Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
INFORMACJE
OPINIE
Zdrowie i uroda
Wyszukiwarka
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
FORUM

INFORMACJE
Internetowy dział INFORMACYJNY tymczasowo zawieszony
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Więcej...

Forum

3255. 
Elżuniu Majewska, czym ty się przejmujesz, likwidacją WSI? Po co ci to, kochana? Nie trzeba. Pan premier ma takie kadry w postaci wielu setek kapelanów wojskowych, policyjnych i ochrony pogranicza, że spokojna głowa. Oni w oparciu o bezpośrednią łączność z ich najwyższym szefem w Niebiesiech, który wie wszystko, stworzą taki wywiad i kontrwywiad, że Mossad, GRU, CIA, M-5 i cała reszta tej światowej hołoty przyjdzie na kolanach do nich z prośbą o współpracę i informację w kwestii rozpoznania terrorystów wszelkiej maści.
Do tego, droga Elżuniu, dodaj jeszcze kilka tysięcy katechetów podległych ministrowi wicepremierowi Giertychowi. Mucha nie siada. Ci od przedszkola już zaczną szkolić młode, katolicko-narodowe i do tego patriotyczne, absolutnie nie powiązane z Moskwą kadry wywiadowczo-kontrwywiadowcze. Teraz, mam nadzieję, rozumiesz... Wszystko jest pod kontrolą i niczego nie trzeba się bać. Oto IV RP w pełnym rozkwicie. Trzeba się tylko modlić, żeby tak, jak to się stało w 1795 roku, gdy II RP też tak nam cudnie się rozkwitała wszelkimi wewnętrznymi i zewnętrznymi konfliktami – sąsiednim mocarstwom, zapatrzonym w ten nasz cudny kwiat pełen wszelkiej słodyczy, nie przyszło do głowy uszczknąć po jednym dla każdego słodkim, patriotycznym i arcypolsko-katolickim kawałku RP dla siebie. Bo wtedy, nie daj Boże, cała prawda może wyjść na jaw i wszyscy zrozumieją, że bracia K., zwolennicy nowej polityki historycznej, którzy tak nam pięknie rozwinęli naszą ojczyznę, że nasi sąsiedzi już nie mogli dłużej się powstrzymać przed przytuleniem nas do siebie – byli tajnymi agentami tych naszych sąsiadów, realizującymi słuszną historycznie politykę restytucji Rosji i Niemiec w ich granicach sprzed 1918 roku.
Eluś droga! I nie przyszło ci, kochana, do głowy, że te głupki z WSI mogły właśnie odkryć ten tajny plan braci K. i dlatego płacą teraz za to głową?
 Porucznik Klos
 Wtorek 18-07-2006

3254. 
CZYTELNIA.

„Dziennik” informuje, że Aleksander Szczygło, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, zostanie szefem komisji sprawdzającej żołnierzy Wojskowych Służb Informacyjnych.

Weryfikacja ma być głęboka. Pracę straci większość obecnych oficerów wywodzących się z czasów PRL, a przede wszystkim wszyscy oficerowie, którzy przechodzili szkolenia i kursy w szkołach GRU w ZSRR oraz żołnierze, którzy podobne szkolenia przeszli na terenie NRD i w byłej Czechosłowacji. Zastąpią ich młodsi oficerowie z innych kompanii.

Już odwołani zostali żołnierze po podobnych kursach w krajach byłego bloku sowieckiego, którzy pracowali za granicą w ataszatach wojskowych. Ośmiu z nich zostało skreślonych tuż przed samym wyjazdem na placówki, kilkunastu w ciągu ostatniego półrocza zostało wezwanych do Polski.

Zdaniem Pawła Grasia (PO) z sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych, WSI przez lata zapracowały sobie na bardzo złą reputację. Jego zdaniem kadrowa brzytwa powinna jednak ciąć delikatnie w przypadku wywiadu wojskowego: – Bo w wywiadzie wojskowym nie można ciąć brzytwą jak leci, od jego działań zależy bezpieczeństwo polskich żołnierzy za granicą, na przykład w Iraku – uważa poseł.

 Elżbieta Majewska
 Poniedziałek 17-07-2006

3253. 
Mam bardzo ładne fotki do wykorzystania samochodu służbowego iławskiego PKP w trakcie pracy do celów prywatnych. Przewożono w nim materiały budowlane (wielokrotnie!). Jest to, jak gdyby, prywatna i bezpłatna taxówka PKP.
Czy jesteście zainteresowani tym???
 Bob, lat 54
 Iława, Poniedziałek 17-07-2006

3252. 
[.................................................................................]
 Mike
 Poniedziałek 17-07-2006

3251. 
Od jakiegoś czasu przymierzałem się, żeby napisać do jakiegoś lokalnego medium (jak widać wybrałem Was) w sprawie rozrywki w naszym mieście Iławie! Mam 25 lat, więc chodzi mi głównie o imprezy dla młodych, bo niedziela w parku czy szanty i inne badziewia trudno nazwać rozrywką!
Wiele okolicznych miast w naszym regionie ma w planach imprezy, które przyciągają tysiące ludzi, choćby dla mnie wzór festiwalu jaki odbywa się w Ostródzie, na który jeżdżę. Tam miasto zarabia krocie na noclegach, gastronomii. I jest to świetna promocja na cały kraj. W tym roku może być nawet 8-10 tys. ludzi. A gdzie turyści w Iławie? Nuda, nuda, nuda! Ratusz tylko pierdzi w stołki i się procesuje w sądach!
Proszę napiszcie coś o tym, bo w końcu coś się musi ruszyć w tej kwestii! Najlepiej ostrym językiem, żeby do kogoś to dotarło, tylko wątpię czy w tym kraju obchodzi kogoś młodzież, skoro władza jest radykalnie katolicka i najlepiej, żeby koncerty zatwierdzał sam ojciec dyrektor!
Liczę, że coś z tym zrobicie, bo mnóstwo moich znajomych porusza ten temat co chwilę, gdy się spotykamy.
 panczen
 Poniedziałek 17-07-2006

3250. 
Dziś przeczytałem, że nawet w niedalekim - o wiele mniej licznym od Iławy - Biskupcu Pomorskim odbędzie się impreza CZAD FEST, gdzie wystąpi choćby Voo Voo!!! W Ostródzie wypasiony festiwal rege. Nawet w Kaczym Bagnie koło Nowego Miasta jest więcej fajnych koncertów niż w naszym mieście!
Kto się zajmuje rozrywką w Iławie??? Nie chodzi mi o rozrywkę typu "niedziela w parku", bo jak przechodzę wtedy przez amfiteatr to płakać się chce, że jest tyle ludzi, których interesuje i bawi takie dziadostwo!!!
Dlaczego Iława umiera turystycznie i muzycznie??? Niech w końcu ktoś się weźmie, bo pan burmistrz na pewno nie ma czasu, bo pewnie do sądu musi znowu iść nakłamać!
 mieszkaniec, 25 lat
 Niedziela 16-07-2006

3249. 
Ormowcu!
Sam sobie odpowiedz na swoje pytanie. Zaś co do flaszki, to wolę ją wypić sam, przynajmniej wiem z kim piję...
 Wiesław
 Niedziela 16-07-2006

3248. 
DO MĄDRALI WIESŁAWA [3244].
Ale mądrala z Ciebie cytując: "Zdrową kulturę narodu, pod przewodnictwem Leppera i Giertycha, wódz PiS-u wprowadził właśnie do rządu".
No to uważasz ich za degeneratów? Jakim prawem? Na siebie człowieku spójrz, jaki jesteś, z kim obstajesz, a wówczas pogadamy. Najlepiej po flaszce czegoś mocniejszego...
 ORMOWIEC
 Sobota 15-07-2006

3247. 
[Do wpisu 3245].
NIE CZEPIAJ SIĘ, CHAMIE, DEMBKA!
Daj chłopu żyć. Czuwamy nad nim, a ty jesteś znaczone bydlę.
 Cosa nostra
 Sobota 15-07-2006

3246. 
myśli...

moje myśli niesie wiatr
nieustannie błądząc w świecie
płyną myśli niczym jacht
w koronkowym polnym lecie

moje myśli to marzenia
zapomnianych dawnych lat
zagłębione w tok istnienia
przewracają strony kart

moje myśli obraz życia
niespokojne zwykłe dni
kreślą kredką drogi bycia
w każdej myśli serce tkwi

(Michna j.)

 owidiusz
 Sobota 15-07-2006

3245. 
Hej stary! - ten z ratusza i od towarzysza Dembka [wpis 3243].
Zbyt bystry to ty nie jesteś, chłopaczku... I dlatego żeś nic nie pokumał krajowej wersji łacińskiej maksymy: „De gustibus non disputandum est”. No, ale jaki pan, taki kram.
Dlatego sobie zanucę piosenkę Wałów Jagiellońskich: „Hej młoty do roboty, niebieskie ptaki do paki...”.
 Toja
 Piątek 14-07-2006

3244. 
Owidiuszu [3242].
Zdrową kulturę narodu, pod przewodnictwem Leppera i Giertycha, wódz PiS-u wprowadził właśnie do rządu.
 Wiesław
 Piątek 14-07-2006

3243. 
Do wpisu 3240:
Skoro ci śmierdzi z ust, to radzę zwracać uwagę co jadasz i szybko goń do lekarza :)))
 stary
 [Urząd Miejski w Iławie], Piątek 14-07-2006

3242. 
DO WIESŁAWA [wpis 3236].
Ty, bracie, nie rozumiesz przeto, co to jest promocja i kultura. Najlepszą promocją Iławy, nie jazz z murzynami, czy inne dyrdymały, a gra IKS-u w jak najwyższej lidze piłkarskiej. Każdy inteligent o tym dobrze wie, a Ty kim jesteś? Kulturę w samej rzeczy powinieneś kojarzyć z kulturalną grą w piłkę nożną. Tego, bracie, nie pojmujesz, jak widzę. Gdybyś razy parę na mecze zaszedł, rozsmakowałbyś w rasowej kulturze mas, co rozbudziłoby w Tobie potrzebę czerpania ze źródeł, choć surowej, ale zdrowej kultury narodu.
 owidiusz
 Czwartek 13-07-2006

3240. 
Hej tam, panie stary z ratusza [wpis 3235], co tak bardzo ponad wszystko woli towarzysza Dembka. Tak to już jest na tym padole łez, że jeden lubi pomarańcze, a drugiemu śmierdzi z ust.
 Toja
 Czwartek 13-07-2006

3238. 
MEMENTO MORI
Pamiętaj, że musisz umrzeć...
 duch
 Czwartek 13-07-2006

3237. 
DO NIEUMYŚLNEGO [wpis 3232].
II ligę kupczykowie kupili, inaczej nie stać ich było na wygranie meczu barażowego z Radomskiem [po rezygnacji FC Piaseczno], ale mniejsza o to.
Nie widzisz, piękny ryju, jak się walczy w futbolu? Już 20 sędziów i działaczy posadzono w kryminale. Poczekaj, mordo, jak dobiorą się do naszego podwórka IV i III ligi.
Zakapuj, co działo się podczas meczu Jezioraka Iława z Legią II w Warszawie o bezpośrednie wejście do II ligi (Marek Czacharowski trenerem). Niech powiedzą tamtejsi gracze i działacze: ile wtedy melonów przygotowano dla legionistów za odpuszczenie meczu, ale... gdzieś... w y p a r o w a ł y... i w drugiej połowie legioniści przycisnęli iławian i było po sprawie. Trzeba było inaczej kupić.
Potem był Radom...
 BOLO-TW
 Czwartek 13-07-2006

3236. 
W telewizji krajowej TVN i TVN24 dowiadujemy się o festiwalu raegge w Ostródzie i prognozach pogody nadawanych znad wielkich jezior mazurskich. W prasie ogólnopolskiej Stare Jabłonki (osada leśna koło Ostródy) zapraszają na World Tour Star, czyli siatkowa piłka plażowa z całego świata. A w Iławie zamiast promować miasto i jezioro, martwią się czy „IKS Jeziorak” będzie w IV czy w IX lidze trampkarzy.
W tej sytuacji nabieram copraz większego przekonania, że absolutnie słuszne są moje tezy zawarte w posłowiu napiasnej przez mnie ksiązki pt. „Powiat Iławski", iż dopóki będziemy w graniach województwa warmińsko-mazurskiego, nikt poza nami nie będzie słyszał o Jezioraku, bo ten nie leży ani na Warmii, ani na Mazurach (czyli na trasie Warszawa-Olsztyn), lecz w połowie odległości z Gdańska do Warszawy - na Pomorzu.
 Wiesław Niesiobędzki

niesobia.jeziorak@op.pl
 Czwartek 13-07-2006

3235. 
Komu nie pasuje Dembek na burmistrza Iławy???
Wolę jego, niż Grubą czy Piotrusia Pana Marszałka z PSL-u.
 stary
 [Urząd Miejski w Iławie], Czwartek 13-07-2006

3234. 
A JA PAMIETAM JAK BYLISMY W II LIDZE. ALE BYLO FAJNIE. Pozdro dla szanowanego menela, zablota.
 Tasior
 Czwartek 13-07-2006

3233. 
NARESZCIE ANDRZEJ BEDRA, prowincjonalny trenerek, dochrapał sie posady w klubie IKS Jeziorak. Zawsze niedowartościowany, dosiadł kabana, a myśli, że jucznego ogierka z amerykańskiej unry. Do października, bo dłużej nie dojedzie, gdyż Andrzejek S. (prezes, lokalny sprzedawca drobnicy, znawca "sportu", czyli piłki nożnej), nie pozwoli Andrzejkowi Bedrze (trenerowi) dłużej niż dwa miesiące potrenować.
 trenerro
 Środa 12-07-2006

3232. 
Do wpisu poniżej:
Ty to jednak jesteś buc!
 nieumyślny
 Środa 12-07-2006

3231. 
Do wpisu 3229.
No i tak trzymaj człowieku! Ty rozumiesz co to jest sport. Im - dziadom, czyli "działaczom społecznym" - bardzo leży na tym, żeby w Iławie grali Parkieciarze z Nowego M..., bo kiedy piłka w grze, to coś tym dziadom skapnie, bo przy okazji ligowej kręcioły oni zarobią i pochlają po meczu na krzywy ryj. Nasi działacze to kupa śmieci, gdyż ich celem jest wydymanie sponsorów. Z takimi poglądami jesteś gość, ale wróg publiczny dla iławskiego piłkarnictwa. Trzymaj się człowieku i kapuj co w trawie piszczy.
 umyślny
 Środa 12-07-2006

3230. 
Do wpisu 3225.
[.................................................................................]
 sak11
 [Urząd Miejski w Iławie], Środa 12-07-2006

3229. 
I bardzo dobrze, ze tej 3 ligi w Ilawie nie bedzie, lepsza 4-ta, ale nasza! Mozemy spokojnie powalczyc o awans i godnie powrocic do 3-ej! Nie rozumiem w ogole tego podniecenia, ze moglibysmy byc w 3 lidze dzieki NML! Prawdziwego kibica taki "awans" na pewno by nie satysfakcjonowal!
 siema
 Środa 12-07-2006

3228. 
A TAK SIĘ CIESZYŁEM....
Kazik powiedział, że żaden problem z III ligą i załatwi nam, iławianom, III-ią ligę, a nawet, jak dobrze pójdzie, II-gą. Ja tak czekałem... Ech, głupi bolek ze mnie. Nawet wybrałbym go na burmistrza, a teraz nie mam kogo.
 trenerro
 Wtorek 11-07-2006

3227. 
Trenerro! To tylko ploteczki... :-)
 ALFONSO DE LA VEGA
 Wtorek 11-07-2006

3226. 
PIŁKARSKA III LIGA W IŁAWIE BARDZO BLISKO...
Prawie już to załatwiono. Dzięki zaradności naszych działaczy. Takich ludzi można tylko pochwalić i kochać...
 trenerro
 Poniedziałek 10-07-2006

3225. 
DO MAGDY... I ODEZWA DO MIESZKAŃCÓW IŁAWY!
To bardzo profesjonalna kryptoreklama, modna i wykorzystywana przez osoby, które są dyrektorami, prezesami, najlepiej klubów sportowych, obecnymi radnymi, przewodniczącymi różnych gremiów społecznych, burmistrzami, starostami i innymi dupkami, w tej chwili na świeczniku. Proszę zauważyć, że nawet zaskarbili sobie lokaną prasę, oczywiście każdy swoją. Często niektóre tygodniki wyrosły niczym psie grzyby wczesną wiosną, czyli na rok przed wyborami, wymieniwszy słynny "Porno-Tydzień" z naczelnym redaktorkiem, pogrobowcem AWS, dawniej kładący głowę na pieniek za obronę chrześcijańskich wartości, dziś zgoła odwrotne, szerzacy miłe mu i podniecające wartości pornograficzne. Tam (do tygodników) jak muchy do miodu wpadają nasi przyszli radni.
Co zrobić z tym fantem? Otóż, nie wybierać nikogo spośród obecnych prominentów, ani radnych. To jest recepta.
 PIŁSUDCZYK
 Poniedziałek 10-07-2006

3224. 
Samorządowa kampania wyborcza ruszyła! Nagle pan Włodzimierz Ptasznik za kasę LOT-u pokazuje się w „Gazecie Olsztyńskiej” jako specjalista od spraw znanych (lub nie) tylko sobie samemu.
Za cudzą kasę - to nieprofesjonalne!
 Magda
 Poniedziałek 10-07-2006

3223. 
[...]
 sak11
 [Urząd Miejski w Iławie], Poniedziałek 10-07-2006

3222. 
Nie spodziewałem się, że w obłudzie Donald Tusk (PO) przebije nawet Leszka Millera (SLD).
Spodziewałem się, że będzie człowiekiem godniejszym.
Czy nie ma wśród was – ludzi z PO – takich, którzy odważyliby się zwrócić mu na to uwagę?
 owidiusz
 Niedziela 09-07-2006

3221. 
Spoko, jak Kaczyści budują nową Polskę pod nazwą „IV RP”,
tak Maśkiewicz z Lisajem budują nową stolicę powiatu
pod nazwą „Iława-Zdrój”.
 Żabka
 Niedziela 09-07-2006

3220. 
Kto tak zasmradza powietrze nad stolicą powiatu iławskiego
– Lisaj z ziemniaczanki czy Maśkiewicz z ratusza?
 Toja
 Niedziela 09-07-2006

3219. 
CHWASTY Z KORZENIAMI NALEŻY WYRWAĆ!
Nareszcie... widać rządy i sprzątanie w Polsce. Gruntowne zamatanie od poniedziałku, kiedy Młodszy Kaczor przejmie stanowisko premiera. A tyle lat trzeba było czekać...
 bolo-tw
 Sobota 08-07-2006

3218. 
Bzdur pełno wszędzie.
A tak na marginesie to 99% osób, które dojdą do jakiejkolwiek władzy, to oszuści i złodzieje, którzy bardzo chętnie podzielą się ZE SOBĄ majątkiem firmy czy też państwa.
No, ale widzę, że niektórzy ponoszą konsekwencje. Za swoje wybryki i nielegalne transakcje. Mam tu na myśli biuro CBŚ, które sprząta teraz wszystkie brudy w Iławie...
 Dureń
 Sobota 08-07-2006

3217. 
[Do wpisu 3211].
Jakże to ręka rękę myje?
Przecież mają nowego „szrubra” z Nowego Dworu Gdańskiego.
Inaczej: szczotę ryżową do szorowania.
 ORMOWIEC
 Sobota 08-07-2006

3216. 
CBŚ [W KOMISIE]?
[...] ten samochodowy przemytnik już dawno powinien siedzieć... Sfingowana samo-kradzież samochodu marki Kia-Jepp wartego 100 tys. złotych.
Zatem historia powtarza się: będzie 10 lat temu, jak „skradziony” mu samochód, faktycznie sprzedany, nie zdążył opuścić naszej granicy na Wschód i rypło się, bo zbyt szybko zgłosił kradzież (dobrze ubezpieczonego auta).
 bolo-tw
 Sobota 08-07-2006

3215. 
Do wpisu 3210.
Nie tylko w komisie, ale i też w domu właściciela „rządzili”.
Funkcjonariusze mieli założone kominiarki.
 Magneto z 4 Pancernych
 Sobota 08-07-2006

3214. 
Napiszcie co z tymi rzezimieszkami z Kisielic, którzy oskarżeni byli o zgwałcenie 18-letniej dziewczyny. Sprawa ucichła, a wielu ludzi zastanawia się, jak to się potoczyło.
 impotent
 Sobota 08-07-2006

3212. 
Policjanci, podobnie jak nauczyciele, są w stresie, ponieważ zarzucany jest nim brak wyników: jednym w ściganiu i zmniejszaniu przestepczości; drugim w kształceniu i zmniejszaniu nieuctwa w szkole. Działania obu stron łączy sparaliż durnymi przepisami i prawem, które sprzyjają coraz perfidniejszym uczniom i przestępcom. Niebawem, jeśli w tej durnej Polsce nic nie zmieni się, zabraknie ludzi do posługiwania tym profesjom lub co bliższe, zacznie się olewanie w wypełnianiu obowiązków.
 PIŁSUDCZYK
 Piątek 07-07-2006

3211. 
Niestety, ale w iławskiej komendzie policji ręka rękę myje...
 albinos
 Piątek 07-07-2006

3210. 
W iławskim komisie samochodowym [...] od rana rządzi CBŚ! [piątek].
 informator
 Piątek 07-07-2006

3209. 
Przesyłam serdeczne życzenia powrotu do zdrowia i do redakcji dla Szanownego Pana ARTURA FOTA. Nasz „Kurier Iławski” maluje rzeczywisty (ruchomy!) obraz Iławy i regionu. Zatem tacy ludzie niech będą tam, gdzie są potrzebni.
Łączę pozdrowienia również dla Szefa Jarosława i całej redakcji.
 Ryszard Piechota
 Czwartek 06-07-2006

3208. 
Do 3205.
A co ma być? Normalnie pracuje i jest OK. I bardzo dobrze.
A ty nie szukaj sensacji tam gdzie jej nie ma.
 ktoś
 Czwartek 06-07-2006

3207. 
ANDRZEJ U.[...] UMIE?
... ale zgnoić, szydzić, zniszczyć, biednego, zwykłego człowieka. Pamiętam jak zjebał w prasie lokalnej pewnego dziennikarza za nieprzychylny o nim artykuł (sprawa niepałcenia długów). Przed wyborami na posła powtarzał: "Będą żygać U...m".
Odmiennie zachowuje się wobec ludzi z kasą i pozycją, czego nauczył sie od byłego naczelnika Iławy, również ohydnego w obyczajach człowieka. Nieznane publicznie są fakty z jego zachowania (może znane, ale tylko wąskiej grupie wtajemniczonych), za które słono zapłacił pewnemu "redaktorowi", aby ten nie opublikował w pewnym iławskim tygodniku kompromitujących go fotografii.
Błyskawiczny rozwój jego firmy kojarzy sie również karierą - jak pamiętają państwo - Kunika z serialu "Kariera Nikodema Dyzmy" Dołęgi Mostowicza, właściciela włości, które w drodze kombinacji przywłaszczył od swej żony Niny. Gdyby był nieco mądrzejszy, a mniej pazerny, miałby szanse na wiceministra gospodarki w rządzie Milera, ale to inna sprawa. Uwłaszczenie za długi przez państwo jego firmy będzie spełnieniem oczekiwanej sprawiedliwości dziejowej.
 Cosa Nostra
 Czwartek 06-07-2006

3206. 
Witam! Mnie nie ciekawi to, że Bartosz Gonzalez zaczął pracę dla Kuriera. Niestety, jego jad i opluwanie innych (cóż z tego, że w "Porno-Tygodniu") pokazały kim jest. I dla mnie pozostanie tym samym [...].
Aha, czyli teraz podniósł się z ziemi i stwierdził, że nie wiedział,
iż leży w gównie? Niestety...
 iławski iławianin z Iławy, lat 51
 Iława, Czwartek 06-07-2006

3205. 
Napiszcie co z tym gliniarzem M.[...].
 Staszica Story
 Czwartek 06-07-2006

3204. 
NO JAK TO BYŁO, ZAPOMNIELIŚCIE IŁAWIANIE?
„POLAK POTRAFI, UMIŃSKI UMIE”. HAHAHAHAHA.
 OLEŚ ŁOŚ
 Czwartek 06-07-2006

3203. 
WG PRZEPOWIEDNI NOSTRADAMUSA
... Wielki Król z Porto pokona (przejdzie) Gallów w 2006 roku w lipcu i podbije świat cały... co - wg dzisiejszych interpretacji przepowiedni - oznaczać by miało prawdopodobieństwo zdobycia przez Portugalię mistrzostwa świata w piłce nożnej.
 trenerro
 Środa 05-07-2006

3202. 
Po lekturze dzisiejszej środowej prasy lokalnej [iławskiej], zauważyłem, że Kurier wzbogacił się o nowy nabytek, to znaczy
o Pana Bartosza Gonzaleza - wcześniej pisarza [...].
Zobaczymy co z tego wyjdzie...
 Jan
 Środa 05-07-2006

3201. 
Czy to prawda, że ten brudny [...].
 Mike
 Środa 05-07-2006

3200. 
No i proszę, panem U. [...] z U.[...]-xu się doigrał. Może by tak skończyc z milczeniem wokół tego Pana... Płaci pensje... wyzyskiwacz... naciaga na nadgodziny... jest faktycznym Dyzmą.... politycznym. Kto słyszał jego wypowiedzi w sejmie? Zero ich było, sprawdziłem. Ciągle służbowym volvo jeździł i się chwalił co to On nie może załatwić. A co zrobił dla Iławy? No co? Dla regionu co zrobił? No co? No właśnie nic, czyli gówno zrobił... zresztą nim chyba też jest... No i Ziobro mu się dobiera do d[...]. Ciekawe, ciekawe...
Słyszałem, że CBŚ, chyba z Poznania, jest w Iławie...
No proszę proszę... śpią pod Iławą (ale nie powiem gdzie), a w rozmowach zaciekawieni są U[...]-em. No no no...
 sprawiedliwy
 Środa 05-07-2006

3199. 
– Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego sprawdzi, jakie wpływy w polskim futbolu mają ludzie wywodzący się z organów bezpieczeństwa PRL – ujawnia „Życiu Warszawy” Zbigniew Wassermann, minister ds. służb specjalnych.
Wiadomo, że wśród osób, które decydują o obliczu polskiej piłki, nie brakuje byłych SB-ków. Andrzej Placzyński, szara eminencja polskiego futbolu, szef oddziału firmy SportFive, która zarabia krocie na sprzedaży praw do transmisji, to były porucznik Służby Bezpieczeństwa. Jego nazwisko znajduje się w dokumentach sprawy o. Konrada Hejmy. W latach 80. Placzyński był oficerem wywiadu PRL. W dokumentach MSW był zarejestrowany pod fałszywym nazwiskiem „Andrzej Kafarski”.
– Chcemy sprawdzić, czy to pojedynczy przypadek, czy też ludzi z bezpieki jest w polskim futbolu więcej. Musimy też ustalić, czy byli SB-cy mają związek z aferami w futbolu, o których jest ostatnio głośno – uzasadnia podjęcie działań przez ABW minister Zbigniew Wassermann.
Co mogą ustalić specsłużby? Tygodnik „Wprost”, który w 2005 roku ujawnił sprawę Placzyńskiego, sugerował, że agentami SB byli co najmniej dwaj byli trenerzy reprezentacji Polski – czytamy w artykule pt. „ABW zbada przeszłość działaczy piłkarskich”.
 Sergiusz Sachno
 Wtorek 04-07-2006

3198. 
I trafiła siekiera na kamień...
Prokurator wszczął śledztwo o wyłudzenia kredytów bankowych przez państwo U. [...] Andrzeja, Marka i Grażynę :-))
I niedługo ich zamknie...
No i jak jego pupil Nowy radny?
 sędzia
 Wtorek 04-07-2006

3197. 
Nie wiedzieliście kim jest właściciel U. [...]?
Był przydupasem premiera Millera. Od urodzenia bufon, poniżający ludzi, impertynent, szydzący z ludzi, karierowicz w stylu Dyzmy. Wielka kasa (sądy udowodnią jakim sposobem do niej doszedł) wyniosła go do niezasłużonej godności posła.
To WY go WYNIEŚLIŚCIE, WY, którzy głosowaliście na tę hydrę i WY ponosicie za jego „karierę” odpowiedzialność. Jednak nadszedł czas sądu ostatecznego i rozliczenie przed narodem.
 Cosa Nostra
 Poniedziałek 03-07-2006

3196. 
Widzę, że szykuje się następna AFERA w Iławie...
No chyba poseł przestał być lubianym w iławskiej Temidzie :-)))
 Normalność
 Poniedziałek 03-07-2006

3195. 
Kim jest w Iławie były poseł SLD - Andrzej Umiński? Albo
Marek i Grażyna Umińska? Kto wie na ich temat, niech pisze... Mam nadzieję, że niedługo Wasz tygodnik będzie opisywał całą jego rodzinę... jak i jego powiązania....
PS. Proszę o komentarz odnośnie jego [...] jak i kwot [...].
 też oszukany
 Poniedziałek 03-07-2006

3194. 
Iławo... Piękna miejscowości...
Szkoda tylko, że mieszkają tam tacy złodzieje jak U. [...] robiący w drzewie. Ale już prokuratura poznańska sięgnęła jego i o sprawiedliwość się upomniała wszystkich oszukanych...
 oszukany
 Poznań, Poniedziałek 03-07-2006

3193. 
Chialbym pozdrowic najblizsze mi osoby z ILAWY i zyczyc pogodnych wkacji dla Panstwa Szajkowskich, Jeziorskich, Zygi, Michala, Magdy, Michaliny, Kamila, Radka, Kamili, Marty, Jarka, Wirusa - Arka, Zybiego, Kesa, Wajsa, mojej Mamy i Siostry. Chcialbym zaprosic wszystkich do zwiedzania witryny Leeds
(Chapel Allerton - Harehills Lane - Leeds - West Yorkshire).
 Mariusz Herman
 http://www.leeds.pl
 Leeds, Niedziela 02-07-2006

3192. 
Nie wiedziałem, ażeby Ruskie lub Niemce nas nie napadli, to trzeba trzymać straż aż w Syrii...
 bolo-tw
 Niedziela 02-07-2006

3191. 
Chociaz jestem na misji poza krajem, ale zawsze zajrze na forum gazety swojego miasta.
 Mazi, PKW UNDOF Syria

peres84@wp.pl
 Niedziela 02-07-2006

3190. 
Co jest? Poumierali na tym forum? Kleiny też nie ma...
I jak ja mam żyć w wolnych chwilach?
 umyślny
 Sobota 01-07-2006

3189. 
Do Pana Wiesława Niesiobędzkiego ws. "CZEGO WYMAGAĆ OD KANDYDATA", czyli sylwetka osobowa:

1. uroda, przynależność oraz spolegliwość partyjna;

2. złotouste pustosłowie polegające na sypaniu obietnicami niemożliwymi do spełnienia;

3. wiedza o mieście, jego możliwościach i potrzebach, znajomości prawa, pomysłowości, inteligencji, umiejętności kierowania zespołami pracowniczymi, stawiania przed nimi celów i twórczego wskazywania sposobów ich realizacji;

4. dar zjednywania wykształconych i samodzielnie myślących ludzi, którym będzie powierzał realizację wytkniętych swoich własnych celów oraz uchwalanych przez radę miejską uchwał i programów.

Wyżej w punktach zaprezentowałem Pana wypowiedź, z którą zgadzam się bez reszty. Mówi pan, że należy rozmawiać z wyborcami, czyli ich edukować. Przecież nie będziemy po domach chodzić, a należy zgłosić sprawę do odpowiedniego medium, by w nim prezentować mądre poglądy na ten temat. Nawet wydać broszurę i rozesłać do mieszkańców Iławy. Może coś by to dało, ale mam wątpliwość - nasze inicjatywy ugrzęzną w zamulonym społeczeństwie.
 duch
 Piątek 30-06-2006

3188. 
Duchu! Nie chodzi o kandydatów na kandydatów, takich jak na przykład podany przez forumowiczkę Jolę były wiceburmistrz Benedykt Dutka. Idzie o wyborców. To wyborcami trzeba rozmawiać, żeby zechcieli odróżniać wybory radnych czy burmistrza miasta do rady miasta od konkursów piękności, wyborów Miss czy Mistera Iławy.
Chodzi o pracę organiczną z wyborcami. Trzeba z nimi rozmawiać tak, żeby zaczęli zastanawiać się czego wymagać od kandydata (-ki): urody, przynależności oraz spolegliwości partyjnej, złotoustego pustosłowia polegającego na sypaniu obietnicami niemożliwymi do spełnienia? Czy wiedzy o mieście jego możliwościach i potrzebach, znajomości prawa, pomysłowości, inteligencji, umiejętności kierowania zespołami pracowniczymi, stawiania przed nimi celów i twórczego wskazywania sposobów ich realizacji. Inną, równie ważną sprawą jest, by kandydat (-ka) w przeciwieństwie od tych, jakich znamy - intrygantów wyspecjalizowanych w tworzeniu koterii i budowaniu wokół siebie służalczych poddanych - posiadał dar zjednywania wykształconych i samodzielnie myślących ludzi, którym będzie powierzał realizację wytkniętych swoich własnych celów oraz uchwalanych przez radę miejską uchwał i programów.
Gdzie rozmawiać? Na razie na tym forum my dwaj ze sobą oraz w domach z przyjaciółmi i znajomymi. Oni też mają przyjaciół i znajomych. Może za kilka dni dołączą do nas inni na forum Kuriera, wtedy ogłosimy, że zbieramy się na spotkania dyskusyjne pewnego letniego popłudnia nad jeziorem Silm (tam jest leśna altana z miejscem do grilla) lub na przystani Omega czy Politechnika. Do roboty, Duchu.
 Wiesław Niesiobędzki

niesobia.jeziorak@op.pl
 Czwartek 29-06-2006

3187. 
Przecież MY DWAJ [3183] nie staniemy na skrzyżowaniu lub Rondzie Adama, przed ratuszem, a nawet w Amfiteatrze Armstronga, by popisywać się.
Jednak to jest kapitalny pomysł. Można np. ustalić raz w tygodniu spotkania chętnych do prezentacji programów przedwyborczych na stanowisko burmistrza miasta lub nawet radnych. Raz w tygodniu, do końca października, niech przychodzą odważni, co mają coś ciekawego do zaprezentowania. My, ich wysłuchując, zadecydujemy kogo wybrać.
Ten pomysł mógłby wywołać w Iławie prawdziwą "rewoltę we władzy" i nowy obyczaj prezentacji się kandydatów, nieznany w Polsce. Pomysł, który może zrobić furorę.
 duch
 Czwartek 29-06-2006

3184. 
Ale jazda! Benedykt Dudka, niedawno nieudaczny wiceburmistrz Iławy, chce startować teraz na burmistrza Iławy. Ciekawe czy oddał kasę firmie "Pelbud" za wybudowanie domu w którym mieszka? Ciekawe czy w Nowym Mieście Lubawskim w starostwie tak samo [...] jak w Iławie?
 Jola
 Czwartek 29-06-2006

3183. 
Duchu [3179], wszyscy byli i obecni nie przyszli tu Deo Gratias, lecz zostali wybrani. Wyborców trzeba zatem uświadomić, że zostawali nabierani przez tych, których wybierali. Trzeba rozmawiać.
 Wiesław Niesiobędzki

niesobia.jeziorak@op.pl
 Środa 28-06-2006

3182. 
BURMISTRZ WSPANIAŁY JAK TRENER WSPA...
Co wy chcecie od naszego kochnego Masy? Pięknie imprezkę (siatkarski Puchar Wagnera...) otworzył, potem cudownie kibicował, nawet fala go porwała (nie na strzępy). Tylko Polacy dali papę, walcząc z III-ligową Norwegią.
 trenerro
 Środa 28-06-2006

3181. 
[...]
 łysy
 Środa 28-06-2006

3180. 
Myślę, że za nic "psa" nie zawiesili [wpis 3176].
Mógł coś przeorać, wszedł komuś za ostro na palce, a powinien być spoko luzak - spisać, przeczekać, nie widzieć za wiele...
Chyba rozumiemy się, no nie...
 ORMOWIEC
 Środa 28-06-2006

3179. 
POMYSŁY, TO NIE MY! [do 3175].
Bez układów nawet najlepszy pomysł "pryska o szmat głazu".
Od pomysłów są ci na górze, którzy jak źrenicy oka strzegą,
aby - nie daj Bóg - nikt poza nimi nie wypłynął z pomysłem itp. Jużem tego doświadczył i zostałem załatwiony bez mydła przez byłego... Niech gniją w swoim sosie "pomysłów". Zreszto... nie
o pomysły tam wyżej idzie. Bo przecież życie z każdym pomysłem się jakoś toczy, a ważne jest, by z ryjem w korycie na 4 latka załapać się.
 duch
 Środa 28-06-2006

3178. 
[...]
 mistrz ceremonii
 Środa 28-06-2006

3177. 
Do wpisu 3163.
Szanowna redakcjo Kuriera. Proszę o informację, czy w Waszym
kręgu zainteresowania znajduje się: Starostwo Powiatowe,
Szpital Powiatowy itd. ?
 zainteresowany
 Środa 28-06-2006

3176. 
Odnośnie "Pana policjanta M."
Po przeczytaniu Kuriera jestem zaskoczony wiadomością, że policjant, który mnie BARDZO często spisywał i BARDZO często karał, został zawieszony.
Jeszcze rok temu powiedziałbym, że dobrze mu tak, że zasłużył. Teraz jestem mu wdzięczny za to, co dla mnie zrobił, bo pomógł mi wybrać dobrą drogę. O co chodzi?
Często wraz z kumplami szukaliśmy wrażeń na mieście, dużo się piło, a nawet paliło zioło. I za to często wyrywałem mandaty od niego po 100, a nawet po 500 zł. Któregoś dnia przesadziłem i znowu, jak to bywało, pojawił się ON. Tym razem obeszło się bez mandatu, ale za to zawiózł mnie do szpitala na odwykówkę, gdzie przeprowadził ze mną męską rozmowę, po której zgodziłem się zostać na leczeniu, które nie jest obowiązkowe.
W trakcie leczenia dużo myślałem nad tym, co on mówił mi tamtego wieczoru – o tym, kim teraz jestem, a kim mogę zostać; o moich rodzicach, którzy tyle zdrowia stracili przeze mnie. Jestem mu za to bardzo wdzięczny, bo przecież mogłem znowu wyrwać 5 stówek i dalej bym był nikim, albo już by mnie nie było. Teraz od jakiegoś czasu pracuję, mam dziewczynę, a od września zaczynam szkołę.
Wielu moich byłych "kumpli" nadal walczy z nim, z tym policjantem, ale przyjdzie taki moment, że pójdą po rozum do głowy i zmienią swoje postępowanie.
Po niekorzystnym artukule w Kurierze pojawi się na pewno wiele negatywnych komentarzy na temat tego policjanta, ale wiem, że będą one tylko i wyłącznie złośliwe.
DZIĘKI PANIE M.
 Suchy, lat 22
 Środa 28-06-2006

3175. 
Duchu [3171]. Jednością silni, rozumni szałem... Jak nie teraz, to kiedy? Jak nie my to kto?
Zatem trzeba się zebrać, forumowicze Kuriera zapewne też mają dużo pomysłów na Iławę przyjazną iławianom, niech nimi zaczną sypać, a następnie szukać sposobu realizacji.
 Wiesław Niesiobędzki

niesobia.jeziorak@op.pl
  7518196
 Środa 28-06-2006

3174. 
Ostatnio zastanawialem się, dlaczego firma z Lubawy, która zbudowała słynny chodnik za rządów pana Jarosława Maśkiewicza, a właściciel został skazany wyrokiem sądu, ponownie remontuje chodnik – też słynny, bo był własnością osoby fizycznej, ale po ciężkich bojach został odzyskany przez najlepszego burmistrza Lubawy [Edmunda Standarę]. Firma dalej wykonuje prace na rzacz miasta Lubawy i remontuje chodnik na ulicy Warszawskiej. Specjalizacja?
Wszystko wyjaśniło się, jak zajechałem po paliwo i zobaczyłem zięcia wice przewodniczącego Rady Miasta, pana Czudeca, który został zatrudniony przez właściciela i nalewał mi paliwo do baku.
Fajne to i zabawne. Najpierw zatrudnia się córkę, potem zięcia itd. Wszystko oczywiście zgodnie z prawem.
Tylko co z tym chodnikiem?! Żeby znowu nie zginął.
 rogaty
 Lubawa, Wtorek 27-06-2006

3171. 
RUSZYM ZIEMIĘ [do wpisu 3166].
"Dalej bryło, z posad świata!
Nowymi cię pchniemy tory"...
... jak dziś w mych uszach brzmi sekwencja "Ody do młodości", pobudzająca do działań. Nas trzech nie przepchnie sprawy iławskiego pomnika Stefana Żeromskiego, co pryszcz, nie mówiąc już o zagospodarowniu skweru Żeromskiego.
Ale ten, co:
"Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem;
Goniąc za żywiołkami drobniejszego płazu,
To się wzbija, to w głąb wali;
Nie lgnie do niego fala, ani on do fali;
A wtem jak bańka prysnął o szmat głazu".
I pryśnie pod naszym naporem, ale musimy się zebrać razem.
 duch
 Wtorek 27-06-2006

3170. 
A ty co, Ziuta! Z choinki się urwałaś ???!!!!
Na kłopoty skazanego burmistrza – radny Eugeniusz Dembek !!!!
W sprawie kina pojedzie (rowerem po szynach) do konserwatora w Olsztynie, uzgodni, załatwi, dogra... Przyklaśnie mu redaktor Przemysław Kapeć, czyli dyżurny klakierrr z „Porno-Gadzinówki”. Pociągnie (temat) redaktor Jerzy Nawalisz z „Radiowęzła Ratusz”.
Jeszcze zdążym z kinem, jeszcze będziem wiecować...
 BOLO

bolo333@op.pl
 Wtorek 27-06-2006

3169. 
Co za nieudolność ratusza w temacie remontu kina... Jak można zapomnieć o uzgodnieniu z konserwatorem dokumentacji wnętrz?! Panie burmistrzu Maśkiewicz! To co wy tam robicie za te nasze pieniądze?! Za co dostajecie swoje sowite wypłaty?!
„IŁAWA” – kiedyś brzmiało dumnie...
 Ziuta
 Wtorek 27-06-2006

3167. 
Jedna stacja na Iławę to za mało. Musi wejść conajmniej 5 stacji [wpis 3165]. Dziś, we wtorek, np. na stacji paliw PKS była kolejka o godz. 8:25 rano.
Oczywiście, że Statoil koło Kauflandu nie będzie gorszy – nawet nie będzie rozmawiał z resztą, tyllko postawi swoje ceny, jakie obowiązują w ich całej sieci [...].
 ORMOWIEC
 Wtorek 27-06-2006

3166. 
No i widzisz Duchu [3161], jest nas już trzech: Ty, ja oraz dyrektor Lewandowski z liceum.
No ale my jesteśmy zwykły, bezradny i nikomu (przynajmniej do listopada) niepotrzebny elektorat. Natomiast sprawa, o którą nam chodzi, wymaga działań radnych lub burmistrza. Oni natomiast, jak dowodzi tego rzeczywistość (nie tylko tutejsza, iławska), są przeznaczeni do realizacji celów programowych swoich partii. Partie zaś interesuje ich własny rozwój, a nie pomyślność miasta i jego mieszkańców. I tu się kłania konieczność jednoosobowych okregów wyborczych.
 Wiesław Niesiobędzki

niesobia.jeziorak@op.pl
 Wtorek 27-06-2006

3165. 
[...] W sobotę tankowałem etylinę 95 po 3,90/l.
Płakać się chce, zajeżdzam do Iławy i... 4,29/l.
Ja czekam na nową stację paliw firmy Statoil przy Kauflandzie i zastanawiam się, czy właściciel wejdzie w tutejszy układ, czy postara się o WOLNY RYNEK cen!
 iławski iławianin z Iławy, lat 51
 Iława, Poniedziałek 26-06-2006

3164. 
Do wpisu 3163. [...].
 mistrz ceremonii
 Poniedziałek 26-06-2006
Odp. 
Bełkot, piana z ust, pomówienia i oczywiście wciąż brak konkretnych propozycji – konstruktywnych propozycji!
 red. nacz. Jarosław Synowiec

jarek@nki.pl
 Wtorek 27-06-2006

3163. 
Do wpisu 3129.

Jeżeli krytykujesz Kuriera, drogi czytelniku, to przynajmniej postaraj się być sprawiedliwym.

Oto przykłady z Prabut. Ostatnie wydanie: kobieta żąda od burmistrza 130 tys. zł odszkodowania za ziemię. Tydzień wcześniej: dwóch pracowników ubojni w Starym Kamieniu opowiada o wyzysku i poniżaniu ludzi w zakładzie Barbary Estkowskiej. Dwa tygodnie wcześniej: rodzice nieuleczalnie chorego Mateusza zbierają pieniądze na pompę insulinową...

Trzeba mieć w sobie naprawdę wiele złośliwości, żeby zarzucać redakcji Kuriera sprzyjanie jakiejkolwiek władzy. No jasne, że o skwerach i chodnikach też piszemy, zwłaszcza kiedy (jak właśnie ostatnio) ma się zmienić w sposób znaczny organizacja ruchu.

Rolą prasy, zwłaszcza lokalnej, jest nie tylko walka z patologiami społecznymi i szukanie dziur w całym (poprzez np. patrzenie władzy lokalnej na ręce), ale również pobudzanie aktywności społecznej mieszkańców – stąd relacje z imprez masowych.

Proszę bardzo, sypnij mistrzu przykładami ważnych tematów, którymi mamy się zająć. Bo na razie twoja wypowiedź na pewno nie jest konstruktywna.

 Magda Majewska

nki@nki.pl
 Poniedziałek 26-06-2006

3162. 
NA KOLANACH DO FINISHPARKIETU.
Podobno działacze IKS Jeziorak Iława poszli na klęczkach do właściciela Finishparkietu [Zygmunta Dąbrowskiego] z wielką prośbą o fuzję IKS Jeziorak Iława z Finishparkietem z Nowego Miasta Lubawskiego. Połączenie tych dwóch klubow polegałoby na grze w III lidze nowego klubu o nazwie „IKS Finishparkiet” na stadionie w Iławie.
No i naprzód wiara, gra sie toczy. Alelluja i do przodu!
 trenerro
 Poniedziałek 26-06-2006

3161. 
SZANOWNY ABSOLWENCIE LO-9! [3159].
Masz słuszną rację z przestawieniem pomnika Żeromskiego na teren LO. Nigdy o tym nie pomyślałem. Nawet nie brałbym całej poczwary - jak go zwiesz - a jeno część górną, popiersie, co by wystarczyło. Ale mówisz, że brakuje na robotę środków.
O tempora, o mores! (o czasy, o obyczaje).
Muszę powiedzieć - choć tego ustroju nie wspieram - za komuny, to 2 lub 3 robotników przyszłoby z piłą, odcieliby kawał marmuru, by przenieść na - przygotowany przez dwóch następnych murarzy - podest. I byłoby po sprawie. Niestety, dziś tak wiele spraw leży na łopatkach, bo muszą być np. przetargi zgodnie z unijnymi zasadami.
Szanowny Absolwencie LO-9! Tego rodzaju robotę, wykonałyby warsztaty szkolne w ramach usług wzajemnych.
 duch
 Poniedziałek 26-06-2006

3160. 
DUCH Z WAMI [3158].
Alejka kończy się, lub może bierze początek, od Krzyża Świętego – to jasne jak Bóg Zbawca na niebie. A co dalej z alejką Jana Pawła II...? Powinna dawno być skończona.
 duch
 Poniedziałek 26-06-2006

3159. 
W sprawie pomnika Żeromskiego [3154].
Duchu wyobraź sobie, że w Iławie jednak też można spotkać kogoś mądrego, otóż dyrektor LO, pan Andrzej Lewandowski, już dawno informował odpowiednie władze, że Stefana Żromskiego można zabrać ze skweru i postawić tuż przed jego szkołą, tam jest przecież dość miejsca. Trzeba jedynie zrobić to na koszt miasta, bo szkoły nie stać na takie inwestycje, a pora jest odpowiednia, zbliża się bowiem 60. rocznica założenia LO.
 Wiesław Niesiobędzki
 Poniedziałek 26-06-2006

3158. 
Tak na chwilkę.
„Duchu” [3154], jeśli nie wiesz dlaczego chodnik kończy się tak gwałtownie niczym wodospad Niagara, a nie wiesz dalej dlaczegóż tak dziwnie się to dzieje, to popatrz w prawo (idąc od miasta w stronę dużego Jezioraka i zobacz do jakiego miejsca sięga ładny, piękny, ... chodnik).
Aha, jakbyś nie kojarzył, to ten bulawar nad jeziorem nazywał się kiedyś „Aleja Pojednania”, ale zmienił częściowo nazwę na „Aleja Pojednania” i „Aleja...”.
 nie wiem co myśleć
 Iława, Niedziela 25-06-2006

3157. 
20 ZŁOTYCH ZA ŻYCIE.
W miejscowości Szwarcenowo (gm. Biskupiec) z pomostu do jeziora skoczył 10-latek. Kiedy okazało się, że ten nie wypływa z dna jeziora, nie namyślając się kolega z klasy dał nura i wydobył go na ląd. Szybka decyzja współuczestnika zabawy nad jeziorem uratowała życie koledze. Ojciec poszkodowanego odwdzięczył się sowicie ratownikowi, od ręki wypłacając mu 20 (dwadzieścia) polskich nowych złotych za uratowanie życia synowi.
Wdzięczność nie zna granic...
 umyślny
 Niedziela 25-06-2006

3156. 
Jaką to znów paskudę, łysą pałę, wydymali z policji powiatowej w Iławie? [wpis 3146]. Pewno nie zaliczył testów na kondycję...
Nie ma co się dziwić, połowa z nich ledwo na nogach łazi, a co dopiero za przestepcą pognać...
 Nikuś
 Niedziela 25-06-2006

3155. 
UWAGA LUDZIE !!!
W Iławie znowu woda z kranu jest strasznie zatruta bakteriami!
Kto panuje nad tym, co się dzieje w „Iławskich Wodociągach”?!
Gdzie jest burmistrz lub jakikolwiek gospodarz tego miasta???!!!
 chlor
 Niedziela 25-06-2006

3154. 
Do Wiesława Niesiobędzkiego [3150]. Owszem, ma pan świętą rację opowiadając się za zagospodarowaniem skweru z "ikoną" Stefana Żeromskiego. Co jednak uczynić z Żeromskim, patronem naszego LO-9, który był umiłowanym pisarzem śp. byłygo dyrektora Stanisława Hertla? To cudowne miejsce ku takiemu przedsięwzięciu, zresztą po byłym tartaku – również. Natomiast cały Mały Jeziorak wymaga dalszego zagospodarowania.
Właśnie, co tyczy się sportów wodnych. Niedokończona alejka wokół Małego Jezioraka, symbol dziwactwa kadencji pana burmistrza. Nie wiem jak mogło dojść do sytuacji, że chodnik skończył sie na wysokości kina. Gdyby na stanowiskach byli ludzie z klasą i wizją, może byłoby inaczej, ale niestety, wodzeni przez interesy wpływów, bywają obezwładnieni. Niektórzy z nich chcą jak najdłużej trwać.
 duch
 Niedziela 25-06-2006

3152. 
Na prezydentów, burmistrzów i wójtów mogą kandydować... osoby karane. To efekt błędów, które popełnił sejm podczas nowelizacji przepisów wyborczych – krytykuje „Życie Warszawy” w tekście pt. „Przestępcy w wyborach”.
W Polsce nie brakuje polityków, którzy mimo kłopotów z prawem próbują objąć wysokie stanowiska w samorządzie. Ten proceder powstrzymać miały odpowiednio znowelizowane przepisy wyborcze. Problem w tym, że nadal jest w nich poważna luka. W ubiegłym roku posłowie uchwalili zakaz kandydowania na wójta, burmistrza i prezydenta osobom skazanym z oskarżenia publicznego, lub wobec których sąd warunkowo umorzył postępowanie karne. Jednak nie doprecyzowali, od kiedy ma obowiązywać. Przyjęto więc, że przepis, który przewiduje dla takich osób utratę prawa wybieralności (biernego prawa wyborczego), wejdzie w życie dopiero od nowej kadencji, czyli z dniem wyborów w połowie listopada.
– Osoby skazane, lub wobec których umorzono postępowanie karne, mogą więc kandydować, ale jeśli zostaną wybrane, nie będą mogły objąć mandatu wójta, burmistrza czy prezydenta miasta – wyjaśnia Krzysztof Lorenc z zespołu prawnego Państwowej Komisji Wyborczej.
 Sergiusz Sachno
 Niedziela 25-06-2006

3151. 
PTASZNIK... może być ostatnią deską ratunku dla IKS Jeziorak... Po wygranych wyborach do ratusza, inaczej niż obecny burmistrz podejdzie do sprawy klubu, zainicjuje program ratowania, ma na oku super sponsora i w ogóle zna się na sporcie, pomimo że jest doktorem rolnym. Sam uprawiał sport w olsztyńskim AZS-e, jest trenerem sportu: lekoatletyki i tenisa ziemnego, prowadził obozy sportowe ze studentami. Jeśliby wszyscy kibice sportowi i ludzie, którym zależy na dobrze wychowanym pokoleniu młodzieży, na niego postawili w głosowaniu, to burmistrzem... jest w cuglach!
 bolo-tw
 Niedziela 25-06-2006

3150. 
Duchu [wpis 3130].
Iława to takie dziwne miasto, gdzie od pewnego czasu najlepiej rozwijają się usługi pogrzebowe.
Jeden były cmentarz to ten w sąsiedztwie właśnie stadionu, o którym już napisałeś.
Drugi to ten w środku miasta (Alter ev. Kirchof), gdzie teraz jest tzw. park miejski, a w nim piwiarnie i sławna fontnna „Żaba”. Tu grzebano od czasu zapełnienia cmentarza przy czerwonymn kościele w 1799 r. do początku XX wieku, gdy nowy cmentarz ewangelicki założono przy ul. Ostródzkiej. Tam też, po prawej stronie rzeki Iławki, gdzie dzisiaj stoi zajazd Wielka Żuława, był mały cmentarz, nie znam jego prowieniencji (katolicki czy ewangelicki), ale pamiętam, że jako chłopiec nastoletni często z kolegami tam bawiliśmy się w podchody.
Cmentarzem nazwałbym też zdecydowanie najbardziej atrakcyjny plac w mieście Iławie, czyli skwer za mostem przez Jeziorak, gdzie straszy poczwara zwana pomnikiem Stefana Żeromskiego, a do 1945 roku był tu pomnik iławian poległych podczas pierwszej wojny światowej.
Według mnie jest to wielki cmentarz inteligencji władz miasta. Miejsce to jest bowiem idealną przestrzenią na urządzenie portu żeglarskiego. Wystarczyło tylko umocnić nabrzeże, wykonać pachołki do cumowania łodzi, a cały skwer oddać w użytkowanie organizatorów obsługi ruchu turystycznego – strzeżone pomosty z wypożyczalniami łodzi, kajaków; warsztaty szkutnicze, mała gastronomia, mariny, tawerny itp. – tak, by w sezonie mogło tam funkcjonować miasteczko żeglarskie, gdzie dobijaliby do brzegu wodniacy szukający przygód i wypoczynku na Jezioraku.
 Wiesław Niesiobędzki
 Niedziela 25-06-2006

3149. 
ZAPYTANIE.
Czy nowi sponsorzy IKS już kupili utracone miejsce w III lidze?
 ORMOWIEC
 Sobota 24-06-2006

3148. 
PROCESJE BOŻEGO CIAŁA W OBIEKTYWIE.
Byłem, widziałem. Pięknie to wyglądało. Szła młodzież, starsi.
Szli też dawni sekretarze PZPR oraz inni "działacze", którzy wcześniej ludzi ścigali za praktyki religijne. Hehe, naród zjednoczony, a w jedności siła. No nie?!
 żartowniś
 Piątek 23-06-2006

3147. 
OSTRZEŻENIE!
Oni (działacze) są bez honoru. Jak nie przestaną niszczyć polską młodzież piłkarską, to odpowiedzą w dniu ostatecznym.
 Cosa Nostra
 Czwartek 22-06-2006


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 171 172 173 ... 340 341 342 343 344 345 346 347 348 ... 351 352 353 ... 361 362 363 następna ] z 363131186160


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | INFORMACJE | OPINIE | Zdrowie i uroda | Wyszukiwarka | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.