Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
TEKSTY
OPINIE
Zdrowie i uroda
Wyszukiwarka
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
FORUM

TEKSTY
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

Forum

40126. 
Odnośnie wpisu numer: 40121

...a Pan prezes IPB będzie się lansował potem za publiczne pieniądze w "najszybszym biegu na piątkę" za pobierane wpisowe do 50 zł od każdego biegacza dając w zamian na mecie wodę i gadżet.
Jedź chłopie do Kwidzyna i zobacz jak organizuje biegi International Paper.
 Polak Mały
 Polska, Wtorek 19-03-2019

40125. 
TRUDNA SZTUKA RZĄDZENIA

To pierwsza porażka nowego burmistrza Iławy Dawida Kopaczewskiego na forum rady miejskiej, i to od razu w tak spektakularnej społecznie sprawie własnościowej i finansowej. Oczywiście poszło o pieniądze.

https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Bonifikaty-za-przeksztalcenie-wlasnosci-Sztuka-rzadzenia--/5428
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 19-03-2019

40124. 
Odnośnie wpisu numer: 40121

Nie tylko do firmy budowlanej IPB poszły z Ratusza dziwne pieniążki.
To samo jest z innymi imprezami biegowymi typu komercyjnego, które mają reklamować najpierw prywatne firmy i, podobno, miasto. Przykład: półmaraton reklamujący producenta perfum [...].
[...]
Tymczasem Iława powinna siebie i swój lokalny narybek lekkoatletyczny promować osiągnięciami na arenach krajowych na mistrzostwach Polski.
[...] Wielu u nas nie kapuje co to jest sekcja sportowa, co znaczy sport wyczynowy i nie odróżnia sportu wyczynowego od sportu rekreacyjnego. Wszystko mieszają w jednym worku. [...]
 Marszałek
 Iława, Wtorek 19-03-2019

40122. 
OSTATNIE GODZINY GŁOSOWANIA!

Na „Człowieka Roku 2018” głosujemy kuponem z gazety „Kurier Iławski”, ale też poprzez sms z telefonu (otwórz link poniżej). Wybieramy spośród nominowanych 22 popularnych postaci regionu Iławy. Oto krótkie notki. Wybierzcie swojego faworyta. Głosujcie!

https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/CZLOWIEK-ROKU-2018-Glosujemy-/5409
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 18-03-2019

40121. 
Czy może ktoś z Ratusza lub szanowni nasi Radni Miejscy wyjaśnić taką sytuację: na jakiej zasadzie i dla czyjego dobra Burmistrz Kopaczewski wykłada sporą kasę z publicznego budżetu Iławy na prywatną imprezę promocyjną firmy prywatnej IPB...?
Mało tego! Dziś dowiedziałem się, że udział w tej prywatnej imprezie, czyli nocnym biegu ulicznym jest jeszcze obwarowany sporym wpisowym od każdego uczestnika, które wpłynie w całości oczywiście do kasy [...] znowu prywatnej firmy IPB.
[...] Czy to są jakieś zaplanowane żarty? Czy może nikt już nie panuje nad sytuacją w finansach miasta?
 urzędnik z Ratusza
 Iława, Poniedziałek 18-03-2019

40120. 
RADA KOBIET I CO DALEJ...?

Zakładajmy wszelkiego rodzaju rady. Od parafialnej, przez zakładową, po radę kobiet, mężczyzn, piłkarzy, mechaników, listonoszy, piekarzy. Każdy, kto ma ochotę, powinien radzić.
Bartosz Gonzalez zaprasza do lektury felietonu w gazecie „Kurier Iławski” na stronie 31 (dział: opinie).

https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/252476175696756
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 17-03-2019

40119. 
Odnośnie wpisu numer: 40117

NIE dla niekompetentnego urzędnika z pieniędzy podatnika.
Nie muszę tłumaczyć kogo mam na myśli...
 zdegustowana
 Iława, Piątek 15-03-2019
Odp. 
Klasyczny przykład bełkotu idealnego.
Hasełko wrzucone na netowy bęben jak piasek do młockarni.
Od czasu do czasu wpuszczamy takiego gniota jako przykład setek i tysięcy wpisów, które nigdy nie będą publikowane na „Forum Cenzorów Kuriera”.
Dramat.
Lenistwo, strach, tchórzostwo, głupota.
Lenistwo przed wykonaniem elementarnej pracy przecież tylko uzasadnienia, choćby garści czy naparstka skonkretyzowanych argumentów.
Tchórzostwo przed napisaniem otwarcie i jednoznacznie, czyli personalnie, o kogo i o co autorowi chodzi.
Anonim w stanie maniakalnym... Strach przed samym sobą. Projekcja własnych lęków, kompleksów i depresji (prawie wrzask). Suma strachów.
Głupota wyrażona ucieczką od otwartego dyskursu i wymiany myśli. Słuszna, nawet najsłuszniejsza racja przegrana jeszcze przed pierwszym uderzeniem w klawisz.
Dramat.
 MODERO KURIERO
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 19-03-2019

40118. 
TU SIĘ KOŃCZY FEMINIZM

Jedyna taka sytuacja w kolejce do warsztatu, gdy faceci się nie denerwują i grzecznie, a nawet z opuszczoną szczęką i wzrokiem jak „sroka w gnat”, czekają na wymianę opon...
MOTO-KURIER, co miesiąc wkładka do gazety KURIER IŁAWSKI. Plotki i ploteczki z lokalnego rynku motoryzacji. Kiedy wymienić opony na letnie, mycie auta po zimie, czy kolor lakieru ma znaczenie, piszczący pasek alternatora, nowe prawo jazdy (przy współpracy z ProfiAuto Części Woźnicki).

https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/2175254132789331
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 15-03-2019

40117. 
Odnośnie wpisu numer: 40099

Warto zwrócić uwagę na delikatne detale zarządzenia burmistrza powołującego Radę Kobiet:

- opiniowanie aktów prawa miejscowego dotyczących wszystkich obszarów bezpośrednio i pośrednio dotyczących sytuacji kobiet w mieście oraz równouprawnienia;
- edukacja mieszkańców i mieszkanek w każdym wieku dotycząca równouprawnienia, praw kobiet;
- wspieranie organizacji akcji społecznych oraz imprez podejmujących tematy dotyczące kobiet oraz równouprawnienia;
- podejmowanie innych działań, mających na celu propagowanie polityki równościowej w mieście.

W każdym zdaniu wojujący feminizm. Specyficzny lewacki język gender.
Na razie spokojnie. Krok po kroku.
Ale największy skandal: burmistrz miasta powagą urzędu legitymizuje wściekłe nazi-feministki ("Moja cipa, moja sprawa", "Pierdolę, nie rodzę").
 Agent J-23
 Iława, Czwartek 14-03-2019

40116. 
Ostatni tydzień!

Na „CZŁOWIEKA ROKU 2018” możecie głosować kuponem z gazety „Kurier Iławski”, ale też poprzez sms z telefonu.
Wybieramy spośród nominowanych 22 popularnych postaci regionu Iławy. Przeczytajcie o nich krótkie notki i wybierzcie swojego faworyta. Głosujcie!

https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/CZLOWIEK-ROKU-2018-Glosujemy-/5409
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 14-03-2019

40113. 
Odnośnie wpisu numer: 40107

W PKW zarejestrowano pierwsze komitety wyborcze. Wyborcy z terenu naszego powiatu iławskiego zobaczą na kartach wyborczych 26 maja komitet o nazwie:
„KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI”.
Zapomnieli dodać jeszcze: LGBT.

LGBT? To już było, tylko w innej formie, pod postacią bolszewickiej rewolucji seksualnej. Bowiem rezultatem transformacji marksizmu-leninizmu w sferze życia społecznego, obyczajowego jest właśnie LGBT.

Masz kartkę PAPIERU na dłoni, mającą kształt np. prostokąta. Zgniatasz ją. Dokonujesz transformacji tej kartki. Masz teraz w dłoni bryłę podobną do kuli. Kartka ma zmienioną formę, kształt, ale to jest nadal PAPIER, ten sam materiał, taka sama treść.

****

W roku 1917 przywódca bolszewików Włodzimierz Ilicz Lenin podpisał serię dekretów likwidujących instytucję małżeństwa oraz znoszących dotychczasowe kary za  utrzymywanie stosunków homoseksualnych i usuwanie ciąży. Tak zaczęła się w Rosji bolszewicka rewolucja seksualna, zmierzająca do rozbicia rodziny i zniszczenia starej, tzw. burżuazyjnej moralności. Rewolucja miała zmienić położenie kobiet i stosunki między płciami.

Wiele lat wcześniej pisali o tym twórcy marksizmu. Fryderyk Engels w dziele „Pochodzenie rodziny, własności prywatnej i państwa”, twierdził, że rodzina monogamiczna nie była instytucją naturalną. Według niego stanowiła ona jedynie wytwór konkretnych warunków historycznych towarzyszących triumfowi własności prywatnej nad pierwotną własnością wspólnotową. Pierwszym „uciskiem klasowym” był zatem ucisk mężczyzny nad kobietą. Aby wyzwolić seksualnie kobietę należało uwolnić ją od domowych obowiązków i wysłać do pracy zarobkowej. Opiekę nad dziećmi i ich wychowanie miało przejąć całe społeczeństwo.

Pierwszym obiektem ataku bolszewików musiało być zatem małżeństwo. Sowiecki dekret z 16 grudnia 1917 r. zezwalał obu małżonkom na rozwiązanie związku jedynie ze względu na tzw. niezgodność charakterów. Był to pierwszy tego typu akt prawny na świecie. Aby uzyskać rozwód wystarczyło, że jeden z małżonków wniósł do sądu odpowiednie podanie.

Apologetką „wolnej miłości” była Aleksandra Kołłontaj, bolszewicka komisarz do spraw opieki społecznej. W 1919 r. opublikowała książkę „Nowa moralność a klasa robotnicza”, w której lansowała tezę, że kobiety należy wyzwolić nie tylko pod względem ekonomicznym, ale także psychologicznym. Seks bez zobowiązań miał wpoić kobietom nawyk chronienia swojej osobowości w społeczeństwie opanowanym przez mężczyzn. Wszelkie formy związków seksualnych były więc dopuszczalne. Przewidywała, że z biegiem czasu rodzina zaniknie, a kobiety nauczą się traktować wszystkie dzieci jak własne.

Na pierwszym zjeździe młodzieżowego Komsomołu przyjęto statutowy zapis nakładający na każdego komsomolca i komsomołkę obowiązek zaspokajania popędu płciowego współtowarzyszy. Wprowadzenie przez bolszewików edukacji seksualnej spowodowało wielką falę gwałtów na dziewczynach pochodzących ze starych elit, dokonywanych przez proletariackich kolegów z klasy. Wprowadzali oni w życie rewolucyjne pomysły, za jednym zamachem zwalczając „wrogów ludu” i wyzwalając ich od reakcyjnych przesądów. Większość rosyjskich studentów twierdziła w latach 20., że miłość i małżeństwo to „burżuazyjne przeżytki”, a komuniści powinni prowadzić niczym nieskrępowane życie seksualne – im mniej w związkach damsko-męskich uczucia, tym bardziej mają one komunistyczny charakter. Małżeństwo miało ograniczać wolność i poniżać kobiety.

Odgórnie zaprojektowana „wolna miłość” zamiast świadomego seksu zaowocowała plagą prostytucji, zbiorowych gwałtów, niechcianych dzieci oraz chorób wenerycznych (zwłaszcza syfilisu). W roku 1926 w jednej z moskiewskich fabryk ponad 50 proc. robotnic miało tego typu schorzenia.

Bolszewicka Rosja przodowała jeszcze w jednej dziedzinie. Na mocy dekretu z 18 listopada 1920 r. każda kobieta miała prawo do bezpłatnej aborcji na własną prośbę pod warunkiem, że przeprowadzi ją lekarz w szpitalu. To pierwsze tego typu prawo na świecie (w komunistycznej Polsce doszło do tego w 1956 r., natomiast w Wielkiej Brytanii w 1967 r.). Efektem był szybki spadek współczynnika urodzeń w ZSRR. W 1928 r. szacowano, iż 41 proc. ciąż zakończyło się aborcją, zaś w 1934 r. już 72 proc. To była prawdziwa rzeź nienarodzonych dzieci. Jeden z badaczy stwierdził: w latach 20-tych XX wieku w Rosji została stworzona swoista kultura aborcyjna – dostosowanie i przyzwyczajenie społeczeństwa do szerokiego stosowania aborcji jako głównego albo nawet jedynego sposobu regulacji liczby dzieci w rodzinie.

Sowiecki kodeks rodzinny z 1926 r. w intencji jego twórców był właśnie ostatnim krokiem na drodze do zaniku rodziny jako komórki społecznej. W „Małej Encyklopedii Sowieckiej” stwierdzono, że „rodzina była pierwotną formą niewolnictwa„ i zapowiadano rychłe jej obumarcie wraz z własnością prywatną i państwem. Obowiązujące w latach 20. hasło brzmiało: ”Rozbijając ognisko rodzinne, wymierzamy ostateczny cios ustrojowi burżuazyjnemu”.

W końcu lat 20. władze bolszewickie zaczęły stopniowo ograniczać wolność seksualną, która wymknęła się spod ich kontroli. Totalitarne państwo nie mogło na to pozwolić. Przede wszystkim potrzebowano jednak milionów robotników i zdrowych żołnierzy, którzy mieli rozszerzyć komunizm na cały świat. Stalin doszedł do słusznego wniosku, że efektywnym wychowaniem nowych bojowników i „budowniczych socjalizmu” może zająć się tylko tradycyjna rodzina. W 1936 r. wprowadzono zakaz aborcji, utrudniając także procedurę rozwodową. Jednocześnie cała sfera seksualności człowieka podlegała ingerencji państwa.

Nowe prawo przyniosło krótkotrwały efekt w postaci dwukrotnego wzrostu wskaźnika urodzeń. Liczba oficjalnie zarejestrowanych aborcji w 1940 r. wyniosła ok. 500 tys., ale nielegalnych było zapewne kilka razy więcej. W 1956 r. ponownie zniesiono kary za dokonywanie aborcji. Ich liczba gwałtownie rosła do 1964 r. osiągając wówczas apogeum – 5,6 miliona takich zabiegów w ciągu roku. W sumie, jak wyliczono, w latach 1960-1980 straty ludnościowe spowodowane aborcją były... 2,5 raza większe niż straty z okresu pierwszej wojny światowej, wojny domowej i tzw. wielkiej wojny ojczyźnianej razem wzięte.

Bolszewicka polityka radykalnej przebudowy społeczeństwa i stopniowego zaniku rodziny nie zakończyła się pełnym sukcesem, ponieważ w ówczesnych warunkach nie mogła być zrealizowana.  Po kilkunastu latach eksperymentowania stwierdzono, że państwo nie jest w stanie zastąpić rodziny w jej podstawowych funkcjach, a spadek wskaźnika urodzeń jest szkodliwy dla sprawy „zwycięstwa komunizmu”.

Dalekosiężne skutki tej polityki są widoczne we współczesnej Rosji w postaci masowych aborcji i demoralizacji młodzieży. Bolszewicka "wolna miłość" inspirowała także zachodnioeuopejską i amerykańską Nową Lewicę, czego efektem była rewolucja seksualna lat 60.

Literatura (m.in.):
Michał Heller: „Maszyna i śrubki. Jak hartował się człowiek sowiecki”, Warszawa 1989.
Richard Pipes: „Rosja bolszewików”, Warszawa 2005.
 Andrzej
 Kałduny, Środa 13-03-2019

40112. 
TRAGEDIA NA OBLODZENIU. ROZBIEŻNOŚCI

Wreszcie wydano dwie opinie w sprawie wypadku, gdzie śmierć poniosła Grażyna Oleszek. Problem w tym, że zawierają one rozbieżności w kluczowych kwestiach.
Mąż zmarłej MIROSŁAW ciągle walczy o to, by sąd uznał kierowcę VW za winnego śmierci jego żony.
Szczegóły czytaj na stronach 10-11 w gazecie Kurier Iławski od środy.

https://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
 KURIERZY
 redakcja, Środa 13-03-2019

40110. 
Mam nadzieję, że urzędnicy i radni sprawdzą jaka to "przyjemność" jeździć codziennie drogą łączącą Szymbark i Ząbrowo z drogą nr 16. Tam już trudno nazwać to drogą asfaltową, bo tam asfaltu po prostu już nie ma, tylko mniejsze lub większe dziury i wyrwy.
Podobnie wygląda katastrofalnie droga, a w zasadzie "ulica Owocowa" , łącząca Ząbrowo z Babiętami.
Czasami myślę, że wójt Harmaciński chyba nie lubi nas z Ząbrowa, bo przy remontach dróg zupełnie nas pomija.
 Ewa
 Ząbrowo, Środa 13-03-2019

40109. 
Odnośnie wpisu numer: 40106

[...] Panie Tulwiński, [...] przecież tematem nie było rozważenie [...] jakie to niby prawa otrzymały później kobiety od Narodowej Demokracji.
Szkoda, że nie podał Pan tutaj żadnego konkretnego faktu. [...]
 kronikarz czasów dawnych
 Iława, Wtorek 12-03-2019

40108. 
„Los cię uczynił prawdziwym rzemieślnikiem, merytorycznym, nie z nadania politycznego. Ponad 20 lat praktyki. Ile ty masz doświadczenia, dziewczyno! Wszak w nazwie kinoteatru i na świecącym neonie jest wyryte jakby twoje motto” – pisze Leszek Olszewski w pasjonującym felietonie poświęconym sylwetce zawodowej Ewy Wiśniewskiej, dyrektor centrum kultury w Iławie.

https://www.kurier-ilawski.pl/opinie/Olszewski-Czlowiek-na-wlasciwym-miejscu-Ewa-Wisniewska/5425
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 12-03-2019

40107. 
Odnośnie wpisu numer: 40106

Środowiska tęczowe LGBT wcale nie drażnią mnie, o ile jednak zachowują dystans, poziom, umiar w manifestowaniu swoich preferencji seksualnych, nienaturalnych rodzajowi ludzkiemu.
Nie ma mądrych na przyczynę tego acz marginalnego zjawiska w ludzkiej osobowości. Co steruje takim zachowaniem: czynnik genetyczny czy może środowiskowy?
W moim środowisku było dwóch gejów, jeden samodzielny, ale drugi miał żonę i dzieci, co było dla nas nie do pojęcia. Bo gdyby miał tylko chłopca za partnera, to zrozumiałe.
Ten pierwszy elegancik w kancik, uczesany, garniturek, koszula, kapelusik modny; nie był nachalny, ale dało się poznać, że z nim nie jest jasno w sensie pewnych przymilnych gestów. Jednak on był na tyle kulturalny, że w sposób miły dawał znaki, że kogoś lubi, zapraszając na kaczkę w sosie jabłkowym. [...]
O drugim dam spokój, nie zamierzam nic pisnąć, bowiem skończyło się dramatem.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 12-03-2019

40106. 
Odnośnie wpisu numer: 40104

...a więc zaglądajmy do historii, a tam jasno napisane:

"Do Sejmu Ustawodawczego (rok 1919) dostało się 8 kobiet:
* Zofia Moraczewska (PPS)
* Irena Kosmowska (PSL „Wyzwolenie”)
* Jadwiga Dziubińska (PSL „Wyzwolenie”)
* Gabriela Balicka (Związek Ludowo-Narodowy)
* Zofia Sokolnicka (Związek Ludowo-Narodowy)
* Maria Moczydłowska (Związek Ludowo-Narodowy)
* Anna Anastazja Piasecka (Narodowa Partia Robotnicza)
* Franciszka Wilczkowiakowa (Narodowa Partia Robotnicza)"

I teraz proszę poczytać dokładnie czymże - kogo i czego prekursorami - były organizacje ZLN oraz NPR. I nazwiska owych Pań z tych organizacji: gdzie i z kim się na co dzień udzielały.
O dekrecie Józefa Piłsudskiego ws. praw kobiet, o którym wspominasz, można powiedzieć, że to tylko (aż) polityczny dekret praw wyborczych, zwyczajna deklaracja wyborcza. Dotrzymana!
Jednak kobiety w odradzającej się Polsce otrzymały więcej praw niż tylko prawo głosowania, a to... - gdybyś zajrzał do książek - dała właśnie Narodowa Demokracja Romana Dmowskiego.
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Wtorek 12-03-2019

40104. 
Odnośnie wpisu numer: 40099

Szanowny Panie Tulwiński [...]
Otóż to nie żadna "Narodowa Demokracja jako pierwsza wprowadziła kobiety do Sejmu", tylko ktoś z zupełnie innej bajki...
Jako pierwszy nadanie kobietom praw obywatelskich postulował socjalistyczny (nie mylić z późniejszym socjalizmem za czasów PRL) rząd "lubelski" Ignacego Daszyńskiego już na początku listopada 1918 roku. Jak wiadomo rząd ten nie objął swą władzą całego kraju i wkrótce został zastąpiony przez pierwszy rząd centralny, także socjalisty, Jędrzeja Moraczewskiego.
I to za namową Moraczewskiego Naczelnik Państwa Józef Piłsudski (nigdy nie był sympatykiem Narodowej Demokracji ani Romana Dmowskiego, którego - zresztą: z wzajemnością - nienawidził) w swym "Dekrecie o ordynacji wyborczej do Sejmu ustawodawczego" z dnia 28 listopada 1918 roku ogłosił, co następuje:

"(...)
Art. 1. Wyborcą do Sejmu jest każdy obywatel państwa, bez różnicy płci, który do dnia ogłoszenia wyborów ukończył 21 lat.
Art. 7. Wybieralni do Sejmu są wszyscy obywatele (lki) państwa, posiadający czynne prawo wyborcze, niezależnie od miejsca zamieszkania, jak również wojskowi.
(...)"

Dzięki temu w Sejmie Ustawodawczym (styczeń 1919) zasiadło po raz pierwszy w dziejach Polski 8 posłanek.
A co o sprawach praw kobiet mówił wówczas Związek Ludowo-Narodowy, nazwany później potocznie Narodową Demokracją (endecją)? Właściwie to nic nie mówił, gdyż prawa kobiet w ogóle w małym stopniu interesowały działaczy endecji. [...]

Ps. Panie Tulwiński, a może wreszcie czas do ksiąg?
 kronikarz czasów dawnych
 Iława, Poniedziałek 11-03-2019

40103. 
LICYTACJA NIERUCHOMOŚCI

Zobacz: co, gdzie, za ile – idzie w sądzie „pod młotek” komornika. Nieruchomości położone w Iławie, Lubawie, Zalewie i okolicach.

https://www.kurier-ilawski.pl/ogloszenia/Komornik-Licytacje-nieruchomosci/5419
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 11-03-2019

40100. 
Odnośnie wpisu numer: 40099

Moim zdaniem [...] dla równowagi powinniście na Święto Kobiet, a nade wszystko w imię wartości najwyższych - Piękna, Dobra, Prawdy - powołać Chrześcijańską Radę Kobiet.
Ale, litości, bez udziału burmistrza, kominiarza czy innego kapelana.
Miejcie, dziewczyny, swoją niezależną Chrześcijańską Radę Kobiet (CRK).
 Swój
 Iława, Poniedziałek 11-03-2019

40099. 
Odnośnie wpisu numer: 40097

Mnie troszeczkę to bawi.
Rada Kobiet ma być samodzielna, samostanowiąca o kobietach, mówiąca o kobietach i w ogóle wszystko dla kobiet. Jednak... skład osobowy Rady Kobiet wybiera burmistrz miasta, mężczyzna.
Wyobraźmy sobie. Feministki zapraszają na swój kongres alimenciarza i krzyczą o... prawach kobiet.
Albo teraz w Warszawie walczą o zmianę nazwy "Ronda Dmowskiego" na "Rondo Praw Kobiet", mimo iż to właśnie Narodowa Demokracja Romana Dmowskiego jako pierwsza wprowadziła kobiety do sejmu a wcześniej nadała im najwięcej praw wyborczych.
Oto błyszczący inteligencją feminizm, który dociera do drzwi nie tylko ratusza, ale gabinetu szefa naszego miasta.
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Poniedziałek 11-03-2019

40098. 
NIEBEZPIECZNY BASEN

[interwencje] Do redakcji zgłosił się wkurzony czytelnik, bo nie zdołał wyperswadować od pływali położenia mat antypoślizgowych, które... leżą w magazynie!
O co tu chodzi? Jak kontrowersyjną sytuację tłumaczy kierownik Radosław Serafin? Czytajcie w gazecie Kurier Iławski na stronie 4.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 10-03-2019

40097. 
Odnośnie wpisu numer: 40096

Jak to jest z tym feminizmem kobiecym, ruchem wyzwoleńczym spod jarzma mężczyzny?
Jeszcze są niewyzwolone, a ja myślałem, że jest wprost odwrotnie, że to chłop jest pod jarzmem kobiet. Kiedy one skończą z tym ich wyzwoleniem i uprawnieniami?
Przecież kiedy chcą to mają to, co chcą, ile chcą i kogo chcą. Jakiego chcą - też mają. To one otwierają wrota. Tylko wybierają.
W Iławie burmistrza nawet swojego mają.
A my, chłopstwo, dlaczego nie mamy swej burmistrzowej? Potrzebna nam taka fajna, zgrabna, zaradna, mądra itd.
Kiedy one skończą z tym ich nieuprawnieniem? Ratujmy się chłopy sami.
Gdzie ci mężczyźni, hmmm... gdzie? Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy,
hmmm, orły, sokoły, herosy!? Gdzie te chłopy na schwał?
 Swój
 Iława, Niedziela 10-03-2019

40096. 
Burmistrz Kopaczewski w piątek 8 marca powołał Radę Kobiet Iławy. Założenia wskazują, że trzon będą stanowić feministki oraz kobiety liberalne.
Jestem kobietą, nie jestem feministką.
Uważam, że w składzie tej rady znajdą się kobiety niedowartościowane, a nawet próżne. Dokąd zmierza nasze miasto?!
 Julia, kobieta
 Iława, Sobota 09-03-2019

40095. 
Odnośnie wpisu numer: 40052

SETKA NOWEJ WŁADZY

Prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym, jak zaczyna, ale jak kończy. Jednak prawdziwy macho nie kończy ponoć nigdy.
Minęło 100 dni nowej władzy w ratuszu. Jak wygląda Dawid Kopaczewski? Gdzie jest Adam Żyliński?
Bartosz Gonzalez zaprasza do lektury felietonu w gazecie „Kurier Iławski” na stronie 31 (dział: opinie).

https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/2799046776787339
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 08-03-2019

40094. 
Odnośnie wpisu numer: 40093

Gest dobry.
Jednak ze względu na [...] można było to zrobić bez otoczki medialnej.
 Wiktor
 Iława, Piątek 08-03-2019

40093. 
Grupa klubowa radnych miejskich Iławy pod kierownicą młodego Michała Młotka, kojarzonych z PO, przyznała zdolnemu uczniowi z liceum żeromka jednorazową kwotę nagrodę-stypendium w wysokości 900 złotych. [...] Pono każdy z 6 radnych złożył się swoją dietą. Pono takie akcje będą raz do roku powtarzane.
Zacny gest, Panowie, ale róbcie to uczciwie i dla sprawy, bez fleszy oraz popisowych artykułów public relations. Obdarowany to nie małpka w zoo.
 Swój
 Iława, Piątek 08-03-2019

40092. 
Odnośnie wpisu numer: 40076

Patrząc na politykę krajową i lokalną, a także na wyniki uzyskiwane w kolejnych wyborach powszechnych różnych szczebli - można zapytać dziarskich narodowców, czy ze swoim znikomym poparciem społecznym posiadają legitymację do zadawania komukolwiek i jakichkolwiek pytań...
 urzędnik ze starostwa
 Iława, Piątek 08-03-2019

40090. 
Z SIEKIERĄ NA JUBILERA!
AUTEM W... GANGSTERA!

Akcja wyglądała jak na filmie. Pocieszające, że przypadkowi świadkowie nie byli obojętni i złapali furiata wjeżdżając samochodem w... drzwi sklepu. O niesamowitych okolicznościach napadu na sklep jubilerski i niesamowitej łapanki czytaj w gazecie Kurier Iławski na stronie 2.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 07-03-2019

40089. 
Odnośnie wpisu numer: 40062

Cytat: "Seniorzy to nie komuchy, tylko Twoi rodzice i dziadkowie. Powiedz im to samo w twarz."

Jeszcze raz ci tłumaczę, uparty betonie: nie chodzi o wszystkich seniorów, lecz wyłącznie o niewielką hałastrę nadal dziś panoszących się komuchów, czyli uczestników, bezpośrednich lub pośrednich, bandyckiego aparatu partyjnego dawnego reżimu komunistycznego.
Z każdym wpisem tylko potwierdzasz, że jesteś czerwonym komuchem lub postkomuchem. Jedzie od ciebie sowiecką onucą aż ekran przygasa.
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 07-03-2019

40088. 
Odnośnie wpisu numer: 40076

Przewodniczącego Rady Miejskiej w Iławie MICHAŁA MŁOTKA komentarz na „ścianie” Kuriera (Facebook):
 Kolega Skaner
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 07-03-2019

40087. 
Odnośnie wpisu numer: 40086

Co u licha ma wspólnego ulica Żeromskiego koło dworca głównego PKP z ewentualnie nazwanym rondem Żeromskiego przy liceum Żeromskiego i tamże pomnikiem Żeromskiego na skwerze też Żeromskiego? No co...?
Tak po prawdzie: ulica to ulica, a rondo to rondo.
Moim zdaniem nienazwane do dziś rondo przy liceum należy nazwać, i to imieniem wielkiego pisarza Żeromskiego, który walczył o polskość Iławy.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 07-03-2019

40086. 
Odnośnie wpisu numer: 40070

Marszałku, propozycja nazwania imieniem Żeromskiego ronda akurat przy liceum jest chybiona...
Już istnieje w Iławie ulica Żeromskiego, bo znajduje się koło dworca kolejowego IŁAWA GŁÓWNA. Nie ma w tym żadnej logiki, ale za to jest zamęt np. dla dostawców przesyłek oraz wielu przyjezdnych. Wielokrotnie skweru Żeromskiego szukają koło dworca, zamiast koło liceum (czyli prawie na drugim końcu miasta).
Gdzieś na końcu jest zwykły mieszkaniec i nie komplikujcie jemu życia.
 Jerzy
 Iława, Czwartek 07-03-2019

40085. 
Odnośnie wpisu numer: 40083

Czyż nie był wtedy burmistrzem Włodzimierz Ptasznik, wspierany przez Platformę Obietnic z siedzibą w Starostwie Powiatowym...?
Nic się w Iławie nie zmieniło, nadal PO tupie nogami i zmusza otoczenie do różnych brzydkich działań.
Płacimy za to wszyscy ogromną cenę.
Nie dość, że bez pytania mieszkańców sprzedali monopolistę energii cieplnej dla społeczeństwa miasta, to jeszcze zrobili to za psie pieniądze oddając ją w łapy niemieckiej firmy, która z pewnością musi realizować niemieckie priorytety gospodarcze w koloni para-afrykańskiej o nazwie "Polska"...
 Agent J-23
 Iława, Czwartek 07-03-2019

40084. 
SPOTKANIE W „ŻYCIU NR 2”

– Nie wyobrażałem sobie, że mógłbym przyjąć od kogoś dar życia, a byłbym wdzięczny tylko na odległość – mówi Krzysztof. Kilka lat temu Agnieszka Peglan-Goszka z Iławy oddała swoje komórki macierzyste do przeszczepu obcemu, choremu biorcy. Kilka dni temu, wbrew lekarskim regułom, dawczyni i biorca się spotkali.
Relacja z tego wydarzenia w gazecie Kurier Iławski na stronie 5.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 07-03-2019

40083. 
Ludzie pomstują na mieście, że znowu ciepła woda w kranie podrożała, ale niech sobie przypomną który z włodarzy ratusza sprzedał Niemcom jeden jedyny monopol, czyli Zakład Energetyki Cieplnej [ul. Wojska Polskiego].
 Krzysztof Zięba
 Iława, Czwartek 07-03-2019

40082. 
Przystań wioślarska.
Wokół pełno liści, gałęzi, śmieci, złomowany pomost.
Może młodzież w ramach "sprzątania świata" ogarnie tylko swoją okolicę.
Będzie fajny przykład dla innych.
 Wojtek
 Iława, Środa 06-03-2019

40081. 
Komunikat ZUS!

Przyjdź i dowiedz się o Rodzicielskim Świadczeniu Uzupełniającym.
W wyjątkowym Dniu Kobiet (piątek 8 marca) zapraszamy Panie do skorzystania z pomocy doradców w siedzibie ZUS.
Przygotowaliśmy, specjalne stanowisko dla kobiet, które poświęciły się opiece i wychowaniu dzieci 4+.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 06-03-2019

40080. 
Odnośnie wpisu numer: 40048

Minęło ledwo 3 miesiące rządów nowego włodarza, a w Ratuszu już się pojawił Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych?
Serio?
Zastanawiałem się jak ten chłopak dotrwa do końca kadencji, a tutaj widzę, że nie wiadomo czy dowiosłuje do końca bieżącego roku.
 Antonio
 Iława, Wtorek 05-03-2019

40079. 
Odnośnie wpisu numer: 40077

Najważniejsze jest to, że po szybkiej "reorganizacji" stanowisk i nowym spojrzeniu w Ratuszu iławskim, 99% schodów przy amfiteatrze jest w stanie "dobrym". [...]
Za ten 1% odpowiada "z pewnością" poprzedni Burmistrz Adam Żyliński.
 jesiotr
 JEZIORAK, Wtorek 05-03-2019

40078. 
Odnośnie wpisu numer: 40022

Mieszkam w Iławie 36 lat.
O działalności urzędnika Piotra Ambroziaka nigdy nie słyszałem.
O owocach jego współpracy z zagranicą - również nie słyszałem.
O miastach partnerskich wiem z witacza na wjeździe do miasta.
 Przemysław Chełkowski, lat 61
 Iława, Wtorek 05-03-2019

40077. 
Odnośnie wpisu numer: 40076

Zdziwieni...?
W ramach obiecywanej w kampanii wyborczej szumnej "Przejrzystości i transparentności" nowy Burmistrz z nieformalnej partii Wiosna Biedronia (pseudonim "przypadek obok klatki walczących lwów") musi pomóc temu staremu-nowemu układowi iławskiemu, więc odmawia klubowi radnych PiS udostępnienia jawnego audytu finansów centrum kultury z okresu, gdy dyrektorem był Tomasz Woźniak wspierany przez lokalny układ liberałów lewicowych PO na czele z Ptasznikiem, promotorem Młotkiem i mędrcami ze starostwa, jak Hordejuk, Rygielski itd.
Dziwi to jeszcze kogoś? [...] Młodsze pokolenie przerasta o dwie długości politycznych ojców-założycieli.
Przewodniczący Rady Michał Młotek (PO) pod byle pretekstem musi pomóc ratować kolegę klubowego Tomasza Woźniaka, więc [...] w nieformalnym rozliczeniu pomaga zablokować, też pod byle pretekstem, trudne pytania na 100 dni rządów nowego Burmistrza.
W kolejnym nieformalnym rozliczeniu Burmistrz wyznacza Woźniaka na prestiżowe stanowisko opiekuna młodzieżowej Rady. [...] Takim dziwnym rozliczeniom nie ma końca. Młotek, jeszcze niedawno sam młodzieżowiec, teraz bezwzględnie blokuje wystąpienie nawet młodzieży na sesji Rady.
Strach ma wielkie oczy...
 szczupak
 Jeziorak, Wtorek 05-03-2019

40076. 
DEKLAROWANA OTWARTOŚĆ VS. REALNY KNEBEL

Przewodniczący Michał Młotek (PO) zablokował przedstawicieli iławskiego Ruchu Narodowego, którzy chcieli wystąpić na sesji Rady Miejskiej Iławy (w części dla gości). Czy podane powody są przekonujące? Jakich pytań na 100 pierwszych dni rządów mógł się obawiać burmistrz Dawid Kopaczewski? Czytaj w gazecie Kurier Iławski na stronie 4.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 04-03-2019

40074. 
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 Andrzej
 Kałduny, Poniedziałek 04-03-2019
Odp. 
Panie szanowny!
Ile razy trzeba Pana prosić i tłumaczyć, że to jest FORUM, ale
lokalne, regionalne. Możesz Pan pisać nawet o podróżach na
drugi koniec kosmosu – pod warunkiem, że znajdziesz Pan
wątek lokalny, regionalny.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 04-03-2019

40073. 
Odnośnie wpisu numer: 40072

Wiem jedno. Żadne imperium na ziemi nie istnieje wiecznie. Rzymskie trwało aż 700 lat, a rozwalił je brak wartości, tych prawdziwych, opartych na triadzie humanizmu, a więc: Prawda, Dobro, Piękno.
Współczesne pokolenie jest puste, ich wartością: Piwo, Seks, Obżarstwo.
Ono samo się unicestwi. Upadek jest bliski i nieuchronny.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 04-03-2019

40072. 
Odnośnie wpisu numer: 40071

Masz rację Marszałku.
Ja o Katyniu dowiedziałem się w szkole od historyka, który prowadził dla chętnych dodatkowe lekcje na których omawiał z nami tematy z historii przemilczane na oficjalnych lekcjach.
Dziadek wielokrotnie opowiadał mi o tym, jak Niemcy wchodzili do Polski w 1939 roku (i jak nas dobili Rosjanie 17 września) oraz opowiadał jak nas "wyzwalali" Rosjanie w roku 1945. Opowiadał o gwałtach, kradzieżach i wyrzucaniu z domostw.
Szkoła jest ważnym ogniwem wychowania i nauczania, ale ona jedynie utrwala to, co wyniesione zostało z domu.
Jeżeli rodzice są liberalnymi lewakami to nigdy dzieci nie dowiedzą się o przeszłości, by nie mogły wyciągać wniosków na przyszłość, bo lewackie ideologie narzucają rozlanie się poprzez utratę tożsamości (multi-kulti) i zmianę fundamentów społecznych (gender) wyrażoną tęczowymi np. skrzywieniami psychiki (seksualizacja).
Jestem jak najbardziej za tym aby przypominać młodzieży o naszych bohaterach walki z kajdanami i podległością. Naród bez historii i własnej tożsamości przestaje być Narodem.
 iławianin [396]
 Iława, Poniedziałek 04-03-2019

40071. 
Odnośnie wpisu numer: 40069

Cała prawda o podstawach naszej historii zawsze szła z przekazu rodziców i dziadków. W polskich rodzinach zawsze tak szło i ma iść. Inaczej mamy zagładę i katastrofę Narodu.
Nam o wojnie "skąd nasz wróg" opowiadał Ojciec i Dziadek. O egzekucji niemal wszystkich polskich oficerów (22 tysiące) w rosyjskim Katyniu dowiedziałem się mając 10 lat. [...]
Dlatego nie wiem, czy po roku 1990 rzeczywiście nastała ta nowa wolna Polska, bo historycy nadal o tej tragicznej naszej historii milczeli jakoś jak zaklęci. Nadal bali się drążyć... Wielu celowo milczało żeby nie drażnić (komunistów, lewicy i liberałów).
Dziś, przy okrojonym programie z historii, co uczniowie się dowiedzieli? Znowu kawalkada przemilczeń. No i znowu żeby postkomuny, lewicy i liberałów nie drażnić.
A co dziś się mówi o Żołnierzach Wyklętych? Bardzo często wskazuje się na drugą, czarną stronę ich działania. Propaganda i wyolbrzymianie w celu zniesmaczenia i pomniejszenia bohaterów.
Józef Piłsudski jako chłopiec naukę patriotyzmu o wielkości Polski dostał od swojej Matki. To ona go karmiła odpowiednią literaturą, tradycją oraz opowiadaniem. Czym dziś karmią nauczyciele nasze dzieci i młodzież - pizzą? Co wpajają rodzice maluchom od żłobka? Nowy model smartfonu.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 04-03-2019

40070. 
Odnośnie wpisu numer: 40067

Rondo przy liceum należy się Żeromskiemu.
Skwer i pomnik Żeromskiego jest obok, i liceum jego imieniem nazwano. To w roku 1920 roku w Iławie przebywał wielki pisarz Stefan Żeromski, który uczestniczył w wiecach by przekonać mieszkańców Warmii i Powiśla do głosowania w plebiscycie za przyłączeniem tych ziem do Polski.
Aby upamiętnić to wydarzenie i pobyt pisarza, wybudowano mu pomnik.
Nadanie rondu imienia Żeromskiego bardzo łączy historię tych miejsc. Ponadto jego lokalizacja w Iławie przy liceum jest łatwa do zapamiętania.
 Marszałek
 Iława, Niedziela 03-03-2019

40069. 
Odnośnie wpisu numer: 40067

Panie Oracki, niech Pan nie kpi z radnej Prasek [...].
Młodzieży nie interesuje historia i to nawet wykładana przez najlepszych nauczycieli. To Pan powinien swoich dzieci uczyć, kto to była Inka czy Łupaszka, i co oznaczają nazwy jak Katyń.
Rodzice uczą historii w ich domu rodzinnym i przekazują z pokolenia na pokolenie, a szkoła jedynie utrwala te wiadomości, wyjaśnia nieścisłości i nieporozumienia, a nie zwala się na nią wszystko. Nauczyciele za Pana dzieci nie wychowają, musi to zrobić Pan sam.
A co do nazw rond iławskich - jestem jak najbardziej za tym, aby miały patronów, ale wolałbym aby ci patroni związani byli raczej z Iławą i jej historią lokalną.
 iławianin [396]
 Iława, Niedziela 03-03-2019

40068. 
Marsz pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Ale kogo czcicie?
IPN powinien przygotować rzetelny wykaz prawdziwych bohaterów, aby ich oddzielić od morderców.
Bohaterów owszem należy wykazać z imienia i nazwiska do uhonorowania.
 Wojtek
 Iława, Sobota 02-03-2019

40067. 
Radny Foryś (PiS) zaproponował na sesji, by dla ronda przy liceum nadać imię słynnej Danuty Siedzikówny "Inki". Umotywował to oddziaływaniem patriotycznego wzorca na młodzież.
Doszło do dyskusji. Właściwie nikt nie był przeciw, ale... wniosek przepadł. Bo... ble, ble, ble.
Rozbawiła mnie wypowiedź radnej Prasek, że to nie ma sensu, bo młodzież nie tylko nic nie wie o "Ince", ale również Katyniu czy datach rozpoczęcia i zakończenia II WŚ.
Pani radna (o ile się nie mylę) jest nauczycielem, w dodatku... historii.
 Andrzej Oracki
 Iława, Piątek 01-03-2019

40063. 
Galeria Jazzowa przy Ratuszu.
Gabloty nadal puste.
Wyglądają jak straszące puste okna w opuszczonej starej ruinie.
Brak pomysłu na działanie, Panie Burmistrzu. Szkoda.
 Wojtek
 Iława, Piątek 01-03-2019

40062. 
Odnośnie wpisu numer: 40058

Seniorzy to nie komuchy, tylko Twoi rodzice i dziadkowie. Powiedz im to samo w twarz.
Mimo wszystko wnieśli wiano do naszego miasta Iławy skoro coś zrobili w latach Polski Ludowej przed rokiem 90.
Potem to już tylko rozwalić szkoły, rozebrać zakłady pracy i rozpocząć od zera oraz zabrać Wam matury, świadectwa ukończenia różnych szkół, ponieważ wtedy uczyły Was komuchy, seniorzy.
 Wojtek
 Iława, Piątek 01-03-2019

40061. 
Odnośnie wpisu numer: 40048

Widać, że Kopaczewski i Tulwiński nie mogą bez siebie żyć.
Ciekawym wydarzeniem by było gdyby doszło do jakiejś konfrontacji między nimi na innej płaszczyźnie niż internet. Jakaś nieskrępowana czasem debata o przyszłości miasta.
Obaj reprezentują młody elektorat, obaj Panowie są na dwóch różnych biegunach, obaj mają inne charaktery i obaj często mają rację w swoich wypowiedziach. Nie wiem jak Wy, ale ja bym się wybrała na taką debatę.
 kwiatuszek
 Iława, Piątek 01-03-2019

40060. 
„KOMUCHY NIECH SIEDZĄ W DOMU”

Radny Dariusz Rozborski (PiS) rozpętał burzę swoim komentarzem na temat składu nowo utworzonej Rady Seniorów w Iławie. Jak reagowała wiceburmistrz Dorota Kamińska? Jak komentował przewodniczący Michał Młotek? (PO). Co zrobił Marcin Woźniak? (SLD). Przeczytaj w gazecie Kurier Iławski na stronie 4.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 28-02-2019

40059. 
Odnośnie wpisu numer: 40052

OCEŃ BURMISTRZA IŁAWY

Minęło 100 dni urzędowania nowego Burmistrza Miasta Iławy, Dawida Kopaczewskiego (35 l.). Jak oceniacie ten symboliczny pierwszy kwartał działalności młodego włodarza? Najciekawsze komentarze opublikujemy w gazecie. Ciekawi jesteśmy ocen zwłaszcza ze strony aktywnych działaczy naszego lokalnego życia publicznego. Odwagi, dajcie głos (nasza „ściana” jest pilnowana przez moderatorów, więc bez obaw).

Oceniamy! Głosujemy!
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/posts/2378247175542360
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 28-02-2019

40058. 
Odnośnie wpisu numer: 40047

Wojtuś, od razu wiedać, że jesteś komuchem, bo się poczułeś dotknięty.
Trafiony, zdemaskowany. W dodatku kłamiesz i manipulujesz.

Radny Rozborski nie powiedział: "SENIORZY niech siedzą w domu".
Radny Rozborski powiedział tak: "KOMUCHY niech siedzą w domu".
Zauważyłeś zasadniczą różnicę? On nie mówił do SENIORÓW, lecz do KOMUCHÓW, wśród których przy okazji rzeczywiście są SENIORZY. No i jaka reakcja...? Uderz w stół, a nożyce chórem [...].

Cytat: "Wypowiedź padła podczas prac komisji, więc była wypowiedzią publiczną". To kolejne twoje kłamstwo. Radny rzucił swoim tekstem poza obradami komisji, [...] podczas przerwy, poza stołem obrad, [...] poza mikrofonami, a jego wypowiedź miała charakter prywatny, absolutnie zakulisowy.

Cytat: "Jestem seniorem, nie byłem komuchem. Oczekuję przeprosin ze strony radnego". Jesteś być może seniorem, ale na pewno jesteś komuchem, więc słowa były trafione i nie ma za co ciebie przepraszać. Zwłaszcza, że anonimów nie ma jak.

Cytat: "Podobno miało nie być mowy nienawiści". Dokładnie tak, ale dla lewaków fakty nigdy nie miały żadnego znaczenia, więc jak się poczyta komentarze komuchów i dzieci komuchów w tej sprawie, to znowu widać jak na dłoni, że tak zwana "mowa nienawiści" to pałka do obijania tylko prawicy.

Cytat: "Tacy nieszanujący współobywateli powinni być pokazywani publicznie". Chciałoby się dodać, że szkoda wam, iż od razu nie rozstrzeliwani. No towarzysze, tamte czasy już nie wrócą.

Do domu, komuchy! Siedzieć cicho!
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 28-02-2019

40057. 
Odnośnie wpisu numer: 40048

[...] Pan Kopaczewski zupełnie ale zupełnie sobie nie radzi. [...]
Ha, już wiadomo kto będzie II zastępcą Burmistrza. [...] Oczywiście w ramach "oszczędności".
Spokojnie, masz Kopaczewski kreta koło siebie. Ja już wiele wiem. [...]
O tak, poczekaj sobie jeszcze kilka miesięcy i będziesz miał referendum, chyba że uciekniesz z Iławy na listy Wiosny Biedronia, ha - wtedy to będzie jesień średniowiecza. [...]
 Emerytowany Nauczyciel
 NewHampton, Środa 27-02-2019

40056. 
TAXI-GWAŁCICIEL

Klientka ofiarą taksówkarza? Trwa policyjne dochodzenie. Sprawca miał spod sklepu wywieźć kobietę do lasu (za Osiedlem Podleśnym w Iławie) i wykorzystać seksualnie.
Szczegóły cielesnego rozboju poznacie w gazecie Kurier Iławski od środy.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 27-02-2019

40054. 
Odnośnie wpisu numer: 40045

Wchodzę do ratusza, a tam czuć taki specyficzny smrodek...
Myślę sobie, że to znowu [...].
Ale nie. To smród od pierdzenia w stołek burmistrza już setny dzień.
Ludzie, przewietrzcie ten ratusz.
 wrażliwy
 Iława, Środa 27-02-2019

40053. 
Odnośnie wpisu numer: 40048

Ja dodałbym jeszcze, że błyszczy "buźkami" na Facebooku i niebywałą dumą napełnia burmistrza-celebrytę Kopaczewskiego fakt wyświetlania bajek "Reksia" oraz "Bolka i Lolka" w kinie.
Cóż za osiągnięcia!
A spróbujcie się dostać "na widzenie". Terminy za 3 miesiące! Poprzednik ponoć taki był "niedostępny", ale ludzi przyjmował "od ręki", a tu audiencja jak u króla afrykańskiego!
Publiczny rejestr wydatków jest? Nie ma.
Bilety ZKM zmienione są? Nie.
Za to wywiady prasowe wciąż jakby trwała kampania.
A co z inwestycjami? Nic. Pewnie przez najbliższe 5 lat nie będzie nic, tylko ślizganie się na osiągnięciach poprzednika.
Pani wice Kamińska sama o sobie [...] "rozwija skrzydła", bo mowa była o żłobku, który stworzył nie kto inny, jak Żyliński. Tak więc tylko wsiadła na skrzydło poprzednika.
Skoro w mieście nic się nie będzie działo, to uznano, że i Zdrojewska nie jest nowemu burmistrzowi potrzebna. Zero zmian w mieście, płynięcie na fali osiągnięć znieważanego poprzednika. [...]
 Mały Jaś
 Iława, Środa 27-02-2019

40052. 
Odnośnie wpisu numer: 40048

Burmistrza Dawida Kopaczewskiego wpis na „ścianie” Kuriera (Facebook) na 100 dni urzędowania:
 Kolega Skaner
 KURIER IŁAWSKI, Środa 27-02-2019

40051. 
Odnośnie wpisu numer: 40047

Eeeeee tam, cichooooooo być! Komuchy do kąta! Może lepiej: do konta (bankowego).
No i jaka tu jest "skandaliczna wypowiedź" Pana radnego Rozborskiego?
Co najwyżej - dosadna.
Bo jaki w niej dostrzegamy wulgaryzm: że słownictwo pada "komuchy"?
Bądźmy poważni. Takie są fakty.
W tej sztucznie zwołanej Radzie Seniorów co trzeci osobnik a nawet więcej to albo osobiście był utrwalaczem reżimu komunistycznego, albo miał w rodzinie najbliższej czerwonego czynownika i jadł dzięki temu chleb.
Wstyd wam teraz?
Ale czego się wstydzicie, towarzysze...? Przypomnę wam [...]
 Marszałek
 Iława, Środa 27-02-2019

40050. 
Odnośnie wpisu numer: 40048

Zawsze twierdziłem, że "lepszy stary wróg niż nowy przyjaciel"...
 LIPO
 Iława, Środa 27-02-2019

40049. 
Ufffff, oszaleliście (prawie) wszyscy...

Poczekamy aż żołnierzom zwalczających się wojsk przejadą emocje.
Nie wiemy tylko czy nasz serwer to wytrzyma... :-D

Wybierzemy i wpuścimy tylko sensowne komentarze.
Bełkot, trolling, inwektywy, zwłaszcza anonimowe – sio!
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Środa 27-02-2019

40048. 
Odnośnie wpisu numer: 40045

Mija 100 dni (nie)rządów Burmistrza Miasta Iławy D. Kopaczewskiego.
Małe podsumowanie.

NIE zrealizowano obietnic wyborczych:

❎ Uchwała Antysmogowa kompleksowo regulująca strategię działania
❎ Zwiększenie dopłat przy wymianie na piece niskoemisyjne
❎ Wydłużenie czasu pracy Urzędu Miasta do godziny 18:00
❎ Opieka wytchnieniowa: program dla opiekunów osób starszych
❎ Wyprawka dla pierwszego narodzonego dziecka w nowym roku
❎ Przejrzystość wszystkich rachunków miasta
❎ Zwiększona ilość patroli policji na ulicach
❎ Audyt rządów poprzednika

W zamian póki co mamy:

✅ Bankiet noworoczny dla zaprzyjaźnionych VIP-ów za 10 tysięcy zł
✅ Drogi pokaz laserowy pomimo sprzeciwu większości mieszkańców.
✅ Feministki w ratuszu w specjalnie stworzonej "Radzie Kobiet"
✅ Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych (kontrola w Ratuszu)
 Łukasz Tulwiński, Ruch Narodowy
 Iława, Środa 27-02-2019

40047. 
Odnośnie wpisu numer: 40037

Wypowiedź radnego D. Rozborskiego - skandaliczna, obraża seniorów.
Wypowiedź padła podczas prac komisji, więc była wypowiedzią publiczną.
Jestem seniorem, nie byłem komuchem. Oczekuję przeprosin ze strony radnego.
Podobno miało nie być mowy nienawiści.
Tacy nieszanujący współobywateli powinni być pokazywani publicznie.
 Wojtek
 Iława, Środa 27-02-2019

40046. 
Odnośnie wpisu numer: 40035

...a tyle było przed wyborami złotoustego obiecywania oraz zapewniania wszystkich o nadchodzącej transparentności, wsłuchiwaniu się i otwarciu władzy na głos społeczeństwa.
Punkt widzenia błyskawicznie się zmienił po zmianie punktu siedzenia.
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 26-02-2019

40045. 
Odnośnie wpisu numer: 40027

Uuuuuuu, pierwsza poważna sprawa i już burmistrzuś Dawidek poległ na sesji Rady Miejskiej. I słusznie, należało się.
Rozczarowanie sięgnęło zenitu. Radni większości klubów zaproponowali stawkę 95% [...], czyli maksymalną ustawową wysokość bonifikaty przy wykupowaniu nieruchomości z wieczystego użytkowania [...] w prawo własności, ale młody cwaniaczek [...] wykombinował sobie, że jak przy wykupie mieszkań lub ziemi urwie ludziom na przykład 1/3 wartości, to wtedy będzie miał kasę na obdarowanie swoich ukochanych stowarzyszeń lewackich, na przykład Rady Kobiet (Biedroń) czy Rady Seniorów (SLD).
Oczywiście wszystko pod przykryciem szumnych haseł o stypendiach dla dzieci i młodzieży albo pomocy dla organizacji i stowarzyszeń społecznych, sportowych. [...]
Hipokryta, niby-społecznik, ukryty kombinator, i jeszcze próbował radnych szantażować. ROZCZAROWANIE...
 Antonio, skrzydłowy dla Iławy
 Iława, Poniedziałek 25-02-2019

40044. 
Adolf Hitler na zdjęciu jest w towarzystwie Diany Mosley, angielskiej przyjaciółki, zwolenniczki nazizmu w Wielkiej Brytanii. Jedną z trzech sióstr Mosley. Ciekawa historia.
Hitler w towarzystwie Pani Mosley odwiedził Austrię oraz Prusy, w tym słynny pałac w Kamieńcu [gmina Susz]. [...]
 Miłosz Klepczyński
 Susz, Poniedziałek 25-02-2019

40043. 
Dziś arcyważne głosowanie podczas sesji Rady Miejskiej w Iławie!
[...]
Radni będą głosować w sprawie wyrażenia zgody na złożenie skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na pamiętną decyzję słynnego Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Tomasza Potorskiego [podczas kampanii wyborczej z ubiegłego roku] w sprawie kary dla Ratusza za przystąpienie do użytkowania Galerii Jazzowej bez formalnego zgłoszenia zakończenia robót.
[...] Ciekawe jak zagłosuje radna Ewa Jackowska, główna sprawczyni donosu na "firmę" IŁAWA, w której zasiadła w Radzie Miejskiej, czyli na samą siebie i nas wszystkich.
 KZM
 Iława, Poniedziałek 25-02-2019

40042. 
Odnośnie wpisu numer: 40035

Przepraszam, że ja tak krótko, ale muszę się odnieść.
Uspokój się Tomek! Uspokój się, bo cię zapną w kaftan i wyniosą.
:-)
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Poniedziałek 25-02-2019

40041. 
Odnośnie wpisu numer: 40035

Samokrytyka uzasadniona.
I dzięki temu tylko - godna uwagi.
 Andrzej Oracki
 Iława, Poniedziałek 25-02-2019

40040. 
CZEGO TU SZUKAJĄ POLICJANCI...?

Rozwiązanie tej niezwykle frapującej zagadki śledczej znajdziecie w gazecie Kurier Iławski na stronie 3.
Czujność lokatorów bloków przy ulicy Gdańskiej w Iławie jest większa niż najdroższego, nawet najlepszego monitoringu...
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 24-02-2019

40038. 
Odnośnie wpisu numer: 40033

Wyróżnianie hurtowo dziesiątek zawodników na gali sportu to wielkie nieporozumienie. Należy nagradzać tylko najlepszych, czyli tych, którzy zajmują miejsca w wąskim finale Mistrzostw Polski, nie zaś - jak w Iławie i okolicach - zwycięzców w randze pucharu wójta i sołtysa. Nagradzać, ale zawodników, nie zaś tylko trenujących, i to wśród dyscyplin, które należą do któregoś oficjalnego polskiego związku sportowego. Pewno niektórym niewsmak taka wersja.
W Iławie robicie cyrk z nagradzaniem.
A skąd pieniądze? Rzeczywiście żaden samorząd nie da rady utrzymać dobrej sekcji. Od tego są różne ministerialne dotacje, a nade wszystko trener zakasuje rękawy i szuka firm. Wówczas należy pokazać konkretne osiągnięcia w sekcji. Działacze sekcji sportowych są od tego, by szukać sponsorów, mecenasów sportu.
A swoją drogą, jak to jest, że pomimo powołania do kadry narodowej zawodniczka nie pojechała na zawody na Hawajach z powodu braku środków finansowych. Jeśli kadra narodowa wysyła na MŚ, to za czyje pieniądze ma zawodniczka jechać na zawody? Za klubowe? Czy może jest tu jakieś niedomówienie?
 Marszałek
 Iława, Niedziela 24-02-2019

40037. 
Radny Dariusz Rozborski pojechał po garach.
Ostro sprzeciwił się powoływaniu nagle kolejnej rady - po wcześniej już powołanej Radzie Młodzieżowej, teraz niedawno Radzie Kobiet, ponadto zupełnie nowy wymysł to Rada Seniorów i inne jeszcze rady doradcze, które tylko czekają żeby doradzać, dogadzać i podszeptywać nowemu Burmistrzowi Miasta.
[...] Co za czasy nastały w naszej kochanej Iławie, gdzie nie spojrzysz tam sami doradcy. Ciekawe jakie oni mają osiągnięcia własne, że mogą pouczać innych.
Podobno ten radny Dariusz Rozborski wypalił na posiedzeniu komisji tak: "Komuchy niech siedzą w domu". Podobno dlatego, że tę Radę Seniorów wymyśliły sobie niedobitki iławskiego SLD, zasłaniające się przegranym Marcinem Woźniakiem.
Wy, kolego Rozborski, uważajcie, bo jak nadejdzie z PZPR zlecenie na Was, to my ormowcy będziemy musieli Was "dojechać". [...]
 ORMO-wiec
 Iława, Sobota 23-02-2019

40036. 
AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ

Człowiekowi choroba nie zagraża, ale rolnicy drżą w obawach o swoje hodowle. Do granic naszego regionu problem ASF zbliża się od strony północno-wschodniej. Gmina Zalewo już znalazła się w „żółtej strefie” (obszar rozdziału ochronnego). Czytaj w gazecie Kurier Iławski na stronie 17 oraz garść opinii przedstawia Stanisław Blonkowski na stronie 14.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 23-02-2019

40035. 
Odnośnie wpisu numer: 40031

Chwileczkę Panie Tulwiński!
Czy za poprzedniego burmistrza Adama Żylińskiego i przewodniczącego Rady Miejskiej Wojciecha Szymańskiego, mógł Pan sobie przychodzić na sesję i głosić swoje postulaty?
Trzeba było wystartować w wyborach i samemu zostać radnym miejskim, Panie Tulwiński.
To może niech radni idą sobie do domu, skoro byle [...] może przyjść na sesję i głosić swoje wnioski.
Pomieszało się Panu, Panie Narodowy, w główce. Rada Miejska w Iławie to nie jest bazar. Przewodniczący Młotek dał paluszek, to się teraz całą rączkę chce.
Jak żyć, ludzie, kiedy takie Łukasze nas otaczają...? Jak żyć...?
 osiołek osiedlowy
 Iława, Piątek 22-02-2019

40034. 
Odnośnie wpisu numer: 40024

...czyli, według "pani zaniepokojonej" za to, co działo się lata temu w ICK winę ponosi były główny księgowy Leszek Rybiński, a nie były dyrektor jednostki Tomasz Woźniak, tak?
To jakaś nowa definicja porządku pracy i odpowiedzialności kierowniczej.
[...] Koń by się uśmiał...
Ale co na to sam T. Woźniak? Otóż wszystkim wokół opowiada o swoim męczeństwie, że on czuje się niczemu winny, i że jest taki pokrzywdzony, ponieważ to tamten główny księgowy Rybiński rzekomo nie przestrzegał prawa, a nie on, dyrektor.
A co na to główny księgowy? Mam nadzieję, że dowiemy się niebawem...
 ciekawy
 Iława, Piątek 22-02-2019

40033. 
Zawodnicy pływackiego klubu "Orka" zbojkotowali miejską galę sportu [hala widowiskowa]. To samo zrobił miłościwie nam panujący Burmistrz Miasta Iławy Pan Dawid Kopaczewski... [zastępowała go wiceburmistrz Dorota Kamińska].
Nagrodzona zawodniczka przyznała, że pomimo swego powołania do kadry narodowej nie pojechała na zawody na Hawajach z powodu braku środków finansowych.
Może czas pomyśleć o wsparciu systemowym dla sportowców żeby nie docierały do nas informacje, że zdolni zawodnicy pomimo powołania na np. Mistrzostwa Świata nie byli w stanie pojechać, bo osamotnieni rodzice nie udźwignęli ciężaru finansowego...?
Nie oczekuję oczywiście, że Ratusz za wszystko zapłaci z budżetu, ale może zaangażowałby się w sprawy organizacyjne, pomógł pozyskać sponsorów i partnerów...? [...]
 Sylwester Niedźwiecki
 Iława, Piątek 22-02-2019

40031. 
Odnośnie wpisu numer: 40031

W imię "demokracji i wolności słowa" Przewodniczący Rady Miasta Iławy Michał Młotek odrzucił wniosek 3 mieszkańców, którzy chcieli zabrać głos na sesji Rady Miasta (poniedziałek 25 lutego), aby zadać Burmistrzowi Dawidowi Kopaczewskiemu pytania związane z mijającymi 100 dniami jego rządzenia.
Pytać miano o wywóz śmieci, radę kobiet, dopłaty do wymiany pieców oraz budowę ścianki wspinaczkowej.
Argumentacja odrzuconego wniosku przez Przewodniczącego Młotka jest absurdalna: "odrzucono z uwagi na niespełnienie wymogów formalnych".
Ale tu bliżej tych wymogów nie określono.
Dodam, że wnioskodawcy dotrzymali zasad regulaminu i wniosek został złożony pisemnie na 7 dni przed sesją oraz wymieniono w nim z jakimi postulatami i pytaniami chcą wystąpić mieszkańcy.
O, taka to jest "nowa zmiana" demokratyczna w naszej kochanej Iławie.
 Łukasz Tulwiński
 Iława, Piątek 22-02-2019

40028. 
CIĄGLE NERWY W AMBULATORIUM SZPITALA

Czytelnicy skarżą się Kurierowi, że lekarz przyjmujący w ambulatorium szpitala powiatowego wyjeżdża na wizyty domowe i nie ma zastępstwa, przez co skazuje obecnych na korytarzu pacjentów na wydłużone czekanie. Według NFZ takie przypadki nie powinny mieć miejsca. Z kolei Justyna Herubińska zgłosiła się do nas z odwrotną skargą: odmówiono przyjazdu do jej chorej córki.
O co więc chodzi?
Zobacz reportaż w gazecie Kurier Iławski na stronach 4-5.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 21-02-2019

40027. 
Odnośnie wpisu numer: 40022

Ludzie na mieście pytają zdziwieni: o co tutaj tak naprawdę chodzi? Nowy burmistrz Dawid Kopaczewski, pozycjonujący siebie jako nowoczesny liberał i obieżyświat, pozbywa się z ratusza innego podobnego sobie liberała i obieżyświata, Piotra Ambroziaka.
Nie kwestionuję tej decyzji, bo każdy kierownik dobiera podwładnych według własnego uznania. Jednak nie znajduję w wypowiedziach burmistrza żadnego UZASADNIENIA. A chętnie bym poznał.
 Jarosław Synowiec
 Iława, Czwartek 21-02-2019

40026. 
WICEBURMISTRZ IŁAWY ODWOŁANA!

Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski dość niespodziewanie odwołał swoją zastępcę Mariolę Zdrojewską i jednocześnie objął nadzór nad jej obowiązkami (inwestycje, przetargi, ochrona środowiska czy utrzymanie miasta). Jakie były powody tej decyzji?
Przeczytaj komentarz burmistrza w gazecie Kurier Iławski na stronie 10.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 21-02-2019

40025. 
Odnośnie wpisu numer: 40020

Wybaczcie mej ocenie ws. przydziału człowieka do opieki nad Młodzieżową Radą. Tam, spośród radnych, jest najwyżej jedna do trzech postaci, by dać wzór dla młodzieży.
Ideałów to nie znajdziecie pośród nich, bowiem muszą nimi być osoby uczuciowe, sympatycznie, rozmowne, wesołe, narzucające swoją postawę, nie rzucając się swoim zachowaniem. Młodych pieścić tak, jakby mimowolnie, ale porywając do siebie i działań. [...]
 Marszałek
 Iława, Czwartek 21-02-2019


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 15 16 17 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 197 198 199 ... 364 365 366 następna ] z 366132183585


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | TEKSTY | OPINIE | Zdrowie i uroda | Wyszukiwarka | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.