Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
CZYTAJ
Opinie, felietony
Zdrowie
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka
FORUM

CZYTAJ
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

Forum

31533. 
Odnośnie wpisu numer: 31530

[...] Zastanawiam się, czy wójt Harmaciński jest obecnie na urlopie? [...]
Czy jednak robi sobie kampanię siedząc na fotelu przy wójtowskim biurku w Urzędzie Gminy - w czasie pracy opłacanym z kasy publicznej, co? [...]
 Lopez
 Iława, Środa 12-11-2014

31531. 
Od lat nie widziałem tak brudnej kampanii wyborczej w Suszu.
Kandydat Jan Sadowski jest tak zdesperowany, że nie wie już gdzie ma swojemu fotografowi [...] wejść w kadr. To żenujące, że Jan Sadowski ma problem czym się tak po prawdzie pochwalić przed wyborcami.
Hala sportowa - kara finansowa.
Straż pożarna - za własne środki gminy (bez dotacji) i niefunkcjonalna. Przedszkole - tak szybko budowali, że o windzie zapomnieli.
Zakład puszek - wielka ściema na resorach.
Wiadukt - dziś już ma pas dla pieszych i rowerów, ale w projekcie z czasów Sadowskiego miało go nie być.
Mieszkańcy Jawt Małych i Nipkowia żeby dojść do miasta muszą odwiedzić dworzec PKP. Sadowski zapominał o jakimś przejściu nad lub pod torami ale mieszkańcy w drodze na głosowania zapamiętają tę trasę kto im taki spacer zafundował i nie zadbał o ich bezpieczeństwo. Martwię się o dzieci, bo będą skracać drogę do miasta, aż coś się naprawdę stanie...
 radny
 Susz, Środa 12-11-2014

31530. 
Odnośnie wpisu numer: 31515

To miło, iż Pan wójt wyjaśnił sprawę tytułu „Eko-Lidera Warmii i Mazur”, jednakże dziwne są reguły konkursu jeśli nie tylko zwycięzca ale również osoby nominowane mogą posługiwać się takim określeniem (według mnie jest to zagmatwane).
Chciałbym jeszcze uzyskać od Pana wyjaśnienia odnośnie uzyskania przez Gminę Iława innego tytułu: "Gmina Fair Play". Jakie były koszty jego uzyskania? A jakie są na dziś i jutro z tego korzyści? [...]
 bobbi
 world, Środa 12-11-2014

31526. 
Odnośnie wpisu numer: 31504

Kresowiaku, dziękuję za uznanie w związku z moją skromną osobą, jednak muszę się odnieść do sformułowanych przez Ciebie zarzutów.

Kandydat, którego masz zapewne na myśli, jest solą w oku wielu iławskich, marnych politykierów, którzy nie potrafili wykorzystać potencjału tego człowieka, docenić jego dorobku, a teraz z przerażeniem obserwują jak skutecznie i konsekwentnie pracuje w terenie zdobywając kolejne głosy dla list Nowej Prawicy. Nie znajduję żadnego potwierdzenia dla zarzutów o te rzekome "donoszenie tej osoby dla SB". Jest wręcz przeciwnie, osoba ta wiele wycierpiała za PRLu, a za III RP wiedzie jej się jeszcze gorzej.

Oczywiście nie śledziłem jego losów i drogi życiowej 30-40 lat temu i muszę zdawać się na intuicję, a podpowiada mi ona, że mam do czynienia z przyzwoitym człowiekiem, który jest antytezą całej tej postPRLowskiej bandy, która mimo upływu 25 lat (podobno wolnej Polski) okupuje tak licznie iławski samorząd. Atakujecie go bo trzęsiecie się ze strachu na myśl, że zrobi najlepszy indywidualny wynik do powiatu. Maluje się sprayem jego plakaty w witrynach sklepów i składa pokątnie niesmaczne propozycje zaniechania kampanii dla Nowej Prawicy w zamian za gratyfikacje finansowe.

Człowiek ten odmówił z przyczyn ideologicznych startu z list niektórych komitetów, które go chciały i wybrał nas. Niektórzy nie mogą się z tym pogodzić. To co piszesz nosi wg mnie znamiona oszczerstwa, bo jakoś kandydat ów bez trudu przeszedł weryfikację w IPNie, więc na przyszłość daruj sobie takie teksty jak: "cała Iława" i "iławskie realia", bo trąci to brakiem wiarygodności na 100 kilometrów.

"Nieroby". Czyżby Pan miał na myśli obecnych radnych zasiadających w Radach Powiatu i Miasta? Na moich listach są różni ludzie, mniej i bardziej aktywni zawodowo, ale żadnego z nich nie ośmieliłbym się nazwać "nierobem". Ogromna większość z nich pracuje, albo się jeszcze uczy. To bardzo ciekawy zbiór osób, inny niż wszystkie i to w moich oczach jest jego wielką siłą.

18-latkowie w Radzie są niezbędni, żeby głos najmłodszych mieszkańców miasta był uwzględniany. To obywatele, którzy zasługują na taki sam szacunek i proporcjonalny udział we władzy jak i inni. "Nic nie wniosą"? Czyż można wnieść jeszcze mniej niż Ci co teraz kończą swój niechlubny samorządowy byt? Na razie młodzi dostali od nich w "prezencie" badziewny pumptruck, a o innych pomysłach cisza.

Wyczuwam protekcjonalizm w Twoim tekście, a to coś co mnie bardzo wkurza. Skąd wiesz, że te chłopaki nie są oczytane, że nic nie wiedzą o życiu? Bo mają 18 lat? Czy to znaczy, że teraz mamy najmądrzejszą, bo najstarszą Radę w Polsce? Przecież kierując się Twoimi kryteriami powinniśmy przyjąć, że obecna Rada Miasta to niemal ocean mądrości. Tylko, że ten bezmiar "wiedzy i doświadczenia" w żaden sposób nie przekłada się na satysfakcję mieszkańców.

Nie będę dyskutował na temat Twojego poczucia humoru. Jeśli oceniasz moich kandydatów tak nisko, Twoja sprawa. Jeśli jednak szukasz pośród nich drugiego Kononowicza czy działaczy Samoobrony to próżny Twój trud. Ja na innych listach widzę z kolei zalew obecnej i dawnej nomenklatury i poza kilkoma budzącymi sympatię nazwiskami, nie widzę tam wielkiej nadziei na gruntowną zmianę jakościową w iławskim samorządzie. Cóż... Rzecz subiektywnej oceny. Wyborcy rozsądzą.
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Środa 12-11-2014

31523. 
Odnośnie wpisu numer: 31514

Wielce szanowny Panie Wójcie Harmaciński!
Fundusz Ochrony Środowiska z Olsztyna w piśmie do Pana (na zawołanie) wyraźnie informuje w ostatnim akapicie, iż był Pan tylko nominowanym, co daje Panu prawo do używania tytułu EKO-LIDERA, ale nie został Pan liderem z główną statuetką. Statuetka wygranego i główny tytuł "poszły" w ręce wójta z Kurzętnika.
Trzeba, będąc na pewnym już poziomie władzy, nie manipulować ludźmi.
Co innego nominacja za np. odegraną rolę w filmie, a co innego nagroda główna spomiędzy nominowanych.
Liczne certyfikaty, jakie Pan jako Wójt otrzymuje, włóżmy między bajki. Taka dziś moda i dziwo powszechnie stosowane, że zaliczenie każdego referatu wygłoszonego do wójtów, to zaraz wypisują certyfikat udziału.
Poważnemu facetowi, który od 16 lat rządzi gminą - nie przystoi cyrk.
 Marszałek
 Iława, Środa 12-11-2014

31522. 
Odnośnie wpisu numer: 31515

"Jak trwoga to do Boga". Forum KURIERA IŁAWSKIEGO odniosło wielki sukces medialny.
Do ciszy wyborczej pozostało niecałe 3 dni. Na riposty w postaci ulotek lub na pisanie listów do wyborców jest już za późno. Następne wydanie Kuriera - po wyborach. Pozostała więc ostatnia deska ratunku dla wójta Krzysztofa Harmacińskiego - internet.
Już pisałem o tych żałosnych "certyfikatach". Doszły teraz jeszcze jakieś dyplomy.
"Mieczy ci u nas dostatek". "Proszku ci u nas dostatek". Ale magistrów i licencjatów dostatek u nas - też!
Panie wójcie Harmaciński! Czy zalewanie wyborców/czytelników Kuriera fotkami dyplomów robi jeszcze na nich jakieś wrażenie?
 wyborowy
 Ziemia Iławska, Środa 12-11-2014

31518. 
Dzięki Kurierzy za informację o interpelacjach radnych miejskich Iławy (strona 6).
To, że radna Zakrzewska i radny Dembek są bardzo aktywni na sesjach to wiedziałam, ale że pozostali radni są tak daleko w tyle - to mnie po prostu zatkało.
No, to teraz - drodzy iławianie - żeby nie było żadnych wątpliwości na kogo głosować.
Jerzy Ewertowski (PiS) chce zmieniać miasto, kolejną kadencję chce być radnym, a nawet burmistrzem. Niestety przez 4 lata miał tylko 2 (słownie: dwa) pytania do burmistrza Ptasznika. Wniosek - wszystko mu pasowało w polityce PO.
Podobnie jak ten jego kolega Marek Polański (PiS) w starostwie. Dwie kadencje u boku starosty Macieja Rygielskiego dzielnie podnosił rączkę tak, jak Maciusiowi pasowało, a w zamian Maruś dostał płatną posadkę członka zarządu powiatu.
Reszta radnych to zupełna porażka. Zdumiewające jest jednak to, że oni znowu kandydują. Zero przyzwoitości.
 wyborca 2014
 Iława, Środa 12-11-2014

31516. 
Tak obserwuję ten przedwyborczy koncert życzeń i ciekaw jestem kiedy w końcu zostanie zrobione więcej niż się mówi. Z tych obietnic Iława byłaby jednym z najprężniej rozwijających się miast ludzi bogatych i szczęśliwych.
Wziąłem udział w dyskusji na temat naszego zdewastowanego młyna i nasunęło się mi zasadnicze pytanie. Czy nie można naprawdę nic z tym zrobić? Czy ratuszowi zabrakło determinacji żeby znaleźć prawowitego spadkobiercy bądź potomka i się zwyczajnie w świecie dogadać na cywilizowanych warunkach?
Jeśli z takim nastawieniem jak do młyna podchodzi się do innych ważnych spraw w Iławie, no to nie dziwmy się, że jest jak jest. Czemu zwyczajnie nie robi się więcej, a mniej mówi...?
Mottem nowej władzy powinno być "nie ma rzeczy nie do zrobienia".
 Kamil
 Iława, Środa 12-11-2014

31515. 
Odnośnie wpisu numer: 31514

...a żeby rozwiać już jakiekolwiek wątpliwości komitetu PSL, publikuję również sam przedmiotowy dyplom „Eko-Lidera Warmii i Mazur”.
 Krzysztof Harmaciński
 Gmina Iława, Środa 12-11-2014

31514. 
Odnośnie wpisu numer: 31511

OŚWIADCZENIE

W ogłoszeniu wyborczym zleconym przez Komitet Wyborczy PSL w Iławie
(w wydaniu bieżącym nr 46 tygodnika Kurier Iławski z dnia 12 listopada)
na str. 21), zatytułowanym „Wstyd Panie wójcie Harmaciński, wstyd!”,
użyto wobec mnie obraźliwych sformułowań związanych z podaniem przeze mnie rzekomo nieprawdziwej informacji o zdobyciu tytułu „Eko-Lider Warmii i Mazur”.
Zamiast wyjaśnień zamieszczam w tej sprawie kopię pisma organizatora, czyli WFOŚiGW w Olsztynie.
Ocenę stylu i metod stosowanych w kampanii wyborczej przez komitet PSL – pozostawiam wyborcom.
 Krzysztof Harmaciński
 Gmina Iława, Środa 12-11-2014

31513. 
Kampania wyborcza na prowincji wygląda jak stodoła bez ścian i wrót,
po której hula wiatr.
Nikt nie mówi dlaczego akurat on najlepszy i warto na niego głosować,
lecz niemal każdy przede wszystkim czepia się konkurenta jaki jest zły.
Mentalność rodem z magla. Frustraci i nieudacznicy. Zadymiarze.
 Agent J-23
 Iława, Środa 12-11-2014

31512. 
Ciemne oblicza kampanii samorządowej. Oto ogłoszenie w Internecie:

„W związku ze zbliżającą się kampanią samorządową poszukujemy osób z doświadczeniem w marketingu szeptanym. Zlecenie dotyczy udziału w dyskusjach na forach regionalnych oraz w komentarzach pod artykułami prasowymi dotyczącymi wybranych kandydatów oraz politycznych oponentów. Wymagamy kultury osobistej, dyskrecji. Zlecenie dotyczy osób z całej Polski. Wynagrodzenie za ilość umieszczonych postów + premie za skuteczny trolling. Zapraszamy do kontaktu – mile widziane przykłady istniejących postów.”
 skaner
 KURIER IŁAWSKI, Środa 12-11-2014

31511. 
Odnośnie wpisu numer: 31475

Jaki jest Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński?
Okazuje się, iż od 16 lat rządzi nami człowiek, który jest niewiarygodny.
[...] To jest skandal [...] [...] [...]
Czy można wierzyć w jakiekolwiek obietnice wyborcze takiego człowieka? Osoba publiczna nie może być [...]!
Wierzę Panu Dereszowskiemu, Wójtowi Gminy Kurzętnik. Mówi prawdę.
To on otrzymał tę nagrodę.
Nisko jesteśmy traktowani przez Harmacińskiego, to jest brak szacunku dla człowieka. Uprawianie polityki lokalnej opartej na [...]. Na to nie może być zgody!
Panie Harmaciński, jest Pan przepracowany. Trzeba dać Panu odpocząć!
 Jan Serce
 Iława, Środa 12-11-2014

31510. 
Odnośnie wpisu numer: 31484

Przestańcie Sadowscy w końcu wypisywać brednie na forum.
Na portalu Facebook nie wyszło, bo się okazało ze mieszkańcy Susza nie są tacy ciemni i żonglowanie liczbami nie wyszło schowanym anonimowo przeciwnikom burmistrza Pietrzykowskiego.
Też z niesmakiem odbieram otwarcie SkateParku tuż przez wyborami, ale jawne kłamanie na forum to już lekka przesada. Dane o kredytach można znaleźć na stronie każdego urzędu - jak linki do tych stron zaczęły się pojawiać na Facebooku u Pana Sadowskiego to dziwnym trafem wszystko zostało usunięte (już nie wspomnę o fikcyjnych profilach wychwalających kandydata Jana Sadowskiego).
Dla twojej informacji - zadłużenie zostało podane na sesji - wystarczy zwyczajnie popytać, albo przyjść na sesję, bo z tego co wiem są też z niej protokoły, wiec udaj się do źródła.
Kampania nienawiści w wykonaniu Pana Sadowskiego jest bardzo smutna i pokazuje jak trzeba być zdesperowanym dla zdobycia władzy ponownie. Inni kandydaci nie zakładają kont fikcyjnych na Facebooku i błotem nikogo nie obrzucają.
 zmęczony
 Susz, Środa 12-11-2014

31507. 
Odnośnie wpisu numer: 31455

Program Pana Kiejstuta Dąbrowskiego to iluzja, którą przerabiali już nie takie tuzy iławskiej biznesu, jak Pan. Wasza radosna twórczość jest niczym innym, jak z przesłaniem z piosenki Izabeli Trojanowskiej.

Podaj cegłę, podaj cegłę!
Zbudujemy nowy dom
Na miarę naszych marzeń dom!

Deszcz ustanie, słońce wstanie!
Wzejdzie nowy plon
Za sprawą naszych serc i rąk!

Prostą mamy sprawę, jasny cel!
Wszędzie słychać nasz radosny śpiew!

Za niedługą chwilę
Dosięgniemy nawet gwiazd!
Nie zostawaj w tyle,
Jeśli nie chcesz zostać sam!

Oto program w oparciu na upadłych finansowo i duchem kilku iławskich przedsiębiorcach. Np. odbudowa stadionu. Żarty! Nie ma ważniejszych
dla społeczeństwa i gospodarki?!
Panie Kiejstut! Pana mrzonki to marzenia ściętej głowy, gdy tymczasem pomyśl Pan i zaproponuj program jak ratować i spłacić długi iławskie.
 Marszałek
 Iława, Środa 12-11-2014

31505. 
Odnośnie wpisu numer: 31492

Dzisiaj Pan Ambroziak objawił się w kolejnym wcieleniu, tym razem jako zapalony zwolennik... kąpieli zimnych.
Aż ciśnie się na usta stare acz lekko zmodyfikowane hasło z przeszłości:
„MORSY Z NARODEM – AMBROZIAK Z MORSAMI!”
Oczywiście przy całym szacunku dla morsów.
 wyborca
 Iława, Wtorek 11-11-2014

31504. 
Odnośnie wpisu numer: 31455

Panie Dąbrowski, chciałbym Panu podziękować za profesjonalne podejście do lokalnych problemów, merytorycznie jest Pan dla mnie najlepszy. Jest tylko trzy "ale":
1. Reprezentuje Pan Nową Prawicę. Minister Boni za bycie konfidentem dostał w pysk od JKM, a u Pana na liście jest osoba, o której cała Iława wie, że donosiła na SB. Wszyscy wiedzą o kim mowa (lista do powiatu). Widać, że nie zna się Pan na iławskich realiach.
2. Myślę, że jako liberał ceni Pan ludzi pracy, więc co robią u Pana na listach kolejne nieroby, które najchętniej żyłyby na kosz państwa.
3. Myślę, że 18-latkowie powinni zająć się nauką, bo nic nie wniosą do lokalnej polityki, niech się najpierw nauczą języka polskiego, matematyki,jakiegoś języka i przeczytają kilka książek.
Partia fajna, idea fajna, ale ludzi to ma Pan z pierwszej łapanki. Takiej ekipy to by się nie powstydził nawet Monty Python.
 kresowiak
 Iława, Wtorek 11-11-2014

31502. 
Alarm! Alarm! Alarm!
Nowy tor rowerowy za targowiskiem w Iławie - to nie żart - kruszy się!
Czy musi dojść do tragedii?
Zamknijcie tę fuszerkę zanim ktoś zrobi sobie krzywdę i się połamie.
PumpTrack, czyli kiełbasa wyborcza iławskiej PO śmierdzi i jest zepsuta!
 rower
 Iława, Wtorek 11-11-2014

31499. 
Kurier Iławski zamieścił artykuł o wymownym tytule „Kolejowy dramat pasażerów”.
http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Kolejowy-dramat-pasazerow/4251

I właśnie udałem się z Iławy koleją żelazną do Malborka. W Mleczewie wysiadka z pociągu i przejście do autokarów. Z peronu trzeba przejść około 200 metrów – po gołej ziemi, po trawie, wreszcie wejść po długich stromych schodach na drogę i jeszcze iść około 300m. Gdy obejrzałem się za siebie, zobaczyłem tłum ludzi w różnej kondycji fizycznej idących gęsiego, z tobołami, bagażo-wózkami. Przyszły mi wtedy na myśl jakieś migawki, obrazy filmowe pokazujące podróże osadników w pierwszych latach powojennych.
Od kierownika pociągu dowiedziałem się, że w Jurkowicach osiada nowy nasyp, pod którym jest tzw. kurzawka. Od roku 1876, czyli od czasu oddania do użytku tej linii, do roku 2014 nasyp doskonale się trzymał.
W podłożu torowiska były dębowe słupy-belki, które teraz zniszczono.
Na remont... nowego nasypu nie ma forsy, bo budżet jest wyzerowany. Trzeba komuś forsę zabrać, ale komu?
Kierownik pociągu ujawnił też, że przejeżdżający próbnie pociąg Pendolino przepalił jakieś styczniki elektryczne na stacjach Malbork lub Tczew.

 wyborowy
 Ziemia Iławska, Wtorek 11-11-2014

31496. 
Odnośnie wpisu numer: 31492

Co mówi iławska ulica...?
Wieść gminna niesie, że celem Piotra Ambroziaka, gdy wygra wybory, będzie oddanie za bezcen wyspy "Wielka Żuława", najcudowniejszego zakątka Iławy, w ręce lobby hotelarskiego. To oni chcą zrobić na tym obszarze wielki interes.
Wyspa będzie niedostępna dla nas [...] nawet kajakiem nie można będzie podpłynąć, ani żaglówką opłynąć ze względu na most. Opowiadania, że zatrudnią tam setki ludzi należą do bujdy na resorach. Popytajcie ilu ludzi zatrudniają i za jakie marne grosze dziś, na stałym lądzie, w tych swoich cudownych hotelach. Wyzysk!
Dlatego głosowanie na tego komika z wizją rzekomo rozwoju Iławy, z rzekomo przemysłem - należy do obłędu; nawet nie na papierze pisanym, a w wersji wirtualnej.
Człowiek, który mając lat 40, nie jest znany ani jako wykładowca, ani jako porządny i stateczny urzędnik, ani jako przedsiębiorca, ani jako twórca, publicysta w krajowych mediach; po prostu nigdzie. On jest [...], nikim, jego nie można z niczym skojarzyć.
Bardziej od niego znani są w Iławie fryzjerzy, kominiarze, listonosze, taksówkarze, mechanicy, szambonurkowie, policjanci z lotnej [...].
 Marszałek
 UTW Iława, Poniedziałek 10-11-2014

31494. 
Odnośnie wpisu numer: 31492

Nie sądzę, by Piotra Ambroziaka można nazwać "cwaniakiem". Trafniej byłoby go określić mistrzem samodestrukcji. Bo co się stanie, jeśli on jakimś cudem zostanie burmistrzem Iławy?
Ci, co go finansują, na pewno mu nie odpuszczą. To nie są filantropi. Próba spłacania wyborczych długów musi zakończyć się katastrofą, bo burmistrz Ambroziak będzie pod obstrzałem mieszkańców i niczego bezkarnie nie wyprzeda za bezcen.
Druga opcja, najbardziej prawdopodobna, to kompromitująca porażka - jednocyfrowy wynik. I co wówczas? Będzie spalony! Ale pewnikiem to dla niego bez znaczenia, bo nigdy z naszym miastem nie był związany. Gorzej z jego kandydatami na miejskich radnych. O nich jeszcze przez długi czas będą krążyć po Iławie pikantne anegdoty.
 Waldemar
 Iława, Poniedziałek 10-11-2014

31493. 
Odnośnie wpisu numer: 31484

Idealnie przed wyborami będzie otwarcie w Suszu hucznie zapowiadanego skateparku. Data oczywiście - piątek 14 listopada.
W dziedzinie certyfikatów burmistrz Pietrzykowski pochwalić się również może takim jak "Sportowa Gmina". Nadawanie tego tytułu jest dokładnie takie samo jak "Gmina Fair Play", to znaczy - płacisz za kolejne etapy konkretne sumy pieniędzy. Komitet organizacyjny weryfikuje, czyli nadsyła tabelkę, którą się wypełnia. I już jesteś posiadaczem pięknego napisu "Sportowa Gmina".
Dlaczego burmistrz Pietrzykowski do tej pory nie podał zadłużenia gminy nawet na sesji kończącej tę kadencję?! Czego się boi? Reakcji ludzi?
Panie Pietrzykowski pokaż Pan ile wziąłeś kredytu?! Czemu na dzień dzisiejszy nie możecie spiąć budżetu? Brakuje 7 mln złotych!
 suszanin
 Susz, Poniedziałek 10-11-2014

31492. 
Odnośnie wpisu numer: 31479

Piotr Ambroziak to cwany i przebiegły cwaniaczek pod krawatem.
Publiczne czaruje [...] wyborców, ale ludzi, którzy go przejrzeli jest coraz więcej. Coraz głośniej mówi się o jego powiązaniach z biznesem. No bo skąd on ma na to wszytko pieniądze? [...]
 podmiot
 Iława, Poniedziałek 10-11-2014

31491. 
Odnośnie wpisu numer: 31475

Zaciekawiły mnie informacje odnośnie kupowania sobie przez wójta tytułu "Gmina Fair Play", więc poszperałem i znalazłem ile taki cudowny tytuł dla "wspaniałego wójta" kosztuje.
Tylko w jednym roku 2014 dla gminy wiejskie, takie jak Iława, musiały zapłacić minimum 9500 złotych. Kwotę obliczyłem na podstawie zapisów regulaminu XIII edycji tego przewspaniałego konkursu (III i V rozdział).
Łatwo sobie teraz wyobrazić ile wójtowie-celebryci, w tym nasz kochany Krzysztof Harmaciński, musieli zapłacić za kilka lub kilkanaście edycji tego konkursu.
Swoją drogą to należy pogratulować organizatorom, że potrafią sprzedać niedopieszczonym samorządom tak małą statuetkę za tak duże pieniądze.
 wyborca
 gmina Iława, Poniedziałek 10-11-2014

31490. 
Odnośnie wpisu numer: 31476

Nie miałem o tym pojęcia, że za te "certyfikaty" się płaci z budżetu i są ustalone stawki.
A więc to tak się dzieje w tej naszej lokalnej Polsce!
Wójt Harmaciński po 16 latach dowodzenia Gminą Iława stworzył, na wzór z czasów PRL-u, swoisty Front Jedności Narodu - czyli Wspólna Gmina, Platforma, Porozumienie Lokalne, sołtysi, dyrektorzy szkół gminnych, nawet część strażaków OSP.
Czy mieszkańcy iławskiej gminy wiejskiej wreszcie się przebudzą ze snu?
 wędzonka
 Ławice, Poniedziałek 10-11-2014

31486. 
Odnośnie wpisu numer: 31471

Jak to "o co chodzi"...?
O kasę chodzi, drodzy ludkowie, naszą dla nich do kieszeni niemałą kasę! Bo gdyby nie zostali odwołani teraz, przed wyborami, a nowy burmistrz odwołałby ich przez powołanie nowych zastępców, to z tej ogromnej dodatkowej kasy byłyby nici.
Dzięki tej bezczelnej operacji, po kilkadziesiąt tysięcy (plus odprawy za np. niewykorzystane urlopy i co tam jeszcze) ustawowo się należy.
Hulaj dusza, piekła nie ma - tak się to robi przynajmniej w Iławie.
 Janusz
 Susz, Poniedziałek 10-11-2014

31484. 
Wnikliwie przeanalizowałem jak w bieżącym Kurierze zaprezentowały się nasze gminy z regionu.

Biskupiec.
Merytoryczna, bez emocji relacja podpisana imiennie przez pełniącą funkcję wójta Panią Krystynę Chylińską. Zero zdjęć włodarza gminy.

Zalewo.
Bardzo obiektywna relacja ze zdjęciami obiektów oraz tabelarycznym zestawieniem inwestycji i ich kosztów z wyróżnieniem zdobytych środków zewnętrznych. Zero nazwisk włodarza i zero jego zdjęć. Panie burmistrzu Marku Żyliński, jest pan klasą samą w sobie!

Kisielice.
Obiektywna informacja z podobnym tabelarycznym zestawieniem jak w Zalewie, podpisana osobiście przez burmistrza Tomasza Koprowiaka (jedyne użyte nazwisko) i na jednym zbiorowym zdjęciu daleko w grupie można, dopiero przy pewnym wysiłku, rozpoznać twarz Koprowiaka.

Susz, na górze wielka fotka burmistrza Krzysztofa Pietrzykowskiego, jak to trafnie oceniają forumowicze, z wątpliwym certyfikatem "Gminy Fair Play" i potem relacja o inwestycjach ze zdjęciami. W efekcie raptem jedno zdjęcie propagandowe burmistrza i trzy razy Pietrzykowski pojawia się w tekście.

Lubawa.
Informacja o dwóch inwestycjach, dużo zdjęć grupowych na których znalazłem twarz wójta Tomasza Ewertowskiego. Zero pojawienia się nazwiska Tomasza Ewertowskiego.

Iława gmina wiejska.
Pan wójt Krzysztof Harmaciński na 4 pozowanych fotkach z dyplomami i statuetkami w tym solennie opłacaną z budżetu gminy wątpliwą nagrodą fair play. Dziwi mnie, że wójt gminy Iława przechwala się, że otrzymał tytuł "Eko-Lider Warmii i Mazur" skoro na oficjalnej stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej widnieje informacja, że tytuł ten uzyskał Pan Wojciech Dereszewski, wójt gminy Kurzętnik. Czyżby Krzysztof wójt Harmaciński w swoich propagandowych uniesieniach podawał za pieniądze gminy informacje niewiarygodne? Informacja o dwóch inwestycjach (a w zasadzi remoncie i inwestycji bibliotecznej) i zakupie wozu strażackiego zajmuje 30% powierzchni strony, reszta to apoteoza Krzysztofa Harmacińskiego.

Konkludując, na stronie redagowanej i zleconej przez urząd gminy są aż cztery wielkie pozowane fotki wójta (kandydata), a nazwisko "Krzysztof Harmaciński" pojawia się aż 8 razy, zawsze wytłuszczone i często otoczone nazwiskami wielkich tego świata. Już widzę jak wszyscy tam wymienieni od Jacka Wszoły i Andrzej Suprona po Daniela Olbrychskiego i prof. Lwa Starowicza ustawiali się w kolejce do zrobienia sobie zdjęcia ze słynnym super wójtem z gminy Iława,by szybko te fotki wrzucić na swoje profile Facebookowe, a odbitki oprawić w złote ramki i powiesić w gabinetach. Och ten nasz zbiorowy "kompleks Harmacińskiego"...
 wędkarz
 gmina iława, Poniedziałek 10-11-2014

31479. 
Odnośnie wpisu numer: 31463

Kandydat na burmistrza Iławy, od tego roku zameldowany czasowo u jednego z kandydatów na radnego [...], bliżej nieznany mieszkańcom Piotr Ambroziak, szaleje.
Nie posiadający stałego zajęcia i [...] kandydat wydaje [...] na wybory gigantyczne pieniądze. Prowadzi kampanię już 3 miesiąc puszczając w miasto kolejne serie plakatów, ulotek, gazet, banerów. Wynajmuje lokal w centrum miasta. Tu i ówdzie przechwala się, że finansuje go market [...], [...] i najszczodrzej hotel [...].
Plotka głosi, że po zajęciu ratusza, Piotr Ambroziak ma się odpłacić swoim hojnym protektorom oddaniem za przystępną cenę wyspy Wielka Żuława, przejęciem miejskiej plaży i usunięciem z sąsiedztwa hotelu [...] ogrodów działkowych.
Ambroziak chętnie ogłasza się już burmistrzem, a tym plotkom zaprzecza. Nie tłumaczy się skąd ma na kampanię tak duże pieniądze. Niezły z niego ryzykant albo człek beztroski.
A co na to mają do powiedzenia kandydaci na radnych z jego komitetu?
 obserwator z bliska
 Iława, Niedziela 09-11-2014

31478. 
Odnośnie wpisu numer: 31440

Do mnie też przyszedł jakiś osobnik od wójta Harmacińskiego i przyniósł do domu kopertę zaadresowaną z... moim imieniem, nazwiskiem i pełnym adresem zamieszkania. [...] W środku oczywiście spory bełkot wyborczy Harmacińskiego.
Ja też nie upoważniłem Pana wójta do wykorzystywania moich danych osobowych. Zastanawiam się o zawiadomieniu policji. [...]
 Tadeusz
 Rudzienice, Niedziela 09-11-2014

31476. 
Odnośnie wpisu numer: 31458

Na jednym ze spotkań z obecnym wójtem Harmacińskim padło pytanie: "Czy prawda, że za certyfikat Gmina Fair Play płaci się z kasy gminy?" Odpowiedź wójta: "Nie, za to się nie płaci". To jest kłamstwo. Płaci się.

Nie mogę się nadziwić, że są jeszcze na tym świecie tacy, którzy płacą duże pieniądze za nic niewarte tytuły, statuetki, certyfikaty, dyplomy itd. Szkoda, że koszty tej głupoty ponoszą sami podatnicy. Samorządowcy marnotrawią nasze publiczne pieniądze na nic nieznaczące certyfikaty.

Przykład z regulaminu. Aby wziąć udział w konkursie, należy w I etapie [...] dokonać wpłaty w kwocie:

1950 zł netto - gminy o liczbie mieszkańców do 6.000
2850 zł netto – gminy o liczbie mieszkańców od 6.001 do 15.000
3300 zł netto – gminy o liczbie mieszkańców od 15.001 do 30.000
3630 zł netto – gminy o liczbie mieszkańców od 30.001 do 60.000
3960 zł netto – gminy o liczbie mieszkańców od 60.001 do 100.000
4450 zł netto – gminy o liczbie mieszkańców powyżej 100.000

Jeśli się wpłaci za I etap, to gminy mają szanse, że zakwalifikowani zostaną do II etapu konkursu pod warunkiem, że wnoszą opłatę konkursową za II etap w kwocie:

3615 zł netto - gminy o liczbie mieszkańców do 6.000
4500 zł netto – gminy o liczbie mieszkańców od 6.001 do 15.000
6100 zł netto – gminy o liczbie mieszkańców od 15.001 do 30.000
6300 zł netto – gminy o liczbie mieszkańców od 30.001 do 60.000
6460 zł netto – gminy o liczbie mieszkańców od 60.001 do 100.000
9900 zł netto – gminy o liczbie mieszkańców powyżej 100.000

Łatwo więc wyliczyć, jak gigantyczne pieniądze poszły z kasy gminy na możliwość każdego roku [...] zrobienia sobie zdjęcia przez Pana wójta Harmacińskiego. Skandal!

Wiele rodzin nie stać na wykupienie książek, czy obiadów w szkole, a samorządowcy szastają na lewo i prawo publicznymi pieniędzmi. Czyli gdy samorządowcy nie mają czym się pochwalić to muszą sobie kupić, aby dowartościować sobie brak sukcesów. Podatnik zapłaci. [...]
 Jan Serce, lat 49
 Iława, Niedziela 09-11-2014

31475. 
Odnośnie wpisu numer: 31458

Ręce opadają. [...]
Certyfikat "Gmina Fair Play" kupuje się po prostu za ciężkie pieniądze z kasy podatników. Wystarczy przemnożyć ilość lat. Gmina Iława otrzymała certyfikat już 10 razy. [...] Czy ktoś zapytał podatników o ten wydatek?
I co na to wójt-celebryta Harmaciński?
 Jan Nowak, lat 62
 Iława, Niedziela 09-11-2014

31474. 
Odnośnie wpisu numer: 31455

Swoje nadzieje pokładałem w komitecie bliżej lub dalej spokrewnionym z KNP. Były nawet szczere chęci kandydowania z okolic tego ramienia, co udokumentowałem na tym forum. Niestety nurt idei Kongresu okazał się zostać zastąpiony pędem święta demokracji, wobec zaniedbań tworzenia świadomej i silnie związanej struktury koła. Wszystko to na rzecz narodzin samozwańczego komitetu charyzmatycznej osoby. Własne odczucia podpowiadają mi, że wybory to stan przejściowy polityki - zatem po paru głębszym przemyśleniach, stwierdziłem, że od tego nie chciałem zaczynać.

Tomasz Dąbrowski to entuzjastycznie zdyscyplinowany obywatel. To człowiek, który z uporem maniaka, dąży do postawionych sobie celów. Widziałem, jak wiele pracy włożył w kompletowanie składu kandydatów, jak stara się formować szeregi orędowników wyborów i lokalnych zmian. Jak każdy, popełnia błędy - część z nich na pewno zmazuje pracowitością, inne niestety widnieją po dziś dzień w sieci, jako opary absurdu i groteski. Nie mi oceniać, jakimi kompetencjami operują poszczególne persony z ekipy Nowej Prawicy - pewny jest fakt, że wielu z nich, poza brakiem elementarnej wiedzy nt. roli samorządu względem obywatela, posiada rzutki i świeży umysł oraz brak przyzwyczajeń czy odruchów zaśniedziałego iławskiego politykiera. A to już coś - bo w obliczu miałkich haseł opiewających o zmiany i nowość, to może stanowić kontrast.

A co z marką? Marka kandydata o tropikalnym imieniu Kiejstut, w moim mniemaniu została całkowicie zaniedbana. Tak, dla mnie to marka - ostatecznie, jeśli Tomasz nie wzbudzi zainteresowania wyborców przez sferę merytoryczną jego postulatów, na językach ludzi pozostaje jego drugie imię, które jest świetnym haczykiem. Gdzieś tam pozostaje niedosyt, że kampania nie została zaakcentowana tym smaczkiem ! W kwestii reszty owoców, również mam swoje zdanie. W wielkim skrócie - wiele rzeczy bym dopieścił, ugryzł inaczej - w duchu modernizmu. Tymczasem jest swojsko i niezależnie. Może prawdziwi konserwatyści uważają, że outsourcing to nie ta droga? Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem. Niezależność nie musi być zawsze lepsza od wydatków moim skromnym zdaniem.

Życzę powodzenia, jeśli faktycznie są na listach NP osoby, które mogłyby z podniesioną głową stawać w szranki z problemami Iławy, jednocześnie broniąc swoich racji w obliczu wrzasku starych wyjadaczy. W ogóle, to niech wygra samorządność i interes obywatela, a nie popularny sztandar utknięty w rowku utopii. Ja z uwagi na wysysającą czas pracę i niedokończoną edukację, pozostanę na stanowisku obserwatora - przepraszam, jednak nie pomogę. Jak na razie mam tylko czas na wyjmowanie kolejnej makulatury ze skrzynki pocztowej. Tam sporo błędów ortograficznych, interpunkcyjnych i stylistycznych, a po drodze chmara obietnic. Zarchiwizuję to na pewno. Żeby było śmieszniej, teraz nie w geście jest proponować chodnik, niższy podatek, obiekt, tylko lepsze życie - sprytnie. Ustawą znosimy ubóstwo? Dyrektywą wprowadzamy szczęście i dostatek?
 Karol Chołaszczyński
 Olsztyn, Sobota 08-11-2014

31472. 
Odnośnie wpisu numer: 31451

Mam tego dość. U mnie w wiosce dziś słyszałem fajną dyskusję. Non stop ją słyszę, nasze lokalne piekiełko.
O tym jak jest źle, że znowu jest coś nie tak. Przyzwyczaiłem się, serio.
Nerwy mi puszczają jak słyszę narzekania na wójta! Ciągłe narzekania, że znowu [...] [...] [...].
To pytam: to po co na niego głosujecie? Zbliżają się wybory, dosyć tego! Wszyscy narzekają na komunistów, że stare pierniki przy władzy. A kim był Harmaciński za komuny? [...] I wszystko jasne.
I jeszcze jedno: popatrzcie na jego [...] [...] [...].
Przepraszam za jad ze mnie wypływający ale mam dosyć! [...]
 zdenerwowany
 sąsiad, Sobota 08-11-2014

31471. 
Odnośnie wpisu numer: 31441

W odniesieniu do odwołania ze stanowisk wiceburmistrza [Iławy] obu Panów Lewandowskiego i Ławrynowicza w kontekście zbliżających się wyborów, chciałbym dowiedzieć się jakie korzyści Panowie z tego tytułu będą mieli? Co forumowicze o tym sądzicie?
 niezależny
 Iława, Sobota 08-11-2014

31470. 
Odnośnie wpisu numer: 31466

Obywatelu! Czy musisz mnie na wieczór wkurzać...?
Czy ty nie możesz w Iławie kupić porządnego schabowego, by dzieciom na patelni ręką osobistą na smalcu usmażyć np. kotleta ze świni polskiej.
Do tego dorzuć im kapusty kiszonej lub surowej z marchwią i porem, a będą zdrowe jak ryba.
Ta chuda szkapa co się zowie [...] wiesza się na słupach już poza Iławą, co świadczy, że jej elektorat iławski wykruszył się i liczy na POratunek ostródzian. [...] Ponoć to samo jest na słupach ulicznych w Działdowie.
 Marszałek
 Lipowy Dwór, Sobota 08-11-2014

31469. 
A nie mówiłem!
Paliwo ostro w dół przed wyborami zjeżdża.
Ale nie spodziewałem się, że w każdym regionie paliwa tak drastycznie potanieją; jeno tam, gdzie PO ma wielkie kłopoty, jak u nas w Iławie.
Zobaczcie na ceny! Szok!
POdam przykład z jednej tylko stacji [...] w Iławie: ... [już nieaktualne, bo jest jeszcze niżej].
Ceny spadają dosłownie z dnia na dzień. Codziennie! A gdzie tu jeszcze do wyborów!
Manipulanci, kombinatorzy cholerni. Pamiętacie taśmy? Słynny cytat ludzi rudego: "A po wyborach to paliwo może sobie już kosztować nawet powyżej 7 zł".
[...]
Gdy rok temu Adam Żyliński rzucił legitymacją partyjną PO, wiele mediów krajowych cytowało ten wywiad z Kuriera i wielu wtedy dziennikarzy warszawskich lekko kpiło sobie z naszego posła. I co dziś powiedzą, mądrale? On już wtedy miał rację. On już wtedy miał dosyć tej sitwy.
No bo ileż może człowiek udawać, że ma kłopot ze wzrokiem i słuchem?
 Marszałek
 Iława, Sobota 08-11-2014

31468. 
Jestem matką wychowującą 4 dzieci, bez pracy.
Potrzebuję pomocy, postanowiłam odwiedzić burmistrza Pietrzykowskiego w Suszu i prosić go o pomoc, bo nie mam już za co żyć. Może on jest w stanie skierować mnie do kogoś, kto da mi pracę, albo kto pomoże moim dzieciom.
To co mnie spotkało na miejscu to po prostu koszmar! Burmistrz nie miał dla mnie czasu. [...] Był "bardzo zajęty". Tak mi powiedział prosto w oczy, choć w gabinecie u niego nie było nikogo! Stałam i płakałam na korytarzu, że tak mnie potraktował. [...]
W tym momencie wszedł mężczyzna w garniturze mijając mnie, elegancki pan, nie taki biedak jak ja, więc burmistrz otworzył mu drzwi i z wielkim uśmiechem, entuzjazmem kłaniając się mu w pas!
Czy to jest burmistrz? [...] Jak można tak traktować prostych biednych ludzi ze wsi? Czy ci lepiej ubrani, w pięknych autach, są lepsi? Tego burmistrzowi Pietrzykowskiemu nie wybaczę.
 biedna
 Susz, Sobota 08-11-2014

31467. 
Odnośnie wpisu numer: 31455

Tomaszu! To co napisałeś na serio mi się podoba. Jednak masz jakiś plan i jest on sensowny.
Co do siłowni na świeżym powietrzu, to byłbym ostrożny, bo ostatnio stoi taka na Kortowie [w Olsztynie] i nikt tam nie ćwiczy. Wydaję mi się, że ludzie się wstydzą bo jest w miejscu o sporym natężeniu ruchu w dzień.
Polecam sprawdzić "ścieżkę zdrowia" przy Jeziorze Długim w Olsztynie.
To jest super pomysł i co dziwne jeszcze nikt tego nie zdewastował czyli musi się podobać lokalnej społeczności.
Czy myślałeś kiedyś aby stworzyć w Iławie miejsce nad jeziorem gdzie policja nie mogła by wstawiać mandatów za publiczne spożywanie alkoholu? (patrz: Kortowo).
W Olsztynie to funkcjonuje bardzo dobrze i przyciąga młodych. Jest doskonały monitoring i nie trzeba martwić się o swoje bezpieczeństwo. Do aktów wandalizmu również nie dochodzi, a okoliczne sklepy mają magiczne utargi z piwa, kiełbasek itp.
 młody iławianin
 Iława, Sobota 08-11-2014

31466. 
Pojechaliśmy na hamburgery do Ostródy (w piątek 7 listopada).
Dzieciaki nagle wołają zdziwione: "Ta sama pani wisi co u nas w Iławie!"
No to patrzę za nimi, a tam na słupach kandydatka na burmistrza Iławy patrzy jako ta sama twarz z tych samych zdjęć na ulicach... Ostródy!
Porażka...
 rodzic
 Iława - Ostróda, Sobota 08-11-2014

31464. 
Odnośnie wpisu numer: 31461

A mi w oczka rzuciło się coś innego.
Jeden z kandydatów z owej ulotki Ambroziaka zapewnia nas, że będzie "walczył, aby młodzież nie wyjeżdżała z Iławy"
No tak, ale to troszkę trąca hipokryzją, bo skoro jego syn publikuje na YT filmiki w których niezbyt pochlebnie wyraża się o Polsce, Iławie. Namawia do wyjazdu. Sam zresztą uciekł do jednego z krajów islamskich. Coś tu więc nie gra...
Nie namawiam do jakichś waśni, ale ostrożność chyba byłaby wskazana.
Młody też przecież odebrał wykształcenie w Polsce, za darmo. [...]
 iławianin 33
 Iława, Piątek 07-11-2014

31463. 
Odnośnie wpisu numer: 31461

Po prostu ręce opadają.
Czy Pan Piotr Ambroziak uważa, że rozsądny iławianin nie przeczyta ze zrozumieniem tego, co dostaje w ręce? Robi z nas wyborców - głupców?
Tak z nas jawnie kpi?
Drodzy iławianie, wybierzmy kandydata, za którym przemawia wysoka kultura osobista i wyborcza, doświadczenie w samorządzie a także prawe zasady. [...]
 wyborca z dworca
 Iława, Piątek 07-11-2014

31461. 
UWAGA!
W skrzynce znalazłam ulotkę na radnego w biało-niebieskich barwach. Kolory te obrał Pan Żyliński i jego komitet.
A tu jajko-niespodzianka, ulotka od komitetu Piotra Ambroziaka. Cóż to, innych barw nie było? Czy chce się prześlizgnąć na cudzej popularności?
 iławianka53
 Iława, Piątek 07-11-2014

31460. 
Odnośnie wpisu numer: 31451

Panie szanowny... ... Odwoływanie się do kompleksów to niestety mało oryginalny, lecz na nieszczęście również stały element retoryki trójkąta Hordejuk-Rygielski-Harmaciński.
Identycznie zakończyła swój wywiad w Gazecie Olsztyńskiej nasza Pani Bernadeta Hordejuk (w maju br.) kierując pod moim adresem oskarżenie o kompleks na Jej punkcie.
Wychodzę ze zdumienia! Jak wiele w tych ludziach próżności, by aż tak bezkrytycznie sobie pochlebiać!
Owszem, jak wielu spośród nas, i ja dźwigam w sobie starannie skrywane kompleksy, czy - niech to sugestywniej zabrzmi: niespełnione pragnienia. Chociażby takie, jak te sięgające chłopięcych marzeń, że nigdy nie wejdę do australijskiego buszu, nie uchwycę garści piasku z pustyni Atacama, czy nie pospaceruję na koronie chińskiego muru.
Albo... ... powiem jeszcze inaczej, by bardziej ambitnie ukryte pragnienia zabrzmiały...
Na przykład, że już nie przeczytam w oryginale dzieł Platona, Homera czy po hebrajsku napisanego Starego Testamentu.
Ale litości!
Jak bardzo trzeba zamieszać czarcim ogonem w umysłach ludzi, którzy ledwo liznęli odrobinkę lokalnej władzy, by mogli mniemać o sobie aż tak napuszoną opinię - u innych mającą obudzić dręczące kompleksy...
 Adam Żyliński
 Iława, Piątek 07-11-2014

31458. 
Odnośnie wpisu numer: 31421

Takich gmin wiejskich jak Gmina Iława jest setki w Polsce, w których robi się inwestycje ze wsparciem Brukseli.
Wójt Harmaciński to wytwór propagandowy, wytrwały bywalec salonów lokalnych, laureat wszelakich nagród "Fair Play". Przyznam, że już się w tym wszystkim gubię.
Dobrzy znajomi z miejscowości Gałdowo pokazali mi list wyborczy od tego boskiego wójta, po lekturze którego przychodzi mi na myśl tylko stare powiedzenie: NIHIL NOVI SUB SOLE.
Krzysztofie Harmaciński! Przemówię do Pana słowami poety Asnyka:

Trzeba z żywymi naprzód iść,
Po życie sięgać nowe:
A nie z uwiędłych laurów liść
Z uporem stroić głowę!
 wyborowy
 Ziemia Iławska, Piątek 07-11-2014

31455. 
Odnośnie wpisu numer: 31422

Przez "przyjazne miasto dla młodych ludzi" Miłosz Kapciński rozumie przestrzeń publiczną, w której Ci młodzi mogą spędzać czas, rozwijać swoje zainteresowania. Jest kandydatem do Rady Powiatu zatem zdaje sobie sprawę, że z tej perspektywy może jedynie wpływać na radnych miejskich, którzy są nieco bliżej mieszkańców by załatwiać konkretne sprawy jak, np. budowa skateparku, siłowni na świeżym powietrzu, czy pomóc znaleźć finansowanie (poprzez lobbing wśród lokalnych przedsiębiorców na przykład) dla ważnej dla iławian instytucji kulturalnej jak Młodzieżowa Orkiestra Dęta.

Powiat iławski to przede wszystkim drogi powiatowe, szpital oraz szkoły średnie. W tym zakresie cała nasza drużyna najwięcej do zrobienia widzi w szpitalu, który zamiast świadczyć wysokiej jakości usługę medyczną chełpi się dobrymi wynikami finansowymi, ale w powszechnej opinii mieszkańców źle się tam dzieje. Szpital zostanie poddany szczegółowej kontroli, zostanie przeanalizowane ile na niego wpłynęło skarg, zrobione ankiety pośród pacjentów. Głównym kryterium oceny będzie zadowolenie i poczucie bezpieczeństwa pacjentów, a nie strona finansowa.

Patryk Czychewicz chce reprezentować skutecznie interesy swojego pokolenia. Koncerty to tylko jeden z jego postulatów, zajmują go też sprawy przyziemniejsze - jakość chodników i parkingów w jego okręgu. Finansowanie koncertów i innych atrakcyjnych wydarzeń może odbywać się ze środków prywatnych przy aktywnym współudziale miejscowych klubów, przedsiębiorców. Nie chodzi o to, żeby sprowadzać topowe kapele za grubą kasę, ale żeby grały fajne, niszowe zespoły z całego świata, reprezentujące różne style muzyczne, które chętnie wystąpią za symboliczną gażę zadowalając się sfinansowaniem pobytu przez miejscowych hotelarzy. To przyniesie korzyści wszystkim zainteresowanym stronom i branży turystycznej i mieszkańcom i ciekawym zespołom ze świata, które dopiero zaczynają karierę i dla nich każda taka okazja do pokazania się jest cenna. Nawiązałem już pierwsze kontakty z osobami, które mają całą listę młodych, fantastycznych zespołów z całej Europy, które za niewielkie pieniądze chętnie wystąpiłyby w Iławie.

Korytarz dużej obwodnicy jest już dawno zarezerwowany i biegnie od kolonii Rudzienic (Karłowo) przez Dziarnówko, przecina DW-536 (za ul. Lubawską), za lokomotywownią lasem wychodzi za Stradomno i moim zdaniem jest to optymalny wariant; być może będą wchodziły w rachubę drobne korekty. Problem w tym, że z powodu braku jakiegokolwiek zainteresowania starostwa, wójta i burmistrza w ostatnich latach temat ten wypadł z planów GDDKiA (sprawdzałem to osobiście u źródła). Do tematu musimy wrócić, zacząć naciskać, mocno i skutecznie, tak jak to robił prezydent Grzymowicz w Olsztynie, aby temat obwodnicy Iławy wrócił znowu na deski planistów z GDDKiA. Prace projektowe muszą rozpocząć się jak najszybciej. Obiecuję, że jako burmistrz zatruję życie Dyrekcji Dróg Krajowych tak skutecznie, że nie będą mieli wyjścia i temat obwodnicy Iławy stanie się znowu aktualny.

"Jeziorak Iława". Nie chodzi o to, żeby klub finansować z budżetu miasta, co najwyżej wchodzi w rachubę dopłacanie pewnych sum do sekcji dziecięcych i młodzieżowych (i tylko do nich) w ramach szeroko rozumianej oświaty, wychowania sportowego młodych ludzi, do czego samorząd jest zobowiązany. "Jeziorak" potrzebuje mądrego zarządu. Jako burmistrz wspomogę kierownictwo klubu, organizując profesjonalne szkolenia (na to również poszukam pieniędzy poza miejskim budżetem), spotkania z przedstawicielami drużyn, które dobrze sobie radzą finansowo, jak sprawnie i gospodarnie zarządzać klubem piłkarskim by w przyszłości podobna katastrofa finansowa się nie wydarzyła. Jednocześnie będę szukał aktywnie sponsorów, zachęcał majętnych ludzi z okolicy by zdecydowali się wesprzeć silną markę jaką jest "Jeziorak". Jeśli oczyścimy wokół niego atmosferę powrót do III czy II ligi stanie się kwestią najbliższych kilku lat.

Zastopowanie dalszego zadłużania budżetu i rozpasanych bezsensownych unijnych inwestycji, których bilans kosztów i korzyści dla mieszkańców jest ujemny (jak absurdalny port towarowy w miejsce MOS) będzie moim priorytetem. Miasto rośnie w siłę rękami jego mieszkańców, inwestorów. Jako burmistrz będę ze wszystkich sił usuwał im wszelkie przeszkody spod nóg by mogli śmiało i odważnie budować nowe domy, biura, firmy.

Komunikacja z wyborcami będzie się odbywać w formie profesjonalnej witryny internetowej (to co jest teraz jest naprawdę słabe) i aktywnie prowadzonego profilu miejskiego na portalu Facebook - codziennie aktualizowanego! Drugim filarem będzie wielka, elektroniczna tablica informacyjna umieszczona w strategicznym miejscu miasta, gdzie znajdą się informacje o planach miasta, konsultacjach społecznych, wizualizacje najważniejszych inwestycji z podaniem przewidywanej daty ich rozpoczęcia i zakończenia. Będzie to nowoczesne, czytelne, dostępne dla każdego. Na dziś przychodzi mi pomysł by umieścić ją przy nasypie kolejowym tuż obok wiaduktu przy ul. Sobieskiego, ale to tylko wstępny pomysł i tę kwestię też trzeba będzie poddać szerszej ocenie. Obie te sprawy będzie obsługiwał tylko jeden człowiek - specjalnie zatrudniony do tego celu. To jest koszt, który miasto musi ponieść, żeby mieszkańcy czuli, że władze liczą się z ich zdaniem i są blisko ich spraw.
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Piątek 07-11-2014

31453. 
Odnośnie wpisu numer: 31442

Do takich zachowań popycha człowieka rozpasana władza. Nie dziwi mnie to. Nie pierwszy raz Rygielski dał popis wstrząsający.
Pan starosta zawsze był [...], bardzo arogancki, zbyt pewny siebie. Oj... żeby ta pewność 16 listopada nie upadała tak nisko jak tylko to możliwe.
A może to klasyczny kompleks niższości?
Zwróćcie ludzie uwagę, że Rygielski otacza się swoimi kopiami. Przykłady.
[..] Przecież ta baba od "doradztwa w dziedzinie wszystkiego" pasuje do niego jak ulał. [...]
Panie Marcinie Woźniak! To przykre, że musiał Pan wysłuchać tego typu słowa od akurat tak słabego starosty. Ten Pan powinien zająć się jednak tym, czym zajmował się nieco wcześniej, czyli filmowaniem uroczystości szkolnych w iławskiej budowlance.
Panie starosto byłby! Pan wtedy zawsze na przedzie, zawsze pierwszy.
 MRJ
 Iława, Piątek 07-11-2014

31452. 
Odnośnie wpisu numer: 31441

Jak to "o co chodzi"...?
O kasę chodzi, drodzy ludkowie, naszą dla nich do kieszeni niemałą kasę! Bo gdyby nie zostali odwołani teraz, przed wyborami, a nowy burmistrz odwołałby ich przez powołanie nowych zastępców, to z tej ogromnej dodatkowej kasy byłyby nici.
Dzięki tej bezczelnej operacji, po kilkadziesiąt tysięcy (plus odprawy za np. niewykorzystane urlopy i co tam jeszcze) ustawowo się należy.
Hulaj dusza, piekła nie ma - tak się to robi przynajmniej w Iławie.
 Janusz
 Susz, Piątek 07-11-2014

31451. 
Odnośnie wpisu numer: 31428

Pan Krzysztof wójt Harmaciński, były sekretarz rolny PZPR, wziął się za uprawianie psychoanalizy freudowskiej. Teraz jego pacjentem został mieszkaniec Szałkowa, Piotr Żuchowski.
Zachęcam do lektury oświadczenia Pana Krzysztofa w ostatnim numerze KI. Otóż rozpoznanie psychoanalityka Harmacińskiego brzmi: "Minister Żuchowski cierpi na dokuczliwą i może bolesną przypadłość zwaną Kompleksem Harmacińskiego".
W ogóle analiza psychoanalityka Krzysztofa wójta Harmacińskiego sięga głębiej, bo zdiagnozował w całej formacji iławskiego PSL-u ów "kompleks Harmacińskiego".
Myślę, że Żuchowski, jako wytrawny polityk, czytając owe oświadczenie wójta psychoanalityka zaciera ręce z radości. W sprytnie przemyślanym wywiadzie (KI z 22 października) zarzucił przynętę na Pana wójta, a Pan wójt chwycił tę przynętę jak młody szczupaczek i szarpie przekonany, że zaraz się pożywi, kiedy tak naprawdę - jest już na haczyku...
 wędkarz
 gmina Iława, Piątek 07-11-2014

31449. 
Odnośnie wpisu numer: 31428

Ja również z wielkim zdumieniem czytałem w Kurierze komentarz wójta Harmacińskiego do słów ministra Żuchowskiego. Takiej arogancji i buty dawno nie widziałem.
A może by tak na terenie gminie wiejskiej Iława zabronić wszelkich słów krytyki pod adresem wójta? [...] Panie Harmaciński, nie potrafi Pan tego?
Oj, chyba jednak potrafi... Z takimi układami u Pani premier Kopacz, że już nie wspominając rodzinnych zdjęć z samą Panią Prezydentową, albo z tyloma certyfikatami – i nieważne, że kupionymi za pieniądze podatnika – liczy się efekt. Liczy się ciągła obecność w prasie. A co tam, że płaci kasa gminna, przecież „taki wójt” musi kosztować, prawda Panie Krzysiu?
No prawda, czy nie...?!
Nawet jeśli już w mediach Pana nie pochwalą, to zawsze może Pan liczyć na niezawodnego przyjaciela – Pana Macieja Bonapartego - po wyborach, z woli wyborców, może już tylko ostatniego takiego... [...]
 Krzysztof
 spod Iławy, Czwartek 06-11-2014

31448. 
Odnośnie wpisu numer: 31437

Nic straconego. Przebieg debaty [...] radia olsztyńskiego w iławskim kinie niestety nie stał na oszałamiającym poziomie. Ja niczego konkretnego się nie dowiedziałem.
Może więc dobrze, że Pana Adama nie było, bo reszta wypadłaby jeszcze bardziej blado.
 Kamil
 Iława, Czwartek 06-11-2014

31446. 
Odnośnie wpisu numer: 31437

Wyjątkowymi (przepraszam) "olewaczami" okazali się organizatorzy tej debaty Radia Olsztyn.
W rozmowie telefonicznej informowałem Panią dziennikarkę, że w dniach 4-7 listopada trwa posiedzenie Sejmu, a ja - będąc członkiem komisji finansów - referuję na niej działy budżetu państwa zaopiniowane przez drugą moją komisję (samorządu terytorialnego i polityki regionalnej) i dzieje się to dokładnie w dniu iławskiej debaty. Dlatego, według mnie, odrobina przyzwoitości nakazywała, by o tym drobiazgu podczas debaty choćby napomknąć.
Z pełnym szacunkiem do moich wszystkich kontrkandydatów - ja nie mam takiej jak oni swobody w gospodarowaniu czasem w kampanii wyborczej. Co drugi tydzień spędzam w Warszawie, bo przecież nadal wykonuję mandat poselski. Nikt mnie z tego obowiązku zwolnić nie może. A tam nie ma pojęcia urlopu.
Dodam, że z powodu mojej na debacie absencji wcale nie rozpaczam a nawet szczerze współczuję mojej konkurencji, że w formule publicznej rozmowy, tak nieporadnie skonstruowanej przez Radio Olsztyn, musieli uczestniczyć.
I już deklaruję, że jeśli dojdzie w Iławie do kolejnej tury i mnie w niej przydarzy się uczestniczyć - to warunki, termin i charakter debaty ustalą wyłącznie same sztaby wyborcze kandydatów.
 Adam Żyliński
 Iława, Czwartek 06-11-2014

31445. 
Odnośnie wpisu numer: 31434

Naprawdę! Na 10 dni przed wyborami nie próbuję roztrząsać jakie mam w nich szanse... Ja konsekwentnie "robię swoje" - bez zbędnych emocji.
Ale najbardziej od lat fascynującym zjawiskiem w okresie wyborczym jest ogarniający co poniektórych kandydatów A.M.O.K. - i to z każdym dniem narastający.
Ja - w takiej gorączkowej sytuacji - ciągle powtarzam: po niedzielnym głosowaniu przyjdzie zwyczajny poniedziałek i każdy z kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów - będzie musiał nauczyć się, w ciszy i spokoju, dalej żyć. Dlatego nie warto tak bez opamiętania angażować się w jakiekolwiek wybory - popełniając niezliczoną ilość głupstw, niszcząc swe wieloletnie przyjaźnie, zatrzaskując za sobą z hukiem drzwi w wielu środowiskach, albo wygadując piramidalne bzdury. Można w ten sposób stracić szacunek do samego siebie.
Pana szanownego o jedno tylko proszę, by nie dokonywał klasyfikacji mojego potencjalnego elektoratu według własnych upodobań lub pod bieżące wyborcze potrzeby. Twierdzenie, jakoby moimi podstawowymi wyborcami byli iławscy emeryci i klasa średnia (a któż to taki w polskich warunkach ta klasa średnia?) jest wysoce chybione, z wyraźnie ukrytym podtekstem, bo ma oznaczać, jak to mam niby okropnie daleko do iławskiej młodzieży.
Rzeczywiście, od tej młodzieży mierzącej "powodzenie Iławy" (!) ilością "muzycznych koncertów w amfiteatrze" dzielą mnie lata świetlne. Niech lepiej na mnie młodzi ludzie tego pokroju nie głosują. Szczęśliwie stanowią oni w Iławie zdecydowaną mniejszość.
Dla całej reszty jednak mam ze wszystkich grup wiekowych najwięcej do zaoferowania.
Pan też o tym by wiedział, gdyby choć trochę próbował uważnie się wczytać w moje przemyślenia... - namawiam więc do zapoznania się z moimi tekstami z ostatnich miesięcy, gdzie wiele z nich to swoisty manifest programowy: http://www.kurier-ilawski.pl/opinie
 Adam Żyliński
 Iława, Czwartek 06-11-2014

31444. 
Bajzel się robi dokoła nas - z każdej strony wyskakują byli, obecni bądź też przyszli reprezentanci ciepłych stołeczków w wszelkiej maści rad miejskich, gminnych i powiatowych.
Każdy z nich ma złoty środek na wszelkie trapiące nas problemy. Każdy z nich krzyczy - ja wiem najlepiej, wybierz mnie. Od tego całego jazgotu i pierdół można niemal zwariować.
Hasła wyborcze niektórych kandydatów wzbudzają uśmiech, albowiem są więcej niż banalne.
W odniesieniu do obecnych radnych/włodarzy (nieważne czy z lewicy, prawicy i z środka), którzy ponownie startują zastanawiam się, czy myślą oni, że my wyborcy mamy demencję i nie pamiętamy ich wytężonej pracy w ostatnich latach?
Ech szkoda gadać. Ja zagłosuję na tych kandydatów, którzy zadeklarują pracę pro bono, ale chyba żaden z nich tego nie zrobi.
 bobbi
 world, Czwartek 06-11-2014

31443. 
Odnośnie wpisu numer: 31426

Komentarz rysunkowy odnośnie kampanii Pana Jana Sadowskiego – tej obecnej, jak i poprzedniej.
 majster
 Susz, Czwartek 06-11-2014

31442. 
Odnośnie wpisu numer: 31433

Moderatorze, przyznaję z żalem, że faktycznie – taka sytuacja miała miejsce na terenie kina, tuż przed debatą Radia Olsztyn. Jest to dla mnie moment niezrozumiały i smutny.
Nawet nie podejrzewam jakie były powody takiego zachowania starosty Macieja Rygielskiego. Może miała być to kara za to, że ośmieliłem się wystartować w wyborach do Sejmiku Województwa? Ale... przecież starosta iławski nie ma monopolu na decydowanie o tym, kto może być kandydatem, a kto nie.
Poza tym ja reprezentuję zupełnie innych wyborców, którzy starosty Rygielskiego z pewnością nie popierają.
Spodziewałem się większej kultury osobistej Pana Rygielskiego. Moja kultura, również polityczna, nakazuje mi zawsze z szacunkiem odnosić się do konkurentów i adwersarzy. I nie mam zamiaru zmieniać tego w sobie.
Szanowna Pani Katarzyno!
Proszę przejść obok tego zdarzenia obojętnie i spróbować zrozumieć, że ludzie są różni – nawet ci, piastujący eksponowane stanowiska.

Pozdrawiam:
 Marcin Jerzy Woźniak
 Iława, Czwartek 06-11-2014

31441. 
ODWOŁANIE NA ZAWOŁANIE...?!

Na jeden dzień przed wyborami, czyli od 15 listopada do momentu zaprzysiężenia nowego burmistrza, Włodzimierz Ptasznik (PO) sam będzie rządził Iławą. Obaj zastępcy Ryszard Ławrynowicz i Andrzej Lewandowski poprosili o odwołanie ze stanowisk.

O co tak naprawdę chodzi...? Czytaj na stronie 5.
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 06-11-2014

31440. 
Czytając w KI wywiad z Panem Małkiem początkowo nie dowierzałam trochę, że obecny wójt Harmaciński mógłby wykorzystywać publiczne finanse gminy do swojej kampanii wyborczej. [...] Tak to sobie można robić reklamę, nie ma co, za urzędowe podatników pieniądze.
[...]
Myślałam też, że Pan Małek trochę naściemniał z tymi kopertami z listami adresowanym przez wójta do mieszkańców. A tu masz, znowu wielkie zdziwienie. Nie uwierzycie!
Roznosi ktoś koperty adresowane do konkretnego mieszkańca z listem od wójta gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego. Szkoda tylko, że ja nie przypominam sobie żebym podpisywała w urzędzie gminy jakiejś zgody na przetwarzanie moich danych osobowych.
Ciekawe, czy to jest legalne? Bo na pewno bardzo wątpliwe moralnie.
 angel2727, lat 43
 Iława, Czwartek 06-11-2014

31438. 
Odnośnie wpisu numer: 31421

Świetnie to ująłeś o prowincjonalnym wójcie Harmacińskim.
Ten to jest celebryta z „parciem na szkło”. Wmawia wszystkim, że jest tak wielkim mężem stanu, że aż trudno o drugiego takiego na Warmii i Mazurach, dlatego też ciągle chce się pokazać lepszy, zarówno od posła Adama Żylińskiego, jak i od ministra Piotra Żuchowskiego. Cóż, Kmicic „sienkiewiczowski” powiedziałby tak: „kończ waść, wstydu oszczędź”, a staropolskie powiedzenie mówi tak: „dać kurze grzędę, to jeszcze wyżej wejdę”.
Zachęcam do podróży po wioskach wokół Iławy i maska obłudy spadnie. Szczególnie wdzięczni są Harmacińskiemu mieszkańcy Ząbrowa oraz Szymbarka za uszczęśliwienie kanalizacją, do której prawie nikt nie chce się podłączyć.
Harmaciński to tylko wielki spec od składania oświadczeń i za każdym razem innych, bo zapomniał chyba, jak 4 lata temu jego wielkie bilbordy w Iławie kłuły w oczy i zachęcały do głosowania na niego, bo on podobno i posłem będzie najlepszym.
Dziś czytam, że on już posłem nie chce być, tylko gmina go interesuje.
A może te bilbordy tylko nam się śniły? Po 16 listopada gdy mieszkańcy powiedzą mu "dość" i wójtem zostanie Małek, a Żyliński burmistrzem miasta - przekonamy się. Zakładam się o flachę wódki, że Harmaciński tak szybko zawinie się do Warszawy na cieplutką posadę posła, jak teraz szybko wydaje oświadczenia.
I tylko wy, mieszkańcy gminy, którzy czym bardziej wierzycie w każde jego słowa i obietnice, tym większe będzie dla was rozczarowanie. Po wyborach zostawi pustą kasę gminną i wielkie zadłużenie, a niech się martwi np. taki Małek jako nowy wójt.
 Robert
 Iława, Czwartek 06-11-2014

31437. 
Odnośnie wpisu numer: 31433

Mam pytanie do Pana Adama Żylińskiego.
Dlaczego nie było Pana na debacie Radia Olsztyn? Uważam, że jest Pan najlepszym kandydatem na burmistrza Iławy.
Jednakże absencja spowodowała uszczypliwości pod pana adresem. Niektórzy definiują to jako przejaw "olewania". [...]
 podmiot
 Iława, Czwartek 06-11-2014

31436. 
Odnośnie wpisu numer: 31425

Jaki patos bije z waszych wypowiedzi o śmieciówkach, o dochodach, o ozusowaniach, opodatkowaniach. Wasze dochody pewnie są na poziomie dużo powyżej średniej krajowej.
Wy jednak, gdy sami chcecie kupić cokolwiek, szukacie najniższej ceny – w "Biedronce", albo u rzemieślnika, który oczywiście ma wykonać dla was usługę po najniższej cenie (i już nie mówię o przetargach publicznych za najniższą cenę).
Pokarzcie mi zatem z czego ma wyniknąć "godne wynagrodzenie" dla pracownika na poziomie np. 3500 zł...?
W Iławie jest niewielu przedsiębiorców, których dochody są wyższe od dochodów dyrektorów lokalnych instytucji.
Zatem odpuśćcie sobie opluwanie tych przedsiębiorców, którzy często ryzykują całym swoim majątkiem aby uczciwie zarabiać na życie.
 HK007
 Iława, Środa 05-11-2014

31435. 
Śmiertelny wypadek pod Rudzienicami z udziałem "oddanego działacza społecznego" ma drugie dno.
Z artykułu Kuriera wynika, że sprawca-nieboszczyk był nie pierwszy raz pijany za kółkiem, o czym wiedziała rodzina, kolesie i nawet policjanci (huczy w Rudzienicach, oj), którzy [...] byli częstymi gośćmi u niego w sklepiku przy ulicy Kościuszki.
Ufff, ależ śmierdzi tam u was na komendzie... Tak niedawno PUMA, czyli "pierścionek", splamił mundur swym żenująco chamskim zachowaniem, zatrzymując po pijaku i okrzykami na środku ulicy jadący samochód. Może więc to on był jednym z tych nicponiów policyjnych, którzy tam w sklepie pili z nieboszczykiem gorzałę? Może i nawet tego feralnego dnia łoili na umór? I nikt mu nie przeszkodził, nie zabrał kluczy, więc dureń wsiadł i pojechał po dwie śmierci.
Ale nikt nie wyczuł niczego, choć waliło od niego na kilometr. No i nikt niczego nie dojrzał, choć miał dobre oczy. Nie ma sprawy. Dudniło, ale przycichło. Jakoś to będzie.
Wszyscy wiedzieli, z zaprzyjaźnionymi policjantami łącznie, że działacz pije i po pijaku jeździ samochodem. Ale wy, łobuzy, milczeliście. I co? Zamordowany został niewinny człowiek z Olsztyna. Macie, gnojki, krew na rękach. Niech wam się śni co noc.
Panie komendancie! Mówię w imieniu osieroconych dzieciaków tego [...]: Pan wie, co należy uczynić ze swoim podwładnym, ale Pan jest [...] jako wszyscy w tym chorym systemie.
W komendzie naszej jest jeszcze paru przyzwoitych funkcjonariuszy. Trzeba ich uchronić przed [...] zwierzchnikiem - odesłać w niebyt.
 ORMO-wiec
 matrix, Środa 05-11-2014

31434. 
Prognoza przedwyborcza.
Największe szanse na wygranie w Iławie - nawet w pierwszej turze - ma ADAM ŻYLIŃSKI. Powód jest prosty: emeryci oraz klasa średnia głosują na Niego, a jest ich ponad 50% spośród uprawnionych do głosowania.
Ponadto zauważmy, że większość starszego elektoratu sumiennie chodzi głosować na wybory. I co o tym wszystkim sądzicie?
 emerytowny rencista
 Gajerek, Środa 05-11-2014

31433. 
Skandalicznie zachował się starosta Rygielski przed debatą kandydatów na burmistrza [w kinie, środa 5 listopada].
Na wyciągniętą w jego kierunku na powitanie dłoń kandydata do sejmiku Marcina Woźniaka burknął: "Nie jesteś godny żebym podawał ci rękę".
Skandal! [...]
Siedziałam niedaleko i nie mogłam się nadziwić jakie [...] chamstwo bije z zachowania starosty. Ten człowiek stracił już kontakt z rzeczywistością!
 Katarzyna Stolarska, lat 56
 Iława, Środa 05-11-2014
Odp. 
Prosimy Pana Marcina Woźniaka o skomentowanie sytuacji.
Czy rzeczywiście padły takie słowa?
 moderator dyżurny
 KURIER LUBAWSKI, Czwartek 06-11-2014


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 53 54 55 ... 105 106 107 108 109 110 111 112 113 ... 233 234 235 ... 359 360 361 następna ] z 361130816312


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | CZYTAJ | Opinie, felietony | Zdrowie | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.