Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Znaleziono zwłoki kobiety
Dziecko zmarło w Dzień Dziecka
Pierwsza sesja i już podwyżka zarobków burmistrza
Molestowanie sprzed lat
Podwójna tragedia motocyklistów
20 lat Warmii i Mazur w Unii Europejskiej. Co nam się udało?
Koalicja ognia i wody
Zwycięzcy drugiej tury
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Więcej...

Forum

3307. 
Wskazane i mile widziane przez czytelników są przedwyborcze sondaże miejskie i gminne. Wakacje szybko się skończą, a potem czasu będzie mało, nie wszystkich da się prześwietlić! Dziś stroją piórka, jak ktoś to już zauważył.
Propaganda już działa, a ludziom trzeba dużo więcej informacji o prawdziwych postawach i działaniach kandydatów do władz, a nie jak kiedyś: zbudujemy most, po co most jak nie ma rzeki, no to przekopiemy i rzekę - tak wyglądają dzisiejsze działania niektórych władców, a naród myśli "jaki piękny polbruk nam położyli...".
 nowicjusz
 Niedziela 30-07-2006

3306. 
Januszu Ostrowski, nie martw się o polską prawicę, wszak głosiłeś lewicowo (wpis 3302), ona da sobie radę. Nie recenzuj Wyszyńskiego łaskawco (3284), sam bierz się za pióro i opisz chociaż Susz - klan burmistrza Sadowskiego. Tudzież wybory blisko, lewica też marnieje, larum grają, nie śpij, poczytamy, nawet popieramy waszmościa pisanie!
Podrzucam również temat lewicowy. Opisz jak wygląda praca na farmie bałoszyckiego warzywnika (kapusta, ogórki), bo to na czasie i ciekawe. Zatrudnianie, czas pracy, stawki wynagrodzenia itp. itd. Jak już to już, temat pod nosem.
 nowicjusz
 Niedziela 30-07-2006

3305. 
Moherowcu, czy chodzi o „Nasz Dziennik”?
Jeżeli tak, to Cię rozumię.
 POwiec
 Niedziela 30-07-2006

3304. 
W sprawie wypowiedzi 3302:
Szanowny Panie! Tusk i jego formacja - tak po prawdzie - wiele wspólnego mają z obecnym komunistycznym SLD; jedni i drudzy to liberałowie w ideologii i wartościach, liberałowie w gospodarce. Nie zdziwiłbym się zawiązaniu koalicji przedwyborczej z SLD-PO-PSL, wszakże to jedyna ich szansa na wygranie wyborów, czego osobiscie nie życzę Polsce.
Tymczasem formacja PIS-Samoobrona-LRP, choć jeszcze niewykrystalizowana i - mimo wszystko - z "himerą samoobrony", ale stanowi zaczątki partii narodowo-prawicowej, gdyż ma poparcie Kościoła i wsi (nie mylić z WSI).
Natomiast do wygrania każdych wyborów poparcie tych dwóch podmiotów jest niezbędne.
 PIŁSUDCZYK
 Niedziela 30-07-2006

3303. 
[.................................................................................]
 Mike
 Sobota 29-07-2006

3302. 
Czytał kto wywiad z Tuskiem w „Dzienniku”? Ten człowiek gdyby sam sobie dał fory w biegu na 100 metrów, to by przegrał o trzy długości. Ale najlepsze to zapowiedź pójcia w bloku z PSL-em w wyborach samorządowych – a tak po prostu: na złość PiS-wi. Sic! Tak mówi. Współczuć niedoszłej klasie średniej i ćwierć-kapitalistom różnej maści. Ubaw po pachy. Czy doczekamy się kiedyś w tym kraju normalnej Prawicy? Swoją drogą polecam poczytać od czasu do czasu „Dziennik”. Dobra gazeta. Moim zdaniem bije na głowę do cna upolitycznioną „Rzeczpospolitą” i „Gazetę Wyborczą”.
 Janusz Ostrowski
 Sobota 29-07-2006

3300. 
CZYTELNIA:
Trzydziestu posłów z Sejmowej Komisji ds. UE bawiło się za pieniądze podatników – ujawnia „SuperExpress”.
Wycieczka posłów za nasze pieniądze, jak szacują autorzy tekstu, kosztowała 20 tysięcy zł, czyli po 600 złotych na głowę. Pod pozorem obrad posłowie zwiedzili Przemyśl, zamek w Łańcucie i Lwów. Same noclegi w Zespole Hotelowo-Zamkowym w Krasiczynie (trzy doby dla 30 osób) kosztowały podatników 12 tys. złotych. Do tego wynajęcie sal zamkowych w Przemyślu i Łańcucie. Sala w takim miejscu to co najmniej 1000 złotych. Wynajęcie autokaru z kierowcą to 5 tys. złotych. Do tego trzy kolacje na zamku w Krasiczynie.
– Takie wyjazdy nie mają sensu. O tym samym można było rozmawiać w Warszawie – twierdzi Julia Pitera z PO.
Oficjalny program obrad komisji brzmi poważnie: „Wybrane aspekty realizacji działań w ramach programów operacyjnych w opinii instytucji zaangażowanych w proces absorpcji”. Prócz badań nad „wybranymi aspektami” posłowie wysłuchali sprawozdania z wykorzystania środków na oczyszczalnię ścieków w Przemyślu. Wiceminister rozwoju regionalnego zapoznał ich z „Programem dla Polski Wschodniej”.
Dlaczego nie zrobił tego w sejmie? – pyta retorycznie gazeta.
 Elżbieta Majewska
 Czwartek 27-07-2006

3299. 
Wybory samorządowe za pasem. W partyjnych stajniach wyborcze chabety stroją miny przed lustrem. A co jeden to lepiej zęby szczerzy. PiS-landia niczym łąka, każdy ma szansę zabłysnąć. Choćby na pięć minut jeszcze bardziej idiotyczną decyzją, nieuctwem czy czyś tam jeszcze. I barwy przed wyborami zmienić, i reguły wyborczej gry. A co tam... PiS-kracja. Wszystko w rękach ludu pracującego miast i wsi. PRL to mały przy tym pikuś. Być u władzy to takie miłe. Poniżej odnośnik - dobry tekst jak kostki lodu albo kubełek zimnej wody dla potencjalnych, rozgorączkowanych wyborców. Nawet zżymać się nie warto. Gorzki śmiech... tyle pozostaje.
 Janusz Ostrowski
 http://wiadomosci.onet.pl/1349211,2677,kioskart.html
 Czwartek 27-07-2006

3298. 
Do wpisu 3294 NickOla.
Kino oj nie ruszy, nie ruszy... Poseł Cymański już o to zadba.
I oby tak dalej.
Z rodziną w domu, a nie po kinach się włóczyć... i „Kod Leonarda da Vinci” oglądać...
Coś jesień tego roku nadchodzi znacznie szybciej. Brunatno się zrobiło... Na całego.
 Janusz Ostrowski
 http://wiadomosci.onet.pl/1362358,11,item.html
 Czwartek 27-07-2006

3297. 
NA WYBORY:
Skubija już się zbliża, już puka do mych dźwi,
to szczęście niepojęte po nocach mi się śni...
 Nikuś
 Czwartek 27-07-2006

3295. 
Dokument filmowy Marcela Łozińskiego pt. „Jak to się robi” to jeden z niewielu po 1989 roku współczesnych polskich filmów politycznych z prawdziwego zdarzenia. Będzie się o nim ostro dyskutować.
Polityczny znaczy w tym wypadku drażniący. Taki, który nie może spodobać się żadnej partii. To film, w którym przyglądamy się grze o władzę okiem zewnętrznego, ironicznego obserwatora. Wszystko razem śmieszne i przykre.
Krąży fama, że Łoziński zrobił film o Piotrze Tymochowiczu, specu od wizerunku niektórych naszych polityków. Ale „Jak to się robi” nie jest filmem o Tymochowiczu, choć nie powstałby bez jego udziału. Mamy tu do czynienia z podwójną prowokacją: Tymochowicz uruchamia akcję, kreuje postacie, podczas gdy ukryty za kulisami reżyser przygląda się efektom tej kreacji. Założenie było następujące: czy da się dziś wykreować jako figurę polityczną człowieka znikąd, bez własnych poglądów, bez jakiejkolwiek ideowej formacji? Znając rzeczywistość, można było przypuszczać, że się to uda.
I, niestety, się udaje... Przeczytaj więcej na ten temat klikając na odnośnik poniżej.
 Janusz Ostrowski
 http://serwisy.gazeta.pl/kultura/1,34169,3509371.html?nlt...
 Czwartek 27-07-2006

3294. 
Czy ktoś z redakcji może wie kiedy wreszcie ruszy nasze kino?
 NickOla
 Środa 26-07-2006
Odp. 
Jeśli znowu okaże się, że burmistrz Maśkiewicz czegoś istotnego nie dopilnował (patrz: ostatnio dokumentacja uzgodnień z konserwatorem), to do świąt Bożego Narodzenia będzie można pomarzyć o naszym kinie. Miejmy nadzieję, że do takiego – kolejnego! – skandalu jednak nie dojdzie, a pan Jarosław Maśkiewicz zepnie się do roboty i na koncie swoich sukcesów w ciągu 4 lat swojej kadencji będzie mógł dopisać (oprócz budowy nowego cmentarza) remont kina.
 red. nacz. Jarosław Synowiec
 Czwartek 27-07-2006

3293. 
Boże ratuj Iławę przed nią... która będzie walczyć o stołek burmistrza - wiarygodna informacja - bo przez 6 lat siedzenia i pierdzenia w stołek ... nic nie zrobiła! Tylko zadek.
 lili
 Środa 26-07-2006

3292. 
SOBOWTÓR W FILMIE? [3289]

W filmie są prezentowane m.in. donosy „Bolka” wykorzystywane przy rozpracowywaniu uczestników strajków z 1970 roku w ramach sprawy „Jesień 70”. Agent szczegółowo informował o sytuacji panującej wśród stoczniowców, ich poglądach, planach. Doniósł bezpiece m.in., że Jasiński mógł być członkiem tajnego komitetu, przekazał też ulotkę. Poinformował, że Józef Szyller nawoływał do ponownego strajku. Na podstawie donosów „Bolka” bezpieka zaczęła inwigilować Szyllera i założyła mu tzw. kwestionariusz operacyjny. Kiedy zaczęto mówić, że stoczniowcy na przesłuchaniach widują Wałęsę, ten odpowiedział, iż muszą tam mieć sobowtóra, bo on ma czyste sumienie.

W dokumencie z 16 lutego 1971 roku funkcjonariusz SB kapitan Graczyk zanotował, że Lech Wałęsa nie podjął współpracy; esbek zaproponował wtedy, by kontrolować Wałęsę przez tajnego współpracownika „Klina”. 18 lutego 1971 r. esbek wręczył „Bolkowi” 1500 zł, ten zaś pokwitował tę sumę.

Współpraca rozwijała się w następnych miesiącach. W kwietniu 1971 r. „Bolek” deklarował bezpiece, że ustali nazwiska osób, które miały antysocjalistyczne poglądy: „Dziś słyszałem, że słuchano radia na statku, które to mówiło, że są rozruchy w NRD, nazwisko tego, który mówił mogę ustalić. (…) Sprawa podpalenia siedziby Wojewódzkiej PZPR. Słyszałem dziś tj. 17 o godz. 12, iż podpalono poraz drugi tą siedzibę, dołączono też kartkę z ostrzeżeniem że nie macie co budować i tak zniszczymy. Mówił mi to ślusarz z W-4, którego nazwiska nie znam, mieszka pod Delikatesami, nazwisko mogę ustalić. W poprzedniej wersji słyszałem o podpaleniu nieco wcześniej od elektryka Żmudy, który z kolei słyszał komentarz w budce na statku”. Po tym spotkaniu esbek wręczył agentowi 500 zł.

 bolo-tw
 Środa 26-07-2006

3291. 
[.................................................................................]
 Mike
 Środa 26-07-2006

3290. 
DO ANDRZEJA KLEINY WS. NARCYZMU.
Andrzeju, diagnoza dotycząca narcyzmu pewnego felietonisty z Kuriera (w ciemnych okularach i chustką na głowie) w pełni jest zgodna ze stanem psychicznym delikwenta, ale to i tak temu panu w niczym nie pomoże, albowiem Narcyz to taki pojedynczy (w odróżnieniu od braci Kaczyńskich) egzemplarz, który kocha się w sobie z wzajemnością i w tym przypadku jedynie skuteczną terapią jest eksterminacja jednego z nich, poprzez pełne uświadomienie sobie własnej niewiedzy (wiem, że nic nie wiem). A ponieważ inkryminowany pacjent raczej nie weźmie udziału w tego rodzaju terapii, to należy stosować mądrość ludu polskiego wyrażoną w zaleceniu: „Nie próbuj uczyć świni śpiewu, bo tylko zmarnujesz swój czas i zdenerwujesz świnię”.
 Wiesław N.
 Środa 26-07-2006

3289. 
Odnośnie filmu z BOLKIEM - WAŁĘSĄ [3273].
Jego konfidencja ze SB [Służbą Bezpieczeństwa] była dokładnie zaplanowanym elementem kariery. Dziś Wałęsie kończy się pycha. I kita powoli mu opada, już mu mięknie. Niech no teraz nasz Antek Maciarewicz weźmie sprawy w swoje ręce i odtajni, co skrył Bolek na dzień przed „Lewym Czerwcowym”, czyli 4 czerwca 1992 roku. Oto będzie prawdziwy początek LUSTRACJI Lecha Wałęsy, a jego chwalebne zmartwychwstanie w pamiętnym 1989 roku zamieni się w Dzień Sądu Ostatecznego przed narodem polskim.
I nie żałujmy go!
 PIŁSUDCZYK
 http://video.google.com/videoplay?docid=-5146871331576782...
 Wtorek 25-07-2006

3288. 
Nie może być żadnej nadziei na tanią bezynę.
Jeśli samochody do naszego kraju sprowadzane są za przysłowiową złotówkę (1 euro), to bynajmniej ceny benzyny niech wymuszą szacunek do ochrony naszego środowiska i normalności, takiej, że nie każdy nawet bezrobotny i stroniący od pracy, nie wiedzieć skąd mający pieniądze, szarżuje szybkimi starociami, pożeraczami paliwa. Jedyny chyba kraj w Europie, w którym nie zadbano najpierw o drogi, nasycając je niewiarygodną ilością samochodowego gratu.
 Nikuś
 Wtorek 25-07-2006

3287. 
Mam auto zasilane bezolowiowka i musze przyznac, ze jazda w tym momencie zaczyna czasami... bolec. Ceny paliw sa poprostu chore. Statoil nie jest stacja o najnizszych cenach paliw, ale z tego co widze, ta stacja, mimo ze nalezy do tego koncernu, jest firmowana innym logiem.
W wiekszych miastach stacje benzynowe budowane przy duzych marketach narzucaja niskie ceny, takze po to, aby zachecic klientow do korzystania z uslug sklepow. Przydaloby sie w ILAWIE troche zbic ceny benzyny.
Slyszalem plotke, ze stacja Orlen na ul. Lubawskiej po zmianie nazwy takze ma miec tansza benzyne. Jesli jakosc sie nie zmieni, to moze jest nadzieja na tansza jazde.
 Cube
 Wtorek 25-07-2006

3286. 
[................................................................................]
 Michał Młotek
 http://[...........................]
 Iława, Wtorek 25-07-2006

3285. 
NAJLEPSI UCIEKAJĄ Z JEZIORAKA? NA PEWNO?
Na przykład bramkarz Grzegorz Sobiech, syn prezesa IKS.
Przecież to zwykły bramkarzyna, wyrobnik, z poparciem - jak zwykle w piłce nożnej - lansowanym przez znawcę piłkarnictwa, swego tatkę, sprzedawcę metalowej drobnicy. Z każdego zdrowego chłopaczyska mozna ulepić lepszą lub słabszą lebiegę, nadającą sie do gry w każdej dyscyplinie sportowej. No i tyle.
 trenerro
 Wtorek 25-07-2006

3284. 
PANIE ZYGMUNCIE! PISAĆ!
Mam szacunek dla tego rodzaju ludzi, którzy potrafią formułować swoje opinie nie powtarzając zasłyszanego bełkotu. Radiowego, telewizyjnego, prasowego...
Wyszyński jest dla mnie takim Nikiforem lokalnej społeczności. Pisze prosto, co nie znaczy prostacko.
Pisze celnie. Pisze z pasją. Obnaża absurdy, idiotyzmy i przekręty rządzących. Ma przede wszystkim cywilną odwagę, której jego krytykom – jak widać – brakuje.
Czy byłby dobrym kandydatem na burmistrza? Nie wiem.
Nie o to tu chodzi. Wiem jednak, że jest dobrym na swój sposób felietonistą Kuriera.
Panie Zygmuncie, pióro w dłoń!
 JANUSZ OSTROWSKI
 Wtorek 25-07-2006

3283. 
A ty, trenerro, rozejrzyj sie w okolo siebie, albo jedz do [...] przeglad zrobic, to zobaczysz, ze wszystko jest ok [...].
 ilawianin
 Wtorek 25-07-2006

3282. 
[................................................................................]
 ilawianin
 Wtorek 25-07-2006

3281. 
Mości Panie Piłsudczyku [wpis nr 3276].
Chociaż styropian nie był i nie jest przeznaczony do pieszczenia się z chłopcami, to ja, mimo wszystko, jestem w stanie zrozumieć twoją tęsknotę za chłopcami spod celi...
 Efeb
 Poniedziałek 24-07-2006

3279. 
Do wpisu 3274:
„Wykonuja prace na rzecz redakcji”.
To jak sprzatam w redakcji, to tez bede poddany lustracji?
 rudy wiewior
 Poniedziałek 24-07-2006

3278. 
Do wpisu 3275 [„sak11” z ratusza]:
Eeeeeejjjjjjjjj, no co Tyyyyyy. Serio mowisz? Buhahaha...
Napisz cos w koncu, zeby Cie nie wycieli!
Potrafisz napisac taki tekst?!
 rudy wiewior
 Poniedziałek 24-07-2006

3277. 
Czy to prawda, że właściciel komisu samochodwego [...] jest aresztowany i garuje w kryminale?
Padł ważny sponsor iławskich imprez piłkarskich. To robota PiS-u. Co on im zrobił?... taki uczciwy człowiek, taki społecznik, a jaki przedsiębiorca! Taki mądry i zapobiegliwy o własną rodzinę tatuś!
PiS jest ukrytą komuną, czego nigdy się nie spodziewałem.
Nie będę na nich głosował.
 trenerro
 Poniedziałek 24-07-2006

3276. 
Do BOLA [3271].
Tak, to jest mój Antek Macierewicz. Prawdopodobnie w grudniu br. przyjedzie do Iławy jako uczestnik zjazdu internowanych w Iławie, chociaż w naszym więzieniu jego nie było.
 PIŁSUDCZYK
 Poniedziałek 24-07-2006

3275. 
[..........................................................................]
[moderator: ratuszowi klakierzy Masy mają tutaj szlaban]
 sak11
 [ ___________ URZĄD MIEJSKI W IŁAWIE ___________ ], Poniedziałek 24-07-2006

3274. 
CZYTELNIA
„Będzie czystka w mediach” – zapowiada „Życie Warszawy”.
Nowo uchwalona ustawa lustracyjna autorstwa PiS zakłada m.in., że jeśli dziennikarz był agentem, to wydawca może go zwolnić natychmiast.
– Dziennikarstwo jest zawodem wysokiego zaufania publicznego, a podstawową kompetencją każdego dziennikarza jest to, czy może sprostać temu zaufaniu. Jeśli ktoś sprzeniewierzył się elementarnym regułom moralnym, będąc agentem, to nie sądzę, by widz był w stanie mu uwierzyć – mówi prezes Telewizji Polskiej Bronisław Wildstein.
Szefowa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krystyna Mokrosińska zwraca uwagę, że senat, do którego trafi ustawa, powinien określić dokładnie kto jest dziennikarzem, a kto nim nie jest: – Chodzi o to, by nagle nie okazało się, że spod ustawy wyłączeni są ci, którzy mają założone jednoosobowe firmy i prawnie są przedsiębiorcami – mówi Mokrosińska. – Precyzyjnie trzeba określić, że lustracji podlegają wszyscy, którzy wykonują pracę na rzecz redakcji.
 Elżbieta Majewska
 Poniedziałek 24-07-2006

3273. 
Poniżej znajduje się odnośnik do rewelacyjnego filmu historyczno-dokumentalnego o Tajnym Współpracowniku pse. „BOLEK”. Zobacz nigdy dotąd nie emitowany w telewizji film o Lechu Wałesie, legendarnym przywódcy „S”. Są w reportażu dowody na to, że były prezydent RP był konfidentem SB.
 historyk
 http://video.google.com/videoplay?docid=-5146871331576782...
 Poniedziałek 24-07-2006

3272. 
Do nowej_z_gajerka [3270], jak również IŁAWSKIEJ POLICJI i STRAŻY MIEJSKIEJ.
Nareszcie poruszyłaś sprawę zakłócania porządku z „własnego domu”, co - według starej zasady „wolność Tomku w swoim domku” - usprawiedliwia samowolę we własnym mieszkaniu. Niestety, policja i straż dobrze wiedzą, że są to czyny karalne i sami w ramach służby winni skutecznie reagować. Ale - jak zwykle - czekają na z g ł o s z e n i e, po czym idą do pozwanego, informując, że jest donos od „nieprzystosowanych sąsiadów”, którym za głośno huczy muzyka, czy impreza. Wiadomo czym to kończy się dla „donosiciela”, przez co biedni sąsiedzi nie reagują dla własnego spokoju.
APELUJMY ZATEM DO FUNKCJONARIUSZY O EGZEKWOWANIE PRZESTRZEGANIA PRAWA W MIEŚCIE.
 ORMOWIEC
 Niedziela 23-07-2006

3271. 
Do piłsudczyka [3269].
Pisz że jaśniej. O kogo ci chodzi - o Antoniego Macierewicza?
 BOLO

bolo333@op.pl
 Niedziela 23-07-2006

3270. 
Cześć wszystkim.
Lato mamy w pełni (i bardzo się z tego cieszę), ale razem z nim mamy też sporą grupę melomanów, tzn. osób, które wystawiają głośniki w swoich oknach i heja - muza na maksa. Przeciwko muzyce i ludziom jej słuchającym nie mam nic, ale przeciwko debilom, którzy wkładają sobie korki w uszy i puszczają muzę na cały regulator (byle tylko wszyscy wiedzieli jaki to mają sprzęt) mam, i to sporo.
Wkur...ją mnie do potęgi, gdy cały dzień puszczają na przemian trzy te same utwory. Ja dzisiaj dziewiątą już godzinę słucham disco polo puszczane przez kretyna mieszkającego ulicę ode mnie, w sumie kilka domów dalej (jeśli to kogoś interesuje, to ten półmózg mieszka na ulicy Mławskiej).
Wiem, że niestety nie jest to odosobniony przypadek. Idąc przez nasze miasto co chwilę można wypatrzeć mieszkanie, w którym podobni ćwierćinteligenci starają się zwrócić na siebie uwagę przez okno. Też macie takich nie do końca przystosowanych do życia w społeczeństwie sąsiadów? Jak z nimi walczycie, gdy tzw. dobre słowo nie skutkuje?
A tak w ogóle, to musiałam się wyżalić...
 nowa_z_gajerka
 Niedziela 23-07-2006

3269. 
Nareszcie mój kompan, z którym podczas stanu wojennego dzieliłem styropian w celi w Kwidzynie, jest na odpowiednim stanowisku. To najporządniejszy chłopiec, jakiego znałem, patriota najprzedniejszy, na śmierć i życie. Charakter ma twardy, troszkę z Dzierżyńskiego, ale w odwrotną stronę. Gratuluję wyboru Panu Jarosławowi Kaczyńskiemu.
 PIŁSUDCZYK
 Niedziela 23-07-2006

3268. 
Do wpisu 3251.
Panczen! Zgodzę się z Tobą jak najbardziej.
Młodzi ludzie pomogliby i daliby tu coś nowego, jakiejś świeżości. Zamiast niedziel w parku od godziny 17-19.30 szczerze wszystkich by przyciągnęła sobota o godzinie 20, wtedy wszyscy mielibyśmy gdzie iść i posłuchać coś w amfiteatrze, a tak w niedzielę to może rzeczywiście jest wszystko przygotowywane pod ludzi, którzy wracają z kościoła. Gdzieś masz tu rację! NIESTETY!
Trzeba stworzyć jakiś blok młodych, trzeba chyba zrobić strajki, by się coś zmieniło.
Miasto powinno nawet teraz brać kredyty i zainwestować wszystko na siebie. Tym bardziej, że na takie projekty do 75% pokrywa UNIA. Tylko, jak widać, u nas w Iławie nie ma ludzi, którzy by próbowali te środki wyciągnąć. Ciekawe, że burmistrz kiedyś mówił, że wykorzystujemy dużo z Unii, ale nie tylko burmistrz, ale ludzie co siedzą w ratuszu.
Niech do cholery wezmą zrobią coś z tymi pijakami w parku, którzy codziennie siedzą od rana i piją wino. Niech zlikwidują sklep nocny, choćby ten przy parku! To powinno być zabronione, bo każdy widzi, jak ludzie idą kupować piwo do sklepu, a nie w przybocznych barach.
W tej Iławie ostatnio się nic nie zmienia. I chyba nikt nie chce, by się zmieniało, bo póki co nie widać tu perspektyw! I chyba też wyruszę jak wszyscy - na Zachód...
 urodzony iławiak
 Niedziela 23-07-2006

3267. 
SPRZEDAM WAGĘ TEMIDY. TANIO!
Problem z Donaldem Tuskiem polega na tym, że od lat aferał Donek powinien siedzieć na więziennej pryczy, a nie mieszać w krajowej polityce.
Tym szanownym czytelnikom, którzy pamiętają tuskowy Kongres Liberalno-Demokratyczny, nazwany przez lud Aferałami, przypomnę, że to był okres dosłownie wybuchu, erupcji korupcji i wręcz jawnego złodziejstwa. Wtedy powstała polska KLEPTOKRACJA.
Kleptokracja to system monopolu złodziejskiego władz publicznych. „Nie kradnij , rząd nie lubi konkurencji”. A tak mówił sam wielki Tusk: „Pierwszy milion trzeba ukraść”. Oczywiście następne także.
Opublikowano wyniki badan socjologicznych. Ponad 50% sędziów mówi, że wie, iż ich koledzy biorą łapówki. Niedawno Niemcy, pisząc co korupcji w Polsce, stwierdzili, że jest ona tak powszechna jak malaria w Afryce.
Znam sprawę polityczno-paliwowo-bankowo-korupcyjną. Od razu należy aresztować aferzystów, ale... prokuratura i sądy robią wszystko, aby Aferałom nie spadł włos z głowy. Cenię misję ministra Ziobro, ale uważam, że on nie da rady zapanować nad tym chaosem, tym gniciem sądów i prokuratur.
Proponuje zebrać 100 tys. podpisów pod nowelizacją Kodeksu Karnego, nakazującą sądom wywiesić cennik... łapówek. Sędzia sprzedający wyrok musiałby wystawić fakturę VAT i wreszcie korupcja zostałaby ucywilizowana.
Towarzysze z PZPR i TW bezpieki, a obecnie robiący na odcinku ideologicznym jako ałtorytety młoralne, z pewnością przyklasną w imieniu Salonu mojej inicjatywie. Rozumicie tuwarzysze, na odcinku sprawiedliwości jest to Postępowa Idea... Już towarzysz Stalin odkrył, że obiektywnie socjaldemokracja nie różni się od faszyzmu, a zatem...
 Julia
 Sobota 22-07-2006

3266. 
Sobota. Maśkiewicz siedział w pierwszym rzędzie na święcie policji w amfiteatrze. He he, to on jeszcze nie „siedzi”...?
 BOLO

bolo333@op.pl
 Sobota 22-07-2006

3265. 
Teraz lustracja ruszy nowym tempem! Brawo! Już się cieszę na rozliczenie hordy esbeków i ich konfidentów.
Natomiast...! Oba KACZORY i wierchuszka PiS-u mają u mnie żółtą kartkę za wyłączenie księży z lustracji. Co za hipokryzja i podłość.
 J-23
 Piątek 21-07-2006

3264. 
A może zaczęto budowę dirt parku koło wieży ciśnień? Chociaż... znając iławskich urzędników to raczej szybko nic nie powstanie :)
 arielbmx
 Piątek 21-07-2006

3263. 
Do tekstu niżej.
Jasne, ty nie zwlekaj tylko spadaj z tego miasta - nie rób poruty tym, którzy chcą tu zostać.
 Mike
 Piątek 21-07-2006

3262. 
Tak samo jak rozpoczęto budowę basenu, nowych chodników i ścieżek rowerowych, czyli pakuj sprzęt i jedź do innego miasta, bo w Iławie nie ma na co liczyć!
Dziękujemy samorzadowcom za wysiłki w rozwój miasta!
 mieszkaniec
 Piątek 21-07-2006

3261. 
CHCIAŁBYM SIĘ DOWIEDZIEĆ CZY ROZPOCZĘTO BUDOWĘ SKATEPARKU W IŁAWIE?
 arielbmx
 Iława, Czwartek 20-07-2006

3260. 
W Suszu też mamy fajnie.
Burmistrzem jest... Jan Sadowski. Jego brat Marek został przez burmistrza (brata) powołany na... dyrektora ZGKiM (komunalka).
Z kolei syn Marka Sadowskiego został przyjęty na... kierownika ekipy remontowo-budowlanej ZGKiM.
Taka jest saga rodu Sadowskich. Susz folwarkiem prywatnym.
 sąsiad
 Czwartek 20-07-2006

3259. 
He He! Z tym zielskiem to prawda! Te badyle mają ponad metr długości i właśnie kwitną - cała Iława niedługo tym zarośnie!
 NickOla
 Środa 19-07-2006

3258. 
[.................................................................................]
 Ormowiec
 Wtorek 18-07-2006

3257. 
Kto zasadził te zielsko w ogódkach na iławskiej starówce? Właśnie minęłam dwójkę turystów, którzy głośno stwierdzili, że to miasto Iława jest zapuszczone, bo nawet w centrum miasta „kumusa” rośnie, a powinna na polu...
[komosa – roślina pospolita w całym kraju; rośnie najczęściej na śmietniskach, rumowiskach, na poboczach dróg].
 Aga
 Wtorek 18-07-2006

3256. 
Kiedy ukaże się już głośny wywiad redaktora naczelnego KURIERA Jarosława Synowca z Tomaszem Więckiem, byłym dziennikarzem „Burmistrzowskiego PORNO-TYGODNIA”, w którym to chory duet Przemek Kapeć i Rafał Szmalowski okradł chłopaka z wypłat...
 Przyjaciel Kuriera
 Wtorek 18-07-2006

3255. 
Elżuniu Majewska, czym ty się przejmujesz, likwidacją WSI? Po co ci to, kochana? Nie trzeba. Pan premier ma takie kadry w postaci wielu setek kapelanów wojskowych, policyjnych i ochrony pogranicza, że spokojna głowa. Oni w oparciu o bezpośrednią łączność z ich najwyższym szefem w Niebiesiech, który wie wszystko, stworzą taki wywiad i kontrwywiad, że Mossad, GRU, CIA, M-5 i cała reszta tej światowej hołoty przyjdzie na kolanach do nich z prośbą o współpracę i informację w kwestii rozpoznania terrorystów wszelkiej maści.
Do tego, droga Elżuniu, dodaj jeszcze kilka tysięcy katechetów podległych ministrowi wicepremierowi Giertychowi. Mucha nie siada. Ci od przedszkola już zaczną szkolić młode, katolicko-narodowe i do tego patriotyczne, absolutnie nie powiązane z Moskwą kadry wywiadowczo-kontrwywiadowcze. Teraz, mam nadzieję, rozumiesz... Wszystko jest pod kontrolą i niczego nie trzeba się bać. Oto IV RP w pełnym rozkwicie. Trzeba się tylko modlić, żeby tak, jak to się stało w 1795 roku, gdy II RP też tak nam cudnie się rozkwitała wszelkimi wewnętrznymi i zewnętrznymi konfliktami – sąsiednim mocarstwom, zapatrzonym w ten nasz cudny kwiat pełen wszelkiej słodyczy, nie przyszło do głowy uszczknąć po jednym dla każdego słodkim, patriotycznym i arcypolsko-katolickim kawałku RP dla siebie. Bo wtedy, nie daj Boże, cała prawda może wyjść na jaw i wszyscy zrozumieją, że bracia K., zwolennicy nowej polityki historycznej, którzy tak nam pięknie rozwinęli naszą ojczyznę, że nasi sąsiedzi już nie mogli dłużej się powstrzymać przed przytuleniem nas do siebie – byli tajnymi agentami tych naszych sąsiadów, realizującymi słuszną historycznie politykę restytucji Rosji i Niemiec w ich granicach sprzed 1918 roku.
Eluś droga! I nie przyszło ci, kochana, do głowy, że te głupki z WSI mogły właśnie odkryć ten tajny plan braci K. i dlatego płacą teraz za to głową?
 Porucznik Klos
 Wtorek 18-07-2006

3254. 
CZYTELNIA.

„Dziennik” informuje, że Aleksander Szczygło, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, zostanie szefem komisji sprawdzającej żołnierzy Wojskowych Służb Informacyjnych.

Weryfikacja ma być głęboka. Pracę straci większość obecnych oficerów wywodzących się z czasów PRL, a przede wszystkim wszyscy oficerowie, którzy przechodzili szkolenia i kursy w szkołach GRU w ZSRR oraz żołnierze, którzy podobne szkolenia przeszli na terenie NRD i w byłej Czechosłowacji. Zastąpią ich młodsi oficerowie z innych kompanii.

Już odwołani zostali żołnierze po podobnych kursach w krajach byłego bloku sowieckiego, którzy pracowali za granicą w ataszatach wojskowych. Ośmiu z nich zostało skreślonych tuż przed samym wyjazdem na placówki, kilkunastu w ciągu ostatniego półrocza zostało wezwanych do Polski.

Zdaniem Pawła Grasia (PO) z sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych, WSI przez lata zapracowały sobie na bardzo złą reputację. Jego zdaniem kadrowa brzytwa powinna jednak ciąć delikatnie w przypadku wywiadu wojskowego: – Bo w wywiadzie wojskowym nie można ciąć brzytwą jak leci, od jego działań zależy bezpieczeństwo polskich żołnierzy za granicą, na przykład w Iraku – uważa poseł.

 Elżbieta Majewska
 Poniedziałek 17-07-2006

3253. 
Mam bardzo ładne fotki do wykorzystania samochodu służbowego iławskiego PKP w trakcie pracy do celów prywatnych. Przewożono w nim materiały budowlane (wielokrotnie!). Jest to, jak gdyby, prywatna i bezpłatna taxówka PKP.
Czy jesteście zainteresowani tym???
 Bob, lat 57
 Iława, Poniedziałek 17-07-2006

3252. 
[.................................................................................]
 Mike
 Poniedziałek 17-07-2006

3251. 
Od jakiegoś czasu przymierzałem się, żeby napisać do jakiegoś lokalnego medium (jak widać wybrałem Was) w sprawie rozrywki w naszym mieście Iławie! Mam 25 lat, więc chodzi mi głównie o imprezy dla młodych, bo niedziela w parku czy szanty i inne badziewia trudno nazwać rozrywką!
Wiele okolicznych miast w naszym regionie ma w planach imprezy, które przyciągają tysiące ludzi, choćby dla mnie wzór festiwalu jaki odbywa się w Ostródzie, na który jeżdżę. Tam miasto zarabia krocie na noclegach, gastronomii. I jest to świetna promocja na cały kraj. W tym roku może być nawet 8-10 tys. ludzi. A gdzie turyści w Iławie? Nuda, nuda, nuda! Ratusz tylko pierdzi w stołki i się procesuje w sądach!
Proszę napiszcie coś o tym, bo w końcu coś się musi ruszyć w tej kwestii! Najlepiej ostrym językiem, żeby do kogoś to dotarło, tylko wątpię czy w tym kraju obchodzi kogoś młodzież, skoro władza jest radykalnie katolicka i najlepiej, żeby koncerty zatwierdzał sam ojciec dyrektor!
Liczę, że coś z tym zrobicie, bo mnóstwo moich znajomych porusza ten temat co chwilę, gdy się spotykamy.
 panczen
 Poniedziałek 17-07-2006

3250. 
Dziś przeczytałem, że nawet w niedalekim - o wiele mniej licznym od Iławy - Biskupcu Pomorskim odbędzie się impreza CZAD FEST, gdzie wystąpi choćby Voo Voo!!! W Ostródzie wypasiony festiwal rege. Nawet w Kaczym Bagnie koło Nowego Miasta jest więcej fajnych koncertów niż w naszym mieście!
Kto się zajmuje rozrywką w Iławie??? Nie chodzi mi o rozrywkę typu "niedziela w parku", bo jak przechodzę wtedy przez amfiteatr to płakać się chce, że jest tyle ludzi, których interesuje i bawi takie dziadostwo!!!
Dlaczego Iława umiera turystycznie i muzycznie??? Niech w końcu ktoś się weźmie, bo pan burmistrz na pewno nie ma czasu, bo pewnie do sądu musi znowu iść nakłamać!
 mieszkaniec, 25 lat
 Niedziela 16-07-2006

3249. 
Ormowcu!
Sam sobie odpowiedz na swoje pytanie. Zaś co do flaszki, to wolę ją wypić sam, przynajmniej wiem z kim piję...
 Wiesław
 Niedziela 16-07-2006

3248. 
DO MĄDRALI WIESŁAWA [3244].
Ale mądrala z Ciebie cytując: "Zdrową kulturę narodu, pod przewodnictwem Leppera i Giertycha, wódz PiS-u wprowadził właśnie do rządu".
No to uważasz ich za degeneratów? Jakim prawem? Na siebie człowieku spójrz, jaki jesteś, z kim obstajesz, a wówczas pogadamy. Najlepiej po flaszce czegoś mocniejszego...
 ORMOWIEC
 Sobota 15-07-2006

3247. 
[Do wpisu 3245].
NIE CZEPIAJ SIĘ, CHAMIE, DEMBKA!
Daj chłopu żyć. Czuwamy nad nim, a ty jesteś znaczone bydlę.
 Cosa nostra
 Sobota 15-07-2006

3246. 
myśli...

moje myśli niesie wiatr
nieustannie błądząc w świecie
płyną myśli niczym jacht
w koronkowym polnym lecie

moje myśli to marzenia
zapomnianych dawnych lat
zagłębione w tok istnienia
przewracają strony kart

moje myśli obraz życia
niespokojne zwykłe dni
kreślą kredką drogi bycia
w każdej myśli serce tkwi

(Michna j.)

 owidiusz
 Sobota 15-07-2006

3245. 
Hej stary! - ten z ratusza i od towarzysza Dembka [wpis 3243].
Zbyt bystry to ty nie jesteś, chłopaczku... I dlatego żeś nic nie pokumał krajowej wersji łacińskiej maksymy: „De gustibus non disputandum est”. No, ale jaki pan, taki kram.
Dlatego sobie zanucę piosenkę Wałów Jagiellońskich: „Hej młoty do roboty, niebieskie ptaki do paki...”.
 Toja
 Piątek 14-07-2006

3244. 
Owidiuszu [3242].
Zdrową kulturę narodu, pod przewodnictwem Leppera i Giertycha, wódz PiS-u wprowadził właśnie do rządu.
 Wiesław
 Piątek 14-07-2006

3243. 
Do wpisu 3240:
Skoro ci śmierdzi z ust, to radzę zwracać uwagę co jadasz i szybko goń do lekarza :)))
 stary
 [Urząd Miejski w Iławie], Piątek 14-07-2006

3242. 
DO WIESŁAWA [wpis 3236].
Ty, bracie, nie rozumiesz przeto, co to jest promocja i kultura. Najlepszą promocją Iławy, nie jazz z murzynami, czy inne dyrdymały, a gra IKS-u w jak najwyższej lidze piłkarskiej. Każdy inteligent o tym dobrze wie, a Ty kim jesteś? Kulturę w samej rzeczy powinieneś kojarzyć z kulturalną grą w piłkę nożną. Tego, bracie, nie pojmujesz, jak widzę. Gdybyś razy parę na mecze zaszedł, rozsmakowałbyś w rasowej kulturze mas, co rozbudziłoby w Tobie potrzebę czerpania ze źródeł, choć surowej, ale zdrowej kultury narodu.
 owidiusz
 Czwartek 13-07-2006

3240. 
Hej tam, panie stary z ratusza [wpis 3235], co tak bardzo ponad wszystko woli towarzysza Dembka. Tak to już jest na tym padole łez, że jeden lubi pomarańcze, a drugiemu śmierdzi z ust.
 Toja
 Czwartek 13-07-2006

3238. 
MEMENTO MORI
Pamiętaj, że musisz umrzeć...
 duch
 Czwartek 13-07-2006

3237. 
DO NIEUMYŚLNEGO [wpis 3232].
II ligę kupczykowie kupili, inaczej nie stać ich było na wygranie meczu barażowego z Radomskiem [po rezygnacji FC Piaseczno], ale mniejsza o to.
Nie widzisz, piękny ryju, jak się walczy w futbolu? Już 20 sędziów i działaczy posadzono w kryminale. Poczekaj, mordo, jak dobiorą się do naszego podwórka IV i III ligi.
Zakapuj, co działo się podczas meczu Jezioraka Iława z Legią II w Warszawie o bezpośrednie wejście do II ligi (Marek Czacharowski trenerem). Niech powiedzą tamtejsi gracze i działacze: ile wtedy melonów przygotowano dla legionistów za odpuszczenie meczu, ale... gdzieś... w y p a r o w a ł y... i w drugiej połowie legioniści przycisnęli iławian i było po sprawie. Trzeba było inaczej kupić.
Potem był Radom...
 BOLO-TW
 Czwartek 13-07-2006

3236. 
W telewizji krajowej TVN i TVN24 dowiadujemy się o festiwalu raegge w Ostródzie i prognozach pogody nadawanych znad wielkich jezior mazurskich. W prasie ogólnopolskiej Stare Jabłonki (osada leśna koło Ostródy) zapraszają na World Tour Star, czyli siatkowa piłka plażowa z całego świata. A w Iławie zamiast promować miasto i jezioro, martwią się czy „IKS Jeziorak” będzie w IV czy w IX lidze trampkarzy.
W tej sytuacji nabieram copraz większego przekonania, że absolutnie słuszne są moje tezy zawarte w posłowiu napiasnej przez mnie ksiązki pt. „Powiat Iławski", iż dopóki będziemy w graniach województwa warmińsko-mazurskiego, nikt poza nami nie będzie słyszał o Jezioraku, bo ten nie leży ani na Warmii, ani na Mazurach (czyli na trasie Warszawa-Olsztyn), lecz w połowie odległości z Gdańska do Warszawy - na Pomorzu.
 Wiesław Niesiobędzki

niesobia.jeziorak@op.pl
 Czwartek 13-07-2006

3235. 
Komu nie pasuje Dembek na burmistrza Iławy???
Wolę jego, niż Grubą czy Piotrusia Pana Marszałka z PSL-u.
 stary
 [Urząd Miejski w Iławie], Czwartek 13-07-2006

3234. 
A JA PAMIETAM JAK BYLISMY W II LIDZE. ALE BYLO FAJNIE. Pozdro dla szanowanego menela, zablota.
 Tasior
 Czwartek 13-07-2006

3233. 
NARESZCIE ANDRZEJ BEDRA, prowincjonalny trenerek, dochrapał sie posady w klubie IKS Jeziorak. Zawsze niedowartościowany, dosiadł kabana, a myśli, że jucznego ogierka z amerykańskiej unry. Do października, bo dłużej nie dojedzie, gdyż Andrzejek S. (prezes, lokalny sprzedawca drobnicy, znawca "sportu", czyli piłki nożnej), nie pozwoli Andrzejkowi Bedrze (trenerowi) dłużej niż dwa miesiące potrenować.
 trenerro
 Środa 12-07-2006

3232. 
Do wpisu poniżej:
Ty to jednak jesteś buc!
 nieumyślny
 Środa 12-07-2006

3231. 
Do wpisu 3229.
No i tak trzymaj człowieku! Ty rozumiesz co to jest sport. Im - dziadom, czyli "działaczom społecznym" - bardzo leży na tym, żeby w Iławie grali Parkieciarze z Nowego M..., bo kiedy piłka w grze, to coś tym dziadom skapnie, bo przy okazji ligowej kręcioły oni zarobią i pochlają po meczu na krzywy ryj. Nasi działacze to kupa śmieci, gdyż ich celem jest wydymanie sponsorów. Z takimi poglądami jesteś gość, ale wróg publiczny dla iławskiego piłkarnictwa. Trzymaj się człowieku i kapuj co w trawie piszczy.
 umyślny
 Środa 12-07-2006

3230. 
Do wpisu 3225.
[.................................................................................]
 sak11
 [Urząd Miejski w Iławie], Środa 12-07-2006

3229. 
I bardzo dobrze, ze tej 3 ligi w Ilawie nie bedzie, lepsza 4-ta, ale nasza! Mozemy spokojnie powalczyc o awans i godnie powrocic do 3-ej! Nie rozumiem w ogole tego podniecenia, ze moglibysmy byc w 3 lidze dzieki NML! Prawdziwego kibica taki "awans" na pewno by nie satysfakcjonowal!
 siema
 Środa 12-07-2006

3228. 
A TAK SIĘ CIESZYŁEM....
Kazik powiedział, że żaden problem z III ligą i załatwi nam, iławianom, III-ią ligę, a nawet, jak dobrze pójdzie, II-gą. Ja tak czekałem... Ech, głupi bolek ze mnie. Nawet wybrałbym go na burmistrza, a teraz nie mam kogo.
 trenerro
 Wtorek 11-07-2006

3227. 
Trenerro! To tylko ploteczki... :-)
 ALFONSO DE LA VEGA
 Wtorek 11-07-2006

3226. 
PIŁKARSKA III LIGA W IŁAWIE BARDZO BLISKO...
Prawie już to załatwiono. Dzięki zaradności naszych działaczy. Takich ludzi można tylko pochwalić i kochać...
 trenerro
 Poniedziałek 10-07-2006

3225. 
DO MAGDY... I ODEZWA DO MIESZKAŃCÓW IŁAWY!
To bardzo profesjonalna kryptoreklama, modna i wykorzystywana przez osoby, które są dyrektorami, prezesami, najlepiej klubów sportowych, obecnymi radnymi, przewodniczącymi różnych gremiów społecznych, burmistrzami, starostami i innymi dupkami, w tej chwili na świeczniku. Proszę zauważyć, że nawet zaskarbili sobie lokaną prasę, oczywiście każdy swoją. Często niektóre tygodniki wyrosły niczym psie grzyby wczesną wiosną, czyli na rok przed wyborami, wymieniwszy słynny "Porno-Tydzień" z naczelnym redaktorkiem, pogrobowcem AWS, dawniej kładący głowę na pieniek za obronę chrześcijańskich wartości, dziś zgoła odwrotne, szerzacy miłe mu i podniecające wartości pornograficzne. Tam (do tygodników) jak muchy do miodu wpadają nasi przyszli radni.
Co zrobić z tym fantem? Otóż, nie wybierać nikogo spośród obecnych prominentów, ani radnych. To jest recepta.
 PIŁSUDCZYK
 Poniedziałek 10-07-2006

3224. 
Samorządowa kampania wyborcza ruszyła! Nagle pan Włodzimierz Ptasznik za kasę LOT-u pokazuje się w „Gazecie Olsztyńskiej” jako specjalista od spraw znanych (lub nie) tylko sobie samemu.
Za cudzą kasę - to nieprofesjonalne!
 Magda
 Poniedziałek 10-07-2006

3223. 
[...]
 sak11
 [Urząd Miejski w Iławie], Poniedziałek 10-07-2006

3222. 
Nie spodziewałem się, że w obłudzie Donald Tusk (PO) przebije nawet Leszka Millera (SLD).
Spodziewałem się, że będzie człowiekiem godniejszym.
Czy nie ma wśród was – ludzi z PO – takich, którzy odważyliby się zwrócić mu na to uwagę?
 owidiusz
 Niedziela 09-07-2006

3221. 
Spoko, jak Kaczyści budują nową Polskę pod nazwą „IV RP”,
tak Maśkiewicz z Lisajem budują nową stolicę powiatu
pod nazwą „Iława-Zdrój”.
 Żabka
 Niedziela 09-07-2006

3220. 
Kto tak zasmradza powietrze nad stolicą powiatu iławskiego
– Lisaj z ziemniaczanki czy Maśkiewicz z ratusza?
 Toja
 Niedziela 09-07-2006

3219. 
CHWASTY Z KORZENIAMI NALEŻY WYRWAĆ!
Nareszcie... widać rządy i sprzątanie w Polsce. Gruntowne zamatanie od poniedziałku, kiedy Młodszy Kaczor przejmie stanowisko premiera. A tyle lat trzeba było czekać...
 bolo-tw
 Sobota 08-07-2006

3218. 
Bzdur pełno wszędzie.
A tak na marginesie to 99% osób, które dojdą do jakiejkolwiek władzy, to oszuści i złodzieje, którzy bardzo chętnie podzielą się ZE SOBĄ majątkiem firmy czy też państwa.
No, ale widzę, że niektórzy ponoszą konsekwencje. Za swoje wybryki i nielegalne transakcje. Mam tu na myśli biuro CBŚ, które sprząta teraz wszystkie brudy w Iławie...
 Dureń
 Sobota 08-07-2006

3217. 
[Do wpisu 3211].
Jakże to ręka rękę myje?
Przecież mają nowego „szrubra” z Nowego Dworu Gdańskiego.
Inaczej: szczotę ryżową do szorowania.
 ORMOWIEC
 Sobota 08-07-2006

3216. 
CBŚ [W KOMISIE]?
[...] ten samochodowy przemytnik już dawno powinien siedzieć... Sfingowana samo-kradzież samochodu marki Kia-Jepp wartego 100 tys. złotych.
Zatem historia powtarza się: będzie 10 lat temu, jak „skradziony” mu samochód, faktycznie sprzedany, nie zdążył opuścić naszej granicy na Wschód i rypło się, bo zbyt szybko zgłosił kradzież (dobrze ubezpieczonego auta).
 bolo-tw
 Sobota 08-07-2006

3215. 
Do wpisu 3210.
Nie tylko w komisie, ale i też w domu właściciela „rządzili”.
Funkcjonariusze mieli założone kominiarki.
 Magneto z 4 Pancernych
 Sobota 08-07-2006

3214. 
Napiszcie co z tymi rzezimieszkami z Kisielic, którzy oskarżeni byli o zgwałcenie 18-letniej dziewczyny. Sprawa ucichła, a wielu ludzi zastanawia się, jak to się potoczyło.
 impotent
 Sobota 08-07-2006

3212. 
Policjanci, podobnie jak nauczyciele, są w stresie, ponieważ zarzucany jest nim brak wyników: jednym w ściganiu i zmniejszaniu przestepczości; drugim w kształceniu i zmniejszaniu nieuctwa w szkole. Działania obu stron łączy sparaliż durnymi przepisami i prawem, które sprzyjają coraz perfidniejszym uczniom i przestępcom. Niebawem, jeśli w tej durnej Polsce nic nie zmieni się, zabraknie ludzi do posługiwania tym profesjom lub co bliższe, zacznie się olewanie w wypełnianiu obowiązków.
 PIŁSUDCZYK
 Piątek 07-07-2006

3211. 
Niestety, ale w iławskiej komendzie policji ręka rękę myje...
 albinos
 Piątek 07-07-2006

3210. 
W iławskim komisie samochodowym [...] od rana rządzi CBŚ! [piątek].
 informator
 Piątek 07-07-2006

3209. 
Przesyłam serdeczne życzenia powrotu do zdrowia i do redakcji dla Szanownego Pana ARTURA FOTA. Nasz „Kurier Iławski” maluje rzeczywisty (ruchomy!) obraz Iławy i regionu. Zatem tacy ludzie niech będą tam, gdzie są potrzebni.
Łączę pozdrowienia również dla Szefa Jarosława i całej redakcji.
 Ryszard Piechota
 Czwartek 06-07-2006

3208. 
Do 3205.
A co ma być? Normalnie pracuje i jest OK. I bardzo dobrze.
A ty nie szukaj sensacji tam gdzie jej nie ma.
 ktoś
 Czwartek 06-07-2006

3207. 
ANDRZEJ U.[...] UMIE?
... ale zgnoić, szydzić, zniszczyć, biednego, zwykłego człowieka. Pamiętam jak zjebał w prasie lokalnej pewnego dziennikarza za nieprzychylny o nim artykuł (sprawa niepałcenia długów). Przed wyborami na posła powtarzał: "Będą żygać U...m".
Odmiennie zachowuje się wobec ludzi z kasą i pozycją, czego nauczył sie od byłego naczelnika Iławy, również ohydnego w obyczajach człowieka. Nieznane publicznie są fakty z jego zachowania (może znane, ale tylko wąskiej grupie wtajemniczonych), za które słono zapłacił pewnemu "redaktorowi", aby ten nie opublikował w pewnym iławskim tygodniku kompromitujących go fotografii.
Błyskawiczny rozwój jego firmy kojarzy sie również karierą - jak pamiętają państwo - Kunika z serialu "Kariera Nikodema Dyzmy" Dołęgi Mostowicza, właściciela włości, które w drodze kombinacji przywłaszczył od swej żony Niny. Gdyby był nieco mądrzejszy, a mniej pazerny, miałby szanse na wiceministra gospodarki w rządzie Milera, ale to inna sprawa. Uwłaszczenie za długi przez państwo jego firmy będzie spełnieniem oczekiwanej sprawiedliwości dziejowej.
 Cosa Nostra
 Czwartek 06-07-2006

3206. 
Witam! Mnie nie ciekawi to, że Bartosz Gonzalez zaczął pracę dla Kuriera. Niestety, jego jad i opluwanie innych (cóż z tego, że w "Porno-Tygodniu") pokazały kim jest. I dla mnie pozostanie tym samym [...].
Aha, czyli teraz podniósł się z ziemi i stwierdził, że nie wiedział,
iż leży w gównie? Niestety...
 iławski iławianin z Iławy, lat 54
 Iława, Czwartek 06-07-2006

3205. 
Napiszcie co z tym gliniarzem M.[...].
 Staszica Story
 Czwartek 06-07-2006

3204. 
NO JAK TO BYŁO, ZAPOMNIELIŚCIE IŁAWIANIE?
„POLAK POTRAFI, UMIŃSKI UMIE”. HAHAHAHAHA.
 OLEŚ ŁOŚ
 Czwartek 06-07-2006

3203. 
WG PRZEPOWIEDNI NOSTRADAMUSA
... Wielki Król z Porto pokona (przejdzie) Gallów w 2006 roku w lipcu i podbije świat cały... co - wg dzisiejszych interpretacji przepowiedni - oznaczać by miało prawdopodobieństwo zdobycia przez Portugalię mistrzostwa świata w piłce nożnej.
 trenerro
 Środa 05-07-2006

3202. 
Po lekturze dzisiejszej środowej prasy lokalnej [iławskiej], zauważyłem, że Kurier wzbogacił się o nowy nabytek, to znaczy
o Pana Bartosza Gonzaleza - wcześniej pisarza [...].
Zobaczymy co z tego wyjdzie...
 Jan
 Środa 05-07-2006


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 184 185 186 ... 366 367 368 369 370 371 372 373 374 ... 377 378 379 ... 387 388 389 następna ] z 389103726581REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.