Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
20 lat Warmii i Mazur w Unii Europejskiej. Co nam się udało?
Koalicja ognia i wody
Zwycięzcy drugiej tury
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Więcej...

Forum

1661. 
Czytałem w Kurierze o woźnym ze Szkoły Podstawower nr 3 w Iławie, który jest już ponoć zwolniony. Mówili o tej sprawie nawet w telewizji (program "Interwencja" w Polsacie).
Otóż o co mi chodzi, jestem zainteresowany pracą w tej szkole i chciałbym się dowiedzieć, co trzeba zrobić żeby zostać woźnym w tej szkole. Czy będzię organizowany jakiś konkurs? Chodzę często do PUP, ale nie ma jeszcze oferty. No chyba, że ktoś dostanie tę posadkę po znajomości.
 Magneto z 4 Pancernych
 Czwartek 12-01-2006

1660. 
Szanowni Państwo!
Jeżeli posiadacie informacje dotyczące przestępstw dokonanych przez – często wymienianych na tym forum – przedstawicieli samorządu miejskiego lub gminnego, to są do tego uprawnione instytucje ścigające takich bandytów.
Jestem przekonany, że należy zakończyć karierę tych trucicieli Iławy. Nie od dziś widać, jak kolesie z ratusza (i nie tylko) dzielą się Iławą.
To nie jest tak, że radni tylko krzyczą i robią zamieszanie wokół siebie. Prawda jest taka, że zaledwie kilku z nich jest w kieszeni u burmistrza, ale to wystarczy, by manipulować działaniami rady i społeczeństwa.
Czy ktoś z Państwa wie, jakie pieniądze płyną z ratusza i spółek podległych na cele prywatnej propagandy? Może jednak warto zainteresować wielkiego posła KRZYSZTOFA LISKA sytuacją w Iławie? Może poseł powinien złożyć doniesienie do NIK lub prokuratury? Ale chyba akurat posłowi nie zależy na twardej walce o mieszkańców Iławy – byli potrzebni tylko do dnia głosowania w wyborach parlamentarnych.
Czemu Kurier nie zada posłowi pytań o Iławę? Przecież macie jaja, redaktorzy Synowiec i Safianowski!
 Maciej, lat 54
 Iława, Środa 11-01-2006

1659. 
„Iława była znana z tego, że ominęły ją modne wówczas „Polowania na czerwone czarownice”, a Żyliński na zastepcę wziął byłego aparatczyka komunistycznego – Ryszarda Laskowskiego”.
Po pierwsze - burmistrz Laskowski to bardzo porządny facet i nie czepiajcie się tego człowieka.
Po drugie – polowania na czarownice nie było, ponieważ Żyliński najpierw pozwalniał kogo trzeba, a potem ogłosił swoim aksamitnym głosem: „W IŁAWIE NIE BĘDZIE CZYSTEK!”.
 Obserwator
 Lubawa, Środa 11-01-2006

1658. 
Wzrok nie ten i zamiast 6 na końcu nacisnąłem 8.
I z tym Tryperem tak samo. Proszę wybaczyć. Chociaż też nie wiem co to typer. Czy to od "typków" czy od "typowania".
Wasz biedny burmistrz znowu chory; to dopiero nieszczęście dla tak wielkiego miasta. Pozdrówka z prowincji.
 dawny Iławianin, lat 88
 W-wa, Środa 11-01-2006

1657. 
Do dawnego iławianina!!! (wpis 1653).
Przyjacielu! Nie TRYPER, tylko TYPER. Tryper to chyba trochę obraźliwe. Jak uważasz?
 żartowniś
 Środa 11-01-2006

1656. 
DEMOLKA NA SYLWESTRA
„Grupka gówniarzy zniszczyła (...)”. Trzeba przyznać, że języka w redakcji używacie dyplomatycznego, choć – szczerze mówiąc – podoba mi się.
Sprawa druga. Czyżby pani Magda Majewska roniła łezki za panem Kołodziejskim, szefem policji w Prabutach? Może przyjdzie ktoś, kto nierobów w mundurach do roboty pogoni. Droga Pani, nie ma za kim rozpaczać. [...]
 żartowniś
 Środa 11-01-2006

1655. 
Do [wpis 1653] dawnego iławianina (lat 70 czy 68 – to jak w końcu, może 7...?). Wychodzi szydło z worka.
Po pierwsze widzę, że ma Pan problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu. Po drugie potwierdzają się moje przypuszczenia, że z liczeniem też u Pana nie najlepiej.
Zakończmy już tą słowną przepychankę, bo do niczego ona nie prowadzi. [...] Dziękuję za wymianę zdań.
 Typer
 Wtorek 10-01-2006

1654. 
Normalnie jaja! W poniedziałek znowu nie odbył się któryś z kolei proces burmistrza Iławy Jarosława M. [...]. Podobno znowu się rozchorował i nie przyszedł do sądu. A pamiętam jak zapewniał wszystkich, że taki miał być niewinny i skrzywdzony... Widać, że stanie na głowie, żeby dotrwać do końca kadencji. A sąd chyba nie robi nic, żeby przerwać tę bezwstydną farsę.
 kolo
 Wtorek 10-01-2006

1653. 
Do wpisu poniżej.
Mnie to tyle obchodzi co zeszłoroczny śnieg – nie mój cyrk i nie moje małpy. A ty, Tryper, szukaj przychodni, bo coś chyba ze zdrowiem nie najlepiej. Wybory blisko, kandyduj na burmistrza, będzie super. Podwórko ciasne, a dzieci do zabawy sporo. Pozdrówka z prowincji. Dużo emocji i zabawnego forum.
 dawny Iławianin, lat 86
 W-wa, Wtorek 10-01-2006

1651. 
Do wpisu poniżej.
Dzięki za uświadamianie. Tylko zaraz... Kto to był ostatnio prezydentem Warszawy?... A tak, pan Piskorski, który nagle zniknął ze sceny politycznej, gdy "wścibscy" dziennikarze wywęszyli parę smrodów. O następcy, Lechu Kaczyńskim, nawet nie chce mi się pisać. Pozdrawienia dla Ojca Dyrektora!
"(...) Jak znam życie, to znowu wybierzecie niby to super burmistrza, a po roku już będzie dyskusja jaki on zły (...)".
 Typer
 Poniedziałek 09-01-2006

1650. 
Do Trypera (1644).
Jestem dawnym iławianinem, bo od roku 1965 nie mieszkam w Iławie. Choć już nie mieszkam, żywo interesuję się sprawami tego miasta. Szczególnie, że pozwala mi na to łącze internetowe.
Wasze forum jest bardzo zabawne, tak bardzo małomiasteczkowe. Powiem, że nawet wiejskie lub podwórkowe. Osobiście uważam, że ta dyskusja o burmistrzu i jego świcie uwłacza zarówno wam, jak i temu miastu.
Nigdy nie drwiłem i nie zamierzam drwić z Iławy, ale rzucanie liczbami mieszkańców właśnie utwierdza mnie w tej zawiści małomiasteczkowej. Wypisz wymaluj jak Kargule i Pawlaki lub jak Pyzdra z Kwiczołem o miedzę.
Jak znam życie, to znowu wybierzecie niby to super burmistrza, a po roku już będzie dyskusja jaki on zły. Tak to już jest w miasteczkach, gdzie wszyscy się znają i o wszystkich wszystko wiedzą. I, z wielkim szacunkiem dla iławian, muszę wam to uświadomić. Pozdrówka z prowincji.
 dawny Iławianin, lat 88
 Warszawa, Poniedziałek 09-01-2006

1649. 
Szanowni wyborcy, zajmijcie się tą sitwą. Najlepiej zmobilizujcie się i w 99 procentach idźcie do wyborów (jedyna droga).
Wielkopolanin, w przyszlości wasz ziom.
 ZM

pianoforte@epf.pl
 Poniedziałek 09-01-2006

1648. 
No proszę, po raz kolejny mamy dwie moralności.
Myślę, że każdy temat poruszony na forum lub ten, który dopiero będzie poruszony na temat obydwu Panów, będzie oceniany przez dwa pryzmaty. Bo tu nie chodzi o prawdę, tylko o to, aby „przywalić jednemu”, a drugiego chwalić pod niebiosa. Nie ma znaczenia rzeczywistość.
Wyzywasz wszystkich od komunistów, a sam stosujesz te zasady, a przede wszystkim tę podstawową: JEDYNA SŁUSZNA RACJA.
 Nowy
 Poniedziałek 09-01-2006

1647. 
"Wkurzony", nie wkurzaj się. Nic to nie da.
To jest sitwa. Na przykład taki Andrzej Dzieniszewski [sekretarz miasta], przy aprobacie Maśkiewicza, żyje jak pasożyt. Prywatna firma (zarejestrowana na jego żonę) przejęła niemal wszystkie urzędowe zlecenia na sprzątanie instytucji samorządowych: ratusz, hala widowiskowa, ITBS, ZKM oraz inne nie mniej ważne. Teraz rodzinka opanowała „zimny” interes na wszystkich cmentarzach w Iławie. Niech redakcja sprawdza i kontroluje tę rzekomo „najniższą ofertę”.
Jeszcze jedno, słówko do Konia. Krystyna Milczarek, Zbigniew Borszewski, Wiesław Niesiobędzki albo Jerzy Kalisz – to mają być ci „fachowcy”? Koniu, czerwone gnidy podajesz jako „przykład” i jeszcze użalasz się nad nimi? Z koniem na łby się tylko zamieniłeś czy już masz łeb konia? Skąd te brednie się tutaj biorą?!
 Ziuta
 Niedziela 08-01-2006

1646. 
No właśnie, na cmentarzu przy ul. Ostórdzkiej w Iławie zmienił się administrator. To widać, a pewnie latem, jak tylko będzie ciepło, pewnie będzie i czuć.
Nowym adminem został nie kto inny, jak członek rodziny łaskawie nam panującego do spółki z burmistrzem, sekretarza miasta Andrzeja Dzieniszewskiego (ciekawe czy to od spółkowania).
Tatuś Dzieniszewski zajmie się biznesem, a jak tylko synusiowi Andrzejkowi skończy się ciepła posadka, to będzie komu przekazać "rodzinny interesik".
Pytanie jest takie: Czy to przypadek? Czy wszystko odbyło się zgodnie z zasadami uczciwości?
Ciekawi mnie to, bo wielu ludzi na forum zarzucało Adamowi Żylińskiemu, że zatrudnił syna czy kogoś tam z rodziny do roznoszenia ulotek. To była normalna praca.
A to są nasze publiczne pieniądze. I jeśli jest przetarg na jakieś usługi, to wygrywa najlepszy i najtańszy! No tak, ale zawsze można zrobić aneks do umowy i "poprawić" ofertę!
A ciekawi mnie to też o tyle, że kiedyś stary Dzieniszewski miał coś wspólnego z zarządem cmentarza, a było to jeszcze za czasów wczesnej transformacji systemowej z komuny do demokracji. Ciekawe kto to jeszcze pamięta, ja pamiętam co się wtedy działo...
Mam tylko nadzieję że redaktor naczelny Kuriera przyjrzy się bliżej tej sprawie. Pozdrawiam i czekam na kolejne głosy w dyskusji. Czekam na maile.
 ~wkurzony iławianin~**^**

masa_na_madagaskar@wp.pl, lat 54
 Iława, Niedziela 08-01-2006

1644. 
[do 1638]
"(...) jest was trzy dziesiątki z hakiem tysięcy. Co to w porównaniu ze stolicą. A jak dostaniecie jeszcze Karaś i Smolniki, to już kilkadziesiąt tysięcy. Nigdy nie będziecie Nowym Jorkiem, czy też Meksykiem (...)". O co chodzi?
Dziwny w ogóle jest Pana podpis "dawny iławianin". To tak jakby emigranci mówili o sobie "dawny Polak".
Ja, mieszkając przez 5 lat w innym mieście, zawsze przedstawiałem sie jako iławianin mieszkający w..., ale przede wszystkim nigdy nie szydziłem z miasta, w którym się urodziłem.
Pisanie o "kilkutysięcznej Iławie" jest arogancją sugerującą, że autor może mieć 7 lat, a nie 70.
I jeszcze druga sprawa. Co się dzieje w Iławie na cmentarzu komunalnym przy ul. Ostródzkiej? Pełno walających się śmieci, brak pojemników (gdzie one zniknęły?), zaspy po kolana. Odśnieżono tylko parę głównych "uliczek", a na pozostałych trasach można się połamać.
 Typer
 Niedziela 08-01-2006

1643. 
Najpierw zwolnił Krystynę Milczarek, sekretarza miasta – trudno tu mówić o braku fachowości, skoro po kilku latach sam ją przyjął do urzędu na stanowisko sekretarza. Potem przyczepił się do Zbigniewa Borszewskiego, ale jakoś udało się i go nie zwolnił i nic mu nie zrobił (na razie, ale o tym innym razem). Potem rozwalił rękami Borszewskiego iławską komunalkę i pozwalniał szefostwo. Następnie zabrał się za kulturę i pozbył się Wiesława Niesiobędziego i Jerzego Kalisza, itd., itd. Cdn.
 Koniu
 Niedziela 08-01-2006

1642. 
Koniu wybacz, chyba ci padło na mózg.
„Najpierw dokonał czystek, pozwalniał niewygodnych ludzi”. Skąd bierzesz te brednie? Jakie Żyliński miał przeprowadzać czystki? Został burmistrzem w roku 1990, a więc po pierwszych wolnych wyborach samorządowych, a wtedy wszystko było robione od nowa, od zera, na nowych demokratycznych zasadach. Iława była znana z tego, że ominęły ją modne wówczas „Polowania na czerwone czarownice”, a Żyliński na zastepcę wziął byłego aparatczyka komunistycznego – Ryszarda Laskowskiego, a na wielu funkcjach w mieście pozostali najsensowniejsi ludzie dawnej rzeczywistości (jeśli tylko spełniali wymóg fachowości).
 BOLO

bolo333@op.pl
 Niedziela 08-01-2006

1641. 
Żyliński w pierwszym okresie może i był w porządku, ale najpierw dokonał czystek. Pozwalniał niewygodnych ludzi.
Dla reszty może i był OK.
 Koniu
 Sobota 07-01-2006

1640. 
[do wpisu 1631]
No cóż Kenkia! Nie znam pana Zbigniewa Pawłowskiego [byłego prezesa iławskich wodociągów] osobiście, nie wiem jaki to super gość i w ogóle. Zapewniam jednak, że mając moją wiedzę i tak chłodne spojrzenie nie byłoby tamtego komentarza. Poza tym wypowiedź nie miała na celu zgnoić pana Pawłowskiego [...].
 Darth Sidious
 Piątek 06-01-2006

1639. 
[Do wpisu 1636].
Ja myślę, że to prawda.......... Na początku pierwszej kadencji [1990-94] wokół Żylińskiego zgromadziła się cała grupa wspaniałych ludzi i to na poziomie samorządu, zaprzyjaźnionego biznesu, jak i przedstawicieli Kościoła. Wszyscy żyli w zgodzie i budowali wspaniałą Iławę. WSZYSCY, nie sam Żyliński. W pierwszym okresie Żyliński był w porządku. To prawda, że miał koło siebie doświadczonego i wywarzonego Laskowskiego, ale tak było tylko na początku. Później niestety było coraz gorzej.
 Nowy
 Piątek 06-01-2006

1638. 
Do Typera (1635).
Przyznaję. Z Gajerkiem i Nową Wsią, to jest was trzy dziesiątki z hakiem tysięcy. Co to w porównaniu ze stolicą. A jak dostaniecie jeszcze Karaś i Smolniki, to już kilkadziesiąt tysięcy. Nigdy nie będziecie Nowym Jorkiem, czy też Meksykiem. Choć przy takich rządzących, to kto wie. Zapomniałem, że jeszcze macie sporo „mieszkańców” za wysokim murem. No tak, to już jest coś, prawie jak Osaka. Pozdrówka z prowincji.
 dawny iławianin, lat 88
 Warszawa, Piątek 06-01-2006

1637. 
Ten poniżej to najbardziej nielogiczny, niesprawiedliwy i pokrętny wpis na tym forum. Ale brednia...
 BOLO
 Piątek 06-01-2006

1636. 
Do „dawnego iławianina” (1634).
Przyszłość nie powinna należeć ani do Maśkiewicza ani do Żylińskiego (włącznie z poplecznikami jednego i drugiego), jednak o przeszłości trzeba mówić choćby po to, aby obalić mit iławskiego MAO TSE-TUNGA (dla niedomyślnych: Żylińskiego).
To nie on budował świetność Iławy, a ludzie którzy krótko przed jego pierwszą kadencją zjednoczyli Iławę. Na początku gdy zastępcą był jeszcze burmistrz Laskowski jakoś to się trzymało, gdy odszedł to władza uderzyła Żylińskiemu do głowy. Zaczął mieszać, knuć i dzielić Iławę. Iława była już podzielona przed ostatnimi wyborami.
 Obserwator
 Piątek 06-01-2006

1635. 
„(...) Jak na kilkutysięczną Iławę (...)”. Albo wyjechał Pan z Iławy II wieki temu, albo pomylił Pan miasta. Inni kandydaci jeszcze będą, wystarczy trochę poczekać.
Jeśli chodzi o sygnalizację to uważam, że Iławie bardziej potrzebne są inne inwestycje. [...]
 Typer
 Piątek 06-01-2006

1634. 
Ludu Iławy.
Z tego co czytam, to macie tylko dwóch kandydatów na burmistrza. Jak na kilkutysięczną Iławę, nie wierzę, by nie było ludzi, którzy nie będą powiązani układzikami i kolesiostwem.
Czyżby nie było wśród was, ludzi uczciwych, wykształconych i nie powiązanych partyjnymi więzami? Czy muszą przewijać się tylko te same osobistości?
Czas skończyć dyskusję Maśkiewicz czy Żylinski. Potrzebny wam fachowiec nie od zmiany tabliczek z nazwą ulicy, ale taki, co zrobi Iławę miastem na wzór dla innych miast powiatowych.
Mocno się zastanówcie co wypisujecie, bo to nie przystoi ani wam, ani temu miastu.
Niedawno byłem w Iławie, miasto tonęło w śniegu, którego nikt nie sprzątał. Ulice brudne, a ludzie taplali sie na chodnikach w mazi błotnej. Tak było na 3 dni przed wigilią.
A korki niesamowite.
Czas pomyśleć nie o wyborach, tylko np. o sygnalizacji od strony rynku (w kierunku Sampławy i w stronę przejazdu kolejowego). Wybaczcie, nie znam nazw ulic, ale chyba wiecie o czym piszę [róg Wyszyńskiego i Kopernika].
A zresztą napiszę nazwę ulicy, a tu się okaże, że w nocy ktoś podmienił tablice...
 dawny iławianin, lat 88
 Warszawa, Czwartek 05-01-2006

1633. 
Chciałbym pochwalić Kurier za ciekawy cykl artykułów o historii Susza w ostatnich numerach - naprawdę jest o czym pisać!
 Miłośnik Historii Susza
 http://www.susz.info
 Susz, Czwartek 05-01-2006

1632. 
Czy ktoś wie coś na temat treningów TANG SOO DO, które mają się odbywać w Iławie w sali szkoły „mechanik”, a szczególnie o trenerze Józefie D. [...]. Ja szukając informacji na ten temat natknąłem się na to:
„Uwaga! Nieuczciwi egzaminatorzy! PUT ostrzega przed nieuczciwym egzaminatorem, który wyłudzał pieniądze od dzieci i młodzieży, a później nie przekazał ich centrali PUT. Jak na razie mamy do czynienia z jednym przypadkiem: Józef D. [...], który wyłudził pieniądze podczas egzaminów w Brodnicy i Toruniu. Józef D. [...] przegrał już rozprawę cywilną (sygn. akt 240/02). Teraz czeka go karna rozprawa prokuratorska. W ww. przypadku PUT przekazała certyfikaty nieodpłatnie - dzieci i młodzież nie mogą cierpieć przez chciwość i głupotę swoich trenerów i egzaminatorów. PUT będzie dążyć do pozbawienia ww. osób prawa wykonywania zawodu”.
 Rocky
 Czwartek 05-01-2006

1631. 
Oj „Darth Sidious”, życzyłbym Iławie więcej takich ludzi jak Zbigniew Pawłowski. Widać, że nie masz już się kogo czepić.
 Kenkia
 Czwartek 05-01-2006

1629. 
(Do 1625).
A co ma za znaczenie czy Andrzej Kolasiński [aktualny prezes wodociągów] jest czy też nie spokrewniony z prokuratorem rejonowym Stanisławem Rekiem? [...]
Za to za Andrzeja Kolasińskiego podwyżek wody z wodociągów nie było i pewnie nie będzie.
Niech ktoś lepiej powie z kim spokrewniony jest Zbigniew Pawłowski [poprzedni prezes wodociągów], to będziemy mieli jasny obraz sytuacji z ostatnich miesięcy.
A skoro już jesteśmy przy prokuraturze to czemu nie mówi się, że było oskarżenie przeciwko Bogdanowi Hardybale [kierownik rolniczego ajaksu] za syf w podległej jednostce? [...]
 Darth Sidious
 Środa 04-01-2006

1628. 
Szanowna redakcjo!
Wyrażam protest przeciwko manipulacji Kuriera. Pokazywanie burmistrza Lubawy – Edmunda Standary – w fotoreportażu pt. „Powiat się integrował” jest niedopuszczalne. Zdjęcie pokazuje jak pan burmistrz Standara bierze rękami jedzenie i wygląda jakby nie jadł cały tydzień. To chyba fotomontaż.
Dlaczego pod zdjeciem pisze się, że pan Adam Żylinski jest szwagrem pana Edmunda Standary? Mieszkam tyle lat w Lubawie i nie jest mi ten fakt znany.
Jak mi wiadomo, pan Adam Żylinski to nie rodzina. Historia rodu pana burmistrza Standary od 10 lat jest opisywana w „Głosie Lubawskim” przez brata Bernarda Standarę.
Jak można tak manipulować opinią publiczną. Czy na publikowanie fotografii wyraził zgodę sekretarz miasta?
Jeśli przez takie pokazywanie w negatywnym świetle pana burmistrza Standary, burmistrz przegra teraz wybory, to redakcja Kuriera bedzie odpowiedzialna za to. I co, może znowu Maśkiewicza nam oddacie? Lepiej nie.
Na przyszłość proszę o pokazywanie pana burmistrza Standary zgodnie z dziennikarskim rzemiosłem.
 Leon
 Lubawa, Środa 04-01-2006
Odp. 
* Niedopuszczalna manipulacja?
* Fotomontaż?
* Nie znasz związku rodzinnego Żylińskich i Standarów?
* Manipulujemy opinią publiczną?
* Zgoda sekretarza na publikację zdjęcia burmistrza?
* Przez nas Standara przegra wybory?

Leon, twój wpis to kiepski żart. Wybacz, bez komentarza.

 red. nacz. Jarosław Synowiec

jarek@nki.pl
 Iława, Czwartek 05-01-2006

1627. 
(Do 1624).
Żadna praca nie powinna być wykonywana za darmo, ale urzędnik nie powinien zatrudniać – nawet jeśli jest to zlecenie tylko jednorazowego świadczenia pracy – swojej najbliższej rodziny.
I tyko o to mi chodziło w mojej poprzedniej wypowiedzi.
 iławianin
 Środa 04-01-2006

1626. 
Mnie nie musisz przekonywać, że Maśkiewicz jest zły – bo JEST. Ja tylko twierdzę, że Żyliński jest niewiele lepszy tylko CWAŃSZY, a przez to NIEBEZPIECZNY.
 Nowy
 Środa 04-01-2006

1625. 
Do „Nowego” (1616).
Ktoś tutaj niżej napisał, że „nie ma sprawy”, bo słynny proceder Maśkiewicza ze złodziejstwem publicznej kasy za pomocą kilometrówek i ryczałtów paliwowych został aż dwa razy umorzony przez prokuraturę.
A co to jest za argument ta prokuratura? Prokuratura nie jest od wydawania osądów, bo od tego mamy SĄD.
Jak prokuratura w Iławie mogła rzetelnie zbadać proceder paliwowy Maśkiewicza, skoro ten podarował stanowisko prezesa wodociągów dla szwagra prokuratora?
Tak moi drodzy, prezes wodociągów Andrzej Kolasiński jest rodzinką z szefem prokuratury Stanisławem Rekiem! Czyli teraz zrozumcie dlaczego Maśkiewicz wywalił Zbigniewa Pawłowskiego z fotela, a wsadził tam Andrzeja Kolasińskiego (magazyniera składu ze zbożem).
A jeszcze tak poza tym, to pamiętajmy jaki wpływ miało SLD na prokuratorów w całym kraju, i to dużo wyżej postawionych niż ci z Iławy. Przykładów jest bez liku.
„Nowy”! Jedna jest MORALNOŚĆ, jedna jest PRAWDA, ale racje są zawsze różne. Czemu różne? Bo nigdy nie jest tak, że wszyscy znają WSZYSTKIE fakty, okoliczności i sploty wydarzeń. A więc oceny zawsze pozostaną różnorakie.
 dawny przeciwnik Żylińskiego
 Środa 04-01-2006

1624. 
Co takiego???!!!!! „Ma swoje za uszami”?! Bo „jego synowie roznosili po domach” ulotki?! Sądzisz, że „za darmo na pewno tego nie robili”?!
A ty, jak idziesz do pracy, to za darmo? Za „dziekuję”?
Ludzie, co to za argumenty! Co to za poziom! Masakra!
 beta
 Środa 04-01-2006

1623. 
Ten „przydupas”, jak go nazwałeś, też ma swoje za uszami. Pamiętam jak jego synowie roznosili po domach i mieszkaniach coś w rodzaju sondy: „Czy chcesz żeby w Iławie?... (chodziło o inwestycje turystyczne). Za darmo na pewno tego nie robili.
Poza tym to sfrustrowany człowiek, a taki Iławie nie pomoże.
Ale przecież kandydaci na stanowisko burmistrza przyszłej kadencji już są.
 iławianin
 Środa 04-01-2006

1621. 
(do 1617)
To akurat najgorszy kandydat. Bez osobowości, przydupas Żylińskiego. Nic gorszego Iławie nie może się przydarzyć.
Z dwojga złego to już lepiej jego GURU, PAN i WŁADCA.
Albo nawet ten Maśkiewicz.
 Nowy
 Środa 04-01-2006

1620. 
(do 1616)
Może i Adam Żyliński święty nie jest. Jestem w stanie nawet przyznać rację „NOWEMU”, że na pewno święty nie jest. Ale porównywanie go z Jarosławem Maśkiewiczem to jest jak porównywanie kradzieży lizaka z marketu do afery Rywina.
Zrozum „NOWY”.
Fanem AŻ to ja nie jestem, ale skala przekrętów w obu przypadkach jest jednak znacząca i nie należy obu panów wrzucać do jednego wora.
Jazda służbowym autem (AŻ), czy załatwianie spraw prywatnych z wykorzystaniem delegacji (JM), a nawet zatrudnianie kumpli (każdy to robi) to jest pikuś w porównaniu z narażaniem życia i zdrowia mieszkańców poprzez ukrywanie faktu zatrutej baketriami wody. O „sprawie lubawskiej” już nie wspomnę.
 Grzesiek W.
 Środa 04-01-2006

1617. 
Czy w Ilawie nie ma porzadnego kandydata na burmistrza? Nie wierze. Pan Marek Polanski, co Wy na to?
 rogaty
 Lubawa, Środa 04-01-2006

1616. 
Nie rozmawiamy tu o twoich uczuciach – mówimy o faktach – na razie dwóch. Jeden i drugi robił przekręty z korzystaniem z samochodu służbowego (AŻ) i delegacjami (JM). Jeden i drugi zwalniał niewygodnych ludzi. Nie chcę, aby obecny pozostał burmistrzem, ale też aby poprzedni powrócił. Jestem zwolennikiem tego, że nie ma dwóch RACJI, dwóch PRAWD i dwóch MORALNOŚCI. Innej dla jednego, innej dla drugiego. Obydwaj powinni przejść do HISTORII i to ona ich oceni. [...]
 Nowy
 Środa 04-01-2006

1615. 
Powtórzę. Wybacz „Nowy”, ale porównywanie Pana Adama Żylińskiego do Jarosława Maśkiewicza przypomina konfrontację legendy Bruce`a Lee ze skompromitowanym Andrzejem Gołotą.
Moim zdaniem w naszym iławskim temacie porównywanie obecnego i poprzedniego burmistrza to całkwite nieporozumienie, bo mamy tu dwa zupełnie różne światy, ponieważ obaj ci panowie pochodzą z zupełnie innej bajki.
Dawniej mogłeś krytykować Żylińskiego za wszystko, dosłownie za wszystko, ale na pewno nie za to, że miał lepkie rączki i żerował na naszych wspólnych pieniądzach z kasy miasta. Wielu ludzi przyzna mi rację. O tym się rozmawia. Ludzie to widzą. Zobaczysz, co powiedzą w najbliższych wyborach.
 dawny przeciwnik Żylińskiego
 Środa 04-01-2006

1609. 
1). MASA (Maśkiewicz) pozbył się ze stanowisk, jak naliczyłem,
ponad 5 osób – ZŁY CZŁOWIEK.
2). MASA w białych rękawiczkach (Żyliński), jak naliczyłem,
ponad 5 osób – DOBRY CZŁOWIEK.
 Nowy
 Wtorek 03-01-2006

1608. 
Słyszałem, że iławska galeria sztuki o mały włos uniknęła likwidacji. Czy ktoś wie coś na ten temat?
 Rychu
 Wtorek 03-01-2006

1607. 
Poszukuję firmy z Iławy, która wykonuje remonty silników samochodów ciężarowych marki „STAR 1142”.
Wiem, że jakieś 10 lat ta firma działała i wykonywała dobrą robotę. Chciałbym wiedzieć czy jeszcze działa i prosić o jakieś namiary na tę firmę – telefon, adres, nazwa (cokolwiek). Może ktoś z Was zna tę firmę i mi pomoże. Z góry dziękuję.
 Marek P.

mpru@o2.pl
  2131101
 Łomża, Wtorek 03-01-2006
Odp. 
Zdaje się, że chodzi o Grupę IZNS S.A. (Iławskie Zakłady Naprawy Samochodów) – a dokładniej rzecz biorąc – jej „córkę”, czyli IZRS sp. z o.o. (Iławskie Zakłady Remontu Silników). Poniżej podaję adres witryny.
 red. nacz. Jarosław Synowiec

jarek@nki.pl
 http://www.izns.com.pl
 Środa 04-01-2006

1605. 
Kolejna burmistrza Iławy Jarosława M. (pseudonim „Masa”) rozprawa karna przed Sądem Rejonowym w Iławie odbędzie się w poniedziałek 9 stycznia o godzinie 13:00.
 informer
 Poniedziałek 02-01-2006

1604. 
Do realisty (1598). Jesteś tak zaciekły, tyle nienawiści w twojej wypowiedzi, że nie widzisz już niczego. Zwrot "brunatne koszule" został przez Konia użyty, ale cała otoczka faszystowska i cała nienawiść, to już twoja robota. Dla mnie w tym ujęciu to raczej zwrot żartobliwy, może raczej ironiczy, ale na pewno nie pełen nienawisci, jak u Ciebie.
 Obserwator
 Poniedziałek 02-01-2006

1600. 
A może ten Jarosław M. – nazywany czasem, tak po kumpelsku i simpatićnie, „Masą” – zupełnie zapomniał gdzie mieści się Sąd Rejonowy w Iławie?
To może mu przypomnieć: ulica Andersa, obok Starostwa Powiatowego (nie wiem jaki to numer budynku, bo nigdy nie byłem tam, ale może ktoś podpowie).
I wtedy chłopina trafi wreszcie do celu i odpowie na te kilka śmiesznych pytań o kasę z Lubawy itp. itd.
 iławianin, lat 52
 Iława, Poniedziałek 02-01-2006

1599. 
Zajmijcie się lepiej konkretami. Ten wasz burmistrz Masa już na drugą z rzędu rozprawę sądową sobie nie przychodzi. A taki miał być niewinny z niego ptaszek... Czy ktoś wie kiedy w sądzie jest kolejna rozprawa tego ananaska?
 moher
 Poniedziałek 02-01-2006

1598. 
Koniu, przecież to ty sam palnąłeś, że pamiętny marsz Żylińskiego był marszem "brunatnych koszul". Kompletnie masz we łbie namieszane. Matki z dziećmi, stare babcie albo też całe rodziny idące w tym marszu nazywasz "brunatnymi koszulami"??? Nie ćpaj przy kompie. Poje[...]o cię do kwadratu!
Prawda jest taka, że brunatne faszystowskie typy jak cienie lazły po krzakach, kanałach, bocznymi drogami (wynajęte przez obóz Masy i Bojki). Gówniarze-bojówkarze wyzywali uczestników marszu, próbowali sprowokować zadymę, ale było zbyt dużo psów po cywilnemu, bo każdego idiotę po każdym wychyleniu się szybko haltowali na dołek i nic się nie wydarzyło.
 realista
 Poniedziałek 02-01-2006

1597. 
Do "realisty" (1595).
Marsz był - z pochodniami, a po krzkach nikt nie chodził i zadymy żadnej nie było. Po co fałszujesz rzeczywistość? NIE WIEM.
 Koniu
 Poniedziałek 02-01-2006

1596. 
PROPOZYCJA!!!
Mieszkancy Iławy! Na burmistrza wybierzcie sobie Genowefę Pigwę. Lepiej nie będzie, ale za to jeszcze weselej.
Może jestem uszczypliwy, ale ktoś w końcu tych Waszych władców wybrał i to chyba nie Marsjanie? Więc po co krokodyle łzy lać? Miast tych łez, dawno już trzeba było referendum zorganizować. Jak jeszcze poczekacie, to wasz władca tą wodą w kranach Was wykończy.
Aż 90 procent tego forum, to płacz jakie władze Iławy są be. Ja, w odróznieniu od Was, panu Maśkiewiczowi zdrówka życzę. Żyj chłopie 100 lat!!! A drugie 100 rządź Iławą!!!
 żartowniś
 Biskupin Europy, Niedziela 01-01-2006

1595. 
Bolo co tu komentować... W tym roku zbliżają się wybory i to będzie najlepszy komentarz do sytuacji.
Do Konia (1593). Coś Ci się chłopaku pomieszało. Jak pamiętam, "Marsz z pochodniami" Żylińskiego to było jedno, a idące z boku, po krzakach i kanałach, brunatne koszule (wynajęte przez obóz Masy do sprowokowania zadymy), to drugie.
 realista
 Niedziela 01-01-2006

1594. 
Ula Bibkowa na burmistrza Iławy!!!
 wichrzyciel
 Niedziela 01-01-2006

1593. 
O ile pamiętam to "marsz brunatnych koszul z pochodniami" organizował Żyliński.
 Koniu
 Niedziela 01-01-2006

1592. 
Wiesz co Bolo. Myślę, że ty jakiś zakompleksiony jesteś. [...]
 Wojtek Rajczyk
 Iława, Niedziela 01-01-2006

1591. 
Powtórzę się. Iława, po tylu latach od założenia czy od II wojny światowej licząc, doczekała się brunatnej, prawie faszystowskiej gadzinówki pt. „Burmistrzowski Tydzień”, redagowanej przez czerwonych skurwieli lub ich dzieci – dziś nagle przeflancowanych na zapalczywych prawicowych PiS-owców w pędzie stadnym radio-kościelnej orgii...
Dopiero teraz widać, że Adam Żyliński wcale nie był taki zły jako burmistrz miasta. Trzeba było szanować to, co się miało.
Proszę o komentarze.
 BOLO, dawny przeciwnik Żylińskiego

bolo333@op.pl
 Niedziela 01-01-2006

1590. 
LEONKU Z LUBAWY! To Ty miałeś nadzieję, że w tym kraju bedzie inaczej i cokolwiek się zmieni??? Oj niepoprawny optymisto. Czy lewica czy prawica, środek, przodek, tyłek – to bez różnicy. Polska, drogi Leonie, to Polska. To ewenement Drogi Mlecznej! Byliśmy, jesteśmy i bedziemy zadu[...]m klerykalnym nie tylko Europy. Trzymaj się! Wiecej realizmu w Nowym Roku.
 żartowniś
 Niedziela 01-01-2006

1589. 
Zycze wszystkim w Nowym Roku wszystkiego najlepszego, mieszkancom Ilawy szczegolnie, aby wybrala porzadnego burmistrza.
Niech popatrzy na mala Lubawe. Burmistrz Standara tyle zrobil w ciagu 3-letniej kadencji, ze powinien byc przynajmniej wojewoda. Bedziemy w Lubawie mieli w nowym 2006 roku stadion prawie olimpijski, basen kryty za kilka lat, gaz ziemny za grosze, nowe mieszkania TBS i to pobudowane przez specjalistow od wodociagow. Wode w kranach mamy najlepsza. Grunt mamy na medal. Mamy najwiecej lekarzy medycyny na glowe. Choc tu moge sie mylic (3 albo 4 w przychodni). Jeden taki slynny, ze w TV byl (pijany). Pstragi beda plywaly w akwenach lubawskich. Pan burmistrz dobiera sobie wspolpracownikow w drodze konkursu. Dobiera sobie najlepszych wspolpracownikow - prawie samych redaktorow lokalnych gazet. Nie ma zadnej protekcji. Wszystko jest naj naj i jeszcze raz najlepsze.
Jesli nie wierzycie, to kupcie Głos Magistratu, tam prawie na kazdej stonie jest nasz porzadny prawicowy Pan burmistrz Standara. Martwie sie tylko, ze ostatnio zle wyglada, chyba cos ze zdrowiem nie tak, bo moja babcia Go nie poznala, tak sie od ciezkiej pracy postarzal.
Mysle, ze jak tak dalej bedzie, to powiat ilawski wkrotce bedzie przeniesiony do Lubawy.
A czym Ilawa moze sie pochwalic? Niczym. Wasz Masa z lewicy powinien isc na smietnik historii. Fachowcy z prawicy potrafia, a lewica nie potrafi.
Redakcji Kuriera dziekuje za pisanie prawdy o naszej Malej Ojczyznie.
 Leon
 Lubawa, Sobota 31-12-2005

1586. 
Mija stary 2005 rok, doświadczyły nas huragany, wybory i inne przypadłości. Chciałbym zatem wszystkim współczytelnikom Kuriera Iławskiego i bywalcom niniejszego forum w nadchodzącyn NOWYM 2006 ROKU życzyć:
w miarę normalnego państwa, choć jako takiej służby zdrowia, pracującej policji, obiecanych 3 milionów mieszkań, becikowego uczciwych urzędników, nowych świątyń, podwyżek płac a nie akcyzy i cen, dobrych nawierzchni na drogach, pomagających biednym proboszczów, uśmiechnietego na codzień szefa, redaktorów ktorzy piszą odważnie o problemach a nie tylko o nowych chodnikach, nowych miejsc pracy, mniej złodziejstwa i łapówkarstwa.
Nie życzę Wam jedynie, drodzy czytelnicy z Iławy, nowego burmistrza, bo wiem, że i tak wybierzecie podobnego.
Mam pewność, że mając tak wspaniałego prezydenta i rząd moje dla was, i siebie, życzenia się spełnią.
 CREDENDO VIDES
 Piątek 30-12-2005

1585. 
Do PabloHasan (1572).
Pablo, nie denerwuj się. To, że nie ma jakiejś hierarchi czy struktury forum, to znak, że wystarczy w miarę reguralnie śledzić forum (moim zdaniem jedyne w którym pisze się na tematy aktualne, a nie o jednej jedynej drużynie, najlepszej bo naszej, piłkarskiej [...], czy o innych "ważnych" sprawach na forach zakładanych na chybcika przez autorów stron internetowych).
Jeśli powstanie inne forum na temat Mojego Miasta, to też tam będę zaglądał, nie opuszczając tego forum.
A swoją drogą to dlaczego Twój dostawca nie udostępnia forum dla wszystkich? Są jeszcze w Iławie ludzie którzy mają internet "wdzwaniany" czy czasem zaglądają do sieci np. w bibliotece czy kafejce, a Waszą stronę znajdują szukając wszystkiego o Iławie w googlach.
Jeśli krytykujesz to forum, to wygląda to podejrzanie jeśli Wasze forum jest niedostępne dla innych. Moim zdaniem wystarczy odwołać się do numeru postu, tak jak robią to niektórzy.
Co do Masy to powiem Ci tak (po raz kolejny piszę to na forum):
"Też już żygam nim i jego świtą, która sama już chyba nie wie o co chodzi i co się dzieje dookoła". Ale to Moje prywatne zdanie.
Pozdrawiam serdecznie i przepraszam jeśli Cię uraziłem.
 iławianin..., lat 54
 Iława, Piątek 30-12-2005

1584. 
Temat 1 – samochód służbowy i związane z nim nadużycia.
Temat 2 – pozbywanie się ludzi przez „świętego” Żylińskiego”.
Wydaje się, że to specjalność MASY (inicjały J.M.), ale nic bardziej mylnego. Masa w białych rękawiczkach (inicjały A.Ż.) to doskonały nauczyciel.
Jeśli ktoś ma odwagę niech o tym napisze.
 Nowy
 Czwartek 29-12-2005

1583. 
Co się stało z konkurencją? Nie ma jej w sprzedaży w tym tygodniu. Znowu Kurier wykosił kolejną konkurencję? Gratuluję! Tamci pewnie nie płacili za druk. Spoko, wrócą. Masa pomoże. Wybory tuż tuż...
 Marcin
 Czwartek 29-12-2005

1582. 
Mamy zwyczaj, że tym Ważnym, kiedy Święta,
Chcemy dać coś, jako znak, że się pamięta.
A żeś Ważny, więc dajemy, Czytelniku,
Tę garść życzeń:
Więcej śmiechu, a mniej krzyku,
Trochę szczęścia – byś nie spadał na dno kiesy,
Żebyś sposób znalazł na codzienne stresy.
Trzymał dobre – likwidował złe nawyki,
A po Świętach coraz lepsze miał wyniki.
Strzelaj trafnie, graj wysoko. Gdy czas nagli,
Niech wiatr Tobie w całą dmie powierzchnię żagli.
Niech sen przyjdzie wtedy, kiedy pora,
A z nim postać pełna wdzięku, a nie zmora.
By Ci w biegu za potęgą nie umknęło,
Że to finał – nie początek wieńczy dzieło.
Byś pomyślał: „Kurier” Twój to atrakcja,
Tego życzy zawsze wierna Ci – REDAKCJA.
 Katarzyna Echt

kecht@wp.pl
 Iława, Czwartek 29-12-2005

1579. 
Dlaczego wykasowano mój post? Przecież nie miał nic wspólnego z NKI, tylko z gazetą konkurencyjną. Co to za rodzaj cenzury? [...]
 Darth Sidious
  3386591
 Czwartek 29-12-2005
Odp. 
Nie ma zgody na ewidentne pomówienia, tym bardziej jeśli chodzi o pomawianie konkurencji – zwłaszcza, że autor chowa się za anonimem. Jeśli ktoś chce rozliczać kogoś publicznie, to wpierw musi mieć do tego dowody, a następnie podpisać się pod zarzutami. Jeśli miałoby być inaczej, nie będzie to już wolność słowa, ale anarchia.
 red. nacz. Jarosław Synowiec

jarek@nki.pl
 Czwartek 29-12-2005

1578. 
A strona Czarnych Rudzienice też do komercyjnych się zalicza? To kasowanie adresów www jest rzeczywiście bardzo dziwne. Po za tym przydałoby się forum z prawdziwego zdarzenia. Pozdrawiam.
 czarny
 Czwartek 29-12-2005

1575. 
[...] Dlaczego tak skrzętnie kasujecie adresy stron www, które nawet nie są dla was konkurencją? Po co więc ta rubryka: "adres strony www"? [...]
 Typer
 Środa 28-12-2005
Odp. 
Konkurencja lub jej brak nie ma tu żadnego znaczenia. Kryptoreklamowanie się bez zgody właściciela witryny jest bardzo niegrzeczne. A rubryka „adres strony www” służy do tego, o czym mówi nazwa rubryki – za wyjątkiem adresów bezpośrednio komercyjnych.
 Admin

nki@nki.pl
 Czwartek 29-12-2005

1573. 
Czy mógłby ktoś podać informację gdzie w najbliższym czasie będzie przemawiał publicznie „niesamowity” Jarosław? Może to będzie ten „niesamowity” Koncert Wiedeński?
Pytam, bo po wizycie Kabaretu Moralnego Niepokoju mam ochotę znów obejrzeć dobry kabaret [...].
 Typer

bukmacherzy.250free.com@poczta.onet.pl
 Środa 28-12-2005

1572. 
"Nie zgadzam się z Tobą. Tematy do dyskusji na forum wynikają z sytuacji i wydarzeń w iławie. I, w przeciwieństwie do innych forum, nie ma sensu ciągnąć wątków dotyczących np. sieci osiedlowych, spraw komputerowych czy użytkowników danego providera internetowego. Jest np. w Iławie dostawca internetu który ma forum tylko dla swoich klientów – to się nazywa dopiero pluralizm, otwartość i dyskusja na różne tematy ;-)
Temat nr 1 to, co prawda, Masa i jego pieski, ale oni co kilka dni odwalają jakiś nowy numer i pogubiłbyś się w tematach i wątkach".

1. To jest najlepszy przyklad, dla ktorego powinno byc forum, gdzie zaklada sie watki tematami. Musze kopiowac Twojego posta do swojego celem kontynuowania wypowiedzi, tak by osoba przypadkowo go czytajaca wiedziala o co chodzi, a nie myslala ze sie z kosmosu zerwalem.

2. "W przeciwieństwie do innych forum, nie ma sensu ciągnąć wątków dotyczących np. sieci osiedlowych, spraw komputerowych czy użytkowników danego providera internetowego. Jest np. w Iławie dostawca internetu który ma forum tylko dla swoich klientów – to się nazywa dopiero pluralizm, otwartość i dyskusja na różne tematy" - co to ma do rzeczy? To, ze pracuje dla jednego z tych operatorow (mozna to latwo stwierdzic na podstawie nicka - od lat ten sam, nie wstydze sie tego co pisze wiec nie musze go zmieniac i sie ukrywac) nie ma zwiazku. Jestem takim samym czlowiek w godzinach wolnych jak Ty, On i tamta Pani...

3. "Temat nr 1 to, co prawda, Masa i jego pieski, ale oni co kilka dni odwalają jakiś nowy numer i pogubiłbyś się w tematach i wątkach" - sa tematy, ktore zyja wiecznie. Slusznie zauwazyles, ze "prawda dla mas", ale prawda uczy. Z rozmowy na jakis temat moga wyniknac jakies ciekawe okolicznosci, fakty, moze doswiaczenia, ktore moga wniesc cos ciekawego do zycia moze nawet Twojego.

4. "1569. Do Marcina Michalskiego. Czy ty nie jestes tym Marcinem, ktory chodzil do szkoly podstawowej nr 3, rocznik 1979 ???" - czy to nie smieszne, ze nagle pojawia sie taki post? Ni z gruszki ni z pietruszki. Tak tasio zalozyl, by nowy temat, moze odezwla by sie ktos z rocznika 79, przypomnialy by sie dawne lata i moze jakas imprezka. W ten sposob ten post poprostu zginie...

Oczywiscie to moje prywatne zdanie.
 PabloHasan
 Środa 28-12-2005

1571. 
Warto byłoby zająć się napisaniem artykułu o wielodzietnej rodzinie z Mózgowa, której spalił się dom w wigilię i nie mają środków do życia; poprosić ludzi o wsparcie finansowe i nie tylko.
 abuzabi87
 Środa 28-12-2005
Odp. 
Dziękujemy za sygnał od czytelnika.
Oczywiście natychmiast podeszliśmy bliżej tematu.
 red. nacz. Jarosław Synowiec

jarek@nki.pl
 Iława, Czwartek 29-12-2005

1570. 
(do 1566) Temat Masy jest wyraźnie podkręcany przez samą REDAKCJĘ, więc nie ma co się dziwić.
 Obserwator
 Środa 28-12-2005

1569. 
Do Marcina Michalskiego. Czy ty nie jestes tym Marcinem, ktory chodzil do szkoly podstawowej nr 3, rocznik 1979 ???
 tasior
 Środa 28-12-2005

1566. 
Nie zgadzam się z Tobą. Tematy do dyskusji na forum wynikają z sytuacji i wydarzeń w iławie. I, w przeciwieństwie do innych forum, nie ma sensu ciągnąć wątków dotyczących np. sieci osiedlowych, spraw komputerowych czy użytkowników danego providera internetowego. Jest np. w Iławie dostawca internetu który ma forum tylko dla swoich klientów – to się nazywa dopiero pluralizm, otwartość i dyskusja na różne tematy ;-)
Temat nr 1 to, co prawda, Masa i jego pieski, ale oni co kilka dni odwalają jakiś nowy numer i pogubiłbyś się w tematach i wątkach.
 iławianin..., lat 54
 Iława, Środa 28-12-2005

1565. 
Forum, moim zdaniem, jest kompletnie nieczytelne. Wpisywanie postow "jeden za drugim" wprowadza balagan i uniemozliwia polemike na jakis ciekawy temat. Zatem na Nowy Rok zycze redakcji i sobie bardziej rozbudowanego forum.
 PabloHasan
 Wtorek 27-12-2005

1563. 
CELEBRA POMIĘDZY RURAMI

„Iławskie Wodociągi” sp. z o.o. oddały do użytku agregat kogeneracyjny marki MAN o „niesamowitej” – jak donoszą ratuszowe klakiery – mocy. Ta „niesamowita” uroczystość odbyła się na terenie „niesamowitej” oczyszczalni ścieków w podiławskich Dziarnach. Pierwszy „niesamowity” guzik wcisnął osobiście nie kto inny, jak sam „niesamowity” burmistrz Iławy Jarosław Maśkiewicz. Najważniejszym punktem „niesamowicie” uroczystego programu, obok wciśnięcia „niesamowitego” guzika, było naukowe odkrycie, iż „dotąd marnowało się tyle niesamowicie bezcennej energii, zamiast ją wykorzystywać niesamowicie od kilku lat”. Prezes Andrzej Kolasiński ponadto pośpieszył z „niesamowitymi” zapewnieniami, że dzięki monitoringowi „nie ma mowy” o kolejnej „niesamowitej” awarii. Redakcja Kuriera nie uwierzyła w „niesamowitą” mowę prezesa i nie skorzystała z zaproszenia w obawie przed kolejnym wybuchem instalacji, a następnie „niesamowitym” oskarżeniem o szantaż.
 redaktor naczelny Jarosław Synowiec

jarek@nki.pl
 Iława, Wtorek 27-12-2005

1562. 
MERRY CHRISTMAS!!!
Popatrzecie, jaka Irlandka się zrobiła /Angielka?/. A jak język
już zna! Nie do wiary, pojętna dziewucha.
 żartowniś
 Poniedziałek 26-12-2005

1561. 
Snieznych swiat, prezentow pod choinka moc, a na Nowy Rok normalnosci. I niech Wam bedzie choc w polowie tak dobrze, jak mi tu w Irlandii, a niewiele wiecej Wam bedzie potrzeba.
Prosto z wysp Merry Christmas.
 Kasia Kozikowska
 Sobota 24-12-2005

1560. 
Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia, zadowolenia z każdego dnia, pomyślności w życiu życzę wszystkim iławianom. Pozdrawiam serdecznie!
 ~zrelaksowany iławianin~**^**

masa_na_madagaskar@wp.pl, lat 54
 masa_na_madagaskar@wp.pl, Sobota 24-12-2005

1559. 
POLSKA WIGILIA

Mrok już za oknem, gwiazdeczka świeci,
przy stole dziadek, babka, rodzice i dzieci
choinka światełkiem mruga z oddali
będą Polacy dziś ostro chlali
już po godzinie humor wspaniały
rodzinka z rękawa sypie kawały
i tak czas leci, leci i leci
pod stołem dziadek, przy stole dzieci
gorąca dyskusja jak walec się toczy
ojciec za karpia i... ryp matke w oczy
matka widelcem dźga ojca w szyję
a dziadek babkę zaprawia kijem
za oknem słychać syreny wycie
rodzinka czeka na e-R-ki przybycie
babkę zawieźli na salę białą
bo jej najwięcej się oberwało
ojca do paki gliniarze wsadzili
matce sześnaście szwów założyli
tak się skończyła polska tradycja
tradycja polska i chrześcijańska
w tym świętym kraju od Rysów do Gdańska.
 żartowniś-realista
 Sobota 24-12-2005

1558. 
Szanowna "zatroskana czytelniczko" z Biskupca!!!
Już bardzo dawno temu ktoś mądry rzekł te oto slowa: "POLSKA DOSTATECZNIE MI ZBRZYDŁA, ZA DUŻO TU WODY ŚWIĘCONEJ, A ZA MAŁO MYDŁA" stąd może problem tak sympatycznych insektów jakimi są weszki.
 żartowniś
 Sobota 24-12-2005

1557. 
LEKCEWAŻĄ DLA KURAŻU, SETKA DLA WSZY...

Do artykułu w numerze 50 z dnia 7 grudnia (str. 26) pt. „Lekceważą wszy”. Zbulwersowała mnie ta informacja. Czy Urząd Gminy Biskupiec nie ma innych problemów? A alkoholizm? A narkomania? A bezrobocie?
Dziwię się, że nauczyciele wraz z dyrektorami nie potrafią sobie poradzić z tym problemem. Wiadomo, że insekty się uodporniły na nowoczesne środki „kosmetyczne”. Po co wciągać „Wysoką Radę” w walkę z wszawicą?! Szukają podstaw prawnych do „aresztowania” owadów, a może ich nosicieli również. Ludzie oświaty, opamiętajcie się! Weźcie się za serdeczną pomoc dzieciom, rodzicom. Rodzice nie chcą? Nieprawda, krępują się. Może gdy nauczyciele zaczną się drapać, dyrektorzy takoż, to wtedy znajdą się sposoby walki.
Rady: * w klasach pogadanki na biologii, godzinach wychowawczych; * pokazy środków dezynfekcyjnych; * rozmowy z pielęgniarką; * zaprosić stare babcie, które „wyganiały” insekty w czasie okupacji, aby podały sposób; * wyznaczyć godziny „konsultacji z rodzicami”, ale nie na godzinę np. 14:00, ale od 14:00-16:00; * konkurs prowadzony przez PCK na najskuteczniejszy sposób walki z wszawicą; * łącznie z pokazem, np. na modelach lalek, pluszaków, itp. Myślę, że będą fundusze na cenne nagrody. Może gdy zaczną się wszyscy drapać, nie będzie już kłopotu z jawnością danych. Ludzie! Pomyślcie trochę. Przecież wójt gminy Biskupiec i radni nie będą gonić sprytnych weszek. Nie starczy czasu i siły.
Drugi artykuł (str. 13) pt. „Setka dla kurażu?” (na temat pijanej uczennicy, która przyszła do szkoły i wszczęła awanturę – przyp. red.). O oświato, dokąd zmierzasz? Dyrektor nie mógł poradzić sobie z problemem? Od razu policja, alkomat? Nie pomyślał, że z krewkiej nastolatki zrobił „Piękną Gwiazdę”? Pan dyrektor dodaje, że skierowaliśmy sprawę do sądu – jedna „gwiazdka młoda” i tylu ludzi zaangażowanych do walki z wiatrakami.
Ludzie, poczytajcie sobie Korczaka. Jest tyle ciekawych opracowań. Sięgajcie do literatury fachowej, do miłości, szacunku dla dziecka, a nie do policji czy organów ścigania. Policja niech goni i ściga bandytów, a nie mierzy promile alkoholu u rozrywkowej nastolatki. Alkohol nieletni zawsze zdobędzie, ma swoje sposoby. Pomyślcie, dorośli, jak to robiliśmy my sami. Organizujcie, prowadźcie profilaktykę kreatywną. Być może niektórzy uczniowie mają swoje „piciorysy”.
(...) Przyrzekam, że kiedyś podam babcine sposoby walki z wszawicą. Obecnie szukam starszych ludzi i wyciągnę od nich te cenne wiadomości, zajrzę też do literatury... aż medycznej. Nie wiem, czy wydrukujecie moje co nieco, ale byłabym wdzięczna. Pozdrawiam całą redakcję, coraz bardziej mi się podoba.
 zatroskana czytelniczka
 Piątek 23-12-2005

1556. 
Szczęśliwego Nowego Roku mieszkańcom Iławy !!!
 [...]czarni-rudzienice[...]
 Iława, Piątek 23-12-2005

1555. 
Gdzie można kupić ten Kurier [...]. Wróciłem do Iławy po pół roku i w ogóle nie wiem, co się tu dzieje... Macie może link? [...]. Panowie - warto kupić? POZDRAWIAM :)
 kamillos
 Piątek 23-12-2005

1551. 
Do Grześka W. (1546). Obawiam się, że do Ciebie nic nie przemówi. Przekręty z samochodem już pewno uznałeś za niebyłe lub mało znaczące, więc o czym tu gadać. Żyliński robił wszystko bardzo delikatnie, więc nie będą to zapewne dokumenty. Tylko ludzie myślący i wyciągający wnioski są to w stanie zrozumieć. Pozostali - tak jak TY - ślepo wierzą.
 Obserwator
 Czwartek 22-12-2005

1550. 
A może to była "reklama" tej "Pani"? No bo zdjęcia były w miarę dobrej jakości i sporo ich. No to pewnie wkrótce będzie w reklamach po 23.00 ;-)
 ~wkurzony iławianin~**^**

masa_na_madagaskar@wp.pl, lat 54
 Iława, Środa 21-12-2005

1547. 
A więc mamy lokalny CKM albo Playboy. A może to już Hustler?
Zobaczyłem na ladzie w sklepie tego "szmatławca burmistrzowego" i się przeraziłem! "Ideał" sięgnął bruku. Czy muszą drukować zdjęcia aż "prawie" porno, aby ktoś w końcu zwrócił na nich uwagę i wziął ich do ręki?
Ciekawe czy ktoś zainsteresuje się tym czy takie zdjęcia mogą być w gazecie bez napisu "Tylko dla dorosłych" lub "Dozwolone od lat 18"? Może nie mam za dużej orientacji, ale jeśli tak powinno być, to proszę napisać, bo może ktoś coś z tym zrobi.
A wracając do ciekawostek lokalnych. Jak tam sprawy "naszego" burmistrza? Pytam o te odbywane lub nie w budynku [sądu] na ulicy Andersa w Iławie.
 ~wkurzony iławianin~**^**

masa_na_madagaskar@wp.pl, lat 54
 Iława, Wtorek 20-12-2005

1546. 
No to proszę, mów NOWY (1544) skoro twierdzisz, że jest wiele do powiedzenia. Czekam z niecierpliwością jaki to z tego Żylińskiego był łajdak. Tylko swoją wiedzę opieraj na potwierdzonych faktach, a nie zasłyszanych dyrdymałach.
 Grzesiek W.
 Wtorek 20-12-2005

1545. 
[...] Piszecie o samych syfach. A to o nowym chodniku gdzies tam w Koziej Wólce;/, albo że parkować gdzieś nie można, że siatkarka z reprezentacji Polski ma chłopaka w Iławie - a co to was [...] interesuje?;/ Nie macie ważniejszych spraw na głowie?
W Iławie nie dzieje się nic oprócz tego, że jest SYF do potęgi i wszystko kręci się wokoło samych piedół.
Może ruszycie tymi głowami mądrymi [...] i wymyślicie jakies ciekawe rzeczy, które naprawdę będą ważne dla czytelników, bo jak żyję w tym [...] nie widziałem.
Myślicie, że w Iławie mieszka tylko burmistrz? I koniec świata? Poszukajcie głębiej, macie tak słabych informatorów, że oprócz oklepanych tematów nic wiecej nie ma!
W Iławie jest obiecujący zespół metalowy o ktorym piszą mega-ziny i zbierają same superlatywy w recenzjach. Może wypadałby z nimi przeprowadzić jakiś wywiad, moze będą mieli coś bardziej interesujacego do powiedzenia niż to, że jest remont kina, albo że woda jest zje**na, bo apropos... zawsze taka była.
 Celebratum, lat 44
 xxx, Poniedziałek 19-12-2005
Odp. 
Mylisz się! Twoje prywatne (masz prawo) zdanie nie jest prawdą obiektywną lub objawioną. Jeżeli chcesz, żeby napisać o zespole metalowym, o którym piszesz, wystarczy zadzwonić, napisać mail lub nawet na forum zaproponować temat, ale w sposób normalny, a nie rzucać inwektywami. Zapraszam do redakcji Kuriera, pogadamy i opiszemy sprawę! Proszę o kontakt.
 Marcin Michalski

marcin@nki.pl
 Iława, Środa 21-12-2005

1544. 
No proszę, może wreszcie zostanie przerwana zmowa milczenia wobec poczynań Żylińskiego. I zobaczymy jak to było naprawdę! A jest wiele do powiedzenia, bardzo wiele.
 Nowy
 Niedziela 18-12-2005

1542. 
Do urzędnika ratusza (1529).
Bardzo fascynujący wywód. Może się zrzucimy na pomnik dla Żylińskiego albo jakąś ulicę nazwiemy jego nazwiskiem.
Żyliński po prostu kupił sobie wierność urzędników ratusza nadając im mianowanie, tym samym zapewniając im pracę. Bo mianowanego pracownika nie sposób zwolnić, nawet gdy ma prawomocny wyrok (taki przypadek jest w ratuszu).
Burmistrza może być wożony służbowym samochodem, ale żona na zakupy, a syn do szkoły, to już chyba lekka przesada, lecz jak piszesz, za Żylińskiego wszystko było jawne wiec można było robić wałki oficjalnie i wszyscy byli zadowoleni. Bo w Polsce tak jest, że jeśli ktoś kradnie w biały dzień to nikt tego „nie widzi”, co więcej ludzie to pochwalają.
Śmieszą mnie te dywagacje na temat Maśkiewicza i jego delegacji. Jak ktoś posiada wiedzą o tym, że inna osoba łamie prawo to ma obowiązek zgłosić ten fakt organom ścigania. Poza tym albo coś jest uczciwe albo nie. Nie ma też możliwości złamania „niezupełnie” prawa, albo się je łanie albo nie.
Poza tym jest prawomocna decyzja prokuratury, która Maśkiewicza jak wiemy nie lubi, że nie był w zachowaniu Maśkiewicza znamion czynu zabronionego.
A przecież to sam Żyliński kiedyś powiedział, że balansował na krawędzi prawa naginając je. Jeśli rzeczywiście jesteś urzędnikiem ratusza, to wiesz, że za Żylińskiego nie wszystko było zgodne z prawem. Najpierw był decyzja, a potem zastanawiano się ja „zrobić” żeby było cacy. Przykład, nie ma sprawy; budynek usługowo-mieszkalny ul. Grunwaldzka obok IZNS, został zbudowany (na terenie zielonym) a dopiero po tym zmieniono plan zagospodarowania przestrzennego.
Jest coś takiego ja mobbing, jakiś paragraf na pewno by się znalazł, więc w czym problem, podaj burmistrza do sądu, że nie pozwala normalnie pracować tylko sieje terror (a propos terror to ostatni popularne słowo). Może w Iławie też byli przetrzymywania terroryści z Al-Kaidy
Na koniec - bez urazy - ale jeśli każdy urzędnik w Iławie reprezentuje taki styl i poziom wypowiedz i Pan/Pani to ja zaczynam się bać. Radziłbym traktować swoich szefów bez emocji. Problemem urzędników jest to, że nie mogą zaakceptować tego, iż są tylko urzędnikami i mają wykonywać polecenia (te zgodne z prawem) swoich szefów i tyle.
Nie jest to zamykanie ust, bo każdy ma prawo krytykować burmistrza, ale nie jako urzędnik mu podległy, lecz jako osoba prywatna.
Miłej pracy w ratuszu.
 wredny iławianin
 Niedziela 18-12-2005

1541. 
Dlaczego nie publikujecie ogłoszeń drobnych jak było do tej pory?
 tajemnicza

laska_1980@tlen.pl, lat 44
 Polska, Niedziela 18-12-2005
Odp. 
Publikujemy, jednakże – z pewnym opóźnieniem w stosunku do wydania papierowego, które jest traktowane nadrzędnie (przynajmniej na razie).
 red. nacz. Jarosław Synowiec

jarek@nki.pl
 Iława, Niedziela 18-12-2005

1540. 
Brawo KOWAL!!! Niech urzędasy ze swoją wypaczoną filozofią nie zapanują nad światem. To, że oni nie widzą w tych rzeczach nic złego, nie znaczy, że tak właśnie jest. Kombinator to kombinator i nie ma znaczenia, czy nazywa się Maśkiewicz czy Żyliński.
 Obserwator
 Piątek 16-12-2005

1537. 
Popieram NOWEGO!!! (1523). Dla mnie też nie ma znaczenia czy lubią tamtego burmistrza urzędnicy bardziej od nowego. Sprawa jest prosta i jednoznaczna.
Maśkiewicz kombinował z delegacjami, czyli kradł publiczne pieniądze i kropka. Żyliński zatrudniał krewniaczka jako kierowcę i obwoził sie służbowym samochodem w celach prywatnych, czyli kradł publiczne pieniądze i kropka.
A kogo bardziej lubicie, to Wasza prywatna sprawa, ale to jest inny temat.
 Kowal
 Czwartek 15-12-2005

1536. 
Skoro niżej ktoś tutaj poruszył temat rozbijania rodzin, to ja się pytam na spokojnie jaka jest moralność „naszego” słynnego posła z Wybrzeża [...]? Reprezentant narodu, jak ten lis z kurnika, wykrada komuś kobietę i rozbija życie wielu osób... Dramat. Chyba te podróże tak go rozbestwiły [...].
 życzliwy
 Czwartek 15-12-2005

1535. 
Do 1529. Pan Żyłka w Kurierze przyznał się do swojej miernoty. Powiedział, że na biznesie (trudne słowo) się nie zna i woli być urzędasem. Ale PANEM BURMISTRZEM to może i owszem. Już Lechu był prezydentem. Przecież miasto to coś trudniejszego chyba niż zwykły biznes. No może chodzi o to, że za własny biznes się odpowiada własną "głową", a za miasto, w rozumieniu Żyłki, to przed Bogiem i historią.
 ssak1

ssak1@gazeta.pl
 hell, Czwartek 15-12-2005

1534. 
Myślę, ze „nowy” nie mówi o tym, kto był miły dla urzędasów a kto nie. W swojej wypowiedzi urzędniku - jak się podpisujesz - stosujesz podwójną moralność, inną dla jednego, a inną dla drugiego.
Widać wszyscy jesteście z jednej gliny. Już nie widzicie czym jest przekręt. Policz sobie jeśli potrafisz, ile kosztuje utrzymanie wozu i prywatne nim wycieczki, a potem mów, że to nic takiego.
Wrosłeś w ten świat kombinatorstwa i złodziejstwa i juz nic nie widzisz!!! Stare powiedzenia „Kto z kim przystaje, taki się staje” pasuje tu idealnie.
Nie chodzi tu przecież o to, komu lubiłeś lizać tyłek, a komu nie lubisz tego robić. Złodziejstwo jest zawsze złodziejstwem i nie ma znaczenia jak się nazywa. Mało mnie obchodzi kogo kto lubi. Jeden i drugi korzystał ze stanowiska.
I jeszcze jedno, dlaczego piszesz, że burmistrzowi nie przystoi chadzać do pracy pieszo? Czy burmistrz to osoba z innej gliny ulepiona? Poza tym, może sobie tak jak każdy obywatel kupić samochód, albo skorzystać z komunikacji. Dostaje wysoką pensję i nie pisz, że ma jeszcze jakieś dodatkowe prawa.
 Obserwator
 Czwartek 15-12-2005

1530. 
PAN EDWARD BOJKO,
PRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ W IŁAWIE
Zwracam się do Pana z zapytaniem czy radny Marek Lewandowski, skazany prawomocnym wyrokiem przez Sąd Grodzki, może dalej być radnym i szefem Komisji Rewizyjnej?
Jednocześnie nadmieniam, że wymieniony rozwiódł się, ma dużo za uszami i jego moralność nie za bardzo jest przykładem dla ludzi.
Proszę o odpowiedź na łamach Kuriera Iławskiego jak najszybciej, bo mam nerwy na ten bałagan. Jak nie otrzymam odpowiedzi, to napiszę do premiera i ministra sprawiedliwości.
[...] Wierzę, że Pan zrobi z tym porządek.
 oburzony Obywatel Iławy
 Środa 14-12-2005
Odp. 
Według informacji udzielonych przez panią prezes Sądu Rejonowego w Iławie Zdzisławę Harmacińską, radny Marek Lewandowski NIE został skazany, a postępowanie w jego sprawie warunkowo umorzono. Postanowienie sądu jest prawomocne.
Dlaczego zatem rozgłaszasz kłamstwo?
 redaktor naczelny Jarosław Synowiec

jarek@nki.pl
 Iława, Czwartek 22-12-2005

1529. 
„Nowy” (1523), a ja proponuję kilka konkretów.
Twój cytat: „1). MASA – brał delegacje i rozliczał je niezupełnie uczciwie”. A to dobre sobie...
Brał niezupełnie uczciwie, co... Prześlizgujesz się obok istoty tematu. „Niezupełną uczciwością” chcesz nazywać wyszarpywanie zdublowanych pieniążków? Wyszarpywanie za nawet takie krótkie wyjazdy, jak rzut kamieniem do Szałkowa (ha !!!). Wyszarpywanie za podróże na zjazdy partyjne SLD w Olsztynie, które nie mają nic wspólnego z interesem naszego miasta (ha !!!). Wyszarpywanie pieniążków za każdy przejechany kilometr do Warszawy i po całym kraju, podczas gdy dokładnie za to samo pobiera duży ryczałt miesięczny (ha !!!). I wiesz co, wyszarpywanie publicznych pieniążków trwa cały czas. Do dziś! Nawet mimo burzy, którą na ten temat ujawnił „Kurier Iławski”.
Twój cytat: „2). Żyliński (MASA w białych rękawiczkach) utrzymywał samochód, kierowcę, swojego krewnego, i jeździł tym samochodem po całym kraju, nie zawsze w interesach czysto miejskich, nie mówiąc już o dowożeniu i odwożeniu codziennie do pracy w magistracie”.
Nie nie! Z pewnością nie jest Pan Żyliński tym, czym jest Maśkiewicz. Pan Adam Żyliński nie miał samochodu i nie miał prawa jazdy. Moim zdaniem, burmistrz miasta nie powinien na co dzień zasuwać pieszo do ratusza, bo burmistrzowi po prostu nie przystoi, a mnie, jako lokalnej patriotce iławskiej, byłoby zwyczajnie wstyd.
Nie widzicie tego od środa, ale wiecie co z tym samochodem zrobił Maśkiewicz? Tyle szumu narobił o oszczędzaniu, a on normalnie wziął i formalnie przeniósł ten samochód z jednego miejsca do Wydziału Oświaty i też często nim jeździ tam i na zad, mimo że ma swój prywatny, na który – czy jego auto stoi czy nie – bierze spory ryczałt gotówkowy.
„Nowy” o jakiej moralności mówisz? Może własnej jakiejś? Co Ty możesz wiedzieć na ten temat co się tutaj działo i teraz dzieje bez przerwy? Z bliska widziałam tamtego i dziś widzę tego burmistrza. Nie ma żadnego porównania.
TAMTEN NICZEGO NIE UKRYWAŁ I NIE KOMBINOWAŁ, WSZYSTKO BYŁO JAWNE I OTWARTE. ZAWSZE MOŻNA BYŁO PÓJŚĆ DO NIEGO I POROZMAWIAĆ. UFALIŚMY SWOJEMU SZEFOWI, BO TO BYŁ DOBRY SZEF I MARTWIŁ SIĘ O NASZE MIASTO. A TERAZ JEST DUŻO NADUŻYĆ I TERROR ŁOBUZA.
GDYBY NIE BEZROBOCIE, TO PRAWIE WSZYSCY JUŻ BY STĄD UCIEKLI OD TEGO PSYCHOPATY.
 urzędnik ratusza
 NASZA UKOCHANA IŁAWA, Środa 14-12-2005

1528. 
TASIOR!!! Ty masz tyle wspólnego z Londynem, co ja z Matką Teresą!!!
 żartowniś
 Wtorek 13-12-2005

1527. 
Coś na czasie.
Głodny Polak poszedł do lasu i na obiad złapapał zająca. Wraca do do mu i do żony mówi:
- Upiecz go na smalcu!
- Nie ma smalcu!
- Dobra, to na maśle!
- Nie ma masła!
- To, do cholery, na oleju albo margarynie!
- Nie ma ani oleju ani margaryny!
– No to upiecz go bez tłuszczu!
- Gazu nie ma! - żona na to.
- To na elektrycznej kuchence, głodny jestem!
- Prądu nie ma!
– No rzuć go na płytę w kuchni, to się upiecze!!!
- W kuchni nie napaliłam, bo węgla nie ma!
Załamany wyrzuca zajaca przez okno, a ten, spadając, uszczęśliwiony woła: „NIECH ŻYJE WOLNA POLSKA!!!”
 żartowniś
 Wtorek 13-12-2005

1526. 
NIKT NIE MA TAKIEGO KACA DZIS JAK JA. MEGA GIGA KAC LONDYNSKI.
 TASIOR
 Wtorek 13-12-2005


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 189 190 191 ... 377 378 379 380 381 382 383 384 385 ... 387 388 389 następna ] z 389103203010REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.