Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

15241. 
Odnośnie wpisu numer: 15238

Źle się dzieje w państwie duńskim...

"Milczysz, milczysz! wiem teraz, jam Cię teraz zbadał,
Zrozumiałem, coś Ty jest i jakeś Ty władał.
Kłamca, kto Ciebie nazywał miłością,
Ty jesteś tylko mądrością.
Ludzie myślą, nie sercem, Twych dróg się dowiedzą;
Myślą, nie sercem, składy broni Twej wyśledzą.
Ten tylko, kto się wrył w księgi,
W metal, w liczbę, w trupie ciało,
Temu się tylko udało
Przywłaszczyć część Twej potęgi.
Znajdzie truciznę, proch, parę,
Znajdzie blaski, dymy, huki,
Znajdzie prawność, i złą wiarę
Na mędrki i na nieuki.
Myślom oddałeś świata użycie,
Serca zostawiasz na wiecznej pokucie,
Dałeś mnie najkrótsze życie
I najmocniejsze uczucie.

Czym jest me czucie?
Ach, iskrą tylko!
Czym jest me życie?
Ach, jedną chwilką!
Lecz te, co jutro rykną, czym są dzisiaj gromy?
Iskrą tylko."

Czy wszystko można zakląć liczbami i formułkami prawd jeszcze
nieodkrytych, za pomocą których tak bardzo pragniemy
udoskonalać naturę?
 Tomek Orlicz
 Wtorek 07-04-2009

15240. 
Odnośnie wpisu numer: 15237

"Wstań Zenek, wstań..." i nie martw się, wszyscy mają się dobrze.
Dla poprawy Twojego samopoczucia, powiastka:
Co to jest stereotyp: w czasie wojny ruscy żołnierze spotykają w lesie młodą, ładną, zagubioną panienkę i co wtedy robią? Gwałcą powiadasz...
A g... prawda, pokazują jej drogę do domu. I to jest właśnie stereotyp.
 kenod
 Wtorek 07-04-2009

15239. 
Bez naukowych badań widać Panie, że Palikot głowę zamienił na kapucyna.
 wirus
 Wtorek 07-04-2009

15238. 
Odnośnie wpisu numer: 15234

"Rząd Wielkiej Brytanii rozważa możliwość zezwolenia na badania nad hybrydowymi, ludzko-zwierzęcymi embrionami. W Bostonie przeprowadza się operacje zmiany płci u dzieci. To tylko dwa przykłady z ostatnich dni, które pokazują, do czego zmierza nieujarzmiona prawem moralnym nauka. To, co kilkadziesiąt lat temu mogło wydawać się tematem dla twórców science fiction, powoli staje się rzeczywistością."

"Bawienie się naukowców i lekarzy w Pana Boga niczym dobrym skończyć się nie może. Zwłaszcza, gdy wtórują im dbali o władzę politycy."

Zaiste, kakołomna transpozycja:

"(...) Kiedy ziemię despotyzm i duma szalona
Obleją, jak Moskale redutę Ordona"

Zmusza jednak do myślenia. Pozdro.
 kenod
 Wtorek 07-04-2009

15237. 
Czy w tym forum są sami nawiedzeni ???
 Zenek
 Wtorek 07-04-2009

15236. 
Odnośnie wpisu numer: 15229

Marzenia, marzenia, marzenia - proszę poczytać:

(...) Norwid dokonał trzeźwej i niejednostronnej oceny polskiego narodu. Pomocne okazało się tu rozróżnienie na naród i społeczeństwo. Narodowość to kategoria historyczna – jest ciągłością pokoleń zorganizowaną wokół pewnych ideałów, zw. jest też ojczyzną, natomiast społeczeństwo to kategoria codziennego stanu wywiązywania się z obowiązków wobec narodu i ojczyzny. W przypadku Polski Norwid przeciwstawił społeczeństwo narodowi, uważając że jako naród
możemy być zaliczeni do przodujących narodów świata, ale jako
społeczeństwo znajdujemy się na szarym końcu („Polska jest ostatnie na globie społeczeństwo, a pierwszy na planecie naród” – Do M. z Dziekońskich Zaleskiej, Paryż, 14.11.1862, w: Listy, 437). Społeczeństwu polskiemu zarzucał, że nie szanuje ludzi utalentowanych (Do J. Koźmiana, Paryż, 9.10.1851, w: tamże, 169), nie potrafi nadać rangi publicznej wielkim Polakom, bronić i nagłaśniać ich odkryć („[...] grzech ten PRZECIW DUCHOWI ŚWIĘTEMU, a więc i t u karany – który odjął Polsce całą tajemnicę bytu narodów, to jest siłę namaszczania, i oddał ją obcym, i uczynił z Polski lokaja opinii [...]” – Do J. B. Zaleskiego, Paryż, 10.05.1851, w: tamże, 163), nie potrafi bronić własnej godności („Kiedyż trywialne polactwo (nie: polska rzecz) nauczy się sylabizować interes własnej godności?” – Do T. Lenartowicza, Paryż, 23.01.1856, w: tamże, 276), działa zbyt pochopnie („Kraj! – gdzie każdy-czyn za wcześnie wschodzi, / Ale – książka-każda... za
późno!” – Do spółczesnych, w: Wiersze, 234). Wymownym znakiem wielkości polskiego narodu, odróżniającym go od wielu (...)

Tylko usiąść i płakać, niestety.
 Natasza_Pegeerówka
 Wtorek 07-04-2009

15235. 
Odnośnie wpisu numer: 15230

Szkoły "szóstki" w Iławie nie będzie, po "rolniku" w Kisiołach jej miejsce właściwe - tak rzekł konus starosta. I basta!
 Filozof z PO
 Wtorek 07-04-2009

15234. 
(...)
"Bóg wyrzekł słowo stań się, Bóg i zgiń wyrzecze.
Kiedy od ludzi wiara i wolność uciecze,
Kiedy ziemię despotyzm i duma szalona
Obleją, jak Bruksela redutę Polaków
Karząc plemię zwyciężców zbrodniami zatrute,
Bóg wysadzi tę ziemię, jak on swą redutę".
 Filomaci
 Wtorek 07-04-2009

15232. 
Odnośnie wpisu numer: 15227

Opisane działania dyrekcji mają znamiona mobbingu wobec pracowników. Opisane to jest w art. 94.3 kodeksu pracy:
"Pracownik, u którego mobbing wywołał rostrój zdrowia może dochodzić od pracodawcy odpowiedniej sumy tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę".
Dochodzić praw może dochodzić obecny jak i były pracownik, można też samemu rozwiązać z tych przyczyn umowę pracę. Nie rezygnujcie, zawsze jest czas nauczyć przełożonych humanitarnego podchodzenia do pracowników, już niejedni się przekonali o tym. Zamiast uczyć się o tym w szkole, uczą się na błędach, ale uczą!
 kenod
 Wtorek 07-04-2009

15231. 
Odnośnie wpisu numer: 15229

Jeszcze nie czas na krwawy bunt
Zbyt mało jest nas tutaj dzisiaj
Choć serca głos porywa tłum
Tłum, który będzie musiał zginąć, lecz wygrać
Jeszcze nie czas by przelać krew
By zemsty stal zatopić w sercu
Choć obnażony błyszczy miecz
Miecz, który przerwie krąg bierności na wieczność
Dziś jest nas mało, zbyt mało by pójść po wolność
Za krew, za naród poświęcić życie swe
Jeszcze nie czas by zadać cios...
 kenod
 Wtorek 07-04-2009

15230. 
Ludzie! No i co będzie z tą "szóstką" w Iławie?
Co znowu wymyślił ten mały starosta i jego żmija?
 Ziuta
 Wtorek 07-04-2009

15229. 
Podnieście miecze na krwawy zew,
Gdy naród cierpi nie żal za krew,
Nie żałuj życia gdy czynią zło,
Odpłaci Polska wszystkim tym, kto...
 Męczennik
 Wtorek 07-04-2009

15228. 
Odnośnie wpisu numer: 15216

Chory kraj i chore przepisy. Niestety takie są realia. Agnieszko trzymaj.
 Kaśka
 Wtorek 07-04-2009

15227. 
Odnośnie wpisu numer: 15225

Nie liczę na sentymenty, nie jestem także Don Kichotem. Napisałem to
tylko dlatego, aby ci, którzy chcieliby się tu zatrudnić wiedzieli w co się
pakują. Nigdy nie będą szanowani ani docenieni, młoda zapatrzona w
siebie dyrekcja pogardza i młodymi i starymi pracownikami jednakowo,
ale cóż takie czasy…
 pracownik
 Wtorek 07-04-2009

15225. 
Odnośnie wpisu numer: 15221 15194

Jeżeli jesteś pracownikiem, może nawet starym, skąd tyle watpliwości i pytań? Ja piszę o sposobach wyjaśnienia spraw hipotetycznie. Roszady w zatrudnieniu to w tym ustroju zbójeckie prawo pracodawcy, takież same
jak sięganie po pracowników z funduszy PUP itd. Kryzys może być tylko wymówką ale nie musi, tak teraz robią i nazywają to polityką kadrową. Naświetl problem na forum, zainteresuj PIP jeżeli łamane jest prawo,
ale nie licz na jakiekolwiek sentymenty ze strony pracodawcy.
Takie czasy, c`est lavie! - jak mówił Pawka Morozow.
 kenod
 Wtorek 07-04-2009

15224. 
Odnośnie wpisu numer: 15216

Pomóżcie tej dziewczynie, proszę! Domyśliłem się o kogo chodzi...
Od dawna widzę jak cierpi, ale sam osobiście nie wiem jak pomóc.
Swoją osobą tylko świadczę, że wszystko to prawda a dziewczyna
jest dzielna, że sobie radzi. Pozdrawiam Aga i gdybym mógł jakoś
pomóc to na pewno to zrobię.
 Janusz
 Poniedziałek 06-04-2009

15222. 
Odnośnie wpisu numer: 15219

To prawda, Nataszu. Ania oczekuje czegoś więcej, aniżeli serdecznych pozdrowień. Przede wszystkim jednak, na dzień dzisiejszy, oczekuje od nas serdeczności, wsparcia dobrym słowem i przeświadczenia, że nie jest sama. Podkreśliłem to w moim wpisie.
Z jednej strony współczuję jej, z drugiej zaś jestem przekonany, że Ania, opisując nam swój problem, prosi nas o jakąkolwiek pomoc. Jednocześnie ryzykuje upublicznieniem swego życia. Dlatego wspomniałem, że jest to desperacki krok z jej strony. Myślę jednak, iż postąpiła słusznie, pisząc na forum Kuriera.
Sprawa Ani może się okazać swoistym barometrem lokalnej forumowej społeczności. Bo cóż znaczą swary kilku zblazowanych gości (łącznie z moją osobą) przy opisie życia tej dziewczyny...?
Oczywiście, możesz mi Nataszu wytknąć, że w tym momencie piszę pod tak zwaną publiczkę. I jak najbardziej masz do tego prawo. Uprzedzę Cię jednak, stwierdzając, że posiadam rozrośnięty ponad miarę zmysł empatii i siłą rozpędu nie potrafię nie zareagować na tego typu sytuacje. Po prostu nie potrafię.
Wierzę też w dobrą wolę Kurierów, czy wręcz w żywy etos dziennikarski. Stąd moje przekonanie, że już coś zaczęło się w sprawie Anny dziać i że jest to coś ze wszech miar dobrego.
 Tomek Orlicz
 Poniedziałek 06-04-2009

15221. 
Odnośnie wpisu numer: 15194

Tu nie chodzi o kryzys, skoro zatrudnia się nowych pracowników. Może usuwa się niewygodnych dla zakładu, robiąc jednocześnie miejsce dla nowych. Może chodzi o dotacje z PUP, a może jeszcze o coś innego?
 pracownik
 Poniedziałek 06-04-2009

15220. 
Odnośnie wpisu numer: 15216

Agusiu! Fizycznie nie jestem w stanie pomóc, ale jestem dla Ciebie pełna uznania. Radzisz sobie, choć masz niezwykle krętą drogę. Nie daj się. Masz niezwykłe dzieci. Nasze dzieci są w jednej klasie. Niejedna matka chciałaby mieć tak zdolne dziecko, jak Twoje.
Jeśli jest ktoś, kto zna jakieś możliwości pomocy, niech się odezwie. Ta dziewczyna naprawdę, jest w ciężkiej sytuacji.
 M.
 Poniedziałek 06-04-2009

15219. 
Odnośnie wpisu numer: 15218

Tomasz Orlicz pochylił sie nad problemem i napisał:
"I jestem święcie przekonany, że znajdzie się wielkie grono osób, które natychmiast Ci pomogą. Serdecznie pozdrawiam".
Ja natomiast myślę, że miast serdecznych pozdrowień, Ania oczekuje czegoś innego. Serdecznie pozdrawiam również.
 Natasza_Pegeerówka
 Poniedziałek 06-04-2009

15218. 
Odnośnie wpisu numer: 15216

Poruszający wpis!
Dziewczyno, trzymaj się; jestem przekonany, że decydując się na
opisanie swojej sytuacji tutaj, czujesz się na tyle zdesperowana, aby
przyjąć pomoc od osób życzliwych. Uwierz mi, że naprawdę niewiele
potrzeba, aby Ci pomóc. Wystarczy odrobina dobrej woli i tępienie
bezduszności urzędniczej odpowiednimi metodami. Proszę Cię jednak,
abyś nie podejmowała pochopnych, zbyt pośpiesznych decyzji. Jesteś
uzależniona od osób powodowanych głębokim nałogiem. Uzależniona
- jak wynika z Twego wpisu - w dwójnasób. Uwierz mi, życie ma sens.
I jestem święcie przekonany, że znajdzie się wielkie grono osób, które natychmiast Ci pomogą. Serdecznie pozdrawiam.
 Tomek Orlicz

akeda@op.pl
 Poniedziałek 06-04-2009

15216. 
[...] Widzę wypowiadające się w przeważającej większości inteligentne
osoby, więc może ktoś umiałby mi dać dobrą radę co jeszcze mogłabym
zrobić, bo ja utknęłam w przygnębieniu i nie widzę "światełka nadziei".
Po prostu opuściło mnie już logiczne myślenie i nie umiem już ruszyć w
prawo ani w lewo, w związku z czym dopadają mnie straszne myśli, że
może nie warto żyć... Szukam wyjścia - zanim znowu pomyślę, że już
nie warto...
Mieszkam z trzema, jak to się mówi "czynnymi" alkoholikami... Pracuję, mam dwoje dzieci w wieku szkolnym i nie stać mnie przy obecnych cenach na wynajęcie mieszkania, bo o pokoju nie ma mowy ze względu na to, że na pokój nie chcą osób z dziećmi (preferowane są osoby samotne).
W ubiegłym roku wystąpiłam więc do ITBS-ow o mieszkanie komunalne. Odpowiedz przyszła negatywna, bo rzekomo mam za dużo metrów na osobę... aż przysiadłam z wrażenia... bo nie wiem do dziś jakie ja mam metry??? skoro od 13 lat mieszkam na łasce teściowej alkoholiczki, która nie miała czasu mnie nawet zameldować! Mam związane ręce gdy chcę wezwac policję na interwencję do awantury domowej, bo dla nich nie mam tu żadnych praw i muszę brać dzieci (noc czy dzień) i szukać sobie kąta do przetrwania najgorszego. Nie mówię, że policja jest zła i robi mi pod górkę, bo oni działaja tylko zgodnie z przepisami ale o bezsensie dziwnych przepisów policja mówi: pani tu nie mieszka, więc teściowa może sobie balować a jak czuję się zagrożona to ewentualnie mogę przenocować w centrum kryzysowym (notabene w Kisielicach skad nie mam dojazdu do pracy) a przepisy ITBS mówią: PANI MA DUUUUŻŻŻO METRÓW NA OSOBĘ!
Gdzie tu sens, gdzie logika? Nikt nie wie jak się męczymy, że miałam taki moment, że wzięłam bez zastanowienia "coś" na sen i w jakim byłam szoku gdy się obudziłam (nawet to nie działa). Wszyscy wiedzą, widzą, słyszą: instytucje, policja sąsiedzi nawet burmistrz... a nikt nie potrafi pomóc. Nie mogę rozejść się z mężem alkoholikiem (po oddziale, który nie pomógł niestety), nie mogę zapewnić dzieciom spokoju, nie wysypiam się do pracy przez całonocne czasami awantury, nie mogę wyprawić świąt dzieciom... bo teściowa powiedziała, że świąt w tym domu póki ona żyje nie będzie, bo my, czyli ja i dzieci "tylko żremy i żremy". Jedyne co mogę to popłakać w poduszkę i znowu przespać się u dzieci w pokoju na podłodze, bo kolejne łóżko już się w tej naszej duuuuużej klitce nie zmieści...
Ale mam też anioły w swoim życiu, dzięki którym jako tako funkcjonuję i dzwigam ten krzyż dalej, chociaż już bardzo mi ciąży... Byle do jutra a potem znowu do jutra....
Jak nadać sens bezsensowi??? Może ktoś zna odpowiedz?
 Ona

agusia769@wp.pl
 Iława, Poniedziałek 06-04-2009
Odp. 
Prosimy o kontakt e-mailowy z redakcją Kuriera:
redakcja@kurier-ilawski.pl
 moderator
 Poniedziałek 06-04-2009

15215. 
Odnośnie wpisu numer: 15206

Zlew na misia!!!
Już wyjaśniam dlaczego. Otóż wujek w Chinach, niekoronowany, trzyma łapy na modemach marki noname. Szczerze mówiąc nic rewelacyjnego, są to modemy na linie dzierżawione, 115 kbit, ale mają dożywotnią gwarancje. No i ten właśnie wujek, pokątnie turla dropsa strugając bartłomieja pod prąd! I jak zwykle z tej okazji zakłada kalesony boga wojny aby czynić to w sposób jak najbardziej efektowny. A naumiał się tego z telewizji, tak tak, ma stary kołchozowy telewizor "Zemsta Lenina" z transoptorem oświetlania wnętrza silnika. Jakby to kolega Kubusia powiedział: "Niczym oczniag jest i gumiasty i plamisty, a nie koń przyjacielem strusia" albo "Gniczobuł, pioruny waliły ozdro".
Wracając jednak do wujka, po pewnym czasie zatęsknia do wina marki Kicikici, którego to butelka brała czynny udział w obradach sejmowych na temat Zlewu na Misia. Tam to też ustalono, że nawet Zizon doświadcza oczniaka, choćby chorąży ślamazarniej od osła wydeptywał przetwór z mercylitem derydowym. Dlatego też, aby krowy robiły muuuuuu, a hipopotamy były kasandryczne musi być zlew na misia.
PS. "Lepiej milczeć i tylko wydawać sie idiotą, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości" (Mark Twain)
 Natasza_Pegeerówka
 Poniedziałek 06-04-2009

15214. 
Odnośnie wpisu numer: 15206

Panie Tomku, przeczytałem całość wpisu, do końca.
Fajne filozofiowanie, w znaczeniu umiłowanie mądrości, wiedzy. Zbyt trudne dla mniej obeznanych z ewolucjonizmem, teorią rozwoju ludzkości (inie tylko) dziś kwestionowaną, po części dla niektórych, nawet światowych naukowców - wątpliwą.
Z filogenezą, jako nauką o rozwoju rodowym na przestrzeni milionów lat, wiąże się rozwój osobniczy - ontogeneza. Przechodzenie kolejnych etapów rozwoju filogenezy w jednym rozwoju od poczęcia do starości.
W skrócie, to co zaszło przez miliony lat można zaobserwować chociażby
u człowieka obserwując poszczególne fazy jego rowoju. Ontogeneza jest powtórzeniem filogenezy. I w tym dla mnie tkwi żródło naszych postaw i zdolności oceny i rozróżniania rzeczywistości. Czy jesteśmy jak ślepe kociaki, czy szerzej patrzymy na otaczający nas świat. Dochodzi do tego genetyka (mówi się "wyssane z mlekiem matki"), wychowanie, szkoła, doświadczenie itd.
Potem spotykamy się na forum... Pozdro.
 kenod
 Poniedziałek 06-04-2009

15213. 
Wyczytałem w Kurierze, że przebudowa kawałka ulicy Królowej Jadwigi
w Iławie - od Niepodległości do Sobieskiego - będzie kosztować 4,2 mln
złotych. Czy to jest normalne...?! Za co tyyyyle szmaluuuu?!
 J-23
 Poniedziałek 06-04-2009

15212. 
Odnośnie wpisu numer: 15210

A kto powiedział, że nie piszę? Pozdr.
 Tomek Orlicz
 Poniedziałek 06-04-2009

15211. 
Odnośnie wpisu numer: 15208

Iławianie!
Nowy hotel nad Małym Jeziorakiem, to niczym zajazd dla hord gawiedzi tatarskiej. Siermiężny jak worek, w którym krzyżacy wypuścili do domu oślepionego ojca Oleńki.
 Sanderus
 Poniedziałek 06-04-2009

15210. 
Odnośnie wpisu numer: 15206

Dlaczego ty Orlicz epopei lub powieści narodowej nie piszesz?
Twe pisanie nawet na forum to jak kniga Zyzaka dla Wałęsy, który
nawet tytułu nie przeczytał. Czy ty myślisz, że Twoj tekst ktoś do
końca przeczyta? [...]
 Filozof z PO
 Poniedziałek 06-04-2009

15209. 
Odnośnie wpisu numer: 15206

I od nowa Polska Ludowa
 Denat
 Poniedziałek 06-04-2009

15208. 
Odnośnie wpisu numer: 15203

Ten hotel Nowy Tartak i tak jest ladniejszy od Galerii Jeziorak...
Zostal zbudowany z oszczednosci ilawskiego, drobnego, poczciwego, biznesmena.
Natomiast Galeria Jeziorak - w wyniku kolejnych aktow kupna sprzedazy: Mlekowita, spolka gieldowa z Warszawki i powierzenia inwestycji firmom poza ilawskim, pod okiem tworczej koordynacji planow zagospodarowania przestrzennego ilawskiej wladzy - jest naturalnym uwienczeniem brzydoty... i nieodpowiedzialnosci...
Nie bylo stac Nowego Tartaku na odpowiednio piekna i kosztowna architekture, ale Galerie Jeziorak - tak, zdecydowanie tak.
Jednak stalo sie inaczej...
Polaczenie nieodpowiedzialnosci ilawskich wladz samorzadowych z tworczoscia Warszawki, z wystajaca sloma z butow, dalo taki oto efekt, ze Galeria Jeziorak stala sie posmiewiskiem wobec przedwojennych walorow turystycznych Ilawy.
 krzyk z obrazu
 Poniedziałek 06-04-2009

15207. 
Taka intryga, jaki jej autor. Parcie Tuska na prezydenturę jest tak wielkie, że wycina wszystkich, kto mógłby go przerosnąć w samej platformie.
Ostatnią jego ofiarą jest oczywiście Sikorski i zastanawia mnie fakt, jak długo będzie pan minister (przy niezaprzeczalnie wyższej inteligencji od premiera) udawał, że tego nie widzi.
Tusk chciał upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, wykosić Radka i ośmieszyć Prezydenta . Jestem pewna, że premier poparł Rasmussena przed szczytem i myślał,że jego plan jest genialny, ale sztuka przerosła marnego reżysera.
 ma
 Poniedziałek 06-04-2009

15206. 
Odnośnie wpisu numer: 15201

Doprawdy, smutnym może się wydawać, że bardzo często treść rzeczywistości odpowiada treści przeżywającego ją podmiotu. I nic ponad to nie wydaje się być istotnym. Zdumiewająca jest wybiórczość z jaką działa umysł usera podpisującego się per Natasza. Pouczający to przykład.

Przypomniał mi się pewien niezwykle ciekawy eksperyment, do którego zaprzęgnięto w roli doświadczalnych zwierzaków świeżo narodzone, ślepe kocięta z jednego miotu. Wybrano z owego miotu dwa kotki i zaserwowano im "dietę świetlną", polegającą na tym że każdego z pary tychże kotków niemal pozbawiono obecności światła dobowego. Serwowano im jedynie 40 minut "dnia ze światłem", ale - żeby było śmieszniej i ciekawiej - odbywało się to w nietypowej formie. Każdy z kotków umieszczany był na owe 40 minut w półprzezroczystym tubusie, przy czym każdy tubus przepuszczał światło zewnętrzne w odmienny sposób. Na ściankach jednego znajdowały się wzory pionowe (ciemniejsze i jaśniejsze linie), natomiast na ściankach drugiego poziome (ciemniejsze i jaśniejsze kręgi). Po dziesięciu dniach "pozwolono" kotkom powrócić do reszty miotu. Pierwsze obserwacje nie wykazały żadnych istotnych różnic względem reszty rozbawionego miotu. Kotki zdawały się bez przeszkód uczestniczyć w zabawach swych rozbrykanych rówieśników. Gdy jednak eksperymentator odciągnął dwa "niezwykłe" kocięta na bok i przysunął im przed oczy patyczek trzymany pionowo, zauważył ten patyk tylko jeden kotek. Mało tego! Wystarczyło, że eksperymentator "bawiący się" z kotkami obrócił patyk o 90 stopni, a kotki zamieniły się rolami. Jedno z kociąt zaczęło widzieć poziomo ułożony patyk, zaś dla drugiego kociaka ten sam patyk "zniknął" z pola widzenia.

Zaobserwowane zjawisko zwie się wpajaniem. Jest ono na tyle znaczące, że, na przykładzie wyżej wspomnianych kotków, jeden ze zwierzaków już do końca życia nie będzie potrafił wejść po zwykłych schodach, a drugi nie będzie w stanie wspiąć się na żadne drzewo (no, chyba że pochyłe)!!! Jak się okazuje, wszystko rozgrywa się w pierwszych dniach życia i - bynajmniej - nie dotyczy tylko kotków, czy też innych piesków, lecz każdej żywej istoty (w mniejszym, bądź większym stopniu). Zjawisko wpajania jest do tego stopnia znaczące, że - na przykład - ludzie niewidomi od urodzenia, po operacji przywracającej im wzrok, są bardzo często nieszczęśliwi i zagubieni. Taka osoba już nigdy nie nauczy się patrzeć na świat w taki sposób, w jaki potrafi to czynić reszta zdrowego społeczeństwa. Mało tego! Osoby takie potrafią być do tego stopnia zagubione, czy wręcz bezradne w otaczającym ich, nowym świecie, że niejednokrotnie decydują się na odebranie sobie życia! Zdarza się, że jedyną ucieczką dla takich ludzi przed "strasznym światem" jest ucieczka w ciemność, lub też wręcz we wcześniej wspomniany niebyt!

Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z jakże znaczącej cechy człowieczeństwa, którą jest niedoskonałość w ramach racjonalnego oglądu otaczającej nas rzeczywistości. Nie jesteśmy istotami racjonalnymi. Świat widziany naszymi oczyma jest już przefiltrowany i przetworzony w oku, które - nota bebe - jest częścią mózgu! Między innymi z tego właśnie powodu mamy do czynienia z kwiatkami typu: "plusy dodatnie i plusy ujemne", bądź też inne "oczywiste oczywistości". Również z tego powodu możemy usłyszeć w mediach, jak czołowy polityk prawi dyrdymały, typu: "Ustalmy fakty, ale przede wszystkim ustalmy fakty najważniejsze." Także z tego powodu osobnik typu Natasza ma prawo - jak mniema - stwierdzić, że Tomasz Orlicz i cała reszta, to mają kuku na muniu, albo i coś gorszego...

Nie tylko zjawisko niemowlęcego, wręcz mechanicznego wpajania przecież ma wpływ na nasz światopogląd, wszak jest jeszcze tradycja. I to zarówno ta dobra, jak i ta ze wszech miar zła. Dlatego też, posługując się przykładem osobniczym Nataszy, niby na pierwszy rzut oka dyskusja nasza nie miała najmniejszego sensu. Śmiało przecież mogłem sobie darować judzenie interlokutora tej miary po jego dwóch wpisach. Choćbym wydarł człowiekowi argumenty tuż sprzed jego nosa, albo i z podołka, i tak nie uznałby ich Natasz, porywając się na ośmieszający ton, czy wręcz inne niedorzeczne tricki rodem z zaświatów. Zawsze jednak w takich sytuacjach należy brać pod uwagę niebezpieczeństwo nieświadomości egzystowania w sytuacji, w jakiej się dana osoba znalazła. Czy Natasza jest (albo raczej była) świadoma procesu, który nią toczy? Czy Natasza jest w stanie choć na moment oderwać się od schematu, który ją więzi? I, bynajmniej, nie mam tu na myśli okowów katolicyzmu, jego indoktrynacji, czy też innego światopoglądowego zacietrzewienia. Dlaczego, gdy stwierdzam, że nie odniosłem się choćby słowem do religii, Natasza cytuje hurtem moje wpisy, w których zaznaczam cokolwiek związanego z tą religią? Wszak Natasza nie jest głupi. Musi przecież wiedzieć, że pomiędzy suchym stwierdzeniem, zacytowaniem, przywołaniem, a odniesieniem się do czegoś osobiście występuje znaczeniowa przepaść!

Zdaję sobie sprawę, że postawiona diagnoza zaskoczy zdecydowaną większość forumowiczów i że być może jedynie nieliczni z was zauważyli, ba!, przewidzieli związek przyczynowo skutkowy, mający źródło w filogenezie!

Jesteśmy ewolucyjnie przystosowani do tego, żeby przetrwać. I tak naprawdę tylko to się liczy. Przetrwanie. Nie religia, nie przepychanki na poczcie, czy kłótnie z sąsiadem. Liczą się jedynie argumenty. Nasze, moje argumenty! Pal go sześć, czy są to argumenty logiczne, czy z tak zwanej czapy! Dokładnie tak, jak w "Pawlakach". Sądy sądami, a nasze i tak musi być na wierzchu! I koniec dyskusji. Kropka!

Istnieje jednak jeszcze jeden, jakże znaczący element w postaci owego analogicznego "pawlakowego granata". Cóż to takiego? Potomstwo, moi mili!

Biedny Natasz nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, w jakie bambuko nabiła go matka natura. Oto daje z siebie wszystko w imię niepojętego ramami logicznego myślenia zacietrzewienia. Rwie na strzępy moje wypowiedzi i usilnie stara się ułożyć z nich swoją wersję wydarzeń. Tymczasem (sorry za rusycyzm), biedaczysko, nie zauważa, że czyni to w ramach konkurów do potencjalnej partnerki seksualnej. I nie jest ważnym, że takiej nie ma na horyzoncie (chociażby i tego forum). Wystarczy, że jest w sensie potencjalnym. Zaleca się, strojąc się w pawie piórka argumentów, nie będąc tego świadomym! Ale nie tylko on. Haczyk polega na tym, że czyni to każdy z nas... Powtarzam - zupełnie bezwiednie!

Taka już jest nasza natura. Pragniemy być lepsi, piękniejsi, bogatsi, bardziej religijni niż Kowalski, mądrzejsi i silniejsi. Cały proces przebiega bezwiednie, z myślą o przekazaniu najwartościowszych genów z puli społeczeństwa potomstwu. W przypadku większości z nas życie toczy się bez udziału naszej rzekomo wolnej woli. Jesteśmy niejako wpisani w rytmy natury. Gdzie tu logika, zapytacie? Gdzie miejsce na postęp ludzkości jako cywilizacji? Odpowiem być może przewrotnie, aczkolwiek banalnie: ważnym jest również przetrwanie naszego gatunku jako całości. Dlatego też od czasu do czasu znajduje się miejsce i na logikę. Zwłaszcza wtedy, gdy koncentrujemy się na pracy zespołowej, którą - a jakże - można, albo raczej należy przyrównać do naszego stadnego trybu życia. Tak więc z jednej strony natura każe nam nienawidzić się nawzajem, zaś z drugiej nie potrafimy bez siebie żyć. Ślepi i głusi na świat, zawierzamy bez reszty jego prawom i kompromisom.
 Tomek Orlicz
 Niedziela 05-04-2009

15205. 
Odnośnie wpisu numer: 15178

RADA MIASTA IŁAWY

W związku z przegranym meczem z Okocimskim, uprzejmie prosim rajców o przyznanie kwoty 100 000 zł na dofinasowanie ostatniej kolejki ligowej w piłce nożnej. Bo jak nie, to zrobim taką jatke burmistrzowi przed ratuszem, że się nie pozberają.

Kierownik Kibiców Iławskich:
 Grzybowa z Szałkowa
 Niedziela 05-04-2009

15204. 
"Niedaleko Damaszku (w Szałkowie)
Siedział diabeł na daszku (poseł)
W kapeluszu czerwonym
Kwiatuszkami upstrzonym"
 Filozof z PO
 Niedziela 05-04-2009

15203. 
Odnośnie wpisu numer: 15202

Architektura nowego hoteliku jest porażająca, ponura i ciężka.
Jak zwykle w Iławie niewykształceni ludzie interesu hołdują prostocie, która nijak nie przypomina dawnej przedwojennej Iławy.
Należy pielęgnować to co jest piękne. Proszę zerknąć na stronę www
niżej, by doznań piękna Iławy przedwojennej.
 Poniedziałkowy Gość
 http://www.rosenberg-wpr.de/Rosenberg/3/kreisrosenberg_te...
 Niedziela 05-04-2009

15202. 
Czy te gruzowiska przy hotelu obok Starego Tartaku będą usuwane?
Bo otwarcie hotelu tuż tuż, a bałagan jak po wojnie - jakoś nie wyglada, żeby ktoś chciał to usuwać. Może planują zasypać piaskiem i wyrównać?
 Eskulapski
 Niedziela 05-04-2009

15201. 
Odnośnie wpisu numer: 15197

Czy nie prościej było podpisać się pod tym postem jako Tomasz Orlicz?
PS.
Nie jestem jasnowidzem żeby domyślać sie co miał na mysli Męczennik i
o jaki link mu chodziło. Na drugi raz proszę pisać bez pośpiechu.
 Natasza_Pegeerówka
 Niedziela 05-04-2009

15200. 
Panowie Natasza i Orlicz - nie ścigajcie się z Palikotem.
Nie idźcie drogą, jaką pędzą psy Tuska.
 KARDYNAŁ
 Niedziela 05-04-2009

15199. 
Odnośnie wpisu numer: 15193

Panie Eskulapski, dlatego, że to są oczywiste oczywistości przyswajalne dla przeciętnie rozwiniętego mózgowia. Jeśli zaś ktoś mówi, że ewentualne sikanie przez dzieciaka do chrzcielnicy, do tego pod górkę, jest faktem historycznym, świadczy niechybnie o wodogłowiu autora tych słów, tzw. hydrocefalii we wczesnym dzieciństwie, i jej skutkach.
Jak zwykle niezwykle serdecznie pozdrawiam.
 kenod
 Niedziela 05-04-2009

15198. 
Odnośnie wpisu numer: 15195

Gwoli ścisłości; Panie Natasz, na przyszłość, cytując mnie, proszę, aby wstawiał Pan w odpowiednich ku temu miejscach dwukropek i cudzysłów.
 Tomek Orlicz
 Sobota 04-04-2009

15197. 
Panie Natasz! Skoro Pan się domaga tego, proszę bardzo - rozbiorę na części składowe ów sporny wpis i zacytuję pierwszą część wypowiedzi. Ta część należy do (oburzonego) Męczennika:

"Takie o to wpisy mamy na stronach www o naszym Papieżu. To hańba.
Takich mamy Polaków, takich chrześcjan. Nie ma większego upodlenia. Niestety - takie spustoszenie w sercach naszych niesie wejście do UE, liberalizm w pogladach i wypowiedzi, oraz brak wychowania w w domu, rodzinie w szkole. Niestety, zasłuzyliśmy sobie na to wszystko. Jakie rządy, takie wychowanie, takie barbarzyństwo!"

po czym wyślę Pana do cytowanego źródła:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,90354,oid,5202204,title,Jan-Pawel-II-poprosil-zeby-mu-nie-przedluzac-agonii,wid,11001294,opinie.html?ticaid=17caf

Ale, oczywiście, Pan raczył nie zauważyć tego, że facet nie pił do Pana, jak również oburzenia Męczennika (wołającego o hańbie!, o postępującym liberaliźmie!), albo raczej raczył Pan jeno zauważyć błąd interpunkcji (bez konieczności zwrócenia uwagi na akapity). Jak również tego, że nie pisałem o Pańskich uszach, a o tym, czego się spodziewam od interlokutora między jego uszami zastać... Czy dalej Pan twierdzi, że nie powinien Pan Przeprosić Bogu ducha winnego Męczennika? Czy chce Go Pan skazać na piekielne męczarnie tylko dlatego, że popełnił jeden błąd interpunkcyjny (i choć nie jeden, ale ten akurat pasi jak afrykańska cholera, prawda?)?
 Tomek Orlicz
 Sobota 04-04-2009

15196. 
Odnośnie wpisu numer: 15187

(...) Obrzucanie go jednak błotem źle swiadczy tylko o jego przeciwnikach. (...)
Widzę nowa jakość. Pokazywanie (opisywanie) faktów zaistniałych, to obrzucanie błotem.
Fakt , zawsze pozostanie faktem i lepiej pisać, kiedy osoba żyje i ma możliwość przedstawienia dowodów na swoja obronę, niż go po śmierci "odbrązawiać".
Jak dla mnie temat Bolka, to temat zastępczy od poważniejszych spraw.
Bolkowi niech ziemia lekka będzie, howgh!
 Natasza_Pegeerówka
 Sobota 04-04-2009

15195. 
Odnośnie wpisu numer: 15185

Tomasz Orlicz napisał;
(...) Powtarzam więc po raz enty i przyjmij Pan to do wiadomości: to nie Męczennik napisał, że JP II był "taki to a taki", a jedynie zacytował wpis z innego forum!!! ZACYTOWAŁ!!! Łapie Pan różnicę? Czy jedynie echo totalnego ignoranctwa buszujące gdzieś pomiędzy uszami?!!!
Życzę... a właściwie nie, Panie Nataszu - nie życzę Panu niczego, bo
i po co, skoro nie jest Pan w stanie odróżnić przyczyny od skutku.
Żegnam. (...)
Nie będę się żegnał z panem, bo przywitania jako takiego nie było, ale pozwolę sobie przedstawić do oceny uczestnikom forum bezsporne fakty
Mój post 15158 - chodziło mi o odsłuchanie słów Papieża Jana Pawła II.
Post Męczennika 15160 - proszę zwrócić uwagę, czy wzmiankowany user coś cytował (na dowód cytowania winien być cudzysłów - czy takowy tam jest? Proszę również zwrócić uwagę na ton wypowiedzi i zawartość tamtego postu.
Reasumując, niech Pan, Panie Orlicz, zostawi moje uszy w spokoju, a sam, miast pisać durnoty na forum, lepiej niech Pan dalej wypatruje UFOludków.
W przeciwieństwie do Pana, życzę Panu wszystkiego najlepszego, zdrowia i więcej zrozumienia słowa pisanego.
 Natasza_Pegeerówka
 Sobota 04-04-2009

15194. 
Odnośnie wpisu numer: 15188

Niestety, w obliczu kryzysu lub jego zbliżania się, firma może stosować programy oszczędnościowe wyprzedzająco. Może pod jednym wszak warunkiem: nie może omijać prawa pracy, wtedy pozostaje interwencja Państwowej Inspekcji Pracy.
Porady prawne w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Olsztynie udzielane są od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 17:00.
ul. Mikołaja Kopernika 29
10-512 Olsztyn
tel. (089) 527-42-75
e-mail: kancelaria@olsztyn.oip.pl
W ostateczności pozostaje droga sądowa.
 kenod
 http://www.rmf.fm/fakty/?id=151564
 Sobota 04-04-2009

15193. 
Odnośnie wpisu numer: 15186

Panie Kenod - jakbym siebie słyszał!
Mam podobne odczucia i w zasadzie mało mnie obchodzą wywody jakiegoś młokosa zarzucającego Wałęsie "coś tam, coś tam". Ale przykre, że nie szanujemy sami tych kilku autorytetów, które z Polski pochodzą i zna je cały świat.
 Eskulapski
 Sobota 04-04-2009

15192. 
Odnośnie wpisu numer: 15191

Jeżeli Niesiołowski przeczyta/ł, to jemu i tak nie pomoże już nic.
Chęć posiadania, rządzenia i poczucie władzy Niesiołowski ma wypisane na czole. A to gdzie był, co robił i kiedy, komu i jak i co mówił - mogłoby być tematem kolejnej pracy magisterskiej, która byłaby równie burzliwie oceniana.
Kudrycka (ze swoim tytułem naukowym i jako minister)... bez zastanowienia - dymisja.
Oczywiście jutro Niesiołowski w "Kawa na ławę" (jak będzie on) pokaże znowu ideologię jedynie słuszną, partię jedynie słuszną i postawę jaką powinno zająć społeczeństwo...też jedynie słuszną. W każdej partii w jakiej był zawsze była tą jedynie słuszną, a... "ciemny lud" to kupuje.
 zainteresowany
 Sobota 04-04-2009

15191. 
Odnośnie wpisu numer: 15190

A co taka komisja maiłaby udowodnić? Czy to, że Wałęsa nie miał nieślubnego dziecka? Czy to, że lał do kropielinicy, czy nie?
PO zreflektowała się, że każda decyzja byłaby jej nie na rękę. Tak się dzieje, że postacie historyczne są opisywane, oceniane, a i tak często pozostają wielkimi, jak np. Kazimierz Wielki, czy Józef Piłsudski. Demokracja, wolność słowa ma swoją cenę i to muszą zrozumieć politycy. Inaczej nalożą nam kaganiec. PO, a szczególnie Niesiołowskiemu polecam przeczytanie "Folwarku zwierzęceg" Orwella.
 oko
 Sobota 04-04-2009

15190. 
Odnośnie wpisu numer: 15186

Pani Kudrycka ma tytuł prof. dr. hab.
Była promotorem choćby takiej pracy "Gwarancje bezstronności
organów administracji publicznej w postępowaniu administracyjnym".
Czy Pani Kudrycka zapomniała o bezstronności, a pamięta jedynie o
władczych formach administracji ?Odwołała wniosek o kontroli na UJ...
ale zamiar, przekaz i chęć działania zostanie zapamiętane.
 zainteresowany
 Sobota 04-04-2009

15189. 
Odnośnie wpisu numer: 15186

Barbara Kudrycka (minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego) nagle zreflektowała się i chce prosić Panstwową Komisję Akredytacyjną o rezygnację z rozpatrywania jej poprzedniego wniosku o dokonanie oceny jakości kształcenia na wydziale, ponieważ "autonomia uczelni i swoboda badań naukowych jest nadrzędną wartością".
Nagle babsko doznało olśnienia, gdyż ktoś jej powiedział, że poprzednią decyzją kompromituję się do dna. Jakich ten rząd ma ministrów, aż przykro mówić, a takich złych miał PiS.
Niech Państwo wyobraża sobie szkody, jakie może minister przynieśc w szkolnictwie, np. taka Hall, kiedy wymusi zmiany w programach nauczania historii, j. polskiego, czy innych przedmiotów.
 Filomaci
 Sobota 04-04-2009

15188. 
Zainteresujcie się tym co się dzieje w MM Szynaka Living w Iławie, jak zakład pracy staje się obozem pracy.
Musieliśmy podpisywać porozumienia w których zabiera się nam większość dodatków (dodatek szkodliwy, dodatek za pracę na drugiej zmianie), zmniejsza się dodatek za nocki. Zmniejsza się o połowę Z.F.Ś.S. Wprowadzono tzw. odrabianie z byle powodu. Praktycznie każdy ma lub miał do odrobienia od kilku do nawet kilkudziesięciu godzin, oczywiście za darmo. Teraz zaczęły się zwolnienia, na pierwszy ogień poszły kobiety, w większości te, które należały do związku. Nieważne, że niektóre z nich to samotne matki. Jest to celowe działanie aby zlikwidować związek, wszyscy zaczęli się masowo wypisywać.
Minął rok od przejęcia zakładu przez pana Szynakę i wszyscy się przekonaliśmy jak mydlił oczy, miało być tak dobrze, a jest jak zwykle. Zero inwestycji (trzy maszyny zakupiono), reszta ledwo działa, wprowadzanie terroru, zastraszanie, traktowanie pracowników jak rzeczy, głodowe wynagrodzenia, tak wygląda firma Człowieka Roku.
 pracownik
 Sobota 04-04-2009

15187. 
Odnośnie wpisu numer: 15186

Nie liczy się ilość stron pracy. Można na tysiącu stron udowadniać np. "wpływ postawy kucznej na proces defekacji" i co z tego. Nie kocham Lecha za różne rzeczy, których był świadomym, czy nieświadomym sprawcą, jak sam mówił "daj małpie brzytwę", i on ja miał i głupot narobił, naród go za nie ocenił. Jednak, bez względu na intencje, chcący czy niechcący, inspirowany przez SB, czy pociągnięty przez rewolucję, stał się dla świata symbolem upadku słusznie minionego systemu. My swoje wiemy, ale to już historia i Lechu się do niej walnie przyczynił. I ta historia taka pozostanie, naszego narodu i naszej części świata. Czy to się komuś podoba, czy nie. Świętym oczywiście nie był, to prosty chłopak z zabitej dechami wsi. Obrzucanie go jednak błotem źle swiadczy tylko o jego przeciwnikach.
 kenod
 Sobota 04-04-2009

15186. 
Praca magisterska Pana Zyzaka liczy 678 ston, mocno udokumentowania, literatura zawarta jest na 16. stronach. Praca magisterska nie podoba się obecnej opcji rzadzącej, gdyż traktuje o mętnym zyciu ich przydupasa, życiu w ocenie najbliższych sąsiadów, o prawdzie, która piecze do bólu. Prawdzie, która ukazuje pokrętną i niejasną drogę do stoczni, do kierownictwa Strajkiem 80, do prezydentury. Prawdzie nagiej.
Kudryckiej praca magisterska zawiera 79 stroniczek i traktuje o "pracach remontowo-budowlanych w kólku rolniczym".
 TAJNY
 Sobota 04-04-2009

15185. 
Odnośnie wpisu numer: 15182

Szanowny Panie Nataszu!
Ani nie kpię, ni tym bardziej nie pytam o drogę (a już na pewno nie Pańską, "jakże skromną" osobę). Jak zwykle zacytował Pan jedynie to,
co Panu odpowiadało. Powtarzam więc po raz enty i przyjmij Pan to do wiadomości: to nie Męczennik napisał, że JP II był "taki to a taki", a jedynie zacytował wpis z innego forum!!! ZACYTOWAŁ!!! Łapie Pan różnicę? Czy jedynie echo totalnego ignoranctwa buszujące gdzieś pomiędzy uszami?!!!
Życzę... a właściwie nie, Panie Nataszu - nie życzę Panu niczego, bo
i po co, skoro nie jest Pan w stanie odróżnić przyczyny od skutku.
Żegnam.
 Tomek Orlicz
 Sobota 04-04-2009

15184. 
Odnośnie wpisu numer: 15180

Maria Peszek zaśpiewała: "Maria Awaria"

"W głowie mi się przepaliły wszystkie bezpieczniki
Szlag trafił święty spokój, roztrzaskał liczniki
Cała jestem bałaganem i Twoim wojennym stanem
Nie nie nie
Nie jestem spokojna
W mojej głowie wojna
Maria Awaria inwentaryzacja
Przerwa w dostawie spacja
Sama jestem sobie winna
Jestem inna niż powinnam
Poza normę wystrzelona i wykolejona
Maria Awaria inwentaryzacja
Przerwa w dostawie pełza spacja
Niezależna stacja
Ja ocean niespokojny
W mojej głowie gwiezdne wojny
Poza normę nie wystrzelam
I raz po raz wykolejam"

Szkoda, że tylko zacytował Pan tak wybiórczo.
 Natasza_Pegeerówka
 Piątek 03-04-2009

15183. 
Odnośnie wpisu numer: 15160 15181

Cytat: "Mam niepłonną nadzieję, że kiedy będziesz oddawał ostatnie tchnienie na łożu śmierci, stanie Ci przed oczyma Twój wpis."
Mam płonną nadzieję, że mu STANIE.
Poza tym, Panie Tomku, podziwiam pana, ma pan zdrowie na dysputę
z domorosłym, ewngelizującym bigotem. Usprawiedliwieniem może być jedynie to, ze jest okres przedświąteczny. Po Triduum Paschalnym proponuję tematy bardziej przyziemne. Życie niesie tyle problemów.
Pozdrówko.
 kenod
 Piątek 03-04-2009

15182. 
Odnośnie wpisu numer: 15181

Tomasz Orlicz napisał;
(...)Drogi Nataszu, że większość forumowiczów Twą negację w tej konkretniej sprawie (przeprosin) może przyjąć za objaw Twego Chamstwa.(...)
Pan kpi czy o drogę pyta, Panie kolego?
Na jakiej podstawie twierdzi Pan, że większość forumowiczów.......
Czyżby przeprowadził Pan sondę w tej sprawie? Gdybym rzeczywiście zawinił, na pewno bym przeprosił, ale proszę mi wierzyć, że nie przeproszę faceta, który nazywa zmarłego Papieża aktorem i imputuje mu rzeczy, których tenże bardzo poważany człowiek na całym świecie, nawet przez wyznawców innej wiary, nie uczynił.
Ciekaw jestem skąd te nagłe zainteresowanie moja wypowiedzią przez Panów?
Nie chce pokazywać naprawdę chamskich odzywek i tekstów z naszego forum, co do których można byłoby mieć zastrzeżenia, a jakoś wtedy Panów nie było.
Nie chcę Panom przypominać, że o zmarłych mówi sie, albo dobrze albo wcale. Czy do tej zasady osobnik podpisujacy sie jako Męczennik sie zastosował.
Nie chce już wspominać o moich apelach o powstrzymanie sie z atakami na mój Kościół w okresie Wielkiego Postu.
W czasie Wielkiego Piątku Ksiądz odmówi następująca modlitwę;
"(K) Módlmy się za wszystkich, którzy nie uznają Boga, aby w szczerości serca postępowali za tym, co słuszne, i tak mogli odnaleźć samego Boga.
Wszechmogący, wieczny Boże, Ty stworzyłeś wszystkich ludzi, aby zawsze Ciebie szukali, a znajdując Cię, doznali pokoju; † spraw łaskawie, aby wszyscy, mimo przeszkód i niebezpieczeństw, dostrzegali znaki Twojej dobroci oraz świadectwo dobrych czynów tych ludzi, którzy w Ciebie wierzą, * i z radością wyznali wiarę w Ciebie, jedynego, prawdziwego Boga i Ojca wszystkich ludzi. Przez Chrystusa, Pana naszego. (W). Amen."
 Natasza_Pegeerówka
 Piątek 03-04-2009

15181. 
Odnośnie wpisu numer: 15160 15161 15179

Panie Nataszu!
Powtarzam: oceniłeś negatywnie człowieka (wpis 15161) tylko i wyłącznie na podstawie cytatu (15160), którym się posłużył, aby uzasadnić swoje oburzenie tymże tekstem - powtarzam: opublikowanym na innym forum!
Oczywiście, że nie musisz przepraszać Męczennika, gdyż mamy w Polsce wolność słowa, którym to prawem Rzeczypospolitej można, i owszem, uzasadnić nawet głupotę.
Że "nie potraktowałeś GO (Męczennika) w taki sposób, na jaki zasłużył"?
Że żałujesz? Że mamy szczęście, iż nie żyjemy w kraju muzułmańskim?
Że niby żyjemy w Państwie Kościelnym...?
Nataszu Drogi, żyjemy póki co (sorry za rusycyzm) w Rzeczpospolitej Polskiej, w której obowiązują pewne zasady obyczajowe i prawo. Dobrze wiesz, że nie jest to prawo szariatu, ni też prawo boskie żadnego innego wyznania. Fakt, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem nie może usprawiedliwiać tego, że lżysz kogoś ot tak sobie.
Podtrzymuję więc swą tezę, że powinieneś przeprosić Męczennika. Nie dlatego, że niby jesteś prawdziwym, czy też nie do końca prawdziwym katolikiem, ale dlatego, Drogi Nataszu, że większość forumowiczów Twą negację w tej konkretniej sprawie (przeprosin) może przyjąć za objaw Twego Chamstwa.
 Tomek Orlicz
 Piątek 03-04-2009

15180. 
Odnośnie wpisu numer: 15179

Do Nataszy:

"w głowie mi sie przepaliły
wszystkie bezpieczniki
szlag trafił święty spokój
roztrzaskał liczniki
cała jestem bałaganem
bitwą i wojennym stanem
nie jestem spokojna
w mojej głowie wojna
[...]
sama jestem sobie winna
jestem inna niż powinnam
nie chce być normalna
ja akcja specjalna
poza normę wystrzelona
i wykolejona
[...]"
 Jarek Synowiec
 Piątek 03-04-2009

15179. 
Odnośnie wpisu numer: 15160 15166

Panie Tomaszu, czy poniższy urywek, napisała normalnie myśląca istota
z gatunku homo sapiens, czy może z gatunku dumb-brain?

"(...) Otóż moi drodzy!
JP II był tylko doskonałym aktorem potrafiącym skupić na sobie uwagę całego świata i tę rolę powierzoną mu przez kościół odegrał znakomicie. Ludzi wierzących otumanił dokładnie, natomiast nasz kraj wprowadził w okowy Watykanu, który nota bene był jego drugą ojczyzną i jako takiej wiernie służył. (...)"

W swoim poście przypomniałem słowa Jana Pawła II, które wygłosił, podkreślam, w niespełna rok po wyborze i w określonym czasie, tj. w
1979 r. Wygłosił do milionów oglądających przed TV i setek tysięcy słuchających na żywo. Tych ludzi nikt nie zmusił do przyjścia, przyjazdu i do oglądania przed ekranem telewizora. Nie popełniłem żadnego faux pas, to raz, a drugi raz troszkę żałuje, że nie potraktowałem go w taki sposób na jaki zasłużył.
Nie należę do katolików nastawiających drugi policzek, bo wiem, że będzie to poczytane za słabość ze strony takich ludzi jak Pan i ten osobnik, i że czekacie z utęsknieniem na taka postawę (przypominacie przy każdej okazji, że prawdziwy katolik tak sie powinien zachować). Macie i tak szczęście wielkie, że nie przyszło Wam żyć w kraju np. muzułmańskim.
Wiem również, że Bóg jest nierychliwy, ale sprawiedliwy i każdy otrzyma to, na co zasłużył.
 Natasza_Pegeerówka
 Piątek 03-04-2009

15178. 
Przepraszam Państwa kibiców i piłkarzy za obraźliwe słowa.
Jeśli widzę waszych wypasionych trenerów, ich pyski i karki szerokie, brzuch wydęty, to żygać mi się chce. Po ich posturze widać jaki styl życia im pasuje, że nie dbają ani o swoje zdrowie, ani o sylwetkę, a
tym bardziej o waszą kondycję i wyszkolenie techniczno-taktyczne.
Oni tylko żrą i oglądają TVP, nic nie czytają, ledwo wloką po stadionie swoją opasłą dupę. Kończę! Lecę do kibla... żygam...
Żadnej pomocy ze strony Rady Miasta.
 radny od sportu
 Piątek 03-04-2009

15177. 
Wie moze ktos czy w obrebie naszego miasta choduje ktos pieczarki
na skale przemyslowa? Bede wdzieczny za wszelkie info
 tasior

grasiklondyn@wp.pl
 Piątek 03-04-2009

15175. 
Odnośnie wpisu numer: 15173

(...)

"Usprawiedliwiają krocie
Wskazującym boskim palcem,
Zaprzeczają wszelkiej cnocie,
Która się nie sprawdzi w walce.

Wykupują łaskę Pana
Zer bezmiarem w komputerach,
Hostią ostryg i szampana
Chcą się zbawić tu i teraz.

Sprawy mroczne i ogromne:
W kłamstwie cały świat i w kantach.
Wszystko wina protestanta,
Że o Żydzie tutaj już nie wspomnę.

Chorych łudzą, głodnych mnożą,
Koronują złotogłowiem,
Przekłamują wolę bożą
Swym strzelistym pustosłowiem.

Wielbią krzyże i kajdany,
Nędza dla nich wielkość znaczy;
Obnażonym i skazanym
Kroją święty strój rozpaczy.

Sprawy mroczne i ogromne:
Hipokryzja świat połyka.
Wszystko wina katolika,
Że o Żydzie tutaj już nie wspomnę."

(...)

Jacek Kaczmarski
 zainteresowany
 Piątek 03-04-2009
Odp. 
Się masz, interesowny! :-)
 moderator
 Piątek 03-04-2009

15174. 
Odnośnie wpisu numer: 15145

Jakiś ponoć, nie czerwony, wspomina bardzo mile wyzwolenie w 1945
roku naszych terenów przez Sowietów. Chyba trudno mu się dziwić,
gdyż przeżył ten, tak mile przez niego zapamiętany sezon miłości
bliźniego i do dzisiaj dobrze go wspomina. Szkoda, że nie można
zapytać, tych, którzy tego nie przeżyli.
 daltonista
 Piątek 03-04-2009

15173. 
Odnośnie wpisu numer: 15172

8.
Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
 Tomek
 Piątek 03-04-2009

15172. 
Odnośnie wpisu numer: 15171

Polacy wołają!
Nie idź Lechu tą drogą, nie idź w zaparte przed Bogiem i Ojczyzną. Powiedz prawdę rodzinie, Polsce i światu, że byłeś jednym z nas, też grzesznym. Nie rób z siebie świętego. Jedź do Jana Pawła II, do jego grobu. Przeproś i poproś Boga o przebaczenie.
Jak długo jeszcze chcesz w kłamstwie trwać?
 kardynał
 Piątek 03-04-2009

15171. 
Prawda to czy fałsz?
W sprawie dziecka Wałęsy zeznają ludzie z okolic wsi Cyprianka oraz Łochocin (powiat Lipno, między Toruniem a Włocławkiem).
 TAJNY
 http://www.youtube.com/watch?v=tCP38jbLgO0&feature=player...
 Piątek 03-04-2009

15170. 
Przewiduję incydent zimy na Wielkanoc - śnieg i mróz a na rezurekcję burza z piorunami.
 Grzybowa z Szałkowa
 Piątek 03-04-2009

15169. 
Odnośnie wpisu numer: 15168

Niestety w przekrętach ludziska nie mają umiaru. Bogaty Tatuś na
prezent ślubny córeczcie daruje Merca E, ona zas rejestruje go na
siebie, jakoby sama za własne pieniążki kupiła, choc bierze pensję
nauczycielki. Nie znam się na podatkach, ale coś z tym trzeba zrobić.
 Męczennik
 Piątek 03-04-2009

15168. 
Odnośnie wpisu numer: 15141

Męczenniku! Nie mówiłem o „przesadzaniu”, tylko o łupieniu. Mówiłem o zalegalizowanym bandytyzmie, według którego trzeba zwyczajnych ludzi obedrzeć ze skóry.
Pytam więc jeszcze raz: dlaczego zwyczajny Kowalski czy Wiśniewski
ma być zmuszany do płacenia podwójnej lub potrójnej daniny, co?
 Jarosław Synowiec
 Piątek 03-04-2009

15167. 
Zamieszczam proroczy wiersz, który napisał... (zgadnijcie kto! - dziś rocznica śmierci jego)w XIX wieku. Proctwo, a zarazem oczekiwanie na spełnienie marzeń o papieżu ze słowian rodem wypełniło się o godz 17:16 w dniu 16 października 1978 r.

(POŚRÓD NIESNASEK PAN BÓG UDERZA...)

Pośród niesnasek Pan Bóg uderza w ogromny dzwon,
Dla słowiańskiego oto papieża otworzył dzwon.
Ten przed mieczami tak nie uciecze jako ten Włoch,
On śmiało, jak Bóg, pójdzie na miecze; świat mu – to proch!
Twarz jego słowem rozpromieniona, lampa dla sług,
Za nim rosnące pójdą plemiona w światło, gdzie Bóg.
Na jego pacierz i rozkazanie nie tylko lud –
Jeśli rozkaże, to słonce stanie, bo moc – to cud!
On się już zbliża – rozdawca nowy globowych sił:
Cofnie się w żyłach pod jego słowy krew naszych żył;
W sercach się zacznie światłości bożej strumienny ruch,
Co myśl pomyśli, przezeń, to stworzy, bo moc – to duch.
A trzeba mocy, byśmy ten pański dźwignęli świat:
Więc oto idzie papież słowiański, ludowy brat; oto już leje psalmy świata
Do naszych łon, a chór aniołów kwiatem umiata dla niego tron,
On rozda miłość, jak dziś mocarze rozdają broń,
Sakramentalna moc on pokaże, świat wziąwszy w dłoń;
Gołąb mu słowa w hymnie wyleci, poniesie wieść,
Nowinę słodką, że duch już świeci i ma swa część;
Niebo się nad nim piękne otworzy z obojga stron,
Bo on na świecie stanął i tworzy i świat i tron.
On przez narody uczyni bratnie, wydawszy głos,
Że duchy pójdą w cele ostatnie przez ofiar stos;
Moc mu pomoże sakramentalna narodów stu,
Moc ta przez duchy będzie widzialna przed trumną tu.
Takiego ducha wkrótce ujrzycie cień, potem twarz;
Wszelką z ran świata wyrzuci zgniłość, robactwo, gad,
Zdrowie przyniesie, rozpali miłość i zbawi świąt;
Wnętrze kościołów on powymiata, oczyści sień,
Boga pokaże w twórczości świata, jasno jak dzień.
 Męczennik
 Piątek 03-04-2009

15166. 
Odnośnie wpisu numer: 15165

Nataszu!
Odniosłeś się do cytatu, który jedynie przywołał na to forum Męczennik, traktując biedaka (niesłusznie ) łańcuchem "przebaczenia".
Słowem - "drobne" faux pass Ci się popełniło. Zdaje się, że powinieneś
to odkręcić...
 Tomek Orlicz
 Czwartek 02-04-2009

15165. 
Odnośnie wpisu numer: 15164

Przebaczenie nie jest tożsame z zapomnieniem, o czym większość z nas zapomina.
 Natasza_Pegeerówka
 Czwartek 02-04-2009

15164. 
Odnośnie wpisu numer: 15161

Natasz(a) Pegeer(owiec)ówka wyraził tym wpisem całe swoje jestestwo.
W czysto katolickim stylu.
 jbj, lat 79
 Olsztyn, Czwartek 02-04-2009

15163. 
Odnośnie wpisu numer: 15161

Warto w taką Rocznicę przypomnieć sobie tych ,którzy czepiając się autorutetu Papieża zrobili medialno-polityczne karierki.Byli zawsze tam ,gdzie On,a teraz przerabiają Jego nauki na własny ,partyjny użytek.Już zaczynają twierdzić, że Jan Paweł II nie był przeciwny eutanazji a wręcz ją popierał.Niedługo będą nam udowadniać, że popierał aborcję .homoseksualizm i inne dewiacje.
Jakim był On autorytetem dla świata, może być fakt co osiągnęła Polska w świecie. To nie Wałęsy czy nawet Solidarności zasługa, lecz Jego.
Jakie mamy teraz autorytety może świadczy, kto pojechał do USA lobbować na rzecz Sikorskiego.Nie będę przytaczać nazwiska bo sama myśl jest przykra.
Nie jestem jeszcze wiekową matroną ,ale z autopsji znam lub znałam tych ,którzy pluli na Kościół i Wiarę, nawet strzelali do Krzyży a przy końcu swego nędznego życia siedzieli w pierwszych ławkach w Kościele lub żebrali o wizytę "znienawidzonego" kapłana. Księża są tylko ludżmi i są omylni ale wierzy się w Boga a nie w kler.
Nie jestem fanatyczką, podziwiam Profesora Religę,który w swoim pożegnaniu powiedział,że nikogo w życiu nie skrzywdził.Któż może tak powiedzieć o sobie będąc katolikiem,a Profesor był zdeklarowanym ateistą.Nigdy jednak nie słyszałam,by obrażał wierzących bez względu na wyznanie,ale do tego trzeba być CZŁOWIEKIEM przez wielkie "C".
 ma
 Czwartek 02-04-2009

15162. 
Odnośnie wpisu numer: 15158

Holandia. Na dzień po bardzo uroczystej mszy świętej za duszę Jana
Pawła II, prasa holenderska donosi, że koścół, w którym celebrowana
była msza (na terenie tej Holandii) "rozbrzmiewał szelestem polskich
nawoływań". W resume - dotyczącym tejże informacji - dziennikarze
holenderscy podkreślili, że... "po raz pierwszy widać było jak na dłoni,
iż Polaków w Holandii jest znacznie więcej, niż odnotowują to... urzędy zatrudnienia".
Pierwsza rocznica śmierci przyniosła następną prasową "niespodziankę"
w postaci próby porównania osiągnięć Karola Wojtyły z osiągnięciami niedoszłego noblisty... Stanisława Lema!!!
 Tomek Orlicz
 Czwartek 02-04-2009

15161. 
Odnośnie wpisu numer: 15160

Mam niepłonną nadzieję, że kiedy będziesz oddawał ostatnie tchnienie
na łożu śmierci, stanie Ci przed oczyma Twój wpis.
Życzę zdrowia, pieniędzy oraz dobrego samopoczucia na każdy dzień.
 Natasza_Pegeerówka
 Czwartek 02-04-2009

15160. 
Odnośnie wpisu numer: 15158

Takie o to wpisy mamy na stronach www o naszym Papieżu. To hańba.
Takich mamy Polaków, takich chrześcjan. Nie ma większego upodlenia. Niestety - takie spustoszenie w sercach naszych niesie wejście do UE, liberalizm w pogladach i wypowiedzi, oraz brak wychowania w w domu, rodzinie w szkole. Niestety, zasłuzyliśmy sobie na to wszystko. Jakie rządy, takie wychowanie, takie barbarzyństwo!

Za chwilę spadną na mnie gromy z jasnego ekranu. Otóż moi drodzy!
JP II był tylko doskonałym aktorem potrafiącym skupić na sobie uwagę całego świata i tę rolę powierzoną mu przez kościół odegrał znakomicie. Ludzi wierzących otumanił dokładnie, natomiast nasz kraj wprowadził w okowy Watykanu, który nota bene był jego drugą ojczyzną i jako takiej wiernie służył.

Podpisując konkordat staliśmy się poddanymi tego małego powierzchnią, ale wielkiego wpływami państewka. Kościół za panowania Jana Pawła II uwstecznił się aż do tego stopnia, że do tej pory nie jest już w stanie zaakceptować zmian, jakie zachodzą w świecie nauki. W Polsce odczuwamy to na każdym kroku (in vitro, aborcja, eutanazja, środki wczesno-poronne, środki antykoncepcyjne).

Kościół zagościł w każdej dziedzinie naszego życia. Począwszy od kapelanów drużyn piłkarskich, poprzez katechetów, skończywszy na kapelanach w wojsku. Takich pieniędzy, jakie ci panowie biorą za szerzenie i umacnianie wiary, nikt z Was (ja również) nie widział na oczy. Kraków w niedługim czasie stanie się drugim Watykanem, gdyż 3/4 miasta jest w rękach czarnych. Chyba w każdym mieście w Polsce czarni mają majątki, które wyłudzili od Państwa.

Totalny brak tolerancji (Jan Paweł II tolerował i ukrywał jedynie pedofilię szerzącą się jak zaraza wśród duchownych) i chęć wprowadzenia jedynej słusznej religii wszędzie, gdzie było to możliwe - zjednały mu na świecie wielu wrogów. Tylko w Polsce kult JPII jest tak wielki.

Mam nadzieję, że Polacy przejrzą na oczy i realnie spojrzą na otaczającą nas rzeczywistość. Twierdzenia typu, że JP II obalił komunizm włóżcie między bajki, gdyż czegoś takiego w Polsce nie było nie ma i nie będzie.
 Męczennik
 Czwartek 02-04-2009

15159. 
POKAZ MASZYN ROLNICZYCH W AKCJI

Serdecznie zapraszamy Państwa na przystanek „DEMO TOUR CASE IH”,
czyli pokaz maszyn rolniczych w akcji. Plenerowa impreza odbędzie się
w środę 15 kwietnia w gospodarstwie rolnym Adama Lipińskiego w miejscowości Wrocki koło Golubia Dobrzynia (przy trasie Toruń – Olsztyn). Prezentacja maszyn rozpocznie się o godz. 11:00.

W pokazach wezmą udział następujące maszyny CASE IH: kombajn AXIAL FLOW, prasa zwijająca RBX, ciągniki STX, MAGNUM, CVX, PUMA CVX, PUMA, MAXXUM, JXU, JX oraz maszyny produkcji UNIA Group, takie jak pługi, agregaty uprawowe i podorywkowe, brony, siewniki, zestawy uprawowo-siewne, rozsiewacze nawozów, rozrzutniki obornika, prasy, opryskiwacze itp. Do Państwa dyspozycji będą zarówno doradcy techniczni firmy ZIP AGRO, jak i przedstawiciele wszystkich producentów ciągników i maszyn.

Imprezie towarzyszyć będzie wiele atrakcji – muzyka na żywo, stylistyka country, konkursy z interesującymi nagrodami, takimi jak: rowery, kosiarki, zestawy narzędzi, zabawki, poczęstunek i wiele innych niespodzianek. Zapraszamy Państwa z całymi rodzinami. Informacje dodatkowe: tel. (052) 330-52-41.
 Aleksandra Piotrowska, ZIP AGRO
 Czwartek 02-04-2009

15158. 
"Niech zstąpi Duch Twój! I odmieni oblicze ziemi. Tej ziemi!".
W czwartą rocznicę śmierci Jana Pawła II.
Pamiętacie Państwo, bo ja pamiętam.
Dla tych, co nie pamiętają.
Warto posłuchać!
 Natasza_Pegeerówka
 http://www.blogmedia24.pl/node/11892
 Czwartek 02-04-2009

15157. 
Odnośnie wpisu numer: 15155

Mój kolega w takich jak Twoja sprawie miał jedno do powiedzenia:
najmij mafiozów, zapłać i niech wykonają wyrok! Inaczej szans
nie masz. Państwo polskie Cię nie obroni.
 Męczennik
 Czwartek 02-04-2009

15156. 
Odnośnie wpisu numer: 15153

Znalazłem kapitalny tekst, traktujący o naszym postrzeganiu i opisywaniu rzeczywistości.
 Tomek Orlicz
 http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,6455
 Czwartek 02-04-2009

15155. 
Szukam pomocy rady w sprawie firmy Provident u których zaciagnolem nieszczesny kredyt.
Mój problem wyglada nastepujaco.
Dnia 08.05.2008 roku bylem zmuszony zaciagnac kredyt w wymienionej firmie w wysokosci 800 zł... Pozyczke splacalem regularnie a nawet z wyprzedzeniem nigdy nie spuznilem sie ze splata raty mam potwierdzenia oczywiscie. Dnia 30.10.08 wplacilem 3 ostatnie raty z miesiecznym wyprzedzeniem. I tu zaczyna sie cala historia. Szczesliwy z tego ze juz nie ma pozyczki zdziwilem sie kiedy miesiac puzniej dzwoni do mnie pani z dzialu windykacji i informuje, ze nie uregulowalem rat i zostalo mi jescze 150 zl do splaty.
Zszokowalo mnie to a zarazem zmartwilo. Zadzwonilem odrazu do dzialu obslugi provident by wyjasnic cala sprawe. Pani powiedziala mi, ze skontaktuje sie ze mna kierownik mojego rewiru oraz pani, ktora przychodzila po pieniadze. Po rozmowie pani powiedziala, ze przez czyjs blad pieniadze, ktore ja zaplacilem na ostatnia rate, zostaly wplacone na konto kogos innego (skandal!!!). Zadzwonilem odrazu po raz 2 do kierownika, on powiedzial, ze cala bedzie wyjasniona ze potrzebna jest im ksiazeczka moich splat pozyczki... Zgodzilem sie ale czulem, ze cos jest nie tak, wiec zrobilem ksero ksiazeczki poniewaz ponac jest potrzebny orginal... Przy daniu ksiazeczki do wyjasnienia sprawy otrzymalem pokwitowanie odbioru, ktore mam oczywiscie.
Myslalem, ze to koniec sprawy a jednak nie. Dzis, czyli dnia 02.04.2009 roku otrzymalem od Providentu "ostateczne wezwanie do zaplaty" pod rygorem wypowiedzenia umowy pozyczki. Mysle, ze za cala sprawa stoi pani, ktora odbierala pieniadze Iwona [...].
Jestem załamany i nie wiem co robic gdzie szukac pomocy... Ta firma to jedna wielka mafia... Nie stac mnie zeby drugi raz znow placic 150 zl.
 oszukany przez Providenta

rybaa_140689@wp.pl
 Ilawa, Czwartek 02-04-2009

15153. 
Odnośnie wpisu numer: 15151

Ja wyznaję zasadę, że "im gorzej, tym lepiej". Cukier jest już po 4 zł, a dojdzie do 10 zł; ziemniak już po 1.20-1.50 zł (jabłka po 1.20). Ziemniak od zarania dziejów w polskiej kulturze żywienia należy do 1-planowych produktów żywnościowych (dostarcza węglowodanów złożonych w postaci skrobi). Wychudzone brzuchy europejczyków niebawem wrócą do spożywania tego produktu. Kultura "lekkiego żywienia"przynosi skutki nawrótu wielu chorób. Cukier, okrzyczany jako biała śmierć, wraca do łask, gdyż sztuczny cukier, podobnie jak sztuczny miod, jest szczególnie szkodliwy zdrowiu, zakłóca równowagę przemiany materii w organiźmie.
Ale europejczycy z zachodu wiedzą lepiej jak żyć i jak się odżywiać, co hodować i co uprawiać.
 Ekonomista - słuchacz Balcerowicza
 Czwartek 02-04-2009

15151. 
Zlikwidowano w Polsce 57 z 76 istniejących cukrowni. W 2006 roku zlikwidowano w Polsce osiem cukrowni, tylko 3 w Niemczech i aż jedną we Francji. Z eksportera cukru staliśmy się importerem nie mówiąc o rolnikach ,którzy utracili jedo z najintratniejszych żródeł dochodu.Liczba plantatorów zmniejszyła się o ponad 30%.Cukru na świecie brakuje trochę z tytułu klęsk ale przede wszystkim jest to skutek polityki "reformatorów" z UE. Ponad 60% rynku cukru w Polsce kontroluje kapitał zachodni.
Poczekajmy co stanie się z ziemniakiem.To możemy zaobserwować na rynku lokalnym,przecież to naszej ziemniaczance okrojono limity produkcyjne o ponad połowę.Ludzie schodzą z produkcji ziemniaka a to podstawa naszego wyżywienia szczególnie w uboższych rodzinach.
Pan premier i jego nieudolny rząd oddadzą i zniszczą wszystko co polskie za ułudę zachodniego poparcia.
Ostatnio czekam na bombę ,która wybuchnie w tzw. jeszcze państwowych lasach.Toż oni są państwem w państwie,warto się przyjrzeć kto tam robi interesy w postaci rabunkowej gospodarki.Drzewem handluje każdy (prawie)pracownik,tam rosną fortuny .Myślę,że ponad połowa handlu drzewem to czarny rynek.Niedługo KTOŚ z miną wielkiego naprawiacza (np. Palikot) odkryje ,że wskutek luk prawnych (kto je przygotował, może ktoś w typie senatora Misiaka) dokonano zniszczenia gospodarki leśnej i nikt ,jak właściciel prywatny nie naprawi tej sytuacji. Sprywatyzujmy więc lasy państwowe ,rzekniaeTusk, bo to jedyna droga ,do czego? ....
 ma
 Czwartek 02-04-2009
Odp. 
Cóż to jest za zwyczaj arabski, żeby przecinki i kropki stawiać
"do prawej" zamiast "do lewej". Nie sposób tego czytać...
 moderator
 Czwartek 02-04-2009

15150. 
Odnośnie wpisu numer: 15149

Twierdzę, że tak sformułowana dowodowo nieosobliwość, była w dniu 1 kwietnia nieosobliwie osobliwa, oczywiście przy zachowaniu parametrów constans. W rzeczywistości dnia następnego ta nieosobliwość, powiększona w poszczególnych parametrach o 1, staje się już nieosobliwie osobliwą nieosobliwością, co łatwo ustalić tą samą metodą, ale wg stanu na godz. 24:05. Chyba że do wzoru podstawi się 365.
O, to wtedy teza ta się sprawdza. To oczywiste.
 kenod
 Czwartek 02-04-2009

15149. 
Odnośnie wpisu numer: 8967

Niech v-zero będzie osobliwą rozmaitością algebraiczną o wymiarze ka, zanurzoną w pewnej gładkiej rozmaitości M-zero, a M-jeden równa się
gie z ka (M- zero), to grasmannowska rozmaitość ka-przestrzeni stycznych do M-zero. V-zero można w sposób naturalny podnieść do ka wymiarowej rozmaitości V-jeden z wyłączności M-jeden. Postępując w sposób indukcyjny, otrzymujemy ciąg ka wymiarowych rozmaitości.
Czy ostatecznie otrzymujemy rozmaitość V z q, która jest nieosobliwa?
 Tomek Orlicz
 Środa 01-04-2009

15148. 
Czytałem że Lisek chce zostać burmistrzem Iławy tak napisał w Kurierze, może pomarzyć marzenia nie kosztują. Nie ma szans w Iławie. Jeżeli chce sie skompromitowac jak ten w wyborach Platformy w Olsztynie to proszę bardzo. Benek czeka na Ciebie kolego, w końcu trafił mu sie zawodnik. PiS zmierzy sie z Platforma i oto chodzi. Zobaczysz kolego kogo ludzie znaja w Iławie. Benek ma cały powiat za soba a Ty Lisku nieudolne rżadzenie w Platformie.
Ps. jeżeli wypowiadasz sie kolego publicznie do mediów to sie przygotuj bo sie kompromitujesz swoją niewiedzą. Miałes chyba słabych nauczycieli w Ogólniaku. Zapomniałem, za komuny tak komuniści uczyli pewnie Ci piatek nastawiali.
 Benek
 Środa 01-04-2009

15147. 
Odnośnie wpisu numer: 15142

Dlaczego obsługę prawną suskiego urzedu i ZUK-u prowadzi kancelaria
z Torunia? Po odpowiedź trzeba się udać do burmistrza Susza, który na pewno powie dlaczego i gdzie jego syn robi aplikacje – w jakim mieście
i w jakiej kancelari. To jest życie.
I tak samo jest z halą, którą zawłaszczyli Davidos & Kastratos i robią co im jest wygodnie, a nie co powinni robić.
Chcieliście ludziska w Suszu, to mata. Głupich nie sieją - sami się rodzą. Nie będziecie myśleć, to będziecie narzekać.
Co do ZUK-u, to dopiero poczatek, bo przeciez wiadomo kto tam pracuje a wybory już za niedługo. Trzeba jakoś się ustawić i coś zrobić w tym kierunku - uwłaszczenie to dobra rzecz.
 Rosenberg
 Środa 01-04-2009

15145. 
Odnośnie wpisu numer: 15136

Szanowny historyku!
W 1941 roku wojska sowieckie jeszcze nie przebywały na terenach Prus Wschodnich. Jeśli masz wątpliwości, kto mordował Polaków w latach 1939-1941, to objedź okoliczne miejscowości i obejrzyj tamtejsze pomniki postawione na skraju wsi lub w pobliskich lasach przeczytaj sobie nazwiska i zawody pomordowanych.
A jeśli wspominasz wojska sowieckie, to pomyśl o tym, kto ich zapraszał na nie swoje tereny i co oni na tych terenach wyrabiali.
Ja wspominam wyzwolenie przez Armię Czerwoną w styczniu 1945 roku bardzo mile.
 nie czerwony
 Środa 01-04-2009

15144. 
Odnośnie wpisu numer: 15140

Coś mnie się wydaje, że z tym Liskiem to niezły żart z okazji 1 kwietnia.
 aaa
 Środa 01-04-2009

15143. 
WOJNA!
Rygielski wytacza boje przeciw szkole specjanej nr 6 w Iławie, żadając przeniesienia jej części (młodzieży szczególnie niepełnosprawnej) do Kiesielic. Tam rodzice mają ich dowozić. A budynek sprzedać na spłatę długów. Natomiast bardziej sprawnych ulokować w byłym internacie mechanika. Żart to czy prawda?
Szarogęsienie się tego mądrali dochodzi już do granic wytrzymałości.
 Ekonomista - słuchacz Balcerowicza
 Środa 01-04-2009

15142. 
Brawo brawo brawo dla Kuriera za żart na prima aprilis odnosnie puszek,
sprzedaz Kuriera w Suszu na pewno wzrosla, bo jak ludzie przeczytali na jedynce, to nie mogli sie powstrzymac. [...] biednych i "glupich" ludziach, którzy wciąz wierzą w to, ze ta fabryka powstanie.
Druga sprawa list Pani Reginy, dziekuje za wydrukowanie go na lamach Kuriera, w koncu ktos pisze prawde. Szkoda tylko, ze nikt za to w koncu sie nie wezmie, a dla nich to jest jak w przyslowiu "naplujesz swini na twarz, to i tak powie, ze deszcz pada".
To samo tyczy sie cen za halę sportową - czy wy naprawde jestescie slepi co oni robią, nic z tego nie maja, ze ludzie jezdza sobie do Prabut, mają w koncu mniej pracy, mniej sprzatania i siedza sobie na cieplym ku[...] dolku. Smieszne bylo stwierdzenie pana Kastrata mowiac, ze ceny podobne mamy jak w Ilawie mowiac o stawce 112 zl, a w duzo bogatszej i wiekszej Ilawie 100 zł. Czlowieku czy ty naprawde wiesz co mowisz poruwnujac ceny nasze do Ilawy, powinenies czlowieku patrzec na ceny np. Prabut i zaczac porównywać. Jako dekalog powinienies wziasc slowa Pana Burmistrza Prabut i Pana Papisa, ze hala jest dla ludzi i powinna propagowac sport.
Juz brak słow na to co robią rodzinka S, Zenon K.[...] i reszta tej bandy, bo inaczej nie mozna ich nazwac. Gratujuje kolejnej bliskiej osobie z Iławy pracy w Urzędzie [w Suszu] jako sekretarz, no po prostu świetnie.
Brawo dla Pana Sitkowskiego, ilawianina i prezesa komunalki w Suszu,
za błędy, które popelnia.
I tylko przypominam, ze ludzie na to wszystko patrza na razie z ukrycia ale wyciagna wnioski w swoim czasie.
Apel do ludzi w Suszu, moze nie do wszystkich: zmądrzejcie!
 Czesław z rodziną
 Środa 01-04-2009

15141. 
Odnośnie wpisu numer: 15139

W opodatkowaniu otrzymanych prezentów nie ma nic z przesady.
Szczególnie drogich - typu dobry sprzęd komputerowy, mechaniczny
(motorynki) i inne. Dajcie mi przykład: w jakim europejskim kraju na
przyjęcia komunijne obdarowują pociechy tak drogimi prezentami...?
Babcie i dziadkowie wypruwają się przez rok ze swej skromnej renty
lub emerytury i odkładają na drogi prezent dla rozbrykanego wnuka.
 Męczennik
 Środa 01-04-2009

15140. 
Ciekawy ten dzisiejszy Kurier.
O! Dobrze, że Krzysztof Lisek wystartuje na naszego burmistrza Iławy,
chłop z charyzmatem geniuszu. Myśałem, że będzie ambasadorem przy
ONZ, ale Fotyga go wygryzła. Zrobi z Iławy perełkę, wręcz sanktuarium
turystyki nad Jeziorakiem.
No i w Suszu wreszcie duża fabryka, a gadali, że to przekręt sprzed laty.
Nawet pan Tolek odstawił swe "wisienki" i czeka. Zapisy chyba u tego samego, co poprzednio.
Za to ziąb i smutek wieje od pani lekarki z Ząbrowa, dyżurującej w nocy w ambulatorium przy szpitalu w Iławie. Szkoda, że tyle energii poszło na wyjaśnienia oczywistej potrzeby człowieka. Nikt nie może zrozumieć chorego w nocy, kto nie poczuł się źle. Szkoda.
 kenod
 Środa 01-04-2009

15139. 
Z teki absurdów.
Fiskus przy kontrolach nieujawnionych przychodów żąda oświadczeń o prezentach ślubnych. Doszło już do tego nawet, że podatnicy powinni udowodnić przed urzędnikiem skarbowym otrzymanie tych prezentów. Brak wskazania źródła pochodzenia pieniędzy i rzeczy może doprowadzić do poważnych sankcji.
Jeszcze koniecznie opodatkujcie prezenty na pierwszą komunię – rowery, laptopy, zegarki, sprzęt turystyczny, motorynki i kasę. Nie zapomnijcie o chrzcinach, bo jak już okładać batami, to od samego początku, no nie?!
 Jarosław Synowiec
 Środa 01-04-2009

15138. 
Odnośnie wpisu numer: 15137

Kurierzy! Zapisy do pracy w magistracie :) U tej samej osoby co zwykle?
 pussska
 Środa 01-04-2009

15137. 
Dobra ta wasza jedynka Kuriera. Rusza budowa fabryki puszek w Suszu.
Ha ha ha. Pierwszego to zapuszkują chyba wiceburmistrza.
 czytelnik
 http://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
 Wtorek 31-03-2009

15136. 
Dwa lata temu zorganizowano, okrzyczaną przez liberalną prasę jako wydarzenie o wymiarze moralnym i etycznym, wystawę o zbrodniach Wehrmachtu na froncie wschodnim. Okazała się wielkim skandalem. Większość zdjęć pokazywała bowiem zbrodnie sowieckie dokonane w czerwcu 1941 roku, a nie niemieckie.
Bez moralnej Norymbergi nad Związkiem Sowieckim wszelka próba oceny II wojny światowej nie ma sensu. Bez osądzenia - choćby historycznego - zbrodni sowieckich, także po 1941 roku, dyskusja o wojnie jest zakłamana.
Wyczyny Armii Czerwonej, zwłaszcza w Prusach Wschodnich, są przerażające. To ludobójstwo. I Niemcy mają powód, żeby je przypominać.
 OTK (cytat: prof. Paweł Wieczorkiewicz)
 Wtorek 31-03-2009

15135. 
Poseł Krzyszof Lisek (PO), przewodniczący sejmowej Komisji Spraw
Zagranicznych, poleciał w amerykańską misję ostatniej szansy
ministra Radosława Sikorskiego.
 czytelnik
 http://www.wprost.pl/ar/157463/Misja-ostatniej-szansy-Sik...
 Wtorek 31-03-2009


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 130 131 132 ... 259 260 261 262 263 264 265 266 267 ... 323 324 325 ... 385 386 387 następna ] z 387



102475683



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.