Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

10425. 
didi to Calish, cyli totalny mąciciel !!!
Godz. 9:34
 granat
 Sobota 09-02-2008

10424. 
Jaruś - nie biegaj za fatko, już niedługo będzie latko.
Pilnuj też serducha, bo masz za dużo brzucha.
Sprzęcicho jeśli pracuje, pilnuj i pokrop, bo się zepsuje.
Jam ci jest wielki czy mały? Mały czy wielki?
Nie mi oceniać, choć jeśli szczerze - z góry dzięki!
 Maniuś
 Piątek 08-02-2008

10423. 
Odnośnie wpisu numer: 10402

O JASNA CHOLERA! AGENT "BENEK" JESZCZE SZCZEKA.
MYSLAŁEM, ŻE TEMU BARANANOWI PRZESZŁO.
 **
 Piątek 08-02-2008

10422. 
Odnośnie wpisu numer: 10419

Baju, baju, będziesz w raju.
Cudowne przeistoczenie umów to wydarzenie, które należy wpisać do
annałów naszego miasta i powiatu. Pryncypał pani Dyrektor publicznie
(są świadkowie) twierdził coś przeciwnego do Jej oświadczenia. Widać,
że prawda ewoluuje dynamicznie, jak u Orwella.
 Fabian Cholewa
 Piątek 08-02-2008

10421. 
Kto to jest, ten ślepak w bandanie, co gówniane teksty składa?
Widziałem takiego w waszej gazecie. Kto to jest i po co?
 nie wiem
 Piątek 08-02-2008

10420. 
LEKARZE ZE WSCHODU
Polecam prawdziwy tekst o naszej, nie tylko iławskiej rzeczywistości.
 Alosza
 http://vrach.lekarz.googlepages.com/pracalekarzawpolsce
 Piątek 08-02-2008

10419. 
Odnośnie wpisu numer: 10389 10411 10415

Dyrektor szpitala poinformowała redakcję KURIERA, że nie ma kontraktu menedżerskiego ani zagwarantowanego jakiegokolwiek specjalnego odszkodowania na wypadek zerwania umowy.

W najnowszym wywiadzie dla Kuriera mówi m.in.: "Oświadczam, że od 1 września 2007 roku jestem zatrudniona przez Zarząd Powiatu na umowie o pracę, nie posiadam kontraktu menedżerskiego, a moje zarobki brutto plasują się są na 14. pozycji zarabiających w naszym szpitalu".

Więcej w Kurierze - już w najbliższą środę. Wrócimy też do tematu zarobków lekarzy. Zapraszam do lektury.
 Radosław Safianowski, redaktor naczelny

naczelny@kurier-ilawski.pl
 Piątek 08-02-2008

10418. 
IPN - Iława.
Mistrz przejmowania i przekierowywania cudzych inicjatyw, wybitnie inteligentny polityk Jacek Kuroń wypowiada się o ujawnieniu agentów.
Jacek Kuroń kilka lat później kładzie moralne podwaliny pod budowę
IV RP:
"Nie mam wątpliwości, że jest to zjawisko o kluczowym znaczeniu dla rozwoju polskiej demokracji i gospodarki rynkowej. Ludzie byłej nomenklatury, dawni esbecy, niektórzy prywaciarze i częściowo ludzie solidarnościowego etosu przenieśli do III Rzeczypospolitej mechanizmy peerelowskiego klientelizmu. Częściowo świadomie - z chęci zysku, popychani odwieczną żądzą pieniądza i władzy, częściowo zaś w odruchu samoobrony, albo w naturalnym dążeniu do stworzenia sobie oazy bezpieczeństwa, gdy ziemia się pod nogami trzęsie, opletli Polskę siecią niejawnych powiązań przyjacielskich, politycznych, gospodarczych, korupcyjnych, nepotycznych, a także jednoznacznie przestępczych"
(cytat pochodzi z książki Jacka Kuronia "Siedmiolatka, czyli kto ukradł Polskę").
 IQ
 Piątek 08-02-2008

10417. 
Odnośnie wpisu numer: 10412

Kombi:
1. "Przytul mnie"
2. "Słodkiego miłego życia"
3. "Ślad"
 IQ
 http://pl.youtube.com/watch?v=Rxw5-XZ2gpI
 Piątek 08-02-2008

10416. 
Odnośnie wpisu numer: 10415

To jest 1 zł na jednego mieszkańca powiatu. Czyli 1/2 wartości puszki piwa!!! EUREKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 powiatowy obliczeniowiec
 Piątek 08-02-2008

10415. 
Odnośnie wpisu numer: 10411

Jest to grubo ponad 100 tys. zł, ale pytajcie tego, który taką umowę podpisywał, bo jak się zorientował, to chodził i żalił się na ten zapis na lewo i prawo. To środki publiczne, a więc informacja na ten temat jest publicznie dostępna.
Wkrótce zamieszczę [swój] bardziej szczegółowy komentarz do kondycji finansowej szpitala.
Specjalista od rachunkowości był szczerze rozbawiony, gdy usłyszał w jakich czarnych barwach dyrekcja to przedstawia i jakich argumentów używa publicznie siejąc wśród laików psychozę. Głowa do góry. Nie jest tak źle, a na tle innych placówek w podobnych powiatach jest nawet całkiem nieźle.
 Fabian Cholewa
 Piątek 08-02-2008

10414. 
Odnośnie wpisu numer: 10410

Ależ Pani dyrektor! Myślałam, że aby osiągnąć tak wielki tytuł jak MBA, najpierw trzeba zdać maturę z języka polskiego. A pani pisze "W oczęta kuje" zamiast "kłuje" lub "poniżył by" a powinno być "poniżyłby". Wstyd. Przecież to też młodzież czyta!
 Polonistka
 Piątek 08-02-2008

10413. 
Odnośnie wpisu numer: 10310 10356 10383 10389 10399

Fabianie Cholewo, czemu ty ludzi ciągle straszysz, straszysz i straszysz?
"(...) (...) Ze szpitalem wcale nie jest tak wesoło. Istnieje realna groźba likwidacji poprzedzonej ewakuacją pacjentów. (...)".
Szanowna władzo powiatu i miasta! Albo teraz trzeba "pojechać" z białą mafią, składającą się z kilku cwaniaczków, albo ten koszmar w Iławie nigdy się nie skończy...
Panie Rygielski, wielki szacunek dla Pana i nowej Pani dyrektor Jastrząb.
 normales ilavianin
 Piątek 08-02-2008

10412. 
Do Iławy przejeżdża KOMBII i wystąpi z koncertem w hali widowiskowej
w sobotę 5 kwietnia. Bilety będą po 40 zł, a od zaraz w przedsprzedaży
po 35 zł. Dużo to czy mało? Jak sądzicie?
 fan
 Piątek 08-02-2008

10411. 
Odnośnie wpisu numer: 10389

Fabian może wiesz jaka jest wysokość kary pieniężnej dla mieszkańców powiatu iławskiego w przypadku pożegnania dyrektorki szpitala?
 pacjent - podatnik - czytelnik
 Piątek 08-02-2008

10410. 
Odnośnie wpisu numer: 10399

Cholew Fabian, a Ty ile zarabiałeś??? Szpital nie jest fabryką gdy masz właśnie te 20 tys. a ludzi traktujesz jak???? Jak petentów!!! Nie widzisz
w nich pacjentów. Prawda w oczy kole. Bo wam nie zależy na żadnej reformie! Wy chcecie dalej swojej prywaty!!!
A w oczęta kuje MBA!!! Nie masz pojęcia co to znaczy, marny medyku!Marny, bo dobry nie poniżył by się do takich tekstów jak wypominanie komuś tytułu!
Mam wrażenie, że nasz szpital to taki sam jak szpital w Jędrzejowie, gdzie medyk "na zwolnieniu" poleciał sobie na wczasy a pacjentów wywożą do innych placówek. Wy [w Iławie] jesteście tacy sami,
pacjentów macie "w poważaniu".
 MBA mgr
 Piątek 08-02-2008

10409. 
Odnośnie wpisu numer: 10374

Fabian - a w domu wszyscy zdrowi?
Może tobie lekarz potrzebny od zaraz?
 Makciu
 Piątek 08-02-2008

10408. 
Odnośnie wpisu numer: 10404

Jak to było? Pojechał w futerku, a wrócił w kuferku :)
 Adam
 Piątek 08-02-2008

10407. 
Odnośnie wpisu numer: 10406

Czy naprawdę nie można logicznie rozumować?
Ktoś Panią Dyrektor szpitala zatrudnił, wyznaczył zakres pracy, określił
cele - więc Ona robi to, co do niej należy, bo jak nie, to sprawa jest jasna. Pisanie komunałów, podpieranie sie sloganami, to chwyty z epoki dawno minionej.
Mnie cały czas zastanawia to, dlaczego tak strasznie przepełnione są prywatne gabinety lekarskie?
 Smutas
 Piątek 08-02-2008

10406. 
Odnośnie wpisu numer: 10399

W pełni się z Tobą zgadzam Fabian. W końcu ktoś zauważył istotę tego problemu.
Nie można szpitala traktować jak fabryki. Dobry manager to też człowiek, który świetnie sobie radzi w konfliktowych sytuacjach. Potrafi z ludżmi rozmawiać. Nie można ludzi traktować z góry i z pozycji siły. Zapytajcie pani dyrektor, ile czasu poświęciła na zwyczajne rozmowy z salowymi, pielęgniarkami, technikami medycznymi, zapytała je o pracę, problemy. Jestem przekonana, że niczego takiego nie było. Zaczęła natomiast wszystko krytykować a ludzi traktować z góry.
Pani dyrektor wszem ogłasza, że robi to dla dobra pacjentów. Bzdura!!! Mam nadzieję, że jest jeszcze w Iławie parę osób, którym rzekome pensje lekarzy nie przesłoniły prawdziwego obrazu tego konfliktu.
 ska
 Piątek 08-02-2008

10405. 
Odnośnie wpisu numer: 10399

"(...) Podsumowując: kłótnia idzie o to, że szpital nie może być traktowany jak fabryka gwoździ, lekarze jak sprzedawcy Marlboro, a pacjenci jak klienci supersamu. Oto i ten „prawdziwy problem (...)".

Teraz już wiem, po co lekarzy wynajęli prawnika...
Cholewa, Fabianie zresztą - co Ci powiem, to Ci powiem, ale Ci powiem: dobra z Ciebie człowiek, he he.
 Mcmurphy
 Piątek 08-02-2008

10404. 
Jest godz. 8:11.
Tusk chory, ale do Moskwy poleciał. Modlmy się za niego, by nie było tak jak z Bierutem, który wrócil w skrzynce.
 cccc
 Piątek 08-02-2008

10403. 
Odnośnie wpisu numer: 10399

Brzmi sensownie. A teraz poproszę o równie wnikliwą i obiektywną analizę drugiej strony konfliktu.
 ciekawy
 Czwartek 07-02-2008

10402. 
Poczekaj Jarek w nastepnych wyborach będziesz miał teatr bo kino i jaja
w Iławie już są, i te cuda w SZPITALU po 20 tys na lekarza. Ja pierdziele mafia to jest w Iławie a nie w Kisielicach.
PANIE PROKURATORZE!!! PROSZE O WYJASNIENIE SPRAWY UKŁADANIA DYZURÓW PRZEZ PANA RAMLA. I PROSIMY TEŻ O ZWROT NIENALEŻNIE WYPŁACONYCH PIENIĘDZY POSZCZEGÓLNYM LEKARZOM.
 BENEK (TAJNY AGENT 007)
 Czwartek 07-02-2008

10401. 
Ciekawe ile basenów będzie w Iławie, bo ja naliczyłem już chyba cztery.
 Jarek
 Czwartek 07-02-2008

10400. 
Jezeli kradł ustawiał ludzi czyli lekarzy żeby trzepali kase to popełnił przestępstwo i nie jest tam żadna głupotą mówienie publicznie jest to prawda wygłoszona na sesji i rada ma obowiazek wiedziec co dzieje sie w Iławie i czy burmistrz jako gospodarz tego miasta tez wie co tu sie dzieje. Są to nasze pieniadze i proszę nie zatajac faktów. Prawo jest dla wszystkich nie dla elity zwanej układem. Co ma powiedziec ten który ma 700 zł lub jest bezrobotny. Prawo jest dla wszystkich, bez wyjatków na wykształcenie i stanowisko albo go nie ma w ogóle i prosze nie bronić złodziejstwa bo to grzech.
 BENEK
 Czwartek 07-02-2008

10399. 
Odnośnie wpisu numer: 10398 10397

Jaki jest "prawdziwy problem"?

Podłoże tego konfliktu jest znacznie głębsze niż stara to się przedstawiać pani Dyrektor. Istota problemu nie tkwi sferze materialnej – nie redukuje się do tego kto, komu, za ile, jaką prowizję wypłacał, jaką stratę ponosił itd. Chodzi raczej o różne filozofie w podejściu do leczenia chorych ludzi. Następuje zderzenie filozofii prospołecznej, w ostatecznym rachunku nastawionej na niesienie pomocy nawet kosztem strat materialnych oraz filozofii utylitarnej, opartej na rachunku ekonomicznych zysków i strat. Być może to gdzieś umknęło obserwatorom całego zamieszania, ale mamy oto po raz pierwszy do czynienia z sytuacją gdy na czele szpitala stanął manager stawiający przede wszystkim na wynik ekonomiczny.

1. Przykład: obecnie czas pracy ma być ustawiony tak, aby jak najmniej lekarzy zajmowało się jak największą liczbą chorych. Powód: rachunek ekonomiczny, unikanie wypłaty nadgodzin. Efekt: mniejsze bezpieczeństwo chorych. Dotąd najważniejszy był człowiek, narzekano na absurdy systemu ale mało kto odchodził z kwitkiem albo miał uczucie że ze względu na finanse jest zaniedbywany.

2. Inny przykład: wyrabianie tzw. nadlimitów czyli leczenie ludzi bez gwarancji, że otrzyma się za to wynagrodzenie z Funduszu Zdrowia. Tak sytuacja miała dotąd miejsce. W efekcie szpital, aby nie zamykać drzwi przed chorymi w połowie listopada (gdy wykonano kontrakt z NFZ) wyrabiał nadlimity, generując przy tym koszty. Dziś dyrektor-menager prezentuje to z satysfakcją jako wynik nieudolności swego poprzednika – „strata”, „strata”, „strata” powtarza jak w mantrze. Mimo że dobrze wie, iż niebawem NFZ ureguluje rachunek.

3. Trzeci przykład to „nowa jakość” w podejściu do pracowników – butnie, arogancko, z góry, z pozycji siły, na zasadzie „nie podoba się, to spier...”. Jak to się ma do prostego faktu, że MBA można zrobić w rok, a na drugi stopień specjalizacji potrzeba kilkanaście lat?

Podsumowując: kłótnia idzie o to, że szpital nie może być traktowany jak fabryka gwoździ, lekarze jak sprzedawcy Marlboro, a pacjenci jak klienci supersamu. Oto i ten „prawdziwy problem”.
 Fabian Cholewa
 Czwartek 07-02-2008

10398. 
Odnośnie wpisu numer: 10397

A jaki jest ten "prawdziwy problem"?
 ciekawy
 Czwartek 07-02-2008

10397. 
Odnośnie wpisu numer: 10394 10396

Chciałabym tylko dodać, że według mnie informacja o pensjach lekarzy była podana na sesji powiatu specjalnie, aby odwrócić uwagę od istoty problemu w szpitalu. Nie interesuje mnie to ile zarabiają, ale jest bardzo prawdopodobne, że te około 20 tys. brutto to były zarobki lekarza na kontrakcie + dyżury.
Pani dyrektor robi sporo rzeczy pod publikę. Choćby oskarżenie Ramela o wyprowadzenie pieniędzy ze szpitala. Osoba, która podpisuje się MBA mgr (co mnie osobiście śmieszy) powinna wiedzieć, że jeżeli poweźmiemy informację o przestępstwie to zgłaszamy ją odpowiednim organom. Jeśli jednak badamy daną sprawę i dopiero "sprawdzamy", jak to powiedziała pani dyrektor, to wyjątkową głupotą jest publiczne oskarżanie kogoś.
 ska
 Czwartek 07-02-2008

10396. 
Odnośnie wpisu numer: 10394

"(...) Na sławetnej sesji rady powiatu Pani Dyrektor powiedziała: "Płace lekarzy sięgały 20 tys zł!!!" (...). Dla mnie to informacja (czy prawdziwa, to już inna sprawa), a nie rzucanie oskarżeń. Cholera mnie bierze na Twoje pisanie, Cholewa. Wyluzuj...
 Mcmurphy
 Czwartek 07-02-2008

10394. 
Oskarżenie o wysokie zarobki to niezawodny oręż wszelkiej maści populistów i prymitywnych agitatorów. Inteligentny człowiek, nie doznaje euforii słysząc liczbę, ale zastanawia się co rzeczywiście zostało powiedziane.

Na sławetnej sesji rady powiatu Pani Dyrektor powiedziała: "Płace lekarzy sięgały 20 tys zł!!!"

Pojawia się szereg wątpliwości. Czy przed tym twierdzeniem stawia kwantyfikator ogólny (dla każdego X będącego lekarzem, jest tak że zarabia 20 tyś) czy też szczegółowy (istnieje lekarz, taki który zarabia 20 tyś.). Nie wskazała też czy ta osoba/osoby otrzymywały pensję od Szpitala czy też na podstawie kontraktu z NFZ działając po prostu jako przedsiębiorca świadczący usługi medyczne.

Jak zwykle wtedy gdy ktoś czegoś się nie mówi, nie odpowiada to tezie, do której ktoś chce przekonać audytorium. W tym przypadku chodziło o puszczenie news`a o horendalnych zarobkach lekarzy

Tymczasem jedyny lekarz, który brutto zaledwie zbliżył się do podanej kwoty otrzymywał kilkanaście tysięcy ale na jednocześnie wykonywał pracę za 3 osoby, której nikt nie chciał się podjąć a stawki negocjował wprost z NFZ. Dodajmy że pracował po 12 godzin dziennie, niosąc ulgę tysiącom ludzi. Moim zdaniem był żenująco nisko wynagradzany!!!

Co do pozostałych lekarzy, to np. w przychodni specjalistycznej płace netto wynosiły ok. 1,5 zł, na oddziałach niewiele więcej. O tym już Pani Dyrektor nie powiedziała.

Rozważanie te na niewiele się zdadzą bez podania konkretnych danych. Dlatego należałoby wprost zapytać Panią Dyrektor o to, jaka była ŚREDNIA płaca brutto lekarza pracującego w Szpitalu pod rządami poprzedniego Dyrektora.

Zapewniam, że wietrzący sensacji i rzucający kalumnie na tych ludzi będą srodze zawiedzeni.
 Fabian Cholewa
 Czwartek 07-02-2008
Odp. 
Ze względu na powagę i publiczny charakter sprawy postaram się wątek zarobków lekarzy w iławskim szpitalu szczegółowo wyjaśnić.

Jeśli Fabian Cholewa lub jego środowisko może mi pomóc jakąś dokumentacją na ten temat, proszę o nią na maila.
 Radosław Safianowski, redaktor naczelny

naczelny@kurier-ilawski.pl
 Czwartek 07-02-2008

10393. 
Odnośnie wpisu numer: 10392

Nie dokazuj, Bolo nie dokazuj przecież nie jest z ciebie znowu taki intelektualny cud...
 [...]
 Czwartek 07-02-2008

10392. 
Odnośnie wpisu numer: 10388

Olo!!! Moczem na nich, cieplutkim moczem.
Mocz dezynfekuje, a nawet wypala ostatnie strzępki mózgu.
 BOLO
 Czwartek 07-02-2008

10391. 
Odnośnie wpisu numer: 10384

Przedwojenna zabudowa ma determinować wygląd, układ i projekty architektoniczne miasta w XXI wieku?! To może wszystko odnosić do czerownego kościoła i stawiać domy ze słomianymi strzechami zamiast dachów!? Co za bzdurę ktoś z siebie wydobył!
 Ramona
 Środa 06-02-2008

10390. 
Odnośnie wpisu numer: 10386

Jezeli to jest prawda jak pisał dzisiaj Kurier że lekarze zarabiali po 20 tys. złotych, to uważam że panem Ramlem powinien zająć się prokurator bo robił [...] w szpitalu a lekarze z nim.
Drodzy Iławianie to miasto jest skorumpowane i rzeczywiscie pora na masowe kontrole w szpitalu a może i wszedzie, dlatego sie nie rozwija
bo tu rzadzi Układ. Lekarzy nalezy natychmiast rozliczyc i jezeli pobierali nielegalne pieniądze i nieprawnie to niech Platforma sie tym zajmie, a jak się nie zajmie to drodzy państwo pora powrócic do PSu, który niech walczy z układem.
Ps. Wielkie dzięki pani dyrektor Jastrząb, że rozbiła pani gang lekarzy pobierajacych nienaleznych im poborów.
 BENEK
 Środa 06-02-2008

10389. 
Odnośnie wpisu numer: 10386

Faktem jest, że Pani Dyrektor podpisała kontrakt menadżerski na kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Tyle kosztuje społeczeństwo robienie tej czystki.
Po ostatnich wydarzeniach rozważano nawet możliwość usunięcia jej
ze stanowiska, ale na przeszkodzie stanęła niezmiernie wysoka kara
umowna zastrzeżona na wypadek zerwania kontraktu. Jest to tak znaczna suma, że jej wypłacenie wywołałoby polityczną burzę. Władze [powiatu] stały się zatem zakładnikiem tego stanu rzeczy i muszą robić dobrą minę do złej gry, żeby zachować twarz. Cenę oczywiście zapłaci społeczeństwo, i placówka, która ponoć jest w bardzo złej kondycji finansowej.
Wydaje się bardzo dziwne, że lokalne media jak dotąd nie podały do publicznej wiadomości informacji o kontrakcie menadżerskim Pani Dyrektor, o karze umownej oraz o prawdziwych przyczynach tolerowania sytuacji przez władze. Są to przecież informacje publiczne o niezwykłej wadze.
 Fabian Cholewa
 Środa 06-02-2008

10388. 
Olo!!! Jakiś nawalony tenisista z innego forum-walku na chwiejących się nogach do ciebie serwuje na wysokości murawy. Do walki zachęca jakaś zombiara o imieniu Truda. Uuuuu.
 serwis sportowy
 Środa 06-02-2008

10387. 
Odnośnie wpisu numer: 10385 10382

To jest już piąty i ostatni rozbój plemienia Polan.
 histo-geograf
 Środa 06-02-2008

10386. 
Odnośnie wpisu numer: 10383

Fabian nie wysilaj się. Twoje PR-owe działania i tak pozostaną bez echa.
Całe miasto i okolice widzą co jest grane w iławskim szpitalu. Tutaj tym lekarzom nie chodzi o podwyżki rzędu 1-2 tys. zł (ciekawe co na to inne
branże budżetowe), lecz o utrzymanie swych skandalicznych zarobków
na poziomie 20 tys. zł miesięcznie.
Dla mnie ta grupa to bezlitosna kasta ordynarnych chamów i czyraków.
Popieram Pana starostę i Panią dyrektor szpitala. Rozwiązać migiem tę
umieralnię. Rozegnać związkowców. I od zera powołać do życia całkiem
nowy w tym samym miejscu szpital.
Przeczytałem w Kurierze, że owi prowodyrzy sami złożyli wypowiedzenia
z pracy. Co to jest?! Szantaż?! Chorymi ludźmi wycieracie sobie gęby?!
Hipokratesie, widzisz i nie grzmisz!
Pani dyrektor, apeluję! Niech odchodzą, niech sami zjedzą własne ogony.
Organizować nową kadrę, robić szpital od nowa. A tę mafię won na bruk!
Nawet na weterynarzy się nie nadają.
Na koniec proszę o wybaczenie przyzwoitych lekarzy (tacy też są, ale
nie dopuszcza się ich do głosu). Jeśli macie czyste i spokojne sumienia,
to nie musicie brać moich ciężkich słów do siebie. Pisałem do kanalii.
 Qba
 Środa 06-02-2008

10385. 
Odnośnie wpisu numer: 10382

Platforma Obywatelska to "V Kolumna". To wrzód na ciele polskiej nawy państwowej.
 sól
 Środa 06-02-2008

10384. 
Rozbiór mleczarni postępuje sukcesywnie, ale moim zdaniem projekt nowego centrum nie bardzo pasuje do panoramy naszego pięknego miasta. Nie konweniuje też z przedwojenną zabudową.
 Naibaf
 Środa 06-02-2008

10383. 
[za serwisem Polskiej Agencji Prasowej PAP]

"Dramat w szpitalu w Jędrzejowie w województwie świętokrzyskim. Dyrektor placówki postanowił ewakuować oddział neonatologii. Powód? Nie ma komu opiekować się sześcioma noworodkami. Lekarze nie zgodzili się pracować więcej niż 48 godzin tygodniowo, bo nie dostali
podwyżki.
Z braku opieki medycznej w jędrzejowskim szpitalu pacjentów nie przyjmuje także oddział położniczy. Od piątku nowi pacjenci nie są także przyjmowani na oddziale intensywnej opieki medycznej - brakuje tam anestezjologów oraz pediatrów.
Lekarze na większości oddziałów w szpitalu w Jędrzejowie nie chcą pracować więcej niż 48 godzin tygodniowo. Nie wyrazili zgody na umowę z dyrekcją szpitala, bowiem ta nie zgodziła się na żądania lekarzy, którzy chcą półtora tysiąca złotych podwyżki".
 [Fabian Cholewa]
 Środa 06-02-2008

10382. 
GMINY WIEJSKIE I MIEJSKIE WALCZĄ O FUNDUSZE

W całym kraju samorządy nie godzą się z decyzją Ministerstwa Rozwoju Regionalnego odbierającą im unijne pieniądze. Politycy opozycji mówią o wielkim nadużyciu – pisze „Rzeczpospolita”.

Regiony boją się, że stracą miliardy złotych dotacji. Resort wykreślił bowiem z planu dofinansowania około 420 tak zwanych kluczowych inwestycji zgłoszonych z całego kraju. Ich wartość to ponad 44 mld zł. Cięcia uzasadniono „niskim poziomem merytorycznym wniosków”.

Dla samorządów to dramat. Straciły pewność uzyskania dużych pieniędzy na różne projekty, które miały poprawić poziom życia ich mieszkańców. Najbardziej zredukowano listę inwestycji ekologicznych. Zniknęły projekty o łącznej wartości 32,9 mld zł, zostało tylko 11,7 mld zł.

Do rozgoryczonych samorządowców dołączają opozycyjni politycy. – Dla tej koalicji niektóre regiony okazały się spaloną ziemią, bo ich mieszkańcy w wyborach nie uwierzyli w cuda Donalda Tuska – powiedział poseł PiS Stanisław Zając. Natomiast Jarosław Kaczyński powiedział, że wkrótce powstanie mapa internetowa wycofanych inwestycji.
 czytelnik
 Środa 06-02-2008

10381. 
Takich nam w Polsce trzeba darczyńców.
 Nędznik
 http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1356&wid=96331...
 Środa 06-02-2008

10380. 
Ach te maturzystki w najnowszym wydaniu Kuriera [jedynka].
Cmok cmok ......................................................... !!!!!!!
 łowca śliczności
 Wtorek 05-02-2008

10379. 
Nie ma "taty", nie ma "mamy". Jest zboczeniec!
 %%%
 http://polonia.wp.pl/kat,1010861,statp,cG93aWF6YW5l,wid,9...
 Wtorek 05-02-2008

10378. 
Odnośnie wpisu numer: 10376

Si vis te reddere sanum, curas tolle graves, irasci crede profanum...
 Fabianus
 Wtorek 05-02-2008

10377. 
Odnośnie wpisu numer: 10288

Mam dla Ciebie dobre informacje, podaj swojego maila.
 dobry duszek, lat 79
 Iława, Wtorek 05-02-2008

10376. 
Odnośnie wpisu numer: 10374

Fabiś; "Vere scire est per causas scire "! I tym miłym akcentem kończę dysputę, która i tak do niczego nie doprowadzi.
Obawiam się, że Twój przypadek (zatwardzenie logicznego kojarzenia), jest raczej w stadium końcowym i żaden najlepszy specjalista z naszego szpitala, pomóc Ci już nie zdoła.
CU L8R
 Mcmurphy
 Wtorek 05-02-2008

10375. 
Odnośnie wpisu numer: 10373

Bardzo dobrze, że lekcje odrobiłeś i to wszystko prawda. Tyle że to słabo się ma do moich twierdzeń, bo dotyczy lekarzy rodzinnych pracujących za granicą w publicznym systemie. Są oni kierowani do najgorszych, najbiedniejszych regionów. Lekarze rodzinni w Polsce mają się na ogół dobrze i nie protestują.
Mi chodziło o specjalistów pracujących w szpitalu i przychodniach specjalistycznych. To zupełnie inna historia. Szukaj dalej, ciepło, ciepło...
 Fabian Cholewa
 Wtorek 05-02-2008

10374. 
Odnośnie wpisu numer: 10372

Jareczku, ups... Makciu drogi.

Dobrze wiesz, że akurat w tym systemie odpłatności za usługi medyczne te zwiększone wydatki w najmniejszym stopniu dotkną biednych ludzi z miasteczka. Wiadomo, że do centrali płatnikiem netto jest raczej Polska A, a nie Polska B.

Nieciekawie będzie, jeżeli zrealizuje się plan prywatyzacji szpitala oparty na wzorcach ostródzkich. Wszystko możliwe, eksperta od przekształceń z tego miasta już do szpitala sprowadzono i odpowiednio uposażono. Wtedy zostaną zlikwidowane oddziały mniej rentowne, które nie będą się kalkulować właścicielowi, a biedni ludzie naprawdę dostaną w kość, bo będą zmuszeni dojeżdżać do Elbląga czy Olsztyna po to co dotąd mieli tu na miejscu. To dopiero będzie wymierna strata.

Tańszym i korzystniejszym dla społeczeństwa rozwiązaniem byłoby dogadanie się i pozostawienie szpitala powiatowego w dotychczasowej formule. Nie wiem tylko, czy decyzja co do prywatyzacji tej jednostki, z przyjemnym 4mln posagiem na koncie (ciii!!!) już nie zapadła we właściwych gremiach. Przykład ostródzki ma też i innym wymiar, bardziej pouczający dla władz. W jakimż to sanatorium przebywa teraz tamtejszy były starosta? Może ktoś pamięta?

Fakt, czynnik zasiedzenia, o którym wspomniałeś odgrywa pewną rolę u starych lekarzy, ale czy faktycznie chciałbyś żeby za 15 lat średnia wieku lekarza w Iławie wyniosła 70 lat. Co to takiego dom, mieszkanie itd. sprzedasz, puścisz w najem czy zostawisz rodzinie. Jak się ma w perspektywie zarobek rzędu 500 Euro tu albo powiedzmy skromnych 8.000 Euro za granicą przez najbliższe 25 lat pracy.

Błądzi Twa myśl moralnie, jeżeli starasz się stosować szantaż emocjonalny wobec lekarzy. Dlaczego to oni mają troszczyć się o "biednych ludzi", jeżeli podobnej troski nie chcą ponosić władze samorządowe i sowicie opłacani menadżerowie szpitala.

Wydaje mi się, że jedyną szansą taj grupy zawodowej na to, aby nie była traktowana jak biali Murzyni, jest uzmysłowienie wszystkim w jakiej jest sytuacji i jakie ma alternatywy.

Nie wiem czy tak myślą mili i sympatyczni lekarze w Iławie, ale tak by myśleli, gdyby byli niemiłym i niesympatycznym Fabianem Cholerą ;)
 Fabiś
 Wtorek 05-02-2008

10373. 
Odnośnie wpisu numer: 10372

Fabianie, mały suplemencik - miłego czytania! Zdrówka życzę:
 Mcmurphy
 http://www.pulsmedycyny.com.pl/index/archiwum/6154,plusy,...
 Wtorek 05-02-2008

10372. 
Odnośnie wpisu numer: 10369

(...) Po staropolsku zakrzyknę: "Kochajmy Się. (...)". Nie ma żadnej zajadłości Fabianie Cholero, upsss Cholewo. Nie ja rozpocząłem ten temat, to raz, a drugi raz, trzymajmy sie konkretów. Nie obchodzi mnie, że gdzieś tam ktoś - mamy konkretną sytuację - zbuntowanych lekarzy, którzy nie bacząc na sytuację biednych ludzi, krzyczą - dajcie, dajcie, jeszcze nam dajcie. Zapominają, że masełko powinno się jeść mała łyżeczką, bo inaczej - wymioty pewne.
Weź sobie, Cholewa wyobraź taką sytuacje. Nie dochodzi do consensusu, lekarze zmieniają pracodawcę i co? Będą dojeżdżać do pracy, sprzedadzą swoje mieszkania, domy, he he.
Zresztą, szkoda klawiatury Cholera, upsss Cholewa. Pozdrawiam.
PS. Mam tylko niepłonną nadzieje, że cały czas będą pamiętać o swojej przysiędze (Hipokratesa, oczywiście).
 Mcmurphy
 Wtorek 05-02-2008

10371. 
NIEPRAWDZIWE SMS-y!

Rozsyłane sms-y z informacją, że "poszukiwana jest krew dla umierającego dziecka" są nieprawdziwe. Takie wiadomości otrzymało wielu mieszkańców Warmii i Mazur. Znaleźli się nawet dawcy.

Informacja rozeszła się bardzo szybko, a wiele osób zaoferowało swoją pomoc. Okazało się jednak, że to tylko tak zwany łańcuszek sms-ów, czyli fałszywe wiadomości krążące w sieci i przesyłane od znajomego do znajomego. "Stacje krwiodawstwa nie rozsyłają ani sms-ów, ani maili z takimi komunikatami" - podkreśla dyrektorka Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie Grażyna Kula. W regionie nie ma obecnie takiej sytuacji aby brakowało jakieś grupy krwi.

Osoby, które chciały pomóc i odpowiedziały na sms-owy apel, teraz czują się oszukane. Policja nie dostała jednak żadnych doniesień w tej sprawie. Jak informuje rzeczniczka KWP Izabela Niedziwiecka, nie można jasno określić kto ponosi winę za tego typu "żart".
 słuchacz Radia Olsztyn
 Poniedziałek 04-02-2008

10370. 
Odnośnie wpisu numer: 10365

Nie słyszałem w tym samolocie music "bamba, bamba" :D. Dla państwa Bernie Paul - tego nie usłyszysz w iławskiej nagłośni - NEVER!!!
Proszę zwrócić uwagę na czarnoskórą wokalistkę. A ten pan w ciemnych okularach, który rozpoczyna nagranie, przypomina mi pozytywną postać p. Safa. No to DANCE!!!
 buszownik forumowy
 http://pl.youtube.com/watch?v=pafR4VHkn6Q
 Poniedziałek 04-02-2008

10369. 
Odnośnie wpisu numer: 10367

Czcigodny McM...., tak prywatnie, między nami, żeby wstydu nie było
przed ludźmi, szepnę, że forma wołacza od "Fabian Cholewa" brzmi
"Fabianie Cholewo". Po co cała ta zajadłość? Po staropolsku zakrzyknę:
"Kochajmy Się".
Podam teraz dane, które być może niektórych przekonają. Znajomy dentysta (spoza Iławy) pojechał do Sztokholmu na kontrakt od czerwca 2007 do stycznia 2008. Żaden to nie był wielki specjalista, zwykły lekarz przed 40. Wrócił i bez kredytu, tylko za to, co tam przy skromnym życiu zarobił, wyposażył gabinet dentystyczny wydając ok. 300 tys. zł. Łatwo policzyć ile płacili w tej klinice, z zastrzeżeniem że była to jedna z najtańszych tego rodzaju placówek w mieście. I co, dalej kilkanaście tysięcy euro wydaje się nieosiągalne?
 Fabian Cholewa
 Poniedziałek 04-02-2008

10368. 
Odnośnie wpisu numer: 10366

PANNY Z CICIBORA

Hen na Podlasiu stoi dom zielony,
Co tydzień się plakat na dębie kołysał.
Aż jeden z nich został cichaczem skradziony,
a oto treść tego afisza:

"Czy znasz słodycz panien z Cicibora?
Ich urok i namiętność?
Nieprzeciętny zmysł organizacyjny
itp. itd.
Jeżeli nie, to pryjdź na zabawę taneczną
Dnia 6 listopada 1966 roku,
Godzina 18, w świetlicy w Ciciborze dużym.
Zaprasza Cię Kółko Rolnicze."

Kiedy ranne wstają zorze
W Ciciborze, w Ciciborze,
Budzą się dziewczęta hoże
Cicibora kwiat od lat
Swój poranny koncert życzeń pieją kury po opłotkach,
a dziewice, krasawice marzą co je dzisiaj spotka.

Bo wieczorem w remizyj
Będą hucznie grać na cyji
Będzie bęben czyli dżaz. Intymności przyjdzie czas.
Warczy motor z każdej strony, kłują oczy non-irony.
Na okrasę we puentę chłopcy z jednostki N-tej
Tak dziewice, krasawice marzą co je dzisiaj spotka.

Uwaga, jeżeli zachęcony treśćią tego afisza zechcesz się
udać do Cicibora Dużego, zapamiętaj: jedziesz do
Białej Podlaski, stamtąd w kierunku Janowa Podlaskiego
6 kilometrów szosą państwową pierwszej klasy.
Środek komunikacji państwowy, cena PKS - 3 złote.
Lub prywatnie, taksi - 22,50. Albo gratis - ścieżką, pieszką.

Gdy wieczorne gasną zorze,
W Ciciborze, w Ciciborze
Pustką razi każde łoże
W Ciciborską noc ad hoc

Szumią jodły ode dwora dziedzic protoplasta straszy
A dziewczyny z Cicibora znów kolejny tworzą afisz
Że wieczorem w remizyj
Będą hucznie grać na cyji
Będzie bęben czyli dżaz. Intymności przyjdzie czas.
Warczy motor z każdej strony, kłują oczy non-irony.
Na okrasę we puentę chłopcy z jednostki N-tej
Tak dziewice, krasawice marzą co je dzisiaj spotka.

Tak dziewczyny z Cicibora znów kolejny tworzą afisz:
"Czy znasz słodycz panien z Cicibora?
Ich urok i namiętność?
Nieprzeciętny zmysł organizacyjny
i tp. i td.
Jeżeli nie, to pryjdź na zabawę taneczną
Dnia 6 listopada 1969 roku,
Godzina 18, w świetlicy w Ciciborze dużym.
Zaprasza Cię Kółko Rolnicze."
 Parafianin, lat 34
 Cicibór Duży, Poniedziałek 04-02-2008

10367. 
Odnośnie wpisu numer: 10362

"(...) Teraz można jechać wszędzie w EU, a do Stanów lekarz specjalista dostanie zawsze wizę. Na Alasce płacą 25 tys. $ miesięcznie. Angielski zna dziś każdy. (...)"
Pamiętam, był taki serial. Co do angielskiego, to chyba nie masz racji, bo ja znam tylko: kaczy, byczy, indyczy.
Fabian cholera, upasss, cholewa - myślę, że czas najwyższy zrobić sobie seppuku w czółko, siusiu, paciorek i spać.
Cmoki z obu luf i ciepłe p...
 Mcmurphy
 Poniedziałek 04-02-2008

10366. 
SPOKOJNIE PANOWIE I PANIE! RYDZYKA NIKT NIE OBALI!
 Parafianin, lat 34
 http://wiadomosci.onet.pl/1685829,11,item.html
 Poniedziałek 04-02-2008

10365. 
Co to się dzieje podczas lotu w kabinie pilotów... Człowiek wsiada sobie
spokojnie do samolotu i nawet nie zdaje sobie sprawy, jak niewiele tam
u góry, gdzie bliżej Pana Boga, brakuje do... szczęścia i nieszczęścia!
Zobaczcie.
Po obejrzeniu aż dziw bierze, że katastrof lotniczych mamy tak mało...
 Myszka Miki
 http://www.tvn24.pl/-1,1537660.1,wiadomosc.html
 Poniedziałek 04-02-2008

10364. 
Odnośnie wpisu numer: 10362

Fabian, cholewa zresztą - Iława, to jednak naprawdę małe miasteczko, tutaj wszyscy wszystkich znają... Znajdź, chopie, inny temat... Zmień znajomych... Zdrowia życzę, bo jak wyjadą ci Twoi znajomi, to bida będzie, oj bida.
PS. To powiadasz, że za granicą płacą kilkanaście tysięcy euro...
 Mcmurphy
 Poniedziałek 04-02-2008

10363. 
Dziś mamy "Dzień Walki z Rakiem". Czy aby na pewno?
 IQ
 http://www.tvn24.pl/-1,1537677,wiadomosc.html
 Poniedziałek 04-02-2008

10362. 
Odnośnie wpisu numer: 10359

Lekarz po studiach w wieku 25 lat (6 lat studiów) nie umie kompletnie nic. Praktycznej wiedzy ma mniej niż pielęgniarka. Wszystko robi pod okiem starszych, nic samodzielnie. Po kilku latach pracy przy ogromnym wysiłku umysłowym, szczęściu i dobrych układach z przełożonymi może zacząć robić specjalizację. Przez ten cały czas jest wynagradzany jak stażysta (ok. 1,2 na rękę). O jakiejkolwiek praktyce prywatnej nie ma nawet co marzyć (przecież na niczym się nie zna).

Znam jednego lekarza, który ukończył ten pierwszy etap specjalizacji w wieku 34 lat - był jednym z najlepszych studentów na roku, pracował w dużym szpitalu, do kliniki 30 km. Na prowincji to się praktycznie nie zdarza. Lekarze tam muszę czekać jeszcze dłużej.

Specjalizacja mojego znajomego - interna, dotyczy ogólnie wszystkim chorób wewnętrznych. Teraz dopiero może robić zasadniczą specjalizację - kardiologię. Musi zdać egzamin (10 osób na miejsce). Musi przebłagać dyrekcję o pozwolenie na, gdyż łączy się to z absencją w pracy. Ok. 40 będzie pewnie lekarzem kardiologiem z jakimś tam doświadczeniem.

Czy naprawdę po takich trudach i płaceniu takiego "frycowego" ktoś przyjdzie do prowincjonalnego szpitala za 2 tyś. na rękę, jeżeli będzie miał jakiekolwiek lepsze oferty np. za granicą. Wątpię...

Dotąd były utrudnienia i lekarze zostawali. Teraz można jechać wszędzie w EU, a do Stanów lekarz specjalista dostanie zawsze wizę. Na Alasce płacą 25 tys. $ miesięcznie. Angielski zna dziś każdy.

Te samorządy, które zakapują tą prawdę jako ostatnie w swoich szpitalach wystawią chyba felczerów albo zielarzy...
 Fabian Cholewa
 Poniedziałek 04-02-2008

10361. 
Odnośnie wpisu numer: 10360

To proste jest: wymienionych tuzów pytaj tamże. Tutaj nie zaśmiecaj.
Pozdrawiam Pana Leszka Olszewskiego.
 Avatar
 Poniedziałek 04-02-2008

10360. 
Czy [...] [...] leczy swoje stany depresyjne na falach iławskiej
krótkofalówki, której dzierżawcą jest Jerzy Kalisz??? A może wkroczył
na szczyty manipulacji faktami wykorzystując felieton w Kurierze pt.
"Spór nad udowodnioną podłością" autorstwa Leszka Olszewskiego?
 realista
 Poniedziałek 04-02-2008

10359. 
Odnośnie wpisu numer: 10358

"Po studiach lekarz [w Polsce] zdobywa specjalizację średnio przez około 10 lat. (...)"
Cholewa jasna, po ilu latach od ukończenia studiów lekarz dorabia się domu i samochodu?
Co do drenażu, to faktycznie się odbywa, ale - kieszeni biedaków.
Wyzulujcie Cholewa....
PS. Dla porządku niech będzie jasne; szanuję ich pracę, nie zazdroszczę bogactw, ale niech przestaną za przeproszeniem, bo w końcu obudzą się z ręka w kaczce lekarskiej, zresztą.
 Mcmurphy
 Poniedziałek 04-02-2008

10358. 
Odnośnie wpisu numer: 10357

Po studiach lekarz [w Polsce] zdobywa specjalizację średnio przez około 10 lat. Dodatkowo też od 10 lat w niektórych dziedzinach praktycznie nie wypuszczono nowych specjalistów. Od wejścia do Unii trwa drenaż polskich kadr medycznych przez państwa zachodnie. W Belgii, we Francji, w prywatnych klinikach nawet lekarzom specjalistom z polskiej prowincji oferowane są zarobki rzędu kilkunastu tysięcy euro miesięcznie. Dentyści masowo emigrują do Szwecji, gdzie w 6 miesięcy zarabiają tyle, ile u nas w 3 lata.
Stąd wynikają te przebitki i wojna o lekarzy, których po prostu zaczyna brakować.
 Fabian Cholewa
 Poniedziałek 04-02-2008

10357. 
Odnośnie wpisu numer: 10356

"Do większości lekarzy, którzy zrezygnowali (...)".
Naprawdę?!... Trzy razy więcej dają? No to faktycznie, niech idą biedaki.
 Mcmurphy
 Poniedziałek 04-02-2008

10356. 
Do większości lekarzy, którzy zrezygnowali ze współpracy z nową
dyrektor zgłaszają się z ofertami szpitale z całego województwa.
Oferują im 2-3-krotność tego co dostawali w Iławie.
Jeżeli nie nastąpi jakiś przełom specjaliści odejdą z Iławy na dobre.
 Fabian Cholewa
 Niedziela 03-02-2008

10355. 
Odnośnie wpisu numer: 10351

Dla "zainteresowanej", lat 31.
Chodzi mi o [...] który doradza dla kilku żmij w białych fartuchach. Przecież to wypisz wymaluj chohsztapler prawniczy w całej okazałości.
Ha ha
 mieszkaniec z powiatu
 Niedziela 03-02-2008

10354. 
Odnośnie wpisu numer: 10350

Czyżby iławskie radyio czerpie wzorce z radyia TOK FM?
 buszownik forumowy
 http://pl.youtube.com/watch?v=1VY1y0o_tpw&feature=related
 Niedziela 03-02-2008

10353. 
Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale wracając dziś ze Stolycy, na rondzie przy ul. Ostródzkiej (k. zajazdu Wielka Żuława), jest znak informacyjny kierujący jadących z Ostródy w prawo, w kierunku Grudziądza. Wszystko byłoby OK tylko, że kilkadziesiąt metrów dalej jest znak "ślepa ulica".
Może to ktoś potwierdzić lub wyprowadzić mnie z błędu ? Bo jeśli jest tak naprawdę, to chyba powinno tymczasowo przekreślić się na tej tablicy kierunek grudziądzki. W sezonie prawdopodobnie wielu kierowców "łapie" się na ten skręt.
 Fakirr
 Niedziela 03-02-2008

10352. 
[powtórzenie wpisu poprzedniego]
 moderator
 Niedziela 03-02-2008

10351. 
Odnośnie wpisu numer: 10350

Jesteś super, tylko przybliż mi tego "CIENIASA" z Olsztyna, ha, ha
 zainteresowana, lat 47
 Niedziela 03-02-2008

10350. 
Odnośnie wpisu numer: 10349

Czekać!!! Na co? A postępowanie DYSCYPLINARNE od poniedziałku wprowadzać. Z moich informacji wynika że lekarze w styczniu wykonali kontrakt z NFI w 30 procentach. Styczniowe czynności medyczne przekładają na maj. To nie jest chora sytuacja wytworzona przez kilku skur...li i z "cieniasem" z Olsztyna na czele. To już jest zamordyzm wspomagany przez zidiociałych radiowców.
 mieszkaniec z powiatu
 Niedziela 03-02-2008

10349. 
Odnośnie wpisu numer: 10345 10343

Zapowiedzi tego, co się dzieje w służbie zdrowia świadczą o tym, że lekarze los chorych pacjentów mają w d...
Dla nich reforma w służbie zdrowia to przyznanie podwyżek, ale tylko lekarzom, chorych może w szpitalach nie być. Poczekamy niecierpliwy człeku do środy, bo sprawa jest zbyt poważna, by prześlizgnęła się na tym forum. Poczekamy też, kiedy ci lekarze będą mówić o poprawie
poziomu leczenia w iławskim szpitalu!
 pacjent
 Niedziela 03-02-2008

10348. 
Odnośnie wpisu numer: 10338

Odnosnie podwyżek cen.
Benek, swój krytyczny głos, a może początek listy obywatelskiego sprzeciwu przeciwko podwyżkom cen prądu i innych produktów i usług. Uwłaszczeni na majątku narodowym robią co chcą - zapewniając sobie ogromne profity, w monopolistyczny sposób podnoszą ceny składowych faktur za prąd: kwota przesyłowa itd. Skandal.
 konsument
 Niedziela 03-02-2008

10347. 
Zapraszam do lektury ciekawego felietonu Pawła Hofmana pt. "O sporcie słów kilka...". Czytamy w nim m.in.

"Należy poinformować czytelników Kuriera o sprawach dotyczących dotacji budżetowych wspierających ten sektor. Chcę określić sytuację sekcji lekkiej atletyki w klubie sportowym KS Jeziorak Iława w 3 lata po połączeniu z lekkoatletyką. Należy wspomnieć również o temacie imprez lekkoatletycznych, który jest bezpośrednio związany z poziomem iławskiej LA. Felieton ten jest oparty o fakty, jak również o doświadczenia, które są wynikiem wieloletniej pracy z młodzieżą, nie zawsze uzdolnioną w kierunku lekkiej atletyki".

Autor jest nauczycielem wychowania fizycznego w iławskim Gimnazjum
nr 2, trenerem lekkoatletyki i miejskim radnym.
 Jarosław Synowiec

wydawca@kurier-ilawski.pl
 http://www.kurier-ilawski.pl/news.php?id=1982&show=opinie
 Sobota 02-02-2008

10346. 
ŻYWOT CZŁOWIEKA POCZCIWEGO - O PENDERECKIM.
To jest gość. W Cannes przyznali Mu kolejną nagrodę. A on informację
o nagrodzie skomentował tylko tak: "Już przywykłem do tych nagród". Penderecki mieszka w Lusławicach koło Krakowa we dworze, który kupił
w latach 70. w stanie totalnej ruiny. Dwór w tej chwili otoczony jest parkiem o pow. 7 ha. Dendrologia to jest druga pasja kompozytora. Sprowadził wiele drzew ze świata. Żyje i pracuje (komponuje) w zgodzie
z porami roku. Wiosną inaczej, jesienią inaczej. Latem budzą Go ptaki już
o trzeciej rano, wtedy zaczyna komponować. Kto rano wstaje temu Pan Bóg daje.
Taki kaczak albo tusk to mu zwisają. Napisałem celowo z małej litery, bo mu do pięt nie dorastają.
 ++++
 Sobota 02-02-2008

10345. 
Odnośnie wpisu numer: 10343

Do zainteresowanej, lat 31.
Szanowna pani wypowiedzi Pana Ramela chyba jeszcze długo nie usłyszy albo nigdy. Ale można poczytać na radiowym forum prowadzonym przez BEZZĘBNYCH kundelków, które obszczekują niemal... wszystkie iławskie instytucje.
Post Scriptum (do moderatora z Kuriera papierowego): dlaczego chcesz trzymać w napięciu czytelników powiatu aż tyle dni? Chyba nie chcesz upodobnić się do tego radiowęzła z ul. Ostródzkiej.
 oczekujący
 godz. 20:50, Sobota 02-02-2008

10343. 
Może ktoś z Państwa słyszał wypowiedź byłego dyrektora szpitala
Przemysława Ramela na temat zarzutów od nowej dyrektor Pani
Wiesławy Jastrząb. Proszę napisac coś na ten temat. [...]
 zainteresowana, lat 47
 Iława, Sobota 02-02-2008
Odp. 
W środę napiszemy w Kurierze (papierowym). Zresztą od kilku
tygodni, a nawet miesięcy, piszemy na bieżąco o szpitalu.
 moderator

redakcja@kurier-ilawski.pl
 Sobota 02-02-2008

10342. 
Odnośnie wpisu numer: 10334 10335 10336

He, he, he...
Dear Benku dla wyjaśnienia: nie jestem mieszkańcem powiatu iławskiego. Odwiedzam to forum z czystego sentymentu dla Iławy i szczególnie jej okolic. To, żeś przegrany życiowo, nie znaczy, że musisz mnie na siłę wrzucać do koszyka fanów PO (bo nim nie jestem - generalnie politykę mam w... nosie).
Człowieku, zejdź na ziemię z tym swoim PiS-owskim zacietrzewieniem (bo to staje się chore) - mam dobry kontakt ze studiów z osobą, która leczy urojenia maniakalne - dla ciebie - gratis.
Aha, nie jestem lekarzem abyś nie węszył następnego kumoterstwa.
I ostania uwaga.
Benku, wysil się merytorycznie a nie rzucasz obelgami tak jak twój mentor Jarosław nie-Wielki (Przegrany... zresztą). Zmień Iławę tak jak mówisz, tego Ci szczerzę życzę.... Tylko nie na gorsze, bo oszołomstwo jakie prezentujesz na TO wskazuje.
 Fakirr
 Piątek 01-02-2008

10341. 
Szturm po pracę w CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne, jedna z najczęściej krytykowanych
służb specjalnych w Polsce, nie może narzekać na brak chętnych do
pracy. Jak podaje "Dziennik", każdego dnia o przyjęcie w jej szeregi
ubiega się od 10 do 30 chętnych.

Zła atmosfera wokół CBA i powołanie komisji ds. nacisków na służby wywołało falę plotek o rzekomym exodusie agentów, którzy w obawie
o swoją przyszłość mieli w popłochu poszukiwać nowego zajęcia. Jednak kierownictwo Biura nie tylko je dementuje, ale twierdzi, że jest odwrotnie. - W ostatnich miesiącach regularnie przyjmujemy nowych funkcjonariuszy - mówi dyrektor gabinetu szefa CBA Tomasz Frątczak. Informuje, że od czasu wyborów z Biura odeszło zaledwie trzech funkcjonariuszy.

Rozczarowani mogą być z tego powodu politycy PO. Jeszcze niedawno przyznawali anonimowo, że liczą na to, że odchodzący agenci będą źródłem informacji i "pokażą prawdę o służbie powołanej do życia przez PiS". Dziś porzucili nadzieję. CBA zatrudniło do dziś ponad 600 agentów spośród tysiąca możliwych miejsc. Aplikacje do pracy złożyło ponad 12 tys. kandydatów.
 czytelnik
 Piątek 01-02-2008

10340. 
Odnośnie wpisu numer: 10338

Do Benka.
Ty weś nie przesadzaj! Mamy demokrację - kapitalizm, a nie jakiś reżim, żeby zabraniać ludziom dodatkowej pracy. Jak chcą, to niech pracują nawet na 20 etatach.
Najważniejsze w tym jest tylko to, żeby nie byli śmieszni w tym swoim proteście, że niby mało zarabiaja itp.
Ja bym ich wywalił na zbity... i zobaczymy co wtedy powiedzą. Kto ich przyjmnie z otwartymi rękami skoro się tu ustawili. Ot co.
 Genek
 Piątek 01-02-2008

10338. 
Jeżeli chodzi o lekarzy to nie maja co skakac, starosta dobrze zrobił bo podobno taki stworzyli układ jaK za PRL w Szpitalu. Pani DYREKOR pokazała im gdzie jest ich miejsce, dadza sobie rade prawie kazdy z nich ma prywatny gabinet zatem niech w swoich warsztatach przyjmuja ludzi płaca zusy a od szpitala rece precz jak im sie za mało się zarabiało. Wynajeli sobie prawnika zeby walczył o nich nawet smieszne ludzi do pracy nie brakuje posmakujecie kuronia.
Jeszcze panie Rygielski przetrzepac tych co na zewnatrz pracuja np pani dentystka a Zabrowie co tak szybko pędzi do domku bo tu ma tez prywatny biznes w piwnicy w domu na ulicy Polnej, i tez kase trzepie a ZUS i pensje gmina jej płaci. W Kurierze sie ogłasza ja wiec pytam dlaczego pracuje jeszcze w państowej placówce, skoro jest bezrobocie. PANOWIE radni uchwalcie uchwałe zabranijące albo ograniczajaca łaczenie prywatnych gabinetów z posadami państowymi. TAK nie moze byc to jest okradanie państwa i nas Iławian.
 Benek
 Piątek 01-02-2008

10337. 
W radiowej trójce Antek (Macierewicz) opowiadał jak to prześladuje się
i przesłuchuje nocami funkcjonariuszy kontrwywiadu. Antek zatrudnił
z ulicy zwykłych laików, swoich ludzi, na obraz i podobieństwo swoje.
Nie mieli pojęcia o pracy. Zwolniono oficerów znających dwa, trzy języki, często z doktorskimi tytułami. Ci nowo zatrudnieni zarabiali po 10-15 tys. zł/miesiąc. Antek co kilka tygodni daje występy w Radio Maryja i tumani słuchaczy.
 Agent dwójki
 Piątek 01-02-2008

10336. 
Pozatym ta Twoja PLATFORMA TO POTRAFI ŚWINIE PODKŁADAĆ.
Gdzie byla debata przed wyborami nie było jej bo nie mieli co powiedzieć ludziom tak jak i teraz. PIEPSZE TAKA rzadze koniec tej smiesznej partii
i jej rzadów przecz na Kuronia. SZKODA POLSKI, SZKODA Iławy.
 Benek
 Czwartek 31-01-2008

10335. 
Uczciwie zapracuje na mandat a Tych twoich kolesiów to zmiotę z Iławy bo więcej zła uczynili jak dobrego, niech nastanie normalnośc nie cuda
i Platforma wczesniej Unia Wolności.
 Benek
 Czwartek 31-01-2008

10334. 
Boli Ciebie Fakir że wale po mordzie dopiero zaczołem. Wiem ze Ty też palec trzymasz w tyłku ukladzikom. Masz racje niektórzy musza trzymać bo nic innego nie potrafia i nie maja własnego zdania. Ciekawe czy jak idziesz robić siku to Ci tez doradzaja i jak masz si.e ubrac i czy iśc do koscioła współczuje Ci młocie i pilnuj ratusza bo w tym roku sie wiele rozegra a Ty i twoi kolesie znikna bo mali ludzie zawsze gina pa
 Benek
 Czwartek 31-01-2008

10333. 
Odnośnie wpisu numer: 10329

Cytuję: "Dajcie mi władze a zmienie Iławę sprowadzę inwestycje nie supermarkety czy ronda czy baseny". Niestety ale by inwestor przyszedł trza w pierwszej kolejności nadrabiać zaległości w infrastrukturze podstawowej m.in. ronda itp.
Cytuję: "IŁAWA MA SUPER położenie ale tzrba wyjsc na zewnatrz a nie zamykac się i pobierac gotowa kase z Unii i sie chwalic ze to czy tamto będzie". Z położeniem zgadzam się w 100% ale jeśli chodzi o branie kasy z UE to człowieku nie znasz realiów. W jej dzieleniu liczy się na pierwszym miejscu polityka. Możesz się zesrać i mieć najlepszy projekt ale jeśli nie jesteś w jednej linii politycznej w tzw. Instytucją Pośredniczącą to nawet dobry bajer nic nie pomorze w przekonaniu Zarządu Województwa w zatwierdzeniu Twojego zadania inwestycyjnego.
Cytuję: "Tak to nie może wygladac osobiscie znam kilku powaznych biznesmenów, którzy napewno by zaiwestowali w IŁAWIE, ale po co jak cuda cuda będa, że na wiosne zamiast liści banknoty wyrosna a my bedziemy je zrywac. Bajki, bajeczki i cudeńka dla dzieci z przedszkola nie dla ludzi". Buhahahahaha, człowieku czy ty myślisz, że prawdziwy inwestor zwraca uwagę na takie piardy o jakich piszesz? To nie ten szczebel. Dla prawdziwego inwestora liczy się tylko i wyłącznie jak najlepszy wskaźnik ekonomiczny i korzystanie z jak najlepszej koniunktury na rynku.
Cytuję: "Zobaczcie wszystkie miasta się reklamuja pokazuja w telewizji a Iława wygląda jak Zalewo zbita dechami". Po pierwsze nie ubliżaj miejscowości Zalewo. Nie masz do tego żadnego prawa. Jeśli faktycznie ta miejscowość wygląda tak jak piszesz, to tylko dzięki temu, że taki kmiotek jak TY udziela się na forum a nie w realu. Wskocz do matrixa i go napraw wg własnej wizji. Bo jak na razie, od długiego czasu piszesz bzdury, które systematycznie powielasz.
 Fakirr
 Czwartek 31-01-2008

10332. 
Odnośnie wpisu numer: 10330

Si si, Mcmurphy. Brawo, brawo...
 IQ
 Czwartek 31-01-2008

10331. 
Odnośnie wpisu numer: 10324

Oj Rybak i tak mamy szczęście w nieszczęściu, Ty może nie słyszałeś
ale ja wiem, że fleja z radia (wpis: 10293 - Qba) dwukrotnie próbował zasiĄąąąąąść za stołkiem na fotelu dyrektora Biblioteki Miejskiej.
Co do Platformy to jeszcze PO-czekajmy chwilę. Cierpliwość jest gorzka, ale jej owoce... Siup. He he he.
 IQ
 Czwartek 31-01-2008

10330. 
Odnośnie wpisu numer: 10324

"(...) od pierwszego lutego będzie Kinga Groszkowska (...)".
Czy nie ma ku temu predyspozycji? Nie jest merytorycznie przygotowana? Dyrektorem sie bywa - żoną się jest. Czas pokaże, czy wybór był właściwy. Pozdrawiam.
 Mcmurphy
 Czwartek 31-01-2008

10329. 
Dajcie mi władze a zmienie Iławę sprowadzę inwestycje nie supermarkety czy ronda czy baseny. IŁAWA MA SUPER położenie ale tzrba wyjsc na zewnatrz a nie zamykac się i pobierac gotowa kase z Unii i sie chwalic ze to czy tamto będzie. Tak to nie może wygladac osobiscie znam kilku powaznych biznesmenów, którzy napewno by zaiwestowali w IŁAWIE, ale po co jak cuda cuda będa, że na wiosne zamiast liści banknoty wyrosna a my bedziemy je zrywac. Bajki, bajeczki i cudeńka dla dzieci z przedszkola nie dla ludzi. Zobaczcie wszystkie miasta się reklamuja pokazuja w telewizji a Iława wygląda jak Zalewo zbita dechami.
 Benek
 Czwartek 31-01-2008

10328. 
JESZCE JEDNO podobno ma dr to niech go wykorzysta bo ja mam tylko mgr ale mógłby do mnie na lekcje przychodzic i czerpac wiedze jak zmienic Iławę. CAŁA Platforma działa jek jeden system PRL - KTO NIE ZNAMI, ten przeciwko nam. Czy tak ma wygladac Iława. Rządzic trzeba godnie dla obywateli, nie dla elit. Dla ludzi w mieście, nie dla PARTII
 Benek
 Czwartek 31-01-2008

10327. 
Słuchaj Sołtys ronda to najmniej mnie interesują, mnie interesuje co mam do garnka włozyc i mój sasiad i sasiadka i cała Iława. Ja nie jestem egoista i układziarzem jak rzadzi dobrze to moze byc nawet zółty, a nie maja rzadzic nim radni czy układziarze. Ma wsiadac w samiochód lub w samolot i latac po swiecie szukac inwestycji a nie dupe wsadzic w fotel i głupa kleic ze kadencja upłynie. WŁASNIE ,ZE NIE UPŁYNIE jak w ciagu nastepnych 6 miesięcy nie poznamy co dalej z Iława. PODOBNIE JAK JA myśli cała Polska. Ty sołtys działasz na zlecenie z ratusza więc nie mam Ci nic do powiedzenia pa
 Benek
 Czwartek 31-01-2008

10326. 
Odnośnie wpisu numer: 10325

Benek widzę po twoim zapale że chcesz przeorać po ratuszach i innych magistratach. Twój koń pługiem 2-skibowym wyrzucił na powierzchnię ziemi KLANY SAMORZĄDOWE.
Jeszcze rok temu rządziła paka Jarosława Maśkiewicza. W obecnej chwili iławskim parowozem steruje miłośnik ptaków. Czy ty widzisz u nich takie samo upierzenie? Jak dostaniesz zadyszki przy pługu, to pomyśl kto ma zostać szefem naszej wsi. Ja tobie wreszcie zbuduję obwodnicę nad iławką, ażebyś nie musiał mi Fergusonem chałasować na rondzie koło poczty głównej.
Benek ty w końcu wystartuj do naszej rady sołeckiej i stań do rywalizacji z Dęmbkiem, bo on mi ciągle przestawia kierunkowskaz do Iławy.
 SOŁTYS
 Czwartek 31-01-2008

10325. 
Trzeba patrzec, bo jak się zblizaja wybory to zobaczcie, że wybierają tych samtych radnych.
A wiecie dlaczego? Bo oni razem, czyli burmistrzowie i reszta sitwy, czyli radni tworza klan i nie daja wejsc innym.
Nie wybierajcie tych samych radnych niech będzie opozycja dla wójtów
i burmistrzów
 BENEK
 Czwartek 31-01-2008

10324. 
Spośród pracowników Biblioteki Miejskiej w Iławie powołano osobę pełniącą obowiązki dyrektora biblioteki. Tymczasową głównodowodzącą, od pierwszego lutego będzie Kinga Groszkowska - żona radnego Rady Miejskiej w Iławie Romana Groszkowskiego. To są JAJA KWADRATOWE! Niech żyje kolesiostwo państwa z Platformy. Gratulacje.
 Rybak
 Czwartek 31-01-2008

10323. 
Ja piszę w sprawie marketu o nazwie [...]. To nie jest zakład pracy tylko obóz pracy. Tam jest jeden wielki bałagan. Ludzie pracujący w [...] w innych miejscowościach narobią syfu na sklepie a potem ich dyrektorzy ściagają pracowników z całej Polski którzy pracują w [...]. I karzą pracować po 12 godzin od 20.00 do 8.00 rano a jak nie wyrazisz zgody na wyjazd w delegację to Cię zwolnią z pracy. I w delegacji trzeba zdejmować regały oraz paroty układać na nowo towar czyścić regały. Dają tylko dwa dni wolnego ale nie 2 dni pod rząd tylko np. piątek wolny i środę a tak sie zapierdziela noc w noc po 12 h na dobę. Dyrektorzy w stosunku do pracowników stosują mobbing. A w Iławie były kierownik marketu (M[...] Piotr) zajmował sie wykładaniem towaru , ponieważ na niczym innym się nie znał. A poza tym w tym Markecie oszukują klientów np. jak kapuście skończył sie termin ważności to kierowniczka kazała zerwać kartkę z datą ważności a na magazynie troche było tych wiader z kapusta. Jak sie skończył termin przydatności do spożycia paczkowanych skrzydełek z kurczaka to kierowniczka kazała brać je na gril a potem były sprzedawane jako pieczone. Są złe ceny towaru np. jest jogurt po 1.20 a cena na półce jest 0.99 i tak jest z wieloma towarami. Apeluję aby ktoś nasłał na ten market sanepid i inspekcję pracy. Klient i były pracownik.
 Kwiat mały, lat 39
  8118105
 Iława, Czwartek 31-01-2008
Odp. 
Zajęliśmy się tematem. Odpowiednie instytucje sprawdzą Twój donos. Po wyjaśnieniu sprawy będzie publikacja w Kurierze. Póki co z wiadomych względów usunęliśmy nazwę marketu.
 Radosław Safianowski, redaktor naczelny

radek@kurier-ilawski.pl
 Piątek 01-02-2008


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 151 152 153 ... 301 302 303 304 305 306 307 308 309 ... 344 345 346 ... 385 386 387 następna ] z 387



102491496



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.