Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Zginął podczas koszenia trawy
Propagandowe media samorządowe niszczą lokalną demokrację
Afera budowlana. Domów nie ma, pieniądze zniknęły
Policjant bohatersko ratował uchodźców z pożaru
Ukradł koszyczek ze święconką spod kościoła
Pożar w ośrodku dla uchodźców z Ukrainy
Wdzięczna życiu Wiktoria Szczepańska
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
Więcej...

Forum

126. 
Chcialbym, zeby powstal link w ktorym czytelnicy mogliby oglaszac co nowego slychac w ilawie co by zainteresowalo redaktora, aby mogl o tym napisac w gazecie i nastepnie link w ktorym mozna by bylo oglaszac swoje plany co do miasta np. nowe kino itp.
Co do strony Kuriera to jest ok, ale zawsze moglo bybyc lepiej!!
 _surferka_
 ilawa, Niedziela 05-09-2004

125. 
Czy to prawda, ze iławskiekino "X Muza" ma byc remontowane od konca wrzesnia i przez rok bedzie nieczynne?? Slyszalam jakies plotki, ale chcialabym sie upewnic czy to prawda. Naszemu kinu naprawde przydalby sie remont, wiec bylabym bardzo szczesliwa jezeli jakies prace nad tym kinem sie zaczely. Czy ktos wie cos wiecej na ten temat?? Z gory dzieki za odpowiedz ;)
 Mithril
 Niedziela 05-09-2004

124. 
Jasne! Link do iławskiej budowlanki to www.zsilawa.glt.pl
 Bolo

bolo333@op.pl
 Sobota 04-09-2004

123. 
Ej podajcie mi adres stronki internetowej Zespołu Szkół Budowlanych w Iławie, czyli popularnej BUDOWLANKI. Proszę!!! Jak coś, to dzięki :)
 ja
 Sobota 04-09-2004

122. 
A ja 12.
 tede2
 kisielice, Piątek 03-09-2004

120. 
Mam 13 lat.
 tede

jaro.tede@wp.pl, lat 32
 Susz, Czwartek 02-09-2004

115. 
Cichy, a wasza firma jest tańsza?
 rixon

sion_ger@web.de, lat 39
 bad pyrmont, Wtorek 31-08-2004

104. 
BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW IŁAWY I OKOLIC !!! Od pewnego czasu w Iławie ludzie padają ofiarą OSZUSTÓW, którzy instalują, głównie w blokach, nowe drzwi wejściowe. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że koszt założenia wraz z materiałem przekracza sumę 1.200 zł, jednak ludzie zgadzają się na rozliczenie ratalne, a co za tym idzie, to wzrost kosztu do 1.800 zł. W rzeczywistości takie drzwi warte są 500-600 zł !!! Ofiarami tego bandyctwa są głównie starsze osoby, mieszkające samotnie. Często pokrzywdzeni są głusi, słabo widzą, a ich wiedza na temat całej umowy zlecenia jest znikoma. Znam te starsze osoby osobiście i wiem w jakim stanie są obecnie. Jedna z pokrzywdzonych nawet dobrze nie potrafi się wysłowić, A CO DOPIERO PRZECZYTAĆ TREŚĆ UMOWY !!! Starsze osoby się zgadzają bo nie mają wyjścia, jeszcze przed podpisaniem umowy przystępują do niszczenia starych drzwi !!! To jest szokujące !!!! LUDZIE JAK KTOŚ ZAPUKA W SPRAWIE MONTARZU DRZWI, POWIEDZCIE: „SPIER.......CIE OSZUŚCI”. Firma z Gdańska - można sprawdzić na pieczątce !!! Nie podam swojego nazwiska.
 Cichy, lat 39
 Iława, Piątek 27-08-2004

103. 
Wasza strona jest po prostu super. Bardzo mi sie spodobała. Wasz tygodnik jest też the best. Kupuję go co środę. Róbcie to dalej. Papatki i pozdrowionka dla całej redakcji. Stała czytelniczka.
 Agusia

ilawianka@poczta.onet.pl, lat 35
 Iława, Piątek 27-08-2004

102. 
Poznam dziewczyny z okolic Susza!!! Zupa!!!
 Zupa junior

zupkowski@wp.pl, lat 32
  2429814
 http://zupajunior.blog.onet.pl
 Susz, Czwartek 26-08-2004

99. 
Do jasnej i ciężkiej cholery z tym dziadowskim oznakowaniem objazdów w Iławie!!!!!!!!! Dziś znowu był m.in. przez to poważny wypadek na ulicy Sobieskiego - tuż przed ulicą Królowej Jadwigi. Poszkodowane były aż trzy samochody!!! Na własne oczy widziałem. Fajnie jest, że wreszcie drogowcy wzięli się na poważnie za robienie konkretnych dróg, ale do cholery organizacja tego burdelu woła o pomstę do nieba!!!!!!
 Ricky
 Poniedziałek 23-08-2004

98. 
To, co dzieje się z radnymi w miescie Iława, to farsa !!!!!!!!!!!!!!!!! A ten burmistrz niech się wreszcie za to wszystko weźmie!!! Czy mu oczy pi[***]ą zarosły!!!
 błazen

grasiklondyn@wp.pl
 Poniedziałek 23-08-2004

97. 
Nie potrzebujemy radnych !!!!!!!!! Fikcyjnie zbudowane stanowiska dla tych, którym pensyjka nie wystarcza. A wszystko to idzie z naszych podatków !!!!!!!!! Jeżeli chcą tak bardzo pomagac ludziom, niech to robią społecznie, wtedy zobaczymy ilu będzie się ubiegać o te stanowiska.
 Kinia

dankalondyn@wp.pl
 Iława, Poniedziałek 23-08-2004

96. 
Masa to wieeeelka porażka dla Iławy.................. Ci, którzy go bronią, mają również duszę zwykłego kryminalisty. Kochane przydupasy Masy - wy pewnie podatki płacicie w innym mieście niż Iława! Mam dla was propozycję: w największym ośrodku wczasowym na ul. 1 Maja w Iławie wybieżcie sobie „pokój” obok Masy. Ale pamiętajcie, że widok zepsują wam kraty!
 iławianin
 Poniedziałek 23-08-2004

94. 
TO PRAWDA. MAJĄ CIEPŁE POSADKI I LUDZI GDZIEŚ. RAZEM Z TYM PSEUDO-BURMISTRZEM, CO NIE ROBI NIC I BIERZE NAJWIECEJ.
 LADY D.

dankalondyn@wp.pl, lat 53
 ilawa, Poniedziałek 23-08-2004

93. 
Pomyslcie ilu darmozjaduw dostaje pensje w naszym urzedzie??? W iławie radni tylko obiecuja i nic nie robia! Sprawa ulic na osedlu Gajerek. Ulica Malborska. To jest zgroza przejechac nia autem, ale nikt w tej sprawie nic nierobi!!! Ale przed wyborami karzdy z nich obiecywał jak zwykle, a po wyborach jak juz pensyjka wpływa na konto to wszyscy maja ludzi gdzies !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 TASIOR LON

grasiklondyn@wp.pl, lat 44
 Iława, Poniedziałek 23-08-2004

90. 
Do redaktora naczelnego.
To Pan się pomylił pisząc o wyroku NSA. Ja nie muszę znać historii procesu Żylińskiego, a Pan powinien. [***]
Co do redakcji „Głosu Lubawskiego”, to wcale się nie dziwię, że ona nie lubi Maśkiewicza, skoro były redaktor naczelny tej gazety jest obecnie Sekretarzem Miasta Lubawy, ale zanim objął stanowisko redaktora naczelnego w „Głosie”, został zwolniony z pracy przez Maśkiewicza.
Co do obiektywizmu – dlaczego nie było w „Kurierze” żadnej wzmianki o procesie Adama Żylińskiego i co tu ma do rzeczy jaki to proces?
„NAJWYŻSZY INTERES PUBLICZNY” to prawda i obiektywizm, którego NKI brakuje. Jak NKI może być obiektywny, skoro jego redaktor naczelny, czyli Pan, oficjalnie mówi o swojej niechęci i negatywnym stosunku do Maśkiewicza. W takiej sytuacji nie da się być obiektywnym.
Męczy mnie korespondowanie z Panem, bo Pan i tak wie swoje, a ja myślałem że można będzie sobie z Panem rzeczowo porozmawiać, nawet jeśli mamy odmienne poglądy. Lecz cóż, rozczarowałem się.
 Silencio
 Niedziela 22-08-2004
Odp. 

Silencio, kończę z tobą dysputę, bo z betonem nie da się. Tak, pomyliłem się – z rozpędu. I zaraz naprawiłem swój błąd wyjaśnieniami (choć do Ciebie i tak niewiele dociera). Chodziło mi naturalnie o Sąd Apelacyjny w Gdańsku, a nie o NSA. Oczywiście ty zrobiłeś z tego od razu wielkie halo.

Co do redakcji „Głosu Lubawskiego”, to twój opis osoby pana Miecieja Radtke jest bez znaczenia, bo nie on stanowi jądro problemu, lecz osobowość, a właściwie brak osobowości u Jarosława Maśkiewicza. Ponadto w najgorętszym okresie burmistrzowania Maśkiewicza w Lubawie redaktorem naczelnym „Głosu” był Marek Sapiński. I to dzięki redakcji kierowanej przez niego, na światło dzienne wyszły liczne nadużycia burmistrza Maśkiewicza w Lubawie.

Piszesz, że nie było w „Kurierze” żadnej wzmianki o procesie wyborczym Adama Żylińskiego w Elblągu. Zastanawiam się: albo naprawdę nie wiesz, że jednak było to relacjonowane (obszernie), albo po prostu łżesz jak najęty.

Pytasz głupkowato: „Co tu ma do rzeczy jaki to proces?”. Otóż ma! Jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy trybem wyborczym wobec Żylińskiego a rozprawą karną wobec Maśkiewicza; jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy oskarżeniem prywatnym Żylińskiego (przez konkurenta w dodatku!) a oskarżeniem publicznym wobec Maśkiewicza wysuniętym oficjalnie przez prokuraturę; jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy hasełkami wyborczymi a znikającą wielką kasą pomiędzy nieistniejącymi ulicami w Lubawie; jeśli wreszcie nie widzisz różnicy pomiędzy zwykłą pyskówką polityczną a ordynarnym skokiem na publiczne pieniądze – to jeszcze raz gratuluję obywatelskiej postawy.

Piszesz: „Jak NKI może być obiektywny, skoro jego redaktor naczelny, czyli pan, oficjalnie mówi o swojej niechęci i negatywnym stosunku do Maśkiewicza. W takiej sytuacji nie da się być obiektywnym”. Twój tok rozumowania oscyluje mniej więcej na poziomie ucznia piątej klasy szkoły podstawowej (bez obrażania uczniów). Powtórzę więc. Subiektywne oceny, opinie i komentarze to jedno, a obiektywne informacje to druga rzecz. Dlatego nie możesz zarzucić „Kurierowi” tendencyjnego i nierzetelnego przekazu informacyjnego, bo nie masz ku temu podstaw. Z drugiej strony nie możesz mieć do redakcji pretensji o to, że większość opinii i komentarzy jest fatalna dla twojego ulubionego Maśkiewicza – to są wypowiedzi konkretnych ludzi, obywateli miasta, wyborców.
 red. nacz. Jarosław Synowiec

jarek@nki.pl
 Iława, Niedziela 29-08-2004

77. 
Sz. kolego red. nacz. Jarosławie. Ja nic nie kręcę. Po prostu piszę to co zaobserwowałem czytając Pana odpowiedzi na listy osób, które coś Panu lub Pana gazecie zarzucają. Moje wnioski (takie, a nie inne) pochodzą z obserwacji internetowego wydania NKI i księgi gości. I niech mi Pan nie mówi, że nie jest Pan ignorantem. A kto wykasował mój wpis w starej księdze gości w którym napisałem, że nie bedę kupował NKI [*** tu: ingerencja moderatora – naruszenie prawa prasowego i kodeksu karnego]. Wykasował Pan tamten wpis, bo był dla Pana niewygodny. I niech pan ciągle nie pisze o podpisywaniu się imieniem i nazwiskiem, bo to już powoli robi się nudne. Jest Pan osobą publiczną, więc niech się Pan podpisuje, ja taką osobą nie jestem. A księgi gości są właśnie po to, żeby napisać to co się myśli. I daleki jestem od zabraniania Panu robienia tego, co Pan robi. Ja tylko piszę to co myślę. Kończę polemikę z Panem.
 aro

zx10@interia.pl
  5574683
 Iława, Czwartek 19-08-2004
Odp. 
Jednak kręcisz. I to straszliwie.
>>> Po pierwsze. Nie chodziło o wpis twoim zdaniem „niewygodny”, ale o łamiący prawo. I wtedy, i teraz również złamałeś prawo. Nie mając dowodów nie można rzucać publicznie tak ciężkich oskarżeń jak Twoje. Nie zarzucaj mi więc „ignorancji”, bo koniec końców to właśnie ty ją prezentujesz. Poza tym w twoich wypowiedziach, oprócz płytkich ocen, nie ma nawet próby przeprowadzenia dowodów. Proponuję ci zatem, jako wzór, poniższy link:
http://www.nki.pl/news.php?id=252&show=readme
>>> Po drugie. Twój lekceważący stosunek do kwestii podpisywania się imieniem i nazwiskiem na forum publicum jest kolejnym dowodem makabrycznej ignorancji. Temat wcale nie jest błahy, a już na pewno nie „nudny”. Jeśli publicznie masz do zarzucenia komuś nawet najmniejsze przewinienie (klaśnięcie komara), to czymże jest taka prezentacja argumentu bez spersonifikowania jego autora?! Odpowiem: tragifarsą. W zniewolonej umysłowo Polsce wielu użytkowników internetu hasa sobie po globalnej sieci samopas uskuteczniając mega-mity, że tylko anonimowo można wypluwać z siebie co się chce. I że niby na tym ma polegać wolność słowa... Jest to bzdura – tyleż prawdziwa, co kłamstwa „polskich” polityków na temat rzekomej „misji” rzekomo „stabilizacyjnej” w Iraku.
>>> Po trzecie. Zioniesz jadem do redakcji tylko dlatego, że Kurier uważnie patrzy na ręce władzy? Żałosne. Zapomnij raczej, że taka gazeta istnieje. Masz do tego pełne prawo. Tylko mam na koniec prośbę: już więcej nie wpisuj na tym forum tego „co myślisz”, bo myślenie naprawdę nie jest twoją mocną stroną.
 red. nacz. Jarosław Synowiec

jarek@nki.pl
 Iława, Piątek 20-08-2004

76. 
HMH, no niegłupia stronka. Pozdrawiam.
 Piotr
 Czwartek 19-08-2004

68. 
Wielce szanowny Panie redaktorze Jarosławie Synowiec. Uważnie czytam Kuriera, gazetę i tutaj w internecie. Uważam, że niepotrzebnie Pan tłumaczy temu Silencio pewne oczywiste oczywistości. Uważam, że takie jak jego opinie wspisywane tutaj są sterowane przez tego łobuza Maśkiewicza. Robi to albo jego syn Bogumił, też niezłe ziółko, albo sekretarz Dzieniszewski, albo też ten drugi: Dutko. Pozdrawiam całą redakcję iławskiego Kuriera.
 Stanisław
 Wtorek 17-08-2004

66. 
Do red. nacz. z 2004-08-13. Wyrok skazujący choć nieprawomocny był i tego nic nie zmieni, a to że było dowołanie i sąd wyższej instancji orzekł o niewinności, to równie dobrze takie samo orzeczenie może zapaść w sprawie dotyczącej Maśkiewicza. Ale zauważyłem, że nawet gdyby wszyscy na Świecie byli na 100% przekonani o niewinności Maśkiewicza, to i tak Pan wciąż uważałby go za winnego wszystkich krzywd jakie dokonują się na Ziemi. Widzę, że nagle przypomniało się Panu o co chodzi. Więc co ma „Bankrut z Lubawy...” do sprawy Maśkiewicza? Czy Maśkiewicz lub Lubawa ogłosili bankructwo? – bo ja nie widzę związku i proszę mi nie interpretować słowa „bankrut” bo to nie poezja. Poza tym co to za różnica kto wnosi oskarżenie i jaki jest tryb rozpatrywania sprawy? Ważny jest wyrok i tylko prawomocny, a do odwołań każdy ma prawo. Teraz będę się czepiał. Czy może być nieoficjalne oskarżenie wysunięte przez prokuraturę? Co do różnic, których rzekomo nie dostrzegam, to mam pytanie - dlaczego przy tak ostrej kampanii jaką prowadził Żyliński, nie wykorzystano tzw. „sprawy Lubawskiej” i dlaczego sprawa ta ujrzała światło dzienne ponad 3 miesiące po wyborach i po ponad 2 latach od – moim zdaniem – rzekomej „zamiany ulic”? Co do NSA, to niech Pan się nie ośmiesza, bo NSA jest sądem, który rozpatruje skargi wniesione przeciwko instytucją państwowym. Więc jeśli chodzi o NSA, to raczej orzekł on o nieważności postanowienia Sądu w Elblągu, a nie o niewinności Żylińskiego. Bo NSA to sąd rozpatrujący skargi wniesione na decyzje administracyjne. A ja chciałem tylko unaocznić niektórym jak tendencyjnie, nierzetelnie i stronniczo NKI przekazuje informacje opinii publicznej. No i to co napisał aro jest prawdą: „Pan daje prawo wypowiedzieć się każdemu, ale najlepiej jakby każdy wypowiadał się tak jak Pan chce i pisał tylko to, co Panu się podoba. Panie Jarosławie, nie jest Pan najmądrzejszą i wszechwiedzącą osobą w Iławie (czytając Pana odpowiedzi na listy, wnioskuję że za takiego się Pan uważa).”
 Silencio
 Wtorek 17-08-2004
Odp. 
Zacznę od końca. Chodziło mi naturalnie o Sąd Apelacyjny w Gdańsku, a nie o NSA. No ale oczywiście ty zrobiłeś z tego od razu wielkie halo. Ba, sam się ośmieszasz twierdząc w kontynuacji, iż sąd „orzekł o nieważności postanowienia sądu w Elblągu, a nie o niewinności Żylińskiego”. Coż to za piramidalna bzdura. Faktów nie zmienisz. Sąd oczyścił i uniewinnił Żylińskiego ze wszystkich zarzutów z kampanii wyborczej (nie była to sprawa kryminalna i nie dotyczyła finansów). A ty łżesz jak najęty. Ewidentnie widać, że masz ogromny interes w tym, aby do upadłego bronić Maśkiewicza, bo znajdujesz się w jego bezpośrednim otoczeniu... Dla mnie ważniejszy jest jednak interes naszego miasta Iławy, interes całej naszej społeczności – NAJWYŻSZY INTERES PUBLICZNY. I tylko w ten sposób powinien być oceniany pan Jarosław Maśkiewicz (ocena jest, zdaniem większości komentatorów, oczywiście druzgocąca – patrz np. uchwała Rady Miejskiej wzywająca go do ustąpienia). Subiektywne oceny, opinie i komentarze to jedno, a obiektywne informacje to druga rzecz. Dlatego nie możesz zarzucić „Kurierowi” tendencyjnego i nierzetelnego przekazu informacyjnego, bo nie masz ku temu podstaw. Przecież do redakcji nie możesz mieć pretensji o to, że większość opinii i komentarzy jest fatalna dla Maśkiewicza – to są wypowiedzi konkretnych ludzi, obywateli miasta, wyborców. Dla mnie osobiście Maśkiewicz – z jednym wyrokiem karnym więcej czy bez, prawomocnym czy nie – jest totalnym szkodnikiem interesów Iławy. Wiem co mówię, bo znam go jeszcze z czasów lubawskich, gdy pomagałem kolegom reaktywować „Głos Lubawski”. Przejedź się do Lubawy i porozmawiaj z różnymi tamtejszymi środowiskami, to się sam przekonasz i zrozumiesz dlaczego przypięto mu łatę „Bankruta z Lubawy”.
 red. nacz. Jarosław Synowiec

jarek@nki.pl
 Iława, Wtorek 17-08-2004

65. 
Słynny Pan Burmistrz Iławy i niesławny skazaniec Jarosław M. córę swą wydał na zamążpójście, a prasa kurierowa tak nic, nic? Czyżbyście wszyscy udali się na urlopy?
 zygzak
 Poniedziałek 16-08-2004

59. 
I co z tego? Kretyńskie masz skojarzenia. Widać, że ci właśnie diabeł w oczach siedzi. No i ortografia całkiem do bani.
 Ziuta
 Niedziela 15-08-2004

58. 
Czy ktos zauważył że nrumer GG p. Jarka S. redaktora naczelnego NKI ma trzy szustki?
 kanarek
 Sobota 14-08-2004

53. 
Ciekawa!!! Super... Strona jest SUPER!!!

 Grzesio

Grzeniok@o2.pl
 Piątek 13-08-2004

51. 
Sz.P. red. nacz. Jarosławie. Absolutnie nie neguję Pańskiego prawa do polemiki z innymi osobami, ani tym bardziej do tego, żeby miał Pan swoje zdanie. Ale Pańska odpowiedź na mój post po raz kolejny utwierdza mnie w swoich przypuszczeniach. Czy ja gdzieś napisałem, że nie szanuję Pana? Ja tylko wyraziłem swoje zdanie, do czego ja i Pan mamy wspólne prawo.
 aro

zx10@interia.pl
  5574683
 Iława, Piątek 13-08-2004
Odp. 
Po raz kolejny coś kręcisz, kolego... Zatem odpowiem jeszcze raz. A raczej zapytam. Skąd się wzięło u Ciebie twierdzenie, że „daję prawo wypowiedzieć się każdemu, ale najlepiej jakby każdy wypowiadał się tylko tak, jak chcę ja – i pisał tylko to, co podoba się mi”. Jesteś w wielkim błędzie, zapewniam. To, że zdarza mi się polemizować z niektórymi poglądami, jest moim – tak jak i twoim – świętym prawem. Absolutnie nie pozjadałem wszystkich rozumów, mam co najwyżej własne zdanie na kilka tematów. I nie wstydzę się tego, bo zawsze podpisuję się z imienia i nazwiska. Według ciebie, jest to przejawem mojej zarozumiałości, buty i ignorancji... Dziękuję! – jednak dalej będę robił „swoje”.
 red. nacz. Jarosław Synowiec

jarek@nki.pl
 Iława, Niedziela 15-08-2004

50. 
Lubię „Kurier Iławski Nowy” oczywiscie, tylko denerwuje mnie pare spraw typu robienie „AFERY”. Chodzi mi tu o dodawanie nieprawdziwych, zmyślonych sytuacji przez redaktorów a nawet przez iławską policję. Miałem okazję być obserwatorem pewnych dwóch sytuacji, które widzialem od poczatku do konica. Chodzi mi tu o awantury kibiców Iławy i Olsztyna, które miały miejsce jakieś 2 lata temu na uliczkach Gajerka i ulicy Wiejskiej. Napisano, że w bijatyce brali udział 12-letnie dzieci, które w tym roku przystapiły do 1 komuni, co jest absolutną bzdura, bo średnia wiekowa niezeszła poniżej 18 lat. I bijatyki w klubie „Alex” podczas otwarcia, kiedy byli obecni strong-meni, opisano że obecni strong-meni zostali zatakowani przez ludzi z innych miast typu Kwidzyn, Gdansk i ci nasi strong-meni czynie brali udział w awanturze. Prawda jest taka, że podczas kiedy zaczeło się robić niezaciekawie, rozpoczeła sie awantura, strong-meni zostali wyprowadzeni tylnim wyjsciem. Sens przebiegu akcji mniej-wiecej zachowany, ale dużo informacji dodanych. Tak samo w kronice kryminalnej. Moj kolega został pobity, zabrano mu czapke i notes elektroniczny a policja opisala to jak scenę z filmu gagsterskiego. Ja wiem, że tym gazeta żyje SENSACJĄ, ale to jest chore i głupie żeby przyciągać czytelnika kłamstwem. Moim zdaniem lepiej napisać prawdę bez dodawania zmyslonych sytuacji. Fakt, że będzie mniej czytelników, ale ludzie bedą wiedzieli jak było naprawdę. Bo przez takie napisane głupoty w gazecie powstają miastowe plotki. Prosił bym was bardzo o nadesłania mi odpowiedzi na pytanie czy to tylko chodzi, aby ściągnać do siebie czytelnika? I kto wymysla te fałszywe dopowiedzenia? Dziękuje jeżeli zechcecie przeczytać mój kometarz i odesłać odpowiedź. Radek.
 kozik

kozanostra86@wp.pl, lat 37
  3240972
 Iława, Piątek 13-08-2004
Odp. 
Afery – małe i duże, podwórkowe i salonowe – powstają nie dlatego, że tak chcą dziennikarze, ale dlatego, że tacy a nie inni są ludzie biorący udział w tych aferach. Bohaterowie afer sami są sobie winni, bo biorą w nich czynny udział. Co tydzień w redakcji mamy do czynienia z rozżalonymi „bohaterami”, którzy skarżą się, bo przez nas „gada o nich całe miasto”... Co do plotek, to muszę cię rozczarować, ale zawsze każdą informację weryfikujemy w kilku źródłach. Szukamy prawdy – choć tę idealną ciężko jest uchwycić. Dlaczego? Bo każdy świadek każdą sytuację widzi zgoła inaczej. Ale to jeszcze pół biedy. Najgorzej jest, kiedy nagle znajdują się ludzie, którym zależy na zmianie scenariusza minionych wydarzeń.
 red. nacz. Jarosław Synowiec

jarek@nki.pl
 Iława, Niedziela 15-08-2004

45. 
Bolo, Twój wierszyk mnie wzruszył! Powiedz kiedy wydasz Swój tomik, bo naprawdę jesteś rewelacyjny. Z utęsknieniem czekam na wydanie i oczewiśnie bębę chcieł Twój autograf. Daj znać kiedy tomik się ukaże.
 Angel
 Czwartek 12-08-2004

41. 
WRACAJ ADAM DO KORYTA, LEPSZY BUFON NIŻ BANDYTA!
 Bolo

bolo333@op.pl
 Czwartek 12-08-2004

40. 
Wchodzę na tą stronę, żeby sobie poczytać co też Sz. P. Jarosław odpisuje na niektóre listy. Dochodzę do wniosku, że jest Pan zarozumiały, butny i pełen ignorancji. Pan daje prawo wypowiedzieć się każdemu, ale najlepiej jakby każdy wypowiadał się tak jak Pan chce i pisał tylko to, co Panu się podoba. Panie Jarosławie, nie jest Pan najmądrzejszą i wszechwiedzącą osobą w Iławie (czytając Pana odpowiedzi na listy, wnioskuję że za takiego się Pan uważa). Tylko w jednym się z Panem zgadzam, a mianowicie, że Maśkiewicz to dno totalne.
 aro

zx10@interia.pl
  5574683
 Iława, Czwartek 12-08-2004
Odp. 
„(...) najlepiej jakby każdy wypowiadał się tak, jak Pan chce i pisał tylko to, co Panu się podoba (...)”. Jesteś w błędzie, zapewniam. To, że zdarza mi się polemizować z niektórymi poglądami, jest moim - tak jak i twoim - świętym prawem. Nie pozjadałem wszystkich rozumów, mam co najwyżej własne zdanie na kilka tematów. Nie musisz się ze mną zgadzać, ale przynajmniej uszanuj.
 red. nacz. Jarosław Synowiec

jarek@nki.pl
 Iława, Piątek 13-08-2004

36. 
A co z wyrokiem Sądu w Elblągu? Sprawa związana była z samorządową kampanią wyborczą w 2002 roku. Wyrok skazujący (nieprawomocny) był. I proszę nie nazywać mnie kłamcą, bo to raczej NKI pomija pewne fakty, co stanowi zakłamanie rzeczywistości, a ja jeszcze kontaktu z nią nie utraciłem i wiem, że piszę prawdę. Pozdrawiam. Sorrki za nie gramatyczność, ale chyba wiadomo o co mi chodzi.
 Silencio
 Wtorek 10-08-2004
Odp. 
Poszło wtedy o głośne hasło wyborcze „Bankrut z Lubawy precz od Iławy”, a więc nie chodziło o sprawki finansowe urzędującego wtedy burmistrza (tak jak niedawno w przypadku Maśkiewicza i mataczenia przez niego pieniędzmi przy temacie nieistniejących ulic w Lubawie). Rozprawa, na którą się powołujesz, odbyła się w Elblągu z powództwa Maśkiewicza przeciwko Żylińskiemu (w prywatno-skargowym trybie 48 godzin). W ciągu następnego tygodnia Żyliński został przez NSA [poprawka: Sąd Apelacyjny w Gdańsku] oczyszczony ze wszystkich zarzutów. Jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy trybem wyborczym a rozprawą karną; jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy oskarżeniem prywatnym a oskarżeniem wysuniętym oficjalnie przez prokuraturę; jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy hasełkami wyborczymi a znikającą kasą pomiędzy nieistniejącymi ulicami w Lubawie; jeśli wreszcie nie widzisz różnicy pomiędzy zwykłą pyskówką polityczną a ordynarnym skokiem na publiczne pieniądze – to gratuluję obywatelskiej postawy i kiepskiego poczucia humoru.
 red. nacz. Jarosław Synowiec

jarek@nki.pl
 Iława, Piątek 13-08-2004

35. 
Całkowicie zgadzam się z redaktorem naczelnym Kuriera oraz pozostałymi osobami, że Maśkiewicz to w chwili obecnej największy problem Iławy w jej życiu publicznym. Kurierowi jako redakcji należy się szacunek, że nie uległ naciskom nowej władzy i cały czas odważnie relacjonuje różne jej poczynania.
 Robert
 Wtorek 10-08-2004

33. 
Z tego co pamiętam, to były burmistrz A. Żyliński podczas swego urzędowania, miał również wyrok nieprawomocny i wtedy nikt go nie nazywał kryminalistą i nikt nie mówił mu, że powinien odejść skoro ma wyrok nawet jeśli był on nieprawomocny. Jak dobrze pamiętam, to Maśkiewicz uważa, że stanowisko takie jak burmistrz powinno się sprawować nie więcej jak 2 kadencje i właśnie tak było w Lubawie, a w Iławie, myślę że będzie tak samo. Bo Maśkiewicz to nie Żyliński. Żyliński uważał i myślę że nadal tak sądzi, iż jest jedyną osobą godną sprawowania urzędu burmistrza w Iławie oraz że powinien to stanowisko sprawować do końca swych dni. Poza tym co się tak Bolo irytujesz to domena słabych ludzi. Pozdrawiam.
 Silencio
 Poniedziałek 09-08-2004
Odp. 
Bardzo cię proszę niejaki Silencio, abyś nie zmyślał i nie kłamał w żywe oczy – zwłaszcza w bardzo ważnych sprawach publicznych. Nie mam najmniejszej ochoty być adwokatem pana Żylińskiego, ale znam doskonale wszystkie trzy kadencje jego pracy począwszy od roku 1990. Byłem bacznym ich obserwatorem i dokuczliwym recenzentem (np. w roku 1994 to ja pierwszy przyczepiłem się do sprawy półwyspu „Czapla” jak przysłowiowy rzep do psiego ogona – i co, nie miałem racji?!). Panu Żylińskiemu można co nieco zarzucić, ale – zapewniam – na pewno nie to, że miał konflikty z prawem. Pod tym względem rzeczywiście „Żyliński to nie Maśkiewicz”. Resztę twojego wywodu pozostawiam bez komentarza.
 red. nacz. Jarosław Synowiec

jarek@nki.pl
 Iława, Poniedziałek 09-08-2004

30. 
Do Silencio. Jak ci się coś kolego nie podoba, to ty sam się nie odzywaj. Każdy ma prawo się wypowiedzieć - o ile ma to ręce i nogi... Pan Maśkiewicz mieszka w Iławie, ale dawno z niej zdezerterował. Do Iławy wrócił z Lubawy jako mały uciekinier stamtąd i wielki tutaj obiecywacz gruszek na wierzbie. Ha ha - taki lokalny Stan Tymiński. Po dwóch latach jego żałosnych rządów widać, że gdyby go nie było, to też nic by się nie stało, bo gorzej już być nie może, a miasto i tak żyje swoim życiem... Można go lubieć lub nie, można go popierać lub nie - ale skazujący wyrok sądu jest stryczkiem dla osoby publicznej (takiej jak burmistrz) !!! Jest mi wstyd, że na czele mojego miasta stoi kryminalista. Iława się cofa. Iława upada. Wstyd jak cholera.
 Bolo

bolo333@op.pl
 Iława, Niedziela 08-08-2004

27. 
Do TASIOR LON. Sam jesteś kretynem, nie znasz tematu - to się nie odzywaj. Burmistrz jest z Iławy.
 Silencio
 Piątek 06-08-2004

25. 
To co piszecie o tym waszym burmistrzu Iławy, napawa mnie śmiechem. Dopuscili u siebie do władzy kretyna z innego miasta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 TASIOR LON

grasiklondyn@wp.pl, lat 44
  3155725
 londyn, Czwartek 05-08-2004

16. 
Trochę jestem zły na NKI! Dlaczego? Bo czekam na nowe wydanie tygodnika, a nie mam możliwości kupienia jej. Czy nie możecie wrzucać chociaż najważniejszych materiałów z bieżącego numeru do internetu! Ciężko jest kupić NKI w stolicy. Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej sugestii.
 Greenpol
 Warszawa, Środa 04-08-2004
Odp. 
Na stronie internetowej „Kuriera” aktualna jest tylko bieżąca jedynka tygodnika, natomiast wybrane artykuły, felietony oraz komplet ogłoszeń drobnych publikujemy w sieci z tygodniowym opóźnieniem. Wynika to z przyjętej strategii marketingowej. Prosimy o zrozumienie. Pozdrawiamy iławian w Warszawie.
 red. nacz. Jarosław Synowiec

jarek@nki.pl, lat 51
 Iława, Środa 04-08-2004

12. 
To o Darku – to czysta prawda. Darek jest nie tylko super, ale jest The Best.
 ajnk
 Niedziela 01-08-2004

11. 
Pozdrowienia dla całej Iławy posyłają chłopaki z Sochaczewa. Gorące buziaczki przesyłamy dla Baśki, Izy i Małgośki znad Jezioraka. Te wakacje wspominać będziemy do końca życia.
 Ferajna z Sochaczewa
 Sochaczew, Sobota 31-07-2004

4. 
A gdzie jest stara księga? Chciałem do jednej takiej wypowiedzi się ustosunkować. A tu klops... Szkoda. Mogliście stare wpisy wkleić tutaj...
 Bolo

bolo333@op.pl
 Iława, Czwartek 29-07-2004

3. 
super stronka!!!!!!!!
nic ująć nic dodać
 misia

misia_majewska@wp.pl, lat 30
  1074438
 iława, Czwartek 29-07-2004

1. 
O! Nowa księga gości jest! To zaskoczyliście mnie wielce. Widzę, że jednak coś się dzieje na tej stronie :) To się chwali :) A co ze starą księgą? Były tam fajne wpisy, których tutaj juz nie ma...
 Darek
 Warszawa, Czwartek 29-07-2004
Odp. 
Serdecznie dziękuję naszemu web-majstrowi Darkowi Osowskiemu za współudział w pracach nad stroną firmową www „Nowego Kuriera Iławskiego”. Darek jest niesamowitym kolesiem. Wykazał się hartem ducha, męstwem i profesjonalizmem. Udaje mu się w bardzo krótkim czasie realizować nasze pomysły i zachcianki. Darek, dziękujemy...
 red. nacz. Jarosław Synowiec

jarek@nki.pl, lat 51
 http://www.nki.pl
 Iława, Czwartek 29-07-2004


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 188 189 190 ... 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 ] z 37898660362REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.