Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Rodzinka poszukiwaczy
Radni nie pozwolili burmistrzowi na podwyżkę podatków
Pawdziwy prawdziwek
Zabójstwo pod dyskoteką
Wybory parlamentarne 2023. Wybraliśmy!
Więcej...

Forum

30799. 
Odnośnie wpisu numer: 30794

Szanowny Panie Karolu. Zapewne Pan wie, że podstawą demokracji jest wola samych obywateli. Moją wolą i prawem jest zapoznanie się z programem i zamierzeniami kandydatów aspirujących do funkcji publicznych. Nie rozumiem: czego Pan nie rozumie?

To, że mam wybranego kandydata nie zamyka mi drogi do zapoznania się z innymi pomysłami. Kwestionuje Pan to oczywiste prawo? Przecież owe przysłowiowe "klapki na oczach" spowodowały, że mamy taką a nie inną Radę Miejską w Iławie.

Z drugiej strony kto może sobie pozwolić na opuszczanie miejsca pracy w regularnych odstępach czasu na sesje? Który pracodawca na to pójdzie w tak małym mieście i z takim bezrobociem? A kto z pracowników zaryzykuje utratę pracy? Ja wiem, że wszystko zgodnie z prawem, ale ono swoje, a życie swoje. Stąd zaszczytne miejsca w radzie zajmują emeryci, nauczyciele, lekarze czy przedsiębiorcy - to osoby dyspozycyjne.

Panie Karolu, jawicie się jako nowa jakość polityki z nowymi twarzami, tymczasem lider Pańskiego ugrupowania to 72-letni weteran sejmowych kuluarów, bardzo ekscentryczny z utopijnymi wręcz przekonaniami. Jak to się ma do nowej jakości sprawowania rządów? Gdybyście sami założyli lokalny komitet wyborczy, to rzeczywiście może byłoby zapowiedzią czegoś nowego, a tak - niestety jesteście podporządkowani pod program KNP. Proszę też nie odsyłać mnie do owego programu, bo zadałam sobie trud zapoznania się z nim i temat ten uprzejmie przemilczę.

Pańskie felietony czytuję regularnie i jawi mi się Pan jako osoba o poglądach narodowych z odpowiednią dozą rozsądku. Cieszy mnie, że rośnie nowe pokolenie Polaków-patriotów, ale - podobnie jak np. Marszałek - uważam, że jako tak świeżo powstały twór macie jeszcze trochę czasu, by nabrać tężyzny i krzepy oraz gruntownie przemyśleć swoje zamierzenia i wysnuć dalekosiężne plany, by za Waszymi kandydaturami nie stały jedynie hasła o "nowej jakości polityki" z nowymi twarzami.
 iławianka 53
 Iława, Wtorek 26-08-2014

30798. 
Odnośnie wpisu numer: 30783

Uwaga! Uwaga! Uwaga! Uwaga! Ostrzeżenie dla wszystkich kandydatów na radnych do Powiatu Iławskiego.
Państwo Zbigniew i Krystyna RYCHLIK, oddani przyjaciele Pana Macieja Rygielskiego, dotychczasowego starosty, znów montują powiatowe listy, wciskając ciemnotę ludziskom, że są niezależnym ruchem obywatelskim.
A to jest zamaskowana przybudówka iławskiej Platformy w najczystszej postaci! Taki zmyłkowy manewr zastosował Pan Starosta z swoją koterią cztery lata temu. Teraz go powtarza.
Pamiętajcie szanowni kandydaci na radnych powiatu iławskiego z list usłużnego Zbigniewa Rychlika organizującego listy wyborcze w całym powiecie. Każdy głos oddany na Was, jest głosem utrwalającym w Iławie samodzierżawie Bernadety Hordejuk i Macieja Rygielskiego.
 czujny czekista
 Iława, Wtorek 26-08-2014

30797. 
Odnośnie wpisu numer: 30794

Droga "iławianko 53", czegoś tutaj nie rozumiem.

A priori już Pani wybrała, kierując się wyłącznie publicystyką i dokonaniami z przeszłości Pana Adama Żylińskiego, kiedy de facto do kampanii wyborczej mamy jeszcze kilka dobrych tygodni samego przyczółka. Rozumiem, że uprzedzając wszystkie, fakty decyzja już zapadła i woli Pani kandydata, który rozpoczął swoją "kampanię" wcześniej, tak? W tym leży wina? Nie wiem jakie to ma znaczenie, skoro wybrała Pani jakość polityki, w porównaniu o obecne władze, nie konfrontując tego z nami. Jesteśmy kołem o kilkutygodniowym stażu, które jest na etapie sporządzania list kandydatów oraz formułowania podstawowych założeń programowych, nie opiewających na obietnicach o eldorado. Frekwencje na spotkaniach napawają optymizmem, a przekrój wiekowy utwierdzi wyborców, że Nowa Prawica to nie nieopierzona łobuzerka.

Mój etos i częściowe niezadowolenie z podejmowanych przez władzę decyzji, opisuję od ponad 2 lat na łamach Kuriera. Na szczęście posiadam jeszcze inne zainteresowania, niż te związane z polityką i moje teksty od początku nie traktowały wyłącznie o ruchach, jakie powinna wykonać Iława na przestrzeni kilku następnych lat - dla mnie to nienaturalne robić coś tylko pod dyktando elektoratu. Do decyzji o kandydowaniu do Rady Miasta dorastałem do ostatniego momentu, tak samo, jak inni członkowie koła oraz nasz kandydat na burmistrza. Jednak wcale nie poczuwam się, żebym w kontekście nadchodzących wyborów miał wielkie zaległości względem innych kandydatur, co ewidentnie można wywnioskować z Pani wypowiedzi. Nie wybił jeszcze 1. września, a proszę uwierzyć na słowo, że o KNP, będzie można jeszcze nie raz do czasu kampanii wyborczej usłyszeć.

Zatem odpowiedzi na Pani pytania niebawem - nie jesteśmy na pewno kolejnym Carrefourem iławskiej polityki. Zdrowie gospodarcze nie polega wyłącznie na dawaniu, ale na ograniczonym braniu i rozsądnym rozporządzaniu, które z początku może być nieatrakcyjne w tej formie demokracji.

Przepychanki to nie to samo, co podżegająca dyplomacja? W nas jest prawda i autentyczność, bo wychodzimy z tym, co mamy, a nie z tym, co nam kazano obiecać. Jeśli wiem, że posiadamy najstarszą radę miasta w województwie i prawdopodobnie jedną ze starszych w Polsce, o czym mówiły nawet ogólnopolskie media, to zwyczajnie na łamach forum publicznego, dzielę się tym - tak na dobry początek. A to, że radni, to często wspaniali ludzie, mądrzy ojcowie i przykładni mężowie, to druga para kaloszy.
 Karol Chołaszczyński
 Iława, Poniedziałek 25-08-2014

30796. 
Odnośnie wpisu numer: 30768

Może o to, jak "pracują" nasi dzielni strażnicy miejscy zapytać ich byłych współpracowników, którzy, znając nasze iławskie realia, zmuszeni byli do odejścia z pracy. Pewnie by mieli coś ciekawego do powiedzenia.
[...]
Pewnie potwierdzą to co opisał w punktach "niekompetentny, ale szczery". Chyba już czas żeby nieroby wzięli się do uczciwej pracy.
 Maciej
 Iława, Poniedziałek 25-08-2014

30794. 
Odnośnie wpisu numer: 30749

Kilka razy już się Panowie na forum wypowiedzieli.
Dowiedziałam się, że jesteście "nowymi twarzami", "młodymi" "bez parcia na stołki". Okay. Ale nie ma ani słowa o Waszym programie, propozycjach jakie macie dla miasta Iławy, co konkretnie zamierzacie zrobić, z jakimi pomysłami startujecie, jakie są Wasze plany na dalszy rozwój miasta.
NIC.
Za to czytam... Przepychanki o twarze, nowe czy stare, dywagacje z Marszałkiem na temat wojskowego wykształcenia (o dziwo, bardzo na czasie temat), wmawianie iławianom, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, czyli "nie głosujcie na Pana Żylińskiego", jednym słowem: wyborczy misz-masz. Zero konkretów.
Czy nie uważacie, że jak na 2,5 m-ca do wyborów to zdecydowanie za mało? Od ponad roku Pan Żyliński systematycznie przedstawia swoje śmiałe plany i założenia zarówno tu na forum, jak i na łamach Kuriera, dlaczego zatem mielibyśmy Wam zaufać a nie Jemu? Tylko dlatego, że jesteście "nowi"? Na takich już iławianie głosowali i niestety dobrze na tym nie wyszli.
Ja jednak wolę jakość polityki prowadzonej przez sprawdzonego i doświadczonego samorządowca, jakim jest Pan Adam Żyliński.
 iławianka 53
 Iława, Poniedziałek 25-08-2014

30793. 
Odnośnie wpisu numer: 30783

Z księgi ośmiu lat rządzenia PO-lską

Ranking Global Innovation Index badający innowacyjność poszczególnych państw na świecie - plasuje Polskę wśród najmniej innowacyjnych krajów w Europie. Pod tym względem zajmujemy trzecie miejsce od końca wśród wszystkich państw należących do UE. Gorzej wypada tylko Grecja oraz Rumunia.
Twórcy rankingu podkreślą, że nawet kraje z regionu, które startowały z podobnego poziomu 25 lat temu, są dziś bardziej innowacyjne niż Polska. Dla przykładu Estonia w rankingu ogólnym została sklasyfikowana na 24. miejscu na świecie, Czechy na 26., a Łotwa na 34.
 faktograf
 Iława, Poniedziałek 25-08-2014

30792. 
Przeczytałem artykuł pt. "Władzo! Czemu wpuszczasz markety?".
http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Wladzo-Czemu-wpuszczasz-markety/4172

Niestety moje zdanie o związkach zawodowych jest więcej niż złe. Niech związki zajmą się podnoszeniem poziomu życia pracowników, nie dbaniem o los "biednych" lokalnych pracodawców.
To nie markety są winne całej sytuacji, tylko ci, którzy ciężko tyrającym ludziom płacą grosze i wmawiają im, iż na ich miejsce czekają tysiące innych osób.
Chyba ktoś zapomniał, że mamy wolny rynek i konkurencję. Jeśli chcecie żeby było więcej klientów, to walczcie o nich. Niby dlaczego ja mam dotować sklepy, gdzie ceny bywają wyższe?
Jak pokażecie, że warto kupować u Was, to klienci sami będą przychodzili i nie trzeba będzie narzekać.
 bos
 world, Niedziela 24-08-2014

30791. 
Odnośnie wpisu numer: 30786

W Gałdowie to samo się dzieje.
Pod miejscowym sklepem samochody, ciągniki oraz cała chmara facetów piwem "trąbi hejnał". Jak odtrąbią to każdy wsiada w swój pojazd i jedzie sobie jakby przed chwilą wodę mineralną wypił.
 xyz
 Gałdowo, Niedziela 24-08-2014

30790. 
[...] Nasze tereny pustynnieją. Poziom wód w ostatnim 50-leciu opadł dramatycznie, choć mamy zjawisko nagłych opadów na południu kraju i zalań dużych terenów, to jednak wysychają kanały, rowy i małe rzeczki.

Proszę udać się w Iławie na Obwodnicę Północną (za zajazdem Żuława) nad kanał wodny Iława-Kamień (rzeka „Tynwałd”) i tam pod mostem drogowym obwodnicy obejrzeć skutki dwuletniej tylko suszy. Kanał jest suchy, rzeka pod mostem kolejowym - ledwo 20 cm poziom wody.

Inne przyczyny: zły kierunek irygacji i melioracji pół. Był czas w którym poprzez złą meliorację osuszono pola i zalewiska ponad miarę. Dobra melioracja to właściwa irygacja, czyli nawadnianie pól i zarośli tam, gdzie należy robić, przez co poziom wód gruntowych jest wysoki, przez co utrzymywana jest duża zieleń, będąca nośnikiem wilgoci na polach.

Proszę o oszczędną w mieście politykę zużycia wody!
 meteorolog
 Iława, Niedziela 24-08-2014

30789. 
Odnośnie wpisu numer: 30783

Ludzie! Rozliczcie tych s... na wyborach.
Nie głosujcie na nazwiska, tylko na to, jaki kto ma plan i co do tej pory zrobił dla zwykłych ludzi.
Sitwa ze starostwa nie szanuje własnych mieszkańców. Wstyd mi za nich. Zdejmijcie klapki z oczu i osądźcie ich swoim głosem wyborczym.
 iławiak
 sitwa, Niedziela 24-08-2014

30788. 
Odnośnie wpisu numer: 30784

Oto największy i najdroższy przekręt na świecie, wykonany w Polsce za rządów PO - narodowy stadion (lub raczej hala) w Warszawie za ponad
2 miliardy zbudowany.
Słyszę, że wynik biegu na dystansie 100m rekordzisty Useina Bolta będzie zaliczony jako wynik uzyskany na hali. Tak więc Narodowy to największa na świecie hala czy stadion?
Skoro więc ten wynik U. Bolta potraktowany jest przez światową komisję lekkoatletyczną jako halowy rekord świata na 100 m, to również wynik w młocie Fajdka powinien być uznany jako rekord polski nie na otwartym stadionie, lecz na hali.
 sędzia
 Iława, Sobota 23-08-2014

30786. 
Droga redakcjo Kuriera!
Zwracamy się do was z problemem notorycznego picia alkoholu pod sklepem we wsi Emilianowo (gm. Susz). Sklep sprzedaje alkohol osobom nietrzeźwym oraz osobom nieletnim.
Często nie można przejść do sklepu, ponieważ pijani klienci zaczepiają przechodniów. Alkohol jest sprzedawany na kredyt, na czym cierpią całe rodziny. Klienci sklepu w stanie nietrzeźwym kierują pojazdami, ledwo stojąc na nogach. Strach wypuszczać dzieci na ulicę jak również samemu strach chodzić, bo we wsi Emilianowo pijani kierowcy jak i rolnicy kierujący ciągnikami to już rutyna.
A co na to nasza kochana policja?! Wielokrotnie przejeżdżają obok sklepu i w ogóle nie zwracają uwagi co się pod nim dzieje. Nie pamiętamy żeby kiedykolwiek we wsi policja sprawdzała stan trzeźwości kierowców. Czy musi dojść do tragedii żeby ktoś zareagował?
Bardzo prosimy Kurierów o interwencję w tej sprawie.
 mieszkańcy
 Emilianowo gmina Susz, Piątek 22-08-2014

30784. 
Odnośnie wpisu numer: 30782

Czy możesz coś więcej napisać na temat tych przekrętów?
 Gabryś
 Iława, Piątek 22-08-2014

30783. 
Odnośnie wpisu numer: 30774

Ryba psuje się od góry, ale na dole jest jeszcze gorzej w PO.
Bożena Cebulska [z Iławy] to bardzo dobra i bliska koleżanka partyjna z Bernadetą Hordejuk, Maciejem Rygielskim i Włodzimierzem Ptasznikiem. Fajne towarzystwo.
„By żyło się lepiej”. Sitwie.
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 21-08-2014

30782. 
Odnośnie wpisu numer: 30777

Juz kiedys tu pisalem, ze poszly przekrety w ilawie odnosnie dotacji.
Banda lobozow i przekretow.
 byly ilawianin
 Olesnica, Czwartek 21-08-2014

30779. 
Iława leży na Warmii czy na Mazurach?
Słyszałem kilkanaście wersji mówiących o przynależności do Warmii i równie przekonujących mówiących, że leży leżymy na Mazurach.
Proszę o rzeczowe wytłumaczenie. Dziękuję.
 Kamil
 Iława, Czwartek 21-08-2014
Odp. 
Iława na 100% nie leży ani na Warmii, ani na Mazurach.
Spór historyków i geografów idzie jedynie o to, czy leżymy
na Pomorzu, czy jednak na Powiślu. Teorie są przeróżne.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 21-08-2014

Fatal error: Call to undefined function autolink() in /guestbook.php on line 1288

30778. 
Co robić w wakacje w małej miejscowości, w której nawet przejeżdżający autobus PKS jest rzadkością? Z pewnością nie nudzić się.

Młodzież z terenu gminy Zalewo w wieku 16-17 lat, pod kierunkiem zawodowych artystów muzyków, animatorów kultury, kabareciarzy z kabaretu „Dworski”, przygotowuje spektakl artystyczny pod tytułem „Mały teatr wielkich aktorów”.

Spektakl łączy w sobie pokaz wszystkich umiejętności, których młodzież uczy się podczas 4-dniowych warsztatów. Zatem na piątkowym spektaklu zobaczymy kabaret, pantomimę, fire show, szczudlarstwo, ogromne bańki mydlane, a także występy wokalno-instrumentalne w oryginalnej oprawie scenicznej stworzonej przez młodych aktorów i ich trenerów.

Na spektakl zapraszamy mieszkańców Zalewa i okolic oraz turystów.
Piątek 22 sierpnia od godz. 20:00 w amfiteatrze nad jeziorem w Zalewie.