Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

33266. 
Chłopcy z PO za grosz honoru nie mają.
Skompromitowany Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył znanego miliardera Jana K. "Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski", który znany jest z tego, że steruje całym światkiem politycznym, gospodarczym i gangsterskim III RP, a ostatnio zasłynął szokującymi tekstami nagranymi na Taśmach Prawdy [gdzie premier Tusk ustawiał niemal cały przemysł energetyczny pod interesy firm Jana K.].
I ten koleś, pod pseudonimem "Doktor", był tajnym współpracownikiem komunistycznej bezpieki i zwykłą kanalią na usługach rosyjskiego reżimu oplatającego Polskę w formie PRL.
Dziś jest najbogatszym Polakiem. Znamienne, że owe bogactwo bierze się stąd, że nie dość, że majątek zdobywał korumpując świat polityki oraz gospodarki, to jeszcze podatki płaci nie w Polsce, a w podatkowych rajach poza granicami kraju, czyli nie płaci wcale.
Puenta z tego wynika następująca: dawniej łotrów wieszano na krzyżach, a dziś krzyże wieszają na łotrach.
 Marszałek
 Iława, Piątek 26-06-2015

33265. 
Spacerując w Iławie ulicą Dąbrowskiego w kierunku Lipowego Dworu, zatrzymuję się koło kościoła, by w ogrodzie zoologicznym obserwować ptaki - potężne, co kilogramowe jaja niosą, strusie chyba emu, oraz zwierzynę płową, daniele. Ot pasają się i trawę skubią. Dzieciaki z ojcami zatrzymują się, zwierzynę fotografują.
Nikt jednak, poza nielicznymi spacerowiczami, nie zastanawiał się nad losem danieli.
O ile bowiem ptaszyska zawsze te same w ogrodzeniu pozostają, tak los pięknych danieli jest podejrzany. Podejrzany, gdyż te zwierza, kiedy dorosną, znikają, wyparowują. Po pewnym czasie zasiedlają "poletko" nowe, młode zwierza, takie jeszcze niewypasione.
Z danieli pozyskuje się nie tylko mięso, ale również poroże i skóry, na które także jest popyt. Taka hodowla jest też atrakcyjna, gdy za kilogram żywego mięsa płacą hotelarze do 20 zł.
 Ormowiec
 Iława, Piątek 26-06-2015

33264. 
Konserwator i mieszkaniec budynku iławskiego starostwa – nie żyje.
Został odnaleziony na schodach zaplecza budynku.
Co się stało, czytaj na stronie 3.
 KURIERZY
 Iława, Piątek 26-06-2015

33263. 
Odnośnie wpisu numer: 33262

Co zniszczy Europę?
To samo, co niszczy każde Imperium. Rozpasanie moralne. Zrywanie z zasadami i ideałami człowieczeństwa, rozbudzanie antychrześcijanskiej krucjaty, negowanie naturalnego rozwoju bytu ludzkiego, hołdowanie rożnym nienaturalnym ekscentryzmom, jak małżeństwa homoseksualne, jak wychowywanie dzieci przez te wynaturzone indywidua, jak wyuzdane i obleśne manifestowanie inności, jako normalność.
Wreszcie to, co obecnie opętało niektóre europejskie kraje: zmiana płci na osobiste żądanie, na osobiste widzi-mi-sie. Ostatnio nie-rząd norweski chce wprowadzić ustawę, aby 7-letnie dziecko mogło osobiście wyjść z żądaniem zmiany płci. [...]
 Morales
 Iława, Piątek 26-06-2015

33262. 
Bogata niegdyś Grecja już zbankrutowała, Brytyjczycy chcą wyjść, Austria teraz też już ma dosyć, Włosi dostają szału przez imigrantów "a weźcie sobie taką Europe", we Francji w siłę rośnie eurosceptyczny Front Narodowy, tak samo Jobbik na Wegrzech, jak i u nas w Polsce - eurosceptyków przybywa.
Na naszych oczach widać początek końca tego socjalistycznego tworu (niemieckiego). Europa stanie się znów Europa Narodów. Stawiam na 5 do góra 10 lat jak Berlin będzie jeszcze starał się utrzymać wszytko w ryzach.
 Łukasz Tulwiński, Ruch Narodowy
 Iława-Warszawa, Piątek 26-06-2015

33261. 
Odnośnie wpisu numer: 33259

Co ja słyszę: „Orkiszewskiej kończy się kontrakt”.
Już miałem nadzieję, że może skończy się jej kariera, gdy nagle: „Wszystko wskazuje, że dalej zostanie na swoim stanowisku”.
Co to [...] znaczy?
To znaczy, że wyniki konkursu są ustawione i znane, tak jak to jest np. przy konkursach na ratowników medycznych?
Ta sitwa iławska robi co chce - to się nie mieści w głowie. Ale już niedługo zostaniecie rozliczeni przez wyborców, a z taką Orkiszewską też można zerwać kontrakt [strona 5].
 Waldek
 Iława, Piątek 26-06-2015

33260. 
W niedzielę 28 czerwca o godziny 11:00 odbędzie się 2 edycja Iławskiego Biegu Leszcza.
Zbiórka odbędzie się o godzinie 10:50 na iławskim Starym Mieście. Trasa liczy około 2,5 km (wokół Małego Jezioraka).
Celem biegu leszcza jest wspólne POWITANIE LATA oraz promocja radosnego i bezstresowego biegania. Warunkiem uczestnictwa w biegu jest ewidentny stopień amatorski w bieganiu.
Jeśli jesteś zaawansowanym biegaczem/biegaczką, to dla przyzwoitości udawaj, że nigdy wcześniej nie biegałeś/aś ;) Zapraszamy!
 Dawid Kopaczewski
 Iława, Czwartek 25-06-2015

33259. 
Odnośnie wpisu numer: 33258

W całym mieście wrze na okoliczność nagród dla Orkiszewskiej, dyrektor szpitala w Iławie.
Nie tak miało być, ale niech przekonają się, jak to jest, kiedy szpital jak zakład pracy ma produkować i zarabiać.
Widzicie zatem na dłoni prywatyzację szpitali. Szpital, owszem, jest zakładem leczniczym, ale leczy te choroby, które są bardzo dobrze płatne, co jest niestety mankamentem reformy. Nikt nie chce takiej roboty w szpitalu jak przewijanie chorego, czy szycie paluszka, ale co innego, kiedy za trudną operację płaci się tysiącami. To się dopiero opłaca. W tym kierunku poszło polskie lecznictwo. Nawet leki sprzedają do krajów UE, gdyż tam płacą podwójną od polskiej cenę.
Dlatego nie dziwcie się, ze suto wynagradzana jest ta pani. Ona dla starostwa jest super, wydajna, zarabia i, dlatego nagradzają ją. Prawdą jest, ze tak postawione zagadnienie zarabiania na chorym jest normalne z punktu widzenia ekonomiki, ale nie społecznej, a krwiożerczej, tej balcerowiczowskiej, niemiłosiernej, brutalnej, gdzie tylko efekt i zysk na kasie się liczą.
I jeszcze jedno, bardzo ciekawe spostrzeżenie. Kiedy przekroczysz 85 lat, żaden w Polsce szpital z NFZ nie wykona ci operacji zaćmy. Ale, jeśli zgłaszasz się prywatnie, nikt nie pyta cię o wiek, lecz 2-3 tys. złotych i po kłopocie. I co wy na to? Taką mamy dziś POlskę.
 Eskulap
 Iława, Czwartek 25-06-2015

33258. 
Odnośnie wpisu numer: 33253

Nie dziwię się, że ma Pan złe wspomnienia z pracy w Starostwie.
[...]
Starostwo zawsze zachowywało się jak kukułcze jajo, raz podrzuci Annę Empel do Lubawy, innym razem premię Pani dyrektor szpitala (zapewne za dodatni bilans zgonów), a jaką ma opinię wśród ludzi iławski szpital - każdy wie. Może by tak wynagrodzić pielęgniarki, a nie tego bufona wstawionego przez Macieja Rygielskiego.
Dziwne, że Starostwo rok w rok przewiduje premię dla dyrektora szpitala, niezależnie od efektów pracy. Premię dostał i Ramel, i Jastrzębowa, która rozwaliła cały szpital, więc dostanie i Orkiszowa - podobno bardzo zdrowa.
To taka powiatowa tradycja Anny Rabczyńskiej, którą przenosi ze starosty na starostę jak chorobę (w).
W Starostwie nic mnie już nie zadziwi. Wszystkie chwyty dozwolone. [...] Bardzo nowy starosta Polański śpi [...], ale czego można wymagać od flegmatyka. Może niech ktoś go poczęstuje dopalaczem, to odleci. Bardzo na to liczę.
 Ostatnia Pielęgniarka
 Iława, Czwartek 25-06-2015

33257. 
Odnośnie wpisu numer: 33122

Szanowna Pani "iławianko 53". Wolę kontakt face-to-face, ale skoro Pani ta forma nie odpowiada, to ja się dostosuję.
Jestem radną Rady Miejskiej w Iławie i interesują mnie problemy wszystkich mieszkańców Iławy, ale w szczególności te dotyczące Osiedla Podleśnego.
Wielokrotnie składałam wnioski do budżetu dotyczące poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście np. budowy ronda na naszym osiedlu w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły, przedszkola, przychodni, ZUS i banku, przyspieszenia budowy zatoczki przy Szkole Podstawowej nr 4, podłączenia Osiedla Gajerek do elektrociepłowni, a tym samym czystszego powietrza dla Podleśnego, czy zaprzestania przeładunku odpadów na zamkniętym wysypisku.
W sprawie zwiększenia ilości miejsc parkingowych na Osiedlu Podleśnym rozmawiałam zarówno z burmistrzem Ptasznikiem, jak i prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej "Praca". Sugerowana przez mieszkańców lokalizacja przy budynku poczty na obecnym trawniku (jak poinformował mnie Pan Prezes) jest niemożliwa, ponieważ w gruncie zbyt płytko przechodzą różne media.
Interweniowałam również w sprawie powrotu poprzedniego oznakowania ulicy Okulickiego. Obecne rozwiązanie (samochody parkują po obu stronach ulicy) było zrobione jak poinformował mnie Pan Prezes na życzenie mieszkańców. Nie udało mi się dotrzeć do pism od mieszkańców Zespół ds. Bezpieczeństwa przy Burmistrzu, ze względu na duży problem w tym rejonie m.innymi zgłaszany przez radnych, jest w trakcie jego rozwiązywania i planuje kompleksowe załatwienie sprawy poprzez utworzenie nowych miejsc parkingowych. Aktualnie wprowadzona zmiana organizacji ruchu jest tymczasowa i ma na celu umożliwienie zaparkowania samochodu mieszkańcom osiedla. Jest za mało miejsc parkingowych w stosunku do ilości samochodów.
Na moją prośbę były usunięte wystające nad parkingiem przy Okulickiego gałęzie, na których siadały ptaki i zanieczyszczały odchodami parkujące samochody.
Informowałam również Pana Prezesa o potrzebie zabezpieczenia placu zabaw przylegającego do ulicy Okulickiego. Na moją prośbę przyjechała Straż Miejska i stwierdziła, że jest to teren spółdzielni i o zabezpieczeniu, czy zakupie nowych bezpiecznych zabawek decyduje spółdzielnia. Poinformowałam również Pana Prezesa o potrzebie remontu boiska wewnątrzosiedlowego. Pan Prezes odpowiedział mi, że sukcesywnie i w miarę możliwości finansowych zajmie się tymi tematami.
Występowałam wielokrotnie do Burmistrza o zrobienie bezpiecznego dojścia dla pieszych do lasu od szkoły nr 4.
Popierałam wiele inicjatyw m.innymi budowę Orlika na Podleśnym, parkingu przy naszym kościele.
Ostatnio na sesji poruszyłam temat opłat za dzierżawę parkingów. Dążę do tego, żeby tak jak niektórzy radni mieszkańcy Iławy (w tym Podleśnego) tez mieli umorzone opłaty.
Jeden z moich wniosków jest obecnie realizowany. Jest to budowa części ulicy Kolejowej. Dzięki poprawie infrastruktury miasto sprzedało działkę, na której powstaje nowy zakład pracy (tartak), a tym samym nowe miejsca pracy. Jest to sprawa bardzo ważna, bo być może znajdą tam pracę m.in. mieszkańcy Podleśnego.
Zawsze jeżeli mam informację o problemach, czy prośby o interwencję reaguję i kontaktuję się z osobami, które w temacie są decyzyjne.
Każdy radny ma adres mailowy.
Nie była Pani zainteresowana bezpośrednim spotkaniem ze mną, więc może ta forma kontaktu będzie Pani bardziej odpowiadała. Jestem jak najbardziej zainteresowana kontaktami z mieszkańcami Iławy.
 Anna Zakrzewska, radna Rady Miejskiej
 Iława, Środa 24-06-2015

33256. 
Odnośnie wpisu numer: 33255

Drogi czytelniku.
Przecież strażników w ogóle nie widać a kamery pewnie tam nie sięgają. Najlepiej siedzieć w biurze i czekać aż ktoś do nich przedzwoni i ich łaskawie poinformuje. Nic z własnej inicjatywy.
Pani komendant Woś to lubi błyszczeć, a nie pracować. Szkoda, że nie prowadzi pogadanek w iławskich szkołach odnośnie bezpiecznych wakacji, tylko udziela się na terenie gminy wiejskiej.
Może Pan Burmistrz Żyliński zainteresuje się jej poczynaniami, bo raczej powinna interesować się miastem. Od pogadanek w szkołach wiejskich są dzielnicowi policji.
 Maciej
 Iława, Środa 24-06-2015

33255. 
Odnośnie wpisu numer: 33251

Z lektury Kuriera.
Panie Bartoszu Gonzalesie, choć mam dwa razy tyle lat co Pan, to również szczycę się zjadliwą, ukrytą ironią. A tekst Pana felietonu pt. "Po władzę na kolanach" zaimponował mi [strona 37].
Do Pani komendantki Magdaleny Woś [strona 7]: uprzejmie informuję, że trwanie wykroczenia w męskim wydaniu trwa poniżej minuty i trudno do was telefonować o interwencję, prościej by było gdyście w miejscach newralgicznych pokazywali się częściej. Wiecie ponoć gdzie!
 czytelnik
 z powiatu, Środa 24-06-2015

33254. 
Odnośnie wpisu numer: 33251

Na meneli nie ma mocnych.
To samo dzieje się w Kisielicach, w okolicach sklepów spożywczych przy ulicy Stangów i Nadjeziornej, a zwłaszcza przy warsztacie (byłym) przy ulicy Nadjeziornej i na tzw. promenadzie. Żule opanowali te miejsca i nie można nawet spokojnie pospacerować.
Niestety policja nie reaguje, a powinna. Ale przecież święty spokój jest ważniejszy. Syf, kiła, mogiła - tak to się dawniej określało. Gratuluję komendantowi z Kisielic dobrego samopoczucia.
 woźny
 Limża, Środa 24-06-2015

33253. 
Odnośnie wpisu numer: 33242

Nie chciałbym, aby ktokolwiek poczuł się dotknięty, ale zebrało mnie na dosadne wyznanie osobiste.
Krótko, ale jednak pracowałem w starostwie i dziś z perspektywy czasu minionego cieszę się, że uciekłem do innego urzędu.
Proszę wybaczyć, ale ja dopiero po ostatnich wyborach samorządowych [listopad 2014] dowiedziałem się kim jest Marek Polański i - ku zdziwieniu - że reprezentuje iławski PiS.
 urzędnik
 Iława, Wtorek 23-06-2015

33252. 
Odnośnie wpisu numer: 33243

Nataszo, ja z moimi dziećmi udałem się 4 tygodnie temu na spacer. Był to bardzo ciepły dzień, niedziela - dzień wolny od szkoły. I co zobaczyłam na skateparku?
Ano nic, żywej duszy (o godzinie 15:00.
Gdzie ta młodzież drodzy radni, która miała się nawracać na dobre ścieżki skacząc na desce? To jakie teraz mamy statystyki? Czy w ogóle ktoś to badał przed budową tego betonu, czy faktycznie ten obiekt będzie komuś służył? Bo chyba nie młodzieży, która nadal w parku piwo pije :)
 watchdog
 Susz, Wtorek 23-06-2015

33251. 
PIJĄ I LEJĄ NA STARÓWCE

– Środek dnia, centrum miasta Iławy, wokół pełno dzieci i spacerowiczów, a tu takie widoki – czytamy w liście od czytelnika, który przysłał nam to zdjęcie. – Może wy coś wskóracie w temacie pijących na ławeczkach Starego Miasta, bo policja wielokrotnie powiadamiana przez żonę nic tu nie zdziałała. Pijący dalej tu wracają i jak widać nie przejmują się otaczającą ich rzeczywistością, w tym bawiącymi się wokół dziećmi...

Co robić w takiej sytuacji? O tym piszemy w środowym KURIERZE.
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 23-06-2015

33250. 
Brak ceny za usługi laboratoryjne-pobieranie krwi i jej oznaczenia.
Oprócz laboratorium przy szpitalu, nigdzie nie można sobie sprawdzić ceny za jakieś badanie, nawet przed gabinetem laboratorium, a co dopiero na internecie.
Badania hormonalne przykładowo są bardzo drogie, dlatego ważne jest znalezienie tańszej oferty na terenie Iławy.
Proszę zauważyć, iż prywatnych laboratoriów jest mnóstwo w Iławie, ale cen brak, ciekawe dlaczego? Tak się dba o pacjenta? Przecież konkurencja powinna być najzdrowsza? Niby takie mało ważne, ale pewnie więcej jest takich poirytowanych pacjentów jak ja. Życzę cierpliwości.
 pacjent
 Iława, Wtorek 23-06-2015

33249. 
Dlaczego na parkingu pod siedzibą "PSS Społem" przy Kościuszki w Iławie tuż przy szkole jedynce, pomimo znaku "zakaz zatrzymywania" zawsze parkują samochody osobowe.
Proszę straży lub policję, by po cywilu przebrani postali 30 minut i już mają gościa w sidłach. Jako ormowiec bym to tak zorganizował, ale jako cywil pod przykrywką, że za 1 dzień roboty załatwiłbym co najmniej 10 klientów i piątka tauzenów by wpadła.
Ale wy, razem z patologiczną policją nie potraficie nawet pijaka do komendy doholować. A szlag by was wszystkich trafił.
 Ormowiec
 z Kościuszki, Poniedziałek 22-06-2015

33248. 
Sorry Gregory, ale ponad połowa wpisów ląduje w koszu.
Ludzie, co się z wami dzieje...?!
Słowo do idioty, który uważa siebie za człowieka wykształconego i ponoć nawet historyka. Napisał na mnie sążnistą skargę, bo mu nie wpuściłem kondolencji.
Odpowiadam. Udaj się do najbliższego sklepu z fajerwerkami i strzel sobie z procy w głowę. Na otrzeźwienie.
Bo jak w ogóle można wpaść na tak kretyński pomysł, żeby kondolencje napisać... anonimowo?!
A kiedy ratuję go od kompromitacji, on jeszcze się sadzi jak żmija na łańcuchu (wróć, jego nie ma, nie istnieje, więc nie byłoby kompromitacji, stąd ta beztroska).
Ot ytelygencja porosła nam jak pokrzywa przydomowy ogródek. Po pachy.
 Modero Kuriero
 Iława, Poniedziałek 22-06-2015

33246. 
Odnośnie wpisu numer: 33242

...i tacy wartościowi patrioci ciągle giną w niezbadanych okolicznościach...
Generał Władysław Sikorski.
Prawie zginął też Jan Paweł II.
Prezydent Lech Kaczyński.
Anna Walentynowicz.
Generał Sławomir Petelicki.
I kto następny...?
Zaś szuje i zdrajcy naszych interesów żyją w dostatku, na bajońskich emeryturach, suto nagradzani przez tych, którym służą za przywileje.
I w biały dzień prowadzą rozkład naszego aparatu Państwa, wojska,
gospodarki i społeczeństwa.
Tak było od wieków... Ale trzeba z tym walczyć. Walczyć twardo.
 Marszałek
 Iława, Niedziela 21-06-2015

33245. 
Odnośnie wpisu numer: 33234

Mam nadzieję, że olsztyńskie Kuratorium Oświaty pójdzie po rozum do głowy i nie zatwierdzi kandydatury Pani Empel na stanowisko dyrektora zespołu szkół w Lubawie.
Pomijam milczeniem, dlaczego Starostwu pasuje ta Pani. Przeraża mnie jej indolencja w sprawach oświaty i całkowity brak wiedzy na temat szkoły. Niestety, nie wystarczy to, co pamięta ze swojej szkoły jako uczennica.
Jeśli Starostwo chce powierzyć stanowisko byłej uczennicy, to gratulacje dla pomysłodawców.
 wciąż zdziwiony
 Iława, Niedziela 21-06-2015

33244. 
Odnośnie wpisu numer: 33242

Niestety Panie Witkowski, ale wybranych przez Ewertowskiego mężów zaufania społecznego do pilnowania wyborów prezydenckich usunęliście z list. Swoją drogą, niech zastanowi się również Jerzy Ewertowski dlaczego został odtrącony ze struktur powiatowych.
 wyborca
 Iława, Niedziela 21-06-2015

33243. 
Zbliżają się wakacje, a w Suszu przyspieszyli, więc z wnuczkiem udałam się, żeby zobaczyć, jak się do nich przygotować.
Jestem zbudowana, nie było piwa, pijaczków! Mogłam bez obawy puścić dzieciaka na plac, nie obawiając się, że jakiś pijus na nie nadepnie. Nie było wulgaryzmów.
Okazuje się, że można bez alkoholu coś fajnego zrobić. Żałować tylko należy, że dopuszczono do prowadzenia tego widowiska człowieka, sympatycznego z wyglądu, którego wypowiedzi wskazywały, że naukę polskiego skończył na poziomie podstawówki.
Tydzień temu były tzw. Dni Susza, na których piwo lało się strumieniami, a pijaczków było na kopy. Doszło i nawet do tego, że spiker zapowiadający przerwę między występami, zapraszał gorącą do odwiedzenia stoiska z piwem, na którym serwowano [...] (zachwalanie przez niego walorów to żenua). Czy w Suszu obowiązuje ustawa, która wyraźnie określa normy postępowania. Panie Burmistrzu Pietrzykowski, czas otrzeźwieć, bo zbliża się triathlon i zaczynają się wakacje!!!

Ps. Co ze skateparkiem? Ludzi nie widziałam, zawodów, pokazów brak. Chyba jednak pieniądze wyrzucono w beton :(
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Niedziela 21-06-2015

Fatal error: Call to undefined function autolink() in /guestbook.php on line 1288

33242. 
Odnośnie wpisu numer: 33232

Są ludzie zawsze oddani Polsce.
Miałem okazję przekonać się o tym w czasie wyjazdu na konwencję PiS w Warszawie. Wyjechaliśmy z Iławy. Miło, gdy do Warszawy dojeżdża zapakowany autobus z napisem: "Iława"!
Szanowna "iławianka 53" bardzo dobrze czyta między wierszami...
Ale nie oczekujcie obnażania marzeń na forum kuriera – jestem zbyt skromny...
Wiele mówi się o DOBREJ ZMIANIE! Ja w to uwierzyłem. Pracuję pośród przyjaciół, kolegów, koleżanek i znajomych, aby w Iławie też taka dobra zmiana się dokonała.
Jak ktoś zechce, to mi pomoże.
Nie potrafię ocenić, na ile moja twarz ma znaczenie dla PiS. Może nie mieć wcale jakiegokolwiek znaczenia.
Zbyt doskwiera mi oskarżenie o wyrzucaniu ludzi z list mężów zaufania Andrzeja Dudy, którzy podobno zostali zatwierdzeni na spotkaniu z przewodniczącym Jerzym Ewertowskim.
Miałem o tym nie pisać, ale trudno mi to pominąć. Nic podobnego nie miało miejsca! Jakże miałem wyrzucać kogokolwiek z list, jeśli tych list na oczy nie widziałem?
Gdy będzie okazja do rozmów na spotkaniach członków PiS, to jestem przekonany, że przybędzie jeszcze więcej zaskoczenia.

* * *

Proponuję posłuchać całego wystąpienia przyszłej premier Beaty Szydło ponieważ najbardziej wartościowych fragmentów nie usłyszycie w TV.
"Można by powiedzieć, wyszło Szydło z worka"