Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
TEKSTY
OPINIE
Zdrowie i uroda
Wyszukiwarka
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
FORUM

TEKSTY
Wyrwać palaczy ze szponów nałogu!
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Więcej...

Forum

35729. 
Odnośnie wpisu numer: 35637

Pomocy! Zarząd Powiatu Iławskiego chce zlikwidować kuchnię oraz inne działy gospodarcze Domu Pomocy Społecznej w Suszu, które przymusowo zostaną przeniesione do Iławy.
Kuchnia gotowała posiłki dla 90 podopiecznych, więc starosta iławski chce zastąpić ją zleceniem na catering - w związku z planowanym połączeniem DPS-ów w Iławie, Lubawie i Suszu.
Nieuniknione są zwolnienia pracowników.
Chyba ktoś tu zapomniał, że [...] najważniejsze jest dobro mieszkańców DPS-ów, którzy i tak są pokrzywdzeni przez los i choroby.
[...]
Proszę Kurierów o anonimowość, nie chcę mieć problemów.
 były pracownik DPS-u
 Susz, Piątek 30-09-2016

35728. 
Odnośnie wpisu numer: 35725

[Czwartek wieczorem]
Właśnie ktoś znowu bezprawnie i w nieprawidłowy sposób zamknął sobie cały parking przed i za ratuszem i pod kinem. Już nawet tasiemka wisi w poprzek drogi wjazdowej.
Rozumiem, że [w piątek] jest impreza firmy IPB w kinie, ale to nie jest teren prywatny i prawo powinno obowiązywać wszystkich...
 waldir69
 Iława, Czwartek 29-09-2016

35727. 
TYLKO 14 LAT ZA ZABÓJSTWO WIKTORII

Zabił, by ukraść raptem... telefon komórkowy. By zatrzeć ślady, wrzucił jej ciało do szamba. Sąd za zabójstwo 15-letniej Wiktorii Cichockiej skazał Artura W. (18 l.) na... 14 lat więzienia. Obrońca: „Młodego sprawcę należy wychować, a nie szukać zemsty”.
Czy kara jest adekwatna do czynu i wieku mordercy?
Szczegóły tej drastycznej sprawy przeczytasz w Kurierze (str. 17).
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 29-09-2016

35726. 
Odnośnie wpisu numer: 35725

Niech mnie kule biją, jak się mylę!
Pamięcią sięgam do pewnego głosowania w Radzie Miasta Iławy, gdy było to opisywane szeroko przez Kuriera.
Chodziło o to, by pokryć koszty kasacji pewnego wraku, zawali-złomu.
Wrak nie miał właściciela, czy może było inaczej, że był właściciel, ale nie można było go odszukać. Radni zmuszeni byli przegłosować, by z kasy miasta wybulić na kasację wraku.
Czy to jest normalna Polska? Czy to jest "tylko" chore polskie prawo?
 Marszałek
 Iława, Czwartek 29-09-2016

35725. 
Odnośnie wpisu numer: 35724

Jakby polskie prawo było prawem, a za nim szła bezwzględna egzekucja, np. natychmiastowe wyekspediowanie na plac kasacji tego samochodu, albo karny wykup za kwotę na przykład połowy pensji, to żaden taki luj nigdy nie pogrywałby samopas.
Natomiast wielokroć takie samochody stoją całe dnie i noce, i co? I nic.
Róbta co chceta.
Czasem taki złom stoi sobie nawet miesiącami i nic. A wy mi powiadacie, że straż miejska to ma załatwić?
Tu wystarczyłoby aby odpowiedni urzędnik z Ratusza podszedł i spisał numery, fotografię i krótki protokół odpowiedni sporządził, zgłosił gdzie trzeba i grata nie ma.
Tymczasem leci w kółko biadolenie po forach, a grat jak stał, tak stoi.
 ORMO-wiec
 Iława, Środa 28-09-2016

35724. 
Odnośnie wpisu numer: 35716

Stare Miasto opanowali bezmyślni kierowcy.
Na foto: tak zaparkował, by skutecznie zablokować swobodne przejście nawet jednej osobie, a wózek z dzieckiem musi jechać jezdnią.
 autuchton
 Iława, Środa 28-09-2016

35723. 
Odnośnie wpisu numer: 35716

Panie Bartoszu, ciekawy wpis dokonał Pan w dzienniku, ale zabrakło wskazania rozwiązania. Łatwo jest mówić, albo podkreślać problemy. Sztuką jest wskazanie rozwiązania.
Przestrzeń po starej kotłowni od strony północnej jest dobrym miejscem, ale nikt przy zdrowych zmysłach nie zmarnuje takiej działki na tylko parking dla całego osiedla.
Działka 186/5, czyli tereny zielone za pawilonem handlowym (czyli sklep AGD/RTV, kwiaciarnia, wydawnictwo Kuriera). Można tam wstawić parking na około 20 samochodów.
Dodatkowo można zrobić ruch jednokierunkowy dookoła Starego Miasta prowadząc drogę przez zejście ze Starego Miasta w kierunku Hotelu Port 110 (kolor zielony).
Teren Starego Miasta i tak jest strefą zamieszkania i samochody, które współdzieliłyby ten fragment nie miałyby pierwszeństwa przed pieszymi, więc byłoby bezpiecznie. Dodatkowo takie rozwiązanie upłynniłoby ruch przy nowym przedszkolu.
Drogi na Starym Mieście są dwukierunkowe, dlatego po zmianie na jednokierunkowe zyskane miejsce można by przeznaczyć na miejsca parkingowe na około 35 samochodów, co w znacznym stopniu rozwiązałoby problem.
W załączniku: przykładowy plan zrobiony na szybko w paincie.
 Aleksander Krygier, lat 37
 Iława, Środa 28-09-2016

35722. 
Odnośnie wpisu numer: 35721

Jeszcze gorzko zatęsknicie za strażnikami miejskimi, którzy rozwiązywali wiele pomniejszych, ale jakże uciążliwych dla mieszkańców spraw z tematyki „poniżej” policji i strażaków.
Zatęsknicie za strażnikami wtedy, gdy okaże się, że w sprawie psa lub śmietnika będzie musiał interweniować policjant, którego w tym czasie zabraknie podczas pościgu za złodziejami samochodów lub na interwencji domowej zakończonej tragedią.
Albo gdy okaże się, że zamiast strażnika będzie musiał kotka z drzewa zdejmować strażak ogniowy, którego zabraknie w tym czasie przy pożarze samochodu lub zalaniu domu.
O wszystkim decydują minuty, a nawet sekundy.
 Kolega Skaner
 Iława, Środa 28-09-2016

35721. 
Odnośnie wpisu numer: 35711

IŁAWO, CZY ZAPŁACZESZ ZA STRAŻNIKAMI...?

Burmistrz Żyliński od zawsze miał pecha do Straży Miejskiej. Kiedy powoływał tę formację w latach 90, radni byli przeciw i, gdy dziś ją likwiduje, znowu nie brakuje kontrowersji.

A jakie jest Wasze zdanie? Czy policja da sobie radę sama z „drobnicą”?
 KURIERZY
 Iława, Środa 28-09-2016

35720. 
[...] Ja o małej, aczkolwiek wstydliwej sprawie.
Dlaczego w naszym prężnie działającym kinie nie można zapłacić kartą? Można w wiejskim sklepiku, kiosku, a w tak hołubionej przez władzę instytucji się nie da. Czyżby ktoś tu nie miał konta w banku...?
 kinoman
 Iława, Wtorek 27-09-2016

35716. 
Odnośnie wpisu numer: 35625

Oto mój subiektywny „Dziennik problemów miejskich” dla iławskich radnych. Odcinek pierwszy. Jak wyjąć drzazgę ze Starego Miasta.

http://www.kurier-ilawski.pl/opinie/Gonzalez-Jak-wyjac-drzazge-ze-Starego-Miasta/4842
 Bartosz Gonzalez
 Iława, Wtorek 27-09-2016

35715. 
Odnośnie wpisu numer: 35708

Urzędnicy nadal bezkarni!
Pamiętacie jak prokuratura chciała ukarać urzędnika z Ostródy nakazem zapłaty odszkodowania w wysokości 45 tysięcy złotych za błędną decyzję budowlaną, którą wydał.
Jednak sąd, zamiast ukarać urzędnika, każe prokuraturze zapłacić urzędnikowi prawie 5 tysięcy złotych na pokrycie kosztów procesu.
Bo urzędnik jest biedny!
Mafia!
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 27-09-2016

35711. 
STRAŻ MIEJSKA ZLIKWIDOWANA!

Radni przegłosowali likwidację Straży Miejskiej z końcem października. Dotychczasowa załoga ma przejść do służby cywilnej w placówkach miejskich i zajmie się m.in. monitoringiem oraz ochroną środowiska.
Jak tłumaczy burmistrz, sprawami przestępstw i wykroczeń ma teraz zajmować się wyłącznie policja – i do tego muszą się przyzwyczaić iławianie.

Więcej przeczytacie w papierowym wydaniu Kuriera od środy.
 KURIERZY
 Iława, Poniedziałek 26-09-2016

35709. 
Odnośnie wpisu numer: 35628

Szeroki udział sędziów i adwokatów w tzw. aferze reprywatyzacyjnej to jedyny, lecz wystarczający dowód, że żadnej afery nie było i nie będzie.
 Agent J-23
 Iława, Poniedziałek 26-09-2016

35708. 
W Ostródzie zamykają basen kąpielowy! [30 września].
Obiekt... zbankrutował.
Komornik długo próbował na różne sposoby, jednak nie znalazł chętnych nawet za "psi grosz" żeby odzyskać choćby część kasy dla wierzycieli.
 Jimmy
 Iława, Poniedziałek 26-09-2016

35707. 
TOMASZ CORAZ BLIŻEJ ŻONY!

Śledzimy losy mieszkańca naszego regionu w programie telewizyjnym „Rolnik szuka żony”.
TOMASZ (30 lat) z Tuszewa koło Lubawy awansował już do grupy trzech finałowych kandydatów, których spośród setek wybrała MONIKA.
Jest ciekawie!
W Kurierze od środy zobaczycie zdjęcia, jakie dostaliśmy od producentów programu TVP1, które sugerują, że nasz ziomek ma ogromne szanse na wygraną! (na zdjęciu to właśnie on w środku obejmuje dziewczynę).
 KURIERZY
 Iława, Poniedziałek 26-09-2016

35705. 
Odnośnie wpisu numer: 35698

Panie Bartoszu, dobre pytanie.
Po wywiadzie z burmistrzem jest o czym podyskutować - inwestycje dotyczą odrestaurowania lasku miejskiego, rewitalizacji ul. Jasielskiej, nowych ścieżek rowerowych, skweru koło galerii Jeziorak, modernizacji cmentarza, zagospodarowania "górki" pod lasem za Podleśnym, zakładu Polmak, jasnej deklaracja w sprawie nauczycieli i rozważanie na temat powstania szkoły na osiedlu Piastowskim, terenu po "ziemiaczance", planowania wybudowania nowych mieszkań, zagospodarowania skweru przy liceum "żeromka" itp.
Czy to możliwe, że poruszane sprawy zostały przemilczane, przeszły bez echa, bez komentarzy? Czy zagorzali przeciwnicy po prostu nie mają nic do powiedzenia?
A może dobra praca lubi spokój i nie ma w niej miejsca na krzykliwe hasła i uporczywe podkreślanie "ja"?
Zapewne większość z zapowiadanych przez burmistrza 60 projektów znajdzie swój efekt finalny. Jak to się ma do zasłyszanych wieści, że "nie ma planów na Iławę"? A może po prostu plany te zdecydowanie różnią się od kolorowych wizji, które co niektórzy mieli? Może zwykła, szara, mozolna, codzienna praca, nie nastawiona na efektowność a efektywność to zbyt nudny temat?
Smoleńsk tak jak początkowo łączył, tak teraz dzieli społeczeństwo, ale rzekomo "wielkie akcje" sprzeciwu przyprawiają o ból głowy, tak jakby od tych 10 tysięcy złotych miał zawalić się budżet miasta. [...] Nie mam tak jasnego stanowiska jak Pan w sprawie pomnika, nie mniej jednak nie popieram kruszenia kopii i robienia hałaśliwej wrzawy. Miasto wydaje pieniądze na wsparcie różnych przedsięwzięć, którymi tak naprawdę zainteresowana jest niewielka grupka osób i to jakoś nikogo nie bulwersuje. Jeśli część społeczeństwa chce pomnika - powinien on stanąć, zwłaszcza że znaczna część mieszkańców nie bywa "w internecie" a niejako została pozbawiona głosu.
Cieszę się, że ktosik mógł przeczytać o tym, co się dzieje w ratuszu, nad czym pracują, skromnie i "po cichu". Informacji tej brakowało - w przeciwieństwie do błahostek, których wszędzie pełno. [...]
 ktosik
 Iława, Niedziela 25-09-2016

35703. 
[...]
Smutno czytać posty na forum, same przekręty.
A przecież mamy ładne miasto, w miarę czyste i ładnie zharmonizowane.
Oczywiście braki się znajdą... Ale może trochę przyjemności na szarugi jesienne.
Rozmawiałem z przedstawicielem zakładu na strefie ekonomicznej. Zwiedził pare stref, ale urok Iławy i okolicy spowodował, że buduje swój zakład u nas.
Czytając hejty, że miasto brudu, kumoterstwa i złodziei - czy świat nie jest jasno-szary a nie ciemny i okrutny?
[...]
 Wojtek
 Iława, Sobota 24-09-2016

35702. 
FATALNE WYPRZEDZANIE TIRA

Między Lubawą a Sampławą (DK-15) kierujący fiatem doblo podczas wyprzedzania zahaczył o TIR-a, wpadł na pobocze i uderzył w drzewo. Kierowca w stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Olsztynie.
Weekendowe ostrzeżenie dla ludności: NOGA Z GAZUuuuuuuuuu!
 KURIERZY
 Iława, Piątek 23-09-2016

35701. 
Pan Andrzej Sobiech, prezes IKS, zażyczył sobie od Ratusza lamp nowej generacji dla oświetlania płyty stadionu za kwotę drobnego melona, czyli 1.000.000,00 złotych.
Ratusz, ze wstrętem, ale ma rozmawiać w sprawie zaćmienia rozumu.
 Marszałek
 Iława, Piątek 23-09-2016

35699. 
Odnośnie wpisu numer: 35697

Dorosły młodzieniec choć durny, ale jak małpa w zaroślach chce pohasać, a nie ma gdzie.
Gdyby obok, dla starszych chłopaków, była krata do wspinania, drążki (niski czyli ze stania, drugi wysoki, doskoczny, czyli do pełnego zwisu przodem), poręcze do podporów i wywijania w zwisie; a nade wszytko do wspinania liny grube jak w wojsku, czy wiszący drążek - to mieliby uciechę i nie szaleli jak małpy na piramidzie.
Hej, chłopaki, czyż nie racja?! Ale chłopaki z Ratusza też bez głowy są.
 Marszałek
 Iława, Piątek 23-09-2016

35698. 
CZY JA MIESZKAM JESZCZE W IŁAWIE...?

Wywiad z burmistrzem Iławy poruszył kilka osób z lokalnej sceny politycznej, a nawet jej przedsionka. Szczególnie tych, którzy uważali już, że polityczne dni Adama Żylińskiego są policzone. Przypadkowo, bo nie taki był zamiar, lokalna opinia publiczna zobaczyła nasz psychologiczny... oddział ZOMO.

http://www.kurier-ilawski.pl/opinie/Gonzalez-Wywiad-z-burmistrzem-pokazal-kto-gdzie-stoi/4832
 Bartosz Gonzalez
 Iława, Czwartek 22-09-2016

35697. 
„DOROŚLI” WARIOWALI NA PLACU DLA DZIECI

Czytelniczka przysłała nam zdjęcia, jak na nowym placu zabaw przy „dzikiej plaży” w Iławie grupka dorosłych okupowała urządzenia dla dzieci. Nie przejmowali się tym, że psują zabawę najmłodszym.
Zapewne niektórzy widzieli taką pajęczynę z lin pierwszy raz w życiu, ale czy nie można się opanować...?

Więcej przeczytacie w bieżącym wydaniu Kuriera na stronie 4.
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 22-09-2016

35694. 
Odnośnie wpisu numer: 35688

[...]
Przecież kwestia tego [przejazdu kolejowego] nie leży w gestii Burmistrza ponieważ to nie jest teren miejski.
Jak już chcesz dowalić, to napisz, że jeszcze odpowiada za niewłaściwe wysepki na DW, za rozwalone boisko w Nowej Wsi, za likwidację szkoły w Ławicach, za zatrudnienie niewłaściwych osób w Rembudzie czy innych prywatnych firmach itp, itd.
 [anonim]
 Iława, Środa 21-09-2016
Odp. 
1. Jeśli chcesz wrzucać insynuacje w kierunku osoby podpisanej z nazwiska, sam musisz się podpisać swoimi personaliami.

2. Ostatni raz na tym forum napisałeś „Iława” z małej litery.
Więcej nie będzie już poprawek.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Środa 21-09-2016

35693. 
Wow! "Poczta Polska" po raz pierwszy od 8 lat zwiększa zatrudnienie.
Miejmy nadzieję, że proces zwijania Polski lokalnej został zakończony.
 Kolega Skaner
 Iława, Środa 21-09-2016

35692. 
Ziemniaczanka znów w najlepsze pracuje pełną parą. Dosłownie!
Nad zakładem unoszą się potężne kłęby pary. Ale nie tylko. Nad połową miasta wczoraj unosił się także duszący smród będący efektem "pracy" tego prymitywnego zakładu.

Obok Ziemniaczanki należącej do spółki z Mogilna znajduje się bajoro osadowe, do którego wylewane są niezgodnie z prawem dotyczącym ochrony środowiska resztki organiczne powstające podczas produkcji smrodu i pary. Efektem ubocznym procesu produkcji jest podobno także mączka ziemniaczana. Resztki w bajorze gniją i tworzący się przy tym fetor roznosi się na znaczną część miasta i okoliczne lasy. Szczególnie dokuczliwy jest smród roznoszący się w okresie letnich upałów oraz w krótkich okresach pracy zakładu stosującego prymitywną technologię mającą w pogardzie podstawowe zasady ochrony środowiska.

Cóż na to od lat iławski Sanepid i powiatowy Wydział Ochrony Środowiska? To co zawsze, czyli nic. Sanepid umywa raczki twierdząc, że sprawa nie leży w jego kompetencjach. Ciekawe cóż więc zaś powinno należeć do kompetencji urzędników Sanepidu jeśli nie stan powietrza, którym muszą oddychać iławianie?

A co robi z tym fantem powiatowy Wydział Ochrony Środowiska? Także nic, tak jakby Iława i ta część okolic Iławy, które są notorycznie zasmradzane przez Ziemniaczankę, w ogóle nie należały do powiatu iławskiego. Powiatowy Wydział podobnie jak iławski Sanepid także umywa od dawna rączki od tego smrodliwego problemu zwalając sprawę na barki odpowiedniego urzędu ochrony środowiska - aż w Elblągu.

Co robią biurokraci z Elbląga, do którego wszak nie dolatuje smród z Iławy? Oczywiście - także nic. No bo gdyby cokolwiek zrobili to iławianie już by się nie musieli dusić smrodem produkowanym od lat w miejscowej Ziemniaczance. Być może wysłali kiedyś jakieś uniżone pisemko w tej smrodliwej sprawie na adres biznesmenów z Mogilna leżącego w województwie kujawsko-pomorskim lub też nałożyli na nich latami temu jakiś skromny mandacik. Nie wiadomo.

Ale można się domyślać w której części swego ciała biznesmeni z kujawsko-pomorskiego mają pisemka lub nawet pojedynczy mandacik wydany przez biurokratów z Elbląga. Mają to najwyraźniej w tej samej części ciała, w której przebywa ich szacunek wobec zdrowia i higieny życia znacznej części mieszkańców Iławy oraz otaczającego ją i niszczonego środowiska naturalnego.

I tak od lat trwa ten chocholi taniec w aurze porażającego smrodu, kompletnej obojętności miejskich i powiatowych biurokratów, którzy winni podobno dbać o zdrowie mieszkańców oraz stan środowiska naturalnego w całym powiecie.

Wydaje się, że poprawa tej wieloletniej skandalicznej sytuacji nastąpiłaby dopiero wtedy, gdyby biurokraci z iławskiego Sanepidu, powiatowego i elbląskiego wydziału "ochrony" środowiska musieliby ustawić swej biurka i wygodne, miękkie fotele obok iławskiego bajora pełnego gnijących i śmierdzących na całą okolicę odpadków pochodzących z prymitywnego cyklu produkcyjnego prymitywnej manufaktury przerabiającej okoliczne kartofle, a której właściciele siedzą sobie w dalekim Mogilnie i kpią z iławian w żywe oczy. Może wtedy nasi dzielni biurokraci, porażeni okolicznym smrodem, zaczęliby wreszcie wywiązywać się ze swych obowiązków wobec mieszkańców Iławy i okolic oraz niszczonego środowiska naturalnego.

No cóż, pomarzyć zawsze warto...
 iławianin [89]
 Iława, Środa 21-09-2016

35691. 
WINNY KIEROWCA CZY WYSEPKA?

Tyle razy już pisaliśmy o niebezpiecznych nowych wysepkach na drogach wojewódzkich w naszym regionie. Tym razem doszło do tragedii. Między Suszem a Bronowem 65-latek, omijając autem wysepkę, wpadł w poślizg, zjechał na przeciwny pas i uderzył w drzewo. Na miejscu zginęła jego pasażerka.

Czy projektant wysepek weźmie na siebie choć część odpowiedzialności za to nieszczęście? Czytaj na stronie 3.
 KURIERZY
 Iława, Środa 21-09-2016

35689. 
Burmistrz Żyliński od zawsze ma pecha ze Strażą Miejską.
Kiedy powoływał straż w latach 90, radni byli wtedy przeciw i, gdy dziś ją odwołuje, oni też są przeciw.
Paranoja.
Pogadajcie z ludźmi na ulicy, oni też coś mają z rozumem. Wielu powiada, że straż nic nie robi, tylko karze. Ha, jeśli karze, to jednak coś robi, ale... i tu obłęd w wypowiedzi dalszej, gdzie tenże sam obywatel nie chce, by go karali tylko pouczyli i poszli dalej.
Rozumiecie coś z tego...?
 ORMO-wiec
 Iława, Wtorek 20-09-2016

35688. 
Odnośnie wpisu numer: 35687

Ostrzegałem już ponad 2 lata temu!

Wypadek, do którego właśnie doszło na DK-16 przed przejazdem kolejowym w lesie to była kwestia tylko czasu. To miejsce nie spełnia żadnych norm bezpieczeństwa.

Można tylko sobie wyobrazić konsekwencje gdyby to ciężarowy TiR najechał na auto osobowe i wepchnął je pod pociąg, a może do tego bardzo łatwo dojść, bo droga jest bardzo kręta i widoczność jest fatalna.

Za każdym razem, kiedy muszę się tam zatrzymywać, robię to z duszą na ramieniu kalkulując czy kierowca szybko nadjeżdżającej ciężarówki za moimi plecami w porę dostrzeże moje światła awaryjne.

Odpowiedzialność za to ponosi nie tylko PKP i GDDKiA, ale także iławscy samorządowcy – Włodzimierz Ptasznik i Bernadeta Hordejuk – którzy mieli temat podany na tacy i nawet nie [...] żeby zawalczyć o wiadukt.

W czasie ostatniej kampanii wyborczej 2014 Wójt Harmaciński obiecywał, że się tym zajmie, ale jak na razie efekty są zerowe.

Co w tej sprawie zrobił przez 2 lata następny Burmistrz, Adam Żyliński? Nawet nie udaje, że ma ten temat najgłębiej jak tylko można.

Bezkolizyjne wiadukty na kolejowej trasie E-65 pomiędzy Warszawą a Gdynią są dosłownie wszędzie, nawet w najmniejszych pipidówach, tylko nie na krajowej 16-tce w Iławie. Jedyne takie miejsce w klasie DK!

Ktoś tu z nas sobie robi jaja i szafuje naszym zdrowiem i życiem.
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Wtorek 20-09-2016

35687. 
KOBIETA WJECHAŁA POD TIRA
WIOZŁA MAŁĄ CÓRECZKĘ

Z ostatniej chwili [wtorek].
Na znanym przejeździe kolejowym przecinającym drogę z Iławy na Kisielice audi wjechało pod TIR-a. Według świadków kobietę kierującą osobówką rozproszyła 2-letnia córeczka jadąca z tyłu. Matka obejrzała się na dziecko i zjechała wprost pod ciężarówkę. Obie trafiły do szpitala.

Więcej na ten temat – w najbliższym wydaniu Kuriera od środy.
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 20-09-2016

35684. 
Odnośnie wpisu numer: 35682

Numer zgłoszeniowy na policję to 997 lub alarmowy ogólny 112.
Tam się zgłasza takie sprawy.
Wszak Iława to nie Dziki Zachód, a burmistrz to nie szeryf ;)
 ktosik
 Iława, Poniedziałek 19-09-2016

35683. 
PIELGRZYMUJE W PODZIĘCE ZA CUD...!

Niecodzienny widok na ulicach Iławy. Mężczyzna ubrany w strój pątnika i dźwigający ogromny krzyż. Spotkaliśmy go pod kościołem Brata Alberta na Osiedlu Podleśnym. Na kolanach modlił się przed wejściem do świątyni. Skąd jest? Dokąd pielgrzymuje?

Niezwykłą historię można przeczytać na stronie 6 w bieżącym wydaniu Kuriera papierowego.
 KURIERZY
 Iława, Poniedziałek 19-09-2016

35682. 
Szanowny Panie Burmistrzu Iławy!
[...] Czas najwyższy zająć się smrodzeniem z komina przy iławskiej ulicy Ostródzkiej, Willa Kosmos. [...]
Proszę bardziej wnikliwie zająć się tym problemem. Ten człowiek zatruwa wszystkich. Pali szmaty i plastiki.
Musimy mieć pozamykane okna, bo nasi chorzy leżący w łóżkach nie mają czym oddychać.
To skandal, żeby na takiego terrorystę nie było prawa. Jest tyle rozwiązań, choćby nakaz podwyższenia komina. Jakie to proste! Ale my nie jesteśmy władza, możemy tylko postulować, prosić, błagać...
 mieszkaniec
 Iława, Poniedziałek 19-09-2016

35681. 
Odnośnie wpisu numer: 35665

Pomimo dwukrotnego wezwania na 112 do ciężko chorej i półprzytomnej żony w dniu [...] oraz [...] przyjechała karetka w 2-osobowym składzie męskim.
Po dosyć niegrzecznym przywitaniu i krótkiej pogawędce, że chora nie chce być zabrana do szpitala i jest w pampersach, oni oświadczają, że nie będą jej obsługiwać. Na stwierdzoną cukrzycę zalecili picie słonej wody. Na moje stwierdzenie, że jestem po operacji baypasów i nie mogę dźwigać (mam 79 lat) i cierpię na rwę kulszową - "ratownik" [...] stwierdził, że na Zachodzie w takim wieku to idzie się do pracy.
Po trzech dniach żona zmarła.
Polecam wszystkim podczas wizyty tego "ratownika" włączyć nagrywarkę, aby się nie wypierał ze swoich słów.
 personalia do wiadomości redakcji
 Iława, Poniedziałek 19-09-2016

35680. 
Odnośnie wpisu numer: 35675

Najgorzej nie lubię jak ktoś porównuje coś, o czy nie ma pojęcia. [...]
Nie przeliczaj euro na złotówki i nie porównuj tego, bo ma się to jak wół do karety.
Za piwo w Polsce płacisz około 4 zł, za piwo w Austrii płacisz od 1,5 do 4 euro. Za chleb u nas płacisz 2 zł, za chleb w Austrii płacisz 2 euro itp. itd.
Nie chcę przez to mówić, że w Polsce jest lepiej, czy w Austrii jest lepiej. Po prostu nie znoszę takich porównań.
W każdym kraju są zarobki, ale są też i stosowne wydatki - porównywalne do tych zarobków.
Popatrz ile np. w Norwegii kosztuje jedna bułka. Gdy porównasz to na złotówki to wyjdzie ci astronomiczna kwota. Jak np. Tajlandczyk usłyszy nasze zarobki to powie - bogacze. Jak to samo usłyszy Kanadyjczyk - powie biedota. Pamiętaj, nie przeliczaj, bo to nie ma najmniejszego sensu.
 podróżujący
 Gmina Iława, Poniedziałek 19-09-2016

35679. 
Śmietniki coraz bardziej zaśmiecone
http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Smietniki-coraz-bardziej-zasmiecone/4838

Dopóki ludzie nie zrozumieją, że kartony należy składać, plastykowe butle zgniatać, to do skończenia świata będzie syf i ubóstwo. Nawet zdechłe koty zawinięte w folię widziałem przed śmietnikiem porzucone. Pampersy niewrzucone do kontenera metalowego, a pozostawione przy nim, kości obgryzione zostawione ptakom.
A co wy na to?
Wielu mieszkańców, zamiast wynieść śmieci domowe, w których przez folie widać [...] różne parszywa, wystawia się na cały dzień, a nawet z nocą na klatkę schodową przed drzwi. [...] A o psach tych głupców to już wstrzymam się z komentarzem.
A wy opowiadacie, że z tym syfem i zachowaniem ma straż zaradzić?
Mają debili pouczać? Ale jak? Przecież debil nie rozumie co się mówi.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 19-09-2016

35678. 
Jestem w markecie. [...]
Stoję w kolejce do kasy a przede mną na ladzie na długości 5 metrów same karkówki w opakowaniach bez powietrza. Zaniepokojony tak długim zakupem, policzyłem mięso: 35 sztuk, średnio w paczce 1,5 kg. Jeden osobnik tyle towaru - pomyślałem..
Tak się złożyło, że musiałem za 10 minut wrócić, ponieważ zapomniałem pewnego towaru nabyć. Podchodzę do kasy, a tu... ten sam gość z karkówkami: ta sama ilość 35 sztuk karkówek leży i czeka do kasowania.
Dalej już nie komentuję i zadaję pytanie retoryczne: czy takim nachalnym zakupom nie należałoby dać odpór.
Przecież ludziska już o godz. 7:30 nie mieli po co iść do stoisk z mięsem. Czy czasem, nie należałoby takich skierować do producenta wprost, czyli do ubojni. Czy czasem sprzedawcy nie są przekupieni przez takiego klienta i czy takie praktyki są dozwolone?
Przebitka w gastronomii, przy tak promocyjnym zakupie, to 300 proc.
 Marszałek
 Iława, Niedziela 18-09-2016

35676. 
Odnośnie wpisu numer: 35675

Chciałbym Ci przypomnieć, że w takiej Austrii jest zupełnie inna relacja zarobków do cen.
Dla nas są to wysokie wartości.
Oni też pewnie odczuwają to w swoich budżetach, ale nie w takim stopniu jak w naszym kraju.
 Kamil
 Iława, Niedziela 18-09-2016

35675. 
Odnośnie wpisu numer: 35525

Wysokie ceny paliwa? Naprawdę?
Gdy wracaliśmy z urlopu na południu, to na przykład ceny w Austrii na stacjach Rast sięgały nawet 1,50 eur za benznzynę i 1,40 eur za diesla.
 majster klepka
 Lubawa, Niedziela 18-09-2016

35674. 
Do Urzędu Gminy Iława - propozycja.
Co roku ogłaszacie konkurs dożynkowy „Na najładniejszą posesję w sołectwie" - w sołectwie, które jest gospodarzem dożynek. A może ten konkurs rozszerzyć i przeprowadzać również konkurs 'Na najładniejszą posesję w gminie"? W wielu gminach w Polsce takie konkursy się przeprowadza.
 uczestnik dożynek w Kałdunach
 Iława, Sobota 17-09-2016

35671. 
Co wieczór po moim osiedlu po głównej ulicy Dąbrowskiego piratuje około 22-letni idiota Hondą Prelude.
Rondo obok mojego domu (k. Intermarche) pokonuje często o 360 stopni jednym ciągłym driftem. Pisk i ryk silnika niesamowity, strach wyjść z psem przed płot (rondo jest obok).
Zastanawiam się dlaczego nasza dzielna policja jeszcze go nie chwyciła. Miasto jest przecież monitorowane a radiowóz jeździ co kilkanaście minut po tej ulicy.
Wspomnę jeszcze tylko o cowieczornym wysypie koniecznie po godz. 22 dużej ilości ryczących, smrodzących, pełnoletnich BMek kierowanych przez osobniki w szarych dresach mniej więcej w wieku tychże pojazdów. Pojazdy te najczęściej nie posiadają bieżnika na tylnych oponach oraz obowiązkowo kilku żarówek oświetlenia. [...]
 AK, lat 43
 Iława, Piątek 16-09-2016

35670. 
SZPITAL DLA WYBRANYCH

Tego jeszcze chyba nie było. Pracowała w iławskim szpitalu ponad 40 lat, a teraz, gdy sama potrzebowała pomocy lekarskiej, została potraktowana jak intruz. Dyrekcja szpitala co odpowiada? Próbuje MARIĘ LEWICKĄ obarczyć (!) chorobą psychiczną.
Szokujący materiał czytaj na stronach 8-9 w bieżącym Kurierze.
 KURIERZY
 Iława, Piątek 16-09-2016

35669. 
Odnośnie wpisu numer: 35668

Pojawiło się ogłoszenie (w BiP) o naborze na stanowisko do spraw kultury zdrowia i sportu.
Zadajmy sobie pytanie, który ze znajomków rządzącej dwójki zasiądzie na urzędniczym stołku?
Zapewne już dawno jest to ustalone.
Niech odpowiednie instytucje lub radni miasta przyjrzą się nepotyzmowi panującemu w instytucjach lokalnych w Suszu.
 suszarka
 Susz, Piątek 16-09-2016

35668. 
Panie Pietrzykowski dlaczego ukrywacie przed mieszkańcami dług miasta?
Jak bardzo zadłużyliście miasto?
Dlaczego TYLKO TE zarządzenia Burmistrza nie pojawiły się w BIP-ie? (Biuletynie Informacji Publicznej).
Spójrzcie na grafikę.
Sprytne, ale jeszcze do 80 potrafię liczyć.
Ten cały BIP jest bardziej dziurawy niż ser szwajcarski.
Co z BIPem podległych jednostek - na CSIR - jedna (!) informacja a tam i zatrudnień było dużo i jak mniemam przetargów. Brak Regulaminów i innych aktów prawnych.
To są standardy folwarków bananowych.
Czy za tym stoi odpowiedzialna merytorycznie Pani Podogrodzka?
 Johan
 Susz, Czwartek 15-09-2016

35665. 
Niedorzecznik Tomasz Więcek znowu "ratuje szpital", ha ha.
Jeśli twierdzi, że karetka S jeździła ZAWSZE z lekarzem to, albo nie zna prawdy albo...? Jeśli w papierach jest OK, tzn, że [...].
Pracuję tam, więc widzę i wiem. Potwierdzam, że czasem nie było obstawy lekarskiej na eSce.
Panie Więcek - na [...] jest paragraf! [...]
 ratownik medyczny
 Iława, Czwartek 15-09-2016
Odp. 
Prosimy o przesłanie wybranych dat kiedy karetka wyjechała
bez lekarza – mailem na adres: redakcja@kurier-ilawski.pl
Oczywiście gwarantujemy zachowanie tajemnicy informatora.
 moderator dyżurny
 Iława, Czwartek 15-09-2016

35664. 
Odnośnie wpisu numer: 35662

Może powiedzmy sobie najdelikatniej tak.
Z tym "wychowaniem pokoleń", to ciszej nad tą trumną. [...]
Amen.
 Marszałek
 Iława, Środa 14-09-2016

35662. 
ZMARŁ EUGENIUSZ CHOMIK

W wieku 70 lat zmarł Eugeniusz Chomik, były iławski radny, działkowiec, pedagog i społecznik. Jako szef internatu szkoły „budowlanki” wychował pokolenia mieszkańców naszego regionu.
Zniknął z życia publicznego 4 lata temu – po wypadku na rowerze, któremu uległ tuż po obradach wyjazdowych komisji rady miejskiej na ogrodach działkowych „Podleśne”.
Wspomnienie o zmarłym w najnowszym wydaniu Kuriera na stronie 5.
 KURIERZY
 Iława, Środa 14-09-2016

35660. 
"W w Olsztynie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Weterana Walk o Niepodległość RP. Wyróżniono tam m.in. Gminę Iława. Medal „Pro Patria” przyjął z rąk wicewojewody województwa warmińsko-mazurskiego Sławomira Sadowskiego wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński." [...]

Ja wójtowi Harmacińskiemu medali i orderów nie żałuję. To odznaczenie cywilne przyznawane przez kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Czy może mi ktoś podać uzasadnienie nadania tego medalu akurat Panu Krzysztofowi Harmacińskiemu?
[...] Harmaciński kombatantem? Harmaciński represjonowany? [...]
 bazalt
 skorupa ziemska, Środa 14-09-2016

35657. 
Odnośnie wpisu numer: 35645

Z mojej obszernej i głębokiej wiedzy operacyjnej [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 ORMO-wiec
 Podleśne, Wtorek 13-09-2016

35655. 
Nie żyje Pan Eugeniusz Chomik, były radny Rady Miejskiej w Iławie kilku kadencji. Miał 70 lat. Smutne.
 Mirosław
 Iława, Wtorek 13-09-2016

35645. 
Odnośnie wpisu numer: 35634

Władze iławskich struktur powiatowych PiS wprowadziły zarządzenie, aby na tworzonych niebawem listach wyborczych PiS do rady powiatu byli tylko... członkowie PiS.
Nie-członek, choćby nawet żelazny zwolennik PiS, na liście nie będzie. Mądremu dosyć.
Panowie szefowie struktur lokalnych Witkowski i Płuciennik powinni to jeszcze raz przemyśleć.
Przecież w wyborach do sejmu na listach w dużej części są nie-członkowie partii, oczywiście na niższych miejscach, ale są! [...]
Zastanówcie się nad tym Panowie. [...]

* * *

Suplement.
W Radzie Powiatu jest do zdobycia 21 mandatów. Tak zwane obłożenie kandydatami może być dwukrotne.
Jeśli w danym okręgu są np. 3 mandaty do zdobycia, to partia lub komitet może wystawić maksymalnie 6 kandydatów. Z tego wynika proste równanie matematyczne:
21 mandatów x 2 = 42 kandydatów.
 bazalt
 skorupa ziemska, Poniedziałek 12-09-2016

35641. 
Odnośnie wpisu numer: 35634

To się tyczy tylko Marka Polańskiego, gdyż tylko on został usunięty z PiS mocą sprawczą posła Krasulskiego z Elbląga.
[...]
Tylko jest jedno pytanie. Co na to nowe władze PiS w powiecie iławskim, a szczególnie Henryk Witkowski?
Nie wyobrażam sobie, by w wyborach do rady powiatu iławskiego nie było listy PiS w gminie lubawskiej (Miasto Lubawa i Gmina Lubawa stanowią jeden okręg wyborczy).
Gmina Lubawa to przecież bastion PiS, lokalna Częstochowa.
 Leon Kłonica von Kuraś
 Ziemia Iławska, Poniedziałek 12-09-2016

35639. 
Chciałbym prosić o pomoc w wyjaśnieniu zniknięcia pojemników do recyklingu. Frednowy, Tynwałd i nie wiadomo gdzie jeszcze. [...]
Pani z Urzędu Gminy Iława nie potrafiła mi tego wyjaśnić.
 Jan
 Iława, Poniedziałek 12-09-2016
Odp. 
Wystarczy czytać papierowe wydanie „Kuriera Iławskiego”.
Od 1 lipca br. mieszkańcy domów jednorodzinnych zbierają
śmieci do np. worów i wystawiają we własnych gniazdach.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 12-09-2016

35638. 
Odnośnie wpisu numer: 35606

Gdy na początku lat 90-ych piewca marksizmu-stalinizmu Jacek Kuroń wymyślił zasiłek dla bezrobotnych, Główny Nurt cały piał w... zachwytach, że och i ach. Nowoczesność!
Gdy dziś szydzony i non-stop atakowany JarKacz odpalił kasę na dzieci, to elyta syczy z oburzenia, że będzie patologia.
Ta wyniosła i pyszna pogarda dla najuboższych i najsłabszych jest dziś w tych postsowieckich elytach nadwiślańskich porażająca. Tak jakby wyjazd na wakacje (morze, góry) lub kupienie kompletu podręczników do szkoły było czymś ekskluzywnym, zarezerwowanym dla only wyjątkowej kasty posiadaczy, którzy oddychają innym tlenem.
Jest kolosalna różnica pomiędzy demoralizującym rozdawaniem kasy dla kolejnego pokolenia nygusów i nierobów (kuroniówka), a inwestowaniem w dzieci i ratowaniem demografii (kaczorowe). Cała reszta, to żenujące dorabianie teorii.
Wyśmiewany kurdupel z Żoliborza znowu miał więcej wyobraźni niż cała lewacka różowa jełoperia przywiślańska, zwana dziś dla niepoznaki klasą liberałów.
Czerwone dynastie syczą z nienawiści. Miało być tak jak było. Nie będzie.
 anty-bolszewik
 Iława, Poniedziałek 12-09-2016

35637. 
Odnośnie wpisu numer: 35632

Podobno fuzja DPS-ów ma być spowodowana tym, iż starostwo chce zaoszczędzić, a nawet wziąć.
Tylko pytam się - co i na czym zaoszczędzić, skoro DPS-y utrzymują się same a powiat nie dokłada im złotówki.
W mojej ocenie gwóźdź programu leży gdzieś indziej. Na przykład DPS w Iławie rocznie obraca budżetem w wysokości około 8 mln złotych [!!!]. Pieniądze te przechodzą przez starostwo, ale starosta nie może z tego budżetu uszczknąć ani centa.
Połatałoby się dziury tu i ówdzie z takiej kasy. Nowe wakaty dla etatowych członków zarządu torpedują budżet powiatowy. Zabierzmy DPS-om, niech się dyrektorzy potem martwią.
Pracownicy mają zamydlane oczy kwestia trzeciorzędowymi, a starosta Polański z zastępcą (z zawodu maszynista PKP) nie potrafią wytłumaczyć dlaczego tak naprawdę ta fuzja.
Wniosek prosty: jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
To nic innego jak skok na kasę niezależnych finansowo DPS-ów.

http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Starosta-nie-lubi-niepokornych-dyrektorow/4829
 społecznik
 Iława, Poniedziałek 12-09-2016

35635. 
Odnośnie wpisu numer: 35631

...to nie jest "zapach" z kanalizacji miejskiej, ale wylewanej na pola gnojowicy i rozrzucanego obornika.
 pracownik ZUK
 Susz, Poniedziałek 12-09-2016

35634. 
Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Politycznej PiS mówił o "wypalaniu gorącym żelazem" wszelkich zagrożeń w szeregach partii.
Od razu przychodzi mi na myśl dwóch jegomościów z naszego regionu: Marek Polański i Stanisław Kastrau. Zostały im jeszcze dwa podejścia do stołów dożynkowych (dożynki 2017 i 2018).
Na pewno nie poddadzą się bez walki. Założą jakiś nowy wyborczy komitet samorządowy, będzie odrębna lista.
W naszym powiecie iławskim za 2 lata będą więc bardzo ciekawe igrzyska samorządowe.
 bazalt
 skorupa ziemska, Poniedziałek 12-09-2016

35632. 
Jeżeli Starosta Powiatu Marek Polański nagle zapragnął wspólnej obsługi finansowej, administracyjnej i organizacyjnej DPS-ów w Lubawie oraz w Suszu, co to ma oznaczać dla pracowników i mieszkańców tych domów? Czy będą zwolnienia kadry? Dlaczego te zmiany?
Ciekawe.
 Ania
 Susz - Lubawa, Niedziela 11-09-2016

35631. 
Niech ktoś odpowie mi na pytanie.
Dlaczego w tę niedzielę śmierdzialo tak okropnie kanalizacja w Suszu.
Masakra. W żadnym mieście w którym mieszkałem takie rzeczy nie przydarzały się w tak ogromnym stopniu. Duuuusi...
 mieszkaniec
 Susz, Niedziela 11-09-2016

35630. 
Odnośnie wpisu numer: 35629

Taka wizualizacja zjawiska wymierania Polski jest wymowna. Nie brak tu żadnych referatów sążnistych.
Polskie morze wysycha.
Kurier w relacji z dożynek gminnych w Kałdunach podał listę pań, które otrzymały statuetkę wójta za trud wychowania kilkorga dzieci. 30-40 lat temu takie statuetki dostałaby prawie każda rodzina w całej Polsce. [...]
 bazalt
 skorupa ziemska, Sobota 10-09-2016

35629. 
Odnośnie wpisu numer: 35599

Polska umiera bardzo szybko i prawie niezauważalnie.
Spadek populacji jest zjawiskiem niespotykanym na skalę światową.
Takie są owoce gospodarki globalnej i unii europejskiej „bez granic”.
 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 09-09-2016

35628. 
A może Kurierzy przyjrzą się jak wyglądały sprawy prywatyzacyjne na nieruchomościach w Iławie, Lubawie, Suszu...
Chodzi o sposób w jaki dawne WPHW (Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Handlu Wewnętrznego w Olsztynie) zostało założone w czasach upadku komuny (1989) i jak majątek państwowy przepływał najpierw do tej spółki specjalnego znaczenia, a następnie w ręce prywatne z rodzin czerwonych lokalnych dynastii.
W Iławie chodzi o nieruchomości WPHW, głównie lokale sklepowe, wzdłuż ulic Kościuszki i Niepodległości, Sobieskiego i Andersa, a także sklepy na Starym Mieście.
Mogłoby kilka znanych głów polecieć, a przynajmniej spalić się ze wstydu.
 Sherlock Holmes
 Iława, Czwartek 08-09-2016

35625. 
Odnośnie wpisu numer: 35601

W Kurierze pokazano foty kierowców aut parkujących bez wyobraźni jaka kierowcy powinna przyświecać.
A oto przykład ze Starego Miasta w czwartek. Miejsce - sklep piekarniczy. Pozostało tylko 60 cm wolnego na przejście dla pieszego. Chodnik ten nagminnie jest najeżdżany przez auta prawie do ściany.
 autuchton
 Iława, Czwartek 08-09-2016

35624. 
Na placu zabaw przy "Dzikiej Plaży" trojka dorosłych osób okupowała zabawki dla dzieci, dewastując je (we wtorek 6. września (2 mężczyzn około 30 lat i kobieta ok. 30 lat).
Dzieci nie mogły skorzystać z bujaczki jak i również z lin do wspinaczki. Na początku Pani ze swym lubym położyli sie razem na bujaczce obściskując sie w obecności małych dzieci, następnie panowie zaczęli skakać po linach i wspinać sie, szarpiąc je i mówiąc "ciekawe ile to wytrzyma".
Na zwrócenie im uwagi w ogóle nie reagowali.
Rodzice rozgoryczeni wychodzili z placu zabaw ze swymi pociechami jedno za drugimi. Niby obiekt jest monitorowany ale wygląda na to, że monitoring nie działa i nikt nie ustrzeże placu zabaw przed "dużymi dziećmi" próbującymi zniszczyć maluchom zabawki.
Przesyłam zdjęcia.
 Pani Mama
 Iława, Czwartek 08-09-2016

35623. 
SŁUŻYLI LUDZIOM, ZGINĘLI W WYPADKACH

W wypadku drogowym w Kisielicach zginął 67-letni strażak-ochotnik, który jechał motorowerem.
Tego samego dnia w wypadku w Prątnicy koło Lubawy zginął 28-letni rehabilitant z iławskiego szpitala.
W obu wypadkach sprawcami nieszczęść byli młodzi mężczyźni, którzy prawo jazdy mieli niespełna 2 lata.
O szczegółach tych przejmujących tragedii przeczytacie w papierowym bieżącym wydaniu Kuriera (od środy) na stronie 3.
 KURIERZY
 Iława, Środa 07-09-2016

35622. 
Pojawiło się ogłoszenie o zamiarze zawarcia umowy na dostawy energii do budynków Urzędu Miasta i Gminy Susz.
Uzasadnienie wybory jest jednym wielkim kłamstwem, które burmistrz Pietrzykowski próbuje wcisnąć ludziom. Czytamy w nim m.in.:

----------

"Dostawa ciepła z sieci ciepłowniczej do budynku Urzędu Miejskiego w Suszu przy ul. J. Wybickiego 6 oraz budynków przy ul. Wybickiego 9 oraz Piastowskiej 7 może być świadczona tylko przez jednego wykonawcę – „PROMEX SUSZ” sp. z o.o., ul. Dywizjonu 303 3, 83-000 Pruszcz Gdański, który jako jedyny posiada infrastrukturę do dostawy i przesyłu ciepła na terenie miasta Susz.
W związku z powyższym jest to jedyny możliwy w tym przypadku Wykonawca zamówienia publicznego w zakresie dostawy i przesyłu ciepła (centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody) do obiektów Zamawiającego."

----------

Na uwagę zwracają słowa: "jedyny posiada infrastrukturę do dostawy i przesyłu ciepła na terenie miasta Susz".
Nie! Kłamstwo!!! Infrastruktura i sieć są własnością miasta, które je dotąd tylko dzierżawiło Promexowi.
Burmistrz Pietrzykowski chce przedłużyć umowę z wolnej ręki powołując się na kłamstwo! Powinien ogłosić przetarg na obsługę swojej kotłowni.
 Johan
 Susz, Środa 07-09-2016

35621. 
Odnośnie wpisu numer: 35619

Przecież wszystko można sprawdzić.
Aby wypłacić kasę za obstawianie dróg podczas triatlonu musiała być sporządzona lista płac, na której wpisano ilość godzin i widnieje podpis strażaka. To należy do obowiązków skarbnika.
Natomiast ekwiwalent za udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych to zupełnie inna sprawa. Strażak w Suszu otrzymuje za to 15 zł za godzinę. Za udział w szkoleniach 10 zł. Jest to niebezpieczna praca i to im się należy. W to nie wnikam.
W tym przypadku chodzi mi konkretnie o pokazanie, że głoszona wiele lat idea: „Wszyscy jesteśmy wolontariuszami podczas triatlonu” ma zupełnie inne wymiar. Część osób robi wolontariat zupełnie za darmo, a część, tych bliższych przy burmistrzu, za "wolontariat" dostaje naprawdę sporą kasę (i to jest granda!).
Panie wiedzący, jeśli Pan tak wszystko wiesz, to powiedz jaką strażacy dostali stawkę za godzinę obstawiania tras triathlonu? A przecież formalnie, zgodnie z obowiązującym prawem, strażak może otrzymać wynagrodzenie tylko za udział w akcjach i szkoleniach.
W jaki więc sposób zostało to rozliczone?
 maszynista
 Susz, Środa 07-09-2016

35620. 
Odnośnie wpisu numer: 35618

Stara klika wymiera, nowa kiełkuje.
Młodsze kury do rosołu podane na biesiadny stół.
Za rok, za dwa - pocałujta [...] wójta!
 ORMO-wiec
 Biskupiec, Środa 07-09-2016

35619. 
Odnośnie wpisu numer: 35614

Jeżeli strażak zgarnął 280 złotych, to nie za sam triathlon, tylko za trzy miesiące udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych + triathlon.
 wiedzący
 Polska, Wtorek 06-09-2016

35618. 
W Biskupcu też dzieje się.
Na przykład Wójt Arkadiusz Dobek nie marnuje czasu póki jest młody.
Widać, że lubi towarzystwo. [...]
 gęsior
 Biskupiec, Wtorek 06-09-2016

35616. 
Odnośnie wpisu numer: 35614

Koncerty Pauli [...].
Ewenement: jeden "artysta" dwukrotnie zakontraktowany dla tej samej widowni. Kasa 30.000 poszła w świat, a ludzi na obu koncertach było najwyżej stu.
A z samego triatlonu nawet nie ma zdjęć, bo taka bieda była.
 [anonim]
 Susz, Wtorek 06-09-2016


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 36 37 38 ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... 217 218 219 ... 363 364 365 następna ] z 365131815145


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | TEKSTY | OPINIE | Zdrowie i uroda | Wyszukiwarka | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.