Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

18587. 
Odnośnie wpisu numer: 18579

Czy ty przeczytałeś z uwagą mój wpis? O czym w ogóle mówisz? O jakiej fabryce części mówisz?
To ma być ten konkret? Konkret to będzie fabryka z ludźmi pracującymi
w środku, a na razie są to plany.
Przestań żyć złudzeniami. Wiele nam obiecywano: drukarnię na 100 osób, inwestorów zagranicznych, że "zarobimy i wydamy w Iławie", że będą ci czy inni z nazwiska inwestorzy itp. Ja rozliczam z konkretów, tych brak.
 Stały Obserwator
 Środa 03-03-2010

18586. 
Brawo kibice piłkarscy Jezioraka Iława!
Widać wasz transparent na meczu Polska - Bułgaria :-)
[...]
 kiedyś byłem kibicem kopanej
 Środa 03-03-2010

18585. 
[...] Chuligani zmówili się, by bić policjantów [...]. A więc czują, że państwa nie ma.
Takie są skutki luzu, jaki dopuściła polityka "miłości" obecnego rządu, na który głosowali wszyscy przestępcy z kryminału, kudłata i niewychowana młodzież. Oby tak dalej, to Polacy zrozumieją, że musi być odwrót od tego sposobu rządzenia, gdyż nie poradzimy sobie z rozwydrzonymi młodymi ludźmi. Tymczasem PO chce, aby do głosowania uprawnienie mieli 16-latkowie.
Ja chcę ostrzec, iż na bazie takich uwarunkowań stworzy się sytuacja sprzyjająca do radykalizacji społecznej oraz powstaniu partii na wzór bolszewickiej. Nie możemy dalej przyglądać się inercji naszego państwa, olewających postaw u rządzących (oni rozgrywają tylko mecze pomiędzy sobą).
Policja powinna nosić gnata za pazuchą nawet po cywilnemu. A dlatego, że jest policjantem - po służbie również. Zatem gnat trzeba mieć pod ręką, bo zawsze może przydać się. Niech ktoś z policji odpowie, czy mam rację i czy prawdziwi policjanci, a nie duki, gnaty niepostrzeżenie noszą za pazuchą.
My z ORMO zawsze pod ręką coś twardego mieliśmy. Ale w kraju spokój był! A teraz nie dość, że hałastrę spuściliście z łańcucha, to jeszcze policja nawet nie udaję, że udaje.
 brygadier robotniczy
 Środa 03-03-2010

18584. 
Odnośnie wpisu numer: 18553

Dziękuję redakcji Kuriera za umieszczenie mojego wpisu w wydaniu papierowym. Ale jak przeczytałem, to już się nie zagotowałem, tylko zdumiałem. Tyle czasu szukać wykonawcy naprawy kawałka asfaltu?
Ludzie!
Za co burmistrz bierze kasę? Między innymi za pilnowanie swoich pracowników, o ile się nie mylę! Jak jest awaria to szuka się szybko firmy, może być droga, ale musi być dobra! Aha, oszczędzamy w mieście, tak jak zaoszczędziliśmy na zimowym porządkowaniu miasta.
Przecież to kpina!
Czy burmistrz Ptasznik już całkiem oderwał się od rzeczywistości?
Chyba tak. Klakierzy mu klaszczą a ludzie już nie wiedzą co myśleć, chociaż mam nadzieję, że myślą o tym jak wreszcie wybrać normalne władze swojego miasta.
Niby już wiosna idzie, ale jakoś radości nie ma gdy się patrzy co oni wyprawiają.
Już myślałem, że nic gorszego po "Masie" nie nastąpi. Myliłem się? [...]
 ciekawski
 Iława, Środa 03-03-2010

18583. 
Odnośnie wpisu numer: 18579

Tak, masz racje.
W galeriach i marketach pracują ludzie, tylko za jaką kasę - to raz, a
po drugie - zyski wypracowane przez te przybytki wędrują najpierw do centrali w Warszawie, a potem chen daleko na zachód, już nie w złotóweczkach.
A u nas zostaje tylko smród i brud po opakowaniach. Widziałaś kiedyś
na przykład aby samochód, który dostarcza towary do tych galerii handlu zatankował na naszej iławskiej stacji paliwo? Albo kupił opony od naszego iławskiego sprzedawcy? Na pewno nie zauważyłaś, bo nigdy tego nie zrobił, on zostawia towar, smród spalin i dziury w jezdni i tyle mamy z tego.
Miało być "zarób w Iławie, wydaj w Iławie", a jest "wydaj w markecie zasiłek, jeśli go masz".
Jeżeli jest tak dobrze jak twierdzisz, to niech nam na łamach Kuriera
rajcy złożą sprawozdanie ile my, społeczeństwo, mamy zysku z tych przybytków, chętnie bym to zobaczył. Ludzie! Gołym okiem widać wszędzie wywieszki "lokal do wynajęcia". Umarło Stare Miasto.
Iława umiera cała.
 Kay
 Środa 03-03-2010

18582. 
Odnośnie wpisu numer: 18580

Ty jesteś z ratusza, ty wiesz lepiej.
Ja nienawidzę polskiej choroby na władzę, dlatego żal mi Ptasznika, tak jak było mi żal Żylińskiego, bo chłopy flaki wypruwali a ludzie i tak swoje.
 Marynara Łu Bu Du, lat 68
 Iława, Środa 03-03-2010

18581. 
1. Czy piszący na tym forum przestali [...]
2. Iława trocinami stoi i rzyga już nimi, a zaczęło się od władzy Umińskiego.
3. Prawdziwa obwodnica, linia na mapie, wisi u Pana Ogonowskiego w Urzędzie Gminy w Iławie.
4. Filiżanka kawy w Tartaku nad Małym Jeziorakiem kosztuje... 8 zł, a
jeśli jaśnie Pan sobie każe wyżej wymienioną przynieść do pokoju na tacy, to zapłaci 14 zł. Smacznego!!!
 degustator
 Środa 03-03-2010

18580. 
Odnośnie wpisu numer: 18579

Ty "Łu Bu Du" jesteś jakiś pomylony. Przeczytaj swoją wypowiedź
i pomyśl - o czym ty mówisz?! Ja inkapewu.
 Agent z Ratusza...
 Środa 03-03-2010

18579. 
Odnośnie wpisu numer: 18577

W hotelu lub w galerii pracują zombi czy ludzie? To nie są miejsca pracy?
A fabryka części samochodowych, która ma stanąć w tym roku?
 Marynara Łu Bu Du, lat 68
 Iława, Środa 03-03-2010

18578. 
Odnośnie wpisu numer: 18571

Odwiedziłem dzisiaj magistrat w Suszu. I szok!
Takiego smrodu papierosowego dawno nigdzie nie czułem. Z tego co zauważyłem, urzędnicy palą w pokojach, a w jednym na II pietrze palą wspólnie z... petentami.
Jak takie zachowanie ma się do obowiązujących przepisów. Co robią ludzie odpowiedzialni za przestrzeganie przepisów?
 zniesmaczony petent
 Środa 03-03-2010

18577. 
Odnośnie wpisu numer: 18575

Wiem, że miasto Iława ma Specjalną Strefę Ekonomiczną, że inwestorzy
mogą korzystać z ulg, ale widzisz tych inwestorów? Widać inne miasta
lepiej o nich zabiegają, bo tam właśnie swoje fabryki stawiają, a nie u
nas! I oni mają się czym chwalić. A Ty chwalisz się polami, na których
nic nie ma.
Inwestorzy mieli wreszcie być w Iławie, a nie ma, więc co mi tu mydlisz oczy inwestorami. Mój drogi, niestety (czy stety) liczą się efekty, a tych brak, więc naprawdę daj sobie spokój z usprawiedliwieniami na siłę, bo nie ma się czym chwalić! Pamiętaj proszę: konkrety, konkrety! A konkretem dla ludzi jest w tych czasach praca, której brak.
 stały obserwator
 Środa 03-03-2010

18576. 
Odnośnie wpisu numer: 18564

Może ludzie głodni nie chodzą, ale to skandal, by miasto [Iława] przez ostatnie 20 lat nie postawiło na poważne przedsięwzięcia, które dają ludziom pracę.
Spójrzcie na bezrobocie - Lubawa 6%, Brodnica 5%. Ale tam są zakłady poważne. Nie tak jak u nas. Nawet nie wiecie o tym, że IZNS się zwija i otwiera się w Lubawie (kupili działkę, aby spod z igły, nowoczesny zakład postawić).
No cóż, kiedy miastem Iławą rządzili i przemożny wpływ miały te zwykłe stolarczyki, to efekt teraz mamy, że płakać tylko.
Nie zamydlajmy oczu nam, iławianom, turystyką, hotelami... To jest
wielki biznes dla zaledwie mikrogrupy, nie dla nas. My z tego chleba
nie mamy.
Kiedy z szumem powoływano uczelnię filię, to również szklono nam, że da pracę iławianom. Jakieś żarty! Na wyższej uczelni praca dla iławian - dla sprzątaczy i konserwatora? Ile może być w tej biednej Iławie galerii, sieci sklepowych?
Masz rację, że obwodnicą się nie najemy - to prawda. Ale ona jest nam potrzebna, nawet jako wewnętrzna droga. Jednak nie szklijmy oczu iławianom, że to są obwodnice. To po prostu kosztowna regulacja ruchu wewnątrz miasta. Zaś Iławę opinać powinna prawdziwa OBWODNICA - mam nadzieję, iż wiecie o jakiej myślę.
 Oskarżyciel Publiczny Burmistrza
 Środa 03-03-2010

18575. 
Odnośnie wpisu numer: 18564

Trzeba być niezwykłym ignorantem, by pewne rzeczy ukrywać przed samym sobą.
Skoro zaglądasz na forum Kuriera, na pewno czytasz też Kuriera. Skoro czytasz Kuriera, na pewno docierają do Ciebie takie informacje, że Iława ma wydzieloną strefę ekonomiczną, że inwestorzy mogą korzystać z ulg, że uzbrajane są tereny pod inwestycje.
Więc zanim powiesz, że niby "w mieście nic się nie robi dla inwestora", zastanów się, czy warto udawać przed innymi, że czegoś się nie wiem, będąc przekonanym, że inni uznają to za pewnik.
 Marynara Łu Bu Du, lat 68
 Iława, Środa 03-03-2010

18573. 
Odnośnie wpisu numer: 18570

Tak zwana "13-a" przysługuje ci w momencie przepracowania w zakładzie minimum 6 miesięcy, ale przepracowania czyli faktycznego bycia w pracy, więc jeśli zwolnienie było krótsze i faktycznie pracowałeś te minimum sześć miesięcy, to proporcjonalna "13-ka" ci się należy - oczywiście
jeśli twój zakład wypłaca te tzw. 13-e pensje.
 Stały Obserwator
 Środa 03-03-2010

18572. 
Odnośnie wpisu numer: 18564

Mówiąc szczerze, to nie wiem jakie działania podjęła obecna władza żeby uczynić tę ziemię atrakcyjną dla inwestorów. Nie będę więc odpierał twojej pretensji, bo i nie mam w tym żadnego interesu.
Zastanawiam się tylko czy to, że ktoś nie ma co włożyć do garnka to wina rządzących czy niezaradności jednostki, która z tego powodu cierpi. Mamy takie a nie inne położenie geograficzne i trzeba się z tym pogodzić, że ani kopalni ani stoczni mieć nie będziemy.
Podobno mogliśmy mieć Swedwood, ale komuś nie poszło - to dopiero jest klęska.
 niedoinformowany
 Środa 03-03-2010

18571. 
Bieżący numer Kuriera.
Sekretarz Susza [Ewa Wiśniewska] nie potrafi nawet kłamać. Drzwi były zamknięte żeby nie było przeciągu.
Janek, jakimi ludźmi ty się obstawiasz? Chcesz wygrać wybory, stawiaj
na tych z Susza.
 Fan-Klub Janka
 Środa 03-03-2010

18570. 
"Zostałem zwolniony (dostałem wypowiedzenie) z pracy w styczniu br.
Przepracowałem w firmie ponad 12 miesięcy, ale byłem na zwolnieniu lekarskim przez kilka tygodni, bo miałem złamany obojczyk.
Czy przysługuje mi 13 pensja za miniony rok?"
 skaner
 http://www.alertfinansowy.pl/index.php?option=com_content...
 Środa 03-03-2010

18569. 
Odnośnie wpisu numer: 18564

Przepraszam, a my mamy jakiegoś burmistrza w Iławie? Czy my mamy
w ogóle rządzących w Iławie?
Trzeba by to sprawdzić w przelewach pensji, trzynastek, premii, nagród
itd. Tam na pewno są ważne nazwiska. No i markety: biedronki, żabki kauflandy, galerie jedna druga. Wielki świat. Tylko gdzie tę kasę zarobić, aby tam kupować...?
Być albo zdechnąć, oto jest pytanie dla iławian.
 Kay
 Środa 03-03-2010

18567. 
Odnośnie wpisu numer: 18513

Ciesz się, że kwity składałeś na grobie... Ten, do którego były one adresowane, nie widział ich (na szczęście), więc co za problem ;-)
 Sophie
 Środa 03-03-2010

18566. 
Odnośnie wpisu numer: 18559

Dziś od rana krąży mi w myślach słowo koniak. Wchodzę na forum, a tu ktoś pisze o koniaku. W sprawie koniaku miałem właśnie dziś zadać pytanie na tym forum.
Mam chęć napić się koniaku, bo mówią, że ma wyjątkowy smak i tzw. długi bukiet. Jaki gatunek kupić i za ile? Zamierzam zainwestować max. 300 zł. Nigdy w życiu jeszcze nie byłem pijany, nigdy nie urwał mi się film. Niektórzy mówią, że po wypiciu 250 ml tego trunku, następuje wrażenie lewitacji, że jakby łeb unosi się do góry pod sufit, ale nogi są ciężkie, skierowane wzdłuż sił grawitacji ziemskiej.
 degustator
 Środa 03-03-2010

18564. 
Odnośnie wpisu numer: 18548

Pytasz, jakie złe decyzje podjął burmistrz Ptasznik lub co się złego wydarzyło. Ja Ci powiem co.
Mam jeden podstawowy i bardzo duży zarzut wobec tego Pana - przy jego pomocy nie powstało ani jedne miejsce pracy, nie ściągnął tu żadnego poważnego inwestora, który dałby pracę choćby 20 osobom i
nie widać żadnego takiego na horyzoncie.
Powiesz - że on buduje obwodnice, postawił amfiteatr, i buduje basen, pobudował ronda - ok, ale to jego zakichany obowiązek i za to ma kasę, i to nie tylko jego jest zasługa, bo trzeba było dogadać się z Olsztynem w tej sprawie (pewnie dobrze o tym wiesz).
Nikt z nas nawet przy dobrej woli nie naje się obwodnicą, basenem czy rondami! Zapytaj samotną matkę, która ma na utrzymaniu z dwoje dzieci, czy jest jej lepiej z tą obwodnicą! Guzik prawda, bo wy PeOwcy widzicie tylko inwestycje - byle były, a nie widzicie człowieka, by miał pracę i przyzwoitą pensję.
Nikt z nas nie włoży do garnka niczego, co będzie pochodną tych rond czy amfiteatru. To niestety nie da nam pieniędzy w portfelach, pracy.
 Stały Obserwator
 Środa 03-03-2010

18563. 
Odnośnie wpisu numer: 18561

Życzyłbym sobie żebyś ty się opamiętał, bo mylisz się w każdym swoim wpisie. Nazywasz ludzi wazeliniarzami itd. Nie masz widzę większego pojęcia w temacie a angażujesz się w dyskusję, która dawno cię przerosła. Masz prawo się denerwować ale rób to u siebie w ubikacji. Jesteś jak widać fachowcem od "psich kup" więc zajmij się swoją robotą, nie czekaj do wiosny.
 niedoinformowany
 Środa 03-03-2010

18561. 
Odnośnie wpisu numer: 18557

Słowo do "fachowca od dróg przelotowych"!
Słowo do wazeliny!
Opamiętaj się.
Gdy ci w bloku piesek zrobi kupkę pod drzwiami na wycieraczce, to
czy też będziesz czekał całą wiosnę aż przyjdzie Pani Sprzątaczka
i sprzątnie?
Pudelku burmistrza miejskiego!
Wiem, że siedzisz u szefa swego ratuszowego w kieszeni. To widać,
słychać i czuć. Jestem blisko, widzę.
Sprawdź czy posiadasz w domu jeszcze lustro. A więc przyjrzyj się.
 urzędnik
 Środa 03-03-2010

18559. 
Odnośnie wpisu numer: 18544

Znakomicie, subtelnie i patriotycznie - Panie Adamek z Las Vegas!
Serce sie raduje. To klasyka.
Na zdrowie...! Mam dobry koniak... Z Adamkiem do toastu...!
Za tak wielkie polskie wydarzenie sportowe. Justyna to nasz
Napoleon Bonaparte. Na zdrowie...
 Latarnik z Sienkiewicza
 Wtorek 02-03-2010

18558. 
Odnośnie wpisu numer: 18557

Co to za zarzut pod adresem burmistrza miasta?
Nie wiem, która to dziura, ale jeśli ul. Kościuszki koło starej policji, to
jest to droga krajowa nr 16. Za stan tej drogi odpowiada jej zarządca.
 bobek
 Wtorek 02-03-2010

18557. 
Odnośnie wpisu numer: 18553

Eeee tam. Dziura w Iławie, dziura na ulicy?
Chłopie, w dziurę to wpadł - budżet Iławy, bo chłopcom zachciało się wszystkie inwestycje na raz przeprowadzić nagle przed wyborami.
 Oskarżyciel Publiczny Burmistrza
 Wtorek 02-03-2010

18554. 
Odnośnie wpisu numer: 18551

Przykro mi. Jestem całym sercem, duszą i ciałem za PO. Nawet chciałem głosować na Sikorskiego ale to było przed jego żenującym wystąpieniem. Dlaczego on zaczerpnął inspiracji z zachowań PiS oraz Samoobrony?
 Mietek
 Wtorek 02-03-2010

18553. 
Odnośnie wpisu numer: 18480

A dziura [w Iławie na ulicy Kościuszki, przy starym budynku policji] dalej jest. Ogrodzona.
Ahhhhh, już wiem - dziury zostaną a burmistrz Ptasznik zafunduje nam iławianom hotele już nie 5-gwiazdkowe, ale 7 gwiazdkowe! Są już takie
na przykład w Dubaju.
To co? Poprzemy jego kandydaturę jako Gospodarza Miasta Iława?
 ciekawski
 Iława, Wtorek 02-03-2010

18552. 
Kandydatura Tomasza Woźniaka z ICK na "Człowieka Roku 2009"
to chyba jakiś żart...?!
 czytelnik Kuriera
 Wtorek 02-03-2010

18551. 
Radek [Sikorski], kandydat na kandydata na Prezydenta RP, wali na oślep w [urzędującego Prezydenta RP] Lecha Kaczyńskiego. Pomimo (podobno) starannego wykształcenia, znajomości języków obcych - zachowuje się jak menel zza budki z piwem. Ciekawe, co na to PKW? Przecież jeszcze kampanii prezydenckiej nie można prowadzić.
Nota bene - PO tworzy haki na swoich, bo głosowanie w partii ma być jawne. Nie zagłosujesz, źle. Zagłosujesz, to w przyszłości będzie można uciąć karierę nieprawomyślnym.
 oko
 Wtorek 02-03-2010

18550. 
Odnośnie wpisu numer: 18544

Dlaczego jeszcze mnie za ten wpis żadna krasa małpa nie skrytykowała? Nawet zdenerwowany jestem brakiem reakcji.
 ADAMEK Z LAS VEGAS
 Wtorek 02-03-2010

18548. 
Odnośnie wpisu numer: 18543

To dla mnie oczywiste, że znajomość języka nie jest jedynym atutem burmistrza miasta, tak jak pewnie ma niejedną wadę.
Kto z nas nie ma?
Zastanawia mnie stwierdzenie, że takie wyjazdy służą ukrywaniu [...] kosztów delegacji itd. Skąd to wiesz?
Tak naprawdę to oceniam burmistrza [Włodzimierza Ptasznika] po tym,
co widzę dzisiaj w Iławie. Masę świetnych inwestycji z wykorzystaniem funduszy unijnych, współpracę z Urzędem Marszałkowskim w Olsztynie,
a także optymistyczne nastroje ludzi z którymi rozmawiałem o basenie, obwodnicy, amfiteatrze itd.
Co takiego złego wydarzyło się podczas kadencji Ptasznika? Jakie złe
decyzje podjął? Staram się coś znaleźć na niego, ale nie widzę! Może
ma ktoś wiedzę na temat i się nią podzieli? Tylko proszę konkrety, a
nie, że jedzie sobie do Holandii i jest z PO, co czyni go winnym.
 niedoinformowany
 Wtorek 02-03-2010

18545. 
Odnośnie wpisu numer: 18544

Justyna Kowalczyk zdobywa olimpijskie złoto. Tomasz Zimoch z Jedynki
Polskiego Radia szaleje jak nakręcony! Posłuchajcie! Wariat nooooooo!
 BOLO
 http://www.youtube.com/watch?v=6ZPpIRPX5Ec
 Wtorek 02-03-2010

18544. 
Ja, "Adamek", chcę wypowiedzieć się się o Justysi Kowalczyk, najsłodszej ze słodkich, najmilszej z milutkich, jakich Polski Naród wydał, olimpijek ze złotym medalem w dorobku - Mistrzyń Olimpijskich.
Nie ma takiej drugiej i nie będzie w Polsce sportsmenek. Oto powiewny dowcip, oczu spojrzenia błysk jak wiosenny promyk słonka, uśmiech jak rozłożysty kielich róży, ząbki perełki.
Po modlitwie do Jana Pawła II, oczekiwałem tylko medalu. Jednak kiedy na kilometr przed metą zaatakowała Norkę, to pomyślałem, ze życzenie moje spełni się. Na sto metrów przed metą już nie wierzyłem i oddałem wiarę, że Norka Justynę skasuje.
Niebiosa, 10 metrów przed metą... zsyłają anioły.
 ADAMEK Z LAS VEGAS
 Wtorek 02-03-2010

18543. 
Odnośnie wpisu numer: 18509 18525

Michał Korybut Wiśniowiecki znał kilka języków i, podobnie jak Ptasznik,
w żadnym z nich nie miał nic do powiedzenia.
Jeżeli uważasz, że jedynym atutem burmistrza Iławy jest to, że zna język
i jest burmistrzem to... gratuluję, nie mogąc jednocześnie pozbierać się
ze śmiechu.
A tak już na marginesie, myślicie, że burmistrz Ptasznik z europejskiego turnee wróci razem ze swoją delegacją, czy pobyt mu się przedłuży...?
Nie bądźcie naiwni, te oficjalne wizyty są tylko pretekstem do obniżenia kosztów takich jak: kilometrówka, dieta, (etc. itp.) prywatnych wojaży.
 poinformowany
 Wtorek 02-03-2010

18542. 
Odnośnie wpisu numer: 18537

Co wam powiem to powiem ws niejakiego "Adamka". On się nie pieprzy,
jeno - babie, nie babie - wali z kopyta, jednak z uprzedzeniem. Gdyby
był koniem, to walnąłby kopytem w ryj, niepostrzeżenie z nienacka.
A to byłoby groźne.
 Baca z Czarciego Jaru
 Wtorek 02-03-2010

18539. 
Najbardziej aktualna mapa przedstawiająca postępy w budowie dróg.
Gorąco polecam śledzenie rozwoju polskich dróg szybkiego ruchu.
 radar
 http://ssc-mapa.googlecode.com/svn/trunk/nowa-mapa.png
 Poniedziałek 01-03-2010

18537. 
Odnośnie wpisu numer: 18533

"Adamek z Las Vegas" - jest ok.
Znakomite spostrzezenia, inteligentne. Jezyk podobny do jezyka Jozefa Pilsudskiego, lapidarny i barwny. Forma dobra, a tresc - znakomita.
Dziekuje.
 Kanclerz
 Poniedziałek 01-03-2010

18536. 
Odnośnie wpisu numer: 18533

Moderatorzy Kuriera usuwają niektóre wpisy, ale tych chamskich jakoś nieszczególnie.
Nie wiem co to jest "głąb, w którego można walnąć", ale słowa typu "wstrętna babo" są na żenującym poziomie. Może to jakiś nieuk pisze
tego typu docinki?
"Adamek" - więcej kultury. Ale takiej kultury mądrej, nie prostackiej.
 Eskulapski
 Poniedziałek 01-03-2010
Odp. 
Nie rozumiesz, kolego, roli moderatorów dyżurnych.
Masz prawo nie rozumieć, ale nie czyń z tego zarzutu.
Nie naszą rzeczą jest ocenianie poziomu internautów.
Do oceniania wpisów my się nie wtrącamy. Forum jest
miernikiem kondycji intelektualnej danej zbiorowości.
Zatem koń jaki jest – każdy widzi. Jeśli coś nie mieści
się w ramach twojego gustu, daj temu wyraz, wyrażaj
swoje racje, ale nie buduj zarzutów tylko dlatego, że
coś jest nie po twojej myśli. Jeśli wyraziłem się teraz
nie w twoim guście, zostawiam cię z tym problemem.
 Modero Kuriero
 Poniedziałek 01-03-2010

18535. 
A to dobre!

Na łamach tygodnika "WPROST" jako felietoniści pojawili się posłowie:
- Janusz Palikot (środek sceny z odchyłem na komunę różową).
- Bartosz Arłukowicz (Lewica nowej krwi, tylko jak długo?).
- Ludwik Dorn (Polska normalna).
Ja pierdu-tu-tu-tu, ależ zestaw zoologiczny!

A kogo mamy w Iławie na łamach "KURIERA"?
- Leszek Olszewski (gwiazdozbiór parzystokopytnych w układzie Oriona).
- Kazimierz Kowalski (stare, zakonserwowane, nie rdzewieje).
- Tomasz Reich (wiadomo, Lubawa równa się Polska).
 J-23
 Poniedziałek 01-03-2010

18533. 
Odnośnie wpisu numer: 18531

O co ci sie rozchodzi? O jakie chamstwa? Do kogo...? Ale teraz obyś
nie żałowała wstrętna babo, jak krótkim prostym walnę cię w głąba.
 ADAMEK Z LAS VEGAS
 Poniedziałek 01-03-2010

18532. 
Odnośnie wpisu numer: 18530

Chyba, Panie Adamek, macie awarię prądu w tym swoim Las Vegas ;-)
 rudy wiewiór
 Poniedziałek 01-03-2010

18531. 
Odnośnie wpisu numer: 18530

Proszę o usunięcie z forum tego "Adamka z Las Vegas" ze względu na wyjątkowo obraźliwy charakter wpisów jakie zamieszcza! Posuwa się do inwektyw, insynuacji, poniżeń!
Apeluję do moderatora o podniesienie ogólnego poziomu naszych spotkań tutaj poprzez eliminację elementu prostackiego! [...]
 Danuta Kwaśniak
 Poniedziałek 01-03-2010

18530. 
Wypowiem sie ws. nagród za medale olimpijskie.
Jeśli ktoś powie, że 600 baniek dla Justyny za 3 medale olimpijskie, to dużo - to ja powiem mu tak.
[...] Bierz narty i trenuj po 6 godzin dziennie przez 10 lat, zobaczysz jak to fajnie i lekko. Ale ty jesteś głąb, niedouk, lewus, leniwiec, że śmierdzi na kilometr. A Ona pracuje jak opętana. Przynosi chwałę Polsce większą niż cała Solidarność z Wałęsą łącznie, bo po bezkres czasu będzie przez naród wspomina za dobro, jakie nam przyniosła. I za to ma dostać te
600 tysięcy złotych.
Czy ty baranie jeden z drugim wiesz, że za taką kwotę, to Ona nawet porządnego mieszkania nie kupi i nie wyposaży! - nie mówiąc już o np. przyzwoitym domku z działeczką 20-arową. Wiadomo, że coś dorobi na boku na pucharze i biedna nie jest. Ale bądźmy poważni w wycenie sukcesu i pracy.
Ktoś mi powie, że prezentuje Polskę chlając piwo na pasażu Łomonosowa w Moskwie i też mu sie coś za to należy. No tak, ale może psi ogon do polizania.
 ADAMEK Z LAS VEGAS
 Poniedziałek 01-03-2010

18528. 
Odnośnie wpisu numer: 18526

A ja pracy w ogóle nie mam :-( I wcale nie dlatego, że nie chcę, ale
niestety ofert w Iławie jak na lekarstwo :-(
 Nika
 Poniedziałek 01-03-2010

18527. 
W zeszłym tygodniu z samego rana zwróciłem kobiecie uwagę na psa, który załatwiał potrzebę przy samym placu zabaw na bulwarze [w Iławie]. Postraszyłem ją mandatem, który można dostać za tego typu zachowanie. Przeprosiła i kulturalnie stwierdziła, że nie wiedziała, że nie można i gdy pokazałem jej psi pakiet, udała się w tamtym kierunku, pobrała woreczek i sprzątnęła (widziałem!).
Tak więc może skoro oczekujemy, by psich gówienek było mniej, należy starać się samemu edukować społeczeństwo. A w ostateczności warto zadzwonić do Straży Miejskiej, niech wlepiają mandaty. Bo jeszcze kilka lat temu, gdy zwróciłem uwagę facetowi na moim osiedlu, odpowiedział "Spier...j". Na takich agentów tylko mandat podziała.
 Nauczyciel, lat 49
 Iława, Poniedziałek 01-03-2010

18526. 
Znów tym nierobom emerytom podwyższają emerytury.
Ja w robocie od świtu do zachodu dymam za 1500 złotych.
 Przedstawciel Ludu Mas Uciśnionych
 Poniedziałek 01-03-2010

18525. 
Odnośnie wpisu numer: 18509

Wazelina zabija nasz urząd iławski! Oj wazelina wylewa się wszędzie po całym ratuszu i mieście. I truje.
Posłuchaj wazeliniarzu. Jak się Ptasznik chce czegoś nauczyć, to proszę bardzo, Polska to wolny kraj, ale niech uczy się za własne pieniądze, nie podatnika! A jak mu się coś tu nie podoba, to niech wraca na rowerze Ukraina tam, skąd przyjechał w walizce.
Posłuchaj wazeliniarzu. Podaj chociażby jeden argument, jeden fakt lub inny zwiastun jeden tego, co konkretnie zrobił "dla społeczeństwa" ten twój Ptasznik. No dawaj.
 urzędnik
 Poniedziałek 01-03-2010

18524. 
Hej! Do PeOwiaków mówię.
Jestem pisiorą wstrętną, ale jak byście mi do kandydowania wybrali tego zdrajcę Sikorę, to takie haki wam przygotuję, że ma mocnych, abyście się z nich urwały. Tylko Komorę macie mi wybrać jako kandydata. Bo jak Kaczor przegra w I turze i wejdzie ta gnida Sikoreczka, to zagłosujemy ze stadem całym na eseldowca, nigdy na zdrajcę.
 Przedstawciel Ludu Mas Uciśnionych
 Niedziela 28-02-2010

18523. 
Odnośnie wpisu numer: 18521

[Tyle lokali do wynajęcia lub sprzedaży bierze się] stąd, że nowobogaccy zainwestowali wolna gotówiznę, wyczekując na lepsze czasy. Bo zawsze lepiej mieć nieruchomość w nowym budownictwie i płacić za nią drobny czynsz, niż kasiorę dać żydowskim, lichwiarskim bankom, które moją kasą obracają, pieniądz mój traci na wartości, a nie daj Boże jeszcze kryzys finansowy.
Na funduszach ją zarobisz 10-20% w dwa lata, to w następnym roku stracisz połowę z tego i o kant dupy takie inwestowanie. A jak lokal stoi, to stoi, i nikt mi nie odbierze.
 początkujacy spekulant giełdowy
 Niedziela 28-02-2010

18522. 
Odnośnie wpisu numer: 18521 18505

Kokosy skończyły się dla uczciwych handlowców.
Bohater wpisu 18505 tej tezie nie podlega.
 bystry
 Niedziela 28-02-2010

18521. 
Odnośnie wpisu numer: 18513

Nie mam żadnej kwiaciarni ani innego sklepu, ale obserwuję miasto Iławę
i rozmawiam z handlowcami, więc skąd się bierze tyle lokali do wynajęcia lub sprzedaży?
Kokosy w handlu dawno się skończyły, czego zza biurka nie widać.
 lecher
 Niedziela 28-02-2010

18520. 
Jako kandydat na Wójta Gminy Iława rozpoczynam kampanię piosenką:
 Główny Urząd Parafialny - Sekretarz Stanu
 http://strony.aster.pl/mira1/kawalerskie%20_noce.htm
 Niedziela 28-02-2010

18518. 
Odnośnie wpisu numer: 18515

Z tego co wiem, "lecher" to były kwiaciarz, czego więc wymagać?
Niemniej masz rację - tępmy wszelkie przejawy inwektyw miast argumentów. [...]
 Barbarus
 Niedziela 28-02-2010

18517. 
Odnośnie wpisu numer: 18510

Ten cwaniak, służący w ORMO za czasów Jaruzeli, dziś służy jaśnie pani
z plakatów przedwyborczych. Jednak jego twarzyczka nijak pasuje do jasnego lica kandydatki, tylko przynosi jej szkody na wizerunku.
 Agent z Ratusza...
 Niedziela 28-02-2010

18516. 
Odnośnie wpisu numer: 18509

Kiedys wyjezdzali ilawscy notable jeszcze dalej, bo do USA - np. byly
radny Andrzej Uminski. Efekty przyszly wkrotce...
 Krzyk z obrazu
 Niedziela 28-02-2010

18515. 
Odnośnie wpisu numer: 18512

Wpis [...] mija sie z tematem.
Prosze nie uzywac inwektyw a trzymac sie tematu - dalej zajdziemy.
 Krzyk z obrazu
 Niedziela 28-02-2010

18514. 
Wszyscy jakoś pomijają w wyścigu do Ratusza byłą starościnę [Skubij
Aleksandrę].
Przycupnęła na stołeczku w gimnazjum nr 1, zastępczynie zasuwają, że
aż miło.
Tymczasem przed wyborami zarzuci swoją postacią całe miasto. Może nawet na maśle i kiełbasie będzie jej wizerunek. Tam więc drodzy iławianie! Będziecie mieć wybór, że ho-ho.
 oko
 Niedziela 28-02-2010

18513. 
Odnośnie wpisu numer: 18512

Kupiłem z pewnej kwiaciarni w [centrum miasta] wiązankę pogrzebową.
Niestety - trwała 2 godziny.
Czy ty rozumiesz o czym [...] mówię. Z twojej kwiaciarni kwiaty zwiędły
po 2 godzinach od wyniesienia. To było latem [...].
 Przedstawciel Ludu
 Niedziela 28-02-2010

18512. 
Odnośnie wpisu numer: 18510

Sekretarzu Stanu - na co czekasz? Przeleć się po Iławie, jest tyle lokali handlowych do wynajęcia, że możesz na zbliżającym się Dniu Kobiet
zrobić interes życia. Dziwię się, że przy takim złotym interesie nie chce
ci się brać leżących kokosów?
Czyli jesteś po prostu ciężki frajer. Czy niedoleczony zazdrośnik?
 lecher
 Niedziela 28-02-2010

18510. 
Odnośnie wpisu numer: 18505

[...] Największy szmal jaki można zrobić, to na kwiatach. Tylko w Polsce takie są numery, czasem 10-krotna przebitka.
Kwiaty dla podtrzymania tylko wrażenia świeżości nakrapiane są mgiełką wody, a także zamrażane w lodóweczce. Gdy kupujesz - wiązaneczka jest, że hej. Po godzinie, dwóch już po niej (to latem). Najdłużej trzyma się jesienią.
Potem tacy startują do rady miejskiej, sponsorują prominentne postaci,
kandydatów na burmistrzów, aby tylko do władzy... - no o kim piszę?
 Główny Urząd Parafialny - Sekretarz Stanu
 Sobota 27-02-2010

18509. 
Odnośnie wpisu numer: 18503

Kruszysz kopię Bóg wie o co i po co!
Przynajmniej Ptasznik chce się czegoś nauczyć, a nie - jak inni, którzy myślą, że wszystko wiedzą i opowiadają potem swoje chore pierdoły publicznie. Zna język i jest burmistrzem - niech wykorzystuje swoje atuty dla dobra Iławy. Podróże kształcą i są doskonałym źródłem wiedzy. Robi coś w służbie dla społeczeństwa, więc ma za swoje jechać?! Sam sobie jedź za swoje.
 niedoinformowany
 Sobota 27-02-2010

18506. 
Odnośnie wpisu numer: 18503

A burmistrz Ptasznik i ten [...] starosta Rygielski mi zwisają ;) Dla mnie mogą jechać gdzie chcą! Ch... mnie to interesuje.
Sami jesteście sobie iławianie winni! Robią Was w jajo od lat, ale nikt z Was nie ruszy ich tyłków z ciepłych foteli. Zebrać się ludziska było już dwa lata temu do kupy i odwołać. A jak nie dałoby rady odwołać, to na taczkach wywieźć.
Mieliście przykład z kombinatorem Maśkiewiczem, który zamiast góry przenosić - tabliczki z nazwami ulic przenosił i kasę unijną przewalił do kieszeni pewnie i co...? Przepraszam za wyrażenie, ale gówno! Facet ma dobrą posadkę i nawet się zaokrąglił tu i tam, bo widziałam jak ostatnio Iławę odwiedzałam.
Więc nie piszcie na forum, że za Waszą kasę jadą sobie do Holandii (bilet lotniczy Wizaar w obie strony jedyne 124 zł/osoba) bo taki bunt to żaden bunt! Pospolite tu ruszenie potrzebne a nie bazgrolenie bez składu i ładu.
 Sophie
 Piątek 26-02-2010

18505. 
Odnośnie wpisu numer: 18392

Jeśli mówisz o utworzeniu listy UB-eków, SB-eków i ZOMO-wców to powiem, że jeden z ZOMO-wców, który zasilił szeregi tych skundlonych psów zaraz po skończonym iławskim "mechaniku" ma dziś - jak to się ładnie mówi - sieć kwiaciarni w Iławie.
Zresztą większość tych, którzy nie dostali się wówczas na studia zasilała szeregi ZOMO i potem stawała w Gdańsku po drugiej stronie - przeciwko swym kumplom z Alma Mater. Ciekawe jak się dziś tacy czują (tfuuu!) gdy udają "panów" a dorabiali się i drogę na przyszłość sobie torowali waląc pałami kompana ze szkolnej ławy.
Jest też kilku emerytowanych już (40-lat to emeryt w policji) iławskich policjantów, którzy zaczynali karierę od ZOMO (!). Pamiętam jak ocierało się rany kolegów i braci po ZOMO-wskich "imprezach" pod akademikami Politechniki. Jak potem chłopacy zjeżdżali do domu (Iławy) i mówili czyje żądne krwi ślepia widzieli pod przyłbicami... Tak było! Nie powiem jak Kowalewski w filmie "Miś" - "Wiem, setki filmów o tym zrobiłem", ale wiem jak było!
A kwiatów w tej kwiaciarni nie kupuję ;)
 Sophie
 Piątek 26-02-2010

18504. 
Odnośnie wpisu numer: 18503

Masz Panie świętą rację. Jakbym nie pamiętał wizyt polskich prominentów i lokalnych bubków u towarzyszy z "Demoludów", to myślał bym, że takie wizyty coś dają.
Te wizyty są tylko towarzyskie i nic poza tym, a dla "oka" bogatsi coś nam darują, a my im za to gościny uchylamy. I nic więcej Panie Szanowny. Urząd jest dobrze poinformowany o takich wizytach i ich znaczeniu.
Całe szczęście, że zakapowali Holendrzy na czym widz polega.
 Główny Urząd Parafialny - Sekretarz Stanu
 Piątek 26-02-2010

18503. 
[...] Burmistrz Ptasznik ze świtą na koszt podatników wybiera się 3 marca do Holandii podpatrywać wybory lokalne oraz... zapoznać się z techniką sondowania ich wyników. Uczy się demokracji (sic!) czy za nasze pieniądze przygotowuje się, podpatrując Holendrów, do jesiennych wyborów lokalnych w Iławie?
Tak, czy owak, nawet internauci z Tholen nie zostawiają na planowanej wizycie suchej nitki, nazywając ją kosztowną i nikomu niepotrzebną zachcianką władz, która niepotrzebnie obciąża kieszeń podatnika.
 Poinformowany
 Piątek 26-02-2010

18502. 
Odnośnie wpisu numer: 18501

Jak widać nie tylko Rychu, Zbychu i Miro mają swoje zakulisowe interesy. Jaco też coś komuś obiecał?
 Poinformowany
 Piątek 26-02-2010

18501. 
JACEK PROTAS, marszałek województwa (PO) urzędujący w Olsztynie, to dyletant i uparty ważniak.
Wybuchł kolejny temat, w którym ten zgrywus Platformy Tuskowej upiera się przy swoich kunktatorskich planach.
Wszystkie zainteresowane samorządy i specjaliści chcą budowy lotniska
w Olsztynku, przy trasie numer 7 (Gdańsk-Warszawa), a tamten [...]
ciągle upiera przy Szymanach za Szczytnem. Przeczytajcie sami.
 anty-komuch
 http://olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,48726,7603295,Marszale...
 Piątek 26-02-2010

18497. 
Odnośnie wpisu numer: 18463

Zgadzam się z panią całkowicie, tak jest niestety [...], znam dobrze
tę firmę. I pewnie, że w urzędzie wiedzą jak jest.
To są układy, niestety :-(
 Gienek
 Czwartek 25-02-2010

18496. 
Odnośnie wpisu numer: 18495

Ciekawe kto w Iławie donosił?
 pytek
 Czwartek 25-02-2010

18495. 
Odnośnie wpisu numer: 18488

Ludzie współpracujący z SB mają dwie możliwości. Powiedzieć - "tak, współpracowałem z SB" lub: "nie".
A mydlenie oczu, że "nie wiedziałem, nie szkodziłem, nie miałem z tego żadnych korzyści" - to najczęściej zasłona dymna, która ma wzbudzić wątpliwości, co do współpracy.
Ciężko jest powiedzieć "tak, donosiłem, bo przez to lepiej mi się żyło".
 szerszeń
 Czwartek 25-02-2010

18494. 
Odnośnie wpisu numer: 18472

Rzeczywiście.
Byłoby warto dokonać jakiejś publicznej oceny przygotowania iławskich podstawówek na przyjęcie najmłodszych dzieci. Czas zmiany zbliża się nieubłaganie.
Nie można tłumaczyć, że ktoś z" u góry" coś wymyślił a szkoła nie ma na realizację tych pomysłów. Pomysł wcześniejszego obowiązku szkolnego uważam za wielką bzdurę, ale skoro już ta bzdura weszła w życie, to teraz trzeba zrobić wszystko , aby szkoła była przyjazna i bezpieczna dla maluchów.
A to już zadanie dla dyrektora. Najłatwiej jest rozłożyć ręce i powiedzieć, że nie ma pieniędzy. Ale tak robi nieudolny dyrektor, który jest zwykłym urzędnikiem i zastanawia się co tu zrobić, aby jak najdłużej utrzymać się na stanowisku - co jest jednoznaczne ze zgadzaniem się na wszystko, co wymyśli organ prowadzący szkołę, nieważne czy to dobre dla dzieci czy jednak nie.
Dyrektor z prawdziwego zdarzania domaga się dla swojej placówki wszystkich należnych jej pieniędzy, zakasuje rękawy i pisze różnego rodzaju projekty, których efektem jest pozyskanie pieniędzy z zewnątrz. Wtedy są pieniądze na remont i rozbudowę, i pomoce dydaktyczne, i zajęcia dydaktyczne, i ciekawie działającą świetlicę, i pielęgniarkę. No i oczywiście na szkolenia nauczycieli.
W Kurierze można przeczytać wypowiedź Pani dyrektor iławskiej "trójki", która twierdzi, że ma wspaniałą kadrę pedagogiczną. A ja dzień wcześniej byłam świadkiem jak do apteki po drugiej stronie ulicy przybiegł chłopiec po pomoc z wybitym palcem po zajęciach w-f, bo w szkole nikt mu nie pomógł.
 mama przyszłego ucznia
 Czwartek 25-02-2010

18493. 
Odnośnie wpisu numer: 18492

[...] nie chodzi o to, że Pan Żyliński był najlepszym burmistrzem, ale o
to, że był porządnym, uczynnym, starannym, dyspozycyjnym, tkliwym, empatycznym człowiekiem.
Ktoś powie, że kadzę gościowi. NIE! Ale taka jest PRAWDA. Popełniono
pod jego kierunkiem może pare błędów w zarządzaniu. No ale i cóż, że popełniono! Obecni w Ratuszu podobno ich nie popełniają. Bo jakże mają popełniać! Im Pan Żyliński zostawili Urząd jak gotowy kotlet na patelni.
TYLKO SMAŻYĆ. I go smażą! A wy nic innego nie widzicie tylko to, że
za chwilę będziecie go konsumowali.
Obecna władza jest jak kelner, który wam kotlet serwuje. Natomiast kucharz już was nie obchodzi - tyle mam do powiedzenia w imieniu Głównego Urzędu.
 Główny Urząd Parafialny - Sekretarz Stanu
 Czwartek 25-02-2010

18492. 
Odnośnie wpisu numer: 18490

"(...) Przez 12 lat przypadkowych rządów tego Pana nie zrobiono prawie nic dla mojego miasta (...)".

A to ci dopiero znalazł się mędrzec, politolog i ekspert gospodarczy, który nazwę "swojego" miasta pisze z małej litery. Ty być może mieszkasz nie w Iławie, lecz w Klewkach jakich lub podobnym Pcimiu. A może wracasz
z księżyca?

"(...) Dzisiaj w grze są już lepsi (...)".

Podaj konkretne przykłady. Personalia i dokonania, choćby po jednym.

"(...) Jeżeli ktoś nie potrafi się przebić, nie ma nikogo za plecami to
z pewnością nie jest wybitny, to nawet nie jest polityk (...)".

To już nie jest definicja mentalności Sobiesiaków czy Rosołów - to jest jako żywo Sycylia.

"(...) Miastu potrzebny jest zgrany zespół a nie samotny wilk (...)".

Aaaaaaa, teraz już wiem do kogo mówię. Ty masz na myśli z pewnością "zespół" Ptasznika, Hordejukowej i Rygielskiego. Dla mnie jest to raczej sfora. Miernoty, które nawet nie potrafią odpowiednio wykorzystać ogromnych funduszy unijnych, które z góry ściągnął do Iławy dla wykorzystania właśnie Pan Adam Żyliński, najpierw jako członek zarządu województwa, a następnie jako parlamentarzysta.

Masz przykład z brzegu: "Zagospodarowanie turystyczne obszaru Kanału Elbląskiego". Dzięki tym zachodom Pana Żylińskiego jest z tego programu odgórna wielka kasa unijna na dokończenie brzegów Małego Jezioraka, brzegów rzeki Iławki, na wreszcie basen kąpielowy, na drogi, na miejską infrastrukturę.

I wielkie brawa za to wszystko dla Pana Żylińskiego. Poszedł do góry
i "zrobił swoje" dla naszego miasta, dla Iławy: załatwił wielką kasę do wydawania na najbliższe 5-10-15 lat!
 fankus Adamkus
 IŁAWA, Czwartek 25-02-2010

18491. 
Odnośnie wpisu numer: 18490

Szanowny przemądrzały Panie! Nie podpieraj się Pan tymi prawidłami politologicznymi, nawet socjopatologią (taka istnieje), nie opowiadaj o klasycznym wymiarze polityka, na których nastała pora, gdyż młodzi nauczyli się tego fachu. Nie, nie, NIE!
Co dokonał czego nie dokonał przez ostatnie kadencje Pan obecny poseł Żyliński - zostaw "sobie a muzom". Dużo dokonał, ale też wiele nie dokonał. Nie porównuj czasów, kiedy nie było Polski w UE do czasów, kiedy na kraj spływa fala szmalu, o który Pan Poseł zabiegał. Dziś, gdyby był Burmistrzem Iławy, również na niego spadały by laury sukcesu i skoku Iławy, co wy u władzy obecnej iławianom wmawiacie.
Nie sztuka szanowny Panie, bywszy "nikim", wskazany palcem przez Pana Posła Żylińskiego: "IŁAWiANIE! NA NICH GŁOSUJCIE". I wygrać wybory. Sztuką wygrać wybory bez wskazania i opieki partyjnej - to jest sztuka.
Platforma Obywatelska 4 lata temu miała takie poparcie, że nawet małpa na liście kandydackiej by wygrała. Takich przykładów mieliśmy w kraju setki.
W Iławie wprawdzie małp na listach nie było, ale ze wskazaniem wielu.
 Główny Urząd Parafialny - Sekretarz Stanu
 Czwartek 25-02-2010

18490. 
Odnośnie wpisu numer: 18478

Popieram start w wyborach [samorządowych] Pana posła, tym bardziej,
że kolejna przegrana zdyskwalifikuje Żylińskiego z życia publicznego na długo. Może nawet na zawsze.
Przez 12 lat przypadkowych rządów tego Pana nie zrobiono prawie nic dla mojego miasta [Iławy]. Raczkująca demokracja lat dziewięćdziesiątych dokonywała kiepskich wyborów. Dzisiaj w grze są już lepsi. Wystarczy popatrzeć na dokonania parlamentarzysty w sejmie.
Na łamach Kuriera w felietonie może zaistnieć każdy bo konkurencja jest niewielka. A ja chciałbym zobaczyć "wybitne" jednostki w wymiarze ponad lokalnym. Jeżeli ktoś nie potrafi się przebić, nie ma nikogo za plecami to z pewnością nie jest wybitny, to nawet nie jest polityk.
Nowoczesną i efektywną politykę uprawia się zupełnie inaczej. Dowodzą tego najprostsze i od dawna znane prawa politologiczne. Mojemu miastu potrzebny jest zgrany zespół a nie samotny wilk. Nie masz Pan szans na Urząd bo ja i wszyscy, z którymi rozmawiam nie chcą już tracić kolejnych szans.
 iława
 Czwartek 25-02-2010

18488. 
Odnośnie wpisu numer: 18486

Łatwo Wam oceniać, wydawać wyroki, zwłaszcza wobec osoby, która nie może już się bronić! Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem...
 Stały Obserwator
 Czwartek 25-02-2010

18487. 
Odnośnie wpisu numer: 18463

Tak, to prawda, że w zakładach to jest normalne. Praca na czarno a
żeby chociaż dał parę groszy więcej za to do wypłaty, to ci powie, że
ma na twoje miejsce dziesięciu!
I robisz za 5 PLN na godzinę a Pan chałupę ma jak willę. Tak jest np. w zakładzie u pana M. o którym mowa w ostatnim Kurierze. I też nie wierzę, że ten czy tamten o tym nie wie. A ciekawe jest to, że na wsi do jakiejś pomocy pijaczek spod sklepu zabije cie śmiechem jak mu zaproponujesz
5 złotych.
Dziwny jest ten kraj, ale odezwiesz się...? Przekonałam się już sama na własnej skórze, że lepiej zamknij mordę bo wszystko jest skorumpowane
i samemu się świata nie naprawi.
I odkryłam tez ostatnio, że świat kręci sie wokół kasy Smutne to, no nie?
 dorota
 Czwartek 25-02-2010

18486. 
Odnośnie wpisu numer: 18483

„Ryszardzie Kapuściński...!!! Dlaczego...”

Po prostu coś za coś. Myślał, że ten system będzie wieczny i to się nigdy nie wyda. A najlepiej wyjaśni to kabareciarz Marcin Daniec [poniżej].
 szerszeń
 http://www.youtube.com/watch?v=qbiIJYgVlEE
 Czwartek 25-02-2010

18485. 
ROZTERKI NA PKP

Pod koniec listopada 2009 ukazał się w Kurierze artykuł dotyczący odwołania z dniem 13 grudnia ostatniego pociągu z Iławy do Jabłonowa Pomorskiego o godz. 22:35. Od tego dnia ten ostatni pociąg zaczął kursować o godzinie 20:47.
Próbowano, aby kursował autobus z Biskupca Pomorskiego. Miałby odjeżdżać z Biskupca o godz. 4:35, miałby jechać przez Krotoszyny, Zawadę, Wonnę, Jamielnik, Szeplerzyznę, Karaś, do Iławy. Odjazdy autobusów pasowały jak ulał. Jak do tej pory sprawa tego autobusu ucichła.
Od 1 marca wraca ten nieszczęsny pociąg na godzinę 22:30. Myślę, że wiele osób ta godzina ucieszy! Również od 1 marca ma być zmieniony rozkład pociągów do Jabłonowa Pomorskiego, podobno pierwszy ma kursować do Jabłonowa o 4:35.
Szczerze mówiąc to Pan Rychlewski odciął Iławę od Torunia właśnie rannym pociągiem, bo kursował po 5, tłumaczył się małą frekwencją, ale im bliżej Jabłonowa tym tłum gęstniał. Myślę, że tak będzie, bo będziemy odjeżdżać następnym o 8:00.
 baba kolejowa
 Czwartek 25-02-2010

18483. 
Niczym domki z kart upadają kolejne symbole.
Oto ikona polskiej publicystyki reportażowej okazała się być maszkarą.
Człowiek, dotąd uważany za nadzwyczajnego, nadzwyczajnym okazał się być donosicielem.
Ryszardzie Kapuściński...!!! Dlaczego...???!!!
 Jarosław Synowiec
 Czwartek 25-02-2010

18482. 
Odnośnie wpisu numer: 18472

Oczywiście, że szkoły nie są przygotowane.
Skąd mają mieć na to pieniądze? Władza coś wymyśliła, ale kto pokryje koszty? Przygotowanie dla maluszków sali, toalet to nie jest koszt 100 zł.
 ciekawska
 Czwartek 25-02-2010

18481. 
Odnośnie wpisu numer: 18479

Późniejszy prokurator wojewódzki III RP Stanisław Ruszkowski w czasie bycia długoletnim prokuratorem rejonowym w Iławie naturalnie do PZPR należał.
W stanie wojennym jednak... bronił swojego kolegi Stefana Śnieżko. Doktor Zenon Olszewski ponoć załatwił mu lewą chorobę i przenieśli go
z Zakładu Karnego do szpitala.
Śnieżko został wiceministrem sprawiedliwości w rządzie Mazowieckiego
i nie widział nikogo poza Ruszkowskim, kto mógłby przejąć prokuraturę wojewódzką w wolnej Polsce. Urząd swój sprawował do końca lat 90-tych ciesząc się ogromnym szacunkiem podwładnych.
 Mirelles
 Środa 24-02-2010

18480. 
Ciekawi mnie jedna rzecz.
W Iławie przy ulicy Kościuszki, naprzeciwko Lidla w piątek (19 lutego br.) robotnicy coś dłubali w jezdni. Po godzinie 15 zostawili kupkę ziemi, ogrodzili płotkiem i poszli.
Dzisiaj, w środę, wygląda to tak samo, nic z tym nie zrobiono. Blokuje się ruch na drodze krajowej nr 16, ale widzę że nikogo to nie obchodzi. No cóż, to nasze miasto, "przyjazne turystom i mieszkańcom".
Brawo, brawo :-D
Zamknięta prawie połowa drogi a wam się hotele 5-gwiazdkowe marzą!
 ciekawski
 Iława, Środa 24-02-2010

18479. 
Odnośnie wpisu numer: 18439

Może jeszcze jacyś inni iławscy celebryci rozpoczynali karierę w PZPR.
Ma ktoś takie informacje? Dziękuję z góry i z dołu.
 pytek
 Środa 24-02-2010

18478. 
Z kim nie rozmawiałbym, to zastanawiają się nad powrotem Żylińskiego
do ratusza iławskiego.
Obecną ekipę Ptasznika uważają jako ludzi z nadania obcej ręki Jacka Protasa z Olsztyna.
Pan Adam Żyliński ma szanse w Iławie wygrania wyborów na 50%.
My w Urzędzie Parafialnym mamy właściwe informacje.
 Główny Urząd Parafialny - Sekretarz Stanu
 Środa 24-02-2010

18477. 
Odnośnie wpisu numer: 18472

Zaniepokojona matko!
Ten chory pomysł z 6-latkami powstał w tych chorych głowach liderów
Platformy Tuskowej. Chory libertyn różowy Dono Tusk wymyślił ten cyrk
z pomocą konfidenta Micha Boniego, więc teraz burmistrz Włado Ptasznik musi wdrażać na prowincji chore pomysły swoich gwiazd, już nie ucieknie
z pomocą dziwnego paszportu do np. Hong Kongu lub innego Tajwanu.
 ANTY-KOMUCH anty-czerwony i anty-różowy
 Środa 24-02-2010

18475. 
Odnośnie wpisu numer: 18471

Bardzo ciekawy wpis.
Też pochodzę ze wsi (choć nie z pola), kota i psa nie mam. Psy sąsiadów srają za to na potęgę, jak im natura nakazuje, szkoda, że tylko przed naszym, wspólnym domem.
Ciekawość moją wzbudziła analiza biochemiczna wszelkiego gówna dokonana przez "wieśniaka". Takie podejście do znajomości znaczenia nawozu naturalnego znamionuje dużą wiedzę forumowicza, wcale nie wieśniaczą.
Powiedzenie "nie dasz gnoju" człowiekowi wykształconemu nie uchodzi.
Ponadto, sataniczo-teistyczna teoria powstania miasta i wsi zasługuje
na uznanie. O lesie nie wspomnę, teoria jego powstania zakrawa na agnostycyzm. A gówien coraz więcej.
 absolwent
 Środa 24-02-2010

18474. 
Odnośnie wpisu numer: 18471

[...] Siedź sobie na tej zakichanej wiosze, świnie i psy chowaj.
Wietnamczycy z psów dobre dania smażą, dlaczego nie robi sie tego
w Polsce. Podobno jest taka restauracja jest gdzieś w Warszawie.
 Baca z Czarciego Jaru
 Środa 24-02-2010

18472. 
Jako zaniepokojona matka dziecka 5-letniego, zwracam się do Państwa jako najpoczytniejszej gazety w regionie z uprzejmą prośbą o zbadanie przygotowania iławskich szkół podstawowych na przyjęcie 6-latków we wrześniu br.
Ktoś wprowadził reformę, ktoś dał nam rodzicom wybór, przedszkole lub szkoła, ale nikt nie mówi jak szkoły przygotowane są na przyjęcie tak małych dzieci, jak przygotowani są przyszli nauczyciele 6-latków czy wreszcie ile rodziców szacunkowo jest skłonnych posłać swoje pociechy wcześniej do szkoły.
Wam, jako gazecie, łatwiej jest dotrzeć tam, gdzie pojedynczy rodzic nie ma wstępu.
Ja wiem jakie zainteresowanie wcześniejszym posłaniem dziecka do szkoły jest w "moim" przedszkolu, ale jak jest w innych? Patrząc na "nasze" przedszkole, do szkoły pójdzie może pięcioro 6-latków, albo jeszcze mniej. Widać wyraźnie niechęć rodziców do reformy, a może po prostu niewiedzę.
Myślę, że takich zdezorientowanych rodziców jak ja na terenie Iławy jest dużo więcej, więc gdybyście zajęli się tym tematem byłabym bardzo wdzięczna, na pewno nie tylko ja. A czasu na decyzję coraz mniej...
 Małgorzata
 Środa 24-02-2010

18471. 
Odnośnie wpisu numer: 18466

[...] Opinia wyrażona przez "czytelnika" nie obraża mnie, nie robi na mnie wrażenia. 100% mieszkańców miast pochodzi z pól, ze wsi. Ja psów i kotów nie mam. Koty i tak przychodzą w nocy pod dom, miauczą i [...] marcują się na hektary, za nich alimentów nie będę płacił. Wszelakie gówno bez względu na pochodzenie społeczne i zawodowe stanowi ważny budulec próchnicy i kompleksu sorpcyjnego gleby. Nie dasz gnoju, nie masz plonu!!!
Jedyny sposób na psy, to wyjazd z miasta, kupno 10 ha pola, ogrodzenie tego, budowa wilii i można żyć w błogostanie.
Porządek rzeczy jest taki: miasto jest dziełem szatana, wieś człowieka, a las dziełem Boga (Matki Natury).
 wieśniak
 Środa 24-02-2010

18470. 
Odnośnie wpisu numer: 18463

Do kogo te pretensje?
Masz informację o zatrudnianiu na czarno to zgłoś to do Państwowej Inspekcji Pracy zamiast psioczyć na wszystko i wszystkich dookoła.
Żebyś nie musiał szukać: tel. (89) 527-42-75.
 jasam
 Środa 24-02-2010

18467. 
Odnośnie wpisu numer: 18460

Fizyczna likwidacja ludzi czy psów to pomysły faszystowskie,niech się pan wstydzi!Pies musi się na dworze załatwiać,właściciel powinien zadbać,by odchody (kupy)sprzątnąć i zostawić teren niezabrudzonym i wszystko! Proszę się nie kompromitować,ok?
 Marika
 Środa 24-02-2010

18466. 
Odnośnie wpisu numer: 18460

To nie psy są głównym problemem w "temacie" psiego łajna ścielącego
się na każdym skrawku naszego miasta, lecz ich właściciele. Ludziom
tym brakuje podstawowych zasad kultury oraz umiejętności życia
społecznego.
W swych mieszkaniach oczywiście dbają o czystość i porządek, lecz już na klatce schodowej plują, śmiecą, wyrzucają niedopałki papierosów. Interesuje ich tylko ich prywatna własność a obszar życia społecznego mają w głębokim poważaniu. Jest to typowa cecha społeczeństw prymitywnych, które zostały nagle przeniesione w zupełnie inny, obcy im świat. Tym obcym światem jest życie w mieście w większym skupisku ludzkim.
Osobnicy pozwalający na obsrywanie miasta pochodzą głównie ze wsi (przepraszam mieszkańców naszych wsi), gdzie zawsze niezbyt się dbało o porządek na podwórzu, na którym zalegały sterty gnoju i wszelkich nieczystości. Po przeniesieniu się do miast ludzie ci zachowali swój brak nawyków higieny, czystości otoczenia i uważają, że ich psy mogą swobodnie obsrywać każdy obszar poza ich mieszkaniem. Co ciekawe - ludzie ci czują się chyba znakomicie w otoczeniu psich gówien i jest im zupełnie obojętne, że ich dzieci w okresie letnim bawią się na trawnikach całkowicie zasranych przez ich własne psy.
Dziwi całkowita obojętność władz sanitarnych i miejskich na ten problem grożący wybuchem jakiejś paskudnej zarazy. Uważam, że powinno się natychmiast zakazać hodowli psów i kotów w domach wielorodzinnych i egzekwować to z całą surowością prawa - głównie karami finansowymi i administracyjnymi, aż do eksmisji z bloku wielorodzinnego włącznie. Wiem jednak, że to typowe "wołanie na puszczę" ponieważ władze państwowe i lokalne samorządowe nie chcą się narażać tysiącom flejtuchów ponoszących winę za wygląd naszego obrzydliwego otoczenia, gdyż zawsze jest jakiś okres przedwyborczy lub też powyborczy i lepiej się chwalić jakąś drogą, amfiteatrem, pływalnią niż czystością i elementarnym porządkiem w mieście.
 czytelnik
 Wtorek 23-02-2010

18463. 
[...] Jak to może być, że ludzie pracują na czarno, to już jest nagminne.
Od czego są inspekcje pracy? Chyba żeby w łapę brać. Nie chce mi się wierzyć, że urzędasy nic o tym nie wiedza ile ludzi pracuje na czarno
bez umowy, bez niczego. Jak tak możne być? Że nic się z tym nie robi?
Przykładem możne być [...] i wiele innych zakładów oraz prywaciarzy, normalnie sobie kpią z pracowników.
Dobrze, że od lat nie chodzę na żadne wybory, podkreślam: żadne!
Mam już dość niespełnionych obietnic o poprawie sytuacji. Wielcy urzędasy, radni, burmistrzowie [...].
Nie zamydlajcie oczu ludziom jak jest fajnie, jak Iława się rozwija, bo zwykli prości ludzie martwią się jak związać koniec z koniec i jeszcze są wykorzystywani z pracą na czarno i nic z tego nie mają.
 ktoś
 Wtorek 23-02-2010

18462. 
Może ktoś zaspokoi moją ciekawość. Czy europoseł Krzysztof Lisek ma zabrany immunitet i czy prowadzone jest śledztwo w sprawie manewrów pieniężnych "wybitnego człowieka PO" ?
 dzielnicowy
 Wtorek 23-02-2010

18461. 
MOPS Iława - ile płaci Pani dyrektorka za [...]. Jest to wstyd.
Oczywiście ratusz "nie wie" o tym sprytnym procederze.
 sumienie
 Wtorek 23-02-2010
Odp. 
Może wreszcie przedstawisz jakieś, jakiekolwiek, dowody?
 moderator
 Wtorek 23-02-2010

18460. 
Odnośnie wpisu numer: 18455

Pod moim oknem leży 9 gówien. Tylko fizyczna likwidacja psów odstraszy potencjalnych chamów wprowadzających zwierza do obsrywania domu.
 oskarżyciel publiczny od burmistrza
 Wtorek 23-02-2010

18458. 
"Miliardy w zębach", a kas fiskalnych jak nie widać, tak nie widać :)
Tylko się leczyć, płacić i płakać.
PS. Pieniądze, szaleństwo, hipokryzja i głupota przesłaniają zdrowy rozsądek.
 Natasza_Pegeerówka
 http://biznes.onet.pl/miliardy-w-zebach,18570,3181329,1,p...
 Wtorek 23-02-2010

18457. 
Odnośnie wpisu numer: 18410

Postanowiłem sprawdzić czy sie sprawdza lek na astmę, ten sam, który zażywają Norki. Rzeczywiście działa.
Przed zażyciem leku w sprincie na 100 metrów miałem czas 12,4 sekundy, a gdy zapodałem sobie inhalatorek na astmę wyszło... 9,72 s
 Czaruś z IKS
 Wtorek 23-02-2010


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 116 117 118 ... 231 232 233 234 235 236 237 238 239 ... 309 310 311 ... 386 387 388 następna ] z 388



102892187



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.