Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

8495. 
Odnośnie wpisu numer: 8484

Do rudego wiewióra.
Co do Złotej Tarki - ja byłem wczoraj w amfiteatrze. Jeszcze przed tym,
jak przestali wpuszczać ludzi, bo skończyło się miejsce i bilety. Więc nie
mów, że Tarka nie jest rozpromowana. Ona ma swój prestiż! Aż miło!
 samsonite
 Niedziela 12-08-2007

8494. 
Odnośnie wpisu numer: 8490

Ostróda mogłaby się wiele nauczyć od Iławy jeżeli chodzi o promocję.
To my mieliśmy tvn, my zapchaliśmy w długi majowy weekend dziennik
wkładką o pojezierzu, my inwestujemy w internet!
A Ostróda? Tonie w długach :) Chcecie polemizować? Proszę o fakty!
 samsonite
 Niedziela 12-08-2007

8493. 
IŁAWA RZĄDZI W OLSZTYNIE.
Piłkarze Łukasz Suchocki, Grzegorz Sobiech, Tomasz Zakierski,
Jarosław Rzeźnikiewicz. Wszyscy z Iławy.
 BOLO
 Niedziela 12-08-2007

8492. 
Gratuluję internetowej społeczności Kuriera dostrzegalnego podniesienia poziomu wpisów. Brawo panowie i panie!
 Krystyna Jaworowicz
 Warszawa, Niedziela 12-08-2007

8491. 
Odnośnie wpisu numer: 8486

Jak na razie wylądowała tu niemiecka grupa VESCO, która wykupiła padający na pysk i dziecinnie zarządzany CAMPUS posła Liska. Ha!
 fanfantulipanx
 Niedziela 12-08-2007

8490. 
Odnośnie wpisu numer: 8484 8480

A propos wiadomości o Tarce. Dziękuję wiewiórowi. Właśnie, turyści z kasą oraz nowi pojawiają sie z dużych miast a informację czerpią z prasy ogólonpolskiej, a nie tylko z lokalnej. I myślę, że mało kto w kraju czyta Kurier Iławski lub Gazetę Olsztyńską.
Życzę na przyszłość lepszych "układów" z TV-komercyjną lub publiczną oraz innymi mediami. Iława jest naprawdę bardzo mało promowana i kiepsko - w porównaniu do miast jak Ostróda, Ełk lub Mrągowo.
 ja
 Niedziela 12-08-2007

8489. 
Odnośnie wpisu numer: 8486

Do Pana Kleiny wezwanie.
Wobec nieuchronności wyborów do parlamentu, należy nam, ziomkom
tej ziemi, pomyśleć o kandydacie na posła. Nie pomnę, by kiedykolwiek Ziemię Lubawską reprezentowano w sejmie. Słusznie uważam, że do nas ludzi "tej Ziemi" zależy zabranie głosu.
Lubawszczyzna w swej historycznej przeszłości miała i ma ludzi prawych
i godnych poselstwa, ludzi którzy oddali życie za polskość. Musimy więc takich wydobyć i odpowiednio zareklamować i... zagłosować.
 owidiusz
 Niedziela 12-08-2007

8488. 
Odnośnie wpisu numer: 8487

PANIE NACZELNY! DOGORYWAJĄCY ZWIERZ (LEPPER) W OSTANIEJ CHWILI ŻYCIA RZUCA SIE NA SWEGO OPRAWCĘ... TO PRZYGRYWKA
DO SPRAW, KTÓRE PRZED NAMI.
A LEPPER, CÓŻ ON MOŻE ZROBIĆ WOBEC PEWNYCH ŻRÓDEŁ, JAKIE
SĄ W POSIADANIU AGENTURY WYWIADU.
NAGŁE LECZENIE, NAGŁE OPERACJĘ, TEN CIĘŻKI STAN ZDROWIA NA DZIEŃ PO POWAŻNEJ OPERACJI I TEN WYWIAD W SOBOTĘ PRZY NORMALNYM STANIE ZDROWIA JEST - GRUBĄ MISTYFIKACJĄ.
 ADMIRAŁ
 Niedziela 12-08-2007

8487. 
„Kilka minut po godz. 21 w sobotę do posiadłości Andrzeja Leppera
w Zielnowie (Zachodniopomorskie) przybył przedstawiciel Prokuratury Okręgowej w Warszawie, aby odebrać zeznania szefa Samoobrony
na temat przecieku dotyczącego akcji przygotowywanej przez CBA
w ministerstwie rolnictwa.

Po kwadransie prokurator opuścił posesję Leppera, który odmówił składania wyjaśnień łamiąc w ten sposób umowę, że jeszcze w sobotę spotka się z prokuratorem. Według naszego źródła prokurator negocjował z Lepperem możliwość przesłuchania w niedzielę rano.

Po godz. 22 Lepper powiedział w TVN24, że umówił się na przesłuchanie
w Prokuraturze Okręgowej w Koszalinie w niedzielę o godz 9:00. "Nie zgadzam się na przesłuchiwanie o tak późnej porze, byliśmy umówieni między godz. 18 a 19. Co to, już w Polsce nie ma samolotów, żeby nie mogli do mnie przylecieć na czas" - pytał Lepper.

Kilka minut po 21 dziennikarzy pilnujących obu bram wjazdowych do posiadłości Leppera zelektryzowało pojawienie się dwóch aut - Passata na warszawskich numerach z prokuratorem i kierowcą w środku oraz Daewoo na szczecińskich numerach rejestracyjnych. Samochody wjechały bocznym wejściem, jeden z nich uszkodził sobie zderzak.

Na oczekujących w ciemności pod posesją Leppera dziennikarzy
z pobliskich krzaków poleciały bryły błota.

Na sobotniej konferencji Andrzej Lepper poinformował m.in., że to minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ostrzegł go o przygotowywanej przez CBA akcji w ministerstwie rolnictwa. Prokurator Krajowy Dariusz Barski
w sobotę wezwał Andrzeja Leppera do złożenia zeznań na ten temat. Lepper powiedział, że może to zrobić wyłącznie u siebie w domu, ze względu na zły stan zdrowia”.

* * *

Czy to się dzieje naprawdę...?...?...?...?...?...?...?...?...?...?...?...?...?
 Jarosław Synowiec (z serwisu Polskiej Agencji Prasowej)

jarek@kurier-ilawski.pl
 Niedziela 12-08-2007

8486. 
Chcę przypomnieć kilka plam atramentowych, czyli wypowiedzi posła rodem z Ziemi Iławskiej, Krzysztofa Liska.

„Poseł nie jest władcą” – stwierdził kilka dni po wyborach Krzysztof Lisek, naszego domowego chowu świeżo wybrany poseł, w rozmowie z Jarkiem Synowcem i Andrzejem Kleina.

I mówił dalej: „Sprawy lokalne zależą dzisiaj w Polsce głównie od władz samorządowych. Zadaniem posła jest wspierać lokalne inicjatywy. Jeżeli władze samorządowe Lubawy czy Zalewa zwrócą się do mnie z prośbą
o pomoc, to na pewno nie odmówię”.

Pytanie mamy więc dalej zasadnicze do bossów władz samorządowych.
O poparcie dla jakich własnych, lokalnych inicjatyw do posła Liska wystąpiliście? Jakimi problemami go zarzuciliście i molestowaliście?
Czego sami, bez pomocy zewnętrznej posła, ugrać nie mogliście?

Zapraszam do szerszej lektury w odnośniku.
 Andrzej Kleina

andrzej@kurier-ilawski.pl
 http://www.nki.pl/news.php?id=1830&show=opinie
 Sobota 11-08-2007

8485. 
Odnośnie wpisu numer: 8406 8389

Ty, a to bylo sprostowanie czy zwykly list?
Istnieje cos takiego jak konwersacja - niewazne, ze listowna.
Coz za problem odpisac ponownie na to, co napisal Pan red. nacz. Jaroslaw Synowiec? Jak juz podjelo sie ta rekawice, to nie mozna zrezygnowac. "Prawdziwych facetow poznaje sie nie po tym jak zaczynaja, tylko jak koncza" ;)
 rudy wiewior
 Sobota 11-08-2007

8484. 
Odnośnie wpisu numer: 8480

Zapytam krotko:
Czy ktos bedac w Toruniu albo w Bydgoszczy dowie sie o Zlotej Tarce?
Nie wspomne tu juz o Warszawie lub blizej lezacej miejscowosci co sie nazywa Ciechanow.
 rudy wiewior
 Sobota 11-08-2007

8483. 
Słowo do magistrackich troli.
Andrzej Kleina jest dla was zmorą.
Otwiera ludziom oczy, budzi z letargu kłamstw.
Macie z nim bardzo poważny problem...
Jest całkowicie niezależny od was.
Pod każdym względem.
Bójcie się.
 BOLO
 Sobota 11-08-2007

8482. 
Odnośnie wpisu numer: 8480

"W takiej ciszy... tak ucha natężam ciekawie", że...nic nie słyszę.
 owidiusz
 Sobota 11-08-2007

8481. 
Odnośnie wpisu numer: 8406 8436

Nie chce mi się z tobą gadać.
 Jarosław Synowiec

jarek@kurier-ilawski.pl
 Sobota 11-08-2007

8480. 
Odnośnie wpisu numer: 8469

Przejrzałem.
W "Olsztyńskiej" widzę prawie całą stronę o naszej Złotej Tarce w Iławie.
A "Wyborcza" mnie nie interesuje, bo nie liczy się w regionie.
Widzę pełno informacji w internecie. Widzę dwie duże strony w Kurierze.
Widzę wrzutki w telewizji. Słyszę reklamówki w Radiu Olsztyn. I mało...?
 kulturalny
 http://www.zlotatarka.pl
 Sobota 11-08-2007

8479. 
Amerykanie znieśli wizy dla Polaków!!!
Na razie tylko na trasie Irak-Afganistan.
 :)
 Piątek 10-08-2007

8478. 
A w niedzielę na terenie Kałdun, Gromot i Ławic odbędą się uzupełniajace wybory po Utracjuszu Narcyzjuszu I.
Narcyzjusz I, były radny gminy upewniwszy się, że jest w stanie upojenia alkoholowego, zdał mandat na ręce Harmaty I.
Kolejni kandydaci szykują się ostro do wyborów. Na argumenty. Który więcej wina, napitku i żarła postawi oraz zapewni dowóz do urny, ten bedzie radnym i zasili intelektualnie grono radnych Pana wójta.
 ORMOWIEC
 Piątek 10-08-2007

8477. 
Odnośnie wpisu numer: 8476

Co Qba, chciałoby się być qqłką, co...?
 Fredek
 Piątek 10-08-2007

8476. 
Odnośnie wpisu numer: 8471

Panie, co mnie tam cudze ptaszki. Mój ptaszek jest takim dżentelmenem że jak go nie proszą, to na siłę do żadnego gniazdka nie wparuje.
 Qba
 Piątek 10-08-2007

8475. 
Odnośnie wpisu numer: 8471

Ptasznik jest The Best, ponieważ:
1. Jest iławianinem.
2. Zna płynnie język angielski.
3. Jest europejczykiem i światowcem.
4. Jest facetem o wysokiej kulturze osobistej.
5. Jest rynkowym liberałem i należy do Platformy Obywatelskiej.
 wyborca
 Piątek 10-08-2007

8474. 
Tak dziwnie sklada się, że kiedy starosta Rygielski chce zmian i miesza, jest bunt. Nie dajcie się lekarze!
 Nikuś
 Piątek 10-08-2007

8473. 
Odnośnie wpisu numer: 8471

1. Fajny Ptaszek.
2. Fajny Ptaszek.
3. Fajny Ptaszek.
4. Fajny Ptaszek.
5. Fajny Ptaszek.
Więcej na razie nie napiszę, bo się wstydzę tak bezwstydnie kadzić...
 czytelnik
 Piątek 10-08-2007

8472. 
Ogromna prosba do organizatorów!
Złóżcie ten namiot na dzikiej plaży, joooooo? Dajcie taką imprezę co
była pierwszy raz! Pod namiotem nie ma ludzi. Czyli nie ma zabawy.
Nie widzicie tego?
 stokrotka

stokrotka1-91@o2.pl
 Piątek 10-08-2007

8471. 
Rozluźnijcie się obywatele i obywatelki.
Proponuję zabawę w Ptasznika. Wymieńcie przeto 5 powodów ważnych,
dla których burmistrz Ptasznik jest The Best.
I myślcie już o pośle Lisku... Tylko na razie na jego temat wstrzymajcie odddech... Tylko myślcie...
 Andrzej Kleina

andrzej@kurier-ilawski.pl
 Piątek 10-08-2007

8470. 
AMATORSKA LIGA KOSZYKÓWKI W NOWYM MIEŚCIE.
Trwa rekrutacja drużyn amatorskiej Ligi Koszykówki w Nowym Mieście L. Mecze będą się odbywać w MOSiR-rze. Mile widziane drużyny też spoza powiatu nowomiejskiego. Start 20 października. Drużyny można zgłaszać pod adresem: http://www.basketinfo.pl/nlk/zglos.php
 Marcin Michalski

marcin.michalski@powiat-ilawski.pl
 Starostwo Powiatowe w Iławie, Piątek 10-08-2007

8469. 
Odnośnie wpisu numer: 8465

Do "kulturalnego".
To proszę przejrzyj dzisiejszy dodatek do Wyborczej oraz Olszyńską.
Jest pełno informacji o Ostródzie i innych imprezach w wojewodztwie.
Słowa nie ma o Iławie.
 Ja
 Piątek 10-08-2007

8468. 
Odnośnie wpisu numer: 8465

Wchodze na glowna strone Ilawy (www.ilawa.pl) i co widze? Przypatruje
sie i wszystko statyczne jakies, takie nijakie... Oooooo zobaczylem maly
banner na dole strony. Choc trudno to nazwac dolem strony, bo jak ktos
ma rozdzielczosc mniejsza niz moja, to moze nawet w ogole tego banera nie zauwazyc.
Hm, nie ma w tym nic kreatywnego i z reklama ma nie wiele wspolnego. Okreslilbym, ze to "cos" ma charakter informacyjny, a nie reklamowy...
W czyim interesie powinno byc, zeby promowac miasto i by przyjechalo do Ilawy jak najwiecej turystow i zostawili tu swoje pieniadze?
 rudy wiewior
 http://www.ilawa.pl
 Piątek 10-08-2007

8467. 
Odnośnie wpisu numer: 8465

Popieram wpis 8465. Informacja jest. Trzeba troszeczkę się wysilić. Internet, portale, media papierowe, radio (nawet RMF FM), plakaty.
Dla chcącego nic trudnego.
 Jan
 Piątek 10-08-2007

8466. 
Odnośnie wpisu numer: 8462

Troszkę zajęła mi czasu weryfikacja tekstu, ale może faktycznie na podstawie takich artykułów ukazujących się w prasie lokalnej, czyli "Dzienniku Elbląskim", może warto jest sprawdzić kto będzie rządził iławskim szpitalem i zrobić małe rozeznanie w sytuacji. Oto kolejny
artykuł z 2005 roku.

"(...) Od wczoraj trwa akcja protestacyjna w elbląskim szpitalu miejskim. Komitet protestacyjny oflagował budynek, ale lekarze i pielęgniarki póki co, nie odejdą od łóżek pacjentów. Przyczyną trwającego od kilku miesięcy konfliktu jest osoba pełniącej obowiązki dyrektora placówki Wiesławy Jastrząb.
Rozmowy między komitetem protestacyjnym, a prezydentem Elbląga dotyczące obsadzenia tego stanowiska, choć prowadzone od kilku miesięcy, nie przyniosły rezultatów.
- Akcja protestacyjna będzie trwała aż do skutku - zapowiada Mirosław Kozłowski, mediator. - Prezydent przyznał nam rację, że osoba pełniąca obowiązki dyrektora placówki nie sprawdziła się. Wskazuje również fakt, że w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku szpital został zadłużony na około 500 tys. złotych. Mimo to, prezydent nie odwołał pani Jastrząb
z pełnionej funkcji (...)".

A może to tylko szukanie igły w stogu siana... Nie wiem.
 elbląski iławianin
 Piątek 10-08-2007

8465. 
Odnośnie wpisu numer: 8464 8463 8461

Jest pełno informacji na temat Złotej Tarki.
Są plakaty po całym mieście w tablicach ICK. Dużo informacji w Kurierze. Są specjalne audycje w Radiu Olsztyn, które to podczas najciekawszych imprez przeprowadzi specjalne relacje na żywo.
Ponadto wystarczy też byle jaka wyszukiwarka, by na hasło "Złota Tarka" wyskoczyła witryna firmowa tej imprezy. Wystarczy chcieć, nie narzekać.
 kulturalny
 http://www.zlotatarka.pl
 Piątek 10-08-2007

8464. 
Odnośnie wpisu numer: 8461

W zeszlym tygodniu zastanawialem sie kiedy jest Zlota Tarka w Ilawie
i czy w ogole bedzie, bo jakos "ciemno wszedzie, glucho wszedzie, co
to będzie, co to będzie...?".
 rudy wiewior
 Piątek 10-08-2007

8463. 
Ktoś wie coś o teatrach ulicznych, które w sobotę mają być w Iławie?
 zainteresowany
 Piątek 10-08-2007

8462. 
Odnośnie wpisu numer: 8459

Szanowny Panie Jarku, prosił Pan o fakty. Poszperałem i przedstawiam 2005 rok. Oficjalne, żeby nie było. Każdy ma do nich dostęp...

„Lekarze ze szpitala miejskiego w Elblągu czują się zastraszani i szantażowani. Czy to cena, jaką płacą za nieujawnioną jeszcze publicznie wizję przyszłości placówki?
Przyszłość szpitala miejskiego w Elblągu wciąż jest jedną wielką niewiadomą. „Pomysł na szpital” radni mieli poznać podczas wrześniowej sesji. Tak się nie stało. Dyrektorka poprosiła o przedłużenie tego terminu. Teraz elbląskiemu szpitalowi najbardziej potrzebny jest spokój. Ale spokoju w nim nie ma (...)
Powodem wystąpienia lekarzy, w tym większości ordynatorów do prezydenta są, jak napisali, „niedopuszczalne praktyki stosowane przez dyrekcję wobec pracowników”.
— Jesteśmy zastraszani i szantażowani pozbawieniem pracy, rozmowy z nami w sprawie nowych warunków zatrudnienia prowadzone są w sposób poniżający naszą godność — czytamy m. in. w piśmie do prezydenta. (...)
Wiesława Jastrząb, dyrektorka szpitala miejskiego twierdzi, że nowe związki działają nieprawnie. Według niej, lekarze, którzy nie są etatowymi pracownikami szpitala (obaj szefowie związku mają własne firmy i są na kontraktach) nie mogą prowadzić działalności związkowej (...)
— Już od dłuższego czasu pukamy do bram miasta, ale coraz częściej odnosimy wrażenie, że bijemy głową w mur — przyznaje Waldemar Bieniek. — Nam naprawdę chodzi o interes szpitala. Ale chyba inaczej go postrzegamy, niż pani dyrektor.
Mariusz Ślusarczyk boi się też o byt swojego oddziału. Dyrektorka odebrała mu ponad 3 tysiące punktów miesięcznie i przyznała ortopedii.
— To prawda, że w pierwszych miesiącach roku nigdy nie wypracowujemy przyznanych nam limitów — przyznaje Mariusz Ślusarczyk. — To czas przeziębień i często się zdarza, że nawet planowe zabiegi musimy przekładać. Ale potem przychodzą miesiące letnie i zawsze tych punktów zaczyna nam brakować. Tak się stało i tym razem. Mamy już wypracowane duże nadlimity. Ale na przyszły rok nie będziemy mogli wystąpić o wyższy kontrakt, bo byśmy się jako szpital ośmieszyli. Skoro wewnętrznie oddziałowi zabierane są punkty, to może oznaczać tylko jedno — że ich nie potrzebuje… tym sposobem sami na siebie zastawiliśmy pułapkę...”.

To oficjalne artykuły ukazujące się w „Dzienniku Elbląskim”.
 elbląski iławianin
 Piątek 10-08-2007

8461. 
"GRATULACJE" DLA DZIAŁU PROMOCJI MIASTA IŁAWY.
Bardzo "gratuluję", że nie informujecie żadnych regionalnych mediów (np. Radia Olsztyn, Gazety Wyborczej, Gazety Olsztyńskiej i innych) o tym co się dzieje w miescie. Nie ma żadnej zachęty dla turystów o Złotej Tarce, o imprezach towarzyszących...
BRAWO, TAK TRZYMAĆ... PO CO NAM OBCY W MIEŚCIE... TYLKO Z NIMI KŁOPOT...
PS. To moje refleksje po dzisiejszym piątkowym poranku - audycji Radia Olsztyn i prasówce.

 JA
 Piątek 10-08-2007

8460. 
Odnośnie wpisu numer: 8454 8451

Pan Zawadzki z tego co wiem wygrał konkurs w którym Ty nie miałeś prawdopodobnie możliwości wpływania na decyzję.
W wyborach parlamentarnych (samorządowych) kto chce może oddać głos, lecz większość rezygnuje. Ci, co zdecydują się pójść na wybory, zwykle dokonują złego wyboru. Za mojego długiego życia nie znalazłem się w sytuacji gdy społeczeństwo było zadowolone z władzy. Najbardziej niezadowoleni są ci, którzy nie głosowali.
Być może komisja mogła wybrać lepiej, ale nie nam to oceniać na podstawie plotek autorstwa zawiedzionych kandydatów. Udało mi się porozmawiać z panią, która przesłuchiwała kandydatów. W jej opinii kandydaci byli tak różni, że wybór był naprawdę trudny. Twierdzi ona,
że nie ma mowy o układach, gdyż Zawadzki jest nadzieją na prawidłowe działanie spółdzielni.
Podobno są zastrzeżenia do przewodniczącego rady nadzorczej, lecz
nie znam szczegółów.
 idb
 Piątek 10-08-2007

8459. 
Odnośnie wpisu numer: 8456 8458

Do elbląskiego iławianina.
Cytuję:
"(...) Pani Jastrząb... Nowa siła destrukcji nadchodzi. Współczuję".
Koniec cytatu.
Ty nie współczuj, tylko wyjaśnij na czym ma polegać ta destrukcja.
Podaj jakieś przykłady. Rzuć kilka źródeł. Ujawnij skrawek faktów.
Wybacz, ale na razie przypominasz pierdzenie w autobusie.
 Jarosław Synowiec

jarek@kurier-ilawski.pl
 Czwartek 09-08-2007

8458. 
Odnośnie wpisu numer: 8456

To proste... Pochodzę z Elblaga, długo tam mieszkałem, a teraz życie mnie poprowadziło tu - do Iławy... i tyle.
 elblążanin/iławianin
 Czwartek 09-08-2007

8456. 
Gratulacje dla Iławy za nowego dyrektora szpitala, hehehe.
Pani Jastrząb... Nowa siła destrukcji nadchodzi. Współczuję.
 elblążanin
 Czwartek 09-08-2007
Odp. 
Wybacz, że jestem wścibski, ale taką mam robotę.
Jak to się dzieje elblążaninie, że nawijasz z Iławy,
a przedstawiasz się jako ktoś z Elbląga, co...?
 moderator
 Czwartek 09-08-2007

8455. 
LISTY DO REDAKCJI KURIERA.
--> o. Damian Dybała
--> Krzysztof Zięba
--> Wojciech Kaniuka
 redakcja
 http://www.nki.pl/news.php?id=1844&show=opinie
 Czwartek 09-08-2007

8454. 
Odnośnie wpisu numer: 8451

Do "idb". Jeśli nie widzisz patologii, nie wychylaj się z dyskusją. Ciekawa sprawa - nie powiem tak o większości - że gros ludzi emerytów ze służb, (co nie oznacza SB - a MO, policji, WP) obejmuje dalej dziś stanowiska
na zlecenie, a nawet umowę o pracę.
Odpowiedz czym zasłużył sie pan policjant (nie milicjant - jak rzeczesz), że został prezesem spółdzielni?! Układem proszę pana!!! Zaś są uklady różne, ale nie czas na wykład...
Bo nie wierzę, że nie ma od niego o głowę lepszych osób w zarządzaniu spółdzielczą masą, inaczej mówiąc - zasobami mieszkaniowymi.
 nick
 Czwartek 09-08-2007

8453. 
Odnośnie wpisu numer: 8443

Broni nie wydaja, ale za to "ucza" strzelac w wojsku. Policjanci tez nie proznuja "cwiczac" a kazdy naboj jest na wage zlota... i tylko przestepcy naboi nie oszczedzaja.
Nie wiem czy "wypadkow" smiertelnych od postrzelen byloby mniej, ale
na pewno "zamierzonych" zabojstw wiecej gdyby ludzie, ktorzy kupuja prawka korzytali z broni, bo oni nie mysla...
 rudy wiewior
 Czwartek 09-08-2007

8452. 
Odnośnie wpisu numer: 8446 8448

Nie ma tu miejsca na plakanie, ani zarty. Spot nie jest skierowany ani
do mnie ani do Ciebie, o ile nie posiadasz zadnej firmy tak jak ja. Spot skierowany jest do firmy, ktore poszukuja nowych terenow, lokalizacji
do inwestycji.
Ludzie troche wyobrazni! Moze spot nie jest wykonany z nie wiadomo jakim polotem ale za te pieniadze, ktore zostal zrobiony to i tak pewnie niezle. Nie krytykujcie, ze ktos cos w ogole robi. Wyjdzie naprzeciw i sami wymyslcie cos lepszego i sami zaoferujcie swoj pomysl (mozna nawet go sprzedac).
Maly zart: IKEA sie nie wybuduje, bo na poczatku spotu pan Ambroziak zaoferowal za malo miejsca ;-)
 rudy wiewior
 Czwartek 09-08-2007

8451. 
Odnośnie wpisu numer: 8360 8361

1. Z tego, co mnie wiadomo, nowy prezes Spółdzielni Mieszkaniowej
"Przyszłość" był policjanem, nie milicjantem, a tym bardziej SB-kiem.
Z czego wynika złośliwość tego rodzaju wpisów? Czyżby niespełnione nadzieje...?
2. Nie narzekajmy na nasze iławskie spółdzielnie, nie są takie złe. A to,
że w "Fakcie" coś napisali o spółdzielniach w całym kraju, nie musi się to do naszych odnosić. Ja osobiście mam do czynienia ze spółdzielnią w dużym mieście(posiadam tam mieszkanie). Procedury i obsługa - horror.
U nas jest znacznie sympatyczniej, a jestem członkiem SM "Praca" i SM "Przyszłość".
Hmm... Jedynym mankamentem jest dla mnie smród dymu papierosowego z którym mamy do czynienia tuż po otwarciu drzwi przy ul. Okulickiego (SM "Praca"). Podobne doznania miałem zwierając umowę na kupno mieszkania za prezesury Pana nomen omen Romana Maśkiewicza w SM "Przyszłość", który podpisując umowę dmuchał mi dymem w twarz.
 idb
 Czwartek 09-08-2007

8449. 
Jak to się stało, że siatkarski memoriał im. Huberta Wagnera w tym roku nie jest rozgrywany w Iławie?
 zdziwiony
 Środa 08-08-2007

8448. 
Odnośnie wpisu numer: 8446

Nie znasz się Ania na promocji.
To wielostronna i starannie przemyślana oferta skierowana do bogatych kolejarzy, żeglarzy i zielarzy. Wyraźnie w niej widać, że mamy ładne torowiska, dużo miejsca dla wyścigów żeglarskich i jeszcze więcej dla zielarzy, którzy na tym rozległym pastwisku mogą zbieralnictwem ziół
się zajmować, suszyć je i do Herbapolu sprzedawać.
 Piotruś Pan
 Środa 08-08-2007

8447. 
Odnośnie wpisu numer: 8442

Ladnie to wyglada :)
 rudy wiewior
 Środa 08-08-2007

8446. 
Odnośnie wpisu numer: 8442

Obejrzałam tego gniota reklamowego z Panem Anbroziakiem w roli głównej i... się popłakałam, bo to chaszczowisko, jakie on pokazał inwestorom w niczym się nie różni od tego, jakie on ogląda z ratusza patrząc na wypływ Iławki z Jezioraka. Więc o co w tym wszystkim biega? Chyba o to, żeby Polska obejrzała przystojnego Pana Ambroziaka z iławskiego magistrata.
 Anna P.
 Środa 08-08-2007

8445. 
Odnośnie wpisu numer: 8438

Trochę odgrzewany temat. [...]
 Tomek
 Środa 08-08-2007
Odp. 
Temat mojego artykułu - wypłata z publicznej kasy 25 tysięcy
złotych na remont stalowego wraka przed dworcem PKP - nie
może być odgrzewany, ponieważ pojawił się dopiero w piątek
3 sierpnia!
Co zaś do tematu samej lokomotywy, że niszczeje (itp. itd.),
to Kurier tradycyjnie i tu był pierwszy - pisaliśmy o tym już
trzy lata temu, gdy radny Dembek o remont tego wraka prosił
ówczesnego burmistrza Maśkiewicza. Dopiero potem sprawę
opisały z dużym opóźnieniem inne gezety.
Proszę w przyszłości zauważyć pewną zasadę: Kurier często
jako pierwszy opisuje różne ważne wydarzenia lokalne (jak np.
w tym tygodniu zatrudnienie Wiesławy Jastrząb na dyrektora
szpitala ), a inne media podążają za nami, opisując temat z
drobnymi przeróbkami, tak dla niepoznaki. Czasem również
odczekują kilka tygodni lub miesięcy z podjęciem na swoich
łamach danego tematu - także dla niepoznaki - licząc właśnie,
że... ta ich garstka czytelników zapomni, gdzie o tym czytała
po raz pierwszy.
 Radosław Safianowski

radek@kurier-ilawski.pl
 Środa 08-08-2007

8443. 
Kolejny wypadek autokaru polskiego we Francji. Brawurowy wjazd na parking z autostrady wywrócił pojazd.
Patrząc na debili jakim wydaje się w Polsce prawko, nie dziwię się tylu wypadkom. Daję głowę, że gdybyśmy po krótkim kursie wydawali broń,
to strzelań śmiertelnych byłoby mniej, niż śmiertelnych wypadków drogowych w tygodniu i rocznie. Byłoby mniej napaści, brutalnych zabójstw, włamań do domów, bo zawsze strach przed użyciem broni przez ofiarę byłby bardzo przawdopodobny.
 PIŁSUDCZYK
 Środa 08-08-2007

8442. 
Spoot reklamowy o Iławie skierowany do inwestorów. W roli głównej
Piotr Ambroziak z Urzędu Miejskiego.
 szperacz
 http://www.youtube.com/watch?v=kFaI1cRfMiM
 Środa 08-08-2007

8441. 
Dobra wiadomość dla kierowców Warmii i Mazur! W najbliższych latach zostanie gruntowanie zmodernizowana droga krajowa nr 7 od Elbląga przez Ostródę do Nidzicy.
Jak poinformował Roman Grzelka, wicedyrektor olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad, po zakończeniu budowy obwodnicy Elbląga rozpocznie się modernizacja trasy z Elbląga do Pasłęka, a później od Pasłęka przez Ostródę do Olsztynka, a następnie - z Olsztynka do Nidzicy. Będzie to ekspresowa droga 4-pasmowa z bezkolizyjnymi skrzyżowaniami. Umowy z projektantami są już podpisane.
 Radio Olsztyn
 Wtorek 07-08-2007

8440. 
Stoi na stacji lokomotywa,
która ma jeździć na biopaliwa.
Chciałaby jechać, ale nie może,
bo to po pierwsze wypada drożej.
Po drugie, skutkiem jakichś przekrętów,
w kraju brak kilku biokomponentów,
a jak się kupi je z zagranicy,
to będą stratni polscy rolnicy.
Po trzecie spalin skład tak się zmienia,
że wzrosną wokół zanieczyszczenia.
Po czwarte jazda ma wpływ szkodliwy
na biedny silnik lokomotywy...
Takich zagrożeń jest ze czterdzieści,
sam nie wiem, co się w nich jeszcze mieści.
Lecz choćby przyszło ekspertów tysiąc,
a każdy gotów nie tylko przysiąc,
lecz także dowieść w uczonych pracach,
że ta ustawa się nie opłaca,
to ją ochoczo przegłosowali
znaczną większością Wysokiej Sali
zlobbingowani nasi posłowie,
co kłopot maja z olejem.
W głowie. [...]
 owidiusz
 Wtorek 07-08-2007

8439. 
Odnośnie wpisu numer: 8438

Nie mieszkam w powiecie iławskim i nie bardzo mam dostęp do wersji papierowej, więc jeśli ktoś mógłby zamieścić streszczenie informacji
o parowozie, to byłbym wdzięczny.
 Laskowski
 Wtorek 07-08-2007

8438. 
Odnośnie wpisu numer: 8437

Jutro, w środę, zapraszam do lektury Kuriera papierowego na stronie 9. Będzie materiał o parowozie przed Dworcem Głównym PKP w Iławie.
 modero Kuriero
 Wtorek 07-08-2007

8437. 
Na czym będą polegały prace przy remoncie parowozu?
Na kiedy jest zaplanowane zakończenie prac?
 Laskowski
 Wtorek 07-08-2007

8436. 
Odnośnie wpisu numer: 8406

Panie „taki sobie”! Jaki nick, taki pan. Nie tylko nijaki, ale też bylejaki.

Fakt, sprostowania się nie komentuje. Wynika to z samego faktu jego publikacji. Na rany Jowisza, skąd jednak pomysł, że list policyjny do naczelnego, to sprostowanie? Bo tak pan sobie założył? Bo tak jest panu po drodze? Bo pan poznaje świat nie przy pomocy zmysłów i rozumu, a tylko a priori? Ważna to metoda, ale jeśli tylko ta, to ubożuchno bardzo.

Wypowiedział się policjant w normalny, ludzki sposób. Można dyskutować czy jego list to odpowiedź, czy raczej polemika? W obu przypadkach bardzo słaba. W obu przypadkach nie wyczerpuje znamion ani poprawności merytorycznej, ani skuteczności erystycznej.

Jedyna zaleta całej tej sprawy, że casus ten, zdaniem policjanta, będzie służył jako materiał poglądowy podczas szkoleń. Niechybnie redaktor naczelny Jarosław Synowiec winien występować jako wykładowca...

A z tą Etyką, to podaruj pan sobie, bo chlapnął pan jak kulą w płot. Sam fakt, że występuje pan jako anonim odbiera panu prawo posługiwania się zdaniami ocennymi. Czy jest pan to w stanie pojąć?
 Andrzej Kleina

andrzej@kurier-ilawski.pl
 Wtorek 07-08-2007

8435. 
Odnośnie wpisu numer: 8431

O tym, że będzie budowana wielka obwodnica Iławy sprawę w pewnym
czasie potraktowano jako poufną. By spytać dlaczego, odpowiedź jest
ciekawa.
Pewni co zamożniejsi ludzie iławskich elit musieli zainwestować w tereny, przez które budowa pójdzie. Wykupić.
Projekt przebiegu prowadzi ją obok doliny, która... jest w ogólnopolskim programie Natura 2000. Zaciszne bagna i zarośla jadąc od Kałdun drogą polną z lewej - w kierunku miejscowości Dół. Dalej - pnie się w kierunku Iławy, czyli na Dziarny.
W miejscowości Dół linia obwodnicy przebiega przez pola zakupione odpowiednio wcześnie od chłopów kilkanascie lat temu przez znaną osobistość z firmy IPB.
 nick
 Wtorek 07-08-2007

8434. 
KIERUZEL STANISŁAW KAPITANEM SŁODKICH WÓD

Radni iławscy integrowali się podczas wyjazdowej sesji. Popłynęli sobie statkiem żeglugi śródlądowej i obserwowali. Swe obserwacje lokalne wilki jeziorne niechybnie zbiorą w dokumencie pt. „Radnych z pływania po Jezioraku konkretne przypadki”. Ich opłynięcie Jezioraka może dla społecznej lokalności, czy raczej lokalnej społeczności mieć skutki podobne do tych, które ludzkości zapewnił Krzysztof Kolumb, a nawet Mikołaj Kopernik.
Radnym w podróży towarzyszył Kurier, który – jak stwierdził redaktor Radosław Safianowski – obcował z nimi w całym rejsie „odczepiając się
od nich dopiero przed restauracją”. Zdaniem mojego Stacha to duży
błąd, bowiem mógłby Safianowski przedstawić również bliżej profil
zainteresowań kulinarnych radnych, a nawet ich predyspozycje
rozrywkowe, ze szczególnym uwzględnieniem napojów gazowanych.

Zapraszam do jutrzejszego tekściku w Kurierze papierowym.
 Andrzej Kleina

andrzej@kurier-ilawski.pl
 Wtorek 07-08-2007

8433. 
Odnośnie wpisu numer: 8428 8431

Lepiej pozno niz wcale ;)
 rudy wiewior
 Wtorek 07-08-2007

8431. 
Odnośnie wpisu numer: 8428

No i teraz czeka Olsztyn 20 lat budowania, a potem minie z kolejnych
pare na naprawe usterek i odbior. Taka szara polska rzeczywistosc.
* * *
W temacie obwodnicy: w planach jest rowniez z prawdziwego zdarzenia obwodnica Iławy o długości ok. 15 km. Inwestycja planowana na lata 2013-15, ale w polskich realiach potrwa pewnie dłużej. Trzymam kciuki.
 bdc
 Wtorek 07-08-2007

8430. 
Odnośnie wpisu numer: 8418

I gitara! Też na to czekałem...
 Pawka Morozow
 Wtorek 07-08-2007

8429. 
W sobotę 11 sierpnia b.r. na placu Starego Miasta w Iławie odbędzie się impreza plenerowa pod nazwą IMPRESJE TEATRALNO-JAZZOWE. Jest to impreza towarzysząca XXXVII Międzynarodowemu Festiwalowi Jazzowemu Old Jazz Meeting "Złota Tarka".
Udział w nim wezmą: teatr Terminus A Quo z Nowej Soli ze spektaklem pt. "Go" oraz Teatr Snów z Gdańska, który wystawi spektakl pt. "Stół". Warto podkreślić, że jest to pierwsze tego typu wydarzenie w Iławie. Początek imprezy: godz. 17. Wstęp wolny.
Zapowiada sie niezłe widowisko. Byłem na "Skąpcu" w kinoteatrze i było super. Mam nadzieję, że i tym razem aktorzy dadzą popis umiejętności.
 Jan
 Wtorek 07-08-2007

8428. 
Polska rzeczywistość: po prawie dwóch latach kłótni wreszcie uzgodniono i przypieczętowano trasę obwodnicy Olsztyna. Proszę zobaczyć samemu:
 czytelnik
 http://miasta.gazeta.pl/aliasy/mod/super_zoom.jsp?xx=4369...
 Wtorek 07-08-2007

8427. 
Odnośnie wpisu numer: 8426

A ty co, za adwokata posła Liska robisz?!
Nie broń, nie broń tej przegranej sprawy. Chłopiec jest w Iławie spalony.
 J-23
 Wtorek 07-08-2007

8426. 
Proszę nie popadajmy w paranoję! Nie można posła opozycji porównywać z premierem rządu! Ten pierwszy w sytuacji konfliktu, jaki obecnie mamy pomiędzy PO a PiS, pewnie nie ma szans załatwić czegokolwiek dla Nas, niestety. Proponowałbym modlić się, żeby PO wygrała następne wybory
i wtedy rozliczymy Pana posła.
 Suszek
 Wtorek 07-08-2007

8425. 
Odnośnie wpisu numer: 8367

Piłsudczyku! Albatrosie!
Dlaczego Iława jest przegranym miastem jeśli chodzi o pracę? A zapytaj takich lobbystów lokalnych i cwaniaczków jak:
- JERZY KALISZ - przewodniczący Rady Miejskiej, radiowiec z Erewania,
- ANDRZEJ KOZIELSKI - radny, sprawiedliwy prawnik, PRL&S w jedynym,
- EDWARD BOJKO - radny, imprezowicz, wieczny dyrektor, słynny rusofil,
- JERZY HUMIĘCKI - radny, znany z kultury przedsiębiorca z bożej łaski,
- ANDRZEJ UMIŃSKI - radny, stolarz bez hebla, don kreator Maśkiewicza.
Zgadnijcie kórzy byli bezpiecznikami i dzięki temu wciąż mają pampersy?
 skaner
 Wtorek 07-08-2007

8424. 
Odnośnie wpisu numer: 8416

Czy to prawda, że osoby które wykupiły mieszkania po 2001 roku,
mogą ubiegać się o zwrot pieniędzy nadpłaconych?
 Krystyna Kowalkowska, spółdzielca
 Iława, Wtorek 07-08-2007

8423. 
Czy szanowny Kurier wie cokolwiek na temat nowego dyrektora szpitala? Czy ktoś coś w ogóle wie co w trawie piszczy...? A czy jest już wybrana nowa osoba...? Jeśli tak, to kto ją wybrał?
 pacjent
 Wtorek 07-08-2007

8422. 
Do Pana naczelnego pytanie.
Czyżby Pan wszystkich nazywał dziennikarzami, którzy do pana redakcji
i setek podobnych w kraju "wchodzą i wychodzą"? (to cytat z programu Wojciecha Mana). Dla mnie to wielkie nieporozumienie, by każdy z was, który pisuje w gazetce, mógł szperać po aktach. Np. różne takie gonza, niesioby, kapciochy, rude itp. itd. etc. - rozumiemy się o co idzie...?
Wielkie nieporuzumienie. Niech Pan nam to wyjaśni.
 ADMIRAŁ
 Wtorek 07-08-2007

8421. 
Odnośnie wpisu numer: 8420

Qba! Ty jucho podstępna!
A czy ja wyglądam na takiego, który może nie dać rady...?
A przyznaj się choć: mną się przejąłeś czy tymi wdowami raczej...?
 Jarosław Synowiec

jarek@kurier-ilawski.pl
 Poniedziałek 06-08-2007

8420. 
Odnośnie wpisu numer: 8418

Panie Jarku, niech Pan tak nie wstrząsa, bo kto się wdowami zajmie...?
Da Pan radę?
 Qba
 Poniedziałek 06-08-2007

8419. 
Odnośnie wpisu numer: 8412

No tak, a wykopki koparą robione na przeciwko ratusza? Tam ponoć kościół stał niegdyś, ale tam pal go licho - obszar w strefie ochrony konserwatorskiej a nadzoru archeologów nie było.
 Pawka Morozow
 Poniedziałek 06-08-2007

8418. 
Dziennikarze znów mogą badać akta Instytutu Pamięci Narodowej (IPN).
Weszła w życie nowelizacja, która przywróciła nam dostęp do archiwów
IPN, cofnięty w maju przez Trybunał Konstytucyjny.
Nie ukrywam, że jestem bardzo zadowolony, iż będę mógł dokończyć żmudną pracę, której efekty mogą wstrząsnąć Iławą oraz regionem.
 Jarosław Synowiec

jarek@kurier-ilawski.pl
 Poniedziałek 06-08-2007

8417. 
Jest słodką tajemnicą poliszynela gdzie i jak lokują swoje majątki prezesi
i ich rodziny, i znajomi z układu. Przeważnie w lokale w nowych blokach, często rownież liczne dobudówki bywają ich współwłasnością.
 ORMOWIEC
 Poniedziałek 06-08-2007

8416. 
Odnośnie wpisu numer: 8391 8361 8360

Spółdzielnie mieszkaniowe utrudniają wykup mieszkań. Szukają kruczków prawnych, żądają dodatkowych opłat i bzdurnych dokumentów, żeby nie oddawać ludziom tego, co do nich należy. Dlaczego? Bo spółdzielnie od czasów komunistycznych żerują na lokatorach - pisze "Fakt".
Dzięki nowej ustawie o wykupie mieszkań spółdzielczych, każdy lokator za nieduże pieniądze może stać się pełnoprawnym właścicielem swojego "M". To oznacza koniec wszechwładzy spółdzielni, które dorobiły się majątku na krzywdzie płacących wygórowane czynsze lokatorów.
 czytelnik
 Poniedziałek 06-08-2007

8414. 
Odnośnie wpisu numer: 8413

Ja w temacie budownictwa mam inny problem. Prosze obejrzeć plany mieszkań w nowobudowanym bloku przy internacie LO, ponoć w starym stylu, lecz projekty mieszkań nie mają sobie rownych. Kuchnie bez okien, a izby przypominają wagony. Sprawdźcie na własne oczy, to przekonacie się. Tak prosze państwa - bez okien. Nawet za Władysława Gomułki były z oknami.
Przejdźmy się taraz na reklamowane "Piastowskie" przy Ostródzkiej, a raczej przy Zielonej. Blok, owszem, architektonicznie ciekawy. Jednak jako że bryła zaokrąglona, to prosze zobaczyć jak projektowane są te mieszkanka: ze skośnymi ścianami. Natomiast mieszkanka na trzecim pietrze, pożal się Boże, te na poddaszu - zagracone podporami tak, że nie ma gdzie mebli ustawić. Ludzie kupują w rozpaczy jak leci, zresztą trzeba mieć "chody", by załapać się na zapis.
Wiekszość mieszkań jest 2-pokojowych. Ciekawe, że obecni projektanci
nie potrafią w mieszkanku np. 55 m trzech pokoików wstawić. Zaś 30 lat temu potrafili nawet w mieszkaniu 49 m kw wstawić. Nieduży gościnny, sypialka i pokój np. biurowy z komputerem, biblioteczką, małą kanapą (2x3m), standard dla normalnej rodziny.
Nie sądzę by w Polsce brakowało ziemi pod budowę, jednak coś w tej materii jest nie tak: brakuje jak sądzę konkurencji w budownictwie.
 owidiusz
 Poniedziałek 06-08-2007

8413. 
Odnośnie wpisu numer: 8412

Równie kretyńskim pomysłem była zgoda na budowanie np. bloków obok
sklepu InterMarche. Kiedyś było tam bardzo piękne osiedle przy jeziorze,
osiedle o niskiej zabudowie...... Dziś obrzydziło ten rejon wybudowanie
Muszkieterów.
Teraz, jak powstanie jeszcze jeden blok, będzie tam jak np. na osiedlu Podleśnym: beton i brak drzew. Bo przecież kilka pozostałych pewnie wytną przy remoncie ul. Dąbrowskiego.
Czy w Iławie nie ma zakichanego architekta nawet, który równo zakaże takich gniotów?
A np. przybudówki do bloków na osiedlu Podleśnym? Może ktoś ma z tego jakieś korzyści?
 sąsiad
 Poniedziałek 06-08-2007

8412. 
Tak się zastanawiam kto wydał (pewnie konserwator zabytków) decyzję o budowie w Iławie blokowiska przy Placu Gdańskim na osiedlu Gajerek, które jest podobno pod opieką konserwatora zabytków.
Dokładnie ten sam konserwator nie pozwala (lub stwarza problemy) na przebudowy frontów domów na tym osiedlu, aby nie straciły swej tzw. "zabytkowości" a wpuszcza bloki w środek osiedla. Wiadomo, że miejsca na budowanie w Iławie jest coraz mniej, ktoś musiał fajną kasę wziąć za tę decyzję.
Może Kurier się temu bliżej przyjrzy...?
 Blade
 Poniedziałek 06-08-2007

8411. 
Ruszają z północną obwodnicą, czy nie ruszają? Ulica Ostródzka czeka.
Pole przygotowane. Krowy również wydojone. Ptaki wypłoszone. Trawy wykoszone. Buldożery czekają.
 smarowóz
 Niedziela 05-08-2007

8410. 
NARESZCIE W ARESZCIE.
Po ustaniu konstytucyjnym działalności sejmu nastapi aresztowanie
dwóch posłów samoobrony. Tak trzymać!
 nick
 Niedziela 05-08-2007

8409. 
Odnośnie wpisu numer: 8405

Wyjątkowo się zgadzam z ormowcem co do jego oceny etycznej.
Dlatego wołam:
W każdym klubie po jednym ormowcu dla pilnowania etosu i etyki.
Ormowca iławskiego do Jezioraka. Czasami postawić go też na bramce.
 Qba
 Niedziela 05-08-2007

8406. 
Odnośnie wpisu numer: 8389

Panie Szanowny! Nie można komentować sprostowania. Tak mówi prawo prasowe !!!!! TE WYDUMKI Z WASZEJ STRONY DO SPROSTWOWANIA to
tylko sugestie... W dodatku tanie... Dajcie się człowiekowi wypowiedzieć
w normalny, ludzki sposób. Czy jest wam znane takie słowo jak Etyka?!
 tak sobie
 Niedziela 05-08-2007

8405. 
Odnośnie wpisu numer: 8404

Na tę bandę nie ma siły. Należy zmiażdzić twardym chodakiem układ, który wtedy i obecnie rządzi IKS. Ten sam układ broni siebie i swoich kolesi. Natomiast "wychowanie" jest wyświechtanym sloganem w gębach działczy, jako element najważniejszego przesłania do spłeczeństwa w działaności każdego klubu sportowego. Pod kwiecisty dywanik zmiatane jest, wręcz skrywane śmierdzące łąjno sportowej działaności w klubach. Macie przykłady w OKS, IKS i całej Polsce.
 ORMOWIEC
 Sobota 04-08-2007

8404. 
Dawny klub piłkarski "Stomil Olsztyn" (dziś w stanie śpiączki dla ucieczki
od wierzycieli) ma 9 milionów zł długu wobec ZUS i Urzędu Skarbowego,
a także 5 milionów złotych wobec innych podmiotów i osób prywatnych
(= 14 mln zł). Jego miejsce jakiś czas temu przejął "OKS 1945 Olsztyn".
Prawda jakie to banalnie proste...
No a kto żywy pamięta jeszcze w Iławie ile długów pozostawiła po sobie
"SSA Jeziorak Iława"? No kto za to odpowiada? No kto do dziś szczerzy
zęby i w dalszym ciągu opowiada banialuki o wychowaniu młodzieży???
No komu nie spadł nawet włos z głowy? (o kieszeni nie wspominając...).
 BOLO
 Sobota 04-08-2007

8403. 
Do Qby.
U mnie w robocie jest więź pomiędzy dawnymi zarządzającymi
a lizidupami z AWS, obecnie z PO i PiS-u też.
 smarowóz
 Piątek 03-08-2007

8402. 
Odnośnie wpisu numer: 8401

Admirale, a kto ten układ postkomunistyczny miał rozbić i dlaczego?
 Qba
 Piątek 03-08-2007

8401. 
Odnośnie wpisu numer: 3399

Gdyby na budowlany rynek w Iławie weszła konkurencyjna firma, to ceny spadłyby znacznie lub jakość poszłaby w górę.
Jeszcze 5 lat temu cena metra kwadratowego np. w Krakowie była tylko
o 700-1000 zł wyższa niż w Iławie. To o czymś mówi. Kiedy Balcerowicz lobbował za liberalizacją rynku w naszym kraju, mówił, że tylko on może wyzwolić jakość i spadek cen. Tymczasem jego teoria prysła jak bańka mydlana.
Opór materii do wolnego i swobodnego napływu kapitału i wyboru producenta, szczególnie w małych środowiskach, gdzie dzierżą ster dawne układy partyjno-salonowo-gabinetowe, jest przemożny. Wiele wody w Wiśle upłynie, aby zassany układ wyrwać i wstrząsnąć jego korzeniami. Przerabialiśmy to na własnym podwórku w temacie napływu kapitału w branży meblarskiej do Iławy i wiemy doskonale czym to wszystko sie kończy.
Obecnie przerabiamy budownictwo, którego lobby uczyni wszystko, aby nikomu z poza Iławy nie wszedł na rynek budowy nowych osiedli, chociaż chętnych jest conajmniej trzykrotnie.
Gigantyczne zarobki firm budowlanych ustwiają ich właścicieli majątkowo na kilka pokoleń do prawnuków włącznie, gdy tymczasem zwykły robotnik zarabia głodowo. Proszę przyjrzeć się temu jak rosną dynamicznie majątki właścicieli w postaci nabywania nowych terenów, domów, co widać (a czego jeszcze nie znamy, to inna sprawa).
Balcerowicz liczył, że jego teoria zamieni się w praktykę. Czy jednak w Polce są ku temu warunki? Nie rozbity postkomunistyczny układ, niestety, na długo zatruje balcerowiczowski plan uzdrowienia gospodarki.
 ADMIRAŁ
 Czwartek 02-08-2007

8400. 
Odnośnie wpisu numer: 8399

Oj chyba to nie tak coś jest...
Bo w ostatnich wyborach samorządowych Eugeniusz Wielki Budowniczy postawił na Carycę Aleksandrę. Liczył, że rozbije bank. I się przeliczył.
Nie dlatego, że cierpi baba na otyłość (bo to jest przypadłość, nie wada) ale że pyszna jest jak mało która wiedźma.
Ale czym podpadł iławskiemu ratuszowi ten ostródzki Słowik? Nie wiem.
Ale się dowiem. Jak się dowiem, to doniosę Jego Cesarskiej Mości, czyli
ogółowi na tym forum, gdzie gęba niewyparzona gębę goni... hehehe...
 J-23
 Czwartek 02-08-2007

8399. 
Odnośnie wpisu numer: 8395

Wiewiórku, po co naszej władzy Słowik, przeca mają Jaremke, który
nie znosi konkurencji.
 cegła
 Czwartek 02-08-2007

8397. 
Odnośnie wpisu numer: 8395

Władze wiedzą co robią.
Enkawudyści pukają o 6:00. "Słowiki tracą głos nad ranem".
 Karamba
 Czwartek 02-08-2007

8396. 
Odnośnie wpisu numer: 8392

Do anonimusa.
Jasne, że coś rusza się w Iławie. Osobiście słyszałem szelest w krzakach
i szuwarach gdzie pójdzie obwodnica północna. Ptasznik trawę kosił, bo skończył sie lęgowy okres ptactwa.
 ORMOWIEC
 Czwartek 02-08-2007
Odp. 
Który to już raz przypominam o tym samym...?
Czy wpisanie w okienko 4-cyfrowego numeru wypowiedzi
do której się odnoszisz, przerasta możliwości intelektualne?
 moderator
 Czwartek 02-08-2007

8395. 
Ciekawe. Na stronie http://www.nki.pl/news.php?id=1833&show=czytaj
w komentarzach padla taka wypowiedz i pytanie:
"Słowik nie przypadł do gustu władzom Iławy. Bardzo ciekawe dlaczego tak się stało? Czy wiecie coś na ten temat?" No wlasnie: ktos wie?
 rudy wiewior
 Czwartek 02-08-2007

8394. 
Odnośnie wpisu numer: 8392 8363

Żeby taka impreza zawitała do waszej Iławy to trzeba dobrze zapłacić,
bo nie ma nic za darmo. W tym roku będzie już to druga taka impreza
w Ostródzie organizowana przez radio. Na tej najbliższej zagra Andrzej
Piaseczny Piasek i Krzysztof Krawczyk.
 Laskowski
 Ostróda, Czwartek 02-08-2007

8393. 
ZALEGŁE STYPENDIA

Dyrekcja Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie
informuje, że wypłata zaległych stypendiów unijnych dla uczniów odbędzie się w najbliższy piątek 3 sierpnia w kasie szkoły.
 Marcin Michalski
 Starostwo Powiatowe w Iławie, Czwartek 02-08-2007

8392. 
Gdzie trzeba zgłosić miasto Iławę, aby radia np. radio RFM zorganizowało imprezę masową??? Gdzieś wyczytałem, że w Ostródzie jest impreza, bo Radio Zet organizuje letnie party.
Iława pięknieje. Na przykład ulica Sobieskiego od wiaduktu po Carrefour idąc deptakiem do stacji PKP. Dostrzeżcie, zróbcie zdjęcia, napiszcie w gazecie, że coś się rusza w Iławie.
 [anonim]
 Czwartek 02-08-2007

8391. 
Z uwagi na wielką ilość próśb o udostępnienie materiałów z publikacji raportu „Jak wykupić mieszkanie spółdzielcze za grosze” (Kurier str. 5) zainteresowanych zapraszam również do Magazynu Plików.
 red. nacz. Jarosław Synowiec

naczelny@kurier-ilawski.pl
 http://www.nki.pl/pliki
 Czwartek 02-08-2007

8390. 
Odnośnie wpisu numer: 8381

Tak wiewiórku - byłam, widziałam, więcej nie pójdę.
 gadatliwa
 Czwartek 02-08-2007

8389. 
NASTAJ NIE NASTAWAŁ ZA MARCINIAKIEM
czyli jak nasz komendant chciał wyprostować
naczelnego redaktora – i co tamten mu odpalił...
 kurierowicz
 http://www.nki.pl/news.php?id=1832&show=opinie
 Środa 01-08-2007

8388. 
Odnośnie wpisu numer: 8386

Niesiob chce ciszy na Małym Jeziorku.
Ale to nic... Niesiob chce, aby zablokować budowę północnej obwodnicy, gdyż ona również przechodzi przez tereny "Natura 2000". Niesiob, sługus lewactwa, ma ciemną robotę do wykonania.
 nick
 Środa 01-08-2007


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 161 162 163 ... 321 322 323 324 325 326 327 328 329 ... 354 355 356 ... 386 387 388 następna ] z 388



102890795



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.