Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

33139. 
Odnośnie wpisu numer: 33133 33130

Ant-bolszewiku, nieustannie ziejący jadem i wieczną nienawiścią wobec innych ludzi mających czelność myśleć i czuć nieco inaczej niż ty.
Przeczytaj sobie wzruszający, pełen ludzkiej mądrości wpis Pana Feliksa Rochowicza i może trochę czasami pomyśl i podumaj nad tym światem. To dużo nie kosztuje. A nuż coś do ciebie dotrze...
[...]
 iławianin [46]
 Iława, Sobota 30-05-2015

33137. 
Odnośnie wpisu numer: 33137

Warto zapamiętać nazwiska osób, które znalazły się w tzw. Komitecie Honorowym popierającym Bronisława Komorowskiego. Porządek wedle Niesiołowskiego, który rzekł, iż Andrzeja Dudę popiera szujna pisowska.
Zatem podaję listę szujni Peowskiej:

Indywidua sztuki:

– Artur Barciś,
– Maciej Englert,
– Jacek Fedorowicz,
– Janusz Gajos,
– Andrzej Grabowski,
– Krzysztof Kowalewski,
– Krzysztof Materna,
– Anna Nehrebecka,
– Daniel Olbrychski,
– Wojciech Pszoniak,
– Andrzej Seweryn,
– Jerzy Skolimowski,
– Danuta Szaflarska,
– Jerzy Trela,
- Andrzej Wajda,
– Janusz Anderman (pisarz),
– Piotr Bałtroczyk (satyryk),
– Andrzej Blikle (cukiernik),
– Elżbieta Dzikowska (podróżniczka),
– Janusz Głowacki (prozaik),
– Andrzej Mleczko (rysownik),
– Krzysztof Penderecki (kompozytor),
– Witold Paszt (wokalista),
– Zbigniew Ścibor-Rylski (lotnik, żołnierz AK),
– Urszula Sipińska (wokalistka),
– Grzegorz Turnau (wokalista),

Indywidua sportu:

– Katarzyna Bachleda-Curuś (łyżwiarka szybka),
– Bartłomiej Bąk (strongman),
– Leszek Blanik (były gimnastyk),
– Zbigniew Bródka (łyżwiarz),
– Sebastian Chmara (były lekkoatleta),
– Leszek Ćmikiewicz (były piłkarz i trener),
– Jerzy Dudek (były piłkarz),
– Paweł Fajdek (lekkoatleta),
– Tomasz Frankowski (były piłkarz),
– Marcin Gortat (koszykarz),
– Iwona Guzowska (bokserka),
– Jarosław Hampel (żużlowiec),
– Otylia Jędrzejczak (pływaczka),
– Zofia Klepacka (windsurferka),
– Szymon Kołecki (były sztangista),
– Robert Korzeniowski (były chodziarz),
– Adam Kszczot (lekkoatleta),
– Czesław Lang (były kolarz),
- Marcin Lijewski (piłkarz ręczny),
– Jagna Marczułajtis (była snowboardzistka),
– Konrad Niedźwiecki (łyżwiarz),
– Małgorzata Niemczyk (siatkarka),
– Paweł Papke (były siatkarz),
– Przemysław Saleta (bokser),
– Artur Siódmiak (były piłkarz ręczny),
– Rafał Sonik (quadowiec).
 Republikanin
 Iława, Sobota 30-05-2015

33136. 
Z Bogiem, z Bogiem każda sprawa,
Tak mawiali starzy;
Kiedy wezwiesz tej pomocy,
Wszystko ci się zdarzy.

Masz się uczyć, choć nie wiele,
Wezwij zawsze Boga,
On oddali myśli płoche
I pilności wroga.

Idziesz w pole, masz siać zboże,
Z Bogiem zacznij pracę;
Bóg powiedział: „Rąk dokładaj,
Ja cię ubogacę.“

Idziesz w drogę, chociaż blisko,
Z Bogiem wychodź z progu,
A gdy wrócisz z niej szczęśliwie,
To podziękuj Bogu.

Gdy na rzekę puszczasz statki,
Z Bogiem — zwyczaj stary;
Bóg ochroni od przypadków,
Przywieziesz talary.

Z Bogiem, z Bogiem każda sprawa!
Tak mawiali starzy;
Kiedy wezwiesz tej pomocy,
Wszystko ci się zdarzy.
 Republikanin
 Iława, Sobota 30-05-2015

33135. 
Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk wręczył połowie urzędu wypowiedzenia umów o pracę. Czy tak można?
Nie znam się na prawie, ale chyba coś jest nie tak. Wypowiedział umowy pracownikom, ale na zasadzie takiej, że obniżył po 1000 zł im pensję i ponownie zatrudnił.
Co ci ludzie teraz zrobią? Ile im zostanie miesięcznie?! Czy tak można stawiać ludzi pod murem? Mama mówiła, że płakali, tak ich załatwił [...].
 cichy i zatroskana
 Kisielice, Sobota 30-05-2015

33133. 
Partia Obłudy pikuje niczym spadający samolot po pierwszym wybuchu.
Nawet Kukiz już przegonił sojuz yntelygentów i chłopów.
A do jesieni jeszcze sporo się wydarzy.
Dobra nasza. Piąteczek...
 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 29-05-2015

33132. 
Odnośnie wpisu numer: 33126

Akurat tak się składa, że zawsze jeżdżę tą drogą i zmorą tej ulicy jest stawianie samochodów przy krawężnikach. Skoro korzysta Pan z tej drogi, to powinien Pan również zauważyć zwiększone natężenie owych kaskaderów, niejednokrotnie ruszających z piskiem opon. Garby nie każdego ograniczają Panie Kierowco. Znak dyscyplinował. Teraz bardzo często w godzinie około 15 przy poczcie jest istny młyn. To, że jest to droga dojazdowa do innych bloków jest wiadome, tylko to, jak się po niej niektórzy poruszają to inna sprawa. Akurat przy wlocie i wylocie nie ma garbów.
Zakręcona droga w środku osiedla, którą przecina dziennie kilkadziesiąt osób aż się prosi o powrót znaku. Bogu dziękować że jeszcze się nic nie stało. Rozsądny kierowca nie będzie rozwijał prędkości na żadnej drodze, rozsądny obserwator zaś zauważy, że rzadko kiedy jedzie ktoś po niej 20 km/h. Skoro, jak Pan mówi, nie można nią szybciej jeździć, to co przeszkadzał znak? Osobiście nie popieram parkowania samochodów przy krawężnikach, bo bardzo utrudniają przejezdność i tak wąskiej drogi, nie wspominając już o pieszych wychodzących zza nich przy każdym chodniczku dochodzącym do sklepów.
Cytat: "Trochę życzliwości, zrozumienia i mniej napastliwości pani życzę".
Nie rozumiem. Pani Anna jest radną od chyba 9 lat. Uważa Pan, że po tylu latach nie mam prawa oczekiwania realnych, potrzebnych i pożytecznych działań? Zamiast tego otrzymuję nieprawidłowości rozdmuchane do rangi afery, bieganinę z aparatem fotograficznym po to, by tak naprawdę uszczypnąć innego radnego. Przykro mi, nie tego oczekuję.
 iławianka 53
 Iława, Piątek 29-05-2015

33130. 
Odnośnie wpisu numer: 33124

Dziś pochowaliśmy żonę Burmistrza Iławy - Panią Aleksandrę Żylińską.
Wzruszająca uroczystość.
Byli chyba wszyscy. I ci z PiSu, i ci z PO, i z PSL, i z SLD, i nawet z dawnej czerwonej PZPR.
Płakali.
Nie tylko dlatego, że Jemu droga Małżonka odeszła, ale chyba najbardziej, że Adam się rzewnie rozpłakał.
Widziałem to! I sam ledwo ledwo wytrzymałem... Nikt już nie krył łez. Nikt nie zgrywał ważniaka. Równo beczeliśmy. Tak, to był symbol wspólnoty dusz naszych.
A dlaczego o tym piszę...
Bo życie nasze jawi się na tym świecie niczym mydlana bańka. Dlatego należy pogodzić się między swoimi i dalej zaprosić do współpracy ludzi z innych opcji, gdyż tam są również dobrzy ludzie.
Wszyscy znowu i tak spotkamy się przy grobie. To wiadomo na pewno.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Piątek 29-05-2015

33128. 
Odnośnie wpisu numer: 33120

Panie Feliksie, dziękuję za odpowiedź.
Serce me się raduje, że już pierwsze kroki zostały podjęte przez Pana.
Nie ukrywam, że jest to temat pilny i zgadzam się z Panem, że nie musi to być typowy orlik, ale coś w rodzaju trawiastego boiska.
Jak trzeba będzie przycisnąć, to niech Pan rzuci hasło. Myślę, że znajdzie czas wielu rodziców, żeby wesprzeć.
 orlikowa
 Iława, Piątek 29-05-2015

33126. 
Odnośnie wpisu numer: 33110

Szanowna pani "iławianko 53", ograniczenia są po to, by nie przekraczać prędkości, a nie jeździć z tą widniejącą na znaku.
Prowadziła Pani kiedyś samochód wskazaną przez siebie ulicą Okulickiego?
Wjeżdżając od policji mamy skrzyżowanie dróg, czyli wyjazdy z parkingów - należy zachować szczególną ostrożność. Po 50 metrach, koło Polanki, mamy próg zwalniający. Dalej znów skrzyżowanie koło rozdzielni, następnie wysepka zwalniająca, potem ostry zakręt w prawo, a obok boiska znów próg zwalniający, po czym znów dwa skrzyżowania przed wyjazdem na ulicę Wiejską.
Tylko kaskader, przy wyłączonej z ruchu ulicy Okulickiego mógłby pojechać po niej szybciej niż 20 km/godz.
Cóż jeszcze by pani tam postawiła? Fotoradary, sygnalizacje świetlne, a może kolejne ronda? Trochę rozsądku..
Zlikwidowanie znaku "droga osiedlowa" umożliwiło jedynie parkowanie pojazdów w miejscach do tego niewyznaczonych, czyli przy krawężnikach. Piesi i tak mają pierwszeństwo, bo nie słyszałem o jakimś potrąceniu na drogach osiedlowych w Iławie od lat.
A prędkość 20 km/h trudno, jak wyjaśniłem, przekroczyć autem... Już prędzej rowerem.
Trochę życzliwości, zrozumienia i mniej napastliwości pani życzę.
 kierowca, również osiedlowy
 Iława, Piątek 29-05-2015

33125. 
Odnośnie wpisu numer: 33112 33120

Pani radna Zakrzewska nie pozostawia mi wyboru. Niestety zmuszona jestem być złośliwą.
Oto proszę: jeden wpis mieszkanki na temat problemu boiska na Osiedlu Ostródzkim (33112) i od razu, bez zapraszania na dyżury lub zabawy w podchody, Pan radny Feliks Rochowicz udzielił wyczerpującej odpowiedzi (33120). Można...?!
Proszę brać przykład od młodszego stażem kolegi - klasa sama w sobie.
 iławianka 53
 Iława, Piątek 29-05-2015

33124. 
Ostatnie pożegnanie...
 KURIERZY
 Iława, Piątek 29-05-2015

33123. 
Odnośnie wpisu numer: 33116

Szkoda, że niewielu w lokalnym iławskim PiS, jak Henryk Witkowski, dostrzega sytuację. Cytat z filmu Marka Koterskiego "Dzień Świra":

– Nasza jest Polska tylko! Tylko my – Polacy! Jest tylko jedna racja! I ja! My ją mamy!
– Jedna jest racja, lecz ona jest przy nas!
– Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!

Dlaczego PiS jest lepszy od PO i innych, dlaczego jedni Polacy są lepsi od drugich? Dlaczego jedna racja jest bardziej racją niż inna racja? Powiatem iławskim rządzi PiS w koalicji z PO. Mówię to głośno od kilku miesięcy na łamach Kuriera.
Dlaczego jeden PiS ma być lepszy od drugiego PiSu? Czyżby był jakiś PiS PRAWDZIWY, a ten w powiecie to UDAWANY?
 Bartek Gonzalez
 Iława, Czwartek 28-05-2015

33122. 
Odnośnie wpisu numer: 33117

Odpisałam Pani wyraźnie.
Szkoda mojego czasu i nie mam do Pani sprawy prywatnej, więc czekam na odpowiedź na forum.
W przeciwieństwie do Pani nie jestem, nie chcę i nie muszę być osobą publiczną i z tego prawa korzystam. Kto jak kto, ale Pani podobno nie lubi zacisza gabinetu więc śmiało - o naszym wspólnym osiedlu może Pani pisać tutaj.
Czemu się Pani wzbrania i zamiast merytorycznej odpowiedzi próbuje przeistoczyć dyskusję w personalną przepychankę typu przyjdzie-nie przyjdzie?
Na forum jest tysiące anonimowych wpisów i mój będzie jednym z nich, dotąd, do póki JA będę tak chciała, a nie Pani. Nie musi mnie Pani poznać osobiście tylko po to, by zainteresować się sprawami Podleśnego.
A więc - do dzieła!
 iławianka 53
 Iława, Czwartek 28-05-2015

33121. 
Marsz w obronie tradycyjnych wartości rodzinny - nareszcie w Iławie!
 normalny
 Iława, Czwartek 28-05-2015

33120. 
Odnośnie wpisu numer: 33112

Owszem owszem już dawno w tej sprawie uczknąłem rozmowę nawet na sesji z Panem Burmistrzem. Dziesiątki innych pilnych kwestii (koszty) przysłoniły ten nasz problem, orlika, na obecnym betonie. Nie omieszkamy z Panem Sochackim mocniej naciskać sprawę.

Moim zdaniem nie musi nim być standardowy "orlik" taki ze sztuczną trawą, ale plac trawiasty, wieloboiskowy, taki by mogło w jednym czasie grać bawić się kilka zespołów. Orlik-plac OGÓLNODOSTĘPNY. Co to znaczy? Taki, na który dzieci czy młodzież wchodzi bez instruktora, lecz nie wykluczam opieki rodzica, czy nawet trenera, jakich wielu, ale w formie wolnej kontrolowanej swawoli - jak bym to nazwał.

Nasze osiedla wyjątkowo "obrodziły" potomstwem i chwała nam. Chłopcy szaleją miedzy samochodami na parkingach Place nie mogą być kosztowne i czasem na kłódki zamykane, a małym kosztem postawione i zainstalowane podstawowe sprzęty sportowe... Problem placów do gier sportowych poruszano nawet na corocznym zebraniu naszej Wspólnoty Rumianek.

No cóż, zobaczymy co się da zrobić. Uprzejmie dziękuję za monit i pozdrawiam naszego osiedla mieszkańców.
 Feliks Rochowicz, radny Rady Miejskiej
 Iława, Czwartek 28-05-2015

33119. 
Odnośnie wpisu numer: 33116

Dziękuję Panu Henrykowi Witkowskiemu za filmik, pokazujący jak przyszły prezydent Andrzej Duda przygniata w sejmie rząd PO-PSL argumentami do ziemi.
Wszyscy głosujący na Komorowskiego, po wysłuchaniu tego przemówienia sejmowego ówczesnego posła Dudy powinni pojąć dlaczego ten poseł został prezydentem.
Powinni pojąć dlaczego przegrał Komorowski. Powinni być przygotowani na sromotną porażkę PO jesienią.
I nie miejcie do mnie i do nas pretensji, że głosujemy za sanacją Polski, za prawem, za sprawiedliwością.
 bazalt
 skorupa ziemska, Czwartek 28-05-2015

33117. 
Odnośnie wpisu numer: 33113

Na dyżurach radnych zwykle nie ma kolejek.
Gdyby jednak zdarzyła się taka sytuacja, to ja Panią "iławiankę 53" przyjmę jako pierwszą. Po raz kolejny zapraszam.
 Zakrzewka Anna, radna Rady Miejskiej
 Iława, Czwartek 28-05-2015

Fatal error: Call to undefined function autolink() in /guestbook.php on line 1288

33116. 
Odnośnie wpisu numer: 33109

Panie Kazimierzu, cieszę się z Pana wypowiedzi na forum.
Grzeszek umizgów Wojciecha Szymańskiego z lewackimi liberałami PO jest malutkim grzeszkiem. Są o wiele większe.
W swej posłudze nie chcę odnosić się do wybranych nazwisk. Potrzeba radykalnej zmiany "twarzy" PiS-u i ze wszystkich sił postaram się tego dokonać - z pomocą wielu dobrych serc.
Myślę o takich ludziach właśnie jak Pan. I nie chodzi tu może nawet o PiS.
PiS jest wielką siłą. Siłą, która przysłuży się i Iławie, i całej Polsce. Trzeba wreszcie wyjść z cienia ludziom odważnym, honorowym, patriotycznym. Oni pokażą, że wiele potrafią.
Oby więcej takich odważnych Patriotów młodszego pokolenia. Dla Prawdy. Alleluja i do przodu!
W Polakach jest więcej tego, co nas łączy. Nie dajmy sobie wmówić, że istnieje wojna polsko-polska, bo 1000 razy powtórzone kłamstwo uchodzi za prawdę...

* * *

[Andrzej Duda rozlicza rząd PO za aferę Amber Gold, sierpień 2012]