Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
CZYTAJ
Opinie, felietony
Zdrowie
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka
FORUM

CZYTAJ
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

Forum

37313. 
Wtorek.
Ostatni dzień na zdobycie najnowszego rozkładu jazdy autobusów ZKM.
Tylko z tygodnikiem KURIER IŁAWSKI.
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 12-09-2017

37312. 
Wtorek.
Ostatni dzień na zdobycie najnowszego rozkładu jazdy pociągów.
Tylko z tygodnikiem KURIER IŁAWSKI.
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 12-09-2017

37311. 
Odnośnie wpisu numer: 37309

Żadne cywilizowane prawo nie usprawiedliwia grasowania hord pijackich po dzielnicy zamieszkałej przez ludzi, ani też nie usprawiedliwia ryku imprezy muzycznej.
Tylko w Polsce "jak kto chce".
Tylko w Polsce "róbta co chceta".
Stąd mamy głośne protesty na ulicach garstki pomyleńców, nawet donosy na własny kraj do europejskiego burdelu.
W innych krajach podobny alfons byłby spacyfikowany równo z trawą, a tymczasem on podnosi rękę na Burmistrza.
Panie Mocny! Proszę uciszyć ten swój cyrk i dalej rozmawiać z Ratuszem.
 Ormowiec
 Iława, Wtorek 12-09-2017

37310. 
Odnośnie wpisu numer: 37309

Leśna z imprezami nie zrobiła nic, czego by w Iławie już nie było.
Gallus - była głośna muzyka do rana. Kormoran - imprezy głośno.
Gastro w parku, które nagłośniało całe śródmieście. Na Lubawskiej - Desperado/Metaxa. FaceClub też był uciążliwy dla sąsiadów...
I tak wszystkich nie wymieniłem.
Miasto w moim odczuciu wylało dziecko razem z kąpielą. Uchwała, która w pewien sposób rozwiązuje problemy, nad którymi trzeba było się pochylić już wcześniej, została w moim odczuciu napisana na kolonie, aby tylko szybko zadziałać.
Babcia zawsze mi mówiła, że pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł. Gdyby, w czerwcu zaczęły się konsultacje społeczne, można by było dojść do kompromisów, tak między mieszkańcami, którzy mają skrajne opinie na ten temat, jak i do kompromisu z przedsiębiorcami, którzy organizują zabawy. Zabawy i głośna muzyka jest, ponieważ jest na to zapotrzebowanie. Złe jest negowanie potrzeby chęci zabawy części mieszkańców.
Polska pomimo, że kulturowo jest dosyć monolityczna w odniesieniu do multi-kulti Zachodu, to i tak bardzo dużo nas dzieli. Szkoda, że nie potrafimy ze sobą rozmawiać. Patrząc na kreatywność i możliwości jesteśmy narodem o niesamowitym potencjale, ale go nie wykorzystujemy skupiając się na kłótniach, zamiast spokojnie zawczasu rozwiązywać małe problemy, zanim urosną do rangi dramatu narodowego.
 Aleksander Krygier, lat 37
 Iława, Wtorek 12-09-2017

37309. 
Odnośnie wpisu numer: 37306

Miałem okazję być w okolicach plaży przy "Kormoranie" w sobotę około godziny 23:30.
Do tej pory miałem ambiwalentny stosunek do imprez w Leśnej. Słysząc ten hałas, bo naprawdę nie sposób nazwać tego muzyką, zastanawiałem się nad jednym - po cholerę to tak ryczy?! Przecież uczestnicy tej zabawy nie słyszą własnych myśli, nie mówiąc już o wymianie ze sobą kilku zdań! Następstwem jest rozpełzanie po okolicy w celu towarzyskiej wymiany zdań, zakrapianej alkoholem. Stąd zapewne wędrujące grupki, robiące nie mniej hałasu niż sama muzyka!
Czepianie się Rady Miejskiej w momencie kiedy wzięła sprawy w swoje ręce jest płaczem nad rozlanym mlekiem.
Nie można było zadziałać wcześniej? Przecież od dłuższego czasu były skargi na hałas, raptem właściciel się ocknął? Nie zrobił absolutnie nic, by poprawić jakość życia tamtejszych mieszkańców, którym naprawdę szczerze współczuję.
Na waszym miejscu już dawno wzywałbym policję i wytoczył sprawę o zakłócanie ciszy nocnej. Sorry, ale do 1 w nocy też bym nie wytrzymał...
 Maurycy
 Iława, Poniedziałek 11-09-2017

37307. 
ŚMIERTELNY WYPADEK MOTOCYKLISTY

Niedziela, Rudzienice (gmina Iława).
Kierujący hondą 25-latek z nieustalonych jeszcze przyczyn zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo. Ciężko rannego motocyklistę zabrał śmigłowiec medyczny. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować.
 KURIERZY
 Iława, Poniedziałek 11-09-2017

37306. 
Odnośnie wpisu numer: 37295

Ten pan biznesmen mocny z restauracji Leśna, który Burmistrzowi Iławy proces wytacza sądowy o zmianę uchwały Rady Miasta, niech zastanowi się co go czeka.
Za ten ryk głośniej muzyki, który w okolicy nawet Osiedla Piastowskiego słychać było z soboty na niedzielę do godziny 4 nad ranem, będzie musiał grubo zapłacić. Wystarczy, że ktoś ogłuchnie i wytoczy proces o milionowe odszkodowanie.
A czasy sprawiedliwości w polskim systemie nadchodzą. Oj nadchodzą...
I nie będzie zmiłuj się, by takiego gościa z sądu z torbami puścić.
 Ormowiec
 Iława, Poniedziałek 11-09-2017

37305. 
Odnośnie wpisu numer: 37304

Drogi Ziomalu!
Nasz i Wasz ksiądz to dwa bratanki - i do różańca, i do szklanki. Szkło zaś w ruch idzie co róż u jednego Państwa ze Szwarcenowa, co to w polu mieszka i może dostojników Kościoła razem z obłudnikiem zapraszać. Przecież o nich serial "Przyjaciele" można by było nagrać.
Dowodem na to jest obecność obłudnika na 25-leciu kapłaństwa naszego Jacka. Na imprezie after-party w plebani Państwo też przybyło, co to pyry na ziemniaki woła. Ja bym jednak diabła do tego nie mieszał, on przy nich to mały pikuś jest.
Jeszcze gmina Biskupiec mało gwiazd widziała. Nasz pleban o gwiazdach wie wiele i samochód musi wymienić tak jak strażacy nasi Mercedes... bo gwiazdy gwiazda się wożą jego słowa. Wrzucamy więc na tacę szczerze, żeby kolejna gwiazda po gminie jeździła.
Alleluja, chwalmy Pana, bo tylko on od tej zagłady może nas uratować.
Nie tylko dziekan, ale i sam biskup trzyma rękę na zysku.
 Remik
 Czachówki, Niedziela 10-09-2017

37304. 
Odnośnie wpisu numer: 37294

Mamy już XXI wiek i w Kościele katolickim nie może być tak żeby pleban ustawiał sobie sam Radę Parafialną wyznaczając kandydatów i glosując na nich sam. Tak było za PZPR i koniec.
W Krotoszynach macie problem, ale też jest u nas w Szwarcenowie z radą to samo. Nie powinien pleban zbierać sobie na listę datek na budowę tego czy innego przedmiotu, od tego są parafianie i to ONI mają trzymać kasę transparentnie, by nie było przekrętów, takich jakie wykryto na parafii w Szwarcenowie, kiedy rachunki podkładał pewien obłudnik, niegodny katolik, żyjący w kłótni z parafianami, ale w spółce ciemnych interesów z samym dostojnikiem kościoła katolickiego.
Parafianie ze Szwarcenowa już od roku proszą o zmianę rady, zaś na to pleban jakby tępy miał słuch, zresztą z dziekanem łącznie. Widać oni po jednym diable...
 Ziomal
 Nowe Miasto Lubawskie, Niedziela 10-09-2017

37303. 
Gonzalesie drogi! Mówisz, że likwidacja tego burdelu, to „samozaoranie”.
Niech! Po diabła taki rynek i nie wiem co ciągnie naród iławski na ten najdroższy w okolicy pod gołą chmurką market?

Naród zbaraniał i nie pojmuję co go nęci, by tam kupować, skoro ceny na wiele warzyw wyższe są od cen w prywatnych sklepach. Na przykład, przyjeżdża badylarz z jabłkami ze swego sadu i wiesz ty, po ile on je sprzedaje? W cenie tej samej co handlarz obok. Chory człowiek czy co? A wam się zdaje, ze inny świeże warzywa przywozi z giełdy? Tak? To dalej tam kupujcie.

Pomidory trzeci gatunek (dobry do jedzenia pomidor - znam się na tym jak łysy koń z koniem w zagrodzie ) z Grudziądza kupuje po złociszu za 1 kg, tonę, zaś durnym wciska za 4 zł/kg i kupują. I cieszą się, ze niby przyszli po świeży pomidorek. Albo inny kwiaciarz sprzedaje róże bryzganie makiem przez Miąsarową, jako co przed chwilą ścięte, a one sztucznie postawione na baczność, jak chuć po tabletce. Taki to nasz rynek iławski i czas na normalne ceny i jakość tez w niektórych wypadkach.

Albo pszczelarka miód daje za 33 zł za weko i wmawia, ze to gryczany. A ja się znam i wiem ze gryczany to ciemny brąz aż czarny, a ten jej taki jak mąka wyblakły. I zapachem ostrym po nosie uderza, ze aż bucha smakiem gryki. A tu nic, zero zapachu.

Odczep się od Burmistrza, bo dobrze zarządził i tak ma być i koniec!
A jak chcesz posmakować gryczanego, to tylko spod Łomży upraw.
 Marszałek
 Iława, Piątek 08-09-2017

37302. 
Odnośnie wpisu numer: 37292

Ze składek na Radę Rodziców można dofinansować np. wycieczki, nagrody dla uczniów za sukcesy w konkursach, za bardzo dobre wyniki w nauce, słodycze dla dzieci z okazji różnych świąt, zakup sprzętu RTV, słowniki, encyklopedie do klas lekcyjnych...
Te pieniążki wracają do dzieci.
Jeżeli ktoś jest w bardzo trudnej sytuacji, może wpłacić część składki.
 rodzic
 Iława, Piątek 08-09-2017

37301. 
Odnośnie wpisu numer: 37293

Wytępić koty i utrudnić jeszcze bardziej życie karmicielom.
Pani administratorka o to zadba.
Szanowny Kurierze, proszę zapytać jakie nakłady (zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt i uchwałą Rady Miasta Iławy) ponosi spółdzielnia? Zapewnia sterylizację i opiekę weterynaryjną zwierzętom wolnożyjącym? Zapytajcie ile domków dla kotów postawiła. Przejrzyjcie niezgodny z prawem regulamin spółdzielni. Nic nie zrobi, zapewniam.
 Jan Kran
 Iława, Czwartek 07-09-2017

37300. 
Odnośnie wpisu numer: 37287

Wpłaty na Radę Rodziców nie są obowiązkowe ale dobrowolne.
Tylko jak rodzic ze swojej kieszeni ma zapłacić jakieś drobne, z których i tak korzystają dzieci to od razu jest dochodzenie. Państwo daje tyle na dzieci, że wstyd nawet roztrząsać się nad takimi drobnymi. Nie wierzę, że nie stać Państwa na opłatę tak śmiesznej składki. Dobrze brać to czasami trzeba cokolwiek dać.
Mnie i moich dzieci państwo nigdy nie rozpieszczało, więc czuję się jak obywatel gorszej kategorii i co mam zrobić ? Siedzę, obserwuję i z niedowierzaniem kręcę głową jak pazerny naród ciągle krzyczy: MAŁO !!!
Do pracy won!
 zainteresowany
 gmina Susz, Czwartek 07-09-2017

37299. 
Odnośnie wpisu numer: 39293

Po pierwsze.
Nie należy dokarmiać szczurów. Kanaliza jest pełna resztek jedzenia.
Jeżeli nie wyeliminuje się tego czynnika, to wszelkie inne działania będą nic nie warte.
 Edek
 Iława, Czwartek 07-09-2017

37298. 
RAJSKI OGRÓD

To jest historia dla tych, którzy mają dość jesiennej aury – oto kilka dni temu odwiedziliśmy imponującą działkę Elżbiety i Stefana Polkowskich z Iławy. W takim miejscu aż chce się żyć!
O efektach ich pracy wynikającej z miłości do natury przeczytasz w bieżącym wydaniu Kuriera na stronie 10.
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 07-09-2017

37297. 
Odnośnie wpisu numer: 37295

Odnośnie uchwały ograniczającej działalność lokalu ze względu na emitowany hałas.
Czy nie prościej i zgodnie z prawem egzekwować przestrzeganie ciszy nocnej po godzinie 22:00 ?
Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
Podobno Kodeks wykroczeń nie precyzuje pojęcia "cisza nocna" ?!
 disco polo
 spod Iławy, Środa 06-09-2017

37296. 
Odnośnie wpisu numer: 37286

Cudzysłów - para znaków interpunkcyjnych, służących w języku polskim m.in. do wyodrębniania cytatów, pseudonimów, ironii.
Kogo cytuje Bolesław Niemkiewicz w komunikacie dotyczącym skażonej wody? Jeśli mamy ironizować w tej trudnej dla mieszkańców gminy sytuacji to, Panie Bolku, dosyp Pan koki i będzie coca-cola w kranach płynąć.
 Johan
 Susz, Środa 06-09-2017

37295. 
NIE ŻYJE WOLNOŚĆ, NIE ŻYJE SWOBODA!

Szef „Biesiady Leśna” wynajął adwokata, by zaskarżyć uchwałę Rady Miejskiej w Iławie, która znacznie ogranicza nocne godziny dyskoteki. Waszym zdaniem: jakim miastem nocą powinna być Iława? Póki co idzie ku temu, że niebawem przymknięte nocą zostaną także samoobsługowe myjki samochodów...
Więcej o tych sprawach przeczytasz w najnowszym wydaniu Kuriera od środy.
 KURIERZY
 Iława, Środa 06-09-2017

37294. 
Drodzy mieszkańcy Krotoszyn, Czachówek oraz Bielic [gm. Biskupiec].
Na zebraniu wiejskim w Krotoszynach [5.09] był poruszony ważny temat kostnicy.
Wójt Dobek zaproponował, aby proboszcz zrzekł się terenu kostnicy na rzecz gminy i wtedy będzie możliwy jej remont przez pieniądze z funduszu (wątpię żeby pleban się zgodził).
Wójt powiedział również, że to my mieszkańcy mamy wybrać radę parafialną inną od ustalonej przez księdza.
Dlatego musimy się zorganizować. Proponuję aby zrobić zbiórkę, która nie będzie przechodziła przez ręce plebana i wyremontować kaplicę wspólnymi siłami. Przecież potrafimy.
Nie pozwólmy jej zamknąć. Wójt razem z radnym Wiesławem dał nam dobry pomysł do realizacji. Dobrze, że radny zaczął działać tak jak sam powiedział: "Ksiądz chce zamknąć kaplicę i odesłać nas do Szwarcenowa". Nie pozwólmy na to.
Bardzo proszę was o wspólną inicjatywę!
[...] My tu zostaniemy a ksiądz już niekoniecznie! Nawet sołtys Bielic pomoże w tej sprawie, jak sam zadeklarował oraz sołtys Krotoszyn. [...]
 Remik
 Czachówki, Środa 06-09-2017

37293. 
Przy bloku nr 2 przy ulicy 1 Maja normalnie chodzą sobie szczury !!!
Biegają sobie po placu zabaw, wchodzą sobie do klatek i do sklepu.
Co ma zamiar zrobić z tym Spółdzielnia Mieszkaniowa "Praca"?
 Ania
 Ilawa, Środa 06-09-2017

37292. 
Odnośnie wpisu numer: 37287

Jako były przewodniczący i wieloletni członek Rady Rodziców odpowiadam na postawione pytania.
Wpłaty na RR nie są obowiązkowe, ale dobrowolne. Wysokość składek ustala prezydium RR. Nie można zmuszać rodziców bądź prawnych opiekunów do płacenia składek o wstrzymywaniu wydawania świadectw i dyskryminacji z tego powodu nie wspomnę.
Jednak zachęcam z tego miejsca do płacenia składek, które są podstawą budżetu RR na dany rok szkolny. Z tych dobrowolnych składek można sfinansować wiele cennych inicjatyw skierowanych do uczniów.
 były Przewodniczący RR, lat 59
 Iława, Środa 06-09-2017

37291. 
[...] Po tym jak Burmistrz Iławy uśmiercił Straż Miejską, w mieście panuje totalny syf!
Do nich jeszcze można było zadzwonić i zgłosić to i tamto, przyjechali i załatwili jak mogli, ale było.
Tymczasem policja w ogóle nie reaguje na codzienne sprawy mniejsze czy większe, zgłaszane przez mieszkańców.
Na tę chwilę w całym mieście jakiś gnojek powywieszał swoje reklamy usług telewizyjnych na DRZEWACH!
Można? Można! Bo nikt się nie czepia, policjanty nie wystawiają dupy zza kierownicy, chyba że chodzi o swoje prywatne zakupy.
Kto załatwi temat?
 iławianin [269]
 Iława, Środa 06-09-2017

37290. 
Odnośnie wpisu numer: 37285

Jak ma mi się podobać?
Jedni dostaną pomieszczenie, a inne stowarzyszenia nie dostaną. Ta liga podoba Ci się?
Nawet nie mają wiedzy, że już te pokoje i wolne miejsca w tej zabudowie są praktycznie rozdzielane. Tym bardziej, że do przecięcia wstęgi jeszcze daleko piłka. To jest takie fajne?
Nikt się nie czepia polityczno-historycznego ugrupowania Galea. Sprawa jest bardzo poważna.
Lider Galea i jego kolega z pracy-radny, noszą niebieskie mundury. Radnego żona pracuje ratuszu.
Resztę sobie dopowiedz... I gdzie tu jest sprawiedliwość?
 mieszkanka Susza
 Susz, Wtorek 05-09-2017

37289. 
Odnośnie wpisu numer: 37284

Nie rozumiem jak można było sprzedać tak piękne tereny nad samym jeziorem. Hotel Port 110 ogrodzony. Co z tego, że jest gdzieś na uboczu jest mały dostęp do linii brzegowej. Nie można swobodnie przejść linią brzegową wzdłuż Jezioraka. [...]
Prawo wodne: (...) art. 27. 1. Zabrania się grodzenia nieruchomości przyległych do powierzchniowych wód publicznych w odległości mniejszej niż 1,5 m od linii brzegu, a także zakazywania lub uniemożliwiania przechodzenia przez ten obszar.
A nie ma tam swobody spacerowania dla przeciętnego mieszkańca.
Szkoda.
Dobrze, że po drugiej stronie jeziora ścieżka została wykonana wcześniej niż wykupienie terenów przez właściciela Hotelu Tiffi. Byłaby taka sama sytuacja. Ludzie nie doszliby swobodnie do plaży.
 Ewa
 Iława, Wtorek 05-09-2017

37287. 
Mam pytanie odnośnie szkolnych wpłat na Radę Rodziców.
Czy są one obowiązkowe, czy jest to dobrowolna wpłata?
Czy dyrekcja szkoły ma prawo nie wydać dziecku świadectwa jeśli tej opłaty nie uiści?
Pytam, ponieważ co roku słychać ze strony nauczycieli takie argumenty, a osoby, które nie wpłaciły często są piętnowane i muszą składać pisemne wyjaśnienia u dyrekcji szkoły. Jak to wygląda od strony prawnej?
 niezamożny
 Iława, Wtorek 05-09-2017

37286. 
PILNE!
SKAŻONA WODA W GMINIE SUSZ!

Zakład Usług Komunalnych (ZUK) w Suszu informuje, że na ujęciu wody w Jawtach Małych (gm. Susz) stwierdzono bakterie grupy coli.
ZUK obecnie przeprowadza czynności związane z intensywnym płukaniem ujęcia wody i sieci wodociągowej oraz badaniem jakości wody przez iławski sanepid.
Woda do spożycia będzie dostępna z beczkowozów i dostarczana w butelkach dla mieszkańców miejscowości: JAWTY MAŁE, JAWTY WIELKIE, BAŁOSZYCE, MAŁE BAŁOSZYCE, NIPKOWIE, WĄDOŁY i WIŚNIÓWEK. Można również pobierać wodę w Suszu z wylewki przy stacji uzdatniania przy ul. Kajki 9.
UWAGA! Nie wolno bezpośredniego spożywać wody! Można jej używać tylko do celów sanitarnych (spłukiwanie wc, mycie podłóg itp.).

– O ponownym dopuszczeniu wody do spożycia poinformujemy natychmiast po potwierdzeniu jej przydatności przez inspektorat sanitarny w Iławie. Za utrudnienia przepraszamy – mówi prezes zarządu PUK Bolesław Niemkiewicz.
 KURIERZY

redakcja@kurier-ilawski.pl
 Susz, godz. 9:00, Wtorek 05-09-2017

37285. 
Odnośnie wpisu numer: 37279

Jak zwykle nikomu się nic nie podoba w Suszu, wieczne niezadowolenie.
Czemu się szanowna mieszkanka czepia stowarzyszenia Galea?
Nie robią nic złego a wręcz przeciwnie.
A może to właśnie pani jest zwolenniczką jakiegoś nowego przyszłego kandydata, którego każdy zna i który również ciągle krytykuje działania suskie.
Sami zróbcie coś dobrego zamiast zajmować się oskarżeniami.
 mieszkanka Susza, lat 55
 SUSZ, Wtorek 05-09-2017

37284. 
Odnośnie wpisu numer: 37281

W recenzji zabudowy cypla po Czapli, wspieram Panią Ewę.
Fatalna gęstość, która dyskwalifikuje tego rodzaju architekturę. Byłem pierwszy, który tę sprawę nagłośnił.
Należało tak rozmieścić poszczególne fragmenty zabudowy, by każdy miał odsłonięty widok na jezioro.
Wiele rzeczy w temacie Cypla stanowiono bez pojęcia, od samej pierwszej sprzedaży poczynając. Oby tylko sprzedać i głowy problem. Ale to mało powiedziane.
Mamy jeszcze pole przed hotelem Tiffi, które wprawdzie już nie nasz miejski teren, jednak tam szykuje się ciekawsza zabudowa. Wiecznie przecież pustką świecić nie będzie.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 05-09-2017

37283. 
Odnośnie wpisu numer: 37281

...ale te bloki to nie problem ratusza, tylko nabywców, którzy kupią tam mieszkanie.
Powtykane bloczki jeden przy drugim, zza okna widać gary sąsiadki...
Taka nowoczesna blisko siebie duża płyta, za DUUUUUŻE pieniądze!!!
Fajnie?
 iławianin [269]
 Iława, Wtorek 05-09-2017

37282. 
Niesamowita osoba mi również pomogła.
Choć wszyscy odsyłali mnie na stół operacyjny.
Dzięki Pani Oli z Instytutu IMAGE wróciłem do formy.
Niesamowita młoda i życzliwa dla pacjenta osoba.
Dziękuję i gratuluje. Leczy całą moją rodzinę włącznie z dziećmi.
 Oliwier
 Iława, Niedziela 03-09-2017

37281. 
Odnośnie wpisu numer: 37258

Zdecydowanie nie podoba mi się zabudowa na cyplu po Czapli.
Takie piękne miejsce zostało... zabetonowane. Ściana przy ścianie, byle więcej zarobić. Tak się dzieje, jak miasto nie zadba wcześniej o projekt, tylko sprzeda i hulaj dusza. Deweloper wciska tyle bloków, ile się da.
Żal patrzeć, jak jezioro znika za murami.
 Ewa
 Iława, Niedziela 03-09-2017

37280. 
Odnośnie wpisu numer: 37254

Proszę przedstawić fakturę z iławskiej firmy pogrzebowej.
Podyskutujemy, jak zobaczymy różnice w kosztach pochówku.
 Ewa
 Iława, Niedziela 03-09-2017

37279. 
Odnośnie wpisu numer: 37268

Nowy obiekt na plaży w Suszu jest potrzebny. Stary, już zburzony, odrażał i straszył. Śmierdziało z toalet. Tylko wstyd przynosił dla miasta podczas masowych imprez.
Nowo powstały budynek sceniczny to również polityczna propaganda i obiekt, który pomaga grać na ludzkich emocjach w przyszłorocznych wyborach. Budynek jeszcze nie powstał, a już dzisiaj wiadomo, kto będzie tam miał swoje miejsca.
Powstałe nie tak dawno niby stowarzyszenie historyczne o nazwie Galea już zaciera ręce. Chłopy chwalą się... Jak Pan Pietrzykowski wygra wybory mają tam mieć swoje pomieszczenie. Więc ekipa stowarzyszenia promuje przez swoje działania ludzi, którzy grają pierwsze skrzypce w lokalnej polityce. [...]
Pani położna zostanie w hali Centrum Sportu długo, na pewno do wyborów w 2018. Wspiera działania burmistrza Pietrzykowskiego, kandydowała do Rady Powiatu z jego grupy.
W zamian jej mąż Krzysztof Fijołek dostał dobrze płatne stanowisko w Zakładzie Usług Komunalnych w Suszu. Uwaga! Został asystentem Zarządu i zgarnia prawie 4 tysie miesięcznie! Na co dzień otwiera korespondencje prezesowi, bo chłopina nie zna się na obsłudze komputera. Asystent z krwi i kości.
Takie rzeczy możliwe tylko w Suszu.
 mieszkanka Susza
 Susz, Niedziela 03-09-2017

37278. 
Gmina się cieszy bo przedszkole powstało? Czyim kosztem?
Nie lepiej było tą ruinę w Szwarcenowie na to przystosować?
Moim zdaniem wielka strata.
Ja nie wiem kto w taki sposób reformę zrozumiał? Wielki minus dla władzy. Nauczcie się czytać ze zrozumieniem.
I słuchajcie jak was błaga lud.
Druga kwestia: wóz strażacki? Od kiedy to gmina? To ENERGA jest fundatorem. Wiatraki to jest zysk od początku. Wszyscy to wiedzą.
 Remik
 Czachówki [Biskupiec], Sobota 02-09-2017

37277. 
Znowu można było popływać na placu przed dworcem kolejowym.
Ale dziś [w sobotę z rana] to już był kolejny smutny rekord po ulewnych deszczach w nocy, bo woda sięgała naprawdę bardzo wysoko, aż na trawnik za parkingiem taksówek.
 poranny pasażer
 IŁAWA GŁÓWNA, Sobota 02-09-2017

37276. 
BĘDZIE BRATOBÓJCZA WALKA W PUCHARZE

W losowaniu par 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski trafiły na siebie ekipy Jezioraka Iława oraz GKS Wikielec! Derbowy mecz odbędzie się w środę 13 września o godz. 15:30 na stadionie w Iławie.
Naszym zdaniem to zdecydowanie przedwczesny pojedynek sąsiadów, bo godny przynajmniej półfinału województwa. A jakie jest Wasze zdanie?
 KURIERZY
 Iława, Sobota 02-09-2017

37275. 
Odnośnie wpisu numer: 37273

Pani radna Ewa Jackowska od ciągle przeciw wszystkiemu. Tylko czekać jak zagłosuje przeciw sobie. Ona jest WASZA i to wy zasłużyliście sobie na taki los, więc pijcie tę śmietanę.
Na sesji radna ględziła przez 45 minut - a że to, a że tamto - by w końcu zagłosować tak, by żyło się dobrze, wam i kochanej młodzieży, szczególnie tej z Młodzieżowej Rady Miasta.
Kto powiedział, że muzyka ma być rycząca? Tam należy prosić muzykantów z dawnych lat, takich od spokojnego grania i tańcowania.
I, nie dziwota będzie, że za rok nikt do was na Osiedle Kormoran nie zawita na wczasy, no bo kto wytrzyma.
Oby żyło się wam lepiej i dostatnio... Żegnajcie!
 Marszałek
 Iława, Piątek 01-09-2017

37274. 
Dlaczego oświadczenia majątkowe zamieszczone na stronie starostwa różnią się od tych zamieszczonych w Kurierze?
 urzędnik [14]
 Iława, Piątek 01-09-2017

37273. 
Odnośnie wpisu numer: 37071

Radny Ewa Jackowska? Kogo reprezentuje w Iławie?
Zagłosowała przeciwko ograniczeniu hałasu z namiotu w Leśnej.
A czy Osiedle Kormoran to nie przypadkiem jej okręg?
Czy wyborcy stamtąd są gorsi od tych ze Starego Miasta?
Pani radna! My też głosowaliśmy na Panią i czujemy się dziś oszukani!
 Żuraw
 Iława, Piątek 01-09-2017

37272. 
POGROM

Iława pokonała Szczytno aż 7:0 (2:0). Zobacz jak piłkarze Jeziorak Iława strzelają rywalom bramki – każda ładniejsza od poprzedniej.
Forma rośnie?
Zobaczymy w niedzielę czy tendencja zostanie podtrzymana.

 KURIERZY
 Iława, Czwartek 31-08-2017

37271. 
Odnośnie wpisu numer: 37268

Odpowiem tak.
Oszczędnością i pracą narody się bogacą. I puenta: niech się dzieje wola NIEBA, z nią się zawsze zgadzać trzeba. Oczywiście "Niebo" w znaczeniu Ratusz, Burmistrz, Wójt itp.
Możesz założyć KOD i siać wieść na całą wieś, a nawet do obcego się pożalić, że u was nie ma demokracji - na ten przykład, jak robią te sukinsyny w Polsce całej.
Władza ma jedną sztukę radego więcej i przegłosowaną sprawę. Zatem ty musisz zacząć mącić i burzyć spokój, pisać do Kuriera (tylko mądrze i pod własną godnością oczywiście), podpisując się jako ten kto rozpoczyna rewoltę z zamiarem przejęcia władzy za rok.
Kapujesz? To dobrze. A więc naprzód wiaro i wytężaj głos.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 31-08-2017

37270. 
1 października wejdą w życie przepisy, które przywracają wiek emerytalny ponownie 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.
Już od 1 września osoby uprawnione mogą składać stosowne wnioski do ZUS o przejście na emeryturę.
 księgowa
 Iława, Czwartek 31-08-2017

37269. 
Odnośnie wpisu numer: 37231

NIE BYLIŚMY ŚWIADOMI SKAŻENIA

Po tym, jak komunikat inspektora sanitarnego o skażonym mięsie obiegł całą Polskę, do naszej redakcji zgłosili się właściciele lokalnych sklepów wymienionych na liście nabywców. Mówią, że zostali zlinczowani.
Co mają na swoją obronę? Czytaj w bieżącym wydaniu Kuriera.
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 31-08-2017

37268. 
Odnośnie wpisu numer: 37259

Panie Marszałku, zgadzam się z panem w 100%. Pewne inwestycje to jawna niegospodarność. Niestety nie dotyczy to tylko Iławy. Spojrzy Pan na pobliski Susz.
Zbudowali jaki czas temu halę, powstała scena, ale to mało. Teraz będą budować NOWY budynek ze sceną tzw. nowoczesny, ale po co? Dla tych dwóch dni w roku kiedy jest triathlon?
Idiotyzm totalny. Koszt jest ogromny. A tłumaczenie, że nie ma miejsca na hali dla dzieci na zajęcia - idiotyczne. Wystarczy, że z dołu zniknie Pani położna i miejsce jest. A na koncerty, ten 1 czy 2 w roku, scenę można rozłożyć. Bogatsze miasta tak robią.
 suszak
 Susz, Czwartek 31-08-2017

37267. 
Odnośnie wpisu numer: 37264

Po zwierzęcym gwałcie na młodej mężatce i na oczach jej młodego męża, lokalne samorządy we Włoszech zamykają publiczne plaże o godzinie 1:00 w nocy z powodu bandytyzmu napływowej islamskiej dziczy.
Myślę, więc pytam.
A radni Iławy arbitralnie zamykają w całym mieście sklepy nocne, ale przed kim i z jakiego powodu?
 Sokrates
 Iława, Środa 30-08-2017

37266. 
Odnośnie wpisu numer: 37263

W procedurze kremacji potrzebna jest jednorazowa trumna, która razem z ciałem trafia do specjalnego pieca i też ulega spaleniu.
Chodzi o coś innego.
Otóż w Iławie zwykły pogrzeb, bez kremacji, kosztuje tyle samo lub nawet więcej niż zwykle droższy pogrzeb kremacyjny. I to jest dziwne.
 grabarz
 Iława, Środa 30-08-2017

37265. 
Odnośnie wpisu numer: 37264

Piwo i wino dostępne zawsze w każdym spożywczaku, ale gorzała to hola, stop! Jeden dwa sklepy, ale państwowe, bo monopol jest państwowy, we wsi takiej, jaką jest Iława.
Toć to chore zjawisko, żeby dawać każdemu sklepowi akcesję na sprzedaż gorzały! Państwo produkuje i państwo dystrybuuje i koniec kropka, proszę pana obywatela. Nie ma pośredników, a potężna kasa płynie wprost do Morawieckiego na stół.
I w takim razie dałbym wyjątek dla sprzedaży nocnej czyli całodobowej, by niezakłócony strumień kasy płynął nieprzerwanie do kasy państwa. Ale i każda z gmin ma dostawać z kasy państwa kasę relatywną do sprzedanej gorzały na jej terenie, no z małymi od tego wyjątkami tam, gdzie naród stroni od spożycia tego szlachetnego trunku.
 Marszałek
 Iława, Środa 30-08-2017

37264. 
IŁAWA W NOCY MA SPAĆ

Nie będzie sklepów nocnych ani dyskotek do rana. Gastronomia będzie w weekendy zamykana już o godzinie 1:00. Ograniczenia uchwalili miejscy radni Iławy w związku ze skargami mieszkańców na nocne hałasy, ale nie obyło się bez ostrej dyskusji.
A co na to sami sklepikarze? Więcej w najnowszym wydaniu Kuriera.
 KURIERZY
 Iława, Środa 30-08-2017

37263. 
Odnośnie wpisu numer: 37254

Wystarczy dokładnie przyjrzeć się cennikowi i odpowiedź na pytanie, czemu tak drogo się umiera, nasuwa się sama.
Moim skromnym zdaniem zmarłemu nie jest potrzebna jednocześnie i trumna i urna.
 suszanin z wyboru
 Susz, Wtorek 29-08-2017

37261. 
Odnośnie wpisu numer: 37259

Czas skończyć z lodowiskami, stadionami, halami, basenami fontannami, a zabrać się za infrastrukturę około-osiedlową, jak ulice drogi dojazdowe do domostw, przyrządy pod gołym niebem, jak drabiny oraz inne sportowe akcesoria itp.
Koniec z durnymi sportami, to nie mogą zabrać się za boks, zapasy czy kolarstwo, a nawet za fechtunek? Kto to wymyślił zimą lodowisko gdy pod nosem jezioro zamarznięte.
Niech was jucha zaleje!
Biedne ludziska, latami unurzani w błocie, nie mogą do chałupy wejść jak pokropi, dojechać do chałupy w błocie po felgi muszą. Nie stawiać fontann, czy galerii dla marnych artystów.
A tfuuu - i z takimi rządami.
W błocie za Gomółki, Gierka i dalej nie lepiej. A ulica szemrze i nie chce wróżyć z fusów, ale separatyzm wrze jak na Krymie, tak w Iławie też, by tylko do wyborów. Całe szczęście, że za pyski się nie wezmą.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 29-08-2017

37260. 
Odnośnie wpisu numer: 37254

Moze ktos ma inne wyliczenia odnosnie pochowku, bo w tym temacie rozne cuda juz slyszalem. Na przyklad trumna w promocji, garnitur w promocji itd.
A pozniej na rachunku np. krzyz 300 zł wart 100 zł, wieniec 300 zł wart 150 zł i suma wychodzi 4-5 tys. zł
 grobowiec
 Susz, Wtorek 29-08-2017

37259. 
PIERWSZA ŁOPATA WBITA!

Rozpoczęła się budowa długo wyczekiwanego nie tylko przez dzieci oraz młodzież Young Spotu oraz krytego lodowiska przy stadionie miejskim w Iławie – w ramach zwycięskiego projektu Iławskiego Budżetu Obywatelskiego (IBO).
Prace mają potrwać do 30 listopada br.
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 29-08-2017

37258. 
Odnośnie wpisu numer: 37257

Zabudowa na cyplu Czapla.
Czy wam pasuje gęsta zabudowa osiedla, jak mówią, dla bogatych? Dla mnie architektura paskudna, ale większość pieje i cieszy się, że będą mogli popatrzeć "jak żyją bogaci".
Nieszczęściem tego mini-osiedla, które z natury ma pełnić funkcję coś jak pseudo-kurort, jest gęstość zabudowy. Podobne na Osiedlu Piastowskim gęstość bloków, budowane przez pewną pazerną firmę, która napaćkała dom przy domu. Tam gdzie ludzie zasłaniają okna by nie zaglądać z drugiego bloku do sąsiada do kuchni co gotuje dziś na obiad (o ile jest oddzielna kuchenka, nie aneks).
Na cyplu, jak obserwuję, poza zachowaniem minim odległości jest ciasno i gęsto.
Jeśli tak gęsto ma wyglądać za 20 lat nasza Wyspa Wielka Żuława, to lepiej już sprzedać ją Żydowi, by tenże postawił tam Synagogę i modlił się nawet codziennie, by nie zajęli wyspy muzułmanie ortodoksyjni w ramach relokacji, o czym tu i tam szemrają, kiedy ponownie PO powróci do rządzenia.
 Ormowiec
 Iława, Wtorek 29-08-2017

37257. 
BAJECZNY ZACHÓD SŁOŃCA NAD IŁAWĄ

– Ciągle szukamy rzeczy, która rozsławi nas na tle innych miast. Niezależnie od tego, czy będzie to zagospodarowana nowoczesnym budownictwem turystycznym wyspa, czy też ogromny dziewiczy teren przypominający miejsce akcji serialu „Zagubieni”, Wielka Żuława to nasza iławska perła – pisze Karol Chołaszczyński, autor zdjęcia.

O zapleczu technicznym i okolicznościach jego powstania przeczytacie więcej w „Historii jednej fotografii” na łamach najnowszego Kuriera od środy.
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 29-08-2017

37256. 
Odnośnie wpisu numer: 37255

Nie chciałbym pracować w tym całym bajecznym ICK, bo tam trzeba mieć przede wszystkim odporną psychikę na takich, jak wy.
Bilety za drogie - źle... źle... źle...
Bilety tańsze - też źle... źle... źle...
Do jasnej cholery! Jak wam ludzie dogodzić? Czy znajdzie się taki mistrz?
 anty-bolszewik
 Iława, Poniedziałek 28-08-2017

37255. 
Odnośnie wpisu numer: 37251

Bzdury, owszem, ale piszesz sam. Nie wypowiadaj się w tematach o których nawet mglistego nie masz pojęcia.
ICK, jak każda jednostka kultury, posiada w swojej strukturze dwa budżety - jeden złożony z dotacji celowych i statutowych z Urzędu Miasta (i innych jednostek) oraz budżet własny, wypracowany przez własną działalność różnego rodzaju, zależny głównie od inwencji i pracowitości pracowników ICK.
I wiadomo powszechnie, że ten drugi budżet, nazwijmy go "własnym", jest w Iławie mocny. Z tego własnego budżetu ICK może dofinansowywać imprezy takie jak np. kabareton.
 urzędnik
 Iława, Poniedziałek 28-08-2017

37254. 
Pochowałem w Iławie bliską osobę. Bardzo skromny pogrzeb organizowała iławska firma pogrzebowa. Koszt wyniósł 5100.
Koleżanka z Torunia pochowała kilka tygodni temu ojca. Z kremacją koszt wyniósł jedynie 5300. Pogrzeb był piękny, niezbyt skromny. Przedstawiam cennik.
Dlaczego w Iławie tak drogo się umiera?
 grabarz
 Iława, Poniedziałek 28-08-2017

37253. 
Dlaczego córka akurat radnego z Rady Powiatu zostaje w Zespole Szkół w Lubawie, a od roku 2015 zwolniono 14 nauczycieli...?
 Ona, lat 51
 Iława, Poniedziałek 28-08-2017

37252. 
NIE JECHAŁEM POD WPŁYWEM

Po kolizji drogowej Zbigniew Radzioch (58 l.) miał kolejno 0,11, 0,10 oraz 0,19 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Twierdzi, że te wskazania były spowodowane brakiem resetu urządzenia po badaniu innego uczestnika kolizji, który miał 3 promile. Pół godziny później pobrano krew i nie stwierdzono alkoholu. Mimo tego stanął przed sądem, gdzie próbuje udowodnić swoją niewinność.
Szczegóły przeczytacie w bieżącym wydaniu Kuriera na stronie 3.
 KURIERZY
 Iława, Poniedziałek 28-08-2017

37251. 
Odnośnie wpisu numer: 37249

ICK dofinansowuje imprezy?! Bzdura! Przecież wszyscy ludzie ze swoich podatków dofinansowują imprezy!
ICK z budżetu, który przydziela mu Urząd Miasta organizuje wszystkie imprezy, opłaca pracowników (przez ponad pół roku w zasadzie bez większych obowiązków),opłaca pozostałe koszty utrzymania budynków, samochodów itp.
Kilka etatów jest nie potrzebnych po zamknięciu sezonu, trzyma się ich po to, żeby w maju znowu zaczęli pracować.
100% dotacji, zero napinania, że impreza będzie bez frekwencji, bo przecież umowa podpisana przed wejściem na scenę i przelew będzie choćby nikt nie przyszedł.
KOMUNA w Iławie trwa sobie jak trwała. Przyzwyczajeni do tego marazmu pracowniki sami gadajom po mieście, że nie ma w Iławie lepszych posad!
BRAWO ICK! BRAWO!
 iławianin 007
 Iława, Poniedziałek 28-08-2017

37250. 
Szok! Jadąc z Iławy w kierunku Susza czuć niesamowicie okropny smród!
[Różanki, gmina Susz]
Przyznaję, że już kilka lat tą trasą nie jechałem, być może to już od dawna tak daje :-(
Iława, takie piękne miasto, czyste, zadbane... ale pojedziesz raptem kilka kilometrów poza miasto, a tu takie smrodowisko, że czuć dosłownie na kilka kilometrów.
Nic, tylko współczuć tylko okolicznym mieszkańcom.
 turysta
 Brzeg, Poniedziałek 28-08-2017

37249. 
Odnośnie wpisu numer: 37241

Jak można krytykować ICK za brak biletów?
Sprzedaż była z dwumiesięcznm wyprzedzeniem, ale szanowna Pani myślała, że przyjdzie na ostatnią chwilę i bilet będzie na nią czekał?
Konferansjer prowadzący Kabareton powiedział wyraźnie, że nasze ICK dofinansowało bilety, dlatego były takie tanie (30 zł), ale za to szanowna Pani zapomniała podziękować, więc ja niniejszym to czynię. Dziękuję.
 iławianin [232]
 Iława, Niedziela 27-08-2017

37248. 
Odnośnie wpisu numer: 37244

Czy Pani myśli, ze ja tego nie widzę, jako człowieka, który rowerem tam objeżdża, a na ten temat byłem cicho? Już rok temu o tej sprawie w formie wolnych głosów mieszkańców dałem publiczne niezadowolenie na jednej z sesji. Ale to nie wszystko, wsparłem fotografiami, jak ta i inne ulice mają wizerunek po deszczu.
Sam burmistrz poparł mnie, nie tylko w tej sprawie bowiem konieczne jest utwardzenie uliczek dojazdowych z Zielonej do domków jednorodzinnych.
Jednak są "ważniejsze" sprawy, jak choćby lodowisko sztuczne na zimę.
Co sesja ględzić na ten sam temat, to już nawet nie uchodzi.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Niedziela 27-08-2017

37247. 
Odnośnie wpisu numer: 37231

Czy to jest żart? Dowcip? Kawał?
Sanepid dopiero po takim czasie podaje takie info? Może najwyższa pora przyjrzeć się tej ekipie, jak mniemam, z nadania jeszcze platfusów i SB.
Ile można żerować na nas?
Po moje resztki po zjedzeniu tego niemieckiego ścierwa zapraszam do najbliższego szamba!
Czy nikt głośno nie powie nic na temat sanepidu? Strach?
Może już dość...
 Grzegorz, lat 51
 Iława, Niedziela 27-08-2017

37246. 
PORĘCZNY PROGRAM TELEWIZYJNY!

Na prośby naszych czytelników wróciliśmy do starej i sprawdzonej formuły dodatku telewizyjnego w postaci poręcznego, zszytego formatu A4, który można sobie łatwo wyjąć z gazety i wygodnie korzystać z niego przed telewizorem.
Do zobaczenia jak zawsze od środy w tygodniku KURIER IŁAWSKI.
 KURIERZY
 Iława, Sobota 26-08-2017

37245. 
Odnośnie wpisu numer: 37239

Problem infrastruktury wraca jak bumerang.
Nie czekajcie na obietnice. Złóżcie projekt do budżetu obywatelskiego. Jest 200 000 PLN do wzięcia, a biorąc pod uwagę jak wiele osób mieszka na Osiedlu Ostródzkim, jest duża szansa na wygraną.
Napisanie projektu nie jest wielkim wysiłkiem, a dzięki niemu można uzyskać dużo, czyli to czego mieszkańcy chcą i to bardzo szybko, bo w perspektywie roku.
Jestem członkiem komisji dotyczącej budżetu obywatelskiego i im większą popularnością będzie się cieszył projekt, jakim jest budżet obywatelski, tym więcej pieniędzy będzie na niego przeznaczone. W wielu miastach jest to 1% budżetu, czyli przekładając na realia iławskie spokojnie można dążyć do kwoty 1.200.000 złotych.
Wyobraźmy sobie jakie projekty można zrealizować za taką kwotę. Jedyne czego potrzeba to chęć i zaangażowanie do czego namawiam.
 Aleksander Krygier, lat 37
 Iława, Sobota 26-08-2017

37244. 
Odnośnie wpisu numer: 37238

Szanowny Panie Feliksie Rochowicz.
Zapraszam na spacer po ulicy Produkcyjnej w Iławie (niegdyś znajdował się tam POM). Ulica ta na pewno nie jest chlubą naszego miasta Iławy. Problemem są ogromne dziury i brak jakiejkolwiek oświetlenia po zmroku (ostatnia lampa zgasła w 1997 roku).
Proszę Pana jako radnego z Osiedla Ostródzkiego o zainteresowanie się tą sprawą.
 Jola
 Iława, Piątek 25-08-2017

37243. 
PRZEPRASZAMY! PO TRZYKROĆ PRZEPRASZAMY!

Niestety z przykrością informujemy, że wszystkie bilety na KABARETON w iławskim amfiteatrze (piątek, godz. 18) zostały sprzedane. W związku z powyższym przepraszamy organizatora, ICK, że reklama na łamach Kuriera jest znowu aż tak efektywna.
Przy okazji obiecujemy solennie jeszcze większą... skuteczność!
 KURIERZY
 Iława, Piątek 25-08-2017

37241. 
Jak zwykle ICK-owi jak już się uda zorganizować jakąś fajną imprezę, to nie dociągnie wszystkiego do końca.
Od dłuższego czasu były reklamy o kabaretonie, no ale oczywiście bilety sprzedawane tylko do godz 15:00, bo tak pracują Panie w biurze, ale inne Panie też pracują codziennie do 15:00, no więc kiedy można było kupić te bilety?
Dodatkowo w czasach internetu można by zorganizować sprzedaż drogą elektroniczną - niestety w ICK panuje wciąż średniowiecze! Trzeba kupić osobiście.
A w dodatku ukazuje się ogłoszenie, że wreszcie będą sprzedawane bilety w dniu imprezy od godz 14:00 i są do godz 14:05, bo liczba miejsc jest ograniczona do 1200 osób w amfiteatrze. A skąd zwykł mieszkaniec ma to wiedzieć? A na stronie ICK oczywiście brak informacji, że liczba miejsc jest ograniczona. PORAŻKA.
Nic dziwnego, że wielu mieszkańców woli spędzać czas na imprezach w ościennych miastach.
Ps. Słyszałam, że niektórzy mogą przyjść 10 min przed przedstawieniem, to może znajdą się bilety. Szkoda, że nie jest to wiadomość dla wszystkich.
 Edyta, lat 50
 Iława, Piątek 25-08-2017

37240. 
CÓRKA ZAMORDOWAŁA OJCA!

Dramat! W bloku na Osiedlu Podleśnym w Iławie mieszkało małżeństwo z pełnoletnią córką, która znana była w okolicy z agresywnych zaczepek, czym wzbudzała spory strach wśród sąsiadów (podejrzenie choroby psychicznej).
Matka nie mogła wejść do swojego mieszkania, dlatego wezwała pomoc. Strażacy przy asyście policji i medyków wyważyli drzwi. W środku była córka Kamila K. oraz ciało 63-letniego ojca w kałuży krwi z licznymi ranami kłutymi.
Więcej na ten temat napiszemy w kolejnym wydaniu Kuriera (od środy).
 KURIERZY
 Iława, Piątek 25-08-2017

37239. 
Odnośnie wpisu numer: 37235

Panie Gonzalez! Ja rozumiem, że Pan ma odpowiedź na każde pytanie i swoje 5 groszy musi dodać zawsze.
Po pierwsze: to właśnie na Osiedlu Ostródzkim mieszka 1/3 podatników z całej Iławy, a więc i wyborców.
Po drugie: nikt nie mówi o placu zabaw, ale o boisku do grania.
Po trzecie: nie Pan będzie dyktował ludziom gdzie mają mieszkać.
Po czwarte: po co Ratusz wymyśla kosztowne w realizacji boisko oraz infrastrukturę rekreacyjną w miejscu bagienka? Wystarczy zmodernizować boisko betonowe na osiedlu, następnie nieco zagospodarować wokół boisko i jest git.
Wystarczy pochylić się nad tematem. Ale radni z tego osiedla razem z burmistrzem mają swoje plany i ma być tak, jak oni chcą.
Czasami warto posłuchać mieszkańców.
 matka
 Iława, Piątek 25-08-2017

37238. 
Odnośnie wpisu numer: 37236

Szanowna Pani Ewo, szanowni mieszańcy Os. Ostródzkiego w Iławie!

Nie dziwię się wywołaniu radnych do tablicy, ale. Owszem, nie bez kozery zaniepokojeni jesteście stagnacją w naszym osiedlu w zakresie budowy urządzeń, przyrządów i placów do gier sportowo-rekreacyjnych. Akurat ja, nie jestem z tego obwodu, ale jako człowiek kultury fizycznej z zawodu, nie śmiem nie zauważyć jak liczna młodzież i dzieci szukają sobie miejsca do gry pod blokami i między samochodami na parkingu.

I, niech państwo mi wierzą, że za wstawiennictwem u szanownego Pana Burmistrza dałem początek właściwego Jego spojrzenia na poruszaną sprawę budowy takich placów u nas na osiedlu. Nie należę do radnych drapieżnych, bez żadnej do nikogo insynuacji, a działam zgodnie z zasadą: „Ciszej będziesz - dalej zajedziesz”. Zobaczymy. Z tego powodu może nie widać, ale i nie słychać mnie na istotnym forum działania.

W temacie budowy ośrodka rekreacyjnego w obrębie stawu, już 2 lata temu złożyłem interpelację na piśmie, czemu, nie tylko za moim głosem, ale i za głosem mieszkańców na hucznym zebraniu w Ratuszu, jakby drgnęło. Powstał do rozpatrzenia „wypasiony” i drogi projekt budowy ośrodka sportowo-rekreacyjnego na terenie przy oczku wodnym z pełnymi bajerami: boiskami do koszykówki, do tenisa, piłki siatkowej, do piłki nożnej siłowni pod chmurką itp. Warunek jeden: miasto musi wykupić prywatne pole, rok rocznie uprawiane przez gospodarza.

Zaniepokojony tą sytuacją, biorąc pod uwagę, iż program orlik już się skończył i trzeba za pieniążki z budżetu miasta, złożyłem kolejną dwa miesiące temu interpelację o sekwencyjnym planowaniu, czyli stawianie prostych boisk i urządzeń w kolejności, tj. z roku na rok dostawiamy zestaw przyrządów. Przyrządów, tych niezbędnych, ale ogólnie dostępnych dla wszystkich kategorii wiekowych, bez pilnowania przez płatnych instruktorów. Placów-boisk zielonych do piłki nożnej siatkówki koszykówki w terenie naturalnym w otoczeniu żywopłotów. Ale też winien tam być zainstalowany drążek, krata, może liny, oczywiście z siłownią pod tzw. chmurką.

Proszę i o tym pamiętać, że na naszym Osiedlu Ostródzkim radny Jerzy Sochacki, od trzech kadencji walczy o wykończenie ulicy Chrobrego, mieszkańcy o Ziemowita czy Łąkowej. Wielu chce restaurować boisko betonowe, czemu w perspektywie czasu nie jestem "za" ze względu na rosnące tam nowe bloki.

Czy Burmistrz ma rację budując sztuczne lodowisko? Wedle mnie jest ono zbyteczne, a to ze względu na 3-miesięczne tylko użytkowanie. A młodzież na łyżworolkach tyle się latem najeździ, że wystarczy, a tradycji łyżwiarskich to Iława nie ma i nie będzie mieć. Natomiast głosowałem "za" tym lodowiskiem, zacz to nie zło i, jako radny z ugrupowania Adama Żylińskiego, należy zachować honor i być też lojalnym. Jako i do was, szanowni mieszkańcy.
 Feliks Rochowicz, radny
 Iława, Piątek 25-08-2017

37237. 
Odnośnie wpisu numer: 37235

Na Osiedlu Podleśnym gdy był problem z placem zabaw albo boiskiem to nie lecieliśmy do Ratusza, ale do spółdzielni.
Dlaczego ja również mam fundować plac zabaw na Osiedlu Ostródzkim?
 Podleśnik
 Iława, Czwartek 24-08-2017

37236. 
Odnośnie wpisu numer: 37235

Przepraszam bardzo Panie Gonzales, a na Podlesnym silownie pod chmurka developer wybudowal czy Urzad Miasta?
Prosze sie zastanowic co Pan pisze.
Na Osiedlu Ostrodzkim mieszkaja inteligentni ludzie. Poza tym tu chodzi o dzieci. To one potrzebuja bazy, nie my rodzice. Swietlica, boisko cokolwiek byle dac mozliwosc dzieciom aktywnego i kreatywnego spedzenia czasu na osiedlu. W innym wypadku zacznie sie niszczenie i dewastacja, bo dziecko znudzone zawsze sobie cos do roboty wymysli. Ale nie o to nam rodzicom chodzi.
Kochani radni z naszego osiedla - pomozcie.
 Ewa
 IŁAWA, Czwartek 24-08-2017

37235. 
Odnośnie wpisu numer: 37234

A dlaczego podatnicy całego miasta mają płacić za infrastrukturę na tylko jednym wybranym osiedlu, którą winien wybudować deweloper budujący tam i sprzedający bloki i mieszkania?
Inna sprawa. Po co kupować mieszkania na polu skoro można w mieście?
Dziś krzyczymy "plac zabaw" a jutro "szkoła", "przedszkole"... itd.
A deweloper co? Kasę wziął i tyle go widzieli.
Ludzie kochani! Wymagajcie placu zabaw od swojego dewelopera!
 Bartosz Gonzalez
 Iława, Czwartek 24-08-2017

37234. 
Odnośnie wpisu numer: 37229

Pragnę przywołać do tablicy obu radnych z Osiedla Ostródzkiego w Iławie: Pana Rochowicza i Pana Suchockiego.
Może by tak powalczyli i zainteresowali Ratusz naszym osiedlem. Cała Iława teraz buduje się na tym osiedlu, a boiska nie ma, tylko betonowe od x lat. Przestańmy budować jakieś galerie jazzowe, lodowiska, bo to na osiedlach jest pełno dzieci i młodzieży. Żeby z dzieckiem pograć w piłkę trzeba jechać z dzieckiem na najbliższy orlik 3 km (osiedle lubawskie lub lipowy dwór), a i tak najczęściej są zajęcia szkółek piłkarskich, a przecież orliki miały być dla wszystkich.
Najgorsze, że jak chcesz w sobotę czy w niedzielę, to otwierają dopiero od godz. 12:00 lub 14:00.
Może by tak się pochylić panie i panowie radni i przedyskutować sprawy związane z osiedlami, jak zapewnić dzieciom wybieganie. Rozumiem, że macie dofinansowania unijne teraz na jakieś galerie jazzowe, fontanny w centrum, ale wyborcy mieszkają na osiedlach.
 matka
 Iława, Czwartek 24-08-2017

37232. 
MIAŁ USŁYSZEĆ „TY CZARNUCHU”

Wandale zdewastowali mieszkanie Tunezyjczyka i jego polskiej rodziny. Poszkodowani twierdzą, że do ataku doszło na tle rasistowskim. Dzień wcześniej w barze obcokrajowiec miał być wyzwany od „czarnuchów” i uderzony. Potem okazało się jednak, że...
Więcej przeczytacie w najnowszym wydaniu Kuriera – na stronie 5.
 KURIERZY
 Iława, Środa 23-08-2017

37231. 
Odnośnie wpisu numer: 37228

SKAŻONE MIĘSO W NASZYCH SKLEPACH!

Państwowy Inspektor Sanitarny informuje:

-> skażone fipronilem tuszki kury mięsnej, zakupione zostały przez firmę STAR-DRÓB (Małgorzata Moskot, Malbork, ul. Wojska Polskiego 90) w ilości 420 kg – zostały sprzedane do odbiorców: (...)
* Zakład Mięsny KAWSCY, Różnowo 7a, Susz.

-> skażone fipronilem tuszki kury mięsnej, zakupione zostały przez Hurtownię Drobiu OLMA (Małgorzata Jura, Folwark 11, Stary Dzierzgoń) w ilości 138,7 kg – zostały sprzedane do odbiorców: (...)
* sklep Mięsny GRZEŚ, Grzegorz Jabłoński, Iława, ul. Kopernika 20a;
* masarnia JABŁOŃSCY, Iława, ul. Wyszyńskiego 16.

Zanieczyszczone fipronilem mięso o numerze partii 5/31/2017 pochodzi z niemieckiej fermy i zostało zakupione przez wyżej wymienione hurtownie w Zakładzie Drobiarskim „LECH DRÓB” w Zalewie.

Mięso – w ilości 559,6 kg – dostępne było w obrocie handlowym w dniach 1-6 sierpnia br. Każdy konsument, który nabył i nadal posiada skażone partie mięsa może dokonać zwrotu w miejscu zakupu lub zutylizować we własnym zakresie.
 KURIERZY
 Iława, Środa 23-08-2017

37230. 
Odnośnie wpisu numer: 37228

A może by tak okolicznych restauratorów prześwietlić...?
Chyba nie powinno być tajemnicą gdzie zaopatrują się w mięso (zwłaszcza w końcu lipca i na początku sierpnia).
W końcu całkiem spora ilość ludzi stołuje się zwłaszcza w lokalach typu:
"Domowe Obiady".
 carnivore
 Iława, Środa 23-08-2017

37229. 
Odnośnie wpisu numer: 37227

Nie ma nic durniejszego od wybudowania drogiego orlika, który potem stoi sobie pod kluczem, a wejście na obiekt - tylko pod okiem instruktora, który pilnuje zajęcia. Oczywiście ratusz musi takiemu płacić jak nauczycielom za lekcje.
A tymczasem powinien to być wolny plac ze wstępem kiedy mi się zachce. Plac niegrodzony, otoczony zielenią, żywopłotem, jak za czasów Jordana ogrody.
Jednak fundusze na tego typu rekreacyjne obiekty(orliki) już w Polsce wyczerpały się, ale nie znaczy to, żeby miasto nie zainstalowało kilka przyrządów sportowych dla starszych, młodzieży i dzieci.
Burmistrz się nad sprawą pochylał, było nawet - jak czytałem w Kurierze - zabranie burzliwe na osiedlu z czego narodził się w chmurze internetowej projekt milionowy na wielofunkcyjny plac sportowo-rekreacyjny, ale za lat wiele, znaczy co najmniej za 3-4 lata.
Tymczasem projekt prawdopodobnie realizowany może być segmentami. Staw można otoczyć ścieżka asfaltową do jazdy na łyżwo-rolkach z ławeczkami; potem zainstalować około stawu przyrządy pod chmurką dla starszych i młodszych; potem boisko do siatkówki i siatko-nogi oraz placyk z naturalną nawierzchnią trawiastą z brameczkami do gierki w piłkę nożną dla starszych i młodszych dzieci.
Czy takie podejście nie jest tańsze od wypasionego placu ogrodzonego z tartanami do piłki koszowej i paru przyrządów?
Tymczasem nawet ślepy widzi, jak szybko działa 500+, ile tutaj szykuje się młodych matek do porodu, a ile dzieci już się narodziło.
 Marszałek
 Iława, Środa 23-08-2017

37228. 
Czy można nagłośnić sprawę zatrutego mięsa, które Niemcy wpychają na Polski rynek?
Podobno w Iławie już się ujawniło.
Może to ważna sprawa, wokół której trzeba zrobić szum.
Ostrzegać, przestrzegać, a wobec winnych wyciągnąć konsekwencje.
 Grzegorz, lat 51
 Iława, Środa 23-08-2017

37227. 
W sprawie osiedla mieszkaniowego na ul. Ostrodzkiej w Ilawie.
Bloki rosna jak grzyby po mazurskim deszczu a rodziny z dziecmi musza do miasta jezdzic na aktywna rekreacje.
Dlaczego u nas na osiedlu nadal nic nie dzieje sie w sprawie orlika dla dzieci czy chocby silowni pod chmurka? Czy to jest az taki problem dla wlodarzy ilawskich?
Najwieksze blokowisko w Ilawie a pustka wieje. Dlaczego to osiedle jest spychane na dalszy plan? Zrobcie cos.
 Ewa
 ILAWA, Środa 23-08-2017

37226. 
HIP-HOP NA CHWAŁĘ JEZIORAKA

Dwóch raperów z Iławy, Damian Wasiak & Piotr Korpalski nagrało 2. część piosenki pt. „Sienkiewicza 1” o piłkarzach oraz kibicach Jezioraka Iława.
Zapraszamy na PREMIERĘ teledysku przygotowanego przez zespół prasowy JeziorakTV.
Kuluary powstania produkcji znajdziecie w najnowszym wydaniu Kuriera.

 KURIERZY
 Iława, Wtorek 22-08-2017

37225. 
Odnośnie wpisu numer: 37205

Urząd Gminy w Iławie informuje, że nie jest zarządcą drogi na odcinku z Iławy do Siemian.
Jest to droga powiatowa i wszelkie uwagi dotyczące jej stanu należy zgłaszać do Powiatowego Zarządu Dróg w Iławie.
 Robert Jankowski
 Urząd Gminy Iława, Wtorek 22-08-2017

37224. 
Odnośnie wpisu numer: 37192

Ci wybrańcy to też mieszkańcy gminy, więc w sumie nie kłamali.
W ulotkach był błąd - to miało być inaczej:
"Gmina dla wybrańców, a nie dla mieszkańców".
Podobno już za rok zrobią korektę hasła.
 Remik
 Czachówki, Poniedziałek 21-08-2017

37223. 
Odnośnie wpisu numer: 37221

Mówicie o bzdurnym funkcjonowaniu basenu w krainie jezior... latem.
A funkcja krytego lodowiska zimą, kiedy Jeziorak skuty lodem z Syberii?
Nic...?
Grupa mądrych wielce i fachowych niezmiernie planistów nie widzi stawiania w Iławie lodowiska sztucznego raptem na 3 miesiące czynnego. Bo to, tamto i owamto.
Na plaży odpowiednio urządzony plac w naturze z ratownikiem spełni swoją funkcję na okres lata.
Natomiast ścieżka z dobrą jakościową nawierzchnią zapewni dla rolkarzy przez okres 8 miesięcy miejsce na łyżwo-zabawę.
Wiele różnorodnych aktywności fizycznych można zapewnić nie wysilając się na milionowe koszty spełnienia zachcianek grupy osób lobbującej, że w Iławie nic nie ma i nic się nie dzieje.
Wybudujecie jeszcze ze trzy baseny, ujeżdżalnie dla konia wierzchowego, czy nawet stadion narodowy dla kopaczy szmacianych, a jednak znajdą się oportuniści i rebelianci, co przewrócą do góry nogami każdą inicjatywę.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 21-08-2017

37222. 
Odnośnie wpisu numer: 37218

Mój Boże, ale afera! Państwowa Straż Pożarna interweniuje ws. złapania nietoperza w mieszkaniu.
Do czego myśmy doprowadzili...!...
Nietoperz właśnie jest od tego, by wpadał do mieszkania. Taka jego jest natura. By namieszał w powietrzu i zawiesił się na noc pod drucianym siennikiem i... pod-słyszał kto z kim w łóżku piszczy. [...]
 Ormowiec
 Iława, Poniedziałek 21-08-2017

37221. 
Odnośnie wpisu numer: 37220

Jasne, najłatwiej zamknąć basen w środku wakacji.
Bo kto normalny idzie na basen skoro obok plaża?
Szkoda, że pogody nie zamówili.
 turysta
 Wałbrzych, Poniedziałek 21-08-2017

37220. 
"Informujemy, że od poniedziałku 21 sierpnia [...] basen w Iławie będzie nieczynny z powodu przerwy technologicznej."

Mamy środek sierpnia, szczyt sezonu urlopowego i wakacyjnego. [...]
No przecież można bez przeszkód wykopać się na plażach.
[...] Taka jest Iława, miasto podobno turystyczne.
Załodze w Ratuszu dopisują humory.
 kierownik lądowiska
 Iława, Poniedziałek 21-08-2017

37218. 
OSA TO NIE NIETOPERZ, CZYLI KIEDY WKRACZAJĄ STRAŻACY

Strażacy nie wyjeżdżają do każdego zgłoszenia dotyczącego zagrożenia ze strony os, pszczół i szerszeni, bo podobnych interwencji było zatrzęsienie. Za to kilka dni temu pojechali do mieszkania, gdzie wpadł nietoperz. Skąd jego wyższość nad osami?
Szczegóły sprawy w bieżącym wydaniu Kuriera na stronie 6.
 KURIERZY
 Iława, Niedziela 20-08-2017

37217. 
A więc znowu mamy kolejny odrost łba hydry wśród iławskich działaczy piłkarnictwa, nie piłkarstwa. Im tylko to stoi w głowach, by postawić na piłkarstwo, po kompletnym dawniej upadku.
Degeneraci sportowi, działacze pogrzebani, zmartwychwstali, by śnić o odbudowie wielkiego obiektu przy ul. Sienkiewicza, wydaniu 50 mln zł tylko i wyłącznie na stadion dla piłki nożnej.
Takie sny spełniły się za rządów PO w Warszawie, kiedy wybudowano stadion za 2 miliardy z jednym tylko przeznaczeniem na mecze w piłkę nożną, czasem na popis lekkoatletów wybranych konkurencji, czasem na występ muzyczny, zjazd bractwa kurkowego.
Zapomnieli, że Iława nie żyje wyłącznie piłką nożną. Za chwilę urodzi się projekt obywatelski realizacji.
Oczywiście szykują nową zmianę za rok, czyli totalną wymianę kadr w samorządzie iławskim i w Ratuszu łącznie z Burmistrzem. Oby się żyło nam lepiej, kiedy szmacianka w grze.
 Marszałek
 Iława, Piątek 18-08-2017

37216. 
WIADUKT SPADŁ TUŻ PRZED POCIĄGIEM

Uffff, było o krok od tragedii...!
Koło Samborowa remontowany wiadukt drogowy (leśny zjazd z DK-16 na Miłomłyn) spadł tuż przed nadjeżdżającym pociągiem osobowym. Jakimś cudem nikomu nic się nie stało. (ro)
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 17-08-2017

37215. 
Szukam świadków potrącenia pieszego!
Na chodniku w bramie wyjazdowej z parkingu Hotelu "Port 110" w Iławie w piątek 11 sierpnia br. około godz. 19:00.
Sprawca w taksówce koloru ciemnego oddalił się bez udzielenia pomocy.
Ktokolwiek widział, cokolwiek wie. Proszę kontakt: kom. 692-898-068.
 poszkodowany
 Iława, Czwartek 17-08-2017

37214. 
ODNALAZŁAM DROGĘ DO BOGA

Piękna Agata Machowska, dawniej autor felietonów w Kurierze, opowiada jak po wielu życiowych perypetiach odnalazła duchową drogę: „Wróciłam do Boga. Wyleczył mnie i uratował”.
Czytaj na stronie 8 w bieżącym wydaniu papierowym Kuriera.
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 17-08-2017

37213. 
Odnośnie wpisu numer: 37212

Niestety, ale taki jest los człowieka industrializowanego, czyli pełna komunikacja cyfrowa, elektryfikacja i kanalizacja. Nie ma takiej siły na apolityczne żywioły. Wszystkie moce ludzkie, przywracające porządek, poszły na Chojnice i Bory Tucholskie.
Proszę sobie wyobrazić na przykład takie uderzenie bombowe w nasze elektrownie.
Czas ku temu by powrócić i nauczyć się żywność konserwować tradycyjnymi metodami. Mój nowoczesny bezwzględnie znajomy dawno już powrócił do ziemianki-kopca w celu konserwacji i długiego przetrzymywania w świeżości warzyw, a nawet mięsa i jego przetworów.
Ale na lenistwo nie ma rady, ale wszędzie się tego nie da zainstalować.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 17-08-2017

37212. 
Po strasznych wichurach część mieszkańców Jędrychowa nie miało prądu od piątku aż do poniedziałku!
Wykonywaliśmy masę telefonów, zgłoszeń sms-owych i internetowych.
I nie było żadnych rezultatów.
Żywność, która znajdowała się w lodówce nie nadawała się do spożycia. Zamrażalki też zaczynały się rozmrażać.
Chyba nasz sołtys zrobił awanturę w Urzędzie Miasta i Gminy Kisielice.
 Kalina
 Jędrychowo, Środa 16-08-2017


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 26 27 28 ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 205 206 207 ... 359 360 361 następna ] z 361130820960


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | CZYTAJ | Opinie, felietony | Zdrowie | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.