Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

34161. 
Odnośnie wpisu numer: 34152

...natomiast dla poprzednika Jarosława Piechotki [Krzysztofa Mądrego] stworzono w Iławie zostało w specjalne stanowisko zastępcy dyrektora Centrum Sportu, które nawet nie funkcjonuje w Statucie tej jednostki...
Chyba włodarze lokalni tak już mają...
Wciąż liczę na nową jakość w Iławie. Jeszcze trzy lata na pokazanie innego, nowego, lepszego!
 Wiktor
 Iława, Środa 11-11-2015

34160. 
Odnośnie wpisu numer: 34156

Pani radna Ewo Jackowska!
Pani nadal nie rozumie swojej roli w Radzie Miejskiej Iławy. Nie jest Pani 1-osobowo całą radą, tylko jej 1/21. Nie jest Pani również całą komisją rewizyjną, tylko jej 1/5.
To, co Pani wyprawia nigdy nie miało miejsca w iławskim samorządzie.
Na razie znajduje Pani popleczników i dość skromny publiczny poklask.
Ale ten poklask z dnia na dzień słabnie, bo kompromituje się Pani na każdym kroku. To tylko kwestia czasu, jak ktoś w końcu odda Panią za zniesławienie do sądu.
Czy nie dostrzega Pani, jak krzywdzi Pani ludzi, jaki sieje Pani zamęt? Wszędzie gdzie się Pani pojawia, natychmiast wywołuje kłęby sztucznego dymu. Przy każdej okazji nadyma Pani jakiś balon, który zawsze z hukiem pęka. I wtedy po cichu wycofuje się Pani, tak jakby się nic nie stało.
Ale proszę pamiętać, że po każdej takiej Pani, pożal się Boże interwencji, dzieje się bardzo dużo. Pozostaje spalona ziemia i narastająca niechęć do Pani. A przypisywana sobie rola niezłomnej radnej szybko się wyborcom znudzi.
I proszę nie użalać się nad sobą, że ktoś na tym forum Panią opluwa.
Jest zupełnie inaczej, część forumowiczów, dla Pani dobra, jedynie próbuje Panią sprowadzić na ziemię.
 obserwator [188]
 Iława, Środa 11-11-2015

34159. 
Jest jedna Polska i jest jeden Bóg.
Dlaczego zatem w naszej Iławie mamy znowu podwójne obchody święta Niepodległości 11 Listopada? Były w kościele Brata Alberta w południe z udziałem władz lokalnych oraz wieczorem w czerwonym kościele na Starym Mieście z udziałem patriotów.
Zatem mamy w Iławie kolejny podział na patriotów czerwonych i białych, albo na uprawnionych i nieuprawnionych.
[...] A Polska - jak mówił mój "dziadek", o czym wiem, że posługiwał się słowami Piłsudskiego - może być albo wielka, albo wcale jej nie będzie.
I to się sprawdza.
 Marszałek
 Iława, Środa 11-11-2015

34158. 
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W środę 11 Listopada 2015 z okazji Święta Niepodległości zapraszam wszystkich mieszkańców Iławy na okolicznościową patriotyczną mszę w „czerwonym” kościele na Starym Mieście w Iławie (od godz. 18:00).
Panu Bogu jest za co podziękować. Ojczyznę wolną pobłogosław Panie.
 Henryk Witkowski, koordynator PiS
 Iława, Środa 11-11-2015

34157. 
Brytyjski premier David Cameron pogroził dziś UE wyjściem z niej jeśli nie podejmie reform.
Jak zostało pokazane w telewizji? W tej sprawie oczywiście głos powinien zająć nasz "król europy" Donald Tusk. Tymczasem pokazali przemówienie faktycznej "królowej" Angeli Merkel.
Żeby jednak nie ujawnić narodowi, że POlski król jest nagi i nikt się z nim w Brukseli absolutnie nie liczy, telewizja w trakcie przemówienia Merkel wyświetlała w tle slajdy z wizyty Tuska na Wyspach u Camerona i to bodajże jeszcze ze spotkania kiedy nie był królem. Ot taka rutynowa manipulacja pseudo-dziennikarska.
Jednak na społeczeństwo te sztuczki już nie działają tak jak dawniej.
 emigrant
 Iława, Wtorek 10-11-2015

34156. 
Panie Włodku , radna czyta... Poniżej zapisy jednolitego tekstu ustawy o samorządzie gminnym.

Art. 22.
1. Organizację wewnętrzną oraz tryb pracy organów gminy określa statut gminy.
2. Statut gminy podlega ogłoszeniu w wojewódzkim dzienniku urzędowym.
Art. 23.
1. Radny obowiązany jest kierować się dobrem wspólnoty samorządowej gminy. Radny utrzymuje stałą więź z mieszkańcami oraz ich organizacjami, a w szczególności przyjmuje zgłaszane przez mieszkańców gminy postulaty i przedstawia je organom gminy do rozpatrzenia, nie jest jednak związany instrukcjami wyborców.
Art. 18a.
1. Rada gminy kontroluje działalność wójta, gminnych jednostek organizacyjnych oraz jednostek pomocniczych gminy; w tym celu powołuje komisję rewizyjną.

Chcesz Pan opluwać moją osobę , to rób Pan to z głową.
 Ewa Jackowska
 Iława, Wtorek 10-11-2015

34155. 
Odnośnie wpisu numer: 34050

NIE CHCĄ IMIGRANTÓW

Burmistrz Iławy spotkał się z antysystemowcami, by rozwiać ich obawy co do odmowy przyjęcia imigrantów i złożyć obietnicę, że kroki w tej sprawie będą konsultowane.

Od młodych polityków w dyskusji dostało się nie tylko Syryjczykom, ale i Ukraińcom, którzy rzekomo zabierają iławianom pracę. Burmistrz Żyliński bronił swoich przekonań do wielokulturowości.

Więcej w najnowszym, wyjątkowo już wtorkowym wydaniu KURIERA.
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 10-11-2015

34154. 
Odnośnie wpisu numer: 34137 34134

O tym właśnie pisałem we wcześniejszym moim wpisie nr 34134, ale radna Jackowska nie zrozumiała zupełnie mojego wpisu - ja o niebie, a Ona o chlebie.
Proszę niech Pani radna uważnie przeczyta jeszcze raz mój poprzedni wpis i nie myli Statutu Miasta z ustawą o samorządzie lokalnym.
 Włodek
 Iława, Wtorek 10-11-2015

34152. 
Odnośnie wpisu numer: 34130

...dodajmy do tego, że szanowny dyrektor Piechotka z Zalewa jest dyrektorem w Suszu w nagrodę za to, że zostając radnym powiatowym poparł patologiczny układ polityczno-towarzyski w Powiecie Iławskim.
[...]
Spójrzmy na wymagania konkursowe jakie były dobrane pod niego, a jakie winny być w uczciwym i rzetelnym naborze.
I tak wygląda w Suszu polityka kadrowa burmistrza Pietrzykowskiego.
Smutne to, ale jakże prawdziwe.
 Monika
 Susz, Wtorek 10-11-2015

34146. 
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 zażenowany
 Iława, Wtorek 10-11-2015
Odp. 
Co do zasady, takie rynsztokowe „wycieczki” z przymiotnikami wartościującymi ze strony anonimu pod adresem zdefiniowanej personalnie osoby lądują bez żadnych wyjaśnień w koszu (to niestety aż ponad połowa wpisów).
Ale od czasu do czasu trzeba przypomnieć bohaterskim moralistom, że owszem – mogą tutaj wstawić swoje nawet najbardziej załgane kalumnie, lecz po gospodarsku stawiamy tylko jeden drobny warunek.
Podpisz się niziołku pod swoimi niegodziwościami własnym prawdziwym nazwiskiem. Wtedy, po weryfikacji personaliów, opublikujemy wszystko, nawet ostatnie knajackie wulgaryzmy.
 Modero Kuriero
 Iława, Wtorek 10-11-2015

34144. 
Odnośnie wpisu numer: 34142

Myślę, że problem ICK tkwi nie w nowej dyrektor, lecz w pracownikach: nielojalnych i roszczeniowych.
Rozpuszczone towarzystwo [...], brak dyscypliny pracy za poprzedniego dyrektora zrobiły swoje... Teraz nowa dyrektor jest niedobra, bo wymaga, bo zabrała nieprawnie przywileje. To zwykła psychologia: zabierzesz psu kość - zacznie gryźć.
Myślę, że ingerencja radnej Jackowskiej nie służyła poprawie atmosfery, ale wręcz ją pogorszyła. Nie wiem na ile radna miejska może wtrącać się w wewnętrzne sprawy personalne instytucji, ale moim zdaniem jest to przekraczanie kompetencji i uprawnień przez radną - zostawiam to ocenie przewodniczącego Rady Miejskiej w Iławie Wojciecha Szymańskiego.
 obiektywny [46]
 Iława, Wtorek 10-11-2015

34143. 
Odnośnie wpisu numer: 34140

W sprawie zatrzymania Karola D. słowo do Burmistrza Susza.
Standardy obowiązujące w takich sprawach nakazują natychmiastowe zawieszenie w prawach pracowniczych podejrzanego, jego przełożonego, czyli dyrektora domu kultury.
Z rodzicami dzieci mających kontakt z Karolem D. należy przeprowadzić rozmowy wyjaśniające, wskazać zagrożenia, dopytać się jak sprawy się miały (czyli poszukać ewentualnych spraw jeszcze nieujawnionych, a mogących mieć miejsce, przesłanki ewidentne). Powinna to również zrobić Policja pod nadzorem Prokuratury.
Im szybciej Pan burmistrz Pietrzykowski to wyjaśni, tym lepiej dla niego, dzieci i wszystkich odpowiedzialnych za brak nadzoru nad pracą Karola D., dyrektora domu kultury i dyrektora CSiR.
Mleko się rozlało!
 kibic
 Susz, Wtorek 10-11-2015

34142. 
Odnośnie wpisu numer: 34128

Marszałku, w pełni zgadzam się z Tobą.
Pani nowa Dyrektor ICK Ewa Wiśniewska powinna w zaistniałej sytuacji przeprowadzić reorganizację instytucji, a osoby nielojalne muszą ponieść konsekwencje, może wtedy niektórych nauczy to rozumu...
 obserwator [83]
 Iława, Wtorek 10-11-2015

34141. 
Odnośnie wpisu numer: 34124

Pracowników do SOK w Suszu daje w prezencie burmistrz Pietrzykowski.
Są dla nich etaty, choćby pani, która codziennie spacerowała przez godzinkę po plaży, czasami schylała się po papierek, posiedziała na ławeczce [...]. W trakcie zorganizowanej przez SOK wystawy, siedziała z jeszcze jedną panią, oglądając telewizję i zupełnie nie interesując się, co się dzieje dookoła.
Mentora młodzieży również podesłał burmistrz. Teraz czytamy wypowiedz dyrektora SOK, że "Pan D. pracuje z trudną młodzieżą". Panie dyrektorze Radzicki, dziękuję Panu, że nas poinformował o tym, iż nasze dzieci, wnuki, to trudna młodzież...
Może trzeba było zatrudnić psychologa do domu kultury? Praca z trudną młodzieżą wymaga odpowiednich kwalifikacji. Czy zastanawiał się Pan jaki wpływ na dzieci, młodzież, wywarł widok instruktora wyprowadzonego w kajdankach?
Podobno po narkotykach jest się "rzutkim i energicznym, zaradnym"... Czy posiadanie marihuany i innych prochów to za mało na podejmowanie decyzji personalnych?
To jakiś absurd! Tak się wypowiada dyrektor?! Osoba odpowiedzialna za kulturę, organizowanie zajęć...?!
 rodzic
 Susz, Wtorek 10-11-2015

34140. 
Odnośnie wpisu numer: 34124

W sprawie aresztowanego Karola D. jeszcze nie tak dawno, bo rok temu, przed samymi wyborami lokalnymi, ówczesny radny Susza Pan Dariusz J. pisał na profilu SKATEPARK DLA SUSZA (Facebook) tak:

"Otwarcie tego luksusowego obiektu [...] przecież ja głosowałem na tak i jestem z tego ogromnie dumny, jeśli ten wydatek przyczyni się do tego, że chociaż jedno dziecko nie będzie, wąchało, ćpało itp. to ten wydatek już spełni swoje zadanie".

Nie od dziś wiadomo było, że Karol D. ma wolną rękę, robi co chce i nie ma nad nim żadnej kontroli. Zajęcia prowadził z małymi dziećmi 8-letnimi nawet. Nikt nie sprawdzał co na tych zajęciach robi, czy ma przygotowanie pedagogiczne, czy przygotowuje konspekty zajęć - kompletnie nikt go z tego nie rozliczał.
Może dlatego, że pracował z, jak to ujął burmistrz Pietrzykowski, trudną młodzieżą? Może dlatego los tych dzieci nikogo, zwłaszcza przełożonego Karola D., czyli dyrektora SOK-u Radzickiego, nie interesował? Bo nikt głośno nie chciał przyznać tego, o czym wszyscy dobrze wiedzieli: że pod skrzydłami Karola D. dzieci klęły, śmierdziały papierosami, rysowały po ścianach, a po zajęciach lub przed leżały porozkładane po obiekcie CSIR śmiecąc i hałasując.
Czy Karol D. nadal będzie sprawował po urlopie nad nimi opiekę? Bo to przecież "świetny pracownik", mentor, przecież...
 skejcik
 Susz, Wtorek 10-11-2015

34139. 
Odnośnie wpisu numer: 34131

Do Pani radnej Ewy Jackowskiej.
Uwaga! Za chwilę ruszy proces dociskania Pani kolanem, ośmieszania, uszczypliwości i wykazywania Pani niekompetencji. Będą to robić ludzie z którymi szła Pani razem do wyborów, którzy obiecywali Pani normalność i zapewniali jak dobrze będzie!
Niech się Pani nie zniechęca! Za 3 lata zostaną zmieceni z lokalnej sceny polityczno-samorządowej! Niech Pani nie wchodzi w układy, proszę pamiętać twarz ma się tylko jedną!
Historia ICK - ta odległa i ta bliska - jest tragiczna. Ta instytucja nie miała szczęścia do zarządzających. Nie inaczej jest tym razem! Personalny dobór kadr Pana Żylińskiego już zaczyna mu się odbijać czkawką. Stracił chłop nosa do ludzi!
A tak przy okazji. Widziałem w dzisiejszym Kurierze relację ze spotkania z narodowcami. Rzucił mi się w oczy mały szczegół. Człowiek od promocji miasta [Karol Chołaszczyński] siedzi w bluzie dresowej? Proszę o trochę więcej szacunku dla obywateli - w urzędzie wypada jednak wyglądać jak urzędnik.
 prorok z Warmii
 Iława, Wtorek 10-11-2015

34138. 
Odnośnie wpisu numer: 34132

Odpowiadam, jakem przedstawiciel młodych i wykształconych suszaków.
W dupie mamy te marne pensyjki u pseudo polityków lokalnych z Susza.
Niech dalej zatrudniają pociotków i znajomków.
[...]
My, mimo że musieliśmy wyjechać z Susza za pracą, jesteśmy szczęścili i niezależni. Nie musimy się płaszczyć i zginać wpół na każde westchnienie szanownych włodarzy. Nie drżymy przed i po wyborach, że przyjdzie nowa miotła i nas wymiecie. Mamy swój honor.
 były suszak
 Warszawa, Wtorek 10-11-2015

34137. 
Odnośnie wpisu numer: 34134

Panie Włodku, skoro Pan prosi, zadanie wykonane.

Statut Miasta Iławy
Rozdział 5.
RADNI
§ 28. 1. Radny reprezentuje wyborców, utrzymuje stałą więź z mieszkańcami oraz ich organizacjami, przyjmuje zgłaszane postulaty i przedstawia je organom gminy do rozpatrzenia ( wg niektórych osób czytaj nadgorliwy Radny/a ).
2. Obowiązek określony w ust. 1 jest realizowany w szczególności poprzez:
1) organizowanie spotkań z wyborcami,
2) dyżury w siedzibie Rady w terminach podanych do publicznej wiadomości,
3) informowanie mieszkańców o sytuacji Miasta i swojej działalności w Radzie ( ten zapis chyba nie jest lubiany przez wszystkich )
4) konsultowanie spraw wnoszonych pod obrady Rady,
5) przyjmowanie postulatów, wniosków oraz skarg od mieszkańców Iławy,
6) współdziałanie z osiedlami.
Rozdział 6.
KOMISJA REWIZYJNA ( w której w skład wchodzę)
§ 32. 1. Rada sprawuje funkcję kontrolną nad działalnością Burmistrza i miejskich jednostek organizacyjnych ( i tu jest zawarta cała odpowiedź dla Pana) . W tym celu
powołuje Komisję Rewizyjną.
2. Komisja Rewizyjna składa się z Przewodniczącego, Wiceprzewodniczącego oraz 3 członków. W przypadku powstania
Klubów Radnych, liczba członków Komisji Rewizyjnej zostaje powiększona o przedstawicieli Klubów.
3. Wyboru członków komisji dokonuje Rada na sesji zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy składu.

Bardzo często mam w rękach statut , zwłaszcza wtedy kiedy próbuję pozyskać informację , a ktoś na siłę mi udowadnia, że Radny to człowiek bezradny i nie ma prawa pytać.
Możecie mnie oczerniać, zdążyłam się już przyzwyczaić , jednak nie zmienię się do końca kadencji, zawsze będę tą czynnie społeczną , pochylającą się nad każdą zgłaszaną sprawą.
Taka jestem prywatnie i już.
Więcej ideologii i pięknych słów nie będę pisać , bo nie ma sensu. Jako radna mam osobistą radość , że na przełomie roku byłam w stanie udzielić pomocy wielu mieszkańcom, cieszę się ze swobody docierania do mojej osoby i cieszę się za każdym razem gdy jak coś organizuję , że ludzie, kierownicy jednostek, dyrektorzy podzielają mój zapał do pracy na rzecz miasta. Są gotowi do pomocy, wykazując przy tym własne pomysły . To jest moje koło napędowe do pracy w Radzie .
Opinie niepochlebne były , są i będą , jednak jest bardzo mądre przysłowie " Kierownikiem , Dyrektorem, Prezesem , Radnym itp. się bywa, a człowiekiem trzeba być zawsze .
Z tego co wiem , od nadgorliwego w działaniach Radnego jest gorszy tylko ten , który pobiera kasę za "bycie Radnym".
 Ewa Jackowska
 Iława, Wtorek 10-11-2015

34136. 
Odnośnie wpisu numer: 34131

Obserwując od lat wybory naszych wielu radnych, wnioskuję, że wcale nie od aktywności ich wybór zależy.
3. i 4. kadencję spokojnie ciągną, określając ich śpiącymi rycerzami. Zostawmy ich nazwiska, ale sama Pani radna Ewa Jackowska wie, na których myśl zatrzymuję.
Czasem zdawać mogłoby się, jakie skrzydła ich wnoszą do samorządu iławskiego przez 15-20 lat nieustannie, bez przerwy na odpoczynek. Czym kierują się wyborcy? Mam swoje zdanie w tym temacie, oczywiście przeciwne temu, jakie Pani prezentuje.
Spokój, wyciszenie, a także tzw. stały elektorat przynosi im ciągłość kadencji trzech, a nawet czterech, jak w przypadku wielu naszych samorządowców. Wcale nie są za głośni i, jak Pani mówi, szczególnie aktywni w przestrzeni swej działalności, należą do spokojnych. A w ich wyborze nie przeszkadzało nawet to, że zmieniali tzw. ugrupowania czy stowarzyszenia przedwyborcze. Nazwisko lidera ciągnęło, gdyż wielu z nich było, jak ten ułan na widecie.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 10-11-2015

34134. 
Odnośnie wpisu numer: 34131

Pani radna Jackowska!
Proponuję wnikliwie i ze zrozumieniem zapoznać się z tekstem ustawy o samorządzie gminnym i zapisanymi tam dla Pani radnej kompetencjami.
Bo inaczej będzie się Pani dalej ośmieszać przez niekompetencję i wchodzenie w nieswoje uprawnienia ustawowe.
Przekroczyła już Pani próg, którego kompetentna radna nigdy by nie przekroczyła. [...]
 Włodek
 Iława, Poniedziałek 09-11-2015

34133. 
Przywrócenie rodzicom od września prawa decydowania czy dziecko pójdzie do szkoły w wieku sześciu, czy siedmiu lat – to jedna z pierwszych rzeczy, którymi chce się zająć nowa minister edukacji Anna Zalewska po objęciu stanowiska szefowej MEN.
 skaner
 Iława, Poniedziałek 09-11-2015

34132. 
Odnośnie wpisu numer: 34124

[...] Burmistrz Pietrzykowski - polityka kadrowa.
W roku 2010, w swoim pierwszym wywiadzie dla Kuriera, deklarował zmiany personalne, bo "osoby zatrudnione w Urzędzie Miejskim w Suszu, muszą być z Susza, żyjącymi problemami miasta i gminy". Wiec oto ich skład:
2011 - została zatrudniona na stanowisko d.s. zamówień publicznych – koleżanka Pana Pietrzykowskiego z Powiatowego Zarządu Dróg, osoba pochodząca z Tczewa.
2011-2012, na stanowisko ds. pozyskiwania funduszy Pan z ławy,
2012- na stanowisko ds. współpracy z organizacjami - Pani z Iławy,
2015 - na stanowisko ds. oświaty - Pani w Iławy.
2015 - na stanowisko dyrektora CSiR - Pan z Zalewa.
Czy w Suszu nie ma już fachowców czy młodych wykwalifikowanych ludzi do pracy?!
Na pozostałe stanowisko zostały zatrudnione osoby ściśle współpracujące podczas kampanii wyborczej Pana Pietrzykowskiego lub z bliskiego grona znajomych, które najpierw były na stażach lub innych formach refundowanych a później o dziwo zawsze WYGRYWAŁY KONKURSY, proszę prześledzić nazwiska tych osób :
- stanowisko d.s. księgowości budżetowej
- stanowisko d.s. dochodów i wydatków budżetowych
- rok 2015, stanowisko d.s oświaty ,
- stanowisko d.s. płac - nr pokoju 210
- samodzielne stanowisko d.s. drogownictwa
- stanowisko d.s. organizacyjnych burmistrza
- pomoc administracyjna - nr pokoju 102
- stanowiska d.s. gospodarki odpadami.
Co do Pana Karola D. i narkotyków, smutna nasuwa się refleksja, bo winna leży w dużej mierze również po stronie Dyrektora SOK-u. [...] To kolejna osoba, która powinna zostać przebadana. Dyrektor niedługo będzie mnie przekonywał, że np. wypadek typu - rana strzykawką i zakażenie wirusem HIV przypadkowej osoby na terenie CSiR - to nic złego, bo to przecież "dobry pracownik był!"
Młodzież dewastująca CSIR – malowanie ścian, jazda deskorolka po poręczach – to nic złego. Pan Karol D. to mentor, z którego młodzież śmiało może brać przykład. Lekcja, warsztaty prowadzone prze Karola D. bez kasków, ochraniaczy – to nic złego, bo to DOBRY PRACOWNIK.
 watchdog
 Susz, Poniedziałek 09-11-2015

34131. 
Odnośnie wpisu numer: 34128

Panie Marszałku, jeśli mam być poddana ocenie publicznej, to niestety i ja coś uszczknę z tego spotkania!
Umowa z Panią Wiceburmistrz Junkier była inna na dzisiejszym spotkaniu (po jego zakończeniu), niestety to nie Ja pierwsza ją złamałam. Spotkanie o którym mowa zainicjowała Pani Wiceburmistrz po niepokojących sygnałach w prywatnej korespondencji pomiędzy mną a kolegą Radnym Kowalewskim. To, że sprawa ujrzała światło dzienne jest jak najbardziej słuszne. Pokrótce wyjaśnię.
Osobiście do mnie i innych Radnych ( żeby nie było że jestem nawiedzoną na ICK ) docierały sygnały , że relacje pomiędzy Panią Dyrektor, a pracownikami delikatnie mówiąc odbiegają od normalności. Oczywiście potwierdzam , że prosiłam, aby spotkanie z pracownikami było bez udziału Pani Dyrektor , ponieważ zależało mi na komforcie rozmowy pracowników jak również zaprzeczenia bądź potwierdzenia informacji. Zaproponowałam również anonimową ankietę, ponieważ przed spotkaniem dzwonili do mnie pracownicy i mówili , że nie powiedzą nic w sprawie z obawy na realne szanse utratę pracy lub atmosferę po wypowiedzeniu swoich myśli na głos. Ankieta nie spotkała się z aprobatą Pani Wiceburmistrz , która uważa że w tak małym środowisku pracy, pracownicy winni wyjaśniać sprawę na miejscu, a nie skarżyć się radnym.
I dostajemy na spotkaniu kolejny niejasny sygnał. Jedna z pracownic informuje nas , że może konflikty i niedomówienia powstają z przyczyn braku rozmów Dyrekcji z pracownikami , gdzie kilkanaście minut później dostajemy informację od samej Pani Dyrektor , że ona ma doskonały kontakt z pracownikami i jest może zbyt wylewna. Proszę mi wierzyć , że pracownicy tej instytucji to bardzo wartościowi ludzie , którzy bardzo chcą się wykazać, ale nie zawsze mają możliwość. Proszę wszystkich , aby każdy z nas szanował ich wkład pracy . Dziś Radni mieli okazję przekonać się na własne uszy jak były podpisywane z nimi zmiany angażu. Żeby osądzać sprawę należy poznać ją od środka . Ja nie mogłam pozostać głucha na prośby pracowników , zresztą tak jak nie pozostaję głucha na sprawy innych mieszkańców. To mój obowiązek być aktywną Radną , odpowiadającą na zapotrzebowanie spraw zgłaszanych do mnie. Na tym spotkaniu padły z ust przedstawicieli załogi , że mobbingu nie ma , że wszystko jest ok. Jednak nie wszyscy radni z tego spotkania uwierzyli w te zapewnienia , ponieważ jak kolega Radny Brzozowski oświadczył czuje że siekiera wisi w powietrzu i nie do końca daje wiarę tym zapewnieniom. Ja ze swej strony zadeklarowałam pomoc w formie udostępnienia przydatnych telefonów do osób zajmujących się sprawami pracowniczymi jak również poprosiłam te osoby , które prosiły o pomoc w ich sprawie o rozmowę z Panią Wiceburmistrz na neutralnym gruncie. Na tym etapie uważam sprawę za zakończoną.
Druga sprawa , którą chce poruszyć to kwestia mojego rzekomo uczepienia się na sprawy ICK.
Wyjaśniłam dziś w sposób klarowny , że gdyby współpraca pomiędzy mną i kierownik jednostki przebiegała w sposób fachowy i rzeczowy i na zadawane pytania uzyskiwałabym rzetelne odpowiedzi, tematy przeze mnie poruszane szybko byłyby finalizowane. Tak się dzieje w innych jednostkach , jestem osobą z natury dociekliwą , uczę się pracy Radnej i nikt poza kierownictwem ICK nie ma ze mną problemu. Pytam, dostaję odpowiedź i zamykam sprawę. Pamiętajmy proszę , że ja pytam o sprawy "nasze" , nie o swoje prywatne. Nie wiem , czy zdajecie sobie Państwo sprawę ze skali dotacji z UM na ICK jest to kwota prawie 2 mln PLN. Jeśli więc proszę o wyjaśnienia poszczególnych wydatków , to nie robię tego aby narobić dymu , lecz aby wyborcy wiedzieli że czuwam nad wszystkimi wydatkami . Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie prawie 2 mln są to ogromne pieniądze.
Pogłoski o tym , że nakłaniam do referendum do odwołania nieaktywnych Radnych są wyssane z palca. Dla mnie najlepszym weryfikatorem , czy praca Radnego jest słuszna są ponowne wybory. Jeśli nie dostanie reelekcji to kandydat dostaje jasny przekaz od wyborców.
 Ewa Jackowska
 Iława, Poniedziałek 09-11-2015

34130. 
Odnośnie wpisu numer: 34122

Sprawdziłbym również w to, na co "Piechotka Team" [...] dostaje i w jakiej kwocie pieniążki z budżetu na swoją działalność.
Wiadomo, że ma pieniążki z trzech miejsc. Pierwsze to CSIR, drugie Urząd Miasta na stowarzyszenie "Piechotka Team", a trzecie również na stowarzyszenie z tzw. alkoholówki.
Pieniążki z CSiR. Wcześniej był zwykłym instruktorem i prowadził zajęcia. Teraz jest dyrektorem i nadal prowadzi zajęcia. Czy normalnym jest żeby dostawał nadal pieniążki z CSiR?
Sam sobie płaci...?!
Kolejnym aspektem nie do przyjęcia jest fakt, iż za niego prowadzą zajęcia ludzie bez żadnych kwalifikacji pedagogicznych czy też instruktorskich. Naraża to zdrowie i być może życie uczestników. Rodzice już to zauważyli.
Kwestia wyjazdu do Hiszpanii na pseudo Mistrzostwa Świata. Do czego to dochodzi żeby wmawiać ludziom, że jest się trenerem kadry narodowej... Nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością. Może być trenerem kadry w jednym z dziesiątek tysięcy stowarzyszeń sztuk walki, a to zasadnicza różnica.
Siatkarze Zdzichowskiego, bo to byłaby odpowiednia nazwa dla tego zespołu. Jest to żart władz ze społeczności Gminy Susz. Przecież w tej drużynie gra armia zaciężna, która ma zaspokoić ambicje obu braci Zdzichowskich. Nie ma szkolenia ani pomysłu co zrobić żeby to funkcjonowało normalnie...
Sytuacja ze skateparkiem i prowadzącym zajęcia. To była kwestia czasu zanim coś się stanie. Człowiek jest całkowicie nieodpowiedzialny.
[...]
Unia Susz. Jej koneksje z nowym dyrektorem, który robi wszystko co każe mu zastępca burmistrza są bardzo dobre. W szczególności po tym jak spowodował zwolnienie się poprzedniego animatora Orlika, żeby móc najwyraźniej zatrudnić obecnego (bramkarza klubu). A bramkarz jeździ na treningi kiedy chce za pozwoleniem dyrektora. Nieistotne, że Orlik dla ludzi stoi w tym czasie zamknięty.
 uczeń Harrego Pottera
 Susz, Poniedziałek 09-11-2015

34129. 
Odnośnie wpisu numer: 34128

Co się dzieje w moim pięknym mieście Iławie nad Jeziorakiem! Otóż bywam tu od czasu do czasu, ale jak już się pojawię, to oczom i uszom własnym nie wierzę!
ICK, Iławskie Centrum Kultury, które miało funkcjonować po zmianie dyrektora jak Narodowe Centrum Kultury, targane jest konfliktami personalnymi wewnątrz [...].
Mało tego. Jacyś narodowcy po zawodówce rozliczają burmistrza, a On spotyka się z nimi chętniej niż z mieszkańcami, którzy mają realne problemy w Iławie. Oczywiście burmistrz musi prawicy trzymać palec prosto, ponieważ za chwile twardogłowi z PiS-u zaczną go krótko na smyczy prowadzać!
A, i jeszcze ktoś o jakimś referendum wspomina ciągle. To nie koniec kłopotów ratuszowych! [...]
Dobrze, że dzisiaj do pociągu wsiadam i ruszam, bo nie da się tu normalnie żyć! Koterie, układy, matactwa! [...]
 iławianin z daleka
 Polska, Poniedziałek 09-11-2015

34128. 
Odnośnie wpisu numer: 34121

Panie Burmistrzu Iławy!
Nie może być tak, że stara załoga ICK w obliczu zmian oraz naruszenia ciepełka robi wewnętrzny i zewnętrzny kipisz w celu podważenia zaufania do nowej Pani dyrektor Ewy Wiśniewskiej.
Najwidoczniej zasiedziałe w ICK towarzystwo cwaniaków poczuło się źle, bo po przyjściu nowej dyrektor trzeba pracować.
Panie Burmistrzu Iławy!
Nie może siać burzy, o czym powszechnie wiadomo, nadgorliwa jedna z radnych - Ewa Jackowska, która przeprowadza spotkania z pracownikami kultury, pomijając nawet Panią dyrektor ICK.
Taka sytuacja jest niebezpieczna, bo to wbijanie klina w strukturę kadry Ratusza. Takim tendencjom trzeba dać odpór ponieważ mogą rozwalać i doprowadzać do waśni.
Słyszy się o referendum ze strony separatystycznej radnej, by pozbyć się - wedle jej widzimisię - radnych "nieaktywnych w radzie".
Tego jeszcze w Iławie nie było.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 09-11-2015

34124. 
Kilka pytań do Pana Pietrzykowskiego, Burmistrza Susza.

1.Czy z uwagi na zaistniałą sytuację związaną z zatrzymaniem suskiego [...] degustatora marychy Karola D. - podjął Pan Burmistrz jakieś kroki w kierunku objęcia opieką psychologa dzieci, które uczęszczały na zajęcia w Suskim Ośrodku Kultury oraz na Skate Parku i były w tym czasie pod opieką Karola D. ?

2. Czy w związku z powyższym będzie Pan zarządzał jakieś badania na obecność narkotyków w organizmie w podległych Panu jednostkach samorządowych - szkołach, urzędzie miejskim, komunalce, itd.? [...] Problem może dotyczyć większej liczby osób w suskim samorządzie - także niektórzy radni dziwnie wyglądają.

3. Czy teraz planowana podwyżka Pana "skromnej" pensji zostanie wstrzymana? W końcu to Pan sam odpowiada za dobieranie sobie osób takich jak Pan Karol D.
 Harry Potter
 Susz, Niedziela 08-11-2015

34122. 
BAGNO SUSZ

Radny powiatowy z Zalewa mister Jarosław Piechotka od pół roku jest zatrudniony w Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu. Według mnie okres ochronny dla tego Pana minął i przychodzi czas swego rodzaju krytyki i spostrzeżeń.
Jarosław Piechotka jest całkowicie poddany swemu bezpośredniemu przełożonemu Zdzichowskiemu. Poprzednik walczył, lecz nic nie wskórał. Ten znalazł nić porozumienia z zastępcą Burmistrza Susza i robi co mu sie rzewnie podoba. Kreujący się na trenera Kadry Narodowej w Kicxboxingu za pieniądze Gminy jedzie sobie do Hiszpanii na niby mistrzostwa świata. Proszę wejść na oficjalną stroną Polskiego Związku Kickboxingu i tam nie ma w strukturach ani "Piechotka Team" ani samego Piechotki w gronie trenerów. Kim Pan jest w końcu?
Idźmy dalej. Siłownia. Zakupiony sprzęt pokrywa kurz, bo Zdzichowski zadecydował by miejsce na siłownie w CSIR dzierżawiła Pani Fijołkowa. Sprzęt jest, zajęć nie ma. Czyżby ważniejsza była lojalność wobec Pani Fijołek...? [...]
Unia Susz. Ile sponsor płaci za wpisanie nazwy w oficjalną nazwę drużyny? Są na to kwity? Co z innymi sponsorami u umowami? Referat to sprawdza? - polecam plakaty, żeby dowiedzieć się kto sponsoruje bandę nieudaczników niedających sobie rady w drużynach z powiatu. Tam nie ma miejscowych. Dlaczego drużyna Unii jeździ busem do przewozu osób niepełnosprawnych? Radni zadajcie to pytanie, to jest kruczek, żeby każdy dostał samochód.
Dlaczego pokwitowanie za udział w MTB dostałem bez pieczęci i podpisu od Pani Ani z CSIR? Dlaczego w taki sposób zbierane są składki na ligę halową, siatkową, SAUNĘ, Orlik czy kickboxing? Nie może to być legalne? Gdzie faktury i paragony?
Siatkówka. Czym jest twór siatkarski "PAŁAC KAMIENIEC"? Sponsor się wycofał, ale gmina daje wciąż pieniądze na drużynę kierowaną przez brata Zdzichowskiego. W tym teamie nie ma miejsca dla miejscowych graczy, bo to chora ambicja Zdzichowskich, nota bene szykujących się do przejęcia władzy [...].
 Robert
 Adamowo, Niedziela 08-11-2015

34121. 
Odnośnie wpisu numer: 34001

PPPP - taki sobie skrót. Czy pamiętacie. co to było?
Kto ma dziś 20 lat nie może tego pamiętać, może i starsi też.
PPPP to partia polityczna lat 1990-93, która miała swoich posłów w Sejmie. Polska Partia Przyjaciół Piwa (PPPP). Szefem tego interesu był satyryk Janusz Rewiński. Wiecie ilu mieli posłów? - 16.
Dzisiejszy PSL ma również szczęśliwą szesnastkę.
 bazalt
 skorupa ziemska, Sobota 07-11-2015

34109. 
Odnośnie wpisu numer: 34054

Ja kiedyś pracowałam w jednym z naszych iławskich powiatowych dps-ów i muszę stwierdzić, że nic od tamtej pory się nie zmieniło poza chyba standaryzacją.
Zarobki są nędzne, ponieważ mgr fizjoterapii zarabia 1870 zł brutto, nie wspominając o paniach opiekunkach i pokojowych gdzie ich pensje oscylują ok. 1840 zł do 1870 brutto.
Jest to praca na 3 zmiany, gdzie na 45 pensjonariuszy jest np. jedna pokojowa i opiekunka. Na dyżurze nocnym jest jedna pielęgniarka.
A temu Panu, co tak szkoda pieniędzy, niech przyjdzie na jeden dyżur i zobaczy pięciu obrobionych po pas, to może zastanowi się dwa razy zanim napisze takie bzdury, bo chyba nie wie co to DPS.
 Marta
 Iława, Sobota 07-11-2015

34107. 
Iława, ul. Kresowa - pępek świata? [strona 8].
Widać, że Pan Piotr kpi sobie z ludzi i obowiązującego prawa. Chce nawet wyłudzić od podatników dla siebie korzyść majątkową za (niby) pielęgnację jakichś tam krzaków. Co na to prawnicy?
 żywopłot
 Iława, Piątek 06-11-2015

34106. 
[...] Badania niemieckich lekarzy potwierdzają, że potężne skrzydła wiatraków generują długie fale, tzw. inra-dźwięki. Ich tony o bardzo niskiej częstotliwości (20-15 herc) mają niszczącą moc. Są w stanie wytworzyć ogromną falę ciśnieniową, która w ułamku sekundy na drobne kawałki rozrywa organizm. Stary Testament opisuje, ze na dźwięk Trąb Jerychońskich mury popękały i rozpadały się.

A jak wpływają na ludzkie zdrowie te dźwięki? Przy częstotliwości 100 herców występują mdłości, zawroty głowy, zaczerwienienie skóry i mrowienie w całym ciele. Przy częstotliwości 60 herców występuje kaszel, ucisk pod-mostkowy, trudności w oddychaniu i bóle głowy i żołądka. Spadek częstotliwości poniżej 40 herców powoduje zaburzenie orientacji przestrzennej, ostrości widzenia, dławienie, brak poczucia równowagi i koordynacji mięśni. Śmierć następuje przy około siedmiu hercach.

Tyle nauka o zgubnym działaniu fal wiatracznych na człowieka. Okazuje się również, iż w naszym kraju rządzonym dekadę przez zdegenerowanych przedstawicieli odchodzącej koalicji PO-PSL, instalowanie na siłę w wielu miejscach, nieludzkich maszyn, wiatraków, łączy się z legalnymi przekrętami i korupcją.

Dlaczego tak namiętnie i do upadłego Pan na włościach w Szwarcenowie, niedoszły poseł zdemoralizowanego przez złych ludzi PSL, walczy o instalację skrzydlatych potworów na naszej szwarcenowskiej polskiej od wieków ziemi? A wójt Biskupca, leśnik, z natury miłośnik przyrody, lekką ręką składa podpis pod projektem toksycznej inwestycji?

Proszę panów! Po naszym lub waszym trupie!
W Szwarcenowie wiatraków nie będzie.

Na szczęście kandydat na posła z PSL został przez większość wyborców sponiewierany przy urnie i odesłany do buchty z kurami. Oczywiście poza podległymi mu najemnikami, jakich zatrudnia na swoich latyfundiach. Były, z łaski peeselowskich kolesi, nowomiejski starosta, otrzymuje w obwodach w Nowym Mieście Lubawskim po 20-40 głosów, natomiast w gminie Kurzętnik następuje totalne wytępienie tej „zasłużonej” dla powiatu [...] postaci, czyli [...].

Ostatnio jednak, na złość mieszkańcom wsi za przegrane wybory, [...] posunął się na granicę bezduszności i wbrew prawu dokonał spalania na swych polach starych opon. Po nierychliwej interwencji lokalnej służalczej policji, został tylko „dla oka” pouczony, zamiast przykładnie ukarany. [...]
 Ziomal
 Nowe Miasto, Piątek 06-11-2015

34104. 
Odnośnie wpisu numer: 34052

Czytam o sytuacji w ICK i zastanawiam się nad stanowiskiem naszego Burmistrza Miasta Iławy [Adama Żylińskiego].
Dyrektor Ewa Wiśniewska rządzi tą instytucją kilka miesięcy. Z moich obserwacji co chwila są jakieś [...] wydarzenia związane z tą Panią [...].
Czy nie warto Panie Burmistrzu tak świeżym spojrzeniem przyjrzeć się personalnie Pani Dyrektor? [...]
Ostatnia Pańska wypowiedź na łamach Kuriera tyle mówiła jaką to świetną załogę ma Pan wokół siebie, o zaufaniu i przyjaznej atmosferze. Od wielu miesięcy przyglądam się i jestem zażenowana [...]. Dyrektor na zewnątrz tak milutka, słodziutka, a wśród pracowników panuje fatalna atmosfera [...], jakieś ploty, intrygi itp.
Ci ludzie pracują tam nie od dziś i do tej pory instytucja ICK funkcjonowała dobrze, moim skromnym zdaniem [...].
 iławianka
 Iława, Piątek 06-11-2015

34103. 
Psa w zawiązanym worku po ziemniakach znaleźli zszokowani grzybiarze w lesie koło Siemian. Widać, że okrutnie wygłodzona suczka niedawno się oszczeniła (czytaj na str. 10).
Jeśli ktoś mógłby wskazać jej właściciela, proszony jest o kontakt z iławskim schroniskiem pod numerem 531-532-085.
 KURIERZY
 Iława, Piątek 06-11-2015

34102. 
Odnośnie wpisu numer: 34055

Czy ty wiesz, co to jest DPS...? Jeżeli nie to, przed jakimkolwiek wpisem zapoznaj się chociażby z zadaniami do jakich ta instytucja jest powołana.
 iławianin [459]
 Iława, Piątek 06-11-2015

34055. 
Odnośnie wpisu numer: 34054

No tak...
Trzeba tym biednym spracowanym urzędasom podnieść pensje bo tam zawsze praca wre. Tyłków zza biurek nie ruszą, w prosty lud nie wejdą, tylko na podstawie papierów prowadzą rozeznanie.
A przestać rozdawać pieniądze tym biedakom, zrobić solidne rozeznanie i pomóc tam gdzie naprawdę trzeba. To jest ciężka praca pracownika opieki. Ruszyć tyłki i wypracować zapłatę.
Za siedzenie za biurkiem to i tak dość. W przeciwnym razie ciągle będziemy dokładać tatusiowi na piwo i mamusi na fajki i kawę.
 zainteresowany
 gmina Susz, Czwartek 05-11-2015

34054. 
Może Starosta Polański zainteresowałby się bardzo niskimi płacami w naszych powiatowych DPS-ach.
Od lat nasze pensje są skandalicznie bardzo niskie. Po studiach magister zarabia 1860 zł brutto.
Nie słyszałam, aby nawet któryś z radnych naszego powiatu odezwał się w tej sprawie na sesji i podjął dyskusję na ten temat. Proszę wierzyć, że praca jest naprawdę ciężka.
Dyrektorzy mają również związane ręce, bo wszystko zależy od starosty czy ma pieniądze czy nie.
 Anna
 Iława - Susz - Lubawa, Czwartek 05-11-2015

34052. 
Niedawno wróciłem z zagranicy i w gronie znajomych rozmawialiśmy o tym co dzieje się na naszym podwórku.
A dokładnie [...] o Pani dyrektor ICK - a że [...] a że brak współpracy z jakimiś podróżnikiem.
Pani Ewo, DOBRA RADA! Niech pani pomyśli kto siedzi za drzwiami Pani gabinetu! Może warto się zastanowić i pomyśleć a nie szukać wrogów tam gdzie ich nie ma.
A atmosfera jaką Pani wprowadza w ICK ( - moim zdaniem - ) na pewno nie sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu instytucji.
 podróżnik
 Iława, Czwartek 05-11-2015

34051. 
Odnośnie wpisu numer: 34048

[...] Był czas, kiedy Pan Piotr Żuchowski idąc do rady powiatu iławskiego wygarnął ponad 1000 głosów, ale to było przed 2007 rokiem.
"Ziemia i Niebo przeminie, ale słowa moje nie przeminą"
 Marszałek
 Lipowy, Czwartek 05-11-2015

34050. 
STOP DEZINFORMACJI MEDIALNEJ O IMIGRANTACH

Ani gmina miejska ani wiejska nie widzą u nas miejsca dla imigrantów – świadczące o tym dokumenty i wypowiedzi publikujemy w najnowszym Kurierze na stronie 5.

Ponadto w środę burmistrz Iławy Adam Żyliński spotkał się w ratuszu z przedstawicielami lokalnych anty-systemowców (Łukasz Tulwiński, Dawid Rykaczewski, Norbert Wojewoda), by osobiście rozwiać ich wątpliwości co do stanowiska samorządu i złożyć obietnicę, że wszelkie kroki w tej sprawie będą konsultowane ze społeczeństwem.
 KURIERZY
 Iława, Środa 04-11-2015

34048. 
Odnośnie wpisu numer: 34044

Pan Piotr Żuchowski nawet na Pendolino by nie wjechał do sejmu.
Szkapa PeeSeLowska cienka ze zdartymi podkowami. Pyszałkowaty wasz wódz kreujący się na Juliusza Cezara, Piechociński, ze swą mechaniczną, schematyczną mową prawie zatopił szalupę z napisem „PSL”.
To PiS jest przedstawicielem wsi, nie wy.

WIEŚ:
46,8% - PiS
17,3% - PO
09,4% - Kukiz
09,3% - PSL

Wybory wygrywa się w swoim mateczniku. To stara, banalna już prawda. Piotr Żuchowski dwa razy startował do sejmu – bez powodzenia.

2007
okręg Elbląg - 4489 głosów
powiat Iława - 2991
gmina Iława - 0766

2015
okręg Elbląg - 4478 głosów
powiat Iława - 2156
gmina Iława - 0403

Te liczby coś mówią. Kolega Żuchowski w skali całego okręgu zachował swój stan posiadania. Ale im bliżej swego matecznika, tym gorzej, a na swoim podwórku (gmina wiejska Iława ) całkiem źle – prawie dwukrotnie mniej głosów.
 Leon Kłonica von Kuraś
 Ziemia Iławska, Środa 04-11-2015

34046. 
PO się rozsypuje.
A jak tam nasza koalicja powiatowa PO-PiS w Iławie? Jeśli nie dojdzie do powołania koalicji PiS-PSL, to wtedy starosta Marek Polański (PiS) i jego kompan-gołębiarz w roli wicestarosty Stachu Kastrau będą mieć wielkie problemy z przedłużeniem swojego mandatu w kolejnych wyborach samorządowych 2018.
Nie wolno wam Panowie starostowie uPOdlić iławskiego PiS-u.
 stangret
 Stajnia Augiasza, Środa 04-11-2015

34044. 
Czytałem dziś wywiad w Kurierze z prawie byłym ministrem Żuchowskim o tym "jego" złotym pociągu [strona 11].
I tak się zastanawiam - jakim trzeba być mało rozgarniętym strategiem wyborczym, żeby nie wykorzystać tego w kampanii, dziś już wiadomo, że przerżniętej.
Sensacyjny temat ciągnął ludzi jak ta lala, zwracało by to uwagę i głosów by przybyło mnogo, a tak dzierlatka Pasławska w sejmie, a Pan Piotr... no właśnie gdzie?
Panie Piotrze, jak Pan takich atutów nie umiał wykorzystać, to może lepiej, że Pan posłem nie został.
 wyborca piotrowy
 Kiwity, Środa 04-11-2015

34042. 
Odnośnie wpisu numer: 34036

Dlaczego Ostróda...
No właśnie, moja Mama wieku ponad 80 lat zachorowała na boleriozę i co pewien czas ma badania właśnie w Ostródzie.
Mama jest sama w Iławie, bo ja mieszkam bardzo daleko od naszej Iławy, aż na Dolnym Śląsku i Ona musi sobie radzić sama, bo w Iławie nie robią tych badań, bo nie ma specjalisty - na 35 tysięcy mieszkańców!
Kiedy to się zmieni?
Z tego co wiem, dużo spraw się załatwia w Ostródzie.
I nie tylko medycznych.
 Darek
 Dolny Śląsk, Środa 04-11-2015

34041. 
Kiedy KURIER zainteresuje się dokończeniem [...].
[...] Sprawa ucichła [...].
 mieszkaniec ulicy [...]
 Iława, Środa 04-11-2015
Odp. 
Oczywiście sprawdzimy ten temat. Najwyższa pora.
Będzie kolejna publikacja kontrolna na ten temat.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Środa 04-11-2015

34040. 
Odnośnie wpisu numer: 34038

Szybkość, jaką osiąga się na tych maszynach zawsze jest zabójcza.
Za brak tej wiedzy i intuicji na drodze, przeważnie płacimy życiem. Jeśli macie doskonałe wozy i motory, to delektujcie się, nie szybkością, a formą jazdy i pięknem jazdy.
Było, jak jechałem z kolegą z boku, który na autostradzie A-1 nocą pędził 140 km/g, tłumacząc, że jest pusta. Aż nagle pojawia się na sarna. Tak, sarna na A-1, bo przecież na polskich autostradach są ostrzegające znaki przed zwierzętami. Tyle ogrodzeń, ekranów, a tu sarna. Uratował siebie i sarnę tym, że odległość do zwierza była odpowiednia.
 Marszałek
 Iława, Środa 04-11-2015

34039. 
Gmina Wiejska Iława, jako jedna z trzech gmin w województwie, zgodziła się na przyjmowanie imigrantów.
Po wypowiedzi Wójta K. Harmacińskiego sądzę, że nie widzi on różnicy między chrześcijanami a muslimami, którzy już w genach mają walkę z niewiernymi i obcinanie im głów. Gratuluję wiedzy Panie Wójcie!
 Tomek
 Iława, Środa 04-11-2015

34038. 
WSPOMNIJMY SIERŻANTA ŻÓRAŃSKIEGO...

25-letni Mateusz Żórański był sumiennym policjantem, dobrym kolegą, a także kochanym partnerem, synem i wnukiem. Uwielbiał jazdę swoim kawasaki ninja. W drodze do Iławy na „siódemce” z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad maszyną...

Wspomnienie Zmarłego i wzruszające zdjęcia z rodzinnego archiwum:
w nowym wydaniu Kuriera (strona 3).

Pogrzeb odbędzie się w czwartek 5 listopada br. w iławskim kościele św. Brata Alberta od godziny 11:00 (Osiedle Podleśne).
 KURIERZY
 Iława, Środa 04-11-2015

34037. 
Spokojnie!
Likwidacja gimnazjów dotyczy uczniów, którzy teraz są w podstawówce (oraz ich rodziców).
Aktualni gimnazjaliści mogą nadal walczyć o drożdżówki. Jest baza.
 woźny
 Iława, Wtorek 03-11-2015

34036. 
Dlaczego Iława jest gorsza od Ostródy?
W Iławie nie ma Przychodni Dermatologicznej na NFZ, a w Ostródzie jest i to z terminem oczekiwania tylko 2 tygodni.
W Iławie np. do Przychodni Okulistycznej na NFZ w szpitalu jest komplet już na cały 2016 rok. Nawet do prywatnych przychodni rejestrują już na lipiec 2016 roku.
A w Ostródzie dostałem termin wizyty na 9 grudnia bieżącego 2015 roku.
Czy ktoś to wyjaśni...?
 Piotr, lat 57
 Iława, Wtorek 03-11-2015

34035. 
Przyszpitalna poradnia ginekologiczno-położnicza w Iławie. To co, tam się dzieje jest nie do pomyślenia.
Gabinet rejestracyjny czynny jest od 7.30 zaś rejestracja odbywa się od godziny 8, o ile szanowna pani położna raczy poprosić czekającą pacjentkę. Zdarzyło się, że pacjentki same upominały się, aby w końcu zaczęły rejestrować, gdyż było już dobrze po 8 godzinie. Brak rejestracji telefonicznej, gdzie na stronie internetowej przychodni widnieje informacja, że rejestracja odbywa się osobiście i telefonicznie. Przy próbie zarejestrowania telefonicznego położna każe przyjść osobiście. Po cóż takie wprowadzanie w błąd?
Jakby tego było mało, rejestracja tak się przeciąga, że pacjentki na samą rejestrację czekają godzinę - dłużej niż wizyta u lekarza, która trwa ok. 15 min a czasem mniej. Zaznaczam, że odczekać swoje musi każdy - kobieta po receptę, wynik, jak również chore i w zaawansowanej ciąży (dla których to oczekiwanie jest naprawdę trudne).
Po rejestracji następuje oczekiwanie pod gabinetem lekarza, tak więc po przyjściu na godzinę 8, by się zarejestrować, po oczekiwaniu na wizytę i po wizycie, często wychodzi się z przychodni w godz. 10-11 a czasem i później. Czy nie można tego jakoś sensownie rozwiązać? Co ma wpływ na takie oczekiwanie? Czy panie położne takie mają wolne ruchy, czy po prostu mają w nosie pacjentki? A może nie radzą sobie z obowiązkami, to może pora zatrudnić więcej osób, by wizyta u ginekologa była dla kobiety ludzka a nie drogą przez mękę?
Może są panie, które mają podobne doświadczenia i się wypowiedzą.
 pacjentka
 Iława, Wtorek 03-11-2015

34034. 
Układ trzeszczy coraz bardziej.
PSL zaczyna zrywać koalicje z PO w sejmikach wojewódzkich.
Właśnie zerwało w lubuskim, czyli Zielona Góra & Gorzów Wielkopolski.
Na horyzoncie szykują się kolejne rewolucje. CDN w czwartek.
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 03-11-2015

34032. 
Odnośnie wpisu numer: 33999

Kiedy idziesz na Święto Niepodległości, pamiętaj.
Efekty rządów Platformy O.
- rekordowa ilość bezdomnych,
- rekordowa ilość ludzi żyjących w ubóstwie,
- rekordowa ilość bezrobotnych,
- rekordowa ilość afer,
- rekordowa ilość samobójstw,
- rekordowa ilość założonych podsłuchów,
- rekordowa ilość wejść służb specjalnych do domów o godz. 6:00.
 Marszałek
 Działki na Lipowym, Wtorek 03-11-2015

Fatal error: Call to undefined function autolink() in /guestbook.php on line 1288

34031. 
Bolszewia znokautowana - siła argumentu.
Wszystkie, nie tylko te michnikowe usłużne media POmagały platformie postkomuny jak mogły, a tu i tak nic się nie udało. Polacy już zauważyli tę nagonkę, straszenie PiS-em i powiedzieli DOŚĆ tym skompromitowanym aferzystom.
Profesor Piotr Gliński masakruje "dziennikarza" Jacka Żakowskiego.