ja, jako jedyny mieszkaniec, się nie zgodzę, to co? Większość ma rację, a mój głos - jako podatnika spółdzielni - nie ma nic do rzeczy?

Żaba w parku. Faktycznie wygląda najlepiej od lat, ale taki stan powinno się utrzymywać ciągle, przez dobór materiałów i konkretne wykończenie a nie plombowanie zębów plasteliną co roku, jak to do tej pory wygląda. Cokół powinien być zburzony, obudowany np. kamieniami jak tymi namalowanymi, basen pogłębiony, by gałęzie w środku nie wystawały jak z kałuży. A kolory Żaby w tym roku jak najbardziej, tylko je utrwalić, bo pod koniec sierpnia znowu będą wyglądać jak sprzed Gomułki.

Stare Miasto. Samo otoczenie Starego Miasta - te wszystkie fontanny -
są całkowicie do zburzenia, brzydkie i niefunkcjonalne, miast upiększać
- szpecą, malowanie to tylko taki sobie lifting, to mazanie plakatówką po rdzewiejącej karoserii. Nic nie mam do wykonawcy odnowienia, to co miał zrobić, zrobił bardzo dobrze, ale tu jest potrzebny kapitalny remont! Podobnie jak i cała nawierzchnia. Turyści jeśli w ogóle, to w Iławie bywają latem, te remonty trzeba było tak zaplanować, by latem można je pokazać jak trzeba. Bo inaczej traci się sezon jak w przypadku Perkoza.

Co tam jeszcze na starówce...? Zegar słoneczny umiejscowiony gdzie?
W cieniu! Taaaaaaaaaaak... W cieniu drzewa! To jest nasza koncepcja miasta i jego upiększania.

Wystawa Vietnama. Obiad z żabich udek. Jak wygląda sprawa z ochroną żab? Do pokrzyw nie chcę się czepiać, ale zabijanie żab dla zabawy właściwie kojarzy mi się z dziecinną bezmyślnością. W tym przypadku człowiek jest dorosły i nie wiem, czy nie popełniono wykroczenia względem pewnej ustawy.

Stawka czynszu za halę do tenisa [przy basenie] nadal nie jest ustalona. Czyli bawimy się w równe reguły gry dla wszystkich dalej, jak widzę. Jeśli biznesmeni teraz przyjdą i powiedzą, że oferują cenę za 1zł/rok, bo inaczej inwestycja przepadnie, to co może ratusz zrobić? Może wszystko zrobić, ale najpewniej ugnie się pod dyktatem lokalnego biznesu. Wstyd.
 Eskulapski
 Środa 04-05-2011
Odp. 
Dziękujemy za ten lot nad Iławą. O to właśnie choooooooodzi!
Twoja wypowiedź została skierowana również do najbliższego
wydania papierowego. Żeby tak jeszcze chciało się większej
ilości mieszkańców rozmawiać o naszym otoczeniu i sprawach
codziennych. Niby proza życia, niby niewiele, ale jakże wiele!
 Modero Kuriero
 Czwartek 05-05-2011

23082. 
Czy ktoś dojeżdża do pracy z Biskupca Pomorskiego do Iławy w godzinach
10-18 ?
 anik

aniarudnicka9@wp.pl, lat 43
 Iława, Środa 04-05-2011

23081. 
Odnośnie wpisu numer: 23080

Zajmę głos również ws. roślinności, którą posadzono vis a vis ekranu na Obwodnicy Południowej oraz przy Kopernika.
Piękne buki (wąskie), chyba lipy. Już dorodne w drewnianych obejmach.
Robota zrobiona dobra, wydatek pewno niemały. Ale czy firma opiekująca
się podlewa te nowe drzewa? Ciekawostką jest chyba metoda podlewania
za pomocą żółtych plastykowych rurek doprowadzonych do korzeni drzew.
Ciekaw jestem kto je podlewa, gdyż stan owych roślin nie jest za ciekawy.
Pewno za rok okaże się podobnie jak w centrum, iż nich przetrwa. Wiosną
obsadzono bukami wyremontowaną Dąbrowskiego. Jak wiem klimat się
ociepla i jest bardzo sucho. Czy są ludzie, którzy pilnują ich podlewania?
 menda społeczna
 Iława, Środa 04-05-2011

23080. 
Głupota i brak jakiejkolwiek wyobraźni urzędników dały skutek, wcale
nie mrozy zimowe.
Jak Państwo widzą w centrum Iławy posadzono tzw. drzewka, które
nie są drzewami a ich substytutami, czyli zmodyfikowanym w drodze selekcji biologicznej przeszczepami w laboratorium, a nawet mutacji genetycznej, a są drzewo-podobnymi roślinami doniczkowymi. Tak tak! Doniczkowymi, gdyż wymagają bardzo specyficznej pielęgnacji, czyli traktowania jak kwiat w doniczce. Muszą być podlewane co najmniej raz w tygodniu.
Owe substytuty nawet w dwóch pierwszych latach życia nie dawały się złym warunkom klimatycznym, rozrastając się, osiedlały się na nich drobne małe ptaszki, których gniazdka odkryły się, kiedy opadły liście. Drzewka zostały też otoczone drogimi z metalu kutymi otoczkami, dla bezpieczeństwa i ozdoby. Jednak dostęp wody do ich korzeni jest znikomy, proszę samemu ocenić.
Dziś naliczyłem 8 sztuk całkowicie suchych, a kolejne padną niebawem.
Jak sądzę firma "EKO", która zajmuje się tym terenem zaniedbała podlewanie lub ludzie ją prowadzący nie mają pojęcia o pielęgnacji takich drzewek.
Ale jakże mogło tu inaczej być skoro nikt z ratusza odpowiedzialny za "pilnowanie" zieleni w mieście nie rozumie, nawet nie wie, że do niego należeć winien ogląd i zważanie na to, co z iławską zielenią się dzieje, bo jest ZIELONY z gruntu i wykształcenia.
Raz jeszcze zadaję pytanie: czy to jest rządzenie i gospodarowanie, czy udawanie gospodarza. Nie obrażajcie się urzędowi interpynenci na krytykę. Ale czy stać was na to? Nie sądzę.
 menda spoołeczna
 Środa 04-05-2011

23079. 
To co działo się we wtorek 3 maja na stadionie w Bydgoszczy przekracza tajfun. Tsunami tego nie potrafi, czego dokonają bandy wandali, ustawieni tylko i wyłącznie na demolke dla adrenaliny.
Ich nie interesuje kara. Wiedzą, że nasze państwo jest słabe, zaś rządu nie ma. Kolejne obiecywanie, że skończymy z tym. Jednak nie skończą, gdyż zwykle boją ruszyć tej brutalnej masy debili, za którą stoją prawnicy obrony praw człowieka. Bez zmiany postawy wobec zwyrodnialców, nie mamy szans. A Euro tuż tuż. Jeśli komuś zdaje się, że na ME przyjedzie inny kibic, ułożony, to jest w błędzie.
Na stadionie w Bydgoszczy zniszczono nawet przyrządy lekkoatletyczne, wyjątkowo drogie przyrządy. Straty są wielomilionowe. Tego jeszcze nie było. Ale policja zapewniała, że sprawę kibiców i bezpieczeństwa mają pod kontrolą. Podobnie jak polski rząd PO ma pod kontrolą gospodarkę...
 swój
 Środa 04-05-2011

23078. 
Mamy więc majowy nawrót zimy.
Za chłopaka, będąc uczniem LO (1964), ćwiczyliśmy pokazy stadionowe
stadem chłopaków. Ze dwa tygodnie na małej salce LO, a ostanie 2 dni wyszedł z nami prof. Gierszewski na stadion IKS. Kazał nam na miejscach gdzie kto stał na murawie znaczki białe zostawić, by 1 Maja na swoje miejsce równo trafić.
I spadł taki śnieg jak dziś w Szklarskiej Porębie i Karpaczu. Komitet PZPR odwołał nasze pokazy i nakazał, abyśmy rozjechali się do domów.
 Bronek z Boreczna
 Wtorek 03-05-2011

23077. 
Panie Bogdanie Pawłowski, burmistrzu Prabut, a jak to było z imprezą
na 1 maja pod urzędem?
Policji nikt nie mógł znaleźć, gdy nawalony gość zamiast grajków szalał
na scenie...?
 Leo
 Poniedziałek 02-05-2011

23076. 
Odnośnie wpisu numer: 23075

Jolu masz rację.
Flagi uliczne są takie blade, niewyprasowane, wyglądają jakby spłowiałe. Gospodarza ręki nie widać.
Ale dziś zauważyłem nagle flagi nowe, czyste, pełni koloru - w oknach
bloku przy ulicy Królowej Jadwigi, tego naprzeciw rybiarni oraz drogerii.
Niesłychane.
Jak w żadnym innym domu w Iławie, flagi narodowe i kościelne (żółte) wywieszono tam w 12 oknach. [...]
 Mały Polak
 Poniedziałek 02-05-2011

23075. 
Odnośnie wpisu numer: 23071

Spacerując głównymi ulicami miasta [Iławy] widzę flagi państwowe na każdym słupie.
Tylko, może ja odnoszę takie wrażenie, ale są one różowo-czerwone (szczególnie na wysokości Domu Rzemiosła). Prawdopodobnie kolor
czerwony puścił farbę podczas prania. Nie wygląda to dobrze.
 Jola
 Poniedziałek 02-05-2011

23074. 
Odnośnie wpisu numer: 23071

A w Suszu tendencja zwyżkowa z wywieszaniem flag państwowych.
Ale do takich Prabut to się umywamy. Widać - inne województwo,
inny stan patriotyczny, może wpływ innego zwisu u klamki obcej...
 flagomistrz
 suszzzzz, Poniedziałek 02-05-2011

23073. 
Odnośnie wpisu numer: 23067

Badania profilaktyczne są na koszt oczywiście pracodawcy. Art. 229 §6
Kodeksu Pracy. Proszę więc pracodawcy dostarczyć rachunek od lekarza.
 kadrowy
 Poniedziałek 02-05-2011

23071. 
Na ilu prywatnych domach i mieszkaniach wywieszono Flagę Narodową?
Policzcie! W mojej okolicy są 4 bloki, 100 mieszkań, a flagi ledwo dwie!
...
Polacy są jednak narodem pozbawionym korzeni i tożsamości. Niestety, nawet święty Jan Paweł nie pomoże i nie naprowadzi na właściwą drogę.
 Polak mały
 Poniedziałek 02-05-2011

23070. 
Odnośnie wpisu numer: 23068

Szkoda, że brakuje w archiwum przemówień pierwszomajowych. M.in.
takich, w których Towarzysz Wiesław przestrzega: "Każda zepsuta snopowiązałka to woda na młyn zachodnioniemieckich imperialistów..."
 ORMOwiec
 Poniedziałek 02-05-2011

23069. 
Odnośnie wpisu numer: 23064

Iława na majówkę zamarła, a ICK śpi. Czemu nie ma żadnych imprez
dla mieszkańców i turystów? Tak to się rozpoczyna sezon?
 zainteresowany
 Niedziela 01-05-2011

23068. 
Odnośnie wpisu numer: 23062

Jak przemawiał Władysław Gomółka do "jaśnie oświeconych ciemniaków".

Fragmenty trzech przemówień z różnych okresów gomułkowszczyzny:
- popaździernikowe wystąpienie partyjne (1956)
- światopoglądowo-ideologiczna połajanka (1966)
- pomarcowa deklaracja lojalności wobec ZSRR (1968)

Posłuchajcie! (2:12) http://www.youtube.com/watch?v=6z4TSsLu1yk
 ORMOwiec
 Niedziela 01-05-2011

23067. 
Kto pokrywa koszty badań lekarskich w zakładzie pracy?
Ja pracuję w zakładzie pracy chronionej "Feniks", sama pokrywam koszty badań okresowych. Czy to jest zgodne z prawem?
 seniorita
 Niedziela 01-05-2011

23066. 
Odnośnie wpisu numer: 23062

W takim razie, pani Renato, wszyscy w Iławie umrzemy ze strachu.
 Eskulapski
 Niedziela 01-05-2011

23065. 
O co tutaj biega?
Kadafi zabija - morderca niewinnych ludzi.
NATO zabija - wszystko okay.

"Rzecznik libijskiego rządu poinformował w telewizji państwowej, że w dom, w którym znajdował się Muammar Kaddafi z rodziną, uderzyły co najmniej trzy rakiety. W ataku zginął najmłodszy syn libijskiego przywódcy, 29-letni Saif al-Arab Kaddafi. Zginęło także trzech wnuków Muammara Kaddafiego. On sam i jego żona nie ucierpieli. To był cywil i student, który uczył się także w Niemczech"
 kuzyn_nataszy
 Niedziela 01-05-2011

23064. 
Czy ma ktoś może informacje o imprezach, jakie być może będą
organizowane w Iławie i okolicy 1-3 maja? Co jest godne uwagi?
 Tom

tomekela6@wp.pl
 Niedziela 01-05-2011

23063. 
Całkiem niedawno "Rembud" wybudował nowy budynek mieszkalny naprzeciw sanepidu przy ul. Sienkiewicza w Iławie (koło stadionu i internatu liceum), a już zostały dostawione rusztowania do balkonów, wygląda to na remont, widocznie coś jest nie tak.
 Anna
 Sobota 30-04-2011

23062. 
Nie wiecie Państwo jakie atrakcje muzyczne przygotował na tegoroczne
"DNI SUSZA" szano Pan burmistrz Pietrzykowski z Platformy Kolesiów?
Słyszałam, że zaprosił zespół "FULL BAYER" i będą nam bajerzyć przed
wyborami do ucha...
Czy ktoś jest w stanie mi tutaj potwierdzić, że będzie ten zespół? [...]
 Renia Burczykowa z Londynu
 Sobota 30-04-2011

23060. 
Odnośnie wpisu numer: 23056

Anty-bolszewiku!
Ja tu w tym kryminogennym teatrzyku Tuska nie dostrzegam precedensu. [...] Wałbrzych jest we władaniu Grzegorza Schetyny. Cóż takiego jeszcze wysmażono w okresie tej zadziwiającej "kariery" Grzegorza?

1. Sawicka
2. Misiak
3. afera hazardowa
4. fałszerstwa wyborcze

POnieważ marszałek sejmu chciał ostatnimi czasy zagryźć Donalda po raPOrcie MAK, to i nie dziwota, że taki wyrok wszem i wobec ogłoszono.
 objaśniacz
 Piątek 29-04-2011

23058. 
Mimo tragedii pod Mirosławcem i potem Smoleńskiem, kiedy całą ferajnę rządowe ministerstwo MON zapakowało do jednego pudła na zagładę -
dziś nauka nadal pozostaje w lesie.
W niedzielę do rządowego samolotu, też pudła, znów pakują marszałków, generałów i premiera Tuska na czele - i lecą do Watykanu.
Polacy to jednak durnie. [...]
 Polak mały
 Piątek 29-04-2011

23057. 
Odnośnie wpisu numer: 23055

Masz rację, piłka to kasa. Zgoda! Oby nie lewa i niezasłużona kasa. Dlatego też dopowiem to, czego nie uwzględniłem w wypowiedzi poniżej.

Liczenie na kasę, o jakiej myślą nasi piłkarze z działaczami, w takiej biedzie jak iławskie środowisko gospodarcze, należy do urojeń ciężkiej głowy. Oczekiwanie i montowanie II Ligi piłkarskiej w Iławie, nie należy
do racjonalnych pomysłów, zważywszy na zaniedbywanie poziomu kształcenia młodzieży szkolnej.

By normalnie funkcjonowała III-II liga, potrzebna jest kasa minimum
500 tys. złotych. Pożyczanie od budżetu miasta kwot na podtrzymywanie a raczej dogorywanie życia drużyny senioralnej nie jest pomysłem ani dobrym, ani tym bardziej rozwojowym. Są jeszcze w Polsce miasteczka,
w których rządzącym nie opadły emocje na tle tzw. promocji miasta przez piłkarstwo, hojnie asygnując potężne kwoty z budżetu, o jakich marzą nasi działacze (pod presją jakoby społeczną).

I dodam. Jeżeli w IKS uparcie nie trwałby Pan Paluszewski Kazimierz, Iława miałaby spokój z nieustannym gawędzeniem o wpływie mizernego piłkarnictwa na rozwój społeczny i kulturowy całego miasta.

Teraz zwrócę się do szanownego interlokutora, który wymawia mi dlaczego nie startuję na Prezia IKS. A to dlatego, że jedną ręką likwiduję II ligę, a pozostaję za rozwojem talentów do wieku juniora łącznie i co zdolniejszych przekazuję mocnym klubom polskim, nawet europejskim. Jednak taki pomysł nie ma u nas racji bytu, a nasi działacze [...] wysłaliby mnie na najchętniej od razu psychiatrię.
 stara morda z IKS
 Piątek 29-04-2011


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 97 98 99 ... 193 194 195 196 197 198 199 200 201 ... 287 288 289 ... 380 381 382 następna ] z 382101245112REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.