Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Nie potrafi podnieść nawet pieniędzy
Strażak zginął na służbie
Dziewczynki opętane agresją
Animex próbuje wymusić własne „prawo”
Ze strachu narobił w spodnie
Prześwietlamy portfele władzy
Zawalczy o koronę najpiękniejszej
Odeszła kobieta z klasą
Śmierć pieszej po uderzeniu hulajnogą
Dzieci w paszczy krokodyla
Śmierć policjanta. Czy na pewno samobójstwo?
Samobójstwo policjanta na komendzie
Burmistrz Iławy bez wotum zaufania
Mapy sprzed stuleci
Dziewczyna z alpakami
Kiedy kupić węgiel?
Nowe oszustwo: sms do mamy
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Więcej...

Forum

12733. 
Odnośnie wpisu numer: 12732

A kto Ci kazał mieszkać w tych karykaturach miejskich - blokach...? Pobuduj sobie dom na wsi, to wtedy będziesz paliła w centralnym
kiedy zechcesz.
 świeżo wyzwolony z miasta
 Poniedziałek 15-09-2008

12732. 
Proszę, aby Kurier zapytał władze iławskich spółdzielni mieszkaniowych: czy długo jeszcze zamierzają zwlekać z rozpoczęciem grzania kaloryferów w blokach? Przymrozki w nocy to nie bajka.
 Ola mała
 Poniedziałek 15-09-2008

12731. 
Jutro w ICK [w poniedziałek] kolejny DKF, ruszać do kina!
Za dwa tygodnie - 3 dni z filmami. Nareszcie.
 Eskulapski
 Niedziela 14-09-2008

12730. 
Odnośnie wpisu numer: 12729

Rzecz w tym, że więcej ognia w grzejnikach, to większe zużycie energii,
to większe obciążenie klienteli, a zatem większe zarobki tej [...] ze spółdzielni. PiS już dawno chciał te spółki rozwalić, to rozwaliliście PiS. Zatam płaćcie durnie dalej.
Czy nie pamiętacie jak było za komuny. Im więcej zużyto masy betonowej do budowy domów, tym większe były "wskaźniki" zużycia materiałów budowlanych, czyli "większy rozwój kraju". No i macie dziś wielką płytę
oraz betonowe domy, zimne domy, do których ogrzania jest potrzeba wyprodukowania więcej energii. Nadal mamy w spółdzielniach mentalność postkomunistyczną.
 Hrabia z Poniatowa
 Niedziela 14-09-2008

12729. 
Odnośnie wpisu numer: 12725

Pragne zauwazyc, ze pan hydraulik wie w czym rzecz, ale radze jeszcze panu wiceprezesowi zeby przed rozpoczeciem sezonu grzewczego napelnil system wodą, wtedy nie bedzie tyle problemu. Ale to trzeba wiedziec a nie wciskac ludzim ciemnote.
 tylko pani
 Niedziela 14-09-2008

12728. 
1. O DROGACH
2. O SEKSIE

Ad 1. Odcinek drogi (Nowa Wieś - rondo koło cmentarza) jest wzorcowym rozwiązaniem, gdyż jest podwójna linia. Ruch jest hamowany przez pojazdy smołowe i rolnicze. Kiedyś korek powstał, bo rolnik wiózł maciorę do knura. Ruch staje, to i knurowi staje.

Ad 2. PO ma kastrować pedofilów, a co z psami i kotami, których w Polsce pełno. Wiosną dochodzi do orgii psiej na skwerach, rondach.
Seks publiczny jest przecież zakazany.
 Plewa 2008
 Niedziela 14-09-2008

12727. 
Raczej jestem wcześniej, ale... czy o godzinie 21 w niedzielę (poza wakacjami) jakiś kościół w Iławie odprawia mszę? Chodzi mi o kościół wyznania rzymskokatolickiego...
 Eskulapski
 Niedziela 14-09-2008

12726. 
Odnośnie wpisu numer: 12725

"(...) Samorząd ma stwarzać warunki, a nie tworzyć miejsca pracy (...)".
Czy nasz samorząd stwarza warunki do pracy pozwalając na budowę tylko markietów? W pewnym sensie tak. Kiedyś, jeden z lokalnych bonzów, na łamach lokalnej gazety oświadczył, że powstanie szkoły wyższej zmniejsza w Iławie bezrobocie, bo wiele osób znajdzie pracę. Śmieszne.
 **
 Niedziela 14-09-2008

12725. 
Czytając ostatnie wydanie Kuriera, natknąłem się na artykuł w którym opisany jest przypadek pewnej pani, która ma kłopoty z rozliczeniem za energię cieplną ze spółdzielnią PRACA.
Wypowiedź Pana wiceceprezesa dosłownie powaliła mnie z nóg.Twierdzi on, że przykręcanie zaworów grzejnikowych powoduje awarie układu oraz zapowietrzanie. Jest to kompletna bzdura, gdyż przy zamkniętym obiegu wody zmniejszenie przepływu lub jego zwiększenie nie powoduje żadnych awarii ani też zapowietrzenia. Proponuję temu Panu, że jeżeli wypowiada się na jakiś temat to niech się lepiej przygotuje i nie wprowadza ludzi w błąd.
Stan wiedzy Pana prezesa d/s technicznych daje wiele do myślenia...
 hydraulik
 Niedziela 14-09-2008

12723. 
Odnośnie wpisu numer: 12718

W całej Polsce trend jest taki, że centra handlowe budują się w środkach miast a wielkie markety na jego obrzeżach. Każdy chciałby mieć hotel w centrum miasta ale jaki inwestor chce mieć całe miasto dookoła?
 Adam
 Sobota 13-09-2008

12722. 
Odnośnie wpisu numer: 12718

Irytują mnie, tego typu wypowiedzi. Samorząd ma stwarzać warunki,
a nie tworzyć miejsca pracy. Czasami potrzeba odrobinę szczęścia, przykładem jest np. Lubawa czy Brodnica.
 iławianin
 Sobota 13-09-2008

12721. 
Odnośnie wpisu numer: 12719

Nie w tym, Adamie szanowny, rzecz, a w tym, by również sterować, co
w Iławie najważniejsze, markiety, czy poważne zakłady pracy. Widać jest pan liberałem w całej krasie, gdyż u pana nie liczy się zwykły człowiek tu w Iławie, a to, ile zarobi bogaty inwestor zza miedzy.
 **
 Sobota 13-09-2008

12720. 
Odnośnie wpisu numer: 12719

Co kilka tygodni na forum pojawia się głos o poważną dyskusję na łamach tego forum. I co z tego? Kto te głosy i uwagi bierze pod uwagę?
Rada miasta postawiła widać na handel, wielkie sklepy w których człowiek się gubi. Nienawidzę molochów z tym brzękiem głupiej muzyki.
 Plewa 2008
 Sobota 13-09-2008

12719. 
Odnośnie wpisu numer: 12717

A więc ratusz ma budować zakłady pracy??? Ratusz przygotowuje infrastrukturę, by inwestorzy przyjechali i skorzystali z oferty miasta!
I z tego urzędnicy wywiązują się bardzo dobrze.
A inni budują to, na co jest zapotrzebowanie. Galerii handlowych nie budują dlatego, bo im się "podobają". Budują, bo ktoś obliczył, że przyniesie olbrzymie zyski. Takie jest prawo rynku.
 Adam
 Sobota 13-09-2008

12718. 
Odnośnie wpisu numer: 12717

Ma słuszną rację osoba, która powiada, że u nas w Iławie, jeśli idzie o nowe zakłady pracy, to "mniej niż zero". Jasne jest, iż w tzw. markietach ktoś pracuje, owszem to prawda, lecz to tylko szczątki tych, ktorzy na dobrą pracę czekają. Praca w markiecie, to żadne zatrudnienie, tam każdy może. Tymczasem potrzebne są zakłady techniczne, budowlane, elektroniczne.
Nad Małym Jeziorakiem, po mleczarni, "coś" idzie w górę i, nadodatek mówi się, że jakaś "galeria" powstaje. Galeria zawsze kojarzy się ze sztuką, ale kiedy sztuką jest cokolwiek w Iławie budować, to może każdy następny salon sprzedaży będzie galerią.
A tak marzyło mi się, aby w tym miejscu postawić piękny hotel. Aż prosi się, tym bardziej, że hala sportowa o krok, a imprez klasy ogółnopolskiej sporo.
Jednak poseł Żyliński kadzi. Powiada, że zazdrości wszystkim radnym, że żyją i pracują w czasach "skoku cywilizacyjnego" Iławy. Przebudowa dróg, obwodnica, owszem potrzebne. Niech on policzy ilu młodych iławian pracuje zagranicą. Proponuję mu iść do proboszcza jednej z Parafii, a dowie się od niego prawdziwej statystyki. Proboszczowie orientują się, chodząc po kolędzie, z ilu rodzin dzieci lub rodzice wyjechało za chlebem na obczyźnę.
 Męczennik z Polski
 Sobota 13-09-2008

12717. 
Odnośnie wpisu numer: 12714

Poziom dyskusji już od dłuższego czasu jest beznadziejny a raczej typowo platformiarski. Tzw. przesłodzony, pochlebczy.
Jaki "plac budowy"? A właściwie chodzi mi o charakter tych budów. Czy one są najbardziej oczekiwane przez mieszkańców? Gdzie zakłady pracy, gdzie nowe miejsca pracy? Te nowe inwestycje będą chyba służyły tylko naszej tzw. pożal się Boże elicie, żeby gdzie mieli wydać swoje zasłużone (bądź nie) zarobki, a na nowych ulicach będą śmigać swymi wypasionymi furami.
Polska, a szczególnie nasz region, to nie jest kraj ludzi z wypasionymi portfelami. Oni stanowią ułamek społeczeństwa. Przeważająca większość martwi się jak przetrwać miesiąc. Chcieliby przynajmniej mieć nadzieję, że ich dzieci czeka lepszy los gdy zdobędą dobre wykształcenie w szkołach, o które dba lokalna władza. Nie chodzi tu tyle o to gdzie się kształcą, ale z jakim efektem końcowym, bo inaczej nie będą sprzątać nawet tych nowych arterii, bo obecnie robią to maszyny.
Przykre to jak przejężdża się przez inne miejscowości naszego regionu a tam jak grzyby po deszczu rosną nowe zakłady i te małe i te większe, a
u nas ma być europejsko tzn. fasada europejska a bieda - nasza, polska. Zaglądam na to forum ale chyba przestanę, bo albo są inwektywy albo problematyka beznadziejna. Szkoda gadać. Jak się trafi coś ciekawszego to albo jest przemilczane albo sprowadzane do poziomu rynsztoka.
 Polka z urodzenia i wyboru
 Piątek 12-09-2008

12716. 
UWAGA MIESZKAŃCY IŁAWY! Hen za Iławą jest wieś Rudzienice, gdzie tydzień się plakat na dębie kołysał. Aż jeden z nich został cichaczem skradziony, a oto treść tego afisza: [...]
 Plewa 2008
 Piątek 12-09-2008

12715. 
Ja, wielki przyjaciel Kleiny Andrzeja z Lubawy, zadaje pytanie:
Co stało się z jego forum i wpisami? Mówią, że ktoś mu siadł na portal.
Jak można taki numer człowiekowi skroić, jak można? Jakiś niegodziwy
człowiek i wróg jego pewno.
 ORMOWIEC
 Piątek 12-09-2008

12714. 
Odnośnie wpisu numer: 12711

Zapowiadała Platforma Obywatelska, że Iława stanie się placem budowy? Zapowiadała! I słowa dotrzymała!
 Adam
 Piątek 12-09-2008

12713. 
Odnośnie wpisu numer: 12712

Niech cie nie wkurzają te auta stojące dla niepełnosprawnych. Kto je stawia? Oczywiście niepełnosprawni umysłowo.
W prewencyjnym systemie, na który ustawiona jest polska policja, czyli na wychowanie, nikogo niczego nie nauczymy, nie z polactwem ten numer bynajmniej. Wychowanie musi łaczyć z karą również, ale my zawsze jesteśmy dobrzy jako pedagodzy "bezstresowego chowania" dzieci, młodzieży i dorosłych. Zrozumiano? Czy wiecie ilu w tym kraju jest profesorków pedagogiki? Ponad tysiąc.
 Filomaci
 Piątek 12-09-2008

12712. 
Odnośnie wpisu numer: 12709

Mnie wkurzają auta zajmujące JEDYNE miejsce dla niepełnosprawnych
przed DaGrasso. Ładny fototemat dla Kuriera proponuje -z pokazanymi
rejestracjami.
 Eskulapski
 Piątek 12-09-2008

12711. 
Dwa wpisy na dobę, to niepodobne do naszego forum. Nawet Benek padł. A może go ścięło i szczena mu opadła jak usłyszał, że Iławę czeka "SKOK CYWILZACYJNY" za rządów Platformy. Wielką budowę w Iławie widać po dźwigach na 10 kilometrów.
I to jest, proszę Państwa, cud. Aż chce się żyć za PO.
 **
 Piątek 12-09-2008

12710. 
Odnośnie wpisu numer: 12706

Mój wuja rowznież powiadał, że ocieplenia nie będzie, że to złudne spostrzeżenia o tym, że nadchodzi ciepło. Całe to ocieplenie, które obecnie jest faktem, spowoduje natychmiastowe stopienie lodów, a te oziębią wody oceanów i zacznie się prawdziwa epoka lodowcowa. Jej bezposrednią przyczyną będzie zatrzymanie się prądu Goldstromu.
 Męczennik z Polski
 Piątek 12-09-2008

12709. 
Odnośnie wpisu numer: 12698

A co powiecie jeśli chodzi o "kierowców" wspaniałych samochodzików
gdy parkują na TRAWNIKU a policjant lub miejski strażnik ma to w d...
i mówi że nic nie może mu zrobić? Czy to też się do nich odnosi? Czy tylko chodzi wam o psią kupę? Wiem, psia kupa nie pachnie fiołkami,
ale z samochodu cycieka olej czy tam inne smary.
Proszę o odpowiedź.
 ludek z Iławy
 Iława, Czwartek 11-09-2008

12706. 
Atak zimy latem z 13/14 nocą! Zalewski ma ostro płacone od żydokomuny z Ameryki za to, by piepszyć o ociepleniu klimatu w Polsce. A wy wierzcie dalej. Ja kufaję już przygotowałem sobie na zimę. Ławrow tez pomoże zaimportować z Rosji i jakoś przeżyjemy nadchodzącą zimę 1000-lecia. Niewielu przetrwa.
 Żagiel
 Czwartek 11-09-2008

12705. 
(!) Kibice iławskiego Jezioraka zostali mistrzami Jubileuszowego Turnieju Kibiców z okazji 40-lecia istnienia Elany Toruń. W finale iławianie pokonali gospodarzy Elanę GTW Toruń 4-1.
W zawodach wzięło udział osiem zespołów złożonych z kibiców klubów:
Elana Toruń (dwa zespoły gospodarzy), Jeziorak Iława, KS Myszków,
Ruch Chorzów, Stilon Gorzów, Widzew fc Grudziądz oraz Widzew Łódź.
 Fan Jeziorak
 http://www.jeziorak-ilawa.pl/www/?subaction=showfull&id=1...
 Środa 10-09-2008

12704. 
Odnośnie wpisu numer: 12692

Bałoszyce polecam, ale... musisz od razu uzgodnić poprawiny, tzn. czas
ich trwania, bo znajdą chętnych na inną imprezę w niedzielę, no i masz poprawiny z głowy. Jedzenie i obsługa w porządku. Jeśli dawać będziesz owoce, zwróć też uwagę żeby Twoje owoce dali na stół, a nie jakieś tam sprzed tygodnia.
Aha, tu bez reklamy, ale jest niezła sala w Piotrkowie.
 lol
 Środa 10-09-2008

12703. 
Odnośnie wpisu numer: 12702

Jaki to jest chleb? Z tej kanapki, o te pieczywo pytam.
 Eskulapski
 Środa 10-09-2008

12702. 
Jest 21:32, piłkarska reprezentacja Polski, czołowa drużyna świata, gra teraz z Żelaznymi Ząbrowo, prowadzoną przez dyrektora gimnazjum we Franciszkowie, Pana Pleca.
W przerwie meczu modliłem się o szczęśliwy wynik wraz z Radiem Maryja - może to pomoże. Przy okazji posiliłem się kanapką z miodem lipowym, chleb pochodzi z PSS Społem. Jest teraz 21:39.
 Plewa 2008
 Środa 10-09-2008

12701. 
Odnośnie wpisu numer: 12694

Co masz na mysli "porzadnie zaplacic"???? Cena jedzenia jest ustalana
od osoby...
 tasior
 Środa 10-09-2008

12700. 
Odnośnie wpisu numer: 12698

Czy według "art. 144. § 1. Kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy lub uszkadza roślinność albo depcze trawnik lub zieleniec lub też dopuszcza do niszczenia ich przez zwierzęta znajdujące się pod jego nadzorem, podlega karze grzywny do 1.000 złotych albo karze nagany" - można wyłapać i surowo ukarać tych, którzy wycieli w pień lub połamali lub wyrwali, lub połamali pale mocujące nowonasadzone drzewka na Alei Jana Pawła II ??? (czyli na obwodnicy południe).
Czy naprawdę służby takie, jak Policja i Straż Miejska nie mogą poradzić sobie z bandą wandali z Osiedla Ostródzkiego. Bo jeśli nie potrafią, to nasze Państwo jest chore.
 Męczennik z Polski
 Środa 10-09-2008

12699. 
UWAGA! NADCHODZI KONIEC ŚWIATA.
 Plewa 2008
 http://wiadomosci.wp.pl/page,3,title,Naukowcy-dowiedza-si...
 Środa 10-09-2008

12698. 
Kodeks Wykroczeń

Art. 144. § 1. Kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy lub uszkadza roślinność albo depcze trawnik lub zieleniec lub też dopuszcza do niszczenia ich przez zwierzęta znajdujące się pod jego nadzorem, podlega karze grzywny do 1.000 złotych albo karze nagany.

Mamy odpowiednie przepisy, więc pozostało tylko łapać właścicieli srających psów, bo pieniądze leżą na ulicy i w dodatku nie śmierdzą.
 psi pakiet
 Wtorek 09-09-2008

12697. 
DROGA NASZA ASFALTOWA...

Tusk zapowiada wydanie do końca 2012 roku ponad 121 mld zł na budowę dróg i obiecuje, że do mistrzostw EURO 2012 będziemy mieli autostrady łączące najważniejsze krańce kraju. Tymczasem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) nie radzi sobie nawet ze stawianiem znaków drogowych, więc nie ma co marzyć o tym, że wybuduje autostrady – twierdzi Najwyższa Izba Kontroli (NIK).

Wyniki kontroli są porażające. W 2006 roku na autostrady wydano ledwie 60 proc. zaplanowanych środków, a w ciągu trzech kwartałów 2007 roku – raptem 30 proc. Jest za co budować, ale nie ma komu. W zeszłym roku na kontach GDDKiA została astronomiczna kwota 1 mld 113 mln złotych.

NIK wymienia przyczyny ślimaczącej się budowy dróg. Najważniejsze to: złe przygotowanie dokumentów przetargowych, opóźnienia przy wykupie gruntów i podpisywaniu umów na badania archeologiczne, braki w dokumentacji technicznej i finansowej.
 czytelnik
 Wtorek 09-09-2008

12696. 
Odnośnie wpisu numer: 12695

Ale Kaszub ani Ślązak nie chce "do Niemców", gdyż oni są inni, niż ci z Osseti. Zresztą gdyby Gruzini ich poważnie traktowali, to też nie byłoby pędu separatystycznego.
 **
 Wtorek 09-09-2008

12695. 
Odnośnie wpisu numer: 12690

Karamba, nie ja zacząłem gadkę na terminy "jaki-jaka-jakie". Poza tym nadal bełkoczesz obok tematu.
Powtórzę.
Jeśli służby specjalne - komunistyczne lub współczesne - przenikają do władzy cywilnej, to przejmują nad nią kontrolę - to zaś oznacza koniec istnienia państwa.
Dziś przykład Osetii/Abchazji pokazał, jak perfekcyjnie działa stary jak cywilizacja mechanizm. Mechanizm wysterowanego quasi-państewka (raczej dużego powiatu), którego wszystkie organa są już nawet nie marionetkami, lecz wprost obsadzonymi przyczółkami bezpieczników (rosyjskich). W taki sposób pod hasłem wprowadzania "niepodległości" zaprowadza się reżim pały i kastetu.
Rzucę przykład. Jutro w Polsce na przykład Niemcy wpadną na pomysł darowania "niepodległości" Kaszubom. Albo Ślązakom. I...?
 J-23
 Wtorek 09-09-2008

12694. 
Odnośnie wpisu numer: 12692

Tam, żeby mieć dobre jedzenie, trzeba słono zapłacić. W Bałoszycach pieniądze czynią cuda, ale jak już zapłacisz porządnie, to będziesz pamiętać te chwile do końca życia.
 Adam
 Wtorek 09-09-2008

12693. 
Odnośnie wpisu numer: 12691

Mały policjanciku... Weź ty lepiej powęsz za pieskami we wsi zwanej
Warszawa i tam trop też pijaczków czy aferzystów, ok? Od naszego
sternika Kazia sie odczep. Kopiowanie gotowych tekstów z policyjnej
strony iławskiej komendy przygotowanych przez oficera prasowego
to żadna sztuka!
 Aśka
 Wtorek 09-09-2008

12692. 
Czy byl ktos na weselu w Baloszycach?
Interesuje mnie czy maja dobre jedzonko i czy obsloga jest ok............
bo miejsce jest fajne, to wiem na pewno.
 tasior
 Wtorek 09-09-2008

12691. 
Ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez policjantów 61-letni sternik z Iławy, który łodzią motorową pływał po Jeziorze Jeziorak Mały w Iławie. Za kierowanie w ruchu wodnym w stanie nietrzeźwym grożą mu dwa lata pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania.
W sobotę około godz. 19:50 policjanci zauważyli na jeziorze Jeziorak Mały łódź motorową, której sternik najwyraźniej był pod działaniem alkoholu. Gdy przybił do pomostu, policjanci postanowili sprawdzić stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że Kazimierz C., mieszkaniec Iławy miał ponad 2,30 promila alkoholu w organizmie.
Policjanci zatrzymali prawo jazdy i patent mężczyzny. Jego łódź została pozostawiona pod opiekę żony. Teraz za kierowanie w ruchu wodnym w stanie nietrzeźwym grożą mu dwa lata pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania.
 policjancik mały
 Wtorek 09-09-2008

12690. 
Odnośnie wpisu numer: 12672

Do: "J-23".
Użycie terminu "ograniczony" nie powinno być dla inteligentnej osoby odebrane jako inwektywa.
Stwierdzam poprostu że ambitny przedstawiciel homo sapiens posiadając pewien zasób wiedzy zawsze będzie dążył do jej poszerzenia, i tyle.
 Karamba 54
 Poniedziałek 08-09-2008

12688. 
No no! Wykonawcą pierwszego etapu budowy Stadionu Narodowego w Warszawie będzie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Pol-Aqua S.A.
z Piaseczna, czyli ta sama firma, która w Iławie buduje Galerię Jeziorak.
 pomagier
 Poniedziałek 08-09-2008

12687. 
Odnośnie wpisu numer: 12686

Porządnie nagrany film. Dobrze.
Sprawdź w słowniku.
 nikt
 Poniedziałek 08-09-2008

12686. 
Odnośnie wpisu numer: 12685

A co to znaczy "PROFESJONALIZM" w temacie video-filmowania?
 narożnik
 Poniedziałek 08-09-2008

12685. 
Odnośnie wpisu numer: 12684

Ja się zetknęłam i nie radzę. Nie wiedzą co znaczy PROFESJONALIZM.
 nikt
 Poniedziałek 08-09-2008

12684. 
Czy zetknął się ktoś z "OMEGĄ" przy ul. Wiejskiej (za "Biedronką") ??? Ogłaszają się jako profesjonale wideofilmowanie. Wciskają kit czy nie?
 Anka
 Poniedziałek 08-09-2008

12683. 
Odnośnie wpisu numer: 12682

Mania, chciałaś być na dwóch balach dożynana, a tak tylko na jednym.
 ORMOWIEC
 Poniedziałek 08-09-2008

12682. 
Żenada... Na terenie jednego powiatu miały miejsce dożynki w dwóch
sąsiadujących gminach wiejskich - iławskiej i lubawskiej. Czy wójtowie Harmaciński i Ewertowski nie mogą ustalić dogodniejszych terminów?
 Mania
 Poniedziałek 08-09-2008

12680. 
Odnośnie wpisu numer: 12671

Panowie!
Mykasy to jest rzeczywistość, a nie blef hrabiego z Poniatowa.
 Plewa 2008
 http://www.moikrewni.pl/mapa/kompletny/mykas.html
 Niedziela 07-09-2008

12678. 
"Czy McMurphy nie jest tak jak Kopernik kobietą? Tak pytam tylko,
bo sprawia wrażenie, że ma bóle menstruacyjne. (...)"
Proponuję spotkanie - wyznacz termin.
Za bandę czworga:
 Mcmurphy
 Niedziela 07-09-2008
Odp. 
Dosyć. Poza moderatorami nikt nie kapuje, o co ci chodzi.
 moderator

redakcja@kurier-ilawski.pl
 Poniedziałek 08-09-2008

12677. 
Odnośnie wpisu numer: 12675

"Plewie 2008" i do WÓJTA HARMACIŃSKIEGO przesłanie:
Ja bym namawiał Wójta Harmacińskiego, aby miał w zanadrzu swoją
kapelę, jaką wynajmowałby na ważne UROCZYSTOŚCI, których w naszej
gminie w bród. Jaki problem utworzyć i prowadzić z pomocą najętego instruktora taką kapelę przy Gminnym Ośrodku kultury w Lasecznie? (ulokowaną w Iławie).
Swego czasu pamiętam kapelę Araszkiewicza z Laseczna (gitara, akordeon, perkusja, trąbka, skrzypki). Kapela spełniałaby wiele funkcji wychowawczych, a przede wszystkim kształciłaby kulturę muzyczną wsród społeczeństwa, łowiłaby talenty wśród młodzieży. Czy Państwo pamietają kapelę Feliksa Dzierżanowskiego Polskiego Radia? Jakże brakuje nam takich kapel obecnie. Myślę, iż Pan Wót poważnie rozważy tę myśl, zacz naszemu społeczenstwu, nie tylko chleb, mleko i mięso potrzebne
do życia, a coś więcej, bo muzyka, która - jak mawiał Jerzy Waldorf - łagodzi obyczaje.
Kapela zaprezentowana na pikniku dożynkowym w Gromotach, której poziom jest żenujący i tylko zdziwienie, że takim "czymś" Wójcie można wypełniać dźwiękiem Uroczystości Dożynkowe w Gminie Iława, gdzie Wójtem jest HARMACIŃSKI.
 Hrabia z Poniatowa
 Niedziela 07-09-2008

12676. 
Odnośnie wpisu numer: 12674

Do "Jot 23"....:
Zanim wszedł do WSI Antek Macierewicz, zresztą mojego wuja kolega,
nie było już "sowieckich ludzi" w WSI. Za Dukaczewskim ostatni odszedł
w odstawkę. Niektórym z pozostałych nawet sam Prezydent Kaczyński wyznaczył ważną rolę do spełnienia na wschodzie i na misjach.
Jeśli dziś na szefa KW powołują generała od straży miejskiej lub celnika,
a na funkcjonariuszy bierze Antek swoich zaufanych, ludzi nawet z ulicy,
to wybacz, ale taki kraj musi zginąć. Podobnie jest np. z ministrem MON, specjalistą od psychiatrii. Czy to nie paranoja?
Czy ty uważasz , że taki np. gen. Koziej to Polski wróg, bo 3 miesiące był w Moskwie pod koniec lat 80-tych? Ten sam generał był na przeszkoleniu w specjalnych ośrodkach NATO i tam go przyjęli, nie obawiając się, że będzi ich szpiegował? Proszę się zastanowić!
 ADMIRAŁ
 Niedziela 07-09-2008

12675. 
Odnośnie wpisu numer: 12671

Tak jest, popieram grafa (hrabiego) z Poniatowa. Ten " folklor" rodem
z Laseczna to kicz /chałtura/. Byłem kiedyś w Kałdunach na balu, który organizuje zawsze pani Wysocka Daniela, której chwała za to. Właśnie ta ekipa muzyczna grała. Przez pierwszą godzinę nikt nie chciał tańczyć, bo nie było rytmu i ducha w tej muzyce.
Tak sobie teraz myślę, czy aby Pan wójt Krztysztof Harmaciński wraz z Radą Gminy Iława nie powinni się zastanowić nad utworzeniem gminnej orkiestry dętej, która byłaby rozchwytywana, bo imprez, odpustów i dożynek jest w tych czasach dużo. Sądzę też, że dla dobrej orkiestry fundatorów by nie zabrakło. Orkiestra ta np. imieniem Wiśniewskiego przysporzyłaby również blasku i chwały iławskiej gminie wiejskiej.
Pozdrowienia z Frednowa zasyła:
 Plewa 2008
 Niedziela 07-09-2008

12674. 
Odnośnie wpisu numer: 12670

Do: "Admirał".
Nie obrażaj się, ale gadasz jak admirał floty rosyjskiej.
Antoni Macierewicz miał jaja i zrobił wielkie kuku Moskwie: wywalił na pysk większość kremlowskich psów (lepiej przyjąć nowicjuszy i harcerzyków, niż mieć nad sobą brunatne dogi). Twoi "bohaterowie" byli fachowcami, owszem, ale od pilnowania interesów Wielkiego Brata z Kremla. Tam byli szkoleni, tam jedli z michy, tam przysięgali wierność. I do dzisiaj robili krecią robotę przeciwko interesom Rzeczypospolitej.
Gdy pajace i pomarańczowe sprzedawczyki z Platformy Obyw. wskoczyli
do władzy, to w Moskwie od razu W. Putin przyklasnął: "Tusk eta nasz czełowiek w Warszawie". Zatrzymano zmiany w służbach, stara gwardia wróciła, a na przykład śmierci komendanta policji Marka Papały jak nie można było, tak nadal "nie można" wyjaśnić, za to urabia się teraz jego żonę. Oto Polska, kolego admirale, pod rządami sowieckich służb.
 J-23
 Niedziela 07-09-2008

12673. 
Odnośnie wpisu numer: 12672

Ej ty "Jot 23". Twoim kolesiem jest widać sam Antek M. od WSI? Służby specjalne są tożsame z państwem. No kto ci nagadał, że S.S. nie mogą współpracować z słuzbami cywilnymi kraju? Durny Antek? Czy ty gościu zdajesz sobie sprawę, że jesli państwo decyduje się na sprzedaż częsci własnej gospodarki, to najpierw ten temat powinien penetrować wywiad gospodarczy, z kim mamy do czynienia, czy nie z mafią na przykład.
 **
 Niedziela 07-09-2008

12672. 
Odnośnie wpisu numer: 12664

Do: "Karamba 54".
Wiesz co ja na to? Wybacz za porównanie, ale jeśli twoim zdaniem ja jestem "ograniczony", to ty musisz być downem.
Gościu! Co ty do mnie bredzisz? Nie łap się za tematy o których pojęcia bladego nie masz. Najpierw przeczytaj trzy razy i spróbuj zrozumieć mój wpis 12664.
Powiem ci krótko: jeśli służby specjalne - komunistyczne lub współczesne - przenikają do władzy cywilnej, to oznacza koniec istnienia państwa. Wiesz o czym mówię, czy mam ci przeliterować?
Ludzie! Jak tu dyskutować o takich sprawach z pokoleniem popcornu...?
 J-23
 Niedziela 07-09-2008

12671. 
Od 50 lat to samo piepszenie chłopu na uroczystościach dożynkowych.
W Gromotach zebrała się cała platforma obywateli: Wójt, Starosta i
PO-seł Adam i, osoba duchowa, Ksiądz Pleban z Rudzienic. Ksiądz dziekan odprwił mszę polową, faktycznie w piachu po kostki, potem były przemowy. Nuda!
Towrzysz Gomułka bił ich na łeb na szyję, gdyz wyraźnie zaznaczał, że "każda zepsuta snopowiązałka, to woda na młyn zachdnioniemieckich imperialistów" itp... Poseł Żyliński natomiast zaznaczył, że "sukces wsi jest sukcesem miasta", czyli nawiązał wprost do znanego sloganu o "jedności chłopsko-robotnicznej ludu pracującego miast i wsi".
Ktoś inny, że "jesteście solą ziemi, tej ziemi", że żywią, ale już nie bronią, gdyż od tego są zawodowcy, czyli armia zawodowa, co jest załugą PO. Że chłop polski da sobie radę z farmerstwem zachdnioeuropejskim, a nawet przegoni, np w mięsie, kiełbasie i moszczu z jabłek, nie mówiąc już produkcji gorzały z kartofli.
Rzępolenie grajków z Ząbrowa było byle jakie, że człowiek nie wiadział co oni rępolą, lecz gdy wyszedł Preslej na dechy, to już poszedłem, bo nie szło tego słuchać.
My chłopy z Gromot, nie chcemy idioty Presleja, a orkiestry dęto-rżniętej Mikasów z Poniatowa, jak 30 lat temu, z zasileniem na trąbce przez Franka Wiśniaka seniora i na bębnie Pruchniaka z Kałdun. Ostatni "zjazd na Kałdunach" tego zespołu był na wselisku u Krychy Podkomorzyny z murarzem z Chromakowa.
 Hrabia z Poniatowa
 Niedziela 07-09-2008

12670. 
Odnośnie wpisu numer: 12669

Nareszcie Karamba gada do rzeczy.
Tylko głupi Antek Macierewicz wszystkich zwolnił i odkrył, że Moskwa aż podskakiwała z radości. Jak można fachowców od tajnej roboty zwolnić, a przyjąć durniów. Każdy minister musi informować odpowiednie służby
o "ciekawych" spostrzeżeniach, tylko nie u durnych solidaruchów.
 ADMIRAŁ
 Niedziela 07-09-2008

12669. 
Odnośnie wpisu numer: 12664

"J-23" jesteś ograniczony! Na całej kuli ziemskiej wszystkie rządy posiadają sieci agentów!!! Nie posiadając agentury, każdy rząd
można by "wysadzić" w ciągu 24 godzin!!! I co Ty na to "J-23"?
 Karamba 54
 Niedziela 07-09-2008

12668. 
Odnośnie wpisu numer: 12666

"Mcmurphy", ty gnido parszywa. Odwal sie od człowieka.
Myślisz, że jak po obcemu piszesz, to jesteś lepsza gnida?
Uważaj!!!
 Cosa Nostra
 Sobota 06-09-2008

12667. 
Jeziorak wygrał dziś na wyjeździe 0:2. Pokonał Sokoła Aleksandrów
Łódzki. Bramki: Figurski i Harmaciński. Jest to pierwsze zwyciętwo
wyjazdowe w tym sezonie piłkarzy iławskich w drugiej lidze.
 kibic
 Sobota 06-09-2008

12666. 
Szanowny........ You`re fucking nuts, really!! Nie bez kozery napisałem
żeś dziadyga, bo jesteś nią/nim. Powiedzenie "Man, does a bear s-h-i-t
in the woods", to powiedzenie slangowe, a z jakiego filmu, pacanie, to
sie domyśl.
I już na koniec: Goddam it! You are trying to pick a fight with me?
He he he he he he... Siusiu, paciorek i spatulki. Za bandę czworga:
 Mcmurphy
 Sobota 06-09-2008

12665. 
Odnośnie wpisu numer: 12661

Wiesiu kochana, po co ta zawiść i nienawiść. Nie lepiej paść sie spokojnie na stypendium z ZUS za 9 tyś miesięcznie? Fakt, nowa dyrektor szpitala w tydzień zrobiła to na czym Ty poległaś sromotnie po roku żenujących utarczek i żałosnych przepychanek, ale takie jest życie. Jeden ma dar współpracy z ludźmi i wrodzoną dyplomację, drugi - "MBA" na pieczątce. Co do prywatyzacji - sprzedaliście za bezcen to, co przynosiło dochody - reszty na pewno nikt nie kupi.
 Obserwator
 Sobota 06-09-2008

12664. 
"(...) Czterech byłych ministrów spraw zagranicznych rządów RP było współpracownikami i kontaktami operacyjnymi służb bezpieczeństwa"
- pisze na swoim blogu wiceprezes Polskiego Radia JERZY TARGALSKI. Pisze też: "W polityce ludzie niebezpieczni dla systemu zostaną szybko wyeliminowani, prokuratury przecież istnieją i działają (casus Ziobro).
To samo w rządzie; pozostaną tylko sprawdzeni jak słynni ministrowie spraw zagranicznych".
No forach internetowych powtarzają się najczęściej takie oto nazwiska: Skubiszewski, Olechowski, Cimoszewicz, Rosati.
 J-23
 Piątek 05-09-2008

12663. 
UWAGA MIESZKAŃCY IŁAWY!
Hen za Iławą jest wieś Gromoty, gdzie na dębie się plakat kołysał. Aż jeden z nich został cichaczem skradziony, a oto treść tego afisza: "Czy znasz słodycz panien z Gromot, ich urok i namiętność? Jeżeli nie, to przyjedź na dożynki gminne w niedzielę 7 września 2008 roku o godz. 13, obok remizy strażackiej. Zaprasza Cię Wójt Gminy Iława i Sołtys wsi Gromoty z Radą Sołecką.
Uwaga, uwaga - jeżeli zachęcony treśćią tego afisza zechcesz się udać
do Gromot, zapamiętaj: jedziesz według mapy GPS do Nowej Wsi drogą
wojewódzką, stamtąd w kierunku Kałdun 5 kilometrów szosą państwową
pierwszej klasy. Z Kałdun - 3 km szosą powiatową drugiej kolejności
odśnieżania do Gromot. Środek komunikacji państwowy, cena PKS to
3 złote. Albo prywatnie, taksi - 22,50. Albo gratis - ścieżką, pieszką.
 Prof. Kłonica
 Piątek 05-09-2008

12662. 
I wyemigrował, jak wieść niesie, Leszek Olszewski do centrali...
Czy będzie pisał dalej? A jeśli będzie pisał, to czy będzie miał pojęcie
o czym pisze? Jak pisać o lokalnych sprawach z Warszawy? Może razem
z drugim felietonistą warszawsko-lubawskim będą pisać o tym jak fajnie
jest mieć widok na Pałac Kultury przez okno wynajętego mieszkania i
"jacy my mali jesteśmy w Iławie i Lubawie, i świata nie znamy, bo do Arkadii nie chodzimy na zakupy...".
Jo, jo, jo - oni to se ułożyli życie, nie to co my, wieśniaky.
 czytelnik
 Piątek 05-09-2008

12661. 
Odnośnie wpisu numer: 12659

Szpital będzie sprzedany.
I bardzo dobrze. Tylko prywatna firma upora się z tym mafijnym bydłem
w białych przykrywkach. Niestety śmieszne politykierstwo ze starostwa
ma za malutkie jajeczka i ten ciągły straaaaach w oczach, by nie upaść
z gałęzi "społecznego niezadowolenia", na którym żerują ciiiiiiii mafioso mieniący się "lekarzami". A zbliżają się wybory, trzeba zadbać o michę własną, więc bractwo polityczne drży... A białe pijawki obrastają w krew
i tłuszcz... I tyją, i tyją, i tyją...
 Qba
 Piątek 05-09-2008

12660. 
ZAPROSZENIE
(... JUTRO OSTRO W REMIZYI SKOCZNIE BĘDĄ GRAĆ NA CYJI...)

Z okazji Gminnych Uroczystości Dożynkowych w niedzielę 7 września do Gromot na godz 17:00 na rżniętą zabawę taneczną z udziałem Orhestry Mikasy z Bieżunia - zaprasza Was:

WÓJT GMINY IŁAWA
Ksiądz Proboszcz z Rudzienic
Kółko Rolnicze
Zjednoczone Stronnictwo Ludowe
Ludowe Zespoły Sportowe
Rada Sołecka Gramot
 Hrabia z Poniatowa
 Piątek 05-09-2008

12659. 
Ja chciałabym wrócić do tematu z Kuriera pt. "Pacjentka ma pretensje
do lekarza iławskiej urazówki".
Jak myślicie o tym, co wykonują nasi iławscy doktorzy? Czy mieliście
już takie kontakty? Jeśli tak, to proszę o opisanie tutaj...
Jeśli chcecie, pozostańcie anonimowi.
 Edytka
 Piątek 05-09-2008

12658. 
Odnośnie wpisu numer: 12645 12648 12652 12656

Cytowanie Rakowskiego nie oznacza, że cytujący identyfikuje się z nim. Chcę tylko pokazać tutaj, że komuniści mieli ogromne szczęście, że tak łagodnie i elegancko zakończyli swe panowanie. Powinni za to dziękować polskiemu Kościołowi i katolikom. Również Rydzykowi. Gdyby Polska była krajem muzułmańskim, ich los byłby żałosny.
 Plewa 2008
 Piątek 05-09-2008

12657. 
Odnośnie wpisu numer: 12652 12645

Jeszcze zawyjecie za prawdziwym socjalizmem. Ale takim socjalizmem, jaki jest w Szwecji czy Norwegii.
Tam Partia Pracy ręcznie kontroluje dochody i, jeśli kupisz lepszy, nowy, drogi samochód jak Saab czy BMW lub Volvo, albo kupisz jaką willę - to natychmiast w firmie masz kontrolę, legalną kontrolę.
A nie daj Bóg nie płacić pracownikom lub na czarno zatrudnić, to jesteś
w trumnie.
Zaś tajni osobnicy mają wiele do popisu.
 ORMOWIEC
 Piątek 05-09-2008

12656. 
Odnośnie wpisu numer: 12652

Niestety, ale nie skorzystam z rady mederatora. Obawiam się, że gdyby doszło do dialogu, mógłbym po prostu ["Plewie"] zabrudzić wymiocinami medale wiszące na piersi za zwalczanie wrogów ludu pracującego. [...]
 Figo Fago
 Piątek 05-09-2008

12655. 
Odnośnie wpisu numer: 12649

"(...) Nie tylko dlatego, że w końcówce ubiegłego roku przeżyłem kompleksowy wstrząs egzystencjalno-anafilaktyczny (...)".
A ja myślę, że doznałeś chooooooooooopie wstrząsu o wiele wcześniej
/i tak masz szczęście, że tylko anafilatkyczny, a nie seksualno-analny/. Ciekaw jestem, co biedaku jeszcze wymyślisz?
Za bande czworga:
 Mcmurphy
 Piątek 05-09-2008

12654. 
SKAZANA WS. AFERY RYWINA – NIE ŻYJE
Janina S. została pod koniec 2007 roku skazana na rok więzienia
(w zawieszeniu na 3 lata) oraz 3-letni zakaz sprawowania funkcji związanych z tworzeniem prawa - za usunięcie z rządowego projektu ustawy o rtv słów "lub czasopisma". Sąd uniewinnił zaś Aleksandrę Jakubowską i dwoje oskarżonych z nią prawników.
 czytelnik
 http://www.wiadomosci.onet.pl/1819825,11,item.html
 Piątek 05-09-2008

12652. 
Odnośnie wpisu numer: 12645

Plewa!!! To, co tu wypisujesz jest żałosne. To oczywista oczywistość.
Dziwię się, że admin cię nie wyprowadził z tego forum jak ten
sztandar PZPR nikomu już niepotrzebny.
 Figo Fago
 Piątek 05-09-2008
Odp. 
Na tym forum za posiadanie poglądów i ich wyrażanie
nikt nie został i na pewno nie zostanie „wyprowadzony”.
Jeśli więc nie zgadzasz się z „Plewą”, daj temu wyraz:
postaw tezę, a następnie obroń ją w rozwinięciu.
 moderator

redakcja@kurier-ilawski.pl
 Piątek 05-09-2008

12651. 
Były Burmistrz Iławy Adam Zyliński szczerze zazdrości obecnym radnym, że uczestniczą w cywilizacyjnym skoku, jaki czeka Iławę, w niezwykłych wydarzeniach historycznych.
 HELMUT
 Piątek 05-09-2008

12650. 
Odnośnie wpisu numer: 12645

Tak kończyła Polska Zjednoczona Partia Robotnicza, a jak skończy PO? Partia ta to organizacja wirtualna, której celem jest posadowienie Tuska
w Belwederze na krześle kurulnym.
 cielak jednoroczny
 Czwartek 04-09-2008

12649. 
"(...) gdyby mnie nie było jutro, to się nie przejmujcie :) Powrócę,
ktoś musi być elementem grupy wsparcia psychologicznego dla tego nieszczęsnego McMurphy^ego. (...)"
Man, does a bear s-h-i-t in the woods?
PS. Widzę dziadku, że ciebie atrofia jednak dopadła.
Za bandę czworga:
 Mcmurphy
 Czwartek 04-09-2008

12648. 
Odnośnie wpisu numer: 12645

Plewa, czy Ty masz jakieś miłe wspomnienia po bandyckiej PZPR?
Odpowieszzzzz???
 antykomuch
 Czwartek 04-09-2008

12647. 
Starostwa powiatu lot koszący na dno wszelkiego możliwego dna - trwa.
Zarząd musi zaciągać nowe kredyty, żeby spłacać... stare.
„Dziękujemy” ci Aleksandro Skubij, „dziękujemy” ci Ryszardzie Zabłotny.
 Stanisław Sierko
 Czwartek 04-09-2008

12646. 
Zachowanie młodzieży, objawiające perfidnymi odzywkami, olewaniem tego co mówią nauczyciele, doszło w naszych polskich szkołach dna,
nie wykluczając Iławy.
Dyretorzy szkół radzą przetrzymać, lekko "olać", reagować wg reguł pedagogicznych, czyli rozmową i dyskusją uczniem i rodzicem. Mówią: jakoś przetrzymać, po wakacja są rozbrykani.
Wielu z nich przypomina, że szło ku lepszemu, ale tylko za Gertycha, choć wielu do niego ma duże zastrzeżenia jako ministra. Jestem tego samego zdania, ale mam inne przemyślenie. Nigdy tak zdecydowanie
nie postąpiłby zafajdany pedagog, szczególnie taki z dyplomem.
 Filomaci
 Czwartek 04-09-2008

12645. 
Ostatni XI Zjazd PZPR, noc z 29 na 30 stycznia 1990 roku.
Sala Kongresowa Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Fragment przemówienia Mieczysława Rakowskiego:

"(...) Przyjęliśmy uchwałę o zakończeniu Partii, która, moim zdaniem, niezależnie od tego wszystkiego co było powiedziane o niej, co ja wczoraj powiedziałem, odegrała wielką historyczną rolę, czy się to komuś podoba czy nie w życiu narodu polskiego, co więcej wrosła w jego świadomość.
I dziś kończąc, żegnając się z nią, wcale nie uważam, że kładziemy ją do trumny, tylko zamykamy pewien rozdział w historii, pogmatwanego wprawdzie, ale także bogatego w twórcze osiągnięcia polskiego rewolucyjnego ruchu robotniczego. Wiele złego powiedziano o tej Partii, ale ja sądzę, że godność i uczciwość ludzka powinna nas chronić od wydawania o niej sądów tylko negatywnych albo też wydawania sądów potępieńczych. Poczekajmy jeszcze, co powie historia o tej Partii. Jest tu wielu historyków na sali i dobrze wiedzą jak zawiłe są losy rewolucji, jak każda z nich obfituje w dramaty. I sądzę że, być może że gdzieś 30, 40 lat po rewolucji francuskiej, grono Jakobinów, też dochodziło do wniosku że nie udało się to, co zamierzali. No a dzisiaj chyba nikt nie wydaje jednoznacznych potępieńczych sądów o Jakobinach. Ja apeluję po prostu, o to by, nie znęcać się nad PZPR, bo jest to znęcanie się także często nad swoim życiem. Ja chciałbym, mówiłem raczej na różnych spotkaniach, że powstała taka przedziwna sytuacja, że sami siebie nie lubimy. Nie lubimy tej Partii, już tej byłej Partii. Otóż chciałoby się chodzić jednak z podniesioną głową. Ogłaszam zakończenie obrad XI Zjazdu Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Proszę o powstanie Towarzyszy, Towarzyszek i Towarzyszy. Sztandar Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej - wyprowadzić..."
 Plewa 2008
 Czwartek 04-09-2008

12644. 
Jak sie miewa Pan Starosta Rygielski po zmianie dyrekcji szpitala???
 pracownik
 Czwartek 04-09-2008

12643. 
Odnośnie wpisu numer: 12640

Owszem - dykcja Borusewicza, to jeden niezrozumiały bełkot.
Człowiek wykształcony, jeśli już choruje na struny głosowe lub inne choroby gardłowe, na dodatek człowiek, ktory pracuje głosem, ma eksponowane stanowisko, musi dbać o wyrazisty głos, nawet ćwiczyć go.
 Hrabia z Poniatowa
 Czwartek 04-09-2008

12642. 
Odnośnie wpisu numer: 12640

Ludzie, którzy zmieniają partie dla stanowisk, jak Borsuk, Sikoreczka, Marciniak i inni - są gnidami, które dla własnych korzyści żerują
na żywej tkance społeczeństwa.
 Męczennik z Polski
 Czwartek 04-09-2008

12641. 
Odnośnie wpisu numer: 12639

Adamie! Masz rację, że należy coś zrobić dla Jezioraka.
Ja myślę, że należy go OCZYŚCIĆ ZE ŚMIECI.
 **
 Czwartek 04-09-2008

12640. 
Przed chwilą Borusewicz, marszałek senatu, udzielił kolejnego wywiadu
w "Sygnałach Dnia" Polskiego Radia. Coś okropnego, to jego stękanie
i brzęk strun głosowych. By być marszałkiem senatu wystąpił z PiS-u.
Był odpowiedni do walki z komuną, ale nie do tej funkcji.
 Plewa 2008
 Czwartek 04-09-2008

12639. 
Trzeba coś zrobić dla tego Jezioraka. Nie wiem, jakąś zrzutę dla piłkarzy
czy coś... I co z tym Klimkiem?
 Adam
 Środa 03-09-2008

12638. 
Odnośnie listu Pana Andrzeja Sufranka: "Charakterystyczną cechą Mazur jest występowanie na ich terenie ok. 4.000 jezior i łączących kanałów.
Do największych należą: Śniardwy (pow. 113,8 km²) - największe jezioro w Polsce, Jeziorak - najdłuższe jezioro w Polsce (27 km)"
- via Wikipedia.
Obawiam się, że zaszło jakieś nieporozumienie i apeluję do historyków, tudzież geografów naszego regionu z prośbą o radę w danej kwestii.
Czy gdybym na przykład określił położenie legendarnego miasta Truso
na terenie dzisiejszych Żuław Elbląskich, również byłbym skarcony i naprostowany na Pomezanię? Czy mi się tylko zdaje, czy rzeczywiście mamy kłopot z określeniem nazw i zasięgów regionów geograficznych, określając je posiłkowo nazwami historycznymi? Może wystarczy określić, kto (jaki region) mazurzy, a kto już nie mazurzy?
Pozdrawiam.
 Tomasz Konieczko
 Środa 03-09-2008

12637. 
Socjalizm tak, wypaczenia NIE!
Znajomość matematyki tak, matura NIE.

BYŁEM ŚWIADKIEM JAK PEWIEN MŁODZIAN, PO SUPERWYDZIALE POLITECHNICZNYM, PRACUJĄC Z KOMPUTEREM, PROJEKTOWAŁ STEROWNIK DO URZĄDZEŃ ZAWIADUJĄCYCH ZAPORĄ WODNĄ.
JEDNAK W ZDUMIENIE POPADAŁEM, KIEDY SPOSTRZEGŁEM, ŻE
MNÓSTWO RACHUNKÓW NIEZNANYMI MI ZNAKAMI, LICZYŁ
NA ZWYKŁEJ KARTCE OŁÓWKIEM.

Na moje zdumienie wyjaśnił mi, "iż posługujac się znaną metodą liczenia wg szkoły lwowskiej, poprostu ręcznie sprawdzam komputer", gdyż może się on czasem polimylić, a skutki wiadome jakie. NIe wszystko zatem komputer, najważniejszy jest człowiek. Nauczanie matematyki jest bardzo ważne dla funkcjonowania człowieka i, dlatego należy jej uczyć w szkołach, ale matura z matematyki, nie jest konieczna.

W mojej wsi żył pewien chłop z Bieżunia, ktory był po 7 klasach podstawówki przedwojennej. Ten prosty chłop, takie zadania rozwiązywał, że maturzyści nie byli w stanie nawet ugryźć.
 Hrabia z Poniatowa
 Środa 03-09-2008

12636. 
Odnośnie wpisu numer: 12632

Nam Polakom matura z matematyki nie jest potrzebna.
Polscy matematycy udowodnili, że są najlepsi na świecie. Już nawet Anglicy/Anglikowie twierdzą, że złamanie kodu Enigmy przez polskich matematyków skróciło wojnę o dwa, trzy lata, a niektórzy uważają,
że przesądziło losy wojny.
Do lat 20-tych XX wieku do łamania szyfrów zatrudniano lingwistów.
To właśnie w Polsce po raz pierwszy w dziejach światowej wojskowości skorzystano z usług matematyków. Człowiekiem, który postanowił zatrudnić trzech znanych nam matematyków do łamania szyfru był
płk Ciężki, postać przez długie lata zapomniana. Wydobył go z mroków dziejów historyk-amator, którego nazwiska w tej chwili nie pomnę.
Prochy płk Ciężkiego sprowadzone zostały z Anglii do Szamotuł, jego rodzinnego miasta.
 Plewa 2008
 Wtorek 02-09-2008

12635. 
"(...) Czy moi nowi-starzy przyjaciele z Iławy, też mi zarzucą tym
razem, że (...)"
Szanowny, jak już, to chyba zarzucą czytanie tych wymiocin, upsss,
wypocin.
Naprawdę, stara już Ciebie dziadyga - szkoda! Za bandę czworga:
 Mcmurphy
 Wtorek 02-09-2008

12633. 
Dlaczego nie ma opcji "dodanie ogloszenia online" i zaplacenia karta ???
Wielu osobom ulatwilo by to zycie...
 tasior

grasiklondyn@wp.pl
 Wtorek 02-09-2008
Odp. 
Uprzejmie informuję, iż trwają prace nad rozbudową witryny.
W związku z powyższym pojawią się nowe funkcjonalności
– w tym możliwość przesyłania zleceń oraz płatności on-line.
(i nie tylko dotyczących ogłoszeń). Dziękujemy za sugestię.
 moderator

redakcja@kurier-ilawski.pl
 Wtorek 02-09-2008

12632. 
Jeśli szkoła matematyki uczy tak, że uczniowie nic z tego nie rozumieją (całki w niższych klasach podstawówki i inne sinusy /komu potrzebna
była funkcja sinus w praktyce życiowej?/), gdy tymczasem wielu z nich
po ukończeniu nawet szkoły średniej nie potrafią sami ręcznie wykonać słupków dodawania, odejmowania, ba - nie mówiąc już o mnożeniu (!!!), dzieleniu, wyciągnięciu pierwiastka, czy banalnego obliczenia procentów 5 od 100.
Współczesna młodzież mówi, że od tego są komputery, ale skoro tym tokiem rozumowania idziemy, to matematyka jest nikomu w szkole jako przedmiot nie potrzebna. Szkoła winna dać kazdemu solidne podstawy klasycznej matematyki niezbędnej w życiu , lecz nie wszyscy muszą zdawać ją na maturze, tylko ci, co muszą! Wystarczy, że jest cenzurka odpowiednia na świadectwie maturalnym, że uczeń zaliczył przedmiot
na dostateczny.
Natomiast jest inne pytanie: Czy wogóle potrzebna jest matura (policzcie koszty)? Uczelnie niech przeprowadzają takie egzaminy, które odsieja tych, co dla danego typu studiów się nienadają. Matura jest zbędnym balastem, gdyz uczeń i bez niej ma dość sprawdzianów, wypracowań, zadań, które go ćwiczą i kształcą w niezbędnym kierunku wiedzy. Na cóż te komisje egzaminacyjne, szkolne, okręgowe, itp. Te szkolenia, wydane pieniądze.
O tym, że ocena wystawiona jest subiektywna to prawda, ale dobry nauczyciel wie co robi, stawiając taką czy inną ocenę. Można - owszem - wymusić ocenę, ale weryfikacja nauczyciela i ucznia będzie brutalna. Jeden będzie złym nauczycielem a drugi ukończy szkołę jak niekompetentny, niekompletnie wykształcony człowiek.
I to jego sprawa.
Widzę, że w ministerstwie odrodziło się lobby matematyczne, które
mówi, że do kształcenia ogólnego i logicznego myślenia niezbędna jest matematyka. To prawda, a nie przesadzajmy z matematyką w maturalnym tle.
 Męczennik z Polski
 Wtorek 02-09-2008

12631. 
Odnośnie wpisu numer: 12627

Dlaczego przy remoncie iławskiej ulicy Niepodległości aktualnie dzieje się tak niewiele?
W takim tempie to roboty będą trwały do Gwiazdki, ale przyszłego roku...
 misio z okienka
 Wtorek 02-09-2008

12630. 
Pisanina przed lustrem, czyli psychologiczna wiwisekcja, na żywym
/jeszcze/ organizmie nijakiego Andrzeja Kleiny, dokonana przez niego samego [...]
Ciekawi mnie tylko dlaczego chce się zając jakimś maratończykiem
/z tego co wiadomo, był bodaj średniodystansowcem, cycuś/.
 Mcmurphy
 Wtorek 02-09-2008

12629. 
Odnośnie wpisu numer: 12619

NARESZCIE!!! UDAŁO SIĘ!!! OD TRZECH DNI MOI LUDZIE, HAKIERZY EDMUNDOWICZA STANDAROWA, TUBĘ (forum) PSYCHOLA Z LUBAWY ZBLOKOWALI.
 BOLO-TW
 Wtorek 02-09-2008

12628. 
Tu jest audycja o zamku w Szymbarku:
http://www.polskieradio.pl/podcasting/show/?nr=4&name=dwojka
Polskie Radio/Dwójka/Zamki Państwa Krzyżackiego w dawnych Prusach
 Plewa 2008
 Poniedziałek 01-09-2008

12627. 
Odnośnie wpisu numer: 12622

Jaja z wodą się zaczną dopiero wtedy, gdy "chłopaki remontowe" z ulicy Niepodległości niebawem zaczną podłączać nowiuśkie, wymienione linie przesyłowe... Oj będzie się działo, będzie...
 J-23
 Poniedziałek 01-09-2008

12625. 
Nowy adres witryny [...]
 [...]
 Poniedziałek 01-09-2008
Odp. 
Proszę o kontakt najpierw z Biurem Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl
 moderator
 Poniedziałek 01-09-2008


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 138 139 140 ... 274 275 276 277 278 279 280 281 282 ... 327 328 329 ... 379 380 381 następna ] z 381100467241REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.