Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

13005. 
Odnośnie wpisu numer: 13003

Oj czepiasz się dziewczyno tej wstążeczki.... A mnie kiedyś doliczyli 50 groszy za sklejenie taśmą klejącą celofanu, w który zawinięto kwiatki, by nie zmarzły po drodze ;-) To dopiero szczyt pazerności. No ale wiadomo, szefowa duża kobieta to i potrzeby ma duże ;-) i do tego kolejne tablice rejestracyjne na auto "Viola 5" już chyba - też kosztują, pamiętaj!
 makówka
 Wtorek 21-10-2008

13004. 
Odnośnie wpisu numer: 12999

SONIU MOJA KOCHANIUTKA! TRAFIŁA CI SIE DZIAŁKA.
 Menda społeczna
 Wtorek 21-10-2008

13003. 
Odnośnie wpisu numer: 12999

Ohh jak czytam o Azalii nie dobrze mi sie robi... Praca tam to koszmar... Czy mi sie wydaje czy Sonia jest baaardzoo związana z ta kwiaciarnią, że takie głupoty pisze... pracowałam tam... i gdybym nie miała za co życ to bym tam nie wróciła... nigdy! Kawiaty w sianku i te inne super ozdoby to dekoracje super starych kwiatów... nie polecam... nie moge powiedziec zeby pani Sikorska źle nas traktowała, nie! ona nas traktowała ja g.... No i bardzo delikatnie to ujełam.... A ta starsza kobieta w kwiaciarni koło rynku... jak mnie obsługiwała to miała taka mine, ze zastanawiałam sie czy nie przeprosic ze zyje... tak niesympatyczna osoba... no ale co sie dziwic kto tam pujdzie pracowac... ktoś powinien sie zainteresowac tym... Grafik jak podpisywałam to miałam 2 dni wolne 3 w tyg czyli tak jak powinnam ale niestety tylko na papierku... 2 niedziele wolne to sukces... dla nich tylko kazdy oczywiście ich okrada... zenada... Wypłata jakies 500 zł na początku i było jeszcze pytanie "czy uwazasz ze zasłużyłas na to, bo ja nie..." Na samych opakowaniach tak ludzi grabią ze masakra... rolka wstążki 15 zł my musiałysmy liczyc 1 zł za metr... a na rolce było jakiej 500 metrów. O innych rzeczach nie wspomne naprawde niech ktoś sie zainteresuje...
 kari
 Iława, Wtorek 21-10-2008

13002. 
Odnośnie wpisu numer: 12999

Pani Sikorska, dlaczego podpisuje sie Pani jako "Sonia"?
Wyzywa Pani pracownikow od złodziei, a jak by tak Pani staneła raz
przed lustrem i tak popatrzyła sobie w oczy, co by Pani zobaczyla, co?
 obserwator
 Wtorek 21-10-2008

13001. 
Odnośnie wpisu numer: 13000

Dziękuję! Obędzie się bez waszej łaski.
 kapitalista nieruchomościowy
 Wtorek 21-10-2008

13000. 
Na trudne finansowo czasy służymy pomocą gotówkową!
KREDYT EXPERT Iława, ul. Kopernika 14, targowisko.
Telefon do biura: (0-89) 645-56-29.

Nasi przedstawiciele terenowi:
tel. kom. 600 631 151
tel. kom. 664 087 054
tel. kom. 604 981 346
Dopasujemy kredyt do Twoich potrzeb. Dzwoń! Przyjedziemy!
 eksperci finansowi
 Wtorek 21-10-2008

12999. 
Odnośnie wpisu numer: 12834

Jeśli chodzi o kwiaciarnię "Azalia" i jej pracownice, to rzeczywiście bez problemu po takiej szkole powinny znaleźć pracę. Szkoda tylko, że te, które"odeszły", ze skomleniem wracają, bo bo nie mają się gdzie podziać (po prostu poleciały z konkurencji za głupotę i nie tylko). Na dodatek uwsteczniły się i ich nauka zaczyna sie od nowa. Jest to bardzo żałosne jak człowiek może sam siebie upodlić...
 Sonia
 Wtorek 21-10-2008

12998. 
Odnośnie wpisu numer: 12968

[Do Genowefy Pigwy]
Oczywiście, że po kilku latach dzierżawcy w glorii dobroczyńców przejmą wyeksploatowane budynki wraz z działkami za przysłowiową złotówkę lub
za otrzymane od państwa preferencyjne kredyty całkowicie umarzalne wraz ze zwolnieniem od podatków na conajmniej 10 lat. To jest "polska"
droga do kapitalizmu dla wybranych. Wszystko zgodnie z "prawem" (?),
a także z gębą pełną etycznych frazesów.
 ma
 Wtorek 21-10-2008

12997. 
Niech się chłopcy pospieszą z wylaniem ostatniej warstwy asfaltu wzdłuż remontowanej ul. Niepodległości [w Iławie], bo jak popełnią taki sam błąd, co ekipa kilka lat temu przy ul. Kościuszki, to będzie płacz i zgrzyt zębów, a potem zrywanie warstwy i kładzenie od nowa. Pamiętacie? Idioci kładli wtedy ostatni dywanik w czasie 3-stopniowego przymrozku i efekt był taki, że latem wszystko zaczęło pękać i kruszeć.
 skaner
 Wtorek 21-10-2008

12996. 
Odnośnie wpisu numer: 12993

Czasem krocie wart jest plac po szpitalu, np. w centrach wielkich miast. Zatem nie tylko o sprzęt w zbójeckiej prywatyzacji idzie. Owszem to też nie do pogardzenia...
Polacy niebawem obudzą się z dłonią w szmbie. Pewien znany stomatolog chirurg za ejekcję zęba bierze już 400 złotych polskich. Podobno każde usuniąciecie dla niego jest operacją chirurgiczną. Może tak, ale jak tak dalej pójdzie to ludzi, wcale nie biedni, pokatnie będą obcęgami ząbki usuwać.
 Menda społeczna
 Wtorek 21-10-2008

12995. 
Na ekrany kin wszedł film o Janie Pawle II pt. "Świadectwo". Jednym
z kompozytorów muzyki jest Vangelis, co dodaje blasku temu filmowi.
Oto próbka możliwości tego muzyka - kompozycja "Rydwany ognia":
http://uk.youtube.com/watch?v=rKn9pB8YzKI&feature=related
 Plewa 2008
 Wtorek 21-10-2008

12994. 
Wyjazd do Olsztyna na derby województwa.
Zbiórka na dworcu głównym PKP w Iławie!
Sobota 8 listopada, godzina 11:00.
 Fan Jeziorak
 http://pl.youtube.com/watch?v=C7SNC_UITVQ
 Poniedziałek 20-10-2008

12993. 
Jednak to prawda,że w życiu wszystko prędzej czy póżniej powtarza się. Otóż wymyślono nowy sposób prywatyzacji ,przepraszam,reformy służby zdrowia.Prywatyzowane nie będą szpitale (czytaj budynki) lecz to co się w nich znajduje, czyli wyposażenie, specjalistyczna aparatura itp..Często ten środek jest duuużo więcej warty niż zewnętrzna skorupa,ale uważa się nas za matołków , to typowe dla działań platformy.Ich hasło sztandarowe (jedno z wielu pogardliwych dla zwykłego Polaka) to każdy kto nie z nami to moherowy,antyeuropejski matołek.To już przerabialiśmy w podobnej formie. Wracając do służby zdrowia to będzie tak,że po kilku latach samorządy zostaną z rozpadającymi się budynkami i wyeksploatowanym sprzętem , na którym zrobią majątki ludzie o których mówiła pani Sawicka. Nie tak dawno lekarze na szpitalnym sprzęcie przy śmiesznej odpłatności wykonywali badania w ramach swoich praktyk prywatnych,gdzie na to samo badanie w ramach NFZ czekało się miesiącami. W szpitalach zostawał złom a panowie doktorzy za zarobione w ten sposób pieniądze kupowali nowy sprzęt.Zastanawiam się gdzie tu jest miejsce na tzw.dobro pacjenta i przysięgę Hipokratesa. Ja jednak nimo wielu otrzymanych razów nie mogę się pozbyć utopijnych pierwiastków.
 matula
 Poniedziałek 20-10-2008

12992. 
W prasie, radiu i telewizji wiele się pisze i mówi o gospodarce rolnej, głosi się hasło: "Wszystko dla rolnictwa". A jak wygląda rzeczywistość? We wrześniu br. sprzedaliśmy 3 tuczniki za sumę 37.290 zł. Miałam nadzieję, że kupię chociaż trochę eternitu na pokrycie dachu domu. Niestety, marzenia prysły, jak bańka mydlana.
30 września pojechałam do GS w Iławie. Pani przy okienku odpowiedziała, że eternit jest, ale tylko dla tych, którym ostatnia wichura wyrządziła szkody. Pytam więc o możliwość nabycia rozsiewacza do nawozów KOS: "Nie ma" - usłyszałam. Sieczkarni też nie było. Urzędniczka zaproponowała mi natomiast chłodziarkę, która nie jest mi potrzebna....Mam obawę, czy młodzież, która jest jeszcze na wsi, będzie chciała pozostać na gospodarstwach....
Byłam w Iławie i na osiedlu Gajerek zaszłam do sklepu spożywczego. Była akurat mąka ziemniaczana. Chciałam ją kupić, bo od roku nie było tej mąki w sprzedaży. Ekspedientka pyta, skąd jestem. Mówię, że z Ząbrowa. "To pani nie dostanie mąki ziemniaczanej, bo mam ją tylko dla mieszkańców miasta" - usłyszałam.
Przecież rolnicy wyprodukowali ziemniaki na tę mąkę, dlaczego więc nie mogę jej kupić?... My, rolnicy zrzekamy się kartek na mięso, bo rozumiemy sytuację, w jakiej są ludzie z miast. A jak się nas traktuje?
Cytat: "Gazeta Olsztyńska", czwartek, 10 grudnia 1981.
 Plewa 2008
 Poniedziałek 20-10-2008

12991. 
Niesłychane! Proces beatyfikacyjny papieża Piusa XII został wstrzymany przez Benedykta XVI ze względu na protesty Żydów. Pius XII jest bowiem oskarżany przez Żydów, że "NIE ZROBIŁ NIC", by zapobiec Holokaustowi. Niesłychane! Czasy nastały już takie, że w Polsce, Europie i na całym świecie nie wystarczy już tylko powiedzieć coś nie pomyśli Żydów, by zaraz zostać okrzykniętym antysemitą, ksenofobem czy rasistą - ale odżegnanym od człowieczeństwa przez Żydów można zostać również
za... - szok! - nie robienie nic, za stanie na uboczu wobec "Wielkiej Sprawy Żydowskiej". Niesłychane! Co to nastał za zamordyzm!
 Sokrates
 Poniedziałek 20-10-2008

12990. 
Odnośnie wpisu numer: 12985

Azali powiadam wam - obskurne bogactwo włascicieli kwiaciarni Azalia bierze się z pazerności i braku kontroli Państawa Polskiego, jego służb, skarbowej, sanepidu, Izby Pracy, itp i etc....... Stare kwiaty, kupowane
za 30-50 gr (klasa III, z krótkimi łodyżkami), aby były swieże trzymane
są w lodówce, kwiatki używają do produkcji wianków pogrzebowych. Te
właśnie kwiatki, za 50 gr, są liczone we wianeczku jak kategoria klasy I.
Taki właśnie wianek zakupiłam u właścicieli w Azalii, który nad grobem
był zwiędnięty.
Stąd willa na Lipowym, wokół której ogrodzenie, lat temu około 10-ciu warte ceny przeciętnego nowego domu, 250 tys zł. Taka jest prawda
o zarobkach kwiaciarzy.
Niestety - nasze Państwo Polskie jest chore. Dalej więc głosujmy na pewnych ludzi i ugrupowania ktore nie służą temu narodowi.
 MATA HARI
 Poniedziałek 20-10-2008

12989. 
Redakcja Kuriera podjęła temat uszkodzenia nawierzchni drogi przy ulicy 19 Stycznia w Lubawie - garb lubawski.
Podana była informacja w Kurierze, że do końca września bieżącego roku usterka zostanie naprawiona na koszt podmiotu, który uszkodził nową nawierzchnię.
Jest 20 pażdziernika, a garb lubawski nadal utrudnia jazdę i nikt się tym nie interesuje.
 Jędrek
 Lubawa, Poniedziałek 20-10-2008

12988. 
LOTNISKO IŁAWA
Zapraszam do zapoznania się z aktualizacją.
 lotnisko
 http://www.lotnisko-ilawa.za.pl
 Poniedziałek 20-10-2008

12987. 
Odnośnie wpisu numer: 12981

Pani Skubij wystartuje w wyborach na bank. Ale to może być jej publiczny koniec w przypadku przegranej!
 bauer bauman
 Poniedziałek 20-10-2008

12986. 
Odnośnie wpisu numer: 12983

JAKŻE TO? DO NIEBA CHCIELIBY DOSTAC SIĘ BEZ KOSZTÓW.
CO TO ZA POMYSŁ? PODRÓŻ NA WALETA?
 Menda społeczna
 Poniedziałek 20-10-2008

12985. 
Odnośnie wpisu numer: 12834

Jaka jest cała pawda o kwiaciarnii Azalia wiedza najlepiej jej byłe i obecne pracownice. Ja tam pracowałam i powiem wam ,że to był koszmar . Wyzysk,fatalna atmosfera w pracy,ciagłe obelgi z ust "szefowej",oraz niewolnicza praca w "świątek,piątek i niedzielę". Zdarzało się ,że pracowałam przez 14 dni bez przerwy. Szefostwa nigdy nie obchodziło czy mamy jakieś plany , potrzeby.Przy okazji ważniejszych świąt , imienin itp.pracowałyśmy od rana do wieczora , praktycznie zawsze po godzinach.Jesli chodzi o ich ceny , to żeczywiście są bardzo mocno zawyżone , a jakość kwiatów pozostawia wiele do życzenia.Ponadto sposób w jaki traktują tam pracownika jest skandaliczny. Nigdy nie zastanawialiście się państwo dlaczego tam ciągle jest ogłoszenie " przyjmę do pracy" ? To proste , pracowało tam tak wiele osób , że zła sława pani Sikorskiej szybko się rozeszła i chyba tylko ktoś bardzo zdesperowany i nieznający prawdy o tej kwiaciarni zdecyduje się dobrowolnie podjąć tam prace. Chyba nie ma i nigdy nie będzie dziewczyny , którą pani Wioletta nie oskarżyła o kradzież lub jakies oszustwo. Naprawde podziwiam te dziewczyny , które w dalszym ciągu tam pracują . A na koniec chcę pogratulować "chudej" tego , że wreszcie opuściła ten "obóz pracy AZALIA" i życzyc jej wszystkiego dobrego. A wszystkie dziewczyny , które zastanawiają się nad podjęciem pracy w AZALII namawiam do głębszej refleksji na ten temat. PS. jedynym ich plusem jet to , że z nabytymi u nich umiejętnościami każda z nas bez problemu znajdzię pracę w tym zawodzie.
 była Azalka
 Poniedziałek 20-10-2008

12984. 
Czytałem w Kurierze o dziadku spod Kisielic, który wojuje z wiatrakiem. Współczuję starszemu panu ponieważ w pobliżu jego domu wyrośnie las kolejnych 20-u masztów ze śmigłami.
 czytelnik
 Niedziela 19-10-2008

12983. 
Wow! Dziękuję "Kurierowi Iławskiemu" za naświetlenie tematu bezprawia w "kaplicy przedpogrzebowej" na terenie szpitala [w Iławie].
Moim zdaniem, to Pani Starosta Skubij do spółki z Panem Dyrektorem Ramelem powinni odpowiedzieć przed prokuratorem za ten numerek. Według prawa już dawno nie powinno tam być kaplicy pogrzebowej.
A co było i jest do teraz...?
Ludzie! Co to miało być? Bezpłatne użyczenie? A ksiądz Jarosław H.[...]
z Lipowego Dworu brał kasę od ludzi !!! Czy oni mają nas wszystkich za kompletnych idiotów ???!!!
 Basia
 Niedziela 19-10-2008

12982. 
Odnośnie wpisu numer: 12980

Na diabła w Iławie basen??? Mamy czysty Jeziorak i Wodne Pogotowie Ratunkowe.
Natomiast kesonowy oficer, trep politruk, nie ogarnął przez 10 lat swego pomysłu, gdyż podobno bardzo przeszkadzał mu Adam Żyliński.
 Menda społeczna
 Niedziela 19-10-2008

12981. 
Odnośnie wpisu numer: 12979

Oleńka może wystartuje, ale jej rakieta spłonie po falstarcie.
Jej sposorzy to bankruci. Zaś nowych jelonków już nie znajdzie.
Kwiaciarze się nie liczą.
 Menda społeczna
 Niedziela 19-10-2008

12980. 
Odnośnie wpisu numer: 12971

Już jakiś czas temu jeden debil zbierał podpisy pod budowę basenu, potem utworzyli nawet sektę przyjaciół budowy basenu i zbierali po "zecie" od ucznia co miesiąc. Gdzie ta kasa?
Potem jakiś bubek wskoczył na stołek i znów kolejna propaganda z basenem, że na 700-lecie grodu będzie już stał. Kolejny niewypał!
Za nim na stołku zasiadł "doktorek", który głośno mówił, że pływalnia będzie za dwa lata gotowa. No i kupa, nie ma nic! Przyjaciele basenu kilka razy w roku bawią się i "bączki" kręcą za kasę biedaków, co wciąż w tę mrzonkę wierzą.
Na szczęście Ostróda rozbudowuje basen i będzie można tam jechać i dorabiać miasto - obce!
 (nie)przyjaciel przyjaciół basenu
 Niedziela 19-10-2008

12979. 
Oleńka Skubijowa w swojej gazetce dla znajomych poinformowała, że
w Iławie ukazują się dwa tygodniki. Czyżby?
Po za tym obrabia kuper burmistrzowi Iławy. I co Wy na to?
 czarnowidz
 Niedziela 19-10-2008

12978. 
Tez tak mysle, ze Olenka zaszaleje niebawem !!!
 Coleho
 Sobota 18-10-2008

12977. 
Skubijaja choć zawsze kroku żałowała, to naprzód szła.
 Genowefa Pigwa z Lipowego
 Sobota 18-10-2008

12976. 
Mam "czuja".
Ola Skubijowa ponownie wystartuje o fotel burmistrza w Iławie.
I co Wy na to?
 czarnowidz
 Sobota 18-10-2008

12975. 
Odnośnie wpisu numer: 12973

Nigdy nie żałowałam kroku, jaki wykonyłam z Adamem w drodze do szczęśliwości.
 Genowefa Pigwa z Lipowego
 Sobota 18-10-2008

12974. 
Odnośnie wpisu numer: 12972

Ja tez nie zalowalam tego kroku i mam aidsa.
 weranika
 Sobota 18-10-2008

12973. 
Odnośnie wpisu numer: 12972

Pani Genowefo, oszczędzaj ten swój krok, jesteś jeszcze młoda.
 sympatyk
 Sobota 18-10-2008

12972. 
Ja Eugienia Pigwowa - Nie ustąpie. Nie bedę żałowała tego kroku, chocbym sama nad przepaścią była. Za Adasiem w ogień piekielny skoczę. Dla Iławy rozwoju.
 Genowefa Pigwa z Lipowego
 Piątek 17-10-2008

12971. 
LOTNISKO Iława.
Witam wszystkich, zbieramy podpisy pod budową lądowiska w okolicach iławy dla małych samolotów i prywatnych awionetek. Są to samoloty o poziomie hałasu nie przekraczającym żadnych norm europejskich, do 5700 kg, a lokalizacja samego lotniska według nas powinna się znajdować nie bliżej niż 5-10 km od zwartej zabudowy miejskiej.
Zapraszam.
 lotnisko
 http://www.lotnisko-ilawa.za.pl
 Piątek 17-10-2008

12970. 
Odnośnie wpisu numer: 12966

Do Pigwy z Lipowego.
Niech Cię gęś kopnie! Za podwyżki gazu (8%!!!...) od 1 listopada.
 odbiorca gazu z Gajerka
 Piątek 17-10-2008

12969. 
Odnośnie wpisu numer: 12966

To mój imiennik, ale... Niech zostanie tak, jak jest!
 Adam
 Piątek 17-10-2008

12968. 
Tylko z Króla Wł. Jagiełły poszła w górę. Zastał drewnianą a pozostawił murowaną. Wszystko to odbyło się za kapitał żydowski.
GDYBY BOLUŚ POLSKĄ RZADZIŁ, MÓWIĘ O LECHU, O LECHU WAŁĘSIE, NASZYM NARODOWYM BOHATERZE, TO POLSKA WYPRZEDZILABY JUŻ RUMUNIĘ. GDYBY IŁAWA KIEROWAŁ ZDRADZONY ADAM, TO NA WYSPIE ŻUŁAWIE MIELIBYSMY ROZWINIĘTA TURYSTYKĘ I PIĘKNE HOTELIKI, NOWĄ OBWODNICĘ I WIELE INNYCH CIEKAWYCH INWESTYCJI, JAK FABRYKĘ MIKROPROCESORÓW DO KOMPUTERÓW DELL.
 Genowefa Pigwa z Lipowego
 Piątek 17-10-2008

12967. 
Odnośnie wpisu numer: 12966

Genia skarbie nie wychodz nigdy bez nakrycia glowy na dwor,bo widze,ze slonce Ci szkodzi.
 mieszkaniec
 Piątek 17-10-2008

12966. 
WYBACZ NAM ADAMIE KOCHANY.
Moim marzeniem byłoby, aby Burmistrzem Iławy ponownie został
ADAM ŻYLIŃSKI. To NAJLEPSZY CZŁOWIEK NA TO STANOWISKO. MAM NADZIEJE, IŻ ADAM WYBACZY NAM IŁAWIANOM TO, ŻE ZDRADZILISMY GO I WYBRALISMY DAWNIEJ MASKIEWICZA.
 Genowefa Pigwa z Lipowego
 Piątek 17-10-2008

12965. 
Odnośnie wpisu numer: 12961

Synek, Ty nie strasz, bo sie zes[...]asz jeszcze przed ladowaniem!
 swojak
 Piątek 17-10-2008

12964. 
Chleb na zakwasie mają najlepszy w Iławie.
 Menda społeczna
 Piątek 17-10-2008

12963. 
Oto "solidarność" PO. Uczniowie JP 2, razem z Gomułką, brawo!!! Po owocach ich poznacie...Tak uczczono polskiego papieża. Okpiono 600 000 obywateli, którzy złożyli podpisy pod projektem ustawy przywracającym święto Trzech Króli. Mówią, że Polska na dorobku... Polska zawsze będzie na dorobku. To wasze głowy tam w Warszawie są na dorobku, wy nędznicy!
 Obywatel
 Piątek 17-10-2008

12962. 
Dzierzęcki Burmistrzem Iławy? To jakaś paranoja! Za numery w GS nie powinien być nawet brany pod uwagę. Kto pamięta jak po ostatnich wyborach samorządowych Dzierzęcki dogadał się z PO bez uzgodnień z partią z której list startował (SLD)? Jego chciejstwo bycia szefem komisji budżetowej Rady Powiatu przysłoniło lojalność wobec partyjnych kolegów! Taki jest słowny Pan Prezesik.
 Ernesto Guevara
 Piątek 17-10-2008

12961. 
Tak zescie jechali po naszych samorzadowcach politykach i tak dalej !!!!!!!! ze ten nie daje kasy na klub a tamten wali konia. Gdzie wy jestescie panowie ???? Co wy robicie , w szachy gracie czy co ?
Przyjezdzam kilka razy w roku do ilawy i co widze (co widze to zostawie do swojej skrytki?) Widze to, jak ci co maja kase daja po pare zlotych na klub i potem patrza sobie w oczy jak ukraincy - kto ile i za ile. Wezcie sie w koncu w garsc , albo sie bierzecie do pomocy dla IKS JEZIORAK albo WYPAD zarybiac Ilawke.
Bo falszywych sponsorow JEZIORAKOWI NIE POTRZEBA, jak macie udawac to zapraszam na piwo do parku.
I jeszcze jedno !!! Od mojego Ojca i rodziny z daleka. Jezeli jakies zale to podaje wszystkie dane i czekam. W naglych przypadkach wsiadam w samolot i jestem !!!!
 Jakielski Piotr

jpiotr_13@hotmail.com, lat 51
  4024994
 ilawa na zawsze, Piątek 17-10-2008

12960. 
WAŁĘSA MĘDRCEM EUROPY, ZOSTAŁ PRZEZ TUSKA ZAREKOMENDOWANY DO RADY STARSZYCH, JAKO GRUPY DORADCZEJ W SPRAWACH EUROPY. - nie ma lepszego wyboru.
 Menda społeczna
 Czwartek 16-10-2008

12959. 
Odnośnie wpisu numer: 12947

dziwię się, zę ktoś czyta TAKIEGO ..... przeciez widać, ze to są zmyślana historie!!!!

ochyda, ktury, poniweasz.....
 bod
 Czwartek 16-10-2008

12958. 
Dokladnie !!!!

Wystarczylo sie nauczyc tekstu piosenki na pamiec tak jak wiersza na lekcje polskiego i problem z glowy a to chyba nic trudnego !!!???

Czyzby tu na forum odbywaly sie jakies rozgrywki ...
 Jakielski piotr
 Ilawa Paryz, Czwartek 16-10-2008

12957. 
Odnośnie wpisu numer: 12953

Szanowny Panie Waldemarze Tarach!
Ma Pan rację, tak było, chociaż jako człowiek miał swoje za uchem. Jednak to, co opisują jego wrogowie, ma posmak gnojenia człowieka, gdyż chodzi o wyeliminowanie go z polityki. On przedstawiany jest jako zwierz, rzucający się do gardła uczniom. Potworności.
 Menda społeczna
 Czwartek 16-10-2008

12956. 
Odnośnie wpisu numer: 12954

Burmistrzem Iławy mógłby zostać Pan Prezes GS-u, miłośnik IKS-u, Henryk Dzierzęcki.
 MATA HARI
 Czwartek 16-10-2008

12955. 
Odnośnie wpisu numer: 12953

Czy usuwanie postów na tym forum to standard, czy też tylko mnie kopnął ten "zaszczyt"?
 Waldemar Tarach, lat 55
 Iława, Czwartek 16-10-2008

12954. 
Wybory samorządowe będą w 2010 roku, ale są już pierwsi kandydaci na burmistzra Lubawy i wójta Gminy Iława.
- Lubawa - Andrzej Kleina, psycholog, publicysta, zam. w Lubawie.
- Gmina Iława - Ryszard Jurkiewicz, hodowca drobiu, od 1990 roku radny gminny, w latach 2002-06 radny powiatowy, zam. w Rudzienicach.
 XXXX
 Czwartek 16-10-2008

12953. 
Odnośnie wpisu numer: 12950

Jeszcze raz w sprawie radnego pana Henryka Witkowskiego.
Nie wiem, czy moja wypowiedź ma sens, bo widać, że wielu tu swoje wie. Jako były uczeń w SP3, czuję się jednak moralnie zobowiązany zająć swoje stanowisko w sprawie nauczycielskiej przeszłości radnego pana Henryka Witkowskiego.
Kryteria oceniania uczniów na lekcjach muzyki były nam uczniom powszechnie znane:
na 3  wystarczyło nauczyć się tekstu piosenki/pieśni aktualnie przerabianej;
na 4  wystarczyło aktualnie przerabianą piosenkę/pieśń zaśpiewać  jeśli ktoś nie miał słuchu muzycznego i fałszował, to i tak spokojnie otrzymywał dobrą ocenę za to tylko, że odważnie spróbował zaśpiewać;
na 5 
a) osoby ze słuchem muzycznym:
- teksty piosenek/pieśni wykute na blaszkę (wyjątek - osoby uczęszczające dodatkowo na zajęcia z chóru szkolnego).
- piosenki/pieśni zaśpiewane czysto, starannie z zastosowaniem technik śpiewu uczonych na lekcjach.
- wykonywanie zadań ze słuchu i rytmiki (rozpoznawanie interwałów, wyklaskiwanie rytmów itd.) oraz nauka teorii wiadomości o nutach + rozpoznawanie instrumentów muzycznych na podstawie odtwarzanej muzyki granej przez te instrumenty.
b) osoby bez słuchu muzycznego:
- teksty piosenek/pieśni wykute na blaszkę
- próba zaśpiewania lub zamiennie nauczenie się teorii wiadomości o nutach.
- nauka podstaw wiedzy z historii muzyki, kompozytorów, + rozpoznawanie z ilustracji nazw instrumentów muzycznych.

Wobec powyższego, niezrozumiałe dla mnie są wypowiedzi, że ktoś był zagrożony z muzyki. Przecież żeby nie być zagrożonym wystarczyło nauczyć się kilku tekstów piosenek/pieśni. Jeśli to zadanie kogoś przerastało, to ciekawe jak wyglądała sytuacja na innych przedmiotach. Po prostu  moje gratulacje.

Zdaję sobie sprawę, że ta wypowiedź może brzmieć tendencyjnie, ale taka była i jest PRAWDA jaką pamiętam.
 Waldemar Tarach, lat 55
 Iława, Czwartek 16-10-2008

12952. 
Brunatni z Moskwy są rozsierdzeni. Było już tak pięknie, wszystko zaplanowane: pomarańczowi towarzysze szmaciaki z Platformy jadą
na szczyt do Brukseli, robią wszystko pod dyktando z Kremla. Psiakrew! Janyczary, pod dyktando czapajewów, zaprzedają polskie sprawy...!!!
A tu znowu ten kurdupel Kaczyński...
Sądzę, że brunatni szykują jakiś duży strzał z ostatnim ostrzeżeniem, a wiadomo, że Kaczki nie odpuszczą spraw polskich, więc spodziewam się, że dojdzie do jakiejś tragedii. Brunatni mają twarde łokcie i pięści, coś
się stanie, już wkrótce... Jakaś awaria, nieszczęście, śrubka...
 J-23
 Środa 15-10-2008

12951. 
Odnośnie wpisu numer: 12950

Przypomnijcie sobie lekcje matematyki z iławskiej SP 2 z pewnym
Panem, co wskaźniki łamał na garbach w latach 80-tych !!!
 Oscypek
 Gajerek, Środa 15-10-2008

12950. 
Odnośnie wpisu numer: 12946

[do robelli]
To dlaczego akurat przypominacie sobie lekcje muzyki?
Jakoś wybiórczo wam to idzie.
 MATA HARI
 Środa 15-10-2008

12949. 
Dziś środa! W najnowszym Kurierze!

TRAGEDIA NA STADIONIE. Szok… 12-letni Bartek z Zalewa zginął pod kołami autokaru manewrującego na stadionowym parkingu w Iławie.

RAK, NIE WYROK. Marsz Życia iławskich amazonek. Życie po amputacji piersi: jakie jest? Bezpłatna mammografia i cytologia: gdzie i kiedy!

CZARNA MAMBA W IŁAWIE. Popularna Jurorka „Tańca z gwiazdami”
dała show w iławskich szkołach.

KUPNO TELEWIZORA, WAŻNA RZECZ. Kierownik marketu MediaExpert
w Iławie na podstawie historii pewnego klienta tłumaczy, jak w sklepie wygląda gwarancja i zwrot towaru.

PRABUTY. Policyjna afera. O metodach „pracy” prabuckich policjantów mówi cała Polska! Są świadkowie znęcania się funkcjonariuszy nad zatrzymanymi. Z Prabut także: strzały pod barem, zmarł kierowca
z wypadku pod urzędem.

SUSZ. Będzie wiadukt nad torami. Czy powstanie tu oddział ratowników wodnych? Odwiedzamy harcerzy. Dzień Papieski.

ZALEWO. Nowe śmieci na zamkniętym wysypisku w Gajdach.

LUBAWA. Wspominamy ś.p. Janusza Berdyńskiego, lekarza weterynarii, alpinistę i wielkiego podróżnika.

KISIELICE. Hałaśliwy wiatrak w Łęgowie. Gmina położy nowe chodniki. Otrzęsiny w gimnazjum.

BISKUPIEC. Jarmark w Łąkorzu. Ślubowanie w Szwarcenowie.
 KURIERZY

redakcja@kurier-ilawski.pl
 Środa 15-10-2008

12947. 
To zdjęcie na jedynce jest przesadą z Waszej Kurierzy strony. Może jeszcze więcej krwi na łamach. Żerujecie na ludzkim nieszczęściu dalej. Ochyda!
 szoK
 Środa 15-10-2008
Odp. 
Zdaniem redakcji, zdjęcie na jedynce nie jest przesadą
– zostało wybrane ujęcie stonowane, bez epatowania,
bez podkręcania emocji. Ty, za to, nie dyskutujesz, a
furkoczesz; nie podajesz konkretów, a toczysz pianę.

Kolejny chybiony twój wyrzut: „Może jeszcze więcej krwi na
łamach”. Gdzie tu widzisz krew? Gdzie tu widzisz „żerowanie
na ludzkim nieszczęściu”? W środku wydania są wyłącznie
faktograficzne informacje – w nich zero wartościowania,
zero oceniania, zero przymiotników.

A to, że w ogóle poruszamy ten temat, jest wypełnieniem
oczekiwań czytelników Kuriera. Ludzie zwyczajnie chcą
wiedzieć, co się stało na stadionie. Nic w tym złego.

Przy okazji wybacz, ale „ochyda” mimo wszystko powinno się
napisać przez samo „h”. Taki ortograf to dopiero jest ohyda.
 moderator
 Środa 15-10-2008

12946. 
Odnośnie wpisu numer: 12943

Ale przecież my go nie niszczymy, tylko przypominamy sobie jak wyglądały lekcje muzyki, które prowadził. A że wspomnienia mamy podobne, to już chyba największa zasługa pewnego uniwersalizmu - powiedziałabym - szanownego pana Henryka Witkowskiego. Takich "pedagogów" zresztą w SP3 było więcej, ale czego wymagać od tego szczebla placówek...?
 robella
 Środa 15-10-2008

12945. 
Odnośnie wpisu numer: 12944

Aaaaaaaaaaaaaaaaa.......... Wracz od dzieci. Ten to kosa. Nieźle kosi.
Kiedyś mój koleś szemrany, co na wracza kształcony był, powiedział mi:
"Właściwie zawód mi nie leży, wybrałem go z powodów komercyjnych".
Dziadek, ojciec, matka byli lekarzami.
Jeszcze jeden fach jest od zawsze w cenie: notariusz. Za godzinę pracy
może dwie, przy zapisie notarialnym zgarnia, zależnie od ceny transakcji od 2 do 20 tysięcy.
 Menda społeczna
 Wtorek 14-10-2008

12944. 
Teraz proponuję zmienić temat i zająć się Panem Dobrzynieckim
[lekarzem] i jego miejscem pracy.
 pracownik
 Wtorek 14-10-2008

12943. 
Odnośnie wpisu numer: 12942

W stanie wojennym czytałem artykuł w "Prawdzie" o tym, jak członkowie wrażej organizacji "Solidarność" zaszczuli sekretarza PZPR. Po 28 latach mamy przykład też zaszczucia zwykłego człowieka - nauczyciela, który owszem może miał wady, ale... nie takie jak opisują ludzkie krwiożercze gady.
To wy jesteście padalcami i ludźmi bez serca, to wy jesteście szkieletami człowieczeństwa, wy podli!
Nie tacy, jak ten pan, byli nauczycielami. Nie tacy w zachowaniach.
Dziś byście go żywcem ukamieniowali, wy podłe żmije. Już nie żyje.
Na czyich usługach jesteście? Kto was w tym podłym procederze wspiera, by niszczyć człowieka dlatego, że zachowywał się nie tak,
jak wam sie widziało.
 Menda społeczna
 Wtorek 14-10-2008

12942. 
Odnośnie wpisu numer: 12941

"Po domysłach poznasz durnia..." - Oscar Wilde.
 robella
 Wtorek 14-10-2008

12941. 
Odnośnie wpisu numer: 12937

Przeciez to wyraznie widac tutaj na Forum, ze te wszyskie komentarze
na temat Pana Witkowskiego pisza przydsupasy Burmistrza, ktorym sie
Pan Witkowski przeciwstawil. I to wszysko w tym temacie.
 obserwator
 Wtorek 14-10-2008

12938. 
Pracownik banku w [...]
 koleś
 Wtorek 14-10-2008
Odp. 
Temat został przekazany dziennikarzom redakcji Kuriera. Thx.
 moderator
 Wtorek 14-10-2008

12937. 
Odnośnie wpisu numer: 12936

"Koniec kropka" to można postawić nad Twoim żałosnym wizerunkiem. Uważajcie z kalumniami, bo możecie za to zapłacić w życiu swem.
 MATA HARI
 Wtorek 14-10-2008

12936. 
Odnośnie wpisu numer: 12932

Dokładnie! Temat zamknęliśmy i wiemy swoje!
Zapewniam, że nikt nie wziął swoich spostrzeżeń "z chmur", przecież nie wybieramy niezależnie od siebie osoby, nad którą potem się "pastwimy".
Witkowski dla mnie to żałosna postać, a jako nauczyciel wręcz -1/10 (jeśli taką rozciągłość skali przyjąć). Koniec, kropka!
 Adrianna
 Wtorek 14-10-2008

12935. 
Odnośnie wpisu numer: 12932

Jakielski! Ten temat jest już zamknięty. Widocznie miałeś szczęście.
My wiemy swoje.
 Zenek
 Wtorek 14-10-2008

12934. 
Odnośnie wpisu numer: 12929

Gratuluję liberalnego wychowania młodzieży.
W tej szkole [G2] mądra zastępczyni dyrektorki, to niech się martwi.
Rządziłby Roman Gertych, to byłoby inaczej.
 Menda społeczna
 Wtorek 14-10-2008

12932. 
Odnośnie wpisu numer: 12920

Bylem uczniem Pana Henryka Witkowskiego i to co tu jest wypisywane pod jego adresem to jest paranoja!!!
Ja jakos nigdy nie miewalem problemow na lekcjach muzyki u tego nauczyciela, a wierzcie mi na muze mi sie za bardzo nie chcialo chodzic, ale musialem, bo jak cos nie tak, to mi ojciec zakazywal brac pilke na podworko (ale na treningi Jezioraka puszczal obowiazkowo nawet jak dwojke zlapalem).
Na lekcjach muzyki zawsze byla mila atmosfera i pelna humoru, zawsze sie lekcje odbywaly w poczuciu taktu i nie bylo slychac od innych kolegow lub kolezanek ze u Pana Witkowskiego jest zle lub ponizajaco. Mysle, ze wiele rzeczy co tu czytam to jest mocno przesadzonych, bo slyszalem i sam doswiadczylem cierpien od nauczycieli za czasow komuny (nazwiska zachowam dla siebie ), wiec drodzy czytelnicy jak juz chcecie szukac kwadratowych jaj to mysle, ze macie ich wiele wokol siebie tylko wystarczy sie rozejrzec a nie wywlekac cos co nie bylo osadzone przez Temide.
 Jakielski Piotr, lat 51
  4024994
 Ilawa, Paryz, Wtorek 14-10-2008

12931. 
Odnośnie wpisu numer: 12928

Z prabuckich mundurowych bohaterów śmieje się już połowa Europy.
Pan burmistrz Prabut powinien wystąpić o nagrody dla nich. Za darmo
zrobili reklamę miasta, a dzisiaj to się liczy bo to i region turystyczny.
Ale jakie władze, taka policja. Rzeczywiście bohaterowie. Jak paczka
kapturowych kolesiów na ulicy rozrabia to nawet z suki nie wyjdą, ale
pijaczka ważącego 30 kg wywieżć do lasu i zmaltretować to i owszem.
A CO DO DZIEWCZYNEK WYWOŻONYCH DO LASU TO RZECZYWIŚCIE
MAJĄ SMAK I GUST. CIEKAWE CZY ICH ŻONY MAJĄ PODOBNY?
 @w grochy
 Poniedziałek 13-10-2008

12930. 
Odnośnie wpisu numer: 12927

Jeszcze jedna sprawa mnie interesuje: czy dokonano sekcji zwłok tego psa? Gdzie są teraz zwłoki tego psa?Czy zebrano odciski palców z tego noża? Czy zabezpieczono narzędzie zbrodni? Czy je w ogóle odnaleziono? Czy sprawdzono w jakim stanie jest żona tego faceta? Czy rzeczywiście ma jakieś rany na ręce? Czy była ta Pani z tym u lekarza? Skoro ten pies tak mocno zacisnął szczękę na ręce, to musiała powstać duża rana. Czy policja spróbowała odnaleźć świadków tamtego zdarzenia?

A teraz kilka zdań z ustawy o ochronie zwierząt:

"1. Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę."

"Art. 6.
1. Nieuzasadnione lub niehumanitarne zabijanie zwierząt oraz znęcanie się nad nimi jest zabronione."
 Dawid Kopaczewski
 Iława, Poniedziałek 13-10-2008

12928. 
Odnośnie wpisu numer: 12907

W dzisiejszych telewizyjnych "Faktach" po godzinie 19-stej pokazano policyjnych "bohaterów" z Prabut.
 jesienny liść
 Poniedziałek 13-10-2008

12927. 
Odnośnie wpisu numer: 12919

Sokratesie, możesz wyjaśnić o co Ci chodzi? Przeszkadza Ci obrona życia, każdego życia?
Pies to nie rzecz, więc należy mu mu się odpowiednie traktowanie... Tę sprawę należy rozpatrywać pod kątem przekroczenia obrony koniecznej i nieuzasadnionego uśmiercenia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem!
 Dawid Kopaczewski
 Iława, Poniedziałek 13-10-2008

12926. 
JEST SPOSÓB NA NIEMIECKIE ROSZCZENIA

PiS w Olsztynie przygotowało książkę o tym, jak walczyć z roszczeniami niemieckimi.
Impulsem był wydany przez Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu korzystny dla Polski wyrok, oddalający roszczenia Powiernictwa Pruskiego, a także głośna sprawa państwa Głowackich ze wsi Narty pod Szczytnem. Na początku grudnia będą się oni musieli wyprowadzić ze swego domu, po tym jak sąd przyznał dawny majątek dla Agnes Trawny, obywatelki Niemiec.
Książka pt. „Jak zabezpieczyć polską własność w północnej i zachodniej Polsce przed roszczeniami niemieckimi. Rozszerzenie UE w 2004 roku a roszczenia niemieckie” daje korzystną dla Polski wykładnię prawną, którą będą mogły się posiłkować polskie sądy.
Obecnie na Warmii i Mazurach toczy się ponad 190 spraw dotyczących niemieckich roszczeń.
 skaner
 Poniedziałek 13-10-2008

12925. 
Odnośnie wpisu numer: 12924

Bardzo Panów proszę o właściwe określenie prywatyzacji przez rząd
Pana Premiera Tuska. Jak tak możecie interpretować: "grabież"...?
Rząd Platformy, jak żaden inny, oddaje własność państwową w ręce
obywateli. Szpital każdy z nas może kupić i zarządzać, generując dla
siebie odpowiednie zyski. Banki również są w prywatnych rękach.
 Menda społeczna
 Poniedziałek 13-10-2008

12924. 
RZĄD DONALDA TUSKA CHCE DOKONAĆ
NAJWIĘKSZEJ GRABIEŻY W HISTORII POLSKI

Ta sprawa zasługuje na miano największej grabieży mienia Polaków po 1989 roku. Ma się ona dokonać w ramach legislacyjnej „ofensywy październikowej" rządu Donalda Tuska. Według projektu ustawy rozstrzygającej o przyszłości systemu emerytalnego, który trafił do Sejmu, Polacy, którzy od początku życia zawodowego wpłacali składki do otwartych funduszy emerytalnych (OFE), ostatecznie utracą kontrolę nad tymi pieniędzmi.
Decyzje przesądzające o zabraniu obywatelom i przymusowym oddaniu instytucjom finansowym prawie 140 mld zł (docelowo ponad pół biliona złotych) powinny być przedmiotem szerokiej debaty publicznej, a nawet referendum. Tymczasem proces legislacyjny jest prowadzony w wąskim gronie ekspertów sejmowych, na których ostro naciskają lobbyści z OFE.
 makler
 Poniedziałek 13-10-2008

12920. 
Odnośnie wpisu numer: 12916

[...] Czemu zostalo usunięte nazwisko pana Zbigniewa P.[...]?
A po panu Henryku Witkowskim wszyscy jeździli !!! [...]
 Bity przez Zbigniewa P.[...]
 Niedziela 12-10-2008
Odp. 
W rozumieniu przepisów prawa, Pan Zbigniew P. nie jest
funkcjonariuszem publicznym (w odróżnieniu od radnego
Henryka Witkowskiego).
 moderator
 Niedziela 12-10-2008

12919. 
Odnośnie wpisu numer: 12903

Słowo do obrońców ZWIERZA marki PIES, model AMSTAF:
Gratuluję wam niezachwianej równowagi emocjonalnej.
Czekam na równie płomienne obrony rasy CZŁOWIEK.
 Sokrates
 Niedziela 12-10-2008

12918. 
Odnośnie wpisu numer: 12914

Od pewnego czasu w "nowej" policji dzieją się złe rzeczy. Ktoś nie panuje nad sytuacją.
Jednak ja, ziomal, czyli ktoś, kto zna te wszystkie gęby policyjne, np. iławskie, lubawskie, prabuckie, suskie od dziecka i, na dodatek ich rodziny, pochodzenie społeczne, jak zachowywali się na ulicy za chłopaków, to mam wielkie wątpliwości co do odpowiedniej selekcji w polskiej policji. Młodzi szczególnie nowo przyjęci są pod presją starszych, są "odpowiedno szkoleni" i co najgorsze zastraszani. Jednak komendanci jednostek zamiatają sprawy pod dywan, by spokojnie przewisieć i stąd macie problem.
Tą sprawą winien zając się specjalny oddział kontrwywiadu do zwalczania patologii w polskich służbach, bo takie patologie są.
 MATA HARI
 Niedziela 12-10-2008

12917. 
Odnośnie wpisu numer: 12915

Hehehehe [...] przeczytaj dokładnie a potem pisz.
To był: portalpomorza - jak już...
[...] cie obchodzi co robie i czym mam się zajmować...
 ziomalek2
 Sobota 11-10-2008

12916. 
Nauczyciel, co znęcał sie wskaźnikami na lekcjach matematyki w SP2
to był Zbigniew P.[...]. Ten to miał talent w łamaniu patyków!!!
 były uczeń Zbigniewa P.[...]
 Sobota 11-10-2008

12915. 
Odnośnie wpisu numer: 12913

TY ZIOMALEK nie badz taki do przodu i nie szukaj kwadratowych jaj! Zajmij sie rodzina, pilnuj zony...
A tak dla scislosci, to jest z Wirtualnej Polski [...] ale to nie istotne.
 Waldemar Topka
 Sobota 11-10-2008

12914. 
Odnośnie wpisu numer: 12907

OGŁOSZENIE!
ORGANIZUJEMY REKREACYJNE WYJAZDY DO LASU.
W PROGRAMIE:
- SAUNA Z SOLIDNYM MASAŻEM
- JOGGING JAKO POWRÓT DO DOMU
Zapewniamy dowóz. Powrót we własnym zakresie.
Zapisy przyjmuje Komisariat Policji w Prabutach.
Usługa bezpłatna, zapewniamy solidność...
 @w grochy
 Piątek 10-10-2008

12913. 
Odnośnie wpisu numer: 12907

Jak piszesz (cytujesz) coś, to może napisz skąd masz ten tekst, bo bez takiego dopisku to podchodzi pod kradzież. Pomogę ci żeby nie było...
http://polskalokalna.pl/wiadomosci/pomorskie/news/policjanci-w-prabutach-maltretuja-mieszkancow,1192510
 ziomalek, lat 49
 Piątek 10-10-2008

12912. 
Odnośnie wpisu numer: 12906

Dyskusja na temat opieki na zawodach szkolnych jest szeroka. Jeśli prawda jest to, że 1 opiekun na 30 uczniów, to będzie ktoś miał poważny zarzut prokuratorski o niedopilnowanie BHP.
Pamiętajcie jednak o rozwydrzeniu uczniów w ogóle. Trudno bywa nawet kiedy jest 1 opiekun na 10 uczniów. Pamiętam jednego już z nieżyjących nauczycieli z Iławy, który był surowy, zaś młodzież trzymał przy sobie ostro, ale był nienawidzony. Dziś macie luzik, który od raz na kilkadziesiąt lat skutkuje śmiercią...
Należy też zwrócić na pewne kwestie związane z organizacją wjazdów młodzieży na zawody szkolne. To niestety wielki problem dla dyrektora szkoły, gdyż należy zwolnić z lekcji nauczycieli do opieki na wyjazd i zabezpieczyć naukę w szkole. A z tym jest bardzo źle i - co zabrzmi szokująco - i tak jest mało tych wypadków w szkołach na zawodach.
Należy również przyjrzeć się bliżej sprawie potrzeby organizacji "czwartków" w takiej formie. Oczywiście niech są, ale czy nie wystarczyłoby zawody zorganizować w miejscowości rodzinnej, a nie jeździć do powiatu. Czy to by nie wystarczyło?
Ponadto, komu jest potrzeba, aby tych zawodów było 9 w sezonie. Utalentowane dziecko widzi się po 2-3 zawodach, zorganizowanych nawet w gminie.
 Menda społeczna
 Piątek 10-10-2008

12910. 
Odnośnie wpisu numer: 12905

Zwracam się z prośbą do Redakcji Kuriera, by w kolejnym wydaniu gazety opublikowała choć część komentarzy, jakie pojawiły się tutaj w sprawie morderstwa wspomnianego już niżej psa.
 Dawid Kopaczewski,
 Iława, Piątek 10-10-2008
Odp. 
O ile w sieci przy dzisiejszej popularności internetu te anonimowe wpisy są dopuszczalne, to ich przedruk na łamy papierowego Kuriera - najbardziej opiniotwórczego medium w naszych stronach - byłby rodzajem publicznego linczu i nacisku na wymiar sprawiedliwości, w czym nie chcemy brać udziału. Dlaczego? Bo sytuacja nie jest jednoznaczna.

Powtórzę: zabójca psa zadzwonił do mnie po uprzedniej wizycie na policji. Wyjaśnił co i jak, chciał tym podzielić się
z czytelnikami. Podejrzewam, że policja już podczas tego zgłoszenia się "wstępnie uniewinniła" faceta, więc mógł on darować sobie telefon do Kuriera, a jednak zadzwonił.

Jak wiemy, wziął psa ze schroniska. Z tego, co kiedyś mówili mi pracownicy tego przybytku, weryfikują oni wstępnei zdolność danego człowieka do adopcji psa... Zatem pan jarek chyba złego wrażenia na pracownikach schroniska nie zrobił.

Póki co, tak jak pisałem, możecie być pewni, że poinformujemy o oficjalnym finale sprawy - decyzji policji o kwalifikacji czynu.
 Radosław Safianowski, redaktor naczelny

naczelny@kurier-ilawski.pl
 Piątek 10-10-2008

12907. 
W Prabutach miejscowi policjanci terroryzowali mieszkańców wywożąc ich do lasu, rozbierając, bijąc i zostawiając na pastwę losu. Sprawa wyszła na jaw, gdy jeden z wywiezionych wyrwał się, wybiegł z lasu i zginął pod kołami ciężarówki.

Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Krzysztof Starańczak polecił zdjąć ze stanowiska komendanta komisariatu w Prabutach podkom. Roberta Czekajskiego. Ze wstępnych informacji z kontroli prowadzonej przez policjantów z komendy wojewódzkiej wynika, że w jednostce był całkowity brak nadzoru przełożonych nad podległymi funkcjonariuszami.

"Niezależnie od wewnętrznego policyjnego śledztwa postępowanie prowadzi także prokuratura. Zgodnie z przepisami, przekazuję materiały Prokuraturze okręgowej w Gdańsku, która ma wyznaczyć prokuraturę rejonową z innego miasta do prowadzenia tej sprawy. Jeśli doniesienie dotyczy policjantów, to nie może się tym zajmować prokuratura z danego terenu" - informuje Mirosław Andryskowski, prokurator rejonowy w Kwidzynie.

Która prokuratura z województwa pomorskiego zajmie się prabuckimi policjantami, okaże się za kilka dni. Dotyczy to przekroczenia uprawnień funkcjonariuszy nie tylko w sprawie śmiertelnego wypadku, ale także w kwestii pobicia rozebrania i wywiezienia innych osób, m.in. niepełnosprawnej dziewczyny.

"Akurat w tej sprawie nie mam jeszcze oficjalnego doniesienia, ale prawdopodobnie zajmę się tym na podstawie informacji, jaką przeczytałem w gazecie" - zapowiada prokurator Andryskowski. Dwaj policjanci, których sprawa dotyczy, to Jarosław F. i Radosław B.
 Waldemar Topka
 I znowu pod Siemiany, Piątek 10-10-2008

12906. 
Tragedia na stadionie... [*]
 Moni$
 Piątek 10-10-2008
Odp. 
„Czwartki Lekkoatletyczne” młodzieży szkół podstawowych.
Po zawodach kierowca autobusu z Zalewa podczas cofania
śmiertelnie rozjechał 12-letniego chłopca (też z Zalewa).
Więcej: czytaj w środowym wydaniu Kuriera.
 moderator
 Piątek 10-10-2008

12905. 
Odnośnie wpisu numer: 12903

Niedźwiadek bezbronny padł od ciosów lubawiaków. Pies obronny
nie potrafił się obronić przed ciosami noża własnego pana z Iławy.
Widać myślał, iż taki jego los i kniec życia. Psia dola jest podła.
 Menda społeczna
 Piątek 10-10-2008

12904. 
Odnośnie wpisu numer: 12904

W krajach zachodnich, szczegółie w Skandynawi ten łobuz posiedziałby
rok w kryminale. Ale nie w bezprawnej Polsce. U nich nawet za łamanie drzew są ostre kary.
 MATA HARI
 Piątek 10-10-2008

12903. 
Odnośnie wpisu numer: 12902

Odnośnie zabójstwa amstafa, to chciałabym powiedzieć, że być może nigdy nie dowiemy się, co się tak naprawdę wydarzyło. A to dlatego, że w naszym kraju nadal nie traktuje się poważnie praw zwierząt. Jak znam życie, właścicielowi psa nie zostanie postawiony żaden zarzut, choć mam nadzieję, że się mylę.
Naprawdę nie rozumiem, jak człowiek może zrobić krzywdę psu? Przecież pies tak samo jak człowiek oddycha, cieszy się, boi, cierpi. Wie to każdy właściciel psa. I nic nie usprawiedliwia znęcania się nad zwierzętami, bez względu, czy jest to pies, kot, koń czy chomik.
Uważamy się "gatunek wyższy" tylko dlatego, że mamy rozum. Dlaczego jednak tego rozumu tak rzadko używamy? Czy fakt, że zachodzą w nas "wyższe procesy myślowe" usprawiedliwia okrucieństwo? Kompletna głupota. Nic nie usprawiedliwia bezmyślnego zadawania komukolwiek cierpienia, tak jak nic nie usprawiedliwia bezmyślności. Osoba, która się tego dopuszcza, powinna bezwzględnie stanąć przed wymiarem sprawiedliwości.
Mam ogromną nadzieję, że w końcu staniemy się krajem europejskim, do czego tak wytrwale dążymy i damy temu wyraz w naszym stosunku do zwierząt.
 iławianka, 26 lat
 Piątek 10-10-2008

12902. 
Odnośnie wpisu numer: 12901

Jestem oburzona morderstwem amstafa.
Jak można w tak brutalny sposób zamordować swojego psa, którego się
ma 2 lata??? Ten pies był ze swoim właścicielem tyle dni, tyle miesięcy.
I co - wcześniej właściciel nie zauważył, że pies przejawia agresywne zachowania? Jeśli tak, to czemu wcześniej nic z tym nie zrobił? Czemu
nie zgłosił się na tresurę? Czemu nie skonsultował zachowania z jakimś weterynarzem? Czemu nie oddał tego psa z powrotem do schroniska?
Tylko czekał aż piesek wgryzie się w rękę właścicielki. Jeśli pies zrobił to ot tak, to współczuje właścicielce, ale dlaczego zakładamy, że tak było? Dlaczego redaktorze wierzy Pan na słowo mordercy psa?
A może pies się bronił? Może właściciel wrócił pod wpływem alkoholu i zaczął prowokować psa? Może pies się bronił, a robił to tak jak umie? Dlaczego nie weźmiemy tego pod uwagę?
Bo co, skoro ugryzie pies rasy uważanej za agresywną - wina psa, jak ugryzie pudelek - wina właściciela. Tak nie można.
Dlaczego, jak sugerowano, właściciel nie zamknął psa w pokoju obok i nie wezwał policji? Dlaczego odciagnął psa i zaprowadził go nad bagienko (miał czas, by ochłonąć) i tam go zamordował z zimną krwią? Dlaczego zostawił ranną żonę i wolał skupić się na psie, a nie na swojej żonie, by udzielić jej pomocy a także dać jej wsparcie?
Wiecie co, skoro właściciel psa zabił go tak brutalnie i perfidnie może przydałyby mu się badania psychologiczne, bo skoro z zimną krwią zabił
w ten sposób psa, to może następną osobą będzie człowiek?
Nie bagatelizujmy tego.
A alkohol nie jest tutaj wytłumaczeniem. Kara powinna być i to bardzo surowa, nie pokazujmy ludziom, że zabijanie zwierząt jest dozwolone.
Bo jak się okaże że właściciel psa nie poniesie konsekwencji to w takim razie jest to dozwolone, tak? Teraz przymykamy oko na brutalne mordy zwierząt a co będzie potem?? Na co zaczniemy przymykać oczy? A czym zwierzęta są gorsze od nas??? Jakim prawem przyzwalamy na tego typu zachowania??
A to że koleś się zgłosił to na policję to nie dlatego że nagle go ruszyło sumienie a to że sprawa została nagłośniona - jego widziano, znano jego psa, jakby się on nie zgłosił to jego by zgłosili. Wybrał mniejsze zło. Mam nadzieję że policja ukarze go... Jak pomyślę o tym w jakich męczarniach zdychał ten pies... Brak mi słów...
 Siema, lat 41
 Piątek 10-10-2008

12901. 
Odnośnie wpisu numer: 12893

Panie redaktorze, psy z natury nienawidzą zapachu alkoholu, a więc przyczyną agresywnego zachowania psa mogło być to, iż poczuł alkohol
- być może w przeszłości miał złe doświadczenia z ludźmi pod wpływem alkoholu. Szkoda, że pytając o zdanie psiego psychologa nie dodaliście, że właściciel-zabójca był na gazie!
Ciekawi mnie jakie obrażenia poniosła żona zabójcy, ile szwów jej założono i co sama sądzi o sposobie pozbycia się psa? Zabójca sam się zgłosił, bo nie miał innego wyjścia, przecież dwie osoby widziały co zrobił!Oczywiście, że posiadanie psa niebezpiecznej rasy wiąże się z ryzykiem, ale tylko wtedy kiedy nie znamy pochodzenia psa albo kiedy właściciel popełnia błędy w socjalizacji czy tresurze, np. gdy jest agresywny w stosunku do psa, bądź pies jest drażniony przez dzieci. Sama posiadam dużego psa i choć nie należy on do rasy niebezpiecznej przeszedł tresurę, jest ułożony i przyjaźnie nastawiony do otoczenia. Często przypadkowi przechodnie podchodzą i głaszczą mojego psa i choć nie popieram takiego zachowania to pozwalam na to by ludzie wiedzieli, że można dużego psa wychować tak by nie był niebezpieczny.
A tak do wiadomości niezorientowanych, którzy żądają prowadzenia psa cały czas w kagańcu - psy, zwłaszcza te duże psy, mogą mieć założony kaganiec tylko na krótki czas, ponieważ mają utrudnione oddychanie i szybko się męczą.
Suma sumarum przypadek okrutnego zabójstwa tajsona powinien zostać podany do szerszej wiadomości medialnej, by sprawcy nie uszło to na sucho. Współczuje zaatakowanej żonie zabójcy, jeśli rzeczywiście poniosła obrażenia, ale nie tłumaczy to w żadnym wypadku bestialskiego mordu psa. Jak można było dźgnietego nożem kilka krotnie psa prowadzić na smyczy z kolczatką taki kawał drogi, przecież tajson napewno krwawił, skamlał z bólu, cierpiał, dusił się własną krwią!? Właśnie za to powinien odpowiedzieć zabójca-bestia, a nie człowiek...
 MARGO, lat 43
 IŁAWA, Piątek 10-10-2008

12900. 
POŁOWA INTERNETU TO "REKLAMA" PRABUT.
ALE CÓŻ - JAKIE WŁADZE TAKA POLICJA I MIASTO. PANOWIE
BURMISTRZ I PRZEWODNICZĄCY RADY SIEDZĄ DZIWNIE CICHO,
CZYŻBY ICH PROBLEM PRABUCKIEJ POLICJI NIE DOTYCZY?
 ???
 Piątek 10-10-2008

12899. 
CHCIELISCIE PLATFORMY W IŁAWIE TO JA MACIE SZPITAL DZIECIĘCY JAK DOM DLA BEZDOMNYCH JASTRZAB NA ZWOLNIENIU TRZEPIE KASE NIBY ODWOLANA. GELERT JAKO CUDOTWÓRCA W PŁASZCZU Z ELBLAGA TRZEPIE DRUGA PENSJE PLATFORMA PRZY KORYCIE POUKŁADANA PO USZY WIŁAWIE SZPITAL DZIECIĘCY Z KALARUCHAMI. MOZECIE TAK MARZYC JAK WAM ZASPIEWA W SOBOTE JOZIN Z BAZIN ŻE NIE TYLKO PAN TUSK MARZY. MARZY CAŁA PLATFORMA NABIJA PORTFELE UKŁADA SIE CORAZ BARDZIE W CAŁEJ POLSCE A WY LUDZIE SPOŁECZEŃSWA CZEKAJCIE NA CUDA JUTRO ZNOWU PODWYZKA ALE CZEGO WSZYSTKIEGO A CO MAŁO WAM BEDZIE WIĘCEJ BO PLATFORMA CHCE JESZCE WIEC ŚCIAGAJCIE GACIE I DAWAJCIE WSZYSKO PLATFORMA CHCE JESCZE JESZCZE A WY ZDYCHAJCIE Z GŁODU.
 BENEK
 Czwartek 09-10-2008

12898. 
Odnośnie wpisu numer: 12889

Jestem wsciekla na morderce psa ktory prawdopodobnie ugryzl swoja pania. NIE MA TAKIEJ OPCJI ZEBY PIES SAMOISTNIE OT TAK SOBIE ZAATAKOWAL!!! Musiala mu sie stac krzywda ze tak zaregowal. I smierc w takim wydarzeniu nie jest wyjsciem z sytuacji!!! Facet morderca powinien zdechnac w takich samych cierpieniach jak umarla ta psinka. Sama mam amstafa i wiem, ze jesli nie jest on nauczony agresji to jest gorzej potulny jak dziecko. One byly szkolone do walk psow a nie agresji wobec wszystkiego co sie rusza. Fakt ze maja nie najlepsza reputacji przez kilka sztuk ktore kiedys kogos tam ugryzly, ale nie wszystkie sa takie, maja grozny wyglad ale nie znakiem tego ze gryza!!! LUDZIE SAMI SE ZALOZCIE NA RECE KAJDANKI BO NIE WIADOMO CO W WASZYCH GLOWACH SIEDZI A DOPIERO SIE DOMAGAJCIE KAGANCOW NA MORDKACH PSIAKOW.
Morderca Tajsona powinien poniesc jak najokrutniejsze konsekwencjie!!!
 Iza

mordka804@tlen.pl, lat 44
 Iława, Czwartek 09-10-2008

12897. 
Odnośnie wpisu numer: 12893

Chciałbym w kilku zdaniach odnieść się do wydarzenia, które w ostatnim czasie mnie bardzo zbulwersowało. Chodzi mianowicie o zabicie amstafa przez mieszkańca Iławy w okolicach oczka wodnego przy ul. Gdańskiej
w Iławie.
Ktoś kiedyś powiedział, że miarą cywilizacji jest stosunek człowieka do zwierzęcia. Coś chyba w tym jest. Czytając artykuł w Kurierze na temat tego wydarzenia, byłem zbulwersowany. Zachowanie tego mężczyzny, który był pod wpływem alkoholu, jest dla mnie niedopuszczalne, karygodne i powinno być osądzone z pełną surowością przez wymiar sprawiedliwości! Nic tego człowieka nie tłumaczy ze swego zachowania. Absolutnie nic.
Nie można zabić ot tak psa, mimo, że zaatakował kogoś. Skoro ten człowiek odciągnął go od żony, powinien zamknąć go w pokoju, wezwać pogotowie, policję, weterynarza i pracowników schroniska! A nie bestialsko znęcać się nad psem wbijając mu nóż w szyję! Przecież ten pies niewiarygodnie się męczył otrzymując kolejne już ciosy nad wspomnianym wcześniej oczkiem wodnym. Tak nie postępuje normalny człowiek! Mężczyzna ten tłumaczy się mówiąc, że to było silniejsze do niego. A może to nie jakaś siła a po prostu alkohol, który wcześniej wypił? Poza tym nie wyobrażam sobie porzucenia własnego psa, pozostawienia go w kałuży krwi. Dla mnie jest to najwyższy wyraz bestialstwa. Za takie czyny powinno stanąć się przed sądem i otrzymać surowy wyrok! I mam nadzieję, że ta sprawa znajdzie finał w sądzie i będzie gruntownie wyjaśniona. Niestety w naszym kraju wciąż przekonanie, że człowiek to Pan i Władca wszystkiego, co jest na Ziemi - a tak nie jest i nigdy zapewne nie będzie.
Żyjąc w XXI nie możemy mieć fałszywego przekonania, że zasada "oko za oko, ząb za ząb" jest rozwiązaniem takich czy podobnych problemów. Pamiętajmy, że stosując taką dewizę sami możemy paść jej ofiarą, bo kiedyś nasz pies może przypadkiem kogoś zaatakować... Przemoc rodzi przemoc. To pewne.
 Dawid Kopaczewski
 Iława, Czwartek 09-10-2008

12896. 
Żałosny obraz oddziału dziecięcego szpitala w Iławie... [strony 10-11].
Jak pan ordynator Dobrzeniecki miał śmiałość starać sie o powrót na swoje stanowisko i dalej leczyć małe dzieci w chlewie?! Przecież pełni funkcję kierowniczą i bezpośrednio odpowiada za warunki tam panujące. A może tylko bierze kasę?
Po co w ogóle otwierano oddział dziecięcy po jego zamknięciu? Chyba tylko po to, aby eksponować porządek rodem z PRL-u: obdrapane ściany, noclegi na styropianie (teraz nazywa sie "karimata") razem z karaluchami czy blaszany czajnik na grzałce ceramicznej.
Ciekawe w jakich czajniczkach personel parzy wodę na kawkę? Dobrze, że chociaż zimna woda jest do spłukiwania...
 składkowicz
 Czwartek 09-10-2008

12894. 
Odnośnie wpisu numer: 12893

Zapanowała dziwna moda na CHOWANIE PSÓW. Niektórzy dla zabawy, inni dla wzmocnienia własnego EGO, szczególnie osobnicy z nieciekawym wizerunkiem osobowościowym. Psy przeważnie prowadzą bez kaganca na pysku, siejąc u przechodniów strach.
Nasze Panstwo jest niewydolne. Na razie mamy prywatyzację szpitali, banków, ale czas na prywatyzację policji w tej durnej Polsce. Kogo stać, ten ten zakupi sobie odział policjantów do ochrony przed bandami, a my, reszta, będziemy tworzyc własne odziały ochrony. Tak proszę państwa.
 MATA HARI
 Czwartek 09-10-2008


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 140 141 142 ... 279 280 281 282 283 284 285 286 287 ... 333 334 335 ... 386 387 388 następna ] z 388



102749186



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.