Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

13137. 
Odnośnie wpisu numer: 13136

Nigdy nie mów nigdy :-)
Trzeba lat a nawet wieków żeby historia zatoczyła koło i może znajdzie
się "ktoś" kto nie będzie kręcił, smęcił i bił pianę. Zawsze prawdę trzeba
mówić, a czy ją ktoś Tobie powie, to już inna sprawa.
Prawdę trzeba znać. Prawdą jest, że państwa UE starają się podnosić
tzw. wiek emerytalny (Niemcy z 65 do 67 ) ze względu na gospodarkę.
W Polsce każdy by chciał po 15 latach pracy mieć wyginę :-)
 zainteresowany
 Czwartek 30-10-2008

13136. 
Odnośnie wpisu numer: 13135

W pełni podzielam wpis niżej nt. policji. Proszę zauważyć, że te grupy swoje uprzywiliowania utrzymują przez wszystkie dotychczasowe rządy. Zważmy ile tysięcy "zdrowych byków" po 15-latch spokojnie odbiera uprzywilewane emerytury. Te lata powinny liczyc się tylko jako odpracowane i nie powinno byc naliczanie i wypłacanie emerytury. To polska patologia. Nie zdajecie sobie sprawy ilu żołnieży zawodowych odchodzi na emeryturę po 20 latch wysługi, mając lat 45-50? Dziś podano dane europejskie, iż w Polsce średni wiek odejścia na emeryturę wynosi 49 lat. Nigdy w tym kraju nie bedzie dobrze. Nigdy, proszę państwa. Prawdę mówią ci, co przewidują,iz za 10 zgoła lat nasze emerytury będą zmniejszone o 30-40%, z tym, ze wszyskim sprawiedliwei i po równo w procentach.
 Menda społeczna
 Czwartek 30-10-2008

13135. 
Odnośnie wpisu numer: 13125

Teraz wrażliwi, spracowani policjanci odejdą na "zasłużone" emerytury,
bo przecież 15 lat "uczciwej", "solidnej" pracy umożliwia im pobieranie emerytury w wysokości "zaledwie" 1,2-1,5 tys. zł. Odmawia się ludziom pomostówek po 40-stu latach pracy, bardzo rzadko przekraczają one kwotę 1,5 tys. zł.
Może warto by tak odważny rząd postarał się, by tzw. policjanci po popełnieniu ewidentnych wykroczeń lub nawet przestępstw nie mogli uciekać przed sprawiedliwością na "zasłużone" emerytury. Współczuję prawdziwie uczciwym ludziom pracującym w policji, bo żeby się tam utrzymać to trzeba chyba stracić wzrok, słuch, a na pewno poczucie sprawiedliwości.
 ma
 Czwartek 30-10-2008

13134. 
Odnośnie wpisu numer: 13129

Pamiętaj Qbusiu.
To, co innym z głębi swego serca ofiarowujesz, wróci do Ciebie
i taką samą miarą odmierzone Ci w dwójnasób.
 stary iławianin
 Czwartek 30-10-2008

13133. 
Odnośnie wpisu numer: 13130

Gieniu kochana, coś ty babci łżesz. Za moich czasów majteczki to się ściągało, nie obciągało. Mimo wieku coś jeszcze pamiętam, dziadka też pamiętam. Jako że prawdy mi nie mówisz, poszukałam w słownikach,
oj wiele wysiłku mnie to kosztowało i wiesz, że znalazłam takie określenia na owo obciąganie: "trzaskać algidę", "robić loda" i zaś z tego nic nie rozumiem. Co ma policja do jakiejś algidy czy lodów? Ja żech myślała,
że policja to jest od pilnowania porządku, a nie zajmowaniem się jakimiś lodami. Będę musiała znaleźć na necie ustawę o policji i poczytać czy pisze tam o jakichś lodach, bo może oni te lody mają w zakresie obowiązków?
A ogólnie to chłopaki nie dbają o swoje migdałki, podobno lody szkodzą
na nie, tak mi kiedyś znachor mówił. Co za czasy nastały,kiedyś to było nie do pomyślenia, by pan policjant lodami się zajmował, od lodów był lodziarz, od kumina - kuminiarz, i tak dalej. Za dużo obowiązków im przydzielają, a za mało płacą. Ot co.
 nieświadoma babcia
 Czwartek 30-10-2008

13132. 
Odnośnie wpisu numer: 13129

Popatrz Qubasku - takie "bezmózgi" a twego tatuśka wyślizgali aż miło, będzie trzeba to i zaryglują...
 F. Ch.
 [sfałszowane IP wpisującego], Środa 29-10-2008

13131. 
Odnośnie wpisu numer: 13124

Jako lokalny znawca politycznego układu w iławskim klubie JEZIORAK, powiadam wam: żaden z byłych poważnych trenerów nie przyjmie od działaczy klubu stanowiska trenera. Oni nie dadzą się oszwabić, znają bowiem doskonale ich sztuczki, szczególnie ich pokrętne prowadzenie
spraw klubu.
My tutaj w Iławie mamy dobrych trenerów, którzy coś potrafią, ale nasi pseudodziałacze (a może cwani działacze, na czele z dyrektorem i tym przemądrzałym byłym nauczycieliną z podlubawskiej wiejskiej szkoły...) traktują ich jako chłopców.
Pan Marek Witkowski, dobry chłopak i obiecujący trener, mógłby sobie dać radę, ale zbyt wcześnie rzucony został na głęboką wodę i musiał się utopić w tym bagnie. Ponadto brakuje mu autorytetu, jast za młody i
bez poważnych sukcesów.
 Menda społeczna
 Środa 29-10-2008

13130. 
Odnośnie wpisu numer: 13129

Czy ty, Qba, zastanowiłeś się: w czyje ręce pójdzie szpital?
W ręce krezusów, poukładanych z władzą lekarzy.
Chcesz nazwisk? Będziesz miał, niebawem.
 Menda społeczna
 Środa 29-10-2008

13129. 
Z niecierpliwością czekam na prywatyzację szpitala. Będzie wreszcie
prawdziwy gospodarz, który chwyci ten burdel za twarz. Skończy się
wreszcie hultajski bandytyzm, terroryzm, strajkizm oraz sobiepaństwo mafiosów w białych fartuchach, nazywających siebie... (!) "lekarzami".
Skończy się grabież uzurpatorów, którzy co miesiąc kradną z publicznej kasy po 20 tysięcy złotych na rękę, a diagnozy nie potrafią postawić nawet w przypadku zapalenia wyrostka.
Słowa te kieruję do kilku rozprowadzających mózgowców bez mózgów,
natomiast UCZCIWI LEKARZE nie powinni brać mych słów do siebie.
 Qba
 Środa 29-10-2008

13128. 
Odnośnie wpisu numer: 13125

Co to znaczy "obciągać"?
Odpowiadam: To znaczy obciagać w dół majteczki.
 Genowefa Pigwa z Lipowego
 Środa 29-10-2008

13125. 
POLICJA W PRABUTACH OBIECAŁA POPRAWĘ!
To znaczy, że co, zgłoszeń o kradzieżach nie będą do kosza wyrzucać? Do lasu wozić nie będą [wywozić ludzi]...? A może do spowiedzi zaczną chodzić?
Dzisiaj w polsatowskiej "Interwencji" pokazali panią, która się żaliła, że prabucka policja jej córce "obciągać" kazała. Może mi ktoś wyjaśni co to znaczy, bo starej daty jestem, może sam pan komendant z Kwidzyna mi wyjaśni co to jest to "kazać obciągać"? Ale on pewnie nie wie, jak nie wiedział co tu się w ogóle dzieje.
A kiedy nasze władze Prabut obiecają poprawę? Bo oni bidaki też nic nie wiedzieli, oni do Urzędu z księżyca na szychtę zjeżdżali i po szychcie na księżyc wracali. Co jak co, ale marzenie pana burmistrza się spełniło, on tak kocha obiektywy, no i telewizornie ogólnopolskie zjechały i panisko zaspokoił swoje JA, cała Polska GO teraz zna. Panie, z tą sławą nic tylko w przyszłych wyborach do Sejmu startować, a ja życzę powodzenia. Prabuty odetchną.
 nieświadoma babcia
 Środa 29-10-2008

13124. 
Odnośnie wpisu numer: 13123

Dla Jezioraka trener z Nowego Miasta, hmmm... Tak będzie.
 Coleho
 Środa 29-10-2008

13123. 
Odnośnie wpisu numer: 13116

Czy Kurier mógłby napisać, kto został trenerem [piłkarzy Jezioraka]?
Nie mam możliwości zakupu Kuriera, więc nie wiem co i jak.
Jeśli to możliwe i nie jest tajemnicą - z góry dziękuję.
 LK.
 Środa 29-10-2008
Odp. 
Kierownictwo IKS JEZIORAK nie dogadało się dziś (w środę)
z Wojciechem Tarnowskim, który nadal pozostanie trenerem
Motoru Lubawa (IV liga).
 moderator

redakcja@kurier-ilawski.pl
 Środa 29-10-2008

13121. 
Kibice iławskiego Jezioraka zapraszają wszystkich chętnych na wyjazd
do Olsztyna. Jest to zarówno pod względem kibicowskim jak i piłkarskim bardzo ciekawe wydarzenie. Śmiało można stwierdzić, że to pojedynek sezonu. Mobilizujcie wszystkich znajomych. Na tym meczu nie powinno nikogo zabraknąć, dotyczy to nie tylko fanów z Iławy ale także innych miejscowości w naszym regionie. [...]
Sobota 8 listopada. Zbiórka: dworzec PKP Iława Główna, godzina 9:00.
 Biało-Niebieski
 http://[...][...][...]
 Środa 29-10-2008
Odp. 
Odnośniki do innych witryn zostały usunięte z uwagi na to,
że ich treść gloryfikuje i nawołuje do zachowań łamiących
prawo oraz porządek na stadionach.
 moderator

redakcja@kurier-ilawski.pl
 Środa 29-10-2008

13120. 
W najnowszym KURIERZE!

AFERA TARGOWA. Przez lata zarządca iławskiego targowiska źle naliczał opłaty targowe. Kasowano za mało. Gdy sprawa wyszła na jaw, ratusz zapowiedział „domiar”. Handlarze protestują. Zarządcą targowiska jest iławski GS, któremu prezesuje Henryk Dzierzęcki.

ODWOŁANO TRENERA PIŁKARZY JEZIORAKA MARKA WITKOWSKIEGO!
Kto będzie jego następcą?

ŚWIĘTO ZMARŁYCH SIĘ ZBLIŻA. Msze i parkingi. Ceny kwiatów i zniczy.

CHĘTNI NA WYSPĘ – TYM RAZEM Z ŁODZI. Firma z Łodzi jest kolejną spółką, która chce zagospodarować wyspę Wielka Żuława. Tym razem jednak podpisanie listu intencyjnego i dzierżawa wyspy są prawie pewne!

DESKOROLKA I JA. Reportaż o deskorolkowcach.

LUBAWA. Wypadek na trasie do Złotowa. Pies wytropił kość mamuta. Koncert chóru. Kazanice mają nowy wóz strażacki. Otwarcie miniskate parku w Rożentalu. Ślubowanie pierwszaków w Złotowie.

KISIELICE. Przedsiębiorca Wojciech Myśliński nie odpuszcza i donosi
na burmistrza. Kredyty dla rolników poszkodowanych przez suszę.

PRABUTY. Policja spotkała się z mieszkańcami i obiecała poprawę. Ponadto: Pierwszaki! Sport na hali.

ZALEWO. Relacjonujemy proces wiceburmistrza Susza Andrzeja D.,
który oskarżony jest o przekroczenie uprawnień dla własnych
interesów w czasach, gdy był burmistrzem Zalewa.
 KURIERZY

redakcja@kurier-ilawski.pl
 Środa 29-10-2008

13119. 
Odnośnie wpisu numer: 13112

Genia, wyrocznia nie mówi o rodzinie w sensie małżęńsko-rodzinnym,
jak to u was na Lipowym Dworze w bogobojnych chałupach jest. Ona
mówi o rodzinach typu włosko-nowojorskiego, władających miastami
i państwami nawet.
 Wróżka Arkadia
 Środa 29-10-2008

13118. 
Odnośnie wpisu numer: 13116

Co trener winien, że zawodnicy słabi fizycznie i technicznie?
Niech zatrudnią trenera z Anglii, albo Holandii. Jesli zawodników nie mają
to niech ich namalują. Następny nic nie poradzi. Może kupić ze 3 mecze
i byłoby po kłopocie.
 Menda społeczna
 Wtorek 28-10-2008

13116. 
Dziś zarząd Klubu Sportowego Jeziorak Iława zwolnił trenera piłkarzy
Marka Witkowskiego [...]. Przyczyna zwolnienia: cztery porażki z rzędu iławskiej ekipy w rozgrywkach II ligi. W środę poznamy nowego trenera.
 kibic
 Wtorek 28-10-2008
Odp. 
Nowego trenera poznacie w środę rano – czytając Kuriera.
 moderator
 Wtorek 28-10-2008

13115. 
Odnośnie wpisu numer: 13112 13111

Czego ja się tu dowiaduję. Pan Adam Żyliński jest pamawiany?
Nie dziwię się, że w posłowanie poszedł i... jest nietykalny.
 MATA HARI
 Wtorek 28-10-2008

13114. 
Odnośnie wpisu numer: 13111

Widzę, iż "rozczarowana" poszła ostro, po nazwisku, wytykając zarzuty.
Za takie pomówienie grozi proces.
Pewno ten pan jest jej winien.
Albo mamy przekręt, według prawa robota w białych rękawiczkach, zaś
"rozczarowana" została wystrychnięta na dudka.
 Menda społeczna
 Wtorek 28-10-2008

13113. 
Idu i patrzu i widzu: na ulicy pewnej w Iławie, ustronnej, stał krzew
dzikiego głogu przy samiuszkim tretuarze... Na nim ze setka wróbli
ćwiergoli. Idu, zwalniam kroku, a uny dalej świergolą. Doszłem do
krzewa wolnym chodem, przeszedłem obok, a uny nie wymiekają
i dalej świergolą. Zdziwony minąłem krzew z wróblami tak na dwa
metry obo nich i obejrzałem się. Za mną, około 50 m idzie iławski
UBek, co solidaruchów przesłuchiwał..... Kiej on przechodził blisko
stada, wróble zamilkły. I nastała ci..sza... Jak ich minął, one dalej
zaczęły świergolić. Czy te wróble były szkolone, czy co?
 Genowefa Pigwa z Lipowego
 Wtorek 28-10-2008

13112. 
Odnośnie wpisu numer: 13110

U ADAMA BRODY, znanego folklorysty, specjalność gawędziarstwo,
nie dojdzie do kłótni w rodzinie, gdyż od wielu lat są na rozdzielczości
majątkowej. Żona pondto, wyrozumiała od dzieciństwa, znosi dzielnie wyjazdy na liczne recitale.
 Genowefa Pigwa z Lipowego
 Wtorek 28-10-2008

13111. 
Odnośnie wpisu numer: 13110

Nooo, ponoć Adam Żyliński nie popisał się w roli biznesmena i poszedł z torbami, i jeszcze pozostawił po sobie kupę długów. Taki typ tak już ma, zawsze gęba pełna frazesów, całe mnóstwo do powiedzenia na tematy gospodarcze i przedsiębiorczości, mistrz wodolejstwa, ale jak przyszło co do czego, to sam zbankrutował i jest winny ludziom ogromne pieniądze. Cóż, każdemu może się przytrafić bankructwo, takie jest życie - raz na wozie, raz pod wozem - ale dlaczego ucieka przed dłużnikami, dlaczego kłamie, dlaczego zachowuje się jak chłopiec w krótkich spodenkach?
Myślałam, że jest mężczyzną...
 rozczarowana
 Wtorek 28-10-2008

13110. 
Odnośnie wpisu numer: 13096

Pigwo Genowefo, jesteś w mylnym błędzie.
Wyrocznia mówi, ze odezwą się wierzyciele Adama Brody, wtedy dojdzie do kłótni w rodzinie. Przyjdzie nowy boss i nastąpi nowe rozdanie.
 Arkadia
 Wtorek 28-10-2008

13109. 
GIGANTYCZNA ROZRZUTNOŚĆ W ROLNICZYCH AGENCJACH

"Rzeczpospolita" dotarła do raportu Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, który opisuje patologię w funkcjonowaniu największej rolniczej instytucji - Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa [najbliższa nam placówka mieści się w Lubawie].

W zeszłym roku działalność agencji pochłonęła dwa miliardy złotych, a blisko połowę tej kwoty stanowiły wynagrodzenia z pochodnymi. Gazeta ujawnia, że raport Instytutu otrzymał i natychmiast utajnił resort rolnictwa, którym kieruje Marek Sawicki z PSL.

W opinii "Rzeczpospolitej" szokujący jest wzrost zatrudnienia w agencjach. W Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pracuje jedenaście tysięcy osób, a jeszcze pięć lat temu, było to o blisko siedem tysięcy osób mniej. W samej tylko centrali liczba etatów wzrosła z blisko 900 do niemalże 1400.

W Ministerstwie Rolnictwa wzrost zatrudnienia tłumaczą nowymi zadaniami związanymi z naszym przystąpieniem do Unii Europejskiej i obsługą rolnictwa. Jednak, jak podkreśla "Rzeczpospolita", choć zadań faktycznie przybywa, to agencje pochłaniają coraz więcej pieniędzy na wsparcie rolnictwa. Dla przykładu w Agencji Rynku Rolnego trzy lata temu z każdych stu złotych na rolników agencja otrzymywała 18 złotych, a w ubiegłym roku już 50.
 [czytelnik]
 Wtorek 28-10-2008

13108. 
Odnośnie wpisu numer: 13106

Panie Bolo!
Jak to "nie wrzuci", skoro oni takie podobno mają prawo? Znają szyfry
do drzwi klatek schodowych.
Ja mam pomysł inny, by przed blokiem administracja za naszą zgodą zainstalowała specjalne dostępne każdemu skrzynki tylko do reklam.
Kto chce, ten reklamę podejmie. Czy nie mam racji?
 Menda społeczna
 Wtorek 28-10-2008

13107. 
SZEF GANGU SKARŻY POLSKĘ; BYŁ SĄDZONY NA LEŻĄCO

Obłożnie chory gangster, sądzony przez sąd w Elblągu w pozycji leżącej, zaskarżył Polskę do Trybunału w Strasburgu. Popiera go Helsińska Fundacja Praw Człowieka, która uważa, że Polska naruszyła tu europejską konwencję; przeciwnego zdania jest polski rząd.

Jak podała HFPC na swych stronach internetowych, Jan R. jest aresztowany od kilku lat; jego proces toczy się przed Sądem Okręgowym w Elblągu (Fundacja nie ujawniła stawianego mu zarzutu). Początkowo do sądu dowożono go na wózku inwalidzkim; dziś uczestniczy w procesie na szpitalnym łóżku i leżąc - poinformowała Fundacja, która zdecydowała się reprezentować Jana R. przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu.

Fundacja w obronie "Kulawego"

PAP ustaliła, że skarżący to Jan R., ps. Kulas lub Kulawy, pochodzący z Kisielic koło Iławy (miał on w latach 80. wypadek samochodowy, po którym jest sparaliżowany). W akcie oskarżenia z kwietnia 2006 roku Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku zarzuciła mu kierowanie zbrojnym gangiem. Członkowie jego gangu mają na koncie wielomilionowy przemyt narkotyków, papierosów, alkoholu, wyłudzanie kredytów i odszkodowań z firm ubezpieczeniowych oraz zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem dwóch biznesmenów ze Szczecina. Ich ciał do dziś nie odnaleziono. Według ich żon, przedsiębiorcy pojechali do Jana R. w sprawach biznesowych i ślad po nich zaginął.

Fundacja przedłożyła Trybunałowi odpowiedź na stanowisko rządu RP w sprawie Jana R. przeciw Polsce. Trybunał - który traktuje sprawę jako pilną - pytał, czy Jan R. przetrzymywany jest z naruszeniem art. 3 i 8 europejskiej konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności (mówią one o zakazie tortur lub "nieludzkiego lub poniżającego traktowania" i o konieczności poszanowania życia prywatnego). Trybunał chciał też wiedzieć, czy sposób transportu i udział Jana R. w procesie stanowi przejaw "nieludzkiego lub poniżającego traktowania"; czy Jan R. zapewnia się prawo do prywatności i czy jego areszt można uznać za część "systemowego problemu" ze stosowaniem aresztów w Polsce.

Brak właściwej opieki medycznej

Rząd odpowiedział, że Jan R. ma zapewnione "odpowiednie warunki i opiekę medyczną" i wniósł, by Trybunał odrzucił skargę Jana R., bo "nie wyczerpał on krajowej drogi prawnej".

W swoim piśmie do Trybunału HFPC podniosła, iż nie można uznać, by Jan R. nie wyczerpał drogi w Polsce. Fundacja wskazała, iż Jan R. składał kilkadziesiąt skarg na nieodpowiednie warunki bytowe w celi, brak odpowiedniego leczenia i opieki medycznej, a ponadto skargi na nierozpatrzenie tych skarg w terminie.

Fundacja uważa, iż niezapewnienie ciężko choremu należytej opieki medycznej i pomocy w codziennych czynnościach może stanowić naruszenie europejskiej konwencji. Fundacja argumentowała, iż sam fakt, że Jan R. nie przebywał w przeludnionych celach nie stanowi jeszcze dowodu, że nie doświadczył negatywnych konsekwencji przeludnienia więzień w Polsce - gdyż w przeludnionych więzieniach opieka medyczna jest na niższym poziomie. Fundacja przypomniała, iż polski standard trzech metrów kwadratowych na osobę w celi jest jednym z najniższych w Europie i nie spełnia zaleceń Rady Europy.

Według HFPC, jest obowiązkiem władz więziennych zapewnienie Janowi R. "albo pełnej pomocy w codziennych czynnościach, albo stworzenie mu takich warunków w celi, ażeby był w stanie dokonywać tych czynności samodzielnie". W przeciwnym razie - w ocenie Fundacji- z pewnością dochodzi do naruszenia zakazu nieludzkiego i poniżającego traktowania i prawa do prywatności.

Niewłaściwy transport

W ocenie Fundacji, transport Jana R. z więzienia do sądu i z powrotem odbywał się z naruszeniem konwencji, gdyż jego warunki muszą spełniać normy bezpieczeństwa i zapewniać komfort osobie przewożonej, a wobec Jana R. niezbędna przy transporcie jest asysta medyczna. Tymczasem przewożono go - bez opieki medycznej - na dystansie ponad 100 km przez kilka godzin - podała Fundacja.

Jej zdaniem, wątpliwe jest, czy obecny stan zdrowia Jana R. pozwala mu w pełni uczestniczyć w rozprawach. Według Fundacji, niezbędne są kompleksowe badania medyczne, które wykażą, czy może on uczestniczyć świadomie w rozprawach przy tak dużej ich intensywności i długości.

W ocenie Fundacji areszt wobec Jana R. jest przykładem nadużywania w Polsce tymczasowych aresztów. Podkreślono, że w sprawie Jana R. sądy przy ocenie konieczności stosowania tymczasowego aresztowania nie brały pod uwagę, czy stan zdrowia na to pozwala. "Sądy ponadto nie uzasadniają dlaczego inne środki zapobiegawcze nie są wystarczające dla zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania; nie badają czy postępowanie sądowe toczy się z zachowaniem należytej ekonomiki procesowej" - napisała Fundacja.

Według niej, stan zdrowia oskarżonego "ciągle pogarsza się, a złe warunki bytowe w areszcie śledczym oraz brak odpowiedniej opieki medycznej narażają go na dodatkowe cierpienie".
 [czytelnik][PAP]
 Wtorek 28-10-2008

13106. 
Odnośnie wpisu numer: 13079

Niech mi tylko jakaś menda wrzuci bez pytania cokolwiek przez szparę
do mojej nowej skrzynki Euro, to... nie ręczę za siebie !!!
 BOLO
 Poniedziałek 27-10-2008

13105. 
Odnośnie wpisu numer: 13089

[...] Są nowe informacje w temacie kwiaciarni Azalia?
 pytek
 Poniedziałek 27-10-2008

13104. 
Odnośnie wpisu numer: 13037

Ty, makówka, przecież ja pytam tylko, pytam spokojnie i na temat.
Nie muszę wiedzieć wszystkiego, dlatego wchodzę na forum i pytam.
Pytam oczekując rozmowy, wymiany informacji, nie odszczekiwania.
 Misio Fazi
 Poniedziałek 27-10-2008

13103. 
Odnośnie wpisu numer: 12991

Sokratesie - aaaaaale dałeś! Ale uważaj umyśle nieposkromiony, bo
jakiś narożnikowy rabin złoży jeszcze zawiadomienie o przestępstwie
i natychmiast prokurator nakaże redakcji ujawnienie źródła twojego wpisu. Pójdzie w świat fama, że Iława to gniazdo nazistów wrażych...
 J-23
 Poniedziałek 27-10-2008

13102. 
Ciekawi mnie bardzo, który to radny tak bardzo potrzebuje pieniędzy podatników dla budżetu miasta Iławy (konkretnie: od kwiaciarni - za wystawianie i prezentacje towaru na zewnątrz ), że miasto wysyła na kontrolę Straż Miejską do karania tychże przestępców mandatami. Jeśli miasto chce oszczędzać pieniądze tychże podatników to niech zmniejszy im wysokość diet radnym, a ponadto radykalnie zmniejszyć ich ilość.
 były kwiaciarz
 Poniedziałek 27-10-2008

13101. 
Jak miło popatrzeć, gdy pogrobowcy PORNO-TYGODNIA biegając
w cieniu zrzynają tematy z forum Kuriera. Macie tam w Kurierze
satysfakcję, co...? Ech wy, cudaki.
 Spider-Man
 Poniedziałek 27-10-2008

13099. 
Jest organizowana taka akcja społeczna "Szkoła bez przemocy".
Akcja organizowana przez społeczności lokalne za pomocą dzienników regionalnych oraz samorządów i grupy TP (16 dzienników regionalnych dwóch grup wydawniczych).
Moje pytanie: Czy ktokolwiek wie, ile osób z powiatu, już nie mówię
o Iławie, uczestniczyło w warsztatach w Olsztynie w miniony weekend?
 zainteresowany
 Poniedziałek 27-10-2008

13098. 
Emerytura funkcjonariusza policji - zależnie od fukcji jaką pełnił - po 15
latach pracy (pierwszy warunek nabycia emerytury) wynosi od 1300 do
1500 złotych polskich. Gdy podejmuje nową pracę, emerytura jednak
mu zostaje! Proszę przymierzcie do waszej emerytury po 30-40 latach.
Zastanówcie się również, kto odchodzi z policji po 15 latach. Otóż ci,
którzy mają na sumieniu pewne ciemne sprawki. Owszem nie zawsze,
ale w większości.
Współcześni młodzi, którzy wybierają słuzbę w policji, liczą na szybkie,
po 15 latach odejście z policji i podjęcie nowej pracy. Przecież to chore.
Tak może być tylko w Polsce. Wysłużyć sobie stałą kasę po 15 latach
i odejść, podejmując nastepną. Jak długo może być taka patologia?
 Menda społeczna
 Poniedziałek 27-10-2008

13097. 
Odnośnie wpisu numer: 13040

PZPN - konta zablokowane!
Czas na konta IKS. Czas na rozliczenie działaczy z dołów. Tu dopiero są nadużycia, aż strach pomyśleć. Co z tego, że fiskus potrząsnie górę.
 Menda społeczna
 Poniedziałek 27-10-2008

13096. 
Odnośnie wpisu numer: 13093

Gdyby nie ręka Pana Adama, nigdy Wasz Włodziu nie byłby wstawiony na burmistrza i nie wygrałby tamtych wyborów. Mój kochany Adam wie co robi. W następnych wyborach rozdanie będzie nastę pujące: Maciek wraca na kadencję do budowlanki na dyra, Włodziu na jego miejsce, na starostę, a mój kochany Adam wraca na Burmistrza Iławy. Taki układ jest najlepszym z możliwych dla Iławy.
 Genowefa Pigwa z Lipowego
 Poniedziałek 27-10-2008

13095. 
PANIE BURMISTRZU PTASZNIK, POTRZEBNY PANU JESZCZE JEDEN CHODNIK ZEBY MIAL PAN KTOREDY ISC PO ROZUM DO GLOWY.
 RAMBO
 Poniedziałek 27-10-2008

13093. 
Odnośnie wpisu numer: 12966

Żyliński znowu na burmistrza Iławy...? O nie, tylko nie to!!! Mdli mnie na wspomnienie tych jego słynnych monologów, dzikich metafor i zwykłych kłamstw. Moim skromnym zdaniem Ptasznik pokazuje dużą klasę, a przy pomocy Pana Stanisława Kieruzela dobrze radzą sobie z inwestycjami,
co pozytywnie rokuje na najbliższe lata.
 Spider-Man
 Niedziela 26-10-2008

13092. 
Odnośnie wpisu numer: 13085

Jeżeli to prawda że polski nadzór bankowy jest finanasowany przez banki to jest to dla mnie SZOOOOK!!!
Można to by było porównać do sanepidu który jest na "garnuszku" branży spożywczej. Wyobrażcie sobie taki cyrk?
 (czarno)widz
 Niedziela 26-10-2008

13090. 
Odnośnie wpisu numer: 13085

Rydzyk. Ale mi autorytet... Najpierw pluł na Brukselę i resztę Europy.
Póżniej, jak się zorientował, że ta "pieśń" nie trafia na podatny grunt, wyciągnął łapska po unijne dotacje na wiercenia wód geotermalnych.
Co za obłudnik...!!!
 (czarno)widz
 Niedziela 26-10-2008

13089. 
Odnośnie wpisu numer: 13003

Kwiaciarnie w Iławie to w ogóle dno, może z małymi wyjatkami. Fajna i tania jest przy wiadukcie, nie wiem kogo, no i ta za przejazdem, a reszta pożal boże. Azalia to masakra, napufanie pindzie jak ich mamuśka. Albo na cmentarzu, nigdy nie maja kwiatów, a jak mają to cena zwala z nóg, zreszta nie tylko kwiatów, bo znicze to chyba są pozłacane takie drogie. Albo jak kwiaciarnia przy kościele z akcesoriami księdza może nazywać się San Alberto czy jakoś tak. Masakra. Zresztą to firma wielofuncyjna... hihihhihihihihihihi
 chuda
 Niedziela 26-10-2008

13088. 
Odnośnie wpisu numer: 13084

A widziałeś jak, i który ojciec cię robił? Nie widziałeś. Musisz przeto
mamie wierzyć.
 Genowefa Pigwa z Lipowego
 Niedziela 26-10-2008

13086. 
Odnośnie wpisu numer: 13084

A prąd elektryczny kolega widzi? Nie widać go, ale kopie czasami ostro!
 llll
 Niedziela 26-10-2008

13085. 
Po 18 latach wychodzi na to, że Rydzyk i prości ludzie bez wykształcenia mieli rację. Zdrowy rozum i roztropność nie zawsze są domeną uczonych profesorów od ekonomii.
 chlorofil "a"
 http://banki.wp.pl/kat,102914,wid,10502214,raportwiadomos...
 Niedziela 26-10-2008

13084. 
Odnośnie wpisu numer: 13081

Do Teo.
Jak uwierzyć w coś, czego nie można ujrzeć na własne oczy?
 50/50 katolik
 Niedziela 26-10-2008

13083. 
Odnośnie wpisu numer: 13081

Nie chcę czytać Pisma, mam je gdzieś! Odmowa pogrzebu to dla mnie dowód rozpasania kleru, ale zawsze zostają nam księża protestanccy - tam religia wciąż ma coś wspólnego z treściami zawartymi Piśmie!
 russ
 Niedziela 26-10-2008

13082. 
Odnośnie wpisu numer: 12958

LEPKA OLA NIECH JUZ NIGDY I NIGDZIE NIE STARTUJE, JENO W MARNYM "ECHU" NIECH SIE PRODUKUJE.
 TOSIA
 Niedziela 26-10-2008

13081. 
Odnośnie wpisu numer: 13080

Poczytaj trochę Pisma, a potem wygłaszaj swoje "mądrości" o doktrynie.
Kto uwierzy i ochrzci się, będzie zbawiony, a kto nie uwierzy, będzie potępiony” (Mk 16, 15–16).
 Teo
 Niedziela 26-10-2008

13080. 
Odnośnie wpisu numer: 13064 13067

Skoro "myśl jest bronią", to dlaczego księże dobrodzieju nie korzysta
pan z tego dobrodziejstwa? Co za bezczelna i pełna buty interpretacja
rzekomej religii dobra, wzajemnego wybaczania sobie, wiary doktrynalnie przecież i bardzo wyraźnie pozbawionej aktu potępienia bliźniego! Proszę o księdza e-mail, ujawnię się wówczas i chętnie podejmę polemikę. Pozdrawiam wszystkich trzeźwo myślących, ze szczególnym uwzględnieniem autora postu o Nikosiu!
 russ
 Niedziela 26-10-2008

13079. 
Odnośnie wpisu numer: 13076

No właśnie, Pan Laskowski ma rację. Na iławskim Osiedlu Piastowskim
przy ul. Zielonej zasosowano skrzynki typu "euro", przez które łukiem szerokim wrzucić można pakunek A4.
 MATA HARI
 Niedziela 26-10-2008

13076. 
Odnośnie wpisu numer: 13070

Chyba do końca roku skrzynki mają zostać wymienione na nowe.
Nie będzie już otwierania skrzynek przez listonosza, przesyłki będą
wrzucać przez otwory do odpowiednich szufladek.
 Laskowski

wimskcup@o2.pl
 Sobota 25-10-2008

13070. 
Jestem ciekawy na jakich zasadach Poczta Polska udostępnia klucze do skrzynek w blokach. Czy moja korespondencja jest zagrożona ? Ostatnio 12-letni dzieciak otwierał skrzynki i wrzucał ulotki, twierdząc, że klucz dostał od starszego kolegi, Klucze się rozmnożyły i każdy może grzebać
w mojej skrzynce, a jak coś zginie - do kogo mieć pretensje?
 lokator
 Sobota 25-10-2008

13069. 
Odnośnie wpisu numer: 13062

Wpisuję w Waszej (KI) wyszukiwarce i nie ma tam "regulaminu forum". Istnieje coś takiego jak "Regulamin forum"?
 zainteresowany
 Sobota 25-10-2008
Odp. 
Jeśli nie wiesz jak się zachować - zachowuj się przyzwoicie.
 moderator

redakcja@kurier-ilawski.pl
 Sobota 25-10-2008

13067. 
Odnośnie wpisu numer: 13064

KASIORA, KASIORA PROSZĘ PANA KSIĘDZA JEST WYZNACZNIKIEM KATOLICKIEGO POCHÓWKU!
Jak wspaniałym katolikiem musiał być niejaki NIKOŚ odstrzelony przez towarzyszy bandytów, że w ostatniej drodze towarzyszył mu sam pan biskup, pamięta pan czy pamięć zawodzi? Nie bądż pan obłudny i kitu nie wciskaj, u was tylko KASA się liczy.
 niedowiarek
 Sobota 25-10-2008

13066. 
Odnośnie wpisu numer: 13064

A ja myślę, że tylko kasa kasa i tylko kasa się liczy
 zenek
 Piątek 24-10-2008

13064. 
Czy ksiądz może odmówić pogrzebu?

Prawo kościelne mówi, że niektórym osobom należy odmówić pochówku chrześcijańskiego. W Kodeksie Prawa Kanonicznego wymienione są trzy kategorie takich osób. Są to:

- notoryczni apostaci, heretycy i schizmatycy;
- osoby, które wybrały spalenie swojego ciała z motywów przeciwnych wierze chrześcijańskiej;
- inni jawni grzesznicy, którym nie można przyznać pogrzebu bez publicznego zgorszenia wiernych.

Dlaczego? Dlatego, że jak czytamy w Katechizmie "posługa Kościoła powinna jasno wyrażać rzeczywistą łączność ze zmarłym..." (KKK 1684). A jeżeli takiej łączności już za życia nie było?

Pogrzeb - czytamy w Katechizmie - "nie udziela zmarłemu ani sakramentu, ani sakramentaliów" (KKK 1684). Jeśli więc za życia ktoś nie chciał korzystać z łaski wiary to... Pogrzeb wreszcie powinien wyrażać prawdę o rzeczywistym związku zmarłego z Kościołem. Jak w sytuacji, gdy tego związku de facto nie było, brzmią słowa modlitw liturgicznych: "Nasz brat zasnął w pokoju z Chrystusem" lub "pracował i cierpiał z Chrystusem", lub też "Jezu, Ty posilałeś naszego brata Najświętszym Ciałem i Krwią swoją", skoro wszyscy wiedzą, że to nieprawda?

Zmarłemu potrzebna jest modlitwa, to fakt dla wierzących niepodważalny, ale modlitwa adekwatna do jego sytuacji i do powszechnie znanej o nim prawdy, modlitwa o Boże miłosierdzie, a nie zastępowanie jej namiastką miłosierdzia. Miłosierdzie nie jest łatwą litością, która nie przynosi pomocy, ale poniża. Za zmarłych trzeba się modlić i nikt nie może odmówić, gdy ktoś prosi o odprawienie Mszy św. w intencji zmarłego, ale to nie znaczy, że tego zmarłego, który za życia w kościele nie był, wolno siłą do tegoż kościoła wprowadzać po śmierci. Kościół nie ma prawa swoim gestem, posługą odmieniać pierwotnego znaczenia publicznie znanych faktów.

Wiadomo, że presja rodziny i otoczenia nie jest w tej sytuacji miła, że bliskim jest trudno już przez sam fakt odejścia kogoś bliskiego i odmowa Kościoła często ten ból pogłębia, ale w duchu wiary trzeba się z prawdą pogodzić. Przychodzą tu na myśl słowa, jakie skierowali do Sanhedrynu apostołowie Piotr i Jan: "Rozsądźcie, czy słuszne jest w oczach Bożych bardziej słuchać was niż Boga" (Dz 4, 19). Gdyby Kościół nie brał pod uwagę osoby zmarłego, gdyby z obawy przed dezaprobatą społeczną nie stawiał w centrum swego nauczania przesłania Chrystusowego, to dawno już uwikłałby się w sprzeczności ze sobą samym, a nawet z Panem Bogiem. Stałby się siłą rzeczy instytucją do wynajęcia.

Kościół jest wspólnotą ludzi wędrujących do "domu Ojca", wspólnotą żywych i umarłych, i jak nikt powinien respektować o nich prawdę - również prawdę o ich grzechach publicznych i publicznie znanych. Także po śmierci. Nie wolno mu tworzyć nowej, pośmiertnej prawdy. A. Poniński napisał kiedyś o modlitwie za zmarłych, publicznych grzeszników: "Oby Kościół wobec śmierci takich ludzi, zamiast wymierzania, ile może ustąpić, modlił się za nich bardzo gorąco, wytrwale, specjalnie. Modlitwą dokumentującą swoją o nich troskę, sięgającą poza grób, ale żeby nie próbował dokumentować, poświadczać liturgią tego, czego w rzeczywistości nie było. Bo łatwa litość w tym względzie z czasem bezlitośnie spowoduje, że pogrzeb chrześcijański zacznie być traktowany jak tylko inna kategoria obrzędu, który każdy chętny, bez żadnych religijnych i moralnych zobowiązań i wymagań, będzie mógł sobie zamówić jak usługę".

Nauczmy się być konsekwentni. Życie zawsze niesie konkretne zobowiązania. Życie w rodzinie, w społeczeństwie, w szkole i w pracy domaga się określonych zachowań, a często nie są one łatwe. Podobnie jest z wymaganiami, jakie niesie wiara. Żyd, buddysta, muzułmanin czy ateista nie może mieć chrześcijańskiego pogrzebu. Dlaczego więc ma go mieć ktoś, kto tak jak oni z chrześcijaństwem nie ma nic wspólnego?

Myśl jest bronią.

 ks. Tomasz Wójtowicz, notariusz Kurii Diecezjalnej Płockiej
 Piątek 24-10-2008

13062. 
Odnośnie wpisu numer: 13060

To korektora nie masz Szanowny Moderatorze???
 zainteresowany
 Piątek 24-10-2008

13060. 
Odnośnie wpisu numer: 13059

Można dla Was pisać, W (nieuwłaczając) ech u pisze jakiś prof. dr hab.
Ja mogę podobnie u Was ???
 zainteresowany
 Piątek 24-10-2008
Odp. 
Mogesz, mogesz - tylko spójrz co piszesz, bo od przecinka
trzeba się domyślać o co ci chodzi...
 moderator
 Piątek 24-10-2008

13059. 
Fajnie tu u Was. Fajne rzeczy można robić.
Może zdjęcia jakieś macie fajne ???
 zainteresowany
 Piątek 24-10-2008

13054. 
Odnośnie wpisu numer: 13053

Jeśli chcecie się dowiedzieć co, kto i jak w samorządzie lokalnym to poczytajcie (choćby google), wystarczy wpisać hasło samorząd lokalny.
 zainteresowany
 Piątek 24-10-2008

13053. 
Odnośnie wpisu numer: 13049

Albo jesteś radnym albo też zgrywasz durnia! To burmistrz opracowuje budżet a oni to przyklepują wykłócając się po drodze o osiedlowe uliczki.
 Gracjan
 Piątek 24-10-2008

13052. 
Poczuć dumę z faktu bycia Polakiem...
http://pl.youtube.com/watch?v=eX2F6A81yKI
 K.
 Piątek 24-10-2008

13051. 
Odnośnie wpisu numer: 13018

Czy moze ktos juz wie kiedy sie zacznie kontrola Urzedu Finasowego
u Panstwa [...].
 konkurent
 Piątek 24-10-2008

13050. 
Odnośnie wpisu numer: 13047

Jeśli chodzi o głowę to wszystko w porządku. Chodzi o pewną panią spoza Iławy. Radzę wychylić swoją główkę poza opłotki miasta.
 alibaba
 Piątek 24-10-2008

13049. 
Odnośnie wpisu numer: 13048

Warto podziękować Radnym.
Burmistrz jest od tego, żeby wykonać polecone przez nich zadanie!
 działkowiec
 Piątek 24-10-2008

13048. 
Chciałbym podziękować Burmistrzowi Iławy, który przychylił się do prośby Zarządu Ogrodów Działkowych "Jeziorak" przy ulicy Kajki i dzieki temu rozpoczęto budowę chodnika wzdluż ulicy Kajki, w kierunku plaży. Latem było tam zawsze bardzo niebezpiecznie : samochody, dzieci, zwierzęta, motory, plażowicze - wszyscy na jezdni. Dzięki szerokiemu chodnikowi będziemy mieli wygodną drogę na plażę.
 działkowiec z ulicy Kajki
 Piątek 24-10-2008

13047. 
Odnośnie wpisu numer: 13046

O czym wy mówicie?! Przecież obaj nie są już w zarządzie województwa. Piotr Żuchowski wyfrunął do ministerstwa kultury i jest wiceministrem, a Adam Żyliński odleciał do sejmu i jest posłem. Ludzie, od prawie roku! Gdzie wy macie głowy?!
 koleżka
 Piątek 24-10-2008

13046. 
Odnośnie wpisu numer: 13044

O którym z wicemarszałków mowa? O tym z Iławy?
Oni na taki numer nie pozwoliliby.
 Menda społeczna
 Czwartek 23-10-2008

13045. 
Odnośnie wpisu numer: 13042

Tamte parkingi planowali osobiście ludzie burmistrza Adama Ż. Podobnie poprawiany projekt Hali Widowiskowej i słynna dobudówka, by pić kawę na zewnątrz. Ohydny projekt.
Natomiast projekt parkingu przy cmentarzu też ma wiele do życzenia. Dlaczego nie ma zjazdu na parking bezpośrednio z ulicy, jadąc od strony ronda przy Ostródzkiej? Autokary mają parkować za cmentarzem, gdzie zaczynają się ekrany. Mój Adaś wiedział co robi.
 Genowefa Pigwa z Lipowego
 Czwartek 23-10-2008

13044. 
Podobno jeden z wicemarszałków wojewodztwa dojeżdża do pracy
służbowym samochodem. Rano przyjeżdża z Olsztyna samochód,
zawozi do Olsztyna i wieczorem przywozi, i wraca do Olsztyna.
A miało być oszczędne państwo.
Znowu politycy na opak tłumaczą program wyborczy.
 AliBaba
 Czwartek 23-10-2008

13042. 
Odnośnie wpisu numer: 13037

[...] Odpowiedz mi, czy to jest prawda (a słyszałem to od robotników),
że przy białym kościele [w Iławie] po remoncie łącznika [wzdłuż torów] będzie zablokowany wyjazd przy przejeździe kolejowym?
Jeżeli to prawda, będzie następna paranoja. Wyobrażacie sobie dojazd
gości weselnych na przykład uliczką... na zapleczu pawilonów przy ulicy Sobieskiego?
Pierwsza paranoja to parking przy cmentarzu przy ul. Jana Pawła II, bo
brak jest możliwości wjazdu autobusu i wszyscy uczestnicy pogrzebu biegną przez ulicę oraz trawniki.
 Zenek
 Czwartek 23-10-2008

13041. 
Odnośnie wpisu numer: 13033

Niestety. Agent BOLEK jest splamiony śmiercią około 30-tu niewinnych osób. Sprawa kapitana Adama Hodysza. Rok 1995.
 (czarno)widz
 Czwartek 23-10-2008

13040. 
A kiedy wreszcie słynne CBA i prokuratorzy zatrzymają osoby w Iławie
odpowiedzialne za długi Sportowej Spółki Akcyjnej "JEZIORAK", która
grając w II lidze narobiła długów na ponad 3 miliony złotych! Kiedy?
Przypomnijcie sobie kto wtedy prezesował, kto działał w zarządzie.
 zegarek
 Czwartek 23-10-2008

13039. 
Odnośnie wpisu numer: 13032

Bestialstwo poraża, widok nas przeraża. Swe zadanie publikacja zdjęć osiągnęła, zgodnie z zamysłem [redakcji Kuriera] opisującej brak etyki pseudomyśliwych. Będzie przestrogą dla potencjalnych polujących nie przestrzegających i nie rozumiejących zasad łowiectwa. Takich jest dziś wielu. O tempora! O mores!
Odnośnie jąder zwierzęcia, posiadacz uprawnień myśliwskich nieznajacy łowieckiego menu, nie był pewien, czy się spożywa jelenie jądra czy też od dzika...
 bacs
 Czwartek 23-10-2008

13038. 
Odnośnie wpisu numer: 13034

Maryśka - widzisz jak KURIER uchronił cię od zbędnych kalorii! Ty bądź wdzięczna za to zdjęcie i proś o więcej! Najlepszy sposób na zrzucenie wagi przed balem sylwestrowym pod ratuszem iławskim.
 makówka
 Czwartek 23-10-2008

13037. 
Odnośnie wpisu numer: 13036

Fazi jaki ty tępy jesteś! Toć ul. Królowej Jadwigi to kolejny etap budowy. Ty czytaj lokalną prasę - gospodarza forum - to będziesz na bieżąco z planami inwestycyjnymi. [...]
 makówka
 Czwartek 23-10-2008

13036. 
Remont ulicy Niepodległości [w Iławie] dobiega końca. Fajnie, jest nawet nowe rondo, z którego w stronę ulicy Królowej Jadwigi oraz Sobieskiego wychodzi... niedopasowana odnoga!!! Czyli co, teraz remont Jadwigi?
 Misio Fazi
 Czwartek 23-10-2008

13034. 
Odnośnie wpisu numer: 13032

Też uważam, że zdjęcia na pierwszej i następnej stronie nie nadaja sie
dla wszystkich czytelników [...]. Czekam na Waszą gazetę i w zwyczaju mam czytanie jej przy kawie z ciasteczkiem w pobliżu. Tym razem czułam... niesmak.
 Maryśka
 Czwartek 23-10-2008

13033. 
Ciekaw jestem, kiedy padnie szemrany aotorytet Lecha Wałęsy. Już nic bym nie mówił, gdyby się przyznał do współpracy z SB i cicho siedział na d....e w swym gabinecie.
Ale nie! Błazen wychodzi na ołtarze i niewiniatko udaje, wspomaga tych,
co Polskę puścili z torbami. Bo czymże jest to, że biedni ciułacze stracili
na funduszach emerytalnych całe swoje oszczędności, albo rozwalenie
polskiego rolnictwa (przemysł cukierniczy itp)? Wałęsa popierał eleity i
nadal robi to samo, ktróre wmówiły mu że tylko liberalizm i wszystkiego
prywatyzacja podniesie nasze dobro. My, Polacy, widzimy dziś jakiego
i dla kogo Wałęsa chce dobra.
 Menda społeczna
 Czwartek 23-10-2008

13032. 
Wydaje mi się, że redakcja niepotrzebnie umieściła zdjęcie zwierzęcia
na pierwszej stronie ostatniego wydania Kuriera. Prosze pamiętać o tym,
że gazetę przeglądają także dzieci, a taki widok na pewno nie wpłynie
pozytywnie na ich psychikę. A mnie epatowanie okrucieństwem zamiast
zachęcić do kupienia gazety, zdecydowanie zniechęciło, i to na długo.
 mimi
 Czwartek 23-10-2008
Odp. 
Sprawa nie jest jednoznaczna. Zadaniem Kuriera jest pokazywanie rzeczywistości, nierzadko podłej - wszak rzezi cielnej łani dokonał myśliwy "z papierami", prawdopodobnie tatuś wspomnianych dzieci, albo dziadek. Czy branie pod lupę takich, a nie innych fragmentów rzeczywistości, przyniesie więcej złego, czy też dobrego? Każdy Czytelnik niech odpowie sobie sam... Liczba kilkunastu interwencji dziennikarskich tygodniowo utwierdza mnie w przekonaniu, że jednak dzięki publikacjom w Kurierze wzrasta wrażliwość ludzi na społeczne problemy oraz ich opór wobec hipokryzji niektórych lokalnych instytucji czy elit.

Na marginesie w tej dyskusji - proszę o nieanonimowość. Zdecydowanie doda to wiarygodności komentarzom.
 Radosław Safianowski, redaktor naczelny

naczelny@kurier-ilawski.pl
 Czwartek 23-10-2008

13029. 
"SPRAWA LECHA WAŁĘSY"

Sławomir Cenckiewicz, były historyk IPN, w swojej nowej książce
pt. "Sprawa Lecha Wałęsy" polemizuje z autobiografią przywódcy
"Solidarności" i opowiada w jaki sposób niszczono teczkę Tajnego
Współpracownika "Bolka", informuje gazeta "Rzeczpospolita".

Cenckiewicz reasumuje w tej książce wiedzę o związkach byłego przywódcy "Solidarności" z SB. Klarowniej niż w poprzedniej książce, wydanej jeszcze przez IPN, przedstawia dzieje współpracy, a potem niszczenia akt "TW Bolka". Narracja jest o wiele bardziej przejrzysta
dla czytelników nieprzywykłych do przedzierania się przez pozycje przeznaczone dla specjalistów.

Odnosząc się do wydanej ostatnio książki Lecha Wałęsy "Droga do prawdy", Cenckiewicz zwraca uwagę, że w porównaniu z poprzednimi pozycjami wydawniczymi, były prezydent przedstawił całkiem nową wersję wydarzeń z 19 grudnia 1970 roku, gdy podpisał esbekom
"może pięć, siedem kartek".
 skaner
 Czwartek 23-10-2008

13028. 
Odnośnie wpisu numer: 13024

Ej! Śpiewamy na melodię z Przemcia Edgara Gosiewskiego:
"Henio Witkowski naszym przyjacielem jest!" ... :-)
 skrzypek
 Czwartek 23-10-2008

13027. 
DZISIAJ TVN W PRABUTACH "PROSTO Z POLSKI"!
Program o tzw. policjantach. Przed kamerami burmistrz "PZU", ale jakoś tak bez uśmiechu, twarzyczka jakaś taka wydłużona, a powinien się cieszyć z "promocji" Prabut zrobionej za darmochę przez niebieskich chłopców. A może etaty są w referacie promocji? Ja bym ich zatrudnił, fachowcy pierwszej klasy.
No i przy boku nie widać było pana Przewodniczącego Bezradnej Rady, wstydził się czy jak?
 Leon z GS
 Środa 22-10-2008

13026. 
Odnośnie wpisu numer: 13024

Jasny jak słonce. Świętość jest rzeczą ludzką.
 MATA HARI
 Środa 22-10-2008

13024. 
Ludzie!!! Trzymajcie mnie!!! (Bez)radny Henryk Witkowski z Iławy
ogłosił w broszurce Oli Skubijajowej jakoby posiadł dar jasnowidzenia.
Żeby było bardziej jajowo, nie wykluczył, że być może wkrótce zostanie Świętym. I co Wy na to?
 czarnowidz
 Środa 22-10-2008

13023. 
Pani Joanno Majewska, gratuluję wykonanych zdjęć w artykule pt.
"Wyłapią bestie w ludzkiej skórze" [strona 1 oraz 3]. Szczerze powiem,
że aż odechciewa się czytać jak się widzi takie coś. Po co te zdjęcia? Przecież każdy inteligentny czytelnik (a wierzę, że tylko tacy czytają [...]) wie, o co chodzi. Odradzam czytania w trakcie konsumpcji!!!
No i oczywiście gratuluję autorce znajomości anatomii zwierzęcia. Zaimponowała mi pani wiedza, iż są to jądra. [...]
 K. Z.
 Środa 22-10-2008
Odp. 
Panie Krzysztofie Zięba, rety! Po jakie licho patrzy Pan na
te zdjęcie? No po co?
A Pańskie podłe wycieczki, które moderator musiał wyciąć,
świadczą o złej kondycji emocjonalnej autora. Spokojnie!
 Jarosław Synowiec, wydawca

wydawca@kurier-ilawski.pl
 Czwartek 23-10-2008

13022. 
Odnośnie wpisu numer: 13021

Nie pouczaj ojca dzieci robić.
 Genowefa Pigwa z Lipowego
 Środa 22-10-2008

13021. 
Odnośnie wpisu numer: 13020

Nie mów Pan "Curriculum Vitae" albo sivi fonetycznie, gdyż to nie po polsku. po naszemu, i tak jest poprawnie (już wersja polska wchodzi
z powrotem w obieg), mów pan : "życiorys". Życia rys inaczej.
 Menda społeczna
 Środa 22-10-2008
Odp. 
„Mendo” kochana, zaiste przykro czytać takie słowa...
Nie tylko dlatego, że twoja brzydka pisownia „po waszemu”
pozostawia wiele do życzenia; tak samo jak sens twych słów
bałamutnych. Klasyczna łacina razi oko??? Ale chyba tylko
twoje!!! Wszak „życiorys” to jednak nie to samo, co C.V.
Ja nie śmiałbym komuś wpływać na jego gust; o tym się
po prostu nie dyskutuje. Zatem ani ja na serio nie biorę
twojej wypowiedzi, ani się z nią nie zgadzam.
 Jarosław Synowiec, wydawca

wydawca@kurier-ilawski.pl
 Środa 22-10-2008

13020. 
WYDAWNICTWO KURIER-MEDIA
oferuje pracę stałą lub dorywczą na stanowisku

II GRAFIK KOMPUTEROWY

WYMAGANIA:
-> biegła znajomość obsługi programów graficznych
z rodziny Adobe: Photoshop, InDesign, Illustrator itp.
-> mile widziana ogólna znajomość
zagadnień przygotowalni offsetowej

NIEZBĘDNE KOMPETENCJE:
-> kreatywność i sumienność
-> umiejętność pracy w zespole

OFERUJEMY:
-> bardzo atrakcyjne wynagrodzenie
-> możliwości rozwoju zawodowego

Curriculum Vitae plus List Motywacyjny prosimy nadsyłać
pocztą elektroniczną na adres: wydawca@kurier-ilawski.pl
 wydawca

wydawca@kurier-ilawski.pl
 Środa 22-10-2008

13019. 
"Ludzie! Firma OMEGAL VIDEO-FILMOWANIE PAWEŁ SZ. [...] to grupa nieodpowiedzialnych ludzi! Ja i moi koledzy mieliśmy (na nasze nieszczęście) do czynienia z tymi ludzmi. Kręcili oni naszą studniówkę... Jak wszyscy wiemy, taka uroczystość powinna zostać uwieczniona i właśnie do tego zostali wynajęci ci ludzie. NIESTETY pamiątek nie mamy. Film nakręcony przez tą firme to totalne DNO! Zero fonii, prymitywne animacje, zdjecia przejaskrawione, bez ostrości, skandaliczne podkłady muzyczne. Płyty nagrane przez tą firme albo nie działają albo działają z wielkim trudem! STRZEŻCIE SIE TEJ FIRMY! Przekazujcie dalej, że to nie są ludzie do takiej pracy! STOP OSZUSTOM!!!"
~~~oszukany_uczeń

"Ostrzegam przed firmą Omegal z Iławy. Filmy w jego wykonaniu to totalne dno - czysta amatorka!!! Nie ma swoich ludzi tylko wynajmuje akurat dostępnych z Polski. Nie liczy się klient, ale tylko jak najszybsze załatwienie go i wyciągnięcie łap po pieniądze. Szczerze odradzam!!!"
~~~Oburzenie

"No nareszcie ktoś sie pojawił żeby dokopać temu cwaniaczkowi. Ja też sie przejechałem na firmie omegal z Iławy, a szczególnie na włascicielu tej smiesznej firmy. Na poczatku myslałem że to jakis głupi żart, ale to co on wyczynia to istna parodia. Potwierdzam powyższą opinię. Nie dajcie soie zamydlic oczu to totalny partacz!!!!!!!!!!!!!"
~~~hfghhrh

"Jestem kolejną osobą, która ostrzega przed korzystaniem z usług tego cwaniaka i naciągacza. Pseudo-właściciel Sz.[...] i jego pseudo-firma Omegal to jedno wielkie oszustwo. Omijajcie go szerokim łukiem. Zgadzam się z moimi przedmówcami, że temu oszustowi i partaczowi zależy tylko na wyciągnięciu łap po pieniądze. Potrafi mydlić oczy, ale nie dajcie się mu zwieźć jeżeli nie chcecie być oszukani. Ten pajac zatrudnia przypadkowe osoby, nie mające pojęcia o tym co robią.
Jest to totalne dno, zero, beznadzieja. Film jaki został nakręcony na uroczystości weselnej jest porażający swoją amatorszczyzną. Kiepski dźwięk, obraz, podkład muzyczny!!! Ogólnie problemy z otworzeniem tego co zostało zarejestrowane. Ostrzegam przed [...], partaczem i [...]!"
~~~zdruzgotany
 pomocnik
 http://www.nie-polecam.pl/raport,659,omegal_zespol_muzycz...
 okolice Iławy, Środa 22-10-2008

13018. 
Odnośnie wpisu numer: 13008

Nikt sie nie czepia kwiaciarni, ale jeżeli nie umieją płacic pracownicom
i zwiędlaki sprzedaja, to trzeba wysłać pare kontroli z Olsztyna i po d...
Będzie, że aż miło!!!
 KONTROLER
 NADCHODZI, Wtorek 21-10-2008

13017. 
Odnośnie wpisu numer: 13008 12854

No właśnie, ta kwiaciarnia to żenada. Przeczytajcie Państwo wpis 12854.
 Obserwator
 Wtorek 21-10-2008

13016. 
W najnowszym wydaniu Kuriera!

PIŁKARSKA MORDOWNIA. W najniższej lidze zawodnicy zamiast walczyć
o karierę, walczą o zdrowie. Oto Łukasz Berent z „Torpedy” Rożental, któremu na boisku przeciwnik z Jamielnika połamał nogę w dwóch miejscach! Sędzia ukarał ten czyn tylko żółtą kartką.

WIELKA SZANSA KASI ELIMINOWICZ. Dziewczyna ma 17 lat i wystąpi
w telewizyjnej „Szansie na sukces”! Mówi o sobie, że śpiewa non stop, nawet pod prysznicem.

DZIEŁO CZŁOWIEKA. Zabicie cielnej łani i wypatroszenie jej w lesie (łącznie z płodem) to dla niektórych naszych „myśliwych” normalka…
Pomóż policji dorwać zwyrodnialców!

DZIWNA SPRAWA Z TYM MANDATEM. Arkadiusz Wyrzykowski dostał mandat za brak polisy OC firmowego busa, który prowadził. Uważa,
że został ukarany niesłusznie. Policja tłumaczy i wyjaśnia problem.

LUBAWA. 135-lecie liceum. Nowe boisko w Prątnicy. Ktoś ukradł
pokrywę studzienki w Borku. Kolejna brzydka stłuczka na 15-tce.

PRABUTY. Nowy komendant policji. Hubertowskie polowanie na lisa.
Teatr w Obrzynowie. Pierwszaki z Prabut i Obrzynowa.

BISKUPIEC. Pierwszaki z Biskupca, Krotoszyn, Szwarcenowa. Dzień nauczyciela. Grupa „Heca” na Ukrainie.

SUSZ. Będzie rekultywacja wysypiska śmieci. Darmowe piłkarzyki i jazda konna w Januszewie. Miłośnicy historii się rozkręcają. Pierwszaki z Susza, Kamieńca i Piotrkowa.

ZALEWO. Zobacz nowy most w Dobrzykach i chodnik w Borecznie. Spotkanie z marynarzem. Pierwszaki z Bart.

KISIELICE. Wojciech Myśliński doniósł na burmistrza. Kredyty dla rolników poszkodowanych przez suszę. Pierwszaki z Kisielic i Łęgowa.
 KURIERZY

redakcja@kurier-ilawski.pl
 Wtorek 21-10-2008

13015. 
[...] Wypowiedź naszego pana starosty na temat komunalizacji szpitala.
Cóż, nie dał rady białemu układowi, to teraz zabiera się od innej strony.
Fachowcy w radzie powiatu już zacierają rączki, bo może tym razem dopieprzą lekarzom. A prawda jest taka, że lekarze zawsze dadzą sobie radę. Pielęgniarki i reszta nie liczą się. Pacjenci też nie są ważni. Chodzi
o to, aby pozbyć się problemu.
Firma, która chce zająć się szpitalem zapewnia podobno, że wszystko będzie pięknie, nikt nie straci pracy, pacjenci będą zadowoleni. Poprawi się jakość usług. Wątpię aby tak było. Możemy spodziewać się zamknięcia kilku oddziałów i pozostawienie np. trzech najbardziej rentownych. Większość usług medycznych przejmą szpitale w Elblągu, Olsztynie.
Ale kogo to obchodzi...
Do wyborów jeszcze dwa lata, więc chłopaki jeszcze sobie porządzą, a później wymyślą jakieś chwytliwe hasło o ratowaniu szpitala, patriotyzmie lokalnym itd. Może głupi lud znowu to kupi i na nich zagłosuje...
 iławianka
 Wtorek 21-10-2008

13011. 
A ffffuuujjj Panie i Panowie Kurierzy tak nieładnie napisać o nagrodzie pieniężnej dla burmistrza Iławy, Pana doktora od wołków zbożowych.
Co tym razem wywleczecie, Kurierzy? :-) Pozdro dla zajefajnej ekipy.
 Ola mała
 Wtorek 21-10-2008

13008. 
Odnośnie wpisu numer: 13007

Nie macie poważniejszych problemów w Iławie, tylko kwiaciarnia...? Żenada.
 BOLO
 Wtorek 21-10-2008

13007. 
Odnośnie wpisu numer: 13005

Im już szajba tak odbiła na tle kasy, że zatracili człowieczeństwo i rozum.
 MATA HARI
 Wtorek 21-10-2008

13006. 
Odnośnie wpisu numer: 12999

Kwiaciarnia "Azalia" to [...]!!!
 phi...
 Wtorek 21-10-2008

13005. 
Odnośnie wpisu numer: 13003

Oj czepiasz się dziewczyno tej wstążeczki.... A mnie kiedyś doliczyli 50 groszy za sklejenie taśmą klejącą celofanu, w który zawinięto kwiatki, by nie zmarzły po drodze ;-) To dopiero szczyt pazerności. No ale wiadomo, szefowa duża kobieta to i potrzeby ma duże ;-) i do tego kolejne tablice rejestracyjne na auto "Viola 5" już chyba - też kosztują, pamiętaj!
 makówka
 Wtorek 21-10-2008


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 140 141 142 ... 278 279 280 281 282 283 284 285 286 ... 333 334 335 ... 386 387 388 następna ] z 388



102748113



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.