Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

33474. 
Życzenia sekty propagandystów z tak zwanej "Gazety Wyborczej" dla nowego Prezydenta RP. Przed przeczytaniem tych słów złapcie się ramy.
Adam Michnik (cytat):
"Życzę prezydentowi Dudzie by umiał szanować mądrzejszych od siebie".
Koniec cytatu.
Nie mam więcej pytań (ani cytatów).
Zaczęło się.
 Agent J-23
 Iława, Środa 05-08-2015

33473. 
Ja mam pytanie do Pana burmistrza Adama Żylińskiego.
Swojego czasu stanowczo wypowiadał się Pan na temat działalności ICK i mówił o zmianach jakie mają nastąpić by instytucja kultury funkcjonowała w Iławie lepiej.
Powołanie na dyrektora takiej osoby jak Pani Ewa Wiśniewska z pewnością nie spowoduje lepszego funkcjonowania instytucji ponieważ jej zachowanie dalece odbiega od ogólnie przyjętych norm jakie obowiązują w stosunkach międzyludzkich. [...]
Jak, zajmując się intrygami i plotkami można tworzyć zgrany zespół i dobrą pracę służącą mieszkańcom?
 obserwator [65]
 Iława, Środa 05-08-2015

33472. 
Państwo polskie działa tylko do 30 stopni!
Pociągi Pendolino znowu unieruchomione, są gigantyczne opóźnienia i olbrzymi chaos na całej linii Gdynia-Warszawa-Kraków. Miały być piękne wakacje a jest horror. Pasażerowie załamani, koczują w wagonach lub na dworcach, gdy żar leje się z nieba.
Aż strach dziś pomyśleć co to będzie zimą, gdy przyjdą mrozy większe niż -10 stopni C.

Nie ma ruiny, jest "pasmo sukcesów".
 anty-bolszewik
 Iława, Środa 05-08-2015

33471. 
Fajny artykuł odnośnie bałaganu wokół "Face Clubu".
[strony 2-3]
A wiec Panie właścicielu, proszę podać swój numer telefonu, bo mówi Pan, że można do Pana dzwonić w razie problemów. Jeśli więc Pana klienci będą sikać lub wymiotować, albo drzew się czepiać, albo bić się, śmiecić (jak w każdy weekend), to dzwonimy do Pana.
Myśli Pan, że uspokoi mieszkańców? Myślę, że nie. My chcemy spokojnie tutaj mieszkać, a nie oglądać pijaków i ich rozboje.
Będziemy umieszczać zdjęcia na necie co się dzieje pod naszym blokiem.
 iławianin [248]
 Iława, Środa 05-08-2015

33469. 
Wieczorami po godzinie 23 na ulicy Dąbrowskiego i obwodnicą północną szaleńcy urządzają sobie wyścigi z nadmierną szybkością i hałasują.
Być może urządzają sobie wyścigi, ale tak głośno, że nie można spać.
 Józek
 Iława, Środa 05-08-2015

33468. 
Odnośnie wpisu numer: 33464

Może dobrym pomysłem byłoby zapytanie ludzi o to, czego oczekują od takich jednostek jak centrum kultury czy sportu. Nie idzie o koncert życzeń, które wszystkie będą spełnione, ale może niektóre z nich dałoby się zrealizować. [...]
Chciałbym, żeby takie instytucje działały na naszą rzecz właśnie, by aktywizowały mieszkańców. To dla nas przede wszystkim one istnieją.
Nie dla siebie i nie tylko dla turystów.
Można by stworzyć coś na wzór akcji w Olsztynie, która ma na celu aktywizowanie mieszkańców stolicy regionu. I tak np. w sobotę rano byłaby nauka pływania dla dorosłych na basenie miejskim, a w niedzielę rano wybiegałaby spod hali grupa miłośników rekreacji. Mogłaby też wyjeżdżać rowerami albo wychodzić z kijkami.
Nowy wicedyrektor centrum sportu z wykształcenia jest wuefistą. To on mógłby poprowadzić którąś z tych aktywności. A w ciągu roku można by np. zorganizować otwarte zajęcia gimnastyki w hali.
To taki luźne pomysły. Może ktoś ma lepsze.
Może od września centrum sportu coś zaproponuje mieszkańcom Iławy.
 Wiktor
 Iława, Środa 05-08-2015

33464. 
Odnośnie wpisu numer: 33452

A ja się pytam.
Dlaczego żadnej oferty aktywnego wypoczynku mieszkańcom Iławy w sezonie letnim nie proponuje Iławskie Centrum Sportu i Rekreacji?
 Marek
 Iława, Wtorek 04-08-2015

33463. 
Odnośnie wpisu numer: 33461

Może wreszcie zbudują nam prawdziwą obwodnicę Iławy w nowym śladzie DK16 na odcinku od Rudzienic-Karłowa, dalej na Kałduny, Dół, Dziarny, przecinając w lesie drogę Lubawską, idąc dalej za lokomotywownią i wychodząc na Wikielec i Stradomno do starego śladu DK16.
 dróżnik
 Ostródzka, Wtorek 04-08-2015

33462. 
NA UPAŁY – KURTYNA WODNA!

Dwie kurtyny wodne – w sąsiedztwie ratusza oraz przy parku miejskim – zostaną uruchomione od środy 5 sierpnia w Iławie. Ze względu na alerty pogodowe o rekordowych upałach, Inspektorat Obrony Cywilnej we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną zainicjował montaż natrysków.

Niewykluczone, że instalacje znajdą się również w innych dzielnicach miasta – np. przy ul. Sobieskiego lub Wiejskiej. Warunkiem uruchomienia „mgiełki” jest obecność hydrantów.
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 04-08-2015

33461. 
Parlamentarzyści PiS w trybie „wniosku poselskiego” zwracają się do Premier Rządu RP o ponowne wpisanie wykreślonej drogi krajowej 16 do rządowego planu modernizacji dróg.

W korespondencji czytamy, iż – biorąc pod uwagę kluczowe znaczenie tej drogi dla rozwoju województwa – celem winno być doprowadzenie do standardu drogi ekspresowej.

http://pisolsztyn.org.pl/index.php/47-aktualnoci/2756-posel-jerzy-szmit-zwrocil-sie-do-parlamentarzystow-warmii-i-mazur-o-wsparcie-w-dzialaniach-na-rzecz-powrotu-dk16-do-rzadowego-planu-modernizacji-drog
 skaner
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 04-08-2015

33460. 
Odnośnie wpisu numer: 33458

Takich dziwnych remontów w Suszu pełno.
Na przykład kładziony jest nowy chodnik z dworca w stronę Rolmaxu.
Dla kogo? Mieszkańców Lipin, którym zamknęli przejazd w koszarach?
Ale nowego chodnika na jednej z głównych ulic Piastowskiej od wiaduktu do skrzyżowania z ulicą Wybickiego (przy której znajduje się urząd miasta) doprosić się od kilku lat nie można. Wg wielokrotnych obietnic burmistrza miał być remont tego odcinka po zakończeniu budowy wiaduktu - i co...? Wiadukt ponad rok otwarty a remontu jak nie było, tak nie ma. Nogi połamać można.
Aż dziw bierze, że urzędnikom tamtędy chodzącym to nie przeszkadza, a to dla części z nich droga do i z pracy.
 suszak
 Susz, Wtorek 04-08-2015

33458. 
Odnośnie wpisu numer: 33449

To jeszcze nic... takiego remontu za nasze pieniądze, takich nieziemskich zjawisk jest w Suszu prze ostatnie lata sporo.
Ostatnio w Suszu zaobserwowałam ciekawie zjawisko. Meteoryt Miłośnik Ziemi Suskiej zderzył się z innym Zielonym Meteorytem i jak to z tymi skałami bywa wypadli ze swoich orbit i lecą zderzyć się z ziemią. A to może być poważna katastrofa dla Ziemi Suskiej.
Taki to miły, neutralny Miłośnik wcześniej zakochany w PO, teraz ekspert od żniw i rolnictwa w dodatku społecznik działający „bezinteresownie” dla dobra mieszkańców - chce wylądować na ciepłym stołeczku na wiejskiej w Warszawie?
O, i tyle mamy moimi drodzy z niby naszych ludzi, którzy jak chytre lisy będą nas teraz przed wyborami zachęcać na oddania swoich głosów, promować siebie, ale czy aby takich potrzebuje nasza miła ojczyzna? Takich asekurantów, uchylających się od narażenia się komukolwiek w imię słusznej prawdy...?!
 Wenus
 Susz, Wtorek 04-08-2015

33455. 
Odnośnie wpisu numer: 33454

Faktycznie, Pan Ścibor-Rylski nie zapisał się najlepiej w historii Polskiej.
Nic nie usprawiedliwia konfidentów UB. Są tak samo zdrajcami Narodu jak konfidenci NKWD czy GESTAPO.
Niestety POlszewicy lubią się otaczać szemranymi typami, bo przecież nieżyjący już Bartoszewski (celowo unikam słowa "świętej pamięci") był i wciąż jest dla nich wieeeeelkim autorytetem. A to, że był konfidentem najpierw gestapo (raporty Pileckiego) a potem UB im nie przeszkadzało to czemu i Ścibor miałby przeszkadzać?
No ale jaka władza, takie autorytety. A to wszystko jest efektem Układu Magdalenkowego (1989).
 Łukasz Tulwiński - Ruch Narodowy
 Iława, Poniedziałek 03-08-2015

33454. 
Odnośnie wpisu numer: 33446

ZAWÓD – AGENT RATUNKOWY

Szyderczy śmiech historii. Oto konfident UB o pseudonimie "Zdzisławski" podczas uroczystości państwowych pod kierownictwem, a jakże Platformy znowu reprezentował... powstańców Warszawy.

Dowody zebrane przez IPN nie pozostawiają najmniejszych złudzeń.
Ten typek spod ciemnej gwiazdy po II wojnie wsławił się donoszeniem do siepaczy UB nie tylko na towarzyszy powstańców, dzięki czemu wydatnie ułatwił komunistom likwidację podziemia, ale nawet na własną... żonę!

Proszę się dobrze przyjrzeć. Oto "generał" Zbigniew Ścibor-Rylski.
Miłośnik prezydenta Komorowskiego. Dziwne...?
 Agent J-23
 Iława, Poniedziałek 03-08-2015

33452. 
Odnośnie wpisu numer: 33444

To jest trochę irytujące.
Doceniam te wszystkie inicjatywy. ICK ruszyło w końcu, coś się zaczęło u nas dziać.
Iława nam pięknieje, tylko właśnie - co poza tym? Czy oprócz szeroko rozumianej turystyki w okresie wiosenno-letnim będą w najbliższej przyszłości otwarte zakłady pracy?
Przepraszam, chociaż jeden niech powstanie, to już będzie coś. Czekam na informacje dotyczące frapującego mnie tematu.
 Kamil
 Iława, Poniedziałek 03-08-2015

33451. 
Świetny felieton Bartosza Gonzalesa o Wydziale Promocji Miasta Iławy
[strona 36].
Sądząc po tym, że Pan Bartosz jest stałym bywalcem ratusza, od razu da się zauważyć, że felieton pisany na zlecenie Wydziału Promocji. Zgodnie z zasadą marketingu, nieważne czy o Tobie dobrze czy źle piszą. Ważne, by nazwiska nie przekręcili. [...] Darmowa promocja w Kurierze.
 obserwator [65]
 Iława, Poniedziałek 03-08-2015
Odp. 
Na jutro poszukaj sobie cienia i absolutnie nie wychodź z niego, bo zapowiadają jeszcze większy upał niż dziś.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 03-08-2015

33449. 
Odnośnie wpisu numer: 33446

Hańba!
PO-lszewicy nawet flag nie powiesili na magistracie w Suszu.
Ale na sponsorowanie żałosnej plandeki na byłej krochmalni to kasa jest.
Może Kurierzy przyjrzą się dlaczego komunalka za pieniądze podatników wyremontowała siedzibę towarzystwa? Mam nadzieję, że harcerze nie zawiedli w rocznicę Powstania Warszawskiego.
 sportowy
 Susz, Poniedziałek 03-08-2015

33448. 
1. Partia w nazwie OBYWATELSKA.

2. Listy wyborcze ustalane są w centrali przez wodzów według klucza partyjnego, frakcji, koterii i sympatii.

3. W efekcie partia "obywatelska" (z nazwy) do reprezentowania obywateli danego regionu desygnuje aparatczyków z centrali.
 logik
 Iława, Poniedziałek 03-08-2015

33447. 
Średnio wygląda sprawa przyznawania mieszkań komunalnych w Suszu.
Proszę o przyjrzenie się tematowi.
Odmownie rozpatrzono wniosek kobiety, matki trójki niepełnosprawnych dzieci, a mieszkanie przyznano Anecie N., której zatrudniający ją w swojej firmie wujek Waldemar przebywał w ostatnim miesiącu na wczasach z Burmistrzem Susza.
Jak to możliwe, że na komisji nie było kompletu dokumentów, a dla Pani, której nazwiska na próżno szukać we wcześniejszych listach nagle znajduje się mieszkanie.
Ile takich wałków miało wcześniej miejsce?
Miasto już żyje tym tematem. Ciekawe jak zmieniony zostanie protokół ze spotkania i kto zostanie kozłem ofiarnym...?
 szczygieł
 Susz, Poniedziałek 03-08-2015

33446. 
Odnośnie wpisu numer: 33443

1 sierpnia stowarzyszenie "Iławscy Patrioci", razem z Ruchem Narodowym oraz kibicami Jezioraka w skromny sposób uczcili godzinę "W".
Jak uczciły to władze miasta i powiatu?
Znów zapomniano? Tutaj pytanie, zwłaszcza do PiS lokalnego, bo od SLD czy Platformy nie ma co wymagać.
Kreujecie się na partię patriotyczną. Jak w Iławie to uczciliście?
 Łukasz Tulwiński - Ruch Narodowy
 Iława, Poniedziałek 03-08-2015

33445. 
Pytanie do Pana Polańskiego.
Kogo Panu wytypował Pan Rygielski do startu na posła z ziemi iławskiej z listy PiS-u? Czy "wasze" struktury PiS (czyli około 4 osoby) podjęły już tak trudną decyzję?
Wiem wiem, jak zawsze temu wyborowi towarzyszyła burzliwa dyskusja z wszystkimi członkami PiS-u.
 Miron
 powiat iławski, Poniedziałek 03-08-2015

33443. 
Jerzy Owsiak podczas Przystanku Woodstock tymi słowy powiedział o uczczeniu pamięci tych, którzy oddali życie w Powstaniu Warszawskim:

"Wkurwia mnie, kiedy ktoś uzurpuje sobie prawo do narzucania nam, komu mamy hołd składać."

Czerwone bydło z komunistycznej familii nigdy nie zrozumie pojęć takich, jak honor, odwaga i poświęcenie. Dlatego jest wkurwiony. Aż się jąka.
 anty-bolszewik
 Iława, Niedziela 02-08-2015

33444. 
Odnośnie wpisu numer: 33383

Kamil niedawno pytał: co zrobiono w/s miejsc pracy w Iławie? Wam tymczasem w głowach tańce i zabawa? Od tego chleba nie będzie, ale igrzysk… owszem – taaaak!
Niekiedy igrzyska ważniejsze od chleba, emocje bowiem wstrzymują przemianę materii, a raczej blokują odczucie "głodu". Wiem co powiecie. "My nie głodujemy".
Za chwilę będą kolejne rozrywki z udziałem czołówki polskiego jazzu, starego, dobrego orleandzkiego jazzu, blues też zawita; mnóstwo zagranicznych gości z Ameryki, Francji itd itp. – Bo od piątku nad jeziorem będą hucznie grać na saksie, będzie bęben, czyli dżaz, na przytulność przyjdzie czas.
A dlaczego nie pytacie: ile to wszystko kosztuje? Tylko uciecha w głowie?
Wiecie co wam powiem: mnie wystarczy popatrzeć jak w zaciszu Iławki i niemych łabędzi nasi artyści rzeźbią świątki.
I jeszcze jedno.
Oni, rzeźbiarze, są nami, po których, jeśli dłutem wydłubią, pozostaną dzieła. Możemy powiedzieć o nich: to są nasi ludzie, z nimi jesteśmy, z nimi się identyfikujemy, stanowią naszą tożsamość. A jazzmani wyjadą i cicho sza... jak po jazzie, jak po wszystkich igrzyskach.
 Świątek
 Iława, Niedziela 02-08-2015

33439. 
Odnośnie wpisu numer: 33438

Nie mają za co płacić?
A niech zlikwidują radnych wojewódzkich, powiatowych połowę gminnych senatorów, setki fundacji, ekspertów itd
A suka jeździ Pendolino zamiast być uwiązaną przy budzie, a za nią buda z meblami, samolot i limuzyny. I jeszcze suka szczeka mi, że chce być blisko mnie.
 dróźnik szlabanowy
 Susz, Piątek 31-07-2015

33438. 
Trwa demontaż i upadek państwa polskiego.
Od 1 września w całym kraju nie wyjadą na trasy pociągi InterRegio.
Samorządy poszczególnych regionów nie są w stanie dalej dopłacać do tych połączeń.
Żegnajcie staży druhowie: „Mewa", „Portowiec", „Warta", „Drwęca", „Mamry", „Spodek", „Lednica", „Szyndzielnia", „Giewont", „Białowieża" itd.
Młodzież ucieka z Polski samolotami. Najtaniej z Modlina.

POlska w budowie.
Sukces 25-lecia.
 Ola Mała
 Iława, Piątek 31-07-2015

33437. 
Odnośnie wpisu numer: 33436

Panie Kochany! Ja zaś żyję w Iławie od 70 roku wieku XX i zawsze było mi dobrze. Nie za dużo zarabiałem, niewiele wydawałem na balangi, nie trwoniłem grosza. [...] Emeryturę mam nie za wielką, ale ustawiłem sobie życie [...] na małe ale stałe dochody. Jeśli Bóg mi pozwoli i większe choroby mnie nie dopadną, to jakoś dociągnę do upragnionego Nieba i spotkania z Panem.
Ty zaś Panie płaczesz, że cię oszukali. I masz rację, mnie też oszukiwali i teraz tak samo jak ciebie, ale co mam zrobić.
Popatrz. Jednego już nie ma. Tego bogacza. A ty i ja - jesteśmy. Ile on by oddał, aby być z nami. Wszystkie miliony i milijardy. Ale już nie może tego zrobić. A my jeszcze ciągniemy na tym świecie.
I daj spokój Panu Burmistrzowi z pytaniami co on zrobił dla Iławy. Nawet gdyby nic nie zrobił, to tak czy owak ktoś musi być burmistrzem. Natomiast my być nie musimy.
Podobnie jak z tym greckim powiedzeniem: "Życie nie jest konieczne, ale żeglowanie (też w życiu) jest konieczne".
 Marszałek
 Iława, Czwartek 30-07-2015

33436. 
Odnośnie wpisu numer: 33426

Jak żyję w Iławie już 30 lat, jeszcze nie słyszałem żeby tak źle się działo jak dziś. Co to się wyprawia w naszym regionie to przechodzi ludzkie pojęcie, więc muszę zabrać głos, bo mnie boli sprawa tego PO-owskiego dziadostwa, czytaj (starostwa).
Co to jest? - ja się pytam. I co tam się dzieje, że jakaś tam Rabczyńska całym tym bajzlem rządzi i nikt się nie sprzeciwia, nawet starosta Polański nie ma nic do powiedzenia.
Nagrody, stołki i kasę przytulają naszą z podatków... społeczeństwa na którą ciężko pracujemy my wszyscy! [...] Za co? Za picie kawy? Otwieranie rond? Śmiesznego portu? Przecinanie wstęg? Chyba dziadów POgieło do końca! Wstyd i hańba!
Rozwalić i wywalić to dziadostwo! [...] Na jaką cholerę nam darmozjadów utrzymywać...?!
Iławianie obudźcie się! Czas na zmiany! Na jesieni wybory! Wyjdźmy z domów i wybierzmy lepsze jutro! Nie dla nas, a dla naszych dzieci.
NIE dla darmozjadów!
 mieszkaniec powiatu
 stodoła, Środa 29-07-2015

Fatal error: Call to undefined function autolink() in /guestbook.php on line 1288

33434. 
Odnośnie wpisu numer: 33433

Jak daleko ten "rząd" jeszcze zajdzie w swym paranoicznym marszu i walce o utrzymanie władzy?
Może niech, idąc śladem Zygmunta III Wazy, przeniosą już tę stolicę Polski np. do Budy Ruskiej.
Jak patrzę na te peregrynacje koczowników, to przychodzi mi na myśl piosenka Maryli Rodowicz pt. "Jadą wozy kolorowe taborami".