Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

21842. 
Odnośnie wpisu numer: 21837

Ludzie! Co wy piszecie? Nareszcie prawdziwy nauczyciel Pan Bojko
dał przykład jak wychowywać młodzież.
Przeszedłem Gierszewskiego Antoniego w LO (jego portret wisi w sesyjnej w Ratuszu), to wiem jak należy młodzież wychowywać: przez pracę, Obywatelki i Obywatele Iławy!
Pan Bojko wrócił na starość (chłop zmądrzał - chrzani nowe metody
na wychowanie idiotów z MEN) do Frycza Modrzewskiego:
http://staropolska.pl/renesans/a_f_modrzewski/ksiega_I_01.html
Za chłopaka prawie zawsze własnymi rękami pieliliśmy szkolne podwórko, sprzątaliśmy teren. To się nazywało wyrabianie szacunku do pracy. W post-nowoczesnej szkole tego nie wolno. Przecież w szkole trzeba uczyć. No to uczmy lenistwa i postaw nihilistycznych.
Panie Edwardzie! Wysyłając młodzież do sprzątanie miasta, nie popełniasz Pan grzechu. Grzeszą ci, którzy na pana rękę podnoszą.
 komentator polityczny
 Sobota 11-12-2010

21841. 
Odnośnie wpisu numer: 21827

I co złego się stanie, jeśli dzieciaki posprzątają? Przynajmniej zaczną szanować pracę innych i może zaczną się uczyć by nie wykonywać takiej pracy po 12 godzin przez całe życie.
Może też być tak, że zasmakują w tego rodzaju robotach i wyjadą do Anglii. Kiedyś było wychowanie przez pracę. Wyjazdy na zbiór kartofli
do PGR-u itp. A pobiegać za piłka zawsze zdążą.
 oko
 Sobota 11-12-2010

21840. 
Odnośnie wpisu numer: 21831

Obstawianie rond albo rogatek miasta policjantami nic nie da. Kierowcy beda i tak jezdzic po swojemu - wedlug swojego przyzwyczajenia albo
zwyczajnie wygody. Jesli dalej nie ma normalnej porzadnej obwodnicy miasta Ilawy - to balagan pozostanie.
Nieuctwo i nieudacznictwo wladz tego miasta ILAWY (Platforma i SLD) doprowadzilo do kosztownych rozwiazan drogowych, ktore nic nie wniosly.
Srodki unijne - dziesiatki milionow zlotych wykorzystane bez nalezytych efektow. Do tego jeszcze te zaciagniete ogromne kredyty, ktore trzeba teraz bedzie przez lata splacac.
Ale mamy wreszcie nowo wybranego burmistrza i nowo wybrana rade miejska! Szanse na obwodnice z prawdziwego zdarzenia znowu stoja otworem! Tym razem pokazcie Panowie z PO i SLD jak sami potraficie miliony euro sciagac - juz bez pomocy 2 czlonkow zarzadu wojewodztwa, a potem posla i ministra - Adama Zylinskiego i Piotra Zuchowskiego.
 Kanclerz
 Piątek 10-12-2010

21837. 
Odnośnie wpisu numer: 21821

"Na kłopoty radny-zaradny".
Jak iławska wieść gminna niesie, wczoraj w południe uczniowie szkoły budowlanki sprzątali śnieg przed szpitalem. Czy to prawda, że zamiast
lekcji WOS i WF mieli "tradycyjne" przygotowanie do życia? Nie wierzę,
że wzajemna miłość nowej koalicji doprowadza do wykorzystywania młodzieży do takich prac, gdyż skazani z Zakładu Karnego za drogo
kosztują.
Panie dyrektorze Edwardzie Bojko! Taki stary radny a traki bezradny
wobec poleceń, no no no!
 Michał Łopatka, lat 34
 Piątek 10-12-2010

21836. 
Odnośnie wpisu numer: 21833

[...] Panie Krzysztofie Pietrzykowski, czekam z niecierpliwością na te
Pana obietnice, że stawia Pan na - cytuję: "młodych, wykształconych".
Czekam, czekam - bo z Bolkiem i Zdzichem to Pan przegiął!
 pamiętam
 Piątek 10-12-2010

21835. 
[...]
 05-KW
 Piątek 10-12-2010
Odp. 
Gdy wreszcie nauczysz się wpisywać "numer odnośnika"
wypowiedzi (do której nawiązujesz), wtedy możesz wrócić.
 moderator
 Piątek 10-12-2010

21834. 
Odnośnie wpisu numer: 21831

A jaki problem zamieścić napis "Tranzyt na 16". Tylko że wtedy odezwą
się mieszkańcy nad obwodnicą północną, którym na rękę nie będzie, gdy tiry tamtędy zaczną jeździć.
Otóż ze względu na zwielokrotniony hałas, mieszkańcy już i tak żądają od burmistrza miasta ekranów akustycznych. Miasto jak na razie wymigało się od kosztów, gdyż na drodze lokalnej, a tak zakwalifikowany jest ten odcinek obwodnicy, nie musi stawiać ekranów. Ten odcinek obwodnicy nie należy do drogi krajowej "16", bo 16-tka biegnie przez centrum Iławy - proszę sprawdzić na drogowskazach. Amen!
 Jan Olsztyński
 Piątek 10-12-2010

21833. 
Odnośnie wpisu numer: 21829

O co wam ludzie chodzi? Przecież hasło wyborcze obecnego burmistrza Susza było jasne i klarowne: BO ZMIANY SĄ KONIECZNE. Chcieliście, to macie. A najlepsze jest to, że to dopiero trzy tygodnie od wyborów, a wy już płaczecie.
Czy macie już przypuszczenia do tego, komu teraz stołek przygotuje Pan Krzysiu Pietrzykowski ze swoją watahą?
 [anonim]
 Piątek 10-12-2010

21832. 
Odnośnie wpisu numer: 21814

[...] Od czasów wyborów zacząłem śledzić co się dzieje w mieście Suszu. Widzę że zaczyna się wymiana ludzi na stanowiskach w miejscach pracy gdzie można wcisnąć swoich. Widzę że do ZUK-u wraca Pan Niemkiewicz, nie wiem czy to na stałe czy do czasu znalezienia jakiś nowych ludzi.
Co do mojego przedmówcy, to muszę się nie zgodzić miałem kiedyś przyjemność pracowania z Panem Niemkiewiczem i muszę powiedzieć, że to konkretny facet. Wiedzę i doświadczenia posiada naprawdę dużą, a poprzednie podejście do ZUKu było nieudane nie przez brak kompetencji i czynów, tylko poprzez układy i roszady na stołkach. Wiem o czym pisze, bo długi czas pracowałem w Suszu i powiązany byłem z urzędem miasta. Od półtora roku pracuję w większym zakładzie niezwiązanym z lokalną polityką i nie żałuje.
A co do Waszego nowego burmistrza to jestem naprawdę ciekawy czy ludzi których powoła będą coś robili czy, jak poprzednia ekipa, po prostu będą wegetować na stanowiskach.
Ciekawe jeśli za 4 lata Pan Pietrzykowski i jego ekipa nie będą mieli sukcesów, to kogo wybierze lud Susza? Może i kandydat jakiś będzie, ale brak przy nim będzie "fachowców z Susza", bo albo już byli, albo obecnie są na stanowiskach.
 banita
 Piątek 10-12-2010

21831. 
Odnośnie wpisu numer: 21812

Jeśli chodzi o te TIRy, to ja myślę, że to policyjna drogówka mogłaby zatrzymywać te ciężkie pojazdy na rogatkach Iławy od strony Ostródy
(ul. Ostródzkiej) oraz Sampławy (ul. Lubawskiej) i informować, że nie
muszą wcale wjeżdżać do miasta, tylko jechać na obwodnicę miasta.
Tak samo można by zrobić na wjeździe od strony Susza oraz Kisielic
(ul. Sienkiewicza).
Jeśli chodzi o samochody wywożące drewno, to bardzo dużo jeździ do Kwidzyna oraz do Świecia. Każdy kierowca ciężkiego pojazdu, tak samo
i osobowe, mają CB-radia i myślę, że po takich akcjach drogówki byłoby wzajemne informowanie się przez te właśnie radia: "Facet nie pchaj się
jak masz obwodnicę. Tamtędy będziesz miał mniej rond i mniej przejść
dla pieszych. Zasuwaj!".
Duże samochody, dostarczające towary do iławskich sklepów, byłyby wpuszczane do Iławy. Dużą rolę odegrałaby właśnie praca drogówki,
może innych służb porządkowych, czyli takich, które mają uprawnienia
do zatrzymywania pojazdów.
 Anna
 Piątek 10-12-2010

21830. 
Odnośnie wpisu numer: 21814

W Polsce studia nic nie znaczą.
Można być nawet doktorem weterynaryjnym a piastować stanowisko
ekonomisty - to jakieś totalne nieporozumienie! Co robią takie osoby
na takich stanowiskach? Co ma piernik do wiatraka - oprócz tego, że
może się wypierniczyć ;-)
 rudy wiewiór
 Piątek 10-12-2010

21829. 
Odnośnie wpisu numer: 21820

No to się czytelniku nie pomyliłeś. Rencista Bolesław Niemkiewicz, który przez 2,5 roku był prezesem ZUK został... wiceprezesem ZUK!
Przypomnę, że wyleciał za rażące zaniedbania i zaniechania w czasie swojego prezesowania.
I jak tu można mówić o normalności?! Panie burmistrzu Pietrzykowski!
Nie stać Pana na więcej niż tylko zwykła mściwość i zwracanie stanowisk ludziom, którzy zostali wcześniej odwołani, bo się nie sprawdzili...?!
 mieszkaniec Susza
 Piątek 10-12-2010

21827. 
Odnośnie wpisu numer: 21823

No przecież Pan Krzysztof Pietrzykowski (PO) musi się teraz wywiązać ze swoich rozlicznych obietnic przedwyborczych i dać pracę nie tylko swoim gogusiom, ale też tym łatwowiernym ludziom, których z nazwiska można wymienić, bo chodzili po Suszu i afiszowali się tym, że będą pracować tu i tam.
Pewnie przez 4 lata myślał i planował gdzie komu naobiecywać pracę,
żeby go wybrali...
Za kolejne 4 lata pewnie gigulek Zbigniew Skolimowski stanie do walki o fotel burmistrza, sokor w tak efektywny sposób uprawia swoją politykę rękoma słabo zorientowanego Krzysztofa Pietrzykowskiego.
 zaciekawiony
 Piątek 10-12-2010

21823. 
Odnośnie wpisu numer: 21696

No to już wiesz jak burmistrz Pietrzykowski zatrudnił Zdzichowskiego. Został asystentem burmistrza "z zakresem zastępcy burmistrza".
To absurd i powód do wstydu!
Ten człowiek nie może nic, dosłownie nic w takiej roli! To przyzwolenie na dziadostwo, politykierstwo i kolesiostwo! Skoro nowy burmistrz zapewniał, że chce zmieniać, widzi inne funkcjonowanie urzędu i władzy, fachowców - to ja dziękuję za takie zmiany!
Co Pan powie młodym ludziom, którzy po studiach nie mają pracy, a zatrudnia Pan gogusia bez wykształcenia, kwalifikacji, który wcześniej stracił pracę za nieznajomość przepisów i konieczność zwrotu ponad
120 tys. zł w MGOPS. Dziś wszystko gra, bo poza asystowaniem jest p.o. kierownika tej instytucji! Czy jedynym powodem ma być fakt, że to koleżka polityczny z PO?
A co do Pani sekretarz Wiśniewskiej, to proponuję jak najszybciej podziękować jej, szkoda słów. Ponadto proponuję się obudzić Panie burmistrzu, zostawić wybory za sobą, kolesi, którzy po trupach będą chcieli realizacji obietnic z fatalnym skutkiem dla Pana. Ja tylko podpowiadam...
 mieszkaniec
 Czwartek 09-12-2010

21821. 
Widać, że iławski szpital ma marnego gospodarza. Rano o 7 wszystkie chodniki, drogi dojazdowe nieodśnieżone. To wstyd.
Od paru lat wciąż ten sam problem. Liczenie, że śnieg się rozpuści lub że sprzątną więźniowie, to nieszanowanie pacjentów i personelu. Kobiety ciągną worki po zaspach w bucikach letnich. Nie stać szpitala na jedynie słuszną decyzję i zakup sprzętu do odśnieżania.
Pani dyrektor! Czas zacząć podejmować decyzje. Można zacząć od tej dotyczącej zakupu sprzętu, a nie dopuszczać do tego, że nie można przez zwały śniegu otworzyć drzwi, żeby przejść na rehabilitację. Chyba że to "rehabilitacja" przez ruch na lodowisku i mocowanie się z drzwiami.
 kulami wsparty, lat 84
 Czwartek 09-12-2010

21820. 
Odnośnie wpisu numer: 21814

A wiecie ile lat musiał uczyć się Krzysiek Pietrzykowski i kiedy skończył politechnikę?
A w suskim ZUK-u stawiam na Bolka.
 czytelnik
 Czwartek 09-12-2010

21818. 
Odnośnie wpisu numer: 21815

A trochę poważniej, to odkąd pamiętam - rok w rok - jest zima, a z nią niedogodności występujące w tym okresie. Bywa, że jest mroźno i ślisko, bywa, że sypie śnieg i trudno się poruszać, nie tylko pojazdem, ale i pieszo. Może warto pomyśleć samemu o tym, a nie tylko narzekać, że gdzieś nieposypane, gdzieś nieodśnieżone, gdzieś można się poślizgnąć i przewrócić.
Popieram przedmówcę, że trzeba zabezpieczyć się w stosowne obuwie, które ograniczy poślizgi, a jeśli aura nie pozwala, to zwyczajnie nie wychodzić z domu bez bezwzględnej potrzeby. Zima, to zima - ma swoje prawa. Zrzucanie winy za swój brak przezorności na drogowców, administratorów itp. to tylko wystawianie sobie świadectwa infantylności, bezradności i głęboko zakorzenionej roszczeniowej niemocy.
 rozbawiony
 Czwartek 09-12-2010

21817. 
Odnośnie wpisu numer: 21815

...no i jak paniusie na obcasach będą się lansowały "na mieście"...?
Do gołego, do gołego odśnieżać! :-)
 rozbawiony
 Czwartek 09-12-2010

21816. 
Rodzinna historia Pani prezydetowej Anny Komorowskiej w aktach IPN.
Teraz rozumiem dlaczego czerwonym komunistom i różowym PO-wcom
tak bardzo zależało najpierw na przejęciu IPN wraz z archiwami akt.
PROSZĘ PRZECZYTAĆ.
http://www.fakt.pl/Wywlekli-ze-rodzice-Komorowskiej-to-,artykuly,89783,1.html
 niezależny myślący, lat 54
 Susz, Czwartek 09-12-2010

21815. 
Po co odśnieżamy do czarnego większość dróg i ulic w miastach. Każdy musi mieć opony śnieżne z kolcami i jazda... po ubitym klepisku śniegu. Jeśli spowoduje wypadek, nie założywszy specjalnych opon, sam płaci szkodę za spowodowanie wypadku nawet gdyby był ubezpieczony. Droga się ubije i jedziemy dobrze. Podobnie na chodnikach. Każdy obywatel powinien kupić sobie specjalne podkówki, które nasadza pod piętkę i po sprawie. Wiadomo: przetrzeć drogę czy chodnik, to się rozumie, ale nie żeby zaiwaniać łopatami do czarnego podłoża, jak za chwile nawieje.
 Swój
 Czwartek 09-12-2010

21814. 
Odnośnie wpisu numer: 21696

Chciałbym doradzić burmistrzowi Susza [Krzysztofowi Pietrzykowskiemu]
że współpraca z ludźmi, którzy nie potrafią ukończyć studiów nic dobrego nie wnosi.
 suszanin
 Czwartek 09-12-2010

21813. 
Odnośnie wpisu numer: 21812

Ty gościu [...] cały świat cywilizowany tiry usuwa z dróg na ile można, na tory. Oczywiście robiąc to rozsądnie, nie wszystkie, tymczasem w durnej Polsce cały transport, z jego strukturą poszedł na drogi (czy ty kapujesz co to jest struktura transportu?).
Zobacz gościu [...] co dzieje się z naszymi nowymi drogami pod ciężarem tirów, co 5 lat do remontu. Tym bardziej precz tiry z miasta, jeśli są obwodnice jak w Iławie. Nie po to potężne pieniądze Iława wydala, aby cały transport omijał północną obwodnicą i pchał się do centrum miasta. To niepojęte. Jak widać popierają cie nawet w magistracie, bo nie ma żadnej reakcji. Ale ja ich załatwię, jeśli ta banda decydentów nie zmądrzeje, bo na ciebie nie ma co liczyć.
 Swój
 Czwartek 09-12-2010

21812. 
W Kurierze sonda na temat tirów w mieście Iława. Mam pytanie do Pana Michała Malinowskiego, dlaczego pytania zadawał tylko starszym osobom, a innych np. młodych nie ma w Iławie?
Ale to i tak dobrze, bo jakby spytać starszą Panią to gazety by nie starczyło tyle by powiadała jakie to szkody robią TIR-y.
LUDZIE DAJCIE SPOKÓJ TYM TIR-OM, a Panu Stanisławowi mogę odpowiedzieć, tir-y pchają się tam gdzie nie ma zakazu, i mi one nie przeszkadzają, a mieszkam blisko ul. Wyszyńskiego. Tymi ciężarówkami jeżdżą ludzie z wieloletnim doświadczeniem, i bezpieczniej jeżdżą jak Wy Panowie swymi "maluchami". Nie pamiętam wypadku w mieście Iława z udziałem Tir-a, za to osobowe co chwila jakaś kraksa, choćby ostatnio potrącenie na pasach na ul. Wyszyńskiego.
Autobusy też jeżdżą, to morze jeszcze im zakazać jazdy przez miasto, takie jelcze z ZKM Iława, to dopiero zanieczyszczenie powietrza, kupa dymu i smrodu. Natomiast ciężarówki w większości mają silniki z euro 3, 4, a nawet wiecej.
Proszę Kurier, by dali spokój tej nagonce na te Tir-y. Są ważniejsze sprawy. Pozdrawiam tych co wiedzą co to znaczy mieć chleb z kierownicy.
 kierowca
 Środa 08-12-2010

21811. 
Mam nadzieje, że [Krzysztof Pietrzykowski] nowy burmistrz Susza nie da się omamić pani sekretarz [Ewie Wiśniewskiej], która udaje świętą i odwieczną zwolenniczkę nowo wybranego burmistrza.
Za starego burmistrza Pietrzykowski był wcieleniem zła a teraz nagle jest najlepszy i trzeba mu się kłaniać w pół. Teraz Sadowski już nie jest szefem więc można go obrzucać błotem, ale nie o to chodzi.
Ta kobieta jest niereformowalna, obłuda jej się z uszu wylewa! Gdyby za miesiąc przyszedł nowy burmistrz - byłby najcudowniejszy i najwspanialszy w jej oczach.
Panie burmistrzu proszę dotrzymać obietnicy i zmienić sekretarza. Doskonałym kandydatem jest Pan Socha, który pełnił tę funkcję bez zarzutów przez wiele lat. Należy mu się powrót na to stanowisko.
Ja tylko doradzam...
 Obserwator
 Susz, Środa 08-12-2010

21810. 
panie krzysztofie pietrzykowski jestem niezmiernie dumny z takie burmistrza jak pan, wewnętrznie jestem przekonany, że mój głos był słusznie oddanym głosem na pana, nareszcie ktoś w swojej kampanii wspomniał o najstarszych mieszkańcach naszej gminy, moim zdaniem to rewelacyjny pomysł, żeby pan jako nasz burmistrz podniósł emerytury naszym dziadkom oraz sprawił, że leki będą za 1 zł, bo te ich marne renciny to ledwo wystarczają na rachunki.
 wierny wyborca
 gmina susz, Środa 08-12-2010

21809. 
Odnośnie wpisu numer: 21785

Nie wiem czy beatyfikacja śp. Lecha Kaczyńskiego poprzez stawianie
w Iławie płyt, kamieni, pomników - czy co to tam miało być - pomoże
miastu oraz okolicom rozwiązać liczne problemy społeczne, jakie
posiada, o upodleniu zwykłych obywateli nie wspomnę.
 ona, lat 37
 Środa 08-12-2010

21807. 
Iława to nie wieś.
Dziś 30. rocznica śmierci Johna Lennona.
W latach 60. i 70. zakochiwaliśmy się przy Beatlesach, tańczyliśmy na dyskotekach w PDK-u, słuchaliśmy na biwakach! Nigdy go nie zapomnę!
 raiss
 Środa 08-12-2010

21806. 
Odnośnie wpisu numer: 21792

...i żadna propozycja nie napłynie. Co za moda - dementowanie plotek
na własny temat. Jedna gwiazda w Ratuszu wystarczy.
 oko
 Środa 08-12-2010

21805. 
Proszę pomóc bezdomnemu, który nocuje na STACJI PKP w Ząbrowie.
Podróżni nie mogą schronić się w poczekalni, bo nie można wytrzymać
od woni, jaka tam panuje. Nikogo to nie interesuje?
 poinformowany
 Środa 08-12-2010

21804. 
Odnośnie wpisu numer: 21793

...a to nie wiedziałem, że on tak kobitki lubi. Dwie zastępczynie, pani sekretarz...
A może chodzi o zachowanie parytetów? Jeśli tak, to przegiął Ptasznik
w drugą stronę :-)
 trebor
 Wtorek 07-12-2010

21803. 
Odnośnie wpisu numer: 21793

Powołanie Pani Marioli Zdrojewskiej na stanowisko zastępcy Ptasznika
to dobry sygnał dla Iławy. Ta kobieta to doświadczony samorządowiec.
Dobry sygnał to również "oświadczenie" Arkadiusza Karpińskiego o tym,
że nie dostał propozycji objęcia stanowiska drugiego zastępcy. I bardzo dobrze, że nie dostał. Bo co człowiek, którego pamiętamy z Iławskiej Izby Gospodarczej i z tego, jak z niej odszedł, może dać dziś naszemu miastu?
 Ruda
 Wtorek 07-12-2010

21802. 
Odnośnie wpisu numer: 21795

Na miejscu SLD skopałbym PO, że nie drygnęliby ogonem.
PiSów mamy 3 sztuki + 5 szt. SLD + 4 sztuki PSL + 3 PL sztuk. Więc!
Rychlikowi daję starostwo, PSL wicestarostwo, SLD (Dzierzęckiemu)
daję przewodniczącego Rady, PiS miejsce w Zarządzie. I po sprawie!
Rygielski kwiczy.
 05-KW
 Wtorek 07-12-2010

21800. 
Panu lekarzowi Dobrzenieckiemu coś zabrakło konkretów w dyskusji,
a takie ładne populistyczne hasło pod wybory było...
Ciekawa dyskusja, bo młodzik Jakub Kaska niezłe działa wysunął. Poczytajcie na FB:
http://www.facebook.com/kurier.ilawski/posts/163703430337131
 rycerz Jedi
 Wtorek 07-12-2010

21797. 
A więc błazenada zaczęła się.
Pani Hordejuk w sejmiku zajmie się zdrowiem i szpitalnictwem. Skąd u
tej Pani kompetencje w zakresie lecznictwa? Kompetencje to inaczej uprawnienia do wykonywania odpowiedzialnych zadań. Na uprawnienia składają się właściwe umiejętności i wiedza. Wiadomo, że Pani Hordejuk nie będzie leczyć ani operować, ale będzie zapewne pilnować kasy na leczenie. Dla najbliższych z pewnością wystarczy, nie ma obawy.
 Jan Olsztyński
 Wtorek 07-12-2010

21795. 
Jak tam miłość Platformy z SLD po pierwszym stosunku w powiecie?
Zauroczenie mija - i zostanie tylko smrodek na całe województwo.
Jeszcze się obudzicie z ręką w nocniku.
PO roszadach w Ratuszu stanowisko dyrektora Wydziału Budownictwa
w starostwie dla Bieleckiego zresztą Stanisława przeminęło z wiatrem.
 wróżka, lat 54
 Iława, Wtorek 07-12-2010

21793. 
Mariolę Zdrojewską powoła Pan Burmistrz Ptasznik na swojego zastępcę.
[...]
 Swój
 Wtorek 07-12-2010

21792. 
Odnośnie wpisu numer: 21754

Wiadomość, jakobym miał objąć funkcję zastępcy burmistrza Iławy, nie
jest prawdziwa. Nie złożono mi takiej oferty, mimo napływających tego typu sygnałów z otoczenia.
Nadal działam przede wszystkim w Fundacji Rozwoju Warmii i Mazur, starając się pozyskiwać środki z zewnątrz na wspieranie np. lokalnej przedsiębiorczości, edukacji i innych dziedzin.
Działam też w "Partnerstwie dla Powiatu Iławskiego" starając się m.in.
o rozwój sektora pozarządowego w powiecie.
 Arkadiusz Karpiński
 Wtorek 07-12-2010

21791. 
Taka ciekawostka. Dla nowego przewodniczącego Rady Miasta w Suszu Zbigniewa Skolimowskiego informacja.
Za wodę i ścieki płacimy w Suszu więcej niż w takim bogatym Gdańsku.
Za wodę i ścieki łącznie płacimy 8.29 zł za m3, w Gdańsku 8.07 zł/m3.
Tam szykują podwyżkę, w Suszu również.
Podwyżki uchwala Rada, nie ZUK - to tak dla ścisłości i do wiadomości mieszkańców.
 czytelnik
 Wtorek 07-12-2010

21790. 
Odnośnie wpisu numer: 21787

Szanowni Państwo.
Nigdzie nie wyemigrowałem a ludzi bez względu na ich poglądy szanuję. Dlatego nie mam zamiaru polemizować z kimś takim jak OBSERWATOR.
Bo równie dobrze mógłbym zadać pytanie: czy OBSERWATOR przestał
już bić żonę lub męża? Odpowiedź tak lub nie (niepotrzebne skreślić).
Pozdrawiam.
PS. Dla zainteresowanych informacja: nadal jestem pracownikiem Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie i lubię swoją pracę.
 Marcin Woźniak
 Wtorek 07-12-2010

21789. 
Odnośnie wpisu numer: 21785

Czyżby więc rację miał swego czasu burmistrz Maśkiewicz pozbywając się Ptasznika z ratusza? Czyżby Maśkiewicz już wtedy poznał się na obecnym burmistrzu, wtedy pracowniku?
Mógłby więc dziś powiedzieć krótko: "A nie mówiłem!"
Ale naród swoje wie i, jak widzimy, jest nieprzewidywalny.
 trebor
 Wtorek 07-12-2010

21787. 
Odnośnie wpisu numer: 21778

Coś wam powiem.
Pan Marcin Woźniak (z rodu Woźniaków, kuzyn Tomka Woźniaka, czyli
dyrektora ICK, który - poniekąd - dostał to stanowisko z racji [...], to
człowiek-chorągiewka.
Trzymał z Maśkiewiczem, potem - Skubijową, niedawno z Hordejukową
a obecnie - z Żylińskim. I ten stan rzeczy jest odpowiedzialny za jego emigrację na prowincję. [...].
 obserwator
 Poniedziałek 06-12-2010

21786. 
Odnośnie wpisu numer: 21785

Zbiorowisko iławian nie różni się od zbiorowiska olsztyńskiego, które w
47% popiera knura i zwyrodnialca z ratusza.
Od takiego motłochu w Iławie dostaje ten Ptasznik poparcie - z całym
jego zachowaniem w sprawie obelisku upamiętnienia tragicznej śmierci Prezydenta RP śp. prof. Lecha Kaczyńskiego.
 Jan Olsztyński
 Poniedziałek 06-12-2010

21785. 
Odnośnie wpisu numer: 21782

Pan burmistrz Włodzimierz Ptasznik nie jest Prawdziwym Polakiem, gdyż sprzeciwił się upamiętnieniu w Iławie ofiar katastrofy smoleńskiej. [...]
Uczciwi ludzie będą to pamiętali...
Przyjdzie taki moment, że przypomnimy Panu, Panie burmistrzu Ptasznik ten haniebny moment, gdy przy pomocy służb mundurowych zablokował Pan patriotyczną Akcję Pamięci.
Z jakiej krwi Pan jesteś, Panie Ptasznik? Historia Pana zapamięta, oj tak.
 patriota
 Poniedziałek 06-12-2010

21782. 
"Jeszcze bardzo dużo może się zdarzyć" - ostatnie zdanie z ostatniego wywiadu-testamentu szefa kancelarii Prezydenta RP, śp. Władysława Stasiaka (z piątku 9 kwietnia 2010 roku). Dzień przed tragedią pod Smoleńskiem, powiedział:
"Obecność Putina w Katyniu nie była przełomem. Prawda opiera się na konkretach. Przełomem byłoby otwarcie archiwów, zmiana stanowiska Rosji przed Europejskim Trybunałem, odtajnienie materiałów ze śledztwa. Czekam na czytelny znak".
Nie doczekał... Po 10 kwietnia 2010 roku mamy w Polsce intelektualną czarną dziurę. [Co konkretnego, rzeczywistego zmieniło się w relacjach polsko-rosyjskich od czasu tamtego wywiadu? Zna ktoś odpowiedź?]

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Stasiak-w-przeddzien-tragedii-czekam-na-znaki-Rosji,wid,12164907,wiadomosc_video.html
 Leon Kłonica
 Poniedziałek 06-12-2010

21781. 
Niech KURIERZY zainteresują się aferą w [...] [...] [...].
 antydebil
 Poniedziałek 06-12-2010
Odp. 
Oczywiście sprawdzimy to. Proszę o kilka dni cierpliwości.
Jeśli informacja wypali, to będzie fajny temat na łamy KI.
 moderator
 Poniedziałek 06-12-2010

21780. 
Odnośnie wpisu numer: 21778

Niedobrze jest, kiedy do urny przychodzi zgraja debili, którym wysyłano SMS-y. Niedobrze jest, kiedy do urn przychodzi ortodoksyjny moher lub były pezetperowiec.
Wówczas na radnego wybiorą tępego katolika, który wpatrzony jest w kapelana lub wybiorą padalca, jak eseldowca z Olsztyna, co obnażał się przed wielbicielkami z urzędu podległego. Wyborca musi być rozumny.
 Jan Olsztyński
 Poniedziałek 06-12-2010

21778. 
Odnośnie wpisu numer: 21775

Młodzi muszą uciekać z Iławy, bo są tłamszeni przez układy. Co się dzieje z młodymi ludźmi, którzy z powodzeniem mogli by zasilić szeregi iławskiego samorządu? Przepadają bez wieści!
Na przykład Pan Marcin Woźniak odszedł z Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, zamiast wrócić do Iławy został przechwycony przez sąsiadów
- czytaj: zostanie powołany na sekretarza Miasta i Gminy Miłomłyn.
Tak baby na mieście gadają.
 Sokrates
 Poniedziałek 06-12-2010

21775. 
Odnośnie wpisu numer: 21754

Młodzi w Iławie nie mają szans. Przynajmniej w wyborach powszechnych. Kto na nich zagłosuje jak młodzi nie głosowali? Wiem to od ludzi z komisji wyborczych.
Przy frekwencji rzędu 30-parę procent głosują najbardziej zaangażowani politycznie, rodziny i znajomi starych znanych działaczy. I taki właśnie
jest skład Rady Miejskiej w Iławie - zero młodych, a jedynie nazwiska starych wyżeraczy o bardzo średnich dokonaniach, z brakiem właściwej otwartości na nowe, na wyzwania czasu. No chyba, że zrobią nowych młodych wiceburmistrzów.
Jeśli news z nowomiejską Kopiczyńską w Iławie okaże się prawdą, będę myślał jak najgorzej o PO, która w Iławie i powiecie rządzi. No bo jak to widzę tylko w kategoriach typowo partyjnych - że chcą pani Alinie zapewnić miękkie lądowanie gdzieś niedaleko Nowego Miasta. To nie ma nic wspólnego z jej kompetencjami, ani dokonaniami. Kolejna nauczycielka we władzach. Dość już. Mam nadzieję, że to okaże się nieprawdą.
 młody człowiek
 Niedziela 05-12-2010

21774. 
[...]
 klient
 Niedziela 05-12-2010
Odp. 
Dziękujemy za sygnał. Temat jest sprawdzany i wygląda na
to, że pojawi się na łamach KURIERA już w najbliższą środę.
 moderator

redakcja@kurier-ilawski.pl
 Poniedziałek 06-12-2010

21773. 
Jak zdradziłbym kulisy pisania projektów w gminach, to byłby dopiero wyciek ostatniego 20-lecia.
To, że osobiście jakaś pani pisze projekty, jest wierutną bzdurą i bujdą na resorach. Ona ma płatnych najemników, upieczonych po studiach młodych ludzi. Ona składa zamówienie, nadzoruje i składa podpis, zaś najemnicy dostają kasę i są szczęśliwi.
[...] Żadna to szczególna umiejętność, ale jest uciążliwa i wymagająca skupienia intelektualnego, do czego ludzie na wierzchu w magistracie niewielkie mają pojęcie. Bo jakie może mieć pojęcie głąb, kacyk partyjny, który na wierzchu wezbranej fali partyjnej wniesiony został do ratusza czy do innej gminy na zbawcę narodu.
Oni nie muszą być szczególnie zdolni, gdyż mogą i mają prawo posłużyć
się najemcami. Zaś sprawdzać błędy też nie muszą, gdyż wysługują się specami, których na urzędzie zatrudniają.
 05-KW
 Niedziela 05-12-2010

21772. 
Odnośnie wpisu numer: 21766

Pan W. Ptasznik ma wszystko gdzieś, tym bardziej, że dożyje spokojnej emeryturki.
Może "trójca" zatrudni u nas Pana Czajkę z NML, który jest na lodzie po utracie starostwa. On też z PO, kiedyś w PSL.
Natomiast Kopiczyńska [...], na której kieca od pychy pęka na biodrach,
da naszym po garach jak się patrzy. Nie ma nic gorszego jak babsko dyrektorem szkoły, szczególnie po pedagogice źródłowej.
 Swój
 Niedziela 05-12-2010

21769. 
Odnośnie wpisu numer: 21754

Strategia iławskiej Platformy powinna zakładać wymianę pokoleń.
Ludzie pokroju Tomasza Woźniaka (nie mylić z Marcinem), Arkadiusza Karpińskiego czy najmłodszego z nich Młotka (163 głosy w wyborach) powinni już w tej kadencji znaleźć się na "szczytach". A tymczasem zaserwowano nam rządy dziadków leśnych z obecnym burmistrzem
Ptasznikiem (63 lata) na czele.
Np. Tomasz Andrukiewicz z Ełku w wieku 31 lat został starostą ełckim,
wcześniej był w zarządzie powiatu, w wieku 32 lat został prezydentem
miasta.
Ale nasi nie dopuszczą młodych. Już się trzęsą i trzymają ich w dybach,
by nie podskoczyli za wysoko.
 Wojciech
 Niedziela 05-12-2010

21768. 
Odnośnie wpisu numer: 21754

"Pani marszałek" Benedykta Hordejuk przeliczyła się z Panem Maciejem Rygielskim [...].
Od 6 miesięcy w Iławie na Panią wiceburmistrz miasta Iławy mówiono
"Pani marszałek województwa", a tu taka załamka i kopa w Olsztynie.
Znowu trzeba będzie stworzyć fikcyjne stanowisko dla "Pani marszałek".
Tylko gdzie: w mieście czy powiecie?
Pani Hordejuk wiceburmistrzem może zostać ale musi się zrzec mandatu
do sejmiku, a to nie bardzo pasuje. Myślę, że jednak powiat, może jakiś koordynator ds. byle jakich z pensją około siedem tysięcy netto na rękę, tak jak było z posadą wiceburmistrza.
Jak długo cwaniacy będziecie tumanić 37% społeczeństwa? Bo pozostałe
63% to zrozumiało. Do zobaczenia za 4 lata, starosto i koordynatorze...
Wszystko ma swoje granice. Im dłużej, tym upadek będzie dotkliwszy.
 może prawy
 Sobota 04-12-2010

21767. 
Odnośnie wpisu numer: 21738

Rzeczywiście sprawa do wyjaśnienia, pieniądze do rozliczenia.
Ale czego tu wymagać, cała rodzina po szkole specjalnej żyjąca na państwowym wikcie. Wszyscy wyspecjalizowani z korzystania z "darów".
 ktoś z Iławy
 Sobota 04-12-2010

21766. 
Odnośnie wpisu numer: 21754

"Ich Troje" (Rygielski, Hordejuk, Ptasznik) pod płaszczykiem Platformy
robi co chce.
Pan wiceburmistrz Stanisław Kieruzel musi ratować się ucieczką z Iławy.
W jego miejsce bowiem koleżanki i koledzy wsadzają koleżankę z PO,
byłą burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego - Alinę Kopiczyńską, która
na swoim podwórku została zdeklasowana już pierwszej turze przez napływowego z Lubawy... Józefa Blanka!
To jest śmiech na sali. Jest to jasny sygnał, że nikt w Iławie nie może współpracować z "Ich Troje"! Widać wyraźnie, że nikt rozsądny nie będzie chciał być marionetką.
Armia zaciężna z NML gna na ratunek. Ale czym się wsławiła ta Pani burmistrz NML w swojej działalności? 1/. Głośnym konfliktem osobistym
z dyrektorką jedynego przedszkola w NML. 2/. Wybudowała 1 (słownie: jedno) rondo w NML.
Panie Włodzimierzu Ptasznik! Czy to oznacza, że nastąpił totalny kryzys władzy w Iławie? Chce Pan być nadal marionetką? Planuje Pan skończyć jak kiedyś Maśkiewicz? Jest Pan blisko fatalnego finału. Na dobre to Panu nie wyjdzie.
 Janko Muzykant
 Sobota 04-12-2010

21765. 
Odnośnie wpisu numer: 21745

Ta kobieta nie pierwszy raz jechała z córką "na STOPa" do lekarza.
Praktycznie każdą wizytę tak załatwiała.
 mieszkanka Iławy

iedrona_30@tlen.pl
 Sobota 04-12-2010

21764. 
Odnośnie wpisu numer: 21756

Czy w tym roku Iława będzie zakopana w śniegu? Czy mamy szansę na jakieś odśnieżanie? Bo tego nasze ulice jeszcze tego nie doświadczyły. Zamiast tych politycznych szarad, może swój wysiłek warto byłoby włożyć w odśnieżanie Panowie decydenci! Żadna praca nie hańbi.
Jeśli nie potraficie dopilnować sprawy, to może sami do łopaty?
 Gaja
 Piątek 03-12-2010

21758. 
Kiedy wygrani postawią gorzałę planktonowi za głosowanie?
Podobno wójt Harmaciński już odwdzięczył się.
 Swój
 Piątek 03-12-2010

21756. 
Odnośnie wpisu numer: 21746

W temacie chodników...
Np. właścicielom (spółdzielniom) nie opłaca się ich remontować, bo nawet jak ktoś się przewróci, to wolą zapłacić odszkodowanie za złamanie, niż remontować cały chodnik...
Druga sprawa, że nie wiem skąd remonty tyle u nas kosztują... Bo jak czytam o kosztach naprawy/budowy jakiś dróg, chodników i płacy, to ceny są astronomiczne...
Nie z mojej kasy, to ci zapłacę tyle ile chcesz, ale "działkę" musisz mi odpalić...
 Ja
 Piątek 03-12-2010

21754. 
Jak znam strategię iławskiej PO, a znam, to teraz dla zminimalizowania oporów społecznych zatrudnią jakiegoś żółtodzioba w stylu Pana Młotka
i będą lansować "politykę miłości". Do tego jeszcze koalicyjny stosunek
z SLD i piękne roszady.
Przykład? Proszę bardzo: Ryszard Ławrynowicz (człowiek Maśkiewicza) na wiceburmistrza w parze z Karpińskim Arkadiuszem [...]. W miejsce tego pierwszego Benedykt Dutka (olany przy układaniu Zarządu Powiatu), a
w miejsce Dudki do starostwa na dyrektora idzie Pan Bielecki, Stanisław zresztą, szef powiatowego SLD.
Tego już nawet prostytucją nie można nazwać! To jest zwykłe kurewstwo! Szanowna PO iławska! Jesteście dokładnie tacy, jak mówi PALIKOT. Tylko Iławy żal...
A już za chwilkę Rygielski wystartuje na posła, a Pani Hordejuk zdetronizuje Ptasznika. Ale macie sny...
 Janko Muzykant
 Piątek 03-12-2010

21753. 
Odnośnie wpisu numer: 21746

Pan felietonista Leszek Olszewski nie od stanu dróg naprawiania jest
zajmowaniem się. Od tego jest władza miejska i powiatowa na czele
z Rygielskim, Hordejukową i Ptasznikiem.
NA KŁOPOTY OLSZEWSKI. Jeśli już, to Pan Olszewski na burmistrza
skoro wszystkim ma się zajmować.
 swój
 Piątek 03-12-2010

21752. 
Odnośnie wpisu numer: 21704

Panie Pietrzykowski! Nie na takiego burmistrza Susza [głosowałem] !
To w końcu jak to będzie? Pan decyduje o sprawach naszej gminy czy Pan Skolimowski? Jego pięć minut już minęło, a niezaspokojone ambicje niech schowa sobie gdzieś.
Widać, żeś Pan zielony jest w sprawach gminy, Panie Pietrzykowski, a Skolimowski to wykorzystuje. Weź się Pan za konkretną robotę, która przyniesie korzyści naszej gminie, a nie straszysz ludzi zwolnieniami!
 obserwator
 Susz, Czwartek 02-12-2010

21751. 
Odnośnie wpisu numer: 21746

Niech Pan Leszek Olszewski zajmie się stanem schodów prowadzących
do szatni szkoły podstawowej nr 3 [w Iławie].
Nie wiem kto był tak bezmyślnym ich projektantem lub wykonawcą. Podczas opadów deszczu a jeszcze bardziej w czasie zimy, trzeba tę szkołę zdobywać na czworaka, żeby sobie nie połamać kręgosłupa.
Jak tam babcie czy dziadkowie mają bezpiecznie odprowadzać swoje pociechy na zajęcia? Chyba stać naszą nową władzę, żeby pokryć nawierzchnię tych schodów jakimś antypoślizgowym materiałem.
 bystry
 Czwartek 02-12-2010

21750. 
W przyszłym roku na pomoc dla bezrobotnych nie będzie nawet złotówki!
Proszę pozbyć sie złudzeń. Ciekaw jestem, co maja do powiedzenia nowo wybrane władze lokalne :)

"Nie możesz znaleźć pracy, a chcesz zdobyć płatny staż, szkolenie lub pieniądze na własny biznes w urzędzie pracy? Masz na to niecały miesiąc. W przyszłym roku na pomoc dla bezrobotnych nie będzie nawet złotówki, alarmują urzędnicy.

W tym roku ponad 400 tys. bezrobotnych sfinansowano płatny staż, roboty interwencyjne, szkolenia, czy założenie własnego biznesu. Powiatowe urzędy pracy wydały na to 5,3 mld zł. Od przyszłego roku zgodnie z projektem budżetu urzędy dostaną zaledwie 1,5 mld zł. W praktyce zatem nie będziemy mieć żadnych środków na aktywizację bezrobotnych. Powód? Większość urzędów wydała na to o 30 proc.
(czyli ok. 1,5 mld zł) więcej niż miały w tegorocznym budżecie.

Dyrektorzy urzędów pracy próbują lobbować u posłów, którzy mają wpływ na projekt przyszłorocznego budżetu. Na razie bezskutecznie. Minister finansów Jacek Rostowski przekonuje, że nie ma powodu, by łożyć tak dużo na aktywizację bezrobotnych, gdy bezrobocie przestaje być już wielkim problemem. Dziś bez pracy jest zaledwie 1,8 mln Polaków. (PAP)

Bezrobotnych jest "tylko" 1,8 mln !!!
 bezrobotny
 Czwartek 02-12-2010

21749. 
ZIMA WYGRYWA Z ROZRYWKĄ!
KABARET „ANI MRU-MRU” NIE DOJEDZIE DO IŁAWY!

Ze względu na panujące w całym kraju złe warunki pogodowe, a także w
trosce o zdrowie i bezpieczeństwo widzów oraz artystów, zaplanowana
na dzisiaj Gala Kabaretowa („Ani Mru-Mru”) w Iławie zostaje przełożona
na 18 stycznia 2011 roku. Przepraszamy za niezależną od organizatorów zimową pogodę.
Wszystkie zakupione bilety oczywiście zachowują ważność.
 Janusz Lis
 tel. 698-927-117, Czwartek 02-12-2010

21748. 
Może ktoś wie, kiedy w Iławie pojawi się przystanek autobusów przy ul. Ostródzkiej (przy osiedlu) w kierunku miasta. Przed remontem drogi był.
 MIESZKANIEC os. Ostródzkiego w Iławie
 Czwartek 02-12-2010

21746. 
Panie Leszku Olszewski! Niech się Pan zajmie stanem dróg i chodników
w mieście Iławie!
Czy my się mamy pozabijać? Starszy Pan pokrwawił się przy rondzie na
ul. Dąbrowskiego. Jeden traktor przejeżdża z łaską przez kilka godzin...
Na co płacimy podatki miastu?
 oburzona
 Czwartek 02-12-2010

21745. 
Odnośnie wpisu numer: 21738

Matka i córka są z Iławy, a nie "spod Iławy".
Pieniądze na bilet dostały z opieki społecznej.
Może matka wyjaśni cokolwiek (a ma co!).
 zorientowana
 Czwartek 02-12-2010

21744. 
Odnośnie wpisu numer: 21742

[...] Skoro młodzież nie chodzi w ogóle na wybory, to za 8 lat w radach zasiadać będą goście w wieku pomiędzy 80 lat.
To młodzież odpowiada za taki a nie inny wybór, że dawni towarzysze z
PZPR-u hurmem wchodzą do rad. Do kogo pretensje?
Jeśli młodzież nadal wybierać będziecie takie "tysiące", "homoseksów"
to gratuję takiej społecznej reprezentacji w radach lokalnych. To ja już
wolę podstarzałych komuszków.
 racjonalny
 Czwartek 02-12-2010

21743. 
Odnośnie wpisu numer: 21742

Nie ma sie czemu dziwić. Jeśli głosowali niemal wyłącznie starsi, to takie mamy wyniki.
W Iławie ludzi młodych już nie ma. Ci, którzy mogli, wyjechali zarabiać godne pieniądze albo się uczyć. Po studiach, nie mają ochoty pracować
u lokalnego cwaniaka za 1k zł, bo ten musi dom postawić albo kupić trzeciego mercedesa.
Na rozpoczęcie swojej działalności nie mają funduszy, wiec zostają w większym mieście, lub jada za granicę, z myślą, że jak trochę zarobią to wrócą do Iławy i otworzą coś swojego...
Tylko czy po kilku/kilkunastu latach przyzwoitego życia będzie im się chciało wracać w rodzinne strony, żeby wśród lokalnych układów rozpoczynać wszystko od zera?
 Unknown
 Czwartek 02-12-2010

21742. 
Odnośnie wpisu numer: 21705

Ale wstyd, mamy w Iławie Radę Miejską złożoną z emerytów i rencistów. Dramat dla ludzi młodych, imprezy dla nas będą sie odbywały zaraz po występach Ireny Santor, Alibabek i Mieczysława Fogga (przepraszam, bo
Pan Fogg nie żyje). Ludzie, jak wy głosujecie?! Dramat!
 Janko Muzykant
 Czwartek 02-12-2010

21741. 
Odnośnie wpisu numer: 21639

Jak czytam o sukcesach, wyczynach poprzednich władz Susza, bo tak już można powiedzieć, to skóra mi się marszczy.
Argument używany, że Paszynin jest dobry i młody, że Sadowski stawia na młodzież, a nie na rodzinę. Paszynin jest przykładem dobrym. O jaką dobroć tu chodzi? Jakby był dobry, to Dawid by go nie zwolnił. Zwolnił go za to, że nie mógł sobie poradzić w pracy, był mało wydajny. Jeżeli byłby dobry, to by nie brakowało pieniędzy MGOPS-ie w październiku. To są niektóre tylko dobroci Paszynina.
A jeśli chodzi o przyjęcie Paszynina, to tylko dlatego go przyjął, bo w rodzie Sadowskich został już tylko jeden członek rodziny, ale on się nie nadawał na te stanowisko. Wychwalanie przez Lenę Sadowskiego i Paszynina jest nieuczciwe w stosunku do mieszkańców gminy. Nie po to ich wybieraliśmy żeby zbijali bąki, tylko żeby ciężko pracowali. Pensje pobierali niemałe z naszych podatków. Czy ktoś ich rozliczył z wykonanej pracy w stosunku do wysokości pensji? Nie powinniśmy mówić co zrobili, tylko czego nie zrobili, a mogli by zrobić. Robili, miesiąc przed wyborami układali chodniki, robione były place zabaw, w centrum Susza ułożono polbruk nowy.
Te inwestycje, które zostały robione przed wyborami to była kampania wyborcza Pasznina i Sadowskiego, a te inwestycje zostały zrobione za nasze pieniądze, z naszych podatków, czyli kampania prywatna za państwowe pieniądze. [...]
Czy Paszynin i Sadowski są ludźmi uczciwymi? Otóż nie. Jeżeli byliby uczciwi to każdego mieszkańca gminy traktowaliby jednakowo.
 towarzysz
 Czwartek 02-12-2010

21738. 
Chciała ratować wzrok córce - mimo mrozu ruszyła w podróż stopem!

Kilkustopniowy mróz, przy krajowej "siódemce" niedaleko Ostródy stoi matka wraz 9-letnią córeczką i z niecierpliwością próbuje zatrzymać jakiś samochód. Kobieta z małej miejscowości pod Iławą wyruszyła stopem do Warszawy. Do lekarza. Nie ma samochodu ani pieniędzy na bilet, ma jednak chorą córkę i za wszelką cenę chce jej pomóc.

[Wtorek] Późnym popołudniem policjantów z Ostródy zawiadomił kierowca ciężarówki zaniepokojony losem kobiety podróżującej z małym dzieckiem. Matka z córką skorzystały z życzliwości mężczyzny i wraz z nim dojechały do Ostródy. Kierowca nie jechał dalej w ich kierunku, więc wysiadły.

Tu zaopiekowali się nimi funkcjonariusze. Trafiły na komisariat. Kobieta opowiedziała policjantom swoją historię. Była zdesperowana. Jej córkę latem ugryzł kleszcz. Z tego powodu dziewczynka może teraz stracić wzrok. Na szczęście, udało się umówić ją na wizytę i zabieg w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka.

Kobieta nie miała jednak ani samochodu, ani pieniędzy na bilet. Sprawa była zbyt pilna, by czekać. Dlatego ponad 200-kilometrową trasę (spod Iławy na Mazurach do Warszawy), mimo siarczystego mrozu, postanowiła pokonać autostopem.

Policjanci zainteresowali sprawą starostę ostródzkiego. Ten zorganizował transport: dziewczynka i jej matka dotarły do Warszawy.

* * *

A GDZIE JEST NASZ STAROSTA IŁAWSKI MACIEJ RYGIELSKI...?!
Bo ostródzki za swoje zachowanie dostanie medal!
 szefo
 http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-chciala-ratowac-wzr...
 Środa 01-12-2010

21735. 
Odnośnie wpisu numer: 21734

OLIWA, jak permanentne smarowanie gardła gorzałą.
BARYŁA, jak chlanie baryłkami (od miernika wydobycia ropy).
ŻYTO, jak wzięta wódka żytnia z kłoskiem na etykietce.

Za Ptasznika i Rygielskiego - machnę dziś jednego, hej!
 Ormowiec
 Środa 01-12-2010

21734. 
Odnośnie wpisu numer: 21730

Dodam, że za Jaruzelskiego (abstynenta) było trzech generałów, którzy nazywali się: Oliwa, Baryła i Żyto. Starsi czytelnicy załapią aluzję.
 oko
 Wtorek 30-11-2010

21733. 
Jakiś czas temu jeden z dziennikarzy Kuriera opisywał oszustwa cenowe stosowane przez iławski market Kaufland. Sprawdziłam to! Rzeczywiście oszukują!
Inna cena podana jest na produkcie na regale a inną (wyższą) płacimy
w kasie!
Nie dajcie się oszukiwać. Proponuję duże zakupy robić z karteczką - zapisujemy to, co na regale i sprawdzamy paragon. [...]
 halszka
 Wtorek 30-11-2010

21732. 
Odnośnie wpisu numer: 21712

Księżna ALEKSANDRA SKUBIJ jest największą przegraną tych wyborów.
Baba spada coraz niżej.
Przez wiele lat była na świeczniku - jako starosta, wicestarosta, radna.
Ale ludzie poznali się na niej, więc ciągle leci w dół.
Kto pamięta jak 4 lata temu wystartowała na Burmistrza Miasta Iławy...
Bezapelacyjnie przegrała z Ptasznikiem:

wybory 2006 - wynik 62,08 % - Włodzimierz Ptasznik
wybory 2006 - wynik 26,34 % - Aleksandra Skubij

A teraz, biduleńka, nie dostała się nawet na radną do powiatu (271 gł.).
Wstyd dla tyluletniej radnej, starościny, a ostatnio - Pani dyrektor G1.
Wstyd, wstyd, wstyd, wstyd, wstyd, wstyd, wstyd, wstyd, wstyd.
 dziadek z loży szyderców
 Wtorek 30-11-2010

21730. 
Chcę pochwalić Kurierowców za właściwe moderowanie FORUM.
Mają zwyczaj nie dopuszczać do tuby byle dziadów, benków, ględów i pospolite ruszenie, które zaledwie trzema zdaniami operuje. Moderatorzy zatrzymują twórczość [...].
Ostatnio Leon Kłonica (podszył się pod nazwisko byłego ministra rolnictwa za komuny) porusza czasem sprawy rolne, a ostatnio prezentuje statystyki wyborcze o tzw. fałszowaniu, a tak poważnie - o problemie nieważności głosowań. Wówczas ładne brzmiały takie nazwiska jak: Mleczko, Oliwa, Żyto; jak Kępy i Moczary.
Zatem dalej trzymajcie w ryzach dyskusję na forum i byle małpę, szczególnie czerwoną nie wpuszczajcie.
 kogut na dachu
 Poniedziałek 29-11-2010

21729. 
Odnośnie wpisu numer: 21727

Leonowi Kłonicy odpowiadam:
Narąbany wyborca idzie do komisji, bierze kartki i przypomina mu się jak za komuny głosował. A za nich było tak: GŁOSUJ BEZ SKREŚLEŃ - wali do urny jak leci.
 Ormowiec
 Poniedziałek 29-11-2010

21727. 
Odnośnie wpisu numer: 21720

Podnosi się larum, że wybory do sejmików fałszują. To ta właśnie lamentacja jest fałszywa. [...] Popatrzcie w archiwach wyborczych jaki jest procent nieważnych głosów w wyborach prezydenckich (2005 i 2010) do rad gmin z ordynacją normalną (większościową) i do powiatów i sejmików (proporcjonalna) 2006 i 2010.

prezydenckie (I tura) 2005 - 0,7%
prezydenckie (I tura) 2010 - 0,7%
Rada Gminy Iława 2006 - 2,11%
Rada Gminy Iława 2010 - 1,9%
Powiat Iława 2006 - 10,11%
Powiat Iława 2010 - 10,39%
Sejmik Warm.-Maz. 2006 - 13,52%
Sejmik Warm.-Maz. 2010 - 13,01%

Czy nie widać tu pewnej prawidłowości?!
Przyczyna jest jedna: ordynacja proporcjonalna, gdzie jest pełno masy upadłościowej, czyli tych kandydatów na liście, którzy są tylko planktonem służącym do "łapania" głosów. Babka [...] gdy zobaczy pół metra kwadratowego papieru z setkami nazwisk, staje bezradna, tym bardziej jeśli wnuczkowi podtrzymującemu babkę wszystko zwisa i nie wyjaśnia o co tu chodzi. Taka osoba dostaje przecież cztery papiery, gdzie na jednym z nich można czasami dać więcej iksów niż jeden itp.
A co ma zrobić gość, który za butelkę piwa idzie do kabiny wyborczej?!
 Leon Kłonica
 Niedziela 28-11-2010

21723. 
Odnośnie wpisu numer: 21708

Czy jest coś, na czym Leszek Olszewski się nie zna?!
Na śmieciach, seksie, na higienie miejskiej, na wodociągach, teologii
bytu, na religii, na klerze. Mało mu, zabrał się za prehistorię Iławy.
 ucho kapelana z Rudzienic Suskich
 Niedziela 28-11-2010

21720. 
Odnośnie wpisu numer: 21707

Latarnik, jak mi się zdaje, zbyt wysoko siedzi i nie wszystko widzi. Skąd biorą się nieważne głosy? Stąd, że ciemnota, siedząca przed tewizornią, niczym nie interesuje się, tylko serialami.

Karygodne niedoinformowanie społeczeństwa zebrało katastrofalne skutki. Ciemnogród nie miał pojęcia kiedy można i czy w ogóle można, na jednej, czy na wielu kartkach głosować na kilkoro kandydatów. Ciemnogród, a takim jest przeciętny wyborca, wszędzie głosował tak, jak głosuje się do rad gminnych poniżej 20 tys mieszkańców, czyli zaznaczali po kilku kandydatów na listach do powiatu i sejmiku. Tu było najwięcej nieważnych głosów.

Mądrale z telewizji wyraźnie wprowadzali w błąd manipulacją wyborców (choć było to prawdziwa informacja), mówiąc, że trzeba glosować na kilku kandydatów, nie zaznaczając, że dotyczy taka sytuacja tylko określonych aglomeracji do 20 tys. ludzi. Jednocześnie, oddając głos na kilku kandydatów, nie informowali o tym, że przez takie głosowanie osłabiamy kandydata, na którym nam bardzo zależy. Aby wygrał mój kandydat należało oddać głos TYLKO NA NIEGO! Nigdy nie dawać głosu na innych.

Dlatego musi być inna ordynacja, o której pisze Pan Adam Żyliński:
http://www.kurier-ilawski.pl/opinie/Zylinski:-Beda-1-mandatowe-okregi-wyborcze/2869
 komentator polityczny
 Niedziela 28-11-2010

21718. 
Iławskie galerianki... Żal. [...]
 INQO
 Niedziela 28-11-2010

21717. 
7339 głosów do sejmiku województwa Pani Bernadety Hordejuk stanowi doskonałą platformę startową do Sejmu RP za niespełna rok. To ONA,
jako jedyna zastopować może Pana Adama Żylińskiego [...]. Widzę, że ciekawe czasy nadchodzą w polityce.
Maciej Rygielski, jako zakodowany kat SLD, już nieraz deklarował, że w Iławie wyciął postkomunę w pień. Jak to w praktyce wygląda, popatrzmy. Wbrew linii PO przyjętej na górze, tyłkiem odwraca się od PSL, by tym razem polizać dupsko SLD, tworząc z nimi koalicję. Wszystko w imię przyjętego hasła przez wywrotowców: "Najważniejsza Jest Posada".
 komentator polityczny
 Niedziela 28-11-2010

21715. 
Wysokość długu publicznego w Polsce

* W 1981 roku zadłużenie PRL wynosiło 25,5 miliardów USD oraz 3,1 miliardów rubli transferowych (około 2,5 miliarda USD). Wtedy rząd generała Jaruzelskiego poinformował Klub Paryski o wstrzymaniu spłat długu z powodu niewypłacalności PRL.
* Na koniec roku 1989 zadłużenie PRL wynosiło ok. 42,2 miliardy USD.
* W 1993 roku dług publiczny Polski wynosił 51,7 miliardów USD.
* W 2001 roku dług publiczny Polski wynosił 71,2 miliardów USD.
* W 2002 roku dług publiczny Polski wynosił 352,6 mld zł.
* W 2003 roku dług publiczny Polski wynosił 408,6 mld zł.
* W 2005 roku dług publiczny Polski wynosił 440,0 mld zł.
* W 2006 roku dług publiczny Polski wynosił 505,0 mld zł.
* W 2007 roku dług publiczny Polski wynosił 527,4 mld zł.
* W 2008 roku dług publiczny Polski wynosił 595,0 mld zł (50% PKB).
* W 2009 roku (w styczniu) dług skarbu państwa wynosił 583,9 mld zł, z czego zagraniczny 209,7 mld zł.
* W 2010 roku (w kwietniu) dług skarbu państwa wynosił 644 mld zł.

W 2009 roku Polska zakończyła spłacanie pochodzącego z lat 70. zadłużenia wobec Klubu Paryskiego. Według Instytutu Sobieskiego rzeczywista wartość zadłużenia Polski obliczana metodą memoriałową przekracza 200% PKB. Według Janusza Jabłonowskiego (NBP) realne zadłużenie obejmuje takie składniki jak zaległe płatności w systemie ochrony zdrowia czy ubezpieczeń społecznych i w 2010 roku wynosi 220% PKB, czyli około 3 biliony PLN.
 Leon Kłonica
 http://www.zegardlugu.pl
 Niedziela 28-11-2010

21714. 
Odnośnie wpisu numer: 21706

Podobno w Peru, żeby wygrał nasz kandydat fałszują wybory, a robią to
w sposób prosty, aczkolwiek prymitywny. Po wyjęciu kart do głosowania
z urny jeden członek komisji sortuje je na nasze i przeciwnika, po czym
drugi, też członek dopisuje krzyżyki unieważniając głosy na przeciwnika.
Tak przygotowane karty liczą i ogłaszają cudowne prawie 60-procentowe zwycięstwo wybrańca ludu. [...]
 dziad z dziada pradziada
 Niedziela 28-11-2010

21713. 
[...] A ten PSL to jest durny. Bo przecież jak można kandydata na Wójta Gminy Iława, Pana Małka Franciszka z Franciszkowa, który Panu wójtowi Harmacińskiemu odebrał aż 36% głosów, wystawić na liście do Rady Powiatu na pozycji dopiero 6, co?
Mój szacunek dla kandydata Małka, który - jak się okazało - postraszył bladego ze strachu Harmacińskiego.
Trzeba go było wstawić na pierwszą pozycję. Doświadczenie wskazuje,
że pierwsi na liście brali najwięcej głosów. Durny PSL bankowo stracił
jeden mandat w powiecie.
 ucho kapelana z Rudzienic Suskich
 Sobota 27-11-2010

21712. 
Odnośnie wpisu numer: 21694

Pani Aleksandra zapłaciła cenę za niejako przyjęcie od rządzącego PO
stanowiska dyrektora gimnazjum. Chytry dwa razy więcej traci.
 mama
 Sobota 27-11-2010

21711. 
No i co będzie się działo na najbliższej sesji Rady Powiatu Iławskiego?
Pan Maciej Rygielski dogadał sie z czerwonymi i wyautował PSL. Pięknie Panie starosto! Pański PZPR-owski życiorys ciągnie do swoich, co...?
I jeszcze te spotkania z Panem Henrykiem Dzierzęckim ciemną nocą tylko po to, żeby wymiksować Ryszarda Zabłotnego, który przerasta ich obu inteligencją . Bawcie sie w politykę, bawcie, wyborca nie rychliwy ale sprawiedliwy. Nie jest sie starostą ani prezesem GS dożywotnio - przyjdą chude lata, oj przyjdą.
 członek
 Sobota 27-11-2010

21710. 
Odnośnie wpisu numer: 21679

Komuchy w rozumieniu "fankusa Adamkusa" to wiekszość ludzi po 35.
roku życia. Każdy, mniej czy więcej był uwikłany w tamten system. Pan
Przybyła wykonywał swój zawód, jak zapewne i fankus Adamkus. Skąd
w tamtym wpisie tyle jadu?
A o basen to właśnie Pan Przybyła rozpoczął boje. Wtedy Pan Żylinski stawiał pierwsze kroki w samorządzie i przekonywał, że są ważniejsze sprawy niż basen. Większość go w tym popierała.
Pan Przybyła uparcie dążył do celu, organizował zbiórki pieniędzy itd. itp. Później dołączyli do niego inni. A społecznikiem jest szczerym i oddanym. Do tego skromnym i kulturalnym. Proszę go porównać z radnym np. Żendarskim.
 Agaton
 Sobota 27-11-2010

21708. 
Świetny cykl Leszka Olszewskiego o prapoczątkach polskiej Iławy. Wycięłam to dla rodziny, która zjedzie na święta.
Rzeczywiście są tu niedomówienia, moja córka w gimnazjum zapytała panią z historii o dzieje swego miasta, dowiedziała się, że nie ma na ten temat książek. Kłaniamy się nauczycielom naszych dzieci.
 Gosia
 Sobota 27-11-2010

21707. 
Odnośnie wpisu numer: 21706

Tak zaskakujaco wysoki procent uniewaznionych glosow to mistifikacja tych wyborow. Nie dosc, ze niska frekwencja, to jeszcze 12% glosow niewaznych. Czy tu plakac, czy sie smiac...? Niech sie wypowiedza zwykli czlonkowie komisji wyborczych na temat procedury uniewazniania glosow ...
SOS TYTANIC...
 Latarnik z Sienkiewicza
 Piątek 26-11-2010

21706. 
Ja mam ważny temat dla KURIERÓW. Media krajowe bagatelizują to, a sprawa jest naprawdę poważna.
Oto w tych wyborach pojawił się ogromy, nienotowany dotąd wskaźnik
głosów unieważnionych. Na przykład do sejmików unieważniono w skali kraju średnio aż 12 procent głosów! A w naszym województwie jeszcze
więcej!
Proszę więc o raport na temat głosów nieważnych z wszystkich szczebli głosowania na naszym terenie.
 urzędnik
 Piątek 26-11-2010

21705. 
Odnośnie wpisu numer: 21652

"CZERWONA GROTESKA" W IŁAWSKIM TEATRZE LALEK

Tak nazwę wybór niektórych towarzyszy do Rady Miasta Iławy.
Z niektórymi ścigałem sie na bieżni, a z jednym siedziałem o 50 cm za
w ławce szkolnej.
Owszem, ludzie z nich normalni, kościelni, katolicy niedzielni, lecz wstrętni jako osoby prywatnie. Ani z wyglądu osobistego, ani z polotu inteligencji,
ani z oczu. Nie odznaczają się niczym nadzwyczajnym. Kiedy zaszczytne stanowiska zajmowali, do dawnych kolegów zniżać się nie chcieli zbytnio. Lecz po przejściu w stan emerytalny, chętnie szukają uczuć u dawnych
przyjaciół.
Ciekaw jestem, na ile aktualne zostało uczucie po wyborze na radnych.
 komentator polityczny
 Piątek 26-11-2010

21704. 
Odnośnie wpisu numer: 21695

Kobieto, skąd masz takie informacje??? Co za jad płynie z twych ust!
Nie wiem czemu ma służyć Twoja wypowiedź. Wmawiasz ludziom, że strażacy brali czynny udział w kampanii. Pytam się jak? Czy chodziliśmy
z którymś kandydatem po domach i namawiali na głosowanie na niego, rozlepiali plakaty, na remizie mieliśmy naklejone plakaty? Puknij się w głowę. Nie rozumiem takich ludzi. Już jest po wyborach, a wy dalej się nimi podniecacie.
Fakt, mieliśmy w przeszłości styki z Sadowskim, ale także potrafimy podziękować, za to co zrobił dobrego dla nas. Teraz jest nowa władza i zobaczymy co będzie. Mamy pewne oczekiwania, a konkretnie wymiana samochodów, które będą służyć nam jak i mieszkańcom Gminy i Miasta Susz.
Jeśli chodzi o balety, to chyba na zegarku się nie znasz, bo po godzinie
1:00 nikogo nie było w remizie. Ludzie nie wierzcie takim osobom, które chyba nie mogą się pogodzić z porażką Pana Sadowskiego. Jak mówił pewien pracownik UGiM w Suszu: Nie cofajmy się, idźmy do przodu.
Bez różnicy, jaka jest władza, my będziemy robić swoje, czyli nieść pomoc innym.
 Druh OSP Susz
 Piątek 26-11-2010

21703. 
Odnośnie wpisu numer: 21695

Jak kampania? Jaka impreza? Co ty kobieto za głupoty opowiadasz...?
Co jest fałszem a co prawdą - już wam wszystkim odpowiadam, a w szczególności jakże życzliwej Pani...
Fałsz - żadnej kampanii OSP SUSZ nie prowadziło! Żadnej imprezy a zwłaszcza do 5 rano NIE BYŁO oraz nikt sobie do oczów nie skoczył! Prawda - owszem kilku strażaków zebrało się w remizie i śledziło wyniki wyborów, trwało to góra do godz 1.00, może 1.30.
Jeśli chodzi o wspomniany tamże spór pomiędzy strażakiem a radnym powiatowym, była to jedynie wymiana słowna pomiędzy nimi i nic więcej! Jeśli ktoś komuś zarzuca coś czego nie było, to też bym się zdenerwował. I to wszystko!
Współpraca pomiędzy Panem Sadowskim i Radą Miasta a ochotnikami z Susza dobiegła końca, dziękuję mu za to co dla mnie zrobił i życzę mu dalszych sukcesów w życiu osobistym. Teraz zaczynam nowy rozdział w moim życiu.
Mam nadzieję, że współpraca pomiędzy nową władzą a druhami z Susza będzie lepsza, a jak to wszystko się ułoży czas pokaże. A więc dajcie już sobie spokój z tymi wypocinami, bo to do niczego dobrego nie prowadzi, a jeśli ktoś ma jakiś problem lub czegoś nie wie, niech zawita do strażaków a prawdy się dowie.
 życzliwy
 Piątek 26-11-2010

21701. 
Zastanawia mnie jakie trzeba mieć wykształcenie, by zostać radnym?
Myślę, że czas się temu przyjrzeć.
Na naszym terenie są radni po.... podstawówce, np. niejaki Pan [...]
ze wsi Stradomno.
A ja z wyższym wykształceniem mam problem ze znalezieniem pracy. Wystarczy mieć znajomości lub sporo kasy i jakaś praca się znajdzie.
Takie czasy...
 Ewelina
 Piątek 26-11-2010

21698. 
Odnośnie wpisu numer: 21687

Brawo Panie Henryku Witkowski!
840 obywateli miasta ILAWY stoi murem za Panem!
To prawda - Witkowski jest wsrod 4 najlepiej ocenianych ilawian.
 Kanclerz
 Piątek 26-11-2010

21697. 
Odnośnie wpisu numer: 21689

Lubawa S.A. bedzie dalej powiekszala swoje aktywa na gieldzie z powodu wzrastajacego zapotrzebowania na swiecie na produkty wojskowe - eksportowane przede wszystkim za granice.
 Kanclerz
 Piątek 26-11-2010

21696. 
Jakim cudem Pan Pietrzykowski, nowo wybrany burmistrz Susza, chce powołać na swojego zastępcę Zdzisława Zdzichowskiego? Przecież nie
posiada wykształcenia wyższego.
Musi Pan poczytać ustawę o pracownikach samorządowych, która wyraźnie mówi, że zastępca musi mieć wykształcenie wyższe.
 samorządowiec
 Czwartek 25-11-2010


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 104 105 106 ... 207 208 209 210 211 212 213 214 215 ... 297 298 299 ... 385 386 387 następna ] z 387



102486435



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.