Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

10873. 
DO UCZONYCH W PIŚMIE FORUMOWICZÓW KURIERA IŁAWSKIEGO:
Ukończyłem kurs przedmałżeński w trybie zaoczno-wieczorowym.
Czy taki certyfikat daje przepustkę do ślubu kościelnego?
 Jan Kogut vel Kuraś
 Wtorek 11-03-2008

10872. 
Odnośnie wpisu numer: 10727

Uwaga!!! Achtung!!! GWAŁCICIEL złapany!!!
 abc
 http://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
 Wtorek 11-03-2008

10871. 
Odnośnie wpisu numer: 10869

Bo mam możliwość, więc z niej korzystam, tumanie!
 maniak telewizyjny
 Wtorek 11-03-2008

10870. 
TUSK ZWRACA ŻYDOM MAJĄTKI, CZYLI WYŁOŻY Z BUDŻETU KRAJU
OKOŁO 200 MILIARDÓW DOLARÓW W CIĄGU NAJBLIŻSZYCH 10 LAT.
KTO NAM, POLAKOM ZWRÓCI ZA UTRACONĄ POLSKĘ NA KRESACH WSCHODNICH? CZY RÓWNIEŻ TUSK?
NAS, ZIOMKÓW, CZEKAJĄ KOLOROWE CZASY. I CUDÓW NIE BĘDZIE.
TA EKIPA WSZYSTKO ZROBI ABY MIEĆ POPARCIE NA ŚWIECIE, ABY PRZEDŁUZYĆ SOBIE CZAS WŁADZY. OBY NIE ZAPŁACILI KRWAWO!
 Męczennik z Polski
 Wtorek 11-03-2008

10869. 
Odnośnie wpisu numer: 10867

Maniaku telewizyjny! Dlaczego zabierasz głos w imieniu większości?
 ???
 Wtorek 11-03-2008

10868. 
Odnośnie wpisu numer: 10866

Co tam telewizja kablowa! Trzeba mieć talerz na elewacji.
Rosną ceny jęczmienia paszowego i słodowego.
 $$$
 http://www1.agric.gov.ab.ca/$department/deptdocs.nsf/all/...
 Wtorek 11-03-2008

10867. 
Odnośnie wpisu numer: 10866

W Suszu większość ludzi ma co innego do oglądania niż MAKROSAT.
 maniak telewizyjny
 Wtorek 11-03-2008

10866. 
Odnośnie wpisu numer: 10862 10860 10859 10848

W Suszu "Makrosat" nie wyłączył sygnału telewizyjnego przed północą!
 również dociekliwa
 Wtorek 11-03-2008

10862. 
Odnośnie wpisu numer: 10860

Nowy sposób cenzury, chamski i barbarzyński. Wniosek dla przyszłych użytkowników kablówki jest taki, że należy wstrzymać się z ich usług,
a korzystać z satelit amerykańskich - prawdziwie wolnego świata.
O. Rydzyk ma rację, że Jego stacja jest w zagrożeniu, dlatego prosi
o instalowanie urządzeń bezpośredniej emisjii sygnału - satelitarnego. Skoro są sygnały utrudniania odbioru, to wrócą również pozwolenia
(jak za Urbana) na użykowanie anten satelitarnych.
 Męczennik z Polski
 Wtorek 11-03-2008

10860. 
Odnośnie wpisu numer: 10859

Czemu kablówka akurat w tym momencie wyłączyła sygnał? Przypadek?
 dociekliwy
 Wtorek 11-03-2008

10859. 
Odnośnie wpisu numer: 10848

Zamarł cały Kraj Nadwiślański w oczekiwaniu na ujawnienie złowrogiej
"Tajemnicy 40. piętra w hotelu Mariott". Zobacz dziś o godzinie 23:20
w telewizji TVN.
Już teraz zobaczcie fragment tego ciekawego reportażu:
http://www.onet.tv/28962,4451,1,3288529,1,1,0,0,wideo.html
 J-23
 Poniedziałek 10-03-2008

10858. 
Odnośnie wpisu numer: 10856

A z kim leci nasz kochany Ptasznik?
 J-23
 Poniedziałek 10-03-2008

10857. 
Odnośnie wpisu numer: 10846

Słuchaj PALANCIE, nie obrażaj mnie wieśniku [...], zakłamana mordo
i ograniczona gębo, miał być basen to [...] mnie obchodzi, ma być
a nie [...] trzy po trzy a ludzie go wybierajo, niech w końcu skonczy
te opowiesci bo mam podejrzenia, że ma shizofrenie.
 BENEK
 Poniedziałek 10-03-2008

10856. 
Czy naszego kraju nie stać na 2 dobre samoloty dla rządu i prezydenta?
Tak nie może być, że byle menda zadzwoni na lotnisko, że w samolocie
leci bomba.
Oni o tej bombie wiedzieli, kiedy "pasażerski" leciał do Nowego Jorku, tylko milczeli i nie zawracali. Moim zdaniem chodziło o bombe w osobie Tuska.
 bolo-tw
 Poniedziałek 10-03-2008

10855. 
W 1968 roku mówiono: Kur wie lepiej, teraz lepiej wie prezydent RP
 stary belfer
 Niedziela 09-03-2008

10854. 
Przepraszam moderatora: $$$-owi odpowiedź: TAK - PRAWDA, ONI ZOSTALI POCHOWANI W KATYNIU! NASI PATRIOCI PO GRÓB KATYŃSKI. A FILDORF, A SIKORSKI. ONI NIE CZEKALI NA PENSUM. JAK "PATRIOCI" OD MACIEREWICZA, TUSKA, KACZYŃSKICH, MILERA, MAZOWIECKIEGO...NIE WZIĘLI.
JEDNA - CO WALENTYNOWICZ SIĘ NAZYWA - WSPARŁA SIE WAŁĘSIE I PENSUM MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZYCH NIE WZIĘLA. RESZTA BIERZE KAŻDE PENSUM, ABY SUTE, CHOĆ SMIERDZĄCE.
 Męczennik z Polski
 Niedziela 09-03-2008

10853. 
"Porwanie", czyli dom wariatów

Portal Onet zamieścił "mrożącą krew w żyłach", wiadomość. Mianowicie, pewien młody ojciec po kłótni z matka swego dziecka, doszedł do wniosku że nie porozumie sie z nią i zwyczajnie zabrał swojego syna i pojechał. Normalny człowiek nie widział by w tym nic szczególnego ale w dzisiejszych dziwnych czasach normalne zachowania uznawane są za dewiacje a dewiacje za normę. Matka bowiem zadzwoniła na policje a ta zaczęła zakrojone na szeroką skale poszukiwania "porywacza". Okazuje sie, że ojciec w tej porąbanej cywilizacji debili i zboków nie ma praw do własnego dziecka i traktowany jest przez przedstawicieli prawa jak intruz i agresor. W momencie gdy usiłuje zaopiekowac sie dzieckiem zaczyna scigać go policja (!) i TVN-24.

Moze zacznijmy od tego ze dziecko nosi nazwisko ojca i tym samym stanowi część jego rodziny a do tego ojciec łozy na jego utrzymanie.
Ojciec i dziecko posiadają obywatelstwo belgijskie. Jak mamuśka nie zgadza sie z mężem to niech zabierze d... w troki i niech spada w podskokach! Jak chce mieć dziecko tylko dla siebie, to niech sobie urodzi dzieciaka od anonimowego dawcy i wtedy ona jedyna będzie miała prawo do tak poczętego potomstwa.

Co za chlew panuje w stosunkach między ludźmi w dzisiejszych nienormalnych czasach! A potem co poniektórzy się dziwią że coraz więcej ludzi przechodzi na mahometanizm i domaga sie praw szariatu! Nic dziwnego! Każdy człowiek chce zeby szanowano jego zycie osobiste i nie traktowano jak złodzieja, idiotę i porywacza a dzisiejsze socjalistyczne męty uczyniły z prawa narzędzie ingerencji w życie osobiste człowieka i jego rodziny. W samochodzie zmuszają cię do zapinania pasów, zabraniają rozmawiać przez telefon, nie pozwalaja palić i to wszystko w trosce o twoje zdrowie! A jak ktoś nie chce być zdrowy, to go chama w mordę! Niedługo dojdzie do tego ze jak podetrzesz sobie dupę szorstkim papierem, to ci mandat dadzą, bo to niebezpieczne i możesz sie skaleczyć w odbyt. O chodzeniu w gumowanych kapciach po domu nie wspomnę, żebyś sie obywatelu bydlaku roboczy nie potknął i nie potłukł bo koszty leczenia rosną. A bydle musi być zdrowe i całe żeby mogło iść do roboty i kasiorę do banku zność. Co innego jak juz będzie stare! Wtedy zastrzyk i do Bacutilu! Na mączkę kostno-mięsną!

Czuje dusza moja, że skończy sie to koszmarną rzezią lewactwa bo ile mozna znosić takie traktowanie. I dobrze im tak...
 wnerwiony ilawianin
 Niedziela 09-03-2008

10852. 
Odnośnie wpisu numer: 10850

Panie $$$ ! Obgadujesz "**", a sam lepszy nie jesteś... Czy tobie też tak trudno skapować, że raczej nikt tu podlizywaczy i hmm... jak by to powiedzieć... jakiś ludzi którzy nie skończyli 5 klasy szkoły podstawowej, i chwalą się, że coś mądrego udało im się powiedzieć.... (Nie w tym przypadku)...

Pozdrawiam ;)
 Piecho

mateusz_piechowski@o2.pl
  2638017
 Iława, Niedziela 09-03-2008

10851. 
Po co ten krzyk wywołują i o co - z tym Michnikiem? Kaczak mógł go zaprosić do tego Belwederu. Dodał mu tylko zbędnej reklamy. Michnik, Kuroń, Modzelewscy, Mazowieccy kreowamni na "opozycjonistów". Prawdziwa opozycja została w Katyniu i ci co przeżyli wojnę - londyńska emigracja z Andersem na czele. A w Polsce oddziały AK, które będąc wierne przysiędze wojskowej prowadziły beznadziejną walkę z nowym okupantem i rodzimymi kolaborantami ( PPR, AL). Gdyby komunizm radziecki upadł w np. 1956 roku, to aparatczycy tacy jak Berman, Minc, sędzia Michnik - brat Adama Michnika poszliby w najlepszym przypadku na długie lata do więzięnia jako zwykli zdrajcy. Upadek nastąpił w 1989 roku i uzyskała ta grupa ludzi przez tzw. "zasiedzenie" prawa i przywileje. "Okrągły Stół" stan taki przypieczętował i uwiarygodnił.
 $$$
 Niedziela 09-03-2008

10850. 
Odnośnie wpisu numer: 10846

Panie Moderatorze! Ów "**" nie ma czasu na takie szczegóły, by szukać odnośników.
 $$$
 Niedziela 09-03-2008

10849. 
Bardzo przepraszam Moderatora, lecz kiedy wpis kierowany jest imienne do rozmówcy, np Beno, to po diabła szukać numeru wpisu.
 **
 Niedziela 09-03-2008

10848. 
Tak wygląda ręka "organu ścigania" i "wymiaru sprawiedliwości":
Prokuratura chce umorzyć śledztwa ws. Krauzego i Kaczmarka.
Po zmianie rządu i prokuratorów prowadzących postępowanie
obie sprawy utknęły w miejscu. Nowi prokuratorzy do tej pory
nie przesłuchali najważniejszych świadków.
Rozumiecie teraz co się tak naprawdę dzieje w tym kraju naszym...
Rozumiecie teraz dlaczego nowy rząd jest tak bardzo kochany...
Rozumiecie teraz dlaczego burmistrz Iławy i większość radnych
spod znaku pomarańczowego PO panicznie nie chcą dopuścić
do pojawienia się w Iławie objazdowej z Olsztyna wystawy
na temat "twarzy UB" w naszym regionie...
Sami rozumiecie teraz...
 J-23
 http://www.tvn24.pl/-1,1541511,wiadomosc.html
 Niedziela 09-03-2008

10846. 
Beno ty durna pało!
Ty chcesz by PSL rządził, ty pało. Ty nie wiesz pewno o tym, że w Polsce mleka brakuje do wyrobów mlecznych, niektóre nowe mleczarnie importują mleko z łotwy i Litwy. Czy Ty durna pało wiesz, że z tygodnia na tydzień rośnie cena mleka i jego przetworów? Że - ty durna pało - ser jest droższy od niektorych szynek, chyba, że szynka nie ma nic wspólnego z szynką. W kraju, w ktory mlekiem za komuny płynął, w kraju, w którym wełna była w cenie, a teraz rolnicy wyrzucają. Gdy tymczasem nie poświecisz ekologicznego odzienia. Czy durna pało nie wiesz i o tym, ze ceny zywca spadły o 1 złotokę, zaś ceny wyrobów wędliniarskich ani traszkę w dół, a nawet powoli pną się do góry. Ty mi o PSL-u nie wyjeżdżaj, bo jak cię walnę w ten durny łeb, to razem z tym Pawlakiem na Maderze sie znajdziecie. Chyba, że opamiętasz sie, ty kapucynie.
Ty chcesz rządzić z PSL-em? Na nich kres nadchodzi. Tej parti rychły koniec, starczy 120 lat tych baranów nie strzyżonych, z dzwoneczkami przy gardzieli.
 **
 Sobota 08-03-2008
Odp. 
Ile razy trzeba prosić stałego forumowicza, żeby wpisywał
w "pierwsze okienko" numer wpisu, do którego się wprost
odnosi lub tylko nawiązuje?
Czy to jest naprawdę aż takie niesamowicie trudne?
 moderator
 Niedziela 09-03-2008

10845. 
Odnośnie wpisu numer: 10841

Dzień Kobiet
Noc Męszczyzn
 nie gwałciciel
 Sobota 08-03-2008

10844. 
Odnośnie wpisu numer: 10842

No pewnie tak, więc napisz w opisie na gadu: "www.kurier-ilawski.pl - Forum, WSZYSCY POLICJANCI WCHODZIĆ" ... Policja jak nic do tąd nie zrobiła, to podejrzewam, że dużo sie z miejsca nie ruszy, bo niestety niektóre kobiety są tak przepraszam za wyrażenie: bezmyślne, że wolą się wtedy zaciąć niż pójść na Policje, o pomóc w ujęciu przestępcy - bo Policja NIC sama nie zrobi...

Pozdrawiam ;)
 Piecho

mateusz_piechowski@o2.pl
  2638017
 Iława, Sobota 08-03-2008

10843. 
Uwaga miał byc basen tak sie reklamował Żyliński i Ptasznik a ja im nie odpuszczam pytam sie wiec kiedy pierwsze roboty pod zabudowę. Ich kadencja to dni policzone PLATFORMA I TAK NIE WYTRZYMA Z PSL BO PSL UWAZA ŻE NIMI POMIATAJA JAK PIS SAMOOBRONĄ. KWESTIA JESZCZE 7 MIESIĘCY I NASTANIE KONIEC KOALICJI MOJA PRZEPOWIEDNIA BYŁA DO ROKU I TAK SIE STANIE. Rzadzic to trzeba umiec zeby Psl rzadziło same to cos by tam drgneło a tak to bedzie powtóraka z rozrywki ja juz zacieram rece bo to ja wystartuje na posła z Iławy. Panie Żyliński juz rozpoczołem kampanie przed wyborcza i wystartuje jako posłeł niezalezny bo żadnej partii nie uwazam ze mógłbym w niej działac. Przyjdzie panu się zmierzyc ze mna zobaczymy kto jest mocniejszy i przekonywujacy. PAN SWOIMI LISCIKAMI I OBIETNICAMI CZEGO TO NIE BEDZIE W ILAWIE STAL SIĘ CZŁOWIEKIEM NIEWIARYGODNYM WIĘC PORA ZAMIENIC SIE STOLKAMI JA ZMIENIE ILAWĘ W NORMALNOSC A NIE W WYSSANE BAJECZKI Z REKAWA
 Benek
 Sobota 08-03-2008

10842. 
Odnośnie wpisu numer: 10839

Gwałciciel z okolic Susza w końcu którąś ze swych ofiar zamor...
 brrr
 Sobota 08-03-2008

10841. 
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI DNIA KOBIET !!!
 Romeo ;)
 Sobota 08-03-2008

10840. 
Odnośnie wpisu numer: 10839 10786 10784 10727

Och Antonio, to jest bardzo proste. Niechże młodzi policjanci z Susza
i Prabut przebiorą się za kobiety i pójdą w teren.
 Sherlock Holmes z Susza
 Sobota 08-03-2008

10839. 
Co z gwałcicielem? Policja nie daje rady. Jak go dorwać?
 Antonio
 Piątek 07-03-2008

10838. 
Odnośnie wpisu numer: 10812

Benek nie czepiaj sie Susza jako miasteczka, bo sama miejscowość
jest całkiem sympatyczna i powiedziałbym, ze nawet z możliwościami
na rozwój. Problem w tym co piszesz dalej, ze panuje tam zacofanie
i układziki wśród wszechwładnie panujących i mało udolnych władz,
których kres jest nieubłagalny, na szczęście i z korzyścią dla miasta
i jego mieszkańców.
 teacher
 Piątek 07-03-2008

10837. 
Odnośnie wpisu numer: 10835

Noy chirurg? Naszym wraczom i szpitalowi nic nie pomoże - tylko "zimny chirurg" w kostnicy..... Oni wszyscy złożyli wypowiedzenia, ktore należy przyjąć. Niech jadą do ciepłych krajów, bowiem my, prywatnie, żadnego
z nich nie wybierzemy.
 ESKULAP
 Piątek 07-03-2008

10836. 
Odnośnie wpisu numer: 10800

Bolo, kompostnikowi to się chyba pogarsza stan psychiczny
i emocjonalny. Już nie wspomnę o walorach intelektualnych.
Boleję nad brakiem snu imitacji dziennikarstwa radiowego.
 łuska ponabojowa
 Piątek 07-03-2008

10835. 
Odnośnie wpisu numer: 10826 10829

Może nowy chirurg okaże się dobry, ale szczytem arogancji wobec mieszkańców powiatu jest ponowne zatrudnienie w szpitalu lekarza specjalisty rtg. To ten sam doktorek, którego kilka lat temu poprzednia dyrekcja wyrzuciła za [...]. Były liczne skargi pacjentek i faceta zwolniono a sprawa ucichła. I jak tu nie mówić, że zbieramy odrzuty z eksportu. Życzę pani dyrektor równie owocnych jak do tej pory łowów.
 pacjentka
 Czwartek 06-03-2008

10834. 
Odnośnie wpisu numer: 10828

Słuchaj Cepie. II Wojna Światowa wybuchła w 1939 roku. Wówczas to wojska niemieckie wkroczyły do Polski prąc na Warszawę aby wyzwolić getto żydowskie. Aby usymbolizować zwycięstwo hitlerowcy poprosili radzieckich braci o budowę pomnika dziś znanym jako Pałac Kultury i Nauki.
 edukator 2078 rok
 Czwartek 06-03-2008

10833. 
Odnośnie wpisu numer: 10831 10828

To co za nauka? Przecież fakty zachodzące w świecie ludzkim i przyrodniczym dzieją się w czasie. Nie można przecież kurwa mać mieszać Ramzesa I z sekretarzem I tow. Gomułką, i nie można mieszać filogenezy miłorzębu chińskiego z np. filogenezą lipy drobnolistnej.
 cep
 Czwartek 06-03-2008

10831. 
Odnośnie wpisu numer: 10828

Reforma oświaty doprowadziła do takich paranoi, że uczniowie nie muszą uczyć dat, nauczyciele bynajmniej nie biorą tego pod uwagę w ocenie. Uczeń nie musi znać dat, ma myśleć, kojarzyć, dedukować, oceniać sytuację polityczną - to jest ważny element edukacji w ponowoczesnej oświacie. W historii - okazuję się - nie jest ważna znajomość bitew, wielkich postaci, dat ich panowania, szczególnie tych którzy są tożsamością narodową, bohaterami narodowymi.
My Polacy, plemię byłych Polan, podobnie inne narody mamy zapomnieć
o narodowych bohaterach, gdyż należymy do wpólnoty europejskiem.
Zaś POLSKOŚĆ - jak rzekł kiedyś przyszły Prezydent Polski Tusk Donald
- jest MITEM. Efekty tej edukacji są przygnębiające.
 Męczennik z Polski
 Czwartek 06-03-2008
Odp. 
Ile razy trzeba prosić stałego forumowicza, żeby wpisywał
w "pierwsze okienko" numer wpisu, do którego się odnosi
wprost lub tylko nawiązuje.
Czy to jest naprawdę aż takie niesamowicie trudne?
 moderator
 Czwartek 06-03-2008

10830. 
Odnośnie wpisu numer: 10825

A co to jest JELLO? :):):):):)
 sdf
 Czwartek 06-03-2008

10829. 
Co do tego chirurga opisanego w gazecie Kurier Iławski to ja mysle że to zwykły lekarzyna i twarz ma jakąś nie wyrąźna a ja na ludziach sie znam i mysle ze nie mało gorzałki wypił. Pozatym skoro jest taki dobry to dlaczego go nigdzie nie chca na dłuzej i tak długo sie ukrywał skoro taki dobry. Moze w afryce gdzie jest zacofanie to miał wziecie ale w Polsce to my sie na medycynie znamy i autorytetem to moze byc np prof Religa a nie jakis uchodźca z RPA. Ja to nazwie po imieniu bo zawsze prawde wale pani doktor ma kłopoty kadrowe wiec robi łapanke lekarzy z ulicy, ciekawe czy ja sie bym załapał toc tez mam ze trzy specjalizacje a dyplom chirurga moge sobie kupic na czarnym rynku, ale nie zrobie tego bo ludzi trzeba leczyc a nie kaleczyc, czego zycze z całego serca nowej pani dyrektor pani Jastrząb.
ALE TRZEBA PRZYZNAC ZE SPRYTU JEJ NIE BRAKUJE ŁAPIE WSZYSKICH LEKARZY TYLKO NIE Z ILAWY, MA KOBITKA ZNAJOMOSCI MOZE NAM TU RELIGĘ SPROWADZI JA TAM BYM CHCIAŁ BO TO MISTRZ ALE SZKODA ZE PLATFORMA ZA MINISTRA ZDROWIA GO NIE WYBRAŁA ( ZA FOCHOWCÓW TRZEBA PŁACIC AMATORZY SA NA ZAWOŁANIE)
 BENEK
 Czwartek 06-03-2008

10828. 
Uczeń LO w Iławie powiedział mi, że druga wojna światowa wybuchła
w 1945 roku. Mam 40 lat, urodzony wiele lat po wojnie i nie mieści mi
się w głowie, żeby takie fakty historyczne mylić.
W latach szkolnych nie byłem orłem w nauce, ale takie daty jak : 1410, 1683, 1914, 1918, 1920, 1939, 1945 - są dla mnie jak amen w pacierzu. Nie winię ucznia za to, lecz rządy RP.
Po co te studia podyplomowe dla nauczycieli kończyć?!!!! Naprodukowali dziesiątki podręczników do poszczególnych przedmiotów, nauczyciel sam się gubi w tym.
 cep
 Czwartek 06-03-2008

10827. 
Odnośnie wpisu numer: 10817

ŻYCZLIWY!!! Palnij ty się w ten głupi łeb!!! Czy ty w ogóle wiesz co ty piszesz? Od razu widać że jesteś jednym z oficerów zajmujących ciepły fotelik!!! Czy wy oficerowie w ogóle macie cywilną odwagę porozmawiać
z policjantami? Potraficie się tylko przypier[...]ć i piękne wypowiedzi na odprawach walić a jak trzeba jakiemuś policjantowi pomoc to odwracacie się, bo macie wizję utraty stołka!!! Jaką wy macie odpowiedzialność????
Jak ktoryś z policjantow coś sp[...]i, to on dostaje po dupie a wy zamiast pomóc tylko go dobijacie!!!
 ja
 Czwartek 06-03-2008

10826. 
Odnośnie wpisu numer: 10815

Rozumiem, że do tej pory nie było w Iławie "prawdziwych Chirurgów", pewnie ludzie masowo umierali z powodu chorób "chirurgicznych". Ciekawe co prawdziwego doktora z tytułem, Akademika z amerykańską przeszłością ściągnęło na (nie bójmy się tego słowa) prowincję. Zdrowy rozsądek nasuwa jedyną odpowiedź - PIENIĄDZE!!! A jakie - to pytanie do Pani Dyrektor - skoro mówiła jakie były, niech powie jakie są.
 stary
 Czwartek 06-03-2008

10825. 
Może to dziwne, ale zbliża się lato i wakacje i zróbmy ranking
najlepszych i najgorszych zakładów usługowych na terenie
powiatu iławskiego.
Już moge podać jeden najlepszy to: Kawiarnia Jello i zakład
gastronomiczny Stary Tartak, tu ocena 4+.
A najgorszy jest zakład kosmetyczny pani [...], tutaj ocena 1.
 [...]
 Czwartek 06-03-2008

10824. 
Odnośnie wpisu numer: 10823

Niezupełnie, asie. Tak by się wydawało. W komunie bywało, że jedynie uwielbiani przez system (inaczej mówiąc: łaskawi ustrojowi) dostępowali dobrych ról. Niewykluczone, że talent aktorski uświęcał rolę.
 owidiusz
 Czwartek 06-03-2008

10823. 
Odnośnie wpisu numer: 10822

Alez skad. To aktor kreuje role, nie odwrotnie.
 as
 Czwartek 06-03-2008

10822. 
Odnośnie wpisu numer: 10821

Wielkość aktora kreuje rola. Wielu potrafi zagrać, lecz niewielu otrzyma proozycję. On je otrzymywał.
 owidiusz
 Czwartek 06-03-2008

10821. 
Odnośnie wpisu numer: 10819

Jeszcze kilku jest aktorów w Polsce tej miary co ON:
Janusz Gajos, Krzysztof Kolberger, Jan Englert.
 $$$
 Czwartek 06-03-2008

10820. 
Odnośnie wpisu numer: 10817

[...] To co napisaleś nie jest madre, a zwykłe ble, ble...
Zawsze słuzby były matrialnie 2 krotnie wyżej od sredniego obywatela w Polsce i, tego wam osobiście nie zazroszczę, ze względu na charakter pracy i narażania się. Są jednak między wami "mendy społeczne", lapownicy do dziś, kombinatorzy, a byc nie powinno. Rzecz w tym, że nikt nie zna prawdziwych zarobków, a wy sami jesteście na tyle solidarni, że nawet nie przyznawaliście się bliskiej rodzinie o tym, iz w dawnych czasach mieliście mozliwość zakupu w kasynach lepszego jadła. Niech ktoś napisze jaką emryturę netto ma np. zwykły policjant, czy oficer, który odchodzi na emeryturę po 15-tu latach pracy. I to jest patologiczne. Ponad 1200-1500zl. Mój znajomy w stopniu mjr. ma dziś ponad 3000 zł emerytury, a widzielibyście jak on beczał na niską gaże emrytalną...ojej jej...wanna łez. Jak on się napracował w swoim życiu, jak na ścigał przestępców, ile złodziei dopadł? Na nic go nie stac było, nawet nie miał za co zebów wstawić , nie mówiąc o schludnym ubiorze i wygladzie. Wizerunek szmaciarza. Może dla niepoznaki? Nie myśl, że nie mam informatorów w policji i nie wiem ile może policjant w stopniu por. zarobic netto, w 8 roku pracy. Przebija podwónie każdego z takim stażem urzędnika, nauczyciela, wszystkich po studiach. Podobnie nie opowiadaj o ich elokwencji, ze tacy mądrzy i zrównoważeni. Popatrz chłopie na niektórych z waszych, niedołegów i cwaniaczków, tych co zaliczyli cudowne testy sprwnosciowe, wiedzy i psychologiczne. Pijak niektóre policjantki, to chuchem zmiata..., takie one sprawne i postawne. Czy ty myslisz, ze psychologa (kolejny etap naboru), to przechodzą ci, co są najlepsi? NIE. Nie wszyscy bynajmniej, ale zawsze ci, ktorzy mają "wsparcie".
Nie opowiadaj też, że fajnych masz komendantów. Co to znaczy fajny, może dla ciebie...komendant nie powinien byc fajny, a surowy, zasadniczy, ale sprawiedliwie oceniać podwładnych. Nie opowiadaj też o wielkiej odpowiedzialności. Nie przesadzajmy. Wykonuje rutynowe zadania, jak każdy dyrektorzyna, naczelnik, czy kierownik. Nie powiem, że tylko trzyma lejce. tez powinien byc kreatywny, mobilny...ale czy jest, skoro polityka decyduje o takich wyborze?

 bolo-tw
 Czwartek 06-03-2008

10819. 
Gustaw Holoubek nie żyje, odszedł jeden z najwybitniejszych polskich aktorów. Nie ma Hańczy, nie ma Kowalskiego, nie ma Rudzkiego, nie ma Pawlikowskiego, nie ma Wichniarza - pozostały same pazury cezarejskie.
 $$$
 Czwartek 06-03-2008

10817. 
Odnośnie wpisu numer: 10805

Chcę skomentować ten wpis. Uważam, że tego rodzaju wpisu dokonał policjant, który nie ma cywilnej odwagi powiedzieć swoim przełożonym
co o nich myśli. Jednak Ja jestem policjantem z pierwszej linii i uważam,
że obecni przełożeni są ok, zwłaszcza Komendanci. Oni nie mieli wpływu
na wzrost podwyżek. Pretensje należy mieć do szanownych Związków Zawodowych (krajowych), no i oczywiście do naszego "Szanownego Przewodniczącego", który wykorzystując swoją (mało wpływową) pozycję chce zawsze ugrać coś dla siebie a nie dla załogi (taka jego rola).
Ale nie o tym miałem pisać.
Chcę ci tylko człowieku uświadomić, że ty za swoją pracę w Policji dostajesz pensję, natomiast premie które uważam, że zgarniasz nie do końca słusznie nie są takie małe jak ci się wydają. Bo z tego co mi wiadomo to stawki są troszkę większe, to i tak uważam, iż są płacone na wyrost i mocno naciągane na Twoja stronę. Za narażanie życia to ty człowieku po raz drugi powtarzam bierzesz pensję. Zawsze więcej możesz zarobić w Anglii i życzę ci szczęścia. Co do Twojej krytyki na temat przełożonych i ich podwyżek to powiem ci krótko kilka zdań. Twoi przełożeni mają od ciebie znacznie większe doświadczenie i to oni za Ciebie biorą odpowiedzialność jak ty dasz "ciała" (a czasem ci sie to zdarza). Jak Ciebie kogut po podwórku za "małego" ciągał, to Oni już ciebie pilnowali i swoje życie dla ciebie narażali. Ty jeszcze na chleb mówiłeś "beb" to Oni pilnowali żebyś nie wypadł z wózka.
A Ty w tej chwili masz czelność i brak cywilnej odwagi (bo się nie przedstawiłeś) wypowiadać sie na ich temat. Nikt Cię nie zmusza do pracy, droga wolna. Na Twoje miejsce znajda się inni, znacznie lepsi Policjanci. A tak na zakończenie, to gdyby tak naprawdę zaczęli się Ciebie czepiać przełożeni, to uważam, że dawno byś zasilił którąś ze stolarni w powiecie, bo chyba tam sie tylko nadajesz. Deski każdy potrafi przekładać (bez obrazy dla wykształconych stolarzy, bardzo szanuję Waszą ciężką pracę). Ja ty możesz wyrazić Swoje zdanie jak ty dobrze "wysłowić" się nie potrafisz, ale to już jest wina komisji kwalifikacyjnej, która Cię przyjęła do Policji, a zwłaszcza w tak dobry zespół jak stanowią Policjanci z powiatu iławskiego. A gdybyś lepiej pracował na ulicy to Policjanci za biurkiem mieliby mniej pracy i Ciebie "niedołęgo" mogliby wspomóc jak sam sobie nie dajesz rady.
Na koniec przesyłam pozdrowienia dla Wszystkich Policjantów (oczywiście oprócz tego, który dokonał wpisu 10805, bo nie ma cywilnej odwagi porozmawiać ze swoimi przełożonymi i powiedzieć o co mu chodzi)
życzę sukcesów w pracy i wszystkiego dobrego.
 życzliwy
 Środa 05-03-2008

10816. 
Odnośnie wpisu numer: 10812

Ty Beno jesteś głomp kapóściany do potegi.
Koziorek jest najpożondniejszym człowiekiem w Suszu. Nauczyciel był
on super, miał wiedzę i potrafił wyuczyc chłopakuf matematyki jak nikt.
 smarowóz
 Środa 05-03-2008

10815. 
Szpital iławski będzie miał wreszcie prawdziwego chirurga (i to z tytułem doktora nauk medycznych) nazywa się JERZY KAROL JANIK. Wyczytałam
w Kurierze, że Pan Doktor pochodzi z Akademii Medycznej w Gdańsku i
ma zagraniczne doświadczenie z USA.
 piguła
 Środa 05-03-2008

10814. 
Odnośnie wpisu numer: 10802

Widzę Męczenniku, że już jesteś pogrążony jednostką chorobową co się zowie "pomieszanie faktów" albo inaczej - "groch z kapustą".
W 1955 roku to ty na wieść o śmierci Józefa Stalina szlochałeś najgłośniej wraz z całą klasą i owe zawodzenie trwało dwa tygodnie.
 Powiatowy Urząd Bezpieczeństwa
 Środa 05-03-2008

10813. 
NAJWIĘKSZY ELEKTROMARKET W IŁAWIE!

Markowy sprzęt, miła obsługa, fachowy serwis. To tylko nieliczne z zalet, jakie wynikają z otwarcia nowego elektromarketu w Iławie. Już niebawem swój marekt otworzy jedna z większych sieci handlowych, zajmujących się głównie sprzedażą sprzętu RTV i AGD.

Firma ta jest popularną marką, o silnej, ugruntowanej pozycji. Świadczy o tym chociażby liczba oddawanych co roku do użytku kolejnych placówek. W całej Polsce jest ich już ponad 40. Pracują w nich setki pracowników na setkach metrów kwadratowych powierzchni. Każdy bowiem sklep charakteryzuje się naprawdę ogromnym metrażem. Można się więc spodziewać, że i tym razem nowy obiekt, będzie imponował swoją wielkością.

Pojawienie się „nowego gracza” na rynku oznacza nie tylko większy wybór, ale przede wszystkim spadek cen i moc akcji promocyjnych.
Nowy elektromarket z pewnością przypadnie do gustu wszystkim, nawet tym najbardziej wybrednym. Oferta produktów jest imponująca, sięga 20 tys. pozycji! Będzie tu można nabyć dosłownie każdy sprzęt, począwszy od wyposażenia domu czy biura, a skończywszy na artykułach sportowo-rekreacyjnych.

Firma dbając o swoją renomę, proponuje konsumentom markowy sprzęt, pochodzący wyłącznie od sprawdzonych, znanych producentów. Ale to nie wszystkie dobre strony zakupów w tej sieci, kupujący mogą liczyć także na gratisowy transport i serwis, bezpłatną utylizację starego sprzętu oraz realizację indywidualnych zamówień. Dużym udogodnieniem jest możliwość nabycia sprzętu w systemie ratalnym, na korzystnych warunkach finansowych.

Ci, którzy nie lubią niespodzianek pewnie potraktują to jako minus, ale póki co, nie zdradzimy o jaki market chodzi.
 promotor media
 Środa 05-03-2008

10812. 
Przeczytałem w Kurierze, że pan Koziorowski chce zabronić robienia
zdjec radnym powiatowym na sesji. No mogą robic ale po 2-3 minuty
jak sie radni przeciągną, później maja spadac, bo nikt nie chce ogladac
ich gemb (tłumaczył to przewodniczacy tym, że oni czyli radni nie maja
sie jak skoncentrowac)
Panie Koziorowski powiem panu tak. Takie słowa to moze wypowiadac człowiek, który ma cos do ukrycia przed społeczeństwem lokalnym. Jezeli chce pan krecic lody to się pan pomylil z powołaniem Takie zakazy to były za czasów komuny. Fakt jest faktem że tam u was w tym Suszu to jest zacofanie i układ czerwonych ludzików którzy to piastuja stołki nie majac wykształcenia. Chce pan przykładów to prosze bardzo np Domem Kultury rządzi człowiek który kariere rozwinoł w PZPR a pan mi go przypomina takimi słówkami moze razem grywacie z tym panem w karty. Jeszcze jedno niech pan nie łamie polskiej demokracji. Jak pan ma cos do ukrycia to niech pan zejdzie ze stołka.
A ja powiem inaczej. Drodzy Kurierzy i fotoreporterzy bądźccie na kadej sesji, fotografujcie filmujcie tych panów i pokazujcie ich w telewizji gazetach co to za ludzie których wybraliscie.
Drodzy mieszkańcy chodzccie na kazde sesje i patrzcie radnym i urzędasom na rece, bo nie ma takiego prawa zeby wam tego zabronic. Zniszccie tych [...] co to PRL IM SIE CHCE BO TO ŹLI LUDZIE ZACZNIJCIE OD KOZIOROWSKIEGO. Niech poprosi swojego radce zeby wydał mu specjalny przywilej na pismie bo Iławscy radni maja specjalne przywileje w Polsce aby uprawiac samowolke bo zle wychodza na zdjeciach albo nie chcą na głos sie wypowiadać bo słownicto cos nie tak u nich ale kase i diety to dajcie pieciokrotne (żygac sie chce na takie słownictwo to ma byc Dyrektor byłej szkoły Rolniczej chyba prosto
z Burakowa)
JESZCZE JEDNO PANIE KOZIOROWSKI TO ŻE PAN I PAŃSKI ZASTEPCA MACIE TAKIE ZAMIARY MY IŁAWIANIE MAMY TO W D[...]. PRZYPOMINAM PANU O STOSOWANIU PRAWA A NIE ŁAMANIU PRAWA DLA SWOICH KORZYSCI.
 Benek
 Środa 05-03-2008

10811. 
Odnośnie wpisu numer: 10802

Jest grudniowy wieczór 1968 roku. Lampa naftowa rzuca światło na domowników. Ojciec z radia bateryjnego słucha Wolnej Europy. Nagle wjeżdża na podwórze ciężarówka, psy zaczynają wyzywać, czyli szczekać. Do pokoju wchodzi człowiek w kurtce moro. Rodzicom kojarzył się z żołnierzami Armii Czerwonej. Był to posłaniec Gdańskiego Zakładu Eletryfikacji Rolnictwa. Brygada była chyba w składzie 10 chłopa. Natychmiast tej samej nocy ludzie ci zostali rozkwaterowani - jeden człowiek na jedno gospodarstwo. Więc chodziła taka grupa ludzi, ze sołtysem na czele, od rolnika do rolnika i powoli malała, aż do ostatniej zagrody, gdzie ulokowano ostatniego posłańca.
Brygada wówczas była słabo zmodernizowana. Doły pod słupy kopano... łopatami i kilofami, bo zima była ostra. Jeden pracownik kopał max. dwa doły (2m głębokie, 1m szerokie, 2m długie). Słupy wkładano ręcznie w dół za pomocą specjalnych drążków.
Wich(k)t zapewniali gospodarze - frisztik/śniadanie, obiad, kolacja. Każdego dnia kto inny. Kto by tak dziś ludzi żywił?! Wówczas czynili to ludzie z radością, bo posłańcy owi przynosili światłość. W zagrodach instalowano prąd dwufazowy i trójfazowy (siła).
Jeden z rolników, który jeszcze się urodził za czasów Wilusia (Wilhelma) odmówił instalowania siły. Na pytanie kierownika budowy, czy chce siłę, ów gospodarz, pokazując ręce, odpowiedział tak: "Ja siłee mooomm !!!" Trzy lata później ową siłę zainstalował zięć, który jak widać miał mniej
"siły".
Pierwsza żarówka rozbłysła między 13.30 a 14.30 w początkach lutego 1969 roku. Potem był odbiór i stół polski (nieszwedzki), pod którym po kilku godzinach znalazło się dwóch uczestników libacji.
Gomułka więc wówczas jednych walił pałą w łeb (np. A. Macierewicza),
a drugim zakładał elektryfikację i dodawał "siły"... Tak to wspominam
po 40 latach, a działo się to na kolonii pewnej wsi w pow. iławskim.
 $$$
 Środa 05-03-2008

10809. 
Osobiście będąc czynnym atywistą w trakcie "Wypadków Marcowych" w Polsce, miałem niespotykane szczęście słuchać "Na Zywo" analitycznego wykładu "Wiesława" po wypadkach. Coż to było za przeżycie?!

Podaję WWW z zapisem przemówienia Władysława Gomułki w marcu pamiętnego 1968 roku, które ze wzruszeniem przywołuję pamięci. http://www.polskaludowa.com/dzwiek/dzwiek_60-69.htm

Po wysłuchaniu retorycznie doskonałej przemowy, wielu szczególnie zasłużonych w porządkowaniu studentów na ulicach i uniwersytetach moich kolegów, otrzymało wyróznienia i dyplomy. Nie znalazłem się w tej grupie. Jak wiemy, za dwa lata wszedł na scenę Edward Gierek, który podjął rozmowy z robotnikami z Gdańska, wśród których kiełkował największy polski reformator Lech Wałęsa.

Na tym spotkniu mnie nie zaprosili, a było tak (towarzysz Edward Gierek,
25 stycznia 1971, zapis wideo): http://www.polskaludowa.com/wideo.htm#Gierek_pomozecie
 Męczennik z Polski
 Środa 05-03-2008

10808. 
Odnośnie wpisu numer: 10799

Czy widzieliście wczoraj w "Wiadomościach" jak przemawiał naftowiec Gomułka? Kaczyński czy Tusk nie mają do niego startu. Gomułkę mogę słuchać godzinami, mam nagrania. Przecież to On mnie oświecił energią elektryczną.
 $$$
 Środa 05-03-2008

10807. 
Policja ma większe pieniądze niż wszyscy, wyższe netto. Jednak praca niebezpieczna i można zginąć. Jakie narażanie się społeczeństwu. Nawet wrzask poruszono ws. aresztowania Małkowskiego w Olsztynie. Przecież zwykły policjant nie decydował jak mają tamtego wyprowadzić z ratusza
 ORMOWIEC
 Wtorek 04-03-2008

10806. 
Odnośnie wpisu numer: 10801

Toć to siok!!!!!!!!!!! Nabożeństwo w intencji "kobiet molestowanych przez prezydenta Olsztyna" próbowała zamówić w olsztyńskiej katedrze Teresa Rokicka-Morabet, prezes spółdzielni mieszkaniowej "Domator" [...][...].
Ps. Niestety czarnosukienkowy odmówił, bo jemu to się nie opyla.
 ironiczny iławianin
 Wtorek 04-03-2008

10805. 
Każdy uważa że policjanci dostali podwyżki w wysokości 500 zł, ale to średnia wyciągnięta z podwyżkami przełożonych. Policjanci z RPI I RD dostali po 300 zł a naczelnicy i komendanci dostali po 900 zł. Gdzie tu sprawiedliwość!!!!!!!!!!? Policjanci pracujący na ulicy narażają życie a ich przełożeni grzeją tyłki za biurkiem i ciągle zgarniają kasę!!!! Gdzie tu sprawiedliwość!!!!!!!!!!! Narażając swoje życie dostają biedne premie z ktorych przełożeni karzą im się cieszyć!!!! Czy życie policjanta warte jest 150 zł minus podatek??? Nikt nie będzie pracował za psie pieniądze a komendanci wymagają cudów!!!!!!! Powiem tak: SAMI SOBIE POPRACUJCIE NA ULICY ZA TAKA KASE!!!! Ciągle przełożeni się czepiają policjantow pracujących na ulicy za wszystko, człowiek sobie flaki wyprowa żeby na jego zmianie było bezpiecznie a oni jeszcze się czepiają!!!!!!!!!!! Jeżeli jakiś policjant wyrazi swoje zdanie zostaje zaraz opierdalany za to że się wypowie bo tych za biurka prawda boli!!!!!!!!!!!
 M.O.
 Iława, Wtorek 04-03-2008

10803. 
Odnośnie wpisu numer: 10796

Do redaktora naczelnego Radosława Safianowskiego.
Podobno iławski ratusz wystawia zbiory (zbirów) IPN. Ponoć głównymi antybohaterami są zakazane ryje SB-ków. Czyli co - w Iławie możemy obejrzeć zamazane mordy kumpli MORDERCÓW księdza Popiełuszki?
 seniorita wieloamunicyjna
 Wtorek 04-03-2008
Odp. 
Ratusz nie wystawia. O zorganizowanie wspomnianej wystawy
w Iławie walczy jednak miejski radny Henryk Witkowski.
 Radosław Safianowski, redaktor naczelny

naczelny@kurier-ilawski.pl
 Wtorek 04-03-2008

10802. 
Odnośnie wpisu numer: 10799

We wsi niedaleko Iławy wczesną wiosną 1957 roku zapalali światło elektryczne. Był koniec lekcji matematyki lub innego przedmiotu i odmawialiśmy za dar nauki modlitwę dziekczynną do Matki Boskiej... (pamietam jeno to, że często kierownik szkoły i nauczyciel w jednej osobie brał nas do robót różnych, w tym do ekportacji domku drewnianiego o przeznaczeniu szczególnym, gdyż był to poniemiecki jeszcze przybytek do potrzeb fizjologicznych).
Nagle pierwszy raz od 1945 roku, jak nasi ojce i matki przybyli tutaj z Kongresówki i Pomorza, by nam zaczątek żywota dać, błysnęła żarówka w klasie lekcynej. Ciężko było nauczycielowi spokój zaprowadzić, tak my wrzasneli nagle, jaby Dejna na MŚ gola Niemcom walnął. On sam był równie jak my, nagłym włączeniem elektryczności do sieci naszej wioski zacofanej, poruszony. Wybiegli my na drogę z wrzaskiem takim, że ludziska nie pojmowali zrazu o co nam szło. Po chwili...było jasno.
Takie były elektryfikacji w Polsce początki. Amen.
 Męczennik z Polski
 Wtorek 04-03-2008

10801. 
Odnośnie wpisu numer: 10779

Co za ohyda w Olsztynie.
Najpierw msza święta w intencji zatrzymanego prezydenta Małkowskiego. Ciekawe jak ją sformułowano? Czy: "aby się nie wydało"? Czy: "aby Bóg mu wybaczył?".
[Kolejna] sprawa - "profesora" Rogowskiego, dziekana wydziału teologii,
który bez żenady i dziką ochotą donosił na współbraci. Nosił ksywę TW "Kamil". Nachodzi mnie pytanie. Czy w Olsztynie jest demokracja? Czy zmierza w kierunku putinowskiej Rosji?
Księży zaś napominam: wasz sojusz z komuną nic dobrego nie przyniósł, przynajmniej dla księży.
 antykomuch
 Wtorek 04-03-2008

10800. 
Odnośnie wpisu numer: 10796

Seniorita daj se już spokój z tym kompostnikiem, nieudacznikiem, piewcą komuny, a po zmianach 1989 roku - nagle nawiedzonym wolnościowym reformatorem z okolic judaszowych Komitetów Obywatelskich, a dalej
- uzurpatorem dziennikarstwa radiowego.
Ej Seniorita, twoja amunicja niech poczeka na Postacie, a nie farbowane imitacje, które nie zasługą nawet na sekundę uwagi. Olać, olać, olać...
 BOLO
 Wtorek 04-03-2008

10799. 
Odnośnie wpisu numer: 10798 10797

Gomułka nie 13 lat, lecz 14 lat "zarządzał" Polską. Towarzysz "Wiesław", podobnie jak Bush [senior oraz junior], pochodził z sektora naftowego. Pracował w rafinerii w Krośnie.
Za Gomułki straszna ciemnota panowała w powiecie iławskim, uczyłem
się jeszcze przy lampie naftowej, której cylinder mój dziadek czyścił
"Słowem Powszechnym". Papier był miękki, dobrze dolegał do szkła.
A teraz siedzę przy jakimś pudełku, z którego można wysyłać "listy elektryczne" lub zdjęcia na sam kraniec kuli ziemskiej.
Miliony ludzi w Polsce jest teraz "oświeconych", a raczej... - porażonych pseudowiedzą. No i mamy znów ciemnotę, tym razem taką wirtualną, medialno-elektroniczną, wszyscy są wolni, a dają się zwodzić jak pies
na kiełbasę. Co taka demokracja daje? Czy PeOwiacy otworzą te swoje gały, czy nie?
 $$$
 Wtorek 04-03-2008

10798. 
JANA PAWŁA II ZABRAKŁO, A BISKUPÓW NIE POSŁUCHAMY

Nareszcie reformatorzy z PO odkryli wam oblicze prawdziwego liberalizmu. Zmiany kodeksu, czyli zwolnienie pracownika z pracy w dowolnej chwili bedzie zblizeniem się epoki niewolnictwa. Nareszcie odetchną właściciele takich firm, jak "DEKORT" w Smolnikach.

Podświadomie czuję, iż bliżej niż dalej nam wszystkim do poważnych społeczno-politycznych zmian w Polsce. Bo przecież, kazda z epok w naszym kraju miała swój koniec. Epoka Gomułki trwała 13 lat, Gierka 10 lat, Wojciecha I zgoła 10 lat. Natomiast "postkomunistyczna demokracja" trawa o 8 lat za długo, zatem jej koniec, jak sądze jest blisko.

Błędem jest przekonanie, że demokracja jest finałem rozwoju społecznego, a za nią raj. Obecnie procesami demokracji rządzą media, ktore - niestety - kreują praktycznie dyktaturę, ale waskiej grupy elit. Nam natomiast wydaje się, że mamy demokrację i sprawiedliwość.

Nadchodzi surowy czas, kiedy naród zerwie kolejne z kajdan, medialny populizm i idiotyczną retorykę. Pogna na barykady, by krwawo rozprawić się z dotychczasowym układem. Ten naród już nie posłucha przykazań Jana Pawła II (zabrakło GO wśrod nas), czy skorumpowanych z władzą kościelnych oligarchów, polskich biskupów. Nie dziwmy się, bo którego
z nich mamy słuchać...? Tego z Lublina, albo z Gdańska, albo innych lizusów obecnej władzy. Już nie!
 Męczennik z Polski
 Wtorek 04-03-2008

10797. 
Odnośnie wpisu numer: 10787

Przyszło mi do głowy, że zagrodzę całe jezioro. Ptaki i tak przylecą,
przecież nie chodzą pieszo. Rybak śródlądowy przeciśnie się między
słupkiem a wodą. Psów nie mam, kotów też. Co mi tam?!
 Jan Kogut vel Kuraś
 Poniedziałek 03-03-2008

10796. 
Odnośnie wpisu numer: 10771

Ajajaj. Znowu niedobra wiadomość dla Jerzego Kalisza - obecnie jeszcze radyjowiec (SLD), byłego dyrektora Domu Kultury z nadania nieboszczki mamci PZPR. Ajajaj, ponadto pechowego budowniczego kina na obiekcie współczesnej szkoły wyższej im. P. Włodkowica - gdzie opłakane skutki
jego "radosnej twórczości" widoczne są do dnia dzisiejszego. Chociażby ściana wejściowa od strony, o ironio, radiowęzła.
Otóż, jak donosi gazeta "Dziennik", Leszek Miller życzy śmierci... swoim byłym kolegom. Cóż to czerwony nekrokanibalizm?
 seniorita amunicja
 Poniedziałek 03-03-2008

10795. 
Odnośnie wpisu numer: 10792

Ma rację Przewodniczący [powiatu], nie wpuszczając watachy wilków
na salę podczas sesji. Niedopuszczalne, by przeszkadzali i jak psy
obwąchiwali zasłużonych i zacnych obywateli naszego powiatu.
 **
 Poniedziałek 03-03-2008

10794. 
Odnośnie wpisu numer: 10789

Fiu fiu. Ciemność widzę!
Osławiony prezydent Olsztyna za darmochę przekazał [swego czasu]okazały budynek dla prokuratury.
Zakute łby z Rady Miejskiej w Iławie już ustaliły aby pół hektara (!) za
0 PLN oddać wymiarowi sprawiedliwości. Aktu notarialnego darowizny
na szczęście jeszcze nie podpisano. Radni oczekują do następnej (już wkrótce) kampanii wyborczej AKTU ŁASKI od wyborców.
 ironiczny iławianin
 Poniedziałek 03-03-2008

10793. 
Odnośnie wpisu numer: 10791

"Cмoтри в книгу..."(?) Skąd żesz ten upór? - Скажы ты менъя.
 Pawka Morozow
 Poniedziałek 03-03-2008

10792. 
Jak dezinformuje "Szelest w Tunelu", przewodniczący rady powiatowej Ryszard Koziorowski jakoby złamał konstytucję RP...
 IQ
 Poniedziałek 03-03-2008

10791. 
Odnośnie wpisu numer: 10790

Zdrastwuj Pawka.
Ty piszesz w ostatnim zdaniu: "Na złość Rosjanom?"
Ja Ciebje gawarju czto czieławiek Maskwy żiwiot u Warszawie.
Wot i czto.
 car
 Poniedziałek 03-03-2008

10790. 
Pawlak, jak słyszałem, wybrał się niedawno do Serbii. Czyżby dostał misję od rządu - ocalenia owcy i nasycenia wilka? Polska POparła i uznała jako pierwsze państwo słowiańskie, etnicznie iliryjską hybrydę jaką jest Republika Kosowa, olewając tym samym słowiańską brać serbską. A przecież każdy dobry Słowianin wie, że do nikogo na Bałkanach nie jest nam tak blisko jak właśnie do Serbów. Wczesne ludy serbskie pojawiły się na Bałkanach już IX wieku. W wieku XII pop Dukljanin sięgając do "sławnych czasów starożytnych" wyróżniał dwa główne centra władcze: Zagorje i Primorje.

* Władca Zagorja imieniem Vlastimil był synem Viseslava, legendarnego przywódcy, który miał przyprowadzić na Bałkany swój lud.
** Władca Primorja Michał panował około 910-950 roku nad Trawunianami, nie wspominałbym o nim gdyby nie jego przodek imieniem Wysz, który przywiódł jego lud nad Adriatyk.

Co łączy Viseslava i Wysza, poza tym, że w Serbii uważani są za legendarnych ojców narodu? A no to, że przywędrować mieli oni na Bałkany znad Wisły. Rzecz o tyle prawdopodobna, że na obszarze Południowej Polski i Moraw istniało niegdyś plemię Serbów, na zachodzie byli Serbołużyczanie. Imiona Wysz i Viseslav też brzmią swojsko. Potwierdzają to naleciałości językowe, zabytki archeologiczne i co najważniejsze liczne źródła pisane.

A z Kosowem nie łączy nas nawet procent bezrobocia. Ale widać tak trzeba było... Na złość Rosjanom?
 Pawka Morozow
 Poniedziałek 03-03-2008

10789. 
Lektura ostatniego numeru Kuriera podniosła mi znacznie ciśnienie, a szczególnie pewien artykuł o tym jak to nasi rajcowie (zakute łby) oddali darmo piękny teren przy ul. Kopernika pod budynek Sądu Rejonowego. Jak miał tam powstać piękny ośrodek zdrowia publicznie użyteczny, to się nie zgodzili. Ale Sąd owszem, może powstać...
Na pewno okoliczni mieszkańcy będą mieli darmową rozrywkę, a może chodzi o to, że od razu z sądu na cmentarz... KAŻDY ROZUMNY homo sapiens Sąd zlokalizowałby w pobliżu policji i aresztu śledczego, tak aby zmniejszyć koszty dowozu aresztantów.
Iława ma takkie miejsce po byłym P.O.D. [przy ul. Wiejskiej], pięknie ogrodzone i trwale zabezpieczone. Co z tego - "miejska władza" się uparła, że tam ma powstać targowisko. Nieważne, że ludzie tego nie chcą. Władza da nam zamiast zielonego skwerku sąd na osiedlu mieszkaniowym "Kopernika".
 WK
 Poniedziałek 03-03-2008

10788. 
Odnośnie wpisu numer: 4905

[Do ORMOWCA]
Patriotyzm i religia - skąd cytat, zdaje mi się, że to coś innego...
Dla narodu (jego biedniejszej części) lepszy socjaldemokratyzm PIS-u
niż dobry dla bogatych (a u nas nachapanych w ostatnich latach) liberalizm PO.
 domowy polityk
 Poniedziałek 03-03-2008

10787. 
W wielu miejscowościach w pobliżu Iławy są prywatne stawy i bagniste oczka wodne. Pielęgnowane lub dziko utrzymywane. Tam zlatują się łabędzie pary i inne ptactwo, między innymi dzikie kaczki. Nadchodzą z tamtąd paraliżujece wiadomosci o barbrzyńskich zwyczajach niektórych włascicieli. Strzelają z wiatrówek do łabędzi, uśmiercając je i polują na dzikie kaczki wykorzystując zwykłą wędkę na ryby.
 bolo-tw
 Niedziela 02-03-2008

10786. 
Odnośnie wpisu numer: 10784 10761 10727

Ostrzeżenie przed gwałcicielem kobiet!
Istotna cecha ubioru niepoprawnego erotomana. Otóż złoczyńca nosi
białe nakrycie głowy co powinno wyróżniać Go spośród tłumu.
 Warmińczyk
 Niedziela 02-03-2008

10785. 
Odnośnie wpisu numer: 10779

Małkowski na wolnosci bo wpakował niezło [...].
Teraz sobie popatrzczie, masz kase to prawa nie ma.... Idzcie na niego głosowac bo on jest niewinny, tylko jeszcze jaka żonke któremus z was wydupczy. Mam nadzieje, że zmieni orietacje seksualna bo kobitki mu
na dobre nie wyszły.
 BENEK
 Niedziela 02-03-2008

10784. 
Odnośnie wpisu numer: 10761

Gwalciciel znow zaatakowal.
Czy policji uda sie zlapac gwalciciela?
Znow zgwalcono dziewczynke, 11-letnia z Prabut.
 Pawel
 Niedziela 02-03-2008

10780. 
Odnośnie wpisu numer: 10779

Haaaalooo dyżurny tego forum.
Dlaczego wykasowałeś słowo: "[...]"?
Cóż, to cenzura - czyli powtórka z rozrywki?
 ironiczny iławianin
 Niedziela 02-03-2008
Odp. 
Wybacz ilavianin. Te słowo niesie informację, którą tu i teraz
nie da się zweryfikować od ręki. Ponadto w języku obiegowym
jest to wyraz uznawany za wysoce obraźliwy, zwłaszcza gdy
dotyczy opisanej z imienia i nazwiska osoby.
Czynimy tak zwłaszcza wtedy, gdy autor wpisu jest fikcyjny.
 moderator
 Niedziela 02-03-2008

10779. 
Odnośnie wpisu numer: 10776

Koniec świata już nadchodzi.
W intencji Czesława Małkowskiego, [zatrzymanego] prezydenta Olsztyna
odprawiono mszę w olsztyńskiej katedrze...! "Łola boga", chyba modlono się o sprawiedliwy wyrok dla tego [...]?
 ironiczny iławianin
 Niedziela 02-03-2008

10778. 
Odnośnie wpisu numer: 10771

Czy w Iławie istnieje jeszcze coś takiego jak SLD sieroty po PZPR ?
 ...
 Niedziela 02-03-2008

10777. 
Nie wiem czy wiecie, że farbowane lisy, jak gieremszczyzna i inni, skrycie obwąchują i podchodzą smakowite stado PO. Chcą się z nimi skumać, a potem ich rozpędzić.
 BOLO-TW
 Niedziela 02-03-2008

10776. 
Odnośnie wpisu numer: 10722

Benuś.
Ja to Małkowskiego (nie za samogwałt przez telefon, gadanie świństw
do pań urzędniczek i rzekome zmuszanie ich do uległości) zamknąłbym
za jego obrzydliwą, komuszą przeszłość. Dodając do tego wieczną kompromitację związaną z typowo PeeReLowskim uchlewaniem się w trupa i próbami przemawiania, podłapywaniem kelnerek na bankietach, w osobistych rozmowach ciągłe "rzucanie kurwami", wydawaniem ogromnej ilości olsztyńskiej kasy - 80 000 na kwiaty, które rozdawał jakże często tylko we własnym imieniu w przeddzień wyborów.
 Zenek
 Niedziela 02-03-2008

10775. 
Odnośnie wpisu numer: 10770

Nie pojmuję dlaczego wyrzuciliście wyrażenie [...] z tego tekstu.
Czy słowo [...] oznacza [...] albo [...] ?
 zawodnik
 Niedziela 02-03-2008
Odp. 
Informacji z podaniem nie dających zweryfikować się źródeł
pochodzenia - nie zamieszczamy. Zwłaszcza gdy chodzi o to
wskazane przez ciebie "źródło".
Czynimy tak zwłaszcza wtedy, gdy autor wpisu jest fikcyjny.
 moderator
 Niedziela 02-03-2008

10774. 
Od wieczoraj centralne media donoszą, iż Małkowski [prezydent Olsztyna] jest już wolny, a zarzut banalny: "przestepstwo przeciw obyczjności". Szambo dziennikarskich elit jest bezdennie głębokie i nie perfumeria to, szczególnie w kontekście wolnego słowa.
Na dowód tego cytuję Portal W-M ["Gazety Olsztyńskiej"], który od rana podaje: "Gazeta ustaliła jednak, że Małkowski usłyszał m.in. zarzuty gwałtu i molestowania seksualnego"
Uporczywie zatem brną w bezdenny marazm głupoty. Cel jest jeden: Wzbudzić przekonanie, że ten Małkowski jest potworem, gwałcicielem, choćby nawet był aniołem.
Oczekuję zgnojenia... z ich strony...
 Męczennik z Polski
 Niedziela 02-03-2008

10773. 
Odnośnie wpisu numer: 10750 10751 10752 10756

Dziękuje Panie Jarosławie za pomoc w zrozumieniu wpisów na temat śmierci samobójczej.
Myślę że Sebastian R. jest w wielkim błędzie prubując problemy natury
ludzkiej uznać za temat tabu. Po artykule w Kurierze czegoś bynajmniej
się nauczyłem na przyszłość. Nie wolno pod żadnym pretekstem osoby
w złym stanie psychicznym pozostawiać w samotności nawet na ułamek
sekundy. Choremu należy leki podać we właściwym czasie i pod pełną
kontrolą.
Opisany przypadek pogrążył w smutku rodzinę ofiary, jak również i moją osobę.
 czytelnik
 Sobota 01-03-2008

10772. 
Odnośnie wpisu numer: 10770

Na anglika do szkółki każdą fajtłapę przyjmą. Wystarczy, by klepy
parkietowe w Anglii na Collegu wykładał w angielskim posłowiu...
 **
 Sobota 01-03-2008

10771. 
Ajajaj. Niedobra wiadomość dla Jerzego Kalisza (SLD - PZPR), dyrektora iławskiej rozgłośni.
Bronisław Geremek (PD), czyli Partia Demokratyczna w LID, prowadzi rozmowy z Platformą o możliwości czmychnięcia do POmarańczowych.
 seniorita amunicja
 Sobota 01-03-2008

10770. 
Odnośnie wpisu numer: 10762

A może to anglista? Przecież bardzo często w ogłoszeniach poszukuje się nauczycieli angielskiego. [...] 60-letni człowiek będąc już na emeryturze zaczął w szkole uczyć języka angielskiego. Przedtem nigdy w szkole nie pracował.
 zawodnik
 Sobota 01-03-2008

10769. 
Samogwałt na naszych oczach Jerzego "Wrocławia", dyrektora iławskiego radyja
 płciolog
 Sobota 01-03-2008

10768. 
Odnośnie wpisu numer: 10762

Puk puk "sąsiad", oczywiście w czerep.
Powiadasz, że twój znajomy osiągnął 53 lata i zimy. A wnuków to dorobiwszy się? Co!?
 minister oświaty i rozwoju umysłowego w V RP
 Sobota 01-03-2008

10767. 
To prawda ,z tym ogrzewaniem w Sp-ni Praca to istna czarna magia ,np rozlicza sie rok ale nie podaje sie ilosci zuzytego ciepla tylko wartosc,ktora to z roku na rok jest wyzsza.Mysle ze maja cos do ukrycia.Ponadto zmienili w ubieglym sezonie grzewczym parametry rozliczania ,gdzie w zasadzie przecietny lokator nawet o tym nie wie,niby to na nasza kozysc.A tak wogole to koszty wszystkie rozliczenia np.klatki schodowej ,pralni ,suszrni,nieocieplonych rur w piwnicach sa wyzsze niz koszty ogrzania mieszkania.Mysle ze cos tu nie gra,powinnien ktos madry za to siw wziasc.W kotlowni pali sie tez rozny badziewiem a placi sie za ?????. Ponadto i temperatura ogrzewania ma wiele do zyczenia,poniweaz cisnienie jest najprawdopodobniej slabe to 4-te pietra sa zima nie dogrzane-ale za to latem nie mozna narzekac?????
 lokator
 Sobota 01-03-2008

10766. 
Ja natomiast znam faceta po 50., który kończy licencjat i uczy w szkole średniej. To jakaś chora sytuacja, żeby w tym wieku kalendarzowym rozpoczynać co pracę nauczyciela. Taki osobnik ma zerowy kontakt w młodzieżą. Uczyć to może gość po 60-tce, ale z ciągłością pracy z młodzieżą. Tacy są najlepsi. Może nie wierzycie ale to prawda.
 Nikuś
 Sobota 01-03-2008

10765. 
Pozdrawiam Pana Andrzeja Nowickiego, dyrektora Zespołu Szkół w Borecznie.
 wychowanek
 Sobota 01-03-2008

10764. 
Trzeci kaczor, czyli Don Tusek zapowiedział, że zniesie abonament telewizyjny opłacany przez emerytów. Wpadłem w euforię. Moja babcia będzie oglądać TV na maksa.
Jakież było moje zdziwienie gdy uświadomiłem sobie, że telewizor "żre" prąd. Tuskowi "ekonomiści" już zapowiedzieli uwolnienie cen energii elektrycznej. Analitycy przewidują wzrost kosztów o 200 zł rocznie na jedno gospodarstwo domowe. Doszedłem do wniosku, że jest to "radosna twórczość" i wyjdzie na zero.
 kalkulator
 Sobota 01-03-2008

10762. 
Znam faceta mającego 53 lata, który zaczyna uczyć w podstawówce.
Do tej pory nie pracował w zawodzie nauczyciela. Czy on to wytrzyma? Wielu nauczycieli mówi, że w szkole można "sfiksować" i w tym wieku marzą już o przejściu na emeryturę. Jak to Państwo skomentują?
 sąsiad
 Sobota 01-03-2008

10761. 
Na trasie Kwidzyn - Iława grasuje gwałciciel kobiet.
Kurierzy zapowiedzieli artykuł na najbliższą środę!
Ciekawe czy policja podjęła skuteczne działania?
 Katarzyna
 Sobota 01-03-2008


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 149 150 151 ... 297 298 299 300 301 302 303 304 305 ... 342 343 344 ... 385 386 387 następna ] z 387



102476970



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.