Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
OSTATECZNE STARCIE
Spłonęli we wraku
Obieżyświat Aleksandra Gubernat
Spółdzielnia obniża zaliczki na ogrzewanie
Wracał od dziewczyny
Szpital Iława: Dzieci tutaj nie leczymy
Brudne łapy pedofila
Szeplerzyzna: pomoc dla pogorzelców
Pilnowanie jakości handlu czy utrudnianie życia?
Podpalił sam siebie
Spłonęli żywcem w metalowej pułapce
Gwałt za granicą
Nasza gwiazda eksportowa. Piękna i wszechstronna
Filantrop Jan Szynaka
Szpital znowu nie dla dzieci
Więcej...

Forum

23537. 
Szok, szok, szok...!!!
Już wkrótce szerzej o skandalu, jak PO-dnóżki w policyjnych mundurach
pod batutą Donalda Tuska "walczą" z tegoroczną inscenizacją Bitwy pod
Grunwaldem.
 objaśniacz
 Sobota 09-07-2011

23535. 
Jak zwykle o przeciętnych ludziach w Michałowie [gmina Susz] szlachta
nie napisała. Prawda jest taka, że gmina i ci pseudo urzędnicy mają nas
głęboko w dupie. Z góry dzięki wszystkim sponsorom. Jeden niby mądry
robił zdjęcia, ale kolejnego dnia wrzucił je do śmieci.
 michałowiak
 Piątek 08-07-2011

23533. 
Odnośnie wpisu numer: 23525

Cały Twój post jest górnolotny, napisany wzniośle. Masz wyraźny żal do premiera, ja zresztą też. Ale nie do tego zmierzam.
"Donald Tusk jest zwykłym kłamcą" - tak twierdzisz. Pokaż mi przyjacielu choćby jednego "nie kłamcę" zasiadającego w ławie poselskiej. Wszyscy bez wyjątku, poczynając od góry do samego dołu to kłamcy i oszuści. Tylko liczy się kasa, aby do koryta się dostać a dobro jak to dumnie jest przez nich nazywane, elektoratu mają głęboko w dupie.
I powtarzam na tym forum kolejny raz czy to jest Tusk czy Kaczyński czy też inny jełop - każdy jest łgarzem jednakowym i każdy równo ma nas gdzieś. To nie jest Polska Zjednoczona Platforma Obywatelska tylko Polska Zjednoczona Partia Właścicieli Polski.
Dlaczego nie ma okręgów jednomandatowych? Bo ludzie to bydło od koryta by odsunęli. Skoro myślisz, że Kaczyński to zrobi? He he, żyj dalej w słodkim zakłamaniu.
Ja nie jestem ani za jednym ani za drugim, chcę tylko godnie żyć, chcę aby moje dziecko wyrosło na mądrego człowieka i chciałbym dożyć lat kiedy na Wiejskiej będą zasiadać ludzie, którzy będą Polsce służyć, nie mamonie!
 bob ratowniczy
 Piątek 08-07-2011

23532. 
Odnośnie wpisu numer: 23525

Niekiedy trzeba podejmować drastyczne decyzje. Nie będę wnikał czy słuszne czy nie... Ot, temat polityczny... a ja nie dam się w niego wciągnąć. Drogi są dwie, robić coś lub nie robić nic. Jedna i druga droga jest złem, ale złem wynikającym z przeszłości i decyzji jakie wcześniej padły. Tu też temat rzeka. Może decyzje w Polsce podejmowane są zbyt pochopnie i należałoby przed podejmowaniem ich zastanowić się nad nimi z pięć razy - byłoby wolniej, ale może lepiej. Sytuacja w naszym kraju przypomina samochód, który nie działa tak jak należy. Niby jedzie, ale w trybie awaryjnym. A jak się coś poprawi to na krótko bo przy przyspieszaniu auto dostaje czkawek, coś puka, stuka w silniku. Innym razem coś od czasu do czasu wyje pod maską. Samochód chleje paliwo jak oszalały i nikt nie wie dlaczego. Dłubało przy nim już tylu mechaników (specjalistów) i każdy z nich ma tysiąc pomysłów co dolega autu, ale nikt nie potrafił go naprawić. I z biegiem czasu jest coraz gorzej. Potem okazuje się, że zalaliśmy silnik złym olejem albo zamiast dokonywać wymiany filtrów według zaleceń nie robiliśmy tego na czas lub wcale. Nie wspominając już o wymianie rozrządu, który jest obowiązkowy. Tu sprawa jest poważna bo nierzadko kończy się kapitalnym remontem silnika...

A może Polska jest jak komputer z systemem operacyjnym Windows, na którym nikt nie robił porządków lub robił je nie umiejętnie. Z powodu braku programu antywirusowego i firewalla (jazda bez trzymanki) pojawiły się różne robale i wirusy, które stopniowo opanowują system, a przy tym poważnie go spowalniają. No tak, nie ma to jak korzystać z Internet Explorer'a dziurawego jak sito ;-) Na dodatek wszystkie ściągane pliki zapisujemy na pulpicie bo tak łatwiej i szybciej. Dysk C zapełnia się w zastraszającym tempie i zbliża się do osiągnięcia 100% jego zajętości. System krzyczy już rozpaczliwie, że kończy się pamięć wirtualna. A my zamiast oddać go do informatyka ;-) próbujemy przenieść katalog Program Files albo Windows na drugi dysk, bo przecież tak można. Nie zdziwi nas jednak komunikat, że niektórych plików nie da się przenieść. Może nie czytamy ze zrozumieniem, kto wie... Ale co tam cud rada kolegi może zadziała i dokręcamy tą śrubę w systemie różnymi czynnościami. Być może niektórzy z Was już wiedzą jaki może być koniec pracy takiego systemu - nie uruchomi się albo będzie działał tak wolno, że chyba wolniej już nie można a przy tym sam sprzęt będzie wydzielać tyle ciepła, że będzie podgrzewać i tak już gorącą i napiętą atmosferę ;-) Znajoma sytuacja, co?

Na którym etapie jest Polska?

Pamiętajmy jedziemy przecież od samego początku na tym samym wózku...
 rudy wiewi0r
 Piątek 08-07-2011

23529. 
Odnośnie wpisu numer: 23516

To był pewnie czysty przypadek - jakiś obywatel znalazł rower i podrzucił
na policję. Dobrze, że oddali...
Mam nadzieję, że sprawa nadużycia władzy, czyli bezprawnego ataku na obywatela Piotrowskiego wyjaśni się szybko i winni poniosą konsekwencje (chociaż znając układy w "firmie", konsekwencje poniesie pewnie ofiara).
 da
 Piątek 08-07-2011

23528. 
Odnośnie wpisu numer: 23525

Bronek, ty już przestań chłopie narzekać. Dobrze ci radzę: siedź cicho i
nie wychylaj się ponad te mierne społeczeństwo, bo ta ciemnota i tak
tego nie rozumie co poruszasz.
Stracisz chłopie przez takie teksty pracę, potem nigdzie nie znajdziesz zatrudnienia, społeczeństwo cię wyklnie i skaże na wygnanie. Tylko sobie zaszkodzisz. Nie warto.
Polak na własnym garbie musi się przekonać, bo myślenie nie jest jego domeną.
Polska Zjednoczona Platforma Obywatelska rządzi! KOMUNA WRÓCIŁA!
 kaczysta z leśnej partyzantki
 Piątek 08-07-2011

23527. 
Odnośnie wpisu numer: 23513

Policja w Iławie się wam nie podoba? Nie ma dziwne. Stara to prawda: ryba psuje się od głowy.
Oto prawie milion euro kary musiał zapłacić komendant główny policji, ponieważ Komisja Europejska miała zastrzeżenia do wydawania unijnych środków bez organizowania przetargów. Bruksela nałożyła na polską policję karę w związku z negatywną oceną sposobu wyłonienia firmy odpowiedzialnej za stworzenie aplikacji komputerowej (dla obszaru PL) umożliwiającej funkcjonowanie ruchu bezwizowego w ramach strefy Schengen.
Choć komendant główny policji zapewniał, że mimo braku przetargu zastosowano tryb gwarantujący konkurencyjność, Bruksela nie dała wiary (nawet orzeczeniom sądowym wszystkich szczebli w postępowaniach administracyjnych) i postanowiła nałożyć na polską policję karę finansową w wysokości aż... 920 tys. euro.
Kto za to odpowie? Kto za to dostanie po kieszeni? Znacie odpowiedź...
Króluje swawola, sobiepaństwo i totalna, ostentacyjna bezkarność.
 Jarosław Synowiec
 Piątek 08-07-2011

23526. 
Co by dziś nie powiedzieć o naszych polskich obecnych elitach, tylko źle.
Obecny system rządzenia Polską, sposób wybierania, te listy, ta walka o władzę chylą się ku upadkowi.
Pojawi się nowy facet z ukradzioną wiertarką lub jeszcze gorzej, krwawy mściciel. Narodził się i czyha w społecznych zaroślach do skoku na polskie państwo.
My w niego uwierzymy. [...] On nam powie: "Polacy! Jesteśmy płucami Europy. My jesteśmy jedyni w Europie prawowici czciciele bożej woli!".
To nam się musi spodobać.
Pamiętajmy jednak, że będzie mówił to, czego oczekujemy, ale ciekawiej
i wiarygodniej. Powie nam o reprywatyzacji, złodziejskiej prywatyzacji, o zawłaszczeniu spółek, o postawieniu na narodowy przemysł (ale nie powie wam jak to zrobi), o kontroli społecznej spółek i własności narodowej.
My w to wszystko uwierzymy.
 ORMOwiec
 Piątek 08-07-2011

23525. 
Żenująca debata w Parlamencie Europejskim z udziałem Tuska oraz z wystąpieniami „naszych” europosłów. O CZYM CI LUDZIE PITOLĄ?
Premier polskiego rządu mówi nie jak premier kraju, ale jak premier unii, jakby wziął na swoje barki wszystkie problemy unijne, czyli wszystkie problemy pojedynczych państw, a przecież każde ma swój rząd, prezydenta i nie potrzebuje pitolenia Tuska.

Pytania jakie ja mam do premiera:
- czy 300 000 bezdomnych Polaków będzie miało gdzie mieszkać przed nadchodząca zimą?
- czy prawdą jest, że 25% dzieci w wieku szkolnym jest niedożywionych?
- czy prawdą jest, że Polska rządzona przez PO płaci jakieś horrendalne opłaty klimatyczne w sytuacji, kiedy od dawna wiadomo, ze rzekome badania naukowców o emisji CO2 i jego wpływu na klimat, to oszustwo udowodnione i ścigane przez sądy?
- czy polski rząd sprzeda warszawski SPEC, żeby dokończyć budowę stadionu narodowego w Warszawie?
- skąd wzięły się pieniądze na zbudowanie stadionu Legii?
- czy rząd PO planuje sprzedaż polskich lasów państwowych obcym
- czy rząd PO sprzeda polskie ziemie znajdujące się w gestii agencji mienia wojskowego i agencji rolnej?
- czy za nieruchomości pobierze zapłatę w złocie?
- czy najbliższe wybory do Sejmu będą się odbywały w systemie jednomandatowych okręgów wyborczych zgodnie z osobistym oświadczeniem premiera Tuska w expose premiera tuż po objęciu urzędu?
- jeśli nie to, premier Donald Tusk jest zwykłym kłamcą i człowiekiem bez zdolności honorowej, nie tylko do pełnienia funkcji premiera, ale nawet sołtysa.

To są problemy strategiczne i egzystencjalne w Polsce, których nie tylko rządząca partia PO nie rozwiązała, ale za jej rządów wzrosła liczba bezrobotnych, bezdomnych. To są konkretne pytania, na które Polacy oczekują odpowiedzi.

Ile samobójstw popełniają Polacy pozbawieni środków do życia. Media tego nie podają, bo zajmują się jednym pokrzywdzonym redaktorem "Gazety Wyborczej" na Białorusi, panem Poczobutem. Ilu ludzi zamarzło ostatniej zimy – też nie podają, bo to nie mieści się w "polityce miłości". Mamy za to „Centrum Nauki Kopernik” oraz na wiwat fontanny na podzamczu w Warszawie i pokazy laserowych świateł co sobotę, zapewne dla tych bezrobotnych i bezdomnych, jako strawa duchowa i estetyczna.
Media nie piszą też o rosnącej galopująco inflacji, której oznaki każdy widzi w rosnących cenach. Zabawa na koszt podatnika trwa, tylko że płacić przyjdzie nam bardzo słono i jeszcze więcej niż za Gierka.

Sztuczne pieniądze unijne są trwonione, przejadane, głównie na szczeblu samorządowym, gdzie organizuje się np. spotkania integracyjne przy ogniskach, kursy żeglarskie, wyjazdy nad morze i inne nie przemyślane projekty finansowane z funduszy europejskich.

Czy taki kurs żeglowania np. w Suszu da nowe miejsca pracy? Nie! Słodzenie i upiększanie Pana Tuska nie podziałało na europosłów z innych krajów. Ta solidarna Europa Tuska ma gdzieś nałożone przez Rosję embargo na polskie warzywa. Gdzie jest wstawiennictwo Niemiec , Francji i innych krajów wspólnej Europy? Piękne opowieści Tuska może działają jeszcze w Polsce, ale w Strasburgu premier Tusk dostał niezłego plaskacza!
 Bronisław
 http://www.youtube.com/watch?v=ofOkgbA7clg
 Czwartek 07-07-2011

23524. 
Odnośnie wpisu numer: 23514

Panie Jarosławie, utajnianie jest konieczne!
Proszę sobie wyobrazić co by się działo gdyby do władzy doszedł ten PiS. Bandy kaczystów podobno już dziś koczują w lasach i gotowe są podpalić Polskę jak tylko PiS wygra wybory. Pani Monika Olejnik ma podobno zostać ogolona na łyso przez samego prezesa Kaczyńskiego. Nie możemy dopuścić do tego strasznego scenariusza. Dlatego konieczne jest utajnienie wszelkich niedobrych informacji mogących zaszkodzić naszej ukochanej partii PełO.
Panie Jarosławie, zauważy Pan jaki szum powstał kiedy został w Kurierze opublikowany materiał dotyczący dodatkowej zapłaty 1,5 mln zł za basen, który powinien być gotowy już [we wrześniu 2010].
A gdy została sprzedana iławska energetyka cieplna, pojawił się kolejny artykuł bijący w nasze władze. I po co? No po co? Przecież to wszystko dla dobra społecznego. Jak miasto miało zapłacić za basen + 1,5 mln zł, albo za obwodnice, albo te orliki i inne przeinwestowane pomysły naszego Włodzimierza? No jak?
Żeby nie ten Kurier, to wszystko by jakoś ucichło, a tak - znowu smrodu narobiono. Nikt by się nie zastanawiał po co tak naprawdę jest ten "MIŚ", a im ten "MIŚ" jest droższy, tym "naszych" włodarzy stać na droższy koniaczek. Zgadza się? No! Gdy byłoby 2 mln do dopłaty - to zapłacimy!
Byłoby 3 mln - też zapłacimy!
I tak jest w całym kraju. No po co zniszczono Rycha, Zbycha i Mira...?
Tak dobrze im szło... By żyło się lepiej.
 Albert
 Czwartek 07-07-2011

23522. 
Odnośnie wpisu numer: 23518

Tylko proszę zauważyć, że na rondach w centrum - jednym i drugim -
udając się na Susz jedziemy na wprost i to jest wygodniejsze niż na rondzie Dąbrowskiego, które trzeba okrążyć.
Być może one są tej samej wielkości, jednak tamto rondo dla mnie jest rondem wąskim, nawet dla osobówki.
Tak czy owak, po to jest Obwodnica Północna, by podróżny, szczególnie tirowcy i podróżujący, nie ciągnęli przez miasto, a bokiem (szczególnie TIR powinien mieć NAKAZ i tyle!).
O czym my rozmawiamy? Nieudolnośc rządzących. Oni na nas leją i mają w nosie, bo czują się bezkarni jak PZPR za Jaruzelskiego. Są szubrawcami i nędznymi ludźmi. Słuchaliści e Tuska w Strasburgu - same frazesy, słodkomowa pod unijnych przydupasów, by podlizać się szubrawcom z UE.
Obecna klasa jest zniewieściała, zużyta jak szmata do szorowania podłogi. Potrzeba nowych ludzi, lecz jakie mamy gwarancję, że ONI będą dbać o Polskę?
Według mnie, należy postawić jeden warunek. Radny, poseł i senator pracuje SPOŁECZNIE. Państwo zwraca mu tylko: dojazd i funduje dietę. Ryczałt za paliwo na dojazdy do wyborców i tyle. Nie pchałaby się byle hołota do rządzenia Polską.
 swój
 Czwartek 07-07-2011

23520. 
Odnośnie wpisu numer: 23504

Konkurs na nowego sekretarza Susza był ustawiony i tyle!
Tylko co w tej komisji konkursowej robiła Pani sekretarz z... Kisielic?
Czyżby kolejna "apolityczna sympatyczka" Platformy Obywatelskiej...?!
 urzędnik
 Susz, Czwartek 07-07-2011

23518. 
Odnośnie wpisu numer: 23511

Jeśli rondo przy ulicy Dąbrowskiego jest zbyt wąskie dla samochodów ciężarowych z przyczepami, powstaje pytanie: po co w ogóle budowano
taką obwodnicę w Iławie?
Przecież głównym przeznaczeniem miało być przejęcie ruchu ciężarowego z centrum miasta.
Z drugiej zaś strony mam wrażenie, że ronda przy ulicach Kościuszki oraz Niepodległości (obok poczty) wcale nie są szersze od tego ronda na ulicy Dąbrowskiego.
Czy mogliby w tej sprawie wypowiedzieć się jacyś inżynierowie drogowi korzystający z naszego forum?
 czytelnik 133
 Czwartek 07-07-2011

23517. 
Odnośnie wpisu numer: 23509

Jest na to sposób, wprawdzie tymczasowy ale... skuteczny. Zamalować farbą w spray'u na znakach kierunek na Grudziąc przez centrum miasta ;-) lub mniej inwazyjnie zakleić taśmą albo folią ;) Przecież zakrywanie znaków foliami i workami foliowymi jest w Polsce dość popularne przez drogowców. Czasem trzeba wziąć sprawy w swoje ręce. Ktoś chętny?
 rudy wiewi0r
 Czwartek 07-07-2011

23516. 
Odnośnie wpisu numer: 23513

Słyszał i widział! Policja znalazła i zwróciła właścicielowi skradziony kilka miesięcy wcześniej rower górski.
Znalazł się też skradziony po roku aparat telefoniczny (komórka firmowa). Telefon w tym czasie zwiedził Stany Zjednoczone i był na rozgrywkach
NBA ;-) W ostateczności trafił jednak do właściciela dzięki policji.
 rudy wiewi0r
 Czwartek 07-07-2011

23514. 
Nowa demokracja według PO:
procesy sądowe i prywatyzacje – ściśle tajne

Rząd Donalda Tuska znalazł sposób, jak załatać dziurę w ustawie o dostępie do informacji publicznych: trzeba utajnić jeszcze więcej.

W przygotowanym przez MSWiA projekcie zmian w ustawie pojawiły się ograniczenia jawności informacji, które obejmą m.in. stanowiska, opinie, instrukcje lub analizy w procesie komercjalizacji czy prywatyzacji mienia Skarbu Państwa lub gmin, a także postępowań przed sądami, trybunałami i innymi organami orzekającymi, z udziałem Rzeczypospolitej Polskiej, Skarbu Państwa lub jednostek samorządu terytorialnego. Ograniczeniom podlegać będą także instrukcje negocjacyjne na arenie międzynarodowej.

– Jesteśmy kompletnie zaskoczeni – mówi Krzysztof Izdebski, pełnomocnik Stowarzyszenia Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich.
I dodaje zbulwersowany: – Ograniczenia do projektu wprowadzono w ostatniej chwili, bez konsultacji z organizacjami pozarządowymi. Nowelizacja miała dotyczyć zupełnie innych obszarów, jest niezgodna z przyjętymi dwa miesiące wcześniej założeniami.

Według organizacji pozarządowych zapisy, które zamierza wprowadzić rząd, są niezgodne z konstytucją. Ograniczenie prawa do informacji publicznej może nastąpić wyłącznie ze względu na ochronę wolności i praw innych osób i podmiotów gospodarczych oraz ochronę porządku publicznego, bezpieczeństwa lub ważnego interesu gospodarczego państwa.

Narracja jest dziecinnie prosta. To on – Donald Tusk, prawdziwy szpieg z krainy deszczowców. Długi prochowiec, kapelusz i obowiązkowe ciemne okulary. Sza! Wróg z PiS nie próżnuje! Dlatego musimy wszystko utajnić!
Strach... strach... strach... strach... strach... strach... strach... strach...

Niedawno premier Tusk przegrał sprawę kasacyjną przed Naczelnym Sądem Administracyjnym. Chodziło o odmowę ujawnienia jego polecenia rozpoczynającego działanie tzw. tarczy antykorupcyjnej.

Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że mamy w Polsce do czynienia z autentycznym „domykaniem systemu” informacyjnego? Hmm, ale przecież i to jest dziś „ściśle tajne”.

http://www.rp.pl/artykul/684202-Rzad-utajnia-prywatyzacje-i-sadowe-procesy.html
 Jarosław Synowiec
 Czwartek 07-07-2011

23513. 
Ranking obiboków:
1. policja, potem długo, długo nic
2. urzędnicy
3. lekarze (na etatach)

Leserstwo króluje. Czy szanujecie jakąś grupę zawodową za wykonywaną
pracę? Może architektów wytyczających takie małe ronda jak w Iławie albo wykonawców iławskiego basenu? A może płytki z ratusza i tynk odpadają przypadkiem?
Słyszał kto, że policja podjechała gdzieś w chwilę po zgłoszeniu, i że wtedy profesjonalnie interweniowała i ludzie są jej wdzięczni? A może odzyskała sprzęty z okradanych mieszkań? Słyszał kto?
Według komendanta policjanci, działają zawsze zgodnie z procedurami - szkoda, że nigdy skutecznie!
 Rabbes
 Czwartek 07-07-2011

23511. 
Odnośnie wpisu numer: 23509

Niestety, ale rondo przy Dąbrowskiego [Iława] naprzeciwko budowanego hotelu [Grand Tiffi] jest za wąskie (mały promień skrętu) na wydłużone przyczepy tirów. Taką mam informację od inżyniera budowy dróg i projektanta rond.
Podobnie jest z rondem przy pływalni. Tam też jest tak źle, że nie można
z ronda wjechać np. na stadion miejski.
 Ormowiec
 Czwartek 07-07-2011

23509. 
Ciężkie samochody ciężarowe wraz z przyczepami wypełnionymi belami drewna nadal przebijają się przez centrum Iławy ulicą Niepodległości, gdyż ich kierowcy nie wiedzą o istnieniu nowej obwodnicy z ul. Ostródzkiej na ulicę Dąbrowskiego.
Dlaczego nie wiedzą? Dlatego, że tablica informacyjna przed rondem na ul. Ostródzkiej obok cmentarza nadal informuje, że droga stamtąd do Grudziądza wiedzie prosto przez centrum miasta. Brak zaś na tej tablicy informacji o możliwości skrętu w prawo na obwodnicę. Wygląda to już wręcz na sabotaż.
Wielokrotnie poruszano ten problem na forum lokalnej prasy i nic. Władzom miasta jakby zupełnie nie zależało na bezpieczeństwie mieszkańców w centrum miasta. Czy to taki wielki problem umieścić stosowną informację na tablicy drogowej? Tylko, że nikomu nie chce się zająć tym "wielkim problemem".
Władze miasta zapewne czekają na reakcję zarządcy drogi wojewódzkiej, do którego obowiązków należy odpowiednie oznakowanie owej drogi. Ale droga ta przecież przebiega przez środek Iławy i władze miejskie nie mogą patrzeć obojętnie na to, co się dzieje w centrum.
Pewnie tak długo będą się biernie przyglądać tej chorej sytuacji, aż na jednym z rond w centrum miasta dojdzie do jakiejś tragedii. Samochody ciągnące przyczepy załadowane drewnem z trudem pokonują ronda, a bele drewna są niekiedy nędznie zabezpieczone i często sprawiają wrażenie, że za chwilę wylądują na chodniku. A co wtedy tragicznego może się wydarzyć, to aż strach pomyśleć.
Może burmistrz wyśle wreszcie jakiegoś swego konserwatora z ratusza z kubełkiem farby olejnej i pędzlem na ul. Ostródzką, by na tej nieszczęsnej tablicy dezinformacyjnej wymalował stosowną informację dla kierowców spoza Iławy... Niech napisze to choćby koślawymi literami, ale niech napisze o możliwości skrętu w prawo.
Władze nie omieszkały niedawno energicznie chwalić się inwestycją drogową w postaci nowej obwodnicy. I słusznie się chwaliły. Tylko po co wywalono miliony złotych w drogę, o której kierowcy spoza Iławy od kliku miesięcy nic nie wiedzą? No po co?
 czytelnik 133
 Środa 06-07-2011

23505. 
Odnośnie wpisu numer: 23497

Z tego co pamiętam, to Pan Waldemar Jaskólski dał ludziom-nabywcom
do podpisania tzw. umowy doskonałe, czyli zrobione pod siebie w taki
sposób, że prokuratura może mu skoczyć.
Kto go ukarze za coś, co sami podpisali ludzie. Zaznaczam, że zapewne świadomie podpisali.
 bob ratowniczy
 Środa 06-07-2011

23504. 
To, że Pani Podogrodzka będzie nowym sekretarzem w Suszu, mówiło się
już ponad pół roku temu, ale wszyscy zastanawiali się, jak ona zamierza przystąpić do konkursu skoro brakuje jej wymaganych 2 lat na stanowisku kierowniczym?
Asystent burmistrza Susza twierdzi w artykule (w Kurierze), że wszystko
jest zgodnie z prawem. Z jego ust niestety nie brzmi to wiarygodnie...
 obserwator
 Susz, Środa 06-07-2011

23503. 
Odnośnie wpisu numer: 23501

Znasz prawdę gościu, że już szafujesz wyroki? Nie opieraj się zatem na zeznaniach właściciela Bi-es, który [...].
Mówisz o kaście sędziów, prokuratorów i adwokatów, ale sam gawędzisz:
to dobrze, że trafiło na szmalownego, który ostro posmaruje, aby nosy
utrzeć psom policyjnym.
Może tobie należałoby się dobrać do skóry. Uważaj, bo psy cię zwąchają.
Wśród policjantów - owszem - durniów mamy wielu, ale pamiętaj i uważaj, żeby cię nie rozegrali lepsi od tamtych.
 Ormowiec
 Środa 06-07-2011

23501. 
Odnośnie wpisu numer: 23463

No zobaczymy co w tej sprawie orzeknie sąd.
Oczywiście kasta sędziów i prokuratorów też nie lubi bardzo bogatych przedsiębiorców, takich jak np. Pan Piotrowski z firmy Bi-es, ale na szczęście są jeszcze dobrzy i waleczni adwokaci, którzy kochają pieniążki, więc może wreszcie ktoś pokaże miejsce tym niebieskim psom i utrze im trochę nosa, bo zwykły Kowalski nie ma na to szans.
Każdy spotkał się w swoim życiu z nadużyciami policjantów, tego nie da się wyplenić, jednak nie można pozwalać, by czuli się bezkarni. Dlatego kibicuję z całego serca firmie Bi-es.
 J-23
 Środa 06-07-2011

23500. 
Odnośnie wpisu numer: 23499

A co powiesz gdy policjanci prywatnie zaopatrują się u tego przestępcy.
Tylko, że "funduje im po przystępnej cenieeeeee" dobre samochodziki.
 wax
 Środa 06-07-2011

23499. 
Odnośnie wpisu numer: 23496

Oczywiście, że mam coś wspólnego z „nie takimi” licznikami, bo mam podobne doświadczenia, ale rzekłabym, że w stosunku do pana Bolesława, jestem w gorszej sytuacji.
Radzę tak a nie inaczej, bo uważam dokładnie tak jak napisałam, szkoda nerwów i robienia złudnych nadziei, że komis zwróci pieniądze, że naprawi szkodę, udowodnienie takiego przestępstwa jest trudne, ale oczywiście jeżeli ktoś ma czas, ochotę i cierpliwość (tego pierwszego i ostatniego najwięcej), to z całego serca polecam wizytę na policji.
Nie dbam o iławskich policjantów, bo to ich obowiązek, ale sam napisałeś „papierkowej roboty” i z tym też się muszę zgodzić, bo innej niestety nie będzie. Sama nie lubię się angażować w sprawy, które mają znikome szanse na powodzenie, nikt nie lubię porażek.
 ja
 Środa 06-07-2011

23497. 
Odnośnie wpisu numer: 23495

Szkoda, że nie kumasz.
Korupcja w Państwie Polskim wiąże się pośrednimi drogami z pseudofirmą
niejakiego złodzieja i kombinatora budowlanego J.
Za czasów prokuratora Z. Ziobry taki cwaniaczek byłby "zdjęty", zaś cały majątek jego, łącznie z majątkiem dzieci, na których przepisał, również.
A jak jest dziś?
Prawo jest tak ułożone, by taki deweloper J. mógł kraść i dzielić się z tymi, którzy takie prawo stworzyli. To jest ohydna korupcja.
 swój
 Środa 06-07-2011

23496. 
Odnośnie wpisu numer: 23486

Odnośnie "przekręconego" przebiegu Citroena.
Nie odpuszczaj, "ciągnij" sprawę do upadłego. Sprawa wygląda tak samo jak gdybyś kupił np. tabliczkę czekolady, na opakowaniu której jest napisane, że waży 200 gramów a faktycznie jej tylko 80 gramów. Ewidentnie zostałeś oszukany. W tej sytuacji, po zgłoszeniu problemu sprzedającemu, ma on obowiązek wymiany towaru na pozbawiony wad/y lub zwrócenie Tobie gotówki.
Nie twierdzę, że "komisiarz" z Susza "kręci" liczniki, najprawdopodobniej auto zostało przekręcone już przez poprzedniego właściciela, np. turecki komis w Niemczech.
Jednym słowem, nie polegaj na radach pana "ja"; jego wpis sprawia wrażenie jakby udzielał Tobie "pomocy" jakoś tak interesownie, albo dba o iławskich policjantów, próbując oszczędzić im "roboty papierkowej" albo ma coś wspólnego z suskim "komisem". Natomiast na pewno temat "przebiegów" nie jest mu obcy... Życzę powodzenia, pozdrawiam!
 Qatarski inwestor
 Lima, Środa 06-07-2011

23495. 
Odnośnie wpisu numer: 23490

"Właśnie ty gościu masz rację, mówiąc, że takimi sprawami winno zająć
się Polskie Państwo. Ale pamiętaj: ONO jest skorumpowane" - do tej
części wypowiedzi chciałem się odnieść, bo druga część jest mi doskonale
znana.
Wracając do tematu, co ma piernik do wiatraka? Nie kumam. Co ma wspólnego korupcja w Państwie Polskim z takimi pseudo developerami
jak Pan Jaskólski? Tamten jawnie ludzi zrobił w bambuko i nie ma na niego bata.
Czyżbyś uważał, że Pan "budowlaniec" opłaca w tym kraju połowę wymiaru sprawiedliwości żeby mu się do dupy nie dobrali?
Troszkę powagi - proszę...
 bob ratowniczy
 Wtorek 05-07-2011

23494. 
Odnośnie wpisu numer: 23493

Cofanie licznika ma być karalne. To jest oszustwo w biały dzień. Przebieg samochodu wpływa nie tylko na jego stan techniczny ale też i na cenę. Cofając go sprzedający po pierwsze ukrywa ewentualne wady na skutek których mogą wystąpić awarie np w silniku, a po drugie rżnie kupującego
na cenie. Nikt mi nie zarzuci, chyba że ten sam model samochodu z różnicą przejechanych kilometrów w ilości np 100 tys. będzie miał taką samą cenę.
 bob ratowniczy
 Wtorek 05-07-2011

23493. 
Odnośnie wpisu numer: 23492

Ja się z Tobą zgadzam, ale w zasadzie w jednej tylko kwestii - statystyk, bo takie zgłoszenie "dodatkowych" kilometrów niezarejestrowanych na liczniku niczemu innemu nie służy.
Myślisz, że właściciel komisu prowadząc go nie liczy się z możliwością pojawienia na policji? Myślę, że ma to wkalkulowane w działalność, której się podjął.
A policja oczywiście sprawdzi, sporządzi notatkę, wpisze się w statystyki
i... sprawa zamknięta. Więc po co to robić? Dla statystyk? Ja uważam, że
to strata czasu i nerwów.
 ja
 Wtorek 05-07-2011

23492. 
Odnośnie wpisu numer: 23489

Jak nic nie zglaszac?
Pozniej takie osoby czuja sie bezkarne a tak jak bedzie musial sie stawic na policje, to juz sie lampka w glowie zapali.
A tak naprawde to prokurator sprawdzi temat i podejmie decyzje czy zebrane dowody zarowno przez policje, jak i te dostarczone przez zawiadamiajacego, daja podstawy do sporzadzenia aktu oskarzenia i skierowania do sadu.
A obywatel/ka podpisany/a jako "ja" - z takim podejsciem to proponuje
na Bialorus. Nic nie zglaszamy, nic nie mowimy, bo po co? A zlodzieje i oszusci czuja sie bezkarni. Sa powolane organy w tym panstwie do walki
z tymi ludzmi i robia to, wystarczy przejzec statystyki.
 007on
 Wtorek 05-07-2011

23490. 
Odnośnie wpisu numer: 23476

Właśnie ty gościu masz rację, mówiąc, że takimi sprawami winno
zająć się Polskie Państwo. Ale pamiętaj: ONO jest skorumpowane.

PiS - z całym zawadiackim podejściem do sprawy - chciał w brutalny sposób zawalczyć korupcję. Ty zapewne jesteś za rozprawieniem się z korupcją i takimi jak firma Jaskólskiego, ale głosowałeś za PO, która - niestety - wszechmocnym kolesiostwem doprowadza nas ku krawędzi rozpaczy. Lecz wielu ludzi z PIS to "dzieci", infantylni ludzie, wielu nie rozumie tego, że Państwo należy naprawiać w sposób chirurgiczny, lecz
po cichu, bez rozgłosu, z absolutną odpowiedzialnością, profesjonalnie,
nie tak jak chciał tego Ziobro - z rozgłosem. [...]

Jeśli chcesz dokonać zamachu na przestępczość i korupcję w Państwie, to musisz to robić profesjonalnie, spokojnie z rozwagą i skrycie. Pokazówka
z Kaczmarkiem, Lepperem, Blidą i Sawicką spowodowała, że cała PO wykorzystała to wszystko przeciwko PIS. Odpowiedzialne służby specjalne są głęboko skryte. Natomiast ujawnianie agenta jest kretyństwem. [...]
 Ormowiec
 Poniedziałek 04-07-2011

23489. 
Odnośnie wpisu numer: 23486

Szczerze, to nie ma pan Boleslaw co zglaszac, pozostaje mu jedynie
zacisnać zeby i przebolec te dodatkowe 100 tys na liczniku. Nie jest
w stanie udowodnić, że właściciel komisu dokonał zabronionego czynu,
więc po co dawac rady, które ani nie są praktyczne, ani nic nie wniosa.
Szkoda nerwow.
 ja
 Poniedziałek 04-07-2011

23488. 
Odnośnie wpisu numer: 23486

Jezeli kupiles samochod od osoby ktora cofnela licznik to takie zachowanie wyczerpuje znamiona art 286 par 1 kk i proponuje zlozyc zawiadomienie na policje. Przygotuj wszystkie dokumenty od zakupu i od tego, ze byles na tej stacji serwisowej producenta auta. Powodzenia.
 007on
 Poniedziałek 04-07-2011

23487. 
Mieszkaniec Lubawy Piotr Szauer zajął I miejsce na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych "Śpiewajmy poezję" w Olsztynie. Gratulacje!
 poeta iławski
 Poniedziałek 04-07-2011

23486. 
[...] Kupiłem samochód Citroen Xara Picasso w komisie samochodowym
pana [...]. Sprzedawca zapewniał, że samochód nie ma ukrytych wad i
że przebieg ma 117 tys. kilometrów.
Następnie podczas mego przeglądu w autoryzowanym salonie Citroena w Bydgoszczy okazało się, że samochód jednak miał przejechane aż 187 tys. km. Wynika z tego jednoznacznie, że sprzedawca cofnął licznik o około
100 tys. kilometrów.
Jestem zbulwersowany taką postawą sprzedawcy. Ludzie nie dajcie się
tam oszukiwać, omijajcie ten komis samochodowy w Suszu. Starałem porozmawiać z panem [...], ale spotkałem z chamskim zachowaniem.
 Bolesław
 Poniedziałek 04-07-2011

23481. 
Odnośnie wpisu numer: 23471

Nie masz fachu, nie masz domu, to do pracy idź do POM-u.
Jak robota w ręce parzy, to poszukaj pracy w straży.
Jak i tam się nie opłaca, to w policji twoja praca!
[...]
 emeryt
 Sobota 02-07-2011

23478. 
Odnośnie wpisu numer: 23475

Albert, zapomniałeś dodać na końcu słówko: "wszystkim".
"By żyło się wszystkim lepiej".
A jak Wam się żyje drodzy forumowicze?
 bob ratowniczy
 Sobota 02-07-2011

23476. 
Odnośnie wpisu numer: 23467

Kasa poszła na inne budowy i jest to info od człowieka z bliskiego otoczenia Pana Jaskólskiego.
Pewnie skusił ludzi niską ceną za metr. Czy na takich już nie ma bata?
Przecież taki developer powinien mieć gwarancje finansowe i ktoś powinien to kontrolować tak jak jest to w przypadku spedycji. Byle Bolek z ulicy nie ruszy w domu z jednym telefonem, bo musi mieć licencję, którą aby dostać należy wykazać się zabezpieczeniem finansowym na 200 tys. - tak było bodajże 4 lata temu.
Zaplecze finansowe developera powinno liczyć się w milionach i na tej bazie powinny być licencje. Jeśli rząd coś z tym nie zrobi nigdy ten kraj nie wyzbędzie się oszustów i naciągaczy! Ludzie teraz pójdą z tym do sądu, Jaskólski dostanie wyrok lub nie, a Ci co mieli mieć własne "m" będą mieli tylko raty i mieszkania po stancjach.
Warto wspomnieć też, że ów Pan wywalił w kosmos innego iławskiego przedsiębiorcę - byłego prezesa Pelbudu, Pana Andrzeja Michalskiego.
 bob ratowniczy
 Piątek 01-07-2011

23475. 
Odnośnie wpisu numer: 23474

Lisku nasz kochany - wracaj do Iławy!
Tu wszyscy jesteśmy biznesmenami jak ty.
Ostatnio wybudowaliśmy basen.
By żyło się lepiej.
 Albert
 Piątek 01-07-2011

23474. 
Europoseł PO Krzysztof L. oraz trzy inne osoby zostały oskarżone w śledztwie dotyczącym zarządzania majątkiem Polskiego Stowarzyszenia Kart Młodzieżowych oraz upadłości spółki Campus.

Informacje o zakończeniu śledztwa przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Aneta Skupień. Jak powiedziała, akt oskarżenia przesłano już do Sądu Okręgowego w Gdańsku.

Dodała, że zawarte w nim zarzuty dotyczą wyrządzenia Polskiemu Stowarzyszeniu Kart Młodzieżowych (PSKM) szkody majątkowej w wysokości 2 mln 738 tys. zł, podawania nierzetelnych danych w sprawozdaniach finansowych stowarzyszenia oraz niezgłoszenia do sądu wniosku o upadłość spółki Campus.

Szkoda poniesiona przez PSKM, które zajmuje się wydawaniem kart dających ich posiadaczom różnego rodzaju zniżki podczas podróży po Polsce i Europie, to według prokuratury efekt niekorzystnych dla stowarzyszenia rozliczeń ze spółką Campus. Prezesem obu podmiotów w latach objętych aktem oskarżenia był obecny eurodeputowany Krzysztof L.

2,2 mln zł PSKM straciło nie egzekwując od spółki Campus należności w tej kwocie i na zamianie w 2006 br. tej wierzytelności na 22 tys. udziałów w spółce. Natomiast 538 tys. zł stowarzyszenie straciło na objęciu w latach 2005-2006 za gotówkę kolejnych 5.380 udziałów w spółce Campus. Według powołanego przez prokuraturę biegłego, udziały objęte w wyniku obu operacji były nic nie warte, bo Campus był już wówczas bankrutem.

Krzysztof L. miał też zezwolić na podanie nierzetelnych danych w sprawozdaniach finansowych PSKM za lata 2004-05. Chodzi o nieujęcie w dokumentach dwóch pożyczek dla Campusa w łącznej kwocie 1,9 mln zł - umowa z 2004 r. opiewała na 400 tys. zł., umowa z 2005 r. na 1,5 mln zł.

Krzysztof L. jest też oskarżony o niezgłoszenie wniosku o upadłość spółki Campus, co według biegłego z uwagi na stan jej finansów powinno nastąpić w 2005 r. Wniosek taki wpłynął do sądu dopiero w 2007 r. Upadłość spółki ogłoszono rok później.

Zarzut wyrządzenia PSKM szkody w wielkich rozmiarach prokuratura przedstawiła w akcie oskarżenia również Dorocie O.-L., która była członkiem zarządu PSKM. O podawanie nierzetelnych danych w sprawozdaniu PSKM oskarżona została także księgowa stowarzyszenia Beata N.-P. Natomiast o niezgłoszenie do upadłości Campusa oskarżono również innego członka zarządu tej spółki - Przemysława L.

Podejrzani nie przyznali się w śledztwie do winy i odmówili składania wyjaśnień.

Wyrządzenie szkody majątkowej w wielkich rozmiarach jest ścigane z Kodeksu Karnego, grozi za to do 10 lat więzienia. Za podawanie nierzetelnych danych w sprawozdaniu finansowym na mocy ustawy o rachunkowości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za ścigane z Kodeksu Spółek Handlowych niezgłoszenie wniosku o upadłość grozi do roku więzienia. (wp.pl)
 Adam
 Piątek 01-07-2011

23473. 
W niebie dzwoni telefon. Słuchawkę odbiera Święty Piotr.
- Panie Boże to do Ciebie, dzwonią jacyś ateiści.
- Powiedz, że mnie nie ma.
 Qatarski Inwestor
 Lima, Piątek 01-07-2011

23471. 
Odnośnie wpisu numer: 23465

Kolego nie chcę się z Tobą kłócić, ale sam widzisz co kolega nad Tobą
napisał.
Starałem się do więzienia jako klawisz, to sami mi tam powiedzieli, że
z wyższym wykształceniem nie mam co papierów składać, bo nie będą
płacić więcej za młodziaka. Lepiej dostał się koleś po ogólniaku.
NO TO O CO CHODZI!
Wiem, że mają z góry nałożone ile i jaką mają mieć kadrę. Jakie
trzeba warunki spełnić do awansu ale jak masz przepracowane lata i wykształcenie to psim obowiązkiem jest im dać awans tak jak jest w straży pożarnej, że z ulicy człowieczek co przyjdzie pracować ma poziom najniższy, a po szkole w Krakowie Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej dostanie stopień.
A więc mi tu nie wciskaj, że nie wiem o co chodzi.
 Mieszkaniec Iławy
 Piątek 01-07-2011

23470. 
Pytanie do posła Adama Żylińskiego (o ile takie pytanie można zadać).
Jak będzie Pan głosował w sprawie obywatelskiego projektu całkowicie zakazującego aborcji?
 xgrzesio
 Iława, Piątek 01-07-2011

23468. 
Odnośnie wpisu numer: 23461

Bardzo pieknie Ormowiec. Tak winni reagowac wszyscy obywatele.
Zobaczymy co powie wojt tej gminy.
Trzeba robic porzadek od dolu, a jesli to sie nie uda, to trzeba zrobic porzadek z wojtem naszej ilawskiej gminy.
 Kanclerz
 Piątek 01-07-2011

23467. 
Orżnięci na mieszkaniach
ZAWSZE WINNY KTOŚ INNY

120 tys. za lokal, pomnożone przez 28 osób, które wpłaciły pieniądze.
Tyle zarobił Waldemar Jaskólski, deweloper z Iławy, który miał
zbudować blok w Kamionku koło Szczytna.

Właściciele mieszkań (z prawej) czują się oszukani przez dewelopera
(z lewej), czyli Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego prowadzone
przez Waldemara Jaskólskiego.
 skaner
 http://www.tygodnikszczytno.pl/aktualnosci-szczytno/items...
 Piątek 01-07-2011

23466. 
Odnośnie wpisu numer: 23463

"Psie pieniądze" powiadasz.
Nie wiem jak jest teraz, ale około trzy lata temu policyjny piechur, który przychodził na służbę dostawał około 1700 złotych na rękę, do tego dochodzi mundurówka raz chyba do roku, ponadto dostają na remont mieszkania i [...] ile jeszcze tych dodatków.
Mój znajomy pracujący jako kryminalny w Iławie zarabia ponad trójkę.
Pokaż mi pomocnika na budowie, który tyle dostaje. Ten na budowie robi często "na czarno" a jak mu cegła na łeb spadnie to z ZUS-u dostaje figę
z makiem.
Policjanci często się tłumaczą, że ta ich robota to ostatni kawałek chleba; że niby niebezpiecznie jest. Zwłaszcza w Iławie, gdzie gangsterka wali z ostrej do policji.
Dowiedziałem się od jednego kumpla, właściciela jednej z podiławskich knajpek, że nasi stróże prawa często u niego goszczą. Wóda leje się strumieniami a dziwki na stołach tańczą.
 bob ratowniczy
 Czwartek 30-06-2011

23465. 
Odnośnie wpisu numer: 23464

Nic nie wiesz właśnie.
Pamiętaj, że w policji jest ograniczona ilość etatów oficerskich, grup, a stopnie przypisane są etatowi.
Nie myśl, że w policji jest tak, że kto przyjdzie z tytułem magistra, ten
będzie skierowany na kurs oficerski lub sięgnie stanowisko naczelnika.
Nie ma tak.
Wcale nie jest wskazane, aby wszyscy przyjmowani mieli wyższe studia, gdyż doznają frustracji z braku awansu zawodowego o jakim śnią lub marzą. Musisz być chętny do pracy, bo cię koledzy rozpracują, a naczelnik lub komendant dobrze wie ze swoich źródeł, kto się opier... w robocie.
 Ormowiec
 Czwartek 30-06-2011

23464. 
Odnośnie wpisu numer: 23463

No co wy pier..., że POLICJA mało zarabia.
Jestem po resocjalizacji. I proszę bardzo, mogą mnie przyjąć do policji,
bardzo chętnie pójdę w Iławie. Ale się dostań i to nie jest takie proste.
A z tego co wiem, to za studia powinno dać się wyższy stopień i więcej
muszą płacić - dlatego zatrudniają osiołków bez wykształcenia.
 Mieszkaniec Iławy
 Czwartek 30-06-2011

23463. 
Odnośnie wpisu numer: 23455

Szybko panowie - a może i panie - ferujecie wyroki w sprawie pana
biznesmena [Bi-es]. Poczekajmy co powie sąd.
A co do przyjęć do policji, to rozumiem sarkazm, lecz czy to wina policji
czy rządzących? Za takie psie pieniądze nikt normalny po studiach tam
nie pójdzie pracować, wiec trzeba szukać kadr gdzie się da. A i tu też jest problem gdyż z tego co się orientuję, to pomocnik na budowie zarabia tyle
co policjant z 10-letnim stażem służby, a obowiązków praktycznie zero, no chyba żeby dla majstra browary nosić. Także odpowiedź nasuwa się sama.
 007 zgłoś się
 Czwartek 30-06-2011

23462. 
Odnośnie wpisu numer: 23461

Kolejna fotografia kamieni na pasie drogi powiatowej w Kałdunach.
 Ormowiec
 Czwartek 30-06-2011

23461. 
Na działce w obrębie szkoły wybudowali się dwaj szwagrowie (Kałduny
w gminie Iława). Jeden producent drobnicy w Iławie, drugi policjant z iławskiej powiatówki. Szwagry ogrodzili się jak należy - wspólnie, lecz tylko jeden, ten od produkcji, odpowiada za płot od drogi powiatowej biegnącej przez wieś Kałduny.

Szwagier policjanta postawił płot na linii wytyczającej pas drogowy, nie miał jednak prawa zagospodarować kamieniami i betonami części pasa drogi powiatowej przeznaczonej na przyszły chodnik. On, co najwyżej, mógł, jako kulturalny obywatel, posiać tam trawkę i pielęgnować, by pobocze chwaściskami nie zarastało. Ale jemu mało i wyłożył kamienie, które bardzo zagrażają bezpiecznemu poruszaniu się z prawej strony.

Obywatele z Kałdun nie raz już wyrażali osobiste niezadowolenie z postępowania szwagrowi policjanta z powiatówki, napominając, by ten kamienie usunął. On olał ich. Potem ci sami obywatele omawiali sprawę na zebraniu u sołtysowej i nic. Obywatele z Kałdun nawet zgłosili sprawę do Pana Wójta Harmacińskiego - też nie ma reakcji.

Dlatego ja, jako Stach ormowiec, donoszę do samego komendanta powiatowego policji w Iławie, aby nakazał swoim ludziom z drogówki ukarać opornego i niepraworządnego obywatela z Kałdun karą 3 tys. złotych na rozwój wsi Kałduny.
 Ormowiec
 Czwartek 30-06-2011

23460. 
Osoby, którym urząd skarbowy zwrócił część VAT na materiały budowlane w związku z inwestycją mieszkaniową, nie mogą spać spokojnie. Fiskus zaczął kwestionować wypłacone rekompensaty. Może uznać, że była ona za wysoka i żądać zwrotu nadwyżki razem z odsetkami. Okazją do takiej weryfikacji jest np. złożenie kolejnego wniosku. Weryfikacja dotyczy też zwrotów, które wcześniej nie budziły zastrzeżeń urzędników.
 skaner
 Czwartek 30-06-2011

23458. 
Odnośnie wpisu numer: 23454

Bobku nie przekręcaj mojego nicka.
Ot, mądry polak po szkodzie. Trzeba było manifestować brak brodzika podczas akceptowania projektu a nie marudzić w tej chwili. Teraz to musztarda po obiedzie.
Nie piałeś z zachwytu, powiadasz. No i słusznie, to basen a nie aquapark
a to kolosalna różnica. Teraz możesz jedynie krzyczeć, że chcesz aquapark w Iławie. Może za 20 lat wybudują. No chyba że stanie się cud - interwencja Rydzyka lub Natanka.
Jeśli chodzi o opłatę za saunę i basen to trzeba poczekać i uzbroić się w cierpliwość. Z braku chętnych obniżą ceny lub powiększą ofertę w cenie wejścia na basen.
 rudy wiewi0r
 Czwartek 30-06-2011

23456. 
PKS w Iławie chce sprzedać teren (ul. Ogrodowa) na którym ma swoją
bazę wraz z budynkami! Czyżby mieli zmienić swoją lokalizację?
 Jacek

romano7500@wp.pl, lat 48
 Środa 29-06-2011
Odp. 
Pisaliśmy o tym niedawno na łamach Kuriera.
No ale – tak czy siak – dzięki za czujność.
 moderator
 Czwartek 30-06-2011

23455. 
Odnośnie wpisu numer: 23451

Już niedługo będą przyjmować do policji nawet po gimnazjum.
A pogadać z nimi... uuu bracie, jeden lepszy od drugiego.
Pan Piotrowski powinien zażądać przeprosin od policji opublikowanych na łamach np. Kuriera na 2 stronie w formacie przynajmniej na pół strony. Pociągnęłoby to ich po kieszeni i może byłoby nauczką na przyszłość.
 bob ratowniczy
 Środa 29-06-2011

23454. 
Odnośnie wpisu numer: 23450

Posłuchaj mnie ruda wiewióro.
Basen to nie jest domeczek z klocków lego, tylko inwestycja za ponad
15 milionów złotych i brak brodzika dla dzieciaków o wzroście około 1 m,
to jest zwykła bezmyślność projektantów, a co za tym idzie - miejskich włodarzy, że taki projekt przyjęli. A przyjęli go żeby ludziom zamknąć gęby, bo ileż można obiecywać, że basen w Iławie powstanie.
Po drugie, pazerność urzędasów (chodzi mi o oddzielne opłaty za sauny) sprawi, że ten obiekt będzie świecił pustkami.
A po trzecie, kolego, byłem na basenie już pierwszego dnia i wychodząc
nie piałem raczej z zachwytu.
 bob ratowniczy
 Środa 29-06-2011

23453. 
Odnośnie wpisu numer: 23448

Jeśli Panu doktorowi płacą ledwie 2900 zł, to odchodzi. Tyle podobno na etatach zarabiają doktorzy w szpitalach państwowych. Czy może jest
inaczej?
Dlatego może ktoś napisze, ile zarabia na etacie taki doktor, jak Pan Dobrzeniecki razem z dodatkami funkcyjnymi i ewentualnymi zleceniami.
 pacjent
 Środa 29-06-2011

23452. 
Odnośnie wpisu numer: 23447

Ty jesteś dla mnie Gość!
Niech wyborcy [...] w PeOwskich odchodach.
Za basen przyjdzie też zapłacić, bo sam się, niestety, "nie wyżywi". Ostro trzeba będzie nam płacić teraz za uciechy B. Hordejukowej, Rygielskiego, Ptasznika i szczęśliwego pana oficera politycznego Romana Przybyły. Bo
tylko bardzo bogate środowiska gospodarcze fundują sobie takie uciechy.
 Ormowiec
 Środa 29-06-2011

23451. 
Odnośnie wpisu numer: 23446

[...] Jeśli prawdą jest, co Pan Piotrowski powiada, to policjanci zachowali
się bardzo nieprofesjonalnie.
No cóż... Po zawodówce przyjmuje się obecnie ludzi w szeregi policji.
Jeszcze do niedawna 60-70 % zaciągu "jakieś" stadia miało. Ale dziś?
 Ormowiec
 Środa 29-06-2011

23450. 
Odnośnie wpisu numer: 23441

Wybudować wam basen to jeszcze mało. Ludzie czy wy nie potraficie się cieszyć z tego co macie? Mogę się założyć, że jedna, góra dwie osoby były
z tego szanownego grona forumowiczów na basenie - a reszta co?
 rudy wiewi0r
 Środa 29-06-2011

23448. 
Doktor Dobrzeniecki odchodzi ze szpitala.
Dlaczego nikt nic nie zrobił, żeby go zatrzymać w iławskim szpitalu?
To wspaniały lekarz... Czy to już koniec iławskiej pediatrii? Oby nie...
 Wojtek
 Środa 29-06-2011

23447. 
Odnośnie wpisu numer: 23442

A trzeba było iść, szanowni iławianie, na ostatnie wybory samorządowe
i odpowiednio "podziękować" Panu W. Ptasznikowi (PO) za jego 4 lata burmistrzowania, a nie teraz - narzekać po fakcie!

Pamiętam, jak do Iławy dobrych parę lat wstecz przyjeżdżał śp. ksiądz
prałat Henryk Jankowski i mówił, że Iława to takie typowe czerwone
post-peerelowskie miasto, jakich wiele (niestety) jest w Polsce, więc
trzeba walczyć żeby to zmienić!

Żenująco niska frekwencja, brak zainteresowania sprawami miasta i
"wybór jedynego możliwego kandydata" na burmistrza w ostatnich
wyborach samorządowych potwierdziły te słowa ks. Jankowskiego.

IŁAWIANIE! PO CO DLA WAS DEMOKRACJA?!
WY DALEJ ŻYJECIE W PEERELU I REALNYM SOCJALIZMIE!
 taki sobie obserwator polityczny
 Środa 29-06-2011

23446. 
Pan Sławomir Piotrowski [firma Bi-es] może utrze nosa naszym iławskim "stróżom" prawa. Rozbawiłem się do łez, kiedy w artykule przeczytałem, że zatrzymany [zdaniem zatrzymujących go policjantów] "naoglądał się amerykańskich filmów".
Sytuacja wygląda raczej odwrotnie.
Ciekawe czy ci policjanci mają na ścianach plakaty z Brucem Willisem
albo Melem Gibsonem z pamiętnych produkcji "Szklana pułapka" czy
też "Zabójcza broń", he he...
 bob ratowniczy
 Środa 29-06-2011

23443. 
Odnośnie wpisu numer: 23434

Obecnie zbiór odbywa się w Szczepkowie na polu przy samej drodze.
Trzeba przyjechać bezpośrednio na pole, dostanie się kod, który jest skanowany przy zdawaniu pełnych kobiałek. Wypłata raz w tygodniu.
Płacą 2,50 zł za kobiałkę.
 Robert
 Wtorek 28-06-2011

23442. 
Sytuacja z naszym basenem, to skandal przez olbrzymie eS.
Wprost nie do wiary, że do czegoś takiego doszło.
Jak na to się zapatrują teraz nasi radni miejscy głosujący za podwyżką
pensji burmistrza, bo - cytuję - "wygrał w pierwszej turze"...?
Nie mogę uwierzyć w to, co widzę/słyszę...
 Eskulapski
 Wtorek 28-06-2011

23441. 
Odnośnie wpisu numer: 23433

Tak ratowniku, masz rację.
„Chwała” burmistrzowi za ten mega-bubel. Wspaniały basen, na który
nie można iść z małym dzieckiem, bo nie ma brodzika dla najmłodszych! Iławianie z maluchami nadal będą jeździć do Ostródy, bo tam brodzik jest, sauna też w cenie, rwąca rzeka i McDonalds przy trasie siódemce.
 bob ratowniczy
 Wtorek 28-06-2011

23440. 
Odnośnie wpisu numer: 23430

No, Iława turystyką przez duże „T” kwitnie.
Żenada i brak słów.
 bob ratowniczy
 Wtorek 28-06-2011

23434. 
Kurierze!
Czy nie wiesz, jak w tym roku jest z Wildem i zbieraniem truskawek?
Proszę o jakieś wiadomości :)
 Monia
 Wtorek 28-06-2011

23433. 
Odnośnie wpisu numer: 23430

Nie wybrzydzać!
Co, nie wiesz, że burmistrz ci basen wybudował! Chwała mu!
Iława ma być teraz znana z powodu tegoż wspaniałego basenu,
a nie jeziora Jeziorak.
 ratownik WOPR
 Wtorek 28-06-2011

23430. 
TURYSTYKA: Nie mamy ani jednego kąpieliska

W Iławie nie zgłoszono na lato ani jednego kąpieliska. Sąsiednia Ostróda ma ich dwa, a mały Lidzbark Welski – jedno. Zmiana przepisów umożliwia organizatorom zaoszczędzenie na badaniach wody, dlatego obie strzeżone iławskie plaże zgłoszono jedynie jako miejsca przeznaczone do kąpieli.

Czytaj więcej:
http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/TURYSTYKA:-Nie-mamy-ani-jednego-kapieliska/3051
 KURIER
 Wtorek 28-06-2011

23428. 
Odnośnie wpisu numer: 23405

Radny Kazio Mrówczyński z gminy Susz jest [...] i to się potwierdziło w jego przypadku, gdyż całkiem jeszcze niedawno był jednym z najbardziej oddanych "posłów na wsie" byłego burmistrza Sadowskiego, tworzył takie "trio poselskie" razem z Panami Goikiem i Blujem.
A tuż przed ostatnimi wyborami - skutecznie "spokuszony" przyszłymi zaszczytami przez obecnego burmistrza Pietrzykowskiego - opuścił swojego dotychczasowego pryncypała i "zagrał" w ostatnich wyborach w "drużynie Pietrzkowskiego i jego asystenta".
No i skutecznie zagrał, wieś przeciągnął chłopina na stronę swojego nowego pryncypała, czym Jaśko Sadowski był bardzo zmartwiony, wszak zawsze sporo inwestował w Lubnowych i liczył, że wieś mu to wynagrodzi, ale Kazio Mrówczyński i tak wiedział lepiej co będzie w dniu wyborów na jego "rdzennych terenach".
A dzisiaj Kazio Mrówczyński ma nowych kolegów, ale trzeba mu przyznać: jest konsekwentny pod jednym względem - jak już działa, to wciąż jest najbardziej "oddany z oddanych", gdyż jego wniosek i uzasadnienie podwyżki wynagrodzenia dla burmistrza Pietrzykowskiego to akt największego poświęcenia, nie bacząc iż ta śmiałość może mu się w przyszłości odbić "gniewem ludu" i "wyborczą czkawką".
 rudy lis
 Poniedziałek 27-06-2011

23427. 
Odnośnie wpisu numer: 23390

Porządny obywatel:
1. nie zapowiada fizycznej likwidacji innego obywatela, którego uważa
za nieporządnego;
2. nie wydaje wyroku na innego obywatela, gdyż od tego są sądy;
3. nie obrzuca błotem innego obywatela, uznawanego za nieporządnego, jedynie na podstawia steku plotek zebranych przez nieporządnego pseudonaukowca.
Wydaje mi się, że szliśmy dotychczas nie tylko różnymi brzegami rzeki,
lecz w przeciwnych kierunkach.
 czytelnik 133
 Poniedziałek 27-06-2011

23425. 
Odnośnie wpisu numer: 23416

Masz rację, patrzenie ludziom władzy na ręce jest polityką, ale patrzcie na
na lokalnym rynku.
Nie rozumiem tego nakręcania się Tuskiem Kaczyńskim i Wałęsą. Przecież
oni mają nas w głębokim poważaniu, a wy się nakręcacie. Np. w Iławie na
sesję rady miasta można wejść, a na obrady sejmu - wejdziesz? Na sesji możesz zadać pytanie, wysłać maila do ratusza, na który prawdopodobnie uzyskasz odpowiedź, a z sejmu dostaniesz?
 bob ratowniczy
 Poniedziałek 27-06-2011

23423. 
Odnośnie wpisu numer: 23406

Jak to kto zapłaci...? Mieszkańcy Iławy!
Sprzeda się np. Wodociągi, tak jak Energetykę Cieplną i będzie git.
A burmistrz z przydupasami będą dalej przyklaskiwać i udawać, że
wszystko jest OK.
 xgrzesio
 Poniedziałek 27-06-2011

23422. 
To było do przewidzenia. Oto ledwo brytyjska firma „3Legs Resources” dowierciła się do gazu łupkowego w polskiej glebie, a natychmiast w „demokratycznej prasie lewicowej” dosłownie po całym świecie wylęgły urocze „demony stonki ziemniaczanej” (weekendowy „New York Times”).

Komu zależy na tym, by gaz, który jest w skałach (nie tylko polskich),
pozostał w tych łupkach?

Po pierwsze. Tym, którzy go nie mają – w myśl zasady, że najgłośniej szczeka pies, który się najbardziej boi.

Po drugie. Francuzi, którzy mają łupki. Ale mają i atom, więc doskonale wiedzą, ile na sprzedaży tej technologii mogą zarobić.

Po trzecie. Rosjanie. Przecież od dostaw ich gazu jesteśmy uzależnieni,
więc nie będą szczęśliwi, gdy nagle za niego podziękujemy.

Pamiętam, że gdy w latach 90. stawiano w Polsce pierwsze elektrownie wiatrowe, to w telewizji pokazywano zdjęcia krów, które jakoby z tego powodu przestały dawać mleko. Teraz antyłupkowe lobby straszy ludzi świecącymi studniami i płonącą wodą lecącą z kranu, bo „jest zmieszana
z gazem”.

Ale to dopiero początek naszej wyboistej drogi po gazowe bogactwo. Antyłupkowe lobby wymyśli niejedną bajkę, w którą zapewne niestety wielu uwierzy.
 Archanioł Jarosław
 http://www.kurier-ilawski.pl/ogloszenia/GAZ-LUPKOWY-pod-I...
 Poniedziałek 27-06-2011

23420. 
Odnośnie wpisu numer: 23409

...wtedy też tak myślałem.
Światełko zapaliło mi się dopiero po tym, jak Pan Prezydent Lech Wałęsa
rozwiązał parlament.
Przed długie miesiące nie potrafiłem tego zrozumieć: mając większość w parlamencie, naszego premiera i prezydenta - zdobyć się na coś takiego?
Dzisiaj już wiem, co było tego przyczyną.
Aż serce boli, że trud i poświęcenie wielu osób z "Solidarności" poszła na marne.
 bystry antybolek
 Poniedziałek 27-06-2011

23419. 
Odnośnie wpisu numer: 23400

Zaprzecza Pan, ze po 1983 roku juz nie bylo stanu wojennego, bo w papierach WRON tak zostalo ustalone. General W. Jaruzelski musial, przynajmniej formalnie, zgodzic sie na zniesienie stanu wojennego, bo domagal sie tego papiez Jan Pawel II przed zblizajaca sie pielgrzymka do Polski.
Ale poza formalne z ta data zniesienie stanu wojennego niewiele zmienilo.
Po tym okresie dalej dokonywano skrytych zabojstw poczynajac na ksiedzu Jerzym Popieluszce, a konczac na bitym i skatowanym na smierc studencie z Olsztyna - Marcinie Antonowiczu...
Mlodziez ilawskich szkol - a wsrod nich takze laureaci stypendiow imienia Antonowicza - swoja postawa i nauka oddaja w najgodniejszy sposob hold ofiarom stanu wojennego.
 Latarnik z Sienkiewicza
 Niedziela 26-06-2011

23417. 
Odnośnie wpisu numer: 23412

Jan Paweł II mówił do nas w Polsce tak: "Wolność nie jest dana raz na zawsze, trzeba ją zdobywać codziennie".
Wolny człek, ale bez rozumu, to bydlę - takie samo, jak te w oborze.
Bez rozumu człek jest na podobieństwo i wizerunek świni chlewnej lub byka w kojcu, co czeka na to, aby paszy mu sypnęli, by żołądek zapełnić. Wolnemu homo, nie potrzebna rodzina, dziecko, mąż, żona, społeczność. Wolne homo idzie dalej.
Ma prawo do nieograniczonych pragnień seksualnych, tych hetero, jak homo. Wolny człek szuka wyrafinowanych uciech. Taką uciechą jest hodowla dziecka przez rodziców mono-seksualnych. Wolny (homo libertynus-eutanasis) zadaję sobie lub innemu wolnemu śmierć na zamówienie.
Wolny człek nie musi i nie chce słuchać nawet swojego papieża JP II. Wolny może nie uklęknąć nawet przed kapłanem papieżem. Wolny nie uklęknie przed Bogiem, ale padnie przed Unią Europejską.
Jednak pamiętaj wolny człecze, że twoja wolność ma granice. Tym pętem na szyi jest bezkres wolności, za którym nie ma ani miłości ani szczęśliwości.
 Wnuk Stoczniowca c.d.n.
 Niedziela 26-06-2011

23416. 
Odnośnie wpisu numer: 23407

Czy ty bobie nie rozumiesz, że patrzenie na ręce działaczom i władzy
jest polityką?
 Wnuk Stoczniowca c.d.n.
 Niedziela 26-06-2011

23415. 
Odnośnie wpisu numer: 23406

Czy przypadkiem nie winien temu znowu PiS...?
 Wnuk Stoczniowca
 Niedziela 26-06-2011

23412. 
Polska straciła znamiona niepodległego państwa - jest tylko punktem geograficznym na mapie.
Duża część mieszkańców tego obszaru, już nie państwa, żyje od tzw. łikiendu do łikiendu (nie piszę tego określenia po angielsku, bo od mody na angielszczyznę rzygać się chce, tak jak od zwrotu "działka z dostępem do jeziora"), czyli od grilla do grilla, od wódy do wódy. Zanika dar obserwacji świata i wyciągania wniosków.

1. Aleksander Kwaśniewski publicznie kłamie i jeszcze zapiera się w sprawie swojego wykształcenia.
2. Kwaśniewski jako prezydent zatacza się pijany na grobach żołnierzy polskich, pomordowanych przez NKWD. Widzą to Rosjanie i świat.
4. Donald Tusk, premier rządu, publicznie namawia do niepłacenia abonamentu rtv, czyli do łamania prawa.
3. Donald Tusk, premier rządu, z trybuny sejmowej krzyczy do opozycji
PiS-owskiej: "Wyginiecie jak dinozaury" (niedługi czas przed tragedią w Smoleńsku).
5. "Dorżniemy tę watahę" - słowa ministra spraw zagranicznych Radka Sikorskiego o sejmowej partii opozycyjnej PiS (niedługi czas przed tragedią w Smoleńsku).
6. Na oczach świata, żołnierz rosyjski rozbija łomem i tnie na kawałeczki wrak samolotu w którym zginął polski prezydent z generałami wojska (jakby tego było mało, unosi zaciśniętą pięść w geście tryumfu; nie ma dziwne, niecodzienny to skalp, to i niecodzienne nad nim gesty).

Za tydzień następny grill i flacha wódy. PO w sondażach nadal wysoko.
Za wysoko.
W październiku wybory parlamentarne. Jan Paweł II mówił do nas w Polsce tak: "Wolność nie jest dana raz na zawsze, trzeba ją zdobywać codziennie".
 Leon Kłonica von Kuraś
 Niedziela 26-06-2011

23409. 
Odnośnie wpisu numer: 23399

Dranstwem jest twierdzenie, ze Walesa i SB to te same osoby.
Kto przezyl stan wojenny i byl wowczas blisko "Solidarnosci" ten wie, ze
nie wolno uzywac takich porownan... To jest po prostu swinskie i plugawe.
Jakiekolwiek potem Walesa popelnil bledy (lacznie z wyrywaniem kartek ze swoich" teczek"), to nie uprawnia to nikogo, szczegolnie Polaka do plucia na naszego nobliste.
W stanie wojennym - po otrzymaniu Nobla przez Lecha Walese - bylismy
z niego bardzo dumni i z Ilawy pojechalismy do Niego z gratulacjami.
 Kanclerz
 Sobota 25-06-2011

23408. 
Odnośnie wpisu numer: 23406

Za taką "ugodę", jak z firmą wykonawczą Pol-Aqua, czyli brak należytej staranności w przewidywaniu "nieprzewidzianych" wydatków w kwocie
ok. 1,5 mln zł - burmistrz powinien zostać natychmiast odsunięty ze stanowiska.
Co na to iławscy klakierzy? Nie będziemy się spiera o te marne grosze?
Jak zwykle?
W kraju demokratycznym taki burmistrz sam podałby się do dymisji.
Tylko do tego potrzeba honoru.
 obywatel2
 Sobota 25-06-2011

23407. 
Odnośnie wpisu numer: 23391

Odkąd pamiętam to Polak tylko rozliczać chce.
Skończmy już tą demagogię! Wcale bym się nie zdziwił gdyby zaczęto rozliczać Mieszka I dlaczego ożenił się z Dobrawą a nie z inną białogłową.
W tym kraju nigdy nie będzie dobrze jak będziemy żyli tylko historią, co było i gdyby było. Życie to nie czas przeszły. Mazowiecki komuchów nie rozliczył i już nikt tego nie rozliczy. A tych z lat 90. chcesz rozliczać? To siebie samego też chyba byś musiał rozliczyć, bo czystego sumienia nie masz, bracie.
I skończcie już te żenujące dyskusje na temat polityki, potyczki PO-PiS, wszędzie tego pełno aż niedobrze się robi.
Ludzie napiszcie lepiej co w Iławie i okolicach się dzieje i zacznijcie patrzeć na ręce lokalnych działaczy. To jest o wiele ciekawsze.
 bob ratowniczy
 Sobota 25-06-2011

23406. 
Ale jaja basenem.
Budżet miasta Iławy ma zapłacić jeszcze ponoć 1,5 mln złotych [...].
KTO ZA TO BEKNIE...?
 Anna
 Piątek 24-06-2011

23405. 
Odnośnie wpisu numer: 23393

Te niespełna 11.000 zł brutto jest podobno "w podzięce za dobre rządy, dorównanie innym włodarzom w powiecie i sukcesywne pozyskiwanie środków unijnych".
Radny Mrówczyński wstydziłby się takie bzdury opowiadać publicznie!
Żadna złotówka nie została pozyskana (nie wpłynęła do budżetu). To, co
jest realizowane oraz to, co się rozpocznie - to spuścizna po poprzedniku.
Teraz więc przydałoby się podziękować Panu Janowi Sadowskiemu, Panie Burmistrzu Pietrzykowski, który - jak widzimy - w ogromnym stopniu przyczynił się do tej niewielkiej korekty wynagrodzenia.

BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ, BO ZMIANY SĄ KONIECZNE!
 mieszkaniec Susza
 Piątek 24-06-2011

23404. 
Znalazłem rozum. Był porzucony na ulicy. Poszedłem do ratusza, ale odmówiono jego przyjęcia.
Miałem wyrzuty sumienia co z nim zrobić, ale jak kazano wyrzucić -
tak uczyniłem.
Następnego dnia przedzwoniłem do sekretariatu i zapytałem się - jak
można pracować bez rozumu. Odpowiedz była taka - można, burmistrz
ma dwóch zastępców.
 seniores
 Piątek 24-06-2011

23401. 
Odnośnie wpisu numer: 23393

[...] Pobory burmistrzowi ustala (wnioskuje, motywuje i zatwierdza w głosowaniu) Rada Miasta.
 Toja
 Piątek 24-06-2011

23400. 
Odnośnie wpisu numer: 23395

Przepraszam, ale o czym Pan pisze?
Stan wojenny w Polsce miał miejsce w latach 1981-83.
Stan nadzwyczajny został wprowadzony 13 grudnia 1981 roku na terenie całej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej [...].
Został zawieszony 31 grudnia 1982 r., a zniesiono go 22 lipca 1983 roku.
 czytelnik z Susza
 Piątek 24-06-2011

23399. 
Odnośnie wpisu numer: 23391

Przecież to te same osoby!
 bystry
 Czwartek 23-06-2011

23398. 
Odnośnie wpisu numer: 23391

Znam paru w Iławie UB-eków. Oni ledwo zipią z tych swoich emerytur.
Ci z dołów niczym szczególnym się nie obłowili, gdyż byli zwykłymi szaraczkami. Trzeba mieć miłosierdzie nawet do ubeka, a wy tacy zbóje. Nawet z trumny byście ich wywlekli. A feeee!
 Ormowiec
 Czwartek 23-06-2011

23395. 
Z takim tekstem wystąpiłem na zakończeniu roku szkolnego w iławskim
LO. Może uda mi się napisać więcej w papierowym wydaniu Kuriera.

"Witam wszystkich. Dumny jestem, że dziś mogę wręczyć dwa stypendia im. Marcina Antonowicza.
Marcin Antonowicz z Olsztyna w 1985 r. został laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej. W tym samym roku (to czasy stanu wojennego) rozpoczął studia na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. Podczas przyjazdu do Olsztyna został zatrzymany przez milicję. Zmarł. Studentem był 19 dni. Matka Marcina, dr Krystyna Antonowicz, pełniąc dyżur w szpitalu tylko po butach i swetrze rozpoznała przywiezionego zmaltretowanego syna.
Pieniądze na fundusz stypendialny zbierane są przez Stowarzyszenie Represjonowanych w Stanie Wojennym Regionu Warmińsko-Mazurskiego „PRO PATRIA”. Członkiem tego Stowarzyszenia jest również Kazimierz Rochowicz, fundator dzisiejszych stypendiów. Jest jednym z wielu Polaków, o których można powiedzieć – patriota. Dzięki takim ludziom patriotyzm w Polsce nie jest jeszcze archaizmem. W czasie stanu wojennego Pan Kazimierz był więziony za sprawą tych, o których dziś możecie usłyszeć, że są ludźmi honoru, jak generałowie Jaruzelski czy Kiszczak. Dziś Kazimierz Rochowicz funduje stypendia w szkole, której jest absolwentem.
Gratuluję wyróżnionym – w imieniu Pana Kazimierza Rochowicza, jak i własnym."

Pozdrawiam.
 Henryk Witkowski
 Czwartek 23-06-2011

23393. 
ODEZWA DO TOWARZYSZY-WYBORCÓW W SUSZU, KTÓRZY
GŁOSOWALI W WYBORACH NA BURMISTRZA PIETRZYKOWSKIEGO!

Dziękujemy Wam! Wykazaliście się wielką obywatelską inteligencją, mamy wreszcie człowieka na swoim miejscu, godnego tego stanowiska, pracowitego i zatroskanego o los każdego mieszkańca gminy i miasta Susz! Zniknęła prywata i obłuda poprzedniej władzy, a sprawy naszej społeczności wreszcie poszły w dobrym kierunku! Żyj nam sto lat nasz burmistrzu i rządź nami póki Ci starczy sił i pomysłów, wszak nikt nie jest w stanie Cię zastąpić i Ci dorównać!
Cieszymy się, że zostałeś nareszcie doceniony i będziesz teraz godnie wynagradzany za swoje talenty! Te jedyne niespełna 10 tys. brutto honorarium musimy traktować jako preludium do kolejnych podwyżek, bo doskonały menadżer musi zarabiać żeby nas nie opuścił i nie pozostawił samych sobie!
CIESZMY SIĘ, UŚMIECHAJMY SIĘ DO SIEBIE, BO CZASY SMUTKU TO JUŻ TYLKO WSPOMNIENIA! BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ...
 balas kolega leszka
 Środa 22-06-2011

23391. 
Odnośnie wpisu numer: 23386

To już może czas zakończyć rozliczanie UB-eków i SB-eków.
Teraz nadszedł czas rozliczenia ludzi z lat 90-tych, co doprowadzili naród polski do ubóstwa i nędzy. Począwszy od byłego nieroba ze stoczni, który
dziś pławi się w luksusie. I jego całą klikę.
 Rambo
 Wtorek 21-06-2011

23390. 
Odnośnie wpisu numer: 23386

Porządny obywatel nie kradnie wiertarki, nie kradnie kabla, nie nosi noża
przy sobie, nie chuligani po wioskach, nie robi bękarta w rowie. W stoczni
nie donosi na kolegów i nie bierze za to kasy od tego sowieckiego reżimu.
Porządny obywatel nie układa się z reżimem, udając rewolucjonistę - gdy
tak naprawdę jest reglamentowanym psem na usługach tego reżimu, bo
nic tak uczciwych ludzi nie ogłupia na ulicy, jak ta namalowana, zmyślona
i całkowicie kontrolowana "rewolucja".
A potem - jako prezydent dużego kraju 40 milionów obywateli w centrum Europy - jeśli jest porządny, nie niszczy archiwalnych akt na swój temat,
w których są dla niego niemiłe "brudy" z zaszłości, lecz spokojnie kładzie papiery na stół i publicznie, otwarcie, szczerze te "paszkwile" odkłamuje swoim obywatelom.
Zatem, jako porządny obywatel, proponuję, by drogi nasze się rozeszły
na tym forum, gdyż idziemy innymi brzegami ponoć "tej samej" rzeki.
 Wnuk Stoczniowca 1970
 Wtorek 21-06-2011

23389. 
Aleksander Kaczorowski na łamach „Newsweeka” daje upust emocjom,
które najlepiej oddaje tytuł jego artykułu: „Nie zagłosuję już na PO”.
Były dziennikarz „Gazety Wyborczej” (odszedł w proteście przeciwko
decyzji Adama Michnika o pozostawieniu w redakcji jego zastępcy –
Lesława Maleszki, czyli Tajnego Współpracownika „Ketman”) pisze:

„Jednym z najgłupszych stwierdzeń minionego tygodnia było to, jakoby
PO skręciła w lewo. Trzeba mieć bardzo, bardzo ograniczoną zdolność
rozumowania, by dopatrzeć się lewicowości w partii, która obniżyła
podatki dla najlepiej zarabiających, a zamiast żłobków i przedszkoli
buduje np. stadiony”.

„Głosowałem na Platformę Obywatelską, wcześniej na Unię Wolności i Kongres-Liberalno-Demokratyczny. Wiem i rozumiem, że polityka to nie jest zajęcie dla dziewic orleańskich i że partia, która chce przejąć władzę i wywrzeć wpływy na losy kraju w pożądanym przez siebie kierunku, musi iść na kompromis, stawać w polu szeroką ławą. Ma to jednak sens tylko wtedy, gdy czemuś służy – a dziś Platforma służy tylko interesom swoich oficjeli, z których wielu wyróżniło się przez ostatnie cztery lata rażącą kompetencją”.

„Partia Jarosława Kaczyńskiego jako jedyna odwołuje się do katolickiej nauki społecznej i akcentuje znaczenie rodziny. Wyborcy PiS nie są głupi
i na ogół zdają sobie sprawę z wad tego ugrupowania. Jest to jednak jedyna partia, która mówi o sprawach dotyczących konkretnych ludzi, o realnych problemach setek tysięcy polskich rodzin. Platforma mówi już wyłącznie o sobie. Oglądałem kongres PO w telewizji i nie czułem nic, oprócz niesmaku i żalu. Widziałem ludzi, z którymi już nic mnie nie łączy. To nie tak miało być, panie premierze...”
 skaner
 Poniedziałek 20-06-2011

23388. 
Odnośnie wpisu numer: 23381

Nie chodź z żoną po nocy, bo przyciągasz nieszczęścia.
 Gaweł
 Poniedziałek 20-06-2011

23387. 
Odnośnie wpisu numer: 23385

Gwoli dalszego wyjaśnienia:
1. Porządny obywatel nie morduje swego prezydenta wybranego w sposób demokratyczny (wybranego niedemokratycznie także zresztą nie powinno się mordować, tylko odsuwać od władzy).
2. Gabriel Narutowicz został w 1922 r. wybrany demokratycznie, zgodnie z ówczesną konstytucją marcową, na prezydenta przez Zgromadzenie Narodowe (połączony Sejm i Senat), w którym tzw. ekstrema polityczna miała znikomą liczbę głosów. Prawica w Zgromadzeniu miała 29% głosów, centrum 24%, lewica 25% (w tym komuniści tylko 1.4%), mniejszości narodowe ok. 22%. Przedstawicieli mniejszości było dość duża liczba dlatego, że ok. 33% obywateli ówczesnej Polski nie było polskiej narodowości. Wśród mniejszości narodowych byli np. Niemcy, Ukraińcy, Białorusini, Żydzi itd. Jako obywatele polscy przedstawiciele mniejszości mieli takie same prawa wyborcze jak i inni obywatele. A wśród tych przedstawicieli mniejszości syjoniści stanowili jedynie drobny procent.
3. Tak więc o wyborze prezydenta Narutowicza wcale nie decydowały głosy różnej maści lewaków i syjonistów,tylko głosy demokratycznego centrum i demokratycznej lewicy.
4. To co z tego, że Narutowicz był podobno masonem? To masonów można mordować do woli?
5. To co z tego, że była nagonka prasy prawicowej na prezydenta Narutowicza? Dzisiaj też prasa prawicowa zionie nienawiścią do prezydenta. To światły profesor, podobno szanowany obywatel i ojciec rodziny, jakim był Niewiadomski, winien kierować się nagonką prasową i mordować prezydenta Rzeczypospolitej? Ciekawa teoria...
6. Równie ciekawa jest teoria, że obawy o losy RP mogą być usprawiedliwieniem dla zbrodni politycznej powodującej późniejszą faktyczną destabilizację państwa.
7. Cóż to z Niewiadomskiego za artysta i patriota skoro zamordował prezydenta podczas otwarcia wystawy malarstwa polskiego w Zachęcie?
8. Zupełnie się zgadzam z refleksją, że i obecnie namiętności biorą często górę na rozumem, czego dowodem są niektóre wypowiedzi na tym forum.
9. Jeśli już musimy wplątywać historię do naszych obecnych dyskusji, to róbmy to przynajmniej rzetelnie i zgodnie z prawdą historyczną, a nie pobożnymi mitami na jej temat.
I tyle...
 czytelnik 133
 Poniedziałek 20-06-2011

23386. 
Odnośnie wpisu numer: 23383

Co się tak, Wnuku Stoczniowca, przyczepiłeś tych rewolucji, barykad,
planów sprzątnięcia tego czy owego znienawidzonego przez Ciebie polityka, marzeń o przelewaniu krwi? Wszystko jest według Ciebie przegniłe, zmurszałe, itd. itp. To już zakrawa na jakąś manię prześladowczą lub wręcz paranoję.
A co Ty jesteś w stanie zaproponować poza żałosnymi atakami nienawiści wobec wszystkich i wszystkiego wokół? A może wybierz się z łopatką do najbliższej piaskownicy, zbuduj sobie w niej barykadę i atakuj ją energicznie, z właściwym sobie rewolucyjnym animuszem. Tylko daj już spokój na tym forum ze swymi fobiami.
P.S. A może udaj się na wycieczkę np. do Korei Północnej, gdzie ciągle rządzą tzw. zawodowi rewolucjoniści, którzy nieustannie prowadzą swój lud (umierający z głodu) właśnie na ukochane przez Ciebie barykady. Tam to dopiero kwitnie ukochany przez Ciebie duch rewolucyjny! Pewnie Ci się tamtejsza rzeczywistość bardzo spodoba, a my tutaj nieco odpoczniemy od Twych wspaniałych pomysłów. Przyjemnej i pouczającej wycieczki!
 czytelnik 133
 Poniedziałek 20-06-2011


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 92 93 94 ... 183 184 185 186 187 188 189 190 191 ... 279 280 281 ... 373 374 375 następna ] z 37595984125REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe | Stopka
Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.