Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
Zdrowie
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka
FORUM

CZYTAJ
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

Forum

28493. 
Dziś lesby i geje, jutro pedofile, a kto pojutrze? Zoofile?
To nie jest żadna demokracja, lecz koszmarna syfilizacja!

Dewiantów – trzeba leczyć, a zboczeńców – izolować!
Sodomie i Gomorze powiedzmy nasze twarde NIE!

Nie pozwólmy pedalskiej gangrenie zajmować naszych ulic!
Nie pozwólmy lemingom i słoikom ześwinić naszej Polski!

Nie pozwólmy politycznie poprawnym idiotom decydować
o moralności według wersji komuchów, lewaków i liberałów!
 anty-bolszewik
 Niedziela 16-06-2013

28489. 
Odnośnie wpisu numer: 28483

Oszczędności w Suszu? Bzdura!
Nie tylko lekką reką są wydawane pieniądze na Lubnowy. Pietrzykowski krzyczał, że w miejscowościach gdzie nie ma świetlicy będzie budował altany. Skoro tak, to dlaczego została pobudowana altana w Różnowie
za podobnież 25 tys. gdzie jest świetlica - i nie za sołeckie pieniądze?
 pytaś
 Piątek 14-06-2013

28487. 
Informuję i proszę o pomoc - bezprawie w Iławie.
Urząd Miasta w Iławie prowadzi sprawę ponad 2 lata o wymeldowanie mnie z mieszkania którego jestem głównym najemcą (mieszkam i płacę czynsz). Jestem osobą z 1-szą grupą inwalidzką oraz legitymacją osoby niewidomej oraz osobą wymagającą opieki osoby drugiej. [...]
 AGA
 Iława, Piątek 14-06-2013
Odp. 
Dalsza treść nie nadaje się do publikacji. To stek pomówień
pod adresem osób personalnie wymienionych stanowiskami.
 moderator dyżurny
 Poniedziałek 17-06-2013

28486. 
Zbliża się koniec III RP.
Są dwie rzeczy, które zapowiadają nadciągający koniec. Z jednej strony gorączkowa aktywność polityczna w obozie władzy i poszukiwania „trzeciej siły” poza rządem i opozycją. Z drugiej – uderzająca jałowość i wtórność tych poszukiwań.
Wszystkie „nowe” propozycje mają charakter odgrzewanych kotletów. Lewica znowu stawia na Millera. Gowin chce powrotu do korzeni Platformy. Wipler odkrywa spod kapelusza liberalizm. Zawisza tworzy słowiańskie „imperium z naszej krwi”, a Michnik znowu „walczy z faszyzmem”. Wszystko już było.
Wtórność tego pozornego ruchu, który ma powstrzymać lub najlepiej zagospodarować nadciągającą zmianę, wskazuje, że na dłuższą metę nic z tego nie będzie. Każdy z poszukiwaczy trzeciej drogi chciałby złapać ludzi na swój haczyk, tylko że przynęty wszyscy mają jakby lekko nieświeże.
Tymczasem polityka, żeby była skuteczna, musi uwzględniać realia współczesności. A polityczna współczesność zaczęła się w Polsce od zdrady stanu i współudziału w morderstwie 10 kwietnia 2010 roku.
 anty-bolszewik
 Piątek 14-06-2013

28485. 
Odnośnie wpisu numer: 28422

...i ponownie gratulacje dla Pani dyrektor Powiatowego Szpitala w Iławie
za pobieranie nagród pieniężnych w wysokości kilkunastu tysięcy złotych
A Wy - personel - do roboty za 1700 złotych!
To jest śmiech :-)
 personalny
 Piątek 14-06-2013

28484. 
Odnośnie wpisu numer: 28483

Nauczyciele ze szkół już przekształconych, w szczególności młodsi, już rozglądają się za pracą. No, ale wiadomo, że swoim nauczycielom pomaga się.
Pewna Pani nauczycielka z Kamieńca już ma zapewniony etat w SP Susz. Dlaczego? Przecież ma być pięknie.
Czemu pomaga Pan swoim (tak, ta Pani jest bardzo blisko może nawet rodziną) w zmianie placówki skoro ma być cudownie?
 nic nowego
 Piątek 14-06-2013

28483. 
Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski ogłasza przetarg na budowę świetlicy wiejskiej w Lubnowcyh Wielkich. Jaki jest cel jej powstania skoro za rok, najwyżej dwa lata szkoła w Lubnowych zakończy swoją działalność?
Przypomnę, że jako wybitny menadżer Pietrzykowski wprowadził"plan oszczędnościowy w suskiej oświacie. Przekształcił w stowarzyszenia (czytaj - powolna likwidacja śmiercią naturalną) 3 szkoły wiejskie w gminie (Piotrkowo, Kamieniec i Lubnowy). W ramach zadość uczynienia mieszkańcom Lubnowych postanowił wybudować tam świetlicę. Tylko
jak to się ma do oszczędności Panie Pietrzykowski? Co za dwa lata
stanie się z budynkiem szkoły? Będzie ona stała pusta jak ta świetlica,
bo chyba nie myśli Pan że wtedy Lubnowy zacznie tętnić życiem
(śmiech).
Nie wiem jaką kalkulację Pan tu stosuje, ale po mojemu to powinno być tak. Nauczyciele mieszkający w szkole idą do swoich domków-mieszkań,
w zmodernizowanej już szkole (oczywiście nie przez Pana) można zrobić świetlicę - i tak mamy w pełni wykorzystany budynek szkoły. Następnie koszty utrzymania budynku szkoły podzielić pomiędzy oświatę a np. fundusz sołecki (bo nowo powstałą świetlicę będzie trzeba ogrzewać i utrzymywać).
Do tego można połączyć administracyjnie dwie szkoły tj. Kamieniec i Lubnowy (likwidacja jednego etatu dyrektorskiego, proponuję ponownie wysłać Pana Kuskowskiego na emeryturę, bo i tak nie wiele wie co się wokół niego dzieje). Do tego można pokombinować z godzinami lekcyjnymi i nie wiele będzie musiał Pan dokładać do tych dwóch szkół. Na pewno dużo mniej niż wolną ręką wydaje Pan na cotygodniowe "igrzyska" na plaży (ostatnio Dzień Dziecka 250 tys. zł).
I mamy plan oszczędnościowy - bez filozofowania.
Budowa świetlic wiejskich to kolejny po orlikach "wspaniały" pomysł panującej nam Platformie Obłudy, mający na celu wypompowanie kasy z zadłużonych już po uszy samorządów. Ale co tam, ich czas już się kończy więc muszą pompować ile się tylko da, bo przecież taka kolejna okazja może się nie trafić.
Nie wiem po co tu ogłaszać przetarg, skoro i tak zapewne wygra firma z literą "T" na początku, ale to nieważne - istotną sprawą będzie jaka hurtownia materiałów budowlanych będzie dostarczać towar wykonawcy.
Do zobaczenia na kolejnej imprezie na plaży Panie burmistrzu, będę Pana gorąco oklaskiwał, jak prawdziwego celebrytę.
 szkwał nadchodzi
 Czwartek 13-06-2013

28481. 
Platformę popiera 23% Polaków. Wciąż dużo. Ale coraz mniej. Dochodzi do głosu wstyd. Bo jak tu mają przejść przez gardło słowa o sympatii do kogoś, kto bez przerwy wszystkich dookoła kiwa, uśmiechając się przy tym szeroko?

Widzę to po znajomych o liberalnych poglądach, niezainteresowanych
w ogóle bądź nieaktywnych politycznie, którzy przecierają oczy ze zdumienia na wieść o kolejnych aferach, degrengoladzie, pozoranctwie, nieudolności, arogancji. Widzę to po znajomych, którzy Platformę popierali bądź oddawali na nią swój głos, a dziś nabijają się z niej i deklarują: „nigdy więcej”. Widać to w kolejnych sondażach, które nie sprawiają wrażenia chętnych do odwrócenia się przed „godziną zero”.
Już chyba kilkanaście ich było, a dystans między dwiema największymi partiami się zwiększa.

W samej PO atmosfera jak w zderzaczu hadronów. To, co mówią Tusk, Gowin, Schetyna, Biernat, Godson, Niesiołowski, Raś sprawia nieodparte wrażenie potężnego, wielofrontowego konfliktu i krwiożerczej walki. Niezrozumiałej i niemile widzianej przez tzw. zwykłych ludzi.

Senator PO Jan Rulewski zaskakuje tezami o „wodzusiostwie” Donalda Tuska i jego wyzbyciu się odpowiedzialności, o braku demokracji w partii, o przykrym osamotnieniu Jana Rokity i zadaniu mu ciosu przez byłych partyjnych kolegów po surowym wyroku sądu i wejściu komornika, milczącym przyzwoleniu na tak radykalne działanie. Takich jak Rulewski jest więcej. Nie wszyscy chcą mówić. Niektórzy otwarcie wypowiadają posłuszeństwo strukturom – John Godson nie pytając nikogo o pozwolenie zapowiada start w wyborach samorządowych, by odsunąć od władzy nieudolną prezydent Łodzi z PO.

Obraz partii władzy wypełniany jest przez całą serię zdarzeń z ostatnich tygodni, które są dla PO jak kolejne ciosy któregoś z Kliczków lądujące na szczęce dowolnego rywala. Prawie zawsze kończy się tak samo – knock outem. Różnica polega na tym, że ekipa Donalda Tuska zadaje sobie ciosy sama. Trudno je już zliczyć.

Mamy bowiem Sławomira Nowaka z Cam Media i śliską sprawą zegarków.

Mamy Joannę Muchę z 6-milionową dotacją na koncert pop wydaną niezgodnie z przeznaczeniem.

Mamy Hannę Gronkiewicz-Waltz z zalaną Warszawą, skandalem wokół podejrzanego przetargu śmieciowego i skąpstwem na bramce w parku.

Mamy Elbląg, Ostródę, Żagań, Rybnik, Podkarpacie.

Mamy arcyważną i zatrważającą kwestię energetyczną na kierunku wschodnim, gdzie widać stojących w drzwiach Rosjan.

Mamy nagrody dla urzędników każdego szczebla każdego wycinka publicznej sfery w zderzeniu z bezrobociem, katastrofalną sytuacją młodych ludzi w perspektywie ich obecności na rynku pracy i mieszkaniowym.

Wcześniej było jeszcze Amber Gold cuchnące na każdym kroku polityczno-biznesowym uwikłaniem ze służbami w tle, by nie cofać się do jednorękich bandytów, stoczni.

Mamy pozory wprowadzania ułatwień w polityce prorodzinnej i obniżanie poziomu edukacji.

Mamy milionowe wsparcia dla zaprzyjaźnionych mediów prywatnych i zabijanie mediów publicznych. Na pocieszenie premier składa nam świąteczne życzenia za, bagatela, milion złotych od nas wzięte.

Mamy tradycyjny chaos drogowo-kolejowy i bijącą kolejne rekordy znęcania się nad losem najbardziej cierpiących służbę zdrowia.

Mamy wreszcie system (nie)sprawiedliwości rozkładający parasol nad komunistycznymi zbrodniarzami i aferałami co kontrastuje z poczuciem bezradności prostego obywatela postawionego pod jakimkolwiek błahym zarzutem.

Oddzielną kategorią, zohydzaną na każdym kroku jako niegodną wspominania jest katastrofa posmoleńska.

Dzięki zaprzyjaźnionym mediom pierwszego planu niech się więc władzunia cieszy, że ma jeszcze te 23%. Już niedługo. Tendencja spadkowa jest już nie do zatrzymania.
 skaner -> od: Marek Pyza
 Czwartek 13-06-2013

28479. 
Opublikowano program Dni Iławy [...]. Jestem delikatnie powiedziawszy zniesmaczony.
Wiem, że nie dogodzi się wszystkim. Jest oferta dla młodych miłośników
hip-hop, a co ze znaczącą grupą ludzi 40- lub 50-latków. Kolejny więc raz potwierdziło się, że brak jest organizatora który patrzy szeroko na zainteresowania iławian.
Władzo lokalna, jesteś dla nas dla ludzi. Dogodzić nam raz w roku to chyba niewiele. Bo że przez resztę dni w roku dogadzacie tylko sobie, to każdy się już przyzwyczaił.
Może brak pieniędzy jest tego powodem. Wtedy bym oczekiwał jasnego przekazu ze strony burmistrza "co możemy to dajemy". Ale przecież kasa miejska jest prawie pełna. Ten kto twierdził inaczej wyleciał z roboty.
Ech, nerwy mnie poniosły...
 przeciwnik ludzkiej głupoty
 Czwartek 13-06-2013

28478. 
Rozmowa w sklepie.
"Podobno wyobraźcie sobie, że w Kisielicach od września klasa IV
SP będzie liczyła 30 osób".
Chore.
Kto decyduje o tym, ile osób będzie w klasach?
 rodzic
 Iława, Środa 12-06-2013

28477. 
Dlaczego co kilka dni w Iławie myje się jezdnię?
Kiedy, do diaska, zostaną umyte chodniki?
 pieszy podróżnik
 Środa 12-06-2013

28476. 
I znowu w okolicznych wsiach pod Iławą pojawił się typek, który wmuszał od ludzi kupno czujnika czadu.
Oferował kupno za najpierw zaliczkę 100 zł, a 90 zł przy odbiorze. Nie miał żadnego zaświadczenia, tylko koszulkę na grzbiecie jaką mają rowerzyści z napisem "sprzedaż czujnika".
Przestrzeżcie mieszkańców Iławy i okolic o tym wyłudzaczu. Widziałam jak był w jednym z domów, ale dobrze, że z hukiem pognano go.
 Anna
 Środa 12-06-2013

28475. 
Odnośnie wpisu numer: 28467

Praca pracą, ale nasi radni to nawet ustawy o samorządzie gminnym
nie znają, nie wiedzą jaki mają obowiązki a jakie prawa - a w dodatku zachowują się tak, jakby wszystkie rozumy pozjadali i na wszystkim się
znali.
Kochani, naprawdę trzeba wiedzieć kogo się wybiera, a nie tylko po
złości - tylko z rozumem! Wtedy może będziemy mieć pracowitych
radnych.
 Misio
 Środa 12-06-2013

28474. 
Odnośnie wpisu numer: 28469

Walka człowieka o byt jest fundamentem istnienia w świecie.
Kto buduje ustrój i gospodarkę na kłamstwie i fałszu, ten jest słabszy w porównaniu z tym, który to samo buduje na prawdzie. Tak to jest, kiedy generałowie taktykę walki zakładają w oparciu o fałszywe informacje i kłamliwe raporty. Wówczas idzie to wszystko do przegranej, tak samo jak Naród, który na kłamstwie buduje swe myśli, idzie do zguby. Tak jest niestety dziś z naszą ukochana Polską...
Żadne zdrowe społeczeństwo bez zdobycia się na opór czynny nie będzie znosić gospodarki bandytów podtrzymywanych przez władzę i nie zniesie władz podtrzymywanych przez bandytów.
 Marszałek
 Środa 12-06-2013

28472. 
Przy okazji [...]
 Szeregowy
 Wtorek 11-06-2013
Odp. 
Podaję adres e-mail do Biura Reklamy KI:
reklama@kurier-ilawski.pl
 moderator dyżurny
 Wtorek 11-06-2013

28470. 
Odnośnie wpisu numer: 28469

Taka jest ta nasza POlska...
Na każdym kroku widać jak bardzo brak u nas gospodarza.
I tak jest dookoła nas w poważnych sprawach i tych zwyczajnych.
Nie dziwmy się, że kto żyw i młody to ucieka z tego grajdołu.
 mar
 Wtorek 11-06-2013

28469. 
IKEA przejechała się na kolejach zarządzanych przez PO

Gigant meblowy, szwedzka IKEA boleśnie zderzyła się z absurdami życia gospodarczego w PL. Firma sfinansowała przebudowę torów kolejowych pomiędzy Szczytnem a Wielbarkiem, aby ułatwić pracownikom swojego zakładu produkcyjnego dojazd do pracy, a tymczasem Przewozy Regionalne zawieszają kursy pociągów na tej trasie.

Zakład produkcji mebli Swedwood, który został otworzony przez założyciela koncernu IKEA Ingvara Kamprada w warmińskim Wielbarku, jest największym pracodawcą w regionie. Szwedzi wyłożyli 150 tys. złotych na remont 21 kilometrów torów kolejowych pomiędzy zakładem produkcyjnym a nieodległym Szczytnem, aby umożliwić dojazd pracownikom na miejsce pracy.

Przy okazji dzięki tej inwestycji po 12 latach przerwy mieszkańcy Wielbarka odzyskali połączenie kolejowe ze stolicą województwa – Olsztynem. Zdaniem Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego to jednak za mało, gdyż IKEA powinna jeszcze ufundować... prywatną kolej.

Kursy składów na świeżo odnowionym odcinku zostają zawieszone. Lokalne władze w urzędzie marszałkowskim przypomniały sobie bowiem, że do kursów pociągów Regio muszą dokładać. Fakt ten uzmysłowili sobie jednak już po sfinalizowaniu całej inwestycji dokonanej przez szwedzkiego sprzedawcę mebli.

Okazuje się zatem, że pieniądze Skandynawów zostały wyrzucone w błoto, oni sami nie zostali przez nikogo poinformowani o planach urzędu marszałkowskiego zawczasu, a pracownicy Swedwoodu muszą zorganizować sobie alternatywny dojazd do pracy.

Marszałek województwa i baron regionalnego PO Jacek Protas jak zwykle nie ma sobie nic do zarzucenia.

Kompromitacja w zarządzaniu kolejami najpierw na Śląsku, a teraz na Mazurach sprawia, że taki sposób robienia interesów z pewnością nie służy wizerunkowi samorządów i przez IKEA będzie wspominany przy okazji rozważań na temat innych potencjalnych inwestycji w Polsce.
Co będzie następne...?
 skaner z Placu Wolności
 Wtorek 11-06-2013

28468. 
Odnośnie wpisu numer: 28454

Dyplomy dawno do szuflady schowane...
Ale i ci bez dyplomów też cienko przędą...
Prędzej czy później i tak to wszystko padnie...
Czas zacząć uczyć się chińskiego.
 ona 26
 Wtorek 11-06-2013

28467. 
Drodzy Kurierzy!
Przyjrzyjcie się bacznie pracy niektórych radnych z Susza. Aż dziw bierze, że ktoś na nich głosował. Zero pracy, zero kontaktu z mieszkańcami i podobno niektórzy nie przychodzą na sesje i komisje.
Po co my ich wybieraliśmy?
Może pokażcie tych zapracowanych, którzy czasu na pełnienie obowiązków w gminie nie mają. Ciekawe czy kasy też nie biorą...?
 mieszkaniec ulicy Kraszewskiego w Suszu
 Wtorek 11-06-2013

28466. 
Odnośnie wpisu numer: 28464

Jestem tylko biednym wyrobnikiem Klio, niegodnym miana majstra...
Ten mój wpis, prócz ostatnich dwóch zdań był cytatem z pewnej gazety.
I był komentarzem sarkastycznym do głupot wypisywanych przez niektóre osoby na tym forum.
 Szeregowy
 Wtorek 11-06-2013

28465. 
Odnośnie wpisu numer: 28435

Jesteś klasycznym, podręcznikowym dyletantem, który nie rozumie
ani ogólnej otaczającej nas rzeczywistości, ani tym bardziej zasad demokracji i jej podstawowego narzędzia, czyli polityki. Aż wstyd tłumaczyć tak elementarne sprawy.
Za to, byś w sposób nieskrępowany, całkowicie swobodny, mógł iść do urny i głosować, wielu ludzi zapłaciło zdrowiem i życiem, dlatego zanim cokolwiek następnym razem wyplujesz, zastanów się najpierw nie dwa,
a trzy lub cztery razy.
Gdy słyszę tak zuchwałe słowa, że wolność ciąży ci jak te kajdany na nogach (więźnia), to myślę sobie, że naprawdę czas przywrócić dla takich jak ty karę publicznej chłosty.
Rozczarowany jesteś z jakiego powodu? Bo ci się życie nie polepsza od obietnic polityków? A ja ze zdumienia wyjść nie mogę: jakimże to trzeba być durniem nizinnym żeby wierzyć choćby w jedną obietnicę pachołka z ekranu, który nie od realizacji marzeń moich jest, lecz od solidnej roboty wykonania – ciężkiej orki na moje polecenie oraz za moje, podatnika pieniądze.
Idę więc i głosuję. Idę znowu po 4 latach zagłosować, bo sprawdzam i rozliczam. Nie idę, więc nie mam prawa głosu – żadnego, nawet do narzekania.
Nie poprawia ci się od tych głosowań? Może więc kiepskim wyborcą jesteś? Może fatalnie wybierasz? Pomyślałeś o tym? Nie, ty nie myślisz, ty czekasz – aż ci się polepszy. Najlepiej żeby manna sama z nieba szła potokami...
Jak ja was lemingi, słoiki i cała armio pożytecznych idiotów nie trawię...
 J-23
 Poniedziałek 10-06-2013

28464. 
Odnośnie wpisu numer: 28456

A kiedy u nas co? Marzy ci się jakaś nieumundurowana jeszcze armia, która ma przywracać porządek. Jaki porządek? Ależ w Iławie już taka armia kiedyś działała.
Dość dawno, bo przed wojną po iławskich ulicach grasowały przecież bojówki młodych, umundurowanych wyznawców narodowego socjalizmu, lecz spod znaku swastyki zwanej przez nich hakenkreuzem. Oni też bardzo dużo krzyczeli o celach „narodowych” i też robili „porządek”. [...] Też prowadzili później wojnę, ale niestety prawdziwą i krwawą…
[...]
Cóż więc wspólnego z prawdziwą polskością i patriotyzmem mają twoi idole z tzw. Młodzieży Wszechpolskiej, którzy swą żałosną ideologię czerpią pełnymi garściami z wrogiego naszemu narodowi nazizmu, który doprowadził do śmierci 6 milionów Polaków w czasie II wojny światowej? Działalność i nazwa tzw. Młodzieży Wszechpolskiej jest wręcz obrazą dla większości polskiej młodzieży, która się uczy i pracuje dla prawdziwego dobra Ojczyzny, a nie do tworzenia szowinistycznych i chuligańskich bojówek bijących się na ulicach z służbami porządkowymi naszego państwa w Dniu Niepodległości.
Historia jest nauczycielką życia, szkoda tylko, że tak wielu nic z jej nauki nie pojęło. Pewnie byli wtedy na wagarach. Oczywiście w celach wzmacniania swej tężyzny narodowej i wielce ponoć patriotycznej…
 iławianin [165]
 Poniedziałek 10-06-2013

28459. 
Brawo życie kulturalne Iławy!
Dwie premiery sztuki teatrów amatorskich. Najpierw młodzież z iławskiej [szkoły] czwórki w przedstawieniu, na którym był sam autor, zaraz potem amatorski teatr przy Uniwersytecie III wieku! Tu należą się wykonawcom i pomysłodawcom wielkie słowa uznania!
Przy małych nakładach pieniężnych można zrobić coś bardzo ciekawego. Zamiast narzekać.
 mieszkam w Iławie
 Poniedziałek 10-06-2013

28458. 
Odnośnie wpisu numer: 28447 28391

Tak jest! Ekodrob sprzedany. Należał do amerykańskiego koncernu Smithfield, któren to został sprzedany za 7 mld dolców... Chińczykom,
czyli Ekodrob jest chiński, a Iława stanie się China Town. Pracownicy
przed pracą będą robić gimnastykę i ćwiczyć kung-fu. Takie metody wychowawcze również i ja zapoznałem w internacie LO im. Żeromskiego pod przewodem wielkiego wodza prof. Antoniego Gierszewskiego.
 Leon Kłonica von Kuraś
 Sobota 08-06-2013

28457. 
Mam pytanie do Pana Niemkiewicza, prezesa suskiego ZUK-u.
Czy Pana pies to osioł, że wprowadzasz go Pan na teren plaży miejskiej
na której obowiązuje zakaz ich wprowadzania? A może Pan czujesz się święta krową, której wszystko wolno. Powinien Pan dawać dobry przykład a tu można zaobserwować taki blamaż. To nie pierwszy przypadek tego typu z Pana strony.
 celebryta
 Sobota 08-06-2013

28456. 
„To my tworzymy społeczno-polityczną nieumundurowaną armię, która w
Polsce ma przywrócić porządek” – zapowiada podczas I Kongresu Ruchu Narodowego Robert Winnicki.
Kolejni prelegenci wypowiadają wojnę lewactwu, które „z polskością nie
ma nic wspólnego. Albo oni, albo my. To jest wojna” – mówi twardo lider Młodzieży Wszechpolskiej. Tłum wiwatuje.
Nareszcie. A kiedy u nas?
 Szeregowy
 Sobota 08-06-2013

28454. 
Odnośnie wpisu numer: 28447

Moje rady dla pani:
1. Bogato się wydać za chłopa z fortuną. Przypomni sobie Pani dialog z filmu "Sami swoi", gdy na łożu śmierci matka Pawlaka zaklinała swego syna, by bogato wydał córkę.
2. Za rok wybory samorządowe i jest okazja do wejścia w układy.
3. Jeśli paragraf 1 i 2 nie wchodzie w grę, to radzę dyplomy magisterskie obramować, powiesić na ścianie i modlić się, i działać na rzecz upadku
IV RP (magdalenkowej) i "iławskiej RP". Amen!
 Leon Kłonica von Kuraś
 Sobota 08-06-2013

28453. 
Odnośnie wpisu numer: 28447

Kiedy sprzedajemy zakład, to należy postawić pewne warunki jego funkcjonowania, nie zaś rozpuścić właściciela jak bezpańskiego psa.
Niestety - większość polskiej prywatyzacji poszła w złym kierunku.
W kierunku li tylko brutalnego zysku dla właściciela. Macie więc takie przykłady również w Iławie. Pracownicy są traktowani jak zwierzęta i niewolnicy, natomiast właściciel obnosi się obrzydliwie zyskiem.

Zabójca gospodarki Leszek Balcerowicz z uporem powtarzał: "Im mniej państwa, tym lepiej". Oto typowa libertyńska polityka gospodarcza i ideologia, którą ten pan głosił, gdyż miał na to przyzwolenie.

Prywatyzacja zakładów ma dziesiątki odcieni, może być brutalna niemiłosierna, nielicząca się z nikim i z niczym, TYLKO Z EKONOMIĄ.
Tymczasem ekonomia musi mieć wymiar ludzki, to znaczy być nasycona humanitarnym pierwiastkiem. Nie może ekonomia niszczyć człowieka, bo człowiek jest podmiotem, nie zaś ekonomia. Ekonomia musi być dla człowieka, nie odwrotnie.

Spójrzcie na rynkowe gospodarki Niemiec, Francji czy Wlk. Brytanii.
Tam wszystko jest podporządkowane interesowi patriotycznemu oraz
kieszeni jednostki. I nikt się z takiego patriotyzmu nie śmieje. Nikt też
nie wyzywa patriotów od ciemniaków i nie dzieli swojego Narodu na 2.
 Marszałek
 Piątek 07-06-2013

28451. 
Odnośnie wpisu numer: 28439

O Wyrocznio Nieomylna!
A pomyślałeś czasami, że może znajdzie się ktoś, kto będzie chciał
pomóc bezdomniakom i nie będzie wiedział do której lecznicy pójść,
wszak nie wszystkie są takie bezinteresowne? [...]
 iławianka 53
 Piątek 07-06-2013
Odp. 
No i sama widzisz jak czytelnie puściłaś „farbę z nosa”.
Od początku twoich kilkudniowych bojów „zwierzęcych”
chodziło o zrobienie kryptoreklamy firmie weterynarzy.
Mało tego!
Próba ubierania tej żenującej sytuacji w różne idee jest
tyleż niska, co nieskuteczna. Powtórzę: pomyliłaś forum.
Mało tego!
I jeszcze poza forum próbujesz cenzurować innych tutaj
aktywnych uczestników. Nie myliłem się co do ciebie: ty
jesteś nie tylko niezborna, ale i chwilami pomylona. Bye!
 Modero Kuriero
 Poniedziałek 10-06-2013

28450. 
Jeśli Polacy poszliby śladem rodziny łabędziej, nie byłoby problemu
z niżem demograficznym.
Skoro jednak wybierają życie w parach homo, to już będą problemy.
 Marszałek
 Piątek 07-06-2013

28447. 
Odnośnie wpisu numer: 28425

Co jakiś czas komentuję na forum tragedię młodych ludzi po szkołach,
jak ja, z regionu, którzy nie mają żadnych perspektyw a ich życie można porównać do życia chińskiego robotnika wyzyskiwanego i ogłupianego od najmłodszych lat.
Po tym szumie i słowach starosty „to nie jest czas na takie inwestycje”, wiem, że nic nigdy się tu nie zmieni… (znaczy wiem to od zawsze, ale człowiek to takie stworzenie, że zawsze ma jeszcze nadzieję, bo czasem tylko nadzieja przy życiu trzyma).
Ta obłuda nigdy nie minie...... A my, młodzi pozostaniemy sami sobie...
Skoro przemysł nie ma tu szans, proponuję dobudujmy jeszcze ze trzy piętra iławskim... urzędom, niech urzędują. A nas śmiertelników niech wystrzelają, powiedzmy co drugiego, to i bezrobocie spadnie.

Ps. Czy to prawda, że nawet drobiowe "Ekodroby" zostały wysprzedane?
 ona 26
 Piątek 07-06-2013
Odp. 
Zaledwie kilka wpisów niżej temat Ekodrobu był poruszany.
Warto czasem uruchomić w przeglądarce narzędzie „znajdź”
(ctrl + F), naprawdę warto, naprawdę warto...
 Modero Kuriero
 Poniedziałek 10-06-2013

28444. 
Odnośnie wpisu numer: 28433

... bo zaczęliśmy to tolerować, zamiast sprawę nagłaśniać [...]. Nasz
brak drążenia tematu to jest akceptacja całej tej sytuacji. Faktycznie niestety dopiero teraz to znalazłem na stronie NIK przypadkiem. [...]
 szefo
 Czwartek 06-06-2013
Odp. 
Wystarczy już tych twoich wynurzeń i stolikowych mądrości
które nie nadawały się do publikacji.
Otrzymałeś swoje 5 minut na kredyt i zamiast spożytkować
je dla dobra sprawy, zabrałeś się za wystawianie cenzurek
dziennikarzom Kuriera – mimo że jak na dłoni było widać, iż
nie przeczytałeś ani jednego materiału na naszych łamach.
Diagnoza: nerwica pieniacza.
Każda krytyczna dyskusja musi się opierać o podstawowe
zasady wywiedzione z elementarnych faktów.
 Modero Kuriero
 Piątek 07-06-2013

28442. 
Odnośnie wpisu numer: 28431

...a ja na te wybory z przyjemnością pójdę.
Z wielkim zadowoleniem w kabinie wyborczej postawię krzyżyki przy
kilku nazwiskach. W eurowyborach wybieram [...], w samorządowych
do wójtowska wskażę [...], do rady gminnej i powiatowej wskażę ludzi
mi dobrze znanych, zaufanych, bez względu na partyjność, do sejmiku
i parlamentu [...], w prezydenckich [...].
 Leon Kłonica von Kuraś
 Czwartek 06-06-2013

28441. 
Jak się cieszę, że [...]
 szeregowy
 Czwartek 06-06-2013
Odp. 
Przeczytaj sobie nagłówek forum KI i weź głęboko do serca.
Jeśli czegokolwiek nie rozumiesz – nie pluj, nie konfabuluj.
Nie pal głupa, nie świruj, bo to naprawdę nie jest ten adres.
Jeśli nic ponadto nie masz do powiedzenia – odejdź w ciszę.
 Modero Kuriero
 Piątek 07-06-2013

28439. 
Odnośnie wpisu numer: 28430

Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
Podziękowania w imieniu bezdomnych zwierząt są anonimowe, bo one są anonimowe.
[Adresatka] wie kto jej dziękuje, cała Iława - nie musi.
 iławianka 53
 Czwartek 06-06-2013
Odp. 
Ty nie czytasz co się do ciebie pisze, nie zastanawiasz się.
Co ty jeszcze robisz na tym forum?
Czy ty naprawdę musisz aż obnosić się z tym, jaka jesteś
niezborna i chwilami pomylona? Skoro bowiem ta „adresatka
wie kto jej dziękuje, a cała Iława nie musi”, to u licha po jaką
cholerę wchodzisz na scenę forum publicznego i wygłaszasz
laudację na całe miasto...? Innymi słowy: kogo to obchodzi?
(poza wami obydwiema).
Kobieto fatalna! Leć do niej czym prędzej na skróty i dziękuj.
Najlepiej anonimowo, na przykład – przez dziurkę od klucza.
 Modero Kuriero
 Czwartek 06-06-2013

28437. 
Odnośnie wpisu numer: 28433

Proszę Panów!
Jak to "nie ma mocnych"? To my bądźmy mocni w wyborach przy urnie.
To my wybierzmy tych "co łeb urwą hydrze".
Skoro "najeźdźcy brzegowi" i "gwałciciele wody" praw naszych wspólnych nie słuchają oraz nie dopełniają, to wszystkim tym, co gwałtem brzegi pozajmowali, niebawem spychaczy zgrzytem powiemy: "Gwałt niech się gwałtem odciska".
Za nami będzie siła tych, którym zabrano polską przyrodę. A paniska, co brzegów siłą dostąpili odsuną nosy jak psy skarcone pejcza smagnięciem
 Marszałek
 Czwartek 06-06-2013

28435. 
Odnośnie wpisu numer: 28431

Ale kolego J-23, ja za te wybory już niestety dziękuję bardzo serdecznie!
Dokonuję jednego słusznego wyboru - wolność od polityki i wszystkiego
co z tym związane. Dlaczego?
Bo żadna z ich obietnic ni jak ma się do realizacji, a jeżeli już cokolwiek zrealizują to nie ma to wpływu na polepszenie mojego życia, raczej kupa iluzji i niedorzeczności i [...] wie czego jeszcze!
 express iławski
 Czwartek 06-06-2013

28434. 
Władzo lokalna, samorządowa! Zacznij tworzyć warunki dla młodych:
przedszkola, praca, komunikacja.
Te trzy czynniki to podstawa istnienia naszego miasta. Iławy.
 szefo
 Środa 05-06-2013

28433. 
Może Kurier nagłośni sprawę bezprawnego zajmowania brzegów jezior
i wyników kontroli w tej sprawie przez Najwyższą Izbę Kontroli:
http://www.nik.gov.pl/plik/id,3189,vp,4024.pdf
 szefo
 Środa 05-06-2013
Odp. 
Nie czytasz Kuriera (papier), więc wyskakujesz z tematem
jak ten przysłowiowy filip z konopi.
Ten temat był już wałkowany dwa lata temu. I...? Pomimo
fatalnych wyników kontroli nikogo nie ukarano, więc skoro
„nie można, czyli można”, to proceder trwa w najlepsze.
Nie dziwi nas to.
Nie ma prawa, nie ma egzekucji, nie ma rządzenia, nie ma
podejmowania decyzji, zero odpowiedzialności i rozliczania.
Spróchniałe instytucje dryfują... Nie ma już nic. Kononowicz.
 Modero Kuriero
 Czwartek 06-06-2013

28431. 
Przygotujcie się na maraton. W ciągu zaledwie 1,5 roku pójdziemy do urn wyborczych aż 4 razy.
W ostatnią niedzielę maja 2014 r. odbędą się wybory do europarlamentu.
Po kilku kolejnych miesiącach, jesienią 2014 roku, odbędą się wybory samorządowe.
W 2015 z kolei czekają nas najpierw wybory prezydenckie na wiosnę, a jesienią – wybory do parlamentu RP.
 J-23
 Środa 05-06-2013

28430. 
Chciałabym na łamach tego forum podziękować wspaniałym [...]
 iławianka 53
 Środa 05-06-2013
Odp. 
Szczyt bezmyślności: złożyć komuś podziękowanie w formie
(!) anonimowej.
Zastanów się – ile jest warte podziękowanie w takiej formie.
Przykład. Czy na święta okolicznościową kartkę z życzeniami
również wysyłasz anonimowo...? Nonsens.
Powiadasz też, że „składasz podziękowanie w imieniu [...]”.
Anonimowo...?!
Czy ktokolwiek o zdrowych zmysłach upoważniłby anonim
do składania oświadczeń w jego imieniu...? Nonsens.

Dlatego nie publikujemy trollowania ani bełkotu, zwłaszcza
anonimowego!
 Modero Kuriero
 Środa 05-06-2013

28428. 
Odnośnie wpisu numer: 28426

"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu
się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem".
To cytat z twórczości genialnego Marka Twaina...
 wiejski głupek
 Środa 05-06-2013

28427. 
Odnośnie wpisu numer: 28425

Mości urzędniku! Gratuluję trafnej oceny iławskiego starosty Rygielskiego.
Mnie najbardziej intryguje czy On już wie, że dużymi krokami zbliża się
nad krawędź przepaści. Myślę, że nie...
Rygielski tak skutecznie połamał moralne kręgosłupy wielu ludziom, że utrwaliło to w nim przekonanie, że jest niezwyciężony. Otaczający go pochlebcy - pokroju Zbigniew Rychlik, Ryszard Kabat, Bożena Cebulska, Edmund Standara, Wojciech Żmudziński, Henryk Dzierzęcki - utwierdzają Go w tym przeświadczeniu.
Tym większy przeżyje wstrząs za półtora roku! Doświadczy wówczas panicznego lęku i przeraźliwej samotności. Zobaczy ile są warte sztucznie zawiązywane przyjaźnie z uzależnionymi od siebie ludźmi. Jego publiczny los jest już przesądzony.
Wraz z nim bezpowrotnie przepadnie największy samorządowy koszmar mijającego ćwierćwiecza Iławy.
Oficjalne ogłoszenie w przyszłym roku wyników wyborów samorządowych w naszym mieście i powiecie to będzie wielki dzień dla wielu iławian.
 obserwator lokalny
 Środa 05-06-2013

28426. 
Odnośnie wpisu numer: 28425

Wyjątkowe tylko szuje i żmije zdradzają swoich "ojców chrzestnych".

Tyle powiedzieć można o pewnych 3 osobach, które obecnie w Iławie piastują stanowiska za wstawiennictwem, po prawdzie usadowione lub namaszczone przez jedynego człowieka: ADAMA ŻYLIŃSKIEGO. Jemu
zawdzięczają wszystko: karierę, pieniądze i pozycję w środowisku polityczno-społecznym regionu.

I niech ci, o których myślę, nie mówią nam, że zdobyli owe funkcje
i stanowiska dzięki niezwykłemu zaangażowaniu, efektach, wiedzy i umiejętnościach. Jeśli tak mówią wam, to pamiętajcie, że potwierdzają tylko swoją podłość i głupotę.

I, niech nie myślą o sobie, że są wielkimi menagerami, obrotnymi w działaniu, radcami, nie mając gruntówki, to znaczy fundamentalnego kierunkowego głębokiego wykształcenia. Oni należeli do szarzyzny pośród tysięcy w masie społecznej ludków.

Każdy porządny człowiek, by rozwijać się, winien być wsparty w swym życiu ludźmi z kręgu swego, inaczej nie odkryją swoich talentów i predyspozycji, za co należy być wdzięcznym, nie zaś parszywym gadem, co gryzie z ukrycia i rzuca się swemu "ojcu" do gardła.
 Marszałek
 Środa 05-06-2013

28425. 
Odnośnie wpisu numer: 28413

Arleta, powiedz kobieto, jeśli wiesz.
Co takiego zbudował, stworzył lub zorganizował Pan Maciej Rygielski?
Co konkretnie? Potrafisz wymienić cokolwiek? Ja nie potrafię, a jestem blisko i sporo widzę - i to od wielu, wielu lat.
Wiem za to, że Rygielski jest mistrzem destrukcji, prywaty, szczucia, knucia, wręcz bezwzględnego gnojenia ludzi, zwłaszcza podwładnych lub takich, którzy w jakikolwiek sposób zależą od jego niskich nastrojów.
 urzędnik
 Środa 05-06-2013

28423. 
Mijają 24 lata od pamiętnego 4 czerwca 1989 roku. W całym tym zgiełku najbardziej spodobał mi się komentarz Marii Ochman, legendy NSZZ „S”.
-------------------------------------------------------------------

Od kilkunastu dni, za pośrednictwem „jedynie słusznych” publikatorów - czy tego chcemy, czy nie, przeżywamy 24. rocznicę tzw. wyborów kontraktowych. Słowo „wolność” odmieniane jest przez wszystkie przypadki i wydawałoby się komuś, kto nie zna problemów współczesnej Polski, iż istotnie rok 1989 przeniósł nas do arkadii pełnej szczęśliwości.

Za okrągłostołowy kompromis z komunistami i magdalenkowy układ powinniśmy dziękować „bohaterom” tamtych czasów – również tym, którzy do dziś nie zostali osądzeni za zbrodnie wyrządzone własnemu Narodowi.

Doskonale pamiętam tamten czas i tamte nadzieje, ten olbrzymi społeczny entuzjazm, to zaangażowanie i wiarę milionów Polaków, którzy uwierzyli ówczesnym liderom opozycji i ich doradcom.

Uwierzyli, że Polska może być wolna i niepodległa, że może być Polska solidarna. Te skradzione nadzieje, roztrwonienie tego potencjału społecznego, który gotów był góry przenosić, to największy grzech ówczesnych elit. Ci, którzy uwierzyli – robotnicy, rolnicy, pracownicy tzw. sfery budżetowej, którzy byli kołem zamachowym Sierpnia – dla dobra Polski i przyszłych pokoleń – znosili kolejne reformy, transformacje, restrukturyzacje. Dziś są na marginesie życia.

Przyjmowali zmiany z nadzieją, że pewnie musi boleć, ale może chociaż naszym dzieciom będzie lepiej. W zamian za liczne wyrzeczenia pozbawieni zostali nie tylko miejsc pracy, ale również prawa do godnej emerytury i opieki zdrowotnej. A ich dzieci i wnuki zasilają rynki pracy w Europie i nigdy nie będą podporą ich samotnej starości.

Dlatego nie świętuję 4 czerwca i nie wychylę z panem prezydentem okolicznościowego toastu. Zapewne obecne elity, zresztą te same, co wtedy, mają powody do świętowania. Dla nas to czas gorzkich refleksji nad ukradzioną nadzieją i rozkradzioną Polską.
 J-23
 Wtorek 04-06-2013

28422. 
Odnośnie wpisu numer: 28420

Pan Starosta Maciej Rygielski nie nadzoruje żadnych zakładów pracy (poza budżetowymi, podległymi samorządowi powiatu).

Starostwo czy Rada Powiatu nie odgrywają najmniejszej roli w życiu gospodarczym regionu, bo nie mają ku temu nawet ułamka uprawnień.
Pełnią jedynie funkcję usługową wobec mieszkańców, czyli szkolnictwo ponadgimnazjalne, szpital, Powiatowy Urząd Pracy, drogi powiatowe, współpraca z policją i strażą pożarną, PCPR i parę innych drobiazgów o charakterze tylko ściśle administracyjnym, formalnym.

Maciej Rygielski jak zwykle kreuje się na samorządowego super-mena, wkraczając w obszar, o którym nie ma zielonego pojęcia. Pokracznie próbuje zastąpić miejskich i gminnych włodarzy, wyświadczając im
w ten sposób niedźwiedzią przysługę.

Oczywiście Panowie Włodzimierz Ptasznik oraz Krzysztof Harmaciński
nie ośmielą się zaprotestować i wyrazić inny, niż ich samozwańczy pryncypał, pogląd na temat roli turystyki w iławskim regionie.

Tak powstaje publiczny przekaz, wywołujący powszechną frustrację i gniew szukających nadziei na lepszą przyszłość iławian.

Samorząd iławski - miejski, gminny, powiatowy - trawi śmiertelna choroba prowadząca do autodestrukcji, upadku samorządowej idei, utraty zaufania mieszkańców do swojej wybranej władzy lokalnej, czy też rozpadu środowiskowych, zwyczajnych międzyludzkich relacji.

Jak to wytrzymać przez najbliższe półtora roku - do samorządowych wyborów...?! Czy jesienią 2014 roku znajdą się ludzie, którzy będą w stanie przywrócić Iławie należną jej pozycję...?!
 obserwator lokalny
 Wtorek 04-06-2013

28420. 
Odnośnie wpisu numer: 28413

Do tych pustych łbów chyba już nigdy niestety nie dotrze, że Iława to
nie Zakopane czy Łeba. "(...) Cała nadzieja w turystyce (...)" - no ludzie trzymajcie mnie...
Grudziądz, Brodnica, Kwidzyn, czy też Ostróda wyprzedzają nas na rynku pracy o hektar. Mało tego!
W iławskich zakładach pracy, które nadzoruje starosta Rygielski, zamiast iławian pracują ludzie dojeżdżający z okolicznych miast i miasteczek.
 Tony Halik
 Wtorek 04-06-2013

28419. 
Jechałem z Iławy do Susza.
Przejeżdżając obok zakładu utylizacji odpadów w Różance myślałem, że zwymiotuję. W powietrzu unosił się taki fetor, że gnojowica wydaje się przy tym pachnieć.
Z tego co kojarzę, zanim zakład otworzono to burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski kilkadziesiąt razy na przestrzeni kilku miesięcy zapewniał,
że fetoru i smrodu nie będzie.
Ciekawe czy sytuacja się powtórzy również w Nipkowiu, gdzie powstać ma bio-gazownia?
 Tony Halik
 Wtorek 04-06-2013

28418. 
Odnośnie wpisu numer: 28414

...możecie też zarejestrować się do lekarza specjalisty od chorób zakaźnych na dzień 6 kwietnia... 2014 roku. Tylko po co?
 pacjent
 Wtorek 04-06-2013

28417. 
Odnośnie wpisu numer: 28413

Szkoda gadać... Tą wypowiedzią starosta Rygielski dał sygnał młodym ludziom z Iławy do wyjazdu z tego miasta do innych większych, jak i zapewne za granicę.
Iława to niestety nie Mikołajki żeby tutaj żyć z turystyki.
 Mariusz
 Wtorek 04-06-2013

28416. 
Odnośnie wpisu numer: 28413

Arleto, a co ich to obchodzi, powiedz...
Rzadko kiedy naszą władzę obchodził los ludzi...
Ja, jak też wielu iławian zamiast pracować sobie i spokojnie żyć w tym pięknym mieście, kiszę się w Warszawie. Ogólnie tragedii nie ma, tylko jeśli człowiek się urodził w spokojnym małym mieście to często ciągnie człowieka z powrotem.
Powiecie "to znajdź sobie prace w Iławie". Pracowałem niestety tylko rok tutaj, poza tym znalezienie pracy w Iławie to niemal niekiedy misja niewykonalna.
Smutne jest to, że wiele osób myśli podobnie jak ja, ale nie można nic z tym zrobić: bo nie, bo znajdzie się zawsze tysiąc innych powodów żeby nie działać, bo poruszamy się w sferze teorii. A trzeba sobie zadać podstawowe pytanie: "Kto jest dla kogo? Władza dla nas? Czy my dla władzy?"
Odpowiedz jest prosta i oczywista.
Jeden wielki żart - władza jest dla nas na 2-3 miesiące przed wyborami.
[...]
 ironiusz
 Wtorek 04-06-2013

28415. 
Odnośnie wpisu numer: 28413

W ten sposób myśląc, zasypujemy grób z trumną. Praca twórcza zawsze dawała życie, tak było i będzie. Nie ma większego błędu niż wmawiać nam, iławianom, że miasto nasze będzie turystyką stało i żywiło jego mieszkańców. Muszą być alternatywne mikro-przemysłowe zakłady, oparte na sile i doświadczeniu naszych obywateli.

Z kim by człek nie porozmawiał na ulicy, wszyscy powtarzają jedno:
w Iławie rozwiązano większość zakładów lub zminimalizowano ich produkcję. Niemal nie ma przemysłu spożywczo-przetwórczego, lecz turystyka - owszem - ale taki przemysł czy usługa nie pochłonie naszych bezrobotnych, gdyż zaiste ma ograniczone możliwości.

Samo jezioro Jeziorak nie spełnia wymagań potężnego akwenu, bo jest malutkie, zamulone i takie sobie, jak na ilość pływającego po nim wodnego sprzętu. W kwestii zagospodarowania otoczenie przyrodnicze piękne jest, lecz bez możliwości bezpiecznego po nim poruszania się - konieczne są trasy wokół całego jeziora (80 km), by móc w bliskim kontakcie z wodą i otoczeniu aury leśnej jeździć rowerem, na rolkach i łyżwach. Jazda rowerem nową ścieżką przez Szałkowo do Makowa nie należy do przyjemności z wielu względów (zasłonięte działkami brzegi Jezioraka, a ścieżka nad wyraz wyboista jak na rower).

Konieczne są też akweny wodne w których prowadzona jest hodowla ryb, by turysta mógł wędkować za odpłatnością, podobnie jak w Szwecji i innych krajach. Akweny są, lecz niezagospodarowane.

Potwierdzam. Iława jako przemysł turystyczny nie jest marzeniem nawet ściętej głowy. Chyba co najwyżej pewnych osób przy władzy.
 Marszałek
 Wtorek 04-06-2013

28414. 
Z listu do plemion iławskich i pomezańskich.

„Bracia i Siostry!
Od pamiętnego 4 czerwca Roku Pańskiego 1989 jesteście wolni, co nie znaczy, że samowolni. Budowniczy mostu nad rzeką jest wolny, ale nie może działać dowolnie. Prawa boskie - naturalne, fizyczne - obowiązują!
Możecie (prawie) wszystko!
Możecie pracować 365 dni w roku. Możecie robić zakupy we wszystkie niedziele i święta, skoro nie macie czasu w dni powszednie. Możecie sobie implantować macice i przyszywać penisy.
Tylko pytanie jawi się tutaj zasadnicze: w imię czego macie tak żyć?
Kim jesteście? Dokąd zmierzacie?”
 Leon Kłonica von Kuraś
 Wtorek 04-06-2013

28413. 
Odnośnie wpisu numer: 28401

Czytam wydanie iławskiego Kuriera. Czytam i nie wierzę. Otóż według władz powiatu, w tym starosty Macieja Rygielskiego, „zakładów pracy u nas nikt budować nie będzie, gdyż to nie są czasy na takie inwestycje. Cała nadzieja zatem pozostaje w turystyce”.

Pytam się zatem, skoro teraz nie ma czasów na budowę fabryk, to czemu nie wykorzystaliście szansy kilka lat temu, jak takie warunki były? Teraz liczycie na turystykę? Przecież Iława nie jest miastem turystycznym! Nie mamy infrastruktury, nie mamy oferty dla turystów! Ponadto sezon trwa przy dobrych wiatrach od maja do września, czyli raptem 5 miesięcy i nikt mnie nie przekona, że nasi mieszkańcy dadzą radę utrzymać się z takiej turystyki.

Spójrzcie na statystyki: w tym mieście nie ma pracy dla ludzi młodych (30% bezrobotnych to osoby do 30 roku życia!), a to oni są przyszłością nas wszystkich.

Kochana władzo - weź się zatem do roboty, bo jak na razie to pławisz się w przywilejach i coraz bardziej oddalasz się od zwykłego obywatela.
 Arleta
 Wtorek 04-06-2013

28412. 
O lemingach pisali już niemal wszyscy, ale tylko Robertowi Mazurkowi udało się narobić takiego szumu wokół tej niemoty masowej, że samo słowo przyjęło się na stałe. Numer pod tytułem: „I kto to mówi?” jest jednym z najbardziej zdartych skeczów dziennikarskich, zabiegiem wręcz żenującym, a mimo wszystko Mazurek znów wychodzi na mistrza banału.

Tak paradnie dziennikarz Mazurek przerobił posłankę wraz z całą PO, że najzwyczajniej w świecie nie da się pominąć wyczynu Mazurka i jego rozmówczyni – Ligii Krajewskiej. Choćby wszyscy o tym pisali, palce uciekają na klawiaturę i nic im nie zrobisz, bo cała siła wywiadu Mazurka z posłanką Krajewską paradoksalnie polega na słabości dziennikarskiego zabiegu. Mamy z jednej strony prościutkie wkręcanie, z drugiej piorunująco kontrastujący efekt.

Posłanka mogłaby się jeszcze jakoś ratować, gdyby Mazurek sięgnął po kawałek finezji, na przykład pomieszał zdania z programu PO i PiS albo zacytował jakiś program, który spektakularnie został zrealizowany przez politycznego giganta, powiedzmy Adenauera, tudzież Thatcher. Nieszczęście Krajewskiej polega na tym, że redaktor okazał się brutalny w prostocie stosowanych środków i żywcem zacytował program PO, który posłanka zrecenzowała jako program PiS. W zastanych okolicznościach kabaretowych Krajewska zareagowała prawidłowo – nie puściła nawet bąka.

* * *

Mazurek: Mam przed sobą program PiS, który obiecuje wielką modernizację Polski: 50 nowych mostów...

Ligia Krajewska (PO): ... A trzy miliony mieszkań też dołoży? I jeszcze prezes obiecał, że urodzi się 200 tysięcy dzieci. Te wszystkie obietnice są na takim poziomie, że brakuje słów. To kpiny z ludzi!

Mazurek: ... Na samej Wiśle powstanie 15 mostów.

Ligia Krajewska (PO): (śmiech) I gdzie oni je wszystkie postawią?

Mazurek: Zmodernizują 11 lotnisk, wybudują dziewięć nowych...

Ligia Krajewska (PO): A może od razu 49 lotnisk? W każdym byłym mieście wojewódzkim po jednym.

Mazurek: ... Powstaną między innymi lotniska w Olsztynie i Białymstoku.

Ligia Krajewska (PO): Jakie uzasadnienie ekonomiczne ma port lotniczy w Olsztynie i Białymstoku? I proszę mi powiedzieć, jak oni chcą te wszystkie lotniska utrzymać, z czego je zbudować?

Mazurek: „Środki będą pochodzić z budżetu (32 proc.), pieniędzy unijnych (39 proc.) i kapitału prywatnego w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (29 proc.)".

Ligia Krajewska (PO): Życzę PiS powodzenia w realizacji tych cudów, ale to się nie nadaje do poważnej rozmowy.

Mazurek: Dlaczego?

Ligia Krajewska (PO): Bo to zupełnie nierealne pomysły. Czyste chciejstwo. Człowiek składający takie obietnice okłamuje Polaków!

Mazurek: Ten człowiek to Donald Tusk.

Ligia Krajewska (PO): Słucham?

Mazurek: Zanim pani powie za dużo i napyta sobie biedy, przyznam się do manipulacji. Cytowałem „Narodowy program wielkiej budowy" Platformy Obywatelskiej z kampanii wyborczej w 2007 roku.

Ligia Krajewska (PO): No tak... (cisza).

* * *

Wymowne prawda? Jedyne czego można żałować, to efektu wizualnego, wydaje się, że tym razem film okazałby się lepszy niż książka. Z drugiej strony książka, jak wiadomo, jest nośnikiem intymnym, każdy czytelnik sobie wyobraża, jak bohaterowie naprawdę wyglądają, jakie miny stroją, w jakim otoczeniu żyją. Miny pani poseł sobie nie wyobrażam, bo w ogóle nie znałem tej twarzy PO, ale pokusiłem się o poukładanie powodów do śmiechu.

Naturalnie najbardziej śmieszy sam fakt, wyraziste qui pro quo, ale dalej też jest wesoło. Ubawiło mnie dziewictwo programu PO, pierwsze słyszę o tych 15 mostach na Wiśle i lotnisku w Olsztynie. Posłanka Krajewska zapewne zaliczyła identyczne zaskoczenie, co składa się na śmiech kolejny. Ubawiłem się odruchem Pawłowa i jestem przekonany, że po przeczytaniu kilku wersów „Hymnu do Miłości”, tych mniej znanych, posłanka z PO parsknęłaby grafomanią, o ile wcześniej Mazurek odebrałby autorstwo św. Pawłowi i wplótł dzieło do programu PiS. Bardzo często i wielu się nabiera na podobne manewry, ponieważ niewielu chce się myśleć, większości wystarczy szyld lub hasło.

Wyjąłem z potoku słów, składających się na program PO parę rzeczy i bez względu na autorstwo widzę solidne uzasadnienie dla powstania lotniska w Białymstoku, podobnie z Olsztynem. Z Białymstokiem rzecz wydaje się oczywista, ciągle nie mamy węzła transportowego w tamtym regionie, który łączyłby Europę z radziecką Azją, a na tym jak podejrzewam da się zarobić, czyli ekonomicznie uzasadnić. Olsztyn w połączeniu z promocją Mazur, które są fenomenem zaprojektowanym przez naturę, również wydaje się realny i co najmniej wymagający zastanowienia, policzenia kosztów i przedstawienia prognoz zysków. Jeśli lotniska kojarzą się prostym posłankom tylko z Okęciem, czy Heathrow, to rzeczywiście taka prostota skojarzeń potrafi zabić śmiechem. Pewnie trudno będzie posłance uwierzyć, ale lotniska działają choćby w takiej mieścinie jak Leszno i mają się doskonale.

Niesamowicie ciekawa tendencja obowiązuje wśród tak zwanych „zdroworozsądkowych”. Wyśmiewa się niemal każdy plan, który rzeczywiście nieco trąca populizmem i wodolejstwem, ale gdy się mu przyjrzeć uważniej, to widać, że chodzi o ambicje lokalnych i ogólnopolskich patriotów, którzy chcą żyć jak ludzie. Ileż to było śmiechu z PiS-owskiej stacji kolejowej Włoszczowa, brzuchy pękały. I co się porobiło? Stacja prosperuje jak ta lala, a ludzie w mieścinie mają przynajmniej jedną rzecz, z której mogą być dumni.

Śmieszy przez łzy, że coś tak prozaicznego jak lotnisko, zakompleksionym „europejczykom” z PO wydaje się fanaberią i przepychem. Byle most na Wiśle ubawił posłankę, tymczasem to jej koleżanka Hanka Pięć Złotych, w planach ma 4 mosty w Warszawie, zatem pytam grzecznie: gdzie niby chowa się przepych w 15 mostach na Wiśle? Raczej skromność projektu bawi, niż jego rozmach, wystarczy te pozostałe 11 obdzielić na miasta i zaczynając od Gdańska do Krakowa przypłyniemy z pustymi rękami. Na Wiśle mamy 124 mosty pani poseł, zatem 15 nowych stanowi 9% i jak podejrzewam nie jest w stanie uzupełnić potrzeb, bo z tych 124 zapewne 1/4 nadaje się do takiego remontu, że łatwiej postawić nowy.

Kupa śmiechu na pierwszym planie i gorzkie łzy w tle. Partię nierobów i złodziei śmieszy ambicja ludzi usiłujących żyć po ludzku, czasami coś tam sformułują dla świętego spokoju, jakiś laptop w gimnazjum albo 3x15, ale jedni nie mają pojęcia, że podobny projekt w ogóle istnieje, a drudzy zrywają boki, takie to budowanie Polski zabawne i nieeuropejskie.
 Matka Kurka
 Poniedziałek 03-06-2013

28409. 
Hucznie ruszył współfinansowany z funduszy UE projekt pn. „Rozwój infrastruktury turystycznej wokół jeziora Jeziorak”. Postawiono pomosty, były nagrody, a co najważniejsze - radość turystów (rok 2008).

W sezonie 2010 część pomostów została okrojona o połowę długości ponieważ Iława zorganizowała sobie przystań jachtową na swoje potrzeby (zapewne to płatne miejsca postojowe).

Przyszedł rok 2013 i części pomostów nie ma już wcale. Zostały za to niebezpieczne podwodne betony, które miały za zadanie trzymać pomosty na ich krańcach. Gdzieniegdzie oznaczone bojkami, które często dryfują daleko od wielkich podwodnych głazów co może powodować uszkodzenia jachtów a co najważniejsze są zagrożeniem dla zdrowia i życia kąpiących się w ich pobliżu.

Czy musi wydarzyć się tragedia aby nastąpiła mobilizacja i przywrócenie pomostów tam gdzie powinny się znaleźć?

Apeluję do samorządowców o bardzo rozważne podejmowanie decyzji. Wybory już blisko a wpływy z turystyki w Waszym regionie to ważna część budżetu.
 Krzysztof Knitter
 Poniedziałek 03-06-2013

28404. 
Dzień Dziecka w Suszu!
Piękny festyn Pana burmistrza Pietrzykowskiego. Dzieci zagłosują na Pana burmistrza. Są szczęśliwe.
Panie burmistrzu - tak trzymać, nawet co tydzień. Dzieci kochają Pana!

Ps.
Nawet ten wiadukt drogowy koło PKP to pestka dla pana jako drogowca.
Da Pan radę!
 forumowicz
 [Susz], Niedziela 02-06-2013

28403. 
Odnośnie wpisu numer: 28388

Dziękuję Kurierowi za zdjęcie tego Pana ginekologa drwiącego w sądzie z ludzkiej krzywdy i cierpienia kobiet!
Tak już jest na tym świecie, że to my musimy rodzić, że to my musimy być zszyte po porodzie. I co w tym śmiesznego?
Jak sobie tak pomyśle, że ten lekarz pracuję lub pracował w iławskim szpitalu, to mnie na wymioty bierze na myśl o całym personelu tej marnej placówki.
Ludzie, zróbmy coś z tym i całą tą nędzną PLATFORMĄ rządzącą Iławą!
 młoda mama
 Niedziela 02-06-2013

28401. 
Odnośnie wpisu numer: 28395

Co za czasy, nikt się z nami nie liczy.
To, że władza centralna ma nas gdzieś, to już mnie wcale nie zaskakuje.
Przykre jest natomiast to, że tutaj - na szczeblu lokalnym nasi włodarze zachowują się jak dzieci w mgle.
Uważam, że dzisiaj miasta powinny być zarządzane jak firmy przez ludzi o zacięciu biznesowym, ale nie klikę która będzie blokowała inne inwestycje tylko ludzi z pomysłem.
A tak co my w Iławie mamy? Zlepek przypadkowych ludzi, gdzie wśród większości z nich szerzy się pogląd: "To nic nie da, że w Iławie powstanie jakaś fabryka".
No porostu czarna rozpacz człowieka ogarnia. Dobrze, że już dawno do mnie doszło znaczenie pewnego przysłowia "umiesz liczyć, licz na siebie".
 ironiusz
 Niedziela 02-06-2013

28399. 
Odnośnie wpisu numer: 28393

Ja też rodziłam niedawno w Iławie.
Po raz drugi koszmar. Lekarz, bodajże z Torunia, mylił mnie cały czas
z pacjentką z innej sali i chciał mimo moich dobrych wyników robić mi... transfuzję krwi.
Położne też takie sobie, ale jedna pielęgniarka z noworodków, starsza po czterdziestce, krotko ścięta, niska - była tak wredna, że nie wiem co taka znieczulica robi na oddziale dla najbardziej bezbronnych istot!
 Elwira
 Niedziela 02-06-2013

28398. 
Odnośnie wpisu numer: 28396

Bądź spokojna. Niestety - dojrzewa czas ku temu, by pojawił się ktoś taki jak [...] ze swoją morderczą ideologią.
Od wieków naród żyjący w nieprawości i ucisku, bo tu tak mamy, szedł
za głosem satrapów. Naród zawsze potrzebuje wodza. Dziś nie mamy wodza, bo wódz jest tchórzem i kryje sie za mocodawcami w UE i Kremla w Moskwie.
Wówczas w jedną chwilę zmiecione zostaną szczątki państwowości, ale i rozliczeni wszyscy, którzy do nieprawości doprowadzili. Zabrane zostaną majątki, złoczyńcy i wielokroć niewinni ludzie powieszeni. Z tym, że wielu ze złoczyńców ucieknie z tego kraju, ale nie będzie problemu z ich rozliczeniem, bo świat jest malutki.
 Marszałek
 Niedziela 02-06-2013

28397. 
Odnośnie wpisu numer: 28387

... klasyczny wyborca Platformy jest pracowity jak Tusk, wykształcony
jak Bartoszewski, uprzejmy jak Niesiołowski, obiektywny jak TVN24 i GW, prawdomówny jak Michnik, kulturalny jak Palikot, zorganizowany jak Pitera, przystojny jak Ćwiąkalski, skromny jak Wałęsa, kochliwy jak Sawicka.
PO prostu – NadCzłowiek!
 J-23
 Niedziela 02-06-2013

28396. 
Nic nie wiedziałem o życiu aż do dzisiaj.
Susz.
Sobota. Dzień Dziecka. Przed chwilą 22:07 wysłuchałem sztucznych ogni jak w sylwestra (to zabronione, policja ma gdzieś). W "Warmiance" bawi się złodziej o którym Kurier pisał nie raz (największy w historii Warmii i Mazur i wawki również), i bierze ślub (nie pierwszy raz) w dodatku urzędniki musieli wyjść z urzędu zrobić łaskę i dać ślub w plenerze (to i dobrze, bo urząd w Suszu to ciemnogród x100 - chyba że burmistrz wyjdzie na zakupy to x25).
Warszawka przyjechała i się bawi (bo to mafioso). A "pan młody" został ułaskawiony za okradzenie 100 tirów, 20 kościołów, 10 muzeów i pewnie [...] (pewnie ze stu).
Koniec świata. Nie ma po co żyć. Państwo bezprawia (sądy od czasów Stalina te same). Tusk na premiera! Rudy wyrwę ci włosy!
 hiyoi
 Sobota 01-06-2013

28395. 
Abraham Lincoln powiedział kiedyś, że prawdziwy charakter człowieka ujawnia się dopiero po dojściu przez niego do władzy.
Niestety muszę stwierdzić, że u Pana W. Ptasznika po dojściu do władzy ujawnił się całkowity brak charakteru. Takie, jakby powiedziała moja babcia, kluchy i flaki z olejem.
 wnuczek
 Piątek 31-05-2013

28393. 
Odnośnie wpisu numer: 28388

Mnie, jak po porodzie zszyła taka położna, to była masakra.
Jak się później okazało, zrobiła to źle, o czym oczywiście dowiedziałam się nie w Iławie.
Pacjent nie zna swoich praw. Mi mówiono, że tak już jest, iż zszywa położna, a rodziłam 3 razy, oczywiście w Iławie.

* * *

Dziwi mnie milczenie na forum odnośnie pedofilii.
Czy nie uważacie, że powinno poddawać się tych zwyrodnialców kastracji co najmniej chemicznej?
 Jola, zatroskana matka
 Piątek 31-05-2013

28392. 
Odnośnie wpisu numer: 28389

Ale zobacz papugę, jaka uhahana...
Żenada jedno i drugie!
 express iławski
 Piątek 31-05-2013

28391. 
Zakłady drobiarskie "EKODROB" z grupy "ANIMEX" w Iławie zostały od amerykańskiego Smithfield Foods Inc. odkupione przez Chińczyków, a dokładniej - Shuanghui International Holdings Ltd., czyli największy
chiński producent wieprzowiny.
Pozdrawiam pracowników Shuanghuia i z góry zamawiam kaczkę po pekińsku.
 zdziwiony
 Czwartek 30-05-2013

28389. 
Odnośnie wpisu numer: 28388

Cudownie, konowale ginekologiczny, popisujesz się swoim łajdactwem. Skaczesz do kamery i nogami wymachujesz?
Ho ho! Moim zdaniem za ten gest nie jesteś nawet zerem, a właściwie symbol twego "ja" [...].
Doskonałe ujęcie, które pasuje do postaw wielu, jednak wielu naszych medyków. Ależżżżż oni się rozpaśli, ależ...
Panie Starosto Rygielski! Nie radzisz sobie również ze szpitalem! Dno.
Tego gościa nie powinno być w naszym iławskim szpitalu. [...]
 Marszałek
 Środa 29-05-2013

28388. 
POŁOŻNE NIE MOGŁY SZYĆ KOBIET

...a mimo tego robiły to! Tak zeznała przed sądem Barbara P. – położna iławskiego szpitala, oskarżona wraz z dwoma lekarzami ginekologii o nieumyślne narażenie na śmierć pacjentki i pozbawienie jej płodności.

Ginekologom, pomimo aktu oskarżenia i rozprawy sądowej, humor dopisuje (jak widać na zdjęciu).

O tej szokującej historii czytaj więcej w bieżącym wydaniu papierowym KURIERA!
 KURIER Krystian Knobelzdorf
 Środa 29-05-2013

28387. 
HISTORIA ZATACZA KRĘGI
jak nieziemskie UFO na prowincjonalnych łanach zboża

W polskiej republice bananowej, jaką ufundowano nam w Magdalence i przy „okrągłym stole” pamiętnego roku 1989 zaplanowana z premedytacją fasadowość demokracji była jednym z kamieni węgielnych zmowy tak zwanych „elit” (znachorów z weterynarzami), a wielu z nas do dzisiaj chce wierzyć, że jesteśmy demokratycznym państwem prawa, gdyż o tym ciągle zapewnia nas Salon.

Życie w takim patologicznym państwie ogłupia do tego stopnia, że coś oczywistego w prawdziwych demokracjach – u nas dla wielu obywateli jest odczytywane jako zagrożenie. Chodzi o idiotyzmy mówiące, że przejęcie władzy przez opozycję jest śmiertelnym zagrożeniem dla demokracji i trzeba robić wszystko, by u steru władzy cały czas trwała opcja, która nie zaneguje i nie naruszy umowy zawartej w 1989 roku przez komunistów z kolaborantami farbowanej opozycji.

Część obywateli do tego stopnia uwierzyła w ten propagandowy trik, że nawet nie zdaje sobie sprawy, że bez prawdziwej opozycji, która ma szanse przejąć władzę i prawdziwie wolnych mediów, które nie negują tego fundamentu demokracji, cała drętwa gadka o demokratycznym państwie prawa jest tylko pustosłowiem.

Czująca się bezkarną i ochraniana przez media władza rozzuchwala się do tego stopnia, że traci poczucie rzeczywistości i sądzi, że ujdzie jej na sucho dosłownie wszystko. Stąd ostatnie skandaliczne wyroki sądów i bezkarni mordercy własnego narodu, łapownicy, złodzieje w białych kołnierzykach, odpowiedzialni za Smoleńsk i cała armia różnej maści aferzystów okradająca Polskę i śmiejąca się nam wszystkim prosto w twarz.

Jednak obserwując to, co dzieje się dzisiaj szczególnie wśród młodych ludzi to posługując się ich slangiem widać już wyraźnie, że zaczynają „czaić” i „rozkminiać”, o co w tym wszystkim chodzi. Oni widzą wyraźnie, że ktoś na siłę kopie rowy, buduje barykady, tworzy pola minowe tylko po to, aby do władzy nie doszli ci niosący biało-czerwony sztandar z napisem „Bóg, Honor, Ojczyzna”.

A co, jeżeli okaże się, że Polacy się zjednoczą i będą zdeterminowani odzyskać swoją Ojczyznę? Kiedy uzurpatorom i zdrajcom grozi utrata władzy, osądzenie i kara, to nie ma innego wyjścia i „konfrontacja siłowa nieuchronna”. Oni w obliczu zbliżającej się klęski gotowi są na rozwiązania siłowe i nie łudźmy się, że tak łatwo, tylko przy użyciu urny i kartki wyborczej pogonimy tę bandę szkodników i zdrajców.

Szczególnie po Smoleńsku ta okrągłostołowa szajka doskonale zdaje sobie sprawę, co jej grozi w przypadku odzyskania Ojczyzny przez Polaków idących pod biało-czerwoną z „Bogiem, Honorem i Ojczyzną” na ustach.
 anty-bolszewik
 Wtorek 28-05-2013

28386. 
Proszę tych, którzy mają w gminie Prabuty coś do powiedzenia, aby zainteresowali się drogą z Prabut do Lubnowych.
Dziury, a nawet wyrwy są tak duże, że nie ma przejazdu. Zatem drogę POWINNO SIĘ JĄ ZAMKNĄĆ! Nawet 30 km/godz nie uchroni auta przed urwaniem koła.
Droga miała być naprawiana po ok sześciu tygodniach po zimie. Minęło
już znacznie, znacznie więcej czasu i nic!
Czy wsie Obrzynowo i Lubnowy mają być oderwane od cywilizowanego świata...?!
 czytelniczka KI
 Wtorek 28-05-2013

28383. 
Odnośnie wpisu numer: 28371

Jak mawiał poeta: "Prawdziwa cnota krytyk się nie boi". A Ty nadal
bronisz swoich mocodawców i coraz bardziej obnażasz się pokazując w której grasz drużynie. Bełkoczesz coś o demokratycznie wybranej władzy, od której wara jeśli chodzi o krytykę.
Słuchaj chłopie, a raczej chłopcze: chodzę na każde wybory, czy to parlamentarne, prezydenckie czy też samorządowe i mam pełne prawo narzekać oraz krytykować rządzących. Takie są właśnie zasady naszej demokracji.
A dlaczego narzekam na władze? A dlatego, że zostałem oszukany oraz okłamany, podobnie jak miliony Polaków. Dociera to do Ciebie czy mam ci przeliterować?
A może właśnie Ty jesteś tym jednym, co złote góry ludziom obiecywał
a skazuje ludzi na wegetację w kraju, gdzie uczciwa praca zamiast być normalnością zaczyna być luksusem.
Nie odpisuj już mi więcej, bo jak czytam Twój bełkot to na wymioty mi się zbiera. Bez odbioru!
 bob budowniczy
 Poniedziałek 27-05-2013

28382. 
Odnośnie wpisu numer: 28380

Hej lokalny obserwatorze!
Ty cosik cwanego kombinujesz, ale dobrze, ja nie zdradzę myśli twej.
Namawiasz Harmatę do Ratusza? Ot to to! Ja też go namawiam, bo on dobry i kompetentny kandydat jest. Ma głowę mocną, szczególnie na bliskie kontakty z radzieckimi towarzyszami. Taka głowa potrzebna do wymiany kulturalno-towarzysko-biznesowej polsko-radzieckiej.
 Marszałek
 Poniedziałek 27-05-2013

28381. 
Odnośnie wpisu numer: 28379

O kurna!
Ty kuraś zawsze coś ciekawego zwęszysz. Nawet nasz burek tego nie potrafi. No i prawda. Kiedyś pisałeś, pamiętam, że gdyby Żyliński za rok
w Iławie został Burmistrzem, to po nim weszłoby do sejmu Wójcio nasze kochane. A tu już-już tuż-tuż nie lada szczęście wójciore może kopnąć.
Ten to ma farta. Oj ma. I to aż dwa razy może trafić do przybytku dobrej
nadziei.
Wójcioro kochany! Dawaj talary na mszę za szczęśliwe rozwiązanie Pani Gelertowej w Elblągu. Przy pomocy pani doradcy iławskiej Hordejukowej, pani Gelert ma szansę ograć swoich kandydatów, to i pożegnamy na dwa latka naszego kochanego wójciorę Harmacińskiego.
 Marszałek
 Poniedziałek 27-05-2013

28380. 
Odnośnie wpisu numer: 28379

Szanse na wygranie wyborów przedterminowych w Elblągu przez Panią Elżbietę Gelert są równe zera. Marzeniem elbląskich struktur PO jest wejście ich kandydatki do drugiej tury.

Jeśli jednak zdarzyłby się cud i Pani Poseł zwolniłaby swój mandat, to Krzysztof Harmaciński byłby kompletnym politycznym samobójcą gdyby mandat po niej przyjął. Czemu?

Platforma jest w odwrocie, w wyborach parlamentarnych 2015 roku stan posiadania PO w ilości posłów w elbląskim okręgu wyborczym zmniejszy się o połowę. Jakie widoki w wewnętrznej walce na platformerskiej liście będzie miał najmłodszy stażem parlamentarnym Harmaciński? Żadne widoki! Jedyną rozsądną rzeczą, jaką może zrobić Pan Wójt, to bronić się na stanowisku Wójta Gminy. Powinien przestać kombinować z mandatem poselskim i rozmyślać o objęciu we władanie iławskiego Ratusza.

Raz już przekombinował w wyborach parlamentarnych 2011. Jego start w tamtych wyborach pozostawił po sobie sporo niechęci i niesmaku wśród iławskiego ludu. Pożytek odnieśli jedynie jego polityczni przyjaciele, ale tylko na moment. Ostatecznie, wspólny dla nich wszystkich, śmiertelny wróg Żyliński wszedł do sejmu...
 lokalny obserwator
 Poniedziałek 27-05-2013


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 68 69 70 ... 135 136 137 138 139 140 141 142 143 ... 248 249 250 ... 360 361 362 następna ] z 362131007595


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | Zdrowie | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe | Wyszukiwarka | FORUM
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.