Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
CZYTAJ
Opinie, felietony
Zdrowie
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka
FORUM

CZYTAJ
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

Forum

31067. 
Odnośnie wpisu numer: 31040

Wyjaśniam dlaczego 30% wjechało ludzi z Iławy.
[...]
Odpowiedzmy sobie dlaczego do tej pory nie powrócili? Ponieważ nadal za mało jest inwestycji... Wspaniały Hotel Grand Tiffi, Hotel Port 110, Hotel Stary Tartak czy zakłady Szynaka-Meble, to za mało.
Doczekaliśmy się w naszej okolicy wyremontowanego odcinka kolejowego, dworca na którego peronach zbędzie zatrzymywał się Pendolino :-) Wielu nowych dróg np do Sampławy, Susza, Makowa... A w Iławie wiele dobrych rozwiązań komunikacyjnych.
Pewnie ma Pan tego wszystkiego świadomość - stąd aż tak wulgarne i nienawistne zwroty w stosunku do Pani Hordejuk, Pana Ptasznika i Pana Rygielskiego.. To jest właśnie język nienawiści.
 wyborca 49, lat 56
 Iława, Niedziela 05-10-2014

31066. 
Odnośnie wpisu numer: 31036

...a doły za halę po poprzednim burmistrzu już zasypane?
Ludzie! Czego wy się czepiacie? Czego się nie zrobi dla miasta, to i tak tylko krytykujecie. Dobrze, że ten plac powstał i że dzieciaki mają gdzie się bawić, blisko plaży i blisko miasta. Ważne, że coś powstaje i ludzie mają z czego korzystać.
Dla dzieci to duża frajda, np. dzisiaj było na placu ponad 30 dzieciaków jednocześnie. To się chwali i widać, że inwestycja jest trafiona.
 majster
 Susz, Niedziela 05-10-2014

31065. 
Odnośnie wpisu numer: 31060

Nie należy tykać rodziny Tomasz Dąbrowskiego. Każdy ma rodzinę, której dzieci różne drogi i idee wybierają.
Idealnie opisał to Żeromski na przykładzie postaci Baryków - ojca i syna. Czasem dzieci wracają na łono ojców porzuconych, a czasem pociągają za sobą ojce; a czasem po grób nienawidzą ich.
 Marszałek
 Iława, Niedziela 05-10-2014

31064. 
Drogi ewentualny kandydacie na Burmistrza Susza Panie Marianie Górny.
W jaki sposób zamierza pan prowadzić gminę podczas własnej kadencji?
[...]
 suszanin
 Susz, Niedziela 05-10-2014

31063. 
Odnośnie wpisu numer: 31050

Należę do tych osób, w rodzinach których nauka była najważniejsza. Kulturę osobistą wyniosłam z domu rodzinnego, więc nauczyciele nie mieli problemu z moim zachowaniem.
Rodzice nauczyli mnie szacunku do ludzi, obydwoje ciężko pracowali na przysłowiowy "kawałek chleba", ale zawsze mieli czas dla mnie i rodzeństwa, zaglądali do zeszytów. Ile razy musiałam przepisywać pracę domową, bo brzydko ją napisałam, wiem tylko ja sama. Uczyli samodzielności, wytrwałości. Tak samo było w domach kolegów i koleżanek z klasy. Rodziny brały na siebie sprawę wychowywania dzieci, pomagania im w lekcjach, przepytywaniu z zadanego materiału. Był czas na zabawę, był czas na naukę.
Cieszę się, że należę do tego pokolenia, które nauczono w domu etyki, niezależnie od światopoglądu. Nasi rodzice radzili sobie z nami, nie zrzucali odpowiedzialności za dzieci na innych, nie otrzymywali żadnej pomocy materialnej.
Na koniec dodam, że to właśnie dzieci z takich rodzin są dziś świetnie wykształconymi ludźmi; nie wymienię tu nazwisk, ale część z nich, dzięki zdolnościom, pracowitości i wartości i wytrwałości osiąga sukcesy naukowe na poziomie światowym. To było pokolenie dzieci czytających, posiadających liczne zainteresowania, a wszystko to dzięki rodzicom odpowiedzialnym za wychowywanie własnych pociech.
 ona
 Iława, Sobota 04-10-2014

31061. 
Odnośnie wpisu numer: 31048

Niestety wydaje mi się, że wołanie o zachowanie zasad transparentności w odniesieniu do oświaty pozostanie bez echa, albowiem chyba w tym stanie nikt nie jest nim zainteresowany - wciąż bowiem króluje dziwna polityka personalna (etaty powiązane rodzinnie, towarzysko), jak i kadrowa (komu, komu dodatkowe godziny).
Jakoś nie słyszałem aby ktokolwiek z oświaty krytykował rozdmuchany i dziwny rynek obrotu podręcznikami. Jedyne co słyszymy, to narzekania na swój wyjątkowo ciężki los w pracy; jakby żadna inna praca nie była wymagająca.
Nikt jakoś nie odpowiada (konkretnie) również za wyniki kształcenia - wszystko zrzuca się na dzieci (bo nie chcą się uczyć), jak i na rodziców (bo nie pracują w domu), a nikt nie patrzy ani na poziom, ani na sposób prezentowania wiedzy przez samych nauczycieli. Ech, szkoda więcej pisać, bo to jest temat rzeka.
Odnosząc się zaś do polityki to chciałbym, aby praca samorządu w postaci spotkań radnych jak i zarządów odbywała się w godzinach popołudniowych, bo jeśli ktoś chce poświęcić się służbie publicznej, to niech robi to w swoim czasie wolnym, a nie tym kiedy powinien być w pracy (oczywiście zarzuty moje dotyczą osób pobierających pensje z budżetów publicznych).
Zauważyłem, iż ruszyła kampania wyborcza.
Na słupie ogłoszeniowym wiszą już plakaty pewnego kandydata. Super, tylko może by ten kandydat najpierw zaprezentował siebie i program, a nie od razu wskakuje na plakat.
 bobbi
 world, Piątek 03-10-2014

31060. 
Odnośnie wpisu numer: 31027

Sfiksowałeś Teodorze na punkcie mojej rodziny. Tatuś, mamusia... Mam rodziców, a jakże. Zacni ludzie, znani tu i ówdzie, a nawet lubiani. Cieszę się, że się o nich troszczysz. A jak się miewają Twoi?

Wszakże my tu o Iławie prawimy, a nie o moich rodzicach, czy Ostródą się podpuszczamy. Nie mamy żadnych powodów do kompleksów. Iława to miasto z walorami przyrodniczymi, z którymi na próżno innym ośrodkom w promieniu 100 km i więcej rywalizować. Mamy potencjał tak ogromny, że aż trudno uwierzyć, że od tylu lat tkwimy w tej strasznej mentalnej prowincji. Staję do walki wyborczej po to, by mieszkańcy tego miasta uwierzyli w ten potencjał.

Chcesz podyskutować o Ostródzie? To jest jakiś punkt odniesienia. Idealny dla nas, bo jest nam bardzo bliski i możemy czerpać z tych doświadczeń pełnymi garściami. Warto wyciągać wnioski z sukcesów naszego, w pewnym sensie siostrzanego sąsiada, i wystrzegać się tego co tam się nie udało. Masz ochotę ten temat przeanalizować jako studium przypadku? Jestem do Twojej dyspozycji.

Zadałeś pytanie czy Olgierd Dąbrowski będzie startował na burmistrza Ostródy. Co to za znajomi z Ostródy, co są tak kiepsko poinformowani, że nie wiedzą kto tam startuje, a kto nie? Ano tak - nie mają tam swojego "Kuriera"... My tu W Iławie wszystko wiemy. Kto, z kim, kiedy i jak. Skoro jednak tak Ci na tym zależy, to Ci zdradzę, że wedle mojej wiedzy tak, ale to wszystko co mam do powiedzenia w tej sprawie. Poza tym nie mam ochoty tłumaczyć się z tego co się dzieje w Ostródzie. My tu w Iławie mamy dość naszych własnych problemów. Mamy naszą kampanię, naszych kandydatów. Powiązania rodzinne to jedno, a polityczne to drugie. Nie myl proszę tych pojęć.

Zarzucasz mi lewicowość? A to dobre.. :D Może chodzi Ci o to, że jestem wrażliwy społecznie? Ano jestem. Dość zdumiewająca deklaracja jak na zadeklarowanego konserwatywnego liberała, co? Subtelna różnica polega na tym, że jestem wrażliwy prywatnie i nie wyobrażam sobie, żeby autorytarnie zmuszać kogoś do podatkowej dobroczynności na czyjąś rzecz jak to lewica ma w zwyczaju. Organy publiczne muszą działać w interesie ogółu, a nie wybranych grup.

Pytasz o naszych kandydatów do Rady Miasta. Tu sprostuję Twoje pytanie, bo my nie startujemy pod szyldem KNP, lecz pod szyldem lokalnego komitetu KWW NOWA PRAWICA POWIATU IŁAWSKIEGO, który w 95% składa się z osób bezpartyjnych. Nie wypieramy się naszych politycznych korzeni, ale trzymajmy się konkretów. A konkrety są takie, że na miasto zgłosiliśmy 13 kandydatów. Mam nadzieję, że zaspokoiłem Twoją ciekawość... :)

I na koniec. Moja mama Ci się nie odkłoni na forum "Kuriera", bo go nie czytuje. Jeśli masz ochotę wymienić z nią uprzejmości, to bez trudu znajdziesz sposób by to zrobić osobiście. Moje uszanowania:
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Piątek 03-10-2014

31059. 
Odnośnie wpisu numer: 30960

Ja chciałbym zwrócić Państwa uwagę na naprawę pęknięć wzdłuż ulicy Dąbrowskiego w Iławie.
Wielu mieszkańców uważa, że naprawa tej drogi budzi wiele zastrzeżeń. Bodajże w celu oszczędności, zamiast asfaltu użyto sypkiego żwiru, który pogorszył właściwości jezdne, a droga stała się bardziej śliska. Co więcej, nowoczesna do niedawna droga, uzyskała szpetny wygląd i prezentuje się bardzo niekorzystnie.
Dlaczego na nowej nawierzchni pojawiły się pęknięcia? Z dostępnych mi informacji wynika, że naprawy zostały wykonane w ramach gwarancji przez firmę Skanska.
Proszę Kurier o przyjrzenie się tej sprawie, zrobienie wizji lokalnej, zdjęć i interwencję. Dziękuję w imieniu niezadowolonych mieszkańców Iławy.
 Damian
 Iława, Piątek 03-10-2014

31058. 
Odnośnie wpisu numer: 31050

Zgadzam się z tobą. Kiedyś nauczyciel to miał szacunek wśród uczniów. Pamiętam czasy gdy miałem zajęcia historii z śp. Panem Żuchowskim.
Nie zapomnę jak wchodził i nastawała cisza. Nikt nie ważył się rozmawiać podczas zajęć. Jedynym dialogiem na zajęciach była odpowiedz na pytanie zadane przez Pana profesora.
No, ale ja miałem to szczęście dorastać bez Facebooka, ajfonów itd. itp.
innych gadżetów. I tragedii nie było... Człowiek miał każdy dzień zajęty.
Nikt nie narzekał, że internet przestał działać.
Reasumując. Jestem wdzięczny opatrzności, że pozwoliła mi dorastać w fajnych czasach rocznika 84.
 Kamil
 Iława, Piątek 03-10-2014

31057. 
Odnośnie wpisu numer: 31051

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że Pan Adam Żyliński może być "drugim oszołomem". Jeśli już to takie stwierdzenie pasuje bardziej do Pana Marszałka, a dlaczego - już tłumaczę.
Jeśli ktoś świadomie zwala winę na teraźniejsze władze iławskie za wyjazd tylu młodych za pracą za granice i wskazuje swojego kandydata na którego należy głosować, to według mnie ten kandydat powinien to naprawić i spowodować powrót młodych i chyba to jest logiczne z mojej strony rozumowanie. A że Pan Żyliński nie da takiego przyrzeczenia, to jasne, bo to jest niewykonalne.
Odnośnie "drugiego oszołoma" z Kisielic. Jak można ludziom wmawiać i fotografować się na tle zakładu, który dzięki niemu ma powstać za trzy lata, a z tego co wróble ćwierkają nie ma żadnych pozwoleń; ba, ziemia nie jest jeszcze przekształcona. Takich inwestorów to ja mogę na pęczki polecić i nie takie zakłady mogę pobudować /na papierku/. Iława, Susz przejechali się na takich pseudo inwestorach.
[...]
Przecież jest demokracja i każdy ma prawo ocenić władze. Nie każdy musi mieć takie same zdanie jak Pan Marszałek.
Odnośnie tego czy chodzę na głosowanie, jest to tylko i wyłącznie moją decyzją, bo według mnie nie iść na wybory to powód do zastanowienia dla kandydatów, a nie sztuka skreślić gorszego, żeby jeszcze gorszy został wybrany. Przykład, co można obiecać ludziom bez żadnych konsekwencji, dała Pani nowa premier. Na zachodzie śmieją się, że jeszcze 15 minut tego ekspose i budżet już nie Polski ale całej Unii rozleciałby się.
Ale co tam, obiecać można wszystko, połowa wyborców po raz kolejny to łyknie.
 emeryt
 Iława, Piątek 03-10-2014

31056. 
Równi i równiejsi przed policją
http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Rowni-i-rowniejsi-przed-policja/4215

W artykule zamieszczo fotkę rozmawiającego naczelnika drogówki Pana Sławomira Kołpackiego.
Kolego naczelniku! Nie uchodzi Panu w taki sposób komentować tematu braku nalepki na szybie samochodu stojącego na parkingu policji, bo to żenujący poziom przedszkola. Samochody to nie samoloty, a policjanci nie latają lecz dojeżdżają do pracy.
Podczas rozmowy z obywatelem trzyma Pan głęboko w kieszeni ręce, co w żaden sposób nie przystoi oficerowi policji [...]. Nawet po służbie (choć policja służbę pełni zawsze).
Podobnie nauczyciel czy ksiądz pełnią służbę wychowawczą - zawsze.
Tak uczyli nas w liceum iławskim wielcy nauczyciele. Szkoda, że Pan tam nie był [...].
Nie chcę Pana karcić, tylko pouczyć, że służba to wymaganie najpierw od siebie, a dopiero potem od innych. Czy jeszcze coś Panu muszę dodać?
 Marszałek
 Iława, Piątek 03-10-2014

31054. 
DEMENTI i OSTRZEŻENIE

Krzysztof Harmaciński, wójt gminy Iława, wydał ustne oświadczenie podczas sesji Rady Gminy Iława, w którym zdementował pogłoski na swój temat. Ktoś pomawia wójta, że ma nieślubne dzieci, spodziewa się dziecka, rozwodzi się albo jest ciężko chory.

Fragmenty:

„(...) Jest to bardzo przykre, że ktoś, kto nie potrafi w sposób prawidłowy, normalny się zachowywać, puszcza informacje, że wójt posiada jakieś dzieci nieślubne, oczekuje na dziecko, rozwodzi się, jest bardzo ciężko chory. To chwyt poniżej pasa.
Już przechodziłem takie rzeczy w wyborach cztery lata temu. Niektóre osoby, które siedzą na tej sali, również chodziły od domu do domu i wygadywały różnego rodzaju głupoty o tym, że wójt pójdzie siedzieć, że się źle prowadzi. Rozumiem, że ktoś, kto pod względem gospodarczym nie potrafi ugryźć dobrego gospodarza i próbuje w taki sposób wmawiać różne rzeczy mieszkańcom.
Zastanówcie się państwo nad tym. Możecie ponieść niesamowite konsekwencje za obelgi, które kieruje się w stosunku do wójta, radnych, sołtysów czy dyrektorów szkół. Jaką wy chcecie iść metodą w wyborach? Żeby szkalować kogokolwiek?
Ja państwu przypomnę. Mam dwójkę dzieci. Córkę Magdę, syna Adama. Mam również wspaniałą żonę. Nie ma żadnego pozwu rozwodowego. Dobrze się mamy jako rodzina. Zdrowy jestem, mam aktualne badania lekarskie, mogę je pokazać.
Wiem, że rozpoczęła się kampania wyborcza, ale nie zagalopujmy się za mocno, bo można naprawdę na tym się przejechać, a z tego tytułu ponieść poważne konsekwencje. Opanujcie się państwo. (...)”
 KURIERZY
 Iława, Piątek 03-10-2014

31053. 
Odnośnie wpisu numer: 31027

Tomaszu Kiejstucie Dąbrowski!
Przepraszam, poniosło mnie!
Ale nie ukrywam, że liczyłem na podjęcie tej debaty przez Ciebie. Już za kilka dni przedstawię ci wszystkie wątpliwości związane z sukcesami twego zacnego rubasznego ojca.
Mam też nadzieję, że jeżeli zostaniesz wybrany na burmistrza Iławy, to natychmiast zostaniesz działaczem Lewicy - idąc właściwą drogą z tą promocją działań byłego burmistrza Ostródy.
A, przepraszam: tatuś w tych wyborach startuje? Bo znajomi z Ostródy pytają.
I jeszcze jedno: czy KNP wystawi we wszystkich okręgach w Iławie swoich kandydatów?
A tak na koniec: Mamusi się proszę pokłonić od Teodora.
 Teodor
 Iława, Piątek 03-10-2014

31051. 
Odnośnie wpisu numer: 31047

"Emeryt" to brzmi dumnie, acz nie zawsze!
Zaznaczam z góry, że ja chodzę na każde wybory i lotto mi jedynie to, co mają do powiedzenia tragikomiczne osobniki, które zabierają głos publicznie - podkreślając dumnie, że nie głosują. Płytkie to. I żałosne.
Tobie jednak warto poświęcić chwilunię uwagi, bo sam bezsensowne i kłamliwe rozsiewasz farmazony.
Bierzesz w cudzysłów sformułowania, które nie pamiętam żeby wyszły spod ręki naszego Marszałka. I jeszcze używasz zwrotu "drugi oszołom", który w Kisielicach "obiecał w trzy lata nowy zakład pracy". Z twojego bełkotu zblamowanego pierdzielca należy chyba wnioskować, że tym pierwszym oszołomem jest jeden z iławskich kandydatów na burmistrza Adam Żyliński, który ponoć obiecuje iławianom cuda na kiju. Skąd ty to zmyśliłeś? Instrukcja partyjna?
Znam większość prasowych wypowiedzi Żylińskiego. W każdej obiecuje ludziom co najwyżej lata cierpliwej pracy organicznej i walkę o finanse.
Nic więcej! Nie zmyślaj więc czegoś, czego nie ma. Skoro wszystko ci lotto, to dlaczego dorabiasz teorie?
I jeszcze jedno. Widać wyraźnie żeś do urny wyborczej niespecjalnie predysponowany. Zmiana władzy, zmiana twoim zdaniem niepotrzebna, jest oczywistą oczywistością dla mieszkańców Iławy w zbliżających się wyborach. Z prostego powodu: aktualny burmistrz Ptasznik umywa ręce od skraju bankructwa budżetu miasta i czmycha na cieplutką, spokojną emeryturę.
Jeśli więc tego naturalnego procesu nie rozumiesz, to chyba lepiej żebyś na wybory nie chodził i nie zatruwał powietrza w lokalu wyborczym i na chodniku. Zbyt wielu ignorantów z długopisem w ręku mogłoby Iławie tylko POszkodzić.
 Waldemar
 Iława, Czwartek 02-10-2014

31050. 
Odnośnie wpisu numer: 31044

Dawniej nauczyciel był przede wszystkim dla ucznia, a obecnie uczeń jest dla nauczyciela.
Nasze dzieci nie są już ważne w szkole. Ważne są płatne godziny, które nauczyciel ma do wykonania - oczywiście jak najmniej bezpłatnych, a jak najwięcej płatnych dodatkowo, no! Bardzo ważne są podręczniki, które nauczyciel ma do wciśnięcia (oczywiście co rok inne, żeby kasa się zgadzała). Ważne są różnorakie okazje, które dają możliwość spędzenia czasu poza szkołą. Ważne są różnorakie okazje, żeby dzięki nim można było wydoić kieszeń rodziców.
Dziś słyszymy, że to rodzic powinien pracować z dzieckiem. A ja pytam: to po co jest nauczyciel? Niepotrzebny? Zamknijmy szkoły. Nauczyciel może ewentualnie zająć się dzieckiem w ramach ekstra korepetycji (oczywiście płatnych).
No i oczywiście cały czas słyszymy żal jak to nauczyciel mało zarabia, ciężko pracuje i nic mu nie jest zapewnione przez szkołę, a przecież minimum co potrzebują to komputer, internet, ksero, drukarka, skaner, tony papieru, kolorowe długopisy etc.
Jak to ktoś słusznie zauważył - dobrze, że zamknęli Lidla, bo skończyły się pielgrzymki ze szkoły - oczywiście w ramach lekcji z uczniami, ot takie wprowadzenie do życia w społeczeństwie. Gdyby jeszcze zniknął rynek, galeria i pepco, to może w końcu coś z tymi dzieciakami było racjonalnego robione.
 bobbi
 world, Czwartek 02-10-2014

31048. 
Odnośnie wpisu numer: 31044

Szanowny MJR! Bardzo proszę nie wciągać mnie do prowadzonych przez internautów rozważań o nagannych zachowaniach mających miejsce w iławskich szkołach!

Od ponad 20 lat moi polityczni przeciwnicy i w ogóle ci wszyscy, którzy mnie z jakichś tam tylko sobie znanych powodów nie lubią, przypinają mi łatkę człowieka, który nie darzy sympatią stanu nauczycielskiego. A to wielka nieprawda i bardzo dla mnie krzywdząca opinia. Myślę, że wielu iławskich pedagogów pojęcia nie ma, jak bardzo na nich liczę w moich pomysłach na modernizację naszej Iławy - jeśli faktycznie powrócę do ratusza.

Iławskie szkolne klimaty, jakie Państwo opisujecie na forum - jeśli rzeczywiście jest coś na rzeczy - są bardzo proste do skorygowania. Nie wymagają jakiejś nadzwyczajnej determinacji. Gra o edukacyjny ład i (pozbawione prowincjonalnego obciążenia) oświatowe aspiracje powinna toczyć się na zupełnie innym polu. Jeśli oceniając kondycję iławskich szkół, ugrzęźniemy w retoryce proponowanej przez niecierpliwych forumowiczów, to nic nie osiągniemy. Pozostanie niesmak i poruta.

Na spalonej ziemi, pośród skłóconych ludzi, nikt niczego pożądanego jeszcze nie zbudował. Kontynuowanie zaproponowanego przez Państwa stylu dyskusji o iławskich nauczycielach to błąd niewybaczalny. Nam wszystkim, całemu iławskiemu środowisku (nauczycielom, rodzicom i przede wszystkim uczniom), potrzebna jest trwale zawiązana, solidna nić porozumienia. Stąd wołanie o przejrzystą politykę personalną w szkołach, o czytelne dla wszystkich założenia programowe, o profesjonalny monitoring końcowych efektów kształcenia naszych dzieci, o odcięcie (raz na zawsze!) oświatowych placówek od bieżących, bardzo dla nich szkodliwych, politykierskich manewrów - prowadzonych przez upartyjnioną lokalną władzę.

Pozwoli Pan, szanowny forumowiczu MJR, że ja właśnie tak zdefiniuję prawdziwe problemy iławskiej oświaty na wszystkich jej poziomach. I za zupełnie zbędną uznam, na czas wyborów tworzoną w naszym mieście atmosferę przypominającą najazd Hunów na rzymskie imperium. Bo ani ja nie jestem siejącym grozę i zniszczenie, przerażającej sławy Attylą, ani iławscy nauczyciele w niczym nie przypominają znajdujących się u szczytu moralnego rozkładu rzymskich patrycjuszy...
 Adam Żyliński
 Iława, Czwartek 02-10-2014

31047. 
Odnośnie wpisu numer: 31040

Panie Marszałku - a może Pan ma interes żeby zmieniła się władza i Pan /lub ktoś z rodziny/ uzyska ciepłą posadkę? Bo takiego wazeliniarstwa w stosunku do jeszcze nie wybranego burmistrza Adama Żylińskiego to jeszcze nie widziałem. [...]
Pokaż mi Pan w Polsce gminę lub miasto, gdzie młodych przybyło, a nie uciekło w ostatnich latach - z miasta takiej wielkości jak Iława. Solisz Pan same takie farmazony, że za nowego burmistrza "Iława będzie kwitła", a "zakładów i ludzi będzie przybywało" /drugi taki oszołom w Kisielicach obiecuje zakład za 3 lata/. [...]
I uprzedzam: nie chodzę na żadne wybory. Tak więc czy będzie rządziła Iławą lewica, środek, czy prawica - lotto mi to. Sam bez żadnej pomocy zapewniłem sobie i rodzinie byt. [...]
 emeryt
 Iława, Czwartek 02-10-2014

31046. 
Odnośnie wpisu numer: 31044

Za moich czasów było podobnie: obłudnie.
Znajoma, jako że należała w szkole do związków zawodowych, zawsze coś jej się nie podobało, szczególnie dyrektor. Ona, jako ta lepsza, bo pszenna, dawała mu do wiwatu. Facet nie miał już na nią siły, na sutym stołku mu zależało, wpadł więc na pomysł.
Zaczął z nią nie tyle się układać, co wspierać jako tę najmądrzejszą. A więc nagradzał ją najpierw raz, potem dwa, nawet cztery razy. Pierwszy na dzień nauczyciela męczennika, drugi i trzeci na Boże Narodzenie i Wielkanoc (o czym nikt nie wiedział a wyszło po latach), a czwarty - na zakończenie roku.
I w ten sposób zapewnił sobie spokój święty, aż do śmierci. Amen.
 szkolny
 Iława, Czwartek 02-10-2014

31044. 
Odnośnie wpisu numer: 31043

Dzień Edukacji Narodowej to jest jedna wielka kpina.
Najpierw się ponagradzają (ochy, achy, oklaski) potem zacięta wymiana komentarzy na temat nowych kreacji, fryzjera ("pazurki se zrobiłam"). Wiedzą już kilka dni przed kto dostanie a kto nie, więc przygotowania trwają już wcześniej. Oczywiście pani wiekiem starsza, co mogłaby już nie pracować.
A na koniec reszta przydupasów i tych, co nie mają wyjścia - biednych, poniżonych przez ten cały system obłudy [...]. W końcu to jest NASZE ŚWIĘTO, czas na bal. Na balu rozpusta bez granic, przeliczanie promili na procenty, bo nauczyciele (elyta) się bawi.
Starosta Rygielski też odpowiednio swoich nagrodzi. Tych oczywiście, co zasłużyli swoją "ciężką" pracą. [...]
Dlatego, Panie Adamie: idziemy po nich!
Nie znają dnia i godziny. Kończę swą wypowiedź z małym humorkiem.

Pani zadała dzieciom temat wypracowania: "Jak wyobrażam sobie pracę dyrektora?" Dzieci piszą, tylko Jaś siedzi bezczynnie, założywszy ręce.
- Czemu nie piszesz? - pyta nauczycielka.
- Czekam na sekretarkę.
 MRJ
 Iława, Czwartek 02-10-2014

31043. 
Odnośnie wpisu numer: 31026

O szkołach można książkę napisać.
Dzisiejsze czasy to tylko i wyłącznie kolesiostwo. Po co w szkołach jest po trzech wicedyrektorów: jeden od pisania, drugi od czytania, a trzeci ciasto przynosi. No to faktycznie potrzeba jest, przepraszam.
Dopóki będzie rządził ten sam człowiek co teraz w Starostwie z całą świtą będą tylko skandale, zastraszania i wieczne sprawy w sądzie. Sprawdźcie drodzy Kurierzy która szkoła na przestrzeni 5 lat miała najwięcej spraw sądowych. Przecież do idealny temat na artykuł. A wtedy zobaczycie co się dzieje w iławskim szkolnictwie.
Po co uczyć i wspierać naszą młodzież jeśli można dysputy prowadzić, a niedługo Dzień Edukacji Narodowej, nagrody na 100% dostaną tylko i wyłącznie zaprzyjaźnieni z dyrekcją nauczyciele, jak co roku [...].
Bo nie o zasługi tu chodzi i poświęcenie.
 Edit
 Iława, Czwartek 02-10-2014

31042. 
Kiedy dowiedziałem się, że Pan Stanisław Czajka kandyduje na wójta Gminy Biskupiec Pomorski, ucieszyłem się jak dzieciak, choć mam swoje lata. Uciesze nie ma końca. Taki porządny człowiek, a na wójta idzie.
To dobrze.
Znam Go z boiska w Iławie, gdy grał w drużynie piłkarskiej naszej szkoły "mechanik", która wywalczyła II miejsce w całej (tak!) Polsce o puchar "Przeglądu Sportowego" szkół średnich (1975).
Proszę, On tu jest na poniższej fotce, którą zasyłam Kurierowi na forum.
 uczeń mechanika
 Iława, Czwartek 02-10-2014

31040. 
Odnośnie wpisu numer: 31037

Pytam "wyborcę", który cieszy się z Iławy rzekomo rozwiniętej.
Odpowiedz obywatelu, dlaczego z co trzeciej rodziny ktoś opuścił Iławę za pracą, pomimo że tak się ponoć rozwija.
Dlaczego w kolejnych latach od 2006 roku tragicznie zmniejsza się liczba urodzonych, skoro ta Iława jest taka piękna i rozwinięta (w jakim niby kierunku? - do ziemi?).
Sugerujesz, że po raz już trzeci mamy głosować na tych wszechstronnie rozwiniętych cwaniaków, jak Hordejukowa i Rygielski, i całą resztę sfory ichniej i klakującej im z powodu rozdawanych etatów dla Platfusów?
O to chodzi?
Rozumiem, że masz w tym interes żeby nic się nie zmieniło w Iławie.
Żebyś mógł nadal być zadowolonym z niczego i głaskać się po brzuszku.

http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/ADAM-ZYLINSKI-wraca-posprzatac-Ilawe-/4176
 Marszałek
 Iława, Czwartek 02-10-2014

31037. 
[...] [...] [...]
Obecna ekipa rządzi Iławą, uważam, bardzo sprawnie. Iława nigdy nie była tak pięknym miastem.
I dlatego życzę naszemu miastu, aby nadal tak sprawna ekipa rządziła i rozwijała nasze piękne miasto.
Pozdrawiam wszystkich ubiegających się o stanowiska w Iławie i proszę o merytoryczną, publiczną dyskusję.
 wyborca, lat 56
 Iława Ogrody, Czwartek 02-10-2014

31036. 
Odnośnie wpisu numer: 31030

Oj tam, narzekasz...! Postawi się ekrany dźwiękochłonne przy urzędzie i będzie cacy. Trochę to będzie kosztować ale pamiętaj, że im droższy jest ten "miś", tym stać go będzie na lepszy "koniaczek" (czytaj: łódź budowana w Gdańsku). Ten "cyrk" przy urzędzie pasuje do krajobrazu jeziora jak świni siodło i odzwierciedla całą burmistrzowską przygodę Pietrzykowskiego.
Mam jeszcze taka prośbę do Pana burmistrza. Może by tak w miejsca obiecanych rond w Suszu postawić kilka placów zabaw. Było by szybko, może nie tanio, ale przed wyborami by Pan zdążył i zyskał by Pan dozgonną wdzięczność nadwornego wykonawcy ogrodzeń z ulicy Iławskiej w Suszu, który by nawet dał na mszę w Pana intencji.
 mieszkaniec Susza
 Susz, Czwartek 02-10-2014

31035. 
Odnośnie wpisu numer: 31022

No i dorwali się Więckowie do forum Kuriera.
Szkoda tylko, że tak cichaczem anonimowym mało odważni. Teraz tylko
czekać na newsy o Januszku... Dlaczego tylko oni boją się mówić wprost.
Dlaczego?
A było już o przeganianiu i świniach z gminy?
 Karol
 Kisielice, Środa 01-10-2014

31034. 
Dawno miałam wam zadać jedno ważne pytanie, tu na forum z Iławy:
[...]
 Eugienia Pigwa z Raczka
 Raczek, Środa 01-10-2014

31033. 
Odnośnie wpisu numer: 31022

[...] No ludzie, wszystko można napisać.
Czy taką samą prawdą jest powiedzenie, że [...] ustawia przetargi, bierze łapówki i zatrudnia rodzinę kumpli?
Albo, że funkcjonariusz publiczny z problemem alkoholowym w sklepie spożywczym wygrażał po pijanemu jednemu z radnych, że "najchętniej by go zabił" (ponoć są świadkowie tej sytuacji).
Czy tym nie powinien zająć się prokurator? Ot co wódka robi z mózgiem chorego [...]
 czytelnik
 stąd, Środa 01-10-2014

31032. 
Odnośnie wpisu numer: 31029

Pani "iławianko53"! Wczoraj, kiedy wsiadałem w Iławie do pociągu na Warszawę, telefonicznie dopadła mnie o tę ankietę Pani Natalia Żuralska z Kuriera. Od niej dowiedziałem się o wynikach tego samozwańczego sondażu. Szarpałem się w tym momencie z bagażem i specjalnie mnie ten incydent nie zainteresował.

Ale dzisiaj zadzwonił do mnie w tej samej sprawie jakiś spiker z radia, prosząc o komentarz. Najwyraźniej twórcy tego pomysłu postanowili to wydarzenie podkręcać poprzez wciąganie jak największej liczby mediów.
Wynik tego ulicznego sondażu ma nieść jakieś do iławian „przesłanie”.

Nie mam zamiaru silić się na domysły, co autor miał na myśli. To dla mnie zbyt głupawe i pokrętne. Na nieszczęście dla moich politycznych adwersarzy, doskonale znam ich mentalność, intelektualne i moralne predyspozycje. Długie lata spędzone w publicznym działaniu w Iławie pozwoliły mi do bólu poznać osobowość każdego z nich oddzielnie, bez większego trudu odczytywać knajackie zapędy konkretnie wskazanych osób.

Nie ja jednak będę się tym zajmować, ale nasza prokuratura i policja.
Od lat pracuję w parlamencie przy ordynacji wyborczej, znam jej wszystkie niuanse. Pamiętajmy, że aktualnie trwa kampania wyborcza do samorządu. Ten czas jest objęty ściśle zakreślonym rygorem prawa, prowadzonym pod groźbą sankcji karnych. Wesołkowie drukujący i kolportujący rzeczoną ulotkę chyba o tym zapomnieli.

Wszelkie sondaże w trakcie każdych wyborów mogą przeprowadzać tylko uprawnione do tego podmioty. Materiał poglądowy, jaki z tego tytułu powstaje, musi wskazywać instytucję realizująca badanie. Jeśli jest to dzieło którejś z formacji politycznych penetrujących wyborczo Iławę, również powinno być oznakowane nazwą komitetu, bo podlega, jak każdy inny wyborczy materiał, finansowemu rozliczeniu.

Tak czy owak, mamy tutaj do czynienia z ewidentnym przestępstwem i zaraz po powrocie z Warszawy skieruję stosowne zawiadomienie do prokuratury. Na ten moment moi współpracownicy zebrali już dość sporo dowodów.

I chociażby w ten właśnie sposób szampańskie humory wyborczych szarlatanów popsuję...
 Adam Żyliński
 Ilawa, Środa 01-10-2014

31031. 
Odnośnie wpisu numer: 31029

Ja Pani dodam jeszcze inny sondaż: gadany.
Sondaż z weselnej biesiady miesiąc temu. Były to tzw. przypadkowe, ale otwarte rozmowy z przypadkowymi raczej osobami od strony młodego i od strony młodej. Tam też dyskutowano: że chyba, że raczej, może się zastanowię, no ale kogo, jak nie starego, doświadczonego, byłego, dobrego burmistrza Żylińskiego.
Ot takie sobie dyskusje. Jednak większość kręci się przy nazwisku Pana Żylińskiego. Czy z tego można wyciągnąć jakiś wniosek? Żaden proszę Pani. A dlaczego?
A dlatego, że w innym towarzystwie, zdecydowanie młodym, słyszymy gdakanie, że "On już był" itd. itp.
Ale gdy rzucam nazwiska młodych kandydatów, to jest pytanie: a co to za jedni?
No właśnie! Czy ktoś czasem coś słyszał o nich? Czy mamy oddać władzę na kota z worka? Jaja sobie robicie, ludzie...?!
 Marszałek
 Iława, Środa 01-10-2014

31030. 
Odnośnie wpisu numer: 30996

Ten boboland dla dzieciaczków, wykonany tuż obok instytucji publicznej jakim jest Urząd miasta i Gminy w Suszu ,to obciach na cały powiat, a może i dalej.
Pomyślcie Państwo, jest wiosna lub lato i w owym bobolandzie bawi się grupa 20-30 dzieci. Są krzyki, ryki i śmiech. Aż tu 50 metrów obok tego ryko-śmiechowiska pracują i muszą się odpowiednio skupić pracownicy urzędu. I co mają wtedy zrobić? Pozamykać okna? Choć i to pewnie im nie pomoże.
Osobiście uważam, że tym cyrkiem obok urzędu obecny burmistrz Krzysztof "Cyrkowiec" Pietrzykowski jasno wyraził, że pogodził się już ze swoją przegraną i dlatego stworzył ten, nie ukrywajmy, spory problem do rozwiązania dla przyszłego burmistrza, który będzie organizował pracę urzędu i sprzątał po poprzedniku.
Jak nie wstyd Panu, Panie Burmistrzu Pietrzykowski, robić takie doły dla przyszłego burmistrza za nasze publiczne pieniądze. I to duże, bo ten plac zabaw kosztował bagatela 132 tys. złotych!
 [anonim]
 Susz, Środa 01-10-2014

31029. 
W dzisiejszym Kurierze ze zdumieniem przeczytałam o rzekomym sondażu ulicznym głosowania na burmistrza Iławy.
Zastanawiam się komu miało to zaszkodzić? Śmiem posunąć się dalej, bo uważam, że umieszczenie Pana Żylińskiego na pierwszym miejscu w takim niby sondażu miało na celu raczej zdyskredytowanie jego kandydatury niż pomoc. Wiadomo powszechnie, że Pan Adam nie bawi się w takie brudne gierki, a takie zagranie do uczciwych nie należy.
Być może jest to zmowa przeciwko niemu, która miała uruchomić brudny PR i oczernić przed mieszkańcami, że stosuje brudną kampanię na ulicy. Atak ten świadczy tylko o słabości konkurencji oraz jest ohydną intrygą prowadzoną od długiego czasu przeciwko niemu [przez liderów miejscowej iławskiej Platformy].
Wstrętne to i obrzydliwe. Tym bardziej ma Pan mój głos, Panie Adamie.
 iławianka53
 Iława, Środa 01-10-2014

31028. 
Odnośnie wpisu numer: 31017

Ufff! Czarno Pan widzi teraźniejszość i przyszłość samorządów. Myślę, że wiele zależy od ludzi, takich chociażby jak Pan.
Wiele idiotyzmów legislacyjnych można w części zniwelować. Chociaż... nasz mędrzec ludowy Lech Wałęsa dziś mówi: "Wszyscy zostawiliśmy bagno, wstydzę się ". Niech spyta się co mówią o nim byli pracownicy byłych PGR-ów.
Dziś, po 25 latach wraca temat kopalń. PGR-y śmignęli szybciutko (nam bliższe), górników się boją. I z naszych podatków będą reanimować to bagno. Polskę mamy taką, jakich mamy parlamentarzystów, premierów, ministrów, starostów, burmistrzów. radnych.
Pani Kopacz mówi o sukcesie Polski po 1989 roku. Dla narodu jednak to za mało żeby ciszyć się z sukcesów Tuska! Nadzieja w mądrych wyborach samorządowych, w mądrych wybrańcach, w ich pracy wolnej od tumiwisizmu, głupoty, partyjniactwa, wręcz oszołomstwa. Polacy muszą mieć nadzieję na lepsze jutro.
Miliony Polaków wyjechało za pracą i chlebem. W historii Polski to pod tym względem okres gorszy od lat 20 oraz 30-tych ubiegłego stulecia. Proszę popytać tych gastarbeiterów jaką mają pracę w Niemczech, W. Brytanii, Hiszpanii. Ludzie, często świetnie wykształceni, niejednokrotnie wykonują najbardziej podłą pracę.
Rola samorządów to również w tej kwestii duża powinność. To ogromne zadanie dla mądrych samorządowców, takich chociażby jak Pan. Szkoda, że was tak mało, również na forum internetowym.
Powodzenia Panie Adamie!
 Ktoś
 Susz, Środa 01-10-2014

31027. 
Odnośnie wpisu numer: 31018

Drogi Teodorze. Zadałeś pytanie Kiejstutowi Dąbrowskiemu, czyli mojemu wujowi. Nie bardzo rozumiem dlaczego, bo to jest rolnik gospodarzący na 40-ha gospodarstwie we wsi Lubajny pod Ostródą i z Iławą nic wspólnego nie ma. Nie jest on synem mojego ojca, a jego bratem. Coś Ci się pokićkało. A dalej jest jeszcze gorzej. Nie masz pojęcia o budżecie Ostródy, której zadłużenie jest mniejsze niż Iławy, ale w najlepsze ciskasz oszczerstwa. Na niewiele Ci się to zda, bo te bzdury można w kilka chwil zweryfikować w Internecie.

Jeśli chcesz mnie zdyskredytować czy opluć to – zestawiając mnie z Olgierdem Dąbrowskim, któremu Ostróda tak wiele zawdzięcza – robisz coś zupełnie przeciwnego: odwalasz dla mnie zupełnie niezłą robotę PRową. Nie miałem zamiaru w tej kampanii podpierać się swoim ojcem, grzać w blasku jego dokonań. To jest jego robota, a ja mam do wykonania swoją, na własne konto i rachunek. Skoro jednak konkurencja polityczna zadaje sobie trud upublicznienia moich rodzinnych powiązań to świetnie, bo nie mam się czego wstydzić. Iławianie powszechnie podziwiają to, co się zdarzyło w Ostródzie w ostatnich latach i żałują, że nie mieli u siebie takiego konsekwentnego, obdarzonego wizją gospodarza.

Jedyna prawdziwa informacja Teodorze w Twoim krótkim wpisie to fakt odwołania mojego ojca z funkcji burmistrza w referendum w 2012 roku. Rzecz dotyczyła próby przekształcenia SP nr 5 na Osiedlu Plebiscytowym tak, by ta wielka szkoła na peryferyjnym osiedlu zmagającym się z niżem demograficznym przestała obciążać tak mocno budżet miasta. Wykorzystując to jako pretekst, zawiązała się grupka zdeterminowanych opozycjonistów, która rozpoczęła festiwal kłamstw, oszczerstw i pomówień.

Ostródzianie niestety im uwierzyli, bo wielkie inwestycje, które dotąd poczyniono za sprawą byłego burmistrza Ostródy nie mogły w tak krótkim czasie przynieść namacalnych dla zwykłych mieszkańców korzyści. O ileż łatwiej kogoś opluć i zasypać kalumniami, sponiewierać czyiś wysiłek i owoce pracy.

Dziś na ulicach Iławy już uwidocznił się taki właśnie zły duch kampanii samorządowej. Jakaś "dobra wróżka" rozrzuciła wyniki rzekomego sondażu, w którym nie uwzględniono kilkoro zadeklarowanych kandydatów, w tym – mnie. To jest dokładnie taki sam poziom, jaki prezentujesz Ty, Teodorze. Stek kłamstw, byleby konkurenta zmieszać z błotem.

Ludzie bez trudu zdemaskują takie żałosne próby manipulacji, a im bardziej będziemy atakowani tym mocniej nas to zmotywuje do walki.
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Wtorek 30-09-2014

31026. 
Odnośnie wpisu numer: 31024

Gdy do szkoły przychodziło się pracować w latach 70-tych, to starsi nauczyciele byli z mojego świata. Ci, którzy podejmowali pracę po 2000 roku, coś nimi „walnęło”.
Większość z przymusu; jednak kadra dzisiejszych czasów to luzactwo, pustogłowie, zero szacunku do samego siebie, genetycznie zmodyfikowani europejską tęczą błękitną - już nie z tego świata.
Kadra dyrektorska bynajmniej jeszcze nie trefna, lecz ich zastępczynie, to już błazenada i [...]. Ale - im to pasi.
 szkolny
 Iława, Wtorek 30-09-2014

31024. 
Odnośnie wpisu numer: 31021

Niestety tak będzie się działo jak długo władza lokalna będzie na to pozwalać: Maciek Rygielski, Włodek Ptasznik, Jadwiga Kolman, Renia Kamińska. Może Maciek i Włodek na zakupy nie chadzają tak często jak niektóre panie, ale przyzwolenie jest.
Oj dzieje się w szkółkach iławskich, dzieje... Np. ubiór niektórych z Pań również bije po oczach. Cyc praktycznie na wierzchu, dupsko wystaje, plaster antyciążowy w widocznym miejscu (wszak trzeba zakomunikować koleżankom: "Ja z mężem i nie tylko z nim współżyję nie na co dzień, lecz cieleśnie).
Chyba SP4 bije rekordy "odkrytego dupska" w pracy. Na dokładkę lubią wstawiać focie z uczniami na fejs-ryja (ciekawe czy rodzice biednych dzieciaków wyrazili zgody, na upublicznienie wizerunku ich pociech, ale nie mnie się tym martwić - one uczycielki najmądrzejsze są). W SP3 z taką jedną co gaci nie nosiła zrobili porządek.
Drogie Panie uczycielki! Proponuję przyjść do pracy na golasa. Furora murowana i może jakieś wzięcie będziecie miały po ukazaniu się zdjęć w kolorowej prasie.
Nie martw się, kolego Edit, chwilowo Lidla im zamknęli. Proponuję robić zdjęcia i wrzucać na forum KI. Fakt, z tą ciasto-kawą to przesadzają, najlepsza jest Pani "ciasto mamusine".
I o naszym lisku chytrusku z powiatu trzeba wspomnieć. Choć lisek ten kiedyś naczelnym chciał zostać, umoczył nogę i po stanowisku. Ale wie ten lisek-nieborak jak się zakręcić i wcisnąć, koleżanki spotkał i... jest dyrektorem!
 MRJ
 Iława, Wtorek 30-09-2014

31023. 
Zdecydowanie jestem za aktualnie rządzącymi. Przyjeżdżam w listopadzie do Iławy na wybory i głosuję na markę Hordejuk, Rygielski, Harmaciński itd. [...] Każdy widzi ile w Iławie się robi. Jakość, uczciwość, ciężka praca to hasła przewodnie aktualnych władz. Tak trzymać. [...] [...] [...]
POzdrawiam i do zobaczenia w pięknej Iławie.
 [anonim]
 Olsztyn, Wtorek 30-09-2014

31022. 
Odnośnie wpisu numer: 30988

Oj, będzie się działo...
Oto w Kisielicach jeden z kandydatów na burmistrza [Rafał Ryszczuk] oficjalnie ogłosił, że ma pełne poparcie wiceministra kultury (PSL) Pana Piotra Żuchowskiego.
Nie rozumiem, jak Pan Żuchowski może popierać kogoś, kto nie ma żadnego programu, a jedynymi określeniami na temat przyszłości po wyborach i ludzi pracujących w instytucjach podległych burmistrzowi są: „pogonimy”, „przewietrzymy urząd”, „pasą brzuchy za nasze pieniądze”, „szczury kanałowe”, „świnie na buchtowisku” i wiele innych, pełnych nienawiści słów.
Nie wierzę, że Pan Żuchowski, jeśli faktycznie takiego poparcia udzielił, był świadomy, co się za tym kryje.
Wracając jednak do kandydata [Ryszczuka]: ile trzeba mieć w sobie pychy, żeby w ten sposób traktować ludzi! Chętnie poznam program wyborczy tego kandydata. Na razie jednak, poza obrzydliwymi epitetami i poniżaniem urzędników samorządowych, nie zanosi się na to. Mogliśmy się jedynie dowiedzieć, że wielki sukces gminy w Unii Europejskiej w związku z zaangażowaniem w instalowanie ekologicznych źródeł energii to „zielona stópka za 3000 zł”.
Ale chyba jest jasne, że jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia, to pozostaje dezawuować sukcesy rywali lub przypisywać je sobie, chwytać się brudnych, odrażających metod i grać na najniższych instynktach żuli wystających przed sklepami jednego z kandydatów na radnych z listy tego indywiduum, wspieranych najpodlejszym alkoholem bez względu na stan upojenia, w jakim akurat się znajdują.
Te ohydne barbarzyństwo próbuje zagnieździć się teraz w naszym społeczeństwie, brukając je fekaliami zazdrości, chciwości i nienawiści. Zbliża się dzień wyborów. Wtedy należy przegonić wandali, rujnujących prawdziwą demokrację tam, gdzie ich miejsce – w niebyt społeczny.
 woźny
 Limża, Wtorek 30-09-2014

31021. 
Odnośnie wpisu numer: 30895

Dlaczego nikt nie przejdzie się w godzinach rannych po iławskich szkołach podstawowych wszystkich i nie zainteresuje się co robi dyrekcja i pseudo wice dyrektorzy. Ciągle tylko ciasto, kawa, ciasto, kawa, prywata, mięso na obiad w pobliskim sklepie, zakupy w galerii, piekarni, i znowu itd. itp.
 Edit
 Iława, Wtorek 30-09-2014

31020. 
Odnośnie wpisu numer: 31017

Ciekaw jestem, jaki merytorycznie byłby samorząd, gdyby kandydaci do rad gmin powiatów (i wyżej) szli jako nieznamionowani kandydaci. Tzn. wyłącznie pod szyldem własnego nazwiska, bez zaznaczania partii czy lokalnego komitetu.
Mógłby, o ile wyraża chęć, zaprezentować się jako zwolennika takich czy innych postaw, odniesień do wartości wyznawanych, względem lewicowości czy strony prawicowej.
Kandydat oczywiście mający za sobą kartę swej działalności społecznej, czy zawodowej, zostaje pozytywnie lub nie zweryfikowany w wyborach przez lokalną społeczność.
Z jednym ale, że kandydat powinien być wybierany przez uprawnionych wyborców w całym mieście lub gminie wiejskiej, nie zaś tylko w rejonie.
Prawdopodobnie musiałyby być przeprowadzone prawybory.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 30-09-2014

31019. 
Odnośnie wpisu numer: 30974

Cytat: "Pan Edek jest naprawdę fajny gość. Muchy by nie skrzywdził."
To jakiś żart?
Następny kolega Rygielskiego toruje sobie drogę na fotel burmistrza, aby zaplecze "hołocie partyjnej" zrobić. Skandal!
Skandal za skandalem w tej Iławie.
Nie dość, że kolega Rygielski z Edim Bojko (SLD) w układy wchodził, to jeszcze prócz emeryturki [...] ma.
Spójrzcie trzeźwym okiem na portfele władzy - zarówno miasta, jak i powiatu. Jeśli chcecie cwaniaków dalej oglądać i patrzeć jak Hordejukowa ("cwana baba z Iławy" z plecami Macieja Rygla w tle) robi z wszystkich nas pośmiewisko, to głosujcie na [...] [...] [...]. Oni wam zgotują jeszcze lepsze życie.
BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ.

http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Portfele-wladzy-powiat-ilawski/4208
 MRJ
 Iława, Wtorek 30-09-2014

31018. 
Ja do Pana Kiejstuta Dąbrowskiego:
Czy to prawda, że jest Pan synem byłego Burmistrza Miasta Ostródy, Olgierda Dąbrowskiego z Ostródy, który doprowadził Ostródę na skraj bankructwa? (odwołanego ze stołka przez mieszkańców w referendum).
Ten sam?
Człowieku, do tej roboty potrzebny jest ktoś solidny, odpowiedzialny.
A nie ktoś bezrobotny permanentnie.
Panu jest potrzebny psycholog, ale to chyba też nie będzie trudne.
 Teodor
 Iława, Wtorek 30-09-2014

31017. 
Odnośnie wpisu numer: 31013

Szanowny forumowiczu "Ktoś", z dużym zainteresowaniem przeczytałem Pański wpis nawiązujący do mojej postaci. Nie będę odnosił się do przywołanych przez Pana fragmentów wywiadów, tudzież artykułów popełnionych kilkanaście lat temu. Byłoby to dla mnie za bardzo krępujące. Chętnie za to odpowiem Panu, jak oceniam samorząd terytorialny z perspektywy 2014 roku. W jak najszerszym ujęciu.

Zacznę od stwierdzenia, które jak mantrę powtarzam: polski samorząd jest niewątpliwie jednym z nielicznych przykładów "cudownego dziecka" polskich przemian na przestrzeni ostatniego dwudziestopięciolecia. Na tle pozostałych krajów z kręgu postkomunistycznego, nasza samorządowa reforma jawi się wyjątkowo profesjonalnie i przekonująco.

Niestety, i to by było tyle dobrego, co można o samorządzie gminnym, powiatowym i wojewódzkim powiedzieć. Polski ustrój samorządowy, po każdej kadencji, psuty jest niemiłosiernie. Rękę do pogarszającej się kondycji samorządu przykładają wszystkie kolejne rządy i parlamenty. Wiem coś o tym, bo w trzech moich sejmowych kadencjach niezmiennie pozostaję członkiem komisji samorządu terytorialnego i polityki regionalnej. To łącznie 11 lat wykłócania się przez tę branżową komisję o nie wprowadzanie dla gmin, powiatów i województw szkodliwych rozwiązań i częstej bezsilności na tę okoliczność.

Oczywiście, to ciągłe majstrowanie przy kompetencyjnych ustawach dotyczących samorządu nie jest w stanie zniweczyć samorządowego ustroju, ale jednak wydatnie go komplikuje. Prawdziwym zagrożeniem dla idei Małych Ojczyzn - to jest mój bardzo osobisty pogląd - stało się stopniowe upartyjnienie polskiego samorządu. Taki stan rzeczy najważniejszymi aktorami samorządowych działań uczynił partyjnych funkcjonariuszy. W wielu gminach i powiatach umocował lokalnych liderów wspólnot, które zamiast przejrzyście funkcjonować, przekształcone zostały w prywatne folwarki. Dało to upust nepotyzmowi, kastowości i zniszczyło społeczny dialog na rzecz wszechwładnego lęku.

Dodajmy do tego ponurego obrazu wysoce upartyjnioną, dostępną tylko dla posłusznych, dystrybucję europejskich środków - gdzie pojęcie kompetentnych, efektywnych, logicznych projektów wystawione zostało na ludzkie pośmiewisko i nikt się z tym specjalnie nawet nie kryje. Na dzisiaj dostęp do absorpcji unijnych pieniędzy służy za najlepszą formę straszaka dla niepokornych. Ta koszmarna partyjniacka sieć, podstępnie zarzucona na polskie samorządy, od lat zżera je jak śmiertelna choroba. Zabija sens funkcjonowania samorządu i łamie ludzkie charaktery.

Jednakże ja, nie może być inaczej, pozostaję niepoprawnym sobą i jeśli uda mi się zostać Iławy burmistrzem, nie raz będzie Pan miał okazję przeczytać, zobaczyć, usłyszeć o moim otwartym, publicznym zachowaniu wobec wszelkich przejawów występującej w samorządach patologii - tej polegającej na prostackim i przebrzydłym partyjniactwie szczególnie!

Bo jeśli pozwolimy na ordynarne rozmontowywanie samorządowych mechanizmów - za dwie, trzy kadencje nieuchronnie dorobimy się szyderczej karykatury obywatelskiego społeczeństwa...
 Adam Żyliński
 Iława, Poniedziałek 29-09-2014

31014. 
Odnośnie wpisu numer: 30989

Pan Marian Górny?
Obawiam się, że bardziej będzie dbał o swoje interesy, więc nie pozwoli konkurencji wejść na swój teren co ograniczy inwestycje w gminie i nadal pracownicy będą zagrabiać poniżej średniej krajowej.
Pan Krzysztof Pietrzykowski?
Jeżeli nadal będzie miał doradców od triathlonu czy rady młodzieżowej, to niedługo urząd będzie widział z ulicy. Bo to są ludzie mało kompetentni do takiej pracy. [...]
 Janys
 Susz, Poniedziałek 29-09-2014

31013. 
Odnośnie wpisu numer: 31000

Zanim ukaże się publicznie program wyborczy Adama Żylińskiego, pozwolę sobie na powrót do historii.
Przed laty, w Kurierze datowanym na 7 czerwca 2000 roku, w artykule Arkadiusza Karpińskiego, ówczesny członek sejmowej komisji samorządu, burmistrz Iławy Adam Żyliński przedstawiał swoje poglądy dotyczące spraw finansów samorządowych gmin. Polecał gminnym samorządowcom, by pilnie obserwowali rozwój wydarzeń i lobbowali swoje rozwiązania wykorzystując swoje organizacje. Mówił: "Nie powinniśmy przede wszystkim dopuścić do utraty dochodów przez gminy. Tendencja powinna być odwrotna".
Ciekawi mnie jak dziś, z perspektywy kilkunastu lat ocenia możliwości finansowe gmin, rozwój swobody samorządów, wzrost prawdziwej samorządności, wolnej od odgórnych dyrektyw.
Ciekawe są również spostrzeżenia na temat Adama Żylińskiego zawarte w felietonie troszkę późniejszego Kuriera pt. "Idę iławską Aleją Gwiazd", gdzie „ktoś” opisuje tuzów ówczesnej polityki miasta. Żylińskiego tak charakteryzuje:
„Na zakończenie niniejszego cyklu gwiazd - najjaśniejszą jest bezsprzecznie burmistrz Iławy Adam Żyliński. Czytelnikowi jawi się jako solidny i uczciwy urzędnik. Ale na wdzięczność ludzi nie można liczyć. Ludzie są rozpolitykowani i zadziorni, a jego próby odżegnywania się od polityki są dobroduszną naiwnością. Odpowiem mu na infantylne pytanie z niedawnego tytułu wywiadu pt. „Wstęp już mamy. Kto napisze zakończenie?”. No oczywiście, odpowiedź jest prosta - napisze samo życie!”
Aktualne są wg mnie te spostrzeżenia sprzed lat, tym bardziej, że innych tuzów w polityce miasta nie wdać, albo szkoda im poświęcać nawet tych kilka wierszy. Tak jak oni do tej pory traktowali iławską społeczność.
Czekajmy więc na oficjalne projekty wyborcze kandydatów.
Na zakończenie nieoficjalnej forumowej dyskusji dodam, że dzięki rozważnej i mądrej postawie w niej Adama Żylińskiego nie boję się już otwierać lodówki.
 Ktoś
 Susz, Niedziela 28-09-2014

31011. 
Odnośnie wpisu numer: 31000

Nasz komitet wystawi jedną z najliczniejszych drużyn w tych wyborach (do miasta i do powiatu) a średnia wieku kandydatów nie będzie taka niska, jak się wielu osobom może wydawać. Nie widzę w swoim działaniu nic, co by można ocenić młodzieńczą szarżą.
Napracowałem się bardzo, żeby wraz z grupką zapaleńców zbudować od podstaw nową, lokalną siłą polityczną opartą na wartościach - a nie apetycie na władzę i kasę. Widzę potencjał na nawiązanie równorzędnej walki z kandydatami uchodzącymi za faworytów jednocześnie, z oczywistych względów wkalkulowuję, że tym razem jeszcze może nam się nie udać, bo może nam zabraknąć czasu, żeby wyborcy nas lepiej poznali i nam zaufali.
Jakikolwiek będzie wynik wyborów, już czuję się zwycięzcą, bo same przygotowania do kampanii są wyjątkowym doświadczeniem. Poznałem wielu ludzi, ich historie, nawiązuję bardzo wartościowe znajomości. Iława jest wspaniałym miastem pomysłami jej mieszkańców, energią żyjących tu społeczników, wizjonerstwem przedsiębiorców. Codziennie przekonuję się o tym na nowo.
Ktoś wygra, ktoś przegra, ale po 16 listopada wciąż będziemy razem żyli we wspólnym, iławskim domu. Niech ten dom zacznie wreszcie tętnić życiem.
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Niedziela 28-09-2014

31009. 
Tak czytam i czytam sobie wpisy Państwa. I wiecie co?
W Iławie nie ma szans na cokolwiek! Na nic!
Że my młodzi mamy głosować na jednego kandydata? Ok. Tylko, że większości młodych w tym mieście już nie ma, a na wybory nie przyjadą, bo po co? Bo ich to mało obchodzi. Dlaczego? Bo ich tu nie ma i rzadko który ma chęć tu wrócić na stałe.
Dlaczego młodzi uciekają ? Brak pracy, brak odpowiednich zarobków, brak rozrywki. Nie oszukujmy się - młodzi chcą pracować za dobre pieniądze, ale chcą też jakiejś rozrywki. A co tu robić ? Piątek, sobota wieczór i nic. Kompletna kicha!
 d3
 Iława, Niedziela 28-09-2014

31005. 
Odnośnie wpisu numer: 30998

Ja również byłem naocznym świadkiem, kiedy razem z piachem wywożono ludzkie kości na nasyp będący podkładem pod obecne trybuny sportowe [...].
W latach 1974-78 przechodziłem tamtędy codziennie i mam te obrazki "nagrane" w mojej pamięci. Stadion jest więc miejscem wiecznego spoczynku ludności żydowskiej. Pamiętajcie o tym!
 gorzelany
 gmina Iława, Sobota 27-09-2014

31004. 
Odnośnie wpisu numer: 31000

Daj kurze grzędę, a powie - wyżej siędę.
Mowa o młodych kandydatach na burmistrza Iławy. Wszyscy pierw niech przejdą chrzest bojowy w samorządach jako: radni, jako przewodniczący komisji, jako przewodniczący rady.
Niech opierzą się, popróbują latania na łące, a nie - z mety hop i lecę.
W locie skrzydła połamią, a przy lądowaniu nogi. Bynajmniej mogliby wykazać się pokorą rozsądkiem i umiarem. Ale nie, bo oni są wielcy, wykształceni, poligloci, choć bez znajomości łaciny, nie mówiąc o łacinie furmańskiej - kurna mać! Taka ich mentalność świadczy o zerowym doświadczeniu. [...]
 Marszałek
 Iława, Sobota 27-09-2014

31003. 
Odnośnie wpisu numer: 30997

Pan Adam Żyliński przemówił do nas niejednokrotnie.
Jeśli Pan wygra, proszę nie zapominać o nas.
Bartek Kluba niech się nie wygłupia, burmistrzowanie to poważniejszy chleb aniżeli gra do kotleta.
Z chęcią poczytałbym co Pan Tomasz Kiejstut Dąbrowski chciałby zmienić w Iławie.
Kandydaci drodzy, walczcie o każdy głos. Walczcie, albowiem demokracja dała nam mocny oręż decyzyjny. Już niedługo, nie mogę się doczekać. Mam nadzieję, że 16 listopada będzie przełomową datą dla Iławy.
 Kamil
 Iława, Sobota 27-09-2014

31002. 
Odnośnie wpisu numer: 30983

Tomasz Kiejstut Dąbrowski opowiada, że jego jedyny sukces to kupno mieszkania w innym mieście. Potem był sklep i problemy z Urzędem Skarbowym, ucieczka do Hiszpanii. Tam też, jak mówi, mu się nie powiodło. A teraz wyskakuje jako kandydat na Burmistrza Iławy.
To będzie Jego kolejna klęska.
 Robert
 Iława, Piątek 26-09-2014

31001. 
Odnośnie wpisu numer: 31000

Doprawdy świetne podsumowanie.
Oprócz najważniejszego stanowiska w mieście, nie należy zapominać o kandydatach na radnych.
Jako głosująca na Pana Adama Żylińskiego, popieram też kandydatów z jego komitetu, a usłyszane niektóre nazwiska utwierdziły mnie w pełnym
przekonaniu, że Pan Adam solidnie odrobił pracę domową i dobór współpracowników nie był przypadkowy.
 iławianka53
 Iława, Piątek 26-09-2014

31000. 
Odnośnie wpisu numer: 30997

Marszałku, start Bartosza Kluby i Tomasza Kiejstuta Dąbrowskiego ma charakter młodzieńczej szarży i zakończy się piękną katastrofą. Ale i tak obydwu Panów należy pochwalić za determinację, samodzielność i romantyzm. Przyszła iławska władza, jeśli będzie z klasą, powinna spojrzeć na Bartosza i Tomasza przychylnym okiem - za odwagę.

Na drugim biegunie widać Piotra Ambroziaka. Tutaj mamy do czynienia z wyjątkową perfidią, bo o fantazyjnej brawurze nie może być mowy. Jest to kandydat sterowany w bardzo nieładny sposób. Jego sponsorzy z lokalnego biznesu nabrali wody w usta i nikt z nich nie chce się przyznać do finansowania z tylnego siedzenia kampanii Ambroziaka.

Doprawdy rozśmiesza mnie do łez, kiedy Ambroziak apeluje o wymianę pokoleniową, ale wcale się z tym nie kryje, że się dogadał z "Iławską Trójcą" Rygielski, Hordejuk, Ptasznik - będą się popierać, w zależności kto wejdzie do drugiej tury. Pikanterii dodaje temu porozumieniu fakt, że przez tych ludzi cztery lata temu Ambroziak został wyrzucony z ratusza.
To trzeba mieć kręgosłup giętki jak wąż ogrodowy!

Cała ta sytuacja powinna bardzo uspokoić forumowicza "JeszczeMłody". Będzie miał to, czego chce - młodego Piotra Ambroziaka w wyborczej rozgrywce, co prawda uwikłanego po uszy w dotychczasowy układ biznesowo-ratuszowy, ale najważniejsze, że...
NOWA TWARZ! GÓRĄ MŁODOŚĆ!
 belfer z przypadku
 Iława, Piątek 26-09-2014

30999. 
Odnośnie wpisu numer: 30988

Do tej pory prognozowani kandydaci na burmistrza - Pietrzykowski, Sadowski, Górny - nie ruszyli na dobre z kampanią wyborczą. Na razie zbierają popleczników, z reguły porządnych ludzi, choć idzie to z różnym skutkiem.
Pietrzykowskiemu zarzucają zbyt lekkie traktowanie spraw miejskich, choćby bałaganu na inwestycjach kolejowych, że nie jego, nie szkodzi, burmistrz musi pilnować wszystkiego co na terenie miasta się dzieje. Mało zrozumiałe są inwestycje na wewnętrznych drogach, kładzenie kostki polbrukowej gdzie się da, a najlepiej na "swoim" osiedlu. Ponadto szwankuje praca domu kultury, centrum sportu, "Orlika", nie może być tam przestoju w dni wolne od pracy, bo co, nie można obsłudze dać wolnego w inne dni tygodnia?
Z Górnym wiążą się obawy o nepotyzm i zgłaszane na forum obawy o pogodzenie biznesu z pracą dla miasta. Na razie zbiera siły wśród ludzi wyróżniających się w swoich środowiskach, mają być lokomotywą jego kampanii.
Sadowski, nauczony przegranymi poprzednimi wyborami, nie popełni już chyba tych samych błędów. Musi jednak być bardziej otwarty do ludzi, przez całą kadencję, nie tylko przed wyborami. Tej umiejętności brak zresztą każdemu z kandydatów, ludzie właśnie to oceniają. Bufonada nie popłaca.
Czekam teraz na programy kandydatów, bo można będzie coś więcej powiedzieć o ich planach i wizjach na przyszłość. A może przybędzie jakiś nowy kandydat?
 ktoś
 Susz, Piątek 26-09-2014

30998. 
Mam uwagę do wypowiedzi Pana Tadeusza Dreszlera w artykule pt. „Robota idzie na zmarnowanie” [strona 14].
Jak na ironię, to właśnie Pan Dreszler dołożył się do zmarnowania i zbezczeszczenia pozostałości cmentarza żydowskiego w Iławie. Mówi on, że „wyrównał ówczesny teren pod obecny basen”. A to właśnie jest miejsce po dawnym cmentarzu żydowskim.
Opowiadał mi mieszkaniec Iławy, który był świadkiem, że jak nawożono ziemię na nasyp pod trybunę stadionu, to dookoła w ziemi były jeszcze kości i podczas prac walały się niemiłosiernie.
 Andrzej
 Iława, Piątek 26-09-2014

30997. 
Odnośnie wpisu numer: 30994

Zacny kolega znowu pisze tak: "Dajcie szansę młodym!". Właśnie...
Nikt nie broni! Niech biorą szansę, która wyjątkowo na ulicy czeka jak taczka, która jednych z Ratusza ze wstydem wywiezie, innych zawiezie po stanowisko burmistrza.
Dziś młode pokolenie ma wyjątkową sytuację, bo widzicie jak na dłoni korupcję i kumoterstwo, rozpasanie i padlinę elit... A zatem kiedy, jak
nie obecnie macie podnieść rękę i przy urnach zmienić zepsutą władzę?
Kiedy jak nie teraz...? Kiedy...?
To, że Panu Tomaszowi Kiejstutowi Dąbrowskiemu sierść zjeżyłem, to niech już zostanie, oby tylko się otrząsnął i raźno, żwawo szedł na ten Ratusz ile ma sił. Niech jednak pamięta, że ma podobnego w zamiarach kandydata Ambroziaka. I jeszcze kogoś młodego.
Szkoda jeno, młokosy, że idziecie każdy sam. No bo gdybyście chłopcy połączyli w jeden ogień duchy i wspólnego kandydata wystawili, to co by dopiero wtedy było! Podwójna szansa zwycięstwa. A tak, będzie figa z makiem pasternakiem.
Wy młodzi macie tę samą wadę, czyli brak jedności, podziały, kłótnie. Niby chcecie przepędzić z Iławy stary układ Platfusów, lecz dziwię się Wam, że trzech młodych pacanów na burmistrza wystawiacie. Czyli co, tacy sami jesteście, jak ta stara sitwa - każdy jeno o sobie myśli...
Zero pomyślunku zespołowego. Zero trzeźwej oceny szans. Zero.
 Marszałek
 Iława, Piątek 26-09-2014

30996. 
Odnośnie wpisu numer: 30987

W temacie ogrodu rodzinnego na plaży w Suszu.
Plac, na którym został umieszczony ogród, wykorzystywany był w razie potrzeby jako lądowisko śmigłowca lotniczego pogotowia ratunkowego.
Gdzie teraz taki śmigłowiec będzie lądował? Na boisku plaży miejskiej raczej nie, bo drzewa z jednej i drugiej strony. Kiedyś mógł lądować na boisku naprzeciw ośrodka zdrowia, ale duże boisko zostało podzielone na orlika i skatepark, nastawiano słupów oświetleniowych, więc tam również nie ma warunków do bezpiecznego lądowania.
Lądowisko miało tę zaletę, że było praktycznie w środku miasta, dojazd ulicami dla karetki i wozów straży celem zabezpieczenia - bardzo dobry.
A teraz gdzie ma lądować w polu?
 mieszkaniec
 Susz, Piątek 26-09-2014

30994. 
Odnośnie wpisu numer: 30981

Panie Marszałku. To, że Pan Żyliński jest atakowany nie jest żadną jego zaletą w wyborach. Chociaż wadą nazwać tego też nie można.

W kampanii wyborczej liczą się przede wszystkim założenia programowe kandydata, czyli jego pomysł na zarządzanie miastem. Kompetencje w administrowaniu też są mile widziane, jednakże przy dzisiejszym kumoterstwie władz bardzo ciężko jest gdzieś sobie takie doświadczenie wyrobić. Ludzie spoza układu mają ciężko. Może więc warto przestać na argumentowaniu ad personam, a spojrzeć na to kto co reprezentuje.

Widzę na forum sporo ataków na Pana Tomasza Kiejstuta Dąbrowskiego. Tymczasem Kandydat ten ma czystą kartę i władzą się jeszcze nie splamił i to jest jego wielki plus, bo władza to szambo i po kilku latach potrafi zmienić człowieka. Kolejny plus to przynależność do partii ideowej, która nigdy nie walczy o stołki i jest ciągle atakowana przez media, co daje pewność, że ludziom do niej należącym nie zależy na korycie tylko na sprawie. To, że Pan Tomasz nie mieszkał cały czas w Iławie mnie nie dziwi. Jest młody jak i ja, więc rozumiem go, bo sam od jakiś pięciu lat jestem tu tylko sezonowo. Nie będę wymieniał więcej zalet, bo ktoś jeszcze może mnie oskarżyć o robienie kampanii wyborczej Panu Tomaszowi.

Chciałem pokazać, że tylko przeglądając bloga Pana Tomasza potrafiłem znaleźć wiele jego plusów. Tymczasem Iławiacy wolą patrzeć tylko na tych co już byli. Jak pojawi się ktoś nowy z poza układu to z miejsca trzeba go zaatakować. Pan Marszałek od razu potrafił wywlec jakiś syf na Pana Tomasza.

[...] [[...] [...]
[moderator:] [No kolego, tutaj to już popłynąłeś z porównaniami]

Dajcie szanse nowym ludziom. Starzy fachowcy co już rządzili poradzą sobie w prywatnych firmach skoro mają tak wielkie, drogocenne doświadczenie.
 JeszczeMłody
 Iława, Piątek 26-09-2014

30992. 
Odnośnie wpisu numer: 30974

Emocje będą również przy wyborze radnych.
Na mieście słychać coraz głośniej jakież to wspaniałe osoby wybierają się na ciepłe krzesełko do ratusza [oraz starostwa] – kandydatury te nie powalają na kolana.
Patrząc na ich dokonania, jak i aktualne miejsca pracy, zastanawiam się czy swoim pragnieniem uzyskania mandatu radnego planują działać na rzecz społeczeństwa czy też myślą jedynie o zabezpieczeniu sobie tyłów (radnego nie można zwolnić z pracy bez zgody rady.
Niestety, ale ta druga opcja jest raczej bardziej prawdopodobna. Dlatego przy urnie kierujmy się rozumem a nie quasi reklamą kandydatów.
 bobbi
 world, Piątek 26-09-2014

30991. 
Odnośnie wpisu numer: 30986

...bo to były czasy, kiedy takie imprezy odbywały się za "zamkniętymi drzwiami".
Nikt o zdrowych zmysłach nie publikował i nie oglądał na facebooku zdjęć np. napitych uczestników. A teraz wszyscy takie rzeczy publikują...
 olimp
 Iława, Piątek 26-09-2014

30989. 
Odnośnie wpisu numer: 30988

Jeśli Pan Marian Górny wprowadzi do urzędu zasady pracy obowiązujące w jego firmie, to ja jestem ZA!
 czytelnik
 Susz, Piątek 26-09-2014

30988. 
Odnośnie wpisu numer: 30975

Krótkowzroczność, bylejakość, mierność i prywata - tak określiłbym analizę przedstawioną przez Alinę, co jest smutne, bowiem takie podejście prezentuje wiele osób. Mało komu się po prostu chce trzeźwo patrzeć, oceniać i wyciągać wnioski.
Pomijając fakt, że nie ma ludzi garnących się do władzy nie dla władzy, a dla ludzi - to warto byłoby spojrzeć obiektywnie na kandydatury. Przypinając łatę jednemu, drugiemu czy trzeciemu nie rozwiązujemy tematu, a brniemy donikąd.
Nie podoba mi się stwierdzenie dotyczące Burmistrza Sadowskiego nie dlatego, że się z nim nie zgadzam, ale takiego nepotyzmu, kolesiostwa i mierności przy braku jakości jak za obecnego burmistrza po prostu sobie nie przypominam. Hasło, że rodzina Sadowskich to i tamto, było dobre 4 lata temu, ale dziś ich nie ma.
Acz dziś oceniamy Burmistrza Pietrzykowskiego i jego działania, a wybieramy nie rodzinę Sadowskich, tylko Pana Jana Sadowskiego czy Pana Mariana Górnego. Ten drugi z pewnością wyciągnął wnioski, że czasami z rodziną najlepiej na zdjęciu, albo nieco dalej, a temu ostatniemu nie można niczego zarzucić dopóki, dopóty nie przedstawi planu działania i pomysłu na gminę i jej mieszkańców.
 obserwator
 Susz, Czwartek 25-09-2014

30987. 
Odnośnie wpisu numer: 30977

Pisząc o ogrodzie rodzinnym chciałabym podkreślić, iż taki plac zabaw powonieniem zostać zamontowany przy przedszkolu, bo tam faktycznie będzie efektywnie wykorzystany.
Ale o tym gdzie wydać 132 tys. zł na plac zabaw to decydowali włodarze Susza, a nie Pani Dyrektor.
 Matka
 Susz, Czwartek 25-09-2014

30986. 
Odnośnie wpisu numer: 30985

W "KORMORANIE" TO DOPIERO SIĘ DZIAŁO...

Na okoliczność "Dnia Metalowca" byłem na dansie. Sami mechanicy oraz inżynierowie - i jeden z nich gruby i tłusty, dyrektor pewnego zakładu zajmującego się naprawą samochodów osobowych. Zapewne ci starsi wiedzą, że na piętrze również odbywały się biesiady, gdzie prowadziły kręte schody. Alleluja, co tam się działo...
I jeden z tych co poszedł na umór, nie wiedząc co czyni, zaczął schodzić po tych krętych schodach. I porwało go w dół jak lawina kłodę. Jego zjazd w dół pod szatnię był przerażający. Jego cielsko niczym bezwładna masa sunie w dół kręcąc kozły śruby i przewroty, zatrzymując się na dolnym pokładzie. My przerażeni czekamy. Cisza. Każdy już wie, że to koniec. Chwila się przedłuża. Masa cielska podnosi łeb, nogi i wstaje. Bez uszczerbku na mięsie kościach i głowie.
Ot i prawda: PIJANEGO PAN BÓG STRZEŻE.
 kierownik zmiany
 Iława, Czwartek 25-09-2014

30985. 
Z wielką radością przeczytałem felieton Pana Leszka Olszewskiego ze wspomnieniem na temat zespołów muzycznych Iławy z lat 60. oraz 70.
Chciałbym jeszcze dodać, że odbywały się też słynne "fajfy" w byłych IWCS-ach (Grunwaldzka) oraz PDK-u (Kościuszki). A grywali tam prócz wymienionych w felietonie:

Kazik Konieczny
Ali Wiczliński
Witek Wachmeister
Krzysiek Ciski

Krzysiu co prawda bardzo się jąkał, ale wspaniale śpiewał i grał na pianinie (jego tata uczył śpiewu w czerwonej szkole). Śpiewał też Cygan, ale nie pamiętam już jego nazwiska. Nie pamiętam też jak nazywał się perkusista, był z Prabut.
To były wspaniałe czasy...
W Iławie można było bawić się prawie codziennie.
 Andrzej
 Iława, Czwartek 25-09-2014

30984. 
Odnośnie wpisu numer: 30979

Mam małe pytania.
Made in jaki kraj pisze na metkach ubrań tych górników?
Made in jaki kraj jest na ich samochodach?
W Made in jaki kraj piorą ubrania i w Made in jaki kraj oglądają telewizje?
Bo jeśli jaki kraj nie równa się Poland, to mam gdzieś ich żądania kupowania ich węgla.
A jeśli nie kupują, bo nasze towary są droższe od np. chińszczyzny, to niech pamiętają, że są droższe, przez podatki, które idą m.in. na wspomaganie nierentownego górnictwa.
 agnostyk
 Iława, Czwartek 25-09-2014

30983. 
Odnośnie wpisu numer: 30966

Nieubłaganie nam się lista kandydatów domyka. Cokolwiek mówić, będzie ciekawie, może nawet kolorowo.

Kto w tym wyścigu jest faworytem, kto czarnym koniem - ciężko zgadnąć i bardzo dobrze. Może to sprawi, że mieszkańcy Iławy tłumniej ruszą na wybory? Ostatnio frekwencja w Iławie była rekordowo niska i wyniosła niespełna 37%. Teraz trudniej się będzie marudom wykręcać wyświechtanym już cokolwiek tekstem: "Nie mam na kogo głosować".
Co najmniej 7. kandydatów, w tym dwie kobiety i rozpiętość wiekowa od 32 do 70 lat. Któż by śmiał marudzić w takich okolicznościach?

A jeśli chodzi o moją skromną osobę, drogi belfrze, to określanie mnie mianem "króliczka znikąd" jest naprawdę bardzo niesprawiedliwe.
Po pierwsze sugeruje łagodne usposobienie i spolegliwość, czego zupełnie bym o sobie nie powiedział, a po drugie niejasne pochodzenie i brak związków z Iławą.

To prawda, że przez wiele lat byłem w Iławie nieobecny, ale jestem z naszym miastem związany od 1985 roku. Chodziłem do SP nr 1 gdzie moim wychowawcą był nieodżałowanej pamięci Witold Gnieciak, nie tylko wspaniały nauczyciel, ale społecznik i historyk. Mieszkałem w bloku na osiedlu przy ul. Grunwaldzkiej. Wielu ludzi mnie pamięta.

Tu spędziłem najpiękniejsze lata swojego dzieciństwa. Iława już na zawsze pozostanie moim domem i moją małą ojczyzną choć przyszło mi mieszkać w wielu różnych miejscach. Jestem kandydatem, o którym bardzo łatwo można znaleźć obszerne informacje w Internecie. Moje poglądy, dokonania, pasje.

Próby czynienia ze mnie Stanisława Tymińskiego iławskiej polityki są z góry skazane na niepowodzenie. Nie mam na nikogo "haków", ani nie idę się odegrać czy poprawić sobie samopoczucie.

Zrobię wszystko, żeby mieszkańcy Iławy znowu stali się wspólnotą i czuli się dumni ze swojego miasta jako wyjątkowego, znanego szeroko w Polsce i Europie miejsca.

Ze wszystkich wymienionych kandydatów mam najmniej wspólnego z obecną władzą, ratuszem, starostwem, układami i niejasnymi grupami interesu. Wierzę, że w oczach iławian będzie to poczytane jako atut.
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Czwartek 25-09-2014

30981. 
Odnośnie wpisu numer: 30974

Ja zaś dokładam - nie trzy grosze, a pałą. Oto przed waszymi oczami rozgrywa się krwiożercza szarpanina. Kiedy administracja jest w kryzysie, agentura się rozrasta.
Ja mówię o Iławie, która znajduje się w kryzysie wyborczym polegającym na tym, że jedyny kandydat na burmistrza miasta Adam Żyliński żywcem jest zagryzany przez endemiczny gatunek hien, rzucając się jemu żywcem do gardła.
Na ten czas wiadomo, że miejscowe hieny nie zażrą Go, lecz w tym chaosie pojawia się agentura z zewnątrz, która chce ugrać swoje.
Oto pojawiają się jak króliczki z kapelusza nic nieznaczące marionetki: jeden z Olsztyna, udający iławianina, drugi rodem z Ostródy. I podlizują się nam iławiakom. Chcą się napaść krwią utoczoną na wyborcach, by dostąpić najwyższego w Iławie stanowiska.
Powiadam Wam! Obudźcie się i nie ulegajcie smacznym skrawkom polędwicy z łososia, jaki serwują wam agenci z obcej strony.
 Marszałek
 Iława, Środa 24-09-2014

30980. 
Odnośnie wpisu numer: 30966

Pan Piotr Ambroziak - następny poliglota po Ptaszniku? (PO).
Po co nam taki?
Niech już lepiej tłumaczy sobie jako prywatny wynajęty.
Ulotki tego Pana zapychają już skrzynki na listy w blokach. [...]
Ale dlaczego został przez Ptasznika zwolniony z pracy w ratuszu - tego już zapomniał napisać w swojej ulotce. Lenił się? Jakiś przekręt czy co?
 autochton
 Iława, Środa 24-09-2014

30979. 
Rząd PO bał się wprowadzić embargo na węgiel z Rosji. Wprowadzą je zatem sami polscy górnicy, blokując granicę w Braniewie.

Grupa około 200 górników ze Śląska zablokowała nad ranem kolejowy przejazd pomiędzy Rosją a Polską w Braniewie. Cel? Blokada pociągów wjeżdżających do Polski z importowanym z Obwodu Kaliningardzkiego węglem.

Protestujący na rosyjsko-polskiej granicy nie przepuszczą żadnego pociągu, który będzie wwoził do Polski importowany węgiel. Temat jest poważny, bowiem w ciągu ostatnich dwóch lat nadmierna ilość rosyjskiego węgla sprowadzanego do Polski po cenach dumpingowych przyczyniła się do pogorszenia sytuacji w sektorze górniczym.

Według danych Eurostatu tylko przez pierwsze cztery miesiące 2014 roku do naszego kraju trafiło 2,5 mln ton importowanego węgla, głównie z Federacji Rosyjskiej. To jest o jedną trzecią więcej niż w analogicznymi okresie roku 2013. Kilka miliardów złotych rocznie idzie do Rosjan, a polskie górnictwo pogrąża się zapaści.
 skaner
 Iława, Środa 24-09-2014

30978. 
Odnośnie wpisu numer: 30974

Belfrze, nie obawiaj się - kandydować może każdy, nawet i po 70.
Ludzie mają dość tej bylejakości, a także nietrafionych posunięć.
Dlatego jest tylko jeden faworyt do fotela burmistrzowskiego w Iławie -
Pan Adam Żyliński. Wygra, jestem tego pewny.
Jeśli niestety stałoby się inaczej, to również zapraszam na piwo.
 Kamil
 Iława, Środa 24-09-2014

30977. 
Odnośnie wpisu numer: 30890

Dlaczego Pani Dyrektor Przedszkola nie wyszła z propozycją modernizacji placu zabaw? To do jej obowiązków należy zapewnienie jak najlepszych warunków dla podopiecznych.
Z tego co widać to nie jest dobrym Gospodarzem i nie ma pomysłów jak urozmaicić dzieciom czas.
Na takim stanowisku potrzebna jest osoba z charakterem, która kieruje się określo­nymi zasadami postępowania, niezłomna w realizacji stawianych sobie celów, odpowiedzialna, można na niej pole­gać, obowiązkowa, prawdomówna, zgodna, koleżeńska, opa­nowana, uprzejma. Istnienie takich cech charakterologicznych zapewnia sympatię środowiska, uzna­nie pracowników, wysoką ocenę wśród przyjaciół i znajo­mych.
 JA
 Susz, Środa 24-09-2014

30975. 
Odnośnie wpisu numer: 30957

1. Pietrzykowski. Jest dopiero pierwszą kadencję. Powstaje strefa ekonomiczna, miasto wygląda na zadbane. Myślę, że warto dać mu szansę na dalszy rozwój planów podjętych za jego kadencji.

2. Sadowski. Dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi! Chyba każdy wie i pamięta za co Sadowski nie został wybrany 4 lata temu i chyba nikt nie chce, żeby historia się powtórzyła i wszystko kręciło się wokół rodziny Sadowskich.

3. Górny. Biznesmen + polityk = ? Osobiście uważam, że to bardzo złe połączenie. Nie wiem czy ten Pan bardziej by dbał o rozwój gminy czy swojego prywatnego interesu...
 Alina
 Susz, Środa 24-09-2014

30974. 
Odnośnie wpisu numer: 30966

Muszę dorzucić trzy grosze.
Mamy kolejną dobrą wiadomość dla mieszkańców Iławy! Po długich namowach zgodził się kandydować na burmistrza Iławy powszechnie znany oświatowy celebryta EDWARD BOJKO.
Popularny Pan Edek jest kandydatem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Spełnia wszystkie wymagane standardy tej partii. Ma 68 lat, pobiera wysoką emeryturę i dorabia sobie w Technikum Budowlanym jako niezniszczalny „nauczyciel”. [...]
Jakoś mu brakuje tej lewicowej „wrażliwości” gdy zabiera upragnione lekcyjne godziny zrozpaczonej armii młodych bezrobotnych. Ale co tam! Pan Edek jest naprawdę fajny gość. Muchy by nie skrzywdził. A teraz funduje sobie wisienkę na dużym kremowym torcie. Chce być naszym burmistrzem miasta!
Nic nie wiadomo o jego kwalifikacjach w działalności administracyjnej, ale przemówienia-okrąglaczki zawsze potrafił wygłaszać z wypiekami.
To się najbardziej podoba.
To się przede wszystkim liczy.
Nie bądźmy tacy wybredni - jeśli się tego mocno pragnie, to nawet na stare lata można się wszystkiego nauczyć, może nie od razu, ale w pięć, sześć lat - na pewno.
Ambroziak, Bojko...
Tuż za nimi czai się do skoku na burmistrzowski fotel Pani Irena Wąs z "Solidarnej Polski". Jest dojrzałą, pod siedemdziesiątkę, kobietą, bardzo radykalną w swych poglądach. Wywodzi się z oświatowego środowiska, choć już od wielu lat nie jest aktywna zawodowo. Niewiele osób ją zna, co jest jej największą zaletą, bo zawsze lepiej jak inni za dużo o nas nie wiedzą, no nie...?! A burmistrzem w Iławie może być każdy, kto tylko zechce. Dlaczego nie Irenka...
Albo taki Pan pianista, didżej, grajek „do kotleta” Bartosz Kluba. Albo króliczek znikąd Tomasz Kiejstut Dąbrowski.
O bezkonkurencyjnej, znanej z zajmowania wielu stanowisk Bernadecie Hordejuk nie trzeba przypominać. Ona była już chyba wszystkim. Ale czy ktoś potrafi wymienić choćby jedno jej dokonanie? Czy znajdzie się w Iławie taki kronikarz? [...]
Czyli jest Ambroziak, Bojko, Dąbrowski, Hordejuk, Kluba, Wąs, no i ten koszmarny Żyliński. Na Żylińskiego, na tego publicznego potwora pozostali aspiranci patrzeć nie mogą.
A tak w ogóle, to z tym Żylińskim bardzo ciekawa sprawa jest. Skąd w innych lokalnych politykach i biznesmenach różnej maści bierze się tyle niechęci do tego faceta? Czy któregoś z nich skaleczył, obraził, albo zaszkodził któremuś dokuczliwie? Może Wy, iławscy internauci, znacie odpowiedź na to pytanie? Chętnie bym się dowiedział.
 belfer z przypadku
 Iława, Środa 24-09-2014

30972. 
Odnośnie wpisu numer: 30960

Zgadzam się z uwagami kierowcy z ulicy Dąbrowskiego.
Jeżdżę tą drogą codziennie i też byłam w szoku, bo kto i po co wpadł na pomysł łatania tej drogi?
To jest jakaś porażka. Wcześniej była idealna, teraz ma nierówne płaty czegoś ASFALTOpodobnego, z kamykami, które tylko niszczą karoserię.
Nikomu niepotrzebny remont zakorkował w zeszłym tygodniu niemal całe miasto.
Na szczęście wybory niedługo i może te absurdalne pomysły się skończą.
 Nadia84
 Iława, Wtorek 23-09-2014

30971. 
Odnośnie wpisu numer: 30966

Jak dobrze wyczytałam, Pan Ambroziak ma 40 lat i żadnego konkretnego zajęcia? Coś na kształt wiecznego bezrobotnego sponsorowanego przez iławskich bogaczy?
Czy może ktoś może przybliżyć tę wynurzającą się znikąd, jednocześnie brylującą kandydaturę? Dziwne to wszystko...
 iławianka 53
 Iława, Wtorek 23-09-2014

30969. 
Odnośnie wpisu numer: 30957

... kogo więc wybierzesz spośród kandydatów o których słychać, że wystartują w wyborach na stanowisko burmistrza Susza:

1. Krzysztof Pietrzykowski
2. Jan Sadowski
3. Marian Górny
 Józef
 Susz, Wtorek 23-09-2014

30968. 
Odnośnie wpisu numer: 30962

Każdy człowiek z natury, kiedy zaczyna się dorabiać, nieważne czy na legalu czy nie, staje się zachłanny i pazerny. Wśród znajomych podnosi nos, wielu ma za nic. Taka jest prawda.
Lecz gdyby państwo było sprawiedliwe i prawe, a ponadto egzekwowało prawo, np. prawo do odpowiedniego zarobku, nie byłoby tyle zła i łez.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 23-09-2014

30967. 
Odnośnie wpisu numer: 30962

Droga pracownico hotelu.
[...] Ludzie dziwią się w komentarzach internetowych dlaczego obsługa tego hotelu Tiffi ma takie posępne miny. Brak tam po prostu rozsądnego zarządcy. A na "wariackich papierach" nie można kierować grupą ludzi w hotelu mieniącym się aż 5 gwiazdkami.
Turystów się nie oszuka.
W tym wszystkim szkoda mi was pracowników. [...]
 Kamil
 Iława, Wtorek 23-09-2014

30966. 
Odnośnie wpisu numer: 30962

Nie byłbym taki pewny czy w iławskim HOTELU TIFFI cokolwiek się po wyborach zmieni.

Jak wieść uliczna niesie, kandydatem na stanowisko burmistrza Iławy - wytypowanym i solidnie dofinansowanym przez właścicieli tego obiektu i jeszcze innych iławskich bambrów - jest niejaki PIOTR AMBROZIAK.

Jest to człowiek z Olsztyna, pochodzący ze Szczytna, który kilka lat pracował w biurze promocji iławskiego ratusza, a ściągnięty do Iławy został onegdaj przez, jeśli dobrze to pamiętam, byłego burmistrza Jarosława Maśkiewicza, równie ambitnego specjalistę od budowy i wypłacania dużych pieniędzy na nieistniejące ulice, co stosownym wyrokiem odpowiednio oceniły sądy we wszystkich instancjach.

Teraz Pan Ambroziak znowu wpadł do Iławy na rozrywkowe gościnne występy, akurat na czas wyborów samorządowych 2014. Nie ma on stałego zajęcia, dorywczo pracuje jako... przewodnik turystyczny.
Dla niego fucha burmistrza to wymarzona sprawa; nieważne, że wykonywana później na pasku lokalnego biznesu.

Piotr Ambroziak reklamuje się jako poliglota, wybitny znawca promocji i turystyki (ponieważ m.in. ustawił bilbord reklamowy przy drodze oraz zorganizował wyjazd chóru do Holandii). Jak sam o sobie obwieszcza z pełną powagą, jest kreatywny i uczciwy.

Znając zapędy iławian, którzy ochoczo potrafią wykonywać zbiorowy skok na główkę do pozbawionego wody basenu, należy traktować kandydaturę Piotra Ambroziaka bardzo poważnie. Wszak jest on młody (40 lat) i mało znany. Nowa twarz i świeża krew. Czego więcej chcieć...

[...] Że nie ma kompletnego pojęcia o samorządowych mechanizmach?
O funkcjonowaniu administracji publicznej? A kogo to obchodzi...! Najważniejsze, że jest sympatyczny i miły.

Dlatego, szanowna pokojówko z HOTELU TIFFI, nie licz na zbyt wiele po wyborach. Pan Ambroziak, sponsorowany przez hotelarskich potentatów, co najwyżej wyrazi Pani współczucie i zapewni, że Iławę można wykarmić dochodami z turystyki. I że właśnie on „tego dokona”.

Trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość...
 Waldemar
 Iława, Wtorek 23-09-2014


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 55 56 57 ... 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... 233 234 235 ... 357 358 359 następna ] z 359130556416


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | CZYTAJ | Opinie, felietony | Zdrowie | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.