Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
GMINA LUBAWA. Trzydzieści lat z pasją dla rozwoju
„Pytanie na śniadanie”
Seans filmowy dla dzieci z Ukrainy
Urzędnicy oskarżeni przed sądem
Lekarz Stanisław Siłka. Wspomnienie
Wiktor Preuss awansował do Widzewa Łódź
Plan budowy drogi S5. Ostateczne starcie
GMINA LUBAWA. Radni uchwalili budżet
Spłonęli we wraku
Obieżyświat Aleksandra Gubernat
Więcej...

Forum

24200. 
Pierwsze plakaty Partii Obietnic są już na mieście.
Kolejne odcinki pojawią się w cyklu: "Co by tu spieprzyć jeszcze".
Odpowiedzią ma być "Nic Nie Mogę Autobus Tuska", ale już pierwszego
dnia Donald został wygwizdany na rynku w Chełmży. Uuuuuuuuuuuu...

POLSKA W BUDOWIE JUŻ OD CZTERECH LAT
Nikt ci tyle nie da, ile my ci obiecamy
 anty-bolszewik
 Poniedziałek 19-09-2011

24199. 
Odnośnie wpisu numer: 23963

Jan Żaryn, kandydat PiS-u do senatu z naszego okręgu wyborczego, znów buszuje po okolicy "nawiedzając" swą wielce dostojną osobą okoliczne kościoły, niekiedy w towarzystwie grajka kabaretowego Jana Pietrzaka (czyżby z kościołów robiono już kabarety?).
Niedawno ponownie przybywał w Iławie, gdzie został namaszczony na przyszłego senatora przez przedstawiciela ortodoksyjnej prawicy Marka Jurka. Pan Żaryn prowadzi w ten sposób swą kampanię wyborczą wykorzystując do tego, za zgodą miejscowego kleru, okoliczne kościoły. Ale do czasu...
Niektórzy wierni mają już dość takich praktyk czyniących ze świątyń obiekty pospolitej agitacji politycznej. Niedawno ów Żaryn planował kolejny występ w kościele – tym razem z Dąbrównie koło Ostródy. Ale za sprawą miejscowego działacza społecznego [Józef Matczak, właściciel firmy masarskiej], korzystającego z poparcia wielu parafian oburzonych wykorzystywaniem kościołów do działalności politycznej, przekonano miejscowego proboszcza o niecności takich praktyk i wykład Żaryna po mszy odwołano.
Ale Żaryn nie rezygnuje...
Podobno znów za kilka dni ma nawiedzić ponownie kościół w Suszu ze stosowną agitacją polityczną. Wydaje się to o tyle dziwne, gdyż podobno już był tam pod koniec sierpnia, lecz jego upolityczniony wykład spotkał się wtedy z obojętnością wiernych, którzy wcześniej tłumnie opuścili kościół oburzeni tą formą i tym miejscem zabiegów politycznych i normalnej agitacji przedwyborczej. Ale jak widać Pan Żaryn jest wytrwały i za nic ma uczucia religijne miejscowych wiernych. Najważniejsze jest przecież popłatne miejsce w ławach senackich, a sposób jego zdobycia jest już nieważny...
Do senatu można więc, zdaniem Pana Żaryna, wjechać nawet kosztem uczuć religijnych ludności żyjącej na dalekiej prowincji od Warszawy, gdzie zamieszkuje nowo pozyskany przez PiS "syn Ziemi Iławskiej i Ostródzkiej...".
Ciekawe jaki będzie rezultat owych "świętobliwych" zabiegów?
 czytelnik 236
 Poniedziałek 19-09-2011

24197. 
Odnośnie wpisu numer: 24194

Ten były poseł SLD, co stoczył się na dno społecznej egzystencji, pisał w swoich ulotkach wyborczych "głosuj mądrze" i lud głosował "mądrze".
W naszym okręgu 34 w roku 2001 otrzymał ponad 12.200 głosów, zaś w powiecie iławskim ponad 4.300 głosów.
Lista SLD w powiecie iławskim zebrała wówczas prawie... 48% ważnych głosów, lista PO w 2007 roku 43%. Jakieś 90% dawnego elektoratu SLD to dziś elektorat PO. Jest to współczynnik degrengolady społeczeństwa powiatu iławskiego.
Gdy powiedziałem pewnemu obywatelowi Iławy, że głosowałem na PiS,
to aż go rzuciło od biurka do drzwi, tak był zaskoczony moim wyborem:
"Jak to? Pan na nich też głosuje?!"
Żałosny to był widok...
 Leon Kłonica von Kuraś
 Poniedziałek 19-09-2011

24196. 
Odnośnie wpisu numer: 24190

W procedurach bezpieczeństwa NIC się nie zmieniło, nawet po katastrofie smoleńskiej.

Prezydent Komorowski był w Ostródzie i Iławie. U nas zażyczył sobie wycieczkę 8-godzinną po Jezioraku, ale proszę zwrócić uwagę, że nie statkiem, a zaledwie niewielką łodzią żaglową. Kto go widział w kapoku? Niestety nie założył ważnego i obowiązującego sprzętu ratunkowego.
Nawet dziennikarze z TVP info skomentowali to jako złamanie przepisów
o bezpieczeństwie żeglowania.

Czy Państwo pamiętają jak krytykowano śp. Lecha Kaczyńskiego i jego kancelarię, że na pokład Tupolewa zabrano całą generalicję razem, że poleciał do Smoleńska na hura, bez zabezpieczeń lotu itp. (abstrahując od tego, że za zabezpieczenie lotu i służby specjalne wokół niego odpowiada właściciel samolotu, czyli rząd, czyli akurat Donald Tusk, który wcześniej wsławił się zabieraniem samolotu konkurentowi).

Ta tragedia nie nauczyła nic ludzi ze szczytów, łącznie z prezydentem. Pewno ktoś skomentuje, że prezydentowi towarzyszyli ratownicy.
Nie o to chodzi. Procedur bezpieczeństwa nie dopełniono.

Bulwarowa prasa krajowa też ma używanie z wizyty na Jezioraku:
http://www.fakt.pl/Lekkomyslnosc-prezydenta-Na-lodzi-bez-kapoka-,artykuly,115210,1.html
 Mjr rez dr Józef Pancerz-Kulawy
 Poniedziałek 19-09-2011

24195. 
Z tymi dziewczynami [Kaczyńskiego] to ja wszędzie.
Nawet do piekła.
 czuły sympatyk
 Poniedziałek 19-09-2011

24194. 
Odnośnie wpisu numer: 24191

W sytuacji kisielickiej tylko negatywne orzeczenie sądu dałoby rozwiązanie problemu. Jednak mam nadzieję, że zajmie się tą sprawą telewizja, gdyż tylko rozdmuchanie źródła zarzewia problemu może dać radę opinia publiczna.

Inaczej spróbują zamieść sprawę po dywan dyrektorski, potem gminny i kuratoryjny. Nie jest zrozumiałe, że tylko procesem sądowym może gościa "uziemić" i odesłać na aut po nauki i wychowanie. Pijaństwo pracownika oświaty, szczególnie najbliższego kontaktu z wychowaniem i edukacją uczniów podlegać powinno szczególnym procedurom administracyjnym.

Po udowodnieniu przez odpowiedni zakład medyczny zawartości we krwi alkoholu u nauczyciela podczas prowadzenia lekcji, a tak podobno było, sprawa kary w oświacie jest nieuchronna. Jednak etos radnych posłów, urzędników państwowych ma wiele do życzenia.

Obecnie w kraju mamy sytuację, iż kandydat na radnego, czy na posła, znany z ulotnego zachowania, nie stroniący od biesiad zakrapianych ostro w gronie podwładnych, uczniów, pracowników - jest dobrze postrzegany przez rzesze prostactwa społecznego.

Jakże łatwo stoczył się pewien iławski poseł, przedsiębiorca. Czyja wina? Tych, którzy dali mu mandat poselski, gdyż był jednym z nich tak samo myślących.
 Mjr rez dr Józef Pancerz-Kulawy
 Poniedziałek 19-09-2011

24191. 
Odnośnie wpisu numer: 24077

To wszystko jest szczerą prawdą,co napisał kolega o kisielickiej władzy (samorządowej jak i szkolnej).
Nie liczmy na nic wielkiego. Pan dyrektor nie odwoła Pana Janusza W.
gdyż jest od niego zależny (od przewodniczącego rady miasta).
A reszta, pozostawiam to bez komentarza.
 Tedi
 Niedziela 18-09-2011

24190. 
Odnośnie wpisu numer: 24189

[...] Oczom nie wierzę. Prezydent był w Ostródzie, pływał statkiem po Jeziorze Drwęckim w odpowiednim do pozycji i dostojeństwa towarzychu. Najbardziej zaintrygowała mnie jedna z iławskich mord, która paradowała
w jego towarzystwie. [...] Ty mordo nasza! Kochamy cię ja cholera!
 człowiek z gminy wiejskiej Iława
 Sobota 17-09-2011

24188. 
Dziś rocznica, jak w 1939 roku 17 września ZSRR wkroczył do Polski, by "ochronić Polaków przed niewolą niemieckiego nazizmu".
Gdyby udało mu się wtedy "ochronić całą Europę", to żylibyśmy dziś w dostatku i nie byłoby kłopotów z zadłużeniem, krachem i innymi plagami kapitalistycznej gospodarki.
 myślący poprawnie
 Sobota 17-09-2011

24186. 
Weście sie za dupe kesemu ktory zyl z lichwy u Wojtka S.
Zarobil w kantorze 600.000 tys.
 żydek
 Sobota 17-09-2011

24184. 
Skąd u diaska ksiądz dysponuje tak niewyobrażalnym dla zwykłego śmiertelnika majątkiem i jak zamiarował go spożytkować za pomocą zaprzyjaźnionego kantora? Może pora zapytać u źródła,po cóż mamy lokalny opiniotwórczy tygodnik...Telefon na parafię macie.Może pleban nie odpowie ale o tym też można napisać!Ani złotówki dla kleru,popieram czyjś wpis!Darmozjady żyją jak paniska z dojenia nas,brzuchy do kolan,nie płacą podatków-co za chamstwo,co za dżungla!
 abbe Deschamps
 Sobota 17-09-2011

24183. 
Odnośnie wpisu numer: 24175

Iławska koło cmentarza jest trudna? Tam przynajmniej przejedziesz lewą stroną. Zapraszamy 300 m dalej, na Kajki. Wjedź pod górę lub z niej zjedź. Powodzenia życzymy przy wjeździe do komunalki. Koleiny na pół metra a kostka brukowa sama wypada z drogi. Jeszcze trochę to jednokierunkową będzie można zjechać ze starego miasta. Powodzenia dla tirowców.
 użytkownik suskich dróg
 Piątek 16-09-2011

24182. 
Odnośnie wpisu numer: 24176

W woli sprostowania Panie poinformowany. Miasto/Gmina Susz nigdy nie płaci przed zakończeniem zadania - kłamstwo!!! Płaci i płaciła za roboty w trakcie ich trwania, tzn. płatnosci częściowe na podstawie odbiorów częściowych zgodnie z zawartymi umowami i ustawą. Natomiast płatność końcowa po odbiorze końcowym. Praktykowane w całej Polsce - takie sprostowanie. Warto czasami zapytać, ale kompetentnych osób.
 poinformowany nieco lepiej
 Piątek 16-09-2011

24180. 
Na jaką partię zagłosują iławscy kibice piłkarscy?
Jak dobrze zagłosujecie, to IKS dostanie na nowy sezon pół melona zł.
 Czaruś z IKS-u
 Piątek 16-09-2011

24179. 
Odnośnie wpisu numer: 24176

Za nieterminowe oddanie orlika wykonawca zapłaci kare tak jak zapłacił wykonawca za basen w Iławie, czyli władza jeszcze im dopłaci żeby oddali Orlika w terminie.
Przydało by się Pietrzykowskiemu spełnić w terminie chociaż jedną obietnice wyborczą. Ażeby przypadkiem nie pojawiły się inne problemy związane z dostawą np. kruszywa to władza zapłaci nawet 1,5 bańki więcej. Tak się teraz zarabia w Polsce, innowacyjna gospodarka TUSKA.
 by żyło się lepiej
 Piątek 16-09-2011

24178. 
Metodą sondażu diagnostycznego badano o tzw. TWARDY ELEKTORAT
wyborczy.
Okazuje się, na PIS głosowałoby - 18%; na PO - 17%; na SLD - 5%.
Tych, którzy nie wiedzą obecnie, a pójdą na wybory jest 34%
 Mjr rez dr Józef Pancerz-Kulawy
 Piątek 16-09-2011

24177. 
Odnośnie wpisu numer: 24170

Dla Broka to położę się w poprzek drogi na Ostródzkiej... tak go wielbię.
Czy ktoś za przykładem moim pójdzie?
 Wielki Miłośnik
 Piątek 16-09-2011

24176. 
Odnośnie wpisu numer: 24173

Twoja wypowiedź jest skonstruowana wyłącznie na niewiedzy, a zatem
na plotce.
Miasto/Gmina Susz nigdy nie płaci wykonawcy przed wykonaniem zadania. Najpierw odbiera się inwestycję, a potem robi się płatność - zgodnie z ustawą.
Prace faktycznie zostały wstrzymane. Z informacji, które uzyskałem w urzędzie (a trzeba czasami zapytać) wynika, że wykonawca nie dogadał się z dostawcami kruszyw. Opóźnienie jest, ale nieoddanie inwestycji w terminie wiąże się z karą dla wykonawcy, która - mam nadzieję - będzie wyegzekwowana.
 poinformowany
 Piątek 16-09-2011

24175. 
Odnośnie wpisu numer: 24173

Akurat suszaku, na pewno ci sprawdzą.
Ulica Iławska jak była trudna do pokonania, tak jest nadal (odcinek przy cmentarzu). Na Leśnej skręcając na skrót do Kopernika, jak były drzewa obrośnięte, tak są nadal. Nie mają czasu na takie tam pierdoły.
 Kopernik
 Piątek 16-09-2011

24174. 
Odnośnie wpisu numer: 24173

Orliki w zamyśle działaczy partyjnych PO miały służyć głownie rozwojowi narybka piłkarskiego i reklamowania przewodniej siły rządzącej, stąd te turnieje o Puchar Donalda Tuska.
Kiedy okazało się, że w 50. procentach czasu użyteczności stoją puste,
to zaczęła się rozróba, ale cicha. Samorządy ledwo zipią, a tu na orlików utrzymanie trzeba bulić.
Ponadto zbuntował się też PZLA, zmusił rząd by wybudował kilka orlików specjalistycznych dla lekkoatletów.
Podobnie ma się sprawa z nowymi stadionami - dla piłkarzy wyłącznie. Nieporozumieniem jest, by Stadion Narodowy w Warszawie lub inny z
czterech wybudowanych za kosmiczne pieniądze nie miał zaplecza oraz
np. bieżni tartanowej - i nie był przygotowany do międzynarodowych
mistrzostw w LA.
Niestety ludzie Donalda Tuska są wypaczeni.
 swój
 Piątek 16-09-2011

24173. 
Co tam się dzieje z tym naszym suskim jakże chlubie przedstawianym w Kurierze przez nasza władze orliku?
Przez długi czas nic się nie działo... Prace ustały, a z tego co było głośno mówione, to miał być oddany do końca miesiąca września. Sprawdźcie w urzędzie czemu są opóźnienia?! Podobno Urząd nie płacił wykonawcy...
Czy wiadomo już jak będzie wyglądała działalność tegoż orlika? Podobno
duża liczba osób uważa, że budowa Orlika w miejscu boiska do piłki nożnej to nieporozumienie! Sprawdźcie to jeśli możecie.
 suszak
 Czwartek 15-09-2011

24171. 
Odnośnie wpisu numer: 24168

Taki oto przykład "interwencji radnego Wojciecha Szymańskiego", gdy
tematów poważnych zabrakło na sesję.
Radny Szymański w trosce o bezpieczeństwo policji zarzucił naczelnemu policjantowi drogówki, że jego podopieczni nie zapinają się na służbie w pasy bezpieczeństwa. Nawet go postraszył.
A dlaczego radny, kiedy na fujarce gra, to nie występuje w słuchawkach,
by mu uszy nie zwiędły? Aaaaaaaaa...
 perkusista
 Czwartek 15-09-2011

24170. 
Odnośnie wpisu numer: 24157

Naprawdę?!!! Komorowski wpadnie do Iławy?!!!
To super. Przybędę zatem go przywitać i zaproszę na schaboszczaka - i
przy posiłku porozmawiamy o Polsce i czy nadal spotyka się z Palikotem.
 sympatyk Bronka
 Czwartek 15-09-2011

24169. 
Odnośnie wpisu numer: 24166

Mamy zatem kolejny problem z czarnym klerem, teraz nawet w okolicach
kantoru z walutą. Znowu jakaś kasa od księdza, teraz jakieś zniknięcie z
kasą kościelną i et cetera.
Olszewski z Kuriera! Gdzie się podziewasz? Tyś nam jeden, co sprawie tej
możesz się przyjrzeć... i odpowiednio przedstawić.
 swój
 Czwartek 15-09-2011

24168. 
Odnośnie wpisu numer: 24158

A gdzie ta pani ma pasy zapięte?
Bo jak Pan radny Wojciech Szymański zobaczy, to dopiero będzie gorąco.
 kolo
 Czwartek 15-09-2011

24167. 
Do naszych taksowkarzy w Iławie.
Krew mnie zalewa jak slysze jakie ploty roznosicie po naszym miescie.
Teraz na Pana Wojciecha S. z kantoru przyszla kolej. WSTYD PANOWIE!
 cygan
 Czwartek 15-09-2011

24166. 
Odnośnie wpisu numer: 24162

...nie mniej jednak fakt pozostaje faktem. Gość znika z kupą kasy i słuch po nim zaginął. Czy to nie zalatuje jakimś gównem?
A jeszcze większym zalatuje fakt: skąd kapłan ma tyle kasy? Powierza do kantoru 300 tys. do obrotu. Z tacy tyle ma? Czy może kuria mu tyle płaci, że może sobie powierzyć taki szmal koleżce? Tu też jest zagadka.
 bob ratowniczy
 Czwartek 15-09-2011

24164. 
Dziś w Kisielicach Kurier i telewizja Polsat polowali na radnych kisielickich, a w szczególności na naszego "kochanego" przewodniczącego i, jak się okazało, dosłownie łapali uciekających "naszych" reprezentantów. BŁAZNY! Nie rozumieją, że ich zakichanym obowiązkiem jest wypowiedzieć się do mediów.
Biedny jest "nasz" przewodniczący Janusz W. i przy okazji bez honoru, a mógłby ze sceny zejść niepohańbiony.
Jednak za te 1500 zł ten człowiek jest gotów stracić twarz, bo taką dietkę pobiera.
Panie W. - to co czuje pan na twarzy, to nie deszcz !
 Jan
 Czwartek 15-09-2011

24163. 
Odnośnie wpisu numer: 24155

Wyobraźmy sobie co się stanie jeżeli kościelnego ustawimy na końcu listy. Wówczas ludzie głosują na listę ponieważ widzą na niej kościelnego. Ale widząc, że partia ustawiła kościelnego na liście nisko, myślą, że kościelny jest głupi i głosują na tych u góry. W ten sposób kościelny wyprzedaje swój elektorat partyjnym aparatczykom, którzy dla wyborców są nikim.
Jeżeli coś takiego się dzieje wówczas kościelny powinien rezygnować i szukać sobie jakiejś innej partii. Oczywiście o ile jest mądry i zna reguły tej gry.
 wyborca świadomy
 Czwartek 15-09-2011

24162. 
Odnośnie wpisu numer: 24141

Zostawcie Pana Wojciecha S. i jego rodzinę w spokoju!
Współczuję im zamieszania, jakie robi się wokół jego osoby.
Szkoda, że prasa nie napisała ile dobrego zrobił dla ludzi i Kościoła.
 znajomy
 Iława, Czwartek 15-09-2011

24160. 
Odnośnie wpisu numer: 24156

Obywatelu! Jeśli chcesz pomóc w świadomym wyborze Polaków w nadchodzących wyborach parlamentarnych, to:

– wydrukuj i rozprowadź wśród znajomych i rodziny, a także rozmieść
w miejscach przeznaczonych dla publicznych ogłoszeń plakaty, ulotki
lub naklejki z adresem internetowym: http://www.POlskawbudowie.info

– przekaż potomnym w inny sposób informację o tym adresie www.

Źródłem wiadomości są tylko i wyłącznie artykuły i relacje telewizyjne wszelkiej maści mediów w Polsce, które na przestrzeni ostatnich 4 lat
kłamliwie opisują szkodliwe rządy Platformy Obywatelskiej.

Zapraszam do obejrzenia i lektury, bo jak wiemy - Polacy często szybko zapominają co było, jak było i co z czego wynika.
 student dziennikarstwa i nauk politycznych
 Czwartek 15-09-2011

24159. 
Odnośnie wpisu numer: 24156

Już raz mnie ocenzurowano i jeszcze raz piszę, że głosuję na [...]
 Leon Kłonica von Kuraś
 Czwartek 15-09-2011
Odp. 
Nie wysilaj się, swój wpis widziałeś tylko na swoim monitorze.
Bo tak samo jak wszelkiego bełkotu, trollowania i zaśmiecania
nie wpuszczamy na forum Kuriera również agitacji w rodzaju
„Głosuję na Zbycha”.
Dlaczego nie wpuszczamy notek o kandydatach spoza naszego
regionu? Nie ma sensu powtarzać.
 moderator
 Czwartek 15-09-2011

24158. 
Joanna Ruszniak, która pochodzi spod Iławy, została najlepszym
kierowcą autobusów MPK w Olsztynie. Po raz pierwszy w konkursie
"Chcę być najlepszym" zwyciężyła kobieta.

http://www.ro.com.pl/aktualnosci/tresc/15231/Joanna_Ruszniak_najlepszym_kierowca_MPK_w_Olsztynie
 Jasko
 Środa 14-09-2011

24157. 
LUDZIEEEEEE! Czemu jeszcze nikt nie napisał że sam PREZYDENT RP
Bronisław Komorowski zawita do Iławy w niedzielę! [...]
 Jaca
 Środa 14-09-2011

24156. 
Odnośnie wpisu numer: 24155

Jan Sadowski na posła szans nie ma. Lokomotywa i tyle.
Naród jest durny, że patrzy tylko na pierwsze miejsca. Czemu dziwić się.
Aż 90% wyborców-obywateli należy do idiotów, czyli tych, co - według
heleńskiej szkoły obywatelskiego wychowania - wcale nie interesują się
polityką, tzn. sprawami państwa.
Ciemnota polityczna, która nic nie kapuje, nie wie do dnia ostatniego na
kogo ma zagłosować. Ta ciemnota jedynie co najwyżej wie na jaką partię.
Na listach głosują na tych z góry.
Mówcie na tym forum bynajmniej kto jest na listach z PiS, nie cenzurujcie innych kandydatów spoza Iławy i jego powiatu. [...]
 Mjr rez dr Józef Pancerz-Kulawy
 Środa 14-09-2011

24155. 
Odnośnie wpisu numer: 24152

W tym co napisałeś nie ma logiki.
Liczy się ilość głosów a nie kolejność na liście. Może się nawet zdarzyć
tak, że osoba będąca na pierwszym miejscu nie dostanie się do sejmu,
bo otrzyma mniej głosów od innych osób.
A jeżeli chodzi o ostatnie miejsce na liście to jest ono w ścisłej czołówce miejsc wyróżnionych lub jak wolisz rozpoznawalnych.
 adamus
 Środa 14-09-2011

24153. 
Zastanawiam się co wydarzy się po wyborach do sejmu w konsekwencji
następującej partyjnej konstelacji na czele:
34% PIS
26% PO
 Mjr rez dr Józef Pancerz-Kulawy
 Środa 14-09-2011

24152. 
Odnośnie wpisu numer: 24146

Troszkę szkoda, że dał się [Jan Sadowski z Susza] namówić na tzw.
kościelnego kandydata.
Kościelny znany jest przez wielu i dostanie sporo głosów. Dzięki jego
głosom - ci z pierwszych miejsc będą mieli szanse na wejście.
 wyborca świadomy
 Środa 14-09-2011

24151. 
Odnośnie wpisu numer: 24141

Oj ciezko bedzie uregulowac te sprawe. Nie ma pana S. i nie ma
pieniazkow, a plotki sie niosa, ze tam jest grubo, oj grubo.
A to dopiero poczatek.
Jak by wzial IKS za te kase pod skrzydelko, to bysmy w extraklasie
grali, ha ha ha !!!
 KANTor, lat 54
 Środa 14-09-2011

24150. 
Odnośnie wpisu numer: 24144

A tak niedawno - bynajmniej na fotografiach w prasie - ci dwaj, Żyliński
i Żuchowski, stanowili z Harmacińskim triumwirat.
Jeśli w sprawie wyborów jestem przy słowie, to oznajmiam, że [...].
Koniec z baraństwem. Na baranie to ja za chłopaka sobie jeździłem.
 dorżnięty po dożynkach
 Środa 14-09-2011

24146. 
Odnośnie wpisu numer: 24143

Tak, Janek Sadowski to bardzo poczciwy czlowiek. Jego rodzine znam
juz od lat szkolnych, kiedy to w Liceum Stefana Zeromskiego spedzilem
w jednej klasie cztery piekne sezony szkolne w latach 1967-1971
z Jego siostra Danka.
Samego Janka spotkalem juz pozniej za czasow, gdy odradzala sie na Ziemi Ilawskiej lokalna demokracja i normalnosc.
Janek to czlowiek poczciwy i pracowity, zasluguje na szerokie wsparcie.
Nie mozemy my, jako wyborcy, zmarnowac takiej szansy!
 Latarnik z Sienkiewicza
 Środa 14-09-2011

24144. 
Odnośnie wpisu numer: 24142

Ale Panowie Żyliński i Żuchowski siedzieli w ostatnich rzędach.
W powitaniu wójt Harmaciński o nich nawet nie wspomniał.
 Marszałek Polny
 Wtorek 13-09-2011

24143. 
Odnośnie wpisu numer: 24137

W powiecie iławskim jest obecnie dwóch kandydatów z PiS-u na posłów, Marek Polański i Jan Sadowski.
Pan Marek Polański jako bardzo bliski kolega świętej trójcy z iławskiej Platformy, określany jako „szpieg z krainy Platformersów” lub jako „nieporozumienie w PiS” - nie zasługuje na poparcie społeczne i to
nie tylko z tego względu.
Bez zastanowienia za to zagłosuje na Pana Jana Sadowskiego, byłego burmistrza Susza, określanego na forum jako „Janek Sadowski”. Nawet
ten mały fakt, w jaki sposób określa się człowieka, mówi o nim wiele.
Z tego co zauważyłem, musi być normalnym człowiekiem dla ludzi, a
nie jakimś bucem.
 Maciej
 Wtorek 13-09-2011

24142. 
Jeśli nie wiecie co działo się w Ławicach na "dożynkach gminnych", to
mogę wam opowiedzieć.
To był zlot czarownic PO! Sami wybierani i malowani z naszego okręgu
na miotłach przylecieli i w pierwszy rząd zasiedli. Ale to nic. Ile gorzały
poszło... o Matuchno kochana!
Sam gospodarz dożynek postawił 30 butelek i jak przystało na porządną
rozrywkę z okazji święta plonów, chłopstwo dorżnęło się dokumentnie.
Nad ranem okazało się, że zdewastowano np. krzesła, a część nawet
pokradli.
Dekoracja ze sprasowanej słomy, którą rankiem w sobotę jabłuszkami
strojono z wiatrakiem na jej szczycie, totalnie rozwalono, a wiatrak
połamany.
 dorżnięty
 Wtorek 13-09-2011

24141. 
Szukam Pana Wojciecha S. z kantoru naprzeciwko Galerii Centrum
przy ulicy Sobieskiego w Iławie.
 Marian
 Wtorek 13-09-2011

24140. 
Odnośnie wpisu numer: 24136

Jako obywatel mam prawo powiedzieć na tym forum, że nie podoba
mi się Pan Olszewski i wyjeżdżam jutro z Iławy. Nie mogę żyć w tej
zakłamanej i prokomunistycznej mieścinie. Całe reszta mi pasuje.
 złośliwy
 Wtorek 13-09-2011

24139. 
Odnośnie wpisu numer: 24134

Panie wszystkowiedzący Leszku Olszewski, uruchom Pan wreszcie swoje
"myślenie" i wyjedź z tego dzikiego Kraju skoro taka KATorga tu jest...
Na co Pan jeszcze czekasz? No kto na siłę Pana tutaj trzyma?
 dzwon parafialny
 Wtorek 13-09-2011

24138. 
Odnośnie wpisu numer: 24137

A ja mam 23 lata i głosuję na PO. Ciągle oglądam TVN 24, a szczególnie
"Szkło Kontaktowe" i "Kropkę nad i" z Panią Moniką "brzydalem" Olejnik.
Tam dowiaduje się wszystkiego co skłania mnie żeby głosować na PO.
PO prostu jestem tępym odbiorcą koszernej propagandy.
 Josef Berish
 Poniedziałek 12-09-2011

24137. 
Najnowszy sondaż MillwardBrown SMG/KRC:
MŁODZI GŁOSUJĄ NA PiS

W grupie wiekowej 18-24 lat PiS już przegania PO (27 proc.) i dziś
może liczyć na 29 procent głosów. Na „daleko dalszych” miejscach
PSL (12 proc.) i SLD (10 proc.).
Czyżby „Prawo i Sprawiedliwość” była dla młodzieży „partią buntu”?
(patrz: Hiszpania).
 skaner
 Poniedziałek 12-09-2011

24136. 
Odnośnie wpisu numer: 24134

Znam takich, którym nie podobało się władza: za komuny, za Wałęsy,
za AWS, za SLD, za PiS, za PO. Nie podobali się też: czarni, nauczyciele, urzędasy itp. Tym osobnikom nie podobała się Polska, a potem kraje zachodnie. Im nie podobał się: Regan, Busz, Clinton, a teraz Obama.
[...]
Jeden z takich powiada mi, że tylko Piłsudski i jego rządy mu pasowały,
choć urodził się po II wojnie światowej.
 złośliwy
 Poniedziałek 12-09-2011

24135. 
Odnośnie wpisu numer: 24126

Zdecydowanie protestuję przeciwko łączeniu jednej konkretnej osoby
ze wszystkimi wpisami na forum. Najprościej jest wskazywać na jednego kata, a z oczu tracimy główny problem.
 kolo
 Kisielice, Poniedziałek 12-09-2011

24134. 
Odnośnie wpisu numer: 24131

To nie żółć, moim zdaniem, a wyrzucił z siebie Olszewski poirytowanie
na dziki kraj.
Status, który zmusił mojego myślącego znajomego do wyjazdu do Anglii
bez konieczności pracy zarobkowej... Znajomy chciał żyć w normalnym kraju wśród normalnego systemu prawnego i normalnych w dużej większości ludzi i chwali sobie opuszczenie Katolandu.
Nie wbijajcie więc Olszewskiemu emocji, którym przypuszczam nie uległ! Wkur...enie, a żółć to nie to samo Archaniele Jarosławie, pozdrawiam!
 Abbe Deschamps
 Poniedziałek 12-09-2011

24132. 
Odnośnie wpisu numer: 24131

Bez przesady proszę z tym "boskim" Leszkiem Olszewskim. Gdyby "Kurier Iławski" opierał się tylko o takich felietonistach jak Olszewski, to dawno by
padł. Ale tak nie jest.
Bądźcie poważni, jest palikotyzacja życia publicznego. Takich jest wielu,
by podżegać przeciw innemu człowiekowi. I tego jakoś nikt nie nazywa sączeniem jadu? Podczas gdy odezwiemy się nie tak, nawet zgodnie z konwencją standardowego zachowania, na ludzi z koalicji rządowej, to
mówi się o nich, jako o podpalaczach Polski. Owszem nie są bez grzechu,
ale bez przesady.
 swój
 Poniedziałek 12-09-2011

24131. 
Odnośnie wpisu numer: 24114

Leszek Olszewski tak się nawdychał w poprzednim felietonie oparów
żółci własnej, wylanej na „panów w czarnych sukienkach”, że troszkę
zasłabł od nadmiaru toksycznej substancji.
Przerwa na zwolnieniu lekarskim z pewnością dobrze mu zrobi.
Wróci, jak zwykle, lżejszy o kilka kilogramów zbędnych emocji.
 Archanioł Jarosław
 Poniedziałek 12-09-2011

24130. 
Odnośnie wpisu numer: 24126

Można odnieść wrażenie, że prawie wszystkie posty dotyczące sprawy Pana Janusza W. są napisane przez jedną osobę.
W Kisielicach ludzie nie gęsi, język [...] rozpoznają. Takimi sposobami
chłopie kariery nie zrobisz. Polecam więcej finezji w kopaniu dołków, więcej smaku w doborze słów i porównań. Doradzam doczytać więcej ambitniejszej literatury, ponieważ zbytnio zalatuje tu streszczeniami obowiązkowych lektur szkolnych. Gwarantuję, że będzie większy polot. Zaplecze polityczne może też wzrosnąć i moralność na zapleczu.

Wracając do rzeczonego Janusza W. - to jest mi go po prostu szkoda, gdy obserwuję jak młody wilczek chce go zagryźć. Im więcej krwi czuje - tym bardziej robi się agresywny.
 obserwatore
 Poniedziałek 12-09-2011

24127. 
Odnośnie wpisu numer: 24126

Widzę, że wszyscy zainteresowani sprawami Kisielic ostro krytykują Pana Janusza W.
A czy to nie wy zrobiliście go kilka razy radnym?! Pytam: więc nie wiedzieliście o jego uzależnieniu?! Co tak się teraz jeżycie?! A nie widzicie jak inni np. pracownicy gminy, dają w rurę w godzinach pracy?! Pan W. (jak go ładnie ochrzciliście: "promilek") nie jest wyjątkiem, czyż nie mam racji?! Chłop zarabiał razem z jakieś 5000 zł to i przepijał. To wy w dużej mierze odpowiadacie za jego uzależnienie! Tacy ludzie jeszcze niżej się staczają niż pospolici żule, bo żul musi grzybków nazbierać, butelek sprzedać, ogródek komuś skopać to i wytrzeźwieć na chwilę musi, a taki ma, nie brakuje, koledzy z pracy tolerowali jego picie i dawał w rurę aż miło. Wy wszyscy powinniście złożyć się mu na leczenie.
 Goryniok
 Niedziela 11-09-2011

24126. 
Odnośnie wpisu numer: 24123

O, zobaczycie Państwo kisieliczanie, że Januszek W. ("promilek") będzie
bezkarnie maszerował ulicami miasta Kisielice śmiejąc się ogorzałą mordą.
Mogę się założyć, że jego kumpel dyrektor zawiesi go najwyżej na kilka
miesięcy i znów będzie dzieci prowadzał po wódzie.
Dietobiorcom-bezmózgowcom (w większości) radnym-bezradnym nawet
do łba nie przyjdzie żeby go odwołać - to pewne.
Słychać, że Januszek W. szuka tego, kto doniósł na niego policji i planuje wendettę. Nie rozumie, iż problemem nie jest to kto dzwonił, tylko to, że
od lat chleje i po chlaniu prowadzi lekcje.
Czy ktokolwiek, kiedykolwiek zadzwonił na policję np. na wuefistę Pana Czarnika - nigdy, bo po co. To człowiek rzetelny i uczciwy. A "promilek"
nie rozumie, że komuna zdechła dawno i do Kisielic też powoli dociera demokracja.
Nasze miasto dusi się stęchlizną i trzeba przewiewu w tym układzie.
Jeden przestępca z Kisielic siedzi, drugi jeszcze nie - jeszcze...
 Tomasz
 Niedziela 11-09-2011

24125. 
Odnośnie wpisu numer: 24103

Przed walką zapowiadałem znajomym, iż walka pomiędzy Adamkiem i
Kliczką będzie kontrolowana przez tego drugiego. Adamek dla Kliczki to
nie ta waga, nie ta motoryka i nie ta kategoria czy styl.

Mecze bokserskie za potężne pieniądze też są, nie tyle ustawiane, co reżyserowane. Nie mogą kończyć się na jednej czy na drugiej rundzie, gdyż żaden sponsor transmisji walki nie zgodzi się na wyłożenie potężnej sumy na reklamę, która zaistnieje podczas tylko jednej przerwy. Tu są umowy ciche na co najmniej 4-6 rund walk.

Doktor Kliczko rozdawał karty jak chciał, co dla uczciwego kibica widać było, że gdyby poszedł na całość, to... nie dopowiem dalej. To była gra walki, w której widać było pokazówkę ze strony ukraińskiego profesora Kliczki dla polskiego ucznia Adamka. Od tej prawdy nie odejdziemy i należy tak ocenić walkę wieczoru. Pomimo wszystko Adamek ukazał się uczniem godnym wielkiego "profesora" (doktora teorii sportu). Uczeń Adamek z ringu schodził pokrwawiony na twarzy, jak Jezus Chrystus Nazareński w cierniu na Golgotę, zaś Kliczko jak profesor po wykładzie w krawacie w białej koszuli i garniturze.

W związku z walką mam niepokojące przemyślenia - dokąd zmierzamy jako Państwo i jego instytucje? Dlaczego walki Polaka z Ukraińcem (na polskim terenie we Wrocławiu) nie transmitowano za darmo na kanale jednej ze stacji polskiej telewizji publicznej? Tymczasem zrobiła to niemiecka stacja RTL. Skandal! Czyżby naszych nie było stać? A mają środki na horrendalne honoraria dla ludzi, którzy w polskiej telewizji krzewią ANTYWARTOŚCI, jak satanizm.

Tymczasem warto było pokazać wspaniały przykład dobrego zachowania kibiców na arenie we Wrocławiu, którzy po walce oddali hołd podzięki za feir walkę ukraińskiego Kliczki. Czy polska telewizja zachowała się feir? Oto jest pytanie!
 Mjr rez dr Józef Pancerz-Kulawy
 Niedziela 11-09-2011

24124. 
Cieszy kiedy chcemy się uczyć, podpatrywać nowatorskie rozwiązania.
Fajnie, że z naszej gminy [Susz] pojechały zaproszone osoby do gminy
niemieckiej miejscowości Zeven, aby zapoznać się z technologią budowy
oraz funkcjonowania biogazowi.
Patrząc na zdjęcia [...] jestem w stanie zrozumieć obecność większości
osób - np. dyrektorów szkół.
Ale nie mogę zrozumieć w jakim charakterze wybrała się tam nauczycielka nauczania początkowego pani K. Gdyby jeszcze uczyła przyrody, to okay. Czyżby po koleżeńsku z panią dyrektor? Ciekawe.
 sarenka
 Sobota 10-09-2011

24123. 
Proszę tygodnik Kurier Iławski o to, aby nie odpuszczać sprawy pijanego Janusza W. (pseudonim "promilek").
Bardzo cenię Pana Sławińskiego za dobrą robotę jaką robi dla Kisielic.
Obnaża kłamstwa i prostactwo "pierwszego" i pokazuje w prawdziwym
świetle przewodniczącego rady miejskiej z problemem alkoholowym.
Ja, jako mieszkaniec, mogę tylko podziękować Kurierowi za dobrego
dziennikarza i obiektywizm redakcji.
 Tomasz
 Sobota 10-09-2011

24121. 
Podobno była wczoraj impreza w klubie Taboo, któremu niby zabrano
koncesje na alkohol i w ogóle podobno coś z sanepidem, że ma zakaz
organizowania imprez... Dziś podobno też będzie... Gdzie są władze?
 zniesmaczony
 Sobota 10-09-2011

24119. 
Odnośnie wpisu numer: 24113

A ja jestem ciekawy jak to jest z nominacją np. prezesa wodociągów
za 12 tys. zł miesięcznie.
 Zenon
 Piątek 09-09-2011

24117. 
Jako uczestnik bardzo wielu uroczystości weselnych trapią mnie pewne
zachowania postronnych uczestników wesel: wymuszanie gorzałki przez ohydnych obszczymurków z ulicy, co tzw. bramy na drodze stawiają, by obślinione "życzenia szczęścia" młodym składać.
Otóż byłem świadkiem żenujących scen w Piotrkowie [gmina Iława] na pewnym weselu. Nawet dzieci (!) stają w poprzek drogi, aby kawalkadę
zatrzymać i po wódkę rękę wyciągnąć.
Tym zająć powinna się policja i wlepić mandaty za utrudnianie poruszania się pojazdem po drodze publicznej.
To nie są żadne obrzędy i zwyczaje i czas postawić temu tamę. Rozumiem jeszcze taki zwyczaj we wsi pana młodego, czy panny młodej, ale nie w miejscowości, gdzie ani swat, ani brat mi krewnym.
Szumowiny przyczepiają się do młodych, składając obślinione życzenia i czekają na wódkę. Jutro, w sobotę, kolejne wesele i ta sama polka.
 gość weselny
 Piątek 09-09-2011

24115. 
Państwowa Komisja Wyborcza (PKW) rozlosowała numery list:
1 – PiS
3 – SLD
5 – PSL
7 – PO
 dozorca
 Piątek 09-09-2011

24114. 
Kurier bez felietonu Lecha Olszewskiego to jak organizm bez serca.
Wyemigrował czy co z nim?
 Abbe Deschamps
 Piątek 09-09-2011

24113. 
Odnośnie wpisu numer: 24111

A uważacie że miało być inaczej? Jeśli tak, to spadliście chyba z
księżyca.
Moim zdaniem na stanowiska takie, jak to opisane (na dyrektora pływalni
nie powinno być żadnego konkursu, a już szczególnie przez "swoich" urządzanego, gdyż zakrawa to na kpinę z demokracji. Osadzać winien burmistrz, zasięgając opinii, gdyż podlega ten podmiot miastu.
Ja rozliczam burmistrza co 4 lata.
Kpiną z demokracji i jej standardów jest wybór w drodze konkursu na stanowiska dyrektorów szkół, czy potem ich zastępców i na podobne, jednostek podległych samorządom. W zwyczaju jest przekonanie, że to farsa, a z kandydatów pośmiewisko, kiedy naprzód wiadomo, kto ma konkurs wygrać.
Nie wolno z demokracji robić rozpasania, burdelu i błazenady, proszę Państwa. Pewnym osobistościom, jak wybranym demokratycznie burmistrzom, należy zaufać, ale rozliczać co 4 lata.
 Mjr rez dr Józef Pancerz-Kulawy
 Piątek 09-09-2011

24111. 
Odnośnie wpisu numer: 24109

ALE JAJA!
Mataczą jak za komuny! Nic się nie zmieniło! Pan J. Protas to ma tupet!
Jawnie, w biały dzień. Naród durny, nie zauważy...
Zresztą - daleko nie trzeba szukać... Kurier przed konkursem pisał, że
szefem basenu będzie niejaki Serafin. A Sobociński co tam ma? Kumpel załatwił fitness?
Komuny nie ma, a wszyscy kombinują, jakby była... Komuna for ever!
 iławianin 55
 Piątek 09-09-2011

24109. 
Odnośnie wpisu numer: 23937

W pięknym skądinąd Lidzbarku Warmińskim zbudowano hotel „Krasicki”, naprawdę wyjątkowej urody. Hotel powstał według najwyższej klasy standardów III RP: kosztował prawie 60 milionów złotych, z czego blisko 15 dał Urząd Marszałkowski, kierowany przez regionalnego barona PO Jacka Protasa. I teraz zakład kosmetyczny w hotelu prowadzi… żona barona Protasa o zacnym imieniu Eleonora. Cóż, jaki Roosevelt, taka i Eleonora, a od teraz zamiast numeru „na bezczelnego” będzie się mówiło „na Protasa”.

Ale nic to, sprawę Protasów wyjaśnia już Julia Pitera. No, skoro ta postać się za to wzięła, to wkrótce wszystkiego się dowiemy. Najprędzej, po ile tam mają w restauracji dorsza.

A tak w ogóle to hotel „Krasicki” jest na pierwszym miejscu inwestycji, którymi chwali się Platforma Obywatelska w broszurze „Polska w budowie”. Zaiste, słuszne jest chwalić się hotelem, w którym najtańszy pokój kosztuje marne kilka stów, jako inwestycją publiczną. Dziwi tylko niekonsekwencja, w końcu jednorękimi bandytami Platforma się nie chwali, a też publiczne.

Niestety nieznane są losy baronessy Eleonory Protas. Jak państwo wiecie, żona marszałka województwa warmińsko-mazurskiego i jednocześnie lokalnego barona PO Jacka Protasa prowadzi salon kosmetyczny w luksusowym hotelu „Krasicki”, na budowę którego małżonek dał z publicznej kasy 15 baniek. Zajęte patrzeniem na ręce PiS, telewizje uznają sprawę za nieważną, a nas aż skręca z ciekawości, co tam wykryła minister Pitera. Pani minister, po ile tam dorsze mają?

Swoją drogą to imponujące, jak blisko ludu jest nasza władza.
No bo widział kto w dawnych czasach, żeby baronessa pedicure
fornalom robiła?
 skaner
 Mazurek & Zalewski „Uważam Rze”, Czwartek 08-09-2011

24107. 
Odnośnie wpisu numer: 24103

Jednym smakują kasztany z... Placu Pigalle, innym miody czwórniaki,
mnie zaś sok z czarnego bzu po pierwszych przymrozkach. Tego lata nie czekałem na przymrozki. Napędziłem kanę soku z czarnego bzu, by do herbaty profilaktycznie prozdrowotnie dolewać.
Mój ojciec, z nauczycielem po robocie, za moje talenty wino z bzu popijali czasem. Szkoda, że nie piją tego soku redaktorzy z Kuriera, jeno za żurawiną białą fińską sie rozglądają. Lepsze pióro by mieli...
 Mjr rez dr Józef Pancerz-Kulawy
 Czwartek 08-09-2011
Odp. 
Taki moderator bez talentu, jeden z drugim i trzecim (Kuriera)
twoje byki poprawiają gratis. A ty jeszcze narzekasz... :-D))
 Modero Kuriero
 Czwartek 08-09-2011

24106. 
Odnośnie wpisu numer: 24092

Wie ktos moze co ustalono na spotkaniu w ratuszu odnosnie klubu IKS?
Drugie pytanie: wie ktos moze jaki ma budzet ilawski klub? Tak jak ktos napisal ponizej, podjac trzeba meska decyzje i raz w roku konkretnie wesprzec z kasy miasta klub, ktory promuje miasto i region niemal w calej Polsce. Z tego co sie orientuje to w takich miastach jak Susz, Kisielice czy Prabuty daje sie ok 100 tys zl rocznie.
 kibic IKS Jeziorak
 Czwartek 08-09-2011

24105. 
Odnośnie wpisu numer: 24102

[...] [...] [...]
 Barquisimeto
 [adres sfałszowany], Czwartek 08-09-2011

24104. 
Odnośnie wpisu numer: 24092

A niby to dlaczego miasto ma dawać z budżetu wszystkich podatników
co roku tak wygórowaną kwotę na piłkarzy „Jezioraka”? Jeśli chcesz koniecznie oglądać mecze swego ukochanego klubiku, to sam sobie na niego płać.
Bilety dla kibiców winny być tak skalkulowane, aby ich wielkość pokrywała koszty utrzymania klubu. Niech każdy sobie sam płaci za swe, nawet najbardziej prostackie, rozrywki w wątpliwym towarzystwie ryczących i bluzgających kiboli.
Dlaczego więc miasto ma opłacać zabawę tychże kiboli, których stać jednak na picie wódy po meczach? (żeby już nie wspominać o okradaniu sklepów). Niech zrezygnują z kilku flaszek piwa, gorzały, paczek kopconych papierosów i opłacą swych ukochanych idoli od kopania piłki na zielonym pastwisku.
Żałosne są także nieustanne pokrzykiwania ileż to Iława czerpie korzyści reklamowych i bezpłatnej promocji w całym kraju z faktu istnienia tegoż klubiku. A jakież to są właściwie wymierne konkretne korzyści? Przykłady proszę! Chyba żadne.
Obawiam się, że władze iławskie, tak jak co roku, wystraszą się zgrai wrzeszczących iławskich kiboli i znajdą w pustej kasie miejskiej kolejną znaczną kwotę na utrzymanie rozrywki dla tychże nudzących się w niedziele „kibiców” lub podarują klubowi kolejną „pożyczkę” na wieczne nieoddanie... Za rok (lub już na wiosnę) sytuacja tradycyjnie się powtórzy i wystraszone władze miejskie znów udzielą wsparcia finansowego na piłkę kopaną, a właściwie na uciechę dla nadal nudzących się fanatycznych kiboli...
P.S. Proponuję aby ci radni, którzy przegłosują oczywiście kolejny haracz dla kiboli, sami opłacili go z własnych diet i poborów. Skoro tak kochają i wielbią swój klub, to czy nie mogą się nieco poświęcić i wyrazić swej miłości na własny koszt? A cóż to za miłość za cudze pieniądze?
 czytelnik 236
 Czwartek 08-09-2011

24103. 
Odnośnie wpisu numer: 24098

Dzwoni do mnie znajomy i mówi, że jest w sobotę jest wielka walka bokserska Adamek-Kliczko. Ja go pytam, kto to jest Adamek i Kliczko?
W odpowiedzi słyszę, że to wielcy mistrzowie boksu - taka jest moja wiedza o boksie, bo nie znoszę tego rodzaju sportu. Znajomy jednak namawia mnie, żeby to obejrzeć.
W Internecie dowiaduję się, że to rzeczywiście wielcy magicy boksu, rywali swoich na ogół nokautują, mają jakieś mistrzowskie pasy jakichś tam organizacji itp. Co mnie najbardziej pozytywnie zaskoczyło, to fakt, że Kliczko jest doktorem filozofii, to chyba w historii boksu wyjątek, Adamek zaś mgr administracji (KUL).
Skoro na ringu staje filozof, następca Platona i Kanta, to trzeba taki pojedynek zobaczyć, a jak to w Polsce bywa oczywiście na obcych kanałach telewizji (RTL), co jest kpiną.
"(...) RTL Boxen: Dr. KlitschK.O. - In der Höhle des Löwen: Die WM im Schwergewicht: Vitali Klitschko vs. Tomasz Adamek live aus Breslau."

Czekam na złotą polską jesień. Perkozy i kaczki wypasione, gładkie i wymyte, mkną po lustrze jeziora. Miody pitne (czwórniaki) - lipowy i cytrynowo-pomarańczowy zakończyły fermentację. [...]
 Dziedzic z Chromakowa
 Czwartek 08-09-2011

24102. 
Odnośnie wpisu numer: 24096

Zgodne z prawem byłoby dyscyplinarne zwolnienie go z pracy.
W papierowym wydaniu Kuriera jasno i wyraźnie jest napisane, że
dyrektor Adamski nie zawiesił ani nie planuje go zwolnić. Zatem o co tu chodzi?
W normalnym zakładzie pracy on już dawno wyleciałby na zbity pysk, a
tutaj najwyraźniej chroni się jego zadek. Tylko rodzi się pytanie: przed
czym i na czyje polecenie?
 bob ratowniczy
 Czwartek 08-09-2011

24100. 
Odnośnie wpisu numer: 24096

Jest pozytyw całej sprawy.
Fanklub dyrektora amatora prezentuje podobny poziom i on jest co widać mocno obniżony. Ja cytowałem wypowiedź naszego kierownika placówki (autoryzowaną) a niejaki autor "koło dyrektora" kpi sobie o moim jasnowidztwie.
Może to nieuprzejme z mojej strony, ale ten merytorycznie ascetyczny
bełkot mógłby wskazywać efekty wspólnej uroczystości poprzedzającej spektakularne opuszczenie lekcji przez pana W.
Osobiście doradzam zwiększenie wysiłku w wypowiedź tak stylistycznie
jak i pod kątem treści i najrozsądniej byłoby ulokować sympatie w mniej zrujnowanej od dawna już postaci komedii molierowskiej.
 Petroniusz
 Czwartek 08-09-2011

24099. 
Odnośnie wpisu numer: 24095

[...]
Petroniusz pisze, że Janusz W. będzie prowadził sesję. Chyba nie, no bo
jest na zwolnieniu lekarskim. ZUS musiałby się o tym dowiedzieć.
 miejscowy
 Kisielice, Czwartek 08-09-2011

24098. 
Jest bardzo prosty sposób na obejrzenie za darmo walki bokserskiej
ADAMEK–KLICZKO o tytuł mistrza świata. Wystarczy wejść na kanał niemieckiej telewizji RTL.
Fakt emisji wyłącznie w ramach usług PPV (pay-per-view) wywołuje
spore emocje. Szokuje to tym bardziej, iż walczy polski zawodnik, a
walka odbywa się w Polsce, na stadionie miejskim we Wrocławiu,
który zbudowano za publiczne pieniądze.

Walka o bokserski pas mistrza świata federacji WBC w wadze ciężkiej:
sobota 10 września, godz. 23:00.
 Archanioł Jarosław
 Czwartek 08-09-2011

24097. 
Odnośnie wpisu numer: 24095

A co na to władze PLATFORMY OBYWATELSKIEJ - z Maciejem Rygielskim
na czele, też nauczycielem.
Jeśli Pan starosta iławski jest facetem z jajami i dbałym o etos zawodu nauczycielskiego, to powinien ostro zareagować.
Okres przedwyborczy jednak nie jest dobrym czasem dla partii PO, by
głośno rozprawić się z własnym członkiem... oczywiście PO. Nawet gdyby ten Janusz W. [...] nie był z PO, to należy wreszcie Panie starosto wysprzątać śmieci ze szkół.
 Mjr rez dr Józef Pancerz-Kulawy
 Czwartek 08-09-2011

24096. 
Odnośnie wpisu numer: 24091

A skąd wiesz, co widzi i robi dyrektor? Jesteś jego okularami?
A może powinien publicznie opowiadać o sprawach objętych tajemnicą służbową? Akta pracownika to nie jadłospis w knajpie, że muszą leżeć na stoliku... Poczekaj na efekty. W tym wypadku dyrektor musi zrobić wszystko zgodnie z prawem, bo inaczej przegra w każdym sądzie.
 koło dyrektora
 Czwartek 08-09-2011

24095. 
Odnośnie wpisu numer: 24091

Janusz W. został po raz pierwszy przyłapany na prowadzeniu lekcji wychowania fizycznego pod wpływem alkoholu, ale nie po raz pierwszy pod wpływem w czasie pracy.
Podobne zgłoszenie przez rodzica już parę lat temu ominęło naszego beneficjenta, bo standardowo umknął tuż przed pojawieniem się policji. Pojęcie użyte w jednej z wypowiedzi "dobry nauczyciel" jest głęboką przeszłością i w tych okolicznościach będące tylko kpiną.
Mieszkańcy Kisielic, w pełni świadomi nałogu pana przewodniczącego często się zastanawiali jak ta kariera miejscowego Dyzmy się skończy. Pojęciem odpowiednim dla naszego podchmielonego pedagoga i reprezentanta gminy to po prostu drobny cwaniaczek. Poświęcanie uwagi jego osobie jest stratą czasu, jak każda chwila spędzona w jego towarzystwie.
Problemem naprawdę istotnym jest stosunek dyrektora szkoły do danego zdarzenia. W jego mniemaniu pijany nauczyciel w-f jest akceptowalną sytuacją nie stanowiącą zagrożenia podczas lekcji. Jest to wypowiedź kuriozalna nawet dla laika, bo gdzie jest bardziej potrzebny trzeźwy, sprawny i odpowiedzialny nauczyciel, jak nie na zajęciach wysokiego ryzyka odniesienia kontuzji i wszelkich obrażeń? No cóż, pan dyrektor już jako nauczyciel muzyki nie porażał profesjonalizmem, więc cóż się dziwić tym skandalicznym wypowiedziom. Jeśli problem Janusza W. jest dla dyrektora błahostką, to ciekawe jak przebiegają inne zajęcia w placówce
i kto je kontroluje?
Najbardziej w tym wszystkim plugawe może być to, że za parę dni lub tygodni ujrzymy Janusza W. najspokojniej prowadzącego zajęcia w szkole i sesje w gminie.
Tak ginie wszystko, co najcenniejsze w wierze uczciwego człowieka w jakąkolwiek sprawiedliwość.
 Petroniusz
 Czwartek 08-09-2011

24093. 
Odnośnie wpisu numer: 24087

Dokładnie. Mamy w Kisielicach społeczeństwo bardzo tolerancyjne, a
też "miejscowemu" zabrakło inteligencji, żeby jakiegoś nicka wymyślić
sensownego.
Janusz - biedak, jak on się z tego teraz wykaraska... Bo się wykaraska,
kumple pomogą.
 kolo
 Czwartek 08-09-2011

24092. 
Mamy problem z piłkarzami w Iławie: strajk.
Znów siwek Paluszewski płacze. Znów straszenie, że padnie nam II liga
piłki nożnej.
Niech raz na zawsze zginie problem II ligi w Iławie. Należy go rozwiązać
jedną decyzją. Co roku dawać z budżetu miasta 300 tys. zł - kropka!
Jeśli dalej będzie siwek z szalikiem beczał, to pokazać kozaka i amen.
Są miasteczka, które na IV ligę łożą po 200 tys zł i miasto nie upada,
a u nas zawsze płacz i płacz. Bądźmy poważni.
 Mjr rez. dr Józef Pancerz-Kulawy
 Czwartek 08-09-2011

24091. 
Odnośnie wpisu numer: 24087

Nie wiem co ty rozumiesz pod pojęciem "tania sensacja"? Czyżby fakt,
że ów Janusz W. był w pracy pijany mając 0,7 promila? (na drugi dzień).
To jest owa "tania sensacja"?
On jest, człowieku, osobą publiczną i powinien być czysty jak kryształ, a tymczasem powstała na nim rysa. Sądząc po nicku pod jakim piszesz nie doświadczyłeś jeszcze przyjemności pracowania w jakimkolwiek zakładzie pracy, gdzie sztandarową wręcz zasadą jest bycie trzeźwym wykonując obowiązki służbowe. U prywaciarza dostałby dyscyplinarkę bądź zostałby poproszony o zwolnienie się samemu, natomiast dyrektor szkoły Adamski, jako jego szef, nie widzi w tym problemu. Czy to właśnie nie jest sytuacja
zalatująca sensacją?
 bob ratowniczy
 Czwartek 08-09-2011

24090. 
Odnośnie wpisu numer: 24087

Panie "uczeń"!
Proszę o fakty, że jest inaczej. Nauczyciel przedmiotu to z niego może jest niezły, ale wychowawca żaden. Chyba że dla ciebie naćpany i podchmielony nauczyciel to norma. Wasze pokolenie przemija, bynajmniej takie, jak twoje uczniu. Pokolenie coli, buzona, piwska, i "na miękko" brania życia.
Szara rzeczywistość was nawróci do normalności.
 swój
 Czwartek 08-09-2011

24089. 
Odnośnie wpisu numer: 24080

Drogi "miejscowy"!
Widzę, że jesteś dobrze poinformowany... A zatem może ustal, czy ktoś
w wyborach kupował głosy za słoik bimbru od teściowej? A jak już to
ustalisz, to podziel się z nami tą informacją.
 też miejscowy
 Środa 07-09-2011

24087. 
Odnośnie wpisu numer: 24080

Komentujecie o tym, o czym nic nie widzieliście - i nic nie słyszeliście.
Wszystko wam przeszkadza. A wystarczy wyjść i zobaczyć co się dzieje.
Tak dużo nie trzeba.
Co wy chcecie od Pana Janusza...? Ciekawe czy znajdziecie lepszego nauczyciela w-f...? Dajcie spokój i nie dajcie się taniej sensacji! Dziś
każdego łatwo posądzić nie mając racji. Łatwo jest kogoś...
 uczeń
 Środa 07-09-2011

24085. 
Odnośnie wpisu numer: 24079

Cóż to za forum, gdzie nie można wypowiadać się o różnych problemach.
Nie ograniczajcie się do wąskiej lokalnej problematyki, a patrzcie szerzej. Czyżbyście tak wielu mieli chętnych do wypowiadania się publicznego?
To należy zmieć. Tak dalej nie może być.
 Mjr rez dr Józef Pancerz-Kulawy
 Środa 07-09-2011

24084. 
Klip reklamowy "Gazety Polskiej Codziennie" – zablokowany zarówno
przez publiczną TVP, jak i prywatny POLSAT.
Obejrzyj video i ceń sam: http://www.youtube.com/watch?v=HZxYDj0Vq10
 PiS-maker
 Środa 07-09-2011

24082. 
Odnośnie wpisu numer: 24080

Ale wątpię aby pan przewodniczący to zrobił.
Nie w sobie tyle honoru i odwagi aby to uczynić. A poza tym za tą funkcję dostaje około 1500 zł (dokładnie nie pamiętam), czyli jak za nierobienie nic to jest całkiem spora sumka... Bo taki nie wyzbędzie się tego choćby nie wiem co...
Ale nie ma co gdybać, poczekajmy na rozwój wydarzeń i na ruch ze strony pana przewodniczącego Janusza W.
 bob ratowniczy
 Środa 07-09-2011

24080. 
Odnośnie wpisu numer: 24077

Ustawodawca przewidział możliwość złożenia przez przewodniczącego rezygnacji z pełnionej funkcji, stanowiąc o tym w art. 19 ust. 5.
Trochę przyzwoitości i wiadomo co ma zrobić kisielicki przewodniczący!
[...]
Nauczyciel z bożej łaski. Dlaczego dyrekcja znów próbuje zamieść sprawę pod dywan...?! Dyrektor bagatelizuje sprawę i mówi, że dopuści go normalnie do pracy! Szag mnie trafia! Pijanica ubliżająca dzieciom i oprowadzające je po ulicach na fleku może dalej pracować, a ten nie widzi problemu. Skandal! Zmienić dyrektora i cały ten kram! Kisielickie władze całe potrzebują natychmiastowej kuracji odwykowej, jedni muszą odwyknąć od chlania, a inni od komunistycznej bezmózgowości. Wszyscy w tej plugawej władzy pamiętają Bieruta, a Gomółkę to na bank.
Proponuje żeby Kurier zamieścił ankietę czy mieszkańcy chcą odwołania przewodniczącego "promilka". Jeśli będzie więcej głosów za odwołaniem niż uzyskał głosów w ostatnich wyborach, to niech wynosi się od publicznego koryta! Przyjmie wyzwanie Janusz W., co? Szczerze wątpię.
 miejscowy
 Kisielice, Środa 07-09-2011

24079. 
[...] [...] [...]
 Mjr rez dr Józef Pancerz-Kulawy
 Środa 07-09-2011
Odp. 
Wpis usunięty z uwagi na (już nie pierwszy raz) brak podania
ewidentnego kontekstowo numeru odniesienia.
 moderator
 Środa 07-09-2011

24077. 
Odnośnie wpisu numer: 24076

Gdy czytam, że dyrektor szkoły nic mu "nie może", że pijaczyna uniknie komplikacji jak nie wróci ze zwolnienia i od razu pójdzie na emeryturę, to się pytam: w jakim my cholera żyjemy grajdole?
Nauczyciel pijany prowadzi dzieci na boisko i co, to niby nie zagraża ich bezpieczeństwu? Jak to nie zagraża? Przecież on sam się ledwo wtoczył
na boisko, to jak zapewnił bezpieczeństwo dzieciom?
Dyrektor Adamski powinien zastanowić się co mówi! Pijak naraził dzieci
na niebezpieczeństwo.
Jestem świadkiem tego, jak feralnego dnia prowadził dzieci na orlik, więc zagrażał czy nie, panowie kolesie!
Przewodniczący z problemem alkoholowym nadal będzie kompromitował nasze miasto Kisielice, bo na odwyk nie ma co liczyć. Radni powinni go odwołać przynajmniej z tej funkcji, bo na honorowe złożenie mandatu nawet nie ma co liczyć.
Bardzo proszę Kurier o podjęcie tego ważnego tematu narażenia dzieci
na niebezpieczeństwo podczas pijanej opieki nad dziećmi prowadząc je ulicami miasta!
Uładzonym tekścikiem w [innej gazecie] jestem porażony. Dyrektor nic
nie może, sekretarzowa broni, a on po wytrawnym winie i piwie dzień wcześniej ma 0,7. Cóż za tupet i brak szacunku dla czytelnika, walnął
setę z rana, to jest prawdopodobniejsze.
 miejscowy
 Kisielice, Środa 07-09-2011

24075. 
Odnośnie wpisu numer: 24058

HAŃBA!
Przecież wszyscy wiedzą jak nazywa się nauczyciel w-f, przewodniczący
Rady Miejskiej Kisielice - Janusz W. [...].
Brak szacunku do wykonywanego zawodu, misji społecznej, wreszcie do
ludzi, którzy go wybrali na radnego - tacy oni bywają.
Niech ktoś wyjaśni, dlaczego nie można podawać pełnego nazwiska...?
Jego zachowanie od dawna znane było w mieście i szkole, że potrafi iść
na lekcję po wódce - wiedzieli wszyscy nauczyciele łącznie z dyrektorem. Dlaczego oni milczą? W imię spokoju czy w imię dobrego przykładu, jaki usiłują dać w wychowaniu młodzieży. Dokąd my zmierzamy? HAŃBA!
 Swój
 http://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
 Środa 07-09-2011

24074. 
Odnośnie wpisu numer: 24066

Taaaa jasne. A na terenie gminy Iława są zamykane szkoły podstawowe. Zwalnia się nauczycieli, bo nie ma dla nich etatów. To chyba coś tutaj
jest nie tak.
Zgodzę sie, że Warszawie i większych miastach może brakować miejsc
w szkołach, ale to nas nie dotyczy i chyba jeszcze długo nie będzie.
 mieszkaniec iławy
 Środa 07-09-2011

24073. 
Odnośnie wpisu numer: 24068

Tak, tak... Ulica Iławska [w Suszu] jest "super"...
A idąc od Kopernika na skrót przez Leśną, to takie drzewa obrośnięte dookoła, że zero widoczności.
 Kopernik
 Środa 07-09-2011

24072. 
Odnośnie wpisu numer: 24068

Spokojnie, spokojnie suszaninie.
Skończył się właśnie czas wakacji, powoli kończą się zabawy, festyny i
inne imprezy plenerowe, więc również nasz burmistrz "Sindbad Żeglarz"
Krzysiu Pietrzykowski powoli weźmie się za sprawę tej drogi i chodnika. Dajmy mu czas, on ma wielu sympatyków we władzach województwa
i będzie dobrze.
Obiecał, więc to zrobi, ale najpierw "Orlik" - to jest sprawa priorytetowa.
No i wcześniej podwyżka dla siebie i radnych, ale to szczegół, a lepsza
kasa przecież zdopinguje do lepszej pracy.
 balas
 Środa 07-09-2011

24071. 
Odnośnie wpisu numer: 24068

Suszanin, pociesz się chłopie, końca dziadostwa w całym powiecie,
Iławie i Suszu - nie widać. Módlmy się, żebyśmy jakoś przeżyli.
 dziadek
 Wtorek 06-09-2011

24069. 
DOBROSŁAWA GRABARA z Prabut.
Finalistka konkursu „Miss Polski Nastolatek”.
Rozmowa w środę 7 września w papierowym Kurierze!
 KURIERZY
 Wtorek 06-09-2011

24068. 
W Iławie to chociaż coś się dzieje, a Susz to zawsze na szarym końcu, np. remonty chodników.
Wcześniej już Kurier poruszał temat chodnika na ul. Iławskiej. Za poprzedniej kadencji mówiono, że droga nie urzędu, jest w planach, proszę czekać. Były w-ce burmistrz na zwrócenie uwagi, że jest ledwo 1 kosz na śmieci, był uprzejmy policzyć i naliczył... 2. Śmiechu warte, dwa kosze na odcinku całej ulicy i to po jednej stronie.
Przy zjeździe do przepompowni dziury po kilkadziesiąt centymetrów.
Po przeciwnej stronie, gdzie przed kilkoma laty zdarzył się śmiertelny wypadek, chodnik był w jako takim stanie, teraz też płytki sterczą, bo znów jakiś baran wjechał ciężarowym samochodem. Którędy mamy chodzić? Kałuże na większości odcinka ulicy.
Gdzie obiecane rondo?
Podobno mamy swoich przedstawicieli w starostwie, wcześniej też mieliśmy. I co? Nic, marazm!
 suszanin
 Wtorek 06-09-2011


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 90 91 92 ... 179 180 181 182 183 184 185 186 187 ... 277 278 279 ... 374 375 376 następna ] z 37697361100REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.